PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قفل هایی که با Usb باز میشوند !

Benygh
25-09-2008, 23:48
سلام
امروز یکی از معلم هامون گفت تو فلان مرکز یک مجموعه ی اموزش هست که برای اجراش باید یک Usb وصل کنیم تا باز بشه !
میخواستم بدونم اینا چطورین و کرک شدنی هستند یا نه ؟

H A M E D
26-09-2008, 00:05
خوب قفل هاي Usb هم يه نوع از قفل هستن. مثلا نرم افزار حسابداريي كه ما استافده مي كنيم (هلو) به همين صورت يه قفل سخت افزاري داره.

فكر مي كنم كرك كردنش كار سختي باشه ولي شدنيه چون قبلا انجام شده.

Benygh
26-09-2008, 00:22
کرکش چطوریه ؟ ایا نیازی به خود اون یو اس بی هست ؟

sh449
26-09-2008, 13:47
سلام
منظورتون از usb فلش مموریه ؟

Benygh
27-09-2008, 00:32
بله ...
کسی هست که اطلاعات بیشتری داشته باشه ؟

persiankitty
27-09-2008, 01:16
اينا معمولا يك چيز ساده هستند . مثلا يك ميكروي Atmel يا چيزهاي مشابه ... يك برنامه اي توشون هست كه طبق اون عمل مي كنند. مثلا همه قفل هاي ديگه راه هاي زيادي هم براي عبور ازشون وجود داره ، فقط خوبيشون اينه كه گرون تر هستند ( نسبت به قفل هاي ديگه ) و اين باعث ميشه كه End User ها پول بيشتري بابت نرم افزار بپردازند. شما دقيقا چه اطلاعاتي لازم داريد ؟ شايد بتونيم بهتر راهنمايي كنيم.
در مورد كرك شدن اين قفلها فقط يك راه براي حفاظت وجود داره و اون اينه كه بخشي از الگوريتمهاي پردازشي برنامه داخل قفل ها باشه كه در صورت حذف قفل ترتيب محاسبات برنامه به طور كلي از بين بره ، عملا سيستم هاي تجاري موجود هيچ كدومشون اينطوري ساخته نشدن و به همين دليل هميشه يك راهي براي جايگزيني اين قفل ها با داروي مشابه وجود داره. اگر موضوع حفاظت اون طوري كه عرض كردم پياده سازي بشه ، در بعضي از موارد شكستن قفلها غير ممكن ميشه ... اما نگران نباشيد هيچ كس اينقدر بي عقلي نميكنه.

Benygh
27-09-2008, 01:51
سلام
من میخوام بدونم برای کرک کردن این گونه قفل ها خود کلید قفل لازمه که همون Usb هست یا چیزی دیگه ؟ راهی نیست یعنی بشه نرم افزاری رو بدون این یو اس بی یا با یکی دیگه باز کرد ؟
کمی توضیحات میخوام . خودم کرکر نیستم !

persiankitty
27-09-2008, 08:54
بستگي به قفلش داره ، معمولا بدون كليد هم ميشه بازشون كرد. من كرك نميكنم ، بايد صبر كني ساير دوستان كمك كنند.

lvl@ster
27-09-2008, 10:36
معمولا قفل های سخت افزاری دو نوع هستند.

حالت اول : برنامه فقط و فقط در صورتی اجرا میشه که قفل سخت افزاری به کامپیوتر وصل باشه. اگر وصل نباشه اصلا اجرا نمیشه

حالت دوم : برنامه اجرا میشه و یه پیغامی مبتنی بر اینکه قفل سخت افزاری یافت نشد یا همچین چیزی میده و تا زمانیکه قفل نباشه این پیغام میاد . و وقتی شما ok کنید برنامه بسته میشه

برای حالت اول 100 % باید قفل سخت افزاری باشه تا کرک بشه . یک استثنا هم هست اگر فایل اصلی برنامه پروتکت شده نباشه شاید بشه یه کاری کرد

برای حالت دوم نمیگم همیشه ولی اکثرا بدون قفل سخت افزاری هم میشه کرک کرد

کرک کردن قفل سخت افزاری ایرانی چیزی نیست بسیار ساده هست

اگر کسی فقط مباحث انپکینگ را بلد باشه کافیه !!!

P2X
06-10-2008, 18:06
سلام.
آیا خودمون می تونیم قفل Usb ایجاد کنیم !!!!!!!!!

persiankitty
06-10-2008, 18:16
آره ، چرا كه نه!
قرار نيست كه ما برات كلاس ميكرو بزاريم ؟ اگر نيست از اينجا شروع كن ، اگر چيزي ساختي خودم خريدارم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

P2X
06-10-2008, 18:38
چه طور میشه ؟
میشه یه آموزش برام بزاری ؟؟؟؟؟

P2X
10-10-2008, 15:17
چرا کسی نمی گه چطور میشه قفل Usb ایجاد کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

milad_badboy
10-10-2008, 21:45
دوستان قفل usb چيز زياد مهمي نيست يك يا چند فايله كه داخل اون فلش قرار دارند كه نرم افزار بدون اونا اجرا نميشه

lvl@ster
11-10-2008, 10:28
سلام.
آیا خودمون می تونیم قفل Usb ایجاد کنیم !!!!!!!!!

جواب این سوال

بله : برای کسانی که توانایی این کار را دارن ، که این افراد حتما یک زبان برنامه نویسی بلد هستن و برای تهیه سخت افزار هم کامل به مباحث میکرو توانمند هستند

خیر : برای کسانی که موارد بالا را بلد نیستن

حالا شما کدام یکی هستی؟

من اگر خودم بخوام همچین کاری کنم قسمت نرم افزاریش را خودم می نویسم و قسمت سخت افزاریش را به یکی از دوستانم که تخصصش میکرو هست میدم

در کل من با قفل سخت افزاری موافق نیستم

amin fear
11-10-2008, 23:59
سلام دوستان !

من يه نرم افزاري به اسم artpen for windows دارم كه از يه قفل USB محافظت ميشه !

وقتي USB در سيستمه كه راحت اجرا ميشه .... اما وقتي اونو در ميارم برنامه اخطار ميده كه 19 بار ديگه

برنامه اجرا ميشه ...و هر دفعه خارج ميشم و دوباره اجرا مي كنم يكي كم ميشه !

مي خواستم بدونم از اساتيد كرك كسي ميتونه اين قفل رو بشكنه ؟

اگه كسي راه حلي داره بگه كه فايل آپلود كنم !

ممنون !

H A M E D
12-10-2008, 02:59
خوب راه ديگه اي كه من به ذهنم رسيده اينه كه قفل رو به صورت مجازي بازسازي كنيم.

نرم افزارهاي ايراني فقط وجود قفل رو چك مي كنن و ديگه بعد از اجرا كاري به قفل ندارن.

البته نميدونم اين چيزي كه گفتم امكان داره يا نه؟ بايد بيشتر تحقيق كنم.

negahefarda
12-10-2008, 14:24
آره یه سریش همون جوری که تو گفتی و لی بعضی هاشون در حین کار قفل برنامه رو چک می کنند .
برنامه رو آپ کنید ببنیم چی هست !!! ( اسم قفلش چیه ) ؟؟؟؟

amin fear
13-10-2008, 00:03
آره یه سریش همون جوری که تو گفتی و لی بعضی هاشون در حین کار قفل برنامه رو چک می کنند .
برنامه رو آپ کنید ببنیم چی هست !!! ( اسم قفلش چیه ) ؟؟؟؟

كله برنامه رو كه نمي تونم آپ كنم !

منظورم فايل اجرايي اصلي برنامه به نام Artpen.exe و يك فايل DLL به نام hasp_windows.dll است..كه در جايي كه برنامه نصب شده مي باشد و برنامه هنگام اجرا از آن استفاده مي كند....فكر كنم يه ربطي بين اين DLL و قفل USB هم مي باشد !

حالا آپ كنم !؟؟؟؟