PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک اختصاصی مجله ماشین

Farshadd
27-09-2008, 23:51
سلام.

با توجه به نظر جمع تاپیک ایجاد شد.

این تاپیک بحث فقط در مورد مجله ماشین هست.

نقد و بررسی مقاله، نقد و بررسی نویسنده و ... در مجله ماشین اینجا صورت میگیره.

قوانین:

1- انتقادا و پیشنهادای کلی ( که مربوط به قسمت خاصی نمیشه) رو هر جا گفتیم بگیم.

2- برای بررسی و نقد یا تشکر از قسمت خاصی از اون مجله رو به چند قسمت تقسیم کنیم.
مثلا بگیم این هفته کامل به بررسی یک چهارم اولی اون بپردازیم. مثلا تا صفحه 30 که میشه تا سر "نسل نو مرسدس بنز M-Class"

3- برای شروع و پایان تاریخ میذاریم . مثلا میگیم " 30 صفحه اول تا سر "نسل نو مرسدس بنز M-Class" .شروع امروز. پایان روز دوشنبه 87.7.15 (یک هفته)"

4-فهرست مطالب بازه اون هفته رو هم به همراه تاریخ ذکر میکنیم.

قوانین این تاپیک به راحتی تغییر میکنه. فقط کافیه پیشنهاد خوب برسه.

با تشکر

rami_hemi
28-09-2008, 11:01
با تشکر از فرشاد جان
خب برای شروع بهترین وقت هستش .
الان شماره 1 سال 30 مهرماه 87 شماره پیاپی 309هستش
یعنی درست با شروع سال 30 ما هم این نقد رو شروع میکنیم .
خب اول از کدوم بخش شروع کنیم شما ها بگید.

corey
28-09-2008, 15:49
خب به نظر من از این تاریخ ماه به ماه مجله ماشین بررسی کنیم
به نظرم هم از همین شماره 309 شروع کنیم بعد اگه وقت شد بریم سراغ شماره های قبلی

Farshadd
28-09-2008, 16:39
دروود

به نظر من برای اینکه زیاد بحثمون پراکنده نشه 2-3 تا چیزو رعایت کنیم.

1- انتقادا و پیشنهادای کلی ( که مربوط به قسمت خاصی نمیشه) رو هر جا گفتیم بگیم.

2- برای بررسی و نقد یا تشکر از قسمت خاصی از اون مجله رو به چند قسمت تقسیم کنیم.
مثلا بگیم این هفته کامل به بررسی یک چهارم اولی اون بپردازیم. مثلا تا صفحه 30 که میشه تا سر "نسل نو مرسدس بنز M-Class"

3-در صورت انجام بالایی برای شروع و پایانش تاریخ میذاریم.
مثلا میگیم " 30 صفحه اول تا سر "نسل نو مرسدس بنز M-Class" .شروع امروز. پایان روز دوشنبه 87.7.15 (یک هفته)"

================

نظزتونو بگید. اگه موافقید این 3 مورد رو به پست اول اضافه کنیم . پیشنهاد دیگه هم دارید بگید. و بریم سر اصل مطلب

(البته اگه خواستیم این کارو کنیم این شماره رو به 2 قسمت تبدیل میکنیم" قسمت اول تا سر صفحه 59" چون تقریبا 2 هفته از انتشارش گذشته. ولی شماره های بعد رو همون هفته ای یک چهارم میزنیم"

چطوره؟

rami_hemi
28-09-2008, 17:02
فرشاد به نظرم خوبه
عملیش کن

Farshadd
28-09-2008, 17:24
سلام.

این هفته به صورت استثا چون دیر شروع کردیم نیمه اول مجله رو شروع میکنیم.
پیشنهاد داشتین بگید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مجله ماشین. شماره پیاپی 309- مهر ماه 1387

تاریخ شروع: امروز.
پایان: روز دوشنبه 15 مهر 87

بازه:از آغاز تا سر صفحه 59 یعنی:

کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور ص 4

کجای خودروسازی جهان ایستاده‏ایم؟ ص 5

رقابت «مرسدس‏بنز SL350» با «ب‏ام‏و 630i» در پیست اتومبیلرانی آزادی تهران ص 6

«هیوندای آزرا» در برابر «تویوتا آریون» ص 10

تجربه رانندگی با «بنتلی کنتیننتال GT» در خیابان‏های تهران ص 14

«مرسدس‏بنز» در راه احیای دوباره «300SL گالوینگ» ص 17

رانندگی با «مرسدس‏بنز E55 AMG» ص 18

با «ب‏ام‏و سری 7 هیدروژنی» در مونیخ ص 21

معرفی نسل نو «پژو 407» ص 22

«سامانه ترمز EWB»، روشی نو برای توقف خودرو ص 24

لینکلن MKS ـ برداشت جدیدی از یک سدان لوکس ص 27

«مرسدس‏بنز» ساخت «پورشه»! ص 29

نسل نو «مرسدس‏بنز M کلاس» ـ 2009 ص 31

معرفی خودروهای کلاسیک کشور ـ سیتروئن DS ـ 1974 ص 34

«ولگا سایبر» یک اتومبیل روسی که با مشارکت «کرایسلر» ساخته می‏شود ص 37

«رنو ولساتیس» یا «لکسس پاریسی»؟ ص 39

معرفی «تویوتا RAV4» ـ 2009 ص 43

گران‏قیمت‏ترین اتومبیل‏های دنیا ص 47

آلفا رومئو BAT ص 50

«ویرون گرند اسپرت»، اعجوبه دیگری از «بوگاتی» ص 55

rami_hemi
28-09-2008, 17:49
مطلب اول یه مطلب کلی هستش و در مورد گرونی از اینچیزا نو.شته در کل درد دل همه مردم هستش ولی مطلب دوم جحای بحث داره.

Farshadd
28-09-2008, 17:54
من هم فعلا زیاد نمیتونم بتایپم. امروز خیلی تایپیدم.

به نظر من جدیدا خیلی زیادی به تبلیغات اهمیت میده. مثلا تقریبا 27 صفحه از همین شماره مربوط میشه به تبلیغات.

تلیغاتی که میشد همشون رو توی 10 صفحه هم گنجوند.

armia
28-09-2008, 20:28
قیمت رو از 800 کرده 1000 ولی باز خدائیش می ارزه با این قیمت های مجله های چرند وقتی مقایسه می کنی نسبت به مطالبش بیشتر هم می ارزه. فقط یه مدته دیگه بخش اخبار خودروئی کشور که اصولا آخرین صفحه مجله بود حذف شده که اگه دوباره سره جاش بیاد عالی میشه.

corey
28-09-2008, 22:29
خوب من از مقایسه اول شروع می کنم بنز sl30 در مقابل 630
باوتون نمیشه وقتی اسم نویسنده دیدم فهمیدم نتیجه آزمایش چیه کلا این آقای فرزانه علاقه وحشتناکی به برند بنز داره و بیشتر در رابطه با این کمپانی مطلب مینویسه
برای همین جالب نمیدونم که یک همچین شخصی بیاد مقایسه بنز اونم در مقابل ب ام و انجام بده در کل مقایسه 63 با sl زیاد جالب نبود و 630 باید با clk یا cls مقایسه میکرد
اما جالب اینجا بود که تو این آزمایش اصلا در رابطه با برتری ظرفیت 630 اصلا صحبت نشده

Actros
28-09-2008, 22:46
اون دیگه به سلیقه نویسنده بر میگرده. البته کلا باید تو اون مقایسه بنز رو برتر دونست. به نظر منم عدالت رعایت شد.
چون روی کاغذ هم بنز برتر هست.
===================
به نظر منم مهندس فرهاد کاشانی یه جوری بد با مرسدس تا میکنه.:46:

corey
28-09-2008, 23:08
اون دیگه به سلیقه نویسنده بر میگرده. البته کلا باید تو اون مقایسه بنز رو برتر دونست. به نظر منم عدالت رعایت شد.
چون روی کاغذ هم بنز برتر هست.
===================
به نظر منم مهندس فرهاد کاشانی یه جوری بد با مرسدس تا میکنه.:46:

منم قبول دارم به سلیقه برمیگرده ولی دوست دارم کسی که مقایسه انجام میده سلیقش به برند ی نباشه که داره در رابطه با اون نظر میده

اتفاقا فرهاد کاسانی من خیلی دوست دارم و واقعا از مطالبش لذت می برم به دو دلیل واقعیت ها میگه و اصلا تعریف و تمجید الکی از یک ماشین نمی کنه و دوم اینکه اطلاعات جالبی توی نوشته هاش هست

توی این شماره هم e55 بررسی کرده ود که جالب بود و از هممه چیز جالب تر تو این مقایسه برام افت قیمت ماشین بعد از 2سال بود که تقریبا 50% بود

Farshadd
28-09-2008, 23:21
من هم با این حرف موافقم که یه نویسنده باید بی طرف باشه.

مخصوصا کسی که مقایسه انجام میده.

چرا که این حوضه خصوصی خودش نیست و نباید مثل یک حوضه خصوصی باهاش رفتار بشه.

البته اینم بگم که حالا این شماره رو نخوندم و در حالت کلی نظرم رو دادم.

:11:

rami_hemi
29-09-2008, 15:20
مقایسه خو.بی بود این مقایشسه البته مثلا لذت رانندگی 630 رو نادیده گرفتن و کم بودن کنترل سیستمهای ایمنی اتومبیل رو ضعف دیدن .تو وضعیتی که همه میدونن بی ام و برای لذت رانندگی ماشین میسازه و بنز راحتی رو در نظر میگیره با ایمنی.
کمی تا قسمتی میشه گفت طرفداری شده ولی در کل مقایسه خوب و جالبی بود .
در مورد آقای کاشانی من وقاعا به تستهای ایشون اعتقاد بسیار زیادی دارم در کل سعی میکنه بی طرف باشه تعصب نداره .
من قبلا اعتقاد داشتم که با بنز پدر کشتگی داره ولی چند لار دیدم واقعا بنزهای خوب رو تمجید کرده ولی اغراق نکرده واقعیت رو میگه حتی در مورد فراری و لامبورگینی و حتی میتونه به بوگاتی هم اگه اتیرادی ببینه بگه .یعنی به گفته های کمپانی گوش نمیده.

corey
29-09-2008, 15:45
خب مقایسه آزرا و آریون هم بد نبود هر ند که اگه جای آریون کمری se بود و مقایسه صرف نظر از مقوله قدرت و موتور انجام میشد به نظرم بهتر بود
در کل مقایسه خوبی بود و تقریبا میشه گفت تمام موارد در رابطه با 2تا اتومبیل گفته بود ولی در کل با مقایسه هایی که توشنمره میدن زیاد موافق نیستم و به نظرم تو مقایسه باید معایب و محاسن گفته بشه و ه کس نسبت به برداشتی که داره و مسائلی که براش مهمه اتومبیل برتر تشخیص بده مثلا صدای نفوذ به کابین و این جور مسائل به نظرم اونقدر مهم نیست که برنده و بازنده یک مقایسه انجام بده

rami_hemi
29-09-2008, 23:01
در مورد این مقایسه هم من خودم موندم با اینکه آریون بالاتر قرار گرفت ولی من نفهمیدم این کمری se این وسط چیکاره بود .یعنی همیشه از چهره آریون ناله میکردن با این وجود برتر میدونستنش .تو بشتر مقایسه ها نظر شخصی نویسنده ها زیاد شده باید یه انتقاد گروهی و دسته جمعی مثل اینکه بنویسیم و بفرستیم تا حرفه ایتر مقایسه کنن.
خودوشون یادمه یه بار نوشته بودن تو یه تست اتومبیل یه نویسنده باید تا حد امکان بی طرف و حتی در جاگاه یک مخالف قرار بگیره .

Farshadd
29-09-2008, 23:52
آره تقریبا مقایسه خوبی بود.

ولی یه مشکلایی داشت. از جمله اینکه به وجود ماشین توی بازار کم اهمیت داده. در حالی که این مورد به نظر من مورد مهمی هست. یعنی در واقع به نظر من در کل باز ازرا نسبت به آریون امتیازش بالاتر میاد. یا حد اقل اینکه مساوین.

و همچنین به قیمت هم کم اهمیت دادن. چرا که توی کیش آزرا 6 تومن ارزونتره در حالی که این اختلاف میتونه در دیگر نقاط کشور حتی به 10 تومن هم برسه.

و این مقایسه به نظر من برای افرادی خوبه که فقط توی کیش زندگی میکنن.

corey
30-09-2008, 16:56
خب مطلب جالب این ماه آزمایش بنتلی کانتینتال بود
در کل برزو سپاسی نویسنده این مطلب تو نوشته هاشون اطلاعات و مطالب خوبی بازگو می کنن و از این نظر مطالبش خیلی خوبه ولی تو بحث آزمایش زیاد روی ماشین مانور نمیده و نکات بازگو نمی کنه مثلا ماه قبل و یا همین ماه تو آزمایش مازراتی و همین بنتلی در رابطه با کیفیت سواری و هندلینگ این ماشین ها زیاد بحث نکرده و وقتی تو تیتر مقاله مینویسه تجربه رانندگی با بنتلی قاعدتا باید مطالب بیشتر و کامل تری بیان کنن که متاسفانه این جور نیست

راستی این بنتلی و مازراتی و همین طور فانتوم یک نفر وارد کرده!!!!!!!!!

rami_hemi
30-09-2008, 21:21
خب توی این مطالب یعنی تست اتومبیلهای مثل مازراتی و یا بتنلی و فانتوم اصالت این اتموبیلها خیلی تاثیر میذاره و زیاد نویسنده ها روی هندلینگ و از این چیزا مانور نمیدن و کیفیت کلی رو مورد نظر قرار میدن .
در واقعا تست بنتلی واقعا برام جالب بود همینطور تست مازراتی چون اتومبیلهای واقعا خاصی با پیشینه بسایر خوب و تقربا خاص هستن .
مثلا تست فراری 360 اونقدر برام جالب نبود یا تست کوروت .
البته مطالب برزو سپاسی همیشه لحن جذابی داره یعنی مثل اینکه از یک اثر هنری حرف میزنه نه یک اتومبیل ./من هنوز کامل تست ها رو نخوندم ولی بیشتر مشاتقم به بخش تست اتمبیلهای کلاسیک برسیم.

avecina.ir
30-09-2008, 21:38
فرهاد کاشانی
رییس فعلی siliconiran

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

corey
30-09-2008, 22:58
خب توی این مطالب یعنی تست اتومبیلهای مثل مازراتی و یا بتنلی و فانتوم اصالت این اتموبیلها خیلی تاثیر میذاره و زیاد نویسنده ها روی هندلینگ و از این چیزا مانور نمیدن و کیفیت کلی رو مورد نظر قرار میدن .
در واقعا تست بنتلی واقعا برام جالب بود همینطور تست مازراتی چون اتومبیلهای واقعا خاصی با پیشینه بسایر خوب و تقربا خاص هستن .
مثلا تست فراری 360 اونقدر برام جالب نبود یا تست کوروت .
البته مطالب برزو سپاسی همیشه لحن جذابی داره یعنی مثل اینکه از یک اثر هنری حرف میزنه نه یک اتومبیل ./من هنوز کامل تست ها رو نخوندم ولی بیشتر مشاتقم به بخش تست اتمبیلهای کلاسیک برسیم.

آره ولی به نظر من چون ماهیت بنتلی و مازراتی سواری اسپرت و جذاب بود خوب که روی سواریشون هم مانور میداد

راستش منم زیاد با تست فراری 360 و f430 حال نکردم و به نظرم تا زمانی که ماشینی با ماشینی دیگه مقایسه نشه نیازی به پیست و این جور مسائل نیست مثلا اگر 360 و 430 تو پیست مقایسه میکرد و تفاوت تکنولژی این چند سال با آمار مشخص میکرد جذاب میشد

در کل برزو سپاسی نویسنده خوب و با دانشی هستش و مطالبش واقعا پرباره
ضمنا این نکته تو مقالش نگفته بود که طراحی داخلی بنتلی کاربیژنه

Farshadd
01-10-2008, 02:22
لحن و لفظ خیلی مهمه.

نوشته باید جذاب باشه. تا خواننده متمایل باشه که تا اخرشو بخونه.

در مورد این بنتلی هم نوشته جذابی بود.

ولی در مورد 630 و sl350 زیاد جذاب نبود. نه به خاطر اینکه طرفداری خاصی از بنز کرده یا نه، حتی به نظر من زیاد هم از بنز طرفداری نکرده. به نظر من بی جذابیتیش بیشتر به خاطر رقم های زیادی بود که در این مقاله اومد.

که البته مقایسه همین طوره و با عدد باشه بهتره.

ولی برای یک خودرو خوب بحث فرق میکنه. چرا که هر چی هم از اون خودرو تعریف و تمجید بشه زیاد خودشو نشون نمیده و جذابیت متن بیشتر به خواننده حال میده.

در حالی که جذابیت متن برای مقایسه ممکنه برای یه خودرو بیشتر بشه و برای یکی کمتر. یا من اینجوری برداشت کنم. پس تا جایی که میشه همون رقم و اعداد بهتره.

اینو در حالت کلی گفتم نه فقط برای این شماره

rami_hemi
01-10-2008, 04:32
شاید رقم و اعداد نمایانگر توانایی های یک خودرو باشه ولی هیچوقت حس یک نظر شخصی و راننده رو نمیتونه برسونه .
یعنی شاید گفتن این که به فرض شتاب اتومبیل 4 پانیه هستش ولی تاثیر این حرف ((در موقع شروع حرکت بدن انسان به صندلی فشرده میشه))حس بهتری رو به خواننده منتقل میکنه .چون هر چیزی که بشه لمس کرد بهتر درک میشه کرد.
در مورد مقایسه های چند تایی اعداد و ارقام بهتر هستن ولی در مورد تست های تکی انتقال حس واقعی بهتر هستش .
اعداد و ارقام همیشه اطلاعات دقیقی رو میدن ولی هیچوقت حس یک رانندگی رو نمیتونن تلقین کنن فقط حس کنجکاوی رو افزایش میدن تا حس رانندگی رو تجربه کنید.
شاید اتومبیلی باشه که از نظر شتاب و یا توان و گشتا آور موتور پایین باشه ولی به خاطر ساختار خاص شاسی هیجان بیشتری رو به راننده متقل کنه .و برعکس هم باشه اتموبیلی با اعدغاد ارقام بهتر به خاطر نوع طراحی اتاق و شاسی و فنر بندی یک حالت بی حس داشته باشه .

corey
01-10-2008, 12:25
این جور مقایسه ها بیشتر تو آمریکا انجام میشه و کلا سلیقه مردم آمریکا با بقیه دنیا متفاوته
مثلا تو مقاسه سدان ها هر کدوم شتاب بهتر و سرعت بیشتری داشته باشن یا حداکثر تو حرکت مارپیچی بهتر باشن تو مسائل دینامیکی نمره بهتری میگیرن و زیاد به هندلینگ و این چجور پیزا اهمیت نمیدن
نمونش اینکه کوروت هر سال اتومبیل برتر از نظر مسائل دینامیکی و هندلینگ تو آمریکا میشه ولی تو تست های هندلینگی که تو اروپا انجام میشه هیچ زمانی یادم نمیاد که جز 10 اتومبیل برتر بوده باشه

بعدشم تو اون مقایسه sl و 630 فاصله رکوردها خیلی نزدیک بود و ولی نویسنده جوری در رابطه با برتری sl نوشته بود که انگار تفاوت خیلی زیاده

rami_hemi
01-10-2008, 22:17
به نظر من هم توی برتری sl اغراق شده .
با اینکه همه میدونن بی ام و همیشه از نظر لذت رانندگی بهتر از مرسدس بوده یعنی حس یک رانندگی هیجانی رو میداده و مرسدس رانندگی سریع ولی ایمن و کنترل شده ای رو داره .

corey
01-10-2008, 23:01
خب بعد از این چند تا آزمایش میرسیم به آزمایش e55 که مطلب جالبی هستش
بعد از اون هم مطلبی در رابطه با ب ام و هیدروژنی هستش که چیز خاصی نداره و بیشتر اطلاعات این ماشین هتش
دیگه تا صفحه 34 همش ترجمه هستش و دررابطه با ml جدید یا facelift ده و همین طور جند تا مطلب دیگه
راستش مطالب ترجمه شده بد نیست ولی ایراد این مطالب اینه که فقط محاسن اتومبیل مینویسن و زیاد روی ایرادها و شرایط اتومبیل نمینویسن و اگر نویسنده از منابع دیگه استفتده کنه تا مطالب بهتری تحویل بده و تقریبا ریویو ماشین بزاره بهتره

Farshadd
01-10-2008, 23:48
بنتلی و E55 رو هم خوندم.

در مورد بنتلی تقریبا عالی بود. توصیفات زیبایی کرده.
مخصوصا اونجایی که میگه:" BMW M6 از پست چراغ زد..."
در مورد این E55 هم با corey موافقم.

ضمن اینکه اصلا چه دلیلی داره تست ماشینو بدن به یه نفر که میترسه با این خودرو 220 تا بیشتر بره؟؟ واقعا مسخرس.

خوب میدادن صاحب ماشین که بهتر بود.

دلیلی هم برای ذکر کردن سلیقه خودش در مورد رنگ نبود.

دوما خیلی زیاد از این دو نفر که به قول خودش اضافی بودن یاد کرده (صاحب ماشین و عکاس) . چه توی هر شتابی چه ...

corey
02-10-2008, 00:17
بنتلی و E55 رو هم خوندم.

ضمن اینکه اصلا چه دلیلی داره تست ماشینو بدن به یه نفر که میترسه با این خودرو 220 تا بیشتر بره؟؟ واقعا مسخرس.

خوب میدادن صاحب ماشین که بهتر بود.

دلیلی هم برای ذکر کردن سلیقه خودش در مورد رنگ نبود.

..

البته اگه بدن صاحب ماشین دیگه اون حس رانندگی از بین میره:31:
راستی خبر sl 300 گالوینگ زیاد کامل نیست و اصلا جالب نیست بگم که چند وقت پیش چند تا عکس از این مدل یعنی slc منتشر شد که در حال آزمایش بود و تو این عکس ها این ماشین خیلی شبیه وایپر بود و برای همین طرفدارای بنز خیلی شاکی شدن و انتقادات بالا گرفت ولی تو عکس هایی که جدیدا منتشر شده الاحاتی صئرت گرفته و خطوطش شبیه به مدل جاودانه گالوینگ شده ضمنا هنو چیزی در راطه با موتور و کلا این جور مسائل مشخص نیست و فقط مشخصه که از موتور 8سیلندر استفاده میشه اما مجله ماشین قدرت و همچنین حداکثر سرعت زده که واقعا عجیبه

corey
02-10-2008, 00:23
راستی چند ماه پیش مجله ماین مطلبی در رابطه سری c کوپه نوشته بود اشاره کرده بود که انتقادات این روز ها از طراحی های مرسدس زیاده که البته همین طور هم بود و طرفدارهای بنز زیاد از طراحی سری c کوپه و مرسدس f700 و همین طور gl زیاد راضی نبودن و قرار شد تو شماره بعدی مطلبی در این زمینه چاپ بشه که نشد

راستش خیلی دوست داشتم که ببینم واکنش طرفدارهای بنز تو ایران نسبت به این مطلب چیه چون قبلا فرهاد کاشانی تو چند تا مقاله از بنز انتقاد کرد که از سوی مردم سریعا واکنش داده شد و جوابیه مقاله اومد ولی این مقاله چاپ نشد

Farshadd
02-10-2008, 00:34
البته اگه بدن صاحب ماشین دیگه اون حس رانندگی از بین میره:31:
راستی خبر sl 300 گالوینگ زیاد کامل نیست و اصلا جالب نیست بگم که چند وقت پیش چند تا عکس از این مدل یعنی slc منتشر شد که در حال آزمایش بود و تو این عکس ها این ماشین خیلی شبیه وایپر بود و برای همین طرفدارای بنز خیلی شاکی شدن و انتقادات بالا گرفت ولی تو عکس هایی که جدیدا منتشر شده الاحاتی صئرت گرفته و خطوطش شبیه به مدل جاودانه گالوینگ شده ضمنا هنو چیزی در راطه با موتور و کلا این جور مسائل مشخص نیست و فقط مشخصه که از موتور 8سیلندر استفاده میشه اما مجله ماشین قدرت و همچنین حداکثر سرعت زده که واقعا عجیبه

مگه این مقاله فقط ترجمه نیست.پس چطوری خودش میاد عدد اضافه میکنه؟؟

راستی چند ماه پیش مجله ماین مطلبی در رابطه سری c کوپه نوشته بود اشاره کرده بود که انتقادات این روز ها از طراحی های مرسدس زیاده که البته همین طور هم بود و طرفدارهای بنز زیاد از طراحی سری c کوپه و مرسدس f700 و همین طور gl زیاد راضی نبودن و قرار شد تو شماره بعدی مطلبی در این زمینه چاپ بشه که نشد

راستش خیلی دوست داشتم که ببینم واکنش طرفدارهای بنز تو ایران نسبت به این مطلب چیه چون قبلا فرهاد کاشانی تو چند تا مقاله از بنز انتقاد کرد که از سوی مردم سریعا واکنش داده شد و جوابیه مقاله اومد ولی این مقاله چاپ نشد

من که طراحی این مدلی که زده تو مجله رو نپسندیدم. اون قدیمیاش نسبت به زمانش قشنگتر بوده. ولی عکسای جدید و اطلاح پذیرفته رو ندیدم.

مگه ما مردم ایران واکنش داریم؟:46:

Actros
02-10-2008, 10:02
به نظر من هم توی برتری sl اغراق شده .
با اینکه همه میدونن بی ام و همیشه از نظر لذت رانندگی بهتر از مرسدس بوده یعنی حس یک رانندگی هیجانی رو میداده و مرسدس رانندگی سریع ولی ایمن و کنترل شده ای رو داره .

آقا جمع نبند:31:
با توجه به مشخصات SL باید هم برنده باشه
نویسنده بد بخت کچلش کردین.

rami_hemi
02-10-2008, 10:18
من که نگفتم sl اونی نیست که میگه sl همونه اصلا خاصیت مرسدس بنز به نرمی و کنترلش هستش .
ما کاری به نویسنده نداریم

Farshadd
02-10-2008, 10:22
آقا جمع نبند:31:
با توجه به مشخصات SL باید هم برنده باشه
نویسنده بد بخت کچلش کردین.

امیر جان به نظر ما هم برنده شدن حق sl بود. ولی خوب نه با این لحن و اینقدر اغراق.:46:

Actros
02-10-2008, 11:41
امیر جان به نظر ما هم برنده شدن حق sl بود. ولی خوب نه با این لحن و اینقدر اغراق.:46:

منظورت از اغرق کدومه ؟
به منم بگین

Farshadd
02-10-2008, 12:51
منظورت از اغرق کدومه ؟
به منم بگین

سلام داش امیر.

مثلا اینکه اومده تاریحچه این بنزه رو تقریبا کامل گفته ولی 630...

یا اینکه خیلی وارد جزئیات برتری sl شده نسبت به 630. مثلا همون بلند شدن دماغه اتومبیل، که تازه به نظر من خیلی حس خوبی نیست.

یا اینکه زیادی وارد جزییات بد 630 شده.

ولی خوب حقیقت کلی اینه که SL350 از 630 بهتره.

:46:

405BAZ
02-10-2008, 13:24
خوب سلا م ...

اول از همه به این مجلات ایرانی چندان توجه نکنید ....

تاپ گیر بهتذین ه ....

از طرفی خی چیزها سلیقه ایست ...

من به شخصه استایل 630 رو خیلی دوس دارم ...

اما خوب فکر میکنم فقط به لحاظ ارگونومی 630 برتر باشه به اس ال ...

------------

فیس لیفت اس ال رو به 630 ترجیح میدم ... اما قبلی هاش رو حال نمیکنم ...

ممنون ..

corey
02-10-2008, 14:33
من که طراحی این مدلی که زده تو مجله رو نپسندیدم. اون قدیمیاش نسبت به زمانش قشنگتر بوده. ولی عکسای جدید و اطلاح پذیرفته رو ندیدم.

راستش هنوز طرحی از این مدل نشون داده نشده این طرح ها همش کار طراحای صنعتی هستش که با استفاده از عکس های خبرنگارا تهیه می کنن و فعلا از این مدل خبری نیست

خب به نظرم بهتره که بریم سراغ قسمت اتومبیل های کلاسیک که توسط برزو سپاسی نوشته میشه

rami_hemi
04-10-2008, 22:04
خب رسیدیم به سیترون ds من عاشق این ماشینم یکی بود تو شهرمون سیاه واقعا ماشین عظیمی بود .باید از نزدیک ببینیدش.
واقعا یه ماشین گارد عالی بود .طراحی عجیب و بسای جالبی داره .من هنوزم دنبال اون ماشینم ببینم چی شد .
ولی مطلبی هم که نوشته شده واقعا جذاب و جالب .یعنی اون عکسی هم که کنار ماک دیزل انداختن واقعا فضا رو برده به همون سالهای اولی که ds اومده بود .یکی از بهترین بخشهای مجله همین ماشینهای کلاسیک هستش .یه نقطه قوت توی مجله .

corey
04-10-2008, 22:41
خب رسیدیم به سیترون ds من عاشق این ماشینم یکی بود تو شهرمون سیاه واقعا ماشین عظیمی بود .باید از نزدیک ببینیدش.
واقعا یه ماشین گارد عالی بود .طراحی عجیب و بسای جالبی داره .من هنوزم دنبال اون ماشینم ببینم چی شد .
ولی مطلبی هم که نوشته شده واقعا جذاب و جالب .یعنی اون عکسی هم که کنار ماک دیزل انداختن واقعا فضا رو برده به همون سالهای اولی که ds اومده بود .یکی از بهترین بخشهای مجله همین ماشینهای کلاسیک هستش .یه نقطه قوت توی مجله .

آره واقعا این قسمت خودروهای کلاسیک مجله عالیه و قسمت جذابی هست و اطلاعات خیلی خوبی هم توش هست ولی اگه این کار انجام ده به نظرم جذاب تر هم میشه
مثلا همین مدل ds و چند عکس با c5 میزاشت تا تفاوت 50 سال بشه دید
خب بعدش رنو ولساتیس هست که زیاد برام جالب نبود

rainysky50
04-10-2008, 23:55
سلام!بچه ها!سایت مجله ماشین رو بهم میدین!فراموشش کردم!راستشو بخواین 9 ماهه که دیگه به مجله ی ماشین دسترسی نداشتم!!!یادش بخیر!بیش از 90 تا مجله ماشین داشتم!یه دفعه هم سفارش دادم برام مجله های سال 69 و 70 رو بفرسته!!نویسنده هاش توی این 9 ماه تغییری نکردن؟؟؟هنوز همون بر و بچس قبلی هستند؟؟

Farshadd
05-10-2008, 00:03
سلام!بچه ها!سایت مجله ماشین رو بهم میدین!فراموشش کردم!راستشو بخواین 9 ماهه که دیگه به مجله ی ماشین دسترسی نداشتم!!!یادش بخیر!بیش از 90 تا مجله ماشین داشتم!یه دفعه هم سفارش دادم برام مجله های سال 69 و 70 رو بفرسته!!نویسنده هاش توی این 9 ماه تغییری نکردن؟؟؟هنوز همون بر و بچس قبلی هستند؟؟

دوباره شروع کن بخون.

90 تا مجله ماشین خوندی خیلی خوبه. میشه تقریبا 7-8 سال .

بیا توی انجمن از اطلاعاتتون استفاده کنیم:10::46:

rainysky50
05-10-2008, 00:30
ای دستت درد نکنه برای ادرس سایت!والله حقیقتش من مجله ماشین رو بیشتر برای حواشی و مقایسه هاش در مورد خودروهای داخل ایران میخریدم!همیشه هم با کسانی که مثلا هنوز نمیدونستند شاسی و موتور سمند و 405 و پرشیا یکی هست مشکل داشتم!!!!در مورد مطالبی که برای ماشینهای خارجی خوانده بودم حقیقتش هیچی یادم نمیاد!!!!!اون مقاله های شبیری سردبیر مجله ی ماشین(اگه فامیلیشو درست گفته باشم!)هم همیشه تند و تیز بوده و پر حاشیه بوده و با خوندنشون بعضی وقتها احساس کردم که مجله ی ماشین از ماه دیگه متوقف میشه!!!به خصوص یه مقاله در مورد چگونگی پیشرفت ترکیه و کره ی جنوبی در صنعت خودروسازی نوشته بود که حقایق زیادی رو روشن کرد!مثلا اینکه همین کره ی جنوبی اون موقع که ما ایران خودرو رو داشتیم دوچرخه تولید میکرده!یا ترکیه با تولید قطعات با کیفیت سعی کرده توی دنیا قطعه ساز برتری باشه!

rainysky50
05-10-2008, 00:34
مطالب کامل و pdf شده ی مجله های ماشین همین جند ماه گذشته رو از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟؟

Senator_F
05-10-2008, 00:37
دوستان یه مسئله:
شما از اولین مطلب این شماره شروع کردین به کند و کاو ولی جلدش رو ندیدین.
دقت کردین جلدش ضخیم شده؟همچنین سلفون براق روش اومده؟
اگه مجله ماشین این جلد ضخیم رو همچنان ادامه بده،به نظر من که خیلی خوبه،حتی اگه مثلا 200 تومن دیگه هم بکشه بالا.
اخه با این جلد مجله سالم میمونه بعد چند سال.و قابل خوندن و ارشیو کردن.

Senator_F
05-10-2008, 00:39
مطالب کامل و pdf شده ی مجله های ماشین همین جند ماه گذشته رو از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟؟

تا حالا چنین چیزی نبوده.مگه خودمون دست به کار شیم.
motor trend رو نمیشه شماره اخیرش پیدا کرد چه برسه به مجله ماشین.

rainysky50
05-10-2008, 00:44
...............پاک شود!پست اشتباه

Senator_F
05-10-2008, 00:46
انصافا citroen DS از زانتیای خودمون قشنگتره نه؟
البته این پست،جواب بالایی بود که پاکش کرد.:37::37::37:

mohamad23
05-10-2008, 01:28
اگه هر بار آخرین شماره مجله ماشین رو هم بذارید خیلی خوب میشه.

Farshadd
05-10-2008, 01:28

کامل ترین هاش روی سایت خودش هست
ولی مربوط به چند ماه پیش نیست. بلکه قدیمیتره.

دقت کردین جلدش ضخیم شده؟همچنین سلفون براق روش اومده؟
اگه مجله ماشین این جلد ضخیم رو همچنان ادامه بده،به نظر من که خیلی خوبه،حتی اگه مثلا 200 تومن دیگه هم بکشه بالا.
.

خوب حواست هست هاا

دقت نکردم. ولی اگه این کار کرده خوبه.

ولی به هیچ وجه حاضر نیستم 200 تومن زیادی بدم به خاطر اینکه جلدش ضخیم تر باشه. حتی حاضرم 200 تومن ارزونتر بخرم، ولی جلدش رو نازکتر کنن.:46:

2299
05-10-2008, 01:57
مگه 1000 تومن زياده بنظر من خيلي خوبه

rami_hemi
05-10-2008, 16:18
به نظرم خیلی قیمت خوبی داره
جلد و صحافی این ماه عالی بود .ولی ماه پیش خودم مجبور شدم چند بار صحافی کنم.
در مورد چند ماه قبل اگه الان اسکنر دم دستم بود میتونستم ولی حیف فعلا دسترسی ندارم

corey
05-10-2008, 16:47
ولی سایز مجل استادارد نیست و الان همه مجله ها در اندازه تقریبا a4 چاپ میشن و نمیدونم چرا مجله ماشین تو این زمینه تغییر نمی کنه

خب این ماه ی مقاله چرت و پرت داشت و اونم در رابطه با تویوتا fj بود اصلا من نمیدونم این ماشین هدف اصلیش off road هستش و بیشتر تو این زمینه تاکید شده از طراحیش بگیر تا سایر مسائل بعد تو آزمایش میان در رابطه با هندلینگ و شتاب و این جور مسائل بحث می کنن که واقعا مسخرست

corey
05-10-2008, 16:50
قسمت کدوم دست دوم هم بد نیست و خوبه ولی به نظرم قیمت هایی که توش هست با واقعیت تفاوت داره

آزمایش مورسیه لگو 640 هم که اصلا آزمایش نیست و فقط این ماشین معرفی کرده و چند تا عکس انداخته و الان هم که دیگه همه در رابطه با مورسیه لگو اطلاعات کافی دارن و این مطلب به نظرم اصلا جالب نبود

rami_hemi
05-10-2008, 17:48
در مورد قسمت ماشینای دست دوم من که قیمتاشون رو با بازار یک دیدم .
مثلا سیلو رو دقیقا هومن قیمتی که گفته بودن تو بازار پیدا کردم.
در مورد 205 همکه این ماه گفتن اطلاعات خوبی دادن .
آزمایش لامبورگینی هم بیشتر شبیه اینه که رفتن بورلی هیلز و اونجا رو توصیف میکنن.
من که از آزمایش fj چیزی نفهمیدم مثل اینکه صاحب ماشین فقط میخواست بگه من این ماشین رو دارم و نذاشته هیچ کاری باهاش بکنن و حتی ببرنش بیرون شهر .و کاستی بعدی هم یه تاریخچه وکمی عکس ااز مدلهای قبلی لندکروزر fj بودش که به نظرم بهتره یه پیشنهادی بدیم در این مورد چون ماشینی هستش که توی 8 سال جنگ و بعد اون توی کشور ما خدمات زیادی انجام داده و حتی یه زمانی خودرو سازان فتح تو ایران تولیدش میکرد .
اصلا بهتره خودمون باهم یه کلوب واسه ماشینایی مثل لندکروز و لندرور و جیپ و اوواز های روسی بزنیم که ماشینهای بودن که اول با هدف نظامی تولید شدن بعد نمونه های غیر نظامی هم بهشون اضافه شده.

corey
06-10-2008, 11:04
آره فکر خوبی هسش و اگه اصلا برای suv ها تاپیک مجزا بزنیم بهتره

خب رسیدیم به مقایسه سورن و پرشیا که این تاپیک به خاطر اون زده شد

Farshadd
06-10-2008, 11:31
حالا که توافقی بوده اشکالی نداره.
ولی قرار بود:

امروز ساعت 24 قسمت اول رو ول کنیم و بریم سر قسمت بعدی.

ولی خوب دیگه رفتیم :46:

rami_hemi
06-10-2008, 14:46
خب داریم میریم دیگه قسمت اول خیلی وقته تموم شده .برین جلو
سورن و پارس رو هم که قبلا بحث کردیم در موردش.
فکر کنم بهتره برسیم به نقد فنی تویوتا کرولا.این مطلب در واقع ادامه مطلب مقایسه از نظر طراحی هستش.

corey
06-10-2008, 15:22
خب داریم میریم دیگه قسمت اول خیلی وقته تموم شده .برین جلو
سورن و پارس رو هم که قبلا بحث کردیم در موردش.
فکر کنم بهتره برسیم به نقد فنی تویوتا کرولا.این مطلب در واقع ادامه مطلب مقایسه از نظر طراحی هستش.

مطلب تویوتا کرولا بیشتر جنبه معرفی و همون نقد داره تا آزمایش و تقریبا تمام مطالب در رابطه با این ماشین بیان می کنه

خب بعدش مطلبی در رابطه با موتورهای دورانی نوشته که مطلب جالبی هستش و کلا مطالب کیوان بنی هاشمی مطالب خیلی خوب و علمی هستش و واقعا ارزش خوندن داره

قسمت نوآوری های جهان اتومبیل خیلی خبرهاش قدیمی هستش و تقریبا همه خبراش برای 2 ماهه قبله

ارمغان جنون
06-10-2008, 19:23
لینک سایت مجله ماشین و سایر مجلات ماشین رو اینجا قرار میدین؟ممنون

Gesher
06-10-2008, 19:40
لینک سایت مجله ماشین و سایر مجلات ماشین رو اینجا قرار میدین؟ممنون
مجله‌ی ماشین
فروم وابسته به مجله‌ی ماشین هم وجود داشت که متأسفانه مدتیست که غیر فعال شده است:
ضمناً در مسیر زیر نیز می‌توانید برخی شماره‌های مجله‌ی ماشین را دانلود کنید:

AKBAR132
06-10-2008, 23:31
منم قبلا میگرفتم و میخوندم اما الان حدود یک سالی هست که دیگه نگرفتم ... چون وقتی میخونم اعصابم خورد میشه که چرا خارجیا اونجور و ما اینجور .... فقط شماره های ویژه اشو میگیرم .... به نظر من حدود دو سالی میشه که مجله ماشین افت کرده ...شاید به خاطر قرار دادن بعضی از مطالب داخل مجله نوآور باشه

rami_hemi
07-10-2008, 22:00
شاید به خاطر قرار دادن بعضی از مطالب داخل مجله نوآور باشه
اکبر جان میشه کمی توضیح بدی .متوجه نشدم .
مثلا چه مطالبی
بعضی ها اعتقاد دارن تبلیغات زیاد میزنه یا چیزهای دیگه .اگه میشه کمی واضحتر بگو ممنون میشم ازت

2299
07-10-2008, 22:10
اکبر جان میشه کمی توضیح بدی .متوجه نشدم .
مثلا چه مطالبی
بعضی ها اعتقاد دارن تبلیغات زیاد میزنه یا چیزهای دیگه .اگه میشه کمی واضحتر بگو ممنون میشم ازت

نوآوران فكر كنم مال خود مجله ماشين باشه براي همين يك سري مطالبشو براي اون مجله هم ميزاره كه داخلش چيزي داشته باشه البته اون مجله فقط خودرو نيست

AKBAR132
07-10-2008, 22:31
مجله نوآور در حقیقت مجله دوم سر دبیر مجله ماشینه که در اون علاوه بر بعضی از مطالب جذاب خودرو از نو آوری های تکنولوژی جهان هم صحبت میکنه و تقریبا همیشه بزرگترین عکس روی جلدش یک خودروست و در سایز مجله ماشین چاپ میشه .... از روزی که نوآور چاپ شد مجله ماشین افت کرد

Farshadd
07-10-2008, 22:38
مجله نوآور در حقیقت مجله دوم سر دبیر مجله ماشینه که در اون علاوه بر بعضی از مطالب جذاب خودرو از نو آوری های تکنولوژی جهان هم صحبت میکنه و تقریبا همیشه بزرگترین عکس روی جلدش یک خودروست و در سایز مجله ماشین چاپ میشه .... از روزی که نوآور چاپ شد مجله ماشین افت کرد

ولی به نظر من نوآور در برابر مجله ماشین حرفی برای گفتن نداره. (البته در زمینه اتومبیل)

مجله ماشین هم تخصصی تره هم حرفه ای تر و به نظر من در زمینه اتومبیل از نوآور خیلی سرتره.

AKBAR132
07-10-2008, 22:46
خوب اون که از اسمها شونهم معلومه و شکی درش نیست ..... اما بحث سر اینه که مطالب (خودرو)نسبتا خوبی رو توی نوآور میزارن و توی مجله ماشین تبلیغات چاپ میکنن

Farshadd
07-10-2008, 22:58
خوب اون که از اسمها شونهم معلومه و شکی درش نیست ..... اما بحث سر اینه که مطالب (خودرو)نسبتا خوبی رو توی نوآور میزارن و توی مجله ماشین تبلیغات چاپ میکنن

بله.

نظر من هم در مورد تبلیغاتش این بود.

من هم فعلا زیاد نمیتونم بتایپم. امروز خیلی تایپیدم.

به نظر من جدیدا خیلی زیادی به تبلیغات اهمیت میده. مثلا تقریبا 27 صفحه از همین شماره مربوط میشه به تبلیغات.

تلیغاتی که میشد همشون رو توی 10 صفحه هم گنجوند.

ولی فکرشو میکنیم اینا هم از راه تبلیغ پول زیادی گیرشون میاد و برای ما هم نسبتا خوبه.

البته هنوز هم به نظرم 27 صفحه زیاده و میتونست توی 10 صفحه هم باشه.

Gesher
07-10-2008, 23:12
چند نکته وجود دارد که لازم به یادآوری است
دیر زمانی بود که ماهنامه‌ی ماشین را مطالعه می‌کردم و فاقد خودروی شخصی بودم.عده‌ای که علی‌الظاهر تحصیل‌کرده اما در تفکر بنظر من عوام بودند طعنه می‌زدند که تو ماشین نداری و مجله‌ی ماشین مشترک هستی و می‌خوانی؟! پاسخ می‌دادم برای بالا بردن سواد تخصصی‌ام است.همان موقع ماهنامه‌ی صنایع هوایی((چاپ وزارت دفاع)) را هم مشترک بودم.آیا معنی آن این بود که می‌خواستم هواپیمای شخصی داشته باشم یا الزاماً باید هواپیمای شخصی داشت و بعد آن ماهنامه را خواند؟!
اگر مجله‌ای تخصصی و فنی را می‌خوانیم نباید حسرت به‌دل باشیم که خوب ما که این خودروهای جدید را نداریم پس چرا...؟.و اعصابمان بقول این دوستمان خرد شود!من هم جزو قدیمی‌هایی هستم که این ماهنامه را از گذشته‌ی دور مطالعه می‌کرده‌ام اما چنین طرز فکری هرگز نداشته‌ام.همواره هم اطلاعات تئوری-عملی فنی اینجانب برای دوستان و بستگانی که بعضاً هم در امر خودرو مجرب بوده‌اند راهگشا بوده است

نکته‌ی بعد اینست که متأسفانه وزارت ارشاد ایران در توزیع کاغذ وارداتی و یارانه‌ای و سایر تسهیلات ضروری چاپ و نشر،ظاهراً ((مثل گذشته)) هنوز تبعیض روا می‌دارد.به همین دلیل شاید اگر ماهنامه‌ی ماشین یک مجله‌ی دینی و... بود یا به ارگان‌ها ویا حزب‌های سیاسی و... وابسته می‌بود آنوقت با صفحات تمام‌رنگی و قیمتی نصف اینی که هست عرضه می‌شد... به همین دلیل است که تبلیغات برای حیات یک مجله‌ی مستقل و تخصصی بسیار ضروری است چرا که از یک طرف حق التألیف نویسنده‌ها،هزینه‌های بالای چاپ و نشر،سود فروشندگان و توزیع کنندگان باید پرداخت شود و از طرف دیگر صاحبان این نشریات از این راه معمولاً امرار معاش می‌کنند و باید حقوق خود و کارمندانشان را هم تأمین کنند.من همیشه خوشحال می‌شوم که می‌بینم تبلیغات این ماهنامه رو به رشد است چرا که امید به ماندگاری این مجله بیشتر می‌شود.مجله‌های زیاد و بسیار سودمندی را سراغ دارم که چون سودآوری پایینی برای ناشر داشت،در فراز و نشیب روزگار دیگر چاپ نشد و نمی‌خواهم این سرنوشت در انتظار مجله‌ی ماشین باشد.حتی سعی می‌کنم این مجله را اگر دانلود هم کرده‌ام،نسخه‌ی چاپی آن را هم خریداری کنم تا حمایتی جزئی از مجله‌ی محبوبم باشد
البته از حق نباید گذشت که درست این است که صفحات تبلیغات،جزو صفحات رسمی مجله محسوب نشود

AKBAR132
07-10-2008, 23:24
قبول دارم...... البته اون زمانی هم که تبلیغات کم بود مجله ماشین 104 صفحه داشت و الان 120 صفحه داره .

Farshadd
08-10-2008, 00:27
دیر زمانی بود که ماهنامه‌ی ماشین را مطالعه می‌کردم و فاقد خودروی شخصی بودم.عده‌ای که علی‌الظاهر تحصیل‌کرده اما در تفکر بنظر من عوام بودند طعنه می‌زدند که تو ماشین نداری و مجله‌ی ماشین مشترک هستی و می‌خوانی؟! پاسخ می‌دادم برای بالا بردن سواد تخصصی‌ام است.همان موقع ماهنامه‌ی صنایع هوایی((چاپ وزارت دفاع)) را هم مشترک بودم.آیا معنی آن این بود که می‌خواستم هواپیمای شخصی داشته باشم یا الزاماً باید هواپیمای شخصی داشت و بعد آن ماهنامه را خواند؟!
اگر مجله‌ای تخصصی و فنی را می‌خوانیم نباید حسرت به‌دل باشیم که خوب ما که این خودروهای جدید را نداریم پس چرا...؟.و اعصابمان بقول این دوستمان خرد شود!من هم جزو قدیمی‌هایی هستم که این ماهنامه را از گذشته‌ی دور مطالعه می‌کرده‌ام اما چنین طرز فکری هرگز نداشته‌ام.همواره هم اطلاعات تئوری-عملی فنی اینجانب برای دوستان و بستگانی که بعضاً هم در امر خودرو مجرب بوده‌اند راهگشا بوده است

نکته‌ی بعد اینست که متأسفانه وزارت ارشاد ایران در توزیع کاغذ وارداتی و یارانه‌ای و سایر تسهیلات ضروری چاپ و نشر،ظاهراً ((مثل گذشته)) هنوز تبعیض روا می‌دارد.به همین دلیل شاید اگر ماهنامه‌ی ماشین یک مجله‌ی دینی و... بود یا به ارگان‌ها ویا حزب‌های سیاسی و... وابسته می‌بود آنوقت با صفحات تمام‌رنگی و قیمتی نصف اینی که هست عرضه می‌شد... به همین دلیل است که تبلیغات برای حیات یک مجله‌ی مستقل و تخصصی بسیار ضروری است چرا که از یک طرف حق التألیف نویسنده‌ها،هزینه‌های بالای چاپ و نشر،سود فروشندگان و توزیع کنندگان باید پرداخت شود و از طرف دیگر صاحبان این نشریات از این راه معمولاً امرار معاش می‌کنند و باید حقوق خود و کارمندانشان را هم تأمین کنند.من همیشه خوشحال می‌شوم که می‌بینم تبلیغات این ماهنامه رو به رشد است چرا که امید به ماندگاری این مجله بیشتر می‌شود.مجله‌های زیاد و بسیار سودمندی را سراغ دارم که چون سودآوری پایینی برای ناشر داشت،در فراز و نشیب روزگار دیگر چاپ نشد و نمی‌خواهم این سرنوشت در انتظار مجله‌ی ماشین باشد.حتی سعی می‌کنم این مجله را اگر دانلود هم کرده‌ام،نسخه‌ی چاپی آن را هم خریداری کنم تا حمایتی جزئی از مجله‌ی محبوبم باشد
البته از حق نباید گذشت که درست این است که صفحات تبلیغات،جزو صفحات رسمی مجله محسوب نشود

ممنون از نظرتون. واقعا خوب بود. آفرین:11:

من هم با این نظر شما موافقم. اطرافیان هم همیشه میگن فکر اینا رو از سرت بیار بیرون، منم میگم اینا خود سر من هستن.

2299
08-10-2008, 00:35
ممنون از نظرتون. واقعا خوب بود. آفرین:11:

من هم با این نظر شما موافقم. اطرافیان هم همیشه میگن فکر اینا رو از سرت بیار بیرون، منم میگم اینا خود سر من هستن.

وقتي به منم ميگن ايييييييييي زورم ميگيره ميگن اينا كه نشد نون و آب نميدونن چند سال ديگه برام نون وآب ميشه :31:

Senator_F
09-10-2008, 02:57

دانلود میشه کرد؟از کجا؟

Farshadd
09-10-2008, 12:58
دانلود میشه کرد؟از کجا؟

از سایت خودش میتونی استفاده کنی.

البته شماره های جدید رو نمیشه.

معمولا 5-6 شمار هقبل رو میذاره

ضمناً در مسیر زیر نیز می‌توانید برخی شماره‌های مجله‌ی ماشین را دانلود کنید:

rami_hemi
10-10-2008, 11:06
خب دیگه بحث نمیکنید؟

corey
10-10-2008, 11:44
خب این ماه یک مطلب قابل توجه دیگه هم داشت که اونم در رابطه با نیسان 350z بود
در کل خودم به شخصه این ماشین خیلی دوست دارم و نسبت به امکاناتش قیمت فوق العاده ای داره
کلا مطلب جامع و خوبی هستش و از همه نظر ماشین بررسی کرده و همه نکته هاش گفته و ضمنا نظر بیل توماس هم توی آزمایشش آورده
بعد نسل جدید گل هست که همون طور گفتم این مطالب ترجمه ای فقط محاسن اتومبیل مینویسن و در رابطه با مشکلاتش بحث نمی کنن و فقط یک سری اطلاعات کلی میدن البته مقاله های آقای کیوان بنی هاشمی استثناست و واعا مطالب جامع و کاملی مینویسن

rami_hemi
10-10-2008, 12:41
خب واقعا من خودم مشتاق بودم یه روز این نیسان رو تست کنن .واقعا هم دوس دارم این ماشین رو(اگه بشه یکی وارد کرد)
یعنی واقعا این ماشین رو تست واقعی کردن و سعی کردن تمام قابلیتهاش رو محک بزنن(از جرات صاحبش )
نه مثل fj که اصلا بیرون شهر نبرده بودنش.وفقط واسه خود نمایی صاحبش بود

corey
10-10-2008, 12:50
خب واقعا من خودم مشتاق بودم یه روز این نیسان رو تست کنن .واقعا هم دوس دارم این ماشین رو(اگه بشه یکی وارد کرد)
یعنی واقعا این ماشین رو تست واقعی کردن و سعی کردن تمام قابلیتهاش رو محک بزنن(از جرات صاحبش )
نه مثل fj که اصلا بیرون شهر نبرده بودنش.وفقط واسه خود نمایی صاحبش بود

واقعا جای 350z تو ایران خالیه ماشینی با این قدرت و کیفیت و این قیمت دیگه کی میرفت سراغ هیوندای کوپه

البته به صاحب ماشین هم بستگی داره و همین طور به نویسنده که جسارت آزمایش سنگین ماشین داره یا نه یا اصلا راننده حرفهای off road یا پیست هست یا نه

rami_hemi
11-10-2008, 16:06
حالا این آخرین تست مجله بود .و میرسیم به آخر مجله کهه چند تا خبر از جمله نسل جدید فولکس گل یا گزارش گراندپری که واقعا گزارش نافصی شده .و در آخر هم اخبار بازار داخل کشور در مورد ماشینای وارداتی
خلاصه اینم از مجله این ماه یعنی شماره 1 سال 30 شماره 309
ختامش کردیم
مجله این ماه هم فکر کنم این هفته بیاد .

corey
11-10-2008, 16:53
خب تقریبا توی یک ماه مجله بررسی کردیم و این ماه درسته مه خیلی مقایسه داشت ولی به نظرم 2تاشون خوب بود و بقیه زیاد ماسب نبود
در کل با یک سری تغییرات جزئی مجله ماشین میتونه خیلی سطحش بالاتر بره البته همن الانم سطحش از تمامی مجلات داخلی بالاتره ولی هنوز جای کار داره

rami_hemi
11-10-2008, 20:25
خب این خیلی خوب هستش که مجله هوز جای پیشرفت داره .
من میخوام یه کاری کنم لینک این قسمت رو براشون ایمیل کنم تا خودشون شاید اومدن و نگاه کردن .

corey
11-10-2008, 21:31
آره فکر خوبی هست نقدهایی که اینجا میشه کاملا منصفانه هست و اصلا از روی غرض ورزی نیست

rami_hemi
12-10-2008, 10:21
خب باید هم غرض نداشته باشیم ما همه این مجله رو میخونیم و علاقه داریم .
خب الان میرم بیرون الگه مجله اومده باشه میخرم میارم .

corey
15-10-2008, 13:33
خب این ماه مجله ماشین هم اومد و ظاهرش که بد نیست حالا از صفحه چند شروع کنیم و از کی؟

Farshadd
15-10-2008, 23:55
اگه موافقید با قانون تاپیک پیش بریم تا یه یه زمان و مقدار بذاریم.

اگه هم نه که فدای سرتون.

rami_hemi
19-10-2008, 09:53
من هنوز پیدا نکردم

Actros
19-10-2008, 13:22
شماره جدید اینجا هم نیومده.

corey
19-10-2008, 13:28
نه اتفاقا تهران خیلی زود اومد و فکر کنم 23 بود که اومد

armia
19-10-2008, 16:12
این دوره مجله واقعا اطلاعات خوبی داره . از گزارش موتورشو پاریس ( که میتونست کاملتر باشه )گرفته تا تست 5 مدل متفاوت سری 5 Bmw و تست لکسس Gs430 و از همه مهمتر تست آستون مارتین Vantage تو تهران . به همتون پیشنهاد میکنم تهیه کنین.
فقط یه موضوع کوچیک وجود داره که این مجله قبلا یه بخش داشت به اسم اخبار خودروئی کشور که چند شماره ای هست دیگه چاپ نمیشه که واقعا جاش تو مجله خالیه.

Actros
19-10-2008, 20:29
من الان پیدا کردم. دیروز رسیده اینجا فک کنم.

rami_hemi
20-10-2008, 14:41
منم دیروز پیدا کردم این ماه خوب هستش
کم کم دارم میخونم .

corey
20-10-2008, 15:20
منم دیروز پیدا کردم این ماه خوب هستش
کم کم دارم میخونم .

ه نظرم از پس فردا شروع کنیم خوبه

ولی این ماهش زیاد مطلبش فنی و مفید نیست (نسبت به ماه قبل)در کل البته تا اونجا که من خوندم

rami_hemi
20-10-2008, 16:33
دو تا بررسی جالب داره یکی مال مرسدس e کلاس و یکی هم بی ام و سری 5 .در مورد مقایسه اولش که طبق معمول شرق دور
و بقیه مطالب هم خوب هستن .(البته شماره قبل شماره ویژه بود.

rami_hemi
20-10-2008, 16:48
دو تا بررسی جالب داره یکی مال مرسدس e کلاس و یکی هم بی ام و سری 5 .در مورد مقایسه اولش که طبق معمول شرق دور
و بقیه مطالب هم خوب هستن .(البته شماره قبل شماره ویژه بود.)

corey
20-10-2008, 17:12
و بقیه مطالب هم خوب هستن .(البته شماره قبل شماره ویژه بود.)

آره شماره قبل خیلی خوب بود و این شماره هم بد نیست و کلا مجله نسبت به پارسال و پیارسال خیلی پیرفت کرده

خب من از اول شروع می کنم یعنی نمایشگاه پاریس که اصلا مقاله کاملی نیست و کلا خیلی مسخرست مثلا در رابطه با سوپر اسپرت استون مارتین هیچ چیزی ننوشته و کلا مطلب خیلی ناقصی هستش و به نظرم برای نمایشگاه پاریس باید بیشتر از اینا مینوشت مخصوصا در رابطه با ایده های جدید و کانسپت ها

در رابطه با مطلب نیسان آلتیما و هیوندای سونوتا هم به نظرم دیگه زیادی از آلتیما تعریف کرده و خیلی غلو کرده کلا این ممقانی همین طوری هستش و مطالبش بعضی مواقع تخیلی میشه
ولی از همه جالب تر برام این نمره های آخرش هست که میده و من تو هیچ موردی ندیدم که اختلاف از یک یا 2نمره بیشتر بشه مثلا مقایسه کمری و آکورد توی فکر موتور ترند خوندم اختلافشون نزدیک 20 نمره بود البته به نفع آکورد!!!!!!!!!

corey
25-10-2008, 13:26
اینم کاور شماره جدید فکر کنم الان دیگه موقعش شده که شروع کنیم

rami_hemi
25-10-2008, 19:37
خب اولین بحث این شماره متو شو پاریس هستش.

corey
26-10-2008, 11:09
من تو پست 94 در رابطه با تا مطلب اول گفتم حالا نظر خودت چیه رامین

rami_hemi
27-10-2008, 10:25
به نظرم مطلب کاملی نبود .البته زیاد روی عکساش هم کار نکرده بودن میتونستن یه مطلب با توضیح کم و بیشتر روی عکس بذارن اینطوری بهتر میشد.

corey
27-10-2008, 14:10
آره اصلا به نظرم همون عکس ها میزاشت بهتر بود و گزارش تصویری بهتر از اونمطالب ناقصی که نوشت بود

در رابطه با مطلب نیسان آلتیما و هیوندای سونوتا هم به نظرم دیگه زیادی از آلتیما تعریف کرده و خیلی غلو کرده کلا این ممقانی همین طوری هستش و مطالبش بعضی مواقع تخیلی میشه
ولی از همه جالب تر برام این نمره های آخرش هست که میده و من تو هیچ موردی ندیدم که اختلاف از یک یا 2نمره بیشتر بشه مثلا مقایسه کمری و آکورد توی فکر موتور ترند خوندم اختلافشون نزدیک 20 نمره بود البته به نفع آکورد!!!!!!!!!

rami_hemi
27-10-2008, 14:58
حالا دیگه من عادت کردم به این مقایسه های دوستان شرق دوری.
از اول میدونم ماشینی که توی ایران گمرک شده وارد میشه مثل سوناتا همیشه کم میاره (نمیدونم چرا ولی برسیم به مطلب بعدی.
که واقعا یه مطلب ابداعی هستش .
توی این مطلب به مقایسه دیدگاههای بی ام و و بنز در مورد مفهوم کوپه و ادغامش با کلاسهای دیگه بدنه هستش .واقعا جالب بود.
محور بحث توی این مورد باید طراحی میشد که رفتن روی مسایل فنی و این چیزا.

corey
27-10-2008, 15:14
من نمیدونم چرا گیر داده که تو x6 از خطوط حجیم استفاده شده

ضمنا تو مشخصات x6 مشخصات موتور 8 سیلندر و مصرف سوخت موتور 8 سیلندر جدید ب ام و گفته ولی قدرت و گشتاورش مربوط به موتور 6 سیلندر هست نه 8 سیلندر!!!!!!!! حالا نمیدونم این اشتباه عمدا بوده یا سهوا

ولی خیلی دوست داشتم که x6 جدا بررسی می کرد و در رابطه با سواری و هندلینگش صحبت می کرد

corey
31-10-2008, 14:34
این تاپیک هک خوابید
اولش همه میومدن نر میدادن الان تاپیک شده 2نفره

rami_hemi
31-10-2008, 14:42
همینه دیگه سعید
منم یه مدت کارام زیاد شد کم میتونم بیام
کارمون شده همین آخه من م وندم این بخش صاحب نداره هر کس یماد یه تاپیک الکی میزن یه باره یه تاپیک مشائوره نزدن
هر کس میاد فلان قیمت ماشین چی هست.کشتن این مایه دارا ما رو .

corey
31-10-2008, 14:54
آره به خدا 50 تا تاپیک داریم در رابطه با مزدا 3 و مگان
50 تا در رابطه با آزرا و کمری
این تاپیک یک مدیر سخت گیر میخواد دیگه وضعش از انجمن ورزشی که بدتر نیست ولی اونجا همه چیز مرتب منظم همه تاپیک ها مفید و مجزا ولی اینجا...

armia
17-11-2008, 13:01
مجله ماشین شماره مخصوص آذر ماه هم چاپ شده . در این شماره نیسان مورانو 2009 و کیا اوپیروس و تویوتا یاریس هاچ بک از سری ماشین های سری موجود در ایران و جاگوار Xk-r 2006 و لامبورگینی گالاردو 2003 از سری ماشین های خاص موجود در ایران توسط نویسنده های این مجله آزمایش شده و در برگیرنده بسیاری مطالب دیگر از صنعت مدرن ماشین میباشد .
به همه دوستداران صنعت ماشین پیشنهاد میکنم از تهیه آجرین جلد این مجله دریغ نکنن.....

Damian
25-11-2008, 14:50
در شماره 311 مجله ماشین از 120 صفحه 28 صفحه آن تبلیغ است که میشود 23.3 درصد یعنی 233 تومن از 1000 تومن که فکر کنم خوب باشه در ضمن تبلیغات این مجله واقعا به درد بخور هستند
واقعا این مجله به قیمتش میارزه با این همه اطلاعات فنی و ...

rami_hemi
25-11-2008, 20:13
خب با تجربه ترین مجله خودرویی کشور هستش یعنی اتومبیل
به نظرم هنوز جای زیادی داره که بره جلو من هنوز کامل نخوندم ولی مطالب قابل توجهش رو مرور کردم .
تبلیغاتی هم که میزنه بیشتر تبلیغات فنی هستن نه تبلیغات کشکی

D r i v e r
27-11-2008, 12:36
من مجله ماشینو فقط به خاطر تبلیغاتش میخرم!!!!

corey
27-11-2008, 15:52
ولی نسبت به قیمتش عالیه و من حاضرم 20 صفحه دیگه تبلیغ بزنه ولی قیمتش ثابت باشه

rami_hemi
27-11-2008, 21:07
حالا کاش کمی قطع این رو بزرگ کنن اون وقت بهتر میشه
با اینکه این قطعش دیگه شده یه کلاسیک .

Senator_F
11-12-2008, 23:05
نو آور که تمام رنگی شد از این ماه و کاغذ های گلاسه براق.
اول که تو کیوسک دیدمش گفتم اینم مجله رو کرد 30 صفحه (چون ضخامتش یک سوم شده)ولی بعد دیدم همون تعداد صفحه هستش.
من که مطمئنم همین کارو روی مجله ماشین هم خواهد کرد.رنگی شدن یه قدم مثبت هستش ولی این کاغذا خوب چاپ قبول نمی کنن.کیفیتش اومده پایین.

rami_hemi
12-12-2008, 08:39
نو آوار زیاد خوب نشده
کاش ماشین رو اینطوری نکن دیگه حیف میشه ولی کاش قطعش رو بزرگ کنن

corey
12-12-2008, 17:50
اتفاقا خیلی عالی شده هم حجمش کمتر شده و هم کیفیت چاپش بالا تر رفته ولی باید یک فکری بابت سایزش کنن

mohammad k750i
18-12-2008, 21:44
مجله ماشین دی ماه(شماره 312) هم اومد!:8:
کاغذاش گلاسه شده تمام رنگی(مثل نوآور)
کامل نخوندم ولی مطالب جالبی داره مثل:

ـ تست فنی فوردEDGE در تهران.
ـ یه مقایسه خیلی جالب(ب ام و سری هفت (730) لکسس LS460 مرسدس s350)
ـ تست ساب 92b
ـM3 سدان
ـو.....

corey
18-12-2008, 22:41

ـ تست فنی فوردedge در تهران.
ـ یه مقایسه خیلی جالب(ب ام و سری هفت (730) لکسس ls460 مرسدس s350)
ـ تست ساب 92b
ـm3 سدان
ـو.....

فقط قسمت کلاسیک و اون چند تا مقایسه انصاری فرد خوبه
البته مطلب اول کاشانی هم خوبه دیگه بقیش سلیقه ای هستش و دیگه مجله ماشین داره شورش درمیاره خیلی سلیقه ای و مسخره شده مخصوصا تو مقایسه هاش

Farshadd
18-12-2008, 22:44
عجیبه... خیلی دیر چاپ شد ایندفعه. تازه هنوز خرم آباد نیومده. احتمالا شنبه بیاد.

Actros
20-12-2008, 13:58
کرمانشاه 24 یا 25 آذر اومد.
مقایسه 4 کشنده معروف جهان :31:

Farshadd
20-12-2008, 14:43
هنوز خرم آباد نیومده!!!!!!!!!

avecina.ir
20-12-2008, 14:53

ـ تست فنی فوردedge در تهران.
ـ یه مقایسه خیلی جالب(ب ام و سری هفت (730) لکسس ls460 مرسدس s350)
ـ تست ساب 92b
ـm3 سدان
ـو.....
سلامم ممنون که خبر دادی.باید خیلی دیدنی باشه!و حتمن تهیه میکنمش توی این 10-12سالی که من دیدمش اولین باره کاغذ گلاسه میزنه:18:

rami_hemi
20-12-2008, 17:30
خالصه بدک نشده با همین قیمت و این مطالب
نه تقلیدی از مجله های آمریکایی هستش نه چیزی
راستی سعید جان اگه درست گفته باشم(آکتروس جان)این بار کیف من و تو هستش دیگه اخرش یه مقایسه جالب در مورد کشنده ها هم نوشت.

corey
20-12-2008, 22:26
آره مقایسه کشنده هاش خیلی باحاله و جالبه ولی حالم از مقایسه خودروهای لوکسش بهم خورد و بعد از خوندش داشتم دیوونه میشدم

D r i v e r
20-12-2008, 23:13
خیلی خوب شده
امام صفحات رنگی و به صورت گلاسه
شاید چند وقت دیگه گرونش کنن!
بچه ها صفحه 93 تبلیغ بالایی
چند تا چیز معرفی کرده یکی از اونا کیت شتابه که روش نوشته 405 و ...
اون چیه و دقیقا چی کار میکنه؟؟!!!

rami_hemi
21-12-2008, 07:43
امیر اون فیدرز که نوشته همون سایکلون هستش مخترعش یه کره ای هستش خودش هم نوشته چیکار میکنه
ولی این کیت شتاب برام مبهمه شمعی هم که نوشته نشنیدم تا حالا همچین چیزی.
راستی یه اشکالی توی همون صفحه هستش آگهی پایینی track که نوشته اشتباه هستش اون معنی دیگه ای که همون پیست هستش صحیحش truck هستش که آمریکایی ها به وانت هم میگن به غیر از کامیون.

Actros
21-12-2008, 11:15
خالصه بدک نشده با همین قیمت و این مطالب
نه تقلیدی از مجله های آمریکایی هستش نه چیزی
راستی سعید جان اگه درست گفته باشم(آکتروس جان)این بار کیف من و تو هستش دیگه اخرش یه مقایسه جالب در مورد کشنده ها هم نوشت.

آره من اون مقایسه رو 4 بار خوندم:20:

D r i v e r
21-12-2008, 17:22
امیر اون فیدرز که نوشته همون سایکلون هستش مخترعش یه کره ای هستش خودش هم نوشته چیکار میکنه
ولی این کیت شتاب برام مبهمه شمعی هم که نوشته نشنیدم تا حالا همچین چیزی.
راستی یه اشکالی توی همون صفحه هستش آگهی پایینی track که نوشته اشتباه هستش اون معنی دیگه ای که همون پیست هستش صحیحش truck هستش که آمریکایی ها به وانت هم میگن به غیر از کامیون.
رامین جان اون شمعها شمعهای توپین!
کاراییشون بهتره
دیر تر خراب میشن
از همه مهمتر به دلیل القای بیشتر الکتریسیته به سر شمع باعث جرقه های قوی تر و در نتیجه سوختن کاملتر بنزین میشه و فکر کنم موتور بهتر کار کنه!
اون کیت شتاب هم قیمتش 25 تومن هست
اون فیدرز که شبیه سایکلون هست رو من بستم البته به اسم سایکلون ولی به نظرم تاثیر زیادی نداره
تا 20 % افزایش قدرت!!!!!!!!!!!!!!!!!
تا 24 % کاهش مصرف سوخت!!!!!!!!
رو مصرف یکم تاثیر گذاشته ولی به شرطی که خودشم گفته روی دور موتور 3000 حرکت کنی
خلاصه ارزش 36 تومن رو نداره!
میگن حداقل باید 3 - 4 تا ببندی تا حسش کنی!!!!!!!

corey
21-12-2008, 17:34
البته امیر زیادی گندش کرده و فکر نکنم کاراییش انقدر بالا باشه

D r i v e r
21-12-2008, 19:21
البته امیر زیادی گندش کرده و فکر نکنم کاراییش انقدر بالا باشه

سعید منم همینو میگم چون 36 تومن دادم و هیچی ازش ندیدم
گفتم که دوستام میگن باید 3 - 4تا ببتدی تا جواب بده
سایتشم گفته که حداقل باید 2 تا ببندی!

Farshadd
22-12-2008, 11:40
رامین جان اون شمعها شمعهای توپین!
کاراییشون بهتره
دیر تر خراب میشن
از همه مهمتر به دلیل القای بیشتر الکتریسیته به سر شمع باعث جرقه های قوی تر و در نتیجه سوختن کاملتر بنزین میشه و فکر کنم موتور بهتر کار کنه!
اون کیت شتاب هم قیمتش 25 تومن هست
اون فیدرز که شبیه سایکلون هست رو من بستم البته به اسم سایکلون ولی به نظرم تاثیر زیادی نداره
تا 20 % افزایش قدرت!!!!!!!!!!!!!!!!!
تا 24 % کاهش مصرف سوخت!!!!!!!!
رو مصرف یکم تاثیر گذاشته ولی به شرطی که خودشم گفته روی دور موتور 3000 حرکت کنی
خلاصه ارزش 36 تومن رو نداره!
میگن حداقل باید 3 - 4 تا ببندی تا حسش کنی!!!!!!!

سعید منم همینو میگم چون 36 تومن دادم و هیچی ازش ندیدم
گفتم که دوستام میگن باید 3 - 4تا ببتدی تا جواب بده
سایتشم گفته که حداقل باید 2 تا ببندی!

آخه اگه با 36 تومن یا مثلا گیریم 100 تومن 20 درصد قدرت موتور 405 و پارس و ... افزایش پیدا میکرد و در واقع میشد 120 اسب! که دیگه خیلیا سراغ دیگر آیتم های تقویت موتور نمیرفتن...!

مجله ماشین فکر نکنم دیگه این ماه بیاد خرم آباد... خیلی جالبه... یه مرکز استان مجله ماشین نیارن...:27:

rami_hemi
22-12-2008, 13:44
وضعیت هوا تو خرم آباد چطوریه فرودگاهش بر قراره؟
آخه این مجله ها رو پست هوایی میاره.

avecina.ir
22-12-2008, 19:16
سلامم
این شماره رو من گرفتمش شاید لااقل هزارمین مجله ماشین باشه که میخونمش!! ولی بازم خیلی برام جذابیت داشتش طوریکه همونطور ایستاده تمام صفحاتش رو با دقت نگاه کردم و ورق زدم.دوست دارم اسکن کنم و بحالت pdf بذارم ولی میگم شاید مجله ی ماشین از اینکار راضی نباشه.نظر دوستان چیه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هوا 1 هفته و نیمه که آفتابش چشم آدم درمیاره.
داش فرشاد ببخشین ولی اسپم سواری ممنوع!ا ین حرفا جاش توی پروفایله هااااا:31:

Farshadd
23-12-2008, 13:42
وضعیت هوا تو خرم آباد چطوریه فرودگاهش بر قراره؟
آخه این مجله ها رو پست هوایی میاره.

هوا 1 هفته و نیمه که آفتابش چشم آدم درمیاره

سلامم
این شماره رو من گرفتمش شاید لااقل هزارمین مجله ماشین باشه که میخونمش!!

مجله ماشین تا الان همش 312 تا داده بیرون. 1000 تا که ...

داش فرشاد ببخشین ولی اسپم سواری ممنوع!ا ین حرفا جاش توی پروفایله هااااا:31:

اگه به بحث دقت کنی، متوجه میشی که این مربوط به همین تاپیک بود. چرا که رامین جان گفتن "وضعیت هوا تو خرم آباد چطوریه فرودگاهش بر قراره؟ آخه این مجله ها رو پست هوایی میاره." من هم در جواب گفتم " هوا 1 هفته و نیمه که آفتابش چشم آدم درمیاره" و این یعنی که نیومدن مجله ماشین به خرم آباد ربطی به هوا نداشته.
ولی به خاطر شما حذفش کردم و آوردم توی همین پست که نگید اسپم بوده.

طوریکه همونطور ایستاده تمام صفحاتش رو با دقت نگاه کردم و ورق زدم.دوست دارم اسکن کنم و بحالت pdf بذارم ولی میگم شاید مجله ی ماشین از اینکار راضی نباشه.نظر دوستان چیه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کار درستی نیست... ولی میتونید از چند روز دیگه مطالب جذابشو بذارید (چون تا الان دیگه هر کی میخواسته بخره، خریده. ولی چند روز دیگه هم صبر کنیم.)

==========
راستی مجله ماشین امروز اومد خرم آباد (شاید هم دیروز عصر) خریدم. ولی هنوز نگاش نکردم.

:12:

Senator_F
25-12-2008, 12:08
من از مجله ماشین این انتظارو نداشتم.
همون اولین مقاله که در مورد موستانگ هست.اگه دقت کنین عکسی که در صفحه 7 بالا گذاشته مربوط به نسل قبلی این ماشین هستش.شاید پایینی هم همونطور باشه ولی از اون زاویه قابل تشخیص نیست.
پیش خودشون فکر کردن هیچکس نمیفهمه بذار بره.همرنگه کسی دقت نمیکنه.
واقعا انتظار چنین حرکتی رو نداشتم.اونم تو اولین مقاله.

Farshadd
17-03-2009, 14:51
شماره جدید مجله ماشین رو خریدم... هنوز نخوندم ولی ظاهرا این شماره که ویژهنامه نوروز هم هست بهترین شماره ای بود که در 87 چاپ کرده... مقایسه های جالبی چاپ کرده... معرفیهاش خوبی هم بود. (کوتاه و مفید). جمع بندی و ...

Actros
17-03-2009, 16:30
آره.این شماره خیلی خوب بوده . به نظر منم سال 88 رو خوب شروع کردن. مخصوصا مقایسه 5 کشنده بازار ایران:5:

corey
17-03-2009, 16:38
مقایسه سری 3 و بنز سی کلاس و لکسسی is هم جالبه
راستی یه چیز بگم این مسیح فرزانه یکی از مسئولان شرکت ستاره بنز هست تو تست سری7 و s کلاس یا sl و سری6 همیشه برنده و بازنده و معرفی می کرد و مثلا تو مقایسه sl و سری6 در عین تعجب مرسدس تو لذت رانندگی و ... برتر دونست و مرسدس در مرتبه ای بالاتر از سری6 قرارش داد
اما تو تست سری3 و c کلاس از خواننده میخواد که با خوندن آمار و ارقام برنده تشخیص بده و خب مشخصه تو این رده هم فعلا سری3 بی رقیبه اما نمیدونم چرا نمیخواد خودش برنده تست مشخص کنه !!!!!!!!

milky way
17-03-2009, 17:11
مقایسه سری 3 و بنز سی کلاس و لکسسی is هم جالبه
راستی یه چیز بگم این مسیح فرزانه یکی از مسئولان شرکت ستاره بنز هست تو تست سری7 و s کلاس یا sl و سری6 همیشه برنده و بازنده و معرفی می کرد و مثلا تو مقایسه sl و سری6 در عین تعجب مرسدس تو لذت رانندگی و ... برتر دونست و مرسدس در مرتبه ای بالاتر از سری6 قرارش داد
اما تو تست سری3 و c کلاس از خواننده میخواد که با خوندن آمار و ارقام برنده تشخیص بده و خب مشخصه تو این رده هم فعلا سری3 بی رقیبه اما نمیدونم چرا نمیخواد خودش برنده تست مشخص کنه !!!!!!!!
کی گفته سری 3 برنده شد؟ این مقایسه نمیتونه برنده داشته باشه، کلا هم مقایسه خوبی نبود اگر برنده براش تعیین کنن بدون شک es350 هست چون قیمت bmw 330 سدان بیشتر از 100 میلیون (کوپه بیشتر از 120 میلیون) و قیمت c280 مدل 2008 با یسری آپشن اضافی نزدیک 130 میلیون تومنه! ولی es350 قیمتش 84 میلیون که اصلا قابل مقایسه نیست با این حال از نظر امکانات اصلا چیزی از دو ماشین دیگه که کم نداره شاید بیشتر هم داشته باشه از نظر موتوری و توان حرکتی هم از آمار رو نگاه کنید خیلی عملکردش نزدیک به 330 هست و یجایی حتی بهتره مصرف کمتری هم داره که جالبه.

corey
17-03-2009, 18:40
از نظر طراحی داخلی و خارجی و هندلنگ و کیفیت سواری و ارزش برند لکسس توی این مقایسه از همه پایین تره بعد شما میگی لکسس باید اول بشه؟!!!!!!!!!!!
اختلاف قیمتی هم که شما میگی برای مقایسه این خودروها تو قیمت اصلیشون میتونه ملاک قرار بگیره ( بدون د نظر گرفتن گمرکی و سایر موارد)که باز هم با توجه به این فاکتورها باز هم سری 3 تو همه آزمایشات رتبه نخست داره

milky way
17-03-2009, 19:21
از نظر طراحی داخلی و خارجی و هندلنگ و کیفیت سواری و ارزش برند لکسس توی این مقایسه از همه پایین تره بعد شما میگی لکسس باید اول بشه؟!!!!!!!!!!!
اختلاف قیمتی هم که شما میگی برای مقایسه این خودروها تو قیمت اصلیشون میتونه ملاک قرار بگیره ( بدون د نظر گرفتن گمرکی و سایر موارد)که باز هم با توجه به این فاکتورها باز هم سری 3 تو همه آزمایشات رتبه نخست داره
از نظر راحتی، امکانات، فضای داخل، مصرف سوخت و قیمت هم لکسس سرتره، در ضمن من قیمت در بازار جهانی رو کاری ندارم من دارم درمورد این تست و داخل کشور صحبت میکنم در خارج ایران ممکن خیلی چیزها فرق بکنه همین که مثلا میگی ارزش برند لکسس کمتره خوب این در شرایط بازار ماست در امریکای شمالی یا یسری کشورهای اروپایی مثل انگلستان، قضیه کاملا فرق میکنه.

rami_hemi
17-03-2009, 19:41
باز شما ها دعوا راه انداختین دارین در مورد چه ماشینهایی هم دعوا میکنین که هیچکدوم رو نمیشه برنده محض توی کلاس خودشون دونست .
راستی یه خبر جالب من میتونم یکی از اعضای صد تایی های مجله ماشین بشم
دقیقا 9 سال و 7 ماه بدون وقفه دارم مجله رو میخرم دیروزم بعد سالها از صندوق اوردم بیرون گذاشتم توی قفسه منظره قشنگی شده با سری کامل اول تا آخر نو آور
میخوام عکس قفسه رو بذارم اینجا

corey
17-03-2009, 20:55
باور کن از هر نظر حساب کنی سری3 تو این کلاس بی رقیبه این حرف من نیست این حرف تمام کارشناسای اتومبیل هست ولی بگذریم به نظرم د ر رابطه با تست پراید معمولی و هاچ بک و 132 و ... بحث کنیم بهتره:دی

راستی یه خبر جالب من میتونم یکی از اعضای صد تایی های مجله ماشین بشم
دقیقا 9 سال و 7 ماه بدون وقفه دارم مجله رو میخرم دیروزم بعد سالها از صندوق اوردم بیرون گذاشتم توی قفسه منظره قشنگی شده با سری کامل اول تا آخر نو آور
میخوام عکس قفسه رو بذارم اینجا

فکر خوبیه منم میزارم من از شماره 203 تا الان که شماره 313 هست دارم

poria_mc
17-03-2009, 23:12
کی گفته سری 3 برنده شد؟ این مقایسه نمیتونه برنده داشته باشه، کلا هم مقایسه خوبی نبود اگر برنده براش تعیین کنن بدون شک es350 هست چون قیمت bmw 330 سدان بیشتر از 100 میلیون (کوپه بیشتر از 120 میلیون) و قیمت c280 مدل 2008 با یسری آپشن اضافی نزدیک 130 میلیون تومنه! ولی es350 قیمتش 84 میلیون که اصلا قابل مقایسه نیست با این حال از نظر امکانات اصلا چیزی از دو ماشین دیگه که کم نداره شاید بیشتر هم داشته باشه از نظر موتوری و توان حرکتی هم از آمار رو نگاه کنید خیلی عملکردش نزدیک به 330 هست و یجایی حتی بهتره مصرف کمتری هم داره که جالبه.
میدونم جاش اینجا نیست ولی قیمتهارو بالا میگی! 330 رو ما خودمون فول آپشنش رو داریم مدل 2008 رو 92 تومن خریدیم! C280 با رده تجهیزاتی آوانتگارد مدل 2008 قیمتش 109 تومنه!

rami_hemi
18-03-2009, 00:19
حالا چرا توی بحث مجله دعوا میکنید
سعید من 5 تا بیشتر از تو دارم : دی
حالا من چهار شماره قبل اونم داشتم گم کردم ولی از سال 21 تا الان آرشیو کامل کردم .الان حوصله ندارم تا فردا عکس آرشیو رو میذارم

corey
18-03-2009, 10:00
ولی خب من نوآور کامل دارم از شماره 1
ولی کلوپ 100 تایی به نظرم هم تعدادشون زیاده هم ارزش نداره 200 تایی بهتره و خوب تعداد اعضا هم کمتره:دی

rami_hemi
18-03-2009, 12:57
چطور کلوپ صد تایی کمه
کمتر کسی هستش تو سن و سال ما اینطوری کلکسویون جمع کرده .قدیمیا چرا من بعضی وقتا شماره های قبلی رو توی دست فروشهای خیابون میدیدم این بار سری ببینم میخرم حتما

Farshadd
18-03-2009, 13:11
مقایسه سی کلاس و سری 3 و لکسس خوب بود ولی یه مشکلاتی داشت.

از جمله اینکه رینگ لکسس غیر استاندارد بود و باعث شد که شتابش و ... بد تر نشون بده.

ولی در کل خوب بود. کمی لطف نگارنده به لکسس کم بوده که نتیجه رو تغییر نمیده.

corey
18-03-2009, 13:45
ولی جالب ترین مقایسش کشنده ها بود

چطور کلوپ صد تایی کمه
کمتر کسی هستش تو سن و سال ما اینطوری کلکسویون جمع کرده .قدیمیا چرا من بعضی وقتا شماره های قبلی رو توی دست فروشهای خیابون میدیدم این بار سری ببینم میخرم حتما

ای گفتی من انقدر با این کلکسیون با خونه مشکل دارم یه روز اومدم خونه دیدم مجله ها تو جعبست !!!!!!!!!!!!
گفتم برای چی گذاشتین تو جعبه جواب هم این بود که جا گیره و دیگه به دردت که نمیخوره

rami_hemi
18-03-2009, 23:27
حالا کی اینا رو ریخته بود تو جعبه
یه زمانی به منم میگفتن ولی وقتی دیدین با چنگ و دندون از اینا نگه داری میکنم دیگه حتی طرفشونم نرفتن.
میخواستن بعضی وقتا بدم دست بچه ها منم نمیدادم می اومدم با خشونت از دست بچه میگرفتم

بی باک بی بال
19-03-2009, 12:08
سایت مجله ماشین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Farshadd
21-03-2009, 13:40
سایت مجله ماشین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

avecina.ir
26-03-2009, 11:21
سلامم...راستش مجله ره گرفتم و با دقت خوووندم بنظرم بعضي نظرات اينجا عجيب اووومد مثلن يكيتون گفته بود توووي مقايسه ي اين سه تا سدان نتيجه را به خواننده واگذار كرده!! اصلن چنين چيزي برداشت نكردم فكر ميكنم بعضيا يكم تند و كم توجه به جزئيات بسيار دقيق نهفته در مقالات ميخونن....

ولی جالب ترین مقایسش کشنده ها بود
مشكلش همونطور كه خودش گفته بود حضور نداشتن اسكانيا بود چون اسكانيا از قديم بين راننده ها بهترين كشنده هستش.كاش اين Howoo هاي آشغالي ره هم محض زنگ تفريح وارد مقايسه ميكرد.......جالبه تازگيا وزارت صنايع فهميده عمر مفيد هوو ها 3 ساله!!! بيچاره رانندهشون كه خريده يگ عمر باهاش نون درآره!!

rami_hemi
27-03-2009, 11:29
یه خبر عجیب هم از اسکانیا ها
همه برگشت داده شدن مثل اینکه همشون تکنولژی پایین موتور داشتن .ساخحتشون جدید بود ولی تکنولوژیشون مربوط به 8 سال پیش میشد.
و کلی از اونا رو توی محوطه شرکت ماموت توی اتوبان کرج قزوین دیدم.

بی باک بی بال
27-03-2009, 14:30
قیمت یه هوو با لیزینگ چیزی حدود 100 می شه
نمی دونم چرا مااین قدر اشعال از چین وارد می کنیم

بی باک بی بال
05-04-2009, 09:53
شماره بعد مجله ماشین کی میاد

corey
05-04-2009, 12:15
25 /1 مثل هر ماه

بی باک بی بال
21-05-2009, 18:13
در شماره این ماه

feryshad
21-05-2009, 18:38

تلاش و کوشش برای بهبود ترافیک رانندگی و صرفه‏جویی در مصرف بنزین صفحه 4
5 دلیل مهم برای ورشکستگی «جنرال موتورز» صفحه 5
و یک خودروی ملی دیگر . . . این‏بار «رانا» صفحه 6
تسلا (Tesla)، اولین سوپراسپرت الکتریکی جهان توسط نویسنده «مجلّه ماشین» آزمایش شد صفحه 8
آزمایش رانندگی با اتومبیل اسپرت «مرسدس‏بنز SL65 AMG» ـ 2009 صفحه 12
رقابت دو اتومبیل «سیتروئن زانتیا 2000» و «رنو مگان 1600» صفحه 16
نقد طراحی «مرسدس C کلاس» کوپه صفحه 20
آشنایی با مراحل رنگ‏آمیزی خودرو و تشریح فرآیند اعمال رنگ CED صفحه 22
کاهش مصرف بنزین در ازای حذف یک چرخ صفحه 24
آزمایش رانندگی با تویوتا IQ صفحه 26
شتاب جانبی یا G در اتومبیل صفحه 26
«شورولت ولت»، پیشگام عرصه نوین خودروهای الکتریکی صفحه 30
توصیه هایی برای خرید اتومبیل دست دوم صفحه 32
نوستالژی صفحه 34
کدام دست دوم؟ «میتسوبیشی پاجرو» نسل دوم صفحه 36
بهترین وانت‏بارهای سال 2009 صفحه 40
«مرسدس‏بنز اسپرینتر SP5» با تیونینگ هارتمان صفحه 44
تازه‏های دنیای اتومبیل صفحه 46
پیشنهادهایی برای بهبود تردد در بزرگراه‏های کشور با نگاهی به اتوبان‏های آلمان و قوانین رانندگی در آنها صفحه 48
«رنو مگان R26.R» صفحه 50
«روک RST 600 LM»، اتومبیلی منحصربه‏فرد براساس «پورشه 911 توربو» صفحه 55
معرفی دو دستگاه اتومبیل تویوتا سلیکا ST (1975) و GTI (1991) صفحه 56
قوی‏ترین «ب‏ام‏و X5» جهان توسط G-Power تولید شد صفحه 60
«بنتلی با سوخت اتانول برای سال 2010 صفحه 61
Tulesto، اولین اتومبیل اختصاصی نوویتک روسو صفحه 64
نگاهی به نمایشگاه بین‏المللی خودرو در شانگهای صفحه 66
معرفی فیلم‏های مرتبط با اتومبیل ـ «سریع و آتشین 4» صفحه 68
چهره‏های ماه در صنعت خودرو ـ شعار روز، جابه‏جایی است! صفحه 70
بررسی تغییر قوانین فنی فصل 2009 مسابقات F1 صفحه 72
گشت‏وگذاری در بین ستاره‏های نمایشگاه بین‏المللی اتومبیل نیویورک صفحه 76
«هوندا FCX کلاریتی»، کاندیدای دریافت جایزه نوبل اتومبیل! صفحه 80
مایکروسافت اتو صفحه 82
دسترسی آسان به اینترنت در اتومبیل صفحه 83
هیچ‏گاه جلوی ماشین خلاص شده نایستید! صفحه 84
گزارش اختصاصی «مجلّه ماشین» از گرندپری مالزی صفحه 87
آزمایش رانندگی با «سمند LX» سفارشی صفحه 92
آشنایی با اتومبیل‏های کلاسیک موجود در کشور ـ «مرسدس یونیماگ» 1969 صفحه 96
«پورشه پانامرا» برای سال 2010 صفحه 98
پاسخ به نامه‏ها و پیشنهادهای خوانندگان صفحه 100
موتور اسپرت ـ شگفتی در فرمولاوان ادامه دارد صفحه 103
آیا یاد خواهیم گرفت؟ موقعیت محصولات صادراتی ایران خودرو در روسیه صفحه 106
تعریفی دوباره از اصطلاحات علمی و واژگان فنی یک پیشرانه صفحه 110
تجربه رانندگی با «دوج چارجر SXT» در تهران صفحه 114
آزمایش نسل سوم «رنو مگان هاچ‏بک» صفحه 116
یکصد سالگی «بوگاتی» با Centenaire صفحه 118

tehran11
10-06-2009, 17:16
قیمت یه هوو با لیزینگ چیزی حدود 100 می شه
نمی دونم چرا مااین قدر اشعال از چین وارد می کنیم
mardomi ke ghadre khodeshono ghadre dashtehashono ghadre dolat mardaye khoda beya morzeshono nemedonand be in roz dochar mishan ke majboran khatryeh dandeh zadan ba mac usa ro ba international hayola ro ba scania be marg ro bedan jash savare in ashghal chiniha beshan be in dalil ke to masaleye atomi komakemon mekonand ke ashghalashono behemon hol bedan.kheyle marde:10:

mahdi_joker
25-06-2009, 14:02
چرا هیچ کس اینجا نمیاد؟!!!

سلام
خوبین؟
شماره جدید مجله اومده که مربوط میشه به تیرماه 88!
کیفیت کاغذ زیاد شده و صفحات تمام رنگی!!!
اما فکر کنم لزومی به این سطح کیفیت کاغذ نباشه!!!
1200 تومن زیاده!!!
اما خوب خدایی می ارزه!!!

شاد و موفق باشین

D r i v e r
27-06-2009, 21:34
چیزی که برام خیلی جلب توجه کرد
حجم بالای تبلیغات بود!!!!
تقریبا میشه گفت 40 صفحه از 120 صفحه!!!!
که به نظرم دیگه خیلی طمع کاری هست
واقعا نمیخواستم بخرم (به خاطر کارشناسی های جانب دارانه) ولی خوب وسوسه شدم ببینم چی داره این دفعه
ببخشید اگه حجم عکس زیاده
چون با اسکنر اسکن کردم
صفحه اول هست :

avecina.ir
27-06-2009, 21:56
سلامم.. این شماره همچین مقاله ی بدرد بخوری نداره که!! شماره ی قبل خیلی خوب بودش و فقط سه چهار تا مقاله اش مونده که اونم تا دو سه روز دیگه استاد میکنم..
تقریبا میشه گفت 40 صفحه از 120 صفحه!!!!
که به نظرم دیگه خیلی طمع کاری هستکاغذش از نوع وارداتی و بازار آزاده.. ضمنن چون بخاطر وضع اقتصادی و جلوگیری از خروج ارز جلوی واردات خیلی جنسا را دارن میگیرن قیمت کاغذش بیشتر شده.حتی جلوی واردات خودرو در امسال گرفته شده.. وقتی بخواد تمام رنگی باشه قیمتش سر به فلک میزنه بازم همین تبلیغات شاید قیمتش را بتونه ثابت نگهداره.. چاره ای نیستش..

farzan.B
28-06-2009, 00:08
آره این سری کاغذش کاغذه خوبی یود... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
29-06-2009, 10:23
هر ماه گند تر از ماه قبل
واقعا مجله ماشین تو چند وقت اخیر هیچ حرفی برای گفتن نداشته
مطالبش هم که...

avecina.ir
29-06-2009, 10:34
هر ماه گند تر از ماه قبل
واقعا مجله ماشین تو چند وقت اخیر هیچ حرفی برای گفتن نداشته
مطالبش هم که...
یه سری از مطالب خوبش را داره تووی نوآور چاپ میکنه.. نوآور قبلن تووی مایه های علمی فنی بودش ولی حالا سه چهارم مقاله هاش درباره ی خودرو هستش!!!!!((این را من تابحال نخریدم ولی فهرستش را تووی وب دیدم)) .. از مطالب خوب مجله ی ماشین میزنن تا توی اون چاپ کنن دیگه:13:

بی باک بی بال
29-06-2009, 12:04
من هم موافقم هر ماه گند تر می شود

rami_hemi
29-06-2009, 12:59
باید بهشون یه انتقاد شدید کنیم
سعی میکنم اینبار همراه مقاله خودم یه نامه هم بهشون بفرستم .
واقعا این ماه جز چند تا مورد محدود چیز زیادی نداشتن .تحقیق نمیکنن نمیدونم چرا دیگه مطالب فنی خوب کم دارن .
قبلا یه مطالب فنی در مودر گیربکس و از این چیزا داشتن .
البته در مقابل خیلی از کپی پیست کننده ها از وب و مجله های دیگه که حتی عنوان رو هم تغییر نمیدن بازم خوبه

corey
29-06-2009, 19:04
یه سری از مطالب خوبش را داره تووی نوآور چاپ میکنه.. نوآور قبلن تووی مایه های علمی فنی بودش ولی حالا سه چهارم مقاله هاش درباره ی خودرو هستش!!!!!((این را من تابحال نخریدم ولی فهرستش را تووی وب دیدم)) .. از مطالب خوب مجله ی ماشین میزنن تا توی اون چاپ کنن دیگه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

من تا 3 ماه پیش نوآور میخردم ولی نوآور سطحش از وبلاگ ها و اطلاعات عمومی که تو وبلاگ ها مینویسن هم پایین تر اومده بود

avecina.ir
29-06-2009, 20:18
باید بهشون یه انتقاد شدید کنیم
سعی میکنم اینبار همراه مقاله خودم یه نامه هم بهشون بفرستم .
واقعا این ماه جز چند تا مورد محدود چیز زیادی نداشتن .تحقیق نمیکنن نمیدونم چرا دیگه مطالب فنی خوب کم دارن .
قبلا یه مطالب فنی در مودر گیربکس و از این چیزا داشتن .
البته در مقابل خیلی از کپی پیست کننده ها از وب و مجله های دیگه که حتی عنوان رو هم تغییر نمیدن بازم خوبه
شماره های خیلی قدیمیش را داشتم خیلی عالی بودش.. مال حدود سالهای 72 تا 80 .. آقا مقالات خیلی آموزنده ای از Popular mechanic و منابع دیگه ترجمه میکردن حال میکردی.. مقاله داشت درباره ی مقایسه ی میگ29 با جنگنده های اروپایی.. اصلن یه دنیا مطلب یاد میگرفتی.. میگم شما بجای انتقاد و پنتقاد و این حرفا.. آستین بالا بزنین یا خودتون مقاله بنویسین یا که ترجمه کنین.. ماشاله چیزی که زیاده سایتهای تخصصی خودروی خارجی و سایت مجله های تخصصی خودرو که مقالاتشونه گذاشتن.. توووی بخش اموزشای الکترونیکی هم که لینک دانلود مجلات خارجی هستش..

بی باک بی بال
30-06-2009, 07:42
من یه مجله دیدم ازش مال سال فکر کنم 64 درست یادم نیست همش مال تجهیزات جنگی بود
با چند تا ماشین خوب بود

rami_hemi
30-06-2009, 09:51
اون زمانا آخه اینترنت به این صورت توی ایران نبود و واسه همه ما مطالب اونا تازگی داشت ولی الان یه مطلب اونا مینویسن خود من به شخصه میرم در مورد یه اسم توی ایون مقاله 3-4 برابر اون مطلب در میارم اونا هم تقصیر ندارن ولی بهتره دیگه به جای بعضی چیزای بی خودی بیان مطالب فنی بنویسن چیزایی که به این راحتی توی اینترنت نمیذارن .
مثلا یه مقاله این شماره در مورد مشکلات ترافیک چاپ کردن واقعا خوبه .یا آقای کاشانی گاها مقایسه های جالبی از وضعیت اروپا در مورد حمل نقل و ترافیک با ایران میکنه که واسه فرهنگ سازی خوب هستش .البته نو آور باید بر گرده به اون هدف اصلیش یعنی تکنولوژی و نواوری .چون از ال هم با این هدف ایجاد شد که مطالب غیر خودرو یی و تنکلوژیکی رو چاپ کنه و مجله ماشین تبدیل به مجله تخصصی خودرو بشه.
البته بازم میشه چند تا مطلب خوب تو این شماره پیدا کرد مقایسه کلاسیک کگه به نظرم ناقص بود و اصلا از تونایی های بی ام و مورد آزمایش چیزی نگفته و تست amg slk 55 واقعا وحشتناک بود که اول پروسه خرید رو گفته که واقعا خندم گرفت .
بدون هیچ توضیجحی که چرا خریدار اون پروسه طولانی رو گزرونده و مگه نمایندگی خاورمیانه بنز نمیتونست اقدام به سفارش این ماشین بکنه؟

shahab_f
30-06-2009, 10:07
دیدین یه رویه ای هست تو مجله ماشین وقتی یه مطلب رو ترجمه می کنند ، منبعش رو نمی نویسن ، خیلی راحت فقط اسم مترجم تحت عنوان "برگردان و نوشته" می نویسن ، خیلی کار ضایعیه .
شاید دلیلش اینه که فکر می کنن اگه منبعش رو بنویسن همه میرن اونارو می خونن ، یا ترجمه ی مجله هاس یا سایت ها . یه مجله که تو همین پی سی ورلد لینک های دانلودش هست ، اسمشو یادم نیست ، هر شماره یه مطلب از اون داره.
نکته ی دوم اینکه به غیر از زمان هایی که ماشین رو میبرن تو پیست آزادی ، در بقیه ی موارد کجا آزمایش می کنند ؟ تو اتوبان های تهران 180 تا رفتین خطرناکه و البته خلاف قانون !

avecina.ir
30-06-2009, 12:49
دیدین یه رویه ای هست تو مجله ماشین وقتی یه مطلب رو ترجمه می کنند ، منبعش رو نمی نویسن ، خیلی راحت فقط اسم مترجم تحت عنوان "برگردان و نوشته" می نویسن ، خیلی کار ضایعیه .
شاید دلیلش اینه که فکر می کنن اگه منبعش رو بنویسن همه میرن اونارو می خونن ، یا ترجمه ی مجله هاس یا سایت ها . یه مجله که تو همین پی سی ورلد لینک های دانلودش هست ، اسمشو یادم نیست ، هر شماره یه مطلب از اون داره.
نکته ی دوم اینکه به غیر از زمان هایی که ماشین رو میبرن تو پیست آزادی ، در بقیه ی موارد کجا آزمایش می کنند ؟ تو اتوبان های تهران 180 تا رفتین خطرناکه و البته خلاف قانون !
عزیز دل.. کدوم مجله ای تووی ایران اینکار را میکنه که این دومیش باشه؟؟ از قدیم الایام همین رسم بوده..
یه نگاهی به ماهنامه های علمی دیگه هم بینداز.. وقتی قانون کپی رایت وجود نداره طرف حتی کتاب ترجمه میکنه اسم خودش را داره جای مولف میزنه.. دیگه یه مقاله ی چند صفحه ای که جای این بحث ها را نداره.. خیلی علاقه دارم منم یه چند تایی مقاله ی توپ ترجمه کنم بفرستم ولی وقت و حسش نیستش.. یه چند تا مقاله ی کامپیوتری تا حالا تالیف کردم و چاپ شده ولی مقاله ی ماشینی هنوز نرفتم سراغش.. از مقالات کامپیوتری حداقل واسه من خیلی ساده تره.

rami_hemi
30-06-2009, 13:29
یه مطلب جالب یه زمانی قبل از مجله نو آور یکی از نویسنده ها که چه عرض کنم مترجم هم نمیتونم بگم
آراز خان بهش میگم الان بیشتر توی نو آور مقالات هواپیما یی و هوایی ترجمه میکنه یکی از آشنا های ما هستش .
من خودم دیدم چطوری ترجمه میکنه با نرم افزار .من خودم یه بار با فامیلشون نشسته بودم و مجله نو آور رو میخوندم که گرفت ازم نگاه میکرد دید ترجمه مطلب مال اونه داشت ازش تعرف میکرد که و میگفت تو میبنی چقدر اطلاعات داره و اینطوری ترجمه میکنه
منم گذاشتم جلوش 4-5 تا غلط فاحش اونم از نوع فنی ترجمه براش در آوردم کلی هم غلط دستوری .
بازم اینا یه خوبی دارن عنوان مطلب رو ترجمه میکنن و درست ترجمه میکنن بقیه رو بخونید کلی افتظاح کاری .
البته برای مجله ای با این سابقه واقعا بده اینطوری بکنه .

corey
30-06-2009, 15:06
خب دیگه هر جا پول وسط بیاد همه چیز زیر سوال میره
تنها جذابیتی که مجله ماشین برای من الان داره تست های مهندس کاشانی هست که واقعا جذاب و عالی هست هم اطلاعات جانبی خیلی خوبی تو تست هاش میده و هم اینکه تست هاش خیلی ساده و خوب هست

shifter
30-06-2009, 15:36
خب دیگه هر جا پول وسط بیاد همه چیز زیر سوال میره
تنها جذابیتی که مجله ماشین برای من الان داره تست های مهندس کاشانی هست که واقعا جذاب و عالی هست هم اطلاعات جانبی خیلی خوبی تو تست هاش میده و هم اینکه تست هاش خیلی ساده و خوب هست
البته تست هاشم كه ميدوني زياد بيطرفانه نيستن...!:31:
تو نواور تير هم درمورد خلباني و جت اسكي چيزايي نوشته...!
كلا درمورد هرچي كه خودش تو اون كار وارده يا باهاش درگيره مثل هواپيما ماشين و جت اسكي مينويسه!
به نظر من فعلا بهترين نويسنده و واقعي ترين نويسنده مهندس ممقاني هست.!:20:

rami_hemi
01-07-2009, 09:40
تجربه های جالبی رو که اونور داشته اینجا سعی میکنه منتقل کنه و به نوعی که خودش میگه آمبر آلرت میده .
توی یکی از مطالبش در مورد یکی از فامیلاش که دچار حادثه شده بود اینو میگفت یعنی یه هشدارهای سازنده میده .
ولی اینبار واقعا تستهای مجله ماشین کاملا بد و ناقص بودن بجز تست فیات سیینا البته

corey
01-07-2009, 09:51
تست سمند و لیفان تو ماه های گذشته خنده دار بود
یا مثلا تست مقایسه ای زانتیا و مگان
اصلا هیچ ایده جدیدی ندارن ماشین میارن 2دور باهاش میزنن و بعدش هم میگن خوبه یا بد

البته تو این چند وقت بخش اتومبیل های کلاسیک خوب بوده و کلا نوشته هاش جالبه

بی باک بی بال
22-07-2009, 09:00
مجله این ماه چطور بوده

ali racer
22-07-2009, 09:14
من کلا با این نوشته های فرهاد کاشانی خیلی حال میکنم
چیزای جالبی مینویسه
شما چطور ؟

corey
22-07-2009, 09:14
مجله این ماه چطور بوده

مسخره تر از ماه های گذشته
نمونشمقایسه سانتافه و مورانو ببینید همه چیز دستتون میاد

poria_mc
22-07-2009, 09:33
به نظر من فعلا بهترين نويسنده و واقعي ترين نويسنده مهندس ممقاني هست.
با این حرفت موافقم 206 درصد! ضمن اینکه فوق العاده خوشتیپ و خوش برخورد هم هست!:31:

corey
22-07-2009, 10:12
پوریا جدی میگی ؟؟؟؟
هیچ کس به اندازه این یارو چرت و پرت نمینویسه !!!

poria_mc
22-07-2009, 13:11
پوریا جدی میگی ؟؟؟؟
هیچ کس به اندازه این یارو چرت و پرت نمینویسه !!!
سعید جان منظورم اینه که نقد هاش رو بر اساس منافع شرکتهای مافیایی داخل نمینویسه! تو ماشینهای وارداتی هم که به نظر من کارش درسته و به برند خاصی علاقه نداره!
در کل مجله ماشین کلا چرته!

بی باک بی بال
24-08-2009, 09:50
به نظز شما این ماه مجله ماشین چه طور بود بازم افت داشت یا نه

grand theft auto
24-08-2009, 12:03
درسته که مجله ماشین یه عالمه مشکل داره و نویسنده هاش هم اکثرا... .اما در بین مجله های ایران بهترینه و رغیب نداره.قبول دارین؟؟
مثل عصر نوین و اینجور مزخرفات نیست که حجم موتور پورشه 911 رو 1300 سی سی بنویسه!!

shifter
04-09-2009, 21:19
با این حرفت موافقم 206 درصد! ضمن اینکه فوق العاده خوشتیپ و خوش برخورد هم هست!:31:
شما با ایشون ملاقات داشتین؟ من چند روز پیش ایشون رو به همراه فرهاد کاشانی در یزد ملاقات کردم...
جفتشون بسیار جنتلمن و خوش برخورد بودن...
به خصوص مهندس فرهاد کاشانی که همش شوخی میکرد باهام...!:31:
همونطور که میدونین فرهاد کاشانی مدیرعامل شرکت اریا دیزل هست که برای افتتاح نمایندگی شرکتشون چند روز پیش به چند شهر از جمله بندرعباس و یزد رفتن!:20:
جالبه که با همون ماشین های l90 که چندی پیش ازمایششون کرده بودن اومده بودن!:20:
این هم سایت شرکتشون و البته قسمت معرفی مهندس کاشانی:

Gesher
04-09-2009, 22:37
شما با ایشون ملاقات داشتین؟ من چند روز پیش ایشون رو به همراه فرهاد کاشانی در یزد ملاقات کردم...
جفتشون بسیار جنتلمن و خوش برخورد بودن...
به خصوص مهندس فرهاد کاشانی که همش شوخی میکرد باهام...!:31:
همونطور که میدونین فرهاد کاشانی مدیرعامل شرکت اریا دیزل هست که برای افتتاح نمایندگی شرکتشون چند روز پیش به چند شهر از جمله بندرعباس و یزد رفتن!:20:
جالبه که با همون ماشین های l90 که چندی پیش ازمایششون کرده بودن اومده بودن!:20:
این هم سایت شرکتشون و البته قسمت معرفی مهندس کاشانی:
طراحی سایتشان تمام فلش اما بسیار بسیار هوشمندانه و دقیق و نیز کاملاً سازگار با خطوط کم سرعت ایران طراحی شده.یک انسان دقیق مثل فرهاد کاشانی از مقاله نویسی تا جفت کردن کفش هایش همه را هوشمندانه و به بهترین صورتی که امکان دارد انجام میدهد تا هیچکس نتواند کوچکترین ایرادی بگیرد.به تمام معنی کلمه Perfect است.صد حیف که خودروسازان ایرانی از وجود نازنین این افراد هیچ بهره ای نمیبرند و نتیجه اش شده این وضعی که دارند و خواهند داشت

Actros
04-09-2009, 23:26
:41:
من یادم رفته بگیرم
باید بیفتم تو شهر ببینم کدوم دکه مونده براش . هر جا میرم میگه تموم شده . آرشیوم ناقص میشه
حوصله هم ندارم بگم بفرستن

farhad61
15-09-2009, 21:57
کسی پیدا نمیشه شماره هاشو اسکن کنه واسه بقیه بزار تو نت؟
مطمئناً کار جالبی میشه
میشه یه جیزی مثل این ماهنامه های شوت و بوم

D r i v e r
16-09-2009, 20:46
کسی پیدا نمیشه شماره هاشو اسکن کنه واسه بقیه بزار تو نت؟
مطمئناً کار جالبی میشه
میشه یه جیزی مثل این ماهنامه های شوت و بوم
من از این به بعدشو میتونم اسکن کنم
ولی حق کپی رایت چی؟؟؟
شماره جدید مجله ماشین منتشر شد!:31::11:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 10-11-08_0001.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 10-13-48_0002.jpg

poria_mc
16-09-2009, 21:40
امیر این G37 رو تو ایران آزمایش کرده؟فکر کنم مال این پسره اس که تو اقدسیه ول میچرخه!یه بار یه درگ باهاش انداختم نمیدونم خودش راه نیومد یا ماشینش!:31:

D r i v e r
16-09-2009, 23:42
امیر این G37 رو تو ایران آزمایش کرده؟فکر کنم مال این پسره اس که تو اقدسیه ول میچرخه!یه بار یه درگ باهاش انداختم نمیدونم خودش راه نیومد یا ماشینش!:31:
آره گذر موقت هست
گفته که 3696 سی سی حجم داره و 330 اسب بخار قدرت! :10:
تا جایی که خوندم از نظر فنی با 370z یکی هست

rami_hemi
17-09-2009, 10:11
ای نامردا
ریوریا 72 آزمایش کردن میکشمشون من رو دچار افسردگی کردن برم یکی بخرم بیام.

poria_mc
17-09-2009, 13:45
ای نامردا
ریوریا 72 آزمایش کردن میکشمشون من رو دچار افسردگی کردن برم یکی بخرم بیام.
خیلی هم تمیزه! من نمیدونم اینهارو از کجا گیر میارن؟
باحالترینش مقاله Z4 و ورود پورشه به ایران بود! واقعا دل آدم غش و ضعف میره!

corey
17-09-2009, 15:24
ولی خودمونیم این مجله ماشین هم خوب اراجیف تحویلمون میده
فقط قسمت خودروهای کلاسیکش جالبه و بقیش مسخرست

shahab_f
18-10-2009, 14:50
شماره جدید منتشر شد ، مطلب خاصی نداره که آدم با شوق و ذوق بخواد بره بخونه (آخه بعضی وقتا یکی دوتا از این مطالب تو هر شماره هست) . از مسابقه ی درگ اخیر هم فقط دو صفحه عکس داره ، بدون گزارش ! آزمایش رانندگی توسط نوسینده ی مجله ماشین هم نداره

shahab_f
18-12-2009, 15:24
شماره بعدی هم اومد ، مثه اینکه هیشکی دیگه مجله ماشین دوست نداره !:31:
جلد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

-----------------------------
فهرست مطالب این شماره :

yassin_car
18-12-2009, 23:16
در مقایسه ی ماکسیما و سوناتا نوشته:
0-100 سوناتا 2009:.8.9
0-100 ماکسیمای اتوماتیک:8.8
من دوستی دارم که هم پشت فرمان ماکسیمای خودکار نشسته و هم پشت سوناتای2009خودکار.
با این که به سوناتا علاقه ی زیادی دارد ولی حاضر است شهادت دهد که ماکسیما 1 تا 1.5 ثانیه سریع تر
است.

رضا صادقی
04-01-2010, 10:51
ولي ما با ماكسيما تست كرديم 9.3 ثانيه بود

Farshadd
04-01-2010, 14:32

رضا جان شرایط ( جاده، لاستیک، دما، نوع بنزین، بادو ...) فرق میکنه.
اونا با توجه به شرایط استاندارد و البته تا حدودی ایده آل میگن.

payamf1
26-01-2010, 17:35
من یه آرشیو بزرگ از مجله ماشین دارم...
از خیلی قدیمی تا حدود چند ماه پیش
ارزشی داره؟ مجله ماشین واسه این افراد امکاناتی داره؟

yassin_car
26-01-2010, 23:34
به دلیل ارتفاع 1200 متری تهران از سطح آب معمولا" شتاب به دست آمده در تهران حدود1 ثانیه کند تراز شرایط متعارف است.

sonyericsson_w
28-01-2010, 16:10

ببخشيد تو بحثتون دخالت ميكنم.
ولي اين خداييش نامرديه.
اين كه شتاب ال نوده.

yassin_car
29-01-2010, 21:22
من تا به حال اعداد زیر را شنیده ام:
برای مدل تومات:7.2-8.4-8.8-9.1-9.3-9.6
برای دستی:6.5-6.7-7.0-7.1-7.2-7.7-7.8-8.4

D r i v e r
29-01-2010, 22:06
ببخشيد تو بحثتون دخالت ميكنم.
ولي اين خداييش نامرديه.
اين كه شتاب ال نوده.
L90 ساده صد سال نمیتونه به این شتاب دست پیدا کنه
کلا به غیر از ارتفاع از سطح دریا خیلی چیز های دیگه هم در شتاب گیری ماشین وجود داره
مثل بنزین بدرد نخوره ایران!
بیخیال بحث شتاب بشین :31:

AKBAR132
03-06-2010, 19:04
سلام بچه ها
میخوام نظر مجله ماشین رو در مورد مگان 2000 بدونم ........... ممنون

AmiRreZA_RAcEr
03-06-2010, 23:02
سلام بچه ها

من یه مطلبی خوندم بیشتر روی ایمنیش مانور داده بود

hamid_diablo
23-06-2010, 12:30
سلام بچه ها
به نظر من نسل جدیدش خیلی بهتره که فکر کنم اونم داره وارد بازار ایران میشه

ولی طراحی نسل جدیدش اصلا با بازار ساذگار نیست خیلی اسپپرته:8:

shahab_f
22-06-2011, 00:21
میدونم تاپیک خیلی وقته خوابیده، اما شاید چون بچه ها یادشون رفته یه همچین تاپیکی هست. مجله ماشین خواننده کم نداره.
خصوصا حالا که دنیای خودرو هم تبدیل به هفته نامه شده و بین ماهنامه های تخصصی خودرو، مجله ماشین تقریبا بی رقیبه.
نکته ی دیگه اینکه آخرین شماره اش (تیرماه) مطالب خوبی داره:
تست خودروهای :
-مازراتی کواتروپورته
-مزدا 2
-لوبو
-چری x33
-لامبورگینی گالاردو
-نسل های مختلف کلاس C
توسط نویسنده ها و ترجمه ی تست سدان های لوکس و نسل های مختلف پورشه 911
خلاصه گفتم یه شانس دیگه به تاپیک بدیم شاید بیاد بالا.

farshad bugatti
24-06-2011, 13:38
یکی از جذاب ترین مطالبشم تست پورشه پانامرا با کیت منصوری هستش! که این کیت نزدیک به 40 میلیون خریداری شده و هزینه 3 میلیون حمل و 10 میلیون نصب و ... خلاصه 60 تومن خرج ورداشته اما چهره ی خیلی وحشی به پورشه داده!
اینم یه بیوگرافی کوچیک از منصوری درسته ربط نداره به تاپیک اما خواستم کمی تاپیک جون بگیره!

خودتون رو برای خوانندگان ما معرفی کنین ...

کوروش منصوری هستم . در سال 1339 در چالوس به دنیا اومدم و موسس شرکت منصوری هستم .

چطور وارد دنیای تیونینگ شدین ؟
وقتی که به سن دانشگاه رسیدم خونوادم منو برا ادامه تحصیل به انگلیس فرستادن . از همون موقع علاقه من به خودرو های مجلل انگلیسی روز به روز بیشتر شد . باید بگم با راه اندازی این شرکت رویای من به حقیقت پیوست و چیزی که واسه من سرگرمی بود تبدیل به شغل و تجارت شد .
تیونینگ به چه معناست ؟
هیچ وقت کلمه تیونینگ رو دوست نداشتم .ما همیشه طبق سفارش هایی که میگیریم عمل میکنیم . شرکتایی که تو کار تیونینگ هستن قطعاتی رو که مشتری دوست داره از شرکتای دیگه تهیه میکنن و روی خوئدرو سوار میکنن . در حالی که در منصوری ما قطعات لازم رو خودمون تولید میکنیم و بسیار مفتخرم که بگم تنها قطعه ای که ما تولید نمیکنیم لاستیک هستش .
پس تفاوت شما و مراکز دیگه تیونینگ تو همین نکتست !
بله ... همون طور که گفتم ما همه چیزو تو شرکت خودکون تولید و قطعات مورد نیازمونو تامین میکنیم . ما قطعات بدنه رو با استفاده از فیبر کربن میسازیم با همون کیفیت فرمول یک .

یادتون هست اولین ماشینی که تیون کردین چی بود ؟
ما با وسایل تزئینی بنز کارمونو شروع کردیم و به مرور تجهیزات داخلی ماشین هم به اونا اضافه شد . ولی اولین ماشینی که ما سفارش گرفتیم یه بنتلی کانتینانتال کوپه بود .

بهترین خودرویی که تا بحال تیونینگ کردین ؟
بدون شک بوگاتی ویرون

گرونترین تیونینگ چطور ؟ به سفارش کی بوده ؟
همونطور که گفتم بوگاتی ویرون ... و اینکه سیاست کاری ما بگونه ای هستش که هیچگاه درباره نام مشتری و قیمتش صحبت نمیکنیم ...
بهترین تیونینگی که انجام دادین چقدر زمان بر بوده ؟
من روی ماشین یا مدل خاصی نمیتونم تاکید کنم ... اگه شما بخواین یه کار خاص و حرفه ای انجام بدین همیشه برای ارتقاء اون به سطحی بالاتر به زمان احتیاج خواهیدداشت . چون همیشه چیز تازه ای به ذهن میرسه که پیاده کردنش به زمان احتیاج داره .
آخرین تیونینگ شما ؟
پورشه پانامرا و رولز رویس گوست ... در خال حاضر هم بر روی مازراتی گرن توریسمو مشغول هستیم ...

تو مجموعه شما همکار ایرانی هم پیدا میشه ؟
بله ... سرپرست بخش تولید ما و یکی از مدیران شرکت و همچنین مسئول انبار ما ایرانی هستن ...

امکان تیونینگ روی چه خودرو هایی وجود داره ؟
این موضوع بستگی به طرز تفکر ما داره ... مثلا اگه به ماشینی علاقه نداشته باشیم تیونینگش کار مشکلی میشه . برای یه کار خوب باید با ماشین ارتباط برقرار کنی و باهاش صحبت کنی . این ماجرا به قیمت ربطی نداره .

در صنعت تیونینگ آیا ایرانی موفق دیگه ای هم میشناسین ؟
متاسفانه خیر ...

حتما نام پیکان به گوشتون خورده . آیا تا بحال به تیونینگ پیکان فکر کردین ؟
استفاده از واژه تیونینگ واسه پیکان درست نیست . اما مطمئنا این ایده ایه که میشه روش کار کرد . مثلا اونو با قطعاتی با کیفیت تجهیز کنیم یا بخشهایی از اونو دینامیک تر کنیم .

تا به حال به فکر زدن شعبه ای از منصوری تو ایران بودین ؟
از اونجایی که خونواده و مخصوصا 2 تا برادرم تو تهران زندگی میکنن همیشه امکان تاسیس نمایندگی منصوری بوده و هست . الان در حال بازار یابی هستیم و اگه زمانش برسه فرصت رو از دست نخواهیم داد .

ماشین مورد علاقه خودتون ؟
به دلایل شخصی نمیتونم بگم ...

برنامه شما برای آینده ؟
همه ازم میپرسن ... شاید منصوری رو گسترش بدم

___[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هنر ایرونی:
بوگاتي ويرون جديدترين ساخته شركت خودروسازي بوگاتي است و در حال حاضر محصول اين شركت فرانسوي سريع‌ترين و گران‌ترين سوپراسپرت خياباني جهان محسوب مي‌شود. تاكنون حدود 200 دستگاه از اين اتومبيل استثنايي كه قرار است تنها در تعداد محدود ساخته شود به خريداران تحويل داده شده است.

اما اين ويژگي‌ها، حتي قيمت نجومي بوگاتي ويرون دلايل اصلي خاص بودن اين محصول كه اسم كاملش Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero مي‌باشد نبوده است، چراكه كوروش منصوري، يكي از سرشناس‌ترين تيونرهاي (ارتقادهندگان)‌جهان آن را بازآفريني و در ضمن پسوند linea vincero را هم كه ريشه‌اي ايراني دارد به نام آن اضافه كرده است.
منصوري اين نام را كه به معناي «پيروز خواهم شد» است از اپراي پوراندخت كه در ايتاليا و توسط جياكومو پوچيني به اجرا درآمد گرفته و براي شاهكار جديدش برگزيده تا اصالت خود را در بزرگ‌ترين كارش نشان دهد. به اين ترتيب نامي برگرفته از داستان‌هاي هزار و يك شب در يك طرف و بوگاتي ويرون در طرف ديگر، داستان جديد منصوري را ساخته و به عالم خودرو تقديم كرده است.

فراتر از سنت
در صنعت خودروسازي امروزي تيونينگ جايگاه خاصي پيدا كرده است. به طوركلي اين واژه به مجموعه اعمالي اطلاق مي‌شود كه باعث قوي‌تر، اسپرت‌تر و زيباتر شدن خودرو مي‌شود. عمل تيونينگ ابتدا به صورت محدود و غيرتخصصي انجام مي‌گرفت، ولي بتدريج و همزمان با پيشرفت صنعت خودروسازي، كارگاه‌هاي مخصوص براي آن برپا شد و استقبال از آنها آنچنان گسترش يافت كه در حال حاضر بعضي از خودرو‌هاي تغيير داده شده چندين هزار دلار ارزش دارد. البته در ميان تمام آنها كمپاني منصوري يكي از بزرگ‌ترين كمپاني‌هاي تيونينگ و طراحي پلتفرم در دنياست كه توسط كوروش منصوري تاسيس و اداره مي‌شود و تقريبا رقيبي در اين كلاس ندارد. اتومبيل‌هاي تيونر شده اين كمپاني به قدري كامل هستند كه كمتر كسي جرات تغيير دادن آنها را دارد و برعكس كمپاني‌هاي تيونينگ آلماني كه بيشتر به بالا بردن قدرت فكر مي‌كنند، منصوري بيشتر به با پارامترهاي زيبايي‌شناسي اتومبيل توجه دارد.
«فراتر از سنت، فراتر از مسابقه»؛ شعار هميشگي كمپاني كوروش منصوري ايراني است كه در انگلستان و آلمان تحصيل كرده و اكنون در آلمان و چك به تيونينگ مي‌پردازد. تخصص منصوري در زمينه‌هاي تقويت موتور، بهبود آيروديناميك، به‌كارگيري رينگ‌هاي آلياژي سبك‌وزن و ايجاد تغيير در داخل اتاق با استفاده از لوازم دست‌ساز است. به‌علاوه مركز تيونينگ منصوري براي دستيابي به بهترين هندلينگ، ايجاد تغيير را در مجموعه تعليق هم در دستور كار خود قرار داده است. البته اين تيونر مشهور ايراني به اين كار بسنده نكرده و موسس كمپاني Mp design است كه از بهترين توليدكنندگان قطعات اسپرت در دنيا محسوب مي‌شود.
منصوري تا به حال انواع مختلفي از اتومبيل‌ها از جمله بنز، پورشه، بي‌ام‌و، بنتلي، استون مارتين و... را تيون كرده، اما شاهكار اصلي‌اش تيونينگ موتور و بدنه بوگاتي ويرون افسانه‌اي است كه هيچ كمپاني ديگري جرات نزديك شدن به آن را نداشته است. منصوري توانسته قدرت اين ابراتومبيل را به هزار و 100 اسب بخار افزايش دهد و براي چنين كار بزرگي كه در كنار تغييرات اساسي و متفاوت روي ويرون پياده كرده حدود يك ميليون دلار دريافت كرده است. بنابراين با قيمت پايه خود بوگاتي در مجموع طرفداران Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero ?مي‌بايست 5‌/‌3 ميليون دلار براي خريد اين اتومبيل استثنايي بپردازند.

لوكس و متفاوت
بوگاتي (Bugatti) شركت خودروساز فرانسوي است كه در سال 1909 توسط نابغه‌اي ايتاليايي به نام اتوره بوگاتي و به منظور توليد خودروهاي سفارشي و خاص تاسيس شد، ولي با شروع جنگ جهاني دوم اين شركت نيز مانند بسياري ديگر از شركت‌هاي همدوره خود با شكست مواجه شد تا اين‌كه در سال 1998 توسط فولكس واگن خريداري گرديد.
ويرون، اولين محصول جدي اين كمپاني براي اولين بار در سال 1999 در نمايشگاه اتومبيل توكيو به نمايش درآمد. اين مدل نمايشي اوليه اگرچه به مدل توليدي امروز شباهت زيادي داشت، اما پيشرانه آن W-18 بود كه از سه رديف 6 سيلندر در كنار هم تشكيل شده بود. مديرعامل كل فولكس واگن قول ساخت اين مدل را با به‌كارگيري يك موتورW-16 (يعني دو موتور 8 سيلندر V شكل در كنار يكديگر) به جاي موتور 18 سيلندر قبلي در سال 2000 داد. اما اين تصميم به دليل مشكلاتي كه در سر راه پيش آمد عملي نشد تا اين‌كه بعد از هزاران ساعت كار طاقت‌فرسا بالاخره ويرون در سپتامبر 2005 به توليد انبوه رسيد.
بنابراين در قلب اين اتومبيل يك موتور 8 ليتري 16 سيلندر با آرايش W شكل نهفته است كه مي‌تواند قدرت 1001 اسب بخار و حداكثر 1250 گشتاور نيوتن را توليد كند. در واقع در محفظه احتراق بوگاتي ويرون، 3 هزار اسب بخار قدرت توليد مي‌شود كه 1000 اسب بخار به وسيله سيستم خنك‌كاري، 1000 اسب بخار توسط گازهاي خروجي، مصرف شده يا به خارج از خودرو انتقال داده مي‌شود و 1000 اسب بخار ديگر به چرخ‌ها منتقل مي‌شود تا اين خودرو به سرعتي استثنايي برسد. شتاب صفر تا صد اين اتومبيل توسط يك گيربكس 7 سرعته دستي در 5‌/‌2 ثانيه صورت مي‌گيرد و مي‌تواند به حداكثر سرعت 407 كيلومتر در ساعت دست پيدا كند. ميزان مصرف سوخت اين خودرو هم حدود 19 ليتر در 100 كيلومتر با سرعت عادي و حدود 60 ليتر در100 كيلومتر در حداكثر سرعت است.
بوگاتي ويرون، با توجه به قدرت موتور بالاي خود، از 4?رادياتور استفاده مي‌كند. ضمن آن‌كه نزديك لنت‌هاي ترمز اين خودرو، براي جلوگيري از ذوب لنت‌هاي ترمز به هنگام ترمزگيري‌هاي شديد، كانال‌هاي مخصوصي براي رسانش هواي خنك پيش‌بيني شده است.
اما سيستم فنربندي اين غول خياباني، سيستمي هيدروليكي است تا بر اساس شرايط مختلف ارتفاع و همچنين سختي مسير، سيستم تعليق خودرو را تنظيم كند و در عين حال طراحي كيت جديد كاملا بر مبناي نظريه كاهش وزن صورت گرفته و در آن به طور كامل از فيبر كربن استفاده شده است. اين تغيير در كيت بدنه ويرون نه‌تنها در ظاهر بلكه در كارايي خودرو نيز تاثير بسزايي داشته است. همچنين طراحي جلوي خودرو داراي چهره جذابي شده كه نماي جلوي خودرو را قدرتمندتر نشان مي‌دهد و آن را با گلگير‌ها هماهنگ‌تر مي‌كند. در ضمن در نشان دادن نام Vincero با نماد V از LED استفاده شده كه نماي زيبايي به خودرو داده‌اند. اينها تنها بخشي از ريزه‌كاري‌ها در طراحي ظاهري ويرون منصوري هستند، چراكه فضاي داخلي آن هم به علت استفاده از چرم تمساح و مار زيباترين كابين در بين بقيه سوپراسپرت‌هاست و كاپوت خودرو در قسمت انتهاي در جلو كوتاه‌تر شده و در عوض رديف ديگري از مكنده‌هاي هوا در جلوي خودرو اضافه شده است. منصوري معتقد است با ركاب كناري جديدي كه براي ويرون طراحي كرده توانسته ارتباط موفق‌تري بين نماي عقب و جلوي خودرو برقرار كند و طراحي يكپارچه‌اي را براي ويرون به نمايش بگذارد كه جلوه آن را اسپرت‌تر نشان مي‌دهد.
هواكش‌هاي بزرگ‌تر وينسرو در هماهنگي با ديفيوزر تمام فيبر كربني جديد ويرون سيستم خنك‌كننده با كارايي بالاتري را به وجود مي‌آورند تا بتوانند پاسخگوي موتور تقويت شده 1109 اسب بخاري با حداكثر گشتاور 1310 نيوتون متر كه منصوري روي ويرون نصب كرده باشند. لاستيك‌هاي توربيني وينسرو نيز كاملا توسط كمپاني منصوري طراحي شده و براي استفاده در ويرون جديد مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

در نشان دادن نام Vincero با نماد V از ال‌اي‌دي استفاده شده است.

منصوري معتقد است با ركاب كناري جديدي كه براي ويرون طراحي كرده توانسته ارتباط موفق‌تري بين نماي عقب و جلوي خودرو برقرار كند.

فضاي داخلي بوگاتي ويرون هم به علت استفاده از چرم تمساح و مار زيباترين كابين در بين بقيه سوپراسپرت‌هاست

در قلب اين اتومبيل يك موتور 8 ليتري 16 سيلندر با آرايش W شكل نهفته كه مي‌تواند قدرت 1001 اسب بخار را توليد كند.

كوروش منصوري يكي از سرشناس‌ترين تيونرهاي جهان، بوگاتي را بازآفريني كرده است.

منبع:جام جم

mohamad skystar
25-06-2011, 13:17
پورشه پانامرا با کیت منصوری به تهران اومد.
تو مجله ماشین نوشته بود 60 میلیو تومان برای صاحب خودرو هزینه داشته نصب کامل این کیت.
خیلی هم زیبا و جذاب بود و نوشته بود قیمت خودرو بالای 500 میلیون تومان شده

Amin-Nasim
29-06-2011, 11:40
سلام
چرا تو مجله ماشین چند ماه گذشته چیزی درباره خرید شماره های گذشته ننوشته
شماره ویژه فروردین پیدا نکردم چی کار کنم

mohamad skystar
29-06-2011, 12:00
سلام
چرا تو مجله ماشین چند ماه گذشته چیزی درباره خرید شماره های گذشته ننوشته
شماره ویژه فروردین پیدا نکردم چی کار کنم

با دفتر مجله تماس بگیرید.

021-88528018
021-88528019

- Saman -
29-06-2011, 13:36
با سلام

نمي دونستم كه تايپيك اختصاصي مجله ماشين هم در فروم هست! خيلي خوشحال شدم :)

من نزديك به 15 ساله كه مجله رو مي خرم و بله از خوانند گان قديمي مجله ماشين محسوب ميشم . مجله ماشين رو خيلي دوست دارم و براي سردبير جناب سيد شبيري و نويسندگان برتري چون آقاي مهندس كا شا ني احترام خاصي قائل هستم. در هر شماره جدا مطالب مفيد و سودمند پيدا ميكنم و گه گاه هم از شماره قديمي بر مي دارم و مطالعه مي كنم ...

فعلا - سا ما ن

shahab_f
31-07-2011, 12:02
خب این مجله که خواننده که زیاد داره، میتونیم راجع به مطالب هر شماره بحث کنیم. مثلا نویسنده ی مورد علاقه شما کیه؟
آقای فرهاد کاشانی که خوب مینویسه، اما تمام مقالاتش با جمله ی «توی کالیفرنیا که بودیم...» شروع میشه:31:. قبلاها تست ماشین هم انجام میداد، الان دیگه اینکارو نمیکنه مثه اینکه.

- Saman -
31-07-2011, 12:40
خب این مجله که خواننده که زیاد داره، میتونیم راجع به مطالب هر شماره بحث کنیم. مثلا نویسنده ی مورد علاقه شما کیه؟
آقای فرهاد کاشانی که خوب مینویسه، اما تمام مقالاتش با جمله ی «توی کالیفرنیا که بودیم...» شروع میشه:31:. قبلاها تست ماشین هم انجام میداد، الان دیگه اینکارو نمیکنه مثه اینکه.

چه عجب كسي كامنت داد :31: شوخي!

خب من بيشتر به دليل مشغله كاري كمتر فرصت مي كنم كه مجله رو بخونم . اما بيشتر همون جناب آقاي كاشاني ...

بله . دقيقا هم همينطوره به هر حال ايشون ساكن ايالت كاليفرنيا هستند . مطالب ايشون بي طرف و بدون جانب داري از برند خاصيه . درست بر عكس ديگر نويسندگان مجلات خارجي .

اين اتفاقا براي من هم سوال شده . يعني آقاي كاشاني پير شده ... :20:

rami_hemi
31-07-2011, 13:43
آقای کاشانی هم به نوعی دچار تعصب شدید شدن
از روزی هم که به ایران اومدن نقدهای خوبی در مورد وضعیت ترافیک نحوه عمل مراجع وابسطه به مسایل خودرو از راهنمایی تا بیمه ها نوشته
الان ایشون مدریت شرکت آریا دیزل رو دارن که وارد کننده و نمایندگی رنو تراکز توی ایران هستش و با مدریت ایشون بهترین خدمات پس از فروش رو این شرکت الان ارایه میده .
مجموعه تستهای ایشون در مورد استفاده بهینه از خودرو برای مصرف اقتصادی از سوخت خیلی جالب بود.

shahab_f
17-08-2011, 14:55
خب شماره جدید این ماه هم اومد، سر فصل موضوعات:

این شماره تست ماشین زیاد نداره، بیشتر مقالاته. این جناب «انصاری فرد» هم که هر ماه از تو دانمارک یه ماشین کرایه میکنه، براش مقاله مینویسه میفرسته مجله ماشین، ماشین های انتخابی اش هم هیچ کدوم جذابیت نداره. مقاله ی کرایه ی کامارو و چارجر در کیش هم بد نبود. راستی دوستان شما حاضرید 200 تا 300 تومن پول بدین که برای یک روز سوار ماشینی مثه کامارو یا کوروت بشین؟

mohamad skystar
17-08-2011, 15:19
تو شماره جدیدش برای شهریور ماه در مورد همکازی سوبارو و تویوتا همچنین اولین گیربکس 9 دنده جهان نوشته شده
باید حتما بخونمش .
جالبه.چون اولین گیربکس 8 دنده رو لکسوس گذاشت حالا باید بینیم 9 دنده رو کدوم خودروساز میزاره رو ماشیناش.

Amin-Nasim
21-08-2011, 15:28
ایاین شماره تست ماشین زیاد نداره، بیشتر مقالاته. این جناب «انصاری فرد» هم که هر ماه از تو دانمارک یه ماشین کرایه میکنه، براش مقاله مینویسه میفرسته مجله ماشین، ماشین های انتخابی اش هم هیچ کدوم جذابیت نداره. مقاله ی کرایه ی کامارو و چارجر در کیش هم بد نبود. راستی دوستان شما حاضرید 200 تا 300 تومن پول بدین که برای یک روز سوار ماشینی مثه کامارو یا کوروت بشین؟

اگه کوروت باشه من حاضرم 500 یا 600 تومن واسه یه روزش پول بدم
اونجا که قیمتا خوبه الان قیمت اجاره موستانگ تو تهران روزی 450 تومن هست

shahab_f
18-09-2011, 14:54
شماره این ماه هم اومد، مطالب خوبی داره.

خصوصا مطلب راجع به مصرف سوخت در سرپایینی. و دو تا مقاله هم راجع به وضعیت قاراشمیش قیمت خودرو ها در ایران هست که اونها هم قشنگند.

Hektor
10-12-2011, 21:58
این مجله مثل اینکه از وقتی قیمتش بالا رفته فقط یاران قدیمیش باهاش موندن.. :31:
برعکس نظرات بعضیها منی که نزدیک دودهه هستش این مجله رو میخونم افت خاصی در مطالب اون ندیدم.. بلکه حالت Active بیشتری پیدا کرده..
مطالب ماه آذر رو کسی نذاشت پس من میذارم.. مقالاتی که رنگی کردم بیشتر مورد توجهم واقع شد.. البته بدلیل مطالعات دیگه ایکه داشتم هنوز 40 درصد کل مقالات این ماهنامه رو فرصت کردم با دقت بخونم..

شماره پیاپی 347

حکایت همچنان باقی است . . . صفحه 4
«جنون سرعت» و حوادث رانندگی صفحه 5
آزمایش رانندگی «تویوتا FJ کروزر» 2012 صفحه 6
رونوشت جدیدی از «پورشه کاین» صفحه 8
مرسدس کلاس B، برتر در ایمنی و راندمان صفحه 10
GS 350، لکسسی برای تمام فصول صفحه 12
چگونگی ادامه تحصیل در رشته طراحی یا مهندسی خودرو صفحه 14
«نیسان لیف» توسط نویسنده «مجله ماشین» آزمایش شد صفحه 16
AMT، تحول در جعبه دنده اتومبیل صفحه 20
رابطه وزن با مصرف سوخت اتومبیل صفحه 21
معرفی اتومبیل نیسان آلتیما کوپه 2012 صفحه 22
بازار داغ کراس‏اوورها! صفحه 24
حضور در گردهمایی خودروهای کلاسیک مرسدس‏ بنز صفحه 26
تیونینگ اختصاصی برای سوپراسپرت سنت آگاتا! صفحه 28
داستان «فرمان خودرو» از گذشته تا آینده صفحه 30
آشنایی با نسل نو «پورشه 911 کاررا S» صفحه 40
آزمایش گروهی سه اتومبیل چهار در اسپرت کوپه «مرسدس CLS550»، «جاگوار XJ» و «آئودی A7» صفحه 42
Scion FR-S، اتومبیلی که «سوبارو» برای «تویوتا» می‏سازد! صفحه 46
تازه‏های «یورو6» در کامیون‏های سنگین صفحه 48
«سیتروئن DS5» مجهز به فناوری «هیبرید4» صفحه 50
«نیسان تیدا»، یک هاچ‏بک بی‏رقیب در بازار چین صفحه 55
احیای جاگوار تاریخی صفحه 58
سوپر تاکسی برقی با گنجایش 23 مسافر! صفحه 60
آزمایش رانندگی «کادیلاک STS» صفحه 62
«آئودی R8» با تیونینگ کمپانی Renim صفحه 64
سامانه چراغ حرکت در روز صفحه 66
اولین آلفارومئوی آمریکایی! صفحه 68
حق پخش تلویزیونی مسابقات F1، 3 میلیون پوند برای هر مسابقه صفحه 69
آئودی A8 هیبریدی صفحه 70
اهمیت بالانس چرخ صفحه 72
اتومبیلی که 45 سال جزء بهترین‏ها بود صفحه 74
حضور چینی‏ها در کمپانی «ساب» سوئد صفحه 76
نقد طراحی هیوندای توسان یا ix35 صفحه 78
آشنایی با فرمان پیچیده اتومبیل‏های F1 صفحه 80
تجربه 50 هزار کیلومتر رانندگی با «ایسوزو NPR» صفحه 82
«تاروس SHD»، یک اتومبیل ممتاز از کمپانی فورد صفحه 84
مرسدس‏ بنز SLS AMG با تیونینگ MKB صفحه 86
گزارش تحقیقی از اتومبیل پراید و نوادگانش! صفحه 88
تصادف کرده‏ اید؟ نگران نباشید . . . صفحه 90
خداحافظ «پونتیاک ترنس‏ام» دوست داشتنی! صفحه 92
معرفی اتومبیل کلاسیک «پورشه 356A کوپه» صفحه 94
آزمایش گروهی دیزل‏های کم ‏مصرف ولوو، اشکودا و پاسات صفحه 98
آخرین تحولات در سیستم تهویه مطبوع اتومبیل صفحه 102
اتومبیل عجیب رنو Frendzy صفحه 104
تاریخ‏سازی به روش «بوگاتی» صفحه 106
پاسخ به نامه‏ ها و پیشنهادهای خوانندگان صفحه 110
داستان یک ایرانی و 4 دستگاه «فراری» وی! صفحه 112
چه نوع روغن موتوری برای اتومبیل‏های مرسدس کلاسیک مناسب است؟ صفحه 114
موتور اسپرت صفحه 116
این یا اون؟ «نیسان قشقایی» یا «سوزوکی گرند ویتارا»؟ صفحه 118

Amin-Nasim
12-12-2011, 20:01
سلام
یه سوالی هست که ذهنم روبه خودش مشغول کرده
به نظر شما در حال حاضر مجله ماشین ارزش خرید داره ؟
حدود 40 صفحش که فقط تبلیغه
به نظرم الان جذابیت قدیما رو نداره

Hektor
12-12-2011, 21:12
سلام
یه سوالی هست که ذهنم روبه خودش مشغول کرده
به نظر شما در حال حاضر مجله ماشین ارزش خرید داره ؟
حدود 40 صفحش که فقط تبلیغه
به نظرم الان جذابیت قدیما رو نداره
این خیلی بحثش مفصله.. و من فقط در حد وقت و حوصله ی خودم میگم.. من الان دوره های مختلف و بسیار قدیمی این ماهنامه جلوم توی قفسه هست و اراده کنم دست دراز میکنم مقایسه میکنم با حالا..
من خواننده ی پروپا قرص این مجله بودم از حوالی دو دهه قبل و کماکان هستم گرچه گاهی بدلایل مشغله ی زیاد علمی و مطالعاتی برام پیش میاد نمیرسم بعضی ماهها رو تهیه کنم و بعداً از این لحاظ خیلی متأسف میشم چون یقین دارم خیلی چیزها رو از دست دادم.
قدیما یعنی حدود سال 75 و قبلش بنظر من تنها فرقی که با حالا داشت این بود که تقریباً همه ی آزمونهای خودرویی و مقالات ترجمه بود و البته تنوع مطالب هم بیشتر بود مثلاً به تحلیل سوخو 29 از دید غربیها و یا نگاهی به انبوه دروغهای دولت آمریکا در ماجرای ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایرانی روی خلیج فارس(نوشته ی مهندس فرهاد کاشانی-آمریکا) و.. هم پرداخته میشد و..
بلی از این لحاظ با حالا تفاوت داشت چون حالا تمرکزش روی خودرو رفته و اون مباحث رو به مجله ی فناور واگذار کرده.. قدیمتر مجله ی ماشین سیاه و سفید بود و روی کاغذهای ضخیم و کاهی که اگه الان دستتون بگیرین همون اول فکر کنم حالتون بهم میخوره حتی از فونت و صفحه بندیش و..!
ولی از جنبه های مفید تحلیلی و تخصصی خودرو نظر من اینه خیر فرقی نکرده و بلکه حتی پیشرفت کرده.واقعاً فرقی منفی نمیبینم و هنوز اون رو ماهنامه ی محبوبم میبینم.. گرچه جای بعضی قدیمیها مثل مهندس احمد قدیمی(سوئد) برای مقالات خودروهای سنگینش خالیه.
مجله ی ماشین خوشبختانه وضعش خیلی از بعضی ماهنامه های معتبر علمی کشور بهتره..
مثلاً اونچه بر سر ماهنامه ی عزیزم «دانشمند» بعد از حدود سال 73 اومد که ناشی از کنار رفتن مدیر مسئول اسبق دلسوز و باسوادش یعنی «علی میرزایی» بود که کاملاً پیرو سنت قدیم یعنی مقالات عمیق و تخصصی بود.. مدیر مسئول بعدی فقط زد توی خط مقالات و اخبار کوتاه بیخیال خودش جذابتر فقط هم برای جلب مشتری..!
از جنبه ی تبلیغات.. طبیعیه هزینه های بالای چاپ یک ماهنامه ی تمام رنگی با بهترین کاغذ خارجی و دستمزد نویسندگان و سود خرده فروشها و.. هر مدیر مسئولی رو مجبور میکنه بره طرف تبلیغات بیشتر برای اینکه مجبور نشه مجله رو بقیمت تمام شده بده دست من و شما.من همین الان یک ماهنامه ی تمام رنگی خودرویی معروف دیگه با ابعاد A4 رو که دارم برداشتم نگاه کردم حداقل دو برابر مجله ی ماشین تبلیغات داشت در حالیکه عکسهای رنگی مقالاتش از نصف مجله ی ماشین هم کمتر بود(یه چیزی حدود یک سوم)
بنظر من حس شما و بعضی بچه های دیگه که نظر مشابه شما رو دارن درست مثل همون حسیه که بعضی کاربرهای این فوروم بعد مثلاً دو سال فعالیت در اینجا پیدا میکنن.. مثلاً میبینی کاربر سال 2010 درمیاد میگه این فورم نسبت به قبل افت کرده!!
بلی ما انسانها خصلتی داریم که وقتی بار اول چیزی رو تجربه میکنیم تا مدتی برامون تازگی داره و تدریجاً بعد از مدتی رنگ کهنگی و تکراری بودن برامون میگیره و اشتباهاً این حس خودمون رو به اون نسبت میدیم نه به احساس خودمون.. خیلیها اینجورن و دیدم این رو گفتن ولی دیدگاه منصفانه ای نیست.
در واقع کسی که تحصیلاتش و تخصصش در این زمینه هست خیلی بعیده رنگ تکرار و کهنگی براش بوجود بیاد چون هر بار و از هر مقاله یه چیز جدید و نو درک میکنه ولی کسانیکه تخصصشون در اون رابطه نیست و صرفاً از روی علاقه ی شخصی جذبش میشن چون به اعماقش نمیرسن بعد از مدتی تکرر و نکرار رو در اون میبینن و تهی از جذابیت میبیننش..
این روند همیشه ادامه داره.. مثلاً کسانیکه جدیداً همین حالا باهاش آشنا شدن میبینی میگن به به.. چقدر جذاب و آموزندست بی نظیره و.. ولی بعد از چند سال خواهی دید همونا هم تدریجاً نظر شما رو پیدا کردن..

- Saman -
13-01-2012, 13:56
درود

این خیلی بحثش مفصله.. و من فقط در حد وقت و حوصله ی خودم میگم.. من الان دوره های مختلف و بسیار قدیمی این ماهنامه جلوم توی قفسه هست و اراده کنم دست دراز میکنم مقایسه میکنم با حالا..
من خواننده ی پروپا قرص این مجله بودم از حوالی دو دهه قبل و کماکان هستم گرچه گاهی بدلایل مشغله ی زیاد علمی و مطالعاتی برام پیش میاد نمیرسم بعضی ماهها رو تهیه کنم و بعداً از این لحاظ خیلی متأسف میشم چون یقین دارم خیلی چیزها رو از دست دادم.

والا چه عرض كنم كه من هم نزديك به 15 ساله كه مجله ماشين رو ميگيرم و مطالعه مي كنم و البته از چند صباحي هم خواهر دوقلو ي ايشان يعني ماهنامه نو آور .

در رابطه با غني بودن مطالب شكي نيست به خصوص اينكه مجله ماشين با عث شد كه معلومات من در زمينه اتومبيل تا به حد زيادي با لا بره و و اين تنها در زمينه ماشين نبوده بلكه از بيشتر جهات علمي فرهنگي و هنري.

قدیما یعنی حدود سال 75 و قبلش بنظر من تنها فرقی که با حالا داشت این بود که تقریباً همه ی آزمونهای خودرویی و مقالات ترجمه بود و البته تنوع مطالب هم بیشتر بود مثلاً به تحلیل سوخو 29 از دید غربیها و یا نگاهی به انبوه دروغهای دولت آمریکا در ماجرای ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایرانی روی خلیج فارس(نوشته ی مهندس فرهاد کاشانی-آمریکا) و.. هم پرداخته میشد و..

بله دقيقا همين طوره. بنا مصداق گفته ايشان پيشتر اقتباس قبلا از مجلات خارجي زياد بود ولي الان اينطور نيست. ما ميبينيم كه انواع و اقسام خودروهاي روز. و يا حتي رويايي (مانند فراري و لامبورگيني) حتي در ايران خودمان توسط كارشناسان مجله تست و باز بيني ميشند . و گزارش آنها بدون هيچ جانب داري و طرفداري از برند خاص منتشر ميشه. همينطور كه در بيشتر مجلات خارجي شاهد ش هستيم. يا حداقل اين موضوع كمتر ديده ميشه.

بلی از این لحاظ با حالا تفاوت داشت چون حالا تمرکزش روی خودرو رفته و اون مباحث رو به مجله ی فناور واگذار کرده.. قدیمتر مجله ی ماشین سیاه و سفید بود و روی کاغذهای ضخیم و کاهی که اگه الان دستتون بگیرین همون اول فکر کنم حالتون بهم میخوره حتی از فونت و صفحه بندیش و..!

تاييد ميشه.

در طول سالهاي متوالي كيفيت و كميت مجله به مراتب بالا تر رفته. چه از لحاظ مطالب منتشره و چه از لحاظ كاغذ و چاپ.

مجله ی ماشین خوشبختانه وضعش خیلی از بعضی ماهنامه های معتبر علمی کشور بهتره..
مثلاً اونچه بر سر ماهنامه ی عزیزم «دانشمند» بعد از حدود سال 73 اومد که ناشی از کنار رفتن مدیر مسئول اسبق دلسوز و باسوادش یعنی «علی میرزایی» بود که کاملاً پیرو سنت قدیم یعنی مقالات عمیق و تخصصی بود.. مدیر مسئول بعدی فقط زد توی خط مقالات و اخبار کوتاه بیخیال خودش جذابتر فقط هم برای جلب مشتری..!

نگيد كه دلم كباب شد!

من هنوز قسمي از آرشيو قديمي مجله دانشمند رو دارم. (كه امانتي هم هست) اصلا قابل قياس با وضيعت حاضر نيست. اون دانشمند كجا اين دانشمند كجا!

از جنبه ی تبلیغات....

اين گفته كاملا درسته. ضمن اينكه مجله ماشين از راه تك فروشي امرار معاش مي كند . و وابسته به هيچ ارگان خاصي نيست. و البته سعي بر حفظ اين خط معيشت .

بنظر من ....

ميتونم گفته شما را كاملا تصديق كنم اما بيشتر از اين نگاه. عادت به دانستن و داشتن . مطالعه . مرور خاطرات . نگهداري آرشيو . و اينكه انگار داشتن مجله ماشين به قسمي از برنامه من بوده. از اينكه در طول سالها مجله مي گيرم با اينكه انگار گذر زمان رو به راحتي ميشد در مابين ورقه هاي مجله ديد جدا لذت مي برم.

سپاس بر شما

AKBAR132
11-02-2012, 15:58
من از زمانی که نو آور چاپ شد و مطالب تقسیم شد و چون بچه بودم به خاطر بودجه دیگه نخریدم و اینکه دونستن مشخصات خودروهای روز دنیا چیزی بجز حسرت برام نداشت
مدتیه به اطف خدا وضعم خوب شده و تصمیم گرفتم دوباره به مجله ماشین و نو آور فکر کنم .

mr_khodaei2008
12-02-2012, 20:54
سلام

من هم از دوست داران قدیمی این مجله بودم و قدیما میخریدم و لی الان فکر کنم 7 سالی هست دیگه نمیخرمش اخرین شماره که ازش دارم شماره 258 هست

مجله خیلی خوب بود

mohamad skystar
27-02-2012, 23:47
سلام.
مجله ماشین اسفندماه 1390 رو بخونید
یکی از جالب ترین مطالبش در مورد فروش خودروهای بوگاتی و مالکان
این خودرو در سراسر دنیا هست.

Amin-Nasim
19-03-2012, 11:50
سلام
دیروز رفتم مجله فروردین رو خریدم
500 تومن گرون شده و کاملا طبیعیه :46:
مطالبش خیلی خوبه خیلی خیلی خوبه
مطالب جالبش به نظر خودم ( البته همه مجله رو وقت نکردم بخونم )
فراری f12
وضعیت خرید فروش و نگهداری اتومبیل در تورنتو (حتما بخونید و با ایران مقایسه کنید)
پر فروش ترین اتومبیل ها (حتما بخونید و با ایران مقایسه کنید)
ازمایش جیپ رنگلر روبیکان
مقایسه اتوبوس های بین شهری موجود در کشور
با ایتالیا در امارات
قهرمان بهره وری سوخت در جهان
بهشت سوپر اسپرتها
گذر بر گذر موقت ها
دیگه بقیش رو نخوندم :31:
نقطه ضعفش (که به نظرم خیلی بزرگه) انتخاب خودروی سال 90ه
بدون هیچ جدول امتیازی از سایر خودرو ها
اطلاعات بقیه خودروها
همین جوری فقط گفته اسپورتیج خودروی ساله
به نظرم این انتخاب اصلا ارزش نداشت چون من که نفهمیدم بر چه اساسه

shahab_f
14-05-2012, 13:58
دوستان شماره اخیر مطالب خوبی داره و برای کسانی که یه خط در میون مجله رو خریداری میکنند انتخاب خوبیه:
*مقایسه پورشه باکستر با هیوندای جنیسیس کوپه
*تست رانندگی فراری FF
*تست رانندگی سراتو کوپ، جنسیس 2012، هیوندای i30
*نقد طراحی بنز E
.
.
.

New-P30world
14-05-2012, 19:14
خب حداقل بگید پست من کجاش بد بود که حذف کردید؟؟؟

بدونم کی گزارش داد! :31: یعنی چقدر کم جنبه بودی عزیز... :41:

نظرمو دادم خب، گفتم گرونه خیلی وقته دیگه نمی خرم، نکنه از خود مجله ماشین اینجا پست میده و گزارش رد می کنه!!؟؟ :14:

کمی بیشتر نقد پذیر باشید.. لطفـاً.. :42:

hossein.az
14-09-2012, 10:34
حضور «مجله ماشین» در اولین نشریه نمایشگاه نشریات خانوادگی

«مجله ماشین» همانند ادوار گذشته در اولین نمایشگاه نشریات خانوادگی حضور دارد. محمد جعفر محمدزاده، معاون مطبوعاتي و امور اطلاع رساني وزارت ارشاد، در بازدید از مراحل آماده سازی نمایشگاه به غرفه «مجله ماشین» آمد.
وی با اشاره به این نکته که خودرو اهمیت زیادی در بین خانواده ها دارد حضور «مجله ماشین» را در نمایشگاه نشریات خانوادگی مثبت ارزیابی کرد.
به گزارش روابط عمومی نمایشگاه نشریات خانوادگی، نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی با شعار باهم بخوانیم با حضور 56 غرفه و حضور 80 نشریه از امروز آغاز به کار کرد.
ارتقاء هرم آگاهی های عمومی، افزایش سواد بصری و قدرت تشخیص نقد رسانه ها از سوی مردم، صیانت از نهاد خانواده به عنوان رکن قوام بخش خانواده که مورد هجمه فرهنگی واقع شده، ارائه استاندارهای لازم برای نشریات خانواده با برگزاری نشست های مختلف و معرفی آثار برتر و نقد و بررسی نشریات خانواده با حضور اساتید حوزه خانواده و روانشناسان از جمله برنامه های جنبی پیش رو در برگزاری نمایشگاه نشریات خانوادگی است.
در بخشی با عنوان چاردیواری دیدار مردم و اهالی رسانه با چهره های آشنا در حوزه های مختلف از قبیل هنر، ورزش و دیگر عرصه ها شکل خواهد گرفت.
نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی را معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد از 23 تا 30 شهریور ماه در سالن حجاب (میدان فاطمی – خیابان حجاب) مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می کند.

پایان خبر/وب سایت رسمی مجله ماشین

تاریخ ارسال :پنجشنبه 23 شهریورماه 1391

mohamad skystar
20-10-2012, 12:02
سارق وانت «مجله ماشین»، در نایین دستگیر شد

سارقی که چهارشنبه اقدام به سرقت وانت «مجله ماشین» کرده بود، توسط ماموران پلیس راه نایین دستگیر شد.
این سارق ساعت 4 صبح روز چهارشنبه 26 مهرماه جاری، وانت «مجله ماشین» را سرقت کرد. بلافاصله با اعلام مشخصات خودرو سرقتی به پلیس آگاهی فاتب، جستجو برای خودرو سرقتی در دستور کار قرار گرفت.
بررسی ها در خصوص این سرقت و فرد متهم به ارتکاب سرقت آغاز شد، تا در همان روز ساعت 21، هنگامی که این فرد قصد عبور از پلیس راه نایین را داشت، توسط ماموران متوقف شد.
به گزارش وب سایت «مجله ماشین»، با استعلام شماره پلاک خودرو، مشخص شد که خودرو سرقتی بوده و ماموران نیز راننده خودرو را جهت بررسی های بیشتر به مقر انتظامی منتقل کردند.
متهم دستگیر شده در بازجویی به سرقت خودرو اعتراف کرد.
در همین راستا، روابط عمومی «مجله ماشین» ضمن پوزش از همه خوانندگان، اعلام کرد: شماره جدید با 2 روز تاخیر ، شنبه در شهرستان ها توزیع خواهد شد.

منبع : مجله ماشین 91/7/29

mohamad skystar
14-01-2013, 19:38
مجله ماشین شماره پیاپی 361- بهمن ماه 1391 منتشر شد

آلودگی هوا صفحه 4
بنزین معمولی یا بنزین سوپر، کدام را انتخاب کنیم؟ صفحه 5
تجربه رانندگی با «تویوتا لندکروزر» 2012 صفحه 6
... بررسی فنی و میدانی نسل هفتم «فولکس گلف» صفحه 8
آزمایش خودروی برفنورد Snow-Trac صفحه 10
آزمون تواناییهای «هیوندای ix55» صفحه 12
سمند کوپه، تلاشی برای اثبات توانایی متخصصان ایرانی صفحه 14
نسل نو تویوتا RAV4، خوبی که بهتر شد صفحه 16
«آئودی All Road» مدل 2013 اتومبیلی برای تمام فصول صفحه 18
«مرسدسبنز کلاس E» مدل 2013، کارآمد و هوشمندتر از قبل صفحه 20
درباره اتومبیل «جیلی EC7» بیشتر بدانید صفحه 24
«مزدا 3» مدل 2013 فقط 17800 دلار! صفحه 25
استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی در طراحی لندروور و رنجرور صفحه 26
SLS63GT، مرسدسی متفاوت از مرکز تیونینگ کیچرر صفحه 28
شرحی بر مکانیزم عملکرد سامانه تعلیق در خودرو صفحه 30
معرفی «بامو سری 4 گرن کوپه کانسپت» صفحه 34
مقایسه هیبریدی های آئودی، بامو و اینفینیتی صفحه 36
«جاگوار XFR-S» عضو جدید باشگاه 300 کیلومتریها صفحه 38
نسل نو «کیا سورنتو 2014» پویاتر از گذشته صفحه 40
معرفی خودروهایی با حداقل عمر مفید 320 هزار کیلومتر صفحه 42
نسخه ویژه «جیپ رانگلر روبیکن» به مناسبت دهمین سالگرد تولید صفحه 44
مروری بر پیشینه کامیون سازان «کن ورث» و «وسترن استار» صفحه 45
ملاقات با «بامو Z4» آبی اقیانوسی صفحه 46
«مرسدس سیمپلکس 1903»، جد بزرگ مرسدسهای S کلاس صفحه 49
درباره نسل نو «هیوندای i30» بیشتر بدانید صفحه 50
«بامو M5» با تیونینگ کمپانی «منهارت ریسینگ» صفحه 55
مقایسه 8 دستگاه اتومبیل با میانگین مصرف 8/7 لیتر در 100 کیلومتر صفحه 56
معرفی تأثیرگذارترین خودروهای تاریخ صفحه 60
سگک فعال و Belt Bag برای کمربند ایمنی صفحه 62
دست نوازش یک کارگاه آلمانی بر بزرگان جهان خودرو صفحه 64
«ماکسیما 2013» با موتور و ترمز قویتر صفحه 66
آیا «لوتوس» به دوران اوج باز میگردد؟ صفحه 68
بررسی و تحلیل بیش فرمانی یا Over-Steer صفحه 69
روایتی خواندنی از سیر تکامل «تویوتا لندکروزر J70» صفحه 70
«دیفندر PRINDIVILLE» بهترین لندروور تاریخ صفحه 72
شرحی بر سامانه کنترل پایداری خودرو (ESP) صفحه 74
کاهش مصرف سوخت از انرژی بازدارنده ترمز صفحه 76
تایرهایی که خودبه خود باد میشوند صفحه 77
«آلتیما 2013» با گیربکس CVT بهتر صفحه 77
ناگفتههای «فولکسواگن» (قورباغه سحرآمیز) صفحه 78
«شلبی کبری دیتونا کوپه» 1960 صفحه 79
معرفی کشنده «آذهایتکس» صفحه 80
آزمایش «مرسدسبنز E350» روباز 2012 صفحه 82
تست خون برای خودروها! صفحه 86
بررسی فنی و میدانی «کشنده ماک CH613» صفحه 88
پاسخ به نامهها و پیشنهادهای خوانندگان صفحه 92
نسل نو هوندا سیویک کوپه صفحه 94
نگاهی به فصل 2012 مسابقات فرمولاوان صفحه 96
مروری بر عملکرد تیمها و رانندگان F1 صفحه 97
تجربه رانندگی با آئودی TT مجهز به پیشرانه 2 لیتری TFSI صفحه 100
این یا اون؟ MVM315 یا پژو 206؟ صفحه 102

mohamad skystar
12-02-2013, 19:58
شماره اسفند ماه 91 «مجله ماشین» منتشر شد + فهرست مطالب

در این شماره مهندس «برزو سپاسی» به آزمایش داچیا داستر که به زودی وارد بازار ایران می شود پرداخته که نتیجه آن در صفحه 8 به چاپ رسیده است. ایشان همچنین در بخش «معرفی خودروهای کلاسیک موجود در کشور» به معرفی یک دستگاه مرسدس بنز 230 مدل 1980 بسیار خاص پرداخته است که علت این خاص بودن را می توانید در صفحه 30 این شماره مطالعه فرمائید.
مهندس «رضا انصاری فرد» نیز گزارش تست خودروهای «مزدا 6» و تویوتا «آئوریس» را از دانمارک برایمان ارسال کرده اند که شرح آن را می توانید در صفحات 14 و 38 این شماره مطالعه نمائید.
آقای «مسیح فرزانه» نیز از آزمایش دو دستگاه آلفارومئو از دو نسل متفاوت یعنی gt1600 و جولیتا مطلب نوشته اند (صفحه 10)، از مجموعه اختصاصی خودروهای کلاسیک در کرج دیدن کرده اند (صفحه 32) و یک گزارش خواندنی از مسابقات 24 ساعته دبی تهیه نموده اند که شرح آن را می توانید در صفحه 40 این شماره مطالعه کنید.
بررسی تندر 90 با جعبه دنده اتوماتیک (صفحه 5) و وانت بار پراید (صفحه 18) توسط جناب آقای مهندس «جواد علیپور صدری» نیز جزو گزارش های خواندنی و جنجالی این شماره محسوب می شوند.
آزمایش رانندگی با وانت بار فولکس واگن آماروک (صفحه 36)، آزمون قوی ترین کشنده تک دیفرانسیل کشور یعنی ولوو fh16-660 ملقب به تندر سیاه (صفحه 76)، آزمایش مرسدس بنز cl500 مجهز به کیت بدنه cl63 amg (صفحه 76) و مقایسه تویوتا لندکروزر gxr با لکسس lx570 (صفحه 96) از دیگر مقالاتی است که توسط گروه تست «مجله ماشین» تهیه شده و از نظرتان می گذرد.
در بخش ترجمه و نگارش مطالب تخصصی و عمومی خودرو، معرفی خودروهای روز و ... مقالاتی از قبیل: بررسی بازار خودرو جهان در سالی که گذشت (صفحه 6)، معرفی کادیلاک elr هیبرید (صفحه 16)، مقایسه «نیسان مورانو»، لکسس rx350 و «هیوندای سانتافه» (صفحه 20)، معرفی ب ام و m3 با تیونینگ dtm (صفحه 24)، مطلبی جذاب درباره آفرود سواری (صفحه 26)، معرفی مرسدس بنز g63 amg با تیونینگ برابوس (صفحه 28)، بررسی اتوبوس setra topclass، معرفی نسل جدید نیسان gt-r (صفحه 50)، بررسی ساختار تایرها (صفحه 72)، بازخوانی پرونده کیا ریو اتوماتیک بنا به درخواست مخاطبین (صفحه 74)، تشریح بخش های مختلف یک خودروی فرمولاوان (صفحه 86)، معرفی پورشه پانامرای 721 اسب بخاری (صفحه 100) و «این یا اون» این شماره که بین لیفان 620 و پژو 206 صندوق دار مقایسه می کند (صفحه آخر) در کنار دهها مطلب جذاب و خواندنی دیگر به چاپ رسیده اند که امیدواریم از مطالعه آنها لذت ببرید.

منبع : مجله ماشین 91/11/24

mr_khodaei2008
25-02-2013, 08:50
سادش بخیر جوان بودیم چقدر عاشق این مجله بودم و میخریدم الان یه 30 تایش را هم دارم . اون زمان گرونترین قیمتش که خریدم 500 تومن بود حالا شده 2500

mohamad skystar
14-03-2013, 18:43
شماره ویژه نوروزی مجله ماشین منتشر شد + فهرست مطالب

جدیدترین شماره «مجله ماشین» در سراسر کشور منتشر شد.
در این شماره و در بخش «معرفی خودروهای کلاسیک موجود در کشور» مطالبی نظیر آزمایش اپل کاپیتان p2 سال 1962 به قلم مهندس «برزو سپاسی» به چاپ رسیده است که شرح آن را می توانید در صفحات 26 و 27 این شماره مطالعه نمایید.
مهندس «رضا انصاری فرد» نیز گزارش تست خودروهای «سئات لئون» و «اشکودا راپید» را از «دانمارک» برایمان ارسال کرده اند که شرح آن را می توانید در صفحات 72 و 98 این شماره مطالعه کنید.
آقای «مسیح فرزانه» یک دستگاه لکسس lx570 را مورد آزمایش قرار داده‏ اند که شرح آن را می توانید در صفحات 8 و 9 این شماره مطالعه فرمایید.
تجربه رانندگی با کیا «اپتیما» 2013 (صفحات 12 و 13)، تجربه سواری با شورلت «تاهو» 2012 (صفحه 66)، آزمایش ب ام و مسابقه ای e30 (صفحه 108) و تجربه رانندگی با پورشه کاین 957 سال 2009 مجهز به کیت بدنه «منصوری» (صفحات 116 و 117) از دیگر مقالاتی است که توسط گروه تست «مجله ماشین» تهیه شده و از نظرتان می گذرد.

در بخش معرفی و آزمایش خودروهای سنگین، معرفی مرسدس بنز arocs جدید (صفحه 34)، آزمایش نفتکش ولوو fh440 (صفحات 94 الی 97) و نگاهی به پیشینه ناوگان پخش فرآورده های نفتی (صفحه 97) از جمله مطالب جالب توجه است.
در بخش ترجمه و نگارش مطالب تخصصی و عمومی خودرو، معرفی خودروهای روز و . . . مقالاتی از قبیل: بازگشت بنتلی به مسابقات لمانز (صفحه 16)، یک نبرد سخت بین هیوندای، بیوک و لکسس (صفحات 20 الی 22)، مزایای گیربکس غیر اتوماتیک در پورشه 911 (صفحه 32)، نحوه کیفیت سنجی قطعات خودرو (صفحه 36)، نگاهی به سیر و تکامل آمبولانس (صفحات 42 و 43)، معرفی بنتلی فلایینگ اسپر (صفحات 53 و 57)، معیارهای انتخاب خودرو در 110 سال پیش (صفحه 60)، معرفی نسل هفتم شورلت کوروت (صفحات 65 و 65)، بررسی رنو «سنیک» جدید (صفحه 70)، معرفی قدرتمندترین پیشرانه دیزل در دنیا (صفحه 100) و معرفی رولزرویس فانتوم کوپه 2014 (صفحه 114) در کنار دهها مطلب جذاب و خواندنی دیگر به چاپ رسیده اند که امیدواریم از مطالعه آنها لذت ببرید.
ضمناً، بررسی میدانی jac j5 که یکی دیگر از میهمان های چینی بازار ایران خواهد بود در صفحه 10، بررسی وانت بار «ریچ» که به زودی وارد بازار کشور می شود در صفحه 30 و معرفی برند جدید چینی به نام «کوروس» در صفحه 86، از دیگر مطالبی هستند که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرند.

منبع : مجله ماشین 91/12/23

mohamad skystar
20-04-2013, 19:56
شماره اردیبهشت ماه 1392 مجله ماشین منتشر شد + فهرست مطالب

جدیدترین شماره «مجله ماشین» در سراسر کشور منتشر شد.
در این شماره و در بخش «معرفی خودروهای کلاسیک موجود در کشور» مطالب «پیکان جوانان در قلب لس آنجلس»، «آزمایش مرسدس بنز 250ce سال 1970» به قلم مهندس «برزو سپاسی» به چاپ رسیده است که شرح آن را می توانید در صفحات 26 و 40 این شماره مطالعه کنید.
مهندس «رضا انصاری فرد» نیز گزارش تست «اشکودا اکتاویا» را از «دانمارک» برایمان ارسال کرده اند که شرح آن را می توانید در صفحه 8 این شماره مطالعه نمائید.
آقای «مسیح فرزانه» نیز یک دستگاه «جنسین کوپه 2012» را آزمایش کرده اند که شرح این گزارش خواندنی را می توانید در صفحات 6 و 7 این شماره مطالعه فرمائید.
آزمایش رانندگی با سانگ یانگ اکتیون (صفحه 12)، مقایسه میدانی نسل اول و دوم کیا ریو «صفحه 24)، بررسی میدانی ب ام و 523i با تیونینگ هامان (صفحه 66)، و آزمایش مرسدس بنز cls 500 با تیونینگ mkb power (صفحه 72)، از دیگر مقالاتی است که توسط گروه تست «مجله ماشین» تهیه شده و از نظرتان می گذرد.
در بخش معرفی و آزمایش خودروهای سنگین، مقایسه فنی کشنده های نفتکش اسکانیا g380 و مرسدس بنز اکسور 1843 (صفحه 22) و شرح روش نامگذاری طولانی و عجیب اتوبوس های چینی (صفحه 80)، از جمله مطالب جالب توجه هستند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در بخش ترجمه و نگارش مطالب تخصصی و عمومی خودرو، معرفی خودروهای روز و . . . مقالاتی از قبیل معرفی نسل جدید s کلاس (صفحه 14)، معرفی آلفارومئو 4c (صفحه 16)، مقایسه رنجروور سوپرشارژ با آستون مارتین راپید، بنتلی مولسا، فراری ff و رولزرویس فانتوم (صفحات 18 الی 21)، انتخاب برترین وانت بار سال 2013 (صفحات 32 الیانتخاب برترین وانت بار سال 2013 (صفحات 32 الی 35)، معرفی فراری لافراری (صفحه 36)، آشنایی با علم طراحی خودرو (صفحه 44)، معرفی نسخه تقویت شده مرسدس بنز sl65 یعنی برابوس 800، ملقب به قدرتمندترین رودستر دنیا (صفحه 55)، مروری بر تاریخچه لامبورگینی کانتاش (صفحه 58)، معرفی مهمان تازه وارد بازار خودروی ایران یعنی mg350 (صفحه 60)، بررسی فناوری های نور آئودی (صفحه 64)، بررسی عملکرد ترمز دستی الکترونیکی (صفحه 68)، معرفی تجهیزات خودروهای پلیس ایالات متحده (صفحه 78)، معرفی کم مصرف ترین اتومبیل دنیا (صفحه 98)، پیش بینی برای انتخاب قدرتمندترین سوپر هیبریدی دنیا بین پورشه 918 اسپایدر، مک لارن p1 و فراری لافراری (صفحه 100) و . . . از دیگر مطالبی هستند که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرند.

منبع : مجله ماشین 92/1/31

mohamad skystar
15-05-2013, 14:02
کارشناس «مجله ماشین» میهمان شبکه پرس تی وی

آقای مازیار دانش پژوه، کارشناس خودرو و عضو هیات تحریریه مجله ماشین، در
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]برنامه شامگاهی ایران تو دی iran today شبکه پرس تی وی با محوریت بررسی خودرو و خودروسازی در ایران حضور می یابد.
وی در این برنامه به موضوعاتی همچون تاریخچه ورود خودرو به ایران، فرهنگ استفاده مردم از خودرو و تاریخچه مجله ماشین می پردازد.
واردات خودروهای خاص به کشور، تاثیر تحریم ها و بالا رفتن قیمت خودرو از دیگر موضوعات بحث شده در این برنامه است.
این گفت و گو ساعت 1:05 بامداد جمعه 27 اردیبهشت 1392 از شبکه ماهواره ای پرس تی وی روی آنتن می رود.

منبع : مجله ماشین 92/2/25

mohamad skystar
20-05-2013, 13:08
شماره خرداد ماه 1392 «مجله ماشین» در سراسر کشور منتشر شد

قبل از هر چیز، باید اشاره ای داشته باشیم به مصاحبه ای خواندنی که نویسنده «مجله ماشین» با جناب آقای «رضا دردشتی»، پیشکسوت اتومبیلرانی و پدر علم تیونینگ در ایران انجام داده است. شرح این مصاحبه خواندنی و آموزنده را، می توانید در صفحات 44 و 45 این شماره، مطالعه کنید.
در بخش معرفی خودروهای کلاسیک موجود در کشور، مطلب بررسی یک دستگاه «لندروور سری i86» فوق العاده خاص که به نحوی حرفه ای مورد بازسازی قرار گرفته، به قلم مهندس «برزو سپاسی» به چاپ رسیده است. متن این گزارش جذاب را می توانید در صفحات 36 و 37 این شماره مطالعه نمائید.
در این شماره، هفت گزارش تست که توسط تیم آزمایش «مجله ماشین» و برخی از مخاطبین عزیزمان انجام شده، به چاپ رسیده است که از میان مهم ترین آنها می توان به: آزمایش رانندگی با لیفان x60 (صفحه 6)، آزمایش جیلی ec7 (صفحه 22)، فیات x1/9 (صفحه 58) و ب ام و 330 مجهز به کیت بدنه m (صفحه 80)، اشاره کرد.
دوستداران اتومبیل های سنگین نیز می توانند، مطالب: کشنده مرسدس بنز آنتوس، شرحی بر پیشرانه جدید نسل نو کامیون های داف و مطلبی درباره قوی ترین کشنده بازار کشور که چندی پیش معرفی شد را، به ترتیب در صفحات 38، 64 و 94 مطالعه فرمایند.
«این یا اون» این شماره نیز به قلم مهندس «مصطفی ممقانی اصل» نوشته شده که به مقایسه بین مزدا 2 و هیوندای i20 می پردازد.
و اما در بخش ترجمه و نگارش مطالب تخصصی خودرو، معرفی اتومبیل های جدید و . . . مطالب متنوعی در صفحات مختلف این شماره به چاپ رسیده است که برخی از مهمترین آنها عبارتند از: معرفی مدل مفهومی جدید مرسدس بنز gla به همراه پوستر (صفحه 10)، نبرد آئودی s8 و ب ام و آلپینا b7 (صفحه 18)، قسمت دوم آشنائی با علم طراحی خودرو به قلم آقای «علیرضا محمدزاده» که به بحث تیونینگ و ساخت خودروهای خاص پرداخته (صفحه 30)، معرفی مرسدس بنز e63 amg، معرفی 15 مدل به یاد ماندنی از فیات و روش های جدید نگهداری از رنگ خودرو که به قلم مهندس «رضا انصاری فرد» به ترتیب در صفحات 34 و 48 و 60 به چاپ رسیده، کانسپت جدید «آیکونا وولکانو» ساخت چین با بیش از 900 اسب بخار قدرت (صفحه 56)، اپل آدام راکز کانسپت (صفحه 72)، میلیونرهای عشق سرعت که به مزاحمت اعراب در «لندن» می پردازد (صفحه 74)، جدیدترین بخش موتور اسپرت – گزارش گرندپری چین و بحرین (صفحه 96) و ده ها مطلب جذاب و خواندنی دیگر که امیدواریم مطالعه آنها برایتان سودمند باشد.

منبع : مجله ماشین 92/2/30

mohamad skystar
22-10-2013, 02:12
شماره آبان ماه 1392 مجله ماشین منتشر شد

tymind1989
01-12-2013, 01:27
سلام. کسی مجله ماشین فروردین 92 رو برای دانلود میتونه بگذاره؟ هرچی گشتم نبود.

- Saman -
01-12-2013, 12:11
سلام. کسی مجله ماشین فروردین 92 رو برای دانلود میتونه بگذاره؟ هرچی گشتم نبود.

دوست عزيز...مجلات ماشين براي دان لود نيستند...بي جهت وقت تون رو صرف جستجو تلف نكنيد!

براي خريد نسخه چاپي مجله اقدام كنيد...با دفتر مجله تماس بگيريد بهتر است.

tymind1989
01-12-2013, 16:47
بله. اگر قادر به تهیه بودم اینجا عنوان نمیکردم دوست عزیز!!

3274
01-12-2013, 17:26
بله. اگر قادر به تهیه بودم اینجا عنوان نمیکردم دوست عزیز!!
کلا pdf مجلات اخیر ماشین وجود نداره پس دنبالش گشتن بیهودست...
توی یکی از فروم های تخصصی خودرو، یک کاربری بود که با زحمات خیلی زیاد همه ی صفحات رو اسکن می گرفت و pdf میکرد و میذاشت که کیفیت هم نداشت و بعد چند نوبت ول کرد!
بهترین کار همونه که دوستمون گفتند و باید از دفتر مجله نسخه ی چاپی رو تهیه کرد و بس.
فقط نسخه های قدیمی مجله بصورت مجموعه pdf در چند سری CD توسط خود دفتر مجله فروخته میشه
اگر مقاله ی خاصی رو از شماره های اخیرش خواستی بگو اسکن کنم بذارم

tymind1989
01-12-2013, 17:50
ممنون از جوابتون. بله میدونم PDF نیست. واسه همین درخواست دادم اگر کسی میتونه اسکنش کنه که بتونم داشته باشمش. مقاله خاص بله اتفاقا. اگر شماره 363 فروردین رو دارید، یه مقاله در مورد ماشین J5 توش هست. اونو بیشتر میخوام. اگر بگذارین ممنون میشم. فقط بیشتر ممنون میشم اگر کیفیتشو پایین نیارید. همون عکس اسکن شدش کافیه.
اگر هم که کل مجله رو بتونید اسکن کنید و عکساشو بفرستید دیگه حتما براتون جبران میکنم دوست من

tymind1989
03-12-2013, 17:05
دوستان عزیز کسی مقاله ماشین J5 که تو شماره فروردین 92 بود رو نداره بزاره برام؟ ممنون

- Saman -
03-12-2013, 17:34
در اين باره من به شما و ديگر دوست مون پيام خصوصي فرستادم...

tymind1989
03-12-2013, 19:25
سلام. ممنون از جوابتون. نتونستم براتون پیغام بفرستم. برای همین اینجا دارم جواب میدم. اون سایت که معرفی کردید رو قبلا دیدم. ولی دقت کنید، حق اشتراکش 15000 تومنه. خود مجله اش 4 تومنه. اونوقت من فقط یه مقاله چندصفحه ای ازش میخوام. به نظر شما منطقیه انقدر واسش هزینه کنم؟
در هر صورت ممنون از زحمتتون.

tymind1989
03-12-2013, 21:04
تشکر از جوابتون. من نمیتونم پیغام خصوصی بفرستم. چون تعداد پست هام کمتر از 20 هست. ممنون از پیگیری تون دوست عزیز.