PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نینی از دست دادی: فلاش برای دوربنهای دیجیتال

mpeg
08-10-2008, 01:25
چند ماهی هست که میخواستم این تاپیک رو بزنم و لی وقت نشد
امشب جو گیر شدم گفتم این تاپیک رو راه بندازم راستی تا شروع نکردم نظرتون رو بگین
الان هم ساعت 1.30 دقیقه بامداد روز 4 شنبه هست
یکی نیست به من بگه آخه مگه تو خواب نداری الانم وقت جو گیر شدنه

در اصل هدفم این بود که راجب فلاش دوم برای دوربین صحبت کنیم شاید این موضوع ها که مطرح میکنم سوال خیلی ها باشه و یا تو سایتهای دیگه همچین تاپیکی رو دیده باشند ولی چرا ما نداشته باشیم
اسم تاپیکم خودتون انتخاب کنید من چون حال فکر کردن نداشتم موقتن با این موضوع شروع کردم

حال تو این تاپیک رو با دو موضع شروع میکنم البته فعلا:
1 : استفاده از flash slave برای همه دوربینها
2 : استفاده از فلاشهای دوربینها قدیمی برای استفاده روی دوربینها دیجیتالی جدید که کفشک فلاش دارند

حالا من میرم سراغ Slave Flash يا همون فلاش دوم :
اساس کار این فلاش اينطوری که به وسیله دسنسوري كه داره با مشاهده نور فلاش Built in دوربين ما عكس العمل نشون ميده و به كار ميوفته یعنی فلاش میزنه
حالا 1 روش میگم که شما بتونید از فلاش دوربین قدمیتون به عنوان
فقط کافیه شما کمی هزینه کنید و یک فتو سل SLAVE یا چشمی برای دوربین خودتون بخرید و به فلاش قدیمیتون وصل کنید و تقریبا 1

Slave Flash ساده داشته باشید
طریقه نصب این چشمی هم آسونه در بالای این چشمی 1 کفشک فلاش داره که فلاش رو روش میزارین 1 چیزی مدل همون کفشکی که رو دوربین هست مثل اون
حالا کافی فلاش رو روشن کنید و حالشود ببرید فقط دو چیز رو مد نظر داشته باشید
اول : Pre-Flash فلاش دوربین خود رو خاموش کنید
دوم : با چند بار تست کردن زاویه این فلاش رو نسبت به دوربین پیدا کنید چون ممکنه در بعضی حالتها نور فلاش دوربین شما به این چشمی نرسه و فلاش که ساختید عمل نکنه
سوم : نکته ای که خیلی مهمه اینه که باید اگر دوربین شما قابلیت تنظیم دیافراگم داره خودتون دستی دیافراگم مناسب رو تنظیم کنید تا عکس بهتری داشته باشید و دوستانی هم که دوربینشان این قابلیت رو نداره وبهتره ایزو دوربین خود رو تغییر بدن

در ضمن عکس فتوسل رو در لینک زیر ببینید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این چشمی یا فتوسل رو میتونید اگه تو تهرانید از ناصر خسرو تهیه کنید قیمشم از 2000 تومان شروع میشه میره بالا
فعلا دیگه حال نوشتن ندارم
بعدا راجب استفاده از فلاشهای دوربینها قدیمی برای استفاده روی دوربینها دیجیتالی جدید که کفشک فلاش دارندو slave فلاش بیشتر مطلب مینوسیم
راستی تا کسی زودتر نگفته سونی 1 اسلیو فلاش داره مدل HVL-FSLb که از فروشگاه سونی میتونین تهیه کنید منتها من فقط تو سونی سنتر ها دیدم نه جای دیگه در ضمن من این فلاش رو دارم دلتون بسوزه قیمتشم 16 نومان هست
راجبشم بعدن براتون توضیح میدم
منتظر شما هم هستم که تو ادامه این تاپیک منو یاری کنید

mpeg
08-10-2008, 13:09
دوستان هیچکس نظر نداره این تاپیک یعنی خوب نیست
اگه نظر نمیدین من هم ادامه نمیدم این بحث رو
ولی اینو میدونم که مسائل که تو این تاپیک میگم تا حالا به عنوان سوال براتون پیش اومده و یا خواهد امد
به هر حال از من گفتن بود
نمخواین بگین ما وقتمون رو تلف نکنیم

alil1369
09-10-2008, 01:21
مرسی
ادامه بده خیلی خوبه !!
راستی انواع فلش هارو با عکس معرفی کن اگه میتونی !!

Senator_F
09-10-2008, 01:41
دوستان هیچکس نظر نداره این تاپیک یعنی خوب نیست
اگه نظر نمیدین من هم ادامه نمیدم این بحث رو
ولی اینو میدونم که مسائل که تو این تاپیک میگم تا حالا به عنوان سوال براتون پیش اومده و یا خواهد امد
به هر حال از من گفتن بود
نمخواین بگین ما وقتمون رو تلف نکنیم

اتفاقا یکی از مهمترین تاپیک ها میتونه باشه.
فقط خودت باید شروع کنی ،یه اطلاعیاتی کلی بده.

mpeg
09-10-2008, 02:13
باشه در اولین فرصت تو این چند روز شروع میکنم
شما هم بنوسید مطلب بد نیستا

mpeg
09-10-2008, 10:54
در ضمن اگه موافق باشین سیستم های نورپردازی و تجهیزات اونم اضافه کنیم به این تاپیک
دوستان 1 مقاله میزارم در مورد عکاسی پرتره و نور پردازی

این مقاله رو دوست عزیز امیر علی محبی نوشته از سایت عکاسی

نظر یادتون نره
پسوردم فایل rar هست

Senator_F
09-10-2008, 16:35
مطلب جالبی بود.کامل و کاربردی.
فعلا تا صفحه 30 فرصت کردم بخونمش که به دو نکته اساسی پی بردم.البته نکته کلی نه مربوط به فلاش:
1-در عکاسی پرتره با دوربین دیجیتالی باید از سوژه فاصله داشته باشیم تا عکس از حالت طبیعی خارج نشود:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- برای من سوال بود که چرا عمق میدان عکس های گرفته شده با دوربین دیجیتالی اینقدر عمق میدان بالا دارن.بطوریکه تا دوردست ترین مناطق هم در عکس واضح می افتند.
چون که سنسور دوربین دیجیتالی نسبت به فیلم عکاسی سایز کوچکتری داره،بنابراین میشه از لنز های با فاصله کانونی کوچکتر استفاده کرد و همین هم باعث میشه که عمق میدان به شدت افزایش پیدا کنه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

osmaan
09-10-2008, 16:52
سلام
اگه روش کار کنی تاپیک جالبی میشه
راستی تو پست اولت یه کم بهم ریخته هست اگه ادیتش کنی بهتره