PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال ابتدایی در مورد استفاده از لب تاپ

amirsaeed
30-09-2008, 17:56
من اصلا در مورد لپ تاپ اطلاعات ندارم ... بنابراین یه سوال ابتدایی واسه من پیش اومده که اینجا دوستان منو راهنمایی کنن .

سوالم اینه که همه میدونن لپ تاپ یه کامپیوتر همراه هست که هر جا رفتی بتونی با خودت حملش کنی ... بنابراین با باتری شارژی کار میکنه که بشه شارژش کرد و دیگه همه جا بدون برق بتونه کار کنه ... حالا میخواستم بدونم اگه من یه لب تاپ بگیرم میتونم علاوه بر باتریش به صورت مستقیم به برق وصلش کنم و مثله یه کامپیوتر خونگی ازش استفاده کنم جوری که در این حالت دیگه از شارژ باتری استفاده نکنه و مستقیم با برق کار کنه عین یه کامپیوتر خونگی ؟؟؟؟

blacktiger
01-10-2008, 01:49
بله در زمان برداشتن باطری شارژر لپ تاپ کار منبع تغذیه مستقیم رو برات میکنه البته این روهم بدون که اکثر مواقع کسی با باطری کار نمیکنه مگه اینکه مجبور باشه

amirsaeed
01-10-2008, 07:08
بله در زمان برداشتن باطری شارژر لپ تاپ کار منبع تغذیه مستقیم رو برات میکنه البته این روهم بدون که اکثر مواقع کسی با باطری کار نمیکنه مگه اینکه مجبور باشه

یعنی اکثرا مستقیم به برق وصل میکنند و استفاده میکنند مثله یه کامپیوتر خونگی ؟؟؟؟

ثانیا این که برداشتن باتری شارژ یعنی به طور نرم افزاری disable کنیم یا به طور سخت افزاری باید باتری شارژ رو برداریم ... اونوقت هی برداشتن و گذاشتن باتری مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟؟

blacktiger
01-10-2008, 21:34
نیازی نیست باطری رو برداری همینکه کابل پاور رو بهش وصل کنی خودش هم باطری رو شارژ میکنه و هم از برق شارژر استفاده میکنه در ضمن جای این سوال اینجا نیست باید توی تاپیک خودش مطرح کنی دوست عزیز