PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : " اعتراض به تحریف نام باشگاه پرسپولیس "

Mr.ahad
07-10-2008, 12:20
همگی متن طومار اعتراض به تحریف نام پرسپولیس را امضا کنید و در سایت رسمی باشگاه به مدیرعامل ایمیل بزنید تا اجازه ندیم اسم باشگاه پرسپولیس رو به پیروزی تغییر بدن و برای همیشه پرسپولیس ثبت بشه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

10781234
07-10-2008, 14:56
از زمانی که سازمان تربیت بدنی این تیم رو در اختیار داره اسمش پیروزی هست .

شما میخواهین تیری رو که از کمان رها شده برگردونین !؟

sourena_8888
07-10-2008, 15:20
هموطن عزیز ! دوست خوبم !

این که خوبه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه همینجور باقی بمونه باید به تخت جمشید بگیم سیسمونی اکبر !

تمام چیزایی که به ما تعلق دارن دارن ازمون میگیرن !

از نام تیممون گرفته تا تاریخمون !

هرچه قدر دوست دارن خودشونو ---کنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ما که تو ورزشگا داد میزنیم :

^^ HAMID ^^
07-10-2008, 16:12
باید به تخت جمشید بگیم سیسمونی اکبر !

ali_ranger22
07-10-2008, 16:47
دقیقا امروز داشتم فک می کردم چی میشد همچین اعتراض اینترنتی ای می بود !!

10781234
07-10-2008, 16:59

دوست خوبم ، عبارت " اعتراض اینترنتی ای " از نظر دستوری کاملا غلط هست .

باید بفرمایید : " اعتراضی اینترنتی " .

بیشتر مطالعه کنیم .

devil_ff2008
07-10-2008, 21:27
فکر کن خود باشگاه این نظر سنجی رو گذاشته باشه

ali_ranger22
07-10-2008, 22:33
دوست خوبم ، عبارت " اعتراض اینترنتی ای " از نظر دستوری کاملا غلط هست .

باید بفرمایید : " اعتراضی اینترنتی " .

بیشتر مطالعه کنیم .

بله منم میدونم غلطه
ولی این جا محیط مجازیه
و من ترجیح میدم اینطوری صحبت کنم (بنویسم) تا اینکه خیلی خشک و جدی بنویسم

sourena_8888
07-10-2008, 23:21
جمع کنید این مسخره بازیا رو .... ( ببخشیدا )

اینهمه داد و فریاد زدین سرعت اینترنت تون زیاد شد ؟

تو بوغ و کرنا زدین چی شد ؟ چند کیلومتر سرعتش زیاد تر شد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بسه بابا !

دارن هویتمونو ازمون میگیرن ! همش برنامست

یه سر به مرودشت و تخت جمشید زدین ؟ از 30 سال قبل تا الان تغییر نکرده هیچ ، نابودش هم کردن

بعد سر نام پرسپولیس حرف نظر سنجی اینترنتی میزنید ؟

.
.
.
.
میگم چطوره یه رفراندوم اینترنتی علیه رژیم اشغالگر قدس را بندازیم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M.etallic.A
08-10-2008, 00:14
پرسپولیس هم زیاد اسم جالبی نیست. یونانیه :دی

MoJtaBa.R
08-10-2008, 00:41

طبق قوانين : رعايت كن

چه جالب باشه چه نه شمايي كه ... هستي نبايد در اين موارد نظر بدي . قانون رو كه از بري ?!

{{{{{{ از حرفاي عمو بابك :

از کلیه دوستان که در انجمن خبر ورزشی فعالیت میکنند خواهش میکنم از هر نوع رفتار اهانت آمیز به دیگر تیم ها حامیانش . جدا خود داری کنید .
این محیط بهتری رو برای در کنار هم بودن همه ما فراهم میکنه .
توهین نکنیم تا به ما توهین نشه .
فرهنگ استادیوم آزادی رو در انجمن شبیه سازی نکنیم .
از امضاها و آواتار های اهانت آمیز استفاده نکنید .

در صورت برخورد با موارد ذکر شده دسترسی کاربری که این چارچوب ساده رو رعایت نکرده باشه - بدون یاد آوری مجدد - به انجمن خبر ورزشی بسته خواهد شد . }}}}}}}

پس رعايت كن .

M.etallic.A
08-10-2008, 00:50
طبق قوانين : رعايت كن

به قول خداداد عزیزی ... چشم برادر گرامی :دی

اما من هر چی دقت کردم توهینی توش نبود. اگه استنباط شما این بود که دوباره میگم چشم برادر گرامی...

MoJtaBa.R
08-10-2008, 00:55

به قول خداداد عزیزی ... چشم برادر گرامی :دی

اما من هر چی دقت کردم توهینی توش نبود. اگه استنباط شما این بود که دوباره میگم چشم برادر گرامی...

اينكه نام پرسپوليس قشنگه يا نه به طرفداراي اين تيم مربوطه : ...

sourena_8888
08-10-2008, 08:09
عزیز دل برادر ؛ واژه فوتبال ایرانیه ؟

واژه گل ایرانیه ؟

افساید ؟

استقلال چی ؟ گمونم عربی باشه !

Mr.ahad
08-10-2008, 11:42
مثله این که بعضی از دوستان اصلن بدون مطالعه ی متن اینجا پست میدن بنابراین متن نامه رو عینن در زیر میارم :

استفاده از نام پيروزي يا حذف آن؟ اين پرسشى است كه هواداران و دست اندركاران اين باشگاه پرطرفدار پايتخت در پاسخ به آن هميشه دچار سردرگمى بوده اند. اگر چه هر ۲ نام پرسپوليس و پيروزى در عنوان رسمى و ثبت شده باشگاه وجود دارند و اين باشگاه با نام مؤسسه فرهنگى ـ ورزشى پيروزى(پرسپوليس) به ثبت رسيده است اما تغيير لحن مديران جديد باشگاه در اطلاق نام پيروزى به اين باشگاه و عدم استفاده از نام پرسپوليس براي هواداران ناراحت کننده است. در حالى كه در سال هاى اخير هر مديرى در اين باشگاه مشغول به كار شده است حساسيتى به نام "پیروزی" داشته و حتى در برنامه هاى خود تغيير نام باشگاه به نام اصلى را در دستور كار قرارداده است ، مديران جديد به استفاده از پرسپوليس حساسيت عجيبى دارند و از آن دورى مى كنند. اين در حالى است كه هر ۲ نام پيروزى و پرسپوليس در عنوان رسمى باشگاه آمده است. استفاده از نام پيروزى فقط در صدا و سيما(شبکه سه) رايج است و تمام هواداران و مطبوعات ورزشى از نام پرسپوليس استفاده مى كنند.
هواداران مردمي ترين تيم تاريخ فوتبال ايران به استفاده از نام پيروزي توسط مديريت جديد باشگاه فرهنگي ورزشي پرسپوليس اعتراض دارند،
به دلایل زیر:
1- تمام هواداران تیم قدیمی و ریشه دار پرسپولیس در سراسر جهان، در استفاده از نام تاریخی "پرسپولیس" برای این تیم اتفاق نظر داشته و بر استفاده از نام مجعول و بی هویت "پیروزی" حساسیت دارند.
2- تمامی مجامع جهانی ازجمله فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا مردمی ترین تیم ایران و دومین تیم پرطرفدار آسیا را با نام تاریخی و همیشگی "پرسپولیس" می شناسند.
3- لوگوی باشگاه پرسپولیس برگرفته از بنای تاریخی تخت جمشید(پرسپولیس)و چند هزار سال تمدن اصیل ایرانی است.
4- در آدرس سایت رسمی باشگاه از نام "پرسپولیس" استفاده شده است.
5- درصد بسیار ناچیزی از فوتبال دوستان،هواداران تیم، ورزشی نویسان، رسانه های ورزشی و دیگر محافل از نام مجعول "پیروزی" استفادهی کنند.
6- دو باشگاه پرسپولیس و استقلال(شاهین و تاج سابق) پرهوادارترین تیم های باشگاهی ایران از دیرباز تا کنون بوده اند. اما پیش از انقلاب پرسپولیس تیم مردمی ایران بود و استقلال(تاج) همان طور که از نامش بر می آید وابسته به رژیم سابق بود. به این منوال تغییر نام تاج به استقلال پس از پیروزی انقلاب اسلامی امری بدیهی به نظر می آید، اما پرسپولیس پس از انقلاب نیز "پرسپولیس" باقی ماند.
7- در دى ماه ۱۳۶۵ تيم پرسپوليس تحت پوشش بنياد مستضعفان قرار گرفت و اولين مدير منصوب بنياد در اين باشگاه اقدام به تغيير نام باشگاه به "آزادي" كرد. در قرعه كشى مسابقات باشگاه هاى تهران رييس هيأت فوتبال تهران اعلام كرد تيمى به نام پرسپوليس حق شركت در مسابقات را ندارد و بايد با نام آزادى شركت كند. خوردبين سرپرست پرسپوليس نيز انصراف خود را از حضور در مسابقات اعلام كرد. دقت پور مدير وقت باشگاه با اين گفته نشان داد كه تغيير نام باشگاه جدى است : اگر پرسپوليسى ها حاضر به شركت در مسابقات نشوند، ما با نفرات ديگرى در مسابقات شركت خواهيم كرد. پرسپوليسي ها حاضر به بازى در تيمى تحت عنوان آزادى نبودند. جلساتى با بازيكنان برگزار شد و نهايتاً اداره كل تربيت بدنى تهران در روز ۲۷ بهمن ۱۳۶۵ با يك اطلاعيه سر و ته قضيه را هم آورد و به جنجال دوماهه در اين باشگاه پايان داد: «به پيشنهاد معاون فرهنگى بنياد مستضعفان و موافقت اداره كل تربيت بدنى تهران باشگاه پرسپوليس به پيروزى تغيير نام يافت. اين تغيير نام به پيشنهاد بازيكنان صورت گرفته است.» از آن روز تاكنون اين دوگانگى هميشه وجود داشته البته اين نام از سوى هواداران كمتر پذيرفته شد. پس از واگذارى مجدد باشگاه به تربيت بدنى عباس انصارى فرد اولين مدير انتصابى سازمان در سال ۱۳۷۰ براى هويت بخشى و ثبت اين باشگاه اقدام به تأسيس مؤسسه اى به نام پرسپوليس كرد. اما از طرف دستگاه هاى ذيربط اعلام مى شود كه شما بايد با نام پيروزى در مسابقات شركت كنيد. بدين ترتيب پس از واگذاری دوباره پرسولیس به مردم(سازمان تربیت بدنی) نام "پیروزی" بر روي اين تیم ماند. درحالی که مي باید به همان نام مردمی قبل از تغییر مالکیت بازمی گشت. در این میان اعتراض های مردمی و پیشکسوتان باعث شد تا با تشکيل "موسسه فرهنگي ورزشي پيروزي(پرسپوليس)"، مردم، مسئولان و بازیکنان بتوانند از همان نام پرسپولیس استفاده کنند. در این میان تنها نهادی که تاکنون نیز از نام مجعول "پیروزی" یاد می کند، صداوسیما و شبکه سوم آن است که دلیل این را نمی دانیم.
8- باشگاه پاس تهران با تغییر مالکیت به "شهدای الوند همدان" تغییر نام داد، اما به احترام پیشکوستان این باشگاه 40 ساله، نام پاس(برگرفته از پاکی استقامت سرافزاری) بر شهدای الوند ارجحیت داده شد. محمدحسن انصاری فرد مدیریت قبلی باشگاه پرسپولیس که از پیشکوستان باشگاه نیز بود همواره از نام "پرسپولیس" استفاده می نمود، اما مدیریت جدید که به مصلحت رئیس مجمع روی کار آمدند با وجود عدم تغییر مالکیت در باشگاه بدون توجه به پیشکوستان، درسخنان خود و متون سايت رسمي باشگاه همواره از نام "پیروزی" استفاده می نمایند. در عین حال که گذشته از پیشکسوتان، برای پرسپولیس در مقابل باشگاهی چون پاس ، هوادارانی میلیونی نیز وجود دارند که کوچکترین توجهی به عواطف آنان نمی شود.
نام پرسپوليس در حالى در ميان پرانتز محدود شده كه هواداران اين باشگاه و همه اعضاى تاريخ باشگاه همچنان از نام پرسپوليس استفاده مى كنند. در حقيقت بدنه اين مجموعه كه مركب از بازيكنان و مربيان است هرگز نام پيروزى را نپذيرفته اند و به نظر مى رسد تلاش هاى صورت گرفته در اين راستا باز هم چيزى را تغيير نخواهد داد.

تمامی امضا کنندگان این اعتراض و میلیون ها هوادار مردمی ترین تیم ایران، پرسپولیس، خواستار توقف هرچه سریع تر استفاده ی مدیریت باشگاه از نام مجعول "پیروزی" در متون سایت رسمی باشگاه، مصاحبه ها و نقل قول های ایشان هستند، و تا استیفای این حق طبیعی یک لحظه فرو نخواهند نشست.

استفاده از نام مجعول پیروزی را متوقف کنید

تمامی کسانی که به دنبال اعتلای نام پرسپولیس بزرگ هستد در گسترش امضای این طومار یاری کنند

iammahdi
08-10-2008, 15:52
حالا من یه نظری دارم بیام این و تو سایته 90 به آدرس زیر به فردوسی پور بگیم و اونم به عنوان مسابقه SMS از مردم نظر سنجی کنه ...

شاید یه نفر به عادل پیام بفرسته کاری نکنه اما اگه چند نفر باشن مجبور می شه این کار و کنه...
ما این رو در نظر بگیریم که برنامه 90 برنامه بزرگیه که چند میلیون نفر می شینن نگاه می کنن مثله اینترنت نیست...

البته رفتم نگاه کردم دیدم قبلا" همین موضوع دیده شده...بنام "پیروزی یا پرسپولیس؟ "

به این مضمون :

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــ

"جناب اقای فردوسی پور
با سلام وخسته نباشید

لطفا یک نظر سنجی در برنامه 90 بابت اینکه اسم تیم پرسپولیس همون "پرسپولیس" باشه یا "پیروزی" مطرح کنید

خیلی ازتون ممنون میشم اگه اینکار رو انجام بدین

با تشکر"

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــ

نظرتون چیه....

اینم آدرسش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ALIBOZORG
08-10-2008, 16:13
به فردوسی پور بگیم و اونم به عنوان مسابقه Sms از مردم نظر سنجی کنه ...

فکر خوبیه،ولی بعید میدونم فردسی پور این کارو انجام بده چون تاحالا هر چی نظرسنجی تو 90 بوده مربوط به یک تیم خاص نبوده البته تا اونجایی که یادم میاد...بهر حال فکر خوبیه.

iammahdi
08-10-2008, 16:27
فکر خوبیه،ولی بعید میدونم فردسی پور این کارو انجام بده چون تاحالا هر چی نظرسنجی تو 90 بوده مربوط به یک تیم خاص نبوده البته تا اونجایی که یادم میاد...بهر حال فکر خوبیه.مگه انتظار می رفت که بیان یه نظر سنجی بزارن که شما طرفداره کدوم تیم هستین...

Mr.ahad
08-10-2008, 20:22
حالا من یه نظری دارم بیام این و تو سایته 90 به آدرس زیر به فردوسی پور بگیم و اونم به عنوان مسابقه SMS از مردم نظر سنجی کنه ...

فکر خوبیه البته فکر می کنم از طریق لینک پست اول نتیجه ی بیشتری داشته باشه تا برنامه ی 90 ! اما بازهم ضرری نداره امتحانش می ارزه

Alireza Taji
09-10-2008, 04:21
برنامه 90 هم یک برنامه دولتی هست و طبیعتا براش نظر طرفداران پرسپولیس مهم نیست که نظرشون در مورد تیمشون چی باشه اخر ان کاری را میکنه که به صلاح دولت باشه و بنا بر سیاست های دولت حرکت میکنه!
فعلا دولت داره زور میزنه نامهای که بوی ملی دارند را کنار بذاره نظر طرفداران پرسپولیس هم براش ذره ی ارزش نداره!
ببخشید که این را میگم اما مدیرعامل شما هم بیش از حد به این علی ابادی اویزون هست! انصاری فر را من به عنوان یک استقلالی خیلی قبولش داشتم چون چندان به فکر نظرات ادمهای احمقی مثل علی ابادی نبود و کاری را میکرد که درست میدونست.
الان تنها کسی که میتونه در مقابل تغییر نام باشگاهتون مقاومت کنه مدیرعاملتون هست که اونهم خیلی...

sourena_8888
09-10-2008, 10:06
فعلا دولت داره زور میزنه نامهای که بوی ملی دارند را کنار بذاره
تایید !

ببخشید که این را میگم اما مدیرعامل شما هم بیش از حد به این علی ابادی اویزون هست! انصاری فر را من به عنوان یک استقلالی خیلی قبولش داشتم چون چندان به فکر نظرات ادمهای احمقی مثل علی ابادی نبود و کاری را میکرد که درست میدونست.
انصاری فرد + حبیب کاشانی ..

همین عامل موجب حذفشون از پرسپولیس شد

مصطفوی هم الاماشال... دست به دستمال خوبی داره

الان تنها کسی که میتونه در مقابل تغییر نام باشگاهتون مقاومت کنه مدیرعاملتون هست که اونهم خیلی...
ربطی به مدیر عامل نداره !

باشگاه متعلق به تربیت بدنی هست و دولت

.
.
.
.

نمیدونم چرا اینا اینقدر احمق هستن

نمیخان مردم رو راضی نگه دارن تا خودشون موندگار باشن

-------

این امکان وجود داره که چند روز دیگه در یه سناریو ساختگی رئیس جمهور محبوب اعلام کنه :

باشگاه متعلق به ایران و مردم ایران هست و نام آن پرسپولیس

و بر محبوبیت خود بیفزاید !

iammahdi
09-10-2008, 13:45
پس اگه نود نتونه کاری کنه صد در صد اون طومارم نمی تونه...
ولی حالا شما هم به عنوان استقلالی برین نود این پیشنهاد رو بدین...(البته اگه دوسنت داشتین)
به قوله دوستمون امتحانش که ظرری نداره...

hrgh2
09-10-2008, 14:03
اگه کاری نکنید دو روز دیگه اسم باشگاه میشه """""""""""شهید پیروزی""""""""""""
اما واقعا من فکر میکنم بهترین کار اینه که تو ورزشگاه تماشاگرا چپ و راست بگن پرسپولیس که خدا را شکر این کارو میکنند
یکی از دوستان در مورد مرودشت و تخت جمشید گفته بود
منم مرودشتیم واقعا نه تنها که این شهر پیشرفتی نکرده کلی هم پسرفت داشته
تخت جمشید هم که دیگه چیزی ازش نمونده که بخوان غارت کنن

sourena_8888
09-10-2008, 15:15
اگه کاری نکنید دو روز دیگه اسم باشگاه میشه """""""""""شهید پیروزی""""""""""""دور از انتظار نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یکی از دوستان در مورد مرودشت و تخت جمشید گفته بود
منم مرودشتیم واقعا نه تنها که این شهر پیشرفتی نکرده کلی هم پسرفت داشته
تخت جمشید هم که دیگه چیزی ازش نمونده که بخوان غارت کننخودم دانشگاه مرودشت درس میخونم ! هفته ای 5 روز مرودشت میام !

شهر افتضاح !

کافیه با کازرون مقایسش کنید !

حساب تخت جمشید که جداست !

یاد جشن 2500 ساله بخیر ، چه بهایی میداد به تمدن و ریشه ما !

آخ که بیگانه شده هموطن من ...... !

devil_ff2008
09-10-2008, 18:09
دور از انتظار نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خودم دانشگاه مرودشت درس میخونم ! هفته ای 5 روز مرودشت میام !

شهر افتضاح !

کافیه با کازرون مقایسش کنید !

حساب تخت جمشید که جداست !

یاد جشن 2500 ساله بخیر ، چه بهایی میداد به تمدن و ریشه ما !

آخ که بیگانه شده هموطن من ...... !

hrgh2
09-10-2008, 18:56
والا نمیدونم چی بگم اینجام که بخش ورزشی هست
اما واقعا اوضاع این شهر که خیلی خراب شده
در مورد جشنهای 2500 ساله هم باید بگم آن کجا و این کجا...

امیدوارم اسم این باشگاه هم حفظ شه البته من پرسپولیسی نیستم اما روی نامش تعصب دارم

hoomaan
09-10-2008, 19:43
آقا یه سوال .چرا این استقالیا نمیرن بگن اسم ما هم تاج بوده یالا یالا برشگردونین . ؟

sourena_8888
09-10-2008, 20:00
والا نمیدونم چی بگم اینجام که بخش ورزشی هست
اما واقعا اوضاع این شهر که خیلی خراب شده
در مورد جشنهای 2500 ساله هم باید بگم آن کجا و این کجا...
خیلی بی ربط نیست ...

حرف تغییر تاریخ و هویت و خواسته های مردم یه کشوره

تحمیل خواسته های اقلیت به اکثریت ... 8% به 92%

امیدوارم اسم این باشگاه هم حفظ شه البته من پرسپولیسی نیستم اما روی نامش تعصب دارم
ایرانی چیزی تو خونش داره به نام تعصب

آقا یه سوال .چرا این استقالیا نمیرن بگن اسم ما هم تاج بوده یالا یالا برشگردونین . ؟
باشه اونا هم میگن شکر خوردیم و زود زود برش میگردونن

هه هه هه : دی

hrgh2
09-10-2008, 22:09
واسه استقلال که دیگه کار از کار گذشت
ببینیم پرسپولیس چی میشه

iammahdi
10-10-2008, 11:41

بزارن چی؟؟!!!! تـــــــــــاج؟؟؟!!!!

حتی اگه اسم پیروزی رو بزارن پرسپولیس استقلالی ها 1000^n سال هم زور بزنن عمرا" اگه استقلال بشه تاج...

aluminum
11-10-2008, 01:40
صد در صد موافقم
الان استقلالیها تیمشون رو به اسم تاج صدا نمی زنند

Alireza Taji
11-10-2008, 02:36

خود من ازطرفدارن سرسخت نام تاج هستم.
هنوز هم خیلی از استقلالی ها این تیم را با نام تاج صدا می کنند و تو خیلی از شعارهای استقلالی ها نام تاج وجود داره.
اما کلا بیشتر استقلالی ها به نام استقلال خو گرفتند!
خیلی وقت پیش نظرسنجی هم در انجمنهای استقلالی راه انداختم تا ببینم چند درصد با تغییر نام استقلال به تاج موافق هستند که بیشتر از 60% مخالف تغییر نام استقلال بودند!

تاج به هر حال یک اسمی هست که سلطنت و پادشاهی را به یاد می یاره و همین هم باعث شد 30 سال پیش که مردم گرم بودند با تغییر نام باشگاه به نام استقلال راحت کنار بیایند...

unartig
11-10-2008, 09:21
نمی دونم دوروز پیش سخنان غفوری فرد(رییس سابق سازمان تربیت بدنی ) راشنیدید یانه ؟
برگشته بودمیگفت یه روزیکی از روسای سازمان تربیت بدنی ازبس به امورورزشی ناآگاه بود نامه زده بود که استقلال پرسپولیس رامنحل کنید .
اینها هیچ کدوماشون ازورزش وتعصب وهواداری واینجورچیزها سردرنمیارند الکی وقت خودتونو تلف نکنید

iammahdi
12-10-2008, 15:14
آقا جون می خوام یه اعترافی کنم این که انتظار داشته باشین بیان تو رادیو تلوزیون به پرسپولیس بگن پرسپولیس رو از سرتون بیرون کنین لطفا"...
همین Sms که گفتن بگین پیامک...خدا وکیلی غیر از همین رادیو تلوریون دیگه کی می گه پیامک(از صد درصد چند درصد شاید بگن) به قوله رشید پور تو برنامش گفت آدم یاده پفک می افته...
خیلی چیزاست ها مثلا" می گن به هلی کوپتر بگین چرخ بال یا به لودر بگین بیل میکانیکی حتی یه جا خوندم نوشته بود به بوفه بگین چینی جا!!
اگه این جوری باشه که می گن پرسپولیس کلمه یونانیه...پس تاکسی چیه ...آدرس چیه...ترمینال چیه...
بعضی چیزاست افتاده تو زبانه اون مردم و دیگه نمی شه کاریش کرد...مثلا" اگه یه نفر یه هلی کوپتر ببینه می گه ایول عجب چرخ بالیه!!!؟؟؟؟مگه این که تو همین فیلم ها بگن چرخ بال که اونم همون بازیگراش یا مجریاش بعده برنامه همون می گن هلی کوپتر یا ...

در مورد استقلالم که علیرضا گفت چرا نشد تاج...
حالا من نمی دونم چرا اینا گیر میدن ازکلمات خارجی استفاده نشه ...تو یه برنامه طرف گفت مرسی...مجریه گفت بگو دست شما درد نکنه به جاش...

Rjoun
13-10-2008, 00:02
نمی دونم دوروز پیش سخنان غفوری فرد(رییس سابق سازمان تربیت بدنی ) راشنیدید یانه ؟
برگشته بودمیگفت یه روزیکی از روسای سازمان تربیت بدنی ازبس به امورورزشی ناآگاه بود نامه زده بود که استقلال پرسپولیس رامنحل کنید .
اینها هیچ کدوماشون ازورزش وتعصب وهواداری واینجورچیزها سردرنمیارند الکی وقت خودتونو تلف نکنید
آخه اگه اين دو تيم رو حذف كنن فوتبال ايران ديگه به چه دردي ميخوره؟
اصلا اين غفوري چه ... هست كه بخواد استقلال پرسپوليس رو منحل كنه؟

sourena_8888
13-10-2008, 08:28
حالا من نمی دونم چرا اینا گیر میدن ازکلمات خارجی استفاده نشه ...تو یه برنامه طرف گفت مرسی...مجریه گفت بگو دست شما درد نکنه به جاش...

نه !

گفت : "مرسی" واژه بیگانه هست ! بهتره بگیم : الحمدالله ، سپاسگذارم !

devil_ff2008
13-10-2008, 11:05
نه !

گفت : "مرسی" واژه بیگانه هست ! بهتره بگیم : الحمدالله ، سپاسگذارم !

ده هه
اینم که شد عربی
البته عربی اشکال نداره !
زبان خداست :18:
----------
اصلا انسان زبان را برای چی اختراع کرد ؟
مگه غیر از ارتباط مقصود دیگه ای هم داشت ؟
تعصب رو زبان به چه دلیل ؟
فکر کن مثلا چند سال دیگه تو یک مقاله کلمه Sms رو میبینیم باید تو دیکشنری معنیش کنیم تا اونم بزنه پیامک ! :27:

cj-afshin
23-10-2008, 18:49
آگه می خواهید فارسی را پاس بدارید به قول عمو پورنگ متشکرم

00990099
23-10-2008, 18:57
خیلی متشکرم