PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرمت کردن هارد از طریق Dos

mahdi_ctr
05-10-2008, 22:40
سلام
دوستان من میخواستم ببینم که چه جوری میشه درایوهام مثلا درایو C رو با Dos فرمت کرد؟
البته فرمت کردن با Dos که از داخل ویندوز نباشه!

دم همتون بابت کمکی که میخواید بکنید گرم!:10:

mahdi_ctr
07-10-2008, 21:01
دوستان یکی این سوال ما رو جواب بده مردیم از چشم انتظاری

sastwhc
07-10-2008, 22:14
Format [نام درایو] : البته میشه سویچ هم داد

mahdi_ctr
08-10-2008, 19:23
Format [نام درایو] : البته میشه سویچ هم داد

خوب حالا بگید چه جوری برم توی DOS؟

vahid_41852
08-10-2008, 19:51
بايد يه سي دي بوت ( مثل سي دي پارسا 99 ) داشته باشي بعد با اون بوت كني و بري تو محيط داس و فرمان زير رو واسه هر درايوي كه خواستي بزني :
من براي مثال درايو C رو ميخوام فرمت كنم : (شما به اون v كه آخر دستور گذاشتم توجه نكن واسه اينه كه تايپش درست در بياد.) C:\format c: v
و اگه ميخواي فرمت سريع انجام بدي دستور روبرو : C:\format c:/q
يه چيزي كه بايد خيلي بهش توجه كني اينه كه نبايد پارتيشنات فرمتش NTFS باشه حتما بايد Fat 32 باشه چون داس قديميه NTFS رو نميشناسه (مثلا اگر درايو c شما NTFS باشه و تو داس فرمتش كني درايو D كه Fat 32 باشه فرمت ميشه.)

mahdi_ctr
10-10-2008, 17:27
این شد یه جواب درست و حسابی!
خیلی ممنون از کمکتون دوستان
برم دنبال سی دی ببینم گیرم میاد یا نه!
اگه مشکلی داشتم باز مطرح میکنم و باز هم از کمکتون تشکر میکنم

mahdi7610
20-10-2008, 15:56
سلام

اگه فایل سیستم درایوهات NTFS باشه با بوت xp می تونی درایوهات را فرمت کنی .

موفق باشی .

exelero
15-12-2009, 11:47
حالا من که ویندوزم ویست هستش و NTFS چیکار باید بکنم؟

Devicestreet
15-04-2012, 17:52
سلام
من هیچی از داس نمی دونم حتی نمی دونم از خطش چجوری پایین می آن حالا می خام با commond frompt ایکس پی درایو ntfs رو بفرمتم
فقط سریع:19:

ata.royalfalcon
15-04-2012, 20:08
سلام
من هیچی از داس نمی دونم حتی نمی دونم از خطش چجوری پایین می آن حالا می خام با commond frompt ایکس پی درایو ntfs رو بفرمتم
فقط سریع:19:

سلام .
یه نگاه به تاریخ تاپیک مینداختی بدک نبود :31:

والا من دقیقاً متوجه منظور شما نشدم . اگر منظور شما این هست که داخل ویندوز یه درایور (مثلاً f ) رو از طریق cmd فرمت کنید دستور
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو وارد و سپس اینتر بزنید .
البته این دستورات سوییچهای مختلفی دارد مثل سوییچ /q که در واقع quick format و برای فرمت سریع هست .

اگر واقعا در داخل ویندوز میخواهید این چنین کارهایی رو انجام بدهید پیشنهاد میدم که از ترم افزارهای مدیریت پارتیشن و هارد مثل acronis برای این کار استفاده کنید . یا اگر نمیخواهید نرم افزار نصب کنید میتونید دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید تا بتونید در یک محیط گرافیکی هارد رو دستکاری کنید (run در منوی استارت هست) .