PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دلیل افت کیفیت در پریمیر؟

Mr Andersson
13-10-2008, 02:23
درود بر همه دوستان;

کسی از دوستان پریمیر کار نیست که تا حالا به مشکل افت کیفیت فیلم یا عکس بعد از دستکاری Motion بر خورده باشه؟! خیلی عجیبه نرم افزاری با این قدرت همچین ضعفی داشته باشه!

بعد از اینکه به عنوان مثال حالت pan افقی رو با motion به یک عکس با کیفیت میدم عکس رو بصورت خط های افقی در میاره, مخصوصا قسمت های خطیه فریم مثل گچ کاری دیوار یا خط خارجی یه شی یا در کل ...
البته antiflicker هست ولی کار اونم مثل ماست مالیه! چون اون میاد blur میکنه تا اون خط ها معلوم نشن و این وسط کیفیت عکسه که به فنا میره! در ضمن کنتراست عکس رو هم اتومات میکشه پایین و عکس یه جورایی مرده میشه!

دو تانمونه رو ببینید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نمونه اصلش 4Mg هست ولی باور کنید از اینا نداره!:41:

Javad_Ed
16-10-2008, 13:26
درود بر همه دوستان;

کسی از دوستان پریمیر کار نیست که تا حالا به مشکل افت کیفیت فیلم یا عکس بعد از دستکاری Motion بر خورده باشه؟! خیلی عجیبه نرم افزاری با این قدرت همچین ضعفی داشته باشه!

بعد از اینکه به عنوان مثال حالت pan افقی رو با motion به یک عکس با کیفیت میدم عکس رو بصورت خط های افقی در میاره, مخصوصا قسمت های خطیه فریم مثل گچ کاری دیوار یا خط خارجی یه شی یا در کل ...
البته antiflicker هست ولی کار اونم مثل ماست مالیه! چون اون میاد blur میکنه تا اون خط ها معلوم نشن و این وسط کیفیت عکسه که به فنا میره! در ضمن کنتراست عکس رو هم اتومات میکشه پایین و عکس یه جورایی مرده میشه!

دو تانمونه رو ببینید:

سلام
خب دوستان پریمیر کار هستن مثلا حسین عزیز ولی چند وقتیه کم سر میزنند...:41:
شما از عکس های با کییت تر استفاده کن ببین باز اینطوری میشه؟
اگه نشد پس مشکل از عکس دیگه
کلا که کیفیت تا حدودی باید کم بشه نمیشه اصلا افت نداشته باشه کی:13:
....
تا بعد...

Mr Andersson
17-10-2008, 02:49
درود;

نه بابا ulead برات میسازه هلو! عکس اصلی هم فول کیفیته, اشکال هم نداره چون این پریمیر جدید گفته به نیت دق دادن من قربتا ال... من حدس میزنم از خود ناکسش باشه چون هر روز من یه بامبول تازه در میاره راستی اون مشکل فلاش قرمز رو پیدا کردم یادم باشه تو تاپیکش پست بزارم اگه این تیم مدیریت سایت اینقدر ما رو با آموزشی ها اشتباه نگیره!:46:

hamidbn
17-10-2008, 09:05
سلام
اول بفرمائید این عکس را از روی فیلم گرفتین یا با دوربین ؟
دوم اینکه فرمت عکس چی هستش ؟ ( فرمت Jpeg اصلا برای کار مناسب نیست فرمت BMP بهترین انتخاب است برای پریمیر )
بعد در هنگام رندر تنظیماتی هم برای این قسمت ها هست
حتی بر روی خود تایم لاین هم می تونی اینکار را انجام بدی

Mr Andersson
17-10-2008, 23:42
درود;

دوست عزیز من اینا رو با دوربین گرفتم 1 - 2 - اینکه فرمتشم jpeg هست ولی رزلوشن بالایی داره..

من این مشکل رو با بعضی از فیلم هام هم دارم! اگه میشه راجب اون تنظیمات که میگی بیشتر توضیح بده امیدوارم تا حالا چشمم بهش نیوفتاده باشه چون من کلشو زیرو رو کردم! بفرمائید....

hamidbn
18-10-2008, 12:06
سلام
همونطوری که گفتی که از دوربین گرفتی
1- من خودم یک دوربین فیلمبرداری داشتم که وقتی از فیلمم عکس می گرفتم همه جا خوب بود به غیر از پرمیر ، البته به کیفیت نوار دوربین و لنز و سرعت حرکت و . . . بستگی دارد
2- از همه مهمتر کار کردن با BMP بهترین گزینه است شاید با این تنظیماتی که من می گم اصلا درست نشود
عکس اول تنظیمات مربوط به قسمت خروجی فیلم است

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
عکس دوم مربوط به تنظیمات عکس در پنجره تایم لاین (کلیک راست کنید و Field Option را کلیک کنید )

شما با تغییر این تنظیمات ببینید عکستان فرق می کند یا خیر
این روی عکس Jpeg من چندان فرقی نداشت گفتم با BMP کار کنید

animeditor
18-10-2008, 14:23
سلام جمیعاً

قبلاً درمورد تفاوت بین پیکسل های عکس و فیلم توضیح دادم (یادم نیست توی کدوم تاپیک).

ببینید ... تفاوت های بین این دو نوع فایل گرافیکی اینه:
1- پیکسل های عکس به شکل مربع هستن (نسبت طول به عرض می شه 1:1)؛ ولی پیکسل های فیلم به شکل مستطیل (نسبت طول به عرض می شه 4:3).
پس وقتی یه عکس رو بدون تنظیمات بخوایم به فیلم تبدیل کنیم، مسلمه که این اختلاف اندازه، باعث مشکل می شه.

2- رنگ بندی عکس و فیلم هم متفاوته. یعنی استانداردهای رنگ بندی و تعداد خطهای رنگی بین این دو تا هم مختلفه. عکس ها از استانداردهای گسترده تری استفاده می کنن و این باعث می شه که کیفیتشون از فیلم بیشتر باشه.
البته تبدیل کردن رنگ بندی عکس به فیلم کار سختی نیست ... چون نرم افزارها خودشون این کار رو انجام می دن. ولی در بعضی مواقع، اگه این کار به صورت دستی انجام بشه نتیجهء بهتری می ده.

حالا ...
مشخص شد که با قسمت اول مشکل داریم.
راه حل چیه؟

وقتی یه عکس رو بخوایم وارد نرم افزار مونتاژ کنیم که تبدیل به فیلم بشه، یه تغییراتی نیاز داره که این دو اختلاف رو از بین ببره و اونا رو با هم هماهنگ کنه.
وقتی عکس تبدیل به فیلم می شه، پیکسل های اون (توی تصویر نهایی) از مربع به مستطیل تغییر شکل می دن. همین تغییر شکل باعث می شه که رنگ پیکسل ها به صورت طولی تغییر جا بدن و ما احساس کنیم که کیفیت فیلم پایین اومده.
یعنی رنگ ها به صورت افقی کشیده تر می شن. این حالت توی خطهای افقی و عمودی به چشم نمیاد و بیشتر توی خط های مورب و منحنی دیده می شه.

حالا چیکار کنیم؟

نرم افزار فتوشاپ فیلتری داره که به ما کمک می کنه پیکسل های عکس رو طوری تغییر بدیم که با پیکسل های فیلم مطابق بشن و نتیجهء کار بهتر بشه.
(بحث کیفیت یه بحث جداست ... هیچ وقت نمی شه فیلم رو به عکس مقایسه کرد.)

واسه این کار
1- عکس مورد نظرتون رو توی فتوشاپ باز کنید.
2- از منوی Filter و شاخهء Video گزینهء De-Interlace رو انتخاب کنید.
3- توی پنجره ای که باز می شه، با توجه به تنظیمات پروژه تون، گزینه ها رو انتخاب کنید (بعداً فرصت شد در مورد اینا توضیح می دم).
4- بعد از تایید، عکس رو Save و اونو توی پریمیر باز کنید.
5- خواهید دید که دیگه خبری از لرزش ها و اون خط های اعصاب خورد کن نیست. اگه احساس کردید درست نیست، تنظیمات عکس رو توی فتوشاپ تغییر بدید تا به بهترین حالت برسید.

یه توصیهء دیگه ...
بهترین حالت کار با عکس توی فیلم اینه که قالب و اندازه و رنگ بندی عکس رو هم با فیلم متناسب کنید.
واسه این کار
1- عکس رو توی فتوشاپ باز کنید.
2- از منوی File گزینه New رو بزنید.
3- توی پنجرهء باز شده، از لیست Preset عبارت PAL D1/DV Square Pix رو انتخاب کنید تا پنجرهء جدید باز بشه.
4- عکس خودتون رو داخل این پنجرهء جدید بندازید.
5- با زدن کلید Ctrl+t (حالت Free Transform) عکس رو جوری که می خواید توی کادر باشه تنظیم کنید.
6- به عکس جدید، همون فـیلتر بالا رو بدید.
7- عکس رو ذخیره کنید. بهتره که با فرمت PSD یا BMP یا TGA یا PNG باشه. فرمت JPG واسه مونتاژ جالب نیست.
8- عکس رو توی نرم افزارهای مونتاژ باز کنید و از این که بهترین حالت رو به عکستون دادید برید حالشو ببرید.

این قدر هم از پریمیر ایراد نگیرید :دی
نرم افزارهای خونگی یه به صورت پیش فرض لرزش رو از بین می برن. اگه بخوایم دقیق تر به بحث Field و Fliker بپردازیم، متوجه می شید که تنظیمات خودکار، بعضی وقت ها ممکنه نتیجه رو خراب کنه.

التماس دعا
یا علی

hamidbn
18-10-2008, 14:55
سلام
به به
خوشم اومد مهدی جان
واقعا خوشم اومد
می بینم که بچه های فروم تخصصی میکس و مونتاژ مجیدآنلاین هم اینجا اومدن
موفق باشی
حالا Mr Andersson شما هر دو متن را که خوندی،خب البته مهدی (animeditor) هم درست می گه می تونی بیاری تو فتوشاپ البته من این یکی را یادم رفته بود
ولی تو از فیلمت با چه برنامه ای عکس می گیری ؟؟
من با Power DVD مشکل نداشتم ولی با خود پریمیر برای عکس از فیلم مشکل داشتم
روش دوم مهدی

یه توصیهء دیگه ...
بهترین حالت کار با عکس توی فیلم اینه که قالب و اندازه و رنگ بندی عکس رو هم با فیلم متناسب کنید.
واسه این کار
1- عکس رو توی فتوشاپ باز کنید.
2- از منوی File گزینه New رو بزنید.
3- توی پنجرهء باز شده، از لیست Preset عبارت PAL D1/DV Square Pix رو انتخاب کنید تا پنجرهء جدید باز بشه.
4- عکس خودتون رو داخل این پنجرهء جدید بندازید.
5- با زدن کلید Ctrl+t (حالت Free Transform) عکس رو جوری که می خواید توی کادر باشه تنظیم کنید.
6- به عکس جدید، همون فـیلتر بالا رو بدید.
7- عکس رو ذخیره کنید. بهتره که با فرمت PSD یا BMP یا TGA یا PNG باشه. فرمت JPG واسه مونتاژ جالب نیست.
8- عکس رو توی نرم افزارهای مونتاژ باز کنید و از این که بهترین حالت رو به عکستون دادید برید حالشو ببرید.
را همیشه برای عکس ها انتخاب کن که بهترین گزینه است که من خودم همیشه همینو می کنم
آقایون در کل موفق باشی

در پایان هم از جواد گل تشکر می کنم

Mr Andersson
18-10-2008, 23:14
درود بر همه دوستان;

اول آقا حمید عزیز بگم که ...... آقا من از فیلمی چیزی عکس نگرفتم اینا اورجینالن داداش اینقدر نگید BMP:19:

اینا با یه دوربین عکاسی حرفه ای (nikon d800) عکس برداری شدن و من فایلو بصورت jpg گرفتم تا روش کار کنم و در مورد Lower field first هم امتحان کرده بودم و field options هم که بصورت پیش فرض رو none هست و رو بقیه هم بدتر نمیکرد بهتر نمیکرد!

حالا نکته جالب اینجاس, من این مشکل رو فقط با عکس هام ندارم (زمانی که ثابت هستن ندارم فقط وقتی با motion بهشون حرکت میدم (حرکت مکانی )) که همونطور که آقا مهدی گفتن پیکسلاشون فرق کنه... بعضی فیلمهام هم اینطوری میشه! ولی نه تو نماهای ثابت فقط تو نماهای متحرک و دقیقا خطوط منحنی و مورب مثل خطوط خارجی ماشین, یا یه سیم برق که تو کادر مشخصه و از این ور به اون ور رفته و ....

حالا من موقع export گزینه deinterlace video footage رو فعال میکنم, نتیجه کمی بهتره, در ضمن اجبارا گزینه frame blend رو هم غیر فعال میکنم , ولی باور کنید این اواخر پریمیر کارایی میکرد (windows عوض کردم) که واقعا جالب بود و کلی خاطره انگیز! مثلا وایپ هام به جایه اینکه از وسط اجرا بشن (مثل iris round) از سمت راست کادر در میومدند همونجا تموم میشدند و کل فریم رو در بر نمی گرفتند! خواهشا نگید تو تنظیماتش رفتی!:11:
در مورد نرم افزار های خونگی هم دقیقا حق با آقا مهدی هست ولی آخه پریمیری گفتن adobe گفتن!

دست شما درد نکنه, دم همگی گرم , بازم کسی راجب این خطوط نظری داره و اینکه چه طور (موقع تصویر برداری - کپچر - ادیت ) میشه کمترشون کرد بفرماید..

khashy
19-10-2008, 00:51
من پینهاد میکنم عکسها رو به صورت پی اس دی سیو کنید چون تفاوت کیفیت موقع با فرمتهای مختلف محسوسه.
یه تکنیک هم هست که من خودم استفاده کردم و چیزه خاصی هم نیست فیلم یا عکستون رو به جا یه لاین رو 2 تا و دقیقا منطبق با هم قرار بدید و لایه زیره بهش فست بلور یا کامپاند بلور بدید به اندازه نیاز و بعد لایه بالا رو یه مقدار ترنسپرنت کنید چیز بدی نمیشه.

Mr Andersson
19-10-2008, 03:27
درود;

دوربین nikon بصورت اتومات رو مموریش jpg ذخیره میکنه به نظر شما تبدیل دوبارش به Psd تاثیر گذار هست؟

کیفیت رو که فکر نکنم از سورس کار بالاتر ببره ولی خوب ضرر نداره این دفعه امتحان میکنم / دوربین رو باید بررسی کنم ببینم خروجی دیگه ای نداره؟

تکنیک جالبیه ولی کار من یه جورایی برا کسی بود که بقول معروف باید کلاسیک می بود! آروم با ریتم ملایم موزیک و کیفیت بالای عکس که تو سینما خانگیش پخش کنه و مسلما اون تو باید کیفیتشو نشون میداد...

بازم متشکر ....

khashy
19-10-2008, 13:17
بله چون پی اس دی یه نوع فایله سورسه و جیپگ خروجیه مسلما کیفیت سورس بهتره از خروجییه و اینکه هر دو نرم افزار مال آدوبی هستن و ارتباط بهتری برقرار میشه بینشون. شما چرا با همون یولید مدیا با کارت خروجی با کیفیت آی وی ای نمیگیری استفاده کنی؟؟؟

Mr Andersson
19-10-2008, 17:45
درود;

دقیقا متوجه هستم شما چی می گید ولی دقیقا اینبار jpg که فایل سورسه منه! خوب مشکل حل شد دوربین خروجی raw هم میده!

ulead هم اون قابلیت هایی که من میخواستم رو نداره و در کل محیطش برا تدوین طولانی نچسبه! اینطور نیست؟

Mr Andersson
27-10-2008, 23:18
درود;

دوستان این یه مطلبه که از تو help پارتیکل پیدا کردم و توضیش کامله البته دوستان تو پست هایه قبلی در این مورد یه سری توضیحات رو دادن که حالا منم دوباره میزارم:

max_tanha28
06-12-2008, 08:33
سلام

منم همين مشكل را دارم افت شديد كيفيت تصوير من با دوربين ديجيتال سوني گرفتم در حالت عادي بسيار با كيفيت اما در نرم افزار بيش از اندازه خراب ميشه .

RedShot
20-09-2009, 02:32
درود بر همه دوستان;

دو تانمونه رو ببینید:

سلام
در تایم لاین روی کلیپ مورد نظر راست کلیک کن و گزینه Scale to frame size را غیر فعال کن. در این حالت تصویر بزرگتر نمایش داده میشه. اندازه آن را کم کن و بقیه حرکتها را از موشن اعمال کن ببین نتیجه کار مورد دلخواه هست یا نه.

پیروز باشی:46:

Mr Andersson
22-09-2009, 02:35
درود;

از اینکه لطف کردید سعی کردید کمک کنید متشکرم دوست عزیز. اما این تاپیک مال حدود یک سال پیشه!

درضمن من تو همین پست راه حل مشکلمو دادم
(حالا من موقع export گزینه deinterlace video footage رو فعال میکنم,) البته در این زمینه کلی سرچ کردم تا دقیقا معنی field رو بفهمم!

اما این نکته رو هم اضافه کنم که تو CS4 مشکل به نحوی حل شده و در ضمن در پریمیر Scale to frame size به صورت پیش فرض غیر فعاله, همونطور که در اون زمان در پروژه من بود! اگه به حساب یه توصیه دوستانه میزارید عرض کنم که استفاده از رنگ قرمز تو این انجمن فقط مختص مدیرانه.

بازم متشکر و موفق باشی...

شیطان 15
14-10-2009, 23:42
با سلام به دوستان .
یک سوال داشتم به نظر شما پریمیر بهتره یا ادیوس ؟ چرا ؟اگه توضیح بدین ممنون می شم.

Mr Andersson
18-10-2009, 02:38
درود;

با سلام به دوستان .
یک سوال داشتم به نظر شما پریمیر بهتره یا ادیوس ؟ چرا ؟اگه توضیح بدین ممنون می شم.

- ارتباطی با این تاپیک نداره, برای سوال هاتون یک تاپیک باز کنید....
(برای جواب این سوالتون در همین انجمن سرچ کنید. ولی در کل سوالتون مثل دعوای رئال - بارسلونا ی.
هر کدوم نقاط قوت خاصی دارن.)

موفق باشی...

Mr Andersson
15-02-2010, 01:33
درود;

متشکر.