PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گفتگوی آزاد دوچرخه

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7

Benygh
20-08-2009, 21:36
سلام
من تقریبا 12 سال پیش یک شیمارو خریداری کردم به قیمت 150 تومان، اصل ژاپن ولی بعد از این مدت که استفاده کردم متاسفانه امروز متوجه شدم که زینش شکسته ... به گفته ی تعمیرکار پیدا نمیشه و از اونجایی که حرفشون رو قبول ندارم ترجیح دادم اینجا بپرسم که ایا ممکن نیست پیدا بشه ؟!
سلام
این هم عکس دوچرخه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کمی حجمشون زیاده ولی لطف کنید ببینید و بگید که میتونم دوشاخه ی جلو فابریک خودش رو پیدا کنم ؟!

اینی که روش هست غیراستادندارده برای ترمز ها ...

ممنون ...

davidjoker
21-08-2009, 10:31
این که خیلی داغانه.

Benygh
21-08-2009, 15:18
بله،
قبلا هم گفتم ماله 10 ساله پیشه ! انتظار بیشتری نمیشه داشت ولی یک جنس خوبه ... تا حالا لاستیکش هم پنچر نشده !

حالا شما میشه ادرس محل فروش رو بدید ؟!

alfred88
21-08-2009, 15:37
باز یه سوال دیگه دارم .فرق بین ترمز دیسکی با ترمز معمولی چقدره چون ظاهرا اختلاف قیمته زیادی دازن

Benygh
21-08-2009, 16:22
باز یه سوال دیگه دارم .فرق بین ترمز دیسکی با ترمز معمولی چقدره چون ظاهرا اختلاف قیمته زیادی دازن
خوب ترمز های دیسکی بهتر هستند از هر جهت ...
تنظیم خاصی نداره عین ترمز های عادی احتمال خوردش به لاستیک نیست ! چون اگر تنظیم نباشه بد میشه ...

کلا ارزش داره که خریداری بشه ..

davidjoker
21-08-2009, 17:19
بله،
قبلا هم گفتم ماله 10 ساله پیشه ! انتظار بیشتری نمیشه داشت ولی یک جنس خوبه ... تا حالا لاستیکش هم پنچر نشده !

شما باید منتظر بشی تا cao cao جوابتو بده. چون اون تو این کارهاست. بله واقعا هم انتظار بیشتری نمیشه ازش داشت. ولی خیلی خوبه که هنوز هم سوارش می شی. خوش باشی.

alfred88
21-08-2009, 22:49
مثلا از چه جهتهای بهتره من واسه ی دوچرخه ی خودم دوجفت کامل ترمزشیمانو خریدم از نوع v به قیمت 18 تومن خودمم بستمش هرجا هم که میخواستم میخ میکرد لنتاشم 6 تومنه یعنی مفته ولی دیسکی خیلی گرونه از یه فروشنده پرسیدم گفت توخاکی دیسک خودشو نشون میده .ازدوستان اگه کسی تست کرده بگه چقدر بهتره مثلا اگه ترمز معمولی توی 5 ثانیه دوچرخه سوارو تویه سرعت خاص نگه میداره ترمز دیسکی تو چند ثانیه این کارو میکنه ؟
باتشکر.

alfred88
21-08-2009, 22:56
بله،

دوست عزیز دقیقا روی زین دوچرخه چه مارکی نوشته شده احیانا epic نیست چون دوچرخه ی منم ماله همون موقع است یادمه اکثر دوچرخه ها زیناشون این شکلی بود ولی رو بعضیاشون نوشته بود ipek یا epik .بهتره بگم هم اون موقع هم الان زینه بهتر ازماله شما هم گیر میاد ولی اگه میخوای فابریک بخری بهتره بری میدون گمرک اگه همون مارک هم گیر نیاد شاید زینی پیدا بشه که استایلش با ماله شما یکی باشه.

Benygh
21-08-2009, 23:10
شما باید منتظر بشی تا cao cao جوابتو بده. چون اون تو این کارهاست. بله واقعا هم انتظار بیشتری نمیشه ازش داشت. ولی خیلی خوبه که هنوز هم سوارش می شی. خوش باشی.
منتظر میمونم .
دلیلش هم تجدید خاطره است وگرنه من که دو متر قدمه این دوچرخه اصلا برام مناسب نیست سایزش !

دوست عزیز دقیقا روی زین دوچرخه چه مارکی نوشته شده احیانا epic نیست چون دوچرخه ی منم ماله همون موقع است یادمه اکثر دوچرخه ها زیناشون این شکلی بود ولی رو بعضیاشون نوشته بود ipek یا epik .بهتره بگم هم اون موقع هم الان زینه بهتر ازماله شما هم گیر میاد ولی اگه میخوای فابریک بخری بهتره بری میدون گمرک اگه همون مارک هم گیر نیاد شاید زینی پیدا بشه که استایلش با ماله شما یکی باشه.
راستش مشکل زین فعلی اینه که بهش ترمز استاندارد نمیخوره ! و مجبور میشم از ترمز های قدیمی بذارم که بده ...
مارکش هم نیکو هست.
امیدوارم بتونم پیدا کنم وگرنه مجبورم همین زین و ترمز های قدیمی بذارم .

فعلا که مشغله های دیگه ای هست انشاا... چند ساله دیگه یک دوچرخه واسه کوهنوردی خودم میخرم .

Friendlyboss
22-08-2009, 10:37
سلام. خوبید؟ میتونید یه عکس از دوچرختون بذارید؟؟؟

babak-online
22-08-2009, 15:14
سلام. خوبید؟ میتونید یه عکس از دوچرختون بذارید؟؟؟

alfred88
22-08-2009, 23:59
دوست عزیز زین چه ربطی داره به ترمز.میشه بیشتر توضیح بدی

mahi58
23-08-2009, 04:43
هنگام تعویض دنده سر دنده رو تا اخر ببر بالا و بعد از اینکه زنجیر افتاد روی ستاره مورد نظر سر دنده رو ول کن. اگه اینجوری درست نشد پیچی که در کنار سر دنده مربوط هست رو یکم باز تر کن.

ممنون از آقا فرشاد عزیز. مشکل به راحتی با نگه داشتن سر دنده تا زمان تعویض زنجیر حل میشه.
البته با تعویض هیچ کدوم از دنده ها این مشکل وجود نداره، فقط با همین 1 به 2 در دنده های جلو.
یه سوالی: این روال معموله؟ یعنی دوستان هم که می خوان دنده عوض کنند تا زمانی که محل زنجیر عوض نشه سر دنده رو بالا نگه می دارن؟ یا این که شانژمان من مشکلی داره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

cao-cao
23-08-2009, 07:16
ممنون از آقا فرشاد عزیز. مشکل به راحتی با نگه داشتن سر دنده تا زمان تعویض زنجیر حل میشه.
البته با تعویض هیچ کدوم از دنده ها این مشکل وجود نداره، فقط با همین 1 به 2 در دنده های جلو.
یه سوالی: این روال معموله؟ یعنی دوستان هم که می خوان دنده عوض کنند تا زمانی که محل زنجیر عوض نشه سر دنده رو بالا نگه می دارن؟ یا این که شانژمان من مشکلی داره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نه شانژمانت مشکل نداره
این اشکال ماله رون نبودن سیم تو روکش و تنظیم نبودن شانژمان هست که با یکمی صبر و حوصله میشه ردیفش کرد

Friendlyboss
23-08-2009, 10:32
journalist1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
میتونم دوچرخه شما را ببینم؟؟

Iman_m123
23-08-2009, 11:36
سلام :40:
یه مشاوره واسه خرید دوچرخه میخواستم ( نمیدونم اینجا جاشه یا نه :31: )
حدود 150 تا 200 تومن بهترین دوچرخه چیه ؟ مارکش خیلی زیاد مهم نیست که چی باشه ولی میخوام قوی باشه
سایز تنه هم 24

باز هم ممنون
موفق باشید :40:

journalist1
23-08-2009, 13:39
سلام
من یه مشکل خفنی خوردم با چرخم!!
روی شانژمان دو تا پیچ تنظیم هست . یکیش دیدم خیلی بالاست گفنم نکنه بیافته رفتم خوب سفتش کردم بعد سوار دوچرخه شدم چند دوری زدم .
چقدر باحال بود اصلا متوجه تعویض دنده عقب نمیشدم و همینطور جلو ولی بعضی وقتا یه صدای زیادی میداد تا عوض میشد.
رفتم پیش اون رفیقمون گفت بابا اون پیچها پیچ تنظیمه اون پیچ رو برش گردون سرجاش .!!! ما هم برگردوندیم چند دور دیگه هم زدیم.
فرداش که اومدم اولین سفر آف رود رو شروع کنم . یهو دیدم زنجیر در اومد!!!!
چشمتون روز بد نبینه دیدم اون پیچه حسابی از جاش در اومده و داره میافته . رفتم پیچ رو سفت کنم کلا در اومد!
حالا چی؟ .. بعله همون خر بیار با قالی بار کن خودمون. یه قطعه فوقالعاده مزخرف پلاستیکی این مهره تنظیم رو نگه میداره که اون به 3 تکه نبدیل شد. بعله یعنی قطعش شکسته.
هیچی دیگه چرخ خوابیده منتظر یه قطعه 0.5 در 1 سانت پلاستیکی.
نمایندگیه گفت ما همچین چیزی نداریم فکر نکنم پیدا بشه. برو بچسبونش. ما هم رفتیم بچسبونیم نشد که هیچ نابود شد:31:.
حالا چون خودم مکانیک خوندم بدو رفتم یه نقشه کشیدم از قطعه دادم به یه تراشکار گفنم با تفلون درست کنه.
بچه ها کسی فکری به نظرش نمیرسه؟اگه اینم نشه من چیکار کنم؟
اگر بچه ها تایید کنند که راهی نداره میرم یه شانژمان دیگه میخرم دیگه سگ تو ضرر.
لطفا نظر بدید.:41:

journalist1
23-08-2009, 13:41
journalist1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
میتونم دوچرخه شما را ببینم؟؟

یعنی عکسش منظورته؟
بزار این مشکلش حل شه بعد کلی عکس برات میزارم.

davidjoker
23-08-2009, 15:44
حدود 150 تا 200 تومن بهترین دوچرخه چیه ؟ مارکش خیلی زیاد مهم نیست که چی باشه ولی میخوام قوی باشه
سایز تنه هم 24

باز هم ممنون

دوست عزیز. بله همین جا جاش هست. شما می توانید از دوچرخه هایی که فقط دارای برچسب معتبر هستند ولی کیفیتی ندارند تهیه کنید. اکثرا هم دارای نام olympia هستند. اگر هم راهنمایی بیشتری می خواهی باید منتظر بمانی تا دوستمون cao cao جوابتان را بدهد.

cao-cao
23-08-2009, 16:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایز تنه هم 24

باز هم ممنون

فک کنم این مناسب حالتون باشه
منظورتتون هم از سایز تنه نفهمیدم
شما لطف کنید قد و وزنتون رو بذارید تا تنه مناسبتون رو بگم
چیزی به اسم تنه 24 نداریم

Iman_m123
23-08-2009, 20:46
میخواستم ببینم بهترین مارکی الان توی بازار هست چی هست ؟

و این دوچرخه ای که گذاشتین قیمتشو اگر دقیقا ذکر کنید ممنون میشم

قد 170
وزن تقریبا 50

ممنون بازم :40:

mahi58
23-08-2009, 21:06
سلام
من یه مشکل خفنی خوردم با چرخم!!
روی شانژمان دو تا پیچ تنظیم هست . یکیش دیدم خیلی بالاست گفنم نکنه بیافته رفتم خوب سفتش کردم بعد سوار دوچرخه شدم چند دوری زدم .
چقدر باحال بود اصلا متوجه تعویض دنده عقب نمیشدم و همینطور جلو ولی بعضی وقتا یه صدای زیادی میداد تا عوض میشد.
رفتم پیش اون رفیقمون گفت بابا اون پیچها پیچ تنظیمه اون پیچ رو برش گردون سرجاش .!!! ما هم برگردوندیم چند دور دیگه هم زدیم.
فرداش که اومدم اولین سفر آف رود رو شروع کنم . یهو دیدم زنجیر در اومد!!!!
چشمتون روز بد نبینه دیدم اون پیچه حسابی از جاش در اومده و داره میافته . رفتم پیچ رو سفت کنم کلا در اومد!
حالا چی؟ .. بعله همون خر بیار با قالی بار کن خودمون. یه قطعه فوقالعاده مزخرف پلاستیکی این مهره تنظیم رو نگه میداره که اون به 3 تکه نبدیل شد. بعله یعنی قطعش شکسته.
هیچی دیگه چرخ خوابیده منتظر یه قطعه 0.5 در 1 سانت پلاستیکی.
نمایندگیه گفت ما همچین چیزی نداریم فکر نکنم پیدا بشه. برو بچسبونش. ما هم رفتیم بچسبونیم نشد که هیچ نابود شد:31:.
حالا چون خودم مکانیک خوندم بدو رفتم یه نقشه کشیدم از قطعه دادم به یه تراشکار گفنم با تفلون درست کنه.
بچه ها کسی فکری به نظرش نمیرسه؟اگه اینم نشه من چیکار کنم؟
اگر بچه ها تایید کنند که راهی نداره میرم یه شانژمان دیگه میخرم دیگه سگ تو ضرر.
لطفا نظر بدید.:41:

این هم از چرخ 600 تومنی!
ببخشید که من می خندم، این جور مسائل همیشه برای خود آدم که پیش میاد آدم کلافه میشه، ولی برای بقیه که پیش میاد نمی دونم چرا آدم خنده اش می گیره!
از شوخی گذشته بی خیالش! همیشه این جور مشکلات دوچرخه روی نرو آدم میره و اعصاب آدم رو خرد می کنه، ولی همه شون راحت حل میشن. بهتر بود از اول کار رو دست کاردان می دادی، ولی فکرش رو هم نکن، حل میشه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

journalist1
23-08-2009, 21:58
والا چی بگم . هرچند حال گیریه ولی زیاد هم مهم نیست. فوقش یه شانژمان رو میندازیم سطل آشغال.
یه قطعه آمریکایی اونم به قول شما تو یه چرخ گرون.
خودمم خندم گرفته بابا .ولی اون تراشکاره یه قطعه مشابه اون ساخت . اصلا باورم نمیشد یه مغازه به اون درب داغونی با اون ابزارهای کثیف و بی نظم یه همچین قطعه ظریفی رو بتونه بسازه.
یه مقداری سوهان کاری داره اونو انجام بدم احتمال زیاد کار میکنه.
هرچند منتظر نظر دوستان هستیم

cao-cao
23-08-2009, 22:38
والا چی بگم . هرچند حال گیریه ولی زیاد هم مهم نیست. فوقش یه شانژمان رو میندازیم سطل آشغال.
یه قطعه آمریکایی اونم به قول شما تو یه چرخ گرون.
خودمم خندم گرفته بابا .ولی اون تراشکاره یه قطعه مشابه اون ساخت . اصلا باورم نمیشد یه مغازه به اون درب داغونی با اون ابزارهای کثیف و بی نظم یه همچین قطعه ظریفی رو بتونه بسازه.
یه مقداری سوهان کاری داره اونو انجام بدم احتمال زیاد کار میکنه.
هرچند منتظر نظر دوستان هستیم
یه عکس بذار ببینم داری چیکار میکنی :ِ

مواظب باش گوشواره اینا رو دستکاری نکنی

میخواستم ببینم بهترین مارکی الان توی بازار هست چی هست ؟

و این دوچرخه ای که گذاشتین قیمتشو اگر دقیقا ذکر کنید ممنون میشم

قد 170
وزن تقریبا 50

ممنون بازم :40:
حدود 200 هست قیمتش شما کدوم شهرید؟
شما تنه 19" مناسبتون هست

این هم از چرخ 600 تومنی!
ببخشید که من می خندم، این جور مسائل همیشه برای خود آدم که پیش میاد آدم کلافه میشه، ولی برای بقیه که پیش میاد نمی دونم چرا آدم خنده اش می گیره!
از شوخی گذشته بی خیالش! همیشه این جور مشکلات دوچرخه روی نرو آدم میره و اعصاب آدم رو خرد می کنه، ولی همه شون راحت حل میشن. بهتر بود از اول کار رو دست کاردان می دادی، ولی فکرش رو هم نکن، حل میشه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من همش دارم میگم سر خود دست به کاری نزنید دوچرخه با تمام سادگیش مکانیزم خیلی پیچیده ای داره
اینم واسه اینکه همه فک میکنن میتون همه کاری بکنن
گفتم هر کی مشکلی داره عکس بذاره تا واسش توضیح بدم

Farshadd
23-08-2009, 23:01
سلام.

آقا یه سوال.

شرکت دورخه سازی قوچان دیگه تولید نداره؟؟ ( همون آساک منظورمه)

cao-cao
23-08-2009, 23:07
سلام.

آقا یه سوال.

شرکت دورخه سازی قوچان دیگه تولید نداره؟؟ ( همون آساک منظورمه)

اساک دو چرخ خیلی وقته دیگه اون جوری تولیدات نداره هرچی میفروشه اکثرا از تو انباره
ولی نه دیگه مثل قبل
اکثر نمایندگیهشم تعتیل کردن

journalist1
23-08-2009, 23:29
آقا سهراب این حرف شما درست ولی یه سفت کردن و شل کردن یه پیچ آیا باید این مشکل رو ایجاد بکنه؟ اگر اون پیچ ، پیچ تنظیم باشه باید خیلی باز و بسته بشه. پس طبق قوانین طراحی باید مهره با جنس مناسب داشته باشه. اصلا منطقی نیست.
در هر حال از این حرفها که بگذریم . راه حل چیه من از چه قسمتی عکس بگذارم. شما بفرمایید تا من از همون قسمت عکس بگذارم.
پیچ تنظیم دارای مهره پلاستیکی بوده که اون مهره شکسته یه مهره با یه طراحی خاص. من به یه تراشکار دادم بسازش که ساخت. یه مقداری خورده کاری داره که انجامش بدم میندازمش رو چرخ.
آیا غیر این کار کار دیگه ای میشه کرد؟ آیا نمایندگی این قطعه رو داره ( یا از این قبیل قطعات) از کجا میشه تهیه کرد.؟

cao-cao
24-08-2009, 06:53
آقا سهراب این حرف شما درست ولی یه سفت کردن و شل کردن یه پیچ آیا باید این مشکل رو ایجاد بکنه؟ اگر اون پیچ ، پیچ تنظیم باشه باید خیلی باز و بسته بشه. پس طبق قوانین طراحی باید مهره با جنس مناسب داشته باشه. اصلا منطقی نیست.
در هر حال از این حرفها که بگذریم . راه حل چیه من از چه قسمتی عکس بگذارم. شما بفرمایید تا من از همون قسمت عکس بگذارم.
پیچ تنظیم دارای مهره پلاستیکی بوده که اون مهره شکسته یه مهره با یه طراحی خاص. من به یه تراشکار دادم بسازش که ساخت. یه مقداری خورده کاری داره که انجامش بدم میندازمش رو چرخ.
آیا غیر این کار کار دیگه ای میشه کرد؟ آیا نمایندگی این قطعه رو داره ( یا از این قبیل قطعات) از کجا میشه تهیه کرد.؟

بله عزیزم همون پیچ کوچیک کلی تو مکانیزم چزخ تاثیر داره
میخوای 100تا جای کوچیک دیگه بگم که با دتکاری کردن یکیش یه مشکلاتی تو چرخت به وجود بیاد که هیچکینفهمه از کجاست؟
شما دوتا عکس از زوایای مختلف بذار
همه لوازم ها هست فقط باید ببینم اشکال از کجاس تا راهنماییت کنم
او پیچی که شما دست زدی واسه حداکپر و حداقل بالا پایین بردن شانژمان هست اونجوری که توضیح دادی

journalist1
24-08-2009, 09:59
آقا سهراب درسته ولی منظورم این نبود که بانتظیم یه پیچ مشکل ایجاد میشه. خوب تنظیم یه دسنگاه به هم بخوره مشکل ایجاد میشه دیگه. مثلا فرض کن من یه دستگاه رو اشتباه تنظیم کنم بعد متوجه بشم خوب تنظیم رو بر میگردونم به حالت اول مشکل باید حل بشه.
منظورم این بود که من پیچ رو 4 دور در جهت سفت کردن چرخوندم بعد متوجه اشتباه شدم و بعد دوباره 4 دور در جهت شل کردن چرخوندم. و بعد چند دور سواری ببینی شکسته اینجا مشکل داره قطعه ساخته شده.

بعله دقیقا همون پیچی که حداقل و حداکثر ر در شانژمان تنظیم میکنه شکسته.
عکس گذاشتم نیومد
دوباره عکس میزارم

cao-cao
24-08-2009, 10:19
آقا سهراب درسته ولی منظورم این نبود که بانتظیم یه پیچ مشکل ایجاد میشه. خوب تنظیم یه دسنگاه به هم بخوره مشکل ایجاد میشه دیگه. مثلا فرض کن من یه دستگاه رو اشتباه تنظیم کنم بعد متوجه بشم خوب تنظیم رو بر میگردونم به حالت اول مشکل باید حل بشه.
منظورم این بود که من پیچ رو 4 دور در جهت سفت کردن چرخوندم بعد متوجه اشتباه شدم و بعد دوباره 4 دور در جهت شل کردن چرخوندم. و بعد چند دور سواری ببینی شکسته اینجا مشکل داره قطعه ساخته شده.

بعله دقیقا همون پیچی که حداقل و حداکثر ر در شانژمان تنظیم میکنه شکسته.

دوست من
تا من نبینم نمیتون راهنماییتون کنم
شاید اون قطعه که شکسته باشه هیچ ارزسی نداشته باشه شایدم بشه با یه تغییر کوچیک درستش کرد شما عکس بذار من در خدمتم

journalist1
24-08-2009, 10:30
من اون دفه عکس گذاشتم نمیدونم چرا نیومد.
این پیچ و مهره شکسته

این هم شانژمان بدون پیچ تنظیم

MehranVB
24-08-2009, 11:00
سلام، دوچرخه Oyama ژاپنی چطوره؟ از نظر کیفیت خوب و مقاوم هست؟
در مقایسه با دوچرخه هایی مثل ماکسیما و المپیا و کراس و ... کدوم بهتره؟؟

Farshadd
24-08-2009, 11:17
این پیچ و مهره شکسته

ولی فکر کنم بدون این پلاستیک هم بسته بشه... این پلاستیک اگه اشتباه نکنم یه کاور بیشتر نیست.

cao-cao
24-08-2009, 11:29
این پیچ و مهره شکسته

من داخل اون قسمت المینیومی رزوه میبینم اگه این پلاستیک وامه روش باشه که هیچی بنداز دور
اگه ماله پشتشه بگو
شما پیچ ها ببند ببین چی میشه
یکی رو تا ته سفت کن ببین تغییری میکنه
اگه تقییر کرد یعنی شانژمانت سالمه

سلام، دوچرخه Oyama ژاپنی چطوره؟ از نظر کیفیت خوب و مقاوم هست؟
در مقایسه با دوچرخه هایی مثل ماکسیما و المپیا و کراس و ... کدوم بهتره؟؟

دوست من شما یه عکس بذار تا ببینم چیکار میتونم بکنم
همه این نامهایی که گفتی بسیار معتبرن ولی بستگی به اصل یا تقلبی بودن داره
بعید میدنم چرخ ژاپنی الان تو ایران نوش رو پیدا کنی
من اخرینش که یادمه یه جاینت بود که ژاپن سفرش داده بود امریگا براش ساخته بود که روش زده بود ساخت ژاپن ولی ما ته توش رو در اوردیم دیدیم ماله امریکاس
ولی خداوکیلی عجب تکنولوژی داشت من یه دونه بیشتر ندیدم که اونم ذزدیدن
ولی گاو پیشونی سفیده هر جا بیاد بیرون بچهای حرفهای تو کل ایران چرخ رو میشناسن
یارو باید اویزونش کنه رو دیوار فقط

Friendlyboss
24-08-2009, 11:49
journalist1
سلام. خوبید؟ سایز دوچرخه شما چنده؟؟ و قد شما چند سانتیمتر است؟؟

journalist1
24-08-2009, 12:13
من داخل اون قسمت المینیومی رزوه میبینم اگه این پلاستیک وامه روش باشه که هیچی بنداز دور
اگه ماله پشتشه بگو
شما پیچ ها ببند ببین چی میشه
یکی رو تا ته سفت کن ببین تغییری میکنه
اگه تقییر کرد یعنی شانژمانت سالمه

من به شما اطمینان میدم هیچ رزوه ای نداره و پیچ به راحتی میره و میاد والا راستش من جرات نمیکنم دیگه این پیچ رو نیم دور هم بچرخونم.( منظورم پیچ سالم هست ) ولی وقتی پیچ رو فشار میدم شانژمان تغییر وضعیت میده.( اینجا منظورم پیچ معیوب هست).
اون قطعه پلاستیکی داخلش( در صورتی که سالم باشه) سرتاسر رزوه داره و کاملا داخل اون فضای آلمینیومی میشینه هم از بالا و هم از پایین روی قطعه آلومینیومی شانژمان قفل میشه . به نحوی که اگر پیچ رو کامل در بیارین اون نمیافته.
حالا شما بفرمایین این قطعه گیر میاد؟
ممنون

journalist1
24-08-2009, 12:22
journalist1
سلام. خوبید؟ سایز دوچرخه شما چنده؟؟ و قد شما چند سانتیمتر است؟؟

سلام من قدم 186 و سایز دوچرخه من 18 ( با تنه استرالیا ) که همون 19 معمولی میشه.
سایز لاستیکها هم 26 هست.( اکثر لاستیکها سایز 26 دارن)

ظاهرا برای قد بالای 170 تنه 19 ( که بهش لارج میگن )و برای قد زیر اون تنه 17 ( که بهش اسمال میگن )استفاده میشه. یه سایز بزرگتر هم داریم یعنی 21 هم داریم که برای قد بلندها استفاده میشه.

journalist1
24-08-2009, 13:02
ولی فکر کنم بدون این پلاستیک هم بسته بشه... این پلاستیک اگه اشتباه نکنم یه کاور بیشتر نیست.

چقدر دوست داشتم حرفتون درست باشه ولی متاسفانه اینطوری نیست:41:

cao-cao
24-08-2009, 13:51

ظاهرا برای قد بالای 170 تنه 19 ( که بهش لارج میگن )و برای قد زیر اون تنه 17 ( که بهش اسمال میگن )استفاده میشه. یه سایز بزرگتر هم داریم یعنی 21 هم داریم که برای قد بلندها استفاده میشه.
تنه شما 18" هست 19 یه چیزه دیگس
فک نکم گیر بیاد ولی میشه یه جورایی درستش کرد اگه کارایی که کردی جواب نداد بگو تا بهت بگم چیکار کنی
ولی قبلش باید از چند زاویه از شارژمان عکس بذاری
نترس درستش میکنیم
فقط سر خود کار نکن که یه شارژمان پیاده بشی

این هست شارژمان شما؟
یه عکس از اونجایی که پیچ با اون زاعده پایین رونده که پشت شانژمان هست بذار یه فکری به ذهنم رسیده

سلام
این هم عکس دوچرخه :

کمی حجمشون زیاده ولی لطف کنید ببینید و بگید که میتونم دوشاخه ی جلو فابریک خودش رو پیدا کنم ؟!

اینی که روش هست غیراستادندارده برای ترمز ها ...

ممنون ...

دوست من
شما هم میتونید کمک بندازید هم دوشاخ سایز دو شاخ شما 22.5 هست
واسه ترمز هاتون هم میتونهسد هم از ویبرگ استفاده کنید هم همون تزمز های قبلی خودش که پیشنهاد من به شما
استفاده از یه کمک هست بهعلاوه ویبرگ
شهرتون رو نمیدونم
ولی تهران میتونی به قلمستون مراجعه کنید روبروی پاساژ راضی مغازه سر نبش کمکتون رو از اونجا تهیه کنید

journalist1
24-08-2009, 14:32
تنه شما 18" هست 19 یه چیزه دیگس
فک نکم گیر بیاد ولی میشه یه جورایی درستش کرد اگه کارایی که کردی جواب نداد بگو تا بهت بگم چیکار کنی
ولی قبلش باید از چند زاویه از شارژمان عکس بذاری
نترس درستش میکنیم
فقط سر خود کار نکن که یه شارژمان پیاده بشی

اینم عکس از زوایای مختلف
2
تو این عکس زائده ای که پیچ اون رو فشار میده کاملا مشخص هست.
تو این عکس شانژمان رو بازتر کردم زنجیر رو انداختم رو حلقه های بالاتر.

journalist1
24-08-2009, 14:45
این هست شارژمان شما؟
یه عکس از اونجایی که پیچ با اون زاعده پایین رونده که پشت شانژمان هست بذار یه فکری به ذهنم رسیده

آره همینه فقط به نظر این با کلاس تر میاد رنگشم فرق میکنه.
بگو ببینم چه فکری داری باید جالب باشه من که شدیدا منتظرم.

Friendlyboss
24-08-2009, 15:31

من چند روز پیش alias گرفتم. دوچرخه شما جک و قمقمه داره؟ پدالش بست کفش داره؟

کاربر_P30W
24-08-2009, 16:02
درود!

امروز از ساعت 6 صبح تا الان دنبال دوچرخه ام بودم امام پیدا نکردمش،دوچرخه ام آبی رنگ متالیکه و فکر کنم چینیه و روش با رنگ زرد (برچسبی) نوشته پاریس(به انگلیسی)حالا اسمش چیه؟من که هرکاری کردم اسمش رو نفهمیدم و طبق چیزی که تاپیک های قدیمی گفتم؛از این دوچرخه تعداد کمی تو بابلسر است(تا الان و تا اونجایی که می دونم),

لطفاً کمک کنید.

با سپاس.
دانوش پیچگاه
Danoosh.webs.com

Alamate Soal
24-08-2009, 16:21
من كه متوجه نشدم

journalist1
24-08-2009, 18:31
من چند روز پیش alias گرفتم. دوچرخه شما جک و قمقمه داره؟ پدالش بست کفش داره؟

پس شما هم گرفتید؟

مبارکه !! اینشالا چرخش برات بچرخه.

نه مال من قمقمه و بست فلزی و جک و ... نداشت. ولی اینها رو داره.
1- چراغ جلو و عقب ( از این مدلهای انعکاسی نور خودش نداره)
2- یه زنگ
3- پدالش بست کفش داره.
ضمنا زیر جک سمت راست دو شاخ جلو یه اهرم که به چپ و راست میچرخه داره که همون خرگوش لاکپشت هست و یعضی آلیاس ها نداره.
مشخصات دقیق:

مال من دقیقا همیناست.

راستی آقا سهراب من اون قطعه تراشکاری شده رو انداختم رو چرخ .
کار میکنه فقط یه ایرادایی پیش اومده .بعضی وفتا مثل بنز عوض میکنه
و بعضی وقتا تعویض دندش صدا داره. و دنده 9 و 8 عقب یکی شده.
ظاهرا اون پیچ فقط وقتی درگیر میشه که من بخوام از کوچکترین چرخدنده
عقب استفاده کنم.

cao-cao
24-08-2009, 18:41
دوست من
من یه عکس از اینجا میخوام
و بزرکتر که بشه خوب دید

journalist1
24-08-2009, 19:10
دوست من
من یه عکس از اینجا میخوام
و بزرکتر که بشه خوب دید

دیر گفتی سهراب جان دیگه بستمش. باز کردنش خیلی مشکله.
یه نگاه به پست قبلی بنداز ببین میشه اون مشکلات رو حل کرد؟
اینم بگم زیرش دقیقا مثل روی اون هست بالای اون رو نگاه کن زیرش هم به همون شکل خزینه پیچ داره.مثل بالا.

Farshadd
24-08-2009, 21:32
journalist1 اگه راه داره یه مهره ریز و سایز پیچ بنداز اون پشت* و پیچ رو ببند.
*جایی که سهراب درخواست عکس داده.

البته باید به شکلی باشه که اگه شانژمان مکامل هم جمع شد بازم مهره جلوشو نگیره که فکر کنم نمیگیره.

cao-cao
24-08-2009, 21:59
journalist1 اگه راه داره یه مهره ریز و سایز پیچ بنداز اون پشت* و پیچ رو ببند.
*جایی که سهراب درخواست عکس داده.

البته باید به شکلی باشه که اگه شانژمان مکامل هم جمع شد بازم مهره جلوشو نگیره که فکر کنم نمیگیره.

منم همین فکر رو داشتم ولی باید ببینم اون پشت چه خبره

journalist1
24-08-2009, 22:27
آقا فرشاد ممنون از اینکه کمک میکنید.

پیشنهاد خوبیه ولی فرض کنید یه قطعه آلومینیومی داریم که یک سوراخ داره که سوراخ از پیچ برزگتره وپیچ توش لق لق میکنه.
مشکل دوم اینه که این پیچ ، پیچ تنظیمه یعنی باید تو این سوراخ گشاد فیکس و محکم تو یه ارتفاع خاص بایسته.
حالا تو این سوراخ یه مهره خاص به شکل I میخواد که ساق این I یه لوله است که وسط اون رزوه به اندازه پیچ داره و سطح خارجی لوله اندازه سوراخ روی اون قطعه آلمینیومیه.
و زائده های بالا و پایین نمیزارن اون قطعه از جاش در بیاد یا تکون بخوره.

این قطعه رو دادم یه تراشکار تجربی درستش کرد. گذاشتم رو چرخ فعلا کار میکنه . تا ببینیم چی میشه.

cao-cao
24-08-2009, 23:08
فک میکنم اون پلاستسکس که تراشدی یکمی بلند باشه
باید با سوهان کوچیکش کنی
شایدم تنظیم شانزمانت بهم خورده
ولی اول بگو میخوای چیکار کنی بد انجام بده
پیچارو شل شل کن بعد ببین از هر طرف زنجیر میوفته یکمی پیچ رو سفت کن تا تنظیم بشه

کاربر_P30W
25-08-2009, 10:20
من كه متوجه نشدم
منظورم اینه که کسی در باره این دوچرخه چیزی میدونه؛بگه؛نه اینکه دوچرخم رو گم کرده باشم...نه؛منظورم همون گرفتن اطلاعات در باره دوچرخه ام بود... .

mahi58
25-08-2009, 18:32
دوستان عکس های دوچرخه خودم رو هم در تاپیک عکس دوچرخه های اعضا، و هم در اینجا قرار میدم. امیدوارم مشکلی نباشه.
عکس ها سایز بزرگ هستند و چون متاسفانه انجمن اجازه قرار دادن Thumbnail رو نمیده، به صورت لینک قرار داده شده اند. برای دیدن سایز اصلی لینک ها رو وارد کنید و بعد در صفحه ای که میاد روی عکس کلیک کنید.

عکس خود دوچرخه:

عکس از شانژمان:

عکس از جلوی دوچرخه:

قربون همگی. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

golpesare007
25-08-2009, 18:34
سلام به همه
من یک دوچرخه میخوام برای مسیر کار به منزل که حدوداً ۱۰ کیلومتر میشه و تمام مسیر صاف و آسفالت و داخل شهر هست. لطفا بگید برای این منظور کورسی بهتره یا کوهستان. و با حداقل هزینه بهترین انتخاب چی می تونه باشه. ممنونم.

journalist1
25-08-2009, 19:42
اینشالا مبارکتون باشه چقدر خوش رنگه. من ندیدم همچین رنگی تو نمایشگاه.

mahi58
25-08-2009, 21:06
ممنون ژورنالیست جان.
البته من بیشتر از یه ماهه خریدمش. توی نمایندگی تهران هم بود این رنگیش.

golpesare007
25-08-2009, 21:42
سلام به همه.
من نیاز به یک دوچرخه دارم برای مسیر خونه به سر کار که حدوداً ۱۰ کیلومتر و داخل شهر و بدون فراز و نشیب است. لطفا منو راهنمایی کنید که: ۱- برای من کورسی بهتره یا کوهستان. ۲- با حداقل هزینه بهترین مارکی که می‌تونم بخرم چیه؟
متشکرم.

alfred88
25-08-2009, 22:46
سلام به همه.
من نیاز به یک دوچرخه دارم برای مسیر خونه به سر کار که حدوداً ۱۰ کیلومتر و داخل شهر و بدون فراز و نشیب است. لطفا منو راهنمایی کنید که: ۱- برای من کورسی بهتره یا کوهستان. ۲- با حداقل هزینه بهترین مارکی که می‌تونم بخرم چیه؟
متشکرم.
دوست عزیز اگه دوچرخه ی اولته بهتره که کوهستان بگیری چون شما الان میگی که مسیر 10 کیلومتره جاده اسفالته ولی بعدا ممکنه استفاد های دیگه ای هم بکنی که کورسی بدردت نخوره مثلا بخوای خرید بکنی و.....
حداقل اون چیزی که من تو بازار دیدم باید 250 تومن هزینه کنی ومیتونی از مدلای ویوا یا اورلود یا اگه یه ذره بیشتر خرج کنی میتونی مریدا بخری .
در ضمن ویوا ساخته تایوانه اورلود نمیدونم ولی سیستم دندشون شیمانو که متانسب باپولتون سیستم براتون نصب میکنن(البته مدلای مختلف سیستمای مختلف دارن) ا
مریدا یا جاینت با همون لوازم عرضه میشن ولی با کیفیت تنه ی خیلی بهتر.(لوازمشون هم محدودیت داره من بهترین مدله ویوایی که دیدم لوازم shimano deore بود)
دوست عزیز یه چیزی هم راجع به دوچرخه های مریدا که به نظر من از این نظر از دوچرخه های جاینت بهتره .
مریدا چند مدل تنه ساخته کلا شاید برای کراس کانتری 4 مدل داشته باشه واومده این تنه هارو با لوازم مختلف اسمبل کرده و اینطور شده که مثلا یه تنه رنج قیمتی پیدا کرده یعنی شما میتونی یه تنه ی عالی بگیری با رده لوازم معمولی شیمانو ولی جاینت اونطور نیست .
اینکه جاینت بهتر یا مریدا که حقیقتا کار من نیست و اساتید باید نظر بدن.

cao-cao
25-08-2009, 22:57
سلام به همه.
متشکرم.

دوست من شما بودجتون رو مشخص کنید
سن قد و وزن

golpesare007
25-08-2009, 23:49
دوست من شما بودجتون رو مشخص کنید
سن قد و وزن

سلام
من سنم ۳۰ و قدم ۱۷۰ بودجه‌ام هم جمع این دو یعنی ۲۰۰
متشکرم.

journalist1
26-08-2009, 01:03
فک میکنم اون پلاستسکس که تراشدی یکمی بلند باشه
باید با سوهان کوچیکش کنی
شایدم تنظیم شانزمانت بهم خورده
ولی اول بگو میخوای چیکار کنی بد انجام بده
پیچارو شل شل کن بعد ببین از هر طرف زنجیر میوفته یکمی پیچ رو سفت کن تا تنظیم بشه

کاری که شما گفتید رو انجام دادم. ولی همچنان مشکل داره( کاتالوگ مربوطه رو خوندم دقیقا توش توضیح داده چیکار کنم) از عقب که به شانژمان که نگاه میکنم میبینم چرخ وسط شانژمان دقیقا بالای چرخ کوچیک چرخدنده های عقب نیست.( در دنده 9) و وقتی دنده رو میبرم روی 1 بازم چرخ شانژمان دقیقا روی چرخ آخر نیست.پیچهای تنظیم هم کاری انجام نمیده در شانژمان اثر داره ولی هر کار میکنی در اون جهتی که میخوای کاری نمیکنه.
اینا مشکل ایجاد میکنه برای دنده اول و آخر و تو بعضی دنده ها هم اصلا جا نمیخوره.
بعد کلی تحقیق و بررسی فکر میکنم مشکل اصلی رو فهمیدم چیه.
این بارو مشهدیه موقع بسته بندی چرخ و ارسال به شیروان اومده بود فقط چرخ جلو رو باز کرده بوده و دسته بالا رو .
چرخ عقب و تمام تشکیلاتش وصل بوده و بیرون ترین قسمت چرخ که همون شانژمان باشه روی دیواره کارتون فشار میاورده منم که خبر نداشتم اون قسمت کجای کارتونه من تو اتوبوس گذاشتم تو ماشین گذاشتم و به شانژمان فشار میومده جالب اینکه بیشترین بیرون زدگی مربوط به همون پیچ تنظیم که شکسته:13:
مشهدیه به من گفت تا حالا از این کارا نکردیم( بسته بندی و ارسال) تازه حوب شد رفتم مشهد تا خودم بیارم دیدم با یه نخ نازک کارتون رو بسته اگه همونجوری میفرستاد یهو میدیدی تنه چرخ تو راه افتاده.
حالم به هم میخوره از هرچی آدم غیر متخصص که خوشتیپ میکنن و ادعای تخصص دارن ولی به اندازه ... حالیشون نمیشه.:41:

cao-cao
26-08-2009, 14:44
دوست من ضربه خوردن درسته باعث بر هم خوردن مکانیزم میشه ولی باید دید که به جای دیگه مثل گوشوارهای که رو تنس صدمه زده یا نه
چون این مشکلات روباید کاملا وارسی کرد

journalist1
26-08-2009, 15:45
دوست من ضربه خوردن درسته باعث بر هم خوردن مکانیزم میشه ولی باید دید که به جای دیگه مثل گوشوارهای که رو تنس صدمه زده یا نه
چون این مشکلات روباید کاملا وارسی کرد

من که صدمه خاصی نمیبینم روش .
راستی اون سیمی که شانژمان رو به دسته دنده جلو وصل میکنه وقتی روی دنده 9 قرار میدم ( روی کوچکترین چرحدنده عقب) کاملا شل میشه. وقتی رو دنده 8 میزارم تازه شروع میکنه به سفت شدن.
اون رو سفت کنم؟

golpesare007
26-08-2009, 20:47
سلام به همه.
متشکرم.
سلام به همه
پیرو عرایض قبلی خودم و با توجه به اینکه من قصد ندارم با دوچرخه زیادی ورجه وورجه کنم لطفا بفرمایید که برای من کمک جلو هم لازمه یا نه؟ سیستم تعویض دنده چطور؟
متشکرم.

mahi58
26-08-2009, 21:56
سلام
من سنم ۳۰ و قدم ۱۷۰ بودجه‌ام هم جمع این دو یعنی ۲۰۰
متشکرم.

اگر قرار باشه اینطوری باشه پس این دوستمون ژورنالیست که 600 تومن پول دوچرخه داده سن و قدش چه جوریه؟ :31:

journalist1
26-08-2009, 22:15
عرض کنم خدمتتون آقای golpesare007
با توجه به اطلاعاتی که میدید باهاتون یه همفکری میکنم پیشنهاد در این خصوص رو میگذارم بر عهده اساتید.
1- کورسی ها مخصوص جاده های صاف و برای سرعت طراحی شده اند ولی مناسب کوچه و خیابون نیستن. بسیار سبک طراحی میشوند و کلا ظریف تر هستند. بنابراین صدمه پذیرتر.
2- دوچرخه های کوهستان از ساختار محکمتری برخوردارند و معمولا کمک جلو دارندبرای سربالایی و خاکی مناسبترند و وزن بیشتری دارند. تعداد دنده های بیشتری نسبت به کورسی دارند.سرعتشون تو آسفلت کمتره و انرژی بیشتری باید مصرف کنی که بخاطر لاستیکهای پهنشونه.
3-دوچرخه های شهری هم موجود هست که برای رفت و آمد داخل شهر استفاده میشود دارای دنده های معمولا کمتر از کوهستان و بیشتر از کورسی.لاستیکهای این چرخها نازکتر از کوهستان و پهنتر از کورسی و مثل کورسی ها معمولا کمک جلو ندارند.و گاها با ترک عقب و قاب روی زنجیر تولید میشند.
به نظر بنده یه چرخ شهری برات خیلی مناسبه.
والا اگر یه چرخ مناسب با مارک شناخته شده بخوای بگیری از 300 شروع میشه . مارکهایی نظیر VIVA و OVERLORD و CROSS و اساک دوچرخ مارکهای درجه 2 نسبتا خوب هستند.که معمولا اساتید زیاد اینها رو توصیه نمیکنند.( من یه چرخ VIVA شهری خیلی مناسب دیدم میداد 280 برای کار شما خوب بود به نظرم) قیمت اینها بین 200 تا 400 هست.
مارکهای GIANT - MERIDA - GITANE -HUSSAR هم مارکهای خوب هستند که حداقل از 300 شروع میشوند .
موفق باشی

Friendlyboss
26-08-2009, 23:07
کاری که شما گفتید رو انجام دادم. ولی همچنان مشکل داره( کاتالوگ مربوطه رو خوندم دقیقا توش توضیح داده چیکار کنم) از عقب که به شانژمان که نگاه میکنم میبینم چرخ وسط شانژمان دقیقا بالای چرخ کوچیک چرخدنده های عقب نیست.( در دنده 9) و وقتی دنده رو میبرم روی 1 بازم چرخ شانژمان دقیقا روی چرخ آخر نیست.پیچهای تنظیم هم کاری انجام نمیده در شانژمان اثر داره ولی هر کار میکنی در اون جهتی که میخوای کاری نمیکنه.
اینا مشکل ایجاد میکنه برای دنده اول و آخر و تو بعضی دنده ها هم اصلا جا نمیخوره.
بعد کلی تحقیق و بررسی فکر میکنم مشکل اصلی رو فهمیدم چیه.
این بارو مشهدیه موقع بسته بندی چرخ و ارسال به شیروان اومده بود فقط چرخ جلو رو باز کرده بوده و دسته بالا رو .
چرخ عقب و تمام تشکیلاتش وصل بوده و بیرون ترین قسمت چرخ که همون شانژمان باشه روی دیواره کارتون فشار میاورده منم که خبر نداشتم اون قسمت کجای کارتونه من تو اتوبوس گذاشتم تو ماشین گذاشتم و به شانژمان فشار میومده جالب اینکه بیشترین بیرون زدگی مربوط به همون پیچ تنظیم که شکسته:13:
مشهدیه به من گفت تا حالا از این کارا نکردیم( بسته بندی و ارسال) تازه حوب شد رفتم مشهد تا خودم بیارم دیدم با یه نخ نازک کارتون رو بسته اگه همونجوری میفرستاد یهو میدیدی تنه چرخ تو راه افتاده.
حالم به هم میخوره از هرچی آدم غیر متخصص که خوشتیپ میکنن و ادعای تخصص دارن ولی به اندازه ... حالیشون نمیشه.:41:

سلام. خوبید؟
فکر کنم همه اینطوری باشند چون وقتی من هم خریدم دیدم چرخ عقب بسته شده. فقط زین ، چرخ جلو و فرمان باز بود.

davidjoker
27-08-2009, 07:04
سلام به همه
پیرو عرایض قبلی خودم و با توجه به اینکه من قصد ندارم با دوچرخه زیادی ورجه وورجه کنم لطفا بفرمایید که برای من کمک جلو هم لازمه یا نه؟ سیستم تعویض دنده چطور؟
متشکرم.

سلام بر شما ای دوست عزیز.
درسته که شما ورجه وورجه ی زیادی ندارید اما در خیابانهایی که ما داریم 100% کمک جلو لازم می شود. و همین طور در مورد سیستم تعویض دنده. به نظر من سیستم تعویض دنده هم داشته باشه بهتره چون در مواردی که شما در سر بالایی قرار می گیرید در صورت فشار زیاد زانوهای شما آسیب می بینند.

journalist1
27-08-2009, 12:39
سلام. خوبید؟
فکر کنم همه اینطوری باشند چون وقتی من هم خریدم دیدم چرخ عقب بسته شده. فقط زین ، چرخ جلو و فرمان باز بود.

خوب ببینم شما وقتی باز کردی اطراف شانژمان حفاظ نداشت؟ شانژمان به دیواره کارتن فشار میاورد؟ اگر کارتونش رو هنوز داری یه نگاه به کارتون بنداز ببین محلی که شانژمانت قرار داشته ردش رو کارتون مونده؟
راستی راضی هستی؟
ممنون

a.z.p.z
28-08-2009, 09:49
سلام بکس ...
بینم BMX چه برندی خوب بید قیمت چیه و .. ؟ ...
تریال چطور؟

Friendlyboss
28-08-2009, 10:27
خوب ببینم شما وقتی باز کردی اطراف شانژمان حفاظ نداشت؟ شانژمان به دیواره کارتن فشار میاورد؟ اگر کارتونش رو هنوز داری یه نگاه به کارتون بنداز ببین محلی که شانژمانت قرار داشته ردش رو کارتون مونده؟
راستی راضی هستی؟
ممنون

سلام.
من خودم کارتن را ندیدم. طرف از انبار آورد بدون کارتن. وقتی آورد همانطور بور که گفتم. دوچرخه خوبیه.

cao-cao
28-08-2009, 15:50
من که صدمه خاصی نمیبینم روش .
راستی اون سیمی که شانژمان رو به دسته دنده جلو وصل میکنه وقتی روی دنده 9 قرار میدم ( روی کوچکترین چرحدنده عقب) کاملا شل میشه. وقتی رو دنده 8 میزارم تازه شروع میکنه به سفت شدن.
اون رو سفت کنم؟
بله
شما باید اونقدر سیم رو سفت کنید که وقتی دنده رو یکی عوض میکنید بالا بکشه ولی اونقدر هم سفت نکنید مه روی 9 ندازه

سلام به همه
متشکرم.
تو چند صفحه قبل یه دوچرخه مناسب شما گذاشتم عکسش رو حدود 200تا 250

سلام بکس ...
بینم BMX چه برندی خوب بید قیمت چیه و .. ؟ ...
تریال چطور؟

علیکم السلام:)
تریال رو جاینت یه مدل خوب داره که قیمتش نسبت به لوازمش متغییره
خیلی جاها دیده شده که دوستان چرخهای تنه 14 رو جای تریال استفاده میکنن که اصلا توصیه نمیشه
برای بی ام ایکس هم باید زنگ بزنم بپرسم ولی تا تونجایی که دیدم ویوا بی ام ایکس داره ولی قیمتش و خبر ندارم

merikh_merikh
28-08-2009, 16:23
سلام.
دوستان من قبلن قرار بود دوچرخه بگیرم که از دوستان راهنمایی هم خاستم ولی نشد که بگیرم ولی این سری حتمن قصد خرید دارم.
یه چرخ میخام که تو مایه های 300 هزار تومان باشه حالا یکم بالا پایین اشکال نداره.
هدف های اصلیم از خرید چرخ عبارتند از چرخ سواری در سطح شهر و یه مسابقه با دوستان در سطح شهر همچنین برای ورزش و گاهی هم برای کوهستان و جنگل....در کل یه چرخ که برای کار های مختلف مناسب باشه.
حالا رفتم مغازه برای خرید چرخ با وجود این همه تنوع چه جور چرخی و با چه مارکی بخرم؟
لطفن هر چه زود تر و کامل راهنمایی کنید.
ممنون.

ماتریوس
13-09-2009, 12:42
با سلام
من از شیراز هستم قدم 2 متر هست وزنم 100 + و می خواهم یک دوچرخه در رنج قیمت تا300 را بگیرم برای کاهش وزن و تفریح شایدم برای کار حرفه ای در آینده می خواستم راهنمایی فرمایید (شهری ، مقاوم ،...)

merikh_merikh
21-09-2009, 14:25
سلام.
دوستان من قبلن قرار بود دوچرخه بگیرم که از دوستان راهنمایی هم خاستم ولی نشد که بگیرم ولی این سری حتمن قصد خرید دارم.
یه چرخ میخام که تو مایه های 300 هزار تومان باشه حالا یکم بالا پایین اشکال نداره.
هدف های اصلیم از خرید چرخ عبارتند از چرخ سواری در سطح شهر و یه مسابقه با دوستان در سطح شهر همچنین برای ورزش و گاهی هم برای کوهستان و جنگل....در کل یه چرخ که برای کار های مختلف مناسب باشه.
حالا رفتم مغازه برای خرید چرخ با وجود این همه تنوع چه جور چرخی و با چه مارکی بخرم؟
ممنون.
دوستان من 100 در 100 تا ماه اینده میخام دوچرخه را بگیرم الان 300 هزارو خورده ای پول دستمه فقط منتظرم تا فروشگاه مورد نظر دوچرخه های جدیدش را بیاره....
حالا لطفن با توجه به پست بالا کمک کنید

alfred88
26-09-2009, 01:21
میشه بگی کدوم فروشگاه

Badform
27-09-2009, 18:28
با سلام
من از شیراز هستم قدم 2 متر هست وزنم 100 + و می خواهم یک دوچرخه در رنج قیمت تا300 را بگیرم برای کاهش وزن و تفریح شایدم برای کار حرفه ای در آینده می خواستم راهنمایی فرمایید (شهری ، مقاوم ،...)

اولا تشکر مي کنم از جناب alfred88 همشهري گرامي.
دوما بنده نيز با قد 190 و وزن حدود 90 مشکل دارم در انتخاب مارک و اندازه ايي که مناسبم باشد....رنج قيمت هم زير 300!!
استفادمم هم در حد آسفالت و يکم بالا و پايين رفتن هستش و خاکي و سنگلاخ وغيره هم نمي رم.....

cao-cao
27-09-2009, 23:18
اولا تشکر مي کنم از جناب alfred88 همشهري گرامي.
دوما بنده نيز با قد 190 و وزن حدود 90 مشکل دارم در انتخاب مارک و اندازه ايي که مناسبم باشد....رنج قيمت هم زير 300!!
استفادمم هم در حد آسفالت و يکم بالا و پايين رفتن هستش و خاکي و سنگلاخ وغيره هم نمي رم.....
دوست من پیشنهاد من به شما تنه 20 از چرخ هوسار هست
مریدا هم سایز 20 داره
و 19 جاینت
ولی ولی تو نوع مارک با این پول تو برندای معتبر چیز خوبی پیدا نمیکنید
پیشنهاد من ال ایکس توسن
یا استورم کراس هست
میتونید ویوا هم بگیرید ولی بستگی داره که بتونید با این پول تو شهر خودتون چرخ خوب پیدا کنید یا نه
دماوند هم اگه لوازم التوس پیدا کنید عالیه ولی اگه نکردید همون دوماند 21 دندش رو بگیر خیلی چرخ مقومیه تنها بدیش نداشتن کمک هست که تو شهر زیاد مهم نیست

با سلام

شما میتونید پایین ترین سری ساب مریدا رو بگیرید که بعدا اگه خواستید حرفهای سوار شید فقط لوازم رو ارتقا بدید

piremard
01-10-2009, 05:02
سلام دوستان :10:
داخل انباری خونه یک دوچرخه کورسی مجارستانی خیلی قدیمی نمره 26 دارم که سالهای ساله از جاش تکون نخورده ! لاستیکهاش صافند و ترمزهاش از نوع V شکل - تو ایران می گن لقمه ای - هستند که دسته فرمون دو تا جای ترمز برای هر چرخ داره که خرابه . رنگ بدنه طوسی بوده ه جاهای زیادیش زده خوردگی پیدا رده . شانژمان اش سالمه و تنها یک اهرم تعویض دنده اش کار می کنه . سمت راستی شکسته !
6 دنده داره . چرخهاش "پره ای" هستند و طوقه ها نسبتا ضخیمند . چارشاخ جلو سالم و بدون نقص هست . زین اش کوچیکه و پوست روئینش در گوشه ها کنده شده :دی
متاسفانه ترازو در اختیار ندارم که بتونم وزنشو بگم ولی فعلا با لاستک های خالی و قمقمه و تلمبه ی مخصوصی که بهش وصل بوده بگمانم بیشتر از 5کیلو باشه :دی
انی وی ، من قصد دارم دوچرخه رو رنگ سیاه متالیک بزنم . دسته های دوچرخه رو با لاستیک حرفه دار تزئین کنم . چرخها رو رینگی کنم و لاستیک ها رو تعویض کنم . ترمز ها رو تعمیر کنم و یا دیسکی کنم . و از همه مهمتر موتور دوچرخه برقیم رو روی این دوچرخه نصب کنم .
برآورد هزینه برای احیای این دوچرخه به انضمام وسایل الکتریکی اش رو حدود 300 هزار تومان هست . . نمی دونم چقدر زمان ببره . بیشتر از همه نمی دونم وسایل مورد نیازم رو از کجا پیدا کنم .
از شما درخواست می کنم نقطه نظراتتون در مورد این کار رو زودتر لطفا به بنده بگید و راهنماییم کنید تا منم اگر قرار شد پیش برم . در یک تاپیک جداگانه مراحل پیشرفت کار رو با تصویر براتون بنمایش بگذارم و با هم یک دوچرخه ای با کلی خاطره رو زنده کنیم :11: :7:
پیشتر ممنونم

GeroGan
11-10-2009, 07:05
سلام به همگی..... تو رو خدا یکی یه جواب قطعی بده به من که بفهمم Viva بهتره یا Overlord؟
من 300 تومن پول دارم. واسه همینم نرفتم سراغ Giant یا چیزای دیگه...
اگه بهم بگید کدومشون از لحظ بدنه بهترند ممنون میشم. لوازمش رو هم احتمالا Deoure جکع میکنم. ممنون!

davidjoker
11-10-2009, 17:04
سلام به همگی..... تو رو خدا یکی یه جواب قطعی بده به من که بفهمم Viva بهتره یا Overlord؟
من 300 تومن پول دارم. واسه همینم نرفتم سراغ Giant یا چیزای دیگه...
اگه بهم بگید کدومشون از لحظ بدنه بهترند ممنون میشم. لوازمش رو هم احتمالا Deoure جکع میکنم. ممنون!

سلام چطوری دوست عزیز.
اول از همه این که این دوچرخه هایی که نام بردید هیچ کدام مارک اصلی نیست. این اسم ها فقط یک برچسب هستش. از لحاظ بدنه هم با هم فرقی ندارند. شما از هر کدام که بیشتر خوشت اومد همون رو انتخاب کن. موفق باشی:10:

cao-cao
12-10-2009, 08:16
به شما اورلرد توصیه میشه اور لرد یه شرکت چینی هست که محصولات بسیار محکم و مقاومی تولید میکنه وبنده از المینیوم ساخته شده
ویوا هم چرخ خوبیه ولی نسبت به به قد و وزنتون مدل انتخاب کنید
هر دو برند برندای معروف و خوبی هستن تو این رنج قیمت

merikh_merikh
13-10-2009, 11:26
سلام.
ممنون.
دوستان برای خرید رفتم مغازه داره گفت یکم تا پنجم ابان دوچرخه های جدید میان منم صبر کردم حالا لطفن یه توضیح مختصری برای خرید دوچرخه به من بدین.
راستی به غیر از چیزایی که در پست بالا گفتم اینم بگم که من اکثر مواقع صبح میخام با دوچرخه برم یه جایی با چند نفر ورزش کنیم منظورم دوچرخه سواری کنیم که یه نوع ورزش به حساب میاد....
لطفن یه توضیح مختصر در کنار معرفیه یه دوچرخه ی خوب برای من بزارین.
ممنون

davidjoker
14-10-2009, 15:30
انتخاب دوچرخه جهت خرید

جهت انتخاب دوچرخه باید ابتدا رشته مورد علاقه خود را پیدا کنید . اگر اولین تجربه دوچرخه کوهستان را می خواهید داشته باشید پس لازم نیست در همان ابتدا دوچرخه گران قیمت بخرید

در اینجا ما دوچرخه های مرتبط با دوچرخه سواری کوهستان می پردازیم . عده زیادی از مردم دوچرخه های کوهستان را به سبب استحکام بیشتر نسبت به سایر دوچرخه ها انتخاب می کنند و در مسیرهای غیر کوهستانی استفاده می کنند . این کار سبب صرف انژی زیاد و بیهوده می گردد و کارائی و لذت استفاده از دوچرخه را در فرد کم می کند . به طور مثال اگر فردی قصد استفاده از دوچرخه در مسیرهای فقط آسفالت دارد باید دوچرخه جاده یا کورسی بگیرد شاید استحکام پائین آن چرخها در مواجه با چالها و شکاف آسفالت او را از این چرخها گریزان کند .
مدلهای از دوچرخها مشهور به هایبیرید جهت استفاده چند منظوره طراحی گشته که لاستیک آنها ما بین کورسی و کوهستان و می توان در جاده های خاکی البته جادهای خاکی صاف و آسفالت از آنها استفاده کرد و یا مدلهای توریستی که دارای کیف در جلو وعقب چرخ می باشد .
از طرفی زیاد بودن کمک فنر در جاهای مختلف دوچرخه نشان از نرمی و بهتر بودن چرخ ندارد بلکه در مواردی سبب گرفتن انرژی فرد می شود به طور مثال دوچرخه که در وسط کمک فنر دارد مناسب مسیرهای سراشیبی بوده و در سربالائی انرژی فرد را گرفته . بنابرین با انتخاب مدل مناسب انرژی شما بیهوده به هدر نمی رود .
دوچرخه کوهستان تنها وسیله نقلیه است که با آن می توان به عمق مناطق بکر طبیعی نفوذ است و از مناظر آن لذت برد بدون هیچ آلودگی زیست محیطی .
رشته های رایج در دوچرخه کوهستان (MTB) شامل کراس کانتری (CROSCONTRY ) یا سربالای و دان هیل (DOWNHILE ) یا سراشیبی می باشد .
دوچرخه های کراس کانتری عمدتا" باید سبک بوده و دارای کمک فنر در جلو باشند البته کمک فنر در عقب اگر قابل قفل شدن باشد و وزن چرخ را نیز زیاد نکند بهتر می باشد چرا که بعد از هر سربالائی ؛ سرپایئنی نیز هست . منتها با توجه به وقت وزمانی که در طی کردن سربالئی طی می کنیم خیلی ها ترجیح می دهند دوچرخه کراس کانتری خوب داشته باشند .
دوچرخه های دان هیل به سبب اینکه کنترلش از دست فرد در سرپاینی زود خارج نشود باید سنگین بوده دارای استحکام زیاد در اثر برخود با موانع طبیعی را داشته و ترمزهای قوی مانند دیسک را دارا باشد . با توجه به جنبه استحکام و ایمنی این گونه چرخها لازم است که از بهترین لوازم و تنه استفاده کرد و دوچرخه های که شبیه بوده ولی استحکام لازمه ندارد به مانند دوچرخه های چینی یه سبب خطراتی که می تواند برای جان ما داشته باشد استفاده نکرد .
البته این رشته نیاز به ابزار و پوشاک خاص خود دارد و فرد باید در درجه بالا مهارت تجربی باشد و از همه بالاتر جسارت این کار را داشته باشد ، چه بسا افرادی هستند که توانائی تهیه امکانات خوب را دارند ولی جسارت لازم را ندارند . در ضمن برای شروع پیشنهاد می شود با دوچرخه های کراس کانتری استفاده کرد و به تدریج وارد این رشته شوید.
دوچرخه های دو منظوره (freeride ) برای استفاده در همه حالتها طراحی شده ولی کارائی خاص دوچرخه های کراس کانتری و دان هیل را ندارد به طوری که در سربالای سرعت دوچرخه کراس کانتری را ندارد و در سرپاینی به راحتی و اطمینان دان هیل نیست .
در کل مناسب تورهای چند روزه مناطق کوهستانی می باشد چرا که با همه گونه مسیر مواجهیم .:8::8:

خرید دوچرخه
اگر اولین تجربه دوچرخه کوهستان را می خواهید داشته باشید پس لازم نیست در همان ابتدا دوچرخه گران قیمت بخرید ( قیمت دوچرخه مناسب از یکصد هزار تومان شروع شده و گاه به ده میلیون تومان هم می رسد )
مهمترین قسمت یک دوچرخه تنه آن می باشد که باید محکم بوده و در طراحی فنی آن به صورتی باشد که انرژی دوچرخه سوار را هدر ندهد . بنابرین توصیه می شود از مدلهای سازندگان معتبر داخلی یا شرکتهای وارد کننده معتبر با خدمات پس از فروش خرید کنید .
دوچرخه های متفرقه که اکثر آنها چینی می باشند ظاهری فریبنده دارد ولی در عمل قابل قیاس با دیگر دوچرخه ها نیستند . تنه ها می توانند از جنس کرومولی (آهنی) باشد یا آلومینیومی یا کربن که تنه آلومینیومی رایجتر است . تقویت نقاط حساس جوش شده نیز مهم می باشد .
بعد از تنه ؛ اجزای دوچرخه می تواند قیمتهای مختلف داشته باشد که سازندگان با توجه به قیمت دوچرخه آنها را کنار هم می گذارند . به طور مثال اگر خودرو چرخی از نوع مرغوب بوده باید زنجیر و طبق قامه و شانجمان نیز از همان مدل باشد در غیر این صورت سبب استهلاک یکدیگر می شوند یا از فرمان ولوله زین محکم وسبک استفاده کند.
هر چه رده لوازم بالا می رود سبب بیشتر شدن استحکام و کم شدن وزن و بالا رفتن کارائی آن می شود .در ضمن طوقه های دو جداره آلومینیومی مرغوب بوده و بسته به کم شدن پره و پولکی بودن آنها قیمتش بالا می رود. در مورد کمک فنر سازنده معتبر و سبکی و درجه بازی کمک سبب بالا رفتن قیمت می شودو در مورد لاستیک هم سازنده و سیمی یا نخی بودن و استحکام و سبکی تعیین کننده قیمت است .
زین دوچرخه اگر ژله باشد در مسافتهای طولانی از خسته شدن فرد جلوگیری می کند البته می توان از آنجا که عمده دوچرخه های مرغوب از لوازم شیمانو استفاده می کنند دانستن رده این لوازم در تعیین قیمت دوچرخه می تواند به ما کمک کند . لوازم رده پایئن این شرکت در سنگاپور یا مالزی تولید شده در نتیجه قیمت پائین و لوازم رده بالا که دارای تکنولوژی بالا بوده و در ژاپن تولید می شود دارای قیمت بالا و به مراتب کاراتر نسبت به لوازم رده پائین می باشد .
در ظاهر ممکن است به نظر برسد که به یک شکل می باشند ولی در استفاده از آنها و عمر بالا یشان می توان متوجه تفاوت آنها شد منتها برای شروع به تدریج بالا بیائید چه بسا افرادی با تمرین خوب و اصولی بهتر از افرادی عمل می کنند که دوچرخه گران قیمت و لوازم رده بالا دارند .
قیمت دوچرخه در مقام مقایسه در مقیاس کوچک مثل یک اتومبیل می ماند که تا حداقل قیمتی راحتی یک سواری را ندارد(پپیکان) واز آن به بعد تا حد قیمتی می توان تمام امکانات لازمه را داشته باشد(پژو- پراید) واز آن به بعد لوکس به حساب آمده(زانتیا) و امکاناتش فرقی چندانی با مدلهای متوسط ندارد ولی راحتی و کلاس بیشتر برای مصرف کننده در نظر گرفته شده است.:8::8::8:

دوستان برای خرید رفتم مغازه داره گفت یکم تا پنجم ابان دوچرخه های جدید میان منم صبر کردم حالا لطفن یه توضیح مختصری برای خرید دوچرخه به من بدین.
راستی به غیر از چیزایی که در پست بالا گفتم اینم بگم که من اکثر مواقع صبح میخام با دوچرخه برم یه جایی با چند نفر ورزش کنیم منظورم دوچرخه سواری کنیم که یه نوع ورزش به حساب میاد....
لطفن یه توضیح مختصر در کنار معرفیه یه دوچرخه ی خوب برای من بزارین.
ممنون

سلام دوست عزیز فکر می کنم بتونی با این راهنمایی بشی.

merikh_merikh
19-10-2009, 13:14
سلام دوست عزیز فکر می کنم بتونی با این راهنمایی بشی.
با این توضیحات به این نتیجه رسیدم که دوچرخه ی مورد نظر کمک وسط نداشته باشه بهتره.......
حالا اگه میشه چند تا مارک خوب هم برام معرفی کنید.
ممنون

cao-cao
19-10-2009, 15:29
با این توضیحات به این نتیجه رسیدم که دوچرخه ی مورد نظر کمک وسط نداشته باشه بهتره.......
حالا اگه میشه چند تا مارک خوب هم برام معرفی کنید.
ممنون

نه این اصطاح که شما به کار میبری که چرخ کمک وسط مناسب نیست درست نیست شما باید نسبت به کارایی که میخوای انجام بدی دوچرخه رو انتخاب کنید چرخ های کمک وسط دار به فری راید معروف هستند که یه دوچرخه مابین دانهیل و کراس کانتری هست
تو ایران برندایی که میتونید پیدا کنید و معتبر هستند جاینت و مریدا و ژیتان هستند که مدل ها و رنجهای مختلفی دارند که شما میتونید با بودجتون انتخواب کنید
تو خارج از کشور هم اگه دسترسی دارید میتونید ایرون هورس و اوربا و اسکات و مانگوز و ....
خریداری کنید

davidjoker
20-10-2009, 12:12
[QUOTE=cao-cao;4326747]نه این اصطاح که شما به کار میبری که چرخ کمک وسط مناسب نیست درست نیست شما باید نسبت به کارایی که میخوای انجام بدی دوچرخه رو انتخاب کنید

دقیقا با شما موافقم.

ولی باز هم من یه نظر شخصی می دهم و می گویم که دوچرخه بدون کمک وسط برای عبور و مرور در شهر بهتر است.

davidjoker
20-10-2009, 12:15
برترين هاي سومين مرحله از رقابت هاي دوچرخه سواري ليگ برتر باشگاه هاي كشور در بخش كراس كانتري مشخص شدند.به گزارش گروه ورزشي «شبکه خبر دانشجو»، اين مرحله كه در دو بخش بزرگسالان و جوانان برگزار شد، در مجموع دو بخش 33ركابزن (22بزرگسال و 11جوان) در قالب 7 تيم باهم به رقابت پرداختند.در مجموع اين رقابت ها در رده سني بزرگسالان فراز شكري از تيم كراس چرخ تهران اول شد و مهدي عباس زاده و پرويز مرداني ركابزنان تيم پتروشيمي تبريز به ترتيب دوم و سوم شدند.همچنين در رده سني جوانان اين دوره از رقابت ها صابر سلطاني و علي اشك بوس هر دو از تيم پتروشيمي تبريز و علي رضاپور از تيم ايران استاراسپرت تهران به ترتيب اول تا سوم شدند.ركابزنان در رده سني جوانان به مسافت 25 كيلومتر و بزرگسالان نيز 40 كيلومتر در جنگل هاي نهارخوران با هم به رقابت پرداختند.

davidjoker
20-10-2009, 12:16
به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، شهردار تبريز صبح امروز در مراسم افتتاح طرح‌هاي عمراني شهرداري منطقه يك ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر خدمت بي‌منت، اخلاص و صداقت در عمل را ويژگي بارز ايشان دانست و بر لزوم حركت تمام مسئولان در مسير آرمان‌هاي اين دو شهيد گرانقدر انقلاب و نظام تأكيد كرد.
عليرضا نوين در بخش ديگري از سخنان خود با اعلام اين كه در هفته دولت بالغ بر 210 ميليارد ريال طرح و پروژه عمراني خدماتي از سوي شهرداري تبريز در سطح شهر به مرحله افتتاح و بهره‌برداري خواهد رسيد، خاطر نشان كرد: اين حجم از پروژه‌هاي عمراني در راستاي توسعه و عمران شهري اجرا و به بهره‌برداري مي‌رسد و در طول سال نيز پروژه‌ها ديگري به ويژه در بخش سرمايه‌گذاري افتتاح خواهد شد.
وي از شهرك ارم به منظور وجود بيمارستان مجهز عالي‌نسب به عنوان منطقه‌اي ويژه براي شهر تبريز و شمال غرب كشور ياد كرد و اظهار داشت: اين منطقه به منظور مراجعه هموطنان استان‌هاي همجوار و جذب توريسم درماني نيازمند توجه و توسعه همه جانبه بوده و طي سال‌هاي گذشته سرمايه‌گذاري‌هاي خوبي در بخش زيرساخت‌هاي توسعه اين منطقه صورت گرفته است.
شهردار تبريز همچنين با اعلام اينكه شهرداري به توسعه زيرساخت‌هاي رفاهي تفريحي مناطق محروم توجه ويژه‌اي دارد، افزود: از مجموع 30 زمين ورزشي در دست احداث چهار زمين در اين منطقه قرار گرفته است كه پس از احداث و تكميل در اختيار مردم قرار خواهد گرفت.
نوين از جذب سرمايه‌گذاري براي احداث پارك شادي كودكان و رستوران بزرگ با تالارهاي مجلل و چند پروژه سرمايه‌گذاري ديگر در منطقه ارم خبر داد و ابراز اميدواري كرد با اجراي اين پروژه‌ها نيز زمينه توسعه بيش از پيش منطقه فراهم شود.
شهردار منطقه يك تبريز در مراسم بهره‌برداري از اين پروژه‌ها طي سخناني تلاش براي توسعه و پيشرفت زيربنايي مناطق محروم را از اولويت‌هاي كاري اين منطقه برشمرد و با اشاره به اهم پروژه‌هاي آماده بهره‌برداري اين منطقه خاطر نشان كرد: احداث طولاني‌ترين و بزرگ‌ترين جاده سلامت شامل پيست دوچرخه‌سواري به طول دو كيلومتر، مسير پياده‌روي، ست‌هاي مدرن ورزشي، زمين‌هاي بازي فوتبال، بوستان ضلع غربي پارك جنگلي با مجموع 9 ميليارد ريال اعتبار، احداث خيابان و اجراي كانال و لوله‌گذاري منطقه 9 ارم با چهار ميليارد و 500 ميليون ريال اعتبار، لوله‌گذاري حد فاصل بازارچه سيلاب تا ششگلان براي هدايت آب‌هاي سطحي به طول 1000 متر و 7 ميليارد و 500 ميليون ريال اعتبار، پياده‌رو سازي از اول عباسي تا چهارراه عباسي با 3 ميليارد و 500 ميليون ريال و احداث ديوار حايل خروجي ارم و رو به روي پارك ارم به طول 400 متر با مبلغ يك ميليارد و 500 ميليون ريال از جمله پروژه‌هاي آماده افتتاح شهرداري منطقه يك به شمار مي‌روند كه در مجموع براي اجرا و تكميل آنها 26 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.
محمد قربانيان در ادامه تكميل سالن چند منظوره ورزشي، ايستگاه آتش‌نشاني، توسعه پارك ارم، تكميل و توسعه پيست دوچرخه‌سواري، تكميل زيرگذر ارم، احداث بازارچه محلي و ده‌ها پروژه خدماتي عمراني ديگر را از برنامه‌ها و طرح‌هاي آتي شهرداري منطقه يك اعلام كرد.
پيش از سخنان شهردار تبريز، عابدزاده عضو شوراي اسلامي شهر نيز طي سخناني ضمن تقدير از تلاش‌هاي مجموعه مديران و پرسنل شهرداري در ارائه خدمات عمراني، رفاهي و تفريحي به مناطق محروم، اتمام پيست دوچرخه‌سواري، توسعه زمين‌هاي ورزشي، افزايش و توسعه پارك‌ها و بوستان‌هاي محلي، اتصال پارك رضوان به عون بن علي و رفع مشكل آب خام فضاي سبز شهرك ارم از سوي شهرداري تبريز را خواستار شد.

alfred88
07-11-2009, 16:35
با سلام . دوستان من میخوام دوچرخه بگیرم فوری هم هست میخوام ببینم با قد 178 یا 179 و وزن 85 چه سایز تنه ای سفارش بدم که استاندارد باشه فقط اگه میشه سریع تر.
با تشکر

davidjoker
08-11-2009, 10:55
با سلام . دوستان من میخوام دوچرخه بگیرم فوری هم هست میخوام ببینم با قد 178 یا 179 و وزن 85 چه سایز تنه ای سفارش بدم که استاندارد باشه فقط اگه میشه سریع تر.
با تشکر

دوست عزیز سایز 24

cao-cao
08-11-2009, 14:29
با تشکر

چرخ 26
تنه 19"
قبل از خرید بگو چی میخوای بخری به همراه اسن لوازم روجرخ با مدلش تا برسی بشه
یه کاغذ ور دار و اسم و مدل قطعات رو بنویس که بهترین تصمیم رو بگیری اگه بتونی یه عکس از نمای کلی دوچرخه هم بذاری میشه بهتر کمکت کرد اول خوب انتخاب کن بعد بخر:10:

alfred88
08-11-2009, 16:49
جاینت مدله se2 با لوازمه dceore و دوشاخه xcr مدله 2009
دوست عزیز cao cao جاینت ظاهرا سایز 19 نداره وسایزش زوج خود فروشنده سایز 20 برای من تشخیص داد ولی نظر شما چیه ایا 18 میتونم بردارم یا خیلی کوتاه میشه چون 20 واسه ی من از اون حالت اسپورت دیگه در میاد و تنه ش خیلی بلند میشه .راجع انتخابم یادمه با شما تو همین تاپیک صحبت کردم که اگه به صفحات قبلی سر یزنید حتما میبینید .حالا اگه بازم موردی هست بفرمایید.
با تشکر.

cao-cao
09-11-2009, 20:06
جاینت مدله se2 با لوازمه dceore و دوشاخه xcr مدله 2009
دوست عزیز cao cao جاینت ظاهرا سایز 19 نداره وسایزش زوج خود فروشنده سایز 20 برای من تشخیص داد ولی نظر شما چیه ایا 18 میتونم بردارم یا خیلی کوتاه میشه چون 20 واسه ی من از اون حالت اسپورت دیگه در میاد و تنه ش خیلی بلند میشه .راجع انتخابم یادمه با شما تو همین تاپیک صحبت کردم که اگه به صفحات قبلی سر یزنید حتما میبینید .حالا اگه بازم موردی هست بفرمایید.
با تشکر.

سلام به شما دوست من
بله جاینت سایزش زوج هست شما تنه 18 رو تهیه کن
دئور مدلهای مختلفی داره نام مدل و سال اون رو هم بگو +قیمت
مثلا دئور xt یا دئور خالی یا دئور lx اینا مهم هست بعد کل لوازم هیچ وقت ست کامل نیست ببین بفسه قطعات چیه
کدوم نمایندگی داری خرید میکنی؟
گیشا هستی یا شریعتی بگو تا تو پ خ بهت بگم بگی کی فرستادتت تخفیف بگیری
تنه 18 تا قد 185 رو میتونه با بلند و کوتاه کردن لوله زین ساپورت کنه انتخابتون بسار انتخواب خوبیه و جای هیچ گونه نگرانی نیست

alfred88
10-11-2009, 15:47
دوست عزیز se2 ارزونترین مدلهgiant از خانواده xtc است.ست کامل deore هست البته من به طبق قامه شک دارم و با ترمزهای tektro که ظاهرا باز ارزونترین ترمز دیسکی هیدرولیکیه.
اهواز زندگی میکنم و البته میتونم از تهران هم تهیه کنم ولی میخوام دوچرخه سالم اهواز تحویل بگیرم وهر مشکلی داشت با نماینده ی اهواز باشه .فقط تنها چیزی که برام مهمه سایز تنه و کمکاشه چون ماله یکی از دوستام کمکاش خراب شده و دیگه خوب قفل نمیکنه .
یه مسیله ای که جدیدا منو به تردید انداخته اینه که مریدا واسه ی ساله جدید matts 80d عرضه میکنه با ست کامله slx به نظر شما ایا slx خیلی با deore فرق میکنه اگه فرق میکنه ارزششو داره 2ماه صبر بکنم مریدا بگیرم با تنه matts(البته خودم از نزدیک دیدمش از جاینت ضعیف تره)با توجه به اینکه مریدا برند سازنده ی لاستیک طوقه و کمکش مشخص نیست.
با تشکر

cao-cao
11-11-2009, 19:16
دوست عزیز se2 ارزونترین مدلهgiant از خانواده xtc است.ست کامل deore هست البته من به طبق قامه شک دارم و با ترمزهای tektro که ظاهرا باز ارزونترین ترمز دیسکی هیدرولیکیه.
اهواز زندگی میکنم و البته میتونم از تهران هم تهیه کنم ولی میخوام دوچرخه سالم اهواز تحویل بگیرم وهر مشکلی داشت با نماینده ی اهواز باشه .فقط تنها چیزی که برام مهمه سایز تنه و کمکاشه چون ماله یکی از دوستام کمکاش خراب شده و دیگه خوب قفل نمیکنه .
یه مسیله ای که جدیدا منو به تردید انداخته اینه که مریدا واسه ی ساله جدید matts 80d عرضه میکنه با ست کامله slx به نظر شما ایا slx خیلی با deore فرق میکنه اگه فرق میکنه ارزششو داره 2ماه صبر بکنم مریدا بگیرم با تنه matts(البته خودم از نزدیک دیدمش از جاینت ضعیف تره)با توجه به اینکه مریدا برند سازنده ی لاستیک طوقه و کمکش مشخص نیست.
با تشکر

دوست من se3 ارزونترین مدلش هست ولی نمیدونم ابلن موجود باشه یا نه
تکتذو لوازم خوبی تولید میکنه البته نباید از دیسکت انتظالر اواید و شیمانو و... داشته باشی ولی در کل خوبه
کمک هم لازم به ذکره که بستکی به استفاده صحیح شما و تنظیم درست و نگهداری داره همیشه تمیز باشه و خوب روغنکاری بشه من خودم rst دازم 4 ساله مثل روز اولش داره کار میکنه حداقل تو این مدت 4-5 تا شمال باهش رفتم تو بدترین و ناهموارترین مسیرها کم نیورده
اینکه میگین تنه مریدا ضعیف تره من قبول ندارمچون نسبت به شکستن دوتا تنه ماله مریدا کمتره و تو تکنولوژی ساخت خوبه
حالا کدوم بهتره خیلی بحث تخصصی میشه که اگه خواستی بعدا بهت میگم
لاستیک و طوقه حدود 70% درصد حدس میزنم لاستیکا یا میشلن هست (اگه عوض نکنن) یا کندا
طوقه هم الکسی ریمز هست حالا مدلش دیگه اون موقع مشخض میشه ولی فک می کنم dc19 باشه
ست لوازم slx خیلی جدیدتر از دئور هست از لحاظ تکنولوژی میشه گفت یه چیزی مابین xt.. deor..lx هستش الان شیمانو داره یه سری مدلهارو حذف میکنه و مدلهای جدید میده بیرون

cao-cao
11-11-2009, 19:24

alfred88
12-11-2009, 17:08
دوست عزیز به نظر شما مریدا ارزش صبر کردن داره و ایا انچنان تفاوتی بین لاستیک و طوقه و رینگها وهمینطور کمکای مریدا با جاینت دیده میشه یا خیر چون مریدا هیچکدوم از این چهار قطعه اش مارک ندارن یعنی مارک خود مریدا روشه و معلوم نیست که سازندش کیه

alfred88
15-11-2009, 15:43
با جند نفر صحبت کردم و به من پیشنهاد دادن که صبر بکنم تامریدا هم بیاد حالا یه سوال دیگه دارم میخوام کفش لوک بگیرم با رکاب به نظرتون چه مارکی بگیرم بهتره البته میدونم که تنوع و قیمتا متفاوتن ولی میخام یه چیزی باشه که درمقابل مبلغ پرداختی ارزشش بیشتر باشه .لطفا ادرس هم بدید

cao-cao
15-11-2009, 17:49
کفش اگزو استار بگیرید رنج قیمتهای مختلفی داره میتونی برید قلمستان پاساژ رازی اخرین مغازه سمت چپ اقای داوودی نمایندگیش تو ایرن هستش
پنجه هم پیشنهاد من تایم هستش که پنجه زد کل و لای هستش ولی اگه پیدا نکردید شیمانو بگیرید غیر این دوتا هیچی نگیرید که چولتون رو میریزید دور از خرید پنجه های یک طرفه و امثال هم به شدت پرهیز کنید
من همون اول هم گفتم انتخاب بین جاینت و مریدا نظر شخصیه شما هر دو برند معروف و خوبی هستن ولیبا توجه به مدلهاشون بر تریهای اندکی نسبت به هم دارن

sheytoon001
28-11-2009, 23:02
با سلام .میخوام یه دوچرخه بخرم تا سقف 700 خودم مریدا 300d,100d پسند کردم اما اون چیزی که عشقمه xtc hb3 که نمایندگی جاینت اونو 930 میده واین یعنی خیلی گرون بیشتر از اون چیزی که میارزه .دوستان لطفا نظربدید

سلام دوست عزیز من الان 1 سالی میشه که جیانت xtc hb3 دارم دوچرخه خیلی خوبیه به نظر من نسبت به قیمتش خیلی خوبه :40:

davidjoker
02-12-2009, 20:37
uci در گزارش ماه نوامبر اعلام کرد:
کسب رتبه سوم جاده جهان در قیاس با امتیازات سایر قاره‌ها
دوچرخه‌سواران ایران صدرنشین جاده آسیا
ژاپن دوم شد و کره جنوبی سوم

بر اساس اعلام اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری(UCI)، دوچرخه‌سواران ایران در حالی با اختلاف چشمگیر نسبت به سایر رقیبان آسیایی خود صدرنشین بخش جاده قاره کهن شدند که در مقایسه با

امتیاز کشورهای قاره‌های دیگر، در رده سوم بخش جاده جهان قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه‌سواری، اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری (UCI)در گزارشی به رده‌ بندی امتیاز آورترین دوچرخه‌سواران جاده‌ آسیا در ماه نوامبر اشاره کرد که طی آن رکاب‌زنان

کشورمان با اقتدار صدرنشین امتیازآورترین دوچرخه‌سواران بخش جاده قاره کهن شدند.

در این رده بندی دوچرخه‌سواران جاده ایران با 392 امتیاز و با اختلاف 93 امتیاز نسبت به تیم دوم، در صدر جدول رده بندی آسیا قرار گرفتند. پس از رکاب‌زنان کشورمان، دوچرخه‌سواران ژاپن با 299 امتیاز،

کره جنوبی با 76 امتیاز، قزاقستان با 18 امتیاز، چین با 13 امتیاز و مالزی با 6 امتیاز رده‌های دوم تا ششم این رده بندی را به خود اختصاص دادند.

ضمن اینکه نمایندگان کشورمان در دو تیم پتروشیمی تبریز و دانشگاه آزاد هم اكنون عملکرد درخشانی در تور بین‌المللی اندونزی داشتند اما در گزارشات آتی به UCI این امتیازات محاسبه می شود،

موضوعی که می تواند در رده بندی بعدی باعث صعود بیشتر رکاب‌زنان ایران در رنکینگ خصوصا در بخش انفرادی جاده آسیا شود.

در بخش دیگری از گزارش UCI آمده است: " ماه نوامبر، ماه شلوغی در آسیا بود، چراکه چندین تور بین المللی در تقویم آسیایی UCI ثبت شده که مهمترین آنها تور ژاپن، تور کره جنوبی، تور هاینان چین و

تور اندونزی است.

davidjoker
02-12-2009, 20:44
قاره اروپا:

1-اسپانیا با 427 امتیاز، 2- روسیه با 190 امتیاز، 3- فرانسه با 174 امتیاز

قاره آمریکا:

1-کلمبیا با 245 امتیاز، 2- گواتمالا با 148 امتیاز، 3- بولیوی با 115 امتیاز

قاره اقیانوسیه:

1- نیوزلند با 363 امتیاز، 2 – استرالیا با 350 امتیاز

قاره آفریقا:

1-مراکش با 398 امتیاز، 2- آفریقای جنوبی با 284 امتیاز، 3- نامبیا با 85 امتیاز

در این شرایط و در مقایسه با امتیازات تیم‌های دوچرخه‌سواری در 5 قاره جهان، رکاب‌زنان کشورمان پس از تیم‌های
اسپانیا از قاره اروپا و مراکش از قاره آفریقا، در رده سوم جهان قرار گرفتند. تیم‌های نیوزلند و استرالیا هم در رده‌های بعدی قرار دارند

davidjoker
02-12-2009, 20:49
گنجعلی‌خانی: كرمان قطب دوچرخه‌سواری كشور است

مدیركل تربیت‌بدنی استان كرمان با بیان اینکه كرمان قطب دوچرخه‌سواری كشور است، گفت: در سال جاری باید سیزدهمین تور دوچرخه‌سواری بین‌المللی را در كرمان برگزار می‌كنیم.

نصرالله گنجعلی‌خانی در نشست شورای عالی ورزش استان اظهار داشت: در بحث دهكده المپیك پیشرفت بسیار خوبی را داشتیم و در این زمینه سازمان محیط زیست و اداره راه و ترابری همكاری

خوبی را در این زمینه داشتند.

وی افزود: باید از طریق مازاد یك درصد اضطراری به هیئت‌های ورزشی كمك شود تا مشكلات آنها در بخش‌های مختلف از جمله اعزام تیم‌ها به مسابقات رفع شود.

مدیركل تربیت‌بدنی استان كرمان تصریح كرد: امسال باید سیزدهمین تور دوچرخه‌سواری بین‌المللی در كرمان برگزار كنیم كه این مسابقات بین استان كرمان و یزد با هماهنگی فدراسیون به صورت

مشترك انجام می‌شود.

وی خاطرنشان كرد: پیست دوچرخه‌سواری شهر كرمان بحث ویژه‌ای است كه رئیس شركت تجهیز اماكن ورزشی از آن بازدید كرد و پیمانكار آن در حال كار است و بتن كف پیست ریخته شده و برای تكمیل

آن نیازمند یك میلیارد و 700 میلیون تومان هستیم.

گنجعلی‌خانی با بیان اینکه كرمان قطب دوچرخه‌سواری كشور است و باید به آن بیشتر توجه شود، در پایان گفت: استفاده بهینه از امكانات موجود به صورت چندمنظوره كه مورد تاكید استاندار است در

دستور كار قرار گرفته است.

cao-cao
10-12-2009, 00:02
دوستان نمیدونم چه جوری بگم ولی دوچرخم رو دزدیدن
فک کنم یارو میدونسته چی داره میدزده چون فقط چرخ رو دزدیده و هیچی نبرده :( 1 تومن چرخ پرید :(

saieed_ahmadi
11-12-2009, 00:50
دوستان نمیدونم چه جوری بگم ولی دوچرخم رو دزدیدن
فک کنم یارو میدونسته چی داره میدزده چون فقط چرخ رو دزدیده و هیچی نبرده :( 1 تومن چرخ پرید :(

سلام سهراب جان
این یارو هر کی بوده خیلی بی معرفت بوده که چرخ استاد فروم مارو دزدیده:19:
ولی خوب برای اینکه قابل تحمل باشه فکر کن دوباره یه تنه دیگه شکوندی:46:

cao-cao
12-12-2009, 14:02
سعید جان قصه هیچی رو نمیخورم ولی دلم واسه دیسکام میسوزه نو نو بود دیسکام رو بده دیگه چیزی نمیخوام بقیش نوشه جونش با اینکه خیلی با ارزش بودن ولی دیسکه دیگه پیدا نمیشه :(
ولی بازم بیخیال حتما احتیاج داشته برده :)

saieed_ahmadi
12-12-2009, 18:06
سلام
سهراب جان منم می خوام به جمع دچرخه سوارها وارد شم (البته با اجازه بزرگترها:20:) .من بابل زندگی می کنم و تا دلت بخواد منظره های زیبا جنگل و کوه دوربرم هست یه دچرخه می خوام برای کوه و جنگل اگه هم نیاز شد داخل شهرم استفاده می کنیم
اول در باره سایز دچرخه راهنماییم کن تا بعد بریم سر وقت مارک دچرخه .من قدم 188 سانت و وزنم 70 کیلو هست .
والا تو یکی از پست ها گفته بودی اگه سایز دچرخه درست نباشه به زانو و کمر اسیب های جدی وارد می شه لطفا راهنمایی ام کن.
( از قبل ارادت رو امپر چسبوندم :10: )

davidjoker
13-12-2009, 12:19
سلام
سهراب جان منم می خوام به جمع دچرخه سوارها وارد شم (البته با اجازه بزرگترها:20:) .من بابل زندگی می کنم و تا دلت بخواد منظره های زیبا جنگل و کوه دوربرم هست یه دچرخه می خوام برای کوه و جنگل اگه هم نیاز شد داخل شهرم استفاده می کنیم
اول در باره سایز دچرخه راهنماییم کن تا بعد بریم سر وقت مارک دچرخه .من قدم 188 سانت و وزنم 70 کیلو هست .
والا تو یکی از پست ها گفته بودی اگه سایز دچرخه درست نباشه به زانو و کمر اسیب های جدی وارد می شه لطفا راهنمایی ام کن.
( از قبل ارادت رو امپر چسبوندم :10: )

با سلام خدمت دوست عزیزمان به جمع دوچرخه سوارها خوش آمدی.

سهراب جان درکت می کنم. :37: انشالله یکی بهتر بخری. انشالله دیسک ها هم گیرت بیاد.

saieed_ahmadi
13-12-2009, 17:38
با تشکر از davidjoker عزیز:11:
اقا ما همجا این دوچرخه رو اینجوری نوشتیم : دچرخه :38::39: بعد می خوایم تازه دوچرخه سوارم
بشیم!!:31:

cao-cao
13-12-2009, 22:31
سعید جان سایز یتنه مناسب برای شما ۱۹ هست حالا بگو کجا هستی و بودجت چقدره تا بتونیم راهنماییت کنیم چی بخری

saieed_ahmadi
14-12-2009, 12:27
سعید جان سایز یتنه مناسب برای شما ۱۹ هست حالا بگو کجا هستی و بودجت چقدره تا بتونیم راهنماییت کنیم چی بخری

سلام
من حداکثر می تونم 400 تومان هزینه کنم و ساکن بابل هستم . تو شهرمون هم یک دوچرخه فروشی بزرگ هست ولی نمی دونم قیمتاش با جایی که شما می تونید معرفی کنید چقدر فرق داره . من خودم از Connondell مدل gemini f2 خیلی خوشم می یاد .این یارو اینو می گه 420 تومان البته merida sub 20 رو می گه 360 و sub 40 می گه 450 اگه اشتباه نکنم ! من هر 3 تای اینا رو سوار شدم و کنندل به نظرم خیلی بهتر سواری می ده گرچه می دونم (از پستهای قبلی شما فهمیدم:20:) که این کنندل ها اصل نیستند
اینم مشخصاتش:

شانژمان :ALIVIO
سیستم دنده:SHIMANO ACERA
زین و سردسته :VELO
طبق قامه:SHIMANO
ترمز بندی:SHIMANO
فرمان و کرپی :ZOOM
دوشاخه :SR.SUNTOUR .XCM
طوقه :ALEX-G6000
تایر تیوپ :KENDA 26.235
سایز :26"

راستی داشت یادم می رفت تو این ادرس هم می تونید عکسش رو ببینید :

cao-cao
14-12-2009, 13:53
nدوست من کنندال یه چرخ امریکایی هست و به صورت cannondallنوشته میشه این لینکی که شما گذاشتی چرخ چینی هستش و چینی اصل هم نیست جنس مرغوبی نیست
شما بتونی مریدا 40 زو بگیری بهتره

saieed_ahmadi
14-12-2009, 17:50
سهراب جان مریدا چه 20 چه 40 صندلیش خیلی اذیتم کرد وقتی سوارش شدم تازه تو یک مسیر 100 متری !!!. یعنی به نظر من اصلا صندلی راحتی نداره نظری در این رابطه نداری ؟

cao-cao
15-12-2009, 09:39
سهراب جان مریدا چه 20 چه 40 صندلیش خیلی اذیتم کرد وقتی سوارش شدم تازه تو یک مسیر 100 متری !!!. یعنی به نظر من اصلا صندلی راحتی نداره نظری در این رابطه نداری ؟

زینهای حرفهای یکمی سفت و کوچیکن که بعد از یه مدت بهش عادت میکنی این برای سلامتی شما لازمه چون تو مسافتهای طولانی باعث میشه به شما فشار نیاد و یه قسمت از بدنتون بی حس نشه فک کنم فهمیدی کجا رو میگم
در ضمن شما میتونی با تنظیم زین به موقعیت مطلوب برسید

davidjoker
15-12-2009, 09:44
سلام
من حداکثر می تونم 400 تومان هزینه کنم و ساکن بابل هستم . تو شهرمون هم یک دوچرخه فروشی بزرگ هست ولی نمی دونم قیمتاش با جایی که شما می تونید معرفی کنید چقدر فرق داره . من خودم از Connondell مدل gemini f2 خیلی خوشم می یاد .این یارو اینو می گه 420 تومان البته merida sub 20 رو می گه 360 و sub 40 می گه 450 اگه اشتباه نکنم ! من هر 3 تای اینا رو سوار شدم و کنندل به نظرم خیلی بهتر سواری می ده گرچه می دونم (از پستهای قبلی شما فهمیدم:20:) که این کنندل ها اصل نیستند
اینم مشخصاتش:

شانژمان :ALIVIO
سیستم دنده:SHIMANO ACERA
زین و سردسته :VELO
طبق قامه:SHIMANO
ترمز بندی:SHIMANO
فرمان و کرپی :ZOOM
دوشاخه :SR.SUNTOUR .XCM
طوقه :ALEX-G6000
تایر تیوپ :KENDA 26.235
سایز :26"

راستی داشت یادم می رفت تو این ادرس هم می تونید عکسش رو ببینید :

سلام. چطوری سعید جان. زیاد به مارک فرمان توجه نکن چون اینها فقط یک نوع برچسب هستش. اما روی این دوچرخه ها دنده ها رو شیمانو می اندازند که معمولا ارزانترین مدل شیمانو همینه. (البته مطمعا" نیستم.)

این دوچرخه ی مریدا رو اگر مطمعاً هستی که بقیه ی تشکیلاتش خوبه و دچار مشکل نمی شی می تونی صندلیش رو عوض کنی.

saieed_ahmadi
15-12-2009, 17:42
سلام
davidjoker عزیز از شما هم ممنون که در این بحث شرکت کردی تا بتونی منو راهنمایی کنی .
می گم یه سوال : می دونم که تنه دوچرخه مهمترین فاکتور توی یک دوچرخه هست . حالا فرض کنیم تنه این دوچرخه یه چیز متوسط باشه یعنی مثلا به مریدا ساب 40 نرسه اما ایا کارکرد مابقی تجهیزاتش که از شیمانو و شرکت های معتبر هست خوبه؟ (مثلا لاستیکش کنداست که حتی جاینت هم از این لاستیکها می بنده حلا شاید یه مقدار جنسش بهتر باشه).
سهراب جان david joker می گه این پایین ترین مدل شیمانو ولی مطمئن نیست نظر شما چیه؟
david joker من بجز صندلی از فرمون این کنندل ها بیشتر خوشم می اد یعنی باهاش راحت ترم .
الان یه نگاهی به مشخصات ساب 40 انداختم این 2 تیکه رو ببینید:
DERAILLEUR (FRONT) Shimano Acera-X
DERAILLEUR (REAR) Shimano Alivio
دقیقا نمی دونم ا ینا کجای سیستم دنده می شند اما ا نگاری یه تشابهاتی با مشخصاتی که من از اون کنندل گزاشتم دارن :13:

cao-cao
16-12-2009, 08:11
سلام
davidjoker عزیز از شما هم ممنون که در این بحث شرکت کردی تا بتونی منو راهنمایی کنی .
می گم یه سوال : می دونم که تنه دوچرخه مهمترین فاکتور توی یک دوچرخه هست . حالا فرض کنیم تنه این دوچرخه یه چیز متوسط باشه یعنی مثلا به مریدا ساب 40 نرسه اما ایا کارکرد مابقی تجهیزاتش که از شیمانو و شرکت های معتبر هست خوبه؟ (مثلا لاستیکش کنداست که حتی جاینت هم از این لاستیکها می بنده حلا شاید یه مقدار جنسش بهتر باشه).
سهراب جان david joker می گه این پایین ترین مدل شیمانو ولی مطمئن نیست نظر شما چیه؟
david joker من بجز صندلی از فرمون این کنندل ها بیشتر خوشم می اد یعنی باهاش راحت ترم .
الان یه نگاهی به مشخصات ساب 40 انداختم این 2 تیکه رو ببینید:
DERAILLEUR (FRONT) Shimano Acera-X
DERAILLEUR (REAR) Shimano Alivio
دقیقا نمی دونم ا ینا کجای سیستم دنده می شند اما ا نگاری یه تشابهاتی با مشخصاتی که من از اون کنندل گزاشتم دارن :13:

عزیزم این اشتباه هست که میگی میخوای زین رو عوض کنی مریدا یه شرکت حرفهای هست و تمام لوازمش رو اصول اسمبل میشه نه سلیقه ای
بله کندا خیلی معروف هست جاینت هم کندا میندازه میشلن هم میندازه ماکسیس هم میندازه ولی مدل از همه مهمتره تا اسم کندا چه مدلی؟؟؟؟؟
در مورد فرمون بگم شما شکل فرمون رو میبینی ولی به طراحی و حالت قرار گیریشتوجه نمیکنی من تمام حرفم اینه تو که میخوای پول بدی مارک خوب بخر نمیگم حتما مریدا بگیر نمیگم جاینت بگیر اگه میخوای چرخ ارزونم بگیری میتونی ویوا بخری که حداقال تو چرخای اماتور بهتر از اون چرخایی هست که دارن از برندای وعروف سوء استفاده میکنن
طبق عوض کن شیمانو اسرا هست
شانژمان الویو که تو این رنج قیمت مناسب هستش

cao-cao
16-12-2009, 08:13
تو چند صفحه قبل رنک بندی شیمانو اسرم رو گذاشتم
وقت کنم بازم مینویسم میذارم

saieed_ahmadi
16-12-2009, 18:44
یعنی داری میگی این مدل کنندل با ویوا مثلا مدا ورتکسش یکی هست ؟ :18: با این قیمتش ؟
راستی من سوال کرده بودم که ایا مشخصاتی که از دنده گذاشتم و به نظرم در هر 2 دوچرخه یکی بود واقعا یکی هست یا نه اینکه فقط تشابه اسمی ؟

saieed_ahmadi
17-12-2009, 18:13
چقدر تالار خلوت شده یعنی هیچ کس بجز cao cao و davidjoker اینجا نیست !!! :41:

Diego
18-12-2009, 02:55
چقدر تالار خلوت شده یعنی هیچ کس بجز cao cao و davidjoker اینجا نیست !!! :41:

واسه زمستون دوچرخه هارو غلاف کردیم!
راستی چطوری باید دنده دوچرخه رو تنظیم کنیم؟تازگیها خوب جا نمیخوره.

saieed_ahmadi
18-12-2009, 10:23
زمستون دوچرخه ها رو قلاف کردیم

دوچرخه ها رو قلاف کردیم تالار رو که قلاف نکردیم:31: . می تونیم از خاطرات دوچرخه هم صحبت کنیم وقتی بحث های فنی نیست خودش یجور تجربه هست:46:

راستی چطوری باید دنده دوچرخه رو تنظیم کنیم؟تازگیها خوب جا نمیخوره.

اره این سوال خوبی چون خودم هیچی از سیستم دنده نمی دونم :9:
cao cao قرار بود توضیح کامل در مورد سیستم دنده بزاره اگه اشتباه نکنم :13:

Diego
18-12-2009, 11:08
دوچرخه ها رو قلاف کردیم تالار رو که قلاف نکردیم:31: . می تونیم از خاطرات دوچرخه هم صحبت کنیم وقتی بحث های فنی نیست خودش یجور تجربه هست:46:

اره این سوال خوبی چون خودم هیچی از سیستم دنده نمی دونم :9:
cao cao قرار بود توضیح کامل در مورد سیستم دنده بزاره اگه اشتباه نکنم :13:

اره.اگه کسی در مورد دنده اطلاعاتی داره بذاره ممنون میشیم.
راستش من چند ماهه که خریدم.ولی زیاد سوار نشدم.چون یه مدت سرم خیلی شلوغ بود.الانم که واسه زمستون سوار نمیشم.
ضمن اینکه اون مدتی هم که سوار میشدم اصلا امنیت جانی نداشتم!(با توجه به فرهنگ رانندگی مردم عزیز)

saieed_ahmadi
19-12-2009, 19:42
بچه ها کجایید پس؟ منتظر جوابیما !!!

cao-cao
19-12-2009, 22:05
سلام دوستان
اگه یکمی دیر به دیر میام بخاطر شرایط مزدوج بودنمه که نمیتونم زیاد به فروم سر بزنم
الان زمان کافی ندارم که بخوام با عکس توضیح بدم تو حالت عادی براتون مینویسم اگه متوجه نشدید بگید با عکس توضیح بدم
ببینید کلا چند مدل شانژمان هست ولی مکانیزم اکثرشون یکی هست
شما سیم دنده رو دنبال کنیذ به یه پیچ قبل از شانژمان میرسید که سیم از داخل اون رد شده
ببینید دنده وقتی تنطیم نباشه صدا میده شما اولین کاری که میکنید زنجیذ و خودرو دوچرخه خودتون رو تمیز بشورید تا روغنهای قبلی کاملا پاک بشه بعد اون رو خشک کنید بهترین مایع برای شستشو گازوییل هست بعد ار خشک کردن یه مقدار خیلی کم روغن برنید تا رنجیر فقط چرب بشه
بعد اینکه مطمدن شدیم سیستم محرکه مشکلی نداره و همه چی میزونه میتونی با شل و سفت کردن خیلی خیلی کم اون گیچ پشت شانؤمان زنجیر رو تو محل دقیق خودش قرار بدین خوب توجه کنین که با کل دندها این کار رو ست کنین خیلی اسون هست ولی زمان و حوصله میخوا اصلا نا امید نشین
یه چیزی لازمه گفته بشه حتی بهترین سیستم دنده ها هم گاهی رو یه دنده خاص بد قلقی میکنن سعی نکنید واسه یه دنده کل سیستم رو به هم بریزید

saieed_ahmadi
20-12-2009, 06:44
گازوییل شانژمان و بقیه قطعات رو خراب نمی کنه ؟
راستی ایا یه زنجیر خوب خصوصیات خاصی داره ؟ یعنی مثلا زنگ نزنه یا پاره نشه ؟ جون تو کاتالوگ مریدا ساب 40 نوشته بود زنجیر : shimano .

cao-cao
20-12-2009, 07:54
نه گازوئیل هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه
بله زنجیر مدلهای خاصی داره و هر خودرو و طبق و شانؤمان زنجیر مخصوص خودش رو میخواد

mehdipesse
20-12-2009, 10:40
سلام دوستان :11: من امروز اتفاقي اومدم اينجا راسش من قبلا يه دوچرخه كورسي 27 داشتم كه لنگشو تا حالا نتونستم ببينم اسمش ژوبيتر بود چرخهاش گلگير داشت دوتا چراغ مربعي جلو داشت با چراغ خطر عقب، توي كيلومترشم چراغ بود و دينامش برق همه رو تامين مي كرد بدنش شب نما داشت داخل چراغ جلو لامپ زاپاس هم گذاشته بودن خلاصه خيلي دوستش داشتم البته دوچرخه رو خيلي وقت پيش خريده بوديم و تمي انبار ازش استفاده نشده بود كسي تا حالا از اين دوچرخه ها ديده يا داشته؟:40:

Ghomayshi
20-12-2009, 19:11
سلام!:40:
با تشکر از دوستانی که انقدر اطلاعات دادند و راهنمائی کردند، من دیروز رفتم یه مریدا sub40 مشکی-سفید از نمایندگی خریدم با ست shimano alivio و کمک های قابل قفل و تنظیم(430000 تومان). Giant Yukon هم پرسیدم. با ست shimano acera و کمک های قابل تنظیم (460000 تومان) که انصافا یک کلاس بالاتر بودن لوازم و ظاهر به نسبت زیبا و برخورد عالی فروشنده محترم نمایندگی (ستارخان) و البته 30 هزار تومان قیمت پائین تر من رو مجاب کرد که مریدا رو انتخاب کنم. کار خوبی کردم؟
(البته انقدر که توی عکس نشون میده هم خر نیستم ها! . . . )

saieed_ahmadi
20-12-2009, 20:25
سلام دوستان :11: من امروز اتفاقي اومدم اينجا راسش من قبلا يه دوچرخه كورسي 27 داشتم كه لنگشو تا حالا نتونستم ببينم اسمش ژوبيتر بود چرخهاش گلگير داشت دوتا چراغ مربعي جلو داشت با چراغ خطر عقب، توي كيلومترشم چراغ بود و دينامش برق همه رو تامين مي كرد بدنش شب نما داشت داخل چراغ جلو لامپ زاپاس هم گذاشته بودن خلاصه خيلي دوستش داشتم البته دوچرخه رو خيلي وقت پيش خريده بوديم و تمي انبار ازش استفاده نشده بود كسي تا حالا از اين دوچرخه ها ديده يا داشته؟:40:

سلام
خوش امدید:11:
والا این نشانه هایی که شما دادید بیشتر به زلم زیمبو دوچرخه ربط داشت . ولی خوب با توجه به اسمش احتمالا cao cao یا davidjoker شاید بتونند بهت کمک کنند:5:

saieed_ahmadi
20-12-2009, 20:35
cao cao لطفا فرق بین شانژمان alivio و acera را چه از نظر قیمت وچه از نظر کارکرد توضیح بده
ارادت:8:

Alamate Soal
20-12-2009, 21:04
بچه ها من هر روز صبح 21 كيلومتر تو هواي سرد دوچرخه سواري ميكنم :دي
دوچرخم هم Merida Sub 40 V هست :)

mehdipesse
21-12-2009, 07:30
سلام
خوش امدید:11:
والا این نشانه هایی که شما دادید بیشتر به زلم زیمبو دوچرخه ربط داشت . ولی خوب با توجه به اسمش احتمالا cao cao یا davidjoker شاید بتونند بهت کمک کنند:5:
ببخشيد منظورتون رو از زلم زيمبو دوچرخه متوجه نشدم يعني خوب بوده يا بد بوده؟ :13:از cao cao یا davidjoker يا هر كس ديگه اي هم كه در اين مورد اطلاعات داره خواهش مي كنم جواب بدن ممنون:46:

cao-cao
21-12-2009, 07:58
سلام!:40:
با تشکر از دوستانی که انقدر اطلاعات دادند و راهنمائی کردند، من دیروز رفتم یه مریدا sub40 مشکی-سفید از نمایندگی خریدم با ست shimano alivio و کمک های قابل قفل و تنظیم(430000 تومان). Giant Yukon هم پرسیدم. با ست shimano acera و کمک های قابل تنظیم (460000 تومان) که انصافا یک کلاس بالاتر بودن لوازم و ظاهر به نسبت زیبا و برخورد عالی فروشنده محترم نمایندگی (ستارخان) و البته 30 هزار تومان قیمت پائین تر من رو مجاب کرد که مریدا رو انتخاب کنم. کار خوبی کردم؟
(البته انقدر که توی عکس نشون میده هم خر نیستم ها! . . . )

مبارک باشه دوست من اتخاب خوبی کردی
یوکان هم چرخ خوبی ولی ست الویو یه سر و گردن بالاتر از اسرا هستش

ژوپیتر از چرخای قدیمی هستش میتونم بگم الان فسیله !!! حالا اگه مشکلی بود من در خدمتم

cao cao لطفا فرق بین شانژمان alivio و acera را چه از نظر قیمت وچه از نظر کارکرد توضیح بده
ارادت:8:
الویو یه رنک بالاتر از اسرا هست و قیمتا هم طبیعتا بالاتر حدود 30% قیمتش بیشتر و از لحاظ کارکرد نرم تر خوش تنظیم تر و سریعتر هست تو عمل مکانیکی هم مقاومتره الویو تغریبا میاد تو رنک حرفه ای بین نا بین حرفه ای و اماتور هستش

دوچرخم هم Merida Sub 40 V هست :)

موفق باشی دوست من ما بی چرخ ها رو هم دعا کن
یکمی پول دستمون بیاد بریم دوتا چرخ بخریم مردیم از بی چرخی :41:

mehdipesse
21-12-2009, 10:56
ژوپیتر از چرخای قدیمی هستش میتونم بگم الان فسیله !!! حالا اگه مشکلی بود من در خدمتم

ببخشيد حالا من يه سوال داشتم ژوبيتر كه از چرخاي قديمي و به قول شما فسيل هس چرا اين تجهيزات رو داشت كه چرخاي جديد من كمتر ديدم دليلش چيه ؟ :25:

saieed_ahmadi
21-12-2009, 19:00
بابا دمه شما رو گرم حالشو ببر :46:

یکمی پول دستمون بیاد بریم دوتا چرخ بخریم مردیم از بی چرخی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
یعنی تو هنوز بدون چرخی!!:18: جای تعجب هست برام چطور بدون چرخ سر می کنی
حالا چرا 2 تا چرخ؟

Ghomayshi
22-12-2009, 00:40
از cao-cao عزیز هم بخاطر توجه اش تشکر میکنم هم بخاطر راهنمائی هاش. من نه مریدا میدونستم چیه نه ساب40 نه شیمانو! همه رو از cao-cao یاد گرفتم. حالا هم واقعا از Merida Sub40 که خریدم راضی هستم و این رو مدیون راهنمائی های cao-cao میدونم.
دوست عزیزم امیدوارم که همیشه موفق باشی و دعا میکنم که زودتر پول دستت بیاد، اونم یه پول حسابی!:10: :40:
راستی من چون وزنم 90 کیلوئه زین مریدا یه ذره اذیتم میکنه!:41:
آیا تعویض زین کار درستیه؟ یا من سوسولم و باید آروم آروم عادت کنم؟
اگه بخوام تعویض کنم، چه زینی بگیرم و از کجا؟

mehdipesse
22-12-2009, 09:48

حالا چرا 2 تا چرخ؟
فكر كنم دو تا چرخ كنايه از دوچرخه بوده :31: البته خيليا در مورد بنز و تانك و شاتل هم اطلاعات زيادي دارن ولي خودشون اينا رو ندارن:5:

ebibarati
22-12-2009, 10:46
من هم با یکی از همکارام یه چند وقتی گفتیم بزنیم تو ردیف دو چرخه شکم آب کنیم
یه دوچرخه کوهستان گرفتیم یه ماهی صبح 1 ساعت می رفتیم می چرخیدیم خوب بود
بعد از یه ماه حسش پرید دوچرخه هم یه سالی تو انبار بود بعد هم نصف قیمت ردش کردم رفت

cao-cao
22-12-2009, 11:46
ببخشيد حالا من يه سوال داشتم ژوبيتر كه از چرخاي قديمي و به قول شما فسيل هس چرا اين تجهيزات رو داشت كه چرخاي جديد من كمتر ديدم دليلش چيه ؟ :25:
دوست من تو دوچرخه های حرفه ای تمایل و سوق رو به سبک شدن هست چراغ و گلگیرو .... خیلی وقته کخ رو دوچرخه های حرفه ای نصب نمیشه
این لوازم رو دوچرخه های شهری نصب میشه
امیدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشید

حالا چرا 2 تا چرخ؟
عزیز من
من تو ان واحد 3 تا چرخم داشتم ولی به خاطر مشکلات فروخته بودم ولی این رو به خاطر خاطرات تمرین و مسابقات و سفرهای تو کشور و خیلی چیزای دیگه بهتر از چشام مراقبت میکردم این چرخ همیشه کثیف بود چون همش تو کوه بیابون بود
حالا میخوام 2 تا بخرم چون خانومم میخواد سوار بشه ولی من چرخم رو به کسی نمیدم هیچ وقت ثانیا یه دوچرخه سوار حرفه ای همیشه دو تا چرخ داره چون وقتی اگه یه موقعی یکش خراب شد ان یکی یدک باشه

از cao-cao عزیز هم بخاطر توجه اش تشکر میکنم هم بخاطر راهنمائی هاش. من نه مریدا میدونستم چیه نه ساب40 نه شیمانو! همه رو از cao-cao یاد گرفتم. حالا هم واقعا از Merida Sub40 که خریدم راضی هستم و این رو مدیون راهنمائی های cao-cao میدونم.
دوست عزیزم امیدوارم که همیشه موفق باشی و دعا میکنم که زودتر پول دستت بیاد، اونم یه پول حسابی!:10: :40:
راستی من چون وزنم 90 کیلوئه زین مریدا یه ذره اذیتم میکنه!:41:
آیا تعویض زین کار درستیه؟ یا من سوسولم و باید آروم آروم عادت کنم؟
اگه بخوام تعویض کنم، چه زینی بگیرم و از کجا؟
عزیز من زین ها رو شرکت طبق استاندارد خودش میذاره ولی اگه یه مدت سوار شدی و نتونستی عادت کنی میگردم که یه چیز خوب پیدا کنی
در رابطه با اطلاعاتم من چیزی رو که تو مدت 7-8 سال زیر نظر مربیان و خیلی از بچه های قدیمیتر یاد گرفتم انتقال میدم دوچرخه سواری یه علمه که خیلی وسیعه یاد ادنش وظیفه منه

فكر كنم دو تا چرخ كنايه از دوچرخه بوده :31: البته خيليا در مورد بنز و تانك و شاتل هم اطلاعات زيادي دارن ولي خودشون اينا رو ندارن:5:
نه عزیزم من کنایه نزدم 2 تا چرخ لازم دارم
تمام اطلاعات من هم تجربه خودم هست و کمک اساتید دوچرخه سواری ایران تا اونجایی که یکی از شاگردام تو تیم استانبول اسپرت ترکیه بود پارسال و الان هم تو یکی از تیمهای کیش هست که بخاطر یه سری مسائل و موضوعات از نام بردن اسم معذورم

من هم با یکی از همکارام یه چند وقتی گفتیم بزنیم تو ردیف دو چرخه شکم آب کنیم
یه دوچرخه کوهستان گرفتیم یه ماهی صبح 1 ساعت می رفتیم می چرخیدیم خوب بود
بعد از یه ماه حسش پرید دوچرخه هم یه سالی تو انبار بود بعد هم نصف قیمت ردش کردم رفت

دوست من سوار شدن دوچرخه حس نمیخواد یکمی همت میخواد اگه الانم دوباره شروع کنی خیلی میوفتی جلو چون همین ورزش الان تو اینده موجب سلامتیت میشه شما داری با این کارت یه سپرده گذاری بلند مدت مالی و جانی یکنی
قربانه همه سهراب

saieed_ahmadi
22-12-2009, 19:42
سهراب جان دمت گرم یه تنه یه صفحه رو پر کردی و 6 نفرو شرمنده خودت :8::10:
داداش ما دیروز رفتیم این دوچرخه فروشی یه سر گوشی اب بدیم طرف مریدا ساب 40 داشت می گفت 450 اما اصلا ست قطعاتش با کاتالوگی که من دیده بودم یکی نبود حتی یکی از قطعاتش که الان یادم نیست کجاش بود shimano Altus بود !!!
حالا اینا به کنار اشانتیون فقط یه قفل 2000 تومانی می داد . نظرت چیه دادش؟

saieed_ahmadi
28-12-2009, 19:08
بابا بچه ها پس کجایید شما ؟

Zeee
29-12-2009, 02:10
سلام دوستان دوچرخه سوار .

قیمت دوچرخه " جاینت بولدر اس ای " رو می خواستم و آدرس و شماره تلفن یه مغازه مطمئن توی تهران برای خرید .( آخه من شهرستانم ) .
راستی الان مدل 2010 هست دیگه نه؟
:11::11::11:

saieed_ahmadi
29-12-2009, 18:29

قیمت دوچرخه " جاینت بولدر اس ای " رو می خواستم و آدرس و شماره تلفن یه مغازه مطمئن توی تهران برای خرید .( آخه من شهرستانم ) .
سلام
در نبود پیشکسوت های فروم من به شما خوش امد گویی می گم :

دوست من خوش امدی:11:

آدرس و شماره تلفن یه مغازه مطمئن توی تهران برای خرید .( آخه من شهرستانم ) .

اره اگه میشه چند تا دوچرخه فروشی که قیمت های مناسبی می دند معرفی کنید به همراه شماره تلفن.
ارادت هم که از قبل تو دور:46::20:

saieed_ahmadi
30-12-2009, 21:12
نه مثل اینکه دیگه کسی حالو حوصله سر زدن به فروم و جواب دادن به بچه ها رو نداره :41::19:

cao-cao
31-12-2009, 08:05
سهراب جان دمت گرم یه تنه یه صفحه رو پر کردی و 6 نفرو شرمنده خودت :8::10:
داداش ما دیروز رفتیم این دوچرخه فروشی یه سر گوشی اب بدیم طرف مریدا ساب 40 داشت می گفت 450 اما اصلا ست قطعاتش با کاتالوگی که من دیده بودم یکی نبود حتی یکی از قطعاتش که الان یادم نیست کجاش بود shimano Altus بود !!!
حالا اینا به کنار اشانتیون فقط یه قفل 2000 تومانی می داد . نظرت چیه دادش؟
سلام
والا التوس یه رنک پایینتر از اسرا و دو رنک پایین تر از الویو هست حالا بستگی به سال ساخت داره اگه 09 یا یا 2010 باشه خویه ولی نه تو حد الویو بگو کدوم قطعه بوده احتمال زیاد طبق عوض کن هستش که اگه اون باشه زیاد مهم نیست ولی حتما بگو چه قطعاتی روشه و یه عکس هم بذار

سلام خدمت شما دوست عزیز
خوش اومدی
نمایندگی جاینت زیر پل گیشا و تو شریعتی معتبرترین هستن شمارش رو هم میتونی از 021118 بگیری

alfred88
05-01-2010, 15:42
با سلام مدتی که نبودم متاسفانه تصادف کرده بودم وخونه نشین شدم که البته دوباره امروز خبر اوردن یکی از بچه ها متاسفانه مثله من همون اشتباهو کرده وتصادف کرده در مورد من که خطر رفع شد ولی اینطور که دکترا میگن ظاهرا حاله کورسی سواره اهوازی خیلی بده و آسیب دیدگی از ناحیه ی نخاعی پیدا کرده که ظاهرا دیشب تست کردن پاش حس نداشته وامروز عمل داشته .
شرح تصادف انشاالله امشب واستون مینویسم .از دوستان میخوام واسه ی این دوست ما دعا کنید که سلامتیش برگرده امید به خدا.
با تشکر.

mehrdad004
05-01-2010, 22:19
سلام
بنده یک تنه advanced 2.5 2009 خریدم . یک ماه هست دارم . متاسفانه با یک ضربه کوچک تنه ترک برداشت .
بی زحمت قیمت بهترین و سبک ترین تنه آلومینیوم را معرفی کنید
اگر کسی وزن دقیق تنه advanced 2.5 و xtc aluminium team 2009 را داره بگه.
مرسی

alfred88
05-01-2010, 23:20
متاسفانه تصادف کردم و 3 هفته پام تو گچ بود البته مشکلاتی هم پیش اومد.
4 شنبه رفتم برای تمرین دوچرخه ویوا الترا بود با سیستم دنده ی کامله دئور ما مسیرمون همیشه جاده ی ساحلی اهواز بود که از مشخصات این جاده مdتونم بگم که تقریبا بدونه شیبه و صافه یعنی کورسی سوارا هم میان ما مسیر مثله همیشه شروع کردیم, من به همراه سرگروهمون(مسعود) رفتیم جلو ی دسته وتقریبا 7 نفر بودیم تااینکه رسیدیم به ماشین اموزش رانندگی سرگروهمون به من اشاره داد تا ماشینو سوسکش کنیم منم سرعتو از 33کیلومتر به بیش از 40 تا رسوندم و از ماشین گذشتم (مسعود تا لحظه ی تصادف باهام بود)سرعت حدود 42 یا 43 بود و ما همینطور پا میزدیم .تا اینجای قضیه روداشته باشید اما برمیگردیم به جاده ساحلی یکی از نکات منفی این جاده اینه که بعضی وقتا باد میاد یعنی امکان نداره که ما یه روز بریم تمرین وبادنگیرتمون من طبق عادت همیشگی سرمو گرفتم پایین رفتم حدوه 4 یا 5 ثانیه حواسم به جلونبود تا اینکه به یه سمند تاکسی خوردم که البته سرگروه کنارم بود و از کناره سمند رد شد ولی من بهش خوردم واینقدر این اتفاق سریع افتاد که مغز من دستور ترمز گرفتنوندادومن باهمون سرعته 42 یا 43 به سمندخوردم.جاده طوری بود که انتظار پارک سمند اونجا0درصد بود البته سرعته زیاد باعث شده بود که تمرکز من از جاده کم بشه وبیشتر حواسم به دور رکاب باشه.بعد ازاینکه منو با امبولانس بردن بیمارستان پلیس اومد و کروکی کشید و من مقصر اعلام شدم .وقتی یکی از دوستام به دوستم که بام اومده بود بیمارستان اطلاع داد از کماله تعجب اینطورهردو سبزشدیم .تو بیمارستان حالم بد بود و ترسیده بودم ولی فرداش که با پای شکسته جویا شدم به حقایقی دست پیدا کردم ما توی ایران تصدیق دوچرخه سواری نداریم و دوچرخه حکم عابره پیادرو داره ولی از اونجایی که من سواره مرکب بودم وسمند متوقف بود مقصر من اعلام شدم که خسارت هم افتاد گردن من.رحم خدا شامل حالم شد چون اگه کلاه ایمنی سرم نبود در برخورد باشیشه حتما میمردم واسه ی همین از دوستان میخوام اگه به صورت مداوم دوچرخه سوار میشن حتما مجهز باشن.
دوستان این شرح تصادف من بود ولی ماله دوست کورسی سوار که اتفاقا از نزدیک هم تا حالا چند دفعه دیدمشون و اسمشون آرش و متولده ساله 69 هستند تقریبا مثله من با این تفاوت که بجای سمند کامیون بوده وسرعت هم 55 کیلومتر بوده .اینجور که بچه ها میگفتن کلاه ایمنی 3 تکه شده و ضربه بسیار شدید بوده .
آرزوی سلامتی و التماس دعا .

saieed_ahmadi
06-01-2010, 13:49
الفرد جان ممنون از شرح حادثه ایی که دادی و نکات خوبی که گوشزد کردی.
من و بقیه دوستان ارزوی سلامتی و بهبودی کامل برای این دوست عزیزمان را از خدا داریم.

saieed_ahmadi
06-01-2010, 13:53
سلام
بنده یک تنه advanced 2.5 2009 خریدم . یک ماه هست دارم . متاسفانه با یک ضربه کوچک تنه ترک برداشت .
مرسی
سلام دوست عزیز خوش امدی:11:
برای سوال هایی تا این حد تخصصی باید منتظر cao cao باشی :5:

Zeee
06-01-2010, 22:09
دوباره سلام . بابا من شانس ندارم :31: . زنگ زدم نمایندگی های کراس تا قیمت جاینت بولدر اس ای رو بگیرم هیچ کدومشون فعلا اصلا نداشتند :19: .

ایشالا این دوستمون هم که دچار عارضه ی نخاعی شده خوب شه .

mershio
07-01-2010, 11:26
سلام دوست عزیز خوش امدی:11:
برای سوال هایی تا این حد تخصصی باید منتظر cao cao باشی :5:

پس به توچه که جواب میدی

saieed_ahmadi
07-01-2010, 16:54
پس به توچه که جواب میدی

فکر کنم اگه پیشت بودم یه مشتم حوالم می کردی :20:
جواب ندادم خوش امد گویی گفتم مطابق رسم فروممون :10:
خط بعدش هم یه راهنمایی کوچیک برای صبر بیشتر بود تا cao cao بیاد.:5:

cao-cao
09-01-2010, 08:24
سلام
مرسی

1503 گرم

پس به توچه که جواب میدی
رعایت ادب واحترام جزو اولیه ورزش هست
تو تنه های مقوم و سبک بهتره از المینویوم رو به الیاژ کربن بیارید

Zeee
10-01-2010, 22:31
سلام دوستان .
من می خوام یه دوچرخه "جاینت بولدر اس ای " بگیرم . به توصیه دوست عزیز cao-cao زنگ زدم نمایندگی های کراس ولی از شانس من نداشتند فعلا :(( . تو شهرمون هم پیدا نکردم . حالا خواهشم از شما اینه که:

یا شماره مغازه ای رو که فکر می کنید این مدل رو داره به من بدید (خیلی خیلی ممنون میشم . چون من شهرستانم ) .
یا یه دوچرخه خوب دیگه تا 300 تومن معرفی کنید .

پیشاپیش خیلی ممنون
:11::11::11::40::40::40:

cao-cao
11-01-2010, 08:18
شما تو این رنج قیمت چون تو شهرستانی میتونی از مدلهای رنک بالای ویوا و یا اورلرد استفاده کنی
ولی پیشنهاد من اینه که یکمی پولتون رو بیشتر کنید و مریدا ساب 40 بگیرید

Zeee
11-01-2010, 21:25
شما تو این رنج قیمت چون تو شهرستانی میتونی از مدلهای رنک بالای ویوا و یا اورلرد استفاده کنی
ولی پیشنهاد من اینه که یکمی پولتون رو بیشتر کنید و مریدا ساب 40 بگیرید

خیلی خیلی ممنون دوست عزیز.
:11:
چون دیگه پولم از این بیشتر نمیشه:37: رفتم دنبال ویوا . احتمالا مدل ACE ~ 270t

saieed_ahmadi
12-01-2010, 23:10
خیلی خیلی ممنون دوست عزیز.
:11:
چون دیگه پولم از این بیشتر نمیشه:37: رفتم دنبال ویوا . احتمالا مدل ACE ~ 270t
سلام
دادش به نظر من بهتر برای خرید دوچرخه بری تهران
اوایل فروم یکی از بچه ها نوشته بود تو خیابون گمرک فروشگاه اقای محمدی مریدا sub 20 می ده 310 تومان
از viva که خیلی بهتره . براحتی می تونی با اتوبوس برش گردونی شهرتون. من خودم حداکثر تا یک ماه دیگه می خوام برای خرید دوچرخه برم تهران(اخه منم شهرستانم) با اینکه تا به حال تهران نرفتم:18:. چرخ مورد نطر منو این یارو تو شهرمون می گه 430 تومان در حالی که من زنگ زدم اسفهان برای یه فروشنده ایی اون اقا می گفت 350 تومان :18: پس حتما تو گمرک تهران قیمتش بهتره به نظرم اگه خواستی بیای تهران از cao cao یه راهنمایی بگیر.
مخلص همگی سعید:11:

cao-cao
13-01-2010, 18:13
دوست من خواستی بیای اینجا بهم بگو رضا رفیقمه باهاش صحبت میکنم شاید بتونم واست تخفیف بگیرم

Sadeq_ME
16-01-2010, 13:46
درود بر همه
دوستان من می‌خواستم یه دوچرخه حدود 200 تومن بگیرم.این عکس دوچرخهٔ الانم هست.یه چیزی تو مایه‌های همین میخوام.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در ضمن چرخش هم دیروز که تصادف کردم تاب ورداشت.:41:
اینم عکس چرخ.:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید حالا چقدر خرجش می‌شه نمیدونم:13:.حالا با این تفاسیر اگه دوچرخم رو 50 تومن وردارن عالی‌ می‌شه چون 90 تومن بیشتر نخریدمش.حدود 200 تومن هم میزارم روش.حالا شما یه دوچرخه دور و بر 200-250 معرفی‌ کنین.فقط تو رو خدا سبک باشه و سرعتش هم خوب باشه.باهاش کوه و دره هم نمیخوام برم:31:

Sadeq_ME
16-01-2010, 13:55
یه چیزی هم بگین که تو مشهد پیدا شه

cao-cao
16-01-2010, 14:36
درود بر همه
دوستان من می‌خواستم یه دوچرخه حدود 200 تومن بگیرم.این عکس دوچرخهٔ الانم هست.یه چیزی تو مایه‌های همین میخوام.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در ضمن چرخش هم دیروز که تصادف کردم تاب ورداشت.:41:
اینم عکس چرخ.:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید حالا چقدر خرجش می‌شه نمیدونم:13:.حالا با این تفاسیر اگه دوچرخم رو 50 تومن وردارن عالی‌ می‌شه چون 90 تومن بیشتر نخریدمش.حدود 200 تومن هم میزارم روش.حالا شما یه دوچرخه دور و بر 200-250 معرفی‌ کنین.فقط تو رو خدا سبک باشه و سرعتش هم خوب باشه.باهاش کوه و دره هم نمیخوام برم:31:
اون تابی رو که تو عکس گذاشتی حداکثر 4 -5 توم ن خرجشه مواظب باش میری بفروشی نزنن تو سر مال من قیمت تعویض طوقه رو بهت گفتم اگه بخواد نابش رو بگیره کم تر میشه خونه پرش 5 تومن

والا تو این رنج قیمت ببین میتونی تو نمایندگی اساک دماوند لوازم التوس قدیمی پیدا کنی مشخصش کوتاه بونه تنش هست سایزش 19 هست ولی لامذهب تانکیه واسه خودش مرک نداره از چرخ خودت هم سبکتره

Sadeq_ME
16-01-2010, 15:08
از این خارجی‌‌ها چیزی نمیتونم بگیرم؟

cao-cao
17-01-2010, 13:41
دوست من تو این رنج قیمت بهتره نگیری چون باید چرخ چینی سوار بشی که رو هیچ اصولی ساخته نشده
ولی اساک خیلی از استاندار ها رو پاس کرده

hadi hercule
18-01-2010, 00:18
سلام بچه ها. آقا من یه دوچرخه ویوا مدل rattlen-lx گرفتم به قیمت 250000 تومان ولی الان هرچی تو اینترنت جستجو می کنم چیزی به این نام پیدا نمیشه. نمیدونم من مدل رو اشتباه میگم یا کلا دوچرخه قلابیه.لطفا راهنماییم کنید:23:

Sadeq_ME
18-01-2010, 18:20
viva فکرنکنم به این ارزونی که شما میگین باشه....

saieed_ahmadi
18-01-2010, 19:08
viva فکرنکنم به این ارزونی که شما میگین باشه....
سلام دوست عزیز به تالار ما خوش امدی
چرا اتفاقا اکثر مدل های viva تو همین رنج قیمت هستن گرچه خودم دیروز یه 360 تومانیش رو دیدم که خیلی خوشکل بود و ست دنده اسرا هم روش بسته بود

saieed_ahmadi
18-01-2010, 19:15
سلام بچه ها. آقا من یه دوچرخه ویوا مدل rattlen-lx گرفتم به قیمت 250000 تومان ولی الان هرچی تو اینترنت جستجو می کنم چیزی به این نام پیدا نمیشه. نمیدونم من مدل رو اشتباه میگم یا کلا دوچرخه قلابیه.لطفا راهنماییم کنید:23:
سلام به تالار ما خوش امدی
اگه می تونی عکسه دوچرخت رو بزار تا ما بیبینیمش.

Sadeq_ME
19-01-2010, 20:28
سلام دوست عزیز به تالار ما خوش امدی
چرا اتفاقا اکثر مدل های viva تو همین رنج قیمت هستن گرچه خودم دیروز یه 360 تومانیش رو دیدم که خیلی خوشکل بود و ست دنده اسرا هم روش بسته بود
آخه من یه ویوا دیدم قیمتش 480 تومن بود یارو میگفت اینارو بیشتر واسه مسابقات میبرن فکر کنم الکی‌ میگفت.آخه چرخ 480 تومنی به درد مسابقات نمیخوره.

saieed_ahmadi
20-01-2010, 00:35
آخه من یه ویوا دیدم قیمتش 480 تومن بود یارو میگفت اینارو بیشتر واسه مسابقات میبرن فکر کنم الکی‌ میگفت.آخه چرخ 480 تومنی به درد مسابقات نمیخوره.
البته بعضی از مدل های ویوا به این گرونی هستن اما حق با شماست چرخ 400 یا 500 تومنی بدرد مسابقه نمیخوره فقط تو کاربرد های شخصی سگ جون تر از مدل های ارزونتره.

saieed_ahmadi
20-01-2010, 22:55
سلام
می خواستم بدونم ویژه گی های یک دوشاخه خوب چیه ؟ چه مارک هایی معتبرند؟
مثلا RST چجور دو شاخه ایی ؟
یه توضیح کامل در مورد دوشاخه و چند مارک معتبر و اگه شد قیمتاشون بگید لطفا.

alfred88
22-01-2010, 13:03
با سلام.دوست عزیز فکر کنم من سواله شمارو خوب بتونم جواب بدم.
دوشاخ خوب باید 1.محکم با شه در عینه حال که سبکه توجه داشته باشید که دوشاخ بعد از تنه تقریبا سنگینترین عضو دوچرخه است وهمینطور بعد از تنه گرونترین.
2.از لحاظ فنی باید همینطور که سریع پایین میره همینطور هم سریع بالا بیاد چه در موقع سفت بودن و چه در موقع باز بودن .
3.خیلی ازدوشاخها این مشکلو دارن .وقتی دوشاخو با پیچهاش سفت کردین نباید بالا و پایین بشه که متاسفانه اوایل کار کردشون به اینصورتن ولی بعدش .....
من خودم دوشاخم rst مدله امگا هست که بالاترین مدلیه که تاحالا تو ایران دیدم و قفل کن روی فرمون هم دارم که متاسفانه بعد از تصادفم کج شد که بدلیل گرون بودن دوشاخ عوض نکردم و همونطوری صافش کردم (البته قبل از تصادف ازش راضی نبودم بعدش هم که دیگه بدترشد)دوشاخ های rstدر مدلای ارزون دوچرخه پیدا میشن زیره 600 تومن و اگه واست دوشاخ مهمه به نظر من از دوچرخه های اور لود انتخاب کن که دوشاخ xcr دارن (همون مدلی که روی جاینته )یکی از دوستای من داره .خیلی هم راضیه (البته منظورم دوشاخ )خودم تاحالا چندین دفعه تستش کردم وعالی بوده.
مارکهای معروف که در ایران هستن و من میشناسم :.rst , xcr,rock shox ,fox

Zeee
23-01-2010, 13:19
نه قلابی نیست . فکر کنم ویوا کلا برای منطقه های مختلف مدل ها و اسم های مختلفی انتخاب کرده . (منظورم از منطقه مثلا خاورمیانه و...)

بردیا
23-01-2010, 13:27
سلام

آقا ما شرطی با یکی بستیم سر 1ماه 4کیلو وزن کم میکنیم:دی
البته وزنم 70تا هم نیستش ولی خب کله دیگه:دی
من دوچرخم ژیتال مدل اکسترال z هستش که 3سالی میشه دارمش
به نظرتون با یه برنامه زمانبندی یک ماهه روزی چقدر پا بزنم میتونم طی یه ماه 4کیلو کم کنم(بدون درنظر گرفتن فاکتورای دیگه از قبیل مقدار غذا و غیره:دی)

Zeee
23-01-2010, 13:40
دوستان من هم بالاخره یه دوچرخه ای خریدیم . تهران هم آخرش نیومدم و با توجه به گفته ی دوستانمون یه ویوا خریدم 275 . مدل Ace .
مشخصاتشم ایناست:
تنه 19 اینچ فکر کنم :)
ترمز های وی بریک با مرک تکرو
دوشاخ جلو : RST Gila
طبق انداز جلو : شیمانو تاپ سیس
شانژمان عقب : شیمانو اسرا
لاستیک هم : کندا
کرپی فرمان و فرمان : زوم

...
دوستان قیمت تهران چنده؟ چقدر گرون بهم داده؟
راستی این یارو برای تنظیم دنده ها هی ناز می کرد . رفتم تو اینترنت کلی آموزش تصویری و فیلم واینا گرفتم و اینقدر به دنده ها ور رفتم که به نظر خودم و دوستام خیلی عالی شده . هم جلو و هم عقب . خیلی آروم و سری دنده ها عوض میشه بدون هیچ مشکلی .

تنها مشکل من که می خواستم دوستان کمکم کنند اینه که : محل اتصال کرپی فرمان و دوشاخ جلو حدود 1 تا 2 میل بازی می کنه . یعنی انگار لق هستش. البته خیلی کمه . یعنی برای متوجه شدنش باید چرخ جلو رو بذارید کنار دیوار و ترمز جلو رو هم بگیرید و وقتی به فرمان فشار میارید روبه جلو و عقب توی محل اتصال 1 یا 2 میلیمتر لقی مشاهده میشه . بردم نشون مغازه دار هم دادم و پیچ کرپی به دوشاخ رو سفت تر کرده ولی هنوز هم این مشکل هست:41:
چه کار کنم؟ اصلا مهم هست این مشکل؟

راستی با اجازه دوستان تا همین امروز فردا عکساشو می ذارم تو تاپیک عکس های دوچرخه ها .

Zeee
23-01-2010, 13:55
راستی دوستان من هر روز با این دوچرخه 10 20 و یا 30 کیلومتر تو شهر میرم . (با گوگل ارث حساب می کنم ( از سر بیکاری :31:)) . می خوام از خونه مون تا دهاتمون :31: یه بار برم که 30 کیلومتری راه هست . یه شیب خیلی کم هم حتما داره( با توجه به اینکه فاصله از سطح دریا برای شهر و اون دهاتمون متفاوته ) که البته با چشم قابل دیدن نیست . به نظرتون می تونم با این آمادگی برم؟ یا هنوز زوده؟ آماتورم دیگه ، یه کم می ترسم وسط راه آب روغن قاطی کنم:13:

symbian-freak
23-01-2010, 15:59
راستی دوستان من هر روز با این دوچرخه 10 20 و یا 30 کیلومتر تو شهر میرم . (با گوگل ارث حساب می کنم ( از سر بیکاری :31:)) . می خوام از خونه مون تا دهاتمون :31: یه بار برم که 30 کیلومتری راه هست . یه شیب خیلی کم هم حتما داره( با توجه به اینکه فاصله از سطح دریا برای شهر و اون دهاتمون متفاوته ) که البته با چشم قابل دیدن نیست . به نظرتون می تونم با این آمادگی برم؟ یا هنوز زوده؟ آماتورم دیگه ، یه کم می ترسم وسط راه آب روغن قاطی کنم:13:
مبارکه عکس ازش می گذاری ببینیم چه شکلیه:10:

Zeee
23-01-2010, 18:27
مبارکه عکس ازش می گذاری ببینیم چه شکلیه:10:

فعلا همین 2 تا رو دارم . چند روز پیش با پسر عمه ام رفتیم تو کوه و بیابون . خیلی حال داد . 2 3 بار نزدیک بود که زمی نبخورم که خدا رو شکر نخوردم . این 2 تا رو اونجا گرفتم .

cao-cao
23-01-2010, 19:09
دوستان من هم بالاخره یه دوچرخه ای خریدیم . تهران هم آخرش نیومدم و با توجه به گفته ی دوستانمون یه ویوا خریدم 275 . مدل Ace .
مشخصاتشم ایناست:

...
دوستان قیمت تهران چنده؟ چقدر گرون بهم داده؟
راستی این یارو برای تنظیم دنده ها هی ناز می کرد . رفتم تو اینترنت کلی آموزش تصویری و فیلم واینا گرفتم و اینقدر به دنده ها ور رفتم که به نظر خودم و دوستام خیلی عالی شده . هم جلو و هم عقب . خیلی آروم و سری دنده ها عوض میشه بدون هیچ مشکلی .

تنها مشکل من که می خواستم دوستان کمکم کنند اینه که : محل اتصال کرپی فرمان و دوشاخ جلو حدود 1 تا 2 میل بازی می کنه . یعنی انگار لق هستش. البته خیلی کمه . یعنی برای متوجه شدنش باید چرخ جلو رو بذارید کنار دیوار و ترمز جلو رو هم بگیرید و وقتی به فرمان فشار میارید روبه جلو و عقب توی محل اتصال 1 یا 2 میلیمتر لقی مشاهده میشه . بردم نشون مغازه دار هم دادم و پیچ کرپی به دوشاخ رو سفت تر کرده ولی هنوز هم این مشکل هست:41:
چه کار کنم؟ اصلا مهم هست این مشکل؟

راستی با اجازه دوستان تا همین امروز فردا عکساشو می ذارم تو تاپیک عکس های دوچرخه ها .
دوست من مبارکه
اینو بگم سعی نکن زیاد با شانژمان و طبق عوض کن حتی حرفه ای ترینها هم به سرما و گرما حساس هستن یه تیکه سیم هست دیگه سعی نکن باهاش زیاد ور بری بعد یکم سواری قلقش میاد دستت دیگه اذیتت نمیکنه سعی کن زینت رو بر حسب قدت تنظیم کنی که بعدها با رانوت به مشکل بر نخوری
واسه اون لقی هم بله خیلی مشکل هست این مشکل خودش رو وقتی بیشتر نشون میده که تو حرکت ترمز جلو بزنی میبینی چرخت تو حالت بی تعادلی و لقی هست
شما باید دوتا پیچ بغل کرپی رو باز کنی بعد پیچ بالای اون رو سفت کنی اونقدری که لقی از بین بره ولی فرمونت تو حرکن چپ و راست نباید سفت بشه
بعد دوتا پیچ بغل سفت کن

دوست من خواستن توانستن است همه از اول حرفه ای نشدن شما یه مقدار خوراکی با خودت ور دار هر جا کم اوردی یکمی استراحت کن یه ابی بخور برو
30 کیلومتر مسیر زیادی نیست تو 1 ساعت میتونی بری (بابا ما تهران شمال رو اینجوری که شما برنامه ریزی میکردی برنامه نمیریختیم صب پا میشدی بچه ها برن بریم شمال )

سلام

آقا ما شرطی با یکی بستیم سر 1ماه 4کیلو وزن کم میکنیم:دی
البته وزنم 70تا هم نیستش ولی خب کله دیگه:دی
من دوچرخم ژیتال مدل اکسترال z هستش که 3سالی میشه دارمش
به نظرتون با یه برنامه زمانبندی یک ماهه روزی چقدر پا بزنم میتونم طی یه ماه 4کیلو کم کنم(بدون درنظر گرفتن فاکتورای دیگه از قبیل مقدار غذا و غیره:دی)
بله بردیا جان خیلی راحت میتونی کم کنی پ خ بده تا بتونم بهت برنامه بدم
وزن قد سن دوچرخت چیه کجا زندگی میکنی ذورورت تپه خاکی هست و....

با سلام.دوست عزیز فکر کنم من سواله شمارو خوب بتونم جواب بدم.
دوشاخ خوب باید 1.محکم با شه در عینه حال که سبکه توجه داشته باشید که دوشاخ بعد از تنه تقریبا سنگینترین عضو دوچرخه است وهمینطور بعد از تنه گرونترین.
2.از لحاظ فنی باید همینطور که سریع پایین میره همینطور هم سریع بالا بیاد چه در موقع سفت بودن و چه در موقع باز بودن .
3.خیلی ازدوشاخها این مشکلو دارن .وقتی دوشاخو با پیچهاش سفت کردین نباید بالا و پایین بشه که متاسفانه اوایل کار کردشون به اینصورتن ولی بعدش .....
من خودم دوشاخم rst مدله امگا هست که بالاترین مدلیه که تاحالا تو ایران دیدم و قفل کن روی فرمون هم دارم که متاسفانه بعد از تصادفم کج شد که بدلیل گرون بودن دوشاخ عوض نکردم و همونطوری صافش کردم (البته قبل از تصادف ازش راضی نبودم بعدش هم که دیگه بدترشد)دوشاخ های rstدر مدلای ارزون دوچرخه پیدا میشن زیره 600 تومن و اگه واست دوشاخ مهمه به نظر من از دوچرخه های اور لود انتخاب کن که دوشاخ xcr دارن (همون مدلی که روی جاینته )یکی از دوستای من داره .خیلی هم راضیه (البته منظورم دوشاخ )خودم تاحالا چندین دفعه تستش کردم وعالی بوده.
مارکهای معروف که در ایران هستن و من میشناسم :.rst , xcr,rock shox ,fox
اون قسمتهای قرمز رنگ کاملا اشتباهه

سلام
می خواستم بدونم ویژه گی های یک دوشاخه خوب چیه ؟ چه مارک هایی معتبرند؟
مثلا RST چجور دو شاخه ایی ؟
یه توضیح کامل در مورد دوشاخه و چند مارک معتبر و اگه شد قیمتاشون بگید لطفا.

دوست من کمکهای خیلی متنوعی تو ایران هست رنج یمت شما مهمه چقدر میخواید هزینه کنی سایر پیشونی چرختون چنده کمک ار 40 -50 هست تا 2-3 تومن

saieed_ahmadi
23-01-2010, 23:32
اون قسمتهای قرمز رنگ کاملا اشتباهه

cao cao جان پس خودت زحمت بکش ویژگی های یک دو شاخه خوب رو بگو

دوست من کمکهای خیلی متنوعی تو ایران هست رنج یمت شما مهمه چقدر میخواید هزینه کنی سایر پیشونی چرختون چنده کمک ار 40 -50 هست تا 2-3 تومن

ببین من حد اکثر 400 تومن می تونم برای دوچرخه جور کنم ولی الان دیگه واقا نمی دونم چی بخرم :23:
این مدل های جدید ویوا یا کنندل یا همون مریدا ساب 40 ؟؟؟!!! گیج گیج شدم:wac:

saieed_ahmadi
23-01-2010, 23:37
مشخصاتشم ایناست:

تبریک می گم دوست عزیز مبارکت باشه دوچرخه قشنگیه
راستی30 کیلومتر راهی نیست برو مرد تو می تونی !!! :5:

Zeee
24-01-2010, 00:25

ببین من حد اکثر 400 تومن می تونم برای دوچرخه جور کنم ولی الان دیگه واقا نمی دونم چی بخرم :23:

ببخشید فضولی می کنم . اگه من بودم بدونه شک مریدا ساب 40 می خریدم

alfred88
24-01-2010, 00:42
[/SIZE]دوست عزیز cao cao با سلام.
شما همیشه پستا رو کامل و خوب جواب میدید و از ابتدا که این تاپیک زده شد شما با حوصله به سوالاته دوستان و همینطور من جواب دادید .حالا اگه میشه اون قسمتهایی رو که من به اشتباه نوشتم برای دوستان شرح بدید.
دوشاخ بعد از تنه تقریبا سنگینترین عضو دوچرخه است وهمینطور بعد از تنه گرونترین.اگه قسمته دیگه ای هم هست بفرمایید به معلوماته من هم اضافه بشه.در ضمن بنده گفتم تقریبا و نگفتم حتما
2.از لحاظ فنی باید همینطور که سریع پایین میره همینطور هم سریع بالا بیاد چه در موقع سفت بودن و چه در موقع باز بودن .(نکنه منظور شما اینه که بره پایین و دیگه بالا نیاد یا هر وقت دلش خواست بالا بیاد)اگه بخوام بیشتر توضیح بدم میتونم بگم که ضامن lock ,unlock در دوشاخ ربطی به سرعت بالا و پایین رفتن نداره و فقط نیروی بیشتری برای حرکت دوشاخ در حرکت نیاز هست یعنی شما نیاز داری نیروی بیشتری وارد کنی تا دوشاخ پایین بره و دلیل نمیشه اگه دوشاختون در حالته سفت بره پایین و دیگه بالانیاد یا ....
3.خیلی ازدوشاخها این مشکلو دارن .وقتی دوشاخو با پیچهاش سفت کردین نباید بالا و پایین بشه که متاسفانه اوایل کار کردشون به اینصورتن ولی بعدش .....(این چیزیه که خود سازنده در تبلیغاتش و همینطور جنپر ها نوشته نکنه وقتی اهرم رو lock دوشاخ قرار داره باز هم دوشاخ باید بالا و پایین بشه )
(منظورم این قسمت از پست شماره ی 681 بود)
همینطور اگه دوستان و خود شما توجه کنید شما حتی پست من خوب نخوندید مثله این مطلب (((من خودم دوشاخم rst مدله امگا هست که بالاترین مدلیه که تاحالا تو ایران )))) و در ادامه ی مطلب توضیح دادم که این دو شاخ روی دوچرخه ی 600 تومنی نصبه فکر میکنم شما به اشتباه فکر کردید من میگم دوشاخ دوچرخه ی من خدایی نکرده بهترین دوشاخه موجوده بازاره ایرانه در حالیکه منظورم بهترین دوشاخه برند rst هست که درایران موجوده/
باز هم از شما کماله تشکر دارم و ازتون میخام( هرچند که تجربتون بالاتر از همه ی ماست )ولی اگه اشتباهی در پست های هر کسی می بینید صرفا به غلط گرفتن در انها نپردازید و صحیح مطالب هم بفرمایید تا این بنده حقیر و دیگر دوستان از حضور شما بیشترین استفاده رو بکنیم.

cao-cao
24-01-2010, 15:11
عزیز من rst کمکای بالای 700-800 هم تو ایران هست
گیلا خودش چند تا تیپ داره اومگا هم همینطور بستگی داره روغن باشه بادو روغن باشه فنر الاستومر باشه بادی باشه به اینا ربط داره و جنس خوده کمک که الیاژش چی باشه
کربن باشه منیزیم باشه المینیوم باشه

cao-cao
24-01-2010, 15:17

بدون هیچ شکی مریدا بگیر

Zeee
24-01-2010, 19:26
دوست من مبارکه
اینو بگم سعی نکن زیاد با شانژمان و طبق عوض کن حتی حرفه ای ترینها هم به سرما و گرما حساس هستن یه تیکه سیم هست دیگه سعی نکن باهاش زیاد ور بری بعد یکم سواری قلقش میاد دستت دیگه اذیتت نمیکنه سعی کن زینت رو بر حسب قدت تنظیم کنی که بعدها با رانوت به مشکل بر نخوری
واسه اون لقی هم بله خیلی مشکل هست این مشکل خودش رو وقتی بیشتر نشون میده که تو حرکت ترمز جلو بزنی میبینی چرخت تو حالت بی تعادلی و لقی هست
شما باید دوتا پیچ بغل کرپی رو باز کنی بعد پیچ بالای اون رو سفت کنی اونقدری که لقی از بین بره ولی فرمونت تو حرکن چپ و راست نباید سفت بشه
بعد دوتا پیچ بغل سفت کن

cao-cao عزیز متاسفانه به نظر می یاد که این 1 یا 2 میل جابجایی از بین نمیره چون 1 2 بار هم بردم خودش همون جوری که گفتی پیچ رو سفتتر کرد ولی باز هم هست . البته یه رینگ پلاستیکی دور همون جایی که احساس میشه لغه هست که پاره شده . فروشنده گفت که دوباره برم یه از اون رینگ ها هم بندازه . گفت اینجوری خیلی بهتر می شه .
در مورد ورنرفتن به تنظیمات شانژمان و اینا : دیگه ورنمیرم بهش . چون خیلی خیلی توپ شده:31: . هم جلو هم عقب .
باز هم ممنون:11:

saieed_ahmadi
24-01-2010, 19:34
ببخشید فضولی می کنم . اگه من بودم بدونه شک مریدا ساب 40 می خریدم

این چه حرفی دوست عزیز من از شما ممنونم که منو راهنمایی می کنید:46:.

Sadeq_ME
25-01-2010, 18:11
سلام دوستان
بین 200 تا 300 تومن از دوچرخه‌های خارجی‌ فقط VIVA هست دیگه نه؟؟؟

Behroooz
25-01-2010, 18:16
خوش به حالتان گه میتوانید دوچرخه سواری کنید
من به خاطر اسیب دیدگی شدید زانو هم دوچرخه رو کنار گزاشتم هم کوهنوردی رو
یادش به خیر خوراکم بالا رفتن از شیب های خیلی تند بود
زیاد به زانوم فشار اوردم دچار خونریزی ذاخلی و ورم شدید شد
خدا نکنه شما اینطوری بشید
الان هم فقط شنا کار میکنم

Sadeq_ME
25-01-2010, 20:51
مگه چقدر کار میکردین؟؟؟

cao-cao
25-01-2010, 22:09
cao-cao عزیز متاسفانه به نظر می یاد که این 1 یا 2 میل جابجایی از بین نمیره چون 1 2 بار هم بردم خودش همون جوری که گفتی پیچ رو سفتتر کرد ولی باز هم هست . البته یه رینگ پلاستیکی دور همون جایی که احساس میشه لغه هست که پاره شده . فروشنده گفت که دوباره برم یه از اون رینگ ها هم بندازه . گفت اینجوری خیلی بهتر می شه .
در مورد ورنرفتن به تنظیمات شانژمان و اینا : دیگه ورنمیرم بهش . چون خیلی خیلی توپ شده:31: . هم جلو هم عقب .
باز هم ممنون:11:

دوست من یه سری واشر مخصوص هست که اندازه های مختلف داره از 2میل داره تا 5 میلیمتر قطر شما یه بسته 3 تاییش رو که بخری میتونی اون پیچ بالایی رو کامل بار کنی و اون سر کرپی رو در بیاری توجه داشته باش فقط پیچ بالایی نه دوتا پیچ بغل یه واشر حدودا به قطر 25 میلیمتر هستش و ضخامت 3 میلیمتر اون رو بندازی مشکلت حل میشه

cao-cao
25-01-2010, 22:14
خوش به حالتان گه میتوانید دوچرخه سواری کنید
من به خاطر اسیب دیدگی شدید زانو هم دوچرخه رو کنار گزاشتم هم کوهنوردی رو
یادش به خیر خوراکم بالا رفتن از شیب های خیلی تند بود
خدا نکنه شما اینطوری بشید
الان هم فقط شنا کار میکنم

بهروز جان این اشکالات و موارد پزشکی زمانی به وجود میاد که دوستان کم توجهی میکنن و به توصیه ها گوش نمیدن دوچرخه مثل کفش میمونه دقیقا باید زین فرمون و فواصل اینا استاندارد تعریف بشه یعنی اندازه و بلندی زین اصول داره اگه رعاین نشه متاسفاه عواقب خیلی بدی به همراه داره

Sadeq_ME
26-01-2010, 14:34
سلام دوستان
بین 200 تا 300 تومن از دوچرخه‌های خارجی‌ فقط VIVA هست دیگه نه؟؟؟
هان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

alfred88
26-01-2010, 15:19
با سلام .اگه بودجتون بین 200 تا 300 بله ویوا و اورلود که ساخته تایوانن .ولی اگه بودجتون به 320 یا 330 تومن میرسه میتونی مریدا matts 20v هم بگیری که تنه ی این مدل از ویوا و اورلودخیلی بهتره ولی لوازم رده پایینی داره حتی طبق قامه اش شیمانو نیست .

saieed_ahmadi
26-01-2010, 18:52
سلام
من شماره تلفن فروشگاه دوچرخه اقای محمدی تو خیابان گمرک رو می خواستم کی می تونه برام تهیه اش کنه؟
زنگ زدم 118 تهران ولی چون اسم فروشگاه رو نمی دونستم شماره رو پیدا نکردم.
اگه 2 یا 3 تا شماره برام از فروشگاه های اونجا تهیه کنید ممنون می شم.

Life24
26-01-2010, 19:12
آقا لطفا از این ویوا اینها عکس و قیمت بزارید
ممنون میشم بچه ها

Sadeq_ME
26-01-2010, 19:49
با سلام .اگه بودجتون بین 200 تا 300 بله ویوا و اورلود که ساخته تایوانن .ولی اگه بودجتون به 320 یا 330 تومن میرسه میتونی مریدا matts 20v هم بگیری که تنه ی این مدل از ویوا و اورلودخیلی بهتره ولی لوازم رده پایینی داره حتی طبق قامه اش شیمانو نیست .
حالا بین ویوا و اورلد کدوم رو پیشنهاد می‌کنید؟؟بودجم حد اکثر 300 تومنه بیشتر نمی‌خوام خرج کنم
اورلد رو تا حالا اسمشو نشنیدم.از ویوا بهتره؟؟

Sadeq_ME
26-01-2010, 19:53
در ضمن یه دوچرخه به نام Cross هم قیمت کردم میگفت 200 تومن...تنهٔ سبکی داشت شاید از ویوا هم سبکتر میگفت ساخته تایوانه به نظرتون بگیرم یا نه؟؟؟؟

alfred88
26-01-2010, 23:17
در ضمن یه دوچرخه به نام Cross هم قیمت کردم میگفت 200 تومن...تنهٔ سبکی داشت شاید از ویوا هم سبکتر میگفت ساخته تایوانه به نظرتون بگیرم یا نه؟؟؟؟

دوست عزیز من اون مدله کراس که شما میگید ندیدم ولی شما قبل از اینکه خرید کنید بهتره که مشخصاته کامله دوچرختون بگید(مشخصاته کامل رینگ .لاستیک .کمک.سیستم دنده کامل با اجزا حتی زنجیرو....) تا بشه راجع بهش نظر داد نه اینکه بعد ازاینکه رفتی خریدی ....
کلا ویوا و اورلود در یه سطحن ولی اوورلود روی تنه هاش دوشاخه بهتری میزاره که از این نظر بهتره و من خودم اگه الان میخاستم با بودجه ی 600 تومن دوچرخه بگیرم و بین ویوا و اوورلود گیر کرده بودم حتما اوورلود میگرفتم ...

cao-cao
27-01-2010, 08:10
حالا بین ویوا و اورلد کدوم رو پیشنهاد می‌کنید؟؟بودجم حد اکثر 300 تومنه بیشتر نمی‌خوام خرج کنم
اورلد رو تا حالا اسمشو نشنیدم.از ویوا بهتره؟؟
اورلرد کم هستش بعید میدونم بتونی پیدا کنی
وای ویوا هم بد نیست میتونی یه دونه بگیری

کراس یه مدل دار ه به اسم کراس استرم اگه جایی که قیمت کردی استرم بوده بگو کجاس چون منم میخوام قیمتش هم همین حدود هستش 230-40

saieed_ahmadi
27-01-2010, 10:31
کراس یه مدل دار ه به اسم کراس استرم اگه جایی که قیمت کردی استرم بوده بگو کجاس چون منم میخوام قیمتش هم همین حدود هستش 230-40

مگه شما دوچرخه سوار های حرفه ایی هم از این مدل های ارزون قیمت سوار می شید ؟!!!:18:
بابا دوچرخه قبلیت به گفته خودت ترمزی روش بسته بود که اصلا تو ایران پیدا نمی شد حالا دیگه کراس !!!

Sadeq_ME
27-01-2010, 13:58
فکر کنم cross reflex بود حالا بازم برای اینکه مطمئن شم میرم ببینم کدوم بوده...

خبرشو میدم

cao-cao
27-01-2010, 15:13
مگه شما دوچرخه سوار های حرفه ایی هم از این مدل های ارزون قیمت سوار می شید ؟!!!:18:
بابا دوچرخه قبلیت به گفته خودت ترمزی روش بسته بود که اصلا تو ایران پیدا نمی شد حالا دیگه کراس !!!

دوست من خودت میگی دوچرخه قبلیت
الان متاهل شدم فعلا 1-2 تومن پول نقد ندارم برم چرخ بگیرم دنبال یه چرخ معمولی ولی استاندارد هستم
کراس استرم چرخ خوبی هست البته اگه پیدا بشه

saieed_ahmadi
27-01-2010, 22:35
سلام
من شماره تلفن فروشگاه دوچرخه اقای محمدی تو خیابان گمرک رو می خواستم کی می تونه برام تهیه اش کنه؟
زنگ زدم 118 تهران ولی چون اسم فروشگاه رو نمی دونستم شماره رو پیدا نکردم.
اگه 2 یا 3 تا شماره برام از فروشگاه های اونجا تهیه کنید ممنون می شم.

کسی نیست کمک کنه ؟ هان

alfred88
27-01-2010, 23:35
با سلام.اگه دنباله مغازه ای هستید که دوچرخه های اوورلود رو میفروشه تو خیابان گمرک یکی هست که تنوع خوبی هم داره ولی اوورلود به شرطی خوبه که لوازمش از ویوا بهتر باشه در غیر اینصورت هیچ فرقی با هم ندارن .
اگه جسارت نباشه cao cao جان میخوای بخری یه دونه viva مدله نوردیک بگیر با سیستم دنده ی کامله alivio و توپی های بلبرینگ کامل .

arman_ams_3010
28-01-2010, 00:38
با سلام
دوستان من دو مدل چرخ با مارک مریدا انتخاب کردم حالا می خواستم بدونم کدوم یکی از این مدل ها نصبت به قیمت بهتر هست؟و کدوم کارایی بیشتری داره ؟ این قیمتها هم امروز یعنی 8 بهمن گرفتم
sub 40 - D 430 t
tfs 100 - D 495t
در ضمن من قد 180 و وزنم 84 هست چه اندازه ای مناسب هست ؟
با تشکر از تمام دوستان

cao-cao
28-01-2010, 08:20
با سیستم ویوا زیاد حال نمیکنمنه اینکه مشکلی داشته باشه ها به من نمیچسبه از طراحی هاش ولوازم بندیش خوشم نمیاد

دنبال اموبا هستم نمایندگیش تو ایران هستش ولی سری جدید محصولاتش نیومده هنوز

alfred88
28-01-2010, 14:00
با سلام
دوستان من دو مدل چرخ با مارک مریدا انتخاب کردم حالا می خواستم بدونم کدوم یکی از این مدل ها نصبت به قیمت بهتر هست؟و کدوم کارایی بیشتری داره ؟ این قیمتها هم امروز یعنی 8 بهمن گرفتم
sub 40 - D 430 t
tfs 100 - D 495t
در ضمن من قد 180 و وزنم 84 هست چه اندازه ای مناسب هست ؟
با تشکر از تمام دوستان

بین این دو تا صد در صد tfs 100
البته فکر کنم شما به اشتبا 100v را100D نوشتی .اگه بتونی بودجتو افزایش بدی و SUB 50 V بگیری اون از ایندوتا هم به تره.

arman_ams_3010
28-01-2010, 15:07
بین این دو تا صد در صد tfs 100
البته فکر کنم شما به اشتبا 100v را100D نوشتی .اگه بتونی بودجتو افزایش بدی و SUB 50 V بگیری اون از ایندوتا هم به تره.

این D و V نشان دهنده نوع سیستم ترمز هست نه درست نوشتم سیستم ترمز D دیسکی هست .
حالا قیمت SUB 50 چند هست ؟
در ضمن من قدم 180 و وزنم 84 هست چه اندازه باید انتخاب کنم ؟

cao-cao
29-01-2010, 19:36
Matts TFS-Comp-V

انتخاب بهتری هستش ولی با یکمی ارتقاء بودجه میتونی جاینت xtc sr3 بگیری حدود 580 هستش
v نشان دهنده ترمز ویبرگ و d نشان دهنده ترمز دیسک تو دوچرخه های مریدا هستش

با توجه به زوج بودن تنه های مریدا پیشنهاد منبرای شما تنه 18 هستش که با توجه با قد شما با یه لوله زین مناسب شما میتونید تو سر بالایی ها از مزیت تنه 18 و تو سر پایینی هاییی با شیب بسیار از طراحی بسیار مناسب مریدا استفاده کنید

alfred88
30-01-2010, 14:33
این D و V نشان دهنده نوع سیستم ترمز هست نه درست نوشتم سیستم ترمز D دیسکی هست .
حالا قیمت SUB 50 چند هست ؟
در ضمن من قدم 180 و وزنم 84 هست چه اندازه باید انتخاب کنم ؟

دوست عزیز منظور من این بود که قیمت هایی که نوشتی ماله مدل v هست نه d .قیمت sub 50v فکر میکنم بینه 550 تا 600 باشه و طوقه هاش پولک دارن وسیستم دنده ی 27دنده ی sram x5 داره همینطور کمکش خیلی بهتره از کمک tfs 100 و میتونم بگم تنها مزیته tfs100 تنه ی خوبیه که داره و دیگر هیچ .راج به سایز هم که دوستمون تضیح دادن .
با تشکر

cao-cao
30-01-2010, 14:49
تمام طوقه های الکس تو این رنج پولک دار هستن
سیستم الویو و دئور به مراتب بهتر از اسرم ایکس 5 هستش
شما رو چه مبنایی میگین کمک ساب ر50 بهتر هستش؟
اگه میخواین یه رنک بالاتر بگیرید یشنهاد میشه جاینت xtc se3 بگیرید یا مریدا sub 400 d or v

cao-cao
30-01-2010, 14:51
از دوستان خواهش میکنم با اطلاعات درست راهنمایی کنن دوچرخه تاثیر مستقیم بر روی سلامت انسان داره
از دادن اطلاعاتی که از روی حدس و گمان هست خودداری کنید دوچرخه سواری یه مبحث کاملا علمی هستش

cao-cao
30-01-2010, 14:54
sub 400

arman_ams_3010
30-01-2010, 18:16
دوست عزیز منظور من این بود که قیمت هایی که نوشتی ماله مدل v هست نه d .قیمت sub 50v فکر میکنم بینه 550 تا 600 باشه و طوقه هاش پولک دارن وسیستم دنده ی 27دنده ی sram x5 داره همینطور کمکش خیلی بهتره از کمک tfs 100 و میتونم بگم تنها مزیته tfs100 تنه ی خوبیه که داره و دیگر هیچ .راج به سایز هم که دوستمون تضیح دادن .
با تشکر
بله درست هست قیمت 490 برای TFS 100 - V هست و قیمت TFS 100-D هم اگر اشتباه نکنم باید 690 باشه البته 2009

Zeee
30-01-2010, 22:16
سلام دوستان .
یکی از دوستان من می خواد یه دوچرخه کراس کانتری بخره .
پولی هم که برای دوچرخه داره حدود 400 تا 500 هزارتومن هست .
از من راهنمایی خواسته . متاسفانه من که آماتورم :دی . من هم از شما راهنمایی می خوام :10:
با این پول چی خوبه بگیره ؟ من بهش گفتم که یا جاینت بگیر یا مریدا . مدل ساب 40 مریدا که ست آلیویو روشه رو شنیده بودم از دوستان به قیمت 410 تا 450 . درسته ؟
خواهشا چند مدل توپ با این بودجه معرفی کنید .
(درضمن نمایندگی های جاینت که همون گروه کراس هست مشخصه و نمایندگی یا فروشگاه برای خرید مریدا هم معرفی کنید )
پیشاپیش خیلی خیلی ممنون . :X
:X :* :40::11::11::11::11::40::40::40::11:

mr.reza
30-01-2010, 22:58
دوستان زین دوچرخه من خیلی بیخوده ! هر کس میشینه اذیت میشه ! به نظر شما چه زینی بخرم ؟ و حدودا چه قیمتی برای زین مناسب لازمه ؟

arman_ams_3010
31-01-2010, 01:51
سلام دوستان .
از من راهنمایی خواسته . متاسفانه من که آماتورم :دی . من هم از شما راهنمایی می خوام :10:
با این پول چی خوبه بگیره ؟ من بهش گفتم که یا جاینت بگیر یا مریدا . مدل ساب 40 مریدا که ست آلیویو روشه رو شنیده بودم از دوستان به قیمت 410 تا 450 . درسته ؟
(درضمن نمایندگی های جاینت که همون گروه کراس هست مشخصه و نمایندگی یا فروشگاه برای خرید مریدا هم معرفی کنید )
سلام
شما به جای ساب 40 می تونید با این پول یه TFS 100 -V بگیرید که قیمتشم 490 هست هم از لحاظ تنه قوی تر از ساب 40 هست هم از لحاظ لوازم ، من این دوچرخه را دیروز برای یکی از دوستان گرفتم دوچرخه خیلی خوش دستی هست اگر تهران هستید بگید که ادرس بدم ؟

Zeee
31-01-2010, 11:03
سلام
شما به جای ساب 40 می تونید با این پول یه TFS 100 -V بگیرید که قیمتشم 490 هست هم از لحاظ تنه قوی تر از ساب 40 هست هم از لحاظ لوازم ، من این دوچرخه را دیروز برای یکی از دوستان گرفتم دوچرخه خیلی خوش دستی هست اگر تهران هستید بگید که ادرس بدم ؟

خیلی ممنون رفیق . من تهران نیستم ولی این دوستمون می خواد بیاد تهران برای خرید . پس شما خواهشا آدرس رو برام پ خ کن . ممنون:11:

Zeee
31-01-2010, 15:42
سلام دوستان .

با تشکر از arman_ams_3010 من هنوز منتظر پیشنهاد دیگر دوستان بخصوص cao-cao عزیز هستمها . نبود کسی؟ ..:11:

cao-cao
31-01-2010, 17:59
نمایندگی مریدا تو ایران
Iran (entire Middle-East)
POOYA CYCLE COMPANY
No. 163, Sattarkhan Ave,
Tehran, IRAN

Tel: +00-98-21-6642.8800 (5 LINES)
Fax: +00-98-21-6642.9434

info@pouyacycle.com

---------- Post added at 05:59 PM ---------- Previous post was at 05:55 PM ----------

دوست من
من پیشنهاد میکنم با یکمی هزینه بیشتر یا ساب 400 بگیرید یا جاینت xtc این دوتا بهترین گذینه ها هستند ولی اگه میتونید یکمی جستجو کنید تنه hfs بگیرید اون وقت تا عمر دارید دعام میکنید این تنه ماله سال 2008 هستش ولی انصافا تو سواری خیلی عالیه من خودم 2 ماه استفاده کردم هر جور فساریم بگید بهش اوردم اخ نمیگه خود مریدا 5 سال گارانتی تنه بهتون میده

Sadeq_ME
31-01-2010, 20:40
فکر کنم cross reflex بود حالا بازم برای اینکه مطمئن شم میرم ببینم کدوم بوده...

خبرشو میدم
نخیر استرم نداشت
cross rock

cross reflex

saieed_ahmadi
01-02-2010, 19:10
سلام
اگه میشه یه اطلاعاتی در مورد کلاه های ایمنی و قیمتاشون بذارید.
لطفا حتما قیمتش هم به صورت حدودی بگید تا ما بدونیم دنیا دسته کیه( از ارزون هم شروع کنید ). آخه اگه خدا بخواد فردا می رم واسه خرید دوچرخه.

mr.reza
02-02-2010, 01:21
دوستان زین دوچرخه من خیلی بیخوده ! هر کس میشینه اذیت میشه ! به نظر شما چه زینی بخرم ؟ و حدودا چه قیمتی برای زین مناسب لازمه ؟
دوستان کسی نمیتونه راهنمایی کنه ؟:13::19:

cao-cao
02-02-2010, 10:59
دوستان کسی نمیتونه راهنمایی کنه ؟:13::19:
دوست من شما میتونید یه زین با روکش ژله خریداری کنید حدود قیمت 25 هستش میتونید با برند VELO خریداری کنید

سلام
اگه میشه یه اطلاعاتی در مورد کلاه های ایمنی و قیمتاشون بذارید.
لطفا حتما قیمتش هم به صورت حدودی بگید تا ما بدونیم دنیا دسته کیه( از ارزون هم شروع کنید ). آخه اگه خدا بخواد فردا می رم واسه خرید دوچرخه.

کلاه هم مارکای زیادی هست از ایرانی ها 5-6 تومن هست تا 300 -400 خارجی پیشنهاد من حدود 30 هستش تایوان یا چین اگه برای دوچرخه کوهستان میخواید حتما نقاب دار باشه ( افتاب گیر بالای کلاه)

Sadeq_ME
02-02-2010, 21:57
درود بر همه
سؤالی داشتم و اون اینکه سرعت دوچرخه به چه چیزهایی بستگی داره؟؟البته به غیر از سبکیش و تند پا زدن:31:

ممنون

saieed_ahmadi
04-02-2010, 13:17
سلام
ما هم به جمع دوچرخه سوارها اضافه شدیم
دیروز بر خلاف سفارش های مکرر cao cao که می گفت ساب 40 بگیر ، یک فروند ویوا مدل المنت با ترمز های دیسکی خریدم به قیمت 330 تومان. من مطمئنم که مریدا ساب 40 از دوچرخه من بهتره ولی خوب من نه از قیافه ساب 40 خوشم می امد ونه روش راحت بودم .
دوستان دوچرخه به غیر از کیفیت عشق یک دوچرخه سوار هم هست و تنها کارایی اون مهم نیست بلکه زیبایی اون و سلیقه دوچرخه سوار هم ملاک هست. من از این بیشتر خوشم می آد.
حالا دیگه نوبتی هم باشه نوبت تشکر کردنه :
من هیچی از دوچرخه نمی دونستم هرچی یاد گرفتم از این فروم و بچه های از گل بهترشه. من چه می دونستم Shimsno کیه !
من چه می دونستم سبک های دوچرخه سواری چیه ....
و در نهایت تشکر مخصوص از cao cao به دلیل اینکه خودش اوسا هستو احتیاج به این فروم نداره ولی مرتبا به فروم سر می زنه تا جواب امسال منو با دقت و درست بده
بزودی عکس دوچرخمو تو تالار عکس های دوچرخه قرار می دم.
قربان همگی سعید.

Zeee
04-02-2010, 16:22
سلام
ما هم به جمع دوچرخه سوارها اضافه شدیم
دیروز بر خلاف سفارش های مکرر cao cao که می گفت ساب 40 بگیر ، یک فروند ویوا مدل المنت با ترمز های دیسکی خریدم به قیمت 330 تومان. من مطمئنم که مریدا ساب 40 از دوچرخه من بهتره ولی خوب من نه از قیافه ساب 40 خوشم می امد ونه روش راحت بودم .
دوستان دوچرخه به غیر از کیفیت عشق یک دوچرخه سوار هم هست و تنها کارایی اون مهم نیست بلکه زیبایی اون و سلیقه دوچرخه سوار هم ملاک هست. من از این بیشتر خوشم می آد.
حالا دیگه نوبتی هم باشه نوبت تشکر کردنه :
من هیچی از دوچرخه نمی دونستم هرچی یاد گرفتم از این فروم و بچه های از گل بهترشه. من چه می دونستم Shimsno کیه !
من چه می دونستم سبک های دوچرخه سواری چیه ....
و در نهایت تشکر مخصوص از cao cao به دلیل اینکه خودش اوسا هستو احتیاج به این فروم نداره ولی مرتبا به فروم سر می زنه تا جواب امسال منو با دقت و درست بده
بزودی عکس دوچرخمو تو تالار عکس های دوچرخه قرار می دم.
قربان همگی سعید.

آقا سعید مبارکه رفیق .:11:
خواهشا مارک و مدل قطعات دوچرخه تو بنویس .
منتظر عکسهاشم هستم.

Sadeq_ME
04-02-2010, 16:42
سلام کسی‌ آدرس یا شماره تلفن نمایندگی ویوا تو مشهد رو داره؟؟؟؟

cao-cao
04-02-2010, 20:11
سعیدجان مبارکه ایشالا چرخش برات بچرخه
فقط یه سری تنظیمات خورده ریز داره که باید اونا رو انجام بدی
تا خیالت از هر لحاظ راحت باشه
ارتفاع لوله زین تنظیم فرمون و کتهای ترمز ورگلاژکردن دیسکات و سیستم دندت
باد لاستیکهات نوع قرار گیری اج اونا (من اکثرا دیدم اج رو بر عکس مونتاژ کردن)
اینا رو انجام بده تا خیالم از بابت سلامتیت هم راحت باشه

saieed_ahmadi
04-02-2010, 22:09
آقا سعید مبارکه رفیق .:11:
خواهشا مارک و مدل قطعات دوچرخه تو بنویس .
منتظر عکسهاشم هستم.

بروی چشم اینم مشخصاتش :
نام : VIVA Element
ست دنده : SHIMANO Asera
فرمون و پایه زین : ZOOM
ترمز دیسکی : Promax
طوقه : Alexrims G 6000
توپی : Formula
زین : VELO Plush
طبق و طبق عوض کن : SHIMANO SIS

همین دیگه :20:

---------- Post added at 10:09 PM ---------- Previous post was at 10:04 PM ----------

سعیدجان مبارکه ایشالا چرخش برات بچرخه

ممنون داداش:11:

ارتفاع لوله زین تنظیم فرمون و کتهای ترمز ورگلاژکردن دیسکات و سیستم دندت
باد لاستیکهات

اینا رو درست نمی دونم که چیکار باید بکنم:19:

نوع قرار گیری اج اونا (من اکثرا دیدم اج رو بر عکس مونتاژ کردن)

اینو چک کردم خوشبختانه جهتش درست بود. دست درد نکنه:20:

crossfire24
08-02-2010, 13:53
کراس سیگما و استرم رو اگه گیر نیاوردید من یه نفر رو میشناسم می خواد بازار دوچرخه رو بترکونه این مدل ها رو داره هر مدل حرفه ای هم که گیر نیاوردید وارد می کنه خلاصه کسی خواست شمارش رو می دم نقد و اقساط می تونید ازش خرید کنید
من خودم با کراس سیگما خیلی حال می کنم تسلط خوبی بهش دارم ولی استرم هم بد نیست فقط رنگ مورد علاقه من رو نداشت خنده داره ولی رنگ از همه چیز واسه من مهمتره!:31:

saieed_ahmadi
08-02-2010, 22:41
بچه ها من نمی تونم عکس های دوچرخه خودمو اپلود کنم هیچ کدوم از اون سایت های اپلود عکس درست کار نمی کنند !
یه سایت خوب برای اپلود عکس معرفی کنید لطفا.

Zeee
08-02-2010, 22:47
باد لاستیکهات نوع قرار گیری اج اونا (من اکثرا دیدم اج رو بر عکس مونتاژ کردن)

سلام .
نوع قرار گیری عاج با توجه به فلشی که روی لاستیک هست مشخص میشه دیگه ؟ یه فلش که روش نوشته درایو که جهت چرخش صحیح رو نشون می ده؟ اگه اینجوری باشه چرخ جلوی من رو برعکس بستن :31: . چون جهت فلش درست برعکس چرخش چرخ جلو در هنگام حرکته !
cao-cao عزیز (چه قدر چاپلوسانه :31:) چه کار کنم ؟ سخته چرخ جلو رو باز کردنو برعکس کردن؟ لطفا راهنماییم کنید . ممنون:11:

---------- Post added at 12:47 AM ---------- Previous post was at 12:44 AM ----------

راستی لاستیک های دوچرخه من کندا مدل Kinetics هست که رفتم سایت کندا دیدم اصلا این مدل دیگه تولید هم نمیشه (Discontinued Models) :19: . از رده خارج شده .

cao-cao
09-02-2010, 10:35
سلام .
نوع قرار گیری عاج با توجه به فلشی که روی لاستیک هست مشخص میشه دیگه ؟ یه فلش که روش نوشته درایو که جهت چرخش صحیح رو نشون می ده؟ اگه اینجوری باشه چرخ جلوی من رو برعکس بستن :31: . چون جهت فلش درست برعکس چرخش چرخ جلو در هنگام حرکته !
cao-cao عزیز (چه قدر چاپلوسانه :31:) چه کار کنم ؟ سخته چرخ جلو رو باز کردنو برعکس کردن؟ لطفا راهنماییم کنید . ممنون:11:

---------- Post added at 12:47 AM ---------- Previous post was at 12:44 AM ----------

راستی لاستیک های دوچرخه من کندا مدل Kinetics هست که رفتم سایت کندا دیدم اصلا این مدل دیگه تولید هم نمیشه (Discontinued Models) :19: . از رده خارج شده .

نه سخت نیست
اگه زامنی هست زامن رو باز کن ویبرگ رو هم از روی خود ویبرگ اون قسمت خمیدگی اهنی رو در بیار (دو تا فک ویبرک رو به هم فشار بده که حالت ترمز گرفتن باش بعد اون انهنای فلزی که سیم از توش رد شده رو از شکاف بالای طرف مقابل در بیار) لاستیک رو در بیار بادش رو کامل خالی کن
وبا تایلیور و یا یه چیزی که نوکش تیز نباشه و تیوپ رو پاره کن لاستیک رو اروم در بیار بر عکسش کن بعد دوبار خیلی اروم و با حوصله یه طرف لاستیک رو جا بنداز بعد تیوپ رو جا بنداز بعد طرف دوم لاستیک رو راه بنداز فقط وقت جا انداختن مواظب باش که تیوپ بین طوقه و لاستیک نمونه تا سوراخ بشه

Zeee
09-02-2010, 15:44
نه سخت نیست
اگه زامنی هست زامن رو باز کن ویبرگ رو هم از روی خود ویبرگ اون قسمت خمیدگی اهنی رو در بیار (دو تا فک ویبرک رو به هم فشار بده که حالت ترمز گرفتن باش بعد اون انهنای فلزی که سیم از توش رد شده رو از شکاف بالای طرف مقابل در بیار) لاستیک رو در بیار بادش رو کامل خالی کن
وبا تایلیور و یا یه چیزی که نوکش تیز نباشه و تیوپ رو پاره کن لاستیک رو اروم در بیار بر عکسش کن بعد دوبار خیلی اروم و با حوصله یه طرف لاستیک رو جا بنداز بعد تیوپ رو جا بنداز بعد طرف دوم لاستیک رو راه بنداز فقط وقت جا انداختن مواظب باش که تیوپ بین طوقه و لاستیک نمونه تا سوراخ بشه

با سلام دوباره . من یه کار دیگه کردم ! نمی دونم درسته یا نه . فقط چرخ رو کلا در آوردم و برعکس بستمش . یعنی بستی که برای چرخ بود مثلا از طرف چپ رفت طرف راست دوچرخه . جهت حرکت لاستیک درست شد ولی نمی دونم کارم درست بوده یا نه؟ منتظر راهنمایی شما هستم دوست عزیز

cao-cao
09-02-2010, 16:31
نه کارت درست نیست به حالت اول برش گردون و لاستیک رو بر عکس کن
اون کلی تنظیمات واسه ترمز و اندازه میله زامن و بقیه رو به هم میزنه

Sadeq_ME
09-02-2010, 19:20
سلام دوستان
روی کمک جلوی دوچرخه من دو تا دکمه هست که روش نوشته PRELOAD دو تا جهت مثبت و منفی‌ هم روشون هست من چه به جهت مثبت میچرخونم چه به سمت منفی‌ تغییری در نرمی کمک نمی‌بینم.وظیفه اونا چیه؟تزینیه؟

---------- Post added at 07:20 PM ---------- Previous post was at 07:19 PM ----------

بچه ها من نمی تونم عکس های دوچرخه خودمو اپلود کنم هیچ کدوم از اون سایت های اپلود عکس درست کار نمی کنند !
یه سایت خوب برای اپلود عکس معرفی کنید لطفا.

saieed_ahmadi
09-02-2010, 22:14
اینم عکس دوچرخه من:

cao-cao
09-02-2010, 22:59
سلام دوستان
روی کمک جلوی دوچرخه من دو تا دکمه هست که روش نوشته PRELOAD دو تا جهت مثبت و منفی‌ هم روشون هست من چه به جهت مثبت میچرخونم چه به سمت منفی‌ تغییری در نرمی کمک نمی‌بینم.وظیفه اونا چیه؟تزینیه؟

---------- Post added at 07:20 PM ---------- Previous post was at 07:19 PM ----------

اون سرعت برگشتروتنظیم میکنه

Zeee
10-02-2010, 12:30
اینم عکس دوچرخه من:

آقا سعید عکس ها برای من لود نشد ! انگار نه انگار که عکسی بود :) . یه جای دیگه آپلود کن ما هم می خوایم دوچرخه تو ببینیم . :11:

Sadeq_ME
10-02-2010, 20:59
اون سرعت برگشتروتنظیم میکنه
یعنی‌ چی‌
بیشتر توضیح بدین

saieed_ahmadi
13-02-2010, 01:18
آقا سعید عکس ها برای من لود نشد ! انگار نه انگار که عکسی بود :) . یه جای دیگه آپلود کن ما هم می خوایم دوچرخه تو ببینیم . :11:
سلام داداش من الان تستش کردم نشون می ده ولی خوب اینا ادرسای مستقیمش ببین می تونی ببینی:

img214.imageshack.us/img214/9202/dsc00040na.jpg

img718.imageshack.us/img718/8523/dsc00041t.jpg

img214.imageshack.us/img214/1900/dsc00042o.jpg

alfred88
15-02-2010, 00:33
تمام طوقه های الکس تو این رنج پولک دار هستن
سیستم الویو و دئور به مراتب بهتر از اسرم ایکس 5 هستش
شما رو چه مبنایی میگین کمک ساب ر50 بهتر هستش؟
اگه میخواین یه رنک بالاتر بگیرید یشنهاد میشه جاینت xtc se3 بگیرید یا مریدا sub 400 d or v

با سلام .از این موضوع عذر میخوام که دیر به این پست جواب دادم چون یه مسافرته 4روزه با دورچرخه در استانه خوزستان داشتم و گرفتار کارا و ست کردن بچه ها بودم که انشالله عکساشو تو سایت میزارم .

میشه لطفا شما تا پستای منو میبینید کیکشون نکنید و یه مقدار هم بیشتر به پستای من فکر کنید .
شما رو چه حسابی میگید sram x5 ضعیفتره من که این مطلبو نوشتم هردوی این دوپرخه هارو تست کردم شما هم تست کرید(اگه تست کرده بودی این مطلبو نمینوشتی) .حالا اگه تست من اشتباه بوده و دلایل غیر فنی توش دخیل بوده میشه بگی چه جوری شرکته مریدا رو ی یه مدل بالاتر سیستم دنده ی پایینتر میبنده (اصلا اگه شما سوابقه دوچرخه سواریتونو درست نوشته باشید از شما یه همچین حرفی بعیده منظور مقایبسه یط5sram با alivio)در ضمن خودمم میدونم که دئور بالاتر از asramx5 اونم به لحاظه قیمتی ونه به لحاظ کاربردی چون هردو تو یه دسته بندی قرار دارن .
راجع به سواله دومتون حیف که تهران نیستم مگرنه میومدم براتون تست میکردم تا خودتون از نزدیک ببینید اگه روی قضیه کمک شک داری میتونی از نمایندگی بپرسی اگه نه برو تست کن .
چه پیشنهاده جالبی دادید به دوستمون ظاهرا فراموش کردید که هنوز پویا سیکل مدلای 2010 وارد نکرده بعد شما پیشنهاد مدلی میدی که هنوز تو ایران نیمده (tfs400).شما پیشنهاد میدی se3بگیرن (دوستمون)معذرت میخوام میشه بفرمایید se3 چقدر اختلاف قیمت با بودجه ی دوستمون دارن .من اگه گفتم ساب50 چون نزدیک بود به بودجه ی ایشون.
تمامی مطالبی که تو این پست گفتم نتایج 12 سال دوچرخه سواری بوده ودوچرخه ی اولم پژو فرانسه ی اصل بوده والان هم به ناچار ویوا سوارم ولی دلیل نمیشه که کسی تجربیاته منرو ببره زیره سوال و یه سری دوستان هم ازش تشکر کنن.اون چیزی که معلومه شما پستای منرو بدون دلیل و مدرک رد میکنید ولی این یکی تا جواب قانع کننده نیاد من یکی راضی نمیشم .حداقل بخاطر عنوانی که سایت بهتون داده لطفا با کار برانی که حالا حالا حالاحالا مقداری تجربشون از شما کمتره اینطور برخورد نکنید .
باتشکر.

darkstreet
15-02-2010, 18:49
تاپیک پربار و مفیدیه
دست همه دوستای گلم درد نکنه واقعا مفید بود

cao-cao
16-02-2010, 23:09
با سلام .از این موضوع عذر میخوام که دیر به این پست جواب دادم چون یه مسافرته 4روزه با دورچرخه در استانه خوزستان داشتم و گرفتار کارا و ست کردن بچه ها بودم که انشالله عکساشو تو سایت میزارم .

میشه لطفا شما تا پستای منو میبینید کیکشون نکنید و یه مقدار هم بیشتر به پستای من فکر کنید .
شما رو چه حسابی میگید sram x5 ضعیفتره من که این مطلبو نوشتم هردوی این دوپرخه هارو تست کردم شما هم تست کرید(اگه تست کرده بودی این مطلبو نمینوشتی) .حالا اگه تست من اشتباه بوده و دلایل غیر فنی توش دخیل بوده میشه بگی چه جوری شرکته مریدا رو ی یه مدل بالاتر سیستم دنده ی پایینتر میبنده (اصلا اگه شما سوابقه دوچرخه سواریتونو درست نوشته باشید از شما یه همچین حرفی بعیده منظور مقایبسه یط5sram با alivio)در ضمن خودمم میدونم که دئور بالاتر از asramx5 اونم به لحاظه قیمتی ونه به لحاظ کاربردی چون هردو تو یه دسته بندی قرار دارن .
راجع به سواله دومتون حیف که تهران نیستم مگرنه میومدم براتون تست میکردم تا خودتون از نزدیک ببینید اگه روی قضیه کمک شک داری میتونی از نمایندگی بپرسی اگه نه برو تست کن .
چه پیشنهاده جالبی دادید به دوستمون ظاهرا فراموش کردید که هنوز پویا سیکل مدلای 2010 وارد نکرده بعد شما پیشنهاد مدلی میدی که هنوز تو ایران نیمده (tfs400).شما پیشنهاد میدی se3بگیرن (دوستمون)معذرت میخوام میشه بفرمایید se3 چقدر اختلاف قیمت با بودجه ی دوستمون دارن .من اگه گفتم ساب50 چون نزدیک بود به بودجه ی ایشون.
تمامی مطالبی که تو این پست گفتم نتایج 12 سال دوچرخه سواری بوده ودوچرخه ی اولم پژو فرانسه ی اصل بوده والان هم به ناچار ویوا سوارم ولی دلیل نمیشه که کسی تجربیاته منرو ببره زیره سوال و یه سری دوستان هم ازش تشکر کنن.اون چیزی که معلومه شما پستای منرو بدون دلیل و مدرک رد میکنید ولی این یکی تا جواب قانع کننده نیاد من یکی راضی نمیشم .حداقل بخاطر عنوانی که سایت بهتون داده لطفا با کار برانی که حالا حالا حالاحالا مقداری تجربشون از شما کمتره اینطور برخورد نکنید .
باتشکر.

دوست عزیز من نمیدونم شما چیو سوابق دوچرخه سواری میدونی
نمیدونم با دوچرخه کجا ها رفتی و چی میگی اینی که شما داری میگی من دوچرخه اولم پژوی اصل فرانسه بوده یه حرف کاملا اماتورانس چون شما داری میگی پژو
پژو تو دنیای حرفه ای اونم کوهستان اصلا حرفی برای گفتن نداره تمام برندای معروف دنیا رو پک میکنم واست اسمی از پژو توش نیست پژو یه زمانی معروف بود که 2xs رو داشت تولید میکرد و پژو 3 تو کورسی که الان همشون فسیلن
اسرم تو ایران هیچی نیست چون حتی جنس درجه 3 هم ایران نمیاد اونی هم که شرکت مریدا داره میده روش لوازم تبلیغیه که اینجا داره فروخته میشه
رنک بندی اسرم معکوسه یعنی اسرم زیرو بهترینشه که داره با ست xtr شیمانو رقابت میکنه
اگه میبینی من دارم حرفات رو رد میکنم واسه اینکه سلامتی بچه ها برام مهمه
میخوای ببینی من درست میگم کاری نداره میتونی با اقای امانی وارد کننده مریدا تماس بگیری
با فراز ..... اقای مهرداد صف.......ریس سابق فدراسیون دوپرخع سواری
اقای مهرداد ایم...... ریس سابق هیت استان تهران
اقای صفر خسر.....مربی سابق تیم ملی
اقای پرویز مزل....مربی سابق تیمهای ملی و پیکان تهران
اقای علی خزا.... عضو تیم ملی ب کوهستان ایران
و....
تمام این دوستان کلیه سوابق علمی و ورزشی و مربی گری و فنی من رو میدونن اگه لازم بود بگو اسمها و شماره تماسشون رو بهت کامل بدم بتونی باهاشون صحبت کنی
اینو تمام دنیا میدونن اسرم تو رنکای پایین هیچ حرفی واسه شیمانو نداره
تو تمام دوچرخه های حرفه ای که به دست خود شخص جمع میشه هیچ وقت ست کامل استفاده نمیشه همیشه قطعات گلچین میشه
طبق تراواتیو
خودرو اسرم
کمک فوکس ...ار اس تی
سیستم ترمز و .................
تمام اینا باید با توجه به نیاز خریداری بشه من دارم رو 10-12 سال دوچرخه سواری حرفه های با روزی حداقل 4-5 ساعت تمرین فشرده حرف میزنم نه با دور خیابون گشتن و تور های این شهر اون شهر
بله منم وقتی سوار چرخ میشدم کارم رفتن این شهر اون شهر بود نه کوله پشتی و خرت و پرت بلکه ما تمرین میکردیم نه تفریح
منم اولین چرخم کاستلو ایتالیا بود 10 ساله پیش 400 تومن پول داده بودم بالاش اون موقعی که هنوز المینیوم نیومده بود تو دوچرخه همه اهن و کرومولی سوار میشدن من تیتانیوم سوار میشدم
الانم اگه شرایط ازدواجم دستم رو تنگ نمیکرد از مسا.ل مالی حتما بیانچی کربن ریز پام بود تا بدون چرخ نباشم

cao-cao
16-02-2010, 23:15
یعنی‌ چی‌
بیشتر توضیح بدین

دوست من کمک شما وقتی پایین میره با یه سرعتی به بالا بر میپرده که به اون سرعت برگشت میگن که تو شرایطی به کار میاد که شما تو مسیرهای مختلف بسته به شرایتطون اون رو تنظیم میکنید به طور مثال
تو سنگ لاخ شما توحالت سریع باید بذاری

davidjoker
17-02-2010, 12:41
دوست من کمک شما وقتی پایین میره با یه سرعتی به بالا بر میپرده که به اون سرعت برگشت میگن که تو شرایطی به کار میاد که شما تو مسیرهای مختلف بسته به شرایتطون اون رو تنظیم میکنید به طور مثال
تو سنگ لاخ شما توحالت سریع باید بذاری

ای داد بی داد. من فکر می کردم اینجا رو باید باز کنیم و روغن بریزیم.:38: عجب اشتباهی:41::13:

پس این پیچ که زیر کمک قرار داره برای چیه؟؟؟ بگو تا جریان این رو هم بگم.