PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پـرایـد Pride ( نسیم و صبا )

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12

kalepoook
03-09-2009, 03:45
سلام
من یه چند تا تاپیک و پست از پراید خوندم الان مثل ... پشیمونم،تا صبح خوابم نبرد انقدر گفتن مشکل داره که موندم چی کار کنم،هر کی یه چیزی گفت اونم از ماشین صفر،من می خواستم یه مبلغی رو خرج سیستم کنم ولی با این وضعیت فکر کنم باید خرجش کنم،ولی هنوزم که هنوزه به فکر اینم که بفروشمش،این چه وضعیتیه خدا میدونه!!!

D r i v e r
03-09-2009, 04:31
سلام
من یه چند تا تاپیک و پست از پراید خوندم الان مثل ... پشیمونم،تا صبح خوابم نبرد انقدر گفتن مشکل داره که موندم چی کار کنم،هر کی یه چیزی گفت اونم از ماشین صفر،من می خواستم یه مبلغی رو خرج سیستم کنم ولی با این وضعیت فکر کنم باید خرجش کنم،ولی هنوزم که هنوزه به فکر اینم که بفروشمش،این چه وضعیتیه خدا میدونه!!!
درسته مشکل داره
ولی نه اینقدر که همه مشکلاتش توی ماشین شما جمع بشه :31:
به نظر من ماشین بدی نیست پراید
برای استفاده روزمره و دور زدن توی خیابون ها با دوستان خوبه
خوبیشم اینه که پیچیدگیه خاصی نداره و راحت و سریع تعمیر میشه
من خودم ماشین رو تحویل گرفتم بعد 1 ماه دیگه دنده 2 اصلا جا نمیرفت
ماحک گیربکسش خراب شده بود
ماشین رو بردم نمایندگی توی 2 ساعت ماحک رو عوض کردن والبته منم 20 تومن چکوندم :31:

Badform
03-09-2009, 11:12
سلام
كله پوك جان حرف هايي ميزني ها؟؟
يه طوري در مورد پرايد صحبت مي كني انگار يه ماشين تكيه و تا حالا كسي نداشته و قبل از ثبت نام مشكلاتشو نمي دونستي و كسي هم نمي دونسته و الان اومدي تو اينترنت تازه فهميدي.......
شما صبح كه از خونه مي ري بيرون تا شب 10000000000 نفر را مي بيني كه پرايد دارند و مي توني ازشون شرح مشكلات ماشين را بپرسي....
پرايد صفر يكسري اشكالات جزيي داره كه در سرويس هاي اوليه رفع مي شن و يه سري خرج عادي داره مثلا روكش و دزدگير و سيستم اگه دوست داشته باشي و.....
بعدم شانسيه يكوقت ديدي همون اشكالات جزيي را هم نداشت...در هر صورت ماشينت گارانتيه و الان هم كه كلي صبر كردي فروشش فايده ايي نداره و مطمئنا پولت همين قدر بوده كه اومدي پرايد خريدي وگرنه مي رفتي سراغ يه ماشين ديگه....
خلاصه به نظر من بخر و سوار شو و سعي كن لذت ببري و به اين فروم ها و بحث ها (كه بيشترش الكيه و هاي هوي اضافيه) توجه نكن و خودت تجربه كن....
يا حق!

kalepoook
03-09-2009, 12:50
سلام
خوب حرف شما درسته ولی من انقدر بد چیزایی راجع به صفرش شنیدم که حالم گرفته شد،میدونم که چاره دیگه ای با این پول نداشتم و ندارم،باید دعا کرد که خوب در بیاد و اذیت نکنه،ممنون از دوستان.

farhad61
03-09-2009, 15:02
سلام بهترین و مطمئن ترین راه برای جلوگیری از سرقت پراید (مال من 141) چیه ؟
بستن دزدگیر، قفل فرمان یا ........
یکی میگفت این دزدگیر ها اونقدر ها به درد نمیخورن بهتره یه قفل فرمون خوب بخری اطمینانش از دزدگیر بیشتره

نظر شما دوستان چیه ؟؟

mm00
03-09-2009, 15:38
یکی میگفت این دزدگیر ها اونقدر ها به درد نمیخورن بهتره یه قفل فرمون خوب بخری اطمینانش از دزدگیر بیشتره

نظر شما دوستان چیه ؟؟

من قفل پدال میزنم خیلی بهتره! تا قفل فرمون! البته دزدگیره ماجیکارم هست ولی خوب همیشه قفل پدالو میزنم!

kalepoook
03-09-2009, 18:22
سلام
خوب قفل فرمون تو چشمه به نظر من دزده نگاه کنه بیخیال میشه ولی قفل پدال پایین هست اگه اشتباه نکنم اونوقت دست به کار میشه آخرش میبینه به ضرره،درضمن قفل فرمان و قفل پدال کجاییش خوبه یا کدوم مدل؟
ممنون

mkhavari2000
03-09-2009, 18:55
سلام
خوب قفل فرمون تو چشمه به نظر من دزده نگاه کنه بیخیال میشه ولی قفل پدال پایین هست اگه اشتباه نکنم اونوقت دست به کار میشه آخرش میبینه به ضرره،درضمن قفل فرمان و قفل پدال کجاییش خوبه یا کدوم مدل؟
ممنون

نه دوست عزیز به قفل فرمون اصلا اعتماد نکنید
این گفته سرهنگ آگاهی بود که به من گفت
چه را که پراید دوستم رو با قفل فرمون در عرض چند دقیقه بردند جلوی حسینیه توی شهر ری
به گفته پلیس دزدهایی هستند که همراهشون یه دونه فرمون توی کیسه همراهشون دارند و با برداشتن قالپاق بوق و با یه آجار بوکس فرمون شما رو با قفلش میندازند کنار و فرمون خودشون رو میبندند
اما قفل پدال بهترین قفله چه را که دزد هیچ وقت ریسک نمیکنه و خم بشه تا با قفل ور بره و همیشه دزد ها توی موقعیتی قرار میگیرند که بتونند اطرافشون رو هم ببینند نه اینکه برند زیر فرمون

kalepoook
03-09-2009, 19:55
چه را که پراید دوستم رو با قفل فرمون در عرض چند دقیقه بردند جلوی حسینیه توی شهر ری
به گفته پلیس دزدهایی هستند که همراهشون یه دونه فرمون توی کیسه همراهشون دارند و با برداشتن قالپاق بوق و با یه آجار بوکس فرمون شما رو با قفلش میندازند کنار و فرمون خودشون رو میبندند
اما قفل پدال بهترین قفله چه را که دزد هیچ وقت ریسک نمیکنه و خم بشه تا با قفل ور بره و همیشه دزد ها توی موقعیتی قرار میگیرند که بتونند اطرافشون رو هم ببینند نه اینکه برند زیر فرمون

سلام
خیلی ممنون ، من هم شنیده بودم از دوستان راجع به فرمان ولی خوب حالا که شما هم گفتین و هم تجربه دارین منم از قفل پدال استفاده میکنم،میشه بگین چند مدل قفل پدال هست و مارک خوبش چی هست؟
ممنون

fa13
03-09-2009, 20:37

نظر شما دوستان چیه ؟؟
به نظرم قفل پدال بگیر از اینها که دسته بلندی داره منم گرفتم راضیم و زدنش راحتتر از اون قدیمی هاس میگن امنیتش کمتره ولی به نظر من بهتر از اینه که هر باز سه لا بشی:31: بری زیر بزنی سریع میزنی و خیالت راحته
ولی دزدها هم برای هر چیزی ترفند داره اینها فقط محدود ترشون میکنه و به نظرم لازمه

fa13
03-09-2009, 20:39
سلام
دوست عزیز هر چی پولت میرسه بخر و لذت ببر
آدم باید از داشته هاش لذت ببره وگرنه همیشه بهتر وجود داره (یه توصیه دوستانه ):5:

mkhavari2000
04-09-2009, 01:14
سلام
خیلی ممنون ، من هم شنیده بودم از دوستان راجع به فرمان ولی خوب حالا که شما هم گفتین و هم تجربه دارین منم از قفل پدال استفاده میکنم،میشه بگین چند مدل قفل پدال هست و مارک خوبش چی هست؟
ممنون

من وقتی پراید داشتم از این قفل های عصایی که پدال و فرمون رو به هم وصل میکنه داشتم و راحت بود چون نباید میرفتم پایین اما ایمنیش کمتر هست اما الان تندر دارم و اون قفل عصایی دور فرمون نمیافته و از همین معمولی های پدال گرفتم و مارک خاصی هم نداره ایرانی هست دوره کلاچ و ترمز میافته و یه قفل هم میبندم روش وقتی که ماشینم رو شب بیرون پارکینگ مجبورم بذارم

damnit
04-09-2009, 10:17
درسته مشکل داره
ولی نه اینقدر که همه مشکلاتش توی ماشین شما جمع بشه :31:
به نظر من ماشین بدی نیست پراید
برای استفاده روزمره و دور زدن توی خیابون ها با دوستان خوبه
خوبیشم اینه که پیچیدگیه خاصی نداره و راحت و سریع تعمیر میشه
من خودم ماشین رو تحویل گرفتم بعد 1 ماه دیگه دنده 2 اصلا جا نمیرفت
ماحک گیربکسش خراب شده بود
ماشین رو بردم نمایندگی توی 2 ساعت ماحک رو عوض کردن والبته منم 20 تومن چکوندم :31:
یکمی هم از خوبی های پراید بگیم

ماشین اکونومی - کم مصرف - کوچیک - شتاب و سرعت قابل قبول - هم خانوادگی هم جوون پسند تقریبا - لوازم ارزون و فراوون - تعمیرگاه و نمایندگی زیاد و ....

damnit
04-09-2009, 10:19
تنها بدی قفل پدال :

اگه کم حافظه باشی و ماشین رو هم تو شیب پارک کرده باشی کارت تمومه:18:

kalepoook
04-09-2009, 12:35
سلام
من یه سوال داشتم از دوستان،میشه بگین ماشین پراید صفر چه چیزایی اولش میخواد ، خوب یه سری چیزارو میدونم ولی میخوام در کل همه چی یادم باشه که کم کم برای خریدش اذیت نشم،مثل روکش ،کف پایی و ... البته خنگ نستما ولی بعضی وقتا یه سری چیزای کوچیک خیلی بدرد میخوره،ممنون میشم کمک کنید.

Vallio
04-09-2009, 13:09
سلام دوستان ،
نمیدونم یه چند روزیه که وقتی که از روی سرعت گیر یا دست انداز با سرعت کم رد میشم عقب ماشین صدا میکنه ( قیژو قیژ ) ، حالا نمیدونم مال کمک هاست یا مال چیز دیگست ...
ممنون میشم کمکم کنید .

Maziar_69
04-09-2009, 14:59
سلام
من یه سوال داشتم از دوستان،میشه بگین ماشین پراید صفر چه چیزایی اولش میخواد ، خوب یه سری چیزارو میدونم ولی میخوام در کل همه چی یادم باشه که کم کم برای خریدش اذیت نشم،مثل روکش ،کف پایی و ... البته خنگ نستما ولی بعضی وقتا یه سری چیزای کوچیک خیلی بدرد میخوره،ممنون میشم کمک کنید.

دوست عزیزم شما خییییلیییی سخت می گیری ها.
مگه تا حالا کسی ماشین نداشته از اطرا فیانتون؟
چیز خاصی نداره که.

کاملا روتین و مشخصه.
کف پایی بعضی ها میخرن بعضی ها نمیخرن. همچین چیز واجبی نیست.
به صفر و غیر صفر هم ربط نداره.
کل چیزهایی که برای ماشین ممکنه خرج کنی تو مدت چند سال:
1- دزدگیر
2- روکش
3- سیستم صوتی
4- هر 2 روز بازدید آب و ....
5- یکی دو هفته یکبار بازدید روغن و روغن ترمز و فیلتر هوا و فیلتر بنزین و.... که دیگه مشخصه.

سخت نگیر عزیز دل. این نیز بگذرد. :11:

mm00
04-09-2009, 18:55
من قفل پدالی که خریدم از این فولادی ها هست و قفل سر خود نیست 6 تومان خریدم
یک قفل زدم بهش
خوبم جا میره
به نظر من که از قفل فرمون بهتره ! ولی خوب بدیش اینه سراشیبی یادت بره بازش کنی..............:27:

D r i v e r
04-09-2009, 21:54
دوست عزیزم شما خییییلیییی سخت می گیری ها.
مگه تا حالا کسی ماشین نداشته از اطرا فیانتون؟
چیز خاصی نداره که.

کاملا روتین و مشخصه.
کف پایی بعضی ها میخرن بعضی ها نمیخرن. همچین چیز واجبی نیست.
به صفر و غیر صفر هم ربط نداره.
کل چیزهایی که برای ماشین ممکنه خرج کنی تو مدت چند سال:
1- دزدگیر
2- روکش
3- سیستم صوتی
4- هر 2 روز بازدید آب و ....
5- یکی دو هفته یکبار بازدید روغن و روغن ترمز و فیلتر هوا و فیلتر بنزین و.... که دیگه مشخصه.

سخت نگیر عزیز دل. این نیز بگذرد. :11:
راست میگه دوستمون اصلا سخت نگیر
یواش یواش خودت میفهمی به چه چیز هایی نیاز داری و به چه چیز هایی نه
اول از همه به نظرم بده یه کف کشی خوب از ماشین انجام بدن
فکر کنم مجله ماشین هم یه جارو تبلیغ کرده بود که کارش تمیز به نظر میومد
حداقل توی عکس اینطوری بود:11:

هر 2 روز بازدید آب و ....
هر 2 روز!!!
مگه اینکه ماشین مشکل داشته باشه
من از وقتی که ماشین رو گرفتم
الان هم تقریبا 9800 تا کارکرده
یه قطره آب هم کم نکرده
فقط دیروز رفتم لنت های جلو رو عوض کردم
اونم قاعدتا باید 15000 تا کار میکرد
به خاطر نوع رانندگیم اینقدر زود تموم شدن
راستی اگه خواستین لنت بگیرین لنتی به اسم هایتِک هست فکر کنم
یه سری از بچه ها تعریفشو کرده بودن منم رفتم خریدم
به نظرم که از لنت های شرکتی بهتره
7000 تومن هم بود :11:

Vallio
04-09-2009, 21:58
سلام دوستان ،
نمیدونم یه چند روزیه که وقتی که از روی سرعت گیر یا دست انداز با سرعت کم رد میشم عقب ماشین صدا میکنه ( قیژو قیژ ) ، حالا نمیدونم مال کمک هاست یا مال چیز دیگست ...
ممنون میشم کمکم کنید .

بازم سلام .
کسی نیست جواب منو بده ؟

D r i v e r
04-09-2009, 22:45
سلام دوستان ،
ممنون میشم کمکم کنید .

بازم سلام .
کسی نیست جواب منو بده ؟
خوایی این سوالی که کردین خیلی سخته جواب دادنش
کدوم سمت صدا میده
از چرخ ها میاد یا از جای دیگه
یکم بیشتر توضیح بدین
ولی بهترین کار اینه که پیش یه جلو بندی ساز ببرین تا اون نظر بده :11:

kalepoook
04-09-2009, 22:46
سلام
خیلی ممنون برای راهنمایی شما دوستان،این کف کشی چی هست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

blacktiger
04-09-2009, 23:38
سلام دوستان ،
ممنون میشم کمکم کنید .

همینطور که دوست عزیزم گفتن سوال شما جواب کلی داره اما در مورد پراید اولین گزینه بوش بالایی و پایینی اتصال دهنده کمک فنر عقب یه اطاق هستش و این عیب شایعه

Maziar_69
05-09-2009, 00:32
نه مال منم کم نمیکنه.
اما آموزش رانندگش که بودیم اون 2 جلسه آموزش فنی یارو انقدر آب و تاب داد این بازدید قطعات رو که ما رو هم ترسوند. :31:

Vallio
05-09-2009, 01:06
خوایی این سوالی که کردین خیلی سخته جواب دادنش
کدوم سمت صدا میده
از چرخ ها میاد یا از جای دیگه
یکم بیشتر توضیح بدین
ولی بهترین کار اینه که پیش یه جلو بندی ساز ببرین تا اون نظر بده :11:

هر دو کمک های عقب صدا میده البته وقتی که از روی دست انداز رد میشم ...
آخه میترسم مشکلی برام پیش بیاد !

psp2
05-09-2009, 22:29
میشه نحوه تنظیم کاربراتور و موتور رو توضیح بدید کلا برای تنظیم موتور چه کاری انجام میدن

Amin-Nasim
07-09-2009, 17:01
کیفیت مهم است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط یک سوال بقیه ماشین کجاست . . .

D r i v e r
08-09-2009, 06:50
کیفیت مهم است

فقط یک سوال بقیه ماشین کجاست . . .
عزیز جان چه ربطی داره آخه
توی اینترنت سرچ بزنی نصفه هر ماشینی رو که بخوای میتونی پیدا کنی بر اثر تصادف یا هز چیزه دیگه ای :27::31:

kalepoook
08-09-2009, 13:56
سلام
خسته نباشید به دوستان،من کلی راجع به آب بندی پراید تاپیک خوندم و نظر دوستان و آشناهارو شنیدمو خوندم،ولی متاسفانه به نتیجه نرسیدم:
هرکدوم از دوستان برای خودشون یه منطق و راهی میگن.
یه سری میگن فشار نیار دور موتور تا 3000 دنده عوض کن !
یه سری دیگه میگن تا جایی که جا داری گاز بده!
یه سری دیگه میگن معمولی برون!
یه سری هم میگن تا گارانتی اول هر بلایی که میتونی سرش بیار تا مشکلاتش نمایان بشه!
اگه ممکنه یه راه منطقی و درست حسابی بگین که به مشکل نخورم،ممنون از دوستان

BBNHFAK
08-09-2009, 15:27
سلام
خسته نباشید به دوستان،من کلی راجع به آب بندی پراید تاپیک خوندم و نظر دوستان و آشناهارو شنیدمو خوندم،ولی متاسفانه به نتیجه نرسیدم:
هرکدوم از دوستان برای خودشون یه منطق و راهی میگن.
یه سری میگن فشار نیار دور موتور تا 3000 دنده عوض کن !
یه سری دیگه میگن تا جایی که جا داری گاز بده!
یه سری دیگه میگن معمولی برون!
یه سری هم میگن تا گارانتی اول هر بلایی که میتونی سرش بیار تا مشکلاتش نمایان بشه!
اگه ممکنه یه راه منطقی و درست حسابی بگین که به مشکل نخورم،ممنون از دوستان
راه منطقی برای آب بندی روش اول هست که باید تا یه کیلومتری (الان یادم نیست چند بود) با دور موتور زیر 3000 برین بعد به تدریج بعد از اون کیلومتر دور موتور رو بالاتر ببرین که پیشنهاد کارخونه هم هست

اگه هم زیادی گاز بدین ممکنه به موتور فشار بیاد و مشکل دار بشه که معمولا در طولانی مدت خودشو نشون میده و اگه مشکل نداشته باشه هم مشکل دار میشه

Maziar_69
08-09-2009, 18:21
زیر 3000 خیلی کم نیست؟؟؟
به نظرم عوض کردن دنده زیر 3000 اونم برای پراید خیلی خوب نیست.
مخصوصا اگه یه ذره سربالایی باشه.
به نظرم نه زیر 3000 نه 4000. روی 3300 تا 3500 خوب هست.

کلا از روی صدای موتور باید تشخیص داد که چه وقتی داره بهش فشار میاد.
یه چیز تجربی هست.

sourena
08-09-2009, 19:26
بچه ها....این کارهارو روی پراید بکنن چقدر میگیرن؟؟؟ سریع جواب بدین:
من قیمت دقیق ندارم خودم.
تعویض تسمه تایم
تعویض فنرهای جلو و عقب
تعمیر جلوبندی
4تا قالپاق :دی
تعویض لنتهای عقب و جلو!
تعویض ترمز دستی...
بگین که کارم واجبه :دی

fa13
08-09-2009, 19:31
.

کلا از روی صدای موتور باید تشخیص داد که چه وقتی داره بهش فشار میاد.
یه چیز تجربی هست.
این روش به نظر من صحیح ترین روش هست شما با صدای موتور دنده عوض کن خوت میفهمی کی داره به ماشین فشار میاد معمولا هم چیزی تو همین دور موتور میشه
to kalepook :
دوست عزیز شما چرا انقدر هر چیزی رو برا خودت سخت میکنی :31:
برا آب بندی شما اصلا نباید به ماشین فشار بیاری نمیدونم این حرف چیه جدیدا مد شده میکن فشار بیار عیب هاش بزنه بیرون و نمیدونم اگر فشار بیاری ماشین بعدا گاز خور ماشین خوب میشه و....(من مخالفم )
امروز خودم سرویس اولیه بودم توصیه میکنم برا آب بندی این کار رو بکنی
همون صدای موتور رو برا دنده عوض کردن یا حالا حدود همون دور موتور رو رعایت کن
فشار به ماشین نیار (تیک آف و معکوس خفن و....)
تو هزار تای اول ور ندار 4 نفر رو سوار کن کولر هم بگیر و بنداز تو سربالایی بذار ماشین یه هزار تا راه بره جا بیفته بعدا :31:
در پایان سخت نگیر ماشین خودش بهت میگه چه مشکلی داره (دستت میاد ):20:

fa13
08-09-2009, 19:37
بچه ها....این کارهارو روی پراید بکنن چقدر میگیرن؟؟؟ سریع جواب بدین:
من قیمت دقیق ندارم خودم.
تعویض تسمه تایم
تعویض فنرهای جلو و عقب
تعمیر جلوبندی
4تا قالپاق :دی
تعویض لنتهای عقب و جلو!
تعویض ترمز دستی...
بگین که کارم واجبه :دی
من این قیمت ها رو دارم تو همین هفته انجام دادم کم و زیادش رو نیمدنم
جلو بندی : سیبک کره ای + تبق (tabagh ) + اجرت =55000 ت
تعویض جفت لنت عقب : اجرت 8000 ت + لوازم8000 ت = 16000 ت

kalepoook
08-09-2009, 20:35
این روش به نظر من صحیح ترین روش هست شما با صدای موتور دنده عوض کن خوت میفهمی کی داره به ماشین فشار میاد معمولا هم چیزی تو همین دور موتور میشه
to kalepook :
دوست عزیز شما چرا انقدر هر چیزی رو برا خودت سخت میکنی :31:
برا آب بندی شما اصلا نباید به ماشین فشار بیاری نمیدونم این حرف چیه جدیدا مد شده میکن فشار بیار عیب هاش بزنه بیرون و نمیدونم اگر فشار بیاری ماشین بعدا گاز خور ماشین خوب میشه و....(من مخالفم )
امروز خودم سرویس اولیه بودم توصیه میکنم برا آب بندی این کار رو بکنی
همون صدای موتور رو برا دنده عوض کردن یا حالا حدود همون دور موتور رو رعایت کن
فشار به ماشین نیار (تیک آف و معکوس خفن و....)
تو هزار تای اول ور ندار 4 نفر رو سوار کن کولر هم بگیر و بنداز تو سربالایی بذار ماشین یه هزار تا راه بره جا بیفته بعدا :31:
در پایان سخت نگیر ماشین خودش بهت میگه چه مشکلی داره (دستت میاد ):20:
سلام
ممنون،به نظرتون برای اوایل تا چند تا سرعت میشه رفت ؟
برای سرویس اولیه چه کارایی کردن براتون؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

Maziar_69
08-09-2009, 22:24
تا 110-120 حلاله. :دی

ولی بدون شوخی همون حدود 110 تا بری خوبه. تا وقتی که حدود 500-600 تا رفتی.
بعدش میتونی مثلا تا 120-130 تا هم بری.
بعد از 1000 یا فوقش 1200 کیلومتر دیگه هر جور دوست داشتی.

fa13
09-09-2009, 00:09
سلام
ممنون،به نظرتون برای اوایل تا چند تا سرعت میشه رفت ؟
برای سرویس اولیه چه کارایی کردن براتون؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
همون طور که دوستمون هم فرمودن منم 100 تا میرفتم تا 500 تای اول که فشار نیاد بعدش یواش یواش میتونی تا 120 هم بری
ولی نظر شخصی من اینه که پراید بالای 120 هیچ وقت نری :20:
در مورد سرویس اولیه هم بردم ایرادهاش روگفتم گفت بعضی هاش مربوط به ساخت هست بعضی ها رو میشه رفع کرد
روغن و واسکازین و روغن کاری در ها و فیلتر روغن و یه بازدید کلی که معمولش بود
گفتم دندش خوب جا نمیره برام یه دیسک و صفحه کامل عوض کرد الان خیلی توپ شده
چرخ عقب مشکل داشت اونم برام لنتهاشو عوض کرد ردیف شد
در عقب سمت شاگرد خوب باز و بسته نمیشد و لاستیکش خراب بود اونم ردیف کرد
آخرشم فقط پول لنت رو که جزو گارانتی نبود ازم گرفت بقیش جزو گارانتی بود :31:
البته من خودم قبلش جلو بندی رو کره ای کرده بودم و میزان فرمان و بالانس داده بودم که گفت انها رو هم میاوردی جزو گارانتی برات درست میکردم
کلا برا من که اینطوری بود اشکال ها رو گفتم و تا جایی که جزو گارانتی بود برام درست کرد به نظر خودم که بهم حال داد:31:

mehdi_08
09-09-2009, 15:19
سلام
یه سوال دارم که امید وارم کمکم کنید
این پراید ما مدل83 موقعی که باهاش بخوام دور موتور رو ببرم بالا 4000 اون موقع دنده عوض کنم صدای شق شق از موتور میاد(درست مثل صدایی که با سرعت کم بخوای با دنده بالاتر حرکت کنی ) می خوام بدونم چه جوری می شه این صدا رو برطرف کرد همین هم باعث می شه شتاب کامل نگیره

sourena
09-09-2009, 15:46
صداي سوپاپاست!
ببر مكانيكي....

mehdi_08
09-09-2009, 22:49
صداي سوپاپاست!
ببر مكانيكي....
این صدا همون طوری که گفتم هنگام گاز دادن زیاد تعویض دنده سریع یابه (اصطلاح حالت ریسی) میاد. :41:
به نطر شما احتمال می دین چیش باشه ببرم مکانیکی چیزی خاصی باید بگم یا همینا رو براش توضیح بدم:20:
کسی احتمالی چیزی نمیده مشکلش چی باشه

mkhavari2000
09-09-2009, 23:04
این صدا همون طوری که گفتم هنگام گاز دادن زیاد تعویض دنده سریع یابه (اصطلاح حالت ریسی) میاد. :41:
به نطر شما احتمال می دین چیش باشه ببرم مکانیکی چیزی خاصی باید بگم یا همینا رو براش توضیح بدم:20:

حدس میزنم فیلر گیری کنی درست بشه

!@#$%^&*()
09-09-2009, 23:13
di s,hg: \vhdn lhg ]i shgd hsj?
=
یه سوال: پراید مال چه سالی است؟

سلام:دی

D r i v e r
10-09-2009, 06:50
سورنا خان که گفتن
اون صدای سوپاپ ها هست که تنظیم نیستن و باید فیلر گیری بشن :11:

mehdi_08
10-09-2009, 15:01
سورنا خان که گفتن
اون صدای سوپاپ ها هست که تنظیم نیستن و باید فیلر گیری بشن :11:
امیرجان همشهری :20:
خرجش که زیاد نیست :20:
حدودا می دونی چقدر می شه راستی اگه استا کار اشنا سرغ داری پ.خ کن:46:

D r i v e r
10-09-2009, 16:06
امیرجان همشهری :20:
خرجش که زیاد نیست :20:
حدودا می دونی چقدر می شه راستی اگه استا کار اشنا سرغ داری پ.خ کن:46:
نه خرجش زیاد نمیشه
حداکثر 10 تومن :11:
البته اگه فقط فیلر گیری باشه و به چیز دیگه ای احتیاج نداشه باشه(مثل شمع و تسمه تایم و...)
یه نفر رو میشناسم اگه هنوزم اونجا باشه کارهش خوبه و آدم منصفی هست
برات پ . خ میکنم :10:

!@#$%^&*()
10-09-2009, 20:00
پراید مال چه سالی است؟

سلام

corey
10-09-2009, 20:44
پرایدمحصول شرکت فورد و اتومبیل دهه 80 بود که فورد تولیدش به کیا فروخت و کیا هم مدل صندوق دارش تولید کرد
از سال 72 هم پراید وارد ایران شد

mac_world
11-09-2009, 22:45
سلام قصد خرید پراید دارم میشه فرق مدلای 131_ 141_هاچ بک_معمولی
را بگید و بگید چرا قیمت هاچ بک از معمولی صنوث دار 2 تومن گرون تره؟ ممنون

Maziar_69
11-09-2009, 23:15
131 که نداره. 132 هست.
هیچ فرقی ندارن. به قول معروف پالونش رو عوض کردن.
وگرنه مشخصات فنی همشون یکی هست.

در ضمن هاچ بک هم 2 تومن گرونتر نیست.
حداکثر 500 تومن باید گرونتر باشه.
فکر میکنم چون جوون پسند تره واسه همین قیمتشو بردن بالا.
در ضمن سفارشی هم هست.

remi_pishtaz
12-09-2009, 15:03
سلام به همه دوستان
جدیدا وقتی 3 و 4 که میرم صدایی شبیه (قر قر) تند از جلوی ماشین میاد که با گاز دادن بیشتر صداش تیز تر و سریعتر میشه کسی میدونه علتش چیه؟!!
یه چیزه دیگه و اینکه وقتی ترمز میگیرم از عقب صدا میده ( صدای شبیه سوت و یا جیغ آهنی) علت این چیا میتونه باشه؟
یا علی

sourena
12-09-2009, 16:30
جدیدا وقتی 3 و 4 که میرم صدایی شبیه (قر قر) تند از جلوی ماشین میاد که با گاز دادن بیشتر صداش تیز تر و سریعتر میشه کسی میدونه علتش چیه؟!!
اين مشكل از سوپاپها هست!بايد ببري فيلر بزني....ماشينت چه مدليه؟

وقتی ترمز میگیرم از عقب صدا میده ( صدای شبیه سوت و یا جیغ آهنی) علت این چیا میتونه باشه؟
مشكل از لنت نا مرغوبه!يا مدارا كن يا لنت پارس بنداز.

fa13
14-09-2009, 19:38
سلام دوستان گرامی
میخوام برا ماشین لامپ جلو بگیرم این چراغ خودش اصلا نور نداره :13:
یه مدل اسرام دیدم دوستان تو همین فروم معرفی کرده بودن فکر کنم all season بود
یه مدل هم تو تبلیغات اینترنتی دیدم زنون زیمنس نسل دو !!!!!!! ؟؟
کدوم رو بگیرم اگر مدل بهتری هم میشناسین بفرمایید ؟
اصلا رو پراید میشه بست ؟
در آخر پلیس به این لامپ ها گیر نمیده ؟آخه نورش رو دیدم خیلی چشم رو میزنه ؟
:11:

sourena
14-09-2009, 19:52
به نظر من روی پراید ارزش نصب نداره!
مگر اینکه هاچ بک ارتفاع زده باشه!
شما میتونی لامپهایی هم پیدا کنی که 10-15 تومنه و نور خوبی هم داره!
زنون رو پلیس گیر میده! روی ماشین دختر خالم (ریو) زنون نصب بود....چند بار اخطار دادن که باز کنه....اونم ناچار شد بازش کنه!

armin_software
14-09-2009, 22:12
زنون رو پلیس گیر میده! روی ماشین دختر خالم (ریو) زنون نصب بود....چند بار اخطار دادن که باز کنه....اونم ناچار شد بازش کنه!
البته زنون داریم تا زنون!

D r i v e r
14-09-2009, 22:42
سلام دوستان گرامی
میخوام برا ماشین لامپ جلو بگیرم این چراغ خودش اصلا نور نداره :13:
یه مدل اسرام دیدم دوستان تو همین فروم معرفی کرده بودن فکر کنم all season بود
یه مدل هم تو تبلیغات اینترنتی دیدم زنون زیمنس نسل دو !!!!!!! ؟؟
کدوم رو بگیرم اگر مدل بهتری هم میشناسین بفرمایید ؟
اصلا رو پراید میشه بست ؟
در آخر پلیس به این لامپ ها گیر نمیده ؟آخه نورش رو دیدم خیلی چشم رو میزنه ؟
اونی که خودت گفتی هست
night breaker هم هست که نوری یخی داره
زیمنس نسل 2 هم که فکر کنم 150 - 60 تومن پولشه!
اگه میخوای زنون بگیری همین زیمنس خوبه hid gold هم خوبه
اگه میخوای لامپ بگیری همین اسرامی که خودت میگی خوبه
روی پراید هم میشه بست
بله پلیس هم گیر میده
نظر من روی 2 کنتاکش هست
که فکر کنم نور پایین رو به صورت زنون و نور بالا رو به صورت معمولی داره
در مورد توی چشم زدن هم خوب یه خورده آره
ولی بیشتر باید نور های تنظیم بشن
وگرنه با همین لامپ معمولی هم میشه چشم در آورد :21:

البته زنون داریم تا زنون!
منظور؟؟
نکنه این 60 تومنی های چینی رو میگی؟؟

fa13
14-09-2009, 23:37
تشکر از سورنا و امیر عزیز که همیشه راهنمایی میکنه:10:
راستش با این حساب نه پولم میرسه زنون بگیرم نه حال و حوصله گیر پلیس دارم این اسرام ها لامپ معمولی هست ؟
قیمتش چنده night breaker ? این که گیر پلیس نداره ؟
راستی امیر جان این تنظیم نور چطوریه ؟ کجا ببرم یا خودم چطوری درست کنم ؟
چون نور پایینش الان مثل شمعه یه متری رو هم روشن نمیکنه :19:

armin_software
15-09-2009, 00:23
وگرنه با همین لامپ معمولی هم میشه چشم در آورد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میشه بگی چه جوری؟

2299
15-09-2009, 02:42
که فکر کنم نور پایین رو به صورت زنون و نور بالا رو به صورت معمولی داره
امیر فکر کنم بر عکس گفتی :46:
بنظرمن اسرارم شب شکن همون نایت بریک بود چی چی بود همون ( حالا کی نظر تو رو خواست :دی)

Badform
15-09-2009, 12:25
هيج نوع زنوني روي پرايد نندازيد چون کاسه چراغ اين ماشين براي لامپ زنون ساخته نشده و نتيجه ايي جز مردم آزاري و فحش پدر و مادر خوردن و گير پليس و... نداره....
شما مي توانيد لامپ اسرام 80-100 به قيمت حدودي 15 الي 20 تومن بخريد و به اولين برقکار مراجعه نماييد تا لامپ ها را همراه با آفتامات لراتون نصب بکند .نصبش حدود 5-6 تومن مي شه....

ضمنا جناب armin_software همه ماشين ها پيچ تنظيم چراغ دارند....مي توني چراغاتو طوري تنظيم کني که چشم راننده مقابل را هدف بگيره و...و البته نتيجه اش را توي خط اول گفتم

brstrance
15-09-2009, 15:15
با دوستمون bdform موافقم..... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نباید روی پراید کاری کرد....

mkhavari2000
15-09-2009, 22:00
اگر هم خواستی زنون ببندی آفتامات رو فراموش نکن چون پدر دینامت در میاد و هر 10 روز باید بدویی تعمیرگاه

fa13
15-09-2009, 23:16
اوه اوه چه خبر شد یه زنون ببین چه آشوبی به پا کرد :13:
من نظر عزیزان رو پرسیدم و اتفاقا امشب هم که تو اتوبان بودم پشت سریم پراید بسته بود نورش تو چشمم بود
پس همون اسرام رو میگریم و میدم برام تنظیم کنه :5:
دوستانی هم که راهنمایی نمیکنن لطف کنن در پست هاشون رعایت ادب رو بکنن آقای badform عزیز کسی زنون نصب نکرده که شما کار رو به فحش و ... میکشی

Badform
16-09-2009, 10:29
پسرجان من که نگفتم شما نصب کردي گفتم اگر نصب کرديد....ضمنا اسرام کاملا راضيتون ميکنه....روي ماشين خودمم هست.ضمنا براي نتيجه بهتر اگر پرايدتون معموليه مي تونيد کاسه چراغ هاي جلو را با مدل 141 که بلوري هستند عوض کنيد.تاثير اين کار هم مشهوده....

mehdi_08
17-09-2009, 13:56
سلام
اساتید این پراید مامدل 83 ترمز خوب نمی گیره:19: موقعی که رو پدال فشار میدی یه خورده سفت می شه:13::13: (با پراید مدل 85 امتحان کردم موقع ترمز گرفتن هم پدالش نرم تره هم تو مسافت خیلی کمتری نسبت به این پراید ما وایمیسه )
لنت ترمز عوض شده لاستیک هم یه سالو خورده ایه روشه 45 درصد شده آجش بوستر ترمز هم به علت نشتی عوض شده (مدلش رو یادم نیست بدن می گم)
راه درمانی براش دارین:20:

Badform
17-09-2009, 14:42
پدالش سفته يا خوب ماشينو نگه نمي داره؟
در هر صورت به عنوان اولين چاره کار بريد پيش يک مکانيکي که حوصله داره و سرشم خلوته بگيد با دقت براتون سيستم ترمز را هواگيري کند.

mehdi_08
18-09-2009, 01:26
پدالش سفته يا خوب ماشينو نگه نمي داره؟
در هر صورت به عنوان اولين چاره کار بريد پيش يک مکانيکي که حوصله داره و سرشم خلوته بگيد با دقت براتون سيستم ترمز را هواگيري کند.
می شه گفت هم سفته هم خوب نگه نمی داره بابا این پیکان دوستمون از این خیلی بهتر ترمز می گیره اگه یه زره بیشتر فشار بدم پدالو خشک می گیره

pulp_152
18-09-2009, 16:31
معمولا اینجور موارد مشکلش از روغن ترمزه !

monazzah
19-09-2009, 13:19
سلام
اساتید این پراید مامدل 83 ترمز خوب نمی گیره:19: موقعی که رو پدال فشار میدی یه خورده سفت می شه:13::13: (با پراید مدل 85 امتحان کردم موقع ترمز گرفتن هم پدالش نرم تره هم تو مسافت خیلی کمتری نسبت به این پراید ما وایمیسه )
لنت ترمز عوض شده لاستیک هم یه سالو خورده ایه روشه 45 درصد شده آجش بوستر ترمز هم به علت نشتی عوض شده (مدلش رو یادم نیست بدن می گم)
راه درمانی براش دارین:20:
سلام روغن ترمز تو کامل عوض کن

mkhavari2000
19-09-2009, 22:55
من خودم به صورت تجربی فهمیدم که گیرایی ترمز به لنت ها مربوط میشه
بعضی از لنت ها گیرایی خوبی دارند و زود هم تموم میشند اما رینگ ها رو سیاه میکنند
بعضی دیگه خوب ترمز نمیگیرند و سوت هم میزنند
اما یه مدل دیگه اش عمر طولانی تری داره و سیاه هم نمیکنند و سوت هم نمیزنند ولی گیرایی کمتری هم دارند
چون چند وقت میگذره اسمش رو یادم نمی آد

Badform
20-09-2009, 00:42
جنس لنت فقط يکي از عوامل گيرايي ترمز هستش..
اما مشکل mehdi_08 به جنس لنت و روغن ترمز و... مربوط نيست فعلا.اول بايد هواگيري بشه....سپس نشون بوستر ساز داده بشه....

fa13
20-09-2009, 19:28
سلام دوستان
کسی از عزیزان مانیتور رو پراید دیده کسی نصب کنه ؟:31: (حالا نگین کی رو پراید مانیتور میبنده ؟ )
برام جالبه بدونم از کدوم فضای کنسول میشه استفاده کرد یا اصلا کنسول جلو به صورت آماده برا این کار هست ؟
چیزی که به فکر خودم رسید تنها جا پشت دنده اون فضای خالی که توش یه چیزی بذاری که زیاد جالب نبود کسی ایده ای داره ؟

D r i v e r
20-09-2009, 20:01
سلام دوستان
کسی از عزیزان مانیتور رو پراید دیده کسی نصب کنه ؟:31: (حالا نگین کی رو پراید مانیتور میبنده ؟ )
برام جالبه بدونم از کدوم فضای کنسول میشه استفاده کرد یا اصلا کنسول جلو به صورت آماده برا این کار هست ؟
چیزی که به فکر خودم رسید تنها جا پشت دنده اون فضای خالی که توش یه چیزی بذاری که زیاد جالب نبود کسی ایده ای داره ؟
سلام عزیز
خوب ببین یا باید از این پخش ها گرفت که مانیتور کوچیکی روی خودشون هست که روی پراید های سفارشی هم هست(مارشال)
یا بذاریش جای آفتابگیر شاگرد
یا روی داشبورد با پایه نصبش کنی
یا اینکه یه دونه از این پخش ها بگیری که مانیتورشون به صورت متحرم بیرون میاد
نباید جایی باشه که خیلی پایی باشه
------
راستی اگه سوالتو توی راهــنمایی درباره‌ی سیستم های صوتی و تصویری خودرو بپرسی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مطمئنا زود تر به جواب خواهی رسید
ادیت :
خودت که استادی :10::11:

Ship Storm
20-09-2009, 20:56
بحث ترمز پراید شد خوب شد من هم بگم که برای من هم همینطوره خدا نکنه تو سرپایینی بیوفتی و 5 نفر هم تو ماشین باشن دیگه ترمز به هیچ وجه نداری من که خودم به شخصه تو سرپاینی ها که میوفته ماشین وقتی 5 نفر تو ماشینن سرعت زیاد نمیرم و فاصله رو خیلی رعایت میکنم که این ترمز بتونه جوابگو باشه
ماشین گارانتی داره و بردم نمایندگی لنت رو عوض کرد و هواگیری هم کرد ولی فرقی نکرد یکی از آشنایان یه دوست مکانیکی داره گفت ماشین رو ببرم پیش اون چون قبلا پراید خودش هم همینطوری بود و ترمز ضعیفی داشت حالا احتمالا ببرم پیش همون چون میبری نمایندگی مسئول تعمیرگاه میاد میشینه پشتش 70 تا میره بعد میزنه رو ترمز ماشین خط ترمز میکشه و میگه آقا این ترمزش خوبه ولی هرچی بهش میگیم عزیز جان یکم وزن ماشین سنگین شه و تو سرپایینی باشه ترمز دیگه نداری ولی گوش نمیدن و میگن ترمز مشکلی نداره
ترمز پراید دوستانم رو که میبینم واقعا عالی میگیره ولی این خیلی ترمز بدی داره یا بهتره بگیم اصلا ترمز نداره
البته این رو هم بگم لنت ترمز هم مهمه چون روی ماشین دوستم لنت ترمز سامسونگ بود واقعا تاثیر میذاشت تو سیستم ترمز ماشین و وقتی لنت دیگه ای مینداخت تفاوت محسوس میشد

fa13
20-09-2009, 22:09
سلام عزیز
خوب ببین یا باید از این پخش ها گرفت که مانیتور کوچیکی روی خودشون هست که روی پراید های سفارشی هم هست(مارشال)
یا بذاریش جای آفتابگیر شاگرد
یا روی داشبورد با پایه نصبش کنی
یا اینکه یه دونه از این پخش ها بگیری که مانیتورشون به صورت متحرم بیرون میاد
نباید جایی باشه که خیلی پایی باشه
------
راستی اگه سوالتو توی راهــنمایی درباره‌ی سیستم های صوتی و تصویری خودرو بپرسی :

مطمئنا زود تر به جواب خواهی رسید
ادیت :
خودت که استادی :10::11:
تشکر امیر عزیز
والا چند وقته دنبالش هستم که یه جای خوب براش ردیف کنم یه طرح جدید :31:
آخه خودم بیشتر علاقه به سیستم تصویری دارم تا صوتی :5:
روی داشبورد که اصلا جالب نمیشه!!! اون مانیتورهای افتاب گیر که کیفیت نداره !!!
متحرک هم که به پول من نمیرسه (یعنی از پول خود ماشین بیشتر میشه :20: )
بازم تشکر :11:

Badform
29-09-2009, 12:45
اين يک نمونه :
ولي بهتره تو تاپيک خودش بحث بشه....
قيمتي هم نداره نوش 220 تومنه دست دو تميز 140

khore mobile
29-09-2009, 16:30
دوستان من مدتیه که وقتی ماشین میشورم،به محض اینکه به چرخها آب مگیرم دوده سیاه چرب با آب میاد بیرون؟!!!

میگم چرب چون دیدم رو آب میمونه!!

علتش چیه؟

Badform
29-09-2009, 17:08
مگه تا حالا ماشين نشستي؟!!
مال لنتها هستش و مشکلي نداره.....
(يک نکته: هميشه بزار ماشين کاملا خنک بشه بعد توي چرخ و روي لنت را آب بگير)

farhad61
29-09-2009, 20:46
آقا امروز پراید 141 ما پنچر شد بردیم یه آپاراتی با یه پر کننده که رنگش قهوه ایی بود سوراخش رو تو 1 دقیقه گرفت
میگم بعدا مشکلی پیش نمیاد یا از این قسمت دچار ضعف و پارگی نمیشه ؟ اگه یه ضربه به لاستیک بخوره از اینجا دوباره پنچر نمیشه ؟

yashgin128
29-09-2009, 20:54
سلام دوستان
ما یه پراید معمولی که فک کنم صبا باشه داریم که هفته دیگه گارانتی اون تموم می شه (فروردین پارسال گرفتیم) تا حالا هم مشکلی نداشته .
به نظر دوستان تا گارانتی تموم نشده چه چیزایی رو عوض کنم؟
ممنون

Badform
29-09-2009, 23:49
آقا امروز پراید 141 ما پنچر شد بردیم یه آپاراتی با یه پر کننده که رنگش قهوه ایی بود سوراخش رو تو 1 دقیقه گرفت
میگم بعدا مشکلی پیش نمیاد یا از این قسمت دچار ضعف و پارگی نمیشه ؟ اگه یه ضربه به لاستیک بخوره از اینجا دوباره پنچر نمیشه ؟

خير مشکلي پپيش نمي ياد تمام لاستيک هاي تيوپلس را همينجوري پنچر گيري مي کنند...خيالت راحت باشه...

Badform
29-09-2009, 23:51
سلام دوستان
ما یه پراید معمولی که فک کنم صبا باشه داریم که هفته دیگه گارانتی اون تموم می شه (فروردین پارسال گرفتیم) تا حالا هم مشکلی نداشته .
به نظر دوستان تا گارانتی تموم نشده چه چیزایی رو عوض کنم؟
ممنون

اولا که تا چيزي خراب نباشه که زير بار تعويضش نمي رن....بلکه خيلي نمايندگي مهربوني باشه يا باهاتون آشنا باشه....

به نظر من اگر خود گيربکستون مشکلي نداره بده ديسک و صفحه و بلبرينگ کلاچ و سيم کلاچ و گرايل را عوض کنند .
اگر جلوبندي و کمک ها را هم عوض و نو کنند که ديگه ....

khore mobile
30-09-2009, 19:24
مگه تا حالا ماشين نشستي؟!!
مال لنتها هستش و مشکلي نداره.....
(يک نکته: هميشه بزار ماشين کاملا خنک بشه بعد توي چرخ و روي لنت را آب بگير)

ماشین شستم،اما جدیدا اینجوری شده.
خواستم بدونم همه لنتها انجوریه یا این لنتی که رو ماشین منه(ferantec)؟

Badform
30-09-2009, 20:01
بستگي به جنس لنتتون داره بعضي ها کمتر بعضي ها...بستگي به مقدار ازبست موجود در لنت داره....
اگر به ماشين هايي که رينگ اسپرت دارند نگاه کنيد مي بينيد که بعضي هاشون رينگاشون تميزه (با اينکه نشستن) و خيلي هاشونم دوده سياه زده که با آب هم راحت پاک مي شه....
چيز خاصي نيست.
يک نکته ديگه : هر چند ماه يکبار لنت هاتو چک کن و صبر هم نکن تا تموم بشن بعد عوضشون کني وقتي کمي بيشتر از نصف لنت رفت وقت تعويضشه....

khore mobile
01-10-2009, 16:51
بستگي به جنس لنتتون داره بعضي ها کمتر بعضي ها...بستگي به مقدار ازبست موجود در لنت داره....
اگر به ماشين هايي که رينگ اسپرت دارند نگاه کنيد مي بينيد که بعضي هاشون رينگاشون تميزه (با اينکه نشستن) و خيلي هاشونم دوده سياه زده که با آب هم راحت پاک مي شه....
چيز خاصي نيست.
يک نکته ديگه : هر چند ماه يکبار لنت هاتو چک کن و صبر هم نکن تا تموم بشن بعد عوضشون کني وقتي کمي بيشتر از نصف لنت رفت وقت تعويضشه....

ممنون از راهنمائیت.
در مورد نکته ای که گفتی:

چطوری لنت ها رو چک کنم؟

Badform
01-10-2009, 18:45
اگر لنت نو ديده باشي ضخامتش را در نظر بگير ( نديدي هم برو تو مغازه يه لنت قيمت کن بعد بگو ببينمش بعد هم خوب ضخامتشو به ياد بسپار و بعد هم بگو ممنون نمي خوام ! ) بعد جکو بزار زير ماشين و چرخ جلو را در بيار ...لنت ها معلوم هستند و مي توني ضخامت لنت جلو را مشاهده کني...
چرخ عقب يکم تخصصي تره و آچار بزرگ مي خواي براي باز کردن کاسه که بدي مکانيک چک کنه بهتره شايد يکي دو تومن ازت بگيره....
معمولا هر بعد از دو (خيلي هم مي گن سه) بار تعويض لنت جلو ، لنت عقب را عوض مي کنند.

matr!x_2008
02-10-2009, 00:50
سلام

یه پراید صفر کیلومتر گرفتم،هنوز گارانتی نبردمش.یه مشکلی باهاش دارم به نظرم گازش زیاده! وقتی ماشین خلاص هست دوره موتور رو 1 هست،وقتی دنده 1 میندازمو را میفتم زودی صداش در میاد رو دنده 2 هم همینطور! کلا دوره موتور خیلی زور میره بالا و صدای ماشین درمیاد! چیکار باید کرد؟

moslem.b
02-10-2009, 09:18
سلام

یه پراید صفر کیلومتر گرفتم،هنوز گارانتی نبردمش.یه مشکلی باهاش دارم به نظرم گازش زیاده! وقتی ماشین خلاص هست دوره موتور رو 1 هست،وقتی دنده 1 میندازمو را میفتم زودی صداش در میاد رو دنده 2 هم همینطور! کلا دوره موتور خیلی زور میره بالا و صدای ماشین درمیاد! چیکار باید کرد؟

تمام پرایدهای جدید این مشکل رو دارن البته تو قدیمی ها هم یه مدته اینجور میشه معلوم نیست مال بنزین کثیفیه که استفاده میکنیم یا چیز دیگه ای

بهر حال یه سرویس کوچولو لازم داره بعد خوب میشه مال من که دور موتورم بالای 2 هم میرفت موقع تعویض دنده انقدر گاز میخورد ماشین میپرید جلو کنترلش مشکل شده بود بردمش نمایندگی دوتا از کابلهایی که مال انژکتور بود رو باز کرد اسپری زد بعد خوب شد

farid55
02-10-2009, 13:25
دوستان کسی دفترچه پراید رو داره ؟میشه لینک بدین؟

mehran_286
02-10-2009, 21:17
سلام دوستان
پراید های انژکتوری هم CLC دارند ؟
میشه برداشت ؟
اگه برداری معینه فنی میدن ؟
تاثیری هم داره ؟

mehran_286
02-10-2009, 21:20
راستی برای تغییر صدای موتور میشه هواکش رو عوض کرد در نفس و صدا تاثیر داره ؟
چه قیمت هایی هستش
با تشکر

D r i v e r
02-10-2009, 23:08
سلام دوستان
میشه برداشت ؟
تاثیری هم داره ؟
نمیدونم
ولی تا جایی که میدونم نه و مختص کاربراتوری ها بود
میشه برداشت
معاینه فنی هم میدن
توی شتاب و قدرت ماشین تاثیر مثبت و توی مصرف سوخت تاثیر منفی داره

چه قیمت هایی هستش
با تشکر
هوا کش ها معمولا وقتی که گاز رو تخته میکنی یه ناله ای از زیر کاپوت به گوش میاد که دلچسبه :46:
در مورد صدا که گفتم
در مورد نفس هم اگه جنس درست و حسابی بندازی تاثیر مثبت داره
در مورد قیمت هم از 10 تومن بگیر تا 70 تومن (جنس خوب)(jr و ...)

Badform
02-10-2009, 23:40
سلام دوستان
میشه برداشت ؟
تاثیری هم داره ؟

CLC‌مال كاربراتورهای مدار بسته بود كه مثلا‌ً قرار بود مصرف سوخت و آلايندگيشون كم باشه كه نبود و به دليل همون راه نرفتن همه ميرفتن سيستمش رو حذف ميكردن ميشد كاربراتوری معمولی

براي معاينه هم مشکلي نيست....فقط موتورتون تنظيم باشه....

Badform
02-10-2009, 23:46
چه قیمت هایی هستش
با تشکر

بله با ف يلتر هواي اسپرت ( مخروطي)

فیلتر قیمت نوش حدود 90 هزار تومنه
مواد شستشو قیمت نو حدود 33 هزار تومن
مارک هاي معروفشم k&n و JR هستش.
ولي خب تغيير صدا در دور بالا و در حالت تخته گاز بيشتر محسوس مي شه....
در واقع دور موتور راحت تر و رون تر بالا می ره
با رانندگی عادی اصلا صدا نداره

mehran_286
03-10-2009, 21:30
نمیدونم
ولی تا جایی که میدونم نه و مختص کاربراتوری ها بود
میشه برداشت
معاینه فنی هم میدن
توی شتاب و قدرت ماشین تاثیر مثبت و توی مصرف سوخت تاثیر منفی داره

هوا کش ها معمولا وقتی که گاز رو تخته میکنی یه ناله ای از زیر کاپوت به گوش میاد که دلچسبه :46:
در مورد صدا که گفتم
در مورد نفس هم اگه جنس درست و حسابی بندازی تاثیر مثبت داره
در مورد قیمت هم از 10 تومن بگیر تا 70 تومن (جنس خوب)(jr و ...)

رفیقمون تو پست های بالاتر قیمت بیشتری داده بالاخره کدوم قیمت ؟
هواکش رو کجا میندازن ؟
هزینه ی تعویض چقدر هست ؟
جایی معتبر هست که این کار ها رو انجام بدن ؟
با تشکر

mehran_286
03-10-2009, 21:37
بله با ----- هواي اسپرت ( مخروطي)

فیلتر قیمت نوش حدود 90 هزار تومنه
مواد شستشو قیمت نو حدود 33 هزار تومن
مارک هاي معروفشم k&n و JR هستش.
ولي خب تغيير صدا در دور بالا و در حالت تخته گاز بيشتر محسوس مي شه....
در واقع دور موتور راحت تر و رون تر بالا می ره
با رانندگی عادی اصلا صدا نداره

90 هزار پول فیلتر و چقدر هم دستمزد نصب
فوث العاد کمر شکن هستش
این 33 تومن چیه ؟

D r i v e r
03-10-2009, 21:42
رفیقمون تو پست های بالاتر قیمت بیشتری داده بالاخره کدوم قیمت ؟
هواکش رو کجا میندازن ؟
هزینه ی تعویض چقدر هست ؟
جایی معتبر هست که این کار ها رو انجام بدن ؟
با تشکر
تا جایی که من میدونم jr 70 تومن هست
هزینه نصب اگه فقط اگه یه ذره خودتون بلد باشین حله اگه هم نباشین فوقش 2 - 3 هزار تومنه دیگه
محله نصبش هم بستگی به خودتون داره
هرجا که جا باشه و هم اینکه هوای خنک بهتر بهش برسه :46:

90 هزار پول فیلتر و چقدر هم دستمزد نصب
فوث العاد کمر شکن هستش
این 33 تومن چیه ؟
ولی این فیلتر کار میکنه ها
من کسایی میشناسم بالای 150 هزار تا باهاش کار کردن فقط هزینه مواد شوینده رو هر چند وقت یه بار(6 ماه مثلا ) دادن
اون 33 تومن هم برای مواد شوینده هست دیگه
قرار نیست که همیشه اون فیلتر کثیف بمونه
یا اگه کثیف شد دور بندازیمش
با مواد میتونی کاملا شستشوش بدی و عین روز اولش بشه :6:
-----------
اگه هم میشه 2 پست پشت سر هم نزنین
ممنون

Badform
03-10-2009, 22:07
90 هزارتومن قيمت k&n هستش...jr ارزون تره...
نصبشم کاري نداره روي همون لوله هوا کش نصب مسي شه خودتون با يه پيچ گوشتي مي تونيد انجام بديد يا بدين به يه شاگرد مکانيک دو تومنم بزاريد تو جيبش....
ضمنا فيلترهاي متفرقه هم زياد هست از 10 تومن هست به بالا...بيشتر اسپورت فروشي ها دارند...

البته به شخصه اعتقادي به شستشوي ف ي ل ت ر ندارم و تعويض آنرا مفيد تر مي دانم....به همين علت هميشهفيل تر هواي فابريک را استفاده مي کنم...

kalepoook
04-10-2009, 20:04
سلام
ببخشید این ماشین ما رو ندادن،15 روزه بوده الان شد 30 روزه!
اینجور که میگن برای پلاک(راهنمایی رانندگی)
به نظرتون برای پلاک چقدر میشه زمان برد!
جدیدآ خبری از شماره گزاری برای پراید خبری نشده که متوقف شده نشده!
چه کنم با نمایندگی!

mm00
04-10-2009, 20:13
سلام در مورد فیلتر من توی TT خوندم بچه ها با اب میشورن یا مایع ظرفشویی
من خودم با اب میشورم هر 2 ماهی....
من خودم YED انداختم که ترکیه ای هست قیمت 20 تومان
رانندگی معمولی که نه ولی تخته گاز صدای خوبی میده و کمی رو شتاب اثر + داشته
اندازشم عالیه واسه پراید این مدلی که من خریدم و کاملا در جای محفظه فابریک جای نفس داره
ولی صدا میخواید سیموتا! 17 تومانه سرو صدا در حد منبع:دی ولی مصرف زیادی میره بالا!

mehran_286
04-10-2009, 21:58
سلام بر همه رفیقم یدونه انداخته رو ماشین میگه 12 تومن

این 12 تومنی ها چجوری ؟

مارک ttرو از کجا بگیرم

تو رنج ارزون قیمت ها کدوم بر مصرف سوخت تاثیر منفی نداره و صداش خوبه ؟

فهمیدم چجوری فیلتر رو عوض میکنن این که کاری نداشت D:)

با تشکر

D r i v e r
05-10-2009, 00:16
سلام بر همه رفیقم یدونه انداخته رو ماشین میگه 12 تومن

این 12 تومنی ها چجوری ؟

مارک ttرو از کجا بگیرم

تو رنج ارزون قیمت ها کدوم بر مصرف سوخت تاثیر منفی نداره و صداش خوبه ؟

فهمیدم چجوری فیلتر رو عوض میکنن این که کاری نداشت D:)

با تشکر
به نظر من از اون ارزون قیمت ها نگیر
چون تا جایی که میدونم فقط توی صدا تاثیر داره و هوا رو به صورت تمیز و فیلتر شده وارد موتور نمیکنه
tt هم مارک نیست یه فروم هست :46:

Badform
05-10-2009, 02:09
تمام فيلترهاي غير فابريک مصرف را کمي بيشتر مي کنند....
صدا هم که تو پست قبليم توضيح دادم....
اين ارزون ها هم فرقش اينه که قابل شستشو نيست ضمنا امکان اينکه گرد و خاک را درست ----- نکنه بسيار زياد هستش.....

( ف ي ل ت ر هم مثل خيلي وسايل ماشين اصلي و غير اصل داره ديگه...با توجه به جيبت هر کدام را مي تواني بخري....)

moslem.b
05-10-2009, 07:09
چرا بعضی پرایدا سپرشون برق میزنه ولی مال ما ماته :41:

sourena
05-10-2009, 09:28
منظورت چيه برق ميزنه؟؟؟ميشه بيشتر توضيح بدي؟
احتمالا اونايي كه ميگي برق ميزنه يه لايه جلايا براق كننده پاشيدن روش كه اصلا كار خوبي نيست!چون بعد از يه مدت در اثر تغييرات آب و هوا و آفتاب....ترك ميخوره و واقعا زشت ميشه!
ولي يه راه ديگه هم اينه كه ازين اسپري هاي مخصوص سپر بگيري و استفاده كني...

moslem.b
05-10-2009, 10:02
منظورت چيه برق ميزنه؟؟؟ميشه بيشتر توضيح بدي؟
احتمالا اونايي كه ميگي برق ميزنه يه لايه جلايا براق كننده پاشيدن روش كه اصلا كار خوبي نيست!چون بعد از يه مدت در اثر تغييرات آب و هوا و آفتاب....ترك ميخوره و واقعا زشت ميشه!
ولي يه راه ديگه هم اينه كه ازين اسپري هاي مخصوص سپر بگيري و استفاده كني...

یه شفافیت خاصی داره خیلیا رو دیدم که اینجورن یعنی همشون از اسپری استفاده میکنن ؟!

mm00
05-10-2009, 11:26
یه شفافیت خاصی داره خیلیا رو دیدم که اینجورن یعنی همشون از اسپری استفاده میکنن ؟!

اسپری مخصوص سپر هست دیگه همه تیونینگ ها دارند!
همونطور که دوستان گفتند ف ی ل ت ر اسپرت مصرفو بالا میبره ! ولی صداش خیلی حال میده:دی

mehran_286
05-10-2009, 21:20
حالا دوستان این فیلتر ها در شتاب تاثیر داره ؟

وقتی ادم میخواد واسه ماشین هزینه کنه بهتر از کاراییش مطلع بشه

چند وقت یکبار شست و شو میخاد ؟

D r i v e r
05-10-2009, 21:56
حالا دوستان این فیلتر ها در شتاب تاثیر داره ؟

وقتی ادم میخواد واسه ماشین هزینه کنه بهتر از کاراییش مطلع بشه

چند وقت یکبار شست و شو میخاد ؟

تاثیر مثبت داره
ولی نباید انتظار معجزه داشته باشی
کاملا درسته
هر موقع کثیف شد
ولی من نظرم روی هر 3000 کیلومتر هست:46:

Badform
06-10-2009, 02:54
ف يلتر خالي تاثيرش مشهود نيست....
شست و ششو هم بستگي به آب و هوا و مصرفتون داره اما همان حدود 2500 تا 3000 کيلومتر .

khore mobile
06-10-2009, 17:20
دوستان من در مورد کلر پراید یه سوالی داشتم

وقتی کولر میگیرم از سمت راست ماشین(سمت شاگرد) زیر داشبوورد صدای چق چق میاد!!!
این علتش چیه؟

mehran_286
06-10-2009, 21:45
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شکلش همینجوریه دیگه ؟

این همونیه مه 12 تومن گرفته

نظرتون چیه ؟
:46:

mm00
06-10-2009, 22:47
والا شکلش که به طور استاندارد اینطوریه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جاشم مهمه که جای تنفسش زیاد باشه
من از این مدلی که شما داری هم دیدم 12 تومان type R چینی بود

kalepoook
06-10-2009, 22:54
سلام
ببخشید اگه تکراری هست یا این که جای سوال این جا نیست.
تقریبا 9 شهریور ثبت نام برای پراید کردم از طریق نمایندگی سایپا،تو قرار داد ذکر شده که جریمه تاخیر در تحویل : 30% ، تاریخ تحوبل هم 30 روز بعد از پذیرش تو سایپا بوده، که تا به الان 34 روز گزشته،من با سایپا صدای مشتری تماس که گرفتم گفتن تو این 2 ماه تعداد درخواست پراید بنزین سوز زیاد بوده نتونسته سایپا به تعهدات خودش عمل کنه برای تحویل به موقع و گفتن تا 20 مهر طول میکشه این تحویل.
نتیجه اینکه میشه پول جریمه رو گرفت یا نه،در کل کسی جوابگو میشه برای جریمه یا اینا همش دکور هست!
اگه میشه گرفت یا دوستان تجربه دارن از چه طریق و چه راهی!
اگه نه نمیشه گرفت که ببخشید وقت تون رو گرفتم.
از تمام دوستانی که میتونن کمک کنن برای این موضوع خواهش میکنم راهنمایی کنن.
با تشکر از دوستان.

Badform
07-10-2009, 02:47
چک تاخير را بهتون مي دن....به صورت روز شمار سود پولتونو حساب مي کنند و بهتون مي دهند.فقط ممکنه براي دادن چک يکم دير و يا زود کنند.

Badform
07-10-2009, 02:49
دوستان من در مورد کلر پراید یه سوالی داشتم

وقتی کولر میگیرم از سمت راست ماشین(سمت شاگرد) زیر داشبوورد صدای چق چق میاد!!!
این علتش چیه؟

تيک تيک يا چق چق؟ دائم يا قطعه وصل مي شه؟ ثابته يا کم و زياد مي شه؟
گوشتو مي بري زير داشبورد صدا به وضوح بلندتر مي شود؟(اگر صدا ثابت باشه)

kalepoook
07-10-2009, 09:48
چک تاخير را بهتون مي دن....به صورت روز شمار سود پولتونو حساب مي کنند و بهتون مي دهند.فقط ممکنه براي دادن چک يکم دير و يا زود کنند.

سلام
ممنون برای جواب،نمیدونم سوالم سخته یا اینکه خدا رو شکر کسی به این مشکل نخورده که راهنمایی کنه!
این چک تاخیر رو خود نمایندگی که ثبت نام کردم میده ؟
تا الان که برو خودشون نیاوردن یعنی میشه بیخیال باشن،یا اینکه من خودم باید پیگیری کنم یعنی کلید کنم بهشون!

Badform
07-10-2009, 10:46
سلام
ممنون برای جواب،نمیدونم سوالم سخته یا اینکه خدا رو شکر کسی به این مشکل نخورده که راهنمایی کنه!
این چک تاخیر رو خود نمایندگی که ثبت نام کردم میده ؟
تا الان که برو خودشون نیاوردن یعنی میشه بیخیال باشن،یا اینکه من خودم باید پیگیری کنم یعنی کلید کنم بهشون!

معلومه که به روي خودشون نمي يارن...نکنه انتظار داري هر روز زنگ بزنن معذرت بخوان؟
اين يک پروسه ايي که هر روز تکرار مي شه و خيلي ها مثل شما ماشين دير مي رسه به دستشون.....نمايندگي هم بي تقصيره...مي گه ماشين ها را شرکت نفرستاده که بدم بهتون... و....
ولي کلا بايد پيگير قضيه باشب البته نه تو ابنترنت بلکه تو دفتر نمايندگي!!!

mm00
07-10-2009, 12:01
پراید من وقتی 5 6 نفر میشیم ترمزش واقعا بد عمل میکنه
یکبار چک کردم دیدم روغن ترمزش کمه از دوستم گرفتم ریختم ولی بهتر نشد چه عواملی میتونه داشته باشه؟!
ولی تنهام خیلی بهتر میگیره

ess_1362
07-10-2009, 13:35
آقا سلام یک سوال داشتم ولی ممکن هست جاش اینجا نباشه ولی از راهنماییی شما ممنون می شم

می خوام بدونم یک پراید با مشخصات زیر چند میارزه :

141 رنگ نوک مدادی مدل 85 بدون رنگ و ضربه با کارکرد 19000 واقعی و 2250 لیتر هم ذخیره بنزین
راستی فقط بنزین سوز هست

Badform
07-10-2009, 14:36
پراید من وقتی 5 6 نفر میشیم ترمزش واقعا بد عمل میکنه
یکبار چک کردم دیدم روغن ترمزش کمه از دوستم گرفتم ریختم ولی بهتر نشد چه عواملی میتونه داشته باشه؟!
ولی تنهام خیلی بهتر میگیره
دلايلش متفوته و اينترنتي نمي شه رفع عيب کرد...اولين چيزي که وقتي ترمزا خوب نمي گيرن چک مي شه لنت هاي جلو و عقب هستش .....

Badform
07-10-2009, 14:37
آقا سلام یک سوال داشتم ولی ممکن هست جاش اینجا نباشه ولی از راهنماییی شما ممنون می شم

می خوام بدونم یک پراید با مشخصات زیر چند میارزه :

141 رنگ نوک مدادی مدل 85 بدون رنگ و ضربه با کارکرد 19000 واقعی و 2250 لیتر هم ذخیره بنزین
راستی فقط بنزین سوز هست

در تاپيک مربوط به قيمت يا در پيام خصوصي بپرسيد خدمتتون عرض مي کنم.

khore mobile
07-10-2009, 19:06
تيک تيک يا چق چق؟ دائم يا قطعه وصل مي شه؟ ثابته يا کم و زياد مي شه؟
گوشتو مي بري زير داشبورد صدا به وضوح بلندتر مي شود؟(اگر صدا ثابت باشه)

راستش دقیق نمیدونم شاید هم تیک تیک میکنه.
مرتبا قطع و وصل میشه!
منظورت از ثابته چیه؟ اگه مقدارشه خب گاهی اوقات خیلی زیاد میشه گاهی هم کم،روال خاصی نداره.
خب مطمئنا گوشو ببری زیر داشبورد صداش بلندتره،چون مرکز صدا همون جعبه زیر داشبورده!

Badform
07-10-2009, 20:59
ترموسات کولره که اف و آن مي کنه....هوا خنک تر شده ، آف و آن بيشتر مي کنه شما توجه ات جلب شده....

deadman3
08-10-2009, 14:01
سلام

دوستان کسی اطلاع داره الان قیمت گلگیر جلوی پراید چنده؟ ممنون میشم اگه کسی میدونه لطف کنه بگه چون خیلی واسم مهمه.به مشکل برخوردم

D r i v e r
08-10-2009, 15:27
سلام

دوستان کسی اطلاع داره الان قیمت گلگیر جلوی پراید چنده؟ ممنون میشم اگه کسی میدونه لطف کنه بگه چون خیلی واسم مهمه.به مشکل برخوردم
15 تومن خام :46:

deadman3
08-10-2009, 16:14
15 تومن خام :46:

ممنون بابت پاسخ

امروز من تصادف کردم. یه تاکسی (پیکان از اون قدیم هاش!) یه دفعه ترمز کرد وسط خیابون مسافر پیاده کنه منم تا اومدم بکشم از بقلش رد شم گلگیر سمت شاگرد + چراغ کوچیکه داغون شد ( لعنت به این پراید دست میزنی کج وماوج میشه). افسر اومد طبق معمول گفت هر کی هر اشتباهی کنه کرده اما اونی که از پشت بزنه مقصر. پیکانه هیچچیش نشد فقط چراغش شکست اونم پولشو همونجا دادم بهش. رفتم بیمه به کارشناسه گفتم چقدر واسه من خرج ورمیداره گفت کلا 100 تا 150 تومن !!! شاخ دراوردم .گفتم گلگیر و چراغ 100-150 تومن؟ گفت آره عزیز تورمه!. منم دانشجو! امسال ارشد دارم تمام پولمو دادم کتاب خریدم .به نظر شما رقمی که گفت واقعی بود؟ چیکار کنم؟؟؟!!!

D r i v e r
08-10-2009, 22:28
ممنون بابت پاسخ

امروز من تصادف کردم. یه تاکسی (پیکان از اون قدیم هاش!) یه دفعه ترمز کرد وسط خیابون مسافر پیاده کنه منم تا اومدم بکشم از بقلش رد شم گلگیر سمت شاگرد + چراغ کوچیکه داغون شد ( لعنت به این پراید دست میزنی کج وماوج میشه). افسر اومد طبق معمول گفت هر کی هر اشتباهی کنه کرده اما اونی که از پشت بزنه مقصر. پیکانه هیچچیش نشد فقط چراغش شکست اونم پولشو همونجا دادم بهش. رفتم بیمه به کارشناسه گفتم چقدر واسه من خرج ورمیداره گفت کلا 100 تا 150 تومن !!! شاخ دراوردم .گفتم گلگیر و چراغ 100-150 تومن؟ گفت آره عزیز تورمه!. منم دانشجو! امسال ارشد دارم تمام پولمو دادم کتاب خریدم .به نظر شما رقمی که گفت واقعی بود؟ چیکار کنم؟؟؟!!!
آره تقریبا درست گفته
15 تومن گلگیر میخوای - 70 - 80 تومن اجرت رنگ (نقاشی که زیاد اسم در نکرده باشه و یکم با وژدان باشه)
اون کاسه چراغ کوچیک ها هم دونه ای 2500 هست
یه اجرتی هم باید بدی گلگیر ها رو برات عوض کنن
سینی چراغ ها که آسیب ندیده؟؟

deadman3
08-10-2009, 23:45
آره تقریبا درست گفته
15 تومن گلگیر میخوای - 70 - 80 تومن اجرت رنگ (نقاشی که زیاد اسم در نکرده باشه و یکم با وژدان باشه)
اون کاسه چراغ کوچیک ها هم دونه ای 2500 هست
یه اجرتی هم باید بدی گلگیر ها رو برات عوض کنن
سینی چراغ ها که آسیب ندیده؟؟

سینی چراغا سالمه

70-80 تومن پول رنگ!!؟؟ اوووپس. نکته عطف قضیه اینجاست که خودمم رشتم مکانیک اما طراحی جامدات! یعنی هیچچی از اوتومبیل نمیدونم!

قسمت جلوی گلگیر(قسمت باریک) کاملا مچاله شده اما قسمت عقبش(عریض) سالمه.با این شرایط امیدی به صافکاری هست؟ اگه هست چقدر هزینه برمیداره؟اصلا هم تابلو شدن ظاهر گلگیر برام مهم نیست فقط میخوام ظاهر یه ماشین رو داشته باشه!

در ضمن از اینکه لطف کردی و به سوالام جواب دادی واقعا ممنونم

D r i v e r
09-10-2009, 10:28
سینی چراغا سالمه

70-80 تومن پول رنگ!!؟؟ اوووپس. نکته عطف قضیه اینجاست که خودمم رشتم مکانیک اما طراحی جامدات! یعنی هیچچی از اوتومبیل نمیدونم!

قسمت جلوی گلگیر(قسمت باریک) کاملا مچاله شده اما قسمت عقبش(عریض) سالمه.با این شرایط امیدی به صافکاری هست؟ اگه هست چقدر هزینه برمیداره؟اصلا هم تابلو شدن ظاهر گلگیر برام مهم نیست فقط میخوام ظاهر یه ماشین رو داشته باشه!

در ضمن از اینکه لطف کردی و به سوالام جواب دادی واقعا ممنونم
کاش یه عکس داشتی
احتمالا صافکاری بشه ولی هزینه رنگ کردن رو هم باز داری
ببین نظر من اینه همون یه گلگیر خام بخری و بدی یه نقاش نسبتا خوب برات رنگش کنه
چون اگه بخوای بدی صافکاری شاید یه پولی بیشتر از حالت اول باید بدی تازه رنگ کردن و ... مونده!
چون صافکار جماعت پول خون باباشونو میگیرن :46:
ابرویی زیر چراغ سالمه؟

sise
09-10-2009, 11:06
ببخشید بین صحبتها:

آقا بخاری ماشین ما کار نمیکنه. البته مشکل این بوده که به خاطر تصادف کلا موتور ماشین از یه اتاق به اتلق دیکه منتقل شده (به این میگن تصادف :دی)

حالا که همه کارشو تموم کردن وقتی میزنم واسه بخاری همون باد بیرون میاد تو. مشکل چیه؟

deadman3
09-10-2009, 14:55
کاش یه عکس داشتی
احتمالا صافکاری بشه ولی هزینه رنگ کردن رو هم باز داری
ببین نظر من اینه همون یه گلگیر خام بخری و بدی یه نقاش نسبتا خوب برات رنگش کنه
چون اگه بخوای بدی صافکاری شاید یه پولی بیشتر از حالت اول باید بدی تازه رنگ کردن و ... مونده!
چون صافکار جماعت پول خون باباشونو میگیرن :46:
ابرویی زیر چراغ سالمه؟

نه. ابرویی هم آسیب دیده

پس با این اوصاف همون برم بخرم بدم رنگ کنن بهتره.موقعی که تصادف شد یه تق صدا داد همین ! فکر کردم شاید فقط یه چراغ ترگ ورداشته باشه . موقعی که از ماشین پیاده شدم باورم نمیشد اونچه رو که میدیدم! . واقعا پراید بازی با جون آدم بخدا.حالا تازه میفهمم میگن پراید بالاترین آمار مرگ و میر و از اینجورچیزا رو داره یعنی چی

باز هم تشکر بابت پاسخ

mehran_286
10-10-2009, 00:04
دوستان و مهندسان سلام

بهتر نیست برای زمستون تسمه ی کولر رو باز کنیم ؟

تاثیر داره ؟

چون یه تسمه کمتر درگیری داشته باشه بهتره

sourena
10-10-2009, 00:16
تا اونجایی که من میدونم تا وقتی شما دکمه AC رو فشار ندین تسمه با فولی درگیر نمیشه!
پس برداشتنش تاثیری نداره!

khore mobile
10-10-2009, 21:06
ضمنا توصیه شده حتی در فصول سرد سال نیز هر چند وقت یکبار کولر گرفته بشه تا گاز کولر اصطلاحا از بین نره.

sourena
10-10-2009, 21:13
ضمنا توصیه شده حتی در فصول سرد سال نیز هر چند وقت یکبار کولر گرفته بشه تا گاز کولر اصطلاحا از بین نره.

بله....حرف دوستمون رو تایید میکنم!
چون یه کولر ساز میگفت اگه گازه تو کمپرسور نچرخه خالی میشه! :دی

ferdfe
10-10-2009, 21:18
من الان يه پرايد صبا دارم

به نظر شما صبا بهتره يا 132 يا نسيم !!!!!!!!!!!!!!

sourena
10-10-2009, 21:39

بابا بگین صندوقدار و هاچ بک تورو خدا :دی

پراید هاچ بک بهترین پرایده!
صندوقدار به درد آژآنس و این حرفها میخوره (دور از جون شما :11:)
132 هم که مفتی بدن من یکی سوار نمیشم!
که چی؟ برداشتن صندوق رو صاف کردن...یه لامپ آبی هم گذاشتن پشت کیلومتر :دی

D r i v e r
10-10-2009, 21:54
من الان يه پرايد صبا دارم

سلام
هاچ بک یکم جمع و جور تره و برای لایی کشیدن یه خورده مناسب تر
و یه خورده به خاطر سبک بودنش شتاب بهتری داره
ولی...
ولی واقعا فضای صندوقش زجر آوره
مخصوصا اگه مثله من سیستم صوتی هم بسته باشین دیگه باید قیدش رو بزنی
در عوض صندوق دارا یه صندوق بزرگ دارن و برای مسافرت های 3 - 4 نفره آدم به مشکل بر نمیخوره
مثلا اگه بخواین با دوستان بیرون برین
ولی هاچ بک ها همیشه این مشکل جا رو دارن و باربند هم که معایب خاصه خودش رو داره!
یه چیز دیگه اینکه مثلا من دوست داشتم چراغ های عقب هاچ بک رو عوض کنم
ولی هیچ طرح مناسبی پیدا نکردم
ولی در عوض تا دلت بخواد برای صندوق دار طرح و مدل برای چراغ عقب هست
بعضی قطعات خاص توی هاچ بک هم توی شهرستان سخت گیر میاد :11:
راستش من خودم زیاد با قیافه 132 کنار نمیام
به همون دلایلی که سورنا عزیز هم گفتن

ferdfe
10-10-2009, 22:28
خيلي ممنون بابت نظرات ارزشمند تون :10:

خوب پس با اين اوصاف يهني صندوق دارم (: رو رد كنم بره به جاش هاچ بك بگيرم

اينم بگم كه مسافرت نمي رم بيشتر اوقات حداكثر سرنشين هم دو نفر ميشيم ...

sourena
10-10-2009, 22:37
خوب پس با اين اوصاف يهني صندوق دارم (: رو رد كنم بره به جاش هاچ بك بگيرم

اينم بگم كه مسافرت نمي رم بيشتر اوقات حداكثر سرنشين هم دو نفر ميشيم ...

آره.....همون هاچ بک رو بگیر اگر میگی دونر بیشتر نمیشین!

Badform
12-10-2009, 00:27
ببخشید بین صحبتها:

آقا بخاری ماشین ما کار نمیکنه. البته مشکل این بوده که به خاطر تصادف کلا موتور ماشین از یه اتاق به اتلق دیکه منتقل شده (به این میگن تصادف :دی)

حالا که همه کارشو تموم کردن وقتی میزنم واسه بخاری همون باد بیرون میاد تو. مشکل چیه؟

باد بخاري فقط از زير شيشه مي ياد نه از دريچه ها....ضمنا ماشين بايد کاملا گرم گرم باشه....
فکر کنم شما دستتو گرفتي جلوي دريچه ها....درسته؟

farid55
14-10-2009, 22:44
دوستان من ماشینمو تازه تحویل گرفتم.سریع رفتم روغنشو عوض کردم(آترود سبز1500).دزدگیرم نصب کردم.یکی منو تو شک انداخت که جرا اینکارو سرخود کردی و از گارانتی خارجش کردی!نگرانیم بی خوده یا با خوده!؟:5:

sourena
14-10-2009, 22:58
گارانتی چیه بابا :دی
نگران نباش :دی
ان شالله هیچیش نمیشه :دی
من کلا حااااالم ازین گارانتی به هم میخوره! :2:
چیزیش نمیشه :دی
:دی :دی :دی

D r i v e r
14-10-2009, 23:29
دوستان من ماشینمو تازه تحویل گرفتم.سریع رفتم روغنشو عوض کردم(آترود سبز1500).دزدگیرم نصب کردم.یکی منو تو شک انداخت که جرا اینکارو سرخود کردی و از گارانتی خارجش کردی!نگرانیم بی خوده یا با خوده!؟:5:
اول از همه اینکه ماشین چند تا کار کرده و سرویس اولیه رفته یا نه ؟؟
دوم اینه اگه سرویس اولیه هم نرفته باشه بازم مشکلی نیست مگه اینکه دزگیر توی کار ماشین اختلال ایجاد کرده باشه که نکرده ، درسته؟؟
روغن هم حالا که عوض کردین
وقتی سرویس اولیه رفتین :
یه روغن شرکتی سایپا به همراه یه فیلتر روغن بهتون میدن با خودتون بیارین و بگین بیرون عوض میکنم و نگه دارین برای دفعه بعد که میخواین روغن عوض کنین
روغن گیربکس مطمئنا عوض نکردین
روغن گیربکس شرکتی سایپا رو هم بهتون میدن
اونو اگه خواستین همونجا بدین عوض کنن(باید عوض کنن) اگه نه هم با خودتون بیارینش و وقتی روغن تعویض میکنین بدین اینم براتون عوض کنن :46:
---------------------------------------------------
یه نکته
تمام این موارد و هزینه تعویض ها و روغن هاو فیلترها و.... به عهده سایپا میباشد :31:
پس هزینه ای پرداخت نکنین :6:

ahriman323
15-10-2009, 20:39
به نظرتون الان میصرفه برم شیشه ها رو دودی کنم زمستون اذیت نمیشم؟؟؟؟(با شیشه عقب)

mm00
15-10-2009, 21:40
به نظرتون الان میصرفه برم شیشه ها رو دودی کنم زمستون اذیت نمیشم؟؟؟؟(با شیشه عقب)

درصد بندی داره اگر درصد کم دودی کنی هم اذیت نمیشی هم اذیت نمیکنن! (پلیس ها)
من فقط شیشه عقبو دودی کردم ....

mostafabad2007
15-10-2009, 21:59
دوستان اگه كسي بلده به ما ياد بده چجوري لنت ترمز جلو عوش كنيم فايده نداره ببريم ترمز سازي ژول بديم

ahriman323
15-10-2009, 22:45
درصد بندی داره اگر درصد کم دودی کنی هم اذیت نمیشی هم اذیت نمیکنن! (پلیس ها)
من فقط شیشه عقبو دودی کردم ....

تا 40% که میگن مجازه-فکر نکنم دیگه گیر بدن خیلی ها دودی کردن
کسی عکس ماشین نداره که 30% دودی باشه؟

sise
15-10-2009, 22:48
باد بخاري فقط از زير شيشه مي ياد نه از دريچه ها....ضمنا ماشين بايد کاملا گرم گرم باشه....
فکر کنم شما دستتو گرفتي جلوي دريچه ها....درسته؟

نه درسته. من اشتباه کرده بودم و اون دسته را روی قسمت بخاری نذاشته بودم.

1- اما جدیدا مشکلی پیش اومده. اصلا هر کار میکنم تو دریچه ها باد بیرون نمیزنه. چه باد بیرون چه کولر. یعنی از دریچه جلو باد نمیاد بیرون. دسته تنظیم هم روی دریچه گذاشتم. چش شده؟

2- همین نیم ساعت پیش که داشتم از ماشین پیاده میشدم وقتی دستی را کشیدم یه صدایی اومد ( مثل پاره شدن سیم) و یهو دستی شل شده. یعنی تا بالای بالا میاد و خلاصه انگار دیگه نمیگیره.
چی شده و چی را باید عوض کنم یا تعمیر. فکر میکنم انگار کابلی چیزی پاره شده.

Badform
16-10-2009, 00:40
ج1_اگه فقط از دريچه جلو باد نمي زنه بيرون دليلش مي تونه اين باشه که زياد با دکمه تعويض دريچه ها بازي کردي و سيمش کنده شده بايد بدي برقکار پنل جلو را در بياره وسيم را دوباره جا بزنه و با چشب مايع قوي هم بچسبونش....
ج2_ توضيحتون نا مفهوم بود.....توي زمين شيب دار ماشينو خلاص کن ببين مي تونه ماشينو نگه داره يا نه؟ اگه کلا مرخص شده باشه که يه سيم ترمز دستي بايد بخري اما اگه بالاي بالا مي گيره احتياج به رگلاژ داره....

Badform
16-10-2009, 00:43
دوستان اگه كسي بلده به ما ياد بده چجوري لنت ترمز جلو عوش كنيم فايده نداره ببريم ترمز سازي ژول بديم

مي تونم همينطوري توضيح بدم بهتون اما فايده ندارهو با توضيح ياد نمي گيري و بايد همراه با عکس و يا فيلم باشه که منم عکس ندارم.....
به نظر من يک دفعه برو بيرون و قشنگ نگاه کن ببين مکانيک چطور عوض مي کنه ( مي توني خواهش کني که آروم تر عوض کنه و يادتم بده اگه حوصله داشته باشه).... اينطوري ظرف 5 دقيقه ياد مي گيري و از دفعه هاي بعد خودت انجام مي دي.....

sise
20-10-2009, 16:11
ج1_اگه فقط از دريچه جلو باد نمي زنه بيرون دليلش مي تونه اين باشه که زياد با دکمه تعويض دريچه ها بازي کردي و سيمش کنده شده بايد بدي برقکار پنل جلو را در بياره وسيم را دوباره جا بزنه و با چشب مايع قوي هم بچسبونش....
ج2_ توضيحتون نا مفهوم بود.....توي زمين شيب دار ماشينو خلاص کن ببين مي تونه ماشينو نگه داره يا نه؟ اگه کلا مرخص شده باشه که يه سيم ترمز دستي بايد بخري اما اگه بالاي بالا مي گيره احتياج به رگلاژ داره....

چرا برقکار؟؟

قضیه اینطوره:
دستی سالم بود. اما وقتی چند روز پیش خواستم هنگام پیاده شدن دستی را بکشم یه صدای پاره شدن ( انگاز کابلی پاره بشه) اومد و دستی یهو شل شد!
حالا دستی را که میکشم تا بالای بالا میاد اما وقتی کاملا بالا میاد کمی میگیره. یعنی بالاخره کمی نگه میداره.

با اون صدا مطمئنم یا کابلی پاره شده و یا اینکه در رفته.

Badform
20-10-2009, 21:40
جناب sise ج1 مربوط به مشکل يکي از بچه ها بود که با بخاري ماشين و دريچه ها مشکل داشت....ربطي به ترمز دستي نداشت
ج 2 مربوط به ترمز دستي بود.منم اين سوال ها را پرسيدم که شما توضيح بدي ولي بازم داري همون جملات را تکرار مي کني و بدون ترمز دستي ماشينتو مي روني.
من متوجه نشدم آخرش توي شيب زياد ماشينتون با ترمز دستي وايميسته يا نمي ايسته...
اگر نمي ايسته که سيم ترمز دستي مرخص شده اما اگه مي ليسته وليس بايد تا بالا ترمز دستي را بکشي تا ماشين را نگه داره سيمت رگلاژ مي خواد.
اگر کار کرد ماشينت بالاست و زياد از ترمز دستي استفاده مي کني ( براي نگه داشتن ماشين در شيب يا براي دستي کشيدن و 360 زدن و...) بهتره که بدي مکانيک سيمو کامل عوض کنه خرجشم زياد نيست و کاره نيم ساعته....

sise
21-10-2009, 15:18
جواب سوال خودم بود و درباره دریچه هوا و بخاری بود. میدونم. اما سوالم این بود که برای تعمیر دریچه بخاری چرا باید رفت پیش برقکار؟ یعنی مربوط به برق میشه؟

ترمز دستی میگیره اما خیلی ضعیف. با این حساب به سیم رگلاژ میخواد
ممنون از جواب فقط یه سوال؟
میشه خودم درستش کنم یا کار مکانیکه؟

H.Operator
21-10-2009, 16:03
جواب سوال خودم بود و درباره دریچه هوا و بخاری بود. میدونم. اما سوالم این بود که برای تعمیر دریچه بخاری چرا باید رفت پیش برقکار؟ یعنی مربوط به برق میشه؟

ترمز دستی میگیره اما خیلی ضعیف. با این حساب به سیم رگلاژ میخواد
ممنون از جواب فقط یه سوال؟
میشه خودم درستش کنم یا کار مکانیکه؟
بده تعمیرکار بهتره خودتو درگیرش نکن بالاخره هر کسی رو برای کاری ساختن:27:......

Badform
21-10-2009, 18:31
خرج آنچناني نداره و چون مربوط به امنيت ماشين هستش بهتره که خودت اين کار را نجام نديد و بزاريد يک مکانيک ماهر اين کار را انجام دهد.

بخاري و کلا هرچيزي که مربوط به پنل و داشبورد و زيرش و درجه ها و...مي شود کار برقکاره....

kalepoook
28-10-2009, 17:42
سلام
یه سوال بود اونم اینه که بعضی وقتا میخوای بنزین بزنی باک هم خالیه ولی بنزین میریزه بیرون انگار یه چیزی جلوشو گرفته حالا برای این مشکل باید چیکار کرد؟
یه سری میگن باید تکون بدی ماشینو نمیدونم درسته یا نه!
ممنون میشم کمک کنید.

D r i v e r
28-10-2009, 17:55
سلام
یه سوال بود اونم اینه که بعضی وقتا میخوای بنزین بزنی باک هم خالیه ولی بنزین میریزه بیرون انگار یه چیزی جلوشو گرفته حالا برای این مشکل باید چیکار کرد؟
ممنون میشم کمک کنید.
به دلیل وجود هوا هست
بله تکون دادن تاثیر داره ولی نه خیلی زیاد
بهترین کار با یکم حوصله بنزین زدن هست
اگه قصد اینو دارید که باک فول بشه

sise
28-10-2009, 18:11
سلام
ممنون میشم کمک کنید.

به دلیل وجود هوا هست
بله تکون دادن تاثیر داره ولی نه خیلی زیاد
بهترین کار با یکم حوصله بنزین زدن هست
اگه قصد اینو دارید که باک فول بشه

کاملا درسته منتها دوست عزیز گفته که "انگار چیزی جلویش گرفته". اگه علت هوا داشتن باک نباشه به نظر من احتمالا به این خاطره که سر شیلنگ را کامل داخل باک نمیذاره و بنزین با شدت به دهانه باک میزنه و می پاشه بیرون که واسه خودم هم پیش اومده. البته حدس میزنم.
در این حالت بهتره که دستگیره شیلنگ را کمتر فشار بده تا شدت خروجی بنزین از شیلنگ کمتر بشه.

اما یه سوال از من:
امروز یهو یه لحظه - در حالی که ماشین روشن بود - وقتی خواستم ترمز بکشم پدال زیر پام کاملا سفت شد و ترمز نگرفت.
البته دوباره خوب شد اما خب احساس خطر شدیدی کردم.
یه بار دیگه هم تو راه اینطور شد؟ مشکل از چیه؟
ممنون:11:

kalepoook
28-10-2009, 18:23
سلام
ممنون از وستانی که راهنمایی کردن،به نظر شما یعنی کل لوله ای شکلی که کج هست رو بیشتر درون باک ببرم یا اینکه با فاصله بنزین بزنم یعنی هر جند لیتر مکث کنم!
sise
28-10-2009, 18:34
سلام
ممنون از وستانی که راهنمایی کردن،به نظر شما یعنی کل لوله ای شکلی که کج هست رو بیشتر درون باک ببرم یا اینکه با فاصله بنزین بزنم یعنی هر جند لیتر مکث کنم!
برای اطمینان هر دوتاش:دی
البته اگه مشکل اونی باشه که من گفتم باید دستگیره شیلنگ را کمتر فشار بدی که فشار بزنزین کمتر بشه که هم هواگیری میشه و هم دیگه بیرون نمیریزه.
دیگه اینکه اگه مشکل با اون پمپ داشتی برو یه جایگاه دیگه تو همون پمپ بنزین.:46:

D r i v e r
28-10-2009, 22:00
اما یه سوال از من:
امروز یهو یه لحظه - در حالی که ماشین روشن بود - وقتی خواستم ترمز بکشم پدال زیر پام کاملا سفت شد و ترمز نگرفت.
البته دوباره خوب شد اما خب احساس خطر شدیدی کردم.
یه بار دیگه هم تو راه اینطور شد؟ مشکل از چیه؟
ممنون:11:
من احتمال میدم که مشکل از بوستر ترمز ماشینتون باشه

mm00
03-11-2009, 20:27
سلام دوستان کد ظبط پراید من توی کارتش نیست یعنی اصلا تو کارتش جای کد نداره! مدلم ماله 81 هست ممکنه اصلا بی کد باشه؟!
روی کارتش مدل و شماره سریالشه
کجا هست اصلا کدش؟! روی کارت گرانتیش که نبود
خلاصه موندم کد داره اینا یا نه چون میخوام بفروشم میخوام اگر کد میخواد به طرف بگم! روی کارتش که حرفی زده نشده بود!

p30worldtizhosh
06-11-2009, 15:55
کسی کتاب برای آموزش تعمیرات پراید سراغ داره ؟

D r i v e r
06-11-2009, 19:57
کسی کتاب برای آموزش تعمیرات پراید سراغ داره ؟
آنچه باید راجع به خودرو پراید بدانید ( عیب یابی و تعمیرات خودروی پراید معمولی. CLC. انژکتوری)
نوشته ی محمدرضا براری
قیمتشم مثل اینکه 5800 هست :دی

amirkhan405
07-11-2009, 11:18
سلام
ديسك و صفحه خوب چي پيشتهاد مي كنين. خودم سكو ود نظرم هست ولي موندم آخه تو بسته بندي سايپا و شركتي 35 ميدن اما معموليشو ولي به شرط تصل بودن 28 چي كار كنم؟

farshad bugatti
07-11-2009, 12:55
البته همشون چینی هستن زیاد فرقی ندارن من هم SECO رو پیشنهاد میکنم.

amirkhan405
07-11-2009, 14:24
البته همشون چینی هستن زیاد فرقی ندارن من هم SECO رو پیشنهاد میکنم.
اين اگزدي يا دايكن و گرافيت چطوره.

Badform
07-11-2009, 16:51
فقط سکو ، توي بسته بندي شرکتي و همراه با هولوگرام ولا غير....
سيم کلاچ و بلبرينگ کلاچ و واسکازين هم عوض شود.

sise
07-11-2009, 20:30
سلام دوستان.
میگن کلاچ ماشینت تموم شده!
پیشنهاد دوستان برای گرفتن صفحه کلاچ چه مارکیه و کلا بهتره همراش چه چیزهای دیگه ای را عوض کنم؟

farshad bugatti
07-11-2009, 20:47
اين اگزدي يا دايكن و گرافيت چطوره

سلام دوستان.
پیشنهاد دوستان برای گرفتن صفحه کلاچ چه مارکیه و کلا بهتره همراش چه چیزهای دیگه ای را عوض کنم؟

ببینید دوستان اکثرا همشون چینی هستند زیاد به مارکشون اهمیت ندین مهم اینه که به دست کسی که میدین تا براتون عوض کنه کارش خوب باشه این خیلی مهمه...
من خودم پراید نداشتم اما از خیلی ها شنیدم که SEKO رو تعریف کرده اند.

D r i v e r
07-11-2009, 21:38
ببینید دوستان اکثرا همشون چینی هستند زیاد به مارکشون اهمیت ندین مهم اینه که به دست کسی که میدین تا براتون عوض کنه کارش خوب باشه این خیلی مهمه...
من خودم پراید نداشتم اما از خیلی ها شنیدم که SEKO رو تعریف کرده اند.
فرشاد جان ببخشید چطور مارکش مهم نیست؟؟ :18:
اولین باری هست که میبینم کسی به برند اهمیت نمیدی
اگه چینی هم باشه جنس چینی داریم تا چینی
ولی خوب شرکتی سایپا از همه میشه گفت بهتره و صد البته مطمئن تر
فکر میکنم دیسک های گرافیتی هم هستن که قیمتی حدود 200 تومن دارن

سلام دوستان.
سلام دوست خوب
این دوستمون کامل جواب دادن
موفق باشین:46:

kalepoook
07-11-2009, 21:42
سلام
آقا از چرخ های عقب یه صدای فس فس میاد!!!
به نظر شما از چی میتونه باشه؟
گاز مه یهو میدی فسش طولانی میشه یعین صدای فس میده تا پاتو ور داری،ئلی صدا ینواخت نیست،مثل این میمونه که میچرخه با چرخ یه جایی که میرسه صدای فس میاد.

farshad bugatti
07-11-2009, 23:15
فرشاد جان ببخشید چطور مارکش مهم نیست؟؟ :18:
اولین باری هست که میبینم کسی به برند اهمیت نمیدی
اگه چینی هم باشه جنس چینی داریم تا چینی
ولی خوب شرکتی سایپا از همه میشه گفت بهتره و صد البته مطمئن تر
فکر میکنم دیسک های گرافیتی هم هستن که قیمتی حدود 200 تومن دارن
:46:
درسته من منظورم رو بد گفتم میخواستم بگم که زیاد درگیر این نباش که کدوم مارک بگیرم به نظر من اگه 1 میلیون هم بدی اگه درست نصب نشه باز فایده ای نداره موقع شروع حرکت با لرزش حرکت میکنه.البته نمیگم هر مارکی باشه اما این مارک هایی که مطرح کردین همشون خوبن.

Badform
08-11-2009, 01:30
نصبش همچين کار سخت و حساسي نيست .اتفاقا مارکش مهمه نصب را که مکانيکي مي تونه ظرف يک ساعت يا کمتر انجام بده.

matarsaak
08-11-2009, 01:43
می خواستم پراید سایپا 132 بگیرم.
و براش سفارش رینگ الومینویمی بدم
کسی میده رینگ های آلومینیومی که شرکت سایپا برای 132 میزاره چه شکلیه؟ لطفا عکسی بزارید
ممنون
وآیا فرمان هیدرولیک داره؟

amirkhan405
08-11-2009, 07:48
يعني همون سكو شركتي رو بگيرم.اخه از دايكن هم خيلي تعريف شنيدم يكي كلام اخرو به من بگه خيالمو راحت كنه امروز برم بخرم. از بس ميلرزه كل اتاق به سرو صدا افتاده.

Badform
08-11-2009, 13:45
براي شما همون دايکون خوبه...جدي مي گم...

amirkhan405
08-11-2009, 13:59
دوست عزيز پس اين كه اينجا گفتي چيه؟
دوستاني كه اطلاع كامل و دقيقتر دارن بگن لطفا نه اين كه توي 2تا پست نظر مختلف بدن.

D r i v e r
08-11-2009, 23:20
دوست عزيز پس اين كه اينجا گفتي چيه؟
دوستاني كه اطلاع كامل و دقيقتر دارن بگن لطفا نه اين كه توي 2تا پست نظر مختلف بدن.
عزیز من خوب همه به اتفاق نظر میگیم سکو بگیر
معتبره
خوبه و ...
اون دوستمون هم نظرشو گفت که سکو بگیرین دیگه
من تا الان هرچی ایشون راهنمایی کرده گوش کردم و خودم خیلی چیز یاد گرفتم
موفق باشین :46:

Badform
09-11-2009, 00:10
به خدا من نمي خوام اينجا حرف تندي بزنم ولي خب خودتون يکجوري رفتار مي کنيد که....
مرد حسابي من تا الان 5 دفعه براي سه تا پرايدي که داشتم ديسک و صفحه و بلبرينگ و.... عوض کردم.حتما تجربه کردم و شنيدم و ديدم که به شما گفتم ديسک و صفحه و بلبرينگ کلاچ و سيم را از شرکت بگير.باز شما اومدي مي گي اگزيدي هم مي گن خوبه ها؟ دايکن چي؟
خب شما که آخرش ميخواي بري حرف دوستت يا مکانيکت را گوش بدي چرا مياي اينجا مي پرسي؟
همون جنس شرکتي هم فکر نکن راحت گيرت مي ياد.چون بصورت پک به نمايندگي ها مي دن و اونا هم محدوديت دارن براي مصرف گاراژ خودشون و نمي يان جنسشون را بفروشن به بيرون يا پک هاشون را ناقص کنند.

Badform
20-11-2009, 01:14
به خدا من نمي خوام اينجا حرف تندي بزنم ولي خب خودتون يکجوري رفتار مي کنيد که....
مرد حسابي من تا الان 5 دفعه براي سه تا پرايدي که داشتم ديسک و صفحه و بلبرينگ و.... عوض کردم.حتما تجربه کردم و شنيدم و ديدم که به شما گفتم ديسک و صفحه و بلبرينگ کلاچ و سيم را از شرکت بگير.باز شما اومدي مي گي اگزيدي هم مي گن خوبه ها؟ دايکن چي؟
خب شما که آخرش ميخواي بري حرف دوستت يا مکانيکت را گوش بدي چرا مياي اينجا مي پرسي؟
همون جنس شرکتي هم فکر نکن راحت گيرت مي ياد.چون بصورت پک به نمايندگي ها مي دن و اونا هم محدوديت دارن براي مصرف گاراژ خودشون و نمي يان جنسشون را بفروشن به بيرون يا پک هاشون را ناقص کنند.

در خصوص دیسک وصفحه دایکن DK که امروز با نام جدید EXEDY اقدام به تولید دیسک وصفحه کرده است.
3مدل می باشد
1- ساخت ژاپن
2- ساخت چین
3- ساخت ایران معمولا من مشاهده کرده ام که سایپا یدک روی داغی صفحه کلاچ(سایپا یدک) چاپی تبلیغ کرده است.
مورد اول در خودروهای ژاپنی بیشتر مشاهده می شود مانند نیسان و مزدا، تویوتا که امیدوارم اصل باشد
2مورد بعدی معمولا از نظر فشار و عملکرد ضعیف می باشند و ما مرجوعی زیادی را مشاهده کرده ایم مانند پرایدوام وی ام
اطلاعات فوق توسط تعمیرکاران ارائه شده است.

sise
20-11-2009, 13:02
سوال:
اگه ماشین به هر دلیلی وسط راه خاموش بشه ، آیا پدال ترمز سفت میشه و دیگه ترمز نمیگیره؟ همیشه اینطور میشه یا گاهی و یا نباید اینطور بشه؟
ممنون

mkhavari2000
20-11-2009, 15:34
سوال:
اگه ماشین به هر دلیلی وسط راه خاموش بشه ، آیا پدال ترمز سفت میشه و دیگه ترمز نمیگیره؟ همیشه اینطور میشه یا گاهی و یا نباید اینطور بشه؟
ممنون

ترمز پراید بوستر داره و باید حتما ماشین روشن باشه تا کار کنه و اگر ماشین به هر علتی خاموش بشه ترمز هم از کار میفته

moslem.b
20-11-2009, 20:53
آقا این ماشین ما از وقتی بارون اومده دو سه باری با ماشین از تو آبا رد شدم فنر کلاچش صدا میده نمیشه کاریش کرد ؟

2299
20-11-2009, 21:11
آقا این ماشین ما از وقتی بارون اومده دو سه باری با ماشین از تو آبا رد شدم فنر کلاچش صدا میده نمیشه کاریش کرد ؟

روغن کاری .......

Badform
20-11-2009, 23:12
فنر کلاچ؟ احتمالا سيم کلاچتون مرخص شده...مي شود با روغن کاري و عقب و جلو کردن سيم صدا گيريش کرد .

2299
20-11-2009, 23:17
فنر کلاچ؟ احتمالا سيم کلاچتون مرخص شده...مي شود با روغن کاري و عقب و جلو کردن سيم صدا گيريش کرد .

شاید منظورشون فنر پشت پدال باشه:46:

moslem.b
20-11-2009, 23:27
شاید منظورشون فنر پشت پدال باشه:46:

منظورم همین بود :31:

yaghob.boss
21-11-2009, 12:49
سلام دوستان چرا سایپا اینقدر اتومبیل های دوگانه سوز رو دیر تحویل میده من الان دوماهه که یک صبا نقره ای ثبت نام کردم ولی هنوز نیومده .

راستی نظرتون درباره دوگانه سوز ها چیه؟
جریمه تاخیر در تحویل رو چطوری محاسبه می کنند

sise
23-11-2009, 19:18
سلام دوستان چرا سایپا اینقدر اتومبیل های دوگانه سوز رو دیر تحویل میده من الان دوماهه که یک صبا نقره ای ثبت نام کردم ولی هنوز نیومده .

راستی نظرتون درباره دوگانه سوز ها چیه؟
جریمه تاخیر در تحویل رو چطوری محاسبه می کنند

چرا نداره که. اینا بر اساس اونچه تو انبار دارن به تقاضا جواب میدن. یه مدت یهو یه مدل کمیاب میشه چند ماه بعدش یه مدل دیگه. بالاخره باید صبر کنید.

جریمه هم میدن اما نه زیاد. کلا نمیصرفه. ولی خب مگه چاره ای هم هست؟

دو گانه سوزها کلا هنوز نطر دقیقی درباره شون داده نشده. ولی کلا شتاب ماشین کمتر میشه و ...
فعلا که اوضاع سوخت معلوم نیست چی به چیه دوگانه سوز طرفدار داره و ...

تقصیر من نیست نمیتونم جواب دقیقی بهت بدم. چون معلوم نیست اوضاع چطور پیش بره اونوقت میتونی قضاوت کنی که دوگانه سوز در کل به صرفه یا نه.

اما سوال خودم:
دوستان فیوز مربوط به برق ساعت ماشین و فندک و ضبط چه شماره ای هست و چه رنگی و چه آمپری؟!
ممنون

Badform
28-11-2009, 02:39
پرايد دوگانه سوز اگر مي خريد خود را براي مشکلات عجيب غريب مثل پريدن خود به خود روي بنزين يا ريپ زدن هاي ناجور و....آماده کنيد...ضمنا تمام پرايدهاي دوگانه سوز که از گاز استفاده مي کنند سر يکي دو سال موتورشون خراب مي شه...
( حالا يکي مي ياد مي گه ما و فلان فاميلمون و فلان دوستم n ساله دوگانه سوز داريم و راضيه راضيم! و هيچ مشکلي هم نداريم )!!

-------------------------------------------------------------------

اين عکسه در مورد سنسورهاي پرايده...با اينکه ناقصه ولي ديدنش خالي از فايده نيست...

sise
29-11-2009, 00:31
پرايد دوگانه سوز اگر مي خريد خود را براي مشکلات عجيب غريب مثل پريدن خود به خود روي بنزين يا ريپ زدن هاي ناجور و....آماده کنيد...ضمنا تمام پرايدهاي دوگانه سوز که از گاز استفاده مي کنند سر يکي دو سال موتورشون خراب مي شه...
( حالا يکي مي ياد مي گه ما و فلان فاميلمون و فلان دوستم n ساله دوگانه سوز داريم و راضيه راضيم! و هيچ مشکلي هم نداريم )!!

-------------------------------------------------------------------

اين عکسه در مورد سنسورهاي پرايده...با اينکه ناقصه ولي ديدنش خالي از فايده نيست...

نظر دقیقی ندادی دوست عزیز. از همون حرفایی بود که همه میزنن. اما یه چیزی هست:

اونایی که شرکتی گاز سوز شده اند بدترند! چرا که مثلا میخواستن تنظیمات دقیقی روش انجام بدن ولی گند زدن.

پراید فلان دوستی نیست. از فامیل هم نیست. مال خود بنده است. یک سال و نیمه گازسوزه.

اشکالاتی که تا حالا داشته:
شتاب و قدرت کمتر در سربالایی ها و اضافه شدن حدود 70 کیلو بار به صندوق عقب و کمتر شدن فضا

ریپ زدنی در کار نیست مگه هنگام تموم شدن گاز.

در ضمن واسه لینکی که گذاشتین این پیغام میاد

Error: download ticket expired.

یه سوالی هم کرده بودم

اما سوال خودم:
دوستان فیوز مربوط به برق ساعت ماشین و فندک و ضبط چه شماره ای هست و چه رنگی و چه آمپری؟!
ممنون

Badform
29-11-2009, 03:07
منم سي ان جي شرکتي را گفتم نه ال پي جي هاي دست ساز سطح شهر....

کمبود فضاي صندوق و کوبش عقب ماشين و عدم کشش در حالت گاز سوز که مشکلاتي هستند که همه مي دونن ( شايدم نمي دونن من فکر کردم مي دونن!!!!)

جديدا مکانيک هايي در سطح شهر مي بينم که اختصاصي تعميرات گازسوز مي کنن چون مکانيک هاي عادي دست نمي زنن و ارجاع مي دن به نمايندگي...بريد د ر يکيشون و ببينيد پرايدها به چه روزي مي افتن بعد يکي دو سال ( بستگي به مقدار استفاده داره)

اين لينک کار مي کنه :

يا نه؟

kalepoook
30-11-2009, 22:35
سلام
تو دوزی سقف ماشین سیاه شده یعنی یه حالتی هست که روغن انگاری ریخته روش!درست زیره آنتن سقفی یه نوار پلاستیکی دوره تودوزی سقف هست که دور تا دورش سیاه بود،به نظرتون از کجا میتونه باشه؟

Badform
07-12-2009, 23:38
يک عکس ازش بزار ببينم کجا را مي گي و چطوريه؟

moslem.b
08-12-2009, 00:28
یه نقطه های زرد رنگی رو بدنه ماینم هست هر کاریش میکنم پاک نمیشه مثل زنگ زدگی میمونه ولی میدونم زنگ نیست وقتی بارون میاد بیشتر میشن چجوری میشه پاکشون کرد ؟

farid55
08-12-2009, 13:01
دوستان،ماشین من 2000 تا کار کرده...من باهاش 150 تا هم پر کردم .:21:به نظرتون جا داره بیشتر بره؟اصلا میره؟
شما خودتون ماکزیمم سرعتی که داشتید چندتا بوده؟:5:

farshad bugatti
08-12-2009, 14:53
دوستان،ماشین من 2000 تا کار کرده...من باهاش 150 تا هم پر کردم .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](27).gifبه نظرتون جا داره بیشتر بره؟اصلا میره؟
شما خودتون ماکزیمم سرعتی که داشتید چندتا بوده؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).gif

تا 170 تا هم میره البته میگن 180 تا هم رفتیم و بهم گفتن بیا بشین برونیم تا ببینی:21: اما من سرمو هم بزنن نمیشینم تو پراید که باهاش 150 تا بیشتر برن خلاصه میتونه از این بیشتر بره اما خطر داره... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).gif
یک اشتباه و یک عمر پشیمانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif(البته با پراید بیشتر از 140 کسی بره اگه خطری رخ داد واسه پشیمانی هم فرصت نداره...):31:

moslem.b
08-12-2009, 18:11
منم کسی رو میشناسم که 180 رفته ولی بیشتر نه !

قفل مرکزیم خیلی سفت شده جوری که با دزدگیر بالا پایین نمیشه چیکارش میشه کرد ؟

این مشکل هم که کماکان پا برجاست

یه نقطه های زرد رنگی رو بدنه ماینم هست هر کاریش میکنم پاک نمیشه مثل زنگ زدگی میمونه ولی میدونم زنگ نیست وقتی بارون میاد بیشتر میشن چجوری میشه پاکشون کرد ؟

Badform
09-12-2009, 04:44
عکس بزار.... آخه من هر چي فکر مي کنم بارون چطور مي تونه لکه هاي زرد رنگ ايجاد کنه به جايي نمي رسم!!!

mkhavari2000
10-12-2009, 10:30
منم کسی رو میشناسم که 180 رفته ولی بیشتر نه !

قفل مرکزیم خیلی سفت شده جوری که با دزدگیر بالا پایین نمیشه چیکارش میشه کرد ؟

این مشکل هم که کماکان پا برجاست

180 تا با پراید یعنی تصمیم برای خود کشی (البته من خودم اونوقت ها که نمیدونستم پلوس چرخ پراید اندازه یه گردو هست باهاش 170 تا رفتم اما الان یادش میفتم پشتم میلرزه

قفل مرکزی احتمالا پمپ هاش خراب شده فکر کنم 3500 تومن باشه بگیری میتونی عوض کنی

لکه های زرد از بارون ؟ شاید شیره درخت باشه .
با ناخون میکشی برداشته میشه ؟ اگر اینطور باشه یه قوطی پولیش نرم بخر باهاش ماشین رو پولیش کن

vahid_203
12-12-2009, 21:45
سلام بچه ها .. حال شما

چند تا سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید

تفاوت گاز سوزی پراید پایه دوگانه سوز که روش CNG داره و تو خود سایپا نصب شده با پراید پایه بنزین سوز که خودت میبری گازسوز میکنی چیه ؟

آیا سیستم موتور پایه دوگانه سوز با بنزین سوز فرق داره ؟

کدوم بهتره ؟

هزینه گازسوز کردن یه پراید بنزین سوز چنده و آیا صلاحه که گازسوز بشه یعنی بعدا مشکلی پیش نمیاد ؟

پراید پایه دوگانه سوز چند تا بنزین تو کارت سوختش داره ؟

:11::40::11:

sise
12-12-2009, 22:07
سلام بچه ها .. حال شما

چند تا سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید

تفاوت گاز سوزی پراید پایه دوگانه سوز که روش CNG داره و تو خود سایپا نصب شده با پراید پایه بنزین سوز که خودت میبری گازسوز میکنی چیه ؟

آیا سیستم موتور پایه دوگانه سوز با بنزین سوز فرق داره ؟

کدوم بهتره ؟

هزینه گازسوز کردن یه پراید بنزین سوز چنده و آیا صلاحه که گازسوز بشه یعنی بعدا مشکلی پیش نمیاد ؟

پراید پایه دوگانه سوز چند تا بنزین تو کارت سوختش داره ؟

:11::40::11:

تا اونجاش که من میدونم:
تفاوتش اینه که اولا ماشینی که خود شرکت گاز سوز کرده ، داخل صندوق عقب جا واسه کپسول تعبیه شده و به چشم نمیان. کمکهای عقب هم تقویت شده اند. کلی گرونتر هم حسابت میکنن و مشکلات فنی بیشتری داره تا ماشینی که دستی گاز سوز بشه.

دیگه اینکه کپسولهای اونایی که دستی گاز سوز میشن 10 کیلویی هستن (اونجایی که من سراغ دارم که اینجوریه) اما مال خود سایپا 7 کیلویی. با 10 کیلویی حدود 240 کیلومتر میشه باهاش رفت و با 7 کیلویی... خب حسابش کن دیگه :دی

در کل تفاوت ماهوی ندارند و هیچکدومشون "پایه گاز سوز" نیستن. بنابراین اگه بناست بعدا مشکلی پیش بیاد سر هر دوتاشون میاد.

سیستمشون هیچ فرقی نداره بلکه سیستم گاز هم بهشون اضافه شده.

کدوم بهتره؟ هیچکدوم!! اما اونایی که دستی گاز سوز شدن قر کمتری سر ماشین میارن.

حدود 450 هزار تومان. به نظرم نمیصرفه. اگه آشنا داری تو آژانس برو اونجوری گاز سوز کن 80 تومن بیشتر نمیشه.

کارت سوختشون همون مقدار بنزینی داره که بقیه دارن.

اگه مسافرت هر روزه ندارید و مجبور نیستی (ید) که هر روز مثلا 100 کیلومتر باهاش برید همون بنزینی بهتره. پراید سوختش کمه و به نظر من خیلی لازم نیست.

اگه خیلی هوس کردین بعد گازسوز کنید.

البته نظر شخصی منه.

Badform
13-12-2009, 02:40
در تکميل فرمايشات دوستمون مي گم:
البته بيشتر جاهايي که گازسوز مي کنند صندوق عقب را مانند شرکت سايپا موکت مي کنند تا به چشم نياد.کمک هاي عقبتم اگه ميخواي ماشين نکوبه و نخوابه بايد 30 تومن بدي عوض کني.البته من حدود 300 تومن قيمت دارم .3 ساعت هم طول مي کشيد نصبش.
کلا اينکار را بيشتر تاکسي ها انجام مي دن و کساني که صبح تا شب خيابون ها را مي رن بالا پايين....

alirafaat
13-12-2009, 12:39
سلام

یکی دوتا سئوال داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدید

من یه پراید 141 دارم ( متاسفانه )

1.ایا تعویض صفحه کلاچ زمان خاصی داره ( مثل تسمه تایم ) و یا اینکه اگه عیب دار نشه نیازی به تعویضش نیست ( ماشین 55 تا کار کرده ولی دنده خورش بدک نیست )

2.فرمان ماشین خیلی سفته به طوری که هر از چند گاهی منو از کت و کول میندازه !

چند بار بردم برا گریس کاری ( و البته تنظیم باد ) اما زیاد فرقی نمی کنه ایا راه اساسی برای نرم کردن فرمان وجود داره؟

3.صدای موتور نسبت نسبت به بقیه پراید های دور ور بیشتره ( به خصوص دنده 2 ) اکثر قطعات اگزوز رو هم عوض کردم ولی فایده ای نداشت به نظر شما مشکل از کجاست ؟

با تشکر

sourena
13-12-2009, 13:13
1.ایا تعویض صفحه کلاچ زمان خاصی داره ( مثل تسمه تایم ) و یا اینکه اگه عیب دار نشه نیازی به تعویضش نیست ( ماشین 55 تا کار کرده ولی دنده خورش بدک نیست )

تعویض صفحه کلاچ زمان خاصی نداره!حتی تسمه تایم هم زمانی نیت!!!کی گفته زمان داره؟؟؟
اگر شما درست از ماشین استفاده کرده باشین هیچ مشکلی برای صفحه کلاچ پیش نمیاد! و فعلا نیازی به تعویضش نیست!
راههای زیادی هم برای تست صفحه کلاچ هست!تو همین انجمن سرچ کنی باید باشه!

کلا پراید فرمونش سفته! ولی اگر خیلی سفته 100% مشکل از جعبه فرمون و سیستم فرمون هست!
شاید جایی گردگیرش پاره شده و یا روغن جعبه فرمون چکه داره!

3.صدای موتور نسبت نسبت به بقیه پراید های دور ور بیشتره ( به خصوص دنده 2 ) اکثر قطعات اگزوز رو هم عوض کردم ولی فایده ای نداشت به نظر شما مشکل از کجاست ؟

باید ببری تنظیم موتور و شمع ها رو هم عوض کنی.....

کلا پرایدها هرکدومشون با هم زمین تا آسمون فرق دارن!
باید یک مکانیک خبره بهت بگه که مشکلی هست یا نه!

mkhavari2000
13-12-2009, 23:06

با تشکر

دوست عزیزم سورنا اطلاعات کاملی رو دادند
علاوه بر اون جنس و نوع لاستیک هم در سفت بودن فرمون تاثیر داره
لاستیک های اندونزی خیلی فرمون رو نرم میکنند
لاستیک های چینی پدر فرمون رو در میارند

Badform
14-12-2009, 00:05
لطفا اطلاعات غلط ندهيد....تصحيح مي کنم:
در شرايط استاندارد و رانندگي معمولي هر 50 هزار کيلومتر تسمه تايم پرايد بايد تعويض بشود.
فرمان پرايد که گريس خور نداره!! شما به يک جلوبندي ساز مجرب مراجعه کن در صورتي که جعبه فرمان سالم باشد و فرمانت ميزان باشد و باد چرخ ها تنظيم ...فرمان بايد نرم باشد .(البته نه اونقدر نرم که با انگشت بپيچوني!).ضمن جنس لاستيک و کشور سازده آن تاثير کمي در نرم بودن فرمان دارد و تاثير بسزايي در نرم بودن سواري ماشين دارد.
صداي موتور هيچ ربطي به شمع ها ندارد.شمع ها وقتي موقع تعويضشان هست در دور هاي پايين و معکوس دادن موتور ريپ و سکته مي زنه.
صداي موتور که خيلي از مسائل بستگي دارد.گاهي اوقات يک تعويض روغن ساده صداي موتور ا کم مي کند و گاهي بايد خرج بيشتري کنيد و مثلا اگزوز را تعمير کنيد...کلا بايد ماشين از نزديک ديده شود و اينترنتي نمي توان نسخه پيچيد براي اين موضوع///

sise
14-12-2009, 19:58
لطفا اطلاعات غلط ندهيد....تصحيح مي کنم:
در شرايط استاندارد و رانندگي معمولي هر 50 هزار کيلومتر تسمه تايم پرايد بايد تعويض بشود......

این پست که خوندم یه سوالی برام پیش اومده:
کلا استانداردهای مهم در مورد تعویض یا بازرسی ماشین چیها هستند؟

چطور یه راننده معمولی باید بدونه؟ مثلا موضوع تعویض روغن را همه تقریبا میدونن اما اینکه "هر 50 هزار کيلومتر تسمه تايم پرايد بايد تعويض بشود" و یا موارد دیگه ای مثل این اولا چقدر دقیق هستن؟

دوم اینکه اگه ممکنه یه مرجع درستی برای این موضوعات معرفی بشه. اونایی که هر آدم ماشین داری باید بدونه. نه مواردی که مربوط به تعمیرگاه میشه که در حیطه یه راننده معمولی نیست.

ممنون

Badform
14-12-2009, 22:42
مرجع اصلي اين موضوعات دفترچه خودرو و قسمت سرويس هاي ادواري هستش....

50 هزار کيلومتر هم ميانگين هستش...مثلا کساني که معمولا دور بالا رانندگي مي کنند و معکوس هاي سنگين به ماشين مي دهند و اهل تيک آف و... هستند بايد زودتر عوض کنند.

vahid_203
15-12-2009, 21:33
تا اونجاش که من میدونم:
تفاوتش اینه که اولا ماشینی که خود شرکت گاز سوز کرده ، داخل صندوق عقب جا واسه کپسول تعبیه شده و به چشم نمیان. کمکهای عقب هم تقویت شده اند. کلی گرونتر هم حسابت میکنن و مشکلات فنی بیشتری داره تا ماشینی که دستی گاز سوز بشه.

دیگه اینکه کپسولهای اونایی که دستی گاز سوز میشن 10 کیلویی هستن (اونجایی که من سراغ دارم که اینجوریه) اما مال خود سایپا 7 کیلویی. با 10 کیلویی حدود 240 کیلومتر میشه باهاش رفت و با 7 کیلویی... خب حسابش کن دیگه :دی

در کل تفاوت ماهوی ندارند و هیچکدومشون "پایه گاز سوز" نیستن. بنابراین اگه بناست بعدا مشکلی پیش بیاد سر هر دوتاشون میاد.

سیستمشون هیچ فرقی نداره بلکه سیستم گاز هم بهشون اضافه شده.

حدود 450 هزار تومان. به نظرم نمیصرفه. اگه آشنا داری تو آژانس برو اونجوری گاز سوز کن 80 تومن بیشتر نمیشه.

کارت سوختشون همون مقدار بنزینی داره که بقیه دارن.

اگه مسافرت هر روزه ندارید و مجبور نیستی (ید) که هر روز مثلا 100 کیلومتر باهاش برید همون بنزینی بهتره. پراید سوختش کمه و به نظر من خیلی لازم نیست.

اگه خیلی هوس کردین بعد گازسوز کنید.

البته نظر شخصی منه.

تشکر دوست عزیز

فقط 2 سوال واسم پیش اومد :

1) یعنی تقریبا شما دستی گاز سوز شده رو ترجیح میدید .. درسته ؟ من اینجوری متوجه شدم

2) اگه خودت دستی گازسوز کنی گارانتی ماشین از بین نمیره ؟ شامل میشه ؟

یه مورد دیگه :

پراید بنزین سوز : 000 712 7 تومان و پراید دوگانه سور حدود 000 532 8
یعنی 800 تومن گرونتره .. ولی اگه بنزین سوز بگیری و خودت گازسوز کنی فوقش 500 تا 550 خرج میکنی . پس دستی به صرفه است.

MoHaMaD ZaNd
15-12-2009, 22:27
ولی اگه بنزین سوز بگیری و خودت گازسوز کنی فوقش 500 تا 550 خرج میکنی . پس دستی به صرفه است.
دوست عزيز كجا اين قيمت رو گرفتي ؟؟؟ من چند روز پيش زنگ زدم به يكي از نمايندگي هاي مجاز اولي كلي چرت وپرت تحويلم دادم آخرشم گفت هزينش ميشه 800 تومن !!!
منم يهو شدم :18:

sise
15-12-2009, 23:11
تشکر دوست عزیز

فقط 2 سوال واسم پیش اومد :

1) یعنی تقریبا شما دستی گاز سوز شده رو ترجیح میدید .. درسته ؟ من اینجوری متوجه شدم

2) اگه خودت دستی گازسوز کنی گارانتی ماشین از بین نمیره ؟ شامل میشه ؟

یه مورد دیگه :

پراید بنزین سوز : 000 712 7 تومان و پراید دوگانه سور حدود 000 532 8
یعنی 800 تومن گرونتره .. ولی اگه بنزین سوز بگیری و خودت گازسوز کنی فوقش 500 تا 550 خرج میکنی . پس دستی به صرفه است.

1- نظر من اینه. در کل زیاد فرقی نباید داشته باشن چرا که کلا سیستم پیچیده ای نداره. منتها در اونایی که شرکتی گازسوز میشن واسه اینکه کار ظریفتر از آب دربیاد اومدن آپشنهایی اضاف کرداه اند که به دلیل غیر حرفه ای بودن مشکلات بیشتری به بار آورده.

2- خب دیگه. شرکت سایپا داره نهایت استفاده را از بی اطمینانی عرضه بنزین میکنه. خداییش نمیصرفه. اون هم واسه پراید.
باز هم پیشنهادم اینه که اگه ضروری نیست کلا همون بنزینی بخرید. اگه بعدا خواست مشکلی از نظر سوخت پیش بیاد بالاخره راههای زیادی هست. مطمئن باش جایگاهها زیادتر میشه و قیمت نصب هم پایین میاد.

دوست عزيز كجا اين قيمت رو گرفتي ؟؟؟ من چند روز پيش زنگ زدم به يكي از نمايندگي هاي مجاز اولي كلي چرت وپرت تحويلم دادم آخرشم گفت هزينش ميشه 800 تومن !!!

فکر نکنم اینقدر باشه. ولی کلا حساب کتاب دقیقی نداره گرچه تعرفه مشخص شده. حدود دو ماه پیش که حدود 450 بود. البته این پست دوست عزیز هم هست

...البته من حدود 300 تومن قيمت دارم .3 ساعت هم طول مي کشيد نصبش.
کلا اينکار را بيشتر تاکسي ها انجام مي دن و کساني که صبح تا شب خيابون ها را مي رن بالا پايين....

majid_sd2009
15-12-2009, 23:17
یعنی 800 تومن گرونتره .. ولی اگه بنزین سوز بگیری و خودت گازسوز کنی فوقش 500 تا 550 خرج میکنی . پس دستی به صرفه است.اینم در نظر داشته باشید وقتی پراید رو گاز سوز میکنید عقب ماشین یکم میاد پایینتر و اگه سه نفر دیگه هم سوار کنی....!
پس باید کمک ها رو همبا نوع قویترش عوض کنین. و نوع استانداردی که مخصوص پرایدهای گاز سوز هست بزارید.( دقیق نمیدونم ولی یکی پرایدشو گاز سوز کرده بود گفت کمکهاش مخصوص گاز سوزه!)
پس قیمتش زیاد فرقی نمیکنه.

sanatoramir
16-12-2009, 00:20
بچه ها من تو تعمیرات مجاز سایپا کار می کنم.

توصیه های من رو گوش کنید.

کسانی که ماشین تازه می خرن 100 کیلومتر باهاش نرمه بیان دور 80 بیان بعد ماشین رو برونن تا نفس ماشین باز بشه .

2 کسانی که از برج 7 ماشین خریدن پایه گاز سوزه

3 کسانی که می خوان گاز بزنن اول یه باک بنزین بعد یه باک گاز

4 ماشین رو با بنزین روشن و با بنزین خاموش کنید

سوالی در مورد گاز بود در خدمت هستیم

amirkhan405
16-12-2009, 08:05
سلام
ميخوام لاستيكاي ماشينمو عوض كنم چي پيشنهاد مي كنين؟

sanatoramir
16-12-2009, 11:15
اگر اهل سرعت هستی لاستیک پهن بنداز که توی پیچها بهتر ماشین رو کنترل کنی .

اگر معمولی می رونی نمی خواد لاستیک های خودش خوبه راستی لاستیک از چه نوعی هستش کشور سازنده رو می گم

sanatoramir
16-12-2009, 11:16
راستی کمی صبر کن تا تو شرکت نگاه کنم بهترین جنس رو بهت پیشنهاد کنم

sise
16-12-2009, 13:41

اگه ماشین بناست پایه گازسوز باشه دیگه چه لزومی داره که یه باک بنزین زده بشه و یه باک گاز و یا هر نوع عمل احتیاطی دیگه؟
مگر اینکه منظور شما همین گازسوزهای فعلی باشه.

Badform
16-12-2009, 14:59
اگه ماشین بناست پایه گازسوز باشه دیگه چه لزومی داره که یه باک بنزین زده بشه و یه باک گاز و یا هر نوع عمل احتیاطی دیگه؟

206 پايه گازسوز هم همينطور است موقع روشن و خاموش اتومات مي ره روي بنزين.
اون مسئله يک باک بنزين و يک باک گاز هم همون مسئله احتياط است.
(پايه گازسوز هم به نظر من بازار گرمي بيش نيست....و معايب گاز در اين موتور هم به نظرم کماکان باقي مي ماند)

Badform
16-12-2009, 15:01
سلام
ميخوام لاستيكاي ماشينمو عوض كنم چي پيشنهاد مي كنين؟

گزينه هاي زيادي براي نتخاب هست.بستگي دارد به اينکه چه انتظاري از لاستيک داشته باشيد يا چقدر مي خوهيد هزينه کنيد و....

vahid_203
16-12-2009, 17:03

تبریز

دوستم 1 ماه قبل یه ROA صفر خریده ... با 650 گاز سوز کرده اونم مخزن ایتالیایی و بقیه تجهیزات هم از نوع مرغوب

منم از یارو پرسیدم پراید چند درمیاد با همین شرایط گفت 550

تازه نمایندگی مجازه و بیمه میکنه و میگه برو فیش بریز تو بانک و پرونده واست تشکیل میشه

ممنون میشم بچه هایی که گازسوز کردن و از قیمت اطلاعی دارن کمک کنن

:40:

vahid_203
16-12-2009, 17:07
1- نظر من اینه. در کل زیاد فرقی نباید داشته باشن چرا که کلا سیستم پیچیده ای نداره. منتها در اونایی که شرکتی گازسوز میشن واسه اینکه کار ظریفتر از آب دربیاد اومدن آپشنهایی اضاف کرداه اند که به دلیل غیر حرفه ای بودن مشکلات بیشتری به بار آورده.

2- خب دیگه. شرکت سایپا داره نهایت استفاده را از بی اطمینانی عرضه بنزین میکنه. خداییش نمیصرفه. اون هم واسه پراید.
باز هم پیشنهادم اینه که اگه ضروری نیست کلا همون بنزینی بخرید. اگه بعدا خواست مشکلی از نظر سوخت پیش بیاد بالاخره راههای زیادی هست. مطمئن باش جایگاهها زیادتر میشه و قیمت نصب هم پایین میاد.

راستش من 000 712 7 واریز کردم و دارم پراید بنزینی میگیرم .. ولی یه جورایی پشیمونم و میگم ای کاش 800 هم بیشتر میدادم گاز سوز رو میگرفتم ...
به خاطر اون دارم میپرسم که اگه خودم گازسوز کنم چه جوری میشه ؟ و آیا صلاح میدونید یا نه ؟

vahid_203
16-12-2009, 17:16
بچه ها من تو تعمیرات مجاز سایپا کار می کنم.

توصیه های من رو گوش کنید.

کسانی که ماشین تازه می خرن 100 کیلومتر باهاش نرمه بیان دور 80 بیان بعد ماشین رو برونن تا نفس ماشین باز بشه .

2 کسانی که از برج 7 ماشین خریدن پایه گاز سوزه

4 ماشین رو با بنزین روشن و با بنزین خاموش کنید

سوالی در مورد گاز بود در خدمت هستیم

سلام دوست عزیز

تو پست قبلی هم اشاره کردم : من یه پراید بنزینی ثبت نام کردم به قیمت 000 712 7 ... ولی الان پشیمونم و میگم کاش دوگانه میگرفتم و ماشین رو تحویل نگرفته دنبال گازسوز کردنشم

چند تا سوال داشتم :

1 ) یعنی چی کسایی که از برج 7 ماشین خریدن پایه گازسوزه ؟ یعنی ماشینی که من قراره تحویل بگیرم پایه گاز سوزه ؟

2 ) آیا شما صلاح میدونی که من ماشین رو گاز سوز کنم .. ؟

3 ) هزینه گاز سوز کردن یه پراید صبا چنده ؟

4) گارانتی ماشین پابرجا میمونه دیگه ؟ درسته ؟

ممنون میشم یکم راهنماییم کنی .... آخه اولین ماشینی که دارم میگیرم زیاد اطلاعات ندارم مخصوصا در مورد گازسوزی ماشین

منتظرم :11:

Badform
16-12-2009, 18:42
راستش من 000 712 7 واریز کردم و دارم پراید بنزینی میگیرم .. ولی یه جورایی پشیمونم و میگم ای کاش 800 هم بیشتر میدادم گاز سوز رو میگرفتم ...
به خاطر اون دارم میپرسم که اگه خودم گازسوز کنم چه جوری میشه ؟ و آیا صلاح میدونید یا نه ؟

صفحه قبل را بخوانيد!

behzadms
16-12-2009, 22:30
با سلام.
از اونجائيكه پرايد با هيدروليك و پرايد با ABS فعلا موجود هست .ايا با توجه به اجباري شدن ABS كسي خبر داره كه پرايد هم با ABS و هم هيدروليك توليد ميشه يا نه؟
ضمنا شنيدم يكي از نمايندگيهاي سايپا پرايد رو اتومات ميكنه.ايا خود سايپا بصورت سفارشي اتومات هم توليد ميكنه؟

با تشكر.

Badform
16-12-2009, 22:50
اطلاعي از منبعي موثق در دسترس نيست که پرايد هم با ABS و هم هيدروليک توليد بشود.
در حال حاضر پرايد اتوماتيک توليد نمي شود.پرايدهاي اتوماتيک موجود هم يا مال چند سال پيش هستند که سايپا يکسري پرايد اتوماتيک توليد کرد يا با استفاده از گيربکس هاي وارداتي استوک اتومات شده اند....

matarsaak
17-12-2009, 01:39
بابا کی میشه این داشبور پراید عوض بشه.
این 132 رو هم با همین داشبورد زده
بابا یه تغیری بده
خشک و بیروح
حد اقل مثل 141 بزار داشبوردشو.
حالا کیه که گوش کنه؟

mb2006
17-12-2009, 12:32
بابا کی میشه این داشبور پراید عوض بشه.
این 132 رو هم با همین داشبورد زده
بابا یه تغیری بده
خشک و بیروح
حد اقل مثل 141 بزار داشبوردشو.
حالا کیه که گوش کنه؟

فعلاً که در ارتباط با کیفیت قطعات باید گفت دریق از پارسال
اگه از اینی که هست بدتر نشه باید خدا رو شکر کرد .

sanatoramir
17-12-2009, 21:07
سلام دوست عزیز

تو پست قبلی هم اشاره کردم : من یه پراید بنزینی ثبت نام کردم به قیمت 000 712 7 ... ولی الان پشیمونم و میگم کاش دوگانه میگرفتم و ماشین رو تحویل نگرفته دنبال گازسوز کردنشم

چند تا سوال داشتم :

1 ) یعنی چی کسایی که از برج 7 ماشین خریدن پایه گازسوزه ؟ یعنی ماشینی که من قراره تحویل بگیرم پایه گاز سوزه ؟

2 ) آیا شما صلاح میدونی که من ماشین رو گاز سوز کنم .. ؟

3 ) هزینه گاز سوز کردن یه پراید صبا چنده ؟ هزینه 800 تومن

4) گارانتی ماشین پابرجا میمونه دیگه ؟ درسته ؟

ممنون میشم یکم راهنماییم کنی .... آخه اولین ماشینی که دارم میگیرم زیاد اطلاعات ندارم مخصوصا در مورد گازسوزی ماشین

منتظرم :11:

100 درصد که گارانتی داره .

بعد کارخونه موتور برای گاز سوز تقویت می کنه دیگه تو سرعت دل نمی زنه و موتور رو از هر لحاظ تقویت می کنن با دستی ها فرق می کنه ماشین بنزینی کارخونه می زنه مخصوص بنزین و یک دفعه که سوختش فرق می کنه موتور تعجب می کنه و عمر اون کم می شه حتی تو سرعت دل می زنه و زیاد گاز نمی خوره

دوست من تو فکر می کنی بنزین گه تو ایران هستش به ماشین فشار نمی یاره یه باک بنزین یه باک گاز موتور عادت می کنه و دیگه مشکلی پیش نمی یاد و باک ها که عوض می شه همدیگه رو تقویت می کنه

206 پايه گازسوز هم همينطور است موقع روشن و خاموش اتومات مي ره روي بنزين.
اون مسئله يک باک بنزين و يک باک گاز هم همون مسئله احتياط است.
(پايه گازسوز هم به نظر من بازار گرمي بيش نيست....و معايب گاز در اين موتور هم به نظرم کماکان باقي مي ماند)

داداش من چرا می گن با روشن خاموش کردن ماشین از گاز استفاده نشه ؟ بخاطر اینکه چون داره استارت می شه مایع بهش بخوره بهتر تا چیزی که خوشک باشه بعداش موقع خاموش کردن رو بنزین که بره کمی از بنزین می مونه و موقع روشن کردن که گاز با هاش قاطی بشه می گن موتور خفه می شه

گاز =بنزین =بسیار خطر ناک واسه موتور با هم

تبریز

دوستم 1 ماه قبل یه ROA صفر خریده ... با 650 گاز سوز کرده اونم مخزن ایتالیایی و بقیه تجهیزات هم از نوع مرغوب

منم از یارو پرسیدم پراید چند درمیاد با همین شرایط گفت 550

تازه نمایندگی مجازه و بیمه میکنه و میگه برو فیش بریز تو بانک و پرونده واست تشکیل میشه

ممنون میشم بچه هایی که گازسوز کردن و از قیمت اطلاعی دارن کمک کنن

:40:

تایید می شه حالا تو شهر های بزرگ واسه امکانات که هستش زیاد می گیرن شما هم نگاه به مخزن نکن نگاه به لیگلاتور بقی چیز ها نگاه کن

اطلاعي از منبعي موثق در دسترس نيست که پرايد هم با ABS و هم هيدروليک توليد بشود.
در حال حاضر پرايد اتوماتيک توليد نمي شود.پرايدهاي اتوماتيک موجود هم يا مال چند سال پيش هستند که سايپا يکسري پرايد اتوماتيک توليد کرد يا با استفاده از گيربکس هاي وارداتي استوک اتومات شده اند....

درخواست بدی اره

بعد هنوز بخاطر قیمت زیاد دستور ساخت نیومده ولی می یاد فرمون هیدرولیک تو سرعت زیاد خطر ناک واسه ماشین سبک

فعلاً که در ارتباط با کیفیت قطعات باید گفت دریق از پارسال
اگه از اینی که هست بدتر نشه باید خدا رو شکر کرد .

دوستان بعضی ها می گن چرا با کیفیت نمی زارید خوب بابا شما هم زور می گین اگر بزارن بگن پراید 11 میلیون شما می خری نه پراید از عرضه خارج می شه خوب باید قطعات بیاد تو ایران از گمرک بگزه تمام اینها گیرون حساب میشه و می یاد روی قیمت ماشین

صفحه قبل را بخوانيد!

می گم بزن زیرش موقع تحویل بگو من گاز سوز سفارش داده بودم و باید این ماشین برگشت بخوره این ماشین بدرد من نمی خوره

و اشتباه در سفارش علت برگشت رو بزن

vahid_203
18-12-2009, 09:06
می گم بزن زیرش موقع تحویل بگو من گاز سوز سفارش داده بودم و باید این ماشین برگشت بخوره این ماشین بدرد من نمی خوره

و اشتباه در سفارش علت برگشت رو بزن

والا اینم حرفیه :31: ولی نمیشه .. میگن مگه عقل مونده بود خونتون وقتی داشتی فرم پر میکردی و امضا میکردی :41:

میگم حالا ماشین رو تحویل بگیرم یه مدت با بنزین برونم شاید بنزینم کافی بود (که احتمالش خیلی کمه) اگه دیدم کافی نیست آزاد میزنم (400 تومان) دیدم میصرفه همین رو میرونم دردسر گاز رو هم ندارم خیالم هم راحته ولی اگه دیدم نه نمیشه میبرم میدم نمایندگی مجاز گازسوز میکنه

از بچه های پراید دار که خودشون بیرون گازسوز کردن کسی نیست بیاد از معایب و مزایا گازسوزی پراید یکم توضیح بده ؟

sise
18-12-2009, 10:26
100 درصد که گارانتی داره .

بعد کارخونه موتور برای گاز سوز تقویت می کنه دیگه تو سرعت دل نمی زنه و موتور رو از هر لحاظ تقویت می کنن با دستی ها فرق می کنه ماشین بنزینی کارخونه می زنه مخصوص بنزین و یک دفعه که سوختش فرق می کنه موتور تعجب می کنه و عمر اون کم می شه حتی تو سرعت دل می زنه و زیاد گاز نمی خوره

گارانتی که همشون دارن منتها مهم اینه که این گارانتی چقدر به درد بخوره. کلا حس میشه که شرکتهای ایرانی (حالا مگه چنتا شرکت هست؟!) مقداری از کارهایی که باید رو ماشین تولیدی انجام میدادن را گذاشتن تا خریدار بره نمایندگیها واسش انجام بدن!
این که ماشین گازسوز شده توی سرعت دل بزنه یا نه به اونایی بستگی داره که نصبش میکنن. اتفاقا دوستان من که پراید گازسوز شده شرکتی خریدن همشون مینالند که مرتب ماشین دل میزنه و یا وقتی میخواد بره گاز یا بنزین مشکل داره و ...
جدیدا یکی میگفت روی گاز خوبه اما میزنم بنزین ریپ میزنه!

البته بعدش میبرن گارانتی تا خوب بشه اما حرف من اینه که کلا مورد پیچیده ای نداره که. اگه درست تنظیم بشه (تنظیم در حد همینی که هست وگرنه کلا اینجور گازسوز کردن ماشیها کلمه تنظیم دیگه جایی نداره)

مثلا ماشین خود من نمیدونم از روی خوش شانسی بوده یا هرچیز دیگه حدود یک و نیم ساله دستی گازی شده و هیچکدوم از مشکلات را به شکل جدی نداشته .(چون به شکل جزئئ که تو ایران غیر ممکنه!)

هر دوتا ماشین هنگام عوض کردن نوع سوخت شتابشون فرق میکنه اما میگن که در ماشینهایی که کارخانه گازسوز میکنه این تفاوت کمتر حس میشه.

دوست من تو فکر می کنی بنزین گه تو ایران هستش به ماشین فشار نمی یاره یه باک بنزین یه باک گاز موتور عادت می کنه و دیگه مشکلی پیش نمی یاد و باک ها که عوض می شه همدیگه رو تقویت می کنه

این کلمه "عادت" بیشتر برای جاندار و انسانها به کار میره. ماشین مگه آدمه که یه چیزی واسش عادی بشه یه چیزی نشه؟!
اگه بناست که سوخت گاز فشار بیاره همیشه میاره و بنانیست که بعد از مدتی ماشین "عادت" کنه مگه اینکه از نظر فنی تغییراتی اعمال بشه.
تا اونجایی که من شنیده ام میگن یه باک بنزین یه بار گاز واسه اینکه از خشکی (که این هم نمیدونم چقدر دقیقه) جلوگیری بشه.
حالا یکی دیگه میگفت یه بار گاز بزن بعدش به اندازه یه درجه ، بنزین بسوزون و .. .(مثل اینکه این دومی به صرفه تر است:دی )

vahid_203
18-12-2009, 10:39
گارانتی که همشون دارن منتها مهم اینه که این گارانتی چقدر به درد بخوره.
:دی )

ممنون به خاطر توضیحات و راهنمایی مفید شما دوست عزیز :40:

من منظورم از گارانتی اینه :

پراید بنزین سوز گرفتی که گارانتی داره

بعد میبری خودت دستکاری مکینی و میدی بیرون واست گازسوز میکنن ....

بعد وقتی یه موقع مشکلی پیش اومد بردی سایپا نگن این ماشین بنزین سوز و چون خودت گازسوز کردی پس گارانتی ساقط ؟

sanatoramir
18-12-2009, 11:07
گارانتی که همشون دارن منتها مهم اینه که این گارانتی چقدر به درد بخوره. کلا حس میشه که شرکتهای ایرانی (حالا مگه چنتا شرکت هست؟!) مقداری از کارهایی که باید رو ماشین تولیدی انجام میدادن را گذاشتن تا خریدار بره نمایندگیها واسش انجام بدن!
این که ماشین گازسوز شده توی سرعت دل بزنه یا نه به اونایی بستگی داره که نصبش میکنن. اتفاقا دوستان من که پراید گازسوز شده شرکتی خریدن همشون مینالند که مرتب ماشین دل میزنه و یا وقتی میخواد بره گاز یا بنزین مشکل داره و ...
جدیدا یکی میگفت روی گاز خوبه اما میزنم بنزین ریپ میزنه!

البته بعدش میبرن گارانتی تا خوب بشه اما حرف من اینه که کلا مورد پیچیده ای نداره که. اگه درست تنظیم بشه (تنظیم در حد همینی که هست وگرنه کلا اینجور گازسوز کردن ماشیها کلمه تنظیم دیگه جایی نداره)

مثلا ماشین خود من نمیدونم از روی خوش شانسی بوده یا هرچیز دیگه حدود یک و نیم ساله دستی گازی شده و هیچکدوم از مشکلات را به شکل جدی نداشته .(چون به شکل جزئئ که تو ایران غیر ممکنه!)

هر دوتا ماشین هنگام عوض کردن نوع سوخت شتابشون فرق میکنه اما میگن که در ماشینهایی که کارخانه گازسوز میکنه این تفاوت کمتر حس میشه.

این کلمه "عادت" بیشتر برای جاندار و انسانها به کار میره. ماشین مگه آدمه که یه چیزی واسش عادی بشه یه چیزی نشه؟!
اگه بناست که سوخت گاز فشار بیاره همیشه میاره و بنانیست که بعد از مدتی ماشین "عادت" کنه مگه اینکه از نظر فنی تغییراتی اعمال بشه.
تا اونجایی که من شنیده ام میگن یه باک بنزین یه بار گاز واسه اینکه از خشکی (که این هم نمیدونم چقدر دقیقه) جلوگیری بشه.
حالا یکی دیگه میگفت یه بار گاز بزن بعدش به اندازه یه درجه ، بنزین بسوزون و .. .(مثل اینکه این دومی به صرفه تر است:دی )

اره عادت برای کسانی که جاندار هستن و بی جان یکی شما اگر یک ماه بنزین بزنی و یک ماه گاز بزنی ماشین به فنا می ره عزیزم بنزین واسه لیز کردن سوپاپ هستش و گاز که بعداش می زنی مشکلی براش پیش نمی یاد

گاز سوز کارخونه خیلی فرق داره تا بیرون اگر دقت کنی شلنگ ها و کپسول و لیگلاتور خیلی فرق داره عزیزم

شیر سرنیگ اون که خیلی مهم هستش کمک در رفت امد گاز می کنه

که تو دستی فرق داره از شیر معمولی استفاده می کنن تو هم نمی فهمی

sanatoramir
18-12-2009, 11:09

بعد وقتی یه موقع مشکلی پیش اومد بردی سایپا نگن این ماشین بنزین سوز و چون خودت گازسوز کردی پس گارانتی ساقط ؟

نه این طوری نیست اگر جای ماشین بر اثر گاز این طوری بشه اون قطعه فاقد گارانتی هستش ولی جای دیگه نه گارانتی داره بیشتر موتور اینطوری می شه

الان دستور فوری دادن به کل کشور ماشین های lpg رو دارن می برن پارکینگ

ferdfe
18-12-2009, 11:16
دوستان من يه پرايد صندوق دار صفري دارم كه الان داره ميره تو يكسال حالا به نظرتون بيارمش پايين
يا نه !!!

اگر بيارم پايين پليس گير نميده !!
يا اينكه دوباره ميشه ببرمش بالا
يا اينكه تهش گير نمي كنه !!!

اصلا چه معايب و مزايايي داره :31: صرف مي كنه !!!!

Badform
18-12-2009, 13:40
نه این طوری نیست اگر جای ماشین بر اثر گاز این طوری بشه اون قطعه فاقد گارانتی هستش ولی جای دیگه نه گارانتی داره بیشتر موتور اینطوری می شه

الان دستور فوری دادن به کل کشور ماشین های lpg رو دارن می برن پارکینگ

منبع حرفتون؟

Badform
18-12-2009, 13:43
دوستان من يه پرايد صندوق دار صفري دارم كه الان داره ميره تو يكسال حالا به نظرتون بيارمش پايين
يا نه !!!

بازهم از اون سوالاتي که جوابشون معلومه!

جناب پستتون نامفهومه...اولا بالا و پايين آوردن ماشين چه ربطي داشت به يکساله بودن ماشين که نظر مي پرسي؟
دوما پليس به هرگونه تغيير شکل ظاهري و غير فابريک تو ايران مي تونه گير بده....
بالا و پايين هم هزار دفعه مي توني انجام بدي و بلعکس
خب وقتي ماشين را مي ياري پايين ( بيش از اندازه) معلمومه کارتل و پلوس و منبع اگزوز و... به زمين گير مي کنند و يا اينکه آسيب مي بينند.

تنها حسن اين کار کمي هندلينگ بهتر است که در سرعت هاي بالا و عکس العمل هاي سريع و ناگهاني خودشو نشون مي ده....
توي شهر هم ماشينتون مي کوبه...پلوس ها و سر پلوس ها زود خراب مي شن...کمک هاتون مرتبا روغن مي زنه....کف ماشين و کارتل و منبع به زمين گير مي کنه...پليس بهتون گير مي ده و مي ريد پارکينگ...بيشتر چاله ها و مانع ها را نمي تونيد رد بشيد....و....

MoHaMaD ZaNd
18-12-2009, 14:23
من خوابوندن رو واسه پرايد اصلا پيشنهاد نميكنم !!!
چون پرايد از خودش كفش به زمين خيلي نزديكه و سر كوچكترين دست اندازها گير ميكنه ديگه چه برسه به اينكه بخوابونيش !!!

sanatoramir
19-12-2009, 13:26
منبع حرفتون؟

منبع خودم هستم که تو شرکت سایپا کارشناس هستم

sanatoramir
19-12-2009, 13:30
يا نه !!!

اگر خیلی مشتاق هستی که ماشین رو بیاری پاهین ؟

ماشین پراید چون خودش پایین هستش شما دوتا از فنر های ماشین رو کم کن و فنر اسپرت روش بندازکه ماشین

پاهیین تر نره هیچ موشکلی نداره

sise
19-12-2009, 20:30

حالا شما بعد از گارانتی ببر گازی کن که خیالت تخت باشه. اگه هم مطمئن شدی که مشکلی نداره که هیچی

اره عادت برای کسانی که جاندار هستن و بی جان یکی شما اگر یک ماه بنزین بزنی و یک ماه گاز بزنی ماشین به فنا می ره عزیزم بنزین واسه لیز کردن سوپاپ هستش و گاز که بعداش می زنی مشکلی براش پیش نمی یاد

گاز سوز کارخونه خیلی فرق داره تا بیرون اگر دقت کنی شلنگ ها و کپسول و لیگلاتور خیلی فرق داره عزیزم

شیر سرنیگ اون که خیلی مهم هستش کمک در رفت امد گاز می کنه

که تو دستی فرق داره از شیر معمولی استفاده می کنن تو هم نمی فهمی

بنده نگفتم که حرف شما در مورد استفاده یک در میون از گاز و بنزین اشتباهه چرا که خودم هم همینکار را میکنم.
کلا در مورد نسبت دادن احساسات خودمون به ماشین است که رواج داره.

مثلا ملت چون فکر میکنن ماشین هم مثل خودشون یخ میکنه میزارن که اول صبح یه نیم ساعتی درجا کار کنه که شما به عنوان کارشناس بهتر میدونید که چه کار اشتباهیه.

جنس شیلنگ خیلی مهمه؟ مثلا فرق و قیمت یه شبلنگ خوب با بد چقدره؟ چقدر تاثیر داره. شاید مثلا شرکت از جنس مرغوب استفاده میکنه اما خب اینکه نمیتونه به تنهایی به عنوان یه مزایای عمده تلقی بشه.
حالا نه شیلنگ بلکه بقیه وسایل دیگه مثل شیر گاز و ...

کپسولها کلا خارج از کشور وارد میشن و همه باید استاندار باشن که هستن. خدا را شکر هنوز اینقدر تکنولوژی وطنی پیشرفت نکرده که چنتا قطعه ساز بیان جنس تولید کنن!

Badform
19-12-2009, 21:03

نه بابا!؟ منم مي گم خونمون مرکز زمين! باور نداري؟ برو اندازه بگير.... (تو کدوم قسمت کار مي کني؟ مي توني خودتي معرفي کني چون من اهوازم مثل شما شايد لازم بشه شخصا برسم حضورتون...)

Badform
19-12-2009, 21:05

اگر خیلی مشتاق هستی که ماشین رو بیاری پاهین ؟

ماشین پراید چون خودش پایین هستش شما دوتا از فنر های ماشین رو کم کن و فنر اسپرت روش بندازکه ماشین

پاهیین تر نره هیچ موشکلی نداره

والله من نديدم يک کارشناس مثل مکانيک هاي سي سال پيش در مورد گاز و بنزين حرف بزنه....
حالا بگذريم ...جناب مي فرماييد ما کدوم دوتا فنر را بايد کم کنيم ؟ چيشو کم کنيم؟ مگه کم و زياد مي شه؟
فنر اسپرت چه شمارهايي و چه شرکتي؟ موشکل!! يا مشکل چطوره نداره کارشناس جان؟

Badform
19-12-2009, 21:06

نه بابا!؟ منم مي گم خونمون مرکز زمين! باور نداري؟ برو اندازه بگير.... (تو کدوم قسمت کار مي کني؟ مي توني خودتي معرفي کني چون من اهوازم مثل شما شايد لازم بشه شخصا برسم حضورتون...)

sise
19-12-2009, 22:54
سوال:
برای عوض کردن تسمه تایم پراید باید چه کرد؟
قیمت و اجزا تعویضی؟

mkhavari2000
19-12-2009, 23:13
سوال:
برای عوض کردن تسمه تایم پراید باید چه کرد؟
قیمت و اجزا تعویضی؟

یه دونه تسمه تایم از لوازم یدکی فروشی میخری (سه سال پیش من 15000 تومن خریدم)
میری پیش یه مکانیک ماهر و مطمئن 10000 تومن هم بیشتر فکر نکنم دستمزد بگیره

Badform
20-12-2009, 01:22
یه دونه تسمه تایم از لوازم یدکی فروشی میخری (سه سال پیش من 15000 تومن خریدم)
میری پیش یه مکانیک ماهر و مطمئن 10000 تومن هم بیشتر فکر نکنم دستمزد بگیره

اولا که هم خود تسمه تايم و احيانا واشر قالپاق آنرا از نمايندگي معتبر و جنس شرکتي بگيريد نه انواع ايراني و چيني....
دوما حتما و حتما به معتبر ترين مکانيک يا نمايندگي که مي شناسيد براي تعويض مراجعه کنيد چون وقت و هزينه ايي که براي انجام دقيق اين کار مي پردازيد ارزشش را دارد.
(ضمنا بهتر است بلبرینگ هرزگرد را هم تعويض کنيد.همچنين در همان مکان تسمه دينام را هم از لحاظ سلامت چک کنيد.)
قيمت : حدود 15
اجرت: حدود 15

sanatoramir
20-12-2009, 10:36

من تو بهبهان هستم و بعضی موقع ها می یام اهواز من تو شرکت سایپا رضا متوسل هستم ماشین که درست می کنن من ماشین رو می رونم ببینم از نظر کیفی چطور هستش مشکلی داشت بره دوباره گارانتی