PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال: اعداد فارسی در Excel

aliakbari
23-12-2004, 22:43
چه جوری میتونم عددها رو در Microsoft Excel 2003 فارسی تایپ کنم. در ضمن چه جوری میتونم یه خصوصیت رو از یک cell به cell های دیگه منتقل کنم؟

bagher_salimi
02-01-2005, 16:50
ابتدا word 2003 را باز می کنيم. سپس از منوی Tools گزينه Option را انتخاب می کنيم.سپس در تب complex scripts در بخش general گزينه Numeral راcontext انتخاب می کنيم.و در نهايت ok می کنيم.

internet1
02-01-2005, 18:28
نه عزيز من اين كه ورد نخواسته اكسل خواسته
من اكسل نصب نكردم ولي اگه خيلي لازم داري بهت مي گم چه طوري در قسمت بالا يعني منو بار يه ابزاري هست به شكل فلش به طرف چپ و به طرف راست شما به راحتي مي تونيد راست به چپ يا چپ به راست رو انتخاب كنيد در نتيجه اعداد فارسي مي شن اگه راهنمايي خواستي بگو تا نصب كنم بهت بگم راهش فقط همينه
فقط همين يادت باشه كسي ديگه راه ديگه اي پيشنهاد نكنه كه اكسل هر ورژني كه باشه راهش همينه كه اعداد به خوبي فارسي مي شن به راحتي اصلا احتياجي به رفتن به آپشن نيست يادت باشه يك منويي در قسمت بالا هستش كه شكل يك فلش به سمت چپ و راست هست يادت باشه
موفق باشيد
پيمان كريمي از شيراز

aliakbari
03-01-2005, 08:29
من اينكارو كردم. اما نشد. ميتوني اسم دستور اون فلشي رو كه گفتي بگي؟ كه من ببينم منظورت همون فلشيه كه من زدم.

internet1
05-01-2005, 20:05
موقعي كه در روي نوار ابزار قرار مي گيري روي اين فلاش كه سه تا زير مجموعه هم باز مي شه وقتي با موس روي اون قرار مي گيري نوشته شده left - to - raight و همچنين
raight - to - left و همچنين گزينه ديگه اش هم context است
اول عدد رو تايپ کن بعد سل رو انتخاب کن بعد هم گزنيه راست به چپ
موفق باشيد
پيمان کريمي از شيراز

farhad_aslani
09-01-2005, 17:13
سلام
اون خونه هايي كه ميخواهيد داخلش تايپ فارسي كني انتخاب بعد در قسمت
format cells\aligment\right to left رو ميزاري روي right to left

aliakbari
09-01-2005, 18:39
من اينكارو كردم. ولي نشد كه نشد. همش انلگليسي ميشه. ديگه دارم خل ميشم. هر چي بوده توي اين اكسل right to left کردم.

free_user
21-01-2005, 12:37
سلام دوست عزیز
فونت مربوط به سل مورد نظر را با یک فونت فارسی غیر یونیکد عوض کن
در کامپیوتر من که الان تست کردم درست شد.
موفق باشی

mpsjavad
15-02-2005, 18:21
با سلام..
ابتدا word 2003 را باز مي کنيم. سپس از منوي Tools گزينه Option را انتخاب مي کنيم.سپس در تب complex scripts در بخش general گزينه Numeral راcontext انتخاب مي کنيم.و در نهايت ok مي کنيم.
با اين كار هم توي word 2003 و هم توي Excel 2003 اعداد شما فارسي ميشه ......
اگه هم نشد پس فونت مربوط به سل مورد نظر را با يک فونت فارسي غير يونيکد عوض کن ...
براي منتقل كردن خصوصيت يک cell به cell هاي ديگه ميتوني ابتدا روي cell اولي كليك كني تا انتخاب بشه بعدش هم برو و روي برس رنگ --Format Painter -- واقع در نوار استاندارد كليك كن تا فعال بشه بعد برو به cell كه ميخواي تغييرش بدي و روي اون كليك كن مبيني كه تموم خصوصيات اون منتقل شده ...
موفق باشي
منبع : تجربيات و نظرات دوستان بالا 8)