PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هیوندایی توسان یا کیا اسپورتج ؟؟؟؟؟!!!!!

gmt325gh
08-10-2008, 10:09
سلام دوستان.
الان دو هفتس که تو کفم کدوم رو بخریم . . . . . . . .
قیمت هردو تو یه مایس . . . پلتفورم هردو یکیه . . . . حجم موتورشون یکیه . . . . امکاناتشون (تا جایی که من میدونم) یکیه . . . .
تو ریویو های خارجی تا جایی که دیدم میگن اسپورتج ماشین بهتری از آب در اومده ، ولی از طرفی واردات هیوندایی تو ایران قدیمی تر هست و پشتیبانیش بهتره (تا جایی که میدونم) . . . . . . .

نظراتتونو بشنوم خوشحال میشم ( با دلیل البته !!!! )

مرسی.

Farshadd
08-10-2008, 14:39
سلام

به نظر من هم فرقی نداره و همونطور که خودتون بیان کردید از همه لحاظ تقریبا یکی هست. البته فکر کنم کیا اسپورتیج یکم تجهیزاتش بیشتره.

به نظر من توی خودرو هایی که اینقدر به هم نزدیکن و ... مهمترین معیار برای تمایز ، قیافه هست. که این هم یک مساله شخصی هست.

اگر بخوام بین این دوتا انتخاب کنم، احتمال زیاد کیا رو انتخاب کنم، ولی اگه ویتارا هم بیاد تو جمع، من احتمالش زیاد تره که ویتارا رو انتخاب کنم.

:11:

Persian_Gun's
08-10-2008, 15:08
میشه مشخصاته 2 تا ماشینو بذارید؟!
ممنون.

Farshadd
08-10-2008, 15:16
میشه مشخصاته 2 تا ماشینو بذارید؟!
ممنون.

الان باید برم.

چند دقیقه دیگه میذارم

rami_hemi
08-10-2008, 16:22
من هم بودم بین این دوتا اسپورتیج رو انتخاب میکردم ظاهر مدرنتری داره .
البته گرند ویتارا نوع 6 سیلندرش دیگه نمیاد .
توسون قیافه قدیمیتری داره و احتمال میدم تا چند وقت دیگه حداقل یه تغییر بدنه بکنه.

Farshadd
08-10-2008, 19:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این اتومبیل با دو نوع موتور عرضه می شود :

۱- موتور I4 2.0

۴ سیلندر - بلوک چدنی - سر سیلندر آلومینیومی
DOHC - cvvt
حجم موتور : ۱۹۷۵ سی سی
نسبت تراکم : ۱۰ به ۱
حداکثر قدرت : ۱۴۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور
حداکثر گشتاور :۱۸۴ نیوتن متر در ۴۵۰۰ دور
گیربکس : پنج دنده دستی همراه با اوور درایو - چهار سرعته اتوماتیک کنترل الکتریکی اسپرت متیک همراه با اوور درایو
4WD : فول تایم همراه با کنترل الکتریکی
لاستیک : P215/65 R 16
مصرف : ۲۰ مایل با هرگالن بنزین در شهر و ۲۵ مایل با هر گالن بنزین در اتوبان

۲- V6 2.7

شش سیلندر وی شکل بلوک و سر سیلندر آلومینیومی
DOHC
حجم موتور ۲۶۵۶ سی سی
ضریب تراکم : ۱۰ به ۱
حداکثر قدرت : ۱۷۳ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور
حداکثر گشتاور : ۲۴۱ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور
گیربکس : چهار سرعته اتوماتییک با کنترل الکتریکی - اسپرت متیک و اوور درایو
4WD : فول تایم با کنترل الکتریکی
لاستیک : P235/60 R 16
مصرف بنزین : ۱۷ مایل با هرگالن بنزین در شهر و ۲۳ مایل با هر گالن بنزین در اتوبان

کیا اسپورتیج Sportage در بخش ایمنی موفق به دریافت پنج ستاره از NHTSa آمریکا شده است . این خودرو از گارانتی به میزان ۱۰۰.۰۰۰ مایل یا پنج سال در ایالات متحده برخوردار است . کیا دو پکیج برای Sportage عرضه می کند :

۱- پکیج لوکس EX 2WD/4WD
بادی کیت دور بدنه همرنگ بدنه
صندلیهای چرمی - تزئینات داخلی چرمی
گرمکن صندلی جلو
چراغهای جلو اتوماتیک
آئینه Ecm
سیستم صوتی همراه با چنجر و ساب و آمپلی فایر مجزا

۲- پکیج اسپرت LX 2WD\4WD

مه شکن
جلو پنجره مشکی
رنگ متالیک تیره - رنگ فلز
اسپویلر عقب
سیستم صوتی Ex
فرمان چرمی
کاور محفظه بار
ورود بدون کلید و دزدگیر

(البته فکر کنم توی ایران الان با موتور 6 سیلندر-2700 –dohc بفروش میرسه. چون هیچ جا قیمتی از 4 سیلندرش ندیدم)

تجهیزات:

-تهویه هوا اتومات

- شیشه برقی

- قفل درب ها حساس به سرعت

- 5 عدد پشت سری صندلی

- جای فنجان جلو و عقب

- دستگیره های کرمی

- چرخهای آلومینیومی

- تنظیم ارتفاع صندلی راننده

- کنسول مرکزی صندلی عقب

- برف پاک کن ضد یخ

- داخل چرم

- سان روف برقی - کروز کنترل اتوماتیک

- صندوق عقب

- دستگیره های درب عقب مشکی

- چراغ ترمز اضافی سوم

- قفل کودک

- لامپ مه شکن جلو

- ریل های سقفی

- ریموت کنترل

- ABS

- هشت عدد کیسۀ ایمنی هوا

- جلو داشبورد چوب

- فرمان چرمی

=======
سایتی که الان ازش گرفتم یه سایت ایرانی بود که خودش هم منبع رو ذکر نکرده.:46:

gmt325gh
08-10-2008, 19:31
سلام

به نظر من هم فرقی نداره و همونطور که خودتون بیان کردید از همه لحاظ تقریبا یکی هست. البته فکر کنم کیا اسپورتیج یکم تجهیزاتش بیشتره.

به نظر من توی خودرو هایی که اینقدر به هم نزدیکن و ... مهمترین معیار برای تمایز ، قیافه هست. که این هم یک مساله شخصی هست.

اگر بخوام بین این دوتا انتخاب کنم، احتمال زیاد کیا رو انتخاب کنم، ولی اگه ویتارا هم بیاد تو جمع، من احتمالش زیاد تره که ویتارا رو انتخاب کنم.

ویتارا از لحاظ ظاهری باحالتره (خوش اسپورته) ولی از لحاظ موتوری به خاطر 4 سیل بودن خیلی لگنه و اصلا راه نمیره ، یه مسئله دیگه هم اینه که اکثرا مشکل دارن ، یا موتوری یا جلوبندی . خیلیاشونم شیلنگاشون و لاستیکاشون پوسیدگی داره !!!!!! ( خیلی جالبه که ماشین صفر میخری و لاستیک و شلنگش بنزین و .... پوسیدس !!!!!) که اونم از شاهکارای ایران خودروس چون انبار سر پوشیده ندارن و ماشین بیچاره ماهها زیر باد و بارون و آفتاب و گرما نگهداری میشه !!!!!

کسی از دوستان سوار جفتشون شده که بتونه مقایسه ای از لحاظ هندلینگ و ترمز و این حرفا بده ؟

corey
08-10-2008, 22:27
ویتارا اگه 6 سیلندر بود عالی بود ولی به نظر من هم کیا زیباتره و امکاناتش هم که تا حدودی بهتره

Farshadd
08-10-2008, 22:29
ویتارا از لحاظ ظاهری باحالتره (خوش اسپورته) ولی از لحاظ موتوری به خاطر 4 سیل بودن خیلی لگنه و اصلا راه نمیره ، یه مسئله دیگه هم اینه که اکثرا مشکل دارن ، یا موتوری یا جلوبندی . خیلیاشونم شیلنگاشون و لاستیکاشون پوسیدگی داره !!!!!! ( خیلی جالبه که ماشین صفر میخری و لاستیک و شلنگش بنزین و .... پوسیدس !!!!!) که اونم از شاهکارای ایران خودروس چون انبار سر پوشیده ندارن و ماشین بیچاره ماهها زیر باد و بارون و آفتاب و گرما نگهداری میشه !!!!!

کسی از دوستان سوار جفتشون شده که بتونه مقایسه ای از لحاظ هندلینگ و ترمز و این حرفا بده ؟

بله.

من نوع 6 سیلندرشو میگم.

وگرنه نوع 4ش که نمیشه.

البته همونظور هم که رامین گفت 6ش تو ایران کمه و یا شاید گیر هم نیاد دیگه.

پس همون اسپورتیج بهتره.:46:

Scrat
11-10-2008, 11:52
-تهویه هوا دستی
تهویه هوای اتوماتیک

- دو عدد کیسۀ ایمنی هوا
هشت عدد کیسه ی ایمنی هوا ( راننده ، سرنشین ، کنار صندلی های جلو ، پرده ای "ستونی" )
+دکمه ی جداگانه ی سیستم ESP ( پایداری الکترونیک برای پیچ های جاده ای )

در ایران کمپانی اطلس خودرو فقط مدل 6 سیلندر 2700 سی سی را عرضه میکند .

Farshadd
11-10-2008, 18:33
تهویه هوای اتوماتیک

هشت عدد کیسه ی ایمنی هوا ( راننده ، سرنشین ، کنار صندلی های جلو ، پرده ای "ستونی" )
+دکمه ی جداگانه ی سیستم ESP ( پایداری الکترونیک برای پیچ های جاده ای )

در ایران کمپانی اطلس خودرو فقط مدل 6 سیلندر 2700 سی سی را عرضه میکند . صدا موتور خروجی اگزوز بالایی هم دارد.

این سایت یک فروشنده هست. خودتون مشاهده کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Scrat
11-10-2008, 22:30
این سایت یک فروشنده هست. خودتون مشاهده کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فرمایش شما صحیح دوست عزیز .
من تجهیزات و همچنین خودرویی که کمپانی اطلس خودرو ارائه میکند را عنوان کردم. وگرنه هستند عده ای که به صورت شخصی تعداد خیلی محدودی خودرو را با کمترین آپشن ها وارد میکنند و میفروشند .
اطلس خوردو فقط یک مدل اسپورتیج را وارد میکند که تجهیزات آن را هم میتوانید در عکس زیر مشاهده کنید. این برگه ی تبلیغ را از خود کمپانی اطلس خوردو برداشته ام و برایتان اسکن میکنم :

برخی از ویژگی های اسپورتیج:

تنها اکثر آنها یک مشکل دارند و آن هم سیستم ESP آن است که دائم روشن و امکان خاموشی ندارد ولی با تعویض سنسور آن توسط نمایندگی ( به صورت رایگان " در دسته ی گارانتی " ) مشکل حل میشود .
در ضمن : حق انتخابی برای رنگ داخل ماشین ندارید.

Farshadd
11-10-2008, 22:53
ممنون از زحمتتون واقعا.

تفاوت در اپشن ها زیاده

البته حرف شما رسمی تر و معتبر تره :46:

راستی شما این خودرو رو خریدید؟

Scrat
11-10-2008, 23:32
ممنون از زحمتتون واقعا.

تفاوت در اپشن ها زیاده

البته حرف شما رسمی تر و معتبر تره :46:

راستی شما این خودرو رو خریدید؟

خواهش میکنم .
بله حدود 3 ماه هست که دارمش . شرایط خریدش هم 387.000.000 ریال هست که تمام مبلغ را هنگام ثبت نام نقداً پرداخت میکنید . در برگه ای که امضا میکنید تحویل 2 ماهه نوشته شده است . ولی اگر موجود داشته باشند زودتر تحویل میدهند . به من گفتند 20 روزه میدهیم که 35 روزه تحویل دادند.
باک ماشین هم خالی ! فقط خوبیش این بود که 3 خیابان پایین تر پمپ بنزین هست . ولی آنقدر باک ماشین خالی خالی هست که باید همان سه کوچه هم با قل هو الله احد بروید تا ماشین خاموش نشود .
ماشین را بدون پلاک و هیچ برگه ی سندیتی تحویلتان میدهند . 5 روز بعد باید بروید مدارک را بگیرید و فقط هم برای پلاک باید به دهکده المپیک بروید .

در خدمتتان هستم :11:

Scrat
15-10-2008, 22:57
عکسی برای مقایسه ی ظاهری کیا اسپورتیج و هیوندای توسان :

رینگ های اسپورتیج در مدل 2008 ( وارداتی در ایران ) ظاهر زیبا تری پیدا کرده اند و همانند عکس فوق نیستند .
همچنین چراغ های جلو هم شیشه های نارنجی رنگ ندارند و کاملاً بی رنگ هستند.

gmt325gh
16-10-2008, 10:57
از لحاظ مصرفش چی ؟ ازش راضی هستین ؟ چقدر میسوزونه ( حدودا)

T.K
18-10-2008, 22:40
به نظر منم کیا سره

Scrat
24-10-2008, 00:39
از لحاظ مصرفش چی ؟ ازش راضی هستین ؟ چقدر میسوزونه ( حدودا)

در خود کاتالوگش مصرف ترکیبیش را نوشته 10/100 !! ولی خیلی بالاتر از این حرفهاست !

Farshadd
25-10-2008, 14:22
در خود کاتالوگش مصرف ترکیبیش را نوشته 10/100 !! ولی خیلی بالاتر از این حرفهاست !

جدی؟

اگه تونستی یه بار تست کن بینم مصرفش چجوریه.:11:

corey
25-10-2008, 14:44
البته اون مصرف ترکیبی هستش و میانگین مصرف اتوبان و شهر هستش و مصرف شهر خب مسلما بالاتره
ضمنا بنزین خیلی بد ایران هم باعث افزایش مصرف سوخت میشه

راستی دوست عزیز در رابطه با خدمات پس از فروشش توضیح بده خوب هست یا نه؟؟؟؟؟

Scrat
25-10-2008, 16:38
البته اون مصرف ترکیبی هستش و میانگین مصرف اتوبان و شهر هستش و مصرف شهر خب مسلما بالاتره
ضمنا بنزین خیلی بد ایران هم باعث افزایش مصرف سوخت میشه

راستی دوست عزیز در رابطه با خدمات پس از فروشش توضیح بده خوب هست یا نه؟؟؟؟؟

جدی؟

اگه تونستی یه بار تست کن بینم مصرفش چجوریه.:11:
میانگین هم برای بنزین مصرفی ایران قاعدتاً چند درصدی بالاتر میرود.من چون معمولاً با کولر روشن در ترافیک هستم نمیتوانم درست عنوان کنم و باید بگویم 16-17/100 !و این قطعاً بالا و نا عادلانست.در صورتی که بنزین سوپر هم میزنم. پس شد :
1. کولر .... 2.شهری(ترافیکی) .... 3.بزنین افتضاح ایران (حتی سوپر) .... 4.شش سیلندر بودن و حجم بالا .... 5.و شاید مورد آخر را هم میتوانید بگذارید پر گاز رفتن من....(یعنی درصدی تقصیر هم برای من باشد)

در مورد خدماتش هم بگم که در تهران فقط 2 شعبه دارد . 1. چهارراه قصر 2. میدان آزادی .... و طبق لیست نمایندگی هایی که به من دادند : در کل ایران فقط 4 شعبه ی دیگر ( اصفهان ، رشت ، یزد و ارومیه ) دارد . البته لیست من برای فصل بهار است . شاید تا الان نمایندگی ای اضافه شده باشد که البته خیلی بعید است.
من یک بار 4 راه قصر رفتم و برای یک هفته بعد به من وقت دادند آن هم برای تعویض سنسور ESP که قبلاً هم گفتم تمامی (90%) اسپورتیج هایی که وارد ایران شده اند این قطعه نیاز به تعویض دارد !
در کل اگر کاری برای ماشین هست از یک هفته قبل باید وقت بگیرید ، ماشینتان هم یک روز را باید مهمان آنها باشد !به طور عجیبی شلوغ است.

sia1859
27-12-2008, 23:34
سلام به همه دوستان
من از اسپورتیج خیلی خوشم اومده فقط چند تا سوال برام پیش اومده یکی اینکه واقعا نمیدونم از توسان بهتره یا نه البته پارامترهای مورد نظر من اینهاست:1-عملکرد گیربکس2-قدرت موتور وشتاب-3-نرم بودن وسیستم تعلیق-4-کیفیت ساخت-5-سیسنم صوتی-6-ترمز-7-مصرف سوخت
ضمنا سوال کردم از نمایندگی که گفت فعلا فروش ندارن بخاطر یکسری مشکلات
ضمنا نمیدونممدل 2009 کی میاد ؟

Farshadd
28-12-2008, 00:31
سلام به همه دوستان
من از اسپورتیج خیلی خوشم اومده فقط چند تا سوال برام پیش اومده یکی اینکه واقعا نمیدونم از توسان بهتره یا نه البته پارامترهای مورد نظر من اینهاست:1-عملکرد گیربکس2-قدرت موتور وشتاب-3-نرم بودن وسیستم تعلیق-4-کیفیت ساخت-5-سیسنم صوتی-6-ترمز-7-مصرف سوخت
ضمنا سوال کردم از نمایندگی که گفت فعلا فروش ندارن بخاطر یکسری مشکلات
ضمنا نمیدونممدل 2009 کی میاد ؟

در حالت کلی که اسپورتیج بهتره. برای معیار های شما هم اسپورتیج بهتره.

توی نمایش گاه ها هم سر بزنید. پیدا میشه.

:12:

sia1859
28-12-2008, 18:32
در حالت کلی که اسپورتیج بهتره. برای معیار های شما هم اسپورتیج بهتره.

توی نمایش گاه ها هم سر بزنید. پیدا میشه.

من هم همین نظر رو دارم ولی از ماشین کره ایی خاطره خوشی ندارم یک ایرادهایی دارن یا پیدا میکنن که فقط اگر کسی قبلا اون ماشینو داشته باشه میفهمی
با همه این اوصاف کسی از دوستان قیمت اسپورتیج 2009 رو میدونه؟

Jas0n
29-12-2008, 17:44
سلام

توي يه پست ديگه هم گفتم.. حتما ظاهر هر دو ماشينو از نزديك ببينيد بعد انتخاب كنيد.

من كه از طراحي گلگيراي اسپورتج خوشم نيومد:5:

H A M E D
02-01-2009, 01:24
من هم هرجوری مقایسه می کنم اسپورتج بهتره. هم از لحاظ ظاهری و هم مطمئن بودن.
کلا از هیوندای دل خوشی ندارم!

Farshadd
02-01-2009, 15:59
سلام

توي يه پست ديگه هم گفتم.. حتما ظاهر هر دو ماشينو از نزديك ببينيد بعد انتخاب كنيد.

من كه از طراحي گلگيراي اسپورتج خوشم نيومد:5:

جدی؟

جالبه، من وقتی برای اولین بار از نزدیک دیدمش ازش بیشتر خوشم اومد. و نسبت به عکساش خوشگل تر بود

Jas0n
03-01-2009, 11:21
سلام.
همونطوري كه گفتم از نظر من تنها مشكش همون فرم گلگيراش كه توي ذوق ميزد.. شايد شما يا كس ديگه خو.شش بياد:46:

ehsanfar
07-01-2009, 20:35
هیوندای و کیا چند سال پیش ادغام شدن به همین دلیل مشخصات یکی است.ولی سیاست در ابتدای قرار داد بر این شد که خودروهای لوکس تر در سایت هیوندای و خودروهای معمولی تر در سایت کیا تولید شود.مسلما هیوندای بهترینه

denudate
08-01-2009, 00:57
سلام دوستان!
من تازگی اسپورتیجم رو تحویل گرفتم.

به نظرم یکی از معدود ماشین هایی هستش که به نسبت بازار ایران، ارزش خودرو در مقابل پول پرداختی بسیار بالا هستش!!!!

راستی در مورد ESP مشکل چیه؟
واسه من یه دکمه داره سمت چپ فرمان، کنار 4WD lock و تنظیم نور داشبورد! که خاموش و روشن داره!

sia1859
09-01-2009, 23:49
سلام دوستان!
من تازگی اسپورتیجم رو تحویل گرفتم.

به نظرم یکی از معدود ماشین هایی هستش که به نسبت بازار ایران، ارزش خودرو در مقابل پول پرداختی بسیار بالا هستش!!!!

راستی در مورد ESP مشکل چیه؟
واسه من یه دکمه داره سمت چپ فرمان، کنار 4WD lock و تنظیم نور داشبورد! که خاموش و روشن داره!

آقا مبارکه
اولا در مورد esp ضاهرا بعضی دوستان esp ماشینشون خاموش نمیشه و مشکل با تعویض سنسور حل میشه
دوما: یک چند وقتیه بدجوری تو کف اسپورتیج هستم ولی وقتی رفتم نمایندگی گفتن فعلا فروش ندارن
کسی از دوستان میدونه چرا؟ وتا کی فروش متوقفه؟(البته میدونم مشکل به خاطر تمدید نشدن نمایندگی اطلس خودرو هست)

ضمنا دوست عزیز میشه بگید چقدر طول کشید تا اسپورتیجت رو تحویل گرفتی؟
الان کسی میدونه اسپورتیج 2009 توی بازار هست یا نه وقیمتش چقدره؟

آیا کولر اسپورتیج اتوماتیک هست؟

denudate
17-01-2009, 23:54
آقا مخلصم قابل شما رو نداره بیا ببر (چشمک)

من که می زنم می نویسه esp off! اصلا واسه چی خاموش کنن!!؟
بله گویا فعلا قرار نیست بیاد... احمال زیاد بعد عید مدل 2009 بیاد ! گفتن دیگه وارد نمیشه!
من 40 روز طول کشید! پلاک هم 3 هفته!!!

من یه جا زنگ زده بودم گفت مدل 2009 واست میاریم همون 38700!!! البته فقط واسه پرسش بود چون قبلا از اطلس خریده بودم. فکر نمی کنم 2009 تو ایران باشه.

بله تهویه مطبوع کلا اتوماتیک هست.

denudate
21-01-2009, 00:16
حالا کسی جواب نداد چرا esp رو خاموش می کنن!!!؟ مثل اینه که فرضا ABS رو خاموش کنی!!!!! فایده ش چیه؟

2299
21-01-2009, 00:24
فكر كنم براي اين باشه كه كسي بخاد حركات نمايشي انجام بده

Farshadd
21-01-2009, 00:55
حالا کسی جواب نداد چرا esp رو خاموش می کنن!!!؟ مثل اینه که فرضا ABS رو خاموش کنی!!!!! فایده ش چیه؟

esp یه سیستم پایداری الکتریکیه. واسه جلوگیری از لیز خوردن خودرو به کار میره. ولی همیشه نیاز نیست روشن باشه. مثلا توی شهر نیاز به روشن کردنش نیست. در حرکات نمایشی هم باید خاموش باشه. ولی مثلا توی بارون روشن کردنش به جلوگیری از لیز خوردن خیلی کمک میکنه.

denudate
21-01-2009, 14:31
خوب اگه همیشه روشن باشه چه مشکلی پیش میاد؟(حرکات نمایشی هم نمی خوایم!!! :دی )

Farshadd
22-01-2009, 12:22
خوب اگه همیشه روشن باشه چه مشکلی پیش میاد؟(حرکات نمایشی هم نمی خوایم!!! :دی )

مشکلی پیش نمیاد. فقط کمتر لیز میخورید.
سنسور ها ی مربوطه و ecu هم کمی فعالترن.

:46:

sia1859
23-01-2009, 00:01
سلام
سوال من از دوستانی که اسپورتیج دارن اینه که آیا توی این مدت اشکالی توی ماشینشون دیدن یا آیا موردی هست که کسایی که میخوان بخرن بهش توجه کنن؟

denudate
23-01-2009, 01:35
سلام
سوال من از دوستانی که اسپورتیج دارن اینه که آیا توی این مدت اشکالی توی ماشینشون دیدن یا آیا موردی هست که کسایی که میخوان بخرن بهش توجه کنن؟

اشکالی که نداشته خداروشکر...
در موقع خرید فقط مواطب باشید ماشین کارکرده ندن جای نو! من یه مشکی شو دیدم ستونش موقع جابجایی از کشتی جا خورده بود یکی از نمایندگی ها ارزون تر از اطلس خرید و می خواست بفروشه!!!!مواظب باش!!ازین کیس ها کم نیستن!!!

در مورد رنگ هم:
طرح داخل هم مشکی داره هم کرم! کرمش به نظرم قشنگتره!
رنگ بدنه هم به نظرم سفید با سپر های مشکیش از همه قشنگتر باشه!

denudate
23-01-2009, 13:21
نمی دونم منظورتون رو درست متوجه شدم یا نه!

denudate
26-01-2009, 00:42
این مشخصات فنی اسپورتیج:

dsa
10-08-2009, 13:57
سلام

مدل 2009 اومده؟

فرقش با قبليا هم از نظر قيمت و هم قيافه و تجهيزات چيه؟

الآن بهترين جا باسه خريد كجاست؟ (نمايندگيش كجاست؟)