PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مباحث و سوالات مربوط به گــــــواهـــــیــــنـــا مـــــــــه

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12

Hossein_128
08-11-2014, 08:16
سلام

دوستان این قبولی آئین نامه تا چه مدت اعتبار داره؟؟

یعنی بعد از آئین نامه چقدر وقت داریم که امتحان شهری هم قبول بشیم؟

A M ! N
08-11-2014, 12:57
سلام

دوستان این قبولی آئین نامه تا چه مدت اعتبار داره؟؟

یعنی بعد از آئین نامه چقدر وقت داریم که امتحان شهری هم قبول بشیم؟

سلام.

آیین نامه تا دو سال از تاریخ قبولی مهلت دارید.. ضمنن بعد از 6 ماه، باید دوباره معاینه چشم بدین.

نکته: بعد از هر قبولی اگه تا مدت یکسال مدارک خودتون رو ارائه ندید، مراحل قبلی شما همگی ابطال میشه و باید از نو ثبت نام انجام بدید!

V i r u s e r
08-11-2014, 14:11
سلام.

آیین نامه تا دو سال از تاریخ قبولی مهلت دارید.. ضمنن بعد از 6 ماه، باید دوباره معاینه چشم بدین.

نکته: بعد از هر قبولی اگه تا مدت یکسال مدارک خودتون رو ارائه ندید، مراحل قبلی شما همگی ابطال میشه و باید از نو ثبت نام انجام بدید!
این معاینه چشم از زمان صدور کاردکس هست یا قبولی؟

A M ! N
08-11-2014, 14:14
این معاینه چشم از زمان صدور کاردکس هست یا قبولی؟

معاینه چشم از تاریخ کاردکس مخصوص معاینه پزشکی محاسبه میشه : )

پ.ن: فقط در صورتی که تا 6 ماه (6 ماه بعد از صدور کاردکس معاینه پزشکی) نرید امتحان رو تکمیل کنید باید معاینه چشم رو دوباره انجام بدید.

mohammad.asghari
09-11-2014, 21:08
دوستان من 19 آذر 18 تموم میشه و وارد 19 میشم میتونم زودتر ثبت نام کنم یا نه؟

A M ! N
09-11-2014, 21:14
دوستان من 19 آذر 18 تموم میشه و وارد 19 میشم میتونم زودتر ثبت نام کنم یا نه؟

تاجایی که من خبر دارم خیر. قبلن میشد الان دیگه نمیشه. چون الان به محض ثبت نام باید کاردکس معاینه پزشکی براتون بزنن، وقتی سنتون 18 نشده باشه کاردکس هم صادر نمیشه.

قبلن کاردکس معاینه پزشکی رو میشد هروقت دوست داشت اقدام کرد براش. خلاصه شرایطی ریختن که شخص حتمن 18 سالش تموم شده باشه :n02:

E.G_band
09-11-2014, 21:58
آموزشگاهم نشد پیگیری کنه....

کجا من می تونم زنگ بزنم یا هر روش دیگه ای بگه گواهینامه من کجاست؟؟؟

farzad02
19-11-2014, 12:27
سلام دوستان
چند صفحه قبل رو خوندم و صحبتی نشده بود راجع به اینکه چقدر طول میکشه کارت دستمون برسه

من برای تمدید اقدام کردم. الان با اون رسید که نمیشه رانندگی کرد. درسته؟
چقدر طول میکشه کارت دستمون برسه؟

V i r u s e r
19-11-2014, 13:53
سلام دوستان
چند صفحه قبل رو خوندم و صحبتی نشده بود راجع به اینکه چقدر طول میکشه کارت دستمون برسه

من برای تمدید اقدام کردم. الان با اون رسید که نمیشه رانندگی کرد. درسته؟
چقدر طول میکشه کارت دستمون برسه؟

تا جایی که میدونم اونایی که گواهینامه داشتن و می خوان تمدید کنن می تونن با رسید رانندگی کنن.

ArashMiniStar
19-11-2014, 14:05
با رسید تمدید میشه

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

mohammad.asghari
27-11-2014, 22:23
دوستان نهایتا چقدر طول میکشه تا گواهینامه بتونی بگیری(تا صادر شدن کارت)؟بدون رد شدن در مراحل مختلف

Hamed-M1
27-11-2014, 22:40
دوستان نهایتا چقدر طول میکشه تا گواهینامه بتونی بگیری(تا صادر شدن کارت)؟بدون رد شدن در مراحل مختلف

تمام کلاسها+قبولی در امتحان کتبی+قبولی در امتحان شهری (یک ماه) + صادر شدن کارت و رسیدن درب خانه 2 هفته (حدودی)

A M ! N
27-11-2014, 22:45

بستگی به آموزشگاه و خصوصن مربی داره. اول شما کلاسهای تئوری رو باید بگذرونید که 5 جلسه ی 2 ساعتی هستن مجموعن میشه ده ساعت. این جلسات رو معمولن اموزشگاه ها صبر میکنن تا کلاس تعداد نفراتش به حدنصاب برسه. یعنی اینجور نیست که هر هفته کلاس جدید برگزار و تشکیل بشه. پس سر این قضیه ممکنه دو هفته دستکم معطل بشید یا اینکه ممکنه خوش اقبال باشید و همون روزی که میرید کلاسها به حدنصاب رسیده باشه و سریع تشکیل بشه. کلاسها هم یک روز درمیونه معمولن. گاهی وقتا هم هرروز.. 3 جلسه آیین نامه دارید و جلسه سوم امتحان آیین نامه است. جلسه چهارم و پنجم هم کلاسهای فنی هستش آشنایی با قطعات و... . بعدش باید یه مربی برای کلاسهای توشهری بردارید که اونم خودش یه معضل دیگه است، معمولن مربی ها وقت کافی ندارن و بعضی روزها نمیان و خلاصه این روند ممکنه خیلی طول بکشه. کلاسهای عملی بیست ساعت در ده جلسه هستش. ممکنه حتا تا یک ماه الکی کشش بده مربی. باید یه مربی خوب بردارید که سرش هم خلوت باشه. البته لزومی نیست که حتمن ده جلسه رو بگذرونید. اگه به آمادگی مناسبی برسید ممکنه مثلن مربیتون از جلسه مثلن سوم بفرستتون برای امتحان، در اینصورت کلی در وقت صرفه جویی میشه.

اگه فرض بگیریم تموم کلاسهارو کامل برید و کلاسها پشت سر هم برگزار بشه حدودن 50 روز تا لحظه دریافت کارت وقت نیازه.

مراحل شما از لحظه ثبت نام به این شکله:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad.asghari
30-11-2014, 14:13
دوستان من میخوام یه10روز دیگه ثبت نام کنم.هزنیه دقیق ثبت نام چقدره؟

mohammad.asghari
04-12-2014, 17:17

دوستان لطفا اینم جواب بدید ممنون

mohammad_87
04-12-2014, 19:48
هزینه ها رو حدودی میگم:
هزینه اولیه ثبت نام حدود 350 تومن هست.(کلاس های تئوری + 10 جلسه شهری) + 13000 تومن هزینه چشم پزشکی + 10 تا 15 تومن هزینه عکس و کپی و ....

برای صدور کاردکس:حدود 25 تومان فیش بانکی + آزمایش خون که فکر کنم 6 تومان شد

اگر کلاس شهری اضافه نیاز باشه هر جلسه 30 تومان

اگر در آزمون آئین نامه رد بشی،هزینه امتحان بعدی 1 یا 2 هزار تومان

اگر در آزمون شهری نهایی رد بشی،هزینه آزمون بعدی 30 تومان آموزشگاه + 10 تومان بحساب ناجا + تعداد کلاس های اضافه که سرهنگ مینویسه(معمولا یک یا دو جلسه)

A M ! N
05-12-2014, 01:21
هزینه چشم پزشکی هم 18 هزار تومن شده :n01:

Life24
07-12-2014, 09:27
سلام
من سال 87 گواهینامه گرفتم الان شنیدم شده پایه 3
برای گرفتن پایه 2 که مینی بوس هم شاملش میشه. فقط باید ازمون داد یا مثل پایه 3 اموزش هم داره؟
حالا مینی بوس آدم از کجا گیر بیاره که امتحان کنه؟
ازمون عملی با چی هست؟

kc1860
08-12-2014, 15:17
سلام
من در تاریخ اول خرداد 93 برای کلاس های رانندگی ثبت نام کردم (پرداخت فیش ها، چشم پزشکی و ...) و در تاریخ 25 تیر 93 امتحان های آیین نامه و شهر مقدماتی رو قبول شدم. در تاریخ 24 مهر 93 هم امتحان آیین نامه ی اصلی رو دادم. حالا میخواستم بدونم من برای امتحان شهر چقدر فرصت دارم ؟ (برای اینکه مجبور نباشم تمام مراحل مثل کلاس های آموزشی رو مجددا بگذرونم)
ممنون

V i r u s e r
08-12-2014, 20:37
سلام
من در تاریخ اول خرداد 93 برای کلاس های رانندگی ثبت نام کردم (پرداخت فیش ها، چشم پزشکی و ...) و در تاریخ 25 تیر 93 امتحان های آیین نامه و شهر مقدماتی رو قبول شدم. در تاریخ 24 مهر 93 هم امتحان آیین نامه ی اصلی رو دادم. حالا میخواستم بدونم من برای امتحان شهر چقدر فرصت دارم ؟ (برای اینکه مجبور نباشم تمام مراحل مثل کلاس های آموزشی رو مجددا بگذرونم)
ممنون

تا ۱ خرداد ۹۵

kc1860
10-12-2014, 13:10
باز هم سلام
با عرض شرمندگی میخواستم بگم که من هر ردفعه زنگ زدم آموزشگاه، توی هر کردوم از مراحل قبلی به من گفتم که فقط 6 ماه فرصت داری! اما به دلیل اینکه توی این فروم پاسخ های متفاوتی دیدم، گفتم شخصا و با اطلاعات دقیق در مورد روند ثبت نامم سوال کنم. حالا سوال دیگه ی من اینه که آیا این تاریخی که شما برای مدت اعتبار گفتید یک قانون کلی هستش یا ممکنه که آموزشگاه های مختلف بخوان شرایط خودشون را اعمال کنن؟

A M ! N
10-12-2014, 23:51
باز هم سلام
با عرض شرمندگی میخواستم بگم که من هر ردفعه زنگ زدم آموزشگاه، توی هر کردوم از مراحل قبلی به من گفتم که فقط 6 ماه فرصت داری! اما به دلیل اینکه توی این فروم پاسخ های متفاوتی دیدم، گفتم شخصا و با اطلاعات دقیق در مورد روند ثبت نامم سوال کنم. حالا سوال دیگه ی من اینه که آیا این تاریخی که شما برای مدت اعتبار گفتید یک قانون کلی هستش یا ممکنه که آموزشگاه های مختلف بخوان شرایط خودشون را اعمال کنن؟

قانون کلی هست. 2 سال بعد از پاس کردن امتحان آیین نامه وقت دارید. و دیگه اینکه 6 ماه بعد از معاینه چشم اگر در امتحان قبول نشده باشید، باید دوباره معاینه چشم انجام بدید.

CP-LS
11-12-2014, 00:03
سلام یه سوال
جواب مثبت کمسیون پزشکی برای افرادی که معافیت پزشکی دارند چند وقت برای گرفتن گواهینامه معتبر خواهد بود ؟
با داشتن معافی پزشکی ایا طول مدت اعتبار گواهینامه با افراد عادی یکی هست یا کمتر هست ؟
برای رفتن به کمسیون پزشکی هنوز هم باید به تهران مراجعه کرد یا در مرکز هر استان امکان این کار هست ؟
مرسی

Life24
11-12-2014, 20:33
سلام
برای گرفتن پایه 2 که مینی بوس هم شاملش میشه. فقط باید ازمون داد یا مثل پایه 3 اموزش هم داره؟
ازمون عملی با چی هست؟

V i r u s e r
11-12-2014, 20:55
سلام
ازمون عملی با چی هست؟

میرید اموزشگاه. اونا خودشون دارن

aminkhan2014
12-12-2014, 09:25
براي تمديد مدركي براي وضعيت نظام وظيفه ميخاد؟من توي ليست ه زده بود نديدم

sevendl
12-12-2014, 22:11
سلام
من اگه تو این هفته گواهینمامم برام ارسال نشه یکماه از قبول شدنم گذشته.
یک سوالم داشتم که چیجوری میتوننم پیگیری کنم؟ یک شماره پیامک 1100 هست ولی وثتی میزنم میگم کد ملیم تو سیستم نیست.

راستی مدرکی،رسیدی چیزی نمیدن که تا گواهینمامه باید بشه پشت ماشین نشست؟

sevendl
13-12-2014, 12:16
??????????

ArashMiniStar
13-12-2014, 12:18
سلام
یک سوالم داشتم که چیجوری میتوننم پیگیری کنم؟ یک شماره پیامک 1100 هست ولی وثتی میزنم میگم کد ملیم تو سیستم نیست.

دوست عزیز یه مقدار صبر کن میاد هنوز زوده
نه مدرکی نیست

sevendl
13-12-2014, 12:42
دوست عزیز یه مقدار صبر کن میاد هنوز زوده
نه مدرکی نیست

یعنی هنوز زوده برم +10 سوال کنم؟

A M ! N
13-12-2014, 15:12
گواهینامه به طور میانگین یک ماه یا کمی بیشتر طول میکشه و طبیعیه نیاز به پیگیری نداره. همین روزا میاد دیگه.

ArashMiniStar
13-12-2014, 15:36
یعنی هنوز زوده برم +10 سوال کنم؟
بله
برای من هفته چهارم امد

farzad02
14-12-2014, 21:23
سلام

اینجا چک کردی؟

من برای تمدید 28 آبان اقدام کردم و 18 آذر رسید دستم. به هر حال تا یکماه که قطعا جا داره ...

V i r u s e r
16-12-2014, 21:48
خوب
گواهینامه من اومد. :n01:
تاریخ قبولی در ازمون: ۸/۲۸
تاریخ صدور: ۹/۱۸
تاریخ تحویل به پست: ۹/۲۴
تاریخ تحویل به من: ۹/۲۵

VorteX01
01-01-2015, 21:01
دوستان ممنون میشم این جمله هارو با زبون ساده بگین:

پليس راهنمايي و رانندگي ناجا به منظور رفاه حال متقاضيان و تشويق دارندگان اين نوع گواهينامه به رعايت قوانين و مقررات عبور و مرور و كاهش تخلفات و تصادفات با تغيير روش هاي موجود بجاي صدور گواهينامه صرفاً يكساله، گواهينامه هاي جديد را با دو اعتبار يكساله و پنجساله (اینجا منظورشون : 2 اعتبار 1 ساله + 2 اعتبار 5 سال یا 2 اعتبار 1 ساله + 1 اعتبار 5 ساله؟) صادر مي نمايد تا در صورتي كه دارنده گواهينامه از تاريخ صدور گواهينامه تا يكسال مقررات را رعايت نموده و مرتكب تخلف نگردد، اعتبار گواهينامه وي بدون نياز به مراجعه به راهنمايي و رانندگي 5 ساله خواهد بود (پس منظورشون از اون 10 سالی که رو گواهینامه هست چیه؟) و در صورت ارتكاب تخلفات مهم و حادثه آفرين ذيل گواهينامه ب - 1 متخلف در محل توسط مأموران راهنمايي و رانندگي اخذ و جهت تبديل به گواهينامه موقت يكساله (گواهینامه 1 ساله برای چه منظوری هست؟) به مراكز صدور پروانه هاي رانندگي ارسال خواهد شد.
1- تقصير در تصادفات فوتي
2- تقصير در تصادفات جرحي
3- سبقت غير مجاز
4- تجاوز از سرعت مجاز
و در صورت ارتكاب ساير تخلفات ذيل، مطابق دستورالعمل ها و مقررات موجود در پايان يكسال پس از طي دوره هاي آموزشي و يا شركت مجدد در آزمونهاي آئين نامه و عملي شهر، گواهينامه موقت يكساله بدون امتياز فوق الذكر صادر و تحويل خواهد شد.
1- مقصر بودن در تصادفات منجر به خسارت
.
.
.
.

بعد اینکه خدایی نکرده زبونم لال تصادف کنیم و مقصر هم ما باشیم ، میان گواهینامه رو میگیرین و میگن شما 1 سال از رانندگی محرومی + دوباره باید امتحان شهر + آیین نامه بدی؟

آدم تو سال اول بی تجربه است و امکان تصادف هم بالاست (تو خود کتاب آیین نامه هم این مورد آورده شده) پس یعنی کلا بگن که تو سال اول نشینین دیگه!

با تشکر فراوان از دوستان عزیز

ArashMiniStar
02-01-2015, 20:32
دوستان ممنون میشم این جمله هارو با زبون ساده بگین:

پليس راهنمايي و رانندگي ناجا به منظور رفاه حال متقاضيان و تشويق دارندگان اين نوع گواهينامه به رعايت قوانين و مقررات عبور و مرور و كاهش تخلفات و تصادفات با تغيير روش هاي موجود بجاي صدور گواهينامه صرفاً يكساله، گواهينامه هاي جديد را با دو اعتبار يكساله و پنجساله (اینجا منظورشون : 2 اعتبار 1 ساله + 2 اعتبار 5 سال یا 2 اعتبار 1 ساله + 1 اعتبار 5 ساله؟) صادر مي نمايد تا در صورتي كه دارنده گواهينامه از تاريخ صدور گواهينامه تا يكسال مقررات را رعايت نموده و مرتكب تخلف نگردد، اعتبار گواهينامه وي بدون نياز به مراجعه به راهنمايي و رانندگي 5 ساله خواهد بود (پس منظورشون از اون 10 سالی که رو گواهینامه هست چیه؟) و در صورت ارتكاب تخلفات مهم و حادثه آفرين ذيل گواهينامه ب - 1 متخلف در محل توسط مأموران راهنمايي و رانندگي اخذ و جهت تبديل به گواهينامه موقت يكساله (گواهینامه 1 ساله برای چه منظوری هست؟) به مراكز صدور پروانه هاي رانندگي ارسال خواهد شد.
1- تقصير در تصادفات فوتي
2- تقصير در تصادفات جرحي
3- سبقت غير مجاز
4- تجاوز از سرعت مجاز
و در صورت ارتكاب ساير تخلفات ذيل، مطابق دستورالعمل ها و مقررات موجود در پايان يكسال پس از طي دوره هاي آموزشي و يا شركت مجدد در آزمونهاي آئين نامه و عملي شهر، گواهينامه موقت يكساله بدون امتياز فوق الذكر صادر و تحويل خواهد شد.
.
.
.
.

بعد اینکه خدایی نکرده زبونم لال تصادف کنیم و مقصر هم ما باشیم ، میان گواهینامه رو میگیرین و میگن شما 1 سال از رانندگی محرومی + دوباره باید امتحان شهر + آیین نامه بدی؟

آدم تو سال اول بی تجربه است و امکان تصادف هم بالاست (تو خود کتاب آیین نامه هم این مورد آورده شده) پس یعنی کلا بگن که تو سال اول نشینین دیگه!

با تشکر فراوان از دوستان عزیز
اینا همه چرت و پرته محضه
بشین پشت ماشین خیالتم نباشه
قرار نیست با یه تصادف اونم مالی بیان گواهینامه بگیرن! :n38: اون سرعت غیر مجاز ووو هم صرفا برای ترسوندنه و نتیجه دیگه ای نداره :n31:

ArashMiniStar
02-01-2015, 20:34
راستی این خبر مال کجایه؟

VorteX01
02-01-2015, 21:10
راستی این خبر مال کجایه؟

اینا همش رو همون برگه ای نوشته شده بود ، که شما وقتی امتحان شهر رو قبول شدی بهت دادن ، تا امضا کنی و اثر انگشت بزنی (سمت چپ پایین هم بود اگر اشتباه نکنم) :n02:

ArashMiniStar
02-01-2015, 21:29
اینا همش رو همون برگه ای نوشته شده بود ، که شما وقتی امتحان شهر رو قبول شدی بهت دادن ، تا امضا کنی و اثر انگشت بزنی (سمت چپ پایین هم بود اگر اشتباه نکنم) :n02:
الان من متوجه نشدم قوانین تغییر کرده؟:n04:
ما که خرداد گواهینامه گرفتیم خرداد همین امسال اینجور بود که مثلا تا 1 سال خلاف نکنی همون موارد و فلان اینا تا 10 سال تمدید میشه این چیزا جدیده برام!
خسارت مالی هم توش نبود همون جانی بود

VorteX01
02-01-2015, 21:33
الان من متوجه نشدم قوانین تغییر کرده؟:n04:
ما که خرداد گواهینامه گرفتیم خرداد همین امسال اینجور بود که مثلا تا 1 سال خلاف نکنی همون موارد و فلان اینا تا 10 سال تمدید میشه این چیزا جدیده برام!
خسارت مالی هم توش نبود همون جانی بود

من خودم اول های آذر امسال (همین 1 ماه پیش) قبول شدم و من خودم اونجا که بهم این برگه رو دادن نخوندم، عکس گرفتم، همین دیروز شروع کردم به خوندم :n02: اونم چون یکی از دوستام که سال پیش گواهینامه گرفته بود گفت تو نمیتونی از 12:00 تا 5:00 صبح رانندگی کنی ، منم میخواستم ببینم محدودیت بازم داره یا نه ، که دیگه شروع کردم به خوندم ، که هیچی هم نفهمیدم :n02:

V i r u s e r
02-01-2015, 21:35
نه همونه.
گواهینامه های جدید هم همه ۱۰ ساله هستن دیگه یک سال و اینا نداره
فقط تو برگه یه سری محدودیت ها رو امضا می کنید که سال اول نباید انجام بدید مثلا رانندگی در جاده و نیمه شب که مهم نیست. همین امروز تو جاده نشستم. اصلا کسی تا خلاف نکنه کاریش ندارن که حالا بخوان ببینن طرف گواهیش یه سال شده یا نه
فقط یکم رعایت کنید

ArashMiniStar
02-01-2015, 21:39
نه همونه.
فقط تو برگه یه سری محدودیت ها رو امضا می کنید که سال اول نباید انجام بدید مثلا رانندگی در جاده و نیمه شب که مهم نیست. همین امروز تو جاده نشستم. اصلا کسی تا خلاف نکنه کاریش ندارن که حالا بخوان ببینن طرف گواهیش یه سال شده یا نه
فقط یکم رعایت کنید
دقیقا 2 تا قانون داره تا 1 سال اول
یکی ننشستن پشت فرمون از 12 تا 6 صبح (کسی کار نداره باو!)
یکی تو جاده نشستن اینو میتونن گیر بدن ولی بالایی رو کسی کار نداره چون همه میشینن و رعایت نمیشه در ضمن پلیسای راهنمایی رانندگی نصف شب خوابن باو:n31:

VorteX01
02-01-2015, 21:43
نه همونه.
فقط یکم رعایت کنید

دوست عزیز بحث سر تصادفه. شما اگر خدای نکرده یک تصادفی که منجر به خسارت بشه ، بکنی و مقصر هم باشین ، میان گواهینامت رو میگیرن ، تابلو هم هست دیگه که آیا 1 سال از تاریخش گذشته یا نه ، و دیگه خدا میدونه با گواهینامت چی کار میکنن! منم خودم این قسمت رو موندم!:n13:

VorteX01
02-01-2015, 21:45
دقیقا 2 تا قانون داره تا 1 سال اول
یکی ننشستن پشت فرمون از 12 تا 6 صبح (کسی کار نداره باو!)
یکی تو جاده نشستن اینو میتونن گیر بدن ولی بالایی رو کسی کار نداره چون همه میشینن و رعایت نمیشه در ضمن پلیسای راهنمایی رانندگی نصف شب خوابن باو:n31:

دوست عزیز 2 تا قانون چیه؟ 23 تا قانونه + 4 تا اول که خطرناک هستن

V i r u s e r
02-01-2015, 21:52
دوست عزیز بحث سر تصادفه. شما اگر خدای نکرده یک تصادفی که منجر به خسارت بشه ، بکنی و مقصر هم باشین ، میان گواهینامت رو میگیرن ، تابلو هم هست دیگه که آیا 1 سال از تاریخش گذشته یا نه ، و دیگه خدا میدونه با گواهینامت چی کار میکنن! منم خودم این قسمت رو موندم!:n13:

نه خیر دوست عزیز اگر تصادف کنی نمیان گواهینامت رو باطل کنن که!
در بدترین حالت ممکنه بگن چون شما سال اولته ۲ نصفه شب رانندگی کردی مقصر میشی. که بازم نشنیدم برای کسی این اتفاق بیافته.
حالا می خوای خیالت خیلی راحت باشه اگر تصادف کردی مقصر بودی که هیچی. اگر نبودی سعی کن طرفو قانع کنی که به پلیس زنگ نزنید و فقط خسارت بگیری و بری. نباید لو بدی که سال اولته ها...
مثلا میگی: اوهو حواست کجاست زدی چراغو داغون کردی.. حالا ۱۰۰ تومن بده کارو زندگی داریم...:n02: (این در شرایطی هست که ۲ نصفه شب تصادف کردی ها.. اگر روز روشن بود که ۱۰۰٪ هیچ مشکلی نیست افسر هم بیاد اون طرف مقصر میشه یا خسارت میگیری یا بیمه پولتو میده)
اگر تصادف سنگین و جرحی هم داشتی که قضیه کاملا فرق میکنه ولی بازم بیمه پولو میده و مشکلی نیست. ممکنه گواهینامت ضبط بشه که فدای سرت. فوقش یه مدت منع میشی و بعد دوباره می تونی رانندگی کنی

ArashMiniStar
02-01-2015, 23:14
دوست عزیز 2 تا قانون چیه؟ 23 تا قانونه + 4 تا اول که خطرناک هستن
ای بابا شما که میخوای همش حرف خودتو بزنی!
من میگم شما سال اولو نشین بصرفه تره:n28:
قانون کجا بود عزیز من پلیس نگاه میکنه گواهینامه داری بیمه داری فلان چیکار داره کی گواهینامه گرفتی میزنه تو دستگاهش فرضا جریمه میکنه
ثانیا شما این جمله رو از کجا آوردی
اصلا همچین موردی تو اون برگه نبود تصادف جرحی اینا بود ولی این نبود؟ اون بحث 2 سال و فلانم نمیدونم شما از کجا وسط کشیدی چون اصلا قوانین دیگه تغییر نکرده که!؟ فرضا میگه 1 سال اول اگ خلاف نکنی تا 10 سال تمدید میشه اون 2 سال چیه دیگه؟

ArashMiniStar
02-01-2015, 23:18
نه خیر دوست عزیز اگر تصادف کنی نمیان گواهینامت رو باطل کنن که!
در بدترین حالت ممکنه بگن چون شما سال اولته ۲ نصفه شب رانندگی کردی مقصر میشی. که بازم نشنیدم برای کسی این اتفاق بیافته.
حالا می خوای خیالت خیلی راحت باشه اگر تصادف کردی مقصر بودی که هیچی. اگر نبودی سعی کن طرفو قانع کنی که به پلیس زنگ نزنید و فقط خسارت بگیری و بری. نباید لو بدی که سال اولته ها...
مثلا میگی: اوهو حواست کجاست زدی چراغو داغون کردی.. حالا ۱۰۰ تومن بده کارو زندگی داریم...:n02: (این در شرایطی هست که ۲ نصفه شب تصادف کردی ها.. اگر روز روشن بود که ۱۰۰٪ هیچ مشکلی نیست افسر هم بیاد اون طرف مقصر میشه یا خسارت میگیری یا بیمه پولتو میده)
اگر تصادف سنگین و جرحی هم داشتی که قضیه کاملا فرق میکنه ولی بازم بیمه پولو میده و مشکلی نیست. ممکنه گواهینامت ضبط بشه که فدای سرت. فوقش یه مدت منع میشی و بعد دوباره می تونی رانندگی کنی
دوست عزیز داری اشتباه میکنی جسارتا
نگاه کن یه قضیه هست
شما چه گواهینامه داشته باشی چه نداشته باشی چه تو 1 سال اول باشه چه برعکس در هر حال پلیس به اینا نگاه نمیکنه و مقصر رو مشخص میکنه به هر حال یکی مقصره باید خسارت بده
بحث بعدی میشه مثلا گواهینامه نداشته باشی خوب مثلا ماشینت میره پارکینگ یا بیمه خسارت نمیده از این حرفا.حالا تو ساعتی که نباید رانندگی کنی تو سال اول داری رانندگی میکنی در بدترین حالت ممکن که بخوان سخت گیرانه کار کنه شما جریمه میشی فوقش ماشینت چند روز میره پارکینگ اصلا از این حالت خارج نمیتونه باشه و اینکه پلیس بیاد چون شما تو سال اولی و نصف شب داری رانندگی میکنی مقصر اعلام کنه

V i r u s e r
02-01-2015, 23:25
دوست عزیز داری اشتباه میکنی جسارتا
نگاه کن یه قضیه هست
شما چه گواهینامه داشته باشی چه نداشته باشی چه تو 1 سال اول باشه چه برعکس در هر حال پلیس به اینا نگاه نمیکنه و مقصر رو مشخص میکنه به هر حال یکی مقصره باید خسارت بده
بحث بعدی میشه مثلا گواهینامه نداشته باشی خوب مثلا ماشینت میره پارکینگ یا بیمه خسارت نمیده از این حرفا.حالا تو ساعتی که نباید رانندگی کنی تو سال اول داری رانندگی میکنی در بدترین حالت ممکن که بخوان سخت گیرانه کار کنه شما جریمه میشی فوقش ماشینت چند روز میره پارکینگ اصلا از این حالت خارج نمیتونه باشه و اینکه پلیس بیاد چون شما تو سال اولی و نصف شب داری رانندگی میکنی مقصر اعلام کنه

اره درسته.

ArashMiniStar
02-01-2015, 23:32
اره درسته.
میگم دیگه کلا اینا همش چرته ادم باید فقط سعی کنه مواظب باشه خصوصا لاقل اگه تصادفی میشه مالی باشه نه خدایی نکرده جانی که واقعا آدم عذابش میگیره:n03:
بعضی مواقع هم زیاد دست آدم نیست یدفعه اتفاق میفته مثلا امشب من اومدم از کوچه بیام بیروم گردش به چپ کنم وایستادم دقیق ببینم ماشین هست یا نیست که دیدم نیست اومدم راه بیفتم برم (بر عکس خیلی مواقع سریع هم نپیچیدم تازه!) یه مقدار پیچیدم دیدم یه موتوری با سرعت بالا داشت میرفت تو ماشینم که سریع ترمز زدم (ولی ترمز من فایده نداشت که!؟ اونم 206 V8 ای بی اس اینا به کار نمیومد که:n31:) فقط طرف شانس آورد که سریع موتورش رو منحرف کرد از جلوی ماشین من رد کرد وگرنه زده بود!اگر هم من سریع میپیچیدم که دیگه بدتر کل کوچه بسته میشد ترمزاش هم که نمیگرفت معلوم نیست چی میشد:n21:حالا بیا درستش کن :n27:ما مقصر میشدیم ولی خداوکیلی مردم رعایت نمیکنن آخه موتور تو کوچه با سرعت زیاد؟ منم که شیشه های ماشینم بالا بخاری زده بودم آهنگم بود بی شک صدای موتوری هم ذره ای نمیشنیدم :n29: لامصب همین موتوری ها از ماشینا بدترن انگار نه انگار که پرت میشدن چند متر اونور تر بعد تصادف :n15:
پ.ن : چون کوچه شب بود ماشینا هم کنار پارک کرده بودن دیدو کور کرده بودن درست نمیشد موتوری رو که یدفعه داره میادو دید مگه اینکه بشینی 1 ساعت کشیک بدی :n02:

mohammad.asghari
03-01-2015, 11:26
دوستان من میخوام تازه برم ثبت نام کنم:n02:فقط یه چیزی شرکت در کلاسهای آیین نامه اجباری هست؟بعد نهایتا تا قبل عید گواهینامه بنده میاد اگه از فردا شرکت کنم در کلاسها؟

VorteX01
03-01-2015, 13:28
دوستان من میخوام تازه برم ثبت نام کنم:n02:فقط یه چیزی شرکت در کلاسهای آیین نامه اجباری هست؟بعد نهایتا تا قبل عید گواهینامه بنده میاد اگه از فردا شرکت کنم در کلاسها؟
آره اجباریه ولی نه همش مثلا من خودم آیین نامه رو 2 تا از 3 تا رفتم ، فنی هم یکی از 2 تا :n02: ، اینکه حالا قبل از عید بگیری یا نه ، شانسیه ، حتی اگر راننده هم باشی، اگر افسر باهات حال نکنه ، میندازتت، هیچی هم نمیتونی بگی ، اگر هم راننده نباشی ، ولی افسر باهات حال کنه ، قبولی :n27:

پ.ن : ممنون از دو دوست عزیز به خاطر کمک هایشان.

kouroshpayande
09-01-2015, 08:44
نمونه سوالات پایه 2 كسى داره

amir0831
17-01-2015, 11:30
سلام دوستان یه سوال فوری دارم .من امروز رفتم اموزشگاه رانندگی ثبت نام بعد داشت ثبت نام میکرد اطلاعات زد تو سیستم زد مشمول !!! بعد من داشنجو کاردانی هستم برگه گواهی اشتغال به تحصیل گرفتم گفت اینو ببر پلیس +10 تا تو سیستم ثبت کنن معافیتتو .بعد بردم گفت باید برگه معافیت تحصیلی از دانشگاه بگیری :n04: من الان شهرستانم ،دانشگاه تهرانم نمیتونم برم پس ،چه کاری کنم؟؟؟؟؟؟

Hamed-M1
22-01-2015, 10:34
دوستان جدیدا کسی که گواهینامه میگیره تا 1 سال نباید بیرون شهر رانندگی کنه؟

V i r u s e r
22-01-2015, 11:15

این قانون جدید نیست و خیلی وقته که هست. ولی تا وقتی که خلاف نکنید و افسر هم گیر نباشه کاری ندارن
من تا حالا چند بار رفتم تهران برگشتم. ولی تاحالا مدارکم چک نشده که بخوام دقیق بگم
اگر با خانواده باشید و خلاف نداشته باشید اصلا مدارکتون چک نمیشه که بخوان بفهمن

ArashMiniStar
24-01-2015, 19:15
این قانون جدید نیست و خیلی وقته که هست. ولی تا وقتی که خلاف نکنید و افسر هم گیر نباشه کاری ندارن
من تا حالا چند بار رفتم تهران برگشتم. ولی تاحالا مدارکم چک نشده که بخوام دقیق بگم
اگر با خانواده باشید و خلاف نداشته باشید اصلا مدارکتون چک نمیشه که بخوان بفهمن
من شنیدم این قانون رو برداشتن
کسی خبر جدیدی نداره
یکی از دوستان از اون کارشناس یا هر کی که میاد اموزش 5 جلسه ای تعوری رانندگی میده پرسیده و گفتن که برداشته شده قانون رانندگی در جاده در سال اول

optis2005
25-01-2015, 23:56
یه برگه ای بود که این بیست و چند تا قانونو نوشته بودن و باید امضا میکردیم
افسری که برای امتحان آئین نامه اومده بود اونارو از تو پرونده ها برمیداشت و به مسئول اموزشگاهم گفت دیگه اینو نگیرید از کسی
نمیدونم حالا این قانونو برداشتن یا نه!

ArashMiniStar
26-01-2015, 16:01
یه برگه ای بود که این بیست و چند تا قانونو نوشته بودن و باید امضا میکردیم
افسری که برای امتحان آئین نامه اومده بود اونارو از تو پرونده ها برمیداشت و به مسئول اموزشگاهم گفت دیگه اینو نگیرید از کسی
نمیدونم حالا این قانونو برداشتن یا نه!
قضیه مال کی هست؟؟؟؟:n20:

optis2005
26-01-2015, 16:22
قضیه مال کی هست؟؟؟؟:n20:
شهریور امسال

ArashMiniStar
27-01-2015, 00:34
شهریور امسال
عجب مملکتی داریم تا همین 3-4 ماه قبلش میگرفتن :n21: البته قانون چرتیم بود و اجراش دور از منطق

Milad4171
31-01-2015, 09:47
سلام دوستان.
من گواهی نامه ام جزو آخرین گواهی نامه های ده ساله هست. یعنی 84 گرفتم تا 94. حالا میخوابم ببینم من گواهی نامه ام قدیمیه . شنیدم که گواهی نامه های قدیمی رو اگر از کسی ببینن جریمه داره. این درسته ؟

Hossein_128
31-01-2015, 15:15
سلام

دوستان من امتحان آیین نامه رو 2 ماه پیش قبول شدم ولی هنوز برای امتحان شهری نرفتم. میخواستم ببینم برای امتحان شهری 2 سال وقت دارم؟؟؟

dionysus
06-02-2015, 06:41

سلام
از دوستان کسی جواب سوال این دوستمون رو نداره ؟
من همین امروز گواهینامه اومد دستم, حالا نمیدونم اشکال نداره بریم خارج شهر یا نه ؟
یکی میگه درسته و یکی میگه غلط ؟
کدومشون درسته بلاخره :D

E.G_band
06-02-2015, 10:29
سلام
از دوستان کسی جواب سوال این دوستمون رو نداره ؟
من همین امروز گواهینامه اومد دستم, حالا نمیدونم اشکال نداره بریم خارج شهر یا نه ؟
یکی میگه درسته و یکی میگه غلط ؟
کدومشون درسته بلاخره :D
به شما برگه ندادن موقع قبولیتون که امضا کنید؟؟؟(برگه ای که شامل یه سری تعهد ها که مورد شما و مواردی مثل فرار نکردن از صحنه خسارت جانی و این چیزا بود)

یه سری ها می گن قانون برداشته شده ولی یه سری ها هم مثل من امضا کردیم و اجازه تردد تا 1 سال خارج از شهر و رانندگی 12 تا 6 رو نداریم.

هر چند که خودم تا طرفای وردآورد و کرج بارها رفتم و خوشبختانه مشکلی نبوده.....در کل اگه خلاف نکنی یا شک برانگیز نباشی:n38::n31:کاریت ندارن.

ali_agha1981
06-02-2015, 13:57
سلام دوستان
من همین سه شنبه آزمون عملی شهری دارم...
خوشبختانه و خدارو شکر آیین نامه مقدماتی و نهایی رو همون بار اول قبول شدم...
لطفا کسایی که تجریباتی دارن در خصوص آزمون عملی شهری در اختیار بنده قرار بدن که ایشالا آزمون عملی هم دفعه اول قبول بشم...
مرسی

E.G_band
06-02-2015, 15:43
سلام دوستان
لطفا کسایی که تجریباتی دارن در خصوص آزمون عملی شهری در اختیار بنده قرار بدن که ایشالا آزمون عملی هم دفعه اول قبول بشم...
مرسی

فقط و فقط بستگی به افسر داره.....حال کنه قبول می کنه حالم نکنه شوماخر هم بیاد ردش می کنه.

استرس نگیری حله.....

tik-tak
06-02-2015, 16:39
سلام دوستان
مرسی
من پارسال آزمون داشتم ، افسر کسایی که بار اولشون بود رو اول میگفت بشینن . زود هم رد میکرد ولی به کسایی که بار چندمشون بود 3 بار فرصت میداد. منم بار اول رد کرد هفته بعدش باز با خودش بودم با اینکه خیلی اضطراب داشتم و پام روی کلاچ زیاد میلرزید قبولم کرد
البته به قول دوستمون بستگی به افسر داره

tik-tak
06-02-2015, 16:42
سلام

دوستان من امتحان آیین نامه رو 2 ماه پیش قبول شدم ولی هنوز برای امتحان شهری نرفتم. میخواستم ببینم برای امتحان شهری 2 سال وقت دارم؟؟؟

فکر کنم تا 6 ماه فرصت دارین . باز دوباره باید ازمایش های پزشکی رو انجام بدید و اموزش تو شهری بری

dionysus
06-02-2015, 16:50
به شما برگه ندادن موقع قبولیتون که امضا کنید؟؟؟(برگه ای که شامل یه سری تعهد ها که مورد شما و مواردی مثل فرار نکردن از صحنه خسارت جانی و این چیزا بود)

یه سری ها می گن قانون برداشته شده ولی یه سری ها هم مثل من امضا کردیم و اجازه تردد تا 1 سال خارج از شهر و رانندگی 12 تا 6 رو نداریم.

هر چند که خودم تا طرفای وردآورد و کرج بارها رفتم و خوشبختانه مشکلی نبوده.....در کل اگه خلاف نکنی یا شک برانگیز نباشی:n38::n31:کاریت ندارن.

نه هیچ تعهدی ازمون نگرفتن, فقط قبل از امتحان آیین نامه اصلی افسره گفتش که پشت برگه جواب بنویسیم که حرکت با دنده خلاص در سرازیری ها ممنوعه و یه امضا هم زدیم و تموم
امتحان عملی شهر رو گرفتن و امروز فرداس که گواهینامه برسه دستم.:n19:

فکر کنم برداشته شده چون حتی تو کتاب آیین نامه هم چیزی ننوشته بود

E.G_band
06-02-2015, 17:13
موقع ثبت نام چی همچین برگه ای ندادن برا امضا؟؟؟

ArashMiniStar
06-02-2015, 19:32

شما احتمالا قبلا گرفتی مثل من الان فرق کرده ظاهرا

Hossein_128
10-02-2015, 11:20
سلام

دوستان بعد از قبولی امتحان شهری، مرحله آخر انگشت نگاریه؟؟ بعد از اون باید منتظر گواهینامه باشم؟؟

wichidika
15-02-2015, 20:18
سردار مؤمنی خبر داد

اجرای آزمون متمرکز آیین‌نامه در سال ۹۴/ تعویض پلاک به صورت غیرحضوری تا پایان ۹۵
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: سال ۹۴ آزمون آیین‌نامه گواهینامه به صورت متمرکز و به مانند کنکور سراسری اما چند بار در طول سال برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، سردار اسکندر مؤمنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در ادامه نشست خبری به طرح نوروزی پرداخت و اظهار داشت: این طرح دو مرحله دارد که یکی در اسفند ماه با افزایش خریدهای نوروزی شهروندان آغاز می‌شود و دیگری مصادف با تعطیلات نوروزی است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا تصریح کرد: در اسفند ماه به دلیل افزایش خریدهای نوروزی به خصوص در کلانشهرها افزایش ترافیک را داریم که تمهیدات خاصی نیز در این زمینه اندیشیده شده که یکی از آنها افزایش گشت‌های پلیس راهور است.
این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی به دیگر تمهیدات پلیس راهور در اسفند ماه اشاره کرد و گفت: ساعات کار مراکز شماره‌گذاری خودرو در اسفند ماه افزایش پیدا می‌کند بدین صورت که در دهه اول اسفند ساعت کار این مراکز از 7 صبح تا 5 بعدازظهر، دهه دوم اسفند از 7 صبح تا 7 بعدازظهر و دهه سوم اسفند از 7 صبح تا 10 شب خواهد بود.
سردار مؤمنی با بیان این مطلب که امسال آخرین سال تولید و همچنین شماره‌گذاری خودروی وانت پیکان است به شهروندان توصیه کرد که به هیچ عنوان خودروی وانت پیکان را برای سال 94 پیش‌خرید نکنند چرا که این خودرو به موضع می‌رود و این خودرو برای سال 94 شماره‌گذاری نخواهد شد.
وی به سه طرح کلان پلیس راهنمایی و رانندگی اشاره و تصریح کرد: اولین طرح کلان کاهش سوانح و حوادث است و بنا داریم با کمک مردم این هدفگذاری را برای پایان سال 95 داشته باشیم که تعداد کشته‌ها را که هم اکنون 6.5 نفر به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه است به 4 نفر کاهش دهیم که این عدد از نظر عدد مطلق رسیدن به عدد 14 هزار برای سال 95 است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا به دو طرح دیگر پلیس راهور که هم اکنون در حال مطالعه است اشاره کرد و گفت: کار تعویض پلاک به صورت غیرحضوری تا پایان سال 95 و اوایل سال 96 از جمله دیگر طرح‌های ما است.
سردار مؤمنی اجرای آزمون متمرکز آیین‌نامه در سال 94 از دیگر طرح‌های کلان پلیس راهور عنوان کرد و افزود: قرار است در سال 94 آزمون آیین‌نامه گواهینامه به مانند کنکور سراسری به صورت متمرکز اما چند بار در طول سال تکرار شود.
وی گفت: از دهه فجر امسال خودروهای تولیدی که تمام استانداردها را رعایت کرده باشند مثلاً دو کیسه هوا داشته و یورو 4 را نیز دریافت کرده باشند با مدل سال 94 شماره‌گذاری می‌شوند و هیچ تفاوتی در قیمت دو مدل 93 و 94 وجود ندارد.
این مقام راهنمایی و رانندگی در مورد شماره‌گذاری اسکانیا اظهار داشت: اسکانیا هم اکنون شماره‌گذار نمی‌شود البته بخشی از مشکلات آن برطرف شده و شماره‌گذاری این خودرو معطوف به رعایت تمام استانداردهاست.
وی در پاسخ به سؤالی در مورد پرداخت جرایم رانندگی از طریق سامانه راهور 120 گفت: جریمه‌هایی که با دوربین ثبت شده یا توسط کامپیوترهای دستی که مکانیزه بوده و قبض صادر می‌کند اعمال شود را می‌توان از طریق سامانه راهور 120 مشاهده و پرداخت کرد و هم اکنون پرداخت جریمه‌هایی که به صورت دستی اعمال می‌شوند از طریق این سامانه امکانپذیر نیست.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در پاسخ به سؤالی در مورد افزایش حجم شماره‌گذاری خودروها به خصوص در تهران و رسیدن به پلاک 99 گفت: مسلماً برای یکی، دو دهه اخیر کمبود پلاک نداریم و برنامه‌هایی در این زمینه داریم؛ مثلاً در تهران که پرترافیک‌ترین بخش شماره‌گذاری است و هم اکنون به 99 رسیده است می‌توانیم از پلاک‌های شماره 10، 20، 30 و ... استفاده کنیم البته ممکن است تغییراتی نیز اعمال شود.
سردار مؤمنی در مورد آلودگی هوا توسط موتورسیکلت‌ها گفت: هم اکنون استاندارد یورو 3 در مورد موتور سیکلت‌ها اعمال می‌شود اما توقع ما این است که کف استاندارها بالا برود و به استاندارد یورو 5 برسد چرا که هم در خصوص ایمنی و هم در خصوص زیست محیطی مفید است.
وی در ادامه به یکپارچگی ساختاری در بین سازمان‌های اورژانس هلال احمر و آتش‌نشانی پرداخت و گفت: یکپارچگی ساختاری این سه سازمان مدنظر ما است تا یک سازمان امداد و نجات متمرکز به وجود آید و بتواند کار هر سه نهاد را انجام دهد که این موضوع در کمیسیون‌های مختلف مطرح است و امیدواریم به نتیجه برسد؛ البته باید گفت که هر کدام از این سه سازمان با هم همکاری لازم را دارند اما اگر یکپارچگی ایجاد شود می‌توان بدون فوت وقت و حوادث جاده‌ای سر و سامان داد.
این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی در خاتمه در مورد معاینه فنی خودروها گفت: معاینه فنی نیز یک موضوع ساختاری است و یکپارچگی ساختاری در بحث معاینه فنی مدنظر است چرا که در حال حاضر نمی‌توان اطمینان کرد که یک خودرویی که به معاینه فنی رفته از نظر کیفی مطلوب باشد.
انتهای پیام/

mohammad.asghari
20-02-2015, 19:06
دوستان کسی از اون برگه ای که بعد از قبول شدن آزمون تو شهری جای افسر بهش میدن داره یه عکس ازش بگیره؟

mohammad.asghari
21-02-2015, 00:59
دوستان کسی حداقل متنش رو هم نمیدونه؟خیلی لازم دارم؟؟

Hossein_128
22-02-2015, 18:54
دوستان لطفا جواب بدید :

سلام

دوستان بعد از قبولی امتحان شهری، مرحله آخر انگشت نگاریه؟؟ بعد از اون باید منتظر گواهینامه باشم؟؟

Hamed-M1
27-02-2015, 00:35
دوستان لطفا جواب بدید :
دقیقا یادم نیست اما انگشت نگاری نیست فقط یکی از انگشتتاتون رو روی یک دستگاه کوچولو ساده قرار میدن اگه اشتباه نکنم قبل از ازمون شهر انجام میشه

Sent from my Xiaomi MI3 using Tapatalk

ArashMiniStar
27-02-2015, 01:37
دوستان لطفا جواب بدید :
دقیق یادم نیست ولی انگشت نگاری نداره پول میدی میری
انگشت نگاری قبل ازمون شهری موقع صدور کاردکس با دستگاه میگیرن

hamid_diablo
04-03-2015, 11:42
سلام دوستان

من نمونه سوالات آئین نامه رو برای دانلود میخواستم.همون که برای اندروید هم هست .12 تا نمونه سوال 30 تایییه...

bivafa.va.man
13-03-2015, 07:26
سلام دوستان من گواهینامم الکترونیکی نیست و امروز هم پنج سال از روزی که گرفتمش گذشت.میخواستم بدونم برای تعویضش چی میخوان+هزینه تعویض
تاریخ صدورش 22/12/88 همین امسال باید تعویضش کنم؟

Gamersland
29-03-2015, 13:25
دوستان مدارکم که شامل گواهینامه و کارت ماشین و بیمه نامه و کارت سوخت بوده دیشب گم شدن و رفتم امروز اداره پست اعلام مفقودی کردم و رسید بهم دادن. حالا من این چند روز اگه بخوام برم مسافرت و مثلا پلیس جلوم رو بگیره باید چیکار کنم؟ مثلا بگم مدارک رو جا گذاشتم ماشین رو میخوابونه؟ یا اگه رسید مفقودی رو به همراه سند ماشین نشون بدم مشکلی نیست؟

ArashMiniStar
30-03-2015, 16:16
دوستان مدارکم که شامل گواهینامه و کارت ماشین و بیمه نامه و کارت سوخت بوده دیشب گم شدن و رفتم امروز اداره پست اعلام مفقودی کردم و رسید بهم دادن. حالا من این چند روز اگه بخوام برم مسافرت و مثلا پلیس جلوم رو بگیره باید چیکار کنم؟ مثلا بگم مدارک رو جا گذاشتم ماشین رو میخوابونه؟ یا اگه رسید مفقودی رو به همراه سند ماشین نشون بدم مشکلی نیست؟
باید بری پلیس +10 برای گواهینامه که فیش بدن بتونی رانندگی کنی بقیرو نمیدونم ولی بجای کارت ماشین اون کاغذ سبز نیرو انتظامی میشع نشون داد
بیمه هم که المثنی نمیدن [emoji54]

avator20002000
03-04-2015, 13:32
گواهینامه بعد از قبولی کی میرسه جدیدا؟چند روزه؟

775e
03-04-2015, 14:27
گواهینامه بعد از قبولی کی میرسه جدیدا؟چند روزه؟
گواهینامه بعد از قبولی معمولا نهایت یک ماه طول میکشه. یا 30 روزه کاری اگر به عید بخوره باید بعد از 15یا 16 این 30 روز رو بشماری

775e
03-04-2015, 14:32
سلام دوستان من گواهینامم الکترونیکی نیست و امروز هم پنج سال از روزی که گرفتمش گذشت.میخواستم بدونم برای تعویضش چی میخوان+هزینه تعویض
تاریخ صدورش 22/12/88 همین امسال باید تعویضش کنم؟
سلام
شما هر 12 ماه دیر کرد باید 5هزارتومن واریز کنید
و 15هزار و 1هزارتومن دیگه هم داره
مدارک دیگه هم شامله کپی شناسنامه و کارت ملی و تشخیص گروه خون(کارتش)وسه قطعه عکس ببرید دفتر پلیس +10 تا برگه معاینه روبهتون بدن.
موفق باشید

775e
03-04-2015, 14:33
سلام دوستان.
من گواهی نامه ام جزو آخرین گواهی نامه های ده ساله هست. یعنی 84 گرفتم تا 94. حالا میخوابم ببینم من گواهی نامه ام قدیمیه . شنیدم که گواهی نامه های قدیمی رو اگر از کسی ببینن جریمه داره. این درسته ؟
نه اینجور نیست گواهینامه ی شما تا تاریخ انقضاء ش اعتبار داره. یعنی ده سال از تاریخ صدور

775e
03-04-2015, 14:35
سلام دوستان یه سوال فوری دارم .من امروز رفتم اموزشگاه رانندگی ثبت نام بعد داشت ثبت نام میکرد اطلاعات زد تو سیستم زد مشمول !!! بعد من داشنجو کاردانی هستم برگه گواهی اشتغال به تحصیل گرفتم گفت اینو ببر پلیس +10 تا تو سیستم ثبت کنن معافیتتو .بعد بردم گفت باید برگه معافیت تحصیلی از دانشگاه بگیری :n04: من الان شهرستانم ،دانشگاه تهرانم نمیتونم برم پس ،چه کاری کنم؟؟؟؟؟؟
سلام راهی نداره باید برگه اشتغال به تحصیل از دانشگاه داشته باشید.
دانشگاه به دوستتون هم میده اگه براتون پست کنه

hamidR15
04-04-2015, 21:37
سلام
دوست عزیز جناب 775e ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ممنون از پاسخهای شما.اما لطفا با زدن کلید مولتی نقل قول و پس از آن زدن جواب بصورت نقل قول، چند سوال رو انتخاب و در یک پست همگی رو پاسخ دهید.
ممنون از شما.

775e
05-04-2015, 15:18
سلام
دوست عزیز جناب 775e ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ممنون از پاسخهای شما.اما لطفا با زدن کلید مولتی نقل قول و پس از آن زدن جواب بصورت نقل قول، چند سوال رو انتخاب و در یک پست همگی رو پاسخ دهید.
ممنون از شما.
سلام
چشم ان شاءالله در پست ها آینده.
با برنامه زیاد اشنا نبودم و نمی دونستم همچین قابلیتی داره

K!ng of th3 K!ngs
06-04-2015, 11:58
آقا من اصلا هیچی نمیدونم از گواهنیمامه. ممنون میشم به سوالام جواب بدید///
اولا اینکه برای ثبت نام به کجا باید مراجعه کرد.(پلیس +10 یا آموزشگاه یا ...)
آیا گرفتن همه ی کلاس ها اجباریه؟مثلا فرض کنید یکی رانندگی رو بلد بود بازم باید کلاس های عملی رو بگذرونه؟تئوری چی؟
و اینکه کلا مدارک مورد نیاز رو بگید خواهشا

775e
06-04-2015, 17:49
آقا من اصلا هیچی نمیدونم از گواهنیمامه. ممنون میشم به سوالام جواب بدید///
اولا اینکه برای ثبت نام به کجا باید مراجعه کرد.(پلیس +10 یا آموزشگاه یا ...)
آیا گرفتن همه ی کلاس ها اجباریه؟مثلا فرض کنید یکی رانندگی رو بلد بود بازم باید کلاس های عملی رو بگذرونه؟تئوری چی؟
و اینکه کلا مدارک مورد نیاز رو بگید خواهشا
شما برای ثبت نام باید به مراکز تعلیم رانندگی در شهرتون برید و اونجا راهنماییتون میکنند
دفتر پلیس +10فقط به برای تمدید و المثنی هست و اگر نیاز به معاقیت تحصیلی دارید.

aliforever
18-04-2015, 22:07
سلام دوستان عزیز،
یک سوالی داشتم،
سن مجاز برای دریافت گواهینامه رو 18 سال تمام میزنند همه جا،
یعنی باید وارد 19 شی که بتونی گواهینامه بگیری.
حالا از دوستای بنده که متولد 76 هستند، رفتند ثبت نام کردند، ما از هرجا پرسیدیم گفتند یه سال دیگه میتونی اقدام کنی.
قضیه چیه؟ این واژه "تمام" خیلی سر درگم میکنه آدمو، یا بگن وارد 19 شدی میتونی بگیری یا بگن 18، دیگه این تمام چه صیغه ای هست؟

ArashMiniStar
18-04-2015, 22:30
سلام دوستان عزیز،
یک سوالی داشتم،
سن مجاز برای دریافت گواهینامه رو 18 سال تمام میزنند همه جا،
یعنی باید وارد 19 شی که بتونی گواهینامه بگیری.
حالا از دوستای بنده که متولد 76 هستند، رفتند ثبت نام کردند، ما از هرجا پرسیدیم گفتند یه سال دیگه میتونی اقدام کنی.
قضیه چیه؟ این واژه "تمام" خیلی سر درگم میکنه آدمو، یا بگن وارد 19 شدی میتونی بگیری یا بگن 18، دیگه این تمام چه صیغه ای هست؟
شما امسال میتونی برای گواهینامه اقدام کنی البته من نمیدونم ماه و روز تولدت کی هست ولی مثلا اگه 5 خرداد امساله میتونی از 6 خرداد اقدام کنی یعنی روز بعد تولدت

-MAXIMUS-
19-04-2015, 10:33
ویرایشش
-------------

hamid_diablo
25-04-2015, 19:12
سلام دوستان

من مشمولم و 1 تبر اعزامم...نمیزارن برای شهر یو آئین نامه نهایی امتحان بدم...

چیکار کنم؟ باید بعد زا اموزشی امتحان بدم؟

ArashMiniStar
25-04-2015, 19:36
سلام دوستان

من مشمولم و 1 تبر اعزامم...نمیزارن برای شهر یو آئین نامه نهایی امتحان بدم...

چیکار کنم؟ باید بعد زا اموزشی امتحان بدم؟
اگه برگه اعزام داری چرا نمیذارن؟

hamid_diablo
25-04-2015, 19:46
برگ سبز دارم برای تیرماه

اما برای کارتکس میگه که سایت اجازه نمیده...میزنه کاربر مشموله ...

hamid_diablo
25-04-2015, 21:37
برگ سبز دارم برای تیرماه

اما برای کارتکس میگه که سایت اجازه نمیده...میزنه کاربر مشموله ...

mohammad.asghari
01-05-2015, 14:31
دوستان چطور میشه پیگیری کرد گواهینامه رو؟من الان تقریبا 14 روزی میشه قبض گواهینامم صادر شده،حالا چطوری میتونم پیگیری کنم؟

ArashMiniStar
01-05-2015, 14:33
دوستان چطور میشه پیگیری کرد گواهینامه رو؟من الان تقریبا 14 روزی میشه قبض گواهینامم صادر شده،حالا چطوری میتونم پیگیری کنم؟
هیچ جور
هنوز خیلی زوده معمولا یه ماهه میاد

mohamad skystar
01-05-2015, 18:41

به دفاتر پلیس +10 برو تا پیگیری کنن

mg_mahyar
03-05-2015, 01:00
سلام
من 12 اردیبهشت تاریخ گواهینامم تموم میشه و گواهی نامم هم هوشمنده و 12 اردیبهشت 89 هم صادر شده.
1- اینکه میگند دوره سه ساله خود به خود تمدید میشه درسته؟ یا باید برم تمدید کنم؟
2- تمدید امتحان و سوال و اینا داره؟
3- چقدر طول میکشه گواهی نامه جدید بیاد
4 - در مدتی که گواهی نامه من تاریخش تموم شده من حق رانندگی ندارم؟

Georges St-Pierre
07-05-2015, 23:48
امروز امتحان آیین نامه داشتم متاسفانه رد شدم واسه باره دوم
افسره که اصلا کمک نمیکنه
کسی نمونه سوال نداره ؟؟

25 از 30 گرفتم یکی بیشتر میزدم قبول:n36::n35:خواهشا اگه کسی سوالای آیین نامرو داره بزاره دانلود کنیم ثواب داره:n12:

djkavehtnt
08-05-2015, 13:30
دوستان عزیز ، یه سوال داشتم . خواهشا کمکم کنید
من 12 شهریور امسال تازه 18 ساله می شوم
دیروز به یک آموزشگاه رانندگی رفتم تا ببینم شرایط به چه صورته
گفتن طبق قانون جدید راهنمایی و رانندگی شما تا 18 سال تمام نداشته باشین ما نمی تونیم امتحان ها رو از شما بگیریم
و اگر هم من از 13 شهریور برم آموزشگاه رانندگی تا اول ماه مهر آموزش طول میکشه
و اگه اول مهر در امتحانات رانندگی قبول بشم باید گواهی اشتغال به تحصیل بیارم
ولی مشکل این جاست که گواهی اشتغال به تحصیل مدرسه تا 31 شهریور معتبره ، دانشگاه هم که می گن تا ترم اول تموم نشه گواهی اشتغال به تحصیل نمیده :n03:
به نظرتون باید چی کار کنم؟

خواهشمندم راهنمایی کنید - باتشکر

aminkhan2014
08-05-2015, 15:10
قراره طرحی تصویب بشه که دیگه برای گرفتن گواهینامه وضعیت نظام وظیفه مهم نیست،پس تا اونموقه به احتمال زیاد مشکلی ندارین

ArashMiniStar
08-05-2015, 15:14
قراره طرحی تصویب بشه که دیگه برای گرفتن گواهینامه وضعیت نظام وظیفه مهم نیست،پس تا اونموقه به احتمال زیاد مشکلی ندارین
جدی؟؟؟ منبع؟

Ezel
08-05-2015, 22:23
جدی؟؟؟ منبع؟

نمایندگان مجلس به طرحش رای دادن ، مونده ابلاغش به دستگاههای ذی ربط

aminkhan2014
09-05-2015, 04:54
اینم منبع

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته هنوز توی صحن تصویب نشده

mohammad.asghari
09-05-2015, 15:08
دوستان من الان 26-27 روز میگذره از صدور فیش گواهینامه اما هنوز نیومده بنظرتون برم پیگیری کنم یا هنوز صبر کنم؟

A M ! N
09-05-2015, 16:59
دوستان من الان 26-27 روز میگذره از صدور فیش گواهینامه اما هنوز نیومده بنظرتون برم پیگیری کنم یا هنوز صبر کنم؟

یه مقدار باید صبر کنی.

ازینجا هم پیگیری کنی بد نیست.

mpirayesh
19-05-2015, 15:27
من گواهینامم فکر کنم اسمش ب 1 هست رو دارم
از لحاظ سنی هم مشکل ندارم
چند تا گواهینامه باید بگیرم تا بشه پایه یک سابق
با تشکر

s.s313
20-05-2015, 12:06
سلام دوستان کسی میدونه آیا از پارسال کتاب آموزش رانندگی ویژه متقاضیان پایه سه تغیر کرده؟

s.s313
20-05-2015, 12:15
لطفا جواب به ایملم بفرستید sa.sadgh313@gmail.com

SuB
04-06-2015, 15:49
سلام

گواهینامه‌ام تا چند روز دیگه یکساله میشه. توی قوانینی که خوندم اگه تجاوز از سرعت مجاز داشته باشی گواهینامه اخذ میشه و برای تبدیل شدت به موقت یکساله به واحد صدور ارسال میشه. حالا اگه تجاوز از سرعت مجاز داشته باشم و توی خلافی‌های ماشین هم باشه اما اصلاً پلیس جلوم رو نگرفته باشه چه بلایی سر گواهینامه‌ام میاد؟ توی خلافی‌ها اصلاً اثری از عدم توجه به پلیس نیست که بگیم پلیس بهت اعلام کرده و من نفهمیده باشم!!!

ArashMiniStar
04-06-2015, 16:38
سلام

گواهینامه‌ام تا چند روز دیگه یکساله میشه. توی قوانینی که خوندم اگه تجاوز از سرعت مجاز داشته باشی گواهینامه اخذ میشه و برای تبدیل شدت به موقت یکساله به واحد صدور ارسال میشه. حالا اگه تجاوز از سرعت مجاز داشته باشم و توی خلافی‌های ماشین هم باشه اما اصلاً پلیس جلوم رو نگرفته باشه چه بلایی سر گواهینامه‌ام میاد؟ توی خلافی‌ها اصلاً اثری از عدم توجه به پلیس نیست که بگیم پلیس بهت اعلام کرده و من نفهمیده باشم!!!
داداش اون یکساله اینا چیه باو برداشته شدن
شما ده سال گواهینامت اعتبار داره خیالت تخت والا منم خرداد سال پیش گواهیناممو گرفتم عین شما اگه این قانونا بود تا الان گواهنیامم ده بار ضبط شده بود :|

Hossein_128
05-06-2015, 15:10
سلام

دوستان هنوزم گواهینامه های جدید نمیتونن تا یک سال تو جاده رانندگی کنن؟؟

farogh_90
06-07-2015, 02:55
امروز امتحان آیین نامه داشتم متاسفانه رد شدم واسه باره دوم
افسره که اصلا کمک نمیکنه
کسی نمونه سوال نداره ؟؟
25 از 30 گرفتم یکی بیشتر میزدم قبول:n36::n35:خواهشا اگه کسی سوالای آیین نامرو داره بزاره دانلود کنیم ثواب داره:n12:
سلام داداش .
این سایت رو نگاه کن : udriver.ir/page1%D8%A7%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86/
8 تا آزمون آنلاین رو کامل حفظ کن !
خودم بار اول 30 از 30 قبول شدم :دی

Amin.P30
06-07-2015, 12:19
سلام.

دوستان یکی از دوستان که ترکیه اقامت داره میخاد بیاد ایران و گواهینامه بگیره و بین المللیش کنه.
البته قبلا همه کارای پایه دو رو انجام داده بود و لی یک سری مشکلات پیش اومد که نشد.

الان میخاد برای پایه یک اقدام کنه.

آیا پایه یکی هست که بشه باهاش علاوه بر ماشین های سنگین و سبک, موتور هم با همون گواهینامه سوار شد ؟

مدارکی که برای ثبت نام همون گواهینامه پایه یک میخان ازمون چیا هستن؟

Amin.P30
06-07-2015, 20:45
چقدر هزینه داره سر جمع پایه یک گرفتن الان؟

Amin.P30
07-07-2015, 15:51
در ترکیه طرف اگر بخواد پایه یک بگیره نیاز نیست حتما پایه دو رو داشته باشه.
میتونه مستقیم امتحانات ماشین های سبک+سنگین+موتور رو بده و همه رو در یک کارت داشته باشه.
هزینه ـش هم تقریبا 5 میلیونی در میاد به پول ایران.

آیا در ایران هم این چنین هستش که بدون داشتن پایه دو بتونه پایه یک بگیره؟

a_bayan
07-07-2015, 17:24
سلام دوستان.دقیقا کی میشه اقدام کرد برای گرفتن گواهینامه؟به مجرد 18 سالگی؟یا اینکه میتونم کارو بارشو زوتر انجام بدم فقط امتحانش بمونه واسه اون موقع.من بهمن 95 سنم قانونی میشه و میتونم اقدام کنم؟ راهی نیس که زودتر گواهینامه بگیرم؟ مثلا چند ماه زودتر؟

Sent from my GT-I9082

ArashMiniStar
07-07-2015, 19:50
سلام دوستان.دقیقا کی میشه اقدام کرد برای گرفتن گواهینامه؟به مجرد 18 سالگی؟یا اینکه میتونم کارو بارشو زوتر انجام بدم فقط امتحانش بمونه واسه اون موقع.من بهمن 95 سنم قانونی میشه و میتونم اقدام کنم؟ راهی نیس که زودتر گواهینامه بگیرم؟ مثلا چند ماه زودتر؟

Sent from my GT-I9082
نه عزیز روز بعد تولد میتونید برید تازه پرونده باز کنید

conficker
07-07-2015, 20:54
کسی نمونه سوال آیین نامه داره یا لینک که بزاره؟

kc1860
12-07-2015, 17:12
سلام
من زمانیکه برای کلاس های رانندگی ثبت نام کردم تو این سایت هم ثبت نام کردم و از نظرات دوستان تو این پست خیلی استفاده بردم. خواستم برای کسانیکه بعدا ممکنه به این پست مراجعه کنن بگم که من آزمون نهایی شهر رو در تاریخ 21 خرداد 93 دادم. در تاریخ 14 تیر هم با شماره ی 81253573 تماس گرفتم که بعد از گرفتن شماره ی ملی‌م گفتن که کارت تایید شده و آماده ی چاپ هست و تا 10 روز دیگه هم میرسه دستتون. امروز هم (21 تیر 93) طرف های ظهر، کارتم رسید.
ممنون از همگی

dow
13-07-2015, 10:06
سلام
من امروز تو امتحان نهایی ایین نامه رد شدم و موند برای هفته دیگه :n03: میخواستم بدونمم هفته دیگه اگه قبول شدم میتونم همون روز شهری رو برم یا میمونه برای هفته دیگش:n03:

ArashMiniStar
13-07-2015, 13:37
سلام
من امروز تو امتحان نهایی ایین نامه رد شدم و موند برای هفته دیگه :n03: میخواستم بدونمم هفته دیگه اگه قبول شدم میتونم همون روز شهری رو برم یا میمونه برای هفته دیگش:n03:
قانونا نمیشه ولی دیدم ک خود اموزشگاه پیشنهاد داد هر کی میخواد بره

E.G_band
13-07-2015, 21:11
سلام

هیچ مشکلی نداره.....

می تونی بری ولی به شرطی که افسر شهر نره.....باید شما جزو اولین نفرات آیین نامه رو قبول بشید.

dow
14-07-2015, 11:36
هیچ مشکلی نداره.....

می تونی بری ولی به شرطی که افسر شهر نره.....باید شما جزو اولین نفرات آیین نامه رو قبول بشید.
منظورتون از اولین نفرات.یعنی جز گروه اول باشم که اون روز امتحان میدن وقبول میشن؟؟؟؟ افسر حدود 11 فکرکنم میره و9 ههم ازمون ایین نامه گروه اول تموم میشه ونایج رو میدن

dexter9
15-07-2015, 17:47
سلام.ی سوال داشتم.

کارتکس مجدد باطل شده باشه بازم کارتکس صادر میشه یا اینکه باید از اول ثبت نام کرد و کلاساو اینارو از اول رفت؟
با تشکر

E.G_band
16-07-2015, 22:53
منظورتون از اولین نفرات.یعنی جز گروه اول باشم که اون روز امتحان میدن وقبول میشن؟؟؟؟ افسر حدود 11 فکرکنم میره و9 ههم ازمون ایین نامه گروه اول تموم میشه ونایج رو میدن

بله.....ولی در کل امکان داره که بخاظر استرس هر جفتش رو از دست بدین.....اگه عجله ندارید بزارید برای هفته آینده

سلام.ی سوال داشتم.

کارتکس مجدد باطل شده باشه بازم کارتکس صادر میشه یا اینکه باید از اول ثبت نام کرد و کلاساو اینارو از اول رفت؟
با تشکر

اگه کارتکس رو مثلا پاره کرده باشه افسر ،باید از اول مراحل رو بگذرونید یا اینکه 2 سال از صدورش گذشته باشه....در کل شرایط خودتون رو به اظلاع آموزشگاه برسونید بهتر جواب می گیرید.

vvvahid222
27-07-2015, 17:21
باسلام
من دیروز به سن قانونی رسیدم و پارسال تونستم دیپلمم رو بگیرم اما برای کنکور ثبت نام نکردم ولی امسال ماه اردیبهشت ثبت نام کردم وقرار هست در 16 مرداد امتحان کنکور رو بدم سوال من از بزرگان انجمن این هست که باید حتما وارد دانشگاه شد تا برگه ادامه تحصیل گرفت یا میتوان کاری کرد مثلا از اموزش و پرورش نامه گرفت در صورتی که در نیمه دوم (بهمن ماه)قبول شوم باید تا ان موقع صبر کرد با تشکر ببخشید که طولانی شد منتظر جوابتان هستم

ArashMiniStar
27-07-2015, 17:34
باسلام
من دیروز به سن قانونی رسیدم و پارسال تونستم دیپلمم رو بگیرم اما برای کنکور ثبت نام نکردم ولی امسال ماه اردیبهشت ثبت نام کردم وقرار هست در 16 مرداد امتحان کنکور رو بدم سوال من از بزرگان انجمن این هست که باید حتما وارد دانشگاه شد تا برگه ادامه تحصیل گرفت یا میتوان کاری کرد مثلا از اموزش و پرورش نامه گرفت در صورتی که در نیمه دوم (بهمن ماه)قبول شوم باید تا ان موقع صبر کرد با تشکر ببخشید که طولانی شد منتظر جوابتان هستم
شما الان چون مدرسه یا دانشگاه نمیری برگه از پلیس +10 نمیتونی بگیری طبعا باس بری دانشگاه 1 ترم بگذره بت میدن

vvvahid222
27-07-2015, 17:42
ممنون از پاسختون یعنی هیچ کاری نمیشه کرد

ArashMiniStar
27-07-2015, 21:49
ممنون از پاسختون یعنی هیچ کاری نمیشه کرد
نه عزیز اگه برگه از قبل نگرفتین راهی نداره

روانپریش
27-07-2015, 21:54
دوستان شرط پایان خدمت رو برای گرفتن گواهینامه برداشتن؟

Hossein_it
28-07-2015, 00:10
دوستان شرط پایان خدمت رو برای گرفتن گواهینامه برداشتن؟

خیر دوست عزیز
اولین مدرکی که درخواست میکنن کارت پایان خدمت یا معافیت هستش.

yazdan13
28-07-2015, 00:26
سلام میخواستم این خبر رو به کسانی که تازه گواهینامه گرفتن بگم که دیگه اعتبار گواهینامه ها ده ساله شد ومحدودت رانندگی در بزرگراه های برون شهری برداشته شد

yazdan13
28-07-2015, 00:29
خبر خوبی بود نه حالا با خیال راحت همون روز اولی که گواهینامه گرفتین با شادی بزنید به بزرگراه ها و جاده چالوس و هراز و ...

yazdan13
28-07-2015, 00:32
عالی بود نه...

ArashMiniStar
28-07-2015, 00:36
عالی بود نه...
لینک میشه بدی
ما ک یک سال از گواهینامم گذشت ولی واقعا متاسفم ک یه تصمیم واحد نمیتونن بگیرن اخه اگه میخواستین بردارین چرا میذارین اون اول!!!
البته خبر برداشته شدنش رو چند وقت پیشا خودم تو این تاپیک دادم ک بی سر صدا برداشته شده حالا فکر کنم عمومی کردنش؟

yazdan13
28-07-2015, 00:43
یه خبر خوب هم دارم واسه هفده ساله ها قراره لایحه ای از راهنمایی و رانندگی به مجلس اراعه بشه که در اون کارشناسان راهنمایی و رانندگی خواستار کاهش سن گواهینامه رانندگی کردن که اگه با موافقت وزیر و اعضای شورای مجلس رو به رو بشه سن گواهینامه از هجده به هفده کاهش پیدا میکنه که البته این کاهش با محدودیت هایی مثل یکسال رانندگی نکردن در بزرگراه های برون شهری و نشستن یک فرد گواهینامه دار در کنار راننده و..
لطفا بعد از خواندن این خبر به هیچ نهاد یا اداره ای زنگ نزنید چون هنوز این لایحه حتی از طرف راهنمایی و رانندگی هم تکمیل نشده و حتی اگه به راهنمایی و رانندگی زنگ بزنید حتما بهتون میگن خیر چنین چیزی وجود نداره پس دوباره تاکید میکنم به هیچ جا و نهادی زنگ نزنید

yazdan13
29-07-2015, 23:57
سلام بچه ها الان مثل باد دو هفته از اومدن گواهینامه ام داره میگذره اینو گفتم برای کسایی که هنوز حالا به هر دلیلی گواهینامه ندارن و نگرفتن میگم که صبور باشن و عجله نکنند. بچه ها بدون گواهینامه اصلا پشت ماشین نشینید اگر ادم بیاد عاقلانه فکر کنه که چه کسی صد و پنجاه میلیون تومان دبه داره که بده و اگه ندی باید بری زندان خدا نکنه برای کسی پیش بیاد همین خودمو براتون میگم که منی که از سیزده سالگی پشت ماشین نشسته بودم و خودمو یک راننده حرفه ای میدونستم پارسال در خیابان ولنجک در حال رانندگی بودم که با یک ماشین پزو 405 تصادف شدیدی کردیم با این که راننده پژو مقصر بود ولی افسر راهنمایی و رانندگی منو به علت نداشتن گواهینامه مقصر حساب کرد البته این یک قانونه و اون افسر حق داشت . و از یک طرف ماشین چهارصد میلیونی پدرم نابود شد و از طرفی دیگه خسارت پژو هم به گردن ما افتاد و پنج میلیون تومان هم دادگاه منو به علت رانندگی بدون گواهینامه جریمه کرد حالا به نظرتون ادمی که عاقل باشه این کارها رو حتی با دونستن عواقبش هم انجام میده . من هم خیلی صیر کردم و اونایی که چشم انتظاری میکشن تا سنشون قانونی بشه رو درک میکنم پس چاره ای جز تحمل نیست.تحمل تحمل تحمل ...

ArashMiniStar
30-07-2015, 00:03
سلام بچه ها الان مثل باد دو هفته از اومدن گواهینامه ام داره میگذره اینو گفتم برای کسایی که هنوز حالا به هر دلیلی گواهینامه ندارن و نگرفتن میگم که صبور باشن و عجله نکنند. بچه ها بدون گواهینامه اصلا پشت ماشین نشینید اگر ادم بیاد عاقلانه فکر کنه که چه کسی صد و پنجاه میلیون تومان دبه داره که بده و اگه ندی باید بری زندان خدا نکنه برای کسی پیش بیاد همین خودمو براتون میگم که منی که از سیزده سالگی پشت ماشین نشسته بودم و خودمو یک راننده حرفه ای میدونستم پارسال در خیابان ولنجک در حال رانندگی بودم که با یک ماشین پزو 405 تصادف شدیدی کردیم با این که راننده پژو مقصر بود ولی افسر راهنمایی و رانندگی منو به علت نداشتن گواهینامه مقصر حساب کرد البته این یک قانونه و اون افسر حق داشت . و از یک طرف ماشین چهارصد میلیونی پدرم نابود شد و از طرفی دیگه خسارت پژو هم به گردن ما افتاد و پنج میلیون تومان هم دادگاه منو به علت رانندگی بدون گواهینامه جریمه کرد حالا به نظرتون ادمی که عاقل باشه این کارها رو حتی با دونستن عواقبش هم انجام میده . من هم خیلی صیر کردم و اونایی که چشم انتظاری میکشن تا سنشون قانونی بشه رو درک میکنم پس چاره ای جز تحمل نیست.تحمل تحمل تحمل ...
قانون ک خلاف اینو میگه؟ مقصر بودن یا نبودن ربطی ب گواهینامه نداره شما میتونستی ب قضاوت مامور اعتراض کنی.البته اینکه مقصر بودی یا نه نمیدونم شاید مقصر بودی دلیلش گواهینامع نداشتنت نبوده

yazdan13
30-07-2015, 09:40
آقا آرش با این که راننده پژو مقصر بود ولی به علت نداشتن گواهینامه من مقصر پنجاه پنجاه شدیم یعنی من به علت نداشتن گواهینامه پنجاه درصد من مقصر شدم و پنجاه درصد هم راننده پژو در صورتی که من داشتم راه خودم رو میرفتم و این درسته من چند جا پرسیدم گفتن همینطوریه

dexter9
31-07-2015, 14:10
دوستان یه سوال داشتم.برا گرفتن گواهینامه وقتی هم اشتغال به تحصیل بتونی بگیری هم معافیت پزشکی داشته باشی میشه با گواهی اقدام کرد یا نه ؟ اگه میشه باید گواهی رو برا کجا گرفت؟ با تشکر

mohamad skystar
31-07-2015, 22:59
دوستان یه سوال داشتم.برا گرفتن گواهینامه وقتی هم اشتغال به تحصیل بتونی بگیری هم معافیت پزشکی داشته باشی میشه با گواهی اقدام کرد یا نه ؟ اگه میشه باید گواهی رو برا کجا گرفت؟ با تشکر

گواهی رو باید باری اداره راهنمایی و رانندگی بگیرید.
از آموزشگاه مربوطه میتونید سوال کنید

K!ng of th3 K!ngs
18-08-2015, 08:33
دوستان 1- بعد از قبولی در آزمون شهر چقدر طول داره تا گواهینامه بیاد؟ و 2- بعد از قبولی آزمون شهر میشه قانونا پشت ماشین نشست یا باید صبر کنی گواهینامه بیاد؟

leo9520
19-08-2015, 16:11
سلام خدمت همه
عاغا اگه کسی تو کارتکس که قبل گرفتن گواهینامه بهت میدن دست ببری جرمش چیه کسی میدونه؟؟؟:n33::n38::n04:
ممنون

yazdan13
20-08-2015, 11:10
سلام خدمت همه
عاغا اگه کسی تو کارتکس که قبل گرفتن گواهینامه بهت میدن دست ببری جرمش چیه کسی میدونه؟؟؟:n33::n38::n04:
ممنون
جرمی نداره فقط کارتکستون باطل ميشه و دوباره بايد از نو برید هزینش رو بریزید به حساب و کارتکس ديگه ای بگیرید

yazdan13
20-08-2015, 11:19
در مورد شما دوست عزیز بين 15 روز تا یک ماه طول میکشه تا گواهینامتون بیاد ودر مورد سوال دومتون هم طبق قوانین جدید در سال94 تا گواهینامت بدستت نرسیده پشت ماشین نباید بشینی.آموزشگاه ها هم ديگه به کسی رسید نمیدن و حتی اگرم دادن اگه پلیس بگیرتون این رسید رو ازتون قبول نمیکنه پس صبر کنید تا گواهینامتون بیاد بعد هر جا که دوست داشتید با خیال راحت رانندگی کنید مثل خودم که هفته اولی که گواهینامم اومد رفتم چالوس و این خاطره رو هیچ وقت یادم نمیره.

K!ng of th3 K!ngs
21-08-2015, 18:51
خیلی مسخره هست یعنی چی تست رو قبول بشی ولی نتونی پشت ماشین بشینی... من راننده ی ایمنی هستم مگر اینکه پلیس الکی بخواد نگرم داره خلاف نمیکنم ... نگرانیم اینه که اگر تصادف کنم یا حتی کسی بهم بزنه به خاطر نداشتن گواهینامه مقصر منم حالا هر چقدر هم که ایشون مقصر باشم... حالا بازم باید صبر کنم ؟

yazdan13
22-08-2015, 09:03
[QUOTE=K!ng of th3 K!ngs;8694179]خیلی مسخره هست یعنی چی تست رو قبول بشی ولی نتونی پشت ماشین بشینی... من راننده ی ایمنی هستم مگر اینکه پلیس الکی بخواد نگرم داره خلاف نمیکنم ... نگرانیم اینه که اگر تصادف کنم یا حتی کسی بهم بزنه به خاطر نداشتن گواهینامه مقصر منم حالا هر چقدر هم که ایشون مقصر باشم... حالا بازم باید صبر کنم ؟[/QUO
دیگه این ها قانون جدیده که حتی سرهنگ راهنمایی و رانندگی هم در تلوزیون هم گفت.الان شما قانونا فاقد گواهینامه هستید چون هنوز گواهینامتون به دستتون نرسیده و اگر تصادف کنید به مشکل بر میخورید و بعد یه چیز دیگه هم بگم این قانون های سختی که اعمال شده همش تخصیر خود مردمه وقتی که در یک تابستان فقط 30000 کشته و زخمی سوانح رانندگی در کشور به وجود میاد اونها هم مجبورن قوانین سخت تر از این هم وضع کنند حالا درسته خودرو های بی کیفیتی داریم ولی بیشترین عامل اشتباهات انسانی عاملش هستش چطور در انگلیس سن قانونی گواهینامه رانندگی 16 ساله بعد توی ایان 18 سال چون واقعا مردمانش رعایت میکنن قوانین رو.
همین دیشب سردار مهری میگفت هر روز دوربینهای راه های کشور به طور میانگین حدود 33000 تخلف رانندگی رو ثبت میکنند و اینها همش تخصیر خودمونه که قوانین سخت رو برامون اعمال میکنند.

ArashMiniStar
22-08-2015, 09:46
[QUOTE=K!ng of th3 K!ngs;8694179]خیلی مسخره هست یعنی چی تست رو قبول بشی ولی نتونی پشت ماشین بشینی... من راننده ی ایمنی هستم مگر اینکه پلیس الکی بخواد نگرم داره خلاف نمیکنم ... نگرانیم اینه که اگر تصادف کنم یا حتی کسی بهم بزنه به خاطر نداشتن گواهینامه مقصر منم حالا هر چقدر هم که ایشون مقصر باشم... حالا بازم باید صبر کنم ؟[/QUO
دیگه این ها قانون جدیده که حتی سرهنگ راهنمایی و رانندگی هم در تلوزیون هم گفت.الان شما قانونا فاقد گواهینامه هستید چون هنوز گواهینامتون به دستتون نرسیده و اگر تصادف کنید به مشکل بر میخورید و بعد یه چیز دیگه هم بگم این قانون های سختی که اعمال شده همش تخصیر خود مردمه وقتی که در یک تابستان فقط 30000 کشته و زخمی سوانح رانندگی در کشور به وجود میاد اونها هم مجبورن قوانین سخت تر از این هم وضع کنند حالا درسته خودرو های بی کیفیتی داریم ولی بیشترین عامل اشتباهات انسانی عاملش هستش چطور در انگلیس سن قانونی گواهینامه رانندگی 16 ساله بعد توی ایان 18 سال چون واقعا مردمانش رعایت میکنن قوانین رو.
همین دیشب سردار مهری میگفت هر روز دوربینهای راه های کشور به طور میانگین حدود 33000 تخلف رانندگی رو ثبت میکنند و اینها همش تخصیر خودمونه که قوانین سخت رو برامون اعمال میکنند.
دوست عزیز ربطی ب رعایت قانون ندارن مشکل خوده سیستمه چیه هم هر چی میشه قانون بهانه میکنین نه ک خیلی قانونای ما خیابونا جاده ها ماشین ها استاندارد بین الملی دارن!!!!
وقتی کسی امتحان افسر رو قبول میشه یعنی برای نشستن پشت فرمون امادگی کامل داره مشکل این جایه کاره ک فیشی ک میدن اعتبار برای رانندگی نداره فقط برای قاب کردنه!! خیلی ساده میتونن فیش بدن ک کار گواهینامه بکنه
دقیقا مثل زمانی ک شما میری گواهینامه عوض کنی بهت فیش میدن و اون فیش اعتبار برای رانندگی داره

Amin_0913
22-08-2015, 12:49
سلام
برای بین المللی کردن گواهینامه باید چکار کنیم؟
هزینش چقدره حدودا؟

4p1
22-08-2015, 17:17
ویرایش شد ویرایش

K!ng of th3 K!ngs
22-08-2015, 17:45
قانونای ما تقریبا مشکلی ندارن ولی واقعا در هر بار رانندگی چند نفر میبیند رعایت کنن؟ کجا دیدیم که مردم واقعا حق تقدم میدن ؟ چند جا دیدیم مردم از سرعت مجاز بیشتر نرن؟ به شخصه من روزی یکبار هم نمیبینم فقط هر چند وقتی اونم راننده های تازه کار این کار رو میکنن و خیلی خیلی کم پیش میاد یکی واقعا براش مهم باشه این قوانین ... مهم تر از اون اینه که پلیس از همون اولش خیلی براش مهم نبوده برای همینم مردم هم براشون مهم نیست ... من که همیشه قوانین رو رعایت کردم اصلا هم کاری به بوق زدن مردم ندارم ... مشکل اصلی رعایت نکردن قوانین توسط مردم و آموزش نا کافی هست... الان به کسی آموزش نمیدن در جاده ی یخ زده چیکار کنیم مثلا ... خیلی چیزا رو حتی جدی نمیگیرن ...

- - - Updated - - -

سلام
برای بین المللی کردن گواهینامه باید چکار کنیم؟
هزینش چقدره حدودا؟
نمیدونم پلیس +10 بود یا پیشخوان دولت، باید 180 تومن بدید بعد ثبت نام کنید

K!ng of th3 K!ngs
25-08-2015, 10:07
اوکی منم همه ی آزمون هارو بار اول قبول شدم و الان 3 شهریور هست منظترم تا برسه...
(اگر مثل پاسپورتم بشه عالی میشه - اونم 2 هفته تا 1 ماه بود ولی 2 روز بعد رسید در خونه)

ArashMiniStar
26-08-2015, 20:03
قانونای ما تقریبا مشکلی ندارن ولی واقعا در هر بار رانندگی چند نفر میبیند رعایت کنن؟ کجا دیدیم که مردم واقعا حق تقدم میدن ؟ چند جا دیدیم مردم از سرعت مجاز بیشتر نرن؟ به شخصه من روزی یکبار هم نمیبینم فقط هر چند وقتی اونم راننده های تازه کار این کار رو میکنن و خیلی خیلی کم پیش میاد یکی واقعا براش مهم باشه این قوانین ... مهم تر از اون اینه که پلیس از همون اولش خیلی براش مهم نبوده برای همینم مردم هم براشون مهم نیست ... من که همیشه قوانین رو رعایت کردم اصلا هم کاری به بوق زدن مردم ندارم ... مشکل اصلی رعایت نکردن قوانین توسط مردم و آموزش نا کافی هست... الان به کسی آموزش نمیدن در جاده ی یخ زده چیکار کنیم مثلا ... خیلی چیزا رو حتی جدی نمیگیرن ...

- - - Updated - - -

نمیدونم پلیس +10 بود یا پیشخوان دولت، باید 180 تومن بدید بعد ثبت نام کنید
حرف شما هیچ ربطی ب موضوع فیش نداره ها

K!ng of th3 K!ngs
26-08-2015, 22:41
حرف شما هیچ ربطی ب موضوع فیش نداره ها

منم در مورد فیش ها مفگتم فقط در مورد قانونا گفتم... البته در مورد فیش ها هم بازم خیلی مسخرس که برای تمدید کردن فیش میدن ولی برای رانندگی نه...
منم حرفم سر شعور مردمه ... من قبلا فکر میکردم آموزشگاه ها کیلویی نمره میدن و قبول میکنن ولی بعدش فهمیدم آموزشگاه ها مشکل چندانی ندارن ولی خود مردم مثلا میگن وقتی همه راهنما نمیزنن چرا ما بزنیم یا چرا وقتی همه تند میزن ما چرا با سرعت کم بریم ...همه فقط توی همون امتحان شهر اونم فقط برای اینکه قبول بشن با کوچکترین حرکات راهنما میزنن حتی 90 درصد مواقعی که نیاز با راهنما نیست بعد که قبول میشن میان بیرون خیلیاشون مثل بلانسبتِ گاو رانندگی میکنن... بعدم که آمار تصادفات این قدر زیاده میان میگن جاده هامون خطر ناکه یا ماشین هامون غیر استاندارده... طرف داره توی جاده که 60 کیلومتر محدودیت سرعت داره 100 تا میره بعد چپ میکنه ( قشنگ اینو از نزدیک دیدم یا بار) بعد میگه جاده غیر استاندارده... یا ماشینشو تا ناموس پر میکنه از بار لاستیکای فرسوده هم داره یه دفعه میترکه بعد میگه ماشین ها غیر استنادراده

Milad4171
27-08-2015, 10:32
اوکی منم همه ی آزمون هارو بار اول قبول شدم و الان 3 شهریور هست منظترم تا برسه...
(اگر مثل پاسپورتم بشه عالی میشه - اونم 2 هفته تا 1 ماه بود ولی 2 روز بعد رسید در خونه)

گواهی نامه یکی از دوستای من تقریبا سر ۱۴ روز اومد دستش. منم خودم گواهی نامه ام رو دادم تمدید کنن الان یک هفته ای هست که گذشته زده در دست چاپ . چاپ که بشه میدن پست . برسه دست پست فرداش میرسه دستم. یعنی تقریبا باز همون ۱۴ روز میشه !
فکر نمیکنم بیشتر از ۲ هفته طول بکشه مگه اینکه مشکلی وجود داشته باشه که میتونین از طریق شماره پیگیری ها ببینید در چه وضعیتی هستش!‌
برنامه همراه یار پلیس (‌فکر میکنم )

K!ng of th3 K!ngs
27-08-2015, 16:44
حالا امروز به یه شماهر ای که داده بودن اس ام اس دادم نوشته بود پرونده ی شما به پلیس راهور ارسال شد

dexter9
03-09-2015, 17:32
دوستان کتاب آیین نامه عوض شده ؟
یا همین کتاب هست هنوز؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohamad skystar
03-09-2015, 17:55
دوستان کتاب آیین نامه عوض شده ؟
یا همین کتاب هست هنوز؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همینه
عوض نشده

E.G_band
03-09-2015, 22:09
اقا محمد عوض شده کتاب....این کتاب خیلی بهتر از کتاب جدیده....تست هم داره

ولی نکته جالب اینه که سوالا هنوز عوض نشده ....البته من پارسال امتحان دادم

- - - Updated - - -

dexter9
03-09-2015, 23:27

- - - Updated - - -

کتاب جدید لینک دانلودی چیزی ازش نیست؟

یه چک میکنی ببینی این کتاب جدید هست یا نه ؟؟؟

Tombstone1
04-09-2015, 17:19
کتاب جدید لینک دانلودی چیزی ازش نیست؟

یه چک میکنی ببینی این کتاب جدید هست یا نه ؟؟؟

کتاب عوض شده و این لینک کتاب قدیمیه هست
ولی سوالات همونه و تغییری نکرده (چند روز پیش امتحان دادم)

پ.ن: قانون ممنوعیت یک ساله رانندگی در خارج از شهر طبق گفته سرهنگ عباس عسگری (جز هیئت طراح سوالات آیین نامه) برای گواهینامه های جدیدی که صادر میشه، برداشته شده
:n40:

mohamad skystar
04-09-2015, 17:31
با توجه به صحبت های دوستان
اگه مطالب و سوالات همونه اصل مطالب کتاب عوض نشده
و احتمالا مواردی مثل تست اضافه شده
یا تغییراته گرافیکی جلد و اشکال ایجاد شده

دوستان اگر کتاب جدید دارن از تغییراتش برامون بگن ممنون

K!ng of th3 K!ngs
12-09-2015, 12:46
ا.کی گواهنیمامه ی منم تقریبا سر 14 روز رسید

iranchelseafan
15-09-2015, 15:11
خوش باشید با این امتحان گند آئین نامه.....من که گواهینامه بین المللی دارم نیازی هم به این آئین نامه داخل ایران ندارم

hellbrain666
15-09-2015, 20:19
هنوزم برای اخذ گواهینامه به کارت پایان خدمت یا معافیت تحصیلی نیاز هست؟

rezaei73
15-09-2015, 21:16
هنوزم برای اخذ گواهینامه به کارت پایان خدمت یا معافیت تحصیلی نیاز هست؟
بله همچنان نیازه

فرستاده شده از HTC One_E8ِ من با Tapatalk

dexter9
17-09-2015, 16:10
بله همچنان نیازه

آقا اطلاع داری اگه هم معافیت پزشکی داشته باشی و هم معافیت تحصیلی ایراد نداره از معافیت تحصیلی استفاده کرد؟؟؟

rezaei73
17-09-2015, 17:40
آقا اطلاع داری اگه هم معافیت پزشکی داشته باشی و هم معافیت تحصیلی ایراد نداره از معافیت تحصیلی استفاده کرد؟؟؟
در این مورد اطلاع ندارم.
میتونید از دفتر پلیس +10 بپرسین

mohammadboss66
07-11-2015, 18:45
با سلام.

من تو آموزشگاهی ثبت نام کردم و معاینه ی پزشکی رو هم انجام دادم.

هیچ کلاسی نرفتم.

حالا به هر دلیل نمیخوام با این آموزشگا ه ادامه بدم، بهم گفتن امکان نداره و 2 راه بیشتر نداره ، یکی اینکه به آموزشگاهی بری که 70 کیلومتر از این آموزشگاه فاصله داشته باشه، یا اینکه از مرکز استان باطل کنن.

یعنی واقعن اینجوریه .؟ پولتو میدی و به اسارت آموزشگاه در میای.؟

ممنون اگر راهی وجود داره بفرمایید.

teeiq
08-11-2015, 22:22
با سلام
شما باید بری شهرک ازمایش و کاردکس را بهر دلیلی که دوست داری باطل کنی.
مٍثلا اشتباهی برای موتور یا لیفتراک (ویژه)می خواستی ولی رفتی برای پایه 3 ثبت نام کردی ویا .......
در شهرک کادکس را باطل می کنند و کد ملیت ازاد میشه و خلاص
واریزی به اموزشگاه می سوزه ولی واریزی به حساب ناجا نمی سوزه
در مورد ازمایش انجام شده چشم اطلاع ندارم

- - - Updated - - -

با سلام
مٍثلا اشتباهی برای موتور یا لیفتراک (ویژه)می خواستی ولی رفتی برای پایه 3 ثبت نام کردی ویا .......

mohammadboss66
08-11-2015, 23:23
با سلام

- - - Updated - - -

با سلام

خیلی ممنون از پاسخگویتون، برای افرادی که دسترسی به شهرک آزمایش ندارن و شهرستان هستن اطلاعی دارید که به کجا باید مراجعه کنن.؟

و اینکه بنده کل شهریه (نزدیک به 400 تومن) رو به حساب آموزشگاه واریز کردم، یعنی با این حساب این مبلغ غیر قابل بازگشته..؟

ممنون.

befermatooo
09-11-2015, 22:21
سلام

دوستان برای یکی از آشنایان مشکلی پیش اومد لطفا اگه اطلاعی دارید فوری پاسخ بدید

باجناقم ماشین 206 رو بدون هیچ گونه سند و قولنامه و ... به دوستش فروخت . اونوقت دوستش امشب با ماشین تصادف شدید با لکسوس داشت که حدود 100 میلیون خرج اورد بالا .

حالا مشخص شده همه چیز به اسم باجناقم حتی پلاک 206 .

حالا مقصر کیه ؟ اونی که پشت فرمون بوده باید خسارت رو بده یا باجناقم که سند ماشین بنامشه و چند ماه پیش ماشین رو فروخته بود ؟

الان راننده لکسوس که میگه تخفیف نمیده و باید 100 میلیون بدین .

لطفا راه چاره نشون بدید :n28:

farshidshd
13-11-2015, 11:50
سلام

دوستان برای یکی از آشنایان مشکلی پیش اومد لطفا اگه اطلاعی دارید فوری پاسخ بدید

باجناقم ماشین 206 رو بدون هیچ گونه سند و قولنامه و ... به دوستش فروخت . اونوقت دوستش امشب با ماشین تصادف شدید با لکسوس داشت که حدود 100 میلیون خرج اورد بالا .

حالا مشخص شده همه چیز به اسم باجناقم حتی پلاک 206 .

حالا مقصر کیه ؟ اونی که پشت فرمون بوده باید خسارت رو بده یا باجناقم که سند ماشین بنامشه و چند ماه پیش ماشین رو فروخته بود ؟

الان راننده لکسوس که میگه تخفیف نمیده و باید 100 میلیون بدین .

لطفا راه چاره نشون بدید :n28:

سلام.
اگه هیچ نوع قولنامه ای نداره خب مقصر باجناق شما هست.
مگه اینکه اون طرف که ماشینو خریده آدم درستی باشه و نزنه زیر همه چی

aref16
15-11-2015, 20:54
سلام
گواهینامه رو تمدید کردم و یه رسید مدارک بهم داد(پلیس +10)

رسید همون حکم گواهینامه رو داره دیگه ؟ ( مامور گیر نده یه وقت!)

aref16
15-11-2015, 20:55
سلام

Hossein_it
15-11-2015, 22:01
سلام

بله همونه و مشکلی ایجاد نمیشه !

mohammad-masoudi
06-12-2015, 23:43
سلام دوستان خسته نباشید
من برج 7 سال 93 تصادف کردم و بخاطر اینکه تصادف مجروح داشت گواهینامم ضبط شد و گفتن 6 ماه ضبط میمونه
مازندران زندگی میکنم یادمه انگار گفته بودن باید بعد 6 ماه برم مرکز استان یعنی ساری برای دریافت گواهی نامه
الان شنیدم از طریق پلیس +10 هم میشه گواهینامه رو دریافت کرد
شروع کردم به تشکیل پرونده تو مرحله آخر مسئولش گفت احتمالا بدلیل ثبت تخلف باید دوباره دوره های آموزشی رو تو موسسه ها بگذرونم.
به نظرتون درسته ؟ من چون فاصلم از مرکز استان زیاده خیلی سخته بخوام تا اونجا برم
چکار باید کنم ؟

fokahi110
11-12-2015, 15:45
سلام برای اخذ گواهینامه همچنان کارت پایان خدمت نیازه؟این مصوبه مجلس مبنی بر براشته شدن پایان خدمت از کی اجرایی میشه؟

chubin009
17-01-2016, 16:04
سلام
برای گرفتن گواهینامه پایه دو باید امتحان آیین نامه رو باز بدیم ؟ یا فقط امتحان شهر و تپه داره ؟ هزینه اش(هزینه آموزشگاه ) رو کسی خبر داره چقدره ؟
ممنون

Danitondar
28-02-2016, 18:43
داشتم صفحات قبل رو میخوندم این پی نوشت چشمم رو گرفت

کتاب عوض شده و این لینک کتاب قدیمیه هست
ولی سوالات همونه و تغییری نکرده (چند روز پیش امتحان دادم)

پ.ن: قانون ممنوعیت یک ساله رانندگی در خارج از شهر طبق گفته سرهنگ عباس عسگری (جز هیئت طراح سوالات آیین نامه) برای گواهینامه های جدیدی که صادر میشه، برداشته شده
:n40:
الان مال ما صدوره ی ماه پیشه شامل میشه یا نه؟:n02:

NOKIA_6270
13-03-2016, 02:30
سلام بچه ها.
ممنون میشم سوالمو جواب بدین.
من کاردکس پزشکم اخر شهریور صادر شد ولی چشم پزشکی رو اوایل دی رفتم به خاطر دانشگاه و اینا.
الان تاریخش از روز معاینه حساب میشه؟(روی قبض ویژه پزشک تاریخ هفت دی خورده)
من معاینه چشمو با دردسر گذروندم و رانندگی با عینک هم برام زده ولی با عینکم در واقع دیدم کامل نیست.
ممنون.
---
۲۷ اسفند اگه امتحان برقرار باشه میرم و اگرنه میوفته بعد عید.

Soroush-S
13-03-2016, 10:38
داشتم صفحات قبل رو میخوندم این پی نوشت چشمم رو گرفت

الان مال ما صدوره ی ماه پیشه شامل میشه یا نه؟:n02:
داخل گواهینامه من که تازه گرفتم اعتبار زده ده سال . پس محدودیت یکساله برداشته شده

Sent From My XPERIA M4

ArashMiniStar
13-03-2016, 11:45
داخل گواهینامه من که تازه گرفتم اعتبار زده ده سال . پس محدودیت یکساله برداشته شده

Sent From My XPERIA M4
این نوشته شدن 10 سال ربطی به محدودیت نداره زمان ما ک محدودیت 1 ساله داخل شهر بود هم گواهینامه به همین شکل میدادن فقط میگفتن تو جاده حق نشستن ندارین

Soroush-S
13-03-2016, 12:26
این نوشته شدن 10 سال ربطی به محدودیت نداره زمان ما ک محدودیت 1 ساله داخل شهر بود هم گواهینامه به همین شکل میدادن فقط میگفتن تو جاده حق نشستن ندارین
اخه به حرف نیست که . باید داخل گواهینامه بنویسه اعتبار یک سال ، بعد از یکسال بریم واسه تمدید ده ساله. بعضی دوستام که سالهای قبل گرفته بودن نوشته بود یکساله

Sent From My XPERIA M4

aryna
13-03-2016, 12:29
سلام دوستان

من یک سوال دارم

ایا کسی که بیماری صرع (تشنج)داره شرایط گواهینامه گرفتن چطوریاست؟

البته نا گفته نماند که این بیماری هفت هشت سالی هست با دارو خوردن داره کنترل میشه(یعنی در هفت هشت سال اخیر حمله بهش دست نداده با خوردن داروهاش)

پ.ن:منم میدونم برای بیماری صرع گواهینامه ممنوع هست

اما با شرایط بالا چطور؟

اصلا چطوری میشه رفت کمیسیون پزشکی راهنمایی فقط و فقط همین مسئله را پرسید (یا ازمایش داد)؟قبل از همه کارها؟

ممنون میشم یکی جوابم را بدهد

mehrdad2006
16-03-2016, 08:44
دوستان دیه خرد شدن ساق پا چقدر هست پلاتین هم زدن؟

mehrdad2006
16-03-2016, 08:46
لعنت به این گواهینامه
چهار پنج سال بدون گواهینامه پشت موتور بودیم دو روز از گرفتن گواهینامه نمیگذره تصادف کردم ساق پام پلاتین خورد راننده ماشین از فرعی به اصلی اومد گواهینامه اش یک ماه توقیف شد دوستان من 17 این ماه تصادف کردم اما 13 افسر قبول شدم بهم برگه رسید دادن الان گواهینامه ام صدورش 18 بود به نظرتو مشکل برام پیش نمیاد؟

محمد7966
30-03-2016, 16:42
سلام دوستان

کسی که بیماری صرع داره ولی صرعش کنترلشده هست یعنی با قرص دچار حمله نمیشه

میتونه گواهینامه بگیره؟بهش میدن

ArashMiniStar
30-03-2016, 21:47
سلام دوستان

کارت معافیت دارن؟ چون منم همینجوریم و فعلا با گواهینامه ای ک تو دوران مدرسه گرفتم دارم رانندگی میکنم.ظاهرا باید 2-3 سال حداقل بگذره از زمان گرفتن کارت معافیت و اینکه ظاهرا نمیدن
ینی باید اگ طرف اوکی باشه بهش گواهینامه بدن ولی سختگیری میکنن و میپیچونن

محمد7966
30-03-2016, 21:51
کارت معافیت دارن؟ چون منم همینجوریم و فعلا با گواهینامه ای ک تو دوران مدرسه گرفتم دارم رانندگی میکنم.ظاهرا باید 2-3 سال حداقل بگذره از زمان گرفتن کارت معافیت و اینکه ظاهرا نمیدن
ینی باید اگ طرف اوکی باشه بهش گواهینامه بدن ولی سختگیری میکنن و میپیچونن

آره معافیت پزشکی دارند

ولی تو اینترنت هم خوندم طبق شرایط خاصی میدن ولی سخته،پزشکش هم گفته با این شرایط نمیشه رانندگی کنه چون اگر رعایت نکنه و قرص نخوره ممکنه دچار حمله صرعی بشه

الان اگر پزشک متخصص نامه بده باز اجازه رانندگی میدن یا نه؟

aryna
31-03-2016, 00:13
سلام دوستان

سلام

من رفتم حضوری سوالم کردم گفتند باید بری کمیسیون پزشکی خود راهنمایی تا دقیق مشخص بشه

که به منم گفت بعد از 14 بیام تا نامه کمیسیون پزشکی را بگیرم

fokahi110
15-04-2016, 10:00
دوستان عزیز میگن برای گرفتن گواهینامه پایه دوم دیگه کارت پایان خدمت نمیخوان درسته؟:n19:

amin700074
03-05-2016, 06:37
سلام یکی به من کمک کنه لطفا . من تازه گواهی نامه گرفتم و مجبورم بیرون از شهر برم یه شهری که ۲۰ دقیقه فاصله ست .اگه افسر جلوی منو گرفت چکار کنم ؟ چکار کنم که گواهی نامه رو ندم ؟ هر چی میشه بشه فقط گواهی نامه رو نگیره که باطل کنه . ممنون میشم راهنماییمکنید

- - - Updated - - -

:n40:سلام یکی به من کمک کنه لطفا . من تازه گواهی نامه گرفتم و مجبورم بیرون از شهر برم یه شهری که ۲۰ دقیقه فاصله ست .اگه افسر جلوی منو گرفت چکار کنم ؟ چکار کنم که گواهی نامه رو ندم ؟ هر چی میشه بشه فقط گواهی نامه رو نگیره که باطل کنه . ممنون میشم راهنماییمکنید

amin700074
03-05-2016, 16:18
سلام کسی میتونه به من کمک کنه ..من تازه گواهی نامه گرفتم و مجبورم تا محل کارم.که یه شهر دیگه ست برم . فاصله ۲۰ دقیقه ست . میخواستم ببینم اگه افسر جلوی منو گرفت چکار کنم که گواهی نامه م رو نشون ندم ؟ چی بگم بهش ؟ اگه نشون ندم چکار ميکنه ؟ یه راهی بگین که گوآهی نامه ام رو نگیره . اگه گرفت باطل میکنه به خاطر رانندگی بیرون شهر؟

Soroush-S
03-05-2016, 16:47
سلام کسی میتونه به من کمک کنه ..من تازه گواهی نامه گرفتم و مجبورم تا محل کارم.که یه شهر دیگه ست برم . فاصله ۲۰ دقیقه ست . میخواستم ببینم اگه افسر جلوی منو گرفت چکار کنم که گواهی نامه م رو نشون ندم ؟ چی بگم بهش ؟ اگه نشون ندم چکار ميکنه ؟ یه راهی بگین که گوآهی نامه ام رو نگیره . اگه گرفت باطل میکنه به خاطر رانندگی بیرون شهر؟
افسر برای چی باید گواهینامه شمارو بگیره!؟ وقتی گواهینامه داری دیگه چرا نگرانی؟!!

Sent From My XPERIA M4

Hossein_it
03-05-2016, 16:53
افسر برای چی باید گواهینامه شمارو بگیره!؟ وقتی گواهینامه داری دیگه چرا نگرانی؟!!

Sent From My XPERIA M4

گفتن که "تازه گرفتن"
تا یکسال نمیتونن طبق قانون بیرون از شهر رانندگی کنن.

Soroush-S
03-05-2016, 16:55
گفتن که "تازه گرفتن"
تا یکسال نمیتونن طبق قانون بیرون از شهر رانندگی کنن.
این یکسال کی گفته؟ منم تازه گواهینامه گرفتم ولی اعتبارش ده ساله هست. قبلا اعتبار یک ساله بود و بعد از یکسال باید تعویض میکردن به ده ساله.

Sent From My XPERIA M4

Hossein_it
03-05-2016, 17:30
این یکسال کی گفته؟ منم تازه گواهینامه گرفتم ولی اعتبارش ده ساله هست. قبلا اعتبار یک ساله بود و بعد از یکسال باید تعویض میکردن به ده ساله.

Sent From My XPERIA M4
متوجه نشدید ، تا یکسال نمیتونید خارج از شهر رانندگی کنید

ربطی به تمدید نداره.

Soroush-S
03-05-2016, 18:31
متوجه نشدید ، تا یکسال نمیتونید خارج از شهر رانندگی کنید

ربطی به تمدید نداره.
اگه اینطوریه پس چرا در زمان آموزش این موضوع نگفتن؟! حتی روی گواهینامه هم چیزی ننوشته . پس من الان خارج شهر میرم غیر قانونیه؟؟

Sent From My XPERIA M4

Hossein_it
03-05-2016, 18:45
اگه اینطوریه پس چرا در زمان آموزش این موضوع نگفتن؟! حتی روی گواهینامه هم چیزی ننوشته . پس من الان خارج شهر میرم غیر قانونیه؟؟

Sent From My XPERIA M4

کم کاری از سوی آموزشگاه شما بوده ، هنوز این قانون برقرار هست. اگر بگیرن باید دوباره دوره تئوری رو بگذرونید و تا اون زمان گواهینامه رو پس نمیدن.

amin700074
04-05-2016, 11:48
کم کاری از سوی آموزشگاه شما بوده ، هنوز این قانون برقرار هست. اگر بگیرن باید دوباره دوره تئوری رو بگذرونید و تا اون زمان گواهینامه رو پس نمیدن.خوب من الان چکار کنم اگه گفت گواهی نامه بده چی بگم ؟ اگه ندم ماشین رو میبره پارکینگ ؟ اگه برد چکار کنم ؟ میشه یه اسم دیگه بگم بعد اون بره ماشین رو بگیره ؟

- - - Updated - - -

کم کاری از سوی آموزشگاه شما بوده ، هنوز این قانون برقرار هست. اگر بگیرن باید دوباره دوره تئوری رو بگذرونید و تا اون زمان گواهینامه رو پس نمیدن.خوب من الان چکار کنم اگه گفت گواهی نامه بده چی بگم ؟ اگه ندم ماشین رو میبره پارکینگ ؟ اگه برد چکار کنم ؟ میشه یه اسم دیگه بگم بعد اون بره ماشین رو بگیره ؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

djkavehtnt
05-05-2016, 13:33
خوب من الان چکار کنم اگه گفت گواهی نامه بده چی بگم ؟ اگه ندم ماشین رو میبره پارکینگ ؟ اگه برد چکار کنم ؟ میشه یه اسم دیگه بگم بعد اون بره ماشین رو بگیره ؟

اصولا اگه تخلفی نداشته باشید پلیس با شما کاری نداره
ولی اگر هم شما رو گرفت ، اصلا مهم نیست
گواهی نامه و کارت ماشین رو بهشون تحویل بدید
بیشتر پلیس ها هم کاری باهاتون ندارن ، به شخصه خود من رو تا الان 2 بار توی جاده گرفتن و کاری هم نداشتن
نه گواهی نامه ام رو باطل کردن و نه ماشین رو بردن پارکینگ
فقط مواظب باشید که تخلفی نداشته باشید و تصادف نکنید چون متخلف محسوب میشید و در اون صورت گواهی نامه تون اعتبارش 1 ساله میشه و فقط امتحان شهر رو باید دوباره بدید

Pr0m3en
05-05-2016, 16:31
درود
دوستان من ب1 دارم
گرفتن ب2 خیلی داستان داره؟
چقدر هزینه داره؟
کلا مشکلاتش چیه؟

Saeed_S21
21-05-2016, 23:30
سلام دوستان من سال 92 گواهی نامه گرفتم از این 10 ساله های آبی رنگه... الان ب1 هست... بخوام برم ب2 بگیرم شرایطش چجوریه؟؟ نیاز به معافیت تحصیلیه یا کارت پایان خدمتی چیزی...؟ ب2 به بالا شرایطش چجوریه؟؟ ممنون

eshghe abi
24-08-2016, 12:39
سلام یک سوال فوری
بعد از گرفتن لیسانس یک سال مهلت داریم برای معرفی به نظام وظیفه حالا نمیدونم اسمش معافیت تحصیلیه یا ...
در این مدت یک سال که فارغ التحصیل شدیم و نمیتونیم گواهی اشتغال به تحصیل بگیریم با گرفتن چه مدرکی و از کجا میشه گواهینامه گرفت؟ مثلا باید از پلیس +10 معافیت گرفت یا از دانشگاه یا ...
یا اصلا نمیشه در این مدت گواهینامه گرفت؟!
تاکید کنم بعد از پایان دوره کارشناسی و گرفتن لیسانس منظورمه نه بعد از اتمام دبیرستان
ممنون

Spectero
10-09-2016, 13:33
سلام

من باید گواهینامه رو تمدید کنم و فکر کنم حدود 100 تومن خرج داره. به دلایلی بعد از عید می خوام برم ثبت احوال و قصد دارم تغییری در نام فامیل بدم. اون موقع که نام فامیل جدید وارد شناسنامه شده و می خوام گواهینامه رو عوض کنم باید دوباره همین مبلغ 100 تومن رو خرج کنم یا کمتر؟ مراحلش دوباره رفتن به پلیس + 10 است؟ البته اینو می دونم اون موقع دیگه نیازی به معاینه چشم نیست:n02:

ممنون

Rahpooyan
10-09-2016, 14:32
من چند ساله مدت اعتبار گواهینامه م گذشته. فکر کنم تا سال 91 یا 92 معتبر بوده.
الان میشه تمدید کرد یا مجدد باید گواهینامه جدید بگیرم؟

fokahi110
16-10-2016, 09:36
دوستان عزیز اونایی که پایان خدمت ندارند و برای خرید خدمت اقدام کردن چه نقدی و چه قسطی میتونن از امروز 1 شنبه 25 مهرماه 1395 برای اخذ گواهینامه رانندگی اقدام کنند عکس بخشنامه+متن

قابل توجه افرادی که برای خرید خدمت اقدام نموده اند :
با احترام،برخی از متقاضیان دریافت گواهینامه که از نظر خدمت نظام وظیفه دارای غیبت بوده و اقدامات مربوط به خرید خدمت خود را از سازمان نظام وظیفه انجام داده اند، با ارائه برگه "تایید دریافت مدارک درخواست جریمه مشمولان "ممهور به مهر دفاتر پلیس+10 برای ثبت نام گواهینامه رانندگی به آموزشگاه های رانندگی مراجعه می نمایند.

aryna
03-11-2016, 00:25
پیگیری‌های تسنیم نتیجه دادسردار مهری:حذف شرط سربازی برای اخذ گواهینامه تا پایان سال اجرا می‌شود شناسه خبر: 1229079 سرویس: اجتماعی
۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%87-%D8%AA%D8%A7-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF)
رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به پیگیری برای چرایی اجرایی نشدن قانون حذف شرط سربازی از شروط اخذ گواهینامه، از اجرایی شدن این قانون تا پایان سال همزمان با تکمیل آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی قانون مذکور خبر داد. به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، سردار تقی مهری صبح امروز در حاشیه رونمایی از پلاک جدید و ملی خودروهای سیاسی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پیگیری‌های تسنیم در خصوص چرایی اجرایی نشدن قانون «حذف شرط سربازی از شروط اخذ گواهینامه رانندگی» اظهار کرد: در سال جاری قانون مرتبط با بیمه شخص ثالث که توسط مجلس تصویب شده بود از سوی دولت ابلاغ شد و بر اساس آن، در یکی از بندها، عنوان شد کلیه کسانی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت نباشند می‌توانند برای دریافت گواهینامه اقدام کنند اما به دلیل اینکه اجرای این قانون نیازمند تدوین دستورالعمل‌ها و آیین نامه بود، اجرای آن به تاخیر افتاد.
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه جزئیات این قانون برای سربازان فراری و غایب نیازمند بررسی‌های دقیق‌تر بود افزود: با توجه به اینکه دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های اجرایی این قانون در حال تدوین است، قطعاً این قانون در سالجاری اجرایی خواهد شد.
وی در مورد معاینه فنی موتورسیکلت‌ها نیز با تاکید بر ضرورت اخذ معاینات فنی برای موتورسیکلت‌ها خاطرنشان کرد: داشتن معاینه فنی برای تمام وسایل نقلیه از جمله موتور سیکلت‌ها و تمام خودروها الزامی است و در حال حاضر نیز مراکزی در تهران و سایر شهرهای کشور وجود دارند که تست‌های معاینه فنی موتورسیکلت‌ها را نیز انجام می‌دهند.
مهری با اعلام خبر شناسایی 5400 نقطه حادثه‌خیز در معابر برون و درون شهری نیز گفت: امسال نقاط پر حادثه مجدداً شناسایی شد که از میان این نقاط حادثه‌خیز، 3400 نقطه در برون شهرها و 2000 نقطه در درون شهرها شناسایی شد.
وی با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات این نقاط حادثه‌خیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر از میان حدود 8 هزار نقطه حادثه‌خیز شناسایی شده در سنوات قبل، تنها 5400 نقطه باقی مانده که تلاش برای آشکارسازی این نقاط و رفع مشکلات آن در حال انجام است.
رئیس پلیس راهور ناجا در پایان در پاسخ به سوال دیگر تسنیم درباره تخلفات خودروهای سیاسی و دیپلمات نیز گفت: پلیس راهور همواره واردات و تردد خودروهای خارجی اعم از سیاسی و ترانزیت را رصد می‌کند و با هرگونه تخلف این خودروها برخورد قانونی را انجام خواهد داد؛ البته با نصب پلاک‌های جدید سیاسی نیز میزان نظارت بر این خودروها بیش از پیش انجام خواهد شد.

fokahi110
04-11-2016, 18:15
البته اوندسته از افرادی که غایب هستن به مدت طولانی و همچنین فراری باید برن پلیس+10 تعیین تکلیف بشن یا خدمت رو بخرن یا برن سربازی و نه تنهاگواهینامه به این دسته افراد نمیدن بلکه تحت پیگیری و تعقیب قرار میگیرن و بازداشت میشن:n40:

basem.c905
19-12-2016, 23:55
کم کاری از سوی آموزشگاه شما بوده ، هنوز این قانون برقرار هست. اگر بگیرن باید دوباره دوره تئوری رو بگذرونید و تا اون زمان گواهینامه رو پس نمیدن.

سلام برادر.
همچین چیزی دیگه وجود نداره و منسوخ شده . خودم بارها از خوده مامورین پرسیدم گفتند که قبلا این طور بوده ولی دیگه برداشته شد . در ضمن ملاک کتاب راهنمایی و رانندگی است که در آن هم همچین بندی بیان نشده

hosseinf722
26-12-2016, 09:26
سلام
دوتا سوال دارم:

1- برای تمدید گواهینامه ب1 ، نیازی به معاینه چشم هست؟

توی سایت پلیس+10 نوشته :

براي تعويض گواهينامه گروه ب موقت، انجام معاينه چشم نياز نيست و ارائه يک قطعه عكس كافيست.

2- می خوام برای گرفتن گواهینامه پایه 2 اقدام کنم، البته هر موقع که وقت شد. به نظرتون وایستم تا اون گواهینامه رو بگیرم و برای تمدید گواهینامه فعلی ام نرم یا اینکه گواهینامه فعلی مو تمدید کنم و هر موقع که شد برم دنبال پایه 2 ؟

الان رانندگی با گواهینامه منقضی چه مشکلاتی رو به وجود میاره؟

mohamad skystar
26-12-2016, 13:32
سلام
دوتا سوال دارم:

1- برای تمدید گواهینامه ب1 ، نیازی به معاینه چشم هست؟

توی سایت پلیس+10 نوشته :

2- می خوام برای گرفتن گواهینامه پایه 2 اقدام کنم، البته هر موقع که وقت شد. به نظرتون وایستم تا اون گواهینامه رو بگیرم و برای تمدید گواهینامه فعلی ام نرم یا اینکه گواهینامه فعلی مو تمدید کنم و هر موقع که شد برم دنبال پایه 2 ؟

الان رانندگی با گواهینامه منقضی چه مشکلاتی رو به وجود میاره؟

برای تمدید گواهینامه برگ معاینه چشم الزامی هست
حتی برگ نعیین گروه خونی هم میخواد

شما الان گواهینامه رو تمدید کنید بعد برید شراغ بعدی
رانندگی با گواهینامه که تاریخش تمام شده مثل وقتی هست که گواهینامه نداری
و مشکلات خودش رو داره

hosseinf722
26-12-2016, 13:42
برای تمدید گواهینامه برگ معاینه چشم الزامی هست
حتی برگ نعیین گروه خونی هم میخواد

شما الان گواهینامه رو تمدید کنید بعد برید شراغ بعدی
رانندگی با گواهینامه که تاریخش تمام شده مثل وقتی هست که گواهینامه نداری
و مشکلات خودش رو داره

ممنون از جوابتون :n16:

- پس اون چیزی که نوشته برای گروه ب لازم نیست چیه؟

- برای گروه خونی فک می کنم اجباری نیست، یعنی اگه خودتون بگید که گروه خونی تون چی هست قبول می کنن ازتون

- یعنی اگر من الان تصادف کنم، مثل کسی که بدون داشتن گواهینامه پشت رل نشسته برخورد می شه و مقصر شناخته می شم؟
اگه اینجوری باشه بیمه هم قبول نمی کنه که خسارت رو بده؟

mohamad skystar
26-12-2016, 13:45
ممنون از جوابتون :n16:

- پس اون چیزی که نوشته برای گروه ب لازم نیست چیه؟

- برای گروه خونی فک می کنم اجباری نیست، یعنی اگه خودتون بگید که گروه خونی تون چی هست قبول می کنن ازتون

- یعنی اگر من الان تصادف کنم، مثل کسی که بدون داشتن گواهینامه پشت رل نشسته برخورد می شه و مقصر شناخته می شم؟
اگه اینجوری باشه بیمه هم قبول نمی کنه که خسارت رو بده؟

اگر گواهینامه نداشته باشید و تصادف کنید بیمه هیچگونه مسئولیتی در قبال تصادف شما نداره و دستتون به دادسرا و پارکینگ و این چیزا بند میشه
سعی کنید گروه خونی رو در گواهینامه درج کنید بودنش مزیتی هست

jedivssith
27-12-2016, 20:27
درود

من در تاریخ 20 آبان برای تمدید گواهینامه مدارک رو تحویل پلیس + 10 دادم و تا الان هیچ خبری از مامور پستی و ارسال گواهینامه جدید (تمدید شده) نیست که نیست. تو رسید هم گفته که رسید تا یه ماه اعتبار داره . یه روز هم زنگ زدم به همون شعبه پلیس + 10 که رفتم مدارک رو تحویل دادم گفت به تاریخ رسید کاری نداشته باش اون حالا حالا اعتبار داره و تا یه هفته بعد از تاریخ رسید معمول هست که گواهینامه تاخیر داشته باشه. الان از اون یه هفته هم گذشته و باز خبری از گواهینامه که بیاد در خونه نیست. چکار باید کنم و کجا باید برم؟

سپاس

mohamad skystar
27-12-2016, 20:38
درود

من در تاریخ 20 آبان برای تمدید گواهینامه مدارک رو تحویل پلیس + 10 دادم و تا الان هیچ خبری از مامور پستی و ارسال گواهینامه جدید (تمدید شده) نیست که نیست. تو رسید هم گفته که رسید تا یه ماه اعتبار داره . یه روز هم زنگ زدم به همون شعبه پلیس + 10 که رفتم مدارک رو تحویل دادم گفت به تاریخ رسید کاری نداشته باش اون حالا حالا اعتبار داره و تا یه هفته بعد از تاریخ رسید معمول هست که گواهینامه تاخیر داشته باشه. الان از اون یه هفته هم گذشته و باز خبری از گواهینامه که بیاد در خونه نیست. چکار باید کنم و کجا باید برم؟

سپاس

شما تشریف ببرید اداره پست منطقه و یه پیگیری هم اونجا انجام بدین اگر نتیجه نداد
رسید رو ببرید همون دفتر پلیس +10 بگید مهرش کنن و تاریخ بزنن که شما پیگیری کردین
تا بعد دردسر نشه
برای منم دقیقا چند سال پیش همین اتفاق افتاد و همین کار رو انجام دادم
بعد از چند هفته گواهینامه اومد درب منزل
این اتفاقات دیگه عادی شده

hosseinf722
27-12-2016, 20:41
درود

سپاس

درود

برای تمدید، معاینه چشم هم رفتید؟

jedivssith
27-12-2016, 20:58
شما تشریف ببرید اداره پست منطقه و یه پیگیری هم اونجا انجام بدین اگر نتیجه نداد
رسید رو ببرید همون دفتر پلیس +10 بگید مهرش کنن و تاریخ بزنن که شما پیگیری کردین
تا بعد دردسر نشه
برای منم دقیقا چند سال پیش همین اتفاق افتاد و همین کار رو انجام دادم
بعد از چند هفته گواهینامه اومد درب منزل
این اتفاقات دیگه عادی شده

فردا همین کار رو می کنم؛ جالبه یکسال و خورده ای قبل رفتم اداره پست واسه اینکه چرا قبض تلفن نمیاد و من مجبورم با 1818 پرداخت کنم. مامور پستی که مسئول قبض منزل ما هست گفت برو مخابرات محلتون و اونجا هم منو پاس داد به پست دوباره و تا الان من با 1818 پرداخت می کنم و قبضی تو این یکسال و خورده ای دم خونه نیومده. اینو گفتم که احتمالا اداره پست انکار می کنه و منو حتما پاس می دن پلیس + 10. در هر صورت فردا هر دو جا رو میرم.

درود

برای تمدید، معاینه چشم هم رفتید؟

بله معاینه چشم که اجباری هست و من عینک می زنم و رفتم. جالب اینکه دکتر گفت چشمت خیلی ضعیف نیست و اصلا احتیاجی به اینکه قید بشه گواهینامه با عینک نداری. بدون عینک فقط دو سه ردیف علائم رو نتونستم تشخیص بدم که هر آدم بدون عینکی هم نمی تونه اونها رو ببینه:n02:. حتی اس ام اس صدور گواهینامه در تاریخ 19 آبان و تاریخ صدور گواهینامه در تاریخ 26 آذر توسط پلیس راهور به گوشیم ارسال شده ولی نمی دونم این بازیها که به قول دستمون دیگه عادی شده از کجا آب می خوره. وقتی تو مملکت یه عده آدم از بدبختی و فلاکت تو گور می خوابن مشکل من توش تفریح و خوشی به حساب میاد و آدم باید شاکر باشه:n04:!

sadegh571
28-12-2016, 14:59
خوب من هم بالاخره امروز رفتم امتحان آیین نامه و شهر رو دادم و دوتاشم یه ضرب بار اول قبول شدم. :n02: خیلی حال داد. البته چند ساعتی زیر بارون الاف شدم ولی ارزششو داشت.
به نظر شما الان دیگه با خیال راحت میتونم تو شهر رانندگی کنم یا نه؟
گواهی نامه معمولا چقدر طول میکشه تا بیاد در خونه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-12-2016, 16:12
خوب من هم بالاخره امروز رفتم امتحان آیین نامه و شهر رو دادم و دوتاشم یه ضرب بار اول قبول شدم. :n02:
خیلی حال داد. البته چند ساعتی زیر بارون الاف شدم ولی ارزششو داشت.
به نظر شما الان دیگه با خیال راحت میتونم تو شهر رانندگی کنم یا نه؟
گواهی نامه معمولا چقدر طول میکشه تا بیاد در خونه؟سلام

مبارکه
جواب مختصر به سوالتون:
بله
چون میتونین پول بدین , ماشین بخرین و برونید . . و حتی بیرون از شهر . یا ماشین خانواده رو بردارین و برید رانندگی
پس از نظر "تونستن" , بله , قانوناً میتونین
======================================
اما متاسفانه گواهینامه گرفتن معنیش این نیست که شما به دلیل داشتن کارتی به اسم گواهینامه دیگه کاملاً از خطرهای خیابونها و جادها و دیگر ماشینها و موتورها و دوچرخه ها و پباده ها در امان هستین و مردم هم از شما در امانند
اگر قصد رانندگی دارین باید همیشه به یاد داشته باشین که یک مشکلتون حل میشه (وسیله نقلیه نداشتن ) اما یک سری مشکلات به زندگیتون اضافه میشه و کلی احتمال خطر و ضرر هم به زندگیتون اضافه میشه .
پول ماشین , بیمه اش , بنزین و روغن , قطعات یدکی , کلاهبرداری در قطعاتش و سرویس و تعمیرش , مشکل امنیتش , جای پارکش , خطر تصادف کردن شما با دیگران , خطر تصادف کردن دیگران با شما , خطر سرقت قطعات ماشینتون , خطر سرقت ماشینتون
قصد ترسوندن شما رو ندارم . قصدم اینه که حسابی هشیار باشین . این دنیا طوری طراحی شده که چیزی رو مفت و مجانی و بی مشکلات و بی خطر به کسی نده . دستور گرفته که اینطوری باشه .
=====================================
برای اینکه تا حد امکان از خطرها و ضررها دور بشین بهتون توصیه میکنم این 3 تاپیک رو با دقت و حوصله از صفحه ی اول بخونین و به دیگران هم توصیه کنین بخونند

موفق باشید

...The viper...
29-12-2016, 18:57
خب گواهینامه ماهم بعد از ده روز رسید فکر نمیکردم انقدر زود بیاد :biggrin: حالا بعضیا میگن محدودیت یک سال رانندگی خارج از شهر رو برداشتن درسته یا نه؟

fokahi110
30-12-2016, 00:51
خب گواهینامه ماهم بعد از ده روز رسید فکر نمیکردم انقدر زود بیاد :biggrin: حالا بعضیا میگن محدودیت یک سال رانندگی خارج از شهر رو برداشتن درسته یا نه؟

سلام داداش مبارک باشه چند ساله صادر کردن برات؟اعتبار نوشته چند سال؟
پشت گواهینامتو بخون اونجایی که نوشته محدودیت رانندگی ببین چی نوشته داداش

...The viper...
30-12-2016, 02:01
سلام داداش مبارک باشه چند ساله صادر کردن برات؟اعتبار نوشته چند سال؟
پشت گواهینامتو بخون اونجایی که نوشته محدودیت رانندگی ببین چی نوشته داداش

سلام ممنون داداش:» 10 ساله صادر کردن پشتش هم قسمت محدودیت چیزی ننوشته خالیه

sasan.69
30-12-2016, 02:09
الان گواهينامه بگيرم کلا چقدر هزينه داره؟

...The viper...
30-12-2016, 12:15
الان گواهينامه بگيرم کلا چقدر هزينه داره؟

الان حدودا با هزینه معاینه چشمو فیشهای واریزی حداقل 650 تومن میشه البته اگه همه ازمونهارو بار اول قبول بشید و نیاز به کلاس مجدد نباشه.
هزینه اموزشگاه ها حدود 2 هفته پیش گرون تر شد.

sasan.69
30-12-2016, 14:32
الان حدودا با هزینه معاینه چشمو فیشهای واریزی حداقل 650 تومن میشه البته اگه همه ازمونهارو بار اول قبول بشید و نیاز به کلاس مجدد نباشه.
هزینه اموزشگاه ها حدود 2 هفته پیش گرون تر شد.

پس قید گواهینامه رو باس زد..چ پولای حرومی می گیرن

MOHAMMAD2010
30-12-2016, 15:11
پس قید گواهینامه رو باس زد..چ پولای حرومی می گیرن

شما چند سالته ؟

fokahi110
30-12-2016, 16:20
سلام ممنون داداش:» 10 ساله صادر کردن پشتش هم قسمت محدودیت چیزی ننوشته خالیه

داداش پایه سومدیگه درسته؟من کرمانشاه هستم روزپنجشنبه یعنی دیروز 9 دی ماه 95 تکمیل پرونده کردم و کلا تموم شد بعد 1 ماه و خورده ای کلاس ایین نامه و فنی و تعلیم رانندگی تموم شد خیالم راحت شد فقط من 323 هزار و 800 دادم هزینه اموزشگاه ولی گفتن 50 دیگه گرون شده شما کدام استان هستی و چطور میگید 650 تومن؟؟؟؟؟؟؟من تعجب کردم
در مورد 10 ساله صادر کردن هم بسیار عالی البته گفته بودن ولی ازتون سوال کردم خیالم راحت شد.:n40:

...The viper...
30-12-2016, 18:33
داداش پایه سومدیگه درسته؟من کرمانشاه هستم روزپنجشنبه یعنی دیروز 9 دی ماه 95 تکمیل پرونده کردم و کلا تموم شد بعد 1 ماه و خورده ای کلاس ایین نامه و فنی و تعلیم رانندگی تموم شد خیالم راحت شد فقط من 323 هزار و 800 دادم هزینه اموزشگاه ولی گفتن 50 دیگه گرون شده شما کدام استان هستی و چطور میگید 650 تومن؟؟؟؟؟؟؟من تعجب کردم
در مورد 10 ساله صادر کردن هم بسیار عالی البته گفته بودن ولی ازتون سوال کردم خیالم راحت شد.:n40:

بله پایه سوم.هزینه تو هر شهر فرق داره اینجا تو تهران 502 تومن بود که دوهفته پیش یه اموزشگاه پرسیدم گفت شده 570 ولی از یکی دیگه پرسیدم گفت شده 550
کرمانشاه هم از یکی از اقوام پرسیدم گفت اونجا هزینه کلاس ها 480 تومنه بجز هزینه های جانبی. نمیدونم چرا از شما انقدر کم گرفتن:n36:
اینجا من یه اموزشگاه رفتم که قبل ازمون 10 هزار تومن از همه میگیرن و 15 تومن پول پست و معاینه چشم 30 تومن و حدود 40 تومن واریز فیش ها و بقیه خورده خرج ها که حدود 100 تومن میشه + 550 هزینه کلاس ها حدودا همون 650 میشه. تازه اگه شانس بیاری و ازمون عملی رو رد نشی وگرنه حدود 50 تومن دیگه باید بدی 40 تومن پول یک جلسه تمرین اضافه و 10 تومن دوباره قبل از ازمون مجدد میگیرن:n15:

fokahi110
30-12-2016, 18:57
بله پایه سوم.هزینه تو هر شهر فرق داره اینجا تو تهران 502 تومن بود که دوهفته پیش یه اموزشگاه پرسیدم گفت شده 570 ولی از یکی دیگه پرسیدم گفت شده 550
کرمانشاه هم از یکی از اقوام پرسیدم گفت اونجا هزینه کلاس ها 480 تومنه بجز هزینه های جانبی. نمیدونم چرا از شما انقدر کم گرفتن:n36:
اینجا من یه اموزشگاه رفتم که قبل ازمون 10 هزار تومن از همه میگیرن و 15 تومن پول پست و معاینه چشم 30 تومن و حدود 40 تومن واریز فیش ها و بقیه خورده خرج ها که حدود 100 تومن میشه + 550 هزینه کلاس ها حدودا همون 650 میشه. تازه اگه شانس بیاری و ازمون عملی رو رد نشی وگرنه حدود 50 تومن دیگه باید بدی 40 تومن پول یک جلسه تمرین اضافه و 10 تومن دوباره قبل از ازمون مجدد میگیرن:n15:

اوکی بسیار عالی ممکنه یه عکسی از گواهینامتون بزاری ببینم؟قسمتهای اسمتون رو تو فتوشاپ یا برنامه پینت با مداد سیاه کنید
همچنین از پشت گواهینامتون هم میشه ببینم تشکر ویژه:n19:

...The viper...
30-12-2016, 19:49
اوکی بسیار عالی ممکنه یه عکسی از گواهینامتون بزاری ببینم؟قسمتهای اسمتون رو تو فتوشاپ یا برنامه پینت با مداد سیاه کنید
همچنین از پشت گواهینامتون هم میشه ببینم تشکر ویژه:n19:

براتون خصوصی میفرستم:)

fokahi110
30-12-2016, 21:23
براتون خصوصی میفرستم:)

مرسی داداش ممنون ولی کمی تار وبی کیفیت بود واضح کاش میفرستادی انشالا منم منتظرم مال من بیاد برات میزارم ببینی شما کدوم استانی؟وچند روزه واست اومد؟من تازه 5 شنبه تحویل مدارک دادم گفت برو میاد درخونه.
لامصب ایین نامه مقدماتی برای بار دوم قبول شدم و ایین نامه اصلی بار اول و امتحان اصلی شهر هم بار دوم امتحان اصلی بارون شدیدی اومده بود کرمانشاه سیل اومده بود افسر گفت کنار این پراید پارک کن و پارک دوبل کن من خر واسادم بعد رفتم عقب پارک کردم دیدم دقیقا بقل پل هست اب تا بالاش اومده بود ندیدمش درجا پرتمون داد پایین.:n02::n01:

...The viper...
30-12-2016, 22:46
مرسی داداش ممنون ولی کمی تار وبی کیفیت بود واضح کاش میفرستادی انشالا منم منتظرم مال من بیاد برات میزارم ببینی شما کدوم استانی؟وچند روزه واست اومد؟من تازه 5 شنبه تحویل مدارک دادم گفت برو میاد درخونه.
لامصب ایین نامه مقدماتی برای بار دوم قبول شدم و ایین نامه اصلی بار اول و امتحان اصلی شهر هم بار دوم امتحان اصلی بارون شدیدی اومده بود کرمانشاه سیل اومده بود افسر گفت کنار این پراید پارک کن و پارک دوبل کن من خر واسادم بعد رفتم عقب پارک کردم دیدم دقیقا بقل پل هست اب تا بالاش اومده بود ندیدمش درجا پرتمون داد پایین.:n02::n01:

من تهرانم دقیقا 10روز بعد از قبولی اومد. روز قبلش رفتم پلیس +10 واسه پیگری گفت مدارکت تایید شده ولی هنوز چاپ نشده ولی فرداش پستچی اوردش
من بار سوم قبول شدم با اینکه 3 ساله پشت فرمون میشینم. روز اول با افسره بخاطر اینکه همش خانم هارو سوار میکرد و به مردا توجه نمیکرد پنج بار پشت سرهم اومد خانم هارو سوار کرد ماهم تو سرما خشک شده بودیم:V10:باهاش بحثم شد با مشت زدم رو ماشین اونم دوبار منو انداخت سری دوم که تا منو دید نشستم گفت پارک کن برو پایین ردی تو برگه هم هردوبار برام عدم تسلط به اعصاب میزد تا اینکه عوض شد یه افسر دیگه اومد راحت قبول شدم:n06:برای شما هم فکر کنم دو هفته تا یک ماه طول میکشه بنظرم پیگیری نکن فایده نداره سیستماشون قاطی داره جواب درست حسابی نمیدن با خیالت راحت بشین خونه ایشالا به زودی میاد:n02:

fokahi110
31-12-2016, 00:22
من تهرانم دقیقا 10روز بعد از قبولی اومد. روز قبلش رفتم پلیس +10 واسه پیگری گفت مدارکت تایید شده ولی هنوز چاپ نشده ولی فرداش پستچی اوردش
من بار سوم قبول شدم با اینکه 3 ساله پشت فرمون میشینم. روز اول با افسره بخاطر اینکه همش خانم هارو سوار میکرد و به مردا توجه نمیکرد پنج بار پشت سرهم اومد خانم هارو سوار کرد ماهم تو سرما خشک شده بودیم:V10:باهاش بحثم شد با مشت زدم رو ماشین اونم دوبار منو انداخت سری دوم که تا منو دید نشستم گفت پارک کن برو پایین ردی تو برگه هم هردوبار برام عدم تسلط به اعصاب میزد تا اینکه عوض شد یه افسر دیگه اومد راحت قبول شدم:n06:برای شما هم فکر کنم دو هفته تا یک ماه طول میکشه بنظرم پیگیری نکن فایده نداره سیستماشون قاطی داره جواب درست حسابی نمیدن با خیالت راحت بشین خونه ایشالا به زودی میاد:n02:

داداش مرسی فدای تو نه بابا پیگیری نمیکنم من 9 ساله پشت ماشینم تا الانم شکر خدا به کسی نخوردم متولد 67 هستم حدود 11 سال پیش که 80 تومن بود ثبت نام کردم اموزشگاه منتها به دلیل نداشتن مدارک نعیین تکلیف خدمتی نتونستم اون موقع بگیرم گواهینامه رو الان بعد 11 سال پیر شدیم دیگه ذوق وشوق دارم ولی کم شده.خرید خدمت کردم با 11 سال غیبت که گذاشتن گواهینامه بگیریم.به هر حال موفق باشی داداش گلم در تمام مراحل زندگیت:n16::n01:

...The viper...
31-12-2016, 00:44
داداش مرسی فدای تو نه بابا پیگیری نمیکنم من 9 ساله پشت ماشینم تا الانم شکر خدا به کسی نخوردم متولد 67 هستم حدود 11 سال پیش که 80 تومن بود ثبت نام کردم اموزشگاه منتها به دلیل نداشتن مدارک نعیین تکلیف خدمتی نتونستم اون موقع بگیرم گواهینامه رو الان بعد 11 سال پیر شدیم دیگه ذوق وشوق دارم ولی کم شده.خرید خدمت کردم با 11 سال غیبت که گذاشتن گواهینامه بگیریم.به هر حال موفق باشی داداش گلم در تمام مراحل زندگیت:n16::n01:

ایشالا بعد گرفتن گواهینامه هم به کسی نمیزنی. ممنون داداش شما هم موفق باشی:»

aryna
02-01-2017, 14:25
رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد اعمال محدودیتهای جدید برای دارندگان گواهینامه رانندگی از ماه آینده/ ممانعت پلیس از شماره‌گذاری خودروهای امریکایی

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: در مدت 9 ماهه گذشته از سال 95 نسبت به سال قبل حدود یک درصد در صدور گواهینامه جدیدالصدور کاهش داشته‌ایم همچنین براساس دستورالعمل جدید وزیر کشور، کسانی که موفق شوند گواهینامه پایه سوم بگیرند محدودیت‌هایی در آئین‌نامه برای آنها پیش‌بینی شده که این محدودیتها از ماه آینده اجرایی می‌شود.
وی در مورد محدودیتهای پیش‌بینی شده برای این افراد تصریح کرد: این افراد تا سه ماه حق رانندگی به تنهایی را ندارند و یکی از افرادی که گواهینامه پایه یک یا 2 دارد باید هنگام رانندگی کنار این افراد باشد، این رانندگان از ساعت 12 شب تا 5 صبح حق رانندگی ندارند همچنین آنها تا یک سال نمی‌توانند خارج از شهر رانندگی کنند و حداکثر تا 25 کیلومتری شهرها مجاز به رانندگی هستند؛ از دیگر محدودیتهای پیش‌بینی شده برای این افراد این است که علامت احتیاطی را باید در سمت راست جلوی خودرو و در سمت چپ شیشه عقب خودرو نصب کنند.
سردار مهری افزود: این رانندگان اگر دچار تخلفات رانندگی حادثه‌ساز شوند یا در تصادف مقصر شناخته شوند گواهینامه آنها ضبط می‌شود و راننده موظف است تا یک ماه به محل ارسال گواهینامه مراجعه کند و توسط پلیس به آموزشهای رانندگی معرفی می‌شوند و پس از طی کردن 40 ساعت آموزش سپس گواهینامه دریافت کنند.
رئیس پلیس راهور ناجا درباره محدودیتها برای افرادی که گواهینامه موتورسیکلت جدید می‌گیرند، خاطرنشان کرد: این اشخاص تا یک سال حق ندارند از موتور بیش از 125 سی‌سی استفاده کنند همچنین حق رانندگی با موتور از ساعت 10 شب تا 5 صبح و رانندگی در خارج از شهر را به مدت یک سال ندارند.

متن کامل خبر

fokahi110
02-01-2017, 15:22
سلام من که 9 دی تکمیل پرونده کردم و پروندم رفت واسه صدور گواهینامه هم جز این حساب میشم؟با توجه به اینکه گفته شده از ماه اینده اجرایی میشه؟:n01:

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-01-2017, 19:19
سلام
من که 9 دی تکمیل پرونده کردم و پروندم رفت واسه صدور گواهینامه هم جز این حساب میشم؟
با توجه به اینکه گفته شده از ماه اینده اجرایی میشه؟:n01:سلام
اگر اشتباه نکنم شما چند ساله که در تاپیکهای خودرو فعالیت دارید
بی گواهینامه میروندین ؟

fokahi110
02-01-2017, 19:39
سلام
اگر اشتباه نکنم شما چند ساله که در تاپیکهای خودرو فعالیت دارید
بی گواهینامه میروندین ؟

سلام محمد جان خوبی داداش والا حدود 8 ساله بله متاسفانه بدون گواهینامه پشت فرمونم حدود 11 سال پیش اقدام کردم تا مرحله ازمون نهایی شهر پش رفتم ولی متاسفانه از نظر خدمت جلوم گرفته شد منم خدمت برو نبودم و تازه موفق شدم که گواهینامه بگیرم 11 سال غیبت داشتم که با پرداخت 13 میلیون تومن خدمت و خریدم و تونستم گواهینامه بگیرم
تو این مدت تا به امروز به کسی هم نه زدم نه مشکلی داشتم:n01::n02:

fokahi110
02-01-2017, 20:46
حالا من گواهینام چطور چاپ زده میشه؟با محدودیت یا بدون محدودیت؟ من 9 دی تمام مدارک رو تحویل دادم برا صدور گواهینامه:n13:

siava5h
02-01-2017, 21:38
حالا من گواهینام چطور چاپ زده میشه؟با محدودیت یا بدون محدودیت؟ من 9 دی تمام مدارک رو تحویل دادم برا صدور گواهینامه:n13:

با محدودیت. اجازه خروج از شهر رو نداری و احتمالا فکر کنم اجازه رانندگی در شب هم نداشته باشی.
هر چند فکر نکم این محدودیتها برای شما مفهومی دشته باشه.. (11 سال؟ :n38:) :n15:

fokahi110
02-01-2017, 23:38
با محدودیت. اجازه خروج از شهر رو نداری و احتمالا فکر کنم اجازه رانندگی در شب هم نداشته باشی.
هر چند فکر نکم این محدودیتها برای شما مفهومی دشته باشه.. (11 سال؟ :n38:) :n15:

خخخخخخخ نه والا 11 سال مجبوری دیگه راننده نبود ماشین و راه ببره ناچار بودم .کلی هم از پلیس راه عبور کردم با پلیس فراوون ماشالا ولی یکبارم گیر ندادن:n02:

Mehditedi
04-01-2017, 10:48
سلام دوستان من میخام گواهینامه بگیرم و اسفند ماه هم اعزام هستم برای خدمت سربازی و فقط یک برگه به من دادن که تاریخ اعزام روش خورده

1) آیا میتونم برای گواهینامه اقدام کنم ؟ کسی اینطوری گواهینامه گرفته ؟

2) اگر هفته دیگه برم آموزشگاه و ثبت نام کنم تا قبل از اول اسفند یعنی 45 روز دیگه میتونم گواهینامه بگیرم ؟ وقت کم نمیارم ؟

fokahi110
04-01-2017, 17:42
سلام دوستان من میخام گواهینامه بگیرم و اسفند ماه هم اعزام هستم برای خدمت سربازی و فقط یک برگه به من دادن که تاریخ اعزام روش خورده

1) آیا میتونم برای گواهینامه اقدام کنم ؟ کسی اینطوری گواهینامه گرفته ؟

2) اگر هفته دیگه برم آموزشگاه و ثبت نام کنم تا قبل از اول اسفند یعنی 45 روز دیگه میتونم گواهینامه بگیرم ؟ وقت کم نمیارم ؟

سلام داداش بله میتونیدشما شنبه ثبتنام کنی انشالا 6 جلسه کلاس ایین نامه داری 2 جلسه فنی که جمعا 1 هفته زمان میبره بعد امتحان ایین نامه مقدماتی و فنی میگیرن در پایان همون هفته که اگر قبول بشی هفته بعدش 5 شنبه میری ایین نامه اصلی میدی و اگر اونم قبول شی همونجا میری بیرون اموزشگاه و ازمون شهر ازت میگیرن.
من بار اول ایین نامه مقدماتی قبول نشدم ولی فنی رو شدم.
ایین نامه اصلی هم بار اول قبول شدم ازمون شهر هم برا بار دوم قبول شدم
کل این مراحل از زمان ثبت نام تا پایان حدود 1 ماه زمان برد الانم 9 دی تکمیل پرونده کردم و منتظرم گواهیناممو پست بیاره در منزل.
امیدوارم موفق باشی انشالا وقت کم نمیاری بستگی به زرنگی خودت داره تو ایین نامه.:n16::n12: