PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پـرایـد Pride ( نسیم و صبا )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12

mska
31-05-2011, 21:58
از دعوتنامه های خرداد چه خبر؟

امروز 10 خرداده و هنوز از دعوتنامه های خرداد خبری نیست

fandak
01-06-2011, 09:03
بیشتر کسانی که پراید نو تحویل گرفتن با صدای جیر جیر از ماشین مواجه شدن . علتش هم لنت مزخرف و آشغالی که می اندازن به ماشین . این چند وقت اعصاب من و مسافرین رو خراب کرده بود . رفتم و مکانیک گفت برو یه لنت سیکو بگیر خودتو خلاص کن . این لنت های آشغالی ایرانی رو هم دربیار . البته ناگفته نماند این که میگن لنت کره ای ، لنت کره ای در ظاهر هست . بیشترشون چینیه کره ایه! ولی بهتر از هر چی لنت ایرانیه . من هم یه لنت سیکو گرفتم و انداختم . آقا مثل روز برفی اصلا صدایی نیومد .

برای روغن هم سر 4 هزار تا بردمش تعویض . اوستا روغنی یه نگاهی کرد و گفت کاسه نمد فولی ته میل لنگ هم خرابه و هرزه و از طرف شاگرد روغن می چکه . گفتم علتش چی می تونه باشه . گفت ای بابا جنیس آشغالیه که سایپا می اندازه روی اینا .

اوستا روغنی هم گفت فامیل ما تو سایپا هست و اینی که میگی سرویس اولیه روغن عوض می کنیم و فیلتر عوض می کنیم چنان می کنیم و چنون می کنیم ، حرفی بیش نیست و همش باد هواست . البته هستند افرادی که با وجدان باشند و کار انجام بدن ولی خیلی کم .
گفت اینها کاری نمی کنن واسه سرویس اولیه . الکی یه لیست درست می کنن که ما این کارها رو کردیم .باید بهشون شیرینی و پول چایی و سیگارشون رو بدی شاید برات کاری انجام دادن

حالا نمی دونم ببرم تو نمایندگی بدم کاسه نمد رو عوض کنن یا ببرم مکانیکی ؟

gmd
01-06-2011, 12:25
بیشتر کسانی که پراید نو تحویل گرفتن با صدای جیر جیر از ماشین مواجه شدن . علتش هم لنت مزخرف و آشغالی که می اندازن به ماشین . این چند وقت اعصاب من و مسافرین رو خراب کرده بود . رفتم و مکانیک گفت برو یه لنت سیکو بگیر خودتو خلاص کن . این لنت های آشغالی ایرانی رو هم دربیار . البته ناگفته نماند این که میگن لنت کره ای ، لنت کره ای در ظاهر هست . بیشترشون چینیه کره ایه! ولی بهتر از هر چی لنت ایرانیه . من هم یه لنت سیکو گرفتم و انداختم . آقا مثل روز برفی اصلا صدایی نیومد .

برای روغن هم سر 4 هزار تا بردمش تعویض . اوستا روغنی یه نگاهی کرد و گفت کاسه نمد فولی ته میل لنگ هم خرابه و هرزه و از طرف شاگرد روغن می چکه . گفتم علتش چی می تونه باشه . گفت ای بابا جنیس آشغالیه که سایپا می اندازه روی اینا .

اوستا روغنی هم گفت فامیل ما تو سایپا هست و اینی که میگی سرویس اولیه روغن عوض می کنیم و فیلتر عوض می کنیم چنان می کنیم و چنون می کنیم ، حرفی بیش نیست و همش باد هواست . البته هستند افرادی که با وجدان باشند و کار انجام بدن ولی خیلی کم .
گفت اینها کاری نمی کنن واسه سرویس اولیه . الکی یه لیست درست می کنن که ما این کارها رو کردیم .باید بهشون شیرینی و پول چایی و سیگارشون رو بدی شاید برات کاری انجام دادن

نمایندگی لیاقت تعویض روغن را ندارد چه برسد به تعویض کاسه نمد . من یکبار برای تعویض کاسه نمد در نمایندگی سایپا
سه با خودشان قبول کردند که مشکل از آنها بوده و کاسه نمد را عوض کردند ، آخر هم نتوانستد کار را درست انجام دهند و گفتند (( ایراد از ما است پولتان را میدهیم ببرید بیرون خودتان بدهید مکانیک کاسه نمد را تعویض کند )).

mehdi_08
01-06-2011, 22:29
سلام
دوستان این 131 ایموبلایزر داره؟؟؟
آخه چراغش رو صفحه کیلومتر هست موقع خاموش بودن ماشین چشمک هم می زنه توی دفتر چه هم بهش اشاره شده ولی موقع خرید و توی فاکتور چیزی به نام ایموبلایزر نیومده
چریان چیه؟

DJ POLESTAR
01-06-2011, 22:43
علت لرزش فرمان در سرعت 60 به بالا که رفته رفته بیشتر هم میشه میتونه از میزان فرمان باشه؟ یا به چیزهای دیگه هم بستگی داره؟

Ship Storm
01-06-2011, 22:53
سلام
آخه چراغش رو صفحه کیلومتر هست موقع خاموش بودن ماشین چشمک هم می زنه توی دفتر چه هم بهش اشاره شده ولی موقع خرید و توی فاکتور چیزی به نام ایموبلایزر نیومده
چریان چیه؟

توی سند هم بهش اشاره نشده ؟
توی سند ایموبلایزر ذکر میشه اگر داشته باشه و فکر کنم دیگه پرایدی بدون ایموبلایزر تولید نشه

Ship Storm
01-06-2011, 23:01
علت لرزش فرمان در سرعت 60 به بالا که رفته رفته بیشتر هم میشه میتونه از میزان فرمان باشه؟ یا به چیزهای دیگه هم بستگی داره؟

علاوه بر مشکلاتی که خودتون ذکر کردید چرخ های جلو اگر بالانس نباشن این مشکل پیش میاد
فکر کنم اگر در حال حرکت تو سرعت 110 باز هم لرزش موجود بود چرخ های عقب هم نیاز به بالانس داره

D r i v e r
01-06-2011, 23:03

ببر یه نمایندگی درست و حسابی و اسم داره
بده برات تعویضش میکنن و درست نکردن پیگیر شو :)

سلام
چریان چیه؟
داره مهدی جان
همشون دارن ;)

mehdi_08
01-06-2011, 23:40
توی سند هم بهش اشاره نشده ؟
توی سند ایموبلایزر ذکر میشه اگر داشته باشه و فکر کنم دیگه پرایدی بدون ایموبلایزر تولید نشه

سند هنوز نیومده
موقع فروش هم چیزی نگفتن

---------- Post added at 12:37 AM ---------- Previous post was at 12:34 AM ----------

امروز حدود یه ساعتی توی شهر کولر گرفتم جالب بود ماشین کم نمیاورد (پراید 83 پدرم کولر روشن می شد افت توان موتور املا مشهود بود)
این هم به خاطر افزایش قدرت موتور پراید از 63 اسب بخار به 67 اسب بخاره که این 4 اسب افزایش جبران افت توان موتور در هنگام کولر گیریه

---------- Post added at 12:40 AM ---------- Previous post was at 12:37 AM ----------

راستی پرا با این بدنه ماشین توی خط تولید مثله وحشی ها (البته بلانسبت افراد با وجدان )رفتار می کنن درست قسمتی که برای چرخ عقب جک رو وصل می کنن ضربه خورده و کجو معوج شده انگار توی خط تولید بدنه رو از این قسمت بلند می کنن
یکی ندونه فکر می کنه ماشین خورده جایی:13:

D r i v e r
01-06-2011, 23:47
راستی پرا با این بدنه ماشین توی خط تولید مثله وحشی ها (البته بلانسبت افراد با وجدان )رفتار می کنن درست قسمتی که برای چرخ عقب جک رو وصل می کنن ضربه خورده و کجو معوج شده انگار توی خط تولید بدنه رو از این قسمت بلند می کنن
یکی ندونه فکر می کنه ماشین خورده جایی:13:
کجاشو دیدی مهدی جان!
من حتی ماشین رو به یه خوردگی خیلی کوچیک تحویل گرفتم
8 تا هم بیشتر کار نکرده بود
حتی با ماژیک هم مشخصش کرده بودن که برام خیلی خیلی جالب بود
ولی امان از ذوق بیش از حد و کثیفی ماشین و دیر تحویل گرفتنش(زمستون و ساعت 6.5 - 7 بود که هوا تاریک و گرگ و میش بود )

DJ POLESTAR
02-06-2011, 00:19
علاوه بر مشکلاتی که خودتون ذکر کردید چرخ های جلو اگر بالانس نباشن این مشکل پیش میاد
فکر کنم اگر در حال حرکت تو سرعت 110 باز هم لرزش موجود بود چرخ های عقب هم نیاز به بالانس داره
ممنون از راهنمایی
چرخها همه ایرانی (کویر تایر) هستش و شنیدم کلا چرخای ایرانی بالانس نمیشه!
یه سوال دیگه اینکه من درک درستی از بالانس ندارم و سطح تجریی و دانشم از اصطلاحات فنی ماشین خیلی کمه، میشه راهنمایی بفرمایید که اصولا بالانس چرخها یعنی چی؟

Ship Storm
02-06-2011, 01:00
ممنون از راهنمایی
یه سوال دیگه اینکه من درک درستی از بالانس ندارم و سطح تجریی و دانشم از اصطلاحات فنی ماشین خیلی کمه، میشه راهنمایی بفرمایید که اصولا بالانس چرخها یعنی چی؟

والا اصطلاحات فنی رو دقیق نمیدونم چیه ولی میدونم بالانس یک کلمه یونانی هست که معنی هم وزن کردن و تراز کردن و تعادل رو میده حالا بالانس کردن تایر هم فکر مکنم تعادل و تراز سطح لاستیک در تمام قسمت های اون هست بطوری که در حالت چرخش دوران یکنواختی رو داشته باشه

--
این هم یک مطلب بود از یک مقاله ای میخوندم :

بالانس چرخ
تجزیه و تحلیل و اندازه گیري ها ي لازم در مورد ر ینگ و لاستیک، با هدف بالا بردن عمر تا یر و
اطمینان از مقاومت آن، به بالانس صحیح چرخ بستگی دارد.
بالانس هر 4 چرخ، بر تناسب نقطه ثقل خودرو تاثیر داشته و در کنترل خودرو به راننده کمک می کند.
معمولا بالانس 2 چرخ عقب را با هم انجام داده و چرخ هاي جلو را نیز با هم بالانس میکنند . با
افزودن وزنه ها یی معروف به سرب رینگ بر چرخ ها را از حالت نابالایی به حالت بالانس تغییر
وضعیت می دهد.

mhaf
02-06-2011, 11:43
بالانس چرخ به زبون ساده یعنی کاری بکنی که مرکز ثقل چرخ دقیقا مرکزش قرار بگیره و وزن دو طرف برابر باشه که چرخ موقع چرخش لنگر نندازه

Ship Storm
02-06-2011, 11:55
ممنون از راهنمایی

کویر تایر بین لاستیک های ایرانی جز یکی از بهترین لاستیک ها هست که بالانس پذیری خیلی خوبی هم داره
هم عمر و دوام خوبی داره و هم مشکلات سایر برند ها رو نداره

mehdi_08
02-06-2011, 12:08
کجاشو دیدی مهدی جان!
من حتی ماشین رو به یه خوردگی خیلی کوچیک تحویل گرفتم
8 تا هم بیشتر کار نکرده بود
حتی با ماژیک هم مشخصش کرده بودن که برام خیلی خیلی جالب بود
ولی امان از ذوق بیش از حد و کثیفی ماشین و دیر تحویل گرفتنش(زمستون و ساعت 6.5 - 7 بود که هوا تاریک و گرگ و میش بود )

امیر جان خوبه ماشین شما 8 کیلومتر کار کرده بود برای من 108 کیلومتر چاره ای نداشتم همینو تحویل گرفتم
راستی هنوز پلاکم نیومده ولی شماره رو پرنت گرفتم زدم پشت شیشه پلیس ببینه گیر میده یا نه؟

D r i v e r
02-06-2011, 12:32
امیر جان خوبه ماشین شما 8 کیلومتر کار کرده بود برای من 108 کیلومتر چاره ای نداشتم همینو تحویل گرفتم
راستی هنوز پلاکم نیومده ولی شماره رو پرنت گرفتم زدم پشت شیشه پلیس ببینه گیر میده یا نه؟
پلیس ببینه شک نکن که گیر میده!
اگه گیره یه دونه از اینا که خیلی گیر میده که این روزها هم زیاد شدن بیفتی ماشینتو میفرسته پارکینگ
حتی مامور های انتظامی هم گیر مدن

hadi_gamer
02-06-2011, 12:35
بچه ها چه روغنی رو برای پراید پیشنهاد میکنید؟هر چند کیلومتر باید عوض بشه؟
ماشین من 132st هستش.

mehdi_08
02-06-2011, 12:49
پلیس ببینه شک نکن که گیر میده!
اگه گیره یه دونه از اینا که خیلی گیر میده که این روزها هم زیاد شدن بیفتی ماشینتو میفرسته پارکینگ
حتی مامور های انتظامی هم گیر مدن
یه موضوعی یادم افتاد مگه در ایموبلایزر یه کارت همراه سویچ هست که برای تعریف رکدن سویچ جدید ازش استفده می شه در حالی که روی ماشین من چنین کارتی نیست
به خاطر همین شک کردم که نکنه ایموبلایرز نداشته باشه ؟؟؟

D r i v e r
02-06-2011, 12:54
یه موضوعی یادم افتاد مگه در ایموبلایزر یه کارت همراه سویچ هست که برای تعریف رکدن سویچ جدید ازش استفده می شه در حالی که روی ماشین من چنین کارتی نیست
به خاطر همین شک کردم که نکنه ایموبلایرز نداشته باشه ؟؟؟
برای من یه پلاک خیلی کوچیک بود که یه کد روش نوشته شده بود(البته فکر کنم همونه!!!)
عکسشو میگیرم میذارم :)
ادیت :
آها یه چیزی یادم افتاد
منم از این کارتا بهم ندادن
ولی چند روز پیش که رفتم دیاگ زدم ماشین خطای ایمبولایزر رو گرفته بود که نشون میداد ایمبولایزر رو ماشین هست
اون چراغ چشمک زن هم همینو میگه
و اینکه تا جایی که میدونم و حامد خان هم اشاره کردن پراید بدونه ایمبولایزر فکر نکنم دیگه تولید بشه

Ship Storm
02-06-2011, 13:57
بچه ها چه روغنی رو برای پراید پیشنهاد میکنید؟هر چند کیلومتر باید عوض بشه؟
ماشین من 132st هستش.

بهران تکتاز بریز و 6 هزار تا برو و پیشتاز هم بریز و 8 هزار تا برو البته روغن پارس پایا هم خوبه و قیمتش مثل تکتاز هست ولی میشه باهاش 7 هزار تا رفت

fandak
02-06-2011, 14:03
روغن ایرانول چطوره؟

mhaf
02-06-2011, 14:20
روغن ایرانول چطوره؟
عالیه
بهترین روغنیه که من تا حالا ریختم
با مدل 16 هزارش راحت و بدون مشکل 14 هزار تا کار میکنم

mehdi_08
03-06-2011, 11:36
منتظر صدایی بودم که دیر یا زود باید میومد
درسته صدای لنت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ماشین صفره بعد از 200 کیلومتر صدای سوت لنت هاش در اومده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عوضش کنم یا نه ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه دیسک آسیب می زنه یا نه؟

---------- Post added at 12:36 PM ---------- Previous post was at 12:32 PM ----------

یه سوال دیگه عقربه بنزین در حالت خاموش دقیقا روی خط پایین قرار نمی گیره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حدود یه میلی متر بالاتر می مونه
چی کارش کنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mhaf
03-06-2011, 12:23
منتظر صدایی بودم که دیر یا زود باید میومد
درسته صدای لنت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ماشین صفره بعد از 200 کیلومتر صدای سوت لنت هاش در اومده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عوضش کنم یا نه ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه دیسک آسیب می زنه یا نه؟

---------- Post added at 12:36 PM ---------- Previous post was at 12:32 PM ----------

یه سوال دیگه عقربه بنزین در حالت خاموش دقیقا روی خط پایین قرار نمی گیره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حدود یه میلی متر بالاتر می مونه
چی کارش کنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه صدای سوت فقط موقع ترمز گرفتن باشه هیچ مشکلی نیست و چون جنس لنت اینجوریه سوت میکشه مثل لنت پارس
اما اگه صدای سوت همیشه بیاد یعنی لنت داره تموم میشه و باید تعویض بشه
در ضمن دیسک به این راحتیا آسیب نمی بینه
به عقربه بنزین هم حساس نشو پرایده دیگه عادت میکنی

Life24
03-06-2011, 12:57
روغن ایرانول چطوره؟
مخصوص پراید سطح کیفیSG ایرانول 8000 هست

Ship Storm
03-06-2011, 13:10
عقربه بنزین من این اواخر که حدود 9 ماهی میشد ماشین رو صفر تحویل گرفته بیودم هروقت بنزین میزدم درجه روی نصفه میومد
جالبتر اینکه یک پراید صفر هم که گرفتیم باز اون هم همین مشکل رو داشت باک رو پر میکردی درجه یکم از نصفه بیشتر نشون میداد

mehdi_08
03-06-2011, 14:05
اگه صدای سوت فقط موقع ترمز گرفتن باشه هیچ مشکلی نیست و چون جنس لنت اینجوریه سوت میکشه مثل لنت پارس
اما اگه صدای سوت همیشه بیاد یعنی لنت داره تموم میشه و باید تعویض بشه
در ضمن دیسک به این راحتیا آسیب نمی بینه
به عقربه بنزین هم حساس نشو پرایده دیگه عادت میکنی

فعلا بعضی وقت ها صداش میاد
دیروز هم حس کردم قدرت ترمز گیری در بعشی مواقع تغییر می کرد
خدا ازشون نگذره جنس آشغال می بندن

یه مشکل دیگه
پرخ سمت چپ بیشتر از سمت راست ترمز می گیره و موقع ترمز گیری اگه فرمون رو ول کنم ماشین به سمت چپ کشیده می شه
مشکل از چی می تنه با شه ؟؟
راستی دیروز دزدگیر بستم گارانتی رو که باطل نمی کنه ؟

Life24
03-06-2011, 14:18

یه مشکل دیگه
پرخ سمت چپ بیشتر از سمت راست ترمز می گیره و موقع ترمز گیری اگه فرمون رو ول کنم ماشین به سمت چپ کشیده می شه
نه باطل نمی شه :40::11:

Ship Storm
03-06-2011, 14:35
یه مشکل دیگه

باد چرخ ها میزونه ؟

mhaf
03-06-2011, 15:53

یه مشکل دیگه
با توجه به اینکه لنت ها نو هستند احتمال تموم شدنشون نمیره
اما ممکنه لنت ها خراب باشن
و یه احتمال دیگه هم هست
ببینم ماشین ABS داره؟
اگه اینجوریه حتما بده سیستم رو برات چک کنن
اگرم نداره چند تا احتمال هست
1-لنت
2-وجود هوا و عدم هواگیری قبل از لنت
3- گرفتگی لوله و شیلنگ اتصال
4-خرابی پیستون و فنر لنت
این موارد رو چک کن بعد خبر بده

---------- Post added at 03:50 PM ---------- Previous post was at 03:49 PM ----------

راستی برادر لایف 24 من با شما شوخی کردما جدی نگیری یه موقع دل خور بشی از دستم[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 03:53 PM ---------- Previous post was at 03:50 PM ----------

در مورد دزدگیر هم نمایندگی ها یه ضری برای خودشون میزنن
اما اگه دزدگیر رو یه نصاب وارد ببنده و با سوکت فابریک ببندی هیچ سیمی به جز یه سیم برق پاره نمیشه و اگر هم نمایندگی دبه دربیاره میتونی دزدگیر رو باز کنی بدون اینکه بفهمن روش دزدگیر بوده
در ضمن فقط میتونن خرابی ECU و قفل مرکزی رو بندازن گردن دزدگیر در موارد دیگه مشکلی نیست

syamak790
03-06-2011, 16:51
و یه احتمال دیگه هم هست
ببینم ماشین ABS داره؟
1-لنت
4-خرابی پیستون و فنر لنت

---------- Post added at 03:50 PM ---------- Previous post was at 03:49 PM ----------

راستی برادر لایف 24 من با شما شوخی کردما جدی نگیری یه موقع دل خور بشی از دستم[COLOR=Silver]

---------- Post added at 03:53 PM ---------- Previous post was at 03:50 PM ----------

در مورد دزدگیر هم نمایندگی ها یه ضری برای خودشون میزنن
اما اگه دزدگیر رو یه نصاب وارد ببنده و با سوکت فابریک ببندی هیچ سیمی به جز یه سیم برق پاره نمیشه و اگر هم نمایندگی دبه دربیاره میتونی دزدگیر رو باز کنی بدون اینکه بفهمن روش دزدگیر بوده
در ضمن فقط میتونن خرابی ECU و قفل مرکزی رو بندازن گردن دزدگیر در موارد دیگه مشکلی نیست

سلام
آقا این پراید ما هم صوت میکشه
هر وقت بخواد
دیروز بردم
گفت واسه لنت عوض کرد
اما بازم سوت میکشه
موقع ترمز اصلا سوت نمیکشه , اما گاهی اوقات تو سرعت بالا میسوته , که با یه تغییر فرمون درست میشه اما تا فرمونو برمیگردونی با سوت میکشه
چرخ جلو سمت راننده

چی کنیم ؟ abs و از این سوسول یازیها هم نداره , 9 ماهه گرفتم

mhaf
03-06-2011, 17:11
سلام
آقا این پراید ما هم صوت میکشه
هر وقت بخواد
دیروز بردم
گفت واسه لنت عوض کرد
اما بازم سوت میکشه
موقع ترمز اصلا سوت نمیکشه , اما گاهی اوقات تو سرعت بالا میسوته , که با یه تغییر فرمون درست میشه اما تا فرمونو برمیگردونی با سوت میکشه
چرخ جلو سمت راننده

چی کنیم ؟ abs و از این سوسول یازیها هم نداره , 9 ماهه گرفتم
سلام
ذهنم به هیچی نمیره الا خود لاستیک

mehdi_08
03-06-2011, 17:54
باد چرخ ها میزونه ؟
آره می زونه

mehdi_08
03-06-2011, 18:05
و یه احتمال دیگه هم هست
ببینم ماشین ABS داره؟
1-لنت
4-خرابی پیستون و فنر لنت

[/COLOR]در مورد دزدگیر هم نمایندگی ها یه ضری برای خودشون میزنن
ماشین abs داره
از نظر کار کردن درست کار می کنه
فرمون هم میزون نیست می تونه از اون باشه ؟
چک کردن سیستم abs رو باید نمایندگی انجام بده ؟

mhaf
03-06-2011, 18:10
ماشین abs داره
از نظر کار کردن درست کار می کنه
فرمون هم میزون نیست می تونه از اون باشه ؟
چک کردن سیستم abs رو باید نمایندگی انجام بده ؟
خوب میزان فرمان مهمه
اما این مشکل بیشتر به ای بی اس میزنه
سیستم ای بی اس و ایربگ برای خودش یه کامپیوتر داره که باید با دستگاه خاصی چک بشه
نمیدونم پراید چجوریه و سایپا نرم افزار ای بی اس دارش رو زده یا نه
ببینم چراغ ای بی اس روشن نشده؟
اصلا پراید از این چیزا داره دوستان؟
(ببخشید من سوادم به دستکاری های ایرانی نمیرسه همه چیز رو به صورت دیفالت بلدم)

Ship Storm
03-06-2011, 19:39
آره می زونه
پس ماشین میزان فرمان نیست

mehdi_08
03-06-2011, 21:24
خوب میزان فرمان مهمه
اما این مشکل بیشتر به ای بی اس میزنه
سیستم ای بی اس و ایربگ برای خودش یه کامپیوتر داره که باید با دستگاه خاصی چک بشه
نمیدونم پراید چجوریه و سایپا نرم افزار ای بی اس دارش رو زده یا نه
ببینم چراغ ای بی اس روشن نشده؟
اصلا پراید از این چیزا داره دوستان؟
(ببخشید من سوادم به دستکاری های ایرانی نمیرسه همه چیز رو به صورت دیفالت بلدم)

ممنون
باید دیگه تا حالا نرم افزار abs رو بیرون داده باشه یه سالی نیم از abs دار شدن پرایدا می گذره
ولی یحتمل فکر کنم مربوط به این تنظیم نبودن فرمون بشه

---------- Post added at 10:24 PM ---------- Previous post was at 10:22 PM ----------

پس ماشین میزان فرمان نیست

ممنون
این سایپا تا 1000 کیلومتر نشه دست به ماشین نمی زنه
صبر کنم با سرویس اولیه درستش کنم یا خودم ببرمش یه تعمیرگاه

mhaf
03-06-2011, 21:41
ممنون
باید دیگه تا حالا نرم افزار abs رو بیرون داده باشه یه سالی نیم از abs دار شدن پرایدا می گذره
ولی یحتمل فکر کنم مربوط به این تنظیم نبودن فرمون بشه

---------- Post added at 10:24 PM ---------- Previous post was at 10:22 PM ----------

ممنون
میتونی یه جوری مطمئن بشی که سیستم ای بی اس درسته
اونم تست ماشین تو جاده است
باید با سرعت جایی که هیچ ماشینی پشتت نیست بری و یک دفعه ترمز بزنی
اگه سیستم سالم باشه خطوط ترمز هر دوطرف کاملا شبیه هم و به صورت خط چین متوالی در میاد
اگه یه طرف ممتد باشه و یه طرف منقطع صد در صد سیستم خرابه

mehdi_08
03-06-2011, 21:49
میتونی یه جوری مطمئن بشی که سیستم ای بی اس درسته
اونم تست ماشین تو جاده است
باید با سرعت جایی که هیچ ماشینی پشتت نیست بری و یک دفعه ترمز بزنی
اگه سیستم سالم باشه خطوط ترمز هر دوطرف کاملا شبیه هم و به صورت خط چین متوالی در میاد
اگه یه طرف ممتد باشه و یه طرف منقطع صد در صد سیستم خرابه

آره همین کار رو 2 روز پیش انجام دادم که گفتم سیستم abs درسته
هر دو طرف قشنگ خط چین متوالی بود
ولی رنگ خط به جا مونده برای چرخ سمت چپ پر رنگ تر از سمت راست بود که نشون میاد چرخ سمت چپ بیشتر درگیر شده

mhaf
03-06-2011, 21:50
آره همین کار رو 2 روز پیش انجام دادم که گفتم سیستم abs درسته
هر دو طرف قشنگ خط چین متوالی بود
ولی رنگ خط به جا مونده برای چرخ سمت چپ پر رنگ تر از سمت راست بود که نشون میاد چرخ سمت چپ بیشتر درگیر شده
نتیجه میگیریم که سمت راست درست هوا گیری نشده یا واقعا لنت خرابه

Ship Storm
03-06-2011, 22:10
ممنون

نمایندگی ببری هزینه پرداخت نمیکنی اما نمایندگی ها کار درست و حسابی نمیکنن
میزان فرمان هزینه ای نداره 3 الی 4 هزار تومنه

nani59
03-06-2011, 23:52
کلا نمایندگیا تا اشنا نداشته باشی به درد نمیخورن
البته استثنا هم داره

rahman0158
04-06-2011, 08:58
سلام بچه ها وضعیت ماشین جمعه تحویل شده شد یعنی ماشین کی دستمه

mehdi_08
04-06-2011, 10:36
سلام بچه ها وضعیت ماشین جمعه تحویل شده شد یعنی ماشین کی دستمه

بستگی داره
یه 2 3 روزی طول می کشه شایدم کمتر
یکی رو می شناسم بنده خدا 18 روزه ماشین فاکتور شده تحویل نمی دن

mehdi_08
04-06-2011, 11:47
سلام
امروز چراغ بنزین روشن شد ./
ماشین رو موقعی که از نمایندگی گرفتم اصلا بنزین نداشت و روشن نمی شد حدود 3 لیتر بزن اونجا ریختم توش بعد توی پمپ بنزین 20 لیتر دیگه زدم جمعا شد 23 لیتر
از اون موقع تا الان 111 کیلومتر رفته وقتی هم چراغ بنزین روشن بشه خوب 7 لیتر توشه پس یعنی 17 لیتر برای این 111 کیلومتر سوزونده؟؟؟؟؟؟:18::18: تقریبا نصف این مسیر کولر روشن بوده و همه این مسیر در شهر پیموده شده !!!
نمی دونم دارم درسته یا این عقربه ی بنزین قاطی داره
17 لیتر در 111 کیلومتر باورش سخته؟[C

Life24
04-06-2011, 12:01
یک سوال
ماشین ما وقتی فنش روشن میشه
هر چند ثانیه یا چند دور میشه گفت
انگار مثلا به یک چیزی گیر میکنه یک همچین حالتی
یک صدای میده. صدا زیاد هم نمیده ها.
چطور بگم انگار گیر میکنه و ول میشه تا چند دور در زمان های مساوی
همه این طور هستند؟
کاپوت بزنم بالا میشه فهمید گیر داره یا نه؟
یا مال شما هم اینطوره/؟
ممنون

Ship Storm
04-06-2011, 12:04
سلام
ماشین رو موقعی که از نمایندگی گرفتم اصلا بنزین نداشت و روشن نمی شد حدود 3 لیتر بزن اونجا ریختم توش بعد توی پمپ بنزین 20 لیتر دیگه زدم جمعا شد 23 لیتر
از اون موقع تا الان 111 کیلومتر رفته وقتی هم چراغ بنزین روشن بشه خوب 7 لیتر توشه پس یعنی 17 لیتر برای این 111 کیلومتر سوزونده؟؟؟؟؟؟:18::18: تقریبا نصف این مسیر کولر روشن بوده و همه این مسیر در شهر پیموده شده !!!

اگر نشتی نداشته باشه جایی مشکل از چراغ هست که زودتر از حل معمول روشن شده
شاید هم شناور درجه بنزین توی باک مشکل پیدا کرده باشه
مصرف پراید تو جاده خیلی کمه میانگین 6 لیتره حالا کولر هم روشن کنی یکم بیشتر میشه نه دیگه به این میزان

mehdi_08
04-06-2011, 12:21
اگر نشتی نداشته باشه جایی مشکل از چراغ هست که زودتر از حل معمول روشن شده
شاید هم شناور درجه بنزین توی باک مشکل پیدا کرده باشه
مصرف پراید تو جاده خیلی کمه میانگین 6 لیتره حالا کولر هم روشن کنی یکم بیشتر میشه نه دیگه به این میزان

منم شک کردم نشتی که نداره پس ایراد از این درجه اس
باید برم باکو تا خر خره پر کنم موقع بزنین زدن بعدی مصرف دقیق مشخص می شه
اونطوری بهتره

mhaf
04-06-2011, 12:37
سلام
آقا اولشه
همه ماشینها تا 1000 کیلومتر اول مصرفشون زیاده
یه دلیلش هم عدم ایجاد صحیح حافظه موقت ECU توسط کارخونه است
برای این کار یه سری مراحل داره اگه خواستین براتون میگم
اما با کارکرد 1000 کیلومتر ای سی یو خودش میتونه با میانگین گیری محل دقیق تعویض دنده در دورهای مختلف رو بدست بیاره و موقع تعویض دنده پاشش سوخت رو قطع کنه
این فرایند باعث میشه مصرف سوخت به حد طبیعی و تعریف شده برسه
حالا هربار که سر باتری برداشته بشه باید حاظه دوباره تجدید بشه
دوستانی که زیاد کار کردن میدونن بعد از برداشتن سر باتری تا یه مدت مصرف سوخت زیاده

---------- Post added at 12:37 PM ---------- Previous post was at 12:35 PM ----------

منم شک کردم نشتی که نداره پس ایراد از این درجه اس
باید برم باکو تا خر خره پر کنم موقع بزنین زدن بعدی مصرف دقیق مشخص می شه
اونطوری بهتره
البته کالیبره نبودن سیستمهای اندازه گیری هم خیلی میتونه سهیم باشه
شما نه به عقربه نگان کن نه به چراغ بنزین
مصرف واقعی رو با پر کردن باک در دفعات مختلف حساب کن

Life24
04-06-2011, 12:38
سلام
الان رفتم ماشین روشن زدم
فن روشن شد
مثل همیشه کار کرد و بدون سر و صدا و چیزی جلوش نبود
به خاطر ضربه دیروز که به دیواز زدم
کولر هم زدم و اون هم خداروشکر سالم و بدون سر و صدا کار کرد
فقط فکر کنم همون طوری که اقای mhf فرمودند. از باطری باشه
چون اون صدا و زوری که میزد دیشب بود
که ظبط و چراغ ها روشن بودند.
باتری رو میشه تست کرد؟ چطور؟

mhaf
04-06-2011, 12:45
سلام
الان رفتم ماشین روشن زدم
فن روشن شد
مثل همیشه کار کرد و بدون سر و صدا و چیزی جلوش نبود
به خاطر ضربه دیروز که به دیواز زدم
کولر هم زدم و اون هم خداروشکر سالم و بدون سر و صدا کار کرد
فقط فکر کنم همون طوری که اقای mhf فرمودند. از باطری باشه
چون اون صدا و زوری که میزد دیشب بود
که ظبط و چراغ ها روشن بودند.
باتری رو میشه تست کرد؟ چطور؟
باتری چند تا تست داره
تست شارژ و دشارژ
تست توان
تست قدرت
اما چند تا تست ساده هست که میگم
اول اینکه ماشین روشن باشه
دوم چراغ ها رو روشن کنی
اگر در حین روشن کردن چراغ ها لرزش و صدای موتور فرق کرد میتونی با احتمال 50 درصد بگی باتری نمیتونه قدرت لازم رو بده
اما اون 50 درصد دیگه میره برای دینام
حالا یه تست خطرناک هم هست
دوسر باتری رو با یه کابل به هم لحظه ای وصل کنی(توصیه نمیشه)
اگر اسید باتری بجوشه یعنی باتری خرابه
ولی تست راحتش با دستگاه دیاگه که میگه دینام چقدر شارژ میکنه
اگر دینام شارژ 12.5 تا 14.5 ولت رو داشته باشه با خاموش کردن ماشین و تست دو سر باتری با ولتمتر میتونی مطمئن بشی که باتری سالم هست یا نه
ولتاژ باید از 12.5 تا 13.5 ولت باشه
کمتر و بیشتر یعنی خرابی

mhaf
04-06-2011, 13:03
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اینم روش تجدید حافظه موقت
موفق باشین

CHEGUEVARA.
04-06-2011, 19:13
اکسل چرخ عقب سمت شاگردم خورده به جدول یکم کج شده به نظرتون بدم صافش کنن یا تعویضش کنم....؟؟؟
هزینه تعویضش حدودا" چقدر میشه....؟؟ (پراید111):20:

mehdi_08
04-06-2011, 19:47
عوض کن 30 تومن قیمتشه

Ship Storm
04-06-2011, 20:34
عوض کن 30 تومن قیمتشه

30تومن فقط خودشه با هزینه بالا و پایین بردنش حدود 50 تومن میشه ولی باز هم ارزش تعویض رو داره چون ماشین لاستیک سایی پیدا میکنه

mhaf
04-06-2011, 21:41
اکسل چرخ عقب سمت شاگردم خورده به جدول یکم کج شده به نظرتون بدم صافش کنن یا تعویضش کنم....؟؟؟
هزینه تعویضش حدودا" چقدر میشه....؟؟ (پراید111):20:
بده تعویض
بخوای باز کنی و ببندی 20 تومن اجرت میگیره و 10 تومن حتما هزینه تعمیر
20 تومن روش بزار با یه نو عوض کن خیالت راحت میشه

mska
05-06-2011, 18:12
از دعوت نامه های تحویل خرداد چه خبر؟
برای کسی امده؟

DJ POLESTAR
06-06-2011, 17:10
محل مخزن سرزیر سیستم خنک کننده (که تو دفترچه راهنما یه جا دیگه همینو نوشته (آب رادیاتور) من همیشه آب میریزم؛ کار درستی میکنم یا باید ضد یخ بریزم یا...؟؟؟

و یه سوال دیگه اینکه من کولرم وقتی اون دکمه A/C رو میزنم هیچ تو خنکی فرقی نمیکنه کلا کولرم تعطیله از خنک دهی! مشکل از چیه؟

mhaf
06-06-2011, 20:09
محل مخزن سرزیر سیستم خنک کننده (که تو دفترچه راهنما یه جا دیگه همینو نوشته (آب رادیاتور) من همیشه آب میریزم؛ کار درستی میکنم یا باید ضد یخ بریزم یا...؟؟؟

و یه سوال دیگه اینکه من کولرم وقتی اون دکمه A/C رو میزنم هیچ تو خنکی فرقی نمیکنه کلا کولرم تعطیله از خنک دهی! مشکل از چیه؟
سوال اولت رو متوجه نشدم
اما سوال دومت
اگر موقعی که دکمه ای سر رو بزنی اگه لامپش روشن میشه ولی تغییری تو دور موتور و لرزشش ایجاد نمیشه یعنی کلاچ کولرت ایراد داره
حالا یا رله اش سوخته یا خود کلاچ سوخته یا اتصالی داره

DJ POLESTAR
06-06-2011, 20:19
سوال اولت رو متوجه نشدم
اما سوال دومت
اگر موقعی که دکمه ای سر رو بزنی اگه لامپش روشن میشه ولی تغییری تو دور موتور و لرزشش ایجاد نمیشه یعنی کلاچ کولرت ایراد داره
حالا یا رله اش سوخته یا خود کلاچ سوخته یا اتصالی داره
ممنون از راهنمایی
چراغ A/C رو میزنم و هیچ تغییری در دور موتور ایجاد نمیشه به احتمال زیاد مشکلش همونایی هستش که گفتین.

سوال اولم هم منظورم این بود که کنار باطری و منبع آبپاش یه منبع دیگه هست به اسم مخزن سر آب سرزیر سیستم خنک کننده (این دفترچه راهنمای پراید منو گمراه کرده : دی) این دقیقا کارش چیه؟

mhaf
06-06-2011, 21:01
ممنون از راهنمایی
چراغ A/C رو میزنم و هیچ تغییری در دور موتور ایجاد نمیشه به احتمال زیاد مشکلش همونایی هستش که گفتین.

سوال اولم هم منظورم این بود که کنار باطری و منبع آبپاش یه منبع دیگه هست به اسم مخزن سر آب سرزیر سیستم خنک کننده (این دفترچه راهنمای پراید منو گمراه کرده : دی) این دقیقا کارش چیه؟
اون مخزن انبساط آب رادیاتوره
آب وقتی گرم بشه حجمش زیاد میشه اضافه اش میاد اون تو
دو تا خط داره اون مخزن آب باید همیشه در حالت سرد بین اون دوتا خط باشه

vahidreza_sh
08-06-2011, 14:15
با سلام.

دوستان چند سوال راجع به فن رادیاتور موتور و فن کولر دارم خواهشن پاسخ بدین:
1-ماشین ما مدل 79 هست.دور فن رادیاتور موتورش نسبت به هم مدلیهاش یکمی پایینتره.میشه کاری کرد که بدون تعویض فن دورش برگرده به حالت اولش یا نه؟

2-اگر هم بخوام فنش رو عوض کنم میشه بجای فن فعلی فن دو دور پراید جدیدا رو روش بندازم بطوریکه هر موقع فن زده میشه چه با کولر و چه بی کولر دور تندش شروع به کار کنه؟(چون از نمایندگی پرسیدم گفت برای ماشین شما اصلا نمیشه این فن رو نصب کرد )

3-من فن رادیاتور کولر رو عوض کردم و از این مدل بزرگا که رو پرایدای جدید هست رو وصل کردم(البته پارسال) چند وقت قبل رفتم تستش کنم تو حالت اصلی وقتی تو مدار خودشه دورش عادی هست (البته نمیدونم زیاده یا کم) ولی وقتی برقش رو مستقیم گرفتم سرعت فن بسیار زیاد بوده و قابل مقایسه با حالت قبل نیست.آیا راهی برای آفزایش دور فن کولر بدون گرفتن برق مستقیم هست؟(البته بگم من برق مستقیم رو از بوق ماشین گرفتم.چون بوق قبلیش سوخته بود و بوق جدید داخل کاپوت وصله سوکتاشو وصل کردم به سوکت فن کولر)

4-یه مشکل دیگه اینکه وقتی چراغهای ماشین رو روشن میکنمدور موتور میاد پایین.وقتی چراغ کوچیک رو روشن میکنم یه کم و وقتی چراغ بزرگ رو روشن مینک بیشتر دور موتور میاد پایین. وقتی گرمکن عقب و بخاری رو روشن کنم که کاملا" میچسبه به دور 750 و موتور میلرزونه.یجا خونده بودم که داخل کاپوت شیر سرقرمز برای تنظیم دور موتور تو این مواقع هست.وقتی شلنگ اون سوراخ افقی رو از جاش درمیارم دور موتور تنظیم میشه و لرزش از بین میره و وقتی دوباره وصل میکنم لرزش پیدا میکنه.به من بگید که بالاخره چیکار کنم؟

با تکشر

mska
08-06-2011, 18:32
این CD آموزش تعمیرات پراید هست کسی داشنه؟
خوبه ؟

hessam_sz
09-06-2011, 20:34
دوستان اين ماشين ما از 90/3/10 فاكتور شده پلاكش هم معلوم شده ولي هنوز از حالت فاكتور شده به حالت تحويل شده نرفته به نظرتون غير طبيعي نيست؟

mehdi_08
09-06-2011, 22:03
سلام
از ترمز گیری ماشین راضی نیستم لنت هاش 300 کیلومتر کار کردن به پدال فشار بیارم زودی چرخ ها قفل می شه ولی با یه پراد 88 امتحان کردم زمان زمان قفل شدن چرخ طولانی تر بود و نیروی ترمز بیشتر
یه دست لنت گلد گرفتم فردا عوضش کنم ببینم چی می شه

---------- Post added at 11:03 PM ---------- Previous post was at 11:01 PM ----------

خوبه ؟

از اینترنت دانلود کن
آموزش هاش قدیمیه

vahid_203
10-06-2011, 10:42
سلام بچه ها
حال شما ؟
پراید 88 دارم .. یه سوال داشتم .. الان چند روزه وقتی موتور سرده استارت میزنم بعد اینکه ماشین روشن شد دور موتور نوسان داره بین 1.5 تا 0.5 و هی بالا پایین میره و ماشین پرت پرت میکنه مثل اینکه داره خفه میشه و کل چراغ های صفحه آمپر ها روشن خاموش میشه این کار حدودا 30 ثانیه اتفاق می افته بعد بر میگرده رو حالت عادی، وقتی هم که موتور گرمه استارت میزنم خیلی خفیف این اتفاق می افته ..
تست موتور رفتم هیچ خطایی نداشت و گفت مشکلی نداری
شمع هامو عوض کردم
سوزن انژکتورها رو دادم شستن
صافی بنزین رو عوض کردم
تسمه تایم رو عوض کردم
دادم فیلر گذاشتن

چیکار کنم ؟

ممنون میشم کمکم کنید

کوچیک همتون : وحید

mhaf
10-06-2011, 11:23
سلام بچه ها
حال شما ؟
پراید 88 دارم .. یه سوال داشتم .. الان چند روزه وقتی موتور سرده استارت میزنم بعد اینکه ماشین روشن شد دور موتور نوسان داره بین 1.5 تا 0.5 و هی بالا پایین میره و ماشین پرت پرت میکنه مثل اینکه داره خفه میشه و کل چراغ های صفحه آمپر ها روشن خاموش میشه این کار حدودا 30 ثانیه اتفاق می افته بعد بر میگرده رو حالت عادی، وقتی هم که موتور گرمه استارت میزنم خیلی خفیف این اتفاق می افته ..
تست موتور رفتم هیچ خطایی نداشت و گفت مشکلی نداری
شمع هامو عوض کردم
سوزن انژکتورها رو دادم شستن
صافی بنزین رو عوض کردم
تسمه تایم رو عوض کردم
دادم فیلر گذاشتن

چیکار کنم ؟

ممنون میشم کمکم کنید

کوچیک همتون : وحید
ببینم فیلتر هوا رو عوض کردی؟
شاید خیلی مسخره به نظر بیاد ولی شک نکن از هواست
میخوای بدون فیلتر امتحان کن ببین درست میشه
اگه شد مطمئن باش خودشه

Ship Storm
10-06-2011, 11:47
خوبه ؟

طبق گفته دوستان نتنها قدیمی هست بلکه به نظر من اونطور که یادم میاد برای پرایدهای انژکتوری نبود

mehdi_08
10-06-2011, 12:46
سلام
لنت ها رو عوض کردم
لنت فابریک روی ماشین هیچ اسمی رو ش نداشت فقط این روش نوشته شده PL21 355-f5
رنگش هم مشکیه خط شیار وسط رو هم داره
خلاصه نیم ساعت عوض کردن لنت ها طول کشید
پدال ترمز سفت تر شده لنت رو باید بیشتر فشار بدم تا ترمز بهتری بگیره ولی مثل قبلی چرخ ها زودی خط ترمز می ندازن نمی دونم شاید از جنس لاستیک ها باشه
با لنت قبلی پدال نرم تر بود
نمی دونم یعنی لنت قبلی خوب بود؟

توی عکس زیر اون قطعه ای که با رنگ قرمز مشخص کردم رو برای چیه
چون پش دو تااز لنت ها با چسب چسبونده شده بود گفتم شاید مدله لنته ولی روی این لنت های گلد از این قطعه خبری نبود
اگر وجود این قطعه لازمه چرخ رو باز کنم و بزارمشون پشت لنت ها
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mhaf
10-06-2011, 15:18
سلام
لنت ها رو عوض کردم
لنت فابریک روی ماشین هیچ اسمی رو ش نداشت فقط این روش نوشته شده PL21 355-f5
رنگش هم مشکیه خط شیار وسط رو هم داره
خلاصه نیم ساعت عوض کردن لنت ها طول کشید
پدال ترمز سفت تر شده لنت رو باید بیشتر فشار بدم تا ترمز بهتری بگیره ولی مثل قبلی چرخ ها زودی خط ترمز می ندازن نمی دونم شاید از جنس لاستیک ها باشه
با لنت قبلی پدال نرم تر بود
نمی دونم یعنی لنت قبلی خوب بود؟

توی عکس زیر اون قطعه ای که با رنگ قرمز مشخص کردم رو برای چیه
چون پش دو تااز لنت ها با چسب چسبونده شده بود گفتم شاید مدله لنته ولی روی این لنت های گلد از این قطعه خبری نبود
اگر وجود این قطعه لازمه چرخ رو باز کنم و بزارمشون پشت لنت ها
از آخر میرم
اون صفحه محافظ لنت هست و تو لنتهای جدید YES-Q هیچ نیازی بهش نیست(طبق گفته کارخونه اما بهتره بزاری روش)
ببینم پیستون ها سالم بود؟
(موقع تعویض لنت قبلی مشکلی برای باز کردن لنت از دیسک نداشتی؟)
بالا و پایین هر دو مثل هم نرم بود و راحت حرکت میکرد؟
این که میگی پدال ترمز سفت تر شده تو ماشینهایی که بوستر سالمی داشته باشن نباید قبل و بعد از تعویض لنت فرقی تو شلی یا سفتی پدال بکنه
فقط سطح روغن بعد از تعویض میاد بالاتر
تمام این چیزایی که میگیم چون از دور گفته میشه نمیشه زیاد روش حساب کرد
بهتره ببری یه تعمیرگاه نشون بدی

vahid_203
10-06-2011, 16:01
ببینم فیلتر هوا رو عوض کردی؟
شاید خیلی مسخره به نظر بیاد ولی شک نکن از هواست
میخوای بدون فیلتر امتحان کن ببین درست میشه
اگه شد مطمئن باش خودشه

سلام
ممنون به خاطر جوابتون
راست میگی ... من از روز اول که ماشین رو از نمایندگی تحویل گرفتم رو 5000 تا روغن ماشینم رو عوض میکنم و هم فیلتر هوا و هم فیلتر روغن رو عوض میکنم

این بار ماشینم 7000 تا کار کارده بود وقت نداشتم برم تعویض روغن آخرش بردم عوض کنه گفت حیفه فیلتر هوا و فیلتر روغنه که هر بار عوض بشن و الان هم که هوا خوب شده پس یکی در میون عوض کن .. منم قبول کردم

الانم حدود 4000 تا ماشینم کار کرده .. یعنی فیلتر هوا 11000 تا کار کرده ... امکانش خیلی زیاده که از اون باشه .. نه ؟

تست میکنم خبرشو میدم .. یه دنیا ممنونم ازت دوست عزیز
:11:

mehdi_08
10-06-2011, 16:31
از آخر میرم
اون صفحه محافظ لنت هست و تو لنتهای جدید YES-Q هیچ نیازی بهش نیست(طبق گفته کارخونه اما بهتره بزاری روش)
ببینم پیستون ها سالم بود؟
(موقع تعویض لنت قبلی مشکلی برای باز کردن لنت از دیسک نداشتی؟)
بالا و پایین هر دو مثل هم نرم بود و راحت حرکت میکرد؟
این که میگی پدال ترمز سفت تر شده تو ماشینهایی که بوستر سالمی داشته باشن نباید قبل و بعد از تعویض لنت فرقی تو شلی یا سفتی پدال بکنه
فقط سطح روغن بعد از تعویض میاد بالاتر
تمام این چیزایی که میگیم چون از دور گفته میشه نمیشه زیاد روش حساب کرد
بهتره ببری یه تعمیرگاه نشون بدی

سلام
مارک لنت هایی که گرفتم گلده و این صفحه محافط رو نداشت
پیستون ها سالم بودن
لنت ها راحت از جاشون در اومدن
منظور از بالا و پایین چیه؟
این سفت تر شدنی که می گم زیاد نیست نسبت به لنت قبلی کمی سفت شده

---------- Post added at 05:31 PM ---------- Previous post was at 05:29 PM ----------

سلام
ممنون به خاطر جوابتون
راست میگی ... من از روز اول که ماشین رو از نمایندگی تحویل گرفتم رو 5000 تا روغن ماشینم رو عوض میکنم و هم فیلتر هوا و هم فیلتر روغن رو عوض میکنم

این بار ماشینم 7000 تا کار کارده بود وقت نداشتم برم تعویض روغن آخرش بردم عوض کنه گفت حیفه فیلتر هوا و فیلتر روغنه که هر بار عوض بشن و الان هم که هوا خوب شده پس یکی در میون عوض کن .. منم قبول کردم

الانم حدود 4000 تا ماشینم کار کرده .. یعنی فیلتر هوا 11000 تا کار کرده ... امکانش خیلی زیاده که از اون باشه .. نه ؟

تست میکنم خبرشو میدم .. یه دنیا ممنونم ازت دوست عزیز
:11:
برای تست فیلتر هوا رو باز کن بزار ماشین بدون فیلتر روشن بشه اون وقت ببین اثرش چه جوریه

mehdi_08
10-06-2011, 18:25
رفتم اون قطعه رو گذاشتم پشت لنت سطح روی لنت ها جالب شده بود یه عکس ازش گرفتم چرا فقط قسمت بالایی لنت سایده شده ؟؟
لنت اون یکی چرخ هم همین جوریه

vahidreza_sh
11-06-2011, 10:13
با سلام.

دوستان چند سوال راجع به فن رادیاتور موتور و فن کولر دارم خواهشن پاسخ بدین:
1-ماشین ما مدل 79 هست.دور فن رادیاتور موتورش نسبت به هم مدلیهاش یکمی پایینتره.میشه کاری کرد که بدون تعویض فن دورش برگرده به حالت اولش یا نه؟

2-اگر هم بخوام فنش رو عوض کنم میشه بجای فن فعلی فن دو دور پراید جدیدا رو روش بندازم بطوریکه هر موقع فن زده میشه چه با کولر و چه بی کولر دور تندش شروع به کار کنه؟(چون از نمایندگی پرسیدم گفت برای ماشین شما اصلا نمیشه این فن رو نصب کرد )

3-من فن رادیاتور کولر رو عوض کردم و از این مدل بزرگا که رو پرایدای جدید هست رو وصل کردم(البته پارسال) چند وقت قبل رفتم تستش کنم تو حالت اصلی وقتی تو مدار خودشه دورش عادی هست (البته نمیدونم زیاده یا کم) ولی وقتی برقش رو مستقیم گرفتم سرعت فن بسیار زیاد بوده و قابل مقایسه با حالت قبل نیست.آیا راهی برای آفزایش دور فن کولر بدون گرفتن برق مستقیم هست؟(البته بگم من برق مستقیم رو از بوق ماشین گرفتم.چون بوق قبلیش سوخته بود و بوق جدید داخل کاپوت وصله سوکتاشو وصل کردم به سوکت فن کولر)

4-یه مشکل دیگه اینکه وقتی چراغهای ماشین رو روشن میکنمدور موتور میاد پایین.وقتی چراغ کوچیک رو روشن میکنم یه کم و وقتی چراغ بزرگ رو روشن مینک بیشتر دور موتور میاد پایین. وقتی گرمکن عقب و بخاری رو روشن کنم که کاملا" میچسبه به دور 750 و موتور میلرزونه.یجا خونده بودم که داخل کاپوت شیر سرقرمز برای تنظیم دور موتور تو این مواقع هست.وقتی شلنگ اون سوراخ افقی رو از جاش درمیارم دور موتور تنظیم میشه و لرزش از بین میره و وقتی دوباره وصل میکنم لرزش پیدا میکنه.به من بگید که بالاخره چیکار کنم؟

با تکشر

کسی نبود جواب ما رو بده؟

Ship Storm
11-06-2011, 11:21
رفتم اون قطعه رو گذاشتم پشت لنت سطح روی لنت ها جالب شده بود یه عکس ازش گرفتم چرا فقط قسمت بالایی لنت سایده شده ؟؟
لنت اون یکی چرخ هم همین جوریه

احتمال داره دیسک شما تاب ورداشته باشه و یا تنظیمات عمودی اون مشکل داشت باشه

mehdi_08
11-06-2011, 13:40
احتمال داره دیسک شما تاب ورداشته باشه و یا تنظیمات عمودی اون مشکل داشت باشه

مشکل از دیسک فکر نکنم باشه چون با لنت قبلی ها این طوری نبود
این عکسی که گذاشتم بعذ از 5 کیلومتر کارکردن لنت های نو هست
شاید سطح روی لنت ها صاف صاف نیست ؟؟

mhaf
11-06-2011, 14:41
پیستون پایینی که لنت رو جابجا میکنه از پیستون بالایی سفت تره
باید باز کنی هر دوتا پیستون رو براشون گردگیر هم بخری و پیستون ها رو با روغن ترمز تمیز کنی که زنگش از بین برهبعد بزاری سر جاش
کار سختیه بر بده تعمیرگاه برات درست کنه

mehdi_08
11-06-2011, 18:48
پیستون پایینی که لنت رو جابجا میکنه از پیستون بالایی سفت تره
باید باز کنی هر دوتا پیستون رو براشون گردگیر هم بخری و پیستون ها رو با روغن ترمز تمیز کنی که زنگش از بین برهبعد بزاری سر جاش
کار سختیه بر بده تعمیرگاه برات درست کنه

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ
ماشین صفره مثلا!!!!!
یعنی اینا توی کارخونه به این پیستون های بدبخت گریس نمی زنن راحت کار کنه همین طوری خشک می زنن جا:31:

Ship Storm
11-06-2011, 18:52

بعد از 5 کیلومتر این طوری شده لنت ؟ :18:

mehdi_08
11-06-2011, 22:06
بعد از 5 کیلومتر این طوری شده لنت ؟ :18:

آره دیگه
لنت ها رو که عوض کردم رفتم با ماشین یه دوری زدم ببینم چه جوری شده بعد اومدم اینجا و دوشتان گفتن بهتره اون قطعه رو پشت لنت بزارم منم لنت ها رو دوباره باز کردم که دیدم قیافشون اینجوری شده :31:
فقط قسمت بالایی لنت ها در گیر شده بوده که در لنت قبلی چنین اثری مشاهده نشده بود :31:

mehdi_08
12-06-2011, 21:38
سلام
دیگه داره اعصابم از دست این ترمز خرد می شه
امروز با سرعت 60 تا ترمز گرفتم پدال سفت شد و قدرت ترمز گیری کم شد اول فکر کردم وسواس شدم به خاطر همین رفتم توی کمربندی و 1با 100 تا ترمز گرفتم در کمال ناباوری ترمز سفت شد و ماشین همینجوری به راه خودش ادامه داد و دیگه فشار زیادی به پدال آوردم تا ماشین وایساد و بعدش بوی لنت از چرخ های جلو بلند شدبا سرعت 60 70 کیلومتر هم ترمز گرفتم که متاسفانه ترمز نگرفت ولی با سرعت کم زیر 50 کیلومتر خوب ترمز می گیره
لنت ها هم مارک گلد
چی کار کنم لنت ها تقلبیه؟؟؟؟؟؟؟
یا مشکل از جای دیگه اس؟؟؟؟؟

MCI
12-06-2011, 22:00
دقیقا این مشکل برای من هم پیش اومد.
اگه اشتباه نکرده باشم شما مقسم ترمزت خراب شده دقیقا زیر بوستر ترمزه و لوله های ترمز بهش وصل هستند
اگر چک کنی میبینی که روغن ترمز ازش زده بیرون.
سریعا به یه تعمیر کار نشون بده چون رانندگی با این وضع خطریه امکان داره یهو روغن ترمزه ماشین خالی بشه

mehdi_08
12-06-2011, 22:03
دقیقا این مشکل برای من هم پیش اومد.
اگه اشتباه نکرده باشم شما مقسم ترمزت خراب شده دقیقا زیر بوستر ترمزه و لوله های ترمز بهش وصل هستند
اگر چک کنی میبینی که روغن ترمز ازش زده بیرون.
سریعا به یه تعمیر کار نشون بده چون رانندگی با این وضع خطریه امکان داره یهو روغن ترمزه ماشین خالی بشه

سلام
ماشین صفره و 500 کیلومتر کارکرده
ماشین abs داره و دیگه از اون مقسم ترمز خبری نیست یه راست میره توی abs از اون جا تقسیم میشه
روغن ریزی هم نداره
باید ببرمش گارانتی

MCI
12-06-2011, 22:31
اگه اینجوریه سریع ببر نمایندگی

D r i v e r
12-06-2011, 22:43
مهدی جان
وقتی ترمز میکنی پدال میزنه زیر پات یا نه؟
یادتم باشه
یه مدت طول میکشه لنت هات جا بیفته و هماهنگ بشه
همون عکسی که گذاشتی نشون میده که سطح لنت کامل درگیر نمیشه و دلیلش هم این هست که هنوز مسطح نشده ;)

mehdi_08
12-06-2011, 22:56
مهدی جان
وقتی ترمز میکنی پدال میزنه زیر پات یا نه؟
یادتم باشه
یه مدت طول میکشه لنت هات جا بیفته و هماهنگ بشه
همون عکسی که گذاشتی نشون میده که سطح لنت کامل درگیر نمیشه و دلیلش هم این هست که هنوز مسطح نشده ;)

سلام امیر جان
اگه اون زدنی که مربوط به abs باشه منظورته آره موقعی که جای خیس یا روی اسفالت سر ترمز بگیرزم ABS وارد عمل می شه و می زنه ولی درحالت عادی و ترمز گیری آروم نه نمی زنه
متوجه جنس بد لنت ها هم شدم به احتمال خیلی زیاد لنت هام تقلبیه
یکی هم گفت ممکنه پمپ خراب باشه
ممکنه؟؟

farshad bugatti
13-06-2011, 17:37
میتونه مشکل از بوستر باشه!
کیفیت لنت هم همین طور! البته همین طور که امیر گفت نو بودن لنت ها هم تاثیر داره!
در ضمن ABS پراید زیاد عملکردش خوب نیست و شاید عادت نکرده باشی!

hamed malekpour
14-06-2011, 10:52
یه سوالازتمام کسانی که پراید دارن به نظر شما مشکل عمده ی پراید چییه؟

Life24
14-06-2011, 11:42
ظریف بودن.

s-a-l-i-m
14-06-2011, 13:15
ظریف بودن واقعا عیب اصلیشه...با کوچیکترین حرکتی یه جاش خراب میشه .:31:

سلام امیر جان
اگه اون زدنی که مربوط به abs باشه منظورته آره موقعی که جای خیس یا روی اسفالت سر ترمز بگیرزم ABS وارد عمل می شه و می زنه ولی درحالت عادی و ترمز گیری آروم نه نمی زنه
متوجه جنس بد لنت ها هم شدم به احتمال خیلی زیاد لنت هام تقلبیه
یکی هم گفت ممکنه پمپ خراب باشه
ممکنه؟؟
برا من که اینطوری نیست ولی زیاد هم خبری از abs نیست ...اخه بعضی مواقع قفل میکنه وقتی شدید میزنم ترمز رو... توی هوای بارونی که اصلا بیخیال ترمز شو :دی { تست کردم }

راستی چند روز پیش دنده 2 بودم که 95 تا رفتم ولی یهو ماشین خالی کرد منم جفت کردم....گفتم موتور رفت هوا...یهو مثل اینکه خلاص میشه ماشین اینطوری شد که وقتی کشیدم 3 درست شد...علتش چیه این عمل ؟؟ ماشین کم اورد ؟؟
راستی ماشین وقتی دنده 1 داره اروم راه میوفته یه صدایی از طرف جلو سمت راننده میده انگار یه چیز شل شده ..خیلی وقته اینطوریه...گارانتی بردم میگه چیزی نیست :13:

mhaf
14-06-2011, 20:19
1-بدنه کاغذی
2-ترمز نداره

Ship Storm
14-06-2011, 22:12
دوستان به نکات خوبی اشاره کردند
کافیه با این خودرو سر پیچ ها با سرعت حدود 40 دستی بکشید و متوجه میشید که اکسل عقب کج شده و یا 4 نفر سرنشین داشته باشی و فاصله با خودرو جلویی یکم کم باشه که ترمز خیلی بد عمل میکنه و امکان برخورد وجود داره
ولی خوب یکسری مزایا هم داره که بد نیست :
قطعات ارزون
هزینه پایین
مصرف کم
نقد بودن خودرو

s-a-l-i-m
14-06-2011, 22:36
دوستان به نکات خوبی اشاره کردند
کافیه با این خودرو سر پیچ ها با سرعت حدود 40 دستی بکشید و متوجه میشید که اکسل عقب کج شده و یا 4 نفر سرنشین داشته باشی و فاصله با خودرو جلویی یکم کم باشه که ترمز خیلی بد عمل میکنه و امکان برخورد وجود داره
ولی خوب یکسری مزایا هم داره که بد نیست :
قطعات ارزون
هزینه پایین
مصرف کم
نقد بودن خودرو
نههههههههههه.
من از وقتی ماشین 500 تا کار کرد دستی میکشیدم تا الان که 12 هزار تا کار کرده ..یعنی اکسل هوا رفته ؟؟
ولی خیلی حرفه ای شدما :دی امروز هم سره پیچ با سرعت 60 تا دستی انداختم :دی
چطوری بفهمم اکسل کجه ؟؟
من ترمز رو احساس می کنم ضعیف شده ..امروز دوستام سوار بودن ترمزش بد نبود ولی وقتی تکی هستم خیلی ترمزش خوبه.

Ship Storm
14-06-2011, 22:49
نههههههههههه.
من از وقتی ماشین 500 تا کار کرد دستی میکشیدم تا الان که 12 هزار تا کار کرده ..یعنی اکسل هوا رفته ؟؟
ولی خیلی حرفه ای شدما :دی امروز هم سره پیچ با سرعت 60 تا دستی انداختم :دی
چطوری بفهمم اکسل کجه ؟؟
من ترمز رو احساس می کنم ضعیف شده ..امروز دوستام سوار بودن ترمزش بد نبود ولی وقتی تکی هستم خیلی ترمزش خوبه.

اکسل پراید خیلی ضعیفه و خیلی زود تاب ور میداره و از حالت استاندارد خارج میشه و یک هزینه 30 هزار تومانی برای خودروهای تک سوز و یک هزینه 35 هزار تومانی واسه دوگانه سوزها در پی داره که با اجرت تعویض بین 50 تا 55 هزار تومان در میاد
شما باید زاویه چرخ ها رو بررسی کنی ببینی میزون باشه و خودرو رو چال بره و از زیر بازدید بشه
ترمز پراید وقتی تک نفر هستی مشکلی نداره به اون صورت فقط وقتی 4 نفر سرنشین داری یکم ضعیف عمل میکنه

DJ POLESTAR
14-06-2011, 23:52
رینک سمت راننده ی من کج کمی کج شده (البته جزیی) و باعث شده کمی لاستیک برامده بشه (باد کنه به بیرون!)
حالا با این شرایط خطرناک نیست رانندگی؟ (آخه کجیش جزئیه)

در ضمن اگه یادتون باشه اخیرا اینجا گفتم در سرعت 80 به بالا فرمان میلرزه و دوستان گفتن میتونه از میزان فرمان و بالانس نبود چرخ ها و... باشه.
امروز یکی از دوستام که تو اطلاعات فنی ماشین هم خوبه گفت مشکلت از لاسیتکه! گفت لاستیکهای ایرانی بعد مدتی اینطوری میشن و مشکل خاصی نیست، به نظر شما اینم میتونه درست و منطقی باشه؟

total_overdose
15-06-2011, 00:21
رینک سمت راننده ی من کج کمی کج شده (البته جزیی) و باعث شده کمی لاستیک برامده بشه (باد کنه به بیرون!)
حالا با این شرایط خطرناک نیست رانندگی؟ (آخه کجیش جزئیه)

در ضمن اگه یادتون باشه اخیرا اینجا گفتم در سرعت 80 به بالا فرمان میلرزه و دوستان گفتن میتونه از میزان فرمان و بالانس نبود چرخ ها و... باشه.
امروز یکی از دوستام که تو اطلاعات فنی ماشین هم خوبه گفت مشکلت از لاسیتکه! گفت لاستیکهای ایرانی بعد مدتی اینطوری میشن و مشکل خاصی نیست، به نظر شما اینم میتونه درست و منطقی باشه؟
سلام
دوست عزیز حتما رینگ رو ببرید درست کنید البته نظز من عوض کنید چون قیمتی نداره عوض نکردید لا اقل با زاپاس عوضش کنید چون خطر که داره هیچی تویه سرعت باعث میشه فرمونتون بزنه! البته میشه ببرید براتو درستش کنن ولی بازم کمی فرمون میزنه!
بله کیفیت لاستیک هم میتونه تو زدن فرمون موثر باشه مخصوصا اگه با ماشین حرکات نمایشی کرده باشد لاستیک کمی موج برداره فرمون میزنه!

fire159
15-06-2011, 11:53
سلام به همه
دوستان من میخوام یک ماشین بخرم که احتمالش هست یک پراید 88 بردارم . 6و 700-800 میخوام خرید کنم .
فقط میخواستم ببینم این قضیه ی استانی شدن پراید چی شد ؟؟ هر کی یک چیز میگه ؟؟

mska
15-06-2011, 12:59
سلام به همه
دوستان من میخوام یک ماشین بخرم که احتمالش هست یک پراید 88 بردارم . 6و 700-800 میخوام خرید کنم .
فقط میخواستم ببینم این قضیه ی استانی شدن پراید چی شد ؟؟ هر کی یک چیز میگه ؟؟

فکر کنم شایعه باشه
من که تا به حال چیزی در این مورد نشنیدم

s-a-l-i-m
15-06-2011, 19:43
اکسل پراید خیلی ضعیفه و خیلی زود تاب ور میداره و از حالت استاندارد خارج میشه و یک هزینه 30 هزار تومانی برای خودروهای تک سوز و یک هزینه 35 هزار تومانی واسه دوگانه سوزها در پی داره که با اجرت تعویض بین 50 تا 55 هزار تومان در میاد
شما باید زاویه چرخ ها رو بررسی کنی ببینی میزون باشه و خودرو رو چال بره و از زیر بازدید بشه
ترمز پراید وقتی تک نفر هستی مشکلی نداره به اون صورت فقط وقتی 4 نفر سرنشین داری یکم ضعیف عمل میکنه
گارانتی شاملش میشه ؟؟
من خیلی دستی میکشم با پراید ...
ولی فکر نکنم زاویه اش داغون باشه .. اولین فرصت دقت می کنم ببینم چه بلایی سرش اوردم .
راستی گارانتی روی چند هزار تا باطل میشه ؟؟ اخه برای ما توی 3 یا 4 ماه الان شده 13 هزار تا ...برم قطع کنمش.
راستی اگه کیلومتر رو بیارم پایین بکنمش 1000 تا نمایندگی دستگاهی داره که بفهمه ؟؟

Ship Storm
15-06-2011, 20:37
گارانتی شاملش میشه ؟؟
من خیلی دستی میکشم با پراید ...
ولی فکر نکنم زاویه اش داغون باشه .. اولین فرصت دقت می کنم ببینم چه بلایی سرش اوردم .
راستی گارانتی روی چند هزار تا باطل میشه ؟؟ اخه برای ما توی 3 یا 4 ماه الان شده 13 هزار تا ...برم قطع کنمش.
راستی اگه کیلومتر رو بیارم پایین بکنمش 1000 تا نمایندگی دستگاهی داره که بفهمه ؟؟

نخیر گارانتی شامل نمیشه
گارانتی پراید 36 هزار کیلومتر و یا 18 ماه کارکرده هر کدوم که زودتر برسه
نمایندگی دستگاه میزنه و کارکرد دقیق ماشین رو میگه

s-a-l-i-m
16-06-2011, 22:17
نخیر گارانتی شامل نمیشه
گارانتی پراید 36 هزار کیلومتر و یا 18 ماه کارکرده هر کدوم که زودتر برسه
نمایندگی دستگاه میزنه و کارکرد دقیق ماشین رو میگه
لعنتی..
اقا من دیدم اکسل کج نشده...خیلی باهاش دستی کشیدم....واقعا مثل اینکه پیشرفت کردند...
بالای 200 بار دستی کشیدم که 100 تاش 180 باوده و حتی 200 درجه هم شده بعضی ها ...سرعت هم حداکثر 80 کیلومتر بوده که کاملا حس چپ کردن داشتم توش...
اقا این یکی رو تست کردم خیال همه راحت دستی بکشید به حساب من.
ماشین : 111 مدل 89 .

Ship Storm
16-06-2011, 23:42
لعنتی..
اقا من دیدم اکسل کج نشده...خیلی باهاش دستی کشیدم....واقعا مثل اینکه پیشرفت کردند...
بالای 200 بار دستی کشیدم که 100 تاش 180 باوده و حتی 200 درجه هم شده بعضی ها ...سرعت هم حداکثر 80 کیلومتر بوده که کاملا حس چپ کردن داشتم توش...
اقا این یکی رو تست کردم خیال همه راحت دستی بکشید به حساب من.
ماشین : 111 مدل 89 .

جای تعجب داره چون چرخش 180 اونم برای پراید با اون اکسل قوطی مانند ، یه نمه هم کج نشده
به هر حال پراید ماشینی نیست که باهاش بشه ریسک انجام چنین حرکاتی رو کرد چون امکانش نسبت به بقیه اتومبیل ها بیشتره که در اینگونهن حرکات صدمه ببینه

s-a-l-i-m
17-06-2011, 09:02
داداش منم کلی تعجب کردم .
وقتی پستت رو دیدم گفتم ... مثل اینکه زدم ماشین رو هوا دادم :31:
ولی وقتی رفتم دقت کردم به ماشین دیدم سالمه و حتی شک افتادم چشمام بد میبینه رفتم پیش دوستام به اونها هم گفتم دید بزنید ببینید سالمه یا نه :31:
دیگه این کار رو نمی کنم یعنی شاید 1 بار دیگه انجام بدم برای خدا حافظی :31:

mehdi_08
17-06-2011, 21:38
سلام بالاخره یه باک بنزین تموم شد
324 کیلومتر رفت با 34 لیتر بنزین که اکثر مواغع کولر روشن و در شهر بوده
می شه صدی 10.4 لیتر زیاده ؟؟؟ چرا؟؟؟

3alimx
17-06-2011, 21:55
بستگی به نوع رانندگیت هم داره ...و چون تو شهر بوده خودش مصرف رو می بره بالا چه برسه به اینکه کولر هم روشن کردید.
و اینکه سر نشین ها یعنی وزن ماشین هم تاثیر گذاره.

Ship Storm
17-06-2011, 22:13

ماشین صفر کیلومتر هست ؟

hamed malekpour
17-06-2011, 22:41
با کولر روشن وتوشهر مصرف پراید تقریبا10لیتره دیگه.

mehdi_08
18-06-2011, 22:27
بستگی به نوع رانندگیت هم داره ...و چون تو شهر بوده خودش مصرف رو می بره بالا چه برسه به اینکه کولر هم روشن کردید.
و اینکه سر نشین ها یعنی وزن ماشین هم تاثیر گذاره.
سلام
سرنشین که 90 درصد مواقع فقط خودم بودم رانندگی کردن هم آروم بوده چون ماشین آب بندی نشده

ماشین صفر کیلومتر هست ؟
آره 530 کیلومتر کارکرده

با کولر روشن وتوشهر مصرف پراید تقریبا10لیتره دیگه.
10 لیتر زیاده آخه:31:

Lady parisa
19-06-2011, 09:26
رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي از مهلت يك ماهه به خودروي پرايد براي نصب كيسه هوا خبر داد و گفت: در صورتي كه شركت خودروساز تا يكماه آينده نسبت به نصب كيسه هوا بر روي خودرو پرايد اقدام نكند، از شماره‌گذاري اين خودرو جلوگيري مي‌كنيم.

به گزارش ايسنا، سردار اسكندر مومني روز شنبه با اشاره به اينكه اولويت راهنمايي و رانندگي در سال 90 الزامي شدن نصب كيسه هوا اظهاراميدواري كرد كه تا پايان سال مانند نصب ترمز ضد قفل از اين بحث نيز عبور كنيم.

وي با اشاره به اينكه زمانبندي اجرايي براي نصب كيسه هوا با خودروسازان نهايي شده است گفت: از ابتداي امسال نصب كيسه هوا بر روي تمامي خودروها آغاز شده و هيچ خودرويي به جز پرايد نيست كه كار نصب كيسه هوا را آغاز نكرده باشد.

رييس پليس راهور ناجا تصريح كرد: در عين حال خودرو پرايد تنها تا يكماه آينده فرصت دارد نسبت به نصب كيسه هوا اقدام كند چرا كه در غير اينصورت شماره‌گذاري اين خودرو برابر قانون متوقف مي‌شود.

پ.ن: دیشب در اخبار سیما(بنده خودم در 20:30دیدم):31:

hamed malekpour
19-06-2011, 10:22
فکر می کنید بعد کیسه ی هوا به چه چیز دیگه ای پلیس راهور فکر می کنه تا ماشین ها ایمن تر بشوند وجون مردم به خطر نیافته؟

Lady parisa
19-06-2011, 10:37
صنعت خودروسازی ایران حالا حالا ها کار داره! چه برسه به پلیس راهور:27:

rami_hemi
19-06-2011, 10:38
یک چیزی براتون بگم
میدونید کیسه هوا فقط شدت ضربه رو کمتر میکنه و همه چیز دست خود راننده هستش که با احتیاط رانندگی کنه
توی امریکا هر سال 20 نفر به وسیله کیسه هوا کشته میشن (یک میانگین) اگه کمربند رو نبندید و کیسه هوا میتونه شما رو خفه کنه کیسه هوا از مچاله شدن ماشین جلوگیری نمیکنه بلکه از شدت ضربه وارده به سر کم میکنه پلیس راهور با اعمال قوانین سخت میتونه رانندگی ایمنی رو محیا کنه میتونه با اعمال فشار به وزارت راه جادهای استانداردی رو تامین که 0میتونه به کل یک محور رو به خاطر ایمن نبودن ببنده
شما دیگه چه ایرادی توی ماشینا میبینید ؟ کم بودن استحکام؟ شما ها که میگفتید مچاله شدن پراید از شدت ضربه کم میکنه ؟
پراید و خیلی از ماشینهای تولیدی داخل تکنولوژی قدیمی دارن و نقاط شکست توی بدنه اونها در نظر گرفته نشده .
یادتون باشه اگه در حین فعال شدن کیسه هوا در حال سیگار کشیدن باشید احتمال زیاد چشماتون رو از دست بدید

3alimx
19-06-2011, 13:25
توی 111 یک مدل جدیدا امده که کیسه هوا داره ...اما 2 تا سوال :
1- کیسه هوا هزینه دوباره درست کردنش چنده ؟؟؟ یعنی وقتی استفاده شده و می خوای دوباره پرش کنی ؟
2- اگر کیسه هوا خاموش باشه که با کوچیکترین ضربه بیرون نپره موقع تصادف شدید خودش اتومات فعال میشه ؟؟

rami_hemi
19-06-2011, 14:22
در مورد هزینه اصلاع دقیقی ندارم خودش شارژ نمیشه بلکه کیسه و تمام متعلاقت از جمله مخزن دی اکسید نیتروزن اون با سنسورها که احتمالا در اثر ضربه آسیب دیدن عوض میشه
وقتی خاموش باشه کلا کار نمیکنه خودشم تا جایی که میدونم تنها سمت سرنشین تو بیشتر مدلها غیر فعال میشه .

mhaf
19-06-2011, 14:38
توی 111 یک مدل جدیدا امده که کیسه هوا داره ...اما 2 تا سوال :
1- کیسه هوا هزینه دوباره درست کردنش چنده ؟؟؟ یعنی وقتی استفاده شده و می خوای دوباره پرش کنی ؟
2- اگر کیسه هوا خاموش باشه که با کوچیکترین ضربه بیرون نپره موقع تصادف شدید خودش اتومات فعال میشه ؟؟
کل سیستم ایربگ منهای کامپیوترش باید عوض بشه که حدود 300 تومن اگه اشتباه نکنم خرج داره
البته مدل به مدل فرق داره
کیسه هوای راننده هم هیچ وقت خاموش نمیشه و فقط برای سرنشین خاموش میشه
اونم وقتی خاموشه یعنی خاموشه دیگه هرگز اتومات فعال نمیشه

NetizeN
19-06-2011, 16:26
سلام
خیلی جالبه این پراید 132 تا حالا چند تا دیدم در کاپوت و صندوق عقبش کجه؟!!!
شما هم دیدید؟؟؟

sourena
19-06-2011, 16:32
سلام
شما هم دیدید؟؟؟

چیـــز عجیبی نیست!

خیلی وقته اینطوره . .. .

3alimx
19-06-2011, 19:13
بعد اونوقت حساسیتش چقدره ؟؟
یعنی اگر ترمز شدید بزنی ضرتی باز میشه ؟؟ یا اگه خیلی جزئی از عقب یا جلو بزنی یا بزنند بهت چی ؟

DJ POLESTAR
19-06-2011, 20:27
سلام
شما هم دیدید؟؟؟
آره، منم اول فک میکردم مال من اینطوریه بعد دیدم نه خیر کلا ویروسیه که همه دچار شدن :دی
حالا علتش چیه یکی خدا یکی هم این سایپا میدونه!

mohamad skystar
19-06-2011, 23:31
سلام
شما هم دیدید؟؟؟

در مورد تمام پراید ها اینطوره.که هنوز مشکل حل نشده.
البته من تو محصولات ایران خودرو سمند و 405 رو هم دیدم که اینجو هستن.

ess_1362
20-06-2011, 07:34
یعنی اگر ترمز شدید بزنی ضرتی باز میشه ؟؟ یا اگه خیلی جزئی از عقب یا جلو بزنی یا بزنند بهت چی ؟

تفکر کاملا غلطی هست حالا این تفکر از کجا منشا گرفته خدا می دونه
در اتومبیل های فعلی دیگه سنسور ضربه روی سپر وجود نداره بلکه یک شتابسنج در درون خودرو و زیر داشبورد نصب میشه و از طریق کامپیوتر خودرو در صورتی که شتاب منفی از یک حد بیشتر باشه کسیه هوا فعال میشه

NetizeN
20-06-2011, 08:10
الان 132 من در کاپوتش کجه بردم دادم صافکار گفت 20 تومن میگره درشو کیپ میکنه چون باید تمام جلوبندی ماشین بیاد پایین و سینی جلو تنظیم بشه بعد همش بره سر جاش...
در صندوق عقب هم که ولش اقلا جلوی ماشین خوشگل باشه که البته موندم بدم بهش کاپوتو صافکاری کنه یا نه پول زوره، ماشین نو و ...

mhaf
20-06-2011, 11:42
پراید رو نمیدونم
اما تو دفترچه 206 نوشته اگه سپر جلو با سرعت 30 کیلومتر در ساعت به یه مانع ثابت بکوبه باز میشه

---------- Post added at 11:42 AM ---------- Previous post was at 11:40 AM ----------

در اتومبیل های فعلی دیگه سنسور ضربه روی سپر وجود نداره بلکه یک شتابسنج در درون خودرو و زیر داشبورد نصب میشه و از طریق کامپیوتر خودرو در صورتی که شتاب منفی از یک حد بیشتر باشه کسیه هوا فعال میشه
میخوای اون صفحه دفترچه رو برات اسکن کنم بزارم؟
دروغ که نمیگم تو دفتر چه نوشته

mska
20-06-2011, 14:47
من تو روزنامه خوندم تا 1 ماه به سایپا وقت دادن تا ایربگ بزاره

الان وضعیت به چه شکله؟
مدل ایربگ دار هست؟

3alimx
20-06-2011, 16:45
داداش اینجا ایرانه ها :31:

پراید رو نمیدونم
اما تو دفترچه 206 نوشته اگه سپر جلو با سرعت 30 کیلومتر در ساعت به یه مانع ثابت بکوبه باز میشه
پس پراید هم 100% همینه- ولی اخه سرعت 30 تا که اسیبی به ادم نمیرسه که ادم بعدش بخواد 700 تا خرج این ایر بگ بکنه.
همین 2 هفته پیش تصادف کردیم با سرعت 60 تا زدیم به جدول :31: ماشین داغون شد ولی اصلا در حدی نبود که ادم بخواد این همه پول ایر بگ بده تا دوباره درستش کنه.

mehdi_08
20-06-2011, 22:39
سلام
یه سوال این فن ماشین چرا دیر خاموش می شه
درجه آمپر از خط وسط تقریبا نصف میره بالا وکه فن روشن می شه و تا درجه نیاد زیر خط وسط خاموش نمی شه که زمان زیادی فن روشن می مونه طبیعیه؟؟

3alimx
20-06-2011, 23:25
سلام
درجه آمپر از خط وسط تقریبا نصف میره بالا وکه فن روشن می شه و تا درجه نیاد زیر خط وسط خاموش نمی شه که زمان زیادی فن روشن می مونه طبیعیه؟؟
برا ماشین مادرم که اینطوری نیست.
یعنی اصلا خیلی بره بالا تا خط وسط هست.

heinrich_himmler
21-06-2011, 00:21
سلام
در تابستان معمولا دیر خاموش شدن فن برای خیلیها یه معضل فکریه!! :31:
دمای استارت فن معمولا 90 تا 95 درجه سانتیگراد (بسته به مدل خودرو) در نظر گرفته می شه و دمای خاموش شدنش هم معمولا 84 درجست و بدیهیه که اگه دمای کاری رادیاتور و اب پشت سنسور دمای آب پس از روشن شدن فن به کمتر از 84 درجه نرسه فن هرگز خاموش نمیشه، در شرایط هوای گرم اکثرا پیش میاد که فن بلا فاصله و پس از یک یا دو دقیقه دوباره روشن میشه که این هم عادیه، اما قطع و وصل سریع و خاموش نشدن یا روشن شدنش در اول صبح یا وقتی ماشین سرده یه مشکل جدیه که باید بلافاصله برسی بشه.

ess_1362
21-06-2011, 09:02
میخوای اون صفحه دفترچه رو برات اسکن کنم بزارم؟
دروغ که نمیگم تو دفتر چه نوشته
قبلا اینجوری بوده ولی الان کلا تکنولوژی ایربگ تغییر کرده
اگر شرکتی همچین تکنولوژی را نصب کنه کلاهبرداری محض هست
اون دفترچه هم احتمالا قدیمی هست و وقت برای ویرایش صرف نشده
در حال حاضر در تندر سنسور شتابسنج در زیر داشبورد خودرو قرار داره

پ.ن : خودتون حسابش را بکنید که این سنسور و سیم مربوطه حتما تحت شرایط آب و هوایی دچار مشکل و پوسیدیگی میشه

NetizeN
21-06-2011, 09:52
اصلا ترمز ABS روی 132 خوب عمل نمیکنه چون بدنش سبکه فقط بدرد ماشینایی مثل GLX و پارس و سمند و ... میخوره که زیر پای محکمی دارند!

mehdi_08
21-06-2011, 11:42
اصلا ترمز ABS روی 132 خوب عمل نمیکنه چون بدنش سبکه فقط بدرد ماشینایی مثل GLX و پارس و سمند و ... میخوره که زیر پای محکمی دارند!

abs نسل قبلی که روی پراید بود موقع فعال شدن هیکل ماشین رو به لرزه در میاورد آدم حس نی کرد خورده به جایی ولی این یکی نسل abs آروم تره و سر وصداش کمتره :8:

mehdi_08
21-06-2011, 11:48
در تابستان معمولا دیر خاموش شدن فن برای خیلیها یه معضل فکریه!! :31:
دمای استارت فن معمولا 90 تا 95 درجه سانتیگراد (بسته به مدل خودرو) در نظر گرفته می شه و دمای خاموش شدنش هم معمولا 84 درجست و بدیهیه که اگه دمای کاری رادیاتور و اب پشت سنسور دمای آب پس از روشن شدن فن به کمتر از 84 درجه نرسه فن هرگز خاموش نمیشه، در شرایط هوای گرم اکثرا پیش میاد که فن بلا فاصله و پس از یک یا دو دقیقه دوباره روشن میشه که این هم عادیه، اما قطع و وصل سریع و خاموش نشدن یا روشن شدنش در اول صبح یا وقتی ماشین سرده یه مشکل جدیه که باید بلافاصله برسی بشه.

سلام
موقعی که ماشین سرده روشن که نمی شه
امروز بیشتر دقت کردم متوجه شدم وقتی درجه به نزدیکی خط وسط می رسه فن روشن می شه و حالا اگه توی ترافیک باشم یا به ماشن تحت فشار باشه درجه می زنه میره بالای خط وسط
که به نظر میاد موتور خوب خنک نمی شه!!!
ماشین پدرم وقتی فن روشن میشه سریع موتور خنک می شه و درجه میاد پایین ولی برای من دیر درجه میاد پایین!!

mhaf
21-06-2011, 12:16
قبلا اینجوری بوده ولی الان کلا تکنولوژی ایربگ تغییر کرده
اگر شرکتی همچین تکنولوژی را نصب کنه کلاهبرداری محض هست
اون دفترچه هم احتمالا قدیمی هست و وقت برای ویرایش صرف نشده
در حال حاضر در تندر سنسور شتابسنج در زیر داشبورد خودرو قرار داره

پ.ن : خودتون حسابش را بکنید که این سنسور و سیم مربوطه حتما تحت شرایط آب و هوایی دچار مشکل و پوسیدیگی میشه
دیگه نمیدونم چی بگم
حرفت درسته و میدونم که سنسور میپوسه
اما خوب چیزیه که نوشته
ماشین هم آذر 89 گرفتم و دفترچه اش هم بهش نمیاد قدیمی باشه
البته بگم نگفته که سنسور تو سپره ها
فقط گفته اگه سپر جلو با یرعت 30 به مانع ثابت بزنه ایربگ باز میشه

NetizeN
21-06-2011, 13:53
abs نسل قبلی که روی پراید بود موقع فعال شدن هیکل ماشین رو به لرزه در میاورد آدم حس نی کرد خورده به جایی ولی این یکی نسل abs آروم تره و سر وصداش کمتره :8:

آقانسل کیلو چنده، تا این ABS های به قول شما نسل جدید بخواد رو پراید سوار بشه شما موهات مثل دندونات سفید شده، بعد اندی سال تازه رو پراید ABS گذاشتن تا نسل این ABS هایی که رو پراید گذاشتن منقرض نشه مطمئن باش از رو پراید بر نمیدرن...

بعدش من گفتم بخاطر بدنه ی پلاستیکی پراید اصلا ABS به خوبی عمل نمیکنه قشنگ مثل لنتی رو زمین کشیده میشه بعد میبینی خوردی به ماشین جلویی. پراید آخرش پرایده!!!! میخوان روش فلان داشته باشه یانه، تا بدنش درست نشه بهترین های دنیا هم روش بذارن بدرد نمیخوره، وقتی پراید صفر میگیری میبینی در کاپوت کجه، در صندوق عقب یا کجه یا بالایه، فاصله ی کنار درا باهم مساوی نیست و هزاران عیب دیگه] بعد نسل جدید فلان و فلان معنا نداره....
البته جسارت نشه:20:

mehdi_08
21-06-2011, 17:34
آقانسل کیلو چنده، تا این ABS های به قول شما نسل جدید بخواد رو پراید سوار بشه شما موهات مثل دندونات سفید شده، بعد اندی سال تازه رو پراید ABS گذاشتن تا نسل این ABS هایی که رو پراید گذاشتن منقرض نشه مطمئن باش از رو پراید بر نمیدرن...

بعدش من گفتم بخاطر بدنه ی پلاستیکی پراید اصلا ABS به خوبی عمل نمیکنه قشنگ مثل لنتی رو زمین کشیده میشه بعد میبینی خوردی به ماشین جلویی. پراید آخرش پرایده!!!! میخوان روش فلان داشته باشه یانه، تا بدنش درست نشه بهترین های دنیا هم روش بذارن بدرد نمیخوره، وقتی پراید صفر میگیری میبینی در کاپوت کجه، در صندوق عقب یا کجه یا بالایه، فاصله ی کنار درا باهم مساوی نیست و هزاران عیب دیگه] بعد نسل جدید فلان و فلان معنا نداره....
البته جسارت نشه:20:

بله شاید لفظ نسل ررو به کار نمی بردم بهتر بود
سری اول abs که روی پراید گذاشتن mgh-25 بود که کانکتور 25 پین داره که موقع فعال شدن ماشین رو بد جوری به لرزه می ندازه
ولی سری بعدیmgh-60 با کانکتور 38 پینه که اون لرزش بدنه رو نداره
خودمم ماشین صفر دارم از نزدیک با کم کاستی هاش روبه رو هستم ولی چیکار کنیم دیگه انتخاب دیگه ای نیست مجبوریم سوار پراید بشیم ./:2:

NetizeN
21-06-2011, 18:19
سری اول abs که روی پراید گذاشتن mgh-25 بود که کانکتور 25 پین داره که موقع فعال شدن ماشین رو بد جوری به لرزه می ندازه
خودمم ماشین صفر دارم از نزدیک با کم کاستی هاش روبه رو هستم ولی چیکار کنیم دیگه انتخاب دیگه ای نیست مجبوریم سوار پراید بشیم ./:2:

دوست عزیز مدل پرایدت چیه؟ کی خریدی؟ چه مشکلاتی تا حالا برات داشته؟ از نظر ظاهری: کاپوت و صندوق عقب و ... مشکلی داره یا نه؟

---------- Post added at 06:19 PM ---------- Previous post was at 06:17 PM ----------

دوستان کیا پراید 132 دارن و در صندوق عقب و کاپوتشون کجه یا بالاست یا کلا مشکل داره؟ تا حالا چاره ای براش داشتین ؟:5:

3alimx
21-06-2011, 18:27
سلام
موقعی که ماشین سرده روشن که نمی شه
امروز بیشتر دقت کردم متوجه شدم وقتی درجه به نزدیکی خط وسط می رسه فن روشن می شه و حالا اگه توی ترافیک باشم یا به ماشن تحت فشار باشه درجه می زنه میره بالای خط وسط
که به نظر میاد موتور خوب خنک نمی شه!!!
ماشین پدرم وقتی فن روشن میشه سریع موتور خنک می شه و درجه میاد پایین ولی برای من دیر درجه میاد پایین!!
اقا من امروز چک کردم اصلا به نزدیکی خط وسط هم نمیاد :31:
با کولر روشن و پر کردن گاز :
من دنده 2 با این 90 تا رفتم و دنده 3 هم 130 تا و بعدش 4 که کشیدم هم پدال تا ته بود ولی ندیدم سرعت چقدر بود ولی وقتی ایست هم کردم موتور اصلا داغ نکرد.

خودمم ماشین صفر دارم از نزدیک با کم کاستی هاش روبه رو هستم ولی چیکار کنیم دیگه انتخاب دیگه ای نیست مجبوریم سوار پراید بشیم ./[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من کلا با abs مشکل دارم -یک موقع خیلی سفت میگیره ...مثلا اگه طولانی اروم پدال رو پگیرم اروم اروم خودش کیپ می کنه و اینکه روی دست انداز اگه برم یا یهو برم تو خاک یا زمین خیس چرخ ماشین قفل میکنه { همون چرخی که تو اینها رفته }
راستی هر چرخ برای خودش سیستم جدا داره برای abs ؟؟؟ یا همه با یک سیستم هستند ؟؟ اگه همه با یکی باشیند میشه گفت تقصیر abs نیست ولی اگه جدا باشند که Abs بدرد نمی خوره.

ess_1362
21-06-2011, 20:13

در مورد ایرادات ظاهری پراید خوب هم حق باشماست هم حق با کارخانه
حق با شماست چون واقعا از لحاظ ایرادات ظاهری پراید وجود داره
حق با کاخانه هست چون شما وقتی پراید صفر از نمایندگی میگیری موظف هستی تمام قسمت هاشو بررسی کنی و بعد تحویل بگیری و در صورت وجود هر گونه ایراد می تونی خودرو را تحویل نگیری یا اصطلاحا ریجکت کنی
وقتی من ماشین را داشتم تحویل می گرفتم(البته پراید نبود) همزان داشتن چند تا پراید را تحویل میدادند که دو تاش ایراد ظاهری داشت
خریدار مثل گوسفند((باعرض پوزش) می خواست پراید را تحویل بگیره ولی مسول نظارت نمایندگی موقع تحویل پلاک جلوی تحویل را گرفت و گفت باید اول ایراد خودرو برطرف بشه بعد از درب نمایندگی خارج بشه
اگر اون خریدار به حقوق خودش واقف بود از تحویل خودرو امتناع می کرد تا یک خودرو سالم تحویل بگیره
هدفم از این مثال این هست که نباید خودرو دارای ایراد را از نمایندگی تحویل گرفت
اما در مورد وزن پراید و اینکه سیستم ABS روی پراید بخاطر وزن کمش عمل نمی کنه باید بگم که این گفته شما علاوه بر اینکه از نظر علمی مردود هست کاملا ناپخته هم هست
در حل حاضر روی موتور سیکلت های با وزن زیر 200 کیلو از برندهای معتبری مثل BMW و دوکاتی و .... ترمز ABS نصب میشه
ضمن اینکه از نظر قوانین فیزیکی هر چقدر وزن خودرو کمتر باشه انرژی فیزیکی پنهان(انرسی حرکتی) و پیدا (شتاب معکوس) کمتر میشه

اینکه روی دست انداز اگه برم یا یهو برم تو خاک یا زمین خیس چرخ ماشین قفل میکنه { همون چرخی که تو اینها رفته }
این مورد بدلیل نداشتن سیستم EBD هست

راستی هر چرخ برای خودش سیستم جدا داره برای abs ؟؟؟ یا همه با یک سیستم هستند ؟؟ اگه همه با یکی باشیند میشه گفت تقصیر abs نیست ولی اگه جدا باشند که Abs بدرد نمی خوره.
سیستم ABS از نوع MGH60 که روی پراید هست دارای ABS چهار کاناله مستقل هست و امکان بکارگیری EBD را هم داره که متاسفانه روی پراید این سیستم پیاده سازی نشده

mehdi_08
21-06-2011, 21:07
دوست عزیز مدل پرایدت چیه؟ کی خریدی؟ چه مشکلاتی تا حالا برات داشته؟ از نظر ظاهری: کاپوت و صندوق عقب و ... مشکلی داره یا نه؟

---------- Post added at 06:19 PM ---------- Previous post was at 06:17 PM ----------

دوستان کیا پراید 132 دارن و در صندوق عقب و کاپوتشون کجه یا بالاست یا کلا مشکل داره؟ تا حالا چاره ای براش داشتین ؟:5:

سلام
131 sx خریدم
از نظر بدنه باید بگم
1- کیفیت رنگ در بعضی نقاط که در دید نیست کمه جوری که فلز بدنه با دقت می شه دید!!!!
2- درب کاپوت درست در قسمت وسط قوس داره طوری که از لبه های گلگیر چند میلیمتر بالاتره:2:!! و در جلوی کاپوت با چراغ ها فاصله 1 بند انگشتی داره
3-لاستیک شیشه های جلو و عقب کیفیت بدی داره

mehdi_08
21-06-2011, 21:21
من کلا با abs مشکل دارم -یک موقع خیلی سفت میگیره ...مثلا اگه طولانی اروم پدال رو پگیرم اروم اروم خودش کیپ می کنه و اینکه روی دست انداز اگه برم یا یهو برم تو خاک یا زمین خیس چرخ ماشین قفل میکنه { همون چرخی که تو اینها رفته }
در باره سفت گرفتن پدال هم خودم همین مشکل رو دارم بعضی وقت ها پدال یه خورده سفت می شه بعضی وقت ها نرمه که توی سرویس اولیه ببینم درستش می کنن یا نه
abs هم تا زمانی که چرخ ها قفل نشن اصلا وارد عمل نمی شه
4تا سنسور هم برای 4 تا چرخ داره که هر کدوم قفل شه برای اون چرخ وارد عمل شه ولی تا حالا که برای چرخ عقب فکر نکنم وارد عمل شده باشه
اصل هم بر همین جدا بودن برای هر چرخ هست چون ممکنه یه چرخ قفل کنه ولی اون یکی نه دلیلی نداره که abs برای اون چرخی که قفل نشده وارد عمل بشه
درست مثله همون حالتی که شما گفتین اگه یه چرخ وارد خاکی بشه ولی اونیکی روی آسفالت باشه چون اصطحکاک در سطح خاکی کمتره پس اون چرخ زودی قفل می کنه و abs برای اون چرخ وارد عمل می شه

mehdi_08
21-06-2011, 21:31
در مورد ایرادات ظاهری پراید خوب هم حق باشماست هم حق با کارخانه
حق با شماست چون واقعا از لحاظ ایرادات ظاهری پراید وجود داره
حق با کاخانه هست چون شما وقتی پراید صفر از نمایندگی میگیری موظف هستی تمام قسمت هاشو بررسی کنی و بعد تحویل بگیری و در صورت وجود هر گونه ایراد می تونی خودرو را تحویل نگیری یا اصطلاحا ریجکت کنی
وقتی من ماشین را داشتم تحویل می گرفتم(البته پراید نبود) همزان داشتن چند تا پراید را تحویل میدادند که دو تاش ایراد ظاهری داشت
خریدار مثل گوسفند((باعرض پوزش) می خواست پراید را تحویل بگیره ولی مسول نظارت نمایندگی موقع تحویل پلاک جلوی تحویل را گرفت و گفت باید اول ایراد خودرو برطرف بشه بعد از درب نمایندگی خارج بشه
اگر اون خریدار به حقوق خودش واقف بود از تحویل خودرو امتناع می کرد تا یک خودرو سالم تحویل بگیره
هدفم از این مثال این هست که نباید خودرو دارای ایراد را از نمایندگی تحویل گرفت
اما در مورد وزن پراید و اینکه سیستم ABS روی پراید بخاطر وزن کمش عمل نمی کنه باید بگم که این گفته شما علاوه بر اینکه از نظر علمی مردود هست کاملا ناپخته هم هست
در حل حاضر روی موتور سیکلت های با وزن زیر 200 کیلو از برندهای معتبری مثل BMW و دوکاتی و .... ترمز ABS نصب میشه
ضمن اینکه از نظر قوانین فیزیکی هر چقدر وزن خودرو کمتر باشه انرژی فیزیکی پنهان(انرسی حرکتی) و پیدا (شتاب معکوس) کمتر میشه

این مورد بدلیل نداشتن سیستم ABD هست

سیستم ABS از نوع MGH60 که روی پراید هست دارای ABS چهار کاناله مستقل هست و امکان بکارگیری ABD را هم داره که متاسفانه روی پراید این سیستم پیاده سازی نشده
در مورد مورد اول شاید اگه شما کارکردماشین منو موقع تحویل می دید من رو هم یک گوسفند خطاب می کردید!!:13:
وقتی برای حقوق مشتری ارزش قائل نیستن چه کار از دست ما بر میاد
وقتی ماشین جلوی چشم ایراد داره و نمایندگی می گفت تا سرویس اولیه اصلا دست بهش نمی زنیم چی کار کنیم؟؟؟
اولین ماشینی رو که بهم تحویل دادن کارکرد نا قابل 180 کیلومتر رو داشت که حتی برای شکایت با سایپا یدک تهران هم زنگ زدم ولی در نهایت توجیه کردن و تمام
ماشین دومی رو که بهم تحویل دادن پوسته انژکتورش ترک داشت و ماشین نفس می کشید که این رو هم پس دادم و ماشین سوم که 108 کیلومتر کارکرده بود رو به ناچار و اجبار برداشتم چون برای انصراف دادن هم گفتن 30 روز طول می کشه تا پول رو پس بدن !!!!!!!
اینجا ایرانه و حقی برای مشتری وجود نداره باید با هر سازی که می گن برقصی
تازه این برای من بود ماشین رو امانی گرفتم و همون جا پسش دادم حالا اونی که از قبل پیش خرید می کنه به این راحتی نمی تونه ماشین رو عوض کنه !!!!!!
برای قسمت ترمز فکر کنم منظورتون EBD هست که توی دفتر چه اشاره شده که پراید EBD داره حالا واقعا روش گذاشتن یا نه خدا عالمه :20:

mehdi_08
21-06-2011, 21:40
این تاپیک هم برای ABS پرایده که بحث های جالبی توش شده

NetizeN
22-06-2011, 08:14
دوستان کیا مشکل کجی و یا هر عیبی در کاپوت و صندوق عقب دارن؟؟؟

mhaf
22-06-2011, 10:28
دوستان کیا مشکل کجی و یا هر عیبی در کاپوت و صندوق عقب دارن؟؟؟
من دارم
از اولش کج بود

s-a-l-i-m
22-06-2011, 11:39
برای قسمت ترمز فکر کنم منظورتون EBD هست که توی دفتر چه اشاره شده که پراید EBD داره حالا واقعا روش گذاشتن یا نه خدا عالمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عمرا اگه داشته باشه- بیا کنارم بشین ببین چجور خط میندازم :31:

NetizeN
22-06-2011, 12:49
من دارم
از اولش کج بود

چاره داره؟؟؟

Penryn
22-06-2011, 13:34
برای قسمت ترمز فکر کنم منظورتون EBD هست که توی دفتر چه اشاره شده که پراید EBD داره حالا واقعا روش گذاشتن یا نه خدا عالمه :20:
عزیزم EBD توزیع الکترونیکی نیروی ترمزه و مکمل ABS هستش. هنوزم خیلی خودروها که در دنیا در محدوده قیمت پایین تولید میشن فقط ABS دارن چو اجباریه ولی EBD اجباری نیست و نصبش انتخابیه. پراید هم EBD نداره و اشتباه چاپیه. اگه ریو یا لوگان رو بگی یه چیزی. چون ABS اونها معمولاً مجهزه به EBD.

منظورتون از خط انداختن چیه؟؟ اگه منظورت خط ترمزه که باید بگم ماشین اگه ABS تنها رو هم داشته باشه محاله خط ترمز بندازه و این قضیه چه ربطی داره به EBD ؟؟
بد نیست یخورده مطالعه کنین:

MEHDILINDOWS
22-06-2011, 19:53
سلام بر اساتید و دوستان
من یک سوال دارم یه پراید 141 یک هفته مونده به عید صفر گرفتم که 48 تا کارکرده بود از همون اولش یکمی ، خیلی کم موقع حرکت یه سوتی میکشید 1500 بردم گارنتی یذره انگولکش کرد همون بود هیچ فرقی نکرد یه یک ماه پیش زیاد شد بردم گارنتی یکمی دستکاریش کردش کم شد ولی جردیدا اصلا نمیتونم کولر بگیرم که مدام صوت میکشه وحشتناک در حالت بدون کولر هم دنده 1 و 2و 3 سوت داره به 4 و 5 میرسه صدا نداره که با کولر اونا هم سوت داره
فکر میکنید چه مشکلی داره ؟
الان حدود 8 تا کارکرده .
وقتی هم که کولر میگیرم درجه ماشین میرسه به یکدنده به قرمز.
عادیه ؟ آخه تو شرایط معمولی مدام وسط و روبه بالاتر هستش.

mehdi_08
22-06-2011, 21:31

خطی که میگی خط کامل یا منقطه (همون تیکه تیکه)؟

mehdi_08
22-06-2011, 21:38
عزیزم EBD توزیع الکترونیکی نیروی ترمزه و مکمل ABS هستش. هنوزم خیلی خودروها که در دنیا در محدوده قیمت پایین تولید میشن فقط ABS دارن چو اجباریه ولی EBD اجباری نیست و نصبش انتخابیه. پراید هم EBD نداره و اشتباه چاپیه. اگه ریو یا لوگان رو بگی یه چیزی. چون ABS اونها معمولاً مجهزه به EBD.

بله توی دفتر چه اشاره کرده این پراید سیستم توزیع نیروی ترمز داره ولی الله و اعلم
الان که دفتر چه روبرومه نوشته
((سیستم ebd در خودرو های پراید abs وظیفه تقسیم ترمز معمولی را دارد که همان تقسیم نیروی ترمز بین چرخ های جلو و عقب را انجام می دهد.))

heinrich_himmler
22-06-2011, 22:13

منظورتون از خط انداختن چیه؟؟ اگه منظورت خط ترمزه که باید بگم ماشین اگه ABS تنها رو هم داشته باشه محاله خط ترمز بندازه و این قضیه چه ربطی داره به EBD ؟؟

در مورد EBD حق با شماست اما در مورد ABS قضیه کمی متفاوته! در حقیقت خودروهای مجهز به ABS هم بسته به مدل ABS نصب شده و سیستم پردازندشون متفاوت هستند و اتفاقا با خیلی از خودروهای مجهز به ABS میشه به راحتی یه خط ترمز جانانه و منقطع هم روی آسفالت به یادگار گذاشت، در حقیقت وظیفه اصلی ABS تنها قفل نکردن چرخها به منظور اجتناب از خط ترمز نیست بلکه عدم قفل کردن پیوسته چرخها برای لیز نخوردن و فرمان داشتن خودرو در هنگام ترمز شدیده. :11:

Penryn
22-06-2011, 22:20
در مورد EBD حق با شماست اما در مورد ABS قضیه کمی متفاوته! در حقیقت خودروهای مجهز به ABS هم بسته به مدل ABS نصب شده و سیستم پردازندشون متفاوت هستند و اتفاقا با خیلی از خودروهای مجهز به ABS میشه به راحتی یه خط ترمز جانانه و منقطع هم روی آسفالت به یادگار گذاشت، در حقیقت وظیفه اصلی ABS تنها قفل نکردن چرخها به منظور اجتناب از خط ترمز نیست بلکه عدم قفل کردن پیوسته چرخها برای لیز نخوردن و فرمان داشتن خودرو در هنگام ترمز شدیده. :11:
های هیتلر.
من نمیدونم شما چطوری میگین خط ترمز حالا به هر شکل انداختین! البته اگر با سرعت در حال حرکت باشین و یک نیش ترمز عمیق و سریع بزنین یک لحظه صدای لاستیکها درمیاد ولی بلافاصله سیستم از قفل چرخها جلوگیری میکنه.
در زمینه ی EBD هم داخل دفترچش توضیحات مختصری داده و یکی از دلایل روشن بودن چراغ ترمز دستی رو اشکال در EBD دونسته. بعید نیست واقعاً بهمراه ABS نصبش کرده باشه و نخواسته مثل ایرانخودرو با منت توی سر مشتری بزنه.

MCI
22-06-2011, 23:03
سلام
چند روزه که ماشین رو گاز خوب کار نمیکنه همش ریپ میزنه یا کم میاره . اصلا راه نمیره
ماشین پرایده مدل 88 و دوگانه سوز دستی با سیستم شهاب تقریبا 10 ماهه که گازیش کردم

NetizeN
23-06-2011, 09:03
سلام بر اساتید و دوستان
من یک سوال دارم یه پراید 141 یک هفته مونده به عید صفر گرفتم که 48 تا کارکرده بود از همون اولش یکمی ، خیلی کم موقع حرکت یه سوتی میکشید 1500 بردم گارنتی یذره انگولکش کرد همون بود هیچ فرقی نکرد یه یک ماه پیش زیاد شد بردم گارنتی یکمی دستکاریش کردش کم شد ولی جردیدا اصلا نمیتونم کولر بگیرم که مدام صوت میکشه وحشتناک در حالت بدون کولر هم دنده 1 و 2و 3 سوت داره به 4 و 5 میرسه صدا نداره که با کولر اونا هم سوت داره
فکر میکنید چه مشکلی داره ؟
الان حدود 8 تا کارکرده .
وقتی هم که کولر میگیرم درجه ماشین میرسه به یکدنده به قرمز.
عادیه ؟ آخه تو شرایط معمولی مدام وسط و روبه بالاتر هستش.

دو نوع سوت داریم!!!! یک نوع سوت که تو همه ی پرایدها طبیعی است و اون مربوط به لنتهاست، چون لنت های ایرانی فوق العاده استاندارد هستند!!!!!!!!!!!:18: به خاطر همین این صدا رو میدن و این صدا معمولا تا 1800 کیلومتر اولیه و با دنده ی 1 و 2 قابل حس و فهمیدن هست، من اون ابتدایی که خریده بودم بعد 100 کیلومتر این سوت شروع شد و فکر میکردم که مال کمک فنره ولی دیدم نه مربوط به لنت هاست که اگر به نمایندگی ببری و بگی لطف میکنن و اگه حال داشته باشن برات یکم از لنت رو میتراشن.
نوع دوم رو نمی دونم!!!!!!!!!!!!!!!

---------- Post added at 09:03 AM ---------- Previous post was at 09:01 AM ----------

سلام
چند روزه که ماشین رو گاز خوب کار نمیکنه همش ریپ میزنه یا کم میاره . اصلا راه نمیره
ماشین پرایده مدل 88 و دوگانه سوز دستی با سیستم شهاب تقریبا 10 ماهه که گازیش کردم

یکی از بچه ها همچین مشکلی داشت و برد برای تنظیم که درستش کردن و یحتمل باید تنظیم ببرید.

mehdi_08
23-06-2011, 09:27
های هیتلر.
من نمیدونم شما چطوری میگین خط ترمز حالا به هر شکل انداختین! البته اگر با سرعت در حال حرکت باشین و یک نیش ترمز عمیق و سریع بزنین یک لحظه صدای لاستیکها درمیاد ولی بلافاصله سیستم از قفل چرخها جلوگیری میکنه.
در زمینه ی EBD هم داخل دفترچش توضیحات مختصری داده و یکی از دلایل روشن بودن چراغ ترمز دستی رو اشکال در EBD دونسته. بعید نیست واقعاً بهمراه ABS نصبش کرده باشه و نخواسته مثل ایرانخودرو با منت توی سر مشتری بزنه.

درمورد خط ترمز
کاملا خط ترمز منقطع می ندازه بارها باماشین خودم خط انداختم

---------- Post added at 10:27 AM ---------- Previous post was at 10:24 AM ----------

himmler جان شما که کارشناس فنی سایپا هستی بگو
این ebd که توی دفترچه نوشته منظورشون چیه ؟

Penryn
23-06-2011, 10:14
درمورد خط ترمز
کاملا خط ترمز منقطع می ندازه بارها باماشین خودم خط انداختم

فکر کنم ABS شما از مدل قدیمیش باشه یا اشکال داشته باشه. یه همچین چیزی رو من توی هیچ شرایطی به چشم ندیدم.اصلاً این باعث میشه لاستیک ساییتون هم بالا بره نباید اینجوری باشه.

s-a-l-i-m
23-06-2011, 12:03
بحث سره abs بود نه ebd .. اون تاپیک ها رو هم کامل خوندم .

خطی که میگی خط کامل یا منقطه (همون تیکه تیکه)؟
راستش یکبار توی هوای بارونی که زدم برای 3 ثانیه طول کشد ولی بعدش من ترمز رو ول کردم ولی دیگه تست نکردم ... خط موچیک که تا میکشه من پام رو از پدال می کشم..دیگه نگه نداشتمش تا اخر ..
همون یکبار که اینطوری کردم الان ماشین صدا میده جلو سمت چپ...
ماشین نیست که .... صداش در امده. نمایندگی هم که ببری سریع بیخودی موتور رو میریزند بیرون و دوباره سوار می کنند میگن چیزی نیست و بد ترش می کنند .

اقا EBD رو مطمعا باشید نداره چون اینطوری زیاد برام پیش امده که یک چرخ رفته تو خاکی و خط انداشت ولی چرخ دیگه نه ...
من همه جوره این abs رو تست کردم ولی گفتم که ماشین صداش در امده .. :دی
برای تست :
اگه پول تعمیرات احتمالی رو میدید من با ماشین 111 sx چنان خطی میندازم که همتون بمونید abs چیکاره هست ... ولی ماشین دهنش سرویس میشه با این تست ها ... ماشین هم مال 5 ماه پیشه ...

Penryn
23-06-2011, 13:54
بحث سره abs بود نه ebd .. اون تاپیک ها رو هم کامل خوندم .

راستش یکبار توی هوای بارونی که زدم برای 3 ثانیه طول کشد ولی بعدش من ترمز رو ول کردم ولی دیگه تست نکردم ... خط موچیک که تا میکشه من پام رو از پدال می کشم..دیگه نگه نداشتمش تا اخر ..
همون یکبار که اینطوری کردم الان ماشین صدا میده جلو سمت چپ...
ماشین نیست که .... صداش در امده. نمایندگی هم که ببری سریع بیخودی موتور رو میریزند بیرون و دوباره سوار می کنند میگن چیزی نیست و بد ترش می کنند .

اقا EBD رو مطمعا باشید نداره چون اینطوری زیاد برام پیش امده که یک چرخ رفته تو خاکی و خط انداشت ولی چرخ دیگه نه ...
من همه جوره این abs رو تست کردم ولی گفتم که ماشین صداش در امده .. :دی
برای تست :
اگه پول تعمیرات احتمالی رو میدید من با ماشین 111 sx چنان خطی میندازم که همتون بمونید abs چیکاره هست ... ولی ماشین دهنش سرویس میشه با این تست ها ... ماشین هم مال 5 ماه پیشه ...
شک نکن ABS ماشین شما درست کار نمیکنه و یه جای کارش میلنگه البته خودتم یجورایی به این اشاره کردی.
من اون همه جوره تستی که شما میگی رو قبلاً انجام دادم چون دنبال پیدا کردن نقطه ی کوری توی کار این سیستم میگشتم. مانورهایی هم که میتونه خطرناک باشه یا ماشین عادی بدون ABS رو چپ کنه. ولی الحق و الانصاف نقصی در عملکرد ABS هنوز ندیدم.
خط انداختن بنظر من نشونه مشکل داشتنشه. شما اگه با سازوکار دقیق این سیستم آشنا باشی میدونی که یکی از مزایای نصب این سیستم برای خط نیانداختنه!

mehdi_08
23-06-2011, 16:34
فکر کنم ABS شما از مدل قدیمیش باشه یا اشکال داشته باشه. یه همچین چیزی رو من توی هیچ شرایطی به چشم ندیدم.اصلاً این باعث میشه لاستیک ساییتون هم بالا بره نباید اینجوری باشه.

ماشین رو 1 خرداد گرفتم abs اش هم از این جدیداس
abs اصولا زمانی فعال می شه که چرخ قفل بشه پس زمانی که چرخ قفل بشه یه خط کوچیک 20 30 سانتی بسته به سرعت میندازه بعد abs وارد عمل می شه و شیر فشار رو باز می کنه و خط افتادن تموم می شه بعد دوباره چون پا روی پداله ترمز به دیسک فشار میاره و خط بعدی میوفته همین پروسه اونقدر ادامه پیدا می کنه تا ماشین متوقف بشه و یا پا از روی پدال برداشته بشه

کلا این abs که روی ماشین های ایرانی هست همه خط می ندازن به صورت منقطع اینجوری _ _ _ _ _ _ _ _
تیو اتوبان زمین رو نگاه کن اینجور خط ترمز ها زیاد هست:31:

Penryn
23-06-2011, 17:12
ماشین رو 1 خرداد گرفتم abs اش هم از این جدیداس
abs اصولا زمانی فعال می شه که چرخ قفل بشه پس زمانی که چرخ قفل بشه یه خط کوچیک 20 30 سانتی بسته به سرعت میندازه بعد abs وارد عمل می شه و شیر فشار رو باز می کنه و خط افتادن تموم می شه بعد دوباره چون پا روی پداله ترمز به دیسک فشار میاره و خط بعدی میوفته همین پروسه اونقدر ادامه پیدا می کنه تا ماشین متوقف بشه و یا پا از روی پدال برداشته بشه

کلا این abs که روی ماشین های ایرانی هست همه خط می ندازن به صورت منقطع اینجوری _ _ _ _ _ _ _ _
تیو اتوبان زمین رو نگاه کن اینجور خط ترمز ها زیاد هست:31:
بحث منقطع عمل کردن یه چیزه بحث خط انداختن یه چیز. نباید این تصور در شما ایجاد شه که منقطع عمل کردن یعنی خط انداختن و نیانداختن! لب مرز قفل شدگی باید کار کنه نه اینکه قفل کنه و آزاد کنه! این یه نقصه! خوشبختانه من توی ABS خودم که یه مدل دیگه و برای یه سال قبله یه همچین مشکلی رو هنوز ندیدم. ممکنه توی سیستم ABS این چند ماهه اخیر از ECU آشغالتری استفاده شده باشه. شاید هم سنسور مغناطیسیش که جلوی چرخ دنده قرار میگیره اشکال داره. عکس ها و توضیحات مفصل و دقیق مربوط به این سنسور را یکسال و خرده ای قبل داخل تاپیک 111 گذاشتم یه نگاه بنداز مقایسه کن با ماشینی که دارین.

s-a-l-i-m
23-06-2011, 19:08
شک نکن ABS ماشین شما درست کار نمیکنه و یه جای کارش میلنگه البته خودتم یجورایی به این اشاره کردی.
من اون همه جوره تستی که شما میگی رو قبلاً انجام دادم چون دنبال پیدا کردن نقطه ی کوری توی کار این سیستم میگشتم. مانورهایی هم که میتونه خطرناک باشه یا ماشین عادی بدون ABS رو چپ کنه. ولی الحق و الانصاف نقصی در عملکرد ABS هنوز ندیدم.
خط انداختن بنظر من نشونه مشکل داشتنشه. شما اگه با سازوکار دقیق این سیستم آشنا باشی میدونی که یکی از مزایای نصب این سیستم برای خط نیانداختنه!
3 بار رفتم نمایندگی گفت abs بدون مشکله ولی اخر سر یکی از دوستانم که اونجا بود و مسئولشون بود گفت که زیادی سخت میگیری ...برو راضی باش :31: ولی خداییش خیلی نسبت به قبل بهتره . ماشین اشنایان که سوار میشدم اصلا ترمز نداشتم.

mehdi_08
23-06-2011, 22:46
بحث منقطع عمل کردن یه چیزه بحث خط انداختن یه چیز. نباید این تصور در شما ایجاد شه که منقطع عمل کردن یعنی خط انداختن و نیانداختن! لب مرز قفل شدگی باید کار کنه نه اینکه قفل کنه و آزاد کنه! این یه نقصه! خوشبختانه من توی ABS خودم که یه مدل دیگه و برای یه سال قبله یه همچین مشکلی رو هنوز ندیدم. ممکنه توی سیستم ABS این چند ماهه اخیر از ECU آشغالتری استفاده شده باشه. شاید هم سنسور مغناطیسیش که جلوی چرخ دنده قرار میگیره اشکال داره. عکس ها و توضیحات مفصل و دقیق مربوط به این سنسور را یکسال و خرده ای قبل داخل تاپیک 111 گذاشتم یه نگاه بنداز مقایسه کن با ماشینی که دارین.

سلام
اگه ماشین شما پرایده و همون مدل اول ها هم رانندگی کردم و اتفاقا موقع ترمز گرفتن شدید همین عمل قطع و وصل رو انجام میداد و عملا خط منقطع می انداخت ولی یه اشکال بزرگی که داشت این بود سرو صدای زیادی تولید می کرد

mf.designing
23-06-2011, 23:00
سلام.
دوستان نظرشون در مورد این چیه ؟!

به نظرتون با مشخصاتی که گفتن ، قیمت مناسبه ؟! رنگش جلف نی ؟! :دی

mohamad skystar
25-06-2011, 13:22
سلام.
دوستان نظرشون در مورد این چیه ؟!

به نظرتون با مشخصاتی که گفتن ، قیمت مناسبه ؟! رنگش جلف نی ؟! :دی

تو بخش مشاوره خرید اتومبیل مطرح کنید.

mehdi_08
26-06-2011, 00:32
سلام این کیومتر جدید پراید شاهکاره دیگه !!!
طبق اخبار رسیده توی سایپا کاشان از این کیومتر استفاده می شه

Penryn
26-06-2011, 10:35
سلام
اگه ماشین شما پرایده و همون مدل اول ها هم رانندگی کردم و اتفاقا موقع ترمز گرفتن شدید همین عمل قطع و وصل رو انجام میداد و عملا خط منقطع می انداخت ولی یه اشکال بزرگی که داشت این بود سرو صدای زیادی تولید می کرد
مثل اینکه توجه نکردین چی گفتم.گفتم مال کمتر از یکسال قبله. بعد شد مدل اولها!؟
یک حرف رو که نباید 300 بار تکرار کرد! گفتم ABS شما نقص داره عزیزم. خودم بیشتر از یک دهه هست دارم در زمینه ی سیستمهای ایمنی منجمله ABS تحقیق و کار میکنم.
دیروز 206 صفر خانم خونه رو هم که تحویل گرفتم تست کردم اونم مشکلی از لحاظ خط انداختن نداشت! سیستم ABS پراید و پژو هر دو از نوع MANDO MGH-60 هست.

hamed malekpour
28-06-2011, 09:20
یه سوال آیا پراید با کیسه ی هوا تولید می شه یا نه اگه تولید می شه قیمتش زیاد می شه یا قیمت ثابت می مونه؟

mohamad skystar
28-06-2011, 18:02
یه سوال آیا پراید با کیسه ی هوا تولید می شه یا نه اگه تولید می شه قیمتش زیاد می شه یا قیمت ثابت می مونه؟

پراید رو هنوز با ایربگ وارد بازار نکردن.
اگر ایربگ بزارن روش برای راننده میزارن و تیپ پراید با ایربگ میشه EX
یعنی دیگه فول کامل.
الان فول تیپ SX هست که با هیدرولیک و ABS عرضه میشه تیپ بعدی ایربگ هم میزارن که میشه تیپ EX

hamed malekpour
28-06-2011, 18:04
پراید رو هنوز با ایربگ وارد بازار نکردن.
اگر ایربگ بزارن روش برای راننده میزارن و تیپ پراید با ایربگ میشه EX
یعنی دیگه فول کامل.
الان فول تیپ SX هست که با هیدرولیک و ABS عرضه میشه تیپ بعدی ایربگ هم میزارن که میشه تیپ EX
قیمتش چی زیاد می شه یا نه؟

mohamad skystar
28-06-2011, 18:16
قیمتش چی زیاد می شه یا نه؟

معذرت یادم رفت.
در مورد قیمتش حدود 100000 تومان گرون تر میشه.البته تا به بازار نیاد مشخص نیست.

greenmidi
28-06-2011, 19:01
سلام این کیومتر جدید پراید شاهکاره دیگه !!!
طبق اخبار رسیده توی سایپا کاشان از این کیومتر استفاده می شه
این نوع صفحه ویزه خودروی دارای ایربگ یا همون EX
من این رو توی دفترچه ماشین دیدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdi_08
28-06-2011, 21:21
من این رو توی دفترچه ماشین دیدم

فعلا که دارن روی خودروهای تولید جدید نصب می کنن
اینا کارشون حساب کتاب نداره

bandary
28-06-2011, 22:25
من این رو توی دفترچه ماشین دیدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بله در سایپا کاشان از این مدل کیلومتر شما ربه تازگی استفاده میکنیم و از اواسط هفته گذشته هم 111 و 132 با رینگ آلومنیومی تولید میکنیم(رینگ های 6 پره 141 های دولوکس)

gigili1567
30-06-2011, 22:27
اون مخزن انبساط آب رادیاتوره/
آب وقتی گرم بشه حجمش زیاد میشه اضافه اش میاد اون تو
دو تا خط داره اون مخزن آب باید همیشه در حالت سرد بین اون دوتا خط باشه

یک هفته هست که وقتی کولر میگیرم و یه کمی به ماشین فشار میاد، درجه رادیاتور میره رو قرمز. مجبورم کولر رو خاموش کنم یا گاز و کم کنم یا هردو..... تا قبل از این مشکلی نداشتم و حداکثر تا خط 4/3 درجه رادیاتور گرم میشد. (حتی وقتی تو دنده 5 با سرعت بالای 120 میرفتم)
امروز متوجه شدم آب تو مخزن انبساطم خیلی کم شده و تقریبا خالیه... توش آب ریختم ولی فرصت نکردم امتحان کنم. ممکنه از اون باشه؟؟
ماشینم 111 مدل آبان 89، 22300 تا هم کار کرده. خیلی هم ماشین خوبی از آب دراومده... شاید هم مربوط به گرمای زیاد تهران تو این هفته گذشته بوده که ماشین داغ میکرده....

mhaf
30-06-2011, 23:20
یک هفته هست که وقتی کولر میگیرم و یه کمی به ماشین فشار میاد، درجه رادیاتور میره رو قرمز. مجبورم کولر رو خاموش کنم یا گاز و کم کنم یا هردو..... تا قبل از این مشکلی نداشتم و حداکثر تا خط 4/3 درجه رادیاتور گرم میشد. (حتی وقتی تو دنده 5 با سرعت بالای 120 میرفتم)
امروز متوجه شدم آب تو مخزن انبساطم خیلی کم شده و تقریبا خالیه... توش آب ریختم ولی فرصت نکردم امتحان کنم. ممکنه از اون باشه؟؟
ماشینم 111 مدل آبان 89، 22300 تا هم کار کرده. خیلی هم ماشین خوبی از آب دراومده... شاید هم مربوط به گرمای زیاد تهران تو این هفته گذشته بوده که ماشین داغ میکرده....
اگه آب کم باشه احتمال اینکه دما برا بالا خیلی زیاده
اما هرگز نزار دما به اونجا برسه
این روزا خیلی گرم شده من خودم کولر میگیرم جواب نمیده(زیاد خنک نمیشم) اما ماشین دماش از وسط بالاتر نمیره
شما چند تا احتمال برات هست مینویسم خودت چک کن
1-فن دوم کار نمیکنه
2-ترموستات خرابه
3-فن اول کار نمیکنه
به هر حال اگه همه چیز عادی باشه حتی دمای هوا به 55 درجه هم برسه دمای ماشین نباید به قرمز برسه

vahid_203
30-06-2011, 23:22
سلام بچه ها
حال شما ؟
ماشیتم صدای تراکتور میده ... وقتی سرعتم به 120 رسید دیگه نمیشه تو ماشین نشت از صدا .. مثل صدای زوزه کشیدنه
بردم مکانیک گفتم بلبرینگ های هر 2 تا چرخ جلوته باید عوض بشه .. گفت یه مدل قدیمی 2 تکه است و یه مدل جدید یک تکه باید تبدیل کنیم و اینا
پرایدم مدل 88/11 حدود 95000 تا هم کار کرده

کسی از بچه ها بلبرینگ چرخهای جلو رو عوض کرده ؟ اطلاعات می خواستم و قیمتش چنده .. من تا حالا بررسی نکرده بودم
باید چیکار کنم که اینجوی نشه ؟

vahidreza_sh
30-06-2011, 23:27
بله در سایپا کاشان از این مدل کیلومتر شما ربه تازگی استفاده میکنیم و از اواسط هفته گذشته هم 111 و 132 با رینگ آلومنیومی تولید میکنیم(رینگ های 6 پره 141 های دولوکس)

خدا رو شکر سایپا یه خورده به فکر ظاهر و شکیلتر شدن سایپا X100 ها افتاد(البته اگه قیمتشو از اینی که هست بالاتر نبره).آقای بندری از شما هم که همیشه خبرهای دست اول رو میدی ممنون

mska
01-07-2011, 14:18

از تولید 131 دوگانه خبری هست؟

mhaf
01-07-2011, 14:53
سلام بچه ها
حال شما ؟
ماشیتم صدای تراکتور میده ... وقتی سرعتم به 120 رسید دیگه نمیشه تو ماشین نشت از صدا .. مثل صدای زوزه کشیدنه
بردم مکانیک گفتم بلبرینگ های هر 2 تا چرخ جلوته باید عوض بشه .. گفت یه مدل قدیمی 2 تکه است و یه مدل جدید یک تکه باید تبدیل کنیم و اینا
پرایدم مدل 88/11 حدود 95000 تا هم کار کرده

کسی از بچه ها بلبرینگ چرخهای جلو رو عوض کرده ؟ اطلاعات می خواستم و قیمتش چنده .. من تا حالا بررسی نکرده بودم
باید چیکار کنم که اینجوی نشه ؟
سلام
بلبرینگ کویو دو تکه از پاساژ کاشانی از زیر زمین گرفتم 11 تومن
سایپاییش بود 9 تومن
تا حالا که خیلی خوب بوده
اون مکانیک هم فقط میخواد خرج زیاد برات بتراشه
چون باید بدی تراش که بلبرینگ یک تکه بتونی روش ببندی
البته بلبرینگ های یک تکه عمر بیشتری دارن اما به این خرج نمی ارزه
همون دو تکه رو بگیر ببند خیالت راحت فوقش دو سال دیگه باید عوض کنی
کجایی؟
اگه کرجی یه آدرس بدم بری پیشش درست کنی هم ارزون میگیره هم کارش خوبه
پا نوشت: لوکیشنت رو الان دیدم بیخیال

heinrich_himmler
01-07-2011, 17:06
فایل ثبت نام باز شده اما نمایندگیها بسیار گزینشی عمل می کنند و ثبت نام به این سادگیها ممکن نیست!!

mehdi_08
01-07-2011, 20:35
سلام
این ماشین توی پمپ بنزین حسابی ضایع ام کرد
نامرد باک خالی خالی بود 35 لیتر رو راحت جا داشت 22 لیتر بنزین زدم بعد اون تد تند بزنین کف می کرد و پایین نمی رفت هر چی ماشین رو تکون دادم فایده نداشت
خودمو کشتم 25 لیتر بیشتر جا نگرفت دیگه اومده بود لبه باک
چرا اینجوری شد؟؟؟؟؟؟
راستی بگم موقعی هم که درب باک رو باز کردم به زور باز می شد و فشار بخار بنزین زیاد شده بود توش مگه اینا لوله تخلیه بخار ندارن؟

mhaf
01-07-2011, 20:50
سلام
نامرد باک خالی خالی بود 35 لیتر رو راحت جا داشت 22 لیتر بنزین زدم بعد اون تد تند بزنین کف می کرد و پایین نمی رفت هر چی ماشین رو تکون دادم فایده نداشت
چرا اینجوری شد؟؟؟؟؟؟
راستی بگم موقعی هم که درب باک رو باز کردم به زور باز می شد و فشار بخار بنزین زیاد شده بود توش مگه اینا لوله تخلیه بخار ندارن؟
بابا مهدی تو چقدر ماشینت مشکل داره بده بترکونمش راحت بشی!
ولی منم سه ساله میرم پمپ بنزین مشکل دارم
باید صد دفعه ماشین رو تکون بدم تا بتونم بنزین بزنم

ess_1362
01-07-2011, 21:01
آقا پراید 35 لیتر حجم باکش هست
وقتی چراغ بنزین روشن میشه یعنی 10 لیتر بنزین داره
راستی اصلا نباید باک را لبریز کنید چون حباب گیر خراب میشه و بعدش موقع کارکرد اتاق ماشین بوی بنزین می گیره

bandary
01-07-2011, 21:05

در سایپا کاشان تا به امروز پروژه گازسوز تعریف نشده و فعلا نخواهد شد

mehdi_08
01-07-2011, 21:06
بابا مهدی تو چقدر ماشینت مشکل داره بده بترکونمش راحت بشی!
ولی منم سه ساله میرم پمپ بنزین مشکل دارم
باید صد دفعه ماشین رو تکون بدم تا بتونم بنزین بزنم

والا آدم نمی دونه از دست ساپیا چیکار کنه
کارت یکی از آشناها رو گرفتم
گفتم باک رو پر می کنم چراخ بنزین هم رفت روی حالت چشمک زن که فکرکنم 2 3 لیتر بیشتر توی باک نبود دلمو صابون زدم پر پرش می کنم
هر کاری کردم باک هوا داشت و بنزین پایین نمی رفت
سرویس اولیه این رو رفع می کنن یا نه؟

mhaf
01-07-2011, 21:35
گفتم باک رو پر می کنم چراخ بنزین هم رفت روی حالت چشمک زن که فکرکنم 2 3 لیتر بیشتر توی باک نبود دلمو صابون زدم پر پرش می کنم
سرویس اولیه هیچ کاری نمیکنن

Penryn
01-07-2011, 22:18
سلام
چرا اینجوری شد؟؟؟؟؟؟
پمپ بنزین ماشینهای امروزی برقی هستن و اگه سطح بنزین باک زیادی کم بشه مخصوصاً در سر پیچها پمپ برقی داغ میشه و احتمال آسیب دیدن و کوتاه شدن عمرش زیاده.
ورود مواد زائد ته باک به بخش انتقال بنزین و انژکتورها هم تأثیر مخربی داره. سعی کنین باک زیر یک چهارم نشه.

دوست عزیز. من که کپسول 60 کیلویی محترم رو باز کردم گذاشتم کنار. 820 ت هزینه ی نصب کپسول تجهیزات ایتالیایی و سوپر CNGو.... دادم (یادش بخیر پارسال چقدر با این آقای هاینریش هیتلر! سر super CNG بحث کردم) ولی فقط دو بار از 360 روز قبل تا حالا گاز زدم چون دیدم بعد از همون یکی دوبار, ماشین دیگه بد استارت میخوره و پشت چراغ قرمز که خاموش میکردم خیلی با دردسر روشن میشد.
حاضرم بنزین آزاد استفاده کنم تا گاز.

monazzah
02-07-2011, 09:07
سلام
چرا اینجوری شد؟؟؟؟؟؟
سلام حباب گیر تو صندوق عقبتو عوض کن

mhaf
02-07-2011, 10:56
آخه میدونی مشکل چیه؟
این برادر مهدی تازه ماشینشو گرفته نباید اول کار اینقدر مشکل داشته باشه

mhaf
02-07-2011, 10:56
آخه میدونی مشکل چیه؟
این برادر مهدی تازه ماشینشو گرفته نباید اول کار اینقدر مشکل داشته باشه

gigili1567
02-07-2011, 12:02
اگه آب کم باشه احتمال اینکه دما برا بالا خیلی زیاده
اما هرگز نزار دما به اونجا برسه
این روزا خیلی گرم شده من خودم کولر میگیرم جواب نمیده(زیاد خنک نمیشم) اما ماشین دماش از وسط بالاتر نمیره
شما چند تا احتمال برات هست مینویسم خودت چک کن
1-فن دوم کار نمیکنه
2-ترموستات خرابه
3-فن اول کار نمیکنه
به هر حال اگه همه چیز عادی باشه حتی دمای هوا به 55 درجه هم برسه دمای ماشین نباید به قرمز برسه

ممنون از راهنماییت. مشکل همون آب مخزن انبساط بود...... امروز تو اتوبان تهران کرج تا میتونستم به ماشین فشار آوردم که دمای آب بره بالا. ولی به 4/3 هم نرسید. یه خورده از وسط بالاتر رفت..... تازه چون ماشین داغ نمیکرد هم کولر خیلی سرد بود و هم کشش ماشین مثل روز اولش شده بود.... همه ایرادایی که تو این یک ماه اخیر داشتم مال همین مخزن فسقلی بود.........
نذارید مخزن انبساط آبش کم بشه........

mhaf
02-07-2011, 12:48
ممنون از راهنماییت. مشکل همون آب مخزن انبساط بود...... امروز تو اتوبان تهران کرج تا میتونستم به ماشین فشار آوردم که دمای آب بره بالا. ولی به 4/3 هم نرسید. یه خورده از وسط بالاتر رفت..... تازه چون ماشین داغ نمیکرد هم کولر خیلی سرد بود و هم کشش ماشین مثل روز اولش شده بود.... همه ایرادایی که تو این یک ماه اخیر داشتم مال همین مخزن فسقلی بود.........
اگه فن کولرت از این فن های جدید بزرگ باشه حتی موقعی که کولر روشن دمای آب ماشین خنک تر از زمانی هست که کولر خاموشه
واسه من که اینجوریه
اگه به آب و روغن و چند تا چیز دیگه پراید برسین به خدا بهترین ماشینه

gigili1567
02-07-2011, 13:12
اگه فن کولرت از این فن های جدید بزرگ باشه حتی موقعی که کولر روشن دمای آب ماشین خنک تر از زمانی هست که کولر خاموشه
واسه من که اینجوریه
اگه به آب و روغن و چند تا چیز دیگه پراید برسین به خدا بهترین ماشینه
آره از همین جدیداست. 2 تا فن داره. یکیش دودوره. همه چی سالمه. همون آب مخزن کم شده بود ماشین داغ میکرد. به ماشین خوب میرسم. ولی این یه قلم از دستم در رفته بود. آب رادیاتور رو چک میکردم میدیدم پره دیگه مخزن انبساط رو چک نمیکردم.تو گرمای امروز، تهران کرج رو 130 تا میومدم با کولر. ماشین آخ نمیگفت. تازه مصرف بنزینم هم زیاد شده بود. الان به حالت عادی برگشته.
به خدا اگه به ماشین برسید و درست استفاده کنید خیلی بهتون حال میده. من رفتم شمال از جاده هراز... قبل این مشکل، صدی 6 سوزوند. دیگه چی میخواین از این بهتر.... کلی سربالایی، سرازیریاشم که پشت کامیون دنده سنگین باید میرفتی.... تهران تبریز رو با صدی 5 رفتم من...

gigili1567
02-07-2011, 13:45
چند روز پیش یه تصادف از 111 دیدم تو اتوبان کرج به سمت تهران.... یه 111 مونده بود بین سمند و فکر کنم 405... سمند صندوقش جمع شده بود. ماشین عقبیه هم موتورش جمع شده بود تا وسطای کاپوت، 111 هم کاپوتش 4/3 جمع شده بود و صندوقشم تا صندلی عقب جمع شده بود. ولی کابین سرنشین کاملاً سالم بود. حتی یه خورده هم جمع نشده بود. مثل اینکه واقعاً بدنه رو تقویت کردن..... راننده صحیح و سالم اومده بود بیرون و داشت راه میرفت. انگار نه انگار تصادف کرده.
کسی سابقه تصادف با 111 رو داشته (خدای نکرده) یا دیده؟

Penryn
02-07-2011, 13:56
باک وقتی خالی باشه همینجوریه عزیزم.
من هفته ی قبل یک 206 صفر برای خانم خونه از ایرانخودرو تحویل گرفتم مطمئن نیستم ولی فکر کنم کمتر از 10 لیتر از ابتدا ته باکش بنزین موجود بود. جای تأسف داره از این کارهای ایرانخودرو. مگه چقدر پولش میشه باک رو پر میکردن در ازای اینهمه سودی که میکنن؟؟
القصه.
رفتم جایگاه تا بنزین بزنم بنزین پایین نمیرفت! لوله ی نازل رو تا نصفه بیرون کشیدم و همونطوری سلانه سلانه بنزین زدم تا 41 لیتر تونستم بزنم. نمیدونم آیا کامل پر شد یا بازم چند لیتری هنوز جا داشت بیخیالش شدم چون حوصلم سر رفت از اون وضع بزنین زدن که باید صبر میکردم تا بره پایین دوباره بزنم و با چشم نگاه کنم یکوقت سر ریز نشه. طبق چیزی که در phalls خود بچه ها امتحان کردن باک 206 گویا 55 لیتریه بگذریم که توی مشخصاتش گفته شده 50 و بعضیها میگن 44!
قبلاً هم گفتم اشتباهه که باک رو بذارین تا این حد خالی شه.

Penryn
02-07-2011, 14:16
چند روز پیش یه تصادف از 111 دیدم تو اتوبان کرج به سمت تهران.... یه 111 مونده بود بین سمند و فکر کنم 405... سمند صندوقش جمع شده بود. ماشین عقبیه هم موتورش جمع شده بود تا وسطای کاپوت، 111 هم کاپوتش 4/3 جمع شده بود و صندوقشم تا صندلی عقب جمع شده بود. ولی کابین سرنشین کاملاً سالم بود. حتی یه خورده هم جمع نشده بود. مثل اینکه واقعاً بدنه رو تقویت کردن..... راننده صحیح و سالم اومده بود بیرون و داشت راه میرفت. انگار نه انگار تصادف کرده.
کسی سابقه تصادف با 111 رو داشته (خدای نکرده) یا دیده؟
چیزی که من از پراید هاچبک مدل 85 که سابقاً داشتم میدونم و دیدم اینه که فقط سپر عقبش خیلی محکمتر از پراید سدانه.سپر جلوش هم خیلی قوی بود و توی یک تصادف باعث شد درب راننده ی یک پراید از بالا تا پیین قور و دبه شه و تا حدی ماشین از نایحه ی گوشه ی سپر رفت روی صندلی راننده ی اون ماشین ولی از من فقط یک چراغ کوچک سه گوش شکست و خشهای بی اهمیتی رو ی سپر برداشت که بخاطر رنگ مشکی سپر اصلاً به چشم نمیومد.
جنس سپرهای قدیمی مشکی هم با اینی که دارن روی هاچبکهای جدید(111) میذارن زمین تا اسمون فرق داشت. این جدیدها که با یک ضربه ی کوچیک میشکنه!
قوی بودن سپر عقب رو هم وقتی متوجه شدم که بردمش تعمیر چون سپر عقب خیلی از پرایدها از همون اول که از خط تولید میاد بیرون یه وریه و سمت چپش(سمت راننده) یه ذره پایینتره و باید ببری سپرسازی تا باز کنه و قاب فولادی زیر همون قسمت رو با پتک صاف کنه تا تازه سپر مثل آدمیزاد بسته شه.
اما اینی که شما گفتی جای خوشحالی داره ولی باید بدونی کلاً بدنه ی ماشینهایی مثل پراید و 405 و.... با تقویت کردنهای موضعی که در پروزه ی x100 سایپا داره انجام میشه چندان ره بجایی نمیبره چون قرار دادن نقاط شکست داخل بدنه و طراحی امن کابین چیزی نیست که با سنگین کردن بدنه یا استفاده از ورق ضخیمتر بخواد محقق شه.
مقاله ی صص 68 و 69 مجله ی ماشین همین ماه رو بگیرید و بخونید در همین زمینست.

Khan gholi
02-07-2011, 15:36
ببخشید دوستان من می خوام پراید دست دوم مدل 88 به بالا بخرم امکانش هست توضیح کدوم مدل بهتر هست
اینکه خود کارخونه گازی کرده باشه با این توسط خصوصی شده باشه خیلی فرق داره

mska
02-07-2011, 15:59
ببخشید دوستان من می خوام پراید دست دوم مدل 88 به بالا بخرم امکانش هست توضیح کدوم مدل بهتر هست
اینکه خود کارخونه گازی کرده باشه با این توسط خصوصی شده باشه خیلی فرق داره
Saba بگیر بهتره
دوگانه هم اگر میخای کارخونه ای بهتره و ایمن تر

NetizeN
02-07-2011, 16:14
سلام
یک نکته و ختم کلام
ماشین ایرانی مثل تخم مرغ شانسیه و بس!!!!!!!!!

Khan gholi
02-07-2011, 17:40
Saba بگیر بهتره
دوگانه هم اگر میخای کارخونه ای بهتره و ایمن تر
بودجه من طرف های 7 تومان هست برای سادش و حدود 500 تا 600 برای گازی کردنش گذاشتم
شما که میگی مدل صبا چه بهتریت های نسبت مدل های دیگر رو هم داره میزاشتی؟همینجوری که نمیشه گفت این از اون بهتره

ماشین ایرانی یک تخم پلاستیکی هست که به قیمت الماس می فروشن.خیلی جالبه بهترین نوع پراید رو تو افغانستان با 2 تومان میدن نه این مدل های داغونی که تو ایران هست و با قیمت 8 تومان میدن

mhaf
02-07-2011, 20:38
شما که میگی مدل صبا چه بهتریت های نسبت مدل های دیگر رو هم داره میزاشتی؟همینجوری که نمیشه گفت این از اون بهتره

ماشین ایرانی یک تخم پلاستیکی هست که به قیمت الماس می فروشن.خیلی جالبه بهترین نوع پراید رو تو افغانستان با 2 تومان میدن نه این مدل های داغونی که تو ایران هست و با قیمت 8 تومان میدن

ببین من امروز دارم ماشینم رو معامله میکنم
87 دوگانه کارخونه دست اول بی رنگ بی خش
تا الان با 7300 توافق کردیم اگه دبه نکنه کمتر بگه

mska
03-07-2011, 14:34

صندوق داره
بعدا برای خرید و فروش راحتتری و...

mska
03-07-2011, 14:43
دعوت نامه های تیرماه امده؟

mehdi_08
04-07-2011, 21:08
سلام به همگی
امروز رفتم کف کشی فابریک بندازم
شانس من یکی از پیچ ها بزور بسته شده بود همه دندانه هاش له شده بود مجبورم فردا برم بدم مهره رو غلاویز کنن
وافعا اگه توی کارخونه یه خوره دقت کنن به خدا چیزی ازشون کم نمی شه یه پیچه درست ببندنش تا اینجوری نشه زورکی می بندن همین می شه

Ship Storm
04-07-2011, 21:54
سلام به همگی
امروز رفتم کف کشی فابریک بندازم
شانس من یکی از پیچ ها بزور بسته شده بود همه دندانه هاش له شده بود مجبورم فردا برم بدم مهره رو غلاویز کنن
وافعا اگه توی کارخونه یه خوره دقت کنن به خدا چیزی ازشون کم نمی شه یه پیچه درست ببندنش تا اینجوری نشه زورکی می بندن همین می شه

از این موارد خیلی زیاد پیش میاد
تو دینام کولر ما یک پیچ اضافه بود که باعث شد دینام بسوزه ولی خوب جای شکرش باقی بود که شرکت خسارتش رو تا حدود 80% جبران کردش

mhaf
04-07-2011, 23:30
تو دینام کولر ما یک پیچ اضافه بود که باعث شد دینام بسوزه ولی خوب جای شکرش باقی بود که شرکت خسارتش رو تا حدود 80% جبران کردش
این که چیزی نیست
موقعی که من تحویل گرفتم بعد از یک ماه یه زنه زنگ زد بهم میگه یکی از شمعهای ماشینتون خرابه ببر فلان نمایندگی که با خونمون 30 کیلومتر فاصله داره برات تعویض میکنن
میگم چرا اونجا؟
میگه قطعه تون رفته اونجا
منم گفتم شمع که ارزش نداره ولش کن نمیرم
بعد از دو ماه ECU گاز رو عوض کردم!
ببینی تا چه حد میتونن دروغ بگن

mohamad skystar
04-07-2011, 23:59
پراید مدل 87 داشتم مغزی سوئیچ خراب شد و سیستمش ساژم بود.
هیچ کدوم از نمایدگی ها نداشتن تهران درخواست دادیم بعد از 1 ماه اومد تازه دیدم اشتباه فرستادن
چون زیمنز فرستاده بودن.
دوباره 2 هفته صبر کردیم تا قعطه اومد و مشکل حل شد.
تو این 45 روزه سوئیچ ماشینمون مثل ماشین های سرقتی باز شده بود.
خلاصه یک بارم که باتری ترکید.
در کل من از پراید دل خوشی نداشتم.

mehdi_08
05-07-2011, 00:47
موقع باز کردن این رویه پلاستیکی های رکاب در بادیدن نحوه اتصال ورقه ها به هم تعجب کردم
انگار یه ورق حلبی رو به روز با دستگاه جوش دادن به هم یه عکس گرفتم فردا می زارمش اینجا
:31:

Life24
05-07-2011, 16:30

كاش ماشين هم بود و سواري مي داد آدم دلش نمي سوخت. :13:

Khan gholi
05-07-2011, 20:12
صندوق داره
بعدا برای خرید و فروش راحتتری و...

دوست عزیز شرمنده من برای امتحانات شهرستان بودم امروز اومدم سریع این صحفه رو باز کردم
اولا شما بچه یزدی من بچه مشهد.فاصله ها خیلی زیاده دوما با احترام زیاد من مدل اواخر 88 به بعد می خوام بعدش من الان الان قصد خرید ندارم بیشتر می خواستم ببینم تفاوت بین اینا چیه که ماشا ا.. از در دیوار این فروم داره برای پست من اطلاعات واریز میشه

mehdi_08
06-07-2011, 20:36
سلام
امروز رفتم نوبت برای سرویس اولیه بگیرم برای سوت زدن لنت ها گفتن بعد سه هزار کیلومتر اگه صدا قطع نشد بیار لنت رو عوض می کنیم !!!!!!!!!
روی دیسک ترمز سمت راننده قسمت داخلی یه برامدگی دایره ای هست زیر بار میرن عوضش کنن یا دبه می کنن؟؟

mehdi_08
07-07-2011, 10:55
سلام
امروز سرویس اولیه رو انجام دادم روغن موتور و روغن دنده رو عوض کردن و درب ها رو رگلاژ کردن فرمون رو هم میزان کرد
درباره کشیده شدن ماشین به سمت راست گفت جنس لاستیک ها بده عوضشون کن
خوب حالا لاستیک خوب چه مارکی بگیرم؟؟
در مورد صدای لنت هم گفت همه لنت ها بی کیفیت هستن فعلا با اینا سر کن منتهی لنتها رو سایید و یه لایه از روش برداشت فعلا صداش قطع شده

Ship Storm
07-07-2011, 11:18
سلام
امروز سرویس اولیه رو انجام دادم روغن موتور و روغن دنده رو عوض کردن و درب ها رو رگلاژ کردن فرمون رو هم میزان کرد
در مورد صدای لنت هم گفت همه لنت ها بی کیفیت هستن فعلا با اینا سر کن منتهی لنتها رو سایید و یه لایه از روش برداشت فعلا صداش قطع شده

بهترین ها تو ایرانی ها کویر تایر هست و تو خارجی ها فکر میکنم کومهو و یوکوهاما باشه

mehdi_08
07-07-2011, 12:01
بهترین ها تو ایرانی ها کویر تایر هست و تو خارجی ها فکر میکنم کومهو و یوکوهاما باشه

سلام
الان که زیر ماشین کویر تایره که به توصیه نمایندگی می خوام عوضشون کنم
حساب کردم با فروش این لاستیک های فاریک با صرف 130 هزار تومن خر 4 تا لاستیک رو عوض کنم
پس از خارجی ها چی بگیرم ؟
کموهو هم فقط یه مدل تابستونیش اینجا پیدا می شه که جنسش خشکه!!!

Ship Storm
07-07-2011, 12:09
سلام
حساب کردم با فروش این لاستیک های فاریک با صرف 130 هزار تومن خر 4 تا لاستیک رو عوض کنم

نمایندگی ها هر کی برا خودش یه حرفی میزنه
درسته جنس لاستیک خارجی رو نمیشه با لاستیک ایرانی مقایسه کرد اما تجربه نوشن داده بین لاستیک های ایرانی برای پراید کویر از همه بهتر بوده
اگر تهران هستی یه سر خیابون امیرکبیر سمت میدان امام خمینی بزن اونجا نمونه های مختلفی گیرت میاد
کومهو خواستی بگیری 175 بگیر و یوکوهاما هم که دیگه اسمش بیانگر همه چیز هست

mehdi_08
07-07-2011, 17:57
یه سوال دیگه
موقع تعویض روغن دنده این قیفشو با بنزین یا تینر شست ولی چندین قطره ازش با این روغن دنده قاطی شد مشکلی ایجاد نمی کنه؟؟

mhaf
07-07-2011, 18:52
سلام
ببین اینقدر حساس نشو صدای لنت برات عادی میشه
در مورد لاستیک هم چپ و راست رو با هم عوض کن ببین بازم میکشه؟
اگه بکشه به همون جهت قبلی پس به لاستیکت ربطی نداره و فرمونت میزون نیست

یه سوال دیگه
موقع تعویض روغن دنده این قیفشو با بنزین یا تینر شست ولی چندین قطره ازش با این روغن دنده قاطی شد مشکلی ایجاد نمی کنه؟؟
نه بابا اینقدر حساس نشو هیچی نمیشه

Penryn
07-07-2011, 20:20
سلام
عزیز. چند وقته دارینش؟؟ در 1 کلام عوض کردن بیجهت لاستیکها به توصیه ی این بابا و اون یکی نمایندگی و.... کاملاً اشتباهه.
یه بابایی لاستیک ترکوند و چپ کرده بود دیدم مینداخت گردن کیفیت لاستیک اصلی ماشین. من یه دوست باتجربه و رینگ و لاستیک فروش دارم میگفت درسته لاستیک خارجکی و البته از نوع گرونتر و مرغوبترش یکم نرم تره ولی ارزش نداره عوض کنی و بوده کسی که بهترین لاستیک رو انداخته و ظرف یه هفته لاستیک ترکونده چپ کرده.
تازه ماشین شما که ABS داره و در نتیجه لاستیک ساییش خیلی ناچیزه. من یه هاچبک را برای 5 سال داشتم تازه بدون ABS دست به لاستیک اصلیش نزدم فقط یه بار به توصیه ی مجله ماشین 10 سال قبل! ضربدری عوضشون کردم(که کار درستی هم نیست) و البته بعدش دچار لرزش شدید فرمون شد و دادم بالانس دقیق با دستگاه سیار ولی بازم مثل اولش نشد. بعد 5 سال لاستیک اصلیش خیلی خوب مونده بود در حالیکه بارها در اثر ترمز شدید کشیده شده بود به اسفالت....
مَخلَص کلام: خرج الکی نکن مگر اینکه بخوای لاستیک پهن تر با رینگ اسپرت بندازی.

mhaf
07-07-2011, 20:55
عزیز. چند وقته دارینش؟؟ در 1 کلام عوض کردن بیجهت لاستیکها به توصیه ی این بابا و اون یکی نمایندگی و.... کاملاً اشتباهه.
یه بابایی لاستیک ترکوند و چپ کرده بود دیدم مینداخت گردن کیفیت لاستیک اصلی ماشین. من یه دوست باتجربه و رینگ و لاستیک فروش دارم میگفت درسته لاستیک خارجکی و البته از نوع گرونتر و مرغوبترش یکم نرم تره ولی ارزش نداره عوض کنی و بوده کسی که بهترین لاستیک رو انداخته و ظرف یه هفته لاستیک ترکونده چپ کرده.
تازه ماشین شما که ABS داره و در نتیجه لاستیک ساییش خیلی ناچیزه. من یه هاچبک را برای 5 سال داشتم تازه بدون ABS دست به لاستیک اصلیش نزدم فقط یه بار به توصیه ی مجله ماشین 10 سال قبل! ضربدری عوضشون کردم(که کار درستی هم نیست) و البته بعدش دچار لرزش شدید فرمون شد و دادم بالانس دقیق با دستگاه سیار ولی بازم مثل اولش نشد. بعد 5 سال لاستیک اصلیش خیلی خوب مونده بود در حالیکه بارها در اثر ترمز شدید کشیده شده بود به اسفالت....
ضمن تایید گفته های ایشون در مورد لاستیک ایرانی
اما یه چیزی هم هست که باید در نظر بگیرین
لاستیک هایی که الان برای پراید کارخونه میزاره یا گلدستونه یا کویر یا بارز
بارز که بهترینشون هست بعد کویر
اما باور کنید من خیلی بدی از گلدستون دیدم
اگه یه ذره تو صندوقت مرطوب باشه سر یک ماه لاستیکت همچین ترکی بر میداره که کلا غیر قابل استفاده میشه
در ضمن رفته بودم لاستیک فروشی فضولی
دیدم کلی لاستیک گلدستون ترکیده گذاشته یه گوشه که بفرسته کارخونه چه میدونم برای بازیافت یا چیز دیگه
یه لاستیک فروشی هم نگشتم خیلی جاها رو دیدم
اما لاستیک بارز اینجوری نیست به این راحتیا آسیب نمیبینه
لاستیک های کومهو و یوکوهاما هم خوبن و دمام بیشتری نسبت به بارز دارن
اما اگه آج لاستیک ازبین رفته باشه و خود بدنه لاستیک سالم باشه که فایده نداره
لاستیک های با دوام بیشتر برای ماشینی خوبه که حداقل لاستیک سایی رو داشته باشه.
نه برای پرایدی که ترمزش فقط قفل میکنه

mehdi_08
07-07-2011, 22:07

یک ماه و دو هفته اس که دارمش صفره!

alirezaym
08-07-2011, 07:47
با سلام من یه 132sx نو خریدم که موقع روشن کردن ماشین صدای جیر جیر تسمه میاد و با پایین بردن کم کلاچ این صدا از بین می ره. از اساتید خواهش می کنم بگن علت از کجاست؟

papiyoon
09-07-2011, 11:27
برای پراید بهترین لاستیک ، لاستیک بارز هستش
لاستیک ها رو حتما ببرید بالانس کنید تا فرمان لرزش نداشته باشد

اگه تسمه دینام جیرجیر می کند، کمی آب و ریکا قاطی کنید بریزید روش ، صداش قطع می شه
اگر پوسیده که حتما عوضش کنید. درضمن ، تسمه دینام و کولر نباید سفت باشه و یا شل

برای جلوگیری از جوش آوردن موتور پراید، یک قوطی ضدیخ فومن شیمی یا ایرانول بگیرید، همش رو بریزید تو رادیاتور. هروقت هم که آب کم کرد فقط ضدیخ اضافه کنید. اونوقت می بینید که درجه آب از نصف بالاتر نخواهد رفت حتی اگه کولر بگیرید بخصوص این روزا که هوا حسابی گرمه
ضدیخ ها قابلیت ضدجوش هم دارند

موتور را تنظیم کنید و در حالت توقف، دور موتور باید زیر 1 باشد

123list
09-07-2011, 16:51
با دورود
چند روز برای مسافرت رقتم جایی شتاب ماشین خیلی خوب بود اما یک جایی بنزین زدم از موقع زدن بنزین شتاب ماشین خیلی کم شده گاز میدی انگار بنزین نمیسوزه و ماشین کم میاره مشکل از کجا میتونه باشه
با تشکر
پراید تک گانه 141

Penryn
09-07-2011, 18:18
اگه تسمه دینام جیرجیر می کند، کمی آب و ریکا قاطی کنید بریزید روش ، صداش قطع می شه
اگر پوسیده که حتما عوضش کنید. درضمن ، تسمه دینام و کولر نباید سفت باشه و یا شل

استفاده از اب و ریکا که فکر نمیکنم کار درستی باشه چون باعث لغزش تسمه میشه. باید اگه زیادی سفته یا زیادی شله تنظیمش کنن. معمولاً شل بودنش باعث قیژ فیژ میشه.

با دورود
چند روز برای مسافرت رقتم جایی شتاب ماشین خیلی خوب بود اما یک جایی بنزین زدم از موقع زدن بنزین شتاب ماشین خیلی کم شده گاز میدی انگار بنزین نمیسوزه و ماشین کم میاره مشکل از کجا میتونه باشه
با تشکر
پراید تک گانه 141
شاید بجای بنزین رفتی گازوییل زدی! 141 بهترین و حجیمترین نوع پراید هستش ولی این مشکل شاید بخاطر نوع کیفیت بنزین اون جایگاه خاص بوده یا تازه بنزین داخل مخزن ریختن و جرمهای ته مخزن هم وارد باک شما شده....

mr-dion
10-07-2011, 13:37
بچه ها موتو بوش با زیمنس تو پراید باهم فرقی داره؟
کدوم بهتره؟

mehdi_08
10-07-2011, 21:35
سلام
یه اتاق پراید دوستم گیر آوره که موتور و گیربکس رو دزدین
قیمت موتور و گیربکس چقدره؟؟؟نو و استوک
می شه موتور ماشین دیگه رو روش بست راهنتمایی رانندگی قبول می کنه؟؟

Life24
10-07-2011, 22:01
سلام
:18: چطور دزديند؟

Javad-ht
10-07-2011, 22:55
سلام
خاله من چند ماه پیش یه 111 خریده و میگه دنده هاش خیلی سفته!
میخواستم بدونم سیم کلاج پراید دستیه یا اتوماتیک؟
بهترین واسکازینی که میشه براش ریخت چیه؟
مرسی

mansour 64
11-07-2011, 07:13
سلام
خاله من چند ماه پیش یه 111 خریده و میگه دنده هاش خیلی سفته!
میخواستم بدونم سیم کلاج پراید دستیه یا اتوماتیک؟
بهترین واسکازینی که میشه براش ریخت چیه؟
مرسی

سلام
من بعد از 1200 کیلومتر اول واسکازین ماشین رو عوض کردم، اگه درست یادم باشه واسکازین کاسترول بود که حدود 10 ماه پیش برای پراید شد 12000 تومان. تعویض دنده ها خیلی بهتر شد و راضیم.

ess_1362
11-07-2011, 07:41
موتور و گیربکس استوک پراید حدود 1600000 در صورت صفر بودن قیمت داره و در بازار هم می تونید گیر بیارید
چندی پیش در دوران دانشجویی با چند تا از دوستان هم رشته ای طرحی راه انداختیم تا بررسی کنیم قیمت تمام شده یک پراید در صورتی که خارج از کارخانه سرهم بشه چقدر در میاد
البته رشته ما اقتصاد بود و بیشتر در مورد هزینه فرصت و هزینه های تمام شده صنعت خودرو در مورد محصولات داخلی تحقیق می کردیم و این تحقیق با چند تا رفیق مکانیک انجام می دادیم
تقریبا تمام قطعات شاسی و موتور را (اکثرش را) از خیابان سعدی در شیراز به راحتی گیر آوردیم
چند مورد از قطعات را هم که در بازار نمونه های مرغوبش نبود از نمایندگی گرفتیم و تا حدودی با ما همکاری کردند.
قیمت تمام شده کل پروژه با احتساب هزینه های مربوط به مجوز راهنمایی رانندگی حدود 6100000 در آمد که اونموقع قیمت مدل کارخانه ای با رنگ سفید کمتر از 7100000 بود
همه چیز خوب پیشرفت ولی آخرین روز برای مجوز از راهنمایی رانندگی با نامه سازمان صنایع روبرو شدیم که جلوی مجوز تردد خودرو گرفته شد و با حکم دادگاه خودرو اسقاط شد و به ما یک مهلت 20 روزه دادن تا خودمون اسقاطش کنید و هزینه را برداریم در غیر ایصورت قطعات خودرو بصورت مزایده اسقاط میشه:31:
به هر حال هدف ما یک تحقیق اقتصادی بود و به هدفمون هم رسیدیم و متوجه شدیم که کارخانه ها چه هزینه سرسام آوری را از مصرف کنندگان می گیرند
کل این قضیه را بیان کردم که بدونید از لحاظ عملی پیدا کردن موتور و گیربکس استوک و صفر پراید کار سختی نیست چون حدعقل برای ما پیدا کردن تمام قطعات پراید سیستم زیمنس اصلا سخت نبود:31:

موفق باشید

mehdi_08
11-07-2011, 08:25
:18: چطور دزديند؟

ماشین رو دزدیدن و موتور و گیربکش رو باز کردن و بدنه ماشین رو توی بیایون رها کردن به همین راحتی و خوشمزگی

---------- Post added at 09:25 AM ---------- Previous post was at 09:22 AM ----------

موتور و گیربکس استوک پراید حدود 1600000 در صورت صفر بودن قیمت داره و در بازار هم می تونید گیر بیارید
چندی پیش در دوران دانشجویی با چند تا از دوستان هم رشته ای طرحی راه انداختیم تا بررسی کنیم قیمت تمام شده یک پراید در صورتی که خارج از کارخانه سرهم بشه چقدر در میاد
البته رشته ما اقتصاد بود و بیشتر در مورد هزینه فرصت و هزینه های تمام شده صنعت خودرو در مورد محصولات داخلی تحقیق می کردیم و این تحقیق با چند تا رفیق مکانیک انجام می دادیم
تقریبا تمام قطعات شاسی و موتور را (اکثرش را) از خیابان سعدی در شیراز به راحتی گیر آوردیم
چند مورد از قطعات را هم که در بازار نمونه های مرغوبش نبود از نمایندگی گرفتیم و تا حدودی با ما همکاری کردند.
قیمت تمام شده کل پروژه با احتساب هزینه های مربوط به مجوز راهنمایی رانندگی حدود 6100000 در آمد که اونموقع قیمت مدل کارخانه ای با رنگ سفید کمتر از 7100000 بود
همه چیز خوب پیشرفت ولی آخرین روز برای مجوز از راهنمایی رانندگی با نامه سازمان صنایع روبرو شدیم که جلوی مجوز تردد خودرو گرفته شد و با حکم دادگاه خودرو اسقاط شد و به ما یک مهلت 20 روزه دادن تا خودمون اسقاطش کنید و هزینه را برداریم در غیر ایصورت قطعات خودرو بصورت مزایده اسقاط میشه:31:
به هر حال هدف ما یک تحقیق اقتصادی بود و به هدفمون هم رسیدیم و متوجه شدیم که کارخانه ها چه هزینه سرسام آوری را از مصرف کنندگان می گیرند
کل این قضیه را بیان کردم که بدونید از لحاظ عملی پیدا کردن موتور و گیربکس استوک و صفر پراید کار سختی نیست چون حدعقل برای ما پیدا کردن تمام قطعات پراید سیستم زیمنس اصلا سخت نبود:31:

موفق باشید

سلام
ممنون که جوای دادین
این موتور و گیربکس رو با ecu خریدین یا جدا جدا
بعد این قیمتی که نوشتین به ریاله یا تومن اخه کارخونه برای یه تومن سود که نمیاد ماشین تولید کنه
ارزش ریالی واقعی پراید برای کارخونه خیلی کمتر از این حرفاس

Penryn
11-07-2011, 12:10

موفق باشید
بابا ایول یعنی علوم انسانی خوندی و با اینحال توی زمینه ی سخت افزار هم دستی در اتش داری؟؟ اگه اینجوره که یه ایول دیگه هم باید بگم.:31:

ارزش ریالی واقعی پراید برای کارخونه خیلی کمتر از این حرفاس
خیلی فکر نکنم اینجوری که شما میگی باشه. اگه منظورت قیمت پایینتر فروشش به بعضی کشورهاست اون بخاطر دامپینگ و نبود مالیاته.

mr-dion
11-07-2011, 14:43
بچه ها موتو بوش با زیمنس تو پراید باهم فرقی داره؟
کدوم بهتره؟
کسی نمی دونه فرقشو؟

Penryn
22-07-2011, 17:07
پراید مدل 1989 توی بازار انگلیس! پشت شیشه برچسب قیمت زده 7593 پوند استرلینگ. طبعاً با توجه به زمانه دارای این مشخصات بوده: فقط هاچبک - ضبط کاست - کاربوراتوری - بدون ABS و کیسه هوا -.....

mhaf
22-07-2011, 17:33
کسی نمی دونه فرقشو؟
موتورشون با هم فرق نداره اون سیستم انژکتوریشون هست که با هم فرق داره
چند مدل ECU داریم
زیمنس و ساژم و بوش و ...
الان برای پراید نیو زیمنس بهتر هست

mr-dion
22-07-2011, 17:53
موتورشون با هم فرق نداره اون سیستم انژکتوریشون هست که با هم فرق داره
چند مدل ECU داریم
زیمنس و ساژم و بوش و ...
الان برای پراید نیو زیمنس بهتر هست
مرسی وست عزیز
از چه نظر بهتر هست؟

ess_1362
22-07-2011, 20:29
این موتور و گیربکس رو با ecu خریدین یا جدا جدا

اون موقع سیستم ساژم داشت منسوخ میشد و البته ما موتور و انژکتور را با هم خریدیم البته کمرسور کولر نداشت که بعدا خریداری شد
گیربکس را هم جدا خریداری کردیم که هزینه کلی را خدمت شما عرض کردم

بعد این قیمتی که نوشتین به ریاله یا تومن اخه کارخونه برای یه تومن سود که نمیاد ماشین تولید کنه

ببین دوست عزیز برای کارخانه مطمئنا بدلیل تولید انبوه و سرشکن شدن هزینه متغیر کوتاه مدت خیلی کمتر در میاد و البته یکسری عوارض هست که بصورت غیر مستقیم از خریدار دریافت میشه که بعلت یکسری محدودیت ها اینجا نمیشه گفت که اون عوارض چی هست...

mhaf
22-07-2011, 23:07
مرسی وست عزیز
از چه نظر بهتر هست؟
سیستم نیوزیمنس از نظر شتاب و قدرت برای پراید بهتر عمل میکنه
بعضی فرقها داره که دونستنش به دردت نمیخوره
در کل تعداد پایه های ECU کمتره و سوکت یک تکه داره
سازگاری بهتری با سنسورهای مختلف داره
در کنار یه ECU دیگه به راحتی میتونه کار کنه مثل ای سی یو گاز و اس سی یو ایربگ
و ....

mska
25-07-2011, 15:16
از دعوت نامه های مرداد ماه خبری نیست؟

Переклад не
26-07-2011, 21:57
بچه ها درسته که میگن وزن پراید تو سرعتهای بالا خیلی پایین میاد؟

hamed malekpour
26-07-2011, 22:29
پراید های قدیمی این جورییه ولی پراید های جدید سنگین تر شده.

mohamad skystar
27-07-2011, 00:34

بله دوست من.
وزن پراید تو سرعت به خصوص بالای 120 کاهش پیدا میکنه و کنترل ماشین خطرناک

---------- Post added at 01:34 AM ---------- Previous post was at 01:32 AM ----------

حامد جان دوستمون گفتن تو سرعت های بالا.
پراید مگه چقدر وزنش اضافه شده که این جدیدا تو سرعت بالا وزن کاهش پیدا نمیکنه؟
فرقی ندارن دوست من چون پراید مثلا رو 140 تا خطرناک عمل میکنه

Penryn
27-07-2011, 09:35
تا منظور شما از قدیمی چی باشه. پرایدهای قدیمی سنگینتر بود ولی به تدریج دچار رژیم شد و وزن کم کرد ولی توی پروژه ی x100 اومدن یه جاهایی از بدنه رو که اسیب پذیرتر بود تقویت کردن و وزنش بیشتر شد.

hamed malekpour
27-07-2011, 10:37
همسایمون که دوست من است تازگی ها یه پراید خریده که پشتش نوشته تابوت جوانان به نظرم که خیلی حرف درستی زده امیدوارم کمتر کسی پراید بخره.

DiDaX
27-07-2011, 11:14
سلام
لنتای ماشین من صدا میده بردم تعمیرگاه میگه باید عوضش کنی ( ماشینم نو هست)
حالا میخوام بدونم چه لنتی براش بگیرم؟

Ship Storm
27-07-2011, 11:34
سلام

GOLD اصل اگر گیرت بیاد روی پراید خوب جواب میده و قیمتش هم مناسبه 8500 تومان

DJ POLESTAR
27-07-2011, 21:55
سلام
Gold بگیری بهتره.
من خودم اخیرا یه مدل (یادم نیست اسمش چی بود) ولی لنت ایرانی بود داشتم، هر چند ترمز داشتم اما صدای سوت که زیاد میداد ترمز گیریشم از اینی که الان دارم خیلی بد بود!!!
الان که Gold انداختم روش تفاوت رو احساس میکنم!

همسایمون که دوست من است تازگی ها یه پراید خریده که پشتش نوشته تابوت جوانان به نظرم که خیلی حرف درستی زده امیدوارم کمتر کسی پراید بخره.
تابوت جوانان حتی میتونه فراری یا بوگاتی یا لامبورگینی هم باشه!
بستگی به این داره که در چه شرایطی رانندگی کنید...
تابوت جوانان همین پیکانم یا پژو و... هست یا بقیه ماشینها! بستگی به رانندگی منو شما داره!
هر ماشینی بقول معرروف یه جون و توانی داره! حالا پراید یکم کمتره و باید با سرعتی که پژوی یا سمند میره کمتر بری و... اگه رعایت کنی همین پراید تبدیل میشه به بهترین ماشین برات که همه کارتو میکشه!
دوست همشهری شما امیدواری کسی پراید نخره خب پس چی بخره!؟ پیکان!؟ یا آردی یا روا!!!؟
از هر کدوم که بگی پراید خیلی سرتره!

Penryn
27-07-2011, 22:47
قبلاً داخل تاپیک 206 هم از روی تجربه ی داشتن هر دوی این ماشینها و هم از روی مطالعه گفتم هر چند میدونم باور و درکش برای افراد ظاهربین و خام اصلاً میسر نخواهد بود: در هندلینگ و فنربندی و شتابگیری اولیه و نداشتن قِر و فِرهای الکی و پیچیده ی اعصاب خردکن و فراوانی و سهل الوصول بودن قطعات و.... پراید بر 206 1300cc صد درصد و بطور مطلق برتری داره. البته در داشتن کیسه ی هوای SRS و محکم بودن بدنه و کیفیت مونتاژ و سرعت نهایی 206 جلوتره. متأسفانه بین ما ایرانی جماعت هر چی که زیاد شه به یه چشم بر هم زدن از ارج و قرب میفته که دلیلشم بیسوادی اکثر ملت توی زمینه ی عمق دید فنی هستش. یه زمانی بود ملت میگفتن اوه ببین فلانی پراید داره! یادمه اون موقع یک استاد دانشگاه ما موتور گازی داشت! خلاصه ی کلام قدر پراید رو جوون جماعتی که مخش تاب داره تا آخر عمر نخواهد دونست. هرگز. هیچ کاریشم نمیشه کرد....

sourena
27-07-2011, 23:26
سلام

زمانی که پراید داشتم ... لنت پارس میــخریدم براش .... اصلا صدا نمیداد ! شاید بقیه بگن صدا میده! ولی خداییش من صدا ندیدم ازش ....

mostafabad2007
31-07-2011, 14:59
باطریم خراب شده حالا چه باطری براش بگیرم که خوب باشه