PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید لپ تاپ با چند شرط اصلی

kaktoos.m.e
27-09-2008, 04:16
سلام دوستان

من قصد خرید لپ تاپ تا 1.450 بین اچ پی و سونی رو دارم ولی شرایی که خدمتتون می گم یه خورده منو دچار مشکل کرده :
1- اصلی ترین کاری که انجام می دم برنامه نویسیه و می خوام موقع کار با برناهایی که سی پی یو و رم بالا احتیاج دارن مثل visual stodio 2005 , delphi 2007 , adobe audition 2.0 , FL studio 8 , ..
2- برای برنامه نویسی صفحه نمایش عریض مناسب تره ولی با توجه به اینکه باعث افزایش وزن و ابعاد لپ تاپ می شه منو به تردید انداخته ( 15.4" از 16.4" )
3- می خوام بازی ها رو تا حد خوب و نه لزوما عالی اجرا کنه که خودش یه مشکل بزرگه . چون کارت گرافیک بالا باعث افزایش قیمت می شه و همچنین بازی هدف اصلیه من نیست . (افزایش قیمت از 1.400 به 1.600 )
در ضمن دو روز درهفته مسافرت می کنم که در صورتی که کارت گرافیک بالا باعث افزایش مصرف انرژی و تو لید گرمای زیاد بشه ، دچار مشکل می شم (DV5 1060)
4- با توجه با اینکه دو روز در هفته مسافرم و 5 روز دیگه باید لپ تاپ رو با خودم ببرم سر کار ، وزن 2.8 تا 3 کیلو منو دچار مشکل نمی کنه ؟
5- با توجه به اینکه حالا حالا ها بعد از خرید لپ تاپ نمی تونم لپ تاپ دیگه ای بخرم آیا بهتر نیست که به جای اینکه 1.450 هزینه کنم بهتر نیس با کمی فشار مضاعف دنبال خرید تا 1.600 باشم .. یا اینکه تو همین قیمت می تونم نیازم رو بر طرف کنم ؟
6- آیا بهتر نیست به جای خرید با گارانتی متوسط پول بیشتری خرج کنم و از کارانتی معتبر تری استفاده کنم ؟
یا اینکه با این کار فقط پول بیشتری خرج کردم و توی این جور شرکت ها هم احتمال تعمیری یا استوک بودن و یا خدمات گارانتی نامناسب وجود داره ؟
7- GF 8400 GS بهتره یا ATI HD 3470 ؟
..
در مجموع پاک گیج شدم .. ولی یه چیز رو خوب می دونم . اگه 16" بودن FW 139 E/H سونی برای برنامه نویسی زیاد مهم نباشه و کارت گرافیک HP 1060 مشکل ساز نباشه ، HP 1060 برام مناسب تره ..
..
لطفا راهنمایی کنید .. البته بصورت کامل ..
ممنون