PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال حرفه ای از برنامه winrar

mehdidll
28-12-2005, 19:00
سلام دوستن
من یه سوال بدرباره فشرده کردن فیلم ها با برنامه winrarداشتم
می خوام بدونم بعضی از فیلم هخا که از اینترنت دانلود میکن حجم آنها 2 مگابایت بیشتر نیست ولی وقتی از حالت فشرده حارج میکنم میشه 150 ئگابایت!!!!!!!!!!!
تو winrar حالت های مختلف شو امتحان کردم ولی نشد
اگه کسی می دونه جواب بده ممنون میشم
ممنون

mpsjavad
28-12-2005, 21:46
با سلام ..

مهدي جان يه نمونه از اين مدل فيلم ها ي فشرده 2 مگابايتي كه ميشن 150 مگابايت رو ميتوني ادرس بدي دانلود كنيم .. بعد روش نظر بديم .. :)

ممنون

Spy
28-12-2005, 22:16
این جور فایل ها رو بهش میگن FAKE فکر کنم...
شما نوت پد رو باز کن ...
هزارتا Space توش تایپ کن ....بعد Save کن ...حجم رو ببین...بعد Zip کن میشه 1 تقریبا کیلوبایت...
(این جمله کپی رایتش ماله علی رضا شفائی عزیز هست...)

قبلا هم یک فایل بود به اسم ویندوز ایکس پی که دو مگ بود از حالت زیپ خارج میکردی میشد 700 مگابایت....
کلا این جور فشرده سازی شاید غیرممکن باشه که 150 مگ بشه دو مگ...شاید این هم از اون نوع بالاییه باشه

Harry Potter
28-12-2005, 22:30
سلام دوستن
من یه سوال بدرباره فشرده کردن فیلم ها با برنامه winrarداشتم
می خوام بدونم بعضی از فیلم هخا که از اینترنت دانلود میکن حجم آنها 2 مگابایت بیشتر نیست ولی وقتی از حالت فشرده حارج میکنم میشه 150 ئگابایت!!!!!!!!!!!
تو winrar حالت های مختلف شو امتحان کردم ولی نشد
اگه کسی می دونه جواب بده ممنون میشم
ممنون

خوب یکی از این فیلم ها رو بزار ببینم چیه ...
البته حرف Spy جان درسته که اینها اغلب سر کاریه. (همون FAKE )

malekashtar
29-12-2005, 03:06
نه ببینید از یک نظر من موافقم
بعضی فیلمهی هک هستند که تو سایتها میزارند مثل سیمرغ وقتی از حالت زیپ خارج میکنی 100 مگ میشه در صورتی
که در 2 مگ دانود کرده ام
نظرتون چیه
خود منم تو کفشم

sed mammad
29-12-2005, 03:37
:ohno: :ohno: :ohno:
به حق چيزاي نشنيده فيلم 100مگي رو زيپ ميكنن ميشه 2مگ.........
خدايا توبه........
يه نمونشو بذار كه ما هم دانلود كنيم ........

hatef_4541
29-12-2005, 03:42
نه بابا هميشه هم fake نيست. من يه فيلم آموزشي ساخته بودم توي 2 part . حجم اين تا قسمت فيلم روي هم: 124 مگا بايت كه وقتي RAR كردم شده 7 مگا بايت ! البته قسمت اصلي فيلم خرابه ! شايد واسه همين كم شده ! اما يه فيلم ديگه كه 72 mb كه rar شده 17 mb فيلمش هم سالمه.

Harry Potter
29-12-2005, 04:11
نه ببینید از یک نظر من موافقم
بعضی فیلمهی هک هستند که تو سایتها میزارند مثل سیمرغ وقتی از حالت زیپ خارج میکنی 100 مگ میشه در صورتی
که در 2 مگ دانود کرده ام
نظرتون چیه
خود منم تو کفشم

خوب این 2 مگابایتی که میگی لطفا لینکش رو بده تا ما نظر بدیم.
کلا فشرده سازی بستگی به نوع فایل داره و باید دید اون فایلی که میگی چیه.
ندیده که نمیشه ...

MortezaPro
29-12-2005, 17:00
سلام
همونطور که Harry Potter عزیز گفت میزان فشرده سازی بستگی به نوع فایل. مثلا یه فایل وُرد صد صفحه ای که حجم اصلیش شاید به مگ هم برسه، بعد از فشرده کردن میشه زیر 100 کیلو بایت.

بعضی از فیلمها هم که با صورت Uncompressed هستن (که اغلبشون هم با پسوند Avi ذخیره شدن) این خاصیت رو دارن. مخصوصا فیلمای آموزشی که با بعضی نرم افزارها میتونیم درست کنیم. یعنی همون چیزی که hatef_4541 گفت. خود من هم یه فیلم آموزشی ساختم که با پسوند Avi و به صورت Uncompressed ذخیره کردم. حجم فیلم بالای 800 مگ شد. ولی وقتی فشرده کردم شد 20 مگ.

به نظر من اگه فیلمی که دانلود کردی با پسوند Avi بود احتمالا همین خاصیت رو داره.

اینم بگم که از نظر علمی، اگه یه فیلم به هیچ وجه فشرده نشه فقط میتونیم حدود یه دیقه رو توی یه سی دی رایت کنیم نه بیشتر.

justmp3
29-12-2005, 17:35
سلام
همونطور که Harry Potter عزیز گفت میزان فشرده سازی بستگی به نوع فایل. مثلا یه فایل وُرد صد صفحه ای که حجم اصلیش شاید به مگ هم برسه، بعد از فشرده کردن میشه زیر 100 کیلو بایت.

بعضی از فیلمها هم که با صورت Uncompressed هستن (که اغلبشون هم با پسوند Avi ذخیره شدن) این خاصیت رو دارن. مخصوصا فیلمای آموزشی که با بعضی نرم افزارها میتونیم درست کنیم. یعنی همون چیزی که hatef_4541 گفت. خود من هم یه فیلم آموزشی ساختم که با پسوند Avi و به صورت Uncompressed ذخیره کردم. حجم فیلم بالای 800 مگ شد. ولی وقتی فشرده کردم شد 20 مگ.

به نظر من اگه فیلمی که دانلود کردی با پسوند Avi بود احتمالا همین خاصیت رو داره.

اینم بگم که از نظر علمی، اگه یه فیلم به هیچ وجه فشرده نشه فقط میتونیم حدود یه دیقه رو توی یه سی دی رایت کنیم نه بیشتر.
میشه توضیح بدی که چطور میشه فیلم را Compress کرد؟!

'POP'
29-12-2005, 18:20
... بعضی از فیلم ها که از اینترنت دانلود میکن حجم آنها 2 مگابایت بیشتر نیست ولی وقتی از حالت فشرده خارج میکنم میشه 150 ئگابایت!...
دوست محترم , شما به فرمت فيلم دريافتي اشاره نكرده ايد.اما بطور كلي ويدئوهاي با فرمت Mpeg چون از استانداردهاي فشرده سازي بالايي برخوردارند را با برنامه هاي فشرده ساز ( از قبيل Win rar ) بيشتر از آن نمي توان "فشرده" كرد. اما اين مطلب راجع به ساير فرمت ها بويژه Avi كه فرمت فيلم استاندارد ويندوز است(و از هيچ نوع پروتكل فشرده سازي استفاده نمي كند) صدق نمي كند.
;)

Honradez
29-12-2005, 19:24
حالا من همین تعجب رو با برنامه Nero 7 کردم که از 500 مگ شده بود 70 مگ!!!!!!!!!!!!!!!

(به حق چیزهای ندیده و نشنیده)

MortezaPro
29-12-2005, 22:17
میشه توضیح بدی که چطور میشه فیلم را Compress کرد؟!

همونطور که FARID_R عزیز گفت معمولا فرمتهای mpeg به خودی خود فشرده شده هستن و دیگه فشرده سازی در مورد اونا اثری نداره. دقیقا مثل پسوند wav و mp3 که پسوند wav رو اگه فشرده کنی حجمش کم میشه و تقریبا میشه اندازه همون فایل که با پسوند mp3 ذخیره شده باشه. ولی فایل mp3 دیگه فشرده نمیشه.

برای اینکه بتونی یه فایل تصویری رو به Mpeg تبدیل کنی میتونی از نرم افزارای مختلفی که وجود داره استفاده کنی. ساده ترین برنامه فکر کنم همین VCDCutter باشه یا برای حرفه ای کار کردن برنامه هایی که برای ویرایش حرفه ای فیلم استفاده میشه. مثل Ulead.

Honradez
31-12-2005, 14:06
ولی الحق و الانصاف که این برنامه UHARC GUI واقعا عالیه. من باهاش بازی NFS Most Wanted را در یک CD جا دادم!!!!!!!!!

(بعد هم از رو اون بازی رو نصب و اجرا کردم.)

mehdidll
01-01-2006, 01:36
سلام
پسوند فایل avi هست ولی خودم که امتحان میکنم یعنی یه فیلم آموزشی درست کردم وقتی rar کردم فقط از 600 مگابایت
اومد به 570 مگابایت کسی میدنه چه جوریه قضیه
ولی در مورده فابلهای با این حجم صحت داره همنطور که دوستان گفتن تو سایت سیمرغ و بسیاری از سایت های دیگه همچین
فیلم هایی هست
باور نمی کنید
یه سر بزنید به این سایت سایت سیمرغ هستش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون