PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کاربرد اسلاتهای PCI Express x1 و PCI Express x4 در مادربورد چیه ؟

ghahremanimehdi
01-10-2008, 23:47
سلام

من مادربوردم Asus M2N-E Ultra با چیپست 570 MCP هستش که یک اسلات PCI Express x16 داره که طبعا کارت گرافیک روش نصب میشه و سه تا اسلات PCI داره که مثلا مودم روش نصبه و یا کارتهای PCI .:20:

اما سه تا اسلات دیگه هم داره که دوتاش PCI Express x1 و اون یکی PCI Express x4 هستش میخوام ببینم این دوتا اسلات به چه دردی میخوره ؟ کدوم سخت افزار از این اسلاتها استفاده میکنند ؟

hojjat_vahidi
02-10-2008, 00:45
لطفا کسی پاسخ بده
برای من هم جای سوال داره ؟

alborz_k
03-10-2008, 02:26
سلام

من مادربوردم Asus M2N-E Ultra با چیپست 570 MCP هستش که یک اسلات PCI Express x16 داره که طبعا کارت گرافیک روش نصب میشه و سه تا اسلات PCI داره که مثلا مودم روش نصبه و یا کارتهای PCI .:20:

اما سه تا اسلات دیگه هم داره که دوتاش PCI Express x1 و اون یکی PCI Express x4 هستش میخوام ببینم این دوتا اسلات به چه دردی میخوره ؟ کدوم سخت افزار از این اسلاتها استفاده میکنند ؟
سلام کارت های کپچر و کارت scsi و کارت tv و در اینده ی نزدیک حافظه های ssd از این درگاه ها استفاده می کنند ، این درگاه ها علاوه بر کوچکتر بودن ، سرعت بسیار بالاتری نسبت به درگاه pci دارند و می شه که اون ها رو درگاه نسل آینده نامید.