PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل فوق العاده عجیب هارد من؟!

darkshahab
22-09-2008, 23:36
با سلام
آقا ما یه نه سالی هست با کامپیوتر سر و کار داریم ولی اولین باره همچین مشکلی رو به چشم دیدم.
من دیروز ویندوز سیستمم رو عوض کردم به این صورت که درایو C رو فرمت کردم و ویندوز رو نصب کردم
یه طور اتفاقی متوجه شدم که 3.5 گیگ از درایو C مصرف شده و من هیچ برنامه اضافه هم نصب نکردم فقط خود ویندوز.
حالا من میرم توی درایوc و تمام پوشه ها و فایلهای حتی مخفی رو هم انتخاب میکنم و بعد میزنم مقدار فضا،میزنه 1.2 گیگ ولی وقتی مشخصات خود درایو C رو از بیرون میگیرم میشه 3.5 گیگ
چند بار فرمت کردم ولی تغییری نکرد
حتی رفتم رو درایو D نصب کردم ولی باز هم همین مشکل بود
حالا سوال اینجاست که اون 2 گیگ اضافی جریانش چه جوریاس؟

از دوستان اگر کسی اطلاع داره لطف کنه و راهنمایی کنه

rasool1
23-09-2008, 00:27
سلام با یک نرم افزار دیگه مثل پارتیشن مجیک درایو رو فرمت کن و یا پاک کن دوباره بساز مشکل حل میشه یاعلی

H A M E D
23-09-2008, 00:33
خوب اين حجم مي تونه مربوط به Page File ويندوز باشه. البته حجم ويندوز تا 3 گيگ كاملا عاديه و حتما شما در سري هاي قبل توجه نكردين . البته ورژن ويندوز هم توي اين امر تاثير داره. من ميتونم براتون يه سي دي درست كنم كه 200 مگ جا بگيره و يا يكي ديگه كه 5 گيگ!

darkshahab
23-09-2008, 00:33
با پارتیشن مجیک
پارتیشن کاماندر
پارتیشن ریسایزر
و ....
امتحان کردم ولی نشد

darkshahab
23-09-2008, 00:38
خوب اين حجم مي تونه مربوط به Page File ويندوز باشه. البته حجم ويندوز تا 3 گيگ كاملا عاديه و حتما شما در سري هاي قبل توجه نكردين . البته ورژن ويندوز هم توي اين امر تاثير داره. من ميتونم براتون يه سي دي درست كنم كه 200 مگ جا بگيره و يا يكي ديگه كه 5 گيگ!

دوست عزیز دقت نکردین شما
میدونم حجم ویندوز تا 6 گیگ هم میتونه باشه
ولی ویندوزی که 1 دقیقه پیش نصب شده نمیتونه همچیم حجمی داشته باشه
ضمنا من گفتم حجم ویندوز رو گرفتم میگه 1.2 گیگ ولی وقتی توی مای کامپیوتر رو درایو C راست کلیک میکنم و پروپرتیز رو میگیرم میزنه مقدار مصرفی از فضای هارد 3.5 گیگ

HRN
23-09-2008, 03:32
سلام:
نگران نباش هاردت مشکل نداره واسه منم همین جوریه ولی هنوز نفهمیدم چرا و بدم نمیاد سر دربیارم ‍ پس لطفا اگه کسی توضیح قانع کننده ای داره بگه .
ممنون

darkshahab
23-09-2008, 09:15
با نرم افزار UltimateDefrag 2008 که یک دیفراگ کننده سریع و حرفه ای هست هم امتحان کردم ولی تاثیری نداشت

darkshahab
23-09-2008, 13:10
یکی نیست ما رو راهنمایی کنه؟

peyman_nn
23-09-2008, 13:25
احتمالا اون قسمت از هاردتون کاملا دیتکت شده ، یعنی خراب شده و قابل استفاده نیست

از یک نرم افزار مثل HDDlife Pro v3.0.139 استفاده کن ببین میزان سلامتی هاردتو چقدر نشون میده

darkshahab
24-09-2008, 10:44
هارد کاملا سالم و حتی یک سکتور خراب نداره

darkshahab
24-09-2008, 11:04
اون نرم افزاری که شما گفتید رو پیدا نکردم
یعنی یکی دانلود کردم ولی کار نکرد
حجمش هم هفت مگ بود
با این سرعت زغالی دیگه نیمتونم دانلود کنم
ولی اگر شما لینک دارید بزارید
با یه نرم افزار به اسم HDTune هم تست ارور کردم و هم تست سلامتی هارد و هردو هم هاردم رو سالم نشون دادند.
ضمنا توی محیط داس هارد مشکل نداره
فقط توی محیط ویندوز اون 2 گیگ فضا گم میشه

H A M E D
25-09-2008, 06:20
باز هم ميگم هاردتون مشكل نداره و اون حجم هم مربوط به PageFile و يا Virtual Memory ويندوزه. شايد هم Hibernate رو فعال كرديد و فايلي هم حجم رمتون ايجاد شده . ضمنا اين دو فايل سيستمي هستن و در حالت عادي توي درايو نشون داده نميشن.

soheilspeedart
26-09-2008, 08:21
من با حامد موافقم، شما حجم فایلهای سیستمی رو در نظر نگرفتین که حتی در حالت Show hidden files and folders نیز نمایش داده نمی شن!!!! برای مشاهده این فایلها باید تیک گزینه Hide protected operating system files رو بردارید.

در این حالت می تونید فایلهای سیستمی رو مشاهده کنید مثل PageFile که هم حجم با میزان حافظه مجازی (Virtual Memory) شماست و....

البته یه نکته دیگه رو هم باید مد نظر داشته باشید، بعضی فولدرها مثل System Volume Information که برای جلوگیری از ورود شما و دستکاری غیرآگاهانه، توسط ویندوز غیرقابل دسترسی (Access denied) می شوند، این گونه فولدرها هر چند حجم خاص خودشون رو دارند اما حجم اونها صفر نمایش داده می شه و ویندوز اعلام می کنه که این فولدر خالی هست، اگر هم شما قصد ورود به اون رو داشته باشید با پیغام Access denied موجه می شین و از ورود شما جلوگیری می شه

بنابراین با درصد اطمینان بالایی می شه گفت که شما احتمالا حجم فایلهای سیستمی و اینگونه فولدرها رو در نظر نگرفته اید

موفق باشید

darkshahab
03-10-2008, 12:32
من یه رم 1 گیگ به سیستمم اضافه کردم
از همون وقت هم این مشکل پیش اومد
یعنی دلیلش اینه؟

darkshahab
03-10-2008, 12:36
حق با شما بود
پیج فایل با حجم 2 گیگ یافت شد
از همه متشکرم
بخصوص حامد و سهیل