PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گفتگوی آزاد دوچرخه

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7]

faravahar
03-02-2011, 10:41
با نام خدا وسلام
دوستان کسی قیمت این مدل های زیری رو ندراه
fugi nevada 1
MT.FUJI PRO
fugi Outland
fugi Thrill LT 2.0
fugi SLM 4.0
درضمن اصلن اینا تو ایران پیدا میشه ؟؟؟؟
آره پیدا میشه... فروشگاه جباری و چند تا فروشگاه دیگه الان فوجی آوردن. زنگ بزنین قیمت بپرسین. شمارشونم میتونین از تو سایتش بردارین. (تو گوگل سرچ کن فروشگاه جباری)

madadnoki
08-02-2011, 11:43
:11:سلام میشه به فایل در مورد آموزش تعمیرات دوچرخه(ترجیها کوهستان) بزارید؟؟؟

x935
08-02-2011, 16:17
العان بهترين دوچرخه تو بازار ايران چيه؟قيمت اصلا مهم نيست فقط يه چيز فوق سبك و محكم و آخرين تكنولوژي روز باشه

faravahar
08-02-2011, 22:00
العان بهترين دوچرخه تو بازار ايران چيه؟قيمت اصلا مهم نيست فقط يه چيز فوق سبك و محكم و آخرين تكنولوژي روز باشه
خوب شما اول استفاده تون رو مشخص کنید... لازم نیست همواره برای داشتن یک وسیله ی خوب پول زیادی داد.
شما اگه استفاده ی آماتور دارین یا اول راهید بهتره حداکثر تا 1 تومن هزینه کنید. چون بیشتر از اون عملا تفاوتی براتون نخواهد داشت.

x935
08-02-2011, 23:46
خوب شما اول استفاده تون رو مشخص کنید... لازم نیست همواره برای داشتن یک وسیله ی خوب پول زیادی داد.
شما اگه استفاده ی آماتور دارین یا اول راهید بهتره حداکثر تا 1 تومن هزینه کنید. چون بیشتر از اون عملا تفاوتی براتون نخواهد داشت.

واسه داخل شهر ميخوام

faravahar
09-02-2011, 19:36
واسه داخل شهر ميخوام
میتونین از بین مدل های هاردتیل جاینت و مریدا و فوجی و ... انتخاب کنید. مدل های متنوعی تو بازار هست. من از مریدا خوشم میاد مثلا مریدا TFS 500 d میتونه گزینه ی خوبی باشه. قیمتش هم حدود 800 تا 900 هستش.

x935
09-02-2011, 21:36
مثلا مریدا TFS 500 d میتونه گزینه ی خوبی باشه

قطعات يدكيش گير مياد؟ميشه يه عكس ازش بذارين

faravahar
10-02-2011, 11:04
قطعات يدكيش گير مياد؟ميشه يه عكس ازش بذارين

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اینم عکس و مشخصاتش... البته فکر کنم قیمتش یکم بیشتر از اون چیزی باشه که من گفتم. ولی در کل نباید از 1 تومن بیشتر باشه. در ضمن این دوچرخه حرفه ای محسوب میشه اگه کمتر میخواین مدل های دیگه هم معرفی کنم.
قطعات یدکی هم گیر میاد. تو ایران نمایندگی داره.

cao-cao
13-02-2011, 10:17
:11:سلام میشه به فایل در مورد آموزش تعمیرات دوچرخه(ترجیها کوهستان) بزارید؟؟؟

همچین چیزی که شما میخواید نیست ولی اگه سوالی دارید بگید سعی میکنم خودم فیلم بگیرم برات بدارم:10:

journalist1
21-02-2011, 11:23
دوستان از سری دوچرخه های هیبرید کسی اطلاع داره؟

آیا تو ایران مدل خوبی دیدن؟ قیمت حدود 400 باشه ...

مدلهای crossway مریدا و یا xroad از جاینت ... من مدلی میخوام که بدنه سبک برای شهر و کمی هم خاکی لاستیکهای باریکتر از کوهستان و قطور تر از جاده ... دارای کمک فنر جلو ...

و سیستم دنده و تشکیلات هم بین acera تا deore باشه و اگر ست کامل alivio باشه عالیه ...در صورت امکان ترمزهای دیسکی مکانیکی اگر نباشه لقمه ای هم اشکالی نداره ...
تنه هم کراس و فوجی و رالی و ژیتان و مریدا و جاینت ... ترجیحا جاینت و مریدا ...

مدلهایی که خودم انتخاب کردم ایناس :
1- crossway tfs 100 (merida
2- roam (giant
کسی اینا رو دیده یا قیمت اینا رو میدونه؟

از آقا سهرابیه سوال هم داشتم ... این رپیدفایر که برای دسته دنده مینویسن یعنی چی؟

ارادتمند

minamaleky
21-02-2011, 11:57
سلام برای حفاظت از رنگ بدنه دوچرخه چیکار می تونم بکنم

journalist1
21-02-2011, 21:26
دوستان از سری دوچرخه های هیبرید کسی اطلاع داره؟

آیا تو ایران مدل خوبی دیدن؟ قیمت حدود 400 باشه ...

مدلهای crossway مریدا و یا xroad از جاینت ... من مدلی میخوام که بدنه سبک برای شهر و کمی هم خاکی لاستیکهای باریکتر از کوهستان و قطور تر از جاده ... دارای کمک فنر جلو ...

و سیستم دنده و تشکیلات هم بین acera تا deore باشه و اگر ست کامل alivio باشه عالیه ...در صورت امکان ترمزهای دیسکی مکانیکی اگر نباشه لقمه ای هم اشکالی نداره ...
تنه هم کراس و فوجی و رالی و ژیتان و مریدا و جاینت ... ترجیحا جاینت و مریدا ...

مدلهایی که خودم انتخاب کردم ایناس :
1- crossway tfs 100 (merida
2- roam (giant
کسی اینا رو دیده یا قیمت اینا رو میدونه؟

از آقا سهرابیه سوال هم داشتم ... این رپیدفایر که برای دسته دنده مینویسن یعنی چی؟

ارادتمند

این مدلها رو هم دیدم بازم از دوستان بخصوص آقا سهراب میخوام یه بررسی بفرمایند...

1-
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید از سری دوچرخه های رالی

2-
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید از سری دوچرخه های ژیتان

و اگر از دوستان کسی قیمت داره اطلاع بده ...همه هیبرید هستن

cao-cao
21-02-2011, 22:26
کلا جیتان رو بیخیال شو
واسه رالی چیره خوبیه خیلی به نطر عالی میاد البته باید از نزدیک دید ولی بهت پیشنهاد میکنم یه کوهستان بگیر و لاستیک 1.75 بندار روش دقیقا میشه همین بهترم هست برات وقتی هم خواستی میتونی با لاستیک 2.10 کوهستان سواری منی

---------- Post added at 10:26 PM ---------- Previous post was at 10:22 PM ----------

سلام برای حفاظت از رنگ بدنه دوچرخه چیکار می تونم بکنم

دوست من کاری لازم نیست بکنی زیاد روش حساس نباش:10:

journalist1
22-02-2011, 07:53
آقا سهراب سلام

من قبلا از راهنمایی شما استفاده کردم اگر یادتون باشه یه دوچرخه خریدم اسمش آلیاس بود از سری جاینت...اون موقع برای شرایط من خیلی عالی بود ... خدا بیامرزتش چه چرخی بود ...دزدیدنش :41: من خیلی ازش استفاده کردم ...
اون موقع شهرستان بودم ... و روستاهای اطراف میرفتم و عکس میگرفتم و ... الان مشهدم و راستش نه به جاده خاکی آنچنانی میرم و نه کوه ... فقط شهر و شهر ...
الان کاملا با نیازهای خودم آشنام و میدونم چی به دردم میخوره چی نه ... بنابراین اصلا هزینه اضافی نمیکنم ...

راستش آقا سهراب من تو اون پست نظرتون رو در مورد مریدا crossway و جاینتهای xroad یعنی مثلا roam پرسیدم..

1- مریدا
2- جاینت
و اینکه موجود هستن و قیمتهاشون در چه حدیه و...

ضمنا این که شما فرمودین لاستیک رو تغییر بدیم ... ایا کافیه ؟ یعنی بدنه و کلا سیستم چرخهای هیبرید متفاوت نیست ... من اینو میدونم که چرخ هیبرید بایستی حالت جاده داشته باشه یعنی خیلی سبک ولی دارای دوشاخ کمک دار هست و ظاهرا کل سیستم فرق میکنه ...

ممنون و ارادتمند.

cao-cao
22-02-2011, 10:22
ببین دوست من
تجربه چنذین ساله نشون داده
که این سبک دوچرخه ها از ترکیب جاده و کوهستان درست شده البیته یرای اروپا نه ایران ما خیابونامون از مسیرهای کوهستان او بیشتر مشکل داره اونم مشهد که توش همش رفت و امده
دادا من واسه این گفتم کوهستان بگیر که هم اینده نگری هستش هم رو مقاومت تنش حساب کردم برات بازم تمایل خودته ولی فک نکن اینا ارزونترن خیلی
اگه دقت کنی مریدا اومده همون تی اف اس 100 رو این کار رو کرده باهاش
نظر شخصیه من جاینت هستش
رپید فایر هم مربوط به نوع تعویض دنده هستش که با اونی که دنده رو میاره پایین در هر دو جهت کار میکنه

journalist1
22-02-2011, 12:42
ببین دوست من
تجربه چنذین ساله نشون داده
که این سبک دوچرخه ها از ترکیب جاده و کوهستان درست شده البیته یرای اروپا نه ایران ما خیابونامون از مسیرهای کوهستان او بیشتر مشکل داره اونم مشهد که توش همش رفت و امده
دادا من واسه این گفتم کوهستان بگیر که هم اینده نگری هستش هم رو مقاومت تنش حساب کردم برات بازم تمایل خودته ولی فک نکن اینا ارزونترن خیلی
اگه دقت کنی مریدا اومده همون تی اف اس 100 رو این کار رو کرده باهاش
نظر شخصیه من جاینت هستش
رپید فایر هم مربوط به نوع تعویض دنده هستش که با اونی که دنده رو میاره پایین در هر دو جهت کار میکنه

سلام سهراب جان ...خیلی ممنون از پاسخ سریعت ...

والا من دقت کردم رو مریدا راستش با هم فرق میکنن...
1- CROSSWAY TFS 100
2- MATTS TFS 100

این دو تا با هم چند تا فرق اساسی دارن ...
1- تنه متفاوت هست اولی با دقت به تصویر و زوایای تنه و همینطور قطر اجزا مشخصه که متفاوت هست و در لیست مشخصات هم دارای تفاوت هست...

( اگر در مقایسه MATTS TFS 100 MD نیومد از تو لیست انتخاب کنید .)
2- کراس دارای دوشاخه با 50 میلیمتر جای بازی و اون یکی 100 میلیمتر
3- تعداد دنده های اسپراکت های جلو ( طبق )متفاوت هست کراس به ترتیب 48-38-28 هست و اون یکی 42-32-22
4- نوع لاستیک و متعاقبا نوع رینگ هم متفاوت خواهد بود ...
5- فرمان هم ظاهرا متفاوت هست ...همچنین کرپی فرمان که ظاهرا قابل تنظیم هست ...
6- لوله زین دارای فنر یا سیستم تعلیق هست و خود زین هم فرق میکنه...
7- احتمالا طول قامه هم بایستی متفاوت باشه ...
اما در بقیه اجزا مثل ترمز و یا سیستم انتقال قدرت شامل دنده ها و شانژمان و غیره دقیقا عین هم هستند...

البته ارزش در بررسی کاتالوگها پدید نمیاد و ارزش اصلی و خالص در تجربه هست که ایجاد میشه ...

در هر حال آیا مورد خاصی مد نظر دارید که پیشنهاد بدید و به شرایط من خیلی نزدیک باشه؟

درود

cao-cao
22-02-2011, 18:01
سلام سهراب جان ...خیلی ممنون از پاسخ سریعت ...

والا من دقت کردم رو مریدا راستش با هم فرق میکنن...
1- CROSSWAY TFS 100
2- MATTS TFS 100

این دو تا با هم چند تا فرق اساسی دارن ...
1- تنه متفاوت هست اولی با دقت به تصویر و زوایای تنه و همینطور قطر اجزا مشخصه که متفاوت هست و در لیست مشخصات هم دارای تفاوت هست...

( اگر در مقایسه MATTS TFS 100 MD نیومد از تو لیست انتخاب کنید .)
2- کراس دارای دوشاخه با ببین اگه یادت باشه گفتم کمک کراس کانتری بین 8 تا 12 سانتیمتر بازی میکنه 50 میلیمتر جای بازی و اون یکی 100 میلیمتر
3- تعداد دنده های اسپراکت های جلو ( طبق )متفاوت هست دقت کن ببین 22-32-44 دقیقا مشخصات دوچرخه کوهستان هست کراس به ترتیب 48-38-28 هست و اون یکی 42-32-22
4- نوع لاستیک و متعاقبا نوع رینگ هم متفاوت خواهد بود ...
5- فرمان هم ظاهرا متفاوت هست ...همچنین کرپی فرمان که ظاهرا قابل تنظیم هست ...فرمون باید صافتر باشه شما تو شهر زیاد به حفظ تعادل نداری
6- لوله زین دارای فنر یا سیستم تعلیق هست و خود زین هم فرق میکنه...
7- احتمالا طول قامه هم بایستی متفاوت باشه ...ما دونوع بیشتر قامه نداریم یا 170 هست یا 175 که تو کل دنیا رایج 175 هست و فقط معدودی از دوچرخه سوارها علل خصوص ژاپنیها 170 استفاده میکنن
اما در بقیه اجزا مثل ترمز و یا سیستم انتقال قدرت شامل دنده ها و شانژمان و غیره دقیقا عین هم هستند...

البته ارزش در بررسی کاتالوگها پدید نمیاد و ارزش اصلی و خالص در تجربه هست که ایجاد میشه ...

در هر حال آیا مورد خاصی مد نظر دارید که پیشنهاد بدید و به شرایط من خیلی نزدیک باشه؟

درود
دوست من شما دقیقا متوجه منظور من نشدی منظور از یکی بودن تشابه تکنولوژی هست نه ساختار شما دقت کنید همه روایا یکی هست فقط تنه اون جای اینکه عکس 18 رو بذاره شماره بندب رو تغییر داده و کرده میدیوم اسمال لارژ
اون قسمتهایی که قرمز کردم رو نگاه کن تو نوشته فک کنم دقیقا متوجه منظورم میشی

journalist1
22-02-2011, 19:09
آقا سهراب سلام

امیدوارم جسارت و کنجکاوی بنده رو به حساب بی ادبی و اظهار فضل نگذارید ... هر وقت پستهای شما رو میخونم یه چیز جدید یاد میگیرم ...
در هر حال من باز هم دو چرخ MATTS و CROSSWAY از نظر تنه با هم با دقت بیشتر بررسی کردم و باید بگم که بطور محسوسی زوایا متفاوت هستند ...بطوریکه اگر نقطه زیر زین رو با حرف A مشخص کنیم... و نقطه محل اتصال فرمون رو B و نقطه محل اتصال طبق رو هم C مثلث حاصل در نوع کوهستان یک مثلث با طول تقریبا 1.5 برابر ارتفاع هست ... در حالی که این مسئله در دوچرخه CROSSWAY تقریبا 1 به 1 هست ...
به عبارت بهتر نقطه A در مدل CROSSWAY کمی بالاتر هست و زاویه لوله بالا کمی در آن افقی تر هست...که تنه رو بسیار به کورسی ها شبیه کرده ....

آقا سهراب جدا من از این کنجکاوی قصد ندارم بگم از شمااشتباه گرفتم یا قصد خودنمایی داشته باشم فقط میخوام مطلب باز تر بشه همین ....و اینکه بالاخره به این نتیجه برسم که با توجه نیاز تمام شهری ( بحث گران تر و ارزانتر نیست ) و گاها مسافتهای جاده ای آیا ساختار چرخهای هیبرید کارآمد تر و مفید تر نیستند و اگر خواستم کوهستان کنم چه کارهایی بکنم که بتونم خیلی به همین هیبرید نزدیکش کنم....

ارادتمند.

MANCHESTERUNITED
22-02-2011, 19:11
با سلام به همه
امروز رفتم نمايندگي فوجي در منيريه.قيمت نوادا ٣ رو مي گفت ٤٤٠-نوادا ١ رو مي گفت ٥١٥ كه واقعا شك كردم.بهش گفتم مطمئني ؟دوباره نگاه كرد تو كامپيوتر و گفت آره؟راستش كمي گيج شدم.چون حتي نوادا ٢ هم از اين قيمت گرون تره.خواستم از دوستان راهنمايي بگيرم.
براي ورزش و رفت و آمد شهري مي خوام و شايد هم كمي خاكي و طبيعت گردي.بيشتر از ٥٠٠ هم نمي خوام باشه(يا در همين حدود)

cao-cao
23-02-2011, 01:58
آقا سهراب سلام

امیدوارم جسارت و کنجکاوی بنده رو به حساب بی ادبی و اظهار فضل نگذارید ... هر وقت پستهای شما رو میخونم یه چیز جدید یاد میگیرم ...
در هر حال من باز هم دو چرخ MATTS و CROSSWAY از نظر تنه با هم با دقت بیشتر بررسی کردم و باید بگم که بطور محسوسی زوایا متفاوت هستند ...بطوریکه اگر نقطه زیر زین رو با حرف A مشخص کنیم... و نقطه محل اتصال فرمون رو B و نقطه محل اتصال طبق رو هم C مثلث حاصل در نوع کوهستان یک مثلث با طول تقریبا 1.5 برابر ارتفاع هست ... در حالی که این مسئله در دوچرخه CROSSWAY تقریبا 1 به 1 هست ...
به عبارت بهتر نقطه A در مدل CROSSWAY کمی بالاتر هست و زاویه لوله بالا کمی در آن افقی تر هست...که تنه رو بسیار به کورسی ها شبیه کرده ....

آقا سهراب جدا من از این کنجکاوی قصد ندارم بگم از شمااشتباه گرفتم یا قصد خودنمایی داشته باشم فقط میخوام مطلب باز تر بشه همین ....و اینکه بالاخره به این نتیجه برسم که با توجه نیاز تمام شهری ( بحث گران تر و ارزانتر نیست ) و گاها مسافتهای جاده ای آیا ساختار چرخهای هیبرید کارآمد تر و مفید تر نیستند و اگر خواستم کوهستان کنم چه کارهایی بکنم که بتونم خیلی به همین هیبرید نزدیکش کنم....

ارادتمند.

خواهش
ببین دوست من شما خوب به حرفهای بنده توجه نکردی اگه دقت کنی تو چرخهای mtb سایز بندیها 14-16-18-20 هست درسته من بیام یه تنه 20 بذارم جلوی شما که تقریبا همون خطی رو که میگی صاف هست اون موقع اون چرخ دیگه کوهستان نیست جادس؟
اون بالا هم گفتم اینجوری نمیشه مقایسه کرد از نزدیک مشهود تره
بحث قیمت نیست بحث مقاومته
اون رو نمیتونی کوهستان کنی ولی یه کوهستان رو میتونی شهر کنی
تو چرخ شهر طبق جلو باید 48-38-28 باشه که نو کوهستان 44-32-22 هست میبی نی که 4 تا دندونه زیاد نیست شما خیلی حرفه ای بتونی دور چاتو بچرخونی 44 -11 حداقل تو مسافت مستقیم 55-60 تا میری پس یکمی دقت کنی میبینی تفاوتها کمه و لی مزایا زیاده
من نمیگم حتا کوهستان بگیر ولی اگه های گرفتیو تو مدت زمان اذیتت کرد نگی نگفتی این سیستم چرخا واسه رفتنه مدرسه اومدن خونس همین فشار بیاری روش سریع غزل خداحافطی میخونه
کار خاصی نمیخاد بکنی یه فرمون کاملا صاف +لاستیک 1.75

journalist1
23-02-2011, 12:02
خواهش
ببین دوست من شما خوب به حرفهای بنده توجه نکردی اگه دقت کنی تو چرخهای mtb سایز بندیها 14-16-18-20 هست درسته من بیام یه تنه 20 بذارم جلوی شما که تقریبا همون خطی رو که میگی صاف هست اون موقع اون چرخ دیگه کوهستان نیست جادس؟
اون بالا هم گفتم اینجوری نمیشه مقایسه کرد از نزدیک مشهود تره
بحث قیمت نیست بحث مقاومته
اون رو نمیتونی کوهستان کنی ولی یه کوهستان رو میتونی شهر کنی
تو چرخ شهر طبق جلو باید 48-38-28 باشه که نو کوهستان 44-32-22 هست میبی نی که 4 تا دندونه زیاد نیست شما خیلی حرفه ای بتونی دور چاتو بچرخونی 44 -11 حداقل تو مسافت مستقیم 55-60 تا میری پس یکمی دقت کنی میبینی تفاوتها کمه و لی مزایا زیاده
من نمیگم حتا کوهستان بگیر ولی اگه های گرفتیو تو مدت زمان اذیتت کرد نگی نگفتی این سیستم چرخا واسه رفتنه مدرسه اومدن خونس همین فشار بیاری روش سریع غزل خداحافطی میخونه
کار خاصی نمیخاد بکنی یه فرمون کاملا صاف +لاستیک 1.75
آقا سهراب ذقیقا همینی که شما گفتی شد... رفتم نمایندگی جاینت ...یه چرخ roam2 گذاشته بود 427 با لوازم sram x4 تنه دقیقا همین چرخهای کراسکانتری ها بود هیچ فرقی نمیکرد...فقط دوشاخ و طبق و لاستیک و فرمون ( خیلی کم فرق میکرد )...دقیقا همین مشخصات ...من کلا از اسرم متنفرم بخصوص از x4
جالبه که یه چرخ ایگوانا داشت که اون رو میداد 650 و تماما کراس کانتری بود فقط لاستیکها کاملا باریک و شهری ست لوازم دئور بود .

خیلی ممنون آقا سهراب مطلب برام کاملا جا افتاد حق با شماست ...کوهستان بهتره ...

cao-cao
24-02-2011, 16:07
خواهش وظیفه بود
منم خودم با اسرم جز 0 حال نمیکنم اصلان
شیمانو خیلی بی دردسر تر و خر کارتره تاززه اگرم مشکلی پیش بیاد میشه با دستکاری ردیفش کرد
چی میخوای بخری حالا شما؟

journalist1
24-02-2011, 16:28
اقا سهراب اول مبخواستم با 400 جمعش کنم بره الان موندم این ایگوانا بدجوری دل ما رو برده ولی پول ندارم ...

باید منتظر پول جمع کردن باشم یا با 400 یه جاینتی مریدایی چیزی بگیرم ( که اونم باید قرض کنم و ...) یا اینکه برم همین الان یه مدل کراس معقول بردارم هروقت پول اومد لوازمش رو بهتر کنم و ...

فعلا تو گیجی به سر میبرم... تا ببینیم چی میشه ...:11:

اینم عکس ایگوانا که عاشقش شدیم ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alfred88
25-02-2011, 19:41
سلام به همه ی دوستان.
مدتی توی انجمن نبودم ولی ظاهرا هنوز همونطور مونده و cao cao زحمته سولاته دوستانو میکشن .
یه دوچرخه ی ایگوانا دارم یه سری مشکلات داره به نظرتون عوضش کنم یا اینکه همینو روبراهش کنم .از دوستان عزیز میخام کمک کنن.

cao-cao
25-02-2011, 21:25
سلام به همه ی دوستان.
مدتی توی انجمن نبودم ولی ظاهرا هنوز همونطور مونده و cao cao زحمته سولاته دوستانو میکشن .
یه دوچرخه ی ایگوانا دارم یه سری مشکلات داره به نظرتون عوضش کنم یا اینکه همینو روبراهش کنم .از دوستان عزیز میخام کمک کنن.

ایگوانا چرخ خوبیه اگه تنش سالمه و ترک مرک نداره همون رو نگه دار

alfred88
25-02-2011, 22:07
بله سلام جناب cao cao .
خوب یه سری مشکلات داره که من به ترتیب منینویسم.
1.قامه ی سمت چپ جا پیچش هرز شده که فکر کنم باید عوض بشه و اگر بخام عوض کنم ترجیح میدم کل سیستمه طبق قامرو بایه شیمانو عوض کنم .
2.ترمز های دیسکم تاب خفیف دارن که البته فکر کنم عادیه ولی اونقدر نیس که بشه باهاش چرخو تنظیم کرد.کتی ترمز عقب هم وقتی فشار میدم داخل میره و اروم اروم بیرون میاد که البته ماله فشار روغن نیس چون خوب میتونه دوچرخرو نگه داره.
حالا به نظرتون میصرفه نگرش دارم.

cao-cao
26-02-2011, 01:43
بله سلام جناب cao cao .
خوب یه سری مشکلات داره که من به ترتیب منینویسم.
1.قامه ی سمت چپ جا پیچش هرز شده که فکر کنم باید عوض بشه و اگر بخام عوض کنم ترجیح میدم کل سیستمه طبق قامرو بایه شیمانو عوض کنم .
2.ترمز های دیسکم تاب خفیف دارن که البته فکر کنم عادیه ولی اونقدر نیس که بشه باهاش چرخو تنظیم کرد.کتی ترمز عقب هم وقتی فشار میدم داخل میره و اروم اروم بیرون میاد که البته ماله فشار روغن نیس چون خوب میتونه دوچرخرو نگه داره.
حالا به نظرتون میصرفه نگرش دارم.

اره بابا ابنا که گفتی واسه تعمیرات و نگهداریه مشکل خاصی نیست که
بده یه جا درست حساب یه سروی س کنه واست

davidjoker
03-03-2011, 09:22
سلام. سهراب جان انجمن دوچرخه بدون شما هیچه. مرسی که توجه می کنی. این انجمن با شما آباده.:11:

Bloodysniper
07-03-2011, 13:33
دوستان با توجه به نیاز من چه مدلی رو پیشنهاد میکنید ؟

رشته ورزشی خودم ژیمناستیک بود از دوران کودکی ولی به دلیل مصدومیت (کمر و مچ دست) دیگه نمیتونم ادامه بدم و به دوچرخه سواری روی آوردم البته همیشه دوچرخه سواری میکردم ولی قصد دارم به صورت جدی ادامه بدم.

500 تا 800 تومن میتونم هزینه کنم .
سعی میکنم روزی 50 - 60 کیلومتر تو جاده برم اول میخواستم کورسی بگیرم ولی دیدم تو این قیمت شاید نشه چیز خوبی تهیه کرد و نگهداری و قطعات ش هم دردسر داره (شاید اشتباه میکنم البته فروشنده هم میگفت سواری باهاش سخته و مسافت طولانی کمر درد میگیری !!)
کراس هم که به کارم نمیاد چون خیلی از درو دیوار بالا نمیرم سعی میکنم توی یه مسیر صاف حرکت کنم .

یه دوچرخه میخوام که بشه باهاش مسافت زیاد هم رفت مثلا بین دو شهر!! در ضمن بشه داخل شهر هم ازش استفاده کرد (شاید بشه گفت توریستی)...از فروشگاه اینجا (یزد)که مشورت گرفتم دو سه مدل از مریدا مدل 2011 بهم معرفی کردن ولی باز شک دارم اصلا مریدا خوب باشه یا نه چون اینها چیزی که دارن تبلیغ میکنن !

پیشاپیش مرسی !

Bloodysniper
12-03-2011, 11:21
هیچ کس نظری نداره ؟میگن بعد از عید دوچرخه قیمتش میره بالا :(

cao-cao
13-03-2011, 13:19
والا من تا میزان نصدومین شما رو ندونم نمیتونم بهتون پیشنهاد بدم شما به نظر من اول یه دکتر ارتوپد برو (اگه ورزشی باشه بهتره)
ببین اجاره میده دوچرخه سوار شی یا نه
بعد در مورد نظر فروشنذه که گفته با کورسی تو مسافت ریاد کمر درد میگیری ( ببخشید با پوزش زیاذ) غلط کرده زر مفت میزنه این همه کورسی سوار دارن روزی 200-300 تا پا میزنن تا حالا همشون باید از وسط نصف شده باشن دیگه
و اینکه با این پول چی میتونید بگیرید بله کورسی میتونید بگیرید جیتان مریدا جاینت همه تو قیمت 750-850 چرخ دارن
برای کراس هم شما خوب متوجه کارایی های این چرخ نشذید کراس یه چرخ برای مسافت طولانی هستش حالا چه خاکی چه اسفالت بخوای استفاده کنی
اون چرخ درو دیواری که شما میگین تریال هست و برای کوهستان دانهیل
مریدا برند خوبیه تو این چند سال اخیر بهتر از جاینت عمل کرده
شما اول بگو چی میخوای تا بشه راهنمایی کرد (کورسی-کوهستان)

Bloodysniper
13-03-2011, 20:22
ممنون سهراب عزیز از اینکه جواب دادی دیگه داشتم نا امید میشدم ...

والا من تا میزان نصدومین شما رو ندونم نمیتونم بهتون پیشنهاد بدم شما به نظر من اول یه دکتر ارتوپد برو (اگه ورزشی باشه بهتره)

بله دکتر رفتم گفت حرکت های ژیمناستیک مثل فرود های شدید و بالا پایین پریدن زیاد برات خوب نیست ازش پرسیدم دوچرخه سواری مشکلی نداره گفت نه البته شنا و پیاده روی هم پیشنهاد کرد !

بعد در مورد نظر فروشنذه که گفته با کورسی تو مسافت ریاد کمر درد میگیری ( ببخشید با پوزش زیاذ) غلط کرده زر مفت میزنه این همه کورسی سوار دارن روزی 200-300 تا پا میزنن تا حالا همشون باید از وسط نصف شده باشن دیگه
و اینکه با این پول چی میتونید بگیرید بله کورسی میتونید بگیرید جیتان مریدا جاینت همه تو قیمت 750-850 چرخ دارن

لول ...آخه اون بیچاره هم در جریان کمر درد من بود برای همین نظر داد منظوری به دیگران نداشت بیچاره ...

در مورد کورسی من هیچ تجربه ای نداشتم شنیدم مهارت میخواد (البته استعدادم خوبه ها :دی)و نکته بعد اینکه اگه بخوام داخل شهر استفاده کنم یکم سخت نیست ؟با توجه به جاده های با کیفیتی که داریم داخل شهر ها؟چاله دست انداز...

برای کراس هم شما خوب متوجه کارایی های این چرخ نشذید کراس یه چرخ برای مسافت طولانی هستش حالا چه خاکی چه اسفالت بخوای استفاده کنی

اااههه من فکر میکردم کراس از اوناس که باهاش میرن رو درو دیوار :دی باید ببخشید
الان این مدل کراس هست ؟

والا با توجه به فرمایشات شما (البته در مورد کورسی هم نظر بدید)فکر میکنم باید کراس بگیرم...

تا 750-800 شما مدل خاصی از مریدا پیشنهاد میکنید ؟

در پست های قبل در مورد سایز دوچرخه هم باید دقت کرد من چه سایزی باید بگیرم ؟
قد:175 وزن:70
17 ؟18 ؟

BRUSH
14-03-2011, 02:50
سلام ....

من یه دوچرخه میخوام بخرم با بودجه 500 تومن حدودا.... حالا اگه ارزونتر هم باشه ناراحت نمیشم:10:

برای استفاده شهری میخوام ... البته شهر تهران با همه چاله چوله هاش.... از بچگی هم دوست داشتم از پله های پارک دمه خونمون با دوچرخه بیام پایین ....شاید نتونم جلوی خودمو بگیرم :46:

در ضمن من خیلی دلم میخواد ترمز عقبم دیسکی باشه ولی ترمز جلو معمولی ... همچین مدلی به صورت فابریک گیر میاد ؟:19:

و اینکه نگهداریش بی دردسر باشه ... من نمیتونم 6 ماه یه بار آچارکشیش کنم:41:

طرح و رنگش هم ساده و سنگین باشه .... یعنی مثلا قرمز نباشه با عکس اژدها یا شعله های اتش

ترجیحا هم از بزند مریدا یا جاینت .... ممنون :20:

یه سوال هم داشتم... کراس همون کوهستانه ؟....

mostafa_maca
14-03-2011, 21:36
سلام دوستان میخواستم ببینم با 200 تومن چه دوچرخه ای میشه خرید؟
تو دشت و دمن نمیرم! قرارم نیست 3 ساعت رکاب بزنم !
فقط میخوام سرعت خوبی داشته باشه به علاوه ترمز نسبتا خوب و اینکه وقتی از 50 سانتی پریدم کمرم منفجر نشه!! البته میدونم با این پول نمیشه چیز درست حسابی خرید مثل مریدا ولی اگه دست دوم هم قیمت دارید بگید
ممنون:10:

1clik
15-03-2011, 00:50
دوستان قصد خريد دوچرخه رو دارم تا كمي ورزش كنم تا سقف 210 تومن چي پيشنهاد ميدين؟
در ضمن تفاوت 21 با 24 دنده چيه و آيا تفاوتش محسوسه ؟
لطفا راهنمايي فرماييد.

IGI2
04-04-2011, 18:02
ممنون سهراب عزیز از اینکه جواب دادی دیگه داشتم نا امید میشدم ...

بله دکتر رفتم گفت حرکت های ژیمناستیک مثل فرود های شدید و بالا پایین پریدن زیاد برات خوب نیست ازش پرسیدم دوچرخه سواری مشکلی نداره گفت نه البته شنا و پیاده روی هم پیشنهاد کرد !

لول ...آخه اون بیچاره هم در جریان کمر درد من بود برای همین نظر داد منظوری به دیگران نداشت بیچاره ...

در مورد کورسی من هیچ تجربه ای نداشتم شنیدم مهارت میخواد (البته استعدادم خوبه ها :دی)و نکته بعد اینکه اگه بخوام داخل شهر استفاده کنم یکم سخت نیست ؟با توجه به جاده های با کیفیتی که داریم داخل شهر ها؟چاله دست انداز...

اااههه من فکر میکردم کراس از اوناس که باهاش میرن رو درو دیوار :دی باید ببخشید
الان این مدل کراس هست ؟

والا با توجه به فرمایشات شما (البته در مورد کورسی هم نظر بدید)فکر میکنم باید کراس بگیرم...

تا 750-800 شما مدل خاصی از مریدا پیشنهاد میکنید ؟

در پست های قبل در مورد سایز دوچرخه هم باید دقت کرد من چه سایزی باید بگیرم ؟
قد:175 وزن:70
17 ؟18 ؟

سلام دوست عزیز اندازه دوچرخه رو اینطوری بسنج
وقتی که به طوره ایستاده روش قرار میگیری زین دوچرخه 4 انگشت از نشیمنگاه باید فاصله داشته باشه

minamaleky
06-04-2011, 08:24
سلام
می بخشید برای دوچرخه سواری توی بارون چه نو لباسی را توصیه می کنید
از کجا تهیه کنم
hamid_web
10-04-2011, 10:12
سلام
دوستان دوچرخه اسکات چه لوازم جانبی داره؟

lord arthas
15-04-2011, 11:40
giant خوب الان چنده؟

amirsaeid254
06-05-2011, 13:14
با سلام

اگه میشه یه دوچزخه مریدا در حدود 400 بهم پیشنهاد کنید استفادم هم معمولی هست و بیشتر در شهر رفت و امد دارم
قبلش یه GITANE داشتم که 700 گرفته بودم که متاسفانه دزد برد

8613187
09-05-2011, 14:16
درچرخه زیر 300 چی پیشنهاد میکنید

کمک جلو داشته باشه :دی

piremard
09-05-2011, 15:19
درچرخه زیر 300 چی پیشنهاد میکنید

کمک جلو داشته باشه :دی
درخواست مشاوره خرید اگر تو این تاپیک مشاهده بشه حذف خواهد شد لطفا فقط در تاپیک زیر :

تاپیک جامع مشاوره خرید انواع دوچرخه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Help118
10-05-2011, 17:47
داداشم یه دماوند26 اینچ 21دنده مردونه داشت حسابی کاستومش کرده بود شده بود مثل کره. جلو رو کمک دار کرده بود و دستکاری های دیگه که خیلی آب خورده بود. نظرتون راجع به دماوند چیه؟

hamsah
13-05-2011, 15:12
سلام.
من دوچرخه ام اورلرد مدل کلاسیکه.5 سال پیش خریدمش.
تو یه اتفاقی که افتاد شانژمان عقبش که شیمانو ترنی بود شکست.
حالا می خوام براش شانژمان بخرم مدل آلویو .
به نظر شما شانژمان رو عوض کنم بهتره یا اینو بفروشم یه چرخ نو بگیرم؟؟؟؟؟

Help118
16-05-2011, 18:32
داداشیم یه دوچرخه گرفته واسه خودش ازم خواست اینجا بگم نظرتونو بدید

برندش: CANNONDELL
رنگ: نقره ای
مدلش( روی میله ی زیر صندلی رو بدنه نوشته بود): OPTIMO
روی میله افقی بدنه هم نوشته بود: SIEMENS Mobile
روی دو شاخ چرخ عقب: VELO-KENDA SHIMANO PARTS
روی دو شاخ زیری چرخ عقب (فکر کنم شرکت تولیدی باشه): CANNONDELL-O.P.G
شانزمان: SHIMANO Acera
دوشاخ جلو کمک دار هستش و گلویی اون همون قسمت شارکاسه ای فرمان خیلی قطرش زیاد بود و نوشته بود روش One point Five
طبق عوض کن: SHIMANO Altus
صندلی: VELO PLUSH
دنده عوض کن: اولا جلو 3 دنده و عقب 8 نده ای که میشه 24 دنده ای: SHIMANO ST-EF60-L SINGAPORE 22.2
منتج: ALEXRIMS G6000
تایرها: KENDA KINETICS MADE IN TAIWAN
پدال های میخ دار و فلزی مشکی رنگ و بازوهای پدال هم شیمانو
توپی های چرخ ها ی جلو و عقب: PARALLAX MALAYSIA
سنگ ترمزها هم شیمانو و ترمزها دیسکی نیستند. خود دم و دستگاه ترمزها هم شیمانو هستند فروشنده و چند فروشنده دیگر خرید ترمزهای دیسکی رو صلاح نمی دونستند میگفت سنگ ترمزهای دیسکی ها که موقع تعویضشون میرسه نمونه عین خودش گیر نمیاد اسباب دردسر میشه وعین اولش نمیشه و باید کل اون قسمت که باید عوض بشه. این ترمزهای خودش که واقعا خوبن اشاره می کنی استپ می کنه
روی اتاقش خیلی گشتیم پیدا نکردم ساخت کجاست
چون از فامیل گرفته میگفت 480 میفروشیم برای همه ولی داداشیم 450هزارتومن گرفته قسطی
------------
من که از این اطلاعات هیچی حالیم نمیشه :31:خوب پسرا دوچرخه سوارند
حالا نظرتون چیه راجع به این دوچرخه

Help118
17-05-2011, 19:30
دیگه از دوچرخه داداشم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 778x519 و حجم آن 202 کیلوبایت میباشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 778x519 و حجم آن 219 کیلوبایت میباشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 934x623 و حجم آن 164 کیلوبایت میباشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 778x519 و حجم آن 125 کیلوبایت میباشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 648x432 و حجم آن 108 کیلوبایت میباشد.

Help118
24-05-2011, 04:17
در مورد میلر هر چه میدونید بنویسید

drxeon
06-06-2011, 12:56
دوستان عزیز سلام
لطفا اگه ممکنه به من راهنمایی کنید که با حدود 300 یا حداکثر 400 تومان چه دوچرخه ای بخرم بهتره ؟
وزن من 110 کلیو و قد من 196 سانت هست لطفا در مورد سوالات زیر منو راهنمایی کنید:
1-ویوا مریدا کراس ؟
2-سایز بندی دوچرخه ها بر چه اساسیه
3-شنیدم دوچرخه های مناسب کوهستان تنه شون فرق میکنه و مقاومت بیشتری دارن اگه بهشون فشار بیاد
4-قطعات اصلی یک دوچرخه که باید جنسشون بهتر از بقیه باشن چیا هستن ؟

میدونم 400 تومان زیاد نیست اما واقعا زورم میاد 800 900 تومان بدم در حال حاضر

ممنونم

نمکدون
10-06-2011, 23:28
سلام من اهل مشهدم یک دوچرخه giant xtc comp دارم چند وقت پیش باهاش تصادف کردم طوقه عقب دوچرخم از محل وصل شدنش ضرب خورده جایی رو کسی سراغ داره که برام درستش کنه البته محل وصلش هم یکم جدا شده! اگر دوستان جایی رو بلدن یا راهکاری رو سراغ دارن که بتون درستش کنم ممنون میشم اگه بگن.طوقه 300 تومان می ارزه اگه زنده بشه!

mardepir
16-06-2011, 09:35
دوستان یکی توضیح بده دیسک رو غی رو چه جوری هوا گیری میکنن

mardepir
16-06-2011, 09:36

سلام
اقا برای تنظیم زنجیر چیکار باید بکنم؟

mardepir
16-06-2011, 11:29
روغن ترمز واسه دوچرخه چی مناسبه؟
چرا اینجا کسی پاسخ نمیده؟

mardepir
18-06-2011, 14:50
میشه بگید سوالامو باید از کی بپرسم؟
بابا چرا کسی اینجا پاسخگو نیست؟

mardepir
18-06-2011, 15:36
دوستان بین برندای شیمانو و اسرم و ترواتیو کدوم بهتره کسی هست جواب بده؟

mardepir
18-06-2011, 17:38
بازم سلام
ببخشید سوال میپرسم امیدوارم یکی پیدا بشه جواب بده
تو کنندال ما دو مدل چرخ اریم یه سری ساده و یه سری لفتی؟تفاوت اینا چیه؟
اصلا اصول کاره لفتی چیه؟
تو ایران هم هست؟

aliy2324
21-06-2011, 13:33
سلام دوستان
من می خوام یه دوچرخه بخرم برای صبح ها جمعه برم باهاش دوچرخه سواری و شب ها هم با دوستن بریم بیرون 1 ساعتی دوچرخه سواری کنیم راحتیه دوچرخه خیلی برام مهمه
قیمت که میتونم هزینه کنم400 هزار
من176 قدمه و 65 وزنمه اگه یه دوچرخه بخم معرفی کنید ممنون می شم وچه سایزی بگیرم؟
توی شهر ما merida ,gitane ,overload گیر میاد پس از مدل های دیگه معرفی نکنید البته یه جا concord ,ammanoهم دیدم اینا چه تورن؟
اگه برای دوستان امکان داره یه توضیح مختصری هم درباره نوع لاستیک ها بدن

E.T 2010
21-06-2011, 13:46
Merida Sub 20
قیمتش 380

aliy2324
21-06-2011, 13:54
Merida Sub 20
قیمتش 380
این مدل برای من معرفی کردین
باید چه سایزی بگبرم
من امروز merida قیمت کردم از 460 کمتر ندیدم

aliy2324
21-06-2011, 14:47
JULIET+TFS+100
MATTS+15یا matts+20
از برند مریدا
و
GITANE FITZROY 10-T
از برند جیتان
میشه قیمتش بگید و کدوم بهتره

mardepir
21-06-2011, 21:30
دوستان اینجا کسی نیست بتونه درباره هیدرولیک کمک کنه؟
عجبا اینجا دیگه کجاس یه مدیر نمیاد بگه چه خبره اینجا

piremard
22-06-2011, 13:48
از تعمیرگاههای موتور بخواید . زیاد مهم نیست چون سرعت و وزن دوچرخه زیاد نیست

akbarferdosi
22-06-2011, 15:06
روغنی که استفاده میکنی مهمه واگر روغن موتور یا معمولی بزنی گردوخاک می گیره
بهترین روغن یا روغن مخصوصه مثل مارک شیمانو یا روغن چرخ خیاطی که گزینه خوبیه

akbarferdosi
22-06-2011, 15:12
این مدل برای من معرفی کردین
باید چه سایزی بگبرم
من امروز merida قیمت کردم از 460 کمتر ندیدم

مریدا ساب مدلهای 2011 بالای 450 قیمت دارن 380 مدل 2010 بوده که الان فکرنکنم جایی باشه
با این بودجه بهترین گزینه همینه درمورد سایزم با توجه با قد شما و اگر توشهر بیشتر استفاده داری بنظر من 20 بگیری بهتره

piremard
22-06-2011, 15:51
روغنی که استفاده میکنی مهمه
بهترین روغن... روغن چرخ خیاطی که گزینه خوبیهیعنی چی این الان ؟

E.T 2010
22-06-2011, 19:26
merida matts 10-v
قیمتش 400

امروز از نمایندگیش پرسیدم که خیلی هم تعریفشو می کرد.

mardepir
22-06-2011, 19:58
روغنی که استفاده میکنی مهمه واگر روغن موتور یا معمولی بزنی گردوخاک می گیره
بهترین روغن یا روغن مخصوصه مثل مارک شیمانو یا روغن چرخ خیاطی که گزینه خوبیه
عزیزم من دارم میگم روغن ترمز هیدرولیک نه روغن زنجیر اصلا تا حالا اسم ترمز دیسک روغن به گوشت خورده؟

یعنی چی این الان ؟

بالاخره یه مدیر پیدا شد اینجا
جناب همکار انجمن ما باید چیکار کنیم؟

piremard
22-06-2011, 20:39
عزیزم من دارم میگم روغن ترمز هیدرولیک نه روغن زنجیر اصلا تا حالا اسم ترمز دیسک روغن به گوشت خورده؟

سلام
روی ترمز شما و بخش هایدرولیک کمپانی نوع روغن رو درج می کنه . مثلا dot3
برای دورچخه بگمانم روغن دات3 مناسبتره و جذب رطوبت هم داره . اما به گفته ی من بسنده نکنید و سایت کارخونه سازنده و جاهایی که بالا گفتم رو روی چرختون ببینید .
شاید برای شما دات 4 توصیه شده باشه . روغن رو هم باید هواگیری کنید و خودتون نمی تونید (احتمالا) و بهتره ببرید تعمیرگاه موتورسیکلت و بخواید هواگیری کنند

mardepir
22-06-2011, 21:24
سلام
روی ترمز شما و بخش هایدرولیک کمپانی نوع روغن رو درج می کنه . مثلا dot3
برای دورچخه بگمانم روغن دات3 مناسبتره و جذب رطوبت هم داره . اما به گفته ی من بسنده نکنید و سایت کارخونه سازنده و جاهایی که بالا گفتم رو روی چرختون ببینید .
شاید برای شما دات 4 توصیه شده باشه . روغن رو هم باید هواگیری کنید و خودتون نمی تونید (احتمالا) و بهتره ببرید تعمیرگاه موتورسیکلت و بخواید هواگیری کنند

روغن مینرال مریداس که تو ایران نیست نمایندگیشم نداره
موتور سازیم میگه من تا حالا همچین چیزی ندیدم تو وب یلی گشتم بیرونم پرسید تا به این فروم رسیدم یکی رو اینجا بهم معرفی کردن گفتن اون جوابت رو میده که متاسفانه ایشون پاسخگو نیست
:10:
گیری کردیم

piremard
22-06-2011, 21:33
روغن مینرال مریداس که تو ایران نیست نمایندگیشم نداره
موتور سازیم میگه من تا حالا همچین چیزی ندیدم تو وب یلی گشتم بیرونم پرسید تا به این فروم رسیدم یکی رو اینجا بهم معرفی کردن گفتن اون جوابت رو میده که متاسفانه ایشون پاسخگو نیست
:10:
گیری کردیم
برند ها زیاد مهم نیستند . اگر مشخصا نیاز به "مریداس" دارید که هیچی من پاسخی ندارم . چون بازاری نیستم .
اما در اینجا کیفیت فنی مهمه . اگر روغن dot3 باشه که همین روغنهای بازار می تونند جایگزین باشند و مشکلی بنظرم نمی رسه .

بهرحال این اطلاعات بنده بود با توجه به کامنتی که در پروفایل گذاشته بودید عرض کردم .
موفق باشید

mardepir
23-06-2011, 00:57
برند ها زیاد مهم نیستند . اگر مشخصا نیاز به "مریداس" دارید که هیچی من پاسخی ندارم . چون بازاری نیستم .
اما در اینجا کیفیت فنی مهمه . اگر روغن dot3 باشه که همین روغنهای بازار می تونند جایگزین باشند و مشکلی بنظرم نمی رسه .

بهرحال این اطلاعات بنده بود با توجه به کامنتی که در پروفایل گذاشته بودید عرض کردم .
موفق باشید

بله
دات 3 هم روغن ترمزه ولی سیال بودن بیشتر مهمه وکرنه هر روغنی میشه استفاده کرد نمیدونم فرق مینرال با دات 3 چیه چون دات 3 رو امتحان کردم ولی به روانی و راحتی مینرال نبود
اگه کسی پیدا میشه از این CAOCAO خبر داره بگه فک کنم اون جوابی داشته باشه یحتمل راهها به اون ختم میشه

piremard
23-06-2011, 10:32
بله
دات 3 هم روغن ترمزه ولی سیال بودن بیشتر مهمه وکرنه هر روغنی میشه استفاده کرد نمیدونم فرق مینرال با دات 3 چیه چون دات 3 رو امتحان کردم ولی به روانی و راحتی مینرال نبود
اگه کسی پیدا میشه از این CAOCAO خبر داره بگه فک کنم اون جوابی داشته باشه یحتمل راهها به اون ختم میشه
بهرحال امیدوارم حساسیت سووال و آی.دی کاربری شما بدنبال چیزی جدای این انجمن نباشه

ما در ایران تنها دو نوع دات 3 و 4 داریم که عموما برای خودرو هم استفاده می ند . نوع سیلیکونی روغن ترمز هم در ایران نداریم و مینریال رو می تونید اینترنتی خرید کنید

mardepir
23-06-2011, 18:02
بهرحال امیدوارم حساسیت سووال و آی.دی کاربری شما بدنبال چیزی جدای این انجمن نباشه

ما در ایران تنها دو نوع دات 3 و 4 داریم که عموما برای خودرو هم استفاده می ند . نوع سیلیکونی روغن ترمز هم در ایران نداریم و مینریال رو می تونید اینترنتی خرید کنید

متوجه منظورتون نشدم
دات 3 و4 خودتون میگید برای خودرو
نوع سیلیکونی هم نجهیزات مخصوص میخواد روی هر لوازمی کار نمیکنه
مینرال هم با توجه به نظریه شرکت شیمانو مینرالی که خود شرکت معرفی کرده رو باید بخری که چیدا نکردم
ولی تو یه انجمن خوندم چند نفر تونستن جایگزین براش پیدا کنن که با جستجوی رسیدم به اینجا
که اونم نمیدونم ....................

aliy2324
23-06-2011, 19:02
سلام
امروز رفتم gitane 20 مدل 2009 خریدم 440
خوب خریدم یا گرون یارو گفت مدل 2011 500 به بالا هست

akbarferdosi
25-06-2011, 14:01
---------- Post added at 02:01 PM ---------- Previous post was at 01:57 PM ----------

با سلام
اولا ببخشید من متوجه سوال درست نشده بودم

اما روغن ترمز هیدرولیک نه والا تا حالا نشنیده بودم اصلا تو دهات مااز این چیزا نیست، تاحالا تو ترمز دوچرخم هم روغن نباتی میریختم حالا که شنیدم میشه یه عکسم بزاری تصویرشم ببینم!!!!:20:

mardepir
26-06-2011, 12:15
---------- Post added at 02:01 PM ---------- Previous post was at 01:57 PM ----------

با سلام
اولا ببخشید من متوجه سوال درست نشده بودم

اما روغن ترمز هیدرولیک نه والا تا حالا نشنیده بودم اصلا تو دهات مااز این چیزا نیست، تاحالا تو ترمز دوچرخم هم روغن نباتی میریختم حالا که شنیدم میشه یه عکسم بزاری تصویرشم ببینم!!!!:20:

چرا نمیشه عطیطم این یه مذلشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mponents+BR+BR-M985_1200x900_v1_m56577569830716974_dot_png.bm.480 .0.png
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mponents+SM+SM-RT98-M_1200x900_v1_m56577569830717001_dot_png.bm.480.0. png

Jamal.M
28-06-2011, 23:51
آيا دنده دوچرخه يك مارك خوب كه تعداد دنده از 5 تا 7 باشه تو بازار پيدا ميشه ؟ اگر هست قيمتش چنده و از كجا ميشه تهيه كرد ؟

faravahar
29-06-2011, 09:16
آيا دنده دوچرخه يك مارك خوب كه تعداد دنده از 5 تا 7 باشه تو بازار پيدا ميشه ؟ اگر هست قيمتش چنده و از كجا ميشه تهيه كرد ؟
بله هست... منظورتون ست کامل دنده هست؟
قیمت هاش مختلفه ولی دقیق اطلاع ندارم. شما از 20-30 تومن در نظر بگیرین تا nتومن.
از دوچرخه فروشی ها.

unknown47
29-06-2011, 15:08
درود.دوستان من مدتی هست که دنبال یه دوچرخه ی خوب تا 400 هستم و یه مدل فیتزوری10 ژیتان هم تو شهرمون(شیراز) پیدا کردم ولی اونو فروخت!:41: حالا نمیدونم چی بخرم اگه میشه یه راهنمیی کنید!!! اورلرد یا ویوا یا گالانت یا........
فقط هرچه هست رنگ مشکی باشه!!!!
با تشکر.

aliy2324
30-06-2011, 15:40
درود.دوستان من مدتی هست که دنبال یه دوچرخه ی خوب تا 400 هستم و یه مدل فیتزوری10 ژیتان هم تو شهرمون(شیراز) پیدا کردم ولی اونو فروخت!:41: حالا نمیدونم چی بخرم اگه میشه یه راهنمیی کنید!!! اورلرد یا ویوا یا گالانت یا........
فقط هرچه هست رنگ مشکی باشه!!!!
با تشکر.

من خودم جیتان 20 گرفتم 440 مدل 2009 واقعا دوچرخه عالیه از همه لحاظ واقعا نرم و سواری عالیی داره
اورلود ویوا و گالانت با جیتان و مریدا قابل مقایسه نیستن
حیف نیست 400 پول بدین ویوا یا اورلود

رویmerida matts 10 یه یکی از مدل های جیتان zt -10t -20 فکر کنید

ittools
30-06-2011, 21:10
کسی از قیمت دوچرخه تو بانه یا شهرهای مرزی مثل پیرانشهر و ... خبر داره ارزش رفتن رو داره من خیلی دنبال دوچرخه ایده آلم گشتم ولی تو رنج 400 هزار تومن یا 500 چیزی نظرم رو نگرفت

kamran987456
03-07-2011, 13:12
سلام به همه دوستان
من میخواستم یه دوچرخه انتخاب کنم
قدم 181 و وزنم 95 کیلو هست
می خواستم این دورچرخه محکم و با دوام و جون دار باشه و وقتی باهاش از یه مانع 20 سانتی رد بشم نشکنه (قبلنا یه دوچرخه چینی داشتم به بار از 40 سانتی افتادم میله های تایرش خم شد )
قیمتش هم دوره بره 350 تا 400 باشه

اون تایپک قبلی که اخرین پستش ماله یه ماه قبل بود گفتم اینجا هم پست بدم :31:

pooria-ir
03-07-2011, 14:29
شما با این وزنت تو این قیمت اینجور چیزی گیرت نمیاد عزیز

aliy2324
04-07-2011, 06:55
سلام به همه دوستان
من میخواستم یه دوچرخه انتخاب کنم
قدم 181 و وزنم 95 کیلو هست
می خواستم این دورچرخه محکم و با دوام و جون دار باشه و وقتی باهاش از یه مانع 20 سانتی رد بشم نشکنه (قبلنا یه دوچرخه چینی داشتم به بار از 40 سانتی افتادم میله های تایرش خم شد )
قیمتش هم دوره بره 350 تا 400 باشه

اون تایپک قبلی که اخرین پستش ماله یه ماه قبل بود گفتم اینجا هم پست بدم :31:
این وزن یه دوچرخه تحمل میکنه اصلا مشکلی نیست دوچرخه قبلی شما خیلی در پیت بوده
من خودم جیتان دارم توی کاتالوگش نوشته بدنه تا وزن 120 کیلو تحمل میکنه

Sadeq_ME
12-07-2011, 12:23
سلام
من پارسال یه دوچرخهٔ ویوا گرفتم بعد بردمش تعمیر گاه(دقیقا یادم نیس واسه چی‌ بردمش)بعد یارو گفت دوچرخهٔ نو که میگیری باید ۷ ,۸ تومن بدی تا واست آچارکشی کنم.حالا می‌خوام بدونم این فقط واسه اینکه پول بگیره این حرف رو زده یا واقعا لازمه؟؟

aliy2324
12-07-2011, 17:31
سلام
من پارسال یه دوچرخهٔ ویوا گرفتم بعد بردمش تعمیر گاه(دقیقا یادم نیس واسه چی‌ بردمش)بعد یارو گفت دوچرخهٔ نو که میگیری باید ۷ ,۸ تومن بدی تا واست آچارکشی کنم.حالا می‌خوام بدونم این فقط واسه اینکه پول بگیره این حرف رو زده یا واقعا لازمه؟؟

سلام
این کار لازمه بعد یه مدت 2 هفتهای که سوار دوچرخه شدین و ایراد هاش دستون امد باید به برین اچار کشی که هم این ایراد ها رفع کنن هم کارایی مثل روغن کاری چرخ دنده ها و گریس کاری توپی ها انجام بدن
یا اگه رینگ تاب داره تاب گیری بشه که خراب تر نشه

pooria-ir
12-07-2011, 22:29
والا من که Merida گرفتم،ازش پرسیدم،گفت اصلا نیاز به آچار کشی نداره

ضمنا اگر هم قرار باشه آچار کشی کنن باید همون جایی که ازش خریدی به رایگان باید برات انجام بده،وظیفشه

Sadeq_ME
12-07-2011, 22:53
سلام
این کار لازمه بعد یه مدت 2 هفتهای که سوار دوچرخه شدین و ایراد هاش دستون امد باید به برین اچار کشی که هم این ایراد ها رفع کنن هم کارایی مثل روغن کاری چرخ دنده ها و گریس کاری توپی ها انجام بدن
یا اگه رینگ تاب داره تاب گیری بشه که خراب تر نشه
من که فکر کردم می‌خواد الکی‌ پول بگیره بهش ندادم.الانم یک سالی‌ هست که خدا رو شکر داره صحیح و سالم کار می‌کنه حالا به نظرت برم بدم آچارکشی کنه یا نه؟

aliy2324
13-07-2011, 06:53
من که فکر کردم می‌خواد الکی‌ پول بگیره بهش ندادم.الانم یک سالی‌ هست که خدا رو شکر داره صحیح و سالم کار می‌کنه حالا به نظرت برم بدم آچارکشی کنه یا نه؟
اگه خودتون با قطعات دوچرخه آشنایی دارین میتونین این کار بکنین مثل باز کردن چرخ ها و گریس کاری توپی ها , روغن کاری و تنظیم دنده ها , گریس کاری یاتاقان های فرمان , تنظیم وسرویس ترمز ها و تعویض کابل های فرسوده .........
به هر حال بعد یک سال اگه اچار کشی هم کرده بودین این سرویس ها رو می خواد

madadnoki
13-07-2011, 18:04
سلام ! بهترین مدل دنده دوچرخه چیه و قیسمتش چنده؟
اگه ممکنه تو رنج قیمت های مختلف بگید........

aliy2324
13-07-2011, 19:32
سلام ! بهترین مدل دنده دوچرخه چیه و قیسمتش چنده؟
اگه ممکنه تو رنج قیمت های مختلف بگید........
این تریب ست دنده شیمانو هست قیمت ها نمی دونم
tourney<altus<acera<alivio<deore<deore lx<hone< deore xt< saint< xtr

madadnoki
13-07-2011, 20:29

من قیمت دور و بره 30-20 تومن میخوام
سایت هم میشناسید معرفی کنید؟
سایت شیمانو چیه؟

---------- Post added at 09:29 PM ---------- Previous post was at 09:28 PM ----------

سایت هم اگه میشناسید معرفی کنید؟
سایت شیمانو چیه؟

aliy2324
14-07-2011, 07:49
سایت هم میشناسید معرفی کنید؟
سایت شیمانو چیه؟

---------- Post added at 09:29 PM ---------- Previous post was at 09:28 PM ----------

سایت هم اگه میشناسید معرفی کنید؟
سایت شیمانو چیه؟

اگه ست کامل بخواهین که همون ست turney رو شاید بتونین بخرین

madadnoki
14-07-2011, 09:37
کجا میتونم پیدا کنم؟
قیمتش یک مقدار هم بالا تر شد ایرادی نداره؟

aliy2324
14-07-2011, 11:02
کجا میتونم پیدا کنم؟
من تهران نیستم ولی یه جایی شنیدم به اسم گمرک هست که همه جور وسایل دوچرخه پیدا میشه
موقع خرید قبلش برید توی سایت شیمانو مشخصات همه محصولات زده
مثلا توی هر سری مشخصاتی مثل کشور سازنده هر قطعه و رنگ اون مشخص کرده .....این جوری احتمال اینکه سرتون کلاه بره کمتره

akbarferdosi
23-07-2011, 18:27
کجا میتونم پیدا کنم؟

با سلام
شما برید خیابون قلمستان (میدان رازی) اونجا لوازم دوچرخه میفروشن مغازه نبش خیابون رو بروی پاسازه همه چی داره اگه داخل پاساژ بری زیرزمین وهمکف دوسته مغازه هستن که لوازم حرفه ای میفروشن

asal _ khanoom
17-08-2011, 16:07
یادش به خیر یه دوچرخه overlord داشتم ،با هم می رفتیم تو پارکها می چرخیدم ، از رو بلندی به سمت آسمون می پریدیم . تو هوا می چرخیدم ، تا که فرود می اومدیم ....
الان انباریه ، 3 سالی هست که ندیدمش ، دلم براش تنگ شده . امروز میرم میارمش ، بهش می رسم بعد با هم دو تایی می ریم خاطراتمونو زنده کنیم .

kabiri
20-08-2011, 15:26
بنده یه دوچرخه دماوند داشتم که باهاش تا محل کارم که 7 کیلومتری میشد می رفتم که مقداری از راه هم سربالایی بود.
حالا بین خرید دوچرخه و موتور مردد هستم.
شاید سوالم یکم عجیب باشه. از اونجایی که با دوچرخه دماوند توی این مسیر خیلی خسته میشدم آیا خرید دوچرخه ای مثل مریدا یا جاینت میتونه باعث بشه که دوچرخه سواری بهتری داشته باشم. در کل میخوام بدونم نسبت به دوچرخه قبلیم تغییر زیادی احساس می کنم؟

NONE
20-08-2011, 18:02
بنده یه دوچرخه دماوند داشتم که باهاش تا محل کارم که 7 کیلومتری میشد می رفتم که مقداری از راه هم سربالایی بود.
شاید سوالم یکم عجیب باشه. از اونجایی که با دوچرخه دماوند توی این مسیر خیلی خسته میشدم آیا خرید دوچرخه ای مثل مریدا یا جاینت میتونه باعث بشه که دوچرخه سواری بهتری داشته باشم. در کل میخوام بدونم نسبت به دوچرخه قبلیم تغییر زیادی احساس می کنم؟

اره دوچرخه ي خوب واقعا خودشو نشون ميده و اين تغير رو احساس ميكني
در ضمن شما كه با دوچرخه سر كار ميري و تو شهر تردد ميكني بايد دوچرخه شهري بگيري نه كوهستان(البته فقط چنتا فرق كوچيك دارنا)!
چون تاير هاي دوچرخه شهري باريك تر از كوهستانه و همين حركت رو راحت تر ميكنه و..
اگه به نمايندگياه هم بگي كه واسه شهر و رفت و امد ميخوام خودشون بهت مدل مناسب رو ميگن

aliy2324
20-08-2011, 18:54

سلام
چند عامل در روانی و راحتی دوچرخه نقش مهمی دارند
اول بدنه دوچرخه است بدنه باید سبک , دارای طراحی مناسب با نیاز شما و سایز شما باشه
توپی های چرخ ها باید هر چند وقت یک بار گریس کاری بشن تا چرخ ها راحت حرکت نند
لاستیک در سرعت دوچرخه نقش خیلی مهمی داره هرچه لاستیک سبک تر و کم پهنا تر باشه ضریب اصطکاک پایین میاد
و سیستم دنده و زنجیر خوب که انتقال قدرت با اتلاف کمی انجام بده و دنده راحت عوض کنه

اگه یه دوچرخه این 4 عامل داشته تا مسافت 10 کیلومتر با سرعت متوسط یه آدم با توانایی معمولی نباید خسته بشه

amir hohssein
21-08-2011, 21:08
سلام.من خودم تو كار دوچرخه ام.جاينت عالي ولي نميشه آن را با موتور مقايسه كرد

aliy2324
22-08-2011, 07:40
سلام.من خودم تو كار دوچرخه ام.جاينت عالي ولي نميشه آن را با موتور مقايسه كرد

سلام
ورودتون به فروم تبریک میگم کاملا موافقم که دوچرخه نمیشه با موتور مقایسه کرد
ما هم همچین مقایسه ای نکردیم :20:

kabiri
24-08-2011, 15:17
با تشکر از راهنمایی دوستان

اول بدنه دوچرخه است بدنه باید سبک , دارای طراحی مناسب با نیاز شما و سایز شما باشه
چطوری میتونم بدنه مناسب با سایز خودمو انتخاب کنم؟
قد: 182
وزن: 82

aliy2324
24-08-2011, 15:45
با تشکر از راهنمایی دوستان

چطوری میتونم بدنه مناسب با سایز خودمو انتخاب کنم؟
قد: 182
وزن: 82

شما باي اندازه ي قد و اندازه پا هاي خود (از داخل ران تا کف پا ) اندازه بگيريد
اندازه پا را از کف پا تا داخل ران اندازه ميگيرند

بعد می تونید بر اساس این جدول که لینکش گذاشتم سایز مناسبتون انتخاب کنید

aliy2324
24-08-2011, 18:50
شما باي اندازه ي قد و اندازه پا هاي خود (از داخل ران تا کف پا ) اندازه بگيريد
اندازه پا را از کف پا تا داخل ران اندازه ميگيرند

البته این سایز ها که توی این جدول هست سایز بدنه ی دوچرخه هست که به اینچ اومده
یعنی اندازه میله وسط دوچرخه از مرکز محور توپی وسط تا جایی که پایه زین وارد لوله میشه به عکس زیر توجه کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1ae0859314e6582g.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hivafar
24-08-2011, 22:20
لینک آدرس دوچرخه مریدا matts tfs 300 v n2 به قیمت 930000 تومان که من خریدم
با لوازم دئور slx

mb1372
06-09-2011, 14:09
سلام
1-من تا حالا هر چي دوچرخه داشتم ، باد لاستيك عقب هميشه خيلي زودتر از جلو خالي ميشه.با اينكه هيچ سوراخي! نداره:21:علت خاصي داره؟دوچرخه شما هم همينطوريه؟
2-مي خواستم بدونم زين اي كه هم جمع و جور باشه و هم فنر داشته باشه وجود داره؟(آخه دوچرخم كمك فنر نداره:41:)
3-دنده ها و زنجير رو اگه روغن كاري كنم بعد از چند روز گرد و خاك ميگيره و بدتر از موقعي ميشه كه روغن نزدم!:27: راه حلي براش نيست؟

aliy2324
06-09-2011, 16:45
سلام
1-من تا حالا هر چي دوچرخه داشتم ، باد لاستيك عقب هميشه خيلي زودتر از جلو خالي ميشه.با اينكه هيچ سوراخي! نداره:21:علت خاصي داره؟دوچرخه شما هم همينطوريه؟
2-مي خواستم بدونم زين اي كه هم جمع و جور باشه و هم فنر داشته باشه وجود داره؟(آخه دوچرخم كمك فنر نداره:41:)
3-دنده ها و زنجير رو اگه روغن كاري كنم بعد از چند روز گرد و خاك ميگيره و بدتر از موقعي ميشه كه روغن نزدم!:27: راه حلي براش نيست؟

سلام کاملا طبیعی هست چون قسمت بیشتری از وزن دوچرخه سوار روی تایر عقب هست موقعی که تایر ها رو باد می کنید باید باد تایر جلو از عقب کمتر باشه تا تعادل بهتری حین دوچرخه سواری داشته باشید

زین های طبی زیادی توی بازار وجود داره که راحت هستن و ندیدم زین کمک دار
شما می تونید برای راحت تر شدن زین از روکش ژله ای استفاده کنید .

برای روغن کاری دنده و زنجیر باید مقدار کمی روغن به زنجیر بزنید که از خشکی در بیاد زیاد روغن زدن باعث خاک گرفتن کاهش کارایی سیستم انتقال قدرت می شه

akbarferdosi
07-09-2011, 10:50
با سلام
برای روغن کاری زنجیر اگر از روغن چرخ خیاطی استفاده کنید خیلی بهتره چون گردوخاک نمی گیره

hzmaral
07-09-2011, 15:40
با سلام خدمت همه دوستان بزرگوار
من ميخوام دوچرخه بخرم .در حدود قيمت 350 تومن لطفا اگه ممكنه يك مدل خوب معرفي كنيد.
در ضمن براي داخل شهر ميخوام و از اونجايي كه خيابونهاي ايران(با دست اندازاش):41:با كوهستان فرقي نداره پس بهتره دوچرخه كوهستان باشه.
راستي اگه كار كرده هم باشه برام مهم نيست .اتفاقا بهتر هم هست.
دوستان اگه قيمت دبي يا تايلند پايين تره راهنماييم كنيد تا از اونجا بگيرم. ممنونم

hzmaral
07-09-2011, 15:51
كمك كمك كمك
با قيمت 350-400 چه دو چرخه اي ميتونم بگيرم كه خوب باشه .لطفا بهم مدل معرفي كنيد.
كار كرده هم باشه خيالي نيست فقط سالم باشه.
در ضمن اگه قيمتها با دبي يا تايلند خيلي تفاوت داره از اونجا ميتونم بگيرم.
لطفا راهنمايي كنيد

aliy2324
07-09-2011, 18:19
كمك كمك كمك
با قيمت 350-400 چه دو چرخه اي ميتونم بگيرم كه خوب باشه .لطفا بهم مدل معرفي كنيد.
كار كرده هم باشه خيالي نيست فقط سالم باشه.
در ضمن اگه قيمتها با دبي يا تايلند خيلي تفاوت داره از اونجا ميتونم بگيرم.
لطفا راهنمايي كنيد

سلام 50 هزار تومان بودجه بیشتر کنید یکی از این دوچرخه ها بگیرید
قیمت دوبی و تایلند با اینجا تفاوت چندانی نداره با هزینه باری که می دید هم قیمت اینجا در میاد ولی اونجا انتخاب های بیشتری دارید -برند های مختلف و همه ی مدل ها از یک برند اونجا ها می تونید پیدا کنید
میریدا matts 10 قیمت :حدود 420
یا جیتان 20 قیمت :460
یا جیتان10 قیمت :فکرکنم 400
بگیرید .

hzmaral
08-09-2011, 06:55
سلام .از راهنماييتون ممنونم .
merida matts 10 خوشكله .اگه ميشه جيتان رو با اسم(مدل) كاملش رو بهم معرفي كنيد كه بتونم تو سايتهاي خارجي دنبالش بگردم . راستي اگه بخوام از اون طرف آب بيارم(دبي و ...) هزينه بار برام نداره(آشنا دارم) پس اگه تفاوت قيمت زياده از اونجا ميخرم؟
خيلللللللي آقاييييييييي

aliy2324
08-09-2011, 16:37
سلام .از راهنماييتون ممنونم .
merida matts 10 خوشكله .اگه ميشه جيتان رو با اسم(مدل) كاملش رو بهم معرفي كنيد كه بتونم تو سايتهاي خارجي دنبالش بگردم . راستي اگه بخوام از اون طرف آب بيارم(دبي و ...) هزينه بار برام نداره(آشنا دارم) پس اگه تفاوت قيمت زياده از اونجا ميخرم؟
خيلللللللي آقاييييييييي

مدل های جیتان

تفاوت قیمت اینجا با کشور های دیگه زیاد نیست ولی بازم بیشتر پرس و جو کنید شاید بتونین اونطرف آب قیمت مناسب پیدا کنید
توی بعضی سایت ها دیدم که دارن دوچرخه ها با تخفیف بالا می فروشن حالا نمیدونم برای نزدیک شدن به زمستان تخفیف می دن یا مدل های قدیمی با تخفیف می فروشن
یکی از سایت ها که مال انگلستان هست اینه

hzmaral
12-09-2011, 01:57
امروز يك دوچرخه دست دوم GT LTS 5000 رو تلفني از يكي قيمت گرفتم ميگفت صد و ده هزار تومن .فروشنده اصلا از دوچرخه چيزي نميدونه .اسمش هم به زور برام خوند مدل شانژرمان shimano deor و ترمزهاي لقمه ايش shimano acera البته با هزار دردسر با راهنمايي كه كردم تونست بهم بگه اخه اصلا نميدونه دوچرخه چيه.
خلاصه فردا قراره برم نگاش كنم.حيف حيف حيف كه اين مدل دانهيله وگرنه فكر كنم چيز خوبي باشه.
دوستان آيا ارزش داره كه بخرمش؟
راستي يه giant rock 5000 با ترمز ديسك سيمي هم ديدم خيلي خوشكل بود رنگ آبي ميگفت 300 هزار تومن لوازمش ست shimano deor بود تازه هم سرويس شده بود ايا ارزش خريدن داره؟

aliy2324
12-09-2011, 16:19
امروز يك دوچرخه دست دوم GT LTS 5000 رو تلفني از يكي قيمت گرفتم ميگفت صد و ده هزار تومن .فروشنده اصلا از دوچرخه چيزي نميدونه .اسمش هم به زور برام خوند مدل شانژرمان shimano deor و ترمزهاي لقمه ايش shimano acera البته با هزار دردسر با راهنمايي كه كردم تونست بهم بگه اخه اصلا نميدونه دوچرخه چيه.
خلاصه فردا قراره برم نگاش كنم.حيف حيف حيف كه اين مدل دانهيله وگرنه فكر كنم چيز خوبي باشه.
دوستان آيا ارزش داره كه بخرمش؟
راستي يه giant rock 5000 با ترمز ديسك سيمي هم ديدم خيلي خوشكل بود رنگ آبي ميگفت 300 هزار تومن لوازمش ست shimano deor بود تازه هم سرويس شده بود ايا ارزش خريدن داره؟

سلام با توجه به نیاز شما اصلا خرید دانهیل توصیه نمی شه .
ولی جیانت که گفتین به نظر خوب میاد فکر کنم منظور شما این دوچرخه باشه

البته توی سایت من شانزمان acera دیدم . ولی 300 یکم زیاده به نظر من. سعی کنید ارزون تر بخرید .

aliy2324
12-09-2011, 20:21
توصیه هایی برای خرید دوچرخه دست دوم

۱- ترمز جلوی دوچرخه رو محکم نگه دارید و دوچرخه رو جلو و عقب ببرید با این کار نباید لقی احساس کنید و صدایی هم نباید بشنوید... با این کار متوجه لق بودن دو شاخ میشید که به خاطر گشاد شدن لوله پیشونیه. مشکل دیگه ای که با این کار میتونید متوجه اش بشید لق بودن دوشاخ تو پوسته دوشاخه.
۲- طبق جلو رو به خوبی بررسی کنید و از سالم بودن همه دندونه ها مطمئن بشید.

۳- سالم بودن پره ها رو چک کنید تا پره ای شکسته نباشد.

۴- دوچرخه رو حدود ۵ سانتی بیارید بالا و ولش کنید... نباید صدای خاصی غیر از صدای زنجیر بشنوید.

۵- دوچرخه رو ثابت نگه دارید و چرخ ها رو بگیرید و به چپ و راست تکون بدید در اینجا هم اگه لقی احساس کردید به خاطر لقی توپی چرخه (البته حواستون باشه که ضامن های چرخ یا مهره های گیوش خوب بسته شده باشه) که تو دراز مدت میتونه به کاسه آسیب بزنه.

۶- یه جای دیگه هم هست که امکان داره لق و لوق باشه و اون توپ تنه هست که میتونید با تکون دادن قامه متوجه لقی احتمالیش بشید.

۷- دقت کنید وقتی از دو طرف به دوچرخه نگاه می کنید دوشاخ صاف باشه چون اگه از جلو تصادف کرده باشه (مثلا خورده باشه به سپر پشت یه ماشین)کمی به سمت داخل خم میشه و همین باعث میشه که کنترل فرمون راحت نباشه و به قول معروف فرمون گیج بزنه!

۸- سالم بودن و تاب نداشتن چرخ ها هم مهمه که با چرخوندن چرخ ها تابلو میشه... حواستون به تاب سر بالا هم باشه .

۹- جوش های تنه رو هم چک کنید. برای این کار میتونید با یه چیزی مثل دسته ژیچ گوشتی ضربه های یواشی به اطراف محل جوش ها بزنید و اگه یه صدای وزوز (یا "زینگ"...منظورمو متوجه شدید دیگه! راستش نمیتونم بهتر از این بگم...) به گوشتون خرد احتمالا ترک داره.

۱۰- شانژمان از قسمت های مهم و آسیب پذیر دوچرخه هست... وقتی از بالا به شانژمان نگاه میکنید بازو هاش باید در موازات زنجیر باشه که خیلی اوقات به خاطر ضربه هایی که بهش وارد میشه به داخل کج میشه.

۱۱- سوار دوچرخه بشید و چند بار با قدرت به کمک دوشاخ جلو فشار بیارید که اگه دوشاخ سالم باشه نباید فنر به طور کامل جمع بشه و به انتها برسه.

به نقل از :

A M ! N
13-09-2011, 14:00
سلام علی آقا خیلی توصیه های خوبی بودن کیف کردم اتفاقا خودم هم در پی خرید یکی کارکرده هستم ممنونم از راهنماییاتون

hzmaral
13-09-2011, 18:38
سلام علي جان من هم از شما براي توصيه هاي خوبتون تشكر ميكنم.
دوچرخه giant rock 5000 (همون عكسي كه گذاشته بودي دقيقا همين رنگ)رو ديدمش خيلي تميز بود (تازه سرويس-ترمز ديسك) توصيه هاي شما رو روش تست كردم سالم بود ولي هر كاري كردم كمتر از 300 قبول نكرد .منم فعلا بي خيالش شدم.
بيشتر جست و جو ميكنم انشاالله با راهنمايي هاي شما يك مورد خوب پيدا ميكنم. خيلي از اطلاعات شما استغاده كردم باز هم ممنون

aliy2324
15-09-2011, 15:05
چند توصیه برای استفاده بهینه از لاستیک دوچرخه:

1- هر چند وقت یکبار لاستیک های جلو و عقب دوچرخه جا بجا کنید این کار باعث افزایش عمر لاستیک میشود . لاستیک عقب سریع تر از لاستیک جلو پوشش خود را از دست می دهد

2-به دلیل وجود مقداری پس ماند روی لاستیک های نو این لاستیک ها مقداری لغزنده هستند . در هنگام استفاده از لاستیک نو با دقت برانید . شستوشو مناسب لاستیک در ابتدا می تواند باعث از بین رفتن این لایه ی لغرنده شود.

3- هنگام تعویض تیوپ مقدار کمی پودر تالک به تیوپ بزنید این کار باعث می شود هنگام جا انداختن تیوب به راحتی حرکت کرده و در جای خود قرار گیرد . و همچنین از چسبیدن تیوپ به لاستیک در دراز مدت جلوگیری میکند . ( برخی از تیوپ های خارجی موجود در بازار این پودر از کارخانه بهشون زده شده )

A M ! N
15-09-2011, 23:56
سلام دوست عزیز hzmaral به نظر من قیمت اون دوچرخه ی giant رو خوب گفتن حالا با ده پانزده تومن تخفیف به نظر من که عالیه چون همین دیروز 06/23 دنبال چرخ بودم بد نیست قیمتش حالا اگه بتونی یکم تخفیف بگیری خیلی خوب میشه

wanted.77
02-10-2011, 23:19
سلام
بچه ها من تازه عضو شدم.امیدوارم در اینده بتونم برای سایت مفید باشم.

یک ماهی هست قصد خرید دوچرخه دارم.
برای استفاده ی شهری و معمولی.
میخوام 300 تا350 هزینه کنم.
بدنه ی محکم و خوش ساخت
شتاب بالا
راحتی
کیفیت و دوام بالای قطعات برام مهمه.

میدونم شاید پولم کم باشه و توقعاتم بالا ولی خوب میخوام تو رنج خودش بهترین باشه.

حقیقتش خیلی وقته دنبالشم و نمیتونم بخرم برای همین تصمیم گرفتم اینجا عضو بشم و از تجربیات شما استفاده کنم.
مطمئنم با کمک شما به نتیجه میرسم و بهترین انتخاب رو دارم.

ممنون از همگی

wanted.77
04-10-2011, 13:47
سلام
بچه ها من تازه عضو شدم.امیدوارم در اینده بتونم برای سایت مفید باشم.

یک ماهی هست قصد خرید دوچرخه دارم.
برای استفاده ی شهری و معمولی.
میخوام 300 تا350 هزینه کنم.
بدنه ی محکم و خوش ساخت
شتاب بالا
راحتی
کیفیت و دوام بالای قطعات برام مهمه.

میدونم شاید پولم کم باشه و توقعاتم بالا ولی خوب میخوام تو رنج خودش بهترین باشه.

حقیقتش خیلی وقته دنبالشم و نمیتونم بخرم برای همین تصمیم گرفتم اینجا عضو بشم و از تجربیات شما استفاده کنم.
مطمئنم با کمک شما به نتیجه میرسم و بهترین انتخاب رو دارم.

ممنون از همگی

بچه ها کسی نیست کمک کنه؟
نظرتون در مورد دوچرخه های المپیا چیه؟

akbarferdosi
08-10-2011, 17:12
بچه ها کسی نیست کمک کنه؟
نظرتون در مورد دوچرخه های المپیا چیه؟

با سلام
شما با این بودجه ای که دارید بنظر بنده بهترین گزینه اورلرد هست که در برندهای متفرقه از همه بهتره و اکثر اونهایی که استفاده کردند نسبت به قیمتش راضی بودند. (مدل اورلود لئوپار که حدو 380 قیمتش)

wanted.77
08-10-2011, 23:14
از یکی از بستگان یه ویوا دست دوم خریدم که واقعا عالی هست. 200 تومن پول دادم واسش و واقعا فراتر از انتظارم خوب هست.خودش تقریبا 300 خریده بود. اصلا نمیخواستم سمت ویوا برم ولی الان که تجربش کردم واقعا عالی هست نسبت به پولی که میدی.
اورلود یکی از اشناها داره که اصلا راضی نیست. اصلا شتاب خوبی نداره.
اونم لئوپار نیست. لئوپارد هست که قیمتش بسته به لوازمش از 300 هست تا 700
لطفا اطلاعات دقیق بدید.
تو این مدت خیلی تحقیق کردم و کاملا با مدل ها و قیمت ها اشنایی دارم

masoud glx
08-10-2011, 23:29
چه اورلرد چه ویوا چه جاینت چه مریدا چه هرچی . . . مهم به نظر من لوازمی هستش که روی اونها بسته میشه وگرنه شما بدنه 1 میلیونی بخر و روش ست تورنی ببند و الی آخر ..... اصلا خروجی مناسبی نمیده . که نمونه عملی این مورد رو میشه توی انواع ارزون برندهای خیلی معروف بازار به وضوح دید که مثلا 500 هزینه دوچرخه مریدا میشه ولی کیفیت سواری و تجهیزات از یه ویوای 300 تومنی پایین تره ! پس برنامه ریزی و اطلاع دقیق از قطعات و بدنه ها و میزان بودجه کاملا میتونه یه خرید آگاهانه و خوب رو بهمراه داشته باشه .

خوب ...
من دوچرخه ام واسه اولین بار امروز پنچر شد ! چرخ جلو . نکته اول اینکه اگر خودم این سیستم دیسک و کلا مجموعه ترمز رو باز کنم برای درآوردن چرخ ، میشه خودم دوباره ببندم ؟ نکته دوم هم اینکه این پنچرگیری های دوچرخه های ساده که رینگ های ساده دارن هم کار پنچرگیری رینگ و لاستیک آلومینیومی رو هم انجام میدم ؟! می ترسم یه گوه بزنه برای درآوردن لاستیک ، تمام رینگ رو منهدم کنه !
مرسی .

akbarferdosi
09-10-2011, 11:17
چه اورلرد چه ویوا چه جاینت چه مریدا چه هرچی . . . مهم به نظر من لوازمی هستش که روی اونها بسته میشه وگرنه شما بدنه 1 میلیونی بخر و روش ست تورنی ببند و الی آخر ..... اصلا خروجی مناسبی نمیده . که نمونه عملی این مورد رو میشه توی انواع ارزون برندهای خیلی معروف بازار به وضوح دید که مثلا 500 هزینه دوچرخه مریدا میشه ولی کیفیت سواری و تجهیزات از یه ویوای 300 تومنی پایین تره ! پس برنامه ریزی و اطلاع دقیق از قطعات و بدنه ها و میزان بودجه کاملا میتونه یه خرید آگاهانه و خوب رو بهمراه داشته باشه .

خوب ...
من دوچرخه ام واسه اولین بار امروز پنچر شد ! چرخ جلو . نکته اول اینکه اگر خودم این سیستم دیسک و کلا مجموعه ترمز رو باز کنم برای درآوردن چرخ ، میشه خودم دوباره ببندم ؟ نکته دوم هم اینکه این پنچرگیری های دوچرخه های ساده که رینگ های ساده دارن هم کار پنچرگیری رینگ و لاستیک آلومینیومی رو هم انجام میدم ؟! می ترسم یه گوه بزنه برای درآوردن لاستیک ، تمام رینگ رو منهدم کنه !
مرسی .

با سلام
لوازم روی دوچرخه مهمه ولی تنه در دوچرخه های نیمه حرفه ای و حرفه ای مسلما حرف اولو می زنه و و عمده قیمت دوچرخه قیمت تنه ست ولی در مورد دوچرخه های معمولی که قیمت پائینی دارن(200 -400 ) دیگه این قضیه خیلی صادق نیست و تنه های باکیفیت ساخت خیلی پائینتر و لوازم بهتر ست برای جذب مشتری می بندند که البته برای خیلی ها هم گزینه خوبیه و کار را انداز .
البته اینطور هم نیست که دووچرخه های که تنه گرون دارن لوازم سطح پائینی داشته باشند و باید تناسب وجود داشته باشد . کسی که تنه 1 میلیونی میخره لوازم حداقل دئور روش می بنده و غیر از این مسلم که اشتباهست

masoud glx
09-10-2011, 14:35
بله ... ممنون از توضیحات .
حرف من و شما یکی هستش . تنه مناسب با نیاز و لوازم مناسب . کل هدف من از نوشتن این مورد این بود که اگر زیر 500 دارید هزینه می کنید و دوچرخه سواری حرفه ای هم مدنظر شما نیست ، به نظر من سمت برندهای گرون بازار نرید چون لوازم بسیار پایینی سوار هستش روی اونها مگر اینکه بخواید لوازم رو خودتون عوض کنید که هزینه خیلی بالا میره .
من ویوا المنت خریدم چند ماه پیش . لوازم هم ست آلیویو ... برای خرید کل مدل های 200 تا 500 تومنی رو دیدم با لوازم مختلفی که روی اونها بود از همه برندها . ولی بر حسب نیازم این رو خیلی مناسب دیدم و حدود 400 هم هزینه ام شد .

rasool222
13-10-2011, 13:14
سلام نظرتون در مورد مارک المپیا چیه؟ساخت کدوم کشوره؟

akbarferdosi
18-10-2011, 11:44
سلام نظرتون در مورد مارک المپیا چیه؟ساخت کدوم کشوره؟
با سلام
دوچرخه های المپیا، ویوا، اورلرد، کراس ، کنندل، اینها جزء برندهای نتفرقه در ایران هستند که البته بعضیهاشون مثل کنندل برند معتبر هست ولی موجود در بازار نوع چینیشه(مثل گوشی NOKLA چینی) ولی در بین همین دوچرخه بعضی هاشون کمی بهتره و نسبت به لوازمشون از نظر قیمت فرق میکنه ولی بدنه تقریبا در یه حده بنظرمن اورلرد از همشون کمی بهتره!
و برندهای معتبر که بدنه های نیمه حرفه ای و حرفه ای دارن ، جاینت- مریدا - اسکات - اسپشیلایز - جیتان - فوجی ، در ایران موجوده

کشور سازنده(مونتاژ کننده) چندان مهم نیست خیلی از دوچرخه های حرفه ای آمریکاییشم در چین ساخته میشه مهم برنده که چه کیفیتی در بدنه در درجه اول و بعد قطعات دیگه داره

aliy2324
06-11-2011, 19:31
روش تشخیص سایز مناسب دوچرخه کوهستان

اندازه ي قد و اندازه پا هاي خود (از داخل ران تا کف پا ) اندازه بگيريد

البته این سایز ها که توی این جدول هست سایز بدنه ی دوچرخه هست که به اینچ اومده
یعنی اندازه میله وسط دوچرخه از مرکز محور توپی وسط تا جایی که پایه زین وارد لوله میشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aliy2324
07-11-2011, 11:00
چون دیدم خیلی از دوستان در انتخاب نوع دوچرخه مشکل دارن توی این چند پست به معرفی انواع دوچرخه می پردازم امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیره

دوچرخه های جاده Road bike
این دوچرخه ها دارای بدنه ظریف , تایر های باریک , فاصله بین محور جلو و عقب کم و فرمان گرد یا صاف می باشند . این دوچرخه ها سبک و برای سرعت بالا طراحی شده اند ولی مانند دوچرخه های کوهستان بدنه و ساختار محکمی ندارند . این دوچرخه ها برای بالا و پایین رفتن از راه های خارج جاده ای مناسب نیستند و فقط برای مسیر های صاف و هموار مثل خیابان های آسفالت شده مناسب هستند . اگر شما قصد آماده کردن خودتون برای مسابقات دارین و یا برای رفتن سر کار از مسیر های صاف و هموار استفاده می کنید این دوچرخه ها انتخاب مناسبی برای شما هستند . دوچرخه های جاده در سایز های متفاوتی برای استفاده افراد مختلف ساخته شده اند.

aliy2324
07-11-2011, 13:21
دوچرخه هاي توريستي
اين دوچرخه مناسب طي کردن مسير هاي طولاني و حمل بار هستند . داراي بدنه ي بزرگتر (مثلث بدنه بزرگ تر) وبدنه اي قوي تر از دوچرخه اي جاده مي باشند . اکثر اين دوچرخه ها داراي فرمان گرد و تعداد دنده هاي زياد ميباشند . دنده هاي پايين تر عموما زماني به کار ميروند که شما قصد بالا رفتن از يک سر بالايي داشته باشيد .
اين دوچرخه از سايز بندي مانند دوچرخه هاي جاده استفاده مي کنند .

aliy2324
07-11-2011, 13:53
mountain bike دوچرخه های کوهستان
دوچرخه های کوهستان پر فروش ترین نوع دوچرخه در فروشگاه های دوچرخه هستند ودلیل آن هم راحتی دوچرخه سوار برای نشستن روی آن , قیمت ارزان تر از دوچرخه های جاده ای و همچنین تنوع کاربردی که در مقابل پول پرداختی به شما می دهند . در حقیقت دوچرخه های کوهستان کمتر برای استفاده ای که برای آن طراحی شده اند به کار می روند .
تایر های پهن و کمک ها ضربه ها را جذب کرده و باعٍ پایداری دوچرخه در مسیر های ناهموار می شوند . هر چند دوچرخه های کوهستان به اندازه دو چرخه های جاده سریع نیستند ولی تعداد و دامنه ی بیشتری از دنده های سبک و سنگین دارند (اختلاف بین دنده سبک و سنگین این دوچرخه ها زیاد است ) . اگه شما بیشتر در مسیر های صاف و هموار (آسفالت) دوچرخه سواری میکنید می توانید از تایر های نرم و صاف استفاده کنید (silck tier ) .
دوچرخه های کوهستان برای تور های دوچرخه سواری بسیار مناسب می باشند اما محدودیت آنها این است که به علت داشتن سیستم تعلیق (کمک جلو و گاهی کمک وسط) امکان نصب سبد حمل تجهیزات وجود ندارد.
در هر صورت شما باید اگاه باشید که اگر دوچرخه کوهستان را خریداری کرده اما قصد استفاده از قابلیت های آن را نداشته باشی پول خود را هدر داده اید .
دوچرخه های کوهستان اندازه های متاوتی نیسبت به دوچرخه های جاده دارند . اندازه دوچرخه کوهستان (سایز تنه ) به صورت واضح روی میله ی وسط دوچرخه نوشته شده .

BMX
iاین دوچرخه ها برای دوچرخه سواری عادی به دلیل بسیار پایین بودن صندلی به هیچ عنوان راحت و مناسب نبود . این دوچرخه ها فاقد دنده می باشند که بالا رفتن از سربالایی را بسیار مشکل میکند . این دوچرخه ها برای حرکات نمایشی و پرش ساخته شده اند.
B[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aliy2324
08-11-2011, 12:31
دوچرخه هیبرید Hybrids and Comfort Bicycles

اگر شما استفاده ای بین دورخه جاده و کوهستان دارید دوچرخه های هیبرید بهترین انتخاب برای شما است . هیبرید ترکیبی از بهترین ویژگی های دوچرخه های کوهستان و جاده می باشد . این دوچرخه ها برای طی کردن مسیر های کوتاه و هموار بسیار مناسب هستند .
این دوچرخه ها عموما بدنه هایی شبیه دوچرخه های کوهستان وگاهی هم بدنه هایی شبیه دوچرخه های جاده دارند , دارای لاستیک های باریک , و فرمان اندکی بالا آمده برای قرار دادن دوچرخه سوار در موقعیت عمودی راحت تر . این دوچرخه ها عموما از دوچرخه ای جاده راحت تر و پایدار تر هستند ولی به اندازه آنه سریع نیستند . دنده های این دوچرخه ها به اندازهی دوچرخه های کوهستان زیاد نیست .
سایز این دوچرخه بسته به بدنه می تواند مشابه دوچرخه های جاده یا کوهستان باشد .

aliy2324
08-11-2011, 12:54
Cruisers

این یکی از سبک های قدیمی طراحی و راحترین دوچرخه برای سواری در دنیای دوچرخه ها است . استفاده متداول این دوچرخه رفتن به خرید , دوچرخه سواری در ساحل و به طور کلی دوچرخه سواری آرام می باشد . این دوچرخه ها دارای تایر های پهن , صندلی بزرگ و عموما یک دنده می باشند به این معنی که بهترین استفاده این دوچرخه ها در خیابان های صاف (بدون شیب های تند ) است .
این دوچرخه یک فرمان بالا آمده دارند که دید بسیار مناسبی از محیط اطراف به دوچرخه سوار می دهد .

ŞHÍЯÍŃ
16-11-2011, 00:00
سلام دوستان این دوچرخه یکی از دوستام هست میخواد بفروشه به نظرتون چند میخرن دست دوم هست:20:

aliy2324
16-11-2011, 18:09
سلام دوستان این دوچرخه یکی از دوستام هست میخواد بفروشه به نظرتون چند میخرن دست دوم هست:20:

این دوچرخه مخصوص حرکات نمایشی هستند . به همین خاطر هم مشتری خاص خودشون دارن . در مورد قیمت هم بستگی به سلامت بدنه داره چون بدنه این دوچرخه ها زیاد ضربه می خوره خیلی مهمه که بدنه سالم باشه . که توی تصویر خوب به نظر میاد . اگه بدنه سالم باشه تا 2/3 قیمت نو هم می خرن . قیمت نوش هم نمی دونم
برای فروشش هم توصیه می کنم توی چند تا از انجمن های دوچرخه آگهی بزارید بهتر فروش می ره

kautuver
12-12-2011, 04:59
سلام دوستان
من قصد خريد اين دوچرخه رو دارم
الان قيمت نوش چنده و دست 2 چقدر در مياد ؟

davy jones
12-12-2011, 08:12
سلام.

متاسفانه دوچرخه ی کورسی بنده رو که خیلی هم بهش رسیده بودم و تر و تمیز درش آورده بودم، دزد برد :41:
اون دوچرخه رو از یکی از آشنایان به طور دست دوم بر داشته بودم ولی دیگه الان تو آشناهامون کسی کورسی نداره که بخوام مثل فبل دست دوم بردارم ازش. می خوام ببینم کسی تو تهرون جایی رو سراغ داره که کورسی دست دوم (ولی با تنه ی سالم) فروشی داشته باشه؟

ممنون

hamid10s
03-01-2012, 21:00
TFS 100 v رو 670 قیمت دادن گرون میگن یا خوبه ؟!

امین لفتافی
06-01-2012, 15:51
نمی دونم چطوریه یارو میگه 450 تومن یه بچه هم سر هم می کنه من می گم ویوا نباشه به اسم کنندل بندارن بهمون:13:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

M1450M
07-01-2012, 23:34
سلام به همه دوستان
یه دوچرخه می خوام حدود 1 میلیون
نظرتون راجع به nevada و tahoe چیه ؟ کدومش یهترن و کدوم مدلاش؟؟
ممنون

M1450M
13-01-2012, 18:08
سلام
بالاخره دوچرخه رو سفارش دادم.
Tahoe comp d asia

قیمت رو گفته 1100000

HADI roni
24-01-2012, 09:34
سلام به همه.
دوستان قصد خرید دوچرخه تا سقف 400 هزار تومان دارم.نمیدونم چی بگیرم.کاربردم هم گردش توی شهر و اخر هفته برم چیتگری جایی،کاربرد حرفه ای ندارم.چه برندی بخرم؟چه مدلی؟
برند viva و برند cross (ایرانی) معتبرن؟ممنون میشم راهنمایی کنید

HADI roni
24-01-2012, 15:27
دوستان خریدم بلاخره.یه کنندل خریدم.خیلی دنبال مریندا متس 10 رفتم ولی کمتر از 580 کسی نمیفروخت.جیتان هم کلا گیر نیاوردم ولی پرس و جو کردم گفتن از 600 کمتر نیست.الان اینی که خریدم همه ی لوازمش Alivio هستش(شانژمان و خودروها و دسته دنده)توپی های عقب و جلو ترمزها لقمه ها همشون شیمانو هستن(سنگاپور).خریدم 470.حالا نظرتون چیه؟خوب گرفتم یا نه؟وب سایتشم اینه:

aliy2324
24-01-2012, 18:37
دوستان خریدم بلاخره.یه کنندل خریدم.خیلی دنبال مریندا متس 10 رفتم ولی کمتر از 580 کسی نمیفروخت.جیتان هم کلا گیر نیاوردم ولی پرس و جو کردم گفتن از 600 کمتر نیست.الان اینی که خریدم همه ی لوازمش Alivio هستش(شانژمان و خودروها و دسته دنده)توپی های عقب و جلو ترمزها لقمه ها همشون شیمانو هستن(سنگاپور).خریدم 470.حالا نظرتون چیه؟خوب گرفتم یا نه؟وب سایتشم اینه:

تبریک می گم
البته باید بگم این برند چینی شده برند معروف canondeal امریکا ست . در مورد قیمت هم که توی سایت نوشته که ... متاسفانه این یه ماه افزایش قیمت خیلی بوده اگه تابستون می خریدین 100 هزار ارزون تر بود .

یه توصیه بهتون که می تونم بکنم اگه استفاده شهری دارین و توی مسیر های خاکی نمیرین لاستیک ها با یه جفت لاستیک سبک سایز 2.1 عوض کنید خیلی توی نرم تر شدن دوچرخه تاثیر داره

HADI roni
24-01-2012, 18:43
تبریک می گم
البته باید بگم این برند چینی شده برند معروف canondeal امریکا ست . در مورد قیمت هم که توی سایت نوشته که ... متاسفانه این یه ماه افزایش قیمت خیلی بوده اگه تابستون می خریدین 100 هزار ارزون تر بود .

یه توصیه بهتون که می تونم بکنم اگه استفاده شهری دارین و توی مسیر های خاکی نمیرین لاستیک ها با یه جفت لاستیک سبک سایز 2.1 عوض کنید خیلی توی نرم تر شدن دوچرخه تاثیر داره

مرسی.ممنون.
حالا خوبه؟از viva و اینا بهتره یا نه؟

aliy2324
24-01-2012, 18:49
مرسی.ممنون.
حالا خوبه؟از viva و اینا بهتره یا نه؟

فکر کنم توی برند های چینی توی بازار ایران از بقیه کمی بهتر باشه ولی قطعا به مریدا و جاینت ... نمی رسه

شما هم اگه بعد یه مدت استفاده یه توضیحی درباره دوچرخه تون توی این تاپیک بدین به دوستانی که می خوان بخرن خیلی کمک کردین

HADI roni
24-01-2012, 18:55
فکر کنم توی برند های چینی توی بازار ایران از بقیه کمی بهتر باشه ولی قطعا به مریدا و جاینت ... نمی رسه

شما هم اگه بعد یه مدت استفاده یه توضیحی درباره دوچرخه تون توی این تاپیک بدین به دوستانی که می خوان بخرن خیلی کمک کردین

مزیت این دوچرخه ها(مریداو...) چیه؟مگه اینا از لوازم شیمانوی مخصوص استفاده میکنن؟فرقشون با این چینی ها تو کجاست؟

aliy2324
24-01-2012, 19:07
مزیت این دوچرخه ها(مریداو...) چیه؟مگه اینا از لوازم شیمانوی مخصوص استفاده میکنن؟فرقشون با این چینی ها تو کجاست؟

از اونجایی که همه ی این دوچرخه توی چین تولید میش و تقریبا الان برندی نیست که دوچرخه هاش توی چین نسازه پس نیروی کار این تولید کنندگان یکسان پس می شه نتیجه گرفت اون هایی که دارن محصول با قیمت پایین تر به بازار می دن یا دارن با سود پایین تر کار میکنن که بتونن وارد بازار بشن (که البته اختلاف قیمت ازیاد نیست) یا از سایر هزینه مثل هزینه ی طراحی و تکنولوژی تولید یا کیفیت مواد اولیه کم می کنن تا محصول ارزان تر باشه .

مثلا ست دنده ی دوچرخه ی من (جیتان) با ویوای دوستم یکیه ولی دنده های ویوا همیشه صدا می ده زود به زود تنظیمش بهم می خوره . حالا یا قطعات ویوا تقلبیه یا شیمانو قطعات با کیفیت متفاوت تولید می کنه ( که بعید به نظر میرسه تولید کننده معتبری مثل شیمانو همچین کاری بکنه )
و یا این دوچرخه شکل بدنه هاشون عموما کپی بدنه دوچرخه های معروفه .

HADI roni
25-01-2012, 23:12
حالا من قبلا یه دوچرخه داشتم به اسم تفتان از آساک دوچرخ بود فکر کنم.
لوازمش شیمانو بود.من خیلی راضی بودم ازش.نزدیک 10 سال برام کار کرد.حالا به نظرتون این چرخی که گرفتم از اون بهتره؟یا اون استاندارد بود؟

2007mjm
18-02-2012, 17:39
سلام به همه دوستان عزیز دوچرخه سوار
من و یه 20 تا از دوستام یه برنامه گروهی ریختیم که می‌خواییم حدود 1000 کیلومتر جاده آسفالته از قم تا مشهد رو رکاب بزنیم،

حالا دنبال یه مدل دوچرخه واسه این سفرمون می‌گردیم، خوشحال می‌شم که نظر شما دوستان رو هم بشنوم.
ممنون

kingmostafa
25-02-2012, 21:04
سلام.
اين چرخ هايي كه همه جاش باز ميشه رو چجوري قفل كنيم كه دزد نبره؟؟:13:
مثلا چرخ من هم زينش خيلي راحت باز ميشه هم چرخش.كسي پيشنهادي داره؟ :31:

kingmostafa
03-03-2012, 20:15
سلام.
اين چرخ هايي كه همه جاش باز ميشه رو چجوري قفل كنيم كه دزد نبره؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مثلا چرخ من هم زينش خيلي راحت باز ميشه هم چرخش.كسي پيشنهادي داره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يادش بخير اين پست رو هفته پيش دادم كه هنوز چرخم رو دزد نبرده بود!!!
جمعه هفته پيش تازه دوچرخم رو خريدم.امروز رفتم باهاش كلاس.
از كلاس كه اومدم چرخم رو دزديده بودند :41:
خيلي نامردن.
500 تومن پول چرخ داده بودم كلي زحمت كشيده بودم واسش ولي...
بچه ها اگر چرخ خريديد از اولش منفي گرايي نكنيد...من از بس گفتم دزد ميبرش آخرش هم سرم اومد
ولي جداي همه ي اينا:
مملــــــــكته داريم؟؟؟!!!!

fire_l3oy
04-03-2012, 22:49
سلام.
اين چرخ هايي كه همه جاش باز ميشه رو چجوري قفل كنيم كه دزد نبره؟؟:13:
مثلا چرخ من هم زينش خيلي راحت باز ميشه هم چرخش.كسي پيشنهادي داره؟ :31:

در این نوشته روش ها و نکاتی را بیان خواهیم داشت تا بتوانید از دوچرخه خود در برابر سارقان دوچرخه محافظت کنید.

- در قفل كردن دوچرخه هرگز تنبلی و درنگی از خود نشان ندهید!
- در صورت وجود چرخ های ضامن دار روی دوچرخه حتمن طوری آن ها را قفل كنید كه هر دو چرخ به جایی بسته شوند. - در صورت داشتن انباری و یا بالكنی كه بشود دوچرخه را در آن ها قرار داد، در این كار درنگ نكنید.
- در صورت نداشتن جای كافی حداقل چرخ جلو و زین را باز كرده و با خود به داخل خانه ببرید.
- در خیابان و محل كار وقتی قرار است زمان زیادی از دوچرخه دور بمانید، ضمن قفل كردن دوچرخه به روش های بالا، فردی را در جریان بگذارید تا مراقب دوچرخه تان باشد.

روش درست قفل کردن دوچرخه

روش نخست: در این شیوه با استفاده از قفل یو شکل، چرخ جلوی دوچرخه را بوسیله آزاد کردن ضامن باز کرده و در کنار چرخ عقب دوچرخه، تنه و چرخ ها را به یک تیر یا میله ثابت و محکم می بندیم. هنگامی که دوچرخه شما در چنین وضعیت غیر قابل حرکتی قفل شده باشد، فرد سارق از تلاش برای باز کردن قفل و ربودن دوچرخه به سبب وقت گیر و توجه برانگیز بودن آن پرهیز می کند.

روش دوم: در شیوه دوم دیگر نیازی به باز کردن چرخ دوچرخه نیست و شما با استفاده از دو قفل (سیمی یا طنابی و یو شکل) می توانید دوچرخه خود را به گونه ای قفل کنید که چرخ ها و تنه دوچرخه به تیر یا میله مورد نظر قفل شده و سارق از شکستن و یا باز کردن هر دو قفل به سبب دشواری آن صرف نظر کند.

fire_l3oy
04-03-2012, 23:00
سلام به همه دوستان عزیز دوچرخه سوار
من و یه 20 تا از دوستام یه برنامه گروهی ریختیم که می‌خواییم حدود 1000 کیلومتر جاده آسفالته از قم تا مشهد رو رکاب بزنیم،

حالا دنبال یه مدل دوچرخه واسه این سفرمون می‌گردیم، خوشحال می‌شم که نظر شما دوستان رو هم بشنوم.
ممنون

بی شک دوچرخه ای که شما تصمیم به خرید آن دارید مهم ترین ابزار کار شماست و انتخاب آن دارای اهمیت می باشد. اما در این بین هستند افرادی که سفر های مهیج و فوق العاده خود را با دوچرخه های کاملن معمولی به پایان رسانیده اند. درولا مورفی در سال 1963 از دونکریک به هندوستان با سرعت کاملن پایه ای و کم رکاب زد. هینز استاک بیشتر مسافت سفر نیم میلیون کیلومتری خود را با یک دوچرخه عتیقه رکاب زد. در بلاگ همدا شاتر آمده است که چگونه وی با خرید یک دوچرخه کوهستان دسته دوم 40 دلاری به تایلند سفر کرد.

نکته قابل توجه در این است که اگر شما قادر به پرداخت هزینه 1500 دلاری سفر با دوچرخه نیستید نگذارید که این قضیه مانع از حرکت شما شود. رکاب زدن در جاده با یک دوچرخه 300 دلاری بسیار لذت بخش تر از آن است که مدت ها در خانه بنشینید و پول خود را برای خرید یک دوچرخه ی گران قیمت پس انداز کنید.

شما می توانید انواع مختلف دوچرخه با قیمت های مناسبی که افراد برای سفر خود از آن استفاده می کنند را از بخش مشاوره خرید وب سایت ما بیابید. راه های فراهم کردن یک دوچرخه گردش گری:

1. ارتقا دادن یک دوچرخه معمولی به یک دوچرخه کوهستانی
2. انجام تغییرات کوچک جهت استفاده از دوچرخه تان به عنوان یک دوچرخه در حد متوسط برای گردشگری
3. خرید یک دوچرخه اختصاصی برای سفر

ن که شما کدام گزینه را انتخاب می کنید بستگی به تعداد عواملی دارد که در ادامه مشاهده خواهید کرد:

عوامل کلیدی - پیش از اینکه بیش از اندازه از مسیر اصلی و مناسب خرید یک دوچرخه برای سفر دور شوید می بایست به نکات زیر خوب فکر کنید:

1. چقدر می توانید برای خرید یک دوچرخه هزینه کنید

میزان قیمت برای دوچرخه های گرشگری حدود 200 دلار برای دوچرخه های دسته دوم کوهستان تا 3000 دلار برای بهترین دوچرخه اختصاصی سفر می باشد. اگر در وضیعت مالی خوبی به سر نمی برید انتخاب شما برای خرید دوچرخه بزرگ ترین فرصت برای پایین نگه داشتن هزینه هاست.

2. چه نوع مسیری را برای دوچرخه سواری انتخاب کرده اید.

نوع جاده و مسیری که قرار است در آن رکاب بزنید باعث به وجود آمدن یک تفاوت عمده در نوع دوچرخه ای که شما به آن نیاز دارید می شود. اگر مسیر شما جاده های نسبتن خاکی و و دارای سنگ و شن می باشد، شما نیاز به یک دوچرخه با استقامت مناسب و لاستیک های پهن دوچرخه کوهستان یا دوچرخه های مخصوص سفر دارید.

از طرف دیگر 90 درصد مسیر سفر شما جاده های سنگ فرش خواهد بود. شما می توانید با یک بدنه سبک تر و لاستیک های باریک ترشروع به حرکت کنید. بنا براین یک دوچرخه گردش گری در رنج متوسط احتمالن بهترین گزینه خواهد بود.

3. بار سفر شما چقدر است؟

آیا دوچرخه سواری وسواسی و نگران سنگینی بار همراه خود در طول سفر هستید؟ یا قصد دارید تمام وسایل مورد نیاز برای سفر (چادر و دیگر تجهیزات) را بر روی دوچرخه با خود به دوش بکشید؟ در یک مهمان خانه بمانید و حداقل تجهیزات را به همراه داشته باشید؟ در این صورت تور سبک وزن با رنج متوسط مناسب خواهد بود. از طرفی دیگر اگر قصد دارید تمام تجهیزات و چادر را با خود حمل کنید با جیره چند روزه غذا و آب در مناطق پرت و و دورافتاده سفر کنید، آن گاه ظرفیت بار و تجهیزاتی که توسط شما حمل می شود به وسیله دوچرخه ای مختص سفر و حمل بار مناسب تر خواهد بود.

هشدار: درباره ی فروشگاه های دوچرخه

اگر شما به فکر خرید یک دوچرخه برای سفرهای پرماجرا و مهیج هستید، شتاب زده به نزدیک ترین فروشگاه دوچرخه نروید. شوربختانه بیشتر فروشگاه های محلی و همچنین فروشگاه های زنجیره ای ملی، اطلاعات زیادی درباره ی دوچرخه های مناسب برای سفر های مهم و طولانی مدت ندارند. بیشتر کارکنان فروشگاه های محلی دارای سابقه و تجربیات درباره ی دوچرخه های کوهستانی و مسابقه هستند. اطلاعات ناچیز داشته و حتی هیچ تجربه ای از مسافرت با یک دوچرخه همراه با بار و وسایل ندارند.

بهترین کاری که می توانید پیش از رفتن به یک مغازه دوچرخه فروشی انجام دهید، مطالعه و کسب اطلاعات از طریق لینک های گوناگون دراینترنت درباره آن چه برای یک دوچرخه مناسب سفر نیاز دارید است.

انجمن تخصصی دوچرخه

peaceful1
22-03-2012, 14:45
دوستان اگه از کیلو متر دیجیتالی استفاده میکنید.
از جدول زیر برای پیدا کردن اندازه چرخ استفاده کنید تا تو تنظیمات دوچرخه به درستی وارد کنید.
عدد درست ستون سمت چت رو از روی لاستیک چرخ پیدا کنید و معادل درست رو در سمت راست پیدا کرده و در تنظیمات چرخ به درستی وارد کنید.

peaceful1
22-04-2012, 15:57

zerosector
26-04-2012, 12:17
سلام
من می خوام یه دوچرخه جدید بخرم که باهاش بتونم یک مسافتی را توی جاده برم وبعدشم باهاش برم کوهنوردی
بنظر شما چی بخرم خوب باشه؟

لطفا راهنمایی کنید

Babaksaz
01-05-2012, 07:54
سلام
نظر شما در رابطه با دوچرخه کراس چیه؟
من قصد دارم مدل استورم یا رفلکس را از نمایندگی خیابان گیشا در تهران خریداری کنم

به نظر شما دوچرخه های کراس کیفیت شون نسبت به اورلورد و هاسا در جه حدی است

ممنون

doctorxx
04-05-2012, 09:28
سلام
اقا این جاینت ATX با این رنگ نوک مدادیش که تو هیچ سایتی نیست جریانش چیه
من یکی نو تو نمایندگی پیدا کردم با ست Alivo دو شاخه Drat میگه 850 تومن
بگیرم یا مریدا tsf100 2012 بگیرم
ممنون

osmaan
04-05-2012, 21:23
سلام
من یه ژیتان fitzroy-20 دارم از وقتی خریدم به خودرو و طبق و زنجیرش روغن نزدم به نظرتون چی بزنم بهتره تو دفترچش نوشته یه روغن مخصوص داره حتما باید از اون روغن استفاده کرد؟

امین لفتافی
10-05-2012, 15:14
سلام من یه کنندل f1 bad boy دارم شاخش خیلی سفته کمکاش هم همینطور نمی شه از جوب باهاش پرید شما کمک مناسب سراغ دارید یا وسیله برای تیونگ دوچرخه

amir8527
11-05-2012, 17:39
ترمز های دوچرخم میخ نیست و از طرفی بعد از یک هفته کارکردن سیم ترمز ها پاره میشن:23: .چیکار کنم؟ ترمزهام از نوع V brake قدیمی هستن. یعنی نه از این جدیدها که یک لاستیک فنری در بین دو لقمه ترمز دارند. شل و سفت کردن ترمز ها و انداختن سیم ترمز خوب و روغنکاری و تعویض لقمه ترمزها رو امتحان کردم.:45:البته لقمه ترمز جنس خوب پیدا نکردم و از همین 300 توممنی هاست. برند دوچرخم هم که مشخصه پژو هست

rohamt
13-05-2012, 20:36
سلام
یه سوال در باره دوچرخه های titan دارم. یه titan که روش نوشه x-speed خیلی تمیز با ست شیمانو و دو شاخ فنر دار پیدا کردم. فروشنده
میگه 500 هزار تومن ولی فکر کنم تا 450 پایین بیاد. می خاستم بدونم قیمتش خوبه ؟ فروشندش میگه نوش 600 700 می خواستم ببینم راست میگه؟

ice 007
16-05-2012, 16:14
با سلام من ميخواستم يه دوچرخه بگيرم واسه ي توي شهر و بعضي اوقات برم جاده.
مايم 400 هست.
چه دوچرخه اي ميتونم بگيرم؟؟؟
مدل + عكس رو اگه ممكنه بزاريد.
من مشهد هستم اگه كسي دست دوم سراغ داره بهم يه پ.خ بزنه.
ممنون.

aligsm
16-05-2012, 17:59
جالبه اينجا همه سوال كردن كسي جواب نداده، تاپيك قفلش كنن بهتر ني؟ :))

psp2004
28-05-2012, 19:46
نه آقا چرا قفل شه ... ایشالله دوباره راه میافته

میگم دوستان کسی قیمت شانژمان عقب نداره ؟؟ من اگه بخوام شانژمان عقبم رو sram کنم باید دسته دنده ها رو هم حتمن عوض کنم ؟؟

behnam129
03-06-2012, 09:01
دیروز که رفته بودم برای یکی از اقوام دوچرخه بگیرم ، خواستم با توجه به شعار امسال(حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی و غیره............) یه دوچرخه خوب ایرانی پیدا کنم ، اما با اینکه تمام دوچرخه فروشی های شهر رو زیرو رو کردم یه دونه دوچرخه ایرانی پیدا نکردم و هر جا پرسیدم دوچرخه ایرانی مرغوب ، حتی بهم خندیدند

واقعا این چه وضعش ـــه ؟ یعنی دوچرخه اینقدر چیز پیچیده ایه که ما نباید تو این مملکت یه مارک مرغوب دوچرخه داشته باشیم(این همه که ادعا میکنیم پیشرفت کردیم ، پس کجاست؟)

چرا باید بازار از اجناس خارجی و به خصوص چینی اینقدر اشباع شده باشه که صنعتگر ما یا ورشکسته بشه و یا توان رقابت (در تولید وسیله ای نسبتا ساده) نداشته باشه! اما در نقطه مقابل یک بازار 70 میلیونی کاملا

انحصاری برای خودرو سازهایی مثل ایران خودرو و سایپا درست کنیم که ماشین های بی کیفیت شون رو به مردم بیچاره تحمیل کنند و هیچ کس هم نتونه یه ماشین درست و حسابی وارد کنه (به دلیل تعرفه فلج کننده واردات خودرو)

من دوست دارم از تولید کننده داخلی حمایت کنم. اما کو؟ کجاست؟ مسئولین که نباید فقط شعار بدن! همون قدر که ما باید از کالای ایرانی حمایت کنیم ، اونها هم باید یه اقدامی بکنند

ildrim
08-06-2012, 14:56
سلام
قیمت merida tfs100 الان چنده؟
و ارزانترین مدل های مریدا کدام مدلها هستن و قیمت هاشون چنده؟
من میخوام بین 400تا600 بخرم و همه جا استفاده میکنم(شهر.جاده.کوه خاکی)به نظرتون چی بگیرم؟

bas ali
08-06-2012, 16:50
دیروز طی یک عملیات انتحاری دنده دوچرخه ام شکست . کلا اعصابم بهم ریخت
تازه از زیرزمین اورده بودمش بیرون و گاهی عصرها برش میداشتم میرفتم بیرون .
خدا کنه درست بشه و هزینه کمی داشته باشه وگرنه باید بندازمش کنار یا بدم به یک نفر مستحق

dariush13
06-07-2012, 11:24
سلام
قیمت merida tfs100 الان چنده؟
و ارزانترین مدل های مریدا کدام مدلها هستن و قیمت هاشون چنده؟
من میخوام بین 400تا600 بخرم و همه جا استفاده میکنم(شهر.جاده.کوه خاکی)به نظرتون چی بگیرم؟

با اين قيمت ميتوني يه دوچرخه دست دو گير بياري
براي قيمت اين دوچرخه ميتوني به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سر بزني و همه قيمتارو پيدا كني

A M ! N
19-07-2012, 13:16
سلام..

بچه ها من دوچرخم از اول دسته دنده های شیمانو روش بود مث کره کار میکنه ( با دنده معکوس )

ولی این در رویی دسته دنده روی فرمون رو هیچ کدوم ندارن، به نظرتون گیر میاد بگیرم براشون ؟

آخه دلم نمیاد کل دسته دنده رو عوض کنم ، هرکی دید گفت بزار باشه.. اما اینطوری خیلی زشته درش بازه..

حالا اگه احیانا بخوام کلشو عوض کنم باید چی بگیرم که در حد این یا بهتر باشه، یا اینکه اصن عوض کنم یا نکنم ؟؟؟!!

قیمتاشونم بگین اگه ممکنه.. بعد یه چیز دیگه ، فکهای ترمز و لقمه رو چه برندی خوبه و زیاد هم گرون نباشه.. مال خودش زیاد جالب نیست.

مرسی.

dariush13
20-07-2012, 11:40
سلام..

بچه ها من دوچرخم از اول دسته دنده های شیمانو روش بود مث کره کار میکنه ( با دنده معکوس )

ولی این در رویی دسته دنده روی فرمون رو هیچ کدوم ندارن، به نظرتون گیر میاد بگیرم براشون ؟

آخه دلم نمیاد کل دسته دنده رو عوض کنم ، هرکی دید گفت بزار باشه.. اما اینطوری خیلی زشته درش بازه..

حالا اگه احیانا بخوام کلشو عوض کنم باید چی بگیرم که در حد این یا بهتر باشه، یا اینکه اصن عوض کنم یا نکنم ؟؟؟!!

قیمتاشونم بگین اگه ممکنه.. بعد یه چیز دیگه ، فکهای ترمز و لقمه رو چه برندی خوبه و زیاد هم گرون نباشه.. مال خودش زیاد جالب نیست.

مرسی.

اگه لطف کنی سوالاتو واضح تر بگی شاید بتونم کمکت کنم
مثلا تا چقدر میتونی هزینه برای دنده و ترمز کنی؟ دوچرخت چی هست ، میخوام ببینم ارزششو داره که خرجش کنی یا نه؟ کلا بیشتر اطلاعات بده

A M ! N
20-07-2012, 12:12
اگه لطف کنی سوالاتو واضح تر بگی شاید بتونم کمکت کنم
مثلا تا چقدر میتونی هزینه برای دنده و ترمز کنی؟ دوچرخت چی هست ، میخوام ببینم ارزششو داره که خرجش کنی یا نه؟ کلا بیشتر اطلاعات بده

سلام..

دوچرخم همین پایینی، تایوانیه سری اول.

VIVA Fly

53292

برای دنده و ترمز هم میخوام یه تعادلی بین قیمت و کیفیت باشه، چیزی که
برای هردوی دنده و ترمز در نظر دارم 70 هزار تومن هست، البته به این خاطر
میگم که به نظر خودم دیگه بیشتر از این ارزش نداره خرجش کنم. حالا باید چیکار
کنم ؟

با تشکر..

dariush13
21-07-2012, 15:21
فک شیمانو قبلا 13 تومن بود کاراییشم عالی بود/ الان قیمت ندارم.

دسته دنده را به نظر من عوض نکن بذار باشه

A M ! N
21-07-2012, 15:35
فک شیمانو قبلا 13 تومن بود کاراییشم عالی بود/ الان قیمت ندارم.

دسته دنده را به نظر من عوض نکن بذار باشه

مرسی داریوش جان. پس برم فکهارو عوض کنم.

فک خودش که اونطوریه که من اسمشو نمیدونم داخل عکس که گذاشتم.. اصن جالب نیست.

دسته دنده هاشم کارکردش عالیه ، ولی خب اون در روییش نیست : ((

کتی ترمز چیه ؟! یه بار یکی بچه ها گفت کتی هاشو عوض کن نمیدونم چی بنداز !! :38:
بعد لاستیکاش ازین کلفتها گنده هاس مث موتور :18: برای سرعت بیشتر اینا بهتره
یا نوع دیگه ؟

کرپیش هم بد نیست ، حرفه ایه مثلا :دی

dariush13
22-07-2012, 17:21
به نظر من کتی ترمز هرچی باریک تر باشه بهتره
یه جورایی بهتر تو دست میاد
برای لاستیکاش هم این لاستیکا خوب نیست .اگه توجه کرده باشی توی سرعت بالا یه صدای خاصی مثل صدای باد توش میپیچه
لاستیکای دیگه ای هم هست تو بازار که عاجای کوتاه تری داره و برای استریت مناسبتره

A M ! N
23-07-2012, 23:11
سلام.

امروز رفتم ، یه جفت دسته دنده گرفتم قیمتاشون اینطوری بود : 25 ، 35 ، 45

که البته وقتی چندجا پرسیدم گفتن همشون شیمانو و کاراییشون یکجوره. خب

از طرفی 25 تومنیه از همشون زیبا تر بود ! اونو سفارش دادم ببنده، رنگش یکدست سیاه.

ولی یک سریهاشون نقره ای هم داشت که خوشم نیومد ، رنگشون بچه بازی بود !

کتی و دسته دنده هم که با هم بودن همه. فقط میمونه فکها، با لاستیک بدون آج

که فردا میگم عوض کنه.

dariush13
24-07-2012, 19:11
سلام.

امروز رفتم ، یه جفت دسته دنده گرفتم قیمتاشون اینطوری بود : 25 ، 35 ، 45

که البته وقتی چندجا پرسیدم گفتن همشون شیمانو و کاراییشون یکجوره. خب

از طرفی 25 تومنیه از همشون زیبا تر بود ! اونو سفارش دادم ببنده، رنگش یکدست سیاه.

ولی یک سریهاشون نقره ای هم داشت که خوشم نیومد ، رنگشون بچه بازی بود !

کتی و دسته دنده هم که با هم بودن همه. فقط میمونه فکها، با لاستیک بدون آج

که فردا میگم عوض کنه.

اگه بعد از اينكه كاراشو انجام دادي يه عكس از دوچرخت بذاري خوبه

fish2012
25-07-2012, 18:35
کسی اینجاتازگیا viva نخریده یاقبلااگه هست میخوام بدونم قیمتش چنده حالاهرمدلی

A M ! N
25-07-2012, 22:37
اگه بعد از اينكه كاراشو انجام دادي يه عكس از دوچرخت بذاري خوبه

اگه وقتشو گذاشتم که برم عکس بگیرم روی چشم حتما دوست من. مرسی

کسی اینجاتازگیا viva نخریده یاقبلااگه هست میخوام بدونم قیمتش چنده حالاهرمدلی

من ویوا Fly دارم ولی الان نخریدم. ولی تا جایی که میدونم قیمتاشون الان توی رنج 600 تومن هستش. ولی اینطوری که دوستان میگن بهتره که سراغ ویوا نری.

انتخابهای بهتری هست. یه مدل از گالانت دوستم داره، دیروز وقتی سوارش شدم واقعا کفم برید.. خیلی چرخه بروییه ، هم سبک و هم قطعات اصلی.

ویواهای الان هم که احیانا الان بیشترشون باید چینی باشن و مث سابق نیستن، هرچند که مانتین ترایل های خوبی داره که البته قیمتاشون سر به بالای

یک و خورده ای میزاره.. بازم میگم من خودم ویوا دارم راضی هم هستم، ولی انتخابهای بهتر از ویوا هم هست.

موفق باشی.

fish2012
26-07-2012, 20:28
ولی من یه دوچرخه حدود300 تومن میخوام اگه کسی تواین رنج viva داره ممنون میشم کمکم کنه

A M ! N
27-07-2012, 18:49
ولی من یه دوچرخه حدود300 تومن میخوام اگه کسی تواین رنج viva داره ممنون میشم کمکم کنه

اگه ویوا توی دست بخوای بگیری که بین 180 تا 300 میتونی چیز خوب پیدا کنی.

ولی تنه های Overlord بهتره به نظره من.. قیمتاشونم فرقی نداره.

iman_sh_16
11-11-2012, 00:19
سلام بچه ها، تو رنج 400 تومن چه دوچرخه ای رو پیشنهاد میکنید؟ واسه مصرف شهری میخوام و نه دوچرخه سوار حرفه ای ام،نه ایرانی و خارجی بودنش برام مهمه. فقط یه چیزی باشه که هر روز مجبور نباشم آچار دستم باشه پیجاشو سفت کنم :)

my.lejend
11-11-2012, 11:35
سلام
فکر میکنم ویوا خوب باشه تو این قیمت.فقط الومینیومی بگیر که سبک و راحت باشه

milad00790
11-11-2012, 17:51
سلام دوستان می خواستم بگم من می خوام یه دو چرخه ی cannodel moto بخرم قیمتش میگه 850 تومن آیا میگید خوبه من بخرم یا نه آیا دوچرخه ی خوبی هست یا نه و آیا این پولی که می خواهم پرداخت کنم براش می ارزه یا نه. ممنون از جوابتون.

dariush13
19-11-2012, 09:16
سلام دوستان می خواستم بگم من می خوام یه دو چرخه ی cannodel moto بخرم قیمتش میگه 850 تومن آیا میگید خوبه من بخرم یا نه آیا دوچرخه ی خوبی هست یا نه و آیا این پولی که می خواهم پرداخت کنم براش می ارزه یا نه. ممنون از جوابتون.

به نظرم دوچرخه هاي بهتري هم ميتوني گير بياري
مثل gitane، glant، merida
مطمئن باش اينايي كه نام بردم خيلي بهتره تا كنوندل چيني

peaceful1
19-11-2012, 21:03
درباره این اگه کسی سوال داشت در خدمتم.

Hatek
13-12-2012, 12:08
دوستان یه سری اطلاعات درباره باشگاه های دوچرخه سواری میخوام اینکه فعالیت هاشون چطوره؟ هزینه هاش؟ و یه چیز کلی دیگه
اکه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه
من همیشه دوچرخه سواری میکردم و میکنم و از اینکه هر روز از این ور شهر پاشم برم اونور شهر و بیام خسته شدم میخوام اکه میشه توی باشگاه ها ثبت نام کنم و همینطور اگه مسابقه ای چیزی هست
مرسی

roozbeh1990
07-01-2013, 11:52
سلام خدمت اساتید دوچرخه.من میخام یه دوچرخه بخرم از برند giant سقف بودجه هم 800-900 .شما کدوم مدل رو پیشنهاد میکنین؟ برای مصرف عادی و رفت و امد شهری میخام.زیبایی و راحتی هم برام مهمه.مرسی

jamshidjap
07-01-2013, 12:03
سلام خدمت اساتید دوچرخه.من میخام یه دوچرخه بخرم از برند giant سقف بودجه هم 800-900 .شما کدوم مدل رو پیشنهاد میکنین؟ برای مصرف عادی و رفت و امد شهری میخام.زیبایی و راحتی هم برام مهمه.مرسی

مدل Rincon با قیمت 790 تو گمرک ، پیشنهاد میشه ....

roozbeh1990
07-01-2013, 15:41
مرسی از راهنماییتون.اونوقت این که شما گفتین از revel و talon بهتره؟تفاوتشون تو چیه؟

mohsen2189
10-01-2013, 11:15
سلام به همه
می خوام یه دوچرخه بخرم واسه تفریح
ظاهر هم برام خیلی مهمه
حدود یک و صد هم مایه دارم
به نظر شما چه دوچرخه ای بخرم؟؟؟:n13:
ممنون اگه جواب بدین