PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 15 سامسونگ

akhoond
22-09-2008, 22:32
سلام دوستان :46:
راستش من چند وقتیه که تو فکر تعویض مانیتورم ام ( مانتیورم بر می گرده به 9 _ 10 سال پیش ، منتظرم ردیف بودجه تصویب بشه ، برم بگیرم :31: )
چون بودجه اولین قیلتریه که همه چی از اون می گذره ، و هزینه هم هر چی کمتر ، بهتر ، تو روزنامه تبلیغ یه ال سی دی سامسونگ دیدم که قیمت اش خیلی عجیب بود ، مدل NW1632 ، مانیتور ال سی دی 15.6 اینچ واید ، سامسونگ ، کنتراست 2000 ، وضوح 1360*768 ، با قیمت 150 تومان ، دیدم که این قیمت برای این محصول خیلی عجیبه :18: و به صرفه به نظر می رسه ...
1 _ حالا می خواستم بدونم که برای من که بیشتر وب گردی دارم ، و بعد فیلم و شاید هم گاهی دلم لک بزنه واسه فیفا ، یه دستی هم به فیفا بزنم ، بهتره که Crt بگیرم ، یا Lcd ؟
2 _ تو این رنج قیمت می تونم یه چیز خوب گیر بیارم ؟ ( حدود 150 تومان ) یا باید بزام روش ؟ (چه Crt چه Lcd)
( این مانیتور بالا که گفتم ، چیز خوبیه ، یا نه ؟ از همه نظر .... )

مرسی ، ممنونم از راهنمایی تون :11:
یا حق

farshad9
23-09-2008, 01:36
این سایز خیلی کوچیکه به خصوص برای دیدن فیلم قیمتش هم حدود 140 تومنه
به نظر من اگه واید میخوای بگیری حداقل 19 اینچ بگیر اکثر مدلهای 19 اینچ بین 200 تا 220 تومن هستن البته ارزون تر از این هم هست توی رایان صبا یه مدل 19 ال جی رو 180 زده

farshad9
23-09-2008, 01:39
اینو یادم رفت بگم که زمان پاسخگویی تصویرش 8 میلی ثانیه هست که خیلی زیاده

akhoond
23-09-2008, 10:06
این سایز خیلی کوچیکه به خصوص برای دیدن فیلم قیمتش هم حدود 140 تومنه
به نظر من اگه واید میخوای بگیری حداقل 19 اینچ بگیر اکثر مدلهای 19 اینچ بین 200 تا 220 تومن هستن البته ارزون تر از این هم هست توی رایان صبا یه مدل 19 ال جی رو 180 زده

من به شخصه ، اصرای به واید ندارم ، اما خب الآن اکثرا داره واید می شه دیگه ، نیاز هام رو هم گفتم ، کسانی که دستشون تو کاره ، باید بگند کدوم مناسب تره ...
جواب اون 2 تا سوال به نظرم خیلی مهمه ، که اصلا Crt یا LCd ؟
اگه Crt ؛ که مشکلی نیست ، چون رنج قمیت کمه و معمولا با حول و حوش 100 می شه جمع اش کرد
اگر هم LCd می شه بعد رفت دنبال این که با بود جه زیر 200 تومان ، چی بگیرم
دوستان یه گزینه ای رو هم مدنظر داشته باشند ( درسته که دارم به نسبت کم هزینه می کنم ، اما خب :20: ) با این هزینه ای که دارم می ذارم ف حذاقل یه چیزی باشه که عمر خوبی داشته باشه و ساپورت هم حداقل تا 2 _ 3 سال باشه دیگه ( جون سر در نمیارم می گم ، یه وقت یه مانیتور نگیرم ، بعد پس فردا که خواستم سیستم رو ارتقا بدم ، معلوم بشه که دیگه خروجی اون مانیتور رو کارت گرافیکی ها نصب نمی شه ، این رو مثال زدم ، خواستم بگم یه وقت این جوری غافلگیر نشم ، هر چند که با هزینه نه جندان زیاد ، دیگه نمی شه این جوری تصمیم گرفت ، ولی خب .... اگه این دید من درسته ، آیا الآن که قصد تعویض سیستم رو ندارم ، درسته مانیتور رو عوض کردن ؟ ( تغیرات زیاد نیست ) یا تغییرات و زیاده و صبر کنم با سیستم یک جا عوض کنم ؟ ( شرایط تعویض سیستم ممکنه که حالا حالا ها پیش نیاد ، اگه واقعا تغییرات این قدر نیست که من فکر می کنم ، الآن مانیتور رو بگیرم ) )

مرسی
منتظرم
یاحق

واقعا چقدر دوستان راهنمایی کردن ، ممنونم ...
یه خرده بیشتر سرچ کردم ، به این نتایج رسیدم و سوال ها رو هم بهتر کردم ( به نظر خودم ):

1 _ من که بیشتر وب گردی دارم ، و بعد فیلم و شاید هم گاهی دلم لک بزنه واسه بازی های نوستالژیک و یه دستی هم بازی بزنم ( گیمر نیستم ) بهتره که Crt بگیرم ، یا Lcd ؟
( ممکنه که بعدا لازم بشه که کار های گرافیکی انجام بدم ، هیچ دوست ندارم که واسه بر طرف کردن این نیاز ، 6 ماه یا 1 سال دیگه دوباره هزینه کنم )
2 _ تو این رنج قیمت می تونم یه چیز خوب گیر بیارم ؟ یا باید بذارم روش حتما ؟
3 _ من خیلی با ال سی دی کار نکردم که بتونم بگم چه تفاوت هایی دارن ؟ این اختلاف به حدودا 100 تومانی ارزش داره هزینه بشه ؟ ( از نظر ارزش فقط توانایی بیشتر ال سی دی بی زحمت در نظر گرفته نشه این که خرید الان بتونه تا 3 _ 4 سال حداقل ساپورت ام کنه هم مهمه )

چند تا مدل رو دیدم که بد نیستن ( فکر کنم بشه این جوری ترتیب کرد ) :
1 _ Bw1953 که فکر می کنم حدود بودجه ام باشه ( فکر کنم این گزینه خوبی باشه )
2 _ خانواده 1932 (Bw1932 , Gw1932 راستش من فرق زیادی حس نکردم بین این 2 تا )
3 _ خانواده 1931 ( Bw1931 , Cw1932 بین این 2 تا فرق چندانی حس نکردم )

این 3 تا رو با مقایسه با T1900 ، دیدم بد نیستند و 1953 به نظرم از بقیه سر تر اومد ، گفتم با شما هم یه مشورتی داشته باشم ( این 1900 متاسفانه اصلا به بودجه ام نمی خوره ، وگرنه گزینه خوبی هست )
* در آخر این رو تو پرانتز می گم آیا تفاوت 60 _ 70 تومنی Nw1632 با این مانیتور ها رو بی خیال بشم ؟ اصلا ارزش سیو کردن 60 تومان رو نداره ؟

** یه پرانتزی دیگه ، آقا این خروجی Dvi در مقایسه با 15pin D-SUB خیلی چیز شاقیه ؟ یعنی از نظر کیفیت ، کاملا تو چشم میاد ؟ یا تفاوتی نداره ؟

امیدوارم این دفعه راهنمایی ها سرازیر بشه :دی

یا حق

farshad9
23-09-2008, 21:08
با بودجه ایی که شما دارید از بین مدلهایی که اسم بردید BW 1953 و GW 1932 گزینه های خوبین
BW 1953 = کنتراست استاتیک 1 به 1000 - کنتراست دینامیک 1 به 8000 - زمان پاسخگویی تصویرش 2 میلی ثانیه
GW 1932 = کنتراست استاتیک 1 به 1000 - کنتراست دینامیک 1 به 3000 - زمان پاسخگویی تصویرش 2 میلی ثانیه - دارای صفحه نمایش براق
تفاوت GW 1932 و Bw1932 در همین صفحه نماش براقه اونایی که استفاده کردن میگن باعث ایجاد تصاویر نرم تری میشه
اینم در آخر اضافه کنم که مانیتورهای 19 سامسونگ ساخت داخل هستند