PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا میتوان تصاویر هندی کم را با کابل Ieee 1394 به کامپیوتر منتقل کرد؟

Grand
14-09-2008, 22:57
سلام
من یک دوربین هندی‏کم (پاناسونیک GS 250) دارم. میخوام فیلم‏هام رو بریزم روی کامپیوتر، با کابل USB و برنامه‏ای که روی دوربین بود این کار رو کردم اما نتیجه خوبی نگرفتم (تصاویر همراه با موج‏های افقی منتقل شدند). قبلاً یه فیلم‏ رو بیرون از خونه به CD تبدیل کردم طرف کارت کپچر داشت، کیفیتش عالی شد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا میخوام یه کارت کپچر بخرم، اما یکی از دوستانم گفت با کابل DV میشه فیلم رو ریخت روی کامپیوتر با کیفیت عالی! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هم دوربین من خروجی DV داره هم کامپیوترم ورودی IEEE 1394. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا سوالم از دوستانی که به این موضوع واردن این هست که حرف دوستم درسته یا بی فایده هست و من حتماً باید کارت کپچر بخرم؟ (یه کارت کپچر خوب زیر 150,000 هم معرفی کنید ممنون میشم)

در ضمن سیستم من هم زیاد ضعیف نیست مشخصاتش رو در زیر می‏تونید ببینید:

CPU: Intel Core 2 Duo 2.33GHz
Ram: 2GB
H.D.D: SATA2 250GB
VGA: 8600GT 512MB

ebru_gundes_206
14-09-2008, 23:30
چون با ارتباط ieee اطلاعات به صورت دیجیتال انتقال پیدا می کنند صد در صد نتیجه ی بهتری میگیری

Grand
15-09-2008, 12:47
چون با ارتباط ieee اطلاعات به صورت دیجیتال انتقال پیدا می کنند صد در صد نتیجه ی بهتری میگیری

یعنی بهتر از کارت کپچر جواب میده؟! :18:
خوب برای انتقال به چه برنامه‏ای احتیاج دارم؟ روش کار چی هست؟

sastwhc
15-09-2008, 17:16
یعنی بهتر از کارت کپچر جواب میده؟! :18:
خوب برای انتقال به چه برنامه‏ای احتیاج دارم؟ روش کار چی هست؟

چون انتقال دیجیتاله در هیچ حالتی از کارت کپچر بدتر نمیشه.

از برنامه MotionDV STUDIO استفاده کن.

Grand
16-09-2008, 11:34
حالا این کابل رو از کجا میتونم تهیه کنم؟

daneshjooyan
16-09-2008, 16:36
مشكل با كارت 1394
سلام شايد اين سوال تكراري باشه ولي من هر كاري كردم مشكلم حل نشد
و اما مشكل
من يك دوربين هندي كم سوني mini dv دارم و براي انتقال فيلم ضبط شده به كامپويتر يك كابل 1394 خريدم چون مادربردم سوكت اين كارت رو داره.
من اوايل يا وصل كردن كابل به دوربين شناخته مي شد و به راحتي فيلمها رو به كامپويتر انتقال مي دادم ولي بعد از مدتي بعد از اتصال كابل به دوربين هيچ اتفاقي نمي افتد و صدايي كه نشون دهنده اتصال و شناختن دوربين بود ديگر شنيده نمي شد و هيچ درايوري اضافه نمي شد يعني ديگر كامپويتر دوربين را نمي شناخت من هركاري كردم اين مشكل حل نشد حالا مي خوام بگه كسي راهشو بلده مشكل منو حل كنه
با تشكر

seymour
17-09-2008, 12:36
مشكل با كارت 1394
سلام شايد اين سوال تكراري باشه ولي من هر كاري كردم مشكلم حل نشد
و اما مشكل
من يك دوربين هندي كم سوني mini dv دارم و براي انتقال فيلم ضبط شده به كامپويتر يك كابل 1394 خريدم چون مادربردم سوكت اين كارت رو داره.
من اوايل يا وصل كردن كابل به دوربين شناخته مي شد و به راحتي فيلمها رو به كامپويتر انتقال مي دادم ولي بعد از مدتي بعد از اتصال كابل به دوربين هيچ اتفاقي نمي افتد و صدايي كه نشون دهنده اتصال و شناختن دوربين بود ديگر شنيده نمي شد و هيچ درايوري اضافه نمي شد يعني ديگر كامپويتر دوربين را نمي شناخت من هركاري كردم اين مشكل حل نشد حالا مي خوام بگه كسي راهشو بلده مشكل منو حل كنه
با تشكر
+توی device manager آداپتور فایروایر رو نشون میده یا نه ؟

اگه نه که مشکل از اونه - اگه آره ، یه بار پاکش کن و بذار سیستم reboot بشه و دوباره نصب بشه ... بعضی وقتا این کار مشکل رو حل می کنه ..

+درایوری اگه همراه دوربینت داری نصب کن ... درسته که ویندوز فایروایر رو می شناسه ، اما لزوما تنظیمات و پیکربندی اش رو هم انجام نمیده

+احتمالش کمه ، اما توی bios هم ممکنه غیرفعال شده باشه ، اونجا رو هم چک کن

+مشکل از کابل رو هم دست کم نگیر ... شاید قطع شده باشه و نیاز به تعویض داشته باشه

+اگه قطعه فایروایر دیگه ای نصبه ، اون رو موقتا جدا کن و دوباره چک کن ..

adibboby
17-09-2008, 14:14
با تشکر از راهنمایی های مفید دوستان.(من همچنان با دکمه تشکر تویه فروم های این سایت مشکل دارم چون من اصلاً دکمه مذکور رو نمی بینم و مجبروم که این جوری تشکر کنم ):31:

adibboby
17-09-2008, 14:16
با تشکر از راهنمایی های مفید دوستان. من یک کابل 4C,4C IEEE 1394 خریدم و الان دیدم که کامپیوتر من فقط به 6C,4C IEEE 1394 وصل میشه :41:. حالا با توجه به به این که من این کابل رو خریدم و کابل 6C,4C IEEE به هر کامپیوتری نمی خوره آیا به نظر شما (با توجه به لینک زیر که تصویر تمام انواع کابل هل و مبدل ها رو داره)من یک مبدل DV به USB بگیرم یا برم همون کابل 6C رو بخرم؟:31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

seymour
18-09-2008, 12:41
با تشکر از راهنمایی های مفید دوستان. من یک کابل 4C,4C IEEE 1394 خریدم و الان دیدم که کامپیوتر من فقط به 6C,4C IEEE 1394 وصل میشه :41:. حالا با توجه به به این که من این کابل رو خریدم و کابل 6C,4C IEEE به هر کامپیوتری نمی خوره آیا به نظر شما (با توجه به لینک زیر که تصویر تمام انواع کابل هل و مبدل ها رو داره)من یک مبدل DV به USB بگیرم یا برم همون کابل 6C رو بخرم؟:31:

منظورت از 4c و 6c همون 4 پین و 6 پینه ؛ درسته ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نظر من اگه هزینه اش معقوله ، برو کابل فایروایر 6c رو بگیر ... مبدل usb خیلی وقتا چیز خوبی از آب در نمیاد ...

Grand
18-09-2008, 23:44

دوست من شما این کابل‏ها رو از کجا تهیه می‏کنید؟ اگه میشه کمی در رابطه با انتقال از طریق این کابل توضیح بدین :20:

seymour
21-09-2008, 10:17
دوست من شما این کابل‏ها رو از کجا تهیه می‏کنید؟ اگه میشه کمی در رابطه با انتقال از طریق این کابل توضیح بدین :20:
پاساژهای کامپیوتری ... باید حدود 10 تومن باشه ..

در مورد نحوه انتقال و اینا هم با سرچ میشه مطالب خوبی پیدا کرد :

adibboby
30-09-2008, 23:16
دوست عزیز
از راهنمایی های مفیدت متشکرم .
من خودم این کابل (4c , 6c )رو دونه ای 2000 تومان خریدم و بعد توضیحات مقاله ای که لینک داده بودین راه حل مشکل خودم رو فهمیدم. من نمی دونستم که پورت 1394 یک جور پورت سریاله و من تویه تنظیمات بایوس سیستمم اون رو غیر فعال کرده بودم .:31: