PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مباحث و سوالات مربوط به گــــــواهـــــیــــنـــا مـــــــــه

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12

MRMadadiN
20-07-2012, 12:40
سلام دوستان

من گواهینامه ماشین دارم ولی برای کارم باید گواهینامه موتور داشته باشم ، میخواستم بدونم کسی اطلاعاتی راجع به شرایط دریافت چیزی میدونه ؟؟؟
بعد یه چیز دیگه من کلا سر از موتور در نمیارم امتحانش چجوریه؟؟؟؟

Mahdi/s
20-07-2012, 12:47
سلام دوستان

من گواهینامه ماشین دارم ولی برای کارم باید گواهینامه موتور داشته باشم ، میخواستم بدونم کسی اطلاعاتی راجع به شرایط دریافت چیزی میدونه ؟؟؟
بعد یه چیز دیگه من کلا سر از موتور در نمیارم امتحانش چجوریه؟؟؟؟ سـلام...
اين 2 تاپيك ميتونه مشكل شما رو حل كنه...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ricardo1
23-07-2012, 00:10
از این طریق بله درستهاینجوری خوب همه کارهارو باید از اول انجام بدین دیگه.پس با این حساب آموزشگاه اول نمیتونه بگه این کارو نمیکنم. درسته؟ یعنی اگر کسی درخواست ابطال کاردکس بده، آموزشگاه موظفه که این کارو براش انجام بده؟!

The Auditor
28-07-2012, 19:38
گواهینامه ها هم که دوباره 10 ساله شد.. اه.. همین یکی دو ماه پیش تمدید کردمااااا.... کاش الان تمدید میکردم.. :19:

reza_khan2006
28-07-2012, 20:58
سلام من چند روز دیگه تاریخ 5 ساله گواهی نامم تمام میشه
برای این که دوبار این راه را نرم ، کسی از دوستان میدونه چه مراحل و مدارکی می خواد چقدر پول میخواد

با تشکر

dirt road
29-07-2012, 00:21
سلام من چند روز دیگه تاریخ 5 ساله گواهی نامم تمام میشه
برای این که دوبار این راه را نرم ، کسی از دوستان میدونه چه مراحل و مدارکی می خواد چقدر پول میخواد

با تشکر

سلام دوست عزيز
لينك سايت پليس راهور : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لينك توضيحات قبلي دوستان : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من خودم جديدا اقدام به تعويض گواهينامه ام كردم ولي ممكنه شماره حساب ها براي استان هاي مختلف با هم فرق كنه براي همين شماره حساب ها رو بهتره خودت از دفاتر پليس+10 بگيري(شماره حساب هايي كه من وجه مربوط به گواهينامه رو واريز كردم با شماره حساب هاي معرفي شده در سايت راهور و شماره حساب هاي معرفي شده توسط دوستان، متفاوته)

مدارك لازم جهت تعويض انواع گواهينامه رانندگي : (اصل و كپي مدارك شناسنامه،كارت ملي،كارت پايان خدمت)-3 قطعه عكس رنگي تمام رخ با زمينه سفيد 4*3 بدون عينك-اصل گواهينامه قبلي براي متقاضيان تعويض-فيش هاي واريزي-ارائه گروه خون(البته از من كه نخواستن)
هزينه هاي مربوط به تعويض گواهينامه :
1- معاينه پزشكي 9500 تومان
2-فيش هاي واريزي به حساب ناجا،دارايي،وزارت كشور،شرکت پژوهش و توسعه ناجي(بسته به نوع گواهينامه)
3-هزينه پستي(؟) 6000 تومن

mohamad skystar
29-07-2012, 00:37
پس با این حساب آموزشگاه اول نمیتونه بگه این کارو نمیکنم. درسته؟ یعنی اگر کسی درخواست ابطال کاردکس بده، آموزشگاه موظفه که این کارو براش انجام بده؟!

به هر حال دلیل ابطال کارتکس رو ازتون میپرسن.
اگر این موارد زو مستقیما از آموزشگاه بپرسید جواب کامل و قطعی میگیرید.

dirt road
29-07-2012, 00:59
رييس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا به تحول بنيادين درنظام صدور و آموزش گواهينامه، همزمان با رويکرد اصل توسعه سيستم هاي هوشمند اشاره کرد و گفت: تحول گواهينامه ها با هدف افزايش کيفيت صدور و آموزش و مهارت رانندگي کارآموزان و نيز رفاه و آسايش شهروندان صورت مي گيرد.

رييس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا ادامه داد: در اين طرح، تعداد گواهينامه ها از 6 به سه نوع تبديل شده است.
اين مقام مسئول با بيان اينکه در گواهينامه‌هاي جديد، خودروها به سه گروه سبك، نيمه‌سنگين و سنگين تقسيم شده‌است، گفت: گواهينامه پايه 3 براي خودروهاي سبك صادر شده و متقاضي بايد 18 سال تمام سن داشته و خودرو با ظرفيت حداكثر 3/5 تن و يا حداكثر 9 نفر را مي‌تواند با اين گواهينامه‌ جابجا كنند.

وي در ادامه با بيان اينکه گواهينامه پايه 2 براي رانندگي با خودروهاي نيمه‌سنگين صادر مي‌شود، گفت: متقاضي اين گواهينامه بايد 23 سال سن داشته و همچنين دو سال از صدور گواهينامه پايه 3 آن گذشته باشد.

سردار مومني افزود: گواهينامه پايه 2 براي خودرو با حداكثر بار 6 تن و حمل 26 سرنشين صادر مي‌شود.
رييس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا با بيان اينکه متقاضيان گواهينامه‌هاي پايه "يك" بايد حداقل 25 سال سن داشته باشند و دو سال نيز از زمان صدور گواهينامه پايه 2 آن گذشته باشد، گفت: اين گواهينامه براي حمل بار بيش از 6 تن و يا جابجايي افراد بيش از 26 سرنشين و خودروهاي سنگين صادر مي‌شود.

اين مقام مسئول تاکيد کرد: در سيستم جديد صدور گواهينامه دارندگان گواهينامه‌هاي پايه 3، همچنان در يك سال اول اجازه تردد در جاده‌هاي برون شهري و تردد در شب را ندارند.
سردار مومني با اعلام اينكه اعتبار گواهينامه‌ها براي افراد تا سن 65 سال، از پنج سال به 10 سال تغيير يافته است، گفت: افراد از سن 65 تا 70 سال هر پنج سال و بالاي 70 سال هر دو سال نيازمند تمديد گواهينامه‌ هستند.
وي با اشاره به اينکه آزمون نهايي آموزشگاه هاي رانندگي براي صدور گواهينامه توسط افسران بازنشسته ناجا انجام مي شد، تصريح كرد: بر طبق آيين نامه جديد، آزمون نهايي توسط افسران کادر شاغل در پليس راهور انجام مي‌شود.

تبديل گواهينامه هاي قديمي به گواهينامه هاي جديد از نيمه دوم امسال

رييس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا اعلام كرد: گواهينامه‌هاي قديمي از نيمه دوم امسال طي دو مرحله به گواهينامه‌هاي جديد تبديل مي‌شود كه مرحله اول در زمان تمديد گواهينامه و مرحله دوم طي فراخوان و جدول زمان‌بندي خواهد بود. سردار مومني با اشاره به صدور گواهينامه موتورسيكلت، گفت: مقدمات لازم براي صدور گواهينامه‌هاي موتورسيكلت در آموزشگاه‌ها فراهم شده است.

وي خاطرنشان کرد: از مهر ماه و به صورت همزمان در سراسر کشور، صدور گواهينامه هاي رانندگي موتورسيکلت به آموزشگاه هاي معتبر موتورسيکلت سپرده مي شود.

reza_khan2006
29-07-2012, 07:45
سلام دوست عزيز
لينك سايت پليس راهور : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لينك توضيحات قبلي دوستان : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من خودم جديدا اقدام به تعويض گواهينامه ام كردم ولي ممكنه شماره حساب ها براي استان هاي مختلف با هم فرق كنه براي همين شماره حساب ها رو بهتره خودت از دفاتر پليس+10 بگيري(شماره حساب هايي كه من وجه مربوط به گواهينامه رو واريز كردم با شماره حساب هاي معرفي شده در سايت راهور و شماره حساب هاي معرفي شده توسط دوستان، متفاوته)

مدارك لازم جهت تعويض انواع گواهينامه رانندگي : (اصل و كپي مدارك شناسنامه،كارت ملي،كارت پايان خدمت)-3 قطعه عكس رنگي تمام رخ با زمينه سفيد 4*3 بدون عينك-اصل گواهينامه قبلي براي متقاضيان تعويض-فيش هاي واريزي-ارائه گروه خون(البته از من كه نخواستن)
هزينه هاي مربوط به تعويض گواهينامه :
1- معاينه پزشكي 9500 تومان
2-فيش هاي واريزي به حساب ناجا،دارايي،وزارت كشور،شرکت پژوهش و توسعه ناجي(بسته به نوع گواهينامه)
3-هزينه پستي(؟) 6000 تومن

با تشکر
من الان قبل رفتن به سربازی هستم کارت پایان خدمت ندارم مشکلی پیش میاد

dirt road
29-07-2012, 13:38
با تشکر
من الان قبل رفتن به سربازی هستم کارت پایان خدمت ندارم مشکلی پیش میاد

تا جايي كه من مطلعم شرکت در آزمایشات رانندگی و اخذ گواهینامه ،منوط به ارائه برگه اعزام بخدمت بدون غیبت یا کارت معافیت یا کارت پایان خدمت یا گواهی صادره از نیروهای مسلح مبنی بر استخدام می باشد.

The Auditor
29-07-2012, 16:02
تا جايي كه من مطلعم شرکت در آزمایشات رانندگی و اخذ گواهینامه ،منوط به ارائه برگه اعزام بخدمت بدون غیبت یا کارت معافیت یا کارت پایان خدمت یا گواهی صادره از نیروهای مسلح مبنی بر استخدام می باشد.

اشتغال به تحصیل در پیش دانشگاهی و یا دانشگاه نیز پذیرفته میشود. من خودم هم با اشتغال به تحصیل گرفتم.

mohamad skystar
29-07-2012, 16:57

اشتغال به تحصیل در پیش دانشگاهی و یا دانشگاه نیز پذیرفته میشود. من خودم هم با اشتغال به تحصیل گرفتم.

هردو مورد درسته

Extreme-Forces
02-08-2012, 23:04
سلام. دوستان من دانشجو هستم.
مي خواستم برم اموزشگاه ثبت نام كنم :31:. گواهي اشتغال به تحصيل فكر كنم لازم ميشه. ترم تابستونم كه برنداشتم، كه طبيعتا بهم گواهي نميده دانشگاه. كار با كارت دانشجويي راه ميفته همين تابستون گواهينامه بگيرم ؟

Mahdi/s
02-08-2012, 23:14
مي خواستم برم اموزشگاه ثبت نام كنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گواهي اشتغال به تحصيل فكر كنم لازم ميشه. ترم تابستونم كه برنداشتم، كه طبيعتا بهم گواهي نميده دانشگاه. كار با كارت دانشجويي راه ميفته همين تابستون گواهينامه بگيرم ؟ ســلام..
از آموزشگاه بپرسيد ..اما بعيد ميدونم چون اشتغال به تحصيل يه زمان انقضا داره حتي از اون تاريخ رد بشه آموزشگاه قبول نميكنه...و مورد مهم تر اينه كه شما اشتغال به تحصيل رو بايد ببريد راهنمايي و رانندگي اونا هم تاييد كنن..فكر نميكنم با كارت دانشجويي مشكلتون حل بشه اما حتما بپرس.

Masoud-Susa
02-08-2012, 23:19
سلام
با کــارت دانشجویی نمیــشه ...با همون اشتغال به تحصیلش هم به زور قبول می کنن ! باید قبل از اینکه ترم تموم میشد گواهی رو تهیه می کردید ! (لازم به ذکره که وقتی گواهی مهلتش تموم میشه باز هم باید برید گواهی بگیرید و مراحل تایید رو طی کنید .... !! ) معــضلیــه کلا !!

dirt road
02-08-2012, 23:35
مي خواستم برم اموزشگاه ثبت نام كنم :31:. گواهي اشتغال به تحصيل فكر كنم لازم ميشه. ترم تابستونم كه برنداشتم، كه طبيعتا بهم گواهي نميده دانشگاه. كار با كارت دانشجويي راه ميفته همين تابستون گواهينامه بگيرم ؟

شما به واحد دانشگاهيت سر زدي؟ مطمئني كه به شما گواهي نميدن.شايد بتوني براي يك مدت كوتاه گواهي بگيري.
با كارت دانشجويي نميشه.

khakriz
04-08-2012, 16:54
آقا دمت گرم
دكمه تشكر نبود تا بزنم

e.khafan!
07-08-2012, 19:56
اومدم بگم امروز گواهینامم بعد از 19 روز اومد و واقعا فکرش رو هم نمیکردم، حتی تو فکر این بودم که اگر ندن (تقریبا یقین داشتم ) چیکار کنم.
یک سال تو آموزشگا هبودم و چون خیلی اذیتم کردن بعدم اون سرهنگ که اشتغال و خدمت پسرارو نگا همیکنه گواهیمو قبول نکرده بود و گفت برو امتحاناتو بده بعدش دوباره اشتغال جدید بیار ببینم که منم بعد از آزمون شهری اشتغال جدیدو گذاشتم زیر اشتغال قبلی تو پرونده و دادم آموزشگاه و نگفتم بهشون جریان سرهنگو عدم تاییدشو و همونطور پست کردن.
خلاصه اینکه خوشبختانه اومد، امداد غیبی بود فک کنم.

Amir M.ohAma.D
11-08-2012, 09:35
سلام دوستان
من 2 سال پیش اموزشگاه ثبت نام کردم و همون موقع ایین نامرو قبول شدم ولی شهرو رد شدم
چون گواهی اشتغال به تحصیل نداشتم نتونستم دیگه امتحان بدم
پارسال یه اشتغال به تحصیل دیگه گرفتم ولی دوباره رد شدم.چون بدون گواهی نامه رانندگی میکردم دیگه سراغشم نرفتم
بعد از 2 سال بدون گواهی نامه نشستن امروز قبول شدم
ولی مهلت اشتغال به تحصیلم تموم شده.کاردکسم تا 2 شهریور مهلت داره دانشگاه هم تا اخر این ماه تعطیله

حالا میخواستم بدونم اگه تا 2 شهریور گواهی جدید نبرم قبولیم لغو میشه و یه بار دیگه باید امتحان بدم؟

ویرایش

تیمسار با شهرک ازمایش محل صدور هماهنگ کرد همون گواهی قبلیو قبول کنند:31:

saffir
12-08-2012, 12:43
سلام
یعنی ب1 مشکلی برای برون شهری نداره یگه ؟

mohamad skystar
12-08-2012, 13:39
سلام دوستان
من 2 سال پیش اموزشگاه ثبت نام کردم و همون موقع ایین نامرو قبول شدم ولی شهرو رد شدم
چون گواهی اشتغال به تحصیل نداشتم نتونستم دیگه امتحان بدم
پارسال یه اشتغال به تحصیل دیگه گرفتم ولی دوباره رد شدم.چون بدون گواهی نامه رانندگی میکردم دیگه سراغشم نرفتم
بعد از 2 سال بدون گواهی نامه نشستن امروز قبول شدم
ولی مهلت اشتغال به تحصیلم تموم شده.کاردکسم تا 2 شهریور مهلت داره دانشگاه هم تا اخر این ماه تعطیله

حالا میخواستم بدونم اگه تا 2 شهریور گواهی جدید نبرم قبولیم لغو میشه و یه بار دیگه باید امتحان بدم؟

ویرایش

تیمسار با شهرک ازمایش محل صدور هماهنگ کرد همون گواهی قبلیو قبول کنند:31:

با این دلیل موجه مشکلی نیست.

mohamad skystar
12-08-2012, 13:39
سلام
یعنی ب1 مشکلی برای برون شهری نداره یگه ؟

از روز اول هم نداشت دوست من.
یه قانون بود که تا 1 سال تخلف نکنید برای برون شهری اویل این قانون بود اما بعدا برداشتن.

saffir
12-08-2012, 22:53
از روز اول هم نداشت دوست من.
یه قانون بود که تا 1 سال تخلف نکنید برای برون شهری اویل این قانون بود اما بعدا برداشتن.

من تازه گرفتما از این ب1 جدید (الکترونیکی یا همون هوشمند ) مشکلی نداره ؟

mohamad skystar
13-08-2012, 00:38
من تازه گرفتما از این ب1 جدید (الکترونیکی یا همون هوشمند ) مشکلی نداره ؟

نه دوست من مشکلی نداره خیالت راحت شما میتونی در تمام جاده های کشور تردد کنی البته با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی

solo8
13-08-2012, 18:50
امروز صبح زود ساعت 11:30 بزور بلند شدم برم مدرسه واسه گواهی اشتغال به تحصیل...

رفتم اومده داره مینویسه بعدش میگه تاریخ تولد میگم 73/5/30 میگه نه تو نمیتونی امتحان بدی...میگم خوب شما گواهی رو بده اونا اصلا حتی نمیذارن من کلاس برم...میگه نمیدیم...میگم چه ربطی داره من 18 سالم نشده ولی محصل اینجا که هستم!

ال و بلا میگه نه!ما گفتیم الان بریم کارامونو انجام بدیم که از 30 ام کلاسا شروع بشه که من به مهر نخورم.چون مبرم یه شهر دیگه و باز دردسر دوباره کلاس رفتن و ... رو دارم!

این قانونه که اشتغال به نحصیل فقط واسه 18 سال به بالا میدن؟!

mohamad skystar
14-08-2012, 00:38
امروز صبح زود ساعت 11:30 بزور بلند شدم برم مدرسه واسه گواهی اشتغال به تحصیل...

رفتم اومده داره مینویسه بعدش میگه تاریخ تولد میگم 73/5/30 میگه نه تو نمیتونی امتحان بدی...میگم خوب شما گواهی رو بده اونا اصلا حتی نمیذارن من کلاس برم...میگه نمیدیم...میگم چه ربطی داره من 18 سالم نشده ولی محصل اینجا که هستم!

ال و بلا میگه نه!ما گفتیم الان بریم کارامونو انجام بدیم که از 30 ام کلاسا شروع بشه که من به مهر نخورم.چون مبرم یه شهر دیگه و باز دردسر دوباره کلاس رفتن و ... رو دارم!

این قانونه که اشتغال به نحصیل فقط واسه 18 سال به بالا میدن؟!

بله اونا درست میگن.
باید حتما به سن قانونی برسید تا طبق تاریخ تولدت برات گواهی صادر کنن و برای بالای 18 سال هست زیر 18 سال که
گواهینامه نمیدن اصلا

solo8
14-08-2012, 00:45
بله اونا درست میگن.
باید حتما به سن قانونی برسید تا طبق تاریخ تولدت برات گواهی صادر کنن و برای بالای 18 سال هست زیر 18 سال که
گواهینامه نمیدن اصلا
:41:

منم میدونم گواهی نامه نمیدن...

میخوام برم ثبت نام کلاس...کلاس حداقل یه هفته باید تو نوبت باشی...که هفته دیگه دقیقا تولدمه.در هر صورت اونا که نمیتونن تعیین کنن من میخوام با گواهی چکار کنم! فوقش من میرم گواهی رو میدم به راهنمایی رانندگی میگه قبول نیست دیگه!

تو گواهی مگه قید نمیشه که این دانش اموز مدرسه ماست و به تحصیل اشتغال دارد دیگه!نمینویسه گواهینامه طرف رو بدین!:18:

اشتباه میکنم؟!

mohamad skystar
14-08-2012, 10:06
:41:

منم میدونم گواهی نامه نمیدن...

میخوام برم ثبت نام کلاس...کلاس حداقل یه هفته باید تو نوبت باشی...که هفته دیگه دقیقا تولدمه.در هر صورت اونا که نمیتونن تعیین کنن من میخوام با گواهی چکار کنم! فوقش من میرم گواهی رو میدم به راهنمایی رانندگی میگه قبول نیست دیگه!

تو گواهی مگه قید نمیشه که این دانش اموز مدرسه ماست و به تحصیل اشتغال دارد دیگه!نمینویسه گواهینامه طرف رو بدین!:18:

اشتباه میکنم؟!

تو گواهی استغال به تحصیل مینویسن : جهت ارائه به راهنمایی و رانندگی
باید قید کنن اینجور نیست که شما گواهی بگیری و خودت ببری هرجا تحویل بدی.

solo8
14-08-2012, 14:21
:41::41::13::13:

امروز بابام رفت عین ادم گفتن چرا نمیدن...گفتن چون اموزش پرورش باید تایید کنه اونوقت اموزش پرورش هم تایید نمیکنه تا 18 سالت نشه...اگه عین ادم بگن که خوبه...رفتم هی میگه 18 سالت نشده برو!!!

e.khafan!
24-08-2012, 15:46
سلام، من یه ماهه گواهیناممو گرفتم، ازیناست که از اول 5 سالست ، ب 1
میخواستم ببینم میتونم تو آزادراه تهران پردیس رانندگی کنم؟ ( منبع معتبر میخوام ) توی اینترنت هرچقدر گشتم هیچ منبع موصقی پیدا نکردم، اونهایی هم که بود برای سال 88 و اوایل 89 که هنوز گوااهینماه یکساله مقوایی میدادن بود.
چه مملکتیه که یه قانون ساده رانندگیش معلوم نیست

e.khafan!
24-08-2012, 16:00
طبق این مصاحبه ، نمیشه تا قبل یک سال رانندگی کرد، حتی با گواهینام ههای پنج ساله بدون محدودیت
تاریخ خبر هم 24 تیر 91

mohamad skystar
24-08-2012, 20:06
سلام، من یه ماهه گواهیناممو گرفتم، ازیناست که از اول 5 سالست ، ب 1
میخواستم ببینم میتونم تو آزادراه تهران پردیس رانندگی کنم؟ ( منبع معتبر میخوام ) توی اینترنت هرچقدر گشتم هیچ منبع موصقی پیدا نکردم، اونهایی هم که بود برای سال 88 و اوایل 89 که هنوز گوااهینماه یکساله مقوایی میدادن بود.
چه مملکتیه که یه قانون ساده رانندگیش معلوم نیست

بله میتونید رانندگی کنید.
منم ب1 داشتم و همه جا بیرون شهر رانندگی میکردم چندین بار هم گواهینامم رو پلیس دید و موردی نداشت

alone_boy
24-08-2012, 21:36
بله میتونید رانندگی کنید.
منم ب1 داشتم و همه جا بیرون شهر رانندگی میکردم چندین بار هم گواهینامم رو پلیش دید و موردی نداشت
یعنی میشه هنوز یک سال نشده خارج شهر رانندگی کرد؟!
ما که از یه مامور پرسیدیم گفتن گیر میدن

mohamad skystar
25-08-2012, 00:59
یعنی میشه هنوز یک سال نشده خارج شهر رانندگی کرد؟!
ما که از یه مامور پرسیدیم گفتن گیر میدن

در صورتي كه رانندگان داراي اين گواهينامه برابر ماده 27 آئين نامه راهنمايي و رانندگي مصوب سال 84 از تاريخ صدور گواهينامه به مدت يك سال،
مقررات راهنمايي و رانندگي را رعايت نموده و مطابق شرايط ابلاغي مرتكب تخلفات رانندگي نشوند، اعتبار گواهينامه آنها 5 ساله خواهد بود.

شما تا یکسال تخلف نکن همین .
رانندگی کن هرجای ایران که دوست داری

beelzebub123
28-08-2012, 09:40
اون كه تا يكسال خلاف نكنيد كه خب معلومه :31:منظور اينه كه از همون اول ميشه تو جاده هاي خارج شهر رانندگي كرد؟ من امروز شهر رو قبول شدم و فيش پستي رو گرفتم. الان مدل گواهينامه من چيه؟ به خاطر تعطيلات دير تر صادر ميشه؟

aali361
02-09-2012, 17:34
سلام . من گواهی اشتغال به تحصیلم تا پایان شهریور مهلت داره و شنبه هم امتحان دارم . امتحان اولی رو بدون غلط قبول شدم ( امتحان با ازمون شماره 2 سوالاش یکی بود :دی ) . اینکه میگن اامتحان دومی سخته دلیلش چیه ؟ شهری رو هم همونموقع میگیرند ؟
تنها مشکلم این گواهی اشتغال به تحصیل که تا پایان شهریور مهلت داره ( من میخوام یه بار دیگه کنکور بدم تا یه دانشگاه خوب قبول شم ) . گواهی اشتغال به تحصیلم با خودکار زیرش نوشته که تا پایان شهریور مهلت داره . به نظرتون میشه با خودکار 91 رو به 92 تبدیل کرد ؟ نمی فهمند ؟

aali361
02-09-2012, 17:40
اگه شهری یا ازمون دوم رو رد شدم تا دفعه بعد چقدر طول میکشه ؟ چه چیزایی رو تو ازمون شهری در نظر داشته باشم ؟ کلا ازمون شهری چقدر طول میکشه ؟

hossein.az
02-09-2012, 18:04
سلام . من گواهی اشتغال به تحصیلم تا پایان شهریور مهلت داره و شنبه هم امتحان دارم . امتحان اولی رو بدون غلط قبول شدم ( امتحان با ازمون شماره 2 سوالاش یکی بود :دی ) . اینکه میگن اامتحان دومی سخته دلیلش چیه ؟ شهری رو هم همونموقع میگیرند ؟
تنها مشکلم این گواهی اشتغال به تحصیل که تا پایان شهریور مهلت داره ( من میخوام یه بار دیگه کنکور بدم تا یه دانشگاه خوب قبول شم ) . گواهی اشتغال به تحصیلم با خودکار زیرش نوشته که تا پایان شهریور مهلت داره . به نظرتون میشه با خودکار 91 رو به 92 تبدیل کرد ؟ نمی فهمند ؟

تا اون جا که من اطلاع دارم امتحان دومی که میگیرند مثه اولیه با این تفاوت که 10 سوال بیشتر داره.
بله اگر قبول بشید همون موقع میرید برای امتحان شهر.
نخیر به هیچ وجه این کارو نکنید چون گواهی شما تاریخ صدور داره و نمیتونه یکسال اعتبار داشته باشه.بله صد در صد متوجه میشوند.

hossein.az
02-09-2012, 18:09
اگه شهری یا ازمون دوم رو رد شدم تا دفعه بعد چقدر طول میکشه ؟ چه چیزایی رو تو ازمون شهری در نظر داشته باشم ؟ کلا ازمون شهری چقدر طول میکشه ؟

اکثر آموزشگاهها 2 روز در هفته امتحان میگیرند,اگر قبول نشید امتحان بعدی رانهایتا یک هفته بعد میندازند.
تمام مواردی که مربیتون آموزش دادند رو باید در نظر داشته باشید و طبق همون عمل نمایید.
بستگی داره به افسر و رانندگی شما ,شاید موقع نشستن یه فرد توی ماشین افسر ردش کنه, تایم مشخصی نداره کلا با نظر افسر راهنماییست.

انشالله همین جلسه قبول میشید.
موفق باشید.

aali361
02-09-2012, 18:20
اگه افسر تو شهر گفت برو دنده 4 نرم ؟ پارک L چیه ؟ ( من احتمالا تا ازمون شهری نتونم بیشتر 5 6 ساعت کلاس رانندگی برم خیلی میترسم )

مرسی از پاسخ سریعتون .

hossein.az
02-09-2012, 18:38
اگه افسر تو شهر گفت برو دنده 4 نرم ؟ پارک L چیه ؟ ( من احتمالا تا ازمون شهری نتونم بیشتر 5 6 ساعت رانندگی کنم خیلی میترسم )

مرسی از پاسخ سریعتون .

نخیر , البته بستگی به مکان رانندگی و شرایط ومحدود ی سرعتی اونجا داره.
والا نمیدونم منظورتون از پارک l چیه

سینا@
02-09-2012, 22:09
یکی لطف کنه به ما بگه اعتبار گواهینامه ده ساله شده یانه من سه ماهه که اعتبار گواهینامم تمام شده منتظرم ببینم چی میشه

hossein.az
02-09-2012, 22:31
یکی لطف کنه به ما بگه اعتبار گواهینامه ده ساله شده یانه من سه ماهه که اعتبار گواهینامم تمام شده منتظرم ببینم چی میشه

مثل اینکه قراره از ایتدای مهر ماه تمام گواهینامه ها بعد از اتمام اعتبار به صورت 10 ساله تمدید بشه

اگه عمری بود فردا میرم واز پلیس+10 میپرسم بتون اطلاع میدم

T..B..T
05-09-2012, 11:15
سلام، آقا من تقریبا 8 ماه پیش امتحان آیین نامه قبول شدم چند بارم امتحان شهری رفتم ولی نتونستم قبول بشم الانم چند ماهی میشه که دیگه پیشو نگرفتم خواستم بدونم این قبولی من تو آیین نامه تا چند وقت دیگه اعتباره داره؟؟ می تونم دوباره برم امتحان شهری رو پاس کنم؟؟:)

amir_ata_21
05-09-2012, 11:43
سلام، آقا من تقریبا 8 ماه پیش امتحان آیین نامه قبول شدم چند بارم امتحان شهری رفتم ولی نتونستم قبول بشم الانم چند ماهی میشه که دیگه پیشو نگرفتم خواستم بدونم این قبولی من تو آیین نامه تا چند وقت دیگه اعتباره داره؟؟ می تونم دوباره برم امتحان شهری رو پاس کنم؟؟:)
تا اونجا که من می دونم 2 سال اعتبار داره؛ من آیین نامه را 10 مهر 84 قبول شدم، شهری را 21 مرداد 86 :27:

T..B..T
05-09-2012, 12:29
تا اونجا که من می دونم 2 سال اعتبار داره؛ من آیین نامه را 10 مهر 84 قبول شدم، شهری را 21 مرداد 86 :27:

هرچی دنبال دکمه تشکر گشتم پیدا نکردم !ممنون بابت پاسخ ، دیگه حوصله کلاس نشستن نداشتم تقدیم به شما:11:

hosseinf722
06-09-2012, 21:13
سلام چجوری میشه گواهینامه ب 1 رو ب 2 کرد؟

aali361
08-09-2012, 12:20
من ایین نامه رو خوب خونده بودم و امتحان رو بدون غلط قبول شدم . اما شهری رو رد شدم به خاطر این که فاصله از جدول تو پارک دوبل زیاد بود . ( البته نفر اخر نشسته بودم و دو نفر قبلی قبول شده بوند شاید افسره میخواسته منو رد کنه که یه وقت واسش بد نشه ) ... میخواستم بپرسم که میشه شهری رو یکسال بعد از قبولی در ایین نامه داد ؟ نباید دوباره امتحان ایین نامه بدم ؟
جالب : رفته بودم که امتحان بدم یه سربازه رو دیدم که نزدیک 12 بار رد شده بوده و امروز قبول شد . یک پسره هم بود که 9 ماه بود پشت ایین نامه گبر کرده بود و بازم اومده بود که امتحان بده.

hsein
10-09-2012, 18:13
سلام
برای تمدید گواهینامه ب 1 ( 1+4 ساله بود) باید بزاریم تموم شه بعد اقدام کنیم؟
آخه مادرم که گواهینامه اش ازون مدل قدیمی تر ها (سال 81 و 10 ساله ) بود رفته واسه تمدید گفتن 6 ماه طول میکشه بیاد !!!

rami_hemi
10-09-2012, 18:54
تقریبا الان 40 روز طول میکشه 5 ساله ب1 میدن برای تمدیدش هم نذارید وقتش بگذره چون از یک روز تا یک سال 5 هزار تومن جریمه داره .

xxx.ghazal.xxx
10-09-2012, 22:22
سلام چجوری میشه گواهینامه ب 1 رو ب 2 کرد؟

ب2 چیه؟ منم می تونم ب2 کنم؟

hossein.az
10-09-2012, 22:28
ب2 چیه؟ منم می تونم ب2 کنم؟

برای رانندگی با یکسری از خودرو ها باید گواهینامه ب2 داشته باشیدمثل تاکسی ,ونها ,.....
شما باید برید و برای گواهینامه ب2 توی آموزشگاهها ثبت نام کنید وامتحان بدید.

aali361
11-09-2012, 18:59
بچه ها واسم دعا کنید شنبه شهری دارم اگه رد بشم تاریخ گواهی اشتغال به تحصیلم میگزره و از اونجایی که نتوستم دانشگاه قبول بشم میره تا تیرماه سال دیگه . ( من از اردیبهشت میتونستم بیفتم دنبال این کارا اما پشت گوش انداختم و حالا دارم حسرتشو میخورم . از قدیم گفتن کار امروز را به فردا مسپار ) . سوالم این بود که اگه بیفته واسه تیر سال دیگه من این ایین نامه هارو باید دوباره بدم ؟ از 20 ساعت تعلیم من فقط 6 ساعتش رو رفتم میتونم سال دیگه این مقدار باقیمانده رو برم ؟
امروز رفته بودم دنبال کارای گواهینامه ی موتور که چیز جالبی دیدم گفتم با شما هم درمیون بزارم . قبلا وقتی از اموزشگاه پرسیده بودم که اگه تاریخ گواهیم تموم بشه باید دوباره بگیرم یا نه ؟ گفت اره . چون دوباره افسر راهنمایی و رانندگی وقتی میخواد وارد سیستم کنه چک میکنه( اینجا بود که گفتم مگه چه خبر که این همه بررسی میخوان بکنه . تا همین الانش 3 4 تا مهر و امضا زیرش خورده بسش نیست ) . امروز که رفته بودم راهنمایی رانندگی کلیه این مراحل رو دیدم. ( شهرستان ما کم جمعیت هست در حد 15 هزار نفر ) . مدیر اموزشگاه با ماشین اومد جلو اداره و از ماشین پیاده شد و همراه 20 30 تا پرونده که در دست داشت وارد اتاق رییس شد ( ستوان یکم هست ) پرونده ها رو داد دستش و سریع اومد بیرون . اون افسره هم دونه دونه پرونده هارو باز میکرد و یه کدی از توشون برمیداشت و وارد سیستم میکرد این عمل کلا 30 ثانیه طول نمیکشید و اصلا به مدارک من جمله گواهی اشتغال به تحصیل اصلا نگاه نمیکرد .

hosseinf722
11-09-2012, 22:30
برای رانندگی با یکسری از خودرو ها باید گواهینامه ب2 داشته باشیدمثل تاکسی ,ونها ,.....

شرایطشو می دونین؟امتحان از چی هست؟

xxx.ghazal.xxx
11-09-2012, 22:33

پس به درد من نمی خوره (تاکسی و ون و ...)

hsein
12-09-2012, 01:24
گواهي نامه بين الملل چجوريه شرايطش?
گواهي نامه ايران رو که نمي گيرند ازم?
هزينه اش چقدر هست?

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

ŞHÍЯÍŃ
12-09-2012, 10:20
گواهي نامه بين الملل چجوريه شرايطش?
گواهي نامه ايران رو که نمي گيرند ازم?
هزينه اش چقدر هست?

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

یک قطعه عكس تمام رخ زمینه سفید 3 * 4

ارائه گواهینامه بین المللی قبلی در صورت دارا بودن

ارائه تصویر صفحه اول گذرنامه در صورت دارا بودن

تکمیل فرم درخواست فارسی و لاتین - تاریخ تولد لاتین می بایست به میلادی درج گردد

پرداخت مبلغ 420000 ریال بابت هر جلد گواهینامه

قیمتش متغیر هست سال 87 25000 بود فکر کنم همین 42000 آخرین قیمت اش باشه.

1- مراجعه به کانون "مدیریت اسناد و مدارک بین المللی "

دفتر مرکزی : خیابان آزادی - بین بهبودی و خوش - نبش کوچه شهید قانعی - پلاک 231

تلفن : 66900773

تهران – خ خرمشهر- خ شهيد عربعلي – پلاك 2

تلفن : 11-88500209

خیابان فیاض بخش - نبش کوچه جهانگردی - پلاک 37

تلفن:4-66749970

2-مراجعه به یکی از نمایندگی های کانون در سراسر کشور(تحویل فوری)

3 - از طریق اینترنت (زمان تحویل حدودا 7 روز کاری و ارسال از طریق پست به آدرس ثبت شده)

4 - مراجعه به دفاتر پستی در سراسر کشور

فکر کنم مراکز پلیس+10 هم انجام میدن..

hossein.az
12-09-2012, 13:28
شرایطشو می دونین؟امتحان از چی هست؟

شرایط خاصی نداره هر کسی که گواهینامه ب1 داره میتونه بگیره.
همون آیین نامه و امتحان شهری
چند ساعتی با این ون ها اموزش داره و بعد با همون ون ازتون امتحان شهری میگیرند.

aali361
15-09-2012, 12:34
بچه ها واسم دعا کنید شنبه شهری دارم اگه رد بشم تاریخ گواهی اشتغال به تحصیلم میگزره و از اونجایی که نتوستم دانشگاه قبول بشم میره تا تیرماه سال دیگه . ( من از اردیبهشت میتونستم بیفتم دنبال این کارا اما پشت گوش انداختم و حالا دارم حسرتشو میخورم . از قدیم گفتن کار امروز را به فردا مسپار ) . سوالم این بود که اگه بیفته واسه تیر سال دیگه من این ایین نامه هارو باید دوباره بدم ؟ از 20 ساعت تعلیم من فقط 6 ساعتش رو رفتم میتونم سال دیگه این مقدار باقیمانده رو برم ؟
امروز رفته بودم دنبال کارای گواهینامه ی موتور که چیز جالبی دیدم گفتم با شما هم درمیون بزارم . قبلا وقتی از اموزشگاه پرسیده بودم که اگه تاریخ گواهیم تموم بشه باید دوباره بگیرم یا نه ؟ گفت اره . چون دوباره افسر راهنمایی و رانندگی وقتی میخواد وارد سیستم کنه چک میکنه( اینجا بود که گفتم مگه چه خبر که این همه بررسی میخوان بکنه . تا همین الانش 3 4 تا مهر و امضا زیرش خورده بسش نیست ) . امروز که رفته بودم راهنمایی رانندگی کلیه این مراحل رو دیدم. ( شهرستان ما کم جمعیت هست در حد 15 هزار نفر ) . مدیر اموزشگاه با ماشین اومد جلو اداره و از ماشین پیاده شد و همراه 20 30 تا پرونده که در دست داشت وارد اتاق رییس شد ( ستوان یکم هست ) پرونده ها رو داد دستش و سریع اومد بیرون . اون افسره هم دونه دونه پرونده هارو باز میکرد و یه کدی از توشون برمیداشت و وارد سیستم میکرد این عمل کلا 30 ثانیه طول نمیکشید و اصلا به مدارک من جمله گواهی اشتغال به تحصیل اصلا نگاه نمیکرد .
دوستان من هم قبول شد رفت پیکارش . خیلی خوشحال شدم ( چونکه اگه رد میشدم می رفت تا تیر سال دیگه که کارای سربازی رو انجام بدم ) . 5 تا مرد بودیم 20 تا زن . از زن ها تا اون جایی که من فهمیدم 3 4 تا بیشتر قبول نشدند . از ما هم 3 نفر قبول شدیم . البته بازم پارک دوبل رو نتونستم خوب برم . البته افسره بهم کفت که کی فرمون را بپیچونم . عمق فاجعه رو زمانی فهمیدم که رفتم پایین دیدم بله چرخ عقب چسبیده بود به جدول ( کاملا ) ( نه به اونموقع که کلی فاصله داشت نه به حالا که چسبیده بود ) ولی به هر حال خدایی بود که افسره قبول کرد . ( فقط یک ساعت داشتم صلوات میفرستادم که قبول شم . )

hossein.az
15-09-2012, 13:00
دوستان من هم قبول شد رفت پیکارش . خیلی خوشحال شدم ( چونکه اگه رد میشدم می رفت تا تیر سال دیگه که کارای سربازی رو انجام بدم ) . 5 تا مرد بودیم 20 تا زن . از زن ها تا اون جایی که من فهمیدم 3 4 تا بیشتر قبول نشدند . از ما هم 3 نفر قبول شدیم . البته بازم پارک دوبل رو نتونستم خوب برم . البته افسره بهم کفت که کی فرمون را بپیچونم . عمق فاجعه رو زمانی فهمیدم که رفتم پایین دیدم بله چرخ عقب چسبیده بود به جدول ( کاملا ) ( نه به اونموقع که کلی فاصله داشت نه به حالا که چسبیده بود ) ولی به هر حال خدایی بود که افسره قبول کرد . ( فقط یک ساعت داشتم صلوات میفرستادم که قبول شم . )

به سلامتی . الان که قبول شدید زیاد پشت ماشین نشینید و برای کنکور بیشتر تلاش کنید

پایدار باشید

Manchester boy
15-09-2012, 18:55
دوستان اون دو جلسه فنی دقیقا" چی هست (البته فکر میکنم از اسمش مشخص باشه ! :دی ) !؟ امتحانی داره یا نه !؟
اگه آموزش کوتاهی هست لینکی بدید ممنون میشم

alone_boy
15-09-2012, 19:51
دوستان اون دو جلسه فنی دقیقا" چی هست (البته فکر میکنم از اسمش مشخص باشه ! :دی ) !؟ امتحانی داره یا نه !؟
اگه آموزش کوتاهی هست لینکی بدید ممنون میشم
چیز خاصی نیست.در مورد موتور ماشین و کار هر قطعه ش توضیح میده
امتحان هم نداره

aali361
16-09-2012, 10:25
وقتی پاکت گواهینامه گرفتم یک رسید هم بهم دادند . میخواستم ببینم اون برای چیه و اگه گمش کنی چی میشه ؟ ( من گمش کردم و حتی نرسیدم بخونم ببینم چی هست )؟

Переклад не
16-09-2012, 11:32
وقتی پاکت گواهینامه گرفتم یک رسید هم بهم دادند . میخواستم ببینم اون برای چیه و اگه گمش کنی چی میشه ؟ ( من گمش کردم و حتی نرسیدم بخونم ببینم چی هست )؟

اون رسید در اصل دو تا برگ هست که یکیش پیش آموزشگاه میمونه و یکیشو به شما میدن.و کاربردش اینه که اگه گواهینامه تون طی مدت زمان روال صادرش به دستتون نرسید میتونید مراجعه کنید و با نشون دادن همون رسید ثابت کنید که ازشون گواهینامه طلبکارید

aali361
16-09-2012, 11:34
اون رسید در اصل دو تا برگ هست که یکیش پیش آموزشگاه میمونه و یکیشو به شما میدن.و کاربردش اینه که اگه گواهینامه تون طی مدت زمان روال صادرش به دستتون نرسید میتونید مراجعه کنید و با نشون دادن همون رسید ثابت کنید که ازشون گواهینامه طلبکارید

حالا چه خاکی به سرم بریزم ؟
یعنی اگه گواهینامم نیومد دیگه نمیتونم پیگیری کنم ؟
یه سوال دیگه واسه موتور هم باید از این پاکت ها بگیری ؟

mohamadfalah
16-09-2012, 19:48
سلام
من 26سالمه نه خدمت رفتم نه درس میخونم.
گواهینامه ماشینو وقتی 18 سالم شده بود یک ماه وقت داده بودن تا بدون ارائه کارت پایان خدمت یا اشتغال به تحصیل بگیرم.ما هم رفتیم و گرفتیم.
حالا میخوام گواهینامه موتور بگیرم ولی پایان خدمت یا اشتغال به تحصیل میخواد که هیچکدومو ندارم.
خدمتو که اصلا نمیتونم برم سراغش چون بچم الان 3 سالشه.
ولی برای گرفتم اشتغال به تحصیل کسی میتونه کمکم کنه که باید چیکار کنم.درضمن با افتخار تا اول دبیرستانم بیشتر نخوندم.(عاشقی بد دردی بود اون موقع ها)

با احترام.

mohamad skystar
16-09-2012, 20:14
سلام
من 26سالمه نه خدمت رفتم نه درس میخونم.
گواهینامه ماشینو وقتی 18 سالم شده بود یک ماه وقت داده بودن تا بدون ارائه کارت پایان خدمت یا اشتغال به تحصیل بگیرم.ما هم رفتیم و گرفتیم.
حالا میخوام گواهینامه موتور بگیرم ولی پایان خدمت یا اشتغال به تحصیل میخواد که هیچکدومو ندارم.
خدمتو که اصلا نمیتونم برم سراغش چون بچم الان 3 سالشه.
ولی برای گرفتم اشتغال به تحصیل کسی میتونه کمکم کنه که باید چیکار کنم.درضمن با افتخار تا اول دبیرستانم بیشتر نخوندم.(عاشقی بد دردی بود اون موقع ها)

با احترام.

شما هیچ راهی جز اینکه بری ادامه تحصیل بدی و گواهی استغال به تحصیل بگیری نداری.
راه های ادامه تحصیل هم زیادن که جای بحثش اینجا نیست

majidli
16-09-2012, 20:33
فکر نکنم بتونی ادامه تحصیل بدی چون طبق قانون جدید معافیت تحصیلی تا 20سال شده و بعد 20سال اگه درس نخونی جز رفتن به خدمت راهی نداری!

Arsenal-4ever
17-09-2012, 10:30
22 مرداد امتحان شهری قبول شدم ولی تا الان که بیش از 35 روز میگذره هنوز گواهینامه نیومده. امروز رفتم آموزشگاه، گفتن که سیستم قطعه! برو پلیس+10 ...
رفتم پلیس+10 و اونا هم گفتن که قطعه!! تازه گفت اگه وصل هم بود ما پیگیری نمیکردیم! (جل الخالق). تا این مدت طول کشیدن عادیه؟ راه دیگه ای جز صبر کردن نیست؟ برا ثبت نام یه گواهی از دانشگاه گرفته بودم که اعتبارش تا پایان شهریور بوده. اگه اون اعتبارش تموم بشه، مشکلی برا صدور گواهینامه پیش نمیاد؟ ممنون

Mahdi.p30
17-09-2012, 10:38
شما هیچ راهی جز اینکه بری ادامه تحصیل بدی و گواهی استغال به تحصیل بگیری نداری.
راه های ادامه تحصیل هم زیادن که جای بحثش اینجا نیست
فکر نمی کنم ادامه تحصیل قبل از انجام خدمت واسه ایشون ممکن باشه

hossein.az
17-09-2012, 10:43
22 مرداد امتحان شهری قبول شدم ولی تا الان که بیش از 35 روز میگذره هنوز گواهینامه نیومده. امروز رفتم آموزشگاه، گفتن که سیستم قطعه! برو پلیس+10 ...
رفتم پلیس+10 و اونا هم گفتن که قطعه!! تازه گفت اگه وصل هم بود ما پیگیری نمیکردیم! (جل الخالق). تا این مدت طول کشیدن عادیه؟ راه دیگه ای جز صبر کردن نیست؟ برا ثبت نام یه گواهی از دانشگاه گرفته بودم که اعتبارش تا پایان شهریور بوده. اگه اون اعتبارش تموم بشه، مشکلی برا صدور گواهینامه پیش نمیاد؟ ممنون

راهی جز صبر کردن نیست
خیر مشکلی پیش نمیاد

پایدار باشید

aali361
19-09-2012, 21:46
دوستان من 25 ام در ازمون شهری قبول شدم اما متاسفانه امروز زنگ زدن و گفتند که باید گواهی بیاری منم که نمیتونم . پس میره تا سال دیگه . میخواستم ببینم منی که ازمون هارو همه رو قبول شدم سال دیگه که گواهی ببرم دیگه لازم نیست امتحان بدم ؟ شهری یا ایین نامه ؟

amir_ata_21
20-09-2012, 13:07
دوستان من 25 ام در ازمون شهری قبول شدم اما متاسفانه امروز زنگ زدن و گفتند که باید گواهی بیاری منم که نمیتونم . پس میره تا سال دیگه . میخواستم ببینم منی که ازمون هارو همه رو قبول شدم سال دیگه که گواهی ببرم دیگه لازم نیست امتحان بدم ؟ شهری یا ایین نامه ؟
فکر کنم یک یا دو سالی برای تکمیل مدارک فرصت داشته باشین، حالا اگه دوستان بیشتر می دونن این دوستمونو مطلع کنن

Alireza.g
30-09-2012, 22:50
سلام
مدتی قبل گواهینامم مفقود شد(سرقت شد)
بعد از انجام مراحل قانونی صدور المثنی بعد از مدت 5ماه!!!!!!!!!!!!!! هنوز گواهینامم نیامده
هر بار که به پلیس +10 مراجعه میکنم میگن به زودی میاد
به نظر شما مشکل چیه

یه سوال دیگه برای المثنی کارت ماشین باید چکار کنم
با تشکر

mohamad skystar
01-10-2012, 14:17
سلام
مدتی قبل گواهینامم مفقود شد(سرقت شد)
بعد از انجام مراحل قانونی صدور المثنی بعد از مدت 5ماه!!!!!!!!!!!!!! هنوز گواهینامم نیامده
هر بار که به پلیس +10 مراجعه میکنم میگن به زودی میاد
به نظر شما مشکل چیه

یه سوال دیگه برای المثنی کارت ماشین باید چکار کنم
با تشکر

در مورد کارت ماشین براتو توضیح دادم
در مورد گواهینامه هم فقط باید صبر کنید هیچ کاری نمیشه کرد منم الان 3 ماه شده و هنوز گراهینامه به دستم نرسیده.

alishademan
02-10-2012, 23:36
سلام بنده متولد 73 شهریور ماه هستم ایا می تونم برای اخذ گواهینامه هم موتور هم ماشین اقدام کنم با تشکر ؟

mohamad skystar
03-10-2012, 00:32
سلام بنده متولد 73 شهریور ماه هستم ایا می تونم برای اخذ گواهینامه هم موتور هم ماشین اقدام کنم با تشکر ؟

بله میتونید مشکلی نداره

ferigoli88
05-10-2012, 16:47
سلام
من حدود 2سال پیش کلاسای دریافت گواهینامه رو رفتم امتحان آیین نامه قبول شدم اما دیگه ولش کردم یعنی نرفتم امتحان شهری بدم اگه الان بخوام گواهینامه بگیرم باید بازم کلاس برم ؟؟؟؟؟؟
راهی داره فقط برم امتحان شهر بدم یا باید برم از اول شروع کتم؟؟؟؟؟؟؟

NAZISM
06-10-2012, 01:01
طبق قانونی که خود آموزشگاه گذاشته اگر بیش از یک سال از زمان اون پرونده شما در آموزشگاه بگذرد؛ به کل باطل میشه و باید از نو شروع کنید یعنی هزینه ثبت نام و این جور چیزا از نو اونم با این قیمت های کذایی که ارائه کردن!

Amir M.ohAma.D
07-10-2012, 09:55
طبق قانونی که خود آموزشگاه گذاشته اگر بیش از یک سال از زمان اون پرونده شما در آموزشگاه بگذرد؛ به کل باطل میشه و باید از نو شروع کنید یعنی هزینه ثبت نام و این جور چیزا از نو اونم با این قیمت های کذایی که ارائه کردن!
اصلا اینطور نیست
کاردکس 2 سال اعتبار داره و از روزی که صادر میشه شما 2 سال وقت دارید تا ایین نامه و شهرو قبول بشید

Alireza.g
07-10-2012, 19:04
با سلام
میخواستم بدانم اگه کسی کارت ماشین را مفقود کرده باشه میتونه ماشینش رو بفروشه؟؟؟؟؟؟
بقیه مدارک مثل معاینه فنی، برگ سبز سند، بیمه نامه را دارم.

mohamad skystar
09-10-2012, 19:36
با سلام
میخواستم بدانم اگه کسی کارت ماشین را مفقود کرده باشه میتونه ماشینش رو بفروشه؟؟؟؟؟؟
بقیه مدارک مثل معاینه فنی، برگ سبز سند، بیمه نامه را دارم.

دوست من به اسم تاپیک دقت کردین؟ اینجا تاپیک گواهینامه هست و شما در مورد کارت ماشین سوال میکنید.
از دفعه دیگه دقت کنید

شما اگر کارت ماشین مفقود شده باید بری دفتر اسناد رسمی و سوال کنی که آیا این کار میسر هست یا نه
اونجا کامل راهنماییت میکنن.
احتمالا هم میشه

dr.kenzo
10-10-2012, 17:46
گواهینامه ب1 وقتی یک ساله میشه چه کارش باید کرد ؟

Final Guard
11-10-2012, 15:23
سلام

من هفته پیش آیین نامه رو بدون غلط قبول شدم و دیروز هم امتحان شهر رو قبول شدم (هر دو رو اولین بار قبول شدم)
امروز که رفتم آموزشگاه برای تکمیل پرونده، گفتن چون هم آیین نامه و هم امتحان شهر رو اولین بار قبول شدی از راهنمایی و رانندگی باهات تماس میگیرن که دوباره بری امتحان بدی!!!
این حقیقت داره؟ من در جا خشکم زد. من این امتحانو با کلی استرس و دلهره قبول شدم دیگه حوصله استرس دوباره رو ندارم
کسی در این مورد چیزی میدونه؟؟

mohamad skystar
11-10-2012, 16:04
گواهینامه ب1 وقتی یک ساله میشه چه کارش باید کرد ؟

هیچ کاری نباید کرد دوست من
اعتبار گواهینامه شما 5 سال هست و تا یک سال نباید تخلف کنید همین

Ice Pain
11-10-2012, 16:12
سلام

من هفته پیش آیین نامه رو بدون غلط قبول شدم و دیروز هم امتحان شهر رو قبول شدم (هر دو رو اولین بار قبول شدم)
امروز که رفتم آموزشگاه برای تکمیل پرونده، گفتن چون هم آیین نامه و هم امتحان شهر رو اولین بار قبول شدی از راهنمایی و رانندگی باهات تماس میگیرن که دوباره بری امتحان بدی!!!
این حقیقت داره؟ من در جا خشکم زد. من این امتحانو با کلی استرس و دلهره قبول شدم دیگه حوصله استرس دوباره رو ندارم
کسی در این مورد چیزی میدونه؟؟
آره همین‌طوره ... پدرت رو در میارند تا بهت گواهینامه بدند:41:

Final Guard
11-10-2012, 17:19
آره همین‌طوره ... پدرت رو در میارند تا بهت گواهینامه بدند:41:

تا حالا به چنین موردی برخورد کردی؟
تمام اونایی که اولین بار قبول شدن باید دوباره امتحان بدن یا تصادفی انتخاب میکنن؟

dr.kenzo
11-10-2012, 22:46
متاسفانه 3 بار تخلف کردم 10 نمره منفی هم به ثبت رسوندم . داستان چی میشه ؟

*anathema*
16-10-2012, 13:47
سلام دوستان یه سوال دارم لطفا کمک کنید !
من متولد 73/5/19 هستم در حال حاضر دانشجو و خدمت نرفته ! می خواستم بدونم امسال میتونم واسه گرفتن گواهینامه اقدام کنم ؟:sq_24:
چند نفری بهم گفتن باید ساله دیگه اقدام کتی یعنی 92/5/19 به بعد ! این درسته ؟؟؟؟ :sq_11:
:42::42::42::42::42::42: لطفا

mohamad skystar
16-10-2012, 14:42
سلام دوستان یه سوال دارم لطفا کمک کنید !
من متولد 73/5/19 هستم در حال حاضر دانشجو و خدمت نرفته ! می خواستم بدونم امسال میتونم واسه گرفتن گواهینامه اقدام کنم ؟:sq_24:
چند نفری بهم گفتن باید ساله دیگه اقدام کتی یعنی 92/5/19 به بعد ! این درسته ؟؟؟؟ :sq_11:
:42::42::42::42::42::42: لطفا

شما باید سال آینده اقدام کنید
18 سالتون باید تمام باشه یعنی بری تو 19 سال

mohamad skystar
16-10-2012, 14:43
متاسفانه 3 بار تخلف کردم 10 نمره منفی هم به ثبت رسوندم . داستان چی میشه ؟

نمرات منفی رو گواهینامه شما ثبت میشه
باید مراقب باشی بیشتر نشه و منتظر بمونی یه طرحی چیزی بزارن تا پاک بشه

مثلا ایام عید یه طرح گذاشتن و گفتن افرادی که در طول ایام نوروز تخلف نکنن نمرات منفیشون پاک میشه

*anathema*
16-10-2012, 16:45
شما باید سال آینده اقدام کنید
18 سالتون باید تمام باشه یعنی بری تو 19 سال

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــ
مرسی از پاسخ ســــــــــــــــــــــــ ـــــــــریع شما :sq_3:
اخه چرا باید ماشین الکی تو پارکینگ خاک بخوره :sq_11::sq_10:

petr-cech
16-10-2012, 18:59
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــ
مرسی از پاسخ ســــــــــــــــــــــــ ـــــــــریع شما :sq_3:
اخه چرا باید ماشین الکی تو پارکینگ خاک بخوره :sq_11::sq_10:

من متولد 73/4/8 هستم و همین 1 ماه پیش امتحان دادم .
الانم منتظر پست هستم که گواهینامه رو بیاره.
مگه قانون عوض شده ؟ شما هم که 18 سال تمام داری فکر نکنم مشکلی باشه
فقط گواهی اشتغال به تحصیل لازم داری که اونم باید از دانشگاه بگیری.

*anathema*
17-10-2012, 11:39
من متولد 73/4/8 هستم و همین 1 ماه پیش امتحان دادم .
الانم منتظر پست هستم که گواهینامه رو بیاره.
مگه قانون عوض شده ؟ شما هم که 18 سال تمام داری فکر نکنم مشکلی باشه
فقط گواهی اشتغال به تحصیل لازم داری که اونم باید از دانشگاه بگیری.
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــ
مرسی از شما petr-cech عزیز :sq_25:
:sq_2: من شانس ندارم ! بعید نیست قانون عوض بشه :sq_21:

سینا@
18-10-2012, 11:26
قرار بود از اول مهر اعتبار گواهینامه 10 ساله بشه ولی مثل اینکه خبری نیست :sq_11:

HGH 878
24-10-2012, 01:07
قرار بود از اول مهر اعتبار گواهینامه 10 ساله بشه ولی مثل اینکه خبری نیست :sq_11:

شده امروز من رفتم كاردكس بگيرم گفتن يه فيش 500 تومني بريز چون گواهينامه ها 10سال شده.خوبه 10 ساله باشه

:sq_25:

hamed malekpour
25-10-2012, 12:35
من امروز یه سبقت غیر مجاز داشتم کهمنو گرفتنند مدارکم را از من گرفتن وگفتن ساعت 2 بیا پارکینگچی کار کنم؟

mohamad skystar
25-10-2012, 12:59
من امروز یه سبقت غیر مجاز داشتم کهمنو گرفتنند مدارکم را از من گرفتن وگفتن ساعت 2 بیا پارکینگچی کار کنم؟

ساعت 2 برو پارکینگ و مدارکت رو بگیر البته ماشینت رو نبر امکان داره بخوابونن
سعی کن مدارکت رو بگیری

hamed malekpour
26-10-2012, 20:11
امروز نگذاشتم ماشین را بخوابونند و منو 100هزار تومان جریمه کرده اند آیا می تونم مبلغ جریمه را کاهش بدهم آیا امکان این کار است و در ضمن من پارتی و رییس پاسگاه وهمسایمونو وغیره دوست ززیاد دارم می خواستم بدونم از دست این آدم ها کاری برمیاد یا نه اطلاعات را ثبت کرده اند؟

jamborz
29-10-2012, 14:00
با سلام به همگي
من براي امتحان از سايت «آموزش مجازي رانندگي» استفاده كردم مطالب خيلي خوبي داره و آزمونهاش هم بصورت دايناميكه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohamad skystar
29-10-2012, 21:21
امروز نگذاشتم ماشین را بخوابونند و منو 100هزار تومان جریمه کرده اند آیا می تونم مبلغ جریمه را کاهش بدهم آیا امکان این کار است و در ضمن من پارتی و رییس پاسگاه وهمسایمونو وغیره دوست ززیاد دارم می خواستم بدونم از دست این آدم ها کاری برمیاد یا نه اطلاعات را ثبت کرده اند؟

امتحان کنید شاید جواب داد.
احتمالا باید از طریق قانونی خودش جلو بری.
یعنی پیگیری از طریق شورای حل اختلاف

farzad02
30-10-2012, 10:43
سلام دوستان
تاریخ صدور گواهینامه 5 ساله من 86/5/4 است. یعنی 3 ماه است منقضی شده

1- اینکه میگن اگر تمدید نکنید، جریمه میشید، راست میگن؟
حالا شاید یه مدت نخواستم رانندگی کنم :31:
جریمش چقدره؟

2- الان بخوام تمدید کنم کار خاصی باید بکنم؟
ظاهرا میگن حتما باید گروه خونی تایید بشه؟

3-آیا اگر الان تمدید کنم، گواهینامه 10 ساله میدن؟
تا جاییکه یادمه تا الان جریمه نشدم

CCcom
30-10-2012, 12:44
سلام

یه سوال؛ کسی میدونه کسایی که عینک میزنن گواهینامه بگیرن توش عینکی بودن رو مینویسن؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohamad skystar
30-10-2012, 18:13
سلام دوستان
تاریخ صدور گواهینامه 5 ساله من 86/5/4 است. یعنی 3 ماه است منقضی شده

1- اینکه میگن اگر تمدید نکنید، جریمه میشید، راست میگن؟
حالا شاید یه مدت نخواستم رانندگی کنم :31:
جریمش چقدره؟

2- الان بخوام تمدید کنم کار خاصی باید بکنم؟
ظاهرا میگن حتما باید گروه خونی تایید بشه؟

3-آیا اگر الان تمدید کنم، گواهینامه 10 ساله میدن؟
تا جاییکه یادمه تا الان جریمه نشدم

بله دوست من جریمه میشید به مبلغ 5000 تومان البته فقط یکبار.
مراحل زیر رو هم باید انجام بدی
گواهینامه منم امروز به دستم رسید و 10 ساله بود

1. اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحان
2. اصل کارت ملی با کپی
3. دو یا سه قطعه عکس رنگی پشت سفید بدون عینک و کراوات و .... عکستون باید جدید باشه و با عکس گواهینامه فعلی فرق داشته باشه در ضمن اصل گواهینامه هم باید داشته باشید.
4. مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +10 جهت دریافت برگه معاینه و برگه پست و پرداخت هزینه 6400 تومان جهت دریافت مدارک ذکر شده
5. مراجعه به پزشک معرفی شده از طرف دفتر پلیس +10 جهت معاینه چشم و و سایر موارد دیگه ( هزینه معاینه 9500 تومان )
6. مراجعه به آزمایشگاه جهت تعیین گروه خونی ( باید گروه خونی رو مشخص کنید و رسیدش رو از آزمایشگاه بگیرید و روی پرونده بزارید این قانون جدیده)
7. مراجعه به بانک ملی ایران و واریز مبالغ زیر : ( رسید های پرداختی رو باید روی پرونده بزارید )

مبلغ 5000 ریال به حساب 2171150248000 وزارت دارایی
مبلغ 30000 ریال به حساب 2171150246004 وزارت کشور
مبلغ 80000 ریال به حساب 0105968801004 شرکت پژوهش و توسعه ناجی

تذکر مهم : سعی کنید قبل از اتمام اعتبار گواهینامه اقدام به تعویض کنید در غیر این صورت حتی اگر 1 روز از پایان اعتبار گواهینامه گذشته باشه باید
مبلغ 50000 ریال به حساب 2171150208002 وزارت دارایی جریمه پرداخت کنید.

8. پس از انجام مراحل فوق و تکمیل مدارک به دفتر پلیس +10 مراجعه کرده و مدارک رو همراه با اصل گواهینامه تحویل بدین.
9. پس از دریافت مدارک شما رسیدی دریافت میکنید تا در صورتی که پلیس ازتون گواهینامه خواست این رسید رو ارائه بدین تا مشکلی براتون پیش نیاد.

mohamad skystar
30-10-2012, 18:14
سلام

یه سوال؛ کسی میدونه کسایی که عینک میزنن گواهینامه بگیرن توش عینکی بودن رو مینویسن؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حتما درج میشه دوست من حتما

amirfiri
30-10-2012, 18:26
.
سلام
چند روز بعد از ارسال مدارک به پلیس +10 به دستتون رسید؟
کارت هوشمنده؟
ممنون

mohamad skystar
31-10-2012, 00:39
سلام
چند روز بعد از ارسال مدارک به پلیس +10 به دستتون رسید؟
کارت هوشمنده؟
ممنون

من تیرماه ارسال کردم
تاریخ صدورش رو زده بود 3/8/91
کارت هوشمند هست و تاریخشم 10 ساله

سینا@
01-11-2012, 11:49
سلام
مثل اینکه مبالغ فیش تعویض گواهینامه تغییر کرده من چهار روز پیش اقدام کردم یا شاید هم شهرها با هم فرق داشته باشند
7500 تومان هزینه پست
11500 تومان معاینات پزشکی
اعتبار گواهینامه هم 10 ساله شده

mehdi-2009
02-11-2012, 17:46
بله دوست من جریمه میشید به مبلغ 5000 تومان البته فقط یکبار.
مراحل زیر رو هم باید انجام بدی

1. اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحان
2. اصل کارت ملی با کپی
3. دو یا سه قطعه عکس رنگی پشت سفید بدون عینک و کراوات و .... عکستون باید جدید باشه و با عکس گواهینامه فعلی فرق داشته باشه در ضمن اصل گواهینامه هم باید داشته باشید.
4. مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +10 جهت دریافت برگه معاینه و برگه پست و پرداخت هزینه 6400 تومان جهت دریافت مدارک ذکر شده
5. مراجعه به پزشک معرفی شده از طرف دفتر پلیس +10 جهت معاینه چشم و و سایر موارد دیگه ( هزینه معاینه 9500 تومان )
6. مراجعه به آزمایشگاه جهت تعیین گروه خونی ( باید گروه خونی رو مشخص کنید و رسیدش رو از آزمایشگاه بگیرید و روی پرونده بزارید این قانون جدیده)
7. مراجعه به بانک ملی ایران و واریز مبالغ زیر : ( رسید های پرداختی رو باید روی پرونده بزارید )

مبلغ 5000 ریال به حساب 2171150248000 وزارت دارایی
مبلغ 30000 ریال به حساب 2171150246004 وزارت کشور
مبلغ 80000 ریال به حساب 0105968801004 شرکت پژوهش و توسعه ناجی

تذکر مهم : سعی کنید قبل از اتمام اعتبار گواهینامه اقدام به تعویض کنید در غیر این صورت حتی اگر 1 روز از پایان اعتبار گواهینامه گذشته باشه باید
مبلغ 50000 ریال به حساب 2171150208002 وزارت دارایی جریمه پرداخت کنید.

8. پس از انجام مراحل فوق و تکمیل مدارک به دفتر پلیس +10 مراجعه کرده و مدارک رو همراه با اصل گواهینامه تحویل بدین.
9. پس از دریافت مدارک شما رسیدی دریافت میکنید تا در صورتی که پلیس ازتون گواهینامه خواست این رسید رو ارائه بدین تا مشکلی براتون پیش نیاد.

محمدجان یعنی واسه تمدید باید دوباره کارت گروه خون گرفت؟!!!!!!!!!!

mohamad skystar
02-11-2012, 19:15
محمدجان یعنی واسه تمدید باید دوباره کارت گروه خون گرفت؟!!!!!!!!!!

اگر کارت گروه خونی از آزمایشگاه معتبر دارین بزارید رو پرونده و ببینید تایید میشه یا نه
اما اگر کارت ندارین حتما باید تهیه کنید.

Netw0rks
03-11-2012, 00:21
سلام دوستان

من چند تا سوال در مورد گوهینامه دارم :

1. گواهینامه بین المللی رو کجا میشه گرفت ، چقدر اعتبار داره و برای همه کشورها قابل قبوله ؟

2. این طرح 3 نوع شدن گواهینامه (پایه 3 و 2 و 1) کی اجرایی میشه ؟ گواهینامه های ب 2 رو جزء کدوم قرار میدن ؟

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن :20:

mohamad skystar
03-11-2012, 00:28
سلام دوستان

1. گواهینامه بین المللی رو کجا میشه گرفت ، چقدر اعتبار داره و برای همه کشورها قابل قبوله ؟

2. این طرح 3 نوع شدن گواهینامه (پایه 3 و 2 و 1) کی اجرایی میشه ؟ گواهینامه های ب 2 رو جزء کدوم قرار میدن ؟

اینجا دوستان توضیح دادن

Netw0rks
03-11-2012, 01:22
اینجا دوستان توضیح دادن

ممنون از لینکتون

اما توضیحات رو از کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور گرفتن که کامل نبود

سوال دوم رو هم اگر کسی از دوستان اطلاع داره ممنون میشم راهنمایی کنن

mohamad skystar
03-11-2012, 12:22
سلام دوستان

اجرایی شده دوست من این طرح
در ضمن گواهینامه ها به صورت هوشمند و اعتبار 10 ساله هستن.
من انواع گواهینامه رو براتون شرح میدم :

ظرفیت
نوع وسیله نقلیه
نوع گواهینامه

تا 200 CC
موتور سیکلت
الف 2

200 تا 400 CC
موتور سیکلت
الف 3

3500 kg یا تا 8 نفر سرنشین
سواری شخصی و وانت
ب 1

1 تا 14 نفر سرنشین
خودروهای ون و آمبولانس
ب 2

3500 kg تا 10000 kg
کامیون کوچک
پ 1

از 1 تا بیش از 25 نفر سرنشین
اتوبوس بین شهری و مینی بوس
پ 2

10000 kg تا 40000 kg
کامیون های کشنده و سایر کامیون ها
ت 1

از 1 تا بیشتز از 26 نفر سرنشین
اتوبوس شهری
ت 2

سینا@
03-11-2012, 20:40

milad00790
09-11-2012, 13:33
سلام دوستان من دیروز گواهی نامم اوم بعد 130 روز آیا این مقدار که طول کشید عادی هست و این که دیگه 5ساله نیست 10 ساله شده.

amin13720
09-11-2012, 13:42
با توجه به لینکی بالا دوستمون گذاشته الان گواهینامه ها شدن پ1 و پ2 و پ3
الان گواهینامه ب1 تو پ3 قرار میگیره؟
بعد سن هر گواهینامه ای چند سال باید باشه؟

amir1230
10-11-2012, 00:39
پست اشتباه

bigarash
10-11-2012, 01:17
بچه ها یه سوال، گواهینامه ی پایه یک میگن حداقل سن از 23 به 25 افزایش پیدا کرده؟ درسته یا دروغه؟

amir_tete
15-11-2012, 01:02
سلام من گواهینامه ام تازه اومده ب1 هوشمنده
می خواستم ببینم تا یک سال نمیتونم خارج از شهر برم؟؟

ŞHÍЯÍŃ
15-11-2012, 01:47
بچه ها یه سوال، گواهینامه ی پایه یک میگن حداقل سن از 23 به 25 افزایش پیدا کرده؟ درسته یا دروغه؟

دارا بودن 25 سال و گذشتن 2سال از گواهینامه پایه دو..

سلام من گواهینامه ام تازه اومده ب1 هوشمنده
می خواستم ببینم تا یک سال نمیتونم خارج از شهر برم؟؟

قبلا اینطوری بود نمیتونستید تا یکسال تو جاده های خارج شهر رانندگی کنید..

amir_tete
15-11-2012, 02:43
قبلا اینطوری بود نمیتونستید تا یکسال تو جاده های خارج شهر رانندگی کنید..[/QUOTE]

یعنی الان دیگه میتونم؟؟؟مطمعنی؟؟؟

mohamad skystar
15-11-2012, 12:16
قبلا اینطوری بود نمیتونستید تا یکسال تو جاده های خارج شهر رانندگی کنید..

یعنی الان دیگه میتونم؟؟؟مطمعنی؟؟؟[/QUOTE]

بله دوست من میتونید رانندگی کنید به شرطی که تا یکسال تخلف نکنی

ZeroNetizen
21-11-2012, 21:17
بله دوست من میتونید رانندگی کنید به شرطی که تا یکسال تخلف نکنی

سلام
من الان از کلاس آیین نامه اومدم و مربی گفت فقط گواهینامه ها از 5 ساله شده 10 ساله (1 سال اول موقت)
ولی همچنان محدودیت رانندگی در شب و خارج از شهر وجود داره ... :sq_19:

mohamad skystar
22-11-2012, 13:32
سلام
من الان از کلاس آیین نامه اومدم و مربی گفت فقط گواهینامه ها از 5 ساله شده 10 ساله (1 سال اول موقت)
ولی همچنان محدودیت رانندگی در شب و خارج از شهر وجود داره ... :sq_19:

دوست عزیز
من وقتی گراهینامه گرفتم به راحتی همه جای ایران رو دور زدم
تخلف نکردم و با اینکه چند بار وسط راه مدارکم چک شد مشکلی پیش نیومد
درسته این قانونه اما به صورت شدید گیر نمیدن

ZeroNetizen
22-11-2012, 21:47
دوست عزیز
من وقتی گراهینامه گرفتم به راحتی همه جای ایران رو دور زدم
تخلف نکردم و با اینکه چند بار وسط راه مدارکم چک شد مشکلی پیش نیومد
درسته این قانونه اما به صورت شدید گیر نمیدن

سلام
پس میشه گفت تا وقتی تخلف نکنی کاری ندارن
مرسی برای توضیحات :sq_25:

Sirvan Gheysari
25-11-2012, 17:10
نه گیر نمیدن در کل.فقط حواستون باشه نمره منفی نگیرید و اینکه تصادف نکنید.تو جاده ها یه نمه احتیاط کنید مشکلی پیش نمیاد.

Alex Fera
25-11-2012, 19:46
آقا من خواهرم 3 هفته پیش کارای گواهینامه رو انجام داد و رسید پستی گرفته،چرا تو این 3 هفته نیومده؟!
معمولا چقد طول میکشه بیاد؟!

Mahdi.p30
25-11-2012, 20:00
آقا من خواهرم 3 هفته پیش کارای گواهینامه رو انجام داد و رسید پستی گرفته،چرا تو این 3 هفته نیومده؟!
معمولا چقد طول میکشه بیاد؟!
1 ماه تا 1 ماه و نیم طول میکشه ، واسه من 38 روز طول کشید

sms11
28-11-2012, 01:29
سلام به دوستان
آقا من و داداشم به فاصله زمانی 1 هفته درخواست دادیم برای تعویض گواهینامه و گرفتن گواهینامه 10 ساله جدید.الان گواهینامه داداشم خیلی وقته که اومده.گواهینامه من هنوز که هنوزه نیومده.الان تقریبا 1 ماه و نیم از درخواستم گذشته و خبری نیست
چطوری میتونم پیگیری کنم که این گواهینامه ما چی شده؟

Eblis 2011
28-11-2012, 01:33
سلام به دوستان
آقا من و داداشم به فاصله زمانی 1 هفته درخواست دادیم برای تعویض گواهینامه و گرفتن گواهینامه 10 ساله جدید.الان گواهینامه داداشم خیلی وقته که اومده.گواهینامه من هنوز که هنوزه نیومده.الان تقریبا 1 ماه و نیم از درخواستم گذشته و خبری نیست
چطوری میتونم پیگیری کنم که این گواهینامه ما چی شده؟

پلیس +10 ......

mohammad.t
03-12-2012, 12:19
سلام صرفا يه تجربه.
من چند مدت بودم بحث هاي مربوط به اشتغال به تحصيل اين تاپيك رو دنبال مي كردم چون اشتغال به تحصيلم 4/31 بود و چون فكر مي كردم كه چون تاريخش گذشته و قبول شدم حالا بايد يه جديد ببرم براشون كه نداشتم. امروز صبح مربيم از دم در خونه رد ميشه به بابام ميگه به اين آقا زاده بگو بياد تكميل پرونده گواهي نمي خواد. منم الان رفتم مدارك دادم. شانس ما اونجا مربي رو ديدم! بهم گفت چرا مشورت نمي كني وقتي چيزي رو نمي دوني بپرس! گواهي يه بار نه صد بار. منم گفتم غلط كردم:31: گفتن بشين تا بياد در خونه!
حالا اگه رسيد خبرتون ميكنم!

only4u-m
24-12-2012, 17:21
سلام دوستان

من امروز بعد از گذروندن اینهمه دوندگی رسیدم به امتحان شهری... رفتم برای امتحان، بنا به دلایلی با افسر دعوام شد :n04: اون هم اصلا از من امتحان نگرفت! جدای از اینکه تهدید کردن تا یکماه از من امتحان نگیرن:n09: میخواستم بدونم بعد از این زمان امکانش هست که کارتکس رو بگیرم و برم یک آموزشگاه دیگه امتحان بدم؟! :n13:

mohammad.t
28-12-2012, 15:01
سلام دوستان

من امروز بعد از گذروندن اینهمه دوندگی رسیدم به امتحان شهری... رفتم برای امتحان، بنا به دلایلی با افسر دعوام شد :n04: اون هم اصلا از من امتحان نگرفت! جدای از اینکه تهدید کردن تا یکماه از من امتحان نگیرن:n09: میخواستم بدونم بعد از این زمان امکانش هست که کارتکس رو بگیرم و برم یک آموزشگاه دیگه امتحان بدم؟! :n13:

برو روي ماهشو ببوس:n02:
مدير اين آموزشگاه كه من بودم گفت اگه كاردكس صادر شد تا 2 سال اعتبارش تموم نشه هيچ آموزشگاه ديگه اي توي كشور نمي توني بري. نا گفته نماند منم يه درگيري هاي ريزي داشتم ميخواستم برم يه آموزشگاه ديگه! بهشون بگو با افسر آشتيت بدن قبولت كه كرد ديگه تموم شده رفته پي كارش مي توني براي سلامتيش دعا كني!
اينجور كه به من گفتن حتي افسر ميتونه تا 6 ماه از امتحان محرومت كنه!

only4u-m
28-12-2012, 22:24
برو روي ماهشو ببوس:n02:
مدير اين آموزشگاه كه من بودم گفت اگه كاردكس صادر شد تا 2 سال اعتبارش تموم نشه هيچ آموزشگاه ديگه اي توي كشور نمي توني بري. نا گفته نماند منم يه درگيري هاي ريزي داشتم ميخواستم برم يه آموزشگاه ديگه! بهشون بگو با افسر آشتيت بدن قبولت كه كرد ديگه تموم شده رفته پي كارش مي توني براي سلامتيش دعا كني!
اينجور كه به من گفتن حتي افسر ميتونه تا 6 ماه از امتحان محرومت كنه!

افسر زن بود!! روش هم ماه نبود!! :n09:
خدا رو شکر محرومم نکردن، رفتم امتحان بدم... لج کرد تا راه افتادم گفت بزن بقل، ردی! سرعتت زیاد بود!!!! :n04: (تا زدم دنده 2 اینو گفت)

* حالا یک سوال دیگه، شنیدم این افسرها که امتحان میگیرند هر چند وقت یکبار عوض میشند... درسته؟! اگر همینطوره، من چند روز دیگه برم تا دیگه روی ماهش رو نبینم؟! :n02:

777Abbas777
29-12-2012, 16:18
سلام دوستان
یه سوال دارم.
من متولد 29/6/74هستم.
چون تغیر رشته دادم یه سال اضافی دارم میخونم یعنی الان هم میرم مدرسه.
میخواستم بدونم من کی میتونم برم واسه گواهینامه؟؟؟
اگه تو زمان مدرسه باشه که یه اشتغال به تحصیل میگیرمو تمام.
اگه نباشه و تمام درسامو پاس کردمو نرفتم دانشگاه و سربازی هم نرفتم (اصلا علاقه به سربازی ندارم.به نظر من آدم الکی 2سال وقتشو هروم میکنه) باید چیکار کنم؟؟؟
ممنونم از راهنماییتون.

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

mohammad.t
29-12-2012, 19:35
افسر زن بود!! روش هم ماه نبود!! :n09:
خدا رو شکر محرومم نکردن، رفتم امتحان بدم... لج کرد تا راه افتادم گفت بزن بقل، ردی! سرعتت زیاد بود!!!! :n04: (تا زدم دنده 2 اینو گفت)

* حالا یک سوال دیگه، شنیدم این افسرها که امتحان میگیرند هر چند وقت یکبار عوض میشند... درسته؟! اگر همینطوره، من چند روز دیگه برم تا دیگه روی ماهش رو نبینم؟! :n02:

معلوم نيست ولي آره هر چند وقت عوض ميشن. براي چي نري اينقدر برو تا كوتاه بياد. ظاهرشون خشنه ولي باطنشون لطيفه! باور كن:n02:
هر بار كه مي ري هم يه نكته ياد مي گيري من نظرم اينه كه تا بهت نگفته دنده عوض نكن توي اتوبان كه نمي بردت كه حداقل سرعت داشته باشه تو يك برو آروم تا بهت بگه برو 2 البته به افسرش هم ربط داره! ولي بهت قول ميدم اينبار بري قبولي باور كن:n02:

mohammad.t
29-12-2012, 19:45
سلام دوستان
یه سوال دارم.
من متولد 29/6/74هستم.
چون تغیر رشته دادم یه سال اضافی دارم میخونم یعنی الان هم میرم مدرسه.
میخواستم بدونم من کی میتونم برم واسه گواهینامه؟؟؟
اگه تو زمان مدرسه باشه که یه اشتغال به تحصیل میگیرمو تمام.
اگه نباشه و تمام درسامو پاس کردمو نرفتم دانشگاه و سربازی هم نرفتم (اصلا علاقه به سربازی ندارم.به نظر من آدم الکی 2سال وقتشو هروم میکنه) باید چیکار کنم؟؟؟
ممنونم از راهنماییتون.

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

اول كه 18 سالتون بايد تموم بشه. مثلا اگه 29 شهريور 92 يه اشتغال بگيري از مدرسه تا 31 شهريور اعتبار داشته باشه روز 30 شهريور مي ري ثبت نام ميكني و مشكلي نيست!
ولي يه مشكلي هست كه اينجا از مدرسه گواهي گرفتن بچه هايي كه خرداد درسها رو پاس كرده بودند تا 10 تير بيشتر گواهي ندادن بهشون. اگه تا 31 شهريور بخواي مگه انضباط رو بيوفتي بري تابستون دست به سينه بشيني!
انشالله دانشگاه خوب قبول ميشي باور كن:n02:
دانشگاه نري، سربازي هم نري خب گواهينامه هم نري(نداري:n02:)

mohammad.t
31-12-2012, 10:33
گواهينامه ام رسيد!
بيست سوم ماه گذشته افسر امضا كرده مدارك رو ، امروز رسيد دستم صدورش 91/10/05 و اعتبارش تا 1401/10/03 :n02:
عمري باقي بود يه 10 سال اعتبار داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

majid322
02-01-2013, 11:10
اقایون و خانوم های محترم ( اقایون اول :دی ) اینجانب شنبه میخوام برم برا امتحان شهر :دی پند و اندرزی اگه دارید بگید که ما روشن بشیم :دی تجربیاتتون رو بگید و چه کارای نباید انجام بدم..ممنون.

mohamad skystar
03-01-2013, 01:14
اقایون و خانوم های محترم ( اقایون اول :دی ) اینجانب شنبه میخوام برم برا امتحان شهر :دی پند و اندرزی اگه دارید بگید که ما روشن بشیم :دی تجربیاتتون رو بگید و چه کارای نباید انجام بدم..ممنون.

به هر حال قبل از آزمون باید تمرین کافی کرده باشی
خونسردی خودت رو حفظ کن
گاهی اوقات افسر امکان داره سوالاتی بپرسه ( مثلا میگه برو دنده 4 که شما تو شهر اصلا نباید این کارو انجام بدی )
قبل از روشن کردن ماشین :
کمربند ایمنی رو حتما ببند
آینه ها رو تنظیم کن
صندلی رو تنظیم کن تا راحت باشی
موقع حرکت یادت نره ترمز دستی رو بخوابونی ( گاهی اوقات افسر خودش ترمز دستی رو میده بالا)
موقع تعویض دنده ها سعی کن ماشین ریپ نزنه یا خاموش نشه چون رد میشی
موقع دنده عقب حتما باید برگردی و پشت سرت رو نگاه کنی

تمرین یادت نره
موفق باشی

farshad6990
12-01-2013, 13:37
چطور برای موتور اقدام کنم؟

mohamad skystar
12-01-2013, 15:52
چطور برای موتور اقدام کنم؟

تو بخش مربوط به خودش سوال کنید.

گواهینامه موتور سیکلت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عبدالرضا
12-01-2013, 17:49
لطفا زمان ابلاغ و اجرایی شدن قانون جدید و اینکه گواهینامه های موجود به چه پایه ای تبدیل می شوند را بیان نمایید.

al3x2
14-01-2013, 10:27
سلام
اقا کسی خبر داره ببینم میشه موقع تعویض گواهینامه موتور و ماشین هر دوشونو تو یه کارت صادر کنن؟

عبدالرضا
14-01-2013, 13:45
سلام
اقا کسی خبر داره ببینم میشه موقع تعویض گواهینامه موتور و ماشین هر دوشونو تو یه کارت صادر کنن؟

سلام
اره عزیز ببرش پلیس +10 دوتاشو تحویل بده تجمع میکنن

عبدالرضا
18-01-2013, 23:26
اسلام.
من مدت زیادیه که دنبال این جوابم که اخرش گواهینامه پ1 چه گواهینامه ای محسوب میشه ؟خدا وکیلی کاری کردن رانندگی هم حرام شده

reza_mrs
22-01-2013, 12:07
دوستان گواهینامه من 3 ماهه که نیومده میرد راهنمایی رانندگی میگه در حال برسیه راهی هست که بشه رانندگی کرد؟ یکی از دوستانم میگه برو پلیس +10 اونجا بهت یه قبض میده میتونی رانندگی کنی راسته کسی این کارو کرده؟ یا باید همچنان ثماق بمکیم؟ :n27:
من ماشین خریدم نمیتونم رانندگی کنم :n30::n30::n30::n30::n28::n28:

mohamad skystar
22-01-2013, 18:19
دوستان گواهینامه من 3 ماهه که نیومده میرد راهنمایی رانندگی میگه در حال برسیه راهی هست که بشه رانندگی کرد؟ یکی از دوستانم میگه برو پلیس +10 اونجا بهت یه قبض میده میتونی رانندگی کنی راسته کسی این کارو کرده؟ یا باید همچنان ثماق بمکیم؟ :n27:
من ماشین خریدم نمیتونم رانندگی کنم :n30::n30::n30::n30::n28::n28:

برای من 4 ماه طول کشید
رفتم پلیس +10 یه برگه موقت بهم دادن و اون برگه هم 2 ماه وقت داشت بعد از 2 ماه اگر گواهینامه نیومد دوباره میبری تمدید میکنی
با اون برگه من هم مسافرت مشهد رفتم و هم مسافرت شمال که تو جاده به پلیس هم نشون دادم هیچ مشکلی هم پیش نیومد.
شما برو پلیس +10 این برگه رو بگیر و حتما مهر داشته باشه.
اصلا جای نگرانی نیست

reza_mrs
23-01-2013, 12:36
برای من 4 ماه طول کشید
رفتم پلیس +10 یه برگه موقت بهم دادن و اون برگه هم 2 ماه وقت داشت بعد از 2 ماه اگر گواهینامه نیومد دوباره میبری تمدید میکنی
با اون برگه من هم مسافرت مشهد رفتم و هم مسافرت شمال که تو جاده به پلیس هم نشون دادم هیچ مشکلی هم پیش نیومد.
شما برو پلیس +10 این برگه رو بگیر و حتما مهر داشته باشه.
اصلا جای نگرانی نیست
سلام مرسی از راهنماییت اما رفتم پلیس + 10 گفت ما اصلا همچین جیزی صادر نمیکنیم گفت میتونم برگه گواهینامتو بهت بدم اما افسر بگیره جریمه میکنه
چیکار کنم یعنی؟؟ :n30:

Actros
23-01-2013, 12:42
آقا کسی اینجا گواهینامه بین المللی کرده ؟ چی لازمه ؟

mohamad skystar
23-01-2013, 12:42
سلام مرسی از راهنماییت اما رفتم پلیس + 10 گفت ما اصلا همچین جیزی صادر نمیکنیم گفت میتونم برگه گواهینامتو بهت بدم اما افسر بگیره جریمه میکنه
چیکار کنم یعنی؟؟ :n30:

همون برگه گواهینامت رو بگیر ازشون و ببر به یه افسر نشون بده و ازش بپرس.
شاید منظور از اون برگه ای که گفتن همینی هست که ما میگیم.

mohamad skystar
23-01-2013, 12:49
آقا کسی اینجا گواهینامه بین المللی کرده ؟ چی لازمه ؟

بموجب اين گواهي بين المللي كه مدت اعتبار آن يكسال مي باشد مي توان بصورت موقت در ((برخی کشورها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))) ، به رانندگي پرداخت.
بديهي است دارنده مجوز رانندگي بين المللي با داشتن اين مجوز نمي تواند قوانين و مقررات مربوط به شرايط اقامت و يا پرداختن به شغل
و يا حرفه اي كه در كشورهاي مسير حركت او جاري و قابل اجرا مي باشد را ناديده انگاشته و يا نقض نمايد.
اين گواهينامه علاوه بر زبان فارسي به 7 زبان بين المللي (‌انگليسي ـ فرانسوي ـ روسي عربي ـ‌ آلماني ـ اسپانیائی ـ چینی)‌ نيز ترجمه گرديده است .
مجوزهاي رانندگي بين المللي قابل تمديد نبوده و پس از انقضاء مي بايست نسبت به درخواست مجوز رانندگي جديد اقدام نمود .

مدارك لازم جهت درخواست مجوز رانندگي بين المللي:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
- گواهینامه معتبر (دارای حداقل یک ماه و یک روز اعتبار ) جمهوری اسلامی ایران
یک قطعه عكس تمام رخ زمینه سفید 3 * 4

ارائه گواهینامه بین المللی قبلی در صورت دارا بودن

ارائه تصویر صفحه اول گذرنامه در صورت دارا بودن

تکمیل فرم درخواست فارسی و لاتین - تاریخ تولد لاتین می بایست به میلادی درج گردد

پرداخت مبلغ 525000 ریال بابت هر جلد گواهینامه

در صورتیکه گواهینامه خودرو و موتور سیکلت با هم صادر شود مبلغ 630000 ریال دریافت خواهد شد

روشهای دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی *

1- مراجعه به کانون "مدیریت اسناد و مدارک بین المللی "

دفتر مرکزی : خیابان آزادی - بین بهبودی و خوش - نبش کوچه شهید قانعی - پلاک 231

تلفن : 66900773

تهران – خ خرمشهر- خ شهيد عربعلي – پلاك 2

تلفن : 11-88500209

خیابان فیاض بخش - نبش کوچه جهانگردی - پلاک 37

تلفن:4-66749970

2-مراجعه به یکی از نمایندگی های کانون در سراسر کشور(تحویل فوری)

3 - از طریق اینترنت (زمان تحویل حدودا 7 روز کاری و ارسال از طریق پست به آدرس ثبت شده)

جهت ثبت نام اینترنتی ، اسکن رنگی از اصل گواهینامه ایرانی معتبر به همراه یک قطعه عکس پرسنلی( برای خانم ها با حجاب )، مورد نیاز می باشد.

لطفا پس از ثبت نام اینترنتی، جهت تائید ثبت نام با شماره تلفن : 61934234-021 تماس بگیرید.

4 - مراجعه به دفاتر پستی در سراسر کشور

javadk123
29-01-2013, 11:22
سلامایا با گواهینامه ب-1 میشه برای پایه 1 امتحان داد؟

mohamad skystar
30-01-2013, 00:59
سلامایا با گواهینامه ب-1 میشه برای پایه 1 امتحان داد؟

نه دوست من
فرق دارن.
گواهینامه پایه یک بحثش با ب 1 جداست.
برای گرفتن گاوهینامه پایه یک مراحل دشوار و زیادی رو مرحله به مرحله باید انجام بدین.
برای اطلاعات بیشتر به دفاتر پلیس +10 مراجعه کن

javadk123
30-01-2013, 20:56
میدونم شهری تپه فنی داره.گواهینامه پیش نیازش چی هست؟

shadows_funeral
30-01-2013, 21:18
نه دوست من
فرق دارن.
گواهینامه پایه یک بحثش با ب 1 جداست.
برای گرفتن گاوهینامه پایه یک مراحل دشوار و زیادی رو مرحله به مرحله باید انجام بدین.
برای اطلاعات بیشتر به دفاتر پلیس +10 مراجعه کن
می شه توضیح بدید گواهی نامه ب1 چی هست. پیشاپیش ممنون

Manager_66
31-01-2013, 13:51
سلام اگه تو گواهینامه بزنن رانندگی با لنز طبی و موقع راانندگی لنز نزنی و عینک بزنی مشکلی داره ؟ کلا تو گواهینامه کدومشو بزنن دردسرش کمتره ؟ مرسی دوستان

mohamad skystar
31-01-2013, 14:48
می شه توضیح بدید گواهی نامه ب1 چی هست. پیشاپیش ممنون

گواهینامه ب 1 برای آن دسته از افرادی هست که شرایط زیر رو دارن
و میخوان با خودروهایی با مشخصات زیر رانندگی کنن

گواهينامه ب-1 : سواري تا 9 نفر و وانت تا 5/3 تن ظرفيت

شرايط :1- حداقل سن 18 سال تمام

2- ارائه گواهي سلامت جسمي و رواني از مراجع صلاحيت دار پزشكي
3- قبول شدن در آزمون هاي آئين نامه و مهارت عملي رانندگي با وسيله نقليه مربوطه بصورت يكساله صادره شده و پس از يكسال در صورت عدم وجود تخلف و رعايت محدوديت ها تبديل به 5 ساله خواهد شد.

mehdi_08
02-02-2013, 22:34
سلام
7 فروردین 92 اریخ انقضا گواهینامم هست
برای این که به تعطیلات نخوره می شه زودتر اقدام به تعویضش کرد؟؟

sargis
02-02-2013, 22:55
دوستان موثق میدونید که آیا در فاصله انتظار پست برای گواهینامه پس از قبولی شهر ، میشه رانندگی کرد یا در تصادفات مقصر شناخته میشیم ؟

mehdi_08
02-02-2013, 22:58
دوستان موثق میدونید که آیا در فاصله انتظار پست برای گواهینامه پس از قبولی شهر ، میشه رانندگی کرد یا در تصادفات مقصر شناخته میشیم ؟
بعد قبولی باید صبر کنی تا گواهینامه بیاد نمی شه بااون رسید رانندگی کرد پلیس متوجه بشه جریمه داره

mehdi_08
03-02-2013, 18:22
سلام
7 فروردین 92 اریخ انقضا گواهینامم هست
برای این که به تعطیلات نخوره می شه زودتر اقدام به تعویضش کرد؟؟

اینو اگه کسی می دونه جواب بده ثواب داره:n02:

shadows_funeral
03-02-2013, 19:39
اینو اگه کسی می دونه جواب بده ثواب داره:n02:
موردی نداره برید دفاتر پلیس +10 بدید براتون عوض کنن

M e i s a m
04-02-2013, 15:01
سلام
قیمت و شرایط گرفتن گواهینامه الان چطور هست؟ شنیدم میگن شده 200 و خورده ای بعلاوه اینکه بعد از قبولی 3 ماه طول میکشه!!! نمیشه کاری کرد زودتر بیاد و نخوره به تعطیلات عید؟

khalife63
07-02-2013, 18:33
دادا من 2 ماه پیش پایه یکم قبول شدم. ولی گواهینامه من از اون 10 ساله قدیمی ها بود. سال 84 گرفته بودم. بعد از قبولی گواهینامه پایه دو منو گرفتن باطل کردن بعد 20 روز هم گواهینامه جدیده اومد . منتها از این گواهینامه جدیداس. پشت گواهینامه هم همه موارد رو تیک زده تا آخر روش هم نوشته باری مجاز بیش از چهل تن .
الان ب1 ب2 پ1 پ2 ت1 ت2 رو برای من علامت زده.

در ضمن الان هم یه کاری میکنن با متقاضی ها که یارو از کرده خودش پشیمون بشه. الکی الکی طرف و رد میکنن.
من با اینکه حالا تعریف نباشه از خود مهارتم بد نبود 2 بار تپه رد شدم و 1 بار هم اتوبوس شهری و فنی هم دفعه اول. خدا وکیلی طرف اونجا بود که 27 بار بود توی تپه داشت رد میشد. کم مونده بود دیگه گریه کنه.

البته مونده بچه کجا باشی. اگه بچه تهرانی بیخیال بشی بهتری.البته به دلایل بالا.
البته نمیخوام دلسردت کنم. نه داداش برو تلاش خودت و بکن. من که اصلا روز اول که رفتم فکر نمیکردم بتونم بگیرم. ولی خدا خواست.
من دقیقا روز 29 شهریور اقدام کردم برای تشکیل پرونده
روز 27 مهر تاریه زد برای ایین نامه. که قبول شدم.
دقیقا روز 24 دی ماه گواهینامه جدیده اومد در خونه.
اگر خدا خواهد .............................................

Greedy
09-02-2013, 20:51
سلام
قیمت و شرایط گرفتن گواهینامه الان چطور هست؟ شنیدم میگن شده 200 و خورده ای بعلاوه اینکه بعد از قبولی 3 ماه طول میکشه!!! نمیشه کاری کرد زودتر بیاد و نخوره به تعطیلات عید؟

سلام من یه هفته ثبت نام کردم 219500 شد با کتاب

M e i s a m
10-02-2013, 00:34
در مورد زمانش چی؟ مثلا 23 بهمن من ثبت نام کنم 1 ماه که حداقل میگیره اموزش بعدشم میخوره به عید از اونطرف چقدر میخواد بکشه؟ نره اخر تابستون بیاد...

mohamad skystar
10-02-2013, 00:51
در مورد زمانش چی؟ مثلا 23 بهمن من ثبت نام کنم 1 ماه که حداقل میگیره اموزش بعدشم میخوره به عید از اونطرف چقدر میخواد بکشه؟ نره اخر تابستون بیاد...

زمانش مشخص نیست دوست من
اون دیگه برمیگرده به سیستم اداره مرکز صدور گواهینامه
انمان داره خیلی زودتر تا 20 روز بیاد امکان داره بیشتر زول بکشه
رو این مورد نمیشه نظر قطعی داد

M e i s a m
10-02-2013, 15:30
دقیقا همین رو میخوام بدونم که اموزشکده های مختلف فرقی دارن تو زمانش ایا میتونن کاری کنن زودتر بره به دستم و اینکه ایا همه گواهینامه ها فرستاده میشن به یکجا برای چاپ؟ (شهرستان هستم) چون اندر احوال عجایبش اینه که یکی همون 20 روزه واسش میاد یکی میره 3 ماه بعد و من نمیخوام 3 ماه صبر کنم :دی

mohamad skystar
10-02-2013, 16:17
دقیقا همین رو میخوام بدونم که اموزشکده های مختلف فرقی دارن تو زمانش ایا میتونن کاری کنن زودتر بره به دستم و اینکه ایا همه گواهینامه ها فرستاده میشن به یکجا برای چاپ؟ (شهرستان هستم) چون اندر احوال عجایبش اینه که یکی همون 20 روزه واسش میاد یکی میره 3 ماه بعد و من نمیخوام 3 ماه صبر کنم :دی

نه اصلا دست آموزشگاه هم نیست
چون ترتیبی تو این کار نیست
همه پرونده های ارسال میشه برای اونا
و به مرور ازمان انجام میدن
مثلا خود من 1 ماه طول کشید
یکی از دوستام 3 ماه طول کشید

sargis
10-02-2013, 20:37
تبانی بیمه و راهنمایی رانندگیه ! سعی میکنن دیرتر بفرستن و برگه موقت هم نمیدن که شما توی این فاصله وسوسه بشی بدون گواهینامه توی خیابون بچرخی تصادف های اولیه خودتو بکنی و بیمه هم چیزی بهت نده و بعد گواهینامه رو برات میفرستن که دستت روان شده باشه و احتمال تصادف کمتر!

M e i s a m
10-02-2013, 23:53
مگه برگه موقت اعتباری هم داره؟ یعنی اگر اموزشگاهی برگه هه رو بده میشه باهاش رانندگی کرد؟ و اینکه اگر مشکلی پیش بیاد مثلا تصادفی چیزی اون برگه هه میتونه مثل گواهینامه عمل کنه که مثلا بیمه پولش رو بده یا نگیرن ماشینو بخوابونن و...؟ اگر اینظور باشه که باز خوبه بد نیست

راستی شنیدم محدودیت های گواهی 1 ساله حذف شده درسته؟ محدودیت ساعت رانندگی شب و بیرون از شهر و این ها

برگه موقت رو کی میدن؟ :دی این چقدر طول میکشه؟ واسه من که اومدن اصل گواهی میفته اونور عید احتمالا به شلوغی هم میخوره و... :n03: ولی همین که یه چیزی به عنوان گواهی داشته باشم فعلا کافیه! خودم که بدون مدرک و گواهی به هیچ وجه پشت ماشین نمیشینم

mohamad skystar
11-02-2013, 01:38
مگه برگه موقت اعتباری هم داره؟ یعنی اگر اموزشگاهی برگه هه رو بده میشه باهاش رانندگی کرد؟ و اینکه اگر مشکلی پیش بیاد مثلا تصادفی چیزی اون برگه هه میتونه مثل گواهینامه عمل کنه که مثلا بیمه پولش رو بده یا نگیرن ماشینو بخوابونن و...؟ اگر اینظور باشه که باز خوبه بد نیست

راستی شنیدم محدودیت های گواهی 1 ساله حذف شده درسته؟ محدودیت ساعت رانندگی شب و بیرون از شهر و این ها

برگه موقت رو کی میدن؟ :دی این چقدر طول میکشه؟ واسه من که اومدن اصل گواهی میفته اونور عید احتمالا به شلوغی هم میخوره و... :n03: ولی همین که یه چیزی به عنوان گواهی داشته باشم فعلا کافیه! خودم که بدون مدرک و گواهی به هیچ وجه پشت ماشین نمیشینم

دوست من
برگه موقت نمیدن اصلا
از زمانی که شخص تو آزمون قبول میشه و مدارکش ارسال میشه برای صدور گواهینامه تا روزی که اصل گواهینامه بیاد درب منزل اجازه رانندگی کردن نمیدن.
برگه موقت برای زمانی بود که گواهینامه هارو میرفتن تعویض یا تمدید میکردن که توی اون برگه شماره گواهینامه و مشخصات اون فرد ذکر شده و از دفاتر پلیس +10 میگیرن.

bolka
11-02-2013, 13:24
یه سوال مهم دارم... فوری

من 11 دی امتحان عملی رو قبول شدم و گفتن برو راحت خونه تا گواهینامه ات رو بفرستیم منزلت.
منم چون صبح ها سر کار میرم خونه نیستم و تا الان اگرم اومده باشه من متوجه نشدم!
الان از کجا باید پیگیری کنم؟؟ کجا باید برم چون یک ماه و چند روز هم گذشته.
مرسی

mohamad skystar
11-02-2013, 13:53
یه سوال مهم دارم... فوری

من 11 دی امتحان عملی رو قبول شدم و گفتن برو راحت خونه تا گواهینامه ات رو بفرستیم منزلت.
منم چون صبح ها سر کار میرم خونه نیستم و تا الان اگرم اومده باشه من متوجه نشدم!
الان از کجا باید پیگیری کنم؟؟ کجا باید برم چون یک ماه و چند روز هم گذشته.
مرسی

اصلا نگران نباش دوست من
اگر مامور پست بیاد و شما خونه نباشید براتون یه رسید میزاره و میره
و شما باید اون رسید رو ببرید دفتر پست منطقه ای خونتون و بسته رو تحویل بگیری
اگر بازم میخوای مطمئن بشی دیگه خودت باید بری اداره پست منطقه ای و پیگیری کنی

Sarvona
14-02-2013, 11:30
سلام و درود خدمت دوستان
آقا این گواهینامه ی من امروز اومد و هیچ محدودیتی ننوشته روش ولی من چند وقت پیش شنیده بودم که اون محدودیتی که تا یکسال نمیشه تو جاده ها رانندگی کرد رو حذف کردن میخواستم ببینم درسته
الآن محدودیت هایی که با گواهینامه جدید تا یکسال داریم چیه؟
راستی 10 ساله هست گواهینامم
ممنون و موفق باشید

mohamad skystar
14-02-2013, 12:05
سلام و درود خدمت دوستان
آقا این گواهینامه ی من امروز اومد و هیچ محدودیتی ننوشته روش ولی من چند وقت پیش شنیده بودم که اون محدودیتی که تا یکسال نمیشه تو جاده ها رانندگی کرد رو حذف کردن میخواستم ببینم درسته
الآن محدودیت هایی که با گواهینامه جدید تا یکسال داریم چیه؟
راستی 10 ساله هست گواهینامم
ممنون و موفق باشید

گواهینامه های جدید هیچ محدودیتی ندارن دوست من

Sarvona
14-02-2013, 17:15
عزیز من به بار تخلف کردم و 50 تومن جریمه شدم و به خاطر عبور ممنوع رفتن 4 نمره ی منفی گرفتم الآن یعنی مشکلی پیش نمیاد برام
یعنی الآن من میتونم برم تو جاده!؟

mohamad skystar
14-02-2013, 17:52
عزیز من به بار تخلف کردم و 50 تومن جریمه شدم و به خاطر عبور ممنوع رفتن 4 نمره ی منفی گرفتم الآن یعنی مشکلی پیش نمیاد برام
یعنی الآن من میتونم برم تو جاده!؟

نه مشکلی پیش نمیاد
تخلفات تا 30 نمره منفی جا داره
شما سعی کن قوانین رو رعایت کن تا جریمه نشید و نمره منفی نگیرید.

Sarvona
14-02-2013, 18:43
خیلی ممنون مونده بودم جایی هم اطلاع رسانی دقیقی وجود نداشت
موفق باشید

persian_user
15-02-2013, 21:58
سلام دوستان.من مدارکم رو 9 بهمن تحویل دادم.همین روزاست که گواهی نامم بیاد.از اونجایی که گواهی نامه ما 10 ساله ست میخواستم ببینم که محدودیت هایی مثل رانندگی در شب یا یکسال حق نداشتن رانندگی در بزرگراه و ... رو داره یا نداره.سوال دیگم اینکه من اگه با تاکسی رانندگی کنم از نظر تاکسیرانی رو که میدونم اگه بگیره میخوابونه میخواستم از نظر راهنمایی رانندگی ببینم اگه بگیرن چیکار میکنن؟اگه با تاکسی تصادف کنم بیمه بهش تعلق میگیره یا نه؟

mohamad skystar
16-02-2013, 11:30
سلام دوستان.من مدارکم رو 9 بهمن تحویل دادم.همین روزاست که گواهی نامم بیاد.از اونجایی که گواهی نامه ما 10 ساله ست میخواستم ببینم که محدودیت هایی مثل رانندگی در شب یا یکسال حق نداشتن رانندگی در بزرگراه و ... رو داره یا نداره.سوال دیگم اینکه من اگه با تاکسی رانندگی کنم از نظر تاکسیرانی رو که میدونم اگه بگیره میخوابونه میخواستم از نظر راهنمایی رانندگی ببینم اگه بگیرن چیکار میکنن؟اگه با تاکسی تصادف کنم بیمه بهش تعلق میگیره یا نه؟

در مورد گواهینامه های جدید 10 ساله هیچ محدودیتی در شب
و اون یکسال و اینا نیست دیگه

اما رانندگی با تاکسی علاوه بر گواهینامه و بیمه باید سایر مدارکی که تاکسیرانی اعلام کرده ( مثل کارت هوشمند سلامت و چند مورد دیگه ) رو
داشته باشید واگرنه باهاتون برخورد میشه.
در مورد تعلق گرفتن بیمه اطلاعی ندارم اما میپرسم برات

persian_user
16-02-2013, 12:53
در مورد گواهینامه های جدید 10 ساله هیچ محدودیتی در شب
و اون یکسال و اینا نیست دیگه

اما رانندگی با تاکسی علاوه بر گواهینامه و بیمه باید سایر مدارکی که تاکسیرانی اعلام کرده ( مثل کارت هوشمند سلامت و چند مورد دیگه ) رو
داشته باشید واگرنه باهاتون برخورد میشه.
در مورد تعلق گرفتن بیمه اطلاعی ندارم اما میپرسم برات

خیلی ممنون خوشحال شدم جوابمو گرفتم.:n02:
فقط اگه ممکنه در مورد بیمه هم یه تحقیقی واسم بکنید ممنونتون میشم.
اگه راهنمایی رانندگی ماشین رو بگیره میخوابونه یا نه؟
بیرون شهر چطور؟

mohamad skystar
16-02-2013, 14:28
خیلی ممنون خوشحال شدم جوابمو گرفتم.:n02:
فقط اگه ممکنه در مورد بیمه هم یه تحقیقی واسم بکنید ممنونتون میشم.
اگه راهنمایی رانندگی ماشین رو بگیره میخوابونه یا نه؟
بیرون شهر چطور؟

دوست گرامی
این مطالب رو براتون پیدا کردم در مورد مدارک و گواهینامه رانندکان تاکسی هست
میتونه کمک بکنه بهت.

arash_kamangir666
18-02-2013, 15:54
با سلام. من یک مشکلی داشتم ممنون میشم دوستان هرکس میتونه کمکم کنه. من 2 سال پیش برا گرفتن گواهینامه اقدام کردم. دانشجو بودم و چون گواهی اشتغال تحصیل برا تابستون نمیدن بچگی کردم و تو تاریخ گواهی قبلیم دست بردم... به خاطر جعلی بودن گواهی نامه ندادن و تو سایتشون ثبت کردن که ممنوعیت دارم . الان کارت پایان خدمت دارم ولی میگن که باید اول برم دادسرا تکلیف گواهی جعلیو مشخص کنم و باز از یکی از دوستان شنیدم که اگه برم دادسرا برام پرونده تشکیل میدن و سابقه دار میشم. واقعا یه کار بچه گانه کردم که روزی هزار بار خودمو لعنت میکنم. حالا برا کارم حتما باید گواهینامه داشته باشم. ترو خدا یه راهنمیایی و کمکی به من کنید که یه خاکی ...

shadows_funeral
18-02-2013, 18:07
با سلام. من یک مشکلی داشتم ممنون میشم دوستان هرکس میتونه کمکم کنه. من 2 سال پیش برا گرفتن گواهینامه اقدام کردم. دانشجو بودم و چون گواهی اشتغال تحصیل برا تابستون نمیدن بچگی کردم و تو تاریخ گواهی قبلیم دست بردم... به خاطر جعلی بودن گواهی نامه ندادن و تو سایتشون ثبت کردن که ممنوعیت دارم . الان کارت پایان خدمت دارم ولی میگن که باید اول برم دادسرا تکلیف گواهی جعلیو مشخص کنم و باز از یکی از دوستان شنیدم که اگه برم دادسرا برام پرونده تشکیل میدن و سابقه دار میشم. واقعا یه کار بچه گانه کردم که روزی هزار بار خودمو لعنت میکنم. حالا برا کارم حتما باید گواهینامه داشته باشم. ترو خدا یه راهنمیایی و کمکی به من کنید که یه خاکی ...
متاسفانه همون طور که خودتون گفتید کار بسیار اشتباهی کردید. باید حتما برید دادسرا. همین الانش هم سابقه دار شدید دوست من

ham33d
23-02-2013, 09:23
سلام برای گرفتن گواهینامه چقد پول باید واریز کرد جمع کل

M e i s a m
23-02-2013, 12:01
واسه من 170 با خورده ریز ها حدودا 185 شد ولی از دوستان بودن همینجا که گفتن 220ت براشون هزینه داشته برای یکی از دوستای خودمم 220 بود

armin_punisher6
23-02-2013, 12:54
سال 88 مال من حدود 85 تومان شده بود.

ham33d
23-02-2013, 15:16
راست میگن سال 92 میشه 380هزار تومن

armin_punisher6
24-02-2013, 18:03
راست میگن سال 92 میشه 380هزار تومن
هیچ چیز بعید نیست.الکی شایعه 380 رو میندازن که بعد بگن 300.بعدا مردم بگن خداروشکر 380 تومان نشد.

Actros
26-02-2013, 13:35
دوستان نمره منفی پاک میشه ؟ در چه صورتی ؟

mohamad skystar
26-02-2013, 19:54
دوستان نمره منفی پاک میشه ؟ در چه صورتی ؟

نمره منفی پاک نمیشه مگر اینکه راهور ناجا تو یه شرایطی مثلا عید نوروز یا از این قبیل مراسم ها میاد
و نمره های منفی رو پاک میکنه

مثال : ساله گذشته اعلام کردن که هر راننده ای که نمره منفی داره اگر تو بازه زمانی هفته آخر اسفند ماه تا 13 فروردین تخلف نکنه
نمره منفیش پاک میشه .
منم 5 نمره داشتم که پاک شد.

shabe.saket
26-02-2013, 22:06
سلام دوستان
عذرخواهی محمد جان
نمره منفی در صورتیکه 6 ماه تخلف حادثه ساز یا تخلف با نمره منفی نکنید پاک میشه

ham33d
06-03-2013, 16:23
سلام دوستان چند روز دیگه امتحان ایین نامه دارم لطفا کمکم یا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n13::n14::n28::23:

roteal2007
06-03-2013, 17:38
فکنم قبل امتحان اصلی خود آموزشگاه ازت یه امتحان برای آشنا شدن میگیرن که امتحان اصلی هم دقیقا مثل همونه هیلی دقیق سوالات رو بخون و جواب بده چون ممکنه سوالا گمراه کننده باشن یسری ازمون اخر کتاب ایین نامه هستش اونا هم خوبه تابلوها هم قورت بده...ایشالا که موفق میشی.
یادش بخیر دو سال پیش منم مثل شما بودم صب امتحان که رفتم یکی بار چهارمش بود میومد امتحان میداد....منم رفتم تو و اولین نفر برگمو دادم و قبول شدم:D

sajad-tnt
06-03-2013, 19:29
ســلام دوسـتان.
بالاخـره بـعد از 70-80 روز(!) ,امـروز صبـح گـواهینامم اومـد...
امـا تـوی قسـمت محـدودیت رانـندگی, عـدد 31 رو زده !... چــــرا ؟؟!.

مـوفق باشــید.

petr-cech
06-03-2013, 21:30
ســلام دوسـتان.
بالاخـره بـعد از 70-80 روز(!) ,امـروز صبـح گـواهینامم اومـد...
امـا تـوی قسـمت محـدودیت رانـندگی, عـدد 31 رو زده !... چــــرا ؟؟!.

مـوفق باشــید.

مبارک باشه.
محدودیت رانندگی با عینک طبی

khafan8288
10-03-2013, 07:43
سلام
وقتی که گواهینامه صادر میشه تا یک سال نمیشه از شهر رفت بیرون درسته؟
حالا مثلا اگه من بخوام تا روستایی که از شهر 25 کیلومتر دورتره برم مشکلی پیش میاد؟

roteal2007
10-03-2013, 10:51
سلام
وقتی که گواهینامه صادر میشه تا یک سال نمیشه از شهر رفت بیرون درسته؟
حالا مثلا اگه من بخوام تا روستایی که از شهر 25 کیلومتر دورتره برم مشکلی پیش میاد؟

دوستان که میگن واسه گواهینامه های جدید که ده ساله هستن این قوانین رو برداشتن.بلاخره آدم باید یاد بگیره خودم 9 ماه از صدور گواهینامم نگذشته بود که رفتم ماشبن رو از شیراز آوردم اصفهان تازه ماشین معاینه فنی هم نداشت:D

ham33d
11-03-2013, 17:08
دوستان که میگن واسه گواهینامه های جدید که ده ساله هستن این قوانین رو برداشتن.بلاخره آدم باید یاد بگیره خودم 9 ماه از صدور گواهینامم نگذشته بود که رفتم ماشبن رو از شیراز آوردم اصفهان تازه ماشین معاینه فنی هم نداشت:D
خوش به حالت چه شانسی داری:n04::n10:

softday
13-03-2013, 01:42
شنبه امتحان افسر دارم جون هر کی دوس دارین دعا کنید قبول شم که 1 ماه بعد گواهینامه بیاد خیلی احتیاج دارم :n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16: :n16::n16::n16::n16:

roteal2007
13-03-2013, 13:03
شنبه امتحان افسر دارم جون هر کی دوس دارین دعا کنید قبول شم که 1 ماه بعد گواهینامه بیاد خیلی احتیاج دارم :n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16: :n16::n16::n16::n16:

به سلامتی ایشالا که موفق باشی و بگیری...دوست عزیز حتما میدونی این یک ماهی که میگن به قول خارجی ها بیزنس دی هست یعنی همه روزها منهای تعطیلی ها...

neopersia
14-03-2013, 14:06
سلام
گواهینامه های ب1 در سال اول با مقصر شدن در تصادف بدون جرح و فوت باطل میشه؟
سرعت و سبقت و اینجور چیزا هم نداشته فقط تصادف سر کوچه بوده که حق تقدم رعایت نکرده

mohamad skystar
14-03-2013, 18:36
سلام
گواهینامه های ب1 در سال اول با مقصر شدن در تصادف بدون جرح و فوت باطل میشه؟
سرعت و سبقت و اینجور چیزا هم نداشته فقط تصادف سر کوچه بوده که حق تقدم رعایت نکرده

نه دوست من باطل نمیشه .

khafan8288
22-03-2013, 09:27
سلام
دوستان بالاخره امسال هزینه ثبت نام گرون شد؟

Altairezio
22-03-2013, 12:25
سلام
دوستان بالاخره امسال هزینه ثبت نام گرون شد؟

نه بابا 250 تومنه دیگه!

عبدالرضا
22-03-2013, 13:11
سردار مومنی: گواهینامه‌های یکساله در جاده‌ها اعتبار ندارد

سردار مؤمنی گفت: تعدادی از تصادفات در روزهای گذشته توسط افرادی رخ داده که به تازگی گواهینامه گرفته‌اند و هنوز در سال اول اعتبار گواهی‌نامه خود رانندگی می‌کردند که براساس مقررات، دارندگان گواهینامه‌های ب 1 یا یک ساله تا پایان سال اول اعتبار گواهینامه خود اجازه رانندگی در مسیرهای برون‌شهری و همچنین از ساعت 24 در شهر را ندارند و اگر خارج از مجوز رانندگی کنند به منزله راننده بدون گواهینامه محسوب می‌شون

khafan8288
23-03-2013, 00:00
خداروشکر انگار الان که من گواهینامه بگیرم محدودیت یک سال اول رو نداره نه؟

Altairezio
23-03-2013, 12:05

نه تا تابستون همه ی گواهینامه های اخذ شده همشون 10 ساله هستن!:n06:

Mahdi.p30
23-03-2013, 12:38

نه تا تابستون همه ی گواهینامه های اخذ شده همشون 10 ساله هستن!:n06:
پس این خبر چیه؟

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: تصادفات مربوط به رانندگان جوانی بود که هنوز یک سال از گواهینامه آنها نگذشته بود و اجازه رانندگی در جاده‌ها و شهرها را نداشتند.

وی به والدین توصیه کرد که اصرار به رانندگی جوانان نداشته باشند و خودرو را در اختیار آنها قرار ندهند زیرا این امر مخاطراتی را به همراه دارد.

مومنی، با اشاره به اینکه رانندگی بدون گواهینامه جرم است، تصریح کرد: جوانان در یک سال نخست اخذ گواهینامه اجازه رانندگی ندارند و در صورتی که در این مدت حادثه رانندگی رخ دهد به منزله رانندگی بدون گواهینامه تلقی می‌شود و جرم است.
منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Alex Fera
26-03-2013, 22:18
آقا کٍی و کجا گفته شده این قانون برداشته شده؟!
این قانون هست،سر همین قضیه ماشین داداش منو خوابوندن.............
البته ناگفته نماند خود بنده به علت اینکه دانشگام کرج بود با گواهینامه یک ساله هزاران بار مسیر تهران-کرج رو رفتم و اومدم،فقط یه بار پلیس بنده رو گرفت و گفتم همرام نیست،که حدودا 100 تومن جریمم کرد،به خاطر همراه نداشتن گواهینامه و سرعت غیر مجاز سر جمع....................

اگه تصادف خفن نکنید مشکلی پیش نمیاد............

ham33d
12-04-2013, 20:19
دوستان این برگ ها هست که سرهنگ امتحان میگیره (ایین نامه )چند وخت یه بار عوض میشین من از یکی دوستان کپی این برگ های امتحانی رو گرفتم روشون نوشته ویرایش 88 حالا نمیدونم چیکار کار کنم بخوانم یا نه-------18 تا برگه 2تایی هستن

Altairezio
12-04-2013, 20:34
دوستان این برگ ها هست که سرهنگ امتحان میگیره (ایین نامه )چند وخت یه بار عوض میشین من از یکی دوستان کپی این برگ های امتحانی رو گرفتم روشون نوشته ویرایش 88 حالا نمیدونم چیکار کار کنم بخوانم یا نه-------18 تا برگه 2تایی هستن

نخون هر سال یا هر 6 ماه عوض میشن!:n09:

ham33d
13-04-2013, 21:18
نخون هر سال یا هر 6 ماه عوض میشن!:n09:
یکی از بچه خوند امتحان داد قبول شد شما روی حسابی میگید 6ماه یک بار عوض میشن

Altairezio
14-04-2013, 05:46
یکی از بچه خوند امتحان داد قبول شد شما روی حسابی میگید 6ماه یک بار عوض میشن

قوانین هر 6 ماه بازبینی میشن و برگ ها سال به سال یا 6 ماه یه بار عوض میشن!:n06::n09:

javadk123
15-04-2013, 12:50
سلام دوستان

برای گرفتن گواهینامه کامیون کشنده (پایه یک) ایا باید پله پله رفت بالا؟یعنی ب1 ب2 پ1 پ2 و ت1 ت2؟داستان قانون جدید که شده 3 مرحله ای پایه 3 و2 و1چیه؟اونایی که ب1 دارن الان باید چکار کنن؟

Greedy
15-04-2013, 16:47
سلام
من 12 بهمن ثبت نام کردم رانندگی اخر اسفند امتحان دادم قبول نشدم تو این یکی دوماه هم وقت ندارم امتحان بدم تا کی میتونم امتحان بدم ؟
نرم یکی دو ماه دیگه باطل شه دوباره از اول مجبور شم برم ؟

mohamad skystar
16-04-2013, 19:36
سلام
من 12 بهمن ثبت نام کردم رانندگی اخر اسفند امتحان دادم قبول نشدم تو این یکی دوماه هم وقت ندارم امتحان بدم تا کی میتونم امتحان بدم ؟
نرم یکی دو ماه دیگه باطل شه دوباره از اول مجبور شم برم ؟

با آموزشگاه تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن
مشخص نیست شاید دیدی باطل شد

softday
20-04-2013, 01:18
شهرو رفتم امتحان دادم اولین بار اقا قبول دارم بد پارک دوبلو بد زدم زنه گفت برو پایین اقا :n08:برا دومین باررفتم که 3 روز پیش بود گفتن افسر ادم سخت گیریه و این حرفا رفتم پارک دوبلو 50 سانت زدم (تو این 11 جلسه همچچین پارک دوب باحالی نزده بودم ) گفت زیاده گفت اگه دنده عقبو خوب بری ندید میگیرم دنده عقب یه ذزه کج شد که من خودم احساس نکردم رد شدم :n15:5 شنبه این هفته امتحانه . دعا منید :n06: :n16: اخرشم گفتم اقا بده من اون پرونده رو بده من :n23:

Altairezio
20-04-2013, 06:21
شهرو رفتم امتحان دادم اولین بار اقا قبول دارم بد پارک دوبلو بد زدم زنه گفت برو پایین اقا :n08:برا دومین باررفتم که 3 روز پیش بود گفتن افسر ادم سخت گیریه و این حرفا رفتم پارک دوبلو 50 سانت زدم (تو این 11 جلسه همچچین پارک دوب باحالی نزده بودم ) گفت زیاده گفت اگه دنده عقبو خوب بری ندید میگیرم دنده عقب یه ذزه کج شد که من خودم احساس نکردم رد شدم :n15:5 شنبه این هفته امتحانه . دعا منید :n06: :n16: اخرشم گفتم اقا بده من اون پرونده رو بده من :n23:

رو این پارک دوبل خیلی حساسیت نشون میدن!(لا مصب دوست منو رو همین 3 بار انداختن!)
(افسرا همم خیلی جالبن نکته انحرافی هی میگن که اشتباه کنی!به یکی از دوستام که میگفت رسیدم به خط کشی عابر پیاده گفته بود برو برو واینستا!!!!!!!!!!:n08:اونم پاشو گزاشته بود رو گاز دِ برو که رفتیم !افسره هم گفته بود بزن کنار پاده شد!)

ham33d
20-04-2013, 14:36
بابا بخدا خیلی مخسره است من امروز برای اولین بار امتحان ایین نامه داشتم قبلشم 3روز بکوب خوندم اقا مارفتم اموزشگاه یه 55 نفری بودن امتحان دادن فقط 3نفر قبول شد خوده من بدشانس 5 غ داشتم سوالاتی که برای ایین نامه اومد خیلی سخت و خارج کتاب بود .کسانی بودن که مدرکه درسیشون لیسانس ولی 4 الی 5 بار مردود شده بودن واقعا چیزه عجبی است:n09::n04:

roteal2007
20-04-2013, 15:28
بابا بخدا خیلی مخسره است من امروز برای اولین بار امتحان ایین نامه داشتم قبلشم 3روز بکوب خوندم اقا مارفتم اموزشگاه یه 55 نفری بودن امتحان دادن فقط 3نفر قبول شد خوده من بدشانس 5 غ داشتم سوالاتی که برای ایین نامه اومد خیلی سخت و خارج کتاب بود .کسانی بودن که مدرکه درسیشون لیسانس ولی 4 الی 5 بار مردود شده بودن واقعا چیزه عجبی است:n09::n04:

دادا منم دانشجو لیسانس بودم اولین نفر تحویل دادم سرهنگ کچل کف بر شد اما سعی کن جز نفرات اول باشی که پاسخنامه رو میدی هر تست هم بیشتر سی ثانیه نمون.قبل امتحان یکی بود ازم پرسی بار چندمته گفتم اول خودش دفعه چهارم بود میومد بعد گفت میوفتی...من قبول شدم خودش بازم افتاد.به این حرفا توجه نکن.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Greedy
20-04-2013, 15:52

اره بابا
اصلا سوالایی که تو امتحانش هست کلی فرق داره با کتاب
خیلی سخت تره
من که 3 تا غلط داشتم بعد دو تا سوالم خط خوردگی داشت یعنی گزینه غلط اول زده بودم موقع چک کردن گزینه ها رو عوض کردم گفتم این صحیحه بعد یارو مسئول گفت خط خوردگی داره حساب نمیشه اصلا برای همین 5 تا شد غلطام رد شدم در حالی که اون دو تا خط خوردگیم حساب میکرد 3 تا میشد قبول بودم
من خودم امتحانای دانشگاه همیشه بالای 17 میشم این امتحان ازمون سخت تر بود :دی

ham33d
20-04-2013, 17:55
اره بابا
اصلا سوالایی که تو امتحانش هست کلی فرق داره با کتاب
خیلی سخت تره
من که 3 تا غلط داشتم بعد دو تا سوالم خط خوردگی داشت یعنی گزینه غلط اول زده بودم موقع چک کردن گزینه ها رو عوض کردم گفتم این صحیحه بعد یارو مسئول گفت خط خوردگی داره حساب نمیشه اصلا برای همین 5 تا شد غلطام رد شدم در حالی که اون دو تا خط خوردگیم حساب میکرد 3 تا میشد قبول بودم
من خودم امتحانای دانشگاه همیشه بالای 17 میشم این امتحان ازمون سخت تر بود :دی

من خودم کتاب های درسیم هر کدامشون بالای 200ص بود بالای 15 میگرفتم خیلی عجبه:n13::n04: بنظر من خوانده کتاب ایین نامه فایده نداره خودت هر چی بلدی جواب بدی :n10::n09: مثال سوال امروز امتحان ما:حداقل سرعت و حداکثر سرعت موتور در جاده اصلی و فرعی؟(اخر نفهمیدیم ما برای گواهینامه موتور رفتم یا ماشین:n04::n08::n13:

Greedy
20-04-2013, 18:54
من خودم کتاب های درسیم هر کدامشون بالای 200ص بود بالای 15 میگرفتم خیلی عجبه:n13::n04: بنظر من خوانده کتاب ایین نامه فایده نداره خودت هر چی بلدی جواب بدی :n10::n09: مثال سوال امروز امتحان ما:حداقل سرعت و حداکثر سرعت موتور در جاده اصلی و فرعی؟(اخر نفهمیدیم ما برای گواهینامه موتور رفتم یا ماشین:n04::n08::n13:

من تازه یه سیدی هم گرفته بودم ازشون که 10 تا نمونه سوال مختلف داشت با جواب دیگه گفتم برم سر جلسه هر چی بدن چشم بسته میزنم سوالا و گزینه ها رو دیدیم گرخیدیم :دی حالا سوالا هیچی گزینه ها رو یه جور انتخاب میکنن همشون هم میبینی درسته ولی مثلا باید نگاه کنی علائم دستوری کدوم جمله درست تره اون تیک بزنی :n08: در این حد میپیچونن

rasoul1988
21-04-2013, 23:09
با سلام خدمت دوستان
از مطالبی که در کلاس فنی در مورد قطعات خودرو و نحوه ی کار اونها گفته شده تو امتحان اصلی سوال میاد؟
آخه تو آموزشگاه یه امتحان مجزا از این بخش گرفته شد. 10 تا سوال دادن با 8 دقیقه زمان.بعد راسته که امتحان اصلی سولاش خیلی سخت تر از امتحانیه که تو آموزشگاه گرفته شده!؟
باید خودمونو جــِـــــــــــر بدیم تا قبول شیم !؟

Greedy
21-04-2013, 23:15
با سلام خدمت دوستاناز مطالبی که در کلاس فنی در مورد قطعات خودرو و نحوه ی کار اونها گفته شده تو امتحان اصلی سوال میاد؟آخه تو آموزشگاه یه امتحان مجزا از این بخش گرفته شد. 10 تا سوال دادن با 8 دقیقه زمان.بعد راسته که امتحان اصلی سولاش خیلی سخت تر از امتحانیه که تو آموزشگاه گرفته شده!؟ باید خودمونو جــِـــــــــــر بدیم تا قبول شیم !؟

سلام
از فنی سوال نمیاد نمیدونم واسه چی از شما گرفتن
سوالای امتحان اصلی هم سخت تره باید کتاب با دقت تر بخونی که پیچوندن سوالا رو بتونی جواب بدی

ham33d
22-04-2013, 00:24
با سلام خدمت دوستان
از مطالبی که در کلاس فنی در مورد قطعات خودرو و نحوه ی کار اونها گفته شده تو امتحان اصلی سوال میاد؟
آخه تو آموزشگاه یه امتحان مجزا از این بخش گرفته شد. 10 تا سوال دادن با 8 دقیقه زمان.بعد راسته که امتحان اصلی سولاش خیلی سخت تر از امتحانیه که تو آموزشگاه گرفته شده!؟
باید خودمونو جــِـــــــــــر بدیم تا قبول شیم !؟
از 30 سوالی که برای امتحانه ایین نامه میاد 6تا از سوال ها بیش از سخت هست ادم گیج میشه خیلی دقت کن بیشتر قسمت های زرد رنگ رو بخون صحفه 89 رو بخون به تابلوها هم دقت کن من خودم 2روز قبل از امتحان خوندم با 3تا نرم مختلف هم کار کردم ولی 5غ داشتم اصلا فکرشم نمی کردم:n04::n03::n09::n10::n13::n24:

Altairezio
22-04-2013, 05:51
از 30 سوالی که برای امتحانه ایین نامه میاد 6تا از سوال ها بیش از سخت هست ادم گیج میشه خیلی دقت کن بیشتر قسمت های زرد رنگ رو بخون صحفه 89 رو بخون به تابلوها هم دقت کن من خودم 2روز قبل از امتحان خوندم با 3تا نرم مختلف هم کار کردم ولی 5غ داشتم اصلا فکرشم نمی کردم:n04::n03::n09::n10::n13::n24:

سلام
از فنی سوال نمیاد نمیدونم واسه چی از شما گرفتن
سوالای امتحان اصلی هم سخت تره باید کتاب با دقت تر بخونی که پیچوندن سوالا رو بتونی جواب بدی
نمیدونم چرا اینجوری میکنن!
سوالا رو جوری میدن انگار رفتی المپیاد گواهینامه!
دوست من از 12 سالگی ماشین میرونه الان 2 ماهه از این امتحان مسخره در نمیاد!
(ولی با این که سخت بودن من با 2 غلط همون اولی در اومدم!:n02:
فقط این افسرا خیلی گیر میدن!
دوستان یه سوال فنی دارم !(از خود افسرم پرسیدم اونقدر چرت بود که موند که چی بگه!)
چرا باید تو راه های یه طرفه سمت چپ پارک کرد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!:n04:(مگه چه فرقی میکنه؟!)
چرا باید وقتی ماشینو خاموش کردی اومدی پایین از جلوی ماشین بری طرف افسر؟!(:n04::n04::n04:یعنی از عقب بری ردی!؟)

ham33d
28-04-2013, 09:22
بازم مردود شدم :n13::n28:این همه خوندم ولی فایده نداشت :n22:یه سوال های طراحی کردن که ادم به فکرشم نمیرسه:n10::n09:
به نظر بنده از 30 سوال ازمون 7تاشون بیش ازحد سخت :n02::n07::n26:

shabe.saket
29-04-2013, 14:14
چرا باید تو راه های یه طرفه سمت چپ پارک کرد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!:n04:(مگه چه فرقی میکنه؟!)
چرا باید وقتی ماشینو خاموش کردی اومدی پایین از جلوی ماشین بری طرف افسر؟!(:n04::n04::n04:یعنی از عقب بری ردی!؟)

سهولت در تردد ماشینهای دیگر

تسلط افسر بر شرایط...

softday
29-04-2013, 19:44
یه من گفتن پارک دوبلت اگه 5 سانت کم و زیاد شه عیب نداره :n05: جوری پیش افسر دوبل زدم که تو کل این 12 جلسه که من میزدم به این قشنگی نیود :n10::n09: خب از همون اول گفتن سخت گیره افسره همون روز از 40 نفر دو نفر قبول شدن :n04::n14: فردا امتحان دارم بازدوباره :n18::n16:

Altairezio
29-04-2013, 20:20
سهولت در تردد ماشینهای دیگر

تسلط افسر بر شرایط...
یعنی از عقب بری تسلط نداره افسر؟!:n08:(شوخی نکن دوست من!البته این قانون برای تمام اوقات هست نه مخصوص امتحان!)

اینم که میگی سهولت از چه نظر از نظر نظم تونگه داشتن ماشینا یا چیز دیگه؟!

shabe.saket
29-04-2013, 22:53
بله برای تمام اوقات هست
افسر چون نظامی هست برای تسلطش بر امور این قانون وضع شده

برای اینکه ماشینهایی که وارد خیابان یکطرفه میشن جهت سهولت ورودشون، ماشینها اگه سمت چپ باشن سهولت در ورود انجام میشه...

Altairezio
30-04-2013, 05:34
بله برای تمام اوقات هست
افسر چون نظامی هست برای تسلطش بر امور این قانون وضع شده

برای اینکه ماشینهایی که وارد خیابان یکطرفه میشن جهت سهولت ورودشون، ماشینها اگه سمت چپ باشن سهولت در ورود انجام میشه...

خوب دوست من خودت الان داری میگی برا تمام اوقات هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خوب یعنی من اگه اون طرف ماشین پدرمم بشینه باید از جلو برم طرفش ؟!(چون یه ارتشیه؟!):n08::n08:(یا حتی مادرم؟!):n24:
اینم که میگی برا سهولت یعنی اگه همه ی ماشینا سمت راست پارک کنن سهل نیست وارد شدن با ید یکی حتما" فرمون بده؟!:n10:

shabe.saket
30-04-2013, 11:25
من که سردرنیوردم منظورتون چیه؟
جهت تسلط افسر بر تمامی شرایط این قانون وضع شده
در بسیاری موارد هم رعایت و اجرا نمیشه و برای بسیاری از افسرها هم مهم نیست

شما اگه یه ذره فکر کنید متوجه میشید که خیلی راحت تر میشه وقتی در یک خیابان یکطرفه ماشین ها سمت چپ پارک شدن وارد شد
بحث فرمون دادن نیست
وگر نه اگه 18 چرخ هم پارک بشه هم میشه یه جاروایی آدم خودش و بچپونه توی خیابون

خیابانی رو در نظر بگیرید که سمت راست شما یه خیابون فرعی یکطرفه هست و شما میخواهید برید داخل
در صورتیکه لبا لب خیابون ماشینها پارک شده باشن، اگه سمت چپ باشن شما ابتدای ورود راحت تر میرید داخل
چون احتمال برخوردتون با ماشین پارک شده در سمت راستتون که نقطه کور برای شما محسوب میشه صفر است.....

و نیاز به پاوارت برداشتن توسط شما از بین میره و بدون پاوارت وارد میشید...

Beta
30-04-2013, 11:35
الان 2باره دارم آزمون آیین نامه مقدماتی میدم هی میفتم!:n04::n02:
دیگه کم مونده بیان بگن وزن خورشید رو هم حساب کنید:n02:
فردا(چهارشنبه)هم آزمونه،ببینیم چی میشه:n13:!
کل مراحل رو که قبول شدی گواهی نامه بعد چه مدتی میاد ؟!

mohamad skystar
30-04-2013, 11:39
الان 2باره دارم آزمون آیین نامه مقدماتی میدم هی میفتم!:n04::n02:
دیگه کم مونده بیان بگن وزن خورشید رو هم حساب کنید:n02:
فردا(چهارشنبه)هم آزمونه،ببینیم چی میشه:n13:!
کل مراحل رو که قبول شدی گواهی نامه بعد چه مدتی میاد ؟!

انشالا که قبول میشی
بعد از قبول شدن در تمام مراحل اخذ گواهینامه تا 1 ماه بعد بستگی به اداره صدور گواهینامه داره به دستت میرسه.

rezaei73
30-04-2013, 11:53
به نظرم مهمترین چیزی تو ماشین باید یاد بگیری کلاچ هست و مابقیش بجربه است که خودت باید به دست بیاری:n02:

Altairezio
30-04-2013, 12:27
من که سردرنیوردم منظورتون چیه؟
جهت تسلط افسر بر تمامی شرایط این قانون وضع شده
در بسیاری موارد هم رعایت و اجرا نمیشه و برای بسیاری از افسرها هم مهم نیست

شما اگه یه ذره فکر کنید متوجه میشید که خیلی راحت تر میشه وقتی در یک خیابان یکطرفه ماشین ها سمت چپ پارک شدن وارد شد
بحث فرمون دادن نیست
وگر نه اگه 18 چرخ هم پارک بشه هم میشه یه جاروایی آدم خودش و بچپونه توی خیابون

خیابانی رو در نظر بگیرید که سمت راست شما یه خیابون فرعی یکطرفه هست و شما میخواهید برید داخل
در صورتیکه لبا لب خیابون ماشینها پارک شده باشن، اگه سمت چپ باشن شما ابتدای ورود راحت تر میرید داخل
چون احتمال برخوردتون با ماشین پارک شده در سمت راستتون که نقطه کور برای شما محسوب میشه صفر است.....

و نیاز به پاوارت برداشتن توسط شما از بین میره و بدون پاوارت وارد میشید...
آقا دومی اصلا قبـول!
اولی چه ربطی داره به تسلط؟!
آقا شما فرض کن من با خانواده در اومدم بیرون ،تو یه خیابون پارک میکنم پیاده رو سمت راست ماشینه و طرف راننده خیابونه حالا من میخوام پیدا شم برم تو پیاده رو طرف پدرم،الان من از عقب ماشین برم سمت پیاده رو یا از جلو فرقی میکنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n24::n24::n23:

shabe.saket
30-04-2013, 13:05
شما یه افسر رو با شهروندان عادی و فامیل در یک کفه قرار میدید
افسر کارش جریمه متخلف و قانون گریز یا قانون مدارهایی هست که اشتباه کردند

وقتی فرد متخلف (منظورم شما نیستی) در میدان دید افسر نباشه، از نظر ایمنی ایراد داره
در آزمون راهنمایی رانندگی هم همین اصل نظامی صادقه
افسر باید شرایط رو تحت نظر داشته باشه کلآ
این مفهوم اینو نمیرسونه که شما میخوای هفت تیر در بیاری واسه افسر

یک قانون نظامی هست...

Beta
30-04-2013, 16:14
قبل از امتحان دادن آیین نامه اصلی و فرمان!
یک سری مبالغی رو باید به بانک بریزی...پول تمبر،پول صدور گواهی نامه و شهرداری...
میخاستم بدونم اگه آیین نامه و فرمان رو قبول نشیم باز باید اینها رو پرداخت کرد ؟؟!

rezaei73
30-04-2013, 18:38
میخاستم بدونم اگه آیین نامه و فرمان رو قبول نشیم باز باید اینها رو پرداخت کرد ؟؟!
نه!
مبلغی در 1000 تا 2000 تومن برای آیین نامه و برای تو شهری که بستگی به این داره که امتحان سرمربی یا افسر رو رد شده باشین 2 تا 4 ساعت امورش اضافه تر باید ببینید که طبق تعرفه ازتون میگیرن(فکر کنم ساعتی 6300 تومنه!)

softday
01-05-2013, 16:38
داداش شما اگه تو ایین نامه اصلی رد بشی باید 1800 تومن بدی و 1000 تومن به حساب نیروی انتظامی اگه تو امتحان شهر رد شی باید یه 1000 تومن به نیرو انتظامی باز دوباره و اینکه 5500 هم به اموزشگاه . هر بار هم که شهر رو رد بشی 1 یا 2 جلسه میزارن برات که حتما باید بری (من خودم نرفتم هفته بعدش نزاشتن امتحان بدم :n09: ) هزینه هر جلسه هم 19500 هست . کلا زیاد باید از این پولا بدی :n02: مثلا وقتی شهر رو قبول شدی باید 1600 بدی برا پست کردن گواهینامت و اینکه طبق مصوبه جدید که گواهینامه ها هوشمند هستن شما باید مبلغ 8000 تومن به حساب شرکت پزوهش و توسعه ناجی به شماره حساب 0105968801004 بریزی حتما . یه نکته هم بگن مبلغ های 1000 تومنی که به حساب میریزی رو به هیچ عنوان ار عابر بانک نریز من خودم از عابر بانک ریختک قبول نکردن :n01: به این دلیل دقیق گفتم چون خودم دیروز شهر رو قبول شدم :n16::n02:

mehrdad2006
04-05-2013, 12:01
سلام دوستان خسته نباشید به کمکتون احتیاج دارم
آقا ما 25 فروردین کلاس های گواهینامه رفتم امروزم امتحان آیین نامه اصلی بوده
تا الان هم تو هیچ یکی از آزمون هاش و امتحان هاش رد نشدم امتحان آیین نامه رو هم امروز دادم یعنی 14 اردیبهشت و 29 شدم
اما امتحان با افسر من انداختن 4 خرداد یعنی 20 روز دیگه میگن جلسه هامون پر هست پرسیدم هرجلسه چند نفرن هستن میگه 50 نفر
این چه وضعشه افسر از 50 نفر امتحان میگیره تو هر آیین نامه حداکثر 15 نفر قبول میشن
اون 25 نفر دیگه از کجا میان منی که امروز قبول شدم باید دو روز دیگه بیام امتحان نه 20 روز دیگه طرف 20 بار از افسر افتاده براش وقت دو روز دیگه دادن پس کسی که تو آیین نامه روز اول قبول میشن چغندره ما چه گناهی کردیم بقیه تو افسر میفتن افسر قبول نمیشن معمولا هم همشون خانوم هستن
من میتونم از آموزشگاه شاکی بشم برای افرادی که در آیین نامه قبول میشن مدت امتحان با افسر برنامه ریزی نکردن
آیا میتونم پرونده ببرم آموزشگاه دیگه با افسر دیگه امتحان بدم
مگه امتحانات گواهینامه نباید فوقش سه هفته یا چهارهفته باشه (برای افرادی که قبول میشن و آزمونی رد نمیشن)
چرا من باید 20 روز دیگه باید بیام امتحان بدم منی که تو هیچ آزمونی رد نشدم و همه مثل بولدوزر از روشون رد شدم
میتونم کاری انجام بدم؟ یا باید وایستم تا 20روز دیگه
دلم خوش بود تو سه هفته امتحان ها تمام میشه

rasoul1988
04-05-2013, 12:18
دوست عزیز یکم می خواستم از تجربت به منم بگی. چون احتمالا دوشنبه باید آیین نامه اصلی رو بدم.
برای آیین نامه همون 150 صفحه رو خوندی؟
سوالا خیلی سختن؟ چون همه از سختی سولات گلایه می‌کنن !!!!
من چند بار 150 صفحه رو دور کردم، ولی خیلی عمیق و کلمه به کلمه نخوندم..
از کجاها زیاد میاد؟
لطفاً راهنمایی بفرمایید

mehrdad2006
04-05-2013, 13:22
دوست عزیز من برای آیین نامه اصلا کتاب نخوندم
از یک نرم افزار آیین نامه که برای کامپیوتر هست استفاده کردم
سوالات برام مثل آب خوردن بود چون از بس با این نرم افزار تست زدم 74 بار تست زدم عکسشم میذارم
تقریبا وقتی سوال میخوندم جوابش میدونستم دیگه نیاز نبود به گزینه ها نگاه کنم از بس تست زدم
اینم عکس نرم افزار و تعداد تست هایی که زدم

softday
04-05-2013, 13:50
سلام دوستان خسته نباشید به کمکتون احتیاج دارم
آقا ما 25 فروردین کلاس های گواهینامه رفتم امروزم امتحان آیین نامه اصلی بوده
تا الان هم تو هیچ یکی از آزمون هاش و امتحان هاش رد نشدم امتحان آیین نامه رو هم امروز دادم یعنی 14 اردیبهشت و 29 شدم
اما امتحان با افسر من انداختن 4 خرداد یعنی 20 روز دیگه میگن جلسه هامون پر هست پرسیدم هرجلسه چند نفرن هستن میگه 50 نفر
این چه وضعشه افسر از 50 نفر امتحان میگیره تو هر آیین نامه حداکثر 15 نفر قبول میشن
اون 25 نفر دیگه از کجا میان منی که امروز قبول شدم باید دو روز دیگه بیام امتحان نه 20 روز دیگه طرف 20 بار از افسر افتاده براش وقت دو روز دیگه دادن پس کسی که تو آیین نامه روز اول قبول میشن چغندره ما چه گناهی کردیم بقیه تو افسر میفتن افسر قبول نمیشن معمولا هم همشون خانوم هستن
من میتونم از آموزشگاه شاکی بشم برای افرادی که در آیین نامه قبول میشن مدت امتحان با افسر برنامه ریزی نکردن
آیا میتونم پرونده ببرم آموزشگاه دیگه با افسر دیگه امتحان بدم
مگه امتحانات گواهینامه نباید فوقش سه هفته یا چهارهفته باشه (برای افرادی که قبول میشن و آزمونی رد نمیشن)
چرا من باید 20 روز دیگه باید بیام امتحان بدم منی که تو هیچ آزمونی رد نشدم و همه مثل بولدوزر از روشون رد شدم
میتونم کاری انجام بدم؟ یا باید وایستم تا 20روز دیگه
دلم خوش بود تو سه هفته امتحان ها تمام میشه

دوسته من ربطی به این نداره که شما ایین نامه اصلی و اون یکی ایین نامه رو بدون رد شدن گزروندی باید زود تر امتحان بدی که . 1 ==> اگه شما مثلا امروز شنبه شهر رو رد بشی تا شنبه هفته بعد نمیتونی امتحان بدی مگه اینکه خیلی ها از قبل بخوان امتحان بدن . من وقتی دفه دوم رفتم امتحان بدم 50 نفر بودیم از این 50 نفر 3 نفر قبول شدن :n04: و ما هم هر چی به مدیر اموزشگاه گفتیم چرا اینحوری کرد جوابی نداشت . :n16: