PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مباحث و سوالات مربوط به گــــــواهـــــیــــنـــا مـــــــــه

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

arash66_2m
08-05-2008, 14:35
سلام دوستان.
من در این تایپیک می خوام دوستان کمکی در حق ما بکنند. و آموزش طرز رانندگی رو از پایه (بدون داشتن گواهینامه رانندگی و بلد نبودن) به ما این جا آموزش بدن و ما هم از این آموزش شما بهره ببریم و بتونیم در امتحان رانندگی سر بلند بیرون بیایم در همون بار اول...
از دوستان خواهشمند هست به طور کاملا مفید و جامع از آیینه گرفته تا تیپ نشتن در ماشین و ...
با تشکر.:11:

eshgh_rap
08-05-2008, 15:17
واقعا فكر ميكني امكان داره بدون نشتن تو ماشين اينكارو كرد؟

AaVaA
08-05-2008, 15:23
سلام
البته فکر خوبیه اما تئوری که نمیشه یاد گرفت میشه ؟

خب حالا اول از همه یه اصلی هست به اسم "صکادرات " [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یعنی اول نیت میکنی رانندگی کنی، بعد میری طرف ماشین
در ماشینو باز میکنی ، میشنی

ص: صندلیتو تنظیم میکنی ،
ک: کمربند ایمنی
ا : آیینه بغل فرقی هم نداره اول آیینه جلو
د: دنده رو چک میکنی خلاص باشه ماشینو که روشن میکنی تو دنده نباشه ضایع بشی !
ر: ماشینو روشن میکنی
آ: آیینه و دید پشتتو تنظیم میکنی
ت: ترمز دستی رو میخوابونی ( اینو همیشه یادت باشه ترمز دستی خوابوندن واقعا مهمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
و حرکت..که البته حرکت خودش یه داستان دیگه داره

خب این مقدمه فعلا

ولی بازم میگم آموزش تئوری اصن نمیشه اما بد نیست دوستان یه سری تجربیاتشونو در اختیار دیگران قرار بدن اگه نکته ی خاصی بلدن بگن
ایشالا که تاپیک خوبی بشه !

WooKMaN
08-05-2008, 15:56
كلي دنبال اين كلمه ي صكادرات بيدم ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون AaVaA جان ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Havbb
09-05-2008, 13:58
كلاچ را تا آخر فشار ميدي پايين
ميذاري تو دنده يك اگه ميدوني دنده يك كجاست ، سمت چپ، جلو بزن دنده را.
كلاج را آرام آرام بيار بالا تا وقتي احساس كردي ماشين ميخواد حركت كنه در چنين حالتي احساس ميكني ماشين ميخواد خاموش بشه
سپس گاز را آروم فشار ميدي و كلاج را بسيار آروم و يواش يواش رها ميكني
اين هم از طرز راه افتادن با دنده يك البته براي تازه كارها خودت يه كم كه تمرين كني فوت و فن را افتادن دستت مياد و ديگه نياز به انجام اعمال بالا نيست
البته بخشيش نياز نيست

Havbb
09-05-2008, 14:00
در مورد اون كلمه هم بگم كه جديدا" حرف (ك) را هم گذاشتند ولي قبلا" نبود در ضمن اين كلمه صادرت هست نه صادرات چون دوتا الف توش داره و مجبور ميشي در تا اينه را بگي

Havbb
09-05-2008, 14:02
اگه ميخواي تو يه جاي رسمي مثل خيابان از حالت پارك خيابان بياي بيرون حتما" آينه بغل را نگاه كن
سعي كن هميشه حد اقل يك دقيقه يكبار تو آينه بغل را نگاه كني

arash66_2m
09-05-2008, 19:40
كلاچ را تا آخر فشار ميدي پايين
ميذاري تو دنده يك اگه ميدوني دنده يك كجاست ، سمت چپ، جلو بزن دنده را.
كلاج را آرام آرام بيار بالا تا وقتي احساس كردي ماشين ميخواد حركت كنه در چنين حالتي احساس ميكني ماشين ميخواد خاموش بشه
اين هم از طرز راه افتادن با دنده يك البته براي تازه كارها خودت يه كم كه تمرين كني فوت و فن را افتادن دستت مياد و ديگه نياز به انجام اعمال بالا نيست
البته بخشيش نياز نيست

این آروم آروم رو تا چه زمانی انجام میدیم(تا کی پامون رو کلاج هست؟) و یه کم در مورد دنده عقب ماشین توضییح بدید (ماشین پارک شده و بایستی دنده عقب ماشین رو بیرون بیاریم.
ممنون از فعالیتون و ممون از جواب مثبت دادن به این تایپیک.:11:

rami_hemi
09-05-2008, 22:04
حالا دنده یک و از جا کندن ماشین رو یاد بگیر بعدا.اولش بهتره کمی پر گاز بدی .بعدا چون هر ماشینی قاق خودش رو داره و تنظیم کلاجش فرق میکنه یه 1 دقیقه طول میکشه تا قلقش دستت بیاد.
اونقدر آروم که و کنترل شده که ماشین نباید خاموش کنه و لگد بزنه به طرف جلو.این حالت با کمی لرزش ماشین(توی پیکان بیشتر احساس میشه)میشه تشخیص داد.
در مورد دنده عقب.مزاری تو دنده عقب.(باز کلاج و ترمزرو گرفتی)یه دستت رو میزاری روی نقطه بالایی فرمان و یه دستت روهم میندازی پشت صندلی کناری
(به پشت سری صندلی کناریمیگیریش)و سرت رو کاملا به طرف عقب بر میگردونی.یه علامتی روی قسمت وسط شیشه پشت هستش اون معیار مسیر هستش .

Havbb
11-05-2008, 13:52
این آروم آروم رو تا چه زمانی انجام میدیم(تا کی پامون رو کلاج هست؟) و یه کم در مورد دنده عقب ماشین توضییح بدید (ماشین پارک شده و بایستی دنده عقب ماشین رو بیرون بیاریم.
ممنون از فعالیتون و ممون از جواب مثبت دادن به این تایپیک.:11:

تا اون وقت كه گفتم رها ميكني يهني ديگه رها ميكني و پا روي كلاچ نيست البته يواش يواش! تو توضيح كامل نوشتم

AaVaA
14-05-2008, 05:16
كلي دنبال اين كلمه ي صكادرات بيدم ...

سلام
البته فکر نمیکردم این کلمه مهم باشه اما خب چون دیدم گفتین دنبالش بودین پس تصحیح میکنمش :

ص:صندلی
ک:کمربند
ا: آیینه ها
د:دنده
ر: راهنما
ا: استارت
ت:ترمز دستی

hamid00009
12-06-2008, 08:26
دوستان سلام
میخواستم ببینم کسی از شما از طرح جدید گواهینامه ( هوشمند ) اطلاع داره ؟؟
و آیا کسی در 20 روز قبل گواهینامه گرفته ؟؟؟ راستی چقدر طول میکشه گواهینامه به دستمون برسه ؟؟
ممنون:11::11::11::11:

معین طلا
12-06-2008, 10:54
حاجی من قبل عید یعنی اسفند ماه قبول شدم ولی چون به عید و تطیلات خورد یه ماهی طول تا بیاد دستم....
ولی فکر نکنم 10 15 روز بیشتر بکشه.....
از طرح جدید گواهینامه هم خبر ندارم

hamid00009
13-06-2008, 11:05
دوست عزیز ممنون حاجی ام خودتی

دوستان کسی دیگه اطلاع نداره؟؟؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید

darvish1900
13-06-2008, 11:43
گواهینامه هوشمند فقط در چند شهر کوچک به صورت آزمایشی اجرا شده است.
2 هفته طول میشکه بیاد یه مواقع هم تا یک ماه کشیده

samanajan
13-06-2008, 11:48
اصلا چه کاربدی داره

Havbb
13-06-2008, 18:28

دوستان کسی دیگه اطلاع نداره؟؟؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید
حالا چرا عصباني ميشي؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

معین طلا
14-06-2008, 22:47

حاجی ناراحت شدی بهت گفتم حاجی آخه میدونی چیه من عادت کردم به این کلمه
حالا اگه ناراحت میشی دیگه بهت نمیگم حاجی ....
حاجی به دل نگیر.....

EHSANRF
15-06-2008, 07:43
مال من که چهل روزه هنوز نیومده

hamid00009
15-06-2008, 08:53
از منم 30 روزه که نیومده فکر کنم گواهینامه های جدید فرق داشته باشن

torpedo
16-06-2008, 22:51
کلا بین 6 تا 45 روز طول میکشه

ehsssssan
17-06-2008, 15:44
مال من تو سال 85 یک هفته ای بدستم رسید

rozy_1500
18-06-2008, 00:11
کلا بین 6 تا 45 روز طول میکشه
عجب اختلاف زیاد هست
راستی دوستان نمیشه برای فردی که 16 سالشه(16 سال کامل داره 17 سال رو پر میکنه) بصورت پ.ا.ر.ت.ی بازی گواهینامه گرفت؟
اگه میشه بگین چجوری؟

ehsssssan
18-06-2008, 00:50
نه مگه اینکه یه گواهینامه تقلبی باشه

rozy_1500
18-06-2008, 02:03
مثلا چجوری
جعل گواهینامه؟
یعنی یکی الکی جعلی چاپ کنیم
خوب اینجوری که فایده نداره
اعتباری نداره

hamid00009
18-06-2008, 14:39
سلام من رفتم راهنمایی رانندگی گفت دو ماه طول میکشه ( البته از من پایه یک )

alizshah
18-06-2008, 15:07
اقا قوانین چطوره ؟
در چه سنی میشه گواهینامه گرفت ؟
( یکی از دوستان پارتی بازی کرده بود در مورد گواهینامه )

torpedo
18-06-2008, 16:24
عجب اختلاف زیاد هست
راستی دوستان نمیشه برای فردی که 16 سالشه(16 سال کامل داره 17 سال رو پر میکنه) بصورت پ.ا.ر.ت.ی بازی گواهینامه گرفت؟
اگه میشه بگین چجوری؟

نه اصلا امکان نداره چون پرونده شما چند جا بررسی میشه و فتو کپی شناسنامه و کارت ملی تو پرونده هست جعلیش هم نمیشه درست کرد چون هولوگرام جعل نمیشه اگرهم بشه خیلی دردسر داره و رانندگی با گواهینامه جعلی اگر بفهمن خیلی خطر داره

torpedo
18-06-2008, 16:26
اقا قوانین چطوره ؟
در چه سنی میشه گواهینامه گرفت ؟
( یکی از دوستان پارتی بازی کرده بود در مورد گواهینامه )

پارتی بازی نمیشه من دو روز مانده به 18 سال رفتم گفتن 3 رو دیگه بیا

alizshah
18-06-2008, 16:33
پارتی بازی نمیشه من دو روز مانده به 18 سال رفتم گفتن 3 رو دیگه بیا
شما میدونی پارتیشون کی بود
راستی شما 18 سالگی رفتین یا
اینکه بعد از تموم شدن 18 سالگی ؟
من 69 هستم میتونم برم ؟

alizshah
18-06-2008, 17:04
اگه میشه زود بگین دیگه ؟

ar.behnam
18-06-2008, 22:23
عجب اختلاف زیاد هست
اگه میشه بگین چجوری؟

دوست من توی اصفهان پارسال توی 17 سالگی گرفت و تولدش هم توی گواهینامه خورد بدون هیچ گونه اشکالی
به این میگن پارتی عزیزم .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما میدونی پارتیشون کی بود
راستی شما 18 سالگی رفتین یا
اینکه بعد از تموم شدن 18 سالگی ؟
من 69 هستم میتونم برم ؟

دقیقا تارخ تولدت به بعد میتونی بری دوست من
اگه آخراش باشی بد جور ضد حاله [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alizshah
18-06-2008, 22:35
دوست من توی اصفهان پارسال توی 17 سالگی گرفت و تولدش هم توی گواهینامه خورد بدون هیچ گونه اشکالی
به این میگن پارتی عزیزم .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دقیقا تارخ تولدت به بعد میتونی بری دوست من
اگه آخراش باشی بد جور ضد حاله [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
متوجه نشدم
میتونم برم یا نه
69
ماه
9
میخوام بدونم باید تا 9 صبر کنم ؟یا الان میتونم برم

ehsssssan
19-06-2008, 00:24
دوستان کسی هست که جددا پایه گرفته باشه یا کسی رو بشناسه که جدیدا گرفته؟
شرایطش چه جوریه؟

torpedo
19-06-2008, 18:01
میتونم برم یا نه
69
ماه
9
میخوام بدونم باید تا 9 صبر کنم ؟یا الان میتونم برم
شما که نمیتونی بری باید 18 سال تمام بشه یعنی بری تو 19 سال.وقتی شما شما ثبت نام کنی برات پرونده تشکیل میدن که تو اون فتوکپی شناسنامه و فتو کپی کارت ملی توشه .وقتی امتحان عملی قبول بشی پرونده رو میفرستن مرکز راهنمایی رانندگی تهران و اونجا بررسی میکنن و گواهی نامه ارسال میشه .اگه کسی پیدا بشه که 18 سالش نباشه در اون آموزشگاه رو که اون توش ثبت نام کرده رو پلمپ میکنن بخاطر همین زیر 18 سل رو قبول نمیکنن.

alizshah
19-06-2008, 19:15
شما که نمیتونی بری باید 18 سال تمام بشه یعنی بری تو 19 سال.وقتی شما شما ثبت نام کنی برات پرونده تشکیل میدن که تو اون فتوکپی شناسنامه و فتو کپی کارت ملی توشه .وقتی امتحان عملی قبول بشی پرونده رو میفرستن مرکز راهنمایی رانندگی تهران و اونجا بررسی میکنن و گواهی نامه ارسال میشه .اگه کسی پیدا بشه که 18 سالش نباشه در اون آموزشگاه رو که اون توش ثبت نام کرده رو پلمپ میکنن بخاطر همین زیر 18 سل رو قبول نمیکنن.

ok فهمیدم
پس باید تموم بشه
ولی من الان نصف 18 سال رو گذشتم
به امید اخر 9 :40:

====
در مورد دوستم هم شاید بله خالی بسته
این موضوع رو به من 3 سال پیش میگفت

kiwi
19-06-2008, 23:59
من متولد 25 ماه مردادم. ميتونم جري برم آموزش‌گاه كه دورۀ آموزشم قبل 25 باشه.امتحانم بعدش؟؟؟؟؟

ehsssssan
20-06-2008, 00:48
دوستان کسی هست که جددا پایه گرفته باشه یا کسی رو بشناسه که جدیدا گرفته؟
شرایطش چه جوریه؟

کسی نبود ؟؟؟؟؟

hamid00009
20-06-2008, 08:52
کسی نبود ؟؟؟؟؟
منظورت پایه یکه؟؟؟؟؟؟

mkomeily
23-06-2008, 15:55
ar.behnam جان بزار من توضیح بدم تا موضوع کاملا درست بشه شما باید بری ثبت احوال و پدرت یه تقاضای صغر سنی برای شما بده که مثلا شما در تاریخ دیگه ای متولد شدی و باید بری دادگاه و یه سری مدارک ببری ( مثلا استشهاد محلی )و مخ یارو قاضی رو بزنی بعد یه گواهی به شمامیدن و با اون گوهی می توی هر کاری بکنی مثلا بری گواهی نامه بگیری.[/URL]
همه ی مراحل بالا فقط و فقط با داشتن پارتی و پول امکان پذیره چون یکی از دوستای من دقیقا همین کارو کرد و در 16 سالگی گواهی نامه گرفت
البته یه مشکل بسیار خیط که برای شما پیش می یاد سر سربازیه که اگر کنکور سال اول قبول نشی باید تشریف ببری سربازی و دیگه اینکه تو دانشگاه هم بری هر کی سال تولدت رو بفهمه فکر می کنه دو سه سال رد شدی.
در کل می گم اصلا ارزششو نداره خیلی دهنت صاف میشه تا بتونی همون گواهی رو از دادگاه بگیری.

ehsssssan
24-06-2008, 02:16
منظورت پایه یکه؟؟؟؟؟؟

آره داداش
میخوام بگیرم

hamid00009
24-06-2008, 11:52
آره داداش
میخوام بگیرم
دوست عزیز من پایه یک قبول شدم البته خیلی کار سختیی با ید سنت 23 سال تمام باشه و 3 سال هم از پایه 2 گذشته باشه .
من 45 روز پیش قبول شدم امروز که رفتم راهنمایی رانندگی گفتم چرا گواهینامه ام نمییاد بعد از کلی بررسی تو سایت میگه هنوز ثبت نشده بعد گشت کارتکسم را پیدا کرد گفت : امروز برات ثبت میکنم . واقعا دیگه نمیدونم چی بگم !!!! اعصابم را خورد کرد
راستی نمیدونم چرا انقدر برخوردشون بده . امیدوارم برای شما از این مشکلا پیش نیاد .

ehsssssan
24-06-2008, 19:50
مرسی از راهنمایهاتون داداش
میشه بگب چیکار کردی؟
کجا یاد گرفتی؟

samanajan
24-07-2008, 15:23
رئيس مركز صدور گواهينامه پليس راهنمايي و رانندگي : گواهينامه رانندگي كشور هاي عضو كنوانسيون 1968 وين تا شش ماه اعتبار دارد
گروه ناجا - سرهنگ رضايي مجد با اشاره بر اينكه رانندگان ايراني با گواهينامه صادره ايران مي توانند تا شش ماه در كشورهاي عضو كنواسيون 1968 وين رانندگي كنند، گفت :اين موضوع نيز در كشورهاي متقابل هم صدق مي كند .
سرهنگ رضايي مجد رئيس مركز صدور گواهينامه پليس راهنمايي و رانندگي با بيان اينكه دارندگان گواهينامه هاي معتبر خارجي كه كشور آنها عضو كنوانسيون 1968 وين است مي توانند تا شش ماه در ايران رانندگي كنند ، اظهار داشت ، اين موضوع درمورد ايرانياني كه داراي گواهينامه رانندگي ايران هستند نيز در كشورهاي متقابل صدق مي كند .

سرهنگ رضايي مجدرئيس مركز صدور گواهينامه پليس راهنمايي و رانندگي در پايان تاكيد كرد : گواهينامه هاي رانندگي صادر شده در كشورهاي آمريكا،انگليس،رژيم اشغالگر قدس،كانادا،و امارات متحده عربي در ايران اعتبار ندارند.

samanajan
24-07-2008, 15:25
حالا چهکشورهای عضو وین هستند

مجید فینا
24-07-2008, 15:36
رئيس مركز صدور گواهينامه پليس راهنمايي و رانندگي : گواهينامه رانندگي كشور هاي عضو كنوانسيون 1968 وين تا شش ماه اعتبار دارد
گروه ناجا - سرهنگ رضايي مجد با اشاره بر اينكه رانندگان ايراني با گواهينامه صادره ايران مي توانند تا شش ماه در كشورهاي عضو كنواسيون 1968 وين رانندگي كنند، گفت :اين موضوع نيز در كشورهاي متقابل هم صدق مي كند .
سرهنگ رضايي مجد رئيس مركز صدور گواهينامه پليس راهنمايي و رانندگي با بيان اينكه دارندگان گواهينامه هاي معتبر خارجي كه كشور آنها عضو كنوانسيون 1968 وين است مي توانند تا شش ماه در ايران رانندگي كنند ، اظهار داشت ، اين موضوع درمورد ايرانياني كه داراي گواهينامه رانندگي ايران هستند نيز در كشورهاي متقابل صدق مي كند .

سرهنگ رضايي مجدرئيس مركز صدور گواهينامه پليس راهنمايي و رانندگي در پايان تاكيد كرد : گواهينامه هاي رانندگي صادر شده در كشورهاي آمريكا،انگليس،رژيم اشغالگر قدس،كانادا،و امارات متحده عربي در ايران اعتبار ندارند.

خوشم اومد از این جمله اخرش

با کلی هدر شدن وقتم رفتم گواهینامه بین المللی گرفتم

تو امارات اومدم ماشین بگیرم بهم گفتن گواهینامه ایران مورد تائید نیست

آتیش گرفتم.... اینا هم دو منظوره عمل کردن

p30-download
07-08-2008, 19:20
یکی از دوستان سلام اول تاپیک رو خیلی مضحک میدونست پس سلام نمیکنم.
1.سایت مربوط به راهنمایی و رانندگی آدرسش رو لطف بفرمایید بدهید.
2.آیا قوانین نسبت به 85 نغییر کرده؟ یعنی الآن همان قوانین را امتحان میگیرند؟
3.آیا امکان دارد بدون شرکت در کلاس های راهنمایی و رانندگی مستقیم امتحان داد؟(توضیح دهید لطفآ)
در صورت خیر بودن پاسخ سوال بالا:
4.اجازه ی شرکت در این کلاس ها بعد از 18 سال تمام داده میشود یا میشود قبل آن رفت و مجوز امتحان راهنمایی و رانندگی را گرفت؟
5.در صورتی که تفاوتی بین این کلاس ها است بهترین آنرا ذکر بفرمایید.
با تشکر

DaRiOuShJh
08-08-2008, 14:54
این اینجا چی کار میکنه؟

در هر صورت من که الان 3 سالی هست کلاساش رو رفتم ولی نرسیدم برم امتحان بدم
فک نکنم تغییر کرده باشه

ولی یه نمه سنه من از سنه 18 بیشتره!

Persian Rap
13-08-2008, 21:23
سلام
قوانین از 2 سال پیش عوض شده؟
میش بدون رفتن به کلاس امتحان داد؟ یا باید کلاس تایید کنه؟

hamid00009
13-08-2008, 21:38
بعضی از قوانین مثلا حق تقدم با ماشینی که دور میدونه
نه باید کلاسهای آموزشگاه را بری

MehranVB
13-08-2008, 21:59
سلام

تا پارسال رو میدونم که باید آموزشگاه تایید میکرده. الان هم فکر نکنم تغییر کرده باشه...

Balrog
14-08-2008, 06:03
اگه مدرك قبولى آموزشگاه رو به راهنمايى رانندگى ارائه نكنيد كه اصلا ثبت نام نمى‌كنن ازتون.

Persian Rap
14-08-2008, 11:28
با تشکر فراوان از دوستان.
خوب بود دکمه ی تشکر بود.

بعضی از قوانین مثلا حق تقدم با ماشینی که دور میدونه
پس عوض شده؟
باید کتاب جدید گرفت؟
Special thanks

Farshadd
14-08-2008, 11:57
سلام

اگه توی اون آموزشگاه آشنا داشته باشی میشه بدون کلاس رفتن امتحان بدی.

ولی اگه نباشه حتما باید حداقل کلاس آیین نامه رو بری.

کلاس عملی هم اکثر راننده ها از خداشونه که بلد باشی و نری و خودشون حاضریتو تیک میزنن.

کتاب هم عوض شده. دیگه اون کتاب کوچیکه نیس. شده اندازه یه کتاب دین و زندگی!!:46:

EHHASSATNI
14-08-2008, 12:05
قیمتشم 6 تومنه تو اموزشگاه میدن 5 تومن

Ali&G
14-08-2008, 12:37
قیمتشم 6 تومنه تو اموزشگاه میدن 5 تومن

نه دوست عزیز قیمتش 3 تومنه:46:

Persian Rap
14-08-2008, 12:46
ولی اگه نباشه حتما باید حداقل کلاس آیین نامه رو بری.
کلاس آیین نامه تئوری است یا عملی؟

کلاس عملی هم اکثر راننده ها از خداشونه که بلد باشی و نری و خودشون حاضریتو تیک میزنن.
پولش را در این صورت اخذ میکنند؟
با تشکر

hamid00009
14-08-2008, 12:57
تئوری
پولش را همون اول ازت میگیرن

Persian Rap
14-08-2008, 13:47
قیمت استانداردی دارد یا خیر؟ هر کسی قیمتی میدهد؟
آیا کلاس ها تفاوتی دارند؟ اگر دارند کدام بهتر است؟
ممنون

MehranVB
14-08-2008, 14:49
قیمت کلاسای عملی توی هر شهری فرق میکنه. توی تهران 80 تومنه اما توی شهرستان شنیدم 60 تومنه. کتابش هم 3 تومنه (پشت جلد کتاب نوشته)
کلاسها هم فرقشون فقط توی استاداشونه که اگه خودت رانندگی بلد باشی واست فرقی نداره.

Andaron
14-08-2008, 15:12
سلام
من هفته پیش امنحاناشو دادم و قبول شدم
در شهرستان ما هزینه اون 87 تومن بودش با کتاب
3 جلسه آیین نامه بود
2 جلسه فنی بود
10 جلسه هم آموزش عملی بودش
امتحاناشم
ایین نامه : مقدماتی و اصلی که اگر در امتحان اصلی رد بشی باید 1000 تومان بدی
توشهری : مقدماتی و اصلی : که اگر از توشهری اصلی رد بشی هر دفعه باید 10 هزار تومن بدی
با تشکر

Persian Rap
14-08-2008, 15:26
قیمت کلاسای عملی توی هر شهری فرق میکنه. توی تهران 80 تومنه اما توی شهرستان شنیدم
شهرستان دیگه کجاست

behnam_tr
14-08-2008, 15:29
شهرستان دیگه کجاست

همه جای ایران به غیر از تهران .......

Ssarshar
14-08-2008, 15:57
یعنی زیر 18 سال اگه تو امتحان قبول شه میتونه گواهینامه بگیره

ali...
14-08-2008, 16:00
منم امتحان دادم خوشبختانه قبول شدم
فک کنم هزینه اش حدود 80 تمن شد

behnam_tr
14-08-2008, 16:12
منم پارسال تموم کردم 50 تومن + 10 تومن هزینه های جانبی البته در شهرستان.

Persian Rap
14-08-2008, 17:24
عجب هر جا جز تهران شهرستانه.
تهران که پر دوده و وقتی رانندگی میکنی حات بد میشه چون احساس میکنی تو پارکینگی-- شهره؟
من که فکر میکنم جاهایی مثل تبریز-مشهد-اصفهان-شیراز+... شهر هستند که هم بزرگ هستند نسبتآ هم هوای خوب و ترافیک خیلی بهتری دارند.
جالبه براتون یه خاطره بگم
تو یکی از کارخونه های تهران همون جا که میای بیرون پلاک میکرد
وقتی میومدی میپرسید تهران؟؟؟(یعنی پلاک تهران)
میگفتی شهرستان با دستش اشاره ی بدی میکرد یعنی بفرمایید اینجا پلاک نمیشه
ببخشید تو تهران بعضی ها به پلاک های غیر تهران و خط های غیر 912 نظر بدی دارند و آدم حساب نمیکنند.
عرض کنم که خودم تهرانی هستم و پدر بزرگ و مادر بزرگم از هر 2 طرف متولد تهران هستند و اصلآ تهرانی هستیم
فقط میخواستم بگم بدم میاد از این هایی که هی تهرانی شهرستانی میکنند.
به نظر من یه جور نژاد پرستی تحت کشوره

Vallio
16-08-2008, 14:46
منم دوست دارم بدونم... ولی کسی نیست جواب بده...!؟

mohammad k750i
16-08-2008, 14:51
نه نمیشه باید 18 تموم شده باشه تا کادکس صادر بشه!!!!

منبع: آموزشگاه راد

saber_alinejad
16-08-2008, 15:41
دوستان میخوام بدشانسی خودم رو براتون بگم و ببینم راهی هست تا من گواهینامه بگیرم ؟

من متولد 27 تیر 1369 هستم . یعنی تیر ماه امسال 18 سالم تمام شد و مجاز شدم به دریافت گواهینامه .
ولی از شانس من پیش دانشگاهی خرداد ماه تموم شد و من الان نمیتونم گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه بگیرم.
جون مدرک پیش دانشگاهیم رو گرفتم. الان یا باید برم دانشگاه از اون جا اشتغال بگیرم و یا باید برم خدمت مقدس سربازی.

در حالی که برای متولدین 68 هیچ کدوم از این مدارک نیاز نیست .

MehranVB
16-08-2008, 16:08
دوستان میخوام بدشانسی خودم رو براتون بگم و ببینم راهی هست تا من گواهینامه بگیرم ؟

من متولد 27 تیر 1369 هستم . یعنی تیر ماه امسال 18 سالم تمام شد و مجاز شدم به دریافت گواهینامه .
ولی از شانس من پیش دانشگاهی خرداد ماه تموم شد و من الان نمیتونم گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه بگیرم.
جون مدرک پیش دانشگاهیم رو گرفتم. الان یا باید برم دانشگاه از اون جا اشتغال بگیرم و یا باید برم خدمت مقدس سربازی.

در حالی که برای متولدین 68 هیچ کدوم از این مدارک نیاز نیست .
بله، یادمه این مشکل رو داشتم!! با این تفاوت که من پشت کنکوری بودم و یه سال کاملاً رو هوا بودم و نمیتونستم گواهینامه بگیریم!!

mostafaeshghi
17-08-2008, 13:45
بله، یادمه این مشکل رو داشتم!! با این تفاوت که من پشت کنکوری بودم و یه سال کاملاً رو هوا بودم و نمیتونستم گواهینامه بگیریم!!

سلام دوست عزیز ! من که بعید میدانم این چیزی که شما میگی باشه!

آخه تا آنجایی که من میدانم گواهی پیش دانشگاهی تا آخر شهریور آن سال اعتبار داره! من خودم گرفتم ولی فرصت نشد برم دنبالش ! مثلا الآن هم من ترم تابستان برنداشتم در دانشگاه ولی اعتبار برگه اشتغال به تحصیل تا آخر شهریور هست !

MehranVB
17-08-2008, 17:56
سلام دوست عزیز ! من که بعید میدانم این چیزی که شما میگی باشه!

آخه تا آنجایی که من میدانم گواهی پیش دانشگاهی تا آخر شهریور آن سال اعتبار داره! من خودم گرفتم ولی فرصت نشد برم دنبالش ! مثلا الآن هم من ترم تابستان برنداشتم در دانشگاه ولی اعتبار برگه اشتغال به تحصیل تا آخر شهریور هست !

نه من تابستون نگرفته بودم. فکر کنم دی ماه بود خواستم بگیرم که رفتم دبیرستان و گفتم گواهی اشتغال میخوام و اونا هم گفتن دیگه با ما کاری نداری و باید بری سراغ دانشگات (که من پشت کنکوری بودم و داشنگاهی وجود نداشت)

amirtoty
17-08-2008, 18:05
این گواهینامه کی میاد؟؟؟؟
من پونزدهم رفتم تو شهری امتحان دادم قبول شدم! ولی هنوز گوهینامم نیومده؟؟؟
چجوریاس؟؟؟ میاد دم خونه دیگه؟؟؟ چقدر طول داره تا بیاد؟؟؟

Öracle
17-08-2008, 18:21
ببخشید دوستان منم یه سئوالی داشتم در مورد گواهینامه »

من متولد 25 مهر 69 هستم ( 1990 , Oct , 17 ) خواستم ببینم امسال میتونم امتحان بدم ؟

mostafaeshghi
17-08-2008, 19:12
ببخشید دوستان منم یه سئوالی داشتم در مورد گواهینامه »

من متولد 25 مهر 69 هستم ( 1990 , Oct , 17 ) خواستم ببینم امسال میتونم امتحان بدم ؟

دوست عزیز شما از 25 مهر میتونید برای گرفتن گواهینماه اقدام کنید! که حتما باید وضعیت مشمولیت حود را مشخص نمایید! یا کارت پایان خدمت یا معافیت و یا معافیت تحصیلی که این آخری فقط با قبولی در دانشگاه میسر میشود !

MehranVB
18-08-2008, 07:28
این گواهینامه کی میاد؟؟؟؟
من پونزدهم رفتم تو شهری امتحان دادم قبول شدم! ولی هنوز گوهینامم نیومده؟؟؟
چجوریاس؟؟؟ میاد دم خونه دیگه؟؟؟ چقدر طول داره تا بیاد؟؟؟

میاد به اون آدرسی که توی فرم نوشتی و معمولاً دو هفته تا یه ماه طول داره (بدون حساب کردن تعطیلات)

D_z_z
30-08-2008, 03:34
سلام. من تازه 18 سالم شده! ولی نه گواهی اشتغال به تحصیل دارم و نه سربازی رفتم!! الان یعنی هیچ راهی نیست که بشه گواهینامه گرفت!؟؟؟:19::19::41:

tabriz-info
30-08-2008, 09:45
نه خوب

یکی از این دو تا باید حتما باشه

Farshadd
30-08-2008, 10:19
درس نخوندید؟؟

اگه سال تحصیلی 85-86 رو هم در پیش دانشگاهی بودید ( یا در رشته فنی سال 3 بودید) الانم بهتون گواهی موقت اشتغال به تحصیل میدن. که کافیه.

اگه هم نه خوب یا باید دانشجو بشید یا معاف یا سرباز.

D_z_z
30-08-2008, 16:14
سال 85 86 من سال سوم فنی بودم !! هنوز 18 نبودم ! الان که یک سال گذشت دیگه نمیشه گرفت؟!؟؟!؟؟!

franch
30-08-2008, 23:42
عزيزم اينو ميتوني از همون موسسات اموزش رانندگي بپرسي . توضيح كامل ميدن.:10:

danial_crazy
31-08-2008, 00:03
بریم اونجا ضایع بشیم که چی!!!!!

Maziar_69
31-08-2008, 00:19
متولدین 68 رو که هیچ کدوم از اینا رو نمیخواستن.
همینجوری میدادن.
الان رو نمیدونم چطوری شده.

مجید فینا
31-08-2008, 06:44
از اول مهرماه شرايط گرفتن گواهينامه ي پايه دوم به شرح زير خواهد بود.

1- گواهينامه ابتدا به صورت موقت يك ساله صادر مي شه.
2- براي آزمايش شهر و آيين نامه فقط سه بار مهلت هست .
3-در طي مدت يك سال موقت؛ رانندگي در جاده ها و اتوبان هاي برون شهري و بزرگراه هاي شهري ممنوعه
4- در طي اين مدت سرعت بيش از 80 ممنوعه
5- در صورتي كه بيش از ده (10) خلاف طي اين مدت انجام بشه گواهينامه ي دائم داده نمي شه.
6- در صورت احراز همه ي شرايط فوق گواهينامه ي دائم 5 ساله اعطا مي شه

مدارک لازم جهت تعويض گواهينامه پايه دوم

1. ارائه كارت ملي
حضور شخص متقاضي الزامي ميباشد
2. دو قطعه عكس جديد-رنگي- زمينه سفيد- 4*3
3 .اصل شناسنامه و كپي از صفحه اول و توضيحات در صورت داشتن توضيحات
4. ارائه آدرس كامل و كدپستي 10 رقمي الزاميست0
5. اصل گواهينامه- درصورت مفقود بودن استعلام ازشهرك آزمايش(يا منقطه راهنمائي )وتكميل فرم تعهد نامه محضري در دفتر خانه اسناد رسمي
6. براي المثني گواهينامه شهرستان تهيه پاكت پستي ازاداره پست مركزي الزامي ميباشد (فقط المثني شهرستانها)
7. با ارائه مدارك فوق برگه معاينه چشم صادرميشود وانجام معاينه چشم نزديكي ازپزشكان معتمدناجا- متقاضيان بالاي 70 سال بعد ازانجام معاينه چشم به باجه كاردان فني شهرك
ازمايش مراجعه نمايند.
براي تعويض گواهينامه 1ساله انجام معاينه چشم نياز نيست و ارائه 1 قطعه عكس كافيست

شماره حسابهاي پرداختي به بانك ملي پايه 2 پايه 1 موتور ب 1 موقت
2171151303003 وزارت كشور(سيبا) 000/30 ريال 000/40ريال 000/15 ريال 000/30 ريال
90011 وزارت دارايي 000/5 ريال 000/5 ريال 000/5 ريال 000/5 ريال
90012 وزارت دارايي به ازاي هرسال ديركرد قبل از سال 76 مبلغ 100 ريال و بعد از سال 76 مبلغ 1000 ريال

براي تعويض و المثني گواهينامه پايه 1 بعد از انجام معاينه چشم جهت تست اعتياد به مراكز بهداري ناجا مراجعه نمائيد :
بيمارستان سجاد : خ بهار شمالي بالاتر از طالقاني كوچه مهندسي

بهداري كل ناجا : خ وليعصر بالاتر از ميرداماد

كسانيكه قبلاً گواهينامه با عينك داشته اند و در حال حاضر به هر دليلي ( عمل ليزيك يا...) در خواست گواهينامه بدون عينك را دارند با ارايه مدارك فوق نزد 2 نفر از پزشكان معتمد ناجا معاينه چشم را انجام دهند.

manouchehr6300
31-08-2008, 06:57
متاسفم برات،غم آخرت باشه.هرچی خاک گواهینامته باقی عمر خودت.

Vallio
31-08-2008, 11:13
دقیقا باید چند سالت باشه من متولد 6/5/1370 ام .

Farshadd
31-08-2008, 12:21
سال 85 86 من سال سوم فنی بودم !! هنوز 18 نبودم ! الان که یک سال گذشت دیگه نمیشه گرفت؟!؟؟!؟؟!

برو دبیرستان تا مهر نیومده.
احتمال زیاد بهت میدن.
البته قبلش خوبه از اموزشگاه مد نظرت بپرسی چه گواهی ای میخوان.
قانونا که باید بهت بدن.
هر چی زودتر اقدام کن بیوفته مهر ماه ممکنه برات مشکلتر بشه.

دقیقا باید چند سالت باشه من متولد 6/5/1370 ام .

شما میتونید توی تاریخ 1388.5.7 برای گواهینامه ثبت نام کنید.

Acro-Crown
31-08-2008, 16:24

1. ارائه كارت ملي
5. اصل گواهينامه- درصورت مفقود بودن استعلام ازشهرك آزمايش(يا منقطه راهنمائي )وتكميل فرم تعهد نامه محضري در دفتر خانه اسناد رسمي
6. براي المثني گواهينامه شهرستان تهيه پاكت پستي ازاداره پست مركزي الزامي ميباشد (فقط المثني شهرستانها)
7. با ارائه مدارك فوق برگه معاينه چشم صادرميشود وانجام معاينه چشم نزديكي ازپزشكان معتمدناجا- متقاضيان بالاي 70 سال بعد ازانجام معاينه چشم به باجه كاردان فني شهرك
ازمايش مراجعه نمايند.

منم یه سوال داشتم در مورد تعویض گواهی نامه یک ساله به پنج ساله
این موارد بالا برای همین موضوع است؟
و
به کجا باید مراجعه کنم؟پلیس+10 ؟همون آموزشگاه؟شهرک؟
و
کی اقدام کنم؟گواهی نامه یک ساله من دو هفته دیگه 23 ام مهلتش تموم میشه.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برو دبیرستان تا مهر نیومده.
احتمال زیاد بهت میدن.
البته قبلش خوبه از اموزشگاه مد نظرت بپرسی چه گواهی ای میخوان.
قانونا که باید بهت بدن.
هر چی زودتر اقدام کن بیوفته مهر ماه ممکنه برات مشکلتر بشه.

فکر نکم موفق بشن چون برای من گواهی اشتغال به تحصیلی که به تائید آموزش پرورش منطقه رسیده باشد رو خواستن اون روز اولین باری بود که فهمیدم کاغذ بازی چه چیزه اعصاب خوردکنیه
تو یه برگه A5 هفت تا امضا و 3 تا مهر خورد دوروزم طول کشید

franch
31-08-2008, 21:33
اين گواهينامه يك ساله واقعا كه خيلي درد سر داره!

danial_crazy
31-08-2008, 23:07
از اول مهرماه شرايط گرفتن گواهينامه ي پايه دوم به شرح زير خواهد بود.

1. ارائه كارت ملي
ازمايش مراجعه نمايند.

کاش مدارک ( جدید ) لازم واسه گرفتنشم میگفتی این که گفتی ماله تعویضشه!

Neoonline
09-09-2008, 09:46
با این گواهینامه های ب یک از نوع 1+4 میشه تو جاده های بین شهری رانندگی کرد یا نه؟:13:

M a r y a m
09-09-2008, 09:56
نه دوست عزیز در سال اول نمیشه!
ولی از سال اول به بعد اگه خلافی هایی که توی تعهدنامه زیرشو امضا کردی نداشته باشی می تونی هر جا بخوای هر ساعتی بخوای رانندگی کنی.

kourosh_sos
09-09-2008, 10:09
با سلام
دوست عزیز از اونجایی که یکی از دوستان من در شهرک آزمایش کار میکند اطلاعات خیلی جالبی به من داده بود در مورد گواهینامه های یکساله شما گواهینامتو نگاه کن ببین اون آرم تمبری که رو کارتت هست سبزه یا قرمز اگه سبز باشه باسد خدمتتون عرض کنم گواهینامه شما 5 ساله هستش و بعد یکسال هم نیاز به تعویض ندارد اما اگه قرمز هستش که همون یکساله هست و بعد از یکسال باید تعویض بشه و طبق گفته های ÷ست 2 محدودیت هایی دارین
من که خودم گواهینامه 10 ساله دارم موتورم دارم ÷ایه یکم ان شاءالله یک سال دیگه

Neoonline
09-09-2008, 10:18
با سلام
دوست عزیز از اونجایی که یکی از دوستان من در شهرک آزمایش کار میکند اطلاعات خیلی جالبی به من داده بود در مورد گواهینامه های یکساله شما گواهینامتو نگاه کن ببین اون آرم تمبری که رو کارتت هست سبزه یا قرمز اگه سبز باشه باسد خدمتتون عرض کنم گواهینامه شما 5 ساله هستش و بعد یکسال هم نیاز به تعویض ندارد اما اگه قرمز هستش که همون یکساله هست و بعد از یکسال باید تعویض بشه و طبق گفته های ÷ست 2 محدودیت هایی دارین
من که خودم گواهینامه 10 ساله دارم موتورم دارم ÷ایه یکم ان شاءالله یک سال دیگه

دقیقا همین من رو به شک انداخت، دوستی گفت این گواهینامه های 1+4 با تمبر سبز دقیقا مثل گواهینامه های عادی هستند و میشه همه جا و در هر ساعتی باهاشون رانندگی کرد فقط در صورتی که سرعت غیر مجاز ، سبقت غیر مجاز و یا تصادف جرحی یا منجر به فوت داشته باشی که درش مقصر باشی گواهینامه باطل میشه و برات گواهینامه ی یک ساله با تمبر قرمز صادر میکنند که با اون مجاز به رانندگی در جاده های بین شهری، بکسل کردن ماشین و رانندگی از ساعت 12 شب تا 5 صبح نیستی و با گواهینامه ی یک ساله مذکور هر کدوم از این تخلفات رو انجام بدی کلا گواهینامه ت رو باطل میکنند و از نو باید امتحان بدی.

Farshadd
09-09-2008, 10:44
دقیقا همین من رو به شک انداخت، دوستی گفت این گواهینامه های 1+4 با تمبر سبز دقیقا مثل گواهینامه های عادی هستند و میشه همه جا و در هر ساعتی باهاشون رانندگی کرد فقط در صورتی که سرعت غیر مجاز ، سبقت غیر مجاز و یا تصادف جرحی یا منجر به فوت داشته باشی که درش مقصر باشی گواهینامه باطل میشه و برات گواهینامه ی یک ساله با تمبر قرمز صادر میکنند که با اون مجاز به رانندگی در جاده های بین شهری، بکسل کردن ماشین و رانندگی از ساعت 12 شب تا 5 صبح نیستی و با گواهینامه ی یک ساله مذکور هر کدوم از این تخلفات رو انجام بدی کلا گواهینامه ت رو باطل میکنند و از نو باید امتحان بدی.

نه دوست من.

گواهینامه ب1 دو نوع هستن که در هر دو نوع تا 1 سال اگه خلاف کنی باطل میکنن. و همچنین باید شرایط خودشو هم رعایت کنی (نباید خارج از شهر... شب ممنوع... و ...)

تنها تفاوت این دو گواهینامه در این هست که یکیشون رو بعد از یک سال باید ببری تعویض کنی

در حالی که نوع دوم رو بعد از یک سال اگه ازت نگیرن به طور اتوماتیک تمیدید میشه

الیته اینو هم پشتش نوشته.

تشخیص از روز تمبر رو نمیدونم ولی پشت اتوماتیک ها نوشته:

"توضیح: اعتبار گواهینامه ب-1 شما از تاریخ صدور یکسال می باشد. که در صورت عدم ارتکاب تخلفات رانندگی و شرایط ابلاغی تا 5 سال معتبر خواهد بود"

البته تقریبا فکر کنم 1.5 سالی میشه که از نوع اول نمیدن ( فکر کنم)

گواهینامه من از نوع دوم هست و تمبرش هم سبز هست.

mhaf
09-09-2008, 11:22
آقا من تو سال اول هم تو اتوبان رفتم.
اوایلش میترسیدم که چیزی بشه.
اما چی شد؟
به این فکر کردم که پلیس هیچ وقت جلوتو الکی نمیگیره که گواهینامه ات رو چک کنه.
واسه همین هم خیالم راحت شد.
پیش خودم گفتم اگه یه خلافی هم بکنم سریع از دست پلیس در میرم فوقش شماره ماشین رو برمیداره
ماشین هم به اسم بابامه.
پس از کجا گواهینامه من باطل میشه؟

M a r y a m
09-09-2008, 14:04
آقا من تو سال اول هم تو اتوبان رفتم.
اوایلش میترسیدم که چیزی بشه.
اما چی شد؟
به این فکر کردم که پلیس هیچ وقت جلوتو الکی نمیگیره که گواهینامه ات رو چک کنه.
واسه همین هم خیالم راحت شد.
پیش خودم گفتم اگه یه خلافی هم بکنم سریع از دست پلیس در میرم فوقش شماره ماشین رو برمیداره
ماشین هم به اسم بابامه.
پس از کجا گواهینامه من باطل میشه؟

اتوبان منظورت توی شهر بوده؟
اگه آره اون که اشکال نداره.
منظور جاده های بین شهریه.
حرفای فرشاد هم کاملا تایید میشه.
گواهینامه های 4+1 در واقع 5 ساله ی مشروط هستن. یعنی. اگه تا یه سال رانندگی در 12 شب تا 5 صبح و توی جاده نداشته باشی و جرح و فوت و اینا هم همینطور سر یه سال خود به خود تبدیل به 5 ساله میشن و نمیخواد ببری جایی عوضشون کنی. ولی اگه موقع این کارا بگیرنت گواهینامت باطل میشه باید بری دوباره امتحان بدی.
سرهنگ ما میگفت عید همین امسال چند هزار تا گواهینامه ب1 4+1 فقط برای رانندگی تو جاده یا مثلا زدن به گاردریل باطل شده.

Neoonline
10-09-2008, 00:02
امروز عصر از آموزشگاه نزدیک خونه سئوال کردم گفتن مشکلی نداره و میشه در جاده ها هم رانندگی کرد ظاهرا گفته های اون دوستم درست بوده.

این هم خبر مرتبط بهش:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Neoonline
10-09-2008, 00:03
امروز عصر از آموزشگاه نزدیک خونه سئوال کردم گفتن مشکلی نداره و میشه در جاده ها هم رانندگی کرد ظاهرا گفته های اون دوستم درست بوده.

این هم خبر مرتبط بهش:

M a r y a m
10-09-2008, 10:18

این هم خبر مرتبط بهش:

تاریخ خبر که ما دوسال پیشه!!
روزنامه دنياي اقتصاد 11/11/85

من یه ماه پیش گواهینامه گرفتم و توی تعهدنامه هم ممنوعیت رانندگی در جاده بود. از مسئولش هم پرسیدم دقیقا گفت سال اول ممنوعه تو جاده برونیم! :18:

حالا چه طوریه باز تو اینیه ماه قانون عوض شده؟! عجب گیج میکنن آدمو! :13:

Neoonline
10-09-2008, 10:46
ریخ خبر که ما دوسال پیشه!!
روزنامه دنياي اقتصاد 11/11/85

من یه ماه پیش گواهینامه گرفتم و توی تعهدنامه هم ممنوعیت رانندگی در جاده بود. از مسئولش هم پرسیدم دقیقا گفت سال اول ممنوعه تو جاده برونیم!

حالا چه طوریه باز تو اینیه ماه قانون عوض شده؟! عجب گیج میکنن آدمو!

من جمعه دارم میرم شیراز 6 ماهی هست گواهینامه رو گرفتم تو کل راهم خودم قراره رانندگی کنم بالاخره یه ایست بازرسی از ما گواهینامه می خوان دیگه اونجا معلوم میشه نتیجه رو همین جا مینویسم :)

Öracle
10-09-2008, 11:03
با سلام خدمت دوستان عزیز .
خواستم ببینم کسی اطلاعاتی در مورد گواهینامه حرفه ای داره ؟
مثلا واسه اینکه بگیری باید چه چیز هایی بلد باشی و ....
ممنون میشم ... :11:

mstf666
10-09-2008, 13:23
گواهینامه حرفه ای دیگه چیه ؟
منظورت پایه یک هست ؟
میخوای پشت کامیون بشینی؟

2299
10-09-2008, 13:30
نكنه منظورت ازاين گواهينامه ها هست كه به اونا مدن كه كلاس مخصوص واسه رانندگي رفته و آموزشهاي خفني ديده تا اونجا كه ميدونم پليسا دارن

mhaf
10-09-2008, 16:07
اتوبان منظورت توی شهر بوده؟
اگه آره اون که اشکال نداره.
منظور جاده های بین شهریه.
حرفای فرشاد هم کاملا تایید میشه.
گواهینامه های 4+1 در واقع 5 ساله ی مشروط هستن. یعنی. اگه تا یه سال رانندگی در 12 شب تا 5 صبح و توی جاده نداشته باشی و جرح و فوت و اینا هم همینطور سر یه سال خود به خود تبدیل به 5 ساله میشن و نمیخواد ببری جایی عوضشون کنی. ولی اگه موقع این کارا بگیرنت گواهینامت باطل میشه باید بری دوباره امتحان بدی.
سرهنگ ما میگفت عید همین امسال چند هزار تا گواهینامه ب1 4+1 فقط برای رانندگی تو جاده یا مثلا زدن به گاردریل باطل شده.
نه اگه اتوبان تهران کرج رو داخل شهر حساب میکنی داخش شهر بودم.
در ضمن من همیشه تو ساعتی که ممنوع بوده هم رانندگی کردم.
کی به کیه.
اون موقعی که راننگی برای ما ممنوع بود یه پلیس هم تو شهر نبود که بخواد منو بگیره.

mhaf
10-09-2008, 16:09
من جمعه دارم میرم شیراز 6 ماهی هست گواهینامه رو گرفتم تو کل راهم خودم قراره رانندگی کنم بالاخره یه ایست بازرسی از ما گواهینامه می خوان دیگه اونجا معلوم میشه نتیجه رو همین جا مینویسم :)
ریسک خوبیه
اگه سالم موندی تو جاده شیراز در برگشتت خاطراتت رو بنویس.

hessam_sz
10-09-2008, 16:36
گواهينامه حرفه اي چيه؟منم ميخوام

Öracle
10-09-2008, 22:38
بابا ایول !
هیچکس نمیدونه چیه !!!
گواهینامه حرفه رو هرکسی نمیتونه بگیره .
مال مسابقات رانندگی حرفه ای هست .
فکر کنم فقط تو تهران و اصفهان و چند شهر دیگه میدن .

rozy_1500
11-09-2008, 02:12
منم میخوام!!!!!!!!!!!!!!!!!!
راستی یه پارتی میخوام که بتونه گواهی نامه به زیر 18 سال بده

montazermandeh
11-09-2008, 05:24
تا جایی که من می دونم با گواهی نامه معمولی می رن رالی !!!

H A M E D
11-09-2008, 07:40
تا حالا نشنيده بودم. البته تو ايران نيست. ضمنا راننده هاي پليس هم همه پايه 2 دارن. و جايي هم وجود نداره كه از اين گواهي ها بگيري. اگر بود من حتما تا حالا گرفته بودم!!!!!!!!!!!!

Neoonline
11-09-2008, 10:16
بابا ایول !
هیچکس نمیدونه چیه !!!
گواهینامه حرفه رو هرکسی نمیتونه بگیره .
مال مسابقات رانندگی حرفه ای هست .
فکر کنم فقط تو تهران و اصفهان و چند شهر دیگه میدن .

من خیلی اطلاعات دقیقی ندارم ولی تا جایی که می دونم این گواهینامه رو فدراسیون اتوموبیل رانی صادر میکنه نه راهنمائی رانندگی بهتر از اونجا بپرسی یا مثلا شماره روابط عمومی شون رو از 118 بگیری راجع بهش سئوال کنی.

Öracle
11-09-2008, 11:03
منم میخوام!!!!!!!!!!!!!!!!!!
راستی یه پارتی میخوام که بتونه گواهی نامه به زیر 18 سال بده

اگه تهرانی از چند نفر که تو این زمینه واردن سئوال بکن ببین مکانش کجاست .
در مورد گواهینمامه زیر 18 سال هم نمیتونی .
من خودم آشنا داشتم گفت به هیچ وجه نمیشه . چون از قیافه طرف معلوم میشه .
اینا هم نمیتونن گواهینمامه جعلی بدن . چون اگه کارشون گیر بیوفته ....

تا جایی که من می دونم با گواهی نامه معمولی می رن رالی !!!

نه عزیز اونا همینطوری میرن .
کسی که گواهینمامه حرفه ای داری خیلی فرق میکنه با کسی که گواهینمامه پایه 2 داره !

تا حالا نشنيده بودم. البته تو ايران نيست. ضمنا راننده هاي پليس هم همه پايه 2 دارن. و جايي هم وجود نداره كه از اين گواهي ها بگيري. اگر بود من حتما تا حالا گرفته بودم!!!!!!!!!!!!

حامد جان پایه 1 و 2 رو ول کن !
اصلا قضیه اش با اونا خیلی فرق داره !
این گواهینمامه بین المللی هست . یعنی هرجای دنیا قبولش دارن .
به همین خاطر هست که هرکسی نمیتونه بگیره .
تمریناتش هم خیلی با گواهینمامه معمولی فرق داره .
مثلا یکیش اینه که توی مسابقه سر پیچ چطوری نفر جلوییت رو بگیری .

من خیلی اطلاعات دقیقی ندارم ولی تا جایی که می دونم این گواهینامه رو فدراسیون اتوموبیل رانی صادر میکنه نه راهنمائی رانندگی بهتر از اونجا بپرسی یا مثلا شماره روابط عمومی شون رو از 118 بگیری راجع بهش سئوال کنی.

خوب منم همین رو میگم دیگه !
اصلا کاری به راهنمایی رانندگی نداره .
حیف که کرمانشاه نداره .
هرکسی زنگ زد پرسید یه خبری هم به ما بده .

Vallio
11-09-2008, 16:53
برای گواهی نامه بین المللی به سایت زیر برید :

سایت فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی :

سایت سازمان اتومبیل رانی کشور :

mstf666
11-09-2008, 17:37
خوب حالا آموزش رانندگی حرفه ای رو کجا میدن ؟

Öracle
11-09-2008, 22:03
در خونه ما !
خوب صفحه قبل رو بخونی میفهمی دیگه .
فدراسیون بین المللی رانندگی .

mstf666
11-09-2008, 22:58

در خونه ما !
خوب صفحه قبل رو بخونی میفهمی دیگه .
فدراسیون بین المللی رانندگی .
حاجی این چه طرز جواب دادنه ؟
من از اول این تاپیک رو دنبال کردم.
چیزی در مورد مکان آموزش رانندگی حرفه ای گفته نشد .

Öracle
11-09-2008, 23:08
مگه من حرف بدی زدم ؟

اینو بخون »

پست 9#

mstf666
11-09-2008, 23:31

حاجی این چه طرز جواب دادنه ؟
من از اول این تاپیک رو دنبال کردم.
چیزی در مورد مکان آموزش رانندگی حرفه ای گفته نشد .

مگه من حرف بدی زدم ؟

اینو بخون »

پست 9#

:31:شاید من بد برداشت کردم!

حالا فمیدم مشکل کجاست.
حاجی پست منو با عجله خوندی.
من در مورد آموزش این رانندگی حرفه ای سوال کردم نه گواهینامش.:31:
حالا جایی هست که رانندگی حرفه ای آموزش بدن ؟

hesam_g59
11-09-2008, 23:57
شما تهراني هستي؟
اگه آره...بايد بري فدراسيون.....اونا هم معرفيت ميكنن احتمالا به persian race
اونجا هم كه خيلي گرونه...شنيدم..حدود 400 تومن...10 جلسه...4 تا عملي با ماشين اونا...6 تا تئوري
اگه همشهري خودمي...كه بيا دفتر هيات اتومبيلراني خودم در خدمتتم : دي
ما الان داريم برنامه ريزي ميكنيم بعد ماه رمضون يه سري كلاسهاي آموزش رانندگي حرفه اي از مبتدي تا حرفه اي برگزار كنيم...اونم با گواهينامه معتبر

mstf666
12-09-2008, 00:05
شما تهراني هستي؟
اگه آره...بايد بري فدراسيون.....اونا هم معرفيت ميكنن احتمالا به persian race
اونجا هم كه خيلي گرونه...شنيدم..حدود 400 تومن...10 جلسه...4 تا عملي با ماشين اونا...6 تا تئوري
اگه همشهري خودمي...كه بيا دفتر هيات اتومبيلراني خودم در خدمتتم : دي
ما الان داريم برنامه ريزي ميكنيم بعد ماه رمضون يه سري كلاسهاي آموزش رانندگي حرفه اي از مبتدي تا حرفه اي برگزار كنيم...اونم با گواهينامه معتبر

با منی ؟
من تهران هستم.

نمیشه خودم ماشین ببرم ارزون تر حساب کنن ؟:31:
با 4 جلسه عملی تمام فوت و فن ها رو میشه یاد گرفت ؟

ولی در کل خیلی علاقه دارم.
شما از جزئیات آموزش ها خبر داری ؟
چیا رو یاد میدن ؟
به درد رانندگی توی شهر میخوره ؟

hesam_g59
12-09-2008, 00:13
اونطوري كه ميدونم..بيشتر بحثشون رو مسابقات و رانندگي حرفه اي تو پيسته
بعدشم...نميدونم تا حالا تاثيري رو كسي داشته يا نه...آخه 10 جلسه ..بهنظر من يعني هيچ..
آخه ما يه دوره آموزش به اصطلاح حرفه اي براي يان ويژه همين يه ماه پيش گذاشتيم..اما حداقل 18 روز ...اونم فشرده كار كرديم...تازه آقايون فهميدن چطوري با بنز ها و لندكروزها تند برن :‌دي : دي

Öracle
12-09-2008, 01:47
با منی ؟
من تهران هستم.

نمیشه خودم ماشین ببرم ارزون تر حساب کنن ؟:31:
با 4 جلسه عملی تمام فوت و فن ها رو میشه یاد گرفت ؟

ولی در کل خیلی علاقه دارم.
شما از جزئیات آموزش ها خبر داری ؟
چیا رو یاد میدن ؟
به درد رانندگی توی شهر میخوره ؟

عزیز ماشینی که شما ببری باید کمه کم 3 ، 4 میلیون هزینه اش کنی که بشه مسابقه ای !!!
اونا خودشون ماشین های مخصوص دارن .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gifشاید من بد برداشت کردم!

حالا فمیدم مشکل کجاست.
حاجی پست منو با عجله خوندی.
من در مورد آموزش این رانندگی حرفه ای سوال کردم نه گواهینامش.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
حالا جایی هست که رانندگی حرفه ای آموزش بدن ؟

منم منظور بدی نداشتم .
تو تهران که 100% هست .

ولی دوستان اگه کسی بتونه گواهینامه Drift از توکیو بگیره ...........
فکر کنم تو ایران شاخ ترین آدم باشه .

samotras
12-09-2008, 02:49
با سلام خدمت دوستان عزیز .
خواستم ببینم کسی اطلاعاتی در مورد گواهینامه حرفه ای داره ؟
مثلا واسه اینکه بگیری باید چه چیز هایی بلد باشی و ....
ممنون میشم ... :11:

با سلام

دوست عزیز اگر منظور شما این گواهینامه هایی هستش که فدراسیون موتور سواری و اتومبیل رانی میده که ....:) یه کلاس برگزار میکنه که یه سری اراجیف توش تحویلت میدن که اگر مقداری NFS بازی کنی همه دستت میاد مثل رد شدن از پیچ رفتن از کوتاه ترین مسیر و زمان دادن فرمان مخالف و اینجور چیزا که باز نه در سطح حرفه ای

اگر دنبال واقعا تصدیق خفن هستی که بعنوان راننده تست کمپانی های معروف مشغول بکار بشی بهترین برگزار کننده این کلاسها یه مدرسه در انگلستان هستش که اگر بتونی بعد از یکسال گذراندن دوره قبول بشی یه تصدیق بهت میدن که با اون تصدیق مجوز ورود به مسابقات فرمول ۳ روداری و میتونی به راحتی تستر یکی از کمپانی های خودرو سازی بشی و صد البته قبلش بعنوان راننده ماشینهای اسکورت با حقوق بسیار بالا و یا مدرس دوره های رانندگی حرفه ای خیلی از قرمانان طراز اول اتومبیل رانی دنیا از این مدرسه شروع کردن از جمله مایکل شوماخر ;)

Doctor.Freeman
12-09-2008, 03:24
واسه پيشرفته شدن تو رانندگي فقط يه مرحله نيست كه تو گواهينامهبگيري و تمام .... نه هزاران هزار دنگ و فنگ داره ..
يه نمونشويكي از دووستام گرفتهميتونين ببينين .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2299
12-09-2008, 10:59
آقا ميگم تو شيراز هم هست من واقا عاشق ماشين . سرعت و.. هستم اگه هست راهنماي كنيد كجا هست ما بريم البته شيراز فقط يه پيست كارتينگ داره و براي بقيه هيچ چون تو صدرا ميرن جمعه ها

hesam_g59
12-09-2008, 15:55
اون گواهينامه بالا ..مال همون پرشين ريسه كه گفتم..
از خود دوستت بپرس چطور كلاسهاييه؟ ولي بعيد ميدونم....راننده از اين كلاسها در بياد...آخه 10 جلسه..اونم فقط 4 تا كلاس عملي

Ali_BlueBoy
12-09-2008, 17:57
ولی دوستان اگه کسی بتونه گواهینامه Drift از توکیو بگیره ...........
فکر کنم تو ایران شاخ ترین آدم باشه .

فایدش چیه توی ایران ماشینی نیست که بشه باهاش دریفت کرد چون اکثرن دف جلو هستن

hesam_g59
12-09-2008, 20:37
شما يه ب ام و مدل قديمي بگير...روش موتور سوار كن...
چرا كه نشه...

hamid00009
14-09-2008, 08:30
دیشب تلویزیون داشت تبلیغ این گواهینامه ها را میکرد البته مثل گواهینامه بالا نبود میگفت گواهینامه بین المللی

Öracle
14-09-2008, 09:34
فایدش چیه توی ایران ماشینی نیست که بشه باهاش دریفت کرد چون اکثرن دف جلو هستن

به قول حسام عزیز BMW یا Chevrolet بگیر .
قیمتش هم که زیاد نیست .
تمیزشو 2 ، 3 تومن پیدا میکنی .
فقط یکمی Tuning و تقویت میخواد .
بدبختی اینجاست جاده ها واسه دریفت نمیشه !!!!!

Neoonline
14-09-2008, 10:52
ما به سلامتی رسیدیم به مقصد، خوشبختانه اتفاق خاصی هم نیافتاد یه جا توی پلیس راه نائین ازم مدارک خواستن و افسر گواهینامه رو که دید گفت با دقت رانندگی کن!!! یه جا هم نزدیک باغین، هیچ کدوم هم گیر خاصی ندادن. :)

mhaf
14-09-2008, 11:11
ما به سلامتی رسیدیم به مقصد، خوشبختانه اتفاق خاصی هم نیافتاد یه جا توی پلیس راه نائین ازم مدارک خواستن و افسر گواهینامه رو که دید گفت با دقت رانندگی کن!!! یه جا هم نزدیک باغین، هیچ کدوم هم گیر خاصی ندادن. :)
خوب خدا رو شکر

mhaf
14-09-2008, 11:12
خوب خدا رو شکر

franch
14-09-2008, 19:34
يعني اينكه با كساني كه گواهينامه ب 1 دارن ميتونن خارج از شهر هم رانندگي كنن!

mhaf
14-09-2008, 20:53
دیدی که این دوستمون این کار رو کرد.
در کل ریسکه.

Maziar_69
16-09-2008, 20:41
سلام دوستان.
یه سوال از شما داشتم در مورد گرفتن گواهینامه.
من متاسفانه امسال کنکور قبول نشدم و باید واسه سال دیگه درس بخونم.
مشکل اینجاست که پارسال هم مدرسه نرفتم (غیر حضوری بودم)
الان هم که جایی نمیرم که بخوام گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم.

میخواستم ببینم شما جایی رو میشناسین مثل مدرسه یا مرکز آموزشی که گواهی اشتغال به تحصیل بدن یا حداقل بفروشن؟؟؟؟

واقعا نمیشه 1 سال دیگه تحمل کرد تا کنکور سال بعد. :41:
ممنون. :11:

ya30n
16-09-2008, 21:24
داداش ميفهمم چي ميگي

من بخاطر همين گواهي حدود 6 ماه ديرتر گواهينامه گرفتم

ولي طوري كه شنيده بودم اين قانون برداشته شد!!!

شايد هم شايعه بوده

ولي غير قانوني كاري رو نكن كه بفهمن ديگه بد ميشه واست

يا حق (:

aminel_messi
16-09-2008, 22:11
سلام
من هم همین مشکلو داشتم.
ببین میتونی تو کلاسهایه فنی حرفه ای ثبته نام کنی.
دروسه دوم دبیرستانو یاد میدن.
اونجا فوری 1 گواهی اشتغال به تحصیل میگیری.
کارت که جور شد از کلاسا میای بیرون.
منظورم کلاسهایه آزاده ها...

Maziar_69
17-09-2008, 00:03
درسته یاسین جان.
ظاهرا تا قبل از عید برداشته بودن ولی تو سال 87 دوباره گذاشتن.

aminel_messi جان منظورت هنرستان هاست؟ یا من اشتباه فهمیدم؟

sps
17-09-2008, 15:24
این قانون که میگید چی هستش؟
یعنی حتما باید گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشم تا گواهی نامه بگیرم؟

ya30n
17-09-2008, 15:47
نيم ساعت تايپ كردم همش پريد:20:

منظورت هنرستان هاست؟ یا من اشتباه فهمیدم؟
برو اين مراكز فني حرفه اي
مثلا بگو ميخوام مدرك اينترنت بگيرم يا هر چي كه خودت دوست داري
7-8 تومن هم شهريش هست!
بعد كه ثبت نام كردي رفتي تو كلاسا واسه گواهينامه اقدام كن
و بهت گواهي اشتغال به تحصيل ميدن
با يه تير دو نشون بزن
يه مدرك از فني حرفه اي هم بگير:46:

يا حق (:

ya30n
17-09-2008, 15:51
این قانون که میگید چی هستش؟
یعنی حتما باید گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشم تا گواهی نامه بگیرم؟

شرمنده پست شما رو نديدم
داداش گلم واسه گرفتن گواهينامه اين قانون رو گزاشتن كه هر كسي ديگه پشت ماشين نشينه!!!!!

يكي دو هفته همش بايد بري مدرسه و فني حرفه اي
خوب كه خسته شدي اون وقت بهت گواهي رو ميدن
خود من شش ماه معطل شدم!!!
ديگه ميخواستم از آموزش پرورش زاهدان شكايت كنم
كه گواهي رو دادن...
خيلي اذيت كردن
ولي خب انشاالله چند ماه ديگه ميرم واسه پايه يك امتحان بدم!!!!!!!!!!!

شاد باشيد
يا حق (:

Maziar_69
17-09-2008, 23:28
ممنون یاسین جان بابت راهنمایی.
دست شما درد نکنه.

danial_crazy
18-09-2008, 01:20
سلام.اگه امسال دانشگاه قبول شم یعنی 3 4 هفته طول میکشه که گواهینامه اشتغالو بدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اینطور که یاسین جان گفت!!! وایییییییییی

این فنی حرفه ایی ها چقد طول میکشه تا بدن؟

ya30n
18-09-2008, 04:13
راستش فني حرفه اي رو كه نميدونم
ولي دانشگاه يه رفيق داشتم پارتي زياد داره
تو يه روز گواهي از دانشگاه گرفت
حالا نميدونم اصلا پارتي بازي هست يا نه!

موفق باشي
يا حق (:

62nightsky62
18-09-2008, 10:40
ممکنه در مورد این گواهی توضیح بدید؟

معین طلا
23-09-2008, 00:56
بابااین افسری که ازت مدارک خواست خیلی آدم لارجی بوده که بهت گیر نداد همه افسرا اینجوری نیستن....

H A M E D
26-09-2008, 08:42
من تو اين مدتي كه گواهينامه گرفتم و قبلش هم كه نداشتم همش تو جاده رانندگي كردم! اما تا حالا يه نفرهم سراغ مدارك ازم نگرفته. تا خلاف نكني بهت كاري ندارن. البته پليس عقده اي هم پيدا ميشه.

Andaron
27-09-2008, 16:42
سلام
شاید چنید بار بحث شده ولی آخرش من نفهمیدم
من تازه گواهینامه گرفتم و تمبرش هم سبز هستش آیا می تونم برم تو جاده های برون شهری رانندگی کنم چونکه فکر کنم مال منم 1+4 باشه
با تشکر

aaaammmm87
27-09-2008, 17:12
دوست عزيز سلام اگه يكم دقت كني پشت گواهينامت همه چيز رو نوشته

Andaron
27-09-2008, 17:18
عزیز ننوشته ؟
هیچی در مورد رانندگیدر خارج شهر ننوشته؟؟؟

abbot
27-09-2008, 18:24
دوست عزیز قبل از گرفتن گواهینامه یک تعهد می گیرن توعون تمام کارهای که نباید بکونی را نوشته .
مثله همین رانندگی در خارج شهر یا حداکثر سرعت 80 تا یا ......

Farshadd
27-09-2008, 20:24
سلام دوستان

دیدم تاپیکای مربوط به گواهینامه داره زیاد میشه گفتم این تاپیک رو بزنم تا تمام بحث ها و سوال جوابها اینجا انجام بشه.

صدور، تمدید و ....

با تشکر، فرشاد واثقی.:11:

Farshadd
27-09-2008, 20:25
سلام

لطفا از این به بعد تمامی بحثها و سوالات مربوط به گواهینامه رو توی این تاپیک انجام بدید.

P30World Forums > موارد ديگر > اتومبیل
تمام مباحث و سوالات مربوط به گواهینامه

با تشکر

Farshadd
27-09-2008, 20:49
این هم لیست تمامی تاپیک های قبلی مربوط به گواهینامه

Neoonline
27-09-2008, 22:18
اتفاقا ما همون مسیر رو برگشتیم یکی دو جا پلیس راه نگهمون داشت سئوال کرد از کجا میای کجا میری ولی مدارک نخواست در کل با نظر این دوستمون موافقم تا خلاف نکنی باهات کاری ندارن. توی این پلیس راه ها هم اکثرا نیروی انتظامی وایستاده و خبری از راهنمایی و رانندگی نیست و بیشتر هم ماشین های سنگین رو بازرسی میکنن خیلی با ماشین های شخصی کاری ندارن.

Andaron
27-09-2008, 23:22
والله ما که نمی دونیم چی رو امضا کردیم فقط یادمه یه چیزی رو امضا کردم

Andaron
27-09-2008, 23:24
خوب حالا کجا ادامه بدیم اینجا؟

راستلی اینک بالای رو هم که میرم این نوشته می یاد

با عرض پوزش- نام يا پست جديدي پيدا نشد. لطفا به عقب بازگرديد ودوباره امتحان كنيد

amirtoty
27-09-2008, 23:31
سلام
من تازه گواهینامه گرفتم و تمبرش هم سبز هستش آیا می تونم برم تو جاده های برون شهری رانندگی کنم چونکه فکر کنم مال منم 1+4 باشه
با تشکر
وقتی میگرفتی مگه یک کاغذ ندادن امضا کنی تو همون نوشته بود!:13:

اینا ممنوع هست ::41:
(رانندگي در ساعات بين 24:00 الي 05:00 بامداد - رانندگي در جاده ها، بزرگراهها و آزادراهها برون شهري - حمل مسافر)

پس کجا رانندگی کنیم؟ خوب گواهینامه نمیدادن دیگه ......

Farshadd
27-09-2008, 23:33
خوب حالا کجا ادامه بدیم اینجا؟

نه برای شما.

این تاپیک برای کسایی هست که از الان به بعد میخواستن تاپیک بزنن.

اما چه بهتر شما اولین شروع کننده باشین.

نقل قول کامل پستهای اون تاپیک:

سلام
با تشکر

دوست عزيز سلام اگه يكم دقت كني پشت گواهينامت همه چيز رو نوشته

عزیز ننوشته ؟
هیچی در مورد رانندگیدر خارج شهر ننوشته؟؟؟

دوست عزیز قبل از گرفتن گواهینامه یک تعهد می گیرن توعون تمام کارهای که نباید بکونی را نوشته .
مثله همین رانندگی در خارج شهر یا حداکثر سرعت 80 تا یا ......

سلام

لطفا از این به بعد تمامی بحثها و سوالات مربوط به گواهینامه رو توی این تاپیک انجام بدید.

با تشکر

والله ما که نمی دونیم چی رو امضا کردیم فقط یادمه یه چیزی رو امضا کردم

جواب من:

این دو نوع گواهینامه که تمبرشون فرق داره از لحاظ محدودیت هیچ فرقی ندارن. و تنها تفاوت اونها در تمدید اتومات و غیر اتومات هست.

شما خارج شهر نمیتونید رانندگی کنید
از ساعت 12 شب به بعد در هیچ جا نمیتونید رانندگی کنید.
و ...

اگه کارای بالا رو انجام بدید گواهی نامه شما باطل میشه.

اگر کاری خلاف قوانین متداول (مثل سرعت و سبغت غیر مجاز) هم انجام بدید بازم گواهینامه باطل میشه

اگر در یه تصادف مقصر شناخته شید، گواهینامه باطل میشه.

البته این چیزیه که توی کاغذا نوشته و اسمش قانون هست.

وگرنه...

shahab_f
27-09-2008, 23:43
وقتی میگرفتی مگه یک کاغذ ندادن امضا کنی تو همون نوشته بود!:13:

اینا ممنوع هست ::41:
(رانندگي در ساعات بين 24:00 الي 05:00 بامداد - رانندگي در جاده ها، بزرگراهها و آزادراهها برون شهري - حمل مسافر)

پس کجا رانندگی کنیم؟ خوب گواهینامه نمیدادن دیگه ......

پس کجا رانندگی کنیم؟ خب توی شهر دیگه
شما چقدر عجله داری , گرفتن گواهینامه حداکثر 30 درصد مهارت رانندگیه , مونده تا یاد بگیری:46:

mstf666
27-09-2008, 23:58
جانشين رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي افزود: دارندگان گواهينامه‌هاي 1+4 با تمبر سبز نيازي به مراجعه و تبديل گواهينامه ندارند و چنانچه مرتكب 4 تخلف سبقت و سرعت غير مجاز و تقصير در تصادفات فوتي و جرحي در طول يكسال اول دريافت گواهينامه نشده باشند، گواهينامه‌ آنها خود به خود به پنج‌ساله تبديل مي‌شود

mstf666
27-09-2008, 23:59
سردار سيد كمال هاديانفر افزود: حدود 300 هزار نفر از دارندگان گواهينامه‌هاي «ب 1» يكساله موقت با تمبر قرمز كه طي سال‌هاي 83 و 84 گواهينامه دريافت كرده‌اند، تا كنون براي تبديل گواهينامه خود به 5 ساله مراجعه نكرده‌اند. وي با اشاره به اين كه گواهينامه اين افراد از درجه اعتبار ساقط است، افزود: دارندگان اين دسته از گواهينامه‌ها تا پيش از اين برابر ماده 27 آئين‌نامه راهنمايي و رانندگي به دليل پايان مهلت تمديد گواهينامه و عدم مراجعه، مجبور به مراجعه به آموزشگاه‌هاي رانندگي و انجام آزمون مجدد بودند كه با پيگيري‌هاي انجام شده و موافقت سرپرست وزارت كشور، اين افراد نيازي به شركت در آزمون مجدد ندارند.

mstf666
27-09-2008, 23:59
1- استعلام صحت صدور گواهینامه رانندگی تعدادی از کشورهای جهان هنگام صدور گواهینامه رانندگی جهت اتباع کشورمان، صحت صدور و تعلق گواهینامه رانندگی ایرانی ارایه شده از سوی فرد ایرانی را از نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مستقر در آن کشور استعلام می نمایند. بدین صورت که سازمان مربوطه (اداره راهنمایی و رانندگی محل) با ارسال تصویر گواهینامه رانندگی صادره از سوی اداره راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران درخواست اعلام صحت صدور و اعتبار آن را می نماید. مسئول بخش امور اجتماعی نمایندگی نیز تصویر گواهینامه دریافتی را طی نامه ای به اداره امور اجتماعی وزارت امور خارجه ایران ارسال تا پس از بررسی و تحقیق لازم، نتیجه را به نمایندگی درخواست کننده اعلام نماید. 2- تعویض گواهینامه رانندگی ایرانی های مقیم یا ساکن خارج از کشور در صورت تمایل می توانند گواهینامه رانندگی خود را که اعتبار آن تمام شده و یا به دلایل مختلف از قبیل آبدیدگی، سوختگی، پاره شدن و... نیاز به تعویض دارد با مراجعه به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مستقر در محل سکونت خود، ارایه مدارک زیر و درخواست تایید آنها اقدام لازم انجام دهند. « مدارک لازم » 1- تنظیم وکالتنامه جهت تفویض اختیار انجام امور تعویض و یا صدور المثنی گواهینامه رانندگی موکل به وکیل قانونی خود در ایران - این وکالتنامه پس از تنظیم و امضاء توسط موکل (متقاضی) می بایست توسط بخش کنسولی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مورد تصدیق امضاء قرار گیرد. 2- سه قطعه عکس جدید4 * 3 شخصی، که پشت هر یک از آنها مشخصات شناسنامه ای صاحب عکس درج شده باشد. - پشت این عکس ها می بایست پس از درج مشخصات به مهر نمایندگی ممهور شود. - عکس های تسلیمی برای صدور گواهینامه (اعم از رنگی یا سیاه و سفید) باید جدید، با زمینه روشن و تمام رخ بوده و در مورد بانوان ضمن رعایت حجاب اسلامی، گردی صورت کاملاً در عکس هویدا و در خصوص آقایان بدون استفاده از انواع کلاه، کراوات و پاپیون باشد. 3- گواهی انجام معاینات جسمانی (معاینه چشم و سایر اندامهای موثر در رانندگی) که توسط پزشک معتمد و مقامات محل امضاء و مهر شده باشد. - لازم است تا این گواهی به زبان فارسی یا انگلیسی یا زبانی که در ایران دارای مترجم رسمی باشد، تهیه شود. - این گواهی می بایست توسط بخش کنسولی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مورد تایید قرار گیرد. 4- اصل گواهینامه رانندگی متقاضی - در صورتی که گواهینامه مفقود شده باشد وکیل متقاضی باید برگ تعهد عدم کشف فساد را در واحد صدور گواهینامه اداره راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تنظیم، تکمیل و ارایه نماید. 5- اصل شناسنامه و دو نسخه تصویر تمام صفحات شناسنامه متقاضی - یک نسخه تصویر شناسنامه توسط بخش کنسولی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مورد تایید قرار گیرد. 6- ارایه اصل قبض بانکی واریز هزینه تصدیق وکالتنامه، تایید گواهی پزشک و برابر با اصل شناسنامه به حساب بانکی بخش کنسولی نمایندگی

Maziar_69
28-09-2008, 00:30
دوستان این مشکل ما رو حل کنن. ممنون.
من پشت کنکوری هستم و گواهی اشتغال به تحصیل ندارم.

تو دو تا تاپیک پرسیدم بهم گفتن برای گواهی اشتغال به تحصیل باید بری مراکز فنی حرفه ای.
حالا تو تهران یکی دو جا رفتم گفتن نمیشه.

میخواستم ببینم کسی جایی رو بلده که من برم ثبت نام کنم؟؟؟
اگه اسم بردن از این جاها خلاف قوانین هم هست با پیغام خصوصی بگین.
یه عمر دعاتون میکنم.
ممنون.

Farshadd
28-09-2008, 00:35
دوستان این مشکل ما رو حل کنن. ممنون.
من پشت کنکوری هستم و گواهی اشتغال به تحصیل ندارم.

تو دو تا تاپیک پرسیدم بهم گفتن برای گواهی اشتغال به تحصیل باید بری مراکز فنی حرفه ای.
حالا تو تهران یکی دو جا رفتم گفتن نمیشه.

میخواستم ببینم کسی جایی رو بلده که من برم ثبت نام کنم؟؟؟
اگه اسم بردن از این جاها خلاف قوانین هم هست با پیغام خصوصی بگین.
یه عمر دعاتون میکنم.
ممنون.

اول بگو متولد کی هستی؟

آخرین چه سالی تحصیلاتتت رو تموم کردی؟ فنی بودی یا نظری؟

Maziar_69
28-09-2008, 01:09
متولد 26 شهریور 69.
همین امسال (سال تحصیلی 86-87) پیش دانشگاهی بودم ولی غیر حضوری. رشته ی ریاضی هستم. یعنی نظری.
آموزشگاه علوی میرفتم و اونجا هم برای گواهی رفتم ولی بهم گفتن چون ما آموزشگاه کنکور هستیم اصلا برای گواهینامه گواهی اشتغال به تحصیل صادر نمیکنیم. فقط برای بیمه گواهی اشتغال به تحصیل میدیم.

آخه من نمیدونم چرا یه سال این طرح رو برداشتن دوباره گذاشتن ؟؟؟؟؟

Farshadd
28-09-2008, 01:20
متولد 26 شهریور 69.
همین امسال (سال تحصیلی 86-87) پیش دانشگاهی بودم ولی غیر حضوری. رشته ی ریاضی هستم. یعنی نظری.
آموزشگاه علوی میرفتم و اونجا هم برای گواهی رفتم ولی بهم گفتن چون ما آموزشگاه کنکور هستیم اصلا برای گواهینامه گواهی اشتغال به تحصیل صادر نمیکنیم. فقط برای بیمه گواهی اشتغال به تحصیل میدیم.

آخه من نمیدونم چرا یه سال این طرح رو برداشتن دوباره گذاشتن ؟؟؟؟؟

تا حالا رفتی آموزشگاه؟؟ سوال کردی؟

به نظر من شما اگه آموزشگاه اینقدر گیر میده باید از نظام وظیفه براشون نامه بیاری.

چون شما توی نظام وظیفه هنوظ مشمول نیستی. اعزام شما در واقع سال دیگه هست.

از خودشون سوال کن.

به نظرم باید گواهی از نظام وظیفه بگیری.

فردا یه زنگ میزنم به آموزشگاه و نظام وظیفه برات سوال میکنم.

Maziar_69
28-09-2008, 08:39
فرشاد جان یکی دو تا آموزشگاه پرسیدم.
واقعا ممنون میشم لطف میکنی در حقم.

یکی از دوستام هم همین پیشنهاد رو داده بود که برگه اعزام بگیرم.
ولی ترسیدم یهو پست کنم بگن باید بری سربازی (در حالی که مشمول نیستم).
آخه تو این مملکت هیچی رو حساب و کتاب نیستش.

بازم ممنون دست عزیزم.

Farshadd
28-09-2008, 12:16
فرشاد جان یکی دو تا آموزشگاه پرسیدم.
واقعا ممنون میشم لطف میکنی در حقم.

یکی از دوستام هم همین پیشنهاد رو داده بود که برگه اعزام بگیرم.
ولی ترسیدم یهو پست کنم بگن باید بری سربازی (در حالی که مشمول نیستم).
آخه تو این مملکت هیچی رو حساب و کتاب نیستش.

بازم ممنون دست عزیزم.

پرسیدم.

از چند نفر آگاه و همچنین خود نظام وظیف.

شما دیگه با مدرسه کاری نمیتونید داشته باشید.

باید از سازمان نظام وظیفه برگه اعزام به خدمت بگیرید تا برات تاریخ اعزام هم بزنن.
تاریخ اعزام شما احتمال زیاد بهمن 88 باشه.

(مثلا من که 1368.1.7 هستم میگفتن اعزامم میوفته آذر و یا دی ماه 87 - که قراره برم دانشگاه دیگه- البته من برگه اعزام نگرفتم ولی پارسال که پرسیدم گفتن اینجوریه)

برای شما هم پرسیدم گفتن تاریخ اعزامش یا دیماه هست یا بهمن.

پس به دانشگاهتون هم لطمه نمیزنه.

و وقتی دانشگاه قبول بشید راحت میتونید سربازی رو بمالید.

در مورد بی حساب بودن مملکت هم حرفتون کاملا درسته.

و البته فعلا قوانین اینه.

سوالی بود در خدمتم.:11:

Maziar_69
28-09-2008, 12:28
آقا ممنون.
فوق العاده لطف کردین.

واقعا کم بود اگه فقط دکمه ی تشکر رو میزدم.

Vinny_corleone
29-09-2008, 00:45
سلام ملت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آقا من هم متولد شهریور 69 هستم .امسال هم پشت کنکور موندم . هر چی هم به این آموزشگاه های رانندگی زنگ میزنم میگن نمیتونی گواهینامه بگیری . یا باید اشتغال به تحصیل داشه باشی یا اعزام به خدمت. ولی من دقیقا یادمه دو سه سال پیش یکی از آشناهام با همین شرایط من تونست گواهینامه بگیره.متاسفانه اون آشنا هم در حال حاضر در دسترس نیست که ازش بپرسم .یعنی قوانین از دو سه سال پیش تا حالا تغییر کرده؟ممنون

Farshadd
29-09-2008, 12:18
سلام ملت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آقا من هم متولد شهریور 69 هستم .امسال هم پشت کنکور موندم . هر چی هم به این آموزشگاه های رانندگی زنگ میزنم میگن نمیتونی گواهینامه بگیری . یا باید اشتغال به تحصیل داشه باشی یا اعزام به خدمت. ولی من دقیقا یادمه دو سه سال پیش یکی از آشناهام با همین شرایط من تونست گواهینامه بگیره.متاسفانه اون آشنا هم در حال حاضر در دسترس نیست که ازش بپرسم .یعنی قوانین از دو سه سال پیش تا حالا تغییر کرده؟ممنون

برای شما هم:

پرسیدم.

از چند نفر آگاه و همچنین خود نظام وظیف.

شما دیگه با مدرسه کاری نمیتونید داشته باشید.

باید از سازمان نظام وظیفه برگه اعزام به خدمت بگیرید تا برات تاریخ اعزام هم بزنن.
تاریخ اعزام شما احتمال زیاد بهمن 88 باشه.

(مثلا من که 1368.1.7 هستم میگفتن اعزامم میوفته آذر و یا دی ماه 87 - که قراره برم دانشگاه دیگه- البته من برگه اعزام نگرفتم ولی پارسال که پرسیدم گفتن اینجوریه)

برای شما هم پرسیدم گفتن تاریخ اعزامش یا دیماه هست یا بهمن.

پس به دانشگاهتون هم لطمه نمیزنه.

و وقتی دانشگاه قبول بشید راحت میتونید سربازی رو بمالید.

در مورد بی حساب بودن مملکت هم حرفتون کاملا درسته.

و البته فعلا قوانین اینه.

سوالی بود در خدمتم.:11:

Vinny_corleone
29-09-2008, 20:36
برای شما هم:

آقا ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ظاهرا باید گواهینامه رو تا سال بعد بیخیال بشیم ... ولی من دقیقا یادمه یکی با شرایط من چند سال پیش گواهینامه گرفت ... ظاهرا قوانین عوض شده

Farshadd
29-09-2008, 21:18
آقا ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ظاهرا باید گواهینامه رو تا سال بعد بیخیال بشیم ... ولی من دقیقا یادمه یکی با شرایط من چند سال پیش گواهینامه گرفت ... ظاهرا قوانین عوض شده

خواهش میکنم. وظیفه بود
بعید میدونم توی پست من ذکر شده بود که باید بیخیال بشید.

اگه گرفتن و نگرفتنش برات فرقی نداره، خوب بذار سر وقت.

ولی اگه برات مهم هست، برو برگه اعزام به خدمتتو بگیر. و خیالت راحت که اعزامت با توجه به قوانین توی زمستون 88 میوفته. شاید هم آذر 88

و تنها خطری که ممکنه تهدیدتون کنه این هست که با یه کشور دیگه درگیر بشم.

که در اون صورت تمام مشمولان در خطر هستن.:46:
:11:

Vinny_corleone
29-09-2008, 22:54
خواهش میکنم. وظیفه بود
بعید میدونم توی پست من ذکر شده بود که باید بیخیال بشید.

اگه گرفتن و نگرفتنش برات فرقی نداره، خوب بذار سر وقت.

ولی اگه برات مهم هست، برو برگه اعزام به خدمتتو بگیر. و خیالت راحت که اعزامت با توجه به قوانین توی زمستون 88 میوفته. شاید هم آذر 88

و تنها خطری که ممکنه تهدیدتون کنه این هست که با یه کشور دیگه درگیر بشم.

که در اون صورت تمام مشمولان در خطر هستن.:46:

خب اعزام به خدمتو که میدونستم ... منظورم این بود که از مدرسه یه جوری گواهی بگیرم و امتحان بدم ... ولی حالا که تنها راهش همون برگه ی اعزام به خدمته ترجیح میدم سال بعد گواهینامه بگیرم ... کاره دیگه ... یه دفه دیدی یقه تو چسبیدن گفتن حتما همین امسال باید بری سربازی ... حالا یه سال که هزار سال نمیشه ... بازم ممنون

Andaron
30-09-2008, 01:22
دوست عزیز اگر آشنا داری توی مدرسه برو راحت یه گواهی اشتغال بگیر
تقربا یه ماه پیش بود 2 تا از دوستام این کارو کردون اونا دیپلم گرفته بودند و هیچ راهی نداشتنند ولی به وسیله پارتی این کارو کردند
اگر هم مدرسه غیرانتفاعی گیر آورد برو جیبشونو پر کن یه گواهی بهت می دن

Vinny_corleone
30-09-2008, 05:52
دوست عزیز اگر آشنا داری توی مدرسه برو راحت یه گواهی اشتغال بگیر
تقربا یه ماه پیش بود 2 تا از دوستام این کارو کردون اونا دیپلم گرفته بودند و هیچ راهی نداشتنند ولی به وسیله پارتی این کارو کردند
اگر هم مدرسه غیرانتفاعی گیر آورد برو جیبشونو پر کن یه گواهی بهت می دن

امروز یه زنگ میزنم مدرسه ببینم قبول می کنن یا نه؟ ( این گواهینامه هم داستانیه واسه خودش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

ramyar.v
30-09-2008, 17:35

در مورد شما باید بگم
تا پارسال قانون بود که کسایی که توی تابستون 18 سال رو تمام میکنن
اگه بخوان توی همون 3 ماهه گواهی نامه بگیرن نیازی به اشتغال به تحصیل نداشتن
ولی از امسال متاسفانه این بخشنامه نیومده
و دیگه این قانونو برداشتن
منم مشکل شما رو دارم دقیقا :41:

Maziar_69
01-10-2008, 21:35
امروز یه زنگ میزنم مدرسه ببینم قبول می کنن یا نه؟ ( این گواهینامه هم داستانیه واسه خودش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

دوست عزیز خبرشو بده چیکار کردی...
از یه طرف گواهینامه برام واجبه
از یه طرف هم نمیخوام ریسک کنم برای ارسال این دفترچه اعزام به خدمت !!!

خلاصه از هر راه قانونی و غیر قانونی رفتی من رو بی خبر نذار. :31:
ممنون...

jamshidjap
01-10-2008, 23:10
گواهينامه هايي که تمديد ميشن دو نوع هستن

يک نوع تمبرشون سبزه

يک نوع تمبرشون آبيه
چه فرقي با هم دارن ؟

Farshadd
01-10-2008, 23:51
گواهينامه هايي که تمديد ميشن دو نوع هستن

يک نوع تمبرشون سبزه

يک نوع تمبرشون آبيه
چه فرقي با هم دارن ؟

سلام جمشید خوبی؟

گواهینامه ها از لحاظ تمدید 2 نوع هستن.

تمبر آبی که نشنیدم.

یه نوعشون که میشه همون ب-1 (4+1) هست که بعد از 4 سال اگه خلاف ضوابط اعمال شده کاری انجام ندی خودش تمدید میشه.

نوع دیگه هم داره که بعد از یک سال باید خودت بری و برای تمدید، تعویضش کنی.

jamshidjap
02-10-2008, 15:58
سلام جمشید خوبی؟

تمبر آبی که نشنیدم.

سلام فرشاد جان

گواهينامه بابام براي تمديد پنج سال اعتبار خورده و تمبرش آبيه

ولي براي داييم سبزه

فرقش چيه خدا ميدونه .

ولي اون گواهينامه هاي قديمي که دستنويس بود و عکس رو بهش ميچسبوندن خيلي مردونه تر و حسابي تر بود

من گواهينامم از همون قديمي هاست . سال 83 از شهرک آزمايش گرفتم فکر کنم آخرين سالش بود . يه جورايي بهش افتخار ميکنم :20:

گواهينامه هاي امروزي يه جورايي سوسوليه . با کامپيوتر و با فونت Koodak نوشته شده و عکس پرينت شده . توشم از امضا ممضا خبري نيست

kataun
16-10-2008, 18:24
لطفا سوال های آزمون کتبی رانندگی را برای استفاده در سایت خود بگذارید
باتشکر

msarab
17-10-2008, 19:05
سلام همه بچه ها يه چند وقتي بود نبودم و چند وقتي پسوردم دست يكي بود كه از اين يوزر سو استفاده كرده بود .
خوب عرضم به خدمتتون كه منم شصت و نهي پشت كنكوري و يكي از بخت برگشته ها هستم ولي دارم تو يه آموزشگاه اسم مينويسم كه گواهي اشتغال به تحصيل ميده !!!!!! اونم چي ميگه من مجوز دارم و چند تا پسر تو همون آموزشگاه گفتن آره ما اينجوري گرفتيم.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خوب دوستان نميتونم بيشتر بگم چون قضيه لو ميره هركي كه خواست بياد با من بريم آموزشگاه پيغام خصوصي بده .

spiffy0987
29-10-2008, 12:59
سلام به همه دوستان
امروز یکی از دوستانم امتحان تو شهری برای پایه یک داشت ولی رد شد این دوست ما هم 911 دارن هم تک 1924
رانندگیش واقعا عالی حالا امروز اون افسر ( آقای زنگنه ) بدون هیچ دلیلی ردش کرد و بعد از اینکه از تعداد حدودا 100 نفر 6 نفر را قبول کرد خودش پشت فرمان نشست ولی قبل از حرکت خاموش کرده و نتونسته ماشین را حرکت بده . بعد اون آقایی که تمرین میده ( حاج آقا مردانی ) نشسته و ماشین را برده
این امتحان در شهر اراک برگزار شده میخام بدونم چرا راهنمایی و رانندگی استان مرکزی همچین افسرهایی مثل آقای زنگنه که هیچ اطلاعی از ماشین سنگین ندارن را برای امتحان انتخاب میکنه
بدبختی اینجاست که کسی جرات شکایت کردن را نداره و باید تا یک ماه دیگه صبر کنن

avecina.ir
29-10-2008, 13:59
سلام به همه دوستان
امروز یکی از دوستانم امتحان تو شهری برای پایه یک داشت ولی رد شد این دوست ما هم 911 دارن هم تک 1924
رانندگیش واقعا عالی حالا امروز اون افسر ( آقای زنگنه ) بدون هیچ دلیلی ردش کرد و بعد از اینکه از تعداد حدودا 100 نفر 6 نفر را قبول کرد خودش پشت فرمان نشست ولی قبل از حرکت خاموش کرده و نتونسته ماشین را حرکت بده . بعد اون آقایی که تمرین میده ( حاج آقا مردانی ) نشسته و ماشین را برده
این امتحان در شهر اراک برگزار شده میخام بدونم چرا راهنمایی و رانندگی استان مرکزی همچین افسرهایی مثل آقای زنگنه که هیچ اطلاعی از ماشین سنگین ندارن را برای امتحان انتخاب میکنه
اتفاقن کسانیکه پیش از گرفتن گواهینامه زیاد رانندگی میکنن بیشتر رد میشن چون بیشتر عادت کردن به زیر پاگذاشتن قوانین بخاطر همین خیال میکنن الکی رد شدن! هر چند دنده کشی شون معمولن خوبه
نمونش خودم که پیش از گرفتن پایه 2 زیاد رانندگی میکردم ولی چون عادت کرده بودم به بی خیال شدن خیلی چیزا به همون خاطر بار دهم قبول شدم ولی طرف بار اولش بود که پشت فرمون ماشینی غیر از ماشین آموزشگاه میشد همون بار اول دوم قبول میشد
یا خیلی از کسانیکه موتور داشتن و برای گواهینامه موتور اومده بودن رد شدن و اضطراب بیشری هم داشتن و جلوی افسر توی ابتدایی ترین مسائل هول میکردن ولی من که موتور اصلن نداشتم و توی عمرم فقط 5 دقیقه اونم روز قبل ازمون عملی موتور سواری کرده بودم و توی همون 5 دقیقه یاد گرفته بودم همون بار اول قبول شدم!!!

مثلن خیلی از راننده کامیونها اگه دوباره امتحان بدن رد میشن
مثلن هیچکدومشون توی یک اتوبان که سه لاین داره توی لاین راست حرکت نمیکنن
حتی طبق ایین نامه و قوانین برای سبقت گرفتن هم کامیونها حق ندارن برن توی لاین چپ که لاین سرعت هستش ولی چند تا کامیون سراغ داری اصلن به فکرش هم برسه که اینکارش جرمه؟

Terova
29-10-2008, 16:05
البته از یک لحاظ هم حق دارن چون پایه 1 طوری هست که نمیشه به هرکسی گواهینامه داد.. و باید طرف رو از 7 خان رستم گذزوند و بعد گواهینامه بهش بدی..

ولی در کل هم خیلی برخوردشون با آدم بد هست و انگاری که بده کارشونی .. من چند بار می خواستم باهاشون درگیر بشم که خدا رو شکر این اتفاق نیوفتاد.

hamid00009
29-10-2008, 18:40
سلام به همه دوستان
دوست عزیز من حدودا 5 ماهی هست که پایه یک گرفتم البته کارم رانندگی نیست وفقط چون علاقه داشتم این کار را کردم
منظورت را کاملا متوجه شدم احتمالا این افسره آقای زنگنه تازه شروع به کار کرده به من بگو دقیقا گفته چه کارهایی بکن تا با اون سرهنگه که از خودم امتحان گرفت مقایسش کنیم
فکر نکنم به جایی بشه شکایت کرد چون اگه بفهمن فکر کنم پشت گوشش را ببینه رنگ گواهینامه پایه 1 را هم ببینه

teza
09-11-2008, 11:47
دوستان ای بابا من از اینجا رفتم و کل وقتم رو درس و این گواهینامه کوفتی گذاشتم حالا یعنی مثل پارسال بخشنامه نیومده اخه پارسال متولدین68 می تونستن بدون اشتغال به تحصیل گواهینامه بگیرن در ضمن من متولد اردیبهشت 69 هستم یعنی تنها راهش اینه که دفترچه رو پر کنیم بعد قبل از رفتن اقدام به گرفتن گواهینامه کنیم اگه یه توضیح کامل بدی ممنون چون من می خوام بهمن دفترچه خدمتم رو بفرستم در ضمن میدونی زمان اعزام به خدمت متولدین 69 زیر دیپلم حدودا کی هست فقط لطفا سریع جواب بدید

teza
10-11-2008, 12:18
دوستان ای بابا من از اینجا رفتم و کل وقتم رو درس و این گواهینامه کوفتی گذاشتم حالا یعنی مثل پارسال بخشنامه نیومده اخه پارسال متولدین68 می تونستن بدون اشتغال به تحصیل گواهینامه بگیرن در ضمن من متولد اردیبهشت 69 هستم یعنی تنها راهش اینه که دفترچه رو پر کنیم بعد قبل از رفتن اقدام به گرفتن گواهینامه کنیم اگه یه توضیح کامل بدی ممنون چون من می خوام بهمن دفترچه خدمتم رو بفرستم در ضمن میدونی زمان اعزام به خدمت متولدین 69 زیر دیپلم حدودا کی هست فقط لطفا سریع جواب بدید

دوستان یه جواب ما هم بدید لطف کردید چون من یکی دو روز بیشتر تو اینترنت نیستم و اگه جواب ندید من کارم لنگ میمونه

franch
10-11-2008, 13:33
سلام جمشید خوبی؟

تمبر آبی که نشنیدم.

یه نوعشون که میشه همون ب-1 (4+1) هست که بعد از 4 سال اگه خلاف ضوابط اعمال شده کاری انجام ندی خودش تمدید میشه.

نوع دیگه هم داره که بعد از یک سال باید خودت بری و برای تمدید، تعویضش کنی.

گواهينامه من ب1 بود با تمبر سبز. بعد از يك سال خودش خود به خود(در صورت انجام ندادن خلاف) تمديد ميشه و نيازي به تعويض نداره.:20:

teza
11-11-2008, 11:18

لطف کنید جواب من را هم بدهید

mm00
11-11-2008, 19:09
دوستان من تازه گواهینامرو گرفتم :31:
اولین دفعه هم خدارو شکر قبول شدم
این که میگن تا 1 سال خلاف کنی گواهینامه باطله چیه:18:
یعنی پس تا 1 سال رانندگیو بیخی شم:41:

teza
12-11-2008, 20:29

Saeed_TnT
12-11-2008, 23:27
یه بخش نامه اومده که متولدین 69 اگه تا قبل از 31 شهریور کلاس ها رو رفته و یک بار امتحان آیین نامه رو داده باشن با گواهی قدیمی هم میتونن ادامه بدن و نیازی به گواهی جدید(از دانشگاه) نیست اما این که بدون گواهی بتونن امتحان بدن، نیومده و احتمالش تقریبا صفره که بیاد!!!
در مورد این بخشنامه می تونید از آموزشگاه یا راهنمایی رانندگی جزئیاتش رو بپرسید!!

Saeed_TnT
15-11-2008, 11:44
محدودیت های گواهینامه ی ب-1 تو یک سال اول چیه؟؟؟ چه چیزایی باعث ابطالش میشه؟؟؟ این گواهینامه جدیدا رو بعد از یک سال باید برد تمدید کرد یا خودش تمدید میشه(نیازی به مراجعه حضوری نیست؟)!!!؟

Maziar_69
15-11-2008, 15:18
یه سوال داشتم.
الان اگه من دفترچه اعزام به خدمت بفرستم و زمان اعزامم بخوره مثلا بهمن 88 اونوقت همین الان میتونم برم برای گواهینامه ثبت نام کنم؟؟؟

Ship Storm
15-11-2008, 15:54
دوستان گواهینامه پایه یکم که اشتغال ب تحصیل نمیخواد ,میخواد؟

teza
15-11-2008, 21:33
یه سوال داشتم.
الان اگه من دفترچه اعزام به خدمت بفرستم و زمان اعزامم بخوره مثلا بهمن 88 اونوقت همین الان میتونم برم برای گواهینامه ثبت نام کنم؟؟؟

دوست عزیز من دو هفته است یه همچین سوالی رو میپرسم ولی کسی جواب نمیده

Farshadd
15-11-2008, 22:11
محدودیت های گواهینامه ی ب-1 تو یک سال اول چیه؟؟؟ چه چیزایی باعث ابطالش میشه؟؟؟ این گواهینامه جدیدا رو بعد از یک سال باید برد تمدید کرد یا خودش تمدید میشه(نیازی به مراجعه حضوری نیست؟)!!!؟

رانندگی در شب. رانندگی خارج از شهر و ... از محدودیت ها هستن.

هر گونه اتفاقی بیوفته که شما کاملا مقصر باشید گواهینامه شما باید قانونا باطل بشه.

یه سوال داشتم.

دوست عزیز من دو هفته است یه همچین سوالی رو میپرسم ولی کسی جواب نمیده

بله که میشه.

خوب هم میشه.

و به جای اشتغال به تحصیل برگ اعزام رو میبرید آموزشگاه که نظام وظیفه هم تایید کرده باشه.

:12:

s2010
15-11-2008, 23:50
دوستان عزیز گواهینامه تایک سال بعدازصدوراگرخلافی نکنی خودش تمدید میشه

Maziar_69
16-11-2008, 00:20
تشکر فرشاد عزیز...

الان یعنی من بفرستم حتما مطمئنید قبل از کنکور تاریخ اعزام نمیخوره؟؟؟

خیلی حیاتیه ها !!!! :دی

Farshadd
16-11-2008, 01:17
s2010 جان ممنون از نکتتون. (دکمه تشکرم اینقدر ازش استفاده کردم که ناپدید شده برام)

تشکر فرشاد عزیز...

الان یعنی من بفرستم حتما مطمئنید قبل از کنکور تاریخ اعزام نمیخوره؟؟؟

خیلی حیاتیه ها !!!! :دی

مازیار جون، آخه پر یا پوچ که نیست، اول از خودشون هم بپرس که تاریخ اعزام یه متولد شهریور 69 میوفته چه زمانی.

من ضمانتی نمیدم، ولی خودم از سازمان نظام وظیفه اینجا و چند شخص آگاه پرسیدم .

Amin_0913
16-11-2008, 14:44
سلام
نمیدونم اینجا جاش هست یا نه
من 9 اذر گواهینامه ام یکساله میشه
میخاستم بدونم باید برم تمدید کنم پلیس +10 یا نه؟
تمبر سبز رنگ داره گواهینامم:11:

miladf
16-11-2008, 14:50
سلام
نمیدونم اینجا جاش هست یا نه
من 9 اذر گواهینامه ام یکساله میشه
میخاستم بدونم باید برم تمدید کنم پلیس +10 یا نه؟
تمبر سبز رنگ داره گواهینامم:11:

اگه خلافی نکره باشی لازم نیست بری تمدید کنی . از تاریخ صدور وقتی یک سال که بگذره خود به خود البته بدون تخلف باشی به پنج ساله تبدیل میشه.

franch
16-11-2008, 14:51
اگه تمبر سبز رنگ داره نيازي به تمديد نيست. گواهينامه منم همينطوري بود.

D r i v e r
16-11-2008, 18:14
دوستان باید از کجا متوجه بشیم که گواهی نامه تمدید میشه یا اینکه خلافی نکردیم
من العان 2 تا سرعت غیر مجاز داشتم

Farshadd
16-11-2008, 18:37
و امکاناتی به نام سرچ در آن نهادیم. و به آنان آموختیم قبل از زدن تاپیک کلمه های کلیدی را سرچ نمایند. افسوس کافران اینترنتی سرچ را فراموش کرده و راه خود را در پیش گرفتند.
همانا عذاب پروفشنال ها در سرچ نکردن بیشتر از دیگران است. :46:

امین عزییییز :

Damian
17-11-2008, 01:55
نمیدونم چرا جدیدا اینقدر تاپیک بی مورد زده میشه
اصلا سرچ کردن نمیخواست همین صفحه اول هم بود

Saeed_TnT
17-11-2008, 13:53
رانندگی در شب. رانندگی خارج از شهر و ... از محدودیت ها هستن.

هر گونه اتفاقی بیوفته که شما کاملا مقصر باشید گواهینامه شما باید قانونا باطل بشه.

خوب یه کلوم بگن رانندگی نکن دیگه!!!
تو شب هم نمیشه رانندگی کرد؟؟!!! حتی اگه تو شهر باشه؟؟؟ این دیگه خیلی ستمه!!!

amir.ghermezete
17-11-2008, 22:53
سلام.من متولد 26اسفند 1370 هستم سوم دبیرستان رشته ریاضی.دقیقا کی می تونم گواهینامه بگیرم.یکی می گفت 18 شروع بشه می تونم. اگه میشه بگید کی می تونم؟پشاپیش ممنون.

Farshadd
17-11-2008, 23:05
خوب یه کلوم بگن رانندگی نکن دیگه!!!
تو شب هم نمیشه رانندگی کرد؟؟!!! حتی اگه تو شهر باشه؟؟؟ این دیگه خیلی ستمه!!!

تو شب چه شهر و چه خارج از شهر نمیشه رانندگی کرد. البته از لحاظ قانونی. وگرنه من اونموقع دوبار رفتم اصفهان و اومدم و حتی یه بار هم پلیس راه مدارک خواست و من نشون دادم و هیچی نگفت.:46:

سلام.من متولد 26اسفند 1370 هستم سوم دبیرستان رشته ریاضی.دقیقا کی می تونم گواهینامه بگیرم.یکی می گفت 18 شروع بشه می تونم. اگه میشه بگید کی می تونم؟پشاپیش ممنون.

شما دقیقا در تاریخ 1388.12.27 میتونید برای گواهینامه ثبت نام کنید.

چون باید 18 سال تموم بشه نه اینکه شروع بشه.

amir.ghermezete
18-11-2008, 21:29
شما دقیقا در تاریخ 1388.12.27 میتونید برای گواهینامه ثبت نام کنید.

چون باید 18 سال تموم بشه نه اینکه شروع بشه.

:12:[/quote]

مرسی از راه نماییتون.من عموم تعلیم رانندگی میده تو اموزشگاه به من گفت 18 شروع بشه ولی شما گفتی تموم بشه منم فکر کنم تموم بشه 18 می تونم گواهینامه بگیرم ولی بازم کسی از دوستان نظری داشت خوشحال میشم اگه بگن.ولی دلمو صابون زده بودم امسال میتونم گواهینامه بگیرم.:42::41::37::37:

Farshadd
19-11-2008, 00:11
مرسی از راه نماییتون.من عموم تعلیم رانندگی میده تو اموزشگاه به من گفت 18 شروع بشه ولی شما گفتی تموم بشه منم فکر کنم تموم بشه 18 می تونم گواهینامه بگیرم ولی بازم کسی از دوستان نظری داشت خوشحال میشم اگه بگن.ولی دلمو صابون زده بودم امسال میتونم گواهینامه بگیرم.:42::41::37::37:

من نمیدونم عموتون رو چه حسابی گفته.

ولی آیا خودتون تا حالا شنیدید بگن 18 سال شروع و یا مثلا بگن 17 سال تمام؟؟

برای ثبت نام جهت اخذ گواهینامه باید 18 سال تمام بشه. این قانونه و البته از این قانونا هم نیست که بشه راحت از زیرش در رفت.

دلتون رو صابون نزنید و همچنین غصه هم نخورید وصبر پیشه کنید:46:

Amin_0913
19-11-2008, 15:11
از همه دوستان ممنون و همچنین عذرخواهی

amir.ghermezete
19-11-2008, 22:15
سلام.اقا فرشاد حق با شماست مرسی از کمکتون .یا علی

mani_2004_2006
19-11-2008, 23:42
دوستان من گواهينامه ب 1 تمبر سبز از 1 سال رد كرده تو اين 1 سال هم فقط يه بار به خاطر نبستن كمربند جريمه شدم .
تمديد ميشه تا 5 سال ؟

aghaye h
20-11-2008, 02:29
سلام
کسی هست که تهران گواهی نامه پایه یک گرفته باشه. ممنون می شم تجربیاتش را در اختیارما بگذارد.

franch
20-11-2008, 13:33
تا اونجا كه من ميدونم گواهينامه پايه يك گرفتن خيلي سخته. بايد هفت خوان رستم رو بري تا بهت گواهينامه بدن. همين الان پسر خالم براي پايه يك اقدام كرده ولي3 ماهه هنوز موفق نشده:31:

aghaye h
21-11-2008, 00:25
با تشکر
من هم چون سخته کمک خواستم
بعضی ها می گن اگه از شهرستان اقدام کنی راحتتر است
دوستان گفتند توی پونک یک آموزشگاه برای شرکت واحد است که آموزش می دهد
توی جاده خاوران بعد از گردنه تنباکویی هم می گن یک نفر هست یک 1921 داره آموزش می ده
می خواستم ببینم کسی اگه تجربه ای داره در اختیار ما بگذاره.

mm00
26-11-2008, 09:47
سلام من نزدیک 15 16 روزی از قبولیم تو رانندگی تو شهر میگزره
ولی هنوز خبری از گواهینامه نیست
به شماره پیگیری زنگ زدم میگه 1 ماه دیگه تازه زنگ بزن:18::18::18:
یعنی چی؟؟!! واسه دوستم 15 روزه اومده!!
من یعنی باید تازه 1 ماه دیگه زنگ بزنم؟؟؟؟

ya30n
26-11-2008, 10:51
به شماره پیگیری زنگ زدم میگه 1 ماه دیگه تازه زنگ بزن

بي خود كرده
واسه من دقيقا
روز 14 رسيد
يعني دو هفته...
البته يك و نيم سال پيش بود
الان نميدونم
ولي مسخرست اين همه طول بكشه
انشاالله دو روز ديگه ميرسه بابا
دروغ گفته...

يا حق (:

Saeed_TnT
26-11-2008, 11:17
به شماره پیگیری زنگ زدم میگه 1 ماه دیگه تازه زنگ بزن
تو ایران وقتی حضوری میری به زور کارت رو راه میندازن، چه برسه به تلفنی
برو راهنمایی و رانندگی بگو میخوام ببینم صادر شده یا نه!! کد ملیت رو بشون میدی ، با کامپیوتر چک میکنه که تو چه مرحله ایه!!
حتما یه سر بزن شاید تو کارت گیر انداخته باشن(مثل مال خودم!!!)

Dreamland
26-11-2008, 11:30
تو ایران وقتی حضوری میری به زور کارت رو راه میندازن، چه برسه به تلفنی
برو راهنمایی و رانندگی بگو میخوام ببینم صادر شده یا نه!! کد ملیت رو بشون میدی ، با کامپیوتر چک میکنه که تو چه مرحله ایه!!
حتما یه سر بزن شاید تو کارت گیر انداخته باشن(مثل مال خودم!!!)
120% تایید میشود:10:
من 5 سال پیش گرفتم

sus2
26-11-2008, 11:40
به شماره پیگیری زنگ زدم میگه 1 ماه دیگه تازه زنگ بزن:18::18::18:

خوشبحالت مال تو 15 روز گذشته هنوز نیومده من اردیبهشت قبول شدم شهریور گواهینامم اومد:41::19:

mm00
26-11-2008, 13:06
مرسی بابت کمک هاتون
راستش من زنگ ردم به یکی دیگه که تو راهنمای رانندگی بود
گفت هر 15 روز گواهی ها میرن چاپخونه بعد 5 روزم طول میکشه بره پست نهایت 21 22 روزه میاد
منم زنگیدم اموزشگاه گفت مدارک رو فرستادیم
من تا 22 روز بشه صبر میکنم اگر نشد میرم راهنمایی رانندگی
ولی واقعا جالب بود میگفت 1 ماه دیگه تازه زنگ بزن!:13:

DaRiOuShJh
26-11-2008, 13:10
میگم بچه ها گواهینامه چیز داره؟

چی میگن تک ماده ای چیزی؟

ya30n
26-11-2008, 13:20
میگم بچه ها گواهینامه چیز داره؟

چی میگن تک ماده ای چیزی؟

دو تا تك ماده داشت
نميدونم جديدا چي شده!

يا حق (:

DaRiOuShJh
26-11-2008, 14:17
ربطش به ایسنه که ایشالله قسمت شه دانشجو شی!!! مجبوری 7 خانی رو در زمینه ی مبذول رد کنی!!!

بچه ها من 3 سال پیش کله کلاس ها رو رفتم

ولی حس و حالش نبوده که برم امتحان بدم تا حالا مونده

چه کنم؟!

Saeed_TnT
26-11-2008, 14:48
خوشبحالت مال تو 15 روز گذشته هنوز نیومده من اردیبهشت قبول شدم شهریور گواهینامم اومد
من اول شهریور قبول شدم ، آخر آبان اومد برام!!!

sus2
26-11-2008, 14:58
من اول شهریور قبول شدم ، آخر آبان اومد برام!!!

ولی هنوز به رکورد من نرسیدی:31:

Saeed_TnT
26-11-2008, 15:07
ربطش به ایسنه که ایشالله قسمت شه دانشجو شی!!! مجبوری 7 خانی رو در زمینه ی مبذول رد کنی!!!

بچه ها من 3 سال پیش کله کلاس ها رو رفتم

ولی حس و حالش نبوده که برم امتحان بدم تا حالا مونده

چه کنم؟!
اگه کاردکس صادر شه یک سال اعتبار داره، خود کلاس ها رو نمیدونم که اعتبارشون تموم میشه یا نه!
زنگ بزن آموزشگاه بپرس!! اینجا هم بگو شاید به درد بقیه بخوره :دی

franch
29-11-2008, 01:00
گواهینامه رانندگان ماجراجو و خاطی باطل می‌شود

به گزارش خبرخودرو ،رئیس پلیس كنترل نامحسوس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد: گواهینامه رانندگان ماجراجو و خاطی باطل می شود. سرهنگ قربانعلی علیمردانی گفت: با استفاده از تجهیزات الكترونیكی و بالا بردن فرهنگ ترافیكی تخلفاتی مانند سرعت ، سبقت و حركات نمایشی در بزرگراه ها 30 درصد كاهش یافته است.
وی با اشاره به اینكه در تمام جاده های كشور همچنان بیشترین تخلف مربوط به سرعت و سبقت غیرمجازاست گفت : در درون شهری و برون شهری بیش از یك میلیون و 200 هزار تخلف مربوط به سرعت و سبقت غیر مجاز ثبت شده است .
سرهنگ علیمردانی افزود : با نصب دوربین های جدید و مجهز در بزرگراه های كشور بدون هیچ اغماضی با رانندگان خاطی كه جان دیگران را به خطر می اندازند برخورد شدید می شود .
وی افزود : رانندگانی كه 3 تخلف حادثه ساز داشته باشند در مدت یك سال گواهینامه آنان توقیف و خودروی آنان به پاركینگ هدایت می شود و به مراجع قضایی معرفی می شوند .
علیمردانی با اشاره به اینكه ابطال گواهینامه و حتی مجازات حبس در انتظار رانندگان ماجراجو خواهد بود گفت : در بیشتر كشورهای دنیا مجازات های شدیدی با رانندگان ماجراجو كه جان مردم را به خطر می اندازند صورت می گیرد .
وی گفت : تنها در بزرگراه نیایش تهران روزانه دوربین های ما 500 تا 600 تخلف رانندگی را ثبت می كنند كه در روزهای آینده با متخلفان بدون هیچ اغماضی برخورد خواهیم كرد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شنبه، 9 آذر 1387

s2010
29-11-2008, 01:06
فقط بااین کاروقت خودت روتلف میکنی این آیین نامه جدیدازسوارشدن راننده تاآخرش توضیح داده اون روبخون

ashkan9
30-11-2008, 15:51
دوستان من متولد 16 اذر 69 هستم الان میتونم برم ثبت نام کنم یا نه؟

ya30n
30-11-2008, 15:57
چند روز ديگه وارد 18 ميشي نه؟!

آره ديگه ميشه...

يا حق (:

XMAN9
30-11-2008, 16:31
خوب حساب كن ديگه.
16 اذر ميري تو 18 سال.
پس ميتوني ثبت نام كني.

SADEGH 7
30-11-2008, 17:34

آره ديگه ميشه...

يا حق (:

خوب حساب كن ديگه.
16 اذر ميري تو 18 سال.
پس ميتوني ثبت نام كني.

تایید می شه.
البته باید گواهی اشتغال به تحصیل یا گواهی پایان خدمت داشته باشی.
موفق باشی

Farshadd
30-11-2008, 17:40

بله، شما 16 یا 17 آذر برو ثبت نام.

آره ديگه ميشه...

يا حق (:

خوب حساب كن ديگه.
16 اذر ميري تو 18 سال.
پس ميتوني ثبت نام كني.

نخیر دوستان. ایشون 16 آذر 18 سالشون تموم میشه. نه اینکه وارد 18 بشن. و برای ثبت نام باید 18 تموم بشه. نه اینکه شروع بشه. در واقع باید وارد 19 شد.

D r i v e r
30-11-2008, 20:29
من روز تولدم رفتم ثبت نام
گفت برو جشن تولد بگیر بعدا بیا!!!!

ashkan9
30-11-2008, 20:37
اقا امیر جدی ی پس من 17 برم که ضایع نشم ...........

ya30n
30-11-2008, 20:39
امير جان بايد كيك و شمع و... ميبردي همون جا!!! دي:
آره اشكان جان
روز بعدش برو...

موفق باشي
يا حق (:

ya30n
30-11-2008, 20:41
ایشون 16 آذر 18 سالشون تموم میشه. نه اینکه وارد 18 بشن. و برای ثبت نام باید 18 تموم بشه. نه اینکه شروع بشه. در واقع باید وارد 19 شد.

اووووووووه من اينو نديدم!

مرسي فرشاد جان

تو همين شك داشتم كه متاسفانه...

حيف شد كه ):

آره درست ميگه داش فرشاد
منم جريانم همين جوري شده بود
...حدود شش ماه الاف شدم...

يا حق ):

Saeed_TnT
30-11-2008, 22:19
باید یک روز از روز تولدت بگذره تا ثبت نامت کنن! یعنی تو 17 ام به بعد میتونی بری برای ثبت نام!

mm00
01-12-2008, 12:19
اقا این چه وضعیتیه!
من زنگ زدم پیگیری گواهینامه یکبار میگن مدارکت نیست !
من 25 روز پیش امتحان قبول شدم میگن مدارک 3 اذر رسیده!!
بعد میگه فعلا نمیاد چون تاییدیت نیومده!!
بعد زنگ زدم اموزشگاه میگه ما فرستادیم!
من نمیدونم چرا واسه دوستم در عرض 15 روز میاد ولی واسه من اینجوری:((((

Saeed_TnT
01-12-2008, 12:40
اقا این چه وضعیتیه!
من زنگ زدم پیگیری گواهینامه یکبار میگن مدارکت نیست !
من 25 روز پیش امتحان قبول شدم میگن مدارک 3 اذر رسیده!!
بعد میگه فعلا نمیاد چون تاییدیت نیومده!!
بعد زنگ زدم اموزشگاه میگه ما فرستادیم!
من نمیدونم چرا واسه دوستم در عرض 15 روز میاد ولی واسه من اینجوری:((((
اینجا ایرانه عزیز ، برو خدا رو شکر کن ماله من رو میخواستن باطل کنن!!!! که به یه زوری نذاشتم!
پیگیرش شو ، برو راهنمایی رانندگی بخش صدور گواهینامه ، تلفنی که زیاد جواب درست و حسابی نمیدن! باید حضوری بری تا جواب درست و حسابی بت بدن

Terova
01-12-2008, 12:47
حیف اینجا جاش نیست وگرنه 2 صفحه ..... به کل ............... میدادم...

من وقتی خواستم برم گواهی نامه بگیرم اون موقع میگفتن متولدین 67 احتیاج به گواهی تحصیلی و پایان خدمت ندارن.. و میتونن راحت برن گواهی بگیرن..
من هم متفرقه درس میخوندم و گواهی نداشتم .. بعد از اینکه تمام کلاسها رو رفتم و امتحان آیین نامه هم دادم یک دفعه گفتن دستور از بالا امده که تماما باید گواهی اشتغال به تحصیل یا پایان خدمت داشته اشن.. منم که نداشتم و حدود 1 سالو نیم گرفتن گواهی نامه افتاد عقب..