PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تمیز کردن گرد و غبار کیس

ghahremanimehdi
30-09-2008, 20:51
هرچی گشتم سوالمو کجا مطرح کنم جایی پیدا نکردم گفتم سوالمو اینجا بپرسم:20:
نحوه ی تمیز کردن گرد و غبار داخل کیس و گرد وغبار روی قطعات به چه صورت است ؟ چون داخل کیسم خیلی گردوغبار گرفته ولی میترسم موقع تمیز کردن قطعات آسیب ببینند .آیا وسیله ی خاصی برای اینکار هستش؟:31:

محمد حيدري
01-11-2008, 00:11
با یکم جریان هوا میتونید این کار رو بکنید.
برای اینکار ابتدا در کیس را باز کرده و در مقابل قسمتهای خاکی قرار گیرید. سپس یک نفس عمیق کشیده و لبهای خود را به حالت غنچه در آورید (آقای ناظر بحث آموزشیه، لطفا پاکش نکن) آنگاه نفس خود را بیرون دهید.
امیدوارم که ناراحت نشده باشید قصدم توهین نبود فقط می خواستم یه چند خط جفنگیات بنویسم دستم روون شه.
شما هم می تونید از روش فوق استفاده کنی هم اینکه کیس ببری یه جایی که پمپ باد داشته باشن مثل تعمیگاههای صوتی و تصویری یا پنچرگیری ها یا اینکه اگه جارو برقیتون امکان غنچه کردن لبهاشو داره از اون استفاده کنی(آقای ناظر توجه داشته باشید که این جارو برقیه) ما که خودمون تعمیرگاه صوتی تصویری داریم و از این پمپای لب غنچه ای هم داریم

alborz_k
01-11-2008, 00:16
هرچی گشتم سوالمو کجا مطرح کنم جایی پیدا نکردم گفتم سوالمو اینجا بپرسم:20:
نحوه ی تمیز کردن گرد و غبار داخل کیس و گرد وغبار روی قطعات به چه صورت است ؟ چون داخل کیسم خیلی گردوغبار گرفته ولی میترسم موقع تمیز کردن قطعات آسیب ببینند .آیا وسیله ی خاصی برای اینکار هستش؟:31:
البته بگم که از سشوار هم می شه استفاده کرد (چه با غنچه و چه بی غنچه) و از اون جایی که قدرتش از جاروبرقی کمتره ، احتمال آسیب زدنش پایین تره.
در ضمن من پیش نهاد می کنم که قطعات رو دونه دونه باز کنید و تمیز کنید و ببندید.

Mehdi.7600
01-11-2008, 00:24
البته بگم که از سشوار هم می شه استفاده کرد (چه با غنچه و چه بی غنچه) و از اون جایی که قدرتش از جاروبرقی کمتره ، احتمال آسیب زدنش پایین تره.
در ضمن من پیش نهاد می کنم که قطعات رو دونه دونه باز کنید و تمیز کنید و ببندید.

منم با این دوست عزیز موافقم. یکی یکی با دقت باز کن ( اگه بلد نیستی اصلا باز نکن مشکل بشه 2 تا! )

توی خونه هم اینکارو نکن. کل خونه رو خاک میگیره!

ghahremanimehdi
02-11-2008, 10:17
یکی از دوستان هم نظرش روی Blower بود که هم قویتر از سشوار هست و الان چینیش اومده و با قیمت پایین میشه خرید و هم اینکه برای اینکار طراحی شده.
ممنون

sonamy1
02-11-2008, 12:17
دوست عزیز الان دیگه جاروهای باطری دار کوچکی مخصوص تمیزکردن داخل کامپیوتر اومده که فوق العاده عالیه از اونها میتونی استفاده کنید ( در بیشتر فروشگاههای قطعات الکترونیکی موجود میباشد ) ... فقط اینو در نظر داشته باش که جاروبرقی های معمولی برای تمیزکردن قطعات داخلی کامپیوتر مناسب نمیباشد . چون جاروبرقی تولید الکتریسیته ساکن میکند که برای قطعات الکترونیکی داخل کامپیوتر فوق العاده خطرناکه و احتمال خرابی کامپیوتر را بشدت بالا میبره ...

البته راه ساده تر و کم خرج تری هم هست ...استفاده از اسپری هوای فشرده -- که میتوانید از فروشگاههای لوازم الکترونیکی تهیه کنید. ..و بعد از اون هم اگر دوست داشتی و دیدی قطعات بدرستی تمیز نشد و هنوز آثار خاک و غبار وجود داره از مایع تمیزکننده هم استفاده کنی ...نکته : فقط هیچ وقت مایع تمیز کننده را مستقیم به قطعات داخلی اسپری نکن . اول مایع را روی پارچه اسپری کن و بعد قطعات را باش تمیز کن ..

موفق باشی

محمد حيدري
08-11-2008, 01:42
دوست عزیز الان دیگه جاروهای باطری دار کوچکی مخصوص تمیزکردن داخل کامپیوتر اومده که فوق العاده عالیه از اونها میتونی استفاده کنید ( در بیشتر فروشگاههای قطعات الکترونیکی موجود میباشد ) ... فقط اینو در نظر داشته باش که جاروبرقی های معمولی برای تمیزکردن قطعات داخلی کامپیوتر مناسب نمیباشد . چون جاروبرقی تولید الکتریسیته ساکن میکند که برای قطعات الکترونیکی داخل کامپیوتر فوق العاده خطرناکه و احتمال خرابی کامپیوتر را بشدت بالا میبره ...

البته راه ساده تر و کم خرج تری هم هست ...استفاده از اسپری هوای فشرده -- که میتوانید از فروشگاههای لوازم الکترونیکی تهیه کنید. ..و بعد از اون هم اگر دوست داشتی و دیدی قطعات بدرستی تمیز نشد و هنوز آثار خاک و غبار وجود داره از مایع تمیزکننده هم استفاده کنی ...نکته : فقط هیچ وقت مایع تمیز کننده را مستقیم به قطعات داخلی اسپری نکن . اول مایع را روی پارچه اسپری کن و بعد قطعات را باش تمیز کن ..

موفق باشی

حسن به هیچ وجه از مایعات برای تمیز کردن قطعات داخلی کامپیوتر استفاده نکن که خیلیییییی خطر داره حسن
اگرم کردی تا کاملا از خشک بودنش مطمئن نشدی خطر نکن
در ضمن قاتل اپتیک (چش و چال CD/DVD ROM) گرد و خاک و دود و ... است. تو دل اپتیک یعنی زیر اون عدسیه، سه تا آینه هستش که پرس شده است و نمیشه بازش کرد مگه به زور که اونم دیگه تنظیم اولیه کارخونه بهم میخوره و دیگه بدرد نمیخوره. نور لیزر که از سطح CD/DVD بازتابش میکنه به هر کدوم از آینه ها برخورد میکنه و آخر میرسه به قسمت تشخیص دهنده. اگه یک ذره غبار روی یکی از این آینه ها بشینه دیگه فاتحه اپتیک خوندس.
پس حسن پیام ای داستانم این بود که چون CD/DVD ROM به غنچه و مسائل بعدیش خیلی حساسه بهتره که مراسم روبوسی رو جلوی اون انجام ندیم که اصلا جنبه نداره و ممکنه که کار دسته خودش بده