PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اورکلاک آسان و کم دردسر و البته ارزان !! Giga EP35-DS3L + E2180 !!

djmd
30-09-2008, 18:55
خوب دوستان من این تاپیک و زدم که شما بدون خرید یه x6800 یا e8xxx بتونید با قیمتی خیلی کمتر قدرتی خیلی نزدیک به اونها رو بدست بیارید !! اما به چه قیمتی ! مواد لازم : :27:

CPU Arch : 1 CPU - 2 Cores - 2 Threads
CPU PSN : Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2.00GHz
CPU EXT : MMX SSE SSE2 SSE3 SSSE3 EM64T
CPUID : 6.F.D / Extended : 6.F
CPU Cache : L1 : 2 x 32 / 2 x 32 KB - L2 : 1024 KB
Core : Conroe (65 nm) / Stepping : M0
=============================
Freq : 3199.75 MHz = 319.97 * 10 -- in overclock
=============================

MB Brand : Gigabyte
MB Model : EP35-DS3L
NB : Intel P35/G33/G31 rev A2
SB : Intel 82801IB (ICH9) rev 02

برای رم هم ترجیحا KINGMAX 800 !! (البته دوستان می دونن دیگه حتما ... اگه رمهای باس 1066 بگیرید با کولینگ بهتر خیلی بیشتر از 3200 می تونید برید بالاتر)

و اما پاور کیس که خیلی مهم هست ! حداقل یه 480 وات با قدرت واقعی 480 ! حالا هر مارکی می خواد باشه ولی از این معروف ها ! (مثلا من مارک Green 580B رو پیشنهاد می دم)

خوب و اما از قیمت ها : E2180 که الان حدود 74 هست و مادربرد EP35-DS3L هم حدود 124 اینها رم هم که دیگه اگه بخواهیم اینی که من گرفتم حساب کنید (2*2GB KingMAX 800) میشه حدود 90 تومن !

و ما از تنظیمات داخل Setup : (دوستان توجه داشته باشن که version Bios مادربرد F4 بوده است ! البته با ورژن بالاتر هم قطعا میشه این کارو کرد)

توجه : تنظیمات زیر فقط ماله رمهای باس 800 می باشد !

خوب ابتدا وارد Setup سیستم شوید ! (همون Del زدن اولی که سیستم رو روشن می کنید :46:)
بعد وارد قسمت MB Intelligent Tweaker M.I.T. بشید و سپس تنظیمات زیر رو در هر قسمت اعمال کنید !

Cpu Clock Ratio : 10X
Cpu Host Clock Control : Enable
Cpu Host Frequency : 320
Performance Enhance : Standard
System Memory Multiplier : 2.50
DRAM Timing Selectable : Manual
CAS Latency Time : 5
DRAM RAS# to CAS# Delay : 5
DRAM RAS# Precharge : 5
Precharge delay (tRAS) : 18
بعد یه مقدار بیاید پایین تر :
DDR2 over Voltage : Normal
FSB Over Voltage : +0.1
MCH Over Voltage : +0.1
CPU Voltage Control : 1.41

خوب حالا از این صفحه بیایید بیرون و تنظیمات رو Save and Exit کنید !
سیستم ریست شده و احتمالا خاموش می شود !! نترسید ! خودش بعد از چند لحظه دوباره روشن میشه و بوت میشه و میاد بالا ! بدون هیچ مشکلی ! یعنی اگه این نکاتی که من گفتم رعایت کنید مشکلی پیش نمی یاد !
آخرین نکات توجه داشته باشید که دمایه داخل کیستون بیشتر از 37 نباشه که ممکنه مشکل ساز بشه !
بعد از بوت شدن سیستم با این تنظیمات حتما با 3dmark یا بنچ مارکهای معروف یا بازی های سنگین مثل crysis یا هر بازی سنگین معروف دیگه ای سیستم رو یه 1 ساعتی بزارید تست بشه یا 2 ساعت (که اصطلاحا تست پایداری نیز می گن به این کار)

البته تنظیماتی که من گفتم در شرایط مطبوع حرارتیه یعنی کیسی هم که استفاده می کنید دارای جریان هوای منظم و مشخص باشه که هوا داخل کیس از یه قسمت وارد شه (با فن) و از یه قسمت هم خارج شه (باز هم با فن)
نکته درباره ورود خروج هوا داخل سیستم : ترجیحا هوا قسمت جلو یا کناره های کیس داخل شه و از پشت کیس (زیر پاور همیشه جایه فن هست) هوا خارج شه !

اینم از CPU خودم بعد از این تنظیمات :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mahdi_Moosavi
30-09-2008, 20:16
خیلی خوبه . بسیار عالی .

فقط چند تا سوال میمونه :

یه تست 30 دقیقه ای با تست blend orthos ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میگیری ؟ برای مونیتورینگ دما از CoreTemp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنی بهتره .

فکر نمیکنی با فرکانس 3200MHZ و فن Stock که توان TDP حدود 140Watt رو به پردازنده تحمیل میکنه پروفایل شما کمی پردردسر نیست ؟

فکر کنم در حالت Load دما هسته ها از 70 درجه هم فراتر بره .

در این حالت ، Vcore در حالت Load چه قدر Drop می خوره ؟

shahab_blaster
30-09-2008, 20:48
چه جالب اينطوري كه شما ميگي اينتل بايد درش رو تخته كنه بره پي كارش فقط پردازنده رده پائين توليدكنه

alborz_k
30-09-2008, 22:36
خیلی خوبه . بسیار عالی .

فقط چند تا سوال میمونه :

یه تست 30 دقیقه ای با تست blend orthos ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میگیری ؟ برای مونیتورینگ دما از CoreTemp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنی بهتره .

فکر نمیکنی با فرکانس 3200MHZ و فن Stock که توان TDP حدود 140Watt رو به پردازنده تحمیل میکنه پروفایل شما کمی پردردسر نیست ؟

البته این حرف من ممکنه که بی ادبی باشه ، اما برای تست پردازنده بهتره که که از smallfft استفاده بشه.

Mahdi_Moosavi
30-09-2008, 22:54
البته این حرف من ممکنه که بی ادبی باشه ، اما برای تست پردازنده بهتره که که از smallfft استفاده بشه.

بنده بار ها امتحان کردم دوست عزیز ! تست Blend هم فشار بیشتری رو پردازنده اعمال می کنه ، هم با درگیر شدن Memory Bus و NB تو تست ، نتیجه تست قانع کننده تره .

تو خیلی از جاهایی که از این برنامه برای تست استفاده می کنند ، تست Blend رو انتخاب می کنند .

می تونی خودت تست کنی .

djmd
30-09-2008, 22:55
خیلی خوبه . بسیار عالی .

فقط چند تا سوال میمونه :

یه تست 30 دقیقه ای با تست blend orthos ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] angig.com%2FOther%2Forthos_exe_20060420.zip) میگیری ؟ برای مونیتورینگ دما از CoreTemp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] angig.com%2FOther%2FCoreTemp.rar) استفاده کنی بهتره .

حالا اون برنامه هایی که گفتی رو تست نکردم ولی من کلا از سیستم زیاد استفاده می کنم (بهتره بگم ما !) ...
سیستمم تقریبا روزی 10 الی 15 ساعت روشنه ... گاهی اوقات 7 تا 12 ساعت یکسره !
تو این سه روز هیچ مشکلی نداشتم حتی 5 ساعت هم که پشت سره هم بازی کردم دیگه ماکسیمم دما رفته بود رو 67 ! (که البته خیلی نزدیک به 70 هست !) !!!
ولی خوب اگه می خواید می تونی فقط 3000 بزاری که اونجوری ماکسیمم دما می ره رو 64 63 !
دیگه من خیلی از فروما خارجی نگاه کردم و دنبال بودم تقریبا 20 روز فقط داشتم حالت های مختلف OC این CPU رو .. رو مین برد های مختلف و تحت شرایط مختلف با فن های مختلف نگاه می کردم و مطالعه می کردم که آخرش متقاعد شدم واقعا آدم یه دونه از اینا بخره خیلی هم خوب OC میشه و همچنین 170 180 تومن هم پول CPU نمیدی !

این مطلب پایین تقریبا بهترین مطلبی بود که درباره OC این سری CPU ها پیدا کردم ! همچنین شاهد این هستیم که با Acrtic Freezer7 Pro که معادلش میشه Cooler Master HyperTX2 (یه بنچ مارک دیگه هم تفاوت میان این دو فن رو نشون می داد که از تویه اون فهمیدم این دوتا تقریبا برابرن !) می تونید این CPU رو با کمی سر و کله زدن رو 3700 ببرید و پایدار کنید ! و امتیاز CPU در 3dmark 06 بیارید که حدود 3000 به بالا میشه !

alborz_k
30-09-2008, 23:10
بنده بار ها امتحان کردم دوست عزیز ! تست Blend هم فشار بیشتری رو پردازنده اعمال می کنه ، هم با درگیر شدن Memory Bus و NB تو تست ، نتیجه تست قانع کننده تره .

تو خیلی از جاهایی که از این برنامه برای تست استفاده می کنند ، تست Blend رو انتخاب می کنند .

می تونی خودت تست کنی .
من قبول دارم که به پردازنده فشار می آره ، اما عمده ی فشارش روی رم هست.
اما small ffts فشار مستقیم روی پردازنده می آره و طبق آزمایش های من ، در حالت smallffts ، دمای پردازنده بالاتر می رفت.
البته ابن موضوع سلیقه ای هست و هر کس طبق تجارب خودش می تونه انتخاب کنه. من فقط نظرم رو گفتم.

Mahdi_Moosavi
30-09-2008, 23:21
حالا اون برنامه هایی که گفتی رو تست نکردم ولی من کلا از سیستم زیاد استفاده می کنم (بهتره بگم ما !) ...
سیستمم تقریبا روزی 10 الی 15 ساعت روشنه ... گاهی اوقات 7 تا 12 ساعت یکسره !
تو این سه روز هیچ مشکلی نداشتم حتی 5 ساعت هم که پشت سره هم بازی کردم دیگه ماکسیمم دما رفته بود رو 67 ! (که البته خیلی نزدیک به 70 هست !) !!!
ولی خوب اگه می خواید می تونی فقط 3000 بزاری که اونجوری ماکسیمم دما می ره رو 64 63 !
دیگه من خیلی از فروما خارجی نگاه کردم و دنبال بودم تقریبا 20 روز فقط داشتم حالت های مختلف OC این CPU رو .. رو مین برد های مختلف و تحت شرایط مختلف با فن های مختلف نگاه می کردم و مطالعه می کردم که آخرش متقاعد شدم واقعا آدم یه دونه از اینا بخره خیلی هم خوب OC میشه و همچنین 170 180 تومن هم پول CPU نمیدی !

این مطلب پایین تقریبا بهترین مطلبی بود که درباره OC این سری CPU ها پیدا کردم ! همچنین شاهد این هستیم که با Acrtic Freezer7 Pro که معادلش میشه Cooler Master HyperTX2 (یه بنچ مارک دیگه هم تفاوت میان این دو فن رو نشون می داد که از تویه اون فهمیدم این دوتا تقریبا برابرن !) می تونید این CPU رو با کمی سر و کله زدن رو 3700 ببرید و پایدار کنید ! و امتیاز CPU در 3dmark 06 بیارید که حدود 3000 به بالا میشه !

خب اینکه جواب سوال های من نبود ، دوست عزیز .

بنده خوش قیمت بودن و خوب اورکلاک شدن این پردازنده و افزایش تواناییش رو تا همون حدی که شما گفتی قبول دارم .

تست داخل GAME نمیتونه مرجع خوبی باشه ، بلاخره اگه توجه کرده باشی ، Usage پردازنده دائما بالا پایین میره . از اون گذشته خیلی از بازی های حال حاضر Multi Thread نیستند و فقط یک هسته درگیره .

Mahdi_Moosavi
30-09-2008, 23:32
من قبول دارم که به پردازنده فشار می آره ، اما عمده ی فشارش روی رم هست.
اما small ffts فشار مستقیم روی پردازنده می آره و طبق آزمایش های من ، در حالت smallffts ، دمای پردازنده بالاتر می رفت.
البته ابن موضوع سلیقه ای هست و هر کس طبق تجارب خودش می تونه انتخاب کنه. من فقط نظرم رو گفتم.

خیر ! تست مخصوص رم این نرم افزار ، Large , in place FFTs هست .

ضمنا تو این طور پروفایل ها همانطور که گفتم FSB هم اورکلاک میشه . برای همین بهتره NB هم تو نتیجه تست دخالت داشته باشه .

به نظرنتیجه تجارب چندیدن نفر ، به نتیجه تست شما که معلوم نیست در شرایط اساندارد گرفته شده یا نه ، ارجعیت نداره ؟

djmd
30-09-2008, 23:38
خب اینکه جواب سوال های من نبود ، دوست عزیز .

بنده خوش قیمت بودن و خوب اورکلاک شدن این پردازنده و افزایش تواناییش رو تا همون حدی که شما گفتی قبول دارم .

تست داخل GAME نمیتونه مرجع خوبی باشه ، بلاخره اگه توجه کرده باشی ، Usage پردازنده دائما بالا پایین میره . از اون گذشته خیلی از بازی های حال حاضر Multi Thread نیستند و فقط یک هسته درگیره .

باشه چشم اون برنامه ای هم که گفتید بر روی چشم حتما تست می کنم بینم چی می گه !:10:

alborz_k
01-10-2008, 00:04
خیر ! تست مخصوص رم این نرم افزار ، Large , in place FFTs هست .

ضمنا تو این طور پروفایل ها همانطور که گفتم FSB هم اورکلاک میشه . برای همین بهتره NB هم تو نتیجه تست دخالت داشته باشه .

به نظرنتیجه تجارب چندیدن نفر ، به نتیجه تست شما که معلوم نیست در شرایط اساندارد گرفته شده یا نه ، ارجعیت نداره ؟
شما اگه شرح تست های مختلف ، در نرم افزار پرایم رو ببینی جواب کامل رو بدست می آری و دیگه لازم به این همه چونه زدن نیست.

djmd
01-10-2008, 00:11
خوب اینم تا 15 min دیگه بد بخت هر چی زور می زد دیگه دما ها از اینها بالاتر نمی رفت !

Mahdi_Moosavi
01-10-2008, 00:18
شما اگه شرح تست های مختلف ، در نرم افزار پرایم رو ببینی جواب کامل رو بدست می آری و دیگه لازم به این همه چونه زدن نیست.

خب شما شرح بده ، تا همه استفاده کنیم .

alborz_k
01-10-2008, 00:25
خب شما شرح بده ، تا همه استفاده کنیم .
این هم عکسش.
فقط خواهشأ این بار دیگه حرف تو دهن من نزار:31:

djmd
02-10-2008, 18:12
دوستان یه چیز جالب من الان دوباره می خوام تنظیماتمو رو همون ها بزارم تا اول ویستا می یاد اونجایی که می خواد خط پرکنه ! بعد دیگه Blue Scrn میشه ! دقیقا با همون تنظیماتی که پست اول نوشتم !

alborz_k
02-10-2008, 20:22
دوستان یه چیز جالب من الان دوباره می خوام تنظیماتمو رو همون ها بزارم تا اول ویستا می یاد اونجایی که می خواد خط پرکنه ! بعد دیگه Blue Scrn میشه ! دقیقا با همون تنظیماتی که پست اول نوشتم !
تنظیمات رو default کن و دوباره انجام بده.

djmd
03-10-2008, 15:33
تنظیمات رو default کن و دوباره انجام بده.

متاسفانه بازم هم فایده نداشت !!!

djmd
17-10-2008, 23:39
خوب حالا چند تا تست هم از سرعت 3000 بزارم که قابل توجه هستند !

اینم از ورژن Sandra :

avecina.ir
18-10-2008, 00:34
چه جالب اينطوري كه شما ميگي اينتل بايد درش رو تخته كنه بره پي كارش فقط پردازنده رده پائين توليدكنه
اورکلاک همینه دیگه عزیزم!

راستی دوستان کسی میدونه چرا X6800 که توی نتیاج اورکلاک بالا هستش و دیگه مشخصاتش در حال حاضر چندان قابل توجه نیست هنوز قیمت 1500 $ داره؟!!؟!!؟!!؟!!؟!!؟

shahab_blaster
18-10-2008, 08:52

راستی دوستان کسی میدونه چرا X6800 که توی نتیاج اورکلاک بالا هستش و دیگه مشخصاتش در حال حاضر چندان قابل توجه نیست هنوز قیمت 1500 $ داره؟!!؟!!؟!!؟!!؟!!؟
آها من نمیدونستم اورکلاک چیه!:27:
اگه یه سر به تاپیک نتایج اورکلاک بزنی اونجا اسممو میبینی
در ضمن منظور من از این حرفم اسمی که اول تاپیک زده شده بوده که می خوایم با اور کلاک به نتایج یک پردازنده با امکانات بیشتر برسیم:18:

Stream
18-10-2008, 10:24

شما هيچ پردازنده سري Core 2 Extreme رو پيدا نمي كنيد كه قيمت پاييني داشته باشه. حتي اگه CPU هايي وجود داشته باشه كه كاراييشون از اونها بالاتر باشه.

avecina.ir
18-10-2008, 14:39
آها من نمیدونستم اورکلاک چیه!:27:
اگه یه سر به تاپیک نتایج اورکلاک بزنی اونجا اسممو میبینی
در ضمن منظور من از این حرفم اسمی که اول تاپیک زده شده بوده که می خوایم با اور کلاک به نتایج یک پردازنده با امکانات بیشتر برسیم:18:
ببین عزیز
من به با تجربه یا بی تجربه بودن شما یا دیگران در o.c کاری ندارم
این پستی که شما دادی مثل اون پست قبلی شما متاسفانه بار علمی در این تاپیک نداشت!شما یکجوری اظهار تعجب کرده بودی که هر کی نمیدونست فکر میکرد شما اصلن با اورکلاک آشنایی ندارید.میتونی دوباره پستت رو مرور کنی...
بگذریم چون خوش ندارم تاپیک دوستمون منحرف بشه
##############################
من یک E2160 رو که برای یک سازمان دولتی روی مین گیگا و 1 گیگ رم چند ماه پیش بسته بودم(معجزه شده بود چون دستگاه های دولتی جز با سلرون و رم 256 با چیز دیگه ای میونه ندارن!) همون ابتدای کار بطور آزمایشی با نرم افزار خود مادربورد تا حدی اورکلاک کردم و از عملکردش خوشم اومد(با فن باکس خودش)و به همین خاطر نتایج این دوستمون هم بنظر من پایدار و واقعی میاد.دیدن نتیاج بالا باعث شد به توانایی های این پردازنده ایمان بیشتری بیارم

shahab_blaster
18-10-2008, 17:09
ببین عزیز
من به با تجربه یا بی تجربه بودن شما یا دیگران در o.c کاری ندارم
این پستی که شما دادی مثل اون پست قبلی شما متاسفانه بار علمی در این تاپیک نداشت!شما یکجوری اظهار تعجب کرده بودی که هر کی نمیدونست فکر میکرد شما اصلن با اورکلاک آشنایی ندارید.میتونی دوباره پستت رو مرور کنی...
بگذریم چون خوش ندارم تاپیک دوستمون منحرف بشه
##############################
من یک E2160 رو که برای یک سازمان دولتی روی مین گیگا و 1 گیگ رم چند ماه پیش بسته بودم(معجزه شده بود چون دستگاه های دولتی جز با سلرون و رم 256 با چیز دیگه ای میونه ندارن!) همون ابتدای کار بطور آزمایشی با نرم افزار خود مادربورد تا حدی اورکلاک کردم و از عملکردش خوشم اومد(با فن باکس خودش)و به همین خاطر نتایج این دوستمون هم بنظر من پایدار و واقعی میاد.دیدن نتیاج بالا باعث شد به توانایی های این پردازنده ایمان بیشتری بیارم
دوست خوبم شما متوجه حرف من نمیشی هر چقدرم بگم طرز فکرت با طرز فکر من فرق داره
2160 رو فرض میگیریم تا 3300 اور بشه و تو این فرکانس کاملا پایدار باشه
تو این فرکانس در حال حاظر ما E8600 رو داریم شما بگو فرض برابری فرکانس آیا این پردازنده 2160 توانایی E8600 رو داره؟

djmd
18-10-2008, 22:05
اینطور که از حرفه شما دوستان مشخصه ... ظاهرا دارین به واقعی بودن نتایج benchmark من شک می کنید !!!
بابا اینا واقعی هست ..... من دلیلی ندارم اینجا دروغ بگم .... چه فایده ای داره برام اگه بیام مثلا بگم الکی و Fake این CPU فلان قدرت رو که آخرش چی ! در ضمن من الان کلا گزاشتم رو 3000 و از صبح تا شب و الان هم 2 هفته وضع همینه و تا الان کرشی چیزی نداشتم ! خوش بختانه کش زیاد تاثیر خاصی رو قدرت نداشته (البته در بازی ها) ....
یه تستی هم رو وب هست اگه سرچ کنین می بینن که یه سری CPU Core 2 Duo با یه Core مشخص و یه مدل فقط با کش های مختلف تست کردن تو بازی زیاد تاثیری نداشته کش پایین فوق 8% تفاوت داشتن ! که اون هم زیاد محسوس نیست ! اینم توجه کنین شما فقط 70 تمون دارین پول می دین و CPU هایی که داریم باهشون مقایسه می کنیم اینو , حداقل 150 160 تومن هستن !

shahab_blaster
19-10-2008, 19:24
اینطور که از حرفه شما دوستان مشخصه ... ظاهرا دارین به واقعی بودن نتایج benchmark من شک می کنید !!!
بابا اینا واقعی هست ..... من دلیلی ندارم اینجا دروغ بگم .... چه فایده ای داره برام اگه بیام مثلا بگم الکی و Fake این CPU فلان قدرت رو که آخرش چی ! در ضمن من الان کلا گزاشتم رو 3000 و از صبح تا شب و الان هم 2 هفته وضع همینه و تا الان کرشی چیزی نداشتم ! خوش بختانه کش زیاد تاثیر خاصی رو قدرت نداشته (البته در بازی ها) ....
یه تستی هم رو وب هست اگه سرچ کنین می بینن که یه سری CPU Core 2 Duo با یه Core مشخص و یه مدل فقط با کش های مختلف تست کردن تو بازی زیاد تاثیری نداشته کش پایین فوق 8% تفاوت داشتن ! که اون هم زیاد محسوس نیست ! اینم توجه کنین شما فقط 70 تمون دارین پول می دین و CPU هایی که داریم باهشون مقایسه می کنیم اینو , حداقل 150 160 تومن هستن !
شما ببين اسم تاپيك رو چي گذاشتي؟
درسته كش به قول شما 8% تاثير داره ولي همونم زمان خودش كلي تاثير گذار ميشه

Mahdi_Moosavi
19-10-2008, 20:08
دوست خوبم شما متوجه حرف من نمیشی هر چقدرم بگم طرز فکرت با طرز فکر من فرق داره
2160 رو فرض میگیریم تا 3300 اور بشه و تو این فرکانس کاملا پایدار باشه
تو این فرکانس در حال حاظر ما E8600 رو داریم شما بگو فرض برابری فرکانس آیا این پردازنده 2160 توانایی E8600 رو داره؟

بستگی به process Method داره . برای مثال E2180 3.3GHZ با یک فن خوب با E8500 تو 90 درصد تست ها برابری می کنه . ( اون 10% عمدتآ به تست های Video Decoding میشه ) . البته اینجا باید تفاوت هسته ها رو هم در نظر گرفت .

برای مثال تفاوت E2180 3.GHZ با E6850 خیلی کمتر میشه ( میشه از تفاوت صرف نظر کرد ! ) .

shahab_blaster
19-10-2008, 20:20
بستگی به process Method داره . برای مثال E2180 3.3GHZ با یک فن خوب با E8500 تو 90 درصد تست ها برابری می کنه . ( اون 10% عمدتآ به تست های Video Decoding میشه ) . البته اینجا باید تفاوت هسته ها رو هم در نظر گرفت .

برای مثال تفاوت E2180 3.GHZ با E6850 خیلی کمتر میشه ( میشه از تفاوت صرف نظر کرد ! ) .
درسته استاد حرفتون ولي اسمي كه اون بالاي تاپيك گذاشته شده و مقايسه با يه پردازنده گرون قيمت درست نيست
منم ميگم نوع هسته ها فرق داره:10:

djmd
23-10-2008, 21:56
درسته استاد حرفتون ولي اسمي كه اون بالاي تاپيك گذاشته شده و مقايسه با يه پردازنده گرون قيمت درست نيست
منم ميگم نوع هسته ها فرق داره:10:
نوع هسته ها فرق داره درسته !
ولی هدف من اینه که شما با پول کمتری به قدرتی خیلی بیشتر از اون چیزی که داری خرج می کنی برسی ! و البته اتفاقی هم برات نیفته !:11:

djmd
29-10-2008, 21:17
دیروز بایوس رو آپدیت کردم ! دوباره تونستم بیام رو 3200 !!!

djmd
02-11-2008, 21:27
خوب اینم آخرین نتیجه با فن Stock هنوز Stablity test نگرفتم !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

گرافیک : 9600GT @ 750 / 1875 / 2200

خوب نتایج خیلی جالبی هم تو Sandra آورد !

reza_17173
16-11-2008, 19:56
سلام. دوستان من متاسفانه اطلاعات خیلی پایینی از اورکلاک دارم. میشه لطف کنین بگین آیا امکان اورکلاک کردن گرافیک من هست یا نه؟ گرافیک من 7300LE رم 1 و UPU 3600 AMD هستش. الان بازی های assassins creed و call of duty 5 به سختی روی کامپیوترم بالا میان. ممنون میشم کمکم کنین در این رابطه اطلاعاتم بیشتر شه.

shahab_blaster
16-11-2008, 20:02
سلام. دوستان من متاسفانه اطلاعات خیلی پایینی از اورکلاک دارم. میشه لطف کنین بگین آیا امکان اورکلاک کردن گرافیک من هست یا نه؟ گرافیک من 7300LE رم 1 و UPU 3600 AMD هستش. الان بازی های assassins creed و call of duty 5 به سختی روی کامپیوترم بالا میان. ممنون میشم کمکم کنین در این رابطه اطلاعاتم بیشتر شه.
امکانش هست ولی جای سوال شما اینجا نیست به تاپیک های خودش مراجعه کن اورکلاک اونجا هم برای گرافیک هست هم پردازنده

reza_17173
16-11-2008, 21:01
بله. ممنون:)

ocean12
27-11-2008, 13:26
با اورکلاک مصرف برق کامپیوتر خیلی بالا میره ( مخصوصا اگر زیاد بازی کنی). اگر قیمت برق رو بالا ببرن فکر نکنم دیگه به اندازه حالا خرید پردازنده ارزون و اورکلاک کردنش با صرفه باشه.

alborz_k
27-11-2008, 14:43
با اورکلاک مصرف برق کامپیوتر خیلی بالا میره ( مخصوصا اگر زیاد بازی کنی). اگر قیمت برق رو بالا ببرن فکر نکنم دیگه به اندازه حالا خرید پردازنده ارزون و اورکلاک کردنش با صرفه باشه.
زیاد هم مصرف بالا نمی ره. فوق فوقش 100 وات.(که به اون هم نمی رسه)

shahab_blaster
27-11-2008, 16:32
عزیز ورودی برق پاور 220 ولت با وات پائین هستش و پاور ولت رو پائین میاره و وات رو بالا میبره کار اصلی پاور اینه البته اگه من اشتباه نکنم

Mahdi_Moosavi
28-11-2008, 00:23
عزیز ورودی برق پاور 220 ولت با وات پائین هستش و پاور ولت رو پائین میاره و وات رو بالا میبره کار اصلی پاور اینه البته اگه من اشتباه نکنم

220 ولت با جریان پایین تبدیل به 12 ، 5 ، ... با جریان بالا میشه . توان مصرفی در هر دو طرف ثابت هست .

البته توانی که در شاخه 220 ولت ورودی مصرف میشه ، همش رو ریل های پاور قابل دریافت نیست ، مقداری هم تبدیل به حرارت میشه .

برای مثال اگر پاوری داشته باشیم با توان 500 وات واقعی و Efficiency هم 85% باشه ، اگر واتمتر 400 وات در شاخه 220 ولت نشون بده ، حدود 340 وات در ریل های پاور در حال مصرف هست .

M1450M
02-06-2012, 09:43
من با مادر بورد GA-945PL-s3p امتحان کردم. اولا که این گزینه هایی که گفته شده رو نداره.
ثانیاً همین گزینه هایی که داره رو که تنظیم می کنم وقتی سیستم ریست میشه باز بر میگرده به تنظیمات اولیه .
چرااااااا؟؟

ess_1362
02-06-2012, 19:41
تاپیک مربوط به بیش از 4 سال پیش میشه
ضمن اینکه اثری از شرکت شما در بحث این تاپیک در 4 سال گذشته وجود نداره!!
پست شما هم مشخص نیست که چی بوده؟چی امتحان شده و ...
تاپیک قفل میشه
لطفا برای ادامه بحث تاپیک جدید باز کنید