PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پـرایـد Pride ( نسیم و صبا )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12

Ship Storm
31-07-2011, 15:08
باطریم خراب شده حالا چه باطری براش بگیرم که خوب باشه

اگر برق مصرفی بالایی نداری از همین معمولی ها بگیر وزیاد خودت رو تو خرج ننداز
حدود 2 سال عمر میکنه و قیمتش هم مناسبه
اگر هم که برق مصرفی ماشین بالاست خوب آمپر بالا بگیر که کم نیاره و عمر باطری زود تموم نشه و از طرفی جوابگو نیازها باشه
یکسری باطری اومده تو بازار ترکیه ای هستن قیمت مناسب و کارکرد خوبی دارن اسمش رو دقیق یادم نیست چی بود ولی الان روی یکسری پراید مدل 89 گذاشته بودن که باطری خوبی بود

Penryn
31-07-2011, 16:36
باطریم خراب شده حالا چه باطری براش بگیرم که خوب باشه
lاز قدیم گفتن اونقدر فقیر نیستم جنس ارزون بخرم. اگه جات باشم یخوره سر کیسه رو شل میکنم و باتری خشک اصل کره ای میگیرم. از شر اب باتری کم شدن و خراب شدن خونه های باتری و بد استارت خوردن زمستون و همه ی این بدبختیا خودت رو برای همیشه راحت میکنی و عمر بالایی هم داره. برو میدون بار رضوی 200 متر بسمت قلعه ساختمون میری دست چپ کنار کال مرکز فروششه. فکر کنم دور و بر 80 الی 90 ت قیمتش باشه.

gigili1567
01-08-2011, 22:43
سلام
لنتای ماشین من صدا میده بردم تعمیرگاه میگه باید عوضش کنی ( ماشینم نو هست)
حالا میخوام بدونم چه لنتی براش بگیرم؟

لنت پارس بگیر. من گلد انداختم، یه 20000 تایی باهاش رفتم، الان دوباره پارس انداختم (لنت گلدم هنوز سالمه و تموم نشده) به جرأت میگم پارس ترمزگیریش از گلد سَرتره. من 111 اس ال دارم. پارس خیلی بهتر عمل کرده تو ماشین من.

amirkhan405
02-08-2011, 10:06
سلام
دوستان چند وقته امپر اب ماشينم خيلي ميره بالا يعني ميرسه به يه خونه مونده به اخر يعني يه خط از وسط بالاتر ميخواستم بدونم خطري داره يانه در ضمن اين بالا رفتن هم بيشت زماني اتفاق ميافته كه كولر مي گيرم يا تو سربالايي ها اين جور ميشه اگه ممكن كمك كنيد.

Ship Storm
02-08-2011, 10:38
سلام
دوستان چند وقته امپر اب ماشينم خيلي ميره بالا يعني ميرسه به يه خونه مونده به اخر يعني يه خط از وسط بالاتر ميخواستم بدونم خطري داره يانه در ضمن اين بالا رفتن هم بيشت زماني اتفاق ميافته كه كولر مي گيرم يا تو سربالايي ها اين جور ميشه اگه ممكن كمك كنيد.

مسلما وقتی کولر گرفته میشه دمای آب بیشتر میشه مخصوصا خودروهای دوگانه سوز
از مایع های ضدجوش برای رادیاتور استفاده کنید و از سالم بودن فن اتومبیل اطمینان حاصل کنید
دمای خودرو نباید به اون خط یکی مون ده به آخر برسه البته مشکلی رو تا اونجا برای ماشین پیدا نمیشه اما گار چراغ قرمز آمپر آب روشن بشه دیگه وضعیت خطرناکه و ممکنه موتور ماشین صدمه ببینه و باید سریعا موتور ماشین خنک بشه

SADEGH 7
03-08-2011, 17:33
سلام
دوستان یه سوالی برام پیش اومده:
90 تا سرعت رو با دنده چهار برم یا دنده پنج؟ از یه لحاظ اگه با پنج برم دور موتور بین 2 و 2.5 ثابت می مونه و مسلما مصرف بنزین کمتر می شه. از یه لحاظ دیگه یکی از آشنایان بهم گفت سعی کنم دور موتور رو تو سرعت های ثابت بالای 2.5 نگه دارم که به موتور فشار نیاد.شما این حرف رو تایید می کنید؟ ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.
ویرایش: یه سوال دیگه هم دارم:
چند وقته آمپر بنزین گیج شده. یعنی باک رو که کامل پر می کنم، فقط یک خط میاد بالا و به مرور زمان تا خط وسط می ره و بعد آروم آروم میاد پایین. مشکل از چی می تونه باشه و حدودا چقدر خرجش می شه؟

Penryn
03-08-2011, 18:18
سلام
90 تا سرعت رو با دنده چهار برم یا دنده پنج؟ از یه لحاظ اگه با پنج برم دور موتور بین 2 و 2.5 ثابت می مونه و مسلما مصرف بنزین کمتر می شه. از یه لحاظ دیگه یکی از آشنایان بهم گفت سعی کنم دور موتور رو تو سرعت های ثابت بالای 2.5 نگه دارم که به موتور فشار نیاد.شما این حرف رو تایید می کنید؟ ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.
چند وقته آمپر بنزین گیج شده. یعنی باک رو که کامل پر می کنم، فقط یک خط میاد بالا و به مرور زمان تا خط وسط می ره و بعد آروم آروم میاد پایین. مشکل از چی می تونه باشه و حدودا چقدر خرجش می شه؟
منظورشون از به موتور فشار نیاد چیه دیگه؟؟ خوبه حرفهای اشتباه و گنگ و مبهم دیگران رو به این راحتی قبول نکنین و همونجا خوب سوال پیچشون کتین تا با چشم ببینین که چجور کم میارن. شما روی دنده 5 راحت میتونی با دور 2000 تا 2500 بری و من بهت قول میدم اگه کولر روشن مباشه نه موتور تنبل شه و نه بهش فشار بیاد.

mehdi_08
05-08-2011, 08:15
سلام به همگی
اینم دوتا عکس از رد ترمز موقعی که abs شده
عملکرد abs همینه یا نباید هیچ خط ترمز به جای بزاره؟؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ess_1362
05-08-2011, 09:24
این خطوط برای پراید طبیعی هست
علتش هم لاستیک های بی کیفیت پراید هست
اگر لاستیک ها با نمونه ای با سایز 175 یا ترجیحا 185 خارجی باکیفیت تعویض بشه کمتر شاهد این خطوط خواهید بود

Penryn
05-08-2011, 12:16
سلام به همگی
اینم دوتا عکس از رد ترمز موقعی که abs شده
عملکرد abs همینه یا نباید هیچ خط ترمز به جای بزاره؟؟؟

من توی 141 یه همچین خطوطی ندیدم شاید بدلیل پهنای بیشتر استاندارد تایرهاش باشه توی 206 هم ندیدم و این خطوط قبلاً بارها مخصوصاً به خود شما گفتم و اثبات کردم که عادی نیست. مثلاً شما خودروهای خارجی که ABS دارن رو امتحان کنی مطلقاً همچین مسآله ای نمیبینی. خودروهای داخلی هم شاید فقط پراید معمولی که تایر نازک داره اینجوری باشه گرچه بازم 100 درصد نمیشه با اطمینان گفت همه ی پرایدهای معمولی اینجوری باشه باید روی تعدادیشون آزمایش کرد تا مطمئن شد که اشکال از ماشین شماست یا همه ی پرایدهای تایر نازک.

mehdi_08
05-08-2011, 13:53
من توی 141 یه همچین خطوطی ندیدم شاید بدلیل پهنای بیشتر استاندارد تایرهاش باشه توی 206 هم ندیدم و این خطوط قبلاً بارها مخصوصاً به خود شما گفتم و اثبات کردم که عادی نیست. مثلاً شما خودروهای خارجی که ABS دارن رو امتحان کنی مطلقاً همچین مسآله ای نمیبینی. خودروهای داخلی هم شاید فقط پراید معمولی که تایر نازک داره اینجوری باشه گرچه بازم 100 درصد نمیشه با اطمینان گفت همه ی پرایدهای معمولی اینجوری باشه باید روی تعدادیشون آزمایش کرد تا مطمئن شد که اشکال از ماشین شماست یا همه ی پرایدهای تایر نازک.

سلام
فکر کنم به خاطر نوع abs پراید هم باشه
چون توی نمایندگی کارشناس فنی بهم گفت که پراید در هر ذقیقه 50 بار ضربه می زنه(همون قطع و وصل شدن فشار )
ولی برای یه خودرو مثل تندر در دقیقه 1400 بار !!!!!!!!!
این خط ترمز هم برای سرعت 50 کیلومتر در ساعت بوده .
موقع سرویس اولیه هم یارو نشست پشت ماشین محکم ترمز گرفت گفت درسته مشکلی نیست!

Lamanta
05-08-2011, 14:21
اینو حتما ببینید چیز زیباییه :

sourena
05-08-2011, 14:24
اینو حتما ببینید چیز زیباییه :

لینک فیـــلتره!

Penryn
05-08-2011, 15:13
سلام
فکر کنم به خاطر نوع abs پراید هم باشه
چون توی نمایندگی کارشناس فنی بهم گفت که پراید در هر ذقیقه 50 بار ضربه می زنه(همون قطع و وصل شدن فشار )
ولی برای یه خودرو مثل تندر در دقیقه 1400 بار !!!!!!!!!
این خط ترمز هم برای سرعت 50 کیلومتر در ساعت بوده .
موقع سرویس اولیه هم یارو نشست پشت ماشین محکم ترمز گرفت گفت درسته مشکلی نیست!
چیزیکه شخصاً دیدم اینه مسئولین فنی بعضی از نمایندگیها بیش از حدی تصور بیسواد تشریف دارن. یکی از همین اقایون پارسال بمن میگفت ABS پراید روی چرخهای جلوشه و دلیلش این بود که چون چرخهای عقب حسگر نداره!! در حالیکه حسگر چرخهای عقب داخل کاسه ترمزه و در معرض دید نیست!! کلاً از افرادیکه با مدرک سیکل ناقص! و بعد از چند ماه پادویی پیش اوستا مکانیک حالا شدن مکانیک ارشد نمایندگی چرا بیش از این باید انتظار داشته باشین؟؟
اون صحبتی هم که درباره ی تندر گفته مایه ی مضحکه هست. من قبلاً توی تاپیک 111 سامانه ی ABS رو بطور دقیق و کامل تشریح کردم و خودتون مراجعه کنین. اجمالاً اینکه در این عکسها که مربوط به چرخ جلو و عقب پرایده و خودم عکس گرفتم چرخ دنده ی مقابل حسگر ABS رو میبینین:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هر بار که یکی از این دنده ها از مقابل حسگر مغناطیسی(دارای خاصیت آهنربایی) رد شه یه پالس الکتریکی تولید و به ECU فرستاده میشه و موجب باز و بسته شدن سوپاپهای هیدرولیک سامانه میشه. خودت میتونی در عمل و نه در حرف, با شمردن تعداد دنده ها متوجه شی درست گفته یا نه و عدد 50 درسته یا نه. ولی عدد 1400 همونطور که گفتم مضحکتر از اونه که بخوای بری در تندر نگاه کنی و بشمری چون جزو محالاته که این تعداد دنده داشته باشه. من در 206 که نگاه کردم چون یه مقدار جزئی چرخ دندش بزرگتره پس تعداد دنده هاش هم شاید حداکثر 25 درصد بیشتر از پراید باشه. تندر هم به همین صورت باید باشه.

gigili1567
06-08-2011, 22:07
سلام

البته مصرف بنزین پایین نمیاد. قبلا هم گفتم تو پراید کمترین مصرف رو بین 2500 تا 3200 داریم. بهتره 90 رو با دنده 4 بری.

mostafabad2007
08-08-2011, 11:23
گاز کولر برای پراید چی بزنم رفتم گاز پر کنی میگفت از 20 تا 50 تومان هستش میشه راهنمایی بکنید

kitkat
14-08-2011, 00:03
دوستان اگه كسي دفترچه راهنماي پرايد رو بصورت pdfداره لينكشو بذاره ممنون ميشم

mska
14-08-2011, 12:21
دوستان اگه كسي دفترچه راهنماي پرايد رو بصورت pdfداره لينكشو بذاره ممنون ميشم

این از خود سایپا

دفترچه راهنماي سايپا 131

Ship Storm
14-08-2011, 16:33
گاز کولر برای پراید چی بزنم رفتم گاز پر کنی میگفت از 20 تا 50 تومان هستش میشه راهنمایی بکنید

بهترینش به نظر من همون r134 هست که فابریک روی خودش هست

blacktiger
14-08-2011, 21:28
منظور دوستمون نوع گاز نیست خوب مشخصه که r134 باید بزنه !
حقیقتش اینه که با هجوم انواع گازهای چینی خیلی نمیشه مطمئن بود که طرف چه گازی میزنه ! فقط باید وجدان داشته باشه.

Ship Storm
14-08-2011, 22:06
منظور دوستمون نوع گاز نیست خوب مشخصه که r134 باید بزنه !
حقیقتش اینه که با هجوم انواع گازهای چینی خیلی نمیشه مطمئن بود که طرف چه گازی میزنه ! فقط باید وجدان داشته باشه.

این که اون گاز ساخت کدوم کشور باشه مسلما دو کشور آلمان و آمریکا تو این زمینه فکر کنم از همه نظر برتری دارند ولی در مورد گازهای چینی و انواع اون ها دقیق اطلاعات ندارم که چی خوبه چی بده

blacktiger
15-08-2011, 08:37
منظور من هم همینه که همون گازی که به اسم آلمانو آمریکا میزنن خیلی اعتباری بهش نیست که چینی نباشه و بیشتر به وجدان طرف بستگی داره.

Penryn
15-08-2011, 09:32
منظور من هم همینه که همون گازی که به اسم آلمانو آمریکا میزنن خیلی اعتباری بهش نیست که چینی نباشه و بیشتر به وجدان طرف بستگی داره.
اینا همه چینیه دوست عزیز. حتی خودشون میگن اون یکی کپسول ما ایتالیایی و عالیه بعد که خودت میری جلو روی کپسولو میخونی میبینی نوشته ساخت چین.

adrss
16-08-2011, 14:15
آقا یه سوال : مشکلی نیست داخل کاپوت جلو رو با آب شست ؟
کل وسایلی که اونجا هست مثله سیم ها ، موتور ، باطری و ... چطور باید بشورم ؟>

Penryn
16-08-2011, 16:36
هیچ مشکلی نیست. حتی داخل دینام هم اب بره بازم مشکلی نیست. همیشه خودم اینکارو میکنم و کارواش هم که میبرم همینه.

ess_1362
16-08-2011, 19:36
آقا بشور هیچ مشکلی پیش نمیاد
خودم وقتی پراید داشتم با ابر و تاید می افتادم به جونش همچین برقش می انداختم انگار همین الان از کارخانه گرفتی

Ship Storm
16-08-2011, 20:20
هیچ مشکلی نیست. حتی داخل دینام هم اب بره بازم مشکلی نیست. همیشه خودم اینکارو میکنم و کارواش هم که میبرم همینه.

آقا بشور هیچ مشکلی پیش نمیاد
خودم وقتی پراید داشتم با ابر و تاید می افتادم به جونش همچین برقش می انداختم انگار همین الان از کارخانه گرفتی

شستن خود موتور و قطعات داخل اون شاید به ظاهر مشکلی پیش نیاره برای ماشین ولی در هر صورت اثر منفی خودش رو بر کارکرد ماشین میزاره ، من خودم هم داخل موتور پراید رو بارها دادم شستن و مشکلی پیش نیومده ولی به نظرم کار صحیحی نیست
حالا پراید ماشینی نیست که تو موتورش سنسورهای حساس و چندان مهم داشته باشه ولی تو خودروهای کلاس بالاتر مثال میزنم مثل هیوندا آزرا که نمایندگی ها به هیچ وجه شستن داخل موتور و قطعات رو صحیح نمیدونن و میگن بر روی کارکرد موتور تاثیر منفی داره ، موتورها رو با یک نوع اسپری شستشو میدن که داخل قطعات آب نره

Penryn
16-08-2011, 21:46
شستن خود موتور و قطعات داخل اون شاید به ظاهر مشکلی پیش نیاره برای ماشین ولی در هر صورت اثر منفی خودش رو بر کارکرد ماشین میزاره ، من خودم هم داخل موتور پراید رو بارها دادم شستن و مشکلی پیش نیومده ولی به نظرم کار صحیحی نیست
حالا پراید ماشینی نیست که تو موتورش سنسورهای حساس و چندان مهم داشته باشه ولی تو خودروهای کلاس بالاتر مثال میزنم مثل هیوندا آزرا که نمایندگی ها به هیچ وجه شستن داخل موتور و قطعات رو صحیح نمیدونن و میگن بر روی کارکرد موتور تاثیر منفی داره ، موتورها رو با یک نوع اسپری شستشو میدن که داخل قطعات آب نره
خب اینجا تاپیک پرایده نه آزرا:31: منم برای پراید گفتم دیگه:20: فقط باید مراقب باشین موتور داغ نباشه و خنک شده باشه همین. اتفاقاً اگه ماشین زیاد راه میره حداقل سالی دوبار زیرشویی+شستشوی موتور کاملاً لازم و مفیده و خودتون اثرات مثبتش رو خواهید فهمید. ظاهر موتور هم بهتر میشه و مثل ماشین دهاتیها که پر از روغن و کثافته بنظر نمیاد:20: آدم زیر کاپوت ماشین رو که ببینه میفهمه صاحبش چجور آدمیه!:46:

mska
17-08-2011, 07:19
سايپا X131 بوش SL

بوش دیگه چیه؟ با زیمنس چه فرقی داره؟کدوم بهتره؟

isbn
20-08-2011, 14:02
سلام دوستان
پسر خاله من با دامادشون رفتن پراید ثبت نام کردن پسر خالم 132 برداشت دامادشون 131 از طریق یه نفر هم که کار چاق کن بود 100 تومن بهش دادن تا ماشین رو 2-3 روزه تحویل بده خوب حالا دامادشون 131 رو گرفت اما پسر خاله بی چاره من سرش موند بی کلاه رفته نمایندگی یه 132 بهش نشون دادن گفتن این مال شماست ولی مشکل پلاک داره انگار تحویل نمیدن خوب حالا پسر خاله من میخواد انصراف بده همون 131 بگیره بهش گفتن انصراف که بدین 1 ماه طول میکشه پولتون رو برگردونیم :18: 5 تومن نقد داده ما بقی چک
بهشون گفته بابا من 132 نمیخوام بجاش بهم 131 بدین گفتن نه باید اول 132 رو انصراف بدی 1 ماه صبر کنی بعد بری حواله 131 رو بریزی !!! این دیگه چه مسخره بازی هست؟

البته پسر خالم چون 132 میخواسته بهش گفتن باید بری از طریق رایان سایپا اقدام کنی فک میکنم بخاطره این به مشکل خورد !
دوستان که وارد به کار هستن میگین ما چه کنیم ؟

vahid_203
20-08-2011, 17:28

نه داداش نشوری بهتره

من یکبار دادم کارواش شست تا 2 روز بدبختی گیر کرده بودم .. تو استیپ موتور آب رفت وقتی استارت زدم تو حالت درجا دور موتور رو 5 بود .. کل سیستم ماشین بهم خورد .. تست موتور رفتم دادم سیم کشی رو باز کردن کل سوکت ها رو باد گرفتن گذاشتم 5 ساعت زیر آفتاب تا درست شد واسم 15 تومن آب خورد

حدالامکان خودت بشور

khore mobile
20-08-2011, 18:15
نه داداش نشوری بهتره

من یکبار دادم کارواش شست تا 2 روز بدبختی گیر کرده بودم .. تو استیپ موتور آب رفت وقتی استارت زدم تو حالت درجا دور موتور رو 5 بود .. کل سیستم ماشین بهم خورد .. تست موتور رفتم دادم سیم کشی رو باز کردن کل سوکت ها رو باد گرفتن گذاشتم 5 ساعت زیر آفتاب تا درست شد واسم 15 تومن آب خورد

حدالامکان خودت بشور

منم همچين كاري كردم واسم 100 تومن آب خورد و 6 ماه اعصاب خوردي تا علت پيدا شد:41::41::41::41:

mska
24-08-2011, 13:20
من سوخت ماشین تو جاده با کولر اندازه گرفتم
100 کیلومتر 6.2 لیتر بود

چطوره؟

Penryn
24-08-2011, 13:34
منم همچين كاري كردم واسم 100 تومن آب خورد و 6 ماه اعصاب خوردي تا علت پيدا شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چجوری موتور رو شستی که اینجوری شد؟؟ مثل هر کار دیگه ای اینجا هم شستم داریم تا شستن. ممکنه یکی اب رو یه جور ول کنه که بره داخل فیلتر هوا و موتور رو پیاده کنه.

oghyanoos
25-08-2011, 13:32
100 کیلومتر 6.2 لیتر بود

چطوره؟

مدل خودروتون دقیقا چیه؟؟

mska
25-08-2011, 15:00
100 کیلومتر 6.2 لیتر بود

چطوره؟

مدل خودروتون دقیقا چیه؟؟

131 SL هست

4Charkh
25-08-2011, 15:17
سلام
پراید 132 خوبه یا تیبا یا 145

mska
25-08-2011, 15:36
سلام

141 یا 145؟

تیبا بدرد نمیخوره
132 باز بهتره

Penryn
25-08-2011, 17:04
سلام
145 چیه دیگه؟؟ نکنه 141 های جدید رو میگن 145؟؟:39: اگه اینجوریه که باید بگم 141 چون صندوق حجیمتری داره و صندلیهای عقبش قابل خوابوندنه فضای خیلی زیادی در اختیار میذاره و از هر جهت بهتره. البته 141 های جدید از لحاظ ظاهر و قیافه اصلاً بزیبایی 141 های قدیم که سپر همرنگ بدنه داشتن نیست مخصوصاً با این سپرهای مشکی کاملاً ظاهر ماشین رو خراب کرده سایپا.

khore mobile
26-08-2011, 10:00
چجوری موتور رو شستی که اینجوری شد؟؟ مثل هر کار دیگه ای اینجا هم شستم داریم تا شستن. ممکنه یکی اب رو یه جور ول کنه که بره داخل فیلتر هوا و موتور رو پیاده کنه.

من نشستم،كارواش شست.طرف جو گير شد قبلش بهم گفت واست خوب ميشورم يه انعام خوبي بهم بده،شستن همانا و بدبخت شدن من همان.:41:

---------- Post added at 10:00 AM ---------- Previous post was at 09:55 AM ----------

دوستان من پرايد رو از شركت تحويل گرفتم مايع شيشه شور فول بود،استفاده كردم و واقعا شيشه رو خوب تميز ميكرد.وقتي تموم شد واسش يكي خريدم اما بخوبي شركتي نيست و اصلا راضي نيستم.دوستان كسي ميدونه شيشه شور شركتي چه ماركيه؟
يا يه مايع شيشه شور با كيفيت معرفي كنه؟

Ship Storm
26-08-2011, 10:48
100 کیلومتر 6.2 لیتر بود

چطوره؟

با کولر مصرف قابل قبول بوده

greena
26-08-2011, 22:34
سلام ودرود.............

یه ماشین از پشت زده به ماشینم(132 اس ال)رنگش نوک مدادیه..........حالا این سوال و داشتم که سپر هم رنگشو، میتونم تهیه کنم ...................؟
وبعد اینکه کلید ماشین هم خیلی وقته خوب نمیچرخه و در حال خراب شدنه ،نایندگی گفت باید تو سایت بری ثبت نام کنی رفتم اما معلوم نیست کدوم قسمته........؟

Life24
27-08-2011, 20:59
وقتي ماشين روشن ميكنيم تا 2-3 اول دور موتور گير ميكنه روي 2
هر چند بار روشن ميكنيم. يك بار اين طور ميشه

mehrdad1355
29-08-2011, 15:34
وقتي ماشين روشن ميكنيم تا 2-3 اول دور موتور گير ميكنه روي 2
هر چند بار روشن ميكنيم. يك بار اين طور ميشه
مال من البته دیگه یکمی حاد شده بود و بیشتر وقتا حدود 2هزار می رفت - چنندجا گفتن دریچه گازه گه گیر نمی اومد تو مجازها -اخرش یه بردیم کانکتورهای کابل دریچه گاز رو تمیز کرد و درست شد

amir_dvb
02-09-2011, 22:01
بچه ها یه شیلنگی هست از پوستر ترمز میره به انژکتور اون کارش چیه در کل و برای من نزدیک بست هاش ترک ریز مویی خورده مثل اینکه تو شیلنگ یه سوپاپ هم هست یه جهت هم روش خورده کلا عوض کردنش کاری نداره ولی می خواستم بدونم مشکلی هست یا نه؟

ess_1362
03-09-2011, 12:47
بچه ها یه شیلنگی هست از پوستر ترمز میره به انژکتور اون کارش چیه در کل و برای من نزدیک بست هاش ترک ریز مویی خورده مثل اینکه تو شیلنگ یه سوپاپ هم هست یه جهت هم روش خورده کلا عوض کردنش کاری نداره ولی می خواستم بدونم مشکلی هست یا نه؟

شیلنگ بوستر ترمز هست که هوای هوای درون بوستر بوسیله اون شیلنگ وارد مانیفلد میشه و اگر به هردلیلی پاره بشه اولا ماشین خاموش میشه و اگر خاموش نشه حدود 80تا90% قدرت ترمز ماشین کاسته میشه و به زبانی ساده ترمز تقریبا از کار می افته

heinrich_himmler
04-09-2011, 18:14
بوستر در حقيقت با استفاده از نيروي خلا ايجاد شده در اتاقك احتراق نيروي ترمزگيري رو چند برابر مي كنه و اون شيلنگ وظيفه داره اين رابطه هوايي رو بين بوستر و اطاقك احتراق برقرار كنه و بنا به هر دليلي اگر پاره بشه دور موتور به شدت افزايش پيدا كرده و پدال ترمز سفت شده و نيروي ترمز كاهش پيدا مي منه. (زماني هم كه ماشين خاموش باشه همين وضع براي ترمزها پيش مياد)

Ezhdeha999
04-09-2011, 19:12
تو باید فقط این مسئله ی قفل ماشین رو در نمایندگی حل کنی و به سایت هم اصلا ربطی ندارد چون تو باید قفل ات را تعمیر کنی و در مورد سپر هر نمایندگی یک آپشن دارد و به نظر من تو می توانی این وسیله را از آپشن نمایندگی تهیه کنی.

aaeiria
04-09-2011, 20:56
سلام
پرایدم توی حرکت صدای قیژ قیژ خیلی کمی می کنه که مال کلاچه و حدودا 15% که پامو روی کلاچ فشار میدم حل میشه. آیا عیبیه که برم درستش کنم؟
مال چیه؟

heinrich_himmler
04-09-2011, 20:59
سلام
پرایدم توی حرکت صدای قیژ قیژ خیلی کمی می کنه که مال کلاچه و حدودا 15% که پامو روی کلاچ فشار میدم حل میشه. آیا عیبیه که برم درستش کنم؟
مال چیه؟
صداي بربرينگ كلاچه، اگر كلاچت خيلي قديميه كه بهتره عوض كني و اگر نه چيز خاصي نيست بزار بقول خودت قيژ قيژ كنه. :31:

hamed malekpour
07-09-2011, 11:56
یه سوال کیفیت پراید های مدل 90 بهتره یا89؟

mohamad skystar
07-09-2011, 13:16
یه سوال کیفیت پراید های مدل 90 بهتره یا89؟

پراید های طرح X100 همگی از کیفیت قابل قبول و خوبی بهتر از پراید های سابق برخوردارن.
پراید 131 که خیلی عالی شده 111 هم همینطور.
بهتر شدن کیفیت تو پرایدهای جدید کاملا مشخصه.

™meego
08-09-2011, 09:34
اینقدر کیفیتش رفته بالا که روز اول درش صدا افتاد توش،تایرش ترکید.

STON-COLD
08-09-2011, 15:28
پراید مدل پایین(78-80) از اونجایی که اکثرا عمرشونو کردن ارزش خریدن داره ؟

mohamad skystar
08-09-2011, 17:36
پراید مدل پایین(78-80) از اونجایی که اکثرا عمرشونو کردن ارزش خریدن داره ؟

بستگی به بودجه شما داره .
هستن افرادی که این مدل هارو میخرن.
ارزش خرید داره البته اگر تمیز و روبه راه باشه

STON-COLD
08-09-2011, 17:52
بستگی به بودجه شما داره .
هستن افرادی که این مدل هارو میخرن.
ارزش خرید داره البته اگر تمیز و روبه راه باشه
بودجه که حدود 4 تومن
تا جایی که من فهمیدم به بدنه بیشتر اهمیت بدم تا فنی بهتره جون پراید ماشین ضعیفی هست و فنی رو میشه کارهایی کرد چون قطعات ارزونه

Ship Storm
08-09-2011, 18:27
اینقدر کیفیتش رفته بالا که روز اول درش صدا افتاد توش،تایرش ترکید.

این دیگه میشه گفت از استثناها هست و خیلی کم پیش میاد
پراید رو من 1 سال روندم 50 هزارتا هم رفت زاپاس زیرش نیوفتاد حالا دیگه یکبار این مسئله پیش اومده

frankval
08-09-2011, 21:21
این دیگه میشه گفت از استثناها هست و خیلی کم پیش میاد
پراید رو من 1 سال روندم 50 هزارتا هم رفت زاپاس زیرش نیوفتاد حالا دیگه یکبار این مسئله پیش اومده

پرايد من هم 25000 تا نرفته ولي تا حالا داشبورد و گيربكس و 4 حلقه لاستيك و رينگهاي جلو رو به هزينه گارانتي عوض كردم.كمكهاي عقبش هم روغن زد و با هزينه خودم مجبور به تعويضشون شدم!
الكي كه نگفتن سايپا خرك!

Ship Storm
08-09-2011, 21:45
پرايد من هم 25000 تا نرفته ولي تا حالا داشبورد و گيربكس و 4 حلقه لاستيك و رينگهاي جلو رو به هزينه گارانتي عوض كردم.كمكهاي عقبش هم روغن زد و با هزينه خودم مجبور به تعويضشون شدم!
الكي كه نگفتن سايپا خرك!

نحوه رانندگی و شرایط محیطی هم تو عمر ماشین خیلی تاثیر داره
من آدم سراغ دارم هیوندا آزرا صفر کیلومتر رو 6 ماه نشد موتورش رو پیاده کرد ، دیگه از پراید با این موتور و قطعات زیاد انتظار نمیره و بیشتر باید مراعاتش رو کرد چون ماشین قوی و محکمی نیست و اگر مراعات نشه زود به خرج میوفته

mska
10-09-2011, 06:41
من سوخت ماشین(پراید131 )تو جاده با کولر اندازه گرفتم
100 کیلومتر 6.2 لیتر بود

چطوره؟

تو شهر اندازه گرفتم 100 کیلومتری حدود 9 لیتر! بود
برای سرویس اولیه که بردم گفت با فیلِر گیری مشکل حل میشه ولی تغییری نکرد

ماشین را برای گارانتی بردم گفت باید تنظیم موتور با فیلر گیری انجام بدی
که گارانتی حساب نمیشه و 19000 تومن هزینه داره

این کار را انجام داد
هنوز تست نکردم ولی حس می کنم تغییری نکرده

مشکل دیگه ای هم که داشتم این بود که ماشین تو سربالایی یا وقتی باد از روبرو بود خیلی کم می آورد انگار یکی از عقب ماشین را می کشه و اصلا گاز نمی خورد

که بهم گفت دور موتور روی 4000 یا 4500 دنده را عوض کن (قبلا روی 3000 این کار می کردم) مشکل حل میشه

نظر شما چیه؟

esi_241
12-09-2011, 12:04
با سلام. یه سوالی از خدمت دوستان داشتم اگر امکان داره جواب بدید.
چراغهای جلو پراید 132 SL من تنظیم نیست یعنی یکیش پایینه و اون یکیش بالاتر . در ضمن نور بالاش هم اصلا معلوم نیست کجا میزنه ... به نظرم تو آسمونه... حالا اگه ممکنه راهنمایی کنید که چجوری باید نور چراغها را بصورت مجزا بالا و پایین کنم. چون در پرایدهای مدل قدیم تر دو عدد پیچ جهت بالا و پایین و نیز جهت چپ و راست وجود داشت ولی در این 132 جدیدها فقط پیچ چپ و راست وجود داره ... ولی جهت بالا و پایین پیچی وجود نداره ... ممنون میشم اگه بفرمایید چجوری بالا و پایینشون کنم..با تشکر...:46:

D r i v e r
12-09-2011, 14:32
با سلام. یه سوالی از خدمت دوستان داشتم اگر امکان داره جواب بدید.
چراغهای جلو پراید 132 SL من تنظیم نیست یعنی یکیش پایینه و اون یکیش بالاتر . در ضمن نور بالاش هم اصلا معلوم نیست کجا میزنه ... به نظرم تو آسمونه... حالا اگه ممکنه راهنمایی کنید که چجوری باید نور چراغها را بصورت مجزا بالا و پایین کنم. چون در پرایدهای مدل قدیم تر دو عدد پیچ جهت بالا و پایین و نیز جهت چپ و راست وجود داشت ولی در این 132 جدیدها فقط پیچ چپ و راست وجود داره ... ولی جهت بالا و پایین پیچی وجود نداره ... ممنون میشم اگه بفرمایید چجوری بالا و پایینشون کنم..با تشکر...:46:
احیانا سمت چپی پایین تر و سمت راستی یه خورده بالاتر نیست؟؟ :31:

esi_241
13-09-2011, 06:41
احیانا سمت چپی پایین تر و سمت راستی یه خورده بالاتر نیست؟؟ :31:

درسته همینطوره... البته یکی میگفت این بخاطر اینه که نور چراغ راننده های روبرویی را اذیت نکنه...
حالا این قبول ، ولی تنظیم نور بالا را چکار کنم؟ کلا چجوری میشه از داخل کاپوت چراغها را بالا و پایین کرد؟

vahid_203
14-09-2011, 08:54
این پراید های جدید تو داشبورد یه پیچ تنظیم دارن ... زیر فرمون

Ship Storm
14-09-2011, 13:52
پیچه یا اینکه مثل سمند سورن یک چرخونک داره که نور رو بالا پیین میکنه ؟
امکانات جدید روش گذاشتن
131 هم اینطوریه ؟

masooumi
14-09-2011, 18:08
امکانات جدید روش گذاشتن
131 هم اینطوریه ؟

آره چرخونک داره !

hamednike
15-09-2011, 00:10
دوستان سلام
اگه خدا بخواد می خوام یه 131 اس ال بگیرم
سوالم اینه که جریان این موتور جدید پایه گاز سوز پراید چیه؟
اگه به این زودیا می خوان اونو بدن منتظر بمونم یا همین ماشینو بخرم.در ضمن میتونم تو انتخابم از آپشن کلاچ برقی هم استفاده کنم یا این یه افسانه هستش تو سایپا

esi_241
15-09-2011, 09:46
امکانات جدید روش گذاشتن
131 هم اینطوریه ؟

منم میدونم چرخونک داره ولی سوال من اینه که اگه بخواهیم یکی از چراغهای جلو را بصورت تکی و مجزا بالا و پایین کنیم، چجوری باید این کار رو انجام بدیم..؟:41:

moslem.b
15-09-2011, 13:13
چند روزه صدایی مثل خشکی بلبرینگ افتاده تو ماشین که وقتی کلاچ میگیرم قطع میشه و وقتی معکوس میگیرم صداش بیشتر میشه این صدا مال چی ممکنه باشه ؟

masooumi
15-09-2011, 20:31
دوستان سلام
اگه خدا بخواد می خوام یه 131 اس ال بگیرم
سوالم اینه که جریان این موتور جدید پایه گاز سوز پراید چیه؟
اگه به این زودیا می خوان اونو بدن منتظر بمونم یا همین ماشینو بخرم.در ضمن میتونم تو انتخابم از آپشن کلاچ برقی هم استفاده کنم یا این یه افسانه هستش تو سایپا

والا مثل اینکه همین شهریور بعد مدت زمان زیادی بالاخره دعوتنامه پراید های دوگانه هم اومده و البته در دعوتنامه ها نوشته پراید 131 پایه گاز سوز(پس احتمالا همین موتور پایه گازسوز هست)

ولی چیزی که جالبه اینه که قیمتش 1145000 تومان از پراید معمولی گرونتر (یعنی 131SL گازسوز سفید رو 9570500 تومان فاکتور کردن که این دیگه خیلی ...)

فکر می کنم هر به قولی آپشن که به پراید ربط داده میشه فقط برای گرون کردن پراید هست . شما فکر کن اگر شما یک پراید 131SX رنگ متالیک پایه گازسوز و با رینگ اسپورت بخوای باید 10500000 تومان هزینه کنی:18::18::18::18:

:41:

Ship Storm
15-09-2011, 21:01
11450 پول پراید بدی ؟؟؟؟؟؟ !!!!!! یا خداااا
مخ من که دیگه سوت کشید !! چه خبره بابا ، خیلی اوضاع خرابه ها
سمند مدل 86 مدل lx رنگ سفید تمیز بدون خط و خش خیلی کم کار کرد و سالم سالم رو معامله کردن 10 میلیون حالا 11450 پول پرایدی که تا چند سال پیش 6300 بود باید داد
درسته موتور پایه گاز سوزه ولی 2 میلیون خیلی اختلاف قیمت داره با مدل گازسوز معمولی

masooumi
15-09-2011, 22:18
11450 پول پراید بدی ؟؟؟؟؟؟ !!!!!! یا خداااا
مخ من که دیگه سوت کشید !! چه خبره بابا ، خیلی اوضاع خرابه ها
سمند مدل 86 مدل lx رنگ سفید تمیز بدون خط و خش خیلی کم کار کرد و سالم سالم رو معامله کردن 10 میلیون حالا 11450 پول پرایدی که تا چند سال پیش 6300 بود باید داد
درسته موتور پایه گاز سوزه ولی 2 میلیون خیلی اختلاف قیمت داره با مدل گازسوز معمولی

البته شما درست نخوندی ، عرض کردم 1145 تومان گرونتر از معمولی و یک پراید به ظاهر فول میشه 10500 میلیون تومان !

حالا زیاد فرقی هم نمی کنه ، مهم اینه که منم موافقم باهات که یک پراید 6300 یا 6400 چند سال پیش دیگه 10500 میلیون تومان نمیارزه ! (حالا اگر کیسه هوا هم بزارن روش دیگه فکر کنم به راحتی میرسه به 11 میلیون ):18::41:

Ship Storm
15-09-2011, 23:01
البته شما درست نخوندی ، عرض کردم 1145 تومان گرونتر از معمولی و یک پراید به ظاهر فول میشه 10500 میلیون تومان !

حالا زیاد فرقی هم نمی کنه ، مهم اینه که منم موافقم باهات که یک پراید 6300 یا 6400 چند سال پیش دیگه 10500 میلیون تومان نمیارزه ! (حالا اگر کیسه هوا هم بزارن روش دیگه فکر کنم به راحتی میرسه به 11 میلیون ):18::41:

درسته من اشتباه برداشت کردم یک لحظه گفتم یا خدا قیمت پراید شد 11500 :31:
خوب موترو پایه گازسوز بااختلاف فوق به نظر ارزش داره ولی خوب 10500 هم کم پولی نیست و میشه انتخاب های بهتری نسبب ه پرایدانجام داد
گفتید کیسه هوا به عکس دیدم امروز که کیسه هوا نصب کرده بودن رو پراید میزام شما و دوستان همگی ببینید این سیستم چطوره :31: : دی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 10143_n.jpg

blacktiger
16-09-2011, 13:20
اگر مطلع باشید پراید هایی با آپشن موتور بهینه سازی شده که روی گلگیرشون زده hp+ دارن عرضه میشن با حدود 200 تومن اختلاف.
این گازسوز جدیدها هم همین موتور رو دارن یعنی همون اختلاف حدود 850 تومنی گاز سوز که قبلا محصولات با هم داشتن + 200 تومن موتور تقویت شده یا بهینه سازی شده.
در مجموع از هر زاویه ای نگاه میکنی نمی ارزه!

hamed malekpour
16-09-2011, 15:58
می شه مشخصات دقیق این موتور های جدید پراید ها را بگید؟

blacktiger
16-09-2011, 16:48
الان اطلاعات دقیق ندارم متاسفانه ولی بمحض دریافت اطلاعات دقیق و موثق بروی چشم.

Ship Storm
16-09-2011, 22:55
اوضاع خیلی خراب شده راید رو باید 10 هزار دلار پول بدی :31:

خبر زیر چند روز پیش منتشر شده بود خوندنش خالی از لطف نیست

در تهران با هزینه حداکثر 25 میلیون تومان چه ماشینی می‌توان خرید؟ مسلما باید دور خودروهای خارجی وارداتی از قبیل بنز، بی.ام.و، هیوندا و... را خط کشید. چون با حداکثر 25 میلیون تومان پول نمی‌توان حتی خودروهای دسته‌دوم این شرکت‌ها را خریداری کرد.

شما می‌توانید با این مقدار پول پژو 206 تیپ6 با قیمتی حدود 19 میلیون تومان بخرید. پژو 206 SD V9 با قیمت 20 میلیون تومان، پژو 207 اتومات با قیمت 21 میلیون تومان، پژو پارس اتومات با قیمت حدودی 21 میلیون تومان، پارس ELX با قیمت

21 میلیون تومان، سریر سفارشی 21 میلیون تومانی، ورونا با قیمت 23 میلیون تومان و MVM سدان 20 میلیون تومانی هم خودروهایی هستند که شما می‌توانید با این مقدار پول اقدام به خرید آن کنید.

از اسم خودروهایی که در بالا ذکر شد می‌توان فهمید که تنوع در انتخاب خودرویی حداکثر 25 میلیون تومانی بسیار پایین است. اگر این دامنه را کمی باز کنیم و محدود به خودروهای صفر نشویم هم اوضاع آنچنان تغییری نمی‌کند. با این مقدار پول به هیچ عنوان نمی‌شود خودروهای دسته‌دوم رده‌بالا و مدرن از قبیل تویوتا سانتافه و بی.ام.و و بنز خرید.اما جالب است بدانید که در کشورهای اروپایی مردم با 25 میلیون تومان پول ماشین‌هایی می‌خرند که شاید ایرانی‌ها در خواب هم نتوانند چنین ماشین‌هایی را سوار شوند، چه برسد که اقدام به خرید آن کنند.

باید بگوییم در کشورهای اروپایی مردم برای خرید ماشین به هیچ عنوان سمت خودروهایی مثل 206 و پژوهای کپی‌برداری شده از پژو 405 بیست‌سال پیش نمی‌روند. دلیلش تنها این نیست که اروپایی‌ها خودروهای ناایمن و طرح قدیمی مثل 206 را نمی‌پسندند بلکه ریشه این موضوع در جای دیگری‌است. یک اروپایی با پولی حدود 25 میلیون تومان می‌تواند ماشینی بخرد که پژو 206 و باقی هم‌سطحانش به گرد پایش هم نمی‌رسند. دقیقا به همین دلیل است که در کشورهای اروپایی چشم شما به خودروهایی از قبیل 206 و 207 نمی‌افتد، چون کسی پولش را خرج چنین خودروهایی نمی‌کند.

شاید تعجب کنید اما در کشورهای اروپایی با 23 میلیون تومان می‌توان یک بی.ام.و X5 دست‌دوم اما در حد نو سال 2002 را خریداری کرد. این در حالی‌ است که قیمت دست‌دوم این ماشین در کشور چیزی حدود 70 تا 80 میلیون تومان است. بی.ام.و سری3 که سال تولید آن 2001 است، در کشورهای اروپایی به قیمت 13 هزار یورو یعنی چیزی حدود 22 میلیون تومان به فروش می‌رسد. از امکانات این خودرو مدرن می‌توان به سقف تاشوی آن، ترمز ABS، سیستم تمام اتوماتیک، ایربگ و دیگر امکانات ایمنی اشاره کرد.

یک رنو مگان کابریک سال 2004 هم در اروپا به قیمت 12 هزار یورو یعنی چیزی حدود 20 میلیون تومان به فروش می‌رسد. وقتی کمی جلوتر برویم قطعا از این هم بیشتر تعجب خواهید کرد زیرا در اروپا با 24 میلیون تومان می‌توانید یک بنز سری E مدل 220 استیشن با رنگ متالیک بخرید. امکانات این خودرو آنقدر زیاد است که نمی‌توان در یک گزارش کوتاه آن‌را ریز به ریز ذکر کرد. یک هیوندا سانتافه مشکی رنگ سال 2007 هم در اروپا چیزی حدود 13 هزار یورو، یعنی 23 میلیون تومان قیمت دارد و اروپایی‌هایی که علاقه‌مند به خودروهای شاسی‌بلند هستند استقبال خوبی از این خودرو کرده‌اند. هیوندا سانتافه دسته‌دوم در کشور چیزی حدود
55 میلیون تومان قیمت دارد.

خودرو هیوندا توسان دسته‌دوم هم در کشور قیمتی حدود 50 میلیون تومان دارد اما در اروپا با 10 هزار یورو یا 17 میلیون تومان می‌توان یک هیوندا توسان درحد نو خرید. می‌نی‌ماینرهای جدید هم در اروپا قیمت حدود 8 هزار یورو، یعنی 13 میلیون تومان دارند و این در حالی‌ است که اگر پای چنین ماشینی به کشور باز شود قیمت آن چیزی حدود 30 میلیون تومان خواهد بود.

esi_241
17-09-2011, 12:44
منم میدونم چرخونک داره ولی سوال من اینه که اگه بخواهیم یکی از چراغهای جلو را بصورت تکی و مجزا بالا و پایین کنیم، چجوری باید این کار رو انجام بدیم..؟:41:

کسی نیست جواب سوال ما رو بدونه و راهنمایی کنه:19:

Oracle_Eldorado
22-09-2011, 23:50
با سلام خدمت دوستان .
پدر بنده یه پراید داره که مدل 83 از سری انژکتوره
دیروز بردم یه کارگاه CNG که واسه CNG کردن سئوال بپرسم ،
طرف برگشته میگه ماشین شما نیمه انژکتوره !!!
گفتم جانم ؟! یعنی چی ؟
میگه یعنی فشار بنزینش زیاده .
حالا خود من ، بعد از 3 سال رانندگی با پراید ، اولین باره همچین چیزی میشنوم !
خواستم ببینم همچین چیزی واقعیت داره یا این بنده خدا .... گفته ؟

total_overdose
23-09-2011, 00:04
با سلام خدمت دوستان .
پدر بنده یه پراید داره که مدل 83 از سری انژکتوره
دیروز بردم یه کارگاه CNG که واسه CNG کردن سئوال بپرسم ،
طرف برگشته میگه ماشین شما نیمه انژکتوره !!!
گفتم جانم ؟! یعنی چی ؟
میگه یعنی فشار بنزینش زیاده .
حالا خود من ، بعد از 3 سال رانندگی با پراید ، اولین باره همچین چیزی میشنوم !
خواستم ببینم همچین چیزی واقعیت داره یا این بنده خدا .... گفته ؟
سلام
دوست عزیز یسری پراید تویه اواخر 82 و 83 تولید شد که سیستم انژکتوری زیمنس داشتن و معروف به نیم انژکتوربودن! سیستمشون یجوراییقدیمیتر بود و نه کاملا مثل یه ماشین انزکتوری بود و نه دارای کاربرات!!!
موقع تنظیم انژکتور رفتن هم دردسر دارن چون اکثرا برنامشو که رو دیاگ هست ندارن !!!
اما در مورد اون فشار بنزین اطلاعی ندارم تویه این سیستم! بهترین کار اینه که حتما یجایه دیگه هممراجعه کنین ببینید نظرشون چی هست:46:

Hektor
23-09-2011, 05:51
درسته من اشتباه برداشت کردم یک لحظه گفتم یا خدا قیمت پراید شد 11500 :31:
خوب موترو پایه گازسوز بااختلاف فوق به نظر ارزش داره ولی خوب 10500 هم کم پولی نیست و میشه انتخاب های بهتری نسبب ه پرایدانجام داد
گفتید کیسه هوا به عکس دیدم امروز که کیسه هوا نصب کرده بودن رو پراید میزام شما و دوستان همگی ببینید این سیستم چطوره :31: : دی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 10143_n.jpg
دوست عزیز موتور پایه گاز سوز یا موتور ملی فقط روی انواعی از سمند داره نصب میشه و فناوری ساختش اونقدر بالاست که توی آلمان طراحی و ساخته شده.اون اصطلاحی که شما دنبالشی گازسوز کارخونه ای بهش میگن نه پایه گازسوز. زمین تا آسمون بین ایندو اصطلاح فرق وجود داره.
موتور پایه گاز سوز یعنی از ابتدا طراحی و انتخاب آلیاژها و سایر تنظیمات موتور همگی برای کار با گاز انجام شده.

Ship Storm
23-09-2011, 07:44
دوست عزیز موتور پایه گاز سوز یا موتور ملی فقط روی انواعی از سمند داره نصب میشه و فناوری ساختش اونقدر بالاست که توی آلمان طراحی و ساخته شده.اون اصطلاحی که شما دنبالشی گازسوز کارخونه ای بهش میگن نه پایه گازسوز. زمین تا آسمون بین ایندو اصطلاح فرق وجود داره.
موتور پایه گاز سوز یعنی از ابتدا طراحی و انتخاب آلیاژها و سایر تنظیمات موتور همگی برای کار با گاز انجام شده.

من نگفتم یکی از دوستان این مطلب رو عنوان کرده بود که قراره موتور راید پایه گازسوز بدن بیرون
من خودم سمند EF7 موترو ملی پایه گازسوز دارم و دقیقا همین مطلب که فرمودید درسته آلساژش فرق داره اما سمند EF7 که پایه گازسوز نیست از نمایندگی پرسیده شده که آیا آلیاژش با پایه گازسوز ها فرق داره که گفتند خیر فقط ECU و یکسری تجهیزات مرتبط با سیستم گازرسانی هست که با هم فرق دارن

mehdi_08
23-09-2011, 12:08
کسی نیست جواب سوال ما رو بدونه و راهنمایی کنه:19:

خوب روی هر کدوم از چراغ ها یه پیچ تنظیم هست با اون تنظیم کن

---------- Post added at 12:08 PM ---------- Previous post was at 12:07 PM ----------

اگر مطلع باشید پراید هایی با آپشن موتور بهینه سازی شده که روی گلگیرشون زده hp+ دارن عرضه میشن با حدود 200 تومن اختلاف.
این گازسوز جدیدها هم همین موتور رو دارن یعنی همون اختلاف حدود 850 تومنی گاز سوز که قبلا محصولات با هم داشتن + 200 تومن موتور تقویت شده یا بهینه سازی شده.
در مجموع از هر زاویه ای نگاه میکنی نمی ارزه!

یعنی دوباره موتور پراید رو دستکاری کردن مگه توی پروژه x100 یه بار تقویتش نکردن؟؟؟

Hektor
23-09-2011, 12:27
من نگفتم یکی از دوستان این مطلب رو عنوان کرده بود که قراره موتور راید پایه گازسوز بدن بیرون
من خودم سمند EF7 موترو ملی پایه گازسوز دارم و دقیقا همین مطلب که فرمودید درسته آلساژش فرق داره اما سمند EF7 که پایه گازسوز نیست از نمایندگی پرسیده شده که آیا آلیاژش با پایه گازسوز ها فرق داره که گفتند خیر فقط ECU و یکسری تجهیزات مرتبط با سیستم گازرسانی هست که با هم فرق دارن
از روی تجربه عرض میکنم متأسفانه مسئولین فنی خیلی از نمایندگیها از حداقل سواد و اطلاعات علمی و فنی بی بهره ان و تخصصشون به تعویض و تعمیر قطعات محدوده.حتی اگه بندرت بینشون یه مهندس تحصیلکرده هم پیدا شه باز اطلاعات به روز و درستی ندارن.اینرو شخصاً در نمایندگیهای متعددی به شکلی وحشتناک لمس کردم که خودش مثنوی 70 من کاغذ میشه.
موتور پایه گاز سوز طراحیش از پایه فرق داره با موتور بنزینی تا بتونه هم در مقابل حرارت بیشتر تولیدی گاز مقاوم باشه و هم گشتاور و توان خوبی از گاز بگیره.از دید فنی باید کورس پیستون و ضریب تراکم و خیلی پارامترهای دیگه رو تغییر داد تا بتوان از گاز کارایی کافی گرفت.
ضمناً عکسی که در این پست گذاشتین ف ی ل ت ره لطفاً جای دیگه آپلود کنین:

masooumi
23-09-2011, 15:42
از روی تجربه عرض میکنم متأسفانه مسئولین فنی خیلی از نمایندگیها از حداقل سواد و اطلاعات علمی و فنی بی بهره ان و تخصصشون به تعویض و تعمیر قطعات محدوده.حتی اگه بندرت بینشون یه مهندس تحصیلکرده هم پیدا شه باز اطلاعات به روز و درستی ندارن.اینرو شخصاً در نمایندگیهای متعددی به شکلی وحشتناک لمس کردم که خودش مثنوی 70 من کاغذ میشه.
موتور پایه گاز سوز طراحیش از پایه فرق داره با موتور بنزینی تا بتونه هم در مقابل حرارت بیشتر تولیدی گاز مقاوم باشه و هم گشتاور و توان خوبی از گاز بگیره.از دید فنی باید کورس پیستون و ضریب تراکم و خیلی پارامترهای دیگه رو تغییر داد تا بتوان از گاز کارایی کافی گرفت.
ضمناً عکسی که در این پست گذاشتین ف ی ل ت ره لطفاً جای دیگه آپلود کنین:

ببینید ، بنده هم در مورد سمند EF7 با موتور پایه گازسوز اطلاع دارم ولی در مورد پراید و محصولات سایپا این دقیقا عین جمله ای هست که در فاکتور خرید سایپا نوشته شده است.(که البته قبلا می نوشت دوگانه سوز ولی حالا نوشته پایه گازسوز)
حتی یک خبر هم در سایت سایپا دیدم که الان هر چی گشتم پیدا نکردم.

شما الان به سایت فروش اینترنتی سایپا هم سر بزنید ، می بینید که به جای دوگانه سوز نوشته پایه گازسوز

---------- Post added at 03:42 PM ---------- Previous post was at 03:39 PM ----------

آها اینم لینک خبر :

دقیقا نوشته موتور پایه گازسوز

Oracle_Eldorado
25-09-2011, 02:07
سلام
دوست عزیز یسری پراید تویه اواخر 82 و 83 تولید شد که سیستم انژکتوری زیمنس داشتن و معروف به نیم انژکتوربودن! سیستمشون یجوراییقدیمیتر بود و نه کاملا مثل یه ماشین انزکتوری بود و نه دارای کاربرات!!!
موقع تنظیم انژکتور رفتن هم دردسر دارن چون اکثرا برنامشو که رو دیاگ هست ندارن !!!
اما در مورد اون فشار بنزین اطلاعی ندارم تویه این سیستم! بهترین کار اینه که حتما یجایه دیگه هممراجعه کنین ببینید نظرشون چی هست:46:

ممنون دوست عزیز .
از همچین قضیه ای اصلا خبر نداشتم .
پس ماشین ما هم نیمه انژکتوره .
شما از قیمت گازسوز کردن خبر دارین ؟
برای مثال ، یه کپسول 12 کیلویی ایتالیایی . (‌جمعا با هزینه ی نصب و کلی )
میخوام ببینم این بنده خدا قیمت آشنا داده یا قیمت بالا .

mehdi_08
28-09-2011, 21:14
سلام
مثل اینکه درسته و پراید دوباره دست خوش تغییر شده اونم فقط در موتور
نتیجه اش هم افزایش 200 هزار تومنی نسبت به مدل معمولیه
الان توی شرایط فروش هم پراید x100 معمولی هست هم پراید ارتقا یافته
تازه از اون ور همه پرایدها افزایش قیمت داشتن اونم چی 300 هزار تومن
خودم پراید 131 خرداد خریدم 8.670.000 هزار تومن الان شده 8.970.000

راستی کسی خبر نداره چه نوع تغییری توی موتور اعمال کردن و این تغییرات رو خودمون می تونیم توی موتور اعمال کنیم؟؟؟

mahdigholami
30-09-2011, 23:48
دوستان کسی اینجا نيست کمی اطلاعات کامل و جامع درباره این دزد گير ماجيکار بده. ناسلامتی نوشتم فوووووووووری!!!!!!!!

دوست عزیز همن ارزونه رو وصل کن مگه داخل تلویزیون ندیدی یارو 3سوت ماشین بادزدگیر پیشرفترو بازمیکنه:18:

mahdigholami
01-10-2011, 00:08
سلام دوستان.
حتما شما هم این پراید جدیدا رو دیدین؟
چند روز پیش که قیمتشو پشت شیشه ی نمایندگی سایپا دیدم زده بود:
متالیک 8 میلیون و 460
غیر متالیک 8 میلیون و 350

به نظر شما ارزش خرید داره؟
به جز طراحی بدنه چه فرقی با پراید معمولی داره؟
ممنون میشم نظرتوتو بگین.
داداش اگه پرایدوبدون رینگ ولاستیک هم بفروشن خریدارش بیشتر میشه

hamed malekpour
10-10-2011, 16:48
مشخصات موتور های جدید پرایدhpچییه؟

ALI . R
16-10-2011, 21:04

mska
17-10-2011, 09:18
مصرف سوخت پراید با بنزین سوپر در مقایسه با بنزین معمولی فرقی می کنه؟

آیا زدن بنزین سوپر لازمه؟

مرسی

arash299
17-10-2011, 10:54
جریان اینکه میگن موتور ارتقا یافته چی هست؟:13: یکی از نمایندگی ها میگفت که کلا موتور عوض شده!!!!! یعنی دیگه موتور پراید روش نیست؟؟!!:blink:

pezhmantoop
17-10-2011, 11:15
تاپیک خوبی بود.....
ممنون

mska
17-10-2011, 12:05
مصرف سوخت پراید با بنزین سوپر در مقایسه با بنزین معمولی فرقی می کنه؟

آیا زدن بنزین سوپر لازمه؟

مرسی

1 سوال دیگه
بخاری پراید فقط از دریچه پایین پا باد گرم بیرون میده؟

behrouz206
17-10-2011, 16:06
1 سوال دیگه
بخاری پراید فقط از دریچه پایین پا باد گرم بیرون میده؟
سلام
بله متاسفانه اینطوریه. از دریچه جلوی صورت اگه بزارید بادش زیاد گرم نیست و یه کم سرده.
موفق باشید.

amir_dvb
17-10-2011, 17:06
اقا این درجه امپر آّّب ما رو صفر گیر کرده و جا خوش کرده بالا هم نمیاد به نظر شما مشکل از چیه ؟ خطرناکه حسن ؟ :31:

mohamad skystar
17-10-2011, 20:04
اقا این درجه امپر آّّب ما رو صفر گیر کرده و جا خوش کرده بالا هم نمیاد به نظر شما مشکل از چیه ؟ خطرناکه حسن ؟ :31:

دوست من سعی کنید حتما پیگیری کنید و درستش کنید.
درجه های آب و روغن خیلی مهم هستن سریع اقدام کن.

FC.Barcelona
17-10-2011, 21:08
احتمالا از فشنگی اب هست که تویه پراید های جدید زیاد خراب میشه

mehdi_08
17-10-2011, 21:45
جریان اینکه میگن موتور ارتقا یافته چی هست؟:13: یکی از نمایندگی ها میگفت که کلا موتور عوض شده!!!!! یعنی دیگه موتور پراید روش نیست؟؟!!:blink:

نه بابا کجا موتور رو کلا عوض کردن فقط یه سری تغییرات تویه موتور دادن همین یه خورده تو بازار زیاد بشه تغییرات معلوم می شه و شاید بشه روی ماشین های دیگه هم انجام داد
شما هدرز روی پراید نصب کن راحت 4 اسب بهت می ده

Ship Storm
17-10-2011, 22:36
سلام
بله متاسفانه اینطوریه. از دریچه جلوی صورت اگه بزارید بادش زیاد گرم نیست و یه کم سرده.
موفق باشید.

اصلا ساختار درچه جلوی پراید طوری هست که به بخاری نصب نیست و باد گرم نمیده

ghdc
18-10-2011, 22:45
شما هدرز روی پراید نصب کن راحت 4 اسب بهت می ده

اين چيه كجا گير مياد

mehdi_08
19-10-2011, 10:59
اين چيه كجا گير مياد

سیستم تخلیه دوده
لوله های دود با سایز بزرگتر عوض می شه و منبع اگزوز هم با یه مدل خوب عوض می شه اونوقت نفس ماشین باز می شه البته یه کمی تاثیر در افزایش مصرف سوخت هم داره

هستی جوانمرد
19-10-2011, 13:19
سلام
من مشکل پلاک شدن 131 دوگانه دارم خواهش می کنم راهنمائیم کنید

mohamad skystar
19-10-2011, 15:39
سلام
من مشکل پلاک شدن 131 دوگانه دارم خواهش می کنم راهنمائیم کنید

من تماس گرفتم سایپا پرسیدم گفتن شماره گذاری پلاک نمیده و دلیل خاصی هم نداره
و باید صبر کنید اگر هم عجله دارین بیاین ماشینتون رو عوض کنید مثلا 131 بنزینی یا دیگر محصولات
رو انتخاب کنید.
شما هم با نمایندگی تماس بگیر ببین چی میگن.

Mohammad King
19-10-2011, 19:16
سیستم تخلیه دوده
لوله های دود با سایز بزرگتر عوض می شه و منبع اگزوز هم با یه مدل خوب عوض می شه اونوقت نفس ماشین باز می شه البته یه کمی تاثیر در افزایش مصرف سوخت هم داره
سلام

چه قیمت هست این؟

کجا گیر میاد؟

e24
19-10-2011, 19:48
سلام دوستان
من 12 مهر ماه یه پراید 132 خریدم همون زمان گفتن واسه دوگانه سوزها مجوز فروش نداریم اما بنزین سوزشون مشکلی نداره و من از همین تک سوز خریدم حالا بعده چند روز میگن که دیگه کلا پرایدهای 132 رو پلاک نمیکنن تا اطلاع ثانوی حالا خواهشا کسی چیزی در این مورد اطلاعی داره ؟احیانا میدونید چرا پلاکش نمیکنن؟ و اینکه چند روز طول میکشه این مشکل حل شه و مجوز صدور پلاک رو میدن؟؟؟؟؟ من یه جا خوندم که از هفته اول ابان پلاک گذاری شروع میشه اما نمیدونم چقدر خبرش درسته یا نه؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم ببخشید اگه سوالم رو احیانا در جای مناسبش نپرسیدم چون تازه عضو شدم

masooumi
20-10-2011, 23:08
اینم دلیل پلاک نشدن 132

سايپا 132 تا رفع معايب شماره‌گذاري نمي‌شود

گروه خودرو – روز گذشته خبرگزاری ایسنا در حالی از دريافت مجوزهاي مربوط به شماره‌گذاري سايپا 132 تا چند روز آينده خبر داد که پليس راهنمايي و رانندگي ضمن رد این خبر اعلام کرد که شماره‌گذاري مجدد اين خودرو پس از رفع معايب و صدور مجوز توسط سازمان محيط زيست صورت مي‌گيرد.

از حدود يك ماه پيش شماره‌گذاري سايپا 132 به دليل عدم ارائه گواهي محيط زيست متوقف شده بود. دليل توقف شماره‌گذاري، نامه سازمان حفاظت از محيط زيست به پليس راهور ناجا بود كه در آن خواستار توقف شماره‌گذاري اين محصول شده بود. خبرگزاری ایسنا خبر داده بود که طبق اطلاعات به دست آمده، سازمان حفاظت محيط زيست مجوز شماره‌گذاري نوع دوگانه‌سوز اين خودرو را نيز ظرف چند روز آينده صادر خواهد كرد. در همین حال پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با رد خبر از سرگيري شماره‌گذاري سايپا ‌132 تا چند روز ديگر، اعلام كرد: شماره‌گذاري مجدد اين خودرو پس از رفع معايب و صدور مجوز توسط سازمان محيط زيست صورت مي‌گيرد. سرهنگ محمد كريم خسروي معاون اجتماعي و فرهنگ ترافيك پليس راهور ناجا در اين باره گفت: «شماره‌گذاري خودروي سواري بنزيني پرايد سايپا 132 شركت خودروسازي سايپا توسط سازمان محيط زيست به علت عدم احراز شرايط آزمون‌هاي آلايندگي از تاريخ 28 شهريورماه سال جاري ممنوع اعلام شده است.» وي افزود:‌ بديهي است شماره‌گذاري مجدد آن هم پس از رفع معايب و صدور مجوز توسط سازمان محيط زيست صورت مي‌گيرد.

اینم منبع :

mehdi_08
21-10-2011, 21:14
سلام

چه قیمت هست این؟

کجا گیر میاد؟

سلام
قیمتش رو دقیق نمی دونم ولی 180 تومن آخرین قیمت پارساله که داشتم

برای گیر آوردن همه جا گیر نمیاد
فروشگاه هایی که تو کار تیونینگ موتور ماشین هستن دارن

---------- Post added at 09:14 PM ---------- Previous post was at 09:11 PM ----------

اینم دلیل پلاک نشدن 132

سايپا 132 تا رفع معايب شماره‌گذاري نمي‌شود

گروه خودرو – روز گذشته خبرگزاری ایسنا در حالی از دريافت مجوزهاي مربوط به شماره‌گذاري سايپا 132 تا چند روز آينده خبر داد که پليس راهنمايي و رانندگي ضمن رد این خبر اعلام کرد که شماره‌گذاري مجدد اين خودرو پس از رفع معايب و صدور مجوز توسط سازمان محيط زيست صورت مي‌گيرد.

از حدود يك ماه پيش شماره‌گذاري سايپا 132 به دليل عدم ارائه گواهي محيط زيست متوقف شده بود. دليل توقف شماره‌گذاري، نامه سازمان حفاظت از محيط زيست به پليس راهور ناجا بود كه در آن خواستار توقف شماره‌گذاري اين محصول شده بود. خبرگزاری ایسنا خبر داده بود که طبق اطلاعات به دست آمده، سازمان حفاظت محيط زيست مجوز شماره‌گذاري نوع دوگانه‌سوز اين خودرو را نيز ظرف چند روز آينده صادر خواهد كرد. در همین حال پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با رد خبر از سرگيري شماره‌گذاري سايپا ‌132 تا چند روز ديگر، اعلام كرد: شماره‌گذاري مجدد اين خودرو پس از رفع معايب و صدور مجوز توسط سازمان محيط زيست صورت مي‌گيرد. سرهنگ محمد كريم خسروي معاون اجتماعي و فرهنگ ترافيك پليس راهور ناجا در اين باره گفت: «شماره‌گذاري خودروي سواري بنزيني پرايد سايپا 132 شركت خودروسازي سايپا توسط سازمان محيط زيست به علت عدم احراز شرايط آزمون‌هاي آلايندگي از تاريخ 28 شهريورماه سال جاري ممنوع اعلام شده است.» وي افزود:‌ بديهي است شماره‌گذاري مجدد آن هم پس از رفع معايب و صدور مجوز توسط سازمان محيط زيست صورت مي‌گيرد.

اینم منبع :

خوب اگه ایراد زیست محیطی گرفتن که بقیه پراید ها هم موتورشون یکیه پرا به اونا گیر ندادن؟؟؟

Ship Storm
21-10-2011, 21:38
خوب اگه ایراد زیست محیطی گرفتن که بقیه پراید ها هم موتورشون یکیه پرا به اونا گیر ندادن؟؟؟

دوست عزیز مشکل مالیه و مبلغ تعیین شده رو اگر سایپا سر موعد مقرر بریزه هیچوقت این خودرو باعث آلودگی محیط زیست نمیشه و این خودرو هم میاد جز خودرو های سازگار با محیط زیست
چون نمیتونن واضح و شفاف این مطلب رو بیان کنند به نوعی بیان میکنند که من و شما نوعی بگیم خوب مشکلات آلایندگی داره و باید حل بشه

arash299
22-10-2011, 10:36
دوست عزیز مشکل مالیه و مبلغ تعیین شده رو اگر سایپا سر موعد مقرر بریزه هیچوقت این خودرو باعث آلودگی محیط زیست نمیشه و این خودرو هم میاد جز خودرو های سازگار با محیط زیست
چون نمیتونن واضح و شفاف این مطلب رو بیان کنند به نوعی بیان میکنند که من و شما نوعی بگیم خوب مشکلات آلایندگی داره و باید حل بشه

پراید کلا واسه محیط زیست ضرر داره و البته خطرناک هم هست!!!:31:

Hektor
22-10-2011, 19:30
پراید کلا واسه محیط زیست ضرر داره و البته خطرناک هم هست!!!:31:
چه ربطی داره دوست من؟ پراید یکی از کم مصرفترین و از هر جهت اقتصادی ترین خودروهای موجود توی بازار ایرانه.
متأسفانه همچنان پیکان با اون مصرف وحشتناکش در حد 14 الی 15 لیتر در صد کیلومتر! داره بشکلهای مختلف روآ و وانت تولید میشه که هیچکس کاری بهشون نداره:13:وانت نیسان و بعضی ماشینهای دیگه هم که وضعشون وحشتناکه هم هستند.واقعاً جای سوال داره از نیروی انتظامی که چطوره اونا رو داره پلاک میکنه؟ آیا این خودش نوعی دورویی نیست؟

ALI . R
22-10-2011, 21:09
پراید 131 sx

ALI . R
22-10-2011, 21:12

Hektor
22-10-2011, 21:24
عکسهات فیلتره.اینحا آپلود کن:

mska
23-10-2011, 07:24
عکسهات فیلتره.اینحا آپلود کن:

اصلا عکسی تو کار نیست

masooumi
24-10-2011, 22:24
گروه خودرو- شماره‌گذاری پراید 132 دوگانه‌سوز پس از توقفی سه ماهه، بار دیگر از سر گرفته شد.
آن طور که معاون فنی مهندسی راهور ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار ما عنوان کرد، شماره گذاری پراید 132 دوگانه سوز از شنبه گذشته از سر گرفته شده است.

به گفته سرهنگ علیرضا جهانگیری، سازمان حفاظت از محیط زیست به دلیل عدم انجام تست تطابق تولید (COP) در پراید 132 دوگانه‌سوز، این خودرو را فاقد استانداردهای آلایندگی لازم دانسته است؛ به همین دلیل حدود یک ماه از صدور مجوز شماره‌گذاری آن خودداری کرد.وی تاکید می‌کند: بر اساس توافق سازمان حفاظت از محیط زیست و سایپا، مشکل شماره‌گذاری پراید 132 دوگانه‌سوز از شنبه گذشته و به شرط رعایت تست تطابق تولید، برطرف شده است. این در شرایطی است که بنابه گفته معاون فنی مهندسی راهور ناجا، سازمان حفاظت از محیط زیست در صورت توقف انجام تست COP در خطوط تولید پراید 132 دوگانه‌سوز، باز هم از صدور مجوز شماره‌گذاری برای این خودرو خودداری خواهد کرد.توقف یک ماهه شماره‌گذاری سایپا 132 دوگانه‌سوز، سبب شد ثبت‌نام‌کنندگان این خودرو نتوانند در موعد مقرر، خودرو خود را تحویل بگیرند و با توجه به نامشخص بودن زمان شماره‌گذاری این خودرو حتی سایپا به برخی از آنها پیشنهاد داده که به جای این محصول، خودرو دیگری دریافت کنند.حال به نظر می‌رسد با رفع مشکل شماره‌گذاری «132»، ثبت‌نام‌کنندگان در بازه زمانی کمتری خودرو خود را دریافت کنند.

منبع :

masooumi
24-10-2011, 23:28
و اینبار سایپا دیگه خجالت رو کنار گذاشت و پراید رو 10 میلیونی کرد.

لیست قیمت جدید سایپا منتشر شده و قیمت کلیه خودروهای خانواده پراید هر کدام 161000 و تیبا و ریو 185000 تومان افزایش قیمت دارند.

و برای اولین بار در لیست قیمت سایپا پراید به قیمت بالای 10 میلیون تومان رسید.

من که موندم کی باید جلوی این سایپا رو بگیره؟؟؟

golbarg73
27-10-2011, 20:06
یااااااااااااااا خخداااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااا
جون من این عکس حقیقت داره ؟ یعنی یه پراید فکستنی 10 میلیوووووون؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه پول علف خرسه که آدم به یه پراید که قیمت اصلیش 2 میلیونه 10 میلیون بده؟:2:
واقعا برای مملکت خودم متاسفم واقعاااااااااااااا.........

Ship Storm
27-10-2011, 20:51
اصلا دیگه ارزش خرید نداره
10 میلیون باهاش میشه سمند LX مدل 86 خرید که خیلی سرتره

sourena
27-10-2011, 21:37
وقتی ملت میرن میــخرن ..... تا 15 تومن هم میبرن بالا قیمتشو!

Ship Storm
27-10-2011, 21:54
وقتی ملت میرن میــخرن ..... تا 15 تومن هم میبرن بالا قیمتشو!

قیمت رو ببرن رو 20 میلیون باز هم مشتری داره مطمئن باش
چون هرچیزی که گرون بشه مردم برای خرید اون راغب تر میشن
نمونش تو مسائل دیگه هم کاملا مشهوده

mb1372
27-10-2011, 22:38
و اینبار سایپا دیگه خجالت رو کنار گذاشت و پراید رو 10 میلیونی کرد.

لیست قیمت جدید سایپا منتشر شده و قیمت کلیه خودروهای خانواده پراید هر کدام 161000 و تیبا و ریو 185000 تومان افزایش قیمت دارند.

و برای اولین بار در لیست قیمت سایپا پراید به قیمت بالای 10 میلیون تومان رسید.

من که موندم کی باید جلوی این سایپا رو بگیره؟؟؟
حتما يه دستي به چراغاش كشيدن ديگه:27:
منتظر مدل هاي موتور ديزلي ، چراغ ليزري ، آينه سه بعدي و... باشيد! پرايد هنوز جاي پيشرفت داره...:31:

alicnc
27-10-2011, 23:47
بنده از مخالفان سر سخت سایپا هستم ولی دوستان افزایش قیمت اخیر ناشی از تغییر در تعرفه بیمه شخص ثالث است.

sourena
28-10-2011, 01:45
بیمه 150 تومن رفته روش عزیز ..... پسر خاله من نمایندگی بیمه داره!

بیمه 290 تومن شده حدود 440 !

alicnc
30-10-2011, 00:55
دوست عزیز تغییر قیمت خودروهای سایپا فقط بدلیل افزایش بیمه است.
لطفاً بند 9 را مقایسه کنید

و اینهم قیمت جدید سایپا

masooumi
30-10-2011, 15:51
دوست عزیز تغییر قیمت خودروهای سایپا فقط بدلیل افزایش بیمه است.
لطفاً بند 9 را مقایسه کنید

و اینهم قیمت جدید سایپا

چی و با چی مقایسه کنیم؟؟؟ خودت یه نگاه بنداز به اینا!

در ضمن پراید 7 میلیونی رو کم کم زیاد کردن حالا رسیده به 10 میلیون ، حالا شما توجیه کن که به دلیل بیمه هست ... مگه همین سایپا قرار نبود پول ارتقا پراید رو از مشتری نگیره؟(پروژه X100) چرا پس الان بین صبا و 131 اینقدر اختلاف قیمت داره؟

فکر کنین اگر الان پیکان تولید میشد قیمتش باید مثلا 8.5 میلیون بود :18:

Rahmani1369
30-10-2011, 19:00
برای پراید بخواین 10 میلیون هزینه کنی خیلیه من 131 اس ال سری اول گرفتم 8300 حالا شده 8800
میشه رو گزینه های دیگه مثل 206 یا 405 دست دوم هم فکر کرد.

Ship Storm
30-10-2011, 19:02
فکر کنین اگر الان پیکان تولید میشد قیمتش باید مثلا 8.5 میلیون بود :18:

وانتش داره تولید میشه دیگه
دوگانش فکر کنم 7300 هست

masooumi
30-10-2011, 20:24
وانتش داره تولید میشه دیگه
دوگانش فکر کنم 7300 هست

وانت پیکان هم متوقف شده و دیگه تولید نمیشه :41:

Hektor
30-10-2011, 20:46
وانت پیکان هم متوقف شده و دیگه تولید نمیشه :41:
نه عزیز تا جایگزین آشغال دیگه ای برای وانت سبک پیدا نشه تولید وانت پیکان فعلاً جزو محالاته متوقف شه:41: شاید موقتی پلاک نشه ولی تولید میشه تازه مدلهای 90 دیدم ABS دار هم شدن!!!! در ثانی روآ فکر کردین چیه؟ همون پیکانه در پوستین گوسفند:13:با اون قیمت کذاییش!

D r i v e r
31-10-2011, 01:56
نه عزیز تا جایگزین آشغال دیگه ای برای وانت سبک پیدا نشه تولید وانت پیکان فعلاً جزو محالاته متوقف شه:41: شاید موقتی پلاک نشه ولی تولید میشه تازه مدلهای 90 دیدم ABS دار هم شدن!!!! در ثانی روآ فکر کردین چیه؟ همون پیکانه در پوستین گوسفند:13:با اون قیمت کذاییش!
سلام
تا جایی که میدونم تولیشد متوقف شده :)

ایسنا - با توقف شماره‌گذاری وانت پیکان (باردو)، عرضه ارزان‌ترین وانت تولیدی کشور به بازار نیز متوقف شد.
تولید وانت پیکان از سال ۱۳۴۸ آغاز شد. تولید این محصول در زمان جنگ تحمیلی متوقف شده و مجددا از سال ۱۳۷۵ پس از بهینه‌سازی از سر گرفته شد.

اکنون با توجه به حدود نیم قرن عمر تولید این خودرو، درصد عمق ساخت داخل آن به ۱۰۰ درصد رسیده و قیمت تمام شده آن به شدت کاهش یافته؛ به‌گونه‌ای که این خودرو در سال جاری به قیمت هفت میلیون تومان به دست مصرف کننده می‌رسد. فاصله قیمتی پنج میلیون تومانی تا ارزان‌ترین وانت بعدی داخلی، آن را به‌ویژه در شهرستان‌ها و در میان اقشار کم‌درآمد به خودرویی محبوب و در عین حال نان‌آور تبدیل کرده و بازار جذابی را برایش به‌وجود آورده‌است.

قیمت پایین وانت پیکان طیف وسیعی از مصرف‌کنندگان به‌ویژه اقشار کم‌درآمد را جذب کرد، به‌گونه‌ای که در حال حاضر وانت پیکان پای ثابت کسب و کارهایی همچون حمل و نقل بار در شهرستانها و روستاها محسوب می‌شود؛ ولی با تصمیم اخیر موسسه استاندارد، شماره‌گذاری این خودرو از ابتدای مهرماه متوقف شده و همین موضوع نگرانی‌هایی را برای این قشر جامعه ایجاد کرده‌است.

وانت پیکان از آن سو نقش قابل توجهی نیز در رشد اشتغال داشته است؛ به‌گونه‌ای که طبق اعلام، هر دستگاه از این خودرو پس از تولید برای ۱٫۵ نفر اشتغال‌زایی داشته‌است.

تاکنون درمجموع حدود یک میلیون دستگاه وانت پیکان در کشور تولید شده‌است. از سال ۱۳۸۹ حدود ۷۵ درصد وانت پیکان‌ها به صورت گازسوز و ۲۵ درصد نیز بنزینی تولید شده‌است.

پیش‌تر قرار بود که تولید وانت پیکان تا پایان امسال ادامه یابد و از ابتدای سال آینده (۱۳۹۱) وانت تندر۹۰ تحت عنوان U۹۰ جایگزین آن شود.

وانت تندر۹۰ ظرفیت حمل بار ۸۰۰ کیلوگرم را داشته و استاندارد آلایندگی آن نیز یورو۴ است. این خودرو مجهز به فرمان هیدرولیک و ترمز ABS بوده و تولید آزمایشی آن در سه ماهه سوم سال جاری و عرضه انبوه آن نیز از سال آینده آغاز خواهد شد.

mohmrg
08-11-2011, 22:01
درود بر دوستان گرامی

تاپیک ها رو نگاه کردم کسی مشخصه فنی نگذاشته بود و عکس ها هم پاک شده بودن

میخواستم ببینم فرق بین
131 sl
131 sx
132 sl
132 sx

چی هست دقیقا ؟ اگه شد عکس بزارید من نمیتونم تشخیص بدم کدوم به کدومه

کدوم hز نظر فنی و همه چی سر تر بقیه است ؟(ایربگ و abs , ...)

Ship Storm
08-11-2011, 22:19
امروز من نمایندگی بودم گفتند دیگه دوگانه سوز تا آخر سال تولید نمیشه

mehdi_08
09-11-2011, 10:24
درود بر دوستان گرامی

تاپیک ها رو نگاه کردم کسی مشخصه فنی نگذاشته بود و عکس ها هم پاک شده بودن

میخواستم ببینم فرق بین
131 sl
131 sx
132 sl
132 sx

چی هست دقیقا ؟ اگه شد عکس بزارید من نمیتونم تشخیص بدم کدوم به کدومه

کدوم hز نظر فنی و همه چی سر تر بقیه است ؟(ایربگ و abs , ...)
سلام
132 با 131 که فقط چراغ های جلو و عقب فرق دارن و توی 132 سپر همرنگ بدنه است
sl یعنی هیدرولیک نداره ABS داره
sx یعنی هم هیدرولیک اره و هم abs

masooumi
09-11-2011, 12:42
امروز من نمایندگی بودم گفتند دیگه دوگانه سوز تا آخر سال تولید نمیشه

خدا رو شکر

ما که ثبت نام کردیم ، هرچی دیرتر تحویل بدن ماهی 30 درصد صود تاخیر + مشارکت میدن:31:. این زمستونم با همین ماشن قدیمی سر می کنیم تا عید بریم یه ماشین بهتر می خریم.

Bobby Sands
09-11-2011, 16:47
سلام
132 با 131 که فقط چراغ های جلو و عقب فرق دارن و توی 132 سپر همرنگ بدنه است
sl یعنی هیدرولیک نداره ABS داره
sx یعنی هم هیدرولیک اره و هم abs
من ميخوام شنبه برم يه دونه فروش فوري اعتباري از نمايندگي بگيرم.
بنظرتون 131sx بگيرم يا 132sx ؟
منظورم اينه جز قيافه هيچ فرق ديگه اي ندارن؟ از نظر كيفيت يا موتور يا كلا هر چيز ديگه اي بجر قيافه و ظاهر.
اگه امكانش هست راهنماييم كنين. من خودم نظرم روي 131sx هستش.
ممنون

Ship Storm
09-11-2011, 17:21
خدا رو شکر

ما که ثبت نام کردیم ، هرچی دیرتر تحویل بدن ماهی 30 درصد صود تاخیر + مشارکت میدن:31:. این زمستونم با همین ماشن قدیمی سر می کنیم تا عید بریم یه ماشین بهتر می خریم.

مبارک باشه
ماشین رو سر موعد تحویل میدن و دیر تر نمیدن چون ضرر خودشون بیشتره

hamed malekpour
09-11-2011, 17:46
منظورم اينه جز قيافه هيچ فرق ديگه اي ندارن؟ از نظر كيفيت يا موتور يا كلا هر چيز ديگه اي بجر قيافه و ظاهر.
ممنون
131بهتره وکیفیتش از 132بالاتره.

D r i v e r
09-11-2011, 18:30

سلام
میشه بدونم رویه چه حسابی این حرف رو میزنین؟
ممنون

mehdi_08
09-11-2011, 19:09
ممنون

همون 131 sx بردار بهتره
اینا هیچ فرق موتوری وکیفیتی با هم ندارن همه شون سروته یه کرباسن
خودم 131sxدارم رنگ سفیدش رو هم انتخاب کردم
گول این رینگ اسپرت رو هم نخوری پول الکی نده همین رینگ معولی بردار بهتره بعدا اگه خواستی خودت می توی یه رینگ خوشگل زیرش بندازی

---------- Post added at 07:09 PM ---------- Previous post was at 07:08 PM ----------

نه هیچ فرقی از نظر کیفیت ندارن

masooumi
09-11-2011, 19:38
مبارک باشه
ماشین رو سر موعد تحویل میدن و دیر تر نمیدن چون ضرر خودشون بیشتره

ممنون ، نه دیگه تحویل ندادن ! از من تحویل مهر بود ، همون اوایل مهر زنگ زدن که برم نمایندگی وقتی رفتم گفتن که دوگانه تحویل نمی دیم و فقط معمولی . اگر می خوای عوض کن وگرنه پایین این دعوتنامه بنویس که منتظر دوگانه می مونی . ما هم نوشتیم و امضا کردیم. تا الانم که خبری نیست و فعلا هم سایپا تولید نمی کنه...

---------- Post added at 07:38 PM ---------- Previous post was at 07:36 PM ----------

ممنون

کیفیتشون فرقی نداره ، فقط 132 یه ریموت کنترل هم داره و دیگر هیچ ولی تو بازار 131 مورد استقبال تره. در ضمن اینکه رنگ سپر های 132 هم خیلی زود می ریزه و از ریخت میوفته

شما هم همون 131 رو بگیر.

Ship Storm
09-11-2011, 20:01
ممنون ، نه دیگه تحویل ندادن ! از من تحویل مهر بود ، همون اوایل مهر زنگ زدن که برم نمایندگی وقتی رفتم گفتن که دوگانه تحویل نمی دیم و فقط معمولی . اگر می خوای عوض کن وگرنه پایین این دعوتنامه بنویس که منتظر دوگانه می مونی . ما هم نوشتیم و امضا کردیم. تا الانم که خبری نیست و فعلا هم سایپا تولید نمی کنه...

دوگانه الان انصرافی هست که برای تیرماه بوده هنوز تحویل نگرفتن
حدودا 100 تومن هزینه داره اگر بخوای حواله رو بخری
اولین تولیداتی که بزنن مربوط میشه به همین حواله ها ولی خوب من پرسیدم گفتند که تا آخر سال خبری نیست از تولید دوگانه سوز

sourena
20-11-2011, 22:51
این هم برای زنگ تفریــح:

DJ POLESTAR
29-11-2011, 11:55
درود

پراید صبا مدل 89
صدای (تگ) مانند هنگام تعویض دنده در 1؛2؛ و در 3 بسیار کم علتش چی میتونه باشه!؟

دوستم یه 132 داره که 6'7 ماهه دارتش اونم میگه تازگی ها همینطوری شده!

Life24
01-12-2011, 11:33
سلام
ماشين وقتي صبح هوا سرد روشن ميكنم
ضد يخ (آب رادياتور)‌‌ چكه ميكنه
از زير جنت پائين رادياتور ميريزه
حالا نميدونم از جاي ديگه ميريزه و از اين جا خارج ميشه يا همين جا هست .
ماشين هم 131 تحويل 8 ماه پيشه. فقط آب رادياتور رو عوض كرديم و تا حالا نشتي نداشته

amir@sh
01-12-2011, 11:44
درود

پراید صبا مدل 89
صدای (تگ) مانند هنگام تعویض دنده در 1؛2؛ و در 3 بسیار کم علتش چی میتونه باشه!؟

دوستم یه 132 داره که 6'7 ماهه دارتش اونم میگه تازگی ها همینطوری شده!
مشکل خاصی نیست دوست عزیز بدلیل اینکه دنده های یک و دو دنده سنگین هستند هنگام تعویض بدلیل بزرگتر بودن چرخ دنده های گیربکس این صدا رو میده و این در اکثر خودروهای دنده معمولی هست و جزو عیب ماشین نیست هنگام تعویض دنده خصوصا در دنده های سنگین سعی کرده کلاچ را تا آخر گرفته و پس از مکث کوتاهی دنده را عوض کنید به مرور که خودرو کار بکنه صداش هم کمتر میشه

daneshjooyan
01-12-2011, 16:55
من تازه یه 132 sl تحویل گرفتم قبلا صبا داشتم ولی خوب به نظرم این 132 خیلی بهتر از پرایدهای قبلی شده تزئینات داخلش که بهتر شده و سواریشم راحت تره در ضمن به منم می گفتن 131 بخر بعدا برای فروشش راحت تری ولی خوب دیگه از قیافه تکراری 131 خسته شده بودم و برای هم 132 گرفتم که حداقل یه کم قیافش به روزتر هست و تازه ریموت کنترل هم داره و تنظیم ارتفاع صندلی راننده هم داره خلاصه ما از این 132 که خیلی بیشتر از 131 راضی هستیم

DJ POLESTAR
02-12-2011, 12:15
مدتیست ماشین من صبح ها یا هر وقت که ماشین را به مدتی در سرما بود روشن میکنم بدون هیچ مشکلی و سری روشن میشود... ولی وقتی گاز نصبتا زیادی (حداقل دور موتور تا 2/5 یا 3 و بالاتر) میدم ماشین خاموش میشه البته این مشکل تا وقتی ادامه داره که ماشین هنوز گرم نشد؛ وقتی گرم میشه درست میشه.

آیا باید ماشین انژکتوری اینطوری بشه!!!
مشکل از کجاست!؟

Ship Storm
02-12-2011, 12:47
مدتیست ماشین من صبح ها یا هر وقت که ماشین را به مدتی در سرما بود روشن میکنم بدون هیچ مشکلی و سری روشن میشود... ولی وقتی گاز نصبتا زیادی (حداقل دور موتور تا 2/5 یا 3 و بالاتر) میدم ماشین خاموش میشه البته این مشکل تا وقتی ادامه داره که ماشین هنوز گرم نشد؛ وقتی گرم میشه درست میشه.

آیا باید ماشین انژکتوری اینطوری بشه!!!
مشکل از کجاست!؟

این مشکل دقیقا مشکل من بود که با پراید مدل 89 دوگانه سوز داشتم و نمایندگی ها نتونستن مشکل رو برطرف کنن ، ماشین صبح وقتی هوا سرده با تک استارت روشن میشه اما یه کم که کار میکنه خاموش میشه
رفتم بیرون شستشو انژکتور دادم و یک فیلرگیری سوپاپ ها رو انجام داد درست شد ، 40 تومن هزینه کردم ماشین دیگه هیچ مشکلی نداشت

123list
03-12-2011, 11:44
با سلام
میبخشید این تسمه تایم پراید رو دقیقا کی باید عوض کرد الان کیلومتر ماشین من 69000 تا شده مدل پراید 141
با تشکر

Ship Storm
03-12-2011, 23:15
با سلام
میبخشید این تسمه تایم پراید رو دقیقا کی باید عوض کرد الان کیلومتر ماشین من 69000 تا شده مدل پراید 141
با تشکر

به دوگانه سوز بودن و یا تک سوز بودن خودرو مربوط میشه
معمولا دوگانه سوز ها خیلی زودتر تسمشون باید چک بشه تا مشکل بر نخوره
تک سوز ها هم کیلومتر 60 هزار باید بررسی بشه ولی معمولا تا 90 هزار بدون مشکل هستند

mhaf
04-12-2011, 18:10
سلام
یکی بهم میتونه بگه کل سیم کشی یه پراید clc رو بخوام عوض کنم چقدر خرج داره؟

DJ POLESTAR
04-12-2011, 18:44
چراغ صفحه کیلومتر و صفحه کولر پراید رو عوض کردن چقدر خرج داره؟
من رفتم چند مغازه قیمت کردم تو بازار مخصوص اسپرت گفتم چراغ صفحه کیلومتر 15 تومن چراغ کولر 9 تومن!
آیا واقعا کاره خیلی سختیه!؟!؟

mehdi_08
05-12-2011, 14:04
چراغ صفحه کیلومتر و صفحه کولر پراید رو عوض کردن چقدر خرج داره؟
من رفتم چند مغازه قیمت کردم تو بازار مخصوص اسپرت گفتم چراغ صفحه کیلومتر 15 تومن چراغ کولر 9 تومن!
آیا واقعا کاره خیلی سختیه!؟!؟
برای صفحه کیلومتر آموزشش توی نت هست فقط باید کار با هویه و لحیم کاری رو بلد باشی
برای چراخ داشبورد هم راحته
اگه کار فنی بلدی می تونی انجام بدی:31:

DJ POLESTAR
05-12-2011, 14:21
برای صفحه کیلومتر آموزشش توی نت هست فقط باید کار با هویه و لحیم کاری رو بلد باشی
برای چراخ داشبورد هم راحته
اگه کار فنی بلدی می تونی انجام بدی:31:
متعصفانه بلد نیستم!
کسی قیمت نداره؟

mehdi_08
09-12-2011, 19:49
اینم عکس از موتور تغییر یافته پراید
مهم ترین و اصلی ترین تغییر که باعث افزایش فوق العاده ی راندمان موتور شده عوض شدن رنگ در پوش موتور به رنگ سبزه که این خودش خیلیه

NetizeN
14-12-2011, 20:09
سلام
آب باتری رو چطوری بررسی کنیم و چگونه میزان اون رو بفهمیم؟؟؟

mehdi_08
14-12-2011, 20:42
سلام
آب باتری رو چطوری بررسی کنیم و چگونه میزان اون رو بفهمیم؟؟؟

سادس
اول یه دستکش دستت کن که اسید خطرناکه حسن
بعد به ترتیب در های باطری رو باز کن و میزان آب باطری بالاید حدود یه سانتی متر بالای صفحه های سربی باشه
اگه کم بود بهش آب مقطر اضافه کن:10:

Hektor
14-12-2011, 20:44
اینم عکس از موتور تغییر یافته پراید
مهم ترین و اصلی ترین تغییر که باعث افزایش فوق العاده ی راندمان موتور شده عوض شدن رنگ در پوش موتور به رنگ سبزه که این خودش خیلیه
بنظر من سایپا بجای این بازیهای بچه گانه که جز بالا بردن مصرف سوخت کار دیگه ای نداره چند کار اساسی میتونه انجام بده مثلاً استفاده از سوپرشارژر یا توربوی کم فشار( سایپا و اینکارا؟ بیخیال بابا!) البته اگه n میلیون نذارن روی قیمتش.
چون ارتفاع یک کیلومتری تهران و خیلی از شهرهای ایران نسبت به سطح دریا بطور محسوسی فشار هوای ورودی رو کاهش و راندمان کاری همه ی خودروها رو پایین و آلایندگی و مصرفشون رو بالا برده.. کی میخوان اینا این چیزا رو بفهمن؟ افسوس..

ptb
16-12-2011, 14:04
تاثیره رنگ کم نیست .روانشناسیه سبزو بخونید.ماشین قویتر میشه. مصرفشم کم میشه. میشه خودرویه سبز.
حالا جدا از شوخی تا جایی که بنده اطلاع دارم تفاوت این خودروها در ecuشون هست که موجب افزایشه چند اسبی (به ادعایه خوده سایپا.اونایی که دارن میگن فوقش 2تا الاق اضافه شده باشه وگرنه.....) و بهبوده کارایی موتوره شده. البطه اونایی که داشتن میگن مصرفه سوختشم وحشت ناک شده. (اما من خودم نداشتم).

amiva
18-12-2011, 19:35
سلام دوستان، بنده میخوام پرایدمو بفروشم، کجا باید برای اینکه در مورد قیمتش راهنمایی بگیرم پست بذارم؟
ممنون

Ship Storm
18-12-2011, 19:45
سلام دوستان، بنده میخوام پرایدمو بفروشم، کجا باید برای اینکه در مورد قیمتش راهنمایی بگیرم پست بذارم؟
ممنون
قیمت انواع خودرو دست دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ... آخرين صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

Imantec
22-12-2011, 23:34
دوستان یه سوال فوری.من ماشینم رو حدود 23 تیر 89 تحویل گرفتم و اگه گارانتیش 18 ماه باشه پس یه 22 روزی مونده تا گارانتیش تموم شه.. اینو امروز حساب کردم فهمیدم!!
دیروز برای اولین بار دیدم زیر ماشین یذره خیسه نگاه کردم دیدم اندازه ی هفت هشت قطره روغنه.بردم تعویض روغنی که یه ماه قبل روغن عوض کرده تا ببینه پیچ کارتل شله یا نه گفت ازون نیست ولی زیر جعبه دنده خیسه و باید جعبه دنده حتماً بازدید شه وگرنه ممکنه بسوزه و...:18::13:
پراید قبلیم 5 سال کار کرد این بازیا نداشت این چرا اینجوریه؟
میگین چکار کنم چون فکر میکنم باز کردن گیربکس ممکنه بدترش کنه بهترش نکنه!
ماشین زیر 8000 تا کار کرده و معنی نداره به این زودی گیربکسش عیب کنه اونم من که هیچوقت حتی دور موتور رو نذاشتم هیچوقت حتی به 5000 تا نزدیک شه و معمولاً زیر 3000 دورشه.

sourena
22-12-2011, 23:48
شاید با یه آچار کشی درست بشه! ببر حتما نشون بده....

Imantec
23-12-2011, 00:07
شاید با یه آچار کشی درست بشه! ببر حتما نشون بده....
جعبه دنده نشنیده بودم آچارکشی شه ولی تا گارانتیش تموم نشده حتماً میبرم هر چه بادا باد.یا بدتر میشه یا بهتر.
فقط تنها مسآله ایکه یادم میاد اینه در طول این یکسال و نیم حدود 5 الی 7 بار! موقع دنده عوض کرد بدجور صدای دنده ها دراومد که نمیدونم ایراد از کلاچ گرفتن من بود یا گیربکس وقتی اینجا مطرح کردم برو بچ گفتن چون نو هست اینجوریه و بعد یه مدت درست میشه که فقط یذره بهتر شد:13:.ولی ماشین قبلیم اینجور نبود و بندرت پیش میومد.ضمناً دنده عقبش هم از همون اول بیشتر وقتا با یکبار جا زدن درست جا نمیخوره.ولی از اینا گذشته در این یکماهه مشکلی چه از نوع قیژ و ویژ یا بد دنده جا خوردن هم براش پیش نیومده که بخواد توی این هفته روغن ازش بچکه!:19:

sourena
23-12-2011, 00:38
تا جایی که من دیدم ... یه واشر دور گیربکس هست .... اون که خراب میشه روغن میده :20:

مکل دنده عقب پراید هم خیــــلی زیاده! درست کردنش هم کار نمایندگی نیــست! یه قطعه داره که باید یه تعمیرکار حرفه ای گیربکس درستش کنه.

شما بزن دنده 2 بعد بزن دنده عقب ببین مشکل حل میشه یا نه.

+

دنده 5 مشکلی نداری؟

VAHIDMETALL
24-12-2011, 15:02
تا جایی که من دیدم ... یه واشر دور گیربکس هست .... اون که خراب میشه روغن میده :20:

مکل دنده عقب پراید هم خیــــلی زیاده! درست کردنش هم کار نمایندگی نیــست! یه قطعه داره که باید یه تعمیرکار حرفه ای گیربکس درستش کنه.

شما بزن دنده 2 بعد بزن دنده عقب ببین مشکل حل میشه یا نه.

+

دنده 5 مشکلی نداری؟

تا جایی که شما دیدی اصلآ مهم نیست ... چون گیر بکس واشر نداره!:2:!!!!!!!! کاسه نمد داره که وقتی خراب بشه روغن میده:27::31:

amir@sh
25-12-2011, 10:54
دوستان یه سوال فوری.من ماشینم رو حدود 23 تیر 89 تحویل گرفتم و اگه گارانتیش 18 ماه باشه پس یه 22 روزی مونده تا گارانتیش تموم شه.. اینو امروز حساب کردم فهمیدم!!
دیروز برای اولین بار دیدم زیر ماشین یذره خیسه نگاه کردم دیدم اندازه ی هفت هشت قطره روغنه.بردم تعویض روغنی که یه ماه قبل روغن عوض کرده تا ببینه پیچ کارتل شله یا نه گفت ازون نیست ولی زیر جعبه دنده خیسه و باید جعبه دنده حتماً بازدید شه وگرنه ممکنه بسوزه و...:18::13:
ماشین زیر 8000 تا کار کرده و معنی نداره به این زودی گیربکسش عیب کنه اونم من که هیچوقت حتی دور موتور رو نذاشتم هیچوقت حتی به 5000 تا نزدیک شه و معمولاً زیر 3000 دورشه.
دوست من اول پیچ تخلیه گیربکس رو چک کن ببین هرز نشده چون من هم این مشکل برام پیش آمد پراید صفر داشتم که بیخودی پیچش هرز شد و به روغن ریزی افتاد مجبور شدم ببرم تراشکاری پیچ جدید واسم درست کرد دلیلش رو هم که سوال کردم یه مکانیک وارد بهم گفت بدلیل گرم و سرد شدن سریع گیربکس بعضی وقتها پیچش بیخودی هرز میشه:41: اگر از این نبود از کاسه نمدشه که باید عوض بشه

heinrich_himmler
25-12-2011, 11:40
خب در مرحله اول ايراد نبايد زياد حاد باشه و احتمالا از كاسه نمدهاي پلوسه كه بدون باز كردن گيربكس قابل تعويضن اما به دو دليل امكان يه ايراد اساسي هست:
1. كاسه نمدها معمولا به علت كاركرد زياد مستهلك ميشن و اگه اين در كاركردهاي پايين اتفاق بيفته به معني هرز بودن بربرينگ ديفرانسيله.
2. مدلهاي 89 اكثرا دچار مشكل لق زدن بربرينگ ديفرانسيل هستند.
پس اين احتمال كه بربرينگ ديف ماشينت خراب باشه بالاست. سريع ببر نمايندگي و اصرار كن كه اونو چك كنن چون گيربكس كاملا لخت ميشه و بعد در انتهاش بربرينگها قرار دارند. خرجش بالا ميره.

MCI
25-12-2011, 14:07
سلام
منم یه مشکل با پراید مدل 88 دوگانه دستی دارم
تا دنده 4 هیچ مشکلی نداره ولی تا میدم 5 ماشین میمیره بر عکس سرعت میاد پایین.
فیلر گیری هم کردم ولی مشکل حل نشده
وقتی ماشین کار میکنه صدای پرت پرت از اگزوز میاد
ماشین 115000 تا کار کرده و 2 بار هم بوی صفحه کلاجش در اومده تا حدی که زدم کنار یه نیم ساعتی ماشینو خاموش کردم تا خنک شده.
رو گاز هم 120 تا میره رو بنزین هم 120 . اصلا فرقی نداره.
شتاب اولیه عالیه ولی در نهایت ماشینو جر بدم بیشتر از 120 نمیره

لطفا راهنمایی کنید چون اعصابمو بدجوری ریخته به هم

Hektor
25-12-2011, 18:17
سلام
ماشین 115000 تا کار کرده و 2 بار هم بوی صفحه کلاجش در اومده تا حدی که زدم کنار یه نیم ساعتی ماشینو خاموش کردم تا خنک شده.

از بعد فنی اساتید هستن جواب میدن ولی دوست عزیز پرایدهای جدید معمولش همون 120 تا بیشتر نمیرن! البته چون خط تولیدش حساب و کتاب و استاندارد نداره ممکنه شانسی دو تا دربیاد که 160 تا هم بره! سرعت سیتروئن ژیان خدابیامرز که سایپا 40 سال قبل میساخت هم دقیقاً همین 120 تا بود! سایپا قسم خورده هر ماشینی میاد دستش طوری بسازه که بالای 120 تا نره! ولی کیفیت ساخت و کارایی عالی ژیان 2 سیلندر با مصرف ناچیزش که واقعاً شاهکاری بود در زمان خودش کجا و این پرایدهای مزخرف حالا کجا.. گذشت اون موقع که یه نیش گاز میدادی پرایدها میرفتن روی 140 تا..

amir@sh
25-12-2011, 18:42
سلام

دوست عزیز سوختش چه جوریه ؟ با این توضیحاتی که شما دادی علت احتمالا از سیستم سوخت رسانیه تا حالا تعمیرگاه رفتی؟ انژکتورش چک شده؟ شاید با شستشوی انژکتور حل بشه ممکنه جرم گرفته باشه

DJ POLESTAR
25-12-2011, 21:56
کی گقته پراید 120تا بیشتر نمیره!؟!؟
مال من تا 165 تا هم خوابوندمش!
خیلی ماشین پراید دیدم که بالای 120م میرن!

Hektor
25-12-2011, 22:00
کی گقته پراید 120تا بیشتر نمیره!؟!؟
مال من تا 165 تا هم خوابوندمش!
خیلی ماشین پراید دیدم که بالای 120م میرن!
گذشت خیابیامرزه.. پست منو درست نخوندی انگار؟ بعد خوابوندمش دیگه چه صیغه ایه؟:13:
ضمناً من هر چی پراید نو دیدم اینشکلی بوده.

DJ POLESTAR
25-12-2011, 23:05
گذشت خیابیامرزه.. پست منو درست نخوندی انگار؟ بعد خوابوندمش دیگه چه صیغه ایه؟:13:
ضمناً من هر چی پراید نو دیدم اینشکلی بوده.
منظورت از گذشت خدا بیامرزه چیه؟؟؟
یعنی الان هیش کدوم از پراید های جدید بالای 120 نمیرن؟
خوابوندمش هم صیغه ایست که معادل دیگری ندارد و در زبان فارسی به همان بلند کردن اطلاق میشود!:31:

Hektor
26-12-2011, 15:02
منظورت از گذشت خدا بیامرزه چیه؟؟؟
یعنی الان هیش کدوم از پراید های جدید بالای 120 نمیرن؟
خوابوندمش هم صیغه ایست که معادل دیگری ندارد و در زبان فارسی به همان بلند کردن اطلاق میشود!:31:
خدا بیامرزه هم صیغه ایست که معادل دیگری ندارد و در زبان فارسی به همان گذشت آن دوران اطلاق میشود!

MCI
26-12-2011, 19:24
دوست عزیز سوختش چه جوریه ؟ با این توضیحاتی که شما دادی علت احتمالا از سیستم سوخت رسانیه تا حالا تعمیرگاه رفتی؟ انژکتورش چک شده؟ شاید با شستشوی انژکتور حل بشه ممکنه جرم گرفته باشه
مصرفش خوبه. تعمیر گاه رفتم و دیاگ زدن گفتن هیچ مشکلی نداره. فقط سیستم سی ان جی من امیلاتور نداره و وقتی که رو گاز کار میکنه پمپ بنزین و انژکتور هم کار میکنه. قبلنا من باهاش 170 تارو پر کرده بودم. شستشوی انژکتور به چه صورته؟

amir@sh
26-12-2011, 19:52
مصرفش خوبه. تعمیر گاه رفتم و دیاگ زدن گفتن هیچ مشکلی نداره. فقط سیستم سی ان جی من امیلاتور نداره و وقتی که رو گاز کار میکنه پمپ بنزین و انژکتور هم کار میکنه. قبلنا من باهاش 170 تارو پر کرده بودم. شستشوی انژکتور به چه صورته؟
تعمیرگاه شیلنگهای انژکتورو باز میکنه شستشو میده خیلی از ایرادهای پراید با شستشوی انژکتور از بین میره فقط پیش یه تعمیر کار مطمئن برو در ضمن چون گفتی که کلاجش بو کرده احتمال اینکه از صفحه کلاج هم باشه هست ,کلاجش خوبه ؟دنده هات خوب جا میره؟میتونی تیک آف بزنی؟

Ship Storm
26-12-2011, 19:54

شستشو انژکتور میبری ماشین رو شلنگ های بنزینش رو باز میکنن و یک قوطی شبه Red Bull که توش مایع شستشو انژکتور به حجم 300 سی سی هست رو وصل میکنن به سر شلنگ بنزین و ماشین رو استارت میزنن روشن شه و بعد از اینکه روشن شد باید دور موتور رو ثابت روی 2000 نگه داری تا زمانی که این محلول تموم میشه که حدودا 5 دقیقه طول میکشه
اردیبهشت امسال من دادم 15 هزار تومان هزینش شد

milad22
26-12-2011, 20:00
سرعت 120 تا؟!!!!
ضمنا اکثر محصولات سایپا سرعت رو بالاتر نشون میدن(10%)
اینو میتونین با GPS موبایلتون به راحتی تست کنین(من با GPS Garmin و GPS موبایلم تست کردم)
مثلا 60 تا سرعت واقعی رو 66
و 100 تا سرعت واقعی رو 110 نشون میده

Imantec
26-12-2011, 21:34
تا جایی که شما دیدی اصلآ مهم نیست ... چون گیر بکس واشر نداره!:2:!!!!!!!! کاسه نمد داره که وقتی خراب بشه روغن میده:27::31:

دوست من اول پیچ تخلیه گیربکس رو چک کن ببین هرز نشده چون من هم این مشکل برام پیش آمد پراید صفر داشتم که بیخودی پیچش هرز شد و به روغن ریزی افتاد مجبور شدم ببرم تراشکاری پیچ جدید واسم درست کرد دلیلش رو هم که سوال کردم یه مکانیک وارد بهم گفت بدلیل گرم و سرد شدن سریع گیربکس بعضی وقتها پیچش بیخودی هرز میشه:41: اگر از این نبود از کاسه نمدشه که باید عوض بشه

خب در مرحله اول ايراد نبايد زياد حاد باشه و احتمالا از كاسه نمدهاي پلوسه كه بدون باز كردن گيربكس قابل تعويضن اما به دو دليل امكان يه ايراد اساسي هست:
1. كاسه نمدها معمولا به علت كاركرد زياد مستهلك ميشن و اگه اين در كاركردهاي پايين اتفاق بيفته به معني هرز بودن بربرينگ ديفرانسيله.
2. مدلهاي 89 اكثرا دچار مشكل لق زدن بربرينگ ديفرانسيل هستند.
پس اين احتمال كه بربرينگ ديف ماشينت خراب باشه بالاست. سريع ببر نمايندگي و اصرار كن كه اونو چك كنن چون گيربكس كاملا لخت ميشه و بعد در انتهاش بربرينگها قرار دارند. خرجش بالا ميره.
ممنون دوستان.بردم صبح زود رفتم نفر اول بودم تحویل دادم و امشب هم تحویل گرفتم.هزینه ای نگرفتن خوشبختانه چون هنوز یکماه از گارانتیش مونده.کاسه نمدها مشکل داشته.سوالم اینه کاسه نمدها چین و جنس و کارشون چیه؟ و اینکه کاسه نمد چی میشه که باید عوض شه و به چه علت به این روز افتاده؟ میخوام بدونم دلیل دقیقش چیا میتونه باشه؟

MCI
26-12-2011, 21:48
یعنی مشکل افت سرعت ماشین با شستشوی انژکتور حل میشه؟

---------- Post added at 10:48 PM ---------- Previous post was at 10:45 PM ----------

سرعت 120 تا؟!!!!
اینو میتونین با GPS موبایلتون به راحتی تست کنین(من با GPS Garmin و GPS موبایلم تست کردم)
منم با gps موبایل امتحان کردم. ولی احتمالا مشکل از gps باشه

Ship Storm
26-12-2011, 21:51
سرعت 120 تا؟!!!!

اینو قبول دارم چون با دوربین های پلیس من بررسی کردم 128 تا که کیلومتر خودرو سرعت رو نشون میده دوربین پلیس 120 تا نشون میده
البته رو پراید اینطوره
با GPS هم امتحان کردم روی گوشی HTC با نرم افزار Maverick سرعت رو یکم بیشتر نشون میده

heinrich_himmler
26-12-2011, 22:20
خب اين يه ايراد نيست، در حقيقت همه خودروها همينطور هستند، بطور مثال BMW هم 3 تا 5 كيلومتر بر ساعت سرعت رو بيشتر از حد واقعي نشون ميده كه اين خطا نيست بلكه براي اينه كه راننده جريمه نشه. چون در كشورهاي اروپايي اگه اين اتفاق بيفته كمپاني بايد پاسخگو باشه، 206 هم همينطوره و سرعت رو بيشتر از سرعت حقيقي نشون ميده بطوري كه قابل احساسه.

golbarg73
27-12-2011, 13:31
از بعد فنی اساتید هستن جواب میدن ولی دوست عزیز پرایدهای جدید معمولش همون 120 تا بیشتر نمیرن! البته چون خط تولیدش حساب و کتاب و استاندارد نداره ممکنه شانسی دو تا دربیاد که 160 تا هم بره! سرعت سیتروئن ژیان خدابیامرز که سایپا 40 سال قبل میساخت هم دقیقاً همین 120 تا بود! سایپا قسم خورده هر ماشینی میاد دستش طوری بسازه که بالای 120 تا نره! ولی کیفیت ساخت و کارایی عالی ژیان 2 سیلندر با مصرف ناچیزش که واقعاً شاهکاری بود در زمان خودش کجا و این پرایدهای مزخرف حالا کجا.. گذشت اون موقع که یه نیش گاز میدادی پرایدها میرفتن روی 140 تا..

اتفاقا شاید باورتون نشه ولی ماشین من فیکس 180تا میره البته تو کفی. ماشین من سایپا 111sl این که ماشینای سایپا همشون شانسین حرف کاملا درستی:20:ه

Hektor
27-12-2011, 13:39
خب اين يه ايراد نيست، در حقيقت همه خودروها همينطور هستند، بطور مثال BMW هم 3 تا 5 كيلومتر بر ساعت سرعت رو بيشتر از حد واقعي نشون ميده كه اين خطا نيست بلكه براي اينه كه راننده جريمه نشه. چون در كشورهاي اروپايي اگه اين اتفاق بيفته كمپاني بايد پاسخگو باشه، 206 هم همينطوره و سرعت رو بيشتر از سرعت حقيقي نشون ميده بطوري كه قابل احساسه.
فکر نکنم این دلیل درستش باشه.. من چند ماه قبل با برنامه ایکه روی N8 نصب کردم و سرعت لحظه ای رو از راه GPS قدرتمندش نشون میده دقت کردم مثلاً موقع شتابگیری یا سرعت ثابت سرعت 100 رو 110 نشون میداد البته وقتی پا رو روی ترمز میذاشتی تدریجاً سرعت رو واقعی تر نشون میداد که دلیل خاص خودشو داره که موضوع بحث نیست..
مسأله اینه که سیستم مکانیابی فعلی یعنی GPS ضریب خطای 10 متر رو در بهترین حالت داره و چندان دقیق نیست.. بهمین دلیل و دهها دلیل دیگه سیستم اروپایی گالیله و مشابه روسی اون یک دهه هست که قراره جایگزین سیستم آمریکایی و قدیمی GPS شه و اخیراً ماهواره های سیستم گالیله داره پرتاب میشه..
در مجموع این نقص ذاتی و کم دقتی سیستم GPS فعلی هست و هیچ کاریش نمیشه کرد..

golbarg73
27-12-2011, 14:02

ببخشید یه مدتی هست که از این پست این دوستمون رد شده ولی نتونستم جواب ندم.
این که من به شخصه خیلیا رو دیدم با ماشینشون همش با دور موتور 2 و حتی زیر دو میرن و فکر میکنن دارن کار خوبی میکنن و به قول خودشون حیفشون میاد گاز بدن بدترین کار ممکنی که میشه با ماشین کرد همینه که دور موتور از حد معمول کمتر باشه. بهترین دور موتور واسه پراید 2800 تا 3400 هستش که از اون بیشتر اگه شد هیچ اشکالی نداره و فقط مصرف سوخت بالا میره ولی اگه کمتر از 2500 شد در واقع ماشین داره فشار میبینه حالا شاید واسه ماشینی مثل پراید این فشار خیلی محسوس نباشه(چون سبکه) ولی در واقع داره فشار میبینه و در طولانی مدت اثر خودشو میزاره .
راجب پست قبلیمم که گفتم ماشینم 180تا میره(الان یک و نیم ساله دارمش) یکی از عوامل بسیار مهم و حیاتی آب بندی ماشینه که نباید فشار ببینه.

ptb
27-12-2011, 14:53
دوستان سرعت و دوره موتور توسط سنسور و ecu در خودروهایه انژکتوری محاسبه میشه. و دارایه ضریب دقت بالایی هست.
سرعت توسط سنسوری در پایه کیلومتر شمار دیفرانسیل تشخیص داده میشه.
معمولا تو اکثره خودروها برقه 12 ولت به سنسور میرسه و با چرخشه محور کیلومتر شمار دوره چرخش به صورته پالس به ecu ارسال میشه. از اطلاعاته این سنسور به جز سرعتو کیلومتر برایه محاسبیه ارطباته دور موتور ، گشتاور و انتخواب بهترین دده در گیربکس اتوماتیک استفاده میشه.(پس کارش دقیق باید باشه)
تمامه خطایی که تو سرعته نمایش داده شده وجود داره به خاطره تفاوته محیطه دایره ی لاستیکاست. که با تنظیم نیودن باد یا تعویض لاستیکا با سایزه متفاوت سرعت سنجتون خطا پیدا میکنه. دلیلشم مشخصه ، سنسور تعداد دوره چرخایه متصل به دیفرانسیلو میشمره و برایه ecu ارسال میکنه. ecu هم طبقه استانداردی که در مورده محیطه لاستیکا براش تعریف شده. محیط لاستیک هارو در تعداد دور میکنه. و نتیجهه رو به مدت زمانه یک ساعت درمیاره. خوب حالا اگر محیطه لاستیکایه شما استاندارد نباشه. شما سرعتو با لاستیکه استاندارد و باده تنظیم شده میخونید. و اینجوری نتیجه با واقعیت متفاوت در میاد.
البطه بعضی وقت ها هم دیده شده به دلیله اسمبل بده عقربه کیلومتر عقربه کمی سرعتو بیشتر یا کمتر نشون میده. اما در همچین حالتی .میزانه خطا همیشه یه مقدار هست .مثلا 10 کیلومترو 15 نشون میده. 180 هم 185. و با توجه به سرعت خطاش تقییری نمیکنه.

Hektor
27-12-2011, 17:58
ببخشید یه مدتی هست که از این پست این دوستمون رد شده ولی نتونستم جواب ندم.
این که من به شخصه خیلیا رو دیدم با ماشینشون همش با دور موتور 2 و حتی زیر دو میرن و فکر میکنن دارن کار خوبی میکنن و به قول خودشون حیفشون میاد گاز بدن بدترین کار ممکنی که میشه با ماشین کرد همینه که دور موتور از حد معمول کمتر باشه. بهترین دور موتور واسه پراید 2800 تا 3400 هستش که از اون بیشتر اگه شد هیچ اشکالی نداره و فقط مصرف سوخت بالا میره ولی اگه کمتر از 2500 شد در واقع ماشین داره فشار میبینه حالا شاید واسه ماشینی مثل پراید این فشار خیلی محسوس نباشه(چون سبکه) ولی در واقع داره فشار میبینه و در طولانی مدت اثر خودشو میزاره .
راجب پست قبلیمم که گفتم ماشینم 180تا میره(الان یک و نیم ساله دارمش) یکی از عوامل بسیار مهم و حیاتی آب بندی ماشینه که نباید فشار ببینه.
عزیز. اولاً راجب نه. راجع به.
دوماً دور موتور بستگی به بار و سرنشین هم داره.تا زمانیکه ماشین دچار کاهش کشش نشده لزومی نداره با دور بالا یا دنده ی سنگین بری.تنبل شدن موتور که یه عده به استنادش میان میگن با دور 4000 الی 5000 باید دنده عوض کرد یه سفسطه بیش نیست.
دوماً.
من اصلاً اعتقاد ندارم پراید بتونه 180 تا بره! مطمئن باش بقول این دوست بالایی یه جای کارت میلنگه! پراید حتی مدل 141 که سنگین ترین نوع پرایده(40کیلو بیشتر) توی 120 تا میخواد پرواز کنه و مثل پر کاه سبکه و کافیه یه مورچه بره زیر تایر تا ماشین از جاده پرت شه بیرون بعد شما حرف از پراید و 180 تا میزنی!:16:
نمیگم دروغ میگی میگم پرایدهای فعلی و تمام ایرانی انژکتوری مال این حرفا نیستن زور بزنه 140 تا برن که در اون حالت هم اونقدر لرزش فرمون و چرخها(بدلیل بالانس نبودنشون) سرشون میاد که کنترل ماشین از دستت در میره..
اشکال از سرعت سنج ماشیناتونه..

Imantec
27-12-2011, 20:21
کاسه نمد چی میشه که باید عوض شه و به چه علت به این روز افتاده؟ میخوام بدونم دلیل دقیقش چیا میتونه باشه؟
دوستان کسی جواب این سوال ما رو نمیدونه؟

shahrokh_sib
28-12-2011, 15:00
دوماً دور موتور بستگی به بار و سرنشین هم داره.تا زمانیکه ماشین دچار کاهش کشش نشده لزومی نداره با دور بالا یا دنده ی سنگین بری.تنبل شدن موتور که یه عده به استنادش میان میگن با دور 4000 الی 5000 باید دنده عوض کرد یه سفسطه بیش نیست.
دوماً.
من اصلاً اعتقاد ندارم پراید بتونه 180 تا بره! مطمئن باش بقول این دوست بالایی یه جای کارت میلنگه! پراید حتی مدل 141 که سنگین ترین نوع پرایده(40کیلو بیشتر) توی 120 تا میخواد پرواز کنه و مثل پر کاه سبکه و کافیه یه مورچه بره زیر تایر تا ماشین از جاده پرت شه بیرون بعد شما حرف از پراید و 180 تا میزنی!:16:
نمیگم دروغ میگی میگم پرایدهای فعلی و تمام ایرانی انژکتوری مال این حرفا نیستن زور بزنه 140 تا برن که در اون حالت هم اونقدر لرزش فرمون و چرخها(بدلیل بالانس نبودنشون) سرشون میاد که کنترل ماشین از دستت در میره..

حرفت درسته من 150 تا رفتم با ماشینم . (سر کل کل) فرمون و اتاق اون چنان می لرزید که گفتم بی خیال الان میمیرم >پ.:13:

MCI
28-12-2011, 19:15
نوشته شده توسط Hektor [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوماً.
من اصلاً اعتقاد ندارم پراید بتونه 180 تا بره! مطمئن باش بقول این دوست بالایی یه جای کارت میلنگه! پراید حتی مدل 141 که سنگین ترین نوع پرایده(40کیلو بیشتر) توی 120 تا میخواد پرواز کنه و مثل پر کاه سبکه و کافیه یه مورچه بره زیر تایر تا ماشین از جاده پرت شه بیرون بعد شما حرف از پراید و 180 تا میزنی![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز حرفتون درسته ولی خوب یه خورده کم لطفی میکنید به نظر من. چرا؟ چون من خودم با پراید 170 تا رفتم بدون هیچ مشکلی فقط یکم فرمون ماشین میلرزید که بخاطره این بود که رینگ ماشین تو دست انداز کج شده بود. ولی خب اشتباهه محضه با این ماشین بیشتر از 100 تا رفت

amir@sh
28-12-2011, 23:06
دوستان کسی جواب این سوال ما رو نمیدونه؟
دوست من کاسه نمد یه قطعه لاستیکیه و به مرور زمان در اثر گرما تغییر حالت داده و خاصیت الاستیک و کشسان خودشو از دست میده و باعث ایجاد روغن ریزی میشه و این یه امر طبیعیه و به نحوه نگهداری ماشین ربطی نداره

mehdi_08
29-12-2011, 00:04
سلام
بحث سرعت پراید شد بگم پسر خاله خودم با پرایدش 180 تا رو توی 10 دقیقه تونتسته بزنه (180-0)
تغییرات ماشین هم فقط منبع اگزوز بود و یه ارت خفن

Ship Storm
29-12-2011, 07:29
والا من نمیدونم پراید های جدید چطورین ولی من یک دوگانه 89 داشتم 163 تا تو جاده رفتم باهاش و دیگه بیشتر نرفتم باهاش ولی یک 141 هم سال 87 داشتم که اونم خودش رو میکشت 150 تا بیشتر نمیرفت ، نمیدونم علتش چی بود شاید تنظیم نبوده

hasanmotori
29-12-2011, 11:27
پراید ما هم راحت 170 تارو میره ولی خیلی میلرزه میترسم از هم باز بشه دیگه بیشتر از 170 نمیرم

mehdi_08
29-12-2011, 15:57
ولی در کل پراید ماشینی نیست که بشه روی تاپ اسپیدش بحث کرد چون همه مون می دونم بیشتر از 120 تا با پراید چه عواقب بدی داره

Hektor
29-12-2011, 18:56
ولی در کل پراید ماشینی نیست که بشه روی تاپ اسپیدش بحث کرد چون همه مون می دونم بیشتر از 120 تا با پراید چه عواقب بدی داره
عزیز وقتی کسی با پراید با سرعت 60 تا تصادف میکنه بعلت طراحی قدیمی و نداشتن نقاط شکست در بدنه , کل کابین له میشه و فرمون کاملاً میاد بالا و میره توی سینه و صورت راننده و اونوقت بقایای راننده رو با زحمت باید از پنجره در بیارن چون درها بهمراه سقف و کابین له شده و باز نمیشه.. بعد شما حرف از عواقب بد 120 تا میزنی؟..
در ثانی قبلاً گفتم خط تولیدش چون استاندارد نیست ممکنه از هر 10 تا 3 تا بتونه 140 یا 160 هم بره ولی بقیه 120 رو هم بزور برن..
ضمناً رفقا کسی میدونه کیسه ی هوا روی پراید داره نصب میشه یا نه؟ یکی از دوستان ما که 405 داشت بدلیل مصرف بالاش دو ماه قبل فروخت و 132 صفر خرید میگه 1 کیسه ی هوا داره البته فکر کنم بهش دروغ گفته باشن..
چون من سه روز قبل که لیست امکانات رو دست یکنفر دیدم(عکس زیر) حرفی از کیسه ی هوا نبود..

mehdi_08
29-12-2011, 19:54
عزیز وقتی کسی با پراید با سرعت 60 تا تصادف میکنه بعلت طراحی قدیمی و نداشتن نقاط شکست در بدنه , کل کابین له میشه و فرمون کاملاً میاد بالا و میره توی سینه و صورت راننده و اونوقت بقایای راننده رو با زحمت باید از پنجره در بیارن چون درها بهمراه سقف و کابین له شده و باز نمیشه.. بعد شما حرف از عواقب بد 120 تا میزنی؟..
در ثانی قبلاً گفتم خط تولیدش چون استاندارد نیست ممکنه از هر 10 تا 3 تا بتونه 140 یا 160 هم بره ولی بقیه 120 رو هم بزور برن..
ضمناً رفقا کسی میدونه کیسه ی هوا روی پراید داره نصب میشه یا نه؟ یکی از دوستان ما که 405 داشت بدلیل مصرف بالاش دو ماه قبل فروخت و 132 صفر خرید میگه 1 کیسه ی هوا داره البته فکر کنم بهش دروغ گفته باشن..
چون من سه روز قبل که لیست امکانات رو دست یکنفر دیدم(عکس زیر) حرفی از کیسه ی هوا نبود..

اگه اونجوری بخوای حساب کنی که رفتن خارج شهر و مسافرت با پراید بسیار خطرناکه
اون 120 تا رو هم به خاطر این گفتم که بحث از تاپ اسپیده بود

Hektor
29-12-2011, 20:34
عزیز.من خودم سالهای زیادیه که هفته ای حداقل 2 روز میرم جاده های بیرون شهر.. اونجاست که همه جوره و در همه ی فصول تونستم پرایدها رو تست کنم و مشکلات پرایدها ی توی جاده رو هم خیلی زیاد برانداز کنم یعنی به چشم دیدم.. البته گاهی با 206 خانم میرم که حداقل کیسه ی هوا و EBD هم داره.. روی این اصل بهتر از هر کسی فهمیدم پراید ماشین امن و مناسبی برای بیرون شهر نیست و بهمین دلیله شایعاتی مبنی بر استانی شدنش و اینجور حرفها از طرف پلیس راه بر سر زبونها افتاد دیگه.. حتی میری توی جاده بعد 30 کیلومتر راه هنوز میبینی بخاریش بخاری ازش در نمیاد و باد سرد میده باقی قضایاش بماند! اگه پراید حداقل ABS نداشته باشه که کلاً ول معطله و زیاد دیدم با پرایدهای معمولی سر پیچهای جاده ی یخ زده وقتی راننده یهو متوجه یخزدگی مسیر شده زده روی ترمز و و سر خورده راست رفته توی دل کامیون مسیر روبرو.البته این فقط بخشی از مسألست و مشکلات دیگشم مزید بر علته..
هر قدر آدم محتاطی باشی و همیشه ی خدا با سرعت زیر 50 هم رانندگی کنی بازم پراید برای داخل شهر خوبه عزیز این دیگه استدلال و آسمون ریسمون کردن نداره.. شما برو استانداردهای ایمنی خودروهای روز دنیا رو ببین بعد میفهمی چی برای جاده و مسافرت خوبه و چی فقط برای تا سر کوچه رفتن:31:
بعد میگن چرا آمار کشتار جاده های ایران رکورد دار دنیا و 4 برابر کل قاره ی اروپاست!
البته ضرب المثلی هست که میگی عیبش گفتی حسنش رو هم بگو.. هزینه ی نگهداری و تعمیرات پایین و سادگی سیستم الکترونیکی و مکانیکی پراید بر خیلی ماشینهای گرونتر از خودش شرف داره از جمله بر 206 که بدلیل سیستم مالتی پلکسش انواع بازیها و error ها و از کار افتادنها رو میده..
مقاله ی ص5 مجله ی ماشین این ماه در زمینه ی هزینه های باورنکردنی و کمرشکن تعمیرات جزئی ماشینهای وارداتی گرونقیمت و لوکس(حتی مثل یه تعویض تایر) در داخل کلان شهرهای ایران رو بخونی و حرفهای منم بهش اضافه کنی این نتیجه رو میگیری که پراید برای داخل شهرهای ما ماشین بسیار خوب و ایده آلیه از هر لحاظ که تصورشو بکنی.. و برعکسش ماشینهای گرون قیمت تر و امن تر برای بیرون شهرهای ایران مناسبن نه ابداً برای رانندگی داخل شهر..

MojiOS
29-12-2011, 23:42
پراید ما هم راحت 170 تارو میره ولی خیلی میلرزه میترسم از هم باز بشه دیگه بیشتر از 170 نمیرم

داداش ما با سمند جرات نداریم 120 تا بیشتر بریم شما با پراید 170 تا رفتی؟:31: نکن این کارو حسن خطر داره حسن:31:
بنزینتم که خالیه؟!:27::21:

ess_1362
30-12-2011, 17:12
من با 141 حدود 160 تا را تجربه کردم ولی به نظرم اون موقع جوان تر بودم و کله ام بوی قرمه سبزی میداد که از این کارا می کردم:31:
مشکل لرزش فرمون و اتاق هم نداشتم ولی خودرو خیلی پایدار به نظر نمی اومد
کلا سرعت 120 بیشتر با پراید به نظرم به استقبال خطر رفتن هست اینو میگم چون باید بگیم که اگر کسی از 120 بیشتر میره متوجه عواقب خطرناکش بشه

اما در مورد کیسه هوا!!
پراید و تیبا که تقریبا هر دو روی پلتفرم مشابه ساخته میشن سه رده امکانات دارند
sl
sx
el
تنها در رده el کیسه هوا در نظر گرفته شده که من تا به حال ندیدم!!
اگر شما پراید el دیدید شک نکنید که حتما کیسه هوا داره

hasanmotori
30-12-2011, 19:21
داداش ما با سمند جرات نداریم 120 تا بیشتر بریم شما با پراید 170 تا رفتی؟:31: نکن این کارو حسن خطر داره حسن:31:
بنزینتم که خالیه؟!:27::21:

من همیشه تو جاده با پراید کمتر از 170 نمیرم ... کافیه قبلش صدقه بدی تا خطر دفع بشه :دی

Ship Storm
30-12-2011, 20:00
من همیشه تو جاده با پراید کمتر از 170 نمیرم ... کافیه قبلش صدقه بدی تا خطر دفع بشه :دی

درسته لحظه ای رسیدن به این سرعت ممکنه ولی مدام بخوای با این سرعت بری فکر نمیکنم بیشتر از 20 دقیقه طول بکشه یاتاقان بزنه و اونم تو جاده های ایران که خیلی کم پیش بیاد بشه بصورت مستمر بشه این سرعت رو رفت چون مسلما موانعی سر راه خواه و ناخواه وجود داره که باعث کم کردن سرعت میشه

amir@sh
31-12-2011, 22:38
اتفاقا پراید بر عکس همه جاهاش که ول معطله موتور خیلی مقاومی داره و از سرعت رفتن و فشار آوردن هیچیش نمیشه من خودم یه چیزی از پراید دیدم که اگه با چشم خودم ندیده بودم باورم نمیشد و میدوم شما هم باورتون نمیشه یکی از دوستان رفته بود زاهدان یه پراید البته کره ای خریده بود حدود 350 کیلومتر باهاش رانندگی کرد تا رسید به شهر ما بعدش اومد پیش من و گفت ماشین رو نو خریدم ولی موتورش خیلی صدا میده کاپوت زدیم بالا گژ روغن رو کشیدم خدا شاهده کمتر از نیم لیتر روغن توش بود یارو رفت سر کوچه یه 4 لیتری الوند گرفت ریختیم توش الان 7 ساله اون ماشینو داره مثل ماه کار میکنه

matr!x_2008
03-01-2012, 21:20
سلام

پراید مدل 88 صبا.جدیدا وقتی ماشین و روشن میکنم یه صدای وز وز یا زوزه از تو موتور میاد.دقیقا سمت چپ موتور.بردم تعمیرگاه یکی میگه از دینامه، یکی میگه از تسمه تایم.یکیم میگه از واتر پمپ! تسمه تایمو با چند تا دیگه رو باز کرد ولی بازم صدا از بین نرفت که نرفت! مشکل از چیه؟ صداش خیلی اذیت میکنه، چکار باید کرد؟

mj52
06-01-2012, 14:05
سلام

پراید مدل 88 صبا.جدیدا وقتی ماشین و روشن میکنم یه صدای وز وز یا زوزه از تو موتور میاد.دقیقا سمت چپ موتور.بردم تعمیرگاه یکی میگه از دینامه، یکی میگه از تسمه تایم.یکیم میگه از واتر پمپ! تسمه تایمو با چند تا دیگه رو باز کرد ولی بازم صدا از بین نرفت که نرفت! مشکل از چیه؟ صداش خیلی اذیت میکنه، چکار باید کرد؟

سلام
امیدوارم مشکلت تا حالا حل شده باشه:31:
گفتی سمت چپ موتور صدای زوزه می ده که به احتمال خیلی زیاد صدای بلبرنگ هست حالا بلبرنگ چی؟؟؟ باید خودت به ترتیب امتحان کنی
*اول تسمه کولر باز کن ماشین روشن کن ببین صدا هنوز هست یا نه اگر ول شد که صدا از هرزگرد یا کمپروسر کولر هست
*اگر پس از باز کردن تسمه کولر هنوز صدامی داد که باید تسمه دینام باز کنی (بعد از این که باز کردی ماشین روشن کن) تا خیالت از بابت دینام و واتر پمپ راحت بشه
*اگر پس از باز کردن تسمه د ینام دوباره صدا می داد که باید تسمه تایم شل تر ببندی (بعد از این که یه مقدار شلتر بستی ماشین روشن کن) اگه بازهم صدا ول نشد باید هرزگرد تسمه تایم کامل باز کنی ببین از اون نیست (تو دستت بچرخون ببین گیری پیری نداره قبل از این که ببندی باید حتما با گریس نسوز گریسکاریش کنی)
(اگه خودت واردی که هیچ مراحل بالاروبه ترتیب انجام بده (حداقل تسمه کولر و دینام خودت می تونی امتحان کنی)ولی اگه نه پیش یه تعمیرکاردیگه برو )
اگه با انجام مراحل بالا مشکلت حل نشد دیگه می مونه بلبرنگ سر میل لنگ(پایین موتو صدا می ده )یا بلبرنگ میل سوپاپ(بالا صدا می ده)
من نظر شخصیم اینه که ایراد از واتر پمپ یا سفت بستن تسمه تایمه
دقت کن ببین صدا از کی تا حالا شروع شده(بعد از چه کاری)
البته ممکن صدا از اگزوز -گیربکس-چرخها(مخصوصا چرخ سمت چپ)و...باشه

amir@sh
06-01-2012, 16:52
سلام

دوست من به احتمال زیاد از چرخت باشه در غیر اینصورت از تسمه تایمه

sourena
07-01-2012, 18:26
دوست من به احتمال زیاد از چرخت باشه در غیر اینصورت از تسمه تایمه

قبل از حرکت صدا میــده! موقع روشن کردن.

من که میگم باید از دینام باشه به احتمال!

ولی عجیــبه مکانیک هم نفهمیده از چیه!

mj52
07-01-2012, 19:09

هرکی دم مغازش نوشته میکانیکی که مکانیک نیست
برای من همین مورد اتفاق افتاد بعد از تعویض دینام متوجه شدم ایراد از واتر پمپ بوده (البته این برقکار بود:31:)

matr!x_2008
10-01-2012, 01:08
[/QUOTE]سلام
گفتی سمت چپ موتور صدای زوزه می ده که به احتمال خیلی زیاد صدای بلبرنگ هست حالا بلبرنگ چی؟؟؟ باید خودت به ترتیب امتحان کنی
*اول تسمه کولر باز کن ماشین روشن کن ببین صدا هنوز هست یا نه اگر ول شد که صدا از هرزگرد یا کمپروسر کولر هست
*اگر پس از باز کردن تسمه کولر هنوز صدامی داد که باید تسمه دینام باز کنی (بعد از این که باز کردی ماشین روشن کن) تا خیالت از بابت دینام و واتر پمپ راحت بشه
*اگر پس از باز کردن تسمه د ینام دوباره صدا می داد که باید تسمه تایم شل تر ببندی (بعد از این که یه مقدار شلتر بستی ماشین روشن کن) اگه بازهم صدا ول نشد باید هرزگرد تسمه تایم کامل باز کنی ببین از اون نیست (تو دستت بچرخون ببین گیری پیری نداره قبل از این که ببندی باید حتما با گریس نسوز گریسکاریش کنی)
(اگه خودت واردی که هیچ مراحل بالاروبه ترتیب انجام بده (حداقل تسمه کولر و دینام خودت می تونی امتحان کنی)ولی اگه نه پیش یه تعمیرکاردیگه برو )
اگه با انجام مراحل بالا مشکلت حل نشد دیگه می مونه بلبرنگ سر میل لنگ(پایین موتو صدا می ده )یا بلبرنگ میل سوپاپ(بالا صدا می ده)

چند جا بردم همه تسمه تایم و کولر رو شل سفت و عوض کردن، اما تغییری نکرد.تازه صدا بیشتر شد! الان دیگه مطمعنم که از اینا نیست.پیش یه برقکار بردم میگه از دینام نیست. اگه از واتر پمپ باشه مشکلش چیه؟ بولبورینگ داره؟ قیمت چنده بخوام یه نو بندارم؟

[QUOTE=amir@sh;6752875]دوست من به احتمال زیاد از چرخت باشه در غیر اینصورت از تسمه تایمه

دوست عزیز چندین بار تسمه تایم و کولرو رو عوض و روغن کاری و.... کردیم:2: .مشکل حل نشد. از چرخ نیست صدا از بالای موتوره.

وقتی استارت میزنم صدا میده زوزه میکشه.مخصوصا اگه هوا سرد باشه دیگه صداش 2 برابر صدای موتور میشه!

هرکی دم مغازش نوشته میکانیکی که مکانیک نیست
برای من همین مورد اتفاق افتاد بعد از تعویض دینام متوجه شدم ایراد از واتر پمپ بوده (البته این برقکار بود:31:)

احتمالا واسه منم از واتر پمپ باشه. چقدر هزینه شد؟

john nash
10-01-2012, 18:12
سلام

چند جا بردم همه تسمه تایم و کولر رو شل سفت و عوض کردن، اما تغییری نکرد.تازه صدا بیشتر شد! الان دیگه مطمعنم که از اینا نیست.پیش یه برقکار بردم میگه از دینام نیست. اگه از واتر پمپ باشه مشکلش چیه؟ بولبورینگ داره؟ قیمت چنده بخوام یه نو بندارم؟

دوست عزیز چندین بار تسمه تایم و کولرو رو عوض و روغن کاری و.... کردیم:2: .مشکل حل نشد. از چرخ نیست صدا از بالای موتوره.

وقتی استارت میزنم صدا میده زوزه میکشه.مخصوصا اگه هوا سرد باشه دیگه صداش 2 برابر صدای موتور میشه!

احتمالا واسه منم از واتر پمپ باشه. چقدر هزینه شد؟

سلام دوستان
منم 132 گرفتم
وقتی صبح ها اول ماشین رو روشن می کنم و سرده، سوت میکشه تا چند دقیقه
بردم تسمه دینامشو سفت کردن ولی درست نشد
یکی گفت از کلاچه
وقتی کلاچ میگیرم هم صداش قطع میشه صبح ها
به نظرتون چیکار کنم؟
البته بعضی ها میگن محل نزار مهم نیست
بعضی هام میگن دیسک و صفحه باید عوض شه

mj52
10-01-2012, 20:56
اگه از واتر پمپ باشه مشکلش چیه؟ بولبورینگ داره؟ قیمت چنده بخوام یه نو بندارم؟
احتمالا واسه منم از واتر پمپ باشه. چقدر هزینه شد؟ من به شما عرض کردم که تمام مراحلی که گفتم را باید حتما به ترتیب انجام دهید تا نتیجه درست به شما بده صرف باز کردن دوباره بستن یا سفت و شل کردن که مشخص نمی شود

گفتین صدا بیشتر شده پس صدر صد مشکل از بلبرنگ همین های است که باز کردین
منم احتمال می دهم از واتر پمپ باشد ولی باید مطمئن باشی

هر چی می گرده حتما بلبرنگ داره
می دونی کجاست خو
پولی تسمه دینام روی اون بسته می شه(وسط ماشینه سه تا پیچ داره اگه اشتباه نکنم)

پارسال من یه جنس معمولی گرفتم 12 سیزده تومنی درومد خودم هم عوض کردم:31:بنظرم کمتر از 30تومن خرجش بشه ول باید مطمئن باشی(تسمه دینام باز کنی ماشینو روشن کنی نباید دیگه صدا بده)

به نظرتون چیکار کنم؟
بعضی هام میگن دیسک و صفحه باید عوض شه ماشین بی خیال شدن نداره
شما حتما باید ماشینتون نشون یه تعمیر کار خوب بدین که نگاه کند ببیند فقط بلبرنگ صفحه کلاچ باید عوض شه یا نه کامل دیسک و صفحه رو
ممکن شافت گیر بکسو خراب کنه

amir@sh
10-01-2012, 21:55
[QUOTE

سلام دوستان
منم 132 گرفتم
وقتی صبح ها اول ماشین رو روشن می کنم و سرده، سوت میکشه تا چند دقیقه
بردم تسمه دینامشو سفت کردن ولی درست نشد
یکی گفت از کلاچه
به نظرتون چیکار کنم؟
بعضی هام میگن دیسک و صفحه باید عوض شه[/QUOTE]

دوست من وقتی با گرفتن کلاج صداش قطع میشه مشکل از صفحه کلاجه ! هر چه زودتر عوض کنی بهتره دیسک و صفحه سیکو اصل با یه بلبرینگ ژاپنی بگیر بندار روش عالی میشه هزینش هم با دستمزد حدود 60-70 تومن میشه

john nash
10-01-2012, 22:37
دوست من وقتی با گرفتن کلاج صداش قطع میشه مشکل از صفحه کلاجه ! هر چه زودتر عوض کنی بهتره دیسک و صفحه سیکو اصل با یه بلبرینگ ژاپنی بگیر بندار روش عالی میشه هزینش هم با دستمزد حدود 60-70 تومن میشه[/COLOR]

حالا این دیسک و صفحه ای که میگین و بلبرینگ ژاپنی از کجا بگیرم اصل باشه تو تهران
از کجا بفهمم اصله؟
نندازن بهم، اخه فنی نیستم
بعد مطمنید 70 تومنه !!! با دستمزد؟
ممنون

john nash
10-01-2012, 23:09
بعد یه سوال دیگه هم دارم
واسه پراید کدوم روغن واسکازین خوبه؟
بهران سمند یا بهران سایپا
بعد این 75-90 یا 80-90 میگن یعنی چی؟
واسه عوض کردن هم بعضی ها میگن باید 2 لیتر ریخت واسه پراید، بعضی های دیگه میگن 2.5 یا 2.3
کدوم درسته؟

amir@sh
11-01-2012, 00:23
بعد یه سوال دیگه هم دارم
واسه پراید کدوم روغن واسکازین خوبه؟
بهران سمند یا بهران سایپا
بعد این 75-90 یا 80-90 میگن یعنی چی؟
واسه عوض کردن هم بعضی ها میگن باید 2 لیتر ریخت واسه پراید، بعضی های دیگه میگن 2.5 یا 2.3
کدوم درسته؟
صفحه کلاج سیکو اصل تو تهران گیر میاد بلبرینگ که مشخصه چون روش نوشته ساخت ژاپن ولی صفحه کلاج حتما روش نوشته باشه ساخت کره و سعی کن از نمایندگی بگیری که مطمئن باشه هزینش هم از 70 بیشتر نمیشه ولی بستگی به انصاف طرف هم داره در مورد واسکازین بهران سمند 80-90 بهتره این عدد هم نشان دهنده غلظت واسکازین و درجه سفت شدنش در دماهای مختلفه واسه پراید هم 5/2 لیتر باید بریزی نه کمتر نه بیشتر چون هم کمش و هم زیادش ضرر داره

john nash
11-01-2012, 10:50
صفحه کلاج سیکو اصل تو تهران گیر میاد بلبرینگ که مشخصه چون روش نوشته ساخت ژاپن ولی صفحه کلاج حتما روش نوشته باشه ساخت کره و سعی کن از نمایندگی بگیری که مطمئن باشه هزینش هم از 70 بیشتر نمیشه ولی بستگی به انصاف طرف هم داره در مورد واسکازین بهران سمند 80-90 بهتره این عدد هم نشان دهنده غلظت واسکازین و درجه سفت شدنش در دماهای مختلفه واسه پراید هم 5/2 لیتر باید بریزی نه کمتر نه بیشتر چون هم کمش و هم زیادش ضرر داره

حالا این نمایندگی که گفتید
آدرس یه نمایندگی معتبر رو هم میگید؟
ممنون

mj52
11-01-2012, 11:22
دوست من وقتی با گرفتن کلاج صداش قطع میشه مشکل از صفحه کلاجه ! هر چه زودتر عوض کنی بهتره دیسک و صفحه سیکو اصل با یه بلبرینگ ژاپنی بگیر بندار روش عالی میشه هزینش هم با دستمزد حدود 60-70 تومن میشه
من دوبار عوض کردم دوبارش هم به حرف میکانیک والئو انداختم
نظر تون درمورد دیسکو صفحه والئو چیه؟؟؟؟؟؟؟
من راضی بودم تا حالا
سیکو رو تا حالا امتحان نکردم

john nash
11-01-2012, 12:10
من دوبار عوض کردم دوبارش هم به حرف میکانیک والئو انداختم
نظر تون درمورد دیسکو صفحه والئو چیه؟؟؟؟؟؟؟
من راضی بودم تا حالا
سیکو رو تا حالا امتحان نکردم
شما هم مشکل منو داشتید ؟

mj52
11-01-2012, 15:33
شما هم مشکل منو داشتید ؟
نه
من 4 پنچ ساله ماشینو دارم
ماشینتو اول نشون میکانیک بده ببین چه بهت میگه

ata.royalfalcon
14-01-2012, 17:36
دوستان سلام
من قصد خرید یک خودرو را دارم . فعلا هم مدلی رو انتخاب نکردم و قصد تحقیق دارم .

چندتا سوال درباره پراید داشتم .

1. پدرم پژو پارس معمولی مدل 83 داره که گهگاهی خودم باهاش رانندگی میکنم ، پراید یکی از دوستان رو هم سوار شدم و متوجه شدم که پراید سر و صدا و لرزش بیشتری نسبت به پژو پارس پدرم دارد . آیا با نصب نمد زیر کاپوت پراید (مشابه پژو پارس) میتوان سر و صدای آنرا کاهش داد ؟

2. آیا کلیه مدلهای پراید دارای ABS هستند . اصولا قدرت ترمز پراید در چه حدی هست ؟ آیا ایمن هست ؟

3. در ساخت بدنه پراید آیا از ورق گالوانیزه استفاده شده (ممکنه این سوال یکمی خنده دار باشه) ؟

4. پژو پارس پدرم در زمان روشن بودن کولر هیچگاه موتور جوش نمیاورد و داخل اطاق کاملا خنک و مطبوع بود ، آیا پراید همینطوری هست ؟

5. آیا درسته که رینگ پراید زود تاب بر میداره ؟؟ اگر بلی راه حل چی هست ؟؟

ممنون از وقتی که میذارید .

Hektor
14-01-2012, 18:09
دوستان سلام
من قصد خرید یک خودرو را دارم . فعلا هم مدلی رو انتخاب نکردم و قصد تحقیق دارم .

چندتا سوال درباره پراید داشتم .

1. پدرم پژو پارس معمولی مدل 83 داره که گهگاهی خودم باهاش رانندگی میکنم ، پراید یکی از دوستان رو هم سوار شدم و متوجه شدم که پراید سر و صدا و لرزش بیشتری نسبت به پژو پارس پدرم دارد . آیا با نصب نمد زیر کاپوت پراید (مشابه پژو پارس) میتوان سر و صدای آنرا کاهش داد ؟

2. آیا کلیه مدلهای پراید دارای ABS هستند . اصولا قدرت ترمز پراید در چه حدی هست ؟ آیا ایمن هست ؟

3. در ساخت بدنه پراید آیا از ورق گالوانیزه استفاده شده (ممکنه این سوال یکمی خنده دار باشه) ؟

4. پژو پارس پدرم در زمان روشن بودن کولر هیچگاه موتور جوش نمیاورد و داخل اطاق کاملا خنک و مطبوع بود ، آیا پراید همینطوری هست ؟

5. آیا درسته که رینگ پراید زود تاب بر میداره ؟؟ اگر بلی راه حل چی هست ؟؟

ممنون از وقتی که میذارید .
نمد زیر موتور کمکی به کاهش سر و صدای احتمالی داخل اتاق نمیکنه.. برای جلوگیری از داغ شدن کاپوت و کمی هم کاهش صدای موتور مفیده..
2.فعلاً نصب ABS اجباریه حتی وانت پیکان هم داره! ولی قدرت ترمز پارس معلومه بیشتر از پرایده.. چون بوستر و دیسک و تایرهای بزرگتری داره.. البته پرایدهای فاقد ABS وضع ترمز خیلی بدتری دارن.. در جواب شما که ایمنه یا نه باید بگم با سرعت مطمئن برونی مشکلی از بابت ترمز نداره.
3.ورق فولادی ماشینهای امروزی گالوانیزه و ضد زنگه.
4.کولر پراید در حدی نیست که موتورش جوش بیاره و باد خنکش هم فقط در حدیه که خودت جوش نیازی!
5.منکه نشنیدم رینگش تاب برداره! رینگ اگه ضرب سختی بهش بخوره شاید تاب برداره.میتونی رینگ و تایر رو با انواع سبک و پهن عوض کنی تا قدرت ترمزگیری و پایداری خودرو بهتر شه.

aaboly
15-01-2012, 19:39
سلام

اول اینکه من یه صبا 86 (دوگانه غیر کارخونه) دارم که سال 88 که گرفتم کاپوت تعویض شده بود البته شاسی مشکلی نداشت.
خلاصه کنم تا الانم منو هیچ جا نذاشته و تمام قطعات مصرفیشم به موقع عوض کردم.
حالا چند تا سوال دارم که خواهش میکنم نظرتون رو بدین:
1.این ماشین رو چند میتونم بفروشم؟
2.قصد خرید 141sl با موتور تقویت شده رو دارم کار درستی هست یا نه ؟
دلیلم برای خرید یکی تنوع و یکی هم احتمال تو خرج افتادن ماشین، چون اصلا حوصله تعمیرگاه رو ندارم.
3.رفتم نمایندگی یه پوستر زده بودن که موتور بهینه شده (البته بگم فقط ecu تغییر کرده) 7 اسب بخار قدرت رو زیاد میکنه و حدود 10 درصد مصرف رو کم میکنه آیا این صحت داره؟ اگر کسی واقعا مطلعه جواب بده.

aaboly
15-01-2012, 19:58
من به شما عرض کردم که تمام مراحلی که گفتم را باید حتما به ترتیب انجام دهید تا نتیجه درست به شما بده صرف باز کردن دوباره بستن یا سفت و شل کردن که مشخص نمی شود

گفتین صدا بیشتر شده پس صدر صد مشکل از بلبرنگ همین های است که باز کردین
منم احتمال می دهم از واتر پمپ باشد ولی باید مطمئن باشی

هر چی می گرده حتما بلبرنگ داره
می دونی کجاست خو
پولی تسمه دینام روی اون بسته می شه(وسط ماشینه سه تا پیچ داره اگه اشتباه نکنم)

پارسال من یه جنس معمولی گرفتم 12 سیزده تومنی درومد خودم هم عوض کردم:31:بنظرم کمتر از 30تومن خرجش بشه ول باید مطمئن باشی(تسمه دینام باز کنی ماشینو روشن کنی نباید دیگه صدا بده)
ماشین بی خیال شدن نداره
شما حتما باید ماشینتون نشون یه تعمیر کار خوب بدین که نگاه کند ببیند فقط بلبرنگ صفحه کلاچ باید عوض شه یا نه کامل دیسک و صفحه رو
ممکن شافت گیر بکسو خراب کنه

سلام

پراید منم حدود 2 ساله که بیشتر توی زمستون هر موقع ماشین سرده سوت میکشه

نظر غیر فنی من اینه که ماله تسمه کولر یا تسمه دینام هست زیرا تسمه توی هوای سرد خشک میشه و چون نیاز به چرخش داره سوت میکشه نیاز به عوض کردن نداره، یکی میگفت با مالیدن صابون زیر تسمه صدا برطرف میشه من خودم چون برام مهم نبوده امتحان نکردم

من توی این دو سال یه بار دیسک و صفحه عوض کردم که قبل و بعدش صدای سوت فرقی نداشته

aaboly
15-01-2012, 20:34

نمی خوام کسی رو تشویق به سرعت رفتن با پراید بکنم ولی الان 2 ساله من با صبا 86 بین اصفهان - تهران در حرکتم تقریبا ماهی یک بار همیشه هم زیر 120 نیست تازه محاسبه سرعتمم با gps هست نه با کیلومتر چون پراید توی سرعت 120 7 کیلومتر اختلاف داره یعنی کمتر نشون میده

من با گاز 145 رفتم و با بنزین 165 البته با همواری جاده توی اتوبان اصفهان - تهران

mj52
15-01-2012, 21:03
سلام

پراید منم حدود 2 ساله که بیشتر توی زمستون هر موقع ماشین سرده سوت میکشه

نظر غیر فنی من اینه که ماله تسمه کولر یا تسمه دینام هست زیرا تسمه توی هوای سرد خشک میشه و چون نیاز به چرخش داره سوت میکشه نیاز به عوض کردن نداره، یکی میگفت با مالیدن صابون زیر تسمه صدا برطرف میشه من خودم چون برام مهم نبوده امتحان نکردم

من توی این دو سال یه بار دیسک و صفحه عوض کردم که قبل و بعدش صدای سوت فرقی نداشته
سلام
اگر موقع کولر گرفتن صدا بده مربوط به شل بودن تسمه کولره

اگر موقع روشن کردن ماشین صدا بده مربوط به شل بودن تسمه دینامه اگر اینطوری باشه بعد از چند لحظه صداقطع (بعد از همدور شدن دینام با موتور ) این مشکل باعث می شه باتری کم تر شارژ بشه (مثلا موقعی که نور بالا می زنی رادیو صداش قطع می شه)

تو دو مورد بالا صدا خیلی گوش خراشه وتابلو هست که برای 2 سال نمی تونه باشه (برای چند روز حداکثر می تونه باشه)
بعد با باز کردن تسمه ها یا سفت کردن آنها باید صدا قطع بشه

چند سوال
فقط توی هوای سرد این طوریه؟؟؟
ماشین گرم می شه صدا قطع می شه؟؟؟
ماشین دوگانه پایه گازسوز نیست؟؟؟

Hektor
15-01-2012, 21:22
نمی خوام کسی رو تشویق به سرعت رفتن با پراید بکنم ولی الان 2 ساله من با صبا 86 بین اصفهان - تهران در حرکتم تقریبا ماهی یک بار همیشه هم زیر 120 نیست تازه محاسبه سرعتمم با gps هست نه با کیلومتر چون پراید توی سرعت 120 7 کیلومتر اختلاف داره یعنی کمتر نشون میده

من با گاز 145 رفتم و با بنزین 165 البته با همواری جاده توی اتوبان اصفهان - تهران
GPS خطای ذاتی داره دوست عزیز.. تقریباً همون اندازه که شما حس کردی اختلاف وجود داره خطای اندازه گیری GPS هست.البته کیلومتر شمارها هم تا حدی خطا دارن ولی نسبت به اندازه گیری GPS قابل اعتمادترن.

aaboly
16-01-2012, 14:18
سلام
اگر موقع کولر گرفتن صدا بده مربوط به شل بودن تسمه کولره

اگر موقع روشن کردن ماشین صدا بده مربوط به شل بودن تسمه دینامه اگر اینطوری باشه بعد از چند لحظه صداقطع (بعد از همدور شدن دینام با موتور ) این مشکل باعث می شه باتری کم تر شارژ بشه (مثلا موقعی که نور بالا می زنی رادیو صداش قطع می شه)

تو دو مورد بالا صدا خیلی گوش خراشه وتابلو هست که برای 2 سال نمی تونه باشه (برای چند روز حداکثر می تونه باشه)
بعد با باز کردن تسمه ها یا سفت کردن آنها باید صدا قطع بشه

چند سوال
فقط توی هوای سرد این طوریه؟؟؟
ماشین گرم می شه صدا قطع می شه؟؟؟
ماشین دوگانه پایه گازسوز نیست؟؟؟

بیشتر هوای سرد
بعد گرم شدن صدا قطع میشه فقط برای چند ثانیه صدا میده
دوگانه پایه نیست

aaboly
16-01-2012, 14:23
GPS خطای ذاتی داره دوست عزیز.. تقریباً همون اندازه که شما حس کردی اختلاف وجود داره خطای اندازه گیری GPS هست.البته کیلومتر شمارها هم تا حدی خطا دارن ولی نسبت به اندازه گیری GPS قابل اعتمادترن.

1.من چند بار با کیلومتر سنج های توی جاده تست کردم حدود 7 تا خطا داره

2.محاسبه کیلومتر با زمان و مسافت طی شده البته با سرعت ثابت توی اتوبان هم همین رو نشون میداد

3.خودم از جلوی پلیس چند بار با 127الی 130 رد شدم محل هم نذاشتن

4.یکبار توی شیب افتادم سرعتم رفت بالا حدود 140 تا پلیس رو دیدم اومدم جمع کنم نگهم داشت بعد گفت 130 تا میرفتی با پراید خطر ناکه 110 بالا تر بری!!!!!! که البته این حرفش رو قبول دارم

mj52
17-01-2012, 15:55
بیشتر هوای سرد
بعد گرم شدن صدا قطع میشه فقط برای چند ثانیه صدا میده
دوگانه پایه نیست
تا حالا صدای شل بودن تسمه دینام یا کولر شنیدن
صدا شبیه اون هست یا نه؟؟
صدا از کدوم سمت موتور شنیده می شه(سمت باتری=راست)
توی این دو سال تسمه دینام دست نزدین؟؟؟؟(تعویض یا شل و سفت کردن)

mehdi_08
17-01-2012, 18:08

اتفاقا منم با gps تست کردم کیلومتر ماشینم تقریبا 10 کیلومتر سرعت رو کمتر نشون می ده
من بارها بال130 تا از جلوی دوربین پلیس رد شدم(سرعت مجاز 120 بود) ولی کاری نداشتن

aaboly
20-01-2012, 14:33
من تقریبا تمام تاپیک رو خوندم حالا چند تا سوال ؟ خواهشا جواب منطقی!!!

الان پراید صبا مدل 86 دارم که تقریبا ازش راضیم ولی میترسم تو خرج بیفته ، به خاطر شرایطم فقط پراید میتونم بخرم ولی میبینم خیلی ها وقتی پراید صفر میخرن تو خرج میفتن که من الان اون مشکل رو ندارم به نظرتون چیکار کنم ؟؟؟

aaboly
20-01-2012, 14:39
من کمی اطلاعات راجع به موتور ارتقا یافته ایکس 100 دارم که میذارم اگه اطلاعات بیشتری دارید لطفا ارائه دهید:

موتور هیچ تغییری نکرده فقط ecu ( کامپیوتر ماشین) تغییر کرده که طبق یه پوستر تو نمایندگی 10 درصد مصرف رو پایین میاره و 7 اسب بخار قدرت رو افزایش داده ، ضمنا برای هیدرولیک و مصرف گاز cng بهینه شده.

حالا بگید ارزش 200000 تومن افزایش رو داره ؟

alicnc
20-01-2012, 18:44
دوست عزیز موتورهای +HP پراید تنها در برنامه ریزی ECU فرق نکردند بلکه سوپاپ و سیت و سیستم بنزین رسانی نیز فرق کرده است هر چند بنده اعتقادی به هیچیک از اینکارها ندارم ولی حداقل مقداری صدای موتور کمتر شده که ارزش بیست تومن هم ندارد بماند که دویست تومن.

در مورد دوستمون که برای خرید 141SL صفر سوال داشتند اگر خودرویتان سالم است و اذیت نمیکند حداقل دنبال ماشین صفر انهم 141 نروید.

کیلومتر پراید معمولاً نزدیک 10 تا بیشتر نشون میدهد ولی GPS همیشه مطمئن تر است.

linkinpark20
20-01-2012, 19:03
دوستان آیا میشه کیلومتر پراید رو که دیجیتالی هست کم کرد؟

MCI
24-01-2012, 13:54
سلام دوستان
من متوجه شدم که ماشینم داره تک کار میکنه و بردم نشون تعمیر کار دادم اونم تایید کرد و گفت که سیلندر 3 کار نمیکنه.
گفت که یا مشکل برقی داره یا مشکل سوخت رسانی و انژکتور
شمع و وایر ها رو چک کرد سالم بود و احتمالا مشکل باید از انژکتور باشه.
حالا به نظر شما انژکتور ها رو با دستگاه بشورم یا بازشون کنم و بشورم.
تعمیر کار گفت که باید سر سوپاپ برداشته بشه و نگاه کنه ببینه مشکل از کدوم انژکتور هستش

---------- Post added at 02:54 PM ---------- Previous post was at 02:53 PM ----------

واقعا راهی برای این کار هست؟

mohamad skystar
24-01-2012, 16:17

کیلومتر ماشین های خارجی رو هم کم میکنن پراید که جای خود داره.
بله میشه کم کرد.
باید مراجعه کنید به افرادی که کیلومتر تعمیر میکنن تا راهنمایی کنن

mostafa1400
24-01-2012, 18:40
آقا روغن ترمز پراید رو چجوری میشه عوض کرد؟ اصلا میشه پرش کرد؟ ( تنها میدون باید dot-3 باشه). اگر نیاز شد عوضش کنم، باید هواگیریم بکنم؟ چجوری؟

mj52
24-01-2012, 21:00
آقا روغن ترمز پراید رو چجوری میشه عوض کرد؟ اصلا میشه پرش کرد؟ ( تنها میدون باید dot-3 باشه). اگر نیاز شد عوضش کنم، باید هواگیریم بکنم؟ چجوری؟
از طریق پیچ هواگیری ترمز روی چرخ(آچار رنگی 8 +یه شلنگ+یه ظرف برای روغن کثیف)
اگر داخل محفظه روغن ترمز روغن باشه که مشکل خاصی نیست
اگه نباشه باید روغن بریزی وهواگیری کنی فکر کنم از روی دستگاهی که چهارتا لوله ترمز به اون وصله (تقسیم کننده فشارروغن)
هم هواگیری میکنن(البته امتحان نکردم)
آره باید هواگیری کنی به صورت z شکل(شروع از چرخ زیر پای راننده)

Hektor
24-01-2012, 22:20
کار شما نیست.خود هواگیری مدار ترمز خودش به دو نفر آدم ماهر نیاز داره.. ببرین به یک تعمبرگاه ترمز(لنت کوبی و..).

mostafa1400
24-01-2012, 22:24
کار شما نیست.خود هواگیری مدار ترمز خودش به دو نفر آدم ماهر نیاز داره.. ببرین به یک تعمبرگاه ترمز(لنت کوبی و..).
میشه پرش کرد؟ یعنی روی قبلی بریزم؟

amir@sh
26-01-2012, 16:07
میشه پرش کرد؟ یعنی روی قبلی بریزم؟
دوست من بر خلاف تصور اکثر راننده ها روغن ترمز باید سالی یکبار عوض بشه ولی در صورتیکه فعلا امکان تعویض ندارین سرریز کردن روغن به شرطی که نوعشون یکی باشه ایرادی نداره ولی کلا تعویض بهتره

aaboly
31-01-2012, 19:08
سلام

بعد از کلی این دل و اون دل کردن بلاخره ... شدم رفتم 141 گرفتم.

چون اینجا سوال پرسیده بودم گفتم هر کی میخواد از جرئیات این ماشین بدونه بگه تا بگم!!!

خودم اول چند تا ازمشخصه هاش رو میگم:

صندلی های عقب توی صندوق میخوابه و خیلی جادار میشه ، کلا همینجوری هم صندوقش از معمولیا بزرگتر هست.

همین قضیه باعث شده کمربند های مزخرفی ردیف عقب داشته باشه یعنی فقط رو شکم بسته !!! خدا به داد ما برسه با پلیسا !!!

رینگ اسپرت قشنگی زیر ماشینه که لاستیک کومهو 175 داره خیلی به ماشین میاد.

ولی رینگ و لاستیک زاپاسش معمولی و کویر 165 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

از نظر ظاهری تقریبا مشکلی نداره فقط در عقب سمت راست یک سانت با چراغ فاصله داره!!!

ضمنا سپرها هم همرنگ بدنه هستند و جای اون راهنماهای قدیمی پراید دیگه وجود نداره .

ماشین با این رینگ و لاستیک خیلی نرم شده و صداهای اضافی به شدت کم شده و رانندگی لذت بخش تر شده وحداقل آدم احساس نمیکنه لگن! سواره.

کیلومتر شمارش هم از این جدیداس که آمپر آب و بنزین دیجیتالیه.

ضبط cd , usb داره که صدای قابل قبولی ارائه میده.

ترمز abs رو هنوز تست نکردم ولی هیدرولیک بد نیست.

دعا کنید چرخش برامون بچرخه و از نظر موتوری هم ماشین خوبی باشه
اگه سوالی بود در خدمتم

Hektor
31-01-2012, 19:44
سلام

بعد از کلی این دل و اون دل کردن بلاخره ... شدم رفتم 141 گرفتم.

چون اینجا سوال پرسیده بودم گفتم هر کی میخواد از جرئیات این ماشین بدونه بگه تا بگم!!!

خودم اول چند تا ازمشخصه هاش رو میگم:

صندلی های عقب توی صندوق میخوابه و خیلی جادار میشه ، کلا همینجوری هم صندوقش از معمولیا بزرگتر هست.

همین قضیه باعث شده کمربند های مزخرفی ردیف عقب داشته باشه یعنی فقط رو شکم بسته !!! خدا به داد ما برسه با پلیسا !!!

رینگ اسپرت قشنگی زیر ماشینه که لاستیک کومهو 175 داره خیلی به ماشین میاد.

از نظر ظاهری تقریبا مشکلی نداره فقط در عقب سمت راست یک سانت با چراغ فاصله داره!!!

ضمنا سپرها هم همرنگ بدنه هستند و جای اون راهنماهای قدیمی پراید دیگه وجود نداره .

ماشین با این رینگ و لاستیک خیلی نرم شده و صداهای اضافی به شدت کم شده و رانندگی لذت بخش تر شده وحداقل آدم احساس نمیکنه لگن! سواره.

کیلومتر شمارش هم از این جدیداس که آمپر آب و بنزین دیجیتالیه.

ضبط cd , usb داره که صدای قابل قبولی ارائه میده.

دعا کنید چرخش برامون بچرخه و از نظر موتوری هم ماشین خوبی باشه
اگه سوالی بود در خدمتم
مبارک باشه عزیز و بسلامتی استفاده کنی.
اینجوری که فایده نداره عزیز.برای هر خط نکته که نوشتی یه عکس با کیفیت هم میذاشتی.البته هنوزم دیر نشده!
141 ماشین خوبیه و خیلی شیک تر و برای حمل اشیای بزرگ جادارتر از پراید عادیه.انصافاً سایپا توی عمرش یک فیس لیفت خوب و بی نقص انجام داده باشه همین 141 هست و بس!

پلیس که فکر نمیکنم به این ایراد بگیره چون هر سه کمربندهای عقب بطور استاندارد دو نقطه اتصال داره.

در همه ی ماشینهای دنیا حتی خودروهای چند میلیون دلاری همینطوره عزیز و نباید تعجب کنی.هیچوقت رینگ استاندارد اسپرت ماشین رو روی زاپاس نمیذارن و تایرشون هم باریکتره.دلایل مختلف داره از جمله اهمیت کمترش چون کمتر ازش استفاده میشه و نیز پایین اومدن هزینه ی تمام شده-اشغال کمتر فضا در صندوق عقب-سبکتر و جمع و جورتر بودنش موقع بلند کردن از داخل صندوق و..

حیف که بدون عکس هیچکس نمیفهمه چی گفتی!

فرم چراغهای کل پرایدهای جدید جای بحث داره.چراغهای قبلی دو تکه بود طوریکه در تصادفات خفیف معمولاً زیاد پیش میاد که چراغ سه گوش کوچک جلو در اثر ضربه میشکنه.در پرایدهای جدید که چراغ سه گوش با چراغ اصلی یکپارچه شده کل مجموعه ی چراغ جلو باید عوض شه و هزینه ی خیلی بیشتری می بره..
ضمناً چراغ راهنما داخل سپر حذف شده ولی جاش هنوز مشخصه و سایپا بخودش زحمت نداده سپر رو باز طراحی کنه!!!
سپر همرنگ هم یکی از وجوه زیبایی بعضی پرایدها هست.فقط همون اول حتماً برو بازار و زه محافظ سپر همرنگ رنگ ماشین رو تهیه کن و بچسبون تا در اثر تماسهای کوچکی که زیاد پیش میاد رنگ سپر خش برنداره و نریزه.در پراید و ریو خیلی واجبه.
ضمناً میتونی برای محکمتر چسبرندش زیرش چسب آکواریوم بزنی تا هم به رنگ ماشین ضرر وارد نشه و هم محکمتر بچسبه..

متأسفانه بعضیها که نا آشناترن وقتی ABS وارد مدار میشه و پدال شروع میکنه زیر پا نوسان کردن میترسن و فشار به پدال رو کمتر میکنن و یا حداکثر فشار رو به پدال وارد نمیکنن در نتیجه طول مسیر توقفشون بجاییکه کمتر بشه بیشتر میشه! وقتی ABS وارد مدار شد برای اینکه حداکثر فشار رو وارد کنه به لنتها باید پدال رو تا ته فشرد.
البته در 206 تیپ5 به بالا که علاوه بر ABS به BA یا همون Brake Assist System مجهزه سیستم ترمز بطور هوشمند حداکثر فشار رو خودش در مواقع بحرانی بر ABS اعمال میکنه..

عکس از زوایا و جزئیات ماشین(صندوق-داشبورد و آمپرها و..) یادت نره..

VAHIDMETALL
04-02-2012, 10:06
DDDDDDDDDD

---------- Post added at 10:06 AM ---------- Previous post was at 10:03 AM ----------

ایرادات 141
1) صر وصدای زیاد طاقچه عقب بعد از مدتی
2)نداشتن مشتری زیاد

aaboly
04-02-2012, 23:09
سلام

دفعه قبلی پستم یه مقدار نامنظم شد ببخشید!
عکس ها با موبایله پیشاپیش از بی کیفیتی بعضی از عکس ها معذرت می خوام!!!

این رینگ و لاستیک فابریک

اینم حذف شدن جای راهنماهای قدیمی

صندوق عقب جادار

جدا شدن طاقچه عقب

خوابیدن صندلی های عقب و فضای بسیار جادار

صفحه کیلومتر جدید

رادیو ضبط cd , usb

کمربند قابل تنظیم ارتفاع

اینم ظاهر ماشین

aaboly
04-02-2012, 23:20
سلام

چند تا عکس از بعضی ایرادات ماشینم

اول اینکه چراغ های روی در 141 رو برداشتن!!! (قبلی ها مثل مال سمند بود و با باز شدن در روشن میشد)

در صندوق عقب از چراغ عقب یک سانت فاصله داره!!!

بیرون زدن موم (چسب) از زیر جا دستی سمت شاگرد

باز نشدن در صندوق عقب از داخل (از بیرون هم فقط با سوویچ باز میشه) به نظرتون میخواد دزدگیر درب باز کن بزارم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][COLOR="Silver"]

---------- Post added at 11:20 PM ---------- Previous post was at 11:18 PM ----------

aaboly
05-02-2012, 11:41
سوالی از پراید 141 دارید در خدمتم.