PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال درباره ی پروتئین ها

ClubMilad
11-08-2008, 17:06
با عرض سلام و خسته نباشید چند تا سوال داشتم.

آمینو اسید با ساختا به هم پیوسته(یا پیچیده) را توضیح دهید؟
بهترین پروتئین قبل از تمرین چه نوع پروتئینی هست(با توجه به اینکه باید زود هضم نباشد)؟
بهترین کربوهیدرات برای مصرف قبل تمرین چه نوعی هست زود هضم یا دیر هضم و چه مدت قبل از تمرین باید استفاده شوند؟
گلوتامین و ال-گلوتامین چه تاثیراتی در بدن دارند؟
مفهوم Bcaa و Cla را توضیح دهید؟
منابع Atp چه نوع منابعی هستند؟
دکستروز و مالتود کتسرین چه تاثیراتی در بدن دارند؟
درشت مغذی ها چه موادی هستند؟

number_23
12-08-2008, 13:37
آمینو اسید با ساختا به هم پیوسته(یا پیچیده) را توضیح دهید؟

ما هیچ نوع آمینو اسید پیچیده ای نداریم آمینو اسید ها ساختار مشخصی دارند و برحسب ساختارشون دسته بندی های متنوعی می تونن داشته باشن. این پروتئین ها هستن که ساختار پیچیده پیدا می کنن که اصلا ساختارشون به دردت نمی خوره چون فوقعاده سخته. فقط تفاوت در ساختار های متنوع پروتئین ها باعث می شه اونها یک اسید آمینه را در دسترس بدن قرار بدن یا ندن!

بهترین پروتئین قبل از تمرین چه نوع پروتئینی هست(با توجه به اینکه باید زود هضم نباشد)؟
کلاً پروتئین ها نسبت به کربوئیدرات ها و لیپیدها مواد دیر هضم تری هستند. معمولا باید ماده ای مصرف کنی که بتونه اکثر اسید آمینه های ضروری رو برای بدنت تامین کنه. مثل تخم مرغ

بهترین کربوهیدرات برای مصرف قبل تمرین چه نوعی هست زود هضم یا دیر هضم و چه مدت قبل از تمرین باید استفاده شوند؟

کربوئیدرات زود هضم بهتر هست. چون ذخایر گلیکوژن بدن در اثر تمرین ورزشی مصرف میشه برای همین بدن باید جایگزین داشته باشه و اگر نداشته باشه سریع انرژِی خودش رو از دست داده و خسته می شه و قادر به ادمه ی تمرین نیست. البته هر ورزش برحسب نوع تمرین میزان تمرینات به رژیم غذائی خاص خودش احتیاج داره.
حتما باید کربوئیرات رو قبل و بعد از تمرین ورژشی ات مصرف کنی. مثل اکثر غلات و سیب زمینی که با ید داغ مصرف کنی تا زودتر در بدن هضم بشه

گلوتامین و ال-گلوتامین چه تاثیراتی در بدن دارند؟

'گلوتامین یک نوع اسید آمینه است. و ال- گلوتامین فرقش با گلوتامین برحسب قرار گیری نیتروژن هستش. گلوتامین در واکنش های بیو شیمیائی در بدن شرکت کرده کلاً نقش انتقال نیتروژن (امونیاک) رو برعهده داره. کارئی خاص دیگه که داشته باشه رو من نمی دونم.

مفهوم Bcaa و Cla را توضیح دهید؟
Bcaa یعنی اسید های آمینه ی شاخه دار. مثل لوسین، ایزو لوسین و والین. در مصرفBcaa باید احتیاط کنی چون مصرف بیش از حد این مواد باعث بالا رفتن آمونیاک پلاسما شده که برای سلول های مغزی سمی بوده و در متابولیسم ماهیچه ها هم اختلال ایجاد کرده و باعث کاهش جذب گوارشی آب شده که منجر به اختلالات گوارشی می شه.
مصرف خیلی کم پروتئین در هنگام ورزش باعث بهبود شرایط سنتز پروتئین شده و احتمالاً حجم عضله رو بیشتر کرده. ودیگه اینکه مصرف اسید آمینه های ضروری 1 تا 2 شاعت بعد از ورزش تعادل پروتئین رو در بدن افزایش میده. که این میزان پروتئین حتی با یک لیوان شیر هم تامین میشه.
در موردCla خیلی اسمش آشناست ولی الآن چیزی یادم نمی یاد.

منابع Atp چه نوع منابعی هستند؟
آدنوزین تری فسفات یا (Atp) یک نوع منبع انرژِی در بدن هستش که با از دست دادن هر پیوند فسفات خودش انرژی آزاد می کنه.
هر ماده ای که در بدن در واکنش های شیمیائی شرکت کنه دارای Atp هستش. مثل پروتئین ها، کربوئیدرات ها، لیپیدها وقتی این مواد به ساده ترین صورت خودشون در آمدن (اسید آمینه ، مونو ساکارید، تری گلیسرید) در آمدن وارد سلول ها شده و بر اثر واکنش هائی که انجام میدن تولید انرژی می کنن.

دکستروز و مالتود کتسرین چه تاثیراتی در بدن دارند؟
نمی دونم:46:

درشت مغذی ها چه موادی هستند؟
درشت مغذی و ریز مغذی ها اصطلاحی است برای طبقه بندی مواد غذایی
درشت مغذی ها: کربوئیدرات ها، پروتئین ها، لیپیدها، آب
ریز مغذی ها: ویتامین ها، مینرال ها

ClubMilad
13-08-2008, 08:11
بابا دمت چیزی برای جبران به جز یه تشکر از دستم بر نمیاد پس خواهش میکنم بپذیر.
ببخشید اگه سوال هام زیاده اخه من یه تازه کارم. میشه یکی دو سوال زیر رو هم زحمتشو بکشین.

قرص ANAPOLON که در بسته های 100 تایی داخل یک شیشه کوچک عرضه میشن چه عوارض و مزایایی دارن>
یک نمونه از کربوهیدرات (زود هضم) و یک نمونه از بهترین پروتئین ها رو معرفی کنید. (میخوام بخرم)
و سوال آخر
اگر با مکمل Big Whey آشنایی دارید دارای چه موادی هست. و هر پیمانه 5 گرمی آن معادل چه مقدار سفیده تخم مرغ هست.
با تشکر

number_23
14-08-2008, 13:22
بابا دمت چیزی برای جبران به جز یه تشکر از دستم بر نمیاد پس خواهش میکنم بپذیر.
ببخشید اگه سوال هام زیاده اخه من یه تازه کارم. میشه یکی دو سوال زیر رو هم زحمتشو بکشین.

قرص ANAPOLON که در بسته های 100 تایی داخل یک شیشه کوچک عرضه میشن چه عوارض و مزایایی دارن>
یک نمونه از کربوهیدرات (زود هضم) و یک نمونه از بهترین پروتئین ها رو معرفی کنید. (میخوام بخرم)
و سوال آخر
اگر با مکمل Big Whey آشنایی دارید دارای چه موادی هست. و هر پیمانه 5 گرمی آن معادل چه مقدار سفیده تخم مرغ هست.
با تشکر

خواهش می کنم:11:
راستش من دارم تغذیه می خونم زیاد در مورد دارو ها اطلاعات ندارم. ولی اگه بتونی بگی توی این داروها چه موادی بکار رفته بتونم کمکت کنم.:20:
کربوئیدرات زود هضم از مواد غذایی هر غلات و سیب زمینی پخته و داغ معمولا در عرض 20 دقیقه هضم میشن. پروتئین هام تخم مرغ بهترین انتخاب هستش. حالا برحسب سلیقه ی غذایی که داری می تونی هر ماده ی پروتئینی رو انتخاب کنی. ولی در مورد قرص و اینجور چیزهاش اطلاعات زیادی ندارم.
در آخر خواهش می کنم اینقدر قرص و مکمل مصرف نکنین. سالم زندگی کنین. با یک رژیم غذایی خوب می تونی تمام مواد غذایی مورد احتیاج خودتو تامین کنی:46:

ClubMilad
14-08-2008, 16:20
خیلی ممنون دوست عزیز number_23 جان (با آرزوی موفقیت برای شما)
چشم تا حدی که میتونم از مصرف مکملها صرف نظر میکنم. (شما درست میگی)
والا من خودمم نمیدونم این اناپولون چی هست و از چی درست شده فقط شاید قرص هورمونی باشه که اگه اطلاعی در مورد این نوع قرصها داری ممنون میشم در اختیارمون قرار بدی.

caca_caca888
15-08-2008, 23:57
من از این چیزا خوشم نمیاد یه دارویی رو معرفی کنید (البته بی زحمتشو یادم رفت بگم)که هم چاق کنه هم قد بلند...
داروهاشم جداجدا بود ایراد نداره... ضررشم جهنم ... بزار جوونیمون رو با خوشی بگزرونیم....فقط یه چیز ندید که جوون مرگ بشیما!!!
راستی من 17 سالمه قدم:170 وزن:48 در ضمن پسرم...
ممنون میشم اگه کمکم کنید...

number_23
17-08-2008, 14:33
من از این چیزا خوشم نمیاد یه دارویی رو معرفی کنید (البته بی زحمتشو یادم رفت بگم)که هم چاق کنه هم قد بلند...
داروهاشم جداجدا بود ایراد نداره... ضررشم جهنم ... بزار جوونیمون رو با خوشی بگزرونیم....فقط یه چیز ندید که جوون مرگ بشیما!!!
راستی من 17 سالمه قدم:170 وزن:48 در ضمن پسرم...
ممنون میشم اگه کمکم کنید...

خب اگه داروها یی وجود داشت که هم لاغر کنه هم چاق کنه هم قد رو بلند کنه مطمئن باشد هیچ آدمی از این مشکلات رنج نمی برد. پس همچین داروهائی که این اثرات رو داشته باشه و بدون عوارض باشه وجود نداره!!!:41: البته اگه دوست داری زودتر به خدا نزدیک شی یک بحث دیگست:46:
شما نزدیک به 20 کیلوگرم کمبود وزن دارای! حتما با پزشک خودت مشورت کن چون شاید این کمبود وزن به دلیل بیماری خاصی باشه.
برای بلندی قدتم چون پسری و 17 سالته با یک سری ورزش های خاص می تونی به قد دلخواه خودت برسی.
موفق باشی:46:

caca_caca888
17-08-2008, 14:51
دکتر رفتم گفت مشکل خاصی نداری...
خوب ایراد نداره میخوام سریع به خدا نزدیک بشم...!!!

caca_caca888
10-10-2008, 22:00
شما نزدیک به 20 کیلوگرم کمبود وزن دارای!

جدا؟؟؟
راستی وزنم 2 کیلو زیاد شده...
50 کیلو...
ولی خیلی از همکلاسیام دورو وره 55 60 اینان...
تازه من 1 سال از همشون کوچیکترم(شهریوریم)

olampiad
27-10-2008, 16:07
:41:پس کو المپیادیا؟

لابیا
12-12-2009, 10:39
در مورد قرصهای گلوتامین می خوام بدونم؟