PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گفتگوی آزاد دوچرخه

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7

cao-cao
17-02-2010, 13:14
ای داد بی داد. من فکر می کردم اینجا رو باید باز کنیم و روغن بریزیم.:38: عجب اشتباهی:41::13:

پس این پیچ که زیر کمک قرار داره برای چیه؟؟؟ بگو تا جریان این رو هم بگم.

همه کمکها اون پیچ تنظیم رو ندارن بستگی به قابلیتهای کمک داره
پیچ زیر کمک باز کننده پوسته هستش اون رو باز میکنی پوسته کمک در میاد

alfred88
17-02-2010, 14:03
دوست عزیز من نمیدونم شما چیو سوابق دوچرخه سواری میدونی
نمیدونم با دوچرخه کجا ها رفتی و چی میگی اینی که شما داری میگی من دوچرخه اولم پژوی اصل فرانسه بوده یه حرف کاملا اماتورانس چون شما داری میگی پژو
پژو تو دنیای حرفه ای اونم کوهستان اصلا حرفی برای گفتن نداره تمام برندای معروف دنیا رو پک میکنم واست اسمی از پژو توش نیست پژو یه زمانی معروف بود که 2xs رو داشت تولید میکرد و پژو 3 تو کورسی که الان همشون فسیلن
اسرم تو ایران هیچی نیست چون حتی جنس درجه 3 هم ایران نمیاد اونی هم که شرکت مریدا داره میده روش لوازم تبلیغیه که اینجا داره فروخته میشه
رنک بندی اسرم معکوسه یعنی اسرم زیرو بهترینشه که داره با ست xtr شیمانو رقابت میکنه
اگه میبینی من دارم حرفات رو رد میکنم واسه اینکه سلامتی بچه ها برام مهمه
میخوای ببینی من درست میگم کاری نداره میتونی با اقای امانی وارد کننده مریدا تماس بگیری
با فراز ..... اقای مهرداد صف.......ریس سابق فدراسیون دوپرخع سواری
اقای مهرداد ایم...... ریس سابق هیت استان تهران
اقای صفر خسر.....مربی سابق تیم ملی
اقای پرویز مزل....مربی سابق تیمهای ملی و پیکان تهران
اقای علی خزا.... عضو تیم ملی ب کوهستان ایران
و....
تمام این دوستان کلیه سوابق علمی و ورزشی و مربی گری و فنی من رو میدونن اگه لازم بود بگو اسمها و شماره تماسشون رو بهت کامل بدم بتونی باهاشون صحبت کنی
اینو تمام دنیا میدونن اسرم تو رنکای پایین هیچ حرفی واسه شیمانو نداره
تو تمام دوچرخه های حرفه ای که به دست خود شخص جمع میشه هیچ وقت ست کامل استفاده نمیشه همیشه قطعات گلچین میشه
طبق تراواتیو
خودرو اسرم
کمک فوکس ...ار اس تی
سیستم ترمز و .................
تمام اینا باید با توجه به نیاز خریداری بشه من دارم رو 10-12 سال دوچرخه سواری حرفه های با روزی حداقل 4-5 ساعت تمرین فشرده حرف میزنم نه با دور خیابون گشتن و تور های این شهر اون شهر
بله منم وقتی سوار چرخ میشدم کارم رفتن این شهر اون شهر بود نه کوله پشتی و خرت و پرت بلکه ما تمرین میکردیم نه تفریح
منم اولین چرخم کاستلو ایتالیا بود 10 ساله پیش 400 تومن پول داده بودم بالاش اون موقعی که هنوز المینیوم نیومده بود تو دوچرخه همه اهن و کرومولی سوار میشدن من تیتانیوم سوار میشدم
الانم اگه شرایط ازدواجم دستم رو تنگ نمیکرد از مسا.ل مالی حتما بیانچی کربن ریز پام بود تا بدون چرخ نباشم
شما دوباره اومدی گفتی من فلانم من بمانم من نمیدونم اینو میشناسم من اونو میشناسم
اگه میشه بگو ببینم رو چه دلیلی میگی x5 پایینتر از alivio .شما مگه نمیگی سلامتی بچه ها برات مهمه پس لطفا کمکای matts تست کن .(من گفتم کمکاش بهتراز 40v , 100 شما مخالف بودی از همون اقای نمایندگی مریدا بپرس بهت میگه )لطفا توضیح بده نه اینکه بگی من نمیدونم اقای x و میشناسم .
.اهان تمام دنیا میدوونن میشه بگی از کجا این حرفو اوردی منبع ذکر کنم میتونی بری جاینته امریکارو ببینی که چجوری داره از ستهای ریزو درشت sram استفاده میکنه تازه من خودم شیمانو رو بیشتر قبول دارم ولی وقتی قراره x5 با alivio مقایسه بشه دیگه نه.شما بهتره به پستات بیشتر توجه کنی جوابات نا مربوطه دوست عزیز مثلا میای میگی این اقا که این پستو داده جواباش از این جا تا اونجا غلطه (اون قسمتاییرو که قرمز کردم )بعدش درستشونو نمینویسی تا بقیه استفاده کنن فقط میگی این غلطه دلیلی هم نداری نمیدونم شاید شما بلد نباشی .
اون چیزی که پیداس شما واقعادلسوزانه سوالاته دوستانو و منرو جواب میدی و واقعا جای تشکر داره و این محیط محیطه تبادله اطلااته همینطور که من از اطلاعته شما استفاده میکنم و از شماچیزای زیادی یاد گرفتم.
و لی شاید خستگی باعث بشه که شما پستا رو همینطوری جواب بدی .اگرم کسی خلاف شما گفت شما بگی من فلانی هستم و فلان نفراتو میشناسم پس درست میگم.

alfred88
17-02-2010, 14:14
امروز زنگ زدم جاینت و از قرار معلوم مدلای 2010 وارد شده و مدلای قدیمی هم 10 درصد اف خورده.فرصت خوبیه

davidjoker
18-02-2010, 09:47
همه کمکها اون پیچ تنظیم رو ندارن بستگی به قابلیتهای کمک داره
پیچ زیر کمک باز کننده پوسته هستش اون رو باز میکنی پوسته کمک در میاد

آقا فکر می کردیم که این هم برای اینه که روغن های اضافی رو بیرون بکشه.:39::43:

Zeee
19-02-2010, 18:17
سلام داداش من الان تستش کردم نشون می ده ولی خوب اینا ادرسای مستقیمش ببین می تونی ببینی:

img214.imageshack.us/img214/9202/dsc00040na.jpg

img718.imageshack.us/img718/8523/dsc00041t.jpg

img214.imageshack.us/img214/1900/dsc00042o.jpg

رفیق این سایت برای من فیل.ت.ر بود :31: . با فیلت..ر شکن دیدمش . قشنگه مبارکت باشه :11:

saieed_ahmadi
19-02-2010, 21:06
سلام یه سوال :
طریقه نگه داشتن دوشاخه چطوره؟ یعنی چجوری باید روغن کاریش کرد؟ وقتی داریم دوچرخه رو می شوریم اگه اب به دوشاخه بخوره (منظورم قسمت بالای دوشاخه هست) عیبی نداره ؟

davidjoker
20-02-2010, 13:20
سلام یه سوال :
طریقه نگه داشتن دوشاخه چطوره؟ یعنی چجوری باید روغن کاریش کرد؟ وقتی داریم دوچرخه رو می شوریم اگه اب به دوشاخه بخوره (منظورم قسمت بالای دوشاخه هست) عیبی نداره ؟

سلام. نه عیبی نداره. خشکش کن بعد دوباره روغن بزن.

saieed_ahmadi
20-02-2010, 22:23
سلام. نه عیبی نداره. خشکش کن بعد دوباره روغن بزن.

داداش چجوری روغن کاریش کنم ؟ و چه روغنی باشه ؟

راستی خوشحالم می بینم که دوباره به فرومی که خودت ایجادش کردی برگشتی :10::8:

Sadeq_ME
25-02-2010, 19:40
سلام بر همه
آقا من یه دو هفته‌ای هست که یه دوچرخه ویوا مدل راتلر گرفتم امروز بردم پیش یه تعمیرکار که زینش رو درست کنه(مهره می‌خواست و نداشت، ویوای شما هم نداره آقا سعید؟) بعد میگفت یه آچارکشی حسابی‌ می‌خواد حدودا 9 تومن هم خرجشه حالا من گفتم بیام ببینم آیا واقعا لازمه که 9 تومن بدم واسم آچارکشی کنن یا نه؟
و سوال دوم اینکه اگه نخوام دوچرخه رو ببرم پیش تعمیر کار و خودم سرویسش کنم کجاهاشو باید درست کنم و هر چند وقت یکبار؟کلا یه اطلاعاتی‌ در مورد نگهداری دوچرخه بدین ممنون میشم...

:11::11::11:

saieed_ahmadi
26-02-2010, 12:00
سلام بر همه
آقا من یه دو هفته‌ای هست که یه دوچرخه ویوا مدل راتلر گرفتم امروز بردم پیش یه تعمیرکار که زینش رو درست کنه(مهره می‌خواست و نداشت، ویوای شما هم نداره آقا سعید؟) بعد میگفت یه آچارکشی حسابی‌ می‌خواد حدودا 9 تومن هم خرجشه حالا من گفتم بیام ببینم آیا واقعا لازمه که 9 تومن بدم واسم آچارکشی کنن یا نه؟
و سوال دوم اینکه اگه نخوام دوچرخه رو ببرم پیش تعمیر کار و خودم سرویسش کنم کجاهاشو باید درست کنم و هر چند وقت یکبار؟کلا یه اطلاعاتی‌ در مورد نگهداری دوچرخه بدین ممنون میشم...

:11::11::11:

سلام داش نه ماله من احتیاج به مهره و از این جور چیزا نداشت.

در مورد اچر کشی هم ببین اگه جا های مختلف دوچرخه شما شل باشه شما نیاز به اچار کشی داری مثلا یکی از اصلی ترین قسمت ها پره های دوچرخه شما هست یا سیستم ترمز دوچرخه اینا رو چک کن اگه شل نبود احتمالا دوچرخه شما هم مثل دوچرخه من احتیاج به اچار کشی نداره:20::11:

Sadeq_ME
26-02-2010, 14:05
سلام داش نه ماله من احتیاج به مهره و از این جور چیزا نداشت.

در مورد اچر کشی هم ببین اگه جا های مختلف دوچرخه شما شل باشه شما نیاز به اچار کشی داری مثلا یکی از اصلی ترین قسمت ها پره های دوچرخه شما هست یا سیستم ترمز دوچرخه اینا رو چک کن اگه شل نبود احتمالا دوچرخه شما هم مثل دوچرخه من احتیاج به اچار کشی نداره:20::11:
چرا. اون سیمهای چرخ که یه کم شل هست تازه چرخ جلو رو که حدود 5 سانت میارمش بالا بعد ولش می‌کنم یه صدایی میده احتمالا باید یه آچار کشی‌ بشه...

saieed_ahmadi
26-02-2010, 20:39
چرا. اون سیمهای چرخ که یه کم شل هست تازه چرخ جلو رو که حدود 5 سانت میارمش بالا بعد ولش می‌کنم یه صدایی میده احتمالا باید یه آچار کشی‌ بشه...
پس کسی که چرخ شما رو جمع کرده سمبل کاری کرده احتمالا بقیه جاهاش هم همینطوره:13:

Sadeq_ME
27-02-2010, 21:33
پس کسی که چرخ شما رو جمع کرده سمبل کاری کرده احتمالا بقیه جاهاش هم همینطوره:13:
من نگرانیم از اینه که چرخ رو ببرم پیش یارو بعد ازم یه پولی‌ هم بگیره ولی‌ چرخ رو یه آچارکشی درست و حسابی‌ نکنه...
کاشکی‌ خودم بلد بودم:45:

crash00
28-02-2010, 15:52
سلام من به تازگی با این پست آشنا شدم وگرنه حتما ازتون بریه خرید دوچرخه راهنمایی می خواستم
حالا زدو ما یه دوچرخه ی viva مدل travel خریدیم
روش حک شده maid in taiwan و رویه میله یه زیر زینش نوشته t6 6061 aluminium material maid by viva
ولی من تو یه چیز موندم بقلش حک شده shimano???
حالا یه سوال داشتم ترسا بهتره یا تورنی تفاوتشون تو چیه؟؟

Sadeq_ME
01-03-2010, 21:13
حالا از کجا بفهمم سیمهای چرخها شله یا سفته...منظورم اینه که چقدر لق باش یعنی‌ شل؟فک کنم مال من عادیه لقیش.

saieed_ahmadi
01-03-2010, 21:59
حالا از کجا بفهمم سیمهای چرخها شله یا سفته...منظورم اینه که چقدر لق باش یعنی‌ شل؟فک کنم مال من عادیه لقیش.

ببین برای این منظور به قسمت بالای سیم پره های دوچرخت دست بزن منظورم جایی که به طوقه وصل می شه اگه اونجا لقه بزنه یعنی سیم پره دوچرخت شله یعنی باید محکم به طوقه وصل باشه.

ali6563
02-03-2010, 04:08
دوستان تا سقف 500 من چرخ خوب و خوشگل چی بخرم؟ استفادم هم فقط برای تفریح شبانه در پارک هستش..

saieed_ahmadi
02-03-2010, 22:59
دوستان تا سقف 500 من چرخ خوب و خوشگل چی بخرم؟ استفادم هم فقط برای تفریح شبانه در پارک هستش..

سلام خوش امدی

فکر کنم مریدا ساب 40 دی ( merida sub 40 d ) گزینه مناسبی باشه حدود قیمت 420 تومان البته
مریدا TFS 100 هم حدودا 500 تومان که اونم خوبه

crash00
05-03-2010, 00:39
سلام
کسی جواب مارو نمی دونست؟؟
همون طور که گغتم تازه با این پست آشنا شدم و وقت ندم بیشتر از دو سه صفحشو بخونم
حالا یه سوال داشتم تنه ی t6 6061 چیه؟؟؟؟
آقا ترمز دیسکی بهتره یا لقمه ای؟؟
من از قصد ترمز لقمه ای گرفتم
مدلشم c-star radios هستش ضرر کردم؟؟اگه کردم تا چه حد مدل دیسکیش فقط 10تومن گرونتربود.
یه مشکلم داشتم وقتی طوقم خیسه ترمز عقب رو که می گیرم یه صدای ناجوری میده میشه حلش کرد آیا ایراد مهمیه؟؟
ببخشید این چیه
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
comfort یعنی چی؟؟؟(راحتی)؟؟؟

saieed_ahmadi
05-03-2010, 10:04
سلام
مدلشم c-star radios هستش ضرر کردم؟؟اگه کردم تا چه حد مدل دیسکیش فقط 10تومن گرونتربود.
یه مشکلم داشتم وقتی طوقم خیسه ترمز عقب رو که می گیرم یه صدای ناجوری میده میشه حلش کرد آیا ایراد مهمیه؟؟
ببخشید این چیه

سلام دوست عزیز به فروم ما خوش امدی
ببین برای سوال های تخصصی مثل اینا باید بزرگان فروم که تا همین 2 هفته پیش زحمت جواب دادن به این سوال ها رو می کشیدند جوابت رو بدند . ولی خوب در حال حاضر قهر کردند و فکر نکنم دیگه به فروم سر بزنند .
حالا چرا از قصد ترمز لقمه ایی گرفتی؟
به نظر من اگه ترمز دیسکی می گرفتی بهتر بود معمولا ترمز های لقمه ایی همچین مشکلاتی رو دارند .
در باره اون لینکی هم که گذاشتید اگه اشتباه نکنم از این سیستم های نیمه الکتریکی هست یعنی خودرو و توپی عقب یه موتور الکترکی کم مصرف هستند که با باتری کار می کنند و می توانند تا مسافتی (فکر کنم حدود 2 ساعت) بدون رکاب زدن دوچرخه رو به حرکت در بیارند که اگه رکاب بزنی این زمان خیلی بیشتر هم می شه و بیشتر تو دوچرخه های شهری هم استفاده می شه.

Badform
05-03-2010, 12:59
چرا قهر کردن؟

saieed_ahmadi
05-03-2010, 15:47
چرا قهر کردن؟

والا نمی دونم سر یه مدل ست دنده ، 2 تاشون نظرات متفاوتی داشتند که یکم این در مورد این دنده ها صحبت کرد یکم هم اون ، بعدش هم دیگه هیچ کدوم به فروم سر نزدند.
ما هم که چون زیاد سرمون نمی شه نفهمیدیم حق با کدومشونه !

crash00
05-03-2010, 18:47
سلام دوست عزیز به فروم ما خوش امدی
ببین برای سوال های تخصصی مثل اینا باید بزرگان فروم که تا همین 2 هفته پیش زحمت جواب دادن به این سوال ها رو می کشیدند جوابت رو بدند . ولی خوب در حال حاضر قهر کردند و فکر نکنم دیگه به فروم سر بزنند .
حالا چرا از قصد ترمز لقمه ایی گرفتی؟
به نظر من اگه ترمز دیسکی می گرفتی بهتر بود معمولا ترمز های لقمه ایی همچین مشکلاتی رو دارند .
در باره اون لینکی هم که گذاشتید اگه اشتباه نکنم از این سیستم های نیمه الکتریکی هست یعنی خودرو و توپی عقب یه موتور الکترکی کم مصرف هستند که با باتری کار می کنند و می توانند تا مسافتی (فکر کنم حدود 2 ساعت) بدون رکاب زدن دوچرخه رو به حرکت در بیارند که اگه رکاب بزنی این زمان خیلی بیشتر هم می شه و بیشتر تو دوچرخه های شهری هم استفاده می شه.

سلام من اون موقع افساید بودم از دوچرخه چیزی بارم نبود(فکرکنم 2-3 هفته پیش)به یارو گفتم چه فرقی داره گفت دیسکی قشنگ تره بخوری زمین دیسکش کج بشه درد سر داره:19:
حالا بینیم جایی نیست دوچرخه جاییزه بده ماکه پول نداریم بدیم روچرخه بگیریم:31:
بعد اون موتور هارو اگه طوقتو عوض کنی میشه انداخت یا مخصوص همون نوع دوچرخه هاست؟؟(ماکه پول نداریم)
آقاتویه دوشاخه zoom حرفی برایه گفتن داره؟؟؟
دوچرخه ای که از جنس فیبر کربن باشه چنده؟؟؟
در نهایت بازم دستت درد نکنه:10:
یه نکته یه جالب از وقتی این یارو ویوا فروشه نزدیک خونه یه ما اومده کل قیام تا میدان ولیعصر و انقلاب و کلا اطراف که رد می شی میبینی ملت دوچرخه ی ویوا دارن:18:اون طور که خودش میگفت پخش کنندس.

saieed_ahmadi
05-03-2010, 20:31
سلام من اون موقع افساید بودم از دوچرخه چیزی بارم نبود(فکرکنم 2-3 هفته پیش)به یارو گفتم چه فرقی داره گفت دیسکی قشنگ تره بخوری زمین دیسکش کج بشه درد سر داره:19:
حالا بینیم جایی نیست دوچرخه جاییزه بده ماکه پول نداریم بدیم روچرخه بگیریم:31:
بعد اون موتور هارو اگه طوقتو عوض کنی میشه انداخت یا مخصوص همون نوع دوچرخه هاست؟؟(ماکه پول نداریم)
آقاتویه دوشاخه zoom حرفی برایه گفتن داره؟؟؟
دوچرخه ای که از جنس فیبر کربن باشه چنده؟؟؟
در نهایت بازم دستت درد نکنه:10:
یه نکته یه جالب از وقتی این یارو ویوا فروشه نزدیک خونه یه ما اومده کل قیام تا میدان ولیعصر و انقلاب و کلا اطراف که رد می شی میبینی ملت دوچرخه ی ویوا دارن:18:اون طور که خودش میگفت پخش کنندس.
1- حرفش چندان مصداق عملی نداره.
2- چراهست ولی باید بگردی. فقط هر وقت پیداش کردی به ما هم اطلاع بده :46:
3- نه ، می شه روی یک طوقه دیگه هم بست.
4- اینو نمی دونم داداشم.
5- فکر کنم باید بری بالای 900 تومان

حالا یه سوال چرخت رو چند خریدی ؟ لطفا مشخصاتش رو هم ذکر کن.

crash00
05-03-2010, 22:03
1- حرفش چندان مصداق عملی نداره.
2- چراهست ولی باید بگردی. فقط هر وقت پیداش کردی به ما هم اطلاع بده :46:
3- نه ، می شه روی یک طوقه دیگه هم بست.
4- اینو نمی دونم داداشم.
5- فکر کنم باید بری بالای 900 تومان

حالا یه سوال چرخت رو چند خریدی ؟ لطفا مشخصاتش رو هم ذکر کن.

والا 220 خریدم ولی مثل اینکه الان یه کم افت هم داشته
لاستیکش ار جنس نایلون هستش با برنده marvick حالا دقیق نمیدونم
اون یارو دنده عوض کن عقبش شیمانو تورنیه برا جلوشم همون مال خودته.
دسته ی ترمز و دندش هم همون مال خودته
فرمون و دو شاخش zoom هستش که روش نوشته not maid for hard riding هم رو فرمونش هم دو شاخش فرمونش همون فرمون خودته
خورشیدیش هم prowheel هستش
توپیش هم وبست هاشم quando (فکر کنم دیکپشو بلد نیستم توپی همونیکه وسط طوقس دیگه)
خودروش هم shimano است که هفت دنده دارد:31:
آهان مدلشم viva travel میباشد با تنه ی t6 6061 ازجنس آلومینیم ساخت تایوان
حالا به یه چیزی که دقت کردم متوجه این شدم(به کاغذی که به دسته ی ترمزم وصل بود) روش نوشته v-break system یعنی همین ترمز لقمه ای حالا بقیشو نمیدونم.
راستی رویه میله ی زیر زینم حک شده shimano

---------- Post added at 10:03 PM ---------- Previous post was at 09:59 PM ----------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فکر نکنم اشتباه کنم طراحیه تنه ی من دقیقا همینه:31:

crash00
07-03-2010, 17:34
دوست عزیز دکمه ی تشکر رو به اشتباه نزردی:10:

saieed_ahmadi
07-03-2010, 22:26
دوست عزیز دکمه ی تشکر رو به اشتباه نزردی:10:
نه داداشم اشتباهی نزدم . برای اطلاعاتی که از دوچرخت گذاشتی تشکر کردم:11:

Johnny Depp
10-03-2010, 00:08
سلام...
من یه دوچرخه میخوام واسه اینور و اونور رافتن تو شهر(تهران)...اما شاید یهو کله کردم باش یه کاشانی، قمی هم رفتم! پس میخوام واسه مسافت طولانی خستم نکنه:20:

وزن 78. قد 178

چی پیشنهاد میدید دوستان؟

Life24
13-03-2010, 18:23
نیازمند کمک

با درود
یک دوچرخه میخوام بخرم
حدود حداقل 2-3 ساعت رکاب بزنم.
وزن 90 کیلو
قد فکر کنم 185 باشه

یک چیز جمع و جور شیک و پیکی درست و حسابی باشه
لطفا با عکس نمونه بدهید با مشخصات
شرمنده ولی نیازمند کمک هستم تا نره تو پاچم

saieed_ahmadi
13-03-2010, 20:00
نیازمند کمک

با درود
یک دوچرخه میخوام بخرم
حدود حداقل 2-3 ساعت رکاب بزنم.
وزن 90 کیلو
قد فکر کنم 185 باشه

یک چیز جمع و جور شیک و پیکی درست و حسابی باشه
لطفا با عکس نمونه بدهید با مشخصات
شرمنده ولی نیازمند کمک هستم تا نره تو پاچم

سلام خوش امدی
چجور دوچرخه ایی می خوای؟( منظورم سبکشه)
چه قیمتی باشه؟

---------- Post added at 08:00 PM ---------- Previous post was at 07:56 PM ----------

سلام...
من یه دوچرخه میخوام واسه اینور و اونور رافتن تو شهر(تهران)...اما شاید یهو کله کردم باش یه کاشانی، قمی هم رفتم! پس میخوام واسه مسافت طولانی خستم نکنه:20:

وزن 78. قد 178

چی پیشنهاد میدید دوستان؟

سلام دوست من
سایز مناسب برای شما 18 هست حالا چقدر می خوای خرج کنی؟

AmiRreZA_RAcEr
13-03-2010, 21:15
من یه دوچرخه کنندل 2سال پیش خریدم 400 تومن ! یکی یکم اطلاعات در موردش به من بده ! :31:

davidjoker
14-03-2010, 07:32
داداش چجوری روغن کاریش کنم ؟ و چه روغنی باشه ؟

راستی خوشحالم می بینم که دوباره به فرومی که خودت ایجادش کردی برگشتی :10::8:

سلام. ببخشید که این قدر دیر برگشتم.

اول حسابی بشور که روغن های اضافی و خشک شده از بین بره بعد با یه پارچه خشکش کن که هیچ کجا آب نباشه. بعد دور تا دورش رو روغن بزن. خیلی ساده.:10:

---------- Post added at 07:23 AM ---------- Previous post was at 07:22 AM ----------

من یه دوچرخه کنندل 2سال پیش خریدم 400 تومن ! یکی یکم اطلاعات در موردش به من بده ! :31:

دوست عزیز شما دو سال پیش یه دوچرخه خریدی تازه در موردش اطلاعات می خوای؟؟؟!!!

---------- Post added at 07:26 AM ---------- Previous post was at 07:23 AM ----------

سلام
دوست عزیز یا این که دوشاخه های تایر درست بسته نشده یا این که اصلاً چرخ شما برای تک چرخ مناسب نیست.شاید هم از اسپک باشه شاید هم باد تایر تنظیم نیست.

---------- Post added at 07:29 AM ---------- Previous post was at 07:26 AM ----------

سلام
ببخشید این چیه

دوست عزیز به این 100% ترمز دیسکی بهتره شک نکن. حالا لقمه ای هم خریدی اشکال نداره ولی بده به یکی که خوب بلده از طرف دسته ترمز برات تنظیمش کنه.

---------- Post added at 07:32 AM ---------- Previous post was at 07:29 AM ----------

والا نمی دونم سر یه مدل ست دنده ، 2 تاشون نظرات متفاوتی داشتند که یکم این در مورد این دنده ها صحبت کرد یکم هم اون ، بعدش هم دیگه هیچ کدوم به فروم سر نزدند.
ما هم که چون زیاد سرمون نمی شه نفهمیدیم حق با کدومشونه !

سلام. سعید جان به این که حق با سائو-سائو بوده شک نکن. این بابا یه عمری تو کار دوچرخه بوده. تازه خودش شاگرد داره.

Life24
14-03-2010, 19:48
سلام خوش امدی
چه قیمتی باشه؟

---------- Post added at 08:00 PM ---------- Previous post was at 07:56 PM ----------

راستش
داداش من از دوچرخه هیچ نمیدونم
یکی زمان بچگی فقط داشتیم :31:
نو ع وسبکش نمیدونم
هر کدام بهتره
بودجه هم ماکسیمم 200-250
اینها
حالا چیز خوب چه قیمتی هست با اون شرایط که گفتم؟
یعنی شما چی می خریدی؟
واسه قیمتش فوقش اگر یک چیز بهتر و عالی تر هست
آدم سبک میکنه اون رو میخره
اگر میبشه با عکس و اینها چند مدل بزارید
(راستی اگر منظورت از نوع این کورسی ها هست نه؟ :31: نه از اون به قیافه ما نمیخوره :31::31:)

davidjoker
14-03-2010, 22:00
راستش
داداش من از دوچرخه هیچ نمیدونم
یکی زمان بچگی فقط داشتیم :31:
نو ع وسبکش نمیدونم
هر کدام بهتره
بودجه هم ماکسیمم 200-250
اینها
حالا چیز خوب چه قیمتی هست با اون شرایط که گفتم؟
یعنی شما چی می خریدی؟
واسه قیمتش فوقش اگر یک چیز بهتر و عالی تر هست
آدم سبک میکنه اون رو میخره
اگر میبشه با عکس و اینها چند مدل بزارید
(راستی اگر منظورت از نوع این کورسی ها هست نه؟ :31: نه از اون به قیافه ما نمیخوره :31::31:)

سلام بر دوست عزیزمان. شما یک دوچرخه ی cannondell که بخری کارت رو راه می اندازه. فکر می کنم دم مغازه بالای 250 باشه اما خیلی می کشن روش شما همان 250 را بده بگو خدا بده برکت.:5: :46:

Life24
14-03-2010, 23:12
سلام بر دوست عزیزمان. شما یک دوچرخه ی cannondell که بخری کارت رو راه می اندازه. فکر می کنم دم مغازه بالای 250 باشه اما خیلی می کشن روش شما همان 250 را بده بگو خدا بده برکت.:5: :46:
نوکرتم

این هست داداش؟
بعد امکانات و مزتیش و مشخصاتش میشه بزرگواری کنی

---------- Post added at 12:12 AM ---------- Previous post was at 12:08 AM ----------

داداش سرچ زدم چندین نوعش هست
ما نفهمیدیم کودومش منظور شما هست
مدل دقیقش کودومه؟
میشه عکسش هم بدهید.؟/
بعد این مسافت طولانی خوب هست نه؟
کجاییه؟

Johnny Depp
15-03-2010, 00:12
سلام خوش امدی
چه قیمتی باشه؟

سلام دوست من
سایز مناسب برای شما 18 هست حالا چقدر می خوای خرج کنی؟

سلام. تا 300

Hos3in
15-03-2010, 00:53
سلام آقایون تکنسین . آقا من این فروم رو از اولین پست تا آخرین پست شخم زدم :31:.بابت این همه اطلاعات تشکر مخصوص ارسال میدارم :11::"> نوبت سوالات خودمه...
اول : معرفی دوچرخه ای که به مشخصات بخوره ...
1- یه آدم 80 کیلویی با قد تقریبا 170 سانت سایز مناسبش چنده! حالا جاینت رو در نظر داشته باشیدکه سایزش دوبل بالا میره.
سقف پولم به 600 + یه ذره بیشتر میرسه .علاقه مند به سبک کراس کانتری گردش طبیعت و خیابان و ...

دوم : آقا دسته بندی های شیمانو ( که از ایکس تی آر میره تا تورنی ) چه بخش هایی از دوچرخه رو پوشش میده ؟ یعنی ستی و که انتخاب میکنی کدوم قطعه ها رو شمانل میشه ؟

سوم : نظرتون راجع به هایبرید چیه. بیشتر واسه شباهتش به کورسی... چون اطلاعات کمی دارم ازش

چهار : راجع به فرمان و شاخ گای و مدل هاش بحث کنیم ؟

راستی من دیدم ( یوتیوب) که بعضی از مدل ها لوله زین هم کربنه تازه کمک فنر زین هم داره. میشه اینها رو جدا خرید بست ؟

بسه پست اولیم بسه دیگه ... :40::20: coa-coa , alfred اساتید فروم متشکرم از ریسپانیدیگ بالای شما ...

davidjoker
15-03-2010, 07:29
نوکرتم
پس باید صبر کنم اگر این بخواهم 250 هست
این هست داداش؟

---------- Post added at 12:12 AM ---------- Previous post was at 12:08 AM ----------

مدل دقیقش کودومه؟
میشه عکسش هم بدهید.؟/
کجاییه؟

سلام این دوچرخه هایی که تو این رنج قیمت هستند اکثراً تایوانی هستند البته این رو اضافه کنم تولید چین ولی روش زدن تایوان. در مسافت طولانی هم بد نیست. عکس فعلاً در دست رس نیست، یکی از دوستام خریده بود اگه دیدمش عکس می گیرم بعد میزارم. اینها به دلیل این که از کارخانه ی اصلی تولید نمیشه و فقط یک زیر مجموعه از آن هست مدل دقیق روش نمی زنند.

شانژمان :ALIVIO سیستم دنده:SHIMANO زین و سردسته :VELO فرمان و کرپی :ZOOM
طوقه :ALEX-G6000 تایر تیوپ :KENDA 26.235 سایز :26"

Life24
15-03-2010, 09:20
سلام این دوچرخه هایی که تو این رنج قیمت هستند اکثراً تایوانی هستند البته این رو اضافه کنم تولید چین ولی روش زدن تایوان. در مسافت طولانی هم بد نیست. عکس فعلاً در دست رس نیست، یکی از دوستام خریده بود اگه دیدمش عکس می گیرم بعد میزارم. اینها به دلیل این که از کارخانه ی اصلی تولید نمیشه و فقط یک زیر مجموعه از آن هست مدل دقیق روش نمی زنند.

شانژمان :ALIVIO سیستم دنده:SHIMANO زین و سردسته :VELO فرمان و کرپی :ZOOM
طوقه :ALEX-G6000 تایر تیوپ :KENDA 26.235 سایز :26"
داداش عکسش تو اینها نیست?

چون بشه اینجا ها پیداش کرد خوبه
چون عکس و همه چیشو زده

Life24
15-03-2010, 12:41
توصيه می گردد كه نكات اين راهنمايي را به دقت مطالعه نمائيد, تا به كمك آن از دوچرخه خود بهترين استفاده را ببريد. اطلاعات ارائه شده در اين قسمت جنبه عمومي داشته و براي مدل خاصي تهيه نشده است.

۱- انتخاب دوچرخه با اندازه مناسب
توجه داشته باشيد كه اندازه يك دوچرخه مناسب , براي دوچرخه سوار بستگي به نوع دوچرخه دارد و مبناي انتخاب آن اختلاف بين دو ارتفاع مي باشد. يكي ارتفاع فاق ( بين پاها) استفاده كننده و ديگري ارتفاع فاصله بالاي بست لوله زين تا زمين.
اين ارتفاع X بايد در دوچرخه هاي شهري و مسابقه و جاده حد اقل cm ۲/۵ =x و در دوچرخه هاي اسپرتي حد اقل cm ۵ = x و در دوچرخه هاي كوهستاني حد اقل cm ۱۲= x باشد.( اندازه در شكل ۱) اين اندازه را ميتوان با قراردادن دوچرخه در بين پاها كنترل كرد.
- تنظيم هاي اوليه جهت استفاده از دوچرخه
۱-۲ بستن پدالها چون پدالها ي راست و چپ داراي رزوه متفاوت مي باشند بايد دقت كنيد كه حتما هر پدال در محل خودش قرار گرفته و بسته شود.
براي اينكار ابتدا پدالها را بادست در محل فوق قرار داده و قسمت آچار خور آنرا بپيچانيد تا جائيكه اطمينان حاصل شود كه پدال كاملا" عمودي بر بازوي پدال بسته شده باشد.سپس آنها را محكم نمائيد.
جهت نصب پدال طرف راست را (كه علامت"R" دارد) بر روي بازوي ركاب طرف راست ( سمت طبق جلو) بسته و آنرا در جهت عقربه هاي ساعت بوسيله آچار محكم كنيد همچنين ركاب سمت چپ را ( علامت " L "دارد) بر روي بازوي ركاب طرف چپ بسته وآنرا در جهت عكس عقربه هاي ساعت محكم نمائيد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] -۲- تنظيم زين
ارتفاع مناسب زين بگونه اي تنظيم ميشود كه در هنگام نشستن روي آن و قراردادن پاشته پا روي پدال ( بهتر است بدون كفش باشد) . زانو به حالت مستقيم قرارگيرد در نتيجه هنگام پدال زني , زانو اندكي كشيده ميشود( شكل ۳ ) جهت تنظيم زين كافيست كه پيچ بست لوله زين را شل نمائيد
آنگاه با وارد نمودن ضربه اي آرام به زين آن را تـا انـدازه دلخواه تنظـيم نموده و بعـد پيـچ راكاملا" محكم نمائيد. (شكل۴) اگر پيچ بست لوله از نوع باز شو فوري ( Quick release ) باشد كافي است كه اهرم پيچ را به سمت خارج بكشيد تا آزاد شود و در موقع تستن آنرا به سمت داخل فشار دهيد تا سفت شود اگر كاملا" محكم نشد بوسيله مهره تنظيم مربوطه آنرا تنظيم نمائيد. ( شكل ۵) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بوسيله گره و زين يا گيره روي ميله زين ( با استفاده ار آچار آلن ) زين رابه گونه اي تنظيم كنيد كه اتفقي قرار گيرد ( شكل ۶ و ۷ ) توجه داشته باشد كه پس از هر بار تنظيم اطمينان حاصل كنيد كه كليه مهره ها و بست زين كاملا" سفت بوده و همچنين زين در محل خود قابل چرخش نباشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
-۳- تنظيم ارتفاع يا (كرپي فرمان )

جهت اين تنظيم پيچ اصلي بازوي فرمان ((A را كمي شل كرده و بعد به آرامي وسط وسيله اي كه به بازوي فرمان آسيب نرساند ( مثل چكش لاستيكي يا يك تكه چوب بعنوان ضربه گير ) چند ضربه به آن بزنيد تا مهره شيبدار (D ) انتهايي آزاد گردد سپس مي توانيد ارتفاع بازوي فرمان را به دلخواه تنظيم نماييد بعد از تنظيم و اطمينان ار اينكه خط نشانه روي بازوي فرمان (B ) داخل لوله دوشاخ و بازوي فرمان و چرخ جلو در يك راستا باشند پيچ اصلي (A)راكاملا" محكم نمائيد ( شكل ۸) براي تنظيم فرمان بايد پيچ مر بوطه روي بازوي فرمان را كمي شل كرده و بعد از آن ايجاد كرده , دوباره پيچ را سفت نمائيد.( شكل ۹ )

[IMG][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
-۴- موارد و قسمت هايي كه قبل از استفاده از دوچرخه بايستي بازرسي شوند.
هميشه قبل از استفاده از دوچرخه خود موارد زير را بازرسي نمائيد:
- از درست كار كردن ترمز ها مطمئن شويد
- مهره هاي چرخهاي عقب و جلو و همچنين پيچ هاي بازشوي فوري (Quick release ) كاملا" محكم باشند. ( فشار باد تاير ها تنظيم باشد.)
- فرمان و بازوي فرمان زين و لوله زين بطور صحيح قرار گرفته و محكم باشند.
- كليه قطعات دوچرخه از قبيل پدال, ترك بند, جك, و غيره كاملا" محكم بوده و در جاي خود قرار داشته باشند.

۳نگهداري و سرويسهاي دوچرخه

۳-۱-نگهداري و سرويسهاي مر بوطه به دوچرخه از مواردي است كه معمولا" از آن غفلت مي شود. اين موضوع به خاطر اين است كه دوچرخه وسيله اي ساده فرض مي شود كه نيازي به نگهداري و مراقبت ندارد و يا انيكه مراقبت از آن به يك نوجوان كه در اين زمينه تجربه اي ندارد واگذار مي شود در صورتيكه دوچرخه اي بهترين و بالاترين بازده را دارد كه البته در صورتي كه سرويس و نگهداري دوره اي آن مرتب انجام شود و اين موارد بهتر است توسط يك متخصص دوچرخه انجام گيرد. واگذاري سرويس دوچرخه به يك متخصص از اين نظر توصيه ميگردد كه انجام اين كار نايز به مهارتهاي ويژه و ابزار مخصوص دارد .

۳-۲ جدول نگهداري

ضمنا" به مجرد صدمه ديدن و با گذشت يك سال , كابلهاي ترمز بايد تعويض شوند.
به نكات زير توجه فرمائيد:
الف- توصيه مي شود كه كارهاي اساسي توسط تعمير گاه مجاز دوچرخه انجام گيرد.
ب- در مورد دوچرخه هاي كوهستان تعميرات و بازرسي ها بايد در فواصل زماني نزديكتر انجام گيرد. چون از اينگونه دوچرخه ها در شرايط سخت تري استفاده مي شود.
پ-هرگز از دوغن ترمز يا گريس بر روي تاير ها, طوقه ها و لنتهاي ترمز ( كه نقاط حساس جهت ترمز گيري مي باشند ) استفاه نكنيد.
ت-هنگام دوغن كاري زنجير , استفاده ار يك يا دوقطره روغن كافي است . بعد از روغن كاري زنجير در حاتلي كه دنجير را مي چرخانيد روغن اضافي را بوسيله پارچه تميز كنيد.

۳-۳- انواع روغن و گريس مورد استفاده

روغن - روغن معمولي موتور جهت روغن كاري زنجير , خودرو, شانژمان عقب , توپي هاي عقب و جلو غيره, مناسب مي باشد.
گرس معمولي – جهت بستن زير زين, داخلي لوله زين, گريس بلبرينگ, ياتاقانهاي پدال و فرمان و ... يا گريس مخصوص بلبرينك گريسكاري شود.

۳-۴- شستشوي دوچرخه و اجزا آن
جهت طول عمر بيشتر و كاركرد بهتر دوچرخه توصيه مي شود كه كليه قسمتهاي متحرك آنرا نظير طبق, زنجير , تيوپها و خودرو را همواره تميز و بدون گرد و خاك نگهداري نمائيد.
جهت شستشوميتوانيد از آب گرم به همراه مواد شوينده معمولي استفاده كنيد كه متعاقبا بايد با آب شسته شودو بعد با پارچه تميز خشك گردد.
توجه :
- بعد از هر بار شستشو دوچرخه , كليه قسمتهاي متحرك و باقل روغنكاري را روغنكاري نمائيد.و همچنين دقت شود كه آب صابون از روي ترمز و طوقه پاك شده باشد.
- هيچوقت از مواد حلال مانند بنزين , يا نيتر جهت تميز كردن قطعات دوچرخه استفاده نكنيد.
- قطعات پلاستيكي را فقط با آب صابون شسنشو دهيد.

۳-دوچرخه كوهستان و مسافرتي:

اينگونه دوچرخه ها براي استفاده در شرايط سخت ساخته شده اند و معمولا" داراي مجموعه ياتاقان ( B.B.sheel ) يكپارچه مي باشند.
(به اين معني كه محور ياباقان پدال به همراه ياباقان هاي مر بوطه به صورت يكپارچه هستند.) با اين حال بايد سرويسهاي دوره اي را در فواصل كوتاهتر انجام داد.
همچنين براي طي مسافتهاي طولاني , آچارهاي مورد نياز و تعدادي قطعات يدكي نظير تيوپ , كابل ترمز, لنت ترمزو يا لامپ به همراه داشته باشيد.

۴-۱-تعويض لنت ترمز دوچرخه

جهت كارايي بهتر ترميز بايستي از لنت ترمز با كيفيت بالا استفاده كرد و هميشه سائيدگي لنتها را باز بيني نمائيد. در صورتي كه شيار هاي لنت كاملا" صاف شده باشند هر دو لنت را تعويض نمائيد.توجه داشته باشيد كه در لنت با طوقه با قاب نگهدارنده به mm ۲مي رسد لنت بايستي تعويض گردد.

۴-۱-۱ تنظيم لنت هاي ترمز

براي اين منظور بايد توجه داشته باشيد كه لنت از تاير يك ميلي متر پايين تر قرار گيرد.( شكل ۱۵ A ) به گونه اي تنظيم شود كه با توجه به جهت گردش چرخه زاويه دار باشد. ( شكل ۱۵ A ) براي ترمز هاي معمولي كافي است كه پيچ مر بوط به لنت را كمي شل كنيد و بالغزاندن لنت در شيار مر بوطه , طبق شرح بالا آنرا تنظيم كنيد.( شكل ۱۳)

۴-۲- تنظيم كشش كابل ترمز

بر چسب ترمز توسط پيچها C.B.A. كشش كابل ترمز تنظيم مي شود گردش پيچها در جهت عقربه هاي ساعات سبب شل شدن كابل مي گردد وگردش جهت عكس سبب كشيده شدن كابل مي شود. ( شكل ۱۴ ) همواره كشش كابل را به گونه اي تنظيم كنيد كه مجموع فاصله بين لنت و طوقه در دوسر ۳ تا ۴ميلي متر باشد.( شكل ۱۵ C )

۵-تنظيم كشش زنجير

چنانچه دوچرخه شما مجهز به شانژمان است كشش زنجير به صورت خودكار تنظيم مي شود ولي در دوچرخه هاي تك سرعته كشش زنجير بايد حدود ۱۲ ميلي متر جابجايي داشته باشد( ۱۰-۱۲ميلي متر شكل ۱۶ )
در مورد كشش زنجير دقت كنيد كه چنانچه كشش بيش از اندازه باشد از راندمان زنجير كاسته مي شود واگر بيش از حداقل باشد, امكان افتادن زنجير وجود داردبعد از تنظيم كشش زنجير , توجه داشته باشيد كه چرخ دنده ها كاملا" در وسط شكاف زنجير قرارگيرد.

۶- تنظيم شانژمان جلو

۶-۱- تنظيم دنده پايين : اين تنظيم بايستي در حالتي صورت گيرد كه زنجير بر روي كوچكترين چرخ زنجير طبق جلو و بزرگترين چرخ زنجير عقب قرارداشته باشد. ( شكل ۱۷-b ) (اهرم تعويض دنده جلو روي ۱باشد و اهرم تعويض دنده عقب روي پيچ تنظيم" L "بر روي شانژمان جلو به گونه اي شانژمان را تنظيم كنيد كه زنجير و صفحه داخلي شانژمان جلو فاصله كمي از يكديگر ( حدود ۵/۰ميلي متر ) داشته باشد. جهت گردش پيچ تنظيم و تأثير آن بر روي حركت شانژمان جلو در شكل ۱۸ نشان داده شده است
۶-۲- تنظيم دنده بالا ( در شانژمان جلو)

اين تنظيم بر عكس تنظيم دنده پايين مي باشد. يعني زنجير بايستي بر روي بزرگترين چرخ زنجير طبق جلو و كوچكترين چرخ زنجير خودروي عقب قرارداشته باشد.( شكل ۱۹) ( اهرم تعويض دنده جلو روي ۳ يا "H "و اهرم تعويض دهده عقب روي بزرگترين عدد دسته دنده باشد يا استفاده از پيچ تنظيم "H "( شكل ۲۰) شانژمان را به گونه اي تنظيم كنيد كه فاصله بين زنجير و صفحه خارجي شـانـژمان جلو در حدود ۵/۰ميلي متر باشد. ( پائين شكل ۱۶) جهت گردش پيچ تنظيم و تأثير آنرا بر روي حركت شانژمان در شكل ۲۰ نشان داده شده است.

۶-۳-تنظيم دنده وسط ( طبق زنجير جلو)

براي تنظيم دنده وسط طبق جلو بايستي زنجير بر روي چرخ زنجير وسطي طبق جلو قرارگيرد و آنگاه اهرم تعويض دهده طبق جلو روي علامت وسط قرار داشته باشد و اهرم تعويض دنده شانژمان عقب يكبار روي كوچكترين عدد و يكبار روي بزرگترين عدد قرارگيرد . در هر صورت فاصله بين زنجير با صفحات داخلي شانژمان جلو نبايستي بيشتر يا كمتر از ۵/۰ميلي متر باشد, يا به عبارتي ديگر زنجير به صفحات داخلي شانژمان نبايستي تماس پيدا كند.
۶-۴-۲ قوس صفحه خارجي شانژمان جلو بايد در بالاي بزرگترين چرخ دنده طبق و بصورت موازي با آن قرار گيرد. ( شكل ۲۱ )
3-4-6 در صورت انجام مراحل يك و دو مي توانيد پيچ بست شانژمان جلو را محكم كنيد.
توجه داشته باشيد هيچگاه از تركيب دنده هايي كه در (شكل ۲۲) نشان داده شده استفاده نكنيد. چون باعث كشش بيشتر زنجير , طبق جلو و خودروي عقب , و اگر در اين حالت دوچرخه با زنجير به سمت عقب حركت كند ممكن است شانژمان عقب آسيب ببيند
بعد از تنظيم هاي ذكر شده چنديد بار دنده جلو دوچرخه را در حال راندن تعويض كنيد تا از كار كرد آن مطمئن شويد . بهتر است در زمان تعويض دنده فشار روي پدالها , جهت چرخش كمتر شود تا دنده بدون صدا تعويض گردد.

۸- تنظيم شانژمان عقب

۸-۱- وقتي شانژمان در حالت آزاد يا اهرم تعويض دهنده روي بزرگترين شماره دنده مي باشد( كوچكترين چرخ دنده روي خودروي عقب) بايد چرخهاي هرز گرد آن دقيقا" در راستاي كوچكترين چرخ زنجير خودروي عقب باشد. مي توانيد با استفاده از پيچ تنظيم "H "( شكل۲۳) روي شانژمان عقب , اين تنظيم را انجام دهيد ( بهتر است در اين حالت زنجير روي بزرگترين چرخ طبق جلو باشد) H= high

۸-۲- در هنگامي كه شانژمان عقبي در حالت دنده بالا قراردارد ( اهرم تعويض دنده روي كوچكترين شماره دنده باشد) بايد چرخهاي هرز گرد و بزرگترين چرخ زنجير خودرو در يك راستا باشئ. ميتوانيد با استفاده از پيچ تنظيم L روي شانژمان عقب اين تنظيم را انجام دهيد( بهتر است در اين حالت زنجير روي كوچكترين چرخ زنجير طبق جلو باشد.( شكل ۲۴ L = low) .

۸-۳- تنظيم ايندكس بودن شانژمان

توجه داشته باشيد كه در اين مرحله مي بايست با استفاده ار پايه با كمك گرفتن از دوستان مجموعه انتقال قدرت را به چرخش در آوريد.
۸-۳-۱دنده عقب را روي رومين چرخ زنجير كوچك قرار دهيد
الف اكر دنده عوض نشد پيچ تنظيم كشش كابل را در جهت عكس عقربه هاي ساعت بگردانيد تا دنده عوض شود . ( شكل ۲۵ )
ب- اگر زنجير از چرخ زنجير دومي خودروي عقب گذشت پيچ تنظيم را در جهت عقربه هاي ساعت بگردانيد تا زنجير روي چرخ زنجير دومي واقع شود.( شكل ۲۵ )
۸-۳-۲-در وضعيتي كه زنجير روي خودروي دومي قرار دارد كشش كابل را تا زماني افزايش دهيد (با چرخاندن پيچ تنظيم در خلاف عقربه هاي ساعت ) ( شكل ۲۵ ) كه بر خودروي بين زنجير و چرخ زنجير سومي بوجود نيايد( شكل ۲۶)
توجه : براي ار آرايي بيشتر متناوبا" قسمت هاي انتقال قدرت را روغنكاري كنيد.

۹-فشار باد تاير ها

روي تاير دوچــرخه هـاي كـوهستــان ( ميزان فشار بار بر اساس يكي از دو واحد PSI , BAR ذكر شده است ) فشار كمتر براي استفاده از مسير هاي ناهموار خارج ار شهر و فشار بيشتر براي استفاده در خيابانها و جاده هاي هموار مي باشد در صورت صاف شدن أج تاير ها بايد أنها را تعويض كرد.
علاوه بر أن توصيه مي شود از پودرتالك ( پودرسفيد رنگ داخل تاير ها ) براي از بين بردن اصطكاك بين تاير و تيوپ افزايش عمر نيوپ استفاده گردد.
۱۰- گشتاور مورد نياز جهت بستن و محكم كردن پيچ هاي دوچرخه

saieed_ahmadi
15-03-2010, 13:23
نوکرتم

این هست داداش؟

مدل دقیقش کودومه؟
میشه عکسش هم بدهید.؟/
کجاییه؟

سلام
من با DavidJoker موافقم
شما مدل gemini f2 رو بخر هم خوشکل هم خوب. عکسش هم می تونی اینجا ببینی

قیمت هم حدود 300 هست

saieed_ahmadi
15-03-2010, 13:36
سلام. تا 300

شما هم می تونی کنندل یا ویوا بگیری

ویوا مدل Element
کنندل مدل gemini f2

Life24
15-03-2010, 14:37
سلام
من با DavidJoker موافقم
شما مدل gemini f2 رو بخر هم خوشکل هم خوب. عکسش هم می تونی اینجا ببینی

قیمت هم حدود 300 هست
داداش عکسش نبود
یعنی گشتم تو لینک شما ندیدم چیزی
بعد این چی مدلی هست و چنده؟

davidjoker
15-03-2010, 22:28
داداش عکسش تو اینها نیست?

چون بشه اینجا ها پیداش کرد خوبه
چون عکس و همه چیشو زده

دوست عزیز اصلا تو اینا نیست. اینا همه اصلی هستند و خیلی گران.:thumbsdow

---------- Post added at 11:28 PM ---------- Previous post was at 11:23 PM ----------

داداش عکسش نبود
یعنی گشتم تو لینک شما ندیدم چیزی
بعد این چی مدلی هست و چنده؟

دوست عزیز این هم نیست. این هم خیلی گران قیمته.

Life24
15-03-2010, 23:22
دوست عزیز اصلا تو اینا نیست. اینا همه اصلی هستند و خیلی گران.:thumbsdow

---------- Post added at 11:28 PM ---------- Previous post was at 11:23 PM ----------

دوست عزیز این هم نیست. این هم خیلی گران قیمته.
داداش این عکس مگر چی هست که خیلی گران یعنی چنده؟
یعنی این مدلی که شما گفتی تو اینترنت عکسش نیست؟! :18:

davidjoker
16-03-2010, 13:50
داداش این عکس مگر چی هست که خیلی گران یعنی چنده؟
یعنی این مدلی که شما گفتی تو اینترنت عکسش نیست؟! :18:

آره فکر کنم عکسش نیست. گفتم که دوچرخه هایی که تو این رنج قیمت هستند اصلی نیستند. برای همین هم عکسشون خیلی کم گیر میاد.

saieed_ahmadi
17-03-2010, 00:18
آره فکر کنم عکسش نیست. گفتم که دوچرخه هایی که تو این رنج قیمت هستند اصلی نیستند. برای همین هم عکسشون خیلی کم گیر میاد.

نه david joker عزیز این مدلی که من می گم هست و قیمتش هم ارزونه یعنی دوروبره 300 تومان
من عکسشو دارم امروز فردا up می کنم همین جا. راستی اصل هم نیست همونطور که خودت گفتی:20:
راستی یه سایت برای اپلود عکس نشون بدید که فیلتر نباشه

Life24
17-03-2010, 14:30
نه david joker عزیز این مدلی که من می گم هست و قیمتش هم ارزونه یعنی دوروبره 300 تومان
من عکسشو دارم امروز فردا up می کنم همین جا. راستی اصل هم نیست همونطور که خودت گفتی:20:
راستی یه سایت برای اپلود عکس نشون بدید که فیلتر نباشه

خدمت شما
ما هنوز تو کف هستیم
:41:

saieed_ahmadi
18-03-2010, 17:39
سلام اینم عکسها
این کنندل مدل gemini f2

راستی مریدا ساب 20 هم خوبه

اگه بیشتر خرج کنی ( حدود 400 ) مریدا ساب 40 هم عالی

امری باشه ما در خدمتیم

Life24
18-03-2010, 18:49
داداش فرق مریدا 20 و 40 در چیست؟

davidjoker
18-03-2010, 23:24
سلام اینم عکسها
این کنندل مدل gemini f2

راستی مریدا ساب 20 هم خوبه

اگه بیشتر خرج کنی ( حدود 400 ) مریدا ساب 40 هم عالی

امری باشه ما در خدمتیم

نه نه نه اصلا اون مریدا ها رو معرفی نکن که قیمتش برای دوستمون زیاده. ولی آره این کنندله خوبه. دوست عزیز همین رو برو بخر شک نکن.

crash00
19-03-2010, 19:06
آقایون سلام
کسی در مورد تنه ها (آلیاژها)اطلاعات خاصی نداره مثلا 6061یا7003یا6063و...چیه همین طور درمورد نوع جوششون t6,t7و...اطلاعات خاصی نداره؟
در ضمن طبق مشاهدات من تنه های vivaوoverlord تقریبا ودر بعضی مواقع کاملا یکی اند مثلا تنه ی viva element با over lord fighter یکی است البته بازم نیاز به تحقیق داره:5:
اقایون من طرح تنه و مشخصات دوچرخم رو گذاشتم به نظرتون می ارزه همه یه عیدی هامو خرجش کنم ؟
در ضمن فکر کنم دو چرخه های viva bicycle بهتر از viva bike باشه نظر شماچیه؟

Sadeq_ME
19-03-2010, 21:07
سلام دوستان
می‌خواستم ببینم شما وقتی‌ میرین دوچرخه سواری لباس مخصوص میپوشین یا نه؟
اگه آره لباس باید چه ویژگیهأی داشته باشه؟قیمتش در چه حدوده؟
در مورد کلاه چی‌؟
ممنون:11:

saieed_ahmadi
20-03-2010, 12:15
داداش فرق مریدا 20 و 40 در چیست؟

ببین عزیز من تو همه چیز تقریبا فرق می کنند از ست دنده گرفته تا لاستیک
مثلا دوشاخه ساب 20 ، XCT 75 هست در حالی که دوشاخه ساب 40 RST Gila هست
راستی دو شاخه اون کنندلی که عکسش رو گزاشتم XCM هست که بعضی از مدل های جاینت هم از این دوشاخه روشون بسته .

saieed_ahmadi
20-03-2010, 12:24
سلام دوستان
می‌خواستم ببینم شما وقتی‌ میرین دوچرخه سواری لباس مخصوص میپوشین یا نه؟
اگه آره لباس باید چه ویژگیهأی داشته باشه؟قیمتش در چه حدوده؟
در مورد کلاه چی‌؟
ببین لباس خاصی که نمی پوشیم اخه ما حرفه ایی کار نمی کنیم . دوچرخه وسیله امد و شد ما و اگه هوا خوب باشه تفری تو کوه جنگل.
ولی در مورد کلاه از 6 تومان شروع می شه تا 400 تومان پیشنهاد cao cao یه کلاه 30 تومانی تایوانی یا چینی بود به نظر من هم همون خوبه. :20::11:

saieed_ahmadi
20-03-2010, 12:32
آقایون سلام

در ضمن طبق مشاهدات من تنه های vivaوoverlord تقریبا ودر بعضی مواقع کاملا یکی اند مثلا تنه ی viva element با over lord fighter یکی است البته بازم نیاز به تحقیق داره:5:

اره دوست عزیز حق با شما هست این 3 مارک خیلی از تنه هاشون شبیه به همه :
کنندل - ویوا و اورلرد

اقایون من طرح تنه و مشخصات دوچرخم رو گذاشتم به نظرتون می ارزه همه یه عیدی هامو خرجش کنم ؟
در ضمن فکر کنم دو چرخه های viva bicycle بهتر از viva bike باشه نظر شماچیه؟

ببین تنه ایی خوبه که روش راحت باشی پس ببین کدوم یک از این تنه ها برات خوبه همون رو بگیر.
چقدر مقدار عیدی های شما زیاده :18::27:
اره داداش اگه سوار می شی ارزشش رو داره:11:

mehdi n73
22-03-2010, 07:13
با سلام. لطفا یک دوچرخه خوب برای گشتن معرفی کنید پولم حداکثر 400 تومن هست. لطفا با قیمت و مشخصات بگید و اگه میشه دو سه مدل معرفی کنید.البته خودم مدل مریدا ساب 20 رو مد نظر دارم. این مدل چه سالی هست؟ تو کرج هم نمایندگی داره مریدا؟ ممنون میشم به همه سوالام جواب بدید؟

Ship Storm
22-03-2010, 08:47
یادش بخیر یه زمانی دوچرخه داشتیم نو نو بودهنوز پنچر نشده بود تو راهرو آپارتمان طبقه آخر گذاشته بودمش بعد رفته بودم مدرسه و زمانی که برگشتم دیدم دوچرخه رو پیچوندن یه لیوان آب هم روش :31: فقط حسرتش به دل ما موند که این پنچر هم نشده بود :31:

saieed_ahmadi
22-03-2010, 21:22
با سلام. لطفا یک دوچرخه خوب برای گشتن معرفی کنید پولم حداکثر 400 تومن هست. لطفا با قیمت و مشخصات بگید و اگه میشه دو سه مدل معرفی کنید.البته خودم مدل مریدا ساب 20 رو مد نظر دارم. این مدل چه سالی هست؟ تو کرج هم نمایندگی داره مریدا؟ ممنون میشم به همه سوالام جواب بدید؟

سلام دوست عزیز
یه نگاهی به مدل های بالای همین صفحه که معرفی کردم بنداز :46:
مریدا ساب 20 هم خوبه . فکر کنم مدل سال های 2007 یا 2008 باشه از این بالاتر نیست مطمئنم :8:
قدت چقدره؟

crash00
22-03-2010, 23:41
کسی در مورد تنه ها اطلاعاتی نداشت استفاده کنیم

mehdi n73
23-03-2010, 01:23
آقا سعید.قدم 190 . راستی یه مدل هم از ویوا معرفی کنید. راستی مدل هایی از ویوا هست که لوازمش شیمانو آسرا است قیمتش هم کمتر از مریدا ساب 20 است . چه معیار های دیگری هستند که باید به آنها توجه کرد؟

saieed_ahmadi
24-03-2010, 22:01
آقا سعید.قدم 190 . راستی یه مدل هم از ویوا معرفی کنید. راستی مدل هایی از ویوا هست که لوازمش شیمانو آسرا است قیمتش هم کمتر از مریدا ساب 20 است . چه معیار های دیگری هستند که باید به آنها توجه کرد؟

مهدی جان سایز مناسب شما 19 هست.

ویوا مدل المنت با ست دنده آسرا ( Element )
ویوا مدل ایگونا با ست دنده التوس ( Iguana )

دوشاخه ، تنه ، طوقه ، لاستیک ها ، ست دنده و سیستم ترمز.
البته تو قیمت های پایین زیاد نمی شه رو این چیزا مانور داد. همین ویوا یا کنندل رو بگیر خیلی هم برای امسال ما خوبه :10:

.:HAMED:.
24-03-2010, 22:38
سلام
رفقا يه دوچرخه معرفي كنن تا سقف قيمت 200 تمن باشه و بشه تماااااااااامي رفت و آمد داخل شهري رو باهاش انجام داد و من اكثرا 80 ميرم(تو يه بزرگراه كه كلا سرازيريه ) كه يه هو چرخ و ور وسائلش ولو نشه تو اون سرعت
ممنان

Diego
24-03-2010, 23:03
سلام
رفقا يه دوچرخه معرفي كنن تا سقف قيمت 200 تمن باشه و بشه تماااااااااامي رفت و آمد داخل شهري رو باهاش انجام داد و من اكثرا 80 ميرم(تو يه بزرگراه كه كلا سرازيريه ) كه يه هو چرخ و ور وسائلش ولو نشه تو اون سرعت
ممنان

Viva ساخت تایوان :20:
من خودم 250 گرفتم.نمیدونم البته اون قیمت رو هم داشته باشه

alfred88
29-03-2010, 15:56
با سلاموعرض تبریک سال نو .
دوست عزیز این بودجه ای که درنظر گرفتی منظورم 200 تومن یه جورایی نه میشه باهاش یه چیزه خوب واستاندارد گرفت و همینطورم واسه ی یه دوچرخه ی چینی غیر استانداردم زیاده و من فقط با این پول یه مدل تو ذهنم هست که خودم تستش کردم و دوچرخه ی خوبی بوده اونم یه مدل ازاساکه که کمک فنر نداره و لوازم تورنی روش نصبه با طبق قامه sis سایز بزرگ و همینطور ترمزای شیمانو که این یکیرو مریداsub 20 هم نداره برا همین بغیر از کمک و سنگینی تنه به نظر من همه چیزش ایده اله.اگه بتونی بیشتر هزینه کنی و بودجتو به 280 برسونی میتونی ویوا ایگوانا بگیری که کمکxcm داره و از مدلای اولی ویوا است که باید بگردی وپیدا کنی.
یه چیزی هم به دوستان راجع به دوچرخه ی ویوا بگم من توشهری که زندگی میکنم به دلیل بازار محدود دوچرخه ی ویوا اینجا به نسبت زیاده ولی میشه گفت همه ی مدلای ویوا اشغاله به تمام معنان بغیر از دو مدل که اولی best , iguana این رو هم که میگم بعد از رفتن تو مسیرای افرود مشخص میشه و چون این دومدل نسبتا قدیمیا برا همین باید بگردین تا ازشون پیدا کنین و خواهشا از مدلای جدید تا اونجایی که میتونید نگیرید .

لیلی پود
29-03-2010, 17:17
سلام اقا من یه دوچرخه خریدم با مارک GITANE که میگن واسه فرانسه هستش
وبه قیمت 295 هزار تومان می خواستم ببینم اشنایی دارید ؟ میرزه یا نه

mehdi n73
30-03-2010, 21:17
بچه ها من با کمک دوستان و نظرات و اطلاعات آنها یک دوچرخه مدل اسید از ویوا گرفتم با ست کامل شیمانو آلیویو به جز یک قطعه که بقل رکاب ها هست و آلتوس هست ولی دنده ها و رکاب و برای زنجیر آلیویو هست. توپی ها بلبرینگی و ترمز معمولی ولی خوب. کمک قابل تنظیم و لاستیک کندا. دوچرخه روی بدنه نوشته ساخت تایوان و ترمزهاش هم شیمانو مالزی هست. روی دوچرخه یک زنجیر چرخ خوب به قول فروشنده 15.000 تومانی هست و یک کیف کمری . قیمتش هم 375.000 تومان خریدم.
با تشکر از همه دوستان

crash00
02-04-2010, 18:37
سلام
ببخشید فکر نمی کنید با ذوچرخه 300تو منی هم 80تا خیلیه
شاید ویوا به پای جاینت نرسه ولی واقعا زیاد بد نیست همین مال من viva travel تنش واقعا سبکه ولی لوازمش جالب نیست(گرفتم 228تومن وازش راضیم)
نظرتون در مورد پیچیدن نوار دور تنه چیه تنه یه من زخمی شده

crash00
03-04-2010, 21:46
سلام برا اون دوست 200تومنی همین vivatravel فکر کنم خوبه اگه بتونه دیسکی شو بگیره که عالی
ببخشید دو چرخه های فنر عقب چه کاربردی دارند؟
یه کم در مورد رشته های دوچرخه سواری وتنه ها توضیح بدین

mehdi n73
04-04-2010, 12:42
ویوا مدل راتلن ال ایکس هم هست با قیمت 250. راستش ارزان تر به فکرم نرسید.

saieed_ahmadi
04-04-2010, 16:17
یه کم در مورد رشته های دوچرخه سواری وتنه ها توضیح بدین

ببخشید دو چرخه های فنر عقب چه کاربردی دارند؟

عزیز تو پست های قبلی کاملا در باره این 2 مورد توضیح داده شده.:5:
دوچرخه های فنر وسط یا همون دانهیل به سر پایین رو مشهورند . وزن سنگین و کمک های جلو بسیار قوی از ویژهگی های بارز این دوچرخه ها هست و بیشتر برای امدن پایین از شیب تند در مسیری ناهموار بکار می ره.
البته این دوچرخه هایی که تو بازار می بینید که از 80 تا 150 هزار تومان قیمتشونه و فنر وسط دارند ارزشی ندارند و فقط برای مشتری نا اگاه تولید شدند ( که صد البته تعدادشون کم نیست) وگرنه قیمت دوچرخه های سبک دانهیل استاندارد بیش از 1 تومان.

hassan_sia
06-04-2010, 18:25
سلام دوستان عزیز :40:

من کاملا اماتور هستم ( البته تو 2چرخه سواری ! :31:)

می خوام یه دوچرخه برای ورزش ونرمش تو شهر ( و کمی تا قسمتی

بیابون !:21:) بخرم احتمالا تو کوه وکمر نمیرم چون برا این کارا پیر شدم !

اگه لطف کنید من رو راهنمایی کنید ممنون میشم :10:
(بودجه هم حدود 250 تا 300 هست )

[در ضمن آخرین تجربه دوچرخه سواری من مربوط میشه به حدود 20

سال پیش که با برو بچ مدرسه میرفتیم چرخ بازی !:34: یه دوچرخه مارشال

بود که هنوز جسدش موجوده ! ]

cao-cao
06-04-2010, 21:26
سلام دوستان عزیز :40:

من کاملا اماتور هستم ( البته تو 2چرخه سواری ! :31:)

می خوام یه دوچرخه برای ورزش ونرمش تو شهر ( و کمی تا قسمتی

بیابون !:21:) بخرم احتمالا تو کوه وکمر نمیرم چون برا این کارا پیر شدم !

اگه لطف کنید من رو راهنمایی کنید ممنون میشم :10:
(بودجه هم حدود 250 تا 300 هست )

[در ضمن آخرین تجربه دوچرخه سواری من مربوط میشه به حدود 20

سال پیش که با برو بچ مدرسه میرفتیم چرخ بازی !:34: یه دوچرخه مارشال

بود که هنوز جسدش موجوده ! ]
اورلرد 300 تومن
گذینه مناسبیه

hassan_sia
06-04-2010, 23:44
اورلرد 300 تومن
گذینه مناسبیه

چند مدل اوور لرد دیدم حدود 250 بود نظرتون درباره ژیتان چیه ؟ ضمنا درباره اینکه بدنه آلومینیم باشه یا آلیاژی چی؟

crash00
08-04-2010, 15:33
سلام
آقا من دیروز به دوچرخم روغن زدم(روغن رو رووی خودرو و زنجیر روی خودرو زدم)اتفاقی هم رو غن از دستم روی شانژمان و لاستیک و طوقه و ترمز عقب ریخت.حالا مشکلم اینه که حس می کنم دنده هام سنگین شده مثلا امروز با دنده دو رفتم مدرسه بیشتر خسته شدم وبر گشتنه هم همین طور نیروی بیشتری وارد می کردم کسی نمیدونه مشکل چیه یا من اشتباه می کنم؟؟؟
من از یه جا (روبه روی پاساژ رازی مغازه های نبش کوچه راستی)پرسیدم یهدیسک با یه کلیپر شیمانو xtr چند گفت ست کاملشو دارم 700تا1400 :18:
حالا کسی یه دیسک کلیپرشو نمیدونه چنده???

Alamate Soal
08-04-2010, 16:00
اورلرد 300 تومن
گذینه مناسبیه

اور لورد 300 تومني نداره و نهايت قيمتش همون 250 تومن هست

چند مدل اوور لرد دیدم حدود 250 بود نظرتون درباره ژیتان چیه ؟ ضمنا درباره اینکه بدنه آلومینیم باشه یا آلیاژی چی؟

اورلرد خيلي سنگينه و آدم رو خسته ميكنه . ژيتان خوبه به شرط اينكه مدلي پيدا كني كه اين كمك و فنر قلابي روش كم باشن !

اين دوچرخه هاي ارزون قيمت همشون بدنه آهني دارن . بدنه آلمينيومي مال دوچرخه هاي حرفه اي هست

cao-cao
08-04-2010, 16:27

اورلرد خيلي سنگينه و آدم رو خسته ميكنه . ژيتان خوبه به شرط اينكه مدلي پيدا كني كه اين كمك و فنر قلابي روش كم باشن !

اين دوچرخه هاي ارزون قيمت همشون بدنه آهني دارن . بدنه آلمينيومي مال دوچرخه هاي حرفه اي هست
اقا رو چه حسابی این حرفا رو میزنی اورلرد از 140-150 چرخ داره تا 1 میلیون خورده ای
اورلرد خیلی هم سنگین نیست
سنگینی چرخ تو شهر زیاذ فرقی نداره تو چرخهای ریز 1 میلیون زیاد به 500 گرم تا 1 کیلو گیر ندید تاثیری نداره انچنان یه قمقمه ابتون رو ور دارید 600-700 گرم سبک میشه
قبلنا الیارا محدود بود
دیگه خیلی کم چر خهای تنه اهن پیدا میشن
المینیومی هم تو سطح اماتور نیمه حرفهای زیاده البته بستگی به الیازش داره 6060 یا 6061 یا 7005 ووووو هر چی عدد پایین تر باشه تنه سبکتره و البته نازکتر
چرخ های حرفه ای هم اکثرا کربن هستند و یا منیزیم
ولی هنوز یه سری شرکتها المینیوم های مخصوص رو واسه حرفه ایهاشون نگه داشتن و یه سری شرکتها هم مثل جیانت و یا اوربا و یا ایرون هورس از ترکیب هردو یعنی المینیوم و کربن استفاده میکنن
دوستان خواهشا در مورد پیزی که اطلاعات ندارند پیزی نگند دوپرخه مستاقیما رو سلامت فرد تاثیر گداره مخصوصا رانو ها
و کمر افراد با راهنمایی نادرست واقعا صدمات جبران ناپدیری میرنید

A.M.D.D.E.V.I.L
08-04-2010, 16:32
یک دوچرخه میتونید به من معرفی کنید که بدنش تقریبا کاملا از فیبر کربن باشه؟

Alamate Soal
08-04-2010, 16:54
اقا رو چه حسابی این حرفا رو میزنی اورلرد از 140-150 چرخ داره تا 1 میلیون خورده ای
اورلرد خیلی هم سنگین نیست
سنگینی چرخ تو شهر زیاذ فرقی نداره تو چرخهای ریز 1 میلیون زیاد به 500 گرم تا 1 کیلو گیر ندید تاثیری نداره انچنان یه قمقمه ابتون رو ور دارید 600-700 گرم سبک میشه
قبلنا الیارا محدود بود
دیگه خیلی کم چر خهای تنه اهن پیدا میشن
المینیومی هم تو سطح اماتور نیمه حرفهای زیاده البته بستگی به الیازش داره 6060 یا 6061 یا 7005 ووووو هر چی عدد پایین تر باشه تنه سبکتره و البته نازکتر
چرخ های حرفه ای هم اکثرا کربن هستند و یا منیزیم
ولی هنوز یه سری شرکتها المینیوم های مخصوص رو واسه حرفه ایهاشون نگه داشتن و یه سری شرکتها هم مثل جیانت و یا اوربا و یا ایرون هورس از ترکیب هردو یعنی المینیوم و کربن استفاده میکنن
دوستان خواهشا در مورد پیزی که اطلاعات ندارند پیزی نگند دوپرخه مستاقیما رو سلامت فرد تاثیر گداره مخصوصا رانو ها
و کمر افراد با راهنمایی نادرست واقعا صدمات جبران ناپدیری میرنید

دوست عزيز لازم نيست در مورد راهنمايي كردن و دوچرخه خريدن وقيمت و . . با من بحث كنيد . بنده هم سابقه شركت در ليگ رو دارم و هم 3 تا از مغازه هام تو ستارخان نمايندگي همه شركت ها رو دارن .
پس ميدونم كه اورلورد چه قيمتي داره و چه قيمتي نداره . اين دوستمون با بودجه اي كه دارن فقط ميتونن اورلورد هاي 250 تومني بخرن . اورلورد 300 تومني نداره . اگه شما ديدن لابد همون 250 تومني بوده كه تو محل سكونتتون به اين قيمت ميندازن :13: بقيه قيمت هاي اورلورد مال دوچرخه هاي حرفه اي هستند كه اگر متوجه شده باشيد اين دوستمون همچين دوچرخه اي نميخوان .

دوچرخه تاثيرگذار هست ولي شما كه دوچرخه سنگين ميخرين به هر حال بايد عواقبش رو هم در نظر بگيرين
اين سلامت زانوها و . . . رو نميدونم كي بهتون ياد داده كه دارين تكرارش ميكنين اينجا ولي اگه واقعا در موردش اطلاعي دارين نحوه تنظيم و فاصله استاندارد زين از زمين و زين از پدال و همينطور پا از زمين رو بگين .

از اين به بعد هم قبل از مشاوره دادن !!!!!! هم فكر كردن فراموش نشه :46:

Badform
08-04-2010, 17:13
دوستان قیمت مریدا ساب 40 را دارید؟ و آیا این دوچرخه هنگام فروش در ایران دفترچه ( کاتالوگ) و گارانتی دارد یا نه؟

بین مدل2009 و 2010 این دوچرخه فرقی هست؟

Alamate Soal
08-04-2010, 17:32
دوستان قیمت مریدا ساب 40 را دارید؟ و آیا این دوچرخه هنگام فروش در ایران دفترچه ( کاتالوگ) و گارانتی دارد یا نه؟

بین مدل2009 و 2010 این دوچرخه فرقی هست؟

من خيلي وقته به مغازه سر نزدم ولي پارسال يادمه يه ساب 40 برداشتم خودم 435 تومن . ( بدون ترمز ديسك ) الان شايد حدود 15 الي 20 تومن گرونتر باشه
كاتالوگ داخل كارتون دوچرخه كه مربوط به بقيه محصولات مريدا هست و گارانتي ايراني هم فكر ميكنم فقط شركت پويا سيكل داره .

راستش مدل 2010 كه هنوز نديدم ولي شنيدم 2010 ها فقط با ترمز دسيكي هستن .

mahdi9052
08-04-2010, 21:50
با عرض سلام عزیزان دوچرخه های کراس چه طوره؟مدل سیگما؟در ضمن دسته دنده sram چه فرقی با شیمانو داره؟از کدوم مدل شیمانو بهتره و از کدوم بدتر؟

crash00
09-04-2010, 00:32
سلام
آقا من دیروز به دوچرخم روغن زدم(روغن رو رووی خودرو و زنجیر روی خودرو زدم)اتفاقی هم رو غن از دستم روی شانژمان و لاستیک و طوقه و ترمز عقب ریخت.حالا مشکلم اینه که حس می کنم دنده هام سنگین شده مثلا امروز با دنده دو رفتم مدرسه بیشتر خسته شدم وبر گشتنه هم همین طور نیروی بیشتری وارد می کردم کسی نمیدونه مشکل چیه یا من اشتباه می کنم؟؟؟
من از یه جا (روبه روی پاساژ رازی مغازه های نبش کوچه راستی)پرسیدم یهدیسک با یه کلیپر شیمانو xtr چند گفت ست کاملشو دارم 700تا1400 :18:
حالا کسی یه دیسک کلیپرشو نمیدونه چنده???
چند حالت داره یا کسی این پست رو ندید
یا کسی نمی دونست
یا نخواستن جواب بدن
یا...
یه سوال فنی یه جایی سراغ نداریر ستی چیزی جایزه بده؟
ترمز ولقمه ترمز های c-star خوبه؟؟؟
مشکل سنگینی حل شد
ولی وقتی رکاب میزنم شانژمانم صدا میده (یهجزدنده 1) نکته ی جالب اینه که فقط وقتی سوار شی و حرکت می کنی
مثلا سرو تهس کردم هرچی زور زدم صدانداد
یه سوال داشتم چرا وقتی دنده رو عوض می کنی حتماباید در جهت درست رکاب بزنی نمیشه کاری کرد که برعکس هم دنده عوض بشه

mahdi9052
09-04-2010, 16:15
با عرض سلام خدمت همه همه عزیزان آقا کسی هست مرا یاری کند؟الان دوچرخه کراس سیگما هست که 370 تومن قیمتشه مدلای پایین تر کراس هم هست که زیر 300 هست حالا به نظر شما خوبه من این مدل کراس رو بخرم با این مشخصات:
بدنه:hydroform آلومینیومی 6061
دوشاخه:rock shock-dart 1
ترمز:al-vbrake
دنده:sram x4-24sp/deore-27sp
لاستیک:kenda اما نمیدونم چه مدلی
طوقه:al cross مثلثی
راستی از مارک کندا برای لاستیک چه مارکی برای دوچرخه های زیر 400 تومان خوب است؟یعنی این کراس سیگما چه مدل کندا زیرش باشه خوبه؟خواهش میکنم کمکم کنید من تقریبا تمام 80 صفحه رو مرور کردم ولی جوابم رو نگرفتم ممنون

mahdi9052
09-04-2010, 18:22
سلام عزیزان من بین جاینت boulder sram و مریدا sub 20 و کراس سیگما موندم چی رو بگیرم ؟لطفا راهنمایی کنید بهترین راهنمایی رو شما میتونید بکنید ممنو ن

saieed_ahmadi
09-04-2010, 23:49

عمو محسن عزیز شما تو پست قبلیتون ( زیر اون قسمتی که پر رنگش کردم ) دقیقا همون چیزی که cao cao از نوشته شما فهمید و جواب داد رو ذکر کرده بودید و راستش منم همین فکرو کردم . شما منظورتون رو بد بیان کردید.
cao cao همیشه جواباش دقیق و حساب شده است

ولي اگه واقعا در موردش اطلاعي دارين نحوه تنظيم و فاصله استاندارد زين از زمين و زين از پدال و همينطور پا از زمين رو بگين .

در مورد اینها ایشون قبلا این موارد رو بیان کرده بودند.
حرفهای شما هم کاملا درسته . ممنون از راهنمایی هاتون :11:

Alamate Soal
10-04-2010, 00:15
عمو محسن عزیز شما تو پست قبلیتون ( زیر اون قسمتی که پر رنگش کردم ) دقیقا همون چیزی که cao cao از نوشته شما فهمید و جواب داد رو ذکر کرده بودید و راستش منم همین فکرو کردم . شما منظورتون رو بد بیان کردید.
cao cao همیشه جواباش دقیق و حساب شده است

در مورد اینها ایشون قبلا این موارد رو بیان کرده بودند.
حرفهای شما هم کاملا درسته . ممنون از راهنمایی هاتون :11:
من خودم دقيقا ميدونم چرا و كدوم كلمه رو استفاده كردم دوست خوبم . منظورم رو گفتم كه در اين سطحي كه دوست قيبلي ميخواستن دوچرخه تهيه كنن اورلورد نهايتا 250 تومني داره و 300 تومني نداره . بقيه دوچرخه هاش هم گرون هستند و مال رنج هاي قيمتي بالاتري هستند

در ضمن فكر نميكنم كتمان سنگين بودن دوچرخه هاي اورلورد حرف حساب شده اي باشه كه شما دارين از ايشون طرفداري ميكنين !!!

mahdi_razavi
10-04-2010, 08:53
salam hame khobin man chand mahei mikham docharkhe begiram be ye model ham residam Giant Yukon vali nemidonam az koja bayad kharid ke gimatesh monaseb bashe

cao-cao
10-04-2010, 20:56
چند حالت داره یا کسی این پست رو ندید
یا کسی نمی دونست
یا نخواستن جواب بدن
یا...
یه سوال فنی یه جایی سراغ نداریر ستی چیزی جایزه بده؟
ترمز ولقمه ترمز های c-star خوبه؟؟؟
مشکل سنگینی حل شد
ولی وقتی رکاب میزنم شانژمانم صدا میده (یهجزدنده 1) نکته ی جالب اینه که فقط وقتی سوار شی و حرکت می کنی
مثلا سرو تهس کردم هرچی زور زدم صدانداد
یه سوال داشتم چرا وقتی دنده رو عوض می کنی حتماباید در جهت درست رکاب بزنی نمیشه کاری کرد که برعکس هم دنده عوض بشه
دوست م یه مدت بود نمیتوسم سر بزم به خاطر یه سری مشکلات انقدر دوستان لطف داشتم و پی ام داد که من خجالت کشیدم
تا اونجایی که من از حرفاتون فهمیدم شانژمان شما صدا اگه میتونستید یه عکس از دسته دنده و شانژمانتون بدارید راحتتر میتونستم نظر بدم ولی در کل همه سانزمانها یه پیچ دارند که سیم و روکشش از توی اون رد شده با شل و سفت کزد اهسته او مستونید صدا بکیریدولی دقت داشته باشید که دونه دونه این کار رو بکنید و این رو هم بدونید که حتی سری های بالای لوازم هم خیلی خوب و بی سر و صدا کار نمیکنن پس خیلی سخت گیرید و هفته ای یک بار زجیرتون رو به همراه خودرتون رو با نفت ویا گاروییل بشورید خوب خشک کنید و چد قطره روغ روان و شل بزنیذ بهش اگر هم کم تمری میکنید ای رما رو تا یک ماه هم متوید به تعویق بدازید

با عرض سلام خدمت همه همه عزیزان آقا کسی هست مرا یاری کند؟الان دوچرخه کراس سیگما هست که 370 تومن قیمتشه مدلای پایین تر کراس هم هست که زیر 300 هست حالا به نظر شما خوبه من این مدل کراس رو بخرم با این مشخصات:
بدنه:hydroform آلومینیومی 6061
دوشاخه:rock shock-dart 1
ترمز:al-vbrake
دنده:sram x4-24sp/deore-27sp
لاستیک:kenda اما نمیدونم چه مدلی
طوقه:al cross مثلثی
راستی از مارک کندا برای لاستیک چه مارکی برای دوچرخه های زیر 400 تومان خوب است؟یعنی این کراس سیگما چه مدل کندا زیرش باشه خوبه؟خواهش میکنم کمکم کنید من تقریبا تمام 80 صفحه رو مرور کردم ولی جوابم رو نگرفتم ممنون
چرخ های کراس تحت لیساس جاینت تولید میشه پس تو استاندارد بودن تنه خیالت راحت یاشه من خودم کراس سوار شدم اون موقع اترمش باب بود خودم داشتم
المییوم 6061 الیاژ سبکی هست فقط به خاطر داشته باش که باهاش ه تک چرخ بزی و ه از فاصله 20 سانتیمتر بیشتر باهاش نپری چون چرخهای کراس کاتری برای مسافتهای بلد و خاکی طراحی شده ه پریدن و ژانگولر بازی
و در مورد کمک:
مقدار بازیش 8 تا 10 ساتیمتره
ورنش 2490 گرم هستش
پستش المینیوم 6061 هست و بقیه جاهاش استیله
و قابلیت ساپورت دیسک رو هم داره
طوقه رو باید عکسش رو ببینم ولی با توجه به کراس بودن احتمالا از طوقه های الکسی ریمز که اسمش عوض شده استفاده شده
در مورد ترمز با این اسمس که شما گفتی اشایی دارم ولی اگه اشتباه نکن یه نام هست به نام الهوگا که لوازم خوبی داره با ای توضیحی که شما دادین
واسه خرید لقمه تکترو یا های پاور یا از همه بهتر شیمانو توصیه میشه

من خودم دقيقا ميدونم چرا و كدوم كلمه رو استفاده كردم دوست خوبم . منظورم رو گفتم كه در اين سطحي كه دوست قيبلي ميخواستن دوچرخه تهيه كنن اورلورد نهايتا 250 تومني داره و 300 تومني نداره . بقيه دوچرخه هاش هم گرون هستند و مال رنج هاي قيمتي بالاتري هستند

در ضمن فكر نميكنم كتمان سنگين بودن دوچرخه هاي اورلورد حرف حساب شده اي باشه كه شما دارين از ايشون طرفداري ميكنين !!!
عزیز من المییوم اورلرد رو شما داری با چی مقایسه میکنی؟
با کربن؟
کروملی؟
اهن؟
تیتانیوم
شما یه چرخ مشابه ازش نام ببر تا بشه دربارش توضیح داد
از المییوم 7005 چه انتظاری سبکی؟ یا استحکام؟
من تا حالا دیدم کسی 7005 رو بشکونه چیزی غیر از این میخوای؟
ولی 6060 یا 6061 رو من خودم 3-4 تا شکوندم چون نمیشه خیلی بهش فشار اورد
جز مریدا بده من واست یه ماهه زیر فشار تمرین واست میسکونم از هیچ جا هم باهاش نمیپرم تو هر مسیر خاکی که شما بگی روش فشار میارم

salam hame khobin man chand mahei mikham docharkhe begiram be ye model ham residam Giant Yukon vali nemidonam az koja bayad kharid ke gimatesh monaseb bashe

نمایندگی جیانت تو خیابون گیشا و یا شریعتی هستش هر کدوم بهتون زدیکره کراس چرخ
مسئولش اقای کیوا شمس(گیشا) اگه اطلاعات بیشتری خواستید تو پیغام خصوصی بگید تا بگم کی معرفتون کرده شاید تخفیف داد بهتون

دوستا اگه اشتباه تایپی داره ببخشبد هر کسی میخواد حرفهای تمرین کنه میتونم بهش برنامه بدم اگرم تو تهران باشه میتوم وقت بدارم به تمریش نظارت کنم
فقط اینو بگم اینا رو که تایپ میکنم اشک میریزم یاد چرخ خودم میوفتم :((

cao-cao
10-04-2010, 21:12
عزیز من نمیدونم این حرفا رو از کجا میزنی و....
یه چند با تو ستار خا رد شدی پشت مغازه ها چرخ دیدی الان 3 تا مغاره اونجا داری
اون زاویی رو که تو داری میگی من خودم به چشم دیدم
اون لیگی رو که ت وارزوش رو داری من توش بودم"؟
نمیدونم کیارو میشناسی 4 تا قدیمی اسم ببر تا بهت بگم برو پیش کی
اینارم واسه ایکه دانسته هات بره بالا میگم وگرنه مثل شما زیاد اومدن اینجا گفت حرفه ای و رفت من تجربه 10 سال تمرین رو دارم اینجا میدارم
فراز رو میشناسی؟
فاصله لوله ری تو کوهستان با پاشنه پا تنظیم میشه پاشنه رو میزاری رو رکاب تا اخر پاتو صاف میکنی انداره میشه
برای کرپی هم اداره خیلی خاصی داره ولی یه ادازه عمومی دارکه ارجت رو میذاری وک زی بعد دستت رو به طر ف کرپی کاملا صاف میکنی 3-4 تا اگشت تا فرمون فاصله داشته باشه
ولی تو سربالایی هر چی رین جلوتر باشه بهتره تو سر پایینی عقب تر ولی این مساله کاملا اختیاری و نسبت به راحتیه
جناب اینکاره شما بگو روغن هیدرولیک B5 اواید رو چه جوری عوض میکنند؟
من اینجا با کسی اصلا بحث ندارم چون کسی که راهنمایی میشه دقیقا میفهمه که چی درسته چی درست نیست

و اون دوستمون که دنبال مریدا میگشت میتونه یه ساب 100 بگیره 495 البته تا هفته پیش نمایندگیش تو تهران فقط سایر 20 داشت که یکی ار دوستان اندارش 18 بود سفارش دادن از اصفهان فرستادن براش خودم 2010 رو سوار شم خدایی خیلی خوب سواری داره

davidjoker
10-04-2010, 21:15
:18::18::18::18::18::18::18: cao-cao برگشته:42::42::42::42::42::42::42::42::26::2 6::26::26::26::33::33::33::33::33::15::15::15::15: :thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup: :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

آقا خیلی خیلی خوشحالمان کردی. دوست عزیز من داداشم یه چرخ داره می خواد درستش کنه. بعد عکساشو می زارم بی زحمت راهنمایی کنید.

بازم خوشحالمان کردی.:46::10::10::10:

saieed_ahmadi
10-04-2010, 22:12

داداشم منم که گفتم حرفتون درسته ولی منظورتون رو بد بیان کردید:20:
من از cao cao طرفداری نمی کنم ولی ایشون خیلی در حق من و بچه های این فروم حق داره احترامش برای ما به عنوان یه استاد واجبه :46:
کسی هم نمی تونه سنگینی دوچرخه های اورلرد رو کتمان کنه حق با شماست. به نظر من بهتره بیشتر به سوال های بچه ها جواب بدیم تا اینکه به دلیل بد رسوندن منظورمون یا برداشت نادرست از حرفهای هم دیگه با هم جر و بحث کنیم.از شما هم خیلی ممنون که از تجروبتون برای کمک به بچه ها استفاده می کنید:10:

cao-cao
11-04-2010, 10:55
:18::18::18::18::18::18::18: cao-cao برگشته:42::42::42::42::42::42::42::42::26::2 6::26::26::26::33::33::33::33::33::15::15::15::15: :thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup: :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

آقا خیلی خیلی خوشحالمان کردی. دوست عزیز من داداشم یه چرخ داره می خواد درستش کنه. بعد عکساشو می زارم بی زحمت راهنمایی کنید.

بازم خوشحالمان کردی.:46::10::10::10:

ممنون من کوچیکه همهتون هستم شما یذارید اگه کاری از دستم بر اومد رو چشام

سعید جان ما در بست مخلص شما هم هستیم

crash00
11-04-2010, 19:08
ارادتمند همه
ببخشید اون تو ضیح کرپی یه کم زیاد مشکل املایی داشت یه کم نفهمیدم؟؟
یه چیزی تو دوچرخه های مریدا وجه منو جلب کرده اونم فرمان هستش انگار خیلی صاف یه جوریه با دو چرخه های دیگه یه کم فرق داره.
در ضمن موفقیتم رو به خودم تبریک می گم لنگیم رو گرفتم:31:
اون شانژمان هم تو هردور رکاب یک یا دو بار صدایی شبیه تق تق میده.
ببخشید شما می گید 30کیلو متر راهی نیست من مثلا از گمرک تا سه راه جمهوری میرم و بر می گردم جونم در میاد.

crash00
11-04-2010, 20:18
hidroform یعنی چی

cao-cao
12-04-2010, 07:06
ارادتمند همه
ببخشید اون تو ضیح کرپی یه کم زیاد مشکل املایی داشت یه کم نفهمیدم؟؟
یه چیزی تو دوچرخه های مریدا وجه منو جلب کرده اونم فرمان هستش انگار خیلی صاف یه جوریه با دو چرخه های دیگه یه کم فرق داره.
در ضمن موفقیتم رو به خودم تبریک می گم لنگیم رو گرفتم:31:
اون شانژمان هم تو هردور رکاب یک یا دو بار صدایی شبیه تق تق میده.
ببخشید شما می گید 30کیلو متر راهی نیست من مثلا از گمرک تا سه راه جمهوری میرم و بر می گردم جونم در میاد.
سلام خدمت شما دوست عزیز
فرمونها مدلهی مختلفی دارند اونم یه مدله که مخصوص کراس کانتری هستش
واسه شانژمانتم تنظیم نیست با یکمی شل و سفت کردن اون پیچی که سیم از توش رد شده میشه صدارو گرفت

hidroform یعنی چی

هیدرو فرم یعنی اون تنه رو با فشار هیدرولیک روغن شکل دادن

P.1052
13-04-2010, 17:52
سلام دوستان
یه دو چرخه می خوام حداکثر 300 هزار تومن(میدونم زید نیست).زیاد حرفه ای نیستم.(برای تفریحات و ورزش کردن)کمک و دنده هم که مهمه.(می دونم که میدونید:31:).شکلش هم خوب باشه(شبیه موتور پرشی)..ممنون

davidjoker
13-04-2010, 21:51
سلام سهراب جان این هم عکسا. بی زحمت وسایل رو با قیمتش برام بذارید. خیلی ممنون.

saieed_ahmadi
13-04-2010, 22:00
ارادتمند همه

داداش من هر روز دارم روزی 10 کیلومتر دوچرخه سواری می کنم اصلا هم به من فشار نمی اد اتفاقا خیلی هم راحتم از تاکسی گرفتن که خیلی بهتر.
حالا از گمرک تا سه راه جمهوری چقدر راه هست؟

saieed_ahmadi
13-04-2010, 22:08
می گم david joker درستش نکنی بهتره ها !!! برو یه نوش رو بخر ارزونتر می افته :31::27:

elivaz
14-04-2010, 12:55
سلام
راهنمایی بفرمایین برای خرید یک دوچرخه برای مسیر های هموار و نه کوهستانی.
500-600 هزار تومن باشه،
سبک باشه و با دوام.
ممنونم

darkstreet
14-04-2010, 13:09
یکم ادب و شخصیت داشته باش یه نگاهی به امضای خودت بنداز آزار دادن دیگران افتخاری نداره عزیز پروفایلت رو هم بستی نمی تونم پیغام بدم اینجا گذاشتم تا امضا رو عوض کنی نارو زدن که گفتنش افتخاری نداره
این پست 24 ساعت دیگه حذف میشه از دوستان عذرخواهی می کنم چون راهی جز این نداشتم

Sadeq_ME
14-04-2010, 16:28
سلام دوستان
من چرخ جلوی دوچرخم رو دیروز فهمیدم که بر عکس بسته شده
می‌خواستم ببینم خودم می‌تونم بازش کنم و درستش کنم یا نه؟میترسم اون وسط بزنم یه چیزی رو خراب کنم
دوچرخم هم viva هست

cao-cao
14-04-2010, 17:21
شما احتمالا از روی فلش نپاه کردید که باید بپم کارتون درسته اگه مبنای قضاوتتون فلش روی لاستیک باشه
شما یه عکس بدار تا من بتونم نظرم رو بدم
ولی در کل اصلا کاری نداره
لاستیک رو به راحتی میتونی برگردونی

Sadeq_ME
15-04-2010, 12:37
شما احتمالا از روی فلش نپاه کردید که باید بپم کارتون درسته اگه مبنای قضاوتتون فلش روی لاستیک باشه
شما یه عکس بدار تا من بتونم نظرم رو بدم
ولی در کل اصلا کاری نداره
لاستیک رو به راحتی میتونی برگردونی
درسته
فلش روی لاستیک جلو که بالاش نوشته DRIVE به سمت عقب هست(وقتی‌ رو نیم دایره بالای چرخ قرار میدم)ولی‌ چرخ عقب نه، درست بسته شده و فلش به سمت جلو هست
ممنون

Diego
15-04-2010, 12:51
تعویض دنده ها به طور متناوب باعث خراب شدن و استهلاکشون میشه؟

davidjoker
15-04-2010, 13:34
تعویض دنده ها به طور متناوب باعث خراب شدن و استهلاکشون میشه؟

سلام

نه دوست عزیز اگر دنده ها درست تنظیم شده باشه خراب نمیشه.

Diego
15-04-2010, 21:42
سلام

نه دوست عزیز اگر دنده ها درست تنظیم شده باشه خراب نمیشه.

ممنون بابت پاسخ:11:
چون من دنده هام خیلی خوب جا میخورد ولی چند روزه که خیلی بد جا میخوره یا بعضی وقتها جا نمیخوره.گفتم شاید استهلاک پیدا کرده.(البته خیلی کم از دوچرخه ام استفاده کردم)

crash00
16-04-2010, 22:06
سلام دوستان
منظورم از کرپی نحوه ی تنظیم کرپی بود.
در ضمن فکرکنم گمرک تا سه راه جمهوری 2 کیلو متر هم نشه.
با دنده ها چه جوری باید کار کرد با ید وقتی یک دنده پر شد عوضش کرد یا چه جوری؟
راستی تو سایت viva-bicycle.com دوچرخه هایی به اسم fulliesیا شبیه این وجود دارهکه فنر وسط دارند و فکر نکنم دانهیل باشند.آخه من یه دانهیل دیدم دوشاخش خیلی خفن بود.

elivaz
16-04-2010, 22:20
سلام
500-600 هزار تومن باشه،
سبک باشه و با دوام.
ممنونم

saieed_ahmadi
17-04-2010, 21:46
سلام
500-600 هزار تومن باشه،
سبک باشه و با دوام.
ممنونم
عزیز اگه می خوای دوچرخه کوهستان باشه مریدا TFS 100 گزینه مناسبی هست.

elivaz
18-04-2010, 22:45
عزیز اگه می خوای دوچرخه کوهستان باشه مریدا TFS 100 گزینه مناسبی هست.

عزيز من
نوشتم كه كوهستاني نباشه اون وقت شما ميگي كوهستاني اين مدل خوبه؟!

saieed_ahmadi
19-04-2010, 00:04
عزيز من
نوشتم كه كوهستاني نباشه اون وقت شما ميگي كوهستاني اين مدل خوبه؟!

اخه دوست عزیز خیلی ها برای محیط شهر و غیر کوهستانی هم از همین دوچرخه های کوهستان استفاده می کنند. اینهمه دوچرخه کوهستان تو کوچه خیابون می بینی فکر می کنی همشون کوهنوردی می کنند یا اینکه جاده های ما دست کم از محیط ناهموار کوهستان نداره :27::5: و احتیاج به دوچرخه های قدرتمند داره !!!
در هر حال اگه منظورت دوچرخه کورسی باشه باید منتظر cao cao بمونی تا بیاد و جواب درست بده.

crash00
20-04-2010, 18:57
آقا وضع جاده تا جایی که ما دیدیم خوب بوده در ضمن یکی دیگر از دلایل انتخاب دوچرخه های کوهستان ضاهر اون هاست.
راستی اگه کسی دو چرخه ی 230-240 تومنی می خواد بگیره viva access دوچرخه ی خوبیه وتو سایت ویوا هم هستش.
در ضمن منظورم از کرپی نحوه ی تنظیم اون بود.
دیروز فهمیدم لاستیکای من اصلا به درد هوای بارونی نمی خوره خوردم زمین با یه پیچ ساده ولی تو زمین خشک خیلی سخت تعادلش رو از دست میده.(حالا سخت از نظر ما آماتورها)
نظرتون در مورد لاستیک های انرژی چیه؟؟

iamehsan56
20-04-2010, 20:35
سلام .
من قدم 155 هستش و قد فاقم 72 هستش . حالا باید چه سایزی واسه دوچرخه انتخاب کنم .
راستش یه فرمول دیدم واسه دوچرخه کوهستان که
اندازه فاق * 0.59 تقسیم بر 2.54
با این فرمول سایز من می شه 16.7

از طرفی یه جدول هم هست که طبق اون با قد من ، سایز من می شه 14
حالا من نمی دونم کدومش درسته ؟ لطفا راهنماییم کنید
ممنون

قد (Cm)

سایز تنه دوچرخه و خود چرخ

190- 180

"20 * "26

180- 170

"18 * "26

170- 160

"16 * "26

160- 150

"14 * "26

"24

150- 130

"24

135-110

"20

125- 100

"16

115- 90

"12

84213512
26-04-2010, 01:32
سلام دوستان
من يه جاينت بولدر دارم با لوازم الويو .سرعتم تو كفي به زور به 45 50 كيلومتر ميرسه البته لاستيكاشم آج درشته.مي خواستم بدونم مشكل كجاست؟

vahidshah
28-04-2010, 20:55
یه ژیتان دارم می خوام نظرتون رو دربارش بدونم مدل gitane fitzroy -20 با تنه 51 وقیمت فکر کنم 410 خریدم
frame aluminyom 6061این شماره الومینیوم نشانه چیه و مدل بهتر یا بدترش چه شماره ای داره؟
کمک جلو fork/suspension slntolr xct v2/travel8cm یه طرفش تنظیم سفتی داره که میشه کمی سفت تر یا نرم ترش کرد البته کم!
طوقه rigida الومینیوم دو پوسته با خط ایمنی!!x-plorer -cnc sides
با زین selle royal
مورچه عقب(خودرو) shimano tourney mega range mf-tz-37
طبق قامه shimano turney fcm191-170 mm به نظر من بزرگترین طوقش کوچیکه و تو سرعت گاها کم میاره
ترمزshimano turney br-m422 انصافا نسبت به دوچرخه ها ی دیگه که طوقه الومینیوم دارن بهتر میگیره البته تو سرعت بالا نباید زیاد انتظار داشت
توپی تنه کارتریجی shimano turney bb-un-26 بلبرینگی هست؟
طبق عوض کم shimano turney fd-ty10
شانزمان shimano altus
زنجیر shimano turney cn-ug-51
توپی جلو و عقب شیمانو نیست و aluminyom-36 hهست
دوستم over load داره که یکم از من ارزون تر خریده بود البته یه سال قبل تر توپی ها اون شیمانو هست تو کلا دوچرخه من رون تر از اونه مخصوصا تو سر ازیری ها وقتی پدال نمیزنیم دوچرخه من جلو میزنه اول فکر کردم به خاطر وزن سنگین تر منه اما وقته راکبین عوض میشن هم همونچوره قضیه چیه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shafaa
29-04-2010, 11:13
با عرض سلام و خسته نباشید به همه دوستان
تقریبا یه ماه هست که تصمیم گرفتم دوباره یه دوچرخه بگیرم , آخرین دوچرخه ای که داشتم یه کوهستان بود به نام super ok bike که پدر بزرگوار اون را به شاگردش بخشید:41:
دوچرخه خوبی بود یعنی سیستم دنده تا وقتی سوارش می شدم هیچ مشکلی نداشت
فقط از وقتی یه تصادف باهاش کردم دیگه رینگ هاش درست نشد و همیشه مشکل داشت
به همین دلیل هم دیگه ازش استفاده نکردم
الان هم دوباره تصمیم گرفتم یه دوچرخه خوب بگیرم و از دوستان می خوام منو راهنمایی کنن
تقریبا الان یه هفته هست که دارم مطالب این قسمت را می خونم ولی تا صفحه 62 بیشتر نتونستم تحمل کنم برای همین اومدم سوالم را بپرسم و برگردم بقیه مطالب را بخونم
مشخصات فردی : قد 178 سانتی متر وزن 115 کیلوگرم
مورد استفاده : رفت آمد شهری - ولی با خوندن مطالب این قسمت خیلی به دوچرخه سواری کوهستان علاقه مند شدم - البته خیابون ها و پیاده روهای شهرمون هم کم از بیابون و کوهستان نداره
من عاشق طبیعتم و تا فرصت پیش میآد میرم بیرون که البته الان دوست دارم با دوچرخه برم
شاید باورتون نشه ولی الان یه ماه هست که وقتی دارم با ماشین تو خیابون میرم و یه دوچرخه سوار می بینم
با حسرت بهش نگاه می کنم ,
دوچرخه ای می خوام که باوام و محکم باشه
رنگ سفید را خیلی دوست دارم
از نظر هزینه هم چون زیر خط فقر هستم دوستان لطفا دوچرخه ارزون پیشنهاد ندن (نمی تونم چند بار هزینه کنم)
از300 تا 600 فعلا قیمت مناسبی به نظرم میآد
می خوام با توجه به شرایطم بهترین انتخاب را داشته باشم
منظورم اینه که اگه برام لازم نیست دوچرخه گرون نخرم, و اگه لازمه تا حداکثر 600 تومن هزینه خوام کرد
با توجه به نظر دوستان و برداشتم تا اینجا ، از مریدا خیلی خوشم اومده
یه دوچرخه پژو دست دو هم دیدم که مشخصاتش را می دم ممنونم میشم راهنماییم کنید
این پژو فکر کنم مال سه یا چهار سال پیشه از اسم مدلش فقط یه عدد 900 یادم مونده
ترمز ها دیسکی بود نمی دونم هیدرولیک بود یا نه
کمک جلو قابل تنظیم و قابل قفل شدن بود ریموت قفل کن کمک روی فرمون دوچرخه بود
چرخ هاش کم پره بود و سیمهاش پولکی بود
ظاهر کلی دوچرخه تمیز بود
یه جا بردم نشون دادم گفت اصله فقط زینش 70 تومنه
زینش ژله ای بود
shimano deor روی قطعاتش نوشته بود
البته یارو حدود یه سال و نیمه گذاشته بود برای فروش کسی نخریده بود
تا 550 می شه خریدش
اگه لازم بود می رم مدل دقیق و اطلاعات دیگه ای ازش می آرم

به نظر شما این را بگیرم یا :
sub 20
sub 40
tfs 100
tfs 300

سوالات زیادی دارم که بعدا می پرسم
معذرت می خوام مطلبم طول کشید

فعلا بدرود و خدانگهدار

BBNHFAK
30-04-2010, 12:45
یه سوال داشتم
دوچرخه ای هست که ایربگ (کیسه هوا) داشته باشه؟
کلا آیا چیزی برای ایمنی دوچرخه طراحی شده؟

shafaa
01-05-2010, 12:41
سلام و بسیار سلام
درود و فراوان درود
آقایان کسی نیست جواب منو بده؟
آقای coa - coa لطفا در مورد سوالی که پرسیدم من را راهنمایی کنید
راستی شاید رفتم و دوچرخه خودم را از شاگرد بابام خریدم:31:
می خوام داشته باشمش
آیا میشه روی اون از این رینگ های مثلثی شکل گذاشت؟
هر وقت گرفتمش عکسش را می ذارم
منتظر پاسخ و راهنمایی شما عزیزان به خصوص آقای سهراب خان هستم
بدرود و خدانگهدار

shafaa
01-05-2010, 13:15
سلام به همه
آقا ما خواستیم به جناب سهراب خان پیام خصوصی بدهیم
دیدیم نمی شود
می گوند باید ده تا پست کرده باشی
این سومیش
دوستا لطفا فحش ندهند و تحمل کنند
اگه جواب داده بودید
این طوری نمی شد
فعلا بدرود

---------- Post added at 02:15 PM ---------- Previous post was at 02:13 PM ----------

دوباره سلام
فرق بدنه sub20 , 40 با بدنه tfs 100 چیه
رو هر دوش آلیاژ را که 6061 نوشته
کدومش بهتره؟

shafaa
02-05-2010, 12:08
کسی نیست به سوال من جواب دهاد

AiryAnA
02-05-2010, 15:05
سلام دوستان.
کسی هست که اطلاعاتی در مورد مریدا SUB20 داشته باشه؟
مرسی

saieed_ahmadi
02-05-2010, 23:05
با عرض سلام و خسته نباشید به همه دوستان
تقریبا یه ماه هست که تصمیم گرفتم دوباره یه دوچرخه بگیرم , آخرین دوچرخه ای که داشتم یه کوهستان بود به نام super ok bike که پدر بزرگوار اون را به شاگردش بخشید:41:
دوچرخه خوبی بود یعنی سیستم دنده تا وقتی سوارش می شدم هیچ مشکلی نداشت
فقط از وقتی یه تصادف باهاش کردم دیگه رینگ هاش درست نشد و همیشه مشکل داشت
به همین دلیل هم دیگه ازش استفاده نکردم
الان هم دوباره تصمیم گرفتم یه دوچرخه خوب بگیرم و از دوستان می خوام منو راهنمایی کنن
تقریبا الان یه هفته هست که دارم مطالب این قسمت را می خونم ولی تا صفحه 62 بیشتر نتونستم تحمل کنم برای همین اومدم سوالم را بپرسم و برگردم بقیه مطالب را بخونم
مشخصات فردی : قد 178 سانتی متر وزن 115 کیلوگرم
مورد استفاده : رفت آمد شهری - ولی با خوندن مطالب این قسمت خیلی به دوچرخه سواری کوهستان علاقه مند شدم - البته خیابون ها و پیاده روهای شهرمون هم کم از بیابون و کوهستان نداره
من عاشق طبیعتم و تا فرصت پیش میآد میرم بیرون که البته الان دوست دارم با دوچرخه برم
شاید باورتون نشه ولی الان یه ماه هست که وقتی دارم با ماشین تو خیابون میرم و یه دوچرخه سوار می بینم
با حسرت بهش نگاه می کنم ,
دوچرخه ای می خوام که باوام و محکم باشه
رنگ سفید را خیلی دوست دارم
از نظر هزینه هم چون زیر خط فقر هستم دوستان لطفا دوچرخه ارزون پیشنهاد ندن (نمی تونم چند بار هزینه کنم)
از300 تا 600 فعلا قیمت مناسبی به نظرم میآد
می خوام با توجه به شرایطم بهترین انتخاب را داشته باشم
منظورم اینه که اگه برام لازم نیست دوچرخه گرون نخرم, و اگه لازمه تا حداکثر 600 تومن هزینه خوام کرد
با توجه به نظر دوستان و برداشتم تا اینجا ، از مریدا خیلی خوشم اومده
یه دوچرخه پژو دست دو هم دیدم که مشخصاتش را می دم ممنونم میشم راهنماییم کنید
این پژو فکر کنم مال سه یا چهار سال پیشه از اسم مدلش فقط یه عدد 900 یادم مونده
ترمز ها دیسکی بود نمی دونم هیدرولیک بود یا نه
کمک جلو قابل تنظیم و قابل قفل شدن بود ریموت قفل کن کمک روی فرمون دوچرخه بود
چرخ هاش کم پره بود و سیمهاش پولکی بود
ظاهر کلی دوچرخه تمیز بود
یه جا بردم نشون دادم گفت اصله فقط زینش 70 تومنه
زینش ژله ای بود
shimano deor روی قطعاتش نوشته بود
البته یارو حدود یه سال و نیمه گذاشته بود برای فروش کسی نخریده بود
تا 550 می شه خریدش
اگه لازم بود می رم مدل دقیق و اطلاعات دیگه ای ازش می آرم

به نظر شما این را بگیرم یا :
sub 20
sub 40
tfs 100
tfs 300

سوالات زیادی دارم که بعدا می پرسم
معذرت می خوام مطلبم طول کشید

فعلا بدرود و خدانگهدار
سلام دوست عزیز
با توجه به قد شما باید دوچرخه سایز 18 بگیرید.
در مورد اون دوچرخه پژو اگه مطمئنی چیز کار درستی هست بخرش فقط قیمت رو مناسب تر بگیر.
مریدا TFS100 گزینه مناسبی برای خربد هست خیلی خوش دست.
حتما هم برو طبیعت گردی . ایام به کام دوست عزیز:46:

saieed_ahmadi
02-05-2010, 23:19
سلام دوستان.
کسی هست که اطلاعاتی در مورد مریدا SUB20 داشته باشه؟
مرسی

از پایین ترین مدل های مریدا هست کیفیت بدنه در حد خودش خوبه ولی لوازم استفاده شده مثل ست دنده و ترمز از رده های پایین شیمانو هست البته من که چند تایی دیدم اصلا لوازم شیمانو روش بسته نبود:13:
ولی دوچرخه خوبی هست :5:

---------- Post added at 11:15 PM ---------- Previous post was at 11:10 PM ----------

کدومش بهتره؟

اگه اشتباه نکنم 6061 نشون دهنده رده بندی وزن تنه و مقدار مقاومت تنه هست ولی به شکل و فرم ربطی نداره که صد البته بسیار مهمه tfs 100 بهتره البته از نظر من :20:

---------- Post added at 11:19 PM ---------- Previous post was at 11:15 PM ----------

سلام دوستان
من يه جاينت بولدر دارم با لوازم الويو .سرعتم تو كفي به زور به 45 50 كيلومتر ميرسه البته لاستيكاشم آج درشته.مي خواستم بدونم مشكل كجاست؟

داداش دیگه می خواستی با دوچرخه چقدر بری ؟:18::10:

shafaa
03-05-2010, 06:42
سلام و بسیار سلام
درود و فراون درود
با تشکر از شما دوست گرامی
مشکل من هم همینه
از کجا بفهمم چیز کار درستی هست یا نه؟ و واقعا ارزش انتخاب به جای tfs100 را داره یا نه؟
بدرود
خدانگهدار

saieed_ahmadi
03-05-2010, 23:15
سلام و بسیار سلام
درود و فراون درود
با تشکر از شما دوست گرامی
مشکل من هم همینه
از کجا بفهمم چیز کار درستی هست یا نه؟ و واقعا ارزش انتخاب به جای tfs100 را داره یا نه؟
بدرود
خدانگهدار
سلام
داداش من با توجه به اطلاعاتی که خودت دادی فکر کنم گزینه خوبی باشه این دوچرخه پژو ولی قیمتش یه مقدار گرونه به هر حال هر چی باشه دسته دو :46: . این در حالی هست که اگه یه دوچرخه نو بخری 1 سال نیم بهت گارنتی تنه و کمک می دند که خیلی مهمه.:10:

crash00
10-05-2010, 13:36
سلام
بی زحمت جواب سوالات قبلی من رو هم بدید
یه سوال داشتم طوقه چیه رینگ چیه طوقه مثلثی چیه رینگ مثلثی چیه اگه بتو نید با عکس راهنمایی کند که عالیه
راستی عیدی هامو همشو هولستن خریدیم حال کردیم

minamaleky
13-05-2010, 13:21
سلام
من یه دوچرخه viva mambo با ست الویو و دوشاخ xcm خریدم قیمتش هم 370 هزار تومان اما وقتی خریدم با این انجمن آشنا نبودم حالا می خوام بدونم دوچرخه خوبیه یا نه ؟ردش کنم یه مریدا بخرم یا نه؟

Kourosh_Jal
14-05-2010, 02:42
من دوتا دوچرخه پژو دارم که حدودا 6 سال پیش خریدم 650 تومن هر کدوم رو.
اما به دلیل نادانی قطعات فابریک و عالی یکیشون رو که زیاد استفاده میکردم رو با آشغال های توی بازار عوض کردم.(مثلا یه خط میفتاد عوش میکردمش)
حالا اگه بخوام قطعات نو رو گیر بیار از کجا و به چه قیمت میشه خرید؟
و یه سوال دیگه:
الان یه دوچرخه خوب و حالی و کار درست که تحمل وزن بالا رو داشته باشه چنده؟(چینی هم نباشه اصلا) برای کورس خیابونی و کل کل میخوام :D

saieed_ahmadi
15-05-2010, 10:49
سلام
من یه دوچرخه viva mambo با ست الویو و دوشاخ xcm خریدم قیمتش هم 370 هزار تومان اما وقتی خریدم با این انجمن آشنا نبودم حالا می خوام بدونم دوچرخه خوبیه یا نه ؟ردش کنم یه مریدا بخرم یا نه؟

نه داداش حالا که خریدیش اگه اذیتت نمی کنه و راحتی باهاش نگهش دار.

saieed_ahmadi
15-05-2010, 11:08
و یه سوال دیگه:
الان یه دوچرخه خوب و حالی و کار درست که تحمل وزن بالا رو داشته باشه چنده؟(چینی هم نباشه اصلا) برای کورس خیابونی و کل کل میخوام :D

مریدا ها دوچرخه های خوبی هستند . اینطور که cao cao می گفت بدنه های خیلی محکمی هم دارن.

minamaleky
15-05-2010, 19:30
نه داداش حالا که خریدیش اگه اذیتت نمی کنه و راحتی باهاش نگهش دار.
آخه تواین انجمن اینقده می گن مریدا که من ترسیدم
بدک نیست تا 50km/h با هاش رفتم حالا می خواسم ببینم قیمتشو خوب برداشتم ؟:31:

cao-cao
16-05-2010, 16:50
آخه تواین انجمن اینقده می گن مریدا که من ترسیدم
بدک نیست تا 50km/h با هاش رفتم حالا می خواسم ببینم قیمتشو خوب برداشتم ؟:31:

سلام به همه
اخه این چه حرفیه شما دوچرخت مبارکت باشه ایشالا حالشو ببری
برند مهم نیست دوست من این ست لوازم الیاژ نوع اسمبل زوایای تنه هستش که مهمه
اگه بخوای دنبال یه اسم بگردی من تا شب برندای معروف رو میگم که اصلا تو ایران نمیشه دیدشون شما میتونی تهیه کنی؟
ایرون هورس(اسب اهنی)
کاستلو
بیانچی
اوربا
وو...........
نام مهم نیست شما زیاد نرو تو نخ اسما سعی استفاده صحیح و تنظیمات درست رو یاد بگیری

cao-cao
16-05-2010, 16:55
سلام به همه
آقا ما خواستیم به جناب سهراب خان پیام خصوصی بدهیم
دیدیم نمی شود
می گوند باید ده تا پست کرده باشی
این سومیش
دوستا لطفا فحش ندهند و تحمل کنند
اگه جواب داده بودید
این طوری نمی شد
فعلا بدرود

---------- Post added at 02:15 PM ---------- Previous post was at 02:13 PM ----------

دوباره سلام
کدومش بهتره؟
سلام به شما
امیدوارم جوابت رو گرفت باشی
اون اطلاعات در حال اپدیته یه جایی میشه که با دوچرخه به صورت کامل اشنا بشی به صورت اساسی

سلام
داداش من با توجه به اطلاعاتی که خودت دادی فکر کنم گزینه خوبی باشه این دوچرخه پژو ولی قیمتش یه مقدار گرونه به هر حال هر چی باشه دسته دو :46: . این در حالی هست که اگه یه دوچرخه نو بخری 1 سال نیم بهت گارنتی تنه و کمک می دند که خیلی مهمه.:10:
دوست من پزو از چرخهای گرونه و با لوزمی که ایشون گفتن حدود 500-600 میرزه

من دوتا دوچرخه پژو دارم که حدودا 6 سال پیش خریدم 650 تومن هر کدوم رو.
اما به دلیل نادانی قطعات فابریک و عالی یکیشون رو که زیاد استفاده میکردم رو با آشغال های توی بازار عوض کردم.(مثلا یه خط میفتاد عوش میکردمش)
حالا اگه بخوام قطعات نو رو گیر بیار از کجا و به چه قیمت میشه خرید؟
و یه سوال دیگه:
بله لوازم پیدا میشه با هر قیمتی که بخوای بستگی داره بودجت چقدر باشه
واسه کل کل و ژانگولر بازی یه سری چرخ های مخصوص این کار هست
باید اونارو تهیه کنی

mohsenp30
16-05-2010, 19:08
آقا سلام
حدود 300 هزار تومان پول دارم میخواستم مشورت کنم چی بخرم اگر آدرس نمایندگی که تو تهران داره را بگید ممنون میشم

davidjoker
17-05-2010, 08:33
سلام سهراب جون چرا هنوز جواب ما رو ندادی؟ من که عکسا رو هم گذاشتم.

SHILER.
17-05-2010, 10:59
سلام.بلاخره ما هم با خرید یک عدد دوچرخه ویوا مدل الترا به جمع دوچرخه سواران پیوستیم.دوستان میخواستم بدونم بهم انداختن یا نه؟واسم 450 حساب کرده با ست deore که بیشترش زاپنیه به غیر از توپی و رکاب(مالزی).فرمان zoom,زین velo, دو شاخ امگا ار اس تی که قفل میشه. لاستیک maxxis.

cao-cao
17-05-2010, 11:55
سلام سهراب جون چرا هنوز جواب ما رو ندادی؟ من که عکسا رو هم گذاشتم.

شرمندتم چشم تو اولین فرصت میبینم

minamaleky
17-05-2010, 13:31
سلام به همه
اخه این چه حرفیه شما دوچرخت مبارکت باشه ایشالا حالشو ببری
برند مهم نیست دوست من این ست لوازم الیاژ نوع اسمبل زوایای تنه هستش که مهمه
اگه بخوای دنبال یه اسم بگردی من تا شب برندای معروف رو میگم که اصلا تو ایران نمیشه دیدشون شما میتونی تهیه کنی؟
ایرون هورس(اسب اهنی)
کاستلو
بیانچی
اوربا
وو...........
نام مهم نیست شما زیاد نرو تو نخ اسما سعی استفاده صحیح و تنظیمات درست رو یاد بگیری
حالا می بخشید این ستی معرفی کردم چطوره قیمتش می ارزه؟

crash00
17-05-2010, 14:50
سلام دوستان
بی زحمت جواب پست های بنده در صفحات قبل رو هم ذکر کنید البته اگه امکانش هست
با تشکر

davidjoker
17-05-2010, 21:49
سلام سهراب جان این هم عکسا. بی زحمت وسایل رو با قیمتش برام بذارید. خیلی ممنون.

سهراب جون دوباره گذاشتم. تو این صفحه. دوباره یادت نره.

cao-cao
17-05-2010, 22:35
سلام
اقا این تنه ایی که من میبینم اهنه
فک نکنم ارزش اینو داشته باشه لوازم بریزی روش وقتی میتونی حدود 200 بدی یه ویوا بگیری که خیلی از این بهتره فک نکنم ارزش داشته باشه 100-150 خرج ایسن بکنی البته نظر شخصیه بنده بود

---------- Post added at 11:35 PM ---------- Previous post was at 11:34 PM ----------

منبع عکس:

saman 99
17-05-2010, 23:21
یا سلام.من یهtfs 100 D دارم .همون اوایل در اثر اشتباه کمکش خراب شد(وقتی قفل بود یه احمقی تمام زورشو بکار برد تا کمک بره پایین!) به طوری که خیلی سفت شده بود.بردمش پیش تعمیر کار اونم خوب درستش نکرد.الن وقتی از قفل درش بیارم نمیتونم مقدار سفتی کمک رو به خوبی اولش تنظیم کنم و کمک زیادی پایین میره.میخواستم بدونم درست میشه یا قیدشو بزنم.اگه درست نمیشه یه مرل خوب با قیمت بزارین.با تشکر

saman 99
17-05-2010, 23:29
سلام .من یه مریدا مدل tfs 100 D دارم که وقتی کمکش قفل بود یه بنده خدایی فشارش داد پایین و کمک دیگه از قفل در نیومد.بردمش تعمیرگاه ولی خوب درستش نکرد.الان وقتی از قفل درش میارم به خوبی قبل مقدار بازی کمک تنظیم نمیشه و اگه پیچ تنظیم رو از نیمه ببرم اونور کمک خیلی نرم میشه و بعد از سوار شدن میره پایین.لطفا در مورد تعمیر یا تعویض با یه کمک خوب راهنماییم کنید.

cao-cao
18-05-2010, 16:39
;;lklk;kjhvhj, v

SHILER.
18-05-2010, 18:50
کسی نبود جواب ما رو بده؟

minamaleky
18-05-2010, 21:37
فرق بین لاستیکهای جاده و کوهستان در چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

19-05-2010, 09:22
فرق بین لاستیکهای جاده و کوهستان در چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لاستيكهاي جاده كاراييشون طوريه كه امكان ليز خوردنشون بالاست و واسه همين ديگه نميشه رو خاك و اين جور جاها حركت كرد
در عوض لاستيكاي كوهستان چون شيار هاي مخصوصي دارند ، ليز نميخورن و پس براي استفاده در مسير هاي خاكي و سنگي مناسبن
در نتيجه لاستيكاي جاده اي كه شيار ندارن ، جون ميدن واسه حركت تو خيابونا و جاده ها (نبودن شيار باعث كم شدن اصطكاك ميشه ومانع از كاهش زياد سرعت دوچرخه ميشه و همچنين صدا و لزرش رو هم به پاي دوچرخه سوار انتقال نميده)
البته با كسب اجازه از جناب cao-cao

ممنون

19-05-2010, 09:31
دوستان من ميخوام يه دوچرخه دونفره بخرم
اول كه ارزششو داره؟خوبه؟ به درد ميخوره؟
دوم اينكه كدوم ماركش عاليه؟
قيمتشم بگين
ممنون

cao-cao
19-05-2010, 10:58
دوستان من ميخوام يه دوچرخه دونفره بخرم
اول كه ارزششو داره؟خوبه؟ به درد ميخوره؟
دوم اينكه كدوم ماركش عاليه؟
قيمتشم بگين
ممنون

دوست من برندای زیادی اا ت بازار ایران دو نفره دارن
کراس حدود 500 بود
اساک 280
ویوا 350
اینا حدودیه قیمت دقیق ندارم
بهتر از همشونم کراس هستش

19-05-2010, 11:12
دوست من برندای زیادی اا ت بازار ایران دو نفره دارن
ممنون ولي من اين قسمتو متوجه نشدم

cao-cao
19-05-2010, 11:14
ممنون ولي من اين قسمتو متوجه نشدم

گفتم مارکهای خوبی وجود داره
!!!!!!

minamaleky
19-05-2010, 12:56
لاستيكهاي جاده كاراييشون طوريه كه امكان ليز خوردنشون بالاست و واسه همين ديگه نميشه رو خاك و اين جور جاها حركت كرد
در عوض لاستيكاي كوهستان چون شيار هاي مخصوصي دارند ، ليز نميخورن و پس براي استفاده در مسير هاي خاكي و سنگي مناسبن
در نتيجه لاستيكاي جاده اي كه شيار ندارن ، جون ميدن واسه حركت تو خيابونا و جاده ها (نبودن شيار باعث كم شدن اصطكاك ميشه ومانع از كاهش زياد سرعت دوچرخه ميشه و همچنين صدا و لزرش رو هم به پاي دوچرخه سوار انتقال نميده)
البته با كسب اجازه از جناب cao-cao

ممنون
حالا من چیکار کنم لاستیکای دوچرخه قبلیمرو بندازم روی این دوچرخه یا بذارم لاستیکای کوهستان داشته باشه لاستیکای دوچرخه قبلیم از این لاستیکای جاده است که تازه براش خریده بودم لاستیکای کوهستان مارکشون kendaو لاستیکای جاده مارکشون sheng shin هست چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18::18:؟؟؟؟؟؟ ؟

golabi2
19-05-2010, 20:43
با 200 تومن چه دوچرخه ای میشه خرید؟

saman 99
19-05-2010, 22:46
[QUOTE=minamaleky;4962479]حالا من چیکار کنم لاستیکای دوچرخه قبلیمرو بندازم روی این دوچرخه یا بذارم لاستیکای کوهستان داشته باشه لاستیکای دوچرخه قبلیم از این لاستیکای جاده است که تازه براش خریده بودم لاستیکای کوهستان مارکشون kendaو لاستیکای جاده مارکشون sheng shin هست چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18::18:؟؟؟؟؟؟ ؟[/QUOTE
واقعا محشر میشه! امتحان کن نتیجشو بذار اینجا که اصلا ضرری نداره! اگه یه عکس هم ضمیمه کنی که ازت ممنون میشیم.

cao-cao
20-05-2010, 06:50
حالا من چیکار کنم لاستیکای دوچرخه قبلیمرو بندازم روی این دوچرخه یا بذارم لاستیکای کوهستان داشته باشه لاستیکای دوچرخه قبلیم از این لاستیکای جاده است که تازه براش خریده بودم لاستیکای کوهستان مارکشون kendaو لاستیکای جاده مارکشون sheng shin هست چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18::18:؟؟؟؟؟؟ ؟
سلام به شما دوست عزیز
ببینید شما باید ببینید که کجا میخواین سوار چرخ بشین اگه همش تو خیابونین خوب منتقا بهتره لاستیک جاده باشه اگه نه عث=قل حکم میکنه که اج دار باشه البته این رو هم بگم که لاستیکهایی هستند که به صورت دو منظور استفاده میشن
هم برای خیابون هم برای کوهستان

یکمی بذاری روش میتونی یه ویوا بخری:11:

BBNHFAK
20-05-2010, 09:24
کسی اطلاعی از دوچرخه های تولید ب ام و نداره؟
خود ب ام و این دوچرخه ها رو میزنه یا شرکت با اسم مشابه هست؟؟؟

golabi2
20-05-2010, 14:02
یکمی بذاری روش میتونی یه ویوا بخری
چقدرباید روش بذارم؟واینکه چه امکاناتی داره؟راستی اذیت که نمیکنن؟

saieed_ahmadi
20-05-2010, 21:14

بین 50 تا 100 تومان من دارم خیلی هم ازش رازیم البته من تو شهرستان 330 بابتش پول دادم ولی تو تهران نباید بیشتر از 300 باشه:19:

saieed_ahmadi
20-05-2010, 21:21
بابا هر وقت این cao cao می آد فروم یه جون دیگه ایی می گیره . عجب بابا ای ول :26::33:

cao-cao
20-05-2010, 22:30
با حدود 30-40 میتونی یه چرخ خوب بگیری
بابیا مگهم اشینه که اپشن داشته بشه
ایربگ
کمربند ایمنی
اینه برقی
:دی
نه اکه باهاش مدارا کنی و باهاش رفیق باشی همیشه واسیت میمونه

کسی اطلاعی از دوچرخه های تولید ب ام و نداره؟
خود ب ام و این دوچرخه ها رو میزنه یا شرکت با اسم مشابه هست؟؟؟

والا بی ام دبلیو یه سری چرخ تولید میکنه که با اینکه خیلی چرخای خوبی هستن ولی تو رنج حرفه ای نیستن
و بین برندای معروف مثل اوربا
بیانچی
اسکات
جی تی
کانندال
حرفی نداره واسه گفتن

---------- Post added at 11:30 PM ---------- Previous post was at 11:29 PM ----------

منبع:

crash00
21-05-2010, 21:56

viva travel من خودم دارمش دو چرخه خوبیه تو غلمستان این قیمت بود

crash00
21-05-2010, 22:05
آقا وضع جاده تا جایی که ما دیدیم خوب بوده در ضمن یکی دیگر از دلایل انتخاب دوچرخه های کوهستان ضاهر اون هاست.
راستی اگه کسی دو چرخه ی 230-240 تومنی می خواد بگیره viva access دوچرخه ی خوبیه وتو سایت ویوا هم هستش.
دیروز فهمیدم لاستیکای من اصلا به درد هوای بارونی نمی خوره خوردم زمین با یه پیچ ساده ولی تو زمین خشک خیلی سخت تعادلش رو از دست میده.(حالا سخت از نظر ما آماتورها) لاستیکی که بدرد هم هوای خشک هم بارونی بخوره سراغ دارید؟؟؟
راستی تو سایت viva-bicycle.com دوچرخه هایی به اسم fulliesیا شبیه این وجود دارهکه فنر وسط دارند و فکر نکنم دانهیل باشند.آخه من یه دانهیل دیدم دوشاخش خیلی خفن بود.
درضمن من بعپه رشته ی کراس کانتری علاقه دارم تو تهران جایی هست تابستون برم آموزش؟؟؟
قدرت بدنیم فوق العاده کم یعنی حداکثر 2یا2.5 کیلومتر مسافت راه حلی براش سراغ دارید؟

minamaleky
21-05-2010, 22:19
سلام به شما دوست عزیز
ببینید شما باید ببینید که کجا میخواین سوار چرخ بشین اگه همش تو خیابونین خوب منتقا بهتره لاستیک جاده باشه اگه نه عث=قل حکم میکنه که اج دار باشه البته این رو هم بگم که لاستیکهایی هستند که به صورت دو منظور استفاده میشن
هم برای خیابون هم برای کوهستان

می بخشید اگه میشه عکس لاستیکای نوع هم خیابون و هم کوهستان را بذارید اخه لاستیکای جاده یکی از بچه هارا دیدم خیلی صاف بودن و عاجشون خیلی کمتربود

21-05-2010, 22:38
رفقا اين دوچرخه دو نفره ماه عسل چطوره ؟
يادمه اين دوست تكنسينمون گفتن كراس خوبه
همچنين كلا اين نوع دوچرخه ها نظرتون چيه درموردشون؟
اينكه مثلا من ميخوام بخرم نظرتون چيه و چطور ارزيابيش ميكنيد؟ مثلا بخرم بعد پشيمون نميشم ؟و ..

ali_3d
22-05-2010, 01:28
سلام

دوستان من این سوال رو توی یه فروم دیگه پرسیدم ، گفتم نظر بچه های اینجا رو هم در این باره بدونم .

گشت و گذار در شهر فقط به منظور تفریح و تفرج نیست و برای انجام یه سری کارها لازمه که دوچرخه رو ترک کنیم
خب دوچرخه وسیله ای هست که هر کسی خیلی راحت میتونه اون رو جابجا کنه ، قطعه ای رو جدا کنه یا آسیب بزنه
دوستانی که از دوچرخه زیاد استفاده میکنن ، برای رها کردن دوچرخه در شهر چیکار میکنن ؟
اگه قفل کردن دوچرخه کار موثری هست اون رو با چه نوع قفلی و چگونه و در چه مکان هایی قفل میکنید که هم قفل کردن بهش آسیب نزنه و هم از خطر سرقت در امان باشه !؟

ممنون.

cao-cao
22-05-2010, 07:26
رفقا اين دوچرخه دو نفره ماه عسل چطوره ؟
يادمه اين دوست تكنسينمون گفتن كراس خوبه
همچنين كلا اين نوع دوچرخه ها نظرتون چيه درموردشون؟
اينكه مثلا من ميخوام بخرم نظرتون چيه و چطور ارزيابيش ميكنيد؟ مثلا بخرم بعد پشيمون نميشم ؟و ..
سلام به همه
من خودم دارم میخرم تو برسیهایی که انجام دادم ویوا تو چرخهای دونفرش استاندارد نیست و طراحی مطلوبی نداره نفر پشتی خیلی عقبه و این مناسب نیست
خودم الان دنبال اساک هستم فک کنم با تغییر یه سری از لوازم چرخ خیلی خوبی بشه با توجه به اینکه تنش اهنه اونم از نوع خیلی خفنش را حت میتونه وزن دو نفر رو حفظ کنه حدود قیمتش هم 270-80 هست

سلام

دوستان من این سوال رو توی یه فروم دیگه پرسیدم ، گفتم نظر بچه های اینجا رو هم در این باره بدونم .

ممنون.
والا به نظر من شما دوتا قفل زنجیر سیمی بگیر چرخ عقب و تنه رو به یه جایی و چرخ جلو رو هم قفل کن واسه لوله زینتم اگه زیاد بالا پایینش نمیکنی پیچ معمولی ببند اگه استفده میکنی ازش باید ور اری ببریش
البته من تاحالا ندیدم لوله زین رو ببرن

می بخشید اگه میشه عکس لاستیکای نوع هم خیابون و هم کوهستان را بذارید اخه لاستیکای جاده یکی از بچه هارا دیدم خیلی صاف بودن و عاجشون خیلی کمتربود
والا الان که شرکتم برم خونه واسط میزارم فقط اینو بگم که تو لاستیکهای دومنظوره اج وسط اونا پیوسته هستش و اج کناریشون باز

دیروز فهمیدم لاستیکای من اصلا به درد هوای بارونی نمی خوره خوردم زمین با یه پیچ ساده ولی تو زمین خشک خیلی سخت تعادلش رو از دست میده.(حالا سخت از نظر ما آماتورها) لاستیکی که بدرد هم هوای خشک هم بارونی بخوره سراغ دارید؟؟؟
درضمن من بعپه رشته ی کراس کانتری علاقه دارم تو تهران جایی هست تابستون برم آموزش؟؟؟
قدرت بدنیم فوق العاده کم یعنی حداکثر 2یا2.5 کیلومتر مسافت راه حلی براش سراغ دارید؟
خونتون کجای تهران هست؟
لاستیکهای میشلن و هاجیتسون تو بارون کمتر لیز میخورن ولی خوب قیمتشون بالاست

viva travel من خودم دارمش دو چرخه خوبیه تو غلمستان این قیمت بود
یه عکس میشه ازش بذارین با لوازمش

22-05-2010, 12:29
سلام به همه
من خودم دارم میخرم تو برسیهایی که انجام دادم ویوا تو چرخهای دونفرش استاندارد نیست و طراحی مطلوبی نداره نفر پشتی خیلی عقبه و این مناسب نیست
خودم الان دنبال اساک هستم فک کنم با تغییر یه سری از لوازم چرخ خیلی خوبی بشه با توجه به اینکه تنش اهنه اونم از نوع خیلی خفنش را حت میتونه وزن دو نفر رو حفظ کنه حدود قیمتش هم 270-80 هست
ممنون
جدا؟
خب شما فرمودي كراس 500 تمنه و الان كه ميگين آساك خوبه
حالا فرق اينا در چيه كه قيمتشون انقدر تفاوت داره؟
البته من اينم بگم كه اين دوچرخه دونفري كه ميخوام بخرم فرض كنين كه دو نفر چاق ميخوان ازش استفاده كنن
و ممنون ميشم از اين دو دوچرخه عكس بذارين

crash00
22-05-2010, 14:31
سلام
لاستیکا مثلا چنده؟؟؟لاستیک انرژی خوب بود یانه؟
خونمون هم طرفای شاهپوره.
مشخصاتش رو که قبلا هم گفتم حتی طراحی تنش رو هم گذاشتم لاستیک های خودم marvick duro هستش که روی خیلی از دوچرخه ها دیدم چون پورت های usb من از کار افتاده عکس نمی تونم بذارم.

ali_3d
22-05-2010, 14:56
تو رده ی 300 تومن چه برندی رو ترجیح میدین ؟

"cao-cao" جان (ببخشید اسمتونو نمیدونم) در صفحات قبلی روی مریدا تاکید کرده بودند.
برای قد 185 چه سایزی و چه مدلی از مریدا رو در این رده قیمت پیشنهاد میدین ؟ اصلا همچین چیزی با این قیمت داره ؟

برند Raleigh از نظر کیفیت ساخت چطوره ؟

دوچرخه کوهستان مد نظرم هست
مورد استفاده بیشتر تو شهری و بعد از اون جنگل و خاکی و اینا

ممنون.

arshux
22-05-2010, 15:41
سلام دوستان.دمتون گرم واقا تاپیک مفیدی از کار در اومده.:11:
راستش من تمام بحث ها رو تا اینجا دنبال کردم و بعد از جور کردن اندک بودجه و زیرو رو کردن فروشگاه های دوچرخه کرمان به این گزینه رسیدم(VIVA AMS124).:20:
برای رفت و آمد به دانشگاه و گشت و گزار میخوام.قدم 187 و وزنمم 100 کیلو هست.(علاقه زیادی هم به دوچرخه های دانهیل دارم)
فروشنده میگفت 300 با یک سال ضمانت تنه.
اگه میشه نظرتونو در موردش بگید برام مهمه.
اینم عکسش مشخصاتشم زیرش نوشته:

البته تو فروشگاه ترمز جلوش مثل عکسش توی سایت ویوا دیسکی نبود.نمیدونم باید یقه فروشنده رو بابت اون بگیرم یا نه...؟:5:
ممنون میشم اگه سریع تر نظرتونو بگید.

arshux
22-05-2010, 16:11
سلام دوستان دمتون گرم واقعا تا پيک مفيدي از کار در اومده.:11:
راستش من از اول اين تاپيکو تا اينجا خوندم و بعد از جور کردن اندک بودجه و زيرورو کردن فروشگاههاي دوچرخه شهرم کرمان به اين گزينه رسيدم.(VIVA AMS125):20:
براي رفت وآمد به دانشگاه و گشت و گذار ميخام.قدم 187 و وزنمم 100 کيلو هستش.(علاقه زيادي هم به دوچرخه هاي دانهيل دارم)
فروشندش ميگفت 300 تومن.
اگه ميشه دوستان يه لطفي کنن و يه نظري بدن.برام مهمه.

اينم عکسش توي سايت ويواست مشخصاتشم زيرش نوشته:

البته توي فروشگاه ترمز جلوش مثل اين عکس ديسکي نبود.نميدونم بايد يقه فروشنده رو بابت اين بگيرم يا نه.....؟:5:
دوستان لطف ميکنين اگه زودتر در موردش نظر بديد.منتظرم

ali_3d
22-05-2010, 19:11
براي رفت وآمد به دانشگاه و گشت و گذار ميخام.قدم 187 و وزنمم 100 کيلو هستش.(علاقه زيادي هم به دوچرخه هاي دانهيل دارم)

استفاده از دوچرخه های دانهیل به خاطر طراحی بدنشون فقط برای شیب های تند مناسب هست و استفاده از اون در سربالائی ها و مسیر های کفی اتلاف انرژی اضافه هست
به هر حال این یه تجربه ی شخصی نبوده و بر حسب تحقیقات انجام شده گفتم
تازه اگه مضراتش فقط اتلاف انرژی باشه و به مفاصل و مهره ها آسیب وارد نکنه !

در ضمن دوچرخه ی 300 تومنی اونم با مارک Viva به درد دانهیل هم نمیخوره :31:
معمولا بدنه و لوازم دوچرخه های دانهیل محکم ترین و خفن ترین محصولات هر شرکته که با این قیمتا قابل تهیه نیست !

اگه اشتباهی در توضیحات بنده بود دوستان به بزرگی خودشون ببخشند ( و اصلاحش کنند :D ) ، چون دوچرخه سواری رشته ی تخصصی من نیست .

موفق باشید.

cao-cao
22-05-2010, 21:20
ممنون
جدا؟
خب شما فرمودي كراس 500 تمنه و الان كه ميگين آساك خوبه
حالا فرق اينا در چيه كه قيمتشون انقدر تفاوت داره؟
البته من اينم بگم كه اين دوچرخه دونفري كه ميخوام بخرم فرض كنين كه دو نفر چاق ميخوان ازش استفاده كنن
و ممنون ميشم از اين دو دوچرخه عكس بذارين
عزیز من الانم میگم کراس ولیس خوب 500 کجا 270 کجا
هر چی پول بدی اش میخوری ولی با توجه به به تنه اساک این چرخ برای تفریح و گردش ساخته شده همون جوری که از اسمش معلومه ماه عسل

سلام
لاستیکا مثلا چنده؟؟؟لاستیک انرژی خوب بود یانه؟
خونمون هم طرفای شاهپوره.
مشخصاتش رو که قبلا هم گفتم حتی طراحی تنش رو هم گذاشتم لاستیک های خودم marvick duro هستش که روی خیلی از دوچرخه ها دیدم چون پورت های usb من از کار افتاده عکس نمی تونم بذارم.
ببین عزیز من لاستیک بسته به نوع گل اجش خوب و بد داره شما باید ببینی تو چه کاری میخوای ازش استفاده کنی تو شهر انرژی بدک نیست
لاستبکای خوب بالای حلقه ای 20-30 هست
هاجیتسون جفتی 75
میشلن 55
ماکسیس بین 40 -150 هست

تو رده ی 300 تومن چه برندی رو ترجیح میدین ؟

"cao-cao" جان (ببخشید اسمتونو نمیدونم) در صفحات قبلی روی مریدا تاکید کرده بودند.
برای قد 185 چه سایزی و چه مدلی از مریدا رو در این رده قیمت پیشنهاد میدین ؟ اصلا همچین چیزی با این قیمت داره ؟

برند Raleigh از نظر کیفیت ساخت چطوره ؟

دوچرخه کوهستان مد نظرم هست
مورد استفاده بیشتر تو شهری و بعد از اون جنگل و خاکی و اینا

ممنون.
اسمم سهرابه
مریدا زیر 400 -500 طرفش نرو تو این رنج قیمت یکی پیشنهاد خودتون رالی خوبه چون تحت لیسانس رالی انگلستان هست و بهتره که اورلرد بگیرن گزینه اخرتون ویوا باشه

سلام دوستان.دمتون گرم واقا تاپیک مفیدی از کار در اومده.:11:
راستش من تمام بحث ها رو تا اینجا دنبال کردم و بعد از جور کردن اندک بودجه و زیرو رو کردن فروشگاه های دوچرخه کرمان به این گزینه رسیدم(VIVA AMS124).:20:
برای رفت و آمد به دانشگاه و گشت و گزار میخوام.قدم 187 و وزنمم 100 کیلو هست.(علاقه زیادی هم به دوچرخه های دانهیل دارم)
فروشنده میگفت 300 با یک سال ضمانت تنه.
اگه میشه نظرتونو در موردش بگید برام مهمه.
اینم عکسش مشخصاتشم زیرش نوشته:

البته تو فروشگاه ترمز جلوش مثل عکسش توی سایت ویوا دیسکی نبود.نمیدونم باید یقه فروشنده رو بابت اون بگیرم یا نه...؟:5:
ممنون میشم اگه سریع تر نظرتونو بگید.

اون تیپی که شما گذاشتی یه کپی خیلی ضعیف از روی چرخه های دیگه هست که اگه درست کپی میکردن میشد کراس کانتری ولی با این کپی ناشیانه فری رایده اصلا دانهیل نیست خودتون روبه کستن ندین فقط!!!!
بستگی به انتخاب خودتون داره ولی اگه من بوم تو این رنج قیمت کمک وسط دار ور نمیداشتم
چون مطمئنا از لوازم مرغوبی استفاده نشده مخصوصا کمک وسطش

---------- Post added at 10:20 PM ---------- Previous post was at 10:16 PM ----------

منبع:

22-05-2010, 21:23
عزیز من الانم میگم کراس ولیس خوب 500 کجا 270 کجا
هر چی پول بدی اش میخوری ولی با توجه به به تنه اساک این چرخ برای تفریح و گردش ساخته شده همون جوری که از اسمش معلومه ماه عسل
ممنون
لطفا يه سايتي هم بدين كه توش انواع دوچرخه رو توضيح داده باشه(سرچ كردم نبود)
ببخشيد كه با بي معلوماتيم كلافت ميكنم

saieed_ahmadi
23-05-2010, 09:44
سهراب جان عجب عکس های جالبی می زاری فقط یه سوال تو اون عکس یکی مونده به اخر دوچرخه سواره زنده هم موند ! :18::31:

cao-cao
23-05-2010, 09:57
ممنون
لطفا يه سايتي هم بدين كه توش انواع دوچرخه رو توضيح داده باشه(سرچ كردم نبود)
ببخشيد كه با بي معلوماتيم كلافت ميكنم
خواهش میکنم این چه حرفیه
شما اگه اطلاعات جامعی میخواین تو همون ادرس امضام یه سری بزن

سهراب جان عجب عکس های جالبی می زاری فقط یه سوال تو اون عکس یکی مونده به اخر دوچرخه سواره زنده هم موند ! :18::31:

این اسمش dead جامپ هست کارشون اینه پرشای خفن

crash00
23-05-2010, 17:21
سلام خدمت برو بچ به خصوص استاد حوزه و دانشگاه بالا دست سائو سائو آقا سهراب:5:
حالا این deadجامپ یا dead jump ویا ددجامپ دو چرخش چیه با کراس کانتری البته فکر کنم کراس کانتری باشه با این پرش طوقه و تنه سالم مونده مگه فیبر کربنه؟؟؟
درضمن ویوا کلا دوچرخه های فنر دار رو تو بخش fullies میزاره البته به جز دو شاخ:31:
محل آموزشی سراغ نداشتید یا راه حلی برای افزایش قدرت بدنی؟؟
درمورد لاستیک بیشتر تو شهرم وولی مثلا تو پیاده رو های ولی عصر موقع بارو ترمز جلو رو می گیری چرخ جلو میشه مثل وقتی با چرخ عقب خط میندازی بس خوردم زمین فک مکم یه زمان پیاده بود فقط شانس اوردم شانزمانم فقط کج شد و بعد با دست صافش کردم.البت گاها کارهای خرکی هم میکنم.
راستی نگفتید دنده رو چه جوری باید سنگین کرد؟
وقتی دور پامو بالا میبرم دوتا مشکل دارم
1_به سمت جلوی زین میرم
2_این استخوان پا که کنار باسن بقل زینه درد می گیره.
رایتی خریدن دیسک وکلیپره سیمی می ارزه
با تشکر به خاطر وقتی که میزاریو به ما آماتورا پاسخ میدی:11:

84213512
23-05-2010, 18:57
سلام
من يه دوچرخه كورسي پيكان داغون البته تنش بد نيست گير آوردم.آيا ارزش داره لوازمشو عوض كنم يا هزينه بره؟

cao-cao
24-05-2010, 06:59
سلام
من يه دوچرخه كورسي پيكان داغون البته تنش بد نيست گير آوردم.آيا ارزش داره لوازمشو عوض كنم يا هزينه بره؟
سلام به شما دوست عزیز
عکس لطفا

سلام خدمت برو بچ به خصوص استاد حوزه و دانشگاه بالا دست سائو سائو آقا سهراب:5:
حالا این deadجامپ یا dead jump ویا ددجامپ دو چرخش چیه با کراس کانتری البته فکر کنم کراس کانتری باشه با این پرش طوقه و تنه سالم مونده مگه فیبر کربنه؟؟؟
درضمن ویوا کلا دوچرخه های فنر دار رو تو بخش fullies میزاره البته به جز دو شاخ:31:
محل آموزشی سراغ نداشتید یا راه حلی برای افزایش قدرت بدنی؟؟
درمورد لاستیک بیشتر تو شهرم وولی مثلا تو پیاده رو های ولی عصر موقع بارو ترمز جلو رو می گیری چرخ جلو میشه مثل وقتی با چرخ عقب خط میندازی بس خوردم زمین فک مکم یه زمان پیاده بود فقط شانس اوردم شانزمانم فقط کج شد و بعد با دست صافش کردم.البت گاها کارهای خرکی هم میکنم.
راستی نگفتید دنده رو چه جوری باید سنگین کرد؟
وقتی دور پامو بالا میبرم دوتا مشکل دارم
1_به سمت جلوی زین میرم
2_این استخوان پا که کنار باسن بقل زینه درد می گیره.
رایتی خریدن دیسک وکلیپره سیمی می ارزه
با تشکر به خاطر وقتی که میزاریو به ما آماتورا پاسخ میدی:11:
اول اینکه دد جامپ خودش یه سری دوچرخه مخصوص داره اگه با کراس کانتری بپری صاف میبرنت بهشت زهرا قسمت هنرمندان
والا جایی که بخوان به صورت کلاس دوچرخه سواری یاد بگیری من بلد نیستم
ولی اگه خیلی عشقش رو داری یه روز وقت بذار بیا اونجایی که بهت میگم چرخت رو ببینم تنظیماتش رو واست انجام بدم بعد به صورت غیر حضوری بهت میگم چیکار کنی
شما میخوای ترمز جلو بگیری بعد لیزم نخوری؟قانون فیزیک و این حرفا رو یه بار بخون اینرسی و ....
شانژمان رو اگه وقتی ضربه میخوره یا کج میشه رو میتونی با دست و یا اچار فرانسه صاف کنی ولی باید خیلی مواظب باشی
زینت تنظیم نیست
ارتفاع اون تنظیم نیست
بله چرا نمیرزه 150 میدی اواید میخری حرف نداره :دی
خواهش میکنم:10:

ali_3d
25-05-2010, 00:32
آقا من یه دوچرخه دارم ، بدنش المپیاس ظاهرا ، چند عدد دوچرخه سوار و تعمیر کار تاییدش کردن :31:

اما داغونه دیگه

صرف میکنه کامل سرویس بشه ( یه رنگ بخوره) و یه ست کامل طوقه و لاستیک و فرمون و دو شاخ و لوازم بسته بشه روش ؟! ارزش داره ؟

چقدر هزینه بر میداره ؟

cao-cao
25-05-2010, 07:00
آقا من یه دوچرخه دارم ، بدنش المپیاس ظاهرا ، چند عدد دوچرخه سوار و تعمیر کار تاییدش کردن :31:

اما داغونه دیگه

صرف میکنه کامل سرویس بشه ( یه رنگ بخوره) و یه ست کامل طوقه و لاستیک و فرمون و دو شاخ و لوازم بسته بشه روش ؟! ارزش داره ؟

چقدر هزینه بر میداره ؟

عکس؟؟؟؟؟؟؟؟؟

crash00
25-05-2010, 14:26
سلام به شما دوست عزیز
عکس لطفا

اول اینکه دد جامپ خودش یه سری دوچرخه مخصوص داره اگه با کراس کانتری بپری صاف میبرنت بهشت زهرا قسمت هنرمندان
والا جایی که بخوان به صورت کلاس دوچرخه سواری یاد بگیری من بلد نیستم
ولی اگه خیلی عشقش رو داری یه روز وقت بذار بیا اونجایی که بهت میگم چرخت رو ببینم تنظیماتش رو واست انجام بدم بعد به صورت غیر حضوری بهت میگم چیکار کنی
شما میخوای ترمز جلو بگیری بعد لیزم نخوری؟قانون فیزیک و این حرفا رو یه بار بخون اینرسی و ....
شانژمان رو اگه وقتی ضربه میخوره یا کج میشه رو میتونی با دست و یا اچار فرانسه صاف کنی ولی باید خیلی مواظب باشی
زینت تنظیم نیست
ارتفاع اون تنظیم نیست
بله چرا نمیرزه 150 میدی اواید میخری حرف نداره :دی
خواهش میکنم:10:

سلام
عکس به زودی میزارم
من بیشتر دنبال یجام مثلا بامخ اومدی زمین ترکیدی یکی باشه آموزشی نبود یه پیستی چیزی بیشتر دنبال امنیتم.
سنگین کردن دنده وقتی دندی پرشد بادور رکاب بالا یه سنگین تر کردن برای دور رکاب پایین ولی سرعت بیشتر؟/
150تومن دیسک سیمی:18:با این پول میشه دیسک روغنی خرید البته فکر کنم ولی سیمی هم نه این قدر گرون مثلا یه رفقیم داره 10-12تومنه قشنگم قفل مکنه تو این موندم.
تاجایی که بنده ازمایشیدم کلا ترمز جلو خیلی بیشتر شتاب رو میگیره اون رو هم مثال گفتم برای فهمیدن حادی موضوع ولی واقعا تو بارون این جوریه ولی تو خشک تا ته هم ترمز جلو رو میگیرم دوشخم یه کم میره تو و کاملا وایمیسم البته نه تو سرعن زیاد ولی باز ترمز جلو خیلی بهتره با عقب فقط خط میندازه البت ترمز عقب رو هم استفاده میکنم/
با تشکر

crash00
25-05-2010, 14:47
دیگه نمیدونم از کجاش باید عکس میگرفتم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

osmaan
25-05-2010, 15:25
سلام
برای سایز 24 چه تایر و تیوپی بخرم؟

cao-cao
25-05-2010, 15:48
بله دیسکهای ارزون هم هستن ولی تو شرایط سخت کدوم بهتر عمل میکنن مهمه
دیسک روغن هم از حدود 100-120 شروع میشه به بالا
رو دوچرخه شما اگه بخواین دیسک نصب کنین باید توپیهاتون رو عوض کنین
2- اینکه کمکتون بعد یه مدت یکمی لق میشه
به اون زنجیر بد بختم یکمی روغن بزن البته اول تمیزش کن بعد روغن بزن
ثواب داره یه دستی بهش بکشی تمیز بشه

crash00
25-05-2010, 18:04
بله دیسکهای ارزون هم هستن ولی تو شرایط سخت کدوم بهتر عمل میکنن مهمه
دیسک روغن هم از حدود 100-120 شروع میشه به بالا
رو دوچرخه شما اگه بخواین دیسک نصب کنین باید توپیهاتون رو عوض کنین
2- اینکه کمکتون بعد یه مدت یکمی لق میشه
سلاملیکم
با این تفاصیر فعلا بخاطر ثبت نام و این حرفا باید تا تابستون بی خیال دیسک بشم حالا ترمز خودم مگه چقدر می ارزه؟؟؟
آقا دستا دنده باید با چه زاویه ای قرار بگیره بالاتر از اینی که هست یاپایین تر؟
کلیپر deor قیمت داشتم جفتی 40 از تو پاساژ رازی من لوازم از کدوم مغازه بخرم این یارو که نبش کوچه روبه روی پاساژ رازیه حس میکنم به ما گرون میده .
نظرتون در مورد لاستیک چیه؟؟؟
سنگین کردن دنده وقتی دندی پرشد بادور رکاب بالا یه سنگین تر کردن برای دور رکاب پایین ولی سرعت بیشتر؟/
کمک یعنی چی لق میشه خراب میشه کمک اولا یه کم شل بود بعد سفت شد بعد یه مدت که زیر بارون و.. بود شلشل شد آیا اونا که روش نوشته zoom (سیاها)رو باید در بیاری توش روغن بریزی؟؟
روغن کاری انجام شد.

saieed_ahmadi
25-05-2010, 18:15

این دقیقا چیزی بود که توجه منو هم به خودش جلب کرد ! :5: cao cao راست می گه ثواب داره اگه تمیزش کنی:10::5::46:

hashemi_ali_reza
26-05-2010, 07:54
سلام به همه دوستان عزيز ؛

كدوم فروشگاه در تهران مدل هاي مختلف GIANT رو داره ؟

crash00
27-05-2010, 10:21
سلام
آقا شرایط سخت یعنی چی؟؟مثلا شیمانو تورنی(شانژمان)با آویلو یا xtr چه فرقی داره؟
sram بهتره یا shimano

بردیا
28-05-2010, 17:20
سلام
هفته پیش یه مغازه دار به بهانه اینکه کسی نباید جلوی مغازه و خونش موتور یا ماشین یا چیز دیگه ای رو پارک بکنه زد دوچرخه منو که سبک تر از همه بوده درب و داغون کرد
خودم سر کلاس بودم،بدنش تمام خط و خش افتاده بود و لنتای جلوش هم جوری شده بود که به چرخ گیر میکرد و مجبور شدم لقمه های ترمز جلو رو از هم دیگه جدا کنم
دوچرخم اکسترال فرانسه هستش با لوازم شیمانوی ژاپن
ترمز رو که میشه درست کرد ولی خطایی که به بدنش افتاده رو میشه کاریش کرد؟
خیلی ناجور شده
خوابوندمش خونه یکی از اقوام که ببردش همون جایی که خریدم ببینم چقدر هزینش میشه

84213512
28-05-2010, 20:55
سلام به همه دوستان عزيز ؛

كدوم فروشگاه در تهران مدل هاي مختلف GIANT رو داره ؟

davidjoker
29-05-2010, 22:02
نخستین مرحله از رقابتهای لیگ دسته یک کورسی ایران با حضور 21 تیم از هفتم تا یازدهم خردادماه در2 رشته پیست و جاده در مجموعه ورزشی آزادی در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری:

این رقابتها امروز شنبه هشتم خردادماه با پیگیری مسابقات درمواد پیست برگزار شد، که پس از پایان رقابتها این نتایج به دست آمد:

دررشته اسکرچ: احدشریف زاده از تله کابین رامسر با 100 امتیاز در رده اول قرار گرفت، علیرضا احمدی از تک اسپرت کرج و مهرداد احمدی از پدافند هوایی ارتش به ترتیب با 85 و 75 امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

دررشته دور حذفی: مهدی ملازمیان از هئیت دوچرخه سواری مشهد با 100 امتیاز اول شد، مهدی صالحی از صاعقه پیشکسوتان با 85 امتیاز در رده دوم ایستاد و سیروس هاشم زاده از تله کابین رامسر با 75 امتیاز به کسب مقام سوم بسنده کرد.

در 200 متر مقدماتی: امید بیگدلی ازپدافند هوایی ارتش با زمان 11ثانیه و 34 صدم ثانیه زودتر از دیگردوچرخه سواران از خط پایان گذشت، ابراهیم سیاح از هئیت دوچرخه سواری مرکزی با زمان 11 ثانیه و 64 صدم ثانیه پس از وی درسکوی دوم ایستاد و امیر محمدی از نیروی زمینی ازتش بازمان 11 ثانیه و 69 صدم ثانیه سوم شد.

گفتنی است: به علت شرایط نامساعد جوی، برگزاری ادامه رقابتهای امروز به فردا یکشنبه نهم خرداد ماه موکول شد.

---------- Post added at 11:02 PM ---------- Previous post was at 11:01 PM ----------

برای هدایت ملی پوشان رکابزن-دارنده مدال طلای المپیک 2000سیدنی به کشورمان می آید

پیترز هلندی برای بر عهده گرفتن سمت سرمربی تیم های ملی دوچرخه سواری کشورمان پانزدهم خرداد ماه سال جاری وارد تهران می شود .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری:

پیتر پیترز مربی سرشناس هلندی چندی قبل برای انجام مذاکرات اولیه و انعقاد قرار داد 6 ماهه برای بر عهده گرفتن سرمربی گری تیم های ملی استقامت جاده و نیمه استقامت پیست ، به منظور حضور موفق دربازی های آسیایی گوانگ جو به تهران آمده بود.

پس از برگزاری جلسات متعدد، مسئولان فدراسیون دوچرخه سواری و پیترز توانستند به توافقات لازم دست یابند که براین اساس قرارشد وی پانزدهم خرداد ماه برای آغاز فعالیتش به ایران بیاید.

گفتنی است:پیترز 48 ساله گواهینامه های مربیگری دوچرخه سواری را از فدراسیون هلند دریافت کرده است و نیزدارای مدرک درجه استادی از کمیته المپیک این کشور بوده.او در دوران دوچرخه سواری اش در سال 1991 مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرده و همچنین در توردوفرانس و تورجیرو ایتالیا رکاب زده است .

وی همچنین مدال طلای المپیک 2000 سیدنی و نقره المپیک آتن و مدال طلای المپیک 2008 پکن را نیزدر کارنامه خود دارد.

eleboys
02-06-2010, 11:50
سلام دوستان. من می خوام تا 300 تومن هزینه کنم و یه دوچرخه برای شروع کار (البته با میزان اسفاده نسبتا متوسط) تهیه کنم.
یکی از بچه ها محصولات این شرکت رو معرفی کرده بودند
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید که من به نمایندگیشم سر زدم و از نزدیک دیدم. از 200 تا 300 داشت و دوچرخه های خوب و زیبایی به نظر می رسیدند. سوالم اینه که کسی از کیفیت کار این شرکت (شرکت کراس فکر می کنم، بهم گفت تایوانی هست ولی مونتاژ در ایرانه) خبر داره؟ بهم پیشنهاد می کنید؟؟ آیا دیزاین دوچرخه هاش استاندارد هست؟؟

در ضمن من دنبال کوهستان کراس کانتری هم هستم. لطفا راهنمایی بفرمایید بنده ناوارد رو.

Life24
02-06-2010, 15:04
دوستان این دوچرخه دو نفره ها چطوریه؟
چنده ؟
مارکی چیزی
میشه راهنمایی کنید

crash00
04-06-2010, 00:57
این سائو سائو هم برا خودش سایت زده زیاد این ورا نمیاد.

eleboys
04-06-2010, 08:14
آقا من دیروز رفتم به فروشگاه نزدیک منزل می گفت نمایندگی چرخ رالی و ژیتان هستیم.

یک مدل چرخ رالی داشت که میگفت 310 و به نظر خوبو چقر میومد.

امابهم گفت ژیتان ببرم ولی ژیتان یه مقدار گرون بود یه چیز نسبتا خوبش 470 بود.

سوالم ایه که آیا اصلا این دو مارک خوب هستند؟ پیشنهاد می کنید یا نه؟ مدل دوچرخه هایی که دیدم رو برانون میزارم. مدل رالی رو می گفت کار انگلستان هست البته اسمش توی سایتش Raleigh گفته شده نه رالی

چرخ رالی:

چرخ ژیتان:

لطفا راهنماییم کنید

father sina
04-06-2010, 14:07
قضيه ي موتور بستن به دوچرخه چيه
مگه ميشه يه جور بست كه هيچكي نفهمه؟

saieed_ahmadi
04-06-2010, 22:09
آقا من دیروز رفتم به فروشگاه نزدیک منزل می گفت نمایندگی چرخ رالی و ژیتان هستیم.

یک مدل چرخ رالی داشت که میگفت 310 و به نظر خوبو چقر میومد.

امابهم گفت ژیتان ببرم ولی ژیتان یه مقدار گرون بود یه چیز نسبتا خوبش 470 بود.

سوالم ایه که آیا اصلا این دو مارک خوب هستند؟ پیشنهاد می کنید یا نه؟ مدل دوچرخه هایی که دیدم رو برانون میزارم. مدل رالی رو می گفت کار انگلستان هست البته اسمش توی سایتش Raleigh گفته شده نه رالی

چرخ رالی:

چرخ ژیتان:

لطفا راهنماییم کنید

سلام دوست من
ژیتان ها چرخ های خوبی هستن خودم چند مدلش رو دیدم و سوار شدم فک کنم از رالی بهتره ولی تو رنج های پایین تر قیمت ویوا دوچرخه خوبی هست. دیگه با خودته.

saieed_ahmadi
04-06-2010, 22:36
قضيه ي موتور بستن به دوچرخه چيه
مگه ميشه يه جور بست كه هيچكي نفهمه؟

پس شما هم اخبارو دیدی ؟!:20: خیلی جالب بود نه :27: حتما می شد دیگه ، که قضیه تا رسانه ها کشیده شد.:10:

---------- Post added at 10:36 PM ---------- Previous post was at 10:31 PM ----------

دوستان این دوچرخه دو نفره ها چطوریه؟
چنده ؟
مارکی چیزی
میشه راهنمایی کنید
سلام دوست من
تو 3 یا 4 صفحه قبل یه صحبت هایی در این مورد توسط cao cao انجام شده یه سری به اون صفحات بزن:11:

saieed_ahmadi
04-06-2010, 22:43
این سائو سائو هم برا خودش سایت زده زیاد این ورا نمیاد.
جدا :18::19:
ادرسش رو می دونی ؟

PaRkOr
05-06-2010, 13:45
سلام دوستان
این دوچرخه ی ما :

overlord مدل fighter فکرکنم 2006[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif
اینو 4 سال پیش خریدم 299 تومن با روکش زین ژله ای[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](27).gif
کمک هاش xcm هست که فوق العاده هستن (در این رنج قیمت)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif
رینگ هاش هم alex g6000 هست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif
شانژمان و دنده ها هم acera (درست نوشتم؟) هستش:دی
بگذریم.
اوایل خداییش خیلی عالی بود و مسافت 40 الی 50 کیلومتری (از اصفهان تا شاهین شهر) رو راحت باش رکاب میزدم. اصلا هم باش حرکات نمایشی مثل تک چرخ و ... انجام نمیدادم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif فقط برای راحت شدن از شر ترافیک+بدنسازی علاقه دوچرخه سواری دارم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](27).gif
اما یه بار لب میدون شهدا یه تصادف مشتی کردم و قضایا از همون روز شروع شد. رینگ جلو تاب برداشت و به لنت ها گیر میکرد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
کلاً یه 2-3 ماهی میشه خیلی خیلی اذیتم میکنه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif
یه بار بردمش پیش چرخی سر کوچه:دی یه ساعت بش ور رفت و هیچ فرقی نکرد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

و اما ...

سوال من اینه که تو اصفهان تعمیرگاه بدرد بخور کجا هست که بتونه یه سرویس کامل (تنظیم دنده، باز و بست، تابگیری و ...) برام بکنه که دوچرخم بشه مثل روز اولش؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

سرتونو درد اوردم. ببخشید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

یا هوووووووووووووووووووو

cao-cao
06-06-2010, 09:33
سلام دوستان
این دوچرخه ی ما :

overlord مدل fighter فکرکنم 2006[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif
اینو 4 سال پیش خریدم 299 تومن با روکش زین ژله ای[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](27).gif
کمک هاش xcm هست که فوق العاده هستن (در این رنج قیمت)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif
رینگ هاش هم alex g6000 هست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif
شانژمان و دنده ها هم acera (درست نوشتم؟) هستش:دی
بگذریم.
اوایل خداییش خیلی عالی بود و مسافت 40 الی 50 کیلومتری (از اصفهان تا شاهین شهر) رو راحت باش رکاب میزدم. اصلا هم باش حرکات نمایشی مثل تک چرخ و ... انجام نمیدادم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif فقط برای راحت شدن از شر ترافیک+بدنسازی علاقه دوچرخه سواری دارم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](27).gif
اما یه بار لب میدون شهدا یه تصادف مشتی کردم و قضایا از همون روز شروع شد. رینگ جلو تاب برداشت و به لنت ها گیر میکرد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
کلاً یه 2-3 ماهی میشه خیلی خیلی اذیتم میکنه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif
یه بار بردمش پیش چرخی سر کوچه:دی یه ساعت بش ور رفت و هیچ فرقی نکرد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

و اما ...

سوال من اینه که تو اصفهان تعمیرگاه بدرد بخور کجا هست که بتونه یه سرویس کامل (تنظیم دنده، باز و بست، تابگیری و ...) برام بکنه که دوچرخم بشه مثل روز اولش؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

سرتونو درد اوردم. ببخشید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

یا هوووووووووووووووووووو
والا من اصفهان نیستم
ولی این مشکلاتی که شما گفتی زیاد حاد نیست میشه با یه تعمیر یا تعویض طوقه حلش کرد

cao-cao
06-06-2010, 09:40
راستی یه چند تا مسئله
چرخه خوبیه خوبم نگهش داشتی
فقط نوک زینت یکمی بالاست بیارش پایین نوک زینت رو
زنجیرت رو تمیز کن و روغن کاریش کن
اگه تو خاکی نمیری اون لاستیکا ماله خاکه عوضش کن چرخت رونتر تو اسفالت راه میره
اگه مسافت طولانی رکاب میزنی مثلا روزی 30-40 کیلومتر بهتره زینت رو عوض کنی و باریک بندازی

PaRkOr
06-06-2010, 18:22
راستی یه چند تا مسئله
چرخه خوبیه خوبم نگهش داشتی
فقط نوک زینت یکمی بالاست بیارش پایین نوک زینت رو
زنجیرت رو تمیز کن و روغن کاریش کن
اگه تو خاکی نمیری اون لاستیکا ماله خاکه عوضش کن چرخت رونتر تو اسفالت راه میره
اگه مسافت طولانی رکاب میزنی مثلا روزی 30-40 کیلومتر بهتره زینت رو عوض کنی و باریک بندازی
خیلی ممنون از لطف شما
در مورد نوک زین بله درسته. امتحان کردم خیلی راحت تر شد.
اما در مورد باریکی، وقتی روکش رو بردارم زین خودش باریک هست. من زین باریک اذیتم میکنه. یه بار همین کار رو کردم. وقتی رسیدم بیرون شهر، هی به خودم لعنت میکردم که چرا روکش رو برداشتم.:دی
لاستیک ها رو هم چشم. وقت بکنم حتما عوضشون میکنم.
در ضمن مشکل هرچند هم ساده باشه، تعمیرکار باید زبردست باشه تا بتونه یه تعمیر اساسی انجام بده. من تا به حال سه چهار جا بردمش اما بعد دو روز مشکلش بر میگرده.:13:

از دوستان اصفهانی اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه، ممنونش میشم.

یا هوووووووووووووووووو

AmiRreZA_RAcEr
06-06-2010, 18:48
خیلی ممنون از لطف شما
در مورد نوک زین بله درسته. امتحان کردم خیلی راحت تر شد.
اما در مورد باریکی، وقتی روکش رو بردارم زین خودش باریک هست. من زین باریک اذیتم میکنه. یه بار همین کار رو کردم. وقتی رسیدم بیرون شهر، هی به خودم لعنت میکردم که چرا روکش رو برداشتم.:دی
لاستیک ها رو هم چشم. وقت بکنم حتما عوضشون میکنم.
در ضمن مشکل هرچند هم ساده باشه، تعمیرکار باید زبردست باشه تا بتونه یه تعمیر اساسی انجام بده. من تا به حال سه چهار جا بردمش اما بعد دو روز مشکلش بر میگرده.:13:

از دوستان اصفهانی اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه، ممنونش میشم.

یا هوووووووووووووووووو

از سه راه حکیم نظامی که به طرف چهارراه حکیم نظامی یه حدود 200 متر بیایی پائین سمت راستت یه تعمیرگاه هستش که کارش خوبه
ایشالا میبری و مشکلت حل میشه :10:

PaRkOr
06-06-2010, 19:06
صفای تو دادا
ممنون
فردا صبح میبرم پیشش.
اگه اسم تعمیرگاه رو هم میگفتی ممنونت میشدم.

یا هووووووووووووووو

crash00
07-06-2010, 00:32
سایت که در امضای ایشون مشهوده parsibax
حالا آقا سحراب یه زین با لوله ی بلند در حد 16-17 تومن میشه خرید زین من تنظیم نمیشه یعنی میشه ولی کاملا عمودی صاف نمیشه یه حالت دنده ای داره که یا یه دنده جلو با یه دنده عقب.لو له ی زینممم ارتفاعش کمه فکر کنم این تنه(که فکر می کنم تنه ی sub20با رنگ مشابه sub40ه)سایزش برا من کمه از همون اول رفتم یه دو چرخه ی سیصدی بخرم که با چرب زبونی های یارو و اوضاع جیب پدر البته همش رو خودم دادم قرار بود بقیش از پدر باشه این دو چرخه نصیب ماشدکه اصلا به کارمن نمیاد البته خیلی ها دارند و راضیند شایدم زیاده خواهی ماست چون من اصولا دنبال آخرین و یهترینم که البته این جیب کفافش رو نمیده.
راستی شما parkor اگه خودت لنگی بگیری کم کم راه میوفتی یه آچار پره 700تومنه و چون ترمز هات v هستش راحت میتونی محل لنگی رو پیدا و درستش کنی .یهتوصیه ازبنده ی حقیر اینه که همیشه یه آچار داشته باش از اینا کهبهش میگن آمریکایی منظورم همه کارس البته برا دوچرخه که هم دوسو هم چهارسو وهم آلن بارای تنظیم دنده وترمز داشته باشه.

cao-cao
07-06-2010, 06:58
سلام به همه
والا من اندازه قد شما و سایز تنتون رو نمیدونم سایز لوله زینتونم نمیدونم که بخوام بگم کوتاهه یا بلند ولی چند وقت پیش روش بدست اوردنشو بهتون گفتم که چه جوری اندازه رو تنظیم کنید
روی زین بشینید رکاب رو روی پایین ترین مکان خودش قرار بدید بعد پاشنه پاتون رو بذارید روی اون حالا باید پاتون صاف و کشیده باشه توجه کنید پاشنه رو فقط بذارید نه پنجه اگه کم و یا زیاد بود اون رو تنظیم کنید این بهترین تنظیم ارتفاع هستش
برای جلو و یا عقب بودن زین هم ارنجتون رو بچسبونید به نوک زیین فاصله نوک انگشتاتون تا فرمون باید حدود 2 تا 4 انگشت بسته باشه

crash00
07-06-2010, 11:24
سلام
قد:169
لوله زین:24سانت
اونجوری بله تنظیمه(ارتفاع)ولی تو همون parsibax گفتهشده بود که هنگام رکاب زدن پا کمی باید کش بیاد که نمیاد.
منظورم سروته زین بود که باید تو یه راستا باشن البته اون هم که گفتید تنظیم نبود که دو باره باید بیفتم به جون زین.
راستی این کرپی ما ایراد داره؟فرمون چطور ؟هیچ کدوم صاف نیست کرپی رو به بالاست و فرمون هم که انحنا داره؟
درکل ممنون. راستی این دوچرخه های scott یا scott wilson خوبه ؟یکی از فامیل یعنی دوتا می خوان بخرن البته از آشنا چون چکی میده نفری یه دونه سیصدی البته حتمالش کم شد چون یکیشون درشرف ازدواجه.:31:
دوشاخم از توش صدا میاد انگار دونه های شن رو از بالا میریزی پایین تق تق همون قضیه ی لق شدن دوشاخه؟

cao-cao
07-06-2010, 12:53
سلام
قد:169
لوله زین:24سانت
اونجوری بله تنظیمه(ارتفاع)ولی تو همون parsibax گفتهشده بود که هنگام رکاب زدن پا کمی باید کش بیاد که نمیاد.
منظورم سروته زین بود که باید تو یه راستا باشن البته اون هم که گفتید تنظیم نبود که دو باره باید بیفتم به جون زین.
راستی این کرپی ما ایراد داره؟فرمون چطور ؟هیچ کدوم صاف نیست کرپی رو به بالاست و فرمون هم که انحنا داره؟
درکل ممنون. راستی این دوچرخه های scott یا scott wilson خوبه ؟یکی از فامیل یعنی دوتا می خوان بخرن البته از آشنا چون چکی میده نفری یه دونه سیصدی البته حتمالش کم شد چون یکیشون درشرف ازدواجه.:31:
دوشاخم از توش صدا میاد انگار دونه های شن رو از بالا میریزی پایین تق تق همون قضیه ی لق شدن دوشاخه؟

والا من اونجا نگفتم که پا کش بیاد گفتم نباید کش بیاد وقتی پاشنه پا رو بذارب پاشنه کش کیاد نه پنجه اگه کش بیاد که بابای تاندوما در میاد
تنظیمش همینجوریه که گفتم
شما اونجوری که گفتم تنظیم کنید تقریبا میاد تو یه راستا
والا واسه فرمون و کرپی من اشکالی نمیبینم همونطوری که اونجا دیدی نوشتم که چندین مدل مختلف داره
اسکات چرخ عالی هست البته باید ببینم فقط مارکش نباشه
واسه کمکشم فک کنم فنر الاستومر باشه که تو خالیه لقی رو باید ترمز جلو رو بگیری کمک رو تکون بدی ببینی لق میزنه یا نه

PaRkOr
07-06-2010, 15:35
راستی شما parkor اگه خودت لنگی بگیری کم کم راه میوفتی یه آچار پره 700تومنه و چون ترمز هات v هستش راحت میتونی محل لنگی رو پیدا و درستش کنی .یهتوصیه ازبنده ی حقیر اینه که همیشه یه آچار داشته باش از اینا کهبهش میگن آمریکایی منظورم همه کارس البته برا دوچرخه که هم دوسو هم چهارسو وهم آلن بارای تنظیم دنده وترمز داشته باشه.
ممنون از لطفت دوست عزیز
من فقط بلدم چرخ رو سوار بشم:دی
یعنی تا به حال چرخای قبلیمو بهشون ور رفتم، اما این اورلورده رو میترسم. چون خیلی خوب در اومده و میترسم بزنم دهن مهنشو سرویس کنم
کاری نداره که. آدم 6 ماه یک بار 15 تومن میده، تعمیرکار براش یه سرویس توپ میکنه
بعدشم، تعمیرکاره دیگه خودش اوستاس. یعنی یه جورایی حرفه اش تعمیرکاریه. نه من که بلد نیستم.
میدونی که؟

یا هووووووووووووو

crash00
07-06-2010, 17:36
سلام با دوستان بزرگوار
سحراب عزیز من نگفتم که شما گفتی این اسپمر گفته اینم لینکش

نه با ترمز لق نمیزد
دیسک 150 تومنی سیمی منظورت avid bb7 بود تواینترنت و سایت های خارجی با قیمت 40دلار هم بودتا60دلار البته تکی یا جفتیشو نمیدونم یا نو و دسته تو فقط یه سرچ ساده کردم
ولی اگه اینجوری باشه با کردیت بخرم راحت تره البته فعلا که تو تحریم شدیدم دنیای بازی و بازی نما رو بهزور میخرم دوران راحتی گذشت اوظاع پدر خوب میشه اوظاع ما بد ای خدا:41:البته اگه گیم نت رو ترک کنم اواعم بهتر میشه.
ازت یه سوال داشتم تو رنج های بالا و خیلی بالا اسرم یا شیمانو بعدببخشید sain با xtr چه فرقی داره؟

شما فکر کردی من بلد بودم تعمیر کار توپ نزدیک خونمون هست ولی خودم با آموزش از اینترنت لنگی گرفتم توپ توپ شد و حتی ترمز ها وشانژمانم رو تنظیم کردم از خود یارو بهتر با اشاره دنده عوض میشه:8:

eleboys
07-06-2010, 21:00
یه مغازه تو محلمون این دوتا دوچرخه رو بهم توصیه کرد که ژیتان خیلی به دلم نشست، ممکنه نظرتون رو راجع بهشون بگید؟؟ ژیتان رو فکر می کنم بهم 460 قیمت داد و رالی رو 300 به نظرتون قیمت ها رو درست داده؟؟

================================================== ===========

iman merida 123321
08-06-2010, 01:22
من حدود 300تا350پول دارم یه چرخه خوب بهم معرفی کنید لطفا :20:

iman merida 123321
08-06-2010, 01:26
سلام من 300تا350 دارم یه چرخه خوببهم معرفی کنید:20:

iman merida 123321
08-06-2010, 12:47
من یه دوچرخه ی خوب تو قیمتای 300 تومن میخام لطفا چند تا بهئ معرفی کنید راستی جاینت تو این قیمتا چیزی داره؟

iman merida 123321
08-06-2010, 12:52
سلام من یه دوچرخه تو رنج قیمته 300 تا350 میخوام بخرم لطفا چند تا مدل بهم بگید:40:

crash00
08-06-2010, 13:55
یه مغازه تو محلمون این دوتا دوچرخه رو بهم توصیه کرد که ژیتان خیلی به دلم نشست، ممکنه نظرتون رو راجع بهشون بگید؟؟ ژیتان رو فکر می کنم بهم 460 قیمت داد و رالی رو 300 به نظرتون قیمت ها رو درست داده؟؟

سلام
من نمیخوام جای بزرگانی مثل سحراب و بقیه صحبت کنم ولی این ژیتانه خیلی گرونه رالیه هم همینطور
البته باید بازم خود سحراب جواب بده همه ی لوازمش تورنیه (زیتانه)به جز شانژمان که فکر کنم بعد از تورنی همین آلتویه.

---------- Post added at 02:50 PM ---------- Previous post was at 02:48 PM ----------

سلام
من نمیخوام جای بزرگانی مثل سحراب و بقیه صحبت کنم ولی این ژیتانه خیلی گرونه رالیه هم همینطور:18:
البته باید بازم خود سحراب جواب بده همه ی لوازمش تورنیه (زیتانه)به جز شانژمان که فکر کنم بعد از تورنی همین آلتویه.
ولی باز منتظر جواب سائو سائو باش.:10:
راستی سائو سائو یه دوچرخه هم بنداز زیر پای برادر شانگفی:31:

---------- Post added at 02:53 PM ---------- Previous post was at 02:50 PM ----------

با یلام مجدد
ببخشید طوقه چیه رینگ چیه؟طوقه مثلثی چیه رینگ مثلثی چیه؟

---------- Post added at 02:55 PM ---------- Previous post was at 02:53 PM ----------

با یلام مجدد
ببخشید طوقه چیه رینگ چیه؟طوقه مثلثی چیه رینگ مثلثی چیه؟

cao-cao
08-06-2010, 13:58
من بودم رالي رو ميكرفتم قيمت ٣٠٠رو هم يكمي بالا كفته دو ماه بيش ٢٧٠ بود
زيتان داره بوله اسمش رو ميخوره باز نظر خودت شرطه

eleboys
08-06-2010, 15:29
من بودم رالي رو ميكرفتم قيمت ٣٠٠رو هم يكمي بالا كفته دو ماه بيش ٢٧٠ بود
زيتان داره بوله اسمش رو ميخوره باز نظر خودت شرطه

ممنون از پاسختون....
تا همین رنج قیمت (نهایت تا 400) چه مدل های دیگه ای مد نظرتونه که واقعا ارزشش رو داره؟؟ اینجور که شما فرمودید ژیتان الکی قیمت بالا داره؟ خوب اگر بخوام روی رالی هم همین لوازم رو ببندم به نظرتون همون قیمت نمیشه؟ یعنی قیمتش در حد همون رالیه ولی تفاوت قیمتش بخاطر لوازم شیمانو باکیفیت ترشه....
راستی یکی از بچه ها می گفت Fitzroy 20 رو اشتباه قیمت داده اون Fitzroy 40 هست که 460 هست. روی اون لوازم خیلی خوبی بسته شده.

نظرتون رو می گید؟

crash00
08-06-2010, 16:49
سلام داداش بی زحمت جواب سوالات ما رو هم نو صفحه ی قبل بده:10:

ali_3d
08-06-2010, 23:36
سلام

دوستان یه دوچرخه ای مد نظرم هست

Overlord مدل Fighter
آلیاژ بنده 6061
و لوازم هم فکر میکنم ست Altus هست
دوشاخ رو دقت نکردم چیه اما فروشنده که خیلی تعریف میکرد خودش
قیمت رو هم حدود 310 اینا داد
میله های بدنه هم به نظرم صاف بود ، شکلش با مدل 2010 که سایت معرفی کرده فرق میکرد .

اول اینکه این مدل دوچرخه ی خوبی هست با لوازم استفاده شده ؟!
و بعد اینکه قیمتش چجوریاست ؟

ممنون

PaRkOr
08-06-2010, 23:51
سلام

Overlord مدل Fighter
آلیاژ بنده 6061
میله های بدنه هم به نظرم صاف بود ، شکلش با مدل 2010 که سایت معرفی کرده فرق میکرد .

ممنون
سلام دوست من
من که 4 ساله اورلورد فایتر دارم و ازش خیلی راضیم.
قیمت هم فکر کنم گرون بهت گفته. چون من فایتر 2006 با شانژمان آزرا رو 300 خریدم. کی؟ 4 یا 5 سال پیش. البته آلتوس از آزرا ارزون تره.
اما اگه بتونی قیمت رو بیاری پایین تر، میرزه.
توصیه ی من حقیر : کمک جلو در این رنج قیمت فقط xcm. جیلا مفت نمیرزه
البته این نظر شخصی من بود

یا هوووووووووووووووووو

ali_3d
09-06-2010, 00:28
راستش اونی که در مغازه بود اگه اشتباه نکنم با ست Acera قیمت رو 270 یا 60 گفت

که گفت همونو با رده لوازم بالاتر داره به قیمت 310 تومن (مطمئنید Altus از Acera پایینتره ؟)
البته آشناس فروشنده ، سر بالا پایین قیمت مشکلی نداریم ، فقط میخواستم از قیمت روز مطمئن بشم

منم اون رده بالاتره رو ندیدم (تو مغازش نداشت) ، اما به نظرم اومد که گفت ست Altus ئه اون یکی

اگه بخواد رده بالاتر از Acera باشه ، و قیمت دوچرخه به 310 برسه ، کدوم مدل لوازم شیمانو به این قیمت میخوره ؟

- بازم ممنون

PaRkOr
09-06-2010, 01:08
خواهش میکنم دوست عزیز
من اون چیزی رو به یاد اوردم رو گفتم.
آخه تحقیقات خیلی خیلی محدود من در مورد دوچرخه بر میگرده به همون وقتی که میخواستم خریداری کنم
اون موقع طبق تحقیقاتم (درست یا اشتباه) فهمیدم که آزرا بهتره. اگه به عکس صفحه 69 هم دقت کنید، متوجه میشین که خودم هم آزرا خریدم.
باید منتظر باشی جناب cao cao تشریف بیارن و یه جواب تخصصی بهت بدن.

یا هوووووووووووووو

cao-cao
09-06-2010, 07:10

سلام
البته باید بازم خود سحراب جواب بده همه ی لوازمش تورنیه (زیتانه)به جز شانژمان که فکر کنم بعد از تورنی همین آلتویه.[COLOR="Silver"]

ببخشید طوقه چیه رینگ چیه؟طوقه مثلثی چیه رینگ مثلثی چیه؟[

سلام به همه
دوست من سهراب با ه درسته نه ح
طوقه مثلثی طوقه هایی هستند که قسمت پره شون از اونجایی ک ه لاستیک میوفته بالاتره و شکا مثلث میشه اندازش هم متفواوته از 1.5 سانتیمتر داره تا 3.5 -4
رینگم کمه و چیزه به درد بخوری نیست دنبالش نباشین بهتره دردسر خیلی داره

ممنون از پاسختون....
تا همین رنج قیمت (نهایت تا 400) چه مدل های دیگه ای مد نظرتونه که واقعا ارزشش رو داره؟؟ اینجور که شما فرمودید ژیتان الکی قیمت بالا داره؟ خوب اگر بخوام روی رالی هم همین لوازم رو ببندم به نظرتون همون قیمت نمیشه؟ یعنی قیمتش در حد همون رالیه ولی تفاوت قیمتش بخاطر لوازم شیمانو باکیفیت ترشه....
راستی یکی از بچه ها می گفت Fitzroy 20 رو اشتباه قیمت داده اون Fitzroy 40 هست که 460 هست. روی اون لوازم خیلی خوبی بسته شده.

نظرتون رو می گید؟

والا تو ایران یه چرخ هست با 1000 جور ست لوازم من بگم لوازم روش چچیه بعد بری ببنی اون نیست ضایع میشه ولی فک کنم با اون قیمت حتما باید لوازم بهتری باشه حداقل ست الویو یا دئور

سلام

Overlord مدل Fighter
آلیاژ بنده 6061

ممنون
دو چرخه خوبیه اورلرد خیلی محکمه بدیش فقط یکمی وزنش سنگینه که اصلا مهم نیست
اونی که شما دید مدلهای پایننتره مثل 2008 -7

سلام دوست من
من که 4 ساله اورلورد فایتر دارم و ازش خیلی راضیم.
قیمت هم فکر کنم گرون بهت گفته. چون من فایتر 2006 با شانژمان آزرا رو 300 خریدم. کی؟ 4 یا 5 سال پیش. البته آلتوس از آزرا ارزون تره.
اما اگه بتونی قیمت رو بیاری پایین تر، میرزه.
توصیه ی من حقیر : کمک جلو در این رنج قیمت فقط xcm. جیلا مفت نمیرزه
البته این نظر شخصی من بود

یا هوووووووووووووووووو
گیلا کمک خوبیه اونم چند تا اپشن داره روغنی و فنر .و....

راستش اونی که در مغازه بود اگه اشتباه نکنم با ست Acera قیمت رو 270 یا 60 گفت

که گفت همونو با رده لوازم بالاتر داره به قیمت 310 تومن (مطمئنید Altus از Acera پایینتره ؟)
البته آشناس فروشنده ، سر بالا پایین قیمت مشکلی نداریم ، فقط میخواستم از قیمت روز مطمئن بشم

منم اون رده بالاتره رو ندیدم (تو مغازش نداشت) ، اما به نظرم اومد که گفت ست Altus ئه اون یکی

اگه بخواد رده بالاتر از Acera باشه ، و قیمت دوچرخه به 310 برسه ، کدوم مدل لوازم شیمانو به این قیمت میخوره ؟

- بازم ممنون
اول تورنیه بعد التوس بعد اسرا بعد الویو و بعدشم دئورو برو به بالا احتمال میدم که الویو باشه رنج دئور خیلی بالاتره حدود 400 میشه با دئور

mohsenp30
09-06-2010, 11:25
با سلام خدمت دوستان
من 3 ماهي است كه ميخواهم دو چرخه بخرم تا اينكه امروز يك دو چرخه ميردا sub 50 تو خيابان ديدم صاحبش مي گفت يكسال پيش 650 هزار توان خريده ولي يكي از ركاباش عوض شده بود و يكي از سر دنده هاش هم خراب بود ميخواستم بدونم با اين مشخصات اين دوچرخه 500 هزار تومان مي ارزد يا نه خوا هشا آقاي cao-cao پاسخ دهيد اگر ليست لوازم اين دوچرخه را دهيد ممنون ميشم

ali_3d
09-06-2010, 11:36
از همه بابت راهنمایی های خوبشون تشکر میکنم
والا اگه اینجا جواب سوالامونو نگیریم مجبوریم از مغازه دارا بپرسیم که اونا هم تکلیفشون معلومه :13:

من هنوز دوچرخه 310 تومنی اورلرد رو ندیدم ، اما اگه با لوازم Alivio بود، شما مریدا Sub20 با لوازم Acera رو ترجیح (البته چون رو دیوار بود فقط شانزمانش رو دیدم :31:) میدین یا اورلرد fighter با لوازم Alivio ؟ (با اختلاف 40 50 تومن گرونتر بودن مریدا )

در مورد لوازم یکی گفت که دوچرخه اورلرد لاستیکش چینیه
من مارک لاستیک اورلرد رو دقت نکردم ، اما روی لاستیک مریدا نوشته بود MTB
چقدر صحت داره این حرف ؟

- زنگ زدم نمایندگی تهران مریدا (همونی که تو سایت مریدا معرفی میکنه) ، دورچخه Sub20 رو با ست Acera میده 350 ، Sub40 رو با لوازم Alivio میده 440 تومن .

crash00
09-06-2010, 12:23
سلام به اساتید
اون قضیه ی ه و ح رو شم به دیده ی اشتباه تایپ ببینید:31:
لاستیک های اورلرد تا جایی که من دیدم انرژی هستش البته بیشتر مدل های قدیمی البته همین انرژی هم دیگه چینی نه اندونزیه. البته آقا جنس چینی که همش بد نیست جنس های عالی هم داره.درهرصورت جواب سهراب شرطه:46:

من قیمت دقیق sub50 رو نمیدونم ولی آخه دیگه نه 650 البته بهتر بود لوازمش روهم می دیدی بعید نیست این طرف ناشی زده باشه شانژمانم پیاده کرده باشه با هاش دور بزن ببین قشنگ تنظیم با شه تق تقی چیزی نده مخصوصا دوشاخ.
همه دوستان منتظر جواب cao-cao هم باشید.
راستی نگفتی دیسک150 منظورت avidbb7 بود؟

یاحق

cao-cao
09-06-2010, 13:39
با سلام خدمت دوستان
من 3 ماهي است كه ميخواهم دو چرخه بخرم تا اينكه امروز يك دو چرخه ميردا sub 50 تو خيابان ديدم صاحبش مي گفت يكسال پيش 650 هزار توان خريده ولي يكي از ركاباش عوض شده بود و يكي از سر دنده هاش هم خراب بود ميخواستم بدونم با اين مشخصات اين دوچرخه 500 هزار تومان مي ارزد يا نه خوا هشا آقاي cao-cao پاسخ دهيد اگر ليست لوازم اين دوچرخه را دهيد ممنون ميشم
والا همونطوری که تو پستای قبلی گفتم نمیشه تو ایران مشخص کرد چه لوازمی باید باشه تقریبا
نه این قیمت نمیرزه با بهترین شرایط و سالم بودن همه چی مخصوصا تنه و قطعات و کمک 400 که تو خرید خیلی دقت کن تنه ترک نداشته باشه و کمک لقی نداشته باشه و....

از همه بابت راهنمایی های خوبشون تشکر میکنم
والا اگه اینجا جواب سوالامونو نگیریم مجبوریم از مغازه دارا بپرسیم که اونا هم تکلیفشون معلومه :13:

من هنوز دوچرخه 310 تومنی اورلرد رو ندیدم ، اما اگه با لوازم Alivio بود، شما مریدا Sub20 با لوازم Acera رو ترجیح (البته چون رو دیوار بود فقط شانزمانش رو دیدم :31:) میدین یا اورلرد fighter با لوازم Alivio ؟ (با اختلاف 40 50 تومن گرونتر بودن مریدا )

در مورد لوازم یکی گفت که دوچرخه اورلرد لاستیکش چینیه
من مارک لاستیک اورلرد رو دقت نکردم ، اما روی لاستیک مریدا نوشته بود MTB
چقدر صحت داره این حرف ؟

- زنگ زدم نمایندگی تهران مریدا (همونی که تو سایت مریدا معرفی میکنه) ، دورچخه Sub20 رو با ست Acera میده 350 ، Sub40 رو با لوازم Alivio میده 440 تومن .
لاستیک شرط نیست باید مارویک یا کندا باشه ولی مهم نیست من بودم مریدا میخریدم ولی فک نکنی دوچرخت مخصوص کوه هستا نری خودتو رو به کشتن بدی بندازی گردن من واسه جنگولگ بازی میخوای اورلرد رو بگیر

سلام به اساتید
اون قضیه ی ه و ح رو شم به دیده ی اشتباه تایپ ببینید:31:
لاستیک های اورلرد تا جایی که من دیدم انرژی هستش البته بیشتر مدل های قدیمی البته همین انرژی هم دیگه چینی نه اندونزیه. البته آقا جنس چینی که همش بد نیست جنس های عالی هم داره.درهرصورت جواب سهراب شرطه:46:

من قیمت دقیق sub50 رو نمیدونم ولی آخه دیگه نه 650 البته بهتر بود لوازمش روهم می دیدی بعید نیست این طرف ناشی زده باشه شانژمانم پیاده کرده باشه با هاش دور بزن ببین قشنگ تنظیم با شه تق تقی چیزی نده مخصوصا دوشاخ.
همه دوستان منتظر جواب cao-cao هم باشید.
راستی نگفتی دیسک150 منظورت avidbb7 بود؟

یاحق

لاسنیکهای خفن دنیا رو هم تو چین تولید میکنن میشلن - کندا-هاجیتسون-ماکسیس......
منظوره من بی 7 بود البته تو ایران قیمتشون شاید 20 تومن فرق داشته باشه بی 5 یه فک متحرکه و بی 7 هم همینطور
تو رنج روغنی هم 230-40 میتونی جنس خوب بگیری در حد تیم ملی
ولی اواید به خاطر اسمش و کاراییش خیلی خوبه میتونی شیمانو اینا رو با 70-90 هم بگیری بستگی به مدلش داره بالاترش گرونتره و.......
خیلی بحث بازه دارم تو فروم کم کم بازش میکنم و توضیح میدم خیلی بحث زیاده باید یواش یواش توضیح بدم یکمیم سرم شلوغه از وقتی ازدواج کردم یکمی وقت کم دارم بیشتر در خدمت خوانواده ام ببخشید اگه کم میام بیشتر اونورم

ali_3d
09-06-2010, 14:24
لاستیک شرط نیست باید مارویک یا کندا باشه ولی مهم نیست من بودم مریدا میخریدم ولی فک نکنی دوچرخت مخصوص کوه هستا نری خودتو رو به کشتن بدی بندازی گردن من واسه جنگولگ بازی میخوای اورلرد رو بگیر
سهراب جان چرا بین Merida و Overlord ، مریدا رو انتخاب میکنی ؟
این دوچرخه (مریدا) پاسخگوی پرش های معمولی هم نیست آیا ؟ 70سانت؟ 1متر ؟
باز هم با اختلاف لوازم Overlord با Alivio و Merida با Acera همچنان نظرتون رو مریداست ؟

-

در مورد قیمت ها ، میشه قیمت چند فروشگاه منصف و مطمئن تهران رو بدین ؟
فروشگاه محمدی رو که صفحه 36 یکی از دوستان معرفی کرده بود Merida sub 40 رو با لوازم Acera قیمت 365 داد .
متشکر.

cao-cao
09-06-2010, 15:12
سهراب جان چرا بین Merida و Overlord ، مریدا رو انتخاب میکنی ؟
این دوچرخه (مریدا) پاسخگوی پرش های معمولی هم نیست آیا ؟ 70سانت؟ 1متر ؟
باز هم با اختلاف لوازم Overlord با Alivio و Merida با Acera همچنان نظرتون رو مریداست ؟

-

در مورد قیمت ها ، میشه قیمت چند فروشگاه منصف و مطمئن تهران رو بدین ؟
فروشگاه محمدی رو که صفحه 36 یکی از دوستان معرفی کرده بود Merida sub 40 رو با لوازم Acera قیمت 365 داد .
متشکر.

نه عزیز من بد برداشت نکن من نگفتم مریدا خیلی بهتره از اورلرد دوچرخه های تو این رنج زیاد با هم فرقی ندارند گفتم اگه میخوای بپری اورلرد بگیر تنش محکم تره
ببین اون الویو فقط شانژمانشه باید ببینی بقیه لوازم چیه کمک چیه و زنجیر و خودرو و.....
99

5 بهت قول میدم ست نیستن که بگب همش الویو یا همش اسرا ولی اگه میخوای باهاش بپری و .... حتما برو رو اورلرد البته باید ببینی
پ ن: تو 1 متر میخوای بپری؟؟؟؟؟
بابا من جرات بیشتر از 70-80 تا رو با چرخ کراس کانتری ندارم یهو یه کاری دست خودت میدیاااا
منم خیلی از این کارا میکردم ولی احتیاط شرطه عقله نری خودتو به کشتن بدیاااا

رضا هم ادم منصفیه اشناییت بده بهت تخفیف میده

ali_3d
09-06-2010, 15:37
نه عزیز من بد برداشت نکن من نگفتم مریدا خیلی بهتره از اورلرد دوچرخه های تو این رنج زیاد با هم فرقی ندارند گفتم اگه میخوای بپری اورلرد بگیر تنش محکم تره
ببین اون الویو فقط شانژمانشه باید ببینی بقیه لوازم چیه کمک چیه و زنجیر و خودرو و.....
99

5 بهت قول میدم ست نیستن که بگب همش الویو یا همش اسرا ولی اگه میخوای باهاش بپری و .... حتما برو رو اورلرد البته باید ببینی
پ ن: تو 1 متر میخوای بپری؟؟؟؟؟
بابا من جرات بیشتر از 70-80 تا رو با چرخ کراس کانتری ندارم یهو یه کاری دست خودت میدیاااا
منم خیلی از این کارا میکردم ولی احتیاط شرطه عقله نری خودتو به کشتن بدیاااا

رضا هم ادم منصفیه اشناییت بده بهت تخفیف میده
نه خوب ، آکروبات که کار نمیکنم :31:
ولی یه وقتایی آدم مجبور میشه دیگه واسه کنترل و اینا ،یا جو میگیره :tongue:
اونایی که Tourney بودن اغلب ست بودن (اما خب به غیر از Tourney چی میخوان بندازن روش دیگه :thumbsdow )
فروشنده ها که میگن ست هست ، دسته دنده و شانژمان که راحت مشخص میشه ، بقیشم یه خورده باید دوچرخه رو با دقت بیشتر نگاه کرد :jealous:
مثلا من از کجای زنجیر بفهمم مربوط به کدوم سری ئه !؟
یا خودرو فقط از روی شکلش قابل تشخیصه دیگه ؟ اطلاعات اضافه که روش درج نشده !؟

مرسی.

ali_3d
09-06-2010, 21:21
آیا لوازم مریدا های sub 20 و sub 40 موجود در بازار با این لیست یکیه ؟

psp2004
10-06-2010, 11:14
با سلام خدمت دوستان
میخاستم دوشاخه های دوچرخم رو عوض کنم میخام بدونم کار خیلی سختی هست یا نه یعنی خودم میتونم یا نه . اگر میتونم یه راهنمایی کنید تا خطایی موقع تعویض نداشته باشم.
باتشکر...

SHILER.
10-06-2010, 12:06

سلام به نظر من با این مبلغ می تونی یه titan با ست alivio بگیری (فکر کنم مدلش colonell)که قیمتش هم حدوده 310 .دوشاخش هم سانتوره که بد نیست.

SHILER.
10-06-2010, 12:38

سلام.به نظره من هم ژیتان پول اسمش رو میگیره.شما با 450.60 می تونی یه viva مدل اولترا بگیری که با ستdeore تو بازار موجوده.چند تا قطعش رو هم ژاپن می زنه.

cao-cao
10-06-2010, 16:44
سلام.به نظره من هم ژیتان پول اسمش رو میگیره.شما با 450.60 می تونی یه viva مدل اولترا بگیری که با ستdeore تو بازار موجوده.چند تا قطعش رو هم ژاپن می زنه.

میشه یگی کدوم قطعاتش رو ژاپن میزنه؟ خیلی واسم جالبه که بدونم
تا چند سال پیش که تا ست دئور و ایکس تیش رو هم یداد مالزی و سنگاپور میزندن الان ......
جلل خالق

cao-cao
10-06-2010, 16:53
دوستان یکی ار بچه ها یه مریدا ساب 60 داره با مئخصات زیر میخواد بفروشه
کمکش rst هست که قفل میشه ولی مدلش رو نمیدونم چیه
دست دنده deor هستش
شانژمان deor xt
توپی و سیستم ترمزش هیدرولیک سنتر لوک شیمانو هستش
قیمتشم چون پول لازمه مناسب میده
اگه کسی خواست پیغام خصوصی بده
اگه تونستم میگم بیاره خودم به نگاه بهش بندازم چند تا عکسم ازشس میذارم

SHILER.
10-06-2010, 17:05
تا چند سال پیش که تا ست دئور و ایکس تیش رو هم یداد مالزی و سنگاپور میزندن الان ......
جلل خالق

زنجیر+طبق قامه+طبق عوض کن.

SHILER.
10-06-2010, 17:12
جلل خالق

زنجیرو طبق قامه و طبق عوض کنش رو ژاپن میزنه.

SHILER.
10-06-2010, 17:22
دوستان یکی ار بچه ها یه مریدا ساب 60 داره با مئخصات زیر میخواد بفروشه
کمکش rst هست که قفل میشه ولی مدلش رو نمیدونم چیه
دست دنده deor هستش
شانژمان deor xt
توپی و سیستم ترمزش هیدرولیک سنتر لوک شیمانو هستش
قیمتشم چون پول لازمه مناسب میده
اگه کسی خواست پیغام خصوصی بده
اگه تونستم میگم بیاره خودم به نگاه بهش بندازم چند تا عکسم ازشس میذارم

لطفا قیمتشو مشخص کن+مشخصات کامل ست روش.اگه عسکاش رو هم بذاری ممنون میشم.اگه به کاره ما بیاد واسه یکی از دوستام می خوامش.

cao-cao
10-06-2010, 18:34
زنجیر از مدل FD-M591 به بالاژاپن میزنه بقیش رو مالزی و سنگاپور میزنن
طبق و قامه رو از مدل FC-M770 به بالا ژاپن میزنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] omponents+FC+FC-M770_600x450_v1_m56577569830636938_dot_jpg.bm.512. 384.gif که اوکتالینکه و طبق قامش با توپی مخصوصحدود 150 هست که بعید میدونم تو این رنج قیمت رو اون چرخ باشه
و برای طبقض کن هم از مدل FD-M590 به بالاست ه فک کنم تو سال 2010 رنج FD-M770 بشه

---------- Post added at 06:34 PM ---------- Previous post was at 06:32 PM ----------

بتونم یه عکس از رو چرخ میذارم تا هتر اشنا بشین
یکمی به خاطر کم بود وقت معذرتیخوام

SHILER.
10-06-2010, 19:20
زنجیر از مدل FD-M591 به بالاژاپن میزنه بقیش رو مالزی و سنگاپور میزنن
طبق و قامه رو از مدل FC-M770 به بالا ژاپن میزنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] omponents+FC+FC-M770_600x450_v1_m56577569830636938_dot_jpg.bm.512. 384.gif که اوکتالینکه و طبق قامش با توپی مخصوصحدود 150 هست که بعید میدونم تو این رنج قیمت رو اون چرخ باشه
و برای طبقض کن هم از مدل FD-M590 به بالاست ه فک کنم تو سال 2010 رنج FD-M770 بشه

---------- Post added at 06:34 PM ---------- Previous post was at 06:32 PM ----------

بتونم یه عکس از رو چرخ میذارم تا هتر اشنا بشین
یکمی به خاطر کم بود وقت معذرتیخوام

طبق عوض کنش fdm530 و مدل زنجیرش رو هم بعدا براتون می زارم که رو جفتشون ژاپن نوشته شده.ولی طبق عوض کنش octalink fcm530مالزی بود.(شرمنده فکر کردم ژاپنه).ولی کلا تا 450.60 تومن دوچرخه خوبیه.در ضمن 27speed.

psp2004
11-06-2010, 14:09
دوستان این دم و دستگاه های دنده (دسته دنده ، شانژمان ، طبق و ...) که مدل های مختلفش این همه تفاوت قیمت دارند تفاوت قیمتشون توچیه ؟ تو کیفیت اونها هست یا عوامل دیگه ای هم هست؟
در ضمن اگر میشه آدرس یه مغازه ی درست حسابی تو تهران برای خرید قطعات دوچر خه هم لطف کنید خیلی عالی میشه...

vahidshah
11-06-2010, 17:21

من این مدل ژیتان رو دارم راضی هستم.تفاوت بین الیاژ6061 ژِتان و 6001 رالی تو چی هسا؟

cao-cao
11-06-2010, 21:44
تو وزن و استقامت

vahidshah
12-06-2010, 10:47
من gitane fitzroy20 رو پارسال از شهرستان 410 خریدم اما تو تبریز 380 هم دیدم
دوستم یه اور لود داره که لوازمش تقریبا مثل اینه کمک جلوش مارک دیگس و توپی هاش هم شیمانو هست
تو سرازیری همیشه دوچرخه من جلو میزنه وقتی راکبین هم عوض میشه هم..
در حالی که توپی اون شیمانو هست و ژِتان نه!!مال این تولیدی کجاس پس؟
میشه درباره الیاژها هم بگین؟
6061 بعد از6001 هست؟
دیگه جه الیاز هایی هست با قیمت؟