PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با سایکو قالب‌ وبلاگ‌تان را، خودتان بسازید!

Harry Potter
01-01-2006, 04:36
سایکو نرم‌افزار تحت وب‌ی است که به شما کمک می‌کند قالب وبلاگ‌تان را خودتان شخصاً، به‌سادگی و بر اساس سلیقه‌ی شخصی بسازید؛ بدون این‌که به دانش فنّی دیزاین آشنا باشید!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس از ورود به سایکو، ابتدا صبر کنید تا صفحه به طور کامل بارگزاری (دانلود) شود؛ بسته به سرعت اتصال شما به اینترنت، بارگزاری صفحه ممکن است بین ۲۰ ثانیه تا ۲ دقیقه طول بکشد. پس از آن، با تنظیم و تغییر گزینه‌های مربوط به رنگ، اندازه و نوع موارد قابل تغییر، صفحه‌ی سایکو را به فرم وبلاگ موردنظر خود در آورید. در پایان کافی‌ست با کلیک روی گزینه‌ی «دریافت کد قالب» کد HTML مربوط به قالب را از سایکو کپی کرده و در محل «ویرایش قالب» وبلاگ خود، به جای قالب کنونی قرار دهید. برای کار با سایکو نیازی به آنلاین ماندن نیست، می‌توانید در حالت آفلاین نیز به‌راحتی با آن کار کنید.

هر گزینه‌ی قابل تغییر سایکو یک منوی «راهنمایی» دارد که با کلیک بر روی علامت سؤال آبی جلوی آن‌ (؟) نمایش داده می‌شود. اگر در مورد مفهوم گزینه‌ی خاصی تردید داشتید، حتماً راهنمایی آن مورد را مطالعه کنید و در صورت حل نشدن مشکل با آیدین تماس بگیرید.

توصیه می‌شود برای کار با سایکو، ابتدا مرورگر فایرفاکس را دانلود کنید و سپس به‌جای استفاده از نرم‌افزار اینترنت اکسپلورر، با استفاده از آن و با کمک سایکو قالب وبلاگ‌تان را بسازید. (البته با اینترنت اکسپلورر هم کار می کند)

کار با سایکو بسیار آسان است. کافی‌ست صبور باشید و قدم به قدم، به قالب موردنظرتان نزدیک شوید!

سایکو، در واقع یک قالب‌ساز منحصربه‌فرد است، چون به شما کمک می‌کند تا:

قالب مورد نظر خود را در عرض کمتر از ۱۰ دقیقه بسازید.
بدون نیاز به آشنایی با HTML، مانند یک طراح حرفه‌ای قالب بسازید.
یک قالب استاندارد (W3C Valid) داشته باشید: رتبه‌ی بالاتری در موتورهای جستجو به‌دست بیاورید و بازدیدکننده‌های بیشتری از آن‌ها داشته باشید.
مشکلات ناسازگاری با مرورگرهای مختلف (اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس و ...) را حل کنید: دیگر کسی وبلاگ شما را به هم ریخته نمی‌بیند.
سرعت و نحوه‌ی بارگزاری وبلاگ‌تان را بهبود ببخشید: استفاده از تگ div به‌جای جدول‌ها باعث می‌شود تا وبلاگ شما کلمه‌به‌کلمه بارگزاری شود و نتیجتاً بینندگان وبلاگ شما، انتظار زیادی برای خواندن مطالب جدید نمی‌کشند.
یک قالب CSS-Based داشته باشید: وبلاگ شما از این تمیزتر و سبک‌تر نمی‌تواند باشد.
همیشه به‌راحتی قادر به تغییر و به اشتراک گذاشتن قالب خود خواهید بود: سایکودراما [کلید] قالب خود را ذخیره کنید و هرگز لینک بازگشت به سایکو را حذف نکنید.

هم‌چنین، سایکو :

یک پروژه‌ی اُپن سورس (متن باز) است: شما می‌تواند هزاران خط جاواسکریپت آن را تحت مجوز GPL خوانده و حتی تغییر دهید.
مطلقاً رایگان است: شما نیاز به هیچ‌گونه پرداختی برای کار با آن ندارید.
بر پایه‌ی یک صفحه‌ی مستقل DHTML است: هیچ‌گونه تأخیر، ارسال و تبادل اطلاعات با سرور وجود ندارد.
به‌صورت برون‌خط (آف‌لاین) هم کار می‌کند: صرفاً این صفحه را کامل بارگیری کنید و اتصال‌تان به اینترنت را قطع کنید؛ سایکو هم‌چنان کار خواهد کرد و شما می‌توانید ساعت‌ها با آن کار کنید.
از آخرین امکانات سرویس‌دهنده‌ها استفاده می‌کند: قالب خود را همیشه آپدیت نگه دارید.
دارای راهنمای اختصاصی برای تمام موارد است: هیچ‌وقت در میان گزینه‌ها گیر نخواهید افتاد.

و کلام آخر اینکه این نرم افزار را آیدن نصیری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم وطن خودمان که برنده مدال نقره‌ی جهانی المپیاد کامپیوتر است نوشته و با سیستم وبلاگ‌های بلاگ‌اسپات، پرشین‌بلاگ و بلاگفا بی‌هیچ نقصی و به‌طور کامل قابل استفاده است...

سایکو فارسی :

سایکو انگلیسی :

IVAN
01-01-2006, 18:42
آقا خيلي ممنون
ولي الان 10 دقيقه هست كه لينك شما واسه من Load نشده.تا چقدر ديگه لود ميشه خدا ميدونه

Harry Potter
02-01-2006, 00:58
آقا خيلي ممنون
ولي الان 10 دقيقه هست كه لينك شما واسه من Load نشده.تا چقدر ديگه لود ميشه خدا ميدونه

برای من دیشب تقریبا بعد از 30 ثانیه لود شد.
فکر کنم ایراد از سیستم اینترنت ایران باشه که دچار افت شده .
به هر حال اگر باز نشد اصرار نکن و صبر کن تا مشکل حل بشه...

mohammad021
16-01-2006, 02:53
خوب . :blush: ندیده میگم خوبه :biggrin: ، فقط به این دوست عزیز که این برنامه رو ساختن بفرمائید یه برنامه بدردبخور واسه وبمسترها هم بسازه یه چیز تو مایه های دریم ویور-تکرار می کنم مثل دریم ویور،تا ما هم یه حالی ببریم :rolleye: . باشد که مورد توجه حق قرار گیرند :tongue: ، انشاالله :)

Mohsen32
17-01-2006, 11:15
باراي من كار نمي كنه .

mehdi_7070
17-01-2006, 14:12
برای من که جواب داد .
اما یه مشکل اساسی ...
قالب هاش ضایع بید ...
یعنی یه قالب شیک و با کلاس از توش در نوشه ...
اما واقعا جالب بید ...

hoseinquest
17-01-2006, 15:28
الان ميخوام دانلودش كنم.بايد جالب باشه!!

aideen
22-01-2006, 14:29
سلام.
من سازنده‌ی سایکو هستم.
ممنون که معرفی‌ش کردین.
اگه مشکلی چیزی باهاش داشتین، بپرسین تا بگم.
فقط بگم که اولاً چون ۴۵۰ کیلوبایت هست، یه کم لود شدن‌ش ممکنه طول بکشه. ثانیاً دانلودشدنی نیست. ثالثاً این‌که قالب‌هاش ضایه بید، زیاد حرف درستی نیست؛ چون سایکو یک قالب نیست، یک قالب‌سازه -- به شما کمک می‌کنه تا چیزی رو که می‌خواین داشته باشین، بسازین. این شما هستین که تصمیم می‌گیرین چیز ضایعی بسازین یا چیز غیر ضایعی!
مجدداً ممنون.

mohammad8
23-01-2006, 01:34
فكر خوبيه ...

در كل، تقريبا خوب بود ...

mpsjavad
23-01-2006, 05:46
سلام.
من سازنده‌ی سایکو هستم.
ممنون که معرفی‌ش کردین.
اگه مشکلی چیزی باهاش داشتین، بپرسین تا بگم.
فقط بگم که اولاً چون ۴۵۰ کیلوبایت هست، یه کم لود شدن‌ش ممکنه طول بکشه. ثانیاً دانلودشدنی نیست. ثالثاً این‌که قالب‌هاش ضایه بید، زیاد حرف درستی نیست؛ چون سایکو یک قالب نیست، یک قالب‌سازه -- به شما کمک می‌کنه تا چیزی رو که می‌خواین داشته باشین، بسازین. این شما هستین که تصمیم می‌گیرین چیز ضایعی بسازین یا چیز غیر ضایعی!
مجدداً ممنون.
با سلام ..

آيدين جان خوشحالم كه در بين ما هستيد :) به P30World خوش اومديد .

از سايکو هم خيلي خوشم اومد .. حتما خيلي براش زحمت کشيدي .. در کل ممنون :happy:

موفق باشيد .

Navid
23-01-2006, 19:10
این آقا آیدین جدای از این حرف ها آدم خیلی با حالیه . به جواب ها خیلی سریع و کامل پاسخ می ده .
واقعا دستت درد نکنه آیدین جان ...

mehdi_7070
23-01-2006, 19:13
با سلام
از بابت زحماتی که براش کشیدی واقعا ممنون .
واقعا برای ما تازه کارها طراحی یک قالب ( از نوع اختصاصی خودمون ) خیلی سخته . شما کار را راحت کردید .
من اون موقع سریع توش یه سری زدم و زود یه قالب باهاش زدم .
البته اون اول قالب خیلی ساده بود .
حالا رفتم و با دقت دیدم که عکس و ... هم می تونم اضافه کنم .
باید ببخشید ، که گفتم ضایع هست . در ضمن قالبی که خودم زدم را گفتم . باید ببخشید .
انشاءالله در تمام زندگی موفق باشید .

neyrizboys
25-01-2006, 13:23
آقا خيلي حال كردم دمت گرم...
كشور ما به اينجور آدما نياز داره ...
منتظر بقيه كارهاي شما هستيم... با تشكر بسيار فراوان

SNZ
25-01-2006, 13:46
خيلي عاليه.مرسي.الان دارم روش كار ميكنم ببينم چي از آب درمياد.
دست سازنده اش هم درد نكنه.

Master
25-03-2007, 20:29
خیلی عالیه ..ممنونم حسین جان یادش بخیر یک سال پیش بود ... دقیقا ..اون موقع کاربر فعال بودی ......یادش بخیر ... بازم ممنون ... عجب چیزی رو بالا اوردم ...

اردلان
26-03-2007, 12:14
من اينو وقتي داشتم تو گوگل سرچ ميكردم چند وقت پيش گير اوردم.يه قالب باهاش ساختم ولي اون چيزي كه مي خواستم نشد.

Harry Potter
26-03-2007, 21:21
خیلی عالیه ..ممنونم حسین جان یادش بخیر یک سال پیش بود ... دقیقا ..اون موقع کاربر فعال بودی ......یادش بخیر ... بازم ممنون ... عجب چیزی رو بالا اوردم ...
سلام حسین جان
واقعا چه چیزهایی رو بالا میاری ، اصلا از کجا پیداش کردی :22:
ولی جدا یادش به خیر :10:

من اينو وقتي داشتم تو گوگل سرچ ميكردم چند وقت پيش گير اوردم.يه قالب باهاش ساختم ولي اون چيزي كه مي خواستم نشد.

اردلان جان سلیقه ها متفاوت هست ، ضمن اینکه نرم افزار هم محدودیت هایی داره...
ولی در کل برای کسانی که بلد نیستند با کد های html کار کنند سایکو چیز خوبیه ;)