PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسهSamsung i900وHTC touch HD

lovely11380
06-10-2008, 12:43
با عرض سلام خدمت همه دوستان
میخواستم اگه امکانش باشه دوستان کمک کنند تا یک مقایسه خوب و کامل بین این2تا ابرقدرت داشته باشیم
راستش من واسه خرید بدجوری بین این 2تا موندم
پیشاپیش ازکمک همه عزیزان تشکرمیکنم

آرش

lovely11380
06-10-2008, 12:47
دوستان عزیز لطف بفرمایید تو این تاپیک فقط همین 2 گوشی رو مقایسه کنید تا به نتایج خوبی برسیم
ممنون

s-a-l-i-m
06-10-2008, 15:06
من احساس می کنم این تاپیک بسی بی فایده هست

lovely11380
22-11-2008, 02:52
میشه بفرمایید چرا بی فایده است؟

S@nti@go_s&k
22-11-2008, 20:17
سلام..................
lovely
جان اگر این تایپیکو تو قسمت مشاوره خرید می زدی بهتر نتیجه می گرفتی
بهر حال قیمت hd الان خییییلی بالاست .............
در یه سری از موارد با هم یکی هستند.
مثل دوربین و سیستم عامل ___gps___wifi
اما صفحه نمایش hd 3.8 اینچ
omnia 3.2 اینچ
قابلیت های دوربین امنیا بیشتر از hd هستش
بازم باید دید نظر خودتون چیه
ولی اگر قیمت hd با امنیا یکی بود من hd به شما پیشنهاد می کردم.
البته حالا حالا ها قیمتش به امنیا نمیرسه.
ولی اگر من خودم بودم امنیا رو می خریدم.

Hamid..God
22-11-2008, 21:59
بد نیست یه نگاه به عکسای زیر بندازین برای مقایسه چیز خوبیه
آقا مهران زحمتشو کشیدن

این برای CPU

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم برای System Index

فکر منم فهمید باشین رقیب اصلیه HD چه گوشیه نه این i900

lovely11380
22-11-2008, 22:25
ولی من خودم X1 رو رقیب نمیبینم ، نمیدونم چرا ولی فکر میکنم i900 خیلی سرتر از X1 هست ، حالا باز دوستان کمک کنند و نظر بدن مشخص میشه

s-a-l-i-m
22-11-2008, 23:53
من هم گفتم باز هم میگم.......از نظر کارکرد cpu فعلا امنیا از همه سر تره.........و اون جدول بالا رو قبول ندام.........
ولی کلا hd برای صفحه ای که داره حالی میده ها.........ولی باید ما بچه دبیرستانی ها تو کیف بزاریم تا تو جیب.........دِي
چون نرفته خفتمون می کنند............

hamed1297
23-11-2008, 00:03
ولی همیشه قدرت عددی cpu ملاک نیست.البته این رو در مورد cpu کامپیوتر و مقایسه اون با cpu لبتاپ دیدم.
البته باید در کنار هم مقایسه بشن.

masoud911
23-11-2008, 01:12
HD فلاش led نداره که بشه ازش به عنوان چراغ قوه ازش استفاده کرد

این واسه من خیلی کاربرد داره

lovely11380
23-11-2008, 02:07
HD بخاطر اون LCD عظیمش و interface جذابش منو گرفتار خودش کرده،من خودم امنیا رو خیلی قبول دارم ولی هرکاری میکنم نمیتونم بیخیال HD بشم،حالا که بعضی از دوستان X1 رو هم انقدر پرقدرت معرفی کردند واقعا دیگه واسه خرید دچار مشکل شدم

lovely11380
23-11-2008, 02:08
فکر کنم تنها مشکل hd همون نداشتن فلاشه که واسه منم مهمه

hamed1297
23-11-2008, 11:48
ظاهرا اینترفیس touchflo رو روی X1 هم پورت کردن.تاپیک X1 رو ببینید.
ولی اون KCD عظیم HD واقعا وسوسه کننده هست.

lovely11380
24-11-2008, 13:03
من شنیدم روی امنیا هم اینکارو کردن درسته؟ یعنی واقعا میشه ؟

S@nti@go_s&k
25-11-2008, 01:18
سلام................
بله میشه

omnia.2008
25-11-2008, 15:17
واقعا پس خیلی جالبه!

hamed_bijari
27-11-2008, 10:28
تنها عیب HD همون نداشتن فلشه !
ولی touch flo ش خیلی سرتر از i900 هستش
htc شرکتی هست که به اصطلاح پیشکسوته تو زمینه ppc و حالا حالاها مونده تا سامسونگ و سونی اریکسون و نوکیا بتونن به پای htc برسن
من اگه پول داشتم حتما HD میخریدم
من که از htc راضیم
شما اگه فلش خیلی برات مهمه دیگه ppc نباید بخری
اگه ppc قدرتمند و جذاب برات مهمه قید این (ببخشید) سوسول بازیا رو باید بزنی (sorry)
ایشاا... که تونسته باشم کمکت کنم
راستی اگه LCD برات مهم نیست و فلش بیشتر به کارت میاد TOUCH PRO بگیر

omnia.2008
27-11-2008, 15:54
اینو که htc تو ppc از همه سرتر هست و قبول دارم ولی اگه فلاش هم برای hd قرار میداد که ضرری نداشت اخه دوربینش 5 مگاپیکسل ها .یعنی چه دلیلی وجود داره دوربین 5 داشته باشه ولی فلاش نداشته باشه!

amir_rafie
28-11-2008, 15:21
اینجا چرا کسی از memory حرف نمیزنه!!!!!

امنیا 16G حافطه داره ولی HD هیچی!!!

تنها برتری HD اون LCD بزرگه که من خیلی دوست دارم... ولی من که Omnia خریدم ازش راضیم... قبلا با diamond کار کردم خیلی کند بودولی omnia خیلی سریعتر برنامه هارو باز میکنه و من اینو دوست دارم.....

تا وقتی که HTC از cpu های 528 Mhz استفاده میکنه من Omnia رو ترجیح میدم...............

omnia.2008
28-11-2008, 21:18
منم با اقا امیر موافقم cpu i900 خیلی قوی من که خیلی ازش راضیم ال سی دی i900 هم به اندازه کافی فکرکنم بزرگ باشه حداقل بزرگتر از برندهایی مثل سونی اریکسون(x1) به نظر من اول hd البته با صرف نظر کردن از فلاش دوم i900 واخرش هم x1.

peymanmo6
04-12-2008, 01:38
ال سی دی 3.8 اینچ با رزولشن 480x800 یعنی کار با اینترنت، با office... از این گوشی توقع چراغ قوه نمیره که. درسته اگه led هم میذاشت بهتر بود ولی حیفه که ملاک خرید چنین قولی قرار بگیره.

3i3inio
12-12-2008, 10:29
با سلام خدمت تمامی دوستان.
میخواستم چند مورد رو درباره مقایسه گوشیهای HD ، Omnia و Xperia بگم. لطف کنید نظرتون رو بگین تا به یک جمع بندی برسیم و نیازی نباشه که هرکسی از روی غرض یا علاقه شخصی این مقایسه رو انجام بده. اول بگم که من هر سه تا گوشی رو داشتم و تونستم مقایسه خوبی رو انجام بدم. (بماند که نهایتاً به برتری و اعجاب HD رسیدم)

1. از نظر ابعاد صفحه نمایش: نمیدونم نیازی هست که این مقایسه رو انجام بدیم. وقتی Xperia رو روی HD میذارین، میبینین که کل Xperia اندازه صفحه نمایش HD هست. باز Omnia یک قدم جلوتر از Xperia هست.

2. از نظر نرم افزارهای گوشی: اصلاً سامسونگ و سونی اریکسون تا حالا کار PPC کردن که بخواهیم اینا رو با هم مقایسه کنیم؟!!! جسارتاً تو قسمت نرم افزارهای کاربردی، HD دو تا گوشی دیگه رو میذاره تو جیبش.

3. از نظر حافظه: من هنوز نتونستم باخودم کنار بیام که 16G حافظه تو موبایل به چه درد میخوره. میدونین که HD هم 8G حافظه داره. آخه چی میخواین توی گوشیتون بریزین که اینقدر حافظه میخواین؟ خوبه که تا قبل از این با 256M و نهایتاً 1G کار میکرین. حالا 8 برابر یا 16 برابر اون رو میخواین چکار؟ خدا میدونه.

4. از نظر دوربین: تا حالا با HD عکس گرفتین که میگین چون فلش نداره پس ضعیفه. درسته که فلش نداره، ولی شما هم مجبور نیستین نصفه شب عکس بگیرین. نمیدونم چرا همه احساس میکنن که چون موبایل دوربین داره، پس باید نصفه شب عکس گرفت.

5. موردای دیگه هم هستن که من چیزای دم دست رو براتون گفتم. اگر خواستین مورد خاصی رو براتون مقایسه کنم، در خدمتیم.

M E H R A N
12-12-2008, 13:02
1. از نظر ابعاد صفحه نمایش: نمیدونم نیازی هست که این مقایسه رو انجام بدیم. وقتی Xperia رو روی HDXperia اندازه صفحه نمایش HD هست. باز Omnia یک قدم جلوتر از Xperia هست.

نظراتتون شاید برای خودتون و بر حسب نیازی که از گوشی دارید مناسب باشه اما فکر نمیکنم این نظرات حالت کلی
داشته باشه. در جواب ...

1. صفحه اکسپریا 3 اینچی هست دوست عزیز. 3 اینچ برای یک پاکت پیسی کافیه. اگر 2.4 اینچ بود قبول میکنم که
صفحه کوچیکه اما باز هم صفحه 2.4 اینچ یا 2.6 اینچ برای یک گوشی جاوا بسیار مناسبه. چون هم اندازه و ابعاد
گوشی رو بالا نمیبره و هم شارژ باطری رو در این گوشی ها به خاطر ال سی بزرگ نابود نمیکنه و از طرفی هم
گوشی های جاوا اکثرشون تاچ نیستند و برای یک گوشی که ال سی دی تاچ نداره این اندازه مناسبه. اما اگر
شما بیاید و ال سی دی 5 اینچی بزارید برای یک گوشی جاوا خنده دار میشه.

الان هم برای اکسپریا و اومنیا این اندازه بسیار مناسبه. بر عکس من فکر میکنم ال سی دی TouchHD زیادی بزرگه و
مشکلات خودش رو داره. کاری به قیافه و ظاهر اون ندارم اما ال سی دی با این اندازه برای یک گوشی که باید
کارهای روزانه رو انجام بده و همه اش هم در جیب باشه بزرگه و نمیتونه افراد زیادی رو بطرف خودش جذب کنه.

در ضمن اکسپریا همان رزولیشنی را دارد که HD استفاده میکنه اما در ای سی دی های متفاوت. البته من
هم قبول دارم که ال سی دی بزرگ مزایا و خوبی هاش خودش رو داره. مثلا کی دوست نداره ال سی دی
تلویزیونی که در خونه استفاده میکنه 80 اینچ نباشه؟ اما یخورده منطقی تر که فکر کنی میبینی که در یک
اتاق که نهایتا 30 متر مربع است ال سی دی 80 اینچی بدرد نمیخوره. ال سی دی HD هم همینطور. خوبه ...
بله منم قبول دارم اما نه برای یک پاکت پیسی با باطری 1350 میلی آمپری که گذشته از شارژی که باید
به ال سی دی بده باید شارژ GPS و مکالمه و کلا کار با گوشی رو نیز تامین کنه.

2. از نظر نرم افزارهای گوشی: اصلاً سامسونگ و سونی اریکسون تا حالا کار PPC کردن که بخواهیم اینا رو با هم مقایسه کنیم؟!!! جسارتاً تو قسمت نرم افزارهای کاربردی، HD دو تا گوشی دیگه رو میذاره تو جیبش.برند گوشی چه ربطی به برنامه داره؟ یخورده بیشتر تحقیق کن دوست عزیز.

نه HTC سازنده نرم افزار است و نه سامسونگ و سونی اریکسون. منظورم نرم افزارهای پاکت پیسی است.
شاید HTC چند درایو رو برای کارکرد بهتر گوشی های خودش ارائه کرده باشه اما همین کار رو سونی اریکسون
هم در قسمت های مختلف اکسپریا انجام داده. نمونه اش پنل های سونی اریکسون هست. همین کار رو
سامسونگ نیز برای اومنیا انجام داده.

اما با تمام این تعاریف هیچ کدام از این برندها سازنده اصلی نرم افزار برای پاکت پیسی نیستند. اولا که همه
این گوشی ها از 1 سیستم عامل استفاده میکنند و ربطی به برند نداره و اون هم سیستم عامل مایکروسافت
است که در این گوشی ها نسخه ویندوز موبایل استفاده شده.

نرم افزار های دیگه کاربردی هم هر کدام توسط کمپانی ها و شرکت های دیگه ساخته شده اند. که باز هم
ربطی به برند نداره. این شرکت ها وقتی نرم افزاری را ارائه میدند نمیان بگم که فقط مربوط به Touch HD بلکه
برعکس در مشخصات نصب نرم افزار گفته میشه که مثلا این نرم افزار بر روی گوشی هایی که از ویندوز
موبایل 5 به بالا استفاده میکنند کار میکنه. یعنی هر کسی که گوشیش ویندوز موبایل 5 به بالا باشه
میتونه اون نرم افزار رو دانلود کنه و روی گوشیش نصب کنه.

3. از نظر حافظه: من هنوز نتونستم باخودم کنار بیام که 16G حافظه تو موبایل به چه درد میخوره. میدونین که HD هم 8G حافظه داره. آخه چی میخواین توی گوشیتون بریزین که اینقدر حافظه میخواین؟ خوبه که تا قبل از این با 256M و نهایتاً 1G کار میکرین. حالا 8 برابر یا 16 برابر اون رو میخواین چکار؟ خدا میدونه.این مورد هم بستگی به نیاز هر فرد داره. برای شما که استفاده ای از پاکت پیسی ندارید شاید 500 مگابایت هم
کافی باشه اما برای من که از تمام امکانات پاکت پیسی استفاده میکنم نه تنها 16 گیگ بلکه اگر مموری
کارت 32 گیگ هم بیاد میخرمش. به شرطی که قیمت اولیه اش منصفانه باشه و پول خون جد و آبادشون رو از
ما نگیرن.

تازه من زمانی که پی1 داشتم و یک اسمارت فون بود تمام مموری 8 گیگش پر بود چون استفاده های مختلفی از
گوشی میکنم. مثلا دوست دارم همیشه بهترین آهنگ هایی که در کامپیوتر دارم در گوشی هم داشته باشم.
و یا دوست دارم آلبوم عکس های خانوادگی و یا شخصیم همیشه در گوشیم باشه تا هر وقت که نیاز داشتم
و یا دلم برای دیدن یکی از اقوام تنگ شده بود نگران این نباشم که چون خونه نیستم نمیتونم تصویرش رو ببینم
بلکه برعکس بتونم در هر نقطه ای از دنیا عکس ها مورد علاقه ام رو در گوشی ببینم و همراه داشته باشم چون
هر لحظه ممکنه به یکی از این عکس ها نیاز داشته باشم و یا مثلا بخوام برای کسی بفرستم.

گذشته از عکس و موزیک و فیلم و هزار جور برنامه و نوشته های دستی یک تکنولوژی دیگه سالهاست که
به گوشی ها اضافه شده و اون رهیاب است. اگر کسی بخواد از نرم افزار رهیاب بر روی گوشی استفاده
بکنه و اون شخص امکان استفاده از اینترنت گوشی رو نداشته باشه مجبوره که تمام نقشه هایی رو که لازم
داره و یا میدونه که در آینده ممکنه لازمش بشه بر روی گوشیش نصب کنه تا خیالش راحت باشه و دیگه نگران
این نباشه که شب مسافرت بشینه پای کامپیوتر و با هزار بدبختی نقشه دانلود کنه و بریزه رو گوشی. تازه
اگر توی 1 شب موفق به نصبشون بشه.

هر چند که من خودم از اینترنت نامحدود بر روی گوشی استفاده میکنم و ماهانه میتونم تا 10 گیگ دانلود هم
توسط گوشی داشته باشم اما باز هم افرادی مثل من بخاطر احتیاط و ترس از اینکه ممکنه در منطقه ای باشم
که آنتن نده و اینترنت نداشته باشم مجبورم که نقشه ها رو روی مموری کارت ذخیره کنم تا خیالم راحت باشه.

اگر فقط نقشه کشورهای اسکاندیناوی رو حساب کنیم حجمشون بالای 400 مگابایت است در حالی که من در
پی1 حدود 3 گیگ فقط نقشه داشم. اما فعلا چون مموری کارتی که استفاده میکنم 4 گیگ است مجبورم
نقشه های اسکاندیناوی رو بریزم و کاری به کشورهای دیگه نداشته باشم.

قسمت های سبز رنگی رو که انتخاب کردم یعنی نقشه های این قسمت ها به گوشی منتقل بشه.

حجم نقشه ها در قسمت های انتخاب شده...

و در آخر هم انتقال به گوشی...

حالا شما اگر استفاده ای از گوشیت نمیکنی دلیل نمیشه که تکنولوژی بخاطر شما متوقت بشه و کسی هم از
داشتن حافظه بالا در گوشیش خوشش نیاد. تنها دوست داشتن و یا نداشتن اینجا مطرح نیست بلکه نیاز اساسی
ترین و مهمترین نکته است.

4. از نظر دوربین: تا حالا با HD عکس گرفتین که میگین چون فلش نداره پس ضعیفه. درسته که فلش نداره، ولی شما هم مجبور نیستین نصفه شب عکس بگیرین. نمیدونم چرا همه احساس میکنن که چون موبایل دوربین داره، پس باید نصفه شب عکس گرفت.شما که دوربین واست مهمه... شما که حافظه بالای گوشی برات مهم نیست... شما که امکانات پاکت پیسی
ها رو دست کم گرفتید و از هیچ کدومش به اندازه دوربین حرف نزدید چون براتون مهم نبوده... شما که فکر
میکنید همه نیاز های شما نیاز های همه است چرا نرفتید یک کامرا فون بخرید و مستقیم دارید روی پاکت
پی سی نظر میدید.

کسی که پول بابت یک پاکت پیسی میده مطمئن باشی اینقدری هم پول داره که بره یک دوربین دیجیتال بخره که
یک چهارم قیمت اون پاکت پیسی هم نمیشه اما در عوض 10 برابر کیفیت بهتری رو نسبت به دوربین گوشی ها
داره.

واقعا من افسوس میخورم این نوع بحث ها رو فقط و فقط در بین بعضی از اعضای انجمن های ایرانی میبینم. و
یا انجمن های روسی. شما در هیچ انجمن دیگه ای نمتونید مطالب گسترده ای به اندازه انجمن های ایرانی
پیدا کنید که اینقدر گوشی هاشون رو به رخ همدیگه میکشن و اولین نقطه ای هم که در یک گوشی زیر سوال
میره یا صدای بلند اسپیکر در گوشی است یا مقایسه دوربین هاشون.

یخورده چشمای عقلتون رو باز کنید ببنید دنیا داره به چه سمتی میره و شما دارید به چه سمتی شنا میکنید.
درسته که دوربین هم یکی از امکانات گوشی ها حساب میشه و خودش یک تکنولوژی که داره در گوشی ها
پیشرفت میکنه و کسی هم منکر این مسئله نیست اما شما همه جای گوشی رو در همه گوشی ها ول
کردید و فقط زوم کردید روی این دوربین بدبخت بیچاره.

موفق باشید.

3i3inio
12-12-2008, 22:01
ممنون از راهنمائیت. اگه میشه شماره تماست رو برام بفرست. بیشتر با هم صحبت کنیم.

bushveg
14-12-2008, 00:20
به مشخصات دوربین hd دقت کنید
Camera 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, video(CIF@30fps), secondary VGA videocall camera
میدونید cif یعنی چی ؟ یعنی رزولیشن فیلمش مثل n70 nokia هست فلاش هم که یوخ
اگر درست باشه مفتش گرونه

bushveg
14-12-2008, 00:30
نظراتتون شاید برای خودتون و بر حسب نیازی که از گوشی دارید مناسب باشه اما فکر نمیکنم این نظرات حالت کلی
داشته باشه. در جواب ...

1. صفحه اکسپریا 3 اینچی هست دوست عزیز. 3 اینچ برای یک پاکت پیسی کافیه. اگر 2.4 اینچ بود قبول میکنم که
صفحه کوچیکه اما باز هم صفحه 2.4 اینچ یا 2.6 اینچ برای یک گوشی جاوا بسیار مناسبه. چون هم اندازه و ابعاد
گوشی رو بالا نمیبره و هم شارژ باطری رو در این گوشی ها به خاطر ال سی بزرگ نابود نمیکنه و از طرفی هم
گوشی های جاوا اکثرشون تاچ نیستند و برای یک گوشی که ال سی دی تاچ نداره این اندازه مناسبه. اما اگر
شما بیاید و ال سی دی 5 اینچی بزارید برای یک گوشی جاوا خنده دار میشه.

الان هم برای اکسپریا و اومنیا این اندازه بسیار مناسبه. بر عکس من فکر میکنم ال سی دی TouchHD زیادی بزرگه و
مشکلات خودش رو داره. کاری به قیافه و ظاهر اون ندارم اما ال سی دی با این اندازه برای یک گوشی که باید
کارهای روزانه رو انجام بده و همه اش هم در جیب باشه بزرگه و نمیتونه افراد زیادی رو بطرف خودش جذب کنه.

در ضمن اکسپریا همان رزولیشنی را دارد که HD استفاده میکنه اما در ای سی دی های متفاوت. البته من
هم قبول دارم که ال سی دی بزرگ مزایا و خوبی هاش خودش رو داره. مثلا کی دوست نداره ال سی دی
تلویزیونی که در خونه استفاده میکنه 80 اینچ نباشه؟ اما یخورده منطقی تر که فکر کنی میبینی که در یک
اتاق که نهایتا 30 متر مربع است ال سی دی 80 اینچی بدرد نمیخوره. ال سی دی HD هم همینطور. خوبه ...
بله منم قبول دارم اما نه برای یک پاکت پیسی با باطری 1350 میلی آمپری که گذشته از شارژی که باید
به ال سی دی بده باید شارژ GPS و مکالمه و کلا کار با گوشی رو نیز تامین کنه.
برند گوشی چه ربطی به برنامه داره؟ یخورده بیشتر تحقیق کن دوست عزیز.

نه HTC سازنده نرم افزار است و نه سامسونگ و سونی اریکسون. منظورم نرم افزارهای پاکت پیسی است.
شاید HTC چند درایو رو برای کارکرد بهتر گوشی های خودش ارائه کرده باشه اما همین کار رو سونی اریکسون
هم در قسمت های مختلف اکسپریا انجام داده. نمونه اش پنل های سونی اریکسون هست. همین کار رو
سامسونگ نیز برای اومنیا انجام داده.

اما با تمام این تعاریف هیچ کدام از این برندها سازنده اصلی نرم افزار برای پاکت پیسی نیستند. اولا که همه
این گوشی ها از 1 سیستم عامل استفاده میکنند و ربطی به برند نداره و اون هم سیستم عامل مایکروسافت
است که در این گوشی ها نسخه ویندوز موبایل استفاده شده.

نرم افزار های دیگه کاربردی هم هر کدام توسط کمپانی ها و شرکت های دیگه ساخته شده اند. که باز هم
ربطی به برند نداره. این شرکت ها وقتی نرم افزاری را ارائه میدند نمیان بگم که فقط مربوط به Touch HD بلکه
برعکس در مشخصات نصب نرم افزار گفته میشه که مثلا این نرم افزار بر روی گوشی هایی که از ویندوز
موبایل 5 به بالا استفاده میکنند کار میکنه. یعنی هر کسی که گوشیش ویندوز موبایل 5 به بالا باشه
میتونه اون نرم افزار رو دانلود کنه و روی گوشیش نصب کنه.

این مورد هم بستگی به نیاز هر فرد داره. برای شما که استفاده ای از پاکت پیسی ندارید شاید 500 مگابایت هم
کافی باشه اما برای من که از تمام امکانات پاکت پیسی استفاده میکنم نه تنها 16 گیگ بلکه اگر مموری
کارت 32 گیگ هم بیاد میخرمش. به شرطی که قیمت اولیه اش منصفانه باشه و پول خون جد و آبادشون رو از
ما نگیرن.

تازه من زمانی که پی1 داشتم و یک اسمارت فون بود تمام مموری 8 گیگش پر بود چون استفاده های مختلفی از
گوشی میکنم. مثلا دوست دارم همیشه بهترین آهنگ هایی که در کامپیوتر دارم در گوشی هم داشته باشم.
و یا دوست دارم آلبوم عکس های خانوادگی و یا شخصیم همیشه در گوشیم باشه تا هر وقت که نیاز داشتم
و یا دلم برای دیدن یکی از اقوام تنگ شده بود نگران این نباشم که چون خونه نیستم نمیتونم تصویرش رو ببینم
بلکه برعکس بتونم در هر نقطه ای از دنیا عکس ها مورد علاقه ام رو در گوشی ببینم و همراه داشته باشم چون
هر لحظه ممکنه به یکی از این عکس ها نیاز داشته باشم و یا مثلا بخوام برای کسی بفرستم.

گذشته از عکس و موزیک و فیلم و هزار جور برنامه و نوشته های دستی یک تکنولوژی دیگه سالهاست که
به گوشی ها اضافه شده و اون رهیاب است. اگر کسی بخواد از نرم افزار رهیاب بر روی گوشی استفاده
بکنه و اون شخص امکان استفاده از اینترنت گوشی رو نداشته باشه مجبوره که تمام نقشه هایی رو که لازم
داره و یا میدونه که در آینده ممکنه لازمش بشه بر روی گوشیش نصب کنه تا خیالش راحت باشه و دیگه نگران
این نباشه که شب مسافرت بشینه پای کامپیوتر و با هزار بدبختی نقشه دانلود کنه و بریزه رو گوشی. تازه
اگر توی 1 شب موفق به نصبشون بشه.

هر چند که من خودم از اینترنت نامحدود بر روی گوشی استفاده میکنم و ماهانه میتونم تا 10 گیگ دانلود هم
توسط گوشی داشته باشم اما باز هم افرادی مثل من بخاطر احتیاط و ترس از اینکه ممکنه در منطقه ای باشم
که آنتن نده و اینترنت نداشته باشم مجبورم که نقشه ها رو روی مموری کارت ذخیره کنم تا خیالم راحت باشه.

اگر فقط نقشه کشورهای اسکاندیناوی رو حساب کنیم حجمشون بالای 400 مگابایت است در حالی که من در
پی1 حدود 3 گیگ فقط نقشه داشم. اما فعلا چون مموری کارتی که استفاده میکنم 4 گیگ است مجبورم
نقشه های اسکاندیناوی رو بریزم و کاری به کشورهای دیگه نداشته باشم.

قسمت های سبز رنگی رو که انتخاب کردم یعنی نقشه های این قسمت ها به گوشی منتقل بشه.

حجم نقشه ها در قسمت های انتخاب شده...

و در آخر هم انتقال به گوشی...

حالا شما اگر استفاده ای از گوشیت نمیکنی دلیل نمیشه که تکنولوژی بخاطر شما متوقت بشه و کسی هم از
داشتن حافظه بالا در گوشیش خوشش نیاد. تنها دوست داشتن و یا نداشتن اینجا مطرح نیست بلکه نیاز اساسی
ترین و مهمترین نکته است.

شما که دوربین واست مهمه... شما که حافظه بالای گوشی برات مهم نیست... شما که امکانات پاکت پیسی
ها رو دست کم گرفتید و از هیچ کدومش به اندازه دوربین حرف نزدید چون براتون مهم نبوده... شما که فکر
میکنید همه نیاز های شما نیاز های همه است چرا نرفتید یک کامرا فون بخرید و مستقیم دارید روی پاکت
پی سی نظر میدید.

کسی که پول بابت یک پاکت پیسی میده مطمئن باشی اینقدری هم پول داره که بره یک دوربین دیجیتال بخره که
یک چهارم قیمت اون پاکت پیسی هم نمیشه اما در عوض 10 برابر کیفیت بهتری رو نسبت به دوربین گوشی ها
داره.

واقعا من افسوس میخورم این نوع بحث ها رو فقط و فقط در بین بعضی از اعضای انجمن های ایرانی میبینم. و
یا انجمن های روسی. شما در هیچ انجمن دیگه ای نمتونید مطالب گسترده ای به اندازه انجمن های ایرانی
پیدا کنید که اینقدر گوشی هاشون رو به رخ همدیگه میکشن و اولین نقطه ای هم که در یک گوشی زیر سوال

یخورده چشمای عقلتون رو باز کنید ببنید دنیا داره به چه سمتی میره و شما دارید به چه سمتی شنا میکنید.
درسته که دوربین هم یکی از امکانات گوشی ها حساب میشه و خودش یک تکنولوژی که داره در گوشی ها
پیشرفت میکنه و کسی هم منکر این مسئله نیست اما شما همه جای گوشی رو در همه گوشی ها ول

موفق باشید.

عزیزم من خودم امنیا دارم . شما که ایران نیستی و داری از سرعت بالای اینترنت و قیمت مفتش لذت میبری دوربینو این جینگول بازیای گوشی واست مهم نیست ما تو ایران شاید از 50% امکانات گوشی هم استفاده نکنیم حالا خداییش تو بگو بجز دوربین و سرعت بالای cpu و lcd بزرگ و صدای بلند دلمونو به چی خوش کنیم. در ضمن واسه فلاش گوشی هم اینو بگم وقتی کمبودشو حس میکنی که بخوای یه جای یکم تاریک از یه سوژه جالب که دیگه شاید پیش نیاد عکس بگیری که اونوقت یه جای ادم میسوزه که اینهمه پول داده ولی................:13:

s-a-l-i-m
14-12-2008, 14:09
کاملا با بالایی در مورد دوربین موافقم.........راستی مهران تو که کاملا در هوای تیره هستی چون اونجا الان کمتر افتاب داره...........
ولی کلا راست میگه ما تو ایران به چی خوش باشیم؟

The_Last_Samurai
15-12-2008, 00:17
مهران جان از راهنماییهایی که میکنی ممنون..

من تو تاپیک toch pro پست دادم یه خورده هم با سلیم مکاتبه :5:کردیم...در نهایت بین hd و pro میخواستم یکی و انتخاب کنم...ولی توی پستایی که میدی یه جورایی طرف x1 رو گرفتی که دلایلتم کاملا منطقی..:10:

به نظر تو که خودت x1 داری...pro بهتره یا x1؟؟؟

این 2تا گوشی و گفتم چون هر 2تا کیبورد دارن...و من هم نظرم بیشتر روی گوشیه کیبورد دار هستش.
حالا تو رو چه حساب رفتی x1 گرفتی؟؟؟...چرا pro نگرفتی؟؟؟....اختلاف ال سی دیشون که زیاد نیست..
تازه به نظر من(البته این حرفم و فقط رو حساب مطلبایی که خوندم میگم)pro بهتره...از یه شرکتی زده شده که کارش پاکته و اینکه کار اولش نیست..داشتن سیستم 3d که واقعا کار کردن با این گوشی رو جذابتر کرده..و اگر اشتباه نکنم رام بالایی نسبت به x1 داره ...در ضمن x1 به احتمال خیلی زیاد افت قیمت زیادی داره..البته از رزولیشن بیشتر x1 و وزن کمترش هم نمیگذرم..

مخصوصا پیغام خصوصی ندادم که همه استفاده کنن.:10::11:

راستی من تا حالا با هیچ پاکتی کار نکردم و تجربه ی اولمه..اما تا دلتون بخواد با سیمبین کار کردم....اگه نپختگی توی حرفام نسبت به پاکت هست دیگه ببخشید..

M E H R A N
15-12-2008, 05:07
مهران جان از راهنماییهایی که میکنی ممنون..
به نظر تو که خودت x1 داری...pro بهتره یا x1؟؟؟

سلام. مرسی دوست عزیز شما لطف دارید. :20:
اینکه پرو بهتره یا اکسپریا رو در یک کلام و جمله ساده نمیشه گفت. برای اینکه بشه تصمیم گرفت باید یک مقایسه
کامل بشن اما حتی اگر با همدیگه مقایسه هم بشن و بفرض مثال اکسپریا خیلی از تاچ پرو ضعیف تر بود اما باز هم
دلایلی وجود که بعضی ها بخاطر همین دلایلم که شده اکسپریا رو انتخاب میکنند. پس اینجا مهم نیست که کدومشون
بهتره و کدومشون بدتره بلکه این مهمه که کدومشون به درد شما میخوره و میتونه نیاز شما رو بر آورده کنه.

خودتون مثلا کاهش قیمت ها رو مثال زدید و حرفتون هم در چهارچوب کشور ایران و بعضی کشورهای آسیایی کاملا
درسته و نباید کاری بکنید که در آینده ضرر زیادی بکنید. هر چند من مطمئن هستم که هر پاکت پی سی که شما
در شرایط امروز در ایران بخرید باز هم افت قیمت خواهد کرد. حالا یکی بیشتر و یکی کمتر. اما برای من افت قیمت
مهم نیست چون من بفکر فروش گوشی نیستم. گوشی که میخرم برای استفاده کردن میخرمش و پیش خودم
اینطوری فکر میکنم که شاید هرگز این گوشی رو نفروشم. ملاک انتخاب من با شما یکی نیست برای همین ممکنه
که دلایلی که من قبول دارم با دلایل شما جود در نیاد.

در اروپا گوشی ها زیاد افت قیمت ندارند. شاید 50 یورو بعد از 3 الی 4 ماه افت داشته باشه اما افت قیمتشون
اینقدر نیست که آدم خودشو عذاب بده که اگر من این گوشی رو بخرم فردا ممکنه ضرر کنم. من حدود 2 ماه
پیش اکسپریا رو خریدم و الان هم اگر بخوام بخرم همون قیمته. البته بصورت نقد و آنلاک. اما در ایران از روزی
که وارد شده قیمت ها متفاوته قبلا بالای 1 میلیون بود در حالی که شاید تا 2 ماه دیگه برسه به زیر قیمت
800 تومن یعنی قیمت واقعی اکسپریا چون اینجا هم از روز اول 800 تا 850 بود. اما بازم بستگی داره که گوشی
رو از کجا و با کدوم اپراتور بخری. الان بعضی از اپراتورها هستن که اکسپریا رو حدود 100 هزار تومن ایران
میفروشن اما در عوض باید قرار داد اشتراک 2 ساله باهاشون ببندی و هر ماه بهشون یک مقدار پول بدی.

منظور من اینه که اون قیمتی که در ایران روزهای اول اکسپریا و هر گوشی دیگری دارند قیمت های دروغی
هستند و برای کلاهبرداری و گول زدن مردم بکار میره. اول برای گوشی یک قیمت بالا تعیین میکنند و چند
نفری هم پیدا میشند که هوس برشون میداره و میرن میخرن... بعد از گذشت یک مدت قیمت رو کم کم با اختلاف
50 هزار پایین میارن تا بازم بعضی ها فکر کنند قیمتش پایین اومده و میرن میخرن. این روند همینطوری ادامه
پیدا میکنه تا به قیمت 800 هزار تا یعنی قیمت اصلی اکسپریا برسه. این قیمت رو خود سونی اریکسون تعیین
کرده و هیچ شرکتی حق فروش از این پایین تر رو نخواهد داشت.

بعد که در ایران قیمت به 800 رسید بعضی ها فکر میکنند و میگند ... آخ جون قیمتش حالا مناسب شده و کلی
پایین اومده 1 میلیون و 50 کجا و 800 هزار کجا اما نمیدونند که این 800 هزار همون قیمت اصلی است و از
اولشم باید با همین قیمت فروخته میشد. چون در ایران فوشنده های عمده مالیات کمتری میدند و از طرفی
هم ممکنه گوشی قاچاقی وارد ایران بشه و اصلا مالیاتی بهش تعلق نگیره یک مدت هم بگذره میرسه به
حدودهای 700 تا 750 و تا مدت زمان زیادی قیمت در همین حدود ثابت باقی میمونه. مگر اینکه سونی اریکسون
تصمیم بگیره که قیمت اکسپریا رو کاهش بده و اونوقت خب طبیعیه که دلیلی هم برای این کار ممکنه داشته
باشه و از حال و حوصله این بحث خارجه.

حالا تو رو چه حساب رفتی x1 گرفتی؟؟؟...چرا pro نگرفتی؟؟؟

مزایای اکسپریا جدا از بحث قیمت و از لحاظ ساخت و تکنولوژی بکار رفته نسبت به پرو به نظر من میتونه موارد زیر
باشه.

1. بدنه فلزی اکسپریا باعث میشه که هم بعد از مدتی رنگ و روی گوشی نره و از طرفی هم زیباتر به نظر برسه.
2. من از ال سی دی هایی که با سطح بدنه همسطح هستند به دلیل زود خراش برداشتن خوشم نمیاد.
ال سی دی اکسپریا کمی تو رفتگی داره و باعث میشه که بدنه فلزی اکسپریا از ال سی دی محافظت بکنه و
کمتر خراش برداره. در حالی که مال تاچ پرو کاملا همسطح با خود بدنه است و باید بیشتر مواظب بود.
3. جک 3.5 میلی متری برای من مهمه چون نمیخوام از تبدیل برای اتصال هدفون به گوشی استفاده کنم. در تاچ
پرو میشه از تبدیل برای اتصال هر نوع هدفون استفاده کرد اما باید در نظر داشته باشید که طول سیم تبدیل
به اضافه سیم خود هدفون رو کجا میخواهید جا کنید. اما اگر گوشی خروجی 3.5 داشته باشه نیاز به تبدیل و
سیمی که باهاشه نیست و هدفون رو مستقیم به گوشی نصب میکنید و طول سیم هم زیاد نمیشه که بعدا
دردسر حمل و نقلش رو داشته باشید.
4. اگر تاچ پرو با توجه به اینترفیس TF3D و امکانات ارتباطی و ماهواره ای که در این گوشی بکار رفته از یک باطری
1600 میلی آمپری استفاده میکرد حاضر بودم که تمام مزیت های اکسپریا به تاچ پرو را نادیده بگیرم و تاچ پرو را
برای خرید انتخاب کنم. البته تاچ پرو الانشم باطری خوبی داره و نمیشه گفت باطری تاچ پرو ضعیفه اما اگر
باطری تاچ پرو با باطری 1500 میلی آمپری سونی مقایسه بشه خب معلومه که اکسپریا با باطری قویتر
بیشتر میتونه شارژ امکانات گوشی رو تهیه کنه. برای من هم همینطور که گفتم باطری یکی از مهمترین
قسمت هایی است که در یک گوشی برام مهمه.

حالا اگر شما مثل من هر روز بیرون نیستید و یا هفته ای یکی دو بار مسافرت نمیرید نگران باطری تاچ پرو نباشید.
تاچ پرو باطریش اینقدری قوی هست که بتونه نیازهای روزانه شما رو برطرف کنه. اگر هم میخواهید که از امکاناتی
مانند رهیاب هر روز استفاده کنید باید بگم که حتی باطری اکسپریا هم نمیتونه جوابگوی استفاده مداوم از
رهیاب باشه و در عرض نهایتا 3 ساعت تمام باطری 1500 میلی آمپری خالی میشه. پس بهتره یا به فکر شارژر
داخل ماشین یا برای تاچ پرو باشید یا اکسپریا یا اینکه چند تا باطری اضافه همراه داشته باشید تا اگر یکیش خالی
شد اون یکی رو بزارید.

5. دلیل دیگه انتخاب من رزولیشن اکسپریا بود. درسته که به قول اندازه ال سی دی تاچ پرو با اکسپریا فرق چندانی
نداره اما روزلیشن اکسپریا از لحاظ نشان دادن جزئیات بیشتر در تمام محیط ها از تاچ پرو بهتره. به عکس زیر نگاه
کن.

تعداد آیکونهایی که اکسپریا در در قسمت Setting میتونه نشون بده مشخصه که بیشتره. این یعنی رزولیشن و
ربطی به بزرگ و کوچک بودن صفحه نداره. یعنی اگر اکسپریا رو با ال سیدی 3 اینچی که داره با Touch HD
مقایسه بکنند هر دو گوشی دقیقا نشان دادن جزئیاتشون در همه قسمت ها یکی خواهد بود با وجود اینکه
میدونیم ال سی دی HD بزرگتره. اما چون هر دو گوشی از رزولیشن WVGA استفاده میکنند فرقی از لحاظ
جزئیات با هم نخواهند داشت. شما حتی میتونید رزولیشن WVGA را در یک ال سی دی 42 اینچی نیز
نمایش بدید اما فرقی نخواهد کرد. همان چیزی که شما در یک ال سی دی 3 اینچی میتونید ببینید همون رو هم
در 42 اینچی میبینید.

البته درسته که ال سی دی 42 اینچی باعث میشه بهتر بتونیم اجسام ریز و یا نوشته های ریز را ببینیم اما منظور
من از لحاظ جزئنیات نمایش دادن است. مثل همین عکس بالایی که تعداد آیکونهایی که در رزولیشن WVGA
نمایش داده میشه بیشتر از رزولیشن Touch Pro است چون تاچ پرو از رزولیشن VGA استفاده میکنه.

پس شما در یک فایل ورد، در محیط اینترنت و صفحات اینترنتی، در برنامه های مختلف و تمام جاهایی که فکرش را
بکنید با رزولیشن WVGA مانند گوشی های XPERIA و Touch HD جزئیات بیشتری را میتونید ببینید تا رزولیشن
هایی مانند Touch Pro.

فیلم کامل مقایسه Xperia و Touch Pro را از لحاظ سرعت روتیت کردن در گوشی ها و رزولیشن هاشون را میتونید
از لینک زیر ببینید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

6. یکی دیگه از دلایلی که چرا تاچ پرو را انتخاب نکردم داشتن پنل های متفاوت در اکسپریا بود. من در اکسپریا
الان 9 تا صفحه دسکتاپ دارم که هر کدومشون با دیگری فرق میکنه. یکی ساعت کشور و تاریخ کشور ایران رو
ممکنه داشته باشه و یکی از دستکتاپ هام رو با تاریخ و ساعت سوئدی میتونم تنظیم کنم. یا در یکیش از تم
مشکلی استفاده کنم و در اون یکی از تم خاکستری یا طوسی. از هر لحاظ که فکرش رو بکنی داشتن 9 تا
دسکتاپ بهتر از داشتن 1 دسکتاپ است. شما در تاچ پرو باید از TF3D استفاده کنید و اگر استفاده نکنید باید
اون رو کاملا غیر فعال کنید و بعد از رستارت صفحه اصلی ویندوز مبایل رو فعال کنید.

اما در اکسپریا نیازی به غیر فعال کردن دسکتاپ ها بطور کامل وجود نداره. شما هر لحظه که اراده بکنید با زدن
دکمه X-panel میتونید وارد دسکتاپ دیگه ای بشید. اگر صفحه اول کلوپ اکسپریا رو نگاه نکردید حتما یک نگاهی
بهش بندازید تا مسائل و جزئیات بهتری براتون مشخص بشه چون در اونجا سعی کردم کاملتر توضیح بدم و
برای هر توضیح هم عکس هایی گذاشته شده.

البته من بخوبی از این موضوع اطلاع دارم که شما با هک گوشی هم میتونید از اینترفیس TF3D بعنوان یکی از پنل
های اکسپریا استفاده کنید و هم پنل های اکسپریا را بتونید در Touch Pro و یا Touch HD اجرا کنید. اما اینم
میدونم که هر کسی این کار رو کرده 1 هفته بیشتر دوام نیاورده و دوباره گوشی رو فرمت کرده تا به حالت اول
برگرده چون پنل های اکسپریا بر روی اکسپریا دون مشکل و دردسر کار میکنند و اینترفیس TF3D هم روی
Touch Pro با کمترین مشکل کار میکنه. اگر جاهای این دوتا با هم عوض بشه مشکلات دیگه ای رو در هر دو
گوشی بوجود میاره.

از طرفی هم چون من دلم نمیخواد گارانتی گوشیمو با هک کردن گوشی از دست بدم نیازی نمیبنم که بخوام
رام اورجینال اکسپریا رو هک کنم و از رامهای کوک شده و دست ساز استفاده کنم. پس اگر از اینترفیس
تاچ پرو خوشتون اومده و براتون جذابیت داره برید همونو بخرید و اگر هم پنل های اکسپریا را دوست دارید میتونید
نظرتون رو عوض کنید.

اختلاف ال سی دیشون که زیاد نیست..

اختلاف ال سی دیشون اگر زیاد هم نباشه رزولیشن هاشون یکی نیست. در بالا بیشتر توضیح دادم.

تازه به نظر من(البته این حرفم و فقط رو حساب مطلبایی که خوندم میگم)pro بهتره...از یه شرکتی زده شده که کارش پاکته و اینکه کار اولش نیست..داشتن سیستم 3d که واقعا کار کردن با این گوشی رو جذابتر کرده..و اگر اشتباه نکنم رام بالایی نسبت به x1 داره ...

Xperia با همکاری HTC ساخته شده و فقط کار سونی اریکسون نبوده. هر برند یعنی هم سونی اریکسون و هم
HTC روی Xperia کار کردند تا بتونند یک گوشی خوب رو تولید کنند. اصلا فرض بکنیم که Xperia رو یک برندی که
اصلا معروف نیست ساخته باشه به اسم غلام حسین. :31: اما باز هم دلیل نمیشه که فقط به خاطر اسم
گوشی فکر بکنیم که ممکنه این گوشی بدرد نخوره. شما باید ببینید که کیفیت ساخت گوشی چطوریه؟ از
چه سیستم عاملی استفاده میکنه؟ مقدار رم و سی پی یویی که برای این گوشی در نظر گرفته شده آیا میتونه
سیستم عامل این گوشی رو خوب بچرخونه و علاوه بر سیستم عامل برنامه های جانبی را هم بدون مشکل
سرعت اجرا کنه یا نه؟ آیا این گوشی تونسته رضایت کسانی رو که این گوشی رو خریدند جلب کنه و آیا
مشکلات زیادی چه نرم افزاری و چه سخت افزاری در گوشی دیده شده؟ و ده ها سوال دیگه که باید از خودمون
بپرسیم.

اما جواب همه سوالات بالا اینه که اکسپریا هم کیفیت ساخت خوبی داره. هم رم و سی پی یوی خوبی در اون
استفاده شده و هم رضایت اکثر خریداران این گوشی رو جلب کرده. از لحاظ نرم افزاری هم کمترین مشکل رو
داره.

در کل اگر بخواهیم رم اکسپریا رو با رم بکار برده شده در تاچ پرو مقایسه بکنیم باید خدمتتون بگم که رم اکسپریا
384 مگابایت است و رم تاچ پرو 288 مگابایت. و این مطلب رو هم در نظر داشته باشید که اکسپریا دارای کارت
گرافیک جدا با رم 128 مگابایت است تا در هنگام اجرای برنامه ها و بازی های گرافیکی از رم داخل گوشی
استفاده نکنه و برای این کار از رم گرافیکی استفاده بکنه تا هم اون برنامه یا بازی روانتر اجرا بشه و هم سرعت
دستگاه رو پایین نره.

یک نکته دیگه اینکه فرض بکنیم که اصلا رم تاچ پرو 288 مگابایت نیست و ما دو برابر رم رو در نظر میگیریم. مثلا
فکر کنیم که تاچ پرو 500 مگابایت رم داره اما فقط داشتن رم بالا در یک گوشی مهم نیست. شما باید برید
تحقیق کنید تا متوجه بشید که رم آزاد این گوشی چقدر است. رم آزاد یعنی اینکه تاچ پرو TF3D رو اجرا کرده و
این اینترفیس فعال است و تمام پروسه هایی که باید در این گوشی استفاده بشه اجرا شده باشند بعد طرف بره
به قسمتی که رم رو نشون میده و مقدار رم باقی مانده برای اجرای برنامه های دیگه رو ببینه.

مقدار رم آزاد در گوشی اکسپریا بعد از کارکردن 1 روز بالای 140 مگابایت است و اگر گوشی ریستارت یعنی همون
سافت ریست بشه و داخل یک پنل بشیم مقدار فضای آزاد در اکسپریا به بالای 150 مگابایت خواهد رسید.
حالا اگر شما فکر میکنید که داشتن 150 مگابایت فضای آزاد در یک گوشی برای اجرای چند برنامه کمه میتونید
برید تحقیق کنید تا ببینید که مقدار رم آزاد تاچ پرو بعد از سافت ریست و اجرای TF3D سنگین چقدر خواهد بود.

منبع عکس بالا سایت زیر است. این عکس بعد از سافت ریست گوشی تاچ پرو گرفته شده و همانطور که میبینید
نزدیک به 122 مگابایت رم آزاد برای اجرای برنامه ها وجود داره.

به نظر من 122 مگابایت رم آزاد برای یک پاکت پی سی کافیه و زیادشم هست. مگه شما چه برنامه هایی رو
میخواهید در این گوشی اجرا کنید که همه رو رو اشغال کنه. فوقش اگر 5 یا 6 تا برنامه رو هم باز بزارید نهایتا
شاید تا 50 مگابایتش استفاده بشه که بازم 70 تا باقی میمونه.

اما چون گفتید که رم تاچ پرو از اکسپریا بیشتر هست من مقدار رم آزاد رو در این گوشی ها مقایسه کردم تا متوجه
بشید که اکسپریا بعد از سافت ریست بالای 150 مگابایت فضای آزاد رو با رام اورجینالش داره در حالی که مال
تاچ پرو 122 مگابایت است. اما باز هم بیشتر بودن رم اکسپریا نسبت به تاچ پرو زیاد نمیتونه در خوب و بد نشون
دادن تاچ پرو تاثیر گذار باشه چون همانطور که گفتم یک پاکت پیسی با رم آزاد بالای 100 مگابایت پاکت پی سی
خوبی است و نمیشه به رمش ایراد گرفت. مهم اینه که بالای 100 مگابایت فضای آزاد رو داره و مثل بعضی از
گوشی ها نیست که با باز کردن 2 تا برنامه ارور بده و بگه شما فضای خالی ندارید.

این مشکل نه در تاچ پرو وجود داره و نه در اکسپریا پس بهتره روی رمهاشون فکر نکنید و برای خریدتون ملاک های
دیگری رو در این 2 گوشی در نظر بگیرید.

راستی من تا حالا با هیچ پاکتی کار نکردم و تجربه ی اولمه..اما تا دلتون بخواد با سیمبین کار کردم....اگه نپختگی توی حرفام نسبت به پاکت هست دیگه ببخشید..

نگران کار کردن با پاکت پیسی نباشید. پاکت پی سی ها هر چند که از برندهای مختلفی هم باشند اما بازم
نقاط مشترکشون اینقدر زیاده که نیازی نیست حتما برای رفع مشکل تاچ پرو به کلوپ مخصوص تاچ برو برید. شما
حتی با سر زدن به کلوپ اومنیا و یا اکسپریا و یا Touch HD نیز میتونید اطلاعات کلی رو بدست بیارید چون همه
شون از 1 سیستم عامل استفاده میکنند و همه این پاکت پی سی ها هم بعد از سکته های قلبی و از کار
افتادنشون 1 راه بیشتر ندارند و اون هم هارد ریست هست.

کار کردن با ویندوز موبیل هم اوایلش ممکنه بخاطر تازه بودن این سیستم پیشتون سوالاتی رو اینجاد کنه. اما اینو
باید بدونید که شما اولین نفری نیستید که پاکت پی سی میخرید و نفرات زیادی قبل از شما گوشی مورد نظرتون
رو خریدند و کلی هم در موردش بحث کردند. پس نباید نگران مشکلاتش باشید چون همین خریداران قبل از شما و
یا من جواب اکثر سوالات رو دادند و فقط کافیه که کمی در اینترنت و در کلوپ های این گوشی ها تحقیق کنید تا
جواب سوالاتتون رو بدست بیارید.

در مورد انتخاب تاچ پرو و اکسپریا هم تصمیم با خودتونه. هر دو گوشی های خوبی هستند و مطئن باشید با خرید
هر کدام از اینها پشیمون نخواهید شد. من دلایل خودم رو در انتخاب اکسپریا گفتم اما همین دلایل نمیتونه تعیین
کننده بهتر بودن یک گوشی باشه چون ممکنه که شما و یا هر کس دیگه ای دلایل خودتون رو داشته باشید.

این 2 گوشی الان بهترین پاکت پی سی هایی هستند که کیبورد هم دارند و بالاتر از این دو یعنی پاکت پی سی
کیبورد دار فعلا نه وجود داره و نه در حال ساخته شدنه و برای مدتها ممکنه فقط این 2 وجود داشته باشند.

اما پاکت پی سی های بدون کیبورد که جزو تاپ لیست ها باشند تعدادشون زیاده و انتخاب بینشون راحت تر.

موفق باشید. :20:

corey
15-12-2008, 14:07
مهران جون دستت درد نکنه این پستا باید با آب طلا نوشت
آخرین قیمت ها
پرو 780 تومن
hd 800تومن
اکسپریا 920 تومن

s-a-l-i-m
15-12-2008, 15:30
hd 800 تومان؟؟؟؟.........با گارانتی؟؟؟ اگه بی گارانتی هست x1 هم 840 من دیدم بی گارانتی........دیگه باید برسند به قیمت اصلیشون...

The_Last_Samurai
15-12-2008, 20:47
سلام. مرسی دوست عزیز شما لطف دارید. :20:
اینکه پرو بهتره یا اکسپریا رو در یک کلام و جمله ساده نمیشه گفت......
موفق باشید. :20:

مهران جان ممنون..

در مورد قیمت گوشیا دقیقا همین چیزی که گفتی هست...
منم به قصد اینکه بعدا بخوام گوشیم و بفروشم گوشی نمی خرم...ولی بلاخره 3-4 گوشی تا تو این بازار خراب شده ی ایران خریدم....دیگه دستم اومده که گوشیای نوکیا و سونی گوشیایی هستن که قیمتشون بد افت میکنه...مثلا من یادمه p990 رو 500 تومن خریدم..2هفته بعدش شد 350!!!
درسته که به قصد فروش گوشی نمیخرم ولی دیگه اینجور افت قیمت هم خیلی زور...ولی htc اینجوری نیست...یعنی تجربه اینو نشون داده.

درباره ی رزولیشن و باتری و جک 3.5 و رام یه چیز واضحه که ممنون که بطور کامل توضیح دادی..:11:من خودم چند موردش و نمیدونستم.:10::46:

فیلمی که برام گذاشتی خیلی میتونه تو نظرم تاثیر گذار باشه...واقعا جالب بود..:27:x1 خیلی سرعتش زیادتره...
درباره کار با گوشی هم نگران نیستم..چون دیگه به تغییر سیستم کاملا عادت کردم وزود دستم میاد.:5:

بازم ممنون که وقت گذاشتی راهنمایی کردی...خیلی مفصل بود ممنون:10::10::11::11:

s-a-l-i-m
15-12-2008, 23:22
یک خبر......میگن x1 از hd هم ارزون تر شده.........دوستم الان بهم گفت قیمتش شده 810......hd گرونتر هست.....
نظرم کاملا درست بود با اینکه خیلیا پریدن سرم......چون گفته بودم x1 ارزون تر از hd میشه که در رابطش با مهران جان صحبت هم کردم{البته تا حدی}

M E H R A N
16-12-2008, 05:56
یک خبر......میگن x1 از hd هم ارزون تر شده.........دوستم الان بهم گفت قیمتش شده 810......hd گرونتر هست.....
نظرم کاملا درست بود با اینکه خیلیا پریدن سرم......چون گفته بودم x1 ارزون تر از hd میشه که در رابطش با مهران جان صحبت هم کردم{البته تا حدی}

اینجا Xperia و Touch HD تقریبا قیمت هاشون با هم برابره. در بعضی از فروشگاه های HD با اختلاف تقریبی 30 تا 50
هزار تومن جلوتره و در بعضی از فروشگاهها هم اکسپریا با همون اندازه اختلاف گرونتره. اما تقریبا در یک حدود هستن
و اختلافشون زیاد نیست.

اما برعکس سامسونگ اومنیا با اختلاف 150 تا 200 هزار تومن از اکسپریا ارزونتره. منظورم نسخه 16 گیگ است.
حالا نمیدونم جریان این قیمت های ایران آخرش به کجا میره. :31:

The_Last_Samurai
17-12-2008, 16:27

سلیم جان این که کاملا معلوم بود که x1 قیمتش کمتر از hd میشه..:20:

من بهت قول میدم تا 3-4 هفته ی دیگه قیمتش از pro هم پایین تر میاد..:27:

mehr1095
17-12-2008, 20:06

موفق باشید.

ببخشید که من یه دفعه این وسط نظر می دم ولی جناب mehran خان! شما که بچه های ایران رو به برخ کشیدن گوشی هاشون متهم می کنید خودتون همه جا دم از توانایی های گوشی تون می زنیدو روی گوشی های دیگه نکته گذاری می کنید....
این بحث های به زعم شما بی فایده حداقل فایده ای که داره اینه که افرادی که قصد دارن میان این گوشی و گوشی های رقیب یکی رو انتخاب کنن به فواید و احتمالا" معایب هر کدوم پی ببرن!

M E H R A N
17-12-2008, 22:59
ببخشید که من یه دفعه این وسط نظر می دم ولی جناب mehran خان! شما که بچه های ایران رو به برخ کشیدن گوشی هاشون متهم می کنید خودتون همه جا دم از توانایی های گوشی تون می زنیدو روی گوشی های دیگه نکته گذاری می کنید....
این بحث های به زعم شما بی فایده حداقل فایده ای که داره اینه که افرادی که قصد دارن میان این گوشی و گوشی های رقیب یکی رو انتخاب کنن به فواید و احتمالا" معایب هر کدوم پی ببرن!

1. بحث کردن در مورد امکانات گوشی و توضیح دادنش برای دوستان.
2. کل کل کردن و مثل خروس جنگی افتادن به جون همدیگه.

این دو نوع بحث کردن با هم فرق میکنند. شما و یا هر کس دیگه ای وقتی سوالی رو میپرسند منم تا جایی که بتونم
جواب میدم . نه تنها من بلکه در تمام دنیا هر کسی بخواد کالایی رو تعریف بکنه نیاز به توضیح دادن داره.

شما هم میتونید از گوشی که دارید تعریف بکنید و اون رو برای کسانی که میخوان اون رو بخرند توضیح بدید. آیا تعریف
و توضیح دادن بده؟ نه دوست عزیز توضیح دادن بد نیست اما زمانی که کار به جر و بحث و کل کل میکشه این توضیحات
حالت عادی خودش رو از دست میده و به جنگ تبدیل میشه.

شما بیا بگو گوشی من دوربین 5 مگاپیکسلی داره و این مشخصاتشه کسی بهت ایراد نمیگیره. اما وقتی بیای بگی
گوشی من دوربینش از همه 5 مگی ها بیشتره و فقط دوربین گوشی من در بین همه گوشی ها خوبه اونوقت فکر
نمیکنید یک جای کار اشکال داره؟

پس سعی کنید اول شما 2 موضوع توضیح و کل کل رو از هم تشخیص بدید تا توضیحات من رو کل کل حساب
نکنید. واقعا که... من اومدم به شما کمک کنم و در مورد گوشیم توضیح بدم آخرشم این جوابمون شد.

خداحافظ.

omnia.2008
18-12-2008, 12:30
خدایی hd می ارزه

s-a-l-i-m
18-12-2008, 19:07
کلا نظر شخصی من اینه من که کیبورد نمی خوام hd می گیرم.......و اینکه من خیلی رابط کاربریش رو دوست دارم و یک چیز دیگه ای هم که هست سرچ کردن گوشی هست که وقتی انگشتت رو به نسبت قدرتی که میکشی بالا یا پایین اون هم سریع یا کند بالا پایین می کنه............

The_Last_Samurai
18-12-2008, 23:30
:5:ولی من کیبورد می خوام....:31:

و تقریبا تصمیم خودم و گرفتم که pro بخرم:5:البته با احترام با راهنماییای مهران جان.:11:

اینشالا دیگه تا اخر هفته میگیرم.:46::8:

البته هیچ ربطی به این تاپیک نداره!!ببخشید:19::19:

farhooode
19-12-2008, 00:00
بهتره همه برن گوشی پرقدرت W960 i سونی اریکسون بخرند در هرحال آدم 800 تومن پولو میده باهاش موتور کاب 125 روان سیکلت میخره

hamid00009
19-12-2008, 14:23
بهتره همه برن گوشی پرقدرت W960 i سونی اریکسون بخرند در هرحال آدم 800 تومن پولو میده باهاش موتور کاب 125 روان سیکلت میخره
دوست عزیز بیخییال
گوشی w960 گوشی بسیار شیک وبا کلاسی هست ولی اینطور که شما از این گوشی تعریف مکنی از چشم همه می افته
اصلا جای این حرف اینجا نیست بحث سر ویندوز موبایل به موتور و سیستم uiq ربطی نداره

s-a-l-i-m
19-12-2008, 17:36
مبارکت باشه

D o l f i n
21-12-2008, 17:59
بهتره همه برن گوشی پرقدرت w960 i سونی اریکسون بخرند در هرحال آدم 800 تومن پولو میده باهاش موتور کاب 125 روان سیکلت میخره
حالا بحث تایپیک منحرف نشه :46:ولی خدا وکیلی 141 پست داری 142تاش در مورد 960 هستش هر جا میرسی چه ربط داشته باشه چه نداشته باشه تعریفش رو میکنی با اینکه بعضی جا ها حرصم میگیره ازت در کل مثل آواتارت بامزه ای:10:

Mah12
21-12-2008, 22:59
من که اگه بین w950 , w960 مجبور باشم انتخاب کنم با اینکه امکانات 960 بیشتره اما 950 رو انتخاب میکنم خیلی بی ریخته نسبت به 950 تازگیا هم ارزون شده وگرنه 600 -700 بود.
ممنون

اما پاکت پیسی کجا uiq کجا.

The_Last_Samurai
22-12-2008, 00:24
چقدر بحثایی که میکنید به این تاپیک مربوطههه.......!!!!:41:

radian
22-12-2008, 18:56
یک جمله ی خوبی نوشته بود توی GSMArena ، که گفته بود ،

مقایسه ی HD با X1 زیاد جالب نیست ، چرا که Pro انقدر X1 رو معطل نگه میداره توی رقابت که وقتی برای رقابت

با HD براش نمیمونه :31:

i900 که جای خود رو داره البته .

The_Last_Samurai
22-12-2008, 22:06
یک جمله ی خوبی نوشته بود توی GSMArena ، که گفته بود ،

مقایسه ی HD با X1 زیاد جالب نیست ، چرا که Pro انقدر X1 رو معطل نگه میداره توی رقابت که وقتی برای رقابت

با HD براش نمیمونه :31:

i900 که جای خود رو داره البته .

ای ولا..اینو خوب اومدی:10::10:

خدایی pro خیلی گوشیه ردیفیه...:5:

m9780d
22-12-2008, 23:08
به نظر من هم هرکدوم در جای خودشون خوبن و در برابر قیمت و پول پرداختی گوشی های خوبی هستند

mehr1095
23-12-2008, 15:18
1. بحث کردن در مورد امکانات گوشی و توضیح دادنش برای دوستان.
2. کل کل کردن و مثل خروس جنگی افتادن به جون همدیگه.

این دو نوع بحث کردن با هم فرق میکنند. شما و یا هر کس دیگه ای وقتی سوالی رو میپرسند منم تا جایی که بتونم
جواب میدم . نه تنها من بلکه در تمام دنیا هر کسی بخواد کالایی رو تعریف بکنه نیاز به توضیح دادن داره.

شما هم میتونید از گوشی که دارید تعریف بکنید و اون رو برای کسانی که میخوان اون رو بخرند توضیح بدید. آیا تعریف
و توضیح دادن بده؟ نه دوست عزیز توضیح دادن بد نیست اما زمانی که کار به جر و بحث و کل کل میکشه این توضیحات
حالت عادی خودش رو از دست میده و به جنگ تبدیل میشه.

شما بیا بگو گوشی من دوربین 5 مگاپیکسلی داره و این مشخصاتشه کسی بهت ایراد نمیگیره. اما وقتی بیای بگی
گوشی من دوربینش از همه 5 مگی ها بیشتره و فقط دوربین گوشی من در بین همه گوشی ها خوبه اونوقت فکر
نمیکنید یک جای کار اشکال داره؟

پس سعی کنید اول شما 2 موضوع توضیح و کل کل رو از هم تشخیص بدید تا توضیحات من رو کل کل حساب
نکنید. واقعا که... من اومدم به شما کمک کنم و در مورد گوشیم توضیح بدم آخرشم این جوابمون شد.

خداحافظ.

عزیز دل!
من که نمی خوام شما رو متهم به کل کل کردن بکنم!
اتفاقا" حرف من اینه که هر کسی که یک گوشی رو می خره راحت تر می تونه به مزایا و معایبش پی ببره و در موردش صحبت کنه. بالاخره دوربین هم جزئی از گوشی محسوب می شه و مبنای اختلاف قیمت خیلی از گوشی ها به حساب میاد.
حرف من اینه : نه کار شما بده و نه کار اون دوستی که اینجوری بهش توپیدی!!
من هر سه این گوشی ها رو دارم ( X1 , Touch HD , Omnia ) و واقعا" نمی تونم کلا" یکی شون رو به اونای دیگه ترجیح بدم...
در مجموع من فکر می کنم شما در مورد عرایض بنده دچار سوء تفاهم شدی و اگه ناراحتت کردم عذر می خوام:11:

s-a-l-i-m
24-12-2008, 16:31
عزیز دل!
من که نمی خوام شما رو متهم به کل کل کردن بکنم!
اتفاقا" حرف من اینه که هر کسی که یک گوشی رو می خره راحت تر می تونه به مزایا و معایبش پی ببره و در موردش صحبت کنه. بالاخره دوربین هم جزئی از گوشی محسوب می شه و مبنای اختلاف قیمت خیلی از گوشی ها به حساب میاد.
حرف من اینه : نه کار شما بده و نه کار اون دوستی که اینجوری بهش توپیدی!!
من هر سه این گوشی ها رو دارم ( X1 , Touch HD , Omnia ) و واقعا" نمی تونم کلا" یکی شون رو به اونای دیگه ترجیح بدم...
در مجموع من فکر می کنم شما در مورد عرایض بنده دچار سوء تفاهم شدی و اگه ناراحتت کردم عذر می خوام:11:
میشه یک ریویو بنویسی که مقایسه کنه x1 رو با hd........لطفا.؟

malkemid
14-01-2009, 03:29
اینجا مثلا بحث مقایسه hd با i900 بود...همه i900 رو ول کردن رفتن سراغ x1!
من شخصا اگه بخوام انتخاب کنم hd رو انتخاب می کنم.(نظر شخصی)
از نظر ابعاد و اندازه با توجه به استفاده من صفحه اچ دی بزرگتره نسبت به اکسپریا و آمنیا و با توجه به پوسته تاچ فلو کار کردن باا نگشت با اون خیلی راحته..
خود پوسته تاچ فلو به نظرم بسیار زیبا و کاربردی طراحی شده و به راحتی نمیشه ازش گذشت.
الان گوشی من کیبرد داره و چون هیچ استفاده خاصی ازش نمی کنم...در واقع وجود کیبرد برای من فقط به معنی 0.5 سانت ضخامت بیشتر گوشیه...ضمن اینکه گوشی های 2 تیکه همیشه احتمال شکستن دو قسمت یا لق شدنش وجود داره.
از نظر رم ورام و سی پی یو تقریبا در یک رده هستن.
شتاب سنج داخلی داره که می تونه کاربردی باشه...
پراکسیمیتی سنسور داره که البته زیاد مهم نیست.
مطمئنا در قسمت rom development تمرکز بیشتری روی اچ دی خواهد بود و انتخاب های بیشتری خواهید داشت.
دوربینم برای کسیکه میره سراغ ppc فاکتور مهمی نیست....منتها کی از داشتن یه دوربین بهتر بدش میاد؟
دی پد و دکمه های اکسپریا به نظر م زشته و شایدم کار کردن باهاش زیاد راحت نباشه.اما به هر حال وجود دی پد خیلی وقتا می تونه کاربردی باشه.
من به تفاوت بین برند ها اعتقادی ندارم.منتها نظرم اینه که htc بعلت سابقه طولانی در زمینه ppc مطمئنا به یکسری ریزه کاری هایی توجه می کنه که شرکتهای دیگه از این کار عاجز هستن...مثلا شما آیفون رو در نظر بگیرید که با اون همه سر و صدا...بصورت کلکسیونی از ایراد ها و اشکالات به بازار اومد.چون اپل تجربه اولش بود.
شاید این اشکالات احتمالی در اکسپریا که طراحیش از htc بوده کمتر باشه.
مثلا یکی از این ایراد های ریز اینه که قلم اکسپریا در قسمت بالا و سمت راست قرار داره که این برای اکثر آدما که راست دست هستن چندان جالب نیست.

این چیزایی که گفتم نظر شخصی خودم بود...چنتا review خوب در باره این گوشی ها به نقل از سایت writeage.com

malkemid
14-01-2009, 03:40
اینجا مثلا بحث مقایسه hd با i900 بود...همه i900 رو ول کردن رفتن سراغ x1!
من شخصا اگه بخوام انتخاب کنم hd رو انتخاب می کنم.(نظر شخصی)
از نظر ابعاد و اندازه با توجه به استفاده من صفحه اچ دی بزرگتره نسبت به اکسپریا و آمنیا و با توجه به پوسته تاچ فلو کار کردن باا نگشت با اون خیلی راحته..
خود پوسته تاچ فلو به نظرم بسیار زیبا و کاربردی طراحی شده و به راحتی نمیشه ازش گذشت.
الان گوشی من کیبرد داره و چون هیچ استفاده خاصی ازش نمی کنم...در واقع وجود کیبرد برای من فقط به معنی 0.5 سانت ضخامت بیشتر گوشیه...ضمن اینکه گوشی های 2 تیکه همیشه احتمال شکستن دو قسمت یا لق شدنش وجود داره.
از نظر رم ورام و سی پی یو تقریبا در یک رده هستن.
شتاب سنج داخلی داره که می تونه کاربردی باشه...
پراکسیمیتی سنسور داره که البته زیاد مهم نیست.
مطمئنا در قسمت rom development تمرکز بیشتری روی اچ دی خواهد بود و انتخاب های بیشتری خواهید داشت.
دوربینم برای کسیکه میره سراغ ppc فاکتور مهمی نیست....منتها کی از داشتن یه دوربین بهتر بدش میاد؟
دی پد و دکمه های اکسپریا به نظر م زشته و شایدم کار کردن باهاش زیاد راحت نباشه.اما به هر حال وجود دی پد خیلی وقتا می تونه کاربردی باشه.
من به تفاوت بین برند ها اعتقادی ندارم.منتها نظرم اینه که htc بعلت سابقه طولانی در زمینه ppc مطمئنا به یکسری ریزه کاری هایی توجه می کنه که شرکتهای دیگه از این کار عاجز هستن...مثلا شما آیفون رو در نظر بگیرید که با اون همه سر و صدا...بصورت کلکسیونی از ایراد ها و اشکالات به بازار اومد.چون اپل تجربه اولش بود.
شاید این اشکالات احتمالی در اکسپریا که طراحیش از htc بوده کمتر باشه.
مثلا یکی از این ایراد های ریز اینه که قلم اکسپریا در قسمت بالا و سمت راست قرار داره که این برای اکثر آدما که راست دست هستن چندان جالب نیست.

این چیزایی که گفتم نظر شخصی خودم بود...چنتا review خوب در باره این گوشی ها به نقل از سایت writeage.com

malkemid
14-01-2009, 04:08
چرا تو ویرایش قسمت پاک کردن نداره؟مدیرای انجمن لطفا پستهای اضافی منو پاک کنن.

s-a-l-i-m
14-01-2009, 11:54
من دوستم تاچ پروش از دستش پرت شد و رو هوا که داشت میومد پایین رفت که بگره بهش ضربه ضد و در اخر هم که یک موتوری داشت میرفت بوق زد دوستم حل کرد و روش لگد گرفت ولی فقط خش افتاد......پس نشان میده که محکم هست......ولی اگه hd بود له میشد

malkemid
14-01-2009, 11:58
من دوستم تاچ پروش از دستش پرت شد و رو هوا که داشت میومد پایین رفت که بگره بهش ضربه ضد و در اخر هم که یک موتوری داشت میرفت بوق زد دوستم حل کرد و روش لگد گرفت ولی فقط خش افتاد......پس نشان میده که محکم هست......ولی اگه hd بود له میشد
البته من نمی دونم شما چطور با اطمینان میگید که اگه hd بود له می شد!ولی در کل گوشی های htc از کیفیت ساخت بدنه خوبی برخوردار هستن و عرض بنده این بود که گوشی 2 تکه نسبت به 1 تکه ،ریسک خراب شدنش بیشتره...اونهم در محل اتصال دو قسمت به هم...این یه چیز طبیعی و واضحه.