PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پـرایـد Pride ( نسیم و صبا )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12]

moz
04-03-2013, 07:45
سلام
پراید منم تو بعضی دست اندازه ها ، چرخ سمت رانندش صدا میده . 10 بار جلوبندی پیاده کردم ، هر کاری کردم باز هم صدا میده . واقعا کلافه شدم !

محمد داود
04-03-2013, 13:19
سلام
پراید منم تو بعضی دست اندازه ها ، چرخ سمت رانندش صدا میده . 10 بار جلوبندی پیاده کردم ، هر کاری کردم باز هم صدا میده . واقعا کلافه شدم !سلام.اگه از سالم بودن کمک وخلاصی جعبه فرمان مطمئنی:
در بعضی از پرایدها (بیشتر مدلهای قبل از 86)چرخ جلو 2تا بلبرینگ داره که بین کنسهای داخلی اونها یک بوش قرار دادند.احتمالا اون بوشه مورد دار شده.برای امتحان چرخ جلو رو بشدت بداخل ماشین هل بده چندبار که تکرار کنی احتمالا اون صدایی که گفتی شنیده بشه.الطفا اگه مشکل رو به هر طریقی حل کردی پست بزن تا بقیه هم بهره مند شوند/

mehdi-ch
10-03-2013, 21:07
بهترين و ارزون ترين دزد گير ، يه زنجيره كه به دور قربيلك فرمون ميندازي و از اون طرفم وصلش ميكوني به لوله گاز . در صورت تلاش براي دزديدن ، 100 درصد خبر دار ميشي . شوخي كردم . من ديروز يه M861A انداختم كه با نصبش شد 82 تومن .
اگه مي خواي اطلاعات بيشتري كسب كني برو به سايت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:n08::n08::n08::n08::n08:اصلاً ی اوضاعیه:n02: ولی واقعاً دزدگیرم واسه پراید مسخرس همین روش اول بهتره
دیشب حواسم نبود اشتباهی سوار یک ماشین دیگه شدم نگو اصلاً سوییچ پرایدا یکیه شاید:n02::n08:سایپا رو بگیرن درشُ تخته کنن:n09:

Mohammad_666
16-03-2013, 14:14
سلام دوستان 141 دارم میخواستم بدونم لاستیک 75 ایرانی چی خوبه و اگه قیمت هم بدین خوبه...

Йeda
16-03-2013, 19:15
خدایا:n28:

ما با هزار امید و آرزو پولامونو که با کلی جون کندن بدست آورده بودیم جمع کردیم که اُدلار گرون شد و

حالا مثلا میگن ماشین ارزون شده، ارزونترین پراید کلا فکرکنم 500 تومان قیمتش نزول کرده شده 14تومن ...

دیگه با پولامون آبنباتم نمیدن:n14:

aliaghil
16-03-2013, 21:08
جالبه پرایدی که پارسال این موقع ۶،۸۰۰ بود الان شده ۱۶ و خورده ایی بعد مثلا میخوان چقدر ارزونش کنن؟ از ۱۶ تومن بکننش ۱۴ تومن، خیلی زور داره

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

محمد داود
17-03-2013, 19:03
سلام دوستان 141 دارم میخواستم بدونم لاستیک 75 ایرانی چی خوبه و اگه قیمت هم بدین خوبه...س.من خودم 3ساله از بارز 165استفاده میکنم و راضی هستم ولی بعضی از دوستان کویر رو پیشنهاد میکنند.3سال پیش که رو ماشین گلدستون بود به 2000تا نرسید عوض کردم الان نمیدونم کیفیتش چطوره.تو شهر ما165بارزجفتی 200تومن .175 رو شرمنده نمیدونم

scream3196
21-03-2013, 00:02
سلام
پراید مدل 80 دارم چند روزه چراغای بنزین و شارژ باطریش و ترمز دستیش روشن میشه موقعه روشن شدن موتور.
علتش از چی میتونه باشه؟؟؟
ممنون

محمد داود
21-03-2013, 10:16
سلام.هرکدوم از موارد بالا :چراغ دینام:خراب بودن سیستم DCدینام که میتونی با ولتاژ گیری باتری قبل وبعداز روشن کردن ماشین امتحان کنی.روشن شدن چراغ ترمز با بررسی میکروسوئیچ زیر دسته ترمز دست.روشن شدن چراغ بنزین با اهم چک کردن سیمهای شناور بنزین که بالای باک بنزین هستش.ولی چون هر سه با هم اتفاق میفته احتمالا باید تو سیم کشی دنبالش بگردی که میتونه هر جایی باشه مثلا سوکتهای پشت کیلومتر مسیر سیم کشی شناور تا باک.دست احتیاط اتصال بدنه(سیم منفی باتری به بدنه)از لحاظ ضعیف شدن اتصال بررسی کن.سه تا سیم کنار باتری نصب شده که یک نوع فیوز شنت هست(دوسر سیمها فیش مادگی کولری دارند).ببین سولفاته یا ضعیف نشدن.ته سوئیچ رو هم بررسی کن.تمام این کارهارو میتونی بدون هزینه دستمزد تعمیرکاربا یک مولتی متر انجام بدی.لطفا اگه مشکل رو به هر طریقی رفع کردی پست بزن تا ما هم از تجربه شما استفاده کنیم.ممنون

scream3196
21-03-2013, 11:12
مرسی برادر...امتحان میکنم اگه جواب گرفتم حتما خبر میدم
و یه سوال دیگه این اتفاق برای ماشین ضرر داره؟

محمد داود
21-03-2013, 13:04
مرسی برادر...امتحان میکنم اگه جواب گرفتم حتما خبر میدم
و یه سوال دیگه این اتفاق برای ماشین ضرر داره؟
س.اگه اتصالی باشه برای ماشین ضرر داره و حتی ممکنه باعث اتش سوزی بشه. در صورت خراب بودن دینام و دیر اقدام کردن برای تعمییر دینام فاتحه باتری خونده.
اللخصوص اگه به قول معروف اتمی باشه.

karvas
21-03-2013, 13:58
جالبه پرایدی که پارسال این موقع ۶،۸۰۰ بود الان شده ۱۶ و خورده ایی بعد مثلا میخوان چقدر ارزونش کنن؟ از ۱۶ تومن بکننش ۱۴ تومن، خیلی زور داره

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

عزیزم دیگه الکی مبالغه نکن پراید بارسال این موقع 9.500 اینا بود

mhaf
22-03-2013, 11:04
سلام
پراید مدل 80 دارم چند روزه چراغای بنزین و شارژ باطریش و ترمز دستیش روشن میشه موقعه روشن شدن موتور.
علتش از چی میتونه باشه؟؟؟
ممنون

آقا دینامت شارژ نمیکنه

scream3196
24-03-2013, 18:39
باتری اتمیه.سار باتری رو در اوردم ماشین خاموش شد.البته بدون اینکه گاز کوچیکی هم بهش بدم. احتمالا مشکل ازد ینام باشه البته راه دیگه واسه دونستن اشکال از دینام نمیدونم . بازم فردا به باتری ساز نشون بدم

محمد داود
24-03-2013, 21:40
باتری اتمیه.سار باتری رو در اوردم ماشین خاموش شد.البته بدون اینکه گاز کوچیکی هم بهش بدم. احتمالا مشکل ازد ینام باشه البته راه دیگه واسه دونستن اشکال از دینام نمیدونم . بازم فردا به باتری ساز نشون بدمسلام.راه دیگه استفاده از مولتی متر هست.قبل از روشن کردن ولتاژ بگیر باید بین 12 تا 13باشه.چند دقیقه بعداز روشن کردن باید بین13 تا14.5 باشه.دقت کن باز کردن سر باتری موقع روشن بودن کار صحیحی نیست بخصوص اگه ماشین انزکتوری باشه.

Mohammad_666
25-03-2013, 13:32
سلام دوستان واسه 141 بدون سیستم صوتی و ضبط عادی چه باطری پیشنهاد میکنین من به واسطه شغلم کم از ماشین استفاده میکنم و واسه همین ماشین زیاد تو پارکینگ میمونه باطری قبلیم اتمی سپاهان هستش اما 4روز بخوابه از کار میافته و استارت نمیخوره بردم باطری ساز گفت باطریت اونقدری نیست که بخوای تعویضش کنی ولی ضعیف شده بیا 24 ساعت بذارم زیر شارژ خوب میشه به نظر شما جواب میده ؟حالا باطری پیشنهادی شما چیه اگه قیمت هم بدید ممنون میشم...در ضمن این باطری وقتی ازش استفاده میکنم اصلا اینجوری که گفتم نمیشه و راحت استارت میخوره.

محمد داود
26-03-2013, 00:05
سلام دوستان واسه 141 بدون سیستم صوتی و ضبط عادی چه باطری پیشنهاد میکنین من به واسطه شغلم کم از ماشین استفاده میکنم و واسه همین ماشین زیاد تو پارکینگ میمونه باطری قبلیم اتمی سپاهان هستش اما 4روز بخوابه از کار میافته و استارت نمیخوره بردم باطری ساز گفت باطریت اونقدری نیست که بخوای تعویضش کنی ولی ضعیف شده بیا 24 ساعت بذارم زیر شارژ خوب میشه به نظر شما جواب میده ؟حالا باطری پیشنهادی شما چیه اگه قیمت هم بدید ممنون میشم...در ضمن این باطری وقتی ازش استفاده میکنم اصلا اینجوری که گفتم نمیشه و راحت استارت میخوره.
سلام.سیستم دزدگیر ماشین روخاموش کن(فیوزهای دزگیر رو جدا کن)ضبط ماشین رو هم از برق جدا کن.سوئیچ ماشین بسته باشه.بعد سر منفی باتری رو جدا کن وتو تاریکی با یک سیم نازک بست رو به سر منفی باتری اتصال بده.(محل تماس به نازکیه سر سوزن)اگه برق دزدی داشته باشه جرقه های خیلی کوچک دیده میشه.(راه دیگه استفاده از امپر متر دیجیتال با رنجه میلی امپر)در بعضی از موارد فشنگی صندوق عقب خراب میشه و لامپ صندوق عقب همیشه روشن میمونه.اگه همه چیز درست بود و پارکینگ مطمئنه یک کلید سر راه دزدگیر بزار و تو پارکینگ دزدگیر رو خاموش کن.دزدگیر در مدت طولانی جونه باتری رو میگیره.
اگه دینام سالم باشه به نظر من تمام باتری های ایرانی نسبت به قیمتشون خوبند.البته باتری باید بالای 60امپر ساعت باشه.من خودم از باتری اسیدی صبا استفاده میکنم.موفق باشی

محمد داود
26-03-2013, 00:13
سلام.سیستم دزدگیر ماشین روخاموش کن(فیوزهای دزگیر رو جدا کن)ضبط ماشین رو هم از برق جدا کن.سوئیچ ماشین بسته باشه.بعد سر منفی باتری رو جدا کن وتو تاریکی با یک سیم نازک بست رو به سر منفی باتری اتصال بده.(محل تماس به نازکیه سر سوزن)اگه برق دزدی داشته باشه جرقه های خیلی کوچک دیده میشه.(راه دیگه استفاده از امپر متر دیجیتال با رنجه میلی امپر)در بعضی از موارد فشنگی صندوق عقب خراب میشه و لامپ صندوق عقب همیشه روشن میمونه.اگه همه چیز درست بود و پارکینگ مطمئنه یک کلید سر راه دزدگیر بزار و تو پارکینگ دزدگیر رو خاموش کن.دزدگیر در مدت طولانی جونه باتری رو میگیره.
اگه دینام سالم باشه به نظر من تمام باتری های ایرانی نسبت به قیمتشون خوبند.البته باتری باید بالای 60امپر ساعت باشه.من خودم از باتری اسیدی صبا استفاده میکنم.موفق باشی

MCI
02-04-2013, 12:43
سلام
دیسک چرخهای ماشینم تاب برداشته ترمز میکنم ماشین میلرزه. با تراشکاری و تابگیری درست میشه یا اینکه باید تعویض کنم؟

محمد داود
02-04-2013, 15:35
سلام
دیسک چرخهای ماشینم تاب برداشته ترمز میکنم ماشین میلرزه. با تراشکاری و تابگیری درست میشه یا اینکه باید تعویض کنم؟

سلام.احتمالش خیلی ضعیفه.بهتر میشه ولی فابریکی در نمیاد.

Йeda
03-04-2013, 23:29
سلام دوستان فکر میکنید اینطور که پیش میره باز قیمت پراید بالا بره؟ به نظرتون ممکنه یکم دیگه پایین بیاد؟:n03:

hossein.az
04-04-2013, 01:02
سلام دوستان فکر میکنید اینطور که پیش میره باز قیمت پراید بالا بره؟ به نظرتون ممکنه یکم دیگه پایین بیاد؟:n03:

الان موقع خریده
شنبه قیمت بازار مشخص میشه

Ahmad-Ra
09-04-2013, 20:34
سلام بچه های عزیز.
یه سوالاتی داشتم در مورد پراید خواستم راهنمایی کنید.
اصولا آدم حساسی رو ماشین هستم D:

یه پراید مدل 89 هست با 22000 تا کارکرد.
تازه روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا شمع ها اینا عوض شده، انژکتور شسته شده.

شمال رفتیم عیدی موقع برگشت از جاده هراز یه مسیر سربالایی پیچ تو پیچ بود. خلاصه ما هم رو دنده 2 همش گاز دادیم به این بدبخت(نه گاز خفن و بد) اما ممتد چون ماشین سنگین بود نفرات داشت. از اون موقع به بعد وقتی میزنم دنده 3 به بعد( منظور سرعت60 به بعد) یه صدای ممتد از موتور میاد که قبلا نمیداد! یه صدایی مثل زمانیکه با یه rd تا اخرین سرعتش در حال حرکت باشی! یعنی این شده علاوه بر صدای پیشفرض موتور ماشین!
امیدوارم منظور رو رسونده باشم! اگر چیزی راجبش به نظرتون میرسه بگید....

یه مسئله دیگه هم اینکه، لنت های چرخ جولو خیلی صدای سوت میداد! یه بار عوض کردم لنت پارس انداختم باز هم همون حالت. برده بودم ماشین رو پیش تعمیرکار ناخنک و سیلندر های ترمز رو دید صفحه دیسک هم دید گفت شاید از لنت هست! رفتم لنت خارجی Autorex خریدم مارک خیلی خوبیه. با اینکه از نظر ترمز عالی شده ولی باز هم هنگام حرکت صدای سوت میاد و باید حتما رو پدال ترمز یکم فشار بدم تا صدا قطع بشه. تو رو خدا اگر میدونید نظری چیزی بهم بگید...

مشکل بعدی :n02: . . . چیکار کنم این صدای موتور پراید مخصوصا رو دنده 1 و 2 با اون صدای عجیب قریبش رو دنده 1 موقع حرکت نیاد! دیگه خستم کرده :((((((

سوال اخر اینکه الان رو این کارکرد( 22000) چه چیز دیگه ای چک بشه ؟ تسمه موتوری چیزی یا ...

شرمنده زیاد شد سوالام. گفته کلی بپرسم. ممنون از همه.

محمد داود
10-04-2013, 01:00
سلام.بعضی از مواقع که شبکه های داخل کاتالیست اگزوز یا توری های داخل منبع اگزوز در اثر فشار وحرارت یا سرد شدناناگهانی معیوب میشن به اشتباه تصور میشه که صدای موتور زیاد شده.(اگزوزساز میتونه این مورد رو چک کنه)حالا اگه جواب نداد اون صدایی که شما گفتیداز60 به بالا شنیده میشه اگر اشتباه نکنم صدای زوزه گریبکس هستش.اگه با افزایش سرعت زیاد میشه میتونه از دنده دشلی ها یا دنده های پینیون باشه.ولی اگر با افزایش دور موتور زیاد میشه ممکنه از دیسگ وصفحه کلاچ یا دنده زیر گریبکس باشه.(حتی میتونه از بلبرینگ کلاچ باشه)در هر صورت برای رفع عیب باید گریبکس پایین بیاد وتمام این موارد رو مکانیک میتونه براحتی چک کنه.ولی از مکانیک تضمین بگیر که حتما قطعه معیوب رو پیدا کنه بعد عوض کنه.قطعات گریبکس خیلی گرونه.در مورد ترمز باید بری پیش یک مکانیک باتجربه که الکی خرج درست نکنه.دست احتیاط شیلنگ خلاء بوستر .پیچ رگلاژ بوستر و پمب ترمز رو بررسی کنه.(سیلندرهای ترمز رو که فرمودید ترمزساز قبلی چک کرده)در مورد خود موتور ببر یک فیلر گیری مجدد انجام بشه. موقع فیلر گیری تسمه تایم رو هم میتونن بررسی کنند که در22000 فکر نکنم موردی داشته باشه

Ahmad-Ra
10-04-2013, 08:06
ممنون بابت توضیحات خوبتون.
وای خیلی اینجوری بده بخوای بدی به مکانیک اونم بخواد همه چیو پایین بیار دست اخر هم کلی هزینه تو این اوضاع!
من مکانیکی خوب و با تجربه تو تهران نمیشناسم. اخه خیلی موقعیتش نشده زیاد ببرم ماشین رو مکانیکی. بیشتر 1، 2 تا مکانیک دمه خونه هست که خیلی از کارشون راضی نیستم. اگر شما میشناسید بهم بگین.

صدای موتور که داخل اتاق میاد رو به نظرتون با چی کم کنم؟ نمد که فکر نمیکنم چندان جواب بده.. بعضی پراید ها رو پشتون میشینم( نه با این موتور زیمنس جدیدا همون زیمنس قبلی ها) واقعا صداشون خیلی کمه و روونه! اونوقته که دلم میخواد! :n02:

محمد داود
10-04-2013, 16:06
سلام.شرمنده من تهران زندگی نمیکنم.ببر به نمایندگی های معتبر که رفیقاتم رفتند و راضی بودن.بعضی از پرایدها کلا مادرزادی صدای خشک وزمختی دارندو هیچ راهی هم نداره.ولی شما گفتید بعداز مسافرت اینطور شده.ذر ضمن یک تجربه براتون بگم.ماشین یکی از بچه ها بدجور صدای موتور تو اتاق میومد بعداز کلی کلنجار رفتن با ماشین فهمیدیم که لاستیکهای دور دربها ضعیف شده(در اثر سرما وافتاب خوردگی چون منزلشون گاراژ نداشت)وبا عوض کردن لاستیکها ورگلاژ دربها مشکل حل شد ولی ماشین مورد نظر مدل 86بود.بهتره اول منبع صدای اضافه رو پیدا کنی مثلا از موتور هست یا گریبکس یا معیوب شدن اگزوز یا...وبعد هزینه کنی.برای این کار شانسی ببر پیش چندتا تعمیرکار وببین نظرشون چیه که فقط باید وقت بزاری وهزینه ای هم نداره.از پیشنهادهای اونها احتمالا به نتیجه مطلوب برسی.انشا...در ضمن گریبکس اخرین مرحله باشه چون بسیار هزینه بر هست.

Immunology
19-04-2013, 15:43
دوستان سپر پراید صبا و یا 131 رو میشه رو پراید هاچ بک نصب کرد؟
فکر کنم خیلی عضلانی و شیک بشه اگه بخوره:دی

hossein.az
19-04-2013, 20:00
دوستان سپر پراید صبا و یا 131 رو میشه رو پراید هاچ بک نصب کرد؟
فکر کنم خیلی عضلانی و شیک بشه اگه بخوره:دی

من یه مورد دیدم که این کارو انجام داده بود
باید بگنم واقعا بد شده بودچالان ماشینتون همون شکل پراید های کرخ ای رو داره اصللا پیشنهاد نمیکنم

L.A.M.P.A.R.D
29-05-2013, 15:09
قیمت صبا مدل 89 فرمون هیدرولیک چنده تقریبا ؟

elster
07-07-2013, 21:17
سلام دوستان گلم
پرایدم مدل 88 با کارکرد 80000تا چندتا مشکل داره:
1- این روزا صدای موتورش زیاد شده.
2-وقتی دنده عقب هم میزنم صدای قژژژ میده ‎‏
3- بعضی وقتا بیشتر تو زمستونا که هوا سرد میشه وقتی دنده کم میکنم یا بصورت خلاص در میارم گاهی صدای شیهه اسب میده
کمکم کنین مشکل چیه و چیکار باید کنم؟
مرسی

محمد داود
10-07-2013, 19:57
سلام .صداي موتور ميتونه از شل بودن فيلرو مسير خروجي(اگزوز)ويا حتي ممكنه صدا زياد نشده اما رگلاژ دربها بهم خورده وصدا بيشتر مياد تو.گريبكس وديسك وصفحه كلاژ نياز به برسي داره.سوالتون رو در قسمت عيب يابي و تعمير خودر بيان كنيد.اونجا دوستان فعالترند

matr!x_2008
22-07-2013, 20:45
چند روزه تا ماشینو گاز میدم یه صدای بدی از سمت راست ماشین میاد. مثل صدای خر خر زود قطع میشه. این از چی میتونه باشه؟>

محمد داود
27-07-2013, 20:07
سلام.نوع ماشين رو بفرمائيد.انشا... بتونم كمكتون كنم.

matr!x_2008
27-07-2013, 21:33
سلام.نوع ماشين رو بفرمائيد.انشا... بتونم كمكتون كنم.

پراید مدل 88. وقتی ماشین خاموشه روشن میکنم اروم گاز میدم که حرکت کنم یه صدای غیژژژژژژ میده.... فگ میکنم از تسمه باشه درسته؟

محمد داود
28-07-2013, 12:34
سلام.بعيد نيست از تسمه دينام باشه.چراغهاي جلو رو روشن كن بعد استارت بزن و اروم گاز بده اگه صدا بيشتر شد تسمه دينام شل شده.موقع رگلاژ خيلي تسمه رو سفت نكن چون باعث اسيب رسوندن به واتر پمپ ميشه.

xperia990
16-08-2013, 17:59
با سلام. یک پراید 84 (از ساذه هاست فک کنم صبا باشه اسمش) از آشناها قصد فروش داره. 84 هزار کیلومتر کار کرده. 90% استفاده ، مسافرت بوده. تصادف جدی هم نداشته.
می خواستم بدونم ارزش خرید داره یا یکم بیشتر بذارم روش مدل دیگه بگیرم (مثلا 111 - دست دوم)
مزیت این ماشین به نظرم اطمینانم به سالم بودنشه و مصرف کمش نسبت به مدل های چدید پراید.

masooumi
16-08-2013, 20:32
با سلام. یک پراید 84 (از ساذه هاست فک کنم صبا باشه اسمش) از آشناها قصد فروش داره. 84 هزار کیلومتر کار کرده. 90% استفاده ، مسافرت بوده. تصادف جدی هم نداشته.
می خواستم بدونم ارزش خرید داره یا یکم بیشتر بذارم روش مدل دیگه بگیرم (مثلا 111 - دست دوم)
مزیت این ماشین به نظرم اطمینانم به سالم بودنشه و مصرف کمش نسبت به مدل های چدید پراید.

به نظرم کمی پول بیشتر بزارید و از این تولیدات جدید تر که 131 بهش میگن بگیرید...

farsi1best
20-08-2013, 15:59
سلام از دوستان کسی میدونه فن بخاری پراید چند دور در دقیقه میچرخه کلا از اون فن های خفنه یا در پیتی هستش میخام واسه ساخت یه کولر کوچیک وباحال استفاده کنم تا حالا فن بخاری پراید رو از نزدیک ندیدم سر وکارم با انواع فن های کامپیوتر هست لطفا کمک کنید مرسی رضا اهواز

محمد داود
21-08-2013, 17:55
سلام.فنهاي بخاري پرايد با ولتاژ DCكار ميكنه و با كم وزياد كرد ولتاژ دور هم تغيير ميكنه.متاسفانه من نميدونم در ولتاژ12 چند دور در دقيقه ميزنه.ولي شما با كاهش يا افزايش ولتاژ ميتوني به دور دلخواه برسي.شبيه كولر هاي ابي خونه هست در ابعاد خيلي كوچكتر و بدون تسمه.

amirpcp30
22-08-2013, 10:41
سلام دوستان
من یک پراید 83 دارم 66000 کارکرده لاستیک هاش دیگه خشک شدن گلدستون هم هست تعریفی نداره می خواستم عوض کنم شنیدم بارز خوبه می خواستم ببینم مدل خاصی هم داره یا فقط یک مدل داره
راهنمایی کنید ممنونتون میشم
باسپاس

mehdi-2009
22-08-2013, 12:32
سلام دوستان
من یک پراید 83 دارم 66000 کارکرده لاستیک هاش دیگه خشک شدن گلدستون هم هست تعریفی نداره می خواستم عوض کنم شنیدم بارز خوبه می خواستم ببینم مدل خاصی هم داره یا فقط یک مدل داره
راهنمایی کنید ممنونتون میشم
باسپاس
لاستیک کوهمو گل فابریک بگیرین بارز تعریفی نداره

amirpcp30
22-08-2013, 12:51
سلام

لاستیک کوهمو گل فابریک بگیرین بارز تعریفی نداره
ممنون چون روی 206 هم بود دیده بودم خیلی نرم خوده لاستیک قبلا هم تعریفش شنیده بودم قیمت هم گرفتم گفتند که حلقه ای 100 هست
کوهمو گل قیمت چنده قیمت و اینکه چیز دیگه ای هم هست؟
با سپاس

محمد داود
22-08-2013, 13:34
سلام.من كمهو داشتم از لحاظ نرمي خوبه ولي اگه سال ساختش قديمي باشه زود ترك برميداره.لاستيك يزد از بارز بهتره.(لاستيكهاي ايراني بايد هر2 طرفش مهر استاندارد داشته باشه.)در ضمن مطمئني هر حلقه لاستيك 100 تومن.چون الان يزد پرايدي جفتي 230 هست.مستهلك شدن لاستيك به 2عامل بستگي داره سال ساخت و كاركرد مواظب باش گل قديميها فكر كنم مال 2009 باشند

amirpcp30
23-08-2013, 19:49
سلام.من كمهو داشتم از لحاظ نرمي خوبه ولي اگه سال ساختش قديمي باشه زود ترك برميداره.لاستيك يزد از بارز بهتره.(لاستيكهاي ايراني بايد هر2 طرفش مهر استاندارد داشته باشه.)در ضمن مطمئني هر حلقه لاستيك 100 تومن.چون الان يزد پرايدي جفتي 230 هست.مستهلك شدن لاستيك به 2عامل بستگي داره سال ساخت و كاركرد مواظب باش گل قديميها فكر كنم مال 2009 باشند
سلام
ممنون دوست عزیز
سال ساخت رو از کجا بفهمم داخلش نوشته برگه داره یا چیز دیگه ای هست راستش تا حالا لاستیک عوض نکردم
الن به نظرتون در کل چی بگیرم به قیمتش هم بیارزه؟
با سپاس

محمد داود
23-08-2013, 21:59
سلام.سال ساخت رو كنار لاستيك داخل يك شكل بيضي ميزنند.عدد اول هفته توليد و عدد دوم سال ساخت.مثلا(4409)هفته 44م از سال2009.من خودم اخرين بار بارز خريدم الان كه يكي از بچه ها يزد گرفته به نظرم بهتر از بارزه.(خيلي از قطعات ماشين اگه ايراني اصل پيدا كني بسيار كارامد هستند چون ميدوني حداقل ايرانيه ولي جنسهاي الان حتي اگه از ايرانيش بهتر باشه نسبت به قيمتش گرونه)

amirpcp30
23-08-2013, 22:14
سلام.سال ساخت رو كنار لاستيك داخل يك شكل بيضي ميزنند.عدد اول هفته توليد و عدد دوم سال ساخت.مثلا(4409)هفته 44م از سال2009.من خودم اخرين بار بارز خريدم الان كه يكي از بچه ها يزد گرفته به نظرم بهتر از بارزه.(خيلي از قطعات ماشين اگه ايراني اصل پيدا كني بسيار كارامد هستند چون ميدوني حداقل ايرانيه ولي جنسهاي الان حتي اگه از ايرانيش بهتر باشه نسبت به قيمتش گرونه)
ممنون دوست عزیز
خب به نظرتون حالا چی بگیرم کوهمو،یزد یا...؟
با سپاس

محمد داود
26-08-2013, 09:11
سلام.من از يك دوست كه تاكسي پرايد داشت سوال كردم گفت من اكثر لاستيكها رو رو ماشين امتحان كردم و به اين نتيجه رسيدم كه نسبت به قيمت يزد از همه بهتر جواب داده.(البته نميشه يزد يا بارز رو مثلا با ميشلن مقايسه كرد ولي مطمئنا از لاستيكهاي چيني و ويتنامي و... بهتره)

amirpcp30
26-08-2013, 12:46
سلام
خیلی ممنون دوست عزیز
کومهو خیلی گرون تره؟ اگه اینطور باشه که اره پس دیگه همون یزد میگیرم این 30 تومن اینطور که میگین فک کنم ارزشش رو داره بارز جفتی 200 گفت
با سپاس

محمد داود
27-08-2013, 16:06
سلام.دقت كن لاستيكهاي ايراني بايد هر 2طرفش مهر استاندارد داشته باشه.اونايي كه يك طرفش داره درجه2 حساب ميشه.

amirpcp30
27-08-2013, 17:42
بازم سلام
خیلی ممنون فقط یک سوال مهر استاندارد حک شده هست یا برچسب؟
با سپاس

محمد داود
29-08-2013, 07:57
سلام.روي بارز حك شده.

amirpcp30
29-08-2013, 11:43
سلام.روي بارز حك شده.
سلام
ممنون عزیز خب اینطور فرمودین یزد بهتره می خواستم ببینم یزد هم استاندارد داره اون چطوریه برچسبه یا...؟
سپاس

amirpcp30
31-08-2013, 13:24
سلام دوستان
امروز یک بلندگو عقب فابریک گرفتم چون قبلیش یکم وز وز میکردم بعد دیدم با صدای قبلیه یکم انگار بیسش بیشتر بود ولی شفافیت صداش کمتر بود پشت باند قبلی نوشته بود نرمال 12.5 و مکس 25 -اهم هم 4 بود ولی روی جدیده زده نرمال 25 و مکس 50 -بقیه ی باندها هم فابریکه
می خواستم بپرسم باید مثل همون قبلی بگیرم یا برم اون یکی عقب رو هم بکنم مثل همین؟
با سپاس

rezarrrr
01-11-2013, 12:22
سلام
من یه پراید مدل 90 دارم که از چند روز پیش و یکهویی همه باندهاش شروع کردن به خرخر کردن و موقع عوض کردن فرکانس رادیو اولش یه صدای بلند پقی میده و صدای اهنگ ها رو میریزه به هم که گاهی با خاموش روشن کردن دوباره ماشین مشکل حل میشه اگه صدا از یکی از بلندگو ها بود میگفتم پاره شده ولی مشکل اینجاست که هر 4 تا با هم این مشکل رو پیدا کردن
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

بهنازی
14-11-2013, 13:41
با سلام دوباره
موقع دور زدن یا حتی در حالت عادی هم صدای تق تق تند با صدای کم از طرف شاگرد میاد ممکنه از سر پولوس باشه هفته قبل طرف راننده رو تعویض کردم اون از سرپوولوس بود
و همچنین لاستیک طرف راننده نصفش بیشتر از نصف دیگه ساییده شده این علتش از چی میتونه باشه؟

منتظر جواب شما عزیزان هستم

jamshidjap
08-01-2014, 01:29
سلام
امروز یه بی وجدان اومده بود در ماشین منو با قلاب باز کرده بود؛وقتی که دیده هیچی واسه سرقت وجود نداره؛لج کرده و جفت برف پاکنامو از ته قلوه کن کرده و شکونده؛حالا کسی میدونه قیمت یه جفت برف پاک کن کامل چقدره؟

Pourya-pc
08-01-2014, 11:58
سلام
امروز یه بی وجدان اومده بود در ماشین منو با قلاب باز کرده بود؛وقتی که دیده هیچی واسه سرقت وجود نداره؛لج کرده و جفت برف پاکنامو از ته قلوه کن کرده و شکونده؛حالا کسی میدونه قیمت یه جفت برف پاک کن کامل چقدره؟

خود برف پاکن که فلزه اگر کج شده باشه میشه صافش کرد ، تیغه هم از 5 تومن داره تا 8 تومن ( ژله ایی )

jamshidjap
13-01-2014, 18:18
سلام
گیرباکس روغن میداد؛دادم تعمیرکار تمام کاسه نمدهاشو عوض کرد 100 گرفت؛؛؛امروز دیدم دوباره ازش روغن ریخته!!

liza20012002us
21-02-2014, 14:02
سلام
روغن تو محفظه فیلتر هوا نشانه چیست
در ضمن داخل اتاق قدری بوی روغن هم میاید
با تشکر

becareful
07-03-2014, 20:20
سلام
گیرباکس روغن میداد؛دادم تعمیرکار تمام کاسه نمدهاشو عوض کرد 100 گرفت؛؛؛امروز دیدم دوباره ازش روغن ریخته!!

باید بری پیشش بگی این چه طرز تعمیره. اگه درستش کرد که هیچی اگه نکرد حداقل نصف هزینه رو پس بگیر. و فاکتور هم بگیر برو شکایت کن در اتحادیه.

اون دوستمون هم که نصفش ساییده شده. زاویه چرخت به هم ریخته و میزون نیست و یکی از دو زاویه های چرخ(به اسم کمبر و کستر) به هم ریخته و یک کول شده و بار ماشین روی یک طرف تایر بیشتر از نصفه دیگه هست. در آخر تنظیم که کردی ، بالانس روکار هم در آخر کار انجام بده.

محمد داود
08-03-2014, 17:24
سلام
روغن تو محفظه فیلتر هوا نشانه چیست
در ضمن داخل اتاق قدری بوی روغن هم میاید
با تشکر

سلام.احتمالا کمپرس و ضعیف شدن گیت سوپاپ.

محمد داود
08-03-2014, 17:28
سلام دوستان
امروز یک بلندگو عقب فابریک گرفتم چون قبلیش یکم وز وز میکردم بعد دیدم با صدای قبلیه یکم انگار بیسش بیشتر بود ولی شفافیت صداش کمتر بود پشت باند قبلی نوشته بود نرمال 12.5 و مکس 25 -اهم هم 4 بود ولی روی جدیده زده نرمال 25 و مکس 50 -بقیه ی باندها هم فابریکه
می خواستم بپرسم باید مثل همون قبلی بگیرم یا برم اون یکی عقب رو هم بکنم مثل همین؟
با سپاس
سلام.اون عددها خالی بندیه.باازمایش و خطا بلندگوی مناسب رو پیداکن.

محمد داود
08-03-2014, 17:33
پخش ماشین منم همینجوری شد.پخش رو بردم نمایندگی پارس گفت ترانزیستور تیونر نیم سوز!15 اشلوغ گرفت درست کرد.

majidli
13-03-2014, 16:43
دوستان بهترین روغن چیه؟
من ایرانول ریخته بودم
الان بهران ریختم میگن بهران بعد 4000 تا کم میکنه راسته؟!!

majid_majidy2006
13-03-2014, 16:44
امتحان نکردم

فرستاده شده از GT-I9082ِ من با Tapatalk

محمد داود
15-03-2014, 00:45
دوستان بهترین روغن چیه؟
من ایرانول ریخته بودم
الان بهران ریختم میگن بهران بعد 4000 تا کم میکنه راسته؟!!

پارس.تابستان بشکه ای.زمستان20w50.بعد ایرانول.

san82
25-03-2014, 23:28
با سلام
آقا من میخوام یه پراید صبا مدل 89 نقره ای 12 میلیون بخرم به نظزتون خوبه؟اصلا صبا خوبه؟

Pourya-pc
29-03-2014, 11:54
با سلام
آقا من میخوام یه پراید صبا مدل 89 نقره ای 12 میلیون بخرم به نظزتون خوبه؟اصلا صبا خوبه؟

بله خوبه . اگر ABS داشته باشه که خیلی بهتر هست و ترمزگیری خوبی برای شما به ارمغان میاورد .

majidli
30-03-2014, 18:15
میشه یه مارک خوب برای لنت ترمز پیشنهاد بدین؟

30vil
30-03-2014, 18:19

Yes Q................

majidli
30-03-2014, 20:36
Yes Q................
چه قیمت هست دوست عزیز؟

becareful
31-03-2014, 00:43
دوستان دیسک وصفحه کلاچ عظام خوب هست؟ قیمت 70
VALEO آبی هم هس 95 ولی معلوم نیست ساخت کجاست. همه هم میگن اصلی هست. ولی کیا که دیگه کلاچ پراید نمیزنه!
عظام بسته بندیش هست و در اصل پایا کلاچ هست.

30vil
31-03-2014, 00:49
چه قیمت هست دوست عزیز؟

من چند ماه پیش گرفتم 23 تومان

دوستان دیسک وصفحه کلاچ عظام خوب هست؟ قیمت 70
VALEO آبی هم هس 95 ولی معلوم نیست ساخت کجاست. همه هم میگن اصلی هست. ولی کیا که دیگه کلاچ پراید نمیزنه!
عظام بسته بندیش هست و در اصل پایا کلاچ هست.

دیسک صفحه برای پراید فقط سکو شرکتی مارک دیگه نگیرید

becareful
31-03-2014, 11:30
والا سری قبل سکو انداختم خوب نبود چند تا دیگه از بچه ها خوب نبود حالا اصلی و فرعی رو نمیدونم برای همین اعتماد نکردم.
الان والئو جعبه آبی گرفتم دو نوع دارن فروشنده ها،یکیش دیسک داخل پلاستیک بسته بندی شده یکیش توی کاغد ضخیم کرمی.
من دومی رو گرفتم نوشته های روش هم لیزری هست و حک نشده.
دیگه حالا خدا داند...
گرچه هیچکدوم اصلی ندارن نه سکو نه والئو فقط ساخت چین و ترکیه هستن و هیچ کدوم کره نیست.

aghili89
23-04-2014, 23:31
دیسک و صفحه سکو بد نیست، خوبه.. ولی نسبت به والئو، کلاج سفتی داره. برای پراید بهترین دیسک و صفحه والئو هست که خیلی نرم عمل میکنه و عمر خوبی هم داره.. که دیسک و صفحه والئو هم 3 نوع توی بازار دیدم. یک نوع کارتون سبز هست که درجه 1 و الان با قیمت حدود 120 و 130 هزار تومن هستش، بعد والئو کارتون آبی هست با کاغد داخلی کاهی (کرم) که توی بازار خیلی رواجتره و مکانیک و مشتری از این مدل معمولا استفاده میکنن و الان قیمت تقریبا 95 تومن داره که تا قبل 93.. تقریبا 87 تومن بود.. یه والئو کارتون سبز هست با مونتاژ شرکت M.CO که قیمت تقریبا 80 تومن هست که 6 ماه گارنتی بعد از نصب داره ولی چیز جالبی نیست.

aghili89
23-04-2014, 23:33

Gold قیمت تقریبا 25 تومن
Hi Lent قیمت تقریبا 17 تومن
و Hi-Q

majidli
24-04-2014, 21:31
دوستان تسمه پراید هم مارک به خصوصی داره؟
قیمتش چند هست و همچنین اجرت تعویضش چقدر میشه
با تشکر

aghili89
25-04-2014, 11:50
تسمه پروانه Tiger مارک خوبیه
تسمه تایم Hang Chang خوبه

majidli
08-05-2014, 16:31
دوستان فرق روغن موتور که تو قوطی فلزی هست با قوطی پلاستیکی چیه؟
مثلا روغن ایرانول 16000 با قوطی فلزی فرقش با پلاستیکیش چیه؟!!

mohammad_f2907
08-06-2014, 18:50
دوستان شیشه جلو چی بگیرم ؟
حدودا چه قیمته ؟

Sent from my LT18i using Tapatalk 2

amirpcp30
14-06-2014, 18:48
سلام دوستان
من چند ماه قبل لاستیک های ماشین رو عوض کردم یزد ونوس گذاشتم - حالا 10.000 کیلومتر کارکرده میخواستم چرخ ها رو جا به جا کنم میخواستم ببینم ضربدری باید عوض کنم یا عقب جلو- داخل این سایت خوندم که عقب جلو هست مخصوصا زمانی که تایر بارانی هست ولی خب چیزی که از زمان های قدیم شنیده بودم هم ضربدری بود که گفتم نظر دوستان رو بپرسم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با سپاس

30vil
14-06-2014, 19:38
سلام دوستان
من چند ماه قبل لاستیک های ماشین رو عوض کردم یزد ونوس گذاشتم - حالا 10.000 کیلومتر کارکرده میخواستم چرخ ها رو جا به جا کنم میخواستم ببینم ضربدری باید عوض کنم یا عقب جلو- داخل این سایت خوندم که عقب جلو هست مخصوصا زمانی که تایر بارانی هست ولی خب چیزی که از زمان های قدیم شنیده بودم هم ضربدری بود که گفتم نظر دوستان رو بپرسم
با سپاس

خودروهای دیف عقب مثل پیکان را ضربدری عوض میکنند

خودروهای دیف جلو بهتره جلو و عقب تعویض بشه

amirpcp30
20-07-2014, 04:33
سلام دوستان
من حدود ده ماه قبل بلبرینگ های جلو رو عوض کردم صدای بدی میداد - آهنگری که رفتم گفت عوض نکن بلبرینگ خوب نیست مشخص نیست چقد برات کار کنه (این هم اضافه کنم پراید 83 هست و بلبرینگ قدیم) از یک نفر پرسیدم گفت کویو بزار من هم رفتم و گذاشتم دو هفته ای بعد همون صدا...
حالا بعد ده ماه دوباره میخوام عوض کنم اهنگری میگه بلبرینگ جدید بزارم خوبه قدیمی ها هیچکدوم فایده ای نداره... ولی خب برای اینکه جدید هم بزارم توپی و .. باید عوض شه الکی خرج اضافه هست میخواستم بپرسم الان مارک مورد اعتمادی هست که از همون بلبرینگ های قدیمی بزارم یا کلا عوض کنم؟
راهنمایی کنید ممنون میشم
با سپاس

9vin
26-07-2014, 22:08
سلام

من پراید 111 مدل 90 دارم

دمای ماشین چه بدون کولر و چه با کولر از نصف میره بالا (تا یک خط بالاتر از نصف میره) به نظر شما عادیه ؟؟؟

ناگفته نماند من اهواز هستم

liza20012002us
25-11-2015, 10:14
پراید 81 کاربراتوری
یکی از فیوزهای سیمی کنار مخزن آب زاپاس بشدت داغ میکند بطوریکه به حالت ذوب رسیده و ماشین خاموش میشود علت چیست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

- - - Updated - - -

پراید 81 کاربراتوری
یکی از فیوزهای سیمی کنار مخزن آب زاپاس بشدت داغ میکند بطوریکه به حالت ذوب رسیده و ماشین خاموش میشود علت چیست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

Keyvan99
14-01-2016, 11:02
سلام
دوستان یه سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
یکی از اشناها یه پراید صبا صندوق دار مدل88 داره نوک مدادی، بیرنگ بیرنگ ، کارکرد 160/000 کیلومتر و هیدرولیک، چقدر میرزه؟ ماشین اصلا مسافرکشی و.... نرفته ماشینش تمیزه و سالم.
ممنون.

AhmadReza.
12-02-2016, 18:26
سلام دوستان من یه پراید 87 دوگانه کارخانه میخوام بگیرم 64000 تا کارکردشه ولی صاحبش انضباط نداشته
به نظرتون اگه اینو بگیرم با چقدر هزینه میشه تمیزش کرد...مثلا تودری ها و تودوزی ها صندلی ها چراغ ها روکش صندلی و کلا داخلی و خارجی ماشین رو تمیز کردن چقد هزینه میخواد؟؟؟
یه سوال دیگه برای پراید خریدم اولویت با کدوم از این موارده ؟؟
(کارکرد پایین ) ( رنگ و ضربه ) (ظاهر) (موتوری)
کدوماش مهم تره و کدوماشو با هزینه جزئی میشه درست کرد؟
ممنون

hm741
15-07-2016, 10:21
سلام

من پراید 111 مدل 90 دارم

دمای ماشین چه بدون کولر و چه با کولر از نصف میره بالا (تا یک خط بالاتر از نصف میره) به نظر شما عادیه ؟؟؟

ناگفته نماند من اهواز هستم
سلام منم همین مشکلو دارم. کاشان هستم. ممنون میشم راهنمایی کنید

سعید یاس
18-08-2016, 13:58
سلام من پراید هاچبک دارم که صبحا ساساتش با اینکه موتور گرم شده ولی ول نمیکنه و ماشینم تقربا تا یک ساعت با دور بالا کار میکنه و مصرفم بی نهایت بالا رفته ....کسی میتونه راهنمایی کنه چکار باید بکنم که این ساسات زود ول کنه... در ضمن ماشینم کاربراتوره

Badform
18-08-2016, 14:29
دمای موتور باید فن ، ترموسات ، رادیات ، فشنگی ، میزان آب و ... چک بشن
بنده هم اهواز هستم مشکلی ندارم .
Sent from my SM-N920C using Tapatalk

italy2006
14-10-2016, 23:50
دوستان با چند سوال در خدمت شما هستم
ماشین هم پراید است.
لطف کنید بفرمایید چرا چند روزی است که وقتی از ماشین پیاده میشم بوی بدی شبیه به روغن سوخته از جلوی ماشین به مشام میرسه..این امر نشانه چیست. چون قبلا اینطور نبوده ولی چند روز قبل روغن گیربکس عوض کردم.. ایا عیب از گیربکس است؟ یه جوری به نظر میاد ماشین مشکل داره یا مثلا روغن سوزی...
از علما امر نیازمند استطلاع هستم.
mohamad skystar
14-10-2016, 23:56
دوستان با چند سوال در خدمت شما هستم
ماشین هم پراید است.
لطف کنید بفرمایید چرا چند روزی است که وقتی از ماشین پیاده میشم بوی بدی شبیه به روغن سوخته از جلوی ماشین به مشام میرسه..این امر نشانه چیست. چون قبلا اینطور نبوده ولی چند روز قبل روغن گیربکس عوض کردم.. ایا عیب از گیربکس است؟ یه جوری به نظر میاد ماشین مشکل داره یا مثلا روغن سوزی...
از علما امر نیازمند استطلاع هستم.
امکان داره جایی نشتی روغن داره و قطره روغن میچکه رو خروجی دود و میسوزه و باعث بوی روغن سوخته میشه
یه بازدید کلی از زیر و روی موتور داشته باشید

aylar6888
26-10-2016, 10:43
درود دوستان عزیز:
ماشین بنده پراید کاربوراتوری مدل 82 سی ان سی هست.الان مدت زیادیه که ساسات ماشینم آزاد نمیکنه و ماشین توی هوای سرد مخصوصا دور موتور بالایی (گاهی تا نزدیک 3000 دور) داره.چند جا بردم اما نتونستن عیبشو رفع کنن.فقط شستشو میدن و تمام ولی باز همین آش و همین کاسه.ماشین هم تازه تعمیره و از نظر گرفتگی مسیر آب مشکلی نداره.اگه کسی میتونه راهنمایی کنه...
در ضمن یه مشکل دیگه هم داره اینه که روی دست اندازها فرمون ماشین به اصطلاح دل دل میزنه و ناگهان میکشه به یه طرف..کمکها هم فعلن مشکلی ندارن کسی میدونه مشکل چیه؟؟
ممنون

najee
10-11-2016, 11:05
پراید 93جدیدا کل ماشین به صدا افتاده خیلی هم ملاحظه کردم باهاش ولی از همه جاش صدای جیر جیر میاد کسی میدونه بیشتر ماله کدوم قسمت .از درا صدامیاد ازعقب صدا میاد رو دست اندازا که خیلی بیشتر صدامیده اون موقع صدای جیر جیر فک کنم کمکم باشه اونم در میاد یه وضعی میشه اصلا.این داشبوردای جدیدی که رو همه خودرو ها گذاشتن خیلی خیلی آشغاله چه پژو چه پراید پلاستیک به این بی کیفیتی حتی تو لگن آب حموم استفاده نمیشه که اینا رو خودرو 30میلیونی دارن استفاده میکنن آخه هون قدیمیش مگه چقدر تو قیمت تاثر داشت که عوضش کردن .

mohamad skystar
11-11-2016, 13:56
پراید 93جدیدا کل ماشین به صدا افتاده خیلی هم ملاحظه کردم باهاش ولی از همه جاش صدای جیر جیر میاد کسی میدونه بیشتر ماله کدوم قسمت .از درا صدامیاد ازعقب صدا میاد رو دست اندازا که خیلی بیشتر صدامیده اون موقع صدای جیر جیر فک کنم کمکم باشه اونم در میاد یه وضعی میشه اصلا.این داشبوردای جدیدی که رو همه خودرو ها گذاشتن خیلی خیلی آشغاله چه پژو چه پراید پلاستیک به این بی کیفیتی حتی تو لگن آب حموم استفاده نمیشه که اینا رو خودرو 30میلیونی دارن استفاده میکنن آخه هون قدیمیش مگه چقدر تو قیمت تاثر داشت که عوضش کردن .

در مورد به صدا افتادن اتاق خودروهای ایرانی بعد از چند سال هیچ راه حلی وجود نداره و این مشکل در حالت کلی از قالب اتاق هست که بی کیفیت شده.
صدای جیر جیر عموما در قسمت ستون ها اتفاق میوفته

گاهی اوقات پیش اومده افرادی که ماشین رو زیاد تمیز میکنن
لاستیک های بین درب ها هم این صدا رو تولید کردن.

mohammad20166
19-11-2016, 11:56
سلام به اساتید محترم
پراید مدل 87 تکسوز دارم از صفر دست خودمه. 10 روزی هست موتور ماشین داغ میکنه بیشتر اگزوزماشین. در حالی که ترمز دستی ماشین بیش از حد داغ میشه و حوالی اون که اگزوز رد شده. مصرف سوختم بالا رفته.

فیلتر بنزین و شمع تازه عوض کردم. معاینه فنی بردم زدن آلایندگی بالاست بهم معاینه ندادن. اوایل ماشین خاموش میکردم بوی بنزین میومد.مشکل واشر سر سیلندر بعید میدونم داشته باشه از اگزوز دود آبی و ابو روغن نمیاد.در حالت عادی موتور طبیعیه. ماهی یکی دوبار چراغ چک روشن میشه زودم خاموش میشه.
رو شتابم کمی کپ میکنه در کل نفس نداره ماشین.
یکی از دوستان گفتن احتمالا کاتالیست ماشینت مرخصه. نظر شما چیه دوستان؟

amir z
19-11-2016, 14:33
سلام به اساتید محترم
پراید مدل 87 تکسوز دارم از صفر دست خودمه. 10 روزی هست موتور ماشین داغ میکنه بیشتر اگزوزماشین. در حالی که ترمز دستی ماشین بیش از حد داغ میشه و حوالی اون که اگزوز رد شده. مصرف سوختم بالا رفته.

فیلتر بنزین و شمع تازه عوض کردم. معاینه فنی بردم زدن آلایندگی بالاست بهم معاینه ندادن. اوایل ماشین خاموش میکردم بوی بنزین میومد.مشکل واشر سر سیلندر بعید میدونم داشته باشه از اگزوز دود آبی و ابو روغن نمیاد.در حالت عادی موتور طبیعیه. ماهی یکی دوبار چراغ چک روشن میشه زودم خاموش میشه.
رو شتابم کمی کپ میکنه در کل نفس نداره ماشین.
یکی از دوستان گفتن احتمالا کاتالیست ماشینت مرخصه. نظر شما چیه دوستان؟

سلام
کاش کارکرد ماشین رو میگفتید. احتمال گرفتگی کاتالیست خیلی زیاده. اگه کارکرد بالای 80-90 تا هست حتما کاتالیست رو بردارید. البته قبلش میتونید برای تست یه کاری انجام بدید. پیچ های اگزوز رو از گلویی، جایی که به منیفولد اگزوز بسته شده باز کنید تا مقداری راه خروج دود آزاد بشه و تست کنید. اگر مشکل رفع شد صد در صد کاتالیست کیپ شده (البته صدای ماشین خیلی زیاد میشه چون منبع نداره دیگه :n02: فقط برای تست گرفتگی کاتالیست کاربرد داره)

mohammad20166
19-11-2016, 21:29
سلام
کاش کارکرد ماشین رو میگفتید. احتمال گرفتگی کاتالیست خیلی زیاده. اگه کارکرد بالای 80-90 تا هست حتما کاتالیست رو بردارید. البته قبلش میتونید برای تست یه کاری انجام بدید. پیچ های اگزوز رو از گلویی، جایی که به منیفولد اگزوز بسته شده باز کنید تا مقداری راه خروج دود آزاد بشه و تست کنید. اگر مشکل رفع شد صد در صد کاتالیست کیپ شده (البته صدای ماشین خیلی زیاد میشه چون منبع نداره دیگه :n02: فقط برای تست گرفتگی کاتالیست کاربرد داره)
کارکرد250تا

valas
20-11-2016, 14:05
با سلام

یه پراید 141 بنزینی مدل 87 دارم.

درب کاپوت رو که باز می کنی دو تا صفحه عبور آب و دو تا فن (پروانه) داره.

یکیش که مال سیستم خنک کننده موتور هست. من نمی دونم اون یکی دیگه مال چیه؟

amir z
20-11-2016, 14:07
با سلام

یه پراید 141 بنزینی مدل 87 دارم.

درب کاپوت رو که باز می کنی دو تا صفحه عبور آب و دو تا فن (پروانه) داره.

یکیش که مال سیستم خنک کننده موتور هست. من نمی دونم اون یکی دیگه مال چیه؟

سلام
فکر کنم منظور شما رادیاتور های اب و کولر باشه. اون فن که سمت موتور قرار داره واسه سیستم خنک کننده ی موتور هست و فن کوچکتری که سمت سپر قرار داره برای کولر هستش

valas
23-11-2016, 23:10
سلام
فکر کنم منظور شما رادیاتور های اب و کولر باشه. اون فن که سمت موتور قرار داره واسه سیستم خنک کننده ی موتور هست و فن کوچکتری که سمت سپر قرار داره برای کولر هستش
با سلام
با تشکر
حالا این رادیاتور کولر با همون آب رادیاتور اصلی پر می شه؟
فن اون چه موقع کار می کنه؟

amir z
24-11-2016, 09:14
با سلام
با تشکر
حالا این رادیاتور کولر با همون آب رادیاتور اصلی پر می شه؟
فن اون چه موقع کار می کنه؟

سلام
اون رادیاتور کولر داخش اب نیست که با رادیاتور اب مشترک باشه. اصلا به هم ربطی ندارن و داخل رادیاتور کولر گاز هستش.
فن کوچک که متعلق به کولر هستش توی پراید فقط زمانی که کولر روشن باشه فعال میشه

majidli
01-01-2017, 22:30
با سلام
بخاری روی داشبرد اصلا بادی ازش نمیاد(خیلی کم)
اما قسمت زیر قویه
دریچه رو هم هر سمتی میزنم فرقی نمیکنه
ممنون میشم راهنمایی کنید

mohamad skystar
02-01-2017, 00:43
با سلام
بخاری روی داشبرد اصلا بادی ازش نمیاد(خیلی کم)
اما قسمت زیر قویه
دریچه رو هم هر سمتی میزنم فرقی نمیکنه
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
بخاری پراید ها تمام همینجورن یعنی باد گرم درست و حسابی رو از قسمت زیر داشبورد
به داخل اتاق میزن

majidli
02-01-2017, 11:47
سلام
بخاری پراید ها تمام همینجورن یعنی باد گرم درست و حسابی رو از قسمت زیر داشبورد
به داخل اتاق میزن
ممنون
ولی پارسال اینجوری نبود خیلی قوی تر بود
الان شیشه بخار میکنه کاریش نمیشه کرد

mohamad skystar
02-01-2017, 13:20
ممنون
ولی پارسال اینجوری نبود خیلی قوی تر بود
الان شیشه بخار میکنه کاریش نمیشه کرد

پیشنهاد میکنم به باتری ساز مراجعه کنید
تا دریچه ها و مجاری ورودی هوا رو یه بررسی بکنن

sgh6991
22-02-2017, 11:46
سلام دوستان
در حال حاضر چه دیسک صفحه ای برای پراید مناسبه؟

mohamad skystar
22-02-2017, 13:12
سلام دوستان
در حال حاضر چه دیسک صفحه ای برای پراید مناسبه؟

مارک دایکن هست
قیمتش حدود 135 هزار تومن

ha789di
26-02-2017, 01:07
سلام دوستان
تو مشخصات پراید ۱۱۱ تو سایت سایپا اشاره شده که مجهز به ایموبلایزر هست ولی الان که ماشین اومده دستم اثری نیست ازش یعنی اینم کلاهبرداری هست؟

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

mohamad skystar
26-02-2017, 13:14
سلام دوستان
تو مشخصات پراید ۱۱۱ تو سایت سایپا اشاره شده که مجهز به ایموبلایزر هست ولی الان که ماشین اومده دستم اثری نیست ازش یعنی اینم کلاهبرداری هست؟

شما با ایموبلایزر آشنایی دارید ؟
ایموبلایزر در معرض دید شما نیست
منظور شما رو متوجه نشدم که گفتین اثری نیست
از کجا متوجه شدید ؟

ha789di
01-03-2017, 14:56
شما با ایموبلایزر آشنایی دارید ؟
ایموبلایزر در معرض دید شما نیست
منظور شما رو متوجه نشدم که گفتین اثری نیست
از کجا متوجه شدید ؟
درودبرشما
بله من اشتباه میکردم ممنون از پاسخگویی

ha789di
06-03-2017, 21:39
سلام دوستان یه دزدگیر ساده خوب (غیرتصویری)برای ۱۱۱ معرفی میکنید برای من؟

mohamad skystar
06-03-2017, 23:05
سلام دوستان یه دزدگیر ساده خوب (غیرتصویری)برای ۱۱۱ معرفی میکنید برای من؟

در
این بخش مطرح کنید

mohamadreza1995
23-10-2017, 22:55
سلام

یه مشکلی در پراید glxi وجود داره که از سمت جلو و شاگرد ، موقع استفاده زیاد از ماشین یا وقتی که زیاد زیر افتاب میمونه ، در سرعت پایین و ترافیک صدای سوت میده و وقتی سرعت میره بالا 40 و 50 این صدا قطع میشه .
این صدا صبحا یا استفاده کم از ماشین وجود نداره . لنت ها رو هم عوض کردم مشکل حل نشد . یعنی صب که میرم مشکلی نیست ولی ظهر موقع برگشتن وقتی به سرعت گیر مییرسم ترمز میکنم و سرعت کم میشه ، این صدا رو میده یا در ترافیک این صدا شدید میشه .

یه مورد دیگه هم دنده عوض کردن گاها خیلی سخت میشه و دنده جا نمیره ! اینو چیکار کنم ؟

majidli
24-10-2017, 18:51
سلام

یه مشکلی در پراید glxi وجود داره که از سمت جلو و شاگرد ، موقع استفاده زیاد از ماشین یا وقتی که زیاد زیر افتاب میمونه ، در سرعت پایین و ترافیک صدای سوت میده و وقتی سرعت میره بالا 40 و 50 این صدا قطع میشه .
این صدا صبحا یا استفاده کم از ماشین وجود نداره . لنت ها رو هم عوض کردم مشکل حل نشد . یعنی صب که میرم مشکلی نیست ولی ظهر موقع برگشتن وقتی به سرعت گیر مییرسم ترمز میکنم و سرعت کم میشه ، این صدا رو میده یا در ترافیک این صدا شدید میشه .

یه مورد دیگه هم دنده عوض کردن گاها خیلی سخت میشه و دنده جا نمیره ! اینو چیکار کنم ؟
سلام
این مشکلو منم دارم منتها سمت راننده
لنتم عوض کردم تغییری نداشت

یه مکانیکی به من گفت که از دیسکته
.......
در مورد دنده جا نرفتن که خیلی چیزا دخیله...روغن گیربکس..ریگلاژ نبودن کلاچ...دیسک و صفحه
در کل پراید دنده هاش همینه مخصوصا دنده عقب:n02:

mohamadreza1995
24-10-2017, 22:04
سلام
این مشکلو منم دارم منتها سمت راننده
لنتم عوض کردم تغییری نداشت

یه مکانیکی به من گفت که از دیسکته
.......
در مورد دنده جا نرفتن که خیلی چیزا دخیله...روغن گیربکس..ریگلاژ نبودن کلاچ...دیسک و صفحه
در کل پراید دنده هاش همینه مخصوصا دنده عقب:n02:

خودمم فکر میکنم مشکل از دیسک ترمز باشه چون یه سایشی اتفاق میفته وقتی که ماشینو زیاد استفاده کنی صدا میده .

majidli
24-10-2017, 23:16
خودمم فکر میکنم مشکل از دیسک ترمز باشه چون یه سایشی اتفاق میفته وقتی که ماشینو زیاد استفاده کنی صدا میده .

دقیقا منم زیاد استفاده میکنم صداش در میاد
باید دیسکش عوض بشه

chris-7
07-03-2019, 05:28
عرض سلام خدمت دوستان ، بنده به یک مشکل برخورده ام در مورد ریل پلاستیکی صندلی پراید که صندلی راننده کلا ریل پلاستیکی اش از جا خارج شده و شکسته و دو عدد نو خریدم اما نحوه جا انداختن را نمی دانم به چه صورت هست ؟؟

mohamad skystar
08-03-2019, 15:25
عرض سلام خدمت دوستان ، بنده به یک مشکل برخورده ام در مورد ریل پلاستیکی صندلی پراید که صندلی راننده کلا ریل پلاستیکی اش از جا خارج شده و شکسته و دو عدد نو خریدم اما نحوه جا انداختن را نمی دانم به چه صورت هست ؟؟

اگر نمیتونید انجام بدین ببرید پیش افرادی که تو کار کفپوش و روکش صندلی هستن
چون باز و بسته کردن اینارو میدونن

aramesh_61
22-05-2019, 11:18
سلام دوستان،
یه سوال داشتم نمیدونم اینجا میشه پرسید یا نه،
بین یه پراید مدل 96 با 30 هزار تا کارکرد و قیمت 43 میلیون و یک تیبا صندوقدار مدل 96 با 60هزار تا کارکرد و قیمت 47 میلیون، کدوم بهتره برای خرید؟ اختلاف قیمتش برام مهم نیست
ممنون

mohamad skystar
22-05-2019, 21:08
سلام دوستان،
یه سوال داشتم نمیدونم اینجا میشه پرسید یا نه،
بین یه پراید مدل 96 با 30 هزار تا کارکرد و قیمت 43 میلیون و یک تیبا صندوقدار مدل 96 با 60هزار تا کارکرد و قیمت 47 میلیون، کدوم بهتره برای خرید؟ اختلاف قیمتش برام مهم نیست
ممنون

سلام. باید در بخش مشاوره خرید سوال میکردید اما مشکلی نیست
اگر مصرف کننده هستید پراید رو انتخاب کنید
لوازم و قطعات تیبا اوضاع خوبی نداره قیمت ها هم
که دیگه مشخصه

alialimorad
09-06-2019, 18:46
سلام اگر دزدگیر پراید خوب می خواهید می توانید دو برند ایزکار و ماجیکار را بخرید
از این فروشگان ایران کارلوکس با هترین قیمت تهیه بفرمایید
دزدگیر ماجیکار M130A با ریموت MR901
و
دزدگیر ایزیکار E7 IIIA LongRange

ahmadreis
15-02-2020, 22:19
سلام . به نظرتون با توقف تولید ماشین پراید در سال 99 آیا قیمتش افزایش پیدا میکنه یا خیر؟(با توجه به این که هنوز مدل جایگزین هنوز اعلام نشده)

mohamad skystar
06-06-2020, 13:05
۳۱ واقعیت درباره پراید ۱۳۱درباره پراید ۱۳۱ کمپانی سایپا چه می‌دانید؟ این چه سؤالی است؛ همه با پرایدها و از جمله مدل ۱۳۱ آشنا هستند. اما شاید دوست باشید از این خودروی پراستفاده در ایران بیشتر بدانید. پس چرا معطلید؟‌ این ۳۱ واقعیت درباره این اتومبیل خدمت شما.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
۶۰ میلیون برای پراید ۱۳۱
۱. پراید ۱۳۱ امروزه در بازار، نزدیک ۶۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و بازار خوبی هم دارد؛ البته به وقت فروردین ۱۳۹۹.
۲. بد نیست بدانید که پراید ۱۳۱ را، نسخه فیس‌لیفت و جایگزین پراید صبا می‌دانند.
۳. در اواخر دهه ۸۰ شمسی، سایپا اقدام به طراحی پروژه ایکس ۱۰۰ کرد تا عملا پلتفرم پرایدها را ارتقا ببخشد. پراید ۱۳۱ هم از این امر جدا نبود.
۴. پراید ۱۳۱ البته نسخه فیس‌لیفت هم دارد؛ پراید ۱۳۲. جالب این که هر ۲ خودرو به موازات هم تولید شده‌اند.
۵. این مدل، ۵ تیپ دارد. تفاوت این تیپ‌ها، در ویژگی‌های فرمان هیدرولیک، ترمز ای‌بی‌اس و ایربگ راننده است.
۶. ارزان‌ترین تیپ این ماشین، تیپ اس‌تی است که هیچ کدام از این ۳ ویژگی را ندارد.
۷. گران‌ترین تیپ آن را هم باید ای‌ایکس بدانیم؛ که هر ۳ ویژگی را دارد.
۸. از سال ۱۳۹۳ بود که تولید پراید ۱۳۱ با استاندارد یورو ۴ شروع شد.
۹. هزینه نگهداری این خودرو پایین بوده و عملا جزو کم‌خرج‌ترین‌های بازار است. یکی از مزیت‌های این اتومبیل، همین نکته است.
۱۰. همان طور که اشاره شد، بازار دست دوم خوبی هم دارد که یکی دیگر از مزیت‌هایش محسوب می‌شود. کافی است سری به وب سایت دیوار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بزنید تا ببینید چقدر مشتری دارد.
۱۱. پرایدها، علی‌رغم همه نقدهایی که به آن‌ها می‌شود، دچار فراوانی قطعات هستند و عملا دارندگان آنها، با مشکلی روبه‌رو نیستند.
۱۲. این پرایدها البته نقاط ضعف هم کم ندارند؛ از جمله کولرها. موقع کولر گرفتن، ماشین حسابی به دردسر می‌افتد.
۱۳. این خودروها فرمان‌پذیری نه چندان جالبی دارند؛ این هم یک ضعف دیگر.
۱۴. کیفیت ساخت خودرو چندان جالب نیست. در نتیجه امنیت خودرو هم با مشکل روبه‌رو است؛ چه از حیث برخورد در تصادف و چه از نظر آپشن‌های ایمنی.
۱۵. حجم موتور پراید ۱۳۱، نزدیک به ۱.۳ لیتر است؛ با قدرت ۷۱ اسب بخار. ظاهرا برای چنین خودرویی بد نیست.

پراید و تیبا و رانا و باقی بچه‌ها
۱۶. مصرف ترکیبی خودرو نزدیک ۶.۵ لیتر است؛ یک مزیت دیگر برای یک خودروی اقتصادی.
۱۷. از جمله رقبای سنتی این ماشین، باید به فیس‌لیفت آن اشاره کرد؛ پراید ۱۳۲. البته معمولا یکی، دو سال باید تفاوت بین نو و کارکرده آنها قائل شد تا متعادل شوند. ظاهرا که این رقابت، برنده‌ای ندارد.
۱۸. رقیب سنتی دیگر پراید ۱۳۱ را باید تیبا صندوقدار بدانیم. تیبا برتری‌هایی به پراید دارد؛ از جمله استحکام و طراحی و امکانات کابین و… .
۱۹. شاید بشود رانا ال‌ایکس را که مربوط ۷، ۸ سال قبل است هم، در این رقابت وارد کرد. طبعا وضعیت رانا از هر حیث بهتر از پراید خواهد بود.
۲۰. بعضی‌ها هم معتقدند که دوو سیلو، البته نسخه‌های سرپا و تمیزش، گزینه بعدی این رقابت هستند و از هر لحاظ، بهتر و سرتر از پراید ۱۳۱. به هر حال می‌توانید به خرید پراید ۱۳۱ در دیوار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و همچنین دیگر خودروهای رقیب هم فکر کنید.
۲۱. برخی رانندگان این خودرو معتقدند که پرایدهای ۱۳۹۶ به بعد، سامانه ترمزشان بهتر شده و قابل اعتمادتر است.
۲۲. برخی از طرفداران پراید، معتقدند که این ماشین، بهترین گزینه برای کسی است که درگیر رانندگی اصولی است و نمی‌خواهد کار خاصی با خودرویش انجام بدهد.
۲۳. گفته می‌شود که این پراید و دیگر پرایدها، مشکلی از بابت طراحی و کیفیت نداشتند؛ ولی به مرور زمان که قطعات فنی بی‌کیفیت و تولید بدنه ضعیف به دلیل فرسودگی دستگاه‌های تولید و… پیش آمده، به این حال و روز افتاده‌اند. کیفیت پایین مونتاژ را هم البته نباید از یاد برد.
۲۴. در نسخه‌های جدیدتر خودرو مشکل گیربکس هم گزارش شده؛ که ظاهرا جز تعویض چاره‌ای ندارد.
۲۵. شتاب این پرایدها، نزدیک به ۱۵ ثانیه است؛ البته با کمی کم یا زیاد. این شتاب قاعدتا برای جوانترها چندان جذاب و جالب نیست.
۲۶. حداکثر سرعت این پراید ۱۷۰ کیلومتر است؛ هرچند گفته می‌شود بالای ۱۲۰ تا سرعت، ماشین به لرزه افتاده و کنترلش سخت می‌شود.
۲۷. یکی از سایت‌های معتبر خودرو، نمره هندلینگ این پراید را یک چهارم دانسته است؛ یعنی ۲.۵ از ۱۰.
۲۸. باقی نمره‌های آپشن‌های رفاهی و ایمنی و… هم در همین حد و حدود است. بالاترین نمره به خدمات پس از فروش اختصاص داشت؛ ۸ از ۱۰.
۲۹. آیا می‌دانستید که ریشه پراید، به شرکت کیاموتورز کره بر می‌گردد؟ و البته کمی هم به کمپانی مزدای ژاپن؟
۳۰. روزگاری از پراید، برای تردد در عرشه ناوهای بزرگ آمریکایی استفاده می‌شد؛ چون صرفا قصدشان رفت و آمد در یک مسیر صاف و مشخص و بدون دست‌انداز بود. بعدها این خودرو از بازار آمریکا خارج شد؛ به دلیل ضعف در کیفیت و امنیت.
۳۱. ورود پراید به بازارهای ایران، به سال ۱۳۷۲ باز می‌گردد؛ که شرکت سایپا، کیا پراید را با نام‌های صبا و نسیم به بازار فرستاد. صبا، پدر همین پراید ۱۳۱ محسوب می‌شد.

منبع : پدال

sah_6969
21-10-2020, 19:12
سلام
2 تا مشکل برام پیش آومده که ممنون میشم راهنمایی کنید.

1_آخرین باری که رفتم روغن موتور رو عوض کردم کیلومتر کلی در اون موقع 197851 ثبت شد و کیلومتر بعدی 203851 که الان 199391 هست که یعنی 1540 تا الان کار کرده است .
اما در قسمت TRIP که به منظور سرویس های دوره ای، وقتی به عدد مورد نظر میرسد و آن را صفر می کنیم و دوباره تنظیم می کنیم عدد 597.0 نمایش داده می شود چکاری باید انجام بدم که عدد درست رو نمایش بده.
2_ در صورت کم کردن روغن (پراید صبا 85) میشه از این روغن های بشکه ای با شماره 40 استفاده کرد ؟
لطفا بفرمایید چه روغنی رو در صورت کم شدن سطح روغن میشه استفاده کرد
لطفا راهنمایی کنید.
متشکرم.

- - - Updated - - -

سلام
2 تا مشکل برام پیش آومده که ممنون میشم راهنمایی کنید.

1_آخرین باری که رفتم روغن موتور رو عوض کردم کیلومتر کلی در اون موقع 197851 ثبت شد و کیلومتر بعدی 203851 که الان 199391 هست که یعنی 1540 تا الان کار کرده است .
اما در قسمت TRIP که به منظور سرویس های دوره ای، وقتی به عدد مورد نظر میرسد و آن را صفر می کنیم و دوباره تنظیم می کنیم عدد 597.0 نمایش داده می شود چکاری باید انجام بدم که عدد درست رو نمایش بده.
2_ در صورت کم کردن روغن (پراید صبا 85) میشه از این روغن های بشکه ای با شماره 40 استفاده کرد ؟
لطفا بفرمایید چه روغنی رو در صورت کم شدن سطح روغن میشه استفاده کرد
لطفا راهنمایی کنید.
متشکرم.

Hamid..God
28-10-2020, 18:15
سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان عزیز
دیروز که با ماشین داشتم رانندگی میکردم بعد از چند دقیق توقف وقتی خاستم راه بیوفتم موقع حرکت و زمانی که کلاج در گیر بود ماشین صدای جیغ کشیده شدن فلز رو فلز رو داد و فکر میکنم صفحه کلاج ماشین تموم شده و نیاز به تعویض داره البته ماشین که گرم شد دیگه صدا نمیده.ماشین خیلی سر زندست و شتابش خیلی خوبه برا همین احتمالش هست تسمه تایم هم باشه
قبل اینکه بدم دسته تعمیر کار خاستم بدونم چه قطعه ای براش بخرم ، ایرانی خود سایپا یا خارجی
قیمت صفحه کلاج شرکتی رو توی نت 500 تومن زده بود ولی نمونه های دیگه بود که قیمت بالا تر داشتن مثل صفح کلاج دایکن که ژاپنی معرفی شده و 980 تومن قیمتشه، آیا ارزش داره که این هزینه ی بیشتر رو صرف کنم یا همون شرکتی مناسبه و عمرش کم نیست(صفحه کلاج قبلی هم شرکتی بوده و بالای 5 سال کار کرده)

ممنون از کمک دوستان