PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : @@@@@__!!!!!!!!__طراحی بدنه ماشینم بعد از 1 ماه کامل شد___!!!!!---راهنمایی کنید برای فرستادن طرح باید دقیق چیکار کنم؟؟؟

p30world user
07-10-2008, 15:07
راه فرستادن طرح به چه صورتی است؟
ظاهرا شرکت تبریزی وجود دارد که این کار را انجام میدهد

unartig
07-10-2008, 15:26
اسم شرکت تبریزی چی بود؟

p30world user
07-10-2008, 16:15
اطلاعاتی نیست---------------------------

unartig
07-10-2008, 16:41
کاراشتباهی کردی طرحتون رافرستادید

amin_metal1370
07-10-2008, 17:14
دوست عزیز مایه افتخار ما هستید
بهترین کار اینه که اگر براتون مقدوره خدتون یا یکی از طرف شما به دفتر مرکزی یکی از کمپانی های بزرگ اروپایی (مثلاً مرسدس بنز یا بی ام دابلیو یا آئودی که خودم آئودی رو پیشنهاد می کنم) به طور حضوری تماس برقرار کنید و بطور حضوری مذاکراتتون رو انجام بدید.
بهترین و مطمئن ترین روش همینه چون تو داخل کشور هنوز تکنولوژی ساخت ماشین با برند مستقل وجود نداره پش بیخود وقتتون رو تو این مسئله تلف نکنید مطمئن باشید اگر طرحتون مورد پسند یکی از کمپانی های بزرگ قرار بگیره اولاً پول بسیار خوبی بابتش بهتون می دن(به نظرم حداقل حداقل 2-3 میلیون دلار به هر طرح) ثانیاً بطور دائم با اون کمپانی در تعامل و مشارکت خواهید بود
آدرس کمپانی بنز:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

p30world user
07-10-2008, 17:16
وقتی با شرکت بنز تماس میگیرید قالب فرستادن فرم باید استاندارد باشد.لطفا اگر کسی این قالب را دارد اطلاع بدهد----------------------

p30world user
07-10-2008, 17:24
------------------------------

arte
07-10-2008, 17:25
ثبت طرح که ضرری نداره! حداقل باعث جلوگیری از سوءاستفاده از طرحت میشه! حالا شما بقیه راهها رو نرو!!!
مثلا همین شرکت تبریزی که شما صحبتش رو میکنی اگه طرحت رو به اسمه خودشون بفرسته یه شرکت دیگه چی کار میکنی؟؟!

rami_hemi
07-10-2008, 17:29
در مورد طراحی واقعا تبریک میگم بهت دوست عزیز
ولی در مورد ارسال طرح کار اشتباهی کردی
من خودم توی تبریز هستم جز این اطراف رخش خودرو خودرو ساز دیگه ای نیست و هیچ خبری هم نیست .میخوای من بازم آشنا دارم یعنی شریکای ایران خودرو تبریز با ایران خودرو آشنای ما هستان من خبر بگیرم

rami_hemi
07-10-2008, 17:35
بببینم مشخصات فنی طرح رو که ندادی؟
مثلا طول یا چیزای دیگه فقط عکس داده باشی کسی نمیتونه کاری بکنه فقط وقتی میری ثبت امکان داره اونجا ازت بدزدن و بدن به شرکتهای دولتی .همونجا هم بامبول در میارن که نمونه بساز و نمیدونم از این چیزا ولی سغی کن با شرکتهای خارجی تماس بگیری
اونا بیشتر بهت کمک میکنن .

rainysky50
07-10-2008, 17:36
مشکلی نیست!اگه اصل فایلها که میگی 170 طرح 3 بعدی هست دستت باشه اونها با 5 عدد کاری نمیتونند بکنند!هر چه سریعتر برای برقراری ارتباط با شرکتهای خارجی یه کاری بکن!

p30world user
07-10-2008, 17:38
تشکر از راهنمایی-------------------------

arte
07-10-2008, 17:49
بببینم مشخصات فنی طرح رو که ندادی؟
مثلا طول یا چیزای دیگه فقط عکس داده باشی کسی نمیتونه کاری بکنه فقط وقتی میری ثبت امکان داره اونجا ازت بدزدن و بدن به شرکتهای دولتی .همونجا هم بامبول در میارن که نمونه بساز و نمیدونم از این چیزا ولی سغی کن با شرکتهای خارجی تماس بگیری
اونا بیشتر بهت کمک میکنن .
نه این طور ها هم نیست .شرکت های دولتی اسمشون خودرو سازه ولی خودرو نمیسازند!!! شما مطمئن باش !!! به هرحال برای جلوگیری از دزدی طرح واینکه از دست دلال ها در امان باشه اولین کاری که باید بکنید ثبت طرحته! تازه می تونی هم زمان طرحت رو به کشور های خارجی تولید کننده تحویل بدی!

سباستین
07-10-2008, 18:02
شما اگه می خوای یه طراح بدنه باشی در ایران جایی نداری. نهایت فعالیت کمپانی های داخلی در فیس لیفت اون هم از نوع فاجعه, خلاصه می شه. ( مثل انواع سمند).
اون کمپانی تبریزی هم باید با یه کمپانی خارجی قرارداد بسته باشه و مدل هاشو مونتاژ کنه.( در صورت صحت قضیه). در نتیجه باز هم فیس لیفتی صورت نمی گیره. مگر اینکه مثل ایران خودرو امتیاز اون ماشین رو بخره. (مثل 405 و 206) تا اجازه دست بردن تو ظاهر و باتن ماشین رو داشته باشه.
در نتیجه امکان اینکه از طرح شما سوء استفاده بشه خیلی زیاده. ( در صورتی که طرح شما نو آورانه و کاربردی باشه).
حتما خودتون بهتر می دونید که یک تیم طراحی بزرگ, با پشتوانه اطلاعاتی و صنعتی قوی, یک مدل رو دیزاین می کنن. و یک طرح بدنه به تنهایی فقط به درد نشان دادن قابلیت های فردی طراح می خوره. و با اراعه دادن اونها به کمپانی هایی که قادرند ماشین های جدید تولید کنند, طراح می تونه بعد از برتری بر دیگر طرح ها, در اون کمپانی مشغول بشه. و تازه طرح هایی واقعی با در اختیار داشتن مختصات دقیق قسمت های دیگه ماشین ( توسط طراحان تخصصی اون قسمت ها) بزنه.
نتیجه: با توجه به تنوع محصولات ایران ( یعنی هیچی) , شما از خیر وطن بگذر و تمرکزت رو روی کمپانی های خارجی بذار.

p30world user
07-10-2008, 18:08
تشکر از نظرات و راهنمایی شما دوست عزیز

milky way
07-10-2008, 18:08
بفرست بره مجله ماشین اگر میخوای تو اون مسابقات طراحی شرکت کنی , مجله ماشین تو مسابقات پژو طرح ها رو میفرسته فکر کنم اینو قبلا بحثشو کردیم . از طریق ایمیل و این چیزها انتظار نداشته باش یه کمپانی خارجی بهت جواب بده .

p30world user
07-10-2008, 18:10
مجله ماشین و مسابقات بازتاب حرفه ای نداره-------------------------------

amin_metal1370
07-10-2008, 18:40
خیر اندازه ندادم...خیال دارم این متن رو برای کمپانی خارجی بفرستم ببینید چطور هست؟ اگر نیاز به ویرایش دارد بگید چون خودم نوشتم و آدرس کمپانی ها رو یا ایمیل برای تماس رو بی زحمت بذارید چون من نمیدونم....
ضرر که نداره بذارید بفرستیم طرح جامعیه...
چند تا نکته دوست عزیز:
1.نامه رو با کمک کسی که به زبان انگلیسی و حتی ترجیحاً کسی که زیان کشور مورد نظر مسلطه تهیه کن چون حتی یک ایراد گرامری کوچیک می تونه حرفه ای بودن شما رو زیر سوال ببره
2.طوری وانمود نکن مه از اینجا رونده از اونجا مونده ای و هیچ راهی نداری(مثلاً اون قسمت که نوشتی «چون در ایران کسی من رو ساپورت نمیکنه») چون در اینصورت اون کمپانی حق شما رو صایع خواهد کرد و خیلی کمتر از حق واثعی شما بهتون پرداخت می کنه
3.به هیچ وجه نام برنامه ای رو که باش طراحی کردین رو در مکاتبه اولیه ننویسید چون باعث سو برداشت می شه و امکانات سو استفاده رو فراهم می کنه
3.نامه رو بصورت پست عادی(تأکید می کنم که ایمیل نفرستید) خطاب به مدیر فنی کمپانی بفرستید.همچنین حداکثر 2 نمونه حرفه ای و دندان شکن از طراحی های خودتون رو همراه نامه بفرستید
4.بعد از مکاتبه اولیه مقدمات سفر خودتون برای مذاکرات رسمی و حضوری رو فراهم کنید
(یک نمونه از نامه براتون آپ کردم)

p30world user
07-10-2008, 19:14
----------------------------

Farshadd
07-10-2008, 20:01
دوست عزیز، من تا فردا ظهر براتون از مجله ماشین سوال میکنم و حتما جوابشون بهت میدم.

برای ارتبلاط با کارخانه های بزرگ هم هیچ خیالی نیست. اونو هم براتون جور میکنم (تا حد اکثر 24 ساعت) ، فقط یه نکته هست اینه که بیشتر مواظب طرحت باش.

فقط یه نکاتی هست .
نباید انتظار داشته باشی همین بار اول و با یک طرح شما پرواز کنید
حتما بیشتر از طرحت محافظت کن.

از کجا مدونی من که فرشاد هستم به حای اون شرکت تبریزی خودمو جا نزده باشم؟

موفق باشی

p30world user
07-10-2008, 20:15
---------------------------

amin_metal1370
07-10-2008, 20:24
واقعا ممنونم دانلود کردم و تنظیم میکنم
نامه را چجوری بفرستم با فکس؟ آدرس و یا شماره فکس رو میتونید برایم جور کنید؟
خواهش می کنم البته این نامه رو حتماً به یک متخصص زبان چک کنید چون من همینجوری برای مثال نوشتمش...اگر بتونید پست کنید خیلی خیلی بهتر و موثرتره

p30world user
07-10-2008, 20:27

Farshadd
07-10-2008, 20:31
بیا سعید جان.

اینم ایمیلی که شما میتونید باهاش با شرکت آئودی usa ارتباط برقرار کنی:

auditalk@audi.com

تا فردا هم چند تای دیگه برات پیدا میکنم، ولی آئودی خوراک اینجور طرح هاست.

amin_metal1370
07-10-2008, 20:44
خیلی گلی امین جان و از همتون ممنونم امید وارم بتونم جبران کنم
4کریم داداش...ایشالا موفق بشی

تا فردا هم چند تای دیگه برات پیدا میکنم، ولی آئودی خوراک اینجور طرح هاست.
صددرصد تأیید میکنم.
البته اگر می شد با فولکس واگن،جنرال موتورز و بی ام دابلیو هم ارتباط برقرار کرد اونا هم به این تیپ طرح های تو امضات هست می خورن ولی گزینه اول آئودی

Farshadd
07-10-2008, 20:44
راستی سعید مواظب باش یهو همه طرحتو ندی بره.

توی مرحله اول طرح ندی. ولی ذکر کن "در صورتی که متمایل هستید، میتونم طرحمو نشونتون بدم"

برای نشون دادن طرح از طریق ایمیل هم نیازی به آپلود در سایتی دیگر ندارید.

Farshadd
07-10-2008, 20:48

صددرصد تأیید میکنم.
البته اگر می شد با فولکس واگن،جنرال موتورز و بی ام دابلیو هم ارتباط برقرار کرد اونا هم به این تیپ طرح های تو امضات هست می خورن ولی گزینه اول آئودی

بله اقا امین.

با فولکس واگن و بی ام دبلیو هم شاید بتونم ایمیلشونو پیدا کنم و یا بهشون زنگ بزنم. ولی جنرال رو بعید میدونم.

حالا تا بینم چی میشه:46:

p30world user
07-10-2008, 21:21
--------------------

Farshadd
07-10-2008, 21:57

صددرصد تأیید میکنم.

مرسیییییییی ...خب من فقط این رو به آخر متن اضافه میکنم ok بدید بفرستم
Dear Mr. ……
This is Saeed Fargah from IRAN. I am 20 years old and I’m studying in Qom boys technical collegein IRAN. My field of study is manufacturing.
I have designed some patterns for cars body. I can design different patterns such as classic patterns, sharp patterns and etc. It depends on your interests. You can see a few examples of my works .
It will be my pleasure to work with your esteemed company.
Would you like to see my design?
Sincerely Yours
Saeed Fargah

راستی درمورد طرح روی امضام اشاره کردید این طرح خود شرکت هست من گفتم این رو فقط مدل سازی کردم و این به نظر من یک باقالی هست.:31: ای کاش میتونستم طرحمو نشونتون بدم

راستش من انگلیسیم مخصوصا توی متن ضعیفه.

واسه همین نمیتونم OK بدم.

البته کلیات حرفتو فهمیدم و اونا هم میفهمن.

به نظرت اولش رو با همین i am saeed fargah from iran شروع کنی بهتر نیست؟ آخه فکر کنم This is برای اشیا به کار میره.

البته بازم بگم، من از ترجمه چیزی نمیدونم و از گرامر هم همینطور.

:11:

p30world user
07-10-2008, 22:41

Farshadd
07-10-2008, 23:03
ای جاااااااااااااااااااااااا ن من قربونت برم که انقدر محبت داری نزن این حرفا رو من زمین خوردتم ...این متن امین جان هست و رسمی تر هست برای من لاتیه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif خودم یکم جزئیات بیشتری هم اضافه میکنم و میفرستم فقط شما برای شرکتهای دیگه تنهام نذارید...چاکر همه

هیچ خیالت نباشه. خودت هم تلاشت رو بکن.

منم همونطور که گفتم فردا از مجله ماشین سوال میکنم (البته خودت هم میتونی، ولی من یکم رودار ترم)

فردا ظهر هم سعی میکنم برات ایمیل و یا شماره تلفن فولکس واگن و بی ام دبلیو رو هم پیدا کنم...

p30world user
07-10-2008, 23:14
------------------

2299
07-10-2008, 23:31
فرستادم راستی یک تکه خیلی کوچیک از قسمت چراغ جلو رو cut کردم و فرستادم چون زیبا ترین نقطه این ماشین چراغش هست...بعد از فرستادن به همه شرکت ها عکس چراغ رو میذارم

آقا ايول اگه خبريشد و طرحتو پسنديدن حتما با اينجا بگو

milky way
07-10-2008, 23:32
به نظر از شرکت های ماشین سازی احتمالش کمتره جوابی بگیری با این حال بفرست ضرری نداره . برای یه شرکت طراحی بفرستی خیلی بهتره شرکت های زیادی تو دنیا هستن که کارشون طراحی ماشینه بعضیاشون تابع یا اصلا قسمتی از یسری شرکت های بزرگ ماشین سازی هستن بعضیاشونم مستقل هستن .
مثل این شرکت :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا

p30world user
07-10-2008, 23:51
----------------------

milky way
07-10-2008, 23:52
این سایتم خیلی جالبه جایگاه آدم هایی مثل شماست حتما برو :

2299
08-10-2008, 00:43
به نظر از شرکت های ماشین سازی احتمالش کمتره جوابی بگیری با این حال بفرست ضرری نداره . برای یه شرکت طراحی بفرستی خیلی بهتره شرکت های زیادی تو دنیا هستن که کارشون طراحی ماشینه بعضیاشون تابع یا اصلا قسمتی از یسری شرکت های بزرگ ماشین سازی هستن بعضیاشونم مستقل هستن .
مثل این شرکت :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا

اين سايتا براي من هيچكودمش باز نميشه

Farshadd
08-10-2008, 00:50
اين سايتا براي من هيچكودمش باز نميشه

جلیل جان سایتا رو تست کردم سالم بود.

اگر برات قیلتر هستن که باید از راهش بری و آنتی قیلتر بزنی و ...

ولی اگه مشکل از قیلتیرینگ نیس، خوب یه بار هم بدون WWW آدرس ها رو وارد کن بینم چی میشه.

یعنی:

2299
08-10-2008, 00:58
جلیل جان سایتا رو تست کردم سالم بود.

اگر برات قیلتر هستن که باید از راهش بری و آنتی قیلتر بزنی و ...

ولی اگه مشکل از قیلتیرینگ نیس، خوب یه بار هم بدون WWW آدرس ها رو وارد کن بینم چی میشه.

یعنی:

نه مشكل از ف ي ل ت ر بودن نيست بازم نشد

p30world user
08-10-2008, 11:41
--------------------------

p30world user
08-10-2008, 11:51
------------------

p30world user
08-10-2008, 11:58
-----------------------------

Farshadd
08-10-2008, 13:00
با مجله ماشین تماس گرفتم.

متاسفانه راهنمایی دقیقی نکردن. و گفتن که میتونه از طریق همین موسسه ها و مدارس آموزش طراحی خودرو، استعدادش رو پرورش بده و همچنین استعداداش رو رو کنه...

و اینو هم گفت که بعد از ظهر هم تماس بگیرم شاید کسایی دیگه هم بلد بودن.

p30world user
08-10-2008, 13:22
-----------------

Farshadd
08-10-2008, 13:52
یه سر به اینجا بزن.

تو قسمت وسط رو پر کن. و توی سابجت هم بنویس " من طرح هایی کاملا نو و متفاوت و همچنین قابل ساخت دارم" (البته به انگلیسی بنویسی ها)

=================
و اما اینجا که مهمتر هم به نظر میاد

اینو هم برو و توی قسمت state یه کشور خیلی شوط رو انتخاب کن. قسمت زیپ کد رو هم همینجوری یه چیزی بنویس.

توی قسمت city بنویس من اهل ایرانم ("im from asia-iran")

توی قسمت ایمیل هم ایمیل خودت رو وارد کن

توی آدرس هم آدرس هم "Asia-Iran" رو وارد کن توی اون پایین هم متنی که میخوای بفرستی رو قرار بده.

Farshadd
08-10-2008, 14:06
سعید سعید سعید

اینه.

این یکی از بقیه برای ارتباط با BMW معتبر تره.

قسمت های ستاره دار رو پر کن. ضمنا قسمت SEND EMAIL TO رو هم تغییر بده به GERMANY.

پیغامت رو هم توی همون کادر بزرگی که بالای صفحه هست بنویس.

خیلی هم راحت تره

p30world user
08-10-2008, 14:31

Farshadd
08-10-2008, 15:08
اولی رو پر کردم و فرستادم دومی ارور زیپ کد داد....فرشاد جان قول میدم اگه به کوچک ترین جایی برسم حتما جبران میکنم چون نزدیک ترین دوستانم هیچ حرکتی برام انجام ندادن و همچنین امین گلم و دیگر دوستان .

بزرگترین هدیه برای من همینه که به جایگاه واقعی خودت برسی.

ارور دومی که مربوط به زیپ بوده رو دقیقا نمیدونم. واسه همین بود که گفتم یه کشور شوط رو انتخاب کن. چون کشورایی که خیلی توی آفساید هستن معمولا کد پستی ندارن.

ولی شاید اون لیست کشور آفساید نداشته.

اینی که توی پست قبلیم دادم رو هم حتما امتحان کن.

p30world user
08-10-2008, 15:14
-----------------------

rami_hemi
08-10-2008, 16:31
شرکت تبریزی تماس گرفت گفت اگر مجوز بگیرم تو این هفته قرار داد میبنده...خودم که فکر نکنم ببینیم خدا چی میخواد.

شرکت اسم داره؟اگه اسم دارن بگی من پیداش میکنم.فقط واسه اینکه مطمئن باشیم که اینا واقعا هستن.
راستی اینا که میگن میتونن تولید کنن یعنی اونقدر سرمایه دارن ؟
ولی سعی کن برو دنبال ثبت طرح نذار رو هوا بمونه از دانشگاه و از هر جا میتونی نامه ببر ثبت .
بازم تلاش کن من خودم خیلی طراحی رو دوس دارم ولی من در حد کار اسکچ و رندر دستی کار میکنم .
راستی یه سوال تو طرح رو با چه نرم افزارهایی کار کردی ؟ممنون میشم کمی توضیح بدی.

p30world user
08-10-2008, 16:54
---------------

p30world user
08-10-2008, 17:11
------------------------

rami_hemi
08-10-2008, 17:22
راستی شرمنده سعید جان رشته تحصیلیت رو بگو .
این رو هم باید ببری اداره ثبت اختراعات اسم دقیقش رو نیمدونم ولی بری دانشگاه واحد تحقیقات دانشگاهتون کمک میکنه حتما برو .اونا حتی واست نامه میدن میتونی بری جشنواره .
راستی میتونی یه عکس کوچیک واسه ما بذاری؟
این خوابیدن کامل صندلیها واسم جالبه میتونی رو این طرح زیاد کار کنی.حتی کار کردن روی خود این طرح صندلی ها و تکمیل اون میتوه خیل نتایج خوبی داشته باشه
سعید موفق باشی
اسم شرکت رو بپرس و همچنین شماره ثبت .من ته توش رو در بیارم واست .
یه هو اینا یه کاری نکنن که نا امید بشی .
منم یه توصیه دارم با توجه به اینکه مزدا تحرک بیشتری توی طرح های جدید داره دنبال اونم برو بهتر از تویوتا فکر کنم جواب بگیری.

p30world user
08-10-2008, 18:08
---------------------------

Farshadd
08-10-2008, 18:21
فرشاد جان میتونی تویوتا رو گیر بیاری ؟؟برای japan هم بفرستیم میگن خوب تحویل میگیرند....

بله حتما.

ارسال ایمیل به تویوتا:

تلفن، فکس و ...تویوتا.

Phone: 800-331-4331
Fax: 310-468-7814

راستی برای جاهایی که میفرستی ذکر کن، که آخرین طرحم یه جوری طراحی کردم که 4 صندلی میخوابه...

milky way
08-10-2008, 18:30
ببینید طرح من تخیلی نیست ...مثلا به carbodydesign سر بزنید اکثرا تخیلی هستند و شرکت های بزرگ این نوع طرح ها رو به عنوان ساخت کمتر قبول میکنند تا طرح های کانسپت چون باید سبک و استیل اصلی بدنه خودرو حفظ شود و طوری باشد که مثلا بگویند این مدل بعدی BMW هست و طرح من به تویوتا و BMW شاید نزدیک باشد ....به خاطر همین در اولین کارم تخیلی کار نکردم .
البته من قصد بحث ندارم اصلا چون من تخصصی در این زمینه ندارم وشما خودت یه پا اوستا هستی بدون شک کارتم درسته ولی من فکر میکنم چون کمپانیهای بزرگ اکثرا ماشیناشون رو از چند سال قبل طراحی میکنن و کلا یه پروسه چند ساله رو طراحی یه ماشین شروع میکنه ایده ها هم 90% از خودروهای کانسپت هست بدون شک بعضا هم حتی میبنید که ماشینهای کانسپت عینا تولید میشن که نمونش خیلی خیلی زیاده برای همین دوست عزیز طراحی مطابق با سال یعنی متانسب با خودروهای امروزی خیلی جنبه عملی رو پوشش نمیده چون الان محصول 2010-2011 این کمپانیهای بزرگم مشخصه که قائدتا طراحی خیلی جلوتر از الان رو داره به طرح های کانسپت الان نزدیک تره اصلا دلیل اینکه کمپانی ها خودروهای کانسپت انقدر تولید میکنن همینه یعنی نمایی از آینده . البته طرحا معمولا تا 1 سال حداقل قبل عرضه خود ماشین رو نمیشه که کمپانیهای دیگه طرح دزدی نکنن با این حال بعضا هم رو میکنن تو همین نمایشگاه پاریس اخیر بود بگمونم هم این مسئله رو دید که مثلا شورلت مثلا یه مدل که قرار سال 2011 عرضه بشه رو نمایش داد یا مرسدس ماشینی رو نمایش داد که ظاهری شبیه به نسل آینده کلاس e داره ولی براتب جلوتر که میگن کلاس جدیدی به اسم cle تا چند بعد از رویه این ماشین عرضه میکنه یا BMW X1 و ... با این حال فکر کنم شما هدفت چیز دیگه ای هست پس حتما به تلاشت ادامه بده و ناامید نشو حتما موفق میشی .

p30world user
08-10-2008, 19:11
-------------------

milky way
08-10-2008, 19:57
خیلی ممنون milky way عزیزم دقیقا درست میگید من اول به فکر کانسپت افتادم ولی خواستم تو اولین طرحم یک مدل که از هیچ بدنه ای الگو نگرفتم باشه و....این طرح خارج از ساخت نیست و به نظرم سبک جدید میاد البته به نظر من و این جور طرح ها رو بیشتر شرکت های دیگر قبول میکنند تا اصلی ها نمونش الان دارم با همون شرکتی که خوده گلت معرفی کردی بحث میکنم و بحث کردیم در آخر گفت اگر از طرحت خوشمون بیاد درباره پول مذاکر ه میکنیم و همین حالا که دارم مینویسم ایمیل داره send میشه گلم ....فدات
آخه میدونی milky way عزیز نمیخوام تعریف کنم ولی من تنهایی کار یک تیم 4 نفره رو انجام دادم (اسکچ،نقشه،مدل سازی،اکسپورت نهایی) من فقط 20 سالمه و هیچ دوره ای ندیدم از کلاسای طراحی و خودم دنبال کسب علم رفتم ...فکنم آدم های اینجوری رو خیلی میتونند پرورش بدهند ...خارجی ها خودشون خدای علمند و هیچ نیازی به من و امثال من ندارند ولی افتادند دنبال نخبه ها و اون ها رو شدید پرورش میدهند حتی نمایندگی هایی دارند که افرادی که کمی با استعداد هستند رو با خرج خودشون در همه کشورها می پذیرند و آموزش میدهند....گرچه جسارت نشه من نخبه نیستم ولی تا حالا که خدا کمک کرده اسمشو روم گذاشتن چقدر صحت داره باز خدا میدونه ما که کوچیکه همتونیم. باز هم اگر این نشد امیدم به اون 2 تا طرح مکانیکی هست.دعام کنید

فرشاد جون میدونم داری فحش میدیا زحمت مزدا هم میکشی؟؟؟من قربونت برم داداش
اگر تا این حد به خودتون اعتماد دارین که خیلی واقعا عالیه (چون آدماهای اینطوری کم میبینم این روزا و اعتماد بنفس کمه) من یه پیشنهاد دوستانه بهت میکنم , تا سنت بیشتر نشده حتی اگر این نامه نگاری ها هم جواب نداد خودت رو به آب و آتیش بزن از اینجا برو مطمئن باش اونور برای همچین آدم هایی خیلی بهتره دلیل اینکه میگم الان برو اینه که ببین دوستانه بهت بگم اگر میخوای واقعا طراح ماشین خوبی بشی باید آکادمیک تو دانشگاه درس بخونی سن شما هم خوبه الان (ولی 2-3 دیگه شاید دیر باشه میشی مثل الانه من) این یه حقیقت و همه جایه دنیا هم همینه و چیز دیگه ای نیست , واقعا آدم اگر اعتماد بنفس داشته باشه کمی هم اراده بهرچی بخواد میرسه ولی خوب باید یکمی واقع بینم باشی دیگه دنیا خیلی بزرگتر از اون چیزیه که فکر میکنیم و آدم های قوی هم زیاد .

p30world user
08-10-2008, 21:01

milky way
08-10-2008, 21:15
نا امید نباش خدا گندست : anothermarsforever [at] gmail.com

p30world user
08-10-2008, 21:48
----------------

BehzadKiNG
08-10-2008, 22:04
من این تاپیکو کامل خوندم . آرزوی موفقیت برات دارم ولی فقط یک نقطه :
با تمام احترامات فقط یه توصیه است و صد بی احترامی ندارم .
اینقدر از خودت تعریف نکن ، یعنی تو نامه مثلا" به شرکت بنز یا بی ام و نگو من می توانم آینده ی خوبی داشته باشم ، من می توانم فلان کار کنم و یا غیره ! اونا به این که تو کی هستی و چی می شی توجه نمی کنند اونا فقط فکر شرکت خودشون هستند و شاید انتخاب یه طرح که باعث فروش بیشتر یه محصول و سودآوری برای شرکتشون می شود ، سعی کن تو نامه ات فقط منافع اون ها رو بنویسی مثلا بگو ، این طرح خیلی زیبا است و باعث فروش می شود و ... . نمی دونم یه همچین چیزی .

ممنون .

Farshadd
08-10-2008, 22:14
FARSHAD_200_7@YAHOO.COM

راستی فکر آیرو دینامیک این خودرو رو هم کردید؟

فکر بازی نور چی؟

مزدا هم دارم میگردم.

Farshadd
08-10-2008, 22:21
فکر کنم اینم مزدا باشه:

webmaster@mazda.co.jp

p30world user
08-10-2008, 22:37
----------------------

p30world user
08-10-2008, 22:49
--------------

rami_hemi
08-10-2008, 23:04
سعید جان انشاالله این مورد درست میشه و به هدفت میرسی ولی اگه خدایی نکرده نشد با این یکی نا امید نشو .
بیشتر تمرین کن بیشتر تلاش کن تا جایی برسی که خودشو نبیان دنبالت مطمئن باش میان .فقط تا میتونی واسه شناخته شدن کارات تلاش کن .تو مسابقات بین المللی شرکت کن(اکثرا اینترنتی هستش.ماهم سعی میکنیم تا حد امکان بهت خبر برسونیم )توی همین دوره هایی که آقای بر خورداری برگزار میکنه برو کارت رو ببر کم کم بین اونا برو .
پول همه مشکل دارن ولی حل میشه من خودم می خواستم برم ایتالیا همه چیز داشت درست میشد واسه طراحی خودرو میرفتم تورینو درس بخونم ولی همین مشکل پول جلوی من رو هم گرفت .
ولی تا حالا هیچوقت نا امید نشدم.هنوزم پی کارش هستم تا یه روز برم.

Farshadd
08-10-2008, 23:26
سعید جان، دوست عزیز.

کارت رو دیدم. نسبت به اینکه طرح اولت بوده خوبه.

ولی پیشنهاد من اینه به همه کارخونه ها فعلا پیغام نده. به نظر هر کاری که میکنی رو فقط به کارخونه های خاصی بفرست.

ضمن اینکه همونی که بهت گفته طرح رو بده (همون که خارجی هم بود و فکر کنم امین بهت داد) ممکنه نقطه شروعی باشه.

در واقع منظورم اینه که نیاز نیست حتما از بزرگترین خودرو ساز ها شروع کنی.

نيچه:پرواز را با پرواز آغاز نمي‌كنند. آنكه مي‌خواهد روزي پريدن آموزد، نخست مي‌بايد ايستادن، راه رفتن، دويدن و بالارفتن آموزد.

یه چیز دیگه هم یادم رفت بگم. زاویه گرفتن عکس رو بهتر انتخاب کن.

مثلا اگه در عکس اولی (همون نمای کلی) که بهم دادی دوربین رو در جهت محور Z ها بیشتر بالا میبردی بهتر بود. طوری که روی کاپوت مشخص باشه.

اینجوری بازی نور ماشین خوب درنیومده و چراغهاش خیلی شکسته به نظر میاد.

اگه تونستی و شرایطش برات جور شد، کلاس رو هم برو.

p30world user
08-10-2008, 23:31
------------------------------

p30world user
08-10-2008, 23:39
عکس از همه نما ها کامل دارم و اون عکسی که برات فرستادم cut کردم برات فرستادم ...حدود 20 عدد عکس تهیه کردم.مدل بیشتر مد نظر هست فکر میکنم

milky way
09-10-2008, 00:19
سعید جان، دوست عزیز.

کارت رو دیدم. نسبت به اینکه طرح اولت بوده خوبه.

ولی پیشنهاد من اینه به همه کارخونه ها فعلا پیغام نده. به نظر هر کاری که میکنی رو فقط به کارخونه های خاصی بفرست.

ضمن اینکه همونی که بهت گفته طرح رو بده (همون که خارجی هم بود و فکر کنم امین بهت داد) ممکنه نقطه شروعی باشه.

در واقع منظورم اینه که نیاز نیست حتما از بزرگترین خودرو ساز ها شروع کنی.

نيچه:پرواز را با پرواز آغاز نمي‌كنند. آنكه مي‌خواهد روزي پريدن آموزد، نخست مي‌بايد ايستادن، راه رفتن، دويدن و بالارفتن آموزد.

یه چیز دیگه هم یادم رفت بگم. زاویه گرفتن عکس رو بهتر انتخاب کن.

مثلا اگه در عکس اولی (همون نمای کلی) که بهم دادی دوربین رو در جهت محور Z ها بیشتر بالا میبردی بهتر بود. طوری که روی کاپوت مشخص باشه.

اینجوری بازی نور ماشین خوب درنیومده و چراغهاش خیلی شکسته به نظر میاد.

اگه تونستی و شرایطش برات جور شد، کلاس رو هم برو.
من دیدم طرحت رو نظرم با آقایه فرشاد یکیه ولی مطمئنم اگر ادامه بدی طراحی رو آکادمیکش کنی طراح خیلی عالی میشی .

rami_hemi
09-10-2008, 00:27
ramin.amjadi@gmail.com
این ای میل من هستش
وقتی با همین اولین کارت نا امید بشی که نمیشه .سعید جان دنیای اتومبیل دنیای بزرگ و بی رحمی هستش .
با تجربه ترین مدیرها مهندسین و مدیران طراحی به خاطر کوچکترین ضعف مارشون رو از دست میدن .به این سادگی ها نیست .
تو هیچوقت همون اسکچ رو دست کم نگیر چون پایه و اساس طراحی هستش .
ولی اگه دوس داری روی بخش فنی خودرو کار کنی پس اسکچ رو یاد بگیر ولی تحصیلت رو در بخش خودرو ادامه بده.
رشته تو خیلی بستر خوبی داره .لازم نیست همین اول همه بگن بیا کار کن .
صنعت خودرو خیلی بی رحمتر از اونی هستش که فکر میکنی.یک ماشین حاصل ذست یک نفر نیست تیمهای زیادی روی ماشین کار میکنن .از همون طراحان صنعتی شروع میشه بعد همون ها نمونه های سه بعدی دیچجیتالی کامپیوتری طراحی میکنن بعد پلتفرمی رو برای اون مشخص میکنن و با بدنه طتبیق میدن ساخت نمونه ها توی مقیاس های مخطلف تست های دیجیتالی و کلی چیز دیگه .

p30world user
09-10-2008, 09:46
--------------------------------

p30world user
09-10-2008, 12:30
=---------------------

Farshadd
09-10-2008, 12:51
بچه ها 2 تا جواب رسید برای شرکت BMW فرستادم و این رو فرستاد الان

میگه توصیه میکنیم با این گروهمان تماس بگیرید و این رو دنبال کن....

Dear Mr Fargah,

Thank you for your e-mail.

We advise you to submit your innovative proposal by contacting our Virtual Innovation Agency.

Please see the following link for useful tips and information:
<[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])>

Thank you for your interest in our company.

Kind Regards,
BMW Customer Service Team

------------------------------------------------------------------
Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft
Board of Management: Norbert Reithofer, Chairman,
Frank-Peter Arndt, Ernst Baumann, Herbert Diess,
Klaus Draeger, Friedrich Eichiner, Michael Ganal,
Ian Robertson
Chairman of the Supervisory Board: Joachim Milberg
Registered in: Munich HRB 42243
-------------------------------------------------------------------
__________________________________________________ _________________

این شرکت هم اونجوری که فهمیدم ماشین های مسابقهای تولید میکنه و میگه ماشین 2 سرنشین و مسابقهای نیاز داره

Hi Mr Fargah

Nice design just not for us. We like to stick to 2 seater sports cars.

Good look with your work

Thanks

دوستان با این تفاسیر قید شرکت های اصلی رو باید به گفته شما بزنیم و بچسبم به این شرکت های مجازی ...من فقط تونستم با BMW درست تماس بگیرم که اونم الان جواب داد AUDi هم جوابی نفرستاد ......نمیدونم من برای این 2 شرکتی که جواب داد عکس کامل فرستادم و جواب دادن ....برای شرکت های دیگه هم باید مستقیم عکس بفرستم...

اگه مایلی میتونی یکی یه عکس از یه زاویه ثابت براشون بفرستی.

p30world user
09-10-2008, 13:14
------------

rami_hemi
10-10-2008, 10:44
سعید جان خوشحالم که با هات اینجا آشنا شدم خب تنبلی زیاد خوب نیست خیلی خوشحال میشم بیشتر باهم آشنا بشیم.

rami_hemi
10-10-2008, 10:57
سعید جان از بابت عکسا ممنونم
خیلی جالب هستش ولی کمی هم روش کار کن .جلو پنجره رو کمی ساده تر کن بازم برام جالب بود.
راستی حتما سعی کن تنبلی رو بذاری کنار و بری کلاس حتی واسه تدریس و کتاب هم زیاد بخون من الان با اینکه رشته خودم هیچ ارتباط مستقیمی با طراحی نداره ولی بیشتر از کتابای دانشگاه کتاب طراحی دارم .مطالعه که داری بیشترش کن.
ولی کلاس رو سعی مکن برو
اینجا تو تبریز جایی نیست که اگه بود حتما میرفتم.

Vallio
10-10-2008, 11:48
من تاپیکتو خوندم امید وارم که موفق بشی حتما پیگیر مساله باش حتم دارم که موفق میشی اگر با شرکتای مهم در تماس باشی آینده خوبی در انتظارته ( بجز ایرانیا ) بعد که تولیدش کردن یادت باشه که اسم این ماشین رو پرشیا بذاری که نام ایران و ایرانی همیشه مال ماشینای ایران خودرو و سایپا نباشه ...

p30world user
10-10-2008, 11:52
چشم رامین جان سعی میکنم.....
دوستان آخرین ایمل که عکس کامل برای BMW فرستادم اینو گفت ببینید میتونید کمک کنید
دفعه اول همین خط اول که دوباره نوشته رو گفت رفتم به این آدرس به زور یک ایمیل فرستادم و تمام عکس ها رو .....جواب داد توصیه میکنیم که طرح نو و ابتکاری خود را با گروه مجازی و نو آوری ما در میان بذار و بفرست میشه آدرس اون گروه رو از این لینکی که معرفی کرده پیدا کنید؟خودم دارم میگردم فعلا که نتونستم

We advise you to submit your innovative proposal by contacting our Virtual Innovation Agency.

<[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])>

Please note that we have deleted your designs.

فکنم الافیه ها......راستی یکی از طرح دیگم اینه که اگه مثلا ماشین با سرعت 100 با یک دیوار ثابت تصادف کنه طبق مدار هیدرولیکی و کنورتوری که جولوی ماشین سوار میشه بهد از تصادف باز تاب نیروی تصادف با طوری انتقال به سازه ماشن داده میشه که انگار با سرعت 20 کیلومتر تصادف کرده......این رو هم بفرستم؟؟؟؟؟؟البته این رو 3 بعدی نکردما ولی اگه آماده شد ربطی داره که بفرستم؟؟؟

p30world user
10-10-2008, 11:55

p30world user
10-10-2008, 12:05
=We advise you to submit your innovative proposal by contacting our Virtual Innovation Agency.

Please note that we have deleted your designs.

=

rami_hemi
10-10-2008, 12:37
سعید جان فقط توضیح طرح رو بفرست .زیاد روی جزئیات نرو تا بیشتر کنجکاو بشن و سعی کمنن باهات ارتباط بیشتر یداشته باشن
راستی سعید جان گفتم که نا امید نشو اولش همینطوریه اول هر کاری سخت هستش .این شرکتهای بزرگشد به شرکتهای کوچیک نشون بده کره ای ها یعنی هیوندای و کیا.شرکتهای کوچیک انگلیسی -ایتالیا-شرکتهایی که توی رده متوسط و پایین تولید دارن
فقط نا امیذد نشو دنبالش رو بگیر .اونجا مثل ایران نیست که کاری ازدستشون بر بیاد نکنن اونا راهنماییت کردن تا بتونی راحت شروع کنی .
شاید حوزه فعلاتشون این طوری نیست .

p30world user
10-10-2008, 16:58
Dear Mr Saeed,

Thank you for your latest e-mail.

As we mentioned previously, the contact point for your innovative solutions is our Virtual Innovation Agency.

Please see the following link for useful tips and information on how to submit your innovation:

VIA can be contacted by post as follows:

Virtual Innovation Agency
ES-20
BMW AG
80788 Munich
Germany

Kind Regards,
BMW Group Customer Service Team

p30world user
10-10-2008, 18:18
-----------