PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مباحث و سوالات مربوط به گــــــواهـــــیــــنـــا مـــــــــه

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12

arian-sr599
18-01-2014, 16:00
آقا من یک سوال دارم.اگه بدون گواهینامه با یکی تصادف کنی قتل عمد محسوب میشه؟چون من اکثر جاها دیدم گفتن نه غیر عمده .

سلام
خیر. در این وضعیت قتل عمد نیست. مگر واقعا از عمد و به قصد کشتن فرد، به او زده باشد. دوستان گرامی لطفا بدون اطلاع کافی پاسخ ندید. این باور غلطیه که بین برخی هست. در این حالت جرم هست و مجازات هم دارد اما قتل عمد نیست و مجازات های خاص خود را دارد. درضمن چیزی به اسم قتل عمد درجه دو نداریم!

sasan.69
18-01-2014, 16:21
الان هزینه کلی برای گرفتن گواهینامه چقدره؟

Altairezio
18-01-2014, 19:53
الان هزینه کلی برای گرفتن گواهینامه چقدره؟

280 تا ...... (تا جایی که بیوفتی هی 20 تومن 20 تومن یا 1 تومن 1 تومن میاد روش!)
البته اگه تو دفعه اول همشو پاس کنی 290 تومن

ahamid555
22-01-2014, 15:05
سلام
من برای گرفتن گواهینامه تابستون ثبت نام کردم ولی به خاطر شروع شدن دانشگام فرصت نشد آزمون شهری هم قبول شم
قصد دارم تابستون بعد برای آزمون شهری اقدام کنم تا اون زمان باطل نشه؟ مدت اعتبار کارتکس چقده؟

Altairezio
22-01-2014, 16:35
سلام
من برای گرفتن گواهینامه تابستون ثبت نام کردم ولی به خاطر شروع شدن دانشگام فرصت نشد آزمون شهری هم قبول شم
قصد دارم تابستون بعد برای آزمون شهری اقدام کنم تا اون زمان باطل نشه؟ مدت اعتبار کارتکس چقده؟

1 سال از زمان ثبت نام!

majid322
22-01-2014, 20:54
از اموزشگاه باید سوال کنید..ماله من دو ساله ست اعتبارش.

majid322
04-02-2014, 14:02
امروز قبول شدم و فیش گواهینامه رو گرفتم :دی چقدر طول میکشه برسه دستم ؟؟

گوهینامه های جدید چند سالست ؟؟

arash66_2m
04-02-2014, 18:14
سلام
من 4 سال پیش ثبت نام کرده بود و تا 2 سال پیش هم دنبالش بودم 2-3 بارم رد شدم و همین جوری مونده !
الان کلا مال من باطل شده یا فقط هزینه امتحان شفاهی و عملی رو باید بدم برم یا نه کلا از اول باید دوباره شروع کنم؟

Greedy
04-02-2014, 19:01
سلام
من 4 سال پیش ثبت نام کرده بود و تا 2 سال پیش هم دنبالش بودم 2-3 بارم رد شدم و همین جوری مونده !
الان کلا مال من باطل شده یا فقط هزینه امتحان شفاهی و عملی رو باید بدم برم یا نه کلا از اول باید دوباره شروع کنم؟

سوال من هم هست :دی
البته من یه سال پیش ثبت نام کردم

rezaei73
06-02-2014, 11:22
سلام
چیزی که من می دونم کارتکسی که برای امتحان استفاده می کنند(یعنی رد شدن یا قبولی رو تو اون ثبت میکنند) تا دو سال اعتبار داره.

rezaei73
06-02-2014, 11:35
فکر میکنم حدود 250 هزار تومان (حدود 170 مبلغ کلاس های عملی +حدود 80 تومن مبلغ فیش های پرداختی) بشه که اگر از هر امتحان رد بشی با توجه به عملی تئوری بودن امتحان هزینه افزایش پیدا میکنه
که طبعا هزینه اش برای تئوری ها کمتر و برای عملی ها بیشتره(برای رد شدن در امتحان عملی بین 2 تا 4 ساعت باید مجددا کلاس عملی رو بگذرونی)

m.a.r.y.a.m
10-02-2014, 01:20
من فردا اخرین جلسه دست فرمونمه تا الان 193تومان شده ...

arian-sr599
12-02-2014, 12:23
سلام. دوستان عزیز الان گواهینامه که درخواست تعویض(تمدید) میدی به پ+۱۰، معمولا چند وقته میرسه؟ ۲-۳ماه پیش مادرم اقدام کرد، یک هفته ای اومد! الان ۲۵ روزه خواهرم برای تمدید اقدام کرده خبری نیست.
به این قسمت رهگیری مرسولات ناجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تو سایت شرکت پست چقدر اعتماده؟ که با کد ملی جستجو میکنه گواهینامه رو؟

M S I
25-02-2014, 20:38
سلام

من فردا میخوام برم ثبت نام ازتون چند تا سوال داشتم !

اول اینکه هزینه کل چقدره ؟

دوم هر بار رد شدن در آزمون شهری چقدر اضافه میگیرن ؟

سوم گواهینامه ب1 برای خودروهایی مثل پراید پارس هست ؟

چهارم الان اعتبار گواهینامه ها 10 ساله هست ؟ بعد من با گواهی اشتغال به تحصیل میخوام ثبت نام کنم موقع تمدید چند سال بعد به مسئله سربازی گیر میدن ؟

آخر اینکه کل دوره آموزش چقدر طول میکشه ؟

ممنون

M S I
26-02-2014, 10:53
سلام

چهارم الان اعتبار گواهینامه ها 10 ساله هست ؟ بعد من با گواهی اشتغال به تحصیل میخوام ثبت نام کنم موقع تمدید چند سال بعد به مسئله سربازی گیر میدن ؟

ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Altairezio
26-02-2014, 10:57
سلام

ممنون

250 در نظر بگیر....
برا هر بار ردی25500
ب1 برا سواری هاس کلا"
اعتبار اولیه 1 ساله اگه از شرایط سالم بیای بیرون 10 ساله میشه!(در واقع 11 سالس....)
کل دوره هم به آموزشگاه بستگی داره...از 30 روز تا 15 روز....

M S I
26-02-2014, 11:12
250 در نظر بگیر....
برا هر بار ردی25500
ب1 برا سواری هاس کلا"
اعتبار اولیه 1 ساله اگه از شرایط سالم بیای بیرون 10 ساله میشه!(در واقع 11 سالس....)
کل دوره هم به آموزشگاه بستگی داره...از 30 روز تا 15 روز....

ممنون !

هر بار ردی چند ساعت دوباره آموزش میخواد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Altairezio
26-02-2014, 13:22
ممنون !

هر بار ردی چند ساعت دوباره آموزش میخواد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بستگی به افتضاحی ردیت باشه......حداکثر 3 جلسه 2 ساعته....حداقلم هیچ جلسه ای نمینویسه...

Hatek
01-03-2014, 23:33
سلام
راسته که میگن کسایی که اسفند و حتی آخرای بهمن برای گواهینامه قبول شدن گواهینامشون بعد از عید میاد ؟

poyyesh
03-03-2014, 00:18
سلام

ذوستان اعتبار گواهینامه م تموم شده از برج 8 . تو هفته اینده برم واسه تمدید کلا چند روز طول میکشه بیاد قبل عید میاد؟

میگن یه رسید میدن واسه تعطیلات عید برم مسافرت تو جاده گواهینامه خواستن میشه اونو داد به افسر قبول میکنه جریمه نمیده که ؟؟؟؟ (البته تا حالا خلاف و نمره منفی نداشتم اینا تاثیر داره؟؟؟؟؟؟؟ )

الان که اعتبار نداره گواهینامه و شاید تو راه گر بدن به علت عدم داشتن گواهینامه فیزیکی رفتم واسه تمدید بگم هم اعتبارش تموم شده همم گم شده درخواستو تمدید میزنه +110 یا گمشدن و المثنی ؟؟؟ ( واسه این میگم به پلیس+110 بگم گواهینامه رو گم کردم پیشم باشه تو جاده اگه با رسید قانع نشدن نشون بدم اون گواهینامه اعتبار گذشته رو ) نظرتون چیه این کارو کنم جواب میده

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

sundown
08-03-2014, 11:20
سلام
از دوستان کسی پایه دوم ثبت نام کرده؟ با این شرایط من میتونم ثبت نام کنم؟
سنم 22 هست و 2 سال از گواهینامم گذشته

sam_mk
10-03-2014, 12:48
سلام من معاف پزشکی شدم به دلیل ضعیف بودن چشم ولی معلوم نیست کی کارتم بیاد ( تازه دیروز معاف شدم )
میخوام ببینم راهی داره یعنی میشه نامه ای چیزی از نظام وظیفه گرفت که ببرم آموزشگاه رانندگی و ثبت نامم کنن؟
بعد من دانشجو هستم اما معافیت تحصیلی نگرفتم تا بتونم درخواست معافیت پزشکی (تاریخ برگه ای که دانشگاه زده بود برا معافیت تحصیلی می افتاد قبل از اقدامم برای معافیت پزشکی) بعدم رفتم دانشگاه اشتغال به تحصیل بگیرم گفت برو نظام وظیفه یه نامه ای بیار که معاف شدی تا ما اشتغال به تحصیل بدیم یعنی نظام وظیفه همچین کاری می کنن؟
نرم اونجا بگم نامه برا دانشگاه می خوام طرف برگرده بگه پس نباید معاف میشدی چون برا دیپلم چشم شماره 8 معافه بالای دیپم باید بالای 10 باشه

salimipour
11-03-2014, 13:05
وبلاگ آموزش گواهينامه پايه يك رانندگي

مطالب آموزشي در مورد گواهينامه پايه يك رانندگي - در مورد مهارت هاي رانندگي و آموزش پايه يك و گواهينامه پايه يكم

آدرس : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alex_pk
11-03-2014, 13:53
خیلی هردمبیله!
یکی رو میشناسم درس درست حسابی نخونده الان 20 سالشه خدمت نرفته گواهینامه هم نداره ولی 6 ماهه ماشینش رو میبره بیرون ویراژ میده و...
پلیس هم چندبار گیر داده بهش و گواهینامه خواسته طرف الکی گشته گفته e جا گذاشتم یارو هم فقط جریمه براش نوشته.
حالا اینا به کنار از همه بدترش اینه که این یارو یه آشنا داشته تو یه مدرسه یه پولی داده براش یه گواهی اشتغال به تخصیل درست کرده (در حالی که 5-6 ساله درس نخونده!) الان داره میره گواهینامه بگیره.
یعنی ته نظم و نظام و قانون.

خوب عزیز من الکی نیستش که میگن حتما باید گواهینامه داشته باشی بعد پشت رل بشینی حتما یه چیزی میدونن که میگن.
بجز جسارت تو رانندگی یه چیز دیگه هم هست بهش میگن تجربه
اگر تجربه نداشته باشی حالا هر چقدر هم نترس باشی و 160 تا تو اتوبان بهشت زهرا بری یجا یکی لاین عوض میکنه میمونی چکار کنی و و و .....

خیلی ها راننده های خانوم رو راننده های نا مطمئنی میدونن البته بی انصافیه
جسارت نشه ولی اینایی که گواهینامه ندارن و پشت رل میشنن از راننده های خانوم خیلی بدترن یعنی ته ادعا ولی آخرش هیچی.

AMIR MOHAMMAD . M
12-03-2014, 15:55
سلام

گواهینامه من رو گم کردن .:n14:

حالا میخواستم بدونم مراحل گرفتن المثناش چیه؟

Amir M.ohAma.D
12-03-2014, 16:13
دوستان من حدود مرداد 5 امتیاز منفی گرفتم الان 6-7 ماه میگذره هنوز همون 5 امتیاز منفی پاک نشده
مگه نباید بعد از چند ماه پاک بشه؟

Altairezio
12-03-2014, 16:35
دوستان من حدود مرداد 5 امتیاز منفی گرفتم الان 6-7 ماه میگذره هنوز همون 5 امتیاز منفی پاک نشده
مگه نباید بعد از چند ماه پاک بشه؟

بعد چند ماه نیست که....پلیس خودش اعلام میکنه ...تو بعضی مواقع اعلام میکنه که کسایی که مثلا" 6 ماه تخلفی نداشتن نمره هاشون پاک میشه....معمولا" بعد عید پاک میشن....
=====================
یه موضوع دیگه هم به تازگی پیش اومده ماشین به نام هر کی باشه و اگه تو تخلفی نتونن بگیرنت نمره ها به اسم صاب ماشین ثبت میشه....البته فعلا" اجرا نشده....

majid322
13-03-2014, 15:31
بالاخره گواهینامم اومد :دی فقط دلم میسوزه نمیتونم عید تو جاده باهاش رانندگی کنم :دی

V i r u s e r
13-03-2014, 17:19
دوستان این هفته هم امتحان شهری می گیرن؟ من البته تاحالا امتحان ندادم ولی اگه بیفته اونور سال تا اردیبهشت نمی تونم برم امتحان بدم البته امیدی هم به قبولی ندارم زیاد ولی امتحان بدم از ندادن بهتره :n26:

Greedy
13-03-2014, 19:33
دوستان این هفته هم امتحان شهری می گیرن؟ من البته تاحالا امتحان ندادم ولی اگه بیفته اونور سال تا اردیبهشت نمی تونم برم امتحان بدم البته امیدی هم به قبولی ندارم زیاد ولی امتحان بدم از ندادن بهتره :n26:

من 7 ماه پیش امتحان شهری دادم رد شدم دیگه نرفتم امروز رفتم خدا رو شکر امتحان ایین نامه رو نمیخواد دوباره بدم دو جلسه فردا و پس فردا گرفتم گفت دو شنبه هم بیا امتحان شهری بده

Daxo
13-03-2014, 23:06
بالاخره گواهینامم اومد :دی فقط دلم میسوزه نمیتونم عید تو جاده باهاش رانندگی کنم :دی

مبارک باشه.

دوست عزیز گواهینامه ــتون چند روزه اومد؟!.

من 3 اسفند قبول شدم و مدارک و اینا هم ارسال شد اما تا همین الان که از طریق سایت اداره ی پست رهگیری میکنم میگه که ناجا چنین مرسوله ای رو تحویلمون نداده.

به نظرتون چقدر امید هست که تا قبل از نیمه ی اول فروردین گواهینامه ام بیاد؟!. سوال بعدی هم اینه که با این پایه 3 هایی که قراره به ما بدن بالاخره میشه تو جاده رانندگی کرد یا نه؟!. از هر کی پرسیدیم یه چیزی میگه:|.

majid322
14-03-2014, 01:09
مبارک باشه.

دوست عزیز گواهینامه ــتون چند روزه اومد؟!.

من 3 اسفند قبول شدم و مدارک و اینا هم ارسال شد اما تا همین الان که از طریق سایت اداره ی پست رهگیری میکنم میگه که ناجا چنین مرسوله ای رو تحویلمون نداده.

به نظرتون چقدر امید هست که تا قبل از نیمه ی اول فروردین گواهینامه ام بیاد؟!. سوال بعدی هم اینه که با این پایه 3 هایی که قراره به ما بدن بالاخره میشه تو جاده رانندگی کرد یا نه؟!. از هر کی پرسیدیم یه چیزی میگه:|.

برا من 23 روز طول کشید تا برسه دستم...با این حساب اگه مشکلی پیش نیاد احتمالش زیاده برا شما هم قبل عید بیاد.

تا یکسال یه سری محدودیتها وجود داره که ممنوعیت رانندگی تو جاده ها یکیشه.

Hamed-M1
14-03-2014, 22:43
با سلام. سوالاتی داشتم. من بخوام برای گرفتن گواهینامه برم چه اقداماتی باید اثجام بدم.؟ در ضمن از نظر زمانی چه طوره مثلا چند جلسست و... و بگم سه ساله میتونم رانندگی کنم و نا آشنا نیستم.
برای سواری چه گواهینامه ای میدن؟ ایا یکسال اول نباید خارج شهر رفت؟ بعد از یکسال دوباره امتحان داره؟ اگر در یک سال تخلف کردیم چی؟

Sent from XPERIA P using Tapatalk 2

AMIR MOHAMMAD . M
15-03-2014, 08:48
سلام

گواهینامه من رو گم کردن .:n14:

حالا میخواستم بدونم مراحل گرفتن المثناش چیه؟

ممنون از راهنمایی دوستان:n09::n04:

تو اداره پست پیداش کردم.:n20:

3years
19-03-2014, 16:56
آقا امروز رفتم پلیس +10 گفت چاپ شده! بعد از چاپ چند روز گواهینامه طول میکشه بیاد؟

Behrouz_se60
28-03-2014, 01:48
آقا من یک سوال دارم.اگه بدون گواهینامه با یکی تصادف کنی قتل عمد محسوب میشه؟چون من اکثر جاها دیدم گفتن نه غیر عمده .

این لینک کمک می کند.قتل غیر عمد محسوب می شود.

optis2005
30-03-2014, 17:23
دوستان من گواهی اشتغال به تحصیلم امضای رئیس دانشکده رو نداره ولی بقیه امضاهاشو گرفتم..قبول میکنن برای ثبت نام اینو؟

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Pourya-pc
30-03-2014, 17:56
دوستان من گواهی اشتغال به تحصیلم امضای رئیس دانشکده رو نداره ولی بقیه امضاهاشو گرفتم..قبول میکنن برای ثبت نام اینو؟

مهر دانشگاه کفایت میکنه .

9126672935
30-03-2014, 20:34
سلام دوستان من چشمام ضعیفه و دو سه بار عمل کردم هنوز خیلی ردیف نیست
کسی جدیدا معاینه چشم رفته ؟ سخت تر از قبل شده و تستهای دیگه ای بجز اون E ها داره ؟

Pourya-pc
31-03-2014, 11:42
سلام دوستان من چشمام ضعیفه و دو سه بار عمل کردم هنوز خیلی ردیف نیست
کسی جدیدا معاینه چشم رفته ؟ سخت تر از قبل شده و تستهای دیگه ای بجز اون E ها داره ؟

نه همون تست های پیش پا افتاده گذشته است .

elite82
31-03-2014, 20:26
آیا برای امتحان دادن باید کتاب سال جدید خونده بشه

یاکتاب 4 سال پیش کافیه...؟

shs_micro2
04-04-2014, 17:22
سلام دوستان
من گواهی نامه ب1 دارم که الان دو سال ازش گزشته
میخواستم بپرسم شرایط و مدارک واسه گرفتن گواهی نامه بعدی چیه؟آخه شنیدم دوباره شده پایه یک و پایه دو.
ممنون

Altairezio
04-04-2014, 18:00
سلام دوستان
من گواهی نامه ب1 دارم که الان دو سال ازش گزشته
میخواستم بپرسم شرایط و مدارک واسه گرفتن گواهی نامه بعدی چیه؟آخه شنیدم دوباره شده پایه یک و پایه دو.
ممنون

تا وقتی گواهی نامت باطل نشده همونو میتونی استفاده کنی ...

آیا برای امتحان دادن باید کتاب سال جدید خونده بشه

یاکتاب 4 سال پیش کافیه...؟

بهتره بروز بخونید

shs_micro2
04-04-2014, 20:27
تا وقتی گواهی نامت باطل نشده همونو میتونی استفاده کنی ...
ممنون از راهنماییتون ولی انگار سو تفاهم شده
منظورم اینه که پایه یک رو چطور میتونم بگیرم؟

Altairezio
04-04-2014, 20:30
ممنون از راهنماییتون ولی انگار سو تفاهم شده
منظورم اینه که پایه یک رو چطور میتونم بگیرم؟

سن 22 رو اگه داشته باشی برو ثبت نام کن....

lionf3
04-04-2014, 21:14
سلام دوستان من الآن ۱۵ سالمه
میخواستم ببینم میتونم کلاس رانندگی ثبت نام کنم تو تابستون برم؟
یا تو پارکینگِ خونمون با کمک دوستان یاد بگیرم؟:n01:

ErfanOnline
04-04-2014, 21:54
4 بار نا حالا ایین نامه لعنتی رو دادم رد شدم
بدبختی هر سری باس بری هزار تومن بانک ملی بریزی
نمونه سوال از جایی نمیشه پیدا کرد?

Altairezio
04-04-2014, 22:04
سلام دوستان من الآن ۱۵ سالمه
میخواستم ببینم میتونم کلاس رانندگی ثبت نام کنم تو تابستون برم؟
یا تو پارکینگِ خونمون با کمک دوستان یاد بگیرم؟:n01:

18 سال تمام...
تو پارکینگ سهله تو خیابونم میتونی اید بگیری....
من 14 سالم بود ماشین روندنی میروندم که بابام نمیتونست....:n02:

4 بار نا حالا ایین نامه لعنتی رو دادم رد شدم
بدبختی هر سری باس بری هزار تومن بانک ملی بریزی
نمونه سوال از جایی نمیشه پیدا کرد?

بهترین راه اینه که کتاب فول فول باشی از اول تا آخر حتی بیشتر بدانیدا....
نمونه سوالم همونایی هستن که تو کتاب هست...تماما" سطر به سطر باید ملکه ذهنت بشن

aminkhan2014
07-04-2014, 12:26
برای گرفتن گواهینامه راانندگی باید گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم.حالا باید بزنم جهت معرفی به کجا؟باد گواهی اشتغال به تحصیل را جهت معرفی به آموزشگاه راهنمایی و رانندگی صادر کنم یا بنویسم جهت معرفی به راهنمایی و رانندگی شهر خودمون؟یا چیز دیگه؟

Amin_0913
07-04-2014, 12:47
سلام
یکی از اقوام ما سال 72 گواهینامش تمدیدش تموم شده و تا امروز دیگه سراغش نرفته
حالا اگه بخواد دوباره تمدید کنه باید بره کلاس یا واسش تمدید میکنند؟

karimz
07-04-2014, 23:58
سلام حضار گرامی
من بدجوری گیج شدم تازه خدمتم تمام شده نمیدونم چه طرحهایی برای گواهینامه ها ساخته شده
گواهینامه ام را آخرای سال 87 گرفتم ازون قدیمیاست که برچسب داره مث جدیدا نیست که کیت دارن(پشتش نوشته اعتبار گواهینمه ب1 شما از تاریخ صدور یکسال می باشد. که در صورت عدم ارتکاب تخلفات رانندگی و رعایت شرایط ابلاغی تا 5 سال معتبر خواهد بود.) و تا بحال تمدیدش نکردم اصن از بس با احتیاط رانندگی میکنم پلیس گواهینامه ام رو تا حالا ازم نخواسته حالا باید تمدیدش کنم یا نه؟
و اینکه الان ساکن یه استان دیگه ام آیا برای تمدید باید برم همون استان قبلی که گواهینامه رو گرفتم؟
لطفا راهنمایی کنید

RAPP
12-04-2014, 23:15
برای گرفتن گواهینامه راانندگی باید گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم.حالا باید بزنم جهت معرفی به کجا؟باد گواهی اشتغال به تحصیل را جهت معرفی به آموزشگاه راهنمایی و رانندگی صادر کنم یا بنویسم جهت معرفی به راهنمایی و رانندگی شهر خودمون؟یا چیز دیگه؟

باید بزنی واسه اداره راهنمایی و رانندگی شهرتون

aminkhan2014
14-04-2014, 08:43
باید بزنی واسه اداره راهنمایی و رانندگی شهرتون
باز به شما که جواب دادین اینجا اصلا کسی جواب نمیده
نه دیگه اصلا نیاز به این کارها نیست...نامه باید دقیقا به اسم آموزشگاه که میخایین برین گرفته بشه و پایینش شماره نامه پلیس10 که معافیت تحصیلی گرفتین بخوره وشاید خود نامه پلیس+10 هم لازم باشه...

poyul
14-04-2014, 09:54
سلام حضار گرامی
من بدجوری گیج شدم تازه خدمتم تمام شده نمیدونم چه طرحهایی برای گواهینامه ها ساخته شده
گواهینامه ام را آخرای سال 87 گرفتم ازون قدیمیاست که برچسب داره مث جدیدا نیست که کیت دارن(پشتش نوشته اعتبار گواهینمه ب1 شما از تاریخ صدور یکسال می باشد. که در صورت عدم ارتکاب تخلفات رانندگی و رعایت شرایط ابلاغی تا 5 سال معتبر خواهد بود.) و تا بحال تمدیدش نکردم اصن از بس با احتیاط رانندگی میکنم پلیس گواهینامه ام رو تا حالا ازم نخواسته حالا باید تمدیدش کنم یا نه؟
و اینکه الان ساکن یه استان دیگه ام آیا برای تمدید باید برم همون استان قبلی که گواهینامه رو گرفتم؟
لطفا راهنمایی کنید

بعد یکسال خودش تمدید میشه، الان تاریخ تموم شده. باید دوباره بری معاینه چشم انجام بدی تا تمدیدش کنند .

اگر پلیس راه گواهینامه شمارو ببینه جریمتون میکنه (بخاطر منقضی شدن تاریخ)

برو پلیس +10

HΟSSEIN
14-04-2014, 12:07
سلام !

توی برگه ای که آموزشگاه داده برای معاینه چشم قسمت هایی هم داره برای آزمایش گوش و اعضا بدن ( قلب و ریه و ... ) !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سوالم اینه من اونجا یادم رفت بپرسم اونا هم چیزی در مورد اینا نگفتن فقط سر معاینه چشم صحبت بود لازمه اینا رو برم آزمایش بدم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

iranch
14-04-2014, 22:34
درود
دوستان برای گواهینامه پایه 2 برای ون و مینی بوس و ... این چیزها چطوری هست؟
مثل خودرو های سواری باید بری اموزشگاه و ثبت نام کنی و اموزش بدن؟
پایه یک چطور؟

HΟSSEIN
16-04-2014, 12:11
. . . . . U P . . . . .

Altairezio
16-04-2014, 20:04
سلام !

توی برگه ای که آموزشگاه داده برای معاینه چشم قسمت هایی هم داره برای آزمایش گوش و اعضا بدن ( قلب و ریه و ... ) !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سوالم اینه من اونجا یادم رفت بپرسم اونا هم چیزی در مورد اینا نگفتن فقط سر معاینه چشم صحبت بود لازمه اینا رو برم آزمایش بدم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آره دیگه وقتی میری پیش دکتر معاینه ی راهنمایی رانندگی همشونو پر میکنه...

armin_punisher6
16-04-2014, 20:18
من گواهينامم ٥ سالش شده و از اين قديمياست.براي تمديدش چه كارهايي بايد بكنم؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

aminkhan2014
17-04-2014, 06:06
برو پلیس+10 مدارک لازم وکارهایی که باید بکنی را بهت میگن

ar4sh
18-04-2014, 00:07
سلام و خسته نباشید
ببخشید دوستان من جریمه هام دوبل شدند و تقریبا 400 تمان هست:n19:
قدیما یادم هست که میرفتی یه شکایتی میکردی و جریمه هایی که دوبل شده بودند رو نصف میکردند
ایا الان همچین کاری میشه کرد/ ساکن تبریز هستم:n28:
کمک کنید ممنون

ms368
22-04-2014, 12:01
بچه ها من گواهینامه ب۱ و ب۲ دارم
کیتونم با این گوهینامه از وانت نیسان توی جاده های شهری یا بیرون شهری استفاده کنم ؟

aminkhan2014
22-04-2014, 12:27
مگه نیسان با پایه 3 جدید یا همون گواهینامه های قبلی (نمیدونم ب 1 بود چی بود(اولین گواهینامه که میگیری))نمیشه روند؟

ms368
22-04-2014, 12:46
مگه نیسان با پایه 3 جدید یا همون گواهینامه های قبلی (نمیدونم ب 1 بود چی بود(اولین گواهینامه که میگیری))نمیشه روند؟

والا نمیدونم
باید فردا با نیسان برم جایی برا همین پرسیدم
کسی اطلاع نداره

amin khan
27-04-2014, 18:39
سلام ، آقا گواهینامه من از این 5 ساله هاست
یه ماه دیگه اعتبارش تموم میشه
وقت ندارم برم دنبال کاراش تعویضش کنم
میخواستم بدونم اگه از تاریخ اعتبارش بگذره بعد از چند ماه برم دنبالش واسه تعویض مشکلی پیش میاد؟ یا باید حتما قبل از اتمام اعتبارش برم دنبالش؟

3years
29-04-2014, 23:07
دوستان عزیزم قسمت پیگیری سایت پست برای اطلاع از وضعیت گواهینامه که دست پست رسیده یا نه سر کاری است!

گواهینامه بنده بعد از دوماه رسید اما هنوز سایت پست میزنه: مرسوله‌ای با مشخصات وارد شده از سوی ناجا تحویل نشده

میخواستم بدونم اگه از تاریخ اعتبارش بگذره بعد از چند ماه برم دنبالش واسه تعویض مشکلی پیش میاد؟ یا باید حتما قبل از اتمام اعتبارش برم دنبالش؟

تا اونجا که میدونم فقط مشمول جریمۀ تأخیر برای تعویض می‌شوید.

karimz
30-04-2014, 14:08
من کارای تمدید گواهینامه ام(ب1) را انجام دادم که شامل این کارها شد (اگر فرز باشی همش توی یه روز انجام میشه) :
مراجعه به پلیس+10 و پرداخت فیشها با دستگاه پوز هم امکان پذیر است
مدارک:
1-شناسنامه+کارت ملی+از هرکدوم 1 کپی 2-گواهینامه ب1 3-دو فطعه عکس جدید تمام رخ ضمینه سپید بدون مدل مو و ریش... 4- 1کپی از فیش پرداختی تمدید و تعویض 5-کدپستی و آدرس دقیق...
مدارک خدمت سربازی هم لازم نیست چون خودشون با نظام وظیفه ارتباط دارن استعلام میگیرن
و هزینه:
1-فیش تمبر 1500ت 2-فیش تعویض 15000ت 3-هزینه دفتر +10 17400ت 4-ویزیت پزشک 14800ت 5-هزینه های اضافی مانند کپی و عکس... سرجمع یه 60هزار تومانی میشه
حالا منتظرم تا گواهینامه جدید برایم بیاید هرچند یک کاغذ که گواهینامه موقت 2ماهه است بهم دادند تا اصلی بیاد
ولی پلیس+10 برایم زد پایه3 حالا این فرقش چیه با ب1
ب1 من مال سال88 بود

karimz
30-04-2014, 14:41
بچه ها من گواهینامه ب۱ و ب۲ دارم
کیتونم با این گوهینامه از وانت نیسان توی جاده های شهری یا بیرون شهری استفاده کنم ؟

گواهینامه ب1: براي رانندگي با انواع (سواري- سواري كار-وانت شخصي)تا ظرفيت9 نفر و مجموع وزن وسيله نقليه و بار تاحداكثر3500كيلوگرم(شخصي)
تا اونجایی که میدونم اگر 1سال از گواهینامه ب1 گذشته و تخلف خطری هم نداشتی میتونی جاده بیرون از شهر هم تردد داشته باشی

aszpar
04-05-2014, 15:34
سلام دوستان راهنمایی رانندگی گواهی مدرسه شبانر.و قبول میکنه؟؟؟
من از سال سوم درسم مونده قراره خرداد امتحان بدم
خود مدرسه گفت گواهی میدیم ما....(راهنمایی رانندگی گواهی شبانرو قبول میکنه
وقفه تحصیلیم نداشتم...

Daxo
05-05-2014, 05:58
روز 3 اسفند 1392 گواهینامه پایه سه رو قبول شدم و الان 72 روز شده ولی خبری از گواهینامه نیست. پلیس +10 هم رفتم میگه که گواهینامه در حال بررسی هستش.

کی قراره چاپ بشه و پستش کنن معلوم نیست، اگر مثل آدم کارشون رو بخوان انجام بدن کلا چاپ و پست کردن گواهینامه کار 2-3 ساعت بیشتر نیست.

omidsarab
11-05-2014, 18:26
سلام دوستان من دوسال پیش معافیت پزشکی از نوع چشم گرفتم البته با عینک خوب می بینم
الانم دانشجوام
میخوام برای گرفتن گواهینامه رانندگی اقدام کنم
حالا موندم که اگه بگم معافیت پزشکی دارم خیلی اذیت نکنن و کمسیون ... نفرستن؟مثل اینکه چنین قانونی هست....
اصلا میشه با گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه گواهینامه بگیرم؟ نمی فهمن خودشون که معافیت پزشکی دارم؟

karimz
11-05-2014, 21:02
سلام خودشون با نظام وظیفه در ارتباطن چیزی رو نمیشه پنهون کرد و اینکه دید کم چشم که چیزی نیست طرف فلجه رفته گواهینامه گرفته همه چی به اراده بستگی داره
این سایت رو نگاهی بنداز
ضوابط احراز سلامت جسمانی و روانی (صلاحیت پزشکی) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

omidsarab
11-05-2014, 22:31
سلام خودشون با نظام وظیفه در ارتباطن چیزی رو نمیشه پنهون کرد و اینکه دید کم چشم که چیزی نیست طرف فلجه رفته گواهینامه گرفته همه چی به اراده بستگی داره
این سایت رو نگاهی بنداز
ضوابط احراز سلامت جسمانی و روانی (صلاحیت پزشکی) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشکر از جوابتون
پس با بقیه تو روندش فرقی نداره؟

Hamed-M1
12-05-2014, 19:35
سلام. دوستان مدرسه گفته که تا 30 خرداد میتونم بهت گواهی اشتغال به تحصیل بدم. سوال اینجاست. با توجه به اینکه بعد از گرفتن اشتغال به تحصیل باید در ان اعتبار ذکر شود و بعدش هم اموزش پرورش برم بعد هم راهنمایی رانندگی. حالا اگر من 17 خرداد برم و اشتغال به تحصیل بگیرم مشکل نداره؟

hosseinf722
30-05-2014, 19:26
سلام
الان به جای گواهنامه پایه یک قدیم چی میدن؟

ali_agha1981
31-05-2014, 13:03
سلام
یه چند تا سوال ساده داشتم ممنون میشم کسی راهنمایی کنه...

1- الان هزینه گرفتن گواهینامه ماشین جمعا چقدر هست ؟
2 - کلا روند گرفتن گواهینامه چقدر طول میکشه...؟ (از زمانی که ثبت نام میکنی تا زمانی که میری پیش افسر که امتحان بدی..)
3 - چند جلسه و طی چند روز باید آموزشگاه برم..؟
4- این کتاب آیین نامه که باید بخونم و امتحان بدم رو باید از آموزشگاه بگیرم..؟

4- اگه تو آزمون آیین نامه یا امتحان شهری قبول نشم چند روز بعد باید دوباره امتحان بدم..؟
در واقع فاصله زمانی وقتی که امتحان شهری یا آیین نامه رو رد میشی تا امتحان بعدی چقدر هست..؟

5- و سوال آخر اینکه این سوال ها رو پرسیدم چون راستش من میخوام دفترچه پر کنم برای خدمت ... حدود دو ماه تا قبل از اعزام ، وقت دارم گواهینامه بگیرم به نظرتون اگه حداکثر 3 بار آیین نامه و امتحان شهری رو رد بشم بازم با توجه به زمان میتونم تو همین دو ماه گواهینامه ام رو بگیرم ؟

باتشکر

aminkhan2014
01-06-2014, 05:28
1-حدود215 تومان آموزشگاه
15 تومان معاینه
آخرش هم حدود5-6تومن تمبر و..
2-فرز وسریع باشی حداکثریکماه میتونی بگیری حتی اگه آموزشگاه سریع باشه کمتر هم میشه
3-یک هفته آیین نامه(روزی2ساعت)..10 جلسه هم آموزش رانندگی و 2تا امتحان آیین نامه و یک امتحان شهری
4-پولش را همون اول ازت میگرن و بهت میدهن
4-معمولا میگن برو هفته بعد
5-گفتم اگه زرنگ باشی میشه بگیری..

Greedy
02-06-2014, 11:25
بالاخره امتحان شهر رو بعد 6 بار رد شدن ، دفعه هفتم قبول شدم :n10:
یک سال و نیم طول کشید دیگه افسر خودش میخواست شیرینی بده :n09:

775e
02-06-2014, 23:05
سلام. دوستان مدرسه گفته که تا 30 خرداد میتونم بهت گواهی اشتغال به تحصیل بدم. سوال اینجاست. با توجه به اینکه بعد از گرفتن اشتغال به تحصیل باید در ان اعتبار ذکر شود و بعدش هم اموزش پرورش برم بعد هم راهنمایی رانندگی. حالا اگر من 17 خرداد برم و اشتغال به تحصیل بگیرم مشکل نداره؟

گواهی اشتغال به تحصیل شما تا 31شهریور اعتبار داره..
و فرقی هم نمی کنه که شما چه تاریخی او رو بگیرید الته اگه شما 18 سال رو تمام کردید نیاز دارید که یک معافیت تحصیلی از دفاتر پلیس +10 بگیرید...

775e
02-06-2014, 23:07
سلام
الان به جای گواهنامه پایه یک قدیم چی میدن؟

همون پایه یک رو به شما میدن هیچ تغییری نکرده شما مجاز به رانندگی با ماشین هایی هستید که با اون گواهینامه پایه 1 می تونستید رانندگی کنید.

hosseinf722
03-06-2014, 04:39
همون پایه یک رو به شما میدن هیچ تغییری نکرده شما مجاز به رانندگی با ماشین هایی هستید که با اون گواهینامه پایه 1 می تونستید رانندگی کنید.

میشه مراحل گرفتن این گواهینامه رو توضیح بدین؟
ممنونم

775e
04-06-2014, 00:01
میشه مراحل گرفتن این گواهینامه رو توضیح بدین؟
ممنونم
ببخشید دوسته من ،من اطلاعی از گرفتنه
گواهینامه ندارم من فکر کردم شما این گواهی نامه رو دازید و می خواید اون رو تعویض کتید

ArashMiniStar
04-06-2014, 00:26
دوستان من دوشنبه هفته پیش امتحان افسرو قبول شدم بهم فیش پستی داده.حالا سوالم اینه که تو سیستم رهگیری پستی ناجا کی میرم بلاخره؟ هنوز زوده؟

Sent from my XPERIA Z1 - THE BEST OF SONY

Altairezio
04-06-2014, 12:09
دوستان من دوشنبه هفته پیش امتحان افسرو قبول شدم بهم فیش پستی داده.حالا سوالم اینه که تو سیستم رهگیری پستی ناجا کی میرم بلاخره؟ هنوز زوده؟

بی خیال سیستم ناجا ... یه سیستم چرتی هست بیا و ببین....درست صبح همون روزی که گواهی نامتو میارن مینویسه که گواهینامت موجوده و قراره برسه به دستت و الان کجاس...:n21:

ArashMiniStar
04-06-2014, 12:48
بی خیال سیستم ناجا ... یه سیستم چرتی هست بیا و ببین....درست صبح همون روزی که گواهی نامتو میارن مینویسه که گواهینامت موجوده و قراره برسه به دستت و الان کجاس...:n21:

حالا حدودا چقدر طول میکشه تا بیاد؟

Altairezio
04-06-2014, 13:01
حالا حدودا چقدر طول میکشه تا بیاد؟

یه ماه تا 45 روز

5ajad
05-06-2014, 15:13
دوستان این افسری که امتحان میگیره هر چند روز عوض میشه؟ یعنی منظورم اینه که مدت ماموریتشون چقده؟

ArashMiniStar
05-06-2014, 16:23
دوستان این افسری که امتحان میگیره هر چند روز عوض میشه؟ یعنی منظورم اینه که مدت ماموریتشون چقده؟

اونجوری که برای ما بود هر افسر دو هفته بود.یعنی مثلا اگه این هفته روز شنبه و دوشنبه افسر X بود هفته بعد هم افسر X بود ولی هفته بعدیش جدید میامد

aftab_azad20
05-06-2014, 18:01
سلام به همگی
واسه تمدید گواهینامه مدرکی هم لازمه که وضعیت خدمت رو نشون بده،اخه من هنوز خدمت نرفتم،میخواستم ببینم نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه هست یا خیر؟

5ajad
05-06-2014, 23:09
اونجوری که برای ما بود هر افسر دو هفته بود.یعنی مثلا اگه این هفته روز شنبه و دوشنبه افسر X بود هفته بعد هم افسر X بود ولی هفته بعدیش جدید میامد

ممنون...خدا کنه اینجوری باشه
بقیه نظری ندارن؟

775e
08-06-2014, 08:08
سلام به همگی
واسه تمدید گواهینامه مدرکی هم لازمه که وضعیت خدمت رو نشون بده،اخه من هنوز خدمت نرفتم،میخواستم ببینم نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه هست یا خیر؟

نه برای تمدید نیازی به اشتغال به تحصیل نیست اما اگه دانشگاه هستید و آموزش در دسترس شما بگیرید بهتره.. اما موقع مراجعه به کلنیک گروه خونی خودتون رو روی کارت مشخص کنید.

ali_agha1981
08-06-2014, 11:51
سلام من اعزام به خدمت هستم در تاریخ 19 تیر 93..(یعنی یکماه دیگه...)

به نظرتون اگه از فردا اقدام بکنم برای گواهینامه میتونم تو همین یکماه گواهینامه رو بگیرم...؟

و سوال مهم تر اینکه من اگه توی این یکماه نتونم امتحان شهری رو قبول بشم..میشه برم بعد از دوره آموزشی خدمت (که دو ماه هست) برگردم و امتحان شهری بدم ؟؟ یا بعد از دو ماه دوباره باید پول بدم برم آموزشگاه و امتحان آیین نامه و... ؟؟؟
مرسی:n16:

ArashMiniStar
08-06-2014, 13:59
سلام من اعزام به خدمت هستم در تاریخ 19 تیر 93..(یعنی یکماه دیگه...)

به نظرتون اگه از فردا اقدام بکنم برای گواهینامه میتونم تو همین یکماه گواهینامه رو بگیرم...؟

و سوال مهم تر اینکه من اگه توی این یکماه نتونم امتحان شهری رو قبول بشم..میشه برم بعد از دوره آموزشی خدمت (که دو ماه هست) برگردم و امتحان شهری بدم ؟؟ یا بعد از دو ماه دوباره باید پول بدم برم آموزشگاه و امتحان آیین نامه و... ؟؟؟
مرسی:n16:

مشکلی نداره میتونین برید ثبت نام کنین و 2 ماه دیگه عملی رو بدین.تو 1 ماه میشه قبول شد ولی همه نمیتونن.چون 1 هفته اموزشه علایم هست 2 هفته عملی باید بگذره هفته چهارم اگه ایین نامه و عملی رو قبول بشین میشه ۱ ماه ولی باید راننده باشی که افسر رو دفعه اول قبول بری

ali_agha1981
09-06-2014, 10:17
یه سوال دیگه :

اگه بخوام گواهینامه موتور بگیرم چقدر طول میکشه ؟
شنیدم اون هم جدیدا باید بری کلاس بشینی و باید دوباره امتحان آیین نامه بدی ؟ حتی اگه برای ماشین امتحان آیین نامه داده باشی !

hosseinf722
11-06-2014, 16:35
مراحل گرفتن گواهینامه ت2 رو میشه لطف کنین.

hamidellec
19-06-2014, 14:36
سلام دوستان
گواهینامه من بعد از 23 روز دستم رسید.
یک سوال داشتم اینکه در این یک سال اول که میگن اجازه تردد در جاده‌های برونشهری نداریم حتی برای رفتن به پیک نیک و تفریح و گردش و ... هم نمیتونیم چند کیلومتر بیرون بریم؟ :n04:

ArashMiniStar
19-06-2014, 15:56
سلام دوستان
گواهینامه من بعد از 23 روز دستم رسید.
یک سوال داشتم اینکه در این یک سال اول که میگن اجازه تردد در جاده‌های برونشهری نداریم حتی برای رفتن به پیک نیک و تفریح و گردش و ... هم نمیتونیم چند کیلومتر بیرون بریم؟ :n04:
جدی؟ چه سریع!! میشه بپرسم اهل کجایید؟دقیقا کی براتون اومد؟
والا قانونا که نه نمیشه ممکنه حتی لگیرن باطل کنن ولی مثلا ما مشهدیا در حد طرقبه شادندیزو که میریم ههه

hamidellec
20-06-2014, 00:03
جدی؟ چه سریع!! میشه بپرسم اهل کجایید؟دقیقا کی براتون اومد؟
والا قانونا که نه نمیشه ممکنه حتی لگیرن باطل کنن ولی مثلا ما مشهدیا در حد طرقبه شادندیزو که میریم ههه

اهل کردستان، 2 روز میشه، از روزی که افسر مدارک شناسایی مثل کارت ملی شناسنامه کارت پایان خدمت یا معافیت اینا و پرونده آموزشگاه بررسی کرد تا پریروز که پست آورد در خونه 23 روز شد. (بعد از ظهر هم آوردند.)
کلا شانس دارم یا هرچی هست نمیدونم آخه کارت معافیتم هم 15 روز بعد واریز فیشها دستم رسید:n02:
راستی دوستان یه چیز بگم این سایت اداره پست که کد ملی وارد میکنی تا گواهینامه رو پیگیری کنید الکی هستش چون الان دو روزه گواهینامه دستم رسیده اما هنوز مینویسه (.مرسوله اي با مشخصات وارد شده تا کنون از سوی ناجا تحویل پست نگردیده است) :n08:

ArashMiniStar
20-06-2014, 10:24
اهل کردستان، 2 روز میشه، از روزی که افسر مدارک شناسایی مثل کارت ملی شناسنامه کارت پایان خدمت یا معافیت اینا و پرونده آموزشگاه بررسی کرد تا پریروز که پست آورد در خونه 23 روز شد. (بعد از ظهر هم آوردند.)
کلا شانس دارم یا هرچی هست نمیدونم آخه کارت معافیتم هم 15 روز بعد واریز فیشها دستم رسید:n02:
راستی دوستان یه چیز بگم این سایت اداره پست که کد ملی وارد میکنی تا گواهینامه رو پیگیری کنید الکی هستش چون الان دو روزه گواهینامه دستم رسیده اما هنوز مینویسه (.مرسوله اي با مشخصات وارد شده تا کنون از سوی ناجا تحویل پست نگردیده است) :n08:

ببخشید یعنی چی افسر برسی کرد؟ از روزی که امتحان افسرو قبول شدین 23 روز بعدش اومده؟

hamidellec
20-06-2014, 12:21
ببخشید یعنی چی افسر برسی کرد؟ از روزی که امتحان افسرو قبول شدین 23 روز بعدش اومده؟

2 روز بعد قبولی یک سروان راهنمایی و رانندگی میاد آموزشگاه و مدارک بررسی میکنه که دیگه بعد ارسال پرونده مشکلی پیش نیاد، مثلا کسانی که گواهی مدرسه یا دانشگاشون آوردن مدت اعتبارش اگه تموم شده باشه بعد ارسال پرونده مشکل پیش میاد و ممکنه دیر براشون ارسال کنن گواهینامه رو، به همین خاطر قبل ارسال پرونده افسر راهنمایی یا همون سروان همه چیرو بررسی میکنه (کارت ملی و شناسنامه، پایان خدمت یا معافیت، گواهی اشتغال به تحصیل دبیرستان و دانشگاه، پرونده ای که میخوان ارسال کنند).
از روزی که امتحان شهری قبول شدم 25 روز شد، و از روز بررسی مدارک 23 روز
راستی دوستان توی شهر شما هم یک بار بعد قبولی در امتحان آیین نامه اصلی و یک بار هم بعد قبولی شهری اصلی، قبولی هارو داخل قرعه کشی میزارن؟ که هرکی در اومد دوباره ازش امتحان بگیرند؟

ArashMiniStar
20-06-2014, 13:51
2 روز بعد قبولی یک سروان راهنمایی و رانندگی میاد آموزشگاه و مدارک بررسی میکنه که دیگه بعد ارسال پرونده مشکلی پیش نیاد، مثلا کسانی که گواهی مدرسه یا دانشگاشون آوردن مدت اعتبارش اگه تموم شده باشه بعد ارسال پرونده مشکل پیش میاد و ممکنه دیر براشون ارسال کنن گواهینامه رو، به همین خاطر قبل ارسال پرونده افسر راهنمایی یا همون سروان همه چیرو بررسی میکنه (کارت ملی و شناسنامه، پایان خدمت یا معافیت، گواهی اشتغال به تحصیل دبیرستان و دانشگاه، پرونده ای که میخوان ارسال کنند).
از روزی که امتحان شهری قبول شدم 25 روز شد، و از روز بررسی مدارک 23 روز
راستی دوستان توی شهر شما هم یک بار بعد قبولی در امتحان آیین نامه اصلی و یک بار هم بعد قبولی شهری اصلی، قبولی هارو داخل قرعه کشی میزارن؟ که هرکی در اومد دوباره ازش امتحان بگیرند؟

قرعه کشی؟؟؟ از کجا شنیدین؟

hamidellec
20-06-2014, 14:49
قرعه کشی؟؟؟ از کجا شنیدین؟

نشنیدم اینجا تو شهر ما اینطوری هستش:n03: هر بار در آیین نامه اصلی مثلا روز دوشنبه تمام قبولی هارو داخل قرعه کشی میزارند و از هر 30 تا قبولی 4 یا 5 نفر در میارند از داخل قرعه کشی و این 4 یا 5 نفر باید دوباره پیش یک پلیس راهنمایی و رانندگی دوباره همون سوالات خودش جواب بده!!!
شهری هم همینطوریه اما امتحانرو افسری که پیشش قبول شدی نمیگیره بلکه پلیس راهنمایی و رانندگی!

ArashMiniStar
20-06-2014, 16:11
نشنیدم اینجا تو شهر ما اینطوری هستش:n03: هر بار در آیین نامه اصلی مثلا روز دوشنبه تمام قبولی هارو داخل قرعه کشی میزارند و از هر 30 تا قبولی 4 یا 5 نفر در میارند از داخل قرعه کشی و این 4 یا 5 نفر باید دوباره پیش یک پلیس راهنمایی و رانندگی دوباره همون سوالات خودش جواب بده!!!
شهری هم همینطوریه اما امتحانرو افسری که پیشش قبول شدی نمیگیره بلکه پلیس راهنمایی و رانندگی!

واقعا مسخرس من که تو مشهد نه شنیدم نه دیدم هنوزم باورم نمیشه شوخی نمیکنی؟

hamidellec
20-06-2014, 19:46
واقعا مسخرس من که تو مشهد نه شنیدم نه دیدم هنوزم باورم نمیشه شوخی نمیکنی؟

نه بخدا راست میگم، تا جایی که شنیدم میگن بخاطر پارتی بازی قرعه کشی میکنن، مثلا کسایی هستند آشنا دارن راحت توی امتحانات قبول میشن (خودم در این مورد تو شهرمون زیاد دیدم که با پارتی و پول دادن قبول شدند).
حتی اینقد دیدم و شنیدم روش قبول کردنشون میدونم! مثلا آشنا تو راهنمایی یا تو خود آموزشگاه دارن بعد آشناشون به افسری که آیین نامه بررسی میکنه میگه، طرف هم که آشنا داره پاسخ نامه رو هر کدوم از سوالات که مطمئن هست میدونه جواب میده بقیه سوالات سفید میزاره و افسر یا آشناش بقیش براش با کاردکس سوالات پر میکنه!!! حتی موقع امتحان آیین نامه اصلی خودم با چشام اینکارو دیدم!
وعض آموزشگاه های این جا خیلی خرابه:n15:

46ve64ww
20-06-2014, 21:03
گواهی اشتغال به تحصیل شما تا 31شهریور اعتبار داره..
و فرقی هم نمی کنه که شما چه تاریخی او رو بگیرید الته اگه شما 18 سال رو تمام کردید نیاز دارید که یک معافیت تحصیلی از دفاتر پلیس +10 بگیرید...

سلام من پارسال یعنی 92 رفتم گواهی اشتغال به تحصیل گرفتم اما نمی دونستم تا شهریور بیشتر وقت نداره خودشون میگفتن تا 31 شهریور 93 بیشتر وقت نداری حالامن چه جوری باید گواهی اشتغال به تحصیل یا جوری که بتونم گواهی نامه رو بگیرم دانشگاه هم که میشه بعد از 31/6

ArashMiniStar
21-06-2014, 11:10
سلام من پارسال یعنی 92 رفتم گواهی اشتغال به تحصیل گرفتم اما نمی دونستم تا شهریور بیشتر وقت نداره خودشون میگفتن تا 31 شهریور 93 بیشتر وقت نداری حالامن چه جوری باید گواهی اشتغال به تحصیل یا جوری که بتونم گواهی نامه رو بگیرم دانشگاه هم که میشه بعد از 31/6

الان شماوضعیتت چجوریه؟ رفتی ثبت نام کردی؟ اگه نکردی سریع ثبت نام کن اقدام کن سعی کن سریع قبول بشی اگه نشدی فوقش دست نگه میداری میری دانشگاه یه گواهی اشتغال به تحصیل جدید میگیری اونو به پروندت اضافه میکنی که به مشکل نخوری از لحاظ اعتبارش.قبلی هم تو پروندت باید بمونه چون باید تاریخی که صادر شده گواهی اشتغال به تحصیل با تاریخ ثبت نام در اموزشگاه مطابقت داشته باشه یعنی قبلش باشه وگرنه به امورشگاه گیر میدن باز.

ArashMiniStar
21-06-2014, 11:11
بازم بهترین کار اینه که تشریف ببرید اموزشگاه با اونا مشورت کنید

ArashMiniStar
21-06-2014, 11:22
میگم دوستان به جز رهگیری پستی ناجا ایا پلیس +10 به سیستم خاصی دسترسی داره که بشه برسی کرد گواهینامه در چه مرحله ایه؟ جواب میدن؟

hamidellec
21-06-2014, 12:24
میگم دوستان به جز رهگیری پستی ناجا ایا پلیس +10 به سیستم خاصی دسترسی داره که بشه برسی کرد گواهینامه در چه مرحله ایه؟ جواب میدن؟

به شماره 81253561 یا 81253573 زنگ بزنید کد ملی تونو بگید پیگیری میکنند براتون (در ساعات اداره زنگ بزنید).

ArashMiniStar
21-06-2014, 12:45
به شماره 81253561 یا 81253573 زنگ بزنید کد ملی تونو بگید پیگیری میکنند براتون (در ساعات اداره زنگ بزنید).

شماره کجا هست؟

ArashMiniStar
21-06-2014, 12:49
من الان با کد 021 گرفتم کسی بر نداشت

hamidellec
21-06-2014, 19:53
شماره کجا هست؟

شرکت ناجی پاس هست فکر کنم (صدور گواهینامه)

hamidellec
21-06-2014, 20:24
ساعت 8 صبح تا 11.30 یا 12 زنگ بزن

46ve64ww
22-06-2014, 10:04
تاریخ ثبت نام برای گواهی نامه 20/6/92

سال اخر پیش بودم رفتم گواهی اشتغال به تحصیل گرفتم تا 31/6/92 بیشتر وقت نداشت

امتحان سر مربی هم دادم قبول شدم

گفت تا 1 سال دیگه وقت داری گواهی اشتغال یا ..... بیاری بقیه کارا تو بکنی

نمی دونم چه جوری این گوای رو جور کنم

ArashMiniStar
22-06-2014, 10:15
ساعت 8 صبح تا 11.30 یا 12 زنگ بزن

داداش شماره ها الکی هستن زنگ زدم یا اشغالن یا کسی بر نمیداره :(

ArashMiniStar
22-06-2014, 10:26
همین الان پست برام اورد هوراااااا

hamidellec
22-06-2014, 12:44
داداش شماره ها الکی هستن زنگ زدم یا اشغالن یا کسی بر نمیداره :(

من دو روز قبل این که گواهینامه بیاد زنگ زدم جواب دادن

مبارک باشه

karimz
22-06-2014, 22:48
گواهینامه ام رو که تمدید کردم بعد از 2ماه اومد اما عکسش خیلی سیاسپیدو کدره

aminkhan2014
23-06-2014, 06:37

کی امتحان داده بودی و مدارک را ارسال کردین؟کلاچند روز طول کشید؟

ArashMiniStar
23-06-2014, 08:47
کی امتحان داده بودی و مدارک را ارسال کردین؟کلاچند روز طول کشید؟

5 خرداد قبول شدم فیش پستی گرفتم

Ali.Larson
23-06-2014, 13:04
باو من 29 اردیبهشت قبول شدم ولی هنوز نیومده کلا بعضیا خیلی شانس دارن ::

Hossein_128
27-06-2014, 09:31
سلام

دوستان در آزمون آیین نامه از "ماده ها و تبصره ها" هم سوال میدن؟؟

مثلا بگن این موضوع برای کدام ماده از آیین نامه است. ماده 68 ؟ ماده 200 ؟؟ ........

hamidellec
29-06-2014, 18:34
سلام

دوستان در آزمون آیین نامه از "ماده ها و تبصره ها" هم سوال میدن؟؟

مثلا بگن این موضوع برای کدام ماده از آیین نامه است. ماده 68 ؟ ماده 200 ؟؟ ........

نه عزیز، فقط سوال از متن ماده میاد ولی سوالی که بگه این مال ماده چنده نمیاد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-06-2014, 18:50
سلام دوستان .
در کتابِ آیین نامه ی ایران چیزی در مورد رنگ دیواره ی سیمانی کنار خیابونها درج نشده كه اين رنگهای سیاه و سفید یا زرد و سفید و غيره چه مفهومی داره ؟

hamidellec
06-07-2014, 02:33
دوستان یک سوال داشتم
یه ماشین خریداری کردم اما موقع سند زدن و تعویض پلاک اینا عمل کرده بودم و نتونستم برم به همین خاطر همه چیز ماشین به اسم پدرم هست، با ماشین هم میخوام مسافر کشی کنم (یا شخصی یا آژانس) ماشین که به اسمم نیست مشکلی پیش نمیاد؟ مثلا راهنمایی و رانندگی یا ارگانهای دیگه گیر نمیدند؟
ممنون میشم اگر کسی اطلاع کامل داره راهنمایی کنه.

roya.rashidi
06-07-2014, 02:49
دوستان یک سوال داشتم
یه ماشین خریداری کردم اما موقع سند زدن و تعویض پلاک اینا عمل کرده بودم و نتونستم برم به همین خاطر همه چیز ماشین به اسم پدرم هست، با ماشین هم میخوام مسافر کشی کنم (یا شخصی یا آژانس) ماشین که به اسمم نیست مشکلی پیش نمیاد؟ مثلا راهنمایی و رانندگی یا ارگانهای دیگه گیر نمیدند؟
ممنون میشم اگر کسی اطلاع کامل داره راهنمایی کنه.
حمل مسافر با ماشین شخصی کلا خلافه

hamidellec
07-07-2014, 00:38

تو شهر ما گیر نمیدن و خلاف نیست (البته اگه دربستی ببری) و یا آژانس کار کنی
حالا با این وعض اگر ماشین به اسم خودم نباشه و همونطور که در پست 2375 توضیح دادم مشکل ایجاد میشه یا گیر میدن؟

hamidellec
07-07-2014, 00:39

حالا با این وعض اگر ماشین به اسم خودم نباشه و همونطور که در پست 2375 توضیح دادم مشکل ایجاد میشه یا گیر میدن؟

roya.rashidi
07-07-2014, 00:47
ببخشید من فقط خواستم همون نکته رو عرض کنم . تا حالا هم تجربشو نداشتم. ولی تو تهران همه ی مسافرکش های محترم شخصی هستن . خط دار خیلی کم هست.

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-07-2014, 08:52
سلام . سوال بنده رو هم اگر یکی از دوستان مطلع پاسخ بده ممنون میشم

ArashMiniStar
08-07-2014, 08:54
سلام . سوال بنده رو هم اگر یکی از دوستان مطلع پاسخ بده ممنون میشم

نه اصلا

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-07-2014, 09:31
نه اصلا

سلام .
ممنون از جوابتون
واقعاً عجیبه . این رنگها معنی و مفهوم داره و استاندارد بین المللی داره .
سفید آبی = ایستگاه اتوبوس
سفید سیاه = پارک کردن مجاز است
سفید سبز = محل توقف ماشینهای اورژانس و آمبولانس
سفید قرمز = محل توقف ماشینهای آتشنشانی
سیاه زرد = توقف ممنوع
توی ایران هر کی هر جوری دلش خواسته رنگ زده . زرد , بنفش , نارنجی , قرمز , آبی سیر و باز و غیره .

farzan311
13-07-2014, 22:18
سلام
من برای معاینه رفتم پیش دکتر از دهنم در رفت که سابقه کم کاری تیرویید داشتم ولی برگه ام رو مهر و امضا کرد و نوشت که اخذ گواهی پایه 3 از نظر پزشکی بلامانع است
ولی بعدش بهم زنگ زد گفت برم از متخصص نامه بگیرم براش ببرم که بیماریم کنترل شده و اگه نبرم براش نمیتونم گواهی بگیرم و پلیس +10 ایراد میگیره
الان حتما باید برم متخصص یا وقتی این برگه رو برام مهر کرده باشه دیگه مشکلی ندارم؟

Behrouz_se60
16-07-2014, 15:51
سلام
من رفتم پلیس راهور اصفهان اونجا بهم گفتن باید امتحان کتبی و عملی بدی حالا چرا آموزشگاه ازم امتحان کتبی گرفت ؟ فرق اینایی که میان تو آمورشگاه کتبی و یا حتی عملی ( خودم دیدم که افسر اومد آموزشگاه از خانمها امتحان عملی گرفت) میدن با پلیس راهور چیه ؟ تو برگه معاینه پزشکی ، رفتم کاردان فنی اونجا افسر سروان تو برگه نوشته بود مراحل آزمون در راهور.البته من نقص شنوایی دارم به خاطر همین باید تو پلیس راهور باشه ؟

kenzu
21-07-2014, 11:07
سلام اعتبار کاردکس که تموم بشه میشه رفت یک اموزشگاه دیگه ثبت نام کرد؟

Kharg Island
29-07-2014, 19:37
سلام اعتبار کاردکس که تموم بشه میشه رفت یک اموزشگاه دیگه ثبت نام کرد؟

سلام

خیر. مگر اینکه ازشون بخواید به طور کلی اسمتون رو از لیستشون در بیارن که کلی درد سر داره. البته جنوب که اینطوریه . با هزار بدبختی....

hassanshaikhi
29-07-2014, 20:38
سلام دوستان.
هنوز محدودیت اینکه یک سال اول نباید خارج شهر رانندگی کنی وجود داره؟:n15:

Alireza SM
01-08-2014, 14:45
سلام
براي گرفتن گواهينامه بايد چه چيزهايي دونست ؟ من اصلا بلد نيستم چطور ماشين رو روشن ميكنن !
خيلي هم زشت هست كه با اين سنم برم آموزشگاه به افسره بگم كه اينا رو بهم ياد بده
ميشه اين چيزا رو بهم ياد بدين ؟

ArashMiniStar
01-08-2014, 14:52
سلام
براي گرفتن گواهينامه بايد چه چيزهايي دونست ؟ من اصلا بلد نيستم چطور ماشين رو روشن ميكنن !
خيلي هم زشت هست كه با اين سنم برم آموزشگاه به افسره بگم كه اينا رو بهم ياد بده
ميشه اين چيزا رو بهم ياد بدين ؟

چرا افسر یاد بده؟ رفتن به اموزشگاه و ثبت نام و پول دادن اجباریه ده جلسه عملی میذارن با یه معلم اونم مث شما

ArashMiniStar
01-08-2014, 14:53
سلام دوستان.
هنوز محدودیت اینکه یک سال اول نباید خارج شهر رانندگی کنی وجود داره؟:n15:

اره

mf.designing
01-08-2014, 15:15
دوستان من الان 2 سال از مدت 5 ساله گواهینامم گذشته ! الان هم سربازم. برا تمدید دقیقا باید چه کارائی بکنم ؟!
مرسی :n16:

Alireza SM
01-08-2014, 15:31
چرا افسر یاد بده؟ رفتن به اموزشگاه و ثبت نام و پول دادن اجباریه ده جلسه عملی میذارن با یه معلم اونم مث شما

خب ميخوام قبل اينكه معلم ياد بده يه چيزايي مثل روش و خاموش كردن و ترمز كردن و ... حاليم باشه.

چطور ميشه اينا رو به صورت مبتديانه ياد گرفت ؟

Kharg Island
02-08-2014, 23:09
دوستان یه سوال . من گواهینامم رو تازه گرفتم و هنوز یکسال نشده. اگه باهاش بین شهری برم و پلیس راه ها مخصوصا پلیس راه گناوه - ماهشهر ، گواهینامم رو چک کنن باطلش میکنن یا جریمه؟

hamid_diablo
02-08-2014, 23:13
سلام دوستان

26 سالمه.درسم تموم شده.معافیت تحصیلی هم تموم شده.خدمت نرفتم.میتونم برای گرفتن گواهی نامه اقدام کنم؟

farzan311
02-08-2014, 23:14
خب ميخوام قبل اينكه معلم ياد بده يه چيزايي مثل روش و خاموش كردن و ترمز كردن و ... حاليم باشه.

اصلا لازم نیست بدونید این چیز هارو همین که بگید پشت ماشین نشستید خودشون از اول همه چی رو میگند
برای من که باز کردن در ماشین هم یاد داد:n02:

ولی به هر حال یه سری چیزهای ابتدایی رو تو کتابی که بهتون میدند نوشته مثل روشن کردن ماشین و پدال ها و ... همون رو بخونید یاد میگیرید

سلام دوستان

26 سالمه.درسم تموم شده.معافیت تحصیلی هم تموم شده.خدمت نرفتم.میتونم برای گرفتن گواهی نامه اقدام کنم؟
همون اول که میخواید ثبت نام کنید یا پایان خدمت میخواد یا معافیت یا برگه اشتغال به تحصیل اگه نداشته باشید ثبت نام نمیکنند

ArashMiniStar
03-08-2014, 01:23

زمان ثبت نام یه کتاب آیین نامه میدن یه چیزایی توش نوشته اون اولاش

Alireza SM
03-08-2014, 06:53
اصلا لازم نیست بدونید این چیز هارو همین که بگید پشت ماشین نشستید خودشون از اول همه چی رو میگند
برای من که باز کردن در ماشین هم یاد داد:n02:

ولی به هر حال یه سری چیزهای ابتدایی رو تو کتابی که بهتون میدند نوشته مثل روشن کردن ماشین و پدال ها و ... همون رو بخونید یاد میگیرید

زمان ثبت نام یه کتاب آیین نامه میدن یه چیزایی توش نوشته اون اولاش

خواهشا اگر كسي اين چيزهاي ابتدايي كه ميفرماييد رو بلد بود يه خوردش رو به ما بگه. اگه نه هم كه نيازي نيست به آموزشگاه و افسر و مربي و ... حواله كنيد :n02:

NOR-1
03-08-2014, 14:12
کسانی می خوان تو آزمون شرکت کنن جهت اطلاع بگم کتاب عوض شده اما از مطالب قدیمی سوالات میاد مثلاً حرکات دست مامور ترافیک وسط چهارراه تو کتاب قدیمی 6 تا اورده در حالی که تو کتاب جدید 2 تا اول فقط اومده اما تو ازمون از کتاب قدیمی اومده بود

Viren
03-08-2014, 14:30
یه سوال

بعد از اینکه امتحان عملی شهر رو قیول شدیم.باید چه کارایی انجام بدیم؟؟

mohammad.asghari
03-08-2014, 23:34
دوستان برای ثبت نام برای گواهینامه باید 18 سالت باشه یا 18 سال تمام شده باشی و بشی 19؟

Mr Online
03-08-2014, 23:55
دوستان برای ثبت نام برای گواهینامه باید 18 سالت باشه یا 18 سال تمام شده باشی و بشی 19؟

18 تمام ! اولین روزی که وارد 19 شدید میتونید برید ثبت نام کنید.

mohammad.asghari
04-08-2014, 00:31
مطمئنید؟من کسیی رو میشناسم که 18 سال 4 ماه گواهینامه گرفته؟همین 5 ماه پیش

پس با این حال من که الان 18 سال سن دارم نمیتونم بگیرم؟

NOR-1
04-08-2014, 04:13
مطمئنید؟من کسیی رو میشناسم که 18 سال 4 ماه گواهینامه گرفته؟همین 5 ماه پیش

پس با این حال من که الان 18 سال سن دارم نمیتونم بگیرم؟

میتونی من هم هنوز 18 سال تموم نشده ثبت نام کردن

mohammad.asghari
04-08-2014, 11:12
ممنون من امروز از یه افسر راهنمایی رانندگی پرسیدم:n02:گفت میشه:n01:

alil0rd
04-08-2014, 22:05
سلام.من یک شنبه 12ام قبول شدم،دوتا قبض دستمه،روش نوشته که ارزشی برای رانندگی نداره،اما سوالم اینه که اگر با این برگه بشینم،چی میشه؟
جریمه داره؟(اخه شرایط اظطراری دارم)
و راستی مثلا من خلافی رو مرتکب نشم و همینطوری بخواد ببینه چه مشکلی پیش میاد؟
اگر هم بهم بزنن(مقصر که من میشم! ) مشکلی که واسم پیش میاد چیه؟
ممنون میشم !

alil0rd
04-08-2014, 22:09
18 تمام ! اولین روزی که وارد 19 شدید میتونید برید ثبت نام کنید.
خیر 18 تمام نیست !
من متولد 17/7/74 هستم،و 17/7/92 مجاز بودم به ثبت نام که نرفتم ! 8 تیر 93 رفتم !

alil0rd
04-08-2014, 22:13
کسانی می خوان تو آزمون شرکت کنن جهت اطلاع بگم کتاب عوض شده اما از مطالب قدیمی سوالات میاد مثلاً حرکات دست مامور ترافیک وسط چهارراه تو کتاب قدیمی 6 تا اورده در حالی که تو کتاب جدید 2 تا اول فقط اومده اما تو ازمون از کتاب قدیمی اومده بود
اون آموزشگاه قدیمی شما بوده !
آموزشگاه شما زحمت نداده به خودش که سوال هاشو بروز کنه!
من که کتابی که خریدم چاپ تیر 93 بود و گفتن ویرایش جدیده،دقیقا از همون سوال اومد ! ( جویده بودمش کتاب رو ):n08:

Mr.Pooya
04-08-2014, 23:00
سلام.من یک شنبه 12ام قبول شدم،دوتا قبض دستمه،روش نوشته که ارزشی برای رانندگی نداره،اما سوالم اینه که اگر با این برگه بشینم،چی میشه؟
جریمه داره؟(اخه شرایط اظطراری دارم)
و راستی مثلا من خلافی رو مرتکب نشم و همینطوری بخواد ببینه چه مشکلی پیش میاد؟
اگر هم بهم بزنن(مقصر که من میشم! ) مشکلی که واسم پیش میاد چیه؟
ممنون میشم !

سلام. دوست من به هیچ وجه نشینید پشت فرمون تا گواهی نامتون بیاد. اون برگه هیچ اعتباری برای رانندگی کردن نداره. فکر نکنم اگر بزنند به شما شما مقصر بشی. چند سال پیش جایی خوندم که اگر شما گواهینامه نداشته باشی حتی قبول شده باشی نیمده باشه شما جریمه میشی که گواهینامه نداری ولی مقصر نمیشی.

در ضمن اگر گواهینامتون تو سیستم ثبت شده باشه ولی هنوز به شما نرسیده می تونید رانندگی کنید و در صورت مواجهه با پلیس نهایتش جریمه نداشتن مدارک بدید ولی بهتره صبر کنید تا گواهینامه برسه به دستتون

خیر 18 تمام نیست !
من متولد 17/7/74 هستم،و 17/7/92 مجاز بودم به ثبت نام که نرفتم ! 8 تیر 93 رفتم !

یعنی چون شما دیر اقدام کردید برای گواهینامه سن گواهینامه 18 سال نیست ؟

موفق باشید

Sent from my Phone

NOR-1
05-08-2014, 02:33
اون آموزشگاه قدیمی شما بوده !
آموزشگاه شما زحمت نداده به خودش که سوال هاشو بروز کنه!
من که کتابی که خریدم چاپ تیر 93 بود و گفتن ویرایش جدیده،دقیقا از همون سوال اومد ! ( جویده بودمش کتاب رو ):n08:

ولی به نفعم شد چون همش از تست های کتاب قدیمی اومده بود
الان خیلی سخت شده راستی قسمت فنی هم اومده بود؟

alil0rd
05-08-2014, 09:20
سلام. دوست من به هیچ وجه نشینید پشت فرمون تا گواهی نامتون بیاد. اون برگه هیچ اعتباری برای رانندگی کردن نداره. فکر نکنم اگر بزنند به شما شما مقصر بشی. چند سال پیش جایی خوندم که اگر شما گواهینامه نداشته باشی حتی قبول شده باشی نیمده باشه شما جریمه میشی که گواهینامه نداری ولی مقصر نمیشی.

در ضمن اگر گواهینامتون تو سیستم ثبت شده باشه ولی هنوز به شما نرسیده می تونید رانندگی کنید و در صورت مواجهه با پلیس نهایتش جریمه نداشتن مدارک بدید ولی بهتره صبر کنید تا گواهینامه برسه به دستتون

یعنی چون شما دیر اقدام کردید برای گواهینامه سن گواهینامه 18 سال نیست ؟

موفق باشید

Sent from my Phone
ممنون بابت پاسختون.
یه سوال،از کجا بفهمم تو سیستم ثبت شده؟اخه تو سایتشون میرم،چیز خاصی نمیبینم!یه قسمت هم داره پیگیری مرسولات ناجا(توی پست) که اونجا کد ملیم رو میزنم،میگه ثبت نشده(به نظر که طبیعی که ثبت نشده!تازه قبول شدم خب !) به نظر شما از همین قسمت مرسولات ناجا استفاده کنم؟
جواب قسمت دوم : اصلا لازم نیست 18 تمام بشه ! وارد سن 18 سالگی بشیم بهمون میدن !
من 17/7/74 متولد شدم،17/7/92 پرسیدم،گفتن میتونم بگیرم!( که من پی قضیه رو نگرفتم )

alil0rd
05-08-2014, 09:24
ولی به نفعم شد چون همش از تست های کتاب قدیمی اومده بود
الان خیلی سخت شده راستی قسمت فنی هم اومده بود؟
شاید باورت نشه،اما از قسمت کمک های اولیه هم اومد برام !
از قسمت فنی هم اومد ! البته فنی ساده بود ! گفته بود روغن ترمز چه مدت یکبار چک میشه؟
.
.
.
.
.
.
.
.
.

هر روز :n02:

ArashMiniStar
05-08-2014, 12:05
ممنون بابت پاسختون.
یه سوال،از کجا بفهمم تو سیستم ثبت شده؟اخه تو سایتشون میرم،چیز خاصی نمیبینم!یه قسمت هم داره پیگیری مرسولات ناجا(توی پست) که اونجا کد ملیم رو میزنم،میگه ثبت نشده(به نظر که طبیعی که ثبت نشده!تازه قبول شدم خب !) به نظر شما از همین قسمت مرسولات ناجا استفاده کنم؟
من 17/7/74 متولد شدم،17/7/92 پرسیدم،گفتن میتونم بگیرم!( که من پی قضیه رو نگرفتم )
داداش اون رهگیری ناجا الکی هست برای من بعد اومدن گواهینامه زد که رسیده:n15: شما هم اگر با اون برگه بشینی اعتباری نداره وقتی بزنی به یکی ولی اگه پلیس بگیرت :
1.اگه گیر باشه ماشینت چند روز میره پارکینگ + جریمه
2.ممکنه گیر نباشه یا با یه پولی قبول کنه چون برگه داری و نشون میده قبول شدی

تصمیم با شماست دیگه من که نشستم ولی اینقدر ترس داشتم پلیس میدیدم:n02: شما هم وقتی میشینی حواست باشه کمربندت بسته باشه با گوشی صحبت نکنی چراغا و پلاک ماشینت اوکی باشه کسی بهت کار نداره پلیسم دیدی اصلا نگاش نکن بهت کاری ندارن باور کن بیکار نیستن هر ماشینی رو نگه دارن فوقش هم در بدترین حالت ممکن ماشینت چند روز میره پارکینگ و حریمه میدی میاری بیرون تموم شد رفت!

Mr.Pooya
05-08-2014, 18:08
ممنون بابت پاسختون.

والا قبلا یک شماره ای بود زنگ می زدی کد ملیت رو می گفتی بهت می گفتن وضعیت گواهینامت در چه وضع هست شما سرچ کن فکر کنم پیدا کنی من خودم ندارم شماره رو.
درسته من هم همینو گفتم شما روزی که بشه 18 سالت می تونی بری برای ثبت نام. یعنی شما 17 سال 364 روزت هم که باشه ثبت نامت نمی کنند شما هم 74 هستی یعنی مهر سال گذشته 18 سالت شده.

موفق باشی

Sent from my Phone

HOJ-JAT
06-08-2014, 10:33
سلام برای تعویض گواهینمامه ۵ ساله اول ایا نیاز به کارت پایان خدمت هست یا خیر؟؟؟

سرهنگ معمر قذافی
12-08-2014, 20:55
درود

دوستان اینجانب دارای معافیت اعصاب و روان:n02: (مخلصم مخلصم) میباشم

سئوالم این است ک آیا کولن ب این نوع معافی ها گواهی نامه نمیدن ؟ یعنی همه ی بنداش شامل گواهی نامه ندادن میشه!!!!!!!!!؟:n13:

Viren
12-08-2014, 23:06
امروز برای اولین بار آزمون شهر دادم قبول شدم.تو گروه 4 نفره ما فقط خودم قبول شدم:n02:

optis2005
13-08-2014, 22:56
دوستان من شناسنامه خودم رو دادم برای تعویض
حالا میخوام آموزشگاه ثبت نام کنم بدون شناسنامه نمیشه؟

aminkhan2014
14-08-2014, 06:36
سلام برای تعویض گواهینمامه ۵ ساله اول ایا نیاز به کارت پایان خدمت هست یا خیر؟؟؟

اصلا کارت پایان خدمت برای تعویض نیازی نیست

alivw71
19-08-2014, 23:49
سلام دوستان

بنده امروز بر سر مسئله ای با کل کارکنان اموزشگاه دعوام شد و افسری که امتحان ایین نامه میگرفت هم هر چی فش بود نثارش کردم و کم مونده بود کتکش بزنم ولی کمی خودمو کنترل کردم.. و این رئیس اموزشگاه گفت 6 ماه محروم میکنم از ثبت نام در جاهای دیگه .

میخاستم بدونم این محرومیت 6 ماهه الکی گفته و یا واقعا هست ؟ میشه استعلام گرفت از پلیس +10 ؟

البته امروز بسیار عصبی بودم ولی به نظرم غرور کاذب نظامی اون افسر کمی کاسته شده باشه . چون یه حالت شرم و ترس تو چشاش معلوم بود.

E.G_band
20-08-2014, 14:52
سلام:

من رفتم برای معاینه چشم دکتره 10-15 تا سوال کرد ازم :n04:بعدش معاینه چشم گرفت گفتش که عینک می خوای منم گفتم بابا 2 ماه پیش چک شدم و هیچ مشکلی ندارم چشام سالمه سالم هستش قبول نکرد گفت عینک باید بیاری.

منم رفتم پیش متخصص چشم و اپتومتر و جفتشون گفتن چشات 10/10 کاملا سالمه.......حالا می خواستم ببینم قبول می کنه یا بازم می تونه اذیت کنه؟؟؟نامه هم با مهر جفتشون دارم.

برگم و بگیرم برم پیش یه دکتر دیگه و دعوای مشتی:n24:هم با هاش بکنم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟روی برگم مهر رانندگی با عینک طبی هم خورده......می تونن تغییرش بدن؟؟؟

فقط نشستن اونجا برای اذیت کردن مردم.......:n15:

alivw71
20-08-2014, 15:07
برگم و بگیرم برم پیش یه دکتر دیگه و دعوای مشتی:n24:هم با هاش بکنم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

اون دکترا اکثرشون قرارداد دارن با راهنمایی رانندگی فکر نکنم اگه داد وفریاد کنی سرش چیزی بشه شاید زودتر تایید کنه :دی ولی این افسرها درجه دار نیرو انتظامین بعد با اموزشگاه ها هماهنگن تا بیشتر امتحانی ها رو رد کنن تا برا امتحان دوباره پول بگیرن مردومو سر کیسه کنن و اگه به افسر فش یا داد یا کتکش بزنیم یا قید گواهینامه روبزنیم یا ماه محرومیت بکشیم :دی

البته از کاری که کردم اصلا پشیمون نیستم . بلکه درسی شد برای دیگر افسرا :n24: حالا اون رئیس اموزشگاه خودشو نخود هر اشی میکنه میگه این دور برا نبینمت درحالی که با یه مشت نرم ولو میشه رو زمین منم چیزی نگفتم رفتم:n23:

farzan311
20-08-2014, 15:09
سلام:

من رفتم برای معاینه چشم دکتره 10-15 تا سوال کرد ازم :n04:بعدش معاینه چشم گرفت گفتش که عینک می خوای منم گفتم بابا 2 ماه پیش چک شدم و هیچ مشکلی ندارم چشام سالمه سالم هستش قبول نکرد گفت عینک باید بیاری.

منم رفتم پیش متخصص چشم و اپتومتر و جفتشون گفتن چشات 10/10 کاملا سالمه.......حالا می خواستم ببینم قبول می کنه یا بازم می تونه اذیت کنه؟؟؟نامه هم با مهر جفتشون دارم.

برگم و بگیرم برم پیش یه دکتر دیگه و دعوای مشتی:n24:هم با هاش بکنم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟روی برگم مهر رانندگی با عینک طبی هم خورده......می تونن تغییرش بدن؟؟؟

من هم با یکی از این دکتر های راهنمایی رانندگی مشکل پیدا کردم انگار فقط اون استثنا نبود بقیه شون هم یه چیزیشون میشه
چشم چپ من هم گفت 5/10 ولی عینک لازم نشد خودم رفتم متخصص گفت 9/10 هست:n02:
ولی سر یه مساله دیگه بهم گیر داد و یه ماهی هی بهم زنگ میزد تا اخر براش نامه از متخصص بردم ساکت شد
شما هم نامه ببر از متخصص براش دیگه نمیتونه مخالفت کنه

سرهنگ معمر قذافی
20-08-2014, 18:23
آقا گواهی نامه ندادن ب معافیت های اعصاب و روان شامل همه بندهای این نوع معافیت میشه؟ :n05:

kral2008
20-08-2014, 23:27
درود
حداقل نمره چشم برای گواهینامه موتور چقدره؟
برای خودروهای سواری؟
مرسی.

E.G_band
21-08-2014, 13:34
برای خودرو فکر کنم 8/10 باشه.......البته بستگی داره رفیق من رفته معاینه چشم دکتر واضح بهش گفته چشات ضعیفه برای گواهینامه ولی من برات بدون عینک می زنم خودت با عینک کار کنی بهتره چشات دیگه ضعیف نشه.

از یه طرف دیگه هم چشای من 10/10 هستش به من می گه عینک می خوای.....

موتور هم خبر ندارم ولی اونم همین حدودا هستش.

kral2008
21-08-2014, 16:29
برای خودرو فکر کنم 8/10 باشه.......البته بستگی داره رفیق من رفته معاینه چشم دکتر واضح بهش گفته چشات ضعیفه برای گواهینامه ولی من برات بدون عینک می زنم خودت با عینک کار کنی بهتره چشات دیگه ضعیف نشه.

از یه طرف دیگه هم چشای من 10/10 هستش به من می گه عینک می خوای.....

موتور هم خبر ندارم ولی اونم همین حدودا هستش.

ممنون از شما
اگه کسی با عینک هم نتونه نمره ی مورد نیاز رو کسب کنه، تکلیفش چی میشه؟

E.G_band
24-08-2014, 19:48
سلام:

آقا ما امروز دوباره رفتیم پیش اون دکتر مسخره.......

این بار با نامه از متخصص که چشام کامل هست و نیازی به عینک نیستش.

رفتیم و گفت بشین دوباره معاینه چشم بده.......ما هم دادیم و شروع کرد مسخره بازی پاشدیم و یه دعوای مشتی :n24::n25:باهاش کردیم و خلاصه اینم نوشت توی اون برگه که توی پروندم هستش که رانندگی بدون عینک و بلامانع از نظر طبی هستش.

بعدشم گفت که اون برگت پیش منه (2 تا برگه هست دیگه یکی پیش دکتر و یکی دیگه پیش خودم توی پرونده)می دونم باهات چی کار کنم برات می نویسم که گواهینامه اصلا بهت ندن......

حالا می خواستم ببینم می تونه کاری انجام بده یا نه؟؟؟:23:

Hossein_128
24-08-2014, 22:17
سلام

دوستان آموزشگاه دو تا برگه برای معاینه پزشکی داده که توی یکی ـش کلی اطلاعات پزشکی میخواد مثل : گروه خونی، فشار خون، قد و وزن، دور مچ، وضعیت غدد، ستون فقرات، خالکوبی و...

من فکر کردم فقط معاینه چشم رو میخوان. حالا واقعاً همه اینها باید چک بشه؟؟

mahdiasd76
24-08-2014, 22:30
سلام
من دو هفته پیش ازمون توشهری رو قبول شدم حالا میخواستم بدونم برگه ای چیزی نمیدن بهمون تا بتونیم تا موقعی که گواهینامه صادر میشه باهاش رانندگی کنیم؟؟؟
معمولا گواهینامه ها تا چند وقت طول میکشه بیاد ؟؟
بعضی ها میگن رانندگی تو شب برای یکسال ممنوعه راسته ؟؟
مرسی

E.G_band
24-08-2014, 22:47
سلام:

رفتیم و گفت بشین دوباره معاینه چشم بده.......ما هم دادیم و شروع کرد مسخره بازی پاشدیم و یه دعوای مشتی :n24::n25:باهاش کردیم و خلاصه اینم نوشت توی اون برگه که توی پروندم هستش که رانندگی بدون عینک و بلامانع از نظر طبی هستش.

بعدشم گفت که اون برگت پیش منه (2 تا برگه هست دیگه یکی پیش دکتر و یکی دیگه پیش خودم توی پرونده)می دونم باهات چی کار کنم برات می نویسم که گواهینامه اصلا بهت ندن......

کسی تا حالا با همچین مشکلی روبه رو شده؟؟؟

زودتر یه کمکی برسونید.

سلام

دوستان آموزشگاه دو تا برگه برای معاینه پزشکی داده که توی یکی ـش کلی اطلاعات پزشکی میخواد مثل : گروه خونی، فشار خون، قد و وزن، دور مچ، وضعیت غدد، ستون فقرات، خالکوبی و...

من فکر کردم فقط معاینه چشم رو میخوان. حالا واقعاً همه اینها باید چک بشه؟؟

دکتر رفتید؟؟؟؟براتون مهر کرده؟؟؟

اگه مهر کرده باشه دیگه مشکلی نیست و فقط باید یه کپی از برگه آزمایش خونتون هم تحویل اموزشگاه بدید تا ضمیمه پروندتون بشه.

Hossein_128
24-08-2014, 23:00
دکتر رفتید؟؟؟؟براتون مهر کرده؟؟؟

اگه مهر کرده باشه دیگه مشکلی نیست و فقط باید یه کپی از برگه آزمایش خونتون هم تحویل اموزشگاه بدید تا ضمیمه پروندتون بشه.
نه. تازه امروز برگه معاینه پزشکی رو از آموزشگاه گرفتم که برم برای معاینه

میخواستم ببینم واقعاً همه اینهایی که توی برگه زده رو چک میکنن؟؟ یا فقط معاینه چشم و آزمایش خونه؟

E.G_band
24-08-2014, 23:01
بستگی به دکترت داره........ولی خیلی سخت گیری نداره مثلا اینکه بیاد دور مچت رو اندازه بگیره...نه اینکار رو نمی کنن.

فقط یه فشار خون و ضربان قلب و چند تا بشین پاشو و از اینجور چیزا......

سخت گیری فقط روی معاینه چشم هست....البته نه همه دکترا....بعضی از دکترا مثل دکتر من که متخصص نامه داده چشام 10/10....ولی قبول نمی کنه.:n15:

mahdiasd76
26-08-2014, 11:38
دوستان این شماره ای که میشه پیگیری کرد برای گواهینامه رو بدین ؟؟؟
به اداره پست زنگ بزنیم درسته ؟؟
راستی اینکه میگن تا یکسال در شب نباید بشینی چی ؟

ArashMiniStar
26-08-2014, 15:39
دوستان این شماره ای که میشه پیگیری کرد برای گواهینامه رو بدین ؟؟؟
به اداره پست زنگ بزنیم درسته ؟؟
راستی اینکه میگن تا یکسال در شب نباید بشینی چی ؟

اقا شما بشین کسی کارت نداره بابا
گرفتنت هم گیر اون ساعتش نیستن
جاده هم ریسکیه ولی خیلی بیشتر از نصف شب نشستنه
چون معمولا نصف شب مامورای نیرو انتظامی نه رانندگی هستن که اونام الکی نگه نمیدارن نگه هم داشتن نترس نه خلافی کردی نه چیزی مدارک کامل باشه هیچ کاریت ندارن (کلا براشون کارت ماشین مهمه که دزدی نباشه)

mahdiasd76
26-08-2014, 18:54
اقا شما بشین کسی کارت نداره بابا
گرفتنت هم گیر اون ساعتش نیستن
جاده هم ریسکیه ولی خیلی بیشتر از نصف شب نشستنه
چون معمولا نصف شب مامورای نیرو انتظامی نه رانندگی هستن که اونام الکی نگه نمیدارن نگه هم داشتن نترس نه خلافی کردی نه چیزی مدارک کامل باشه هیچ کاریت ندارن (کلا براشون کارت ماشین مهمه که دزدی نباشه)

باشه دمت گرم :n06:

E.G_band
26-08-2014, 19:54
کسی سوال صفحه قبل من رو نمی تونه جواب بده؟؟؟:n13:

کلا اون برگه که پیش دکتر می مونه کسی می دونه برای چیه؟؟؟؟وارد سیستم می شه اطلاعات اون؟؟؟

بعدش می تونن توی اون برگه چیزی بنویسن که مخالف اون یکی برگه ای که توی کاردکس می مونه باشه؟؟؟

farzan311
26-08-2014, 20:13
سلام:

اقا من با مشکلی تقریبا شبیه شما مواجه شدم تو برگه ای که دست خودم بود مشکلی نداشتم
ولی هر روز زنگ میزد بهم میگفت پرونده ات کامل نیست برو نامه از متخصص بگیر بیار( نزدیک 1 ماه تقریبا هر روز زنگ میزد خدایی دکتر پیگیر تر از این دیدی تو عمرت؟)
منم نه به خاطر ترس از اینکه کارم بعدا مشکل دار بشه فقط برا اینکه از دست زنگاش خلاص بشم رفتم بهش دادم نامه رو:n02:
شما برو کارهات رو بکن اگه مشکلی پیش اومد از طرف اون دکتر یه شکایت ساده میکنی و احتمالا میفرستنت پیش یه دکتر طرف قرار داد دیگه شون تا رو پرونده ات نظر بده

E.G_band
26-08-2014, 21:01
اقا من با مشکلی تقریبا شبیه شما مواجه شدم تو برگه ای که دست خودم بود مشکلی نداشتم
ولی هر روز زنگ میزد بهم میگفت پرونده ات کامل نیست برو نامه از متخصص بگیر بیار( نزدیک 1 ماه تقریبا هر روز زنگ میزد خدایی دکتر پیگیر تر از این دیدی تو عمرت؟)
منم نه به خاطر ترس از اینکه کارم بعدا مشکل دار بشه فقط برا اینکه از دست زنگاش خلاص بشم رفتم بهش دادم نامه رو:n02:
شما برو کارهات رو بکن اگه مشکلی پیش اومد از طرف اون دکتر یه شکایت ساده میکنی و احتمالا میفرستنت پیش یه دکتر طرف قرار داد دیگه شون تا رو پرونده ات نظر بده

ممنون:n16:

یعنی برگتون رو به راهنمایی رانندگی ارسال نکرده بود؟؟؟

البته یه چیزی هم بگم:بعد از این دعوا یه کم ملایم تر شد.......اومد گفت:چشم چپت که مشکلی نداره چشم راستت آستیگماته و از این حرفا که بیشتر رو علائم دقت بکن و خلاصه اینکه مهربون شد:n09:

بعدش گفت من که این برگت دستم هست و می دونم چی کار بکنم و تهدید کرد منم دوباره شروع کردم باهاش دعوا که ویزیت منو پس بده می رم پیش یه دکتر دیگه..........

خلاصه بعد از اینکه عصبانیت فروکش کرد و برگه ما رو هم امضا کرد که عینک نمی خوای.......چند دقیقه بعدش رفتم پیشش گفتم من تو این هفته اذیت شدم به خاطر دکتر (آخه یه روز کامل از زندگی افتادم برا متخصص + اینکه یه هفته از کلاسا عقب افتادم.)و یه معذرت خواهی کوچیکی هم کردم و گفتم مشکلی پیش نمیاد گفتش نه برو :n13:

حالا نمی دونم می زنه زیر قولش یا نه؟؟؟

اصلا می تونه توی اون برگه بنویسه که عینک می خواد؟؟؟اگه گواهینامم بیاد و توش محدودیت عینک داشته باشه می تونم ازش شکایت بکنم که توی این نامم نوشته بدون عینک توی اون یکی نوشته با عینک؟؟؟

farzan311
26-08-2014, 21:15
ممنون:n16:

یعنی برگتون رو به راهنمایی رانندگی ارسال نکرده بود؟؟؟

البته یه چیزی هم بگم:بعد از این دعوا یه کم ملایم تر شد.......اومد گفت:چشم چپت که مشکلی نداره چشم راستت آستیگماته و از این حرفا که بیشتر رو علائم دقت بکن و خلاصه اینکه مهربون شد:n09:

بعدش گفت من که این برگت دستم هست و می دونم چی کار بکنم و تهدید کرد منم دوباره شروع کردم باهاش دعوا که ویزیت منو پس بده می رم پیش یه دکتر دیگه..........

خلاصه بعد از اینکه عصبانیت فروکش کرد و برگه ما رو هم امضا کرد که عینک نمی خوای.......چند دقیقه بعدش رفتم پیشش گفتم من تو این هفته اذیت شدم به خاطر دکتر (آخه یه روز کامل از زندگی افتادم برا متخصص + اینکه یه هفته از کلاسا عقب افتادم.)و یه معذرت خواهی کوچیکی هم کردم و گفتم مشکلی پیش نمیاد گفتش نه برو :n13:

حالا نمی دونم می زنه زیر قولش یا نه؟؟؟

اصلا می تونه توی اون برگه بنویسه که عینک می خواد؟؟؟اگه گواهینامم بیاد و توش محدودیت عینک داشته باشه می تونم ازش شکایت بکنم که توی این نامم نوشته بدون عینک توی اون یکی نوشته با عینک؟؟؟
برا گرفتن گواهینامه شما باید همون برگه ای که بهتون داده همراه مدارک دیگه بفرستید و فکر نکنم اصلا از دکتر چیزی بگیرند و اون چیزی که پیش دکتر میمونه یه جور حالت ارشیو کردن باید داشته برای اینده
اگر بخواد کار شما رو خراب کنه اخرش کار به شکایت میرسه چون از نگاه شخص سوم متغایرت مدرکی که شما ارائه میدید با حرف ایشان نشون دهنده اینه که یا دکتر غرض شخصی داره از اینکارش یا شما برگه رو به زور گرفتی ازش یا جعل کردی:n02:
که فکر نکنم حوصله این چیزا رو داشته باشه کسی نگران نباش

Hossein_128
27-08-2014, 20:22
سلام

دوستان امتحان آیین نامه (کتبی) معمولاً چه مدت بعد از کلاس ها، برگزار میشه؟؟ بلافاصله بعد از کلاسها امتحان میگیرن؟

mahdiasd76
28-08-2014, 12:53
سلام

دوستان امتحان آیین نامه (کتبی) معمولاً چه مدت بعد از کلاس ها، برگزار میشه؟؟ بلافاصله بعد از کلاسها امتحان میگیرن؟
برای من که هر دو تا ایین نامه رو بعد کلاس گرفتن
اولی رو یه روز بعد کلاس
دومی رو دو روز بعد کلاسهای رانندگیم

mahdiasd76
28-08-2014, 12:58
دوستان یه شماره پیدا کردم برای پیگیری گواهینامه
اول عدد یک رو به 1100 ارسال کنید بعد شماره پیامک پیگیری گواهینامه رو براتون ارسال میکنه
بعدش به اون شماره که داده کد ملیتونو میدید بهتون میگه گواهینامتون تو چه مرحله ایه

الان برای من نوشته گواهینامه شما تایید شده جهت چاپ است
کسی میدونه کی میرسه بدستم ؟

mahdiasd76
29-08-2014, 21:47
دوستان یه شماره پیدا کردم برای پیگیری گواهینامه
اول عدد یک رو به 1100 ارسال کنید بعد شماره پیامک پیگیری گواهینامه رو براتون ارسال میکنه
بعدش به اون شماره که داده کد ملیتونو میدید بهتون میگه گواهینامتون تو چه مرحله ایه

الان برای من نوشته تایید شده در جهت چاپ
کسی میدونه کی میرسه بدستم ؟
کسی نبود ؟؟؟؟؟:n13:

ALI V8
03-09-2014, 23:26
دوستان این گواهینامه موتور گرفتن هم چرا انقدر سخته به هر آموزشگاه های زنگ میزنم گفت 15 روز دیگه یه ماه دیگهآخرِ شهریور الانم میگم اواخر مهر ماه چرا اینطوری میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!
کلن 6 تا آموزشگاه هست برای گواهینامه موتور تو کل تهران هر کدومشون یه سر دنیاست...خلاصه که کل سه ماه تابستون رو الافمون کردن

torpedo
04-09-2014, 01:43
سلام
برای گرفتن گواهینامه پایه یک باید به کجا مراجعه کرد؟:n01:

Viren
07-09-2014, 14:47
چطوری میشه وضعیت گواهینامه رو پیگیری کرد؟

تو سایت پست که کد ملی میزنم میگه اصلا وجود نداره!

ArashMiniStar
07-09-2014, 16:26

الکیه
وقتی بگیری میزنه!!

Sent from my C6903 using Tapatalk

Hossein_128
08-09-2014, 11:58
سلام

توی امتحان آیین نامه از قسمت کمک های اولیه و محیط زیست هم سوال میدن؟؟

mahdiasd76
08-09-2014, 16:04

داداش اون الکیه من گواهینامم اومده ولی وقتی میزنم میگه نیومده :n13:
شما برو پلیس +10 اونجا بهت میگن تو چه مرحلیه ای هست اگه دست پست رسیده باشه یه کد بهت میدن میری پست میگیری گواهینامه رو

aliala1
08-09-2014, 20:45
جناب mahdiasd76 بعد از اینکه گواهینامه در مرحله تایید جهت چاپ باشد چند روز طول می کشه تا دستمون برسه؟
برای شما چقدر طول کشید؟
ممنون

aliala1
08-09-2014, 20:56
ببخشید جناب
mahdiasd76 اون پیامک وضعیت معتبره؟یا فقط باید از +10 استعلام وضعیت گرفت؟بعد از اینکه گواهینامه در مرحله "تایید شده جهت چاپ" قرار گرفت چند روز طول کشید تا دستتون رسید؟
mahdiasd76
09-09-2014, 12:47
اره اون پیامکه معتبره تو خود سایت پلیس +10 زده بود
حدودا یه هفته طول میکشه تا بیاد برای من از پنجشنبه تا سه شنبه طول کشید
مشهد هم هستم

aliala1
09-09-2014, 12:51
ممنون دوست عزیز.راستی خودتون رفتید پست(با بارکد مرسوله) یا منتظر شدین اومد دم در؟

mahdiasd76
10-09-2014, 10:59
ممنون دوست عزیز.راستی خودتون رفتید پست(با بارکد مرسوله) یا منتظر شدین اومد دم در؟

راستش من رفتم پست گفتن دادیم دست پست چی رسیدم خونه دیدم اومده :n19:
شما وقتی بارکد رو بهتون دادم میتونین برین سایت پست و پیگیری کنین (یه جایی داره که این بارکد رو میزنی بهت میگه الان کدوم اداره پست هست )
من که تو سایت پست زدم یه روز تهران بود روز بعدش رسیده بود مشهد شعبه رو هم میگه

aliala1
10-09-2014, 11:21
مرسی از پاسخ کاملتون.

aliala1
13-09-2014, 09:30
بعد از یک هفته که وضعیت"تایید شده جهت چاپ"بود امروز سامانه پیامکی میگه"گواهینامه ای با این کد ملی وجود ندارد"
چه طوریه؟

goli_bacha
14-09-2014, 02:32
سلام
آقا ما هفته پیش سری دوم آیین نامه قبول شدیم ولی امروز زنگ زدن گفتن بین قبول شده ها رندومی انتخاب شدی باید بری راهنمایی رانندگی دوباره امتحان بدی
از بچه ها پرسیدم میگن تاحالا همچین چیزی نشنیدن به نظرتون این طبیعیه
نامه از خود راهنمایی رانندگی میاد فلانی بیاد امتحان بده یا خود آموزشگاه انتخاب می کنه؟ اگه قبول نکنم امتحان ندم چی میشه؟
حالا فردا باید برم فکر می کنم چون سری دوم قبول شدم پول کم ریختم به حساب آموزشگاه این کارو کردن

ArashMiniStar
14-09-2014, 14:27
سلام
آقا ما هفته پیش سری دوم آیین نامه قبول شدیم ولی امروز زنگ زدن گفتن بین قبول شده ها رندومی انتخاب شدی باید بری راهنمایی رانندگی دوباره امتحان بدی
از بچه ها پرسیدم میگن تاحالا همچین چیزی نشنیدن به نظرتون این طبیعیه
نامه از خود راهنمایی رانندگی میاد فلانی بیاد امتحان بده یا خود آموزشگاه انتخاب می کنه؟ اگه قبول نکنم امتحان ندم چی میشه؟
حالا فردا باید برم فکر می کنم چون سری دوم قبول شدم پول کم ریختم به حساب آموزشگاه این کارو کردن

تو مشهد من ندیدم
ولی قبلا تو همین تاپیک بحث شده در این مورد
ظاهرا چون بعضی جاها پارتی بازیه رندمی دوباره امتحان میگیرن

Viren
16-09-2014, 11:12
بالاخره بعد 32 روز اومد
ولی چرا 10 ساله هست؟ نباید 5 ساله باشه؟

aminkhan2014
16-09-2014, 12:16
حدود2 ساله که شده 10 ساله

Hatek
18-09-2014, 19:25
سلام

گواهی نامه های 10 ساله که از تاریخ صدورشون یک سال نگذشته حق رانندگی اتوبان ندارن ؟ تا یک سال ؟

Altairezio
18-09-2014, 20:10
سلام

گواهی نامه های 10 ساله که از تاریخ صدورشون یک سال نگذشته حق رانندگی اتوبان ندارن ؟ تا یک سال ؟

برون شهری ممنوع میباشد علی ....:n02::n09:

Hatek
18-09-2014, 21:08
برون شهری ممنوع میباشد علی ....:n02::n09:

حالا بگیرن چیکار میکنن ؟:n02:

E.G_band
19-09-2014, 12:45
الان پایه 3 ، 10 ساله هست یا 5 ساله؟؟؟

ArashMiniStar
19-09-2014, 16:06
الان پایه 3 ، 10 ساله هست یا 5 ساله؟؟؟

10 سال

E.G_band
19-09-2014, 18:17
10 سال

ایول....خیلی خوبه....

دوستان این هفته امتحان دارم نکته ای ، پندی ، اندرزی دارید دریغ نکنید.

راستی : کسی نمونه سوالات آیین نامه رو نداره؟؟؟

ArashMiniStar
19-09-2014, 20:38
ایول....خیلی خوبه....

دوستان این هفته امتحان دارم نکته ای ، پندی ، اندرزی دارید دریغ نکنید.

راستی : کسی نمونه سوالات آیین نامه رو نداره؟؟؟
کتابو مو به مو بخون

E.G_band
19-09-2014, 23:59
کتابو مو به مو بخون

از قسمت های فنی و کمک های اولیه هم سوال میاد یا فقط تا صفحه 116 سوالا میاد؟؟؟

kamivh1
20-09-2014, 21:50
برای من که از قسمت کمکهای اولیه هم اومد.

ArashMiniStar
20-09-2014, 22:24
برای من که از قسمت کمکهای اولیه هم اومد.

کمک های اولیه جزوشه
به ما افسره معلمه گفت فنی نمیاد موقع امتحان افسرش گفت حتما فنی میاد خیلیم سخته ولی من ندیدم تو برگم!!

mohammad_87
22-09-2014, 11:42
سلام
کسی لینکی چیزی از کتاب قدیمی داره؟
یا از نمونه سوالات کتاب قدیمی؟

یکی خودم تو سایت ساف.ت98 پیدا کردم که کامل نبود.سایتهای دیگه هم پولی داشتن.الان نیاز به کتاب قدیمی دارم.

E.G_band
23-09-2014, 19:55
سلام
کسی لینکی چیزی از کتاب قدیمی داره؟
یا از نمونه سوالات کتاب قدیمی؟

یکی خودم تو سایت ساف.ت98 پیدا کردم که کامل نبود.سایتهای دیگه هم پولی داشتن.الان نیاز به کتاب قدیمی دارم.

کسی تا امشب می تونه لینک سالم و کتاب درست قدیمی رو بزاره اینجا؟؟؟

کسی اگه تست و نکات می دونه توی کدوم سایت داره تا امشب یه لطفی کنه بزاره.....فردا صبح آزمون دارم.

ممنون....

Kharg Island
24-09-2014, 05:50
سلام دوستان. بالاخره گواهینامم دستم رسید. روش نوشته 10 ساله. فقط یه سوال. من میتونم باهاش برم مسافرت. اگه باهاش توی بین شهری رانندگی کنم پلیس راه بهم گیر نمیده؟ اگه گیر بده معمولا چه بلایی سر این زبون بسته در میارن ؟

Hossein_128
29-09-2014, 17:02
سلام

دوستان فردا امتحان آیین نامه دارم. میخواستم ببینم بالاخره از بخش فنی هم سوال میدن یا نه؟؟

E.G_band
29-09-2014, 19:22
سلام

دوستان فردا امتحان آیین نامه دارم. میخواستم ببینم بالاخره از بخش فنی هم سوال میدن یا نه؟؟

برای من هم از فنی اومد و هم از کمک های اولیه......برای بعضی ها هم از محیط زیست اومده بود.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان برای امتحان شهر پیشنهادی دارید؟؟؟پس فردا امتحان دارم.....

یه سوال:من به کلاچ سفت عادت کردم اگه زیادی نرم بود راهکاری دارید شما دوستان؟؟؟

ArashMiniStar
30-09-2014, 00:53
برای من هم از فنی اومد و هم از کمک های اولیه......برای بعضی ها هم از محیط زیست اومده بود.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان برای امتحان شهر پیشنهادی دارید؟؟؟پس فردا امتحان دارم.....

یه سوال:من به کلاچ سفت عادت کردم اگه زیادی نرم بود راهکاری دارید شما دوستان؟؟؟

کلاچ سفت و نرم نداره برای راننده واقعی شما باید بدون استرس بری قلقشو بگیری یه راننده تو هر ماشینی بشینه میتونه برونه
مثلا برای من جالب بود پدال ترمز رو خیلی حساس کرده بودن با رگلاژ یا مثلا نقطه نیم کلاجش نمیدونم خیلی بالا بود یا پایین
گاز هم که میدادی گاز نمیخورد!!

Hossein_128
30-09-2014, 08:51
دوستان احتمال داره توی امتحان آیین نامه، اینا به عمد بار اولی ها رو رَد کنن؟؟

آخه من با اطمینان کامل جواب دادم ولی نشد

optis2005
05-10-2014, 01:07
دوستان برای امتحان شهر بار دوم باید هزینه ای پرداخت کنیم؟

E.G_band
05-10-2014, 12:19
دوستان برای امتحان شهر بار دوم باید هزینه ای پرداخت کنیم؟

بله .... یه 30 تومن برای یه جلسه اضافه و 8000 تومن به خود آموزشگاه و یه 1000 تومن هم به حساب ناجا.

emperor561
13-10-2014, 21:01
درود
دوستان من امروزروزسوم کلاسم بود که استادش ازمون یه امتحان گرفت که خرابش کردم وگفتن هفته دیگه ازم امتحان میگیریم البته امتحان اصلی ائین نامه بعداز5جلسه هستش-این5جلسه روکه رفتم بایدصبرکنم تاهفته دیگه که اون امتحان اول رودوباره بدم کلا این امتحان ایین نامه اول روکه افتادم روندگرفتن گواهینامه رودیرترمیکنه؟ مرسی دوستان

Hossein_128
13-10-2014, 21:44
سلام

دوستان بعد از رَد شدن توی امتحان شهری دو جلسه کلاس مینویسن. حالا این دو جلسه اجباریه؟؟ یعنی نمیشه بدون گذراندن این دو جلسه، مجدداً توی امتحان شهری شرکت کرد؟

ArashMiniStar
13-10-2014, 22:21
سلام

دوستان بعد از رَد شدن توی امتحان شهری دو جلسه کلاس مینویسن. حالا این دو جلسه اجباریه؟؟ یعنی نمیشه بدون گذراندن این دو جلسه، مجدداً توی امتحان شهری شرکت کرد؟
پول دو جلسه رو که باید بدی
ولی میتونی با معلم صحبت کنی نری ولی پول سر جاشه

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

emperor561
14-10-2014, 09:49
آقااگه تست آیین نامه روتجدید بشیم (همونی که بعداز3روزامتحان میگیرن)بایدصبرکنیم دوباره قبول شیم یامیتونیم ادامه بدیم؟

alireza97a
28-10-2014, 17:20
سلام دوستان یه سوال داشتم.من تاریخ تولدم 1376/12/24 هستش. میخواستم بدونم کی و چه تاریخی مجاز به ثبت نام برای دریافت گواهینامه هستم؟ممنون

V i r u s e r
28-10-2014, 18:17
سلام دوستان یه سوال داشتم.من تاریخ تولدم 1376/12/24 هستش. میخواستم بدونم کی و چه تاریخی مجاز به ثبت نام برای دریافت گواهینامه هستم؟ممنون
قاعدتا میشه ۱۳۹۴/۱۲/۲۵ ولی چون اخر ساله میوفته برای ۱۵ فروردین ۹۵

ArashMiniStar
28-10-2014, 21:39
داداش 25 ام میری برای ثبت نام کلاسات بعده عیده
من اون 5 جلسه اموزشیم رو زود رفتم قبل عید برداشتم عملی تو عید با مربی هماهنگ کردم اونم از خداش تند تند رفتم مهراشو زد

E.G_band
29-10-2014, 01:06
گواهینامه ها جدیدا زودتر میاد؟؟؟کسی بوده توی این ماه تو تهران امتحان داده باشه؟؟؟گواهینامش اومده؟؟؟

سرهنگ معمر قذافی
29-10-2014, 20:40
آقا راسته اونایی ک معافیت دارن مخصوصا اعصاب و روان باید 5سال از صدور کارت معافی شون گذشته باشه بره گواهی نامه؟!!!:n04::n04:

V i r u s e r
29-10-2014, 20:48
آقا راسته اونایی ک معافیت دارن مخصوصا اعصاب و روان باید 5سال از صدور کارت معافی شون گذشته باشه بره گواهی نامه؟!!!:n04::n04:

بعید می دونم به معافیت اعصاب و روان گواهی نامه بدن کلا. باید از پلیس +10 سوال کنید

ArashMiniStar
30-10-2014, 02:41
بعید می دونم به معافیت اعصاب و روان گواهی نامه بدن کلا. باید از پلیس +10 سوال کنید
تمدید چی؟
صرع جزو اعصاب و روانه یا مثلا یه بندی هست به اسم مغز و اعصاب؟

سرهنگ معمر قذافی
30-10-2014, 15:00
باوو ارتباط افسردگی ب اعصاب و روان(از لحاظ بیولوژیکی) چیه من نمیدونم:n04: ! اصن یه کسایی تو این کمیسیون پزشکی ها هستن که بیاهو ببین:n04:

ArashMiniStar
30-10-2014, 15:37
باوو ارتباط افسردگی ب اعصاب و روان(از لحاظ بیولوژیکی) چیه من نمیدونم:n04: ! اصن یه کسایی تو این کمیسیون پزشکی ها هستن که بیاهو ببین:n04:
من خودم دیدم اصن هیچیشون ادم وار نیست
فقط موندم معافیتی که برای صرع گرفته شده بعده ها برای تمدید گواهینامه مشکل درس میکنه؟ میفرستن کمسیون درسته؟

سرهنگ معمر قذافی
30-10-2014, 17:18
من خودم دیدم اصن هیچیشون ادم وار نیست
فقط موندم معافیتی که برای صرع گرفته شده بعده ها برای تمدید گواهینامه مشکل درس میکنه؟ میفرستن کمسیون درسته؟

یعنی ساده ترین و noob ترین روانشناسایی ک دیدم تو کمیسیون پزشکی خدمت بوده!

باید بره کمیسیون پزشکی و 2الی 5سال اینطور ک میگن از صدور کارت معافی ش گذشته باشه

این خبر بره 4سال ـه پیش ـه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%87-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF

ArashMiniStar
31-10-2014, 01:47
یعنی ساده ترین و noob ترین روانشناسایی ک دیدم تو کمیسیون پزشکی خدمت بوده!

باید بره کمیسیون پزشکی و 2الی 5سال اینطور ک میگن از صدور کارت معافی ش گذشته باشه

این خبر بره 4سال ـه پیش ـه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%87-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF
ما که فعلا گواهینامه داریم تا 9 سال دیگه کی مرده کی زنده!!

E.G_band
03-11-2014, 19:44
دوستان راهی برای پیگیری دقیق گواهینامه هست؟؟؟

هم اون شماره 1100 رو امتحان کردم....هم سایت پست،اما به نتیجه نرسیدم.

برم 10+ می تونه بگه؟؟؟

Hamed-M1
03-11-2014, 20:04
دوستان راهی برای پیگیری دقیق گواهینامه هست؟؟؟

هم اون شماره 1100 رو امتحان کردم....هم سایت پست،اما به نتیجه نرسیدم.

برم 10+ می تونه بگه؟؟؟

شما ابتدا به مرکز آموزش زنگ بزنید اونجا به سیستم دسترسی دارن . کد ملی شما رو وارد میکنن و نوشته در چه وضعیتیه . مثلا درحال بررسی راهور . تایید شده و ... حتی نام افسر تایید کننده زمان تایید و ... هم مینویسه

E.G_band
04-11-2014, 02:19
مرکز آموزش منظورتون آموزشگاه رانندگی هست؟؟؟یا به مرجع اصلی (شهرک آزمایش)؟؟؟؟

Hamed-M1
04-11-2014, 03:23
مرکز آموزش منظورتون آموزشگاه رانندگی هست؟؟؟یا به مرجع اصلی (شهرک آزمایش)؟؟؟؟

آموزشگاه رانندگی

Behrouz_se60
05-11-2014, 17:39
هر چیزی بخواهین اینجاست :

نوع جستجو سند را گواهینامه بزنید و بعد شماره ملی وارد کنید و سپس اعداد کنترلی که مقابل آن عکس هست را وارد کنید.تمام!

E.G_band
05-11-2014, 19:34
هر چیزی بخواهین اینجاست :

نوع جستجو سند را گواهینامه بزنید و بعد شماره ملی وارد کنید و سپس اعداد کنترلی که مقابل آن عکس هست را وارد کنید.تمام!

بله ولی مورد داشتیم طرف گواهینامش تو دستش بوده ولی اینجا وارد کرده پیام اومده:همچین مرسوله ای تحویل پست نشده.