PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مباحث و سوالات مربوط به گــــــواهـــــیــــنـــا مـــــــــه

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12]

dexter9
05-01-2017, 10:05
باسلام دوستان.من ی چند تا سوال داشتم.اگه کسی اطلاعات کامل و مطمئن داره جواب بده لطفا.من سال 86 برا گواهینامه اقدام کردم و ی بار آیین نامه افتادم برا همین دیگه ولش کردم و نرفتم دنبالش.بعد سال 93 رفتم دوباره و گفتن کارتکس باطل شده و برا همین کارتکس مجدد صادر کردن برام.اما این کارتکس با استفاده از گواهی اشتغال به تحصیل ارشد م بود در حالیکه من قبل این که ارشد برم معافیت پزشکی گرفته بودم.و اشتباه کردم با اشتغال به تحصیل رفتم کارتکس صادر کردن دوباره برام.از ترس اینکه ی موقع برام مشکل نشه اصلا نرفتم امتحان بدم.اما سوالام :
الان بخام برم دنبالش کارتکسم که باطل شده درسته؟
بعد الان دیگه ارشد فارغ تحصیل شدم و با کارت معافیم باید اقدام کنم.مشکلی که پیش نمیاد؟
میتونم برم یه آموزشگاه دیگه از اول ثبت نام کنم طوری که کلا پرونده م از سال 86 پاک بشه؟
بعد مراحل و گیر زیاد داره با معافیت پزشکی اقدام کردن برا گواهینامه؟
با سپاس

siava5h
05-01-2017, 11:39
باسلام دوستان.من ی چند تا سوال داشتم.اگه کسی اطلاعات کامل و مطمئن داره جواب بده لطفا.من سال 86 برا گواهینامه اقدام کردم و ی بار آیین نامه افتادم برا همین دیگه ولش کردم و نرفتم دنبالش.بعد سال 93 رفتم دوباره و گفتن کارتکس باطل شده و برا همین کارتکس مجدد صادر کردن برام.اما این کارتکس با استفاده از گواهی اشتغال به تحصیل ارشد م بود در حالیکه من قبل این که ارشد برم معافیت پزشکی گرفته بودم.و اشتباه کردم با اشتغال به تحصیل رفتم کارتکس صادر کردن دوباره برام.از ترس اینکه ی موقع برام مشکل نشه اصلا نرفتم امتحان بدم.اما سوالام :
الان بخام برم دنبالش کارتکسم که باطل شده درسته؟
بعد الان دیگه ارشد فارغ تحصیل شدم و با کارت معافیم باید اقدام کنم.مشکلی که پیش نمیاد؟
میتونم برم یه آموزشگاه دیگه از اول ثبت نام کنم طوری که کلا پرونده م از سال 86 پاک بشه؟
بعد مراحل و گیر زیاد داره با معافیت پزشکی اقدام کردن برا گواهینامه؟
با سپاس

اشتغال به تحصیل چه اشکالی داست؟ به تحصیل اشتغال داشتی دیگه. موردی نداره.
کارتکس حدودا 6 ماه فعاله.
باید با کارت معافیت اقدام کنی. بستگی داره معافیتت جی باشه. اگه جنون باشه خوب نه. اگه معلولیت جسمی باشه بازم تا حدودی نه. که میشه معلولین. اگه شنوایی باشه بازم میشه معلولین.
اگر مشکل پزشکی که عنوان شده عامل اصلی در رانندگی نباشه مهم نیست. مثلا کف پای صاف. . عرق کردن دست. اینا ربطی به گواهینامه نداره.
موقعی که برای معاینه چشم میری، دکتر ازت سوال میکنه و عوامل حرکتی رو بررسی میکنه. اگه از اون لحاظ مشکلی نداری میتونی گواهینامه بگیری.

dexter9
05-01-2017, 16:28
اشتغال به تحصیل چه اشکالی داست؟ به تحصیل اشتغال داشتی دیگه. موردی نداره.
کارتکس حدودا 6 ماه فعاله.
باید با کارت معافیت اقدام کنی. بستگی داره معافیتت جی باشه. اگه جنون باشه خوب نه. اگه معلولیت جسمی باشه بازم تا حدودی نه. که میشه معلولین. اگه شنوایی باشه بازم میشه معلولین.
اگر مشکل پزشکی که عنوان شده عامل اصلی در رانندگی نباشه مهم نیست. مثلا کف پای صاف. . عرق کردن دست. اینا ربطی به گواهینامه نداره.
موقعی که برای معاینه چشم میری، دکتر ازت سوال میکنه و عوامل حرکتی رو بررسی میکنه. اگه از اون لحاظ مشکلی نداری میتونی گواهینامه بگیری.

چند نفر میگفتن که وقتی معافیت داری نباید با گواهی اشتغال به تحصیل اقدام کنی و این میشه دور زدن قانون.از اون طرف مسئول آموزشگاه م نمیدونست که مشکلی پیش میاد یا نه.از ترس همین چیزا اقدام نکردم.
بعدشم فقط میدونم که دیگه معافیت های پزشکی پیش دکترای که بقیه پیششون میرن نمیرن و میفرستنشون درمانگاه ارتش.

dexter9
05-01-2017, 16:30
دوستان اکه کسی با کارت معافیت پزشکی برا گرفتن گواهینامه اقدام کرده لطفا مراحلشو دقیق بگه.با سپاس

siava5h
06-01-2017, 15:16
چند نفر میگفتن که وقتی معافیت داری نباید با گواهی اشتغال به تحصیل اقدام کنی و این میشه دور زدن قانون.از اون طرف مسئول آموزشگاه م نمیدونست که مشکلی پیش میاد یا نه.از ترس همین چیزا اقدام نکردم.
بعدشم فقط میدونم که دیگه معافیت های پزشکی پیش دکترای که بقیه پیششون میرن نمیرن و میفرستنشون درمانگاه ارتش.

دور زدن قوانین زمانیه که به شما بگن شروط چیه . دور زدن اینطوریه که شما امکان انجام عملی رو طبق قانون نداری ولی با استفاده از ترفندهای ساختگی و غیر واقعی اقدام به عملی قانونی میکنی. مثل دور زدن مالیات. این دور زدنها اگه با قصد و نیت و ساختگی نباشه و حقیقت باشه قانونیه. به عنوان مثال بعضی ها با دانش بنیان کردن شرکتشون، مالیات پرداخت نمیکردن. در صورتی که دانش بنیان نبودن. این میشه دور زدن. ولی اگه واقعا دانش بنیان بودن چی؟ باز هم دور زدنه؟!
شما واقعا دانشجو بودی و یکی از روشهای گرفتن گواهی نامه، اشتغال به تحصیله.
داشتن اشتغال به تحصیل دلیل بر گواهینامه گرفتن نیست. همه دانشجوها سلامت جسمانی ندارن. ممکنه دانشجویی سرع داشته باشه ولی به راهنمایی اعلام نکنه. این هم دور زدن قانون محسوب میشه. برای اینجور مسائل برای فرد محکومیت نداره. شما طبق مفاد آیینامه عمل میکنی و هر کدوم که شامل حال شما میشه رو استفاده میکنی. خیلی راحت میتونی ادعای بی اطلاعی از مسئله رو کنی.

حال که گذشت...!
به هر حال الان فقط یک راه داری و اون هم کارت معافیتته.
حتی اگه قرار باشه به کمیسیون پزشکی معرفی بشی باز هم چاره ای نداری. باید همین راه رو بری.
شما که اهل دور زدن قوانین نیستی، دیگه چرا دنبال راهکار میگردی؟ :n01:

dexter9
06-01-2017, 18:17
دور زدن قوانین زمانیه که به شما بگن شروط چیه . دور زدن اینطوریه که شما امکان انجام عملی رو طبق قانون نداری ولی با استفاده از ترفندهای ساختگی و غیر واقعی اقدام به عملی قانونی میکنی. مثل دور زدن مالیات. این دور زدنها اگه با قصد و نیت و ساختگی نباشه و حقیقت باشه قانونیه. به عنوان مثال بعضی ها با دانش بنیان کردن شرکتشون، مالیات پرداخت نمیکردن. در صورتی که دانش بنیان نبودن. این میشه دور زدن. ولی اگه واقعا دانش بنیان بودن چی؟ باز هم دور زدنه؟!
شما واقعا دانشجو بودی و یکی از روشهای گرفتن گواهی نامه، اشتغال به تحصیله.
داشتن اشتغال به تحصیل دلیل بر گواهینامه گرفتن نیست. همه دانشجوها سلامت جسمانی ندارن. ممکنه دانشجویی سرع داشته باشه ولی به راهنمایی اعلام نکنه. این هم دور زدن قانون محسوب میشه. برای اینجور مسائل برای فرد محکومیت نداره. شما طبق مفاد آیینامه عمل میکنی و هر کدوم که شامل حال شما میشه رو استفاده میکنی. خیلی راحت میتونی ادعای بی اطلاعی از مسئله رو کنی.

حال که گذشت...!
به هر حال الان فقط یک راه داری و اون هم کارت معافیتته.
حتی اگه قرار باشه به کمیسیون پزشکی معرفی بشی باز هم چاره ای نداری. باید همین راه رو بری.
شما که اهل دور زدن قوانین نیستی، دیگه چرا دنبال راهکار میگردی؟ :n01:

راهکار خاصی نیست که اینو میدونم باید با مغافیت پزشکی اقدام کرد
فقط میخواسم ببینم اون کمیسیون پزشکی ایناش چه جوریه ؟

siava5h
06-01-2017, 18:28
راهکار خاصی نیست که اینو میدونم باید با مغافیت پزشکی اقدام کرد
فقط میخواسم ببینم اون کمیسیون پزشکی ایناش چه جوریه ؟

اگه به کمیسیون معرفی بشی، اونا سوابق شمارو بررسی میکنن و اگه مشکلی با رانندگی داشته باشی شمارو به گرفتن گواهینامه معلولین معرفی میکنه و یا نامه عدم صلاحیت رانندگی به شما میده.

من فکر میکنم که نگرانی دوباره پرونده نظام وظیفت باز بینی بشه. نکنه اونجارو هم دور زدی؟ :n15:

dexter9
07-01-2017, 00:00
اگه به کمیسیون معرفی بشی، اونا سوابق شمارو بررسی میکنن و اگه مشکلی با رانندگی داشته باشی شمارو به گرفتن گواهینامه معلولین معرفی میکنه و یا نامه عدم صلاحیت رانندگی به شما میده.

من فکر میکنم که نگرانی دوباره پرونده نظام وظیفت باز بینی بشه. نکنه اونجارو هم دور زدی؟ :n15:

خخخخخخ نه داداش خودت با خودت درگیریاااا.یع پست میگی چرا دور نزدی پست الان اینه که دور زدی.اونجا هیچ راه دور زدنی نیست وقتی چند دفعه کمیسیون برگزار میکنن.

فقط حاجی یه چیزو بدون اگه قرار به دور زدن بود افراد نمیومدن اینجا اطلاعات کسب کنند و میرفتن دورشونو میزدن.شما هم ی خورده عقده هاتو کمتر کن.موفق باشی

siava5h
07-01-2017, 00:53
خخخخخخ نه داداش خودت با خودت درگیریاااا.یع پست میگی چرا دور نزدی پست الان اینه که دور زدی.اونجا هیچ راه دور زدنی نیست وقتی چند دفعه کمیسیون برگزار میکنن.

فقط حاجی یه چیزو بدون اگه قرار به دور زدن بود افراد نمیومدن اینجا اطلاعات کسب کنند و میرفتن دورشونو میزدن.شما هم ی خورده عقده هاتو کمتر کن.موفق باشی

آخه من خودم دور زدم.:n29:

خیلی ها دور میزنن.
دقیقا اینجا نقطه عطف این مسئله هستش.
شده بعضی ها نظام وظیفه رو دور میزنن و موقع گواهینامه گرفتن و یا کاری که سوابق نظام وظیفه رو رو میکنه لو میرن و اونوقت محکومت قضایی میخورن.

به عنوان مثال طرف میگه من شنواییم مشکل داره یا اینکه میگه از نظر روانی مشکل دارم و معاف میشه. بعد موقع گواهینامه سالم میشه. اونجا لو میره و تحویل دادسرا نظام میشه و میره زندان.

کار نشد نداره. نظام وظیفه رو خیلی ها دور میزنن.

hamed7596
07-01-2017, 17:42
سلام من شهریور ثبتنام کردم بنا ب مشکلاتی فقط ۴ جلسه کلاسهای اولشو رفتم آزمون مقدماتی هم ندادم میخواستم بدونم چقدر مهلت دارم؟؟؟ سوز ک نشده پولم؟؟ ممنون میشم جواب بدم

mohamad skystar
07-01-2017, 19:13
سلام من شهریور ثبتنام کردم بنا ب مشکلاتی فقط ۴ جلسه کلاسهای اولشو رفتم آزمون مقدماتی هم ندادم میخواستم بدونم چقدر مهلت دارم؟؟؟ سوز ک نشده پولم؟؟ ممنون میشم جواب بدم

تمام مراحل رو از اول باید شروع کنید

bida
07-01-2017, 19:43
سلام دوستان

من سال 93 تو يه آموزشگاه ثبت نام كردم و كلاسهاي آيين نامه و فني رو گذروندم و 3 جلسه هم عملي رفتم بعدش به علت اينكه با مربي و رييس آموزشگاه بحثم شد بيخيال شدم و نرفتم. حالا بعد از دو سال كه قطعا بايد از اول شروع كنم و پولم هم كه رفته ولي آيا آموزشگاه رو مي تونم عوض كنم يا بايد دوباره برم همون آموزشگاه قبلي ؟

مورد دوم اين كه من ماشين ندارم باهاش تمرين كنم. اصلا هم رانندگي بلد نيستم و پشت فرمون ننشستم جز همون سه جلسه اي كه با مربي رفتم. از آموزش هم اصلا راضي نبودم چون با اينكه بهش مي گفتم من صفر صفرم ولي انگار پيش فرضش اين بود كه مي خواد منو براي امتحان و ريزه كاريهاي اون اماده كنه تا اينكه اول اصولي رانندگي بهم ياد بده. حالا كه مي خوام دوباره اقدام كنم دوباره افتادم تو شك كه تو آموزشگاه ميشه واقعا رانندگي ياد گرفت .؟ يه مربي پيدا كنم خصوصي باهام كار كنه بهتره يا اينكه تو همون آمورشگاه تعداد جلسات بيشتري برم ؟ با توجه به اينكه اصلا ماشين تو دست و بالم نيست براي تمرين .... :n13::n13:

hamed7596
07-01-2017, 20:14
مطمئنید ؟؟ میگن ۶ ماه مهلت داره یعنی باید دوباره پول بدم؟؟

dexter9
08-01-2017, 22:23
مطمئنید ؟؟ میگن ۶ ماه مهلت داره یعنی باید دوباره پول بدم؟؟

نه داداش پولت دود نشده اما اگه بعد 1 سال نری پولت میپره

hamed7596
09-01-2017, 13:45
ممنون از جواب دوستان پس تا یکسال واقعا مهلت داره؟؟

aryna
18-01-2017, 07:14
اختصاصی تسنیم/توضیحات پلیس درباره حذف شرط سربازی از گواهینامه؛ «دام‌گستری» نمی‌کنیم شناسه خبر: 1299077 سرویس: اجتماعی
۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۲:۱۰
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%85-%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85)
به دنبال عدم اجرای مصوبه مجلس در خصوص حذف شرط سربازی از مراحل اخذ گواهینامه، رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا توضیحات کاملی درباره چرایی عدم اجرای این قانون و زمان تعیین تکلیف آن ارائه داد. سرهنگ محمد ترحمی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در پاسخ به چرایی عدم اجرایی شدن ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث مبنی بر عدم نیاز اخذ گواهینامه رانندگی به کارت پایان خدمت و یا معافیت سربازی، با تاکید بر ضرورت تصویب قوانین جامع، مانع و بر اساس اصول کارشناسی اظهار داشت: متاسفانه در ماده 54 قانون بیمه اجباری شخص ثالث مصوب سال 95 در خلال مکلف شدن نیروی انتظامی برای فراهم کردن امکان دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی مرتبط با موضوعات مورد نیاز از قبیل مشخصات وسائل نقلیه و دارندگان آن‌ها و گواهینامه‌های صادره و سوابق تخلفات و تصادف رانندگان از طریق سامانه‌های برخط ظرف مدت سه ماه، موضوع دیگر در فراز پایانی این ماده گنجانده شده که اجرای آن مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.
وی با اشاره به فراز پایانی ماده 54 این قانون که عنوان کرده «اخذ گواهینامه نیازمند کارت پایان خدمت و معافیت سربازی نیست» گفت: این بند در حالی در ماده 54 قانون شخص ثالث گنجانده شد که اولاً هیچ سنخیتی بین این فراز و ماده مذکور وجود ندارد و در ثانی این فراز از ماده 54، با ماده 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی اصلاح شده در سال 90، مغایر است.
رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا در تشریح جزئیات این مغایرت افزود: این فراز پایانی در حالی در ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث قرار گرفته که در ماده 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی، نیروی انتظامی موظف شده تا در خصوص شناسایی، تعقیب و دستگیری مشمولان غایب و اقدم کند و دستگاه‌های اجرایی اعم از دولتی و خصوصی نیز باید در این خصوص همکاری‌های لازم را به عمل آورند.
ترحمی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی برای رعایت حقوق شهروندان، اجرای مصوبه مجلس مبنی بر عدم نیاز به کارت معافیت یا پایان خدمت برای اخذ گواهینامه رانندگی را اجرایی نکرده است ادامه داد: ما معتقدیم که بر اساس قانون و ماده 58 مکرر، می‌بایست نسبت به شناسایی، تعقیب و دستگیری سربازان غایب اقدام کنیم و از سوی دیگر موظف به اجرای ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث بودیم که در صورت اجرای این قانون، می‌بایست پس از فراخوان برای مراجعه مشمولان غایب برای اخذ گواهینامه رانندگی، نسبت به دستگیری آن‌ها بر اساس ماده 58 مکرر اقدام کنیم؛ ولی با توجه به اینکه نیروی انتظامی این اقدام را «دام‌گستری» می‌دانست و آن را مغایر حقوق شهروندی تعبیر می‌کرد، نسبت به اجرای ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث اقدام نکرده است.
وی اضافه کرد: با توجه به این مغایرت و با توجه به اینکه ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث، هیچ نسخی برای قانون ماده 58 مکرر نداشته، خواستار استفساریه از نمایندگان مجلس در خصوص این موضوع شده‌ایم و آقای زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز خواستار استفساریه نمایندگان مجلس شدند. لذا تا نهایی شدن موضوع، پیگیری‌های لازم در این خصوص انجام خواهد گرفت.
رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا با بیان اینکه پلیس مجری قانون است و هر آنچه قانون تکلیف کرده را انجام خواهد داد، با انتقاد از رویکرد حمایتی از مشمولان غایب که قانون کشور را نادیده گرفته‌اند گفت: طبق قانون نظام وظیفه عمومی، کلیه اولاد ذکور بالای 18 سال مشمول قوانین خدمت وظیفه می‌شوند و این خدمت، دینی است که بر گردن هر جوان و مرد ایرانی وجود دارد؛ لذا قانون، بهره‌مندی از بخشی از خدمات اجتماعی را مشروط به انجام این دین کرده است؛ از این رو گره‌گشایی از مشکلات باید با توجه به این تکلیف و دین و تمایز قائل شدن بین کسانی که به تکلیف وجدانی و قانونی خود عمل کرده و دین خود را انجام داده‌اند با کسانی که نسبت به این تکلیف بی تفاوت بودند، انجام شود.
به گزارش تسنیم، بر اساس ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مکلف است ظرف مدت سه‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون ترتیبی اتخاذ کند که امکان دسترسی به بانکهای اطلاعاتی آن نیرو در ارتباط با موضوعات مورد نیاز از قبیل مشخصات وسایل نقلیه و دارندگان آنها و گواهینامه‌های صادرشده و همچنین سوابق تخلفات و تصادفات رانندگان، از طریق سامانه‌های الکترونیکی به‌صورت برخط برای مراجع قضائی، صندوق و بیمه مرکزی فراهم شود. اخذ گواهینامه نیازمند کارت پایان خدمت و معافیت سربازی نیست.
همچنین در ماده 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی‌ آمده است: نیروی انتظامی موظف است در خصوص شناسایی، تعقیب و دستگیری مشمولان غایب و رسیدگی به وضعیت آنان اقدام نماید و کلیه نهادها و دستگاههای اجرائی مشمول ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری و شرکتهای دولتی و مؤسسات غیردولتی و خصوصی و بانکها و نیروهای مسلح باید همکاری لازم را در این مورد به عمل آورند. آیین نامه اجرائی این ماده توسط سازمان با همکاری وزارتخانه های کشور و دفاع تهیه می شود و پس از تأیید ستاد کل به تصویب هیأت وزیران می رسد.

Arman tc
21-01-2017, 22:52
سلام دوستان ...گواهینامه هوشمند پ ۳ دارم سال ۸۵ گرفتم به علت تخلف از سرعت مجاز جریمه شدم وقتی رسیدم خونه متوجه شدم قسمت هوشمند گواهینامه کنده شده چکار باید بکنم
لطفا راهنمایی کنید

fokahi110
23-01-2017, 12:43
گواهینامه منم اخرش اومد تحویل مدارک 23 دی ماه 95 جهت بررسی به پلیس راهور ارسال شد
28 دی ماه 95 توسط پلیس راهور تایید شد
در تاریخ 29 دی ماه 95 جهت چاپ ارسال گردید
در تاریخ 30 دی ماه 95 تحویل پست گردید
و امروز که 4 بهمن ماه 95 هست به دستم رسید

انتظار سختی بود کلا ثبتنام اموزشگاهم 1 اذر ماه 95 بود که 8 جلسه کلاس ایین نامه و فنی گذروندم+12 جلسه عملی
امتحان فنی بار اول قبول
امتحان ایین نامه مقدماتی بار دوم قبول
ایین نامه اصلی بار اول قبول
امتحان اصلی شهر هم بار دوم قبول شدم.

به امید قبولی و گواهینامه دار شدن همه دوستان عزیز.یا علی:n40::n01:

mohamad skystar
23-01-2017, 13:00
گواهینامه منم اخرش اومد تحویل مدارک 23 دی ماه 95 جهت بررسی به پلیس راهور ارسال شد
28 دی ماه 95 توسط پلیس راهور تایید شد
در تاریخ 29 دی ماه 95 جهت چاپ ارسال گردید
در تاریخ 30 دی ماه 95 تحویل پست گردید
و امروز که 4 بهمن ماه 95 هست به دستم رسید

انتظار سختی بود کلا ثبتنام اموزشگاهم 1 اذر ماه 95 بود که 8 جلسه کلاس ایین نامه و فنی گذروندم+12 جلسه عملی
امتحان فنی بار اول قبول
امتحان ایین نامه مقدماتی بار دوم قبول
ایین نامه اصلی بار اول قبول
امتحان اصلی شهر هم بار دوم قبول شدم.

به امید قبولی و گواهینامه دار شدن همه دوستان عزیز.یا علی:n40::n01:

موفق باشی
اینکه تاریخ دقیق عملیات ها رو گذاشتین خیلی خوبه
برای سایر کاربران خیلی مفید هست

fokahi110
23-01-2017, 16:38
موفق باشی
اینکه تاریخ دقیق عملیات ها رو گذاشتین خیلی خوبه
برای سایر کاربران خیلی مفید هست

سلام خوبید خواهش میکنم:n40:

تا یادم نرفته بگم گواهینامه 10 ساله صادر شده و قسمت محدودیت چیزی نوشته نشده:n40:

siava5h
23-01-2017, 16:53
سلام خوبید خواهش میکنم:n40:

تا یادم نرفته بگم گواهینامه 10 ساله صادر شده و قسمت محدودیت چیزی نوشته نشده:n40:

شما تازه گواهینامه گرفتی، درسته؟

محدودیت رانندگی داری. از تاریخ صدور گواهینامه تا تاریخ مشخصی در اون محدودیت هستی و بعد اون محدودیتها حذف میشه.
ممکنه نوشته نباشه ولی چیزی از قوانین عوض نمیشه. این حرف زمانی معنی پیدا میکنه که مامور جلوتو گرفته باشه و قبض جریمه رو دستت داده باشه یا به پارکینگ بفرسته.
فکر نکنم این قاون محدودیت رانندگی رو ورداشته باشن.

kenzu
23-01-2017, 17:30
اون محدودیت مربوط به عینک و غیره میشه که رو گواهینامه کدشو میزنن . ربطی به محدودیت 1 ساله نداره

fokahi110
23-01-2017, 17:42
سلام والا اطلاع ندارم سردار مهری 13 دی ماه گفت که از ماه اینده عملیاتی و اجرا میشه این قانون یعنی 13 بهمن ماه پس من جز ش نمیشم گواهینامه من 29 دی صادر شده بعدشم من 30 سالمه مامور نمیاد جلو منو بگیره تو پلس راه و بهم شک بکنه اون برا کسیه که 18 الی 19 سالش باشه بهش شک کنن من سنی ازم گذشته به دلیل اینکه 11 سال غیبت سربازی داشتم نتونستم گواهینامه بگیرم و تا به امروز محروم بودم ولی امسال شکر خدا کودتا کردم هم خدمت رو خریدم هم گواهیناممو گرفتم انشالا برا گذرنامه واینا هم اقدام میکنم خخخخخخخ:n02::n19::n19::n19::n40::n25::n33:

mohamad skystar
11-02-2017, 13:24
افزایش محدودیت برای نوگواهینامه‌ها از ابتدای سال 96 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-96)

اواسط دی ماه امسال بود که رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از افزایش محدودیت‌های بیشتر برای رانندگان نوگواهینامه خبر داد، محدودیت‌هایی که احتمالا از ابتدای سال 96 در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

سردار تقی مهری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اعمال محدودیت‌های بیشتر برای رانندگان نوگواهینامه گفت:دستورالعمل این موضوع ابلاغ شده و تمام استان‌ها در حال آماده شدن برای اجرای آن هستند.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه این دستورالعمل از سوی وزیر کشور ابلاغ شده است، اظهارکرد:‌ این محدودیت‌ها برای دارندگان گواهینامه‌های پایه سوم و گواهینامه‌های موتورسیکلت و در سال اول دریافت گواهینامه‌شان اجرا خواهد شد.

به گفته مهری افرادی که گواهینامه را دریافت می‌کنند تا سه ماه اجازه ندارند به تنهایی و بدون حضور افراد دارای گواهینامه رانندگی در کنارشان، رانندگی کنند. همچنین از ساعت 12 تا 5 صبح و در جاده‌های برون شهری نیز اجازه رانندگی ندارند و موظف خواهند بود که علامت «احتیاط راننده مبتدی است» را هم در قسمت جلو و هم در قسمت عقب خودروی خود نصب کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اضافه کرد:‌ جزئیات بیشتر از این محدودیت‌ها و شرایط و مجازات‌های متخلفان نیز اعلام خواهد شد.

وی درباره اینکه پیش از این گفته شده بود از ابتدای بهمن ماه این قانون اجرا خواهد شد، به ایسنا گفت: در حال حاضر استان‌ها و مراکز مربوطه و همچنین آموزشگاه‌های رانندگی در حال آمادگی هستند و آنطور که برنامه ریزی شده است از ابتدای سال 96 این محدودیت‌ها برای افراد نو گواهینامه اجرایی خواهد شد.

منبع: ایسنا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

naser.051
15-02-2017, 13:27
ایا راهی هست بدون امتحان دادن ایین نامه بشود گواهینامه گرفت؟

mohamad skystar
16-02-2017, 00:01
ایا راهی هست بدون امتحان دادن ایین نامه بشود گواهینامه گرفت؟

نه راهی وجود نداره
مگر اینکه با تخلف این کار انجام بشه

گرفتن گواهینامه یک فرآیند هست که مرحله به مرحله پیش میره

تپل
02-04-2017, 22:11
در معاینه چشم
تابلو E
را از چه ردیفی باید دید تا قبول شد؟

Reza31001
02-04-2017, 23:29
در معاینه چشم
تابلو E
را از چه ردیفی باید دید تا قبول شد؟
بستگی به نظر پزشک داره ولی میتونم بگم ردیف 8 (از 10) رو باید ببینید

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-04-2017, 00:39
در معاینه چشمتابلو E را از چه ردیفی باید دید تا قبول شد؟

سلام
حتی اگر فردی در معاینه چشم هم بدون عینک قبول بشه اما احساس کنه که درست نمیبینه خصوصاً در شب , بهتره بره عینک بگیره وگرنه ممکنه سر از زندان دربیاره به جرم قتل غیر عمد
واضح دیدن یکی از مهمترین شرایط رانندگیِ ایمن هست
عینکها دیگه بسیار سبک و شیک شده و عینک زدن هم دیگه مثل قدیم نیست که مردم میگفتند پیر شدی رفت

mardkhar
06-04-2017, 14:08
سلام آقا یک سوال داشتم
مدرسه بهم گواهی اشتغال به تحصیل برای رانندگی نمیده
میتونم برم پیش آموزش پرورش چقلی کنم یا بگیرم؟

mohamad skystar
06-04-2017, 18:03
سلام آقا یک سوال داشتم
مدرسه بهم گواهی اشتغال به تحصیل برای رانندگی نمیده
میتونم برم پیش آموزش پرورش چقلی کنم یا بگیرم؟

به چه دلیل؟
سن شما به حد قانونی رسیده؟
اگر عمدی هست بله برید آموزش و پرورش

sasan.69
06-04-2017, 18:28
الان گواهینامه گرفتن 600تومن در میاد؟!!!1

mardkhar
06-04-2017, 18:35
نه من سال‌ چهارمم و فروردین ۱۸ سالم شد

مشکل اینه که تو این مدرسه خر خونام و میگن گواهی نامه بدیم بت میری بیخیال درس میشی

پس اگه ندادن برم آموزش پرورش بگیرم؟

Brisa
07-04-2017, 18:15
سلام،يه سوال داشتم.اگر ازمون آيين نامه اصلي رو داده باشيم،ولي شهر شركت نكرده باشيم كاردكس باطل شه،بايد همه مراحل رو از اول انجام بديم؟

dexter9
08-04-2017, 11:25
سلام،يه سوال داشتم.اگر ازمون آيين نامه اصلي رو داده باشيم،ولي شهر شركت نكرده باشيم كاردكس باطل شه،بايد همه مراحل رو از اول انجام بديم؟

سلام نه داداش.کارتکس داشت باشی حله.من کارتکسم برا سال 94 هست من امروز رفتم فیش 1000 تومنی پر کردم برا امتحان ایین نامه ست.اعتبار کارتکس ها 2 سالست.
هر شرو وری م از دیگران شنیدی توجه بهش نکن.اگرم از 2 سال گذشته یه هزینه مختصر میدی کارتکس مجدد برات صادر میکنن + یه هزینه چشم پزشکی.

تمام

saeid.cyber
14-04-2017, 13:46
من گواهینامه ب1 رو سال 91 گرفتم. الان میخوام واسه ب2 اقدام کنم.

کسی میدونه که ب2 هم گواهی پایان خدمت میخواد یا نه؟

گواهی آماده به خدمت دارم

M.Sadegh.M
30-04-2017, 12:35
@mohamad skystar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
از دوستان اگه کسی جواب بده ممنون میشم.

من میخواهم گواهینامه ام را تمدید کنم.
مدارک چی لازم داره؟

در گواهینامۀ فعلیم هم محدویت هست هست (عینک) و هم گروه خونی ام مشخصه.
حالا سوالم این هست که وقتی برای تمدید میرم بازم از من چشم پزشکی میخواهد و گروه خونی؟ اگه اره اخه من که عینکی تر نمیشم یا گروه خونی ام عوض نمیشه که دوباره بخوان.

سپاس از شما:n16:

M.Sadegh.M
30-04-2017, 12:36
حذف شود تکراری

ArashMiniStar
30-04-2017, 15:12
دوستان برای تمدید گواهینامه هنوز هم‌کارت پایان خدمت و معافیت اینا چک مبکنن؟؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

mohamad skystar
30-04-2017, 18:43
@mohamad skystar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
از دوستان اگه کسی جواب بده ممنون میشم.

من میخواهم گواهینامه ام را تمدید کنم.
مدارک چی لازم داره؟

در گواهینامۀ فعلیم هم محدویت هست هست (عینک) و هم گروه خونی ام مشخصه.
حالا سوالم این هست که وقتی برای تمدید میرم بازم از من چشم پزشکی میخواهد و گروه خونی؟ اگه اره اخه من که عینکی تر نمیشم یا گروه خونی ام عوض نمیشه که دوباره بخوان.

سپاس از شما:n16:

این مطالب رو مطالعه کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

❤❤❤
29-05-2017, 12:34
من گواهنیمامم 5 ساله که منقضی شده...دوباره باید برم کلاس آموزش رانندگی؟ :n14:یه نفر تو اینترنت نوشته بود کسی که 3 سال از انقضای گواهینامش میگذره باید بره دوباره کللی پول بده بره کلاس آموزش رانندگی:n14:

من سال 86 گواهنیامم رو گرفتم که اعتبارش 5 سال بود..میشه تا 91...سال 91 تا الان که میشه 5 سال نرفتم برای تمدید گواهی نامم.گواهینامم همینجوری 10 ساله تو کیفمه..

حالا برم پلیس +10 برام تمدید میکن یا میگن برو دوباره کلاس آموزش رانندگی؟

ak313
29-05-2017, 12:47
من گواهنیمامم 5 ساله که منقضی شده...دوباره باید برم کلاس آموزش رانندگی؟ :n14:یه نفر تو اینترنت نوشته بود کسی که 3 سال از انقضای گواهینامش میگذره باید بره دوباره کللی پول بده بره کلاس آموزش رانندگی:n14:

من سال 86 گواهنیامم رو گرفتم که اعتبارش 5 سال بود..میشه تا 91...سال 91 تا الان که میشه 5 سال نرفتم برای تمدید گواهی نامم.گواهینامم همینجوری 10 ساله تو کیفمه..

فقط تمدید می کنی با یک سری مدارک مثلا تاییدیه معاینه چشم و نیازی به رفتن به آموزشگاه نیست

ADEL_r
18-06-2017, 19:42
من چهارشنبه هفته پیش از امتحان شهری قبول شدم و رفتم از اداره پست قبض مخصوص رو هم گرفتم و به اموزشگاه دادم. چند روز طول میکشه که گواهینامم صادر بشه؟ منظورم صدور هست نه تحویل به دستم، یه قسمتی از سایت شرکت پست هست که نشون میده به کد ملی کسی از سوی ناجا چه مدارکی ارسال شده اونجا میخوام کد رهگیری پستی رو بردارم و خودم سریعتر از اداره پست تحویلش بگیرم.

dexter9
20-06-2017, 22:23
من چهارشنبه هفته پیش از امتحان شهری قبول شدم و رفتم از اداره پست قبض مخصوص رو هم گرفتم و به اموزشگاه دادم. چند روز طول میکشه که گواهینامم صادر بشه؟ منظورم صدور هست نه تحویل به دستم، یه قسمتی از سایت شرکت پست هست که نشون میده به کد ملی کسی از سوی ناجا چه مدارکی ارسال شده اونجا میخوام کد رهگیری پستی رو بردارم و خودم سریعتر از اداره پست تحویلش بگیرم.

من 10 روزه طول کشید صادر شد امروز به پست دادن

fokahi110
25-06-2017, 23:08
مشمولان خدمت سربازی نمی‌توانند گواهینامه رانندگی بگیرند

باشگاه خبرنگاران جوان:ارائه‌ی گواهینامه به مشمولین خدمت نظام‌ وظیفه به دلیل وجود قوانین متناقض فعلا اجرا نمی‌شود.
مشمولان خدمت سربازی نمی‌توانند گواهینامه رانندگی بگیرندبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار تقی مهری، رئیس پلیس راهور ناجا، با اعلام اینکه به دلیل وجود دو قانون متناقض، ارائه‌ی گواهینامه‌ی رانندگی به مشمولان خدمت زیر پرچم در حال حاضر منتفی است، در توضیح این خبر گفت: در سال ۹۵ مجلس شورای اسلامی قانونی را در بخش بیمه‌ها تصویب کرد که اخذ گواهینامه نیاز به کارت پایان خدمت یا معافیت ندارد. به دلیل اینکه این قانون با قانون ۵۸ مکرر وظیفه عمومی مغایرت داشت، از طریق ستاد کل نیروهای مسلح موضوع با مجلس در میان گذاشته شد.
محدودیت جدید گواهینامه‌ راهنمایی و رانندگی اعلام شد.سردار مهری، با اشاره به اینکه بحث سربازی و نظام وظیفه از امور ستاد کل نیروهای مسلح است، گفت: «این همکاری و هماهنگی بین مجلس و ستاد کل نیروهای مسلح انجام می‌شود و هر تصمیمی که گرفته شود و به پلیس ابلاغ شود، اجرایی و عملیاتی خواهد شد.»
ستاد کل نیروهای مسلح نیز اعلام کرده است این دو قانون مغایر که هر دو مصوب مجلس شورای اسلامی هستند، فعلا اجرایی نمی‌شوند.

منبع:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6%D9%86%D8%AF-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D 9%87-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%AF

soltan18
27-06-2017, 12:30

هرسال 5000 تومان جریمه داره

Hossein_128
04-07-2017, 10:50
دوستان توی گواهینامه من روز تولد منو اشتباهی زده (3 روز جوان تر زده) الان باید کجا برم تا تصحیحش کنن؟؟

اگه همینجوری بمونه بعدا گیر نمیدن؟؟ به مشکل نمیخورم؟

mohamad skystar
04-07-2017, 23:10
دوستان توی گواهینامه من روز تولد منو اشتباهی زده (3 روز جوان تر زده) الان باید کجا برم تا تصحیحش کنن؟؟

سلام
هیچ مشکلی پیش نمیاد تا انشالا زمانی که خواستید تمدیدش کنید اصلاح میشه

- - - Updated - - -

سلام
هیچ مشکلی پیش نمیاد تا انشالا زمانی که خواستید تمدیدش کنید اصلاح میشه

ADEL_r
14-07-2017, 15:44
من دقیقا یک ماه پیش در چنین روزی امتحان شهری قبول شدم ولی هنوز گواهینامه من صادر نشده. هروقت اس ام اس میدهم مینویسه که درخواست شما برای بررسی به راهور ارسال شده است. چرا انقدر طول میکشه؟

ADEL_r
16-07-2017, 16:30
من دقیقا یک ماه پیش در چنین روزی امتحان شهری قبول شدم ولی هنوز گواهینامه من صادر نشده. هروقت اس ام اس میدهم مینویسه که درخواست شما برای بررسی به راهور ارسال شده است. چرا انقدر طول میکشه؟

کسی نظری نداره؟ ( به جز مراجعه به آموزشگاه یا راهور)

fokahi110
16-07-2017, 22:45
کسی نظری نداره؟ ( به جز مراجعه به آموزشگاه یا راهور)

سلام دوست عزیز ممکنه پرونده شما ناقص باشه واز راهور برگشت خورده باشه اموزشگاه فاصله بین ارسال به راهور وبررسی 1 الی 2 روزه برای من که اینطور بود شما مراجعه کن اموزشگاه ممکنه پروندت ناقص باشه.:n40::n01:

Spectero
20-07-2017, 10:46
سلام

الان کسی تو تهران بره آموزشگاه چقدر طول می کشه تا گواهینامه به دستش برسه؟ یکماه یا بیشتر؟

ممنون

shangil
20-07-2017, 11:00
سلام

الان کسی تو تهران بره آموزشگاه چقدر طول می کشه تا گواهینامه به دستش برسه؟ یکماه یا بیشتر؟

ممنون

عزیزم یک ماه چیه!!یک ماه ف
قط تشریفات اداریشه
اگر منظورت اینه که 10 جلسه اموزش رو با امتحان کتبی و بعدش ثبت نام عملی و بعد رد شدن های پیاپی و در نهایت قبول شدن و پست به خونتون اگر خیلی فوری انجام بدن 2 ماه

Spectero
20-07-2017, 13:17
عزیزم یک ماه چیه!!یک ماه ف
قط تشریفات اداریشه
اگر منظورت اینه که 10 جلسه اموزش رو با امتحان کتبی و بعدش ثبت نام عملی و بعد رد شدن های پیاپی و در نهایت قبول شدن و پست به خونتون اگر خیلی فوری انجام بدن 2 ماه

منظورم بعد از گذروندون 10 جلسه کلاس و قبول شدن امتحان شهر بود. عجب! الان اینقدر طول می کشه؟ خوشبختانه واسه خودم نمی خوام. من 14 سال پیش گرفتم ولی خوب ماشین ندارم که ببرم!:n02:. واسه یه آشنا می خواستم که می خواد تازه بره کلاس. پس بهش بگم 3 - 4 ماهی رو شاخشه. قدیم تر سریع تر حاضر می شد.

shangil
20-07-2017, 13:23
منظورم بعد از گذروندون 10 جلسه کلاس و قبول شدن امتحان شهر بود. عجب! الان اینقدر طول می کشه؟ خوشبختانه واسه خودم نمی خوام. من 14 سال پیش گرفتم ولی خوب ماشین ندارم که ببرم!:n02:. واسه یه آشنا می خواستم که می خواد تازه بره کلاس. پس بهش بگم 3 - 4 ماهی رو شاخشه. قدیم تر سریع تر حاضر می شد.
نه دیگه اون موقع یه ماهه میاد نهایت

ADEL_r
23-07-2017, 06:24
آیین نامه رو که خیلی ها میافتن حتی در مقدماتی.
اگه از امتحان شهری بیافته هربار یک هفته طول میکشه تا مجددا بتونه در امتحان شهری شرکت کنه.
به فرض اگه کسی یک بار در مقدماتی و یک بار در آیین نامه اصلی و یک بار در شهری رد بشه تقریبا همون 3 ماه طول میکشه

Spectero
31-07-2017, 14:51
سلام

من 9 ماه پیش گواهینامه ام رو تمدید کردم و همین چند وقت پیش هم نام فامیلم رو تغییر دادم، امروز رفتم پلیس + 10 که گواهینامه جدید بگیرم گفت عکس جدید می خواد و عکس قبلی رو که گواهینامه ات هست قبول نیست. گفتم تازه 2 ساله انداختم و همین حرفها بود که خانمه گفت برات مهمه که کارت گواهینامه ات با نام جدید باشه؟ گفتم نه، چطور؟ گفت مشکلی نداره با همون نام فامیل قبلی می تونی استفاده کنی و مشکل غیرقانونی نداره و مهم شماره گواهینامه است که اگر مشکلی پیش اومد و افسر خواست ببینه با شماره گواهینامه کنترل می کنه. چون شماره گواهینامه مثل شماره کارت ملی ثابته. منم از خدا خواسته گفتم چه عالی پس نمی خواد و گفتم مشکلی پیش نمیاد احیانا؟ گفت نه:n19:. منم دیدم هنوز 9 سال و 3 ماه وقت داره پس برم 10 سال دیگه که اعتبارش تموم شد بیام:n04: و الان بعد از 9 ماه تمدید دوباره تو خرج و هزینه نیفتم و با همان نام فامیل قبلی باشه چه اشکالی داره!. اما تو سیستم کامپیوتری خودشون اصلاحیه رو انجام داد و درست کرد.
حالا بعد از ماجرایی که گفتم خواستم بدونم کار درستی کردم یا برم با نام فامیل جدید کارت گواهینامه جدید رو بگیرم؟ اگر طبق فرموده خانمه که گفت مشکلی پیش نمیاد خیالم راحت باشه؟
البته الان ماشین ندارم و یکی دو سال دیگه یه ماشین دست و پا می کنم. اما اگر زودتر بخواهم ماشین بخرم مدارک ماشین و سند خوب با نام فامیل جدیدم صادر میشه. آیا اون موقع هم اجباری در تعویض کارت گواهینامه با نام فامیل جدید نیست و می توان با همان نام فامیل قبلی از آن استفاده کرد و اعتبار قانونی داره؟

ممنون

mohamad skystar
01-08-2017, 22:15
سلام

من 9 ماه پیش گواهینامه ام رو تمدید کردم و همین چند وقت پیش هم نام فامیلم رو تغییر دادم، امروز رفتم پلیس + 10 که گواهینامه جدید بگیرم گفت عکس جدید می خواد و عکس قبلی رو که گواهینامه ات هست قبول نیست. گفتم تازه 2 ساله انداختم و همین حرفها بود که خانمه گفت برات مهمه که کارت گواهینامه ات با نام جدید باشه؟ گفتم نه، چطور؟ گفت مشکلی نداره با همون نام فامیل قبلی می تونی استفاده کنی و مشکل غیرقانونی نداره و مهم شماره گواهینامه است که اگر مشکلی پیش اومد و افسر خواست ببینه با شماره گواهینامه کنترل می کنه. چون شماره گواهینامه مثل شماره کارت ملی ثابته. منم از خدا خواسته گفتم چه عالی پس نمی خواد و گفتم مشکلی پیش نمیاد احیانا؟ گفت نه:n19:. منم دیدم هنوز 9 سال و 3 ماه وقت داره پس برم 10 سال دیگه که اعتبارش تموم شد بیام:n04: و الان بعد از 9 ماه تمدید دوباره تو خرج و هزینه نیفتم و با همان نام فامیل قبلی باشه چه اشکالی داره!. اما تو سیستم کامپیوتری خودشون اصلاحیه رو انجام داد و درست کرد.
حالا بعد از ماجرایی که گفتم خواستم بدونم کار درستی کردم یا برم با نام فامیل جدید کارت گواهینامه جدید رو بگیرم؟ اگر طبق فرموده خانمه که گفت مشکلی پیش نمیاد خیالم راحت باشه؟
البته الان ماشین ندارم و یکی دو سال دیگه یه ماشین دست و پا می کنم. اما اگر زودتر بخواهم ماشین بخرم مدارک ماشین و سند خوب با نام فامیل جدیدم صادر میشه. آیا اون موقع هم اجباری در تعویض کارت گواهینامه با نام فامیل جدید نیست و می توان با همان نام فامیل قبلی از آن استفاده کرد و اعتبار قانونی داره؟

ممنون

هیچ مشکلی نیست دوست عزیز
چون برای خرید با گواهینامه کاری ندارن با شناسنامه کارت ملی کار دارن

Spectero
02-08-2017, 10:58
هیچ مشکلی نیست دوست عزیز
چون برای خرید با گواهینامه کاری ندارن با شناسنامه کارت ملی کار دارن

الان اگر با ماشین برادر یا رفیقم برم این طرف اونطرف و با یکی تصادف کنم و افسر بیاد گواهینامه رو با نام فامیل قدیمی ببینه که دردسر نمیشه یا رفتن به بیمه و هر نوع اتفاقی که باعث بشه بفهمند گواهینامه نام فامیل قدیمی روش هست ولی کارت و شناسنامه من نام فامیل جدید رو داره؟

ممنون

mohamad skystar
03-08-2017, 09:09
الان اگر با ماشین برادر یا رفیقم برم این طرف اونطرف و با یکی تصادف کنم و افسر بیاد گواهینامه رو با نام فامیل قدیمی ببینه که دردسر نمیشه یا رفتن به بیمه و هر نوع اتفاقی که باعث بشه بفهمند گواهینامه نام فامیل قدیمی روش هست ولی کارت و شناسنامه من نام فامیل جدید رو داره؟

ممنون

شما کارت ملی رو که همراه داشته باشید هیچ مشکلی پیش نمیاد
هرجا گفتن چرا راحت توضیح میدین مورد سختی نیست

mohamad skystar
03-08-2017, 09:57

ممنون

شما کارت ملی رو که همراه داشته باشید هیچ مشکلی پیش نمیاد
هرجا گفتن چرا راحت توضیح میدین مورد سختی نیست

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-10-2018, 21:30
سلام دوستان
از اموزشگاه پرسیدم گفتن برای گرفتن پایه 1 . باید 2 سال از زمان دریافت پایه 2 بگذره .
ایا راهی هست که بشه یه جوری این 2 سال رو پیچوند و زودتر بتونیم برای پایه 1 ثبت نام کنیم؟
سلام
این قانون حکمت داره یعنی علتِ منطقی و معقولی داره
راندنِ ماشینهای سنگین و کنترلش خیلی دشوارتر از راندن ماشینهای سواری هست
کسی که تازه پایه 2 گرفته , برای راندن ماشین سواری هم تجربه ی کافی رو نداره و میتونه برای خودش و دیگران خطرساز بشه . برای همین هست که تا مدتی حق خارج شدن از شهر رو نداره و محدودیتهای دیگه
حالا چطور همچین کسی بیاد پشت ماشین سنگین بشینه و در شهر و جاده ها رانندگی کنه بدونِ تجربه ی کافی حتی برای سواری ؟؟!!!
این قانون به نفع خود مردم هست
بنده وقوی گواهینامه پایه دو رو تحویل گرفتم به خیالم دیگه تمومه . دیگه هییییچ چیزی کم ندارم و همه چیز رو هم میدونم
ولی هر روز یک درس جدید گرفتم و یک تجربه شد برام که توی هیچ مدرسه ی تعلیم رانندگی نمیشه یاد گرفت
مثل تخمین سرعتِ ایمن برای چرخیدن دور میدان روی آسفالت خشک و زبر و آسفالتِ بعد از بارونِ اول که همه خیابانها و جاده ها چرب و به شدت لغزنده میشه

یا سرعت پیچیدن در پیچهای مختلف
یا روشهای فرار از رانندگانِ حادثه ساز
همه ی این تجربه های طلایی و حیاتی رو سعی کردیم در این تاپیک اطلاع رسانی کنیم که بعضیهاش باعث نجات جانِ ما و دیگران از یک حادثه ی دلخراش میشه یا نجات از خسارتِ مالی سنگین به خود و دیگران
ابن درسها و تجربه ها و مهارتها تمامی نداره و کسی نمیتونه بگه همه رو بلدم دیگه
تازه بلد بودنشون یک چیز هست , به خاطر داشتنشون و اجرا کردنشون در رانندگی و لحظه های خطر یک چیز دیگه
باورر بفرمایین حتی تصورش هم وحشتناکه که کسی که تجربه ی چندانی با سواری نداره بشینه پشت ماشین سنگین و بیاد توی خیابونها و جاده ها
فقط خدا رحم کنه به خودش و دیگران
صبور باشین و تا میتونین در این مدت با سواری تجربه کسب کنین تا إن شاء الله وقت گرفتن پایه یک فرا برسه
با تجربه هاش هم با عمری تجربه , باز هم برای خودشون و دیگران حادثه ساز میشن
نتیجه:
این قانون از بسیاری از حوادث جلوگیری میکنه
.
===================================
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی

CHaPaReL.
18-12-2018, 21:53
این سوالارو دارم برا کسی میپرسم که به نت دسترسی نداره
برای کار با کامیونت تا 6 تن و مینی بوس (پایه2) نیاز به کارت سلامت و هوشمند هست؟ هم تو شهری هم برون شهری؟ برای صدور این کارت ها چه مدارکی لازمه؟
دقت کنید گفتم پایه 2 .. ینی پایه 3 سواری رو چند سال پیش گرفته.

علی 254
30-12-2018, 23:12
برای کار با کامیونت تا 6 تن و مینی بوس (پایه2) نیاز به کارت سلامت و هوشمند هست؟ هم تو شهری هم برون شهری؟ برای صدور این کارت ها چه مدارکی لازمه؟
دقت کنید گفتم پایه 2 .. ینی پایه 3 سواری رو چند سال پیش گرفته.

برای برون شهری نیاز هست...
توی گوگل سرچ کنی کارت هوشمند رانندگان ، اطلاعاتش میاد

light
15-01-2019, 23:08
دقت کنید گفتم پایه 2 .. ینی پایه 3 سواری رو چند سال پیش گرفته.من چند سال پیش گرفتم فقط عدم سوئ پیشینه و تست اعتیاد گرفتن

Sent from Galaxy s8

CHaPaReL.
22-01-2019, 13:32
6 ماهه گواهینامه نیومده گواهینامه قبلیشم ازش گرفتن برای صدور گواهینامه جدید. میگن چیپست نمیاد تحریم هستیم!!!
شاید تا 2 سال دیگه تحریم باشه ملت باس چیکار کنن؟!! طرف اگه شغلش رانندگی باشه که نمیتونه تو خونه بشینه تا شاید چند سال دیگه تحریما برداشته بشه!!! عجب مملکت هچل هفتی شده.

09227497157
12-03-2019, 20:03
یه سوال داشتم
واسه چهار چرخ گواهینامه لازمه؟

CHaPaReL.
19-03-2019, 10:44
سلام

چندبار میشه کارت هوشمند باری به مسافری و بالعکس عوض کرد؟

CHaPaReL.
10-04-2019, 13:00
سلام

برای کارت هوشمند چرا مدرک تحصیلی میپرسن؟ تفاوتش برای فوق لیسانس یا دیپلم یا دکترا چیه مثلا؟

mohamad skystar
10-04-2019, 21:24
سلام

برای کارت هوشمند چرا مدرک تحصیلی میپرسن؟ تفاوتش برای فوق لیسانس یا دیپلم یا دکترا چیه مثلا؟

به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید کامل راهنمایی میکنن

CHaPaReL.
11-04-2019, 11:53
سلام

خرید و فروش موتور سیکلت بالای 250 سی سی ازاد شده؟ پلاک میشه؟

پشت گواهینامه قسمت موتورسیکلت نوشته بعد از 3 سال از اخذ گواهینامه بیش از 200 سی سی . حداکثر حجم رو مشخص نکرده.

محمد7966
11-01-2022, 19:04
سلام دوستان. انگار قوانین برای کسانی که معافیت پزشکی دارند کمی سهلگیر تر شده. حالا گفتم از شما دوستان بپرسم. من معافیت پزشکی دارم و توی قوانین خوندم اگر بیماریم یکسالی (یا 3 سالی هم جایی دیدم نوشته بودند) هست که خوب شده و با دارو هم کنترل میشه، امکان دادن گواهینامه هست. حالا که ارجاعم دادن به کمیسیون پزشکی استان. منشی دکتر هم بهم گفت سخت نمیگیرن اما واقعیتش توی اینترنت بعضیا که بیماری مشابه منو داشتند، جوابشون نشون میداد که طرفو رد میکنند. البته گواهینامه 1 ساله یا 2 ساله میدن و 10 ساله نمیدن که من خودم راضیم به همون 1 ساله.

کسی تجربه داشته در این مورد؟ و اینکه اگر گواهینامه بدن، هر سال بایستی برم کمیسیون استان؟