PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گفتگوی آزاد دوچرخه

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7

davidjoker
03-06-2009, 12:33
سلام به همگی. امیدوارم حالتون خوب باشه. لطفا کمک کنید.
من میخوام یه دوچرخه کورسی برای مسابقات جاده بخرم. تا 1.5 میلیون تومان برای خرید خرج میکنم. به نظر شما با 1.5 میلیون تومان چه دوچرخه کورسی خوبه؟ جیانت یا مریدا ؟
لطفا برام بنویسید که چه مدلی از مریدا و چه مدلی از جیانت رو برای من پیشنهاد میکنید. اسم مدلها و مشخصاتشون رو بنویسید. مرسی.
در ضمن من از شهر خرم آباد هستم و به نمایندگی های تهران دسترسی ندارم. فقط برای خرید میام تهران.

سلام. دوست عزیز. یه نگاهی به عکس های صفحه قبل بنداز.

cao-cao
03-06-2009, 12:41
سلام به همگی. امیدوارم حالتون خوب باشه. لطفا کمک کنید.
من میخوام یه دوچرخه کورسی برای مسابقات جاده بخرم. تا 1.5 میلیون تومان برای خرید خرج میکنم. به نظر شما با 1.5 میلیون تومان چه دوچرخه کورسی خوبه؟ جیانت یا مریدا ؟
لطفا برام بنویسید که چه مدلی از مریدا و چه مدلی از جیانت رو برای من پیشنهاد میکنید. اسم مدلها و مشخصاتشون رو بنویسید. مرسی.
در ضمن من از شهر خرم آباد هستم و به نمایندگی های تهران دسترسی ندارم. فقط برای خرید میام تهران.

دوست من شما 1.5 واسه چرخ میخواید بذارید یا با لباس و کفش رکاب حرفه ای و.....
دقیقا برند مورد علاقتون رو بگید
قدتون و سنتون هم لطف کنید
طول شانه هاتونم ذکر کنید
:11:

بی باک بی بال
03-06-2009, 15:59
من مي خواهم يه چرخ بخرم چيز حدود 200 تومان اين هاي كه شما مي گين به جيب من نمي خورد

cao-cao
03-06-2009, 21:37
من مي خواهم يه چرخ بخرم چيز حدود 200 تومان اين هاي كه شما مي گين به جيب من نمي خورد

دوست من شما با یکمی تحمل میتونید به رده مورد نظر خودتون تو عکسام برسید:10:

Tokhme Morgh
03-06-2009, 22:20
میتونی کورسی سوار بشی چون چرخ سبک باید کورسی بگیری اساک یه مدل کورسی داره با لوازم شیمانو 105 حدود 220
ولی اگه فریم کوهستان میخوای اگه کیفیت و محکمی میخوای باید دماوند با لوازم التوس بگیری بدیش اینکه یکمی سنگین ولی خوبیش اینه که واسه خودش تانکیه
میتونی دنبال یه چرخ به اسم رالی بگردی که شرکت اساک زیر نظر رالی انگلستان تولید کرده با این جدیداش اشتباه نگیری چون این جدیدا کمک جلو دارن ولی تنه رالی المینیوم 7005 هست و بسیار محکم قبل از خرید برام عکس بذارید تا راهنماییتون کنم
خيلي ممنون!
رالي منظورت اون رالي قديمي هاست؟ كه پير مردا سوار ميشدن؟

love_flower
04-06-2009, 13:27
دوست من شما 1.5 واسه چرخ میخواید بذارید یا با لباس و کفش رکاب حرفه ای و.....
دقیقا برند مورد علاقتون رو بگید
قدتون و سنتون هم لطف کنید
طول شانه هاتونم ذکر کنید

سلام. من 1.5 میلیون فقط برای دوچرخه میذارم. لباسها رو جدا میخرم.
برند مورد علاقم مریدا هست.
قدم 180 و 22 سالمه.
طول شانه هام 2.5 وجب.

davidjoker
06-06-2009, 20:18
(دوچرخه های کورسی) جاده یا مسابقه ای

این مدل دوچرخه به سبب نازکی لاستیکها که اصطکاک با زمین را کم می کند و فرمان پائین که اصطکاک با هوا و باد کم می کند به سبب فرم قرار گرفتن دوچرخه سوار که خم می شود . مناسب جاده های آسفالت می باشد که به راحتی سرعت گرفته و می تواند به سرعت از مکانی به مکان دیگر بروید البته باید مراقب شیار و شکافها و چالها موجود در جاده باشید ( که در ایران این چالها کم نیستند) زیرا کوچکترین شکاف جاده طوقه های این چرخها ضربه دیده و کج می شود . مسابقات زیادی هر ساله در دنیا برگزار می گردد که مشهور ترین آنها تور دو فرانس می باشد و قهرمان افسانه آن لانس آرمسترانگ می باشد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ایران نیز به سبب مدال آوری این رشته در عرصه بین الملل به آن بیش از دوچرخه کوهستان بها داده می شود به طوری که بیشتر برنامه ها فدراسیون دوچرخه سواری مربوط به کورسی می شود و دوستان و جوانان علاقه مند به کسب مقام گاه از دوچرخه کوهستان به سمت این رشته می روند .

در ایران نیز به سبب مدال آوری این رشته در عرصه بین الملل به آن بیش از دوچرخه کوهستان بها داده می شود به طوری که بیشتر برنامه ها فدراسیون دوچرخه سواری مربوط به کورسی می شود و دوستان و جوانان علاقه مند به کسب مقام گاه از دوچرخه کوهستان به سمت این رشته می روند .

منبع

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

davidjoker
06-06-2009, 20:20
دوچرخه های BMX
این دوچرخه ها برای حرکات نمایشی استفاده می شود جهت پرش از پله ها و موانع در شهرها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد از خصوصیات این دوچرخه ها این است که از لحاظ سایز به دوچرخه بچه گانه شبیه است طوقهای کوچک و پر پره و بسیار مقام از نکات برجسته این دوچرخه ها است .

همچنین لاستیکش با عاج و مقاومت خاص می باشد.این دوچرخه ها بدون دنده و تک سرعته و زین آن بسیار پائین می باشد تا در حرکات اکروباتیکی بتوان بهتر کنترل کرد . همچنین دارای ترمزها خاص تا بتوانند حرکات نمایشی بهتری را انجام دهند و دارای محلی برای قرار دادن پا در دو طرف توپی های چرخ جلو و عقب می باشند تا به هنگام انجام حرکات نمایشی فرد از آنها بهره بگیرد .از دیگر خصوصیات آنها این است که تنه آن عموما از آلیاژ کرومولی Cr-Mo ساخته شده است و دارای قامه های بلند نسبت به تنه و پدالهای پهن و فرمان خاص می باشد .همچنین دارای سیستم فنر بندی هم نیستند و تنه خشک باعث رسیدن به سرعت بالاتر در پیست و حرکات نمایشی می شود . این رشته سابقه طولانی حتی قبل از دوچرخه کوهستان را دارد

davidjoker
06-06-2009, 20:24
کراس کانتری( XC )

این رشته به سربالائی رو بودن مشهور است و جز یکی از پر طرفدارارترین مدلها دوچرخه کوهستان می باشد از ویژگیهای منحصر به فرد آنها سبکی و دارا بودن کمک فنر در جلو دوچرخه و زین باریک و دنده های زیاد می باشد که به راحتی شیبها را طی کرده و زین باریک در مسافتهای طولانی موجب اذیت فرد نشود و کمک جلو ضربها را بگیرد البته کمک وسط سبب اتلاف انرژی فرد در سریالای می شود ولی برای سر پائین فوق العاده است به تازی کمکهای وسطی آمده که قابلیت قفل شدن دارد که می توان در سربالائی قفل و در سرپائینی باز کرد ولی قیمتش کمتر از صد هزار تومان نمی باشد .

این مدل کاربردهای شهری نیز داشته و می توان در شهر برای انجام کارها و روزهای تعطیل در کوهستان استفاده کنیم . به تازگی ترمزهای دیسک سبک نیز برای آنها طراحی شده تا بعد از هر صعود برای فرود بتوان از سر پایئنی لذت بیشتر ی برد ، البته دیسک روغنی هم سبکتر و دارای عملکرد قوی تر از ترمزهای دیسک سیمی آن می باشد .

davidjoker
06-06-2009, 20:27
دانهیل ( DH )

این رشته به سرپاینی رو بودن مشهور است و ویژگیها خاص دوچرخه های این رشته مقاوم بودن و در نتیجه سنگین بودن آنها است که در سراشیبی ها کنترل آن به سبب سبک بودن از دست فرد خارج نشود و ترمزها قوی دیسک روغن که سریع متوقف شود و لاستیکها پهن که سطح اصطکاک بالا برود و معمولا تک طبق می باشد چون جهت بالا رفتن طراحی نشده و کمک در وسط دوچرخه و جلو دوچرخه با قابلیت بازی بالا که در فرودها چند متری قابلیت داشته باشد و از همه مهمتر تنه محکم که بر اثر سرعت بالا و فرودها چند متری نشکند .

با این دوچرخه ها از سر بالای نمی توان بالا رفت و باید پیاده یا با ماشین به بالای کوه رفته و لذت سرعت در سرپاینی ها و عبور از موانع و سنگلاخها را ببرید . این رشته برای کسانی که جسارت بالا داشته و عشق سرعت و یا حضور در مسابقات را دارند مناسب است و در سرعت به اسکی شبیه می باشد البته لباسها ی خاص خود را دارد که به سبب زمین خوردن فرد آسیب نبیند . به سبب استحکام کلی ای دوچرخه ها باید از جنسها مرغوب استفاده شده باشد بنابراین قیمت بالای دارند از هشتصد هزار تومان به بالاتا 4 یا 6 میلیون تومان هم می رسد.

davidjoker
06-06-2009, 20:29
فری راید (Freeride )

ما بین کراس کانتری و دانهیل است و مناسب تورها و گشت گذار در طبیعت دارای هر دو کمک فنر در جلو وسط دوچرخه می باشد و وزنی کمی سنگین تر از کراس کانتری می باشد . و کاربردهای دو مدل را به طور متوسط دارا می باشد .

davidjoker
06-06-2009, 20:31
دوچرخه های تریال ( TRIAL )

این رشته هم تلفیقی از دوچرخه کوهستان با دوچرخه BMX به وجود آمده و علاقه مندان می توانند با دوچرخه تریال حرکات نمایشی در محیط کوهستان و شهر را تجربه کنند . در تریال اصل بر تعادل است . در این رشته دوچرخه سوار بیشتر با انجام حرکات تعادلی و جفت کشیدن ها ، دو چرخه را از روی یک مانع به روی مانعی دیگر می پراند. این موانع هم می توانند مصنوعی باشند مثل محیط های شهری و پارکها و هم طبیعی مثل صخره ها .عموما حرکات اکروباتیکی و پرشهای خیلی خاص و حرکات تعادلی به مانند ثبت رکود بالا رفتن از 747 پله به علت طراحی خاص دوچرخه تریال تنها به این دوچرخه امکان پذیر است و نمی توان با BMX آنرا انجام دهید .

از دیگر خصوصیاتش توانایی رکاب زدن در سربالای را دارا می باشند و می توانند از مزایای یک دوچرخه کوهستان به مانند سیستم دنده و ترمز دیسک و کمک فنر و غیره به خوبی بهره ببرند .

به علت رسیدن به تعادل مطلوب ، تنه این دوچرخه ها کوتاه ودارای شیب تنه زیاد بوده که از نشانه های بارزشان می باشد و همچنین باید دارای استحکام قابل قبول برای انجام حرکات نمایشی را داشته باشند . تعداد پره های چرخ در این دوچرخه ها زیاد بوده تا در پرشها آسیب نبیند ، لاستیکها نیز باید تحمل پرشها و حرکات نمایشی را داشته باشند. بیشتر اوقات چون دوچرخه سوار از زین استفاده نمی کند و به جهت عدم مزاحمت زین و لوله زین را حذف می کنند

davidjoker
06-06-2009, 20:35
سلام دوستان حال شما؟ خوب هستید ؟
امید وارم که خوشتون اومده باشه. انواع رشته ها رو معرفی کردم. که خودم از فری راید خیلی خوشم میاد.

شما هم نظراتون رو بگید.

Diego
06-06-2009, 20:43
سلام بچه ها.تصمیم گرفتم دوچرخه بخرم.
بودجه در حد 250 تومن
قد186
وزن 110 کیلو

یه چیز خیلی محکم و بادوام معرفی کنید لطفا.این دماوند ها چطورن؟
در ضمن من اصلا تا به حال با دوچرخه دنده ای کار نکردم.میشه یه اومزش کوچولو بدید؟

davidjoker
06-06-2009, 20:50
کاروان‌های دوچرخه‌سواری عاشقان امام خمینی(ره) در راه تهران

دومین کاروان دوچرخه‌سواری استان یزد با عنوان "محراب تا محراب" عازم بهشت زهرا(س) و حرم مطهر امام خمینی(ره) شدند.

این کاروان پس از حضور در جوار تربیت آیت‌ الله شهید صدوقی، چهارمین شهید محراب، با بدرقه مردم و مسئولان ورزشی استان یزد، سفر خود را آغاز کردند. این دوچرخه‌سواران در طول مسیر نیز در شهرهای مختلف با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی ادای احترام خواهند کرد.

کاروان یاد شده متشکل از 30 دوچرخه‌‌سوار است و با طی مسیر 1000 کیلومتری، در روز مراسم سالگرد رحلت جانگذار رهبر کبیر انقلاب، در حرم ایشان حاضر خواهند بود.

این دوچرخه‌سواران را مدیرکل تربیت بدنی استان یزد، معاون ورزشی استان، رئیس هیئت دوچرخه‌‌سواری استان و جمعی از مسئولان ورزش استان همچنین جمعی از مردم یزد از مسجد حظیره بدرقه کردند. این کاروان دوچرخه‌سواری دومین کاروانی است که از شهرستان مهریز عازم مرقد امام خمینی(ره) شده است.

همچنین کاروان دوچرخه‌‌سواری گیلان برای شرکت در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) رشت را به مقصد تهران ترک کرد. کاروان هفت نفره دوچرخه‌‌سواری گیلان برای شرکت در مراسم جامعه ورزشی کشور که به مناسبت بیستمین سالگرد امام خمینی(ره) برگزار می شود، مسیر 310 کیلومتری رشت تا حرم مطهر آن امام همام را رکاب می زنند.

davidjoker
06-06-2009, 20:54
برای میزبانی مسابقات المپیک 2010 لندن؛
پیست دوچرخه سواری 6 هزار نفری در انگلیس ساخته می شود

برای میزبانی رقابت‌های المپیک 2012 یک سوم کار ساخت پیست دوچرخه‌سواری لندن با گنجایش 6 هزار نفر به پایان رسیده است.

یك تیم بیش از 100نفر در حال حاضر مشغول به كار در پیست دوچرخه‌سواری است. بیش از 900 پایه برای ساخت این مكان ورزشی 6 هزار نفره در زمین كار گذاشته شده است. همچنین كار روی پایه بتونی پیست دوچرخه‌سواری كه در حال حاضر یك سوم آن به اتمام رسیده است، ادامه دارد.

شوان داوسون، مدیر اجرایی پارك منطقه ای اظهار داشت: برای افراد علاقه‌مند به دوچرخه‌سواری دیدن روند توسعه این پیست زیبا بسیار جالب بوده و این پیست برای گروه‌های مختلف از مبتدی تا سطوح بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

این پیست میزبان دوچرخه‌سواری داخل سالن در مسابقات پارالمپیك و المپیك 2012 لندن خواهد بود و در كنار آن نیز یك مسیر برای BMX ساخته خواهد شد، تا میزبان این مسابقات در المپیك 2012 باشد.

davidjoker
06-06-2009, 20:57

صعود ركابزنان ایرانی در رده‌بندی برترین‌های كوهستان جهان

رده‌بندی امتیازآورترین دوچرخه‌سواران بخش كوهستان جهان اعلام شد كه طی آن ركاب‌زنان کشورمان در این رده‌بندی صعود كرده اند.

تازه‌ترین رده‌بندی امتیازآورترین دوچرخه‌سواران بخش كوهستان جهان در ماه مه از سوی اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری (uci) اعلام شد که در رشته دان‌هیل سرانجام پس از پنج ماه صدرنشینی " گرگ مینار" از آفریقای جنوبی به مكان دوم سقوط كرد و "اسیو پیت "از انگلیس با 1984 امتیاز در صدر قرار گرفت.

در این رشته حسین رفیعی با كسب 55 امتیاز و یک پله صعود، مكان 224را به خود اختصاص داد. علی‌اكبر میجوجی با كسب 50 امتیاز در جای 237 قرار گرفت. مهدی میرزاحسینی با كسب 40 امتیاز 282 است. وی نسبت به رده بندی ماه قبل یك پله صعود كرده است. محمدباقر مرتضوی‌نژاد با 34 امتیاز در مكان 325 قرار گرفت. ارسلان تورگلی نیز با یك پله صعود و كسب 30 امتیاز 339 است.

در رده‌بندی تیم‌های ملی این رشته انگلیس با 4685 امتیاز صدرنشین است. ایران با 145 امتیاز و بدون تغییر نسبت به ماه پیش در مكان سی و سوم قرار دارد.

در رشته كراس كانتری "ژولین آبسالون" از فرانسه با 2263 امتیاز صدرنشین است. مهدی عباس‌زاده با 75 امتیاز در مكان 326 قرار گرفت. پرویز مردانی با 65 امتیازو یك پله صعود مكان 387 را به خود اختصاص داد. احمد بالوس با 60 امتیاز و سه پله صعود مكان 405 جهان را در اختیار دارد. محمد وصال با 45 امتیاز در مكان 506 قرار گرفت و فراز شكری با 18 امتیاز 849 است.

در رده‌بندی تیم‌های ملی این رشته سوئیس با 4556 امتیاز در صدر است. ایران با 200 امتیاز مكان چهل و هشتم را در اختیار دارد.

davidjoker
06-06-2009, 21:03
مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی کورسی و کوهستان کشور در رامسر برگزار می شود

مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی کورسی و کوهستان کشور اواخر خردادماه و در شهرستان رامسر برگزار می شود.

رقابت‌های دوچرخه‌سواری قهرمانی کورسی و کوهستان کشور اواخر خردادماه در شهرستان رامسر برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه‌سواری، برابر تقویم ورزشی فدراسیون دوچرخه‌سواری مقرر شده است مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی بزرگسالان و جوانان کوهستان کشور از تاریخ 88/3/27به مدت 2 روز و در دو رشته کانتری و دانهیل(بزرگسالان) و کراس کانتری(جوانان) در شهرستان رامسر برگزار شود.

تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات شامل 10 ورزشکار بوده که 4 نفر در رشته دانهیل، 4 نفر در کراس کانتری بزرگسالان، 2 نفر در کراس کانتری جوانان و 2 نفر همراه تیم‌ها خواهند بود.

ضمن اینکه نشست فنی این مسابقات راس ساعت 15:30 دقیقه روز 27/3/88 در اردوگاه میرزا کوچک خان برگزار خواهد شد.

از سوی دیگر مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی بزرگسالان در رشته کورسی، از تاریخ 27/3/88 به مدت 2 روز در سه رشته استقامت 120 کیلومتر، تایم تریل انفرادی 15 کیلومتر و دورحذفی در شهرستان رامسر برگزار می شود که تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات شامل 5 ورزشکار و 2 نفر همراه جمعا 7 نفر خواهند بود.

ضمن اینکه نشست فنی این مسابقات راس ساعت 19:30 دقیقه روز 27/3/88 در اردوگاه میرزا کوچک خان برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است فقط 15 تیم برتر در مسابقات جاده، مجوز حضور در مسابقات قهرمانی کشور پیست را دریافت خواهند کرد.

cao-cao
06-06-2009, 21:20
خيلي ممنون!
رالي منظورت اون رالي قديمي هاست؟ كه پير مردا سوار ميشدن؟

نه عزیز رالی سه سری دوچرخه جدید وارد کرده

cao-cao
06-06-2009, 21:21

صعود ركابزنان ایرانی در رده‌بندی برترین‌های كوهستان جهان

رده‌بندی امتیازآورترین دوچرخه‌سواران بخش كوهستان جهان اعلام شد كه طی آن ركاب‌زنان کشورمان در این رده‌بندی صعود كرده اند.

تازه‌ترین رده‌بندی امتیازآورترین دوچرخه‌سواران بخش كوهستان جهان در ماه مه از سوی اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری (uci) اعلام شد که در رشته دان‌هیل سرانجام پس از پنج ماه صدرنشینی " گرگ مینار" از آفریقای جنوبی به مكان دوم سقوط كرد و "اسیو پیت "از انگلیس با 1984 امتیاز در صدر قرار گرفت.

در این رشته حسین رفیعی با كسب 55 امتیاز و یک پله صعود، مكان 224را به خود اختصاص داد. علی‌اكبر میجوجی با كسب 50 امتیاز در جای 237 قرار گرفت. مهدی میرزاحسینی با كسب 40 امتیاز 282 است. وی نسبت به رده بندی ماه قبل یك پله صعود كرده است. محمدباقر مرتضوی‌نژاد با 34 امتیاز در مكان 325 قرار گرفت. ارسلان تورگلی نیز با یك پله صعود و كسب 30 امتیاز 339 است.

در رده‌بندی تیم‌های ملی این رشته انگلیس با 4685 امتیاز صدرنشین است. ایران با 145 امتیاز و بدون تغییر نسبت به ماه پیش در مكان سی و سوم قرار دارد.

در رشته كراس كانتری "ژولین آبسالون" از فرانسه با 2263 امتیاز صدرنشین است. مهدی عباس‌زاده با 75 امتیاز در مكان 326 قرار گرفت. پرویز مردانی با 65 امتیازو یك پله صعود مكان 387 را به خود اختصاص داد. احمد بالوس با 60 امتیاز و سه پله صعود مكان 405 جهان را در اختیار دارد. محمد وصال با 45 امتیاز در مكان 506 قرار گرفت و فراز شكری با 18 امتیاز 849 است.

در رده‌بندی تیم‌های ملی این رشته سوئیس با 4556 امتیاز در صدر است. ایران با 200 امتیاز مكان چهل و هشتم را در اختیار دارد.
فراز الان با یکی دیگه از دوستام تو ترکیه پا میزنن با علی خزایی

cao-cao
06-06-2009, 21:23
سلام بچه ها.تصمیم گرفتم دوچرخه بخرم.
بودجه در حد 250 تومن
قد186
وزن 110 کیلو

یه چیز خیلی محکم و بادوام معرفی کنید لطفا.این دماوند ها چطورن؟
در ضمن من اصلا تا به حال با دوچرخه دنده ای کار نکردم.میشه یه اومزش کوچولو بدید؟

دوست من شما یا باید دماوند سوار شی یا یکمی بیشتر خرج کنی یه ژیتان سوارشی

cao-cao
06-06-2009, 21:25
کراس کانتری( XC )

این رشته به سربالائی رو بودن مشهور است و جز یکی از پر طرفدارارترین مدلها دوچرخه کوهستان می باشد از ویژگیهای منحصر به فرد آنها سبکی و دارا بودن کمک فنر در جلو دوچرخه و زین باریک و دنده های زیاد می باشد که به راحتی شیبها را طی کرده و زین باریک در مسافتهای طولانی موجب اذیت فرد نشود و کمک جلو ضربها را بگیرد البته کمک وسط سبب اتلاف انرژی فرد در سریالای می شود ولی برای سر پائین فوق العاده است به تازی کمکهای وسطی آمده که قابلیت قفل شدن دارد که می توان در سربالائی قفل و در سرپائینی باز کرد ولی قیمتش کمتر از صد هزار تومان نمی باشد .

این مدل کاربردهای شهری نیز داشته و می توان در شهر برای انجام کارها و روزهای تعطیل در کوهستان استفاده کنیم . به تازگی ترمزهای دیسک سبک نیز برای آنها طراحی شده تا بعد از هر صعود برای فرود بتوان از سر پایئنی لذت بیشتر ی برد ، البته دیسک روغنی هم سبکتر و دارای عملکرد قوی تر از ترمزهای دیسک سیمی آن می باشد .

این عکس یه دوچرخه شهری رو نشون میده
تو دوچرخه های xc کمک جلو جزو ملزوماته
سیستم دندها و فرم تنه مشخصا یه دچرخه شهری رو نشون میده

cao-cao
06-06-2009, 21:26
فری راید (Freeride )

ما بین کراس کانتری و دانهیل است و مناسب تورها و گشت گذار در طبیعت دارای هر دو کمک فنر در جلو وسط دوچرخه می باشد و وزنی کمی سنگین تر از کراس کانتری می باشد . و کاربردهای دو مدل را به طور متوسط دارا می باشد .

اینهم یه دوچرخه دانهیل هست نه فری راید دوچرخه های فری راید پاشاخ زیرشون نیست و از کمک استفاده میکنن

cao-cao
06-06-2009, 21:31
سلام. من 1.5 میلیون فقط برای دوچرخه میذارم. لباسها رو جدا میخرم.
برند مورد علاقم مریدا هست.
قدم 180 و 22 سالمه.
طول شانه هام 2.5 وجب.

nدوست من
باید ببینم تو سری جدید چرخای مریدا چی مناسب شما هست یکمی صبر کنید بهترین رو معرفی میکنم:10:

davidjoker
07-06-2009, 08:40
این عکس یه دوچرخه شهری رو نشون میده
تو دوچرخه های xc کمک جلو جزو ملزوماته
سیستم دندها و فرم تنه مشخصا یه دچرخه شهری رو نشون میده

درسته. ببخشید دوستان. اشتباهی شده است.

love_flower
07-06-2009, 10:10
nدوست من
باید ببینم تو سری جدید چرخای مریدا چی مناسب شما هست یکمی صبر کنید بهترین رو معرفی میکنم:10:

سلام بر دوست عزیزم. من منتظرت هستم تا سری جدید دوچرخه های کورسی مریدا رو بهم معرفی کنی. ممنونم.

davidjoker
08-06-2009, 15:03
سلام بچه ها
کسی می دونه اگه که با دوچرخه تصادف کنی و پای پلیس وسط بیاد، فرد دوچرخه سوار باید گواهینامه داشته باشه یا نه؟

cao-cao
08-06-2009, 18:10
سلام بچه ها
کسی می دونه اگه که با دوچرخه تصادف کنی و پای پلیس وسط بیاد، فرد دوچرخه سوار باید گواهینامه داشته باشه یا نه؟

نه عزیز
شما وقتی تصادف میکنی چون راکب دوچرخه گواهینامه نداره پلیس راهنمایی و رانندگی شما رو به کلانتری معرفی میکنه بعد به دادگاه معرفی میشوید اونجا قاضی حکم میده
که 99% احکام به نفع دوچرخه سوار هست چون دوچرخه هم حکم عابر رو داره

davidjoker
20-06-2009, 09:22
اون یک درصد واسه چی هست؟

مثلا اگه من زده باشم به کسی و بهش صدمه زده باشم چی؟ (به یک ماشین)

caca_caca888
20-06-2009, 10:00
اون یک درصد واسه چی هست؟

مثلا اگه من زده باشم به کسی و بهش صدمه زده باشم چی؟ (به یک ماشین)
نه
منم فکر میکردم دوچرخه حکم عابر پیاده رو داره.
ولی خیلی وقتا دیدم دوچرخه سوار مقصر بوده.
حتی دوچرخه ی یه نفر رو بردند پارکینگ!!
دوچرخه هم مقصر میشه

mahdishata
20-06-2009, 10:58
داداش من چند سال پیش بایه بنز تصادف کرد بااینکه از تو خاکی کنار خیابون میرفت ولی مقصر شد
راستی کسی دماوند 24 دنده داره؟

davidjoker
26-06-2009, 11:14
سلام.از دوستانی که در دوچرخه حرفه ای هستند یه سوال داشتم.
من می تونم یک چرخ بخرم بعد تمام قطعاتشو باز کنم و مدل های جدید و انواع مختلف و گوناگون از مارک های مختلف را روش نصب کنم؟ می خواستم ببینم چه قدر خرجم می شه؟ از لحاظ مالی مشکل ندارم. نه اینکه خیلی زیاد خرج کنم. (در حدی که یه چیز متوسط رو به بالا داشته باشم):33:

ADEL_r
26-06-2009, 12:12
سلام.از دوستانی که در دوچرخه حرفه ای هستند یه سوال داشتم.
من می تونم یک چرخ بخرم بعد تمام قطعاتشو باز کنم و مدل های جدید و انواع مختلف و گوناگون از مارک های مختلف را روش نصب کنم؟ می خواستم ببینم چه قدر خرجم می شه؟ از لحاظ مالی مشکل ندارم. نه اینکه خیلی زیاد خرج کنم. (در حدی که یه چیز متوسط رو به بالا داشته باشم):33:

با سلام .

شما دقيقا چه نوع دوچرخه اي لازم داريد ؟ هدفتون چه نوع استفاده اي از دوچرخه هست ؟

دوچرخه هاي حرفه اي كه در ايران وجود دارند اين ها هستند : كورسي ، كراس ، دانهيل ، ترايل‌ .

اگر يك دوچرخه كورسي حرفه اي بگيريد ميتونيد حدود 90% قطعاتش رو دلبخواهي عوض كنيد ، به خاطر داشته باشيد كه اگر قطعاتي نظير خودرو و شازمان و طبق عوض كن و . . رو عوض كنيد ممكن هست كارايي قطعات قبل رو نداشته باشند ، هرچند كه گرونقيمت تر و مرغوبتر باشند .

در مورد دوچرخه هاي كراس و دانهيل كه نوعي دوچرخه هاي كوهستاني هستند ، اكثر مارك هاي اونها چنين خاصيتي دارند . يك دوچرخه كراس مارك مريدا رو بخريد شما ميتونيد بيشتر قطعات رو دلبخواهي عوض كنيد .

زياد به دانهيل وارد نيتسم ولي قطعاتش زياد پيدا نميشه كه شما بخواهيد همش رو عوض كنيد .

من به شما پيشنهاد ميكنم بجاي اينكه قطعات مرغوب بخريد‌ ، يك دوچرخه با قطعات مربوط تهيه كنيد .

davidjoker
26-06-2009, 17:26
با سلام .

شما دقيقا چه نوع دوچرخه اي لازم داريد ؟ هدفتون چه نوع استفاده اي از دوچرخه هست ؟

دوچرخه هاي حرفه اي كه در ايران وجود دارند اين ها هستند : كورسي ، كراس ، دانهيل ، ترايل‌ .

اگر يك دوچرخه كورسي حرفه اي بگيريد ميتونيد حدود 90% قطعاتش رو دلبخواهي عوض كنيد ، به خاطر داشته باشيد كه اگر قطعاتي نظير خودرو و شازمان و طبق عوض كن و . . رو عوض كنيد ممكن هست كارايي قطعات قبل رو نداشته باشند ، هرچند كه گرونقيمت تر و مرغوبتر باشند .

من به شما پيشنهاد ميكنم بجاي اينكه قطعات مرغوب بخريد‌ ، يك دوچرخه با قطعات مربوط تهيه كنيد .

دوست عزیز ممنون. این کار رو دوست دارم. و حتما انجام میدم. روی همون کورسی هم انجام میدم.

ADEL_r
26-06-2009, 17:32
پس پيشنهاد ميكنم كورسي مارك مريدا بخريد . چون هم جددي اومدن و تنه مقاومي دارن .

علاوه بر اون اكثر قطعاتش رو ميشه عوض كرد و خيلي از قطعات رده هاي مختلف شيمانو بهش وصل ميشن .

ولي فراموش نكنيد دوچرخه از نظر مكيانيكي زماني در بهترين كيفيت خودش قرار داره كه قطعات خودش رو داشته باشه

حالا براي چي ميخواين حتما بخريد و ارتقا بدين ‌؟‌ چرا يه كورسي خوب با قطعات خوب نميخريد ؟

kalepoook
26-06-2009, 18:07
سلام
کسی اینجا دوچرخه فروشی نداره ،اگه کسی هست پیغام بده ممنون.

kalepoook
26-06-2009, 19:51
من کل تاپیک رو خوندم اکثرا با بودجه من میگن دماوند یا یه مدل جدید به سم رال از آساک میشه دوستان یه لطف کنن و عکس بزارن از این دوچرخه ها یا سایت مرجع یا راهنمایی دیگه ممنون،یه سوال دیگه(این سوال از طرف یکی از دوستان بود) در حد 30 تا 350 چی میشه گرفت کوهستان برای سوار شدن زیبایی مهم نیست استحکام و قدرت داشته باشه،ممنون میشم یه عکسم بزارین از دوچرخه که معرفی میکنید.

davidjoker
28-06-2009, 19:07
با توجه به اين كه بيش از شش سال است كه تيم پتروشيمي تبريز ( با كمك دوچرخه سواران بومي اين استان ) پيشتاز مسابقات ليگ كشوري دوچرخه سواري كوهستان بوده است . كه تا اين روز از دوچرخه سواران ممتاز زيادي بهره مند گشته است . اما به نظر بعضي از دوچرخه سواران بومي ، معتقداند كه نام تيم پتروشيمي تبريز كمي مشكوك به نظر ميرسد . زيرا در حال حاضر از هشت تن دوچرخه سواران اصلي بزرگسالان در رشته كوهستان اين تيم فقط و فقط سه تن از آنها اهل تبريز بوده كه با مقايسه با سال هاي پيش كه هر هشت تن آنها اهل تبريز بودند نشان دهنده ي آن است كه در طول اين چند سال دوچرخه سواري كوهستان در تبريز چقدر افت كرده است و عامل اصلي اين افت اين است كه دوچرخه سواران تبريز در طول اين سال ها كسي را براي حمايت كردن از آنها نداشتند ( حتي در استان آذربايجان شرقي هيئت دوچرخه سواري كوهستان نيز وجود ندارد ) و تيم پتروشيمي تبريز به جاي حمايت از دوچرخه سواران بومي و بعد كسب تجربه لازم استفاده كردن از آنها ، به دوچرخه سواراني كه در حال حاضر آمادگي جسماني دارند روي برده است ( دوچرخه سواران غير بومي ) و به نظر ميرسد دو سه سال بعد نام تيم پتروشيمي تبريز به پتروشيمي تبديل شود .

منبع:

davidjoker
28-06-2009, 19:08
ایلنا: مسابقات دوچرخه‌سواري پيست بزرگسالان کشور با قهرمانی تيم تهران به پايان رسيد.
به گزارش ایلنا، اين مسابقات در پيست دوچرخه‌سواري مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار شد كه در پايان دو روز مسابقه و در مجموع رده‌بندي تيمي ، تهران با 969 امتياز قهرمان شد. تيم های آذربايجان شرقي و لرستان به ترتیب با 783 و766 امتياز در رده‌هاي دوم و سوم قرار گرفتند.
در ادامه این رقابت ها عليرضا حقي از تيم تهران با كسب بيشترين مدال به عنوان قهرمان قهرمانان مسابقات انتخاب شد.
اسامی نفرات برتر رشته هاي مخلتف به شرح زير است:

رشته يک کيلومتر

1- هم عليرضا احمدي از چهارمحال و بختياري با زمان يک دقيقه و 6 ثانيه و 20 صدم ثانيه

2- حسن علي ورپشتي از چهارمحال و بختياري با زمان يک دقيقه و 7 ثانيه و 10 صدم ثانيه

3- محمد پراش از تهران با زمان يک دقيقه و 7 ثانيه و 35 صدم ثانيه

رشته اسکراچ در مسافت 15 کيلومتر

1- حسن ملکي از تيم آذربايجان شرقي

2- محمد رجبلو از تهران

3- ناصر رضاوي از يزد

رشته 200 متر

1- حسن علي ورپشتي از چهارمحال و بختياري با زمان 10 ثانيه و 58 صدم ثانيه

2- محمد پراش از تهران با زمان 10 ثانيه و 62 صدم ثانيه

3- فرشيد پارسي نژاديان از کرمان با زمان 11 ثانيه و يک صدم ثانيه

رشته دور امتيازي که 90 دور و به مسافت 30 کيلومتر

1- عليرضا حقي از تيم تهران با کسب 100 امتياز

2- آروين معظمي گودرزي از تيم لرستان با 85 امتياز

3- حسن ملکي از تيم آذربايجان شرقي با 75 امتياز

رشته سرعت تيمي

1- تيم چهارمحال و بختياري با زمان 1 دقيقه و 3 ثانيه و 53 صدم ثانيه

2- تيم كرمان با زمان 1 دقيقه و 3 ثانيه و 81 صدم ثانيه

3- تيم لرستان با زمان 1 دقيقه و 4 ثانيه و 72 صدم ثانيه

mahi58
29-06-2009, 08:20
سلام دوستان. :)
زحمت زیادی برای این تاپیک کشیدید و من هم همه اش رو خوندم.
من احتمالا به زودی می خوام دوچرخه بگیرم، چون هم دلم برای دوچرخه سواری تنگ شده و هم می خوام یه کم ورزش کنم برای سلامتی و حفظ تناسب.
من سنم 29 سال و قدم 187 و وزنم حدود 88 - 87 کیلو است. مورد کاربردم برای دوچرخه هم 99 درصد داخل شهر است که البته داخل شهر هم مسیرم روزی حدود 5-4 کیلومتر تا محل کار و برگشت، که یه کم هم سربالایی و سرپایینی خفیف داره.
مبلغی که می خوام هزینه کنم 300 - 200 تومنه (حالا یه کم کمتر یا بیشتر). اگه درست فهمیده باشم توی تاپیک مدل هایی که دیدم بچه ها برای موارد مشابه توصیه کرده بودند اینها بودند:
- Amoeba Hussar
- Giant Bolder
- Merida Sub 20
خوب، حالا اینا کدومش بهتره؟ اگه مورد بهتری برای من هم هست، یا سایز مناسب برای بنده رو به ذهنتون می رسه میشه بفرمایید؟
اینها هر سه تاشون بدون فنر عقب هستند دیگه درسته؟
راستی اگر بخوام هر روز یه کیف هم ببرم و بیارم با این دوچرخه ها چطوری میشه؟
من مطالب برادر سائو سائو رو هم تعقیب خواهم کرد، ولی اگه ممکنه به طور خاص هم به سوالاتم جواب بدین.
ممنون. :)
فعلا.

cao-cao
29-06-2009, 08:33
سلام دوستان. :)
زحمت زیادی برای این تاپیک کشیدید و من هم همه اش رو خوندم.
من احتمالا به زودی می خوام دوچرخه بگیرم، چون هم دلم برای دوچرخه سواری تنگ شده و هم می خوام یه کم ورزش کنم برای سلامتی و حفظ تناسب.
من سنم 29 سال و قدم 187 و وزنم حدود 88 - 87 کیلو است. مورد کاربردم برای دوچرخه هم 99 درصد داخل شهر است که البته داخل شهر هم مسیرم روزی حدود 5-4 کیلومتر تا محل کار و برگشت، که یه کم هم سربالایی و سرپایینی خفیف داره.
مبلغی که می خوام هزینه کنم 300 - 200 تومنه (حالا یه کم کمتر یا بیشتر). اگه درست فهمیده باشم توی تاپیک مدل هایی که دیدم بچه ها برای موارد مشابه توصیه کرده بودند اینها بودند:
- Amoeba Hussar
- Giant Bolder
- Merida Sub 20
خوب، حالا اینا کدومش بهتره؟ اگه مورد بهتری برای من هم هست، یا سایز مناسب برای بنده رو به ذهنتون می رسه میشه بفرمایید؟
اینها هر سه تاشون بدون فنر عقب هستند دیگه درسته؟
راستی اگر بخوام هر روز یه کیف هم ببرم و بیارم با این دوچرخه ها چطوری میشه؟
من مطالب برادر سائو سائو رو هم تعقیب خواهم کرد، ولی اگه ممکنه به طور خاص هم به سوالاتم جواب بدین.
فعلا.
سلام دوست من
به شما همون هوسار توصیه میشه نصبت به قد و وزنتون باید یه تنه شماره 18 بگیرید

من کل تاپیک رو خوندم اکثرا با بودجه من میگن دماوند یا یه مدل جدید به سم رال از آساک میشه دوستان یه لطف کنن و عکس بزارن از این دوچرخه ها یا سایت مرجع یا راهنمایی دیگه ممنون،یه سوال دیگه(این سوال از طرف یکی از دوستان بود) در حد 30 تا 350 چی میشه گرفت کوهستان برای سوار شدن زیبایی مهم نیست استحکام و قدرت داشته باشه،ممنون میشم یه عکسم بزارین از دوچرخه که معرفی میکنید.
هوسار

سلام
کسی اینجا دوچرخه فروشی نداره ،اگه کسی هست پیغام بده ممنون.
شما سوالت رو بپرس دوستان زیاد هستن یه جایی معرفیت میکنم

پس پيشنهاد ميكنم كورسي مارك مريدا بخريد . چون هم جددي اومدن و تنه مقاومي دارن .

علاوه بر اون اكثر قطعاتش رو ميشه عوض كرد و خيلي از قطعات رده هاي مختلف شيمانو بهش وصل ميشن .

ولي فراموش نكنيد دوچرخه از نظر مكيانيكي زماني در بهترين كيفيت خودش قرار داره كه قطعات خودش رو داشته باشه

حالا براي چي ميخواين حتما بخريد و ارتقا بدين ‌؟‌ چرا يه كورسي خوب با قطعات خوب نميخريد ؟

دوست من تو کورسی شیمانو تو سطح دوراس خیلی خوبه تو سطح معمولی برندای خیلی بهترم هست از جمله sram

cao-cao
29-06-2009, 08:35
دوست من mahi58
شما میتونید برای حمل بارتون یه ترک بند هست که با 4 تا پیچ تو کمتر ار 2 دقیقه بسته میشه بخرید و اگر هم نخواستید باز کنید
و هر سوالی داشتید من در خدمتم

mahi58
29-06-2009, 22:16
شما سوالت رو بپرس دوستان زیاد هستن یه جایی معرفیت میکنم

ممنون برادر.
من امروز رفتم یه دوچرخه فروشی توی اول های پاسداران و فکر کردم الآن دیگه همه دوچرخه های خوب رو می بینم اونجا! ولی متاسفانه از مارک های پدر مادر دار فقط ژیتان رو داشت که از 350 قیمتش شروع میشد.
حالا دو تا سوال:
1. میشه همون طور که به این دوستمون میگی، محل فروش Hussar, Merida, Giant رو به من هم بگی؟
2. جایی توی تهران هست که تعداد زیادی مغازه دوچرخه فروشی کنار هم باشه؟ (یه چیزی مثلا عین توپخونه برای صوتی تصویری). من خودم فقط خیابون دماوند (تهران نو) رو یادمه. جای دیگه ای هم هست؟

پ.ن: میگم راستی بچه ها کسی از شما این کاره ها، دوچرخه دست دوم مشتی و باحال و همچین خوش قیمت برای فروش نداره؟
نمی خواد Upgrade کنه کسی؟ :31:

metana
29-06-2009, 23:40
سلام...

ابتدا از تمام دوستانی که برای این تاپیک زخمتت کشیدن ممنون. مخصوصا davidjoker عزیز.

منم قبلا خیلی دوچرخه سواری میکردم. مسابقات محلی هم میزاشتیم. یه رفیق داشتم همیشه اول میشد. منم یا دوم یا سوم.
ولی الانا بخاطر درسو... خیلی کمتر. یعنی هیچ. تقریبا 9 ماهی هست که سوار دوچرخه عزیزم نشدم.  خیلی دلم برای دوچرخه سواری تنگ شده. مخصوصا قدیما که تو خیابونو ترافیک با سرعت از لابلای ماشینا رد میشدیم. وای که یادش بخیر... کاش میشد دوباره برگردم اون دوران...

من یه دوچرخه المپیا دارم که روش لاستیکای کلفتی انداختم.  از روندن با سرعتم خوشم میاد. ولی شب ها هم دوست دارم آروم برونم.

ببخشید که به موضوع بحث یکم بی ربط بود...
با تشکر فراوان.

davidjoker
30-06-2009, 07:04
سلام...

ابتدا از تمام دوستانی که برای این تاپیک زخمتت کشیدن ممنون. مخصوصا davidjoker عزیز.

منم قبلا خیلی دوچرخه سواری میکردم. مسابقات محلی هم میزاشتیم. یه رفیق داشتم همیشه اول میشد. منم یا دوم یا سوم.
ولی الانا بخاطر درسو... خیلی کمتر. یعنی هیچ. تقریبا 9 ماهی هست که سوار دوچرخه عزیزم نشدم.  خیلی دلم برای دوچرخه سواری تنگ شده. مخصوصا قدیما که تو خیابونو ترافیک با سرعت از لابلای ماشینا رد میشدیم. وای که یادش بخیر... کاش میشد دوباره برگردم اون دوران...

من یه دوچرخه المپیا دارم که روش لاستیکای کلفتی انداختم.  از روندن با سرعتم خوشم میاد. ولی شب ها هم دوست دارم آروم برونم.

با تشکر فراوان.

دوست عزیز خیلی خوش آمدید. به این تاپیک. خوشحال می شویم که در این تاپیک حضور داشته باشی. باز هم به ما سر بزن.

cao-cao
30-06-2009, 07:27
ممنون برادر.
من امروز رفتم یه دوچرخه فروشی توی اول های پاسداران و فکر کردم الآن دیگه همه دوچرخه های خوب رو می بینم اونجا! ولی متاسفانه از مارک های پدر مادر دار فقط ژیتان رو داشت که از 350 قیمتش شروع میشد.
حالا دو تا سوال:
1. میشه همون طور که به این دوستمون میگی، محل فروش Hussar, Merida, Giant رو به من هم بگی؟
2. جایی توی تهران هست که تعداد زیادی مغازه دوچرخه فروشی کنار هم باشه؟ (یه چیزی مثلا عین توپخونه برای صوتی تصویری). من خودم فقط خیابون دماوند (تهران نو) رو یادمه. جای دیگه ای هم هست؟

پ.ن: میگم راستی بچه ها کسی از شما این کاره ها، دوچرخه دست دوم مشتی و باحال و همچین خوش قیمت برای فروش نداره؟
نمی خواد Upgrade کنه کسی؟ :31:
شما میتونی بزی گمرگ اونجا زیاد هست برندای معتبرم پیدا میکنی ولی واسه نمایندگی
کرای چرخ(جیانت) شریعتی و ستار خان و گیشا بعد از پل نصر
مریدا ستار خان

برای چرخ میتونی بهم پیغام خصوصس بدی من یه دونه دارم ولی یکمی قیمتش بالاس

سلام...

با تشکر فراوان.
خوش اومدی

a.z.p.z
02-07-2009, 16:11
سلام دوستان خوب هستین؟
من عشق بی ام ایکس هستم فقط برای حرکت زدن توپ هست !!!
میگم ببینم جایی تو تهران نیست بریم حرکت بزنیم با بی ام ایکس؟
سکویی(از اون چوبی ها و ....)
ممنون

davidjoker
02-07-2009, 18:54
سلام دوستان خوب هستین؟
من عشق بی ام ایکس هستم فقط برای حرکت زدن توپ هست !!!
میگم ببینم جایی تو تهران نیست بریم حرکت بزنیم با بی ام ایکس؟
سکویی(از اون چوبی ها و ....)
ممنون

به این سایت رجوع کنید.

e.khafan!
04-07-2009, 11:30
سلام عزیزان ، من تازگیا یه دوچرخه کنوند خریدم ، با دندش مشکل دارم ، دندش شیمانو تیپ acera هست ، اگر راهنمایی برای تنظیمش هست بزارین ممنون میشم .
مشکلات من :

1- خطا در تعویض دنده ( مثلا بین 5 و 6 قاط میزنه و هی عوض میکنه )
2- زنجیر چرخ اگر دنده ی جلو روی 3 ( بزرگترین ) و عقب روی 1 و 2 و 3 باشه از ناحیه ی چرخ دنده ی پایینی ( سومی ) که فقط جهت زنجیر رو عوض میکنه در میره !!!!

دو تا پیچ برای تنظمی داره ولی هر چی باهاش ور رفته درست نشد ، الان خیلی بهتر شده ولی بازم توی 5 و 6 مشکل دارم .

از همگی ممنون

davidjoker
05-07-2009, 12:55
1- خطا در تعویض دنده ( مثلا بین 5 و 6 قاط میزنه و هی عوض میکنه )

دو تا پیچ برای تنظمی داره ولی هر چی باهاش ور رفته درست نشد ، الان خیلی بهتر شده ولی بازم توی 5 و 6 مشکل دارم .

خب دوست عزیز می دونی باید چه کار بکنی نه نمی دونی اگه می دونستی که این جا نمی اومدی.
این کاری رو که بهت می گم انجام بده انشاالله که خوب بشه. دنده را بزار روی 5 سپس پیچ سمت راست را کمی بلند تر از پیچ سمت چپ بزار آنقدر این کار را انجام بده آنقدر بلند و کوتاه کن تا از 5 دیگه عوض نشه. بعد وقتی یکی از دنده هایت درست شد مطمعنا ما بقی دنده ها نیز درست شده است. به نظرم این کار را روی دنده 4 انجام بدی بهتر است.

e.khafan!
05-07-2009, 20:00
این کاری رو که بهت می گم انجام بده انشاالله که خوب بشه. دنده را بزار روی 5 سپس پیچ سمت راست را کمی بلند تر از پیچ سمت چپ بزار آنقدر این کار را انجام بده آنقدر بلند و کوتاه کن تا از 5 دیگه عوض نشه. بعد وقتی یکی از دنده هایت درست شد مطمعنا ما بقی دنده ها نیز درست شده است. به نظرم این کار را روی دنده 4 انجام بدی بهتر است.

ممنون ، امروز این کار رو کردم ولی بازم نشد ، بدتر هم شد ، یعنی در یک حالت دنده کاملا درست عمل میکنه ، و همه چی سر جاشه ، فقط دنده واقعا سفت میشه و اصلا و ابدا روی درنده 8 نمیره !!! بنظرم باید بدم به یه تعمیر کار، اعصابمو خورد کرده

بازم مرسی

davidjoker
06-07-2009, 08:22
ممنون ، امروز این کار رو کردم ولی بازم نشد ، بدتر هم شد ، یعنی در یک حالت دنده کاملا درست عمل میکنه ، و همه چی سر جاشه ، فقط دنده واقعا سفت میشه و اصلا و ابدا روی درنده 8 نمیره !!! بنظرم باید بدم به یه تعمیر کار، اعصابمو خورد کرده

بازم مرسی

دوست عزیز بده به کسی که خوب بلده این کار رو برات انجام بده. من نمی دونم شما چطوری انجام دادی که نشده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cao-cao
06-07-2009, 11:24
دوست من شما بد جوری خراب کاری کردی اصلا به اون دوتا پیچ ربطی نداشت که دست زدی به ا.ن پیچا
حالا کارایی رو که میگم خوب گوش کن بعد برو قدم به قدم انجام بده ایشالا درست میشه
اول اینکه اون دوتا پیچ رو تا اونجایی که جا داره شل کن
کناره یکیشون نوشته low و کنار یکسشون نوشته high زنجیر رو بنداز رو بالا ترین دنده بعد های رو سفت کن تا اونجایی که دیگه زنجیر از رو خودرو پایین نیوفته و بره لای پره ها
حالا واسه ان که ببینی خوب و به اندازه پیچ رو سفت کردی چند بار بین همون خودرو و خودروی پایینیش بالا پایین کن
نو بت میرسه به low شما تا اخر زنجیر رو بیار پایین بعد اون پیچ لاو رو سفت کن تا زنجیر همون جا بمونه و پایین نیوفته که بیاد لای تنه و خودرو گیر کنه
خوب شما اگه کارای بالا درست انجام داده باشی دیگه ن زنجیر میره لای پره هات نه میوفته تو تنه
حالا میریم سره اصل مشکلتون من نمیدونم دسته دندتون چیه ولی شما دقت کن اونجایی که سیم دنده به شارژمان وصل میشه یه چیزی شبسه پیچ هست که یه دونه هست و سیم از توش رد میشه با باز کردن زنجیر به طرف بالا کشیده میشه و با شل کردن اون به طرف پایین همون پیچ روی دسته دنده شما هم هست
امید وارم بتونی درستش کنی

cao-cao
06-07-2009, 11:54

e.khafan!
06-07-2009, 16:36
دوست من شما بد جوری خراب کاری کردی اصلا به اون دوتا پیچ ربطی نداشت که دست زدی به ا.ن پیچا
حالا کارایی رو که میگم خوب گوش کن بعد برو قدم به قدم انجام بده ایشالا درست میشه
اول اینکه اون دوتا پیچ رو تا اونجایی که جا داره شل کن
کناره یکیشون نوشته low و کنار یکسشون نوشته high زنجیر رو بنداز رو بالا ترین دنده بعد های رو سفت کن تا اونجایی که دیگه زنجیر از رو خودرو پایین نیوفته و بره لای پره ها
حالا واسه ان که ببینی خوب و به اندازه پیچ رو سفت کردی چند بار بین همون خودرو و خودروی پایینیش بالا پایین کن
نو بت میرسه به low شما تا اخر زنجیر رو بیار پایین بعد اون پیچ لاو رو سفت کن تا زنجیر همون جا بمونه و پایین نیوفته که بیاد لای تنه و خودرو گیر کنه
خوب شما اگه کارای بالا درست انجام داده باشی دیگه ن زنجیر میره لای پره هات نه میوفته تو تنه
حالا میریم سره اصل مشکلتون من نمیدونم دسته دندتون چیه ولی شما دقت کن اونجایی که سیم دنده به شارژمان وصل میشه یه چیزی شبسه پیچ هست که یه دونه هست و سیم از توش رد میشه با باز کردن زنجیر به طرف بالا کشیده میشه و با شل کردن اون به طرف پایین همون پیچ روی دسته دنده شما هم هست
امید وارم بتونی درستش کنی
دستت درد نکنه ، همین کارو کردم ، بردم روی آخرین دنده ها از هر طرف ( 1 و 8 ) و پیچ هارو درست کردم ولی به سیمی که گفتی دست نزدم ، الان درسته و فقط یه اشکال هست که اونم مهم نیست ! ( دیگه دنده 8 همون بزرگترین نمیره !!! منم اصلا ازش استفاده نمیکنم از 4 و 5 و 6 بیشتر از همه استفاده میکنم . )

دوست عزیز بده به کسی که خوب بلده این کار رو برات انجام بده. من نمی دونم شما چطوری انجام دادی که نشده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ممنون عزیز ، راه افتاد ، بیرون هم دادم دیدم داره گند میزنه بیخیالشس شدم ازش گرفتم ، هیچ کس بلد نیست ... اون منتاژکار که دوچرخرو منتاژ کرد هم اگه بلد بود خودش درست میداد دست من .

موفق باشید

cao-cao
06-07-2009, 16:43
رو 8 که نمیندازه یعنی پیج های رو زیاد سفت کردی یکمی شلش کن درست میشه
اون پیچم یکمی شل یا سفت کن درست میشه نترس

e.khafan!
06-07-2009, 17:36
رو 8 که نمیندازه یعنی پیج های رو زیاد سفت کردی یکمی شلش کن درست میشه
اون پیچم یکمی شل یا سفت کن درست میشه نترس

با اون پیچه که گفتی درست کردم ( همون که برای سیمه و عکس گذاشتی )
ممنون ، ولی 8 اصلا بدرد نمیخوره خیلی دیگه سنگین میشه .

davidjoker
06-07-2009, 20:01
ولی 8 اصلا بدرد نمیخوره خیلی دیگه سنگین میشه .

دوست عزیز چرا 8 به درد نمی خوره!!!؟؟؟ خیلی هم به درد می خوره شاید یک روزی خواستی مسابقه بدی و خیلی تند بری. حتما درستش کن.:46::12:

e.khafan!
07-07-2009, 08:52
دوست عزیز چرا 8 به درد نمی خوره!!!؟؟؟ خیلی هم به درد می خوره شاید یک روزی خواستی مسابقه بدی و خیلی تند بری. حتما درستش کن.من از آخر میخونم ، 8 همون یکه ، عادت کردم اینجوری بخونم ! ( بزرگترین دنده و سنگینترین که قدرتیه و سرعت براش معنی نداره) ، چشم ولی کار من نیست ، باید بدم بیرون
راستی دنده جلو رو هم دست کاری کردم ، جفت پیچاشو بستم دوباره خودم تظیم کردن ( میخواستم خبره بشم : دی ) الان ردیف شده ولی از 1 به 2 یکمی گیر داره که به یاری خدا درست خواهد شد !

saman 99
09-07-2009, 02:10
سلام به دوستان.بنده 190cm قد و 100 کیلو وزن دارم.یه دوچرخه کوهستان جهت دوچرخه سواری تو شهر(شهر ما کوهستانیه و خیابوناش همه شیب دارن)و اگه قسمت بود تو طبیعت میخوام.بودجه هم بین 600 تا 700 .حالا مقداری کم و زیادم شد اشکالی نداره. خودم از مریدا و جیانت بیشتر خوشم میاد.لطفا چند مدل با ذکر سایز تنه مناسب پیشنهاد بدید.

davidjoker
09-07-2009, 09:51
سلام به دوستان.بنده 190cm قد و 100 کیلو وزن دارم.یه دوچرخه کوهستان جهت دوچرخه سواری تو شهر(شهر ما کوهستانیه و خیابوناش همه شیب دارن)و اگه قسمت بود تو طبیعت میخوام.بودجه هم بین 600 تا 700 .حالا مقداری کم و زیادم شد اشکالی نداره. خودم از مریدا و جیانت بیشتر خوشم میاد.لطفا چند مدل با ذکر سایز تنه مناسب پیشنهاد بدید.

دوست عزیز همون مریدا برای شما مناسبه.

cao-cao
09-07-2009, 14:18

iguana disk giant حدود 650
سایز تنه مناسب شما "19 هست

کاربر_P30W
09-07-2009, 14:25
من رو هم که کل بابلسر میدونن کی هستم! چراکه فقط دوتا دوچرخه آبی متالیک (بی نام و نشون ولی میدونم از چین هست) وجود داره تو بابلسر.

davidjoker
09-07-2009, 16:31
من رو هم که کل بابلسر میدونن کی هستم! چراکه فقط دوتا دوچرخه آبی متالیک (بی نام و نشون ولی میدونم از چین هست) وجود داره تو بابلسر.

:23:
خوب، یعنی چه این حرف شما؟ اصلا منظورتون از این حرف چی بود؟؟؟!!! بعدشم ما این جا فکر نمی کنم بابلسری داشته باشیم که این حرف شما اصباط بشه.:5:

Friendlyboss
11-07-2009, 12:33
سلام. خوبید؟ من میخوام یه دوچرخه حدود 300 الی 400 بگیرم. چیزهایی که دیدم مریدا sub 20 , ژیتان fitzroy 10 , fitzroy 20 هست. البته بالای 400 هم sub 40 , fitzroy40 هم دیدم. البته در سایت ژیتان fitzroy 40 ندیدم. البته من برای تفریح (بیشتر درون شهر) میخوام. جاینت هم قیمت پایین ندیدم. شما چی پیشنهاد میکنید.
یه سوال دیگه. آیا مریدا بدون جک و آچار و کیفه؟ چون فروشنده یه من گفت هیچی نداره باید جدا بخرم.

davidjoker
11-07-2009, 20:23
سلام. خوبید؟ من میخوام یه دوچرخه حدود 300 الی 400 بگیرم. چیزهایی که دیدم مریدا sub 20 , ژیتان fitzroy 10 , fitzroy 20 هست. البته بالای 400 هم sub 40 , fitzroy40 هم دیدم. البته در سایت ژیتان fitzroy 40 ندیدم. البته من برای تفریح (بیشتر درون شهر) میخوام. جاینت هم قیمت پایین ندیدم. شما چی پیشنهاد میکنید.
یه سوال دیگه. آیا مریدا بدون جک و آچار و کیفه؟ چون فروشنده یه من گفت هیچی نداره باید جدا بخرم.

دوست عزیز همین ژیتان برای شما مناسبه.

این مدل هایی که نام بردید هم من نمی دانم از کدوم مدل هست. ولی برای استفاده شما این مدل خوبه. ولی توجه کنید که بدون کمک وسط بخرید.
در مورد فروشنده هم باید بگویم که ایشون خیلی آدم بی انصافی بوده که این حرف را به شما زده است.
این وسایل حتی بیش از این وسایلی که شما نام بردید را به صورت اشانتیون باید در اختیار شما قرار بگیرد.

Friendlyboss
11-07-2009, 21:18
سلام. ممنون از راهنمایی.
سایتهای زیر را ببینید.
sub 20 , sub 40 از دوچرخه های مدل 2008 مریدا هست.
fitzroy هم در لینک ژیتان میتوانید ببینید.

saman 99
11-07-2009, 21:42

جاینت مدل yukon داره که قیمتش نباید بیشتر از 400 باشه.با 480 تومن میتونی مریدا مدل tfs xc 100 v مدل 2009 رو بخری که به نظرم دوچرخه خوبی نسبت به لوازم و قیمتشه و ارزش بیشتر از 400 تومن خرج کردن رو داره.

AHMADIAN
11-07-2009, 22:25
درود

بنده میخواهم دو چرخه بخرم

قد خیلی بلند! 160

وزن 65

رفتم شریعتی بغل بولینگ نمایشگاه جاینت مدل بویلر به من پیشنهاد کرد 380 تومان البته مدل های گران تر هم داشت

600 800 900 ولی من نمیخواهم این مقدار هزینه کنم.

رفتم ناصرخسرو یک مدل ژیتان به من پیشنهاد کرد 21 قطعه لوازم شیمانو داشت شانژمان التوس بود 350 تومان

لوازم جاینت شیمانو نبود.

در حد 400 تومان بهترین دوچرخه چیه ؟

اگر وب سایت دارد لطفا معرفی بفرمایید.

با تشکر

Friendlyboss
11-07-2009, 23:00
سلام.
یوکان مدل الویو قیمت 495. مریدا مدل sub 40 قیمت 450. چون تازه میخوام شروع کنم حداکثر 400 تومان میتونم بذارم.

davidjoker
12-07-2009, 08:15
درود

قد خیلی بلند! 160

وزن 65

رفتم شریعتی بغل بولینگ نمایشگاه جاینت مدل بویلر به من پیشنهاد کرد 380 تومان البته مدل های گران تر هم داشت

رفتم ناصرخسرو یک مدل ژیتان به من پیشنهاد کرد 21 قطعه لوازم شیمانو داشت شانژمان التوس بود 350 تومان

لوازم جاینت شیمانو نبود.

با تشکر

ببین دوست عزیز، این چرخ هایی که شما می رید می بینید و تو یک رنج قیمت هستند تقریبا کاراییشون نزدیک به همه.
کاری که شما باید انجام بدی اینه که بری دم مغازه و وایسی خوب چرخ ها رو نگاه کنی. هر کدام که بیشتر به دلت چسبید همان را انتخاب می کنید.:دی

cao-cao
13-07-2009, 07:52
درود

قد خیلی بلند! 160

وزن 65

لوازم جاینت شیمانو نبود.

با تشکر
هوسار تنه 16 یا 18 اینچ
با لوازم اسرا شیمانو

davidjoker
13-07-2009, 19:58
هوسار تنه 16 یا 18 اینچ
با لوازم اسرا شیمانو

میشه عکس هاشم بگذاری؟؟ اگه بزاری ممنون می شم.

cao-cao
13-07-2009, 23:17
پستا رو پاک میکنم چون یه سری بدون اجازه ویرایش میکن
هر کی سوالی در مورد دوچرخه داشت پ.خ بده میگم کجا بیاد

cao-cao
13-07-2009, 23:21
برای بودجه زیر 300 من اینا رو پیشنهاد میکنم
3 مدل چرخ هست گالانت رالی با کمک جلو و بدون کمک جلو
قیمت بین 200 تا 300 برای قیمت دقیق پی ام بدید
تا براتون بپرسم

Friendlyboss
14-07-2009, 08:25
یوکان مدل الویو قیمت 495. مریدا مدل sub 40 قیمت 450. چون تازه میخوام شروع کنم حداکثر 400 تومان میتونم بذارم.

cdcenter
14-07-2009, 14:26
یک وبسایت جالب در زمینه دوچرخه و دوچرخه سواری :

davidjoker
14-07-2009, 22:35

همش خوبه. ولی به نظر من یا مریدا بخر یا ژیتان.

cao-cao
15-07-2009, 13:47

اگه بودجتون میرسه sub 40 50 تومن ارزش سوار شدن یه چرخ خوب رو داره

ALt3rnA
15-07-2009, 14:47
سلام دوستان
ممنون میشم یه دوچرخه تا 2 تومن معرفی کنید بهم
فقط سبک و سریع

ممنون

کاربر_P30W
15-07-2009, 16:00
درود!

من الان این دوچرخه دقیقاً 63 کیلوگرمی مثلاً کوهی که یه کمکش از شدت سنگینی خود دوچرخه داره میپره بیرون؛رو بفروشم؛تر و نتمیزه؛حالا چقدر بفروشمش خوبه؟اصلاً من نمیدونم اسمش چی هست! چون روز اول هرچی برچسب داشت در اوردمش و برچسب پژو روش نصب کردم!

حالا این هم خیلی سنگینه اما خیلی زود بدنم رو رو فروم آورد...حالا بفروشمش یا نه...(یادتون باشه من 3 سال پیش - دو نیم سال پیش - این رو خریدم 97 تومن چون داییم دبیر علوم هست؛اون رو اینقدر ارزون خرید؛حالا چقدر بفروشمش (مثل روز اولش نو هست)؟؟؟؟اصلاً خوبه بفروشمش؟خیلی خوشکل هم هست و مشتری زود پیدا میکنه.

davidjoker
15-07-2009, 20:53
سلام دوستان
فقط سبک و سریع

ممنون

دوست عزیز پژو

mehdi2008ooo
16-07-2009, 09:27
سلام
من دنبال یه دوجرخه میگردم که قیمتش بالای 200 تومن نره برای کوچه و خیابون میخامش نه بیشتر مدل خاصی اگه مد نظرتون هست
که از همه لحاظ اعم از بدنه . جنس . قیمت . عمر کمکها و ... خوب باشه راهنماییم کنید مشکل هم اینجاست که بچه ها هر دوچرخه ایی رو که خودشون خریدن از ش تعریف میدن یا معایبش رو میگن باید تخصصی در موردشون بحث بشه

کاربر_P30W
16-07-2009, 10:55
جواب منو رو بدین لطفاً

cao-cao
16-07-2009, 11:04
سلام دوستان
فقط سبک و سریع

ممنون

دوست من واسه چه کاری میخوای
شما کاربری رو شخص کن بقیش رو بسپار به من

Alamate Soal
16-07-2009, 11:59
درود!

من الان این دوچرخه دقیقاً 63 کیلوگرمی مثلاً کوهی که یه کمکش از شدت سنگینی خود دوچرخه داره میپره بیرون؛رو بفروشم؛تر و نتمیزه؛حالا چقدر بفروشمش خوبه؟اصلاً من نمیدونم اسمش چی هست! چون روز اول هرچی برچسب داشت در اوردمش و برچسب پژو روش نصب کردم!

حالا این هم خیلی سنگینه اما خیلی زود بدنم رو رو فروم آورد...حالا بفروشمش یا نه...(یادتون باشه من 3 سال پیش - دو نیم سال پیش - این رو خریدم 97 تومن چون داییم دبیر علوم هست؛اون رو اینقدر ارزون خرید؛حالا چقدر بفروشمش (مثل روز اولش نو هست)؟؟؟؟اصلاً خوبه بفروشمش؟خیلی خوشکل هم هست و مشتری زود پیدا میکنه.

نه همچين دوچرخه اي رو بالاي 30 تومن ازتون نميخرن .
بنظر من بهتره نگهش دارني توي خونه تا در مواقع اضطراري ازش استفاده كنين .

davidjoker
16-07-2009, 17:51
سلام
من دنبال یه دوجرخه میگردم که قیمتش بالای 200 تومن نره برای کوچه و خیابون میخامش نه بیشتر مدل خاصی اگه مد نظرتون هست
که از همه لحاظ اعم از بدنه . جنس . قیمت . عمر کمکها و ... خوب باشه راهنماییم کنید مشکل هم اینجاست که بچه ها هر دوچرخه ایی رو که خودشون خریدن از ش تعریف میدن یا معایبش رو میگن باید تخصصی در موردشون بحث بشه

شما باید از دوچرخه های چینی استفاده کنی.

بردیا
18-07-2009, 17:39
برای زنجیرهای دوچرخه از چه روغنی باید استفاده کرد؟
من یه اکسترال ژیتان دارم

davidjoker
18-07-2009, 20:31
برای زنجیرهای دوچرخه از چه روغنی باید استفاده کرد؟
من یه اکسترال ژیتان دارم

از روغن می توانید استفاده نکنید. گریس بزنید بهتر است.

davidjoker
18-07-2009, 20:33
اولين نكته اي كه بايد براي نگهداري دوچرخه درنظر گرفته شود ،متناسب بودن اندازه دوچرخه با دوچرخه سواراست . دوچرخه نامناسب باعث خستگي دوچرخه سوار مي شود و دوچرخه سوار خسته ،دوچرخه را خراب مي كند ،مثلا دنده را تنظيم نمي كند ،دوچرخه را در ناهمواريها به خوبي كنترل نمي كند و خرابيها را به موقع تشخيص نمي دهد تا زماني كه دوچرخه از حركت بازايستد .

davidjoker
18-07-2009, 20:35
توپي ها و ساچمه خوريهاي دوچرخه همگي بايد هر چند وقت يكبار گريسكاري شوند . تعداد توپي هاي دوچرخه همانگونه كه در قسمت اجزاي دوچرخه توضيح داده شد ،چهار عدد هستند (توپي تنه ،توپي چرخ جلو و چرخ عقب و توپي فرمان ) كه هر كدام دو ساچمه خور دارند و شش ساچمه خور ديگر مربوط به پنجه ركابها و خودروي چرخ عقب است .
در مورد زنجير بايد پس از تميز كردن آن با زنجیر شور و یا مواد شوینده روغن به مانند پودر های شستشو بعد از خشک کردن زنجیر با چند قطره روغن آن را روغنكاری كنيد . دقت كنيد كه نبايد از روغن زياد استفاده شود . به دليل اينكه اگر روغن زياد باشد زنجير گرد و خاك رابه خود جذب می كند و بايد دوباره آنرا تميز كنيد .

بعد از شستن دوچرخه آنرا در محل گرمی به مانند موتور خانه قرار دهید تا آب نفوذ کرده به همه اجزای آن خشک شود . بعد از یک روز آنرا از محیط گرم خارج کنید تا قطعات پلاستیکی و لاستیک آن بر اثر گرما خراب نگردد.

داخل روكش ترمز نيزبه دليل سهولت حركت سيم ترمز در آن از ديگر محلهايی است كه نياز به روغن كاري دارد .

davidjoker
18-07-2009, 20:36
شايد دوچرخه سوار بيشتراز هر چيزي با پنچري و لنگي چرخها روبه رو باشد . به همين دليل ،همه دوچرخه سواران بايد بتوانند اين دو كار رابه سرعت و به بهترين شكل انجام دهند .

هنگامي كه چرخي كم باد مي شود ، اولين كاري كه بايد انجام داد بررسي والف و سوزن يا كرمك است . در صورتي كه خرابي از اين قطعات باشد با تعويض يا تنظيم انها مشكل حل مي شود و اگر قسمت ورود و خروج هوا سالم باشد ،چرخ پنچر است .
هنگامي كه يك چزخ پنچز ميشود ،ابتدا بايد لاستيك تويي را از داخل لاستيك رويي خارج كنيد . در دوچرخه هايي كه چرخها ضامن دارند بهتر است ابتدا چرخ را از دوچرخه جدا كنيد ،سپس باد توپي را كاملا خالي كنيد و مهره نگهدارنده سوزن به والف و والف به حلقه راباز كنيد ، تا تويي كاملا خارج شود . سپس با زدن تويي و قرار دادن ان در ظرف آب ،محل پنچري را روي تويي تشخيص دهيد و آن را علامت بزنيد (با ماژيك ،خودكار ،مداد يا سنگ ) . محل پنچري را خشك كنيد و با سمباده نرم روي آن را پاك كنيد . وصله متناسب با اندازه سوراخ ببريد . معمولا اگر سوراخ به شكل سوزني باشد وصله كوچك مثلا 5/1 در 5/1 سانتيمتر كافي است ،ولي اگر سوراخ به شكل بريدگي باشد بايد وصله را بزرگتر ببريد . چسب مخصوص پنچري را روي محل پنچري بماليد ؛به طوري كه سطح آن روي لاستيك به اندازه وصله بريده شده باشد . سپس دو تا سه دقيقه صبر كنيد تا چسب كمي خود را بگيرد . روكش وصله را جدا كنيد و وصله را روي چسب قرار دهيد ،داخل رويي را از اجسام برنده پاك كنيد . دقت كنيد كه در اين عمل دستتان دچار بريدگي و آسيب نشود ؛چون اگر شيشه يا ميخ داخل تويي مانده باشد هنگام تماس ممكن است دست شما آسيب ببيند .

هنگام جا انداختن تويي و رويي دقت كنيد لاستيك رويي درهمه جا بطور يكسان لاستيك تويي را در برگيرد . به اين دليل كه در لاستيك تويي .اطراف والف يك محافظ دايره شكل وجود دارد ؛اگر قبل از جا انداختن رويي پيچهاي والف را سفت كنيد ،اين محافظ دايره شكل باعث مي شود كه رويي در اطراف والف داخل طوقه قرار نگيرد . بنابراين ابتدا تويي و رويي را جا بياندازيد ، با تلمبه چند بار باد بزنيد ،سپس والف را به حلقه سفت كنيد .

davidjoker
18-07-2009, 20:37
طوقه به دو شكل مي تواند لنگ شود :

الف : لنگي به چپ وراست

ب :‌لنگي به بالا و پايين
الف: لنگی به چپ و راست : دراين نوع لنگي ها اگر در راستاي قائم از روبرو به طوقه نگاه كنيد يك قسمت از كمان دايره اي شكل طوقه به چپ يا به راست متمايل است،ولي در حالت عادي به دليل اينكه عرض لاستيك بيشتر از طوقه است نمي توان با نگاه كردن ،متوجه لنگي طوقه شد ،مگر مقدار لنگي زياد باشد .براي تشخيص كمان لنگ مي توان طوقه را گرداند و به فاصله لقمه ترمز ها تا طوقه دقت كرد و هر قسمت از طوقه كه به لقمه چپ يا به لقمه راست نزديك شد آنرا به ذهن سپرد يا دست را روي كمان لنگ قرار داد . پس از تشخيص كمان لنگ ، با تنظيم كشش پره ها به لنگ گيري مي پردازيم .سرپره ها با آچار مخصوصي به نام آچار پره شل و سفت مي شوند و در حقيقت راست گرد هستند ولي چون از داخل طوقه (طرف لاستيك)به آنها دسترسي نداريم از بيرون طوقه (طرف پره ها‌)چپگرد كار مي كنند . بنابراين سفت كردن پره يا كشيدن آن بايد سرپره را با آچار پره در جهت خلاف عقربه هاي ساعت بگردانيد تا سفت شود و براي شل كردن پره بايد سر پره را در جهت عقربه هاي ساعت بگردانيد ،حالا براي اينكه لنگ گيري طوقه را ياد بگيريم ،فرض مي كنيم در محدوده اي يهاندازه پنج پره (يعني قسمتي از طوقه كه پنج پره به آن متصل است ) طوقه به يك سمت كشيده مي شود (به اين جهت ،جهت كشيدگي مي گوييم ) از اين پنج پره ،سه پره به يك طرف توپي چزخ متصل هستند و دو پره ديگر به طرف مقابل توپي متصل هستند . براي اينكه لنگي طوقه گرفته شود ابتدا بايد از پنج پره متصل به كمان لنگ ،پره هايي كه در جهت كشيدگي هستند كمي شل شوند و سپس پره هايي كه در جهت كشيدگی نيستند كمي سفت شوند و اگر هر پنج پره شل بودند ،فقط پره هاي طرف مقابل كشيدگي ،سفت شوند و در نهايت دوباره لنگی طوقه آزمايش شود كه شل ،يا بيش از حد سفت نباشند . هنگام شل يا سفت كردن تمام پره ها كافي است همه سرپره ها به يك اندازه (مثلا يك چهارم دور يا نيم دور ) شل يا سفت شوند . اگر پره ها بيش از حد سفت باشند در دست اندازها بريده ميشوند .

ب - لنگی به بالا و پايين : در تاب كله ، طوقه به چپ و راست انحراف ندارد ، ولي در بعضي از قسمتها طوقه بالا مي آيد و هنگامی كه روي دوچرخه هستيد احساس مي كنيد زين يا فرمان در هر دور چرخ يك ضربه مي زند . علت تاب كله اين است كه پره هاي چپ و راست در يك كمان كشيده شده اند و در كمان مقابل شل هستند و قسمتي از طوقه كه در طرف پره هاي شل قرار دارد ايجاد برآمدگي در طوقه مي كند . دراين حالت ،بايد پره ها طرف مقابل برآمدگي طوقه را شل و پره هاي طرف برآمدگی طوقه را سفت كنيد .

گاهي لنگي طوقه مجموعه اي از تركيب اين دو نوع لنگي است و گاهي بر اثر ضربه آنقدر شدت لنگي زياد است كه اصطلاحا می گويند طوقه تاب خورده است . در اين صورت با پره كشي (تنظيم پره ) لنگي قابل برطرف كردن نيست .

davidjoker
18-07-2009, 20:40
در تمامی سیستم ترمزهای سیمی بر روی دسته ترمز و محل خروج سیم ترمز مهره ای قرار دارد که با چرخش آن می توانید فاصله قرار گرفتن لقمه ها به طوقه یا لنت به دیسک را کم و زیاد کنید . اگر ضخامت لنت یا لقمه شما به نیمه رسیده باشد دیگر از بالا تنظیم نمی شود و به اصطلاح از بالا سیم برای جمع کردن فضای ندارد و باید محل اتصال سیم در پایین سیستم ترمز جمع شود.

تنظیمات روی خود سیستمهای ترمز شامل دو نوع سیستم رایج هستند .

الف )در سیستمهای که بر روی طوقه عمل می کنند :

رایجترین آنها سیستم وی برک است که دو پیچ تنظیم در کنار بازوهای عمل کننده وجود دارد که فنر موجود را شل یا سفت می کند . در ابتدا فنر که به صورت میله ای باریک و بلند در راستای پایه ها یا بازوها است را از قسمت بالا آزاد می کنید و به سمت پایین کمی فشار می دهید تا خاصیت فنریش دوباره تجدید شود و سپس جاگذاری می کنید . بعد دو پیچ تنظیم در کنار پایه ها و نزدیک پیچ اتصال پایه ها به تنه وجود دارد با شل و سفت کردن پیچها می توانید قدرت فنر هر طرف بازو را بسته به نزدیکی لقمه به طوقه یا دوریش تقویت یا کاهش دهید .فاصله لقمه ها از طوقه از 2/0 تا 4/0 است .
اگر لقمه از یک طرف با طوقه فاصله دارد با کاهش قدرت فنر توسط شل کردن پیچ آن طرف بازو ، ببینید که به طوقه نزدیک شد و باید هر دو لقمه به یک فاصله از طوقه قرار داشته باشند ، اگر با یک طرف موافق نتیجه نگرفتید آنگاه با سفت کردن پیچ و یا همان تقویت فنر طرف مقابل به تنظیم فاصله ها بپردازید. با ترمز گیری به قرار گیری محل لقمه ها بر روی طوقه توجه کنید ، اگر لقمه بر روی خط ترمز طوقه قرار ندارد و بالا و پایینتر آن هنگام ترمز گیری به طوقه می چسبد و یا دو سر لقمه در یک راستا نیستند با شل کردن پیچ لقمه ها آنرا تنظیم کنید و با فشردن ترمز و چسبیدن لقمه ها به طوقه پیچ مذبور را محکم کنید .

در صورتی که گوشت لقمه ها تمام شود باید آنها را به طور کامل تعویض کنید . البته برخی لقمه ها قابلیت تعویض گوشت لقمه را دارند که با خارج کردن پین مربوطه و تعویض با گوشت جدید و جاگذاری همان پین قابلیت استفاده مجدد می یابند.

babak-online
18-07-2009, 20:54
دوستان عکس دوچرخه هاتون رو بزارید ببینیم چه جورین. یک بیوگرافی از دوچرخه هاتون هم بگید!!
اول از خودم:
این دوچرخه عمری حدود 8 سال داره ولی بهش خیلی رسیدم. المپیا هست، 3 تا کمک داشت که الان شده 2 تا. توی یک تصادف مرگبار دو شاخ جلو که کمک داشت خم شد و به طور موقت یه دو شاخ معمولی انداختم که تا امروز عوض هم نشده. 2 کمک دیگه هم یکی زیر فرمون و یکی هم زیر زین هست. 21 دنده هست همه هم مال شیمانو هستن. دسته دنده ها وسپایی بودن که بعدا فرسوده شدن و 2 تا دسته دنده معمولی انداختم. انصافا دوچرخه سبکی هست، من دوچرخه به این سبکی ندیدم. سایز دوچرخه هم که 26 هست.
مانورپذیری عالی ای داره. انصافا توی سرعت های بالا خوب جواب داده. ترمزها هم معمولی (لقمه ای) هست. دیگه خدمتتون عرض کنم که انصافا دوچرخه خوبیه!

نمای کلی دوچرخه:

دنده جلو:

کمک های زیر فرمون:

توپی جلو و اهرم قفل کننده چرخ به دو شاخ:

کمک های زیر زین:

شانژمان که انصافا کیفیتش حرف نداره:

davidjoker
19-07-2009, 09:20

دو پیچ در روی طبق قامه موجود می باشد .

1) پیچ سمت تنه : برای تنظیم درست محل قرار گیری راهرو طبق قامه بر بزرگترین طبق باید این پیچ را شل و سفت کنید . با چرخش در جهت خلاف عقربه ساعت یا شل کردن و بیرون آمدن پیچ ، این راهرو به سمت تنه نزدیک شده و با چرخش در جهت عقربه های ساعت به سمت بیرون هدایت می شود .
پیچ سمت بیرون : برای تنظیم درست محل قرار گیری راهرو طبق قامه بر کوچکترین طبق به این صورت عمل می کنید: در جهت عقربه ساعت این راهرو به به سمت تنه نزدیک شده و بالعکس .

میزان تنظیم این پیچها باید به اندازه باشد که زنجیر بر روی هر یک از طبقها ، بین راهرو طبق عوض کن باشد .

davidjoker
19-07-2009, 09:22

برای تنظیم شانژمان علاوه بر پیچاندن مهره دو سر کابل ، بر روی شانژمان به مانند طبق قامه دو پیچ وجود دارد و یک پیچ نیز در بالا شانژمان جدا از دو پیچ کنار هم برای تنظیم فاصله قرار گیری چرخ دنده بالای شانژمان با خودرو وجود دارد که با تنظیم آن فاصله بین وسط چرخ دنده کوچک بالای شانژمان با لبه دنده های خودرو باید بین 30 تا 33 میلیمتر باشد .
در تنظیم شانژمان وقتی از عقب چرخ به آن می نگرید باید دو چرخ دنده کوچک شانژمان که در یک امتداد هستند باید با چرخ دندهای خودرو در یک راستا باشند . یعنی یک بار با کوچکترین چرخ دنده خودرو تنظیم می کنید و بار دیگر با بزرگترین چرخ دنده خودرو.

1) تنظیم با بزرگترین خودرو : برای این تنظیم باید زنجیر و شانژمان را بر روی بزرگترین چرخ دنده خودرو قرار بدهید و با تنظیم دو پیچ کنار هم و تنظیم پیچ پایین تر یا سمت بیرونی سعی کنید تا چرخ دندهای شانژمان با چرخ دندهای بزرگ خودرو در یک امتداد قرار بگیرند . با چرخش در جهت خلاف عقربه ساعت به سمت طوقه نزدیک شده و با چرخش موافق عقربه های ساعت به سمت بیرون هدایت می شود .

2) تنظیم با کوچکترین خودرو : با قرار دادن زنجیر و شانژمان روی کوچکترین چرخ دنده خودرو و با پیچاندن پیچ بالای یا سمت طوقه آنرا تنظیم می نماید که با چرخش در جهت عقربه های ساعت به سمت طوقه هدایت شده و بالعکس .

برای اینکه پیچها را به یاد داشته باشید:

پیچ بالای یا نزدیک تنه مربوط به کوچکترین یا همان نزدیکترین خودرو به شانژمان است .

پیچ پایین یا سمت بیرونی مربوط به دورترین چرخ دنده خودرو یعنی بزرگترین آنها به شانژمان است .

davidjoker
19-07-2009, 09:25
تنها تنه های آهنی و کرومولی امکان جوشکاری و تعمیر دارند و تنه های آلومنیومی و کربنی باید تعویض شوند و به هیچ وجه جوش پذیر نیستند و حتی در صورت جوشکاری در تنه های آلومنیومی یا تعمییر و چسباندن الیاف کربن در تنه های کربنی این تنه ها ترمیم نمی شوند و برای حفظ جان باید تعویض شوند .

منبع: کتاب دوچرخه کوهستان چاپ باشگاه گشتا

NONE
19-07-2009, 15:03
تنها تنه های آهنی و کرومولی امکان جوشکاری و تعمیر دارند و تنه های آلومنیومی و کربنی باید تعویض شوند و به هیچ وجه جوش پذیر نیستند و حتی در صورت جوشکاری در تنه های آلومنیومی یا تعمییر و چسباندن الیاف کربن در تنه های کربنی این تنه ها ترمیم نمی شوند و برای حفظ جان باید تعویض شون
اقا ممنون خیلی ولی اینکه نوشتی به هیچ وجه جوش پذیر نیستند اشتباهه جوش داده میشه اگه خواستی عکس هم برات میزارم
البته کربنا

davidjoker
19-07-2009, 20:17
اقا ممنون خیلی ولی اینکه نوشتی به هیچ وجه جوش پذیر نیستند اشتباهه جوش داده میشه اگه خواستی عکس هم برات میزارم
البته کربنا

خوب این ها تو کتاب بود. من خودم هم دیدم که دوچرخه های آلومینیومی رو جوش میدن.

Farshadd
19-07-2009, 23:09
سلام.

جناب davidjoker عزیز، ضمن تشکر از مطالب خوبتون اگه اینا رو از جایی کپی کردید خواهشا منبع رو در پایان هر پست ذکر کنید.

پیروز باشید.

davidjoker
20-07-2009, 08:24
سلام.

جناب davidjoker عزیز، ضمن تشکر از مطالب خوبتون اگه اینا رو از جایی کپی کردید خواهشا منبع رو در پایان هر پست ذکر کنید.

پیروز باشید.

در پست آخر گفتم که از کتاب دوچرخه کوهستان چاپ باشگاه گشتا.

e.khafan!
20-07-2009, 09:05
دوستان برای قرار دادن عکس به

مراجعه کنید .

-
باد چرخ ها باید چه جوری باشه ؟! کسی میدونه ؟!

davidjoker
20-07-2009, 15:48
عجب. سوالی پرسیدی.دمت گرم. فکر کنم باید تا حد امکان پر باشه. اگه کسی بیشتر می دونه من هم خوشحال می شم بدونم.

cao-cao
20-07-2009, 18:15
تنها تنه های آهنی و کرومولی امکان جوشکاری و تعمیر دارند و تنه های آلومنیومی و کربنی باید تعویض شوند و به هیچ وجه جوش پذیر نیستند و حتی در صورت جوشکاری در تنه های آلومنیومی یا تعمییر و چسباندن الیاف کربن در تنه های کربنی این تنه ها ترمیم نمی شوند و برای حفظ جان باید تعویض شوند .

منبع: کتاب دوچرخه کوهستان چاپ باشگاه گشتا
تنهای المنیومی رو با ارگون جوش میدن تا اب تنه گرفته نشه
و تنه های کربن رو بایه رزین مخصوص میچسبونن که 70% کارایی رو داره و یه جاهایی دیدم که با لوله المینیومی جایگذاری میشه

دوستان برای قرار دادن عکس به

مراجعه کنید .

-
باد چرخ ها باید چه جوری باشه ؟! کسی میدونه ؟!

روی لاستیک میزان باد مورد نیاز رو نوشته

mahi58
20-07-2009, 20:50
سلام. :)
بالاخره دیروز با دوستم رفتیم خرید دوچرخه از خیابون گمرک و ایشون یک عدد Overlord و بنده دوچرخه Giant Boulder SE برداشتیم.
دوچرخه Giant من قرمز رنگ و خیلی قشنگ است و من از گمرک - فروشگاه محمدی خریدم 265 تومن. تلفن شون هم: 55658255 است و خیلی دوچرخه های دیگه رو هم به بهترین قیمتی که ممکنه پیدا کنید دارند. مثلا Merida SUB 20 رو که همه جا، از جمله نمایندگی، 350 است این فروشگاه میده 320 تومن و ...
دوچرخه من رو هم جلوی خودم از کارتن در آورد و مونتاژ کرد.
دوچرخه دوستم لوازمش Shimano Altus و مال من Shimano Acera بود، ولی اون خرید 290 و من 265. فقط به خاطر این که لاستیک هاش پهن بود خوشش اومد! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

----------------

تا موقعی که من راه بیافتم ممکنه چند بار توی تاپیک از بچه ها سوالاتی بپرسم که ممنون میشم کمک کنید. :)
این دو تا مهم ترین سوالات من هستند:

1. مساله امنیت دوچرخه...
کاربرد اصلی من رفت و آمد هر روزه به کتابخانه داخل پارک است. با توجه به این که این دوچرخه ها همه قطعاتشون از جمله چرخ و زین به راحتی باز میشه، و من هم نمی تونم دوچرخه رو جایی بذارم که خودم دید دارم و پارک مربوطه هم مثل همه پارک های دیگر پر از معتاد است، پیشنهادتون چیه؟ از چه قفلی استفاده کنم و چطوری خیال خودم رو راحت کنم؟

2. اگر ممکنه دنده مناسب برای حرکت در سرپایینی سبک و همچنین سربالایی سبک رو بفرمایید.
فروشنده می گفت سرپایینی جلو 1 و عقب 7 بذار و سربالایی جلو 2 و عقب 4. ولی یکی دیگه می گفت اگر جلو 1 باشه عقب رو از 3 بالاتر نذار، چرخ خراب میشه!
نظرتون رو بفرمایید لطفا.
ممنون. :11:

babak-online
21-07-2009, 08:49

2. اگر ممکنه دنده مناسب برای حرکت در سرپایینی سبک و همچنین سربالایی سبک رو بفرمایید.
فروشنده می گفت سرپایینی جلو 1 و عقب 7 بذار و سربالایی جلو 2 و عقب 4. ولی یکی دیگه می گفت اگر جلو 1 باشه عقب رو از 3 بالاتر نذار، چرخ خراب میشه!
نظرتون رو بفرمایید لطفا.

سلام
در مورد دنده هر جور که احساس راحتی می کنید دنده را تنظیم کنید. مثلا برای سر بالایی از 1 شروع کنید و وقتی سرعت گرفتید به مرور دنده رو عوض کنید.

Farshadd
21-07-2009, 09:45
بالاخره دیروز با دوستم رفتیم خرید دوچرخه از خیابون گمرک و ایشون یک عدد Overlord و بنده دوچرخه Giant Boulder SE برداشتیم.
دوچرخه Giant من قرمز رنگ و خیلی قشنگ است و من از گمرک - فروشگاه محمدی خریدم 265 تومن. تلفن شون هم: 55658255 است و خیلی دوچرخه های دیگه رو هم به بهترین قیمتی که ممکنه پیدا کنید دارند. مثلا Merida SUB 20 رو که همه جا، از جمله نمایندگی، 350 است این فروشگاه میده 320 تومن و ...
دوچرخه دوستم لوازمش Shimano Altus و مال من Shimano Acera بود، ولی اون خرید 290 و من 265. فقط به خاطر این که لاستیک هاش پهن بود خوشش اومد! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

----------------

تا موقعی که من راه بیافتم ممکنه چند بار توی تاپیک از بچه ها سوالاتی بپرسم که ممنون میشم کمک کنید. :)
این دو تا مهم ترین سوالات من هستند:

1. مساله امنیت دوچرخه...
کاربرد اصلی من رفت و آمد هر روزه به کتابخانه داخل پارک است. با توجه به این که این دوچرخه ها همه قطعاتشون از جمله چرخ و زین به راحتی باز میشه، و من هم نمی تونم دوچرخه رو جایی بذارم که خودم دید دارم و پارک مربوطه هم مثل همه پارک های دیگر پر از معتاد است، پیشنهادتون چیه؟ از چه قفلی استفاده کنم و چطوری خیال خودم رو راحت کنم؟

نظرتون رو بفرمایید لطفا.

اول دوچرختون مبارک.

سوال اولتون رو من جوابی براش ندارم. یعنی نمیدونم چکار کنید که هیچیش قابل دزدیده شدن نباشه.

سوال دوم هم هر جوری راحتید ولی اینو رعایت کنید که:

اگه جلو روی بزرگه بود عقب روی یکی از 3 تا کوچیکه باشه.
اگه جلو روی وسط بود عقب روی یکی از 3-5تای وسط باشه(یکی از 3 تای وسط بهتره).
اگه جلو روی کوچیکه بود عقب روی یکی از 3 تای بزرگ باشه.

اینجوری شانژمان نه زیاد کشیده میشه و نه زیاد جمع میشه.
هنگام تعویض دنده ( از لحظه حرکت سر دنده تا موقعی که زنجیر افتاد روی ستاره مورد نظر) سعی کنید فشارتون رو روی رکاب ها کمتر کنید.

e.khafan!
21-07-2009, 14:10

سلام عزیز ، مبارک باشه ، میشه از دوچخت یه عکس بزاری ؟ میتونی تو تاپیکی که توی تالار اتومبیل هست بزاری ، ممنون

راستی نگران دزدیدن هم نباش ، اگر یه قفل درست حسابی بخری ، فقط کافیه بدنرو از جای درست به یه چیز درست ببندی تا نشه بردتش ، دزدا با خود دوچرخه کار دارنن نه با چرخاش و ... کسی وای نمیسته اونارو در اره که ! تازه میتونی قفل رو به بدنه و چرخ عقب ببندی که خیالت از بابت چرخ عقب راحت باشه ...

سوال اولتون رو من جوابی براش ندارم. یعنی نمیدونم چکار کنید که هیچیش قابل دزدیده شدن نباشه.

سوال دوم هم هر جوری راحتید ولی اینو رعایت کنید که:

اگه جلو روی بزرگه بود عقب روی یکی از 3 تا کوچیکه باشه.
اگه جلو روی وسط بود عقب روی یکی از 3-5تای وسط باشه(یکی از 3 تای وسط بهتره).
اگه جلو روی کوچیکه بود عقب روی یکی از 3 تای بزرگ باشه.ممنون فرشاد جان ، ایکاش ایبنارو قبلن میدونستم !!! کمک بزرگی کردی .

روی لاستیک میزان باد مورد نیاز رو نوشته

ممنون ، رفتم نگاه کردم زده بود recomended 40 - 56 psi ، باید بدم پنچریای ماشین که دستگاه دارن تنزیمش کنن ....
--
میگم عجیب نیست که ست عقب دوچرخه ی من acera ست جلوش altus ـه ؟!!

cao-cao
21-07-2009, 20:35
ممنون ، رفتم نگاه کردم زده بود recomended 40 - 56 psi ، باید بدم پنچریای ماشین که دستگاه دارن تنزیمش کنن ....
--
میگم عجیب نیست که ست عقب دوچرخه ی من acera ست جلوش altus ـه ؟!!

نه عجیب نیست جون تو خیلی از چرخا لوازم مچ نیتس
ولی شما اگه خودتون بخاید میتونید مچ کنید
40 تا 56 یعنی تو اشفالت 56 و تو خاکی 40 که این بستگس به مسیر داره ولی در کل باد چرخا خیلی ماثره
هم تو سرعت هم تو ضربه هم تو استقامت
تو همه چی به شدت دقت کنید

mahi58
21-07-2009, 21:17
ممنون از کمک همگی دوستان. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جالبه که صاحب یکی دیگه از مغازه ها دقیقا برعکس این رو به ما گفت و گفت اگر اولی رو روی یک گذاشتی دومی روی یکی از سه تای "اول" باشه!
آدم بی اطلاع و پرمدعایی هم به نظر می رسید! یکی نیست بگه بلد نیستی مجبورت کردند اطلاعات غلط بدی و دوچرخه مردم رو به فنا بدی؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد عکس هم چشم، اگر دوربینم ردیف شد حتما می ذارم.

e.khafan!
21-07-2009, 21:27
جالبه که صاحب یکی دیگه از مغازه ها دقیقا برعکس این رو به ما گفت و گفت اگر اولی رو روی یک گذاشتی دومی روی یکی از سه تای "اول" باشه!

عزیز احتمالا اون هم مثل منه و دنده هارو بر عکس میخونه ، من دنده جلو رو درست میخونم دنده عقب رو بر عکس میگم ، مثلا 7 رو میگم 2 !!

mahi58
21-07-2009, 21:46
عزیز احتمالا اون هم مثل منه و دنده هارو بر عکس میخونه ، من دنده جلو رو درست میخونم دنده عقب رو بر عکس میگم ، مثلا 7 رو میگم 2 !!

نه، اینطور نبود.
طرف دقیقا عدد می گفت! می گفت اگر اولی رو روی 1 گذاشتی دومی رو روی 1 تا 3 بگذار!

scope82
22-07-2009, 10:59
من یه اورلورد خریدم
بدنش مثل یوزپلنگه
مخصوص کوه و دره ست
365000 تومن خریدمش
می ارزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

cao-cao
22-07-2009, 13:12
من یه اورلورد خریدم
بدنش مثل یوزپلنگه
مخصوص کوه و دره ست
365000 تومن خریدمش
می ارزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نه، اینطور نبود.
طرف دقیقا عدد می گفت! می گفت اگر اولی رو روی 1 گذاشتی دومی رو روی 1 تا 3 بگذار!

دوست من شما یه عکس از چرخ و لوازمش بذاری تا اظهار نظر بشه

دوست من شما باید تو دنده غوض کردن دقت داشته باشید تا زنجیر تو خالت مستقیم قرار بگیره

davidjoker
22-07-2009, 16:04
من یه اورلورد خریدم
بدنش مثل یوزپلنگه
مخصوص کوه و دره ست
365000 تومن خریدمش
می ارزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من دیدم مثلش خوبه بد نیست. مبارک باشه.

mahi58
22-07-2009, 21:06
دوست من شما باید تو دنده غوض کردن دقت داشته باشید تا زنجیر تو خالت مستقیم قرار بگیره

ممنون. پس سعی می کنم توی پوزیشن مستقیم بذارم. :)
راستی قرار بود از دوچرخه خودتون عکس و مشخصات پی ام کنید.
من دیدم خبری نشد دیگه رفتم خرید. :46:

babak-online
22-07-2009, 21:12
ممنون. پس سعی می کنم توی پوزیشن مستقیم بذارم. :)
راستی قرار بود از دوچرخه خودتون عکس و مشخصات پی ام کنید.
من دیدم خبری نشد دیگه رفتم خرید. :46:

برای عکس قرار شد عکس ها اینجا گذاشته بشه.

e.khafan!
23-07-2009, 08:16
به نظر میاد خورشیدی های عقب اصلا تا به حال رنگ روغن را ندیدن. یه ذره روغن بزن ثواب داره!!

سلام بابک جان ، ممنون از نکته ای که گفتی ، اره اصلا روغن نداشت و نزدم ! جلوش هم همینطوره .
حالا باید چه روغنی بزنم و چقدر بزنم ؟!
( به تسمش که دست کشیدم ، روغن داشت و دستم روغنی شد ولی خورشیدیا خیلی کم ... )

cao-cao
23-07-2009, 09:22
سلام بابک جان ، ممنون از نکته ای که گفتی ، اره اصلا روغن نداشت و نزدم ! جلوش هم همینطوره .

همون قدر کافیه
فقط هفته ای یک بار تمیز کن و یکم به زنجیر روغن بزن

babak-online
23-07-2009, 10:48

من روغن چرخ خیاطی می زنم.
دوچرخت مگه تسمه داره؟ همون زنجیر رو میگی؟!

cao-cao
23-07-2009, 10:59
من روغن چرخ خیاطی می زنم.
دوچرخت مگه تسمه داره؟ همون زنجیر رو میگی؟!
دوست من
روغن چرخ خیاطی به خاطر غلظت کمش زود از بین میره من به شما روغن 40 یا از همه بهتر روغن هیدرولیک توصیه میشه

شدیدا از از زدن واسکازین .. گریس ..والوالین . امثاهم خوداری شود

mahi58
23-07-2009, 23:51
جالبه که من امروز باز هم از یکی از فروشنده ها پرسیدم که چه روغنی بزنم گفت گریس!
واقعا موندم از دست اینها چی کار کنم! کی می خواد به بعضی از مردم این پند سعدی رو یاد بده که: نادان را به از خامشی نیست و گر این مصلحت بدانستی نادان نبودی!

SAHAFIAN
24-07-2009, 19:58
سلام
دوستان من که قدم 178 سانتیمتر و وزنم معادل 69 کیلو است چه سایز دوچرخه ای باید بخرم. مثلا سایز 26 یا 24 یا 28. میشه یکه توضیحی در مورد اندازه مناسب دوچرخه بدید. منظورم برای دوچرخه کوهستان هست. البته برای داخل شهر میخوام. و اگه میشه یک دوچرخه آبرومند تو رنج قیمت 100 تا 150 تومان معرفی کنید.
ببخشید که سوالاتم آماتوری است.مرسی.

cao-cao
24-07-2009, 22:57
جالبه که من امروز باز هم از یکی از فروشنده ها پرسیدم که چه روغنی بزنم گفت گریس!
واقعا موندم از دست اینها چی کار کنم! کی می خواد به بعضی از مردم این پند سعدی رو یاد بده که: نادان را به از خامشی نیست و گر این مصلحت بدانستی نادان نبودی!

دوست من الان دلیلش رو بهت میگم که چرا گریس نزنی
یادش بخیر اون موقعی که تمرین میکردیم مربیمون هر چی میگفت روعن هیدرولیک یا 40 بزنین ما گوش نمیدادیم
یه روز دیدیم قبل تمورین واسه ما گریس stp اورد
ما هم خوشحال زدیم به زنجیر و حسابی حال دادیم بهش
دور 4 رو تمرین بود من داشتم میمردم ارز فشار میدونید چرا؟
چون گریش به خاطر سفت بودنش این قابلیت رو داره که هر چیزی بهش بچسبه مثل خاک و غیره خاک هم دشمن روون بودن هست ببین چه شود

SAHAFIAN
25-07-2009, 14:58
سلام
کسی نیست از دوستان که جواب ما رو بده؟ منتظریما.
مرسی

AHMADIAN
25-07-2009, 19:55
درود

دوستان دوچرخه سوار و حرفه ای

دوچرخه مریدا مدل TFS XC 100 - V ایا دوچرخه خوبی است؟

قیمت 495000 تومان

ایا با این قیمت، دوچرخه بهتری را پیشنهاد میدهید.

با تشکر

davidjoker
25-07-2009, 22:06
سلام
دوستان من که قدم 178 سانتیمتر و وزنم معادل 69 کیلو است چه سایز دوچرخه ای باید بخرم. مثلا سایز 26 یا 24 یا 28. میشه یکه توضیحی در مورد اندازه مناسب دوچرخه بدید. منظورم برای دوچرخه کوهستان هست. البته برای داخل شهر میخوام. و اگه میشه یک دوچرخه آبرومند تو رنج قیمت 100 تا 150 تومان معرفی کنید.

دوچرخه های تولید چین را باید تهیه فرمایید. که ظاهرشون نسبتا خوبه ولی باطنشون خیلی خرابه.:دی

davidjoker
25-07-2009, 22:08
درود

قیمت 495000 تومان

با تشکر

دوست عزیز دوچرخه های مریدا همشون خوبن. شک نکنید.

mahi58
26-07-2009, 00:28
ممنون از همه دوستانی که کمک می کنند.
در مورد Merida هم یکی از بهترین دوچرخه هاست، و به نظر من خوشگگگگگگگگگگگل ترین دوچرخه ای است که وجود داره! من چقدر دلم می خواست بگیرم، ولی به 60 تومن اختلافش با Giant Boulder SE برام نمی ارزید. ولی الآن که یادش می افتم عجب عروسکی بود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

------------

این روزها چند بار با دوچرخه رفتم توی خیابون، که متاسفانه خیلی اذیت شدم!
میای توی خیابون پر پر پر از ماشین! اصلا تکون نمیشه خورد! یکی نیست بگه سر ظهر روز جمعه توی خیابون چی کار می کنید شماها آخه! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میری توی پیاده رو اونجا هم شلوغ و پر از آدمه و می ترسم یکی بی احتیاطی کنه و آدم بزنه بهش!
موندم چه موقعی و از کجا برم!
شب هم که دوچرخه سواری خطرناکه! احتمالا باید درست بعد از طلوع خورشید آدم بره بیرون!

cao-cao
26-07-2009, 09:41
دوچرخه های تولید چین را باید تهیه فرمایید. که ظاهرشون نسبتا خوبه ولی باطنشون خیلی خرابه.:دی
دوست من این چه حرفیه میزنی
جیانت با این همه عزمتش الان تنه هاش تو چین تولید میشه

درود

قیمت 495000 تومان

با تشکر

بله چرخ خوبیه
میتنید با یکمی هزینه بیشتر xtc جیانت رو خریدار کنید

سلام
کسی نیست از دوستان که جواب ما رو بده؟ منتظریما.
مرسی
سوالتون؟

davidjoker
26-07-2009, 10:45
دوست من این چه حرفیه میزنی
جیانت با این همه عزمتش الان تنه هاش تو چین تولید میشه

دوچرخه هایی که خود چین تولید می کنه و قیمتش هم پایین هستش هم تنش سنگین تر هستش و هم لوازمش خوب نیست. جیانت هم یک شرکت معروف هستش اگر تنه ی بد براش تولید کنن که دیگه معروف نیست که. :10:

e.khafan!
26-07-2009, 14:10
این روزها چند بار با دوچرخه رفتم توی خیابون، که متاسفانه خیلی اذیت شدم!
میای توی خیابون پر پر پر از ماشین! اصلا تکون نمیشه خورد! یکی نیست بگه سر ظهر روز جمعه توی خیابون چی کار می کنید شماها آخه! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میری توی پیاده رو اونجا هم شلوغ و پر از آدمه و می ترسم یکی بی احتیاطی کنه و آدم بزنه بهش!
موندم چه موقعی و از کجا برم!
شب هم که دوچرخه سواری خطرناکه! احتمالا باید درست بعد از طلوع خورشید آدم بره بیرون!
عزیز بهترین زمان برای دوچرخه سواری تفریحی ، ساعت 7 تا 10 صبح روز های جمعه و 5.30 تا 7.30 روزهای عادی شبهم ساعت 8 به بعد توی خط ویژه ( بجز Brt ) ( فقط روزهای عادی)
البته این فقط برای تهرانه ، شهرای دیگه هروقت بخوای میشه رفت .

منم جمعه صبح ها تفریحی میرم و واقعا حال میده ... خلوت ترین زمان ، شب ها هم خط ویژه سرپایینی گیربیاری کیف میده ، فقط باید هواست به آمبولانس و اتوبوس باشه و حرفه ای کار کنی مگرنه فاتحت خودست ... خودم یه بار نزدیک بود مرحوم شم ، خوشبختانه یه در رو به سمتپیاده رو نزدیک بود رفتم تو پیاده رو.
در ضمن اصلا تو پیاده رو نرو ، هم چاله چوله هاش زیاده هم آدما اذیت میشن ، انصافا هم حق با انوناست ، با اسکیت هم پیاده رونباید رفت ... ( عجب نکته اخلاقیگفتم ! )

SAHAFIAN
26-07-2009, 18:35
سلام
سائو سائو سوالم اینه:

.:HAMED:.
27-07-2009, 09:35
حالا بیخیال
دوستم میخواد یه دوچرخه بخره نه مسابقه ای و نه کوهنوردی
همین طوری تو شهر بگرده و اینا
چی پیشهناد میکنین؟ تا سقف 500 تمن

davidjoker
27-07-2009, 12:33
حالا بیخیال

یه جیانت بهش بگو بخره حالشو ببره. مریدا هم می تونه بخره.

cao-cao
27-07-2009, 13:10
دوچرخه هایی که خود چین تولید می کنه و قیمتش هم پایین هستش هم تنش سنگین تر هستش و هم لوازمش خوب نیست. جیانت هم یک شرکت معروف هستش اگر تنه ی بد براش تولید کنن که دیگه معروف نیست که. :10:
دوست من میشه واسه حرفتون مدرک بیارید؟
چین داره تنه میزنه در سطح امریکا ایتالیا اسرائیل شما رو چه حسابی میگید تنه هاش خوب نیست؟
بله اون تنهای که شما دید در 7 6 هست درجه 1 دست شما نمیاد لطفا بامدرک حرف بزنید
چند روز پیشیکی از دوستام یه تنه کولناگو از ترکیه گرفته 3.5 میلیون روش نوشته طرح از ایتالیا ساخت چین با حرف شما باید بتدازش دور نه؟
من خودم جیانت دارم ماله سال 2002 هست ساخت تایوان هست مال امریکا نیست بندازم دور؟

سلام
سائو سائو سوالم اینه:
دوست من من
تو صفحات قبل واسه دوستان یه سری دوچرخه ارزون با کارایی خو گذاشته بودم که به لطف مدیرا پاک شد
حالا خودشون میان جواب میدن بهتون
ولی در مورد اندازه وظیفه منه هست شما یه چرخ میگیرید که سایز تنه 19 اینچ باشه و سایز چرخها 26 که اصطلاح مرسوم و امیانش میشه چرخ 26 تنه 19 اینچی و چون واسه شهر میخواد نیازی به کمک جلو نیست و یه نظر شخصیه من بدون کمک بهتره

حالا بیخیال
ایگوانا دیسک 460 جیانت

27-07-2009, 14:26
بین جیانت و پژو کدوم بهتره؟
من که بهش میگم جیانت ولی میخواد از اینجا جواب بگیر نظر شمارو بدونه
ممنون

davidjoker
27-07-2009, 19:44
دوست من میشه واسه حرفتون مدرک بیارید؟
چین داره تنه میزنه در سطح امریکا ایتالیا اسرائیل شما رو چه حسابی میگید تنه هاش خوب نیست؟
بله اون تنهای که شما دید در 7 6 هست درجه 1 دست شما نمیاد لطفا بامدرک حرف بزنید
چند روز پیشیکی از دوستام یه تنه کولناگو از ترکیه گرفته 3.5 میلیون روش نوشته طرح از ایتالیا ساخت چین با حرف شما باید بتدازش دور نه؟
من خودم جیانت دارم ماله سال 2002 هست ساخت تایوان هست مال امریکا نیست بندازم دور؟

دوست عزیز شما اصلا نمی خواهی حرف منو بفهمی. من می گم دوچرخه هایی که کیفیت نداره و تولید چین هست خوب نیست. من کی گفتم تنه ای که چین برای جیانت میزنه بده.؟؟؟؟؟؟:19::19::19::19:

27-07-2009, 21:50
دوست عزیز شما اصلا نمی خواهی حرف منو بفهمی. من می گم دوچرخه هایی که کیفیت نداره و تولید چین هست خوب نیست. من کی گفتم تنه ای که چین برای جیانت میزنه بده.؟؟؟؟؟؟
چقده خشنی تو خب اینو آروم بگو کر که نیستیم(ارادت تکمیله)
ولی راس میگی اون چینیا که میگی خوب نیس

cao-cao
27-07-2009, 22:11
giant ار پژو بهتره ولی بستگی به مدل داره یه سری مدلهای پژو بهترن

mahi58
28-07-2009, 01:06
راستی دو تا مطلب رو یادم رفت بگم:

1. از بر و بکس حرفه ای خواهش می کنم دیگه به بچه ها دوچرخه Amoeba Hussar رو توصیه نکنند، چون من تمام گمرک رو گشتم و گیر نیاوردم!! وقتی اون رو پیدا نکردم مجبور شدم جاینت بولدر SE بگیرم. :)
ولی خودمونیم عجب دوچرخه ای بود ها! عکس هاش رو تو اینترنت دیدم چقدر خوشگل بود! لوازمش هم که فکر کنم از بهترین های شیمانو بود (Deore بود اگه درست یادم باشه).

2. من نمایندگی آساک دوچرخ رو توی اینترنت پیدا کردم و زنگ زدم. ولی متاسفانه گفتند آساک دیگه تولید نمیشه و به جاش مارک های چینی داریم! گفتم اصلا ندارید؟ گفتند ته انبار یه دونه مونده بهتون میدیم 200 تومن!
فکر کنم آساک رو هم دیگه نمیشه به کسی توصیه کرد.
این هم از سرنوشت یه تولیدکننده ایرانی خوب دیگه که به وسیله برادران چینی به فنا رفت! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

cao-cao
28-07-2009, 07:00
1-شما میتونید وسار رو تو گمرک از اقای داوودی که نماینده این شرکت تو ایرانه تهیه کنید
بهترین لوازم شیمانو xtr هست و دئور جزو رنک متوسط حرفهای شیمانو هست
2- اساک خیلی وقته کارش تموم شده من دوستام یکیشون نمایندگیه اساک رو داشت که تعطیل شده
ولی با گشتم میشه یه دماوند تو مغازه ها پیدا کرد

mahi58
29-07-2009, 00:22
سلام بچه ها.
امروز یه اتفاقی برای من افتاد که مرگ رو جلوی چشم خودم دیدم!
داشتم توی خیابون اصلی کاملا قانونی و در جهت خیابون رو به پایین می رفتم که از راه دور دیدم یه ماشین زانتیا داره از فرعی میاد توی اصلی. زیاد اهمیت ندادم، گفتم الآن تقدم با منه، سرعتش رو کم می کنه و من زودتر رد میشم! هر چی ما نزدیک شدیم دیدیم یارو داره مثل بعضی حیوانات سر به زیر (!) همین جوری میاد توی اصلی و سرعتش رو هم کم نمی کنه! از حرکت غیرطبیعی ماشین جا خوردم و تو فاصله چند متری با تمام وجود هر دو تا ترمز رو گرفتم! دوچرخه مثل میخ سر جاش ایستاد، ولی خودم با کله پرت شدم جلو و دوچرخه هم از پشت سر افتاد روی کمرم! (هر کدومتون که الآن داره میخنده الهی که خدا بگم چی کارش کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])!
برای جلوگیری از آسیب سر دو تا کف دست رو حائل سرم کردم و با تمام وزنم اومدم روی دست هام و دو تا زانوهام!
بلند شدم و نگاه کردم دیدم یه دختر جوون از این هایی که آرایش کرده و نکرده شون 4 کیلو فرق می کنه نشسته پشت ماشین! قیافه اش یه طوری بود که انگار داره با خودش میگه "ای وای! دیدی دوباره گند زدم؟"
یه کم خودم رو وارسی کردم دیدم خدا رو شکر ظاهرا سالمم! دوچرخه هم هیچیش نشد (ایول جاینت). فقط الآن چرخ عقب یه گوشه اش کمی به ترمز گیر می کنه و یه صدایی شبیه سوت میده که بردم یه جا گفت طوقه اش تاب برداشته فردا بیا درستش می کنم و زیاد هم خرج نداره.
خلاصه نزدیک بود بی mahi58 بشید! :27:

از این داستان چند نتیجه اخلاقی می گیریم:

1. من از این به بعد فقط و فقط توی پیاده رو دوچرخه سواری می کنم! هر کی خواست مخالفت کنه! ولی حداقلش اینه که من خودم آدمم و می دونم توی پیاده رو هم کسی رو نمی زنم، ولی توی خیابون پر از رانندگانیه که نمی دونم اسمشون رو میشه آدم گذاشت یا نه! و اونها اگه من رو بزنند بنده تبدیل به یک جوون ناکام میشم (که میگن زیاد خوب نیست)!

2. هرگز - هرگز - هرگز روی عقل طرف مقابل تون حساب نکنید. موقع دوچرخه سواری همه راننده های دیگه رو باید خنگ و ابله حساب کنید و نهایت احتیاط رو بکنید. وگرنه چی؟ هان؟ جوون ناکام!!

3. اگر دوچرخه یک وسیله ای برای ایجاد صدا داشته باشه (مثل بوق - زنگ) برای آدم هایی که زیاد هوش این که بفهمند به کجا نگاه کنند رو ندارند کاربردیه و می تونه از تبدیل شدن به جوون ناکام جلوگیری کنه.

خلاصه که دوستان یه کم راهنمایی کنید که من دارم از استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله رفت و آمد هر روزه به کتابخانه (در مسیر حدود 5-4 کیلومتری) منصرف میشم.
ایشالله از این اتفاق ها برای هیچ کدومتون نیافته.
فعلا! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

davidjoker
29-07-2009, 14:48
سلام بچه ها.
امروز یه اتفاقی برای من افتاد که مرگ رو جلوی چشم خودم دیدم!
داشتم توی خیابون اصلی کاملا قانونی و در جهت خیابون رو به پایین می رفتم که از راه دور دیدم یه ماشین زانتیا داره از فرعی میاد توی اصلی. زیاد اهمیت ندادم، گفتم الآن تقدم با منه، سرعتش رو کم می کنه و من زودتر رد میشم! هر چی ما نزدیک شدیم دیدیم یارو داره مثل بعضی حیوانات سر به زیر (!) همین جوری میاد توی اصلی و سرعتش رو هم کم نمی کنه! از حرکت غیرطبیعی ماشین جا خوردم و تو فاصله چند متری با تمام وجود هر دو تا ترمز رو گرفتم! دوچرخه مثل میخ سر جاش ایستاد، ولی خودم با کله پرت شدم جلو و دوچرخه هم از پشت سر افتاد روی کمرم! (هر کدومتون که الآن داره میخنده الهی که خدا بگم چی کارش کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])!
برای جلوگیری از آسیب سر دو تا کف دست رو حائل سرم کردم و با تمام وزنم اومدم روی دست هام و دو تا زانوهام!
بلند شدم و نگاه کردم دیدم یه دختر جوون از این هایی که آرایش کرده و نکرده شون 4 کیلو فرق می کنه نشسته پشت ماشین! قیافه اش یه طوری بود که انگار داره با خودش میگه "ای وای! دیدی دوباره گند زدم؟"
یه کم خودم رو وارسی کردم دیدم خدا رو شکر ظاهرا سالمم! دوچرخه هم هیچیش نشد (ایول جاینت). فقط الآن چرخ عقب یه گوشه اش کمی به ترمز گیر می کنه و یه صدایی شبیه سوت میده که بردم یه جا گفت طوقه اش تاب برداشته فردا بیا درستش می کنم و زیاد هم خرج نداره.
خلاصه نزدیک بود بی mahi58 بشید! :27:

از این داستان چند نتیجه اخلاقی می گیریم:

1. من از این به بعد فقط و فقط توی پیاده رو دوچرخه سواری می کنم! هر کی خواست مخالفت کنه! ولی حداقلش اینه که من خودم آدمم و می دونم توی پیاده رو هم کسی رو نمی زنم، ولی توی خیابون پر از رانندگانیه که نمی دونم اسمشون رو میشه آدم گذاشت یا نه! و اونها اگه من رو بزنند بنده تبدیل به یک جوون ناکام میشم (که میگن زیاد خوب نیست)!

2. هرگز - هرگز - هرگز روی عقل طرف مقابل تون حساب نکنید. موقع دوچرخه سواری همه راننده های دیگه رو باید خنگ و ابله حساب کنید و نهایت احتیاط رو بکنید. وگرنه چی؟ هان؟ جوون ناکام!!

3. اگر دوچرخه یک وسیله ای برای ایجاد صدا داشته باشه (مثل بوق - زنگ) برای آدم هایی که زیاد هوش این که بفهمند به کجا نگاه کنند رو ندارند کاربردیه و می تونه از تبدیل شدن به جوون ناکام جلوگیری کنه.

خلاصه که دوستان یه کم راهنمایی کنید که من دارم از استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله رفت و آمد هر روزه به کتابخانه (در مسیر حدود 5-4 کیلومتری) منصرف میشم.
ایشالله از این اتفاق ها برای هیچ کدومتون نیافته.
فعلا! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام. دوست عزیز.
خوشحالیم که به خیر گذشت.
در این خیابانی که شما ازش رد می شدی نمی تونستی یک راه باریک پیدا کنی که ازش عبور کنی و به این درد سر نیفتی؟؟؟
دوست عزیز از این به بعد توی خیابان دیگه به فکر این نباش که طرف چه حرکتی می خواهد انجام دهد. فقط به فکر این باش که تو باید چه حرکتی انجام دهی.

cao-cao
29-07-2009, 17:45
دوستان تو دوچرخه سواری مهم ترین عملی که باعث موفقیت یه دوچرخه سوار قدرت سریع تصمیم گیریه
یعنی شما قبل از روسیدن به محل باید تصمیم بگیرید
به زبون ساده همین الان باید واسه 10متر جلو تر پیشبینی همه چی رو بکنید

cao-cao
29-07-2009, 17:47
بنا به درخواسن دوستان قیمت 3 تا مدل از دوچرخه های جیانت رو میذارم
se3 xtc giant 640t با دیسک سیمی
iguana disc 840 2008
iguana disc 860 t 2009
چرخهای ایگوانا دیسکشون هیدرولیک هست

AHMADIAN
29-07-2009, 19:09
درود

دوچرخه هوسار ساخت چه کشوریست؟

با تشکر

e.khafan!
29-07-2009, 21:09
دو تا ترمز رو گرفتم! دوچرخه مثل میخ سر جاش ایستاد، ولی خودم با کله پرت شدم جلو و دوچرخه هم از پشت سر افتاد روی کمرم!

عزیز علاوه بر نکات دوستان به این دو نکته هم توجه کن :

1- همیشه چک کن که ترمز عقب و جلو میزون باشن ، نه اینکه یکی قفل کنه و اون یکی شل باشه .
2- توی ترمز گرفتن اول عقب رو بگیر بعد جلو بعد هم فشار بیشتر رو به عقب بیار تا اینجوری نشی ...

من یه بار این وضعیتو با دوچرخه قبلیم تجربه کردم ، این تو فیلما کله شدم ...
موفق باشی

cao-cao
29-07-2009, 21:09
تایوان
ساخت شرکت معتبر قطعه سازی اموبا هست

mahi58
29-07-2009, 23:03
عزیز علاوه بر نکات دوستان به این دو نکته هم توجه کن :

1- همیشه چک کن که ترمز عقب و جلو میزون باشن ، نه اینکه یکی قفل کنه و اون یکی شل باشه .
2- توی ترمز گرفتن اول عقب رو بگیر بعد جلو بعد هم فشار بیشتر رو به عقب بیار تا اینجوری نشی ...

من یه بار این وضعیتو با دوچرخه قبلیم تجربه کردم ، این تو فیلما کله شدم ...
موفق باشی

خیلی خیلی ممنون. :11:
جالبه که خودم هم بعد از این که عصبانیتم خوابید دقیقا داشتم به همین قضیه فکر می کردم.
احتمالا من ترمز جلو رو چند صدم ثانیه زودتر از ترمز عقب به طور میخ گرفتم و این باعث شده که در حالی که چرخ عقب هنوز داشته حرکت می کرده، چرخ جلو کاملا ایستاده و بنده رو با کله فرستاده روی آسفالت خیابون!
می خوام بدم ترمز جلو رو هم تنظیم کنند که دیگه خیلی میخ نگیره، ولی عقب حسابی محکم. :دی

SHADEL
30-07-2009, 04:52
سلام بچه ها من می خوام یه دوچرخه خوب و سبک و پر سرعت البته توی دوچرخه ها بخرم برای مسیر بین شهری.
اطلاعاتی ندارم شما چی پیشنهاد می کنید.

davidjoker
30-07-2009, 07:12
سلام بچه ها من می خوام یه دوچرخه خوب و سبک و پر سرعت البته توی دوچرخه ها بخرم برای مسیر بین شهری.
اطلاعاتی ندارم شما چی پیشنهاد می کنید.

سلام دوست عزیز شما مبلغی را که در نظر گرفته ای بگو تا را هنمایی بشی.
در ضمن پر سرعت بودن دوچرخه میزان زیادی به رکاب زدن شما بستگی داره.

meka
30-07-2009, 08:28
سلام من یه دوچرخه شیمانو با دنده های شیمانو اصل ژاپن دارم که می خوام بفروشم دوچرخم تمیزه و ازش استفاده زیادی نکردم و توی پارکینگ افتاده بوده به نظر شما چند بقروشم خوبه؟ من خودم 150 قیمت گزاشتم البته پیش یه دوچرخه فروشی هم رفتم اونم گفت می ارزه حالا به نظر شما چند بفروشم خوبه؟
برای اینکه تاپیک جنبه تبلیغی پیدا نکنه به ادرس و توضیحات بیشتر می خوان دربارش به تاپیک زیر مراجعه کنید[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه عکس هم اینجا می ذارم ازش!
فقط من می خوام بدونم قیمتش خوبه یا نه ؟

با تشکر:11:

e.khafan!
30-07-2009, 08:51
خیلی خیلی ممنون. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جالبه که خودم هم بعد از این که عصبانیتم خوابید دقیقا داشتم به همین قضیه فکر می کردم.
احتمالا من ترمز جلو رو چند صدم ثانیه زودتر از ترمز عقب به طور میخ گرفتم و این باعث شده که در حالی که چرخ عقب هنوز داشته حرکت می کرده، چرخ جلو کاملا ایستاده و بنده رو با کله فرستاده روی آسفالت خیابون!
می خوام بدم ترمز جلو رو هم تنظیم کنند که دیگه خیلی میخ نگیره، ولی عقب حسابی محکم.

قابلی نداشت ،
تنظیم ترمز دوچرخه هم اصلا کاری نداره ، خودت بشین پاش یکم ور بری قلقش دستت میاد ، پیشنهاد من اینه که بیرون نده ، چون براشون اهمیت نداره و وقت و دقت کافی رو بخرج نمیدن نتیجش شاید بدتر از از موقعی باشه که به اصطلاح تنظیم نبود .

ببینم اگر آموزششو پیدا کردم میزارم ، شایدم توی همین تاپیک عزیزان گذاشته باشن
موفق باشی

davidjoker
30-07-2009, 10:34
در تمامی سیستم ترمزهای سیمی بر روی دسته ترمز و محل خروج سیم ترمز مهره ای قرار دارد که با چرخش آن می توانید فاصله قرار گرفتن لقمه ها به طوقه یا لنت به دیسک را کم و زیاد کنید . اگر ضخامت لنت یا لقمه شما به نیمه رسیده باشد دیگر از بالا تنظیم نمی شود و به اصطلاح از بالا سیم برای جمع کردن فضای ندارد و باید محل اتصال سیم در پایین سیستم ترمز جمع شود.

تنظیمات روی خود سیستمهای ترمز شامل دو نوع سیستم رایج هستند .

الف )در سیستمهای که بر روی طوقه عمل می کنند :

رایجترین آنها سیستم وی برک است که دو پیچ تنظیم در کنار بازوهای عمل کننده وجود دارد که فنر موجود را شل یا سفت می کند . در ابتدا فنر که به صورت میله ای باریک و بلند در راستای پایه ها یا بازوها است را از قسمت بالا آزاد می کنید و به سمت پایین کمی فشار می دهید تا خاصیت فنریش دوباره تجدید شود و سپس جاگذاری می کنید . بعد دو پیچ تنظیم در کنار پایه ها و نزدیک پیچ اتصال پایه ها به تنه وجود دارد با شل و سفت کردن پیچها می توانید قدرت فنر هر طرف بازو را بسته به نزدیکی لقمه به طوقه یا دوریش تقویت یا کاهش دهید .فاصله لقمه ها از طوقه از 2/0 تا 4/0 است .
اگر لقمه از یک طرف با طوقه فاصله دارد با کاهش قدرت فنر توسط شل کردن پیچ آن طرف بازو ، ببینید که به طوقه نزدیک شد و باید هر دو لقمه به یک فاصله از طوقه قرار داشته باشند ، اگر با یک طرف موافق نتیجه نگرفتید آنگاه با سفت کردن پیچ و یا همان تقویت فنر طرف مقابل به تنظیم فاصله ها بپردازید. با ترمز گیری به قرار گیری محل لقمه ها بر روی طوقه توجه کنید ، اگر لقمه بر روی خط ترمز طوقه قرار ندارد و بالا و پایینتر آن هنگام ترمز گیری به طوقه می چسبد و یا دو سر لقمه در یک راستا نیستند با شل کردن پیچ لقمه ها آنرا تنظیم کنید و با فشردن ترمز و چسبیدن لقمه ها به طوقه پیچ مذبور را محکم کنید .

در صورتی که گوشت لقمه ها تمام شود باید آنها را به طور کامل تعویض کنید . البته برخی لقمه ها قابلیت تعویض گوشت لقمه را دارند که با خارج کردن پین مربوطه و تعویض با گوشت جدید و جاگذاری همان پین قابلیت استفاده مجدد می یابند.

سلام دوستان من قبلا گذاشته بودم. تمام آموزشات لازم را گذاشتم.صفحه ی 35

SHADEL
30-07-2009, 15:36
سلام دوست عزیز شما مبلغی را که در نظر گرفته ای بگو تا را هنمایی بشی.
در ضمن پر سرعت بودن دوچرخه میزان زیادی به رکاب زدن شما بستگی داره.

600 هزار تومان.

davidjoker
30-07-2009, 16:01
600 هزار تومان.

مریدا بخر به نظر من.
قد و وزنت رو هم بگو. تا بیشتر راهنمایی بشی.

cao-cao
30-07-2009, 17:45
600 هزار تومان.

se3 جیانت xtc هستش راحت برای هر نوع کاربری بسیار سبک و مقاوم

ALt3rnA
31-07-2009, 01:09
دوستان یک عدد مریدا خریدم با بقیه ی تجهیزات مثل زین و رکاب شیمانو
شد حدود 1 تومن

خیلی سبک و دقیقا همون چیزی که میخواستم با سرعت عالی

meka
31-07-2009, 08:32
سلام من یه دوچرخه شیمانو با دنده های شیمانو اصل ژاپن دارم که می خوام بفروشم دوچرخم تمیزه و ازش استفاده زیادی نکردم و توی پارکینگ افتاده بوده به نظر شما چند بقروشم خوبه؟ من خودم 150 قیمت گزاشتم البته پیش یه دوچرخه فروشی هم رفتم اونم گفت می ارزه حالا به نظر شما چند بفروشم خوبه؟
برای اینکه تاپیک جنبه تبلیغی پیدا نکنه به ادرس و توضیحات بیشتر می خوان دربارش به تاپیک زیر مراجعه کنید[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه عکس هم اینجا می ذارم ازش!
فقط من می خوام بدونم قیمتش خوبه یا نه ؟

با تشکر:11:
دوستان یکی هم به سوال من جواب بده!
الان یه مشتری داره میگه 130 می خرم به نظر شما خوبه یا نه؟ چون خودم استفاده نمی کنم!

cao-cao
31-07-2009, 10:36
130 خیلی قیمت خوبیه بده بره

cao-cao
31-07-2009, 10:38
دوستان یک عدد مریدا خریدم با بقیه ی تجهیزات مثل زین و رکاب شیمانو
شد حدود 1 تومن

خیلی سبک و دقیقا همون چیزی که میخواستم با سرعت عالی

مبارکه
نام وست قطعات

ALt3rnA
31-07-2009, 16:20
مبارکه
نام وست قطعات
والا پدالش رو یادمه که شیمانو گرفتم و حدود 60 تومن
زینش هم دادم یکی برام بیارن ولی فعلا شیمانو
دنده هاشم ... شیمانو :دی

davidjoker
04-08-2009, 14:55
سلام. بچه ها.
کی تک چرخ زدن بلده؟ آقا یکی رو دیدم که جدی جدی خیلی وارد بود. از روی پل فلزی(اصفهان) با تک چرخ رد شد. :18::18::18::18::18:هر چی دیروز بهش می گفتم تک چرخ زدن چطوری هستش. فقط تو چشام نگاه می کرد و می خندید. دیوانه بود. دوستان اگر کسی تک زدن را بلده آموزش بده برم حال این پسره رو بگیرم.

rommatti
04-08-2009, 17:44
دوستان یه کمکی هم به ما کنید
من یه دوچرخه کوهستان می خوام بگیرم واسه داخل شهر می خوام و نهایت یکم خاکی
تا 250-300 می تونم هزینه کنم دوستان مدل پیشنهادی شون رو اعلام کنند خوشحال میشم
یا حق

davidjoker
04-08-2009, 23:29
دوستان یه کمکی هم به ما کنید
من یه دوچرخه کوهستان می خوام بگیرم واسه داخل شهر می خوام و نهایت یکم خاکی
تا 250-300 می تونم هزینه کنم دوستان مدل پیشنهادی شون رو اعلام کنند خوشحال میشم
یا حق

سلام دوست عزیز.
یک cannondale برای قیمت مورد نظر شما خوب هستش.

Benygh
05-08-2009, 00:04
سلام
من تقریبا 12 سال پیش یک شیمارو خریداری کردم به قیمت 150 تومان، اصل ژاپن ولی بعد از این مدت که استفاده کردم متاسفانه امروز متوجه شدم که زینش شکسته ... به گفته ی تعمیرکار پیدا نمیشه و از اونجایی که حرفشون رو قبول ندارم ترجیح دادم اینجا بپرسم که ایا ممکن نیست پیدا بشه ؟!

davidjoker
05-08-2009, 07:40
سلام
من تقریبا 12 سال پیش یک شیمارو خریداری کردم به قیمت 150 تومان، اصل ژاپن ولی بعد از این مدت که استفاده کردم متاسفانه امروز متوجه شدم که زینش شکسته ... به گفته ی تعمیرکار پیدا نمیشه و از اونجایی که حرفشون رو قبول ندارم ترجیح دادم اینجا بپرسم که ایا ممکن نیست پیدا بشه ؟!

خوب کاری کردی. که پرسیدی. یکی از دوستان من خریده بود. از یک عمده فروش هم خرید.

cao-cao
05-08-2009, 07:51
سلام
هست اقا
کجا هستی بگو تا بگم کجا بری بخری

سلام دوست عزیز.
یک cannondale برای قیمت مورد نظر شما خوب هستش.

کنندال رو میشه قیمت بدی والا تاذ اونجایی که من میدونم ارزون ترین چرخ کنندال تو ایران حدود600 هست
اونی که شما کیگی رینیم هست و از این برچسب های کنندال زدن روش
ام اصلی هر کچانیه معروف و معتبر به صورترنگ شده هست رو تنه

davidjoker
05-08-2009, 12:18
کنندال رو میشه قیمت بدی والا تاذ اونجایی که من میدونم ارزون ترین چرخ کنندال تو ایران حدود600 هست
ام اصلی هر کچانیه معروف و معتبر به صورترنگ شده هست رو تنه

نه دوست عزیز توجه کردم برچسب نیست. 300 هزار تومان یکی از بچه ها خریده بود.

e.khafan!
05-08-2009, 13:47
نندال رو میشه قیمت بدی والا تاذ اونجایی که من میدونم ارزون ترین چرخ کنندال تو ایران حدود600 هست
ام اصلی هر کچانیه معروف و معتبر به صورترنگ شده هست رو تنه سلام عزیز ، واللا من گشتم cannondale ندیدم ولی الان چیزی که تو بازار هست cannondel که مثل بقیه دوچرخه ها چینیه . ارزون ترین مدلش رو که دیدم 220 این حدودا بود .
( cannondale یه شرکت معروفه ، همونطور که گفتم ندیدم و احتمالا خیلی کم و محدود وارد میشه )

cao-cao
05-08-2009, 18:34
سلام عزیز ، واللا من گشتم cannondale ندیدم ولی الان چیزی که تو بازار هست cannondel که مثل بقیه دوچرخه ها چینیه . ارزون ترین مدلش رو که دیدم 220 این حدودا بود .
( cannondale یه شرکت معروفه ، همونطور که گفتم ندیدم و احتمالا خیلی کم و محدود وارد میشه )

دوست عزیز کنندال یه برند امریکایی هست و هند مید هست
یعنی ساخت دست یه سریهاش که با جوش ارگون هست یاا ساخت چین هست یا ترکیه
من پایین ترین مدلهایی که دیدم که چینی یا ترکیه باشه f300 or f600 بوده که حدود 600 تومن هست

دست سازهاش هم 2 تا دونه تو ایران هست
و اکثرا کنندال به خاطر کمک های لفتیش معروفه که قیمت خود اون کمک حدود یک ملیون هست فقط کمک
دوما لوازم استفاده شده در کنندال ست لوازم اسرم هست چون چرخ امریکایی هست لوازم امریکایی روش استفاده میشه
3 اینکه تو کنندال از رنگهای بسیار تو چشم استفاده میشه قرمز نارنجی یا ترکیبی هست که مشکی هم توش هست
4 استفاده از قسمت پیشونی بسیار بزرگ یا اور سایز هست که بزرگتر از حد استاندار25 هست
و....
بعید میدونم اونی که شما میگی کنندال باشه من میتونم برات مارک رو با یه سری برچسب بهت بدم که با رنگ مو نمیزنه !!!!!
چیزه خاصی نمیتونم بگم تا چرخ رو نبینم نظری ندارم ولی نظر شخصیم اینه که کنندال چرخ لوکس و پرو هست تو این رنج قیمت چرخ مناسب نداره

220 هم که دیگه واقعا تعجب داره ویوا هم این قیمت چرخ درست حسابی نداره
تو چرخ خریدن گول برند رو نخورید
من خودم چند سال پیش کراس استورم داشتم
الان جیانت دارم اگه لوازمی که الان رو این چرخم هست رو اون بود وحشتناک خوف بود
من اون تنه رو ترجیح میدادم
توسن هم یه مدل ال ایکس تولید کرد که عالی بود
قیمتش جفتشون هم حدود 260 بود

cao-cao
05-08-2009, 18:36
نه دوست عزیز توجه کردم برچسب نیست. 300 هزار تومان یکی از بچه ها خریده بود.

دوست من همونطوری که گفتم بعیید میدونم کنندال اصل باشه
رینیم هست فقط اسمش کنندال هست
میتونم اگه پستام رو پاک نکنن مدلهای کنندال رو بذارم

e.khafan!
05-08-2009, 18:41
دوست عزیز کنندال یه برند امریکایی هست و هند مید هست
یعنی ساخت دست یه سریهاش که با جوش ارگون هست یاا ساخت چین هست یا ترکیه
من پایین ترین مدلهایی که دیدم که چینی یا ترکیه باشه f300 or f600 بوده که حدود 600 تومن هستعزیز منم گفتم که کنندل نیست ! cannodale با cannondell فرق داره ، تو بازار کنندل هست و کنندیل هم پیدا نکردم .

220 هم که دیگه واقعا تعجب داره ویوا هم این قیمت چرخ درست حسابی نداره

اتفاقا ویوا داشت ، از نظر کیفیت کنندل خیلی بهتر از ویواست ، هم چنین گرون تره ، من یه مدل ویوا دیدم با ست الویو کامل میداد 390 ، کنندل هم همون ست رو میداد 530 حدودا . دوچرخه منم کنندله که عکسشو کذاشتم . کخریدم 340 تومن با ست ایسرا

فرق کنندل و کنندیل رو میدونم : )

دوچرخه منم کنندله که عکسشو کذاشتم .

موفق باشی

cao-cao
05-08-2009, 18:48
دوستان یه چیزی لازم به ذکر هست چون زیاد بهم پی ام میدن این بهترین هست یا اون
اینه که برندای معروف دنیا بسیار گرونه مثل ایرون هورس(اسب اهنی) یا اوربا ( چرخ نفر اول المپیک اتن) یا بیانچی یا کاستلو و...... اینا هست که یه سری شرکتها سوء استفاده میکنن و نام این برندای معروف رو نگاه میکنن اصلا تو ایران به نام و برند جز برندای که یه شرکت وارد میکنه توجه نکنن
فعلا برندایی که شرکتی وارد میشوند جیانت توسط کراس چرخ
مریدا اقای امانی نماینده شرکت مریدا
توسن توسط توسن چرخ
هوسار توسط اقای داوودی نماینده اموبا تو ایران

ولی لازم به ذکره من طرفدار هیچ کدوم این حرفا نیستم و هیچ کدوم رو تبلیغ نمیکنم !!
بیشترین کاری که باید بکنید استفاده از چرخای استاندارد با لوازم مرغوب هست نه برند یا نام خاصی
تو دوچرخه سواری حرفه ای خرید چرخ به صورت خورد و استفاده از لوازم دلخواه هست که خود دوچرخه سوا اون رو تایید میکنه
خیلی چیزها مهم هست مثلا یکی از دوچرخه سوارها طبق قامه 170 میخره که اندازش هست ولی یکی 175 میخره
یکی ست xt میخره یکی ست xtr یکی هم ست deor و یکی هم ست altus یکی دیسک میخره یکی ویبرک اینها رو تو خرید باید کاملا توجه داشت
توضیحات خیلی هست که توضیح دادن اون خیلی وقت بره

Behroooz
05-08-2009, 18:48
من دیگه به خاطر اسیب دیدگی شدی زانو باید برای همیشه قید دوچرخه و کوهنوردی رو بزنم
یادش به خیر هیچ مسیر سربالایی نمانده بود که ازش بالا نریم . اصولی ورزش کنید تا مثل من نشید .

cao-cao
05-08-2009, 18:58
من دیگه به خاطر اسیب دیدگی شدی زانو باید برای همیشه قید دوچرخه و کوهنوردی رو بزنم
یادش به خیر هیچ مسیر سربالایی نمانده بود که ازش بالا نریم . اصولی ورزش کنید تا مثل من نشید .

دوست من دوجرخه سواری اوصول داره وباید اون اصول به صورت کلی رعایت بشه وگرنه بجای مفید بودن بسیار مضر هست

Benygh
05-08-2009, 23:46
کجا هستی بگو تا بگم کجا بری بخری
کجا هست دوشاخش ؟! ترمزش و این چیزاش رو هم میشه گرفت ؟!

davidjoker
06-08-2009, 08:46
کجا هست دوشاخش ؟! ترمزش و این چیزاش رو هم میشه گرفت ؟!

میگه شهرت کجاست؟

hacker2007
06-08-2009, 13:01
دوست من دوجرخه سواری اوصول داره وباید اون اصول به صورت کلی رعایت بشه وگرنه بجای مفید بودن بسیار مضر هست

چه اسولی داره فقط بشین رو دوچرخه و رکاب بزن:31::31::31::27::27:

Benygh
06-08-2009, 16:15
من استان گلستان هستم . گنبد کاووس .

davidjoker
06-08-2009, 18:04

خوب. درست میگی. آدمای آماتور باید هم چنین حرفی را بزنند.

cao-cao
06-08-2009, 18:25

اره دوست من بشین رکاب بزن 4 سال دیگه بهت میگم 50 میلیون واسه عمل زانوهات پیاده شدی حرف الان من یادت میاد

ین همه کمپانی معروف بیکارن دارن کفش و لوک واسه دوچرخه تولید میکنن
کمپانی cidi کفشایی داره که بطور قطع چند برابر قیمت دوچرخه شما هست
بله فقط یه کفش به اصطلاح ساده !!!!!

cao-cao
06-08-2009, 18:27
من استان گلستان هستم . گنبد کاووس .

عزیزم شما باید یه عکس برام بذاری یا بتونی مدل کمک یا دوشاخت رو به من بگی
کمک ها چند جور سایز دارن مال شما یا 22.5 هست یا 25
باید بدونم کدوم هست تا بتونم کمکت کنم

AHMADIAN
06-08-2009, 22:28

درود

cao-cao گرامی

لطفا در رابطه با اصول دوچرخه سواری توضیح بفرمایید.

بدرود

davidjoker
06-08-2009, 22:56
اصول تغذیه در دوچرخه سواری

حرکت نیاز به سوخت دارد. برای تحرک شدیدی مثل دوچرخه سواری بهترین سوخت، کربوهیدرات ها هستند، البته سرعت سوخت و ساز آنها به سرعت مواد غذایی دیگر نیست.
تعیین سرعت سوخت و ساز مواد غذایی قنددار (ساده یا مرکب) با شاخص گلوگز سنجیده می شود، یعنی گلوگز به عنوان ماده ی مرجع با شاخص 100 انتخاب شده است.
این ماده وقتی خورده می شود، پس از 20 دقیقه انرژی خود را آزاد می کند و وارد چرخه سوخت و ساز می شود، در حالی که مواد غذایی با شاخص کمتر از 35، انرژی ذخیره ای را برای بدن فراهم می کند.
ذخیره انرژی در بدن به صورت گلیکوژن، چربی و در نهایت پروتئین است. در فعالیت های بدنی ابتدا گلیکوژن ذخیره شده در کبد و عضلات مصرف می شود که در ورزشی مثل دوچرخه سواری برای مدت دو ساعت ابتدایی دوام خواهد آورد و از آن به بعد، انرژی باید از طریق خوراکی تامین شود، یعنی اگر بیش از یک ساعت دوچرخه سواری می کنید، لازم است برای تأمین انرژی ساعت های بعدی تان، به ازای هر کیلوگرم وزن بدنتان، دو گرم کربوهیدرات با شاخص پایین مصرف کنید.
اگر نزدیک به زمان تمرین غذا می خورید، این مقدار را نصف کنید تا قند خونتان در حین فعالیت متعادل باقی بماند، اما اگر فرصت زیادی تا شروع تمرینتان دارید، از مصرف غذاهای حاوی گلوکز و قندهای با شاخص بالا پرهیز کنید، زیرا باعث بروز واکنش انسولین شده و ذخایر قابل دسترس بدنتان را تحلیل می برند، بنابراین در همان اوایل رکاب زدن دچار تخلیه انرژی خواهید شد. در مقابل، مصرف مواد غذایی با شاخص قندی بالا در حین دوچرخه سواری، باعث تامین انرژی تان خواهد شد.
در اینجا شاخص قندی بعضی مواد غذایی را ذکر می کنیم :
گلوکز 100، عسل 73، شکر 65، برنج پخته شده 90، نان شیرینی 72، کشمش 64، موز 53، سیب زمینی پخته شده 85، ماکارونی 41، سیب 36، عدس 29 و بادام زمینی 15.

یک دوچرخه سوار چه طور غذا بخورد؟
ابتدا، شما احتیاج به ذخیره گلیکوژنی کافی دارید که در کبد و عضلات انباشته شده و انرژی لازم برای دو ساعت اول دوچرخه سواری سریع را تامین می کند، ولی برای تامین انرژی در ساعت های بعدی رکاب زدنتان لازم است حداقل 250 کالری در هر یک ساعت مصرف کنید که بهتر است آن را دو قسمت کرده و میل کنید تا جایگزین انرژی در حال مصرف شما باشد.
اگر قصد دوچرخه سواری برای ساعت های متمادی را دارید، غذا خوردن به طور متناوب بسیار اهمیت دارد؛ مثلاً بر اساس ساعت تنظیم کنید تا برای پیشگیری از تغییرات ناگهانی در میزان قند خون، آمادگی داشته باشید. توصیه می شود به صورت پی در پی، غذایی سبک و کم حجم بخورید.
بر اساس نظریات جدید، بهترین روش تغذیه برای دوچرخه سواران شامل 40 درصد کربوهیدرات، 30 در صد پروتئین و 30 درصد چربی است. اما یادتان باشد مصرف چربی ها و پروتئین ها برای روز ورزش مناسب نیست، بلکه در حین ورزش این کربوهیدرات ها هستند که به دادتان می رسند و انرژی مورد نیازتان را تامین می کنند.
بنابراین برای یک روز کامل دوچرخه سواری، سعی کنید از دو روز قبل برای انباشتن انرژی به صورت گلیکوژن، از مصرف ماکارونی یا مواد غذیی با شاخص قندی پایین مثل سیب زمینی شیرین بهره ببرید. در روز دوچرخه سواری سعی کنید از غذاهای چرب و دیر هضم و همچنین انواع حبوبات استفاده نکنید، چرا که هم برای تامین انرژی فوری مناسب نیستند و هم با ایجاد عوارض جانبی، مانع از دوچرخه سواری لذت بخشتان خواهند شد.
به جای خوردن غذای میان روز و به صورت یک جا و به مقدار زیاد، سعی کنید آنها را در وعده های غذایی متعدد و مداوم به صورت قطعات کوچک میل کنید.
غذا نخوردن در حین دوچرخه سواری باعث بروز پرخوری در پایان برنامه تمرین آن روزتان خواهد شد. جالب است بدانید که چربی ها در آتش کربوهیدرات ها می سوزند.
دکتر شهریار صادقی

اصول دوچرخه سواری

● پنج مهارت اولیه
۱) حرکت در سربالایی ها:
▪ در سرابالایی ها حالت بدن بدن باید کمی تغییر پیدا کند :
▪ بالا تنه کمی به جلو متمایل می شود.
▪ با پنجه ، رکاب زده و پاشنه را به طرف پائین متمایل کنید .
▪ در سربالایی تند در جلو زین قرار گرفته و رکاب بزنید.
▪ از شاخ گاوی های فرمان استفاده کنید.
▪ از دندهای سبکتر بهره برده و سعی کنید دور پا را بالا برده و آن را در حد ثابت نگه دارید.
▪ به تنفس خود نظم و آهنگ متناسب با حرکت پاها و بدن بدهید .
● حالت ایده ال در سربالایی های تند ، این چنین می باشد:
با خم شدن به طرف فرمان ، وزن بالا تنه را به جلو متمایل کنید . بهترین وسیله برای این امر شاخ گاوی فرمان است که از آن می توانید به نحو احسن بهره ببرید . برخلاف دوچرخه سواری بر روی سطوح هموار و جادهای آسفالت ، هیچگاه در سربالایی های خاکی از روی زین بلند نشوید چرا که این عمل وزن را از روی چرخ عقب برداشته و باعث خلاص چرخیدن چرخ عقب می شود . پیست شما کوهستان و جاده های خاکی بوده و دوچرخه سواری در چنین شرایطی ، نیاز به تکنیکهای خاص خود را دارد که حتما باید آنها را رعایت کنید .
۲) حرکت در سرازیری ها :
در سراشیبی ها یک اصل عمده را هیچگاه فراموش نکنید و آن اینکه تحت هیچ شرایطی نگذارید چرخ عقب دوچرخه شما بلند شود و این میسر نیست مگر با داشتن تجربه و دانش کافی . یکی از پارامترهای مهم و بسیار اساسی که می تواند سرعت شما را در سراشیبی ها به بالا ترین حد ممکن برساند اعتماد به نفس شماست . چه در مورد خود و چه در مورد دوچرخه تان ، تا سر حد امکان با رعایت نکات ایمنی از قبیل داشتن یک کاسکت خوب و استاندارد ، دستکش مناسب ، زانو بند ، ساق بند ، کتف بند ، می توان تا حد زیادی از بروز حوادث جلوگیری کرد . با دارا بودن وسایل فردی فوق همواره باید این یقین را داشته باشید که اگر کنترل دوچرخه را از دست دادید و به زمین اصابت کردید ، هیچ آسیبی شما نخواهد رسید . این اطمینان درونی تنها یکی از عوامل مهم برای دست یافتن به سرعتهای بالا نیست . عامل دوم و مهمتر یک دوچرخه استاندارد و مناسب است . شما همانطور که با رعایت نکات فوق در مورد خود اطمینان پیدا می کنید باید در مورد دوچرخه تان هم اطمینان کامل را داشته باشید تا در هر زمان که اراده کردید ، ترمز کنید و یا بتوانید بدون دغدغه خاطر مانور بدهید .
نکته بعدی که حائز اهمیت است ، داشتن یک حالت ایده آل بدن در سراشیبی هاست که به دلیل جاذبه زمین و زاویه شیب های تند شما نا خود اگاه به طرف جلو متمایل می شوید و این امر سبب وارد آمدن وزن بدن بر چرخ جلو و تمایل مرکز ثقل به طرف جلو ، و در نتیجه باعث از دست دادن کنترل دوچرخه و بالطبع بلند شدن چرخ عقب و از دست دادن کنترل دو چرخه می شود .
دو حالت کلی برای گرفتن فرم مناسب در سراشیبی های تند یعنی سراشیبی های سنگلاخ و ناهموار و سراشیبی های هموار و با شیب تند وجود دارد . در سراشیبی های ناهموار و سنگلاخ هیچگاه بر روی زین ننشینید اولا این امر باعث وارد آمدن شک به باسن شما شده و عوارض جسمی در بر خواهد داشت پس بهترین حالت این است که میله زین را از حد معمول کمی پائین تر بیاورید تا فاصله ای میان زین و باسن ایجاد شود تا شکهای وارده در این فاصله خنثی شود سپس روی پدالها بایستید . باسن را از زین عقبتر قرار دهید ، زانوها را کمی خم کنید و با کشاله ران ، زین را در بر بگیرید . این حالت باعث می شود تا ۱)مرکز تقل شما به عقب متمایل شود . ۲) با قسمت داخلی ران (کشاله ران ) زین را در بر بگیرید ، در این حالت می توانید کنترل عقب دوچرخه را در اختیار داشته باشید و به طور دائم و مستقیم بر زین فشار وارد آورید تا بر جلو تمایل پیدا نکنید . با زانو و بازوهای خم شده می توانید از شکهای وارده تا حد زیادی جلوگیری کنید . این حالت قدرت مانور شما را به بالاترین حد ممکن می رساند . با رعایت تمامی نکات فوق و دارا بودن بهترین دوچرخه کوهستان باز هیچ دلیلی برای به خطر انداختن جانتان وجود ندارد . دارا بودن تمرکز کامل و یک دید قوی و شناخت نسبی به مسیر و قدرت مانور بالا ، بسیار مهم است .
۳) ترمز گرفتن :
با اینکه جنس ، مدل و نوع ترمز در نگه داشتن و کنترل دوچرخه در سرعتهای بالا بسیار مهم است ف ولی از آن مهمتر نحوه صحیح استفاده کردن از ترمز می باشد . ترمز جلو بیش از ۷۰% در نگه داشتن چرخ موثر می باشد . نحوه درست استفاده کردن از ان را فرا بگیرید .
● تمرین :
نحوه استفاده با هر دو ترمز - ترمز به فرم abs - ترمز قبل از پیچ و حرکت - عدم گرفتن ترمز جلو در سنگلاخها
۴) پرش و عبور از موانع کوتاه :
هر مقدار هم که با احتیاط به طرف پائین در حرکت باشید باز با این حال ، پرش امری اجتناب ناپذیر بوده و می بایست برای فرار از خطر ، به سرعت ، حالت پرش به خود گرفته و از روی موانع پرش کنید . پرش در حالتهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد . همانند یک سنگ در جلو راه ، عبور از چاله ها ، رد کردن موانع و . . . برای عبور چرخ جلو از مانع یک راه حل بسیار ساده و همشگی وجود دارد و ان بلن کردن چرخ جلو از روی زمین با دستهاست (تک چرخ ) . برای بلند کردن چرخ عقب و بدنه دوچرخه چه راه حلی پیشنهاد می کنید ؟ بدون وجود فیکسها در پنجه رکاب ، شما قادر به سبک کردن چرخ عقب نیستید . فیکسها ی رکاب ، کف پای شما را به پدالها ثابت نگه می دارند.
بهترین حالت دید عمومی حدود ۱۰ متر و دید چرخ جلو ۲ متر است ، اما باز این نیز مانند موارد فوق بستگی تام به نوع مسیر انتخابی شما خواهد داشت چنین دیدی کمک بسیار ی به شما خواهد کرد تا حالت مناسب را نسبت به مانعی که با آن مواجه می شوید به خود بدهید . نقش کمک فنرهای متعددی که بر روی دوچرخه به منظور گرفتن شکها قرار دارد بسیار حائز اهمیت و غیر قابل انکار است ، اما بهترین کمک فنر ممکن ؛بدن خود شماست که با گرفتن حالت مناسب می توانید نیروهای وارده را تا حد زیادی خنثی کند . حالت دستها ، پاها و ستون فقرات نیز بسیار مهم و حیاتی است . چهار عامل ، سرعت شما را در سراشیبی ها به بالا ترین حد ممکن می رساند :
▪ اطمینان به خود از لحاظ بالا بردن نکات ایمنی فردی
▪ اطمینان به دوچرخه تان از لحاظ لوازم و قطعات
▪ داشتن تجربه کافی
▪ حالت صحیح بدن در سرا شیبی های تند
فیکسهای پدال نیز بسیار کمک خوبی خواهند بود چرا که بر شکهای وارده ، خطر در رفتن پا از روی پدالها وجود دارد پس در کارهای جدی از فیکس پدال استفاده کنید .
▪ توصیه : هیچگاه اعتماد به نفس خود را از دست ندهید ، هر لحظه که فکر کردید و وسوسه شدید که زمین خواهید خورد این لحظه ای است که دوچرخه ، شما را به زمین خواهد زد ؛ با یک حالت ستیز و قدرت و نرمی به استقبال سراشیبی ها رفته و به خود تلقین کنید که هرگز تعادل خود را از دست نمی دهید .
۵) دور زدن :
▪ در دوچرخه سواری کوهستان بر خلاف دوچرخه سواری کورسی با عوارض و ناهمواریهای متفاوت و گوناگونی مواجهه هستیم و به همین منظور نمی توان یک نسخه تمام عیار برای کلیه پیچها بیان نمود :
در پیچهای جادهای اسفالت و مسطح همانند دوچرخه سواری کورسی زانوی سمت داخل پیچ را کمی بیرون داده و زانوی مخالف را به طرف داخل فشار می آوریم - در پیچهای خاکی می توان از این روش استفاده کرد و بسته به نوع مسیر می توان پای سمت موافق پیچ را از رکاب خارج کرده و از آن برای تعادل کمک گرفت - اگر اطمینان دارید که از سمت روبرو وسیله به سمت شما تردد نمی کند از کل عرض جاده برای بردن پیچ بهره ببرید . ( در جادهای خاکی ماشین رو مراقب وسط جاده باشید ، بدلیل اینکه در این جاده ها در مسیر های که چرخ اتومبیل هستند جاده کوبیده شده و در وسط خاکی نرم و لغزنده قرار دارد ، حرکت در عرض جاده می تواند خطرناک باشد)
▪ پیچیدن با سرعت پایین و شیبهای تند و با زاویه کم را تمرین کنید .
● زمین خوردن :
زمین خوردن در دوچرخه سواری کوهستان امری اجتناب ناپذیر است ؛ بنابراین باید همیشه از آمادگی کامل ذهنی و جسمی برخوردار باشید . چه از لحاظ وسایل ایمنی یا شخصی از قبیل :کاسکت و د دستکش و . . . و چه از بابت آمادگی روحی و جسمی از دست دادن کنترل دوچرخه و اصابت به زمین به چندین عامل مختلف بستگی دارد . مانند ناگهان ترمز گرفتن و تصادف با مانع . . . چیزی که در تمام این حوادث مشترک بوده این است که در اکثر موارد به هنگام زمین خوردن ، دوچرخه سوار در اثر سرعت به جلو پرتاب می شود و در اغلب اوقات فرد مورد نظر دچار آسیبهای می شود که کمترین آنها خراشهای بسیار عمیق جلدی است . شما در این هنگام می توانید با خونسردی و داشتن اعتماد به نفس و رعایت موارد ذیل ، مقدار آسیب وارده به خود را به کمترین مقدار مممکن برسانید.
۱)در هنگام از دست دادن تعادل فرمان و رها و دوچرخه را از خود جدا کنید و سعی نکنید چرخ را همراه خود بیاورید.(توضیح :چرا که شما زمانی زمین می خورید که از سرعت بالایی برخوردار باشید و در این مورد اگر شما با دوچرخه تان با هم به زمین برخورد نمایید علاوه بر اصابت با زمین چرخ نیز از سمت بالا با شتاب به شما برخود می کند و آسیب مضاعف خواهید دید )
۲)با یک حرکت نیمه چرخشی در فضا سعی کنید که اول کف دست و سپس بازو ، کتف و در نهایت تمام بدن شما با زمین تماس بگیرد .
۳)پس گرفتن شک اولیه با روش ۲ در این قسمت ، چند بار بر روی زمین بچرخید تا تمام سرعت شما به صفر برسد.
۴) سریع از محوطه پیست یا منطقع عبور(خیابان و ...)خود را به کنار بکشانید و به خسارت وارده به خود و دوچرخه تان بیندیشید !
مزیت عمده روش فوق دراین است که وقتی چرخ جدا می شوید و به زمین اصابت می کنید یک عضو بدن شما ، همانند مچ دست و ...قادر به گرفتن تمام شک وارده نبوده و لازم است با چندین عضو و نیز عمل چرخش گریز از مرکز ، سرعت خود را به صفر برسانید. یکی دیگر از مزیتهای چرخش این است که کشیده شدن بر سطح زمین باعث ایجاد خراشهای در طول بدن می شود ولی با عمل چرخش تا سر حد امکان از بروز این گونه جراحات جلوگیری خواهد کرد .
در انتهای این بحث باید خاطر نشان کرد که عمل چرخش برای مناطق سنگلاخ توصیه نشده و این روش برای مناطق شنی و یا خاک نرم بسیار مناسب بوده و کاربرد خوبی دارد.
با توجه به خطرات بیماری کزاز پیشنهاد می گردد آمپول ضد کزاز که دوره ۶ ماهه دارد تزریق گردیده تا بر اثر زخمی شدن به این بیماری دچار نشویم البته در صورت عدم تزریق و زخمی شدن تا ۶ ساعت می توان با تزریق پیشگیری کنیم .

سلام دوستان من قبلا اینا رو گذاشته بودم.

mahi58
06-08-2009, 22:57
اره دوست من بشین رکاب بزن 4 سال دیگه بهت میگم 50 میلیون واسه عمل زانوهات پیاده شدی حرف الان من یادت میاد

ین همه کمپانی معروف بیکارن دارن کفش و لوک واسه دوچرخه تولید میکنن
کمپانی cidi کفشایی داره که بطور قطع چند برابر قیمت دوچرخه شما هست
بله فقط یه کفش به اصطلاح ساده !!!!!

من قبل از خرید دوچرخه یه تحقیق اینترنتی در این مورد کردم و اکثر سایت هایی که دیدم نوشته بود که دوچرخه سواری پس از شنا دومین ورزش خوب برای تقویت عضلات اطراف مفصل زانو و جلوگیری از آرتروز زانو هاست (در واقع پا زدن در مقابل یه نیرو که داره مقاومت می کنه ذکر شده بود و این دو ورزش به عنوان بهترین مثال ها).
اصلی ترین علتی که دارم دوچرخه سواری می کنم هم همینه، چون می دونم سن بیماری آرتروز در ایران متاسفانه پایین اومده و خیلی جوان ها دارن مبتلا میشن.
نمی خوای که بگی دوچرخه بدون کفش زانو رو خراب می کنه؟ منظورت از خطر آسیب و جراحی زانو خطر ضربه و تصادف است یا این که خود ورزش مضره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Benygh
06-08-2009, 23:35
خوب برای من یک دوشاخ گذاشته تعمیر کار محترم بدون هماهنگی که فقط تنها مشکلش رنگه سیاهشه که با نقره ای دوچرخه هم سان نیست ! عکس خواهم گذاشت . به نظر شما قیمتش چند میشه و ... ؟

mahi58
08-08-2009, 22:55
cao cao، نمی خوای به پست 438 جواب بدی؟
فقط بگو منظورت از این که کار زانو رو به عمل می کشونه چی بود؟

Diego
08-08-2009, 23:13
دوچرخه واسه لاغری و اب شدن چربیهای دور کمر چقدر مفیده؟

کاربر_P30W
09-08-2009, 07:08
خیلی؛من رو که لاغر بودم؛خیلی خوب رو فرم اورد؛البته بسته به دوچرخه و مسافت و سرعتی که شما میرید هم داره.

davidjoker
09-08-2009, 07:53

شما اگر می خواهید چربی آب کنید به یک دوچرخه ثابت و یک رژیم غذایی مناسب نیاز دارید.

e.khafan!
09-08-2009, 13:02
سلام عزیزان ، خسته نبشین

ارتفاع زین باید چه جوری باشه ؟ من جمعه صبح رفتم بیرون شدید زانو هام درد گرفت ، بعدش زینو 10سانت دادم بالا بهتر شد ولی احساس میکنم ایندفعه به کمرم فشار میاد ، اندازه ایده آل چقدره ؟ (قدم 176)

mahi58
11-08-2009, 00:28
دوستان، من یه مشکل با شانژمان دوچرخه Giant Boulder خودم دارم (ست شیمانو Acera).
نمی دونم چرا وقتی دنده جلو رو از یک به دو تغییر میدم، زنجیر روی چرخ دنده دومی نمی افته! وقتی از بزرگه (3) به وسطی عوض می کنم زنجیر راحت می افته روی چرخ دنده دومی، ولی وقتی از کوچکه یعنی 1 می خوام ببرم رو وسطی که 2 باشه، نمیره!
عجیبه که اگر دنده رو توی حالت ایستاده عوض کنی و رکاب بزنی راحت از یک هم رو دو میره، ولی اگر سوارش باشی اصلا نمیره! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امروز هم زنجیر توی سمت جلو افتاده بود که کلی ما رو مجبور به پیاده روی کرد!
من بیشتر دنده رو روی یک جلو (کوچک ترین دنده جلو) و هفت عقب (کوچک ترین دنده عقب) می ذاشتم و تعمیرکار می گفت نباید روی 1-7 بذاری، بلکه باید اگر جلو 1 است عقب هم 1 باشه (یعنی کوچک ترین چرخ دنده جلو با بزرگترین عقب)، گفت به خاطر همین 1-7 گذاشتن شما به زنجیر فشار اومده و افتاده!
به نظرتون شانژمان احتیاج به تعمیر داره؟ اگه تعمیر می خواد چقدر خرجشه؟ چه توصیه ای دارید که دیگه این گرفتاری تکرار نشه؟
ممنون. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Farshadd
11-08-2009, 09:18
سلام عزیزان ، خسته نبشین

ارتفاع زین باید چه جوری باشه ؟ من جمعه صبح رفتم بیرون شدید زانو هام درد گرفت ، بعدش زینو 10سانت دادم بالا بهتر شد ولی احساس میکنم ایندفعه به کمرم فشار میاد ، اندازه ایده آل چقدره ؟ (قدم 176)

به نظر من جوری باید باشه که وقتی رکاب در پایین ترین حالت قرار میگیره، و نیمه جلویی پنجه روی رکاب هست، زانو راست باشه.
البته این نظر منه و دوستان از حالت استاندارد بهتر خبر دارن.

دوستان، من یه مشکل با شانژمان دوچرخه Giant Boulder خودم دارم (ست شیمانو Acera).
نمی دونم چرا وقتی دنده جلو رو از یک به دو تغییر میدم، زنجیر روی چرخ دنده دومی نمی افته! وقتی از بزرگه (3) به وسطی عوض می کنم زنجیر راحت می افته روی چرخ دنده دومی، ولی وقتی از کوچکه یعنی 1 می خوام ببرم رو وسطی که 2 باشه، نمیره!
عجیبه که اگر دنده رو توی حالت ایستاده عوض کنی و رکاب بزنی راحت از یک هم رو دو میره، ولی اگر سوارش باشی اصلا نمیره! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امروز هم زنجیر توی سمت جلو افتاده بود که کلی ما رو مجبور به پیاده روی کرد!
من بیشتر دنده رو روی یک جلو (کوچک ترین دنده جلو) و هفت عقب (کوچک ترین دنده عقب) می ذاشتم و تعمیرکار می گفت نباید روی 1-7 بذاری، بلکه باید اگر جلو 1 است عقب هم 1 باشه (یعنی کوچک ترین چرخ دنده جلو با بزرگترین عقب)، گفت به خاطر همین 1-7 گذاشتن شما به زنجیر فشار اومده و افتاده!
به نظرتون شانژمان احتیاج به تعمیر داره؟ اگه تعمیر می خواد چقدر خرجشه؟ چه توصیه ای دارید که دیگه این گرفتاری تکرار نشه؟
ممنون. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هنگام تعویض دنده سر دنده رو تا اخر ببر بالا و بعد از اینکه زنجیر افتاد روی ستاره مورد نظر سر دنده رو ول کن. اگه اینجوری درست نشد پیچی که در کنار سر دنده مربوط هست رو یکم باز تر کن.

cao-cao
11-08-2009, 12:46
من قبل از خرید دوچرخه یه تحقیق اینترنتی در این مورد کردم و اکثر سایت هایی که دیدم نوشته بود که دوچرخه سواری پس از شنا دومین ورزش خوب برای تقویت عضلات اطراف مفصل زانو و جلوگیری از آرتروز زانو هاست (در واقع پا زدن در مقابل یه نیرو که داره مقاومت می کنه ذکر شده بود و این دو ورزش به عنوان بهترین مثال ها).
اصلی ترین علتی که دارم دوچرخه سواری می کنم هم همینه، چون می دونم سن بیماری آرتروز در ایران متاسفانه پایین اومده و خیلی جوان ها دارن مبتلا میشن.
نمی خوای که بگی دوچرخه بدون کفش زانو رو خراب می کنه؟ منظورت از خطر آسیب و جراحی زانو خطر ضربه و تصادف است یا این که خود ورزش مضره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

cao cao، نمی خوای به پست 438 جواب بدی؟
فقط بگو منظورت از این که کار زانو رو به عمل می کشونه چی بود؟
سلام به همه
یه چند روزی شمال بودم اگه جواب ندادم معذرت میخوام
ببینید تمام دچرخه سوارایی حرفهای و نیمه حرفه ای ارن از کفش استفاده میکنن
چون استفاده از کفش و پنجه دیگه تمرکز کردن روی حالت قرار گرفتن پا رو روی پدال نمیخواد
هنگام پریدن از روی چرخ جدا نمیشید و زمین نمیخورید
انرژی کمتری هدر میدید و مصافت بیشتری رو طی میکنید
انا همه از مزایای کفش و پنجه هست
به نظر من خرج کردن حدود 100 هزار تونم اضافه برای سلامتی یه عمر خیلی زیاد نیست

بله شما اگه بتونین ضربان قلب خودتون رو روی یه تعداد مشخص نگه دارید او تمرین باعپ چربی سوز شدن خواهد شد
شما وزن خودتون رو هم بگید که من بگم چه ضربانی باید داشته باشید ولی لازم به ذکره که پابت نگه داشتن ضربان و کنترل ان نیاز به ساعت های و یا کیلومتر های ضربان صنج داره که من برای افراد عادی پیشنهاد نمیکنم

سلام عزیزان ، خسته نبشین

بببین دوست من
شما باید هنگامی که روی دوچرخه میشینید پاشنه چای خود رو روی پدال بذارید و انقدر زین رو بالا یا پایین کنید تا پاشنه پای شما به صورت کاملا کشیده در بیاد
هنگامی که با پنجه رکاب میزنید یه کمی خمیدگی در پای شما هست که اون کافی هست و به زانو ها و رباتهای شما صدمه نمیزنه
هنگام تنظیم ارتفاع به دقت عمل کنید

cao-cao
11-08-2009, 12:52
به نظر من جوری باید باشه که وقتی رکاب در پایین ترین حالت قرار میگیره، و نیمه جلویی پنجه روی رکاب هست، زانو راست باشه.
البته این نظر منه و دوستان از حالت استاندارد بهتر خبر دارن.

هنگام تعویض دنده سر دنده رو تا اخر ببر بالا و بعد از اینکه زنجیر افتاد روی ستاره مورد نظر سر دنده رو ول کن. اگه اینجوری درست نشد پیچی که در کنار سر دنده مربوط هست رو یکم باز تر کن.

یه بار واسه دوستان اومزش تنظیم شانژمان رو گذاشته بودم اگه پیدا نکردید بگید دوباره بذارم

journalist1
11-08-2009, 20:38
با سلام خدمت سائو سائو عزیز
آقا بابت پاسخهای دقیق و لطفی که به این بچه های فروم دارید واقعا سپاس گذارم ، حضور شما واقعا نعمت بزرگیه من که خیلی استفاده کردم. امیدوارم سلامت باشید و سایه لطفتون از سر ما کم نشه.
والا من از ابتدا کل این تاپیک رو خوندم. ولی راستش هنوز خوب سر در نیاوردم دوچرخه چی بخرم . میخوام اگه امکانش هست یه نسخه واسه ما بپیچین.
من تو شیروان زندگی میکنم یه شهر نزدیک بجنورد ( مرکز استان خراسان شمالی ) و 3 ساعت با مشهد فاصله داره. ( جدیدا اینجا ساکن شدم). لابد فکر میکنید اینجا اصلا دوچرخه وجود نداره.ولی جالبه نمایندگی giant وجود داره!!! و البته انواع و اقسام دوچرخه ها .
من 186 قدمه و 82 وزنمه و اصلا دوچرخه سواری 20 ساله نکردم . می خوام شروع کنم به 2 دلیل :
1- من عاشق طبیعتم و اطراف شهر پره از روستا های بسیار قشنگ و کوه و دشت و ... که البته ممکنه دور هم باشن. عکاسی هم میکنم.( اینجا پره از مکانهای آف رود که گاهی لازم میشه دوچرخه رو رو دوشم بگیرم.)
2- من تحرکم خیلی کم شده میخوام تو شهر جایی میخوام برم با دوچرخه برم .
چون اصلا حرفه ای نیستم و نمیخوام هم مسایقه شرکت کنم، فقط میخوام لذت ببرم.
اینجا یه دوچرخه دیدم بدنه آلومینیوم6061 و تایوانی و قطعات دنده ها شیمانو بود 240 میداد ، giant هم از 350 تا 1000 به بالا.
حالا با این تفاصیر.
قیمت مهم نیست ، ولی نمیخوام بیخودی پول بدم.
چی بگیرم و با چه ابعادی.
پیشاپیش تشکر میکنم.

journalist1
12-08-2009, 21:21
امروز رفتم قیمت کردم به شرح زیر بود:
1- BOULDER SE با تشکیلات سرام 420
2-RINCON با شانژمان ALIVIO و دنده های که ضعیف تر حالا یادم نیست 570
3- YUKON کلا ALIVIO و با ترمز دیسکی 690
4- مدلهای CROSS هم داشت که قیمتاش 200 تا 300 بود همشون هم تشکیلاتشون SHIMANO بود.( و خوشکل و به نظر مناسب میومدن)
مریدا نداشت.
ما هنوز منتظریم
ممنون

mahi58
12-08-2009, 22:01
4- مدلهای CROSS هم داشت که قیمتاش 200 تا 300 بود همشون هم تشکیلاتشون SHIMANO بود.( و خوشکل و به نظر مناسب میومدن)
مریدا نداشت.
ما هنوز منتظریم
ممنون

Giant Boulder SE به قیمت 420 تومن؟ :18::18::18:
چه خبره؟ عجب آدم هایی هستندها!
من حدود 1 ماه قبل از گمرک توی تهران این دوچرخه رو خریدم 265 تومن.
یه زنگ بزن به این فروشگاه: فروشگاه محمدی - 02155658255
ارزون ترین قیمت این دوچرخه توی تهران همینجا است که من گرفتم 265 تومن، وگرنه جاهای دیگه 290 می دادند. دوچرخه شون هم همه چیزش درسته و هیچ تقلبی تو کارشون نیست.
زنگ بزن بهشون بگو یه دونه برات بفرستند. اگر شهرتون تی پاکس داشته باشه می تونه با تی پاکس بفرسته براتون همون شیروان که هزینه اش هم برای دوچرخه Boulder SE که زیر 10 کیلو است کمتر از 10 هزار تومن در میاد.
اگر هم شهرتون تی پاکس نداشته باشه می تونه برای بجنورد تی پاکس کنه و بعد شما از بجنورد تا شیروان رو بذاری توی بار اتوبوس و با اتوبوس ببریش.
قبل از هر کاری هم زنگ بزن به اطلاعات تلفن شهرتون و بپرس شماره شرکت تی پاکس (ترن پارت) شیروان چنده؟ اگر گفتند شیروان تی پاکس نداره شماره تی پاکس بجنورد رو بگیر. زنگ بزن و اطلاعات کامل بگیر. این هم شماره یکی از دفاتر تی پاکس در تهران: 02122744457
در ضمن من از این دوچرخه خیلی راضیم. هم عالیه و هم خیلی خوشگل. حتما هم بگو قرمزش رو برات بفرسته، از آبیش یه سر و گردن قشنگ تره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشی.

cao-cao
12-08-2009, 22:52
با سلام خدمت سائو سائو عزیز
آقا بابت پاسخهای دقیق و لطفی که به این بچه های فروم دارید واقعا سپاس گذارم ، حضور شما واقعا نعمت بزرگیه من که خیلی استفاده کردم. امیدوارم سلامت باشید و سایه لطفتون از سر ما کم نشه.
والا من از ابتدا کل این تاپیک رو خوندم. ولی راستش هنوز خوب سر در نیاوردم دوچرخه چی بخرم . میخوام اگه امکانش هست یه نسخه واسه ما بپیچین.
من تو شیروان زندگی میکنم یه شهر نزدیک بجنورد ( مرکز استان خراسان شمالی ) و 3 ساعت با مشهد فاصله داره. ( جدیدا اینجا ساکن شدم). لابد فکر میکنید اینجا اصلا دوچرخه وجود نداره.ولی جالبه نمایندگی giant وجود داره!!! و البته انواع و اقسام دوچرخه ها .
من 186 قدمه و 82 وزنمه و اصلا دوچرخه سواری 20 ساله نکردم . می خوام شروع کنم به 2 دلیل :
1- من عاشق طبیعتم و اطراف شهر پره از روستا های بسیار قشنگ و کوه و دشت و ... که البته ممکنه دور هم باشن. عکاسی هم میکنم.( اینجا پره از مکانهای آف رود که گاهی لازم میشه دوچرخه رو رو دوشم بگیرم.)
2- من تحرکم خیلی کم شده میخوام تو شهر جایی میخوام برم با دوچرخه برم .
چون اصلا حرفه ای نیستم و نمیخوام هم مسایقه شرکت کنم، فقط میخوام لذت ببرم.
اینجا یه دوچرخه دیدم بدنه آلومینیوم6061 و تایوانی و قطعات دنده ها شیمانو بود 240 میداد ، giant هم از 350 تا 1000 به بالا.
حالا با این تفاصیر.
قیمت مهم نیست ، ولی نمیخوام بیخودی پول بدم.
چی بگیرم و با چه ابعادی.
پیشاپیش تشکر میکنم.
دوست من ممنون از لطفت من وظیفم رو دارم انجام میدم
با تفاسیری که شما گفتید بیخیال رده های پایین جیانت بشو چون تعمیرات و نگه داری این رنک دوچرخه ها خیلی گرون واست در میاد شما یه چرخ میخواهید که بتون این وزن رو تو خا ک نگه داره پس احتیاج به دیسک دارین
تو مسیر های صعب العبور بخاطر ترمز زدن زیاد مچ دست ها خسته میشه و انگشت ها هم از حس مسوفتن پس احتیاج به دیسک هیدرولیک دارین
ست لوازمی که بخواد تو خاک خوب دنده عوض کنه و کم دردسر داشته باشه deor پیشنهاد میشه
کمک هم باید نظیم داشته باشه که از تلف کردن انژی تو مسافتهای بلند کم کنه
واسه لذت بردن از طبیعت یه چرخ خوب میخواهیم که رو اعصاب نباشه
در کل با این جمع بندی من میتونم چرخ ایگوانا دیسک رو به شما معرفی کنم که از ترمزهای هیدرولیک استفاده شده توش که محصول شیمانو هست و مطمعن هم هست
بازم سوالی داشتید خوشحال میشم جواب بدم
اگه سوالی داشتید خوشحال میشم با مقیاس قرار دادن چرخ خودم واستون عکس بذارم

مریدا نداشت.
ما هنوز منتظریم
ممنون
شما مطمعنی یوکان بود من فک میکنم این قیمت ماله ایگواناس
شما فک کم باید با این تفاسیر قدم رنجه کنید بیاین تهران
ببین انجا کراس استورم داره اگه اره چند میگه فک کنم ست لوازمش باید اسرا باشه

ارزون ترین قیمت این دوچرخه توی تهران همینجا است که من گرفتم 265 تومن، وگرنه جاهای دیگه 290 می دادند. دوچرخه شون هم همه چیزش درسته و هیچ تقلبی تو کارشون نیست.
زنگ بزن بهشون بگو یه دونه برات بفرستند. اگر شهرتون تی پاکس داشته باشه می تونه با تی پاکس بفرسته براتون همون شیروان که هزینه اش هم برای دوچرخه Boulder SE که زیر 10 کیلو است کمتر از 10 هزار تومن در میاد.
اگر هم شهرتون تی پاکس نداشته باشه می تونه برای بجنورد تی پاکس کنه و بعد شما از بجنورد تا شیروان رو بذاری توی بار اتوبوس و با اتوبوس ببریش.
قبل از هر کاری هم زنگ بزن به اطلاعات تلفن شهرتون و بپرس شماره شرکت تی پاکس (ترن پارت) شیروان چنده؟ اگر گفتند شیروان تی پاکس نداره شماره تی پاکس بجنورد رو بگیر. زنگ بزن و اطلاعات کامل بگیر. این هم شماره یکی از دفاتر تی پاکس در تهران: 02122744457
در ضمن من از این دوچرخه خیلی راضیم. هم عالیه و هم خیلی خوشگل. حتما هم بگو قرمزش رو برات بفرسته، از آبیش یه سر و گردن قشنگ تره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشی.
ماهی جان اینجا شما نباید تبلیغ کسه خاصی رو بکنی اقای رضا محمدی از دوستان هستن
و انقدری که شما هم میگین ارزون فروش نیستن
میتونید با یکمی چرخیدن تو بازار لوازم خوش قیمت تری هم پیدا کنید
تو بازار حرفه ای هیچ قانونی وجود نداره این رو شدیدا تذکر میدم
هنگام خرید
فکر 30 &40 تومن نباشید یه خرید خوب میتوهن از دردسرهای بدی جلوگیری کنه
یه چرخه 200 &300 تومنی نا مرغوب بعدا باید 100 تا 200 تومن خرجش بشه تا دوباره چرخ بشه

Farshadd
12-08-2009, 23:48
دوستان میشه از دوچرخه های سبک کوهستان چند مورد رو با قیمت برام نام ببرید ( اگه هم تونستید ریز قطعات و ... رو بگید)
وزن رو هم حتما ذکر کنید

دوچرخه هایی که واسه خود کوه و دشت باشه. و در عین حال سبک و مقاوم.

mahi58
13-08-2009, 02:31
ماهی جان اینجا شما نباید تبلیغ کسه خاصی رو بکنی اقای رضا محمدی از دوستان هستن
و انقدری که شما هم میگین ارزون فروش نیستن
میتونید با یکمی چرخیدن تو بازار لوازم خوش قیمت تری هم پیدا کنید
تو بازار حرفه ای هیچ قانونی وجود نداره این رو شدیدا تذکر میدم
هنگام خرید
فکر 30 &40 تومن نباشید یه خرید خوب میتوهن از دردسرهای بدی جلوگیری کنه
یه چرخه 200 &300 تومنی نا مرغوب بعدا باید 100 تا 200 تومن خرجش بشه تا دوباره چرخ بشه

باور کن من هیچ دلیلی برای تبلیغ برای ایشون یا کس دیگه ندارم!
ولی مساله فقط اینجاست که اولا این دوچرخه (و چند دوچرخه دیگه ای که من پرسیدم از جمله SUB20) رو حدود 30-20 تومن ارزون تر از جاهای دیگه می دادند و از کارشون هم کاملا راضی بودم.
دوما در مورد ارزون بودن هم دقیقا منظورتون رو گرفتم، ولی من و دوستم دو تایی با هم برای خرید رفته بودیم، و اولین کاری که کردیم رفتیم نمایندگی Giant توی ستارخان و 12-10 تا عکس از بالا تا پایین دوچرخه بولدر گرفتیم، بعد که اومدیم توی گمرک و دوچرخه رو برامون بستند تمام عکس ها رو مقایسه کردیم که مو نمی زد...
در نتیجه:
من بهشون اعتماد کردم، و الآن هم برای این که کار این دوستمون راه بیافته دارم فقط راهنمایی شون می کنم که 160 تومن کلاه سرشون نره!!
قبلا هم خیلی دوستان مغازه معرفی کرده بودند. با این وجود اگر مدیر محترم فکر می کنند این تبلیغ حساب میشه راهنمایی کنند تا دیگه من و بقیه دوستان شماره ننویسیم.

cao-cao
13-08-2009, 09:12
دوستان میشه از دوچرخه های سبک کوهستان چند مورد رو با قیمت برام نام ببرید ( اگه هم تونستید ریز قطعات و ... رو بگید)
وزن رو هم حتما ذکر کنید

دوچرخه هایی که واسه خود کوه و دشت باشه. و در عین حال سبک و مقاوم.

دوست من شما باید رنج قیمتیتون رو بگید
من خیلی چرخ میتونم معرفی کنم
ولی رنج شما مهمه
لازم به ذکره وزن خیلی مقوله مهمی هست وزن سبک خیلی مقوله پیچیدهای هست
که نیاز به توضیح داره
ولی کلی بگم وزن پایین دوچرخه های گرونی در میاد

cao-cao
13-08-2009, 09:14
باور کن من هیچ دلیلی برای تبلیغ برای ایشون یا کس دیگه ندارم!
ولی مساله فقط اینجاست که اولا این دوچرخه (و چند دوچرخه دیگه ای که من پرسیدم از جمله SUB20) رو حدود 30-20 تومن ارزون تر از جاهای دیگه می دادند و از کارشون هم کاملا راضی بودم.
دوما در مورد ارزون بودن هم دقیقا منظورتون رو گرفتم، ولی من و دوستم دو تایی با هم برای خرید رفته بودیم، و اولین کاری که کردیم رفتیم نمایندگی Giant توی ستارخان و 12-10 تا عکس از بالا تا پایین دوچرخه بولدر گرفتیم، بعد که اومدیم توی گمرک و دوچرخه رو برامون بستند تمام عکس ها رو مقایسه کردیم که مو نمی زد...
در نتیجه:
من بهشون اعتماد کردم، و الآن هم برای این که کار این دوستمون راه بیافته دارم فقط راهنمایی شون می کنم که 160 تومن کلاه سرشون نره!!
قبلا هم خیلی دوستان مغازه معرفی کرده بودند. با این وجود اگر مدیر محترم فکر می کنند این تبلیغ حساب میشه راهنمایی کنند تا دیگه من و بقیه دوستان شماره ننویسیم.

دوست من
من توهین به جربیات شما نکردم
این موضوع واسه خودم خیلی پیش اومده که یه جایی رو معرفی کردم بهد طرف اومده گفته من میخواستم از فلان جا خرید کنم ولی با حرف شما رفتم پیش فلانی
همیشه سعی کن یا نمایندگی رو معرفی کنی
یا مدل رو با قیمتی که فک میکنی پایین هستش
قربانت سهراب

Javan2754
13-08-2009, 10:32
من میخوام یه دوچرخه خوب بخرم یا قیمت 250-400. چه مدل هایی پیشنهاد میکنید؟ برای شهر میخوام. مسافت های حدود 20-30 کیلومتری. موارد مصرف: شهری، خیابوون دست انداز دار :18: و ...
من که خودم روی مریدا یا جیانت یا ژیتان نظردارم. ست لوازم شیمانو باشه. بدنه آلومینیوم.

journalist1
13-08-2009, 13:21
موفق باشی.
سلام
آقا یعنی اینقدر تابلو فرق میکنه؟؟؟:18::41: واقعا ناامید شدم.
اسم شما رو نمیدونم ولی هر اسمی دارید خیلی خیلی ممنون کمک بزرگی بود،داشتم همین الان میرفتم بخرم.:13:
چون تازه وارد هستم کلید تشکر که نمیتونم بزنم ولی تشکر!!

دوست من ممنون از لطفت من وظیفم رو دارم انجام میدم
با تفاسیری که شما گفتید بیخیال رده های پایین جیانت بشو چون تعمیرات و نگه داری این رنک دوچرخه ها خیلی گرون واست در میاد شما یه چرخ میخواهید که بتون این وزن رو تو خا ک نگه داره پس احتیاج به دیسک دارین
تو مسیر های صعب العبور بخاطر ترمز زدن زیاد مچ دست ها خسته میشه و انگشت ها هم از حس مسوفتن پس احتیاج به دیسک هیدرولیک دارین
ست لوازمی که بخواد تو خاک خوب دنده عوض کنه و کم دردسر داشته باشه deor پیشنهاد میشه
کمک هم باید نظیم داشته باشه که از تلف کردن انژی تو مسافتهای بلند کم کنه
واسه لذت بردن از طبیعت یه چرخ خوب میخواهیم که رو اعصاب نباشه
در کل با این جمع بندی من میتونم چرخ ایگوانا دیسک رو به شما معرفی کنم که از ترمزهای هیدرولیک استفاده شده توش که محصول شیمانو هست و مطمعن هم هست
بازم سوالی داشتید خوشحال میشم جواب بدم
اگه سوالی داشتید خوشحال میشم با مقیاس قرار دادن چرخ خودم واستون عکس بذارم

شما مطمعنی یوکان بود من فک میکنم این قیمت ماله ایگواناس
شما فک کم باید با این تفاسیر قدم رنجه کنید بیاین تهران
ببین انجا کراس استورم داره اگه اره چند میگه فک کنم ست لوازمش باید اسرا باشه

از دقت شما تو پاسخ خیلی ممنون.
این فروشنده که خیلی آدم خوبی به نظر میرسید ، میگفت ورزشکاره و... چی بگم ولش.
والا تهران اومدن که برام غیر ممکنه تازه بتونم بیام 100 تا 150 خرجم میشه بعد بزنه هواپیمام سقوط کنه همون قضیه جوان ناکام و ... همون روش آقای ماهی بهتره.
بدونه دیدن چرخ هم که البته نمیشه.
والا یوکان بود عکس هم میتونم بزارم.
این ایگوانا که گفتید چنده؟ اصلا اگه امکان داره امیشه قیمت atx- boulder - boulder se-rincon-yukon-iguana-brass-xtc - یه حدود قیمت بزارین؟
والا سائو سائو جان فکر میکنم داره گرون میشه یعنی:
زن : کجا بودی مرد
مرد : رفته بودم دوچرخه بخرم.
زن: خریدی؟
مرد : آره.
زن : چند؟
مرد: 800
زن : تو 800 دادی چرخ؟ تو برای من حلقه خریدی 700 بعد اونوقت چرخ میخری 800 ؟
مرد : آخه اگه ترمز زیاد بگیرم تو خاکی دستم ...
زن: خفه شووووووو.:19:
مرد : آخه تو خاکی حتما دنده ها باید دیور ....
زن : حالا تو خاکی می خوای واسه من دنده عوض کنی گمشو برو بیروننننن....
خب تموم: حالا سائو سائو جان گفتی اگه یه چند ماهی بیرون تو بیابونا بخوام دوچرخه سواری کنم جواب میده؟:41:
شوخی بود:31:
راستش تو مغازه یه xtc خیلی خوشکل هم داشت که همه چیش deore بود میداد 950 ولی میخوام تو قدم اول کم پول بدم بقول بچه ها اگه این کاره از کار در اومدم بعد برم تو خرج . چون میترسم بیخیالش بشم دوچرخه بیافته گوشه خونه.
حالا با این تفاسیر بازم اگه همون چرخ واقعا خریدش الزامیه بگو وگرنه . ارزون ترین مناسب رو بگو بخریم.
شرمنده بابت زحمت

Farshadd
13-08-2009, 13:32
دوست من شما باید رنج قیمتیتون رو بگید
من خیلی چرخ میتونم معرفی کنم
ولی رنج شما مهمه
لازم به ذکره وزن خیلی مقوله مهمی هست وزن سبک خیلی مقوله پیچیدهای هست
که نیاز به توضیح داره
ولی کلی بگم وزن پایین دوچرخه های گرونی در میاد

قیمت مهم نیست.
اخه نمیخوام بخرم ورنه همه انتظارات و استفاده رو میگفتم. فقط واسه اطلاعات خودم میخوام.

cao-cao
13-08-2009, 15:50
سلام
آقا یعنی اینقدر تابلو فرق میکنه؟؟؟:18::41: واقعا ناامید شدم.
اسم شما رو نمیدونم ولی هر اسمی دارید خیلی خیلی ممنون کمک بزرگی بود،داشتم همین الان میرفتم بخرم.:13:
چون تازه وارد هستم کلید تشکر که نمیتونم بزنم ولی تشکر!!

از دقت شما تو پاسخ خیلی ممنون.
این فروشنده که خیلی آدم خوبی به نظر میرسید ، میگفت ورزشکاره و... چی بگم ولش.
والا تهران اومدن که برام غیر ممکنه تازه بتونم بیام 100 تا 150 خرجم میشه بعد بزنه هواپیمام سقوط کنه همون قضیه جوان ناکام و ... همون روش آقای ماهی بهتره.
بدونه دیدن چرخ هم که البته نمیشه.
والا یوکان بود عکس هم میتونم بزارم.
این ایگوانا که گفتید چنده؟ اصلا اگه امکان داره امیشه قیمت atx- boulder - boulder se-rincon-yukon-iguana-brass-xtc - یه حدود قیمت بزارین؟
والا سائو سائو جان فکر میکنم داره گرون میشه یعنی:
زن : کجا بودی مرد
مرد : رفته بودم دوچرخه بخرم.
زن: خریدی؟
مرد : آره.
زن : چند؟
مرد: 800
زن : تو 800 دادی چرخ؟ تو برای من حلقه خریدی 700 بعد اونوقت چرخ میخری 800 ؟
مرد : آخه اگه ترمز زیاد بگیرم تو خاکی دستم ...
زن: خفه شووووووو.:19:
مرد : آخه تو خاکی حتما دنده ها باید دیور ....
زن : حالا تو خاکی می خوای واسه من دنده عوض کنی گمشو برو بیروننننن....
خب تموم: حالا سائو سائو جان گفتی اگه یه چند ماهی بیرون تو بیابونا بخوام دوچرخه سواری کنم جواب میده؟:41:
شوخی بود:31:
راستش تو مغازه یه xtc خیلی خوشکل هم داشت که همه چیش deore بود میداد 950 ولی میخوام تو قدم اول کم پول بدم بقول بچه ها اگه این کاره از کار در اومدم بعد برم تو خرج . چون میترسم بیخیالش بشم دوچرخه بیافته گوشه خونه.
حالا با این تفاسیر بازم اگه همون چرخ واقعا خریدش الزامیه بگو وگرنه . ارزون ترین مناسب رو بگو بخریم.
شرمنده بابت زحمت

والا داستان کتک خوردن از دست زنتون یه چیز دیگس
xtc se3 تو تهران حدود 650 هست
اگه به نظرت میتونی باید از طریق پست خرید کنی
تو مشهد قیمت ندارم ولی چند روز دیگه مسابقات گشوری هست به برو بچز میسپارم
با این تفاسیر شما میتونید حدود 600 بدید؟
Se3بخرید؟

تا رنج 300 این رو معرفی میکنم حدود 230 تا 260
از دوستان خواهش میکنم سوالاشون رو تو پیغام خصوصی نپرسن اگه انجا جواب ندادم اونجا بگن

cao-cao
13-08-2009, 15:55
قیمت مهم نیست.
اخه نمیخوام بخرم ورنه همه انتظارات و استفاده رو میگفتم. فقط واسه اطلاعات خودم میخوام.

دوست من دوچرخه حرفه ای خیلی متنوع هست این رو واسه نمونه واسه شما دوست عزیز میذارم این چرخ
الیاژ کربن هست و ماله یکی از شاگردامه که از ترکیه اورده با خودش
تنه ساخت ایتالیا هست و حدود 1000گرم وزنشه
بقیه لوازمشم مال یه جای دنیاس :)!!
دیسک هیدرولیک بهترین دیسک سال 2007 و 2008 ساخت امریکا
لوازم هم شیمانو
لاستیک ماکسیس

کفشاش که به اون روز دزاومده sidi هست حدود 200 تومن پولشه
اکثر قسمتها کربن هستن که هم مقومن و هم سبک
قیمت کلی چرخ هم حدود 3.5 هست ولی خوب چرخهای خیلی بهتر و گرونتر هم هست

alfred88
13-08-2009, 16:10
با سلام .میخوام یه دوچرخه بخرم تا سقف 700 خودم مریدا 300d,100d پسند کردم اما اون چیزی که عشقمه xtc hb3 که نمایندگی جاینت اونو 930 میده واین یعنی خیلی گرون بیشتر از اون چیزی که میارزه .دوستان لطفا نظربدید

cao-cao
13-08-2009, 16:17
با سلام .میخوام یه دوچرخه بخرم تا سقف 700 خودم مریدا 300d,100d پسند کردم اما اون چیزی که عشقمه xtc hb3 که نمایندگی جاینت اونو 930 میده واین یعنی خیلی گرون بیشتر از اون چیزی که میارزه .دوستان لطفا نظربدید

اگه جیانت دوست دارید se3 رو میتونید با حدود قیمت 630 تهیه کنید که چرخ بسار خوبیه
xtc هم هست
من تو سربالایی و سرپایینی تو این رنج قیمت تاییدش میکنم

journalist1
13-08-2009, 17:17
سلام
سائو سائو جان
2 - 3 روز دیگه میرم مشهد یه قیمت اساسی میگیرم.
فقط یه سوال دیگه این xtc که اینجا داشت لاستیکهاش یه جوری بودیعنی از کوهستانهای معمولی قطرش کمتر بود ولی آج داشت ولی آجهاش همچین ظریفتر بود.
به نظر شما با توجه به اینکه اکثر مسیری که با دوچرخه میخوام برم آسفالته بهتر نیست از این مدل لاستیکها بگیرم؟

دوستان من زنگ زدم به مشهد نمایندگی قیمتها بع قرار زیر بود:
بولدر: 380
ایگوانا: 740
یوکان:595
xtc se: 870
xtc hb : 1090
و در مارک مریدا tss 100 :500
نمایندگی تهران:
بولدر: 297
یوکان: 595
رینکان: 495
ایکس تی سی اس ای: 870
ایگوانا دیسک :730
سائو سائو جان من عاشق این xtc se شدم اگه قیمتی که میگی باشه که خیلی میارزه.کاش میشد یه جوری خریدش.

تا رنج 300 این رو معرفی میکنم حدود 230 تا 260
از دوستان خواهش میکنم سوالاشون رو تو پیغام خصوصی نپرسن اگه انجا جواب ندادم اونجا بگن

آقا سهراب این چیه و ازکجا میشه حرید؟ بیشتر توضیح میدید؟

Farshadd
13-08-2009, 21:32
دوست من دوچرخه حرفه ای خیلی متنوع هست این رو واسه نمونه واسه شما دوست عزیز میذارم این چرخ
بقیه لوازمشم مال یه جای دنیاس :)!!
دیسک هیدرولیک بهترین دیسک سال 2007 و 2008 ساخت امریکا
لوازم هم شیمانو
لاستیک ماکسیس

کفشاش که به اون روز دزاومده sidi هست حدود 200 تومن پولشه
اکثر قسمتها کربن هستن که هم مقومن و هم سبک
قیمت کلی چرخ هم حدود 3.5 هست ولی خوب چرخهای خیلی بهتر و گرونتر هم هست

حالا وزن کلی این دوچرخه چقدره؟؟

alfred88
13-08-2009, 23:30
اگه جیانت دوست دارید se3 رو میتونید با حدود قیمت 630 تهیه کنید که چرخ بسار خوبیه
xtc هم هست
من تو سربالایی و سرپایینی تو این رنج قیمت تاییدش میکنم

دوست عزیز مشکل اساسی قیمت نیست نهایت اینه که من یه 2ماهی صبر میکنم وhb3 میگیرم ولی موضوع اینه که hb3 930t نمیارزه اونم برای مدله 2008 .اگه سایت های فروش دوچرخه توی خارج از ایران نگاه کنی متوجه میشی که قیمت مریدا نسبت به خارج از ایران نزدیک تره تا جاینت دلیسلشم فکر کنم اون گارانتی مسخرس.
در ضمن این se3 که میگین کدومه میشه لینکش معرفی کنی چون من تو ارشیو 2008 گشتم نبود.
با تشکر

ALt3rnA
14-08-2009, 05:01
سلام
فك كنم يك كيلو

cao-cao
14-08-2009, 11:19
حدود 9 کیلو
وزن تنه 1 کیلو هستش

سلام
سائو سائو جان
2 - 3 روز دیگه میرم مشهد یه قیمت اساسی میگیرم.
فقط یه سوال دیگه این xtc که اینجا داشت لاستیکهاش یه جوری بودیعنی از کوهستانهای معمولی قطرش کمتر بود ولی آج داشت ولی آجهاش همچین ظریفتر بود.
به نظر شما با توجه به اینکه اکثر مسیری که با دوچرخه میخوام برم آسفالته بهتر نیست از این مدل لاستیکها بگیرم؟

دوستان من زنگ زدم به مشهد نمایندگی قیمتها بع قرار زیر بود:
بولدر: 380
ایگوانا: 740
یوکان:595
xtc se: 870
xtc hb : 1090
و در مارک مریدا tss 100 :500
نمایندگی تهران:
بولدر: 297
یوکان: 595
رینکان: 495
ایکس تی سی اس ای: 870
ایگوانا دیسک :730
سائو سائو جان من عاشق این xtc se شدم اگه قیمتی که میگی باشه که خیلی میارزه.کاش میشد یه جوری خریدش.

آقا سهراب این چیه و ازکجا میشه حرید؟ بیشتر توضیح میدید؟
این یه چرخ معمولیه که تحت لیسانس رالی انگلستان تولید میشه
پیغام خصوصی بدید واسه خرید تا بگم کجا باید بخرید
شما باید برای خرید به تهران مرااجهع کنید یا برید مشهد خوب بگردید

دوست عزیز مشکل اساسی قیمت نیست نهایت اینه که من یه 2ماهی صبر میکنم وhb3 میگیرم ولی موضوع اینه که hb3 930t نمیارزه اونم برای مدله 2008 .اگه سایت های فروش دوچرخه توی خارج از ایران نگاه کنی متوجه میشی که قیمت مریدا نسبت به خارج از ایران نزدیک تره تا جاینت دلیسلشم فکر کنم اون گارانتی مسخرس.
در ضمن این se3 که میگین کدومه میشه لینکش معرفی کنی چون من تو ارشیو 2008 گشتم نبود.
با تشکر

عزیزم گاراتنی از نظر شما مسخراس از نظر ما دوچرخه سوارا که سالی یه دونه تنه میشکونیم خیلی هم خوبه
se3 هم چرخ قدیمی هست و تو مدلهای جدید جیانت نیست ولی به خاطر فروش بالا هنوز عرضه میشه

journalist1
14-08-2009, 13:03
ممنون بابت پاسخ
راستی در مورد لاستیک نگفتی. ممنون میشم یه توضیحی بدید.
والا سهراب جان من نمیتونم پیام خصوصی بدم چون هنوز دسترسی ندارم.اگه زحمتی نیست شما یه پیام بدین.
قیمتهای داده شده در پست قبلی زیاده؟
اینجا کسی مشهدی نیست آمار جاهای ارزون رو بدونه؟

alfred88
14-08-2009, 22:21
حدود 9 کیلو
وزن تنه 1 کیلو هستش

این یه چرخ معمولیه که تحت لیسانس رالی انگلستان تولید میشه
پیغام خصوصی بدید واسه خرید تا بگم کجا باید بخرید
شما باید برای خرید به تهران مرااجهع کنید یا برید مشهد خوب بگردید

عزیزم گاراتنی از نظر شما مسخراس از نظر ما دوچرخه سوارا که سالی یه دونه تنه میشکونیم خیلی هم خوبه
se3 هم چرخ قدیمی هست و تو مدلهای جدید جیانت نیست ولی به خاطر فروش بالا هنوز عرضه میشه

حالا شاید یکی بدون گارنتی بخواد درضمن اگه گارانتیشون خیلی هم معتبر بود تمام قطعات گارانتی میکردن نه فقط تنه حالا اینا به کنار تیم پارساله اهواز تو یکی از مسابقاتش که یادم نمیاد دوچرخه سوارش خورد به درخت که اتفاقا دوچرخه هم کورسی جاینت بود و شرکت هم تقبل نکرد شاید منظور از گارانتی تنه این بوده که مثلا رضازاده بشینه روش و تنه بشکنه اونوقت عوض بکنه.(زحمت کشیده) بعدشم همون گارانتی مریدا هم داره ولی دوچرخه های مریدا قیمتشون به خارج از ایران نزدیکتره.
با تشکر .حالا من دوباره سعی میکنم پیداش بکنم se3
مریدا یه مدله دیگه هم داره که بین 600 تا 800 تومنه وسیستم دندش doere xt اسمشم sub60 d or v اگه زحمتی نیست اینم بررسی کنید .یه سواله دیگه هم داشتم فرق deore با deore xt در چیه به غیر از ظاهر.بازم تشکر

journalist1
15-08-2009, 19:27
موفق باشی.

سلام
ماهی جان من به این فروشگاه زنگ زدم .
ببین یه فرقهایی هست.
اون دوچرخه ای که تو شیروان من دیدم boulder se با این چیزی که شما گرفتی فرق داره. اون ست لوازمش sram x4 هست در حالی که چرخ شما acera است و قیمتشون فرق میکنه.
نمایندگی مدل شما رو میده 290 که یه تخفیف جدیدا خورده میدن 270 . مدلی که من گفتم رو نمایندگی میده 380 که بشه 355 هم ازش خرید ولی بازم ممنون چون شیروانیه گرون میداد.

alfred88
16-08-2009, 14:42
دوستان دوچرخه ای که الان دارم به مشکل خورده .شافت چرخ عقبش تا موقعی که فابریک بود مشکلی نداشت یعنی کج نمیشد و تاب بر نمیداشت تا اینکه فابریکش شکست ومن رفتم یه دونه تایوانی روش نصب کردم کارای دوچرخه رو قبلا یه تعمیر کار بود که انجام میداد بعدا تصمیم گرفتم کاراشو خودم انجام بدم .الان دقیقا مشکل اینجاست من چرخ عقبو باز کردم و ساچمه هارم دراوردم ولی شافت از توی توپی در نمیاد فکر میکنم اچار مخصوص میخواد که باید چرخ دنده های عقب باز بشن ...
در ادامه را درمونده شدم نمیدونم باید چیکار کنم.مدله دوچرخه هم FIRST RGC PEUGEOT 800

cao-cao
16-08-2009, 16:19
دوستان دوچرخه ای که الان دارم به مشکل خورده .شافت چرخ عقبش تا موقعی که فابریک بود مشکلی نداشت یعنی کج نمیشد و تاب بر نمیداشت تا اینکه فابریکش شکست ومن رفتم یه دونه تایوانی روش نصب کردم کارای دوچرخه رو قبلا یه تعمیر کار بود که انجام میداد بعدا تصمیم گرفتم کاراشو خودم انجام بدم .الان دقیقا مشکل اینجاست من چرخ عقبو باز کردم و ساچمه هارم دراوردم ولی شافت از توی توپی در نمیاد فکر میکنم اچار مخصوص میخواد که باید چرخ دنده های عقب باز بشن ...
در ادامه را درمونده شدم نمیدونم باید چیکار کنم.مدله دوچرخه هم FIRST RGC PEUGEOT 800

دوست من شما ب مدل چرخت کاری نداشته باش مدل توپی رو بگو
اگه برام عکس بذاری که چیکار کردی میتونم کمکت کنم

cao-cao
16-08-2009, 16:25
سلام
ببین یه فرقهایی هست.
اون دوچرخه ای که تو شیروان من دیدم boulder se با این چیزی که شما گرفتی فرق داره. اون ست لوازمش sram x4 هست در حالی که چرخ شما acera است و قیمتشون فرق میکنه.
نمایندگی مدل شما رو میده 290 که یه تخفیف جدیدا خورده میدن 270 . مدلی که من گفتم رو نمایندگی میده 380 که بشه 355 هم ازش خرید ولی بازم ممنون چون شیروانیه گرون میداد.
100% این لوازم هست که تو قیمت تاثیر میذاره

حالا شاید یکی بدون گارنتی بخواد درضمن اگه گارانتیشون خیلی هم معتبر بود تمام قطعات گارانتی میکردن نه فقط تنه حالا اینا به کنار تیم پارساله اهواز تو یکی از مسابقاتش که یادم نمیاد دوچرخه سوارش خورد به درخت که اتفاقا دوچرخه هم کورسی جاینت بود و شرکت هم تقبل نکرد شاید منظور از گارانتی تنه این بوده که مثلا رضازاده بشینه روش و تنه بشکنه اونوقت عوض بکنه.(زحمت کشیده) بعدشم همون گارانتی مریدا هم داره ولی دوچرخه های مریدا قیمتشون به خارج از ایران نزدیکتره.
با تشکر .حالا من دوباره سعی میکنم پیداش بکنم se3
مریدا یه مدله دیگه هم داره که بین 600 تا 800 تومنه وسیستم دندش doere xt اسمشم sub60 d or v اگه زحمتی نیست اینم بررسی کنید .یه سواله دیگه هم داشتم فرق deore با deore xt در چیه به غیر از ظاهر.بازم تشکر

دوست من نه اینجا نه هیچ جای دنیا لوازم گارانتی نداره
دوما لطفا نام هیچ شرکتی رو بد نکنید همین جاینتی که شما میگی من 3 تا تنه شکسته دادم تنه گرفتم
من موندم دوچرخه کورسی چه جوری خورده تو درخت
بعدم این اشکال تنه نیست که شکسته اشکال دوچرخه سواره اگه قرار باشه شما خودت تنه رو بشکونی بهت تنه بدن که دیگه هیچی
در صورتی تنه به شما میدن که اشکال در استحکام یا الیاژ یا نقص ساخت باشه
نه اینکه با دوچر خه کراس کانتری بری 1 متر بپری این جوری باشه جاینت که هیچی oreba هم بهت هیچی نمیده

mahi58
16-08-2009, 23:49
سلام
ببین یه فرقهایی هست.

سلام.
من دیشب به پست شما جواب دادم، ولی نمی دونم چرا نیومده! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این مشخصات دوچرخه بولدر اس ای هست توی سایت اصلی (قسمت Full Specs رو بزن). من چیزی از sram x4 توش نمی بینم. فکر می کنم اصلش باید لوازم Acera باشه.

journalist1
16-08-2009, 23:53
دوستان سلام من بعد کلی تحقیق بالا خره خریدم.
GIANT ALIAS
هنوز دستم نرسیده ولی مشخصاتش از چند نفر از دوچرخه سوارها پرسیدم از IGUANA DISK بهتره.
1- دسته دنده و شانژمان SRAM X7 .
2- ترمزها دیسک هیدرولیک شیمانو.
3- دوشاخ ROCK SHOCK 2 با قفل کن و لاکپشت و خرگوش.
4- تنه هم از این مدلهایی که میله بالای اون کجه باعث تغییر محل مرکز ثقل میشه.که ظاهرا تو سرپایینی تسلط آدم بیشتر میشه.

cao-cao
17-08-2009, 07:51
دوستان سلام من بعد کلی تحقیق بالا خره خریدم.
GIANT ALIAS
هنوز دستم نرسیده ولی مشخصاتش از چند نفر از دوچرخه سوارها پرسیدم از IGUANA DISK بهتره.
1- دسته دنده و شانژمان SRAM X7 .
2- ترمزها دیسک هیدرولیک شیمانو.
3- دوشاخ ROCK SHOCK 2 با قفل کن و لاکپشت و خرگوش.
4- تنه هم از این مدلهایی که میله بالای اون کجه باعث تغییر محل مرکز ثقل میشه.که ظاهرا تو سرپایینی تسلط آدم بیشتر میشه.

چرخ خوبیه
قیمت؟

e.khafan!
17-08-2009, 10:57
بچه ها من امروز با یک عدد پژو 405 تاکسی متصادف شدم !

علتشم استفاده از ترمز جلو ئ افتادن تو چاله چوله های شهرداری محترم ( :19: )

ترمز جلو محکم گرفتم ( چون ماشین جلویی یهو وایساد ) کله شدم ! بعد خودمو کنترل کردم چرخ دوچرخه ( عقب ) روی گلگیر بقل 405 فرود اومد !!!!

راننده عصبی پیاده شد ، ترک بود ، زیر لب یه چیزی میگفت نمیفهمیدم ، حدود 15 ثانیه وحشت کرده بودم گفتم حالا بد بخت شدم و اینا .... بعدش که نیگا کردم دیدم هیچی نشده ماشین ! فقط یکم لاستیک روش مونده که با دست پاک میشه !!!!

گفتم حاجی این پاک میشه هیچی نشده ، من میرم ! دستمو گرفت گفت کجا میری وایسا پلیس بیاد !!!! :18:
گفتم اوکی ، نشستم روی میله ی دوچرخه ( بعد از صاف کردن فرمون ! ) شروع کردم سوت زدن :8: ، یارو یک کمدی بود ! به شعاع ده متری ماشین میرفت هی اینور هی اونور دستشو تکون میداد میگفت ســـــرکار !!! منم داشتم میترکیدم از خنده :31::31:

یکی دو نفر آدم جمع شدن دورم ! طرف اومد گفت گند زده به ماشنی دیگه درست نمیشه ، برا چی ولش کنم ؟ حالا اگه من زده بودم منو دار میزد و .... + یه سری چیزا که سر در نیاوردم ! :18:

بعد از 15 دقیقه سرکار اومد اینجوری : :5: ، بعد یه نیگا به ماشین کرد اینجوری : :20: ، بعد یه نیگا به من کرد اینجوری : :10: ، بعد یه نیگا به راننده کرد اینجوری : :18::13::18: ، بعد گفت الله هم صلی علی ... ، گذاشت رفت !!!! :دی

دیگه پیشو نگرفتم سوار رخشم شدم رفتم ! ولی شانس آوردم چیزی نشد مگرنه تقاضای قصاص میکرد :31:

خدا وکیلی خیلی خندیدم ، روز خوبی بود !

-
نکته اخلاقی: به هیچ عنوان ترمز جلو رو نگیرید ، حتی با تاخیر بعد از ترمز عقب !!!!

دوچرخه هم سالمه ، فقط از طوق جلوش یه صدایی میاد هرچی نگا کردم چیزی نبود ، شاید یچیزیش شل شده ، باید یه آچار کشی بکنمش !

sourena
17-08-2009, 11:05
e.khafan!......
کلی خندیدم....دمت گرم.
دوچرخه سواری توی شهرهای بزرگ خیلی دردسر داره!مخصوصا تو تهران!

journalist1
17-08-2009, 11:10
قیمت 623 با تخفیف مخصوص نمایشگاه مشهد.
جالبه رفتم مشهد دیدم زده نمایشگاه دوچرخه آخرین روز نمایشگاه با 7 درصد تخفیف.
حالا تصور کن من بعد 20 سال ( اون قدیما یه 28 قدیمی انگلیسی داشتم:31: نخندین ها!)میخوام دوچرخه بخرم تو شیروان گرونه بعد میرم مشهد یهو میبینم نمایشگاه دوچرخه گذاشتن که احتمالا هر 20 سال یه بار برگذار میشه اونم روز آخرشه .
جالبتر اینکه این دوچرخه alias یه دوچرخه خاص سفارشی هست که ظاهرا تو کاتالوگ giant هم نیست و جالبتر ابنکه تو نمایندگی ( من از نمایندگی خریدم ) مشهد فقط یکی موجود بود.
iguana هم داشت 670 میداد. ولی هرچی گشنم xtc se3 نبود. چند تا دوچرخه سوار حرفه ای هم اون اطراف بودن به من اینو پیشنهاد کردن گفتن بهتره.
gitane , merida هم بود .

حالا سائو سائو جان چندتا سوال داشتم :
1- دیگه چی لازم دارم ؟و چه لوازمی توصیه میکنید.؟
2- شما sram x7 رو چطور میبینید. و در مقایسه با deore شیمانو کدوم بهتره؟
3- در مورد خرگوش لاکپشت یه توضیح میدید؟

یا تشکر.

journalist1
17-08-2009, 20:25
سلام.
من دیشب به پست شما جواب دادم، ولی نمی دونم چرا نیومده! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این مشخصات دوچرخه بولدر اس ای هست توی سایت اصلی (قسمت Full Specs رو بزن). من چیزی از sram x4 توش نمی بینم. فکر می کنم اصلش باید لوازم Acera باشه.

حق با شماست ولی چیز جالب اینکه من 3 مدل boulder se تو نمایشگاه دیدم:
1- مدل شما که دنده ها acera و دوشاخ xcr قکر کنم ،
2- مدل دیگه ای که دنده ها sram x4 با دوشاخ rock shock 1 .
3- مدل دیگه ای بود که دنده هاش alivio بود ، بقیه اون یادم نیست.

خیلی تنوع داره ، تنه استرالیا و تنه تایوان و تنه آمریکا داریم و و و ...

mahi58
17-08-2009, 20:41
تبریک به برادر journalist1 عزیز.
ایشالله که حالش رو ببری و عکس های خوبی هم باهاش بگیری.
خراسان شمالی استان باصفاییه، من توی روستاهای حوالی بجنورد زیاد بودم، واقعا قشنگند خصوصا فصل بهار. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشی.
-------------
e.khafan! خان، عجب ماجرایی! : دی
جدی نمی دونستم توی تصادف ماشین هم می تونه از دوچرخه سوار شاکی و طلبکار بشه و خسارت بخواد! بچه ها نوشته بودند که دوچرخه سوار در حکم عابر پیاده است.
ایشالله دیگه پیش نیاد برات.

davidjoker
17-08-2009, 21:00
جدی نمی دونستم توی تصادف ماشین هم می تونه از دوچرخه سوار شاکی و طلبکار بشه و خسارت بخواد! بچه ها نوشته بودند که دوچرخه سوار در حکم عابر پیاده است.

من یک بار با یه موتوری تصادف کردم. آقا این نقاب جلوی موتورش شکست. مگه ول می کرد ما رو. آخرش یه قاب کامل برای دور چراغش گرفتیم تا ولمون کرد. خلاصهههههههههه پیدا می شن همچین آدمایی.:46:

e.khafan!
17-08-2009, 21:01
e.khafan! خان، عجب ماجرایی! : دی
ایشالله دیگه پیش نیاد برات.
کاملا درسته ، دوچرخه سوار هیچ وقت مقصر شناخته نمیشه ( مگه اینکه گاف بده !) ، ولی ایندفعه مقصر من بودم ، مرام گذاشتم براش مگرنه میشد 1 هفته هی بدوونمش که آره زده به من و اینا ... خیلی راحت تر ازونی که فکرشو بکنی ( موتور سوار هم در اکثر موارد مثل دوچرخه سوار مقصر نیست . )

این همون بلایی بود که اوندفه سر خودتم اومد ، ولی من نکات ایمنی رو رعایت کردم !!!! اما باز نشد :دی باید تجدید نظری تو قوانین بشه !

e.khafan!
17-08-2009, 21:06
من یک بار با یه موتوری تصادف کردم. آقا این نقاب جلوی موتورش شکست. مگه ول می کرد ما رو. آخرش یه قاب کامل برای دور چراغش گرفتیم تا ولمون کرد. خلاصهههههههههه پیدا می شن همچین آدمایی.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز باید خیلی بیشتر از عابر حواست رو به موتور و دوچرخه بدی تا زمانی که تو قوانین تجدید نظر بکنن . آدمای بی وجدان و حریص خیلی زیادن ، (بر عکسشم پیدا میشه که ازون ور پر رو باشه نمونش همین راننده که با من اینجوری برخورد کرد - منظور از برخورد رفتار بود نه تصادف - .)
موفق باشی

alfred88
17-08-2009, 23:47
100% این لوازم هست که تو قیمت تاثیر میذاره

دوست من نه اینجا نه هیچ جای دنیا لوازم گارانتی نداره
دوما لطفا نام هیچ شرکتی رو بد نکنید همین جاینتی که شما میگی من 3 تا تنه شکسته دادم تنه گرفتم
من موندم دوچرخه کورسی چه جوری خورده تو درخت
بعدم این اشکال تنه نیست که شکسته اشکال دوچرخه سواره اگه قرار باشه شما خودت تنه رو بشکونی بهت تنه بدن که دیگه هیچی
در صورتی تنه به شما میدن که اشکال در استحکام یا الیاژ یا نقص ساخت باشه
نه اینکه با دوچر خه کراس کانتری بری 1 متر بپری این جوری باشه جاینت که هیچی oreba هم بهت هیچی نمیده

من نمیخوام که یه مسئله ی پیش پا افتاده رو کشش بدم ...
من باشما کاملا مخالفم دلایلم توضیح میدم
1.اکثر مدلای جاینت در ایران 2008 بوده این درحالیه که در خارج از ایران مدلای 2008 با تخفیفت ویژه فروش میرن.
2.به بهانه ی گارانتی که در تمام دنیا وجود داره تمام دوچرخه هارو گرونتر میده حتی تا 40% بهای واقعی...(توجه داشته باشید که خودشون دوچرخه هارو با گارانتی میخرن )
برای اثبات حرفم میتونی زنگ بزنی وقیمتارو بپرسی مثلا مدله xtc hb3 1090000t که قیمت خارج ازایران چیزی درحدود 750 دلاره
3.به نظرمن دوچرخه های جاینت با کیفیتن ولی تجربه های شما خلاف اینرو ثابت کرده(3 تا تنه شکسته تاز شما حرفه ای هستی میشه لطفا شکوندن تنه رو به ماهم یاد بدی:31:
اگه شما خودت مقصر هستی (قضیه ی شکستن تنه ها )که نمایندگی نباید واست عوض کنه اگه جاینت ایراد داشته و اون هم توی 3 تا تنه که ...
دوست عزیز ازاین بگذریم شما اگه جای من بودی کدوم یکی از اینارو میگرفتی:
1.merida sub 60 d or v 6700000t 2009
2. 2009 merida tfs 300 d or v 600000t
3.giant xtc hb3 930000t 2008

با تشکر .

journalist1
18-08-2009, 09:28
1.اکثر مدلای جاینت در ایران 2008 بوده این درحالیه که در خارج از ایران مدلای 2008 با تخفیفت ویژه فروش میرن.
2.به بهانه ی گارانتی که در تمام دنیا وجود داره تمام دوچرخه هارو گرونتر میده حتی تا 40% بهای واقعی...(توجه داشته باشید که خودشون دوچرخه هارو با گارانتی میخرن )
برای اثبات حرفم میتونی زنگ بزنی وقیمتارو بپرسی مثلا مدله xtc hb3 1090000t که قیمت خارج ازایران چیزی درحدود 750 دلاره
3.به نظرمن دوچرخه های جاینت با کیفیتن ولی تجربه های شما خلاف اینرو ثابت کرده(3 تا تنه شکسته تاز شما حرفه ای هستی میشه لطفا شکوندن تنه رو به ماهم یاد بدی:31:
اگه شما خودت مقصر هستی (قضیه ی شکستن تنه ها )که نمایندگی نباید واست عوض کنه اگه جاینت ایراد داشته و اون هم توی 3 تا تنه که ...
دوست عزیز ازاین بگذریم شما اگه جای من بودی کدوم یکی از اینارو میگرفتی:
1.merida sub 60 d or v 6700000t 2009
2. 2009 merida tfs 300 d or v 600000t
3.giant xtc hb3 930000t 2008

با تشکر .

دوست عزیز یه نکته فقط بگم
sub 60 , tfs 300 یه فرق اصلی دارن که tfs 300 از فرایند tfs در ساخت بدنه استفاده شده و در 60 خیر.
ظاهرا این قرایند باعث استحکام بیشتر بدنه میشه.

کلا در دسته بندی دوچرخه های مریدا خود سایت مریدا مدلهای tfs رو از sub بالاتر قرار داده.
در خصوص قیمتی که زدی من شک دارم 300 از 60 ارزونتر باشه. احتمالا شما قیمت 300 غیر کوهستان رو زدی.
300 کوهستان v که منظور همون v brake هست . بالای 700 بود فکر کنم.
نوع d هم منظور دیسکیه که گرونتره.
این سایت قیمت مریدا رو با دلار استرالیا زده یه نگاه بکن.

alfred88
18-08-2009, 22:51
درسته tfs از sub سبکتره ولی sub60dسیستم دندش deore xt هست البته باز یه سوال داشتم اگه میشه مشخصاتش یه نگاهی بکن ببین کل سیستم deore xt یا اینکه فقط یه قسمتی
قیمتو زنگ زدم پرسیدم هردو تو یه ماین با توجه به اختلاف سیستم دنده 750 t 300d
به نظر شما میارزه که تو این مورد خاص تنه ی بهترو به سیستم دنده ی بهتر ترجیح داد منظورم اینه فرق بین deore با deore xt قدر ه ارزششو داره.

mahi58
18-08-2009, 23:58
این همون بلایی بود که اوندفه سر خودتم اومد ، ولی من نکات ایمنی رو رعایت کردم !!!! اما باز نشد باید تجدید نظری تو قوانین بشه !
آره، اتفاقا وقتی می خوندم داشتم با خودم فکر می کردم شما که خودت به من می گفتی ترمز جلو رو نگیرم دیگه چرا؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی خداییش حادثه برای همه پیش میاد! من که از اون موقع به شدت از ریسمان سیاه و سفید ترسیدم و انقدر محتاط و آروم دارم میرم که خدا می دونه! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

journalist1
19-08-2009, 00:24
درسته tfs از sub سبکتره ولی sub60dسیستم دندش deore xt هست البته باز یه سوال داشتم اگه میشه مشخصاتش یه نگاهی بکن ببین کل سیستم deore xt یا اینکه فقط یه قسمتی
قیمتو زنگ زدم پرسیدم هردو تو یه ماین با توجه به اختلاف سیستم دنده 750 t 300d
به نظر شما میارزه که تو این مورد خاص تنه ی بهترو به سیستم دنده ی بهتر ترجیح داد منظورم اینه فرق بین deore با deore xt قدر ه ارزششو داره.

من به هیچ وجه در این خصوص صاحبنظر نیستم، هیچ تجربه ای در این خصوص ندارم و اگر چیزی نوشتم از روی مطالعه مشخصات بود.
اما برای اینکه سوال بی جواب نباشه:
من از حرفه ایها شنیدم بدنه بیشترین اهمیت رو داره . در این دو چرخ ظاهرا فقط شانژمان اونها فرق دارن و شانژمان 60 یک رده بالاتر هست.
من بودم بدنه رو انتخاب میکردم چون اگر خواستید می تونید بعدا به راحتی شانژمان رو ارتقا بدید. فکر نمیکنم یک شانزمان deore xt با شانژمان deore خیلی فرق قیمت داشته باشه.( باید حدود 30 باشه ).
ضمنا در سایتهای خارجی قیمت 300 بیشتره.

اما hb3 یه چیز دیگه است دوشاخ عقبش کربنه .

موفق باشی.

cao-cao
19-08-2009, 09:34
دوسته من
من هنوز وقت نکردم مقایسه دقیق برات بذارم یکمی وقت بدی واست جفتشون رو مو شگافی میکنم
فقط این رو بدون deor xt خیلی سر تر از deor
شاد باشین

cao-cao
19-08-2009, 20:52

تعداد دنده
27
سایز تنه های عرضه شده
14.5-16-18-20-22-24-برای مردان
برای باونوان16L-18L-20L

رنگهای عرضه شده
Steel blue glimmer satin
Metallic black
FRAME
Matts Taper-D
کمک جلو که دارای خاصیت قفل شوندگی هست که تو اسفالت و سربالایی به کار میاد که بعدا در مورد این کمک ها صحبت میکنم
SR XCM-H-D-LO 100 Lockout

ترمز استورکر هست که بهترین سیستم سال 2008 هست و بسار سبک که هیدرولیک هم هست
Hayes Stroker Ryde
اندازه صفحه دیسک
Hayes Stroker Ryde 180/180 mm
زنجیر ساخت شرکت شیمانو ژاپن هست
Shimano CN-HG53
طبق جلو شیمانو هست به به ترتیب اندازه سینیها 44 32 22 هست که این تعداد دندانهای روی سینی هست
Shimano M442 44-32-22
طبق عوض کن شیمانو دئور هست و شانژمان عقب دءور ایکس تی
Shimano Deore/Shimano XT Top Normal
خودرو عقب کوچکترین 11 و برزگترین 32 هست
Shimano CS-HG50-9 11-32
BAR END
XM Speed
دسته (گریپ) ساخت خود مریدا هست
Merida New
فرمون
XM Speed CEN 31.8 Flat
STEM
XM Speed CEN 31.8
کرپی جلو
A-head OS
توپی چرخ جلو شیمانو هست که این مدل توپی مخصوص دیسک هست
Shimano M475 disc
رکاب
XC Steel
طوقه ها
Disc Double Black
SADDLE
XM Sport
SEAT CLAMP
M QR
SEATPOST
Alloy CEN 27.2
دسته دنده
Shimano Deore rapidfire
لاستیک
CST 2.1

این چرخ اگه با لوازم اسلی بیاد ایران خیلی عالی هست

cao-cao
19-08-2009, 20:55
فرق d با V این هست که v ویبرگ هست و d از سیستم ترمز دیسک استفاده میکنه

cao-cao
19-08-2009, 21:04
و این هم شاهکار شرکت جاینت
رنگ بندی

Carbon/Blue; Grey/White
Frame

formulaOne Composite & ALUXX Alloy Hybrid
کمک جلو از شرکت سانتور هست که بازی اون 11 سانتیمتر هست

Suntour XCR RL, T100

دسته ترمز از شرکت استرم امریکا هست

Alloy, 28.6
Stem

Alloy
Seatpost

Alloy, 30.9
Saddle

VL1205B
رکاب ها

M20
طبق عوض کن
Shimano Deore

شانژمان
Shimano Deore

Shimano Deore

Tektro Auriga Comp
Brake Levers
ترمز
Tektro Auriga Comp
خودرو عقب کوچکترین 11 بزرگترین 34 هست

Shimano CS-HG50, 11/34, 9-speed
زنجیر شیمانو
Shimano HG53
طبق شرکت شیمانو بزرگترین سینی 44 32 22 هست

Shimano FC-M442, 22/32/44
سیستم ترمز

Shimano BB-ES25
طوقه

Formula XM 300
توپی
Formula XD-20G / XD-22G
سیستم پره بندی
14G Stainless
لاستیک از شرکت کندا هست که محشره تو خاک
Kenda K1047 / K1010, 26X1.95

cao-cao
19-08-2009, 21:07
البته لازم به ذکره رام عقب جیانت از الیاژ کربن هست که باعث خشک تر و مقاوم شدن تنه میشه
تمام مقایسه های بالا به شرطی هست که این دوچرخه ها با همین لوازم بیاد ایران یا دستکاری نشده باشه

من خودم تو اتخاب جاینت رو انتخواب میکردم واز بیست نمره تو سطح جهانی به این چرخ 12 میدم
ولی مریدا هم انصافا چرخ خوبی زده و میشه نمره 10 رو بهش داد

نظرات کاملا شخصی بود

cao-cao
19-08-2009, 21:17

با تشکر .
عزیز من شما باید حرفتون رو با منطق بگید
بله تو کل دنیا چرخهای مدل قدیمی تر 30 درصد ارزون تره ولی شما میشه جواب من رو بدین که چرا پژو جی ال ایکس شال 1980 فرانسه تو ایران صفرس ار تویوتا 2009 تو ژاپن گرونتره؟
2-تمام دوچرخه هایی که گارانتی دارن در صورت شکستن یه مدتی طول میکشه که توسط شرکت تایید بشه و تنه جای گزین برات بیاد
3-نه عزیز من ما تو فشار تمرین چرخ رو میشکوندیم در صورتی که این چرخ بسار محکم هست
واز سال بعدش طراحی تنه عوش شد و دیگه نشکست
البته این رو هم بگم که اگه تشخیص بدن که تنه بر اثر استفاده غیر معقول شکسته مثل پریدن یا پله های زیاد پایین اومدن تنه بهت تعلق نمیگیره همینجوری هم تنه نمیدن اشکتو در میارن

alfred88
19-08-2009, 23:16
دوست عزیز اختلاف قیمتشو چیکار کنم .منظورم اینه که میصرفه یه 1 ماهی صبر کنم تا پولم بیشتر بشه و hb3 بگیرم یا همون مریدا
چون مریدا با جاینت 200 تومن اختلاف قیمت داره تازه اونم برای مدله 2008 .مدله 2009 که بالای 1 تومن/

journalist1
20-08-2009, 12:06
قیمت 623 با تخفیف مخصوص نمایشگاه مشهد.
جالبه رفتم مشهد دیدم زده نمایشگاه دوچرخه آخرین روز نمایشگاه با 7 درصد تخفیف.
حالا تصور کن من بعد 20 سال ( اون قدیما یه 28 قدیمی انگلیسی داشتم:31: نخندین ها!)میخوام دوچرخه بخرم تو شیروان گرونه بعد میرم مشهد یهو میبینم نمایشگاه دوچرخه گذاشتن که احتمالا هر 20 سال یه بار برگذار میشه اونم روز آخرشه .
جالبتر اینکه این دوچرخه alias یه دوچرخه خاص سفارشی هست که ظاهرا تو کاتالوگ giant هم نیست و جالبتر ابنکه تو نمایندگی ( من از نمایندگی خریدم ) مشهد فقط یکی موجود بود.
iguana هم داشت 670 میداد. ولی هرچی گشنم xtc se3 نبود. چند تا دوچرخه سوار حرفه ای هم اون اطراف بودن به من اینو پیشنهاد کردن گفتن بهتره.
gitane , merida هم بود .

یا تشکر.

سلام
آقا سهراب کم پیدایی
ما یه چندتایی سوال پرسیدیم اگه وقت کردی یه نظری بده در خصوصش
ممنون

cao-cao
20-08-2009, 14:10
دوست عزیز اختلاف قیمتشو چیکار کنم .منظورم اینه که میصرفه یه 1 ماهی صبر کنم تا پولم بیشتر بشه و hb3 بگیرم یا همون مریدا
چون مریدا با جاینت 200 تومن اختلاف قیمت داره تازه اونم برای مدله 2008 .مدله 2009 که بالای 1 تومن/
دوست من شما زیاد به ساله ساختش توجه نکن
به نظر من جاینت بهتره
ولی اگه پولتون کمه مریدا هم چرخ بدی نیست
ولی یه تجربه که من داشتم تنه hfs مریدا بسیار تنه خوبیه
هم محکمه هم خش ساخته اگه شما اون رو بتونید تهیه کنید عالی میشه
قیمتش هم بستگی به لوازم روش داره
ولی خود تنه 250 هست
من خودم 6 ماهی سواربودم جواب میده خیلی خوش استیل هست

cao-cao
20-08-2009, 14:33

یا تشکر.
دوست من شرمنده من ندیدم پستتون رو
اول و مهمتر از همه یه کلاه ایمنی هست
2 اگه میتونید یه کفش و پنجه تهیه کنید کفس اکسواستار هست حدود 60 و پنجه پیشنهاد من تایم هست اگه پیدا نکردید شیمانو بگیرید به شدت از خرید پنجه های متفرقه غیر این دونا ویا پنجه های یک طرفه خودداری کنید
3دوست من اسرم و شیمانو هر دو شرکتای معتبری هستن ولی من خودم به شخصه شیمانو رو ترجیح میدم

لاکپشت خرگوش یه اصطلاح تو کمک هست که تو خاکی و سر پایینی به کار میاد به زبان ساده لاکپشت حالتی هست که کمک اهسته تر بر میگرده به حال اول بعد از دریافت ضربه
ولی خر گوش سریع به حالت اول بر میگیرده که تو سر پایینیهایی و یا مسیرهایی به کار میره که دس انداز ها خیلی نزدیک به هم باشن و نشه خوب تعادل رو حفظ کرد