PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پـرایـد Pride ( نسیم و صبا )

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12

mm00
16-01-2009, 11:51
در نتیجه پراید فقط واسه شهر خوبه !

MoHaMaD ZaNd
16-01-2009, 12:25
دقيقا درسته !!!!

D r i v e r
16-01-2009, 18:39
دوست عزیز، به عکس آخری که نقل قول کردید و من هم در زیر گذاشتم یکم توجه کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در این تصویر پراید و 405 از روبرو با هم برخورد کردن. 405 تا شیشه جلو جمع شده حتی کمتر و میشه گفت تا موتور . ولی پراید کلا از هم پاشیده شده.

و این معنیش اینه که اگه 405ی ها کمربندشون بسته بوده چیزیشون نشده، ولی پرایدی ها حتما تلفات داشتن.

(یه بار هم توی خرم آباد یه 405 و پراید از روبرو به هم زدن و پراید مشابه همین بلا سرش اومد و 405 هم همینطور . 3تا سرنشین پراید درجا مردن و یکیشون هم که فامیل ما بود به زور زنده بود. ولی 2 تا سرنشین 405 زیاد چیزیشون نشد و راحت زنده موندن.

:12:

فرشاد جان فکر نکنم اون 2 تا بهم زده باشن
اگه دقت کنی این پارکینگ هست و ماشین های تصادفی رو اونجا میذارن
در اینکه بین ایمنی 405 و پراید فرق زیادی هست شکی نیست! ولی دیگه نه تا این حد!
بچه ها اگه بخوایم عکس ماشین های تصادفی بذاریم اگه یه سر به پارکینگ های بین راه بزنیم(فکر کنم انتظامی باشن ) کلی از این جور ماشینها پیدا میشه.

mm00
16-01-2009, 19:52
بچه ها اگه بخوایم عکس ماشین های تصادفی بذاریم اگه یه سر به پارکینگ های بین راه بزنیم(فکر کنم انتظامی باشن ) کلی از این جور ماشینها پیدا میشه.

اره امیر راست میگه اینجا پارکینگه اخه محاله 405 تا شیشه جلو بره پراید نابود شه!:27:
البته کلی حساب کنیم پراید امنیتش اصلا مناسب نیست

Terova
16-01-2009, 20:24
اگر تو جاده از روبه رو تصادف کنی .. حالا فرقی نمیکنه چه ماشینی داشته باشی.. در هر صورت مرگت 100 درصد هست..

نکته: اولاً دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن..
دوماً ریسک نکنید
سوماً پراید نخرید..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ما متاسفانه کلی از اقوام خودمون رو تو اینجور تصادفهای از دست دادیم..

در این تصویر پراید و 405 از روبرو با هم برخورد کردن. 405 تا شیشه جلو جمع شده حتی کمتر و میشه گفت تا موتور . ولی پراید کلا از هم پاشیده شده.

و این معنیش اینه که اگه 405ی ها کمربندشون بسته بوده چیزیشون نشده، ولی پرایدی ها حتما تلفات داشتن.

(یه بار هم توی خرم آباد یه 405 و پراید از روبرو به هم زدن و پراید مشابه همین بلا سرش اومد و 405 هم همینطور . 3تا سرنشین پراید درجا مردن و یکیشون هم که فامیل ما بود به زور زنده بود. ولی 2 تا سرنشین 405 زیاد چیزیشون نشد و راحت زنده موندن.

با اون جمله آخرت خیلی حال کردم

M.etallic.A
16-01-2009, 21:32
گر تو جاده از روبه رو تصادف کنی .. حالا فرقی نمیکنه چه ماشینی داشته باشی.. در هر صورت مرگت 100 درصد هست..

البته اگر ماشینت ایربگ نداشته باشه.

D r i v e r
16-01-2009, 21:46
البته اگر ماشینت ایربگ نداشته باشه.
دوست خوبم من یه کلیپ توی تاپیک کلیپ های ماشین گذاشتم برو یه نگاه بهش بنداز ماله یه کمری بود
حالا اون ماشین داشتن و نداشتن ایربگ براش چه فرقی میکنه
به نظر منم تصادف روبه رو 90 درصدش مرگه بقیشم بذار برای قطع عضو و قطع نخاع باور کنین وقتی 2 تا ماشین با سرعت 100 - 120 تا از روبه رو به هم بزنن خیلی خیلی بعیده کسی سالم در بره!!!!

mm00
17-01-2009, 12:44
متاسفانه یک از اقوامه ما از روبرو تصادف کرد با cyellow هم بود از 4 نفر تنها یک نفر زنده ماند!! اونم عقب بود
فکر کنم با 405 بود
نکته = شاخ به شاخ نشید:31:= شاخ نشو واسه ما شاخ نشو:31::41:

Farshadd
17-01-2009, 15:42

اره امیر راست میگه اینجا پارکینگه اخه محاله 405 تا شیشه جلو بره پراید نابود شه!:27:
البته کلی حساب کنیم پراید امنیتش اصلا مناسب نیست

امیر جان. فرضا اینجا پارکینگه.

من میگم عین این حادثه توی خرم آباد اتفاق افتاده.

هنگام تبلیغات برای انتخابات مجلس بود که دکتر عبدی با گروه همراه که دو تا ماشین هم بودن و ماشین همراهان پراید بود از نمیدونم کجا داشتن میومدن به سمت شهر. توی جاده یه 405 با پراید شاخ به شاخ میشن.

پراید 4 نفر سرنشین داره و اون 405 هم دوتا.

دقیقا یک همچین اتفاقی (دقیقا همینطوری) اتفاق میوفته. و فقط فامیل ما که صندلی عقب همون جایی که توی عکس تقریبا در امان مونده نشسته و سالم موند. (البته به زور و بیمارستان و ...)
ولی 405 تا فقط تا شیشه جلو جم شد و هر دوتا سرنشینش هم زنده موندن ( چند روز هم بستری بودن. نه توی بخش اورژانس.) به گفته پزشکان و افرادی که تصادف رو دیدن اگر 405ی ها کمربند بسته بودن هیچیشون نمیشد... چون با هیچی برخورد نداشتن و میتونستن همون لحظه پاشن برن خونه هاشون.

اگه اینو قبول ندارید، من حاضرم این آزمایشو انجام بدیم. هر کسی هم باخت هزینه ها رو میپردازه. (من میگم اگه 405 تا شیشه جمع بشه پراید تا صندوق جمع میشه)

Terova
17-01-2009, 18:38

هنگام تبلیغات برای انتخابات مجلس بود که دکتر عبدی با گروه همراه که دو تا ماشین هم بودن و ماشین همراهان پراید بود از نمیدونم کجا داشتن میومدن به سمت شهر. توی جاده یه 405 با پراید شاخ به شاخ میشن.

دقیقا یک همچین اتفاقی (دقیقا همینطوری) اتفاق میوفته. و فقط فامیل ما که صندلی عقب همون جایی که توی عکس تقریبا در امان مونده نشسته و سالم موند. (البته به زور و بیمارستان و ...)
ولی 405 تا فقط تا شیشه جلو جم شد و هر دوتا سرنشینش هم زنده موندن ( چند روز هم بستری بودن. نه توی بخش اورژانس.) به گفته پزشکان و افرادی که تصادف رو دیدن اگر 405ی ها کمربند بسته بودن هیچیشون نمیشد... چون با هیچی برخورد نداشتن و میتونستن همون لحظه پاشن برن خونه هاشون.

اگه اینو قبول ندارید، من حاضرم این آزمایشو انجام بدیم. هر کسی هم باخت هزینه ها رو میپردازه. (من میگم اگه 405 تا شیشه جمع بشه پراید تا صندوق جمع میشه)

قبول ..فقط تو باید پشت پراید بشینی :21:

شوخی کردم.. در اینکه پراید مزخرفه هیچ شکی نیست.. آخه چیزی نداره که بخواد جلوی تصادف رو بگره .. همین جوری تا هر جا که پا بده ماشن جمع میشه..

ما یک آشنای داشتیم خیلی رانندگیش خوب بود.. یک بار تو جاده سراب نیلوفر با 405 لاستیکش رفته بود تو خاکی بعد ماشین منحرف شده بود رفته بود زیر کمپرسی.. زن و بچش همه در جا مردن .. اما نمیدونم خودش چه جوری زنده موند..:18:

بنظر من درسته 405 از پراید خیییلی امنتره ولی وقتی که از جلو تصادف کنی .. کارت تمومه..

یکبار یک 405 تو جاده خاکی که عمرا بشه باهاش 100 تا رفت از عقب زده بود به یک پیکان وانتی..

من که رسیدم خود طرف رو برده بودن ولی فرمان 405 کاملا شکسته بود .. دقیقا مثل همون عکس پرایده.. ولی ماشین از موتور زیاد جمع نشده بود..

لوگان
17-01-2009, 18:50
حتما دنده اتوماتيك بوده ديگه !!!
پست 494 رو بخون !!!
ایول. فکر کنم چش و چالم گیریپاژ کرده. کور شدم ندیدم.:31:
------------------------
یه مطلب در مورد تصادف بگم که خوب اگه با احتیاط رانندگی کنید محاله تصادف کنید.:10:شرط 1000 تومن.:31:

D r i v e r
17-01-2009, 21:06

فرشاد قبوله
پراید از من پژو 405 از تو!!!!
فقط مشخص کن که با چند تا سرعت باید به هم بزنیم
اگه بالای 80 باشه احتمالا من بمیرم و تو قطع نخاع بشی (لال شم الهی)
پول دیه هم بیمه میده و یه چیزی به خونوادهامون میرسه
من دارم میرم بیمه بدنه بگیرم تا سقف 8 میلیون!!!!:27:
ولی از شوخی بگذریم(شایدم جدی) امکان نداره پراید اینطوری بشه!!!!اصلا پاره شده!!!!!

Maziar_69
18-01-2009, 13:18
آقا مگه 132 مدل هیدرولیکش هم نیست؟؟؟
امروز چنتا نمایندگی رفتم گفتن دیگه هیدرولیک ثبت نام نمیکنیم !!!
این مسخره بازیا چیه؟

این در صورتیه که چهارشنبه من رفتم همون نمایندگی برای پرسش شرایط فروش نقدی و شرایط 132 هیدرولیک رو به من گفتن !!!!

D r i v e r
19-01-2009, 00:21
بچه ها گفتین هیدرولیک!!!
2 - 3 روز پیش پراید رو پارک کرده بودم پرایده همسایه هم پشت ماله ما بود(تو پارکینگ)
داستان تعریف نکنم
من نشستم پشت پرایدشون هیدرولیک بود! واقعا تا العان فرمان به این نرمی ندیده بودم!!!
اینطور بود که با هزاز تا سلام و صلوات دنده عقب گرفتم به نظر من که خیلی برای پراید خطر ناکه!!!!

MoHaMaD ZaNd
19-01-2009, 16:22
ولي ما كه فميلمون ثبت نام كرده بود بهش گفتن هيدروليكه !!!! يعني نيست ؟؟؟

Maziar_69
19-01-2009, 21:54
هیدرولیک بوده.
تا چهارشنبه ی هفته ی پیش هم بود.

اما ظاهرا میگن از اول این هفته دیگه نمیدن...
اینم از شانس ما !!!!!!

MoHaMaD ZaNd
19-01-2009, 22:48
بيخيال بابا !!! حالا خيلي واست مهمه !!!

Maziar_69
21-01-2009, 00:18
نه دیگه.
امروز ثبت نام کردم.

ایشالا تا 1 ماه دیگه میرسه ! :دی

dehghani_a
24-01-2009, 11:58
راستش نمي دونم كدوم بهتره ولي من مدل 201 رو پرشيا انداختم استارتر و اينجور چيزا رو داشت خيلي حال داد. نمي دونم اون 230 يا اينه يا 190 من 192 انداختم شيشه بالابر حتما بنداز و استارترشو ببند كه خيلي حال ميده

mohamad23
28-01-2009, 18:22
پرايدها gpsدار مي‌شوند

مدير عامل سايپا از نصب سيستم جي پي اس "سيستم رديابي" تا يک ماه ديگر بر روي خودروي پرايد خبرداد.
"مهرداد بذرپاش"در گفت وگو با برنا با اشاره به هوشمند سازي خوروها در کشور گفت:براين اساس تمامي پرايدهاي توليدي تا يک ماه ديگر به سيستم "جي.پي.اس" مجهز مي شود.
وي با بيان اينکه براي استفاده بهينه ازاين سيستم ابتدا بايد خودرو به زيرساخت هاي موردنظر از جمله "nanigator"(سيستم هدايت) مجهز شود ادامه داد: براين اساس سيستم "جي.پي.اس" مي تواند نقشه هاي شهرها را تشخيص بدهد.

مدير عامل سايپا ادامه داد: به کمک اين سيستم وضعيت فعلي خودرو و مسير حرکتي آن برروي نقشه اي در رايانه قابل ملاحظه خواهد بود.

بذر پاش تصريح کرد: به كمك اين سامانه راننده قادر به ملاحظه مسير طي شده و باقيمانده بر روي نقشه است، بطوري كه هر لحظه موقعيت خودرو از نظر (طول و عرض جغرافيايي)، وضعيت سرعت و حتي وضعيت سوخت و سيستم برق نيز قابل ملاحظه خواهد بود.

ghermezeteh
09-02-2009, 00:04
سلام دوستان آدرس ثبت نام اینترنتی برای نمایندگی های خدمات پس از فروش سایپا رو میگید برای تعمیر پراید می خوام ثبت نام کنم و می خوام نمایندگیشم خودم انتخاب کنم و از نمایندگی های مرکزی باشه.البته توی سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رفتم ولی چیزی ندیدم ممنون میشم راهنمایی کنید.

adameh_bahal
01-03-2009, 19:50
من صبح که ميخوام ماشينو روشن کنم وقتی استارت ميزنم و ماشين روشن ميشه بعد يکی 2 ثانيه خاموش ميشه
کسی ميدونه چرا?

Farshadd
02-03-2009, 22:08
من صبح که ميخوام ماشينو روشن کنم وقتی استارت ميزنم و ماشين روشن ميشه بعد يکی 2 ثانيه خاموش ميشه
کسی ميدونه چرا?

وقتی میخواد خاموش بشه چجوری خاموش میشه؟؟

خیلی نرمال؟ ریپ میزنه؟ دور موتور چه تغییری میکنه؟ نور لامپها چی؟ و ...

adameh_bahal
03-03-2009, 10:13
وقتی میخواد خاموش بشه چجوری خاموش میشه؟؟

خیلی نرمال؟ ریپ میزنه؟ دور موتور چه تغییری میکنه؟ نور لامپها چی؟ و ...

آره خيلی نرمال مثل وقتی که آدم خودش ماشين رو خاموش ميکنه
خودم احساس ميکنم اگه 2 3 روز با ماشين کاری نداشته باشم اينجوری ميشه

4daneshjo
07-03-2009, 11:02
آره خيلی نرمال مثل وقتی که آدم خودش ماشين رو خاموش ميکنه
خودم احساس ميکنم اگه 2 3 روز با ماشين کاری نداشته باشم اينجوری ميشه

اگه وقتی هوا سرده این جوری میشه به نظر من از استپ موتور هست

رونين
07-03-2009, 12:47
سلام
اگه كاربراتوري قبل از استارت ببين داخل مخزن بنزين كاربراتور بنزين داره يا نه
اگه نداره سوزن شتاب و واشر بالاي كاربراتور را عوض كن

adameh_bahal
09-03-2009, 19:48
اگه وقتی هوا سرده این جوری میشه به نظر من از استپ موتور هست

خوب حالا چيکارش ميشه کرد؟

adameh_bahal
09-03-2009, 19:49
سلام
اگه كاربراتوري قبل از استارت ببين داخل مخزن بنزين كاربراتور بنزين داره يا نه
اگه نداره سوزن شتاب و واشر بالاي كاربراتور را عوض كن

سلام
نه انژکتوری هست

4daneshjo
10-03-2009, 15:31
خوب حالا چيکارش ميشه کرد؟
یا باید استپ موتور اصلی که حدود 25-30 تومان هست بخری یا بدی یکی که ماهر باشه تا تمیزش کنه
این کار رو هر کی هرکی نمیتونه بکنه من خودم تا حالا 3 تا عوض کردم چون دو تا مکاینیک اومدن ادعا کردن که میتونند تمیزش کنند ولی زدن خرابش کردن تا این که اخرین بار پیش یکی بردم و بلد بود چه طوری تمیزش کنه اگر خواستی میرم پیشش دوباره میپرسم

آرائیک
16-03-2009, 03:20
به نظر من اصلا این کار رو نکن پراید درسته یه خودروی معمولیه ولی برای رانندگی در تهران عالیه هم کم خرجه هم زود خراب نمیشه اگه خراب هم بشه یه ماشینیه که خیلی ها میتونن تعمیرش کنن و هیچوقت لنگ نمیمونی از من به تو نصیخت که همون پرایدو داشته باشی خیلی بهتره. استرا دیگه عمر خودشو کرده و به خرجش نمی ارزه

mkhavari2000
17-03-2009, 00:33
سلام
من یه پراید مدل 77 داشتم که فروختمش و یه 132 تحویل فوری نوشتم که قول دادند این ور سال بهم بدنش و هنوز تحویل نگرفتم اما هر کی بهم میرسه رای من رو عوض میکنه که چه را 132 گرفتم و پراید معمولی میگرفتم نظر شما چیه؟ تحویل گرفتم همونجا عوضش کنم ؟ میگن بازار خوبی نداره !!!

rami_hemi
17-03-2009, 08:54
بله دذ گل ماشین خوبی نیست از نظر ظاهر و باطن
در کل همون پراید 77 بهتر بود

mkhavari2000
18-03-2009, 00:01
بله دذ گل ماشین خوبی نیست از نظر ظاهر و باطن
در کل همون پراید 77 بهتر بود
:19:
نظر شما اینه که ارزش داره هزینه محضر رو بدم و عوضش کنم ؟

m1d1y
18-03-2009, 00:32
با سلام
دوستان پراید دوگانه سوز من هنگامی که رو CNG کار می کنه وقتی گاز می دیم چراغ های CNG یکی یکی خاموش می شن و چراغ نارنجی رنگ روشن می شه وقتی که پا رو از گاز بر می داریم دوباره چراغهای سبز روشن می شه! اگر همچنان رو گاز فشار بدیم چراغ نارنجی کلا روشن می مونه و دیگه خاموش نمی شه اگر هم کلید cng رو قطع کنیم دیگه CNG روشن نمیشه!
علت این مشکل چی میتونه باشه؟
از یک تعمیر کار پرسیدم گفت ecu خرابه باید اون رو عوض کنی ! درسته ؟

4daneshjo
18-03-2009, 01:27
با سلام
دوستان پراید دوگانه سوز من هنگامی که رو CNG کار می کنه وقتی گاز می دیم چراغ های CNG یکی یکی خاموش می شن و چراغ نارنجی رنگ روشن می شه وقتی که پا رو از گاز بر می داریم دوباره چراغهای سبز روشن می شه! اگر همچنان رو گاز فشار بدیم چراغ نارنجی کلا روشن می مونه و دیگه خاموش نمی شه اگر هم کلید cng رو قطع کنیم دیگه CNG روشن نمیشه!
علت این مشکل چی میتونه باشه؟
از یک تعمیر کار پرسیدم گفت ecu خرابه باید اون رو عوض کنی ! درسته ؟

یک سیستم جدید از سایپا (ایجاد رقص نور پشت صفحه کیلومتر برای جذابیت بیشتر )
حتما به نماینگی نشون بده حالا میخواد گارانتی داشته باشه یا نه چون ecu اولا گرون هست ثانیا اون ecu اولی نمیشه
البته چنین مشکل هایی چند تا از دوست های من هم داشتند که رفتند از حالت اتومات در اوردنش و یک کلید دستی براش گذاشتند خیلی بهتر از حالت اتومات هم جواب میده

Farshadd
18-03-2009, 11:32
سلام
من یه پراید مدل 77 داشتم که فروختمش و یه 132 تحویل فوری نوشتم که قول دادند این ور سال بهم بدنش و هنوز تحویل نگرفتم اما هر کی بهم میرسه رای من رو عوض میکنه که چه را 132 گرفتم و پراید معمولی میگرفتم نظر شما چیه؟ تحویل گرفتم همونجا عوضش کنم ؟ میگن بازار خوبی نداره !!!

اگه برای استفاده خودتون میخوایید ارزش هزینه کردن برای تعوض با صبا نداره. ولی 132 بازار فروش خوبی نداره.
در کل هم زیاد فرقی با هم ندارن.

mkhavari2000
18-03-2009, 18:15
اگه برای استفاده خودتون میخوایید ارزش هزینه کردن برای تعوض با صبا نداره. ولی 132 بازار فروش خوبی نداره.
در کل هم زیاد فرقی با هم ندارن.

برای استفاده خودم میخوام حداقل چند سالی سوارش میشم
اما نامردا ندادند و سر کارم گذاشتند:19: میگن بعد از تعطیلات این آشنای ما هم بیخودی فقط باعث شد شب عیدی بی ماشین بشم :19:

D r i v e r
18-03-2009, 18:43
بچه ها دوستان
چرا میگن پراید 132 70 اسب قدرت داره؟؟؟؟!!!!

rami_hemi
18-03-2009, 23:50
من تا جایی که میدونم 132 موتورش با پراید معمولی دوگانه سوز یکی هستش.هیچ فرقی نداره.

D r i v e r
19-03-2009, 00:14
من تا جایی که میدونم 132 موتورش با پراید معمولی دوگانه سوز یکی هستش.هیچ فرقی نداره.
همینه
توی سایت سایپا هم همینه
دقیقا 62.5 ولی به جانه خودم یه جایی این 70 رو خوندم!!!
منم توی فکر خودم گفتم شاید اینا یه حالی به ecu و هواکش ها و اگزوز دادن
نمیدونم چرا اینقدر گیج میزنم ولی من مطمئنم یه جایی این 70 رو خوندم :41::41::41:

mkhavari2000
19-03-2009, 01:35
یه سوال؟
کسی میدونه که توی ایام عید هم سایپا ماشین تحویل میده یا رفت واسه 16 فروردین ؟
اگر خبر دارید بگید و من رو از این حاله بد نجات بدید

m1d1y
20-03-2009, 00:01
سلام دوستان
پراید cng سوز من جدیدا وقتی که گاز می دم یک لحظه میره روی گاز چشمک می زنه و بعد بر می گرده روی بنزین
نمی دونید مشکلش چیه ؟

vatanema
24-03-2009, 11:54
سلام...آقا این پراید ما یکی دو ماهی میشه کیلومترش 12 تا زیاد نشون میده و مصرفش هم بالاتر رفته...کسی تشخیصی نداره واسه اش؟ هیچ مشکل دیگه ای هم نداره (بجز اینکه خب پرایده)

2299
24-03-2009, 13:14
سلام...آقا این پراید ما یکی دو ماهی میشه کیلومترش 12 تا زیاد نشون میده و مصرفش هم بالاتر رفته...کسی تشخیصی نداره واسه اش؟ هیچ مشکل دیگه ای هم نداره (بجز اینکه خب پرایده)

درمورد کیلومتر شما لاستیکتون رو عوض کردین؟؟؟؟؟؟

vatanema
24-03-2009, 18:29
نه همون لاستیکای خودشه کویر تایر (مطمئن در سفر) 30 هزار تا هم کار کرده.

D r i v e r
24-03-2009, 18:34
نه همون لاستیکای خودشه کویر تایر (مطمئن در سفر) 30 هزار تا هم کار کرده.
30 هزار تا؟؟؟!!!
من یه جفت کوموهو کره ای رو با 20 هزار تا صاف کردم!!!
حالا از کجا متوجه شدین 12 تا زیادی نشون میده؟
نکنه جرمتون کردن؟؟
البته اون باید کم نشون میداد :13:
کلا فکر کنم کیلومتر پراید همیشه 10 تا اضافه نشون میده (شاید :دی)

vatanema
25-03-2009, 07:17
به دو دلیل فهمیدم زیاد نشون میده:
1. سه ماهی هست که جریمه نشده ام!
2. موبایلم gps داره

خدایی چطور با 20 تا لاستیک ها صاف شده اند...شاید فاسد بوده اند؟! من فکر می کردم کمه کمش باید 50 تایی کار کنند...البته مال من که وطنیه فکر کنم صاف نشه اصلا اما می ترکه آخرش!
خارج از بحث لاستیک... اگه اینجا به نتیجه نرسیدیم می برمش میدم ببینم چشه و بعدش هم نتیجه رو اعلام می کنم.

noisymind
26-03-2009, 00:05
چي؟!!! من برا ماشين داداشم كه لاستيك گرفتم يارو گفت هر وقت 15 هزار تا 20 هزار باش راه رفتي بيا لاستيكها رو جابه جا كنم برات!!!! بعد شما ميگي صاف شده؟؟؟؟؟؟

D r i v e r
26-03-2009, 00:32
اینو یه نگاه بنداز ماله خودمه به این دلیل تو 20 تا شایدم کمتر صاف شد:21::27::31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

vatanema
26-03-2009, 08:20
اینو یه نگاه بنداز ماله خودمه به این دلیل تو 20 تا شایدم کمتر صاف شد:21::27::31:

:18: تعجب من الان بخاطر اینه که چطور 20 هزار تا کارکرده اند! اون لاستیکارو صاف نکردی برادر ذوبشون کردی!

armin_software
29-03-2009, 16:10
بیشترین سرعتی که برای پراید ضرر نداشته باشه چه قدره؟

mkhavari2000
31-03-2009, 23:30

80 تا 90 البته اگر جلوبندیت سالم باشه

vatanema
01-04-2009, 08:01

سرعت واسه ماشين ضرر نداره واسه سرنشينش ضرر داره مخصوصا اگه پرايد باشه
زياد كردن دور موتور وقتي زير بار نيست واسه ماشين ضرر داره.مثل كاري كه مكانيك ها دوست دارند انجام ميدن و درجا دور موتور رو تا 5 يا 6 هزار بالا ميبرند.اين خطرناكه نه سرعت زياد.

armin_software
01-04-2009, 13:08
سرعت واسه ماشين ضرر نداره واسه سرنشينش ضرر داره مخصوصا اگه پرايد باشه
زياد كردن دور موتور وقتي زير بار نيست واسه ماشين ضرر داره.مثل كاري كه مكانيك ها دوست دارند انجام ميدن و درجا دور موتور رو تا 5 يا 6 هزار بالا ميبرند.اين خطرناكه نه سرعت زياد.
درست متوجه نمی شم!
میشه واضح تر توضیح بدین؟

vatanema
02-04-2009, 06:14
طراحي مكانيكي قطعات براي بار استاتيك (موتور بدون بار) و ديناميك (زير بار) صورت ميگيره.وقتي طراح ميگه اين موتور ميتونه تا 7 هزار دور در دقيقه كار كنه اين رو براي حالت ديناميك گفته نه استاتيك.
اين توضيح در مورد موتور بود اميدوارم كافي بوده باشه اما بحث سرعت خب شما وقتي داري 120 تا ميري ريسك (تركيب احتمال و شدت) تركيدن لاستيك بيشتر از وقتيه كه داري 80 تا ميري و اين بديهيه.

dreams4gotten
07-04-2009, 19:02
با سلام به دوستان.
دوستان من می خوام یه پراید 132 دوگانه سوز بگیرم.

استفاده معمولی خونه تا محل کار

به نظرتون مدل بنزینی بخرم یا گازسوز؟

میگن گاز سوز هزینه تعمیرات داره تا چه حد درسته؟

vatanema
11-04-2009, 07:09
با سلام به دوستان.
دوستان من می خوام یه پراید 132 دوگانه سوز بگیرم.

استفاده معمولی خونه تا محل کار

به نظرتون مدل بنزینی بخرم یا گازسوز؟

میگن گاز سوز هزینه تعمیرات داره تا چه حد درسته؟

اگه دوگانه سوز پایه گاز سوز باشه خوبه اما ماشینهای دوگانه سوز پایه بنزین سوز خوب نیستند.بیشترین آسیبش هم خورده شدن سیتهای سوپاپ توسط گاز هست.

بی باک بی بال
16-04-2009, 07:17
ببخشید یه سوال شاید اینجا جاش نباشد
پراید وانت هم هست

2299
16-04-2009, 13:12
ببخشید یه سوال شاید اینجا جاش نباشد
پراید وانت هم هست

فقط یک دونه برای همینجوری تازه سمند هم وانت داره

amiroo88
16-04-2009, 22:36
اگه دوگانه سوز پایه گاز سوز باشه خوبه اما ماشینهای دوگانه سوز پایه بنزین سوز خوب نیستند.بیشترین آسیبش هم خورده شدن سیتهای سوپاپ توسط گاز هست.

پراید موتور پایه گاز سوز نداره . همه بنزینیه

تازه ایران خودرو یه مدل پایه گاز سوز زده

afshin113
18-04-2009, 09:40
سلام دوستان
پراید یکی از دوستانم دیروز یه مشکل پیدا کرد به گفته خودش
بعد از شستن ماشین وقتی جواسته از اف ام مودولاتورش از جا فندکی اهنگ پخش کنه نمایشگر ساعت ماشین و پخش رادیوش قطع شده. خودم هم دیدمش روشن نمیشدند
مشکل چیه وراه حل ان
ممنون

Farshadd
18-04-2009, 11:27
سلام دوستان
پراید یکی از دوستانم دیروز یه مشکل پیدا کرد به گفته خودش
بعد از شستن ماشین وقتی جواسته از اف ام مودولاتورش از جا فندکی اهنگ پخش کنه نمایشگر ساعت ماشین و پخش رادیوش قطع شده. خودم هم دیدمش روشن نمیشدند
مشکل چیه وراه حل ان
ممنون

سلام.

اگه پخش کامل روشن نمیشه احتمال قوی فیوز مربوطه در اثر اتصالی سوخته و باید تعویض بشه و به راحتی هم تعویض میشه. جعبه فیوز رو باز کنید و هر فیوزی سوخته تعویضش کنید.

اگه هم فقط چراغ ها و lcd روشن نمیشه یه بحث دیگه هست.

afshin113
19-04-2009, 13:49
ممنون از راهنمائی شما
مشکل با تعویض فیوز حل شد
افشین113

damn
20-04-2009, 17:50
سلام

چند تا سوال

برا پراید چه لاستیکی رو روی رینگ استاندارد پیشنهاد می کنین؟

-اگه لاستیک های عقب پهن تر و بزرگتر باشه مشکلی پیش نمی آد ؟

مثلا 195/60r13 برای عقب و 175/60r13 جلو

ehsankalak
20-04-2009, 20:21
185 nexen مناسبه !

اگه لاستیک های عقب پهن تر و بزرگتر باشه مشکلی پیش نمی آد ؟
کلا لاستيک هرچي پهن تر باشه مشکلي پيش نمياد ولي شتاب ماشينو ميگيره و مصرفتم ميبره بالا !! براي پرايد ظاهر خوبي نميده ( محرک جلو هم هست که ديگه هيچي ! ) ميخواي ماشين drag بسازي ؟:31:

mehran_286
20-04-2009, 22:21
سلام خدمت دوستان
کسی از هزینه قطعات و نهمیر ماشسن اطلاعی داره ؟
مثلا قیمت لنت و صفحه کلاج و کمک گازی

mkhavari2000
21-04-2009, 01:44
سلام خدمت دوستان
کسی از هزینه قطعات و نهمیر ماشسن اطلاعی داره ؟
مثلا قیمت لنت و صفحه کلاج و کمک گازی

حدود قیمت لنت خوب غیر ایرانی تقریبا 8000 تومن
صفحه کلاچ حدود 40000 تومن
کمک گازی فکر کنم 100 تومن از چراغ برق 4 تاش رو بتونی چینی جنس خوب گیر بیاری اما پیشنهاد میکنم کمک روغنی استفاده کنی چون من روی ماشین قبلیم که پراید بود انداختم و تا یک ماه اول فوق العاده عالی بود و ماشین شده بود عین ماشین های آمریکایی فوق العاده نرم ولی بعدش معمولی شد و با روغنی هیچ فرقی نداشت و فقط روی سرعت گیر ها فس فس میکرد و عمرش هم کمتر از روغنی هست

damn
21-04-2009, 17:20
185 nexen مناسبه !

کلا لاستيک هرچي پهن تر باشه مشکلي پيش نمياد ولي شتاب ماشينو ميگيره و مصرفتم ميبره بالا !! براي پرايد ظاهر خوبي نميده ( محرک جلو هم هست که ديگه هيچي ! ) ميخواي ماشين drag بسازي ؟:31:
همه پست رو خوندی؟ فقط عقب فکر نکنم روی شتاب و مصرف تاثیر داشته باشه

نه می خوام یه مقدار stable تر بشه ..:10:فقط می خواستم ببینم روی فرمان پذیری مخصوصا سر پیچ ها تاثیر منفی نداشته باشه..

amir raya
21-04-2009, 18:20
چراغ جلوی 132 مثل byd f3 نیست؟

mehran_286
22-04-2009, 16:21
حدود قیمت لنت خوب غیر ایرانی تقریبا 8000 تومن
صفحه کلاچ حدود 40000 تومن
کمک گازی فکر کنم 100 تومن از چراغ برق 4 تاش رو بتونی چینی جنس خوب گیر بیاری اما پیشنهاد میکنم کمک روغنی استفاده کنی چون من روی ماشین قبلیم که پراید بود انداختم و تا یک ماه اول فوق العاده عالی بود و ماشین شده بود عین ماشین های آمریکایی فوق العاده نرم ولی بعدش معمولی شد و با روغنی هیچ فرقی نداشت و فقط روی سرعت گیر ها فس فس میکرد و عمرش هم کمتر از روغنی هست

مرسی دوست عزیز ایا کمک های فابریک روغنی هستند ؟
چه کمکی بندازیم که ماشین نرم بشه
مسئله ی بعد اینه که ماشین ما خیلی بنزین مصرف میکنه تقریبا میشه بگید ایراد از کجاست زیاد هم به ماشین گاز نمیدم ولی باز هم مصرفش زیاده

D r i v e r
22-04-2009, 18:54
مسئله ی بعد اینه که ماشین ما خیلی بنزین مصرف میکنه تقریبا میشه بگید ایراد از کجاست زیاد هم به ماشین گاز نمیدم ولی باز هم مصرفش زیاده

ماشین مدلش چنده؟؟؟
دقیق تر اینکه کاربراتور هست یا انژکتور؟؟؟
مصرف زیاد هم میتون دلایل زیادی داشته باشه

mehran_286
22-04-2009, 20:37
ماشین مدلش چنده؟؟؟
دقیق تر اینکه کاربراتور هست یا انژکتور؟؟؟
مصرف زیاد هم میتون دلایل زیادی داشته باشه

مدل 86 و انژکتور هستش
36000 تا کار کرده و تا حالا 4 بار تعویض ----- هوا و روغن رفته

D_z_z
23-04-2009, 02:51
سلام دوستان. کد رنگ ماشین کجا نوشته شده!؟؟

امروز سر پیچ یه پیکانیه عطیقه کشید به در عقب 5 6 تا خش افتاد! 5 تا رو با پولیش تقریبا محو کردم یه دونه موند! حالا با قلم خشگیر درست میشه؟؟ رنگ ماشین هم نوک مدادی متالیک هست!

mkhavari2000
23-04-2009, 11:02

کمک های فابریک روغنی هستند
البته بیشتر کمک های موجود چینی هستند اما میتونی آلمانی هم پیدا کنی
فکر میکنم دانلوپ کمک های خوبی داشته باشه اما باید مطمئن بشی که چینی بهت نندازند
ماشین شما انژکتور هست و باید با دیاگ ببینی مصرفت بالاست
لاستیک پهن
زمان ایستادن در ترافیک
تعداد سرنشینان
استفاده از کولر
نوع بنزین
حبابی بنزین
در بالا بودن مصرف نقش دارند
ماشین دوستم هم مصرف بالایی داشت به مدت چندین ماه و بوی بنزین هم توی ماشین میومد خیلی تعمیرکار برد تا اینکه به صورت اتفاقی دید که زیر ماشین روی باک یه سوراخ خیلی ریز شده که بنزین نشتی میداده

mehran_286
24-04-2009, 19:30
کمک های فابریک روغنی هستند
البته بیشتر کمک های موجود چینی هستند اما میتونی آلمانی هم پیدا کنی
فکر میکنم دانلوپ کمک های خوبی داشته باشه اما باید مطمئن بشی که چینی بهت نندازند
ماشین شما انژکتور هست و باید با دیاگ ببینی مصرفت بالاست
لاستیک پهن
زمان ایستادن در ترافیک
تعداد سرنشینان
استفاده از کولر
نوع بنزین
حبابی بنزین
در بالا بودن مصرف نقش دارند
ماشین دوستم هم مصرف بالایی داشت به مدت چندین ماه و بوی بنزین هم توی ماشین میومد خیلی تعمیرکار برد تا اینکه به صورت اتفاقی دید که زیر ماشین روی باک یه سوراخ خیلی ریز شده که بنزین نشتی میداده

دوست عزیز هیچ کدام از موارد بالا در ماشین ما نیست
حبابی بنزین رو نمیدونم
کجاست ؟

mkhavari2000
25-04-2009, 00:09
دوست عزیز هیچ کدام از موارد بالا در ماشین ما نیست
حبابی بنزین رو نمیدونم
کجاست ؟

من این حبابی رو از یه مکانیک شنیدم و گفت که در ماشین های انژکتور وجود داره و فقط میدونم که گفت در قسمت عقب ماشین هست و دوستم رو که گفتم مصرفش بالا بود یکی از علت هاش رو همین حبابی عنوان کردند
از دوستان میخوام اگر اطلاعی دارند راهنمایی کنند تا ما هم یاد بگیریم

mehran_286
25-04-2009, 19:23
دوستان چند نوع دیاگ داریم ؟
اخه من شنیدم دیاگ ها متفاوتند
هزینه ی دیاگ چنده ؟

MoHaMaD ZaNd
25-04-2009, 19:27
دوستان چند نوع دیاگ داریم ؟
اخه من شنیدم دیاگ ها متفاوتند
هزینه ی دیاگ چنده ؟

آخ كه اين دقيقا سوال منم هست !!!
اگه ميشه اينو سريع جواب بديد !!!

sise
26-05-2009, 20:35
اقا یه سوال فوق غیر حرفه ای!
من آبپاش شیشه ماشینو عوض کردم اما حالا که میخوام از زیر کاپوت شیلنگو محکم کنم نمیشه. تا میزنم واسه آبپاشی شیلنگ میزنه بیرون چون نمیشه محکمش کرد. یعنی بدنه فلزی کاپوت ماشین مزاحمه. چی کار میشه کرد؟

mm00
27-05-2009, 11:10
سلام دوستان من شنیدم پراید هایی که کولر زیمنس دارن؟ یا انژکتور زیمنس؟:31: بهترن این مدل در چه سالهایی تولید میشد رو پراید؟

sise
27-05-2009, 19:01
سلام دوستان من شنیدم پراید هایی که کولر زیمنس دارن؟ یا انژکتور زیمنس؟:31: بهترن این مدل در چه سالهایی تولید میشد رو پراید؟

فکر کنم اولین مدل مال سال 84 بود. و طبیعتا مدلهای اولی بهترن. (نظر کاملا شخصی بود)

mm00
27-05-2009, 19:24
فکر کنم اولین مدل مال سال 84 بود. و طبیعتا مدلهای اولی بهترن. (نظر کاملا شخصی بود)

ماله منم 84 هست ولی من امروز رو 1 کولر رو روشن کردم فنه ماشین سریع روشن شد و امپر هم تا وسط رفت
ماشین مشکیه خیلی داغ میشه :(
این داشبوردم منو خفه کرد از بس رو دوره موتور بالای 3 جز جز میکنه راهی نیست این جز جز رو انداخت سرم درد میگیره حتما باید موزیک گزاشت

ali racer
28-05-2009, 01:06
ماله منم 84 هست ولی من امروز رو 1 کولر رو روشن کردم فنه ماشین سریع روشن شد و امپر هم تا وسط رفت
این داشبوردم منو خفه کرد از بس رو دوره موتور بالای 3 جز جز میکنه راهی نیست این جز جز رو انداخت سرم درد میگیره حتما باید موزیک گزاشت
یه پیشنهاد البته اگه میخوای ماشینتو نگه داری
داشبوردشو با داشبورد141 عوض کن خیلی بهتر میشه

mm00
28-05-2009, 10:45
یه پیشنهاد البته اگه میخوای ماشینتو نگه داری
داشبوردشو با داشبورد141 عوض کن خیلی بهتر میشه

فکر کنم قیمت بالا بره ! ما یک 81 هم داریم اون اصلا صدا نمیده :13: این 84:|

sise
28-05-2009, 17:01

مشکلی نیست. ببین این اشتباهیه که خیلیها میکنن.
در مدلهای جدید دمای موتور سریعا بالا میره. برای کاهش مصرف سوخت. حتی تو زمستون هم دمای موتور سریعا بالا میره. یعنی آمپر حد اقل رو نصف میمونه. و بالاتر از نصف هم زیاد میره.
مدل زیمنس جوریه که زود دما بالا میره و رودی هم فن روشن میشه.
خیلی ربط به رنگ ماشین هم نداره.

داشبوردو دیگه نمیدونم!!

mm00
28-05-2009, 17:43
مشکلی نیست. ببین این اشتباهیه که خیلیها میکنن.
در مدلهای جدید دمای موتور سریعا بالا میره. برای کاهش مصرف سوخت. حتی تو زمستون هم دمای موتور سریعا بالا میره. یعنی آمپر حد اقل رو نصف میمونه. و بالاتر از نصف هم زیاد میره.
مدل زیمنس جوریه که زود دما بالا میره و رودی هم فن روشن میشه.
خیلی ربط به رنگ ماشین هم نداره.

داشبوردو دیگه نمیدونم!!

این حرفت درسته اون مدل 81 که سوار میشدم اصلا همش زیره نصف بود ولی انژکتور نبود و خوشبختانه داشبوردم بی صدا بود:((
مشکل اینه همش باید ضبط روشن باشه تو سکوت نمیشه راه رفت:دی من شنیدم یک تیکه ابر بین داشبورد و شیشه بوده که در مدل هایی که سایپا میزنه جدیدا ابرو برداشته:| و این صدا اومده واقعا اعصاب خورد کنه دور متور بالای 3 نمیشه رفت .....

sise
28-05-2009, 23:37
این حرفت درسته اون مدل 81 که سوار میشدم اصلا همش زیره نصف بود ولی انژکتور نبود و خوشبختانه داشبوردم بی صدا بود:((
مشکل اینه همش باید ضبط روشن باشه تو سکوت نمیشه راه رفت:دی من شنیدم یک تیکه ابر بین داشبورد و شیشه بوده که در مدل هایی که سایپا میزنه جدیدا ابرو برداشته:| و این صدا اومده واقعا اعصاب خورد کنه دور متور بالای 3 نمیشه رفت .....

والا این داشبورد من هر روز یه صدایی میکنه :دی
زیاد محل نزار خودش از رو میره ( یه بار باد با فشار قوی بگیر لا درزهاش ببین بهتر نمیشه)

Farshadd
29-05-2009, 00:37
پرایده دیگه.

هر جایی صدا داد بررسی کن یه چیزی بتپون بغلش.

سیسه عزیز فردا یه نگاه میکنم یه راه حل بهت میدم.

=====

دوستان یه سوال. کدومتون تا الان با پراید استاندارد دریفت زدین؟؟ ( اگه کسی هم از دوستانتون زدن بگید لطفا)

Farshadd
31-05-2009, 16:54
سلام.

سیسه عزیز عذر میخوام دیر جواب میدم. یادم رفته بود تا الان که باز اومدم و تاپیک پراید رو دیدم.

مشکل این بود که :

اقا یه سوال فوق غیر حرفه ای!
من آبپاش شیشه ماشینو عوض کردم اما حالا که میخوام از زیر کاپوت شیلنگو محکم کنم نمیشه. تا میزنم واسه آبپاشی شیلنگ میزنه بیرون چون نمیشه محکمش کرد. یعنی بدنه فلزی کاپوت ماشین مزاحمه. چی کار میشه کرد؟

حالا این کارا رو به ترتیب انجام بده.

کاپوت رو بالا بزن
مطابق شکل زیر:
شیلنگ مربوط رو از محل بست ها باز کن. جوری که تمام اضافیش بیوفته پیش همونجایی که وصل میشه به خروجی. (همونجایی که میره تو کاپوت)
حالا شیلنگ رو بکش تا دربیاد. (در جهت فلش زرد که روی شیلنگ هست)
بعد از اینکه شیلنگ رو در آوردی اگه به داخل سوراخی که در شکل با مربع زرد مشخص کردم، در راستای خط قرمز نگاه کنی ، پایه ی خروجی رو میبینی.

یه دستتو از زیر کاپوت ببر و خروجی رو از روی کاپوت بگیر و به بیرون کمی فشار بده. در راستای خط قرمز شکل بالا به پایه نگاه کن .یه پیچگوشتی از سوراخ S شکل بالا فرو کن و باهاش پایه بالایی خروجی رو به پایین فشار بده (جمش کن)
در واقع این دستور میشه شکل زیر:

این هم از نمایی دیگه. (F جهت نیرو هاست)

و این هم وقتیه که خروجی (آبپاش) درومده. قلش زرد همون پایه ای رو نشون میده که جمش کردیم.

حالا مثل شکل زیر قسمتی از شیلنگ رو که قبلا به خروجی وصل بودن و الان گشاد شده رو ببر. یعنی قسمتی که در شکل زیر با مربع قرمز مشخص شده.

بعد شیلنگ رو از سوراخ کاپوت بزنید تا بیاد بیرون ( شکل زیر)

حالا خروجی و شیلنگ رو به هم وصل کن . اگه خیلی سفت بود کمی خیسش کن تا راحت جا بره. (چرب نکنی) و بعد قبل از اینکه جاش بزنی یه تست کن اگه سالم بود و در نرفت که خیلی خوب و جاش بزن و شیلنگ ها رو هم از زیر به گیره های قبلی وصل کن و در کاپوت رو ببند و برو ...:46: اما اگه باز در رفت جایی نرو به جز شکل زیر نه شکل زیریش

در حالتی که در رفت بیا یه سیم نازک بنداز دور شیلنگ در جایی که به خروجی وصل میشه و البته بعد از بر آمدگی ای که خروجی داره و بپیچونش و اضافه رو قطع کن (شکل زیر)

در مرحله آخر هم خروجی رو بزن سر جاش. مواظب باش سوارخ هاش طرف شیشه باشه. (البته خودش یه برآمدگی داره که اگه درست جا نزنی کامل جا نمیره)

==
آزاد باشید

hamidR15
02-06-2009, 08:38
سلام
دوستان بهترين ديسك و صفحه براي انژكتوريا چه ماركيه؟همينطور كمك؟
من يه ساله براي عقب يه جفت كمك گازي كوشاوران انداختم،خيلي ميكوبه،اصلان راضي نيستم،لطفا بفرمائيد بهترين كمك چه ماركي خوبه؟
ممنون

Acro-Crown
05-06-2009, 10:50
یه اتفاق جالب!هفته پیش یکدستگاه پراید هاچبک از نمایندگی گرفتم اومدم خونه پلاستیک صندلیهاشو کندم ییهو دیدم نشیمنگاه عقب تمام درزهاش شکافته شده و یه پارگی بزرگ روی دیواره پایینیش هست.....
حالا میخواستم بدنم برام تعویض میککند یا نه ماشین هنوز نه سند داره نه کارت داره نه بیمه و نه پلاک هیچی......
چون دوست ندارم از روکش استفاده کنم میخوام ببینم اگه نمایندگی عوض نکرد از بیرون میشه اون قسمت نشیمنگاه عقبو با همون طرح پیدا کرد و قیمت اون تقریبا چنده؟

D r i v e r
05-06-2009, 12:58
یه اتفاق جالب!هفته پیش یکدستگاه پراید هاچبک از نمایندگی گرفتم اومدم خونه پلاستیک صندلیهاشو کندم ییهو دیدم نشیمنگاه عقب تمام درزهاش شکافته شده و یه پارگی بزرگ روی دیواره پایینیش هست.....
حالا میخواستم بدنم برام تعویض میککند یا نه ماشین هنوز نه سند داره نه کارت داره نه بیمه و نه پلاک هیچی......
چون دوست ندارم از روکش استفاده کنم میخوام ببینم اگه نمایندگی عوض نکرد از بیرون میشه اون قسمت نشیمنگاه عقبو با همون طرح پیدا کرد و قیمت اون تقریبا چنده؟

دوست من
منم 3 ماه پیش یه هاچ بک تحویل گرفتم گلگیر عقبش خورده بود!!!
فقط چون روز بارانی بود من نتونستم ماشین رو خوب نگاه کنم
با علامت هم مشخص شده بود که خورده و باید درست بشه
بردم نمایندگی گفت :
بردی باهاش تصادف کردی آوردیش میگی اینطوریه!!!
شما هم ببری میگن کار خودته
میخواستی دقت کنی:41:
دیگه شورشو در آوردن

mehdi_08
07-06-2009, 00:44
سلام
یه سوال
دنده های این پرایدمون بدون گرفتن کلاژ هم جا می ره بدون سرو صدایی
می خواستم بدونم آیا این نقصه؟

mm00
07-06-2009, 14:30
سلام من شنیدم قسمت هایی از پشت داشبوردو ابر بزاریم صداش قطع میشه ایا این کار خیلی مشکله؟

D r i v e r
07-06-2009, 22:33
سلام من شنیدم قسمت هایی از پشت داشبوردو ابر بزاریم صداش قطع میشه ایا این کار خیلی مشکله؟

من 2 - 3 تا از دوستان بهم پیشنهاد دادن که داشبورد یه بار باز بشه و مقداری چرم هایی که از ضایعات تولیدی ها هست تهیه بشه
و مثله یه واشر استفاده بشه
گفته میشه خیلی تاثیر داره
متاسفانه من هنوز فرصت نکردم این کار رو انجام بدم :11:

mm00
11-06-2009, 14:24
نمیشه یک فن اضافی واسه رادیاتور بزاریم؟ فکر کنم یک همچنین سیستمی تو روا هست خیلی امپر بالاس این روزا همش نصف یا کمی بالاتر

2299
11-06-2009, 18:36
نمیشه یک فن اضافی واسه رادیاتور بزاریم؟ فکر کنم یک همچنین سیستمی تو روا هست خیلی امپر بالاس این روزا همش نصف یا کمی بالاتر

روا چون موتور پیکان هست و همه چیش دست نخورده هست جای فنش هم هست فکر کنم روی پولیی واتر پمپ باشه بعد اینا میان چهرتا پیچرو باز میکنن یک پروانه bmw یا پیکانی میزارن همین سیستمی نیست عزیز شما ضد جوش که احتمالا داری نه ؟ :10:

D r i v e r
11-06-2009, 19:52

ضد جوش رو که جلیل جان گفتن
ببین فشنگی آبت دیر عمل نمیکنه؟؟؟
با یه نمون که زود تر عمل کنه عوضش کن
هزینه ی زیادی هم نداره
فکر کنم پراید هواگیری نداهر
داره؟؟
بعد یه چیز دیگه
همیشه آب منبع رو چک کن
یکی از دلایلی که ماشین زود به زود داغ میکنه اینه که خیلی ها به آب رادیات ماشینشون نمیرسن
مثله خودم که یه تجربه دارم که برای 7 پشتم بسه!!!!!!:41::31:

mm00
11-06-2009, 21:18
ضد جوش رو که جلیل جان گفتن
ببین فشنگی آبت دیر عمل نمیکنه؟؟؟
با یه نمون که زود تر عمل کنه عوضش کن
هزینه ی زیادی هم نداره
فکر کنم پراید هواگیری نداهر
داره؟؟
بعد یه چیز دیگه
همیشه آب منبع رو چک کن
یکی از دلایلی که ماشین زود به زود داغ میکنه اینه که خیلی ها به آب رادیات ماشینشون نمیرسن
مثله خودم که یه تجربه دارم که برای 7 پشتم بسه!!!!!!:41::31:

خوب من زیادی پلمم :31:
1:اب رادیات رو چک کنم؟همونی که نوشته داغ باز نکنید؟:31:
بعدش منظورم اینه اکثره وقتا امپره من وسطه انژکتورش هم ماله 84 هست که میگن زیمنسه و زود داغ میکنه از اینا
رنگ ماشین مشکیه
دور موتورم روی 3 4 میره دنده عوض میکنم (صدا موتور در بیاد)
نمد رو کاپوتم دارم
بعد امروز دادم روغن موتور رو عوض کرد بهران 4000 تا ریختم و 2 تا ----- هوا عوض کردم
فقط من اطمینان دارم به اون فردی که عوض کرده ولی چون ----- رو ندیدم و رفته بودم اونور میخوام بدونم چطوری بفهمم ----- عوض شده؟
بعد یک چیز دیگه از روی گیج روغن فکر کنم میگن که یک میله هست چطوری میشه فهمید روغن کهنه هست یا تازه؟ قهوه ای سوخته اینا؟
البته دیدم بطری روغن رو گزاشته تو قیف داره میریزه:31:
بعد اینکه من شنیدم گاز پر میکنن تو چراغ جلوی ماشین این قضیش چیه اگر جاش اینجا نیست تو قسمت تیون بگم:40:

D r i v e r
11-06-2009, 21:27
خوب من زیادی پلمم :31:
1:اب رادیات رو چک کنم؟همونی که نوشته داغ باز نکنید؟:31:
بعدش منظورم اینه اکثره وقتا امپره من وسطه انژکتورش هم ماله 84 هست که میگن زیمنسه و زود داغ میکنه از اینا
رنگ ماشین مشکیه
دور موتورم روی 3 4 میره دنده عوض میکنم (صدا موتور در بیاد)
نمد رو کاپوتم دارم
بعد امروز دادم روغن موتور رو عوض کرد بهران 4000 تا ریختم و 2 تا ----- هوا عوض کردم
فقط من اطمینان دارم به اون فردی که عوض کرده ولی چون ----- رو ندیدم و رفته بودم اونور میخوام بدونم چطوری بفهمم ----- عوض شده؟
بعد یک چیز دیگه از روی گیج روغن فکر کنم میگن که یک میله هست چطوری میشه فهمید روغن کهنه هست یا تازه؟ قهوه ای سوخته اینا؟
البته دیدم بطری روغن رو گزاشته تو قیف داره میریزه:31:
بعد اینکه من شنیدم گاز پر میکنن تو چراغ جلوی ماشین این قضیش چیه اگر جاش اینجا نیست تو قسمت تیون بگم:40:

آره همونو!!!
ولی به توصیش گوش کن
من گوش نکردم نصف صورتم.........
اول اون منبع آب کوچیکو نگاه کن
اگه آب توش نبود رادیاتور رو هم نگاه کن
ولی کلا رادیاتور رو یه نگاه بنداز
رنگ ماشین تاثیر داره ولی نه آنچنان
ماشین منم مشکیه ولی از وسط اونور تر نمیره
چرا 2 تا ----- هوا؟؟؟
منظورت ----- روغن هست؟؟؟
----- هوارو خوب از تمیزیش!!
اینکه نباید گرد و خاک روش باشه :27:
روغن باید زرد وشفاف باشه
در مورد گاز نمیدونم
میتونی اونجا بپرسی کسایی که بلدن جواب بدن :46:
راستی من الان یه چیزی به ذهنم رسید!!!
اگه تایمینگ سوپاپ هات به قول معروف سفت باشه باعث گرم کردن موتور میشه ها!!!
این مورد هم برای خودم پیش اومده
و اینکه میگی صدای موتور غیر عادی هست!!!

mm00
11-06-2009, 22:02
آره همونو!!!
ولی به توصیش گوش کن
من گوش نکردم نصف صورتم.........
اول اون منبع آب کوچیکو نگاه کن
اگه آب توش نبود رادیاتور رو هم نگاه کن
ولی کلا رادیاتور رو یه نگاه بنداز
رنگ ماشین تاثیر داره ولی نه آنچنان
ماشین منم مشکیه ولی از وسط اونور تر نمیره
چرا 2 تا ----- هوا؟؟؟
منظورت ----- روغن هست؟؟؟
----- هوارو خوب از تمیزیش!!
اینکه نباید گرد و خاک روش باشه :27:
روغن باید زرد وشفاف باشه
در مورد گاز نمیدونم
میتونی اونجا بپرسی کسایی که بلدن جواب بدن :46:
راستی من الان یه چیزی به ذهنم رسید!!!
اگه تایمینگ سوپاپ هات به قول معروف سفت باشه باعث گرم کردن موتور میشه ها!!!
این مورد هم برای خودم پیش اومده
و اینکه میگی صدای موتور غیر عادی هست!!!

نمیدونم والا گفت بهران 4000 تا میشه 6 تومان 2 تا ----- روغن عوض کردم 4000 تومان :دی
ولی احساس کردم یک سری تغییرات تو ماشین ایجاد شده :31::31:
بعد این ----- روغن کجاس 2 تاش:18: من پیداش کنم

Aamoo
15-06-2009, 07:08
سلام
من چند روز پیش یه 132 گرفتم.میخواستم دوستانی که باتجربه هستند منو راهنمایی کنند.
در مورد روغن گیربکس گفتن که تو 800 کیلومتر باید عوضش کنی ولی از بعضی ها شنیدم که اگه عوض نکنی بهتره یا میگن اگه دیدی دنده هات (خصوصا دنده یک) مشکلی نداره عوضش نکن.
نظر شما چیه؟
ممنون

steps
17-06-2009, 16:57
به نظر ما هم داریم به جمع پراید بازها اضاقه میشیم
امروز رانندگی امتحان دادم (ایین نامه نخونده بودم هیچی) قبول شدم شهری هم که بلت بودم
یه پراید 83 مشکی خسته.................

kalepoook
17-06-2009, 17:05
سلام
مبارک باشه،تا 5میلیون چه مدلی میشه خرید؟
میشه قیمتارو حدودآ بگین مثلا مدلها و قیمتشون یا کسی سراغ نداره واسه فروش؟
ممنون میشم کمک کنید.

steps
17-06-2009, 17:19
من خودم دنبلشم ولی اگه 5.5 کنی پولتو تا 84 میشه گرفت من یه 83 دیدم سالم ولی رنگش سفید بود نخواستم فنی توپ 5300 میکفت

kalepoook
19-06-2009, 11:31
من خودم دنبلشم ولی اگه 5.5 کنی پولتو تا 84 میشه گرفت من یه 83 دیدم سالم ولی رنگش سفید بود نخواستم فنی توپ 5300 میکفت

سلام
ممنون،من مشکلی با رنگ ماشین ندارم فقط مهم سالم بودنش و اینکه هر روز تو تعمیرگاه نباشه،رنگش مهم نیست حالا به نظرتون کدوم مدل تو مدلایه 80 به بالا بهتره ؟
یکی میگفت 84 مدلایه خوبیه،حالا نمیدونم راست یا دروغه!
ببینم شما کجارو پیشنهاد میکنید برای خرید؟
ممنون میشم کمک کنید

steps
19-06-2009, 11:44
یکی از اقوام تو سایپا کار میکنه بخش کنترل کبفیت می گه هر چی جلوتر میره کیفیت بدتر میشه
من خودم دتبال 82 یا 83 با انژکتور زیمنس هستم
دیروز یه هاچبک دیدم کره 75 سالم مشکی 4800 می گفت

kalepoook
19-06-2009, 11:47
ممنون،خوب این که مشخصه همه هم میدونن،والا میگفتن 84 هم زیمنسه!
حالا این که مدل پایین هست من میترسم خرج بزاره دستمون،صندوق دار اگه باشه بهتره،اینجوری که معلومه هاچ بک گرونتره نمیدونم چرا؟
حالا من 5 پول دارم تو فکر new pk هم هستم ولی میترسم!
نظر شما چیه!

steps
19-06-2009, 14:58
PK نگیر
پراید خیلی بهتره خرج هم بذاره کم می ذاره چون قطعات ارزونه موقع خرید هم خیلی دقت کن

ژولی لسکو
19-06-2009, 15:07
سلام
من چند روز پیش یه 132 گرفتم.میخواستم دوستانی که باتجربه هستند منو راهنمایی کنند.
در مورد روغن گیربکس گفتن که تو 800 کیلومتر باید عوضش کنی ولی از بعضی ها شنیدم که اگه عوض نکنی بهتره یا میگن اگه دیدی دنده هات (خصوصا دنده یک) مشکلی نداره عوضش نکن.
نظر شما چیه؟
ممنون

سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن!
اگه میخای روغن ریزی و خر خر کردن و چیزهای دیگه رو زودتر از موعدش تجربه کنی ، عوض کن!

mm00
19-06-2009, 21:48
دوستان این وضعه من رو ببینید یک راهی بگید:31: اعصابم پاشیده :|
قضیه همون قضیه امپره :31:
دره رادیاتور عوض کردم محلول داخل رادیاتور رو چک کردم ولی هنوز امپر بعد از 10 دقیقه رانندگی نصف و بعد بالاتر از نصف میره
انژکتور ماله 84 که میگم زیمنسه و میگن این داغیه زیاد طبیعی هست
یک منبع پلاستیکی کوچیک هم هست که اون توش یک مایع سیاه ماننده تا نصف پره تو اون باید اب باشه؟ منبع پلاستیکیه کوچیکه تقریبا
نمیدونم دیگه چی کنم فنم روشن میشه ولی این امپر بالاس استرس میده :31:
خلاصه یک راهی بدید!

D r i v e r
19-06-2009, 22:34
دره رادیاتور عوض کردم محلول داخل رادیاتور رو چک کردم ولی هنوز امپر بعد از 10 دقیقه رانندگی نصف و بعد بالاتر از نصف میره
یک منبع پلاستیکی کوچیک هم هست که اون توش یک مایع سیاه ماننده تا نصف پره تو اون باید اب باشه؟ منبع پلاستیکیه کوچیکه تقریبا
خلاصه یک راهی بدید!

گفتم یه فکر برای فشنگی بکن کردی یا نه؟؟؟
این فشنگی خیلی مهمه ها!!!
ما یه شب تا صبح با 405 بالای گردنه هزار چم چالوس موندیم :31:
نه منبعی که من میگم باید 2 لیتری به طور کامل آب بگیره و به صورت استاندارد 1.5 الی 2 لیتر آب داخلش باشه
راستی گفتم برو بده تایمینگ سوپاپ هات رو تنظیم کنن رفتی؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! :19:

mm00
20-06-2009, 10:33
گفتم یه فکر برای فشنگی بکن کردی یا نه؟؟؟
این فشنگی خیلی مهمه ها!!!
ما یه شب تا صبح با 405 بالای گردنه هزار چم چالوس موندیم :31:
نه منبعی که من میگم باید 2 لیتری به طور کامل آب بگیره و به صورت استاندارد 1.5 الی 2 لیتر آب داخلش باشه
راستی گفتم برو بده تایمینگ سوپاپ هات رو تنظیم کنن رفتی؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! :19:

:31:
سطحه بالا میگیا ! فشنگی؟ چیه؟
ببین من کاپوتو میزنم بالا 3 تا منبع 1 کی هست که یک لوله از رادیاتور اومده شبیه منبع شیشه شوره اون میگی باید اب بریزم توش؟ توش سیاه هست تقریبا
بعد تایمینگه سوپاپ هزینش چقدره؟:دی
فکر کنم کلا بدم به یکی کلی بهش برسه خیلی بندو بساط داره :31:

sise
20-06-2009, 12:29
خلاصه یک راهی بدید!

خب. اگه آب رادیات کم نمیشده بیخود در رادیات را عوض کردی: دی
بالا رفتن آمپر در مدل زیمنس طبیعیه. اصلا طوری تنظیم شده که عمدا سریع دما بره بالا به خاطر اینکه دمای بالای موتور باعث کاهش مصزف سوخت میشه. پس بیخود دستکاری نکن و نگران نباش. یعنی نرمالش اینه که آمپر روی نصف باشه.
اما وقتی آمپر کمی از نصفه گذشت یاید فن روشن بشه. دقت کن ببین کی فن روشن میشه؟ اگه یه درجه از نصقه گذشت و روشن نشد همونی که دوستمون گفتن درسته. باید فشنگی را عوض کنی که کار تو نیست.
میری جایی که لوازم پراید میفروشن یه فشنگی میخری. منتها من شنیدم که فشنگیها اکثرشون خرابن!!!
بهش بگو یه چیز خوب بده. بعد میری تعمیر باطری ماشین(کار اونا هست) و میگی فشنگی را عوض کنه. و دوباره چک کن ببین کی فن روشن میشه. همه اینا واسه وقتیه که آمپر از نصفه بگذره و فن روشن نشه.

اگه فن روشنه و باز آمپر بالاست مشکلی نیشت. خودش میاد پایین:31: کلا آمپر زیاد بالا میره تو این مدل و طبیعیه (یه جورایی مزیته)

اون منبع کوچیک که مایع مشکی توشه احتمالا "روغن ترمزه" دست بهش نزن .

تو رادیات هم حتما ضد یخ بریز. چه تابستون چه زمستون. البته یه بار که بریزی واسه یه دوسالی راحتی.

mm00
20-06-2009, 13:05
خب. اگه آب رادیات کم نمیشده بیخود در رادیات را عوض کردی: دی
بالا رفتن آمپر در مدل زیمنس طبیعیه. اصلا طوری تنظیم شده که عمدا سریع دما بره بالا به خاطر اینکه دمای بالای موتور باعث کاهش مصزف سوخت میشه. پس بیخود دستکاری نکن و نگران نباش. یعنی نرمالش اینه که آمپر روی نصف باشه.
اما وقتی آمپر کمی از نصفه گذشت یاید فن روشن بشه. دقت کن ببین کی فن روشن میشه؟ اگه یه درجه از نصقه گذشت و روشن نشد همونی که دوستمون گفتن درسته. باید فشنگی را عوض کنی که کار تو نیست.
میری جایی که لوازم پراید میفروشن یه فشنگی میخری. منتها من شنیدم که فشنگیها اکثرشون خرابن!!!
بهش بگو یه چیز خوب بده. بعد میری تعمیر باطری ماشین(کار اونا هست) و میگی فشنگی را عوض کنه. و دوباره چک کن ببین کی فن روشن میشه. همه اینا واسه وقتیه که آمپر از نصفه بگذره و فن روشن نشه.

اگه فن روشنه و باز آمپر بالاست مشکلی نیشت. خودش میاد پایین:31: کلا آمپر زیاد بالا میره تو این مدل و طبیعیه (یه جورایی مزیته)

اون منبع کوچیک که مایع مشکی توشه احتمالا "روغن ترمزه" دست بهش نزن .

تو رادیات هم حتما ضد یخ بریز. چه تابستون چه زمستون. البته یه بار که بریزی واسه یه دوسالی راحتی.

دقیقا از نصف که میگزره نرسیده به خط سفید که یکی فاصله با قرمز داره فن روشن میشه و اکثره وقتا کمی از نصف بالاتره خیلی کم
دست به چیزی جز دره رادیات نزدم
پس فعلا دست نمیزنیم:31:

sise
20-06-2009, 15:40
دقیقا از نصف که میگزره نرسیده به خط سفید که یکی فاصله با قرمز داره فن روشن میشه و اکثره وقتا کمی از نصف بالاتره خیلی کم
دست به چیزی جز دره رادیات نزدم
پس فعلا دست نمیزنیم:31:

خب پس مشکلی نیست. گاهی آمپر به حدودای آخر هم میرسه (البته هیچوقت آخر آخر نه) که باز هم طبیعیه
وقتی در کاپوت را بالا می زنی سمت راست بغل ماشین یه مخرنیه که یه شیلنگ کوچیک از رو درش زده بیرون. اونو باید تا نصفه از آب پر کنی که معمولا هست.

mm00
20-06-2009, 17:43
خب پس مشکلی نیست. گاهی آمپر به حدودای آخر هم میرسه (البته هیچوقت آخر آخر نه) که باز هم طبیعیه
وقتی در کاپوت را بالا می زنی سمت راست بغل ماشین یه مخرنیه که یه شیلنگ کوچیک از رو درش زده بیرون. اونو باید تا نصفه از آب پر کنی که معمولا هست.

برای من اب نیست یک مایع سیاهه تا نصفه عوض کنم؟ روش لوله رد شده که میره به رادیاتور

M o h a m m a d
20-06-2009, 17:53
واسه شما سیاهــه ... واسه ما نارنجیه !!!!
اون قمقمه کناری رو می گید ؟؟

mm00
20-06-2009, 18:32

اره این سایپا خواسته تنوع رنگ رو زیاد کنه تو پراید از خز بودنش کم شه:31:

sise
20-06-2009, 19:24
برای من اب نیست یک مایع سیاهه تا نصفه عوض کنم؟ روش لوله رد شده که میره به رادیاتور

درب این مخزن دو راهیه. یه راهش میره رادیاتور و یه راه دیگش یه شیلنگ کوچیک L ماننده که سرش آزاده به طرف زمین. رنگ مایع توش همون رنگ مایع توی رادیاته. چرا رنگش سیاه؟!

واسه شما نارنجیه چون به جا ضد یخ و آب مخصوص رادیاتور آب معمولی ریختین تو رادیاتور بیچاره زنگ زده.

یه کار اساسی بکنید تا ماشینتون کلی دعا گوتون بشه!

برید یه تعمیرگاه و بهش بگید که رادیاتورتونو شستشو بده. بعد دوتا ضد یخ و بقیه اش هم آب مخصوص رادیاتور بریزید تا پر بشه. اون مخزن هم تمییز کنید و تا نصفه (نه بیشتر خودش هم علامت داره کنارش) پر کنید.

توجه: حواستون باشه اگه درپوش مخزن را برعکس نگذارید. (مخزن اون قمقمه بغل ماشین نه رادیاتور) یعنی همون طرفی که شیلنگ میره به طرف رادیاتور بعدا هم همون طرف باشه. البته اگه شیلنگها را احیانا جدا کردید واسه مثلا تمییزکاری.

mm00
21-06-2009, 11:13
دوستان یک سوال واسه پراید ارتفاع رو کم کنیم مشکلاتش چیه؟ مخصوصا اگر سرنشین ها زیاد باشه البته غیر از گیر کردن کف ماشین دیگه چه مشکلاتی داره؟
در کل ارزش داره؟

Aamoo
21-06-2009, 13:22
سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن!
اگه میخای روغن ریزی و خر خر کردن و چیزهای دیگه رو زودتر از موعدش تجربه کنی ، عوض کن!
سلام
یعنی شما هم میگی عوض نکنم.آخه بعضی ها هم معتقدن این روغن اولیه توش خورده فلز و از این جور چیزاست
اگه تجربه ای داری لطفا منو راهنمایی کن

D r i v e r
21-06-2009, 14:00
دوستان یک سوال واسه پراید ارتفاع رو کم کنیم مشکلاتش چیه؟ مخصوصا اگر سرنشین ها زیاد باشه البته غیر از گیر کردن کف ماشین دیگه چه مشکلاتی داره؟
در کل ارزش داره؟

خشک شدن ماشین
کوبیدن ماشین
استهلاک بیشتر جلو بندی
که با هزینه بیشتر راه داره :27:

mm00
22-06-2009, 13:28
سلام من اینه بقل خریدم واسه ماشین از این مدل مثلا اسپرت ها ولی کاملا از بیرون کیپ نمیشه ممکنه اب بره تو ماشین ؟ اونوقت شیشه برقی اینا خراب بشه؟
کمی فاصله بین در با اینه شده درز داره الان

D r i v e r
22-06-2009, 13:45
سلام من اینه بقل خریدم واسه ماشین از این مدل مثلا اسپرت ها ولی کاملا از بیرون کیپ نمیشه ممکنه اب بره تو ماشین ؟ اونوقت شیشه برقی اینا خراب بشه؟
کمی فاصله بین در با اینه شده درز داره الان
آینه های خودشون که خوشگله که!!
مخصوصا تاشو ها!
اگه درزی ایجاد کرده که آب به داخل در نفوذ کنه بهتره که کیپش کنی
میتونی از چسب آکواریوم استفاده کنی:11:
حالا تصمیمت برای فنر ها چیه؟؟
منم میخوام بعد از امتحانات یه ارت خوشگل به ماشین بزنم :27:

mm00
22-06-2009, 14:41
آینه های خودشون که خوشگله که!!
مخصوصا تاشو ها!
اگه درزی ایجاد کرده که آب به داخل در نفوذ کنه بهتره که کیپش کنی
میتونی از چسب آکواریوم استفاده کنی:11:
حالا تصمیمت برای فنر ها چیه؟؟
منم میخوام بعد از امتحانات یه ارت خوشگل به ماشین بزنم :27:
کلا پراید قشنگه ولی چیزی که بد جلوه میکنه خز بودن زیاده دلیله عوض کردن اینه بقل ها هم همین بود:31: البته بد نیست شیشه ابیه دیدش خیلی حال میده قیمتم 11 تومان فقط کیپ نمیشه کامل نمیدونم چرا حالا اگر کسی فهمید اون قسمت اب میره یا نه بگه تنکس!

اینم گالری عکس پرایدم:31:
راستش امیر جان ارت رو رفتم جدی بزنم ولی چند نفر گفتن زیاد میکوبه منم اصلا اعصاب ندارم تو ماشن صدا بیاد بکوبه الان اینقدر حرصم میگیره صدای داشبورد میاد بعد ماشین خشکم که میگی میشه
یک سری فنر بود میگفتن عالیه واسه پراید امیدفنر از اونا دیگه نیست کلا بیشتر دوست دارم فنر خوب بزارم تا ببرم !

sise
22-06-2009, 16:06
به نظر من هر چیز اضافه پراید را خز میکنه.

دیگه اینکه با فنر ماشین نمیشه شوخی کرد. چرا که اگه کمک فنر مناسب نباشه به مرور زمان پدر اتاق ماشینو در میاره.

کلا پراید میکوبه. بقول دوستم انگار هر چی گودال تو جاده هست را میگیره!

BLACK-BLACK
22-06-2009, 16:21

دیگه اینکه با فنر ماشین نمیشه شوخی کرد. چرا که اگه کمک فنر مناسب نباشه به مرور زمان پدر اتاق ماشینو در میاره.

راهی نیست که بالاپایین پریدنقسمت عقب ماشین رو کمتر کنیم؟مثلا تعویض کمکها یا همیچین چیزی

D r i v e r
22-06-2009, 16:45

برای کسی که عشق ارتفاع داره و پول نداره بهترین کار بریدن هست
برای کوبیدن هم راه حل داریم

راهی نیست که بالاپایین پریدنقسمت عقب ماشین رو کمتر کنیم؟مثلا تعویض کمکها یا همیچین چیزی

منظورتون ارتفاع هست دیگه نه؟؟؟
خوب با بریدن فنر ها و یا استفاده از انواع اسپرت(که همین بریده شده ها هستن فقط رنگشون کردن)!!!
و یا استفاده از ست کمک اسپرت که هزینه ای معادل 500 تومن دارن:41:

mm00
22-06-2009, 17:13

خوب من چون نمیخوام ارتفاع رو کم کنم از این جنگولکا میزنم به ماشین:31: چراغ عقب جلو اینه بقل جلو پنجره از اینا
چسب اکواریوم زدم ابرم که ماله فابریکش بود زدم تقریبا کاملا کیپ شد ترسیدم زیاد بزنم رنگ ماشین بره؟ چسب اکواریوم رنگ ماشین رو نمیبره؟ اگر بخوام بکنم فکر کنم 100% بره رنگه ماشین نه؟!:41:
مرسی :11:
واسه ارتفاع میگن لوازمی کنی بهتر میشه ولی ای کاش امید فنر بود بازم میگن عالی بودن!

BLACK-BLACK
22-06-2009, 17:52
برای کسی که عشق ارتفاع داره و پول نداره بهترین کار بریدن هست
برای کوبیدن هم راه حل داریم

منظورتون ارتفاع هست دیگه نه؟؟؟
خوب با بریدن فنر ها و یا استفاده از انواع اسپرت(که همین بریده شده ها هستن فقط رنگشون کردن)!!!
و یا استفاده از ست کمک اسپرت که هزینه ای معادل 500 تومن دارن:41:

نه منظورم کاهش ارتفاع نیست .اگه دقت کرده باشید وقتی عقب ماشین نشسته باشن خصوصا تو سرعت زیاد ماشین موج مکزیکی میره.هم این هم اینکه دو نفر عقب پراید نشسته باشن راحت عقب ماشین میخابه
میخاستم بدونم راهی هست که بشه اینو اصلاح کرد؟

mm00
22-06-2009, 18:11
نه منظورم کاهش ارتفاع نیست .اگه دقت کرده باشید وقتی عقب ماشین نشسته باشن خصوصا تو سرعت زیاد ماشین موج مکزیکی میره.هم این هم اینکه دو نفر عقب پراید نشسته باشن راحت عقب ماشین میخابه

فکر کنم 1 دور عقبو ببری حل شه:دی

mm00
23-06-2009, 14:06
سلام چطوری میشه کاسه چراغ جلوهام رو که بلوری هست مشکی کنم؟
بعد تو این انجمن کسی led های رنگی واسه صفحه KM گزاشته؟:31: خیلی سفیدش تو شب قشنگ میشه همینطور واسه پنل کولر سفیدش بیداد میکنه

mkhavari2000
23-06-2009, 22:17
بعد تو این انجمن کسی led های رنگی واسه صفحه KM گزاشته؟:31: خیلی سفیدش تو شب قشنگ میشه همینطور واسه پنل کولر سفیدش بیداد میکنه

توی کاسه رو مشکی کنی ؟؟؟
اگر مشکی کنی روشنایی خیلی کم میشه ؟
اگر منظورت شیشه جلو هست که با برچسب مشکی میشه.

D r i v e r
23-06-2009, 23:42
بهترین راهش خرید یه جفت کاسه چراغ جدید هست
این جور که من قیمت دارم چیزی حدود 40 تومن هست و کیفیت هم داره
در مورد کیلومتر من چند وقت پیش خواستم انجام بدم چون آدمه درست حسابی پیدا نکردم منصرف شدم :41:
برای پنل کولر هم که فکر کنم یه مدل توی لوکس فروشی ها هست که فابریک نور سفید میده برات و قیمتی حول حوش 10 - 12 تومن داره :31:

یا بریدن فنر لول عقب به میزان 1 - 2 دور که دوست خوبم گفتن
یا عوض کردن کل سیستم فنر بندی با نوع اسپرت که تنظیم ارتفاع هم داره (برقی نه مثله زانتیا) 500 تومنی حداقل آب میخوره
راه سادش بریدنه :27:

bandary
23-06-2009, 23:47
من خودم کیلومتر رو باز کردم و راحت led ها رو عوض کردم واقعا سفید بهش میاد،زیاد وقت نمی گیره فقط باید بلد باشی کارتو

D r i v e r
24-06-2009, 00:03
من خودم کیلومتر رو باز کردم و راحت led ها رو عوض کردم واقعا سفید بهش میاد،زیاد وقت نمی گیره فقط باید بلد باشی کارتو

لحیم کاری داره نه؟؟؟
میترسم بزنم یه بلایی سر صفحه کیلومتر بیارم
فکر کنم حدود 12 تا هم LED میخواد
نه؟؟
اسمشم LED SMD هست
یکی از بچه های تیونینگ تالک انجام داده
کی این امتحانا تموم میشه منم شروع کنم به یک سری از این تغییرات که یکم ماشین رو .... کنم :31:
این عکسی هست که هم ساعت و هم led های کیلومتر و هم پنل کولر عوض شده :27:
خوشگله به نظرم

mm00
25-06-2009, 17:21
امیر جان ساعتش که با 10 تومان حله البته یکی از بچه های TT داره میفروشه 20 تومان که بالاس
در مورد led اره led smd هست قیمتیم نداره ولی چطوری باید باز کنم صفحه کیلومتره و لحیم و این بندو بساطاش فکر نکنم زیادم راحت باشه
ماشین مشکی باشه led های داخلش سفید عالی میشه :40:
من صفحه کیلومتر اماده دیدم واسه پراید کلا طلقو عوض میکرد یک طرح جالب 25 تومان ! خیلی گرون بود !
حالا اگر امیر جان خودت انجام دادی یک اموزش از نحوه انجامش به زبان ساده بنویس:40:
من چراغام بلوری هست ولی فکر کنم اگر طلقو باز کنیم بشه با اسپری مشکی کرد ؟ البته تمیز

D r i v e r
26-06-2009, 02:33
امیر جان ساعتش که با 10 تومان حله البته یکی از بچه های TT داره میفروشه 20 تومان که بالاس
در مورد led اره led smd هست قیمتیم نداره ولی چطوری باید باز کنم صفحه کیلومتره و لحیم و این بندو بساطاش فکر نکنم زیادم راحت باشه
ماشین مشکی باشه led های داخلش سفید عالی میشه :40:
من صفحه کیلومتر اماده دیدم واسه پراید کلا طلقو عوض میکرد یک طرح جالب 25 تومان ! خیلی گرون بود !
حالا اگر امیر جان خودت انجام دادی یک اموزش از نحوه انجامش به زبان ساده بنویس:40:
من چراغام بلوری هست ولی فکر کنم اگر طلقو باز کنیم بشه با اسپری مشکی کرد ؟ البته تمیز

ساعته شبیه همینه؟؟؟
10 تومنیه؟؟
led هم همونی که عوض کرده گفاه که دومدل 300 تومنی و 600 تومنی داره
12 تا لازم هست
300 تومنی میشه 3600
600 تومنی میشه 7200
من اگه استفاده کنم 600 تومنی رو میخرم
یکم لحیم کاری هم بلدم :31: یا میزنم صفحه کیلومتر رو میترکونم یا ....
به خاطر همون ماشین مشکی که گفتی همرو سفید کینم :27::11:
در مورد چراغ های جلو
اگه طلق رو بز کنی
امکان آب دادن به داخل موقع شستن و بارون پیش نمیاد؟؟
آره فکر کنم همین یکی از بچه های تیتی این کار رو کرده بود
راستی یه طرح چراغ دیدم توی تیتی که شبرو هاش به صورت led بود
من هرچی گشتم پیداش نکردم :19:
دقیقا 1 ساعت گشم :41:
اگه پیداش کردی عکس رو لطف کن بذار :11:

mm00
26-06-2009, 16:15
ساعته شبیه همینه؟؟؟
10 تومنیه؟؟
led هم همونی که عوض کرده گفاه که دومدل 300 تومنی و 600 تومنی داره
12 تا لازم هست
300 تومنی میشه 3600
600 تومنی میشه 7200
من اگه استفاده کنم 600 تومنی رو میخرم
یکم لحیم کاری هم بلدم :31: یا میزنم صفحه کیلومتر رو میترکونم یا ....
به خاطر همون ماشین مشکی که گفتی همرو سفید کینم :27::11:
در مورد چراغ های جلو
اگه طلق رو بز کنی
امکان آب دادن به داخل موقع شستن و بارون پیش نمیاد؟؟
آره فکر کنم همین یکی از بچه های تیتی این کار رو کرده بود
راستی یه طرح چراغ دیدم توی تیتی که شبرو هاش به صورت led بود
من هرچی گشتم پیداش نکردم :19:
دقیقا 1 ساعت گشم :41:
اگه پیداش کردی عکس رو لطف کن بذار :11:

نه گفتم سازنده این ساعته که همه لوازمش بیرون هست گفت 10 12 تومان بیشتر در نمیاد
فکر کنم 600 تومانی نورش زیاد باشه اونوقت اذیت کنه بهتره واسه پنل کولر از اون پر نورها استفاده کنی
خوب طلقو دوباره بزنیم سره جاش باز اب میره؟:31: فقط داخلو مشکی کنم فکر کنم نور کم بشه یا ربطی نداره؟!
من یک شبرو دیدم 1 led پر نور گزاشته بود اندازه چراغ جلو روشنایی میداد !

D r i v e r
26-06-2009, 16:43
نه گفتم سازنده این ساعته که همه لوازمش بیرون هست گفت 10 12 تومان بیشتر در نمیاد
فکر کنم 600 تومانی نورش زیاد باشه اونوقت اذیت کنه بهتره واسه پنل کولر از اون پر نورها استفاده کنی
خوب طلقو دوباره بزنیم سره جاش باز اب میره؟:31: فقط داخلو مشکی کنم فکر کنم نور کم بشه یا ربطی نداره؟!
من یک شبرو دیدم 1 led پر نور گزاشته بود اندازه چراغ جلو روشنایی میداد !

نه اون شبرو کناریه :31:
داخل کاسه چراغ اصلی
حدود 7 - 8 تا led داشت
بازم میگردم ببینم عکس رو پیدا میکنم
فکر کنم 600 تومنیه از کیفیت بهتری برخوردار باشه
راستی تو فکر برای مه شکن های پایینی کردی؟؟؟
به نظرت خوب میشه که راهنما های توی سپر رو به مه شکن تبدیل کنیم؟؟
و راهنما ها رو به اون شب رو ها انتقال بدیم
به نظرم بد نشه
جون جون یکی رو گیر آوردم در مورد انگولک پراید باهاش حرف بزنم :31::10:

mm00
26-06-2009, 20:48
نه اون شبرو کناریه :31:
داخل کاسه چراغ اصلی
حدود 7 - 8 تا led داشت
بازم میگردم ببینم عکس رو پیدا میکنم
فکر کنم 600 تومنیه از کیفیت بهتری برخوردار باشه
راستی تو فکر برای مه شکن های پایینی کردی؟؟؟
به نظرت خوب میشه که راهنما های توی سپر رو به مه شکن تبدیل کنیم؟؟
و راهنما ها رو به اون شب رو ها انتقال بدیم
به نظرم بد نشه
جون جون یکی رو گیر آوردم در مورد انگولک پراید باهاش حرف بزنم :31::10:

:31::31:
اگر منظورت تزیین داخل چراغ هست از این نیون ها من دیدم میزارن همه رنگم داره مثل نخ میمونه هر سیستمی بخوای میشه زد تو چراغ ولی قیمت خیلی بالاس متری 18 :18: ولی خدایش شاخ میشه
اون led گزاشته منم دیدم اگر منظورت led چیده قسمت بالایی ولی نیون تو چراغ واقعا شاخ میشه خوبیش اینه انعطافش عالیه دیگه رنگاشم شاخه
اتفاقا میخواستم اینکار رو بکنم راهنما ها رو انطوری برم ولی نمیدونم چرا اینقدر خوشم میاد راهنمای ماشینم مثل ماشین مشکی باشه :31: روش برچسب مشکی زدم ولی اگر اونرو بزاری تو شب حرف نداره فکر کن اونو بزاری نیون تو چراغ:40:
من گفتم پرنور واسه پنل کولر خوبه چون یکی اینکارو کرده بود میگفت پنل روشن میشه کله ماشین سفید میشه:31:
به نظر من شبرو ها واسه ماشین مشکی مشکی بشه بد نمیشه البته این کناریا تقریبا یک چیز تو مایه های چراغ جلوها + جلوپنجره اویکو که واسه پراید هست

steps
26-06-2009, 20:50
پراید 132 انژکتورش چیه؟

D r i v e r
26-06-2009, 21:42
:31::31:
اگر منظورت تزیین داخل چراغ هست از این نیون ها من دیدم میزارن همه رنگم داره مثل نخ میمونه هر سیستمی بخوای میشه زد تو چراغ ولی قیمت خیلی بالاس متری 18 :18: ولی خدایش شاخ میشه
اون led گزاشته منم دیدم اگر منظورت led چیده قسمت بالایی ولی نیون تو چراغ واقعا شاخ میشه خوبیش اینه انعطافش عالیه دیگه رنگاشم شاخه
اتفاقا میخواستم اینکار رو بکنم راهنما ها رو انطوری برم ولی نمیدونم چرا اینقدر خوشم میاد راهنمای ماشینم مثل ماشین مشکی باشه :31: روش برچسب مشکی زدم ولی اگر اونرو بزاری تو شب حرف نداره فکر کن اونو بزاری نیون تو چراغ:40:
من گفتم پرنور واسه پنل کولر خوبه چون یکی اینکارو کرده بود میگفت پنل روشن میشه کله ماشین سفید میشه:31:
به نظر من شبرو ها واسه ماشین مشکی مشکی بشه بد نمیشه البته این کناریا تقریبا یک چیز تو مایه های چراغ جلوها + جلوپنجره اویکو که واسه پراید هست
منظورم از این نوع چراغ هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](001).jpg

از این مدم خوشم میاد ولی خیلی گرونه:41::

بچه ها عضو جدیدی به خانواده ی پراید های سایپا اضافه شده
بعد از حضور نسیم و صبا و مروارید و 132 و 141 و پراید وانت
اینبار مینا به اضافه شد (برین نو آوری رو کف کنین)
یکی از بچه های تی تی اسمشو گذاشته 273 :27:
نو آوری سایپا رو نگاه کنین حالشو ببرین :39:

پراید 132 انژکتورش چیه؟
فکر میکنم زیمنس باشه :11:

kalepoook
26-06-2009, 21:52
سلام
عجب چیزه جالبی هست این مینا 273،باید آفرین گفت،دستش درد نکنه،باید دید در آینده چیا دیگه میان،ممنون

mm00
26-06-2009, 23:10
از اون مد که دوست داری امروز دیدم خیلی شاخه
اون LED ها زیاد نصبش نباید سخت باشه طلقو در بیاریم و... فقط زیاد حرارت ایجاد نمیشه؟
اینا حالا یک چراغ 132 ساختن رو همه نوع پراید میزارن حالا کاروان+132 کی میاد :31:
اون شبرو های بقل غیر از برچسب راهی نیست مشکی کنیم؟
خدایش اون مد دومی واقعا شاخه شبروهارو کلا ترکونده:31:

D r i v e r
26-06-2009, 23:38
از اون مد که دوست داری امروز دیدم خیلی شاخه
اون LED ها زیاد نصبش نباید سخت باشه طلقو در بیاریم و... فقط زیاد حرارت ایجاد نمیشه؟
اینا حالا یک چراغ 132 ساختن رو همه نوع پراید میزارن حالا کاروان+132 کی میاد :31:
اون شبرو های بقل غیر از برچسب راهی نیست مشکی کنیم؟
خدایش اون مد دومی واقعا شاخه شبروهارو کلا ترکونده:31:
فکر کنم اسمت علی باشه
درسته؟؟؟:31:
ali954 ؟؟
اون دومی من کرمانشاه قیمت دارم بین 100 تا 110 قیمتشه
شبرو های بغل هم مشکی مشکی میخوای؟؟؟
آخه یه مدل هست از همین طرح led داره(بدون led) فکر کنم میگن snt میزنه
شب رو هاشم که با خودش ست میشه داخلش مشکی هست و خیلی خوشگله
اگه توی خیابون دیدم حتما ازش عکس میذارم :11:
اون مدل دومی هم خوبیش اینه که به ماشین مشکی خیلی میاد
راهنماش هم 2 مدل هست
یه مدل دیگش اینه :
اینم یه عکس دیگه همون مدل قبلی :

mm00
27-06-2009, 14:57
ولی خدایش این مد بیشتر رو ماشین مشکی شاخ میشه :27: رو سفیده خیلی خوب نیست
دوستان من احساس میکنم مصرف بنزین ماشینم بالا رفته ایا مشکل از ----- هوا هست؟ چون اونو عوض نکردم مدتیه خودم احساس میکنم واسه اونه
----- هوا قیمتش چنده؟ چقدر عوض کردنش هزینه میبره؟
از کجا بفهمم ----- باید عوض بشه؟

D r i v e r
27-06-2009, 16:26
ولی خدایش این مد بیشتر رو ماشین مشکی شاخ میشه :27: رو سفیده خیلی خوب نیست
دوستان من احساس میکنم مصرف بنزین ماشینم بالا رفته ایا مشکل از ----- هوا هست؟ چون اونو عوض نکردم مدتیه خودم احساس میکنم واسه اونه
----- هوا قیمتش چنده؟ چقدر عوض کردنش هزینه میبره؟
از کجا بفهمم ----- باید عوض بشه؟

fیلتر هوا قیمتی نداره
من همیشه سرکان مینداختم حدود 1500 - 2000 تومن بود
این بار یه چیز جدید آورده بود میگفت کیفیتش بهتر از سرکان هست و جنس کاغذش هم فرق میکنه
عوض کردنشم کار خودته
4 تا پیچه باز میکنی عوض که کردی میذاری سره جاشو پیچ هارو میبندی
یه کم جاش بده موقع در آوردنش شاید یه خورده خیلی کم اذیت بشی :10:

mm00
27-06-2009, 16:29
fیلتر هوا قیمتی نداره
من همیشه سرکان مینداختم حدود 1500 - 2000 تومن بود
این بار یه چیز جدید آورده بود میگفت کیفیتش بهتر از سرکان هست و جنس کاغذش هم فرق میکنه
عوض کردنشم کار خودته
4 تا پیچه باز میکنی عوض که کردی میذاری سره جاشو پیچ هارو میبندی
یه کم جاش بده موقع در آوردنش شاید یه خورده خیلی کم اذیت بشی :10:

:دی مرسی پس امکانش هست از ف.ی.ل.ت.ر هوا باشه مصرف بالا
همون وسط که زیره کاپوت هست پیچاشو باز کنم :31: جا بزنم ؟
من میخواستم روغن عوض کنم گفت 2 تا ----- عوض کردم این فیلترها ماله روغن بوده و از ----- هوا جداست؟

D r i v e r
27-06-2009, 17:39
:دی مرسی پس امکانش هست از ف.ی.ل.ت.ر هوا باشه مصرف بالا
همون وسط که زیره کاپوت هست پیچاشو باز کنم :31: جا بزنم ؟
من میخواستم روغن عوض کنم گفت 2 تا ----- عوض کردم این فیلترها ماله روغن بوده و از ----- هوا جداست؟

پرایدت مگه کاربراتوریه؟؟؟
ماشین 2 ف یلتر داره دیگه موقعی که میری تعویض روغنی
ف یلتر هوا و روغن
بعید میدونم به ف یلتر بنزین دست زده باشه
از روی کثیفی و خاکی که روش گرفته شده میتونی بفهمی موقع عوض کردنشه یا نه
میتونه مصرفت به خیلی چیزا بستگی داشته باشه
اگه کاربراتور هست :
به سوزن ها به کثیفی
به شمع ها
به تایمینگ سوپاپ ها
اگه انژکتور هم بود شاید سوزن اش کثیف شدن یا شمع هات سولفاته زدن یا کثیف شدن
ف یلتر هوا هم خیلی تاثیر داره
باد لاستیک ها!!!!:11:

mm00
27-06-2009, 20:16
پرایدت مگه کاربراتوریه؟؟؟
ماشین 2 ف یلتر داره دیگه موقعی که میری تعویض روغنی
ف یلتر هوا و روغن
بعید میدونم به ف یلتر بنزین دست زده باشه
از روی کثیفی و خاکی که روش گرفته شده میتونی بفهمی موقع عوض کردنشه یا نه
میتونه مصرفت به خیلی چیزا بستگی داشته باشه
اگه کاربراتور هست :
به سوزن ها به کثیفی
به شمع ها
به تایمینگ سوپاپ ها
اگه انژکتور هم بود شاید سوزن اش کثیف شدن یا شمع هات سولفاته زدن یا کثیف شدن
ف یلتر هوا هم خیلی تاثیر داره
باد لاستیک ها!!!!:11:

به من گفت 2 تا ----- عوض کرده اون موقع تو تعویض روغن که 4 تومان دادم میخوام ببینم واسه روغن 2 تا ----- هست؟ یا نه اگر واسه روغن یک ----- هست پس اون یکی حتما ماله هوا بوده
نه بابا 84 انژکتور زیمنس:31:
قیمت این مه شکن ها که جای راهنما میزارن جفتی چنده؟
راستی امیر جان این زیر سپری ها جوش میدن چقدر در میاد؟ قیمت داری؟ ایا مناسبه بزاریم؟ خیلی با حال میشه یکیو دیدم جوش داده بود

mm00
29-06-2009, 16:54
کسی نمیدونه زیر سپری پراید جفتی چند در میاد؟

ASHKAN_DGH
03-07-2009, 18:42
سلام ببخشید شیشه ی آینه ی بقل سمت کمک راننده شکسته بعد حتما باید ببرم نمایندگی؟؟؟؟ یا جاها ی دیگه هم میفروشن؟؟؟ نکته ی خاصی داره که مثلا اصل یا تقلبی باشه؟؟؟ قیمتش چنده؟؟؟ فقط شیشش شکسته ها
سایپا یدک تو اصفهان کجا هستش؟؟
من ماشینا از نمایندگی گرفتم میتونم ببرم همونجا؟؟

mm00
03-07-2009, 18:53
سلام ببخشید شیشه ی آینه ی بقل سمت کمک راننده شکسته بعد حتما باید ببرم نمایندگی؟؟؟؟ یا جاها ی دیگه هم میفروشن؟؟؟ نکته ی خاصی داره که مثلا اصل یا تقلبی باشه؟؟؟ قیمتش چنده؟؟؟ فقط شیشش شکسته ها

قیمتی نداره اخه! هرجا لوازم یدکی داشته باشه میفروشه مفت!
اصلو بدل چیه باو! هرجا حال کردی بخر

steps
03-07-2009, 19:37
یه جتا دیدم فقط جلو 24 می گفت

mm00
03-07-2009, 20:08

یه جتا دیدم فقط جلو 24 می گفت

مگه عقبم اینه بقل داره؟:31:

mm00
05-07-2009, 22:00
سلام امیر جان توی TT امروز میدیدم یکی گفته بود که این طرح رو
میشه با اسپری اینطوری کرد
به نظرت طلق شبرو با چراغ راحت در میاد؟

D r i v e r
05-07-2009, 22:28
سلام امیر جان توی TT امروز میدیدم یکی گفته بود که این طرح رو
میشه با اسپری اینطوری کرد
به نظرت طلق شبرو با چراغ راحت در میاد؟
سلام
دقیق خبر ندارم علی جان
این دومی هم اصلا انگار فابریک اینوریه
من که میخوام یه جفت از اون اولیه ولی مشکیشرو بخرم :31:
فعلا سیستم صوتی خریدم کف گیرم خورده ته دیگ :13:

mm00
06-07-2009, 10:16
سلام
دقیق خبر ندارم علی جان
این دومی هم اصلا انگار فابریک اینوریه
من که میخوام یه جفت از اون اولیه ولی مشکیشرو بخرم :31:
فعلا سیستم صوتی خریدم کف گیرم خورده ته دیگ :13:

اره میدونم فابریک اینطوریه بچه های TT میگن کیفیت اینا بده بهتره از طرح اول بگیریم خودمون مشکی کنیم بهتره ! من دیروز یک نگاه انداختم به نظر راجت در میاد طلقش حالا باز میگردم اموزش مشکی کردنش رو پیدا کنم رو ماشین مشکی این سیستم خوب میشه اگر تمیز در بیاریم!
دیروز ماشین رو بردم ارتفاع بزنم یارو گفت فنره فابریکو نبر پدر در میاره اینا من در حد اره 4 ترسیدم :31: گفت فنره عقب رو میزنیم جلو بعد 1 جفت فنر اسپرت میزنیم واسه عقب:18: عجب!!! منم که شنیده بودم اصلا فنر اسپرت واسه پراید نیست بیخیال شدم
حالا میبرم جای دیگه میگم 1.5 2 ببره ..
یارو گفت فنر رو ببری در میاد:18:

mkhavari2000
06-07-2009, 14:30

من کاملش رو هشت هزار تومن خریدم و فکر کنم 3 تا پیچ داره راحت خودت هم میتونی عوض کنی

Oracle_Eldorado
07-07-2009, 15:08
سلام به همگی .
دوستان این ماشین ما ، 2 روزه که تبدیل شده به ماشین های فرمول 1 !!!!
وقتی که گاز میدی ، در کنار صدای گاز دادن ، یه زوزه ای هم میکنه .
به نظرتون مشکل از کجاشه ؟

sise
07-07-2009, 21:49
سلام به همگی .
دوستان این ماشین ما ، 2 روزه که تبدیل شده به ماشین های فرمول 1 !!!!
وقتی که گاز میدی ، در کنار صدای گاز دادن ، یه زوزه ای هم میکنه .
به نظرتون مشکل از کجاشه ؟

یه نیگاهی به اگزوز بنداز ببین جاییش شل یا کنده نشده باشه. شاید از اون باشه

mkhavari2000
08-07-2009, 01:00
لوله هواکش رو هم نگاه کن ببین بیرون نیومده

mm00
10-07-2009, 14:02
این جلو پنجره رو با اسپری میشه رنگ زد؟ یا باید بیرون ببرم بدم رنگ بزنن؟
من 2 جا بردم میگن فنر ها رو نبر از بس گفتن نبر دیگه نمیبرم همه میگن فنر اسپرت بنداز منم شنیدم فنر اسپرت پراید نیست ! اخرش چی باید کرد یک جای دیگم رفتم خیلی خرید کردم ازش اطمینان دارم تا حدودی گفت بیا فنر المانی 4 تا 45 تومان ببر 1 سال ضمانت داره و خوب میشه از اینا..... به نظرتون بندازم ؟ همون 45 تومانی ؟

sinasignal
11-07-2009, 21:52
این جلو پنجره رو با اسپری میشه رنگ زد؟ یا باید بیرون ببرم بدم رنگ بزنن؟
من 2 جا بردم میگن فنر ها رو نبر از بس گفتن نبر دیگه نمیبرم همه میگن فنر اسپرت بنداز منم شنیدم فنر اسپرت پراید نیست ! اخرش چی باید کرد یک جای دیگم رفتم خیلی خرید کردم ازش اطمینان دارم تا حدودی گفت بیا فنر المانی 4 تا 45 تومان ببر 1 سال ضمانت داره و خوب میشه از اینا..... به نظرتون بندازم ؟ همون 45 تومانی ؟

جناب دیوار رو هم با اسپری میشه رنگ کرد ، مهم اینه که چطوری رنگ کنی ....
در کل اسپری ها (اگه کاملا هم همرنگ باشه ) چون غلظتش زیاده ، خوب روی جلو پنجره ات نمیشینه . اگه میخوای خودت رنگ کنی اول پشتش رو یکم رنگ بزن ببین چطور در میاد در کل حتما از فاصله دور و یکدست رنگ کن

ولی من توصیه میکنم از روی کد رنگ ماشین(کنار شماره شاسی و.. هست) بری از یه رنگ فروشی ماشین 200 گرم رنگ بخری ببری پیش نقاش ماشین که برات رنگ کنه .نهایتا 2 تومان پول رنگ 3 تومان هم نقاش ازت میگیره(کلا 5 تومانمیشه در حالی که اسپری خودش 2 تا 3 تومان قیمت داره)

خیلی ها فنر میبرن ولی تو نبر...

farhad61
19-07-2009, 20:42
چند تا سوال در مورد پراید 141 صفر دارم

آقا ما امروز پراید مون رو تحویل گرفتیم ، میخاستم بچه هایی که در موارد زیر اطلاعاتی دارن کمکم کنند

بهترین راه آبندی این ماشین چیه ؟ بعضی ها میگن از اول باید بگازونیش تا درست آبندی شه و بعضی میگن باید اول با سرعت کم باید آبندیش کنی

در حال حاضر لاستیک کویر تایر زیر ماشین هست کیفیتش چطوره چون دیدم بعضی ها به محض دریافت خودرو اون رو با لاستیک کره ایی تعویض میکنن و میگن اعتباری به لاستیک ایرانی نیست ( این قضیه خیلی برام مهمه)

چند تا از همکارام که پراید دارن ( البته سبا) میگن لاستیک درب عقب از روز اول درست جا نبود و هر کاری هم بعدا کردن درست نشد . درب ماشین من هم خیلی بد بسته میشه با ریگلاژ درست میشه ؟!!

دنده دو خوب جا نمیره و باید با فشار بیشتری دنده رو جا زد با ریگلاژ کلاچ درست میشه ؟

شیشه بالابر سمت شاگرد سرعتش کمتر از سمت راننده هست دلیلش لاستیک سمت راست هست یا مسئله دیگه ایی داره

بهتری موقع برای تعویض روغن موتور بعد از طی چقدر مسافت هست و مهمتر چه نوع روغن موتوری توش بریزم

از بنزین سوپر برای آبندی استفاده کنم یا معمولی ؟ فرقی هم در آبندی موتور دارن

چه قسمت هایی از خودرو رو باید با دقت بیشتری مورد بررسی و بازدید قرار داد که در حالت عادی بهش توجه ایی نمیشه؟

اگر تجربه ایی هم دارین که باید در مورد این ماشین مورد توجه قرار بگیره لطفاً ازم دریغ نکنید

D r i v e r
19-07-2009, 21:01
بهترین راه آبندی این ماشین چیه ؟ بعضی ها میگن از اول باید بگازونیش تا درست آبندی شه و بعضی میگن باید اول با سرعت کم باید آبندیش کنی
هرکی گفته که باید ماشین رو بگازونی کشک گفته
بهترین کار اینه که در طول مدت زمان آب بندی دنده هار با دور موتور 2500 - 3000 عوض کنی
ماشینو تحویل گرفتی 5 نفرو نچپونی توش ببری دوز زدن و کولرم روشن کنی

در حال حاضر لاستیک کویر تایر زیر ماشین هست کیفیتش چطوره چون دیدم بعضی ها به محض دریافت خودرو اون رو با لاستیک کره ایی تعویض میکنن و میگن اعتباری به لاستیک ایرانی نیست ( این قضیه خیلی برام مهمه)

ماله منم کویر زیرشه
مثل اینکه نسبت به بقیه لاستیک هایی که زیر ماشین هست بهتره چون با قیمت بهتری میخرنشون
اگه پول داری چه بهتر عوض کن 4 تا کره ای یا ژاپنی سایز 175 بنداز زیر ماشین(ماشین هیدرولیکه؟؟؟)

چند تا از همکارام که پراید دارن ( البته سبا) میگن لاستیک درب عقب از روز اول درست جا نبود و هر کاری هم بعدا کردن درست نشد . درب ماشین من هم خیلی بد بسته میشه با ریگلاژ درست میشه ؟!!

این لاستیکه بد دردیه همشون همینطورین
آبم به داخل نفوذ میکنه
بله مشکل درهات با ریگلاژ درست میشه
ولی وقتی که برات توی سرویس اولیه ریگلاژ کردن 2 - 3 بار خودت امتحانش کن

دنده دو خوب جا نمیره و باید با فشار بیشتری دنده رو جا زد با ریگلاژ کلاچ درست میشه ؟

لعنت به ذات کثیفت سایپا!!!
تا عوض کردن روغن گیربکس صبر کن(سرویس اولیه مجانی انجام میده) درست نشد (مثل ماله من) از ماحک گیربکس هست البته بهتره موقع سرویس اولیه روی این موضوع گیر بدی(من گیر ندادم 25 تومن بابت اجرت تعوضش چکوندم)

شیشه بالابر سمت شاگرد سرعتش کمتر از سمت راننده هست دلیلش لاستیک سمت راست هست یا مسئله دیگه ایی داره

این یکی رو نمیدونم :دی

بهتری موقع برای تعویض روغن موتور بعد از طی چقدر مسافت هست و مهمتر چه نوع روغن موتوری توش بریزم

سرویس اولیه که برات عوض کردن (مجانی به همراه فیلتر روغن)
از اون به بعد به نظر خودم و اون تعویض روغنی که پیشش میرم بهران سایپا بریز و هر 3000 - 3500 عوض کن

از بنزین سوپر برای آبندی استفاده کنم یا معمولی ؟ فرقی هم در آبندی موتور دارن

زیاد فرقی نمیکنه
ولی من خودم همیشه سوپر میزنم

چه قسمت هایی از خودرو رو باید با دقت بیشتری مورد بررسی و بازدید قرار داد که در حالت عادی بهش توجه ایی نمیشه؟

چه زمانی؟؟
حالت عادی بیشتر باید به آب رادیاتور - شلنگ ها تایمینگ سوپاپ ها و تسمه تایم - جلوبندی - باد لاستیک ها - توجه ویژه ای داشت

اگر تجربه ایی هم دارین که باید در مورد این ماشین مورد توجه قرار بگیره لطفاً ازم دریغ نکنید
توجه ویژه ای به اون بد جا رفتن دنده 2 بکن
اول ماله منم اینطور بود تا اینکه دیگه اصلا دنده 2 جا نمیرفت!!!

farhad61
19-07-2009, 23:04
(ماشین هیدرولیکه؟؟؟)

نه معمولیه

چه زمانی؟؟
حالت عادی بیشتر باید به آب رادیاتور - شلنگ ها تایمینگ سوپاپ ها و تسمه تایم - جلوبندی - باد لاستیک ها - توجه ویژه ای داشت
!![/quote]

منظورم همین دوره آبندی هست

بابت راهنماییت ممنونم :11: :40:

kalepoook
21-07-2009, 20:46
سلام
ممنون میشم قیمت پراید صندوق دار رو لطف کنید بگین و اینکه رنگ چقدر اختلاف قیمت داره،یا این ای بی اس یا هیدرولیک چقدر اختلاف قیمت داره؟
ممنون

cdcenter
23-07-2009, 01:47
سلام
ممنون میشم قیمت پراید صندوق دار رو لطف کنید بگین و اینکه رنگ چقدر اختلاف قیمت داره،یا این ای بی اس یا هیدرولیک چقدر اختلاف قیمت داره؟
ممنون

صندوقدار سفید صبا 7700 قیمت تمام شده در بنگاه( یگانه سوز):46: . بقیه مدلاشم نمیدونم :27:

بی باک بی بال
29-07-2009, 09:21
یه سوال داشتم پراید اتومات هم داریم یا نه

DaRyUsH AkRaMi
29-07-2009, 14:54

کارخونه ای نداریم
ولی بعضی جاها با 900 تومن اتوماتیکش میکنن..

DaRyUsH AkRaMi
29-07-2009, 15:00
بچه ها قیمت 132 تک سوز صفر چنده الان؟
قیمت 1 سال کارکردش چطور؟
مرسی..

mkhavari2000
30-07-2009, 01:23

پراید اتومات به صورت سفارشی تولید میشد و فکر میکنم هنوز هم برای جانبازان اگر بخوان میزنند
اما چند روز پیش شنیده بودم که بنیاد جانبازان برای تولید تندر 90 اتومات کارهایی کرده بود

hasanpsk
31-07-2009, 11:39
با سلام خدمت عزیزان
پوام در حد خرید پرایده حدودا هشت تومن دارم
می گن 132خوب نیست بازار نداره و همون صبا فول عالیه؟...دوستان نظری ندارن؟

mm00
31-07-2009, 12:18
با سلام خدمت عزیزان

صبا یا نیسم و دیگر هیچ!

BBNHFAK
31-07-2009, 21:11
با سلام خدمت عزیزان

یه نگاهی به لیست کیفیت خودرو های ساخت داخل بندازین از اخر به اول
132-142-صبا...
نتیجه به فیس لیفت های سایپا اعتنایی نکنید و اگر پراید میخواید فیس لیفت نشده بگیرید یعنی همون صبا و نسیم

khore mobile
31-07-2009, 22:47
با سلام خدمت دوستان.
ابتدا اگه سوالم رو بد جائی مطرح میکنم یا تکراری هست عذرخواهی میکنم.چون عنوان تاپیک پراید بود من هم مطرح میکنم

من یه پراید انژکتوری (زیمنس قدیم) دارم که به نیمه انژکتور معروف هستند.اولین سری پراید های انژکتوری که دلکو دارند و دلکوشون مگنتی هستش.

سوالم اینه:
1. چطور میشه مطمئن شد که مگنت دلکو نیم سوز یا ضعیف شده؟
2.چطور میشه مطمئن شد دلکو از تنظیم خارج شده؟

ممنون

mkhavari2000
02-08-2009, 22:46
با سلام خدمت دوستان.
ابتدا اگه سوالم رو بد جائی مطرح میکنم یا تکراری هست عذرخواهی میکنم.چون عنوان تاپیک پراید بود من هم مطرح میکنم

من یه پراید انژکتوری (زیمنس قدیم) دارم که به نیمه انژکتور معروف هستند.اولین سری پراید های انژکتوری که دلکو دارند و دلکوشون مگنتی هستش.

سوالم اینه:
1. چطور میشه مطمئن شد که مگنت دلکو نیم سوز یا ضعیف شده؟
2.چطور میشه مطمئن شد دلکو از تنظیم خارج شده؟

ممنون

مطمئن نیستم
اما ماشین من که مگنتش خراب شده بود وقتی ماشین سرد بود مشکلی نداشتم
اما تا 10 دقیقه ماشین کار میکرد و گرم میشد خاموش میکرد

khore mobile
03-08-2009, 13:10
مطمئن نیستم
اما ماشین من که مگنتش خراب شده بود وقتی ماشین سرد بود مشکلی نداشتم
اما تا 10 دقیقه ماشین کار میکرد و گرم میشد خاموش میکرد

فقط مگنت رو عوض کردی یا کلا دلکو رو عوض کردی؟
مگنت قیمتش چنده؟گیر میاد؟
کلا چقدر هزینت شد؟

mkhavari2000
03-08-2009, 21:35
فقط مگنت رو عوض کردی یا کلا دلکو رو عوض کردی؟
مگنت قیمتش چنده؟گیر میاد؟
کلا چقدر هزینت شد؟

یادم نیست اما فکر کنم فقط مگنت عوض کردم 4سال پیش بود

Maziar_69
05-08-2009, 12:32
سلام دوستان. من یه 132 دارم. 3 تا مشکل دارم:

1-صدای موتور زیاد میاد تو.
2-داشبوردش خیلی سر و صدا داره.
3-شتاب گیریش از 141 کمتره.

راهی برای رفع اینا هست؟

یه سوال دیگه هم دارم. راهی هست که با خرج کم بشه قدرت موتور رو زیاد کرد؟

mm00
05-08-2009, 13:27

راهی برای رفع اینا هست؟

1:نمد
2:همینطورین:دی ماله صبام اینطوریه باید ابر بزاری!
3:......
میشه گفت فیلتر هوا موثره من خودم YED اصل انداختم شتاب خوبه صدا هم خوبه

D r i v e r
07-08-2009, 08:30

راهی برای رفع اینا هست؟

دوست خوبم علیجواب داد منم یه چیزایی میگم
1 - راهش رو که علی جان گفتن
ببین میتونی تمام سوراخ سمبه هایی که از محفظه موتور به داخل کابین راه دارن رو یه جوری کیپ کنی که صدا ازشون رد نشه
برای داشبورد هم به قول آقا علی هاف کلاچ میری این کیف و کفش سازی ها
یه خورده ضایعات چرم با خودت میاری
داشبورد رو باز میکنی یا میدی برات باز میکنن
و برای همه ی ی پیچ ها با چرم یه چیزی شبیه به واظر میذاری
راستی وسایل توی داشبورد و اون کنسول وسط که قرار بدی و یا جای جا سیگاری خودش خیلی سر و صدا ایجاد میکنه
حتی 1 سکه!!!!
3 - از نظر شتاب هم میتونه به خیلی چیزا بستگی داشته باشه
ماشینت چند تا راه رفته؟؟
آخرین سرویسی که بردیش کی بوده؟
شمع و تایمینگ سوپاپ ها و فیلتر بنزین و تمیزی فیلتر هواکش و ....

mm00
07-08-2009, 11:20
امیرجان این داشبور منظورت کله جلوبندی هست؟ من صدای داشبوردم خیلی زیاده تا کله کنسول دنباله راهیم داشبوردو اروم کنم:31: چون درشو باز میکنم نگه میدارم صدا میوفته! یعنی خیلی کم میشه .....

D r i v e r
07-08-2009, 11:35
امیرجان این داشبور منظورت کله جلوبندی هست؟ من صدای داشبوردم خیلی زیاده تا کله کنسول دنباله راهیم داشبوردو اروم کنم:31: چون درشو باز میکنم نگه میدارم صدا میوفته! یعنی خیلی کم میشه .....
جلو بندی چرا؟؟
منظورم کل داشبورد هست
باید باز بشه
و تموم پیشچ هاش با چرم براش واشر درست کرد
من هنوز داشبوردم به صدا نیفتاده
ولی به زودی با بیس ساب کل ماشین به صدا میفته :31:

fa13
07-08-2009, 21:14
سلام دوستان من یه صندوقدار صفر گرفتم فکر میکنم مصرفش بالاست نظر شما چیه ؟
400 تا راه رفته 40 تا بنزین زدم (یعنی میشه 100/10 )مصرفم هم روزی 30 کیلومتر مسافت تو تهران میرم
یه چیز دیگه تو شیب کم اتوبان اگر یه کمی شل برم کم میاره یعنی باید تو 3 دور بگیرم که تو 4 نمونه این اشکالش چیه ؟

Maziar_69
07-08-2009, 21:25
دوست خوبم علیجواب داد منم یه چیزایی میگم
1 - راهش رو که علی جان گفتن
ببین میتونی تمام سوراخ سمبه هایی که از محفظه موتور به داخل کابین راه دارن رو یه جوری کیپ کنی که صدا ازشون رد نشه
برای داشبورد هم به قول آقا علی هاف کلاچ میری این کیف و کفش سازی ها
یه خورده ضایعات چرم با خودت میاری
داشبورد رو باز میکنی یا میدی برات باز میکنن
و برای همه ی ی پیچ ها با چرم یه چیزی شبیه به واظر میذاری
راستی وسایل توی داشبورد و اون کنسول وسط که قرار بدی و یا جای جا سیگاری خودش خیلی سر و صدا ایجاد میکنه
حتی 1 سکه!!!!
3 - از نظر شتاب هم میتونه به خیلی چیزا بستگی داشته باشه
ماشینت چند تا راه رفته؟؟
آخرین سرویسی که بردیش کی بوده؟
شمع و تایمینگ سوپاپ ها و فیلتر بنزین و تمیزی فیلتر هواکش و ....

ممنون بابت راهنماییتون.

ماشینم فقط 4200 تا رفته. که حدود 2000 تاش تو جاده بوده. شایدم یکم بیشتر.
سرویس هم همون گارانتی اولیه نمایندگی بردم تو اردیبهشت بود فکر کنم. :11:

پ.ن. راستی اینم بگم درش هم بدجور شده! وقتی میشینی توش درش رو میبندی مثل در پیکان میمونه !!!
هم چرم های توی در شل و ول هستن هم صدا میدن!!!

8 میلیون بابت این لگن ها پول میگیرن ازمون.

Maziar_69
07-08-2009, 21:29
سلام دوستان من یه صندوقدار صفر گرفتم فکر میکنم مصرفش بالاست نظر شما چیه ؟
400 تا راه رفته 40 تا بنزین زدم (یعنی میشه 100/10 )مصرفم هم روزی 30 کیلومتر مسافت تو تهران میرم
یه چیز دیگه تو شیب کم اتوبان اگر یه کمی شل برم کم میاره یعنی باید تو 3 دور بگیرم که تو 4 نمونه این اشکالش چیه ؟

اگه مثلا منظورت اتوبان چمران باشه که طبیعیه. یا مثلا مدرس.
اصلا نمیکشه.

البته پشت یه 141 نشستم به نظرم واقعا شتاب گیریش فرق داشت. تازه 40 هزار تا کار کرده بود مدل 85 بود !!! :18:

مال من که تقریبا نو هست کم میاره. :11:

fa13
07-08-2009, 22:07
اگه مثلا منظورت اتوبان چمران باشه که طبیعیه. یا مثلا مدرس.
اصلا نمیکشه.

البته پشت یه 141 نشستم به نظرم واقعا شتاب گیریش فرق داشت. تازه 40 هزار تا کار کرده بود مدل 85 بود !!! :18:

مال من که تقریبا نو هست کم میاره. :11:
نه عزیز همین اول صیاد که دیگه چیزی نیست کم میاره فقط هم با 3 مشکل داره یه دور که میگیری تو 4 یهو دیونه میشه مثل .... راه میره :20:
1-اولش که گرفتم کلاجش خیلی بالا بود یه کم خلاصیش رو بیشتر کردم بهتر شده ولی هنوز احساس میکنم ماشین یه مرگی داره !!!!!!
2- چراغ بنرین روشن نمیشه این رو چطوری میشه درست کرد روز اول روشن میشد الان نمیشه :31:
3-مصرفش چطوره همین قدره یا مال من زیاد مصرف میکنه ؟

Maziar_69
07-08-2009, 23:24
مصرف رو والا من زیاد اندازه نمیگیرم.
هروقت تموم شد پرش میکنم. :دی

ولی خوب بستگی به خیلی چیزا داره.
کولر بزنی - سربالایی زیاد بری - ماشین سنگین باشه - چرخها تنظیم نباشه و ....

به همه اینا بستگی داره مصرفش.

mm00
08-08-2009, 12:25
بین شهری پراید نباید بیشتر از 7 تا بسوزونه!
تو شهرم نسبت ترافیک ترمزو مخلفات بالا پایین میره معمولا تو شهر 10 تا هر 100 تا!

fa13
08-08-2009, 18:30
مصرف رو والا من زیاد اندازه نمیگیرم.
هروقت تموم شد پرش میکنم. :دی

ولی خوب بستگی به خیلی چیزا داره.
کولر بزنی - سربالایی زیاد بری - ماشین سنگین باشه - چرخها تنظیم نباشه و ....

به همه اینا بستگی داره مصرفش.

بین شهری پراید نباید بیشتر از 7 تا بسوزونه!
تو شهرم نسبت ترافیک ترمزو مخلفات بالا پایین میره معمولا تو شهر 10 تا هر 100 تا!
خوب اگر تو شهر 10 تا معمول باشه پس خوبه :31:
آخه دفترچش نوشته بود 8.8 (گیر دادم حالا )
ولی این مشکل دنده 3 رو هیچ کس نیومد راهنمایی کنه؟ اگر دوستان اطلاعی دارن لطف کنن
:11:

DJ POLESTAR
08-08-2009, 18:36
آخه پراید هم شد ماشین که اینقدر روش بحث میکنین؟
خدا به سایپا و ایران خودرو لعنت کنه که هرچی ماشین درپید هست خورد مردم بدبخت میدن!

mm00
08-08-2009, 19:13
آخه پراید هم شد ماشین که اینقدر روش بحث میکنین؟
خدا به سایپا و ایران خودرو لعنت کنه که هرچی ماشین درپید هست خورد مردم بدبخت میدن!

شما ایرانی؟!
همچین میگی انگار حق انتخاب ما بین گالاردو و پراید هست!!
ماشین کم خرج و کم قیمت و تنها انتخاب مناسب تا محدوده 7 8 تومان همینه خوب!

MehranVB
11-08-2009, 07:57
شما ایرانی؟!
دقیقاً حق ما باید بین گالاردو و پراید باشه! :دی
7 8 تومن میشه 7 8 هزار دلار، برید توی نت سرچ کنین ببینین ماشین 10 هزار دلاری چی میشه؟ میشه سوناتا و مزدا 3 و ... که اینجا میشن 30 40 تومن!

D r i v e r
11-08-2009, 11:54
خوب اگر تو شهر 10 تا معمول باشه پس خوبه :31:
آخه دفترچش نوشته بود 8.8 (گیر دادم حالا )
ولی این مشکل دنده 3 رو هیچ کس نیومد راهنمایی کنه؟ اگر دوستان اطلاعی دارن لطف کنن
نه 10 به نظرم خیلی برای توی شهر زیاده
ماشین من حداکثر 8 تا میسوزونه
ماشینت چند کیلومتر کار کرده؟؟
چون به نظرم لذت بخش ترین دنده پراید دنده 3 هست
خیلی خوب شتاب میگیره

mm00
11-08-2009, 12:47
خیلی خوب شتاب میگیره

خوب منم نهایت گفتم در شرایطی که زیاد استارت بزنید و پشت چراغ قرمزو ترمز اینا ............. ولی خوده من الان هر 100 تا در شهر 8 تا تقریبا میسیوزنم
گقتم اگر دیدید 10 شد نترسید یک وقت:31: زیاد کار بکشی اینطوریه :31:

fa13
13-08-2009, 20:13
خیلی خوب شتاب میگیره
منم همین رو میگم خیلی زیاده جایی نمیرم فشار هم نمیارم فقط خودم تو ماشینم کولر هم نمیگیرم الان دوستم پراید 83 داره میگه 10 تا میسوزونم :13:
400 تا راه رفته (تازه گرفتم )
ولی این دنده 3 اصلا حال نمیده یعنی جون ماشین بالا میاد و خیلی صدای موتور در میاد تا دور بگیره
کلا خودم حس میکنم اصلا ماشین اون جور که باید کار نمیکنه یه جاییش ایراد داره نمیدانم کجاست
هر چی به نظرتون میرسه بگین که تو سرویس 1000 تا گیر بدم به نمایندگی ؟؟
تشکر از دوستان که همراهی میکنن

fa13
19-08-2009, 11:12
دوستان عزیز کسی مارک خوب برا استرس بار پراید میشناسه معرفی کنه ؟ اصلا مارکهاش فرق میکنه ؟
قیمت هم اگر دارین لطف کنید ؟
بعد کجاها باید برم نصب کنه ؟
mm00
19-08-2009, 12:09
دوستان عزیز کسی مارک خوب برا استرس بار پراید میشناسه معرفی کنه ؟ اصلا مارکهاش فرق میکنه ؟
مارک Hp design مارک خوبیه
35 تومان ایناس

D r i v e r
19-08-2009, 13:12
همونطور که دوست خوبم علی گفت hp desighn مارک خوبی هست
فرقشم طراحی و متریال استفاده شده هست
اگه انژکتوری باشه من 40 قیمت دارم
هم میتونی خودت نصب کنی و هم اگه دست به آچار نیستی اولین جلوبندی سازی که میبینی :11:

fa13
19-08-2009, 16:24
همونطور که دوست خوبم علی گفت hp desighn مارک خوبی هست
فرقشم طراحی و متریال استفاده شده هست
اگه انژکتوری باشه من 40 قیمت دارم
هم میتونی خودت نصب کنی و هم اگه دست به آچار نیستی اولین جلوبندی سازی که میبینی :11:
تشکر از هر دو عزیز
ولی چه ربطی به انژکتوری بودن داره ؟ مگه برا تعادل نیست ؟ شاید منظورتون اینه که فرم موتور و شکل جا گیریش فرق داره ؟:41:
راستی چراغ برق برم بگم استرس بار میفهمن ؟ به همین اسم میشناسن ؟

Badform
19-08-2009, 21:43
عزيز جان شما توي گوگل سرچ كن استرس بار كلي چيز ميز پيدا مي كني و ياد مي گيري سمت سورنا فكر كنم راحتر گير بياري....

D r i v e r
20-08-2009, 01:55
تشکر از هر دو عزیز
ولی چه ربطی به انژکتوری بودن داره ؟ مگه برا تعادل نیست ؟ شاید منظورتون اینه که فرم موتور و شکل جا گیریش فرق داره ؟:41:
سلام
آخه فرم استرس بار انژکتوری ها با کاربراتوری ها فرق میکنه(به دلیل فضای قرار گیری)

شاید منظورتون اینه که فرم موتور و شکل جا گیریش فرق داره ؟:41:
بله منظورم همین هست
حالا چرا ناراحت میشی :31:

بله پیدا میکنی و به همین اسم میشناسن

عزيز جان شما توي گوگل سرچ كن استرس بار كلي چيز ميز پيدا مي كني و ياد مي گيري سمت سورنا فكر كنم راحتر گير بياري....

چرا سرچ کنه؟؟
همینجا تاپیکش رو داریم :31::11:

kalepoook
20-08-2009, 07:58
سلام
ببخشید من شنیدم که این استرس بار رو رو ماشینایی که ارتفاع کم کردن یا رینگ دارن میبندن،می خواستم بدونم رو ماشین استاندارد هم میشه بست پراید رو که دست نزده باشی استاندارد باشه؟
یکی از دوستانم میگفت اگه خدا نکرده تصادف کنی بزنن به یه گلگیرت اون گلگیر هم مشکل پیدا میکنه به نظر شما درسته؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

mm00
20-08-2009, 10:12
سلام
ببخشید من شنیدم که این استرس بار رو رو ماشینایی که ارتفاع کم کردن یا رینگ دارن میبندن،می خواستم بدونم رو ماشین استاندارد هم میشه بست پراید رو که دست نزده باشی استاندارد باشه؟
یکی از دوستانم میگفت اگه خدا نکرده تصادف کنی بزنن به یه گلگیرت اون گلگیر هم مشکل پیدا میکنه به نظر شما درسته؟

من زیاد از استرس بار نمیدونم ولی میدونم روی ماشین استاندارد هم خوب جواب میده و در سرعت های بالای 80 اثرش رو کاملا نشون میده

D r i v e r
20-08-2009, 14:55
سلام
بله روی ماشین استاندارد هم میبندن
برای ماشین های ارتفاع زده و رینگ اسپرت میگن واجبه :31:
دوستتون درست میگه
اگه خدایی نکرده از سمت یکی از گلگیر ها تصادف شدید داشته باشین میله استرس بار نیرو رو به اون یکی گلگیر هم انتقال میده و باعث خسارت میشه
چون 2 سر کمک ها به هم متصل هستن :11:

fa13
20-08-2009, 18:28
تشکر از دوستانی که راهنمایی سازنده میکنن خصوصا amir.dk و mm00 :10:
بله اون تاپیک رو مطالعه کردم و چیز یاد گرفتم برا همین اینجا هم پرسیدم
اگر فرصت کنم بگیرم ببندم میام همینجا نتیجش رو میگم
در مورد تصادف به نظر من درست گفتن ولی شما اگر تصادف شدید اگر گلگیر جلو داشته باشی این خودش باعث تقسیم نیرو میشه و فکر میکنم منفعتش بیشتر هست

DJ POLESTAR
20-08-2009, 18:33
شما ایرانی؟!
دوست عزیز نظر به محترم بودن پست شما
اما کجای پراید کم خرجه همچین میگید کم خرج! آخه کجای قطعات پراید مرغوبه که کم خرج هم باشه!

Badform
20-08-2009, 22:12
جناب همونطور كه نسبت به بقيه ارزونتره قيمت لوازمشم ارزونترن ضمنا ماشين نسبت به ماشين هاي مانند 405 يا آردي كم اصطحلاك تره.

mm00
20-08-2009, 22:13
اما کجای پراید کم خرجه همچین میگید کم خرج! آخه کجای قطعات پراید مرغوبه که کم خرج هم باشه!

دوست من شما هرطور حساب کنی پراید بصرفه هست چرا؟
فرض به اینکه من 7 8 تومان پول دارم برای ماشین
انتخاب من محدود به چند ماشین میشه
یا خارجی ماله قبل 2000 یا جدید
حالا اگر من قبل 2000 بخرم مشکلات چیه؟ کمبود قطعات؟ پشتیبانی فنی کم؟ بازار فروش بد؟
پس من که حال و حوصله موارد بالا رو ندارم میرم سراغ تولید جدید
میمونه ROA یا PRIDe
خوب من روا رو به 100 دلیل نمیخرم مثل شتاب بد جای دنده بد صندلی بد و.... کلا نسبت به سنم از روا خوشم نمیاد
میمونه پراید
پس تنها گزینس و مجبورم با بی کیفیت بودن بسازم چون بازار فروش مصرف کم و شکل تقریبا جوان پسندش رو میپسندم
البته خودروهای دیگه در قیمت بالاتر نسبت به پراید با کیفیت تر هستند ولی در کل عالی نیستند
والا اگر مشکل بنزین و قطعات نبود من الان ford mustang داشتم ماله 1967 از خدامم هست!

D r i v e r
20-08-2009, 22:41
در مورد تصادف به نظر من درست گفتن ولی شما اگر تصادف شدید اگر گلگیر جلو داشته باشی این خودش باعث تقسیم نیرو میشه و فکر میکنم منفعتش بیشتر هست
ببین نمیشه گفت منفعتش بیشتره چون اگه تصادف شدید باشه سر کمک میره که در آوردنش به حالت اولیه کمی مشکل هست
ولی به غیر از تصادف (که برای دشمن آدم هم پیش نیاد) روی فرمان پذیری ماشین تاثیر محسوسی میذاره

ببین دوست خوبم
مثلا اگه خدایی نکرده توی یک تصادف خیلی کوچیک چراغ جلوی ماشین بشکنه
500000 تومن 206 کجا(کریستالی) و 17 تومن پراید کجا
قیمت کمک فنر و ... هم که مشخص هست
پراید فوق العاده کم خرج هست
اگه ماشین هم مثلا از جایی دچار مشکل شد با یکم تحقیق میشه بهترین جنس بازار رو با قیمت معقول تهیه کرد
مثلا دیسک چرخ جلوی پراید شرکتی 17تومن هست ولی عوض میکنی میبینی که بازم ماشین لرزش داره
ولی شرکت لاهیجان میزنه 22 تومن
کیفیتش فوق العاده بهتر از شرکتی هست

mehran_286
21-08-2009, 21:54
سلام دوستان
نمیدونم چرا ولی کمک های جلوی ماشین ما بالاتر از عقب هستش یعنی جلوی ماشین بالاست
حالا اگر بخوام این مشکل رو حل کنم باید بدم کمک ها رو ببرن یا کاردیگه ای هم میشه کرد ؟

mm00
22-08-2009, 09:36
سلام دوستان
نمیدونم چرا ولی کمک های جلوی ماشین ما بالاتر از عقب هستش یعنی جلوی ماشین بالاست
حالا اگر بخوام این مشکل رو حل کنم باید بدم کمک ها رو ببرن یا کاردیگه ای هم میشه کرد ؟

ماشین صفره؟ پرایده صفر مثل پرادو ارتفاع داره:31: باید یک چند هزار تایی بره تا بخوابه ولی اگر بعد از یک مدت اینطوریه هم میشه ببری هم میشه یک فنر استاندارد بندازی زیرش مثله فابریکش

mehran_286
22-08-2009, 10:34
ماشین صفره؟ پرایده صفر مثل پرادو ارتفاع داره:31: باید یک چند هزار تایی بره تا بخوابه ولی اگر بعد از یک مدت اینطوریه هم میشه ببری هم میشه یک فنر استاندارد بندازی زیرش مثله فابریکش

نه مدل 85 هستش
36000 تا کارکرد داره
قیمت فنر استاندارد چند هستش ؟
هزینه ی تعویض ؟
اصللا چند نوع کمک فنر داریم ؟
:46:

mm00
22-08-2009, 15:12
نه مدل 85 هستش
36000 تا کارکرد داره
قیمت فنر استاندارد چند هستش ؟
هزینه ی تعویض ؟
اصللا چند نوع کمک فنر داریم ؟
:46:

فابریک فکر کنم 6 7 تومان باشه دونه ای
یک سری به اسم اسپرت هست که معمولا از 100 کیلومتری تابلویه همین فابریک کوتاه و رنگ کردن خودم دیدم یارو میداد 4 تاشو 28 تومان! در رنگ های متنوع:31:
یک مدل فنر اسپرت میگن خارجیه!! من پرسیدم 4 تاش 45 تومان بود مارکش یادم نیست ولی به دلیل اینکه میگن مثل قایق میشه ماشین نخریدم همش در حال تلاطم
یک سری فنر امیدفنر هست که عالی میگن بوده و ارتفاع هم کم داشته ولی دیگه تولید نمیشه
اگر هدفت ارتفاع هست که بهترین راه لوازمی کردن هست طرفای 100 برای پراید فکر کنم هزینه داره
هر فنر باز و بسته کردن جا انداختنو اینا 3 تومان هست معمولا ! بستگی به طرف داره

mehran_286
22-08-2009, 22:54
فابریک فکر کنم 6 7 تومان باشه دونه ای
یک سری به اسم اسپرت هست که معمولا از 100 کیلومتری تابلویه همین فابریک کوتاه و رنگ کردن خودم دیدم یارو میداد 4 تاشو 28 تومان! در رنگ های متنوع:31:
یک مدل فنر اسپرت میگن خارجیه!! من پرسیدم 4 تاش 45 تومان بود مارکش یادم نیست ولی به دلیل اینکه میگن مثل قایق میشه ماشین نخریدم همش در حال تلاطم
یک سری فنر امیدفنر هست که عالی میگن بوده و ارتفاع هم کم داشته ولی دیگه تولید نمیشه
اگر هدفت ارتفاع هست که بهترین راه لوازمی کردن هست طرفای 100 برای پراید فکر کنم هزینه داره
هر فنر باز و بسته کردن جا انداختنو اینا 3 تومان هست معمولا ! بستگی به طرف داره

ببخشید من در پست قبلیم منظورم کمک بود که اشتباه نوشتم فنر
حالا صحت این قضایا برای کمک چیه؟
با تشکر :46:

Acro-Crown
24-08-2009, 08:18
دو مسئله:
1-پراید هاچبک صفره فرمون تو سرعت 80-90 و 100-120 بد جوری شروع به لرزش میکنه و احراف به سمت چپ هم تو همه سرعت ها مشهوده برای سرویس اولیه بردم مشکلو گفتم هیچ کاری برام انجام ندادند!
2-چراغ دنده عقب هم کار نمیکرد که زحمت کشیدند اون رو هم درست نکردند مجبور شدم ببرم بیرون برام درست کنند که اشکال از مهره دنده عقب بود ولی مسئله اینجاست موقع تعویض مهره حدس میزنم قدر یه استکان واسکازین از گیربکس خالی شد که باطریسازه میگفت چیز مهمی نیست واسکازین زیاد ریختن داره سرریز میکنه!
میخوام بدونم اون لرزش ممکنه از جلوبندی باشه؟
و
نیازه که اون واسکازینی که هدر رفت رو جبران کنم؟
ممنون

mm00
24-08-2009, 09:12
دو مسئله:
1-پراید هاچبک صفره فرمون تو سرعت 80-90 و 100-120 بد جوری شروع به لرزش میکنه و احراف به سمت چپ هم تو همه سرعت ها مشهوده برای سرویس اولیه بردم مشکلو گفتم هیچ کاری برام انجام ندادند!
2-چراغ دنده عقب هم کار نمیکرد که زحمت کشیدند اون رو هم درست نکردند مجبور شدم ببرم بیرون برام درست کنند که اشکال از مهره دنده عقب بود ولی مسئله اینجاست موقع تعویض مهره حدس میزنم قدر یه استکان واسکازین از گیربکس خالی شد که باطریسازه میگفت چیز مهمی نیست واسکازین زیاد ریختن داره سرریز میکنه!
و
ممنون

اون لرزش فکر کنم با استرس بار و بالانس چرخ های خیلی کمتر میشه

D r i v e r
24-08-2009, 12:35
دو مسئله:
و
ممنون
منم این مشکل رو داشتم
مشکل از چیزی به اسم چهار شاخه بود که دچار لقی شده بود
دادم جلو بندی ساز درست شد
مشکل کشیدن لاستیک هم بیشتر به خاطر لاستیک های ایرانی هست :11:

armin_software
24-08-2009, 13:06
چجوری می تونم شیشه شوره پراید رو یه جوری کنم که آب به کل شیشه بپاشه؟

Badform
24-08-2009, 13:51
دو مسئله:
و
ممنون

فكر كنم بار اوله كه پرايد ميخري...آره؟
كم كم راه مي افتي!! و ديگه جز براي كاراي مهم به نمايندگي مراجعه نمي كني....

لرزش از جلوبندي هستش.كشيدن به سمت چپ از لاستيكا مي تونه باشه ولي نه لاستيك هاي نو.90% مال تنظيم نبودن فرمون.همون جلوبندي يكي دو هزار تومن مي گيره فرمون را ميزون مي كنه.ضمنا 4 تا رينگ ماشين را ببر آپاراتي بده بالانس كنن.
واسكازين هم تعويض روغني كه ميري بگو برات چك كنه...هزينه ايي نداره...

Acro-Crown
24-08-2009, 14:29

شنیدم میان از شیشه شور خانواده پژو که اب از روی طیقه برف پاک کن روی شیشه میریزه استفاده میکنند و مثل اینکه کل خرجش 1500 ت میشه!

منم این مشکل رو داشتم
مشکل از چیزی به اسم چهار شاخه بود که دچار لقی شده بود
دادم جلو بندی ساز درست شد
مشکل کشیدن لاستیک هم بیشتر به خاطر لاستیک های ایرانی هست :11:

اوه اوه جلوبندی ساز!:13: میشه بگید چقدر هزینه داشت؟ ببینم میصرفه خودم ببرمش بیرون یا باید برم یدونه از تعمیر گاه های مرکزی سایپا

فكر كنم بار اوله كه پرايد ميخري...آره؟
كم كم راه مي افتي!! و ديگه جز براي كاراي مهم به نمايندگي مراجعه نمي كني....

لرزش از جلوبندي هستش.كشيدن به سمت چپ از لاستيكا مي تونه باشه ولي نه لاستيك هاي نو.90% مال تنظيم نبودن فرمون.همون جلوبندي يكي دو هزار تومن مي گيره فرمون را ميزون مي كنه.ضمنا 4 تا رينگ ماشين را ببر آپاراتي بده بالانس كنن.
واسكازين هم تعويض روغني كه ميري بگو برات چك كنه...هزينه ايي نداره...

راستش نه پراید اول و پنج سال پیش وقتی خریدیم جز اینکه روز اول تحویل از نمایندگی مجبور شدیم لنت های جلو که چسبیده بود به دیسک و راننده همون جوری از کارخونه اوره بود و عوض کنیم خداییش تا موقع فروش خرج نذاشت رو دستمون!
حالا این نسخه ای که برامون پیچیدین چند در میاد!:31:
در مورد واسکازینم همونطور که گفتم یکی دو هفتست روغنهاش عوض شده میخوام بدونم لازمه اون واسکازینی که هدر رفترو جبران کنم یا واقعا سر ریز بوده؟

Badform
24-08-2009, 14:58

2 راه داري
1_يه سوزن ته گرد بكني توي سوراخ آب پاش جا به جاش كني ته به موقعيت مورد نظرت برسي
2_ببري پيش يه برقكار يا خودت دو متر شيلنگ و سه راهي بگيري آبپاششو بكني مثل پژو...(تيغه هاي كوتاه سمند را بگيري يا روي همين تيغه ها فابريك كار كني ....) هزينه اشم هم زير 10 تومنه شايدم زير 5 تومن...

Badform
24-08-2009, 15:14
شنیدم میان از شیشه شور خانواده پژو که اب از روی طیقه برف پاک کن روی شیشه میریزه استفاده میکنند و مثل اینکه کل خرجش 1500 ت میشه!

اوه اوه جلوبندی ساز!:13: میشه بگید چقدر هزینه داشت؟ ببینم میصرفه خودم ببرمش بیرون یا باید برم یدونه از تعمیر گاه های مرکزی سایپا

راستش نه پراید اول و پنج سال پیش وقتی خریدیم جز اینکه روز اول تحویل از نمایندگی مجبور شدیم لنت های جلو که چسبیده بود به دیسک و راننده همون جوری از کارخونه اوره بود و عوض کنیم خداییش تا موقع فروش خرج نذاشت رو دستمون!
حالا این نسخه ای که برامون پیچیدین چند در میاد!:31:
در مورد واسکازینم همونطور که گفتم یکی دو هفتست روغنهاش عوض شده میخوام بدونم لازمه اون واسکازینی که هدر رفترو جبران کنم یا واقعا سر ریز بوده؟

بالانس 4 چرخ 10 الي 12 تومن
ميزان فرمون و بازديد جلوبندي 2 الي 3 تومن
واسكازين هم تعويض روغني بايد نگاه كنه كم داشته باشه اضافه مي كنه....(سر ريز داشته مسخره است!!)

yashgin128
24-08-2009, 15:19
سلام
ما یه دونه پراید فک کنم صبا (سی دی خور(چنجر))اوایل سال قبل (فروردین 87)
الان چندتا سوال دارم
1.الان اگه بخوایم ردش کنیم چقدر می ارزه؟
2.از همون اول تا به الان اگه بالای 100 تا برم انگار که فرمون از کنترل من خارجه و خیلی لرزش دازه
3.فرمان ماشین به سمت راست انحراف دارد؟
ممنون

mehran_286
24-08-2009, 21:50
سلام دوستان
چقدر هزینه بریدن کمک ها می شود ؟

D r i v e r
25-08-2009, 00:40
سلام دوستان
چقدر هزینه بریدن کمک ها می شود ؟
سلام
بسته به جلو بندی ساز داره که چقدر بخواد بگیره
مثلا من ، یکیشون بهم گفت بیا 12 تومن میگیرم ماشین رو هر چقدر که دوست داشتی برات پایین میارم :11:
میشه گفت هر فنر با باز و بسته کردن و کوتاه کردن میشه 3 تومن (دوست داییمه ، داییم میگفت 10 تومن بهش میدیم :31:)

Badform
25-08-2009, 12:40
سلام
ما یه دونه پراید فک کنم صبا (سی دی خور(چنجر))اوایل سال قبل (فروردین 87)
الان چندتا سوال دارم
1.الان اگه بخوایم ردش کنیم چقدر می ارزه؟
2.از همون اول تا به الان اگه بالای 100 تا برم انگار که فرمون از کنترل من خارجه و خیلی لرزش دازه
3.فرمان ماشین به سمت راست انحراف دارد؟
ممنون

شما هم مثل اون دوستمون بالانس و ميزون فرمون ميخواهيد....
يكساله ماشينو همينجور مي رونيد؟!!!
قيمت هم 800-700 تومن زير قيمت صفر بايد ردش كني....

yashgin128
25-08-2009, 14:51
دوست عزیز این بالانس و ميزون فرمون چقدر برامون اب می خوره؟
ممنون

Badform
25-08-2009, 18:43
صفحه قبول بخون آقاي بادقت....يكم هم از ماشيناتون بيشتر نگه داري كنين.!

D r i v e r
25-08-2009, 22:13
دوست عزیز این بالانس و ميزون فرمون چقدر برامون اب می خوره؟
ممنون
سلام اینم باز بسته به این داره که طرف پقدر بگیره
مثلا در کرمانشاه
هر چرخ 1250 - 2000 تومن آب میخوره که بالانسش کنن
تایم فرمان هم 1000 - 2000 تومن :11:

kalepoook
27-08-2009, 22:02
سلام
می خواستم اگه ممکنه بدونم پراید صبا بهتره یا هاچبک (نسیم) ما همیشه 2 نفریم بعضی وقت هاهم میشیم 3 نفر حالا میخوام پراید بگیرم موندم صبا یه هاچبک!
تو قطعات یا سواری کدوم فرق میکنن؟
کلآ میشه نظرتون رو بگین ممنون میشم.

Badform
28-08-2009, 23:28
قطعات موتوري و داخل اتاق و... بالاي 95% يكي هستن....!! به نظر من اگه احتياجي نداري به صندوق هاچبك بگير براي اينكه جوان پسند تره و امكان پارك راحتر را هم داري....ضمنا بازار دست دوم صندوق دار كمي بهتره....

توضيحات بيشتر را اينجا دادن و دادم !! :

damnit
31-08-2009, 13:12
پراید تو سرعت 80 به بالا از لای درهاش شروع می کنه به زوزه کشیدن باد برای حل این مشکل چی کار باید کرد؟

Badform
31-08-2009, 15:03
اگر نوارهاي دور درها پوسيده نشده اند و سالم هستند به يك صافكار ماهر يا يك قفل ساز اتومبيل مراجعه كنيد و درخواست " جفت گيري كردن درب ها : را بكنيد و تاكيد كنيد كه بعد از انجام دادن اين كار مشكل بايد رفع بشه ( با خود طرف بشينيد تو ماشين يه دوري بزنيد)

farhad61
01-09-2009, 16:28
سلام یه سوال دارم
با توجه به اینکه پراید ( مال من 141) فقط با سویچ خودش روشن میشه چقدر امکان سرقت این خودرو وجود داره ؟ اینکه میگن ضد سرقت در عمل هم همینجوریه یا نه؟

Maziar_69
01-09-2009, 21:01
در عمل که اینجوری هست.
ولی خوب سارقان محترم هم روش خودشونو بلدن دیگه. :دی

دیروز اخبار شبکه 5 نشون میداد یارو 80 تا ماشین دزدیده بود. :دی

kalepoook
01-09-2009, 22:14
سلام
ببخشید جای سوال اینجا نیست ولی می خواستم بدونم ماشین که تحویل گرفتم باید روغن موتورشو عوض کنم یا واسکازین چه چیزایی باید تعویض بشن؟
کف پایی خوب برای پراید قیمتش چنده؟
روکش برای صندلی ها قیمتش چنده؟

Badform
01-09-2009, 22:40
سر هزارتا خود نمايندگي روغن را عوض مي كنه خودتم برو تعويض روغني گرايل را عوض كن....
زير پايي خوب 17 الي 25 تومنه. من 17 تومني خريدم از اين هايي كه بهش مي گن كاسه ايي و لبه داره....
روكش هم از 40 تومن هست تا 80-90 تومن كه خودت طرح مي دي....

kalepoook
01-09-2009, 23:15
سلام
ممنون که راهنمایی کردین.
من درست یا غلط شنیدم که میگن روغن موتور اول چون براده و تراشه موتور داره عوض میکنن!
دوباره میگن که به جای واسکازین گازوییل میریزن باید واسکازینشم عوض کنن!
درست یا غلط من شنیدم.
این گرایل چی هست که گفتین: تعويض روغني گرايل را عوض كن....

2299
02-09-2009, 00:17
سلام
ممنون که راهنمایی کردین.
من درست یا غلط شنیدم که میگن روغن موتور اول چون براده و تراشه موتور داره عوض میکنن!
دوباره میگن که به جای واسکازین گازوییل میریزن باید واسکازینشم عوض کنن!
درست یا غلط من شنیدم.
این گرایل چی هست که گفتین: تعويض روغني گرايل را عوض كن....

ببخشید ولی هرکی گفته واقعا چرت گفته حالا واسکازین نامرغوب یک چیزی ولی گازوئیل خیلی خنده داره
هر چیزی و باور نکنید عزیزان

D r i v e r
02-09-2009, 00:36
ببخشید ولی هرکی گفته واقعا چرت گفته حالا واسکازین نامرغوب یک چیزی ولی گازوئیل خیلی خنده داره
هر چیزی و باور نکنید عزیزان
منم رفتم سرویس اولیه واسکازین و روغن رو دادن به خودم بردم دادم به تعویض روغنیشون
جفتشون هم شرکتی سایپا بود که گفته میشه جنسشون مرغوب هست

ببخشید جای سوال اینجا نیست ولی می خواستم بدونم ماشین که تحویل گرفتم باید روغن موتورشو عوض کنم یا واسکازین چه چیزایی باید تعویض بشن؟

اتفاقا جای اینطور سوال ها اینجاست :11:

درسته
واسکازین گیربکس هم به همین دلیل عوض میکنن

kalepoook
02-09-2009, 04:24
خیلی ممنون که راهنمایی میکنید،به نظر شما برای یه ماشین صفر چه نکاتی رو باید در نظر بگیرم تا آب بندی خوب بشه؟
ماشین رو که گرفتم نکته ای چیزی به ذهن تون نمیرسه انجام بدم؟
ممنون میشم اگه هر تجربه ای دارین به من هم بگین و راهنمایی کنید.
با تشکر

D r i v e r
02-09-2009, 12:40
خیلی ممنون که راهنمایی میکنید،به نظر شما برای یه ماشین صفر چه نکاتی رو باید در نظر بگیرم تا آب بندی خوب بشه؟
ماشین رو که گرفتم نکته ای چیزی به ذهن تون نمیرسه انجام بدم؟
ممنون میشم اگه هر تجربه ای دارین به من هم بگین و راهنمایی کنید.
با تشکر
فعلا اینو داشته باش که موقع تحویل گرفتن خوب ماشین رو وارسی کن
اگه قطرات آب روی ماشین باشه(یه آبی الکی به ماشین میگیرن) نمیذاره موج و ... مشخص باشه
همه ادوات رو یه بار چک کن
ماشین صفر هم به کرات در مورد آب بندیش صحبت شده(پراید)
نباید گاز زیادی به ماشین بدی
سنگین نباشه
دنده مرده باهاش نری

kalepoook
02-09-2009, 12:56
سلام
ممنون برای راهنمایی،این اولین تجربه من برای ماشین هست یعنی داشتن ماشین،برای همینم زیاد سر در نمیارم،البته یکی از دوستان تو همون نمایندگی تو قسمت تعمیرات و گارانتی کارشناس هست،نمیدونم چقدر میتونه کمک کنه خدا میدونه،یه سوال اگه دزدگیر یا پخش و اسپیکر نصب کنیم رو ماشین گارانتی کدوم قسمتش باطل میشه؟
به نظر شما درسته این کار یا بزارم بعد چند وقت نصب کنم ؟
بازم من این تاپیک رو از اول میخونم که زیاد هم سوال تکراری نپرسم،ممنون از لطفتون.

2299
02-09-2009, 13:56
سلام
ممنون برای راهنمایی،این اولین تجربه من برای ماشین هست یعنی داشتن ماشین،برای همینم زیاد سر در نمیارم،البته یکی از دوستان تو همون نمایندگی تو قسمت تعمیرات و گارانتی کارشناس هست،نمیدونم چقدر میتونه کمک کنه خدا میدونه،یه سوال اگه دزدگیر یا پخش و اسپیکر نصب کنیم رو ماشین گارانتی کدوم قسمتش باطل میشه؟
به نظر شما درسته این کار یا بزارم بعد چند وقت نصب کنم ؟
بازم من این تاپیک رو از اول میخونم که زیاد هم سوال تکراری نپرسم،ممنون از لطفتون.

سلام
هدیونیت که فکر نکنم مشکلی داشته باشی البته برای تعویض بگو حتما از سوکت تبدیل استفاده کنه اگه نخورد به سوکت خودش
دزدگیر هم اگه خود سایپا ببنده نه باطل نمیشه ولی اگه شما ببندی چرا باطل میشه

Badform
02-09-2009, 15:33
عبارت "آب بندي خودرو" را در گوگل سرچ كن كمكت مي كنه.
سر 1000 تا واسكازين يا همون گرايل و روغن ماشينو يا نمايندگي عوض مي كنه يا اگه اگه نكرد خودت عوض كن.
ضبط و دزدگير هم گارانتي را باطل نمي كنه تا وقتي كه مشكلي پيش نياد ( يعني دزدگيرت يه دزدگير خوب و معتبر باشه مثل مجيك كار يا تلماتيكس و... و توسط نصاب ماهر نصب بشه....ضبط هم همينطور)
چون اگه مثلا ماشينت برقش مشكل خفني پيدا كرد كه خرجش زياد باشه ( مثلا تعويض اي سي يو يا سوختن قسمتي از سيم كشي ) نمايندگي همين چيزايي كه نصب كردي را بهانه مي كنهو گارانتي را باطل مي كنه.....
ولي نگران نباش .اگه نكات بالارا رعايت كني و كار را درست انجام بدي اتفاقي نمي افته....
( دزدگير را روي ماشين نو مي بندن نه ماشين دو سال كار كرده...مگه نه؟)