PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پـرایـد Pride ( نسیم و صبا )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12

Penryn
14-08-2010, 20:45
خیلی :دی
دقیق نمیدونم از یکی شنیدم 200 300 تومن!
اصلاً لازم نیست بزاری روش ... نبودش شتاب و قدرت ماشینو زیاد میکنه ولی فک کنم اگه نباشه موقع معاینه فنی ایراد بگیرن
موتور تنظیم باشه و مشکلاتی مثل روغن سوزی نداشته باشه با برداشتن منبع کاتالیست مشکلی در معاینه فنی پیش نمیاد
ماشین قبلیم موقع عوض کردن منبع اگزوز منبع کاتالیستشم خالی کردم و تو معاینه فنی هیچ ایرادی گرفته نشد

sise
14-08-2010, 22:34
چند روز قبل یه پیامک از سایپا واسم اومد نوشته بود بعلت رواج روغن موتورهای تقلبی با مارکهای معتبر فقط از روغن موتور توصیه شده در دفترچه راهنما استفاده کنید!
روغن موتور تقلبی همون روغن موتورهای بازیافتیه...

آخه این که مشکلی را حل نمیکنه. تا اونجا که من یادمه در دفترچه "خصوصیات روغن" را گفته که خب همه مارکها اونا را میتونن بزنن اما نمیشه فهمید چی تقلبی و چی اصله. مشکل همینه. شاید بهترین راه مراجعه به نمایندگی مارکهایی است که این روغنها را تولید یا پخش میکنن.

p3yman_xl
15-08-2010, 08:37
موتور تنظیم باشه و مشکلاتی مثل روغن سوزی نداشته باشه با برداشتن منبع کاتالیست مشکلی در معاینه فنی پیش نمیاد
ماشین قبلیم موقع عوض کردن منبع اگزوز منبع کاتالیستشم خالی کردم و تو معاینه فنی هیچ ایرادی گرفته نشد
آخه من شنیدم میگن با برداشتن کاتالیزور بوی بدی از اگزوز خارج میشه...
من فکر میکنم به خاطر تمام شدن عمر کاتالیزور هست که اگزوز ماشینم بوی بدی میده ... به خاطر همین میخواستم عوضش کنم.
حالا نظر شما چیست؛ تعویض یا برداشتن کاتالیزور؟

D r i v e r
15-08-2010, 09:13
آخه من شنیدم میگن با برداشتن کاتالیزور بوی بدی از اگزوز خارج میشه...
من فکر میکنم به خاطر تمام شدن عمر کاتالیزور هست که اگزوز ماشینم بوی بدی میده ... به خاطر همین میخواستم عوضش کنم.
حالا نظر شما چیست؛ تعویض یا برداشتن کاتالیزور؟
راستش پیمان خان حرف حدیث در این مورد زیاده !
من که خودم مشکلی نداشتم :31:
برداشتن انباری وسط + کاتالیست تا حدودی روی شتابگیری و عملکرد موتور و یه خورده خنک تر کارکردنش تاثیر + داره
در مورد معاینه هم شما حساب کنین ماشین های خیلی قدیمی تر با کاربراتور که هیچکدوم شکل کاتالیزور رو به خودشون ندیدن معاینه رو پاس میکنن پس مطمئن باش مشکلی نیست ;)

mohammad66
16-08-2010, 03:11
روغن پراید رو عوض کردم
طرف کل 4 لیتر رو خالی کرد
چیزی تو دفترچه نوشته باید 3.5 لیتر توش ریخته بشه نه 4 لیتر
حالا این نیم لیتر اضافه مشکلی پیش میاره؟
میشه نیم لیتر ازش بردارم؟ چه جوری؟

sanatoramir
16-08-2010, 12:14
برو زیر ماشین پیچ روغن بردار نیم لیتر که خالی شد ببندش

Penryn
16-08-2010, 12:25
نه آقا چه کاریه
ممکنه ظرفش واقعاً 4 لیتر نداشته و کمتر روغن داشته
حالا که کاملاً 4 لیتر گرفته ضرر نمیزنه که بخواد بره و خالی کنه...

ess_1362
16-08-2010, 12:35
روغن پراید رو عوض کردم
طرف کل 4 لیتر رو خالی کرد
چیزی تو دفترچه نوشته باید 3.5 لیتر توش ریخته بشه نه 4 لیتر
حالا این نیم لیتر اضافه مشکلی پیش میاره؟
میشه نیم لیتر ازش بردارم؟ چه جوری؟

حالا که کاملاً 4 لیتر گرفته ضرر نمیزنه که بخواد بره و خالی کنه...

ريختن روغن اضافي باعث گرمتر شدن دماي خودرو و بعضا جوش آوردن ميشه
ضمنا به لاستيك هاي پايه سوپاپها آسيب جدي وارد مي كنه كه باعث دود كردن خودرو ميشه(به وفور ميشه پرايدهايي را كه از اگزوزشون دود بيرون مياد را ديد)
البته به پمپ روغن و رينگ روغن هم در دراز مدت آسيب وارد مي كنه

البته براي يكبار اشكالي نداره ولي حتما موقع تعويض روغن دقت كنيد كه روغن اضافي داخل خودرو نريزن چون باعث روغن سوزي ميشه و خرجش هم باز كردن سر سيلندر هست

D r i v e r
16-08-2010, 13:35
ريختن روغن اضافي باعث گرمتر شدن دماي خودرو و بعضا جوش آوردن ميشه
ضمنا به لاستيك هاي پايه سوپاپها آسيب جدي وارد مي كنه كه باعث دود كردن خودرو ميشه(به وفور ميشه پرايدهايي را كه از اگزوزشون دود بيرون مياد را ديد)
البته به پمپ روغن و رينگ روغن هم در دراز مدت آسيب وارد مي كنه

البته براي يكبار اشكالي نداره ولي حتما موقع تعويض روغن دقت كنيد كه روغن اضافي داخل خودرو نريزن چون باعث روغن سوزي ميشه و خرجش هم باز كردن سر سيلندر هست
روغن اضافی ریختن توی ماشین خیلی ضرر داره :41:
ماشین رو به روغن سوزی و... میندازه
-----------------------------------------------
دوست عزیز فیلتر روغن رو عوض نکرد ؟؟

mohammad66
16-08-2010, 22:13
روغن اضافی ریختن توی ماشین خیلی ضرر داره :41:
ماشین رو به روغن سوزی و... میندازه
-----------------------------------------------
دوست عزیز فیلتر روغن رو عوض نکرد ؟؟
فیلتر هم گفتم عوض کنه و عوض کرد

میشه نیم لیتر ازش بردارم؟ از درب بالای موتور میشه؟؟

fa13
16-08-2010, 22:31

با فیلتر 3.5 میخواد بیشتر اشتباهه
پیچ کارتل زیر ماشین
بالا چطوری میخوای بر داری !!!!!!!!!

Dark.Life
16-08-2010, 22:43

خب یه مقدار از روغن میره تو فیلتر روغن واسه همین حتماً بیشتر ریخته

از بالا میشه ولی با دستگاه مکنده که فک نمیکنم شما داشته باشی!

fa13
17-08-2010, 12:26
خب یه مقدار از روغن میره تو فیلتر روغن واسه همین حتماً بیشتر ریخته

از بالا میشه ولی با دستگاه مکنده که فک نمیکنم شما داشته باشی!
باشه با اون هم 3.5 بسه نه 4 لیتر !!!!

MCI
17-08-2010, 20:04
با فیلتر یا بدون فیلتر همون 3.5 هستش .
ریختن 4 لیتر اشتباهه

vahid_203
17-08-2010, 23:16
پرایدم داغون شد

تصادف کردم .. شدید

کاپوت + گلگیر ها + چراغ ها + هر دو ابرویی + هر دو چراغ + سپر + سینه جلو + شبکه + رادیاتور آب + کولر

وای ... همش داغون شد

دارم دیوونه میشم ..............

sise
18-08-2010, 01:25
خب بگو ببینم چطور ؟
اولا شکر کن خودت سالمی. دوما اگه تصادف منو دیده بودی به این نمیگفتی نصادف. سوما که اگه بیمه بودی خب همشو درست کن و پولشو بگیر. گر هم نه که پیش میاد. ده روزه همش درسته. ناراحت نباش.

D r i v e r
18-08-2010, 10:51
با فیلتر یا بدون فیلتر همون 3.5 هستش .
ریختن 4 لیتر اشتباهه
تا جایی که میدونم با فیلتر و بدون فیلترش فرق میکنه
فکر کنم وقتی که فیلتر روغن رو هم عوض میکنن یه ربع به قول خودشون بیشتر میریزن ;)

MCI
18-08-2010, 11:53
تا جایی که میدونم با فیلتر و بدون فیلترش فرق میکنه
فکر کنم وقتی که فیلتر روغن رو هم عوض میکنن یه ربع به قول خودشون بیشتر میریزن ;)
من که عوض میکنم هم با فیلتر هم بدون فیلتر 3.5 لیتر میریزه.
به گفته ی خودش میگه 4 لیتر بریزی برای موتور ضرر داره.
ولی اینم بگم نظرات متفاوت هستش در میان تعویض روغنی ها یکی میگه مشکل نداره یکی هم میگه داره.:46:

---------- Post added at 12:53 PM ---------- Previous post was at 12:50 PM ----------

پرایدم داغون شد

تصادف کردم .. شدید

کاپوت + گلگیر ها + چراغ ها + هر دو ابرویی + هر دو چراغ + سپر + سینه جلو + شبکه + رادیاتور آب + کولر

وای ... همش داغون شد

دارم دیوونه میشم ..............
باز خدارو شکر که خودتون سالمید.
اینهایی که گفتید همش درست شدنی هستش.
زیاد خودتونو ناراحت نکنید. اتفاقه دیگه پیش میاد.

vahid_203
18-08-2010, 18:47
خب بگو ببینم چطور ؟
اولا شکر کن خودت سالمی. دوما اگه تصادف منو دیده بودی به این نمیگفتی نصادف. سوما که اگه بیمه بودی خب همشو درست کن و پولشو بگیر. گر هم نه که پیش میاد. ده روزه همش درسته. ناراحت نباش.

تاریخ 24 / 5 / 89 در حرکت بودم حدود ساعت 3 بعدازظهر

شدید ترافیک بود تا اینکه یکم جلو باز شد و همه سرعت رو بیشتر کردن ... جلوی من یه روا بود و جلوی اون یه پیکان تو لاین سرعت بودیم

یهو پیکان ترمز کرد ناگهانی .. الانم نمی دونم واسه چی ؟
روا شدیدا ترمز کرد منم همینطور .. روا تو میلیمتری پیکان نگه داشت و بهش نزد ولی ماشین من وا نستاد و رفتم تو صندوق عقب روا

پشت سر من آردی بود ... اونم جمع کرد و میلیمتری من نگه داشت

و پشت سر اون 7 تا ماشین به هم کوبوندن .. بله 7 تا .. پرشیا .. کامیون .. اتوبوس ... پیکان .. مزدا وانت ... 2 تا پراید

ماشینم صفر بود .. مدل 11 / 88

داغون شد جلوش ..

امروز از صبح دنبال کاپوت و گلگیر بودم
از اونایی که آماده ان .. میگن رنگ کارخونه ای ؟ درسته ؟ واقعا اون جوریه ؟
کاراژ مرندی رو گشتم بعد رفتم دوروبر پلیس راه تبریز مرند ولی چیزی پیدا نکردم .. یه جا پیدا کردم که اونم یه ذره فکر کردم فکر داشت

از بچه های تبریز کسی جایی رو میشناسه بتونم گیر بیارم ؟ و یا به نظرتون مثل همه بدم صافکار بندازه بعد ببرم بدم نقاش رنگ کنه ؟

کدوم خوبه ؟

sise
18-08-2010, 19:46
هر نمایندگی ای همشو داره. شما میتونی ببری نمایندگی واست درست کنن چرا که خودشون رنگ کوره ای میزنن.
اگه خیلی داغون شده بده نو بگیر اما اگه کم خرابی داره بده درستش کنن.

Penryn
18-08-2010, 20:18
شدید ترافیک بود تا اینکه یکم جلو باز شد و همه سرعت رو بیشتر کردن ... جلوی من یه روا بود و جلوی اون یه پیکان تو لاین سرعت بودیم

یهو پیکان ترمز کرد ناگهانی .. الانم نمی دونم واسه چی ؟
روا شدیدا ترمز کرد منم همینطور .. روا تو میلیمتری پیکان نگه داشت و بهش نزد ولی ماشین من وا نستاد و رفتم تو صندوق عقب روا

پشت سر من آردی بود ... اونم جمع کرد و میلیمتری من نگه داشت

و پشت سر اون 7 تا ماشین به هم کوبوندن .. بله 7 تا .. پرشیا .. کامیون .. اتوبوس ... پیکان .. مزدا وانت ... 2 تا پراید

یبار سال 86 فاصلم با یه وانت نیسان کم بود و خلاصه جلوی ماشین قدیم منم یذره جمع شد.درس عبرتی شد همیشه یه 10 متر فاصله رو در هر حال رعایت کنم
بر همین اساس مقصر اصلی رو میتونیم روآیی که جلوی شما بوده بدونیم نه اون پیکان اولی! البته افسر در این موارد اون رو مقصر نمیدونه و طبق آیین نامه میاد از دو ماشینی که بهم زدن ماشین عقبی رو مقصر قلمداد میکنه.بهر حال پیکانه یه مشکلی واسش پیش اومده.حتی میگیم الکی زده رو ترمز.. ماشین پشت سری اگه رعایت فاصله رو میکرد این فجایع بار نمیومد!
دوم :با وضع موجود رانندگی در ایران چیزی به اسم Lane سرعت در ایران نداریم ((Lane رو با line اشتباه نگیرید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ))
اینو تو مغزتون فرو کنین.:41:وقتی کامیون و اتوبوس میان تو Lane سمت چپ دیگه فاتحه ی Lane سرعت خوندس
طبق آیین نامه, ماشینهای سنگین بهیچوجه حق ندارند در سومین Lane سمت چپ باشند.در Lane 2 هم فقط برای چند لحظه بمنظور سبقت میتونن بیان و باید دوباره برگردن به Lane راست.اما همه همه روزه داریم میبینیم که آخرین Lane سمت چپ ((یا بقول ایشون لاین سرعت)) جولانگاه ماشینهای سنگین و موتوریها شده!!! و ازون جالبتر کسی هم باهاشون برخوردی نمیکنه!! و اونام حق خودشون میدونن!! پس اولاً در ترافیکهای سنگین به اندازه ی 4-5 متر فاصله و در سرعتهای بیشتر به اندازه ی 2-3 برابر اون مقدار فاصله رو با ماشین جلویی رعایت کنید تا در صورتیکه ماشین جلوییتون یهو زد رو ترمز , شما عامل اصلی یک تصادف زنجیره ای نباشید!

vahid_203
19-08-2010, 18:53
تو هیچ نمایندگی رنگ کوره ای نمیزنن ... همشونو گشتم .. همشون معمولیه

ess_1362
20-08-2010, 09:14
اگر از من ميشنوي پرايد ارزش رنگ كوره را نداره
اگر كسي كه بعدا ماشين را از شما ميخره وارد باشه يا مثلا در تبريز هم مثل شيراز قبل از خريد ماشين خودرو را ببرن پيش كارشناس رنگ بهترين نقاش و صافكار دنيا هم كه ماشين را درست كنند محل ضربه كاملا مشخص هستش
پيشنهاد مي كنم كه گلگير و كاپوت استوك بگيريد(البته اينها هم بعنوان مدل درجه 2 در بازار شناخته ميشن و تشخيصون برا يك كارشناس كاملا راحت هست)البته كارخانه اي

vahid_203
20-08-2010, 10:04
اگر از من ميشنوي پرايد ارزش رنگ كوره را نداره
اگر كسي كه بعدا ماشين را از شما ميخره وارد باشه يا مثلا در تبريز هم مثل شيراز قبل از خريد ماشين خودرو را ببرن پيش كارشناس رنگ بهترين نقاش و صافكار دنيا هم كه ماشين را درست كنند محل ضربه كاملا مشخص هستش
پيشنهاد مي كنم كه گلگير و كاپوت استوك بگيريد(البته اينها هم بعنوان مدل درجه 2 در بازار شناخته ميشن و تشخيصون برا يك كارشناس كاملا راحت هست)البته كارخانه اي

سلام

ممنون
استوک ها همون کارخونه ای هاست درسته ؟ اتاق هایی که میگن از کارخونه میاد و رنگ کارخونه است .. آره ؟
رفتم گشتم ولی رنگ خودم رو پیدا نکردم .. ماشینم مدلش 88.11 رنگ نقره ای .. نقره ای ماشین من با پراید مثلا مدل 84 فرق داره .. خیلی براق ... ولی هر نقره ای که پیدا کردم یه جورایی تیره است

موندم چیکار کنم .... میخوام از همون یدکی های معمولی بگیرم بدم صافکار نصب کنه بعد بدم نقاش رنگ کنه .. چاره دیگه ای ندارم

کسی آدرسی داره که بتونم از اون کارخونه ای ها گیر بیارم ..

کد رنگ ماشین من : 1250724

fa13
22-08-2010, 00:23
سلام

ممنون
استوک ها همون کارخونه ای هاست درسته ؟ اتاق هایی که میگن از کارخونه میاد و رنگ کارخونه است .. آره ؟
رفتم گشتم ولی رنگ خودم رو پیدا نکردم .. ماشینم مدلش 88.11 رنگ نقره ای .. نقره ای ماشین من با پراید مثلا مدل 84 فرق داره .. خیلی براق ... ولی هر نقره ای که پیدا کردم یه جورایی تیره است

موندم چیکار کنم .... میخوام از همون یدکی های معمولی بگیرم بدم صافکار نصب کنه بعد بدم نقاش رنگ کنه .. چاره دیگه ای ندارم

کسی آدرسی داره که بتونم از اون کارخونه ای ها گیر بیارم ..

کد رنگ ماشین من : 1250724
دوست عزیز خودت بهتر میدونی ولی
پول بیخود بابت رنگ کارخونه ای و این چرت و پرت ها نده خصوصا پراید! اگر میخوای بفروشی که هر کی یه ذره وارد باشه میفهمه پس پول الکی نده ضمنا اکثر اینها که میگن کوره ایه چرته رنگ میکنن گرون تر میفروشن نه اینکه پیدا نشه ولی کم ! بازم میفهمن ببر یه صافکار نقاش برات تمیز درستش کنه میخوای سوار شی که هیچ فرقی نمیکنه میخوای بفروشی هم رک و راست میگی و خلاص فدای سرت مهم اینه که خودت سالمی
ضمنا ماشینت رو ردیف کردی ترمز هاشم ردیف کن تا دیگه همچین مشکلی برات پیش نیاد مثل همه پراید ها ترمز نداشته که نتونستی جمع کنی

heinrich_himmler
22-08-2010, 12:22
همینقدر خدمت سروران گرام بگم که فرق رنگ کوره ای با رنگ معمولی اینه که کوره ای گرونتره!! :31:
چراشم همه می دونین!:13:

MCI
23-08-2010, 12:40
وقتی که ماشین با گاز کار میکنه روی دور موتور 3000 صدایی مانند زوزه از موتور شنیده میشه.
نمیدونم مشکل از کجاست ولی وقتی میزنم رو بنزین مشکل برطرف میشه.
ماشین پرایده مدل 88
دوگانه شرکتی نیست.

sise
25-08-2010, 12:50
وقتی که ماشین با گاز کار میکنه روی دور موتور 3000 صدایی مانند زوزه از موتور شنیده میشه.
نمیدونم مشکل از کجاست ولی وقتی میزنم رو بنزین مشکل برطرف میشه.
ماشین پرایده مدل 88
دوگانه شرکتی نیست.

شاید میخواد بگه "دیگه آخر زورشه" :دی
یه سوال. وقتی میخوای بری رو گاز دستی میزنی یا اتومات وقتی دور 3000 تا شد خودش میره؟
2- اگه رو گاز اشتباهی خاموش کنی برا روشن کردن مشکلی نداری؟

MCI
26-08-2010, 10:37
شاید میخواد بگه "دیگه آخر زورشه" :دی
یه سوال. وقتی میخوای بری رو گاز دستی میزنی یا اتومات وقتی دور 3000 تا شد خودش میره؟
2- اگه رو گاز اشتباهی خاموش کنی برا روشن کردن مشکلی نداری؟
نه دوست عزیز مال من دستی هستش خودم میزنم.
وقتی پدرم ماشین میبره وقتی که می یاره با گاز خاموش میکنه . منم وقتی که سوییچ رو میندازم رو ماشین کلید رو میزنم روی حالت بنزین و استارت میزنم با یه استارت روشن میشه.

mefmef
26-08-2010, 23:44
دوستان پراید سوار سلام
من به تازگی تصمیم گرفتم پراید بخرم اول تصمیم داشتم 111 بگیرم بخاطر ترمز abs اون ولی باتوجه به شرایط سوخت تصمیمم عوض شد حالا می خوام صبا دوگانه سوز بگیرم حالا یه سوال ، این ابوقرازه که سایپا اسمشو گذاشته ماشین ایا با ترمز abs هم تولید می شه؟ اگه نه می شه abs روش نصب کرد؟ ضمنا با بودجه حدود 10تومن ایا پیشنهاد دیگه ایی دارید؟

vb-sosol
27-08-2010, 11:22
دوستان پراید سوار سلام
من به تازگی تصمیم گرفتم پراید بخرم اول تصمیم داشتم 111 بگیرم بخاطر ترمز abs اون ولی باتوجه به شرایط سوخت تصمیمم عوض شد حالا می خوام صبا دوگانه سوز بگیرم حالا یه سوال ، این ابوقرازه که سایپا اسمشو گذاشته ماشین ایا با ترمز abs هم تولید می شه؟ اگه نه می شه abs روش نصب کرد؟ ضمنا با بودجه حدود 10تومن ایا پیشنهاد دیگه ایی دارید؟

آره ABC داره هم داره
من خودم پراید دارم میخوام عوضش کنم خسته شدم از دستش
پیشنهاد بهت نمیکنم

mefmef
27-08-2010, 12:18
من خودم پراید دارم میخوام عوضش کنم خسته شدم از دستش

چه چیزیش خسته ات کرده ؟

fa13
27-08-2010, 16:51
دوستان پراید سوار سلام
حالا چرا abs میخوای ؟
پول اضافه نده البته نظر شخصیه
اگر 10 تومن میخوای پول بدی پراید نگیر از دوستان مشاوره بگیر انتخاب های بهتری داری
در پایان اگر پیدا کردی یه تمیز شش ماه تا یک سال کار کرده بگیر به نفعته

vb-sosol
27-08-2010, 19:14
چه چیزیش خسته ات کرده ؟

پراید برای توی شهر بهتر از خودش نیست
من 6 ساله دارم دیگه خسته شدم میخوام یه تنوعی داده باشم
وگرنه ماشین خوبیه

Penryn
27-08-2010, 19:40
حالا چرا abs میخوای ؟
پول اضافه نده البته نظر شخصیه
اگر 10 تومن میخوای پول بدی پراید نگیر از دوستان مشاوره بگیر انتخاب های بهتری داری
در پایان اگر پیدا کردی یه تمیز شش ماه تا یک سال کار کرده بگیر به نفعته
عزیز
نظر من اینه اگه ماشین 50 میلیون هم قیمت داشته باشه ولی ABS نداشته باشه بدرد نمیخوره!
بقدری این ABS تأثیر بالایی در بهبود ترمزگیری در سطوح عادی و لغزنده داره و اعتماد بنفس موقع رانندگی به آدم میده که حد نداره
قبلاً زیاد در این مورد بحث کردیم و تصاویر مدارش رو هم من گرفتم و گذاشتم.توی تاپیک 111 پیدا میکنی.

vahid_203
27-08-2010, 22:31
آقا راست میگن دوست عزیز .. حتما ABS دار بگیر

اگه ماشین منم ABS داشت الان داغون نشده بود .. اگه یکی دو صفحه قبل رو بخونی متوجه میشی قضیه تصادف منو

لنت هامو 10 روز بود عوض کرده بودم هم جلو هم عقب ... لنت آلمانی توپ گرفته بودم فقط 2 ساعت گشتم تا تونستم گیر بیارم اسمش : Autorex

ماشین جلوییم ترمز کرد فاصله من باهاش کم نبود ولی زیاد زیاد هم نبود در حد نرمال و مثل بیشتر راننده ها

پام رو گذاشتم رو ترمز ولی رفتم تو صندوق عقب روآ در حالی که لنت هام هم خوب خوب بود .... یک میلیون خرج ماشینمه .. الانم تموم نشدم

اونجا بود که گفتم کاش ABS دار میخریدم

خلاصه از من میشنوی ABS دار بگیر .. تفاوت قیمت آنچنانی هم نداره فکر کنم حدود 300 الی 400 تومن گرون تره ولی می ارزه

موفق باشی

Xo0oX
27-08-2010, 22:35
پراید رو میشه ads کرد ؟
خیلی ازیت کنندست ترمزش .
اصلا نمی گیره .

vahid_203
27-08-2010, 22:52
بله میشه

من چندین جا اطلاعیه اش رو دیدم ...

در ضمن دوست عزیز اشتباهی تایپ کردی ads درستش abs

moslem.b
27-08-2010, 23:16
پراید رو میشه ads کرد ؟
خیلی ازیت کنندست ترمزش .
اصلا نمی گیره .

مگه ترمز هم میگیره ؟!!!! :31:

من 100 به بالا که میرم ترمز میگیرم جلو ماشین مسه اسب رام نشده هی چپ و راست میره :13:

Penryn
28-08-2010, 07:12
پراید رو میشه ads کرد ؟
خیلی ازیت کنندست ترمزش .
اصلا نمی گیره .

بله میشه

من چندین جا اطلاعیه اش رو دیدم ...

در ضمن دوست عزیز اشتباهی تایپ کردی ads درستش abs
منم دیدم.اونی که بیرون میگن ABS میذاریم دروغ محض و عوام فریبیه.منظورشون بوستر ترمزه نادونا به دروغ یا از سر بیسوادی میگن ABS ! :39:بوستر فقط کارش اینه فشار ترمز رو بیشتر میکنه.متأسفانه همین درغگویی اونا که به بوستر میگن ABS ! باعث شده خیلی از عوام به اشتباه بیفتن و به غلط نسبت به ABS بدبین بشن!:13: اصلاً ABS یه بحث دیگه ایه...:46:
ABS چون مدار سیستم الکترونیکش در تعامل با سیستم هیدرولیک ترمز و چرخها پیچیده هستش و با ECU ماشین در ارتباطه((عکس پایین)) در همه جای دنیا فقط توسط خود کارخونه ها وارد و نصب میشه.حتی اصلاً تو بازار ایران بصورت مجزا وجود نداره که بخوان ادعای نصبش رو بکنن یا نکنن
منم یه هاچبک با ترمز عادی داشتم و چوب ترمزهای بدش رو زیاد خورده بودم و 3 سال قبل جلوش یه بار جمع شد و آخرین تصادفم باهاش چند ماه قبل بود که داشت شدید بارون میامد دور میدون ترمز کردم سُر خورد رفت تو شکم یه پراید باعث شد درب راننده ی اون پرایده از بالا تا پایین 110 درصد مچاله شه.بنده خدا مقصر هم از آب دراومد!!!!:31: اگه ABS میداشت هیچوقت سر نمیخورد و کنترلش از دست نمیرفت.حالا اگه جای اون پراید , یک یا دو تا عابر پیاده بود بنده الان داشتم از پشت میله های زندان این کامنت رو براتون تایپ میکردم.:19:بخاطر همین اونو رد کردم و رفتم پی ABS دار
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fa13
28-08-2010, 09:18
بحثی نیست abs بگیرید قطعا مزایا داره که به شخصه روی پراید باورش ندارم
ولی اطلاعات کم من میگه abs ربطی به قدرت ترمز نداره یا اگر داره هدف اصلیش جلوگیری از سر خوردن ماشینه سادش یه قطع و وصل الکتریکی هستش
ولی چیزی که میدانم من لنت المانی ندیدم و اینا دروغ های فروشندهاست که میخوان هر اشغالی رو به مردم بندازن و اینم مشخصه که لنتی که 10 روزه عوض شده حداکثر توانش رو نداره ترمز شدید باهاش شیشه میکنه و بدتر نمیگیره
بازم دوستان حرفه ای بهتر میدونن

Penryn
28-08-2010, 09:43
بحثی نیست abs بگیرید قطعا مزایا داره که به شخصه روی پراید باورش ندارم
ولی اطلاعات کم من میگه abs ربطی به قدرت ترمز نداره یا اگر داره هدف اصلیش جلوگیری از سر خوردن ماشینه سادش یه قطع و وصل الکتریکی هستش
نه جانم اینطور نیست
اولاً سیستم Mando MGH60 بصورت 4 کاناله هستش و جزو برترین سیستمهای موجود در بازاره و قابل رقابت با بوش6.که روی پراید و این اواخر هم روی سمند و پژو دقیقاً همین سیستم داره نصب میشه.
دوماً در رد اون صحبتت باید بگم در صورت وجود ABS شما میتونی با خیال راحت حتی در لغزنده ترین سطوح و در هر سرعتی پدال ترمز رو با خیال راحت تا آخر فشار بدی.همونطور که قبلاً گفتم این صحبتهای شما قبلاً و خیلی سوالات دیگه در تاپیک 111 جواب داده شده.
بله اگه شما دنبال تکمیل سیستم ABS برای منظور مد نظرت هستی باید با EBD و BAS ترکیبش کنی.ایندو تا سیستم جدیدتر که اسمشون رو بردم امروزه با ABS یکپارچه شدند و در خودروهای خیلی گرون قیمت تر نصب میشن
بقول اون دوستمون اگه نصب نکنند که میگن چرا نصب نکرده و دزدی شده!
اگرم نصب کنه بعضیها که اطلاعات فنی کافی در اینباره ندارند هی اما و اگر میارن!

sise
28-08-2010, 12:25
.....بقول اون دوستمون اگه نصب نکنند که میگن چرا نصب نکرده و دزدی شده!
اگرم نصب کنه بعضیها که اطلاعات فنی کافی در اینباره ندارند هی اما و اگر میارن!

بعد از این همه نقص و مشکلاتی که دوستان در خودروهای تحویلی میبینن شما انتظار دارین که همه خوشبین باشند؟ اصلا حرف شما درست و ترمزها هم حرف ندارند. ولی برای اعتماد داشتن همه که متخصص نیستند بررسی کنند ببینند حالا این ABS که گذاشتند روی پراید درست کار میکنه یا نه؟
بلکه همه رجوع میکنن به سابقه و ذهنیتی که دارند.

بزار خیالتون را راحت کنم. من شخصا به هیچ یک از اعمال اضافه ای که روی ماشینهای وطنی صورت میگیره اعتماد ندارم. سابقه شون هم مشخصه.

بنابراین ترجیحا با دید منفی وارد میشوم . یعنی کار خرابه مگر اینکه خلافش ثابت بشه و البته در مورد Abs شما دارید خلافش را ثابت میکنید و تازه اگه اینطور باشه بعدا باید دید که مثلا چند سال دیگه کدوم قطعه ضعیفتری میبندن روش و میدن به ملت. به هر صورت تجربه نشان داده که هر کاری در خودرو سازی مملکت صورت میگیره لا اقل اولش واسه جلب اعتماد خوبه. اما بعدش...

Penryn
28-08-2010, 12:41
بعد از این همه نقص و مشکلاتی که دوستان در خودروهای تحویلی میبینن شما انتظار دارین که همه خوشبین باشند؟ اصلا حرف شما درست و ترمزها هم حرف ندارند. ولی برای اعتماد داشتن همه که متخصص نیستند بررسی کنند ببینند حالا این ABS که گذاشتند روی پراید درست کار میکنه یا نه؟
بلکه همه رجوع میکنن به سابقه و ذهنیتی که دارند.

بزار خیالتون را راحت کنم. من شخصا به هیچ یک از اعمال اضافه ای که روی ماشینهای وطنی صورت میگیره اعتماد ندارم. سابقه شون هم مشخصه.

بنابراین ترجیحا با دید منفی وارد میشوم . یعنی کار خرابه مگر اینکه خلافش ثابت بشه و البته در مورد Abs شما دارید خلافش را ثابت میکنید و تازه اگه اینطور باشه بعدا باید دید که مثلا چند سال دیگه کدوم قطعه ضعیفتری میبندن روش و میدن به ملت. به هر صورت تجربه نشان داده که هر کاری در خودرو سازی مملکت صورت میگیره لا اقل اولش واسه جلب اعتماد خوبه. اما بعدش...
خوب این دیگه مشکل شماست که دوست داری منفی گرا باشی یا نباشی.
بد نیست بدونی در ایندو تا ماشین صفری که در 4-5 سال اخیر تحویل گرفتم کم عیب و ایراد نبوده.حتی این مورد آخر رو که چند روز بعد از تحویل متوجه شدم مجبور شدم با هزینه ی خودم ببرم پیش یک آدم ماهر و درستش کنم.
ولی شخصاً سعی میکنم واقعگرا باشم و مزیت رو ببینم و نقطه ی منفی رو هم ببینم.
ضمناً یخورده رعایت کنید و تاپیک رو به بحثهای حاشیه ای ..... نکشید.درباره ی ABS اشکالی فنی طرح شد و پاسخ فنی هم داده شد.دیگه جای این حرفا که خودروسازا EL هستن و BEL هستن فکر نکنم در میون یه همچین بحثی وجود داشته باشه!

gomnam23
28-08-2010, 15:05
یه نگاه اینجا بندازید

mefmef
28-08-2010, 18:16
ممنون از راهنمایی دوستان فقط یه سوال و اونم اینکه پراید هایی که تو سایت ایرانخودرو پیش فروش میشه هیچ کدوم abs نداره ایا موقع خرید از نمایندگی باید تو سفارش خرید قید بشه ؟ یا روال دیگه ایی داره ؟

vahid_203
28-08-2010, 20:23
پراید مال سایپاست به ایران خودرو ارتباطی نداره

موقع ثبت نام تو نمایندگی بگید ABS دار میخواید.

sise
28-08-2010, 20:53
خوب این دیگه مشکل شماست که دوست داری منفی گرا باشی یا نباشی.
بد نیست بدونی در ایندو تا ماشین صفری که در 4-5 سال اخیر تحویل گرفتم کم عیب و ایراد نبوده.حتی این مورد آخر رو که چند روز بعد از تحویل متوجه شدم مجبور شدم با هزینه ی خودم ببرم پیش یک آدم ماهر و درستش کنم.
ولی شخصاً سعی میکنم واقعگرا باشم و مزیت رو ببینم و نقطه ی منفی رو هم ببینم.
ضمناً یخورده رعایت کنید و تاپیک رو به بحثهای حاشیه ای ..... نکشید.درباره ی ABS اشکالی فنی طرح شد و پاسخ فنی هم داده شد.دیگه جای این حرفا که خودروسازا EL هستن و BEL هستن فکر نکنم در میون یه همچین بحثی وجود داشته باشه!

این هم مشکل شماست که دوست داری خیلی مثبت گرا باشی.

جالب اینجاست که اتفاقا ماشینی که من چند سال پیش تحویل گرفتم هیچ مشکلی نداشت و واقعا خوب از آب در اومده! بی انصافی نمیکنم ولی کافی نیست. شاید واسه من " بد از آب " در میومد .
اما بقول شما شخصا سعی میکنم واقعگرا باشم و مشکلات دیگران را هم ببینم.

دوست عزیز شما نمیتونی یه چیزی را همینجوری مطرح کنی بعد ول کنی و بری و مثل اونایی که روی دیوار شعار مینویسن درشت درشت بخوای بقیه واسه شما رعایت کنند.
اگه دقت کنید من تنها درباره اون قسمتی که از شما نقل قول کردم این پست را زدم. نه در مورد صحبتهای شما در مورد Abs. حرف خودروسازها هم پیش نیومد. نظر کلی درباره علت دید منفی مردم به محصولات این دو شرکت بود. همین.
موفق باشید.

sise
28-08-2010, 21:00
دو سوال:
1- پرایدهای جدید فرمان هیدرولیکه؟ و اصولا فرماه هیدرولیک پراید چقدر مفید و موثره؟ یکی از دوستای من تعریفشو میکرد منتها نمیدونم واقعی میگفت یا چون مثل خیلیها خودش هیدرولیک دارشو گرفته بود تعریف میکرد.

2- چرا آنتن پراید را از حالت برقی خارج کردند و پیچی کردند؟ دلیل خاصی برای این کار داشتند؟ لا اقل ملت مجبور نبودن واسه در امان ماندن از آنتن دزدها(؟) هربار اونو باز کنن!
ممنون

mefmef
28-08-2010, 21:47
پراید مال سایپاست به ایران خودرو ارتباطی نداره

ببخشید حق باشماست فکر کنم روزه برده بودم :31:

Penryn
29-08-2010, 10:54
چرا آنتن پراید را از حالت برقی خارج کردند و پیچی کردند؟ دلیل خاصی برای این کار داشتند؟ لا اقل ملت مجبور نبودن واسه در امان ماندن از آنتن دزدها(؟) هربار اونو باز کنن!
ممنون
من قبلاً آنتن برقی داشتم.
1-آنتن تلسکوپی سالهای ساله که در خودروهای روز دنیا استفاده نمیشه و در خودروهای امروزی به شکل ادغام شده در داخل شیشه در اومده.
2-آنتن تلسکوپی هر چند وقت یکبار پیش میاد حواست نیست و به یجایی گیر میکنه و کج میشه.حتی اگه صافش هم بکنی دیگه مثل اولش درست باز و بسته نمیشه
3-هر بار که خراب شه هزینه ای حدود 15 تومن رو دستت میذاره.7-8 تومن هزینه ی تهیه ی مدل اصلش از نمایندگی و 7-8 تومن هزینه ی نصبش بوسیله ی سیمکش ماهر که قلق خاص خودشو داره.
4- گیرندگیشم اگه کمتر از مدلهای سقفی نباشه بیشتر نیست.ولی پیچیدگی نصب و قسمتهای مختلفش خیلی بیشتره...

adrenalin
30-08-2010, 13:38
سلام دوستان ما اگه بخوایم پراید (روغن نباتی لادن :دی) برداریم با این مشخصات / صبا دوگانه سوز.هیدرولیک با ایمولایزر و ترمز ABS /چند درمیاد ؟
حالا اگر هم بخوایم قسطی برشداریم چقدر نقد می خواد اقساطش چقدر در میاد و...
باتشکر

Hektor
31-08-2010, 08:17
سلام دوستان ما اگه بخوایم پراید (روغن نباتی لادن :دی) برداریم با این مشخصات / صبا دوگانه سوز.هیدرولیک با ایمولایزر و ترمز ABS /چند درمیاد ؟
باتشکر

فعلاً که فقط 111 با ABS و ترمز هیدرولیک فروخته میشه.ولی وقتی کپسول روش نصب نمیشه با LCD و فنر گازی هم بدن بیرون بدردی نمیخوره
اگه بین انتخاب ABS و ترمز هیدرولیک مرددی در انتخاب ABS شک نکن.فرمون هیدرولیک بیشتر توی سواریهای سنگین مثل شورولت و... خیلی نقش مهمتری داره و پراید بخاطر وزن کمش به اندازه ی کافی فرمونش سبک هست و اضافه شدن هیدرولیک بهش همچین هنری نیست و یه امکان لوکس حساب میشه ولی ABS یک امکانیه که امنیت ماشینت و جان سرنشینان رو میتونه در بعضی مواقع خاص حفظ کنه..

Arashdn
01-09-2010, 13:30
سلام
خیلی تو تاپیک گشتم ولی چیزی پیدا نکردم
حجم صندوق عقب این پراید های معمولی چند لیتره؟
ممنون

sourena
01-09-2010, 16:10

مگه ميخواين استخر راه اندازي كنيد اون پشت!

چه سوالهايي آدم ميشنوه به خدا!

Penryn
01-09-2010, 17:39
مگه ميخواين استخر راه اندازي كنيد اون پشت!

چه سوالهايي آدم ميشنوه به خدا!
چه جوابهایی آدم میشنوه به خدا!
تو صندوق بار استخر راه اندازی میکنن?!؟
عزیزم حجم صندوق بار یکی از فاکتورهای مهمیه که تو مشخصات خودروهای سواری ذکر میشه.کار نداریم که تو ایران به فاکتورهای کلیدی سایر مردم دنیا برای خرید ماشین هیچ توجهی نمیشه بلکه اصلاً کسی ازشون خبر نداره که بخواد توجه کنه و اگرم بدونه براش این چیزا مهم نیست.از سیستمهای مختلف ایمنی گرفته تا همین حجم صندوق بار.

سلام
خیلی تو تاپیک گشتم ولی چیزی پیدا نکردم
ممنون
حجم صندوق بار پراید صبا یکجا دیدم نوشته بود 104 لیتر که در مقابل 500 لیتر پژو 405 یا 490 لیتر زانتیا یا 510 لیتر لوگان چندان جالب نیست!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
البته باید توی 141 این حجم یه قدری بیشتره.ولی به دفترچه مشخصاتش یه سری بزنی بد نیست شاید نوشته باشه

moslem.b
03-09-2010, 12:51
میشه کاری کرد کولر پراید انقد آف نکنه ؟

D r i v e r
04-09-2010, 16:55
چه جوابهایی آدم میشنوه به خدا!
تو صندوق بار استخر راه اندازی میکنن?!؟
عزیزم حجم صندوق بار یکی از فاکتورهای مهمیه که تو مشخصات خودروهای سواری ذکر میشه.کار نداریم که تو ایران به فاکتورهای کلیدی سایر مردم دنیا برای خرید ماشین هیچ توجهی نمیشه بلکه اصلاً کسی ازشون خبر نداره که بخواد توجه کنه و اگرم بدونه براش این چیزا مهم نیست.از سیستمهای مختلف ایمنی گرفته تا همین حجم صندوق بار.

حجم صندوق بار پراید صبا یکجا دیدم نوشته بود 104 لیتر که در مقابل 500 لیتر پژو 405 یا 490 لیتر زانتیا یا 510 لیتر لوگان چندان جالب نیست!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته باید توی 141 این حجم یه قدری بیشتره.ولی به دفترچه مشخصاتش یه سری بزنی بد نیست شاید نوشته باشه
احتمالا اونی که میگین برای هاچبک هست
برای هاچبک هم باید بیشتر باشه :31:

Penryn
04-09-2010, 20:15
احتمالا اونی که میگین برای هاچبک هست
برای هاچبک هم باید بیشتر باشه :31:
104 لیتر بنظر منم خیلی غیر عادیه.ولی لینکش رو گذاشتم.واقعاً تأسف اوره که کارخونه ای در قرن بیستم وجود داره که ماشینو میده بیرون ولی اصلاً براش مهم نیست که حداقل درست حسابی مشخصات کامل رو به خریدار بگه.! بعد چطور میشه انتظار داشت مردم براشون این فاکتور مهم باشه?!؟

adrenalin
05-09-2010, 18:58
باتشکر

دوستان دیگه کسی نظری نداره :20:

hamed malekpour
05-09-2010, 19:26
دوستان دیگه کسی نظری نداره :20:
نمایندگی ها شرایط را چسبوندن روی شیشه هاشون اگه بیرون بری در ضمن من دیروز داشتم نگاه می کردم قسطی 41000نقد ماهی فکر کنم 120تومان و30ماه اقساط ماشین هم فکر کنم 84000در میاد.

atms87
06-09-2010, 11:29
به نظر من دزدگیر فرقی نداره که چی باشه.چون آقاذزده که تا ماشینو باز نکرده و دزدگیرتو ندیده نمیفهمه که از چه نوعی بوده.
به نظر من یه دزدگیر در حد وسعت بخر و قفل فرمان هم بزن و فرمون ماشینتم بعد کشیدن سوئیچ یه کم تابش بده تا قفل شه اینجوری لا اقل کار دزد رو زیاد کردی فکر نکنم حوصلش بشه

adrenalin
06-09-2010, 12:39
نمایندگی ها شرایط را چسبوندن روی شیشه هاشون اگه بیرون بری در ضمن من دیروز داشتم نگاه می کردم قسطی 41000نقد ماهی فکر کنم 120تومان و30ماه اقساط ماشین هم فکر کنم 84000در میاد.

ممنون دوست عزیز من قیمت ها رو اینجوری متوجه شدم
اول 4.100 پیش باید بدی بعد ماهی 120 قسط بعد قیمت کل ماشین در میاد 84.00 درسته؟

hamed malekpour
06-09-2010, 16:37
ممنون دوست عزیز من قیمت ها رو اینجوری متوجه شدم
اول 4.100 پیش باید بدی بعد ماهی 120 قسط بعد قیمت کل ماشین در میاد 84.00 درسته؟
آره درسته..........

Oracle_Eldorado
12-09-2010, 12:21
با سلام مجدد خدمت دوستان .
نظرتون در مورد این قطعه چیه ؟

تقویت کننده شیشه بالابر برقی پراید پژو سمند

برای باطری ماشین ضرری نداره ؟

hamed malekpour
12-09-2010, 15:43
نه من که خیلی از مغازه های باطری ساز دیدم که زدند افزایش وکاهش سرعت شیشه بالا بر به نظرم که به باطری ضرر نمی رسونه.

Penryn
12-09-2010, 15:55
با سلام مجدد خدمت دوستان .
نظرتون در مورد این قطعه چیه ؟

تقویت کننده شیشه بالابر برقی پراید پژو سمند

برای باطری ماشین ضرری نداره ؟
دستگاه?!؟ :31:
بگو چاخان کردنه کسانیکه با الکترونیک آشنا نیستن
این عکسش
نه اینکه بد باشه یا ضرر داشته باشه.نه.ولی 50 درصد تبلیغات و چاخان + 50 درصد واقعیته
سال 85 روی هاچبک نو نصب کردم.یک رله ی خشک و خالیه! رله Relay یه کلید الکتریکیه و بس!
لینجا رو ببین و چند خط توی اون صفحه رو خوب بخون

MCI
14-09-2010, 11:43
علت اینکه ماشین تو دنده 1 هنگام حرکت میلرزه چیه؟
پراید مدل 88

total_overdose
14-09-2010, 13:13
پراید مدل 88
سلام دوست عزیز
احتمال خیلی زیاد از مجموعه دیسک و صفحه کلاچ باشه.جدیدا بخاطر افت کیفیت زیاد ماشین های نو خیلی زود این مجموع ایراد پیدا کرده و تو نمایدگی ها پره.:46:

fa13
14-09-2010, 15:25
سلام دوست عزیز
احتمال خیلی زیاد از مجموعه دیسک و صفحه کلاچ باشه.جدیدا بخاطر افت کیفیت زیاد ماشین های نو خیلی زود این مجموع ایراد پیدا کرده و تو نمایدگی ها پره.:46:
دسته موتورم میتونه باشه بعضی وقتها اونم شله
ولی اکثر مواقع همین دیسک و صفحه است که مکانیک ها بلد نیستن خوب سوارش کنن.
علاجش دیسک و صفحه سکو اصل و یه مکانیک وارد هست (نمایندگی به هیچ وجه )تجربه شخصی :41:

camaro lt
14-09-2010, 16:37
دیسک و صفحه های پراید که توی بازار موجود هست اکثرا کیفیت خوبی دارند و تفاوت چندانی توی کار آنها نیست.سکو(اگر چینی نباشه) M.W.H و پایا کلاچ و چند مارک دیگه.من از همه مدل فروختم و مشکلی نداشته.مشکل لرزش در اول حرکت بیشتر به تاب برداشتن فلایویل مربوطه و بعد خراب کردن قطعه هنگام سوار کردن که اکثریت مکانیکها وارد نیستند.یک شافت پلاستیکی معمولا توی کیت کلاچ گذاشته شده تا با اون کیت سنتر شده و اینجوری روی محل خودش سوار بشه.هنگام جازدن گیربکس هم باید تمامی دنده های شافت ورودی هماهنگ با محل نشیمنگاه در داخل صفحه کلاچ باشه که اکثرا این کار را نمیکنند و با فشار دادن..ضربه زدن..هل دادن..بالا پایین کردنهای شدید این کار را انجام مدهند که بشدت به مجموعه کلاچ و بخصوص صفحه و فلایویل صدمه میخوره و تاب برداشته و لرزش ایجاد میشه.
دوشاخه کلاچ و خرابی آن و البته خورده شدن بوشهای پلاستیکی روی پایه دوشاخه کلاچ هم میتونه از عوامل دیگه باشه.

iran-1389
14-09-2010, 16:54
پراید مدل 88

به خاطر کیفیت ماشین های تولید داخله

Penryn
14-09-2010, 17:53
بچه ها میدونستین فرمون پراید حول محور عمودش قابل تنظیمه!! یعنی پایین و بالا میتونین ببرینش
خیلیها خبر ندارن! و دایره ی فرمون جلوی آمپرها رو گرفته و دید ندارن با اینحال نمیدونن
کافیه اهرمی که زیر فرمونه و بصورت خوابیده به فرمون چسبیده رو باز کنین و فرمون رو تنظیم کنین و بعد دوباره اهرم رو ببنیدن

MCI
14-09-2010, 18:58
ولی اگه از دیسک و صفحه کلاچ باشه اصولا دنده ها خوب جا نمیرن.
دسته موتورو چک کنم ببینم از اونه.
راستی قیمت دیسک و صفحه کلاچ سکو (اصل) چقدره؟

fa13
14-09-2010, 19:16
ولی اگه از دیسک و صفحه کلاچ باشه اصولا دنده ها خوب جا نمیرن.
دسته موتورو چک کنم ببینم از اونه.
راستی قیمت دیسک و صفحه کلاچ سکو (اصل) چقدره؟
نه، صرفا این دلیل نمیشه شاید پشت یه پراید دیسک و صفحه ردیف بشینی نظرت عوض بشه :31:
برا چی میگم مکانیک خوب میخواد، چون مویی خراب کاری کنه تاثیرش رو میذاره
از 88 تا حالا عوض کردی ؟
بین 40-60 تومن با هزینه تعویض

parsbin
14-09-2010, 19:42
یک دوگانه سوز از اردیبهشت ثبت نام کردم.
خبری نیست.امروز با نمایندگی تماس گرفتم گفت حالا حالاها تولید نمیشه.هر وقت تولید شد خودمون خبرت میکنیم بیای تحویل بگیری!!
عجب شیرتوشیریه!
کسی خبری داره در این باره؟

mm00
14-09-2010, 19:51
یک دوگانه سوز از اردیبهشت ثبت نام کردم.
خبری نیست.امروز با نمایندگی تماس گرفتم گفت حالا حالاها تولید نمیشه.هر وقت تولید شد خودمون خبرت میکنیم بیای تحویل بگیری!!
عجب شیرتوشیریه!
کسی خبری داره در این باره؟

تا جايي كه شايعه شده دست ته.ريم در كار است!
EF7 206 SD پايه گازسوز هم به همين حالن

camaro lt
14-09-2010, 20:01
یه خبر خیلی خیلی بد!
الان از بی بی سی شنیدم که کره جنوبی صادرات خودرو و لوازم یدک را به ایران تحریم کرده.خودرو که قبلا خود ایران ممنوع کرده بود اما لوازم خرده ریزه ای هم که جسته گریخته از کره میامد دیگه نیست.اینهایی هم که الان هست دیگه تموم میشه و با صد جور واسطه بیشتر وارد ایران خواهد شد.اگر چیزی میخواهین بگیرین الان اقدام کنین که از فردا قیمتها آتیش در میاد!!

Penryn
14-09-2010, 21:27
یه خبر خیلی خیلی بد!
الان از بی بی سی شنیدم که کره جنوبی صادرات خودرو و لوازم یدک را به ایران تحریم کرده.خودرو که قبلا خود ایران ممنوع کرده بود اما لوازم خرده ریزه ای هم که جسته گریخته از کره میامد دیگه نیست.اینهایی هم که الان هست دیگه تموم میشه و با صد جور واسطه بیشتر وارد ایران خواهد شد.اگر چیزی میخواهین بگیرین الان اقدام کنین که از فردا قیمتها آتیش در میاد!!
بی بی سی حرفاش 100 تا یه غازه.از این اراجیف اینقده گفته تا جاییکه من یکی که صبح و شب بهش گوش میدم سر و گوشم پره
مطمئن باش اینقدر این نون دونی((سایپا)) برای دولت کره سود داره که هیچوقت عملاً چنین حماقتی مرتکب نمیشه اونم در این بحران اقتصادی جهانی که مردم آمریکا و اروپا پول ندارن ماشیناشونو بخرن..

mm00
14-09-2010, 21:49
بی بی سی حرفاش 100 تا یه غازه.از این اراجیف اینقده گفته تا جاییکه من یکی که صبح و شب بهش گوش میدم سر و گوشم پره
مطمئن باش اینقدر این نون دونی((سایپا)) برای دولت کره سود داره که هیچوقت عملاً چنین حماقتی مرتکب نمیشه اونم در این بحران اقتصادی جهانی که مردم آمریکا و اروپا پول ندارن ماشیناشونو بخرن..

دوست عزيز كافي بود قبل پست در خبر رساني ها عنوان تحريم كيا رو سرچ ميكرديد تا ببينيد كاملا صحت داره
تعداد فروش كيا و محصولات كره در ساير كشورها قابل قياس با ايران نيست كه بيچاره بشه....

camaro lt
14-09-2010, 22:00
بله متاسفانه صحت داره..خیلی جاها نوشته و البته اخبار ایران چیزی نگفت(من که نشنیدم)

Penryn
15-09-2010, 05:11
دوست عزيز كافي بود قبل پست در خبر رساني ها عنوان تحريم كيا رو سرچ ميكرديد تا ببينيد كاملا صحت داره
اشتباهت همینجاست دوست عزیز.اون مثلاً خبررسانیهایی که شما میگی همگی دارن از روی هم کپی پیست میکنن.خودم بیشتر از شما باهاشون سر و کار نداشته باشم کمتر ندارم.ضمناً با گذشت زمان خودت متوجه میشی این حرفا چقدرش به عمل میرسه.کمی صبر:46:

تعداد فروش كيا و محصولات كره در ساير كشورها قابل قياس با ايران نيست كه بيچاره بشه....
ببین کسی نگفت کیا بیچاره میشه!! ایران یه شریک اقتصادی مهمه برای کیا.بیچاره نمیشه ولی بالفرض که بخواد یه همچین کاری کنه بخشی از درامدش که به این راحتی قابل جبران نیست رو از دست میده..
هر چند خودروسازای ما بدشون نمیاد یه همچین مسأله ای واقعاً پیش بیاد بیشتر برن سمت قطعات ارزون قیمت تر چینی.هر چی رو بهشون سفارش بدی ظرف کمتر از دو هفته با کیفیت درجه ی 1 تا درجه ی n میتونن برات بسازن.هر چی رو که بخوای!

ahsal
15-09-2010, 07:55
همين الان هم قطعات پرايد ايراني و چيني و ريو كره اي

Penryn
15-09-2010, 08:04
همين الان هم قطعات پرايد ايراني و چيني و ريو كره اي
دوست عزیز آخه منکه گفتم سایپا از خداشه که تحریم کیا عملی شه
هر دستگاه پراید که اینجا تولید میشه یه بخشیش میره به جیب کیا
اونوقت ما بهترین دلیل رو داریم که 2 زار بابت تولید پراید به کیا ندیم! سایپا میتونه بگه تو که حال کردی قطعه ندی پس منم حال میکنم حق ثبت پرایدت رو ندم((هر چند اصل پرایدم مال فورده)) این به اون در و هرکار میخوای برو بکن! کیا به کجا میتونه بره شکایت کنه?!؟ چون خودش مقصره

اگه دوستان یه قدری مسائل اقتصادی روز رو دنبال کنن متوجه میشن بازار ایران به دلایل مختلف و گوناگون یه بازار بسیار جذابیه برای سرمایه گذارها و تولید کننده های خارجی و چشم پوشی برای مدت طولانی از این بازار غیر ممکنه.اینا کوتاه مدته و باز خودشون برمیگردن

MCI
16-09-2010, 11:03
نه، صرفا این دلیل نمیشه شاید پشت یه پراید دیسک و صفحه ردیف بشینی نظرت عوض بشه :31:
برا چی میگم مکانیک خوب میخواد، چون مویی خراب کاری کنه تاثیرش رو میذاره
از 88 تا حالا عوض کردی ؟
بین 40-60 تومن با هزینه تعویض

از موقع خرید تا حالا عوض نکردم . اخه ماشین مدل 88.7 هستش.

camaro lt
17-09-2010, 10:45
جناب MCI مشکل شما در درجه اول پیدا کردن یه مکانیک وارد و منصف است نه لوازم یدکی.من فروشنده لوازم خودرو هستم و هر روز خدا کار ما شده همین که مدام به مشتری بگم باید پیش مکانیک وارد و درجه یک ببره.خیلی از این مکانیک نماها فقط 6 ماه رفتند شاگردی کردن و یه آچار گرفتن دستشون.چیزی بلد نیستند و با ناشیکاری و حماقت قطعات سالم و نو را نابود و خراب میکنند.بخصوص چیزهای مثل همین دیسک و صفحه کلاچ و یا قطعات برقی گرانقیمت .حتی توی چیزهای ساده ای مثل بلبرینگ و یا تعویض یه پولی هرزگرد هم مشکل درست میکنند.قطعه سالم که زبان نداره بگه من سالم و خوب بودم!خرابکاری خودشون را میندازند گردن وسیله و قطعه ..مشتری هم از همه جا بی خبر میاره پس میده.داستانها دارم براتون بگم از این دردسرها.
شما اول از همه ببین کی و کجا یه مکانیک واقعا منصف و وارد میتونی پیدا بکنی و اول ببر پیشش تا نظر بده.اجازه نده تا زود آچار بگیرن دستشون بیافتند به جون ماشین.اینها میخوان پول بگیرن و دنبال منافع خودشون هستن.اینجا من و بقیه هرچقدر هم که نظر بدیم و بگیم اشکال از اینجاست..اشکال از اونجاست برای شما فایده نداره.چون ما که ماشین را از نزدیک چک نکردیم!یه چیزی بر اساس گفته های شما حدس میزنیم که شاید درست باشه شاید هم نه.در هر صورت اولین کار پیدا کردن یه مکانیک وارد و اگر پیدا کردی همیشه پیش خودش ببر.و البته باز هم بگم خیلی از این مکانیکهای وارد هم ممکنه باز یه جایی خرابکاری کنند یا اطلاع نداشته باشند اما اگر مسئولیت پذیر باشه کار را به گردن میگیره.
موفق باشی.

fa13
17-09-2010, 12:40
از موقع خرید تا حالا عوض نکردم . اخه ماشین مدل 88.7 هستش.
پس هیچی اگر اونی بوده که صفر روش بوده نمیدونم شما چطور میگی دنده راحت جا میره ؟ بگذریم
دوستمون درست میگه ببر یه مکانیک خوب علت رو مشخص کنه اگر از کلاج بود یه آدم ماهر باید عوضش کنه
اگر تهران هستی و مشکل از کلاج باشه یه نفر هست که من میبردم پیشش دوست داشتی پخ بده راهنماییت کنم

موفق باشی

MCI
19-09-2010, 13:04
پس هیچی اگر اونی بوده که صفر روش بوده نمیدونم شما چطور میگی دنده راحت جا میره ؟ بگذریم
دوستمون درست میگه ببر یه مکانیک خوب علت رو مشخص کنه اگر از کلاج بود یه آدم ماهر باید عوضش کنه
اگر تهران هستی و مشکل از کلاج باشه یه نفر هست که من میبردم پیشش دوست داشتی پخ بده راهنماییت کنم

موفق باشی
دیسک و صفحه فابریک هستش و دنده ها حتی دنده عقب با یک اشاره جا میره.
ممنون از لطفت دوست عزیز حتما اگر یک مکانیک خوب پیدا نکردم مزاحم شما میشم. البته اگه مزاحم نباشم:11:

fa13
19-09-2010, 13:39
دیسک و صفحه فابریک هستش و دنده ها حتی دنده عقب با یک اشاره جا میره.
ممنون از لطفت دوست عزیز حتما اگر یک مکانیک خوب پیدا نکردم مزاحم شما میشم. البته اگه مزاحم نباشم:11:
خوب این خیلی خوبه چون برا من رو وقتی باز کرد هیچ شباهتی به دیسک نداشت یه آهن پاره بود :31:
خواهش میکنم در خدمتم

camaro lt
29-09-2010, 13:16
خدا را شکر انگار تمام مشکلات پراید حل شده و دیگه کسی شکایت و مشکل و دردسر نداره!چون مدت زمان زیادیه که کسی اینجا از مشکلاتش چیزی ننوشته!

troy200489
29-09-2010, 19:40
در حالت کلی ماشین دریپتی هس اونجاشو حل میکنی اونیکی جاش مشکل پیدا میکنه

irinn65
30-09-2010, 05:22
سايپا131 ابتداي سال آينده مي‌آيد

سايپا141 جديد با پلت‌فرم ايكس100 ارتقا يافته جايگزين سايپا141 فعلي شده و صبا نيز با نام و مشخصات جديد وارد بازار خواهد شد.

مرتضي شفيعي ـ معاون مديرعامل گروه خودروسازي سايپا ـ با اعلام خبر بالا افزود: از ابتداي مهرماه توليد سايپا141 فعلي متوقف شده و از ابتداي دي ماه سايپا 141 جديد جايگزين آن خواهد شد.
وي با بيان اين‌كه سايپا131 از ابتداي سال 1390 جايگزين پرايد صبا خواهد شد، افزود: سايپا131 مدل ارتقا يافته و تقويت شده پرايد صباست كه تغييراتي در قواي محركه، بدنه، تزئينات داخلي، راحتي و زيبايي آن صورت گرفته و ايمني و استاندارد روز جهاني در آن لحاظ شده است.
به گفته وي از سال گذشته كيفيت بدنه تمام محصولات خانواده پرايد با ارتقاي جنس مواد اوليه، بهبود كيفيت جوش و تجهيزات جوشكاري افزايش يافته است كه در تداوم اين كار، پروژه ايكس100 نيز براي ارتقاي بيشتر استانداردهاي ايمني و بهبود كيفيت محصولات تعريف شده است.

fa13
30-09-2010, 09:49
سايپا131 ابتداي سال آينده مي‌آيد

سايپا141 جديد با پلت‌فرم ايكس100 ارتقا يافته جايگزين سايپا141 فعلي شده و صبا نيز با نام و مشخصات جديد وارد بازار خواهد شد.

مرتضي شفيعي ـ معاون مديرعامل گروه خودروسازي سايپا ـ با اعلام خبر بالا افزود: از ابتداي مهرماه توليد سايپا141 فعلي متوقف شده و از ابتداي دي ماه سايپا 141 جديد جايگزين آن خواهد شد.
وي با بيان اين‌كه سايپا131 از ابتداي سال 1390 جايگزين پرايد صبا خواهد شد، افزود: سايپا131 مدل ارتقا يافته و تقويت شده پرايد صباست كه تغييراتي در قواي محركه، بدنه، تزئينات داخلي، راحتي و زيبايي آن صورت گرفته و ايمني و استاندارد روز جهاني در آن لحاظ شده است.
به گفته وي از سال گذشته كيفيت بدنه تمام محصولات خانواده پرايد با ارتقاي جنس مواد اوليه، بهبود كيفيت جوش و تجهيزات جوشكاري افزايش يافته است كه در تداوم اين كار، پروژه ايكس100 نيز براي ارتقاي بيشتر استانداردهاي ايمني و بهبود كيفيت محصولات تعريف شده است.
امیدوارم همین طور باشه!! ولی خوب استاندارد روز جهانی حرف خیلی گنده ایه که این مسئول محترم زدن چطور یه ماشین دهه 80 با چهار تا تغییر جزیی که تا حالا از سایپا دیدیم روی مدل های قبلی میخواد مطابق استاندارد جهانی بشه ؟
فقط کافیه یه نگاه به پراید 2010 بندازین تا تغییر و استاندارد جهانی رو متوجه بشین

mr.mehdi.mmx
30-09-2010, 14:59
آقا یک سوال داشتم در مورد پراید ماشین من یک مدتی هست که موقع ترمز کردن مخصوصا با سرعت بالا دچار لرزش میشه قبلا هم این مشکل رو داشت اون موقع یک اشکال دیگه هم داشت که موقعی که سرعت بالای 110 میرفت هم ماشین میلرزید (جلوی ماشین) بعدش ماشین رو بردم یه نگاهی بهش انداختن گفتن یباید لنت و صفحه رو عوض کنی عوض کردم ، مشکل کم شد و مشکل ارزش با سرعت بالا حل شد ولی مشکل لرزش موقع ترمز کم شد ولی الان دوباره زیاد شده (میزان فرماه هم کردم باز هم مشکل حل نشده)
کسی میدونه مشکل چیه؟
جایی سراغ دارید من ماشینو ببرم نشون بدم (تو تبریز)مشکلشو حل کنن؟

farshad bugatti
30-09-2010, 15:06
آقا یک سوال داشتم در مورد پراید ماشین من یک مدتی هست که موقع ترمز کردن مخصوصا با سرعت بالا دچار لرزش میشه قبلا هم این مشکل رو داشت اون موقع یک اشکال دیگه هم داشت که موقعی که سرعت بالای 110 میرفت هم ماشین میلرزید (جلوی ماشین) بعدش ماشین رو بردم یه نگاهی بهش انداختن گفتن یباید لنت و صفحه رو عوض کنی عوض کردم ، مشکل کم شد و مشکل ارزش با سرعت بالا حل شد ولی مشکل لرزش موقع ترمز کم شد ولی الان دوباره زیاد شده (میزان فرماه هم کردم باز هم مشکل حل نشده)
کسی میدونه مشکل چیه؟
مشکل شما از دیسک ترمز و لنت هاتون هستش و حتما ماشینو به بالانس چرخ ها هم ببرید.

mr.mehdi.mmx
30-09-2010, 15:16
مشکل شما از دیسک ترمز و لنت هاتون هستش و حتما ماشینو به بالانس چرخ ها هم ببرید.

من که گفتم این کارو کردم ولی مشکل حل نشد بالانس چرخ هم کردم

شما آدم واردی که کارش درست باشه میشناسید؟

بی باک بی بال
30-09-2010, 15:45
لاستیک ها چطور هستند سالم هستند یا نه

mr.mehdi.mmx
30-09-2010, 15:50
لاستیک ها چطور هستند سالم هستند یا نه

لاستیکها رو زمستون سال پیش عوض کردم

Amin-Nasim
30-09-2010, 19:15
کسی میدونه مشکل چیه؟

شاید مشکل از بوستر ترمزه

sise
30-09-2010, 19:54
شاید مشکل من هم کمی شبیه به مشکل دوستمون باشه اما کمی هولناکتر!
مدتیه هنگامی که سر پیچ میرسم با سرعت حدود 80 به بالا انگار ته ماشین لیز میخوره و یک لحظه تعادل ماشین به هم میخوره. انگار دیگه فرمون از دستت خارجه. مشکل از کجاست.
البته دیروز نگاه کردم دیدم کمک عقب سمت شاگرد روغن داده. اما میشه دلیلش فقط همین باشه؟
ممنون

fa13
30-09-2010, 21:13
کسی میدونه مشکل چیه؟
ببخشید من درست متوجه نشدم فرمون هم میلرزه ؟
جلو بندیت اوضاش چطوره ؟

mr.mehdi.mmx
03-10-2010, 00:30
ببخشید من درست متوجه نشدم فرمون هم میلرزه ؟
جلو بندیت اوضاش چطوره ؟

دقیقا همون فرمون میلرزه

والا جلوبندی رو یه 8 ماهی میشه که چک کردم باز هم باید ببرم یه نگاهی بندازن بهش

fa13
03-10-2010, 00:39
دقیقا همون فرمون میلرزه

والا جلوبندی رو یه 8 ماهی میشه که چک کردم باز هم باید ببرم یه نگاهی بندازن بهش
خوب اون رو چک کنی بد نیست ولی پیش مکانیک درست و حسابی آخه بعضی هاشون همین که میبری میگه باید عوض بشه
روی 100-110 پراید یه لرزش فرمون داره بعد که میری بالاتر قطع میشه تا حالا این رو امتحان کردی ؟(لطفا احتیاط کن حالا دور از جون کار دست خودت ندی :31:)

mr.mehdi.mmx
04-10-2010, 12:06
خوب اون رو چک کنی بد نیست ولی پیش مکانیک درست و حسابی آخه بعضی هاشون همین که میبری میگه باید عوض بشه

درسته برای همین از دوستان آدرس یه آدم کار دست رو میخواستم

روی 100-110 پراید یه لرزش فرمون داره بعد که میری بالاتر قطع میشه تا حالا این رو امتحان کردی ؟(لطفا احتیاط کن حالا دور از جون کار دست خودت ندی )

نمیدونم اوایل که اصلا لرزش نداشت الان هم اصلا تو سرعت بالا لرزش نداره

حتما من تو جاده بالاتر از سرعت مجاز نمیرم (جز در مواقع مورد نیاز)

بازم ممنون

MCI
04-10-2010, 12:39
روی 100-110 پراید یه لرزش فرمون داره بعد که میری بالاتر قطع میشه تا حالا این رو امتحان کردی ؟(لطفا احتیاط کن حالا دور از جون کار دست خودت ندی )

لرزش فرمون ماشین تو سرعت 100_110 بیشتر مربوط به بالانس نبودن چرخهای عقب هستش.

Penryn
04-10-2010, 14:37
درسته برای همین از دوستان آدرس یه آدم کار دست رو میخواستم

نمیدونم اوایل که اصلا لرزش نداشت الان هم اصلا تو سرعت بالا لرزش نداره

حتما من تو جاده بالاتر از سرعت مجاز نمیرم (جز در مواقع مورد نیاز)

بازم ممنون
حتی مدلای صفرشم بعضی وقتا لرزش مختصری داره.باید ببری به آپاراتیهای ماهری که میگم بدی تا اساسی بالانس کنن
من یه زمانی هاچ بک داشتم بعد چند سال چرخهاشو بصورت ضربدری عوض کردم تا استهلاک لاستیکها تقسیم شه((ضربدری نباید چرخها رو عوض کرد)) حتی با سرعت 90 تا هم شدیدن لرزش فرمون داشت جوریکه میگفته الانه چرخها کنده شن!
یه چند جا بردم یکی گفت ایراد از لاستیکهای اصلیه که سایپا میذاره و بایست عوض کنی و از این مزخرفات.یجای دیگه خیر سرش بالانس کرد بدتر شد و بهتر نشد..نزدیک بود خامم کنن تایرها رو عوض کنم!:13:
اتفاقی یجا که آپاراتی شیک و پیشرفته ای بود بردم گفت با اون بالانس کامپیوتریها که چرخ رو باز میکنن و میبندن بهش نمیشه مشکلو حل کرد مخصوصاً اگه طرف وارد نباشه که دیگه هیچ
یه طرف ماشین رو با جک بلند میکرد و یه دستگاه بالانس اندازه ی دستگاه جوشکاری داشت آورد کنار چرخ و بوسیله ی اون چرخهای هر طرف رو بالانس عالی کرد جوریکه کفم برید با تخت گاز هم برم حتی یذره فرمون نمیزنه

Penryn
04-10-2010, 14:45
اینم عکس اون دستگاهی که گفتم.تو گوگل پیداش کردم

اینو میارن کنار ماشین و بوسیله ی نوری که ازش به چرخ در حال چرخش با سرعت 80 میتابه یه عددی نمایش میده بعد طرف باید با وزنه چرخ رو بالانس کنه جوریکه عدد صفر نشون بده.البته همینم فکر کنم طرف باید وارد باشه و هر آپارات بیسوادی که حال نداشته باشه نتونه مردونه بالانس کنه

itsnetwork-co
05-10-2010, 01:11
سلام مال من سبا صفر 3400 تا باهاش راه رفتم لاستیکای سمت رانندم انگار دوچرخه چه جوری لنکی داره اونجوریه.فابریکه ها.
بعد ایراد دیگش اینه اصلا شتاب نداره.بعدا دوستم میگه باباک لب پر باماشینش داخل شهر 600 کیلومتر میره اما من نهایتن 340تا.چرا؟
تو تهران کدوم نمایندگی باپدر و مادر تره؟

vb-sosol
05-10-2010, 10:27
سلام مال من سبا صفر 3400 تا باهاش راه رفتم لاستیکای سمت رانندم انگار دوچرخه چه جوری لنکی داره اونجوریه.فابریکه ها.
بعد ایراد دیگش اینه اصلا شتاب نداره.بعدا دوستم میگه باباک لب پر باماشینش داخل شهر 600 کیلومتر میره اما من نهایتن 340تا.چرا؟
تو تهران کدوم نمایندگی باپدر و مادر تره؟

عزیز پراید باک پرش 37 لیتر جا میگره که با حساب هر 100 کیلومتر 7 لیتر میسوزونه
که اگه همه چیز عادی باشه بدون گرفتن کولر شما باید تقریبا 500 کیلومتر بروید
اونهم خونه پرش
توی شهر برای مسائل ترافیک و ترمز و تعویض دنده و ... قطعا مصرف سوخت شما بالاتر خواهد رفت و معمولا خود من توی شهر با باک پُر 450 کیلومتر میرفتم(مدل 82 کاربراتور)
اون دوستتون هم خواسته با شما شوخی کنه خیلی به دل نگیر
از عواملی که سوخت رو میتونه میزان کنه - تنظیم موتور به موقع - فیلرگیری - تعویض فیلتر هوا - تنظیم باد لاستیک
در مورد شتابش چیه منظورت ؟ یه تستی بکن توی یک جاده بدون شیب ببین صفر تا 100 چند ثانیه طول میکشه عددش رو اینجا بنویس تا ببینم چطوری هست ؟ آبندی هم دست خودت بوده؟

ahmad154
05-10-2010, 16:49
سلام برو بچ
6 شهریور رفتم نمایندگی سایپا تو همدان و مبلغ 7852000 تومان پول بی زبون رو ریختم به حسابشون :41:
مسئول واحد فروش هم تا میتونست وعده های 20 روزه و غیره می داد ( حسابی هم خانومه تیپ زده بود :21:)
خلاصه مخ من و زد و تا امروز هم که خبری از پراید سفید فرمون هیدرولیک تک:40: نشده .
پریروز (11 مهر ) قاط زدم و رفتم سراغشون و یارو با پرروی تمام گفت باید پنج شنبه ها و جمعه ها و تمام تعطیلات رو کم کنید تا بشه 30 روز کاری , بعد ببینیم چند روز هم تاخیر داره تا بعد باهات حساب کنیم :thumbsdow!!!!

fa13
06-10-2010, 01:23
سلام برو بچ
6 شهریور رفتم نمایندگی سایپا تو همدان و مبلغ 7852000 تومان پول بی زبون رو ریختم به حسابشون :41:
مسئول واحد فروش هم تا میتونست وعده های 20 روزه و غیره می داد ( حسابی هم خانومه تیپ زده بود :21:)
خلاصه مخ من و زد و تا امروز هم که خبری از پراید سفید فرمون هیدرولیک تک:40: نشده .
پریروز (11 مهر ) قاط زدم و رفتم سراغشون و یارو با پرروی تمام گفت باید پنج شنبه ها و جمعه ها و تمام تعطیلات رو کم کنید تا بشه 30 روز کاری , بعد ببینیم چند روز هم تاخیر داره تا بعد باهات حساب کنیم :thumbsdow!!!!
حق داری ولی بی خیال
این قراردادی که این شرکت های خودرو ساز مینویسن اگر بری تو بحرش همش به نفع خودشونه
پیگیری کن ولی خونسرد باش کاریش نمیشه کرد

itsnetwork-co
06-10-2010, 10:27
عزیز پراید باک پرش 37 لیتر جا میگره که با حساب هر 100 کیلومتر 7 لیتر میسوزونه
که اگه همه چیز عادی باشه بدون گرفتن کولر شما باید تقریبا 500 کیلومتر بروید
اونهم خونه پرش
توی شهر برای مسائل ترافیک و ترمز و تعویض دنده و ... قطعا مصرف سوخت شما بالاتر خواهد رفت و معمولا خود من توی شهر با باک پُر 450 کیلومتر میرفتم(مدل 82 کاربراتور)
اون دوستتون هم خواسته با شما شوخی کنه خیلی به دل نگیر
از عواملی که سوخت رو میتونه میزان کنه - تنظیم موتور به موقع - فیلرگیری - تعویض فیلتر هوا - تنظیم باد لاستیک
در مورد شتابش چیه منظورت ؟ یه تستی بکن توی یک جاده بدون شیب ببین صفر تا 100 چند ثانیه طول میکشه عددش رو اینجا بنویس تا ببینم چطوری هست ؟ آبندی هم دست خودت بوده؟

دوست عزیز 340 تا یادمه باهاش رفتم چراغش روشن شده بنزین 30 تا بهش میزنم همیشه تا چراغ روشن میشه 30تا میزنم.
شتابش پایینه مخصوصا اگه بار داشته باشیم.یاکسی تو ماشین باشه تو سر بالایی یادگار که همچون سربالایی نیست 60 الی 70تا بیشتر نمیره کاربراتور هم هست.فیلر کشی کردم تنظیم موتور نه.یعنی دیاگ زدن گفتن خوبه.

fa13
06-10-2010, 11:32
دوست عزیز 340 تا یادمه باهاش رفتم چراغش روشن شده بنزین 30 تا بهش میزنم همیشه تا چراغ روشن میشه 30تا میزنم.
شتابش پایینه مخصوصا اگه بار داشته باشیم.یاکسی تو ماشین باشه تو سر بالایی یادگار که همچون سربالایی نیست 60 الی 70تا بیشتر نمیره کاربراتور هم هست.فیلر کشی کردم تنظیم موتور نه.یعنی دیاگ زدن گفتن خوبه.
اگر همیشه میذاری چراغ روشن بشه بنزین بزنی که اشتباهه باک که نصفه یا 2/3 شد پرش کن بنزین ها پر آشغاله همش میاد تو صافی و پمپ بنزین
صافی بنزینتم عوض کن خودت میبینی توش چه خبره :13:
خوب دوست عزیز این که راه سنجش شتاب نیست پرایده پرادو که نیست شما تو سربالایی ازش توقع داری (شوخی)
به شخصه فکر نمیکنم بدم باشه این سرعت خوبه دیگه :31: تازه کاربراتم هست صفرشم همچین معجزه نمیکنه
کلاج و باد لاستیکت چطوره ؟

Amin-Nasim
09-10-2010, 16:08
یک سوال
الان چندتا مدل از پراید تولید نمی شه

سعید6
09-10-2010, 17:26
یک سوال
الان چندتا مدل از پراید تولید نمی شه

پراید 141 که از رده خارج شد و دیگه تولید نمیشه صبا هم که تا چند ماهه دیگه تولیدش متوقف میشه شایدم حالا حالا روی خط تولید باشه:2:

ولی سایپا تو پراید تمرکزشا گذاشته روی خانواده 132 (132 اس تی و سایپا 111)

vb-sosol
09-10-2010, 19:42

مگه نگقتی که صفر کیلومتر هست چطوری می گی کاربراتور هست ؟ :18:

تنظیم موتور حتما سر تعویض هر فصل انجام بده اونا (نمایندگی ) شعر واسه خودش میگه

Amin-Nasim
10-10-2010, 20:33
پراید 141 که از رده خارج شد و دیگه تولید نمیشه صبا هم که تا چند ماهه دیگه تولیدش متوقف میشه شایدم حالا حالا روی خط تولید باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی سایپا تو پراید تمرکزشا گذاشته روی خانواده 132 (132 اس تی و سایپا 111)

الان نسیم هم تولید نمی شه ؟

AIRO
10-10-2010, 20:38
الان نسیم هم تولید نمی شه ؟
نخیر تولیدش متوقف شد و به جاش 111 اومد !
اینجور که بوش میاد 132 جای صبا 132st جایه 141 می شه
یه جوری مدل هاشو به روز کرد:2:

itsnetwork-co
11-10-2010, 08:34
مگه نگقتی که صفر کیلومتر هست چطوری می گی کاربراتور هست ؟ :18:

تنظیم موتور حتما سر تعویض هر فصل انجام بده اونا (نمایندگی ) شعر واسه خودش میگه
ببخشید استباه شد انژکتوره.

saeid127
11-10-2010, 17:43
کسی میدونه چند روزه پلاک و مدارک میاد؟
من 4شنبه هفته پیش یه 132sx گرفتم.
هیچی دستم نیست!
ماشینو از پارکینگ نمیشه بیرون بیاری! :41:

midnight1234
11-10-2010, 21:11
دوست عزیز یک هفته حدودا طول می کشه ماله من بعد اینکه ماشینو گرفتم 3-4 روز بعدش زنگ زدن بیا پلاکو تحویل بگیر (پست نمی شه باید بری بگیری) بعد گرفتم رفتم یه جا برام پچ کردن..کارت سوخت اینا هم 10-11 روز بعدش دادن مجبور شدم ازاد بزنم تو اون مدت..
در ضمن حیف شد دیگه 141 تولید نمی شه من یه جورایی با طرح داشبردش کلا داخل ماشین و پشت ماشین در صندوق که لیفتینگ هست حال می کنم فقط جلو ماشین قشنگ نیست بازم جلوش بهتره 132 یا همین 111 ها هست ولی کلا پراید جلوش همه مدلهاش خیلی داغونه نمی دونم چرا انقدر دوست دارن شبیه قوطی کبریت درش بیارن یک تقلیدی از 206 می کردن بد نیود تو سرعت بالا هم اگه قوص جلو ماشین نرم تر باشه کلی تاثیر مثبت تو پایداری ماشین و مصرف سوخت و صدا می زاره واقعا تو طراحی اینا نابقه هستن 10 هزار ساله پراید می زنن نمی خوان یک تقییر اصولی بدن ورداشتن فقط چراق جلوشو شبیه بنز کردن :31: پشه بهتر می کشه اینجوری:31:

AIRO
12-10-2010, 22:15
من که با عقب 141 حال می کردم مخصوصا نوک مدادیش که آدم کیف می کرد می دیدش !چه جلو چه عقب
ایشا الله 30 سال دیگه طراحی بدنشم عوض می کنن فعلا همین تغیر چراغ ها خودش خیلی براشون کلی فشار آوردن به مغزشون

camaro lt
13-10-2010, 00:14
اگر اشتباه نکنم 141 یکی از بدترین خودروهای تولیدی شناخته شده بود!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@=101916

camaro lt
21-10-2010, 13:46
خب انگار بازهم مشکلات پراید حل شده و دیگه هیچ دردسری نیست!چند روز قبل مشکل فنی یه پراید را که صاحبش صدها هزار تومان خرج کرده بود و درست نشده بود را با هزینه 3 هزارتومان حل کردم..لرزش جلوبندی در سرعت 110 کیلومتر ..و مشکل از سه شاخ پلوس سمت چپ بود که خودم عوض کردم و برطرف شد..

mehdi_08
21-10-2010, 19:36
سلام
امروز رفتم قیمت لاستیک 175 برای پراید گرفتم کدوم بهتره
کومهو ویتنامی 122 تومن جفتی
کومهو کره ای اصل 135
دانلوپ 130
کدوم بهتره این کومهو ویتنامی با کره ای چه فرقی داره؟

mehdi_08
24-10-2010, 10:25
ممنو که جواب دایدن؟؟؟؟؟

MCI
24-10-2010, 10:42
سلام
وقتي كه صبح ماشين رو روشن ميكنم يه صداي قرقر ميده وقتي كه كلاج رو ميگيرم صدا قطع ميشه. وقتي كه ماشين گرم ميشه باز صدا قطع ميشه.
دوستان يه راهنمايي بكنيد ببينم مشكل از كجاست.
ممنون

camaro lt
24-10-2010, 14:36
بلبرینگ کلاچ! کل سیستم کلاچ( دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ ) کامل باید باز شده و بازدید بشه و در صورت نیاز تعویض بشه..

farshad bugatti
24-10-2010, 15:28
به نظر من کلا تعویض بشه بهتره! چون همون دست مزد باز کردن رو یه بار باید بدی به صفحه همون بهتره که کلا عوض بشه!

camaro lt
24-10-2010, 16:39
اینکه بله..همه مشکلات از همین درد سر دستمزدهاست که معمولا زیاد گرفته میشه ولی کار اساسی انجام نمیدن.اگر خواستی عوض بکنی مارکهای متداول خوبی توی بازار هست مثل سیکو ( اصل و نه اینکه چینی باشه) پایا کلاچ . روستر و چند تای دیگه..آزمایش کردم و دیدم که خوب جواب داده البته اگر فلایویل و دوشاخه و بقیه متعلقات سیستم کلاچ هم سالم باشند بخصوص فلایویل.بوشهای پلاستیکی پایه دوشاخه کلاچ را هم حتما بازدید و در صورت نیاز تعویض بکن چون خیلی از مکانیکها اصلا توجهی به این بوشها نمیکنند..

MCI
25-10-2010, 20:18
اگه همه ی این قطعاتی که گفتین همگی رو بخوام عوض کنم ( بهترین مارک) چقدر هزینه ور میداره؟
صفحه کلاچ سکو که تو نمایندگی های سایپا با بسته بندی سایپا عرضه میشه اصلیه؟

camaro lt
28-10-2010, 16:00
عوض کردن کیت کلاچ که شامل دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ هست با هزینه دستمزد میتونه رقمهای مختلفی داشته باشه.کیت کلاچ از 28 تومان تا 35 تومان قیمت داره ولی ممکنه انواع مارکهای مختلف با طرح غیر اصلی وارد بازار بشه و البته قیمتهای گوناگون هم داشته باشه.در مورد مارک سکو ممکنه غیر اصلی هم به شما بفروشند . این دیگه به معرفت فروشنده مربوط میشه!من تا حالا از مارکهای M.W.H و ROSTER و پایا کلاچ و سکو و H.P.C فروختم و همه خوب جواب دادن..در مورد دستمزد هم این باز چندان مشخص نیست.ممکنه یکی 30 تومان بگیره یکی دیگه 40 و یکی دیگه 50 معلوم نیست!اگر دنبال یه مارک ارزان با کیفیت خوب هستی من پایا کلاچ را معرفی میکنم (البته بقیه قطعات سیستم کلاچ هم باید سالم باشه ) فکر میکنم حدود 70 تا 80 تومان هزینه تعویض بشه البته قیمتها مرتبا تغییر میکنه و چیزی 100% نیست.حدود اواسط تابستان کلاچ پراید یکی از دوستان را عوض کردیم و تقریبا150 تومان شد البته گیربکس و بعضی از قطعات هم ایراد داشت که هزینه اونها هم حساب شده.

hadi_gamer
28-10-2010, 22:02
سلام.من حدود 20 روز هست که ماشینم رو از نمایندگی تحویل گرفتم.ماشین سایپا 132st هست و صفر گرفتم.
حدود 750 تا کار کرده.امروز که تو ترافیک گیر کرده بودم یهو یه بوی سوختگی از ماشین بلند شد مثل بوی لنت ترمز بعد که کلاچ گرفتم دنده رو جا زدم گاز دادم انگار که ماشین خلاصه و خیلی سخت حرکت میکرد.کلا شتاب ماشین گرفته شد.به سختی ماشین رو تا خونه رسوندم.مشکل از چی میتونه باشه؟آخه ماشین صفر چرا باید اینطوری بشه؟من که نمیدونم چی بگم.
الان باید چی کار کنم؟ ببرم سرویس اولیه؟
خیلی ممنون.

fa13
28-10-2010, 22:09
اگه همه ی این قطعاتی که گفتین همگی رو بخوام عوض کنم ( بهترین مارک) چقدر هزینه ور میداره؟
صفحه کلاچ سکو که تو نمایندگی های سایپا با بسته بندی سایپا عرضه میشه اصلیه؟
سکو بگیر ولی اصلش همشون میگن اصله ولی باید وارد باشی بشناسی
دیسک وصفحه با اجرت تعویض 60-65 یه 15 تومن هم بذار واسه خرج های احتمالی بیشتر زیاده
موفق باشی

fa13
28-10-2010, 22:15
سلام.من حدود 20 روز هست که ماشینم رو از نمایندگی تحویل گرفتم.ماشین سایپا 132st هست و صفر گرفتم.
حدود 750 تا کار کرده.امروز که تو ترافیک گیر کرده بودم یهو یه بوی سوختگی از ماشین بلند شد مثل بوی لنت ترمز بعد که کلاچ گرفتم دنده رو جا زدم گاز دادم انگار که ماشین خلاصه و خیلی سخت حرکت میکرد.کلا شتاب ماشین گرفته شد.به سختی ماشنی رو تا خونه رسوندم.مشکل از چی میتونه باشه؟آخه ماشنی صفر چرا باید اینطوری بشه؟من که نمیدونم چی بگم.
الان باید چی کار کنم؟ ببرم سرویس اولیه؟
خیلی ممنون.
کلاجت بی کیفیته تو ترافیک داغ کرده سوخته این دفعه این طوری شد یه کم پیچ رگلاژش رو سفت کن تا خونه برسوندت اذیت نشی
دوست عزیز پرایده دیگه اونم صفر این مشکلات خیلی عجیب نیست :31:
اگه خیلی اذیتت کرد ببر ولی در اکثر موارد اونام کاری برات نمیکنن مجبور میشی ببری بیرون
موفق باشی

itsnetwork-co
29-10-2010, 23:30
سلام برای من صفر 4هزارتا رفته سربالایی نسبتا کم شیب را با دنه3 تا دور موتور 4 پر می کنم بعدش میرم دنده 4 دور موتور و سرعت به 50 الی 60 میرسه.ایذاد از چیه نمایندگی دیاگ زد گفت سالمه

fa13
30-10-2010, 00:09
سلام برای من صفر 4هزارتا رفته سربالایی نسبتا کم شیب را با دنه3 تا دور موتور 4 پر می کنم بعدش میرم دنده 4 دور موتور و سرعت به 50 الی 60 میرسه.ایذاد از چیه نمایندگی دیاگ زد گفت سالمه
ببخشدی من متوجه نشدم :41:
میشه واضح تر بگی تو سه چقدر میری که تو چهار چی میشه کم زیاد ؟

itsnetwork-co
30-10-2010, 23:46
با 3 سرعت 80 پر که می کنما.بعد با 4 میاد روی60الی50.

fa13
31-10-2010, 00:06
با 3 سرعت 80 پر که می کنما.بعد با 4 میاد روی60الی50.
با اطلاعات من این که مشکلی نیست ضریب دنده است مسلما در سر بالایی بذاری تو چهار سرعت کم میشه دیگه !!! سه سنگین تره وقتی میذاری تو چهار سبک میکنی سر بالایی هم که هست مردش میکنی
بازم شاید سایر دوستان نظر دیگه ای داشته باشن

itsnetwork-co
31-10-2010, 00:29
آخه یکی از دوستانم همچین مشکلی داشت میگفت شم و وایر ها را تعویض کرده درست شده

hadi_gamer
31-10-2010, 22:00
اصولا کسی سربالایی رو با دنده سبک نمیره.البته بستگی به شیب سربالایی هم داره.معمولا سربالایی تند رو با دنده 2 یا حداکثر 3 میرن.این کاهش سرعت تو سربالایی با دنده سبک هم طبیعی هست.

fandak
01-11-2010, 08:49
دوگانه سوز بخرم يا يه گانه؟

elfy
01-11-2010, 09:24

صد در صد توی این اوضاع دوگانه بهتره و اگر دوگانه فابریک کارخانه باشه چه بهتر

camaro lt
01-11-2010, 13:24
اتفاقا برعکس...
خودروی دوگانه سوز چه فابریک کارخانه و یا غیره کلا دارای مشکلات فنی زیادی در مورد موتور هست.به هیچ عنوان توصیه نمیکنم که دوگانه بگیری مگر اینکه به ناچار از خودرو استفاده خیلی زیادی میکنی و مشکل بنزین داری.
ایمنی اون هم که دیگه معلومه...

fa13
01-11-2010, 14:14
با احترام به نظر دوستان
خودت باید تصمیم بگیری با توجه به مصرف بنزین و جایگاه خلوت برای گاز زدن در ساعاتی خاص
خودروهای داخلی خصوصا گاز سوز شانسیه
من هر دو جورش رو دیدم کسی بوده که دوگانه داشته کاملا راضی بوده و همین طور ناراضی هم دیدم که میگفته موتورش اذیت میکنه
بعضی هم تک سوز براشون کافیه
ولی چیزی که بیشتر روش اتفاق نظر هست گاز سوز کارخونه از بیرون بهتر هست (بازم 100% نیست )
موفق باشی

MCI
01-11-2010, 14:31
سلام
من با این ورودی گاز مشکل دارم نشتی گاز داره هر 1 ماه باید برم بدم بازش کنن و واشر و فنرشو عوض کنن.
میخواستم بدونم بهترین و مرغوب ترین مارکش تو بازار چیه که خراب نشه.

fandak
01-11-2010, 14:57
با احترام به نظر دوستان
خودت باید تصمیم بگیری با توجه به مصرف بنزین و جایگاه خلوت برای گاز زدن در ساعاتی خاص
خودروهای داخلی خصوصا گاز سوز شانسیه
من هر دو جورش رو دیدم کسی بوده که دوگانه داشته کاملا راضی بوده و همین طور ناراضی هم دیدم که میگفته موتورش اذیت میکنه
بعضی هم تک سوز براشون کافیه
ولی چیزی که بیشتر روش اتفاق نظر هست گاز سوز کارخونه از بیرون بهتر هست (بازم 100% نیست )
موفق باشی

اتفاقا برعکس...
خودروی دوگانه سوز چه فابریک کارخانه و یا غیره کلا دارای مشکلات فنی زیادی در مورد موتور هست.به هیچ عنوان توصیه نمیکنم که دوگانه بگیری مگر اینکه به ناچار از خودرو استفاده خیلی زیادی میکنی و مشکل بنزین داری.
ایمنی اون هم که دیگه معلومه...

ممنون از راهنمايي هاي ارزشمند دوستان گرانقدر .

من زياد از ماشين نمي خوام كار بكشم . شايد دو هفته اي يك بار مي خوام يه پنج شنبه جمعه برم قم . و يا عيد و تابستون يه مسافرت .
حالا نظر شما دوستان چيه؟

fa13
01-11-2010, 16:50
ممنون از راهنمايي هاي ارزشمند دوستان گرانقدر .

من زياد از ماشين نمي خوام كار بكشم . شايد دو هفته اي يك بار مي خوام يه پنج شنبه جمعه برم قم . و يا عيد و تابستون يه مسافرت .
حالا نظر شما دوستان چيه؟
بازم خودت باید تصمیم بگیری و من از وضع بنزین و بازار داخلی بی اطلاع هستم
نظر شخصی برای موقعیت شما بنزین :31:
پیچیدگی موتور کمتر خرج کمتر فضای صندوق بیشتر وزن کمتر و....
بازم نظرات رو جمع کن خودت تصمیم نهایی رو بگیر
موفق باشی

camaro lt
01-11-2010, 20:38
من هم نظر جناب fa13 را تائید میکنم..اضافه بر اون ایمنی بیشتر هم داره و لازم نیست توی صف برای گاز توقف کنی که البته در زمستان با وجود افت فشار گاز در کشور و داستانهای دیگه اینهم خودش مشکلی بر مشکلات اضافه میکنه.در ضمن به خاطر گاز سوز بودن از سهمیه بنزین هم کم میشه که عملا هیچ سودی برای شما نداره...

behzad_zn
01-11-2010, 23:27
سلام
پراید صبا مدل 87 کارکرد 28000
سه ماهه دست منه قبلا خبر ندارم چیکارش کردن یکم سروصداش زیاد شده
الان بدم آچارکشی کلا همه جاشو؟
چقدر میگیرن؟
اگه چیزی لازمه بدونم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

fa13
02-11-2010, 00:15
سلام
پراید صبا مدل 87 کارکرد 28000
سه ماهه دست منه قبلا خبر ندارم چیکارش کردن یکم سروصداش زیاد شده
الان بدم آچارکشی کلا همه جاشو؟
چقدر میگیرن؟
اگه چیزی لازمه بدونم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
جسارتا از اون سوال ها بودا :31:
کجاش صدا میده ؟ چرا ؟ چه موقع؟
همه جاشو یعنی چی ؟

h_ollo_w
02-11-2010, 00:26
سلام دوستان
نمی دونم جای این سوالم اینجاست یا نه !!ولی چون می خوام رو پراید بزارم گفتم اینجا بپرسم شاید یکی از شما خریده باشه :دی
اقا نظرتون درباره این چیزا چیه؟ جی پی اس ها

ظاهرا به قیمتش که خیلی می ارزه ...:دی
امکانات جالبی هم داره !!! ویندوز سی ای !! و.. فیلم میلمم پلی می کنه ...

نظرتون چیه؟ می ارزه؟ یه مدلشم هست که تلوزیون هم داره :31: 270 تومن ایناست ..اگه اشتباه نکنم ..می ارزه؟

ممنون

camaro lt
03-11-2010, 14:48
وسیله جالبی به نظر میاد..شنیده بودم میشه روی ماشین نصب کرد اما واقعا برای ایران کار میده؟منظورم استفاده از این سیستم که باید با موقعیت یاب جهانی و ماهواره ها در ارتباط باشه به لحاظ وضع تحریمها هنوز کار میکنه؟اگر امکان داره توضیحات بیشتری بنویسید..

h_ollo_w
03-11-2010, 16:31
وسیله جالبی به نظر میاد..شنیده بودم میشه روی ماشین نصب کرد اما واقعا برای ایران کار میده؟منظورم استفاده از این سیستم که باید با موقعیت یاب جهانی و ماهواره ها در ارتباط باشه به لحاظ وضع تحریمها هنوز کار میکنه؟اگر امکان داره توضیحات بیشتری بنویسید..
آره داداش ...چه فرقی داره ..:دی وقتی الان برا گوشی ها داره جواب می ده خب اینم جواب می ده دیگه :دی
اینجور که من فهمیدم ظاهرا تو ایران فعلا فقط دو تا برند دارن از اینا می فروشن ...
یکیشون همین ARM هست که من عکس یکی از محصولاتشو بالا گذاشتم ..نقشه هاشونم تمام فارسیه ... مال این ای آر ام که ظاهرا نقشه معروف جی پی اس های گوشی های نوکیا روشه ...:دی اگه اشتباه نکنم اسمش ره نگاره .... می گن خیلی نقشه خوب و کاملیه ...:دی با این تفاسیر فکر کنم دقت خیلی خوبی هم داشته باشه :دی
حالا جدا از این حرفا بقیه امکاناتشه که باعث شده من بگم نسبت به قیمتش خیلی می ارزه ...:دی
سایت رسمی این ARM اینه :

دوستان هیچ کدوم از شما از اینا ندارید؟
نظرتون چیه؟ می ارزه؟

behzad_zn
03-11-2010, 23:44
جسارتا از اون سوال ها بودا :31:
کجاش صدا میده ؟ چرا ؟ چه موقع؟
همه جاشو یعنی چی ؟
از کدوم سواالا؟:31:
کلا از جلوبندی بگیر تا صندلیا و در و پنجرهو کمک فنرا و ...
هرچی پیچ تو ماشینه!

fa13
04-11-2010, 00:01
از کدوم سواالا؟:31:
کلا از جلوبندی بگیر تا صندلیا و در و پنجرهو کمک فنرا و ...
هرچی پیچ تو ماشینه!
خوب هر کدوم از اینا علتش باید مشخص بشه بعد ببری پیش اهل فنش برات ردیف کنه
مثلا شما برو بگو جلو بندی صدا میده یارو هم اگر بی انصاف باشه میتونه هر ایرادی روش بذاره و کلی پیادت کنه
همه رو که با هم نمیشه ببری بگی آقا اچار کشیش کن :31:
بده یه آدم وارد بشینه علت ها رو برات پیدا کنه
موفق باشی

vahid_203
06-11-2010, 21:54
MCI جان ظرف روغنت رو داری ؟

اگه دور ننداختی از هر دو طرفش یه عکس بگیر بزار ببینیم ... اینم عکسهای ظرف روغن من

1:
2:

ببینیم چه فرقی دارن

شاید مال من چون ارزون بوده تقلبیه ؟

سلام بچه ها

یه مدت قبل حدود 2 ماه کاسترول سی ان جی ریختم ... الان که حدود 6000 تا کار کرده 3/1 روغن کم شده ....

MCI جان اگه یادت باشه من گرفته بودن 13500 تومن و شما 19500 تومن ....

واقعا مال من تقلبی بوده که الان اینجوری شده ؟

fa13
06-11-2010, 22:13
سلام بچه ها

یه مدت قبل حدود 2 ماه کاسترول سی ان جی ریختم ... الان که حدود 6000 تا کار کرده 3/1 روغن کم شده ....

اگر ماشین سالم باشه روغن نباید کم کنه اونم با این کارکرد کم
زیر ماشین رو چک میکنی ؟ شاید از جایی نشتی داره
مطمئنی تو شرایط درست اندازه گیری کردی ؟ شاید روغن تو کارتل پایین بوده
روغن های خارجی همشون تقلبیه شک نکنید دوستان پولم بابتش ندید
همین بهران تکتاز یا پیشتاز برا پراید کافیه

sourena
06-11-2010, 23:28
روغن بعد از يه مدت بخار ميشه!!!

اين نكته رو هم مد نظر داشته باشن ....

fandak
07-11-2010, 00:12
آقا ما هچي از فني ماشين سردر نمياريم . چه كار بايد بكنيم ؟
سي دي آموزشي داره ؟
هيچي بلد نيستم

D r i v e r
07-11-2010, 00:21
سي دي آموزشي داره ؟
هيچي بلد نيستم
پراید دارین؟
توی بازار چند تایی کتاب برای آموزش فنی پراید هست :46:

fa13
07-11-2010, 00:59

اين نكته رو هم مد نظر داشته باشن ....
تا اونجا که اطلاعات کم من میگه با کارکرد عادی نباید بشه
در شرایط خاص و فشار رو موتور بله درسته
اشتباه میکنم تصحیح کنید

---------- Post added at 10:29 PM ---------- Previous post was at 10:26 PM ----------

سي دي آموزشي داره ؟
هيچي بلد نيستم
کتاب ها هم خوبه ولی تو نتم خیلی چیز ها میتونی یاد بگیری از دوستانی که پراید دارن
عجله نکن هر ماشینی ریزه کاری زیاد داره کم کم که با مشکلات مواجه بشی دستت میاد
یه فروم هم هست آدرسش رو برات پ خ میکنم اطلاعات خوبی بهت میده ولی هیچی تو این موضوع تجربه نمیشه
موفق باشی

mehre_asemany
07-11-2010, 18:47
سلام من یه سوال داشتم و خوشحال میشم افراد باتجربه این تالار کمکم کنند.
من تازگی پراید دوگانه سوز گرفتم.ایا موتور های دوگانه سوز صداشون بیشتر از موتور ها بنزینیه؟
دوم اینکه فن بخاری من وقتی ازدریچه جلو باز میشه باد سرد میزنه درحالی که از دریچه بالا و پایین باد گرم میزنه...مشکل کجاست؟
ess_1362
07-11-2010, 19:21

روغن موتور از فرمولي ساخته شده كه بخار نميشه!!
مي تونيد خودتون امتحانش كنيد فقط در صورت تماس مستقيم با محفظه انفجار سوخته ميشه

من تازگی پراید دوگانه سوز گرفتم.ایا موتور های دوگانه سوز صداشون بیشتر از موتور ها بنزینیه؟

بله موتور دوگانه سوز پرايد روي سوخت CNG به مقدار خيلي جزيي صداي بيشتري توليد مي كنه

دوم اینکه فن بخاری من وقتی ازدریچه جلو باز میشه باد سرد میزنه درحالی که از دریچه بالا و پایین باد گرم میزنه...مشکل کجاست؟

بخاري همه پرايدها همين جوري هست
فقط از پايين و از شيشه جلو هواي گرم خارج ميشه و اون دريچه هاي داشبرد فقط براي تهويه كولر طراحي شدن

موفق باشيد

vahid_203
08-11-2010, 23:45
اگر ماشین سالم باشه روغن نباید کم کنه اونم با این کارکرد کم
زیر ماشین رو چک میکنی ؟ شاید از جایی نشتی داره
مطمئنی تو شرایط درست اندازه گیری کردی ؟ شاید روغن تو کارتل پایین بوده
روغن های خارجی همشون تقلبیه شک نکنید دوستان پولم بابتش ندید
همین بهران تکتاز یا پیشتاز برا پراید کافیه

سلام

نشتی نداره چک کردم

تو سطح کاملا صاف و 3 ساعت ماشین متوقف بود و ثابت، اندازه گرفتم

امروز عوض کردم ... دقیقا 1 لیتر روغن کم شده بود ..

یارو گفت احتمالا چون با گاز زیاد میرونی و موتور هم با گاز تحت فشار باعث بخار شدن روغنت شده و همچنین گفت کاسترول سی ان جی آشغاله و اصلا کیفیت نداره اشتباه کردی ریختی و کیفیت پایین روغن هم یه دلیل کم شدنشه

توتال 3000 ریختم .... یارو گفت رو 5000 تا باید عوض بشه (ظرف پلاستیکی ... فکر کنم API : SF .. 20W50 بود)

14000 تومن پول خود روغن شد
خوبه ؟

fa13
09-11-2010, 01:56
سلام

نشتی نداره چک کردم

تو سطح کاملا صاف و 3 ساعت ماشین متوقف بود و ثابت، اندازه گرفتم

امروز عوض کردم ... دقیقا 1 لیتر روغن کم شده بود ..

یارو گفت احتمالا چون با گاز زیاد میرونی و موتور هم با گاز تحت فشار باعث بخار شدن روغنت شده و همچنین گفت کاسترول سی ان جی آشغاله و اصلا کیفیت نداره اشتباه کردی ریختی و کیفیت پایین روغن هم یه دلیل کم شدنشه

توتال 3000 ریختم .... یارو گفت رو 5000 تا باید عوض بشه (ظرف پلاستیکی ... فکر کنم API : SF .. 20W50 بود)

14000 تومن پول خود روغن شد
خوبه ؟
راستش خوب که وجود نداره همه چیز نسبیه
به نظر من
به افاضات تعویض روغنی جماعت گوش نده حرف.... زیاد میزنه
دوست عزیز وقتی میخوای رو 5000 عوض کنی چرا بیخود پول روغن گرون میدی حالا داری میدی اون بحثش جداست :31:
همون بهران تکتازم کافیه دیگه خیلی بخوای تحویلش بگیری پیشتاز یا پارس پایا
یک کلام روغن خارجی = تقلبی
اون حرفی که برا بخار شدن زده با اطلاعات کم من نمیخونه اونم یه لیتر ؟ یک لیتر برا پراید یعنی ماشین رو بذاری تو شرایط پیست
ولی بازم با مکانیک وارد چک کن

koorosh2500
09-11-2010, 16:07
راستش خوب که وجود نداره همه چیز نسبیه
به نظر من
به افاضات تعویض روغنی جماعت گوش نده حرف.... زیاد میزنه
دوست عزیز وقتی میخوای رو 5000 عوض کنی چرا بیخود پول روغن گرون میدی حالا داری میدی اون بحثش جداست :31:
همون بهران تکتازم کافیه دیگه خیلی بخوای تحویلش بگیری پیشتاز یا پارس پایا
یک کلام روغن خارجی = تقلبی
اون حرفی که برا بخار شدن زده با اطلاعات کم من نمیخونه اونم یه لیتر ؟ یک لیتر برا پراید یعنی ماشین رو بذاری تو شرایط پیست
ولی بازم با مکانیک وارد چک کن

کاملا موافقم
بنده از اول که پراید صفر مدل 83 خریدم همیشه بهران تکتاز می ریزم و روی 5000 الی 6000 عوض می کنم و تا الان هم راضی بودم و نه روغن ریزی دارم و نه روغن سوزی و ماشینم 170,000 تا کار کرده

MCI
09-11-2010, 19:32
سلام بچه ها

ماله منم از همینه فرقی نداره.
ولی من هیچ مشکلی باهاش ندارم کاملا ازش راضیم و سره 10000 تا عوضش میکنم

h_ollo_w
10-11-2010, 22:06
سلام دوستان
نمی دونم جای این سوالم اینجاست یا نه !!ولی چون می خوام رو پراید بزارم گفتم اینجا بپرسم شاید یکی از شما خریده باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ظاهرا به قیمتش که خیلی می ارزه ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نظرتون چیه؟ می ارزه؟ یه مدلشم هست که تلوزیون هم داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 270 تومن ایناست ..اگه اشتباه نکنم ..می ارزه؟

ممنون

چی شد دوستان؟
چرا نظر نمی دید؟
کسی از اینا داره؟
به نظرتون می ارزه؟

امروز رفتم نمایشگاه ... تو نمایشگاه همین شرکته آرم (پارسا کیش) یه غرفه داشت ... طرف کلی حرف زد ... وسوسه شدم :دی
نمونه تلویزیون دارشم گذاشته بود .... خیلی خفن بود .... صاف صاف داشت نشون می داد !!!:18:
نقششم دیدم خیلی خوب بود ...کلا یه ذره هم باهاش ور رفتم ...به نظرم خیلی باحال بود ... :دی

نظر شما چیه ؟

h_ollo_w
10-11-2010, 22:07
سلام دوستان
نمی دونم جای این سوالم اینجاست یا نه !!ولی چون می خوام رو پراید بزارم گفتم اینجا بپرسم شاید یکی از شما خریده باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ظاهرا به قیمتش که خیلی می ارزه ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نظرتون چیه؟ می ارزه؟ یه مدلشم هست که تلوزیون هم داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 270 تومن ایناست ..اگه اشتباه نکنم ..می ارزه؟

ممنون

چی شد دوستان؟
چرا نظر نمی دید؟
کسی از اینا داره؟
به نظرتون می ارزه؟

امروز رفتم نمایشگاه ... تو نمایشگاه همین شرکته آرم (پارسا کیش) یه غرفه داشت ... طرف کلی حرف زد ... وسوسه شدم :دی
نمونه تلویزیون دارشم گذاشته بود .... خیلی خفن بود .... صاف صاف داشت نشون می داد !!!:18:
نقششم دیدم خیلی خوب بود ...کلا یه ذره هم باهاش ور رفتم ...به نظرم خیلی باحال بود ... :دی

نظر شما چیه ؟

Sha7ab
11-11-2010, 18:40
دوستان من اگه از نمایندگی سایپا یه پراید معمولی تک سوز بخوام چند روزه تحویلش میدن؟

MCI
14-11-2010, 20:18
بستگی به شهر و نمایندگی داره . ولی معمولش تقریبا 30 روزه

SNOW PATROL
14-11-2010, 21:02
چی شد دوستان؟
چرا نظر نمی دید؟
کسی از اینا داره؟
به نظرتون می ارزه؟

نظر شما چیه ؟

این روزا دیگه گوشی 150 تومنی هم gps داره بری 300 تومن بدی پول gps!!!

h_ollo_w
15-11-2010, 00:54
این روزا دیگه گوشی 150 تومنی هم gps داره بری 300 تومن بدی پول gps!!!

اون گوشی 150 تومنی صفحه تاچ 5 اینچ و تلوزیون آنالوگ و اف ام ترنسمیتر و ویندوز سی ای هم داره ؟ قابلیت اتصال دوربین دنده عقب چی ؟!!!!!
به نظرم قیاس بی موردی کردید !!!!
بعد این جی پی اسه قاعدتا زود تر از گوشی هم وصل می شه ...

fandak
19-11-2010, 18:18
اين نمايندگي ها هم هيچ كدوم دوگانه سوز صبا ثبت نام نمي كنن . شديدا احتياج به پيش فاكتور داريم .

كي مي تونه رديف كنه . بهش هم حق الزحمه پرداخت مي كنيم

MCI
21-11-2010, 11:05
امروز یه اتفاقی برای من افتاد کنجکاو شدم دلیلشو بدونم
تو جاده به سرعت گیر که رسیدم یه ترمز گرفتم( پدال ترمزو تا اخر گرفتم) بعدش پدال ترمز قفل شد دیگه عمل نمیکرد و ماشین خاموش شد.
حالا میخوام بدونم مشکل از چی بوده؟

hamed malekpour
21-11-2010, 14:22
تو جاده به سرعت گیر که رسیدم یه ترمز گرفتم( پدال ترمزو تا اخر گرفتم) بعدش پدال ترمز قفل شد دیگه عمل نمیکرد و ماشین خاموش شد.

ماشین 6ملیونی که بیشتر از این نمی شه......

fandak
21-11-2010, 14:37
نمايندگي چي شد؟

fa13
21-11-2010, 17:03

ماشین کشید ترمز کرد یا در جا ترمز گرفت بعد خاموش کرد ؟
پدال پایین موند ؟ یا عمل نمیکرد ؟
با اطلاعات کم من میگم بوستر البته فکر نمیکنم ترمز گرفتن با خاموش شدن ربطی داشته باشه ولی وقتی خاموش کنه سوییج بسته باشه ترمزم نداری
شایدم لنت جلو چسبونده !!

MCI
21-11-2010, 18:25
ماشین کشید ترمز کرد یا در جا ترمز گرفت بعد خاموش کرد ؟
پدال پایین موند ؟ یا عمل نمیکرد ؟
با اطلاعات کم من میگم بوستر البته فکر نمیکنم ترمز گرفتن با خاموش شدن ربطی داشته باشه ولی وقتی خاموش کنه سوییج بسته باشه ترمزم نداری
شایدم لنت جلو چسبونده !!
تو جاده بودم با سرعت تقریبا 100 تا به سرعت گیر که رسیدم ترمز کردم دیدم خیلی ضعیفه تا ته فشار دادم باز نگه نداشت با دنده و ترمز دستی سرعت ماشینو کم کردم پامو که از روی پدال بر داشتم پدال اومد بالا قفل شد دیگه عمل نمیکرد و یهو ماشین خاموش شد ( ماشین بعد از قفل کردن ترمز خاموش شد).
بوستر یا فشار شکن ترمز همون که لوله های روغن ترمز بهش وصله از سر یکی از لوله ها که ترمز میکنم روغن میپاشه بیرون.

fa13
21-11-2010, 20:06
تو جاده بودم با سرعت تقریبا 100 تا به سرعت گیر که رسیدم ترمز کردم دیدم خیلی ضعیفه تا ته فشار دادم باز نگه نداشت با دنده و ترمز دستی سرعت ماشینو کم کردم پامو که از روی پدال بر داشتم پدال اومد بالا قفل شد دیگه عمل نمیکرد و یهو ماشین خاموش شد ( ماشین بعد از قفل کردن ترمز خاموش شد).
بوستر یا فشار شکن ترمز همون که لوله های روغن ترمز بهش وصله از سر یکی از لوله ها که ترمز میکنم روغن میپاشه بیرون.
خوب شانس آوردی
همونه پس یعنی شکسته ؟!!
دیگه خودت که بهتر از من میدونی :31:

fandak
21-11-2010, 23:38
پس كسي نداره

moh72
28-11-2010, 21:07
سلام میخواستم بدونم واسه پراید 141 ضدیخ رو با نسبتی باید با اب مخلوط کنم؟یا اصلا میتونم همشو ضدیخ بریزم؟
هوا هم خیلی سرد(حتی یه بار 40- شده بود:31:)
خیلی ممنون

fa13
28-11-2010, 21:51
سلام میخواستم بدونم واسه پراید 141 ضدیخ رو با نسبتی باید با اب مخلوط کنم؟یا اصلا میتونم همشو ضدیخ بریزم؟
خیلی ممنون
شما کلا رادیات رو خالی کردی ؟

ali1323
06-12-2010, 16:34
شما کلا رادیات رو خالی کردی ؟
سلام
يه نوع رادياتور مسي براي پرايد اومده. كسي مصرف نكرده.كاراييش بيشتر از قبلي هاس ؟

mr-dion
11-12-2010, 22:04
سلام اقا من یه پراید صبا ثبت نام کردم بهمن ماه تحویلش هست
امکانش هست به 132 abs دار تبدیلش کنم کسی تا حالا هم چین کاری کرده؟
2ماه از زمان ثبت نامم میگذره

mr-dion
12-12-2010, 11:24
کسی جواب نمیده

hamed malekpour
12-12-2010, 17:47
باید بری از نمایندگی بپرسی به نظرم می شه پرسوجو کن.

MCI
12-12-2010, 21:15
پراید مدل 88 با موتور زیمنس
امپر اب اصلا از جاش تکون نمیخوره مثلا مسافت 160 کیلومتری رو طی میکنم ولی امپر بالا نمیاد.
در ضمن ماشین هم هیچ مشکلی نداره نه جوش میاره نه ریپ میزنه ولی وقتی ماشین تو سربالایی هست و بهش فشار میاد امپر شروع میکنه به کار کردن.
میخواستم بدونم عادیه یا مشکل داره.
و مشکل بعدی اینکه ماشین بعضی وقتها که با بنزین استارت میزنم ریپ میزنه و به زور روشن میشه ولی با گاز این مشکل وجود نداره.
نکته: وقتی چراغ بنزین روشن میشه این اتفاق میفته. البته همیشه نه بعضی وقتها

SevenCity
12-12-2010, 22:11

بله به سایتش مراجعه کنید

mr-dion
12-12-2010, 22:56
بله به سایتش مراجعه کنید
میشه دقیق تر توضیح بدین

farahdoost
15-12-2010, 15:35
سلام به همۀ دوستان!
نمی دونم توی این تایپیک کلا صحبت می کنید؛ یعنی در مورد همۀ لوازم پراید؟
اگه دوستان کسی اطلاعاتی در مورد لاستیک نکسن 175 بگه ممنون میشم، یوکوهاما بخرم یا نکسن؟
یوکوهاما داشتم، خیلی عالی بود؛ فقط روی اسفالت های اصفهان لیز میخورد...
اگر هم اینجا جاش نبود این سئوال، که حضرات ادمین پاکش می کنن حتما!!! لول:11:

H.Operator
23-12-2010, 17:00
سلام به همۀ دوستان!
نمی دونم توی این تایپیک کلا صحبت می کنید؛ یعنی در مورد همۀ لوازم پراید؟
اگه دوستان کسی اطلاعاتی در مورد لاستیک نکسن 175 بگه ممنون میشم، یوکوهاما بخرم یا نکسن؟
یوکوهاما داشتم، خیلی عالی بود؛ فقط روی اسفالت های اصفهان لیز میخورد...
اگر هم اینجا جاش نبود این سئوال، که حضرات ادمین پاکش می کنن حتما!!! لول:11:
من میگم همون یوکوهاما بگیر خیلی هم بهتره دلیلشو دقیقآ نمی دونم ولی دوستم باباش مغازه لاستیک فروشی داره میگه نکسن در حد یوکوهاما نیست:13:.

راستی یک سوال بچه ها کمک عقب شاگرد خراب شده یعنی قلپ قلپ میکنه قیمت نوش چنده که برم عوضش کنم + دستمزد تعمیرکار:31:.

heinrich_himmler
23-12-2010, 17:15
من میگم همون یوکوهاما بگیر خیلی هم بهتره دلیلشو دقیقآ نمی دونم ولی دوستم باباش مغازه لاستیک فروشی داره میگه نکسن در حد یوکوهاما نیست:13:.

راستی یک سوال بچه ها کمک عقب شاگرد خراب شده یعنی قلپ قلپ میکنه قیمت نوش چنده که برم عوضش کنم + دستمزد تعمیرکار:31:.

دلیل لیز خوردن لاستیک روی آسفالت اصفهان ربط چندانی به یوکوهاما یا نکسن نداره.
در مورد قلپ قلپ کردن کمک هم احتمالا لاستیک زیر کمک خورده شده و لزوما به معنی خرابی کمک نیست. اول چک کن که 17، 18 تومن بیخود پیاده نشی چون قیمت اون لاستیک 1500 تومن بیشتر نیست.

---------- Post added at 05:12 PM ---------- Previous post was at 05:08 PM ----------

خیلی ممنون

نسبت مخلوط کردن ضد یخ - ضد جوش معمولا اینطوره که یه 4 لیتری آب رادیاتو با یه لیتر ضد یخ - ضد جوش مخلوط می کنن اما اگه زمستانهای بسیار سرد یا تابستانهای بسیار گرمی در منطقه سکونتتون دارید این نسبت به 3 لیتر آب رادیاتور و 2 لیتر ضد یخ- ضد جوش تغییر می کنه که یه ترکیب بسیار خوبه.

---------- Post added at 05:15 PM ---------- Previous post was at 05:12 PM ----------

سلام
يه نوع رادياتور مسي براي پرايد اومده. كسي مصرف نكرده.كاراييش بيشتر از قبلي هاس ؟

نه. کیفیت بهتری داره اما تمام پارامترهای ماشین رو به هم می ریزه و گاها هم مشاهده شده که دمای ماشین بی حساب و کتاب بالا میره چون ساختار لوله های انتقال حرارتش با مدلهای معمولی فرق می کنه!
در مورد رادیاتور بخاری دقیقا موضوع متفاوته. دو مدل آلومینیومی و مسی موجوده که حتما مدل مسی رو تهیه کنید تا از نشتی یا عیوب بعدی جلوگیری بشه.

heinrich_himmler
23-12-2010, 17:20
پراید مدل 88 با موتور زیمنس
امپر اب اصلا از جاش تکون نمیخوره مثلا مسافت 160 کیلومتری رو طی میکنم ولی امپر بالا نمیاد.
در ضمن ماشین هم هیچ مشکلی نداره نه جوش میاره نه ریپ میزنه ولی وقتی ماشین تو سربالایی هست و بهش فشار میاد امپر شروع میکنه به کار کردن.
میخواستم بدونم عادیه یا مشکل داره.
و مشکل بعدی اینکه ماشین بعضی وقتها که با بنزین استارت میزنم ریپ میزنه و به زور روشن میشه ولی با گاز این مشکل وجود نداره.

در مورد آمپر آب اگه انگولک نکردی ماشینو:
فشنگی درجه آب مشکل داره. قیمتش 2500 تومنه و تو هر بقالیی هم پیدا میشه. 10 دقیقه هم تعویضش بیشتر وقت نمی گیره.

در مورد ریپ زدن ماشین هنگام استارت اگه ماشین دوگانه سوزه و ECU گازش مدل وارش گستره، به علت عدم هماهنگی بین این ECU و ECU بنزینه زیمنسه و ECU گاز باید تعویض بشه.
اگه ماشین تک سوزه احتمالات زیادی هست که باید چک بشه و از راه دور نمیشه نظر داد، توصیه می کنم به یه نمایندگی معتبر مراجعه کنید.

این قسمتم متوجه نشدم! منظورتون اینه که چراغ بنزینتون که روشن میشه ماشین ریپ میزنه یا هر وقت موقع روشن شدن چراغ بنزین روشن میشه ماشین ریپ میزنه؟

H.Operator
23-12-2010, 17:47
در مورد قلپ قلپ کردن کمک هم احتمالا لاستیک زیر کمک خورده شده و لزوما به معنی خرابی کمک نیست. اول چک کن که 17، 18 تومن بیخود پیاده نشی چون قیمت اون لاستیک 1500 تومن بیشتر نیست.

ممنون دوست عزیز که سریع پاسخ دادید:11:
حقیقتش اینجوره که هر وقت صبح زود یا شب که ماشین به مدت 4-5 ساعت ثابت ایستاده و همه چیزش سرده می خوای حرکت کن حتی رو آسفالت صاف با برآمدگی 1 سانت هم هی قلپ قلپ میکنه اما وقتی یکم حرکت کنی و کمک گرم بشه صداش کمتر میشه:10:
راستی روی سرعت گیرها هم کمک نمی کوبه چه ماشین خالی باشه چه پر ماشین هم پراید صبا مدل 88 هست:5:

heinrich_himmler
23-12-2010, 17:53
بهترین راه برای تست کمک فنر اینه که یه دستتو بذاری روی برامدگی پیچ کمک و با تمام قدرت ماشین رو به پایین هول بدی، می تونی یه پاتم پذاری رو سپر و به این وسیله نیروی بیشتری رو به پایین وارد کنی تا ماشین هی بالا و پایین بشه. بعد اگه زیر دستی که پیچ کمک هست لغزش یا گیری احساس کردی یعنی کمک خرابه اما اگه این حالت ضعیف یا نا محسوس بود کمک سالمه. توجه داشته باش موارد بسیار نادریه که به علت خرابی کمک خودرو دچار سروصدا بشه.

MCI
23-12-2010, 21:55
در مورد آمپر آب اگه انگولک نکردی ماشینو:
فشنگی درجه آب مشکل داره. قیمتش 2500 تومنه و تو هر بقالیی هم پیدا میشه. 10 دقیقه هم تعویضش بیشتر وقت نمی گیره.

در مورد ریپ زدن ماشین هنگام استارت اگه ماشین دوگانه سوزه و ECU گازش مدل وارش گستره، به علت عدم هماهنگی بین این ECU و ECU بنزینه زیمنسه و ECU گاز باید تعویض بشه.
اگه ماشین تک سوزه احتمالات زیادی هست که باید چک بشه و از راه دور نمیشه نظر داد، توصیه می کنم به یه نمایندگی معتبر مراجعه کنید.

این قسمتم متوجه نشدم! منظورتون اینه که چراغ بنزینتون که روشن میشه ماشین ریپ میزنه یا هر وقت موقع روشن شدن چراغ بنزین روشن میشه ماشین ریپ میزنه؟
ماشین از زمان صفر تا حالا دست به چیزیش نزدم فقط بنزین و روغن
یه جایی خوندم که پراید زیمنس موتورش خوریه که زیاد داغ نمیشه بخاطر همین امپر اب بالا نمیاد مگه اینکه دیگه زیاد بهش فشار بیاد. حالا درست یا غلط بودنشو اطلاع ندارم

heinrich_himmler
23-12-2010, 22:47
ماشین از زمان صفر تا حالا دست به چیزیش نزدم فقط بنزین و روغن
یه جایی خوندم که پراید زیمنس موتورش خوریه که زیاد داغ نمیشه بخاطر همین امپر اب بالا نمیاد مگه اینکه دیگه زیاد بهش فشار بیاد. حالا درست یا غلط بودنشو اطلاع ندارم

این برداشت متاسفانه در بین مردم هست و اشتباهه. دمای کاری موتور پراید چه در مدل زیمنس و چه ساژم یا والئو 90 درجه سانتیگراده.
یعنی تا دمای آب موتور به 90 درجه نرسه فن روشن نمیشه و تا دمای آب موتور به 84 درجه نرسه ترموستات باز نمیشه.
سیکل کاری عادی موتور پراید 84 الی 90 درجه سانتیگراده و دمای بالای این غیر عادی و دمای پایین این هم موجب بالا رفتن مستقیم مصرف سوخت می شه.
درجه هم با کمی بالا و پایین (درجات زیاد دقیق نیستند) در هنگام کار کرد معمولی روی خط وسط یا کمی بالاتر و در هنگام رانندگی در هوای معمولی روی خط مابین وسط و پایین (خط دوم) باید باشه.( اینا حدودین و برای هر پرایدی بسته به شرایط رانندگی فرق می کنن)

matr!x_2008
26-12-2010, 22:48
سلام
چند روزه چراغ زرد رنگ چک (CHEK) موقع رانندگی روشن میشه! وقتی ماشینو خاموش میکنم و دوباره روشنش میکنم چراغش خاموش میشه! دیروز هم که ماشینو یه جا پارک کردم داشتم رادیو گوش میدادم.یهو همه برق ماشین از کار افتاد و کلا همه چراغای صفحه کیلومتر خاموش شد.هر چی سویچ زدم انگار نه انگار. مشکل چیه؟مشکل از باتری میتونه باشه؟ماشین هم پراید صبا دو گانه مدل 88. یه سوال دیگه هم اینکه برق دزدی یعنی چی؟یعنی ماشین برق دزدی داره؟

heinrich_himmler
27-12-2010, 00:08
سلام
چند روزه چراغ زرد رنگ چک (CHEK) موقع رانندگی روشن میشه! وقتی ماشینو خاموش میکنم و دوباره روشنش میکنم چراغش خاموش میشه! دیروز هم که ماشینو یه جا پارک کردم داشتم رادیو گوش میدادم.یهو همه برق ماشین از کار افتاد و کلا همه چراغای صفحه کیلومتر خاموش شد.هر چی سویچ زدم انگار نه انگار. مشکل چیه؟مشکل از باتری میتونه باشه؟ماشین هم پراید صبا دو گانه مدل 88. یه سوال دیگه هم اینکه برق دزدی یعنی چی؟یعنی ماشین برق دزدی داره؟

چک به دلایل زیادی می تونه روشن بشه و در اکثر موارد باید با دستگاه عیب یاب و چک کردن پارامترهای خودرو تشخیص داد عیب چیه پس از راه دور نمیشه کمکی کرد و هرچی که بگیم جز احتمال چیزی نیست.
اما در مورد اینکه همه برقها رفت ادامشو توضیح بده، بعد ماشینو چطور روشن کردی؟
احتمال اینکه باتری ضعیف باشه یا دینام زیاد شارژ کنه هست. اما فعلا فقط این کاریو که می گم انجام بده:
کاپوت رو باز کن و از سفت بودن سر باتریها مطمئن شو، بعد سمت منبع آب کمکی رادیاتور رو نگاه کن، 3 تا سیم فیوز وجود داره، از سفت بودن و سالم بودن وسطی مطمئن شو (هم سفت باشه سر جاش و هم قطعی نداشته باشه) اگه ایرادی داره تعویضش کن.

matr!x_2008
27-12-2010, 20:28
چک به دلایل زیادی می تونه روشن بشه و در اکثر موارد باید با دستگاه عیب یاب و چک کردن پارامترهای خودرو تشخیص داد عیب چیه پس از راه دور نمیشه کمکی کرد و هرچی که بگیم جز احتمال چیزی نیست.
اما در مورد اینکه همه برقها رفت ادامشو توضیح بده، بعد ماشینو چطور روشن کردی؟
احتمال اینکه باتری ضعیف باشه یا دینام زیاد شارژ کنه هست. اما فعلا فقط این کاریو که می گم انجام بده:
کاپوت رو باز کن و از سفت بودن سر باتریها مطمئن شو، بعد سمت منبع آب کمکی رادیاتور رو نگاه کن، 3 تا سیم فیوز وجود داره، از سفت بودن و سالم بودن وسطی مطمئن شو (هم سفت باشه سر جاش و هم قطعی نداشته باشه) اگه ایرادی داره تعویضش کن.

مرسی که زود جواب دادی. یه بنده خدایی اومد و یکم با ماشین ور رفت گفت احتمالا ماله باتریه، بعدش باتری منو در اوردیم و باتری خودشو گزاشت. بعد همه برقای ماشین درست شدو سویچ زدم ماشین روشن شد. بعدش در حال روشن بودن سریع باتری خودشو برداشتو باتری خودمو گزاشت سر جاش.! در ضمن اون 3 تا سوکت رو نگاه کردم یکیش سوخته بود عوض کردم. یعنی باتری برق دزدی داره؟مشکل از چیه؟

heinrich_himmler
28-12-2010, 18:08
در ضمن اون 3 تا سوکت رو نگاه کردم یکیش سوخته بود عوض کردم
سعی کن این نکته رو همیشه تو ذهنت داشته باشی تا بهتر نتیجه بگیری:
"درست و دقیق اطلاعات بده"
گفتی سوکت سوخته بود که منم بهت اشاره کردم اما نگفتی کدوم سوکت!!؟؟ :13:
بنا به تجربه می دونم که سوکت وسطی بوده، چند تا احتمال هست:
1. باتری به هر دلیلی شارژ خالی کرده یا شارژ نمیشه.
2. یه چیزی شارژ باتریو تا ته مکیده
3. سیم فیوز مشکل داشته
4. دینام زیاد شارژ می کنه
اینها رو چک کن.

matr!x_2008
28-12-2010, 20:38
سعی کن این نکته رو همیشه تو ذهنت داشته باشی تا بهتر نتیجه بگیری:
"درست و دقیق اطلاعات بده"
گفتی سوکت سوخته بود که منم بهت اشاره کردم اما نگفتی کدوم سوکت!!؟؟ :13:
بنا به تجربه می دونم که سوکت وسطی بوده، چند تا احتمال هست:
1. باتری به هر دلیلی شارژ خالی کرده یا شارژ نمیشه.
2. یه چیزی شارژ باتریو تا ته مکیده
3. سیم فیوز مشکل داشته
4. دینام زیاد شارژ می کنه
اینها رو چک کن.

به نظرم خیلی واضح و دقیق توضیح دادم:5: اره سوکت وسطی بود.سر اهنی سوکت ذوب شده بود، در ضمن دیگه چراغ چک روشن نمیشه! :8:فقط یه مشکل اینکه وقتی چراغای کوچیک ماشینو روشن میکنم( منظور همون چراغای کوچیک کنار لامپ ماشین) نور ساعت کم میشه! و وقتی چراغا رو خاموش میکنم دوباره نور ساعت ماشین پر رنگ و قوی میشه! این طبیعیه؟

fa13
28-12-2010, 21:01
به نظرم خیلی واضح و دقیق توضیح دادم:5: اره سوکت وسطی بود.سر اهنی سوکت ذوب شده بود، در ضمن دیگه چراغ چک روشن نمیشه! :8:فقط یه مشکل اینکه وقتی چراغای کوچیک ماشینو روشن میکنم( منظور همون چراغای کوچیک کنار لامپ ماشین) نور ساعت کم میشه! و وقتی چراغا رو خاموش میکنم دوباره نور ساعت ماشین پر رنگ و قوی میشه! این طبیعیه؟

خیر طبیعی نیست
شما مشکل دینام داری ببر باتری ساز برات ردیف کنه

total_overdose
28-12-2010, 23:56
سلام
دوست عزیز این طبیعی هست وقتی که چراغ ها خاموشه نور ساعت بیشتره چون تویه روز باید دیدش بیشتر باشه و شب هم برای اینکه نور زیادش چش رو نزنه نورش باید کمتر بشه و این رو هم با روشن شدن چراغ میفهمه که شب شده و نور ساعت رو کم میکنه:31:

mojtaba_2006
29-12-2010, 01:04
سلام
ببخشید من زیاد از ماشین سررشته ای ندارم . مدتیه ماشین پراید در هنگام دور زدن ،چرخهای جلو ، صدای برخورد دو شی آهنی میده که انگار توی هم گیر افتادن ، البته هیچگونه اختلالی در کارکرد چرخها ندیدم . اگر میدونید مشکل از چیه ، راهنماییم کنید .
ممنون از همه دوستان .

heinrich_himmler
29-12-2010, 01:14
سلام
ببخشید من زیاد از ماشین سررشته ای ندارم . مدتیه ماشین پراید در هنگام دور زدن ،چرخهای جلو ، صدای برخورد دو شی آهنی میده که انگار توی هم گیر افتادن ، البته هیچگونه اختلالی در کارکرد چرخها ندیدم . اگر میدونید مشکل از چیه ، راهنماییم کنید .
ممنون از همه دوستان .

احتمال خرابی پلوسها و بربرینگها هست. البته موارد دیگه ای هم هست که بسیار احتمالشون کمه اما در مجموع باید به تعمیرگاه مراجعه بشه تا با توجه به نوع و زمان صدا و بازدید مجموعه تشخیص داده بشه مشکل چیه و از راه دور هرچی که بگیم در حد احتماله.

mojtaba_2006
29-12-2010, 07:25
heinrich_himmler جان ممنون از جوابتون .
یک سوال دیگه ،
برای موتور پراید ، عده ای به من گفتند که اشکالی نداره دور موتور 3000 به بالا باشه و موتور خوشش میاد که گاز بخوره ، ولی بعضی هم معتقدند که ، تعویض دنده در دور موتور پایین ، اشکالی نداره واتفاقا برای موتور بهتره . من آخرش نفهمیدم کی درست میگه ؟مثلا این تاکسیها ، نمیدونم یا حوصله ندارند دنده عوض کنند یا مسائل فنی را در نظر میگیرند ، با دنده سه ، همه کارها را انجام میدند، البته منم بیشتر از این روش خوشم میاد :46: - و به من گفتند که رانندگان تاکسی همین کارها را انجام میدند که گیربکسشون زودتر از همه خراب میشه . لطفا اگر میتونید در مورد دور موتور در پراید بیشتر توضیح بدید .

ممنون:11:

heinrich_himmler
29-12-2010, 12:49
بحث بسیار گسترده تر از چیزیه که بخوایم در چند سطر در بارش صحبت کنیم اما اگه بخوایم بسیار کوتاه و در حد یه جواب بدون توضیح دلیل خلاصش کنیم باید گفت که نه دور پایین و نه دور بسیار بالا رو برای مدت طولانی نباید استفاده کرد. برای موتور پراید بهتره تعویض دنده تو رنج 3 تا 4 هزار انجام بشه که مثلا دنده 1 تو 2500 دنده 2 تو 3000 ،دنده 3 تو 4500 یا 4000 و دنده 4 تو 3000 تا 4000 و 5 هم که سعی بشه دور از 2000 کمتر نباشه.
البته این ایده آل نیست و صد البته قانون هم نیست! اما یه شرایط نرماله که اگه بتونی رعایت کنی بهتره، مسلمه که یه جاهایی نمیشه رعایتش کرد که الزامی هم نیست.
به طور کلی باید بدونیم که نباید همیشه یه روال ثابت برای تعویض دنده داشته باشیم یعنی همیشه دور بالا یا پایین یا یه دور خاص، باید موتور رو وادار به کارکرد در شرایط مختلف کنیم. مثلا برای اینکه موتور تنبل نشه نیاز نیست هراز چند گاهی تخته گاز تو اتوبان 150 تا بری، میتونی تو دنده 3 یک دقیقه با دور 4500 رانندگی کنی یا موقع تعویض دنده از 2 به 3 هر چند بار یک بار که موقعیتش پیش اومد دور رو ببری 5000 یا مثلا تو یه جاده سرازیری یا مواقع عادی که فشار کمتری رو موتور هست مثلا به جای حرکت با دنده 5 و دور 3000 و سرعت 120 بندازی 4 و همون سرعت رو با دور موتور 3500 تا 4000 بری.
البته توجه داشته باش که این روند نباید خیلی طولانی باشه مثلا 50 کیلومتر با دنده 3 و دور 5000 رانندگی کنی.
یه لینک پایین میذارم که زیاد مرتبط نیست اما تو بخشهاییش اطلاعات خوبی در مورد این موضوع و اثراتش تو مصرف سوخت میده که اگه وقت داشتی مطالعه کن:

hamed malekpour
29-12-2010, 12:56
این پراید مستحکم ومقاوم وایمن کی تولید می شه.؟

mr_khodaei2008
29-12-2010, 17:59
سلام

اگه اطاق ماشين عوض شده باشه چطوري ميشه فهميد ؟

ممنون

heinrich_himmler
29-12-2010, 18:03
سلام

اگه اطاق ماشين عوض شده باشه چطوري ميشه فهميد ؟

ممنون

از روی رنگ بدنه که البته نقاشها اگه حرفه ای نباشن یا با دستگاههای پیکسل سنج رنگ قابل تشخیصه.

mohandes reza
29-12-2010, 18:14
salam majikar modelash mahamashun khuban vali aghl hokm mikpne unike gheymatesh balatar emkanate bishtari dare hamun 230 hezariro begiri be nazaram behtare albate age bonyeye malit khube bye

alibeigi
09-01-2011, 15:10
ديسك صفحه پرايد را هر چند وقت بايد عوض كرد من ماشينم 88 و 37000 كار كرده به نظرم كلاچ خيلي بد عمل ميكنه راه تست صفحه كلاچ چيه؟

Ship Storm
09-01-2011, 15:48
ديسك صفحه پرايد را هر چند وقت بايد عوض كرد من ماشينم 88 و 37000 كار كرده به نظرم كلاچ خيلي بد عمل ميكنه راه تست صفحه كلاچ چيه؟

بستگی به جنس دیسک و صفحه داره و معمولا همین حدود بیشتر نمیره
راه تستش هم اینه که شما ماشین رو بزار تو دنده چهار درحالی که ترمز رو نگه داشتی کلاج رو آروم آرو بیار بالا و کم کم گاز بده ببین کجا ماشین خاموش میشه اگه کلاج خیلی اومد بالا و ماشین خاموش شد بدون صفحه عمرش تمومه و اگر نه کلاج رو چیزی نیاوردی بالا که ماشین خاموش شد صفحه هنوز کار میکنه

moslem.b
10-01-2011, 23:13
می خوام بک سنسور نصب کنم چی پیشنهاد می کنید ؟

heinrich_himmler
11-01-2011, 00:26
بستگی به جنس دیسک و صفحه داره و معمولا همین حدود بیشتر نمیره
راه تستش هم اینه که شما ماشین رو بزار تو دنده چهار درحالی که ترمز رو نگه داشتی کلاج رو آروم آرو بیار بالا و کم کم گاز بده ببین کجا ماشین خاموش میشه اگه کلاج خیلی اومد بالا و ماشین خاموش شد بدون صفحه عمرش تمومه و اگر نه کلاج رو چیزی نیاوردی بالا که ماشین خاموش شد صفحه هنوز کار میکنه

برادر من مگه قراره دیسک و صفحه زوندا یا کاررا GT تست کنه!!! این دیگه چه روشیه؟؟!!
37000 یا 47000 نداره. عمر دیسک و صفحه کلاچ بستگی به جنس و نحوه کارکردشه. بنده به شخصه با یه والئو شرکتی تا بدین لحظه 72000 تا کار کردم و هنوز هم هیچ مشکلی ندارم.
مهم اینه که این دوستمون چه مشکلی داره؟
پدال بالا یا پایینه؟
موقع حرکت میلرزه؟
تو دورهای بالای 3000 گاز هرز می خوره؟
اینا هرکدوم مشخصه یک عیب خاص هستند و لزوما هم دلیل بر خراب بودن دیسک یا صفحه کلاچ نیستند!

---------- Post added at 12:26 AM ---------- Previous post was at 12:26 AM ----------

می خوام بک سنسور نصب کنم چی پیشنهاد می کنید ؟

سنسور چی؟؟!!

moslem.b
11-01-2011, 07:05
سنسور چی؟؟!

سنسور دنده عقب

سعید6
11-01-2011, 09:28
این پراید مستحکم ومقاوم وایمن کی تولید می شه.؟

این پراید مستحکم همون 132 و 111 که چند ماهیه که تولید شده

heinrich_himmler
11-01-2011, 19:55
سنسور دنده عقب
در این مورد بنده اطلاع خاصی ندارم. اما اینو می دونم که انواع مختلفی دارن و قیمتها هم کمی به نسبه بالاست.

sayehgostar
11-01-2011, 20:08
سلام.برو تو سايت magicar كاتلوگ ها همراه با قيمت هركدوم هست

bandary
11-01-2011, 20:34
heinrich_himmler جان من تو حرکت اول تا سرعت 20 تا یه صدای تک تک مثل خراب بودن بلبرینگ از جعبه دنده دارم که فقط تو دنده 1 و فقط موقع حرکت وجود داره و سرعت بالا میره صدا حذف میشه از پلوس ها مطمئنم چون همه باز شدن و مشکلی نداشتن ولی به جعبه دنده خیلی شک دارم دیسک و صفحه هم سالم هستن به نظرت چی میتونه باشه ؟؟؟

heinrich_himmler
11-01-2011, 20:49
مطمعنی از جعبه دندست؟ خلاص امتحان کن یه کم پدال گازو فشار بده تا دور آرام بالا بره اگه همین صدا اومد یا یاتاقان زده یا سوپاپ اما اگه فقط تو یک اینجوریه چند بار با دنده 2 حرکت کن باز اگه صدا اومد که از مجموعه گیربکسه و اگه نه مربوط به خود دنده 1.

bandary
12-01-2011, 10:15
مطمعنی از جعبه دندست؟ خلاص امتحان کن یه کم پدال گازو فشار بده تا دور آرام بالا بره اگه همین صدا اومد یا یاتاقان زده یا سوپاپ اما اگه فقط تو یک اینجوریه چند بار با دنده 2 حرکت کن باز اگه صدا اومد که از مجموعه گیربکسه و اگه نه مربوط به خود دنده 1.

توخلاصي تست كردم صدا نداره ولي فقط تو دنده 1 صدا دارم،تو دنده 2 رو بايد تست كنم ولي فكر نكنم صدا بده
تست ميكنم نتيجه رو ميزارم

bandary
13-01-2011, 09:55
تست کردم نه تو خلاصی صدا داشتم نه تو دنده 2 فقط تو دنده 1 و موقع حرکت سرعت هم از 20 تا بالاتر میره صدا حذف میشه به برنجی 1 شک دارم

MZN84
13-01-2011, 11:36
سلام
آقا ما یه صبا بنزینی گرفتیم با2500 کارکرد.الان کجاهاشو باید چک کنیم؟
ممنون میشم توضیح بدین

Ship Storm
13-01-2011, 13:05
سلام
آقا ما یه صبا بنزینی گرفتیم با2500 کارکرد.الان کجاهاشو باید چک کنیم؟
ممنون میشم توضیح بدین

پس ماشین گارانتی داره
گارانتی اولیه رو اگه رفته باشه روغن و فیلتر هاش رایگان عوض میشه و بستگی به نوع روغنی که ریخته شده مسافت متغییری رو میشه باهاش رفت
2500 کیلومتر تقریبا کار نکرده محسوب میشه و نیاز به چک کردن مورد خاصی نیست

Sha7ab
13-01-2011, 16:15
من بخوام همه ی شیشه ها رو دودی کنم (با برچسپ) چقدر خرجش میشه؟ پراید صبا دارم

MZN84
13-01-2011, 17:33
پس ماشین گارانتی داره
گارانتی اولیه رو اگه رفته باشه روغن و فیلتر هاش رایگان عوض میشه و بستگی به نوع روغنی که ریخته شده مسافت متغییری رو میشه باهاش رفت
2500 کیلومتر تقریبا کار نکرده محسوب میشه و نیاز به چک کردن مورد خاصی نیست

ممنون دوست من.
حالا با این کارت گارانتی نقره ای که دارم توی نمایندگی چه چیزهای رو میتونم عوض کنم؟ راستش نمیدونم گارانتی اولیه رو رفته یا نه.
سوال بعد اینکه کارت گارانتی به اسم مالک قبلی هستش اما ماشین بنام خودم نمره شده.حالا باید ببرمش و گارانتیشو بنام خودم کنم یا نمی خواد؟
شرمنده که این سوالات صفر کیلومتری رو میپرسم:20:

DJ POLESTAR
13-01-2011, 18:06
منم همین سوالو دارم+اینکه جریمه نداره این کار؟؟؟

heinrich_himmler
13-01-2011, 18:55
تست کردم نه تو خلاصی صدا داشتم نه تو دنده 2 فقط تو دنده 1 و موقع حرکت سرعت هم از 20 تا بالاتر میره صدا حذف میشه به برنجی 1 شک دارم
گیربکس هندونه سر بستس عزیزم. باز کنی می فهمی توش چه خبره :31:
از من میشنوی زیر 60، 70 تومن نگیر خرجتو. :27:

Ship Storm
13-01-2011, 20:37
منم همین سوالو دارم+اینکه جریمه نداره این کار؟؟؟

بستگی به نوع جنس و اتومبیل شما داره
معمولی عرض نیم متر قیمت هر متر 1800 و جنس ضد خش قیمت هر متر 2800
البته قیمت خیابون فردوسی تهران که مرکز برچسب های تو این زمینه هست
اطلاعات خیلی خوب و جامع در یک سایت دیدم میتونید بهره ببرید ازش :

bandary
13-01-2011, 21:05
گیربکس هندونه سر بستس عزیزم. باز کنی می فهمی توش چه خبره :31:
از من میشنوی زیر 60، 70 تومن نگیر خرجتو. :27:
اون که بله چه هندونه ای هم هست
احتمالا ببرم کارخونه بدم بچه های خط روتوش بازش کنم البته اگه بشه
اگه نشه که نمیشه احتمالا از جیب مبارک خرج میکنم!!!!!

Sha7ab
15-01-2011, 09:51
یه سوال. من وقتی از سرازیری های خیلی تند و طولانی عبور میکنم سرعت ماشین به 80-90 تایی میرسه. میخوام بدونم اگه تمام طول این سرازیری ترمز رو نگه دارم که سرعت خیلی بالا نره مشکلی پیش نمیاد؟ آخه من شنیدم لنت های پراید خیلی زود داغ میشه.

artoor32
15-01-2011, 21:11
سلام دوستان در مورد فرمان هیدرولیک پراید سوال داشتم؟ آخر من نفهمیدم فرمون هیدرولیک خوبه یا نه؟ یکی میگه خوبه , یکی دیگه میگه واسه پراید خوب نیست و در سرعت بالا خطرناکه! نظر دوستانی که فرمون هیدرولیک دارن چیه؟ نوع ماشینتونم ذکر کنید, چون شنیدم در سری جدید 132 sx و 111 که وزنه ماشین سنگین تر شده استاندارد تر از مدل های معمولی هست و مثل پژو در سرعت بالا هیدرولیک کمتر میشه!!

D r i v e r
15-01-2011, 23:07
سلام دوستان در مورد فرمان هیدرولیک پراید سوال داشتم؟ آخر من نفهمیدم فرمون هیدرولیک خوبه یا نه؟ یکی میگه خوبه , یکی دیگه میگه واسه پراید خوب نیست و در سرعت بالا خطرناکه! نظر دوستانی که فرمون هیدرولیک دارن چیه؟ نوع ماشینتونم ذکر کنید, چون شنیدم در سری جدید 132 sx و 111 که وزنه ماشین سنگین تر شده استاندارد تر از مدل های معمولی هست و مثل پژو در سرعت بالا هیدرولیک کمتر میشه!!
هرکی میگه به درد نمیخوره خیلی ببخشید ولی چرت میگه
الان 2 ساله که هاچبک هیدرولیک دارم
تا دلت هم بخواد گازوندمش و بهش فرمون های سریع دادم
من که تفاوتی حس نکردم
2 سال قبلش هم هاچبک معمولی داشتم
غیر از سفتی فرمان چیزی یادم نمیاد ازش
حتما هیدرولیک بگیر
من 170 - 80 هم رفتم
توی سرعت فرمون رو هم ول کردم
مشکلی نیست :31:

heinrich_himmler
15-01-2011, 23:20
یه سوال. من وقتی از سرازیری های خیلی تند و طولانی عبور میکنم سرعت ماشین به 80-90 تایی میرسه. میخوام بدونم اگه تمام طول این سرازیری ترمز رو نگه دارم که سرعت خیلی بالا نره مشکلی پیش نمیاد؟ آخه من شنیدم لنت های پراید خیلی زود داغ میشه.
معکوس معقولانه بدی بهتره. هم ترمزها داغ نمی کنند هم کنترل بیشتری رو ماشین داری و هم مصرف سوختت به شکل تصاعدی پایینتر میاد.

sise
15-01-2011, 23:33
تشخیص اینکه زیر و بند مشکل داره چیه؟

beny201020
17-01-2011, 23:46
بله عزیزم داریم من خودم یکی واسه ساله 81 داشتم خیلی ام خوب میرفت ازش راضی بودم

mr_khodaei2008
20-01-2011, 18:45
سلام

دوستا پرايد من مدل 84 انژكتوري

مثرفش خيلي زياده و 100 كيلومتر 8 ليتر ميسوزونه علت چيه ؟

Sha7ab
20-01-2011, 19:20
یه سوال تخصصی. قیمت چهار تا قالپاق چند میشه تقریباً؟

mahdistar
20-01-2011, 19:52
فابریکش 8تومان

heinrich_himmler
20-01-2011, 20:52
سلام

دوستا پرايد من مدل 84 انژكتوري

مثرفش خيلي زياده و 100 كيلومتر 8 ليتر ميسوزونه علت چيه ؟

باید اپتدا با دستگاه عیب یاب برسی بشه که میانگین مصرف در حالت درجا چقدره؟ و بعد اگه مشکلی بود پارامترها یک به یک برسی بشن.
ولی در شرایط رانندگی در شهر 8 لیتر کاملا عادیه.

Sha7ab
20-01-2011, 21:08
فابریکش 8تومان
جداً؟!؟! 4 تاش 8 تومن؟!

arash66_2m
20-01-2011, 22:15
سلام دوستان این سایپا که تلویزیون هم به مناسبت دهه فجر فروش ویژه گذاشته کسی شرایط و نحوه پرداخت و خریدش رو کسی اگه میدونه بگه ممنون میشم /.
راستی فروش اقساطی بدون کارمزد هم هستش یا نه
...:20:

alibeigi
22-01-2011, 10:44
----- بنزين را هر چند هزار تا بايد تعويض كرد؟

hamed malekpour
22-01-2011, 12:59
یعنی چی که بنزین را باید عوض کرد......

total_overdose
22-01-2011, 13:25
با این شرایط بنزین 15000 تا هم زیاده ولی شما رویه هر 15000 تا عوض کن یعنی اگه روغن رو 5000 تا عوض میکنی هر 3تا روغن یک فیلتر بنزین!

alibeigi
22-01-2011, 13:48
یعنی چی که بنزین را باید عوض کرد......

ر ت ل ي ف بنزين