PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شما کدام پاور با چه قیمت و چه کیفیتی را می پسندید؟

ganje nahofte
26-09-2008, 13:02
بعد از نظر سنجی دفعه قبل درباره واردات رم نوبت به پاور رسید!

به نظر شما اساتید گرامی یک پاور خوب باید دارای چه ویژگیهایی باشد؟ برای خریدار کیفیت مهم تر است یا قیمت و یا فقط برند آن اهمیت دارد(نه کیفیت و قیمت آن، مثل گرین که نه قیمت خوبی داره نه کیفیت)

بین سازنده های موجود در جهان (که البته در ایران واردکننده نداشته باشد) کدام یک از نظر کیفیت برتر است و کدام یک از حیث قیمت؟ از لحاظ (قیمت/کیفیت) چطور؟

اگر شما باشید بین شرکت های سازنده ای چون zippy,huntkey,icute,antec,... کدام را انتخاب میکردید؟

هدف من از این کار ارائه کالای با کیفیت و قیمت مناسب است. از شما نیز درخواست میکنم مرا در این مهم یاری فرمایید.
با تشکر

ganje nahofte
28-09-2008, 00:18
کسی تو این زمینه تخصص نداره؟
یعنی تو فروم به این بزرگی یکی پیدا نمیشه؟

siavashjal
28-09-2008, 00:22
برای کارت 4850iceq4 چه پاوری مناسب هست؟؟؟

ganje nahofte
29-09-2008, 00:21
جای سوال شما اینجا نبود اما جوابتون را میدم:
550w active مناسب به نظر میرسه اما حدود 500 اکتیو یکم بالا یا پایین تر هم جواب میده اما همون 550 عاقلانه تر است!

حالا من یک سوال از شما دارم:
شما به عنوان یک خریدار (مصرف کننده) چه چیزهایی از یک پاور انتظار داری؟ مثلا فقط قیمتش برات مهمه یا فقط کیفیت یا تناسب بین این دو؟ یا این که فقط دنبال مارک خاصی هستی و به قیمت و کیفیتش هیچ کاری نداری؟
ممنون میشم اگه پاسخ بدی!

Hossein Adeli
29-09-2008, 00:45
شما به عنوان یک خریدار (مصرف کننده) چه چیزهایی از یک پاور انتظار داری؟ مثلا فقط قیمتش برات مهمه یا فقط کیفیت یا تناسب بین این دو؟ یا این که فقط دنبال مارک خاصی هستی و به قیمت و کیفیتش هیچ کاری نداری؟
دوست عزیز باید بگم کاربران و خریداران پاور را می توان به دو دسته تقسیم کرد
1- کاربران عادی که به نظر من 80% کاربران را تشکیل میدهند
2- کاربران حرفه ای که به نظر من 20% و حتی کمتر از 20% کاربران را تشکیل می دهند
کاربران عادی فقط به قیمت پاور توجه دارند و به هیچ وجه به کیفیت و مارک پاور توجه ندارند
30% کاربران حرفه ای کیفیت براشون مهمتر از قیمت است (6% از کل)
30% کاربران حرفه ای هم کیفیت رو در نظر میگیرند هم قیمت(6% از کل)
40% هم فقط به مارک پاور توجه دارند ( اکثر کاربران این انجمن فقط به مارکش توجه دارند اونم فقط گرین! که جز این دسته حساب میشن )(8% از کل)

اگه کسی پاوری رو وارد کنه که قیمتش پایین باشه و بتونه مارک گریم رو روش بزنه و تو بازار آب کنه یعنی تونسه 88% کاربران بازار رو تحت پوشش خودش بده مثلا 520 وات با مارک گرین و قیمت 25 تومن (اونوقت ببین چی میشه !!! )

شما گفتین نظرتون رو بگین این هم نظر من بود حالا نظر سایر دوستان چی باشد

ganje nahofte
29-09-2008, 01:20
ممنون. نظرتون جالب بود.
گفتید 520 وات با مارک گرین 25 تومان. یعنی 520 وات واقعی یا . . . ؟
همونجور که شما فرمودید اکثر کسانی که مارک براشون مهمه میرن سراغ گرین ، چرا؟ چون از حقیقت خبر ندارن!!!! اگه اونا میدونستن که چه جنسی رو دارن میخرن حتی به فکر گرین هم نمیفتادن چه برسه به اینکه آرزوشون گرین باشه! حتما شما باید بدونید که سیاست گرین الان چیه؟ خیلی چیزا هست که میشه از گرین گفت اما میترسم که مثل دفعه قبل پستم را پاک کنند(دست استکبار جهانی). تازه اون دفعه مسئله ی خیلی جزئی از گرین رو فاش کردم. اما حالا ببین اگر تمام سرگذشت و اعمال این شرکت رو شرح بدم چه خواهد شد؟ (حتما اعدامم میکنن)
من هدفم اینه که بتونم پاور با کیفیت عالی و قیمت مناسب عرضه کنم تا انحصار موجود در بازار شکسته بشه و فضای رقابتی بوجود بیاد. مثلا میشه پاور 500 وات هانتکی (بزرگترین تولید کننده پاور در چین و یکی از بهترینها در این زمینه) رو در ایران با قیمت حدودی 45000 تومان عرضه کرد که از نظر کیفیت از 99 درصد پاورهای موجود در ایران بهتر است مخصوصا گرین. حتی شرکت وارد کننده گرین چند سالیست که دنبال عقد قرار داد با شرکت مذکور است (وارد منطقه ممنوعه شدم فکر کنم) بدین صورت که این شرکت پاور اویم تولید و در ایران با نام گرین فروخته شود. اما شرکت هانتکی بزرگتر از اینهاست که زیر بار این درخواست گرین برود همچنانکه بعد از چند سال هنوز موافقت نکرده و درخواست آن را رد می کند.

Hossein Adeli
29-09-2008, 01:26
گفتید 520 وات با مارک گرین 25 تومان. یعنی 520 وات واقعی یا . . . ؟
پاور ریمارک شده رو گفتم یعنی اگه یکی بیاد پاور درجه 3 رو از چین وارد کنه و مارک گرین بزنه نونش تو روغنه

بدین صورت که این شرکت پاور اویم تولید و در ایران با نام گرین فروخته شود.
تقریبا همون چیزی که من گفتم!

ganje nahofte
29-09-2008, 12:58
پاروهای خود گرین درجه 3 هست دیگه. لازم نیست کس دیگه این کارو بکنه.
زمانی که قیمت جهانی پاور کمی بالا رفته بود گرین هم بجای اینکه قیمتش رو بالا ببره به شرکت سازنده قطعات این شرکت در چین سفارش قطعه با کیفیت پایین تر داد تا بتونه باز هم با قیمت قبلی کالاهای خودش روانه بازار کنه!

mahddi
29-09-2008, 13:46
سلام
اولا شما این اطلاعاتو از کجا میاری:31:ولی بنظرم ادامه بدی خوبه حداقل یکسری از حقایق فاش میشه
ثانیا من یه power گرین دارم واسه 6 ساله پیشه که تا 1 ماه پیش به خوبی کار می کرد تا اینکه فنش از کار افتاد و حدود یه روز بی فن کار میکرد و هیچیش هم نشد و فنش بعد روغن کاری دوباره مثل اولش شد
البته حرفای شما هم میتونه درست باشه و گرین تازه گیها توی خط تقلب و دزدی رفته باشه مثل خیلی جنسای دیگه
ثالثا به نظر شما اگر گرین پاور های خوبی نداره چه برندی خوبه؟
رابعا در مورد نظر سنجیت به نظر من قیمت و کیفیت یه اندازه مهم هستند ولی قیمت واقعا در حد کیفیت و معقول باشه:11:

ganje nahofte
30-09-2008, 02:44
mahddi عزیز از شما به خاطر ابراز عقیدتون متشکرم.

تمام حرفهای شمارو هم قبول دارم. آره گرین اگر از اول خوب نبود که اینقدر پیشرفت نمیکرد!!! جدیدا اینطوری شده. البته نه به اندازه ای که دیگه جزو پاورهای آشغال حساب بشه. هنوز هم جزو پاورهای متوسط به بالای موجود در کشور ماست. درضمن شما نمیتونی به راحتی تفاوت کیفیت قبل و حال رو درک کنی. فقط با بررسی دقیق تمام جزئیات و ... میشه به این نکته پی برد.

به قول معروف گرین جایی نمی خوابه که زیرش آب بره. پس دیگه اونقدر کیفیت کالای خودشو پایین نمیاره تا اسم خود شو که اینقدر براش زحمت کشیده تا به اینجا برسه خراب کنه. فقط نسبت به اوایل و همچنین بعضی از پاورهای موجود دربازار فعلی کیفیت پایین تر و همچنین گارانتی ناقصی داره.
مثلا بیا با همین پاور ردمکس مقایسه کنیم. الان ردمکس داره با کیفیت مناسب و تقریبا ثابت وارد میشه. همچنین 2 سال گارانتی تعویض داره ولی حالا بریم سراغ گرین، از کیفیتش که گفتم اما گارانتی! شما خودت بگو گرین چند سال گارانتی و به چه صورت داره؟
البته ردمکس هم یک عیب اساسی داره و اونم اینه که قیمت کاذبی داره. مثلا 350 واتش حدود 38 هزار تومان هست(اوایل 34 تومان بود). که البته با توجه به نوع گارانتی که میده خیلی هم بد نیست اما راضی کننده هم نیست.

حالا من تصمیم گرفتم تا پاوری با کیفیت عالی و قیمت مناسب به هموطنان خودم عرضه کنم که برای این مهم نیازمند یاری شما اساتید گرامی هستم.

ganje nahofte
09-10-2008, 00:38
یه نگاهی یه این صفحه ها بندازید! خالی از لطف نیست!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

arash79
13-10-2008, 21:20
دوست عزيز لينكي ، چيزي از اين هانتكي كه گفتي داري؟ و بعدشم خودت كه ميگي اين مارك خوبه پس چرا همينو وارد نميكني ؟
مطمئن باش با كمي تبليغات و يه گارانتي خوب به زودي ميتوني اسمشو تو بازار جا بندازي

ganje nahofte
14-10-2008, 10:57
اینم لینک (البته خیلی جدید نیست!):

ganje nahofte
14-10-2008, 12:07
من از انتک بیشتر خوشم میاد.
دوستان لطفا لینکهای بالا (پست 11 و 13) رو بررسی و نظرتون رو اعلام کنید!
با تشکر

ganje nahofte
14-10-2008, 12:08
دوست عزيز لينكي ، چيزي از اين هانتكي كه گفتي داري؟ و بعدشم خودت كه ميگي اين مارك خوبه پس چرا همينو وارد نميكني ؟
مطمئن باش با كمي تبليغات و يه گارانتي خوب به زودي ميتوني اسمشو تو بازار جا بندازي

ganje nahofte
30-10-2008, 02:19
کی میدونه پاور Trust ساخت کدوم کارخونه هست؟
خداییش پاورهای توپی داره ولی خوب قیمتاش هم بالاست. حالا هرکی اطلاعاتی دربارش داره لطفا بگه.
ممنون

آخر سخت افزار
07-11-2008, 01:14
عجب!
شما فکر نمیکنی که واردات پاور اون هم از نوع گران قیمت مثل انتک (که البته کیفیت خیلی بالایی داره و از تمام پاورهای موجود در کشور ما بهتره- بدون شک-) ریسک زیادی داره و ممکنه نتونی اونو جا بندازی و رو دستت باد کنه!؟ (صد بار بهت گفتم ازین کارا نکن داداش ولی به خرجت نمیره که نمیره)
مگه اینکه دوستان p30world با معرفی و پیشنهاد به دیگران و ... که واقعا هم ارزش تبلیغ داره بتونن به شما کمک کنند.
در هر حال روی پاور خوبی دست گذاشتی که ان شاءالله در هدفت موفق بشی.
پاینده و پیروز باشید

GG_DanTe
02-12-2008, 16:03
کی میدونه پاور Trust ساخت کدوم کارخونه هست؟
خداییش پاورهای توپی داره ولی خوب قیمتاش هم بالاست. حالا هرکی اطلاعاتی دربارش داره لطفا بگه.
ممنون

دسلام دوست عزیز فکر نمی کنی رو دستت بمونه ؟( شما به احتمال زیاد از قیمت های قطعات خارج ایران خبر دارید)به نظر من سیستم بالا بستن تو ایران اشتباه چون در واقع تو ایران 2 برابر اروپا یا جاهای دیگر می بندی با کلی دردسر (گارانتی -اسمبل ..........) البته شما اگه بتونی این پاور تو ایران با قیمت خوب جا بندازی نونت تو روغنه:27:
یه سوال داشتم این :این پاور از پاور های معروف (OCZ-Cooler Master-Giga-thermaltake ) بهتره؟ از لحاظ کارایی و قیمت ؟