PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پاور مناسب ؟!

Xx Hossein xX
03-10-2008, 10:38
سلام برای این سیستم چه پاوری پیشنهاد میکنید ؟

main bord : asus p5pl2
cpu : intel p4 3.0ghz lga 1m cache fsb 800
hdd : maxtor 160gb sata
ram : kingston 2x512 ddr 2
dvd writer : pioneer a11 xlc
vga : 9600 gso
modem : zoltrix 3chip
sound card : creative sound blaster 5.1

چنتا نکته !
کارت گرافیک فعلی 9600 نیست قراره عوض شه ...
پاور فعلی هم 300 وات ریل گرین
احتمالا رم هم اضافه میشه

ممنون ! :11:

Professor Massoud
03-10-2008, 10:54
به نظر من پاور 530 وات گرین ، با قیمت 45 تومن بسه.

ganje nahofte
03-10-2008, 18:00
cooler master 450W Active PFC

Xx Hossein xX
03-10-2008, 21:09
به نظر من پاور 530 وات گرین ، با قیمت 45 تومن بسه.

cooler master 450W Active PFC
این دوتایی که گفتید کدوماشون قویتره ؟ 530 ؟
قیمته "cooler master 450W Active PFC" چنده ؟

ممنون

Professor Massoud
03-10-2008, 21:13
مشخصا 530 قویتره !! قیمت کولر مستر رو نمیدونم ولی اینو میدونم که اگه قراره 4850 بخرید، پاورتون باید 500 به بالا باشه.

ganje nahofte
03-10-2008, 22:18
مشخصا 530 قویتره !! قیمت کولر مستر رو نمیدونم ولی اینو میدونم که اگه قراره 4850 بخرید، پاورتون باید 500 به بالا باشه.
شرمنده این حرفو میزنم ولی این حرفتون اصلا درست نیست که 530 معمولی از 450 اکتیو قویتره. غیر از اکتیو بودن اولی راندمانش 75 درصد و دومی حدودا 84 درصده!
درضمن ایشون 9600 میخوان بخرن نه 4850! تازه اگه 4850 هم بگیرن بازم 530 معمولی جالب به نظر نمیرسه بازم باید برن سراغ 500 وات اکتیو گرچه همون 450 هم کاشون رو راه میندازه.

با عرض پوزش یه سوال هم از شما دارم؛ اکتیو یعنی چی؟
اگر جواب این سوالو بدین متوجه میشید که 530 معمولی قوی تره یا 450 اکتیو!
اگر جسارتی کردم ببخشید فقط خواستم موضوع مشخص بشه!

Xx Hossein xX
04-10-2008, 16:04
اقا من آخر نفهمیدم کدومشون قویترهه ؟!!
لطفا قیمته جفتشو هم بنویسید .
9600 میخوام بخرم !

Professor Massoud
04-10-2008, 16:33
شرمنده این حرفو میزنم ولی این حرفتون اصلا درست نیست که 530 معمولی از 450 اکتیو قویتره. غیر از اکتیو بودن اولی راندمانش 75 درصد و دومی حدودا 84 درصده!
از دستت خیلی عصبانی شدم!!!:13: برو این لینک رو نگاه کن و اگه 530 وات که گفتم ، اکتیو بود ، 1 ماه دیگه روزه بگیر و خدا رو شکر کن که از این عصبانی تر نشدم !!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
درضمن ایشون 9600 میخوان بخرن نه 4850! تازه اگه 4850 هم بگیرن بازم 530 معمولی جالب به نظر نمیرسه بازم باید برن سراغ 500 وات اکتیو گرچه همون 450 هم کاشون رو راه میندازه.

هر چی بالاتر از 8600 بخره ، پرمصرفه و لب مرزه . 530 وات هم زیاد محتاطانه نیست .
این کنایه از نادون بودن منه ؟!!:13:
وان فعال (Active) : توانی است که صرفا توسط یک بار مقاومتی مصرف می گردد و واحد اندازه گیری آن وات می باشد . توان اکتیو تماما به مصرف کار مفید می رسد و جهت تبدیل انرژی الکتریکی به حرکت یا گرما به کار می رود .
توان پسیو (Reactive) : از آنجایی که جز اصلی بار های واقعی خاصیت القایی و خازنی می باشد توان راکتیو نیز همراه با توان اکتیو مصرف می گردد . این توان که با واحد VAR (ولت آمپر راکتیو) اندازه گیری می شود توسط بار مصرف نمی گردد و صرف تولید میدان مغناطیسی و ذخیره انرژی در عناصر ذخیره ساز می شود . زیرا انرژی دریافتی در یک نیم سیکل در نیم سیکل بعدی به استثنای تلفاتی که در سیم ها اتفاق می افتد به طور کامل به شبکه باز می گردد و در نتیجه تنها منجر به افزایش حرارت قطعات می گردد . بنابراین می توان گفت این توان مطلقا بی فایده است و باید برای حذف آن از روش های گوناگونی استفاده نمود .
من متوجه بودم . من هیچ وقت پاور پاسیو پیشنهاد نمیدم دوست عزیز.:20:

نه . طوری نیست . شما یه اشتباه کوچیک انجام دادی و این مهم نیست . من هم اشتباه میکنم . انسان جایز الخطاست . من با خیلی ها تو این فروم بحثم شده که با منطق صحبت نکردن . ولی شما انسان منطقی هستی. اگه یه کم تند صحبت کردم به دل نگیر.
ما با هم رفیقیم .:11:

Professor Massoud
04-10-2008, 16:38
اقا من آخر نفهمیدم کدومشون قویترهه ؟!!
لطفا قیمته جفتشو هم بنویسید .
9600 میخوام بخرم !

شما همون GP530A بخر. قیمتش از 50 تومن تجاوز نمیکنه .

ganje nahofte
04-10-2008, 17:35
از دستت خیلی عصبانی شدم!!!:13: برو این لینک رو نگاه کن و اگه 530 وات که گفتم ، اکتیو بود ، 1 ماه دیگه روزه بگیر و خدا رو شکر کن که از این عصبانی تر نشدم !!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید درضمن ایشون 9600 میخوان بخرن نه 4850! تازه اگه 4850 هم بگیرن بازم 530 معمولی جالب به نظر نمیرسه بازم باید برن سراغ 500 وات اکتیو گرچه همون 450 هم کاشون رو راه میندازه.

هر چی بالاتر از 8600 بخره ، پرمصرفه و لب مرزه . 530 وات هم زیاد محتاطانه نیست .
این کنایه از نادون بودن منه ؟!!:13:
وان فعال (Active) : توانی است که صرفا توسط یک بار مقاومتی مصرف می گردد و واحد اندازه گیری آن وات می باشد . توان اکتیو تماما به مصرف کار مفید می رسد و جهت تبدیل انرژی الکتریکی به حرکت یا گرما به کار می رود .
توان پسیو (Reactive) : از آنجایی که جز اصلی بار های واقعی خاصیت القایی و خازنی می باشد توان راکتیو نیز همراه با توان اکتیو مصرف می گردد . این توان که با واحد VAR (ولت آمپر راکتیو) اندازه گیری می شود توسط بار مصرف نمی گردد و صرف تولید میدان مغناطیسی و ذخیره انرژی در عناصر ذخیره ساز می شود . زیرا انرژی دریافتی در یک نیم سیکل در نیم سیکل بعدی به استثنای تلفاتی که در سیم ها اتفاق می افتد به طور کامل به شبکه باز می گردد و در نتیجه تنها منجر به افزایش حرارت قطعات می گردد . بنابراین می توان گفت این توان مطلقا بی فایده است و باید برای حذف آن از روش های گوناگونی استفاده نمود .
من متوجه بودم . من هیچ وقت پاور پاسیو پیشنهاد نمیدم دوست عزیز.:20:

نه . طوری نیست . شما یه اشتباه کوچیک انجام دادی و این مهم نیست . من هم اشتباه میکنم . انسان جایز الخطاست . من با خیلی ها تو این فروم بحثم شده که با منطق صحبت نکردن . ولی شما انسان منطقی هستی. اگه یه کم تند صحبت کردم به دل نگیر.
ما با هم رفیقیم .:11:
شرمنده دیگه، تقصیر من نیست تقصیر گرینه با این قیمتش . من تا حالا پاور اکتیو بالای 500 وات با قیمت زیر 50 ندیده بودم!!! معلوم نیست چه کلکی تو کار گرین هست که اینو به این قیمت میده پدرسوخته!

البته اینو نسبت به بقیه پاورهای خود گرین میگن و اگر میخواستم با بقیه مارکها مقیسه کنم که دیگه اصلا نمیشد مقایسه کرد. تازه گرین پاورهای گرونش هم ارزش خرید نداره چه رسد به این!

حالا یک سوال از شما دارم دوست خوبم:
اگر روزی پاور انتک وارد ایران بشه و قیمت هم در رنج گرین باشه پاورهای گرین رو توصیه میکنی یا انتک؟ خداییش راست شو بگو. برام مهمه! البته قبل جواب دادن اگر اطلاعات کاملی درباره Antec نداری یکم تحقیق کن بعد جواب بده لطفا!

Professor Massoud
04-10-2008, 20:22
من اصلا گرین رو یه برند متوسط به حساب میارم . به ظنر من OCZ و Acebell پاورهای بهتری هستن . ولی در مورد پاور انتک هر چی فارسی مینویسم هیچی نمیاد !!

Stream
04-10-2008, 20:59
شرمنده دیگه، تقصیر من نیست تقصیر گرینه با این قیمتش . من تا حالا پاور اکتیو بالای 500 وات با قیمت زیر 50 ندیده بودم!!! معلوم نیست چه کلکی تو کار گرین هست که اینو به این قیمت میده پدرسوخته!

البته اینو نسبت به بقیه پاورهای خود گرین میگن و اگر میخواستم با بقیه مارکها مقیسه کنم که دیگه اصلا نمیشد مقایسه کرد. تازه گرین پاورهای گرونش هم ارزش خرید نداره چه رسد به این!

سلام
مشکل این پاور 530 وات گرین چیه؟

چرا پاورهای گرون قیمت گرین ارزش خرید ندارند؟ کیفیت پایینی دارند یا Price/Performance خوبی نسبت به بقیه برندهای بازار ندارند؟

Xx Hossein xX
05-10-2008, 16:00
آقا پس ما رفتیم دنباله همین مدل
green - Gp530ab

ممنون از همه ی دوستانی که کمک کردن ....

ganje nahofte
06-10-2008, 21:31
من اصلا گرین رو یه برند متوسط به حساب میارم . به ظنر من OCZ و Acebell پاورهای بهتری هستن . ولی در مورد پاور انتک هر چی فارسی مینویسم هیچی نمیاد !!

Please search in English

ganje nahofte
06-10-2008, 22:34
سلام
مشکل این پاور 530 وات گرین چیه؟

چرا پاورهای گرون قیمت گرین ارزش خرید ندارند؟ کیفیت پایینی دارند یا Price/Performance خوبی نسبت به بقیه برندهای بازار ندارند؟

اینجوری نمیشه! باید یه روز بیای خونه ما تا بهت نشون بدم چرا گرین و ایسیبل دیگه توصیه نیشه! البته یه نمونشو همینجا برات شرح میدم! یه پاور گرین که دقیقا مشابه یکی از مدلهای سیلوراستون بود باز کردم، مشابه همون از سیلوراستون رو هم باز کردم! حدس میزنی مشکل کجا بود؟ همه چیز عینا مشابه هم اما کیفیت قطعات استفاده شده در گرین از زمین تا آسمون با سیلور استون فرق میکرد! سیلور از بهترین قطعات و گرین از قطعات درجه 2 و 3 استفاده کرده بود! میگی نه از مهندس عمرانی بپرس! گرچه میدونم زیر بار نمیره!(البته من این کارو بعد از اینکه تو اینترنت یه جا دیدم گرین و سیلور مثل همه کردم تا با چشم خودم ببینم)
باید بیای ببینی اتاقمو. انواع و اقسام پاورهارو باز کردم و کنار هم ردیف کردم! بزور جای پا پیدا میکنم که راه برم!

Stream
06-10-2008, 22:47
اینجوری نمیشه! باید یه روز بیای خونه ما تا بهت نشون بدم چرا گرین و ایسیبل دیگه توصیه نیشه! البته یه نمونشو همینجا برات شرح میدم! یه پاور گرین که دقیقا مشابه یکی از مدلهای سیلوراستون بود باز کردم، مشابه همون از سیلوراستون رو هم باز کردم! حدس میزنی مشکل کجا بود؟ همه چیز عینا مشابه هم اما کیفیت قطعات استفاده شده در گرین از زمین تا آسمون با سیلور استون فرق میکرد! سیلور از بهترین قطعات و گرین از قطعات درجه 2 و 3 استفاده کرده بود! میگی نه از مهندس عمرانی بپرس! گرچه میدونم زیر بار نمیره!(البته من این کارو بعد از اینکه تو اینترنت یه جا دیدم گرین و سیلور مثل همه کردم تا با چشم خودم ببینم)
باید بیای ببینی اتاقمو. انواع و اقسام پاورهارو باز کردم و کنار هم ردیف کردم! بزور جای پا پیدا میکنم که راه برم!

این درسته که کیفیت قطعات پاورهای گرین مثل SilverStone نیست. قیمتشون چقدر تفاوت داره؟

قیمت پاور Green GP1230B کمتر از 250 هزار تومن هست و قیمت Green GP1030B کمتر از 200 هزار تومان.
حالا قیمت پاورهای بالای 1000 وات برندهایی مثل OCZ یا SilverStone یا Tagan چقدره؟
به خدمات و گارانتی و ... هم باید توجه بشه.

در صورتی که کیفیت 20 درصد پایینتر باشه و قیمت 30 درصد پایینتر (تا وقتی که کیفیت محصول از حد استاندارد پایینتر نرفته باشه) باز هم اون محصول Price/Performance مناسبی داره خریدش به صرفه است.

ganje nahofte
08-10-2008, 18:39
این درسته که کیفیت قطعات پاورهای گرین مثل SilverStone نیست. قیمتشون چقدر تفاوت داره؟

قیمت پاور Green GP1230B کمتر از 250 هزار تومن هست و قیمت Green GP1030B کمتر از 200 هزار تومان.
حالا قیمت پاورهای بالای 1000 وات برندهایی مثل OCZ یا SilverStone یا Tagan چقدره؟
به خدمات و گارانتی و ... هم باید توجه بشه.

در صورتی که کیفیت 20 درصد پایینتر باشه و قیمت 30 درصد پایینتر (تا وقتی که کیفیت محصول از حد استاندارد پایینتر نرفته باشه) باز هم اون محصول Price/Performance مناسبی داره خریدش به صرفه است.

مثل اینکه باید تسلیم بشم!
فقط نکته آخر:
قیمت برندهای OCZ و Silverstone و ... واقعا قیمت گرونی دارند که80 درصدش بخاطر کیفیت و 20 درصدش بخاطر اسمشونه! مثل مادربوردهای اینتل!
ولی غیر از این برندها برندهای دیگری هم هستند که کیفیتشون از گرین بالاتر و از نظر قیمت یا با گرین هم قیمت هستند یا حتی پایین تر!
حتی برندهای دیگری هم پیدا میشن که از لحاظ کیفیتی با گرین برابر و از نظر قیمت پایینتر هستند!
همونجور که شما از قیمت و قیمت و اسم پاورها صحبت کردید. خود گرین هم به خاطر اسمش در ایران که اینقدر معروف شده میتونه این قیمتهارو بذاره وگرنه نسبت به کیفیتش قیمت بالاتری داره!

ganje nahofte
09-10-2008, 00:35
اینم چندتا لینک به نظرتون چطوره؟