PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زانتیا

rambo_1386
06-10-2008, 20:38
سلام دوستان مشخصات زانتیارو میخواستم(حداکثر سرعت ، کشور تولید کننده، امنیت ، ترمز ، شتاب)فقط لطف کنید بگید زانتیا مال کدوم کشور و شرکته

Farshadd
06-10-2008, 20:45
سلام دوست عزیز

زانتیا مال کشور فرانسه هست و در ایران با نمایندگی سایپا منتاژ میشه و بفروش میرسه.

مشخصات هم الان میذارم هر چند با یه سرچ ساده هم پیدا میشد.

:11:

Farshadd
06-10-2008, 21:04
سلام.

مشخصات فنی زانتیا 2000 sx

موتور: 2000 cc خطی

تعداد سیلندر: 4

تعداد سوپاپ: 16

حداکثر قدرت: 135

حداکثر سرعت : 200 (البته بیشتر هم میره، مثلا من خودم 220 تا رفتم)

شتاب 0 تا 100 : 9.8 ثانیه

حجم باک: 65 لیتر فکر کنم (شاید هم 60)

رینگ هم 15 اینچ

گشتاور هم فکر کنم: 170-180 نیتون متر توی دور موتور (فکر کنم) 2500-3000

وزن خالص: 1350 کیلوگرم

مصرف سوخت هم به طور میانگین 9 لیتر در هر 100 کیلومتر.

اینم تجهیزات: (اینو از سایت خودش برداشتم)

سیستم ضد قفل ترمز (ABS)
مبدل کاتالیست برای کاهش آلودگی در حد استاندارد EURO2
Airbag راننده
Airbag سرنشین جلو
سوئیچ کنترل Airbag سمت سرنشین
دارای سیستم عیب یاب
سیستم آلایندگی بخارات کارتر
سیستم کنترل تبخیرات سوخت
برف پاکن مجهز به سیستم هوشمند
سوییچ با کنترل از راه دور و قفل مرکزی
سیستم هوشمند تهویه مطبوع
کلید ضد سرقت با سیستم الکترونیکی
سیستم صوتی RB1 با قابلیت کنترل از روی غربیلک فرمان
پرده ضد نور عقب
چراغ مطالعه سرنشینان جلو 2 عدد
نشان دهنده دمای بیرون و تاریخ
شیشه بالابر با سیستم Anti-Pinch سمت راننده
کمربندهای ایمنی با قابلیت تنظیم ارتفاع متناسب با قد سرنشین جلو و مجهز به چاشنی انفجاری

سوال بود در خدمتم

2299
06-10-2008, 21:23
جلو و مجهز به چاشنی انفجاری

آقا فرشاد ميشه در مورد اين توضيح بدي

Farshadd
06-10-2008, 22:46
آقا فرشاد ميشه در مورد اين توضيح بدي

بله جلیل جان.

چرا که نه.

سیستم چاشنی انفجاری در حقیقت یه سیتم پیش کشنده هست.

در خودرو های بدون کمربندای انفجاری وقتی تصادف رخ میده، کمر بند فقط گفل میشه.

ولی در سیستم چاشنی انفجاری بعد از قفل شدن، سریع شروع به جمع شدن میکنه که معمولا به طول 8-10 سانت کمربند جمع (پس کشیده ) میشه. و بعد کامل قفل میشه.
حالا بحثو میبریم روی خود چاشنی.

این چاشنی از یک سیلندر و یک پیستون تشکیل شده. که در این سیلندر از همون گاز کیسه هوا استفاده شده. و به محض برخورد، پیستون حدود 12 سانت حرکت میکنه و همچنین اون سیمی که بهش وصل هست رو هم حرکت میده و این سیم هم به اون چرخک کمربند وصله (مستقیم و غیر مستقیمش رو نمیدونم) و اونو 10-8 سانت میکشه.

راستی این عمل قبل از اقدام کیسه هوا انجام میشه.چون اگه توجه کرده باشی در حین رانندگی کمربند کم کم شل میشه و ...

البته اینم بگم که این اتفاقات خیلی سریعتر از اونی میوفته که فکرشو بکنیم...

همین:46:

لوگان
07-10-2008, 21:56
راستی در مورد امنیش بگم که با اینکه اینهمه چیز میز داره ولی ضعیفه و 1 ستاره هستش در استاندارد های اروپا.

Farshadd
07-10-2008, 22:26
راستی در مورد امنیش بگم که با اینکه اینهمه چیز میز داره ولی ضعیفه و 1 ستاره هستش در استاندارد های اروپا.

سلام.

چطوری؟ نیستی

البته لوگان جان این چیزی که زده توی سایت مربوط به 1800 بوده که فرقی با همینای خودمون نداره. (از نظر بدنه و کیسه هوا و ترمز ها یکی هستن و فقط از نظر موتوری فرق داره)

و روی ستاره دوم هم خط کشیده که به نظرم منظورش 1.5 ستاره هست

XMAN9
07-10-2008, 23:09
منظور شما از اينكه ضعيفه چيه؟

Farshadd
08-10-2008, 00:45
منظور شما از اينكه ضعيفه چيه؟

ببخشید من به جای ایشون جواب میدم.

منظورشون اینه که از نظر ایمنی خودروی خوبی نیست .

و حرفشون رو هم با توجه به یه منبع معتبر به اسم سایت استاندارد های ایمنی اروپا میزنه.

:46:

alizadsar
14-12-2008, 22:45
سلام چطورین

MoHaMaD ZaNd
14-12-2008, 23:10
بله جلیل جان.

چرا که نه.

سیستم چاشنی انفجاری در حقیقت یه سیتم پیش کشنده هست.

در خودرو های بدون کمربندای انفجاری وقتی تصادف رخ میده، کمر بند فقط گفل میشه.

ولی در سیستم چاشنی انفجاری بعد از قفل شدن، سریع شروع به جمع شدن میکنه که معمولا به طول 8-10 سانت کمربند جمع (پس کشیده ) میشه. و بعد کامل قفل میشه.
حالا بحثو میبریم روی خود چاشنی.

این چاشنی از یک سیلندر و یک پیستون تشکیل شده. که در این سیلندر از همون گاز کیسه هوا استفاده شده. و به محض برخورد، پیستون حدود 12 سانت حرکت میکنه و همچنین اون سیمی که بهش وصل هست رو هم حرکت میده و این سیم هم به اون چرخک کمربند وصله (مستقیم و غیر مستقیمش رو نمیدونم) و اونو 10-8 سانت میکشه.

راستی این عمل قبل از اقدام کیسه هوا انجام میشه.چون اگه توجه کرده باشی در حین رانندگی کمربند کم کم شل میشه و ...

البته اینم بگم که این اتفاقات خیلی سریعتر از اونی میوفته که فکرشو بکنیم...

همین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif
خوب فرشاد جان اون واسه بدن مشكلي ايجاد نميكنه !!! آخه با اون شتاب آدم كه پرت ميشه جلو يه كمربند نازك به بدن لطمه نميزنه ؟؟؟

vahid_civil
15-12-2008, 00:19
ما زانتیا داریم. چند سال پیش یه تصادف خوف کردیم که جلوی ماشین جمع شد.
سال 82.
این چاشنی کمربند واقعا عمل کرد! بعدش هم ایربگ
اون موقع زانتیا تازه اومده بود و کارت طلایی هم داشت. ایران اون چاشنی واسه کمربند رو نداشت بزاره سر جاش.
واسه همین از فرانسه آورد.2 ماهی طول کشید!

Farshadd
15-12-2008, 02:19
خوب فرشاد جان اون واسه بدن مشكلي ايجاد نميكنه !!! آخه با اون شتاب آدم كه پرت ميشه جلو يه كمربند نازك به بدن لطمه نميزنه ؟؟؟

نه محمد جان. لطمه ای به اون صورت نمیزنه. تازه این چاشنی لطمه رو کمتر هم میکنه. چون از همون اول نمیذاره آدم زیاد بیاد جلو و بعد با کمربند برخورد کنه.

هر چند در تصادف خود کمربند هم ممکنه اذیت کنه، ولی لطمه اون خیلی خیلی کمتر از لطمه ای هست که در صورت برخورد با شیشه و فرمون ایجاد میشه.

:12:

Omid Rowhani 1364
14-10-2009, 13:07
زانتيا عشق منه ولي اون زانتيا سري اول نه ايناي كه جديدا قيافشو عوض كردن و خرابش كردن -

عاموت
26-10-2009, 05:25
باید بگم اگه زانتیا سوارشی شاید دیگه هیچ ماشینی سوار نشی.