PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لنز دوربینم را چطوری تمیز کنیم

محمد نامدار
10-10-2008, 12:04
سلام
من یک دوربین sony مدل p200 دارم حدودا 2 سالی می شه که خریدم
مدتیه که لنز دوربینم مقداری کثیف شده گرد و خاک گرفته و چند قطره کوچک آب روشه
چطوری باید تمیز بکنم که دوربین ویران نشه
ممنون میشم اگه کمک کنید.

Senator_F
10-10-2008, 16:11
سلام
من یک دوربین sony مدل p200 دارم حدودا 2 سالی می شه که خریدم
مدتیه که لنز دوربینم مقداری کثیف شده گرد و خاک گرفته و چند قطره کوچک آب روشه
چطوری باید تمیز بکنم که دوربین ویران نشه
ممنون میشم اگه کمک کنید.

معمولا از یه دستمال نرم تمیز استفاده میشه.با استفاده از بخار دهان روی لنز رو بخار بده بعد با دستمال نرم و خشک(مثل زیر پیراهن)تمیز کن ولی دقت کن که فشار ندی لنز رو.
از دستمال کاغذی اصلا استفاده نکن،زبر هستش روی لنز رو خش میندازه.
اگه خیلی وسواس داری،یه محلول هستش که سونی برای پاک کردن LCD و لنز داره،اونو استفاده کن.
میتونی از یکی از مراکز سونی تهیه کنی.

seymour
11-10-2008, 17:41
حالا من فکر کرده بودم شاید منظور دوستمون اینه که پشت لنز کثیف شده ؛ نه جلوش ... (احتمالا اشتباه فکر کردم)

MoJtaBa.R
15-10-2008, 14:02
معمولا از یه دستمال نرم تمیز استفاده میشه.با استفاده از بخار دهان روی لنز رو بخار بده بعد با دستمال نرم و خشک(مثل زیر پیراهن)تمیز کن ولی دقت کن که فشار ندی لنز رو.
از دستمال کاغذی اصلا استفاده نکن،زبر هستش روی لنز رو خش میندازه.
اگه خیلی وسواس داری،یه محلول هستش که سونی برای پاک کردن LCD و لنز داره،اونو استفاده کن.
میتونی از یکی از مراکز سونی تهیه کنی.

ولي بخار دهان به مرور زمان چون دااخلش مخاط دهان هم هست باعث تيرگي لنز ميشه و برا بزرگنماييه عکس به پيکسلهاي اضافه ي سبز و زرد رنگ ميرسيم ولي از زير پيراهن هم نبايد استفاده کرد چون باز هم زيرپوشها يه کم کرک رو دارن و هم نازک ان که هر چه دستمون عرق هم نکنه ولي چربيه زير انگشت به روي لنز ميرسه

بهترين وسيله پارچه اي هست که توي عينک فروشي ها دارن و برا پاک کردن عدسي ها استفاده ميشه

osmaan
15-10-2008, 17:45
راستی اکه پشت لنز کثیف شده یا انقدر بخار کرده باشه که تبدیل به قطره شده باشه چی کار باید کرد؟

MoJtaBa.R
15-10-2008, 20:24
راستی اکه پشت لنز کثیف شده یا انقدر بخار کرده باشه که تبدیل به قطره شده باشه چی کار باید کرد؟

فقط ببر نمايندگي

بهترين کار و مطمئن ترينه

Senator_F
15-10-2008, 22:54
ولي بخار دهان به مرور زمان چون دااخلش مخاط دهان هم هست باعث تيرگي لنز ميشه و برا بزرگنماييه عکس به پيکسلهاي اضافه ي سبز و زرد رنگ ميرسيم ولي از زير پيراهن هم نبايد استفاده کرد چون باز هم زيرپوشها يه کم کرک رو دارن و هم نازک ان که هر چه دستمون عرق هم نکنه ولي چربيه زير انگشت به روي لنز ميرسه

بهترين وسيله پارچه اي هست که توي عينک فروشي ها دارن و برا پاک کردن عدسي ها استفاده ميشه

زیر پیراهن از جنس پنبه هستش ولی پارچه توي عينک فروشي ها از الیاف مصنوعی هستش.

MoJtaBa.R
18-10-2008, 00:09

حرف شما متين ولي تجربه ي چند ساله تو ي لابراتوار رو گفتم خواه پند گير خواه ....

اجباري نيست :10:

saedy
05-11-2008, 16:05
بهترین کار برای تمییز کردن دوربین استفاده از ابزاری است که مخصوص این کار ساخته شده اند.
من قوییا استفاده از محصولات این کمپانی رو برای این کار توصیه می کنم. به خصوص که تو ایران هم نمایندگی داره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این هم آدرس نمایندگی در ایرن (فقط نگین تبلیغ میکنه)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

davsep
10-11-2008, 16:44

حرف شما متين ولي تجربه ي چند ساله تو ي لابراتوار رو گفتم خواه پند گير خواه ....

اجباري نيست :10:

همه زير پيراهن ها از جنس پنبه نيستند. از اون گذشته زير پيراهن و كلا لباس انقدر چربي و مواد داره كه اگه از پر قو هم باشه چيزي جز يه لايه كثيفي براي لنز نميمونه.

davsep
10-11-2008, 16:50
بهترین کار برای تمییز کردن دوربین استفاده از ابزاری است که مخصوص این کار ساخته شده اند.
من قوییا استفاده از محصولات این کمپانی رو برای این کار توصیه می کنم. به خصوص که تو ایران هم نمایندگی داره.

براي دوربين هاي داراي لنز حرفه اي خوبه ولي براي دوربين هاي غير حرفه اي و كمپكت به صرفه نيست. خيلي هم ضروري به نظر نميرسه ...

Senator_F
10-11-2008, 20:07
همه زير پيراهن ها از جنس پنبه نيستند. از اون گذشته زير پيراهن و كلا لباس انقدر چربي و مواد داره كه اگه از پر قو هم باشه چيزي جز يه لايه كثيفي براي لنز نميمونه.

براي دوربين هاي داراي لنز حرفه اي خوبه ولي براي دوربين هاي غير حرفه اي و كمپكت به صرفه نيست. خيلي هم ضروري به نظر نميرسه ...

پس شما چی پیشنهاد میکنین؟