PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و تبادل نظر در مورد گوشیهایی با سیستم عامل Symbian UIQ

win_f.s
03-10-2008, 11:21
سلام.
دوستان هر گونه مقایسه-بحث.....در مورد گوشی هایی که دارای سیستم عامل Symbian OS UIQ هستند در این تاپیک انجام بدین.
میدونم یه تاپیک شبیه به این در این سایت درست شده.ولی...........
برای شروع خودم یه سوال مطرح میکنم:به نظره شما بهترین گوشی با سیستم عامل Symbian OS UIQ کدام است؟

Original Titan
03-10-2008, 23:11
قطعا جي 900
سوال جالبي نبود

win_f.s
04-10-2008, 01:19
به نظره من پی1 از جی900 بهتره.چون اکثره افرا این نوع گوشی ها رو به خاطره صفحه نمایش بزرگ برای کار با برنامه ها و اینترنت و بعضی ها هم براشون صفحه کلید کامل مهم است.که در دو مورد پی1 سر تره.پی1 هم صفحه نمایشه بزرگتری داره هم یه صفحه کلید کامل که همه ی کاربران ازش راضی هستن در مورد سرعتم که بازم کاربران را راضی نگه داشته.کلن همه ی دارندگان پی1 از این گوشی راضی هستن.
جی900 فقط روی دوربینش خیلی کار شده و فقط از لهاظ دوربین از پی1 بهتره در باقی موارد پی1 سرتره.

win_f.s
04-10-2008, 08:34
سلام.دوستان این تاپیک 43 تا بازدید کننده داشته ولی فقط یک نفر نظر داده.شما که مشاهده میکنید یه نظری هم بدین.البته اگه واقعن چیزی میدونید نظر بدین اگر هم که نه ............
.ممنون

hamid00009
04-10-2008, 12:14
منم p1 دارم واقعا از هر لحاظ عالی مخصوصا اینترنت و sms واقعا گوشی کاملی از نظر من دوریبنش هم عالی برای عکاسی معمولی برای عکاسی حرفه ای که دوربین دیجیتال

vahid_civil
04-10-2008, 19:40
خب شما سوال کردین خودتون هم جواب دادین !
من پی 990 دارم ولی نمیتونم با یه گوشی جدید این سری مثل جی 700 و جی 900 مقایسش کنم.
چون این دو تا جدیدتر و با امکانات بیشترن.
یک سال پیش که جی 900 و جی 700 نبود که مردم بخرن. اون موقع 990 بود و پی 1 . ولی حالا با ورود این دو تا پی 1 از دور مقایسه خارج میشه. ولی هیچ کس نمیگه گوشیه بدیه.
جی 900 دوربین بهتری داره . جی 700 وایرلس نداره ولی پی 1 داره.
شما ملاکت از مقایسه رو بگو چیه؟

win_f.s
05-10-2008, 01:46
خب شما سوال کردین خودتون هم جواب دادین !
من پی 990 دارم ولی نمیتونم با یه گوشی جدید این سری مثل جی 700 و جی 900 مقایسش کنم.
چون این دو تا جدیدتر و با امکانات بیشترن.
یک سال پیش که جی 900 و جی 700 نبود که مردم بخرن. اون موقع 990 بود و پی 1 . ولی حالا با ورود این دو تا پی 1 از دور مقایسه خارج میشه. ولی هیچ کس نمیگه گوشیه بدیه.
جی 900 دوربین بهتری داره . جی 700 وایرلس نداره ولی پی 1 داره.
شما ملاکت از مقایسه رو بگو چیه؟
ملاک من بهترین از هر جهت میباشد.
من نظره خودمو گفتم ولی شاید اشتباه باشه و شما و همه بتونن منو قانع کنند که پی1 بهترین نیست........
من میخام تا چند روز اینده پی1 بگیرم.میخام از هر جهت باش حال کنم و ازش راضی باشم.
به نظره شما و همه ی دوستان انتخاب خوبی هست یا باید انتخاب دیگه ای مثل جی900 یا دبلیو960.........داشته باشم؟؟؟؟؟
قیمت هم برام مهم نیست.
فقط میخام یه چیزی باشه که ازش دیر خیسته بشم یعنی گوشی متنوعی باشه و حالا حالا ها هم نخام عوزش کنم.

win_f.s
05-10-2008, 01:50
انتظارات اصلی من از گوشی:
1)سیستم عامل خوب غیر از ویندوز
2)کار با برنامه های خوب و به درد به خور
3)استفاده از اینترنت و مرور صفحه ها به راحتی و سرعته خوب
4)بازی البته برای تنوع چون میخوام یه پی اس پی اسلیم هم بگیرم که خوراکش بازیه
5)رم داخلی بالا و قابلیت رم خوردن و افزایش حد اقل تا 3 گیگ
6)دوربین حد اقل 3مگا پیکسل و کیفیت متوسط هم باشه خوبه اخه میخوام یه دوربین سونی که 10 مگا پیکسل هست بگیرم
7)سرعته تایپ بالا و صفحه کلید کامل که هر دو صفحه کلید کامل دارند
8)ازش دیر خسته بشم یعنی گوشی متنوعی باشه و حالا حالا ها هم نخام عوزش کنم.
9)...................

vahid_civil
05-10-2008, 10:56
6)دوربین حد اقل 3مگا پیکسل و کیفیت متوسط هم باشه خوبه اخه میخوام یه دوربین سونی که 10 مگا پیکسل هست بگیرم
9)...................

1- جی 900 جدیدتره از این نظر یکم ( یکم ) بهتره.
2- همشون مثل همن.
3-همشون مثل همن. فقط جی 700 وایرلس نداره.
4-همشون مثل همن.
5-همشون مثل همن.
6-دوربین جی 900 از بقیه بهتره. وگرنه اونا جفتشون 3 هستن.
7-من اون صفحه کلید کامل روی خود پی 990 دارم. ولی خیلی کم استفاده میکنم.چون همه اکثرا از صفحه کلید مجازی استفاده میکنن.
8-گوشیای لمسی رو دیر ازشون خسته میشی.
9- به هر حال توی این سه تا گوشی پی 1 از همشون ارزونتره ولی خودت باید تصمیم بگیری.

win_f.s
05-10-2008, 12:26
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
1- جی 900 جدیدتره از این نظر یکم ( یکم ) بهتره.
2- همشون مثل همن.
3-همشون مثل همن. فقط جی 700 وایرلس نداره.
4-همشون مثل همن.
5-همشون مثل همن.
6-دوربین جی 900 از بقیه بهتره. وگرنه اونا جفتشون 3 هستن.
7-من اون صفحه کلید کامل روی خود پی 990 دارم. ولی خیلی کم استفاده میکنم.چون همه اکثرا از صفحه کلید مجازی استفاده میکنن.
8-گوشیای لمسی رو دیر ازشون خسته میشی.
9- به هر حال توی این سه تا گوشی پی 1 از همشون ارزونتره ولی خودت باید تصمیم بگیری.
1)به قول خودت یکم بهتره.فرق چندانی ندارن
2)درسته ولی کار با برنامه ها در یک lcd بزرگتر به نظره من بیشتر حال میده
3)تا حدودی درسته.چون کار با اینترنت در lcd بزرگتر بهتره
4)تقریبن درسته اخه جی900 و جی700 به خاطره اون کلید جهت نما که اسمش الان یادم نیست کمی بهتره ولی همان طور که گفتم پی1 هم از جهت بازی میتونه برای من راضی کنده باشه اخه قراره یه دستگاه پی اس پی بگیرم اگر پی اس پی هم نمیگرفتم بازم پی1 را انتخاب میکردم چون میشه برا بازی ها مثل کیبرد کامپیوتر از صفحه کلید کاملش استفاده کرد
5)درسته ولی پی990 حافظه ی داخلی کمتری داره
6)درسته ولی من با دوربین 3 پی1 کنار میام اخه راضی کنندست ولی این نظره منه شاید بعضی ها این نظرو نداشته باشن
7)به نظره من صفحه کلید کامل برای سرعت تایپ مهمه و پی1 ازاین جهت از هم رده های خود جلو میزند فقط با پی990 برابری میکنه.بازم این نظره منه شاید برای بعضی ها صفحه کلید کامل مهم نباشد ولی به نظره من مهمه.
8)درسته.اینو از خیلی های دیگه شنیدم.
9)چرا سه تا گوشی من منظورم با تمام گوشی های سونی اریکسونه که دارای سیستم عامل uiq هستند.
به نظره منم پی1 بهترینه.البته نظره من اینه
در ضمن من این تاپیکو برای کلیه ی دوستانی که بینه این جور گوشی ها گیر کردن درست کردم تا همگی در این جا بیان و استفاده کنن

shahshahani
05-10-2008, 14:17
عزیز شما که خودت اطلاعاتت کامله واسه چی میای تاپیک میزنی؟
میخوای به همه ثابت کنی اطلاعاتت کامله؟

win_f.s
05-10-2008, 14:35
نه دوسته عزیز.میخام ببینم دلایلم برای خوب بودن پی1 صحت داره یا این که دارم اشتباه میکنم.

H M R 0 0 7
05-10-2008, 15:34
عنوان ویرایش شد
بهتره در این تاپیک در مورد سیستم عامل Symbian OS UIQ بحث و تبادل نظر بشه.
نظرتون چیه؟

hamed1297
05-10-2008, 15:41
خیلی خوبه.ممنون.

vahid123
05-10-2008, 15:57
9)...................

دوست عزیز من هم P1 داشتم و هم P900 ! ولی یکی از مهمترین مشکلاتی که این دو سری دارن و همه هم بهش واقفن سرعت کمشون در پردازش برخی بخش ها هست! این کمی اعصابتو بهم میریزه! ولی گفته میشه G700 و G900 در این زمینه بهینه شدن! من در YouTube هم 5-6 فیلمی که خود کاربران گرفته بودن از این گوشی ها واقعا سرعتش بهتر شده! وقتی میگم بهتر یعنی محسوس!

در ضمن P1 بدلیل چیدمان خاص صفحه کلیدش شما 95% لمسی ازش استفاده کنی! که این ممکنه اولاش برات جالب باشه اما یک مدت که بگذره واقعا اذیت میکنه! حالا ممکنه شما بگی مگه گوشی هایی مثل آیفون و ... نیست که لمسین؟؟؟ اونا لمسی هستن اما طوری دکمه هاشون بزرگ طراحی شده که شما با اولین تماس دستتون بتونید به هدفتون برسید!

ولی G700 یا G900 بهترین شیوه ی اسمارت فون های حال حاضر هستن! چون تمامی نیاز های شما رو برآورده میکنن!

win_f.s
06-10-2008, 01:29
سلام.دوستان بنا به دلایلی به زودی نام کاربری من تغییر کرده و شده:bepar2f
ببخشید.
میشه راهنمایی کنید که اگه بشه همین نامو که الان دارم عوض کنم

vahid_civil
06-10-2008, 01:59
جای سوالت اینجا نیست.
توی قسمت مربوطه بپرس عزیز

win_f.s
06-10-2008, 11:44
نمیدونم از کجا بپرسم یا کجا این کارو انجام بدم.
لطفن کمک کنید

vahid123
07-10-2008, 12:47
دوستان من یک سئوالی کردم در کلوپ W960 در مورد باطریش! کسی جواب نداد!

خواستم کسانی که کار کردن با این گوشی بگن نسبت به P990 و P1 مصرف باطریش چطوره؟؟؟ من شنیدم شدیدا باطری مصرف میکنه و این اصلا برای یک گوشی واکم فکر کنم زیاد جالب نباشه! کلا من هم از گوشی هایی که زیاد باطری مصرف میکنن خوشم نمیاد!

اگر میشه یک جوابی بدین برای این قضیه چون همین روزها میخام یک گوشی بین W960 و G900 یا G700 انتخاب کنم.

win_f.s
07-10-2008, 14:48
جی900 از همه ی اینا باطری قوی تری داره.
در مورد مقایسه ی باطری دبلیو960 و پی1:پی1 باطری قویتری داره ولی من دیروز مجله ی شماره ی 9 جی اس ام را میخوندم که برای باطری به دبلیو960 از 5 نمره 5 داده بود و به پی1 داده بود 4.

M E H R A N
07-10-2008, 15:38
جی900 از همه ی اینا باطری قوی تری داره.
در مورد مقایسه ی باطری دبلیو960 و پی1:پی1 باطری قویتری داره ولی من دیروز مجله ی شماره ی 9 جی اس ام را میخوندم که برای باطری به دبلیو960 از 5 نمره 5 داده بود و به پی1 داده بود 4.

اون مجله هایی که در ایران چاپ میشند اکثرشون کشکند. اصلا خودشون مورد تایید نیستند چه برسه به اینکه بخوان
به گوشی ها نمره هم بدن که اعتبار داشته باشه.

از بین باطری هایی که تا کنون سونی اریکسون بیرون داده اول باطری Xperia مدل BST-41 با گنجایش 1500 میلی آمپر
و بعد باطری P1 مدل BST-40 با گنجایش 1120 میلی آمپر قویترین باطری ها هستند.

حالا پی1 با این وجود که باطریش قویتر از هم مدل خودش یعنی G900 است اما G900 دارای 12 ساعت تاک تایم و پی1
دارای 10 ساعت تاک تایم است. این اختلاف تاک تایم ها که در بین این 2 گوشی وجود داره دلیل بر قویتر بودن باطری
G900 نیست بلکه دلیلش نسخه جدیدتر UIQ نسبت به P1 است. سیستم عامل یک گوشی میتونه بر میزان مصرف
باطری تاثیر گذار باشه و این تاثیر رو ما در گوشی G900 با داشتن باطری 950 میلی آمپری میبینیم.

با این وجود که جی900 حدود 2 ساعت تاک تایم بیشتری نسبت به پی1 داره اما باطری پی1 در جاهای دیگه مانند
استند بای خودش رو نشون میده. مثلا جی900 دارای 380 ساعت استند بای است در حالی که پی1 دارای 440
ساعت استند بای است یعنی 60 ساعت استند بای بیشتری نسبت به جی900 داره.

همچنین موقع گوش دادن به موزیک و یا کار کردن با اینترنت باطری پی1 بیشتر میتونه دوام بیاره تا جی900.

به همین دلیل هم هست که گوشی w960 که از لحاظ سخت افزار داخلی مانند رم و ... مانند پی1 است باطری
کمتری رو میتونه در هنگام گوش دادن به موزیک نگه داره و کاربران این گوشی رو ناراضی کرده.

اگر توسط پی1 یک آهنگ با کیفیت 192 Kbps را با حداکثر صدا از طریق هدفون حرفه ای و قوی
Creative Aurvana DJ گوش کنید هر نیم ساعت فقط 3 درصد باطری کم میشه. اینو من خودم امتحان کردم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یعنی اگر کسی بخواد توسط Aurvana DJ و P1 به موزیک گوش بده و هیچ کار دیگه ای با گوشی نکنه حدودا میتونه
18 ساعت مداوم با حداکثر صدا به موزیک گوش بده. (البته اگر بتونه حاکثر صدا رو در 18 ساعت با این هدفون تحمل
کنه).

در ضمن کیفیت و بلندی صدای این هدفون رو میتونم بگم با یک استریوی کامل میشه مقایسه کرد. این رو گفتم
که میزان قدرت و مصرف باطری توسط این هدفون دستتون بیاد تا بدونید که باطری گوشی پی1 فعلا در بین
گوشی های سونی اریکسونی که در بازار وجود دارند قویترین باطری هست و بزودی یعنی دهم ماه اکتبر هم
ورود Xperia در بعضی کشور ها شروع میشه.

hamed1297
07-10-2008, 19:24
بابا اون مجله های بیخود ایرانی رو واسه خودتون معیار قرار ندین.
چرت زیاد مینویسن.

vahid123
08-10-2008, 08:37
مهران جان واقعا دمت گرم!!! خیلی توضیحاتت کامل بود! حالا نمیشه باطری P1 رو خرید و روی W960 یا G900 انداخت؟ اصلا توی بازار باطریش هست یا خیر؟ اگر هست چقدره؟

M E H R A N
08-10-2008, 23:26
مهران جان واقعا دمت گرم!!! خیلی توضیحاتت کامل بود! حالا نمیشه باطری P1 رو خرید و روی W960 یا G900 انداخت؟ اصلا توی بازار باطریش هست یا خیر؟ اگر هست چقدره؟

وحید جان من تا حالا شخصا باطری پی1 رو روی دبلیو960 امتحان نکردم. اما کسانی که در انجمن های دیگه امتحان
کردند گفتند که میشه و ازشم راضی بودند. خوشبختانه هر دو باطری در این گوشی ها از ولتاژ 3.6 ولت استفاده
میکنه و این کار شدنیه.

باطریشم نمیدونم که در ایران باشه یا نه. اینو از کسانی که ایران هستند بپرسی بهتره. اینجا که پره و همه جا گیر
میاد. قیمت باطری اورجینال BST-40 اینجا حدودا 56.000 تومنه. و همین مدل اما تقلبیش هم 14.000 تومنه.

این هم انجمنی که اونجا باطری پی1 رو بر روی دبلیو 960 امتحان کردند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدEdit....

در توضیحاتی که در سایت های فروش باطری اورجینال BST-41 پیدا کردم نوشته شده که این باطری بر روی
Xperia هم کار میکنه. اگر اینطوری باشه یعنی باطری Xperia هم روی P1 کار میکنه و اندازه هاشون یکیه.
اونوقت باطری Xperia روی W960 هم کار خواهد کرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و باز هم ادیت...

در سایت سونی اریکسون باطری های BST.40 و BST-41 اندازه هاشون یکسان نیست. فکر کنم این
سایت بالایی که عکسشو گذاشتم اشتباه نوشته.

BST-41
65.0 x 44.0 x 5.0 mm

BST-40
5.0 x 48.0 x 40.0 mm

win_f.s
09-10-2008, 19:34
اگه باطری Xperia به پی1 بوخوره عالیه.
میشه یه تحقیق کنید و جوابو بم بدین.
ممنون

hamed1297
09-10-2008, 21:31
ممنون
نه دوست من.
باتری X1 خیلی بزرگتره.
بد نیست بدونید لقب باتری X1 هرکولس هست.

M E H R A N
10-10-2008, 01:16
ممنون

نه دوست عزیز فکر نکنم بشه. همانطور که حامد جان هم توضیح دادن باطری Xperia بزرگتر از باطری پی1 هست.
خودم هم در پست قبلیم اندازه باطری های Xperia و P1 رو در آخر پست نوشتم. این اندازه ها با هم جود در نمیان.

البته Xperia رو سفارش دادم و فکر کنم تا 3 یا 4 روز دیگه بدستم برسه. اگر بدستم رسید یک عکس از باطری های
پی1 و Xperia براتون میزارم تا مقایسه بهتری انجام بشه.

win_f.s
10-10-2008, 09:00
نه دوست عزیز فکر نکنم بشه. همانطور که حامد جان هم توضیح دادن باطری Xperia بزرگتر از باطری پی1 هست.
خودم هم در پست قبلیم اندازه باطری های Xperia و P1 رو در آخر پست نوشتم. این اندازه ها با هم جود در نمیان.

البته Xperia رو سفارش دادم و فکر کنم تا 3 یا 4 روز دیگه بدستم برسه. اگر بدستم رسید یک عکس از باطری های
پی1 و Xperia براتون میزارم تا مقایسه بهتری انجام بشه.
xperia را با چه قیمتی تهیه کردی؟

seyyedi
10-10-2008, 16:32
دوستان سلام

xperia را با چه قیمتی تهیه کردی؟
810 هزار تومان

vahid123
13-10-2008, 00:04
با سلام

دوستان من شدیدا بین این دو گوشی دو به شک موندم! قیمت مهم نیست! که مثلا بگین حالا برین توی این رنج قیمت بگیر! میخام یکی از این دو رو انتخاب کنم!

G700 یا W960

کدومشون خوش دست تر و پهنتره؟

آیا میشه با یک هندسفری توپ همون کارایی w960 رو از g700 گرفت؟ باطری کدومشون بیشتر کار میده ؟ با توجه به شنیدن آهنگ و ....

hamed1297
13-10-2008, 13:19
خوب مطمئنا G700 باریکتر و کوچکتر هست.talk time هم فکر کنم بیشتر باشه.
در عوض W960 خوراکه آهنگ گوش دادن هست.پهن تر هست.صفحه نمایش بزرگتر داره.
من میگم جفتش رو بخر.دی...

win_f.s
14-10-2008, 13:58
سلام.
دوستان نام کاربری من به merikh_merikh تغییر کرد.

nakhordemast
14-10-2008, 16:21
با سلام

دوستان من شدیدا بین این دو گوشی دو به شک موندم! قیمت مهم نیست! که مثلا بگین حالا برین توی این رنج قیمت بگیر! میخام یکی از این دو رو انتخاب کنم!

G700 یا W960

کدومشون خوش دست تر و پهنتره؟

آیا میشه با یک هندسفری توپ همون کارایی w960 رو از g700 گرفت؟ باطری کدومشون بیشتر کار میده ؟ با توجه به شنیدن آهنگ و ....

در این مورد گوشی و960 زیاد خوش دست نیست. یعنی کار باهاش یه کم سخته.