PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید لپ تاپ برای کار 3Dmax

H M R 0 0 7
27-09-2008, 22:55
سلام دوستان
من که نه ولی یکی از آشنا هایی نزدیکم میخواد یه لپ تاپ برای کار 3DMAX و Corel بگیره.
البته نمیخواد به صورت حرفه ای برای 3dmax باشه ولی همچیمن ضعیف هم نباشه.
سقف قیمت هم تا الان 1.3 تا 1.5 هستش.
اگه میشه منو راهنمایی کنید که چه مدلی برای اینکار خوبه.

ممنون میشم.

موفق باشید

REGISTERED USER
29-09-2008, 23:44
حسین جان HP های جدید DV5 انتخاب عالی هستند ...

HP pavilion DV5-1060
2.26-3MB centrino2 processor - FSB 1066
3GB DDR2
250GB HDD
DVD RW
15.4WXGA
1791 Geforce
Vista-H
KG 2.8
CHINA

BT/WEB/Remote/FP

1300,000 با یکسال گارانتی معتبر ایران

paranoid_android
30-09-2008, 11:32
سری XPS دل هم میتونه جالب باشه.
البته در مورد کارهای 3D و CAD نوت بوک هایی هم هستن که کارت گرافیکی Quadro ان ویدیا روشون هست که انتخاب های فوق العاده ای هستن و البته گرون!

REGISTERED USER
30-09-2008, 17:40
Xps حدود 1.300 و قوی به این صورت نداره

mostafa_khan001
30-09-2008, 22:23
کارت گرافیکی Quadro ان ویدیا روشون هست که انتخاب های فوق العاده ای هستن و البته گرون!

دوست من میشه درباره ی این کارت گرافیک کمی توضیح بدین یا اگه لینک از سایت معتبر دارین بدین.انگلیش هم باشه اکشالی نداره:46:

mostafa_khan001
30-09-2008, 22:24

رجیستر جان.گفتن تا بودجه ی 1.5 رو مشکلی نداره دوستشون.خوب اگه 1.5 داره با حدودا 80-90 تومن بگذاره روش xps میتونه بگیره دیگه.با گارانتی شرکت معتبری چون"دلیران"

paranoid_android
30-09-2008, 23:02
دوست من میشه درباره ی این کارت گرافیک کمی توضیح بدین یا اگه لینک از سایت معتبر دارین بدین.انگلیش هم باشه اکشالی نداره:46:
بله خواهش میکنم
کمپانی nVidia سری Quadro رو مخصوص کارهای سه بعدی و CAD طراحی کرده که معماری خاصی دارن و اکثر رندر فارم ها و worstation های قدرتمند کمپانی های مشهور ساخت انیمیشن یا game برای موارد رندر و ... از این کارت های گرافیک استفاده میکنن. اما این نوع کارت های گرافیکی برای بازی اصلا مناسب نیستن و فقط برای مورادی که ذکر کردم کاربرد دارن. اگر برای بازی میخواید سراغ کارت های گرافیک دیگه برید.
کلا توان محاسباتی این کارت های گرافیکی در زمینه پردازش پیکسلی ضعیفه و واحد های پردازش راسی (vertex) در اونها تقویت شده بنابراین میگم برای بازی کردن و البته موارد روزمره مناسب نیستن. کلا کاربردهای صنعتی دارن.
این کارتها با نام FX نامگذاری میشن و کارت های گرافیک جدیدی که ان ویدیا برپایه معماری G8 (همون کارت های گرافیک 8800) داده، سری quadro fx 4600 هستش. البته یه سری دیگه هم هستن که با NVS نامگذاری میشن که برای سیستم هایی که نیاز به چندین خروجی مونیتور دارید مورد استفاده قرار میگیرن. سری quadro fx 5600 هم جزو گرونترین کارت های گرافیکی خونواده qudro fx هستن. و قیمتهاشون بالای 3-4 ملیونه:46:
چون پروسه تولید این کارت های خیلی پیچیده هستش خیلی از شرکتای سازنده کارت گرافیک طرف تولید این نوع کارت ها نمیرن. کمپانی های محدودی مثل Leadtek هستن که از برترین تواید کننده های این نوع کارت های گرافیک به شمار میرن و...
بازم اگر توضیحی نیاز بود در خدمتم.

paranoid_android
30-09-2008, 23:05
قوی نداره؟!
فکر می کنم بیشتر گرافیست ها و گیمرها و کسایی که طالب قدرت و کارائین طرف این سری میرن.
شما ظاهرا علاقه خاصی به HP دارین، اما دل هم طرفدارای خاص خودش رو داره.

mostafa_khan001
30-09-2008, 23:38
قوی نداره؟!
فکر می کنم بیشتر گرافیست ها و گیمرها و کسایی که طالب قدرت و کارائین طرف این سری میرن.
شما ظاهرا علاقه خاصی به HP دارین، اما دل هم طرفدارای خاص خودش رو داره.

دوست من منظور رجیستر رو بد فهمیدین.منظورش این بود که با 1.300 نمیشه xps با کانفیگ خوب گیر اورد
راس هم میگه خداییش دیگه..واسه xps کمتر از 1.500 بده درد بخور نیست اصلا

mostafa_khan001
30-09-2008, 23:50
بله خواهش میکنم
کمپانی nVidia سری Quadro رو مخصوص کارهای سه بعدی و CAD طراحی کرده که معماری خاصی دارن و اکثر رندر فارم ها و worstation های قدرتمند کمپانی های مشهور ساخت انیمیشن یا game برای موارد رندر و ... از این کارت های گرافیک استفاده میکنن. اما این نوع کارت های گرافیکی برای بازی اصلا مناسب نیستن و فقط برای مورادی که ذکر کردم کاربرد دارن. اگر برای بازی میخواید سراغ کارت های گرافیک دیگه برید.
کلا توان محاسباتی این کارت های گرافیکی در زمینه پردازش پیکسلی ضعیفه و واحد های پردازش راسی (vertex) در اونها تقویت شده بنابراین میگم برای بازی کردن و البته موارد روزمره مناسب نیستن. کلا کاربردهای صنعتی دارن.
این کارتها با نام FX نامگذاری میشن و کارت های گرافیک جدیدی که ان ویدیا برپایه معماری G8 (همون کارت های گرافیک 8800) داده، سری quadro fx 4600 هستش. البته یه سری دیگه هم هستن که با NVS نامگذاری میشن که برای سیستم هایی که نیاز به چندین خروجی مونیتور دارید مورد استفاده قرار میگیرن. سری quadro fx 5600 هم جزو گرونترین کارت های گرافیکی خونواده qudro fx هستن. و قیمتهاشون بالای 3-4 ملیونه:46:
چون پروسه تولید این کارت های خیلی پیچیده هستش خیلی از شرکتای سازنده کارت گرافیک طرف تولید این نوع کارت ها نمیرن. کمپانی های محدودی مثل Leadtek هستن که از برترین تواید کننده های این نوع کارت های گرافیک به شمار میرن و...
بازم اگر توضیحی نیاز بود در خدمتم.

سلام دوست من که اسمت رو هم نمیدونم
پارانوئید جان.!!!میشه اول یه مدل معرفی کنی که مثلا از این کارت گرافیک استفاده میکنه.توی برند دل چه مدلی این کارت رو داره؟
quadro fx خانواده ی بزرگی داره؟یعنی مدلهای زیادی داره؟میشه چند تا از مدلهاش رو بگی حداقل از نظر اسمی باهاشون کمی اشنا بشیم
ممنون
شاد باشی:20:

ravani_13
01-10-2008, 01:06
سلام

در حدود 1.300.000 dv5 - 1060 عالیه .

در حدود 1.500.000 xps m1530 .

موفق .....

paranoid_android
01-10-2008, 02:32
سلام دوست من که اسمت رو هم نمیدونم
پارانوئید جان.!!!میشه اول یه مدل معرفی کنی که مثلا از این کارت گرافیک استفاده میکنه.توی برند دل چه مدلی این کارت رو داره؟
quadro fx خانواده ی بزرگی داره؟یعنی مدلهای زیادی داره؟میشه چند تا از مدلهاش رو بگی حداقل از نظر اسمی باهاشون کمی اشنا بشیم
ممنون
شاد باشی:20:
سلام، علی هستم.
من مدل های زیادی ندیدم ولی در مورد دل روی یکسری از نوت بوک های precision و latitude دیدم مثلا مدل: Dell Latitude D830
یا مدل های E6400 و E6500 بازم از سری Latitude

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتو سری Tecra توشیبا هم قبلا چند مدل رو دیده بودم اما یادم نیستن! برندهای دیگه مثل HP یا sony و ... مدلی ندیدم که از کارت گرافیک quadro استفاده کنه.
در مورد سری های مختلف تراشه های quadro برای پلتفرم موبایل این table رو ببین:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MN20
01-10-2008, 10:12
الان قیمت xpsچنده؟

paranoid_android
02-10-2008, 00:09
الان قیمت xpsچنده؟
M1330 و M1530 و M1730
1.5 میلیون به بالا، البته با گارانتی زیگورات 100 تا 150 تومن گرونتر

mostafa_khan001
02-10-2008, 00:54
سلام، علی هستم.
من مدل های زیادی ندیدم ولی در مورد دل روی یکسری از نوت بوک های precision و latitude دیدم مثلا مدل: Dell Latitude D830

در مورد سری های مختلف تراشه های quadro برای پلتفرم موبایل این table رو ببین:

[I]

این تیبل که گذاشتی واسه موبایله؟یعنی واسه موبایل ها از این چیپ های گرافیکی استفاده میکنن؟:18:

paranoid_android
02-10-2008, 01:28
این تیبل که گذاشتی واسه موبایله؟یعنی واسه موبایل ها از این چیپ های گرافیکی استفاده میکنن؟:18:

بله:46:
البته منظورم گوشی های موبایل نبود،
پلتفرم موبایل یعنی برای نوت بوک ها یه عنوان mobile workstation

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mostafa_khan001
02-10-2008, 13:03
شرمنده علی جان.من از بس توی بخش موبایل بوده ام.همه چیز رو به موبایل میچسبونم
یه کم توضیح بده.اگه زحمتی نیست
منظورت از موبایل ورک استیشن چیه؟

paranoid_android
02-10-2008, 16:48
شرمنده علی جان.من از بس توی بخش موبایل بوده ام.همه چیز رو به موبایل میچسبونم
یه کم توضیح بده.اگه زحمتی نیست
منظورت از موبایل ورک استیشن چیه؟
خواهش میکنم:46:
منظورم از workstation های موبایل لپ تاپ هایی هستن که مثل یه کامپیوتر قدرتمند از لحاظ سخت افزاری عمل میکنن یا اینکه شرکت های تولید کننده برای متمایز کردن نوت بوک های مخصوص خودشون از نوت بوک های عادی از لفظ worstation استفاده میکنن. کلا همون تعریفی که در مورد workstation وجود داره و اونو از یه کامپیوتر standalone جدا میکنه یعنی هر کامپیوتری که به network متصله و یه یوزر میتونه پشتش بشینه و کارهاشو انجام بده منتها حالت پرتابل داشته باشه مثل نوت بوک. مثلا Dell همه نوت بوک های قدرتمند خودش رو که از quadro FX استفاده میکنن در سری workstation قرار داده: