PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گفتگوی آزاد دوچرخه

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

davidjoker
12-10-2008, 07:28
سلام بر دوستان امید وارم که موفق باشید. در این تاپیک می توانید مشکلات دوچرخه های خود را مطرح کنید تا راهنمایی بشید. و ...

davidjoker
12-10-2008, 07:48
تا حالا دوچرخه های viva رو دیدین خیلی زیاد شدن. خیلی چرخهای خوبین. هم تند میرن هم خریدنشون به صرفه است . بعد 2.3 سالی که کار کردن اول میل نفسهای جلو جا باز میکنن بعد کم کم رو به خرابی میرن. ولی من پیشنهاد میکنم که اگه خریدین بدون کمک وسط بخرین چون هم کمک وسطش خشکه و هم زود خراب میشه.

davidjoker
12-10-2008, 08:00
دوچرخه های olampic قدیمی ها رو سوار شدید. عجب چرخاین ولی حالا دیگه بیخودی شدن. من هر دو نوعشو سوار شدم هم قدیمی هم جدیداشو . قدیمیه حرف نداشت با این که تعمیری بود ولی عالی بود شتابش توپ بود. جدیدرو که سوار شدم اصلا انگار 10 بار بردیش تعمیر ولی هنوزم بیخوده. دنده هاش تغ تغ میکرد .تازه نه رو دنده 1.1 میرفت نه 3.7. دنده سبکش 1.2 بود سنگینش 3.5. ولی یه خوبی داشت اونم این بود که ترمزاش دیسی بود که اونم بگیر نگیر داشت. خلاصه olampic جدید اصلا نخرید.

2299
12-10-2008, 08:12
فكر نكنم جاي خوبي باشه دوچرخه تو اتومبيل:13:

Farshadd
12-10-2008, 08:16
ممنون بابات تاپیکت.

خوبه.

من هم تا چند سال پیش به عنوان یه دوچرخه سوار حرفه ای توی محلمون میشناختنم.

تا الان هم 13 تا دوچرخه داشتم.

آخریش رو سال 1383 خریدم که الان هم دارمش. یه آساک تنه پایین بیضی شکل، تنه کوتاه و با فرمون و کورپی حرفه ای و رینگ 3 سانتی دوبله. یادش بخیر اون موقع 30-40 تومن خرجش کردم تا تیونینگ کرده باشم :46:

در مورد دوچرخه های المپیک و بسیاری دیگر از مارکها میتونم اینو بگم که اسم دوچرخه ها بیشتر یه برچسب هست تا یه مارک و اصالت.

هر دوچرخه فروشی و قتی دوچرخه رو میاره توی کارتون هست و مارک ها رو خودش میزنه. البته اکثرا به همراه کارتون یه ورق برچسب هم میدن ولی در نهایت دوچرخه فروش خودش میچسبونه. و بر حسب میل خودش.

که البته در بعضی مارکها که کاملا شناخته شده هستن، مثل همین آساک خودمون، فروشنده نمیتونه مارکی به جز مارک خود دوچرخه رو بزنه.

:11:

davidjoker
12-10-2008, 08:31
ممنون از راهنمایی که کردی فرشاد جان بابت مارک دوچرخه. من خودم حالا یه viva دارم. مدل چرخمو سفارش دادم بعد یک ماه معطل شدم تا به دستم رسید. حالا ازش خیلی راضی هستم.

davidjoker
12-10-2008, 08:39
تقریبا همون سالهایی که شما چرختون رو خریدین یکی از دوستان پیشنهاد خرید دوچرخه آساک رو به من داد. ولی من نخریدم اما خودش یکی خرید که زیاد عمر نکرد. یعنی زیاد از چرخش مراقبت نمی کرد. حالا اون دیگه موتور سوار می شه.

Farshadd
12-10-2008, 08:41
ممنون از راهنمایی که کردی فرشاد جان بابت مارک دوچرخه. من خودم حالا یه viva دارم. مدل چرخمو سفارش دادم بعد که یه یک ماه معطل شدم تا به دستم رسید. حالا ازش خیلی راضی هستم.

راستش من نمیدونم viva کدوما هستن، اگه ممکنه یک یا چند تا عکس ازش بذار.

راستی چند تومن خریدید؟

davidjoker
12-10-2008, 08:50
300 تومان خریدمش. بعدا چند تا عکس ازش میزارم.

kiwi
12-10-2008, 08:54
من 1 كبري دارم مال 6 سال پيشه .لي به جز رنگش آخ نگفته.خيلي سگ جونه

davidjoker
12-10-2008, 09:18
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

davidjoker
12-10-2008, 09:32
این مدل چرخ منه ولی مال من چون سفارشی بود کمک وسطش بادی نصب شده.یعنی کمک فنرشو برداشتن به جای اون یه کمک بادی گذاشتن.

davidjoker
12-10-2008, 09:34
مدل های بهتر از اینم داشت ولی همین جوریش که کمک وسطشو برام عوض کردن 60هزار تومان پام آب خورد.

davidjoker
12-10-2008, 09:37
این از چرخی که من دارم بهتره مثلا یه شتاب توپ داره که یه دفه از جا کنده میشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

davidjoker
12-10-2008, 09:40

davidjoker
12-10-2008, 09:41
علاقه مندان اگر در خرید چرخ مشکلی دارید بپرسید.

Farshadd
12-10-2008, 13:36
تقریبا همون سالهایی که شما چرختون رو خریدین یکی از دوستان پیشنهاد خرید دوچرخه آساک رو به من داد. ولی من نخریدم اما خودش یکی خرید که زیاد عمر نکرد. یعنی زیاد از چرخش مراقبت نمی کرد. حالا اون دیگه موتور سوار می شه.

دوچرخه های آساک از مقاوم ترین مارک هاست.
اگه من دنبال مقاومت نبودم، بی شک یا یه پژو میخریدم یا یه tpg . به خاطر سبکی شون. ولی اگه از فروشنده های با وجدان و حرفه ای هم بپرسی میگن که آساک از بقیه محکم تره و خرکار تره و همچنین عمر بیشتری داره.

من 1 كبري دارم مال 6 سال پيشه .لي به جز رنگش آخ نگفته.خيلي سگ جونه

یادش بخیر، من اولین بار با یه دوچرخه کبری یاد گرفتم که بدون مانع و بدون سرعت 2 تا چرخ رو با هم بلند کنم.:20:

این از چرخی که من دارم بهتره مثلا یه شتاب توپ داره که یه دفه از جا کنده میشه..

در مورد شتاب هم دوچرخه مثل ماشین نیست که بگیم شتابش مثلا از 0 تا 40 کیلومتر بر ساعت 10 قانیه هست یا هر چی.

چرا که در دوچرخه عواملی که توی شتاب تاثیر داره، ببیشتر در دوچرخه سوار هست تا دوچرخه.

هر چی سرعت رکاب زدن و زوری که به رکابها میده بیشتر باشه، شتاب بیشتر میشه.

نوع دنده ای که برای آغاز استفاده میشه مهمه.

================
برای حرفه ای سواری زیاد نمیشه از دوچرخه های کمک وسط استفاده کرد. چرا که حتی در هنگام تک چرخ زدن هم تعادل به هم میخوره. ولی در عوض برای افرادی که از دوچرخه به عنوان یه وسیله استفاده میکنن و در عین حال دوست دارن که زیر پاشون نرم باشه دوچرخه های فنر وسط خوبه.
===============

راستی اگه ممکنه پست های پشت سر همتو توی یه پست بده. اونجوری هم تاپیک مرتب تر میشه و هم تراکم علمیش میره بالا.
مگر اینکه موضوع دو تا پستت متفاوت باشه .:10:

davidjoker
12-10-2008, 17:45
کی تا حالا دو چرخه رالی سوار شده لطفا در مورد اون توضیح دهید.اگه کسی در مورد چرخهای شرکت فراری می دونه توضیح بده.

G LADIATOR
13-10-2008, 09:58
آره اگه کسی چیزی میدونه بگه منم مشتاقم بدونم

rozy_1500
13-10-2008, 17:23
دوستان من یه دوچرخه میخوام که در نوع خودش عالی باشه
البته این شکلی که شما گذاشتین نباشه و قیافش ساده و کلاسیک باشه
اگه ممکنه خیلی سبک باشه و شتاب و سرعت بالایی داشته باشه و این که کیفیت ساختش هم خوب باشه
ببینم میتونم همچین چیزی تو مایه های 200 پیدا کنم؟ با باید قیمت رو ببرم بالا؟

Farshadd
13-10-2008, 17:52
دوستان من یه دوچرخه میخوام که در نوع خودش عالی باشه
البته این شکلی که شما گذاشتین نباشه و قیافش ساده و کلاسیک باشه
اگه ممکنه خیلی سبک باشه و شتاب و سرعت بالایی داشته باشه و این که کیفیت ساختش هم خوب باشه
ببینم میتونم همچین چیزی تو مایه های 200 پیدا کنم؟ با باید قیمت رو ببرم بالا؟

در نوع خودش و عالی و ساده و کلاسیک و ... رو با همین 200 تومن میتونید توی آساک ببینید.

ولی گزینه ای که روش تاکید کردید ، یعنی خیلی سبک نیست. اگه اشتباه نکنم 12 کیلو باشه.

اگر به دنبال دوچرخه خیلی سبک هستید، خیلی با کیفیت و همه چی تموم هستید ممکنه حتی 1 میلیون بیشتر هم بذاره رو دستتون.

ولی اگه دنبال یه دوچرخه سبک، نسبتا با کیفیت و ... هستید بودجه رو به 350- 400 برسونید.

rami_hemi
14-10-2008, 08:32
تاپیک جالبی هستش ها من سر نزده بودم
اون اولا در مورد olampia حرف زده بودین فکر کنم
من که یکی دارم هنوزم دارم قدیمی قدیمی داغونش کردم و نمیرونم .
دوستان من دنبال دو تا دوچرخه میخوام اتخاب کنم (با این وضع ترافیک واقعا لامه)یکی رو از این ویوا ها میخوام تنه بدون فنر باشه یکی هم یه دوچرخه با تنه کوچیک و شبیه کورسی ها با فرمان معمولی ولی دنده دار.اولی برای چرخ زدن بدون ماشین .دومی هم برای رفتن پی کارام

Farshadd
14-10-2008, 10:29
تاپیک جالبی هستش ها من سر نزده بودم
اون اولا در مورد olampia حرف زده بودین فکر کنم
من که یکی دارم هنوزم دارم قدیمی قدیمی داغونش کردم و نمیرونم .
دوستان من دنبال دو تا دوچرخه میخوام اتخاب کنم (با این وضع ترافیک واقعا لامه)یکی رو از این ویوا ها میخوام تنه بدون فنر باشه یکی هم یه دوچرخه با تنه کوچیک و شبیه کورسی ها با فرمان معمولی ولی دنده دار.اولی برای چرخ زدن بدون ماشین .دومی هم برای رفتن پی کارام

برای اولی که خودت هم گفتی چی میخوای.

برای دوم من آساک رو بهت پیشنهاد میدم. البته اگه یکم هم خرجش کنی عالی میشه. مثلا رینگ 3 سانتی بندازی. که هم مقاوم تره هم خوشگل تره.

NONE
14-10-2008, 14:07
حدود قیمت بده
با چقدر
اگه 200
به بالا هزینه می کنی
من Giant مال خودم ( مدل یوکان 460 با لوازم شیمانو الویو با فریمه الومینیوم)
و مریدارو پیشنهاد می کنم

NONE
14-10-2008, 14:09
این عکس هایی که دوستمون گذاشته
دوچرخه های
دان هیل باشه
اینه واسه شهر مناسب نیست
در بلند مدت فنر زیر زینش کمر رو ناراحت می کنه

NONE
14-10-2008, 14:16
اگه خواستی تا همون حد 460
هزینه کنی
بگو تا مشخصات کامل دوچرخه خودمو بزارم

Farshadd
15-10-2008, 00:10
توجه کنید که تنه های آلمینیومی که صبعا سبک هم هستن ، نمیتونن خرکار باشن.

اگه تنه لازم باشه که هم خیلی سبک باشه و هم در عین حال حال محکم، من تنه های فیبر کربن پیشنهاد میدم. که البته هزینش واقعا بالاست.

به نظر من توی قیمت 200 تومن، هیچ دوچرخه ای آساک نمیشه.

NONE
15-10-2008, 13:47
توجه کنید که تنه های آلمینیومی که صبعا سبک هم هستن ، نمیتونن خرکار باشن
فرشاد جان منظورت از خر کاری چیه
اگه منظورت اینکه با دوچرخه معمولی
تک چرخو
حرکات بزنه اره
خر کار نیست
ولی اگه درست استفاده کنی
مشکلی پیش نمیاد
من خودم 3 یا 4 بار بد جور خوردم زمین
بدنش چیزیش نشد

NONE
15-10-2008, 13:49
حالا من که تازه گرفتم
ولی پسر خالم 3 ساله که یه جاینت
داره
بدنش مثل روز اوله
خودش هم همینطور
درست استفاده کنی
مشکلی پیش نمیاد

franch
15-10-2008, 16:29
تاپيك خيلي باحاليه.
الان معروفترين مارك دوچرخه تو ايران چيه؟!

NONE
15-10-2008, 16:51
معروف ترین
Giant
مریدا
کراس

DJ_IT_110
15-10-2008, 21:30
معروف ترین
Giant
مریدا
کراس

چندتا دیگه هم هست ... مثل:

trek
Cannondale
kona
gitane

و ...

یه چیزی که بین کوهستان سواران مبتدی خیلی محبوب شده دوچرخه های پژو هست که این نکته رو عرض کنم که پژو فقط دوچرخه کورسی تولید میکنه و معلوم نیست که دوچرخه های توی بازار مال کجاست ( چین )

در ضمن این ویوا یه مارک متفرقه چینی هست که تا میتونید سمتش نرید بهتره ...

دوچرخه های آساک نسبت به قیمتشون خیلی خوب هستند (البته در نوع خودشون ) ...
من خودم کوهستان سواریو با یه دماوند شروع کردم ...

Farshadd
15-10-2008, 23:19
فرشاد جان منظورت از خر کاری چیه
اگه منظورت اینکه با دوچرخه معمولی
تک چرخو
حرکات بزنه اره
خر کار نیست
ولی اگه درست استفاده کنی
مشکلی پیش نمیاد
من خودم 3 یا 4 بار بد جور خوردم زمین
بدنش چیزیش نشد

سلام.
خوب آره دیگه، به درست رفتار کردن که نمیگن خر کاری. زمین خوردن هم طبیعیه و در ساخت یک دوچرخه استاندارد، زمین خوردن هم پیشبینی میشه. البته فرو رفتگی بدنه احتمالش زیاده. و همچنین شکستن دوشاخه.

من خودم با آساک از یه بلندی پریدم و وقتی فرود اومدم، لاستیک عقب ترکید و رینگ ها هم تا شد و تیوپ جلو هم پنچر (اسپوک رفت توش) + شکستکی پای خودم برای دومین بار. ولی دو شاخ جلوش سالم سالم. و تنه حتی سانت هم آخ نگفت.
(البته اون موقع رینگش معمولی بود و من هم از بلندی تقریبا 2 متری فرود اومدم توی کف سیمانی یه دریاچه که برای یه پارک میساختن.

بعد از اون از روی یه پیکان پریدم و هیچ بلایی سر دوچرخه نیومد.

NONE
16-10-2008, 13:08
و ...
اینها هم بدک نیستن
VIVA
overlord

davidjoker
16-10-2008, 21:33
سلام. آقای فرشاد خان شما چرا همش به دوچرخه های آساک اشاره می کنید. لطفا به نوع چرخ هایی که نام می برید تنوع بدید. یه سوال چرخهای شیمانو رو تا حالا سوار شدید. من یه بار سوار شدم از نظر راحتی که روش نشسته بودم حرف نداشت، ولی خدا نکنه دنده عوض کنید چنان صدا میداد که اصلا آدم وحشت می کرد.البته صاحب اون یک سال بود که خریده بود. ولی به نظر من نباید بعد از یک سال این طوری دنده هاش صدا کنه.

davidjoker
16-10-2008, 21:41
کی گفته viva بده مگه تا حالا سوار شدید که میگید viva بده. :13:من تا حالا از هر کسی که پرسیدم ازش راضی بودی. گفته بله.:46:

davidjoker
16-10-2008, 21:45
لطفا اگر کسی از این به بعد کمک در مورد خرید چرخ خواست و بودجه ی خودش رو هم اعلام کرد در همان حد یک چرخ به او معرفی کنید. زیرا...
با تشکر از دوچرخه سواران با تجربه.

Farshadd
16-10-2008, 22:18
سلام. آقای فرشاد خان شما چرا همش به دوچرخه های آساک اشاره می کنید. لطفا به نوع چرخ هایی که نام می برید تنوع بدید.

سلام دوست عزیز.

من همش به دوچرخه آساک اشاره میکنم چون در رنج قیمت خودش از همه بهتره. در قیمتهایی بالاتر از خودش هم از بقیه محکم تره.

ولی خدا نکنه دنده عوض کنید چنان صدا میداد که اصلا آدم وحشت می کرد.البته صاحب اون یک سال بود که خریده بود. ولی به نظر من نباید بعد از یک سال این طوری دنده هاش صدا کنه.

صدای دنده بیشتر از اینکه به مارک سیستم دنده مربوط باشه به تنظیم اون مربوط میشه.

(ببخشید من اینو میگم. به جون خودم از روی تعصب نیست و یه خبر هست): تمام سیستم انتقال قدرت و ترمز آساک از نوع شیمانو هست. حتی روی پوسته سیم ترمز ها و دنده ها هم نوشته شیمانو

davidjoker
17-10-2008, 18:28
نه خواهش میکنم. دنده های دوچرخه ی اون دوستم هم شیمانو بود. چرخ من هم دنده هاش شیمانو هستش ولی از من کارایش خیلی خوبه و واقعا حق با شماست. توی محل ما یک گیم نت هست که صاحب گیم نت به دوچرخه خیلی علاقه داره ولی زیاد دوچرخه سوار نمی شه. اما تو تنظیم کردن دنده خیلی وارده. ما با هم یک سال هم کلاسی بودیم. چون همدیگه رو
می شناختیم و من تعریف شو خیلی شنیده بودم که دنده تنظیم می کنه، ازش خواستم که این کارو برام انجام بده. انجام داد و حالا از دنده های چرخم خیلی رازی هستم.

davidjoker
17-10-2008, 18:31
[نه خواهش میکنم. دنده های دوچرخه ی اون دوستم هم شیمانو بود. چرخ من هم دنده هاش شیمانو هستش ولی از من کارایش خیلی خوبه و واقعا حق با شماست. توی محل ما یک گیم نت هست که صاحب گیم نت به دوچرخه خیلی علاقه داره ولی زیاد دوچرخه سوار نمی شه. اما تو تنظیم کردن دنده خیلی وارده. ما با هم یک سال هم کلاسی بودیم. چون همدیگه رو
می شناختیم و من تعریف شو خیلی شنیده بودم که دنده تنظیم می کنه، ازش خواستم که این کارو برام انجام بده. انجام داد و حالا از دنده های چرخم خیلی رازی هستم.

DJ_IT_110
17-10-2008, 18:58
کی گفته viva بده مگه تا حالا سوار شدید که میگید viva بده. :13:من تا حالا از هر کسی که پرسیدم ازش راضی بودی. گفته بله.:46:

من سوار شدم ... یکی از دوستام برای برادرزادش خریده بود ... 315 تومن

درکل من زیاد ازش خوشم نیومد ... مخصوصا اگر آدم بخواد باهاش کوستان سواری کنه زیاد عمری نمیکنه ...

دوچرخه های overlord برای MTB بهترند در مقابل ویوا ...

سلام. آقای فرشاد خان شما چرا همش به دوچرخه های آساک اشاره می کنید. لطفا به نوع چرخ هایی که نام می برید تنوع بدید. یه سوال چرخهای شیمانو رو تا حالا سوار شدید. من یه بار سوار شدم از نظر راحتی که روش نشسته بودم حرف نداشت، ولی خدا نکنه دنده عوض کنید چنان صدا میداد که اصلا آدم وحشت می کرد.البته صاحب اون یک سال بود که خریده بود. ولی به نظر من نباید بعد از یک سال این طوری دنده هاش صدا کنه.

چرخهای شیمانو :18: ... مگه شیمانو چرخ تولید میکنه :18: ...

شیمانو فقط قطعات دوچرخه تولید میکنه نه خود دوچرخه ...

در ضمن علاوه بر قطعات دوچرخه ، لوازم ماهیگیری و اسکی هم تولید میکنه ...

kiwi
17-10-2008, 20:11
اقا من اون كبري هه كه گفتم.اين رنگش داغون شده؟؟؟؟؟

چيكار كنم

Farshadd
17-10-2008, 20:15
چرخهای شیمانو :18: ... مگه شیمانو چرخ تولید میکنه :18: ...

شیمانو فقط قطعات دوچرخه تولید میکنه نه خود دوچرخه ...

در ضمن علاوه بر قطعات دوچرخه ، لوازم ماهیگیری و اسکی هم تولید میکنه ...

سلام.

دقیقاغ خبر ندارم مارکی که روشونه واقعا مربوط به خود شیمانو هست یا فقط یه برچسب هست.

ولی دوچرخه هایی که با برچسب شیمانو دیدم، دوچرخه های گرون و به ظاهر خوبی بودن. ضمن اینکه به نظرم شیمانو هم دوچرخه میزنه.

:46:

davidjoker
17-10-2008, 20:28
فرشاد جان مثل اینکه دوستمون اصلا تو باغ دوچرخه نیست. دوست من دوچرخشو باباش از یه شهر مرزی آورده بود. وقتی آورده بود میگفت همه ی قطعه ها جدا بود که خودمان باید وصل می کردیم. حتی تمام خرده ریزهای دوچرخه روش بوده که همش از نوع شیمانو بوده. اگر نمیدونستی بدونیدdj_it

davidjoker
17-10-2008, 20:34
و بازم می گویم دوچرخه های viva خوب هستند. و overlord را من قبل از viva امتحان کردم. بدنش به یک سال هم نکشید رنگش از بین رفت. اصلا زیباییش برای مدت کوتاهی است.

M.Z.Y
18-10-2008, 04:00
و بازم می گویم دوچرخه های viva خوب هستند. و overlord را من قبل از viva امتحان کردم. بدنش به یک سال هم نکشید رنگش از بین رفت. اصلا زیباییش برای مدت کوتاهی است.

سلام بچه ها

به عنوان یه دوچرخه سوار رشته کوهستان کراس کانتری خوشحال میشم اگه چیزی بلدم به دوستام هم یاد بدم.

در ضمن دوست عزیز در مورد این حرف اصلا با شما موافق نیستم بچه ها برای خنده اسم دوچرخه هایی مانند viva یا overload رو میارن این دوچرخه ها از کیفیت ساخت پایینی برخوردارند و اصلا در رده دوچرخه های حرفه ای قرار نمی گیرند.

البته این نکته رو هم در نظر بگیرید برای کسانی که میخوان زیر 250 هزینه کنند و یه دوچرخه برای سوار شدن داشته باشن قضیه فرق میکنه و می تونه انتخاب خوبی باشه.

یا علی./

Farshadd
18-10-2008, 11:06
فرشاد جان مثل اینکه دوستمون اصلا تو باغ دوچرخه نیست. دوست من دوچرخشو باباش از یه شهر مرزی آورده بود. وقتی آورده بود میگفت همه ی قطعه ها جدا بود که خودمان باید وصل می کردیم. حتی تمام خرده ریزهای دوچرخه روش بوده که همش از نوع شیمانو بوده. اگر نمیدونستی بدونیدdj_it

دوچرخه ها وقتی وارد میشن، توی یه کارتن هستن. یه کارتن تقریبا 120*90*20 سانت (البته تقریبا)
در این کارتن تمام قطعات دوچرخه وجود دارن . حتی یه مارک هم هست.
بعضی از قطعات خودشون قبلا نصب شدن. مثل میل تنه. ولی به جز چند مورد بقیه رو باید خودتون و یا فروشنده نصب کنه.
(فراموش نکنیم که بستگی به سازنده و نوع بسته بندی هم داره)

البته شکی نیست که افراد زیادی هستن که خودشون دوچرخه جمع میکنن. یعنی قطعه قطعه میخرن و وصل میکنن تا به ایده آلشون برسن.

سلام بچه ها

به عنوان یه دوچرخه سوار رشته کوهستان کراس کانتری خوشحال میشم اگه چیزی بلدم به دوستام هم یاد بدم.

در ضمن دوست عزیز در مورد این حرف اصلا با شما موافق نیستم بچه ها برای خنده اسم دوچرخه هایی مانند viva یا overload رو میارن این دوچرخه ها از کیفیت ساخت پایینی برخوردارند و اصلا در رده دوچرخه های حرفه ای قرار نمی گیرند.

البته این نکته رو هم در نظر بگیرید برای کسانی که میخوان زیر 250 هزینه کنند و یه دوچرخه برای سوار شدن داشته باشن قضیه فرق میکنه و می تونه انتخاب خوبی باشه.

یا علی./

ما هم خوشحال میشیم در خدمتون باشیم. خصوصا اینکه حرفه ای سوار هستید.:11:

M.Z.Y
18-10-2008, 21:27
خواهش می کنم دوست عزیز

خوشحال شدم وقتی این تاپیکو دیدم و حاضرم همه جوره به دوستام کمک کنم.

مخلص همتون هم هستم و یا علی./

DJ_IT_110
19-10-2008, 14:56
شیمانو دوچرخه تولید میکنه ؟!؟!؟ ... چی میگی:18:

منکه دیگه هنگ کردم ...

اینم سایت شیمانو .. خودتون ببینید ... شیمانو فقط قطعات دوچرخه تولید میکنه ، نه خود دوچرخه ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

NONE
20-10-2008, 16:21
دوست دوچرخه سوار کراس کانتری
مشخصات دوچرخم چطوره
Giant
لوازم شیمانو الویوو
دو شاخ هم Xcr

M.Z.Y
22-10-2008, 12:53
دوست دوچرخه سوار کراس کانتری
مشخصات دوچرخم چطوره
Giant
لوازم شیمانو الویوو
دو شاخ هم Xcr

سلام دوست عزیز

ست الویو یه ست متوسط هست نه مبتدیه و نه حرفه ای ، دوشاخ جلو هم خوبه ولی اگر مدل دوچرختم می گفتی بهت می گفتم تنه دوچرخت در چه رده ای هست.

یا علی./

davidjoker
22-10-2008, 17:56
سلام. با تشکر از همگی واسه راهنمایهایی که کردید. به دوست عزیزمون m.z.y هم خوش آمد می گویم. مرسی از ورود شما به این بحث.
من تصمیم گرفتم دوچرخمو عوض کنم 700 تومان هم مایه دارم لطفا یه کمکی بنمایید. با تشکر.

NONE
27-10-2008, 14:49
تنه
مدلش یوکان
دوستان دوچرخه کورسی
جاینت بهتره
یا ژیتان
یا مریدا
تو رنج قیمت 1 ملیون

M.Z.Y
01-11-2008, 19:39
سلام. با تشکر از همگی واسه راهنمایهایی که کردید. به دوست عزیزمون m.z.y هم خوش آمد می گویم. مرسی از ورود شما به این بحث.
من تصمیم گرفتم دوچرخمو عوض کنم 700 تومان هم مایه دارم لطفا یه کمکی بنمایید. با تشکر.

سلام دوست عزیز
از جاینت مدلxtc se رو بهت پیشنهاد میدم ولی اگه یه مدت صبر کنی میتونم مدل های بیشتری برات پیدا کنم .

تنه
مدلش یوکان
دوستان دوچرخه کورسی
جاینت بهتره
یا ژیتان
یا مریدا
تو رنج قیمت 1 ملیون

یعنی شما می خواهید دوچرخه کورسی بخرید؟

من پسر عموم کورسی سواره (البته در رده فوق حرفه ای) یه سوال ازش میکنم تو این رینج قیمت چه مدلی مناسبه.

یا علی./

NONE
03-11-2008, 16:10
یعنی شما می خواهید دوچرخه کورسی بخرید؟

من پسر عموم کورسی سواره (البته در رده فوق حرفه ای) یه سوال ازش میکنم تو این رینج قیمت چه مدلی مناسبه.

اره اگه خدا بخوادمی رم تو تیم
پسر خالت
تو تیم ملیه؟

M.Z.Y
05-11-2008, 20:50
اره اگه خدا بخوادمی رم تو تیم
پسر خالت
تو تیم ملیه؟

پسر خاله نه پسر عموم ، تو تیم ملی که نه ولی همیشه داره زور میزنه بره تو تیم ملی.

میخوای رشته کورسی رو ادامه بدی؟

ببخشیدا دهنت سرویسه روزی 100 تا 120 باید رکاب بزنی:18:.

بردیا
05-11-2008, 21:33
من یه اکسترال ژیتان دارم
فرانسوی
خیلی دوچرخه خوبی بوده تو این 2سال
اگر نبود کارم بدجور گیر میکرد.:دی

Havbb
07-11-2008, 14:45
چنین تاپپیکی تو متفرقه بود. این همونه یا یکی دیگست؟

Farshadd
07-11-2008, 22:04
چنین تاپپیکی تو متفرقه بود. این همونه یا یکی دیگست؟

نه.

این یه تاپیک دیگست :46:

NONE
10-11-2008, 16:01
ببخشیدا دهنت سرویسه روزی 100 تا 120 باید رکاب بزنی
می دونم موقع ثبت نام مربی هم بهم گفت
گفت می تونی طاقت بیاری
چرا که نه یه دخترس که تو تیم ملیه اونجا دیدمش
یعنی از اون هم کمترم؟

Havbb
10-11-2008, 17:01
گفت می تونی طاقت بیاری
یعنی از اون هم کمترم؟
من این تعداد رکاب را میزنم ولی نه پشت سر هم یعنی 30 ثانیه استراحت میکنم

بردیا
13-11-2008, 13:39
دوچرخه من یه چند دقیقه دست بچه ها بود که زدن سرویسش کردن و الان قیافه دنده هاش مشکل پیدا کرده و شیشه روش شکسته
کاریش میشه کرد؟شیمانو هست سیستم ترمز و دنده
یکی میگفت اگه بخوای درست بکنی باید کلشو عوض بکنی

Farshadd
14-11-2008, 20:00
دوچرخه من یه چند دقیقه دست بچه ها بود که زدن سرویسش کردن و الان قیافه دنده هاش مشکل پیدا کرده و شیشه روش شکسته
کاریش میشه کرد؟شیمانو هست سیستم ترمز و دنده
یکی میگفت اگه بخوای درست بکنی باید کلشو عوض بکنی

اگه بخوای شیشه رو عوض کنی که بعید میدونم شیشه نو گیرت بیاد. ولی اگه بگردی و پیش مغازه ها یه سیستم دنده کهنه پیدا کنی برات عوض میکنن.

اگه هم نو انداختی که فوها.

:12:

NONE
16-11-2008, 15:40
دوچرخه انتخاب شد
جاینت مدل فسر
امیلیونو سیصد هزلر تومن

heliacal_66
16-11-2008, 23:38
تو این تاپیک مطالبی درباره ی دوچرخه هست. بد نیست دوستان این مطالب رو هم بخونن

M.Z.Y
18-11-2008, 23:52
تنه
مدلش یوکان
دوستان دوچرخه کورسی
جاینت بهتره
یا ژیتان
یا مریدا
تو رنج قیمت 1 ملیون

سلام دوست عزیز من براتون پرسیدم تو رینج 1 میلیون دوچرخه جیتان gitane مدل 1400 match با ستtiagra یکی از بهترین گزینه هاست.

یا علی./

M.Z.Y
18-11-2008, 23:55
تو این تاپیک مطالبی درباره ی دوچرخه هست. بد نیست دوستان این مطالب رو هم بخونن

سلام دوست عزیز

خوبی ؟ چه خبرا؟

از ایران گردی چه خبر؟ شروع کردی یا نه؟

یا علی./

M.Z.Y
19-11-2008, 00:10
گفت می تونی طاقت بیاری
یعنی از اون هم کمترم؟

سلام

نه تو اصلا از اون کمتر نیستی ، فقط یه چیزی رو باید مشخص کنی و اونم اینکه آیا واقعا میخوای تا آخرش ادامه بدی؟

شاید اون دوختره هدفش دوچرخه سواری بوده اگر تو هم هدفت اینه ؟ برو ولی اگر هدف دیگه ای داری میتونی در سطح آماتور ادامه بدی چون دوچرخه سواری یه رشته گرونیه و پات حسابی آب میخوره.

خلاصه خودت هدفتو باید مشخص کنی ./

یا علی./:46:

NONE
20-11-2008, 16:02
سلام
اره هدف تیم ملی بعدشم توردو فرانس
ببین این دوچرخه که میگی
فکر کنم دوستم داره
ست تیاگرا
دو شاخ جلوش کربه؟

NONE
20-11-2008, 16:04
ببین من الان دارم میرم یه جاینت با قیمت 1 و 300 ببینم
ستشو بهت میگم
بعد میرم از نظر تنه با جیتان مقایسه می کنمخیلی ممنون که پرسیدی

heliacal_66
30-11-2008, 11:20
سلام دوست عزیز

خوبی ؟ چه خبرا؟

از ایران گردی چه خبر؟ شروع کردی یا نه؟

یا علی./

سلام ...
راستش من تازه الان می خوام دوچرخه بخرم! تو رنج 400 تومن چی پیشنهاد میدی؟

davidjoker
08-12-2008, 17:35
سلام دوستان من یک موتور 150 خریدم و حالا از کار خودم پشیمانم می خواهم موتور را بفروشم و یک چرخ نو بخرم. موتورم رو که بفروشم 700 الی 800 تومان دستم رو می گیره لطفا مرا راهنمایی کنید.

M.Z.Y
09-12-2008, 23:47
سلام بچه ها حالتون خوبه ؟

ببخشید من یه مدت نبودم الان اومدم ، تا فردا شب بهتون جواب میدم .

قربان همتون محمد./

M.Z.Y
11-12-2008, 22:12
سلام بچه ها

برای دوستمون که می خواد کورسی سوار بشه ؛ از دوستام و مربی مربوطه پرسیدم این مدل ها رو پیشنهاد دادن:

جاینت tcr با ست سورا 830.000
ژیتان مک 500 با ست شیمانو سورا 567.000
ژیتان مک 1500 شیمانو تیاگرا 999.000
ژیتان مک 1600 با ست شیمانو 105 1020000

که رو این آخری تاکید زیادی کردند و دو شاخ جلو هم کربن هست.

برای دوست کوهستان سورارمون که خیلی وقته بهش قول دادم و شرمنده اش هم هستم این مدل ها رو پیشنهاد دادند :

مریدا SUB 20 365.000
مریدا SUB 40 450.000
مریدا TFS 100 485.000
مریدا TFS 800 1290000
مریدا TFS 500 790.000
مریدا JULIT 649.000
رالی MTRX 477.000
رالی 100 با قیمت 499.000
ژیتان راک 1.4 606.000
ژیتان راک 1000 با قیمت 14260000

در ضمن دوست عزیز چون قد شما بلند تنه با سایز 21 برای شما مناسبه.

اگه بازم سوال بود در خدمتم

یا علی./

babriii
11-12-2008, 22:33
یادش بخیر دوران دبیرستان یکی از دماوندا داشتم چیز باحالی بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

heliacal_66
12-12-2008, 10:37
محمد رضا جان دستت درد نکنه

اگه میشه مشخصات فنی
sub 20
sub40
tfs100
mtrx
رالی 100

رو بنویس

ترمز، ست دنده، چند سرعته، قابلیت تنظیم دوشاخ و...

و یه سوال : این قیمت ها مال تهران هستن یا سیراز یا فرقی نمی کنه؟

heliacal_66
12-12-2008, 15:10
این لینک ها رو از سایت مریدا آوردم:

sub20 ,sub40 همین ها هستن؟ اگه اینا باشن که واقعا قیمت خوبی دارن. من sub20 رو انتخاب می کنم. به پولم می خوره. فقط می خوام بدونم چطوری می تونم بخرم. اهواز که نداره.

M.Z.Y
12-12-2008, 19:05
این لینک ها رو از سایت مریدا آوردم:

sub20 ,sub40 همین ها هستن؟ اگه اینا باشن که واقعا قیمت خوبی دارن. من sub20 رو انتخاب می کنم. به پولم می خوره. فقط می خوام بدونم چطوری می تونم بخرم. اهواز که نداره.

سلام

آره ساب 20 همونه ، تو شیراز هم گیر میاد و به همون قیمتی که گفتم.

یا علی./

NONE
22-12-2008, 16:10
سلام
دوستان دوچرخه گرفتم
جاینت
50% کربن
ست 105

Farshadd
22-12-2008, 18:50
سلام
دوستان دوچرخه گرفتم
جاینت
50% کربن
ست 105

قیمت؟؟ اگه میشه عکس/عکسهایی هم ازش بذارید

NONE
24-12-2008, 15:54
حتما ميزارم
قيمت 1 مليونو 400

HOOSEIN 105
25-12-2008, 16:21
من دوران دبیرستان یه دوچرخه کورسی داشتم خدای دوچرخه بود . هر روز هم باهاش مدرسه میرفتم و اومدم . خیلی جون سخت بود .
یه بار یادمه باهاش حدودا 100 تا میومدم تو یه سرپایینی که لاستیک جلو باز شد و دو سه هفته خونه نشین شدیم .
شما بیشترین سرعتی که با دوچرخه رفتین چه قدر بوده . البته بنده این رو سرعت با پدرم گرفتم که او با پیکان جوانان با من داشت میومد و بعد اینکه افتادم گفت با 100 تا افتادی!!!
البته خیلی جون سخت بودم که زنده در اومدم از این حادثه

NONE
28-12-2008, 13:25
in akseshe

davidjoker
26-01-2009, 17:38
سلام دوستان با تشكر از شما. درخواست مي كنم كه از مسابقاتي كه با دوچرخه هايتان تا به حال داده ايد صحبت كنيد.

بردیا
30-01-2009, 02:09
میشه روی دوچرخه کیلومترشمار نصب کرد؟

Farshadd
30-01-2009, 02:31
میشه روی دوچرخه کیلومترشمار نصب کرد؟

بله میشه.

برای این کار کیلومتر شمار دوچرخه به صورت آماده و در مغازه هایی که قطعات دوچرخه دارن وجود داره.

خودشون انواعی دارن که در حالت کلی به دو دسته آنالوگی ( عقربه ای) و دیجیتالی تقسیم میشن.
و البته هر کدوم مدلهای خاصی دارن. و قیمت های متفاوتی. الان از قیمت ها خبر ندارم ولی چند سال پیش از 4 تومن شروع میشد به بالا.

davidjoker
01-02-2009, 15:45
سلام فرشاد جان میشه بگی بهترین نوع کیلومتر شمار چیه؟

Farshadd
02-02-2009, 19:24
سلام فرشاد جان میشه بگی بهترین نوع کیلومتر شمار چیه؟

متاسفانه همون چند مارکی هم که قبلا یادم بوده، الان یادم نیست. چه برسه اینکه برند های جدید رو بدونم. شرمنده.

NONE
05-02-2009, 16:03
سلام دوستان با تشكر از شما. درخواست مي كنم كه از مسابقاتي كه با دوچرخه هايتان تا به حال داده ايد صحبت كنيد.

باید بگی در چه سطحی در سطح منطقه و استان هیچ چیزه سختی نبود
ولی یهو دیدی یکی میاد با دوچرخه ی داغون هم رو میگیره معلوم نمی کنه
از این جور مسابقه ها تا دلت بخواد زیاده
ولی مسابقات کشوری دیگه واقعا سخته
من مسابقشو نرفتم ولی بودم
مسابقات تو ارومیه بود
حدود 300 نفر بودن
150 نفر رشته ی استقامت بود
به طول 80 کیلومتر اگه اشتباه نکنم
تیم ما در کل 4 رم شد
تبریز اول
و قزوین دوم
ولی یه چیز که واقعا جو بدی رو ایجاد کرده بود این بود که تو دستشویی سرنگ زیاد بود.........

لوگان
06-02-2009, 16:31
آخیش. بالاخره این دوچرخه دست خر رو فروختیم. نه میدونم مارکش چی بود نه اصلا چی چی بود! 7 یا 8 سال پیش خریده بودم 4سال هم بود که سوار نشده بود از بس سنگین بود. نزدیک 30 یا35 کیلو وزن داشت. حالا میخوام یدونه دیگه بخرم در و بر 300 تا 400 تومن.. از دوستان راهنمایی میخوام.(راستی من از دوچرخه هیچ چی نمیدونم فقط میدونم سایز چیه)
(راستی این تاپیک رو هم خوندم)
حالا چیزهاییهایی که مهمه:
-سبک باشه که این قبلیه دهنمون رو سرویس کرد. یعنی میافتاد روت نابود میشدی. سر بالایی هم که حساب کن چه جوری باهاش میرفتیم.
-نرم باشه یعنی فنر جلو عقب داشته باشه و فنرهاش نرم باشه.
-دنده هم داشته باشه خوبه( البته من از دنده هم هیچ چی سر در نمیارم. یکی از دوستان راهنمایی کنه ممنون میشم. قبلیه 7تا عقب داشت و3 تا جلو و هر چی عوض میکردی هیچ تغییری نمیکرد. حالا اگه محبت کنید بگید مثلا چه جوریه ایستادی با کدوم دنده باید راه بیفتی تو سرعت با کدوم دنده.)
-در ضمن من هیچ چی از دوچرخه سواری نمیدونم. تک چرخ هم نمیتونم بزنم فقط باهاش راه میرم که یه ورزش شه. پس باید یه چیزی باشه که حرفه ای نباشه. باسه معمولی ها باشه.
ممنون میشم هم یه چند تا مدل بگید و سوال ها رو هم جواب بدید و بگید از کجاها میشه خرید.(مثلا تلویزون اینهارو حافظ دارن اینها رو کجاها دارن؟)
با تشکر

لوگان
07-02-2009, 15:00
دوستان یه راهنمایی؟!

heliacal_66
07-02-2009, 17:27
آخیش. بالاخره این دوچرخه دست خر رو فروختیم. نه میدونم مارکش چی بود نه اصلا چی چی بود! 7 یا 8 سال پیش خریده بودم 4سال هم بود که سوار نشده بود از بس سنگین بود. نزدیک 30 یا35 کیلو وزن داشت. حالا میخوام یدونه دیگه بخرم در و بر 300 تا 400 تومن.. از دوستان راهنمایی میخوام.(راستی من از دوچرخه هیچ چی نمیدونم فقط میدونم سایز چیه)
(راستی این تاپیک رو هم خوندم)
حالا چیزهاییهایی که مهمه:
-سبک باشه که این قبلیه دهنمون رو سرویس کرد. یعنی میافتاد روت نابود میشدی. سر بالایی هم که حساب کن چه جوری باهاش میرفتیم.
-دنده هم داشته باشه خوبه( البته من از دنده هم هیچ چی سر در نمیارم. یکی از دوستان راهنمایی کنه ممنون میشم. قبلیه 7تا عقب داشت و3 تا جلو و هر چی عوض میکردی هیچ تغییری نمیکرد. حالا اگه محبت کنید بگید مثلا چه جوریه ایستادی با کدوم دنده باید راه بیفتی تو سرعت با کدوم دنده.)
-در ضمن من هیچ چی از دوچرخه سواری نمیدونم. تک چرخ هم نمیتونم بزنم فقط باهاش راه میرم که یه ورزش شه. پس باید یه چیزی باشه که حرفه ای نباشه. باسه معمولی ها باشه.
ممنون میشم هم یه چند تا مدل بگید و سوال ها رو هم جواب بدید و بگید از کجاها میشه خرید.(مثلا تلویزون اینهارو حافظ دارن اینها رو کجاها دارن؟)
با تشکر

سلام
اول از همه بگم اگه میخوای راست بری راست بیای نباید دوچرخه ای بخری که هم فنر جلو وهم عقب داشته باشه.فقط دوشاخ فنردار باشه کافیه و فنر عقب خیلی اذیت می کنه
اگه می خوای بین 300 تا 400 تومن هزینه کنی، مریدا ساب 20 (merida sub20) که دوست خوبم محمد رضا (M.Z.Y)تو همین تاپیک پیشنهاد داد گزینه ی مناسبیه. البته تو این رنج دوچرخه های ویوا( انواع مختلف) هستن که برای شروع شاید بد نباشن ولی اهل فن هیچ وقت این دوچرخه دها رو توصیه نمی کنن.

این تاپیک رو هم بد نیست بخونی:

و سایت گشتا که اطلاعات مفیدی داره

لوگان
07-02-2009, 18:07
دوشاخ فنردار باشه کافیه و فنر عقب خیلی اذیت می کنه

خیلی ممنون بابت راهنمایتون ولی من از این بابت گفتم فنر عقب داشته باشه که دو تا چیز مهمه برای من یک نرمیه و دیگری سبک بودن.

heliacal_66
07-02-2009, 20:17
خیلی ممنون بابت راهنمایتون ولی من از این بابت گفتم فنر عقب داشته باشه که دو تا چیز مهمه برای من یک نرمیه و دیگری سبک بودن.

دقیقا چیز هایی که دوچرخه های این شکلی ندارن. البته نرمی رو دارن ولی بیش از اندازه. که خب باعث می شه انرژی زیادی از دوچرخه سوار بره.
سبک بودن دوچرخه هم به جنسشه .به ترتیب از سنگین به سبک : فولاد-آلومینیوم- کربن- تیتانیوم
ساب 20 که گفتم و کلا دوچرخه های این رنج آلومینیوم هستن با وزنی حول وحوش سیزده چهارده کیلو

Farshadd
07-02-2009, 22:26

من مارک خاصی رو نمیتونم پیشنهاد بدم. چون آپدیت نیستم.
ولی اینا رو میگم که از فکر فنر عقب بیایی بیرون بهتره. من تا 5 سال پیش بیش از 13-14 دوچرخه داشتم. از 4 سال پیش تا الان هم دیگه آساک رو نگه داشتم. هر چند یکی دو سالی میشه که استفاده ای به اون صورت نمیکنم. تا الان هم دو تا دوچرخه داشتم که فنر عقب داشتن. یکی از دوچرخه هام که تمام فنر بود. از دوشاخ گرفته تا خود صندلی تا کورپی فرمون و فنر اصلی عقب و ...
اون یکی هم فقط فنر دوشاخ و فنر عقب داشت. ولی هیچکدوم رو اندازه یه دوچرخه ساده قبول ندارم. و یا اینکه فقط دوشاخ جلو فنر باشه.
این فنر عقب اینقدر بالا پایین میندازت که خسته میشی. البته میشه سفتش هم کرد که فقط ارتعاشات خیلی قوی رو بگیره. که در این حالت قابل قبولتره.

لوگان عزیز، دنده به نظر من یکی از واجب ترین رکن های دوچرخه هست. و اینو وقتی کامل میشه فهمید که به درستی ازش استفاده کنید.

در سربالایی، در خاکی، در ترافیک، در شتابگیری و ...

اگه جور شد یه مقاله با عکس در مورد چگونگی استفاده از دنده های دوچرخه مینویسم و میذارم تا همه استفاده کنن.

اصل استفاده از دوچرخه هم همینه. منتها آکروبات سواری و حرفه ای سواری هم یه حال دیگه میده. ( تا حالا با دوچرخه از روی پیکان پریدید:21:)

متاسفانه اکثر فنر دارها سنگینتر از همتای بی فنر خود هستن.

البته نرمی رو دارن ولی بیش از اندازه. که خب باعث می شه انرژی زیادی از دوچرخه سوار بره.

میشه تنظیمشون هم کرد. به راحتی امکان پذیره.
همچنین میشه از فنر لول های سفت تری بهره برد.

ساب 20 که گفتم و کلا دوچرخه های این رنج آلومینیوم هستن با وزنی حول وحوش سیزده چهارده کیلو

مطمئن نیستم ولی فکر کنم وزنو کمی بالا گفتید.
آساک من خودش 13.5-14 کیلو هست.

البته باورش یه جوریه ولی من دوچرخه 2 کیلوگرمی هم دیدم. ( فکر کنم 6.5 قیمت داد)

amir_oyama
08-02-2009, 10:13
سلام
من یه چرخ ژاپنی داشتم که با دو تا چرخ کورسی (یکی پژو واون یکی چینیه) کهنه عوض کردم
البته خیلی کهنه هستن و میخوام نوشون کنم
2 سال پیش که خواستم برم خدمت عوض کردم و تا حالال خوابیده بودن و تا حالال اصلا امتحان نکردم راه میرن یا نه
منم زیاد با چرخ دور نمیزنم همینکه برسونتم تمرین بسه
بعدا ازشون عکس میزارم

اینم عکس چرخ ژاپنیه

لوگان
08-02-2009, 15:51
آقا فرشاد خیلی ممنون از راهنماییاتون.

این فنر عقب اینقدر بالا پایین میندازت که خسته میشی.
خوب خوبه که. آدم میخواد ورزش کنه اینجوری بیشتر میکنه.(ببین من از دو چرخه قبلیه چی کشیدم که اینو میگم. 30 کیلو دوچرخه با دو تا فنر سایز 26 تو سربالایی میرفتم بالا.قطر عضله پا شده بود یه متر در یه متر:31:)

لوگان عزیز، دنده به نظر من یکی از واجب ترین رکن های دوچرخه هست. و اینو وقتی کامل میشه فهمید که به درستی ازش استفاده کنید.

در سربالایی، در خاکی، در ترافیک، در شتابگیری و ...

اگه جور شد یه مقاله با عکس در مورد چگونگی استفاده از دنده های دوچرخه مینویسم و میذارم تا همه استفاده کنن.

اگه بزارید که خیلی ممنون میشم.

تا حالا با دوچرخه از روی پیکان پریدید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](27).gif
آقا بیخیال ما . ماز سرعت گیر میبینیم پیاده میشیم دوچرخه رو بلند میکنیم میزاریم اونور سوار میشم. از رو پیکان بپریم!؟:31:

البته باورش یه جوریه ولی من دوچرخه 2 کیلوگرمی هم دیدم. ( فکر کنم 6.5 قیمت داد)

2 کیلو؟ اونوقت اگه دو کیلو خیار میخریم با دوچرخه میگریم دستمون تعادل برقرار شه میاریم بالا.
بعد اگه من 6.5 بابت دوچرخه پول بدم به جای اینکه خودم سوارش بشم دوچرخه سوار خودم میکنم اینور اونور میبرم :31:

chilibili
12-02-2009, 05:15
سلام
من یک هفته پیش merida sub 40 گرفتم تو عکسی که از این دوچرخه دیدم این چرخ دنده های جلو چیزی نداشت آخه چرخه من یه پلاستیک اونجا داره روش نوشته shimano dual sis index اونوقت مارکه لاستیک ها alexrims و رنگ دوچرخه هم آبی سفیده در حالی که تو فایله pdf که بچه ها گذاشته بودن 3 تا رنگ داشت که آبی سفید جزوهشون نبود لطفا هرکی اطلاعاتی در مورد این چرخ داره کمکم کنه

NONE
12-02-2009, 16:05
سلام
من یک هفته پیش merida sub 40 گرفتم تو عکسی که از این دوچرخه دیدم این چرخ دنده های جلو چیزی نداشت آخه چرخه من یه پلاستیک اونجا داره روش نوشته shimano dual sis index اونوقت مارکه لاستیک ها alexrims و رنگ دوچرخه هم آبی سفیده در حالی که تو فایله pdf که بچه ها گذاشته بودن 3 تا رنگ داشت که آبی سفید جزوهشون نبود لطفا هرکی اطلاعاتی در مورد این چرخ داره کمکم کنه
نمی دونم ولی خیلی عجیبه.....

davidjoker
12-02-2009, 17:00
من از روی پژو پارس پریدم. همین امروز سر یک شرط بندی که تو این شرط بندی 20 هزار تومانش گیر خودم اومد. البته من شرط بندی نکردم یکی از دوستان شرط بست من هم با تمام توانم شرط رو به نفع اون تمام کردم.

heliacal_66
13-02-2009, 12:01
سلام

اگه بتونی یه عکس از اون قسمت بذاری خیلی خوب میشه.
در ضمن مدل های جدید تر این دوچرخه آبی/سفید هستن البته نوع d که همون ترمز دیسکی باشن

davidjoker
15-02-2009, 15:41
سلام دوستان یه اطلاع عمومی از بعضی از شرکت های تولید کننده دوچرخه در ایران:

نام شرکت : ايران دوچرخ
شهر : تهران
آدرس : تهران - بزرگراه آفریقا - بعد از چهارراه جهان کودک - خیابان پدیدار - پلاک38
خدمات و محصولات : موتور سیکلت و دوچرخه
نوع فعالیت : شرکت تجاری
محدوده فعالیت : کشور

نام شرکت : توسن چرخ
آدرس : تهران - خیابان آفریقای شمالی - بالاتر از میرداماد - پلاک 184 - برج آناهیتا - طبقه 10 - واحد 1006
خدمات و محصولات : انواع دوچرخه

نام شرکت : توليد صنعتي شينه
شهر : اصفهان
آدرس : اصفهان - منطقه صنعتی اشترجان - خیابان چهارم - پلاک 35
خدمات و محصولات : الکتروموتورهای درو متغیر الکترومانیتیک با بردهای کنترل سرعت - ترمزهای مغناطیسی ac , dc - گیربکس های کاهنده هلیکان - دوچرخه های برقی
نوع فعالیت : تولید کننده

نام شرکت : توليدي صنعتي شاهين موتور
آدرس : تهران - خیابان مولوی - کوچه نور محمد بیک - شماره 3
خدمات و محصولات : دوچرخه ، موتور سیکلت و قطعات یدکی مربوطه

نام شرکت : توليدي صنعتي موتور سيكلت آروين تكاب
شهر : قم
آدرس : قم - شهرک صنعتی شکوهیه - بلوار خامنه ای - خیابان دهم - قطعه 98 f
خدمات و محصولات : تولید موتور سیکلت و دوچرخه

نام شرکت : دوچرخ سازي قوچان
آدرس : تهران - خیابان شهید وحید دستگردی - بین بزرگراه آفریقا و ولیعصر - پلاک 321 - طبقه اول
خدمات و محصولات : تولید انواع دوچرخه - انواع دوچرخه با سایزهای 16 و 20 و 24 و 26 و 28 - شهری و کوهستان

نام شرکت : رانش گستر
شهر : كرج
آدرس : کرج - جاده ملارد - 16متری حافظ - پلاک 20
خدمات و محصولات : دوچرخه و قطعات موبوطه

نام شرکت : كراس چرخ
آدرس : تهران - خیابان ستارخان - نبش باقرخان - شماره 171 - طبقه دوم
خدمات و محصولات : تولید دوچرخه کورسی و کوهستان ، تجهیزات و دستگاه های ورزشی

samanajan
16-02-2009, 15:45
به نظر شما دوچرخه پژو چطوره

من یکی خریدم

Farshadd
17-02-2009, 12:03
سامان جان در حالت کلی مارک پژو برای دوچرخه خوبه ولی خوب خودش مدل مدل داره و انواعی.
ولی در کل تا جایی که یادمه تا چند سال پیش از برند های معتببر بود.

دوچرختون هم مبارک و امیدوارم به سلامتی ازش استفاده کنید.
مدلش چی هست؟ چند خریدید؟ عکس هم داری؟ وزنش چقدره؟

samanajan
18-02-2009, 08:31
سامان جان در حالت کلی مارک پژو برای دوچرخه خوبه ولی خوب خودش مدل مدل داره و انواعی.
ولی در کل تا جایی که یادمه تا چند سال پیش از برند های معتببر بود.

دوچرختون هم مبارک و امیدوارم به سلامتی ازش استفاده کنید.
مدلش چی هست؟ چند خریدید؟ عکس هم داری؟ وزنش چقدره؟

ازش چندتا عکس و مشخصات می گذارم

davidjoker
21-02-2009, 18:42
سلام دوستان. امیدوارم از این مطالب خوشتون بیاد.

دوچرخه شهری :
این دوچرخه از انواع رایجی هستند که در گذشته بوده و همکنون در بسیاری از شهرها مورد استفاده قرار می گیرد (مشهور به دوچرخه لحاف دوزی ) به خصوص در یزد و اصفهان و شمال و . . . البته مدلهای جدید آنها بسیار شبیه دوچرخه کوهستان بوده از خصوصیات این دوچرخه ها بدون دنده بودن آنها است که استفاده از آنها را در خیابانهای بدون شیب امکان پذیر می سازد البته افرادی هستند که مسیر های شیبدار را هم از آن استفاده می کنند ولی زور بازو و انرژی فراوان می طلبد . از دیگر خصوصیات این دوچرخه ها داشتن گلگیر جهت آبهای جاری در خیابانها و باران می باشد و یا سبد بر روی دوچرخه و زین پهن و بزرگ که همگی اینها می تواند باعث سنگین شدن دوچرخه شود . در مدلهای جدید از دنده استفاده شده که برای شهر تهران با توجه به شیب دار بودن شهر مدل بدون دنده توصیه نمی شود . همین شیب تهران سبب استقبال کم ساکنین از دوچرخه شده !

دوچرخه های توریستی و هایبرید :
این دوچرخه ها ما بین کورسی و کوهستان می باشد به طوری که لاستیک آنها کمی از کورسی کلفتر و از کوهستان نازکتر و دارای عاج کمتر به جهت کاهش اسطکاک با جاده می باشد . در مدلهای توریستی در جلو و عقب دارای کیف و گلگیر می باشد . فرمان و سیستم دنده آنها نزدیک به دوچرخه کوهستان می باشد . این دوچرخه ها برای جادها آسفالت فوق آلعاده می باشد و به گونه طراحی شده که در جاده های خاکی بدون سنگلاخ و شیب هم به توان استفاده کرد . برای افرادی که علاقه مند به رکاب زدن طولانی می باشند و علاقه ای به رکاب زدن در جادهای خاکی ندارند این مدل ها فوق العاده هستند به خصوص برای دور به دنیا یا اروپا با دوچرخه از این مدلها باید استفاده کرد .

دوچرخه های کورسی ( جاده یا مسابقه ای ) :
این مدل دوچرخه به سبب نازکی لاستیکها که اصطکاک با زمین را کم می کند و فرمان پائین که اصطکاک با هوا و باد کم می کند به سبب فرم قرار گرفتن دوچرخه سوار که خم می شود . مناسب جاده های آسفالت می باشد که به راحتی سرعت گرفته و می تواند به سرعت از مکانی به مکان دیگر بروید البته باید مراقب شیار و شکافها و چالها موجود در جاده باشید ( که در ایران این چالها کم نیستند) زیرا کوچکترین شکاف جاده طوقه های این چرخها ضربه دیده و کج می شود . مسابقات زیادی هر ساله در دنیا برگزار می گردد که مشهور ترین آنها تور دو فرانس می باشد و قهرمان افسانه آن لانس آرمسترانگ می باشد . در ایران نیز به سبب مدال آوری این رشته در عرصه بین الملل به آن بیش از دوچرخه کوهستان بها داده می شود به طوری که بیشتر برنامه ها فدراسیون دوچرخه سواری مربوط به کورسی می شود و دوستان و جوانان علاقه مند به کسب مقام گاه از دوچرخه کوهستان به سمت این رشته می روند .

دوچرخه های تریال :
این دوچرخه ها برای حرکات نمایشی استفاده می شود جهت پرش از پله ها و موانع در شهرها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد از خصوصیات این دوچرخه ها این است که از لحاظ سایز به دوچرخه بچه گانه شبیه است طوقهای کوچک و بسیار مقام از نکات برجسته این دوچرخه ها است . بدون دنده می باشد و زین آن بسیار پائین می باشد تا در حرکات اکروباتیکی بتوان بهتر کنترل کرد .

دوچرخه های کوهستان (MTB) :
دارای 3 مدل مشهور می باشد که این دوچرخه ها دارای لاستیک زخیم و عاجدار می باشند که باعث بالا رفتن اصطکاک با زمین و حرکت بهتر در محیطهای کوهستانی شده و فرمان صاف که سبب کنترل بهتر به سبب دید بهتر و کمک فنر که ضربه ها را بگیرد و دنده های زیاد که بتواند در شیب های تند با کمک آن بالا برویم . و ترمزها مقاوم که در سراشیبی ها کوهستان عملکرد خوبی داشته باشد.

کراس کانتری( XC ):
این رشته به سربالائی رو بودن مشهور است و جز یکی از پر طرفدارارترین مدلها دوچرخه کوهستان می باشد از ویژگیهای منحصر به فرد آنها سبکی و دارا بودن کمک فنر در جلو دوچرخه و زین باریک و دنده های زیاد می باشد که به راحتی شیبها را طی کرده و زین باریک در مسافتهای طولانی موجب اذیت فرد نشود و کمک جلو ضربها را بگیرد البته کمک وسط سبب اتلاف انرژی فرد در سریالای می شود ولی برای سر پائین فوق العاده است به تازی کمکهای وسطی آمده که قابلیت قفل شدن دارد که می توان در سربالائی قفل و در سرپائینی باز کرد ولی قیمتش کمتر از صد هزار تومان نمی باشد . این مدل کاربردهای شهری نیز داشته و می توان در شهر برای انجام کارها و روزهای تعطیل در کوهستان استفاده کنیم . به تازگی ترمزهای دیسک سبک نیز برای آنها طراحی شده تا بعد از هر صعود برای فرود بتوان از سر پایئنی لذت بیشتر ی برد ، البته دیسک روغنی هم سبکتر و دارای عملکرد قوی تر از ترمزهای دیسک سیمی آن می باشد .

دانهیل ( DH ) :
این رشته به سرپاینی رو بودن مشهور است و ویژگیها خاص دوچرخه های این رشته مقاوم بودن و در نتیجه سنگین بودن آنها است که در سراشیبی ها کنترل آن به سبب سبک بودن از دست فرد خارج نشود و ترمزها قوی دیسک روغن که سریع متوقف شود و لاستیکها پهن که سطح اصطکاک بالا برود و معمولا تک طبق می باشد چون جهت بالا رفتن طراحی نشده و کمک در وسط دوچرخه و جلو دوچرخه با قابلیت بازی بالا که در فرودها چند متری قابلیت داشته باشد و از همه مهمتر تنه محکم که بر اثر سرعت بالا و فرودها چند متری نشکند . با این دوچرخه ها از سر بالای نمی توان بالا رفت و باید پیاده یا با ماشین به بالای کوه رفته و لذت سرعت در سرپاینی ها و عبور از موانع و سنگلاخها را ببرید . این رشته برای کسانی که جسارت بالا داشته و عشق سرعت و یا حضور در مسابقات را دارند مناسب است و در سرعت به اسکی شبیه می باشد البته لباسها ی خاص خود را دارد که به سبب زمین خوردن فرد آسیب نبیند . به سبب استحکام کلی ای دوچرخه ها باید از جنسها مرغوب استفاده شده باشد بنابراین قیمت بالای دارند از هشتصد هزار تومان به بالاتا 4 یا 6 میلیون تومان هم می رسد.

فری راید (Freeride ):
ما بین کراس کانتری و دانهیل است و مناسب تورها و گشت گذار در طبیعت دارای هر دو کمک فنر در جلو وسط دوچرخه می باشد و وزنی کمی سنگین تر از کراس کانتری می باشد . و کاربردهای دو مدل را به طور متوسط دارا می باشد .

kasrahb
25-03-2009, 13:30
دوچرخه های olampic قدیمی ها رو سوار شدید. عجب چرخاین ولی حالا دیگه بیخودی شدن. من هر دو نوعشو سوار شدم هم قدیمی هم جدیداشو . قدیمیه حرف نداشت با این که تعمیری بود ولی عالی بود شتابش توپ بود. جدیدرو که سوار شدم اصلا انگار 10 بار بردیش تعمیر ولی هنوزم بیخوده. دنده هاش تغ تغ میکرد .تازه نه رو دنده 1.1 میرفت نه 3.7. دنده سبکش 1.2 بود سنگینش 3.5. ولی یه خوبی داشت اونم این بود که ترمزاش دیسی بود که اونم بگیر نگیر داشت. خلاصه olampic جدید اصلا نخرید.

سلام من یک آدم دو متری با 140 کیلوگرم وزن هستم به نظر شما چه دوچرخهای ثخرم بهتره؟

Alamate Soal
09-04-2009, 01:07
سلام

مریدا ساب 40 رو چند خریدید !؟ ترمز دیسک داره یا ساده !؟ ضمنا من کاتالوگ های مریدا رو دارم ، ساب 40 رنگ آبی سفید نداره .

Alamate Soal
09-04-2009, 01:08
بچه ها، اینجا کسی دوچرخه سوار حرفه ای هست که تو لیگ برتر یا مسابقات رسمی کشوری شرکت کرده باشه !؟ من رشتم کراس کانتری هست .

خیلی خوشحال میشم دوچرخه سواران حرفه ای خودشونو معرفی کنن .

NONE
12-04-2009, 15:11
بچه ها، اینجا کسی دوچرخه سوار حرفه ای هست که تو لیگ برتر یا مسابقات رسمی کشوری شرکت کرده باشه !؟ من رشتم کراس کانتری هست .

سلام
من هستم البته کورسی
این لیگ اولین تجربمه البته هنوز نمی دونم کجاس
یکی می گفت اصفهان یکی شیراز.....

بی باک بی بال
12-04-2009, 17:47
با 1201تومان چی بگریرم بهتر است

mrglinux
12-04-2009, 20:14
سلام من هم میخوام یک دوچرخه بخرم مارک هایی که همه دارند در اصفهان ویوا اورلود و یه مارک دیگه بود که بین ۲۸۰ تا ۳۸۰ من قیمت دیدم... و نمیدونم کودوم را باید بخرم
استفاده ها من : سبکی / مقاومی / سرعت گرفتن سریع / و راه پله
البته همه اینا در حد متوسط به پایین نه همیشگی و در رنج ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان
البته قشنگی هم مهم هست.

davidjoker
18-04-2009, 11:32

آغاز مسابقات دوچرخه سواری جام ریاست جمهوری ترکیه

۱۸ تیم حرفه ای دوچرخه سواری از ۲۳ کشور به همراه تیمهای ملی دوچرخه سواری ترکیه و آلمان مسافت یک هزار و ۲۱۲ کیلومتر را برای کسب جایزه ۱۵۰ هزار یورویی رکاب خواهند زد.

چهل و پنجمین دوره مسابقات بین المللی دوچرخه سواری جام ریاست جمهوری ترکیه با حضور عبدالله گل رئیس جمهور در استانبول آغاز شد.

اولین مرحله مسابقات بین المللی دوچرخه سواری جام ریاست جمهوریت ترکیه که از سوی فدراسیون بین المللی دوچرخه سواری به طبقه بندی 2.1 ارتقا داده شده با مسافت ۱۴۲ کیلومتر از میدان سلطان احمد آغاز گردید.

در این مسابقات ۱۶۰ دوچرخه سوار حضور دارند. مراحل بعدی مسابقه شامل مسیرهای ازمیر - کوش آداسی، کوش آداسی - بدروم، بدروم - مارماریس، مارماریس - فتحیه، فتحیه - فینیکه، فینیکه - آنتالیا و آنتالیا - آلانیا از فردا آغاز شده و مسابقه در روز ۱۹ آوریل به پایان خواهد رسید.

۱۸ تیم حرفه ای دوچرخه سواری از ۲۳ کشور به همراه تیمهای ملی دوچرخه سواری ترکیه و آلمان مسافت یک هزار و ۲۱۲ کیلومتر را برای کسب جایزه ۱۵۰ هزار یورویی رکاب خواهند زد.

دوچرخه سواران در کنار رقابت حرفه ای، با زیباییهای طبیعی، تاریخی و توریستی ترکیه نیز آشنا خواهند شد.

این مسابقات 5 روز پیش برگزار شده است.:8::8::8:

davidjoker
18-04-2009, 11:40
سلام من هم میخوام یک دوچرخه بخرم مارک هایی که همه دارند در اصفهان ویوا اورلود و یه مارک دیگه بود که بین ۲۸۰ تا ۳۸۰ من قیمت دیدم... و نمیدونم کودوم را باید بخرم
البته قشنگی هم مهم هست.

سلام دوست عزیز. من خودم اصفهانیم. باید دقت کرده باشی که اینجا (همان اصفهان) بیشتر از overlord استفاده می کنن به دلیل اینه که overlord مقاومتش بیشتره. و من پیشنهاد می دم که overlord رو بخر چون viva داشتم میگم که بعد از چند وقت از این دوچرخه خسته می شی. امید وارم موفق باشی.:5::8::8::8::8::8::8::8::5:

حامدرضائی
18-04-2009, 11:40
آقا یه سوال این دوچرخه جیانت یا پژو که قیمتش 6 میلیونه چه امکاناتی نسبت به سایر دوچرخه ها داره؟

davidjoker
18-04-2009, 16:18
انتخاب دوچرخه جهت خرید

جهت انتخاب دوچرخه باید ابتدا رشته مورد علاقه خود را پیدا کنید . اگر اولین تجربه دوچرخه کوهستان را می خواهید داشته باشید پس لازم نیست در همان ابتدا دوچرخه گران قیمت بخرید

در اینجا ما دوچرخه های مرتبط با دوچرخه سواری کوهستان می پردازیم . عده زیادی از مردم دوچرخه های کوهستان را به سبب استحکام بیشتر نسبت به سایر دوچرخه ها انتخاب می کنند و در مسیرهای غیر کوهستانی استفاده می کنند . این کار سبب صرف انژی زیاد و بیهوده می گردد و کارائی و لذت استفاده از دوچرخه را در فرد کم می کند . به طور مثال اگر فردی قصد استفاده از دوچرخه در مسیرهای فقط آسفالت دارد باید دوچرخه جاده یا کورسی بگیرد شاید استحکام پائین آن چرخها در مواجه با چالها و شکاف آسفالت او را از این چرخها گریزان کند .
مدلهای از دوچرخها مشهور به هایبیرید جهت استفاده چند منظوره طراحی گشته که لاستیک آنها ما بین کورسی و کوهستان و می توان در جاده های خاکی البته جادهای خاکی صاف و آسفالت از آنها استفاده کرد و یا مدلهای توریستی که دارای کیف در جلو وعقب چرخ می باشد .
از طرفی زیاد بودن کمک فنر در جاهای مختلف دوچرخه نشان از نرمی و بهتر بودن چرخ ندارد بلکه در مواردی سبب گرفتن انرژی فرد می شود به طور مثال دوچرخه که در وسط کمک فنر دارد مناسب مسیرهای سراشیبی بوده و در سربالائی انرژی فرد را گرفته . بنابرین با انتخاب مدل مناسب انرژی شما بیهوده به هدر نمی رود .
دوچرخه کوهستان تنها وسیله نقلیه است که با آن می توان به عمق مناطق بکر طبیعی نفوذ است و از مناظر آن لذت برد بدون هیچ آلودگی زیست محیطی .
رشته های رایج در دوچرخه کوهستان (MTB) شامل کراس کانتری (CROSCONTRY ) یا سربالای و دان هیل (DOWNHILE ) یا سراشیبی می باشد .
دوچرخه های کراس کانتری عمدتا" باید سبک بوده و دارای کمک فنر در جلو باشند البته کمک فنر در عقب اگر قابل قفل شدن باشد و وزن چرخ را نیز زیاد نکند بهتر می باشد چرا که بعد از هر سربالائی ؛ سرپایئنی نیز هست . منتها با توجه به وقت وزمانی که در طی کردن سربالئی طی می کنیم خیلی ها ترجیح می دهند دوچرخه کراس کانتری خوب داشته باشند .
دوچرخه های دان هیل به سبب اینکه کنترلش از دست فرد در سرپاینی زود خارج نشود باید سنگین بوده دارای استحکام زیاد در اثر برخود با موانع طبیعی را داشته و ترمزهای قوی مانند دیسک را دارا باشد . با توجه به جنبه استحکام و ایمنی این گونه چرخها لازم است که از بهترین لوازم و تنه استفاده کرد و دوچرخه های که شبیه بوده ولی استحکام لازمه ندارد به مانند دوچرخه های چینی یه سبب خطراتی که می تواند برای جان ما داشته باشد استفاده نکرد .
البته این رشته نیاز به ابزار و پوشاک خاص خود دارد و فرد باید در درجه بالا مهارت تجربی باشد و از همه بالاتر جسارت این کار را داشته باشد ، چه بسا افرادی هستند که توانائی تهیه امکانات خوب را دارند ولی جسارت لازم را ندارند . در ضمن برای شروع پیشنهاد می شود با دوچرخه های کراس کانتری استفاده کرد و به تدریج وارد این رشته شوید.
دوچرخه های دو منظوره (freeride ) برای استفاده در همه حالتها طراحی شده ولی کارائی خاص دوچرخه های کراس کانتری و دان هیل را ندارد به طوری که در سربالای سرعت دوچرخه کراس کانتری را ندارد و در سرپاینی به راحتی و اطمینان دان هیل نیست .
در کل مناسب تورهای چند روزه مناطق کوهستانی می باشد چرا که با همه گونه مسیر مواجهیم .:8::8:

خرید دوچرخه
اگر اولین تجربه دوچرخه کوهستان را می خواهید داشته باشید پس لازم نیست در همان ابتدا دوچرخه گران قیمت بخرید ( قیمت دوچرخه مناسب از یکصد هزار تومان شروع شده و گاه به ده میلیون تومان هم می رسد )
مهمترین قسمت یک دوچرخه تنه آن می باشد که باید محکم بوده و در طراحی فنی آن به صورتی باشد که انرژی دوچرخه سوار را هدر ندهد . بنابرین توصیه می شود از مدلهای سازندگان معتبر داخلی یا شرکتهای وارد کننده معتبر با خدمات پس از فروش خرید کنید .
دوچرخه های متفرقه که اکثر آنها چینی می باشند ظاهری فریبنده دارد ولی در عمل قابل قیاس با دیگر دوچرخه ها نیستند . تنه ها می توانند از جنس کرومولی (آهنی) باشد یا آلومینیومی یا کربن که تنه آلومینیومی رایجتر است . تقویت نقاط حساس جوش شده نیز مهم می باشد .
بعد از تنه ؛ اجزای دوچرخه می تواند قیمتهای مختلف داشته باشد که سازندگان با توجه به قیمت دوچرخه آنها را کنار هم می گذارند . به طور مثال اگر خودرو چرخی از نوع مرغوب بوده باید زنجیر و طبق قامه و شانجمان نیز از همان مدل باشد در غیر این صورت سبب استهلاک یکدیگر می شوند یا از فرمان ولوله زین محکم وسبک استفاده کند.
هر چه رده لوازم بالا می رود سبب بیشتر شدن استحکام و کم شدن وزن و بالا رفتن کارائی آن می شود .در ضمن طوقه های دو جداره آلومینیومی مرغوب بوده و بسته به کم شدن پره و پولکی بودن آنها قیمتش بالا می رود. در مورد کمک فنر سازنده معتبر و سبکی و درجه بازی کمک سبب بالا رفتن قیمت می شودو در مورد لاستیک هم سازنده و سیمی یا نخی بودن و استحکام و سبکی تعیین کننده قیمت است .
زین دوچرخه اگر ژله باشد در مسافتهای طولانی از خسته شدن فرد جلوگیری می کند البته می توان از آنجا که عمده دوچرخه های مرغوب از لوازم شیمانو استفاده می کنند دانستن رده این لوازم در تعیین قیمت دوچرخه می تواند به ما کمک کند . لوازم رده پایئن این شرکت در سنگاپور یا مالزی تولید شده در نتیجه قیمت پائین و لوازم رده بالا که دارای تکنولوژی بالا بوده و در ژاپن تولید می شود دارای قیمت بالا و به مراتب کاراتر نسبت به لوازم رده پائین می باشد .
در ظاهر ممکن است به نظر برسد که به یک شکل می باشند ولی در استفاده از آنها و عمر بالا یشان می توان متوجه تفاوت آنها شد منتها برای شروع به تدریج بالا بیائید چه بسا افرادی با تمرین خوب و اصولی بهتر از افرادی عمل می کنند که دوچرخه گران قیمت و لوازم رده بالا دارند .
قیمت دوچرخه در مقام مقایسه در مقیاس کوچک مثل یک اتومبیل می ماند که تا حداقل قیمتی راحتی یک سواری را ندارد(پپیکان) واز آن به بعد تا حد قیمتی می توان تمام امکانات لازمه را داشته باشد(پژو- پراید) واز آن به بعد لوکس به حساب آمده(زانتیا) و امکاناتش فرقی چندانی با مدلهای متوسط ندارد ولی راحتی و کلاس بیشتر برای مصرف کننده در نظر گرفته شده است.:8::8::8:

davidjoker
18-04-2009, 16:27
آقا یه سوال این دوچرخه جیانت یا پژو که قیمتش 6 میلیونه چه امکاناتی نسبت به سایر دوچرخه ها داره؟

سلام دوست عزیز،من عکس هایی از یک دوچرخه دارم که مربوط میشه به سال 1386 که دوچرخه پژو اصل فراسه است امکاناتش هم اینه که زینش ژله ای هست و آدم احساس راحتی خیلی زیاد می کنه و همین طور یه کمک فنر داره که زین در کمک فنر فرو می ره دنده هاش هم 21 هست. و وزنش هم 5 کیلو گرمه. من دوچرخه هایی که شما نام بردید را تا حالا ندیدم ولی در جستجو هستم که اطلاعات به دست بیارم و شما رو بی خبر نمی گذارم. من احتمال میدم جنس بدنش از کربن با شه و را حتی زین و سایر دستگاه های این مدل دوچرخه زیاد شده.:8::8::8::8:

davidjoker
18-04-2009, 18:42
قوانین دوچرخه سواری در طهران قدیم
نظامنامه سير و حرکت دوچرخه هاي پايي در شهر و حومه

ماده1: احدي نمي تواند با دو چرخه پايي در شهر و حومه آن حرکت نمايد مگر اينکه قبلا در اداره نظميه حاضر شده و پس از امتحانات لازمه ، جواز تصديق نامه اخد نمايد.
ماده2: اشخاصي که سن آنها به سيزده بالغ نگرديده ، مطلقا از دو چرخه سواري ممنوع ميباشند و از سيزده تا هجده سالگي تنها در صورتي مجاز به سواري خواهند بود که شخصا مالک دوچرخه باشند. و اِلّا تا هيجده سالگي از کرايه کردن دوچرخه ممنوع ميباشند.
ماده3: کرايه دادن دوچرخه به افرادي که سن آنها به هجده بالغ نگرديده و يا با داشتن نوزده سال و بيشتر، تصديقنامه و جواز نظميه را در دست نداشته باشند،مصلقا ممنوع است.
ماده4: در موقع مراجعه به نظميه براي اخذ تصديقنامه و جواز، تقاضا کنندگان بايد عکس خود به همراه خود بياورند.
ماده5: تمام دوچرخه ها بايد داراي بوق يا زنگي باشند که صداي آن تا فاصله پنجاه ذرع شنيده شود.
ماده6: از غروب آفتاب به بعد و تا طلوع آفتاب بايستي چراغ جلو و عقب دوچرخه را روشن نمايند و در صورت فقدان هريک از چراغها، دوچرخه سوار موظف است خود پياده شده و دوچرخه را با دست تا محل مقصود حرکت دهد.
ماده7: چراغ جلو بايستي با نور سفيد و اقلا ده ذرع از مسافت جلوي دوچرخه را روشن نمايد و چراغ عقب بايستي با نور قرمز روشن شود يا اينکه شيشه مخصوص قرمز رنگ (همون که ما بهش ميگيم شب نما) روي گلگير عقب آن نصب شود.
ماده8: نمره نظميه بايد هميشه روي قسمت گلگير عقب نصب باشد و در هيچ مورد نبايستي از محل خود تغيير داده شود.
ماده9: متن نمره دوچرخه هاي شخصي سفيد با خط سياه و متن نمره دوچرخه هاي کرايه سياه با خط سفيد خواهد بود.
ماده10: دو چرخه سواران بايستي در معابر پرجمعيت و در سر پيچ ها و محل تلاقي خيابان ها آهسته حرکت نمايند و مجاز به هيات در خيابان ها نيستند مگر اينکه پشت سر هم و با فاصله معين باشند. دوچرخه سواران از حرکت بين وسايط نقليه و نيز دستجات پياده ممنوع اند. درمواقعي که خيابان ها پرجمعيت باشد بايد پياده شده و دوچرخه را با دست حرکت دهند.
ماده11: دوچرخه سواران موظفند هميشه و مخصوصا در موقع تلاقي با وسايط نقليه از دست راست حرکت نمايند و در صورتي که بخواهند از وسايل نقليه سبقت بجويند،مکلفند از طرف چپ آن رفته و به وسيله بوق يا زنگ راننده را از قصد خود مطلع سازند و به ملايمت حرکت نمايند و پس از رد شدن بايد مجددا به طرف راست بروند.
ماده12: سواري دوچرخه در پياده رو و بازارها و محلي که تخصيص به عابرپياده داده است، ممنوع است و در مواقعي که در پياده رو و بازار کار دارند ممکن است دوچرخه را با دست حرکت دهند.
ماده13: مسابقه با دوچرخه در خيابان ها ممنوع است. در موقعي که بخواهند در نقاط مخصو مسابقه تشکيل دهند بايستي قبلا از قصد خود نظميه را مطلع ساخته و کسب اجازه نمايند.
ماده14: کليه دوچرخه ها بايستي داراي گلگير عقب و جلو بوده که گل و کثافات معابر به عابرين ترشح ننمايد.
ماده15: تمام دوچرخه ها اعم از کرايه و شخصي بايد داراي ترمز جلو و عقب باشند.
ماده16: سواري دو نفر يا بيشتر در روي يک دوچرخه يا سوار کردن اطفال با خود ممنوع است.
ماده17: نمايش دادن روي دوچرخه در خيابانها و کوچه ها قدغن است.
ماده18: دو چرخه سواران نميتوانند در موقع سواري با يک دست خود اشياء حمل نمايند مگر اينکه اشياي مزبور به طريقي بسته شده باشند کهراننده درمواقع لزوم قادر باشد با همان دست دسته دوچرخه را به دست گيرد و همچنين در خيابانها و معابر پرجمعيت مجاز نيستند هر دو دست خود را از دسته دوچرخه بردارند.
ماده19: تعليم دادن و آموختن دوچرخه سواري در معابر و کوچه هاي داخل شهر و همچنين معابر پرجمعيت خارج شهر ممنوع است.
ماده20: متخلفان از مواد اين نظامنامه به محاکمه صالحه، جلب و مطابق قانون تعقيب و مجازات خواهند شد.

davidjoker
18-04-2009, 19:06
اصول تغذیه در دوچرخه سواری

حرکت نیاز به سوخت دارد. برای تحرک شدیدی مثل دوچرخه سواری بهترین سوخت، کربوهیدرات ها هستند، البته سرعت سوخت و ساز آنها به سرعت مواد غذایی دیگر نیست.
تعیین سرعت سوخت و ساز مواد غذایی قنددار (ساده یا مرکب) با شاخص گلوگز سنجیده می شود، یعنی گلوگز به عنوان ماده ی مرجع با شاخص 100 انتخاب شده است.
این ماده وقتی خورده می شود، پس از 20 دقیقه انرژی خود را آزاد می کند و وارد چرخه سوخت و ساز می شود، در حالی که مواد غذایی با شاخص کمتر از 35، انرژی ذخیره ای را برای بدن فراهم می کند.
ذخیره انرژی در بدن به صورت گلیکوژن، چربی و در نهایت پروتئین است. در فعالیت های بدنی ابتدا گلیکوژن ذخیره شده در کبد و عضلات مصرف می شود که در ورزشی مثل دوچرخه سواری برای مدت دو ساعت ابتدایی دوام خواهد آورد و از آن به بعد، انرژی باید از طریق خوراکی تامین شود، یعنی اگر بیش از یک ساعت دوچرخه سواری می کنید، لازم است برای تأمین انرژی ساعت های بعدی تان، به ازای هر کیلوگرم وزن بدنتان، دو گرم کربوهیدرات با شاخص پایین مصرف کنید.
اگر نزدیک به زمان تمرین غذا می خورید، این مقدار را نصف کنید تا قند خونتان در حین فعالیت متعادل باقی بماند، اما اگر فرصت زیادی تا شروع تمرینتان دارید، از مصرف غذاهای حاوی گلوکز و قندهای با شاخص بالا پرهیز کنید، زیرا باعث بروز واکنش انسولین شده و ذخایر قابل دسترس بدنتان را تحلیل می برند، بنابراین در همان اوایل رکاب زدن دچار تخلیه انرژی خواهید شد. در مقابل، مصرف مواد غذایی با شاخص قندی بالا در حین دوچرخه سواری، باعث تامین انرژی تان خواهد شد.
در اینجا شاخص قندی بعضی مواد غذایی را ذکر می کنیم :
گلوکز 100، عسل 73، شکر 65، برنج پخته شده 90، نان شیرینی 72، کشمش 64، موز 53، سیب زمینی پخته شده 85، ماکارونی 41، سیب 36، عدس 29 و بادام زمینی 15.

یک دوچرخه سوار چه طور غذا بخورد؟
ابتدا، شما احتیاج به ذخیره گلیکوژنی کافی دارید که در کبد و عضلات انباشته شده و انرژی لازم برای دو ساعت اول دوچرخه سواری سریع را تامین می کند، ولی برای تامین انرژی در ساعت های بعدی رکاب زدنتان لازم است حداقل 250 کالری در هر یک ساعت مصرف کنید که بهتر است آن را دو قسمت کرده و میل کنید تا جایگزین انرژی در حال مصرف شما باشد.
اگر قصد دوچرخه سواری برای ساعت های متمادی را دارید، غذا خوردن به طور متناوب بسیار اهمیت دارد؛ مثلاً بر اساس ساعت تنظیم کنید تا برای پیشگیری از تغییرات ناگهانی در میزان قند خون، آمادگی داشته باشید. توصیه می شود به صورت پی در پی، غذایی سبک و کم حجم بخورید.
بر اساس نظریات جدید، بهترین روش تغذیه برای دوچرخه سواران شامل 40 درصد کربوهیدرات، 30 در صد پروتئین و 30 درصد چربی است. اما یادتان باشد مصرف چربی ها و پروتئین ها برای روز ورزش مناسب نیست، بلکه در حین ورزش این کربوهیدرات ها هستند که به دادتان می رسند و انرژی مورد نیازتان را تامین می کنند.
بنابراین برای یک روز کامل دوچرخه سواری، سعی کنید از دو روز قبل برای انباشتن انرژی به صورت گلیکوژن، از مصرف ماکارونی یا مواد غذیی با شاخص قندی پایین مثل سیب زمینی شیرین بهره ببرید. در روز دوچرخه سواری سعی کنید از غذاهای چرب و دیر هضم و همچنین انواع حبوبات استفاده نکنید، چرا که هم برای تامین انرژی فوری مناسب نیستند و هم با ایجاد عوارض جانبی، مانع از دوچرخه سواری لذت بخشتان خواهند شد.
به جای خوردن غذای میان روز و به صورت یک جا و به مقدار زیاد، سعی کنید آنها را در وعده های غذایی متعدد و مداوم به صورت قطعات کوچک میل کنید.
غذا نخوردن در حین دوچرخه سواری باعث بروز پرخوری در پایان برنامه تمرین آن روزتان خواهد شد. جالب است بدانید که چربی ها در آتش کربوهیدرات ها می سوزند.
دکتر شهریار صادقی

davidjoker
18-04-2009, 19:13
اصول دوچرخه سواری

● پنج مهارت اولیه
۱) حرکت در سربالایی ها:
▪ در سرابالایی ها حالت بدن بدن باید کمی تغییر پیدا کند :
▪ بالا تنه کمی به جلو متمایل می شود.
▪ با پنجه ، رکاب زده و پاشنه را به طرف پائین متمایل کنید .
▪ در سربالایی تند در جلو زین قرار گرفته و رکاب بزنید.
▪ از شاخ گاوی های فرمان استفاده کنید.
▪ از دندهای سبکتر بهره برده و سعی کنید دور پا را بالا برده و آن را در حد ثابت نگه دارید.
▪ به تنفس خود نظم و آهنگ متناسب با حرکت پاها و بدن بدهید .
● حالت ایده ال در سربالایی های تند ، این چنین می باشد:
با خم شدن به طرف فرمان ، وزن بالا تنه را به جلو متمایل کنید . بهترین وسیله برای این امر شاخ گاوی فرمان است که از آن می توانید به نحو احسن بهره ببرید . برخلاف دوچرخه سواری بر روی سطوح هموار و جادهای آسفالت ، هیچگاه در سربالایی های خاکی از روی زین بلند نشوید چرا که این عمل وزن را از روی چرخ عقب برداشته و باعث خلاص چرخیدن چرخ عقب می شود . پیست شما کوهستان و جاده های خاکی بوده و دوچرخه سواری در چنین شرایطی ، نیاز به تکنیکهای خاص خود را دارد که حتما باید آنها را رعایت کنید .
۲) حرکت در سرازیری ها :
در سراشیبی ها یک اصل عمده را هیچگاه فراموش نکنید و آن اینکه تحت هیچ شرایطی نگذارید چرخ عقب دوچرخه شما بلند شود و این میسر نیست مگر با داشتن تجربه و دانش کافی . یکی از پارامترهای مهم و بسیار اساسی که می تواند سرعت شما را در سراشیبی ها به بالا ترین حد ممکن برساند اعتماد به نفس شماست . چه در مورد خود و چه در مورد دوچرخه تان ، تا سر حد امکان با رعایت نکات ایمنی از قبیل داشتن یک کاسکت خوب و استاندارد ، دستکش مناسب ، زانو بند ، ساق بند ، کتف بند ، می توان تا حد زیادی از بروز حوادث جلوگیری کرد . با دارا بودن وسایل فردی فوق همواره باید این یقین را داشته باشید که اگر کنترل دوچرخه را از دست دادید و به زمین اصابت کردید ، هیچ آسیبی شما نخواهد رسید . این اطمینان درونی تنها یکی از عوامل مهم برای دست یافتن به سرعتهای بالا نیست . عامل دوم و مهمتر یک دوچرخه استاندارد و مناسب است . شما همانطور که با رعایت نکات فوق در مورد خود اطمینان پیدا می کنید باید در مورد دوچرخه تان هم اطمینان کامل را داشته باشید تا در هر زمان که اراده کردید ، ترمز کنید و یا بتوانید بدون دغدغه خاطر مانور بدهید .
نکته بعدی که حائز اهمیت است ، داشتن یک حالت ایده آل بدن در سراشیبی هاست که به دلیل جاذبه زمین و زاویه شیب های تند شما نا خود اگاه به طرف جلو متمایل می شوید و این امر سبب وارد آمدن وزن بدن بر چرخ جلو و تمایل مرکز ثقل به طرف جلو ، و در نتیجه باعث از دست دادن کنترل دوچرخه و بالطبع بلند شدن چرخ عقب و از دست دادن کنترل دو چرخه می شود .
دو حالت کلی برای گرفتن فرم مناسب در سراشیبی های تند یعنی سراشیبی های سنگلاخ و ناهموار و سراشیبی های هموار و با شیب تند وجود دارد . در سراشیبی های ناهموار و سنگلاخ هیچگاه بر روی زین ننشینید اولا این امر باعث وارد آمدن شک به باسن شما شده و عوارض جسمی در بر خواهد داشت پس بهترین حالت این است که میله زین را از حد معمول کمی پائین تر بیاورید تا فاصله ای میان زین و باسن ایجاد شود تا شکهای وارده در این فاصله خنثی شود سپس روی پدالها بایستید . باسن را از زین عقبتر قرار دهید ، زانوها را کمی خم کنید و با کشاله ران ، زین را در بر بگیرید . این حالت باعث می شود تا ۱)مرکز تقل شما به عقب متمایل شود . ۲) با قسمت داخلی ران (کشاله ران ) زین را در بر بگیرید ، در این حالت می توانید کنترل عقب دوچرخه را در اختیار داشته باشید و به طور دائم و مستقیم بر زین فشار وارد آورید تا بر جلو تمایل پیدا نکنید . با زانو و بازوهای خم شده می توانید از شکهای وارده تا حد زیادی جلوگیری کنید . این حالت قدرت مانور شما را به بالاترین حد ممکن می رساند . با رعایت تمامی نکات فوق و دارا بودن بهترین دوچرخه کوهستان باز هیچ دلیلی برای به خطر انداختن جانتان وجود ندارد . دارا بودن تمرکز کامل و یک دید قوی و شناخت نسبی به مسیر و قدرت مانور بالا ، بسیار مهم است .
۳) ترمز گرفتن :
با اینکه جنس ، مدل و نوع ترمز در نگه داشتن و کنترل دوچرخه در سرعتهای بالا بسیار مهم است ف ولی از آن مهمتر نحوه صحیح استفاده کردن از ترمز می باشد . ترمز جلو بیش از ۷۰% در نگه داشتن چرخ موثر می باشد . نحوه درست استفاده کردن از ان را فرا بگیرید .
● تمرین :
نحوه استفاده با هر دو ترمز - ترمز به فرم abs - ترمز قبل از پیچ و حرکت - عدم گرفتن ترمز جلو در سنگلاخها
۴) پرش و عبور از موانع کوتاه :
هر مقدار هم که با احتیاط به طرف پائین در حرکت باشید باز با این حال ، پرش امری اجتناب ناپذیر بوده و می بایست برای فرار از خطر ، به سرعت ، حالت پرش به خود گرفته و از روی موانع پرش کنید . پرش در حالتهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد . همانند یک سنگ در جلو راه ، عبور از چاله ها ، رد کردن موانع و . . . برای عبور چرخ جلو از مانع یک راه حل بسیار ساده و همشگی وجود دارد و ان بلن کردن چرخ جلو از روی زمین با دستهاست (تک چرخ ) . برای بلند کردن چرخ عقب و بدنه دوچرخه چه راه حلی پیشنهاد می کنید ؟ بدون وجود فیکسها در پنجه رکاب ، شما قادر به سبک کردن چرخ عقب نیستید . فیکسها ی رکاب ، کف پای شما را به پدالها ثابت نگه می دارند.
بهترین حالت دید عمومی حدود ۱۰ متر و دید چرخ جلو ۲ متر است ، اما باز این نیز مانند موارد فوق بستگی تام به نوع مسیر انتخابی شما خواهد داشت چنین دیدی کمک بسیار ی به شما خواهد کرد تا حالت مناسب را نسبت به مانعی که با آن مواجه می شوید به خود بدهید . نقش کمک فنرهای متعددی که بر روی دوچرخه به منظور گرفتن شکها قرار دارد بسیار حائز اهمیت و غیر قابل انکار است ، اما بهترین کمک فنر ممکن ؛بدن خود شماست که با گرفتن حالت مناسب می توانید نیروهای وارده را تا حد زیادی خنثی کند . حالت دستها ، پاها و ستون فقرات نیز بسیار مهم و حیاتی است . چهار عامل ، سرعت شما را در سراشیبی ها به بالا ترین حد ممکن می رساند :
▪ اطمینان به خود از لحاظ بالا بردن نکات ایمنی فردی
▪ اطمینان به دوچرخه تان از لحاظ لوازم و قطعات
▪ داشتن تجربه کافی
▪ حالت صحیح بدن در سرا شیبی های تند
فیکسهای پدال نیز بسیار کمک خوبی خواهند بود چرا که بر شکهای وارده ، خطر در رفتن پا از روی پدالها وجود دارد پس در کارهای جدی از فیکس پدال استفاده کنید .
▪ توصیه : هیچگاه اعتماد به نفس خود را از دست ندهید ، هر لحظه که فکر کردید و وسوسه شدید که زمین خواهید خورد این لحظه ای است که دوچرخه ، شما را به زمین خواهد زد ؛ با یک حالت ستیز و قدرت و نرمی به استقبال سراشیبی ها رفته و به خود تلقین کنید که هرگز تعادل خود را از دست نمی دهید .
۵) دور زدن :
▪ در دوچرخه سواری کوهستان بر خلاف دوچرخه سواری کورسی با عوارض و ناهمواریهای متفاوت و گوناگونی مواجهه هستیم و به همین منظور نمی توان یک نسخه تمام عیار برای کلیه پیچها بیان نمود :
در پیچهای جادهای اسفالت و مسطح همانند دوچرخه سواری کورسی زانوی سمت داخل پیچ را کمی بیرون داده و زانوی مخالف را به طرف داخل فشار می آوریم - در پیچهای خاکی می توان از این روش استفاده کرد و بسته به نوع مسیر می توان پای سمت موافق پیچ را از رکاب خارج کرده و از آن برای تعادل کمک گرفت - اگر اطمینان دارید که از سمت روبرو وسیله به سمت شما تردد نمی کند از کل عرض جاده برای بردن پیچ بهره ببرید . ( در جادهای خاکی ماشین رو مراقب وسط جاده باشید ، بدلیل اینکه در این جاده ها در مسیر های که چرخ اتومبیل هستند جاده کوبیده شده و در وسط خاکی نرم و لغزنده قرار دارد ، حرکت در عرض جاده می تواند خطرناک باشد)
▪ پیچیدن با سرعت پایین و شیبهای تند و با زاویه کم را تمرین کنید .
● زمین خوردن :
زمین خوردن در دوچرخه سواری کوهستان امری اجتناب ناپذیر است ؛ بنابراین باید همیشه از آمادگی کامل ذهنی و جسمی برخوردار باشید . چه از لحاظ وسایل ایمنی یا شخصی از قبیل :کاسکت و د دستکش و . . . و چه از بابت آمادگی روحی و جسمی از دست دادن کنترل دوچرخه و اصابت به زمین به چندین عامل مختلف بستگی دارد . مانند ناگهان ترمز گرفتن و تصادف با مانع . . . چیزی که در تمام این حوادث مشترک بوده این است که در اکثر موارد به هنگام زمین خوردن ، دوچرخه سوار در اثر سرعت به جلو پرتاب می شود و در اغلب اوقات فرد مورد نظر دچار آسیبهای می شود که کمترین آنها خراشهای بسیار عمیق جلدی است . شما در این هنگام می توانید با خونسردی و داشتن اعتماد به نفس و رعایت موارد ذیل ، مقدار آسیب وارده به خود را به کمترین مقدار مممکن برسانید.
۱)در هنگام از دست دادن تعادل فرمان و رها و دوچرخه را از خود جدا کنید و سعی نکنید چرخ را همراه خود بیاورید.(توضیح :چرا که شما زمانی زمین می خورید که از سرعت بالایی برخوردار باشید و در این مورد اگر شما با دوچرخه تان با هم به زمین برخورد نمایید علاوه بر اصابت با زمین چرخ نیز از سمت بالا با شتاب به شما برخود می کند و آسیب مضاعف خواهید دید )
۲)با یک حرکت نیمه چرخشی در فضا سعی کنید که اول کف دست و سپس بازو ، کتف و در نهایت تمام بدن شما با زمین تماس بگیرد .
۳)پس گرفتن شک اولیه با روش ۲ در این قسمت ، چند بار بر روی زمین بچرخید تا تمام سرعت شما به صفر برسد.
۴) سریع از محوطه پیست یا منطقع عبور(خیابان و ...)خود را به کنار بکشانید و به خسارت وارده به خود و دوچرخه تان بیندیشید !
مزیت عمده روش فوق دراین است که وقتی چرخ جدا می شوید و به زمین اصابت می کنید یک عضو بدن شما ، همانند مچ دست و ...قادر به گرفتن تمام شک وارده نبوده و لازم است با چندین عضو و نیز عمل چرخش گریز از مرکز ، سرعت خود را به صفر برسانید. یکی دیگر از مزیتهای چرخش این است که کشیده شدن بر سطح زمین باعث ایجاد خراشهای در طول بدن می شود ولی با عمل چرخش تا سر حد امکان از بروز این گونه جراحات جلوگیری خواهد کرد .
در انتهای این بحث باید خاطر نشان کرد که عمل چرخش برای مناطق سنگلاخ توصیه نشده و این روش برای مناطق شنی و یا خاک نرم بسیار مناسب بوده و کاربرد خوبی دارد.
با توجه به خطرات بیماری کزاز پیشنهاد می گردد آمپول ضد کزاز که دوره ۶ ماهه دارد تزریق گردیده تا بر اثر زخمی شدن به این بیماری دچار نشویم البته در صورت عدم تزریق و زخمی شدن تا ۶ ساعت می توان با تزریق پیشگیری کنیم .

davidjoker
18-04-2009, 19:18
در كارگروه امور بانوان استان مركزي
طرح ساخت دوچرخه اسلامي براي بانوان در اراك تصويب شد
خبرگزاري فارس: طرح ساخت دوچرخه اسلامي براي بانوان امروز در كارگروه امور بانوان استان مركزي تصويب شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اراك، الهه سوفالي يكي از ارائه دهندگان اين طرح در جلسه كارگروه امور بانوان استان مركزي به تشريح ويژگي‌هاي كلي دوچرخه اسلامي پرداخت و گفت: اين دوچرخه به‌گونه‌اي طراحي شده است كه كابين اطراف آن به‌طور كامل نيمي از بدن بانوان را مي‌پوشاند.
وي با بيان اين‌كه دوچرخه اسلامي با توجه به رعايت اصل عفاف و حجاب توسط گروه فني و سازنده آن طراحي شده است افزود: اين طرح با هدف ارتقاي سلامت بانوان، توجه به ورزش بانوان و تلاش در جهت ايجاد روحيه نشاط و شادي در بين اين قشر تهيه شده است.
سوفالي خاطرنشان كرد: به شرط تصويب اين طرح و توليد انبوه دوچرخه‌هاي فوق استان مركزي ميزبان اولين مسابقات دوچرخه سواري بانوان كشور خواهد بود.
در بخش ديگر جلسه كه با محوريت موضوع حقوق زنان در جامعه برگزار شد، فاطمه رضايي كارشناس قضايي و مشاور رئيس كل دادگستري استان مركزي در سخناني به تشريح حقوق زنان و خلأهاي قانوني موجود در كشور پرداخت و گفت: عدم آگاهي زنان به حقوق حقه خود نيز مهم‌ترين معضل فراواني اين قشر است.
وي با بيان اين‌كه آشنايي زنان از حقوق خود حكم پيشگيري از وقوع معضلات اجتماعي را دارد اظهار داشت:اگر تك تك افراد جامعه به حقوق خود آگاهي كامل داشته باشند مطمئناً از حجم معضلاتي چون طلاق در جامعه كاسته مي‌شود.
رضايي در بخش ديگر سخنان خود از شيوه نادرست ازدواج‌هاي موقت در جامعه اظهار تأسف كرد و گفت:ازدواج‌هاي موقت با شيوه رايج امروزي موجب تزلزل پايه‌هاي خانواده شده است.
وي با تأكيد بر ضرورت ساماندهي ازدواج‌هاي موقت و آگاه‌سازي افراد در اين رابطه افزود: قانوني نبودن بسياري از اين ازدواج‌ها همواره موجب وارد شدن ضربات مهلكي بر شخصيت زنان مي‌شود.
علي قرباني معاون سياسي امنيتي استانداري مركزي نيز در ا ين جلسه با انتقاد از تغيير فلسفه ازدواج موقت در جامعه امروزي گفت: متأسفانه امروز فلسفه اصلي ازدواج موقت به دست فراموشي سپرده شده و به هوي و هوس آقايان تبديل شده است.
وي همچنين از ديد منفي جامعه در اجراي طرح‌هايي چون ارتقاي امنيت اجتماعي به بانوان اظهار تأسف كرد و گفت: امروز وقتي نامي از طرح ارتقاي امنيت اجتماعي يا فساد اخلاقي در جامعه برده مي‌شود همه پيكان‌ها متوجه بانوان مي‌شود و آقايان از آنها مستثني مي‌شوند.
قرابتي با بيان اين‌كه سهم مردان در فساد اخلاقي جامعه و يا تهديد امنيت اجتماعي سهم كمي نيست اين نوع نگاه را اجحافي بزرگ در حق بانوان عنوان كرد و گفت: جامعه زنان امروز با مشكلات متعددي در بعد قوانين حمايتي و محدوديت‌هاي شغلي روبرو هستند.

davidjoker
19-04-2009, 07:59

تیم پتروشیمی تبریز در سال ۸۸ در تور های بین الملی مالزی . تور اندونزی . تور ریاست جمهوری شرکت می کند.

در اولین مسابقه تیم پتروشیمی تبریز روز یکشنبه ۳۰ فروردین در تور مالزی شرکت می کند.

نفرات اعزامی تیم به مالزی :

قادر میزبانی - مهدی سهرابی - میرزرف - صمد پور سیدی - حسین عسگری - حسین جهانبانیان

davidjoker
19-04-2009, 08:14
همین طوری که می دانید دیروز جهانی دوچرخه بود که فکر می کنم از سال 1945 به این سمت گرامی داشته می شود. البته این اتفاق به هیچ عنوان در ایران نمی افتد زیرا سوار شدن دوچرخه توسط یک فرد بالغ در ایران یک نوع بی کلاسی بوده و باید این فرد را به خاطر آلوده نکردن هوا مجازات نمود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بانوی دوچرخه سوار - 1890

امروز کمی می خواهیم درباره دوچرخه با هم بحث کنیم. دوچرخه به عنوان چیزی که دوچرخه نامیده شود در سال 1818 توسط فردی به نام کارل فون دریس که مخترعی آلمانی بود ساخته شد و به همین خاطر مالکیت معنوی ایده هر نوع وسیله دوچرخ به ایشان تعلق دارد. اما این دوچرخه با دوچرخه های امروزی کمی تفاوت دارد. ببینید

برای استعمال این دوچرخه راکب بر روی دوچرخه می نشسته و به همین صورت پاهای خود را از دو طرف عبور داده و می دویده! حتما می پرسید که پس چرا همین جوری نمی دویده؟ پاسخ ساده است. این بار وزن روی فرم یا همان بدنه دوچرخه سوار می شده و راکب دیگر وزن خود را حمل نمی کرده و به این وسیله می توانسته با سرعت زیادی با خستگی کمتری حرکت نماید.

اما راه حل ساده تری هم بوده است. کیرک پاتریک مک میلان توانست در سال 1830 یا 1839 دوچرخه ای را بسازد که پدال هم داشته باشد. این دوچرخه که به مفهوم شناخته شده ما اولین دوچرخه عادی است.

البته این دوچرخه کمی پدالش با پدال دوچرخه های ما تفاوت دارد. پدال این به گونه ای بود که پا ها را بر روی پدال گذاشته و به عقب و جلو حرکت می دادیم.

در سال حدود سال 1860 پیر مچاکس و پیر لالمنت توانستند طرح جدید پدال را هم وارد تاریخ این وسیله کنند که پدال بر روی چرخ جلو سوار می شد. سه چرخه های کوچک امروزی را تصور کنید.

در سال 1870 دوچرخه هایی که ظاهری بسیار عجیب دارند توسط نام جیمز استرلی فرانسوی ساخته شد. این دوچرخه ها که حتما در فیلمها نمونه ای از آنها را دیده اید دوچرخه هایی بودند که چرخ جلویی بسیار بزرگ و چرخ عقبی بسیار کوچک داشتند. این دوچرخه بسیار محبوب شدند و بازار اختراع انواع دوچرخه را باز کردند تا این که در 1885 شخصی انگلیسی به نام جان کمپ استرلی توانست انقلابی بزرگ در عرصه دوچرخه سازی را بر پا سازد و تسمه یا زنجیر را در این دوچرخه ها وارد کند. این شاید بزرگترین گام در این عرصه بود و باعث شد دوچرخه های آتی همه بر این اساس دوچرخه بهبود یابند. این دوچرخه پدر دوچرخه هایی که هنوز هم در ایران استفاده می شود و به دوچرخه های افغانی مشهور است می باشد.

در سالهای بعد انواع دوچرخه مانند دوچرخه های تور ( دورچرخه هایی که فرمانی نیم دایره مانند دارند ) و دوچرخه های کوهستان ( دوچرخه هایی با فرمان صاف ) ساخته شدند.

امروزه بازار ارائه انواع دوچرخه هنوز هم داغ است. البته هنوز دوچرخه های بسیاری هم هستند که در ایران استفاده نمی شوند. مثلا دوچرخه هایی هستند که به دوچرخه های معاشرتی فکر می کنم مشهور هستند. این دوچرخه ها که دو نفره است به صورتی است که برخلاف دوچرخه های دونفره رایج توسط هر دو طرف رانده می شود و هر دو نفر در کنار همی می نشینند. عکس زیر اولین عکس به جا مانده از این دوچرخه را نمایش می دهد.

:8::8::8:

NONE
20-04-2009, 13:20
ممنون داداش خیلی توپ بودن
خودت چی کار می کنی؟

Farshadd
24-04-2009, 17:38
خیلی جالب و مفید بود.

اما این دوچرخه اخریب اگه واقعا دوچرخه باشه جور درنمیاد. چون در دوچرخه سواری اولین قدم تعادل جانبی هست. حالا این عکس اخری اگه فقط دوچرخ داشته باشه جور درنمیاد.

adrss
26-04-2009, 11:39
سلام
سال نو رو به همتون تبریک میگم .

کسی میدونه که آیا دوچرخه ی ویوا برای خرید مناسبه و اینکه تنه ی آلومینیومی چقدر مقاومه ؟ تا چه حد ؟

adrss
26-04-2009, 17:13
ترتیب ست دنده های شیمانو رو میخواستم از کیفیت بالا به کیفیت پایین

davidjoker
01-05-2009, 21:06
کسی میدونه که آیا دوچرخه ی ویوا برای خرید مناسبه و اینکه تنه ی آلومینیومی چقدر مقاومه ؟ تا چه حد ؟

سلام. این دوچرخه ی ویوا بد نیست اما توی دوچرخه هایی که حالا توی بازار رونق داره و توی این قیمت هست over lord بهتر از ویوا هستش چون من خودم ویوا داشتم میگم که ویوا خیلی خسته کننده هست. ولی overlord رو که بعضی از روفقام هم خریدن خیلی راضی بودن و می تونم بگم که overlord وقتی که مدل اولش را وارد بازار کرد پشت بندش مدل های بهتری هم به بازار فرستاد. و تنوع بسیار زیادی را شما می توانید در overlord ببینید. موفق باشی.:8::8::8::8::8::8:

davidjoker
01-05-2009, 21:12
تنه ی آلومینیومی چقدر مقاومه ؟ تا چه حد ؟

در مورد تنه ی آلومینیومی هم فرشاد جان یک بار توضیح داده بود که برای کارهای متفرقه مناسب نیست. و بیشتر برای سبک بودن دوچرخه از آن استفاده می شود.:8::8::8: البته من یک بار با دوچرخه ی ویوا که بدنه آلومینیومی بود از روی پژو پارس پریدم. ولی آسیب ندید.(خوشبختانه):21::8::8::8::8:

davidjoker
01-05-2009, 21:16
ممنون داداش خیلی توپ بودن
خودت چی کار می کنی؟
از لطف شما کمال تشکر را دارم. خودم هم کاری نمیکنم زندگی را میگذرانیم تا بگذرد.:8::8:
(بعضی مواقع چرخ معامله میکنم.)

davidjoker
01-05-2009, 21:41
قوانين و مقررات :
دوچرخه وسيله اي است ساده , سبك و انفرادي كه هم براي رفت و آمد سريعتر و هم بمنظور تفريح و سرگرمي و ورزش بكار مي رود . از همان سالهاي ابتداي اختراع دوچرخه , دوچرخه سوارهايي كه به تدريج در كار خود مهارت يافتند پي بردند كه به اين وسيله مي توانند به رقابت بپردازند و مسابقاتي براي آن برگزار كنند . اولين مسابقات دوچرخه سواري به صورت طبيعي و خودجوش بين دوچرخه سوارها برگزار مي شد و بيشتر بخاطر تفريح بود تا يك مسابقه واقعي و جدي . باشگاههاي دوچرخه سواري كه داير شد مسابقات هم شكل بهتري يافت .
نخستين مسابقه دوچرخه سواري در سال 1868 در محلي به نام هندون در انگلستان انجام شد . در سال 1878 اولين اتحاديه ملي دوچرخه سواران در انگلستان تاسيس شد و اين اتحاديه مقررات خاصي براي مسابقات دوچرخه سواري در جاده و پيست برقرار كرد .
پايه هاي فدراسيون بين المللي دوچرخه سواري در سال 1900 با تاسيس اتحاديه بين المللي دوچرخه سواري ريخته شد . مركز اين اتحاديه شهر پاريس بود . در حال حاضر فدراسيون بين المللي دوچرخه سواري آماتور كه آن را به اختصار فياك مي نامند و از طرف كميته بين المللي المپيك به رسميت شناخته ميشود , به كار توسعه , هدايت و ايجاد مقررات جديد مي پردازد . فياك عضو اصلي اتحاديه بين المللي دوچرخه سواري نيز هست . محل دفتر مركزي فياك شهر روم ايتاليا است .
مسابقات رسمي دوچرخه سواري :
در زبان انگليسي واژه BICYCLE ( دوچرخه ) از دو بخش BI به معناي دو و CYCLE به معناي دايره است . گرچه هدف اصلي صدها ميليون دوچرخه سوار در سراسر جهان تفريح كردن , تامين تندرستي و نشاط جسمي وروحي يا رفت و آمد است اما دوچرخه سواري از ورزشهاي محبوب و رايج در همه كشورها است . ورزش دوچرخه سواري ورزشي سرعتي استقامتي است كه مسابقات آن در رشته هاي مختلف , در جاده و پيست برگزار مي شود .
الف : مسابقات جاده :
جاده هاي مخصوص مسابقات از نظر فني بايد به اندازه كافي عريض بوده و فاقد پيچهاي بسيار تند يا شيبهاي خطرناك است . مسابقاتي كه در جاده برگزار مي شود , عبارتند از :
1 – 150 تا 200 كيلومتر انفرادي ( تعقيبي )
2- 100 كيلومتر تايم تريل تيمي
3 – 180 كيلومتر تيمي
4 – دور امتيازي
5 – 70 كيلومتر زنان
تور دوچرخه سواري :
از رايج ترين و محبوبترين مسابقات دوچرخه سواري در جاده مسابقات تور است كه در چند مرحله انجام ميشود . ميانگين مسافت براي هر مرحله حدود 155 كيلومتر است . از تورهاي معروف دوچرخه سواري تور دوفرانس ( مسافت بيش از 3500 كيلومتر ) , تور دورسويس , تور لاوانيه در اروپاي غربي , تور لومباردي , بريتانيا و جيرود يتاليا ( دور ايتاليا ) مي توان نام برد .
در ايران نيز تور دور شمال و تور دور درياچه اروميه برگزار شده است .
ب : مسابقات پيست :
رشته اي از مسابقات دوچرخه سواري است كه در استاديوم هاي مخصوص برگزار ميشود . استاديوم هاي مخصوص را ولودروم ( veloderom ) مي گويند . پيست ولودروم سطحي است كه نسبت به سطح افق 33 درجه شيب دارد . ولودروم دوچرخه سواري در ايران در ورزشگاه بزرگ آزادي ( تهران )از نظر فني يكي از بهترينها در دنيا است .
در پيست اين رشته از مسابقات اجرا ميشود :
- يك كيلومتر تايم تريل ( انفرادي )
- 200 كيلومتر سرعت ( انفرادي )
- يك كيلومتر سرعت ( انفرادي )
- 4 كيلومتر تعقيبي ( انفرادي )
- دور امتيازي ( انفرادي )
- 200 متر سرعت بانوان ( انفرادي )
- 4 كيلومتر تعقيبي ( تيمي )
ساختمان دوچرخه مسابقاتي :
وزن دوچرخه هاي مسابقاتي سبكتر و دسته ( فرمان ) آن پايينتر از زين است . اين نوع دوچرخه ها را كورسي مي نامند مخصوصاً به اين شكل خاص مي سازند كه دوچرخه سوار به حالت خميده قرار گيرد و فشار هواي مقابل به حداقل برسد . طوقه و تاير دوچرخه هاي مسابقاتي هم باريك است تا كمترين اصطكاك را با جاده و پيست داشته باشد و سرعت بيشتري بگيرد .
لباس دوچرخه سوارها :
شامل كلاه ايمني , بلوز , شلوار كوتاه , دستكش , جوراب و كفش مخصوص است .
داوران :
عبارتند از : داور دور شمار , داور زنگ , داوران پيچ ها و طول پيچ , داور خط پايان و وقت تگهدار .

خطاها :
هل دادن يا كشيدن دوچرخه سوار توسط ديگري به منظور بر هم زدن تعادل او , قرار گرفتن در باد دوچرخه ديگر تا مسافت 50 متر , توقف كوتاه مدت به ميل دوچرخه سوار و يا بمنظور تعويض با دوچرخه سوار ديگر , توقف ناگهاني و ايجاد حادثه , اعمال خشونت و رفتار ناشايست , ترك بدون دليل مسابقه , دريافت مواد غذايي در خارج از محوطه تعيين شده , توجه نكردن به علائم نصب شده , سد كردن راه دوچرخه سواران ديگر , گرفتن فرمان با يك دست هنگام عبور از خط پايان مسابقه . براي هر خطا جريمه هايي در نظر مي گيرند .
كشورها و چهره ها :
مسابقات دوچرخه سواري از ورزشهاي عمومي و مورد توجه در كشورهاي اروپا و آمريكا است . كشورهاي پيشرفته و صاحب نام در اين ورزش عبارتند از : فرانسه , دانمارك , آلمان , هلند , لهستان , ايتاليا و شوروي .
از دوچرخه سواران سرشناس جهان ميتوان به اين نامها اشاره كرد : ادي مركس ( بلژيك ) , برنارهينو ( فرانسه ) , يوپ زوتملك ( هلند ) , برنارته ونه ( فرانسه ) .
از قهرمانان دوچرخه سوار ايراني كه در ميدانهاي بين المللي پيروزيهايي داشته اند : جعفر گل طلب , امين سرور , اكبر پوده , داوود اخلاقي , خسرو حق گشا , حسن فرد , اسماعيل زينعلي , غلامحسين كوهي , منوچهر دانشمند , منوچهر روشن پور و علي زنگي آبادي .
:8::8:

davidjoker
01-05-2009, 21:50

موسسه طراحی انگلیسی JackGodFreyWood که در زمینه های مختلف طراحی ها و ابداعات جالبی دارد . قفل دوچرخه ای را طراحی کرده است که در نوع خود یکی از ایمن ترین انواع قفل دوچرخه می باشد. البته گویا دزدان انگلیسی خیلی تیتیش تشریف دارند و زور بلند کردن و سر دست گرفتن دوچرخه را ندارند ! چون همکاران ایرانیشان که اگر مجبور شوند موتور سیکلت را هم سر دست می برند چه رسد به دوچرخه ، آنهم امروزیهایش که وزنی هم ندارند.
این قفل به صورتی طراحی شده است که جزئی از صندلی دوچرخه می باشد و هنگامی که قصد قفل کردن دوچرخه را دارند آنرا به گونه که در شکل می بینید به طوقه دوچرخه متصل کرده و عملا چرخ دوچرخه را از چرخیدن بازمی دارد. ضمناً خود صندلی هم در این حالت روی خوشی به کسی که می خواهد سوار آن شود نشان نمی دهد !
:8::8::8:

NONE
03-05-2009, 15:16
سلام
دوستان مسابقات دوچرخه سواری استان پنجشنبه برگزار شد
در بلوار کنار ورزشگاه تختی
در رشته های 15 کیلومتر و 1 کیلومتر
در کل تیم منطقه 4 اول و تیم خودمون منطقه دو دوم شدند

ali_3d
08-05-2009, 02:39
پست ها چجوری حذف میشن ؟

ali_3d
08-05-2009, 02:45
حذف پست تکراری.

davidjoker
08-05-2009, 07:07
تاریخچه دوچرخه ‌سواری

دوچرخه وسیله نقلیه‌ای است سبک و دارای دو چرخ که به کمک پا زدن حرکت می‌کند. تاریخچه دوچرخه‌سواری به عنوان یک ورزش با تاریخچه خود دوچرخه، ارتباط کامل دارد.
اولین فرد در تاریخ که سوار بر دوچرخه شد، یک فرانسوی به نام سیوراک (sivrac) بود. سیوراک، در سال 1690 میلادی دوچرخه‌ای چوبی ساخت که شاخه‌هایی عمودی بر روی چرخهای آن قرار داشت و هر دو چرخ به وسیله یک چوب افق به هم متصل می‌شد. این دستگاه، پنجه رکاب نداشت و حرکت آن به کمک فشار دادن پاها بر روی زمین صورت می‌گرفت. اهالی پاریس، دوچرخه سیوراک را اسب چوبی عنوان داده بودند.
اسب چوبی گرچه تعجب مردم پاریس را برانگیخته بود، چندان مورد استقبال قرار نگرفت و فقط فروشندگان دوره‌گرد بودند که برای حمل بار از آن استفاده می‌کردند.
در سال 1817، در شهر کارلسروهه آلمان شخصی به نام بارون فون دریاس دوچرخه پایی کاملتری ساخت و یک زین کوچک هم بر روی آن قرار داد. دوچرخه‌های فون دریاس به زودی در چند پایتخت اروپایی به مردم معرفی شد و شخصی به نام دنیس جانسون یکی از آنها را با خود به انگلستان برد تا از روی آن بسازد و بفروشد.
دنیس جانسون کلاسهایی برای آموزش فن دوچرخه‌سواری ترتیب داد و با این کار مشتاقان بسیاری برای کالای خود به وجود آورد. به این ترتیب، کار و بار دنیس جانسون به قدری گرفت که دوچرخه‌سواری تبدیل به یکی از تفریحات محبوب و متداول روز شد.
در سال 1818، شخصی به نام بارون ساوربرن در فرانسه دوچرخه‌ای ساخت که دارای چرخ بسیار بزرگی در جلو و چرخ کوچکی در عقب بود. به چرخ جلو این دوچرخه عجیب، طنابی دایره‌وار (به صورت حلقه) بسته می‌شد که راننده باید آن را با دست می‌کشید تا چرخ جلو به حرکت درآید و دستگاه را به جلو ببرد. چنین کاری فقط از عهده بندبازها و دوچرخه‌ سوارهای بسیار ماهر بر می‌آمد. از روی این دستگاه عده زیادی افتادند و مجروح و مصدوم شدند.
در سال 1834، آهنگری اسکاتلندی به نام مک میلان برای دوچرخه پنجه رکاب اختراع کرد تا دیگر احتیاجی به فشار پا بر روی زمین نباشد. مک میلان دوچرخه خود را به تدریج و طی پنج سال چنان کامل کرد که می‌ توانست تا 22 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد. خود مک میلان نمایشهایی هم برپا می‌کرد تا به مردم ثابت کند که وسیله نقلیه او چه اندازه مطمئن و بی‌خطر است. دوچرخه مک میلان اکنون در موزه لندن نگهداری می‌شود.
در سال 1860 در فرانسه، کارخانه‌داری به نام میشو به دوچرخه علاقمند شد و تصمیم گرفت تغییراتی در آن به وجود بیاورد. برای این کار،‌میشو مهندس جوان و مبتکری به نام پی‌یر لالمنت را به استخدام کارخانه خود درآورد.
لالمنت، قسمتهایی از دوچرخه را که قبلاً از جنس چوب بود، با لوله‌های آهنی ساخت و سپس سطح خارجی چرخهای چوبی را با نوارهای لاستیکی پوشانید. در سال 1962 لالمنت دوچرخه‌ای ساخت که دارای رکاب بر روی چرخ جلو بود. وقتی لالمنت به آمریکا مهاجرت کرد، دوچرخه ابداعی خود را هم در آنجا ساخت و به بازار فرستاد. دوچرخه‌های لالمنت در ایالات متحده به بون شیکر معروف شدند.
در سال 1871 در انگلستان دوچرخه‌ای به بازار آمد که کم و بیش شبیه بون‌شیکر بود. این دوچرخه را شخصی به نام جیمز استانلی چنان ساخته بود که چرخی بزرگ در جلو و چرخی کوچک در عقب داشت و با یک پدال که در مرکز چرخ جلو کار گذاشته شده بود، حرکت می‌کرد.
در سال 1873 مهندسی به نام هاردی لاوسون برای نخستین بار زنجیر چرخ را به دوچرخه افزود. این زنجیر به چرخ عقب وصل می‌شد و با گردش آن توسط فشار پا،‌ دوچرخه به حرکت در می‌آمد. با این همه، چون تایر دوچرخه سنگین بود و از لاستیک توپر ساخته می‌شد،‌سرعت دوچرخه چندان زیاد نبود. اما، در سال 1879 در مرکز چرخها بلبرینگ قرار گرفت و این ابداع که توسط شخصی به نام توماس صورت پذیرفته بود، بر سرعت دوچرخه بسیار افزود. در سال 1881 یک شرکت سازنده چرخ خیاطی دوچرخه‌هایی تولید کرد که هر دو چرخ جلو و عقب آن به یک اندازه بود. در سال 1889 میلادی دانلپ از تایرهای هوادار برای دوچرخه استفاده کرد. نخستین تایری که دانلپ ساخت، اکنون در موزه «ادینبورد» در انگلستان نگهداری می‌شود. این تایر پیش از آنکه باز نشسته شود، حدود پنج هزار کیلومتر کار کرده بود. در اواخر سال 1888، گروهبان بلفست برای کمپانی دانلپ لاستیک تویی و رویی دوچرخه را ساخت و از آن تاریخ تاکنون دوچرخه را به صورتی که امروز معمول است می‌سازند. در سال 1896 با شروع نخستین دوره بازیهای المپیک نوین، مسابقات دوچرخه‌سواری به عنوان یک رشته ورزشی مستقل و پرطرفدار در برنامه بازیها گنجانده شد.
نخستین مسابقه دوچرخه‌سواری در سال 1868 در محلی به نام هندون در انگلستان انجام شد. در همین سال یک کارخانه سازنده دوچرخه در فرانسه، مسابقه‌ای نمایشی به مسافت 1200 کیلومتر (دور فرانسه) ترتیب داد تا برای محصولات خود تبلیغ کند.
در سال 1869 نخستین مسابقه بین‌المللی دوچرخه‌سواری در جاده بین دو شهر پاریس و روان برگزار شد. نقطه شروع این مسابقه طاق نصرت در پاریس بود و از میان 323 شرکت کننده در این مسابقه تاریخی، یک انگلیسی به نام جیمز مور به مقام نخست رسید.
در سال 1876، شخصی به نام اف.ال.دادز در دانشگاه کمبریج لندن توانست 25 کیلومتر را در زمانی کمتر از یک ساعت رکاب بزند و نخستین رکورددار سرعت در تاریخ دوچرخه‌سواری باشد.
در این سالها، دوچرخه‌سواری به صورت یک تفریح همگانی در ایالات متحده درآمده بود و این ورزش و سرگرمی جدید به قدری مورد استقبال مردم قرار گرفته بود که روزهای تعطیل و یکشنبه‌ها به جای حضور در مراسم دعا و نیایش کلیسا، پیر و جوان سوار بر دوچرخه رهسپار خارج از شهر می‌شدند. نوشته‌اند که کشیش یک کلیسا برای مقابله با این وضع، سوار بر کالسکه به میان جمع دوچرخه‌سواران می‌رفت و خطاب به آنها با اعتراض می‌گفت: ای غفلت‌زدگان! روی زین دوچرخه نشستن و رکاب زدن، شیوه‌ای درست برای رسیدن به خدا نیست!
در سال 1883، یک آمریکایی به نام کورتیس، نخستین رکورد دوچرخه‌سواری استقامت را برپا داشت. او به مدت یک شبانه‌روز کامل رکاب زد و در این مدت مسافتی معادل 320 کیلومتر را پیمود. در همان سال، یک آمریکایی دیگر به نام توماس استیون تصمیم گرفت با دوچرخه خود دنیا را دور بزند. این دوچرخه‌سوار پس از دو سال به وطن خود بازگشت و ادعا کرد که هرجا بر روی کره زمین جاده‌ای بوده، آن را پیموده است.
در سال 1878، اولین اتحادیه ملی دوچرخه‌سواران در انگلستان تأسیس شد و این اتحادیه، مقررات خاصی برای مسابقات دوچرخه‌سواری در جاده و پیست برقرار کرد.
در سال 1891، دوچرخه‌ سواری به نام پاگربیل موفق شد 142 ساعت (حدود 6 شبانه‌روز) پیوسته رکاب بزند. این رکوردگیری در مکانی که امروزه مجموعه بسیار بزرگ مدیسون اسکوئرگاردن نیویورک برپا شده است، صورت گرفت.
در سال 1895، لوتر.اچ.پورتر کتابی منتشر کرد با عنوان «دوچرخه‌سواری برای تندرستی و تفریح». پورتر در کتاب خود خاصیت دوچرخه‌سواری را در کم کردن وزن، افزایش قدرت بدن و بهبود تنفس شرح داده بود.
پایه‌ های فدراسیون بین‌ المللی دوچرخه‌ سواری، در سال 1900 با تأسیس اتحادیه بین‌ المللی دوچرخه‌ سواری، ریخته شد. مرکز این اتحادیه در شهر پاریس بود. در حال حاضر فدراسیون بین‌المللی دوچرخه‌سواری که آن را به اختصار فیاک می‌نامند و از طرف کمیته بین‌المللی المپیک نیز به رسمیت شناخته شده است، به کار توسعه، هدایت و ایجاد مقررات جدید می‌پردازد.
فیاک عضو اصلی اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری نیز هست. مقر فیاک در شهر رم قرار دارد. مشهورترین مسابقات دوچرخه‌سواری جاده در دنیا، تور دوفرانس است که مسافتی بالغ بر 3500 کیلومتر را در بر می‌گیرد. تور دوفرانس در سال 1903 به ابتکار هانری دگرانژ سردبیر مجله آتو در فرانسه پا گرفت و از آن تاریخ به بعد همه ساله به طور منظم و با شرکت بهترین دوچرخه‌سواران جهان برگزار می‌شود.

davidjoker
08-05-2009, 07:11
دوچرخه سواری در ایران

در سال های خیلی دور، ده دوازده دکان بالاتر از شمس العماره، یعنی در مجاورت وزارت دارایی فعلی در تهران، یک مستراح عمومی بود که جنب آن اولین دکان دوچرخه سازی و دوچرخه فروشی ایران تأسیس شد. صاحب این دکان شخصی بود به نام «حسین آقا شیخ» که نخستین بار در کشور ما به کرایه دادن دوچرخه و تعمیر کردن دوچرخه‌های معیوب پرداخت و در واقع شغل و ورزشی جدید را بنیان نهاد. دوچرخه‌سواری از مشاغلی بود که تا آن زمان در تهران و ایران بی سابقه بود و مردم به آنهایی که سوار بر این وسیله دوچرخ می شدند، «بچه شیطان» و «بچه جن» می گفتند. چرا که معتقد بودند که آنها از طرف شیاطین و جن و پری کمک می شوند که اگر جز این باشد، کسی نمی تواند روی دو چرخ حرکت کند! دلیل هم می آوردند و می گفتند وسیله‌ای که اگر کسی آن را نگه ندارد، خودش نمی تواند خودش را نگه دارد، چگونه می تواند یکی را هم بر بالای خود بنشاند و راه ببرد؟ مخصوصاً که از هر دونده ای جلو بزند و از هر طرف هم پیچ و خم بخورد. پس این نیست مگر اینکه خود روروئک را جن و شیطان ساخته باشند و راننده‌اش هم بچه جن و بچه شیطان باشد.
اما، اولین باری این وسیله به تهران آمد و مردم آن را دیدند، زمانی بود که دو پسر بچه انگلیسی در میدان مشق با شلوارهای کوتاه سوار آنها شدند. وقتی پسر بچه‌های مو بور و چشم زاغ و شلوار کوتاه پوش روی این وسیله نقلیه نوظهور می نشستند و به هر سو می تاختند، پیرهای ساده دل و سالمندان آن روزگار به تماشای آنها می رفتند، «بسم‌الله» گویان و «لاحول» گویان با شگفتی هر چه تمامتر زیر لب دعا می خواندند و آمدن آنها را یکی از دلایل وقوع آخر زمان می پنداشتند.
در چنین اوضاع و احوالی بود که «حسین آقا شیخ» جسارت ورزید و با شهامت فراوان چند دستگاه دوچرخه خرید و دکان دوچرخه‌سازی باز کرد. استقبال جوانان و نوجوانان از این دوچرخه‌ها چنان زیاد بود و به قدری کار و بار «حسین آقا» گرفت که یک نفر ارمنی به نام «دادیک» در میدانگاهی اول سفارت انگلیس در خیابان منوچهری، اقدام به تأسیس دومین دوچرخه‌سازی تهران کرد و مشتریان شمال تهران و فرزندان ارمنی ها را در اختیار خود گرفت. در هر حال، با گذشت زمان انواع دوچرخه های معمولی و کورسی و سه چرخه در تهران عمومیت یافت و از تهران به شهرستانها راه گشود و حتی به عنوان یک وسیله نقلیه ساده و ارزان سر از روستاها درآورد.
فدراسیون دوچرخه سواری ایران در سال 1946 تشکیل شد و احمد ایزدپناه نخستین رئیس آن بود. یک سال بعد این فدراسیون به فدراسیون جهانی دوچرخه سواری ملحق شد. در سال 1951 در بازیهای آسیایی دهلی نو، جاسم جاسم زاده از ایران حضور یافت تا نخستین دوچرخه سوار ایرانی باشد که در رقابتی بین المللی شرکت می کند. هفت سال بعد در بازیهای آسیایی 1958، جعفر گل طلب به دو مدال نقره دست یافت تا ورزش دوچرخه سواری بیش از پیش جدی گرفته شود. حسین اسماعیلی، خسرو حق گشا، حسین بهارلو، حسن فرد، اصغر درودی، منوچهر دانشمند، غلامحسین کوهی، بهروز راهبر، علی زنگی آبادی از جمله قهرمانان بزرگ دوچرخه سواری ایران بودند که افتخارات فراوانی کسب نمودند. نخستین بار در المپیک 1972 مونیخ دوچرخه سواری ایران این بازیها را تجربه نمود.

ali_3d
08-05-2009, 10:37
سلام

من قصد خرید یه دوچرخه برای استفاده داخل شهر و شاید به ندرت گذری هم به کوه و جنگل هم داشته باشم (با اینکه کوچه خیابونا هم دسته کمی از کوه و جنگل نداره ! :thumbsdow)
همونطور که اکثریت استفاده میکنن به نظر میاد نوع دوچرخه کوهستان برای این استفاده مناسب باشه;) ، با توجه به استحکام و ...
با سرکی که من توی بازار کشیدم ظاهرا فقط برند ها ی Peugeot و GITANE برای بنده قابل تهیه هستند (در شهرستان) و سایر برند ها رو شاید بشه با سفارش یا مستقیما از تهران خریداری کرد.
در وهله ی اول میخواستم بدونم که کیفیت و کارایی نسبت به قیمت در برند GITANE چطوره ؟
و میخواستم اگر امکانش هست دوستان چند مدل از این دوچرخه رو همراه با تجهیزات استفاده شده مشخص کنند که اون مدل ها رو هم مورد بررسی قرار بدیم
اگه به نظر شما مدلی از برندی دیگه واقعا ارزش تهیه رو داره ( با این شرایط و احیانا صرف هزینه ی بیشتر ) حتما معرفی کنید.
هزینه ی در نظر گرفته شده حدود 350 هزار تومان هست و در صورت لزوم حداکثر تا 500~450 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هزار تومان

اگر هم سایتی در زمینه ی فروش و یا بررسی اجناس موجود در بازار ایران وجود داره خواهشا معرفی کنید.

ممنون

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
شرمنده
راستش متوجه اون پست های تکراری نشده بودم ، حذف نمیشن ؟

اگه دوستان لطف کنن یه سری اطلاعات سطحی و نکات در خرید این نوع دوچرخه ها رو بیان کنن ممنون میشم

davidjoker
10-05-2009, 15:18
با سرکی که من توی بازار کشیدم ظاهرا فقط برند ها ی Peugeot و GITANE برای بنده قابل تهیه هستند (در شهرستان) و سایر برند ها رو شاید بشه با سفارش یا مستقیما از تهران خریداری کرد.
هزینه ی در نظر گرفته شده حدود 350 هزار تومان هست و در صورت لزوم حداکثر تا 500~450 هزار تومان
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سلام. فکر نکنم بتونید با این پولی که در نظر گرفتی از این دوچرخه های نام برده بخری.
اینا یک سری از مشخصه های دوچرخه ی GITANE هست:

Gitane
Axtral-Z
Shimano TOURNEY-Altus
Aluminum 6001
بدون کمک
Rigida M-19

Gitane
Axtral-Z-T
Shimano TOURNEY-Altus
Aluminum 6001
suntour M2000
Rigida M-19

Gitane
Axtral-10
Shimano TOURNEY-Altus
Aluminum 7005
بدون کمک
Rigida M-19

Gitane
Axtral-15
Shimano TOURNEY-Altus
Aluminum 7005
suntour M3010
Rigida M-19

Gitane
Axtral-10-T
Shimano TOURNEY-Altus
Aluminum 7005
suntour M3010
Rigida X-plorer

Gitane
Axtral-20
Shimano TOURNEY-Altus
Aluminum 6001 semi-integrated
suntour XCT
Rigida X-plorer

Gitane
Axtral 40-V
Shimano Altus-Acera
Aluminum 6061 semi-integrated
suntour XCT
Rigida ZAC-2000
Gitane
Axtral 40-FD

Shimano Altus-Acera
suntour XCT
Rigida ZAC-2000

Gitane
Rocks 1.2-V
Shimano Acera
Aluminum 7005 semi-integrated
suntour XCM
Rigida ZAC-2000 sat

Gitane
Rocks 1.2-FDِّ
Shimano Acera
suntour XCM
Rigida ZAC-2000 sat

Gitane
Progress 1.6-V
Shimano Alivio
Aluminum 7005 semi-integrated/triple butted
Lock suntour XCR-LO
Rigida ZAC-2000 sat

Gitane
Progress 1.6-D
Shimano Alivio
Lock suntour XCR-LO
Rigida ZAC-2000 sat

Gitane
Rocks 1.4-V
Shimano Alivio
Lock suntour XCR-D/RL
Rigida ZAC-2000 sat

Gitane
Rocks 1.4-D
Shimano Alivio
Lock suntour XCR-D/RL
Rigida ZAC-2000 sat

Gitane
Serial-900
Shimano deore
Aluminum 7005 + carbon
Lock Manitou adj
Rigida Taurus 2000

Gitane
Serial-1000
Shimano deore LX
Aluminum 7005 + carbon
Lock air Manitou adj
Shimano M-505

Gitane
Serial-1200
Shimano deore XT
Aluminum 7005 + carbon
Lock air Manitou adj
Shimano M-565

Gitane
Rocks-C
Shimano deore XT
CARBON
Dual air Manitou
Shimano 765

merikh_merikh
11-05-2009, 17:05
سلام.دوستان من یه چرخ خوب با قیمت حدود 300 تومان میخام.میخام چرخه مورد نظر برای ورزش و کوه و جنگل و بیابان و رفت و امد در شهر و همچنین اگه جایی در اهواز برای مسابقات باشه برای رالی مناسب باشه.در کل میخام یه چرخه خوب و مناسب برای کار های مختلف باشه.چرخی را هم که معرفی میکنید همراه با اطلاعات کامل و قیمت باشه.ممنون.

merikh_merikh
11-05-2009, 19:09
دوستان اگه ميشه لطفن زود معرفي کنيد.اخه با بابام که مشورت کردم گفت فردا يا پس فردا ميريم براي خريد.اگه ميشه هم چند مدل معرفي کنيد اخه از جايي که ميخام بخرم يه فروشگاهيه که ماله شرکت صنايع فولاده و چون به صورت اقصات و بدون سود ميده از اون جا ميگيرم اخه بابامم صنايع فولاد کار ميکنه به همين دليل ميگم چند مدل را معرفي کنيد که اگه نداشت بگم يه مدلاي ديگه بم بده.چند مدل و هم چنين مارکاي مختلف معرفي کنيد.يه چيزي باشه که خوبم باشه.راستي دوستان انتظاراتمو که در بالا گفتم همونا هستن ولي استفاده ي بيشتره من بيشتر رفتو امد در شهر و رالي(مسابقات در سطح شهر و کلن سرعت اگرم که مسابقات بود چه بهتر) و ورزش هستن.و در صورتي که موقعيت پيش بياد موارد ديگه هم که در بالا گفتم مثل دوچرخه سواري در کوه و بيابان و جنگل نيز ميباشد.در کل يه چيزه خوب و مناسب براي کار هاي مختلف باشه را معرفي کنيد.خيلي خيلي ممنون.

davidjoker
11-05-2009, 20:32
سلام.دوستان من یه چرخ خوب با قیمت حدود 300 تومان میخام.میخام چرخه مورد نظر برای ورزش و کوه و جنگل و بیابان و رفت و امد در شهر و همچنین اگه جایی در اهواز برای مسابقات باشه برای رالی مناسب باشه.در کل میخام یه چرخه خوب و مناسب برای کار های مختلف باشه.چرخی را هم که معرفی میکنید همراه با اطلاعات کامل و قیمت باشه.ممنون.

سلام دوست عزیز. چرخی که شما می خواهی تو این قیمت خیلی ضعیف کار شده، یعنی چرخهایی که تو این قیمت هستند زیاد خوب روشون کار نشده البته من ویوا داشتم و یک بار از روی یه پژو پارس پریدم آخ نگفت. ولی شما میتونی چرخی که می خواهی بخری رو از توی مدل های overlord پیدا کنی. چون با توجه به کارهایی که شما می خواهی انجام بدی، کمتر آدم رو خسته می کنه. بعد از overlord برو دنبال shimaro (شیمارو). بعضی از مدلهای این دوچرخه گارانتی بدنه دارد اگه از این مدل داشتن خودت اسم گارانتی رو بیار. لوازمی که به کار رفته از کارخانه ی shimano هست این دوچرخه برای اشانتیون کیلومتر شمار و قفل چرخ داره. بعد از اینا برو دنبال ژیتان خوبه بد نیست. دور و بر همین قیمت که در نظر داری. آخر سر هم برو دنبال ویوا زیاد خوب نیست ولی یه جورایی می تونی باهاش سر کنی. (وقتی خریدی ما رو بی خبر نظار.) حتی می تونی وقتی چرختو خریدی کم کم وسایلشو بهتر کنی.:8::8:
موفق باشی.:8::8:

ali_3d
11-05-2009, 21:04
Gitane
Axtral-Z
Shimano TOURNEY-Altus
Aluminum 6001
بدون کمک
Rigida M-19

Gitane
Axtral-Z-T
Shimano TOURNEY-Altus
Aluminum 6001
suntour M2000
Rigida M-19

Gitane
Axtral-10
Shimano TOURNEY-Altus
Aluminum 7005
بدون کمک
Rigida M-19

Gitane
Axtral-15
Shimano TOURNEY-Altus
Aluminum 7005
suntour M3010
Rigida M-19

Gitane
Axtral-10-T
Shimano TOURNEY-Altus
Aluminum 7005
suntour M3010
Rigida X-plorer

Gitane
Axtral-20
Shimano TOURNEY-Altus
Aluminum 6001 semi-integrated
suntour XCT
Rigida X-plorer

Gitane
Axtral 40-V
Shimano Altus-Acera
suntour XCT
Rigida ZAC-2000
Gitane
Axtral 40-FD

Shimano Altus-Acera
suntour XCT
Rigida ZAC-2000

Gitane
Rocks 1.2-V
Shimano Acera
suntour XCM
Rigida ZAC-2000 sat

Gitane
Rocks 1.2-FDِّ
Shimano Acera
suntour XCM
Rigida ZAC-2000 sat

Gitane
Progress 1.6-V
Shimano Alivio
Lock suntour XCR-LO
Rigida ZAC-2000 sat

Gitane
Progress 1.6-D
Shimano Alivio
Lock suntour XCR-LO
Rigida ZAC-2000 sat

Gitane
Rocks 1.4-V
Shimano Alivio
Lock suntour XCR-D/RL
Rigida ZAC-2000 sat

Gitane
Rocks 1.4-D
Shimano Alivio
Lock suntour XCR-D/RL
Rigida ZAC-2000 sat

Gitane
Serial-900
Shimano deore
Aluminum 7005 + carbon
Lock Manitou adj
Rigida Taurus 2000

Gitane
Serial-1000
Shimano deore LX
Aluminum 7005 + carbon
Lock air Manitou adj
Shimano M-505

Gitane
Serial-1200
Shimano deore XT
Aluminum 7005 + carbon
Lock air Manitou adj
Shimano M-565

Gitane
Rocks-C
Shimano deore XT
CARBON
Dual air Manitou
Shimano 765

واقعا با 350 یه ژیتان با لوازم Tourney هم نمیدن ؟

اگه امکانش هست قیمت حدودی چند مدل رو بدین + شماره نمایندگی ها یا فروشگاه های تهران ( در صورتی که خلاف قوانین نیست ، در غیر اینصورت پ.خ بزارید .) و وبسایت وارد کنندگان یا فروشندگان این دوچرخه ها اگه وجود خارجی داره !

من قصد خرید یه دوچرخه برای استفاده داخل شهر و شاید به ندرت گذری هم به کوه و جنگل هم داشته باشم (با اینکه کوچه خیابونا هم دسته کمی از کوه و جنگل نداره ! )
همونطور که اکثریت استفاده میکنن به نظر میاد نوع دوچرخه کوهستان برای این استفاده مناسب باشه ، با توجه به استحکام و ...

اگه فکر میکنین توی برند های دیگه چیز بهتری گیر میارم از اون ها هم معرفی کنید

merikh_merikh
11-05-2009, 21:45
دوست عزیز ممنون.با تحقیقاتی که خودمم کردم متوجه شدم که چرخ های کوهستانی برای شهر و ورزش و تفریح بهترن.....درسته؟حالا فردا برم ببینم چی هست.......فعلن که قصد خرید یک چرخ کوهستانی را دارم.

davidjoker
12-05-2009, 06:12
دوچرخه ی کوهستان از کدام نوع؟

merikh_merikh
12-05-2009, 11:03
من یه دوچرخه ی کوهستانی محکم میخام که مناسب برای کار های مختلف نیز باشد.(نیاز هامو کامل در پست های قبلی گفتم).بازم میگم:یه چرخ که مناسب برای کارهای مختلف باشه و از جنبه ی کوهستانی و محکمی و سرعت نیز خوب باشه.......راستی فروشگاه مورد نظر که رفتم الان دوچرخه نداشت.فعلن باید یه چند روزی منتظر باشم.منتظره راهنمایی های شما هستم.اگر هم میشه دوچرخه هایی را که معرفی میکنید همراه با عکس باشه.در حدوده 300 هزار تومان هم میتونم هزینه کنم.ممنون

davidjoker
12-05-2009, 12:32
واقعا با 350 یه ژیتان با لوازم Tourney هم نمیدن ؟

دیروز فهمیدم زیاد قیمت ژیتان بالا نیست. می تونی تو همین قیمت یکی گیر بیاری.

mohsen_blid
12-05-2009, 12:33
سلام خدمت تمام دوستان
من میخوام یک دوچرخه دو نفره بخرم اونم برای اینکه دو نفری در شهر صبح ها شروع به یک ورزش خوب کنیم
قیمتش چنده؟؟؟؟؟؟

davidjoker
12-05-2009, 12:46
سلام دوستان کسی در مورد این دوچرخه اطلاعاتی داره؟ اگه کسی می دونه به ما هم بگه. ممنون.

davidjoker
12-05-2009, 12:59
سلام خدمت تمام دوستان
من میخوام یک دوچرخه دو نفره بخرم اونم برای اینکه دو نفری در شهر صبح ها شروع به یک ورزش خوب کنیم
قیمتش چنده؟؟؟؟؟؟
سلام دوست عزیز من قیمت دوچرخه ی دو نفره زیاد دستم نیست. به این سایت مراجعه کنید راهنمایی می شید.

cao-cao
12-05-2009, 13:10
سلام بچه ها من تازه این تاپیک رو دیدم
امید وارم بتونم کمکتون کنم
در مورد لوازم و تعمیرات سوالی داشتید بپرسید

cao-cao
12-05-2009, 13:22
سلام خدمت تمام دوستان
قیمتش چنده؟؟؟؟؟؟
دوچرخه های دونفره تو همه رنج قیمتی هست اساک حدود 200 هست
viva حدود 250
و کراس حدود 400 ولی کراس بسته به لوازمی که روش داهره قیمتش متفاوته

سلام دوستان کسی در مورد این دوچرخه اطلاعاتی داره؟ اگه کسی می دونه به ما هم بگه. ممنون.
دوست من دوچرخه رو یه سری اصول ساخته میشه و این عکسی که شما گذاشتی هیچ کدوم از اون اصول توش به کار نبرده شده
مثل فاصله کرپی تا توپ تنه زوایای بدنه و کلی چیزای دیگه

من یه دوچرخه ی کوهستانی محکم میخام که مناسب برای کار های مختلف نیز باشد.(نیاز هامو کامل در پست های قبلی گفتم).بازم میگم:یه چرخ که مناسب برای کارهای مختلف باشه و از جنبه ی کوهستانی و محکمی و سرعت نیز خوب باشه.......راستی فروشگاه مورد نظر که رفتم الان دوچرخه نداشت.فعلن باید یه چند روزی منتظر باشم.منتظره راهنمایی های شما هستم.اگر هم میشه دوچرخه هایی را که معرفی میکنید همراه با عکس باشه.در حدوده 300 هزار تومان هم میتونم هزینه کنم.ممنون
دوست من شما میتونی مدل ایگوانا یا یوکان جیانت رو خریداری کنی با این بوجه و با یکمی بالاتر میتونی رو یه دونه مریدا رکاب بزنی

سلام

من قصد خرید یه دوچرخه برای استفاده داخل شهر و شاید به ندرت گذری هم به کوه و جنگل هم داشته باشم (با اینکه کوچه خیابونا هم دسته کمی از کوه و جنگل نداره ! :thumbsdow)
همونطور که اکثریت استفاده میکنن به نظر میاد نوع دوچرخه کوهستان برای این استفاده مناسب باشه;) ، با توجه به استحکام و ...
در وهله ی اول میخواستم بدونم که کیفیت و کارایی نسبت به قیمت در برند GITANE چطوره ؟
و میخواستم اگر امکانش هست دوستان چند مدل از این دوچرخه رو همراه با تجهیزات استفاده شده مشخص کنند که اون مدل ها رو هم مورد بررسی قرار بدیم
اگه به نظر شما مدلی از برندی دیگه واقعا ارزش تهیه رو داره ( با این شرایط و احیانا صرف هزینه ی بیشتر ) حتما معرفی کنید.
هزینه ی در نظر گرفته شده حدود 350 هزار تومان هست و در صورت لزوم حداکثر تا 500~450 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هزار تومان

اگر هم سایتی در زمینه ی فروش و یا بررسی اجناس موجود در بازار ایران وجود داره خواهشا معرفی کنید.

ممنون

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
شرمنده
راستش متوجه اون پست های تکراری نشده بودم ، حذف نمیشن ؟

اگه دوستان لطف کنن یه سری اطلاعات سطحی و نکات در خرید این نوع دوچرخه ها رو بیان کنن ممنون میشم
دوست من
شما با 500 تومن میتونی xtc team giant سواربشی
جیتان همون پزو فرانسه هست که تو رنج چرخهای اماتور جلوی giant & merida& scut و.... حزفی واسه گفتن نداره

cao-cao
12-05-2009, 13:26
مونتاین بایک (کوهستان)
2 رود (جاده-همون کورسیه خودمونی)
3 بی ام ایکس (همون ذوچرخه کوچیکای خودمون)
4 تریال (یه مدل دو چرخس که واسه حرکات نمایشی ازش ایتفاده میشه)
حالا من میخوام همه اینا رو توزیح بدم و واستون لوازم و قطعات و تجهیزات رو معرفی کنم تا بتونید به این دنیا راه پیدا کنید

مونتاین بایک
خود این رسته به سه بخش کراس کانتری دانهیل و فری راید تقسیم میشه
1 کراس کانتری :به دو چرخهای اطاق میشه که یک کمک فنر در جلو چرخ داره و برای مسافت های طولانی و خاکهای نرم و متوسط به کار برده میشه
مسابقاتی که در این رشته بر گذار میشه به صورت گروهی هست و به به صورت چند دوری (لوپ) برگذار میشه که معمولان بین 40 تا 70 کیلومتر هست

2 دانهیل
به دوچرخه ای گفته میشه که یک کمک در جلو و یک کمک در عقب دوچرخه دارن و برای مسیر های بسار ناهموار و پرشهای بلند و کوهستانهای صعب العبور استفاده میشه . با این دوچرخه نمیشه مسافت زیادی رو پیمود و طول کل مسیر مسابقه بین 2 تا 6 کیلومتر هست
و بخاطر خطرناک بودن این رشته به صورت تکی و با احتساب زمان مسابقه برگذار میشه

3 فری راید
این نوع دوچرخه بین دانهیل و کراس کانتری هست که هم میشه مسافت طولانی رو پیمود هم ناهموار که اکثرا برای تپه نوردی استفاده میشه
و طول مسابقه حدود 30 کیلومتر هست
واژۀ دوچرخه نخستین بار در فرانسه و حوالی سال 1860 باب شد. آن زمان دوچرخه ها وسایلی بودند نامأنوس که تعجّب فرانسوی ها را برانگیخته بودند، امّا کم کم این دوچرخه ها که تغییرات ظاهری زیادی هم داشتند در میان مردم پذیرفته شدند و آنها برای مردم به وسایل نقلیۀ رایجی تبدیل شدند.
البته باید پذیرفت که استفاده از دوچرخه بعد از سپری کردن یک سیر صعودی قابل ملاحظه چندین سال است که دیگر در مسیر رشد نبوده و دوچرخه ها دوباره به وسایلی با کاربردهای ویژه بدل شدند. دیگر نمی توان ادعا کرد که همه دوچرخه سوار می شوند و بسته به کارشان از آن استفاده می کنند.
دوچرخه ها حالا تنها وسایلی هستند که برای ورزش و تفریح با مدل هایی که بسیار تخصصی هستند استفاده می شوند.
چه کسی چه دوچرخه ای براند؟

برای انتخاب دوچرخه همواره باید به یاد داشته باشید که می خواهید کجا و برای چه موضوعی از دوچرخه استفاده کنید. عدّۀ زیادی از مردم دوچرخه های کوهستان را به خاطر استحکام بیشتر نسبت به سایر دوچرخه ها انتخاب و البته آنها را در مسیرهای غیر کوهستانی استفاده می کنند.
در صورتی که باید پذیرفت اگر فردی قصد دارد در مسیرهای آسفالت از دوچرخه استفاده کند، باید دوچرخۀ جادّه ای یا کورسی بگیرد. البته دوچرخه های چند منظوره ای با نام هایبرید هم طراحی شده که لاستیک آنها مابین کورسی و کوهستانی است که می توان در جاده های خاکی و آسفالت از آنها استفاده کرد. از سوی دیگر برخی فکر می کنند، وجود فنر در دوچرخه باعث کارآیی بالای دوچرخه می شود، در صورتی که وجود فنر در دوچرخه تنها برای مسیرهای سراشیبی مناسب است و در مسیرهای سربالایی انرژی زیادی از رکاب زن می گیرد.
اجزای مهم
مهمترین قسمت یک دوچرخه فنر آن است که باید مهکم بوده و طراحی اش به گونه ای باشد که انرژی دوچرخه سوار را هدر ندهد. تنه ها می توانند از جنس کرومولی (آهن)، آلومینیومی یا که کربنی باشند و باید توجّه داشت تقویت نقاط جوش بسیار پر اهمیت است.
هیچگاه فراموش نکنید که زین دوچرخه تان ژله ای باشد تا در مسافرت های طولانی باسن مبارکتان از فرم خارج نشود و البته کمردرد نگیرید.
شهری های همیشگی
دوچرخه های شهری که ما آن ها را به عنوان دوچرخه های لحاف دوزی می شناسیم یکی از پرطرفدارترین دوچرخه های موجود در دنیا هستند. این دوچرخه های بدون دنده هرچند راکب خود را در مسیرهای سربالایی با زحمت روبرو می کنند، اما با داشتن گلگیر بلند برای مهار آبهایی که معمولاً در سطح خیابان ها یافت می شود و امکان نصب سبد در پشت زین باعث شده هنوز هم طرفدار داشته باشند.
این دوچرخه ها کم کم فروش خود را با دوچرخه های دنده ای عوض کردند.
توریستی های خاص پسند
دوچرخه های هایبریدی، در مدل های توریستی در جلو و عقب کیف و گلگیر دارند. زمان و سیستم دنده آنها به انواع کوهستان شبیه است و برای جاده های آسفالت فوق العاده اند و به گونه ای طراحی شده اند که در جادۀ خاکی بدون سنگلاخ هم کارآیی خوبی داشته باشند. این دوچرخه ها برای آنهایی توصیه می شوند که می خواهند سفرهای بلند با دوچرخه را تجربه کنند.
تریال های نمایشی
این دوچرخه ها برای حرکات نمایشی استفاده می شوند و بهترین دوچرخه برای پرش از پلّه ها و موانع درشهر هاست. این دوچرخه ها از نظر سایز شبیه دوچرخه های بچگانه هستند و علّت کوچک بودنشان هم این است که تعادل بیشتری برای دوچرخه سوار ایجاد کنند، زین این دوچرخه ها نیز بسیار پایین قرار دارد.
کوهستانی های خشن
این دوچرخه ها دارای لاستیک های ضخیم و عاجداری هستند که باعث بالا رفتن اصطکاک با زمین و حرکت بهتر در محیط های کوهستانی شده و فرمان صاف آنها باعث کنترل بهتر، دید بیشتر و گرفتن ضربه های وارده به دستان دوچرخه سوار می شود.
دنده های زیاد این دوچرخه ها باعث حرکت آسان در شیب های تند می شود و ترمزهای این دوچرخه ها بسیار قوی است. کوهستانی ها خود به انواع "کراس کانتری" که ویژۀ صعود به سربالایی است، "دانهیل" که برای رفتن به سراشیبی های تند مناسب است و "فری راید" که دوچرخه ای مابین دو مدل قبلی است تقسیم می شوند.

cao-cao
12-05-2009, 13:28
لوازم دو چرخه به چند دسته تقسیم میشن
1 تنه که چند کمپانیه معروف اون رو میسازن کنندال امریکا جاینت امریکا اسکات امریکا اوربا اتریش بیانچی ایتالیا کاستلو ایتالیا مریدا تایوان و.....
2 کمک که اونم ساخت شرکتهای بزرکی جون ار اس تی فوکس کنندال راک شاک
3 لوازم حرکتی شامل خودرو تبق سانژمان تبق عوض کن زنجیر که دو شرکت بزرک شیمانو از ژاپن واسرم از امریکا اونا رو میسازن
البته شرکتای دیکه هم هستن ولی این دوتا از همه بهتر و معروفترن ولی بعضی از شرکتها به صورت تکی عالی هستن مثلا ترواتیو بهترین تبق رو میسازه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید c n e t w o r k.ir/showthread.php?t=17005&page=2
یه سر اینجا بزنید بد نیست اونجا دور مورد لوازم توضیح دادم

ولی در کل هیچ گاه بدونه مشورت خرید نکنید تا پشیمون نشید:10:

cao-cao
12-05-2009, 13:55
سلام من یک آدم دو متری با 140 کیلوگرم وزن هستم به نظر شما چه دوچرخهای ثخرم بهتره؟
شما رو محصولات مریدا و یا اموبا حساب کن

من اسمم سهرابه و اکثر بچه های شرق تهران منو میشناسن

البته قشنگی هم مهم هست.
دوست من خیلی از دوچرخه سوارای اصهانی اسکات و مریدا و جیانت سوار میشن

دوست من دو چرخه های با قیمت بالا بیشتر رو الیاژ تنه و لوازم بکار رفته مانور میدن
مثل ست کامل xtr یا sram مثلا ایرون هورس یا بیانچی و....

سلام
سال نو رو به همتون تبریک میگم .

تنه های المینویومی بسیار مقاوم هستن
و بعد از اون تو مقاومت کربن هست که هم سبک تره هم خشک تره
البته بستکی به جنس هم داره مثلا الیاز 6061 ماله جیانت رو شما نمیتونین با ویوا و اورلرد مقایسه کنید

ترتیب ست دنده های شیمانو رو میخواستم از کیفیت بالا به کیفیت پایین

براتون میذارم

merikh_merikh
12-05-2009, 17:11
دوست عزیز cao-cao تشکر میکنم به خاطره این همه زحمت.
ببخشید که نمیتونم از دکمه ی تشکر استفاده کنم چون با سایت مشکل دارم و همین که میتونم پست بدم باید خدا را شکر کنم.....حتی داخله پستام نمیتونم بین جمله هام فاصله بدم!!!!!منتظریم ببینم کی این مشکلات حل میشه......

ali_3d
12-05-2009, 17:58
دوست من
شما با 500 تومن میتونی xtc team giant سواربشی
جیتان همون پزو فرانسه هست که تو رنج چرخهای اماتور جلوی giant & merida& scut و.... حزفی واسه گفتن نداره
سهراب خان ممنون
اما فکر کنم یه جایی سقف قیمتم رو آوردم پایین ، به هر حال اگر هم نیاوردم الان میگم که سقف قیمتم حدود 400 هست که ترجیحا مدل پیشنهادی از 350 بالاتر نزنه !
به نظر شما انتخاب از بین مدل های ژیتان هزینه ی اضافست ؟ اگه مقدور هست براتون چند مدل با قیمت های مشابه از ژیتان و سایر برند ها برای مقایسه معرفی کنید.
در هر صورت اگه امکانش هست دوستان تو محدوده 350 تومن چند مدل مناسب از برند های معتبر معرفی کنند .
متشکرم.

merikh_merikh
12-05-2009, 18:53
راستی دوستان چرخی که در وسط کمک فنر داره خوبه یا بد؟مثلن من که یه چرخ کوهستانی و مناسب برای کار های مختلفی مثل رفت و امد در شهر و سرعت و ورزش میخام ایا چرخ تمام کمک خوبه؟لطفن در این مورد هم راهنماییم کنید.

davidjoker
13-05-2009, 06:35
راستی دوستان چرخی که در وسط کمک فنر داره خوبه یا بد؟مثلن من که یه چرخ کوهستانی و مناسب برای کار های مختلفی مثل رفت و امد در شهر و سرعت و ورزش میخام ایا چرخ تمام کمک خوبه؟لطفن در این مورد هم راهنماییم کنید.

سلام. من خودم یه دوچرخه داشتم که کمک وسط داشت. و فرشاد جان به من راهنمایی کرد که: دوچرخه های کمک وسط را دوچرخه سوارهای حرفه ای سوار نمی شن. و با توجه به اینکه شما تصمیم داری که در مسابقه هم شرکت کنی بهتره که یک دوچرخه بدون کمک وسط بخری.:8::8:

cao-cao
13-05-2009, 08:20
دوچرخه هایی که دارای کمک وسط هستن تو دسته فری راید و دانهیل هستن وحدود قیمت زیره 600 تومن نیست پس به نظر نمیاد این دوچرخه های موجود در بازار با قیمتای 100 تا 200 مناسب باشه و این هم لازمه که سوار شدن دوچرخه های که کمک وسط اونها طی استانداردهای خاص ساخته نشده باشه به شدت یرای سلامتی مضر هست

دوست عزیز cao-cao تشکر میکنم به خاطره این همه زحمت.
ببخشید که نمیتونم از دکمه ی تشکر استفاده کنم چون با سایت مشکل دارم و همین که میتونم پست بدم باید خدا را شکر کنم.....حتی داخله پستام نمیتونم بین جمله هام فاصله بدم!!!!!منتظریم ببینم کی این مشکلات حل میشه......
خواهش

سهراب خان ممنون
اما فکر کنم یه جایی سقف قیمتم رو آوردم پایین ، به هر حال اگر هم نیاوردم الان میگم که سقف قیمتم حدود 400 هست که ترجیحا مدل پیشنهادی از 350 بالاتر نزنه !
به نظر شما انتخاب از بین مدل های ژیتان هزینه ی اضافست ؟ اگه مقدور هست براتون چند مدل با قیمت های مشابه از ژیتان و سایر برند ها برای مقایسه معرفی کنید.
در هر صورت اگه امکانش هست دوستان تو محدوده 350 تومن چند مدل مناسب از برند های معتبر معرفی کنند .
متشکرم.

برسی میکنم برات میذارم
من نگفتم ژیتان چرخه بدیه ولی تو رنک بالا تو رنک پایین p\p مناسب نیست و با این پول میتونی دو چرخهای بهتری سوار بشی

شاد باشید

merikh_merikh
13-05-2009, 10:13
دوستان ببخشید که باز میپرسم.....تا اخره همین ماه اگه خدا بخاد چرخو میگیرم.پس اگه میشه(میدونم که قبلن گفتین)ولی یه بار دیگه نظره کلیتونو بگین.من یه چرخه کوهستانی میخام که برای کارهای مختلفی مانند رفتو امد در شهر و ورزش و همچنین دارای سرعت باشه را معرفی کنید.ایا چرخه مورد نظر تمام کمک فنر باشه یا اصلن کمک نداشته باشه یا فقط رو فرمون کمک داشته باشه؟پولی هم که میتونم بدم در حدوده 300 هزار تومان میباشد حالا یکم بالا پایین هم اشکال نداره فقط میخام بهترین باشه و همچنین قابلیت ارتقا داشته باشه که هر چند مدت یه بار اگه خاستم بتونم تقویتش کنم.ممنون

cao-cao
13-05-2009, 10:31
دوستان ببخشید که باز میپرسم.....تا اخره همین ماه اگه خدا بخاد چرخو میگیرم.پس اگه میشه(میدونم که قبلن گفتین)ولی یه بار دیگه نظره کلیتونو بگین.من یه چرخه کوهستانی میخام که برای کارهای مختلفی مانند رفتو امد در شهر و ورزش و همچنین دارای سرعت باشه را معرفی کنید.ایا چرخه مورد نظر تمام کمک فنر باشه یا اصلن کمک نداشته باشه یا فقط رو فرمون کمک داشته باشه؟پولی هم که میتونم بدم در حدوده 300 هزار تومان میباشد حالا یکم بالا پایین هم اشکال نداره فقط میخام بهترین باشه و همچنین قابلیت ارتقا داشته باشه که هر چند مدت یه بار اگه خاستم بتونم تقویتش کنم.ممنون
دوست من
پیشنهاد من به شما آموبا هست با این پول یه چرخ خوب میتونی اینو بگیری
که هم تنه مقاومی داره (6061) هم لوازم قابل قبول

اینجا تنه و مشخصاتش هست و تو ایران با لوازم گوناگون عرضه میشه

merikh_merikh
13-05-2009, 11:42
دوست عزیز تشکر.
بازم اگه کسی نظری داره بگه.
اخه میخام بهترین انتخاب را داشته باشم.
انتظارات اصلیم:یه چرخه کوهستانی به همراه سرعت و مناسب برای ورزش و محکم

merikh_merikh
13-05-2009, 11:48
دوست من

اینجا تنه و مشخصاتش هست و تو ایران با لوازم گوناگون عرضه میشه

دوست عزیز من نمیتونم اون عکس ها را داونلود کنم اخه اینترنتم مشکل داره اگه میشه عکس ها را در سایت بزاری تا نیازی به داونلود نباشه خیلی خوبه.ممنون

cao-cao
13-05-2009, 12:45
دوست عزیز تشکر.
بازم اگه کسی نظری داره بگه.
اخه میخام بهترین انتخاب را داشته باشم.
انتظارات اصلیم:یه چرخه کوهستانی به همراه سرعت و مناسب برای ورزش و محکم

دوست من شما ماشین نمیخوای بخری که میگی سرعت من خودم با دوچرخه 90 تا تو جاده کندوان به مرزن اباد رفتم ول این دلیل نمیشه که بگی سرعت چرخه من زیاده .و..
دو چرخه به رکاب زدن ربط داره نوع لوازم
ازلحاظ تنه مطمئن باش من تا حالا ندیدم کسی بشکونتش من خودم 1 سال اون تنه رو سوار شدم هم خوش فرمه هم استاندارد
یه جا واسه اپلود کردن عکس بگین در مورد همه چی براتون عکس و توضیح میذارم

merikh_merikh
13-05-2009, 14:39
دوست عزیز ممنون.
با عرض معضرت باید بگم که من از اپلود........سر در نمیارم و از دوستان دیگه خواهش میکنم به شما معرفی کنن.
دوست عزیز اگه میشه توضیحات و مدل این چرخی را که معرفی کردین را در یک پست در همین سایت بگین.
از توجهتون بسیار ممنونم.

بی باک بی بال
13-05-2009, 15:55
من یک دوچرخه می خوام در حد 100 تا 200 چی پیشنهاد می کنید

cao-cao
13-05-2009, 18:21
من یک دوچرخه می خوام در حد 100 تا 200 چی پیشنهاد می کنید
دوست من به شمادماوند با ست لوازم التوس توصیه میشه:10:

davidjoker
13-05-2009, 18:42
دوست من

ali_3d
13-05-2009, 21:08
خب بالاخره حدود 350~300 چی پیشنهاد میدین ؟

cao-cao
13-05-2009, 21:33
خب بالاخره حدود 350~300 چی پیشنهاد میدین ؟

به شما هم هوسار اموبا پیشنهاد میشه

cao-cao
13-05-2009, 21:34

ممنون میشم بگی چه جوری عکس رو آپلود کردی عکسهای زیادی دارم که میتونه کمک کنه تو انتخاب:10:

ali_3d
14-05-2009, 01:39
به شما هم هوسار اموبا پیشنهاد میشه
البته با گشتی که توی سایت ها زدم برند Giant بیشتر توجهمو جلب کرد
وبسایت Merida هم توی صفحه اولش از روی ip آدرس نمایندگی ایرانش رو زده بود
قیمت های اینها چطورن ؟ شما کدومو میپسندی ؟ مریدا یا جاینت ؟ یا ژیتان ؟
مثلا یه مدل متوسط با ست لوازم Altus یا Acera توی این سه برند چقدر اختلاف قیمت دارن ؟ یا اینکه توی یک مدل با مشخصات مشابه بین این سه برند انتخاب کدوم بهتره ؟

ممنون

merikh_merikh
14-05-2009, 07:20
از همکاری همه ممنون.
دوستان اگه میشه در مورد انتخاب من بیشتر بحث کنید و نمونه های بیشتری را معرفی کنید.
منتظره نظرات شما در مورد کمک فنر هستم.که ایا دوچرخه ای تمام کمک بخرم یا دوچرخه ای که فقط در فرمون کمک داره یا ........؟البته این طور که فهمیدم کمک وسط به درد نمیخوره اخه انرژی را حدر میده.درسته؟

بی باک بی بال
14-05-2009, 07:27
دوست من به شمادماوند با ست لوازم التوس توصیه میشه
عکسی یا سایتی ازش داری

davidjoker
14-05-2009, 11:11
از همکاری همه ممنون.
دوستان اگه میشه در مورد انتخاب من بیشتر بحث کنید و نمونه های بیشتری را معرفی کنید.
منتظره نظرات شما در مورد کمک فنر هستم.که ایا دوچرخه ای تمام کمک بخرم یا دوچرخه ای که فقط در فرمون کمک داره یا ........؟البته این طور که فهمیدم کمک وسط به درد نمیخوره اخه انرژی را حدر میده.درسته؟

عزیزم شما چرا اینجوری هستی از روزی که به ما گفتی ما همین طور داریم به شما دوچرخه معرفی می کنیم و هنوز شما دارید می گید به من دوچرخه معرفی کنید؟دیگه چه قدر؟ دوست عزیز شما همون دوچرخه هایی که بهتون معرفی شد را مد نظر بگیرید اینشا الله در خرید دوچرخه موفق می شی.

davidjoker
14-05-2009, 12:31
ممنون میشم بگی چه جوری عکس رو آپلود کردی عکسهای زیادی دارم که میتونه کمک کنه تو انتخاب:10:

در سایت tinypic.com میتونید عکس ها رو آپلود کنید.

ali_3d
14-05-2009, 16:08
افرادی که دستی در این کار داشتند اینطور گفتند که کمک وسط در سر بالایی ها انرژی زیادی از دوچرخه سوار میگیره اما در سرپایینی ها میتونه در دفع تنش های دست انداز ها موثر باشه ، همینطور گفته شد که کمک های قفل دار هم موجود هست که اونها هم مشکلات خاص خودشون رو دارند و گفتند که کمک وسط بیشتر روی دوچرخه های سبک Down Hill استفاده میشه که برای مسیر های سرازیری با شیب تند طراحی شدند. در کل دوچرخه حداکثر با کمک روی دو شاخ جلو پیشنهاد میشه !

عزیزم شما چرا اینجوری هستی از روزی که به ما گفتی ما همین طور داریم به شما دوچرخه معرفی می کنیم و هنوز شما دارید می گید به من دوچرخه معرفی کنید؟دیگه چه قدر؟ دوست عزیز شما همون دوچرخه هایی که بهتون معرفی شد را مد نظر بگیرید اینشا الله در خرید دوچرخه موفق می شی.
davidjoker جان یه خورده صبور باش ، چرا جوش میاری ؟ D:

در سایت tinypic.com میتونید عکس ها رو آپلود کنید.
سایت Tinypic توسط برخی از ISP ها ف.ی.ل.ت.ر هست که ممکنه بعضی از بازدید کنندگان موفق به مشاهده عکس ها نشن !
بنده به شخصه از Persiangig استفاده میکنم.

موفق باشید

davidjoker
14-05-2009, 18:18
davidjoker جان یه خورده صبور باش ، چرا جوش میاری ؟ D:
موفق باشید

مسئله ای نیست. دیگه جوش نمی آورم. ولی انسان یک بار که جواب می گیره دیگه دنباله بحث را نمی گیره. با عرض پوزش از دوستمون.:8::8::10::10::31::11:

davidjoker
14-05-2009, 18:33

mp3-4
14-05-2009, 18:52

:18::18:این دیگه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی باحاله کاشکی منم یکی از اینا داشتم

mp3-4
14-05-2009, 19:01
سلام با 1 ملیون شاید هم کمتر می خواهم یک چرخ بخرم. یکی منو راهنمایی بکنه. ممنون:11:

davidjoker
14-05-2009, 19:09
دوستانی که مایل هستند عکس هایی از دوچرخه های عجیب به نمایش بگذارند تا با هم دیگه استفاده کنیم. با تشکر.:8::8:

davidjoker
14-05-2009, 19:12

cao-cao
15-05-2009, 11:30
دوستانی که میخوان دوچرخه بخرن به دقت به مطالبی که میذارم دقت کنن تا با لوازم اشنا بشن بعد با شناختی که بدست میارن انشاالله بتونن یه چرخ خوب و مطابق با استانداردهای جهانی سوار شن
دوستار همتون سهراب

cao-cao
15-05-2009, 11:35
ببینید اول از شرکت شیمانو شروع میکنم
این شرکت یه شرکت ژاپنی هست که بعضی از قطعات رنک پایین خودش رو میده در مالزی و سنگاپور میسازن ولی فزعات حرفهایش رو در ژاپن میسازن
از سال 2008 به بعد الویو در اخر جدول رنکینگ شیمانو قرار گرفت ولی قبل از اون التوس و اسرا قرار داشتن
این عکسها از الویو هستن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s%2Bbikecomponents%2BBR%2BBR-M421-L_448x336_v1_m56577569830637204_dot_jpg_bm_108_81. jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s%2Bbikecomponents%2BCS%2BCS-HG50-8I_600x450_v1_m56577569830637209_dot_jpg_bm_108_81 .jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s%2Bbikecomponents%2BRD%2BRD-M410-S_448x336_v1_m56577569830637220_dot_jpg_bm_108_81. jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s%2Bbikecomponents%2BSL%2BSL-M410_448x336_v1_m56577569830637221_dot_jpg_bm_108_ 81.jpg

cao-cao
15-05-2009, 11:36
این هم نمای کلی از سی الویو هست

davidjoker
15-05-2009, 14:14
سلام با 1 ملیون شاید هم کمتر می خواهم یک چرخ بخرم. یکی منو راهنمایی بکنه. ممنون:11:
سلام دوست عزیز (کجا بودی تا حالا؟)
شما با پولی که در نظر گرفتی فکر کنم بتونی یک دوچرخه ی giant بخری.GIANT_ XTC SE2این مدلی هست که شما اگه خواستی می تونی بخری.

انشا الله موفق باشی.

mp3-4
15-05-2009, 14:22
سلام آقای davidjoker مرسییییییییییییییییی خیلی دوچرخه ی با حالی هستش:40::40::40:. قیمت دقیقش چه قدره؟ مدلهای دیگه ای نیست که پیشنهاد بدین؟ :11:

davidjoker
15-05-2009, 14:26
سهراب جان سلام شما عکس از دوچرخه های عجیب نمی زاری؟ خوشحال می شیم اگه این کار رو انجام بدی.:8:

davidjoker
15-05-2009, 14:29

mp3-4
15-05-2009, 19:54

davidjoker
15-05-2009, 19:55

بی باک بی بال
16-05-2009, 07:11
من بچه که بود روزی 5 6 ساعت سوار دوچرخم بودم ولی حالا اصلا وقت نمی کنم
کسی فیلمی از دوچرخه سواری ندارد

davidjoker
16-05-2009, 07:20
کسی فیلمی از دوچرخه سواری ندارد

مثلا چه جوری باشه؟ کلیپ باشه یا واقعا فیلم می خوای؟

بی باک بی بال
16-05-2009, 07:27
مثلا چه جوری باشه؟ کلیپ باشه یا واقعا فیلم می خوای؟
کلیپ فیلم حرکات نمایشی حجمش کم باش بهتر

davidjoker
17-05-2009, 11:49
کلیپ فیلم حرکات نمایشی حجمش کم باش بهتر

:8::8:

davidjoker
17-05-2009, 13:48
من همین چندتا آدرس را برای حرکات نمایشی با دوچرخه داشتم. دوستان اگه بازم کلیپ دارن بزارن ممنون می شیم.

mp3-4
17-05-2009, 19:21
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:8::8:

آقا دستت درد نکنه. من هم این کلیپ ها رو دانلود کردم دیدم. جالب بود.

و همچنین دستت درد نکنه چرخه رو خریدم. خیلی خوبه. هشت صد تومان پولش شد.

بی باک بی بال
18-05-2009, 08:27
من عاشق حرکات نمایشی با دو چرخ هستم بچه که بودم چند با دوشاخ دوچرخم بابت این کارم شکست
برای حرکت نمایش بهترین دوچرخ چیه ؟

davidjoker
18-05-2009, 08:56
برای حرکت نمایش بهترین دوچرخ چیه ؟

دوچرخه های BMX برای حرکات نما یشی استفاده می شوند.

davidjoker
18-05-2009, 09:08
دوچرخه های BMX

بی باک بی بال
18-05-2009, 16:19
دوچرخه های BMX برای حرکات نما یشی استفاده می شوند
قیمت چه جوریاست
توی شهرستان می شه گیر اورد یا نه

NONE
18-05-2009, 17:22
قیمت چه جوریاست
توی شهرستان می شه گیر اورد یا نه
سلام
می خواستم فقط اینو بهت بگم که اگه از اینا بگیری دیگه رفت وامدت سخته ها
باید تو یه مسافت کتاه سوار شی تا به یه محل مناسب واسه حرکات پیدا کنی
در ضمن سعی کن اگه تازه کاری حتما زانو بنده ارنج بند بگیر
موفق باشی

بی باک بی بال
18-05-2009, 18:39
نگفتی قیمتش چند اصلا تو ایران گیر میاد یا نه

cao-cao
18-05-2009, 19:55

cao-cao
18-05-2009, 19:57

cao-cao
18-05-2009, 19:59
بله دوست من تو ایران موجوده اینم عکس مسابقات المپیک هست
غابا تو بازار viva هست ولی اگه برندای معتبر تر بخوای باید از همکارام بپرسم

davidjoker
19-05-2009, 10:50
دوستان این هم چندتا عکس از bmx سواران

davidjoker
19-05-2009, 10:59
این هم آقای Alfredo Mancuso یکی از bmx سواران معروف.

اینجا هم می تونید یک کلیپ تصویری از او ببینید:

mp3-4
19-05-2009, 14:13
سلام با دوچرخه های معمولی هم میشه کارای دوچرخه های bmx را انجام داد؟ یا که خطر داره؟

davidjoker
19-05-2009, 20:03
سلام با دوچرخه های معمولی هم میشه کارای دوچرخه های bmx را انجام داد؟ یا که خطر داره؟

در مورد خطر ناک بودنش که همون bmx هم خطر داره. برای جلوگیری از خطر زیادش هم لباس مخصوص باید بپوشی. تا به هنگام زمین خوردن صدمه زیاد نبینی. با دوچرخه های معمولی میشه از این کارها کرد ولی کارت سخت می شه. و بیشتر این حرکاتی که با دوچرخه های bmx انجام می دی رو با دوچرخه های معمولی نمی شه انجام داد. مثلا اگه بخوای فرمان چرخ رو کامل بچرخونی نمی تونی.:8::8:

davidjoker
21-05-2009, 16:17
به گزارش سرویس «فن‌آوری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکت فن‌آوری منابع انرژی هیدروژن pearl شانگهای این دوچرخه پیل سوختی را با هدف نمایش تولید محصولات فاقد آلایندگی ساخته است.

سیستم انرژی این دوچرخه از یک محفظه پیل سوختی و یک جفت مخزن گاز هیدروژن تشکیل شده که شکل ظاهری آن را متفاوت با سایر دوچرخه‌های برقی که به صورت گسترده‌ای در شانگهای استفاده می‌شوند، جلوه می‌دهد.

این دوچرخه در مقایسه با انواع الکتریکی خود مزایای دیگری دارد و به عنوان مثال 30 دقیقه زمان برای پر شدن مخازن هیدروژن این دوچرخه کافی است، در حالی که زمان شارژ مجدد باتری‌های سربی دوچرخه‌های برقی، حداقل سه ساعت است.

علاوه بر آن سیستم انرژی این دوچرخه، تنها نیمی از وزن باتری دوچرخه‌های برقی معمولی را دارد و با استفاده از مواد جایگزین برای ساخت مخزن گاز می توان وزن سیستم انرژی را بیش از این میزان هم کاهش داد.

قیمت این دوچرخه معادل دو هزار و 630 دلار بوده و امید است تا پس از تولید انبوه، قیمت آن به حداقل رقابت با دوچرخه‌های برقی متداول یعنی یک پنجم قیمت کنونی کاهش یابد و با در اختیار داشتن دو مخزن سوخت کامل می‌توان مسافتی برابر 100 کیلومتر را با سرعت 25 کیلومتر در ساعت با این دوچرخه پیمود.

به گفته کارمندان شرکت، با وجود اینکه تنها یک ماه از تکمیل آزمایشگاه‌های این دوچرخه می‌گذرد اما این شرکت چندین سفارش آزمایش‌های میدانی و تحقیق و توسعه از سوی خریداران علاقه‌مند دریافت کرده و در نظر دارد این فن‌آوری را در ساخت دیگر خودروها همچون دوچرخه‌های موتوری و خودروهای گلف به کار گیرد.

davidjoker
22-05-2009, 18:32
برای حضور در مسابقات کاپ آسیایی 2009 ژاپن

دوچرخه‌سواران دعوت شده به اردوی آماده سازی تیم ملی مشخص شدند

از سوی کادرفنی تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان، اسامی دوچرخه‌سواران دعوت شده به اردوی آماده سازی جهت شرکت در مسابقات کاپ آسیایی 2009 ژاپن در دو بخش آقایان و بانوان اعلام شد.
بر این اساس، فرشید فارسی نژادیان، احمد اصغرپور، محمود رسولی، محمدجواد حفظی، حامد جنت، بهنام خسروشاهی، ابوالفضل گیلانی‌پور، آروین معظمی گودرزی، وحید غفاری، امین نورایی، علی علی عسگری و فرزین عرب به عنوان نفرات تیم دوچرخه سواری آقایان کشورمان به این اردو دعوت شده اند.
همچنین فرزانه شریفی، مریم عابدی، لیدا قوردان، زیبا مهینی، زهرا نجار صادق زاده، آتوسا عباسی، نیکناز فاضلی و نسیم خدری هم اعضای تیم بانوان دوچرخه سواری ایران را در این اردو تشکیل می دهند.
اردوی آماده سازی تیم ملی بانوان دوچرخه‌سواری کشورمان از هفته پیش آغاز شده بود و اردوی تیم ملی آقایان هم از امروز در محل پیست دوچرخه سواری مجموعه ورزشی آزادی شروع می شود.
نفرات برتر این اردو، جواز حضور در رقابت‌های کاپ آسیایی که در دو بخش مردان و بانوان طی روزهای ششم تا چهاردهم خردادماه در ژاپن و تنها در بخش پیست برگزار می شود، را کسب خواهند کرد.

cao-cao
22-05-2009, 19:29
تو اون اسامی فقط نسیم خدری رو میشناسم

NONE
24-05-2009, 15:04
تو اون اسامی فقط نسیم خدری رو میشناسم

فرزانه شریفی،
منم اینو میشناسم عضو تیم ترافیک

davidjoker
25-05-2009, 20:30
سلام این عکس مربوط به یکی از زیبا ترین دوچرخه ها هستش:

بی باک بی بال
26-05-2009, 06:59
برای من نمی اید یک باره دیگه میزاریش

davidjoker
26-05-2009, 07:42
برای من نمی اید یک باره دیگه میزاریش

chaos theory
28-05-2009, 21:49
دوستان عزیز سلام:
در رنج قیمت 400 تومن بهترین مدل رو از بین مارکهای زیر پیشنهاد بدید لطفا: (در ضمنMOUNTAIN باشه)
cannondale
Giant
Merida

cao-cao
29-05-2009, 14:10
دوستان عزیز سلام:
در رنج قیمت 400 تومن بهترین مدل رو از بین مارکهای زیر پیشنهاد بدید لطفا: (در ضمنMOUNTAIN باشه)
cannondale
Giant
Merida

merida بخری بهتره

davidjoker
30-05-2009, 09:28
merida بخری بهتره

سلام می شه مزایای merida رو نسبت به 2 تای دیگه بگی؟

cao-cao
30-05-2009, 18:57
سلام می شه مزایای merida رو نسبت به 2 تای دیگه بگی؟

دوست من مزیتی که داره اینه که شما کنن دال امریکایی تو ایران پیدا نمیکنی و همه پینی یا ترک هست و نسبت به قیمت به خاطر اسمه مشهوری که داره چیزه خوبی گیرت نمیاد یعنی داره پول اسمشو میگیره
جیانت هم که تو این رنج یه تنه خوب با لوازم پایین بهت میده ولی اگه بتونی تا 550 بیای بالا یه چرخ خوب شوار میشی با مارک جیانت
مریدا تو این رنج یه تنه متوسط با لوازم متوسط بهت میده پس در کل مریدا تو این رنج قیمت بهترین انتخوابه
من الان شرایط کاریم بسیار فشردس طوری که حتی جمعه ها هم سره کارم تو این مدت به تمریسن هم نرسیدم اگه یکمی سرم خلوت شد به همکارام تو نمایندگیها سر میزنم و چرخای جدید رو همراه به مشخصات براتون میذارم:10:

Behroooz
30-05-2009, 19:09
من یک دماوند خریدم ولی ازش راضی نیستم
خشکه
کاش یکی از مدل giant l
میخریدم

بی باک بی بال
30-05-2009, 19:54
می شه دنده دوچرخ رو عوض کرد

davidjoker
30-05-2009, 20:56
خشکه
کاش یکی از مدل giant l
میخریدم

سلام. به نظر من هم دوچرخه های دماوند زیاد جالب نیستند. باید یکی تو همین دوچرخه های merida ,giant و ... می خریدی. کسی پیدا نمی شه بهش بفروشی؟ حتما این کار رو انجام بده چون اگه دیر بشه قیمت چرخت میاد پایین تر هر چند همین حالا هم فکر نکنم زیاد بخرنش موفق باشی دوست عزیز.:46:

davidjoker
30-05-2009, 20:59
می شه دنده دوچرخ رو عوض کرد

بله. فقط اگه خواستی عوض کنی. دنده رو از جای قابل اطمینان بخر. و هم پیش یک تعمیر کار حرفه ای ببر تا عوضش کنه.:46:

بی باک بی بال
31-05-2009, 07:07
بله. فقط اگه خواستی عوض کنی. دنده رو از جای قابل اطمینان بخر. و هم پیش یک تعمیر کار حرفه ای ببر تا عوضش کنه
شما چی پیشنهاد می کنی بخرم بهتر باشه اخه من تا به حال 2 تا دنده شکستم

davidjoker
31-05-2009, 08:14
شما چی پیشنهاد می کنی بخرم بهتر باشه اخه من تا به حال 2 تا دنده شکستم

اون قبلی ها چی بودن؟

بی باک بی بال
31-05-2009, 08:29
اون قبلی ها چی بودن؟
اسمش یادم نیست ولی 20 تومان خریدمش

cao-cao
31-05-2009, 10:31

میتونی برام عکس بذاری
اسم توپیتم بگو

davidjoker
31-05-2009, 13:52

یعنی الان شکسته ها رو نداری؟ یادت باشه این دفعه دنده خریدی محافظ دنده هم بخری.

این چند تا نمونه از دنده های shimano هست که فکر کنم بد نباشه.

shimano xtr

shimano 105

shimano saint

این مدلش خیلی گرونه.

shimano deore

davidjoker
31-05-2009, 14:05
این هم رده بندی shimano.

XTR
SAINT
DXR
DEORE XT
DEORE LX
HONE
DEORE
ALIVIO
ACERA
ALTUS
TOUREY

cao-cao
31-05-2009, 14:37
دوست من اون xtr که شما گذاشتی حدود 2 میلیون هست قیمتش
105 ست لوازم کورسی هست
لطفا هنگام راهنمایی دوستاتون به همه چیز دقت کنید وگرنه کپی پیست کردن از تو سایت شیمانو کار سختی نیست

cao-cao
31-05-2009, 14:40
خشکه
کاش یکی از مدل giant l
میخریدم
دوست من دماوند زمان خودش چرخ بسیار عالی بوده
احتمالا چرخ شما به مشکل خورده که این احساس رو داری اگه میتونی یه چند تا عکس از چرخت بذار تا کمکت کنم
از تمام قطعات رو چرخت باشه بهتره:10:

بی باک بی بال
31-05-2009, 15:33
نه محا فظ دارم می خواستم تک چرخ بزنم نمی دونم چرا شکست

davidjoker
31-05-2009, 18:54
نه محا فظ دارم می خواستم تک چرخ بزنم نمی دونم چرا شکست

چه جوری تک چرخ زدی که دنده شکست؟ (نکنه خوردی زمین نمی خواهی صداشو در بیاری، نا قلا.:27::39::38:

Tokhme Morgh
31-05-2009, 19:47
آقا چرخ تو رنج 200 تومن چيزي خوبي ميشه؟
مي خوام سبك باشه و راحت بشه پا زد!‌ بدون كمك فنر!

davidjoker
01-06-2009, 06:19

سلام. فکر نکنم. تو این قیمت چیزی گیرت بیاد.

دوستمون cao-cao بیشتر بلده. وایسا تا اون بیشتر راهنماییت بکنه.

cao-cao
01-06-2009, 21:10

میتونی کورسی سوار بشی چون چرخ سبک باید کورسی بگیری اساک یه مدل کورسی داره با لوازم شیمانو 105 حدود 220
ولی اگه فریم کوهستان میخوای اگه کیفیت و محکمی میخوای باید دماوند با لوازم التوس بگیری بدیش اینکه یکمی سنگین ولی خوبیش اینه که واسه خودش تانکیه
میتونی دنبال یه چرخ به اسم رالی بگردی که شرکت اساک زیر نظر رالی انگلستان تولید کرده با این جدیداش اشتباه نگیری چون این جدیدا کمک جلو دارن ولی تنه رالی المینیوم 7005 هست و بسیار محکم قبل از خرید برام عکس بذارید تا راهنماییتون کنم

cao-cao
01-06-2009, 21:18
دوستان از حالا سعی میکنم یه سری چرخ معرفی کنم تا راحتتر انتخواب کنید این چرخا رو تو 3 تا سطح معرفی میکنم اول سطح حرفه ای
چند تا چرخ رو خیلی قبول دارم یکیش اینه
Frame GIANT Advanced SL 1K LIGHT WEIGHT CARBON
Fork FOX F100 RLC T100
Shifters SHIMANO XTR SL-M970
F/R Derailleurs SHIMANO XTR M971/M972
Brake SHIMANO XTR M975
Tire MICHELIN XC AT 60TPI 26X1.85
Speed 27S
وزن تنه 1 کیلو گرم هست یهنی فکرش رو بکن تنه چرخت 1 کیلو باشه
کمک جلو فاکس هست که جزو 3-4 تا شرکت برتر دنیا هست و خیلی گرون

cao-cao
01-06-2009, 21:22

Frame GIANT CARBON/ ALUXX SL
Fork FOX F100 RLC T100
Shifters SHIMANO Deore XT SL-M770
F/R Derailleurs SHIMANO Deore XT M771
Brake SHIMANO Deore XT M775
Tire MICHELIN XC AT 60TPI 26X1.85
Speed 27S

cao-cao
01-06-2009, 21:26
این تانکی که میبینید یه چرخ دانهیل هست که واسه سر پایینی شدید و مسیرهای صعب العبور ساخته شده
با این مدل چرخها پرشهایی تا 20 متر رو میشه انجام داد
View larger image
[Maestro] [Aluxx]
Frame GIANT MAESTRO 8.8"
Fork FOX 40 RC2 28.6X272A T203 W/20MM
Shock FOX DHX 5.0 COIL
Shifters SHIMANO SAINT M810
F/R Derailleurs /SHIMANO SAINT RD-M810
Brake SHIMANO SAINT M810
Tire MICHELIN HOTS 26X2.5
Speed 9S
میزان بازی کمک جلو 28 سانتیمتر هست

cao-cao
01-06-2009, 21:32
اینم یه کورشی که ماله تیم جیانت هست که به تعداد معدود تولید میشه
خداییش ادم اینا رو میبینه دیگه دلش نمیخواد ماله خودش رو سوار بشه

Frame GIANT Advanced SL ISP 1K LIGHT WEIGHT CARBON
Fork FULL GIANT Advanced SL 1K CARBON
Shifters SHIMANO Dura-Ace ST7900
F/R Derailleurs SHIMANO Dura-Ace 7900
Cassette SHIMANO Dura-Ace 7900 12-25T 10S
Tire CORSA EVO KS TUBULAR 290TPI 700X21C
Speed 20S
Weight 6.55KG-S

ورزن 6کیلو و550 گرم فکرشو بکن شما فقط داری 7 کیلو بیشتر از وزن خودت رو میبری

cao-cao
01-06-2009, 21:40

GäNGE
27
GRößEN
16-18-20-22
FARBE
Team flame
RAHMEN
Carbon FLX Ultralite Nano
GABEL
Manitou R7 MRD 80 Absolute
INNENLAGER
attached
BREMSHEBEL
Magura Marta SL
BREMSEN
Magura Marta SL 180/160 mm
KETTE
Shimano CN-HG93
KURBELGARNITUR
FSA K-Force Lite 44-32-22 Mega
SCHALTUNG
Sram X.9/Sram X.O
KASSETTE
Sram PG-990 11-34
BAR ENDS
Merida SuperLite
GRIFFE
Sram
LENKER
FSA Carbon Pro CSI Flat
VORBAU
FSA OS-99
STEUERSATZ
NO.9 Mcup/CC-CF
NABEN
DT Swiss 240 disc
PEDALE
CrankBrothers EGG Beater Ti
FELGEN
DT Swis XR4.2 disc Black
SATTEL
Selle Italia SLR XC
SATTELSTüTZKLEMME
Merida Aero 36 Allen Ti
SATTELSTüTZE
FSA K-Force Lite SB25 31.6
SCHALTHEBEL
Sram X.O Twister
REIFEN
Maxxis Maxxlite 310
GLOCKE
YWS-Alloy
TECHNOLOGIE-HOTPOINTS
PDFHERUNTERLADEN

Spezifikationen
Instruction Manual.pdf
CARBONFLXRACESERIES
Carbon FLX 5000-D Carbon FLX TEAM-D
Carbon FLX Special Edition-D Carbon FLX 3500-D
Carbon FLX 1000-D
GEOMETRIE
Rahmengrößen 16" 18" 20" 22"
Rahmenhöhe Nennmaß (CT) 41CM 46CM 51CM 56CM
Oberrohr (mm) (A) 570 590 605 615
Sitzrohr (mm) (C)
Dropout Innenbreite 135 135 135 135
Kettenstrebe (mm) (D) 420 420 420 420
Steuerrohrwinkel (Q1) 71° 71° 71.5° 71.5°
Sitzrohrwinkel (Q7) 73.5° 73.5° 73° 73°
Innenlager Achshöhe (H) 30 30 30 30
Innenlager Achsbreite 73 73 73 73
Radstand (W) 1046 1066 1070 1081
Gabelsprung (F) 38 38 38 38
Steuerrohrlänge (L) 125 135 145 155

cao-cao
01-06-2009, 21:49
این یکی از اون چندتا اسمیه که هیچ وقت تو ایران دیده نشده
یکی از اسطورهای دوچرخه
ایرون هورس یا همون اسب اهنی پک چرخ فوق حرفهای و گرون 3999 دلار

CATEGORY - dw-link AGGRESSIVE ALL-MOUNTAIN
FRAME - 6" TRAVEL dw-link ALL-MOUNTAIN FRAME, 1.5 HEADTUBE, 150MM X 12MM THRU AXLE HUB, 83MM BB SHELL, REPLACEABLE DERAILLEUR HANGER
REAR SHOCK - FOX DHX AIR 5.0, 8.75"X2.5"
FORK - ROCK SHOX LYRIK SOLO AIR, 160MM TRAVEL
HANDLEBAR - EASTON EA70, LOW RISE, 685MM, 31.8MM CLAMP W/ FUNN COMBAT GRIPS
STEM - RACE FACE EVOLVE AM, 31.8 CLAMP
HEADSET - ORBIT Z, ZEROSTACK
BB - FSA MEGAEXO, 83MM
CRANK - FSA GRAVITY GAP MEGAEXO, 170MM
RINGS - FSA ALLOY, 36/24T
PEDALS - CRANK BROS ACID OEM CLIPLESS
CHAIN - SRAM PG-971 W/ POWERLINK
SADDLE - WTB PURE V RACE W/ CROMOLY RAILS
SEATPOST- RACE FACE EVOLVE XC, 30.0MM
F. HUB - ALLOY SEALED BEARING, 110MM X 20MM THRU AXLE, 32H
R. HUB - ALLOY SEALED BEARING, 150MM X 12MM THRU AXLE, 32H
F. DER - SHIMANO SAINT, 34.9MM CLAMP W/ E-THIRTEEN DRS GUIDE
R. DER - SRAM X.9 MID CAGE
SHIFTER - SRAM X.9 TRIGGER
CASSETTE - SRAM PG-980, 11/34T, 9 SPEED
BRAKES - AVID JUICY 7 W/ 185MM ROTORS
BRAKE LEVER - AVID JUICY 7
RIM - DT/SWISS E540, 32H
SPOKE - DT/SWISS COMPETITION 2.0/1.8/2.0 BLACK
TIRES - MAXXIS MINION F DH 60A COMPOUND, SINGLE PLY CASING, 2.5" FRONT/2.35" REAR
SIZE - 15", 17", 19"
COLORS - URBAN GREEN SATIN
WEIGHT - 36.3LBS/16.5KG

cao-cao
01-06-2009, 21:55
نظرتون رو بگید تا ببینم اگه استقبال شد بازم ادامه بدم

davidjoker
01-06-2009, 22:08
نظرتون رو بگید تا ببینم اگه استقبال شد بازم ادامه بدم

دوست عزیز خیلی خیلی ممنون. خیلی زحمت کشیدی ولی به نظرم بهتره که بچه ها کمک بخوان بعد راهنماییشون کنیم. چون اینجوری فکر کنم اصلا تو تاپیک دیگه بحث و گفت و گوی آنچنانی نشه. البته این نظر منه اگر نظر منو نمی پسندی به کارت ادامه بده. خیلی ممنون.:46:

love_flower
03-06-2009, 00:48
سلام به همگی. امیدوارم حالتون خوب باشه. لطفا کمک کنید.
من میخوام یه دوچرخه کورسی برای مسابقات جاده بخرم. تا 1.5 میلیون تومان برای خرید خرج میکنم. به نظر شما با 1.5 میلیون تومان چه دوچرخه کورسی خوبه؟ جیانت یا مریدا ؟
لطفا برام بنویسید که چه مدلی از مریدا و چه مدلی از جیانت رو برای من پیشنهاد میکنید. اسم مدلها و مشخصاتشون رو بنویسید. مرسی.
در ضمن من از شهر خرم آباد هستم و به نمایندگی های تهران دسترسی ندارم. فقط برای خرید میام تهران.

love_flower
03-06-2009, 00:55
سلام به همگی. امیدوارم حالتون خوب باشه. لطفا کمک کنید.
من میخوام یه دوچرخه کورسی برای مسابقات جاده بخرم. تا 1.5 میلیون تومان برای خرید خرج میکنم. به نظر شما با 1.5 میلیون تومان چه دوچرخه کورسی خوبه؟ جیانت یا مریدا ؟
لطفا برام بنویسید که چه مدلی از مریدا و چه مدلی از جیانت رو برای من پیشنهاد میکنید. اسم مدلها و مشخصاتشون رو بنویسید. مرسی.
در ضمن من از شهر خرم آباد هستم و به نمایندگی های تهران دسترسی ندارم. فقط برای خرید میام تهران.