PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : :: چه مادربوردی با این بودجه وردارم؟ لطفا راهنمایی کنید.::

Razel
05-10-2008, 00:23
سلام دوستان
من می خواستم سیستمم رو ارتقا بدم و یه مادربورد خوب بردارم که به این زودیا لازم نباشه ارتقا بدم.
البته دوستان بهم مارک Asus رو پیشنهاد دادن ولی در مورد مدل می خواستم نظر اهل فن رو هم بدونم.

من می خوام این شرایط رو داشته باشه:

1- هماهنگی بین قطعات (خیلی برام مهمه)
2- نوع CPU دو هسته ای باشه (intel یا AMD فرقی نمی کنه)
3- پشتیبانی از رم DDR3 (علاوه بر DDR2 )

4- اسلت pci express agp16 دو تا باشه و دو تا کارت گرافیک رو ساپورت کنه( برای گرافیک هم میگن DDR3 هست؟)
5-کارت صوتی حرفه ای داشته باشه.

(دو تا مورد آخر زیاد مهم نیست)

در ضمن من از 150 تا 200 تومن می تونم براش هزینه کنم.

یه سوال هم داشتم و اون اینه که فناوری EPU برای مارک Asus چیز به دردخوریه یا نه.

اون nm نانو که رو مادربوردها هست چیه؟ چند باشه خوبه.

لطفا اسم مدل رو با قیمت تقریبیش بفرمایید.

خیلی ممنون.

Professor Massoud
05-10-2008, 13:55
سلام.
اولا باید بگم مادربردی که Ddr3 و Ddr2 ساپورت کنه اصلا کاراییش خوب نیست . ضمنا مادربردهای Ddr3 ساپورت هم خودشون گرون هستن و هم رمهای Ddr3 خیلی گرون هستن.
من مادربرد P5qe رو با قیمت 170 تومن پیشنهاد میکنم .
فناوری Epu در ایسوز باعث صرفه جویی در مصرف قطعات ( سی پی یو ) میشه و مصرف اون رو کم میکنه .
نانومتر هم میزان مصرف رو نشون میده ، مادربردی که میخرید باید 45 نانومتری باشه که P5qe هست . در ضمن سی پی یوهای 65 نانومتری به مادربرد 45 نانومتری میخورن.

Razel
06-10-2008, 01:01
سلام.
اولا باید بگم مادربردی که Ddr3 و Ddr2 ساپورت کنه اصلا کاراییش خوب نیست . ضمنا مادربردهای Ddr3 ساپورت هم خودشون گرون هستن و هم رمهای Ddr3 خیلی گرون هستن.
من مادربرد P5qe رو با قیمت 170 تومن پیشنهاد میکنم .
فناوری Epu در ایسوز باعث صرفه جویی در مصرف قطعات ( سی پی یو ) میشه و مصرف اون رو کم میکنه .
نانومتر هم میزان مصرف رو نشون میده ، مادربردی که میخرید باید 45 نانومتری باشه که P5qe هست . در ضمن سی پی یوهای 65 نانومتری به مادربرد 45 نانومتری میخورن.
خیلی ممنون از جوابت
مادربوردهای DDR3 الان قیمتشون چنده و آیا درآینده ارزونتر میشن؟ آخه من یک بار مادربورد DDR1 خریدم یه مدت بعد دیگه DDR1 از مد افتاد و کمیاب شد الانم گرونه. برا همین نمی خوام دوباره تکرارش کنم.

درضمن شما مشخصات مدلی رو که معرفی کردید از چیزایی که من گفتم همشو داره؟ کارت صوتیش حرفه ایه؟ چیپستش چیه؟ اینتله دیگه؟ P5Q-E چه فرقی با P5Q-E/Wifi-AP و یا P5Q-EM داره؟

ganje nahofte
06-10-2008, 02:56
سلام دوستان
من می خواستم سیستمم رو ارتقا بدم و یه مادربورد خوب بردارم که به این زودیا لازم نباشه ارتقا بدم.
البته دوستان بهم مارک Asus رو پیشنهاد دادن ولی در مورد مدل می خواستم نظر اهل فن رو هم بدونم.

من می خوام این شرایط رو داشته باشه:

1- هماهنگی بین قطعات (خیلی برام مهمه)
2- نوع CPU دو هسته ای باشه (intel یا AMD فرقی نمی کنه)
3- پشتیبانی از رم DDR3 (علاوه بر DDR2 )

4- اسلت pci express agp16 دو تا باشه و دو تا کارت گرافیک رو ساپورت کنه( برای گرافیک هم میگن DDR3 هست؟)
5-کارت صوتی حرفه ای داشته باشه.

(دو تا مورد آخر زیاد مهم نیست)

در ضمن من از 150 تا 200 تومن می تونم براش هزینه کنم.

یه سوال هم داشتم و اون اینه که فناوری EPU برای مارک Asus چیز به دردخوریه یا نه.

اون nm نانو که رو مادربوردها هست چیه؟ چند باشه خوبه.

لطفا اسم مدل رو با قیمت تقریبیش بفرمایید.

خیلی ممنون.

با توجه به مشخصاتی که شما گفتید میتونید Asrock P45TS-R بگیرید! اما خریدن مادربورد کومبو (دو نوع رم بخوره) رو توصیه نمیکنم!