PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مباحث و سوالات مربوط به گــــــواهـــــیــــنـــا مـــــــــه

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12

mehdi-2009
21-05-2011, 10:02
کسی هست که سال پیش دانشگاهی گواهی اشتغال به تحصیل گرفته باشه ولی بعد کنکورش امتحان داده ؟

اگه گواهیت تا اخر شهریور اعتبار داشته باشه مشکلی نداره ولی گواهیرو همین الان بگیر چون بعد از خرداد طبق قانون جدید دیگه گواهی بهت نمیدن اونوقت باید مثل من صبر کنی تا سال تحصیلی دانشگاه شروع بشه تا بتونی از دانشگاه گواهی بگیری

m.behnam
21-05-2011, 17:42
اگه گواهیت تا اخر شهریور اعتبار داشته باشه مشکلی نداره ولی گواهیرو همین الان بگیر چون بعد از خرداد طبق قانون جدید دیگه گواهی بهت نمیدن اونوقت باید مثل من صبر کنی تا سال تحصیلی دانشگاه شروع بشه تا بتونی از دانشگاه گواهی بگیری

یعنی بعد خرداد مدرسه گواهی اشتغال به تحصیل نمیده ؟؟
ای بابا !!
مدرسه ما گفته 9 تیر به بعد که کنکور رو دادید گواهی اشتغال به تحصیل رو میده برای گواهی نامه!
با این حساب چه کار باید کرد؟

far2009
21-05-2011, 18:14
ای بابا !!
مدرسه ما گفته 9 تیر به بعد که کنکور رو دادید گواهی اشتغال به تحصیل رو میده برای گواهی نامه!
عجب ! مدرسه ما میگه تا آخر خرداد بیشتر نمی دم !

m.behnam
21-05-2011, 18:25
عجب ! مدرسه ما میگه تا آخر خرداد بیشتر نمی دم !

خیلی جالبه!!
نمیشه من بیام از مدرستون گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم؟ :31:
100 بار تو اردیبهشتی رفتم مدرسه بهشون گفتم این نامه رو بدید ما بریم دنبال کار و زندگیمون
پاشون کردن تو یک کفش که بعد از کنکور امکان نداره نامه رو بدیم!!
از آموزش پرورش ناحیه هم میشه گواهی اشتغال به تحصیل گرفت ؟؟

joe_satriani
21-05-2011, 19:17
با سلام
اداره راهنمایی رانندگی بر چه اساسی گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان رو تایید میکنه؟؟

و یه سوال دیگه
این ارائه ی کارت دانشجویی به همراه گواهی اشتغال به تحصیل الزامی هست؟
مثلا یکی گم کرده باشه تا کارتش صادر نشه قبول نمیکننش؟

hamed malekpour
21-05-2011, 21:39
یه سوال من دو ساله گواهی نامه دارم می تونم برم ویه گواهی نامه ی هوشمند بگیرم یا نه مال من برای خودرو شخصییه؟

mehdi-2009
22-05-2011, 11:37
ای بابا !!
همین الان گواهی بگیر بعد خرداد بهت نمیتونن بدن اگه مدرسه هم بهت بده باید ببری اموزش پرورش تاییدش کنن که اوناهم بعد خرداد تایید نمی کنن واست

m.behnam
23-05-2011, 10:58
همین الان گواهی بگیر بعد خرداد بهت نمیتونن بدن اگه مدرسه هم بهت بده باید ببری اموزش پرورش تاییدش کنن که اوناهم بعد خرداد تایید نمی کنن واست

بالاخره برای دفعه 101 که رفتیم مدرسه گفتن 26 خرداد بیا بگیر!!
26 خرداد که دیگه مشکلی نداره؟

moh72
23-05-2011, 13:13
ای بابا یعنی من که 30 مرداد 18 میشم نمیتونم گواهیناممو بگیرم؟
باید تا دانشگاه صبر کنم؟
با پارتی اینا کاری نمیشه کرد؟:19:

meto_895
23-05-2011, 13:23
این درسته که میگن گواهی نامه موتور به سه مرحله تبدیل شده؟
اولی در 16 سالگی
دومی در 17 سالگی
سومی در 18 سالگی
؟

joe_satriani
23-05-2011, 21:12
این درسته که میگن گواهی نامه موتور به سه مرحله تبدیل شده؟
اولی در 16 سالگی
دومی در 17 سالگی
سومی در 18 سالگی
؟

با سلام
دوست عزیز برای موتور سیکلت در تاپیک زیر سوال کنید

همه چیز درباره ی گواهینامه موتورسیکلت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید.

Majid_17_206
24-05-2011, 15:48
با سلام
اداره راهنمایی رانندگی بر چه اساسی گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان رو تایید میکنه؟؟

و یه سوال دیگه
این ارائه ی کارت دانشجویی به همراه گواهی اشتغال به تحصیل الزامی هست؟
مثلا یکی گم کرده باشه تا کارتش صادر نشه قبول نمیکننش؟
راهنمايي و رانندگي هر شهري نمونه فرم هاي اشتغال به تحصيل دانشگاه هاي مربوط به همون شهر رو داره وقتي شما اون فرم دانشگاه رو ميبري ....با فرم نمونه تطبيق ميده و بعد مهر ميزنه
ارائه كارت دانشجويي هم الزاميه...ولي اگه تو راهنمايي رانندگي آشنا داشته باشي يا اينكه بتوني مخ اون يارو رو بزني بدون كارت دانشجويي هم قبول ميكنه...من مهر ماه بود رفتم راهنمايي و رانندگي اما چون دانشگاه هنوز به ورودي هاي جديد كارت نداده به همين خاطر گواهي من رو مهر نميزد اما چون آشنا داشتم حل شد

joe_satriani
24-05-2011, 18:39
راهنمايي و رانندگي هر شهري نمونه فرم هاي اشتغال به تحصيل دانشگاه هاي مربوط به همون شهر رو داره وقتي شما اون فرم دانشگاه رو ميبري ....با فرم نمونه تطبيق ميده و بعد مهر ميزنه
ارائه كارت دانشجويي هم الزاميه...ولي اگه تو راهنمايي رانندگي آشنا داشته باشي يا اينكه بتوني مخ اون يارو رو بزني بدون كارت دانشجويي هم قبول ميكنه...من مهر ماه بود رفتم راهنمايي و رانندگي اما چون دانشگاه هنوز به ورودي هاي جديد كارت نداده به همين خاطر گواهي من رو مهر نميزد اما چون آشنا داشتم حل شد

با سلام
ممنون . مفید بود توضیحاتت
خوب حالا اگه گواهی اشتغال به تحصیل رو مستقیم خوده آموزشگاه رانندگی ازمون بگیره چی؟ و نیازی نباشه خودمون بریم راهنمایی رانندگی؟

Majid_17_206
25-05-2011, 21:32
سلام
نه اینطوری نمیشه...تا راهنمایی تایید نکنه اموزشگاه گواهی رو قبول نمیکنه
در ضمن یه نکته رو بگم که گواهی رو هم راهنمایی اون شهری که دانشگاه توشه باید تایید کنه هم راهنمایی شهری که میخوای از اون گواهینامه بگیری ...بازم اگه سوالی بود در خدمتم

joe_satriani
26-05-2011, 08:31
سلام
نه اینطوری نمیشه...تا راهنمایی تایید نکنه اموزشگاه گواهی رو قبول نمیکنه
در ضمن یه نکته رو بگم که گواهی رو هم راهنمایی اون شهری که دانشگاه توشه باید تایید کنه هم راهنمایی شهری که میخوای از اون گواهینامه بگیری ...بازم اگه سوالی بود در خدمتم

با سلام
بازم ممنون
یعنی حتما پس باید اون گواهی رو دوستمون ببره اول راهنمایی رانندگی تایید کنه بعد ببره آموزشگاه؟؟

موفق باشید.

Majid_17_206
26-05-2011, 09:13
درسته...باید همین کار رو انجام بده

moh72
29-05-2011, 12:19
اقا من می خوام برم اشتغال به تحصیل از مدرسه بگیرم بعد چون تو 30 مرداد 18 میشم می خوام جعلش کنم نظرتون چیه:31:

Sayam
29-05-2011, 12:30
اقا من می خوام برم اشتغال به تحصیل از مدرسه بگیرم بعد چون تو 30 مرداد 18 میشم می خوام جعلش کنم نظرتون چیه:31:
نه.. چرا اینقدر عجله؟
گواهی اشتغال به تحصیل شما دو نسخه داره که یکیش پیش اداره آموزش پرورش میمونه... تو هر دو هم باید مهر مدرسه بخوره...
در ضمن آموزشگاه رانندگی هم تا 18 سال کامل نشین ثبت نام نمیکنه...
به نظر من این که بدون گواهینامه رانندگی کنی بهتر از اینه که این کار رو بکنید...
موفق باشین

m.behnam
29-05-2011, 13:07

خیلی مدرسه باحالی دارید!!
ما که رفتین بگیریم گفت اول برای چی میخوای؟
بعد رفت سن رو نگاه کرد ۱۸ شده یا نه!
بعدشم گفت حالا بهت نمیدیم برو ۲۶ام بیا بگیر!

زیر ۱۸ سال اگه ثبت نامت کنه آموزشگاه
و جعل بخوای کنی وقتی پروندت از طرف آموزشگاه میره اداره رهنمایی و رانندگی میبینن اطلاعات مطابقت داره با آموزش و پرورش یا نه!!
که اگه مطابقت نداشته باشه ... :18:

moh72
29-05-2011, 21:31
ببینید میخوام اشتغال به تحصیلو بگیرم از مدرسه اشتغال به تحصیلم مسلما تا یه مدتی اعتبار داره حالا من می خوام اون اعتبارشو دستکاری کنم چون اگه اینکارو نکنم باید تا سال دیگه صبر کنم تا دانشگاه

نه.. چرا اینقدر عجله؟
گواهی اشتغال به تحصیل شما دو نسخه داره که یکیش پیش اداره آموزش پرورش میمونه... تو هر دو هم باید مهر مدرسه بخوره...
در ضمن آموزشگاه رانندگی هم تا 18 سال کامل نشین ثبت نام نمیکنه...
به نظر من این که بدون گواهینامه رانندگی کنی بهتر از اینه که این کار رو بکنید...
موفق باشین
نمی خوام که سنم عوض کنم می خوام همون 30 مرداد(که میشم 18) برم گواهیناممو بگیرم

اگه 30 مرداد اشتغال به تحصیل بدن میرم اون موقع میگیرم(که فکر میکنم نمیدن)

خیلی ممنون

joe_satriani
29-05-2011, 21:59
ببینید میخوام اشتغال به تحصیلو بگیرم از مدرسه اشتغال به تحصیلم مسلما تا یه مدتی اعتبار داره حالا من می خوام اون اعتبارشو دستکاری کنم چون اگه اینکارو نکنم باید تا سال دیگه صبر کنم تا دانشگاه

نمی خوام که سنم عوض کنم می خوام همون 30 مرداد(که میشم 18) برم گواهیناممو بگیرم

اگه 30 مرداد اشتغال به تحصیل بدن میرم اون موقع میگیرم(که فکر میکنم نمیدن)

خیلی ممنون

با سلام
بله اون موقع كه ديگه نميدن .
شما اگه الان بگيريد طبيعتا بايد تا اخره شهريور باشه

موفق باشيد.

File not found
29-05-2011, 22:01
عجله نکنید منم 19سالگی گرفتم، عجله نکنید منم گرفتم، من گواهینامه الان دارم ،گواهی نامه

amirscan82
29-05-2011, 22:19
بابا بی خیال تورو خدا
آخه مگه به صورت تئوری هم میشه رانندگی یاد گرفت:41:
تا خودت پشت فرمون نشینی عمرا رانندگی یاد نمیگیری

moh72
30-05-2011, 09:22
با سلام
بله اون موقع كه ديگه نميدن .
شما اگه الان بگيريد طبيعتا بايد تا اخره شهريور باشه
اگه 30 شهریور باشه پس حل دیگه چرا دسکاری بکنم:21:
ممنون از همه ی جوابا:11:
+
از مدرسه پرسیدم گفتن تا 30 شهریور میدن :8::8:
اینجا گفته بودن بعد خرداد نمیدن

ardalan.ha
03-06-2011, 14:37
سلام
ببخشین آیین نامه ی آموزشگاه و امتحان عملی آموزشگاه و ایین نامه اصلی و معاینه ی چشم چقدر اعتبار داره؟
چون من 89.5.6 تبت نام کردم و در 89.9.14 با رد شدن در امتحان عملی اصلی تا الان دنبالش نرفتم
لطفا کمک کنین...این آموزشگاها گول نزنن! مرسی

ardalan.ha
03-06-2011, 14:43
سلام
ببخشین آیین نامه ی آموزشگاه و امتحان عملی آموزشگاه و ایین نامه اصلی و معاینه ی چشم چقدر اعتبار داره؟
چون من 89.5.6 تبت نام کردم و در 89.9.14 با رد شدن در امتحان عملی اصلی تا الان دنبالش نرفتم

amir_ata_21
05-06-2011, 12:17
دوستان من عمل لازک کردم و چشمامو عمل کردم حالا می خوام گواهیناممو بی عینک کنم
گواهینامه من 1+4 ساله هاست که 4 سالش گذشته
سوالی که داشتم اینه که گواهینامم چند روزه به دستم می رسه؟
و
آیا تا اومدن گواهینامه می تونم پشت ماشین بشینم؟
مرسی دوستان:11:

MrDevil
06-06-2011, 21:37
سلام
سلام
فکر کنم بعد از 6 ماه دوباره باید کلاسهاشو برید هم آیین نامه هم شهر
برای اطمینان به آموزشگاه زنگ بزنید.

Mahdi/s
06-06-2011, 23:16
سـلام
قضیه گواهینامه بین المللی چیه..؟/البته تبلیغاتش رو خیلی وقت پیش تی وی نشون میداد...الان یه دفعه یادش افتادم گفتم بپرسم...
اعتباری هست نیست../چند ساله..../؟
بعد چجوری هاست گرفتنش سخته آسونه...مراحل اداری منظورمه..؟
همین دیگه یه سری اطلاعات اولیه.....ممنون.

Farshid9920062006
07-06-2011, 10:27
سلام دوستان
من 3 ساله که گواهینامه ب1 دارم
و میخوام پایه 1 بگیرم
اما پیش نیاز پایه 1 گواهینامه پایه 2 هست که باید 3 سال از گرفتنش بگذره و 23 سال تموم شده باشه
اما میرم راهنمایی میگم چجور باید پایه 2 بگیرم میگه راهنمایی مسئول برگزاری امتحانات نیست
توی سطح شهر هم که اموزشگاه ها ب2 رو حداکثر امتحان میگیرن
میریم راهنمایی میگم با داشتن ب2 میشه برای امتحان شرکت کرد میگه نه فقط باید پایه 2 داشته باشی
حالا من چیکار کنم پایه 2 از کجا پیدا کنم

h113
12-06-2011, 19:26
سلام دوستان
من 3 ساله که گواهینامه ب1 دارم
و میخوام پایه 1 بگیرم
اما پیش نیاز پایه 1 گواهینامه پایه 2 هست که باید 3 سال از گرفتنش بگذره و 23 سال تموم شده باشه
اما میرم راهنمایی میگم چجور باید پایه 2 بگیرم میگه راهنمایی مسئول برگزاری امتحانات نیست
توی سطح شهر هم که اموزشگاه ها ب2 رو حداکثر امتحان میگیرن
میریم راهنمایی میگم با داشتن ب2 میشه برای امتحان شرکت کرد میگه نه فقط باید پایه 2 داشته باشی
حالا من چیکار کنم پایه 2 از کجا پیدا کنم

عزیزم گواهی نامه پایه یک از سال 90 فقط برای کسایی که پایه دوم قدیم دارن صادر میشه و ازشون ثبت نام به عمل میاد ( وکارتکس هاشونم مثل قدیم 6 ساله نیست 2ساله شده از ایین نامه تا قبولی فنی فقط 2 سال وقط دارن )

برای کسایی که ب1 دارند باید اول ب 2 و بعد برای ماشین باری سراغ پ1 و ت 1

برای ماشین مسافری قبیل اتوبوس پ2 و ت2 البته

اگر 89 اقدام میکردی یعنی قبل از بهمن 89 میتونستی برای پایه یکم ثبت نام کنی

ولی الان دیگه شامل طرح جدید شدی

ناراحت نشون این طرح جدید خیلی بهتره

اگر پشت ماشین باری می خوای بشینی فقط امتحان کامیون رو میدی ودیگه امتحان اتوبوس نداری خیلی بهتره ( اتوبوس با کامیون تفاوت زیاد داره با این سخت گیری های جناب سرهنگها )

وبلعکس

amir_ata_21
12-06-2011, 22:20
هزینه ی تعویض گواهی نامه برام 35 تومن آب خورد
چون چشممو عمل کرده بودم دو تا دکتر باید تایید می کردن

aidin0000
17-06-2011, 14:57
دوستان پلیس امنیت اخلاقی گواهینامه من رو پیوست کرده . به علت الودگی صوتی در خیابان ایران زمین. من میخوام المثنی بگیرم . این کار رو میشه کرد یعنی کسی اینجا هست چنین کاری کرده باشه؟
مشکلی پیش نمیاد؟

arash66_2m
18-06-2011, 18:22
الان هر دفعه رد شدن تو امتحان افسر پلش چنده گرون شده از 2 ماه به این ور یا نه ؟ 2 ماه پیش تقزیبا با یک بار تمرین رانندگی 11 12 هزار تومن بود الان چنده ؟

و اینکه من 2 ما هستش بعد از آخرین بار که رد شدم از امتحان افسر نرفتم مشکلی که نیست با این 2 یا 3 ماه که ؟؟؟

aidin0000
22-06-2011, 21:14
کسی نیست جواب ما رو بده؟

mohamad skystar
24-06-2011, 23:53
کسی نیست جواب ما رو بده؟

نه بابا نیازی به المثنی نداری.
برو ازشون بگیر.
فکر کنم یه سوراخ زده باشن رو گواهینامه.

aidin0000
25-06-2011, 14:42
نه بابا نیازی به المثنی نداری.
برو ازشون بگیر.
فکر کنم یه سوراخ زده باشن رو گواهینامه.

گواهینامم هوشمنده. ماشین باید بخوابه 1 هفته تا 10 روز نمیخوام بخوابونم

nafe-bandar
02-07-2011, 23:24
سلام
خواستم بدونم چه خلاف هایی جزو نمره منفی هاست؟ یعنی کدوماش نمره منفی حساب میشن توی گواهینامه ؟
کمربند هم واسه سرنشین هم کمک نمره منفی داره اگه نزده باشی؟!

caca_caca888
03-07-2011, 12:14
سلام
خواستم بدونم چه خلاف هایی جزو نمره منفی هاست؟ یعنی کدوماش نمره منفی حساب میشن توی گواهینامه ؟
کمربند هم واسه سرنشین هم کمک نمره منفی داره اگه نزده باشی؟!
نمره منفی چیه؟!

---------- Post added at 01:14 PM ---------- Previous post was at 01:13 PM ----------

ما هنوز تو جاده نمیتونیم بریم؟آقا من هر چی تو اینترنت میگردم که بگه تا یه سال محدودیم چیزی پیدا نمیکنم.واقعا تا یه سال محدودیم؟

nafe-bandar
03-07-2011, 12:30
یعنی اگه بهت گیر بدن و واست برگ جریمه صادر کنن و توی سوابق گواهینامه ثبت بشه نمره ی منفی داره؟
مثلا اگه بار اول ماشینت رو بگیرن مثلا یک هفته بخوابه، بار دوم بخاطره نمره ی منفی باید مثلا یک ماه بخوابه حداقل!؟

sarina8
10-07-2011, 19:03
من 7/89 کلاسها رو رفتم ولی ازمن ایین نامه وعملی رو ندادم به نظرتون کلاسهای قبلی اعتبار داره یا دوباره باید بگذرونم
گواهینهمه هوشمند چه شرایطی داره؟

{sahand}
16-07-2011, 20:25
ببینم اگه امتحان شهر هم قبول نشیم مثل آیین نامه باید یه هفته صبر کنیم تا امتحان بعدی یا جلسه بعدی می شه امتحان داد؟

من 7/89 کلاسها رو رفتم ولی ازمن ایین نامه وعملی رو ندادم به نظرتون کلاسهای قبلی اعتبار داره یا دوباره باید بگذرونم
گواهینهمه هوشمند چه شرایطی داره؟
معمولا می گن به ازای هر ماه یه جلسه، ولی خب من بعد 4 ماه یه جلسه اضافه گرفته بودم چیزی نگفتن و کاردکس صادر شد.

Ship Storm
16-07-2011, 20:52
گواهینامه پایه یکم شرایطش چیه الآن
من از سال 85 گواهینامه دارم ولی اون زمان 1 ساله بود که اسمش ب دو بود و بعد که تمدید شد 5 ساله شده ب یک
حالا میخوام بدونم الان که نزدیک 5 سال از زمان دریافت گواهینامه های ب 1 و 4 سال هم از زمان ب 2 من میگذره میتونم برای گواهینامه پایه یکم اقدام کنم یا اینکه باید دو سال از گواهینامه پایه دوم بگذره ؟

hashemi_ali_reza
19-07-2011, 07:42
سلام دوستان ؛
در حال حاضر شكل گواهينامه ها عوض شده؟ يا همچنان مثل سابق يه تيكه كاغذه كه پرس كردن؟؟؟؟
من شنيدم كه مثل كارت اعتباري شده!
درسته؟؟؟

Javad-ht
19-07-2011, 10:06
سلام دوستان ؛
در حال حاضر شكل گواهينامه ها عوض شده؟ يا همچنان مثل سابق يه تيكه كاغذه كه پرس كردن؟؟؟؟
من شنيدم كه مثل كارت اعتباري شده!
درسته؟؟؟

آره قیافشون عوض شده و مثلا هوشمند شده!
و با این گواهینامه جدیدا مثل سگ رفتار میکنن:31:
چند روز پیش من رو تو جاده به خاطر سرعت غیر مجاز گرفتن و پشت سرم یه بنده خدای دیگه ای رو هم گرفتن!
جریمه اون رو سریع نوشت رفت ولی مال من میگفت 100 تومن مینویسم گواهینامه هم پیوست!!!
من 130 تا هم بیشتر نمیرفتم!
دوس دارن اذیت کنن این جدیدا رو!
ولی آخرش ول میکنن بری.
20 تومن نوشت اومدیم پی کارمون!

joe_satriani
19-07-2011, 20:49
من از سال 85 گواهینامه دارم ولی اون زمان 1 ساله بود که اسمش ب دو بود و بعد که تمدید شد 5 ساله شده ب یک
حالا میخوام بدونم الان که نزدیک 5 سال از زمان دریافت گواهینامه های ب 1 و 4 سال هم از زمان ب 2 من میگذره میتونم برای گواهینامه پایه یکم اقدام کنم یا اینکه باید دو سال از گواهینامه پایه دوم بگذره ؟

با سلام
حداقل سن هم شرایطش هست.
22 سال باشید داشته باشی
بینایی سنجی و اعتیاد هم بری.

موفق باشید.

m.behnam
24-07-2011, 11:53
سلام دوستان
من ۲ و نیم هفته شده همه کارا رانندگی رو کردم و تو شهری و آیتومه افسر قبول شدم..
اما هنوز گواهینامم نیومده!
هیچ جایی هست تا قبل از اومدن خود گواهینامه شماره گواهینامه رو بگیریم که بشه پشت ماشین نشست!؟
ممنون

mohamad skystar
24-07-2011, 13:39
با سلام
حداقل سن هم شرایطش هست.
22 سال باشید داشته باشی
بینایی سنجی و اعتیاد هم بری.

موفق باشید.

23 سال دوست من

caca_caca888
24-07-2011, 16:21
من امروز رفتم برای موتور ثبت نام کردم!
گفت هفته بعد دوشنبه بیا!یادم رفت بپرسم هفته بعد امتحانه چیه:دی
شما نمیدونید چی کار دارن؟برای کارتکس نیس؟

23 سال دوست من

بله.23 سال تمام

---------- Post added at 05:21 PM ---------- Previous post was at 05:19 PM ----------

سلام دوستان
من ۲ و نیم هفته شده همه کارا رانندگی رو کردم و تو شهری و آیتومه افسر قبول شدم..
اما هنوز گواهینامم نیومده!
هیچ جایی هست تا قبل از اومدن خود گواهینامه شماره گواهینامه رو بگیریم که بشه پشت ماشین نشست!؟
ممنون

برای من یه ماه کشید
ولی فکر کنم باشه.اما پلیس فکر نکنم وقتی بهش یه شماره بدی قبول کنه!میگه گواهی نامتو بده!
وگرنه فکر کنم بتونی شمارتو گیر بیاری...شماره کارت ملیو بدی فکر کنم بهت شمارشو بدن(البته اگه صادر شده باشه)

فروزانفر
24-07-2011, 23:57
سلام
به طور معمول چه قدر طول میکشه این گواهینامه بیاد؟
من 90/04/06 قبول شدم ولی تا حالا نیومده از هر کی هم میپرسم میگه واسه من 2-3 هفته بیشتر طول نکشیده یه هفته پیش هم رفتم پلیس +10 و پست ولی گفتش تازه 90/04/19 تایید شده.

فروزانفر
26-07-2011, 23:49
آقا کسی نیست جواب ما رو بده؟

mohamad skystar
27-07-2011, 00:27
آقا کسی نیست جواب ما رو بده؟

معمولا 1 ماه طول میکشه
اگر بیشتر طول کشید به پست منطقه مراجعه کن.

Ice Pain
28-07-2011, 20:36
سلام . من الان سه ماهه که نتونستم امتحان مقدماتی آیین نامه رو قبول بشم .
هی میرم و امتحان میدم . اما قبول نمیشم . چیکار کنم ؟
خیلی خسته شدم از ین وضیت . اندازه ی قیمت یک پراید تا حالا پول کرایه ماشین دادم برای مسیر خانه تا آموزشگاه .
و ضمنا یک سوال دیگه .
تو پوشه ام یک کاغذ ی بود نوشته بود 16 هزارتومن هزینه ی کلاس آین نامه و بعد از اتمام کلاسها نوشتند باطل شد و من اونو کندم . حالا بهم میگن لازمه . چیکار باید کنم؟
خواهشا جواب بدهین . سه ماه الاف همین امتحانم .

/_____ ============ ____/

معمولا 1 ماه طول میکشه
نه . دو ماه .
جدیدا اینجور شده

فروزانفر
03-08-2011, 23:27
بلاخره این گواهینامه من هم اومد فقط پشتش نوشته محدودیت رانندگی :31 میدونید یعنی چی؟

caca_caca888
04-08-2011, 03:35
بلاخره این گواهینامه من هم اومد فقط پشتش نوشته محدودیت رانندگی :31 میدونید یعنی چی؟

عیـــــــــــــــــــنک

Hamid Reza
04-08-2011, 11:15
سلام
حتما بايد 18 كامل شه اقدام كنيم؟
من يه ماه مونده 18 تموم شه
نميشه از الان برم كلاساش و امتحان آيين نامه اينارو بدم بعد به محض اينكه 18 تموم شد بتونم گواهينامه رو بگيرم
نميشه؟

Mahdi/s
04-08-2011, 12:32
سلام
حتما بايد 18 كامل شه اقدام كنيم؟
من يه ماه مونده 18 تموم شه
نميشه از الان برم كلاساش و امتحان آيين نامه اينارو بدم بعد به محض اينكه 18 تموم شد بتونم گواهينامه رو بگيرم
نميشه؟ ســلام....نه نمیشه چون اصلا آموزشگاه ها اجازه ندارن شما رو ثبت نام کنن..شما اگه فردای روز تولدت بری ثبت نامت میکنن و باقی ماجرا.......

m.behnam
04-08-2011, 21:45
امروز رفتم پلیس +10 ببینم وضعیت گواهینامم چیه!
گفتن ثبت و چاپ شده ولی تحویل پست هنوز نشده...
اما اون خانومه که چک میکرد شماره گواهینامه رو بهم داد و گفت اگه پلیس گیر بهت داد این شماره رو بهشون بده بیسیم میزنن و کاری بهت ندارن!!
میخواستم بدونم میشه با این شماره که داده این کار رو کرد!!؟
راستی چه قدر وقت دیگه طول میکشه که به دستم برسه؟

faded
17-08-2011, 23:02
چند تا سوال دارم؟؟
آموزش در داخل شهر ایا مربی میاد در خونه دنبالتون ! یا می رفتید اموزشگاه ؟ ( چون یکی از دوستای من مربی میومد دنبالش ولی خیلی جاها میگن خودتون بیایید اموزشگاه)
ایا مربی ها با حوصله یاد میده یا از سر باز میکنن؟
اموزش آیین نامه توی اموزشگاه چند جلسه طول میکشه؟

Mahdi/s
17-08-2011, 23:25
آموزش در داخل شهر ایا مربی میاد در خونه دنبالتون ! یا می رفتید اموزشگاه ؟ نه هیچ جا اینطوری نیست...شما باید بری آموزشگاه....

( چون یکی از دوستای من مربی میومد دنبالش ولی خیلی جاها میگن خودتون بیایید اموزشگاه) شاید خصوصی گرفته بوده...

ایا مربی ها با حوصله یاد میده یا از سر باز میکنن؟ بستگی داره....

اموزش آیین نامه توی اموزشگاه چند جلسه طول میکشه؟ منظورتون کتابه......5جلسه اس....3جلسه اموزش کتاب هست..2جلسه هم آموزش یه سری کارهای ابتدایی درمورد خودرو...

shifter
17-08-2011, 23:52
گواهينامه منو دزد برد !!!:19::18:
درخواست المثني دادم...الان نزديك 1 ماه شده اما هنوز نيومده !!بايد بيشتر صبر كنم يا برم پليس 10+؟

svb93
18-08-2011, 23:49
سلام
من می خوام ثبت نام کنم و اموزشگاه از من عکس سیاه و سفید می خواد ولی از اموزشکده دیگه ای پرسیدم گفت باید رنگی باشه
اگه من بخوام عکس گواهینامم رنگی باشه باید چیکار کنم ؟ ( به غیر از تعویض اموزشگاه :20: )

Mahdi/s
19-08-2011, 00:07
سلام
من می خوام ثبت نام کنم و اموزشگاه از من عکس سیاه و سفید می خواد ولی از اموزشکده دیگه ای پرسیدم گفت باید رنگی باشه
اگه من بخوام عکس گواهینامم رنگی باشه باید چیکار کنم ؟ ( به غیر از تعویض اموزشگاه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) ســلام..مطمئنی گفته سیاه سفید..؟؟من حدس میزنم گفته پشت سفید شما درست متوجه نشدی....

svb93
19-08-2011, 15:47
ســلام..مطمئنی گفته سیاه سفید..؟؟من حدس میزنم گفته پشت سفید شما درست متوجه نشدی....
بله مطمئنم

یه سوال از اونایی که تازه گواهینامه گرفتن یا ثبت نام کردن داشتم :
عکس گواهینامه یا عکسی که برای آموزشگاه بردین سیاه سفید بود یا رنگی ؟

svb93
19-08-2011, 17:32
جــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــوابــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــ
بدید لطفا

Masoud-Susa
19-08-2011, 17:40
بله مطمئنم

عکس رنگی با زمینه سفید.....

arash66_2m
19-08-2011, 19:34
سلام
من 3 ماه پیش امتحان دادم و قبول نشدم الان حدود بیشتر از 3 ماه دیگه دنبالش نرفتم و تا بهمن ماه هم نمی خوام برم آیا به کل پرونده من باطل میشه یا 2-3 جلسه اضافی مینویسن ؟

M.Amorous
20-08-2011, 13:42
سلام. من می خواستم آموزشگاه رانندگی ثبت نام کنم مدرسه بهم گفت چون درس تجدیدی نداری بهت گواهی نمی دیم !
حالا چیکار کنم می تونم از الان برم آموزشگاه بعدت که رفتم دانشگاه گواهی ببرم؟

mohamad skystar
20-08-2011, 16:02
سلام. من می خواستم آموزشگاه رانندگی ثبت نام کنم مدرسه بهم گفت چون درس تجدیدی نداری بهت گواهی نمی دیم !
حالا چیکار کنم می تونم از الان برم آموزشگاه بعدت که رفتم دانشگاه گواهی ببرم؟

حتما باید گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه ببری.

Mahdi/s
20-08-2011, 21:07
سلام
من 3 ماه پیش امتحان دادم و قبول نشدم الان حدود بیشتر از 3 ماه دیگه دنبالش نرفتم و تا بهمن ماه هم نمی خوام برم آیا به کل پرونده من باطل میشه از روزی که ثبت نام کردید به مدت 1سال وقت دارید که گواهی نامه تون رو بگیرید.....من نمیدونم چه تاریخی ثبت نام کردید....
.یا 2-3 جلسه اضافی مینویسن ؟.توی پرونده ات نگاه کن وقتی رد شدی افسر برات نوشته چند جلسه لازم داری.....اونارو باید بری بعد دوباره امتحان بدی....

Amir..H
20-08-2011, 21:26
حذف شود.......

arash66_2m
21-08-2011, 22:42
از روزی که ثبت نام کردید به مدت 1سال وقت دارید که گواهی نامه تون رو بگیرید.....من نمیدونم چه تاریخی ثبت نام کردید....توی پرونده ات نگاه کن وقتی رد شدی افسر برات نوشته چند جلسه لازم داری.....اونارو باید بری بعد دوباره امتحان بدی....

یک جلسه نوشته اونم آخرین باری که رفتم و رد شدم فروردین ماه بود یعنی 6 ماه قل بعد دیگه دنبالش نرفتم الان من 6 ماه دیگه برم واسه امتحان مشکلی پیش میاد ؟
من روز ثبت نام اولم 26 مرداد سال قبل بود !

Mahdi/s
21-08-2011, 22:49
یک جلسه نوشته اونم آخرین باری که رفتم و رد شدم فروردین ماه بود یعنی 6 ماه قل بعد دیگه دنبالش نرفتم الان من 6 ماه دیگه برم واسه امتحان مشکلی پیش میاد ؟ نه مشکلی نداره شما هروقتی که اون یه جلسه رو رفتید هروقت دلتون خواست میتونید برید شهر و امتحا بدی...

من روز ثبت نام اولم 26 مرداد سال قبل بود ! 26 مرداد پارسال:18::31: انشاا.. که من اشتباه میکنم ولی فکر میکنم مهلت گواهی نامه گرفتن 1سال از روزی باشه که میری آمورزشگاه برای ثبت نام(یعنی آموزشگاهی که رفتم و تا جایی که یادمه اینطوری بود)....اگه توی این مدت نرید باید دوباره ثبت نام کنید.....ببین حتما حتما برو بپرس..یا تلفنی یا حضوری به حرف من اصلا" اکتفا نکن....شاید آموزشگاه با آموزشگاه فرق داشته باشه...پشت گوش نندازی ها...حیفه...شاید بگن چند روز از تاریخش گذشته اشکالی نداره....شاید هم بگن نه ما این قانون رو نداریم.....:20:

MojiOS
21-08-2011, 23:50
آقا یه سوال دارم! من الان 4 ماهه که گواهینامه گرفتم ! چند روز پیش یه پراید زد بهم و با اینکه من مقصر نبودم پلیسه می گفت باید گواهینامت باطل شه اگه گزارش بدم! مگه تو تصادفی که خودت مقصر نیستی گواهینامه جدید باطل میشه؟؟؟؟:18:

ahzo
23-08-2011, 00:28
من معافیت پزشکی دارم شنبه رفته بودم ثبت نام اول یه برگه معاینه پزشکی داد و گفت اول باید بری معاینه ..می خواستم بدونم نمیشه کلاسا رو برم بعد آخرش برم معاینه ؟چرا اینو گفت

MrDevil
23-08-2011, 00:48
آقا یه سوال دارم! من الان 4 ماهه که گواهینامه گرفتم ! چند روز پیش یه پراید زد بهم و با اینکه من مقصر نبودم پلیسه می گفت باید گواهینامت باطل شه اگه گزارش بدم! مگه تو تصادفی که خودت مقصر نیستی گواهینامه جدید باطل میشه؟؟؟؟:18:
اگه مقصر باشی باطل میشه.فکر کنم پول میخواسته پلیسه.

joe_satriani
26-08-2011, 22:10
با سلام
دوستان یه سوال داشتم.
یکی از آشنایان ماله کشور عراق هست، اما توی ایران تابعیت گرفته و زندگی میکنه.
گواهینامه اون کشور رو هم تازگی گرفته از همون عراق. حالا میتونه توی ایران با همین گواهینامه رانندگی کنه یا باید دوباره گواهینامه بگیره یا اون گواهینامه رو اینجا ترجمه یا تبدیل کنه و .... ؟؟؟

موفق باشید.

Maryachi
28-08-2011, 12:46
آقا این گواهی اشتغال به تحصیل رو فقط باید از مدرسه گرفت؟
راه دیگه ای نداره؟
این مدیر نامرد ما نمیده میگه بعد کنکور (سال دیگه) بیاین! :grrr:
نمیشه از آموزش پرورش منطقه گرفت؟

MojiOS
28-08-2011, 15:18
آقا این گواهی اشتغال به تحصیل رو فقط باید از مدرسه گرفت؟
راه دیگه ای نداره؟
این مدیر نامرد ما نمیده میگه بعد کنکور (سال دیگه) بیاین! :grrr:
نمیشه از آموزش پرورش منطقه گرفت؟
اگر نداد می تونی از راه قانون اقدام کنی. برو آموزش و پرورش منطقتون و موضوع رو اعلام کن و از مدیر شکایت کن.

Maryachi
28-08-2011, 22:07
اگر نداد می تونی از راه قانون اقدام کنی. برو آموزش و پرورش منطقتون و موضوع رو اعلام کن و از مدیر شکایت کن.
نه میخوام از راه مسالمت آمیز وارد شم، ناسلامتی تا 1 سال دیگه قراره با این مدیر سرو کله بزنیم!:thumbsdow
برم شکایت کنم که از زمین و زمان برام میباره تو مدرسه!:4:
مدیرم به این بهانه نمیده که کنکور واجب تره فقط فکر کنکور باشین!:9:
اه اه اه! بدم میاد از این مسخره بازیا!!!!:grrr:

ehsan_
29-08-2011, 13:44
سلام
می خواستم بپرسم در پایین ترین حالت نمره چشم باید چندباشه تا برای گرفتن گواهینامه تایید بشه ؟

طبق قانون جدید دیگه با لنز گواهینامه نمی دن منم نمی خوام عینک بزنم

Amin-Nasim
29-08-2011, 13:54
سلام
یکی از دوستان گواهینامه پایه یک گرفته
بعد از چه مدت می تونه پایه یک بگیره

joe_satriani
30-08-2011, 19:03
سلام
یکی از دوستان گواهینامه پایه یک گرفته
بعد از چه مدت می تونه پایه یک بگیره

با سلام
البته فکر کنم منظورتون این هست که گواهینامه پایه 2 گرفته دوستتون.
بعد از اینکه سنشون به 23 سال برسه میتونن برای گواهینامه پایه 1 هم ثبت نام کنن

موفق باشید.

far2009
05-09-2011, 10:38
ببخشید دوستان من چند سری نمونه آزمون می خواهم ، خیلی هم عجله دارم چون عصری امتحان دارم

caca_caca888
05-09-2011, 11:44
ببخشید دوستان من چند سری نمونه آزمون می خواهم ، خیلی هم عجله دارم چون عصری امتحان دارم

فکر نکنم بتونی چیز بدرد بخوری گیر بیاری

همون کتابو بخون قبولی;) جواباش خیلی تابلوئه

---------- Post added at 12:44 PM ---------- Previous post was at 12:43 PM ----------

اونایی که هی میگن سخته کنکور ندادن;) یعنی درس نخوندن

ehsan_
05-09-2011, 13:37
خوب اینجا کسی جواب ما رو نداد ولی جوابشو پیدا کردم میزارم تا اگه بعدا براشش پیش اومد پیدا کنه:20:

حداقل باید میانگین دید 7 باشه یعنی مجموع 2 چشم 14 برای گرفتن گواهی نامه

far2009
05-09-2011, 17:18
امتحان دادم خیلی ساده بود. ما فکر کردیم چی هست حالا ، اکثرا هم از سوالات کتاب و آزمون های آخر کتاب بود.

faded
07-09-2011, 20:09
اگر یه شخصی که در حال تعلیم رانندگی باشه و مربی کنارش باشه بزنه به یه ماشین یا یه نفر کی مقصره؟

far2009
07-09-2011, 21:55
برای گواهی نامه چند تا آزمون تئوری باید داد ؟ غیر از آن جلسه سوم بازم آزمون هست ؟

MojiOS
08-09-2011, 21:37
اگر یه شخصی که در حال تعلیم رانندگی باشه و مربی کنارش باشه بزنه به یه ماشین یا یه نفر کی مقصره؟
مثل بقیه تصادف ها پلیس میاد میگه مقصر کیه. چون مربی باید حواسش باشه که تصادف پیش نیاد.

---------- Post added at 10:37 PM ---------- Previous post was at 10:34 PM ----------

برای گواهی نامه چند تا آزمون تئوری باید داد ؟ غیر از آن جلسه سوم بازم آزمون هست ؟
1 دونه دیگه هستش که آخریش و اصلیشه

faded
09-09-2011, 15:50
مثل بقیه تصادف ها پلیس میاد میگه مقصر کیه. چون مربی باید حواسش باشه که تصادف پیش نیاد.

---------- Post added at 10:37 PM ---------- Previous post was at 10:34 PM ----------

1 دونه دیگه هستش که آخریش و اصلیشه
یعنی ممکنه بیان و اون شخصی که در حال تعلیم هستش رو مقصر بدونن و چون گواهی نامه نداره ببرنش زندان؟

Amin_0913
09-09-2011, 16:01
اره مثل اینکه جدیدا میگیرند
ما که ندادیم

MojiOS
10-09-2011, 12:36
یعنی ممکنه بیان و اون شخصی که در حال تعلیم هستش رو مقصر بدونن و چون گواهی نامه نداره ببرنش زندان؟
نه! به اون شخص که کاری ندارن. مربی باید حواسش باشه. طرف پلیس مربیه ! اگر ماشین آموزشگاه مقصر باشه ، باید مربی خسارت بده، اگرم اون یکی ماشین مقصر باشه باید اون خسارت بده به مربی

joe_satriani
11-09-2011, 21:17

با سلام
بابا اون طرف مثلا توی آموزش هست دیگه. نمیتونه که بره توی حیاط خونه دور بزنه و یاد بگیره. مجبوره که توی کوچه و خیابان بیاد. تا مهارت لازم رو برای رانندگی کسب کنه و بیشتر دلهره اش برای رانندگی در مکان های شلوغ ریخته بشه. اگه هم خدای نکرده تصادفی رخ داد همونطور که دوستمون گفتن مثه سایر تصادف های دیگه میان و مربی رو میشناسن فقط. به کار آموزی کاری ندارن.

موفق باشید.

caca_caca888
11-09-2011, 23:16
با سلام
بابا اون طرف مثلا توی آموزش هست دیگه. نمیتونه که بره توی حیاط خونه دور بزنه و یاد بگیره. مجبوره که توی کوچه و خیابان بیاد. تا مهارت لازم رو برای رانندگی کسب کنه و بیشتر دلهره اش برای رانندگی در مکان های شلوغ ریخته بشه. اگه هم خدای نکرده تصادفی رخ داد همونطور که دوستمون گفتن مثه سایر تصادف های دیگه میان و مربی رو میشناسن فقط. به کار آموزی کاری ندارن.

موفق باشید.

اگه اونی که داره رانندگی میکنه گواهی نامه داشته باشه چی؟
مثل این خانوما که گواهی نامه میگیرن بازم میرن کلاس...

مربی من میخواست سیگار بکشه پیاده میشد میگفت خودت برو:دی . با ماشین میزدم به مربیم بازم مربی مقصر بود؟:دی آخــــــــی

MojiOS
12-09-2011, 10:16

مربی من میخواست سیگار بکشه پیاده میشد میگفت خودت برو:دی . با ماشین میزدم به مربیم بازم مربی مقصر بود؟:دی آخــــــــی
در این صورت باز هم مربی مقصره چون اونی که سوار ماشین آموزشگاه میشه، چه گواهینامه داشته باشه چه نداشته باشه، یعنی رانندگی بلد نیست و اومده بازم تمرین کنه. در هر صورت اون کارآموزه و توی رانندگی مهارت لازم رو نداره ! پس اینجا هم مربی مقصره که حواسش نبوده. مربی شما هم کار احمقانه ای می کرد. اگر پلیس متوجه میشد احتمالا مجوز آموزشش رو باطل می کردن.

joe_satriani
12-09-2011, 19:13

با سلام
حرف دوستمون تایید میشه.
و اینکه، اگه به عنوان مثال کسی گواهینامه نداره و توی تمرین هست و اون مربی با اون کارآموز نره و بگه خودت برو این پشتها دور بزن و خدای نکرده تصادفی بکنه هم کارآموز مقصر شناخته میشه و هم مربی. و مجازات برای هر دو در انتظار هست.

موفق باشید.

فروزانفر
15-09-2011, 11:10
سلام دوستان من هفته پیش با خانواده رفتیم تا اهواز و اومدیم برگشتنی تو پلیس راه اهواز -اندیمشک یه سربازه پرید وسط جاده وما رو گرفت گفت:مدارک. بعد هم به دلیل این که گواهینامه ام یک ساله است گفت نمیتونی رانندگی کنی و مدارک رو تحویل پلیس راه داد گفت باید جریمه شی .حالا سوال من اینه که آیا میتونست همچین کاری کنه در حالی که گواهینامه من از این جدیدا که مثل کارت تلفنه وتازه مدت اعتبارش 5 سال است.جالب این جاست که پلیس راه هم بدون جریمه گفت میتونی بری فقط بابام اون جا بود و اون نشت پشت فرمون. تاریخ صدور گواهینامه ام 25/4/90لطفا اگه امکان داره زود یکی دو ساعته جواب بدید چون اینترنتم تا چند ساعت دیگه قطع میشه.خیلی خیلییییی ممنونم

amirssl2
15-09-2011, 21:23
سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم

بنده یه مشکلی در مورد گواهینامه دارم که با شما دوستان مطرح میکنم و ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی بفرمایید

بنده دو سال پیش در یک آموزشگاه رانندگی برای گرفتن گواهینامه ثبت نام کردم در شهرستان محل دانشگاهم ، تا مرحله امتحان شهر رسیدم اما بدلیل مشکلاتی نتونستم برم دیگه و رها کردم پروسه رو تو مرحله آخرش ، بنده فارغ التحصیل شدم و حدود دو ماه پیش در یک آموزشگاه رانندگی در تهران ثبت نام کردم و درمورد اینکه دو سال پیش جای دیگه ثبت نام کرده بودم تو شهرستان چیزی به این آموزشگاه نگفتم ، اونا هم نپرسیدن و کلاس آئین نامه و شهرمو رفتم و مونده امتحان شهر و آئین نامه نهایی .

منتها از اینترنت مطلع شدم که قانونی هست که کسایی که قبلا تو یه آموزشگاه دیگه ثبت نام کردن نباید جای دیگه ثبت کنن مگراینکه ابطال کنن قبلی رو (یه همچین چیزایی) و به شک افتادم که شاید برام مشکل ساز شه ، حالا شما چه راهی رو برای من توصیه میکنید :

1- رفتن به شهرستان محل تحصیل و تقاضای ابطال مدارک از آموزشگاهی که دو سال پیش ثبت نام کرده بودم
2- هیچ اقدامی نکنم ؟؟

ممنون میشم اگه راهنماییم بفرمایید ، گیج شدم

joe_satriani
15-09-2011, 22:36
سلام دوستان من هفته پیش با خانواده رفتیم تا اهواز و اومدیم برگشتنی تو پلیس راه اهواز -اندیمشک یه سربازه پرید وسط جاده وما رو گرفت گفت:مدارک. بعد هم به دلیل این که گواهینامه ام یک ساله است گفت نمیتونی رانندگی کنی و مدارک رو تحویل پلیس راه داد گفت باید جریمه شی .حالا سوال من اینه که آیا میتونست همچین کاری کنه در حالی که گواهینامه من از این جدیدا که مثل کارت تلفنه وتازه مدت اعتبارش 5 سال است.جالب این جاست که پلیس راه هم بدون جریمه گفت میتونی بری فقط بابام اون جا بود و اون نشت پشت فرمون. تاریخ صدور گواهینامه ام 25/4/90لطفا اگه امکان داره زود یکی دو ساعته جواب بدید چون اینترنتم تا چند ساعت دیگه قطع میشه.خیلی خیلییییی ممنونم

با سلام
طبق قوانین تا یکسال رانندگی با گواهینامه های جدید برای افراد در جاده های برون شهری مجاز نیست.

موفق باشید.

babak2002
17-09-2011, 12:43
سلام
من دو سه هفته ای می شه امتحان دادم و قبول شدم
می خواستم بدونم از کجا می شه پیگیری کرد که گواهینامه ام الان کجاست ؟
صادر شده، نشده، دست پسته یا ...

Masoud-Susa
17-09-2011, 15:54
سلام
باید بری دفتر پلیس +10 اونجا فکر کنم با دادن شماره ملیت می تونی پیگیر بشی ببینی گواهینامت تو چه مرحله ایه :20:

babak2002
17-09-2011, 17:06
باید بری دفتر پلیس +10 اونجا فکر کنم با دادن شماره ملیت می تونی پیگیر بشی ببینی گواهینامت تو چه مرحله ایه :20:

اینترنتی از خونه نمی شه چک کرد ؟
تنها راهش رفتن به پلیس +10 هست ؟

Masoud-Susa
17-09-2011, 19:25
اینترنتی از خونه نمی شه چک کرد ؟
تنها راهش رفتن به پلیس +10 هست ؟
نه توی اینترنت سایتی واسه پیگیری نداره...
تنها راهش همونه که برید پلیس + 10 و شماره ملیتون رو بدید تا واستون پیگیریش کنن :20:

joe_satriani
17-09-2011, 20:13
سلام

با سلام
دوست عزیزم صدور گواهینامه الان 60 روزه هست.
اگه تا 60 روز دیگه نیامد پیگیری کنید.

موفق باشید.

DVB4IR
17-09-2011, 22:26
:13:هیچ راهی نیست کسی که سربازی نرفته گواهینامه بگیره ؟ :21:

Actros
17-09-2011, 22:27
آقا این نمرات منفی رو بر چه اساسی میدن ؟
مثلا سرعت غیر مجار چند تا منفی داره ؟
لیست کاملش هست ؟

sJaguar
17-09-2011, 23:48
:13:هیچ راهی نیست کسی که سربازی نرفته گواهینامه بگیره ؟ :21:

گواهی اشتغال به تحصیل

DVB4IR
18-09-2011, 08:13
گواهی اشتغال به تحصیلمتاسفانه واسش اقدام نکردم :41:الان 1 سال میشه دیپلم گرفتم ! فعلا هم مشغول ب تحصیل نیستم ! :41:

amirata71
18-09-2011, 16:57
سلام دوستان
یکی از رفقا هفته پیش امتحان شهر داده و قبول شده،آموزشگاه فقط یه برگه که مربوط به پست هستش رو بهش دادن که زیرش نوشته: ارایه این برگه برای رانندگی فاقد ارزش قانونی است:21:

میخواستم بدونم اگه این رفیقمون بشینه پشت ماشینو احیانا بگیرنش، ارایه این قبض هیچ تاثیری نداره؟ ینی بازم بدون گواهینامه حساب میشه یا اینکه مثلا برای همراه نداشتنش جریمه میشه؟
ممنون میشم توضیح بدین......... 

joe_satriani
19-09-2011, 17:42
سلام دوستان
یکی از رفقا هفته پیش امتحان شهر داده و قبول شده،آموزشگاه فقط یه برگه که مربوط به پست هستش رو بهش دادن که زیرش نوشته: ارایه این برگه برای رانندگی فاقد ارزش قانونی است:21:

میخواستم بدونم اگه این رفیقمون بشینه پشت ماشینو احیانا بگیرنش، ارایه این قبض هیچ تاثیری نداره؟ ینی بازم بدون گواهینامه حساب میشه یا اینکه مثلا برای همراه نداشتنش جریمه میشه؟
ممنون میشم توضیح بدین.........

با سلام
اگه با این رسید پستی بشینه پشت فرمان و بگیرنش مثه کسانی که گواهینامه ندارن باهاشون رفتار و اعمال قانون میشه.

موفق باشید.

mb1372
22-09-2011, 10:29
اين ويكي چي ميگه؟راسته؟:

دارندگان گواهینامه B1 در سال اول حق رانندگی از ساعت ۱۲ شب الی ۵ صبح را ندارند و مجاز به رانندگی خارج از شهر و در آزاد راه‌ها نیستند. این افراد بعد از گذشت یک سال از مدت گرفتن گواهینامه B1 می‌تواند با شرکت در یک آزمون گواهینامه‌ای بگیرند با نام B2 که هیچ کدام از محدودیتهای ذکر شده گواهینامه B1 را ندارد. پس از دو سال گواهينامه ب 1 فاقد اعتبار است و در صورت بروز تصادف، شرکت بيمه به اين افراد خدمات‌‏رساني نخواهد کرد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%87_%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C

MojiOS
22-09-2011, 12:30
اين ويكي چي ميگه؟راسته؟:
درسته فکر کنم! یادمه تلویزیون هم یه انیمیشن نشون داد که پلیسه می گفت بعد 1 سال دوباره باید امتحان رانندگی بدین.

joe_satriani
22-09-2011, 20:25
اين ويكي چي ميگه؟راسته؟:

با سلام
بله درسته. شما تا یک سال می بایست فقط و فقط در شهر رانندگی کنید.
و در بزرگراهها و آزادراهها اگه رانندگی کنید تخلف کرده اید

موفق باشید.

Actros
22-09-2011, 22:24
آقا این نمرات منفی رو بر چه اساسی میدن ؟
مثلا سرعت غیر مجار چند تا منفی داره ؟
لیست کاملش هست ؟

کسی اطلاعی نداره ؟
بعد این نمره منفی ها پاک میشن ؟

joe_satriani
22-09-2011, 22:50
کسی اطلاعی نداره ؟
بعد این نمره منفی ها پاک میشن ؟

با سلام
عزیزم به آدرس زیر مراجعه کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید.

mb1372
23-09-2011, 11:02
با سلام
بله درسته. شما تا یک سال می بایست فقط و فقط در شهر رانندگی کنید.
و در بزرگراهها و آزادراهها اگه رانندگی کنید تخلف کرده اید

موفق باشید.
سلام
نه منظورم اين قسمتش بود:

پس از دو سال گواهينامه ب 1 فاقد اعتبار است
اينم درسته؟اينجوري كه بايد همه عمرمون رو گواهينامه بگيريم:2:

joe_satriani
23-09-2011, 12:28
سلام
نه منظورم اين قسمتش بود:
اينم درسته؟اينجوري كه بايد همه عمرمون رو گواهينامه بگيريم:2:

با سلام
خوب منظور این نیست که برید از اول گواهینامه بگیرید باز.
منظور این هست که اون اعتبارش از بین میره و شما بهتون اگه خطا و جرایم سنگین نداشته باشید بهتون گواهینامه B2 میدن که محدودیت نداره دیگه.

موفق باشید.

mb1372
23-09-2011, 14:16
با سلام
خوب منظور این نیست که برید از اول گواهینامه بگیرید باز.
منظور این هست که اون اعتبارش از بین میره و شما بهتون اگه خطا و جرایم سنگین نداشته باشید بهتون گواهینامه B2 میدن که محدودیت نداره دیگه.

موفق باشید.
سلام
اگه اين طور كه شما ميگين باشه ، عاليه:8:
ولي روي گواهينامه من نوشته كه ب1 براي وسايل نقليه تا 8 نفر سرنشين و 3.5 تن وزن هست.
و ب2 بري وسايل نقليه بين 9 تا 14 نفر سرنشين هست.
توي آموزشگاه رانندگي نوشته بود بعد از 2 سال كه از گرفتن ب1 بگذره مي تونين ثبت نام كنين براي ب2.بعدشم آموزش و آيين نامه و امتحان و ....:2:
هيچ سايتي نيست اينا رو رسمي اعلام كنه؟:13:

MojiOS
29-09-2011, 09:54
IFILM داشت انیمیشن رو نشون می داد! یارو گواهینامه می گیره بعد پلیسه بهش می گه که تا 1 سال محدودیت رانندگی داری. تو جاده و اینا نباید رانندگی کنی. در واقع این گواهینامه برای اینه که 1 سال آموزش رانندگی ببینی. بعد از 1 سال باید دوباره امتحان بدی و اگر قبول شدی گواهینامه بدون محدودیت دریافت می کنی

LANDASEFR
01-10-2011, 08:54
توی این چند روزه کسی گواهینامه دستش رسیده؟؟؟؟؟؟؟

mb1372
01-10-2011, 15:53
توی این چند روزه کسی گواهینامه دستش رسیده؟؟؟؟؟؟؟
از من رسيده.مگه چي شده؟

mojtaba2321
02-10-2011, 00:06
میخواستم بدونم امتحان عملی ب2 رو با ون چه جوری میگیرن ؟
مث شخصی دوبل و پل پارک داره؟ کار کردن با ون چطوریه؟
امتحان کتبیش چطوریه؟ دو تا کتاب رو مثکه باید امتحان بدیم؟

ahzo
03-10-2011, 10:00
تو رو خدا یه راهی نشون بدین قبول شم امتحان عملی رو الان 3 باره دارم رد میشم :37::37::37: خیلی حول میشم چی کار کنم:42::42:

mb1372
05-10-2011, 11:10
تو رو خدا یه راهی نشون بدین قبول شم امتحان عملی رو الان 3 باره دارم رد میشم :37::37::37: خیلی حول میشم چی کار کنم:42::42:
اولش بايد اعتماد به نفس داسته باشي!فقط گاز بده:31:بقيه كاراشم كه فرمول داره
البته بايد اخلاق اون نفري كه امتحان ميگيره رو بشناسي اينجوري راحت تري:10:

میخواستم بدونم امتحان عملی ب2 رو با ون چه جوری میگیرن ؟
مث شخصی دوبل و پل پارک داره؟ کار کردن با ون چطوریه؟
امتحان کتبیش چطوریه؟ دو تا کتاب رو مثکه باید امتحان بدیم؟
تو خيابون كه ديدم عمليش مثل ب1 هست:دوبل ، پل و پارك
كتبي رو دقيق نمي دونم ولي آيين نامه ب1 رو داره:46:

D r i v e r
05-10-2011, 14:36
سلام
اگه توی خونه ماشین دارین که هیچ
با اون حتما یه مقدار تمرین کنین
اگه ندارین یه مربی خوب پیدا کنین و ایراد هایی که به اون خاطر توی امتحان رد شدین رو براش بگین و با هم تمرین کنین
تاکید میکنم مربی با صبر و حوصله و شناخته شده باشه توی آموزشگاه
دلایل رد شدنتون هم توی پروندتون نوشته شده
اگه رانندگیتون خوب هست با اعتماد به نفس کامل بشینین پشت فرمون و سعی کنین نفر 4 ام و آخرین نفری باشین که ازتون امتحان میگیرن که ماشین خالی باشه و دچار استرس مضاعف نشین
یه نکته خیلی مهم اینه که کاملا خوش رو باشین و صد البته جدی
منظور از خوشرویی اینه که سلام و خسته نباشید بگین و کاملا ادب رو رعایت کنین
فوق العاده تاثیر گذار هست
و یه نکته خیلی مهم
عینه آدم های ناوارد بشینین پشت ماشین
طوری نباشین که شخص امتحان گیرنده فکر کنه که شما مثلا خیلی واردین و میخواین مثلا خودتون رو نشون بدین و...
اینا همش تجربست ها
حتما بهش دقت کنین ;)

LANDASEFR
05-10-2011, 16:58
از صادر شدن تا بارکد خوردن برای پست چقدر میشه ؟

amir_ata_21
05-10-2011, 22:00
سلام
اگه ندارین یه مربی خوب پیدا کنین و ایراد هایی که به اون خاطر توی امتحان رد شدین رو براش بگین و با هم تمرین کنین
اگه رانندگیتون خوب هست با اعتماد به نفس کامل بشینین پشت فرمون و سعی کنین نفر 4 ام و آخرین نفری باشین که ازتون امتحان میگیرن که ماشین خالی باشه و دچار استرس مضاعف نشین
و یه نکته خیلی مهم
طوری نباشین که شخص امتحان گیرنده فکر کنه که شما مثلا خیلی واردین و میخواین مثلا خودتون رو نشون بدین و...
اینا همش تجربست ها
حتما بهش دقت کنین ;)
من البته همیشه دوست داشتم نفر اول بشینم پشت فرمون
خوشبختانه نفر اول نشستم+3نفر عقب
چون وقتی می بینم که یکی رد می شه و یا قبول می شه خیلی تحت تاثیر قرار می گیرم
من 21 مردا 86 قبول شدم
ایشالا که شما هم قبول بشید:11:

ahzo
05-10-2011, 23:57
مرسییییی از نظرات خوبتون خدا رو شکر قبول شدم خیلی افسر ماهی بود خدا عمرش بده :11:

MojiOS
06-10-2011, 19:26
سلام
و یه نکته خیلی مهم
اینا همش تجربست ها
حتما بهش دقت کنین ;)
من از 16 سالگی رانندگی می کنم. اتفاقا روز امتحان همون بار اول نشستم پشت فرمون یه کم رفتم جلو یارو گفت می دونم راننده ای! یه پارک دوبل بزن قبولی:20: اینا انقدر آدم دیدن می دونن کی رانندس و کی غیر راننده

waterpolo
07-10-2011, 10:01
منم دیروز برای بار اول امتحان دادم یه پارک دوبل زدم تو سر پائینی گفت پیاده شو فک کردم رد شدم داشتم میرفتم گفت کجا شناسنامه بده قبولی . حالا دیروز امتحان دادم کی گواهینامم میاد؟؟؟؟
یه سوال دیگه با این گواهینامه ای که میاد مثلا توی همت و ازادگان و رسالت نمیشه رانندگی کرد؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LANDASEFR
07-10-2011, 11:57
حداقل 30 روز .... که خیلی بعیده ولی متوسط 40 روز

hamidcivil
07-10-2011, 14:43
من یه سبقت غیر مجاز گرفتم 20 هزار تومن جریمه و 5 امتیاز منفی برای گواهینامه ام ثبت کردن
قضیه این امتیاز منفی چیه؟

sajad6490
07-10-2011, 15:20
با سلام به همه دوستان!ازاین ورا رد میشدم که دیدم خیلی ها موقع رانندگی حول میشن به یاد جوانی هام افتادم گفتم بذار سه چهار تا نکته از رانندگی برای تازه کارها بنویسم!نیم کلاچ رو مینویسم اگر خوشتون اومد و متوجه توضیحات شدید تا پارک دوبل و بقیه رو هم براتون بنویسم!

نیم کلاچ:از اونجایی که در خونمون شیب بالای 40 درجه داره در این زمینه دیگه استاد شدم! پس با جزییات مینویسم و به صورت مرحله به مرحله که بفهمید!وگرنه بعضی از مراحل رو میشه ادغام کرد!کلا 6 مرحله است!

اول کاری که باید انجام بدید اینه که از گرم بودن موتور ماشین مطمئن باشید تا فشار روغن موتور ماشین بالا باشه!

دوم گرفتن کلاچ تا آخر و جا زدن دنده یک یا عقب!

سوم که مهمترین مرحله است رها کردن آرام کلاچ تا جایی که صدای ماشین عوض میشه یعنی دور ماشین کم میشه!مثلا از 1000 دور به 800 دور میرسه و راننده متوجه آن میشود!که اگه زیاد رها کنید ماشین خاموش میشه!

چهارم فشار دادن کلاچ حدود"""چند میلیمتر""" تا رسیدن به"""اولین""" جایی که صدای موتور دوباره به حالت اول مثلا 1000 دور میرسه! در این حالت میگن کلاچ در حالت نیم کلاچ است!به کلمه """اولین""" که نوشتم توجه کنید!

پنجم فشار دادن مقداری پای دیگر بر روی ترمز تا حالت اینرسی سکون ماشین اضافه شده و سریع شروع به عقب یا جلو رفتن نکنه!در جایی که شیب زیاد است این کار کمک زیادی میکنه!

ششم برداشتن پا از روی ترمز و روی گاز گذاشتن!که در ماشین های بزرگ و سنگین باید نسبتا با چالاکی انجام بشه!

mehdi_08
07-10-2011, 22:25
سلام
به خاطر سرعت غیر مجاز 30 نومن جریمه کردن کد 3102 رو ثبت کرد برام فقط 12 کیلومتر اضافه سرعت داشتم
برای 12 کیلومتر اضافه سرعت نمره منفی هم می زنن

یه سوال دیگه چرا این اس ام اس 300005151 جواب نمی ده ؟؟ هر چی می زنم جوابی نمیا

amir_ata_21
08-10-2011, 22:51
با سلام به همه دوستان!ازاین ورا رد میشدم که دیدم خیلی ها موقع رانندگی حول میشن به یاد جوانی هام افتادم گفتم بذار سه چهار تا نکته از رانندگی برای تازه کارها بنویسم!نیم کلاچ رو مینویسم اگر خوشتون اومد و متوجه توضیحات شدید تا پارک دوبل و بقیه رو هم براتون بنویسم!

نیم کلاچ:از اونجایی که در خونمون شیب بالای 40 درجه داره در این زمینه دیگه استاد شدم! پس با جزییات مینویسم و به صورت مرحله به مرحله که بفهمید!وگرنه بعضی از مراحل رو میشه ادغام کرد!کلا 6 مرحله است!

اول کاری که باید انجام بدید اینه که از گرم بودن موتور ماشین مطمئن باشید تا فشار روغن موتور ماشین بالا باشه!

سوم که مهمترین مرحله است رها کردن آرام کلاچ تا جایی که صدای ماشین عوض میشه یعنی دور ماشین کم میشه!مثلا از 1000 دور به 800 دور میرسه و راننده متوجه آن میشود!که اگه زیاد رها کنید ماشین خاموش میشه!

چهارم فشار دادن کلاچ حدود"""چند میلیمتر""" تا رسیدن به"""اولین""" جایی که صدای موتور دوباره به حالت اول مثلا 1000 دور میرسه! در این حالت میگن کلاچ در حالت نیم کلاچ است!به کلمه """اولین""" که نوشتم توجه کنید!

پنجم فشار دادن مقداری پای دیگر بر روی ترمز تا حالت اینرسی سکون ماشین اضافه شده و سریع شروع به عقب یا جلو رفتن نکنه!در جایی که شیب زیاد است این کار کمک زیادی میکنه!

ششم برداشتن پا از روی ترمز و روی گاز گذاشتن!که در ماشین های بزرگ و سنگین باید نسبتا با چالاکی انجام بشه!
یه کار ساده تر هم می شه به جای نیم کلاچ کردن
فکر کنم که یه جا خوندم که نیم کلاچ واسه ماشین مضره و تو گاتالوگ خوروها روش زیر را نوشته
بر خلاف حرکت در سطح صاف که اول ترمز دستی را آزاد می کنید بعد دنده و حرکت
در سطوح شیب دار دنده بزنید و آماده ی حرکت باشید یعنی گاز با کلاچ را تنظیم کنید و وقتی که دیدید که ماشین می خواد حرکت کنه دستی را آزاد کنید
تو این حالت بدون پس زدن حرکت می کنید عیبی که داره نمی تونید با سرعت عمل کنید:31:

mojtaba2321
08-10-2011, 23:47
کسی جدیدا ب2 امتحان داده؟

TIG3R
09-10-2011, 18:10
IFILM داشت انیمیشن رو نشون می داد! یارو گواهینامه می گیره بعد پلیسه بهش می گه که تا 1 سال محدودیت رانندگی داری. تو جاده و اینا نباید رانندگی کنی. در واقع این گواهینامه برای اینه که 1 سال آموزش رانندگی ببینی. بعد از 1 سال باید دوباره امتحان بدی و اگر قبول شدی گواهینامه بدون محدودیت دریافت می کنی

بعد یک سال کجا باید امتحان بدیم؟
یا اینکه خیلی راحت تمدید میشه؟
امتحان دومیش چه فرقی میکنه؟

MojiOS
09-10-2011, 21:58

یه کار ساده تر هم می شه به جای نیم کلاچ کردن
فکر کنم که یه جا خوندم که نیم کلاچ واسه ماشین مضره و تو گاتالوگ خوروها روش زیر را نوشته
بر خلاف حرکت در سطح صاف که اول ترمز دستی را آزاد می کنید بعد دنده و حرکت
در سطوح شیب دار دنده بزنید و آماده ی حرکت باشید یعنی گاز با کلاچ را تنظیم کنید و وقتی که دیدید که ماشین می خواد حرکت کنه دستی را آزاد کنید
تو این حالت بدون پس زدن حرکت می کنید عیبی که داره نمی تونید با سرعت عمل کنید:31:
اینا البته واسه تازه کاراس و کسایی که هنوز رانندگی خوبی ندارن و کلاچ و گاز ماشین کامل دستشون نیومده! من خودم اولا اصلا هر جا سربالایی بود می ترسیدم برم! اما الان بدون این کارایی که شما گفتید از سربالایی بالا میرم. فقط پام رو ترمزه، کلاچ رو فشار می دم و می زارم دنده 1 و ترمز دستی رو می خوابونم و پام رو از روی ترمز بر می دارم و سریع می زارم روی گاز و همزمان کلاچ رو هم تقریبا تا نصفه یه کم بیشتر بالا میارم و چند ثانیه نگه می دارم و وقتی ماشین یه کم راه افتاد کلاچ رو ول می کنم. فقط سرعت عمل بالا می خواد و مهارت که فقط و فقط به مرور زمان و با رانندگی زیاد به دست میاد.
یه نکته هم به تازه کار ها بگم بد نیست. از بنده حقیر به عنوان یه دوست قبول کنید. توی سربالایی ها بزارید دور موتور ماشینتون به 4000 یا حتی یه کم بیشتر برسه بعد دنده رو عوض کنید. چون دور موتور پایین تو سربالایی ماشین رو داغون می کنه و حتی اگر سربالایی شیب زیادی داشته باشه ممکنه ماشینتون پس بزنه. دنده رو هم سریع عوض کنید. تعویض دنده رو زیاد طولش ندید و کلاچ رو زیاد نگه ندارید. پس اینم حواستون باشه اونایی که تازه گواهینامه گرفتن.

بعد یک سال کجا باید امتحان بدیم؟
یا اینکه خیلی راحت تمدید میشه؟
امتحان دومیش چه فرقی میکنه؟
نمی دونم! انیشمیشن فقط همینو گفت که باید دوباره امتحان بدین

TIG3R
10-10-2011, 12:24
دوستان کسی نمیدونه بعد اینکه مدت یک سال اعتبار اول کواهینامه تموم شد باید چی کار کرد؟امتحان داره نداره؟

amir_ata_21
10-10-2011, 14:12
دوستان کسی نمیدونه بعد اینکه مدت یک سال اعتبار اول کواهینامه تموم شد باید چی کار کرد؟امتحان داره نداره؟
گواهینامه های سابق ب1 که دیگه امتحان نداشت بعد از یک سال 5 ساله می شد یعنی 1+4 سال

sajad6490
10-10-2011, 19:37
با تشکر از دوستانی که نظر دادن!معمولا در جایی که شیب کمه و ترمز دستی خوب کار میکنه توصیه دوستان عملی و قابل اجراست!
اما نیم کلاچی که من توضیح دادم بدون استفاده از ترمز دستی و برای شیب زیاد بود طوری که حرکت اضافه ماشین کمتر از 2 سانیمتر باشه و فرصت گاز دادن به ماشین نباشه!

ashkanashkan1990
10-10-2011, 20:02
خیلی جالبه!
گواهی نامه شما ب1 هست و محدودیت رانندگی رو زده 31، گواهی نامه منم ب1 هست و محدودیت رانندگی رو - ( یه خط تیره ) گذاشته!!!
مال من با مال شما چه فرقی میکنه!؟
محدودیت ندارید

meha
11-10-2011, 15:49
سلام

من شنبه امتحان دادم و قبول شدم ب2....کی این گواهینامه وا مونده میاد؟:دی

LANDASEFR
11-10-2011, 16:10
زمان از صدور تا باركد ؟؟؟

mojtaba2321
13-10-2011, 10:42
کتاب آئین نامه ب 2 چه جوریه؟
امتحانش آسونه؟

LANDASEFR
13-10-2011, 12:14
گواهينامه من بعد از حدود 1 مــاه اومد امــــــروز :):thumbsup::26:

---------- Post added at 12:14 PM ---------- Previous post was at 12:12 PM ----------

کتاب آئین نامه ب 2 چه جوریه؟
امتحانش آسونه؟

__________________________________________________ ______________________________________

2 بار خوب بخوني دفعه اول قبــــــولي !!

خوب نخوني رفته واسه هفته بعـدش

ايشالا همن بار اول قبول ميشي.

meha
13-10-2011, 13:39
اشتباه شد من ب1 رو گرفتم....اشتباه تایپی بود...:دی کی میاد؟

D r i v e r
13-10-2011, 14:15
اشتباه شد من ب1 رو گرفتم....اشتباه تایپی بود...:دی کی میاد؟
عجب!
خوب تقریبا بستگی به شانس داره :|
کی از آموزشگاه فرستاده بشه و کی اونا صادر کنن و ...
ولی روال عادیش تقریبا 1 ماه تا 40 روز هست :)

boozzai
13-10-2011, 18:03
سلام بچه ها..
من متولد 1 1 73 ام.
میشه بهمن برم کلاسا رو شروع کنم و تا موقع دادن امتحان،دیگه 18 شدم.. میشه؟کلا چقدر طول میکشن کلاسا؟
الان چند نوع گواهینامه داریم؟؟انتخابی؟ :31:چه فرقایی دارن؟
ممنون.خیلی ذوق دارم..:laughing:

Mahdi/s
13-10-2011, 21:13
سلام بچه ها..
من متولد 1 1 73 ام.
میشه بهمن برم کلاسا رو شروع کنم و تا موقع دادن امتحان،دیگه 18 شدم.. میشه؟کلا چقدر طول میکشن کلاسا؟ ســلام....نه نمیشه تا شما 18 سالتون تموم نشده ثبت نام نمیکنن..شما 2 بهمن برید میتونید ثبت نام کنید...کلاس ها هم پشت هم بری..شهر هم قبول بشی بار اول..15 روزه تمومه....

الان چند نوع گواهینامه داریم؟؟انتخابی؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]چه فرقایی دارن؟8 نوع......موتور 2 تا....زیر 200سی سی....و 200 تا 400...
ماشین 2تا...یکی سواری که تا ماشین های 8 نفر بدون راننده....و نوع دوم 13 نفر بدون راننده که همون ون ها هست..
کامیون و تریلی که وزنی هست..مینی بوس و اتوبوس هم فرق داره...

ممنون.خیلی ذوق دارم..:laughing:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

meha
13-10-2011, 22:43
عجب!
خوب تقریبا بستگی به شانس داره :|
کی از آموزشگاه فرستاده بشه و کی اونا صادر کنن و ...
ولی روال عادیش تقریبا 1 ماه تا 40 روز هست :)

میگن گواهینامه زود اماده میشه ولی ارسال نمیکنن...راسته؟

boozzai
14-10-2011, 17:57
ســلام....
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مرسی مهدی جان!
فقط نفهمیدم آخرش!؟!یه جا نوشتی 18 سال تمام و یه جا نوشتی 2 بهمن؟!:blink:
در مورد گواهی نامه،منظورم همین b 1 و.. بود!چند تا ورژن داره؟5 ساله،10 ساله،100 ساله؟؟؟؟
الان چه مدلایی میدن؟؟
دمت گرم دوست عزیز.باور کن خیلی وقته که منتظرشم.. :blush:
ممنون.

Mahdi/s
14-10-2011, 20:19
مرسی مهدی جان! قربانت..

فقط نفهمیدم آخرش!؟!یه جا نوشتی 18 سال تمام و یه جا نوشتی 2 بهمن؟!:blink: ببخشید بی دقتی از من بود..من فکر کردم شما متولد اول بهمنی گفتم دوم بری ثبت نام....شما متولد اول فروردین هستی..از دوم میتونی بری برای ثبت نام البته چون 5 روز اول عید تعطیله قاعدتا میوفته برای 6 ام..:20:در کل شما فردای روز تولدیی که 18 تمام میشه میتونی بری ثبت نام کنی.

در مورد گواهی نامه،منظورم همین b 1 و.. بود!چند تا ورژن داره؟5 ساله،10 ساله،100 ساله؟؟؟؟ آهان این میشه اعتبار...5 ساله اس....البته اگه الان عوض نشده باشه...باید دوستانی که تازه گواهی نامه گرفتن جواب بدن..

دمت گرم دوست عزیز.باور کن خیلی وقته که منتظرشم.. :blush: قربونت..زیاد عجله نکن...:20:

LANDASEFR
15-10-2011, 09:07
جهت اطلاع دوستـان ( چقدر طول ميكشه؟و...)

90/6/23 قبولي در آزمون شهر.

90/7/10 صـادر شدن گواهينامه.

90/7/21 تحويل گواهينـامه به من.

/تقريبا 1 ماه/

اعتبـار : 5 سـال

DVB4IR
16-10-2011, 15:18
سلام
اگر بدون گواهینامه بگیرنم چیکار باید بکنم ؟

LANDASEFR
16-10-2011, 23:17
كـار خاصي نميشه كرد !!!

به نظر تمام دوستان اصلا بدون گواهينامه نشين چون كار يكبار ميشه و يك عمر پشيموني برات ميمونه.

yasarood
20-10-2011, 16:57
باسلام
هر چی من توی این تایپیک خوندم نفهمیدم بنده که گواهینامه ب1 دارم والان5+1سال از اون میگذره دوباره باید امتحان بدم یانه

SHAHAB-P30
22-10-2011, 13:39
سلام یه سوال
گواهینامه من تازه به دستم رسیده ولی روش گروه خونی رو زده +A در صورتی که من -A هستم . مشکلی پیش نمیاد؟ به جایی نباید اطلاع بدم؟

amirata71
22-10-2011, 21:51
دوستان من 20 شهریور تو آزمون شهر قبول شدم اما هنوز خبری نیست
رفتم پلیس +10 میگن هنوز صادر نشده و در حال بررسیه و..............
چیکار کنم؟؟:41:

Ship Storm
26-10-2011, 21:59

Ship Storm
26-10-2011, 22:07
باسلام
هر چی من توی این تایپیک خوندم نفهمیدم بنده که گواهینامه ب1 دارم والان5+1سال از اون میگذره دوباره باید امتحان بدم یانه

نه عزیز برای چی امتحان بدی؟؟؟؟
یکبار امتحان دادی بسه دیگه
شما باید تمدید کنی فقط

amin13720
29-10-2011, 08:50
من تازه گواهینامه ب1 گرفتم برای پایه یک باید چند سال ازش بگذره و آیا برای پایه یک باید اول ب2 بگیرم؟

Amir M.ohAma.D
31-10-2011, 13:31
من گواهي اشتغال به تحصيل از دانشگاه گرفتم بايد برم راهنمايي رانندگي تاييدش كنم؟
امروز رفتم راهنمايي رانندگي گفت بايد بري شهرك ازمايش تاييد كني منم اومدم خونه
فردا امتحان دارم يعني نميذارن امتحان بدم؟

meha
06-11-2011, 11:25
گواهینامه من اومد این محافظ ها رو برداشتن که خودمون بریم بخریم؟:دی

svb93
06-11-2011, 12:42
سلام
من برای معاینه چشم رفتم دکتری که خودشون تایید کرده بودن و اونم گفت که باید عینک بزنی وفرم رو هم پر کرد الان چه جوری می تونم بدون عینک گواهینامه بگیرم ؟ مثلا میشه برم یه دکتر دیگه ای ؟
یا یه کاری کنم تا بدون عینک باشه ؟(مثلا بگم شما بدون عینک بزن من عینک می خرم و می زنم)
لطفا کمک کنید

meha
06-11-2011, 14:05
ببینید اگر دکتر آشنا باشه میشه....کلا با یک سری از دکترهای خاصی قرارداد بسته اند که باید برید پیش اونا....حالا چشم مثلا یکیش 0.75 و یکی دیگه 0.5 یا همونم 0.75 باشه بدون عینک میشه رانندگی کرد ولی اگر بیشتر از 1 باشه و اون دکتر تشخیص بده باید برید پیش متخصص که براتون عینک تجویز کنه

در کل اگر میخواین بدون عینک بگیری باید بری پیش دکتری که آشنا باشه...

ahzo
12-11-2011, 11:47
گواهینامم امروز اومده در قسمت ممنوعیت رانندگی جلوش نوشته 31 یعنی چی ؟

:11:

HITB0Y
12-11-2011, 14:44
گواهینامم امروز اومده در قسمت ممنوعیت رانندگی جلوش نوشته 31 یعنی چی ؟

:11:
یعنی با عینک طبی!

meha
15-11-2011, 23:37
تاریخ صدور گواهینامه من 29 مهر 90 هست ولی انقضا زده 29 مهر 1395 من نفهمیدم 1 ساله هست یا 5 ساله؟!

mojtaba2321
18-11-2011, 21:06
کسی هست اینجا گواهینامه ب2 گرفته باشه؟
میخوام بدونم از روز قبولی چقدر طول میکشه بیاد؟
روال صدور و پستش مث ب1 هست یا دیرتر یا زودتر میاد؟

gamekhor2007
18-11-2011, 21:38
کسی که الان گواهینامه داشته باشه و سرباز فراری باشه میتونه گواهینامش رو تمدید کنه؟کارت پایان خدمت لازم هست؟
راستی اگر گواهینامه رو داشته باشی و بری المثنی بگیری تاریخ صدور کارت المثنی چه تاریخی میخوره و چقدر اعتبار داره؟همون تاریخ قبلی میخوره؟اینم بازم اشتغال به تحصیل یا نمیدونم کارت پایان خدمت میخواد؟

alone_boy
19-11-2011, 18:58
سلام دوستان
بنده فردا قراره ثبت نام بکنم.قراره 4،5،6،7 و 8 آذر کلاسای تئوری برگزار بشه(سومین جلسه آزمون فرعی آیین نامه گرفته میشه).حالا سوالم اینه که آزمون اصلی آیین نامه و رانندگی چه مدت بعد از این کلاسها برگزار میشه و معمولا گواهینامه چند روزه میاد؟
ممنون

MojiOS
19-11-2011, 20:28
سلام دوستان
بنده فردا قراره ثبت نام بکنم.قراره 4،5،6،7 و 8 آذر کلاسای تئوری برگزار بشه(سومین جلسه آزمون فرعی آیین نامه گرفته میشه).حالا سوالم اینه که آزمون اصلی آیین نامه و رانندگی چه مدت بعد از این کلاسها برگزار میشه و معمولا گواهینامه چند روزه میاد؟
ممنون
بعد از آخرین جلسه اعلام می کنن کی امتحانه! معمولا 2 یا 3 روز بعد از آخرین جلسس. گواهینامه هم معمولا بین 15 تا 45 روز میاد

masooumi
19-11-2011, 20:41
تاریخ صدور گواهینامه من 29 مهر 90 هست ولی انقضا زده 29 مهر 1395 من نفهمیدم 1 ساله هست یا 5 ساله؟!

5ساله هست ولی در یک سال اول محدودیت رانندگی دارید مثلا از 12 شب تا 5 صبح نباید رانندگی کنی و یا مثلا تو جاده نباید رانندگی کنی که اگر تو یکسال برخلاف این محدودیت ها رفتار کنی ، گواهینامتو می گیرن و یک گواهینامه یکساله برات صادر می کنن (یکسال از تاریخ خلاف و ...)

---------- Post added at 08:41 PM ---------- Previous post was at 08:40 PM ----------

سلام یه سوال
گواهینامه من تازه به دستم رسیده ولی روش گروه خونی رو زده +A در صورتی که من -A هستم . مشکلی پیش نمیاد؟ به جایی نباید اطلاع بدم؟

شما پلیس +10 مراجعه کن ، خدای نکرده اگر اتفاقی بیوفته و بخوان گروه خونی شما رو از روی گواهینامت بفهمن دیگه جالب نمیشه..

joe_satriani
19-11-2011, 23:31
کسی که الان گواهینامه داشته باشه و سرباز فراری باشه میتونه گواهینامش رو تمدید کنه؟کارت پایان خدمت لازم هست؟
راستی اگر گواهینامه رو داشته باشی و بری المثنی بگیری تاریخ صدور کارت المثنی چه تاریخی میخوره و چقدر اعتبار داره؟همون تاریخ قبلی میخوره؟اینم بازم اشتغال به تحصیل یا نمیدونم کارت پایان خدمت میخواد؟

با سلام
برای تمدیدش نیازی نیست به برگه اشتغال به تحصیل یا کارت پایان خدمت، فقط دقت کنید که از تاریخ اعتبارش نگذره.

موفق باشید.

gamekhor2007
20-11-2011, 07:15
راستی اگر گواهینامه رو داشته باشی و بری المثنی بگیری تاریخ صدور کارت المثنی چه تاریخی میخوره و چقدر اعتبار داره؟همون تاریخ قبلی میخوره یا تاریخ جدید میزنن و 5 سال اعتبار از تاریخ جدید میخوره؟

Ship Storm
20-11-2011, 07:18

joe_satriani
20-11-2011, 20:21

با سلام
اول اینکه سنت 23 سال تمام باشه.
و بعدی اینکه از گواهینامه ب1 یا ب2 هم 2 سال گذشته باشه.
و وضعیت نظام وظیفه هم مشخص باشه یا اینکه دانشجو باشی.

موفق باشید.

Ship Storm
20-11-2011, 20:30
با سلام
اول اینکه سنت 23 سال تمام باشه.
و بعدی اینکه از گواهینامه ب1 یا ب2 هم 2 سال گذشته باشه.
و وضعیت نظام وظیفه هم مشخص باشه یا اینکه دانشجو باشی.

موفق باشید.

خوب خیلی عالیه همه شرایط رو که دارم پس باید برم تو کارش

gamekhor2007
21-11-2011, 06:54
راستی اگر گواهینامه رو داشته باشی و بری المثنی بگیری تاریخ صدور کارت المثنی چه تاریخی میخوره و چقدر اعتبار داره؟همون تاریخ قبلی میخوره یا تاریخ جدید میزنن و 5 سال اعتبار از تاریخ جدید میخوره؟

اینو یه جوابی بدید.مرسی

AMIR MOHAMMAD . M
21-11-2011, 10:00
سلام
من میخوام برم امروز اقدام کنم برای گرفتن گواهینامه ، حالا میخواستم بدونم که حداکثر چقدر طول میکشه که امتحانش رو بدم تموم شه با توجه به اینکه رانندگی هم در حد عالی بلدم .
یعنی میخواستم بدونم بیشتر از دو ماه و نیم طول میکشه .
با تشکر .

meha
21-11-2011, 11:52
2 ماه و نیم؟!

چه خبره؟!

شما اگر از شنبه برید سر کلاس آئین نامه تا 4 شنبه بعد بلافاصله کلاس عملی بگیرید 10 جلسه هم اون...تست شهری هم بدید شنبه یا چهارشنبه بعدش هم آئین نامه و امتحان شهری رو بدید تمام هست...کلا برای من تقریبا1 ماه شد

MojiOS
21-11-2011, 13:04
سلام
من میخوام برم امروز اقدام کنم برای گرفتن گواهینامه ، حالا میخواستم بدونم که حداکثر چقدر طول میکشه که امتحانش رو بدم تموم شه با توجه به اینکه رانندگی هم در حد عالی بلدم .
با تشکر .
حدود 1 ماه دوره آموزش آئین نامه و رانندگی هستش و 15 تا 45 روز هم زمان اومدن گواهینامس. تقریبا 2 تا 3 ماه تا زمان اومدن گواهینامه طول میکشه

Lady parisa
21-11-2011, 14:36
بنا بر آیین نامه راهنمایی و رانندگی «هر کس بخواهد با هر نوع وسیله نقلیه موتوری مثل خودروی سواری، کامیون و اتوبوس رانندگی کند، باید گواهینامه متناسب رانندگی با آن نوع وسیله نقلیه را دارا باشد و در غیر این صورت با متخلفان برابر قوانین و مقررات رفتار می‌شود.»
بر اساس اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی، درصد بسیاری از تصادفات جاده‌ای به علت عدم مهارت رانندگان در کنترل وسیله نقلیه اتفاق می‌افتد که این موضوع در بین کسانی که گواهینامه رانندگی ندارند بیشتر از کسانی است که گواهینامه دارند، با این حال هنوز هم کسانی هستند که رانندگی را بدون گواهینامه انجام می‌دهند.

بر اساس ماده ۷۲۳ قانون مجازات اسلامی، رانندگی بدون گواهینامه با هر نوع وسیله نقلیه موتوری، جرم محسوب شده و این افراد، به حکم دادگاه از رانندگی با وسیله نقلیه موتوری محروم می‌شوند. همینطور اگر افرادی به موجب ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، حد نصاب نمره منفی را اخذ کنند و یا کسانی که به هر علت گواهینامه آنان ضبط شده باشد، فاقد گواهینامه محسوب می‌شوند و اجازه رانندگی را ندارند.

سرهنگ جهانی معاون آموزشی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به مجازات رانندگی بدون گواهینامه می‌گوید: با توجه به خطراتی که رانندگان بدون گواهینامه، به علت نداشتن مهارت لازم در کنترل خودرو، پیش می‌آورند، قانون گذار برای بار اول حبس تعزیری تا ۲ ماه و یا جزای نقدی تا یک میلیون ریال و یا هر دو مجازات را در نظر گرفته است.

وی می‌افزاید: برای بار دوم تا ۶ ماه زندان برای افراد خاطی در نظر گرفته شده است. در هر حال گواهینامه برای رانندگی یکی از ملزومات رانندگی است و هیچکس اجازه رانندگی بدون گواهینامه را ندارد.

معاون آموزشی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: رانندگی بدون گواهینامه در نگاه اول به عنوان یک کجروی و یک اقدام غیر قانونی و نا‌هنجار از سوی راننده متخلف محسوب می‌شود و از نظر پلیسی افراد فاقد گواهینامه فاقد مهارت‌های لازم رانندگی بوده و در صورت بروز تصادفات قطعا سهمی در علت تصادف به صورت ۱۰۰ درصدی یا ۵۰ درصدی خواهند داشت. ممکن است در تصادفات رانندگی راننده فاقد گواهینامه مقصر نباشد اما مهارت‌های وی از سوی پلیس مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورتی که دارای مهارت هم باشد و تخلفی هم از وی سر نزده باشد باز هم به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

منبع: تابناک

gamekhor2007
21-11-2011, 14:39

Ship Storm
21-11-2011, 15:24
10 روز که طول دوره آموزش هست و یک هفته هم کلاس های آیین نامه و بعدش میتونی بری امتحان آیین نامه و شهر رو بدی
زیر 20 روز هم امکانش هست البته اگر همون مرتبه اول قبول بشی همه رو

SuperSt@r
21-11-2011, 15:27
سلام الان هزينه اي كه براي گرفتن گواهينامه بايد متقبل بشيم چقدره؟

alone_boy
21-11-2011, 17:42
سلام
با تشکر . شما چون رانندگی بلدی میتونی بهشون بگی که اون دوره 10 روزه تست شهری رو نری!
مثل من که دیروز ثبت نام کردم و بهشون گفتم که خودم رانندگی رو فول بلدم،اونام گفتن که اون دوره 10 روزه رو میتونی نری

دیروز که ثبت نام کردم 105500 تومن بود

Переклад не
21-11-2011, 18:04
یعنی شما پول اون 10 روز رو قبلا ندادی؟ 105 تمن شامل همین 10 روز شهری هم میشه هاااااا
اگ اینطور باشه از جیب میره که

alone_boy
21-11-2011, 18:09
یعنی شما پول اون 10 روز رو قبلا ندادی؟ 105 تمن شامل همین 10 روز شهری هم میشه هاااااا
اگ اینطور باشه از جیب میره که
والا من حساب این چیزا رو نکردم.گفتن 105500 بریزین به این حساب مام ریختیم.ولی تست 10 روزه شهری رو نمیدم چون 10 روز عقب میفتم.دو هفته دیگه کلاسام شروع میشن و گواهی اشتغال به تحصیلم تا برج 11 اعتبار داره.واسه همین نمیخوام دیر کنم که اعتبار گواهیم هم تموم بشه

joe_satriani
21-11-2011, 21:43
والا من حساب این چیزا رو نکردم.گفتن 105500 بریزین به این حساب مام ریختیم.ولی تست 10 روزه شهری رو نمیدم چون 10 روز عقب میفتم.دو هفته دیگه کلاسام شروع میشن و گواهی اشتغال به تحصیلم تا برج 11 اعتبار داره.واسه همین نمیخوام دیر کنم که اعتبار گواهیم هم تموم بشه

با سلام
اگه انشالله سریع کلاسها رو برید و عقب نندازید برای امتحاناتتون، تا برج 11 گواهینامتون هم میاد.

موفق باشید.

با سلام
توی شهرهای مختلف متفاوت هست. نظارتی نیست بر قیمت ها.
از 80 تومن من شنیدم تا 130 تومن.

موفق باشید.

Mahdi/s
22-11-2011, 08:21
از 80 تومن من شنیدم تا 130 تومن. تهران...148 تومن.....البته هر آموزشگاه فرق داره...

Переклад не
22-11-2011, 10:33
من بار اولم بود امتحان نهاییش (شهری) مردود شدم:دی
الان باید یه جلسه باز برم یه 15 16 تمنی بریزم به حسابشون بعد حالم جا بیاد

AMIR MOHAMMAD . M
22-11-2011, 10:41

من دیروز ثبت نام کردم و مثل اینکه کلا باید 140000+5000 پول کتاب بدی آموزشگاه که در حال حاضر من 50000 دادم و طرف هم گفت که نرخ مصوب هست .

حالا سوال من اینه که درست گرفتن ؟

AMIR MOHAMMAD . M
22-11-2011, 10:48
من بار اولم بود امتحان نهاییش (شهری) مردود شدم:دی
الان باید یه جلسه باز برم یه 15 16 تمنی بریزم به حسابشون بعد حالم جا بیاد

همه جا همیجوره که باره اول آدم رو مردود میکنن .

amir_ata_21
22-11-2011, 11:16
تاریخ جدید می خوره و 5 سال از تاریخ جدید محسوب می شه:11:

MojiOS
22-11-2011, 12:58
نمی دونم چرا به شما قیمت های متفاوت دادن. موقعی که من رفتم واسه آموزشگاه ثبت نام کنم،فکر کنم 133800 تومن بود که هر آموزشگاه دیگه ای هم رفتم پرسیدم همین قدر بود.

SuperSt@r
22-11-2011, 13:11
الان خود راهنمايي رانندگي قيمت مصوبي رو نگفته؟

moh72
22-11-2011, 14:51
من یه هفته پیش قبول شدم گواهینامم چقدر طول میشکه بیاد؟
+
تا یه سال نمیتونم برم جاده؟

Lady parisa
22-11-2011, 15:37
با سلام
دوست من خودش آموزشگاه رانندگی داره.
اطلاعاتم دقیقه:46:
148.000تومن هزینه ثبت نام
5000کتاب
20.000واریزی چتد تا فیش به حساب دولتی
در صورت مردودی و دستور سرهنگ جلسه ای 13.200تومن
:31:

MojiOS
22-11-2011, 16:48
من یه هفته پیش قبول شدم گواهینامم چقدر طول میشکه بیاد؟
+
تا یه سال نمیتونم برم جاده؟
گواهینامه بین 15 تا 45 روز میاد. تا 1 سال هم محدودیت رانندگی دارید و خارج از شهر و تو جاده نمی تونید رانندگی کنید. البته اگر درست رانندگی کنید و پلیس نگیره مشکلی پیش نمیاد. ولی به هر حال اگر بگیرن فکر می کنم گواهینامتون باطل میشه

chartab
22-11-2011, 23:19
آقا من در روز 91/1/11 به 18 سالگی میرسم برم اسفند ثبت نام کنم می شه امتحان علایم بدم فقط به مونه به با افسر اونم بعد از عید برم یا باید صبر کنم بعد از عید ؟

MojiOS
23-11-2011, 02:35
آقا من در روز 91/1/11 به 18 سالگی میرسم برم اسفند ثبت نام کنم می شه امتحان علایم بدم فقط به مونه به با افسر اونم بعد از عید برم یا باید صبر کنم بعد از عید ؟
نمیشه! شما از تاریخ 12/1/1391 مجاز به ثبت نام در آموزشگاه هستین و قبل از این تاریخ هیچ آموزشگاهی حق ثبت نام شما رو نداره.

alone_boy
23-11-2011, 10:12
شما باید 18 سالگی رو تموم کنین و وارد 19 سالگی بشین تا بتونین ثبت نام کنین

AMIR MOHAMMAD . M
23-11-2011, 11:10
تا 1 سال هم محدودیت رانندگی دارید و خارج از شهر و تو جاده نمی تونید رانندگی کنید. البته اگر درست رانندگی کنید و پلیس نگیره مشکلی پیش نمیاد. ولی به هر حال اگر بگیرن فکر می کنم گواهینامتون باطل میشه

آقا یعنی چی من هفته ای یک بار میرم شهرستان و برمیگردم .:19::19:
شما مطمئنید ، اخه نمیشه که .:18::18:

این گواهینامه ها که میدن مدتش جند ساله هست ؟

MojiOS
23-11-2011, 12:04
درستش اینه: سال تولد + 18 = سالی که می تونید گواهینامه بگیرید. البته 1 روز بعد از روز تولدتون. یک مثال که بهتر بفهمید:
شما متولد 20/3/1374 هستید. 1374 + 18 = 1392. یعنی شما از تاریخ 21/3/1392 مجاز به ثبت نام در آموزشگاه هستید.

آقا یعنی چی من هفته ای یک بار میرم شهرستان و برمیگردم .:19::19:
شما مطمئنید ، اخه نمیشه که .:18::18:

این گواهینامه ها که میدن مدتش جند ساله هست ؟
از خود آموزشگاه می تونید سوال کنید. گواهینامه 5 ساله هست. از تاریخ صدوری که روی گواهینامه خورده به مدت 1 سال محدودیت رانندگی دارید.

SuperSt@r
23-11-2011, 13:28
با سلام
دوست من خودش آموزشگاه رانندگی داره.
اطلاعاتم دقیقه:46:
148.000تومن هزینه ثبت نام
5000کتاب
20.000واریزی چتد تا فیش به حساب دولتی
در صورت مردودی و دستور سرهنگ جلسه ای 13.200تومن
:31:

سلام ممنونم این قیمتها که گفتید مخصوص آموزشگاه رانندگی خودتون هس یا نه مال همه جا اصلا این قیمت ها از کجا اومده؟

isbn
24-11-2011, 14:27
سلام دوستان برای من sms امده که به علت یه مورد خلاف سنگین که گفته نشده چی هست میخوان گواهی نامه منو با پلاک ماشین رو ثبت و ضبط کنن !!! و گفتن که 1 ماه فرصت دارم که برم هم خودم رو معرفی کنم و هم پول چریمه رو بدم !!!
مگه آدم کشتم ؟ برای کسی امده از این sms ها؟

joe_satriani
24-11-2011, 18:42
سلام دوستان برای من sms امده که به علت یه مورد خلاف سنگین که گفته نشده چی هست میخوان گواهی نامه منو با پلاک ماشین رو ثبت و ضبط کنن !!! و گفتن که 1 ماه فرصت دارم که برم هم خودم رو معرفی کنم و هم پول چریمه رو بدم !!!
مگه آدم کشتم ؟ برای کسی امده از این sms ها؟

با سلام
والله من که ندیدم با اس ام اس به کسی اخطار بدن.
حتما از طرف کسی به صورت ناشناس اومده تا سر به سر بذارن.
شاید هم سیستم جدیده اخطارشون هست. :8:

موفق باشید.

Ship Storm
24-11-2011, 19:46
با سلام
والله من که ندیدم با اس ام اس به کسی اخطار بدن.
حتما از طرف کسی به صورت ناشناس اومده تا سر به سر بذارن.
شاید هم سیستم جدیده اخطارشون هست. :8:

موفق باشید.

نه بعید میدونم سرکاری باشه واسه منم اومده البته گفته فقط جریمه هات رو برو بده و الا ماشین توقیف میشه و همچین چیزی

MojiOS
24-11-2011, 22:00
نه بعید میدونم سرکاری باشه واسه منم اومده البته گفته فقط جریمه هات رو برو بده و الا ماشین توقیف میشه و همچین چیزی
اتفاقا واسه دوست منم اومده! قضیه چیه؟!:18:

Ship Storm
24-11-2011, 22:43
اتفاقا واسه دوست منم اومده! قضیه چیه؟!:18:

فکر میکنم بچه دارن میترسونن :31:
ما که نبردیم بدیم حالا بلاخره معلوم میشه فقط واسه ترسوندنه که مردم بزن جریمه هاشون رو بدن و یا اینکه واقعیه و ماشین رو پلیس بگیره استعلام کنه به علت جرایم دیرکرد میخوابونه

moh72
24-11-2011, 23:05
19 نیست 18

درستش اینه: سال تولد + 18 = سالی که می تونید گواهینامه بگیرید. البته 1 روز بعد از روز تولدتون. یک مثال که بهتر بفهمید:
شما متولد 20/3/1374 هستید. 1374 + 18 = 1392. یعنی شما از تاریخ 21/3/1392 مجاز به ثبت نام در آموزشگاه هستید.
از خود آموزشگاه می تونید سوال کنید. گواهینامه 5 ساله هست. از تاریخ صدوری که روی گواهینامه خورده به مدت 1 سال محدودیت رانندگی دارید.
من نمیدونم ماها چقدر علاقه داریم الکی واسه همه چیز فرمول سازی کنیم!:31:
شما همون روزی که 18 سالتون شد میتونید تو اموزشگاه ثبت نام کنید!(حتی یک روز هم قبل از 18 سالگی نمیشه)

AMIR MOHAMMAD . M
25-11-2011, 18:39
آیا بعد از قبول شدن در آزمون چیزی به آدم میدن که بتونه با اون رانندگی کنه یا باید صبر کنه تا گواهینامه بیاد .

Ship Storm
25-11-2011, 19:18
آیا بعد از قبول شدن در آزمون چیزی به آدم میدن که بتونه با اون رانندگی کنه یا باید صبر کنه تا گواهینامه بیاد .

نخیر باید صبر کنید تا گواهینامه شما بیاد
قضیه این با اون قضیه فیش تعویض گواهینامه که پلیس +10 میده فرق داره که میشه باهاش رانندگی کرد

alone_boy
25-11-2011, 19:38
من نمیدونم ماها چقدر علاقه داریم الکی واسه همه چیز فرمول سازی کنیم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما همون روزی که 18 سالتون شد میتونید تو اموزشگاه ثبت نام کنید!(حتی یک روز هم قبل از 18 سالگی نمیشه)
کسی فرمول سازی نکرده!
رفتم و پرسیدم که میگم باید 18 سالگی رو تموم کنین
اگه اونطور که شما میگین میبود من باید یه سال پیش که وارد 18 سالگی شدم گواهینامه میگرفتم درحالیکه رفتم راهنمایی و رانندگی و پرسیدم و اونام گفتن که باید 18 سالگی رو تموم کنین

SuperSt@r
25-11-2011, 23:20
دوستان میشه با امتحان ایین نامه موتور یا ماشین رو هر دوتاش رو گرفت
منظورم اینه که با یه ایین نامه میشه هردوتاش رو گرفت

moh72
27-11-2011, 22:34
کسی فرمول سازی نکرده!
رفتم و پرسیدم که میگم باید 18 سالگی رو تموم کنین
اگه اونطور که شما میگین میبود من باید یه سال پیش که وارد 18 سالگی شدم گواهینامه میگرفتم درحالیکه رفتم راهنمایی و رانندگی و پرسیدم و اونام گفتن که باید 18 سالگی رو تموم کنین
من متولد 72/5/30 هستم همون روز سی ام رفتم اشتغال به تحصیل گرفتم بعد تو اموزشگاه ثبت نام کردم!!!
شمام اگه 18 ای برو اموزشگاه ثبت نام کن راهنمایی رانندگی لازم نیست بری :10:
اون فرمولم شوخی بود :31:

alone_boy
27-11-2011, 22:44
من متولد 72/5/30 هستم همون روز سی ام رفتم اشتغال به تحصیل گرفتم بعد تو اموزشگاه ثبت نام کردم!!!
خب شما 18 سالگی رو تموم کردی و وارد 19 سالگی شدی
غیر از اینه؟؟!

moh72
28-11-2011, 11:22
منظورم اینه که با یه ایین نامه میشه هردوتاش رو گرفت[/QUOTE
یه خرده متوجه نشدم یعنی مثلا امتحان ماشین بدی بعد بتونی موتورم برونی؟ نه اینطوری نمیشه چون ایین نامه ماشین هیچ مطلبی راجع به موتور ننوشته

[QUOTE=Kurdistan2008;6661216]خب شما 18 سالگی رو تموم کردی و وارد 19 سالگی شدی
غیر از اینه؟؟!
اگه سال اول تولدو یک سالگی حساب کنیم اره اونطوری میشه 19 :31:
من اینطوری حساب میکنم که مثلا وقتی از 72 میری به 73 یکساله میشی با این حساب 18=72-90
یه جورایی هر دوتامون درست حساب میکنیم :31:
این بحثم ولش کنیم تاپیک منحرف شد :10:

vb-sosol
28-11-2011, 13:00
کسی عکس گواهینامه جدید نداره ببینم چطوری شده؟
چند روزه دیگه باید برم تمدیدش کنم

Masoud-Susa
28-11-2011, 13:20
منظورم اینه که با یه ایین نامه میشه هردوتاش رو گرفت
نه نمیشه واسه هرکدومش باید جدا بری یه امتحان آیین نامه + عملی بدی :20:

moh72
28-11-2011, 15:41
کسی عکس گواهینامه جدید نداره ببینم چطوری شده؟
چند روزه دیگه باید برم تمدیدش کنم
شبیه کارت سوخته :31:

vb-sosol
29-11-2011, 14:17
شبیه کارت سوخته :31:

:2:

یعنی اینو میدن؟

Переклад не
29-11-2011, 15:29
هوهو منم امروز قبول شدم تموم شد رف پی کارش
ولی نه تازه شروع شده زندگی
بچه ها رو پارک دوبله زیاد کار کنید

AMIR MOHAMMAD . M
29-11-2011, 15:36
سلام
من دیروز برای بار اول امتحان آیین نامه دادم با دو تا غلط قبول شدم که اونم به خاطراین بودکه جواب ها رو جا به جا نوشته بودم .
وقتی تموم شد اومدم بیرون دیدم چه خبره ... ، همه اومده بودن دوباره امتحان بدن .
قضیه این امتحان نهایی آیین نامه چی هست ؟
من سر این آیین نامه یکم بی حوصله ام ، تو رانندگی مشکل ندارم .
راستی مگه امتحان آیین نامه با کامپیوتر نیست ؟

Переклад не
29-11-2011, 19:10
سلام
من دیروز برای بار اول امتحان آیین نامه دادم با دو تا غلط قبول شدم که اونم به خاطراین بودکه جواب ها رو جا به جا نوشته بودم .
وقتی تموم شد اومدم بیرون دیدم چه خبره ... ، همه اومده بودن دوباره امتحان بدن .
قضیه این امتحان نهایی آیین نامه چی هست ؟
من سر این آیین نامه یکم بی حوصله ام ، تو رانندگی مشکل ندارم .
راستی مگه امتحان آیین نامه با کامپیوتر نیست ؟

آئیم نامه یه بار خوده آموزشگاه امتحان میگیره یه بارهم بعد از گذروندن دوره ی عملی توسط افسر راهنمایی و کلی تشریفات تو همون آموزشگاه برگزار میشه همچنین برای بیسواد و کم سوادهاهم میفرستن شهرک آزمایش

joe_satriani
29-11-2011, 22:16
:2:

یعنی اینو میدن؟

با سلام
اتفاقا نسبت به قبلیا خیلی قشنگتر و شیکتر هست. قبلیا مثه کارت دانش آموزیه که موقع دبیرستان بهمون میدادن.
همه جای دنیا گواهینامه ها به همین شکل هست فقط با نوشتار متفاوت.

موفق باشید.

alone_boy
04-12-2011, 17:38
خب به سلامتی امروز آیین نامه فرعی رو قبول شدم
28 تا درست و 2 تا غلط
چهارشنبه و پنجشنبه هم باید برم کلاسای آموزشی در مورد فنی ماشین

M.Amorous
08-12-2011, 10:56
سلام دوستان. برای جویا شدن وضعیت گواهی نامم که کی میاد کجا باید زنگ بزنم؟؟
زنگ می زنم پلیش +10 میگه زنگ بزن راهنمایی، راهنمایی میگه زنگ بزن آموزشگاه بالاخره کجا زنگ بزنم؟! کسی میدونه؟:19:

joe_satriani
09-12-2011, 11:16
سلام دوستان. برای جویا شدن وضعیت گواهی نامم که کی میاد کجا باید زنگ بزنم؟؟
زنگ می زنم پلیش +10 میگه زنگ بزن راهنمایی، راهنمایی میگه زنگ بزن آموزشگاه بالاخره کجا زنگ بزنم؟! کسی میدونه؟:19:

با سلام
باید از پست، و دایره کارتکس آموزشگاه رانندگیتون پیگیری کنید.
اما حداکثر تا 45 روز منتظر منتظر باشید اگه نیومد پیگیری کنید جاشون.
اگه هم از این مدت زمان گذشته که ازشون بپرسید و پیگیری کنید.

موفق باشید.

rezausa2020
10-12-2011, 20:48
سلام ببخشید جریان این گواهینامه ها که برای موتوره میگن برای 15 سال چیه صحت داره؟
دوستان من 15سالمه و میخوام موتور بگیرم آیا 70سی سی مناسبه؟چی مناسبه؟
ممنون

---------- Post added at 10:48 PM ---------- Previous post was at 10:47 PM ----------

سلام ببخشید جریان این گواهینامه ها که برای موتوره میگن برای 15 سال چیه صحت داره؟
دوستان من 15سالمه و میخوام موتور بگیرم آیا 70سی سی مناسبه؟چی مناسبه؟
ممنون

alone_boy
25-12-2011, 21:46
سلام
امروز آیین نامه اصلی رو قبول شدم و بلافاصله امتحان عملی هم ازم گرفتن و اونم قبول شدم
به امید خدا فردا هم میرم و کارهای تکمیل پرونده رو انجام میدم
موفق باشید

M.Amorous
26-12-2011, 11:52
معمولا چقدر بعد از تایید شدن پرونده گواهی نامه صادر میشه؟

sourena
26-12-2011, 11:55
ما دیدیدم 2 هفته ای دادن مال یه سری رو ....

دیدیم تا 2 ماه هم طول کشیــده!

معلوم نیــست! اینجا ایرانه!

ولی میاد اکثرا تا یکماه.

Lady parisa
26-12-2011, 13:45
سلام
امروز آیین نامه اصلی رو قبول شدم و بلافاصله امتحان عملی هم ازم گرفتن و اونم قبول شدم
به امید خدا فردا هم میرم و کارهای تکمیل پرونده رو انجام میدم
موفق باشید

تبریک می گم!ایشالا که خوب و قانونمند رانندگی کنید
کمتر از یکماه میاد
فقط شیرینی اون بنده خدایی که گواهینامه رو میاره بدید وگرنه یه چیزی بهتون میگه:31:

amin13720
26-12-2011, 14:19
من الان 35 روزه که امتحان دادم ولی هنوز گواهینامه نیومده نمیدونید چند روزه میاد؟

alone_boy
26-12-2011, 15:43
تبریک می گم!ایشالا که خوب و قانونمند رانندگی کنید
کمتر از یکماه میاد
خیلی ممنون
کمتر از یک ماه؟
مطمئنید؟
من شنیدم که حداقل 15 روز و حداکثر 45 روز زمان میبره که بیاد.یکی از دوستام 59 روزه که هنوز نیومده!

Reza31001
26-12-2011, 17:05
دوست عزیز کاملا بستگی به سرعت عمل راهنمایی رانندگی و پست داره
مال من کمتر از یه ماه اومد ولی یکی از دوستام حدود دو ماه طول کشید!
کلا اگه یه ماه گذشت و نیومد حضوری برید آموزشگاه پیگیری کنید

sourena
26-12-2011, 17:17
بعضی از آموزشگاه ها مدارک رو دیر ارسال میکنن .... این تاخیرها پیش میاد!

شما برید آموزشگاه ازشون قبض ارسال رو بگیرید!

alone_boy
26-12-2011, 22:25
راستی اصل شناسنامه،اصل کارت ملی و کارت گروه خونی رو هم پس ندادن و گفتن سیزدهم بیاین براش
یعنی تا اونموقع مدارکم ارسال نمیشه؟

M.Amorous
27-12-2011, 20:02
دوستان ظاهرا محدودیت رانندگی با گواهی نامه ب1 که تا یک سال نمیشه خارج شهر رانندگی کرد برداشته شده درسته؟!

meha
29-12-2011, 16:44
نه....اون محدودیت رانندگی که نوشته شده برای افرادی هست که یا عینک دارن یا مشکلاتی مشابه

majid_98
29-12-2011, 16:48
سلام دوستان
من شنبه کلاسای اموزش رانندگیم شروع میشه برای ب-2
میخام بدونم چقدر طول میکشه تا گواهینامم بیاد
یعنی کل کلاسا با اون مدت زمانی که طول میکشه گواهینامه صادر بشه و به دستم برسه تقریبا چقدره؟(با فرض این که همون دفعه اول قبول بشم)
لطفا اگه کسی ب2 داره یا اطلاعی در موردش داره جواب بده
خیلی عجله دارم. از همتون سپاس گذارم:11:

TIG3R
29-12-2011, 20:12
نه....اون محدودیت رانندگی که نوشته شده برای افرادی هست که یا عینک دارن یا مشکلاتی مشابه

حالا برا اونایکه عینک داشتن چه محدودیتی رو برداشتن؟

kavehd1
30-12-2011, 17:49
من 1 سوال داشتم.من از شهریور تا حالا گواهینامه گرفتم به من گفتن محدودیت داره نمیتونی باش بری تو جادهای برون شهری جلوی محدودیت رانندگی تو گواهینامم خط تیره گذاشته.میخواستم ببینم واقعا محدودیت درسته؟ اگه نیست 1 جواب قعطی میخواست مثلا منبعی-شماره تلفنی که خودم بپرسم.اخه من میخواستم تا دانشگاه با ماشین برم الکی پول کرایه با وقتمو از دست ندم ممنون میشم اگه جوابمو بدین:11:

AMIR MOHAMMAD . M
31-12-2011, 12:30
سلام دوستان
من شنبه کلاسای اموزش رانندگیم شروع میشه برای ب-2
میخام بدونم چقدر طول میکشه تا گواهینامم بیاد
یعنی کل کلاسا با اون مدت زمانی که طول میکشه گواهینامه صادر بشه و به دستم برسه تقریبا چقدره؟(با فرض این که همون دفعه اول قبول بشم)
لطفا اگه کسی ب2 داره یا اطلاعی در موردش داره جواب بده
خیلی عجله دارم. از همتون سپاس گذارم:11:

من هفته قبل از عاشورا تاسوعا کلاسای ایین نامه و فنی رو تموم کردم و شنبه بعد از عاشورا تاسوعا کلاسای شهر رو شروع کردم .
همه رو یه ضرب قبول شدم که تا چهار شنبه یعنی 4 روز پیش تموم شد .
حالا شما حساب کن ببین چند روز شد :31:

M.Amorous
31-12-2011, 20:33
من 1 سوال داشتم.من از شهریور تا حالا گواهینامه گرفتم به من گفتن محدودیت داره نمیتونی باش بری تو جادهای برون شهری جلوی محدودیت رانندگی تو گواهینامم خط تیره گذاشته.میخواستم ببینم واقعا محدودیت درسته؟ اگه نیست 1 جواب قعطی میخواست مثلا منبعی-شماره تلفنی که خودم بپرسم.اخه من میخواستم تا دانشگاه با ماشین برم الکی پول کرایه با وقتمو از دست ندم ممنون میشم اگه جوابمو بدین:11:

والا مشکل منم همینه !
آخه میدونی قضیه از کجا شروع میشه؟ از موقعی که گواهی نامه ب1 ها که تازه اومد 1 ساله بودن یعنی اگر بعد از یک سال شما تخلف خطرساز نکردین و تصادف نکردین تمدیدش میکردن به 5 ساله. ولی الان یه راست 5 ساله میدن گواهی نامه رو. دوست منم گواهی نامه ب1 جدیدا که 5 ساله هستن داره و تاحالا 2 با تصادف کرده ولی گواهی نامش باطل نشده! همین فردا میرم یه مامور گیر میارم ازش می پرسم هم تکلیف خودمو معلوم کنم هم بقیه ملتو !

kavehd1
31-12-2011, 21:35
آقا خیلی ممنون که بلاخره جواب دادین خودمم همین قصد دارم باید برم از 1 مامور بپرسم مرسی که جواب منو دادین:46: