PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای خرید خنک کننده آبی برای سی پی یو Water Cooling

behradsn
22-09-2008, 23:30
باسلام

بنده این هفته قصد خرید سی پی یو دارم و میخوام یک خنک کننده خوب هم براش بگیرم

اگر واترکولینگ با قیمت حداکثر 100 هزارتومان میشه جمع کرد واتری که بعداً قابلیت افزایش واتربلوک رو داشته باشه هستش تو بازار ایران یا خیر

بیشتر از این برام صرف نمیکنه هزینه کنم چون رم هم میخوام بگیرم

یه فن مناسب در نظر دارم 70 هزار تومان اگر واتر نشه اینو میبندم

خلاصه کلام واتر با 100 تومن میشه جمع کرد یا خیر ؟!

اگر میشه از کجا میتونم تهیه کنم

ممنون

rezidentevilone
23-09-2008, 21:54
تری دی گلکسی 2 از گیگابایت 120- هستش.. که جزو کولر های میان قیمت آبی و با کاربرد بالا حساب می شه:27:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

که می تونی با استفاده از کیت جدای بولوآی کارت گرافیک رو هم خنک کنی ( هم single هم sli )

این رو یه بار هم توی پیام عصر ارتباط نقد کردند... فکر کنم 20 - 30 درجه از کولر استوک خنک تر کردش..:46:

behradsn
24-09-2008, 14:51
تری دی گلکسی 2 از گیگابایت 120- هستش.. که جزو کولر های میان قیمت آبی و با کاربرد بالا حساب می شه:27:

که می تونی با استفاده از کیت جدای بولوآی کارت گرافیک رو هم خنک کنی ( هم single هم sli )

این رو یه بار هم توی پیام عصر ارتباط نقد کردند... فکر کنم 20 - 30 درجه از کولر استوک خنک تر کردش..:46:

ممنون اما قیمت ؟!

rezidentevilone
24-09-2008, 15:43
120 - ( بالا هم نوشتم )

rezidentevilone
26-09-2008, 11:42
چی شد چی خریدی؟
چقدر خنک می کنه ؟

راستی اگه هنوز نگرفتی و می خوای از ترکیب فن+هیت سینک استفاده کنی این کولر هم جالبه

از لحاظ طراحی بسیار خوب طراحی شده... درسته ممکنه شکیل نباشه اما کاراییش نسبت به قیمتش خیلی بالا تره..

در ضمن از لحاظ اندازه جزو برگترین کولر هاست!

ganje nahofte
26-09-2008, 22:34
این کولر بالایی که دوستمون معرفی کرده خیلی خوبه ولی یک عیب اساسی داره و اونم اینه که پایه هاش فشاریه و مثل فن های خود باکس سی پی یو ماردبورد رو کمی خم میکنه! به نظر من مدلی که عکسش را در پایین میبینید بهتره:

behradsn
27-09-2008, 10:11
دوستان ممنون

نظر من رو واتر ارزون بود که انگار نیست

درباره فن خودم یک فن خیلی خوب تو ذهنم هست

اول :

یک کولر ZEROtherm FZ120 میخرم

دوم :

یک عدد فن 12 سانتی Thermaltake Cyclo روی سینک Zerotherm نصب میکنم بجای فن خودش

از نظر کارایی فن Thermaltake Cyclo خیلی بهتر از فن خود زیروترمه ، مشخصات نشون میده هم صداش کمتره هم بازدهی هوای خروجی ، اون هم بخاطر بزرگ بودن پره هاست

کنکتورشم مانند فن زیروترم چهارپینه

در ضمن شکل ظاهریشم خیلی قشنگه (کیس من کنارش شیشه ای هست و داخلش پیداست)چون هم دمارو نشون میشده هم شدت صدارو

فقط یک مقدار گرون در میاد ، حدود 75 تومن

خریدم نصب کردم تو همین تاپیک یه عکس ازش میگذارم

rezidentevilone
27-09-2008, 11:41
چی شد چی خریدی؟
چقدر خنک می کنه ؟

راستی اگه هنوز نگرفتی و می خوای از ترکیب فن+هیت سینک استفاده کنی این کولر هم جالبه

از لحاظ طراحی بسیار خوب طراحی شده... درسته ممکنه شکیل نباشه اما کاراییش نسبت به قیمتش خیلی بالا تره..

در ضمن از لحاظ اندازه جزو برگترین کولر هاست!

این که من معرفی کردم با 20 - 25 تومن سروتش هم میاد...

این کولر و فنی که خود شما مد نظرتون هست ممکنه بگید چه قیمته ؟:20:

behradsn
28-09-2008, 13:08
این که من معرفی کردم با 20 - 25 تومن سروتش هم میاد...

این کولر و فنی که خود شما مد نظرتون هست ممکنه بگید چه قیمته ؟:20:

نوشام که دوست عزیز

دورو بر 75 درمیاد همش

rezidentevilone
28-09-2008, 15:08
ارزش نداره 75 بدی به کولر معمولی...

اگه هم خواستی بگیری در این رنج قیمت حداقل کولری بگیر که تمام هیتسینکش مس باشه نه فقط لوله هاش

63

منبع هم سایت فون ایران... خودت یه نگاه کلی بنداز..

behradsn
28-09-2008, 22:02
ارزش نداره 75 بدی به کولر معمولی...

اگه هم خواستی بگیری در این رنج قیمت حداقل کولری بگیر که تمام هیتسینکش مس باشه نه فقط لوله هاش

63

منبع هم سایت فون ایران... خودت یه نگاه کلی بنداز..

ممنون دوست عزیز

اما هزچی گشتم از این فن review ندیدم برای مقایسه

اگر review ازش دیدی لینکشو برام بگذار....

rezidentevilone
28-09-2008, 23:46
از لحاظ تعوری... چون تمام قسمت ها از مس هست انتقال حرارت ار سی پی یو به بالا با سرعت بیشتری نسبت به هیت سینکی که خودت انتخاب کرده بودی انجام می شه.... و با سرعت بیشتری هم از هیت سینک مسی دفع می شه...:5:

اما دیگه فن رو نمی دونم.... می گردم ببینم ریویو چی هست براش!

راستی سیستم خفنت مبارک!!!:21::27:

چه قدر هزینه کردی برای مین... و برای رم ها ؟.... تو این گرونی چطور دلت اومد آپگرید کنی؟! من که صبر کردم ببینم میاد پایین یا نه!:19:

ganje nahofte
29-09-2008, 00:40
دوستان ممنون

نظر من رو واتر ارزون بود که انگار نیست

درباره فن خودم یک فن خیلی خوب تو ذهنم هست

اول :

یک کولر ZEROtherm FZ120 میخرم

دوم :

یک عدد فن 12 سانتی Thermaltake Cyclo روی سینک Zerotherm نصب میکنم بجای فن خودش

از نظر کارایی فن Thermaltake Cyclo خیلی بهتر از فن خود زیروترمه ، مشخصات نشون میده هم صداش کمتره هم بازدهی هوای خروجی ، اون هم بخاطر بزرگ بودن پره هاست

کنکتورشم مانند فن زیروترم چهارپینه

در ضمن شکل ظاهریشم خیلی قشنگه (کیس من کنارش شیشه ای هست و داخلش پیداست)چون هم دمارو نشون میشده هم شدت صدارو

فقط یک مقدار گرون در میاد ، حدود 75 تومن

خریدم نصب کردم تو همین تاپیک یه عکس ازش میگذارم
من هر دو فنی که شما عکسش رو در بالا گذاشتی دارم. نویز هردوتاشون مثل همه پس فرقی نمیکنه که با هم عوضشون کنی.
اما پیشنهاد من:
بین FZ-120s و NV-120P دومی بهتر امتحانش رو پس داده و به جرات میتونم بگم اگر بهترین فن جهان نباشه یکی از دو تا فن برتر در جهانه!! جنس آلیاژش هم از آلومینیوم و مس بهتره. دو مزیت دیگه هم داره یک خمیر حرارتی 8 هزار تومانی و یک فن کنترلر 10 هزار تومانی هم داخل پکش هست. دیگه چی میخوای که این فن نداره؟؟؟؟
درضمن قیمت یوزر NV-120P حدود 60,000 تومان و FZ-120S هم حدود 55,000 تومان هست.

behradsn
29-09-2008, 14:46
درمورد فن برای این این مدل رو در نظر دارم و میخوام فنش رو عوض کنم که زیبا تر میشه

داخل کیس من از بیرون معلومه....

بیشتر برای همین میگم

درمورد اون فرن ترمال تک که کلاً مسی هستش از نظر تعوری حرف شما درسته اما از نظر عملی فن معمولی هستش و وزن زیادی هم داره و بست هاشم پلاستیکی هستش

ممنون از راهنمایی هاتون

ganje nahofte
01-10-2008, 02:33
درمورد فن برای این این مدل رو در نظر دارم و میخوام فنش رو عوض کنم که زیبا تر میشه

داخل کیس من از بیرون معلومه....

بیشتر برای همین میگم

درمورد اون فرن ترمال تک که کلاً مسی هستش از نظر تعوری حرف شما درسته اما از نظر عملی فن معمولی هستش و وزن زیادی هم داره و بست هاشم پلاستیکی هستش

ممنون از راهنمایی هاتون

بازم یه جای کار میلنگه! اگه شما فن رو هم عوض کنی (برای خوشگلی) نمیتونی ازش استفاده ای بکنی چون روی فن به سمت در کیس نیست که دیده بشه پس این کارت هم بیهوده هست.

در مورد این فن ترماتیک که دوستمون معرفی کرد باهت موافقم. زیاد چنگی به دل نمیزنه!

rezidentevilone
01-10-2008, 10:29
بازم یه جای کار میلنگه! اگه شما فن رو هم عوض کنی (برای خوشگلی) نمیتونی ازش استفاده ای بکنی چون روی فن به سمت در کیس نیست که دیده بشه پس این کارت هم بیهوده هست.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پس فن به کدوم سمته؟!!!!!!:31:

ganje nahofte
01-10-2008, 12:18
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پس فن به کدوم سمته؟!!!!!!:31:
بالا - پایین - چپ - راست. به هر سمت که دوست داشته باشی (البته اگر هیتسینک مادربوردت اجازه بده ولی به سمت در کیس نیست که بتونی دما رو ببینی!
یکم بیشتر به عکسش نگاه کن متوجه میشی!

rezidentevilone
01-10-2008, 14:26
!!!!!!!!!!!!

بهراد راست می گه ها....!!!!!!!!!!!

دمت گرم نکته ریز جالبی بود!!!!!!......

چون فن رو به درب کیس قرار نمی گیره....... یا رو به پاوره... یا رو به کفه کیسه!!!!!!!!!

becareful
02-10-2008, 00:25
باشه باز هم کمی نورمیده و چون توی کیس تاریک هست معلوم میشه و ولی اون طور که توی عکس ها هست نیست...مثلا همین tuniq tower 120 نورش خیلی کمتر از چیزیه که توی عکس ها گذاشته میشه...

behradsn
03-10-2008, 22:50
ای بابا سر چه چیز هایی بحث میکنید !!!

فن بسمت درایوهاست (به سمت مموری ها ) یعنی درست به سمتی که از بیرون معلوم میشه

دقیقاً نوشته های روش از بیرون معلومه

اینقدرا هم خنگ نیستم که به این چیزها توجه نکنم و بخوام همچین کاری بکنم

درضمن شما پنجره کنار کیسو که مثل مانیتور جلو خودتون نگذاشتید که بخواهید از روبرو فن رو ببینید

زاویه ای بیش از 120درجه نصبت به کیس دارید و داخل کیس رو میبینید

با این زاویه تقریباً شما فن رو بصورت کمل از بیرون میبینید

rezidentevilone
03-10-2008, 23:20
خوب اگه این شکلیه روی cpu قرار بگیره قابل دیدن هست....

اما من فکر کردم که به صورتی روی cpu قرار می گیره که فن رو به کف کیس باشه تا هوای خنکتر رو از پایین بده بین پره و از بالا هم هوای گرم خارج بشه ( که حالت اصولی هم به همین شکله )

behradsn
04-10-2008, 00:06
خوب اگه این شکلیه روی cpu قرار بگیره قابل دیدن هست....

اما من فکر کردم که به صورتی روی cpu قرار می گیره که فن رو به کف کیس باشه تا هوای خنکتر رو از پایین بده بین پره و از بالا هم هوای گرم خارج بشه ( که حالت اصولی هم به همین شکله )

اتفاقاً این شکل قرار گرفتن اصولی تره

چون بوسیله فن پشت کیس هوای گرمی که بوسیله فن از وسط سینک عبود داده شده به راحتی به خارج هدایت میشه

لطفاً بیشتر دقت کنید

ganje nahofte
04-10-2008, 00:11
والا چی بگم دیگه! نرود میخ آهنین در سنگ!

becareful
04-10-2008, 14:43
مدل کیست چیه نکنه کیست کاور بغلش کلا شیشست؟ :31: حتما تو میخوای هر بار سرتو خم کنی داخل کیس رو ببینی؟ (این طور که میگی نوشته هاش هم معلومه)این جا همه اومده بودن کمک کنن یا نظر بدن همین!!! ... چطوری از زاویه که پشت مانیتور هستی و از بالا سمت راست چطوری نوشته ها رو میبینی؟! به هر حال اگه گرفتی یه عکس بزار ما هم ببینیم...

behradsn
04-10-2008, 22:17
مدل کیست چیه نکنه کیست کاور بغلش کلا شیشست؟ :31: حتما تو میخوای هر بار سرتو خم کنی داخل کیس رو ببینی؟ (این طور که میگی نوشته هاش هم معلومه)این جا همه اومده بودن کمک کنن یا نظر بدن همین!!! ... چطوری از زاویه که پشت مانیتور هستی و از بالا سمت راست چطوری نوشته ها رو میبینی؟! به هر حال اگه گرفتی یه عکس بزار ما هم ببینیم...

کیس من کنار مانیتوره (سمت چپ مانیتور) ، نیازم به خم کردن سر برا دیدن داخلش نیست

این هم عکسش

ممنون از راهنمایی و نکته سنجی دوستان

اما اگر بجای نا امید کردن یه کم تشویق و تمجید چاشنی صحبت هاتون بکنید بد نیست....

rezidentevilone
05-10-2008, 14:14
حاجی با این عکسی که گذاشتی من پیشنهاد می دم خرج کولر cpu رو بزاری رو پول فروش این مانیتورت یه 19 lcd بگیری.... واقعا حیف می شه اون 4870 که داره خروجی به اون مانیتور می ده...( با احترام )

از داخل اون سوراخ هم که روی کیست هست فکر نمی کنم چیزی از اون فن مشخص بشه... ( قسمت شیشه خور خیلی کوچیکه )

behradsn
05-10-2008, 14:54
حاجی با این عکسی که گذاشتی من پیشنهاد می دم خرج کولر cpu رو بزاری رو پول فروش این مانیتورت یه 19 lcd بگیری.... واقعا حیف می شه اون 4870 که داره خروجی به اون مانیتور می ده...( با احترام )

از داخل اون سوراخ هم که روی کیست هست فکر نمی کنم چیزی از اون فن مشخص بشه... ( قسمت شیشه خور خیلی کوچیکه )

خیلی ممنون از پیشنهادات سازنده

اول اینکه قصد خرید مانیتوی 22 اینچ LCD دارم اما فعلاً پول تو دستم نیست ، انشاالـ.. 3 ماه دیگه

داستان خرید کارتو ارتقاء سیستم قبل از خرید مانیتورو نمیخوام بگم واست که کلی باید تایپ کنم

دیدم وقت تایپ دارم گفتم ادیت کنمو داستانو بگم :

در تاپیک های دیگه کم و بیش گفته بودم اما اینجا کامل میگم

قرار از این بود که یه 7900 جیتی سال 85 خریدم خیلی هم گرون اونقدر بلا ملا سرش آوردمو اوردائمیش کردم که مموریهاش آسیب دید

بعد دیدم با این حالت نمیشه با سیستم کار کرد گفتم وی جی ای بگیرم که در همین اوقات بود که 4870 اومد تو بازارو زدم تو گوش یکیش اما پاور هم میخواست

دستو کردم انتهای جیب و یه پاور گرون هم خریدم ، اما رو سیستم ضعیفی که داشتم واقعاً داشت حیف میشد و پرفورمانسش نصف هم کمتر بود

بعد حدود یک ماه خودمو جمعوجور کردم و یک سی پی یو ، رم و مادربرد گرفتم یه هو دیدم با یک و خورده ای سیستم به کل آبگرید شده

دیگه تو این پرخرجی نه نظری به مانیتور بود نه پولی ، حالا این سرگیجه مالی که حدود 3 ماه طول میکشه تموم بشه یه مانیتور خوب باید بگیرم که حالا حالاها دست به سیستم نزنم برم سراغ بدبختیام:31:

درمورد اون سوراخ اینقدرا هم که تو عکس پیداست کوچیک نیست ، به راحتی فن سی پی یو استوکو از پشت میز میبینم (درحالی که توی کیس روشن نیست)

در مورد اندازه هم موافقم ،خودم در نظر داشتم فن که گرفتم در کیس رو ببرم و یک طلق بیندازم و جای فن رو تغییر بدم جوریکه به سینک چیپست مادربرد بزنه، اگه بشه و وسائلش هم پیدا بشه کم کم کیس مودش میکنم ، یه چیزهایی هم تو فکرم هست....

درنهایت ممنون از ریز بینی و نکته سنجیتون:31:

rezidentevilone
05-10-2008, 21:20
پس یه 4870 سه جهار برابر پول خودش خرج کذاشته روی دستت!:31:

درمورد اون سوراخ اینقدرا هم که تو عکس پیداست کوچیک نیست ، به راحتی فن سی پی یو استوکو از پشت میز میبینم (درحالی که توی کیس روشن نیست)

آخه من اولای تاپیک فکر می کردم از این خفنا باشه!

در مورد اندازه هم موافقم ،خودم در نظر داشتم فن که گرفتم در کیس رو ببرم و یک طلق بیندازم و جای فن رو تغییر بدم جوریکه به سینک چیپست مادربرد بزنه، اگه بشه و وسائلش هم پیدا بشه کم کم کیس مودش میکنم ، یه چیزهایی هم تو فکرم هست...

شما چرا کلا" درب بقل رو حذف نمی کنی ؟ خیلی خوبه... گردش هوایی هم که دیگه کلا رله می شه:31::46:

behradsn
05-10-2008, 21:58
پس یه 4870 سه جهار برابر پول خودش خرج کذاشته روی دستت!:31:

آخه من اولای تاپیک فکر می کردم از این خفنا باشه!

شما چرا کلا" درب بقل رو حذف نمی کنی ؟ خیلی خوبه... گردش هوایی هم که دیگه کلا رله می شه:31::46:

نه بابا زشت میشه ، درضمن تحویه کیس مناسب باشه از برداشتن درب کنار بهتره ، خودم هم وسایل برای بزرگ کردن پنجره کنار دارم ، مشکلی نیست

اگر وسایل برای کیس مود پیدا بشه خیلی خوبه ، مانند چراغ ، کنترلر دیجیتالی فن ، نشان دهنده دیجیتالی دما و و ...