PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد قوانین آموزشی(لطفا کمک کنید)

danielo_punker
17-09-2008, 07:20
من در غیر انتفایی سراسری درس میخونم
1.درباره این قانون 3 سال برای کاردانی میشه توضیح بدید.
یعنی من شنیدم اگر کسی بالای 3 سال تو کاردانی درسشو تموم کنه.بهش مدرک نمیدن و تمیتونه برای کادانی کارشناسی امتحان بده.یعنی براش معادل میخوره.البته یکی به من گفته قبلا اینطوری بوده ولی الان نه .
2.اگر کسی 3 بار در کاردانی مشروط بشه و بعد از دوبار تعهد بده که اگر 2 باره مشروط شد اخراج هست.
حالا اگه خود اموزش دانشگاه بخواد اخراج نکنه (ماده خاص) .میتونه اینکارو بکنه
3.جدیدا بعضی از دانشگاه های غیرانتفایی را بخاطر امکانات بالا و سطح بالاش .اسمشو عوض کردند
مثلا موسسه غیر انتفایی شمال امل به دانشگاه شمال امل تغییر کرد.
ایا این تو مدرکی که میدند تاثیر داره.

mani6606
17-09-2008, 11:27
در کاردانی حداکثر 3 سال و کارشناسی حداکثر 5 سال . و اگر دانشجویی نتواند آن را تمام کند به او معادل همون رشته میدن یعنی اگر فردی کارشناسی برق الکترونیک میخونه و نتواند در 10 ترم تمام کند به او مدرک کاردانی الکترونیک میدن. در کاردانی هم اگر در 6 ترم نتونه تمام کنه معادل کاردانی رو میدن اما فقط در کنکور ویژه مخصوص دارندگان مدرک معادل کاردانی میتونه شرکت کنه.

دانشگاه ها ابتدا سوابق تخصیلی و ریزنمرات ترم ها را برسی می کنند و یک ترم فرجه تخصیل میدهند البته این فرجه بعد از 2 بار مشروط شدن است نه 3 بار. اگر در فرجه معدلش بیشتر از 12 بشه خوب اونوقت مثل دانشجوی عادی میشه اما اگر باز در فرجه مشروط بشه اخراج می شود.

بعضی افراد بعد از اخراج شدن کاسه چه کنم چه کنم دستشون میگیرن و میرن تهران وزارت علوم. در وزارت علوم سوایق فرد را برسی می کنند و فرد نیز باید اظهار ندامت فراوانی بکنه البته این بررسی شاید حدود 6الی 7 ماه طول بکشه تازه اگر فرد پسر باشد باید در همون روزهای اول اخراج شدن دفترچه اعزام سربازی رو پر کنه تا عیبت نخوره این جوری اگر وزارت علوم اجازه تحصیل مجدد داد از نظر سزبازی مشکال نداشته باشه.

اگر دانشگاهی بخواد می تونه براحتی با جور کردن چند نمره در درس های مختلف جلوی اخراج شدن دانشجو رو بگیره اما دانشگاه ها بندرت از این کارها می کنند.

mani6606
17-09-2008, 11:29

البته که فرق می کنه مهری که روی مدرک فارغ التحصیلی می زنند به نام دانشگاه دولتیه

mani6606
17-09-2008, 11:29

البته که فرق می کنه مهری که روی مدرک فارغ التحصیلی می زنند به نام دانشگاه دولتیه و همچنین از نظر سطح علمی پیشرفت چشمگیریی می کنه.

danielo_punker
17-09-2008, 23:57
برای یکی از دوستام همچین مشکلی پیش اومد.ولی با یک مدرک مریضی تقلبی (پرونده پزشکی )اخراجش نکردند

danielo_punker
17-09-2008, 23:58
میگم این پرونده پزشکی به وزارت علوم ربط داره یا دانشگاه؟

mani6606
18-09-2008, 12:09
برای یکی از دوستام همچین مشکلی پیش اومد.ولی با یک مدرک مریضی تقلبی (پرونده پزشکی )اخراجش نکردند

مدرک باید تایید بیمازستان یا دکتری بشه . یک بنده خدایی همین وصع رو داشت رفت با حور کردن مدرکی مبنی بر مریض بودن پدرش مانع از اخراج شدن شد اما چه فایده بالاخره بعد از یک ترم دوباره اخراح شد.

این مدرک بیماری ربط به وزارت علوم نداره و جز تصمیمات داخلی دانشگاه ها محسوب میشه. دانشگاه ها به انادزه ای قدرت دارند که اگر فردی در مقطع بالاتری قبول شده باشه و درسی پاس نکرده داشته باشه درس مربوط را براش پاس میکنند.

tanha2002
04-11-2008, 11:20
بعد از سه سال بهتون سلوات میخوره میتونید به سازمان مرکزی دانشگاهتون مراجعه کنید برطرف میشه