PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مادربوردی برای Ati Hd 4870 X2

ALI TT
09-10-2008, 13:07
سلام دوستان
من یه کارت گرافیک ATI HD 4870 X2 می خواهم بخرم و بعدن هم میخوام یکی دیگه بش اضافه کنم .
همین طور که میدونید 4870 ایکس 2 CrossFire می خواد .

یه مادر برد میشه به من معرفی کنید که رم DDR3 1600 Mhz و CrossFire و CPU INTEL Quad (Core 4)12 mb cach و PCI Express 2 رو ساپورت کنه

قیمتش به هیچ وجه مهم نیست ، هر چی بالاتر بهتر .

در ضمن من مدل GIGABYTE X48 T DQ6 رو زیر نظر دارم . اگه از این بهتر سراغ دارید رو معرفی کنید .

ممنون به اندازه یه دنیا:11:

Professor Massoud
09-10-2008, 13:23
سلام.
شما اصلا الان مادربرد نخر ! صبر کن بردهای x58 تا یکی دو ماه دیگه عرضه بشن . چون 6 تا اسلات رم و 4 اسلات گرافیک داشته و امکانات بخصوصی دارن. در ضمن تحولی ایجاد میکنن که بیشتر قطعات از رده خارج میشه.
الان بهترین مادربردی که سراغ دارم : ASUS P5E3 PREMIUM WIFI AP هست که قیمتش رو نمیدونم . ( گرونه !!) ولی همون چیزی گفتم انجام بدید.

Stream
09-10-2008, 13:35
سلام.
شما اصلا الان مادربرد نخر ! صبر کن بردهای x58 تا یکی دو ماه دیگه عرضه بشن . چون 6 تا اسلات رم و 4 اسلات گرافیک داشته و امکانات بخصوصی دارن. در ضمن تحولی ایجاد میکنن که بیشتر قطعات از رده خارج میشه.
الان بهترین مادربردی که سراغ دارم : XFX 790i ULTRA SLI هست که قیمتش رو نمیدونم . ( گرونه !!) ولی همون چیزی گفتم انجام بدید.
مسعود جان این مادربرد XFX 790i Ultra SLI چه ربطی به Radeon HD 4870 X2 و Crossfire داره؟

Professor Massoud
09-10-2008, 13:41
ببخشید . بی دقتیه دیگه ! اصلاح شد.

ALI TT
09-10-2008, 14:32
ممنون
سری x58 که حالا حالا نمیاد ، اگه هم بیاد قیمتش خیلیه .
همین x48 الان 380 تومنه !

بعد شما که میگید 6 تا اسلات رم و 4 اسلات گرافیک دارن ، ... میدونید که 4 گیگ DDR3 با باس 1600 چنده ؟ 420 تومن !!!!!

من هم ASUS داشتم و هم GIGA . بنظرم GIGA بهتر مچ میشه .

نظر شما چیه ؟

Stream
09-10-2008, 14:33
X48T-DQ6 مادربرد خوبیه. البته ASUS P5E3 Premium هم یکی از بهترین بردهای X48 بوده...

Foxconn BlackOps هم بد نیست (در صورتی که قصد اورکلاک داشته باشید مناسبتر از دو تای بالاییه)

ALI TT
09-10-2008, 14:47
ببخشید هی سوال میکنم

ASUS P5E3 Premium رمش DDR3 هستش . باسش چنده ؟

گیگا بایت از X48TDQ6 بهتر هم داره ؟

بیشتر برا این دنبال ASUS نمیرم چون ساخت چین هستن ؟

در ضم شما از سیستم های خنک کننده سر در میارین ؟ میتونید یه مشاوره به من بدید ؟

Stream
09-10-2008, 14:55
همه مادربردهای X48 که از DDR3 پشتیبانی کنند از رمهای DDR3-1600 پشتیبانی می کنند.
X48T-DQ6 بالاترین مادربرد X48 گیگابایت هست.

چند روز پیش درباره همین "ساخت چین" در انجمن بحث شده بود. مشکلی وجود نداره همین مادربرد های ASUS ساخت چین کیفیت خیلی بالایی دارند. (همه مادربردهای ASUS توی چین ساخته میشن)

تا وقتی قصد اورکلاک نداشته باشید به خنک کننده حرفه ای نیاز ندارید. برای اورکلاک معمولی هم می تونید از خنک کننده های معمول مثل Tuniq Tower 120 یا CoolerMaster hyper 212 یا بهتر از اونها Thermalright IFX-14 استفاده کنید.

ganje nahofte
09-10-2008, 16:06
از خنک کننده های آبی هم میتونید استفاده کنید! و در غیر این صورت من مدل زیر رو بهتون پیشنهاد میکنم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ganje nahofte
09-10-2008, 16:10
درضمن اگر شما این سیستم رو برای کارتون میخواین بهتره همین الان بخرید چون تو این مدت میتونید پول دوتا X58 رو از کنارش در بیارید

Professor Massoud
09-10-2008, 17:01
ممنون
سری x58 که حالا حالا نمیاد ، اگه هم بیاد قیمتش خیلیه .
همین x48 الان 380 تومنه !

بعد شما که میگید 6 تا اسلات رم و 4 اسلات گرافیک دارن ، ... میدونید که 4 گیگ DDR3 با باس 1600 چنده ؟ 420 تومن !!!!!

من هم ASUS داشتم و هم GIGA . بنظرم GIGA بهتر مچ میشه .

نظر شما چیه ؟

کی گفته حالا حالا ها نمیاد . تو سایتها زده آخر 2008 . قیمت مادربرد هاشم باید دور و بر 400 تومن باشه.
وقتی X58 بیاد قیمت رم DDR3 افت میکنه . الان هم 330 تومنه. ( باس 1333 مگاهرتز)
من در مورد بهتر بودن ایسوز و گیگا حرفی نمیزنم.:13:

ALI TT
09-10-2008, 21:17
قیمت خنک کننده ها چنده . هر چی سیستم خنک کار کنه مگه بهتر نیست . من که شاید اور کلاک نکنم ولی از قیافشون خوشم میاد !!!!!

برای چیپ مادر بورد چی پیشنهاد میکنید ؟؟؟؟

Professor Massoud
09-10-2008, 21:20
خنک کننده های آبی انواع متنوعی داره . اما فنهای خوبی در رنج قیمت 70 تا 80 تومن هستن که اگه خواستی بگو لینکش رو بذارم. چیپ مادربرد هم مسلما X48 پیشنهاد میکنم.

ALI TT
09-10-2008, 21:27
ممنون میشم بزارین . با آب خنک میشه یعنی چی ؟؟ مگه گاز یخچال نیستش ؟

در مورد این جملتون

چیپ مادربرد هم مسلما X48 پیشنهاد میکنم.

شما که می گفتید X58 !!!!

alborz_k
09-10-2008, 22:16

در مورد این جملتون

شما که می گفتید X58 !!!!
58 قراره بعدأ بیاد . الان 48 هست.

Professor Massoud
09-10-2008, 22:20

در مورد این جملتون

شما که می گفتید X58 !!!!

من کی گفتم آب خنک ؟!!!:18: خنک کننده های آبی که واترکولر اسمشون هست و قیمتهای بالایی دارن و مال اورکلاکر ها خوب هستن. برای من و شما همون فن کاملا کافیه .
در ضمن من میگفتم x58 ولی وقتی شما همین الان میخوای مادربرد بخری ، من از کجا x58 بیارم ؟!!!:31:

ALI TT
12-10-2008, 02:50
کی میدونه فرق این دو مادر برد چیه . به جر نوع رمهاشون

Giga X48 T Dq6

Giga X48 Dq6

ALI TT
26-10-2008, 00:17
فرق مادربردهایی که چیپ آنها P45 و X48 چی هست ؟

ـ کدوم بهتر و قوی تره ؟

ـ از نظر قیمت چی ؟

و در آخر این چی هست آیا تو ایران هست ؟ قیمتش چنده ؟
Intel Socket 479/Atom

Stream
26-10-2008, 00:35
فرق مادربردهایی که چیپ آنها P45 و X48 چی هست ؟

ـ کدوم بهتر و قوی تره ؟

ـ از نظر قیمت چی ؟

و در آخر این چی هست آیا تو ایران هست ؟ قیمتش چنده ؟
Intel Socket 479/Atom
X48 یک چیپست High-End به حساب میاد و P45 یک چیپست Mainstream.
اینکه کدوم سریع تر و بهتر عمل می کنه واقعا تفاوتشون خیلی کمه، به بقیه قطعات و نوع استفاده هم بستگی داره. مادربرد های X48 به طور کلی میشه گفت گرونتر هستند، البته مادربردهای گرون قیمت P45 قیمتشون به مادربردهای X48 هم می رسه!
برای سیستمی مثل سیستم شما X48 انتخاب مناسب تریه.

G45 یک چیپست اینتل از همون خانواده است که چیپ گرافیکی آنبرد داره.

Atom سری پردازنده های خیلی خیلی کم مصرف اینتل هست.

ALI TT
26-10-2008, 01:10
ببخشید من تازه کارم ! اینها به چه معنیند : High-End و Mainstream

یه چیز دیگه یه مادر برد خیلی خفن با برند گیگابایت بهم معرفی میکنید که قابلیتهای زیر را داشته باشه :
ممنون
رم DDR3
CrosFire (HD 4870 X2
CPU : Intel Q9550 --- 12 MB cach

خودم دو سه تا رو انتخاب کردم ، نظرتون چیه آیا قیمتشونو میدونید یا اصلا توی ایران نداریم ؟

GA-X48-T-DQ6 ----- DDR3 (1900 MHz ) ------- CrossFire

GA-EP45T-EXTREME ------DDR3 (1900 Mhz )------- CrossFire

GA-EP45T-UD3P (Ultra Durable 3 )----DDR3 (+2200 Mhz) ------ CrossFire

Stream
26-10-2008, 01:32
هر سه مادربرد بالا این قابلیت ها رو دارن. (برای Crossfire بهتره از چیپست X48 استفاده بشه)
میشه به برندهای دیگه هم فکر کرد، مثلا این مادربرد ها:

ASUS Rampage Extreme
ASUS P5E3 Premium
Foxconn BlackOps

البته تفاوت کارایی این مادربردها "واقعا" کمه.

ببخشید من تازه کارم ! اینها به چه معنیند : High-End و Mainstreamبه طور ساده:

High-End: رده بالا
Mainstream: رده متوسط

PCminister
26-10-2008, 01:52
اصولا برای استفاده شما Gigabyte مناسب نیست علی آقا.

به نظر من همین بردهایی که آرمان عزیز معرفی کردند برای کاربریهای شما بهتر هستند.

اگر در OC تازه کار هستید به نظر من Asus Rampage Extreme بهتر هست چون پیچیدگیهای BlackOps را نداره.

باتشکر

ALI TT
26-10-2008, 01:59
اصولا برای استفاده شما Gigabyte مناسب نیست علی آقا.

برای چی ؟ منظورت کدوم استفاده است ؟

ایسوز چه فرقی با گیگا داره ؟

بنظر من گیگا هم چینی نیست وهم با قطعات دیگه بهتر مچ میشه . مثلا کارت صدای گیگا امکانات بیشتری داره . نظر شما چیه ؟

درضم من OC نمی کنم . ( لازم نیست ، همین طوری خیلی خره ! )

PCminister
26-10-2008, 03:01
برای چی ؟ منظورت کدوم استفاده است ؟

ایسوز چه فرقی با گیگا داره ؟

بنظر من گیگا هم چینی نیست وهم با قطعات دیگه بهتر مچ میشه . مثلا کارت صدای گیگا امکانات بیشتری داره . نظر شما چیه ؟

درضم من OC نمی کنم . ( لازم نیست ، همین طوری خیلی خره ! )

آخه q9550 و مادربرد حداقل 300 تومنی و کارتی مثل 4870X2 رو معمولا کسایی میخرن که قصد OC خفن ناک داشته باشن دوست عزیز!:31:

بخاطر همین اکثرا دوستان Asus و Foxconn پیشنهاد دادن.

اما اگه شما اورکلاک نمیکنید. زیاد مهم نیست برند برد چی باشه!:46:

باتشکر

Professor Massoud
26-10-2008, 06:11
ASUS P5E3 Premium یکی از مادربردهای برتر دنیاست . من همین رو پیشنهاد میکنم . یکی از بهترین مادربرد ها تو قسمت اورکلاک همین مادربرد هست .

ALI TT
26-10-2008, 07:31
ASUS P5E3 Premium یکی از مادربردهای برتر دنیاست . من همین رو پیشنهاد میکنم . یکی از بهترین مادربرد ها تو قسمت اورکلاک همین مادربرد هست .

ممنون ، ولی رمش DDR2 هستش .

ALI TT
26-10-2008, 07:33
ASUS Rampage Extreme به نظرم خوب مادربردی میاد ، قیمتشو کسی میدونه ، فکر کنم تو یه سایت زده بود 420 دلار .
اگه کسی میدونه بگه .

کسی میدونه چه سالی عرضه شده ؟

ALI TT
26-10-2008, 07:36
آخه q9550 و مادربرد حداقل 300 تومنی و کارتی مثل 4870X2 رو معمولا کسایی میخرن که قصد OC خفن ناک داشته باشن دوست عزیز!:31:

بخاطر همین اکثرا دوستان Asus و Foxconn پیشنهاد دادن.

اما اگه شما اورکلاک نمیکنید. زیاد مهم نیست برند برد چی باشه!:46:

باتشکر

ممنون دوست عزیز

به نظر شما ( به قول شما ) چنین سیستم خفنی ، احتیاج به OC داره ؟

من مثلا میگم یکی دو سال دیگه که داشت گهش در میومد ( قدیمی شدن ) OC کنم .

نظر شما چیه ؟ آیا OC عمر سیستم رو کم نمی کنه ؟؟؟

Stream
26-10-2008, 13:11
ممنون ، ولی رمش DDR2 هستش .

ASUS P5E3 Premium فقط از حافظه های DDR3 پشتیبانی می کنه. کلا اون 3 که Bold کردم در مادربرد های ASUS نشون دهنده پشتیبانی از حافظه های DDR3 هست.

ASUS Rampage Extreme به نظرم خوب مادربردی میاد ، قیمتشو کسی میدونه ، فکر کنم تو یه سایت زده بود 420 دلار .
اگه کسی میدونه بگه .

کسی میدونه چه سالی عرضه شده ؟

چیپست X48 جدیدترین چیپست اینتل برای پردازنده های Core 2 هست و همین امسال عرضه شده. قیمتش فکر می کنم حدود 410-420 باشه (389 دلار)

ممنون دوست عزیز

به نظر شما ( به قول شما ) چنین سیستم خفنی ، احتیاج به OC داره ؟

من مثلا میگم یکی دو سال دیگه که داشت گهش در میومد ( قدیمی شدن ) OC کنم .

نظر شما چیه ؟ آیا OC عمر سیستم رو کم نمی کنه ؟؟؟

معماری پردازنده های Core 2 طوریه که شما هرچقدر فرکانس پردازنده رو بالاتر ببرید کارایی هم به همون نسبت بالا میره (بطور کلی...!)
یعنی اگه شما همین Q9550 رو تا 3.8 گیگاهرتز اورکلاک کنید تفاوت کارایی خیلی محسوسی رو با حالت Default یعنی 2.83 گیگاهرتز مشاهده می کنید. به خصوص در 3D Rendering و بازی ها.

اورکلاک در صورتی که اصولی انجام بشه و دمای قطعه به خوبی کنترل بشه هیچ مشکلی بوجود نمیاره. :46:

ALI TT
26-10-2008, 19:52
نظرتون چیه صبر کنم X58 بیاد ، اونو بگیرم ؟ اون موقع رمهای Ddr3 هم ارزون تر میشن و پول رمشو میدی مادربرد .

این مادربردها کی ارضه میشن (x58) ؟ اگه بیان در ابتدا مشکلی ندارن ؟

Professor Massoud
26-10-2008, 21:26
به نظر من همونطور که بارها بحث شده ، همین الان سیستم رو بخرید چون از آینده خبری نداریم .ممکنه قیمت این بردها و سی پی یو هاشون به قدری گرون باشه که ارزش خرید نداشته باشن . من جای شما بودم میخریدم .
مادربردها قراره که آخر 2008 عرضه بشن ( فکر نکنم ! ) . معلوم نیست . فعلا. اول باید تست بشن .

ALI TT
27-10-2008, 00:32
ممنون ... منم حق رو به شما میدم .

آخرین مدل Asus با چیپ X48 چیه ؟
آخرین مدل Giga با چیپ X48 چیه ؟

قضیه این Hardcore OV with finger tweaking fun چیه که توی مادربرد ایسوز رم پیج هستش ( شبیه یه جوی استیکه که مثبت و منفی داره )

PCminister
27-10-2008, 12:04
قضیه این Hardcore OV with finger tweaking fun چیه که توی مادربرد ایسوز رم پیج هستش ( شبیه یه جوی استیکه که مثبت و منفی داره )اون تکنولوژی TweakIT هست که به شما این امکان رو میده که به صورت On the Fly (یعنی بدون نیاز به reset کردن و انجام مستقیم تغییرات در بایوس) پردازنده را اورکلاک کنید.

TweakIt I believe is the most powerful technology included with the Rampage Extreme. This is just the first iteration of this technology from Asus; however, it's immensely useful. TweakIt lets the overclocker completely bypass operating system restraints to fully adjust voltages and FSB frequencies, monitor temperatures and voltages, and select which BIOS to boot from. The possibilities are endless with TweakIt -- check out the video below for a quick sample of what it can do
برای اطلاعات بیشتر میتونید به اینجا مراجعه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدباتشکر

ALI TT
27-10-2008, 14:53
پس اگه ما سیستم خنک کننده درست حسابی نبسته باشیم ، دست زدن بش خطرناکه ؟

یه چیزی ، توی سایت ASUS توی قسمت Gaming مادربردها رو لیست میکنه . توی توضیحاتشون زده The Ultimate Gaming/Overclocking Platform ......

یعنی اینارو فقط باید اورکلاک کنی تا جواب بدن ؟ همین طوری مادربردهای قوی نیستن ؟

Kaptian Black
27-10-2008, 17:56
پس اگه ما سیستم خنک کننده درست حسابی نبسته باشیم ، دست زدن بش خطرناکه ؟

یه چیزی ، توی سایت ASUS توی قسمت Gaming مادربردها رو لیست میکنه . توی توضیحاتشون زده The Ultimate Gaming/Overclocking Platform ......

یعنی اینارو فقط باید اورکلاک کنی تا جواب بدن ؟ همین طوری مادربردهای قوی نیستن ؟

نه یعنی این مادر برد ها بهترین برد برای گیم بوده و قابلیت اور کلاک بالایی دارند :21: