PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پـرایـد Pride ( نسیم و صبا )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12

aaboly
06-02-2012, 14:21
بالاخره عکس های من اضافه شد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

john nash
14-02-2012, 21:12
سلام دوستان
من 6 ماهه یه 132sx گرفتم
الان جدیدا چراغ مربوط به ترمز روشن میشه(همونی که وقتی دستی بالاست روشنه)
یه روغن ترمز خریدم ریختم توش چند روز خاموش بود بعد دوباره روشن شد
الان بردم نمایندگی مخزن روغن ترمزو عوض کرد فعلا خوبه
گفت اگه باز اینجوری شد بوستر باید عوض شه
شایدم از abs باشه
حالا میشه راهنمایی کنید که ایا راس میگن یا نه؟
تو دفترچش نوشته ممکنه از EBD باشه
EBD چیه؟
اصلا پراید EBD داره یا نه؟
اگه از اون باشه باید چیکار کرد؟

Imantec
14-02-2012, 21:27
سلام دوستان
من 6 ماهه یه 132sx گرفتم
الان جدیدا چراغ مربوط به ترمز روشن میشه(همونی که وقتی دستی بالاست روشنه)
یه روغن ترمز خریدم ریختم توش چند روز خاموش بود بعد دوباره روشن شد
الان بردم نمایندگی مخزن روغن ترمزو عوض کرد فعلا خوبه
گفت اگه باز اینجوری شد بوستر باید عوض شه
شایدم از abs باشه
حالا میشه راهنمایی کنید که ایا راس میگن یا نه؟
تو دفترچش نوشته ممکنه از EBD باشه
EBD چیه؟
اصلا پراید EBD داره یا نه؟
اگه از اون باشه باید چیکار کرد؟
مستقیماً ربطی نداره به ABS چون اگه ترمز ضد قفل مشکل پیدا کنه چراغ خودش روشن میشه نه چراغ ترمز.ضمناً ترمز ماشین بحالت یک ماشین معمولی فاقد ABS درمیاد و باید ببری نمایندگی تا حل مشکل کنن.
EBD هم وصله ای برای ABS هست و سیستم الکترونیکی نیروی ترمز ABS محسوب میشه.پراید نداره و روی L90 و تیپهای بالای 206 نصبه.

arash299
16-02-2012, 11:51
سلام دوستان
ما دیروز رفتیم واسه تحویل خودرومون سایپا 111 :5:
با یک نکته جالب و عجیب مواجه شدم که گفتم شماها هم بدونید ! :18:
این خودرو که مثلا شرکت سایپا تولید می کنه اما اسمی از سایپا و مدل خودرو پشت ماشین نبود !!! و بعد که به نمایندگی گفتیم کووو پس اسم و مدل ؟؟!! گفت که احتمالا از همون کارخونه یادشون رفته بزارن پشتش!!! و خلاصه تو بازار هم نیست!!!:2:
حالا نظر شما در موروی این خوردو که نه نام داره نه نشون چیه ؟:16:

mehdi_08
16-02-2012, 12:43
اکسل دیسکی پراید که متاسفانه تولید نمی کنن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Imantec
16-02-2012, 14:18
سلام دوستان
ما دیروز رفتیم واسه تحویل خودرومون سایپا 111 :5:
با یک نکته جالب و عجیب مواجه شدم که گفتم شماها هم بدونید ! :18:
این خودرو که مثلا شرکت سایپا تولید می کنه اما اسمی از سایپا و مدل خودرو پشت ماشین نبود !!! و بعد که به نمایندگی گفتیم کووو پس اسم و مدل ؟؟!! گفت که احتمالا از همون کارخونه یادشون رفته بزارن پشتش!!! و خلاصه تو بازار هم نیست!!!:2:
حالا نظر شما در موروی این خوردو که نه نام داره نه نشون چیه ؟:16:
بهتر.روی درب صندوق شیک تر و تمیزه و دزدهای محترم هم مجبور نیستن برای کندن مارکهای ماشینت خراش و رنگ پریدگی روی بدنه یادگار بذارن!

khore mobile
16-02-2012, 15:52
با سلام
من درتاريخ 14 فروردين 90 يه سايپا 131 خريدم و تا حالا واسه سرويس و چكاپ نرفتم.
البته سرويس دوره اي رفتم فقط روغن عوض كرد و گفت تا چراغ چك روشن نشده اين ورا نبينمت!!!!

سوالم اينه كه من نياز واسه چكاپ برم؟چه قسمتهائي نياز داره؟

mehdi_08
16-02-2012, 20:15
با سلام
من درتاريخ 14 فروردين 90 يه سايپا 131 خريدم و تا حالا واسه سرويس و چكاپ نرفتم.
البته سرويس دوره اي رفتم فقط روغن عوض كرد و گفت تا چراغ چك روشن نشده اين ورا نبينمت!!!!

سوالم اينه كه من نياز واسه چكاپ برم؟چه قسمتهائي نياز داره؟

نه دیگه وقتی مشکلی نداری نمی خواد بری نمایندگی
دیگه خودت میزان روغن ترمز و روغن موتور و..... رو بررسی می کنی

Hamid Reza
17-02-2012, 11:47
سلام
این پراید بابام دهن مارو از دیروز سرویس کرده
یه غلطی کردم دیروز پراید بابام رو گرفتم رفتم بیرون یه دفعه ماشین خاموش شد
هر چی استارت زدم روشن نشد
مشکلش این بود که موقعی که میخواستم استارت بزنم دیگه چراغ چک روشن نمیشد
رفتم مکانیک آوردم گفت تا چراغ چک روشن نشه نمیتونم دیاگ بزنم
رفتم باطری ساز آوردم چک کرد گفت همه چیش سالمه من وارد نیستم
رفتم دنبال یکی که تو سیستم ECU وارده اومد دید گفت این سیستم ضد سرقتش فعال شده و قاطی کرده
راستم میگفت چون وقتی سویچ میندازی اون چراغ ضد سرقته همینطوری چشمک میزنه و خاموش نمیشه
گفت تا اون خاموش نشه چراغ چک روشن نمیشه
خلاصه گفت برو با یه سوییچ بدون کد امتحان کن اگه درست نشد بوکسل کن ببر نمایندگی
حالا منتظرم بعد از ظهر شه پارکینگه باز کنه برم با این سوییچ امتحان کنم ببینم چی میشه
خلاصه خیلی سیستم پراید چرته
دیگه کلافه شدم خدایی
پنجشنبه جمعه ام کلا خراب شد
کلی هم خرج کردم ماشین همینطور افتاده تو پارکینگ وسط شهر
نظر شما چیه؟
تا حالا چنین چیزی واستون اتفاق افتاده؟

mj52
17-02-2012, 14:35
سلام
این پراید بابام دهن مارو از دیروز سرویس کرده
یه غلطی کردم دیروز پراید بابام رو گرفتم رفتم بیرون یه دفعه ماشین خاموش شد
هر چی استارت زدم روشن نشد
مشکلش این بود که موقعی که میخواستم استارت بزنم دیگه چراغ چک روشن نمیشد
رفتم مکانیک آوردم گفت تا چراغ چک روشن نشه نمیتونم دیاگ بزنم
رفتم باطری ساز آوردم چک کرد گفت همه چیش سالمه من وارد نیستم
رفتم دنبال یکی که تو سیستم ECU وارده اومد دید گفت این سیستم ضد سرقتش فعال شده و قاطی کرده
راستم میگفت چون وقتی سویچ میندازی اون چراغ ضد سرقته همینطوری چشمک میزنه و خاموش نمیشه
گفت تا اون خاموش نشه چراغ چک روشن نمیشه
خلاصه گفت برو با یه سوییچ بدون کد امتحان کن اگه درست نشد بوکسل کن ببر نمایندگی
حالا منتظرم بعد از ظهر شه پارکینگه باز کنه برم با این سوییچ امتحان کنم ببینم چی میشه
خلاصه خیلی سیستم پراید چرته
دیگه کلافه شدم خدایی
پنجشنبه جمعه ام کلا خراب شد
کلی هم خرج کردم ماشین همینطور افتاده تو پارکینگ وسط شهر
نظر شما چیه؟
تا حالا چنین چیزی واستون اتفاق افتاده؟
سلام
شاید فیوزش سوخته باشد
یه فیوز 10آمپری تو جعبه فیوز نوشته EGI (با یه فیوز ده امپری امتحان کن)
یه فیوز سیمی اصلی داره کنار باطری به رنگ قهوه ای اونهم روش نوشته EGI(با فیوز قهوه ای چراغ ها امتحانش کن من احتمال می دم همین باشه)
شاید هم برقش قطع شده باشه که باید جعبه تقسیم پشت مخزن اب رادیات چک کنی

Hamid Reza
17-02-2012, 14:44
سلام
شاید فیوزش سوخته باشد
یه فیوز 10آمپری تو جعبه فیوز نوشته EGI (با یه فیوز ده امپری امتحان کن)
یه فیوز سیمی اصلی داره کنار باطری به رنگ قهوه ای اونهم روش نوشته EGI(با فیوز قهوه ای چراغ ها امتحانش کن من احتمال می دم همین باشه)
شاید هم برقش قطع شده باشه که باید جعبه تقسیم پشت مخزن اب رادیات چک کنی

تمام فیوزهاش رو چک کرد باطری ساز ، همش سالمه
برق هم داره چون پشت آمپر برق میاد وقتی سوییچ رو باز میکنی فقط چراغ چک روشن نمیشه

iNSANE
17-02-2012, 17:38
سلام دوستان عزیز،

دو هفته میشه 111 تحویل گرفتم، موقع تحویل 2 خط آمپر بزنین داشت، رفتم 10 لیتر زدم، هیچ تکونی نخورد تا 20 دقیقه بعد دیدم 1 خط اضافه شد، چند روز بعد دوباره 10 لیتر دیگه بنزین زدم، که باز تغییر نکرد، تا نیم ساعت بعد 1 خط اضافه شد و مجموعا 4 خط شد.

میخوان بدونم مشکل شناور داخل باک هستش؟ و اینکه معمولا هر خط چند لیتر بنزین هستش؟

ممنون

john nash
17-02-2012, 19:12
اکسل دیسکی پراید که متاسفانه تولید نمی کنن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این چی هست؟

mj52
17-02-2012, 19:12
تمام فیوزهاش رو چک کرد باطری ساز ، همش سالمه
برق هم داره چون پشت آمپر برق میاد وقتی سوییچ رو باز میکنی فقط چراغ چک روشن نمیشه
یه بنده خدا همین مشکل شما را داشت با عوض کردن فیوز اصلی EGI (قهوهای EGI-سیاه MAINو قهواه ای HEAD

)مشکلش حل شد سر فیش فیوز EGI سیاه شده بود(سوخته بود)

این دو رو حتما خودت نگاه کن کاری نداره(فقط به فیوز EGI کار داشته باش)

1 -شما فیوز Head که مربوط به چراغ های جلو هستن دربیار وجای سیم EGI قرار دهید ببین درست شد یا نه

2-فیوز معمولی EGI هم روی جعبه فیوز داخل ماشین( وسط و پایین جعبه فیوز) که می تونی از یه فیوز ذیگه امنحان

کرد (مثل فیوز DOORLUCK ) فقط برای امتحان

شاید هم ECU سوخته باشد

منظور برق ECU هست نه آمپر البته در این مورد اطلاع زیادی ندارم

mj52
17-02-2012, 19:22
این چی هست؟
محور عقب پراید هست که الان سیستم ترمزش کاسه ای هست (تو شکل محور عقب مثل محور جلو فعلی , سیستم ترمز دیسکی داره)

FC.Barcelona
17-02-2012, 19:22
این چی هست؟
اکسل عقب پراید با ترمز دیسکی (معمولیش ترمزش کاسه ای هست)

pishooo2
18-02-2012, 14:07
ببینم بچه ها از چند نفر شنیدم که این پراید جدیدا که موتورشو تقویت کردن مصرفش تا 9 تا بالا رفته ایا این حقیقت داره ؟
البته اینم بگم من هر ماشینی رو که بگی میتونم مصرف دقیقشو در بیارم اما 4 سال پراید سوار شدم اخر نفهمیدم مصرف بنزین این دقیق چقدره هر بار که مصرف بگیری یه چیز نشون میده خخخخخخخخخخخخخ:31:

DJ POLESTAR
18-02-2012, 14:13
ببینم بچه ها از چند نفر شنیدم که این پراید جدیدا که موتورشو تقویت کردن مصرفش تا 9 تا بالا رفته ایا این حقیقت داره ؟
البته اینم بگم من هر ماشینی رو که بگی میتونم مصرف دقیقشو در بیارم اما 4 سال پراید سوار شدم اخر نفهمیدم مصرف بنزین این دقیق چقدره هر بار که مصرف بگیری یه چیز نشون میده خخخخخخخخخخخخخ:31:
یعنی دقیقا چطوری مصرف بنزین رو در میارین؟
وقتی میگن تو 100 کیلومتر مثلا 7 تا مصرف داره چطوری در میارن آخه، وقتی که آمپر بنزین آنالوگ باشه!؟

hossein.az
18-02-2012, 14:44
یعنی دقیقا چطوری مصرف بنزین رو در میارین؟
وقتی میگن تو 100 کیلومتر مثلا 7 تا مصرف داره چطوری در میارن آخه، وقتی که آمپر بنزین آنالوگ باشه!؟

بذار باک تقریبا خالی بشه یعنی چراغ بنزین به حالت چشمک در بیاد
بعد تا خرخره باک ماشین پر کن ببین چند تا گرفت چون آنالوگ هست عرض میکنم
بعد کیلومتر رو صفر کن حالا تو شهر میخوای استفاده کن یا جاده (با هم فرق میکنه)
وقتی دوباره باک ماشین خالی شد یه تناسب ساده بگیر مشخص میشه.

mehdi_08
20-02-2012, 11:00

ببین اون اول که پوروژه x100 اومد پراید مصرفش رفت بالای 9.5 (توی یه کاتالوگ توی نمایندگی هم زده بود) بعد اینا اومدن یه تغییر توی موتور دادن که فعلا معلوم نیست اوضاع مصرف سوختش چه جوری شده /
الان ماین خودم که برای اردیبهشته توی شهر صدی 9.5 و جاده صدی 6.5 می سوزونه

hossein.az
20-02-2012, 14:16

این مصرف بالای پراید ها به خاطر بالا بردن وزنشه نه تغییر تو موتورش.

alone_king2007
20-02-2012, 21:56
سوالی از پراید 141 دارید در خدمتم.

مبارک باشه
منم 2 ماهی هست 141 دارم
ازش راضی هستم ماشین خوبی هستش
راستی ماشین شما مصرفش چند هست؟؟؟

alipencia
22-02-2012, 23:58
سلام دوستان...یک پراید ۸۷ دارم...وقتی پدال گاز رو خیلی کم فشار میدم دور موتور یهو افت میکنه به حدود ۵۰۰ میرسه...انگار که میخواد خاموش بشه.علتش چی میتونه باشه؟

mostafabad2007
23-02-2012, 16:21
سلام دوستان صندلی عقب پراید خراب شده از کجایه مشهد میتونم بگیرم هر چی نمایندگی زنگ میزنم میگن نداریم

amir@sh
24-02-2012, 20:58
سلام دوستان صندلی عقب پراید خراب شده از کجایه مشهد میتونم بگیرم هر چی نمایندگی زنگ میزنم میگن نداریم
بهتره یه سری به اوراق فروشیها بزنی احتمالا گیرت میاد

ata.royalfalcon
24-02-2012, 22:09
این پراید (عکس زیر) در انفجار در نزدیک ساختمان امنیت ملی سوریه پارک بوده .

GAME-GTR
24-02-2012, 23:08
این پراید (عکس زیر) در انفجار در نزدیک ساختمان امنیت ملی سوریه پارک بوده .

کشورهای عراق و سوریه تاکسیاشون ایرانین. عراق سمند و آردی و پراید و سوریه فقط پراید رو دیدم. راستی تو عراق اکسنت هم تاکسیه!!!!!!

DJ POLESTAR
24-02-2012, 23:27
رینکاشو ببینید! من آرزومه رو ماشینم چینین رینکی داشته باشم! :دی
نکنه ایران پرایدهای رینک اسپورت به اینا میده!؟

mj52
25-02-2012, 11:50
سلام دوستان...یک پراید ۸۷ دارم...وقتی پدال گاز رو خیلی کم فشار میدم دور موتور یهو افت میکنه به حدود ۵۰۰ میرسه...انگار که میخواد خاموش بشه.علتش چی میتونه باشه؟
سلام
احتمالا موتور ماشین شما در این لحظه خفه کار می کند (نسبت بنزین به هوا بیشتر می شود)
که (در مورد کار شما ) ناشی از اشکال در استپ موتور یا سنسور پدال گاز( پتانسیومتر)و .... باشد اینها باید حتما چک شود
دوستان عزیز که مشکل ماشینشون حل می شود راحل مشکلشون را در سایت قرار بدن تا بقیه هم استفاده کنند باتشکر

rezarrrr
25-02-2012, 16:36
سلام من یه پراید مدل 90 دارم مدل سایپا وقتی با دنده 1 به سرعت 20 میرسم صدای موتور خیلی بلندتر از موتور پرایدای دیگه در میاد بعد وقتی شیشه ها رو تا طه میکشم بالا درا شروع میکنن به صدا دادن از سینه ماشین هم صدای چیر چیر میاد بعد وقتی میزنم رو گاز با اینکه پایه گازسوزه قدرت پرایدای دیگه که بعدا گاز سوز شدن رو نداره و اگه کم گاز بخوای برونی خاموش میشه
در حدود 5025 تا روندم زیاد هم بهش فشار نمیارم نمیدونم مشکل از کجاست
اگه راهنمایی بکنید خوشحال میشم

unknown47
26-02-2012, 23:23
درود.
دوستان ما یه پراید 83 داریم از اون کاربراتوریاش!(فقط اینو میدن من برونم!:31:)
مشکل که زیاد داره ولی یکی از بدتریناش مربوط به جا فندکیش هستش!ما زیاد از fm tarnsmitter استفاده میکنیم اما یه چند وقت دیگه خش خش میکنه و باید یه fm transmitter دیگه بخریم!
حالا ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل از برق و جافندکی ماشینمونه یا از دستگاه هایی که من میخرم؟!

mohamad skystar
26-02-2012, 23:47
درود.
دوستان ما یه پراید 83 داریم از اون کاربراتوریاش!(فقط اینو میدن من برونم!:31:)
مشکل که زیاد داره ولی یکی از بدتریناش مربوط به جا فندکیش هستش!ما زیاد از fm tarnsmitter استفاده میکنیم اما یه چند وقت دیگه خش خش میکنه و باید یه fm transmitter دیگه بخریم!
حالا ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل از برق و جافندکی ماشینمونه یا از دستگاه هایی که من میخرم؟!

سلام.
به نظر من اگر شما یه رادیو پخش مناسب خریداری کنید دیگه نیازی نیست از این دستگاهای FM
استفاده کنید و با مشکل اتصالی و سوختن و ... روبه رو بشید.
رادیو پخش هم قدرت صداش بهتره هم کیفیتش و امکاناتش بهتر از FM هست.

unknown47
26-02-2012, 23:57
سلام.
به نظر من اگر شما یه رادیو پخش مناسب خریداری کنید دیگه نیازی نیست از این دستگاهای FM
استفاده کنید و با مشکل اتصالی و سوختن و ... روبه رو بشید.
رادیو پخش هم قدرت صداش بهتره هم کیفیتش و امکاناتش بهتر از FM هست.
آخه این ماشینه اصلا نمیصرفه خرجش کنیم! گفتیم حالا بعد عید یه ماشین خوب برداریم بعد واسه اون خوب خرج کنیم:31:

hossein.az
27-02-2012, 14:05
آخه این ماشینه اصلا نمیصرفه خرجش کنیم! گفتیم حالا بعد عید یه ماشین خوب برداریم بعد واسه اون خوب خرج کنیم:31:
سلام .شما که بالاخره میخوای یه پخش خوب بخری الان بگیر ,هر موقع ماشین رو خواستی بفروشی با ماله خودش عوض کن . اینقدر هم عذاب نمیکشی این fm ها همشون بدرد نخورن , فقط یه مدل ازشون دیدم که خوب بود(kenwoodبا کنترل رو فرمونی قیمت;45000) ;که اگه پخش بگیری به صرفه تر است.

alipencia
27-02-2012, 14:34
سلام دوستان میخوام رو پراید دزدگیر ببندم منتها از مارک و امکانات و این چیزاش اطلاعات ندارم...بیشتر واسه ریموت قفل مرکزی میخوام دزدگیر ببندم...لطفا راهنمایی کنید...راستی فقط میشه قفل مرکزی رو ریموت کرد و دزدگیر نباشه؟؟

dash_mehdi
27-02-2012, 15:05
سلام دوستان میخوام رو پراید دزدگیر ببندم منتها از مارک و امکانات و این چیزاش اطلاعات ندارم...بیشتر واسه ریموت قفل مرکزی میخوام دزدگیر ببندم...لطفا راهنمایی کنید...راستی فقط میشه قفل مرکزی رو ریموت کرد و دزدگیر نباشه؟؟

در انجمن زیر مطرح کنید:20:

kasra2002
28-02-2012, 17:39
سلام
دوتا سوال
یکی اینکه پراید جدید رو از کجای ظاهرش میشه فهمید که سایپاییه یاپارس خودرو
دو اینکه به نظر شما سپرشو که عوض ردن طرح جدیده یا همون قبلیه تو فکرم که اگه جدیده چرا اون پااینا یه جای برای مه شکن نذاشتن که هرکی خواست نصب کنه و اگه قدیمه چرا جای راهنمارو نذاشتن برای اینکار (البته بهتر چون یه سری میان چراغ های کور کن میذارن که واقعا آزار دهنده و خطرناکه)

ali1234
28-02-2012, 18:08
سلام
چطور ميشه از باك پرايد بنزين در آورد ؟ البته به مقدار زياد مثلا 10 ليتر

ali1234
29-02-2012, 16:26
كسي نيست اينجا جواب ما رو بده؟

ziguratt
02-03-2012, 11:59
آقا مشخصات کمک‌فنر پراید رو می‌خوام. داره کسی.

mohamad skystar
02-03-2012, 13:37
آقا مشخصات کمک‌فنر پراید رو می‌خوام. داره کسی.

لینک زیر رو بخونید.
کمک فنر پراید هم داخلش هست:

ziguratt
03-03-2012, 02:33
لینک زیر رو بخونید.
کمک فنر پراید هم داخلش هست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m%2Fpersian%2Fproductsdetails.asp)
ممنون از توجهتون، واسه پروژم مشخصات کمک فنر پراید رو لازم دارم،اینا گازی بود،من منظورم همون کمک‌فنرای کلاسیک و فنریه، مشخصات فنر هلیکال فشاری رو می‌خوام، مث قطر مفتول، تعداد حلقه، طول باز و بسته، قطر داخلی و خارجی.. واسه مدل کردنِ کمک فنر به اینا نیاز دارم..شروعِ پروژمم به مدل کردنش وصله و وقت کمی هم داره، اگر کسی می‌تونه کمکم کنه دریغ نکنه..منونم

pinokiu
03-03-2012, 04:23
ممنون از توجهتون، واسه پروژم مشخصات کمک فنر پراید رو لازم دارم،اینا گازی بود،من منظورم همون کمک‌فنرای کلاسیک و فنریه، مشخصات فنر هلیکال فشاری رو می‌خوام، مث قطر مفتول، تعداد حلقه، طول باز و بسته، قطر داخلی و خارجی.. واسه مدل کردنِ کمک فنر به اینا نیاز دارم..شروعِ پروژمم به مدل کردنش وصله و وقت کمی هم داره، اگر کسی می‌تونه کمکم کنه دریغ نکنه..منونم
یه مقدار اگر راجع به پروژت بیشتر بگی شاید بهتر بششه کمک کرد
اگر می خوای شبیه سازی انجام بدی حتما لازم نیست خود فنر رو بسازی
البته بستگی داره با چه نرم افزاری بخوای کار کنی

ali1234
03-03-2012, 11:44
راهي نيست؟

ali1234
04-03-2012, 13:37
هنوز منتظر جواب شما هستم

mostafabad2007
05-03-2012, 13:25
سلام دوستان پراید من جدیدا وقتی با فرمون در جا بازی میکنی صدای لولای زنگ زده میده یعنی هی قیج قیج میکنه یا توی خیابون یه کم اسفالت پایین بالا باشه هی قیچ قیچ میکنه در ضمن پولوسا شو تازه عوض کردم

mehrdad8086
05-03-2012, 13:41
هنوز منتظر جواب شما هستم

دوست من به علت وجود صافی توری دهنه باک استفاده از شلنگ غیر ممکنه.

اگر ماشین شما انژکتوریه می تونی از ورودی بنزین انژکتورها استفاده کنی.

اونو جدا کن و فقط سوییچ رو باز کن .با این کار مقداری بنزین خارج میشه و نه 10 لیتر!!!!!!!!!!!!!!!

ولی اکیدا توصیه می کنم کار خطرناکیه و بنزین با فشار بیرون می زنه.:41:

Max.Pain
05-03-2012, 20:45
سلام
آیــا پراید 131 SX پایه گاز سوز تولید میشه ؟

من هرچی دیدم سری SL بــوده !!!

یه پراید 131 SL پایه گاز سوز سفید موتور ارتقا یافته (HP+) گرفتم 10 تومن اما فرمون خشکش خیلی تو ذوقم زد ! رنگش هم نوک مدادی دوست داشتم ولی فعلا موجود نبود !

reza41
05-03-2012, 23:04
سلام
یه سوال دارم
چرا فرمون پراید بعد از یه مدتی خود به خود سفت میشه؟
مثلا پراید معمولی که فرمون هیدرولیک نیست رو وقتی تازه میخری خیلی فرمونش خوب و نرمه ولی یه کم که میگذره دیگه خیلی سفت میشه.
برای حل این مشکل سفتی چه کار باید کرد؟
مثلا من الان یه پراید دارم مدل 85 دیگه انصافا فرمونش رو نمیشه به این راحتی چرخوند.

reza41
05-03-2012, 23:06
البته اگر سوییچ رو باز بذاری و از توی همون جعبه ترمینالی که پشت باتری هست سیم اولی از ردیف پشت رو هی قطع و وصل کنی همین عمل تکرار میشه و می تونی باهاش ده لیتر رو هم بکشی. فقط اگر خیلی این کار رو بکنی برای قطعات ترانزیستوری ماشینت مشکل پیش میاد

mohamad skystar
06-03-2012, 14:37
سلام
آیــا پراید 131 SX پایه گاز سوز تولید میشه ؟

من هرچی دیدم سری SL بــوده !!!

یه پراید 131 SL پایه گاز سوز سفید موتور ارتقا یافته (HP+) گرفتم 10 تومن اما فرمون خشکش خیلی تو ذوقم زد ! رنگش هم نوک مدادی دوست داشتم ولی فعلا موجود نبود !

تیپ SX دوگانه سوز در آینده میاد.
تیپ EX هم در آینده میاد اما بنزینی.
فعلا سری SL رو تولید میکنن.
فکر کنم از طریق نمایندگی با هزینه خودتون بتونی سیستم هیدرولیک نصب کنید.

amir_01
06-03-2012, 22:36
سلام
بنظرتون بین 131 با 132 تفاوت عمده ای هست؟ یعنی اگه 132 بردارم برای فروشش دچار مشکل نمیشم؟
چون خواستم ثبت نامی بردارم گفت 131 رو تا بعد عید نمی نویسیم ...الان 132 رو داره

mska
07-03-2012, 07:12
تفاوت قیمت sl با sx چنده؟
هزینه هیدرولیک کردن فرمان sl چنده؟

mohamad skystar
07-03-2012, 10:47
تفاوت قیمت sl با sx چنده؟
هزینه هیدرولیک کردن فرمان sl چنده؟

تفاوت تیپ SL با SX حدود 300000 تومان هست.
هزینه هیدرولیک کردن فرمون هم حودو 400 هزار تومان میشه.

---------- Post added at 10:47 AM ---------- Previous post was at 10:43 AM ----------

سلام

بنظرتون بین 131 با 132 تفاوت عمده ای هست؟ یعنی اگه 132 بردارم برای فروشش دچار مشکل نمیشم؟
چون خواستم ثبت نامی بردارم گفت 131 رو تا بعد عید نمی نویسیم ...الان 132 رو داره

131 چون اصالت پراید قبلی رو در نمای ظاهریش تا حدودی حفظ کرده
پر طرفدارتر از 132 هست . مشخصا برای فروش هم بهتره.
تفاوت عمده ای ندارن فقط ظاهرشون فرق میکنه.

Jang Bogo
07-03-2012, 14:29
سلام. دوستان یک هفته هست یک پراید 132 اس ال گرفتیم. صفره. تا الان باهاش 200 تا رفتم. چه توصیه هایی برای بهتر نگهداشتن ماشین صفر دارید؟؟؟ لطفا کمک کنید. من شنیدم باید روغن موتور فابریک زود عوض بشه؟ این صحت داره؟ من الان با روغن موتور خود کارخونه که ریخته دارم با ماشین سواری میکنم.

sourena
07-03-2012, 14:36
چون مشخص نیست کارخونه چه روغنی توی موتور ریخته ، بهتره که نهایتا تا 500 تا عوضش کنید :)

ماشین صفر هم باید دور موتور رو بالاتر از 3500 نبری و بیشتر از 110 تا باهاش نری .... البته اینارو یکی از نمایندگیها به من گفت! راست و دروغش با خودش :46:

mohamad skystar
07-03-2012, 14:37
سلام. دوستان یک هفته هست یک پراید 132 اس ال گرفتیم. صفره. تا الان باهاش 200 تا رفتم. چه توصیه هایی برای بهتر نگهداشتن ماشین صفر دارید؟؟؟ لطفا کمک کنید. من شنیدم باید روغن موتور فابریک زود عوض بشه؟ این صحت داره؟ من الان با روغن موتور خود کارخونه که ریخته دارم با ماشین سواری میکنم.

روغن موتور فابریک عموما میگن عوض بشه بهتره
اما من با همون روغن موتور اول 5000 هزار کیلومتر رفتم.

برای نگهداری ماشین تاپیک داریم میتونید مطالعه کنید:

Jang Bogo
07-03-2012, 17:39
یه پراید 132 صفر گرفتم. بیمه بدنه چقدر درمیاد براش؟؟؟ اگه تبلیغ میشه لطف کنید بهم پیغام خصوصی بدید و بگید کدوم بیمه بهتره و قیمتها هم بگید. ممنون.

farshid_civil
07-03-2012, 19:53
با سلام
چند روزی بود ماشینم خوب استارت نمی خورد (پراید مدل 82-کاربرات) 4 تا شمعشو عوض کردم، کاربراتشم بیرون اوردن تمیز کردن، تسمه تایمینگشم عوض کردم، چند روز خوب بود ولی دیروز ماشینو روشن کردم تا گرم شه، ولی یدفه خاموش شد! استارت زدم روشن شد و مشکلی نداشتم بعدش، ولی امروز هر چی استارت زدم روشن نشد! مجبور شدم یه هل کوچیک بدم تا روشن شه
مشکل از کجاست؟

mohamad skystar
07-03-2012, 20:40
یه پراید 132 صفر گرفتم. بیمه بدنه چقدر درمیاد براش؟؟؟ اگه تبلیغ میشه لطف کنید بهم پیغام خصوصی بدید و بگید کدوم بیمه بهتره و قیمتها هم بگید. ممنون.

بیمه توسعه رو زیاد تعریف میکنن.
هزینه بیمه بدنه پراید حدود 450 هزار تومان میشه.

sourena
07-03-2012, 20:58
با سلام
چند روزی بود ماشینم خوب استارت نمی خورد (پراید مدل 82-کاربرات) 4 تا شمعشو عوض کردم، کاربراتشم بیرون اوردن تمیز کردن، تسمه تایمینگشم عوض کردم، چند روز خوب بود ولی دیروز ماشینو روشن کردم تا گرم شه، ولی یدفه خاموش شد! استارت زدم روشن شد و مشکلی نداشتم بعدش، ولی امروز هر چی استارت زدم روشن نشد! مجبور شدم یه هل کوچیک بدم تا روشن شه
مشکل از کجاست؟

جوابتون رو توی تاپیک عیب یابی دادم :46:

mj52
07-03-2012, 21:12
450تومن چه خبره؟؟؟
مگه یه پراید چند می ارزه؟؟
احتمالا شما با بیمه شخص ثالث اشتباه گرفتین
پارسال همین برج بیمه کردمفکر کنم یه 150 تومنی دراومد

rezarrrr
07-03-2012, 21:20
سلام
پرایدسایپا 90 دارم وقتی میخوام شیشه رو بالا پایین ببرم موتور ماشین یه شکی بهش وارد میشه نور چراق ها هم خیلی افت میکنه
من این افت نور رو تو پرایدهای دیگه دیدم اما خیلی کم اما مال من خیلی شدیده
ممنون میشم راهنمایی کنید

Jang Bogo
08-03-2012, 08:25
ممنون ولی فکر کنم دارید اشتباه میکنید. 450 فکر کنم بیمه پژو پرشیا و 207 باشه.

mohamad skystar
08-03-2012, 10:24
ممنون ولی فکر کنم دارید اشتباه میکنید. 450 فکر کنم بیمه پژو پرشیا و 207 باشه.

بله درست میگین.
بیمه بدنه برای پراید حدود 150 هزار تومان هست
من با شخص ثالث در حالت کلی گفتم

iNSANE
08-03-2012, 14:24
سلام دوستان،

من یه 111 مشکی دارم، میخواستم لامپ های پلاک، کوچیک جلو و سقف رو تعویض کنم و یک رنگ دیگه بذارم، به نظر شما خودم میتونم لامپ ها رو بخرم و عوضشون کنم؟ مخصوصا تعویض لامپ کوچیک جلو که فکر کنم از بقیه سخت تر باشه.

در ضمن در مورد نوع لامپ ها هم اطلاعاتی ندارم که چه جنس یا چه مدلی باید باشن، لامپ پلاک و سقف رو میخوام بنفش کنم، کوچیک جلو هم سفید، ممنون میشم راهنمایی کنین.

پیشاپیش سپاسگذارم :11:

وین رونی
13-03-2012, 13:39
سلام
چرخ سمت راست ماشین وقتی از رو دست انداز(مخصوصاً سرعت گیر)رد میشم تقی صدا میکنه
دیروز هم خواستم حرکت کنم انگار که سمت راست کمی لرزید و چرخ درجا کار کرد(به قول معروف بکس باد کرد!!)
دوستم میگه کمکت مشکل داره
ببرم چهار چرخشو چک کنن؟

Khan gholi
16-03-2012, 16:13
من حدود دو هفته پیش رفتم یکی از نمایندگی ها مشهد پول ریختم برای پراید تحویلی سال 91 ولی هفته پیش زنگ زدن خونه ماشین شما اومده! من رفتم اونجا با کلی صحبت که من اگر مدل 90 می خواستم که شما همون جا داشتید لازم نبود یک هفته صبر کنم , بعد از کلی درگیری میگن هیچ فایده ایی نداره سند از تهران به نام شما خورده و هیچ تغییری نمیشه داد
الان من چی کار کنم بخاطر 10 روز دارم حدود 700 هزار تومان ضرر می کنم جایی هست بتونم این مشکل رفع کنم؟!

total_overdose
16-03-2012, 16:48
من حدود دو هفته پیش رفتم یکی از نمایندگی ها مشهد پول ریختم برای پراید تحویلی سال 91 ولی هفته پیش زنگ زدن خونه ماشین شما اومده! من رفتم اونجا با کلی صحبت که من اگر مدل 90 می خواستم که شما همون جا داشتید لازم نبود یک هفته صبر کنم , بعد از کلی درگیری میگن هیچ فایده ایی نداره سند از تهران به نام شما خورده و هیچ تغییری نمیشه داد
الان من چی کار کنم بخاطر 10 روز دارم حدود 700 هزار تومان ضرر می کنم جایی هست بتونم این مشکل رفع کنم؟!
دوست عزیز اگر حتما به شما گفتن مدل 91 میدن خوب حتما پیگیر شو
ماشین رو اصلا تحویل نگیر بنظر من! برو شکایت! از طریق وزارت صنایع هم شکایت کن!
اینا فقط منتظر هستا دوتا آدم ساده گیر بیارن .... اگه جلوشون وایسید حتما نتیجه میگیرین:46:

Khan gholi
16-03-2012, 17:05
دوست عزیز اگر حتما به شما گفتن مدل 91 میدن خوب حتما پیگیر شو
ماشین رو اصلا تحویل نگیر بنظر من! برو شکایت! از طریق وزارت صنایع هم شکایت کن!
اینا فقط منتظر هستا دوتا آدم ساده گیر بیارن .... اگه جلوشون وایسید حتما نتیجه میگیرین:46:

می دونید اخه من هیچ مدرکی ندارم که ثابت کنم من مدل 91 میخواستم

total_overdose
16-03-2012, 17:24
می دونید اخه من هیچ مدرکی ندارم که ثابت کنم من مدل 91 میخواستم .بعد توی مشهد دفتر این وزرات خونه شعبه داره یا باید برم تهران؟
شرمنده! جواب این سوالتو نمیدنم ولی به احتمال زیاد داره!
ببین از یه تاریخی همه خودرو سازها ماشین رو که ثبت نام میکنن مدلی که میخوره برای سال آینده هست! شما بگرد دنبال آگهی یا سندی که این موضوع رو اثبات کنه! حالا روال سایپا رو نمیدونم که چه تاریخی اعلام کردن!

Переклад не
16-03-2012, 19:27
دوستان کاتالیزر چیه؟ کجای ماشین جاسازی شده؟ معنی اسمش که میگه چیزی رو کاتالیز میکنه لابد دود و این چیزارو

reza41
17-03-2012, 19:50
دوستان کاتالیزر چیه؟ کجای ماشین جاسازی شده؟ معنی اسمش که میگه چیزی رو کاتالیز میکنه لابد دود و این چیزارو

سلام
کاتالیزور یک قطعه جانبی هست که برای کاهش آلودگی سر راه گازهای خروجی قرار میگیره.
اکثر خودروهای نوین مجهز به مبدل های کاتالیزوری سه-وجهی می باشند. "سه-وجهی" به سه گاز خروجی تحت کنترل، که وسیله در تلاش برای کاهش شان می باشد، بر می گردد – مونواکسید کربن، VOCs و مولکول های NOx. مبدل از دو نوع کاتالیزور (واکنش یار) متفاوت استفاده می کند، یک کاتالیزور کاهش و یک کاتالیزور اکسیدگر. هر دو نوع شامل یک ساختار سرامیکی می باشند که با یک کاتالیزور فلزی پوشیده شده، معمولاً پلاتینیوم، رُدییُم و یا پالادیوم. هدف، ایجاد یک ساختار است که بیشترین سطح پوشش کاتالیزور را روی گاز خروجی اعمال کند، همچنین در عین حال، میزان به کارگیری کاتالیزور را به حداقل برساند

برای اطلاع بیشتر این مقاله رو بخون. عکس و موقعیتش رو هم نشون داده.

masooumi
18-03-2012, 21:51

دوست عزیز من ، شما احتمالا منظورتون رو درست به نمایندگی نرسوندید یا منظور نمایندگی رو متوجه نشدید.

به هر حال تا وقتی بر روی پراید کیسه هوا نصب نشود مدل 91 برای پراید پلاک نمی گردد. (مگر که سایپا باز بتونه با پارتی مجوز پلاک بگیره که احتمالش خیلی کمه) پس پراید مدل 91 رو خیلی بعیده که به این زودی ها ببینید و فعلا همه پراید ها با مدل 90 ارائه می شود. اگر هم ماشین سند شده و ... هیچ فایده ای نداره و مجبورید تحویل بگیرید. حتی می تونن بابت عدم تحویل از شما پول پارکینگ بگیرن.

موفق باشید

شرمنده! جواب این سوالتو نمیدنم ولی به احتمال زیاد داره!
ببین از یه تاریخی همه خودرو سازها ماشین رو که ثبت نام میکنن مدلی که میخوره برای سال آینده هست! شما بگرد دنبال آگهی یا سندی که این موضوع رو اثبات کنه! حالا روال سایپا رو نمیدونم که چه تاریخی اعلام کردن!

در بخشنامه فروش سایپا از دهه فجر (12 بهمن) به جز پراید سایر خودرو ها مدل 91 ارائه می گردد. (تا وقتی روی پراید کیسه هوا نصب نشود ، مدل 91 پلاک نمی گردد)

در ضمن این دوستمون اگر مبلغ رو پرداخت کردن با توجه به اینکه پراید الان حدود 600 تومان گرانتر شده می تونن ماشین را در بازار بفروشن بدون ضرر نسبت به وجه پرداختی خودشون.

mj52
19-03-2012, 22:15
سلام
چطور ميشه از باك پرايد بنزين در آورد ؟ البته به مقدار زياد مثلا 10 ليتر
سلام
من خودم از این روش استفاده می کنم
از لوله خروجی از ریل سوخت که به سمت باک میرود که همون بنزین اضافه از سر انژکتورها است(وصل به فیلتر بنزین نیست)

ماشین در این حالت باید روشن باشد(البته بعد از اماده شدن همه چیز ماشین را روشن می کنیم)

از شلنگ ها باریک وروشن معروف به شلنگ تراز استفاده می کند چون کیپ می شود(محکم قرار می گیرد)

اونهم به طول 1متر یا بیشتر به طوری که 10لیتری رو زمین باشد

مواظب باشید که لوله خروجی ریل سوخت نشکند بار اول شلنگ اصلی ماشین سخت جدا میشود

موار ایمنی را حتما رعایت کنید( بنزین روی چیزی نریزد)

به ریل سوخت انژکتور دو شلنگ وصل می شود(دو لوله دارد)

یکی لوله اصلی که بعد از فیلتر قرار می گیرد و بنزین را از باک به ریل سوخت انتقال می دهد

لوله دوم که بنزین اضافی را به باک برمی گرداند که منظور ما همین لوله است

mohsenlin
20-03-2012, 18:29
دوستان 131SL ارتقا یافته صفر دیروز تحویل گرفتم ولی فرمونش خیلی سفته !!! پارکینگمونم کوچیکه کلا از کت کول افتادم بجز نصب فرمان هیدرولیک راهی داره فرمان نرم بشه یا بعدا بهتر میشه ممنون میشم کمک کنید:10:

hossein.az
20-03-2012, 23:26
دوستان 131SL ارتقا یافته صفر دیروز تحویل گرفتم ولی فرمونش خیلی سفته !!! پارکینگمونم کوچیکه کلا از کت کول افتادم بجز نصب فرمان هیدرولیک راهی داره فرمان نرم بشه یا بعدا بهتر میشه ممنون میشم کمک کنید:10:

لاستیک هایی که روشه چیه ؟
به جز نصب هیدرولیک ,تعویض لاستیکها با یه لاستیک نرم و مرغوب تاثیر زیادی داره این مشکل رو منم با پراید داشتم.

mohsenlin
21-03-2012, 17:29
لاستیکاش مارکش FILHY هستش !!! دیگه لاستیک از این گند تر نداشتن

masooumi
22-03-2012, 11:43

دقیقا آشغال ترین لاستیک ممکن هست.

در مورد فرمون هم نباید زیاد سفت باشه ، اگر تا سرویس اولیه روان نشد در سرویس اولیه اعلام کنید مشکلش رو رفع می کنن.

در مورد لاستیک ها هم هر چه زودتر تعویض کنید. (با گرم شدن هوا این لاستیک ها کیفیت افتضاح خودش رو نشون میده)

hossein.az
23-03-2012, 14:31

به نظر من لاستیک ها رو تعویض کنی بهتر میشه .این لاستیک که الان روشه به یه حدی که میرسه سریع گلش از بین میره ,اول و آخر باید تعویض بشه.
اگه نمی خوای زیاد هزینه کنی لاستیک کویر بنداز براش در غیر این صورن میشلن بنداز که مرگ نداره ,معرکست.

mohsenlin
24-03-2012, 15:54
به نظر من لاستیک ها رو تعویض کنی بهتر میشه .این لاستیک که الان روشه به یه حدی که میرسه سریع گلش از بین میره ,اول و آخر باید تعویض بشه.
اگه نمی خوای زیاد هزینه کنی لاستیک کویر بنداز براش در غیر این صورن میشلن بنداز که مرگ نداره ,معرکست.
با تشکر از دوستان فعلا که تعطیلیه لاستیکاشو تنظیم کردم یه خورده بهتر شدده فقط یه سئوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید من این ماشینو در سه قسط 6 ماهه یعنی یه سالو نیم دیگه قسط هاش تموم میشه تا اون موقع نمیتونم ماشینوبفروشم ؟ اخه تو سند نوشته سند در رهن سایپا میباشد ! :11:

masooumi
24-03-2012, 19:19
با تشکر از دوستان فعلا که تعطیلیه لاستیکاشو تنظیم کردم یه خورده بهتر شدده فقط یه سئوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید من این ماشینو در سه قسط 6 ماهه یعنی یه سالو نیم دیگه قسط هاش تموم میشه تا اون موقع نمیتونم ماشینوبفروشم ؟ اخه تو سند نوشته سند در رهن سایپا میباشد ! :11:

اگر بتونید کسی رو پیدا کنید که حاضر بشه ماشین رو تا اون زمان سند نزنه می تونید بفروشید . (مثلا یه آشنا باشه و به شما اعتماد کنه و ...)

mohsenlin
24-03-2012, 23:39
راستش متوجه نشدم یعنی چی ؟ یعنی خریدار با همین پلاک بخره یعنی قولنامه ای ؟ یا میشه خودش پلاک بزنه ؟ میشه یه کم توضیح بدید ؟:41:

masooumi
24-03-2012, 23:52
راستش متوجه نشدم یعنی چی ؟ یعنی خریدار با همین پلاک بخره یعنی قولنامه ای ؟ یا میشه خودش پلاک بزنه ؟ میشه یه کم توضیح بدید ؟:41:

بله دوست عزیز منظورم قولنامه ای است و خریدار باید با همین پلاک شما از خودرو استفاده کند. چون در برگه سبز خودرو هم ذکر شده که سند در رهن شرکت سایپا می باشد و به همین خاطر نمی توانید تعویض پلاک انجام دهید.

کلا روال کار خودرو های رهنی اینگونه است که پس از اتمام اقساط بعد از حدود یک ماه سند جدید خودرو به نمایندگی ارسال می شود و به همراه آن یک نامه به شما داده می شود که با ارائه آن به مرکز تعویض پلاک به همراه مبلغ (فکر کنم 30000 تومان وجه) برگه سبز خودرو تعویض و برگه سبز بدون عبارت سند در رهن ارائه می شود.

که پس از آن شما می توانید خودرو خود را به نام خریدار سند زده و تعویض پلاک نمایید.

kasra2002
25-03-2012, 09:18
بله دوست عزیز منظورم قولنامه ای است و خریدار باید با همین پلاک شما از خودرو استفاده کند. چون در برگه سبز خودرو هم ذکر شده که سند در رهن شرکت سایپا می باشد و به همین خاطر نمی توانید تعویض پلاک انجام دهید.

کلا روال کار خودرو های رهنی اینگونه است که پس از اتمام اقساط بعد از حدود یک ماه سند جدید خودرو به نمایندگی ارسال می شود و به همراه آن یک نامه به شما داده می شود که با ارائه آن به مرکز تعویض پلاک به همراه مبلغ (فکر کنم 30000 تومان وجه) برگه سبز خودرو تعویض و برگه سبز بدون عبارت سند در رهن ارائه می شود.

که پس از آن شما می توانید خودرو خود را به نام خریدار سند زده و تعویض پلاک نمایید.
به این عمل فک رهن گویند و فکر کنم 15000 و یا 30000+15000 قابل انجامه که شما باید حتما بعد از مدت رهن این کار رو انجام دید

mdmehry
25-03-2012, 12:08
سلام
این پراید پایه گازسوز که تو لیست فروش سایپا هست دوباره چه فیلمیه که میخوان سر ملت دربیارن؟ کسی میدونه؟

masooumi
25-03-2012, 12:11
به این عمل فک رهن گویند و فکر کنم 15000 و یا 30000+15000 قابل انجامه که شما باید حتما بعد از مدت رهن این کار رو انجام دید

بله فک رهن که مبلغ بین 20 تا 30 تومان رو فقط راهنمایی رانندگی بابتش دریافت میکند.

---------- Post added at 12:11 PM ---------- Previous post was at 12:09 PM ----------

سلام
این پراید پایه گازسوز که تو لیست فروش سایپا هست دوباره چه فیلمیه که میخوان سر ملت دربیارن؟ کسی میدونه؟

ما یدونه 131SL پایه گازسوز داریم تو خانواده ، تغییر خاصی نداره و ظاهرا همون گازسوز های قبلی هست که چندسال پیش تولید میشد و فقط اسمش رو گذاشتن پایه گازسوز. در ضمن موتور هم از نوع +hp هست که میگن تقویت شدست ، حالا راست و دروغش با خودشون...

Khan gholi
25-03-2012, 17:54
من ماشین رو تحویل گرفتم ولی چرا باکش روشنه!حداقل سوخت درون باک باید چقدر باشه؟

moslem.b
25-03-2012, 19:29
کسی تا حالا استپر رو باز کرده واسه سرویس ؟

میخوام چرخ دنده ی داخلیش رو روغن کاریب کنم ولی نمیدونم چجوری باز میشه :41:

---------- Post added at 07:29 PM ---------- Previous post was at 07:27 PM ----------

میخوام چرخ دنده ی داخلیش رو روغن کاری کنم ولی نمیدونم چجوری باز میشه :41:

kasra2002
26-03-2012, 09:53
من ماشین رو تحویل گرفتم ولی چرا باکش روشنه!حداقل سوخت درون باک باید چقدر باشه؟
این مساله مقدار خاصی نداره و ممکنه نمایندگی خوب لازم داشته شب عیدی برداشته ولی باکو پر کنید تا مطمئن شید که آمر سالمه و سعی کنید ماشین های انژکتوری رو با بنزین کم نرونید

---------- Post added at 10:53 AM ---------- Previous post was at 10:51 AM ----------

میخوام چرخ دنده ی داخلیش رو روغن کاریب کنم ولی نمیدونم چجوری باز میشه :41:

---------- Post added at 07:29 PM ---------- Previous post was at 07:27 PM ----------

میخوام چرخ دنده ی داخلیش رو روغن کاری کنم ولی نمیدونم چجوری باز میشه :41:
خیلی با احتیاط این کارو انجام بدید دوتا پیچ رو که باز کردید استگر رو بیرون بیارید کلاهک روی اونو عقب بزنید و از شوراخ کناری مقداری روغن بریزید و بعد از تمیز کردن جای آن با احتیاط ببندید موفق باشید

ronin_2607
26-03-2012, 16:51
دوستان یه سوالی برام پیش آمده. من دو تا از آشنایان جدیدا دو تا پراید صفر خریدن. یکی 131 یکی 132 . چرا سوییچ اینا با هم فرق داره؟؟؟ یعنی 132 ریموت داره اما 131 ساده است. بعدشم این سیستم ایموبلایزر ربطی به خود سویچ داره؟ آخه شنیدم ظاهرا یه آی سی توشه که اگه اینطور باشه فقط این ریموت دار ها چون فضای قرار گرفتن ای سی رو دارن ایموبلایزر هستن. البته اینجوری سویچ یدک که ساده است چطوری ماشینو روشن میکنه؟ کلا اگه ممکنه راجع به این توضیح بدید. یعنی نمیشه برای 131 ریموت دار بدن؟؟؟

سوال دوم. برای خرید 131 sx هیچ شرایطی نداره؟؟؟ یعنی حتما باید نقد بخری؟ مثل SL شرایط نداره که مثلا 4 تا چک بده آدم؟ آخه هیدرولیک بودن ماشین برام مهمه. از نمایندگی پرسیدم گفتن SL رو میشه هیدورلیک کرد اما خب از گارانتی !!! خارج میشه. حالا انگار مثلا گارانتی اشون چه تحفه ای هست. البته بیشتر مشکل من بحث گارانتی نیست. من می ترسم هیدورلیک شدنش مثل فابریک کارخونه نباشه و الکی الکی ماشینو خراب کنیم بره. کسی تا حالا ماشینو هیدرولیک کرده؟ممنونم.

masooumi
26-03-2012, 17:48
دوستان یه سوالی برام پیش آمده. من دو تا از آشنایان جدیدا دو تا پراید صفر خریدن. یکی 131 یکی 132 . چرا سوییچ اینا با هم فرق داره؟؟؟ یعنی 132 ریموت داره اما 131 ساده است. بعدشم این سیستم ایموبلایزر ربطی به خود سویچ داره؟ آخه شنیدم ظاهرا یه آی سی توشه که اگه اینطور باشه فقط این ریموت دار ها چون فضای قرار گرفتن ای سی رو دارن ایموبلایزر هستن. البته اینجوری سویچ یدک که ساده است چطوری ماشینو روشن میکنه؟ کلا اگه ممکنه راجع به این توضیح بدید. یعنی نمیشه برای 131 ریموت دار بدن؟؟؟

در مورد ریموت 132 در واقع تنها خودرویی که ار ابتدا ریموت داشت همین 132 بود و حتی بر روی تیبا هم تا چند ماه قبل ریموت نصب نمی کردن که اعتراضات مشتریان باعث شد تا سایپا روب تیبا ریموت بزاره (البته باز هم ریموت تیبا صندوق باز نمی کنه ) ولی روی 131 و 111 و 141 ریموت نصب نمی کنند.

اما در مورد ایموبلایزر باید عرض کنم که این تراشه بزرگ نیست و در همان سوییچ های معمولی 131 هم جا می گیرد(در بخش لاکی سوییچ قرار دارد) و در واقع همه ماشین هایی که ذکر کردید 131 و 132 و 141 و 111 مجهز به ایموبلایزر هستند.

سوال دوم. برای خرید 131 sx هیچ شرایطی نداره؟؟؟ یعنی حتما باید نقد بخری؟ مثل SL شرایط نداره که مثلا 4 تا چک بده آدم؟ آخه هیدرولیک بودن ماشین برام مهمه. از نمایندگی پرسیدم گفتن SL رو میشه هیدورلیک کرد اما خب از گارانتی !!! خارج میشه. حالا انگار مثلا گارانتی اشون چه تحفه ای هست. البته بیشتر مشکل من بحث گارانتی نیست. من می ترسم هیدورلیک شدنش مثل فابریک کارخونه نباشه و الکی الکی ماشینو خراب کنیم بره. کسی تا حالا ماشینو هیدرولیک کرده؟ممنونم.

شما وقتی خودرو هایی که مثلا نوشته 131sl با شرایط خاص را پیش خرید می کنید در واقع در شرایط نوشته شده که آپشن در زمان تحویل و صدور دعوتنامه مشخص می شود و زمان صدور دعوتنامه شما می تونید 131sx را انتخاب کنید و از همان شرایط استفاده کنید . پس این طوری نیست که شما اگر اقساط خواسته باشید دیگه نتونید sx بگیرید. در ضمن اینکه فرمان خود 131 (کلا پراید) به اندازه کافی نرم و روان هست و وجود فرمان هیدرولیک چنان ضروری هم نیست.

ronin_2607
27-03-2012, 00:30
در مورد آپشن مطمئن هستید؟؟ فکر نکنم سایپا اجازه بده نوع خودرو رو انتخاب کرد. چون اینطوری دیگه SL کمتر فروش می ره. در مورد آپشن نمیشه ریموتو به صورت آپشن خرید؟؟؟ آخه کلیدش خیلی ضایع است. آدم روش نمیشه بگه سویچه ماشینه.

ronin_2607
27-03-2012, 01:04

اما من فکر نکنم اینطوری باشه . تو سایت زده امکان صلح داره !!! من دوستم خیلی راحت اینکارو کرد. 131 قسطی با چک خریده بود. تو روزنامه آگهیش کرد. 2 3 روزه هم بفروش رفت. فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه. قولنامه و اینا هم نیست. فکر کنم رفتن نمایندگی چکهاشو گرفت و طرف چک خودشو داد (البته مابقی پول) چون از 18 ماه حدود 7 8 ماهشو قسط داده بود. حالا باز اگه پرسیدم دقیق چیکار کرده میام میگم.

masooumi
27-03-2012, 14:37
در مورد آپشن مطمئن هستید؟؟ فکر نکنم سایپا اجازه بده نوع خودرو رو انتخاب کرد. چون اینطوری دیگه SL کمتر فروش می ره. در مورد آپشن نمیشه ریموتو به صورت آپشن خرید؟؟؟ آخه کلیدش خیلی ضایع است. آدم روش نمیشه بگه سویچه ماشینه.

بله کاملا.

سایپا بسته به برنامه تولید و درخواست بازار همه تیپ ها را تولید می کنه و براش فرقی نداره که sl کمتر فروش بره یا sx .

این هم که شما ابتدا sl ثبت نام می کنید چون این مدل پایه هست و از همه ارزون تره و در زمان دعوتنامه شما می توانید آپشن های موجود رو انتخاب کنید که میشه مدل SX و همینطور اینکه الان رنگ و رینگ اسپورت هم جزو آپشن ها محسوب می شود.

یعنی در زمان تحویل شما 131sl رو تبدیل به 131SX می کنید .(البته اگر در اون موقع مدل sx موجود باشد و تولید شود)

ریموت هم نمیشه به عنوان آپشن خریداری کرد و فقط روی 132 وجود دارد . (با نظر شما هم موافقم و سوییچ هایی که ایران خودرو بکار میبره برای تولیداتش حداقل با کلاس و شکیل تر هست)

masooumi
27-03-2012, 14:42
اما من فکر نکنم اینطوری باشه . تو سایت زده امکان صلح داره !!! من دوستم خیلی راحت اینکارو کرد. 131 قسطی با چک خریده بود. تو روزنامه آگهیش کرد. 2 3 روزه هم بفروش رفت. فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه. قولنامه و اینا هم نیست. فکر کنم رفتن نمایندگی چکهاشو گرفت و طرف چک خودشو داد (البته مابقی پول) چون از 18 ماه حدود 7 8 ماهشو قسط داده بود. حالا باز اگه پرسیدم دقیق چیکار کرده میام میگم.

اون امکان صبح تا قبل از تکمیل وجه و سپردن چک ها هست. یعنی مثلا شما الان یک خودرو ثبت نام می کنید به نام خودتون و تحویل خرداد و در این مدت (تا خرداد) که دعوتنامه نهایی براتون صادر میشه و باید باقی مبلغ و چک ها را تحویل بدید امکان صلح دارید و می تونید خودرو رو به شخص دیگری منتقل کنید و ایشان چک خودشون رو به سایپا بدهند و سند و مدارک هم به نام ایشان صادر می شود.

mehdi_08
29-03-2012, 17:31
دیروز نمایندگی بودم گفتن حدود 600 تومنی پرایدا داره گرون می شه که البته هنوز تصویب نکردن

Max.Pain
29-03-2012, 18:22
این سنسورهای سوخت پرایدهای حدید چرا مشکل داره؟ هی کم و زیاد میشه !!!

Life24
29-03-2012, 18:40
دیروز نمایندگی بودم گفتن حدود 600 تومنی پرایدا داره گرون می شه که البته هنوز تصویب نکردن
قیمت ها که بالا رفته
شاید منظورشون بالا رفتن دوباره باشه
111 sx نوک مدادی 10100000 تومن
131 sx 9900000

masooumi
29-03-2012, 19:02
قیمت ها که بالا رفته
131 sx 9900000

دو سه روز با قیمت جدید سایت فروش باز شد که ظاهرا گیردادن و گفتن قیمت ها رو برگردونید و سایپا هم چون نزدیک عید بود سایت فروشش رو بست ، حالا 14 یا 15 فروردین مشخص میشه که قیمت ها برمیگرده به قیمت قبلی یا همین قیمت هایی هست که گروه شده.

mmf66
30-03-2012, 04:34
قیمت ها که بالا رفته
131 sx 9900000
دوست عزیز این قیمت ها قیمت کارخونه است یا بازار و اینکه با کیسه هوا و بیمه جدید است

masooumi
30-03-2012, 11:36
دوست عزیز لینک زیر فایل قیمت های جدید سایپا هست که 25 اسفند بر روی سایت سایپا قرار گرفت ولی به دلایلی دوباره فروش رو متوقف کردند ولی هنوز فایل اصلی روی سایتشون هست و 15 فروردین مشخص خواهد شد که با این قیمت ها فروش اداامه می یابد یا قیمت های قبلی :

در این قیمت ها هم نه کیسه هوا لحاظ شده و نه بیمه با نرخ دیه جدید

mostafabad2007
01-04-2012, 05:32
شرمنده دوستان میخواستم بدونم قیمت لاستیک کویر تایر پرایدی چند شده امروز رفتم سوال کردم گفتن جفتی 130 هزار تومان اما من 20 رو پیش گرفتم جفتی 115 تومان اونم توی مشهد حالا در عرض این 20 اینقدر تفاوت قیمت

ronin_2607
02-04-2012, 10:42

من پرسیدم. شما ماشینی که با چک و تحت شرایط می خری. خیلی راحت میشه فروخت. دوست من اینطوری عمل کرده. مشتری که پیدا شد، ماشینو پسندید ماشینو داد تحویل طرف و از طرف پول ماشینو گرفت رفت سایپا تصفیه حساب کرد. چکهاشو پس گرفت. بعد از یک هفته مدارک جدید خودرو آمد و رو سند هم دیگه نمی نویسه در رهن سایپا. محضر و باقی کارها هم که روتینه. خیلی راحت. در عرض 1 هفته. تازه بعد از 1 ماه سایپا بخاطر خوش حسابی و اینکه زود تر از 18 ماه قسطهاشو داده 60 70 تومن بهش چک داد. پس ماشینایی که شرایط دارن و وام روشونو و رو سندشون نوشته در رهن سایپا براحتی قابل خرید و فروشه. شما هر لحظه بخوای میتونی تصفیه حساب کنی . چکهاتو پس میدن. از خداشونم هست. پول نقده کی بدش میاد که سایپا بیاد؟؟

masooumi
02-04-2012, 11:42
من پرسیدم. شما ماشینی که با چک و تحت شرایط می خری. خیلی راحت میشه فروخت. دوست من اینطوری عمل کرده. مشتری که پیدا شد، ماشینو پسندید ماشینو داد تحویل طرف و از طرف پول ماشینو گرفت رفت سایپا تصفیه حساب کرد. چکهاشو پس گرفت. بعد از یک هفته مدارک جدید خودرو آمد و رو سند هم دیگه نمی نویسه در رهن سایپا. محضر و باقی کارها هم که روتینه. خیلی راحت. در عرض 1 هفته. تازه بعد از 1 ماه سایپا بخاطر خوش حسابی و اینکه زود تر از 18 ماه قسطهاشو داده 60 70 تومن بهش چک داد. پس ماشینایی که شرایط دارن و وام روشونو و رو سندشون نوشته در رهن سایپا براحتی قابل خرید و فروشه. شما هر لحظه بخوای میتونی تصفیه حساب کنی . چکهاتو پس میدن. از خداشونم هست. پول نقده کی بدش میاد که سایپا بیاد؟؟

میشه لطف کنید این رو هم بپرسید که میشه طرف اول چک های خودش رو پس بگیره و طرف دوم چک های خودش رو بده یا نه؟

ronin_2607
02-04-2012, 13:19
میشه لطف کنید این رو هم بپرسید که میشه طرف اول چک های خودش رو پس بگیره و طرف دوم چک های خودش رو بده یا نه؟

دوست عزیز. اینو نمیونم. بهتره از خود نمایندگی یه سوال بپرسید. این موردم که توضیح دادم دقیقا اتفاق افتاده . دوستم به دلیل اینکه می خواست خونه بخره. یه مقدار پول کم داشت. ماشینشو که تازه خریده بود فروخت. و به همین صورتی که توضیح دادم عمل کرد. حالا اینکه سایپا قبول کنه چک ها رو تعویض کنه نمیدونم. بهتره بپرسید. :)

ronin_2607
03-04-2012, 07:53
کسی خبر نداره کی قراره سایپا شرایط و قیمتهای جدید فروشو اعلام کنه؟ با این بیمه های شخص ثالث خدا میدونه چه شود!!! فکر کنم پراید یه 500 تومنی بیمه ثالث داشته باشه. یه سوال دیگه تو شرایط قدیم که پراید اعتباری فروخته می شد 4 تومن وام داشت. این اقساطش چطور بود؟ منظورم با در نظر گرفتن سود پول مبلغ هر چک که 6 ماهه بود چقدر میشد؟ چون یادم میاد زده بود 4 تا چک 6 ماهه، اما به مبلغ چک ها اشاره نکرده بود. بعید میدونم سایپا بیاد 4 تومن وام بده و همون 4 تومنو پس بگیره. ممنونم.

kasra2002
03-04-2012, 20:00
سلام
کسی از پروژه چند سال پیش وانت پراید خبر نداره که به کجا رسید

ronin_2607
04-04-2012, 20:22
سلام دوستان. سایپا توی اطلاعیه جدیدش که بصورت پی دی اف دانلود میشه هیچ شرایطی برای خرید پراید نذاشته. فقط پیش فروش نقدی و پیش فروش دو ودیعه ای. قیمت هیچ کدوم از ماشینها هم معلوم نیست. از طرفی تو سایت خربد اینترنتیش که میری (قبلا بسته بود) پیش فروش اعتباری فقط برای 131 وجود داره. بازهم قیمت تمام شده یا حدودش مشخص نیست. برای 132 هم فقط پیش فروش نقدی داره و دیگه وام نداره. یعنی سایپا کلا دیگه رو 132 وام نمیده؟؟؟ عجب گیری کردیم خدایا تو این مملکت. اصلا صاحب نداره. معلوم نیست چیکار مکنن؟ دیگه افزایش قیمت هم که بهشون اجازه دادن. دردشون چیه دیگه؟ سازمان حمایت از مصرف کننده !!!! یک بار دیگه حقو به مصرف کننده محترم داد ااااا ببخشید نداد. و با افزایش قیمت 6 درصدی موافقت کرد. حالا این یه بحث، مالیات بر ارزش افزوده هم که شد 5 % و بیمه هم گرون شد احتمالا ایربگ هم اجباری خواهد شد. و دیگر هیچ. آقا یکی بیاد یکم به من روحیه بده. :19::sad::ohno:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

masooumi
04-04-2012, 21:13
سلام دوستان. سایپا توی اطلاعیه جدیدش که بصورت پی دی اف دانلود میشه هیچ شرایطی برای خرید پراید نذاشته. فقط پیش فروش نقدی و پیش فروش دو ودیعه ای. قیمت هیچ کدوم از ماشینها هم معلوم نیست. از طرفی تو سایت خربد اینترنتیش که میری (قبلا بسته بود) پیش فروش اعتباری فقط برای 131 وجود داره. بازهم قیمت تمام شده یا حدودش مشخص نیست. برای 132 هم فقط پیش فروش نقدی داره و دیگه وام نداره. یعنی سایپا کلا دیگه رو 132 وام نمیده؟؟؟ عجب گیری کردیم خدایا تو این مملکت. اصلا صاحب نداره. معلوم نیست چیکار مکنن؟ دیگه افزایش قیمت هم که بهشون اجازه دادن. دردشون چیه دیگه؟ سازمان حمایت از مصرف کننده !!!! یک بار دیگه حقو به مصرف کننده محترم داد ااااا ببخشید نداد. و با افزایش قیمت 6 درصدی موافقت کرد. حالا این یه بحث، مالیات بر ارزش افزوده هم که شد 5 % و بیمه هم گرون شد احتمالا ایربگ هم اجباری خواهد شد. و دیگر هیچ. آقا یکی بیاد یکم به من روحیه بده. :19::sad::ohno:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون شرایط را جدی نگیرید. فردا یا نهایت شنبه با اعلام قیمت های جدید ، شرایط جدید اعلام می شود. فقط اون افزایش قیمت لحاظ شده و حدود 100 هزار تومان هم بابت بیمه اضافه شده به قیمت ها.

در ضمن در سایت فروش اینترنتی فقط 132 پیش فروش اعتباری نداره و باقی خودروها پیش فروش اعتباری دارند.

ronin_2607
07-04-2012, 14:34
من یکی که سر در نمیارم. به هر نمایندگی که زنگ می زنی میگن فعلا فروش نداریم. یعنی چی؟ تا کی میخوان این دست و اون دست کنن؟ قیمت کم یا زیاد هر چی هست اعلام کنن بره. تو سایت سایپا که میری کلا لینک فروش محصولات رو برداشته. راستی یه خبر جالب. حتما شنیدین که پژو ایرانو تحریم کرده؟؟ از اونجایی که تمام محصولات ایران خودرو بالاخره چند تا قطعه از پژو عاریه دارن. پس باید گفت دیگه خرید هیچ کدوم از محصولاتش خیلی به صرفه نیست. بازار سیاه قطعات و قیمتهای بالا. باید منتظر موند نتیجه رو دید. فکر کنم بازار خودروهای چینی حسابی گرم شه. البته طفلکیا حقم دارن. خدایی کیفیت ماشیناشون به نسبت بقیه داخلیا خیلی هم بد نیست.به هر حال این سایپا دیگه داره میره رو اعصابم !!!

masooumi
07-04-2012, 15:45
من یکی که سر در نمیارم. به هر نمایندگی که زنگ می زنی میگن فعلا فروش نداریم. یعنی چی؟ تا کی میخوان این دست و اون دست کنن؟ قیمت کم یا زیاد هر چی هست اعلام کنن بره. تو سایت سایپا که میری کلا لینک فروش محصولات رو برداشته. راستی یه خبر جالب. حتما شنیدین که پژو ایرانو تحریم کرده؟؟ از اونجایی که تمام محصولات ایران خودرو بالاخره چند تا قطعه از پژو عاریه دارن. پس باید گفت دیگه خرید هیچ کدوم از محصولاتش خیلی به صرفه نیست. بازار سیاه قطعات و قیمتهای بالا. باید منتظر موند نتیجه رو دید. فکر کنم بازار خودروهای چینی حسابی گرم شه. البته طفلکیا حقم دارن. خدایی کیفیت ماشیناشون به نسبت بقیه داخلیا خیلی هم بد نیست.به هر حال این سایپا دیگه داره میره رو اعصابم !!!

دارم به این فکر می کنم که ما ایرانی ها چقدر بد بختیم که برای خرید محصولات آشغال این خودرو سازها باید حرص بخوریم و خواهش و تمنا کنیم و این خودروساز ها برای ما ناز بیارن!!!:2:

Jang Bogo
07-04-2012, 18:00
یه سوال. اگه با همین پراید با دنده 5 با سرعت 100 یا 110 بریم، بنزین کمتر میسوزه تا با دنده 4 همین سرعن رو بریم؟

masooumi
08-04-2012, 10:53
ظاهرا امروز قیمت های جدید به نمایندگی ها اعلام شده است

ronin_2607
08-04-2012, 21:39

من نمایندگی نمونده که زنگ نزده باشم. فکر کنم کل نمایندگیهای تهرانو زنگ زدم. هیچ کدوم حتی محض رضای خدا جواب تلفنو نمیدن. حتی به دفتر فروش خود سایپا زنگ زدم هر 9 خط یا مشغول بود یا بوق میخورد کسی جواب نمیداد. باهات کاملا موافقم. چقدر بدبخیتم که اینا دارن خودشونو برای ما میگیرن. مشکلی که هست اینه که با توجه به اینکه ایران خوردو شرایط خاصی برای فروردین و اردیبهشت اعلام کرده. که مثلا بعضی ماشینا جزوش نیست. میترسم سایپا هم از سیاست ایران خودرو پیروی کنه و شرایط فروش اعتباری رو تا یه مدت مثلا تا ماه خرداد بر داره. :19:

ronin_2607
14-04-2012, 13:36

من فقط تونستم قیمت 131sx رو از یه نمایندگی بگیرم. اونم با کلی خواهش !!! 9940 فروش نقدیه. فعلا هم فروش ندارن. آها یه نمایدگی دیگه هم سپرده بودم بهم زنگ بزنن. بعد از 2 روز زنگ زده میگه یه دونه 131 داریم شرایطی تحویل فوری. 5560 پیش. 4 تا چک 1400 6 ماهه:18: در وجه سایپا. خیلی گرون گفت. چه خبره. منم گفتم نمیخوام. فکر کنم از اینا بود که خودشون نقدی میخرن بعد به ملت قسطی میدن با سود بالا. فقط موندم چرا گفت چکهاش در وجه سایپا !!! البته تحویل فوری هم بود. شاید بخاطر همین اینقدر گرون گفت. نمیدونم والا. فعلا که تا به ما رسید آسمون تپید.:41:

amirpcp30
14-04-2012, 15:16
سلام
من یک پراید 83 دارم که 40000 تا هم بیشتر کار نکرده رنگ هم نداشت تا حالا اما چند روز پیش تصادف کردم عکس هاش رو هم پایین گذاشتم
می خواستم بدونم گلگیر ها رو عوض کنم بهتره یا صاف کنم ؟ البته اینم بگم می خوام بعدا برای فروشش کمتر ضرر کنم
تصادف هم اینطوری بود که زدم به جلوی پارس (در حال دور زدن بود) بعد چرخید سپرش هم خورد به گلگیر عقبم (چون فاصله کم بود با همون سرعت 60-70 که می رفتم خوردم بهش جالب اینه گفت اصلا ندیدمت وقتی اومدم جلوی من 10-12 متر فقط باهاش فاصله داشتم راهی هم برای رد دادن نبود)
ممنون

pishooo2
14-04-2012, 15:16
یه چیزی به ذهنم میرسه که دلم میخواد همه بدونن
پراید خیلی ماشین خوبیه
پراید حرف نداره
حالا چرا بذارین درد دل کنم
اولا که قبلا پراید داشتم
خوب اولین چیزی که تو ذهنتون باید بیارین اینه چقدر دارین پول میدین
خوب حالا شروع میکنم ببینید تا در میوه فروشی هم پراید بهتون کمک میکنه حالا چطور .....
اولا که ماشین بسیار راحتیه پیشنهاد تعویض کمک های ماشین با یه کمک خوب رو میدم البته بعد از گارانتیش
خوب میرسیم سر صندلی که صندلی و جای پای بسیار راحت و بزرگی داره
تجربه بهم نشون میده که نسبت به ریو و تیبا همچین صدای موتور خیلیم توی اتاق اذیت نمیکنه
شتابش خیلی عالیه
خرج یه سری چیزای تعویضی مثل روغن و لنتش خیلی خیلی خیلی پایینه
هر جای ایران که باهاش بری تعمیرگاه و لوازمش هست تقریبا بگم تو هر روستایی:31:
مصرف بسیار پایینی داره البته اگه پدر اون موتور رو در نیارین و رعایت کنین
موتورش خیلی جون سخته خراب نمیشه تازه خرابم بشه با 100 200 300 400 سر و تهش هم میاد ماشینای الان وا کنی ببندیش 1 میلیون خرجت میشه تازه اگه لوازمشو پیدا کنی که کلی هم پول اونا میشه
اگه خدایی نکرده تصادف کنی با یه قیمت کم دوباره ماشینتو سوار میشی اما ماشینای دیگه .....:41:
حالا میریم به میوه فروشه باور کنین با پراید بری میوه بخری قیمت میوه یه چیز دیگست تا این که با ماشین دیگه بریی:31:میگی نه امتحان کن:20:

masooumi
15-04-2012, 11:39
دوست عزیز شرایط فروش فوری اعتباری سایپا اعلام شده که فعلا فقط برای تیبا و 131 و 131 پایه گاز سوز هست که می تونید در لینک زیر مشاهده کنید.

masooumi
20-04-2012, 12:22
دوستان این هم قیمت محصولات سایپا در سال 91 (حالا رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده می فرمایند موضوع افزایش قیمت خودرو نداریم)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

davod_danger666
20-04-2012, 13:03
یه سوال. اگه با همین پراید با دنده 5 با سرعت 100 یا 110 بریم، بنزین کمتر میسوزه تا با دنده 4 همین سرعن رو بریم؟

قطعا دنده 4 با این سرعت بنزین بیشتری میسوزونه.

ronin_2607
20-04-2012, 16:28
دوستان کسی دقیقا خبر داره که سایپا چکهای خرید پیش فروشو از کی میخواد؟؟ یعنی تاریخ شروع اولین چک از تاریخ ثبت نامه یا تحویل ماشین؟؟؟ منظورم وام 4 تومنیه ها. مرسی. رقم چکهارم اگه میدونید بگید. دم همتون گرم.

masooumi
20-04-2012, 18:03
دوستان کسی دقیقا خبر داره که سایپا چکهای خرید پیش فروشو از کی میخواد؟؟ یعنی تاریخ شروع اولین چک از تاریخ ثبت نامه یا تحویل ماشین؟؟؟ منظورم وام 4 تومنیه ها. مرسی. رقم چکهارم اگه میدونید بگید. دم همتون گرم.

شما مثلا خودرو رو ثبت نام می کنید که تحویل تیرماه هست. در خرداد ماه براتون دعوت نامه میاد که تشریف می برید سایپا و در اون دعوت نامه مبلغ سودی که روی مبلغ پیش پرداخت شما اومده و قیمت روز خودرو را اعلام می کنند و شما باید مبلغی که می خواهید از تسهیلات استفاده کنید را مشخص کنید و مابقی وجه را پرداخت کنید و سپس چک ها خود را تقدیم کنید و در واقع تاریخ چک 6 ماه از این تاریخ محاسبه می گردد. یعنی اولین چک شما اگر فاصله چک ها 6 ماهه باشد 91/09/15 خواهد بود و به همین ترتیب 92/03/15 و ...

اگر متوجه نشدید ، شما شرایط خرید را بفرمایید تا تاریخ چک ها را بنویسم براتون.

ronin_2607
20-04-2012, 20:02
شما مثلا خودرو رو ثبت نام می کنید که تحویل تیرماه هست. در خرداد ماه براتون دعوت نامه میاد که تشریف می برید سایپا و در اون دعوت نامه مبلغ سودی که روی مبلغ پیش پرداخت شما اومده و قیمت روز خودرو را اعلام می کنند و شما باید مبلغی که می خواهید از تسهیلات استفاده کنید را مشخص کنید و مابقی وجه را پرداخت کنید و سپس چک ها خود را تقدیم کنید و در واقع تاریخ چک 6 ماه از این تاریخ محاسبه می گردد. یعنی اولین چک شما اگر فاصله چک ها 6 ماهه باشد 91/09/15 خواهد بود و به همین ترتیب 92/03/15 و ...

اگر متوجه نشدید ، شما شرایط خرید را بفرمایید تا تاریخ چک ها را بنویسم براتون.

ممنون از جوابتون. فقط یه سوال دیگه؟؟؟ این دعوت نامه دقیقا یک ماه قبل از تحویل میاد؟؟؟ بعدش اگه مثلا اون موقع من مابه التفاوت پول که میخوان نداشته باشم کاری میشه کرد؟ یعنی میشه 1 ماه تحویلو عقب انداخت؟ یا باید انصراف بدی و پولتو پس بگیری؟

masooumi
20-04-2012, 21:09
ممنون از جوابتون. فقط یه سوال دیگه؟؟؟ این دعوت نامه دقیقا یک ماه قبل از تحویل میاد؟؟؟ بعدش اگه مثلا اون موقع من مابه التفاوت پول که میخوان نداشته باشم کاری میشه کرد؟ یعنی میشه 1 ماه تحویلو عقب انداخت؟ یا باید انصراف بدی و پولتو پس بگیری؟

معمولا دعوت نامه یک ماه قبل میاد ولی بعضی مواقع هم خود سایپا سر موعد دعوتنامه صادر نمی کنه و دیرتر صادر میشه که در این صورت سود تاخیر هم برای شما محاسبه می شود.

اگر هم دعوتنامه اومد و شما به هر دلیلی مثل اینکه پول نداشتید نخواستید به نمایندگی می فرمایید که این ماه نمی خواهم و مشکلی نداره.(برادر من امسال یک پراید تحویل مهر داشت که خود سایپا تا آذر دعوتنامه صادر نکرد ، آذر هم که تماس گرفتن و گفتن دعوتنامه اومده گفت تا اسفندخودرو نمی خواد و بعد اسفند رفت و وجه رو واریز کرد و تحویل گرفت، جالب اینکه این 3 ماه که خودش هم تحویل نگرفته بود هم سایپا سود تاخیر داد بهش)

اصلا در این مورد نگران نباشید.

mostafabad2007
14-05-2012, 10:12
سلام یه سوال در مورد تمیز کردن سقف داخلش داشتم با چی تمیزش بکنم که خیلی کثیف شده سقف داخل پراید میخوام بفروشمش لطفا راهنمایی کنید میخوام خودم تمیزش کنم

SaMsUnG
14-05-2012, 10:31
خواهشا یکی یه پست جامع به من معرفی کنه در مورد نحوه ی خرید پراید به صورت قسطی از سایپا
ممنون

New Solid Snake
14-05-2012, 18:28
سلام یه سوال در مورد تمیز کردن سقف داخلش داشتم با چی تمیزش بکنم که خیلی کثیف شده سقف داخل پراید میخوام بفروشمش لطفا راهنمایی کنید میخوام خودم تمیزش کنم
درود

یک ابر+شامپو فرش

mohamad skystar
15-05-2012, 18:24
خواهشا یکی یه پست جامع به من معرفی کنه در مورد نحوه ی خرید پراید به صورت قسطی از سایپا
ممنون

شرایط فروش اقساطی سایپا کمی پیچیده هست.
هر خودرو هم شرایط فروش مربوط به خودش رو داره و امکان داره
یک خودرو چندتا شرایط روش با ارقام مختلف داشته باشه.
پس جامع ترین راهنمایی رو نمایندگی میتونه بکنه که راحت و مطمئن به
جواب برسید

sparts
15-05-2012, 18:32
سلام دوستان .من دنبال یه رینگ المینیومی فابریکی میگردم یه طرحی دیدم میخوام از اون پیدا کنم.من شهرستان هستم .نمایندگیا کمک نمیکنن.چطوری اون طرح خاصی که میخوام رو بخرم

mohamad skystar
15-05-2012, 18:35
سلام دوستان .من دنبال یه رینگ المینیومی فابریکی میگردم یه طرحی دیدم میخوام از اون پیدا کنم.من شهرستان هستم .نمایندگیا کمک نمیکنن.چطوری اون طرح خاصی که میخوام رو بخرم

فروشگاه هایی که رینگ و لاستیک میفروشن بهتر میتونن کمکت کنن

ronin_2607
15-05-2012, 21:08
شرایط فروش اقساطی سایپا کمی پیچیده هست.
هر خودرو هم شرایط فروش مربوط به خودش رو داره و امکان داره
یک خودرو چندتا شرایط روش با ارقام مختلف داشته باشه.
پس جامع ترین راهنمایی رو نمایندگی میتونه بکنه که راحت و مطمئن به
جواب برسید

والا من که هر نمایندگی میرم یا تماس میگیرم کلا یا ماشین ندارن!! یا فروش ندارن!! یا فروش قسطیشون فقط لیزینگیه. همین دیروز زنگ زدم یه نمایندگی میگه برای پراید 131 ، 6 تومن نقد باقی 4 تا چک 1400 6 ماهه !!! دیگه از این بیشتر جا نداشت بکشن رو قیمت ماشین. جالبه این همه تو سایتش شرایط هست اما نمایندگیها کلا زیربار نمیرن؟ من موندم این همه پراید داره در روز تولید میشه چیکارش میکنن؟؟؟ چرا هر نمایدگی زنگ میزنه آدم فقط نقدی میفروشن؟ نمیدونم چی بگم. میگن نداریم. آخه یکی نیست بگه یعنی چی نداریم؟ مگه نمایندگی نیستین؟؟ باید داشته باشید. ای بابا. تا ما خواستیم ماشین بخریم یهو دنیا به آخر رسید. ماشین گرون شد. دلار رفت بالا. خیلی شرکتها ایرانو تحریم کردن. بیمه گرون شد. مالیات بر ارزش افزوده زیاد شد. بنزین داره گرون میشه. و .....من همینجا از تمام عزیزان عذر خواهی مکینم. احساس میکنم مقصر منم که خیلیای دیگه نمیتونن ماشین بخرن. ظاهرا بدشناسیه من گریبان گیر همه شده. شرمنده همتونم. :41:

vaziri69
16-05-2012, 19:27
دوستان تو لیست محصولات فروش سایپا 131 ، 132 ، 111 معمولی داشت با ارتقا یافته ، این ارتقا یافته چیه؟
چیش ارتقا پیدا کرده؟

می خوام 132 یا 111 دست دوم بخرم ، کدام قسمت مشخص کرده که ارتقا یافته هست؟

از کجا متوجه بشیم این ماشین ارتقا یافته هست یا نه.

mohamad skystar
16-05-2012, 23:29
می خوام 132 یا 111 دست دوم بخرم ، کدام قسمت مشخص کرده که ارتقا یافته هست؟

از کجا متوجه بشیم این ماشین ارتقا یافته هست یا نه.

شما وقتی درب موتور رو باز کنید رو موتور -- شده HP+
یعنی ارتقا یافته.
البته فقط 3 یا 4 اسب بخار ارتقا یافته و تغییر دیگه ای نداشته.

imanparsa
18-05-2012, 20:35
سلام دوستان
من میخوام پراید فرمون هیدرولیک 2گانه سوز (نو) بخرم.
به نظر شما همچین چیزی گیرم میاد ؟
میخوام 2گانه سوز کمپانی باشه

FC.Barcelona
22-05-2012, 22:47
سلام دوستان
هست ولی خیلی کم گیر میاد

imanparsa
23-05-2012, 21:49
هست ولی خیلی کم گیر میاد
سفارش بدم به نمایندگی واسم میارن ؟

ehsan_update
24-05-2012, 23:47
سلام دوستان
من یه پراید صبا مدل 88 نقره ای دارای 7 ماه بیمه تمیز یک در تعویض فنی سالم پیدا کردم مشکل خاصی نداره فقط لاستیک های عقب صاف شدن یه مقدار. به نظرتون چند می ارزه؟ (در ضمن دستی 2گانه سوز شده).
ممنون:7:

mohamad skystar
24-05-2012, 23:53
سلام دوستان

پراید دوگانه سوز با فرمان هیدرولیک نمونه کارخانه ایش نیست.
باید پراید رو بخرید و بیرون CNG نصب کنید

mohamad skystar
24-05-2012, 23:55
سلام دوستان
من یه پراید صبا مدل 88 نقره ای دارای 7 ماه بیمه تمیز یک در تعویض فنی سالم پیدا کردم مشکل خاصی نداره فقط لاستیک های عقب صاف شدن یه مقدار. به نظرتون چند می ارزه؟ (در ضمن دستی 2گانه سوز شده).
ممنون:7:

حدود 7000000 تومان

FC.Barcelona
25-05-2012, 02:49
سفارش بدم به نمایندگی واسم میارن ؟
نمیدونم بپرسید

پراید دوگانه سوز با فرمان هیدرولیک نمونه کارخانه ایش نیست.
هست!
من دیدم مدلش فکر میکنم 89 بود!

mohamad skystar
25-05-2012, 10:27
هست!
من دیدم مدلش فکر میکنم 89 بود!

اونی که شما دیدین شاید پراید های سری قدیمی باشه
سری های جدید x100 دوگانه سوز با فرمان هیدرولیک نمیزنن

FC.Barcelona
25-05-2012, 17:15
اونی که شما دیدین شاید پراید های سری قدیمی باشه
سری های جدید x100 دوگانه سوز با فرمان هیدرولیک نمیزنن
این که الان تولید میشه یا نمیشه را نمیدونم
ولی به هرحال پراید دوگانه سوز و هیدرولیک کارخانه هست!

iman1990
25-05-2012, 19:14
ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه:41:
ماجرا از این قراره ی پراید 131 sl توی بهمن 90 ثبت نام کردیم تحویل خرداد91
ماه پیش ک نامه دوم اومد تصمیممون عوض شد قرار شد پایه گاز سوز بگیریم
گفتن ی درخواست میدیم اگه موافقت بکنن مشکلی نیست وگرنه همونی ک خریدین
دوروز بعدش تماس گرفتن که اره موافقت شد ماشینتون توی انباره(بب پارکینگ میگن انبار)!!!!!!!!!!!
موندم چجوریه
دوروزه با درخواست موافقت شد-ماشین ساخته شد!!!فرستاده شد!!!حلا هم میخوان تحویل بدهند!!!!
بحث اینه که میگن کیفیت خودروی پرایده ساخت اردیبهشت 91 کیفیتش بالاتر رفته!!!!(شک میدونم)
میخواستم ببینم این خودرویی ک میخوان تحویل بدهند واقعا توی این مدت ساخته شده و فرستادن یا اینکه قدیمیه توی پارکینگ داشتن ؟
و اینکه ماه و سال ساخت خودروی پراید رو از کجا میشه فهمید؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
با تشکراز همگی

FC.Barcelona
25-05-2012, 20:07
کیفیت ساخت پایین نیومده باشه بالا نمیره
ماشین هم با سفارش شما ساخته نمیشه وخط تولید داره همینجور کار میکنه بعد به نوبت ماشین ها را تحویل میدهند
جلوی ماشین یکسری کاغذ چسبیده رویه اون زده تاریخ ساخت را رویه بیشتر قطعات هم تاریخ ساخت زده شده رویه پلاک بدنه هم مدلش زده شده

iman1990
25-05-2012, 21:26
ممنون از راهنماییتون...
ب امید روزی همگی با پوله کم سوار ماشین با کیفیت بشیمو از سره اجبار این ماشینای اشغالو نخریم
موفق باشید...

kujdane
29-05-2012, 15:15
می خواستم در مورد تنظیم ارتفاع پراید به من اطلاعات بدید و اگر مرکزی سراغ دارید که اینکارو انجام بدن ممنون می شم معرفی کنید، من دوست دارم ارتفاع ماشینم پایین باشه ولی زیاد اذیت نکنه. درود به رفقا:10:

yashgin128
23-06-2012, 14:36
سلام
پراید مدل 87 ( SABA GLXi) داریم که چند روز پیش تو شیراز پیش یه کارگاهی که بسیار معتبر هست گاز سوز کردیم.
مخزن رو از این یه دونه ای های 62 لیتری که ساخت شرکت بهینه اصفهان و رگلاتور رو مدل ارژانتینی گذاشتیم.
الان دوستانی که تجربه ای یا پیشنهادی چیزی دارن اینجا برای استفاده من و دوستان بزارن.که برای بهتر استفاده کردن از و کار کردن با این مدل سوخت چیکار کنیم؟
مثلا بزاریم مخزن کامل تموم بشه بعد گاز بزنیم یا نه نصفه که شد گاز بزنیم؟(اخه یکی دیشب میگفت روزهای اول من 4هزار و 500 تومان گاز میزدم الان بعد از یه سال بیشتر از 3هزار و 700 نمیشه)

چند تا مورد رو هم تو همین چند روز دیدم که
1.موقع خاموش کردن ماشین من اول ماشین رو به حالت بنزین سوییچ میکنم بعد خاموش میکنم اما خیلی وقت ها موقع این سوییچ ماشین خودش خاموش میشه (اگه خاموش نشه هم ماشین چند ثانیه ای جون میکنه تا بره رو بنزین ) در صورتی که هنگام روشن کردن ماشین و سوییچ از بنزین به گاز همچین مشکلی ندارم.

2.با اینکه بیشتر از 100 کیلومتر باهاش نرفتیم(تو شهر)ولی الان سه چراغ از چهار چراغ خاموش شده.

3.اون دستگاه کنار رگلاتور که حالت کنتور داره چیه؟روز اول نشانگرش رو 200 بودش.اندازه گیره فشاره؟(حالا این فشار یعنی چی؟)

SNOOP DOGG
02-07-2012, 08:24
سلام دوستان قیمت پراید دوگانه کارخانه رنگ نقره ای تمیز چند هستش (میخوام بفروشم )

mohamad skystar
02-07-2012, 10:36
سلام دوستان قیمت پراید دوگانه کارخانه رنگ نقره ای تمیز چند هستش (میخوام بفروشم )

پراید شما مدل چه سالی هست؟
بدنه و فنیش در چه شرایطی هست؟
بیمه داره یا نه؟
اینارو مشخص کنید تا بشه قیمت داد

شما باید تو این تاپیک مطرح کنید دوست من:

alipencia
05-07-2012, 23:44
سلام...دوستان ی مدته اب رادیاتور برگشت میکنه تو منبع انبساط...و خود رادیاتور ابش نصفه میشه...امپر هم از نصف بالاتر نرفته...فن هم کار میکنه ولی ترموستات رو قبلا بنا به مشکلی در اوردم...مشکل از چی میتونه باشه؟از نداشتن ترموستاته؟

valas
12-07-2012, 16:56
با سلام

اهرم گرما و سرما (کولر یا بخاری) که در پراید صبا به صورت یک گرافه از یک طرف آبی و از یک طرف قرمز،

چطور عمل می کنه؟ یعنی چی رو تغییر می ده؟ چون مثلا اگه وسط هم باشه و ما دکمه کولر رو بزنیم عملا می شه کولر.

و ضمنا کم و زیادش رو سرما و گرمای کولر و بخاری تأثیر داره یا نه؟

رو مصرف بنزین چطور؟

Pourya-pc
12-07-2012, 19:11
با سلام

اهرم گرما و سرما (کولر یا بخاری) که در پراید صبا به صورت یک گرافه از یک طرف آبی و از یک طرف قرمز،

چطور عمل می کنه؟ یعنی چی رو تغییر می ده؟ چون مثلا اگه وسط هم باشه و ما دکمه کولر رو بزنیم عملا می شه کولر.

و ضمنا کم و زیادش رو سرما و گرمای کولر و بخاری تأثیر داره یا نه؟

رو مصرف بنزین چطور؟

اون اهرم ورودی هوا رو کنترل میکنه که هوا از سمت موتور وارد اتاق بشه ( هوای گرم ) یا از سمت خارج از موتور . شما هرچی به سمت قرمز برید هوا از سمت موتور ( گرم ) وارد خواهد شد . اگر کولر روشن باشه هوای خنک کولر به بیرون هدر میره .
در مورد مصرف بنزین هم اگر کولر روشن باشه قاعدتا مصرفتون بالا میره .

MZN84
09-08-2012, 18:32
سلام
دوستان لنت های جلو بد جوری سوت میکشن و می خوام عوضشون کنم.
یه جا رفتم لنت seco داشت با hi-tech البته طرف میگفت تا حالا hi-tech برای پراید نبردن و بیشتر روی پژو بسته میشه.یه جا هم MWH داشت.
کدومو بگیرم؟

amirpcp30
15-08-2012, 13:24
سلام دوستان
من یک پراید 83 c l c دارم مصرف سوخت 7.5 اما شتاب فوق العاده کم
قبلا بیشتر میسوخت بردم تنظیم موتور شد 7.5 زیاد هم جاهای شلوغ و ترافیکی نمیرم اما وقتی بردم تنظیم موتور بازم شتابش فرقی نکرد فیلتر هم عوض کردم فیلر گیری هم کردم اما بازم فرقی نمی کنه
خودم حدس زدم مال شمع باشه چون دیگه چیزی فک نکنم مونده باشه می خواستم بپرسم شمع چی بگیرم هم مصرفم خوب باشه و هم شتاب عادی باشه نه اینقد پایین نسبت به پراید های دیگه (تازه شنیده بودم کاربرات نسبت به انژکتور چند اسب بیشتر داره)
ممنون

dvdghe
16-08-2012, 08:19
سلام.
شمت فکذ میکنید چند سال از عمر تیبا باید بگذره تا قابل اعتماد بشه ؟
الان 2و3 سال هست که وارد بازار شده.
متاسفانه همه نظراتشون در مورد تیبا برای سری اول هست که پر از ایراد و اشکال بوده.
اما در سری های بعدی بخصوص 91 شنیدم که خیلی بهتر شده و تقریبا همه کسانی که خرید کرد راضی هستن.
نظر شما چیه ؟

maximakan
16-08-2012, 10:05
سلام دوستان من یه سوال دارم می‌خواستم بدونم اینجا کسی‌ میدونه دریچه کولر پراید کجا تولید می‌شه و اسم و آدرس کارخانه رو بهم بده

T_rex
16-08-2012, 12:34
دوستان اگه بین خرید پراید و تیبا موندن اگه قیافه زشت تیبا رو میتونن تحمل کنن تیبا رو انتخاب کنن:46:

dvdghe
16-08-2012, 14:38
من فکر میکنم با خرید تیبا ضرری رو متوجه خودم نکردم.
در نهایت اگر خوشم نیومد و ازش راضی نبودم میفروشمش و تنها ضررم هزینه سند زدن هست. (حدود 200 یا 300)

فقط اینکه باید سفید بخرم چون بازارش خیلی بهتره.
دوم اینکه میخوام رینگ و لاستیکش رو عوض کنم که ظاهرش بهتر بشه. لطفا در مورد سایز لاستیک هم راهنماییم کنید. چه سایزی بزارم که مصرف سوخت رو افزایش نده و یا فشار بیخوری به ماشین نیاره؟

در همین حال از بقیه دوستانی که تیبا دارن هم خواهش میکنم در مورد مزایای تیبا نسبت به 111 sx توضیح بدن.

و باز هم خواهش میکنم توضیحات با دلیل و منطق باشه.

سپاسگذارم.

mj52
16-08-2012, 23:22
سلام
پراید مدل 87 ( SABA GLXi) داریم که چند روز پیش تو شیراز پیش یه کارگاهی که بسیار معتبر هست گاز سوز کردیم.سلام تو کدوم شرکت گاز سوز کردین
مثلا بزاریم مخزن کامل تموم بشه بعد گاز بزنیم یا نه نصفه که شد گاز بزنیم؟(اخه یکی دیشب میگفت روزهای اول من 4هزار و 500 تومان گاز میزدم الان بعد از یه سال بیشتر از 3هزار و 700 نمیشه)بزارید مخزن خالی شود البته نه کامل(5درصد داخل مخزن باشه بهتر)اگر مخزن کامل خالی بشه فشار گاز پشت سوپاپ گاز کم می شود و سوپاپ ازاد می شود که باعث ورو د هوا به مخزن می شود و خطرناکتر ازاون خارج شدن ته مانده گاز
اینم بسته به فشار گاز پمپ داره و خیلی ربطی به کپسول نداره

.موقع خاموش کردن ماشین من اول ماشین رو به حالت بنزین سوییچ میکنم بعد خاموش میکنم اما خیلی وقت ها موقع این سوییچ ماشین خودش خاموش میشه (اگه خاموش نشه هم ماشین چند ثانیه ای جون میکنه تا بره رو بنزین ) در صورتی که هنگام روشن کردن ماشین و سوییچ از بنزین به گاز همچین مشکلی ندارم.موقع خاموش کردن نمی خواد این کار هار انجام بدی

با اینکه بیشتر از 100 کیلومتر باهاش نرفتیم(تو شهر)ولی الان سه چراغ از چهار چراغ خاموش شدهباید خارج شهر امتحان کنی باید با این مخزن حداقل 220تا رو بری مال خودم 52 لیتری 180تا رو می ره
.اون دستگاه کنار رگلاتور که حالت کنتور داره چیه؟روز اول نشانگرش رو 200 بودش.اندازه گیره فشاره؟(حالا این فشار یعنی چی؟)اندازه گیری فشار گاز مخزن واحدش "بار"است 200بار یعنی 200برابر فشار هوای دوره برمان(اگه اشتباه نکنم)فشار استاندارد 200باره البته خودم تا 260 زدم از پمپ دشت ارژن(50ک شیراز)

veliran
20-08-2012, 14:07
سلام موضوع جدید اینکه برای مسافرت چه لوازم یدکی لازمه همراه داشته باشیم پراید مدل84

mohamad skystar
21-08-2012, 15:29
بستگی داره دوست عزیز.
شما قبل از مسافرت ماشین رو یه سرویس کلی ببر تا نخوی لوازم یدکی همراه خودت جا به جا کنی
بعدشم مشخص نیست
شاید تو سفر قطعه ای اط ماشین شما عیب کنه که شما همراه خودت نداری.
اما جعبه آچار کامل با خودت حتما همراه داشته باشه + جک

veliran
21-08-2012, 16:17
محمد جان این جعبه آچار که گفتی چیا با ید توش باشه
راجه به لاستیک خوب برای پراید چیزی سراغ داری .

mohamad skystar
21-08-2012, 19:17
محمد جان این جعبه آچار که گفتی چیا با ید توش باشه
راجه به لاستیک خوب برای پراید چیزی سراغ داری .

جعبه آچار شامل انواع آچار ها در شماره های مختلف میشه.
انواع پیچ گوشتی های 2 پخ و 4 پخ کوتاه و بلند
انبر دست - دم باریک - سیم چین - آچار L - پیچ گوشتی ستاره ای
آچار چرخ - انبر قفلی - چسب برق - چسب 2قلو -
چند تا فیوز 15 - 20 - 25 - 30 آمپر
یه عدد کبریتم داشته باشی خوبه
اینا ابزاریه که تو ماشین خودم هست و تو یه کیف کوچک جا شدن به راحتی

در مورد لاستیک هم 4 حلقه لاستیک کومهو سایز 185 بنداز زیرش عالیه.

nooraban
24-08-2012, 15:24
دوستان عزیز سلام، مدتی آمپر بالا می رفت، صدای قل قل در مخزن سفید بود. درب مخزن و درب رادیاتور رو عوض کردم و بعد از اون ترموستات رو. حالا متوجه شدم از جایی که تسمه های کنار موتور هستند آب می چکد!!! هر چی دید زدم جاشو نفهمیدم. این ماشین دیگه چشه؟
پراید صبا
ممنون

matr!x_2008
31-08-2012, 23:05
سلام
چند روز پیش رفتیم دریا که وسط جاده ماشین خراب شد. ماشین یه لرزش کرد و بعد تمام چراغای صفحه کیلومتر روشن شد و ماشین خاموش شد . بعد هر چی استارت زدم دیگه روشن نشد! باتری داشتما اما استارت که میخورد ماشین روشن نمیشد.! دنده 2 انداختیم و هول بازم بی فایده ! بردمش تعمیرگاه اونجا یارو گفت مشکل از پمپ بنزینته!! زیر صندلی عقب یه دریچه بود که پمپ اونجا رو عوض کرد. به نظرتون چی باعث شده پمپ خراب شه؟ 50 تومن پول قطعه و 20 تومن پول دست مزد. گرون نداده؟

mohamad skystar
01-09-2012, 00:36
سلام
چند روز پیش رفتیم دریا که وسط جاده ماشین خراب شد. ماشین یه لرزش کرد و بعد تمام چراغای صفحه کیلومتر روشن شد و ماشین خاموش شد . بعد هر چی استارت زدم دیگه روشن نشد! باتری داشتما اما استارت که میخورد ماشین روشن نمیشد.! دنده 2 انداختیم و هول بازم بی فایده ! بردمش تعمیرگاه اونجا یارو گفت مشکل از پمپ بنزینته!! زیر صندلی عقب یه دریچه بود که پمپ اونجا رو عوض کرد. به نظرتون چی باعث شده پمپ خراب شه؟ 50 تومن پول قطعه و 20 تومن پول دست مزد. گرون نداده؟

ماشینتون چند سال کارکرده؟
آسا تا به حال صافی بنزین رو تعویض کرده بودین؟
کثیفی هایی که از بنزین تو پمپ مونده باعث شده به پمپ فشار بیاد.
البته پایین بودن سطح بنزین تو باک در طولانی مدت هم اثر گذار هست

matr!x_2008
01-09-2012, 20:31
ماشینتون چند سال کارکرده؟
آسا تا به حال صافی بنزین رو تعویض کرده بودین؟
کثیفی هایی که از بنزین تو پمپ مونده باعث شده به پمپ فشار بیاد.
البته پایین بودن سطح بنزین تو باک در طولانی مدت هم اثر گذار هست

ماشین پرایدصبا مدل 88 هست. تا حالا صافی عوض نکردیم. راستی سر باتری ها هم سولفات میده زیاد. طوری که دیگه خوب استارت نمیخوره ماشین! سر باتری رو عوض کنم حله یا باید باتری عوض بشه؟

mehrdad8086
01-09-2012, 20:55
ماشین پرایدصبا مدل 88 هست. تا حالا صافی عوض نکردیم. راستی سر باتری ها هم سولفات میده زیاد. طوری که دیگه خوب استارت نمیخوره ماشین! سر باتری رو عوض کنم حله یا باید باتری عوض بشه؟

خدائی تا حالا صافی عوض نکردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اولویت کارت بزار....
سرباطری رو عوض کن و کمی گریس به اون قطب که سولفات زده بمالید.مشکل حله...

DJ POLESTAR
01-09-2012, 21:37
صافی بنزین ببریم عوض کنن چقد خرجش میشه؟

D r i v e r
01-09-2012, 21:59
صافی بنزین ببریم عوض کنن چقد خرجش میشه؟

بستگی داره
تا جایی که یادم میاد صافی بنزین طرفای 5 - 6 تومن هست
خودتون میتونید عوض کنید (یه خورده را دستش بده ، من خودم عوض میکردم!) و گرنه براتون عوض کنن بسته به انصاف 2 - 5 تومن بیشتر نباید بگیرن

matr!x_2008
01-09-2012, 23:38
خدائی تا حالا صافی عوض نکردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اولویت کارت بزار....
سرباطری رو عوض کن و کمی گریس به اون قطب که سولفات زده بمالید.مشکل حله...

نه. اصلا صافی کجاست؟ :31:کناره همون پمپ بنزین؟ اوکی سر باتریا حسابی ذوب و پر سولفات شده ! عوض میکنم

mehrdad8086
02-09-2012, 19:52
نه. اصلا صافی کجاست؟ :31:کناره همون پمپ بنزین؟ اوکی سر باتریا حسابی ذوب و پر سولفات شده ! عوض میکنم
اگه HP+ نباشی که نیستی (منظور ماشینه)!!!!!فیلتر بنزین زیر باطری ماشینت جا خوش کرده....(انژکتوری ها)
دست به آچار باشی خودت عوض می کنی.
قیمت جنس خوبشم 6 تومنه.

aminisaba
17-09-2012, 12:02
سلام دوستان من یه پراید 132 مدل87 دارم که گاز سوزش کردم. بعد از گذشت 10ماه چون فنر عقب معمولی بود وضعیف شده بود هر دو کمک عقب و فنر رو عوض کردم مخصوصcngگذاشتم در ضمن لواظم جلوبندی رو هم عوض کردم ولی الان تو سرعت بالا از 80 به بالا ماشین حالت قایقی داره انگار آدم سنگین وزنی که تو موقع راه رفتن این پا لون پا میکنه لطفا منو راهنمایی کنید؟؟؟؟؟

kvhsade
18-09-2012, 17:48
سلام دوستان من يك پرايد صبا سال89 دارم وقتي ماشين خاموش است كيلومتر شمار مسافت طي شده را نشان ميدهد ولي وقتي ماشين روشن است عدد كمتري را همراه با كلمه انگليسي TRIP نشان ميدهد كه معني اين عدد و كلمه همراه آن را نميدانم كسي ميتونه در اين مورد توضيحي بده؟با تشكر

FC.Barcelona
18-09-2012, 20:05
دکمه رویه صفحه کیلومتر را فشار بدید تا درست بشه

matr!x_2008
18-09-2012, 23:44
سلام

چند روزه وقتی ترمز میگیرم چراغ ترمز عقب سمت چپ روشن نمیشه. چکار کنم تا درست بشه؟

hossein.az
18-09-2012, 23:58
سلام

چند روزه وقتی ترمز میگیرم چراغ ترمز عقب سمت چپ روشن نمیشه. چکار کنم تا درست بشه؟

لامپش سوخته
قاب روی چراغ عقب رو باز کنید و لامپ چراغ ترمز رو عوض کنید .

پایدار باشید

kvhsade
19-09-2012, 00:41
دکمه رویه صفحه کیلومتر را فشار بدید تا درست بشه
سلام اگر اين دكمه را فشار بدم آيا كيلومتر شمار را صفر نمي كند؟در ضمن من دليل ظاهر شدن كلمه TRIPو عدد كمتري كه نشان ميدهد را نميدانم با تشكر

FC.Barcelona
19-09-2012, 14:00
سلام اگر اين دكمه را فشار بدم آيا كيلومتر شمار را صفر نمي كند؟در ضمن من دليل ظاهر شدن كلمه TRIPو عدد كمتري كه نشان ميدهد را نميدانم با تشكر

کیلومتر شمار صفر نمیشه ! اون تریپ صفر میشه که تویه پراید فکر کنم تا 999 کیلومتر رانشون میده trip یعنی سفر یعنی هر موقع خواستید میتونید تریپ را صفر کنید و ببینید چند کیلومتر را پیموده اید
وقتی ماشین روشنه دکمه را یکبار فشار بدید میره رویه کیلومتر اصلی و بار دیگه اگه فشار بدید میره رویه trip حالا اگه تو این وضعیت دکمه را فشار بدید و چند ثانیه نگه دارید trip صفر میشه(اما کیلومتر اصلی طی شده همچنان باقی میمونه و صفر نمیشه)

matr!x_2008
19-09-2012, 20:21
لامپش سوخته
قاب روی چراغ عقب رو باز کنید و لامپ چراغ ترمز رو عوض کنید .

پایدار باشید

وقتی چراغای کوچییک ماشین روشن میکنم مشکلی نیست. لامپ نسوخته! ولی وقتی ترمز میگیرم مثلا تو روز چراغ خطر سمت راست و وسطی روشن میشه ولی سمت چپ نه!

mehdi153
19-09-2012, 20:33
من پرایدم را جدیدا" گاز سوز کردم کسی اطلاع داره برای کارکرد مناسب موتور چه کاری انجام بدم بهتراست؟

hossein.az
20-09-2012, 00:25
وقتی چراغای کوچییک ماشین روشن میکنم مشکلی نیست. لامپ نسوخته! ولی وقتی ترمز میگیرم مثلا تو روز چراغ خطر سمت راست و وسطی روشن میشه ولی سمت چپ نه!

لامپ اون قسمت چراغ 2کنتاکه هست
و یکی از پلهاش سوخته و اون یکی نسوخته
یه لامپ 2کنتاک بخرید و با اون لامپ تعویض کنید

پایدار باشید

hossein.az
20-09-2012, 00:27
من پرایدم را جدیدا" گاز سوز کردم کسی اطلاع داره برای کارکرد مناسب موتور چه کاری انجام بدم بهتراست؟

روی سوختتون مدیریت داشته باشید
یعنی گاز مصرف که میکنید در کنارش از بنزین هم استفاده کنید تا آسیب کمتری به موتور وارد بشه.

پایدار باشید

alipencia
22-09-2012, 11:49
سلام دوستان چند تا سوال در مورد کارت سوخت دارم..یک ÷راید دارم وقتی خریدم کارت سوخت اژانس داشت و تو کارت اسم و شماره ÷لاک ماشین طرف قید شده:
1)در چه صورات این کارت میسوزه؟
2)اگر بخوام ماشین رو بفروشم میتونم این کارت رو نگه دارم و درخواست الم÷نی بدم و کارت جدید که به اسم خودم هستش بدم؟

hossein.az
22-09-2012, 21:09
سلام دوستان چند تا سوال در مورد کارت سوخت دارم..یک ÷راید دارم وقتی خریدم کارت سوخت اژانس داشت و تو کارت اسم و شماره ÷لاک ماشین طرف قید شده:
1)در چه صورات این کارت میسوزه؟
2)اگر بخوام ماشین رو بفروشم میتونم این کارت رو نگه دارم و درخواست الم÷نی بدم و کارت جدید که به اسم خودم هستش بدم؟

تا وقتی که المثنی نگرفتید این کارت سوخت کار میکنه.
بله در خواست میدید این کارتو میسوزونند و یه کارت با مشخصات صاحب جدید بتون میدن.

پایدار باشید

karvas
23-09-2012, 20:01
دوبار که گاز استفاده کردی یه باک پر بنزین بزن اینطور کمترین اسیب به موتوره ماشینت وارد میشه+تو سربالایی ها با بنزین برو بهش فشار نیاد

MCI
24-09-2012, 19:13
سلام
ماشین من بدون اینکه مشکل روغن سوزی داشته باشه روغن کم میکنه.
هیچ مشکلی نداره. عین ساعت کار میکنه. ولی روغن کم میکنه.
کاسترول میریختم کم نمیکرد.
اما الان بهران سوپر پیشتاز- تکتاز- و کاسترول میریزم توش کم میکنه.
روغن هم بشدت سیاه میکنه.
مدل 88. و 149000 تا کار کرده.

amir@sh
30-09-2012, 12:21
سلام
روغن هم بشدت سیاه میکنه.
دوست عزیز مشخص بگین چقدر کم میکنه مقدار کمش طبیعیه شما مقدارش رو بگین تا بهتر بشه راهنمایی کرد
در ضمن سیاه کردن روغن هم عیب حساب نمیشه هر چند وقت روغن عوض میکنین؟

MCI
30-09-2012, 12:46
دوست عزیز مشخص بگین چقدر کم میکنه مقدار کمش طبیعیه شما مقدارش رو بگین تا بهتر بشه راهنمایی کرد
در ضمن سیاه کردن روغن هم عیب حساب نمیشه هر چند وقت روغن عوض میکنین؟
هر 2 یا 3000 کیلومتر نزدیک 2 لیتر کم میکنه.
هر روغنی میریزم کم میکنه. اصلا به وقت عوض مردن روغن نمیرسه. روغن میرسه به وسط گیج روغن بعد 3000 کارکرد:41:

karvas
30-09-2012, 13:57
سلام
روغن هم بشدت سیاه میکنه.

در سوپاپت خراب نیست بخار بشه شاید

moghazzal
01-10-2012, 10:57
2 تا مشکل دارم
1 - دمای موتور وسط به بالاست و فن هاش زیاد روشن می شه مخصوصا وقتی درجا کار میکنه
2 - وقتی ترمز می زنم صدایی مثل خالی شدن با د میاد ولی درست ترمز می کنه و مشکلی نیست
مدل 83
تازه خریدم

MCI
01-10-2012, 22:08
در سوپاپت خراب نیست بخار بشه شاید
1:منظورت از در سوپاپ همون در هستش که بازش میکنیم و تو موتور روغن میریزیم؟
2:یا در فلزی که باز میشه تا فیلر گیری انجام بشه؟
اگه منظورت مورد 2 هستش باید بگم که واشر در سوپاپ احتمالا خرابه و همیشه دور در سوپاپ نشتی روغن داره.

pakbakhteh
18-11-2012, 23:36
سلام دوستان
داشبورد پرایدم چند وقتیه که سر و صداش زیاد شده .. چی کار کنم ماشین کم سر و صدا بشه
با تشکر

hossein.az
19-11-2012, 00:07
سلام دوستان
داشبورد پرایدم چند وقتیه که سر و صداش زیاد شده .. چی کار کنم ماشین کم سر و صدا بشه
با تشکر

بدید داشبورد را کامل براتون باز میکنند بعد داخلش رو فوم گذاری میکنند

john nash
19-11-2012, 10:54
سلام
من داشبورد ماشینم خوبه فقط تو در ها مخصوصا سمت راننده اعصابم رو خورد میکنه
بردم نمایندگی باز کرد پیچاشو سفت کرد ولی بازم همون مشکل رو داره
ایدفعه گفت این صدای سیم شیشه بالا بر هست که برخورد میکنه از تو و اصلا نمیشه کاریش کرد
چیکار کنم؟

hossein.az
19-11-2012, 11:00
سلام
من داشبورد ماشینم خوبه فقط تو در ها مخصوصا سمت راننده اعصابم رو خورد میکنه
بردم نمایندگی باز کرد پیچاشو سفت کرد ولی بازم همون مشکل رو داره
ایدفعه گفت این صدای سیم شیشه بالا بر هست که برخورد میکنه از تو و اصلا نمیشه کاریش کرد
چیکار کنم؟

سیم شیشه بالابر رو میتونید با یه سیم مفتولی یا پارچه به یکی از جای پیچ های روی در مهار کنید.
یا اسنکه دورش ابر بپیچید که در اثر برخورد صدا نده
این کار نایندگی نیست ,کاریه که باید روش وقت بذارید و خودتون انجام بدید

john nash
19-11-2012, 14:52
سیم شیشه بالابر رو میتونید با یه سیم مفتولی یا پارچه به یکی از جای پیچ های روی در مهار کنید.
یا اسنکه دورش ابر بپیچید که در اثر برخورد صدا نده
این کار نایندگی نیست ,کاریه که باید روش وقت بذارید و خودتون انجام بدید

آخه باز کردن در خیلی سخت بود دیدم
و بستنش
وگرنه اونکار پیشنهاد خوبیه که میتونم خودمم

hossein.az
19-11-2012, 15:00
آخه باز کردن در خیلی سخت بود دیدم
و بستنش
وگرنه اونکار پیشنهاد خوبیه که میتونم خودمم

نه کار زیاد سختی نیست به نظظر سخت میاد
یکم وقت و البته حوصله میخواد
روزدری های جدید خیلی راحتر از قبلیا باز میشن

amirpcp30
19-11-2012, 20:46
سلام
من یک پراید 83 دارم که 51000 کار کرده تنظیم موتور چند ماه پیش رفتم ولی شتابش خیلی پایینه نسبت به بقیه ی پراید ها با اینکه شنیدم اینها چند اسب بخار بیشتر دارن می خواستم بپرسم احتمالا از شمع نیست؟ جون می خوام دوباره بدم تنظیم موتور گفتم شمع ها رو هم عوض کنم می خواستم بپرسم شمع خوب الان چی هست که مصرفش پایین + شتاب خوبی داشته باشه؟ الان حدود 7.5-8 اگه خوب رانندکی کنم و تو ترافیک نروم هست
با سپاس

amin13720
20-11-2012, 12:18
بچه ها من یک پراید 88 دوگانه کارخونه ای دارم
چند وقتیه که وقتی رو گاز هست یهو میره رو بنزین و دوباره هر وقت خودش خواست میاد رو گاز
این مشکل رو از وقتی ماشین رو بردم تنظیم موتور و سوزناشو شستم برام پیش اومد
یارو خودش میگفت مشکل از ecu گازت هست،الان یعنی باید ecu رو عوض کنم؟
در ضمن مشکل استارت خوردن هم دارم،وقتی استارت میزنم فقط چراغای کلیومتر خاموش میشه و اصلا استارت هیچ عکس العملی نشون نمیده
اینقد باید باهاش ور برم تا استارت بخوره
مشکل از استارت هست یا باطری؟

amirpcp30
20-11-2012, 16:22
سلام
می خواستم بپرسم باتری 74 امپر میشه گذاشت روی پراید مشکلی ایجاد نمی کنه? باتریه ۴۰۵ه

30vil
20-11-2012, 16:51
سلام
می خواستم بپرسم باتری 74 امپر میشه گذاشت روی پراید مشکلی ایجاد نمی کنه? باتریه ۴۰۵ه

نه نمیشه دوست عزیز اگر میخوایید این کار را انجام بدید باید دینام را هم عوض کنید

amirpcp30
20-11-2012, 19:31
نه نمیشه دوست عزیز اگر میخوایید این کار را انجام بدید باید دینام را هم عوض کنید
ممنون از پاسختون
چرا باید دینام رو عوض کنم? یعنی نمیتونه شارژش کنه? امروز رفتم باتری سازی گفت بزار فقط جاش نمیشه باید جای باتری رو جلوش رو ببری گفت قویتره بهترم هست چون ولتاژ یکیه میشه من شک داشتم به حرفش گفتم اینجا هم بپرسم
با سپاس

matr!x_2008
20-11-2012, 19:59
سلام

رو پرایدم (88) باتری اتمیک دارم. چراغ نشون دهنده شارژ بودن باتری که باید رو سبز باشه تا نشون بده شارژه، الان سفید شده. این یعنی باتری دیگه خرابه؟ جای باز کردن هم نداره که اب و اسید بشه ریخت! تو استارت زدن خوبه ولی بعضی وقتا خوب استارت نمیزنه... میشه هنوز ازش استفاده کرد یا عوضش کنم؟

Pourya-pc
20-11-2012, 20:18
سلام

رو پرایدم (88) باتری اتمیک دارم. چراغ نشون دهنده شارژ بودن باتری که باید رو سبز باشه تا نشون بده شارژه، الان سفید شده. این یعنی باتری دیگه خرابه؟ جای باز کردن هم نداره که اب و اسید بشه ریخت! تو استارت زدن خوبه ولی بعضی وقتا خوب استارت نمیزنه... میشه هنوز ازش استفاده کرد یا عوضش کنم؟

اگر سفید شده یعنی قدرت تولید الکتریسیتش پایین اومده ببرید آب باتریش رو عوض کنید و یه شب تا صب بزارید زیر شارژ تا 80 درصد درست میشه .
وقتی چراغ مشکی بشه یعنی باتری خراب شده و از بین رفته .

30vil
20-11-2012, 20:20
ممنون از پاسختون
چرا باید دینام رو عوض کنم? یعنی نمیتونه شارژش کنه? امروز رفتم باتری سازی گفت بزار فقط جاش نمیشه باید جای باتری رو جلوش رو ببری گفت قویتره بهترم هست چون ولتاژ یکیه میشه من شک داشتم به حرفش گفتم اینجا هم بپرسم
با سپاس

بله دینام نمیتونه شارژ کنه و بعد از مدتی باتری میخوابه

amirpcp30
20-11-2012, 22:17
بله دینام نمیتونه شارژ کنه و بعد از مدتی باتری میخوابه
بازم ممنون
پس واسه ماشین مشکلی ایجاد نمی کنه؟ اگه اینطوری باشه که فقط شارژ نکنه که خب میشه راحت تست کرد و اینطور که من میدونم اگه با امپر پایین شارژ کنیم فقط دیرتر شارژ میشه و مشکلی پیش نمیاره (در مورد باتری های گوشی موبایل)
با سپاس

FC.Barcelona
20-11-2012, 23:13
سلام

نه مشکلی ایجاد نمیکنه ولی اگه باتری کامل تخلیه بشه دیگه به این راحتی دینامتون نمیتونه باطری را شارژ کنه و باید برید بدید دوباره براتون شارژش کنند
در حالت معمول هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه
ولی اگه قراره میزان برقی که از ماشین گرفته بشه بیشتر بشه راهکارش استفاده از باتری امپر بالاتر به تنهایی نیست و بهتره دینام را هم عوض کنید و امپر بالاتر بندازید

سلام

این باتری ها اسیدی نیستند و اب باتری ندارند احتمال زیاد باتری مرخص شده ولی میتونید بدید براتون شارژش کنند شاید هنوز چند روز/ماه به عمرش باقی مونده باشه

amirpcp30
21-11-2012, 00:00
نه مشکلی ایجاد نمیکنه ولی اگه باتری کامل تخلیه بشه دیگه به این راحتی دینامتون نمیتونه باطری را شارژ کنه و باید برید بدید دوباره براتون شارژش کنند
در حالت معمول هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه
ولی اگه قراره میزان برقی که از ماشین گرفته بشه بیشتر بشه راهکارش استفاده از باتری امپر بالاتر به تنهایی نیست و بهتره دینام را هم عوض کنید و امپر بالاتر بندازید

این باتری ها اسیدی نیستند و اب باتری ندارند احتمال زیاد باتری مرخص شده ولی میتونید بدید براتون شارژش کنند شاید هنوز چند روز/ماه به عمرش باقی مونده باشه
ممنون دوست عزیز
اگه اینطوری باشه خیلی خوبه چون من چیز خاضی ندارم که برق زیادی مصرف کنه فقط پخش رو عوض کردم که سی دی و فلش بخوره باند هم همون فابریکه هیچی اضافه ندارم کاربرات هم هست که برق کمتری می خواد اینطوری اگه باشه باطری همیشه فول شارژه اون درصدی هم که خودش کم می کنه رو در حرکت باید شارژ کنه دیگه و اگر هم امپر رو ظرفیت حساب کنیم پس با 55 امپر می تونیم بگیم در مورد شارژ کردن فرق نمی کنه فقط از ظرفیت کمتری استفاده میشه که اگر باتری رو خالی نکنم همیشه فول شارژ میشه که زود خراب نشه
از چیزهایی که فهمیدم اینها رو استنباط کردم حالا نمی دونم درسته یا نه
یک سوال دیگه
از کجا میشه فهمید دینام چند امپره؟
با سپاس

FC.Barcelona
21-11-2012, 00:16
ممنون دوست عزیز
اگه اینطوری باشه خیلی خوبه چون من چیز خاضی ندارم که برق زیادی مصرف کنه فقط پخش رو عوض کردم که سی دی و فلش بخوره باند هم همون فابریکه هیچی اضافه ندارم کاربرات هم هست که برق کمتری می خواد اینطوری اگه باشه باطری همیشه فول شارژه اون درصدی هم که خودش کم می کنه رو در حرکت باید شارژ کنه دیگه و اگر هم امپر رو ظرفیت حساب کنیم پس با 55 امپر می تونیم بگیم در مورد شارژ کردن فرق نمی کنه فقط از ظرفیت کمتری استفاده میشه که اگر باتری رو خالی نکنم همیشه فول شارژ میشه که زود خراب نشه
از چیزهایی که فهمیدم اینها رو استنباط کردم حالا نمی دونم درسته یا نه
یک سوال دیگه
از کجا میشه فهمید دینام چند امپره؟
با سپاس

اره مشکلی نداره
دینام روش برچسب باید داشته باشه(اگه کنده نشده باشه) با یک تکه پارچه دینام را پاک کنید اگه برچسبش هنوز باشه روش زده(45 55 65 یکی از ایناست :31: احتمالا 45 هست)

amin13720
21-11-2012, 17:36
بچه ها من یک پراید 88 دوگانه کارخونه ای دارم
چند وقتیه که وقتی رو گاز هست یهو میره رو بنزین و دوباره هر وقت خودش خواست میاد رو گاز
این مشکل رو از وقتی ماشین رو بردم تنظیم موتور و سوزناشو شستم برام پیش اومد
یارو خودش میگفت مشکل از ecu گازت هست،الان یعنی باید ecu رو عوض کنم؟
در ضمن مشکل استارت خوردن هم دارم،وقتی استارت میزنم فقط چراغای کلیومتر خاموش میشه و اصلا استارت هیچ عکس العملی نشون نمیده
یکی پیدا نمیشه جواب مارو بده؟

MohammadJavad.T
22-11-2012, 00:12
سلام به همه د.ستان یه سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم

به پراید مدل89 دارم چند وقت که صندلی سمت شاگرد وقتی تو دست انداز میفتم صدا بدی میده ولی وقتی کسی رو صندلی میشنه اصلا صدای ازش در نمیاد

به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه ؟

MohammadJavad.T
22-11-2012, 00:18

مشکل استارت شما رو بنده هم داشتم , تا اینکه متوجه شدم سر باطری ها شل شده بودن با سفت کردنشون مشکلم حل شد . البته اگه رسوب دیدن حتما با اب جوش شستشو بدین .

FC.Barcelona
22-11-2012, 00:19
سلام به همه د.ستان یه سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم

به پراید مدل89 دارم چند وقت که صندلی سمت شاگرد وقتی تو دست انداز میفتم صدا بدی میده ولی وقتی کسی رو صندلی میشنه اصلا صدای ازش در نمیاد

به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه ؟

شاید پایه صندلی پیچ هاش شل شده و یا ریلش خراب شده

MohammadJavad.T
22-11-2012, 00:24
شاید پایه صندلی پیچ هاش شل شده و یا ریلش خراب شده

پیش تشک فروشی بردم گفت باید باز شه امکان درست شدنش هم 50 و 50 هستش . یه جا دیگه بردم گفت خودت بگیر کلش رو گریس کاری کن خوب میشه منم این کار رو کردم ولی

متاسفانه درست نشد .

ممنون از راهنمایتون

farhadf_65
16-12-2012, 23:49
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
پراید صندوق دار مدل 83 دارم وقتی ماشین درجا کار میکنه یا در حال حرکت هستم در هر حالت رو دور موتور 2000 تا 2200 با هر دنده ای که میرم یه صدای خر خر از داشبورد میاد انگار که یه پیچ یا یه مهره رو بندازی تو یه جای بسته و بهش باد بزنی،و اون پیچ یا مهره هی به بدنه جعبه بخوره... یه همچین صدایی از داشبورد ماشین میاد.... کاپوت رو هم بالا زدم ولی صدا از تو داشبورده...
ماشین رو تازه از دست خریدم و ظاهرآ از جلو تصادف داشته و زیر رادیاتور کلآ تعویضه... ضمنآ یه بنده خدایی از آشناها که نشست تو ماشین گفت جلوبندی هم ایراد داره و ببرش به جلوبندی ساز نشون بده....
حالا من که با جلوبندی مشکلی ندارم و مشکلی هم نمیبینم وقتی تو ماشینم،منتهی همین صدای خر خر حالم رو گرفته و نمی دونم مشکل از کجاست.... ضمنآ روی دور موتور 2000 تا 2200 یا 2300 فقط این مشکل هست در بقیه حالت ها و با دور موتور دیگه ماشین بی صدا کار میکنه....
دوستان نظری دارن؟ لطفآ راهنمایی کنین.
با تشکر

salar_khan
27-12-2012, 21:45
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
پراید صندوق دار مدل 83 دارم وقتی ماشین درجا کار میکنه یا در حال حرکت هستم در هر حالت رو دور موتور 2000 تا 2200 با هر دنده ای که میرم یه صدای خر خر از داشبورد میاد انگار که یه پیچ یا یه مهره رو بندازی تو یه جای بسته و بهش باد بزنی،و اون پیچ یا مهره هی به بدنه جعبه بخوره... یه همچین صدایی از داشبورد ماشین میاد.... کاپوت رو هم بالا زدم ولی صدا از تو داشبورده...
ماشین رو تازه از دست خریدم و ظاهرآ از جلو تصادف داشته و زیر رادیاتور کلآ تعویضه... ضمنآ یه بنده خدایی از آشناها که نشست تو ماشین گفت جلوبندی هم ایراد داره و ببرش به جلوبندی ساز نشون بده....
حالا من که با جلوبندی مشکلی ندارم و مشکلی هم نمیبینم وقتی تو ماشینم،منتهی همین صدای خر خر حالم رو گرفته و نمی دونم مشکل از کجاست.... ضمنآ روی دور موتور 2000 تا 2200 یا 2300 فقط این مشکل هست در بقیه حالت ها و با دور موتور دیگه ماشین بی صدا کار میکنه....
دوستان نظری دارن؟ لطفآ راهنمایی کنین.
با تشکر
منم همین مشکلو دارم . اگه دوستان جواب بدن ممنون می شم.

matr!x_2008
30-12-2012, 01:26
سلام. دیروز پشت چراغ قرمز استاده بودم، یهو ماشین شروع به لرزه کرد و ماشین خاموش شد( رو بنزین بودم)... چند بار استارت زدم ولی ماشین روشن نشد که نشد. پیاده شدیم هول دادیم ماشینو یه گوشه اونور خیابون پارک کردم. رو گاز گزاشتم بعد از چند تا استارت روشن شد! جالب اینجاس رو بنزین میزاشتم خاموش میشد دوباره، ولی با گاز روشن میشد. مشکل از کجاست؟؟؟ پراید مدل 88 صبا هست. صافی بنزین رو هم چند وقت پیش عوض کردم...

moz
07-01-2013, 14:00
سلام
یه پراید مدل 80 کاربرات دستم رسیده که صاحب قبلیش ادعای تقویت موتور ( در حد قانونی :n02:) میکنه
یه مقدار باهاش گاز بازی کردم . واقعا ماشین خوب دور میگرفت .
منم فیلم گرفتم تا شما هم ببینیدو نظرتونو بگید !
تو این کلیپ فقط دنده 1 و 2 و 3 بوده و فقط یکی دوبار 4 میرم !
از 120 هم بیشتر نرفتم چون جاده دوربین داشت :n02:

لینک دانلود با حجم 6 مگ

amin13720
07-01-2013, 18:32
سلام. دیروز پشت چراغ قرمز استاده بودم، یهو ماشین شروع به لرزه کرد و ماشین خاموش شد( رو بنزین بودم)... چند بار استارت زدم ولی ماشین روشن نشد که نشد. پیاده شدیم هول دادیم ماشینو یه گوشه اونور خیابون پارک کردم. رو گاز گزاشتم بعد از چند تا استارت روشن شد! جالب اینجاس رو بنزین میزاشتم خاموش میشد دوباره، ولی با گاز روشن میشد. مشکل از کجاست؟؟؟ پراید مدل 88 صبا هست. صافی بنزین رو هم چند وقت پیش عوض کردم...
آقا ماشینت استارت میخورد و روشن نمیشد یا وقتی استارت میزنی استارت هیچ عکس العملی نشون نمیده؟

matr!x_2008
07-01-2013, 20:36
آقا ماشینت استارت میخورد و روشن نمیشد یا وقتی استارت میزنی استارت هیچ عکس العملی نشون نمیده؟

مشکل از باتری نبود. استارت میزدم، اما ماشین روشن نمیشد. دیروز بردم ماشینو تعمیر گاه ماشین درست شد. مشکل از رله گاز بود که زیر فرمون و فیوزا قرار داره... عوضش کرد اوکی شد:)

amin13720
07-01-2013, 23:59
سلام
یه پراید مدل 80 کاربرات دستم رسیده که صاحب قبلیش ادعای تقویت موتور ( در حد قانونی :n02:) میکنه
یه مقدار باهاش گاز بازی کردم . واقعا ماشین خوب دور میگرفت .
منم فیلم گرفتم تا شما هم ببینیدو نظرتونو بگید !
تو این کلیپ فقط دنده 1 و 2 و 3 بوده و فقط یکی دوبار 4 میرم !
از 120 هم بیشتر نرفتم چون جاده دوربین داشت :n02:

لینک دانلود با حجم 6 مگ
این ماشین الان مثلا تقویت شده؟
رو بنزین این سرعت رفتین یا دوگانه هست؟
من یه پراید 88 کارخونه ای دارم بدون این حرفا رو گاز دنده 3 باهاش 130 تا راحت میرم
یه چیزی هم یادم اومد
سر همین موضوع که دوستم میگفت اینقد نمیره و از این حرفا،تو شهر گازشو گرفتم و خروجی شهر داشتم 125 تا میرفتم که پلیس جلومو گرفتو گفت 65 تا اضافه سرعت و 90 تومن جریمم کرد،5 6 نفر شدیم و التماس کردیم تا گواهینامه رو داد و نمره منفی نداد بهم

D o l f i n
08-01-2013, 09:04
چطوری با دنده 3 تا 130 تا میرید جالبه برام

amin13720
08-01-2013, 11:55
چطوری با دنده 3 تا 130 تا میرید جالبه برام
به راحتی آب خوردن:n02:
دور موتور میاد تا روی 5.5 ، 6
اگه ماشین رو از روز اول خوب گاز داده باشی و عادت کرده باشه میره
کنار دست یکی نشستم با پژو 405 slx دنده4 200 تا میرفت

moz
08-01-2013, 23:25
این ماشین الان مثلا تقویت شده؟
رو بنزین این سرعت رفتین یا دوگانه هست؟
من یه پراید 88 کارخونه ای دارم بدون این حرفا رو گاز دنده 3 باهاش 130 تا راحت میرم
یه چیزی هم یادم اومد
سر همین موضوع که دوستم میگفت اینقد نمیره و از این حرفا،تو شهر گازشو گرفتم و خروجی شهر داشتم 125 تا میرفتم که پلیس جلومو گرفتو گفت 65 تا اضافه سرعت و 90 تومن جریمم کرد،5 6 نفر شدیم و التماس کردیم تا گواهینامه رو داد و نمره منفی نداد بهم

خودمم گفتم که بیشتر از 120 نرفتم که جریمه نشم . اما کلا با دنده 3 تا 140 هم رفتم
البته دور موتور رو تا 7.5 بالا آوردم . تو همین کلیپ هم آخرش تا 7 آوردم
اما مسئله اینجاست که شتاب ماشین بالاست . گار میدم جولوی ماشین بالا میاد:n02:

amin13720
09-01-2013, 10:25
خودمم گفتم که بیشتر از 120 نرفتم که جریمه نشم . اما کلا با دنده 3 تا 140 هم رفتم
البته دور موتور رو تا 7.5 بالا آوردم . تو همین کلیپ هم آخرش تا 7 آوردم
اما مسئله اینجاست که شتاب ماشین بالاست . گار میدم جولوی ماشین بالا میاد:n02:
آره بعضی ماشینا خوب گاز خورده باشن میرن،ولی 7.5 خیلی زیاد نیست؟
من تا رو 6 میارمش صدای هواپیما از رو موتور بلند میشه چه برسه به 7.5:n02:
پسر عموم هم یه پراید داره تا گاز میدی جلو ماشین میخواد از رو زمین کنده شه،میگه لامصب جلوبندی ماشین ما مال لندکروزه:n02:

moz
09-01-2013, 14:36
پسر عموم هم یه پراید داره تا گاز میدی جلو ماشین میخواد از رو زمین کنده شه،میگه لامصب جلوبندی ماشین ما مال لندکروزه:n02:

آخ داغ دلمو تازه نکن
همش با این ماشین مشکل جلو بندی دارم
هرچقدر درستش میکنم ، یه هفته بعد میشه مثل همون اولش !
این گاز دادنا میتونه تاثیر داشته باشه ؟ چون من تو دست انداز نمیرم!

hacker2007
13-01-2013, 23:47
سلام
بچه ها من یه پراید صبا مدل 89 دارم خیلی وقته یه مشکلی داره که داره کم کم نگرانم می کنه اونم اینه که وقتی می خوام دنده عوض کنم اصلا جا نمیخوره به خصوص 1 و عقب که می خوام بدم یه قرچ هم میکنه که فک کنم داره همه دنده برنجی های گیربکس رو صاف میکنه !! سیم کلاچ رو هم تا آخر پیچشو تابوندم دیگه از اون کوتاه تر نمیشه !!
به نظر شما مشکل از صفحه کلاجه؟
چند نفر بهم گفتن سیم کلاچ رو عوض کن کاملا درست میشه حالا نمی دونم واقعیت داره یا نه ؟ نظر شما چیه ؟

karim_9
16-01-2013, 08:20
درود
ماشین من پراید صبامدل85 هست بعد 15 دقیقه کار کرد ن تازه از بخاری گرما میاد بیرون ولی یکی از دوستان پراید داره بعد 5دقیقه گرم میکنه از پراید بنده هم بهتر بنده راد یاتور بخاری را با جوهر نکمک شستشو دادم فرقی نکرد ترموستات 82 اصلی عوض کردم بازم فرقی نکرد هنگامی که امپر وسط هست گرمایی بخاری خوبه وقتی وارد جاده میشم تو سرعت امپر میاد پاین ایا راهی هست که امپر تو سرعت پایین نیاد با گذاشتن مقوا یه کم بهتر میشه ولی نه زیاد منتظر راهنمایی اساتید هستم

karim_9
17-01-2013, 08:50
درود
دوست عزیز درسته که ماشین های تولیدات داخل در مقایسه با ماشین های خارجی قابل مقایسه نیستند ولی اینم باید در نظر بگیریم ما در حد کشور های اروپایی نیستیم با این امکانات که در کشور ما برای خودرو سازارن قرار گرفته بیش از این نمیشه انتظار داشت مسئله دوم این که ازلحاظ امنیت بدنه عمر دست خداست هزارا ن نفر تو کشور خودمون با ماشین الات سنگین در تصادفات مردن طرف راننده کامیون بوده مرده یکی از بستگان بنده با نیسان که خیلی هم بدنه محکمی داره تصادف کردمرده اگه همین تولیدات داخل کشورنبود شاید80درصد مردم نمیتونسند ماشین بخرن بنده خودم سه سال هست پراید دارم خیلی هم راضی هستم ماشین کم مصرف خدمات پس از فروش در سوپر مارکت ها سوم این که چرا به کشور خارج به 4 میلون میده به خودمون 10میلیون شما ارز ش پول اون کشور را با کشور خودمون در نظر بگیر چندان تفاوتی نمیمونه بجای این که از بیگانه حمایت کنیم بهتره ارزش خومون را ببریم بالا تا اینکه از بیگانه حمایت کنیم

بی باک بی بال
19-01-2013, 23:38
درود
ماشین من پراید صبامدل85 هست بعد 15 دقیقه کار کرد ن تازه از بخاری گرما میاد بیرون ولی یکی از دوستان پراید داره بعد 5دقیقه گرم میکنه از پراید بنده هم بهتر بنده راد یاتور بخاری را با جوهر نکمک شستشو دادم فرقی نکرد ترموستات 82 اصلی عوض کردم بازم فرقی نکرد هنگامی که امپر وسط هست گرمایی بخاری خوبه وقتی وارد جاده میشم تو سرعت امپر میاد پاین ایا راهی هست که امپر تو سرعت پایین نیاد با گذاشتن مقوا یه کم بهتر میشه ولی نه زیاد منتظر راهنمایی اساتید هستم

احتمالا همون ترموستات خراب :n30:

adamhesaby
20-01-2013, 13:14
باطری خوب واسه پراید؟
سلام دوستان
باطری فابش 3 سال کار کرد حیوونی :n02:
باطری خوب چیه ؟!
ممنونم از کمکتون :n12:

karim_9
22-01-2013, 16:03
درود
ترموسات قبلی را 4 ماه پیش عوض کرده بود مشکلی نداشت این بار رفتم ترموسات بخرم گرون ترین ترموسات این بود اصلی کره 14000 تومان

karim_9
22-01-2013, 16:04
باطری خوب میخوای اطلس کره ای یک سال هم ضمانت داره بخر من دوسال میشه خریدم عا لیه اتمی

karim_9
24-01-2013, 22:21
درود
ماشین من پراید صبا مدل 87 ک توی ترفیک آمپر آب ب شدت بالا میرود و ب 100 میرسه تا فن عمل کند ترموستات هم عوض کردم و 82 انداختم ولی بازم جوابی نگرفتم بنظر شما ایراد از کجاست؟البته اینم بگم رادیات هم نو هست و شلنگ هاشم نازه عوض کردم
ممنون از همه عزیزان

amin13720
26-01-2013, 21:57
امروز با داییم رفتم بیرون گفت ماشینت تق تق میکنه،گفت مال کمک هستش از من نه و از اون ها
رفتیم در خونه و کاپوت رو زدم بالا و با کمک سمت شاگرد بازی کردیم که دیدیم آره صدا از همینجاست
داییم گفت میا بری کمک رو روغن کنی
حالا باید چیکارش کنم؟
عوض میا بشه یا با روغن حل میشه؟

amirpcp30
28-01-2013, 22:00
سلام دوستان
من پراید 83 کاربرات دارم
قبلا کاسترول جی تی ایکس میریختم دور قبل توتال ریختم ولی الان رفته بالا دیدم ارزش نداره البته چون پراید کم کارکرده و 50.000 کارکرده اینکارو کردم ولی الان دیگه ارزش نداره با این قیمتها
به نظرتون چی بریزم قیمت هم خوب باشه؟ همون جی تی ایکس چطوره؟
الان که می خوام از یک روغن با یک مارک دیگه برم یک روغن دیگه باید بگیم چیکار کنه؟ یادمه یک چیزی خونده بودم قبل یک چیزی باید میریخت
با سپاس

jjlazio
29-01-2013, 02:01
سلام دوستان
من پراید 83 کاربرات دارم
قبلا کاسترول جی تی ایکس میریختم دور قبل توتال ریختم ولی الان رفته بالا دیدم ارزش نداره البته چون پراید کم کارکرده و 50.000 کارکرده اینکارو کردم ولی الان دیگه ارزش نداره با این قیمتها
به نظرتون چی بریزم قیمت هم خوب باشه؟ همون جی تی ایکس چطوره؟
الان که می خوام از یک روغن با یک مارک دیگه برم یک روغن دیگه باید بگیم چیکار کنه؟ یادمه یک چیزی خونده بودم قبل یک چیزی باید میریخت
با سپاس

ماشین من هم کاربرات هست
بهران سوپر پیشتاز خیلی خوب بهش ساخته حدود 8000 تا هم راحت کار میکنه.
توتال واسه پراید نیست و پول اضافی خرج کردنه.

Sent from my XPERIA RAY using tapatalk2

amirpcp30
29-01-2013, 09:39
ممنون دوست عزیز
قیمتای جدید رو کسی داره؟
جی تی ایکس چطوره؟ چون از روز اول میریختم همینو بریزم
با سپاس

محمد داود
10-02-2013, 10:58
درود
ماشین من پراید صبا مدل 87 ک توی ترفیک آمپر آب ب شدت بالا میرود و ب 100 میرسه تا فن عمل کند ترموستات هم عوض کردم و 82 انداختم ولی بازم جوابی نگرفتم بنظر شما ایراد از کجاست؟البته اینم بگم رادیات هم نو هست و شلنگ هاشم نازه عوض کردم
ممنون از همه عزیزان

سلام.درب رادیاتور ودرب مخزن ذخیره اب رادیاتور رو چک کن.اگه درب رادیاتور به موقع سوپاپش عمل نکه بعضی مواقع ممکن این مشکل پیش میاد.درب رادیات میبینی ظاهر سالمی داره ولی سوپاپش خرابه .اگه جواب نداد قدرت پمپ کردن اب توسط واتر پمپ ولوله برنجی خروجی اب از واتر پمپ رو بررسی کن.روش تست واتر پمپ اینجوریه که موقع باز شدن ترموستات درب رادیاتور را باز میکنی ببینی اب پمپ میشه یا نه.در ضمن این کار خیلی خطرناکه چون ممکن اب داغ با شدت به بیرون بپاشه.این کار رو بده یک مکانیک وارد انجام بده.اگه جواب نداد به احتمال کانالهای اب بلوک سیلندر وسر سیلندر مسدود شده.انشاا... که مشکل حل بشه.

Amir..H
11-02-2013, 16:23
ما هم قبلا یه 87 داشتیم این مشکل داشت فشنگی عوض کردیم درست شد!!

محمد داود
11-02-2013, 20:40
ما هم قبلا یه 87 داشتیم این مشکل داشت فشنگی عوض کردیم درست شد!!

بله.نظر ایشون هم محترمه.فشنگی اب یک نوع مقاومت حرارتیه(pt100).با یک اهم متر و مقایسه با یک فشنگی سالم که هم دما باشند میتونی از سالم بودنش مطمئن بشی.

محمد داود
14-02-2013, 13:26
درود
سلام.تو پراید معمولا بخاری مدلهای زیمنس از مدلهای ساژم بهتره.ببین اگه این موضوع در مورد ماشین شما ودوستتون صدق میکنه زیاد حساس نشو.در مورد گرم شدن اب که بیشر تا ثیر سرسیلندر هستش چیزای مختلفی دخیل هستند مثل اوانس بودن میزان غنی بودن سوخت وحتی فیلر ماشین که ارزش خرج تراشی زیاد رو نداره .ماشین رو میتونی ببری تعمیرگاه تا از سالم بودن دریچه های هوای گرم وقاطی نشدن هوای سرد و گرم مطمئن بشی.تو جاده که دما میاد پایین احتمالا مربوط به فشنگی اب .یکی از وظایف فشنگی اب روشن کردن فن رادیاتور.شاید فشنگی اب فن رو بموقع یا حتی زودتر روشن ولی دیرتر خاموش میکنه.

Ahmad-Ra
15-02-2013, 16:20
سلام. دوستان 2 سوال دارم..
اول سوال کلی رو میپرسم.

بعد از 20 هزار تا معمولا و به طور عادی چه چیزایی باید عوض شه یا بازدید بشه و مهم هست ؟؟

سوال بعدیم در مورد صدای اعصاب خورد کنه لنت هست.. از بس صدای سوت کشید 2 بار لنت عوض کردم. لنت پارس خوب هم انداختم. یکم که ماشین کار میکنه و مخصوصا زمان هایی که ماشین سنگین بشه این صدای سوت کل خیابون رو میگیره... یه موقع که خودم فقط میشینم اصلا صدا نمیده ... واسه قطع شدنش هم مجبورم هی پام رو بذارم تو کلاج ترمز و فشار بدم بلکه شانسی قطع بشه... لطفا کمک کنید... سرویس کار هم دید.. همه جای لنت و یه چیزی به نام ناخنک رو هم دید گفت خوبه !!!

مرسی

rezarrrr
16-02-2013, 10:06
سلام من یه پراید مدل 90 دارم بیشتر مواقع وقتی سرعت رو میبرم بالا معمولا از سرعت 95 به بالا شروع میکنه به یه صدای دادن
صداش شبیه وقتی هست که دو تیکه اهن به هم سایده میشن صداش هم به صورت تیکه تیکه میاد یعنی یکم میاد قطع میشه باز هم همون صدا میاد (2 ثانیه یک بار)
ماشین های هم که از روبرو میان همش چراغ میدن هر جا بردم نتونستن مشکل رو پیدا کنن
هر چی هم سرعت بالاتر میره صداش هم بلندتر میشه
از دوستان کسی تا حالا این مشکل رو داشته؟

mohamad skystar
16-02-2013, 11:27
سلام. دوستان 2 سوال دارم..
اول سوال کلی رو میپرسم.

بعد از 20 هزار تا معمولا و به طور عادی چه چیزایی باید عوض شه یا بازدید بشه و مهم هست ؟؟

سوال بعدیم در مورد صدای اعصاب خورد کنه لنت هست.. از بس صدای سوت کشید 2 بار لنت عوض کردم. لنت پارس خوب هم انداختم. یکم که ماشین کار میکنه و مخصوصا زمان هایی که ماشین سنگین بشه این صدای سوت کل خیابون رو میگیره... یه موقع که خودم فقط میشینم اصلا صدا نمیده ... واسه قطع شدنش هم مجبورم هی پام رو بذارم تو کلاج ترمز و فشار بدم بلکه شانسی قطع بشه... لطفا کمک کنید... سرویس کار هم دید.. همه جای لنت و یه چیزی به نام ناخنک رو هم دید گفت خوبه !!!

مرسی

در مورد سرویس 20 هزار کیلومتر
بستگی داره سرویس قبلی ( تعویض روغن - تعویض فیلتر هوا فیلتر روغن - صافی بنزین -بازدید آب باتری
بازدید واسکازیر گیربکس ) رو کی انجام دادی.
اگر از اون موقع میبینی 10 هزار کیلومتر گذشته این موارد رو باید تعویض کنی
بازدید از شمع ها و در صورت نیاز تعویض شمع ها

در مورد لنت تو بخش فنی و تخصصی بپرسید

محمد داود
18-02-2013, 19:52
سلام من یه پراید مدل 90 دارم بیشتر مواقع وقتی سرعت رو میبرم بالا معمولا از سرعت 95 به بالا شروع میکنه به یه صدای دادن
صداش شبیه وقتی هست که دو تیکه اهن به هم سایده میشن صداش هم به صورت تیکه تیکه میاد یعنی یکم میاد قطع میشه باز هم همون صدا میاد (2 ثانیه یک بار)
ماشین های هم که از روبرو میان همش چراغ میدن هر جا بردم نتونستن مشکل رو پیدا کنن
هر چی هم سرعت بالاتر میره صداش هم بلندتر میشه
از دوستان کسی تا حالا این مشکل رو داشته؟سلام.دوست عزیز یکی از ماشینهارو نگه دار ببین به چی ماشین حساس شدن وچراغ میدن.اگه نشد بگو یکی از دوستانت زحمت این کا رو بکشه جلو ماشین شما با سرعت90تا بره ویکی هم از شیشه عقب ماشین شما رو زیر نظر بگیره.اینجوری 50درصد کار رو انجام دادی.ولی دست احتیاط میتونی لقی لنت های جلو رو بررسی کنی.

rezarrrr
22-02-2013, 11:28
سلام.دوست عزیز یکی از ماشینهارو نگه دار ببین به چی ماشین حساس شدن وچراغ میدن.اگه نشد بگو یکی از دوستانت زحمت این کا رو بکشه جلو ماشین شما با سرعت90تا بره ویکی هم از شیشه عقب ماشین شما رو زیر نظر بگیره.اینجوری 50درصد کار رو انجام دادی.ولی دست احتیاط میتونی لقی لنت های جلو رو بررسی کنی.
سلام
این کارهای رو که گفتید انجام دادیم ولی خودمون چیزی متوجه نشدیم
یعنی دو سه باری هر کاری کردیم صدا نداد یکی دو موردی هم که صداش در اومد خودمون نتونستیم چیزی تشخیص بدیم (چون صداش همیشه در نمیاد ادم کلافه میشه که از چی هست که یه روز میاد روز دیگه نه)

محمد داود
23-02-2013, 00:35
سلام.با یکی از دوستان در این مورد صحبت کردم.گفت که یک صدایی تو ماشین خودش داشته که هیج جا نتونستن درست کنند.وتو سرعت های بالا و تو دست انداز ها صداش در میومده که نه مکانیک ونه صافکار تونسته بفهمه اخرش یک جلوبندی ساز فهمیده که لاستیکهای زیر کاپوت ماشین خراب بوده و وقتی سرعت زیاد میشده هوا زیر کابوت باعث این صدا میشده .این موضوع رو گفتم شاید به دردت بخوره.اگه مشکل به هرطریقی حل شد لطفا پست بزن تا دیگر دوستان هم بهرمند شوند.ممنون