PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد آی پی‌

behrad66
17-09-2008, 00:18
سلام به اساتید محترم،

متاسفانه چند روز پیش ظاهرا شخصی‌ آی پی‌ من رو پیدا کرده. چیز خاصی‌ رو سیستم من نیست ولی‌ به هر حال این حس که کسی‌ میتونه هروقت خواست به سیستمم سرک بکشه حالم رو خراب کرده.
چون اطلاعات من در این زمینه کمه، خواستم از شما عزیزان چند سوال بپرسم:

۱- چطور می‌تونم آی پیم رو عوض کنم؟ من از اتصال ADSL استفاده می‌کنم.
منظورم این هست که آیا راهی‌ برای تغیر آی پی‌ وجود داره مثل درخواست از ISP یا نصب مجدد سیستم عامل یا ...

۲- آیا امکانش هست که بدون اینکه من بفهمم فایلی رو به سیستمم منتقل کرده باشه مثل key logger و چطور می‌تونم از شرشون راحت بشم. در حال حاضر فقط از خود Windows Firewall استفاده می‌کنم (ویستا)

۳- این شخص ناشناس چه کارهایی‌ میتونه با آی پی‌ بکنه؟ مثلا ممکن بتونه از اشتراک اینترنت من استفاده بکنه. اگه توضیح بدید ممنون میشم

با تشکر از همه شما عزیزان

mehdi_08
17-09-2008, 00:43
خوب ببین اول از همه باید رو سیستمت یه آنتی ویروس با فایروال نصب کنی که kasperskaym, smart nod32 جز بهترین ها هستند

1-اگه خیلی می خوای ip رو عوض کنی باید بری شرکتی که ازشون سرویس گرفتی به اونا بگی

2-از اونجایی که اطلاعات شما تو این زمینه کمه بله امکانش هست یه ترو جان یا key loogerرو بر اثر غفلت شما رو سیستمت آپلود کرده باشه اگه بخوای از دستش راحت بشی اول ویندوز رو عوض کن بعد آنتی ویروس رو آپدیت کن سیستم رو اسکن کن ببین چیزی پیدا می کنه یا نه

3-با داشتن ip یه نفر می شه به سیستمش حمله کرد و یه سری کار انجام داد البته افرادی که این جور کارا رو بلد باشن زیاد نیست بعد اگه طرف رو سیستمت تروجان یا نرم افزار جاسوسی نصب کرده باشه می تونه رمز های شما رو به دست بیاره حالا می تونه اگه از همون شرکتی که شما سرویس گرفتی اونم سرویس گرفته باشه می تونه از اکانت شما استفاده کنه
گه اینم امکانش ضعیفه ولی برا شدن می شه

حالا اینا رو گفتم نگران نشو اون کارایی رو که گفتم انجام بده از این به بعد هم خیلی دفت کن تو اینترنت و مخصوصا چت رو هر لینکی کلیک نکن هر فایلی رو دانلود نکن

alizali
17-09-2008, 10:50
یه سوال
شما مگه داری آی پی استاتیک استفاده میکنی؟
یعنی اینقدر کارت حیاتی هستش که رفتی پول دادی آی پی استاتیک گرفتی
چجوری کانکت میشی pppoe نیستش مگه

behrad66
17-09-2008, 16:52
سلام بر شما دو دوست عزیز،

مهدی جان ممنون بابت پیشنهادتت. من الان Ad-Aware رو گرفتم و دارم سیستمم رو Scan می‌کنم. امیدوارم چیزی پیدا نشه. در مورد Firewall هم بنظرم Comodo از همه قویتر باشه. اگه نظر بدید ممنون میشم. فقط میدونم NOD و Kaspersky زیاد قوی نیستن. قبلا هم از ZoneAlarm استفاده می‌کردم.

علی‌ جان، من چیزی در اینباره نمیدونم. می‌شه بیشتر توضیح بدید. در مورد سوالتون هم بگم که چرا من از PPPOE Connection استفاده می‌کنم.

باز هم ممنون

amirtoty
17-09-2008, 17:00
آخه هر بار که به اینترنت وصل میسی IP عوض میشه!
مگه IP استاتیگ گرفته باشی! که حتما نگرفتی

behrad66
17-09-2008, 17:32
آیا این به این معنی که اون شخص دیگه نمیتونه آی پی‌ منو پیدا کنه. چون وقتی‌ چک کردم دیدم فقط اون قسمت آخر آی پی‌ که یا دو رقمی‌ هست یا سه رقمی‌ تغییر می‌کنه و بقیهٔ قسمتا ثابته.

در ضمن اگه ترید خاصی‌ دربارهٔ Firewall هست بگید اگه نه لطفا راهنمایی‌ کنید که بهترین Firewall چیه.

ممنون

amirtoty
17-09-2008, 18:39
آیا این به این معنی که اون شخص دیگه نمیتونه آی پی‌ منو پیدا کنه. چون وقتی‌ چک کردم دیدم فقط اون قسمت آخر آی پی‌ که یا دو رقمی‌ هست یا سه رقمی‌ تغییر می‌کنه و بقیهٔ قسمتا ثابته.

در ضمن اگه ترید خاصی‌ دربارهٔ Firewall هست بگید اگه نه لطفا راهنمایی‌ کنید که بهترین Firewall چیه.

ممنون
نه نمیتونه بفهمه که Ip چه تغیری کرده !

ولی پیدا کردن IP خیلی سادس
ولی کسی هم IP تو رو داشته باشه کاری نمیتونه بکنه!

مثلا همین Admin پی سی ورد IP iهمه ی کاربرا رو داره! به چه دردش میخوره؟؟؟:31:

behrad66
18-09-2008, 00:01
نه نمیتونه بفهمه که Ip چه تغیری کرده !

ولی پیدا کردن IP خیلی سادس

مثلا همین Admin پی سی ورد IP iهمه ی کاربرا رو داره! به چه دردش میخوره؟؟؟:31:
امیر جان شما که باز تو دل ما رو خالی‌ کردی! بالاخره خوشحال باشم که آی پیم استاتیک نیست یا نه؟ آیا هک شدم خودم خبر ندارم؟ الان چاره چیه یعنی‌ تا آخر عمر باید تو ترس از هک شدن توسط اون شخص باشم؟ :(

راستی‌ Ad-Aware چیزی پیدا نکرد، الانم یه Firewall ریختم که خیالم یکم راحت بشه.

amirtoty
18-09-2008, 09:53
خیالت راحت هیچ مشکلی پیش نمیاد !

mehdi_08
18-09-2008, 10:37

:31: چه طور نمی تونه کاری بکنه نمی دونم در مورد حملا cmdچیزی شنیدی ولی گفتم کسایی که این جور کارا رو بلداند زیاد نیستند

مثلا همین Admin پی سی ورد IP iهمه ی کاربرا رو داره! به چه دردش میخوره؟؟؟
چه طور به دردش نمی خوره اگه یکی از کاربرا دیگه خیلی شیطونی بکنه خیلی راحت می تونه از طریق مقامات قضایی آدرس شماره تلفن طرف رو در بیاره

behrad66
18-09-2008, 14:43
ممنون از همه دوستان، ولی‌ آخرش من نفهمیدم آیا همون شخص میتونه دوباره منو هک کنه و به سیستمم دسترسی‌ پیدا کنه یا نه؟

راستی‌ نگفتین بهترین Firewall چیه؟

مهدی جان می‌شه یه کم بیشتر در مورد این نوع حملات یا کارهای مشابه و خطراتش توضیح بدید.

با تشکر